PDA

Versiunea completa : Catering

st3fanya
03.09.2011, 13:12:27
Buna viitoare miresici! Mi-a trecut prin cap o idee foarte stralucita :)) m-am gandit sa iau o firma de catering pt meniu. La tara au organizat o sarbatoare si nu au facut mancare au luat o firma de catering care pt 170 persoane le-a luat 30 mil cu bautura lor. ma gandesc ca pentru o nunta ar lua pana in 100 mil(meniul fiind mai variat :d). Voi ce parere aveti? Sunt nebuna nu?

oana_laura
13.10.2011, 23:27:30
Nu cred ca esti nebuna ... daca ei fac si meniuri de nunta de ce nu......:|

st3fanya
14.10.2011, 08:30:29
Pai mare diferenta intre meniuri nu este . Ma gandesc serios la varianta asta pentru ca mi se pare convenabila, si in plus nu dispunem de buget prea mare :D Zi frumoasa!

nair
17.11.2011, 18:54:13
Si eu m-am gandit la acest lucru. Eu am nunta la tara si restaurantul nu ofera meniu. Nu va fi o nunta foarte mare, in jur de 200-250 de invitati, dar nu stiu unde sa caut firme de catering care sa acopere atatea portii. Toate cele pe care le-am gasit ofereau servicii doar pentru 100-150 de persoane.

st3fanya
17.11.2011, 19:03:51
Si eu m-am gandit la acest lucru. Eu am nunta la tara si restaurantul nu ofera meniu. Nu va fi o nunta foarte mare, in jur de 200-250 de invitati, dar nu stiu unde sa caut firme de catering care sa acopere atatea portii. Toate cele pe care le-am gasit ofereau servicii doar pentru 100-150 de persoane.
Trebuie sa cauti adevarul asta e... mi-ar fi placut si mie sa fac nunta la tara:X:X nu iti este mai lesne sa iei un bucatar?

nair
19.11.2011, 15:09:23
Ne-am gandit sa luam un bucatar si sa cumparam noi tot ce e nevoie, dar imi este teama ca nu va face totul asa cum m-am gandit eu. As apela la caterig in primul rand pentru aspectul intregului meniu si abia apoi pentru continut. Vrem sa fie o nunta mai deosebita,traditie imbinata cu elemente moderne, din acest motiv nici nu am vrut sa facem la Slatina unde totul ar fi fost lejer. Daca pana la sfarsitul anului nu gasim o firma care sa acopere tot ceea ce ne dorim, vom angaja un bucatar si in jur de 10-15 ospatari si-i vom arata in detaliu cum vrem sa arate meniul nostru.

st3fanya
19.11.2011, 15:20:08
Ne-am gandit sa luam un bucatar si sa cumparam noi tot ce e nevoie, dar imi este teama ca nu va face totul asa cum m-am gandit eu. As apela la caterig in primul rand pentru aspectul intregului meniu si abia apoi pentru continut. Vrem sa fie o nunta mai deosebita,traditie imbinata cu elemente moderne, din acest motiv nici nu am vrut sa facem la Slatina unde totul ar fi fost lejer. Daca pana la sfarsitul anului nu gasim o firma care sa acopere tot ceea ce ne dorim, vom angaja un bucatar si in jur de 10-15 ospatari si-i vom arata in detaliu cum vrem sa arate meniul nostru.
Dar nu poti sa iei din craiova sau pitesti o firma de catering? in pitesti e una de la monte carlo care face multe meniuri ai putea sa intrebi :) Ai iesi si mai ieftin cu firma si stresul ar fi mai mic :D Foarte tare ideea!! Sper sa gasesti :)
Spor la miresit!

apostolv
21.02.2013, 13:12:49
Pai mare diferenta intre meniuri nu este . Ma gandesc serios la varianta asta pentru ca mi se pare convenabila, si in plus nu dispunem de buget prea mare :D Zi frumoasa!

eu cu catering nu m-as risca.si se stie gramajul clar si nici prospetimea mancarii..si se face cu mult tp inainte si apoi se incalzeste mancare si nu acelasi gust