PDA

Versiunea completa : Restaurant FORUM Constanta

tamtam
02.07.2011, 23:51:17
Hello!:smile:
Noi ne gandim sa inchiriem sala de la demisol a Restaurantului Forum ( tine de Azur din care stiu)
Am fost si l-am vazut, chiar azi ne-am dus sa il mai vedem o data, impodobit.
Ne place ff mult.
Sunt pe aici pesrsoane care au facut nunta acolo sau care au participat la o nunta? sau la un botez?
ceva impresii concrete?
nu imi fac iluzii ca nu vor incerca sa fure..din pacate la noi asta e in sange..dar sunt organizati? chelnerii sunt atenti la mese?
ms anticipat
p.s. inca nu am dat avansul..peste tot e cate ceva ce nu ne convine..uff..:-<

elena_simona
13.07.2011, 12:26:41
buna,
si noi am fost si am vazut restaurantul.
chiar ne-a facut o impresie fff buna... si pretul meniului mi se pare oki.
nici noi nu am dat avansul; o sa mergem pe 23 iulie la o nunta sa vedem cum este aranjat.
Sper sa fie bine
:|

tamtam
19.07.2011, 09:28:31
buna,
si noi am fost si am vazut restaurantul.
chiar ne-a facut o impresie fff buna... si pretul meniului mi se pare oki.
nici noi nu am dat avansul; o sa mergem pe 23 iulie la o nunta sa vedem cum este aranjat.
Sper sa fie bine
:|
Noi am dat avansul, ramanem aici.. speram sa fie bine..:)

elena_simona
19.07.2011, 20:35:50
Noi am dat avansul, ramanem aici.. speram sa fie bine..:)

ati dat deja avansul??
cumva aveti nunta to pe 15.09.2012? ..:-s sa inteleg ca ne-ati luat deja ziua??

tamtam
20.07.2011, 19:29:38
:-" pai...cam da..
a zis ca era libera, de fapt a zis ca sunt libere toate sambetele din septembrie..
vroiati tot salonul de jos? ca pe ala l-am luat...

elena_simona
21.07.2011, 12:58:50
:-" pai...cam da..
a zis ca era libera, de fapt a zis ca sunt libere toate sambetele din septembrie..
vroiati tot salonul de jos? ca pe ala l-am luat...

daaa.. stiu ca era liber pt toata luna sept...de aia nici nu ne-am grabit cu avansul
tot pe cel de jos il vroiam si noi... :-L
pe noi ne trecuse cu creionul .... si urma sa vedem salonul sambata, la o nunta ... si dupa sa dam avansul ...:((
mda.. asta e...
noi aseara am mai vazut un salon in mamaia cere e liber pe 15 sept. ; Golden Palace se numeste si cred ca ne reprofilam pe asta ..

tamtam
25.07.2011, 20:36:40
daaa.. stiu ca era liber pt toata luna sept...de aia nici nu ne-am grabit cu avansul
tot pe cel de jos il vroiam si noi... :-L
pe noi ne trecuse cu creionul .... si urma sa vedem salonul sambata, la o nunta ... si dupa sa dam avansul ...:((
mda.. asta e...
noi aseara am mai vazut un salon in mamaia cere e liber pe 15 sept. ; Golden Palace se numeste si cred ca ne reprofilam pe asta ..
cam aiurea situatia..
pana la urma ce ati ales?

elena_simona
27.07.2011, 20:37:13
cam aiurea situatia..
pana la urma ce ati ales?

Buna,
Noi am optat intr-un final pentru Restaurantul Golden Palace, din Mamaia. e la fel de frumos ca si Forum :D
Primul pas rezolvat, care este urmatorul pe lista ta?

pissymissy
02.09.2011, 15:47:35
buna tamtam,am inteles ca ai arvunit la Forum ,poti sa imi spui te rog de la cat incepe pretul meniului si cat se platesc ospatarii?!Ne-a placut si nou restaurantul ....merci

tamtam
05.09.2011, 21:58:25
hello!
meniul incepe de la 145 roni, probabil pana la anul o sa mai creasca putin..5-10 lei maxim
ospatarii se platesc cu cate un meniu, la cati invitati presupunem noi ca vom avea vin inca aprox 1000 ron..si cam atata ne cereau peste tot pe unde am fost si am intrebat

iubitik
08.09.2011, 00:40:31
Buna seara,miserici!Si eu o sa-mi organizez nunta la restaurant Forum (la demisol).Astazi am arvunit restaurantul pentru data de 22 septembrie 2012.Sper sa fie totul ok :) Doamne ajuta!

mirabelamirabela
09.09.2011, 17:09:07
:-?
am dat avansul si formatiei...si cam atat pe anul asta:smile:
ma uit pe net dupa rochii, degustam de zor praji ca sa alegem tortul:-p..prostii de genul
la biserica mergem anul viitor la inceput, am inteles ca nu e asa mare graba cu asta
aa..si asteptam raspunsul celor pe care ni-i dorim nasi
banuiesc ca ar tb sa imi lungesc antenele si dupa un fotograf ceva:-?
la voi care e urmatorul pas?
buna tamtam ..avem si noi nunta in august 2012 ne spui si noua cam cat te-a costat avansul?
multumim

tamtam
11.09.2011, 20:16:52
:-?
buna tamtam ..avem si noi nunta in august 2012 ne spui si noua cam cat te-a costat avansul?
multumim

Buna!
Noi am dat 1500 roni pt ca atat am avut disponibil atunci si nu au zis nimic..initial cerusera 2000 roni..
In general pe la alte restaurante ni se cerea cam 1000 roni avans

mirabelamirabela
14.09.2011, 18:04:13
Buna!
Noi am dat 1500 roni pt ca atat am avut disponibil atunci si nu au zis nimic..initial cerusera 2000 roni..
In general pe la alte restaurante ni se cerea cam 1000 roni avans
multumesc mult pentru raspuns...tamtam,,te-as mai ruga ceva ai luat restaurantul cu tot cu meniu cu tot ce include adica mancarea,bautura,formatia,??multumesc;;)

tamtam
18.09.2011, 14:08:45
multumesc mult pentru raspuns...tamtam,,te-as mai ruga ceva ai luat restaurantul cu tot cu meniu cu tot ce include adica mancarea,bautura,formatia,??multumesc;;)

Nu stiu daca au o formatie a lor, noi am ales formatia dupa ca am ascultat-o la alta nunta
bautura o aducem noi
ei ofera meniul si o parte din decoratii

elyeliza2000
19.09.2011, 15:00:46
hello!
meniul incepe de la 145 roni, probabil pana la anul o sa mai creasca putin..5-10 lei maxim
ospatarii se platesc cu cate un meniu, la cati invitati presupunem noi ca vom avea vin inca aprox 1000 ron..si cam atata ne cereau peste tot pe unde am fost si am intrebat

Buna!
Nu ai reusit sa ajungi la o intelegere cu privire la meniu (sa ramana 145 ro/meniu si la anul)?
Zilele astea as vrea sa ajung si eu la Forum sa vad cu ochii mei cum sta treaba...Sunt de treaba cei de acolo? Ce impresie ti-au facut?
Off eu acum incep sa caut restaurant si nu prea stiu ce sa intreb...mai rau e ca trebuie sa ma ocup singura de cautat...sper pana la urma sa fac alegerile cele mai bune ;))

elyeliza2000
21.09.2011, 18:18:31
Azi este a 3-a zi in care sun la restaurant Forum ca sa aflu daca esti liber si tot de atatea ori mi s-a spus sa revin in urmatoarea zi pentru ca nu are agenda si nu-mi poate raspunde la intrebare. Mai incerc si maine cand mi-a spus ca sigur va stii ce sa-mi spuna....ramane de vazut :)

tamtam
23.09.2011, 14:37:58
noi am vazut localul in ziua in care am sunat ( era in timpul sapatamanii), apoi am fost in week-end si l-am vazut aranjat..
tipa mi s-a parut destul de draguta si amabila..iti spune cam tot ce e de stiut, nu prea am avut intrebari pe langa ce mi-a zis ea
in principiul pretul meniului e posibil sa mai cresca, stii tu problema cu inflatia..meniul concret il vom stabili atunci functie de ce idei o sa mai imi mai vina ( din moment ce am prostul obicei sa ma razgandesc de 3 ori nu imi convine sa stabilesc acum un meniu exact..am inteles ca doar asa ramane pretul batut in cuie..sper sa nu am surprize neplacute la anul..ma astept ca o crestere intre niste maje..sper sa anticipez corect)
bafta in continuare!

