PDA

Versiunea completa : Lumanarile pentru cununia religioasa

ramy_ramonik
15.08.2011, 10:00:28
Buna fetelor.
Unde urmeaza sa va faceti lumanarile pt nunta sau unde vi le-ati facut?
Cat va costa sau cat v-au costat?
Noi am vb cu nasii si ramane sa ni le alegm noi iar ei ni le vor plati.Insa nu vreau sa ii pun sa imi ia lumanari la 1200 ron numai pt ca imi plac mie,deja au avut "cateva" cheltuili considerabile cu noi.....
Credeti ca e buna ideea cu lumanarile luate din Bucuresti?Ma refer la transportul lor,daca rezista...

adelinacristea
16.08.2011, 11:42:57
Buna fetelor.
Unde urmeaza sa va faceti lumanarile pt nunta sau unde vi le-ati facut?
Cat va costa sau cat v-au costat?
Noi am vb cu nasii si ramane sa ni le alegm noi iar ei ni le vor plati.Insa nu vreau sa ii pun sa imi ia lumanari la 1200 ron numai pt ca imi plac mie,deja au avut "cateva" cheltuili considerabile cu noi.....
Credeti ca e buna ideea cu lumanarile luate din Bucuresti?Ma refer la transportul lor,daca rezista...

eu azi merg sa ma uit de lumanari...suntem aproape siguri ca le luam din bucuresti si am vazut si niste modele dragute la floraria olandeza...merg azi cu nasa sa ne uitam si eventual sa comandam si buchetele acolo.Oricum vine cineva dimineata in bucuresti sa ia niste invitati de la aeroport, o sa ia si lumanarile. fac lumanari frumoase si la avalanche..in schimb cele pe rotund cu trandafiri sunt 1000 lei.

dinumirela
25.08.2011, 09:38:38
Nasii mei au facut nunta la Balchik in gradina castelului reginei Maria. Lumanarile le-au facut insa in Bucuresti. Au vorbit cu un prieten si vineri seara le aveau. Chiar au rezisat cu brio inca doua zile. Si eu tot din Bucuresti mi le aduc. Le iau vineri seara si le duc la Rosiori. Din cate am inteles rezista pentru ca in afara de buretele in care sunt puse, florile sunt tratate cu nu stiu ce ceara ca sa nu se lase petalele. Dupa nunta va spun sigur daca a fost sau nu o miscare inteligenta aducerea lor din Buc.