PDA

Versiunea completa : Aparat ceata

Ralara
01.08.2011, 11:11:29
fetelor ce parere aveti despre asa ceva pe parcursul dansului mirilor?
Daca a avut o miresica de aici sa-mi zica si mie daca a iesit frumos si o recomandare + un pret.

oana_adela
01.08.2011, 12:43:28
Daca a avut o miresica de aici sa-mi zica si mie daca a iesit frumos si o recomandare + un pret.

noi am avut fum cu aroma de vanilie la dansul mirilor. desi nu s-a vazut foarte tare, a creat o atmosfera speciala. pretul nu il stiu exact pentru ca am contractat un pachet dj+fum+lasere (dj-ul s-a ocupat de toate astea) dar nu a fost foarte mult. eu zic ca merita;)

millena
02.08.2011, 22:48:01

Ceata aceea de care zici, este gheata carbonica. Arata bine si la dansul mirilor, dar si la sampania d ela inceput, sau la cockteiluri. O cutie de gheata carbonica sau uscata este undeva la 200-250 lei/cutia. si o cutie cred ca are cam 15 KG. Dar cel mai bine cauti pe net.

Ralara
03.08.2011, 13:40:41
da, am aflat si eu pe la ce preturi se incadreaza. Pentru cine mai intereseaza, e in jur de 150 euro, cu personal, aparat, tot.

alisima
03.08.2011, 23:29:56
da, am aflat si eu pe la ce preturi se incadreaza. Pentru cine mai intereseaza, e in jur de 150 euro, cu personal, aparat, tot.

cam mult 150 de euro...eu m-am interesat si ii undeva la 450 ron.se poate face efectul si fara aparat si costa cam 250 ron gheata care se pune in niste vase cu apa fierbinte. am inteles ca arata bine si asa , in vase.spor

Ralara
04.08.2011, 07:32:45
cam mult 150 de euro...eu m-am interesat si ii undeva la 450 ron.se poate face efectul si fara aparat si costa cam 250 ron gheata care se pune in niste vase cu apa fierbinte. am inteles ca arata bine si asa , in vase.spor
da stiu, numai ca mie nu-mi surade prea mult ideea ca cineva sa tot toarne apa fiebinte peste gheata din vasele alea, trebuie sa se ocupe in permanenta si in plus apa trebuie sa fie foarte fierbinte pentru efectul scontat. Inafara de asta, eu mi-as fi dorit ca ceatala sa fie nivelul solului, lucru care nu e posibil altfel decat cu aparatele respective (in care se pune gheata). Iar cu un pachet de gheata carbonica (numai asa se vinde) nu am ce sa fac pentru ca e cantitate prea mare. As fi avut nevoie doar de 1/2. De asta as fi optat pentru serviciile firmei respective. Dar e scump, bine zici. Nu merita parerea mea.(:|

alisima
04.08.2011, 11:03:37
da stiu, numai ca mie nu-mi surade prea mult ideea ca cineva sa tot toarne apa fiebinte peste gheata din vasele alea, trebuie sa se ocupe in permanenta si in plus apa trebuie sa fie foarte fierbinte pentru efectul scontat. Inafara de asta, eu mi-as fi dorit ca ceatala sa fie nivelul solului, lucru care nu e posibil altfel decat cu aparatele respective (in care se pune gheata). Iar cu un pachet de gheata carbonica (numai asa se vinde) nu am ce sa fac pentru ca e cantitate prea mare. As fi avut nevoie doar de 1/2. De asta as fi optat pentru serviciile firmei respective. Dar e scump, bine zici. Nu merita parerea mea.(:|

eu zic sa te mai interesezi si in alta parte , eu in doua locuri am auzit acelasi pret , 450 ron m-am interesat spt ca si noi vrem . inca nu ne-am hotarat dar cred ca pana la urma il luam k nici mie nu imi prea surade ideea cu vasele. spor

DEEA0405
11.10.2011, 15:38:19
eu zic sa te mai interesezi si in alta parte , eu in doua locuri am auzit acelasi pret , 450 ron m-am interesat spt ca si noi vrem . inca nu ne-am hotarat dar cred ca pana la urma il luam k nici mie nu imi prea surade ideea cu vasele. spor

Buna,
pentru ca in Baia Mare nu este aparat pentru gheata carbonica si vroiam neaparat efectul la dansul mirilor, am comandat gheata carbonica, iar ospatarii in cupere cu suport de la sampanie au pus apa fierbinte iar apoi au pus gheata, efectul a fost extraordinar, chiar merita, iar lumea a fost impresionata.
Gheata am mai folosit-o la intrarea in sala, la sampanie, la servirea la mese a unor bauturi ( whisky, apa plata, vin ), si la tort