elyeliza2000
23.09.2011, 15:29:50
Din pacate Forum a iesit din discutie inainte sa-l pot vedea :(
Aseara am sunat din nou si mi s-a spus ca ambele saloane sunt date pe 01.09.2012 =((
Trebuie sa incep cautarile in teren cat mai repede daca mai vreau sa gasesc ceva8-|...pana acum am facut reseach pe net :D
Sper sa am noroc si sa gasesc ceva care sa ne placa!
Va pup!

florycta
04.10.2011, 13:33:35
Buna , sunt viitoare mireasa in 2012. Nu va recomand restaurant Forum absolut deloc.Niste neseriosi in frunte cu Diana Popa.Am fost anuntati dupa ce am arvunit restaurantul de la demisol ca ne schimba restaurantul ca cei care au inchiriat sus au mai multe persoane. Ne anuntau nu ne intrebau daca vroiam sau nu . Va sfatuiesc sa incheiati contract cu cei mai sus amintiti cu clauza in cazul in care va schimba ceva din conditiile cerute de dvoastar sa va plateasca daune.Sunt inacceptabile motivele si asa -zisele situatii prezentate de Popa .Ne spune noua ca puteam sa mergem la un stomatolog si s ane scoata o masea gresita sau sa zicem mersi ca nu ne-au anuntat cu o spatamana inainet de nunta cum au mai fost cazuri.Niste nesimtiti .Va sfatuiesc din propria experienta nu le dati niciun ban fara sa semnati un contract si sa fie inregistrat !!
Bafta multa si nervi de otel pana in ziua nunti :*

Flavia_zif
25.11.2011, 20:05:22
Buna fetelor.
Am arvunit si noi salonul de la demisol la Restaurantul Forum pentru data de 29.09.2012.
Noua ne-a placut cum arata, l-am vazut si amenajat si mi se pare ok.
Cei de acolo au fost draguti, pretul meniului este acceptabil, nu am intrebat cu cat se platesc ospatarii dar daca este cum spuneti voi ca se platesc cu valoarea unui meniu este bine.
Mi-au spus ca decoratiunile sunt incluse in pretul meniului dar stiti cumva daca sunt incluse si decoratiunile florale de pe mese, resprectiv masa mirilor? Eu cand am fost si l-am vazut amenajat mi-au spus k sunt incluse fetele de masa si de scaune, nu au pomenit de flori dar nici eu nu am intrebat. Oricum mai este timp pana in septembrie dar vreau sa ma orientez daca imi cumpar eu florile sau nu. Voi stiti ceva despre asta?
Multumesc anticipat si multa bafta la organizarea nuntii, sa fie asa cum ati visat! @};-

iubitik
29.11.2011, 23:39:02
Buna Flavia! Si eu am nunta la restaurant Forum, la demisol, cu o saptamana inaintea ta - 22 sept 2012 :) Din cate am inteles de la doamna cu care a vorbit, ni se ofera din partea restaurantului doar fetele de masa si husele de scaun,nici vorba despre decoratiunile de la masa sau de prin restaurant. ar fi fost o afacere buna, la cat costa florile! :) Cum stai cu pregatirile pentru nunta? Eu doar am arvunit restaurantul, formatia si foto+video, in plus nu am mai facut nimic. Succes!

tamtam
25.12.2011, 22:33:26
restaurantul asigura husele meselor si scaunelor, cutia de bani in aceleasi culori si parca paharele pt miri si nasi, daca am retinut bine..
florile naturale nu ti le asigura nici un restaurant..hai sa fim seriosi...dar am fost la unul care asigura un decor de flori artificiale pt dorituri (tic tac parca)

Malak
02.02.2012, 13:56:43
Intrebare: voi ati incheiat vreun contract cu cei de la Forum sau v-au dat o simpla chitanta?

Noua ne-au dat o chitanta pe care scrie doar suma platita ca avans. In afara de agenda lor nu este specificat nicaieri cand e nunta, care salon, cat e meniul si ce include nu scrie nicaieri...
Unde mai pui ca la formatie ne-au dat o hartie care n-are nicio valoare.

Va intreb pentru ca nu stiu daca asa se procedeaza in general, mi se pare totusi ca nu este foarte profi. Oamenii or fi de buna credinta, dar totusi, nu mi se pare in regula modul in care inteleg dansii sa incheie niste colaborari. Noi in caz de necaz suntem in pom si pomul in aer, iar parca la un eveniment cum e nunta nu-ti doresti atatea incertitudini.

Help me please :no_05:
Cum ati procedat?

Malak
02.02.2012, 18:25:28
Am zis chitanta, dar nici macar atat nu e. Viitorul meu sot s-a intalnit azi cu ei sa-i dea dupa doua zile, un bon fiscal :| si-atat...

tamtam
02.02.2012, 22:19:49
Noi avem un contract in care sunt specificate avansul, data, salonul si un pret estimativ al meniului
Formatia am ales-o noi pe cont propriu, la fel si fotograful si cameramanul, cu acestia din urma avem de asemenea contract (contract mai stufos..:) )
in schimb nu avem chitanta pt avans..:">

Cand umblam dupa rastaurante, nu toti ne-au zis de contract..dar mi se pare normal sa fie ceva scris acolo

Malak
03.02.2012, 14:23:20
Noi avem un contract in care sunt specificate avansul, data, salonul si un pret estimativ al meniului
Formatia am ales-o noi pe cont propriu, la fel si fotograful si cameramanul, cu acestia din urma avem de asemenea contract (contract mai stufos..:) )
in schimb nu avem chitanta pt avans..:">

Cand umblam dupa rastaurante, nu toti ne-au zis de contract..dar mi se pare normal sa fie ceva scris acolo

Si mie mi se pare la fel de normal, dar fiind novici in lucruri de genul, am zis sa nu-i "deranjam" pe oameni cu cereri care pot parea absurde pentru ei.
Contractul vi l-au dat ei sau v-ati dus voi cu vreun exemplu? Nu inteleg de ce nu procedeaza unitar cu toti...
Cred ca o sa las deoparte rusinea si ma duc atat la restaurant cat si la formatie sa-i rog sa semnam un contract.

De curiozitate tamtam, exista o clauza in care se specifica ce daune platesc ei in cazul in care nu respecta cele convenite?

iubitik
04.02.2012, 15:38:37
[QUOTE=Malak;4541828]Intrebare: voi ati incheiat vreun contract cu cei de la Forum sau v-au dat o simpla chitanta?

Noua ne-au dat o chitanta pe care scrie doar suma platita ca avans. In afara de agenda lor nu este specificat nicaieri cand e nunta, care salon, cat e meniul si ce include nu scrie nicaieri...
Unde mai pui ca la formatie ne-au dat o hartie care n-are nicio valoare.

Si la noi la fel au procedat.adica ne-au dat o hartiuta pe care scrie data nunti si avansul dat de noi si asta pt ca noi am cerut - ei doar au notat intr-o agenda vorba ta,dar nimic mai mult.sper totusi sa nu fie nici o problema.doamne ajuta sa iasa totul bine pentru ca am mici emotii!Si cei din formatie la fel ne-au dat - o hartiuta,doar atat.Dar eu vreau sa fiu optimista :) o sa fie totul bine!

tamtam
05.02.2012, 11:36:20
in contract scrie doar ca noi pierdem avansul dc ne razgandim..nu se precizeaza nimic despre daune dc ei ne fac ceva..mai scrie ca vor pregati 15 meniuri in plus fata de numarul de invitati anuntat de noi, despre plata ospatarilor si faptul ca restaurant nu asigura decorarea salii
pe de alta parte, si cu contractele astea este o problema: noi am specificat acolo 130 de invitati, dar va dati seama ca ma pot trezi cu 2 saptamani inainte ca vom aveam doar 110...asa ca vom anunta restaurantul si ei se vor pregati pt acest numar de persoane..ar putea sa imi ceara bani pentru 130 de invitati asa cum am estimat eu cu un an si ceva inainte...lucru care banuiesc ca nu se va intampla. doaman a zis ca acest contract este o formalitatea si toate detaliile exacte se vor hotara cu 2-3 saptamani inainte
e bine sa fie o hartie scrisa care sa ne asigure ca avem sala pe care o dorim in data pe care o dorim, in rest sunt prea multe variabile pt a putea fi mentionate in contract (eventual sa fie contracte de zeci de pagini)

iubitik
18.05.2012, 22:43:44
Buna seara,miresici!Cum mai stati cu pregatirile?Eu mai am patru luni pana la nunta si nu am mai facut nimic inafara de arvunit restaurant,formatie si fotograf-cameraman.Voi in ce stadiu sunteti?Si ce ma sfatuiti?Cu ce ar trebui sa ma grabesc?Ma gandeam sa mai dau o tura pe la restaurant pt ca nu am mai fost de cand l-am arvunit,de acum aproape jumatate de an.Voi fetelor,cand mergeti sa stabiliti exact meniul,fetele de masa,lumina,etc?Tamtam,tu ai nunta cu o sapt inaintea mea,in ce stadiu esti?ca eu sunt la pamant,nu stiu incotro s-o iau.Multumesc mult!

tamtam
28.05.2012, 12:03:21
pe langa ce aveti si voi noi ne-am ales invitatiile, cred ca in vreo 2 sapt o sa le printam (mai ne gandim la text), mi-am luat pantofii, am gasit rochia, cred ca o s-o iau saptamana viitoare ( am gasit-o intr-un magazin in bucuresti), ne-am hotarat cum se va imbraca sotul, dar o sa dam comanda de costum mai prin iulie, ca sa nu isi schimbe silueta;))
ne tot uitam la modele de torturi si de aranjamente florale..dar inca nu ne-am hotarat de unde le luam
nu stiu daca ar tb sa facem si altceva..
am fost si pe la forum acum vreo 3 sapt sa mai vedem ce si cum, ne-au dat un numar de tel al unei d-ne care se ocupa de aranjamente florale, tb sa o sunam si pe ea
e mai dificil pentru ca eu lucrez momentan in bucuresti, ne vedem doar in week-end si timpul este asa de scurt...nici nu stim ce sa facem mai intai..
am vazut fete care si-au facut deja programarile la cosmetica si coafor, dar nu am facut nici asta..
cred totusi ca este suficient timp..sper

aaa...meniul se stabileste cam cu 2 sapt inainte, cand se mai discuta de aranjamentul salii, iar numarul exact de meniuri se comunica in ultima sapt, pe miercuri..asta am inteles noi si asa vom face

Malak07
01.06.2012, 11:02:11
iubitik si tamtam, sper sa ne tinem si pe noi la curent cu modul in care procedati cu restaurantul :D.
Eu am cel putin o nedumerire, proprietarul restaurantului are din cate stiu 4 restaurante si cam tot atatea culori pentru huse. Cu cat timp inainte ar trebui sa anuntam culoarea huselor pe care o vrem? Initial vroiam sa inchiriez unele, dar pe langa costurile un pic piperate si in lipsa culorilor pe care mi le doream, am decis sa aleg una dintre culorile pe care le au ei. Daca aflati raspunsul la aceasta intrebare si mi-l spuneti si mie v-as multumi tare mult :*.

iubitik
04.06.2012, 17:07:59
pe langa ce aveti si voi noi ne-am ales invitatiile, cred ca in vreo 2 sapt o sa le printam (mai ne gandim la text), mi-am luat pantofii, am gasit rochia, cred ca o s-o iau saptamana viitoare ( am gasit-o intr-un magazin in bucuresti), ne-am hotarat cum se va imbraca sotul, dar o sa dam comanda de costum mai prin iulie, ca sa nu isi schimbe silueta;))
ne tot uitam la modele de torturi si de aranjamente florale..dar inca nu ne-am hotarat de unde le luam
nu stiu daca ar tb sa facem si altceva..
am fost si pe la forum acum vreo 3 sapt sa mai vedem ce si cum, ne-au dat un numar de tel al unei d-ne care se ocupa de aranjamente florale, tb sa o sunam si pe ea
e mai dificil pentru ca eu lucrez momentan in bucuresti, ne vedem doar in week-end si timpul este asa de scurt...nici nu stim ce sa facem mai intai..
am vazut fete care si-au facut deja programarile la cosmetica si coafor, dar nu am facut nici asta..
cred totusi ca este suficient timp..sper

aaa...meniul se stabileste cam cu 2 sapt inainte, cand se mai discuta de aranjamentul salii, iar numarul exact de meniuri se comunica in ultima sapt, pe miercuri..asta am inteles noi si asa vom face

Wow tamtam... ai rezolvat destule! daca ti-ai gasit rochia de mireasa si pantofii, deja ai scapat de multe griji :) eu incep cautarea saptamana viitoare. Sper sa o gasesc repede! Intre timp am rezolvat si eu cu invitatiile, deja le am acasa. Programare la machiaj inca nu mi-am facut - vreau sa ma machieze Oana Vasiliev, am vb cu ea acum vreo luna dar mi-a spus sa o sun cu 2 luni inainte de nunta pt ca nu face programari cu atat de mult timp inainte. La coafor deja m-am programat - am scapat de grija asta :) (mai a doar de facut probe). Am inceput sa degust prajiturele, bune toate :)) trebuie sa mai degust :)) Am dat avansul si pt o agentie de decoratiuni si aranjamente florale. Inca nu am stabilit ce flori o sa avem, dar mi-a spus tipa de la agentie ca si la sfarsitul lui iulie e ok daca ii spun, ca este timp destul. Noi am ales culoarea mov pt fetele de masa (deocamdata, sper sa nu ma razgandesc :D), iar cei de la agentie ne-au recomandat hortensie mov si arhidee alba plus alte floricele printre; arata bine dar ne mai gandim. Am inteles ca in iulie cei de la agentie au o nunta acolo si vor folosi exact aceleasi culori, asa ca o sa merg sa vad cum da si abia apoi o sa ma decid. Tu ce culoare ai ales? Sau iti iei fetele de masa si husele din alta parte? Am fost sambata pe acolo si restaurantul era aranjat pt o nunta, foarte dragut era! Ma emotionez de cate ori intru in restaurant :"> Te pup si mai vb. Poate putem sa ne inspiram, ajutam una pe cealalta.
aaa... am uitat sa te intreb ceva! tu ai o tematica a nuntii? ca m-a intrebat tipa de la agentie ce tematica o sa avem si... m-a inchis! :D chiar nu ma gandisem la asa ceva. cred ca nu o sa avem, nu cred ca este neaparat necesara :D

Malak07
19.06.2012, 16:21:36
Wow tamtam... ai rezolvat destule! daca ti-ai gasit rochia de mireasa si pantofii, deja ai scapat de multe griji :) eu incep cautarea saptamana viitoare. Sper sa o gasesc repede! Intre timp am rezolvat si eu cu invitatiile, deja le am acasa. Programare la machiaj inca nu mi-am facut - vreau sa ma machieze Oana Vasiliev, am vb cu ea acum vreo luna dar mi-a spus sa o sun cu 2 luni inainte de nunta pt ca nu face programari cu atat de mult timp inainte. La coafor deja m-am programat - am scapat de grija asta :) (mai a doar de facut probe). Am inceput sa degust prajiturele, bune toate :)) trebuie sa mai degust :)) Am dat avansul si pt o agentie de decoratiuni si aranjamente florale. Inca nu am stabilit ce flori o sa avem, dar mi-a spus tipa de la agentie ca si la sfarsitul lui iulie e ok daca ii spun, ca este timp destul. Noi am ales culoarea mov pt fetele de masa (deocamdata, sper sa nu ma razgandesc :D), iar cei de la agentie ne-au recomandat hortensie mov si arhidee alba plus alte floricele printre; arata bine dar ne mai gandim. Am inteles ca in iulie cei de la agentie au o nunta acolo si vor folosi exact aceleasi culori, asa ca o sa merg sa vad cum da si abia apoi o sa ma decid. Tu ce culoare ai ales? Sau iti iei fetele de masa si husele din alta parte? Am fost sambata pe acolo si restaurantul era aranjat pt o nunta, foarte dragut era! Ma emotionez de cate ori intru in restaurant :"> Te pup si mai vb. Poate putem sa ne inspiram, ajutam una pe cealalta.
aaa... am uitat sa te intreb ceva! tu ai o tematica a nuntii? ca m-a intrebat tipa de la agentie ce tematica o sa avem si... m-a inchis! :D chiar nu ma gandisem la asa ceva. cred ca nu o sa avem, nu cred ca este neaparat necesara :D

iubitik tu cand ai anuntat culoarea huselor pe care ti-o doresti? eu am incercat sa-mi exprim un punct de vedere in acest sens, insa mi s-a spus ca e prea devreme. si mi-e un pic teama sa nu-i informez prea tarziu si sa descopar ca aceeasi culoare o fi folosita la un alt restaurant. Multumesc anticipat de raspuns :*

iubitik
20.06.2012, 23:17:19
iubitik tu cand ai anuntat culoarea huselor pe care ti-o doresti? eu am incercat sa-mi exprim un punct de vedere in acest sens, insa mi s-a spus ca e prea devreme. si mi-e un pic teama sa nu-i informez prea tarziu si sa descopar ca aceeasi culoare o fi folosita la un alt restaurant. Multumesc anticipat de raspuns :*
Buna Malak07 :) si mie la fel mi-au spus acum 10 luni cand a arvunit restaurantul. Despre culoare ei inca nu stiu nimic :) sper sa fie totul ok. o sa vb cu ei la inceputul lunii iulie. asa m-am gandit, ca este cu suficient timp inainte incat sa nu-mi fie luata culoarea. eu nunta o am pe 22 sept. sper sa nu fie prea tarziu, eu a fost un pic cam ocupata si am tot amanat intalnirea cu cei de la restaurant. doamne ajuta sa nu am surprize neplacute!

Malak07
26.06.2012, 21:54:38
Buna Malak07 :) si mie la fel mi-au spus acum 10 luni cand a arvunit restaurantul. Despre culoare ei inca nu stiu nimic :) sper sa fie totul ok. o sa vb cu ei la inceputul lunii iulie. asa m-am gandit, ca este cu suficient timp inainte incat sa nu-mi fie luata culoarea. eu nunta o am pe 22 sept. sper sa nu fie prea tarziu, eu a fost un pic cam ocupata si am tot amanat intalnirea cu cei de la restaurant. doamne ajuta sa nu am surprize neplacute!

Multumesc iubitik pentru informatie :*. Cand vei avea noutati ti-as multumi sincer daca mi le-ai impartasi. Spor la pregatiri! :D

Malak07
12.07.2012, 15:59:35
buna!
nu am mai intrat de ceva timp pe site pentru ca am avut ceva pb. ne-am reapucat de pregatiri sapt asta si deja am inceput sa intru in panica pentru ca nu am mai apucat sa facem mare lucru si parca nu mai e timp deloc
saptamana asta TREBUIE sa rezolvam cu invitatiile pentru ca deja e tarziu, si sa ne decidem la o agentie de decoratiuni.
uffff

tamtam tu nu iei husele pentru scaun de la restaurant? Sau cauti agentie de decoratiuni pentru flori?
Eu o sa iau husele de la ei (cel putin asa sper :))) ), pe cele maro daca ai vazut poze... In afara de flori nu vad ce decoratiuni as mai avea nevoie. Eu am noroc ca are mama o cunostinta care are o florarie si a zis ca-i platesc doar florile la pret de sera, mana de lucru va fi cadou de nunta. Din cate am vazut eu are preturi ok. Floraria se numeste Aida si este undeva pe langa ziarul Liderul parca se numeste, pe Soveja la intersectia cu Delavrancea.
Tu ce alte decacoratiuni o sa mai ai in afara de flori?

iubitik
14.07.2012, 23:53:33
Eu o sa iau husele de la ei (cel putin asa sper :))) ), pe cele maro daca ai vazut poze...
Malak07, tot pe cele maro o sa le am si eu (maro cu crem - banuiesc ca la astea te referi) :grin: Initial am zis ca o sa le iau pe cele mov, dar am fost astazi in trecere pe acolo si era aranjat restaurantul pt nunta. Pe mese erau fetele de masa maro cu crem (mie de fapt, maronul acela mi s-a parut o pruna inchisa in momentul in care au aprins lumina) si imi place fffff mult. Asa ramane! Este f elegant! Si pot sa imi pun si aranjamentul floral mov cu roz, asa cum planuisem, pt ca merge :) Astazi pe masa erau niste trandafirasi rozi si se vedeau f bine. Va pup si spor la treaba!

Malak07
17.07.2012, 16:04:07
Eu o sa iau husele de la ei (cel putin asa sper :))) ), pe cele maro daca ai vazut poze...
Malak07, tot pe cele maro o sa le am si eu (maro cu crem - banuiesc ca la astea te referi) :grin: Initial am zis ca o sa le iau pe cele mov, dar am fost astazi in trecere pe acolo si era aranjat restaurantul pt nunta. Pe mese erau fetele de masa maro cu crem (mie de fapt, maronul acela mi s-a parut o pruna inchisa in momentul in care au aprins lumina) si imi place fffff mult. Asa ramane! Este f elegant! Si pot sa imi pun si aranjamentul floral mov cu roz, asa cum planuisem, pt ca merge :) Astazi pe masa erau niste trandafirasi rozi si se vedeau f bine. Va pup si spor la treaba!

Mi-ai dat o stare de visare iubitik :)), despre husele acelea vorbeam. Poate o sa trec in ziua cand ai tu nunta sa vad cum ai aranjat :D, n-am fost niciodata pana acum sa vad cum arata aranjat, dar mai am timp. Ai anuntat ca vrei husele acelea?
Eu imi doresc genul acesta de aranjament, dar cu florile portocalii, la fel cum va fi si buchetul meu, poate pana la nunta mea o sa vad acolo si aranjamente pe portocaliu ca sa-mi dau seama cum ar arata. http://www.seattleflowers.com/gallery/gerbera-daisy-centerpiece/gerbera-daisy-centerpiece-ws-14-41.jpg
Abia astept sa vina nunta :))))

iubitik
22.07.2012, 16:01:37
[QUOTE=Malak07;4728412]Mi-ai dat o stare de visare iubitik :)), despre husele acelea vorbeam. Poate o sa trec in ziua cand ai tu nunta sa vad cum ai aranjat :D, n-am fost niciodata pana acum sa vad cum arata aranjat, dar mai am timp. Ai anuntat ca vrei husele acelea?
Eu imi doresc genul acesta de aranjament, dar cu florile portocalii, la fel cum va fi si buchetul meu, poate pana la nunta mea o sa vad acolo si aranjamente pe portocaliu ca sa-mi dau seama cum ar arata. http://www.seattleflowers.com/gallery/gerbera-daisy-centerpiece/gerbera-daisy-centerpiece-ws-14-41.jpg
Abia astept sa vina nunta :))))[/QUOTE

Of...eu in fiecare sambata trec pe acolo ca sa vad cum mai arata :)) si de cate ori ajung acolo ma emotionez... nici nu vreau sa ma gandesc cum o sa fie atunci ;)):-SS Te astept cu mare drag sa treci in ziua nunti mele sa tragi cu ochiul :)) ieri cand am trecut pe acolo, tot husele astea erau. se pare ca sunt la mare cautare. ma bucur ca sunt placute de toate miresicile (asta e semn bun), dar sa nu mi le forjeze prea tare :)) Eu o sa pun pe masa un aranjament cu orhideea alba si dendrodiun mov... cred :)) luna viitoate la inceput stabilim exact, ma am putin timp sa ma mai gandesc. Cei de la restarant mi-au spus ca trebuie sa merg cam cu 3 sapt inainte de nunta ca sa stabilim exact culoare huselor si fetelor de masa. dar ma mai interesez, daca tot trec pe acolo in fiecare sambata :)) Pupici

tamtam
03.08.2012, 10:33:07
Buna!
Firma ne va face aranjamentele florale si masa cu fructe si dulciuri..nu vreau sa incarc foarte mult mesele si de aceea o sa avem o masa separata doar cu astea
noi o sa avem husele mov..si pe masa probabil lisiantus si miniroze roz si verde...probabil....inca ma ami gandesc..vroiam altceva si ma tot sucesc...:)
oricum mai am vreo 2-3 sapt de gandire

Malak07
03.08.2012, 13:33:24
Buna!
Firma ne va face aranjamentele florale si masa cu fructe si dulciuri..nu vreau sa incarc foarte mult mesele si de aceea o sa avem o masa separata doar cu astea
noi o sa avem husele mov..si pe masa probabil lisiantus si miniroze roz si verde...probabil....inca ma ami gandesc..vroiam altceva si ma tot sucesc...:)
oricum mai am vreo 2-3 sapt de gandire

Buna tamtam!
Si eu ma gandeam aseara ca parca as organiza separat o masa cu "frigarui" (nu stiu sigur daca se numesc asa, dar asa arata :)) ) din fructe, dulciuri in forma de minitartine si diverse prajuturele colorate, haioase si delicioase, dar mi-e un pic :-s ca ridic bugetul nuntii fara sa conteze prea mult detaliile alea si sunt inca in dubii. Altfel as pune la mese conform recomandarii celor de la restaurant saleuri si un platou de prajiturici asortate. Imi poti spune te rog cat iti ia tie firma respectiva pt. aranjamentele florale si masa cu dulciuri si fructe?
Tu cati invitati o sa ai? Eu mai am o temere si anume, am inteles ca salonul de jos are o capacitate MAXIMA de 180 de persoane, sincer eu nu prea vad unde incap atatea persoane. Lista mea de invitati are aprox. 170 de persoane, ramane de vazut cati confirma, dar mi-e teama un pic de gandul ca parintii isi vor aduce copiii si va fi practic un loc ocupat si inghesui prea tare lumea la mese :-s.
Sunt tare curioasa sa am un feed-back de la miresici cu numarul de invitati si cat de "aglomerat" a fost.
Spor la organizat, mai e putin :D

tamtam
03.08.2012, 18:37:47
noi avem cam 150 (mai au de confirmat, bineinteles...dar cam pe aici cred ca ne invartim 140-150), si cred ca intr bine in sala aceea...eu l-am vazut decorat doar pt 130 si mi s-a parut ca ar mai fi loc...
da...frigarui se cheama dar nu sunt doar frigarui..;-) pt fructe si prajituri ne ia 3 euro/pers...am facut eu ceva calcule si nu ies cu prea mult in plus (avantajul e ca pot fi mai multe feluri de fructe)..sper sa nu avem surprize atunci (bani se platesc jumate inainte si jumte dupa), iar pt flori max 60 roni pt fiecare masa (functie de flori bineinteles), masa de prezidiu nu as putea sa iti zic acum..pe la 250 roni parca, tot asa functie de pretul florilor
da, mai e putin si incep sa ma agit cam tare (de felul meu sunt o agitata) si nu e bine...8-}
spor la pregatiri!

Flavia_zif
26.08.2012, 05:56:21
Hello! ;;)
Noi vom avea nunta pe 29 Septembrie tot la Rest Forum la demisol.
Privind aranjamentul restaurantului am sa aleg husele mov, iar florile le va face D-na Rosu, care mi-a fost recomandata de cei de la restaurant.
Sincer imi fac griji privind marimea restaurantului, nu vom avea f.multe persoane, max 130 dar mi se pare ringul mic, ma gandesc daca va fi loc pentru dans, sa nu se aglomereze foarte mult.
Vad ca "tamtam" si "iubitik" veti avea nunta inaintea noastra, sunt curioasa cum vor fi serviciile restaurantului si cum va fi mancarea, daca sunt seriosi administratorii, va rog, daca puteti sa ma informati dupa nuntile voastre.
In rest, cum stati cu pregatirile pentru ultimii 100 de metrii? Emotiile cresc, mai este putin.
Va pup, si sa aveti parte de o nunta asa cum ati visat! :*

iubitik
26.08.2012, 13:17:57
Buna Flavia. Stai linistita ca o sa fie totul bine. Sunt sigura :) Imediat dupa nunta o sa intru si o sa iti povestesc cum a fost si ce s-a intamplat. Sper sa fie numai de bine! :)) Cu pregatirile cred ca stau binisor :) Dna Diana Popa mi-a spus ca trebuie sa ne intalnim cu ea ca sa discutam despre nunta cu 2 sapt inainte; asa ca mai avem putin timp sa ne mai gandim la una alta. Oricum stiu sigur ca tot pe mov o sa avem si noi :) Cred ca este cea mai solicitata culoare :) Noi nu o sa lucram cu dna Rosu, cum ai spus tu, pt ca in momentul in care ne-a recomandat-o avea deja avansul dat la o agentie de decoratiuni. Si rau am facut :(( Aici avem o problema. Nu vreau sa intru in detalii dar, acum, pe ultima suta de metrii cum ai spus si tu, sunt sanse foarte mari sa imi schimb agentia :( Spor la treaba! Pupici :*

Malak07
27.08.2012, 11:53:26
Buna Flavia. Stai linistita ca o sa fie totul bine. Sunt sigura :) Imediat dupa nunta o sa intru si o sa iti povestesc cum a fost si ce s-a intamplat. Sper sa fie numai de bine! :)) Cu pregatirile cred ca stau binisor :) Dna Diana Popa mi-a spus ca trebuie sa ne intalnim cu ea ca sa discutam despre nunta cu 2 sapt inainte; asa ca mai avem putin timp sa ne mai gandim la una alta. Oricum stiu sigur ca tot pe mov o sa avem si noi :) Cred ca este cea mai solicitata culoare :) Noi nu o sa lucram cu dna Rosu, cum ai spus tu, pt ca in momentul in care ne-a recomandat-o avea deja avansul dat la o agentie de decoratiuni. Si rau am facut :(( Aici avem o problema. Nu vreau sa intru in detalii dar, acum, pe ultima suta de metrii cum ai spus si tu, sunt sanse foarte mari sa imi schimb agentia :( Spor la treaba! Pupici :*

Te-ai razgandit iubitik, nu mai iei husele maro? Si eu care vroiam sa vin pe 22 septembrie la punct ochit, punct lovit sa vad cum arata husele maro :)). In cazul asta probabil va trebui sa fac mai multe drumuri la restaurant pana le nimeresc :))

Flavia_zif
27.08.2012, 23:12:06

Multumesc pentru raspuns iubitik, abia astept sa imi povestesti cum a decurs nunta.
Privind husele, daca mergi cu 2 sapt inainte sunt sanse sa le gasesti pe cele mov? stiu ca sunt mai solicitate si sa nu fie deja rezervate pt alt restaurant. Eu le vreau pe cele mov neaparat pentru ca toate decoratiunile sunt cu mov. Eu nu am ales o agentie de decoratiuni, daca sunt aranjamentele restaurantului nu am vazut rostul unei agentii. Sper ca tu sa gasesti o agentie pe placul tau. Ati discutat cumva si de pretul unui meniu? Noua ne-a spus ca vom stabili cu o saptamana inainte ce meniu vom avea, si va face pretul atunci. Sper sa nu fie diferenta de pret fata de cele de anul trecut pe care ni le-au prezentat atunci cand am rezervat restaurantul.
Succes cu pregatirile. Pupici :*

iubitik
03.09.2012, 17:46:48
Multumesc pentru raspuns iubitik, abia astept sa imi povestesti cum a decurs nunta.
Privind husele, daca mergi cu 2 sapt inainte sunt sanse sa le gasesti pe cele mov? stiu ca sunt mai solicitate si sa nu fie deja rezervate pt alt restaurant. Eu le vreau pe cele mov neaparat pentru ca toate decoratiunile sunt cu mov. Eu nu am ales o agentie de decoratiuni, daca sunt aranjamentele restaurantului nu am vazut rostul unei agentii. Sper ca tu sa gasesti o agentie pe placul tau. Ati discutat cumva si de pretul unui meniu? Noua ne-a spus ca vom stabili cu o saptamana inainte ce meniu vom avea, si va face pretul atunci. Sper sa nu fie diferenta de pret fata de cele de anul trecut pe care ni le-au prezentat atunci cand am rezervat restaurantul.
Succes cu pregatirile. Pupici :*

Husele maro sunt de fapt cele mov :)) In lumina mai difuza par maro, dar daca este lumina aprinsa sunt mov inchis - pruna. Eu asa cred, ca este vb de una si aceeasi husa. Eu nu am vazut altele maro la restaurant :) Mi-au spus ca nu trebuie sa-mi fac griji in privinta lor, o sa am ce huse vreau eu. Sapt asta, pe joi, o sa o sun pe dna Diana sa stabilim o intalnire. De meniu nu stiu ce sa iti zic, nu am stabilit inca nimic si sper sa nu urce prea mult pretul :) Cand am vb noi anul trecut era in jur de 160 lei, sa vedem ce ne asteapta acum. Pupici :*

iubitik
03.09.2012, 17:49:19
Te-ai razgandit iubitik, nu mai iei husele maro? Si eu care vroiam sa vin pe 22 septembrie la punct ochit, punct lovit sa vad cum arata husele maro :)). In cazul asta probabil va trebui sa fac mai multe drumuri la restaurant pana le nimeresc :))

Nu m-am razgandit. Sunt aceleasi huse, vazute in lumini diferite :)) Eu asa cred. Chiar te rog sa vii pe la restaurant in acea zi, sa imi spui parerea ta, dupa :) Mersi. Pupici :*

Flavia_zif
03.09.2012, 18:46:27
Husele maro sunt de fapt cele mov :)) In lumina mai difuza par maro, dar daca este lumina aprinsa sunt mov inchis - pruna. Eu asa cred, ca este vb de una si aceeasi husa. Eu nu am vazut altele maro la restaurant :) Mi-au spus ca nu trebuie sa-mi fac griji in privinta lor, o sa am ce huse vreau eu. Sapt asta, pe joi, o sa o sun pe dna Diana sa stabilim o intalnire. De meniu nu stiu ce sa iti zic, nu am stabilit inca nimic si sper sa nu urce prea mult pretul :) Cand am vb noi anul trecut era in jur de 160 lei, sa vedem ce ne asteapta acum. Pupici :*

Da, ai dreptate, am fost la restaurant si am vorbit cu D-na Rosu despre aranjamente si husele sunt aceleasi, sunt un mov inchis, pruna cum ai zis, si au imprimeul acela maro, uite aici o poza: http://www.miresici.ro/forum/asset.php?fid=483148&uid=82164&d=1346686914
Imi plac si acestea dar as fi preferat mai mult mov :D pentru ca majoritatea decoratiilor sunt mov cu galben la noi, dar sunt elegante si acestea, o sa fie frumos :)
Pupici, succes cu pregatirile :*

iubitik
04.09.2012, 12:44:02
Daaaa! Astea sunt ale mele :) Imi plac foarte mult. Mie mi se par cele mai ok, dar na... gusturile difera. Oricum toate sunt frumoase. Orice ati alege o sa iasa f frumos, sunt sigura :)

iubitik
26.09.2012, 12:50:12
Gata! A trecut si nunta! Si imi pare atat de rau :(( A fost superb! Nu ca a fost nunta mea dar chiar a fost o nunta reusita. Cel putin asta am simtit noi iar a doua zi la ciorba de potroace numai de bine am fost vorbiti! Restaurantul a fost superb, aranjat exact asa cum am stabilit, aer conditionat a fost din plin, fum nu s-a facut deloc desi am avut muuulti fumatori, muzica s-a auzit suuuuper (tin sa felicit formatia Top 20 pt atmosfera facuta), ospatari au fost foarte atenti si draguti cu invitati, seful de sala ne-a urmarit toata seara si ne-a intrebat daca totul este ok sau daca avem vreo plangere. Totul a fost perfect... cu o mica exceptie (trebuia sa fie si ceva nu? :))) Nu stiu ce meniu ati ales voi, noi l-am avut pe acela de 162 lei si portiile mi s-au parut cam mititele (dar cica asa se poarta acum). Nu a fost asta o problema, problema a fost ca la aperitiv am fost putin tepuiti. Din cate a inteles anumiti invitati nu au avut aperitivul complet - le lipseau diverse, de ex somonul, sau icrele, sau chiar 2 - somon si rulada. Sa fiti foarte atenti!!! Poate ca doar la mine s-a intamplat si ca a fost o greseala, nu au fost bine aprovizionati, desi trebuia. Dar sa fiti atenti pt ca este jenant sa vina si sa-ti spuna ca ei nu ai la fel ca ceilalti :) Va pup si va doresc succes!!!!!!!!!!!

Meniul meu a fost acesta:
-aperitiv: salam sibiu, chiftelute cu susan, muschi file evantai, icre crap pe lamaie, rosie cu liptauer, butoias de catravete cu ardei, somon fume pe lamaie, rulada victoriana de pui, dobos, cruditati pe portocala.
-peste: salau la cuptor cu sos remoulade, orez cu legume, brocoli si morcov
-sarmale cu mamaliguta si ardei iute
-friptura: file de porc la gratar, pulpa de pui dezosata la gratar, cartofi taranesti la cuptor cu rozmarin si parmezan.Salata de varza alba cu marar.

Malak07
26.09.2012, 15:09:11
-aperitiv: salam sibiu, chiftelute cu susan, muschi file evantai, icre crap pe lamaie, rosie cu liptauer, butoias de catravete cu ardei, somon fume pe lamaie, rulada victoriana de pui, dobos, cruditati pe portocala.
-friptura: file de porc la gratar, pulpa de pui dezosata la gratar, cartofi taranesti la cuptor cu rozmarin si parmezan.Salata de varza alba cu marar.

Casa de piatra iti doresc, multa fericire si numai impliniri :)
Abia te asteptam cu detalii :) ma bucur ca totul a fost bine cu exceptiile mentionate. Nu te-ai dus la nimeni sa le arati diferenta din farfurii? Eu tot pentru acesta varianta o sa optez, chiar ma gandeam la aperitiv sa mai scot ceva pentru ca 15 produse cat ni s-a spus ca sunt mi se parea un pic cam mult, inteleg ca nu e cazul. La bautura nu ati simtit ca ati fost furati?

Am fost in ziua nuntii tale la restaurant :) si intr-adevar era frumos. Eu cred totusi ca voi opta pentru flori naturale, mi se pare ca da un pic mai multa viata.

iubitik
26.09.2012, 15:51:04
Multumesc frumos :* Am spus sefului de sala dar ne-a spus ca ei aveau farfuriile deja facute pt 120 de persoane (atat le-am spus noi ca o sa fim) iar noua ne-au venit mai multi. Pe mine una nu ma intereseaza scuza lui, trebuia sa ia in calcul lucrul acesta, ca se poate sa se depaseasca un pic numarul persoanelor (desi nu au fost decat vreo 5 persoane in plus). Sigur nu a fost acesta motivul lipsei din farfurie, ori ei nu au pregatit bine farfuriile, ori sunt neprofesionisti si s-au gandit ca noi nici nu o sa ne dam seama ca mai lipseste cate ceva. Cand am vb de meniuri inainte de nunta, ne-au spus ca ei sunt intotdeauna pregatiti pt orice. Ma gandesc ca poate nu au crezut ca o sa ne vina toti invitati si peste chiar :) Pt ca atunci cand am vb de numarul meniurilor ne-au spus ca daca noi le spuneam sa ne pregateasca 120 de meniuri ei ne vor face 100, ca sa nu iesim noi in gaura pt ca sigur nu vor venii toti. Dragut gestul lor, dar na surpriza, ca au venit toti si un pic peste si atunci au dat cu bata in balta :( In rest nu stiu daca ne-au furat :)) Daca initial spuneam ca o sa punem pe cineva sa numere meniurile care ies, sa stea langa bautura, in seara aceea am zis ca ce-o fii o fii. Oricum daca au furat nu au furat chiar tot pt ca ne-a mai ramas bautura :)

Mie mi-au placut foarte mult cum aratau penele alea in vaze. Dar si florile sunt superbe. Inital si eu vroiam flori, dar spre final m-am sucit :) Daca ai exact aceeasi varianta de meniu, eu te sfatuiesc sa numai scoti nimic. E foarte bine asa cum e, apoi o sa se vada prea goala farfuria. Eu sincer as mai fi pus cate ceva :)

Succes! :*

maria.b
26.09.2012, 17:37:55
Multumesc frumos :* Am spus sefului de sala dar ne-a spus ca ei aveau farfuriile deja facute pt 120 de persoane (atat le-am spus noi ca o sa fim) iar noua ne-au venit mai multi. Pe mine una nu ma intereseaza scuza lui, trebuia sa ia in calcul lucrul acesta, ca se poate sa se depaseasca un pic numarul persoanelor (desi nu au fost decat vreo 5 persoane in plus). Sigur nu a fost acesta motivul lipsei din farfurie, ori ei nu au pregatit bine farfuriile, ori sunt neprofesionisti si s-au gandit ca noi nici nu o sa ne dam seama ca mai lipseste cate ceva. Cand am vb de meniuri inainte de nunta, ne-au spus ca ei sunt intotdeauna pregatiti pt orice. Ma gandesc ca poate nu au crezut ca o sa ne vina toti invitati si peste chiar :) Pt ca atunci cand am vb de numarul meniurilor ne-au spus ca daca noi le spuneam sa ne pregateasca 120 de meniuri ei ne vor face 100, ca sa nu iesim noi in gaura pt ca sigur nu vor venii toti. Dragut gestul lor, dar na surpriza, ca au venit toti si un pic peste si atunci au dat cu bata in balta :( In rest nu stiu daca ne-au furat :)) Daca initial spuneam ca o sa punem pe cineva sa numere meniurile care ies, sa stea langa bautura, in seara aceea am zis ca ce-o fii o fii. Oricum daca au furat nu au furat chiar tot pt ca ne-a mai ramas bautura :)

Mie mi-au placut foarte mult cum aratau penele alea in vaze. Dar si florile sunt superbe. Inital si eu vroiam flori, dar spre final m-am sucit :) Daca ai exact aceeasi varianta de meniu, eu te sfatuiesc sa numai scoti nimic. E foarte bine asa cum e, apoi o sa se vada prea goala farfuria. Eu sincer as mai fi pus cate ceva :)

Succes! :*
Buna si felicitari pentru nunta! am urmarit cu interes ce ai postat inainte si dupa eveniment, pentru ca sunt cu ochii pe forum. meniul pe care l-ai avut este aproape identic cu ce ma gandesc eu sa pun. poti sa-mi spui un pret final pentru meniu? ospatarii i-ai platit la jumate/jumate cum ti s-a spus initial? Multumesc frumos!

Malak07
27.09.2012, 09:40:27
Buna si felicitari pentru nunta! am urmarit cu interes ce ai postat inainte si dupa eveniment, pentru ca sunt cu ochii pe forum. meniul pe care l-ai avut este aproape identic cu ce ma gandesc eu sa pun. poti sa-mi spui un pret final pentru meniu? ospatarii i-ai platit la jumate/jumate cum ti s-a spus initial? Multumesc frumos!

A spus pretul final, 162ron. Mie pentru ospatari, bucatari cand i-am contractat mi-au spus ca se plateste un meniu intreg, dar apoi a calculat el cam cati ospatari, bucatari ar fi la 150 de persoane cat am estimat noi ca vom fi si a zis ca ne cere doar 1000ron, a si scris pe agenda ca sa nu uite. A parut ca si cum ne-ar face o favoare, dar... dupa informatiile primite de la iubitik ma intreb cine, cui ii face favoarea...

Apropo iubitik sucurile vi le-au dat la preturile de distribuitor sau ati avut surprize si aici?

iubitik
27.09.2012, 15:46:29
Pretul meniului a fost de 162 de lei. Pentru 120 de persoane ne-au spus ca o sa avem nevoie de 10 persoane de ajutor: 4 osptari, 1 barman, 4 bucatari, 1 spalator de vase. Pt acestia am platit 1200 lei. Nu stiu cum i-au impartit da la final atat mi-au cerut pt ei. Noi toate bauturile le-am luat de la Sorla. Imi pare rau ca numai am factura,pt ca numai stiu exact cata bautura am luat si cat a costat; sotul s-a ocupat de asta. Oricum, tot ce ne-a ramas am putut sa returnam si ne-am recuperat banii.

Pretul meniul a fost de 162 de lei, dar nu include si bautura. Asta este alta poveste :)

Malak07
27.09.2012, 15:50:18
Pretul meniului a fost de 162 de lei. Pentru 120 de persoane ne-au spus ca o sa avem nevoie de 10 persoane de ajutor: 4 osptari, 1 barman, 4 bucatari, 1 spalator de vase. Pt acestia am platit 1200 lei. Nu stiu cum i-au impartit da la final atat mi-au cerut pt ei. Noi toate bauturile le-am luat de la Sorla. Imi pare rau ca numai am factura,pt ca numai stiu exact cata bautura am luat si cat a costat; sotul s-a ocupat de asta. Oricum, tot ce ne-a ramas am putut sa returnam si ne-am recuperat banii.

Deci nu v-au pus cei de la restaurant la dispozitie bauturile, ati luat voi legatura cu cei de la Sorla si le-ati cumparat direct de la ei, corect?

Malak07
27.09.2012, 15:52:05
Pretul meniul a fost de 162 de lei, dar nu include si bautura. Asta este alta poveste :)

Povesteste-ne te rog ca ieri m-ai speriat putin cu produsele lipsa din farfurii :))))

iubitik
27.09.2012, 17:25:37
Deci nu v-au pus cei de la restaurant la dispozitie bauturile, ati luat voi legatura cu cei de la Sorla si le-ati cumparat direct de la ei, corect?

Deci nu :) Nu ne-au pus la dispozitie bauturile. Noi le-am spus ca ni se pare mai ok sa colaboram cu o agentie de distributie decat sa aducem noi toate bauturile cumparate care de pe unde. Si au fost de aceeasi parere. Ne-au dat nr de la Sorla, am sunat, ne-am dus la agentie, am cumparat ce am vrut, am platit toata bautura, integral, iar dupa nunta ne-am dus cu ce ne-a mai ramas si ne-au restituit banii pe bautura ramasa. Noua ni s-a parut mai ok sa facem asa, decat sa umblat sa cautam oferte, sa caram la restaurant cu o zi inainte sau chiar in ziua aia. Am fost foarte agitati in ultimele zile si am prefera sa mai ne usuram treaba :)

iubitik
27.09.2012, 17:30:45
Povesteste-ne te rog ca ieri m-ai speriat putin cu produsele lipsa din farfurii :))))

-aperitiv: salam sibiu, chiftelute cu susan, muschi file evantai, icre crap pe lamaie, rosie cu liptauer, butoias de catravete cu ardei, somon fume pe lamaie, rulada victoriana de pui, dobos, cruditati pe portocala. Anumiti invitati de-ai mei nu au avut farfuria completa. Adica le-a lipsit somon, sau icre sau rulada, sau chiar icre si rulada. Nu stiu exact la cati a lipsit, stiu doar ce mi-au spus cei apropiati mie, ca restul iti dai seama ca nu au avut curaj sa vina, sau le-a fost jena sa vina si sa se planga ca ei nu au la fel ca colegul de masa :)

Doar la aperitiv au fost aceste probleme, in rest a fost ok. Oricum, nu vreau sa va sperii fetelor. Stati linistite, pt ca in rest totul a fost perfect, am fost tratati excelent. Poate ca am avut noi ghinion. V-am povestit despre ce mi s-a intamplat mie, doar ca sa va fac putin atente. Nu strica sa va mai aruncati un ochi in farfurii inainte sa ajunga la mese :)

Apropo de bautura, in cazul in care nu va duceti voi personal bautura la restaurant si colaborati cu vreo firma de distributie sa aveti grija sa le spuneti ca restaurantul Forum este cel din Constanta nu cel din Costinesti. La mine s-au incurcat. Ne-au livrat bautura in ziua nunti la restaurantul Forum din Costinesti. Sotul meu a fost sunat de acolo de la restaurant si i-au sus ca ei la Forum au cununie civila, nu nunta :)) Intrase saracul in panica, se gandea la ce crize o sa fac eu :)) Abia seara mi-a spus de ce patise el pe zi :)) Pana la urma s-a clarificat situatia si ne-au adus bautura la Restaurant Forum din Constanta :) Aveti grija!!!!!!!!!!
Pe tot parcursul nuntii am avut parte numai de asemenea peripetii, pe toate planurile. Mai am povesti din astea interesante daca mai vreti :))

Malak07
27.09.2012, 17:44:48
Apropo de bautura, in cazul in care nu va duceti voi personal bautura la restaurant si colaborati cu vreo firma de distributie sa aveti grija sa le spuneti ca restaurantul Forum este cel din Constanta nu cel din Costinesti. La mine s-au incurcat. Ne-au livrat bautura in ziua nunti la restaurantul Forum din Costinesti. Sotul meu a fost sunat de acolo de la restaurant si i-au sus ca ei la Forum au cununie civila, nu nunta :)) Intrase saracul in panica, se gandea la ce crize o sa fac eu :)) Abia seara mi-a spus de ce patise el pe zi :)) Pana la urma s-a clarificat situatia si ne-au adus bautura la Restaurant Forum din Constanta :) Aveti grija!!!!!!!!!!
Pe tot parcursul nuntii am avut parte numai de asemenea peripetii, pe toate planurile. Mai am povesti din astea interesante daca mai vreti :))

Foarte tare :))). Daca n-ai ce face, nu cred ca se supara cineva :))).
Oricum multumim pentru informatii, mie cel putin imi sunt foarte de folos.

Malak07
04.10.2012, 10:03:19
Flavia_zif (http://www.miresici.ro/forum/member.php?u=82164) si tamtam (http://www.miresici.ro/forum/member.php?u=77604) va astept si pe voi cu detalii despre restaurant :). Ati intampinat ceva incidente?

Flavia_zif
13.10.2012, 22:17:39
Flavia_zif (http://www.miresici.ro/forum/member.php?u=82164) si tamtam (http://www.miresici.ro/forum/member.php?u=77604) va astept si pe voi cu detalii despre restaurant :). Ati intampinat ceva incidente?

Salut fetelor! si casa de piatra iubitik!
A trecut nunta si la noi, a fost frumos, restaurantul a aratat bine. Cu ce problema ne-am confruntat noi la restaurant: vorbisem sa puna 13 mese de 8 pers + masa formatiei si foto = 14 mese, ei au pus 13 mese in total si am vazut inainte sa vina invitatii dar Dl. Administrator de acolo a spus ca mai pune pe parcurs o masa daca vin mai multi invitati; si bineinteles ca au venit mai multi si nu aveau loc la mese, si le-am spus sa mai puna o masa dar au zis ca mai pun scaune la mese, sa faca cate 10 pers la masa. Si a fost putin jenant ca veneau invitatii si noi asteptam sa puna scaune, tacamuri, si tot ceea ce era nevoie la masa.
Meniul a fost ok, nu am auzit sa fi fost aperitivul incomplet cum a fost la iubitik, dar a fost neplacut faptul ca nu au fost toate farfuriile gata in acelasi timp si unii invitati au asteptat pana li s-a adus mancarea; era jenant ca unii mancau si altii asteptau; nu au fost multe persoane peste numarul de meniuri comandate si consider ca trebuiau sa fie pregatiti, dar asta e, pana la urma a fost ok.
Personalul a fost ok, 120 lei au calculat pentru fiecare ospatar, barman + bucatari. Tot meniul de 162 lei l-am avut si noi.
:*

iubitik
15.10.2012, 11:26:43
Casa de piatra, Flavia_zif! :*:*:* Ma bucur ca totul a fost in ordine. De ce te-ai lovit tu m-am lovit si eu, pe langa altele :)

Malak07
15.10.2012, 12:24:24
Multumesc Flavia_zif (http://www.miresici.ro/forum/member.php?u=82164) pentru informatii si CASA DE PIATRA iti doresc!
Nu ma bucura foarte tare pataniile voastre sincera sa fiu :-<.

Malak07
03.06.2013, 17:14:40
Eu nu-i recomand pe cei de la Forum.
Au fost niste colaboratori foarte dificili, n-au auzit de sintagma clientul nostru, stapanul nostru, de fapt ei iti faceau o favoare ca te primeau la ei in restaurant. Pe doamna Diana Popa daca o cunosteam inainte de a semna contractul, nu l-as fi semnat niciodata. Cu vreo doua zile inainte de nunta m-a sunat sa ma certe ca n-am ales husele lor si ca asta presupune mai multa munca pentru ei sa le stranga, sa le puna la loc. A avut nesimtirea asta dupa ce un an jumatate m-a dus cu vorba ca vor aduce huse maro si a trebuit sa ma organizez pe ultima suta de metri. Eu inteleg ca nu poate sa le pese de nunta fiecaruia, dar miserupismul lor a fost dus la cote maxime. Pe seful de sala de asemenea il pomenesc in fiecare zi si o voi face o vreme lunga de acum incolo. S-a oferit el voluntar sa le dea indicatii rudelor noastre despre cum sa aseze candy bar-ul. Oribil a iesit, cand l-am vazut mai ca nu m-a luat plansul.