PDA

Versiunea completa : Cochet Ballroom

oananistor
04.09.2011, 02:16:37
buna fetelor, am semnat si eu contractul la cochet ballroom din lipovei. este o locatie noua, foarte draguta si m-ar interesa daca stiti pe cineva care a facut acolo,cum este mancarea si cum a fost nunta :) :>

orianna
18.09.2011, 16:05:03
Am o prietena ce a fost acolo la o nunta si a spus ca mancarea si servirea a fost excelenta. Sper sa fie asa si la anul, pt ca si eu voi semna contractul cu ei saptamana ce vine ;;)

goreamonicaf
18.09.2011, 23:32:25
Buna,

Si eu voi face nunta anul viitor in 15 sept. tot acolo. Am auzit numai lucruri bune despre mancare si servire ;-).

cristinutza25
29.12.2011, 13:46:36
Buna ziua!
Am si eu o prietena care ar dori sa isi faca acolo nunta!
Ar putea cineva sa imi dea mai multe detalii despre preturi?
Multumesc anticipat!

larisa2012
09.02.2012, 09:36:18
Am fost si noi aseara sa vedem sala. E superba si managerii si m-au parut mai mult decat ok. Mi se par ca sunt foarte organizati. Trebuie sa ne hotaram luna aceasta cu sala.

Deci voi ce spune-ti, merita?

Sunt 2 meniuri pentru 2012/2013:
-primul la 160 ron (inclusa apa si sucul, cafea)
-al doilea la 180 ron (suc, apa, cafea) parca mai era ceva...
-al trelaea la 240 ron( suc, apa, cafea, fantana cioco, fructe, aranjamente sala, vin)

Mie mi se pare putin scump ultimul, insa trebuie sa gandim foarte bine la buget. Voua cum vi se pare?

larisa2012
12.02.2012, 18:12:58
Ms mult pentru raspuns..oricum sala este minunata iar meniurile sunt foarte ok. Asa e, daca e sa le pui impreuna ajungi la acelasi pret. Noi saptamana aceasta ne hotaram pe sala ....

Ms frumos,
Duminica placuta in continuare

larisa2012
11.04.2012, 09:58:00
Am semnat si noi cu ei in martie...sunt oficial miresica de august si de cochet ballroom... v-as ruga sa postati poze de la eveniment ca ador sala si sa o vad in diferite ipostaze aranjate...

oananistor
19.04.2012, 01:12:19
Am semnat si noi cu ei in martie...sunt oficial miresica de august si de cochet ballroom... v-as ruga sa postati poze de la eveniment ca ador sala si sa o vad in diferite ipostaze aranjate...

noi la cochet facem. inca o luna jumate pana la nunta si voi posta poze . sala este super

oananistor
13.05.2012, 03:45:38
Wai ce fain...mai e asa de putin pana la nunta ta! De abia astept sa postezi poze. Ador sala ...

Faceti decorul cu Dovys style sau cu altcineva? Ms mult...si spor la pregatiri :)

eu am semnat contractul cu ei anul trecut si meniul era mult mai ieftin, l-am ales pe cel mai scump care era inclus si decor si fantana de ciocolata si sampanie la pretul de 190 ron de pers, acum acelasi meniu e 240 ron. ce sa zic..am fost foarte norocoasa ca am semnat contractul printre primii de cand s-a deschis sala. florile le voi alege tot de la ei . inca 3 saptamana , nu imi vine sa cred :)

larisa2012
18.05.2012, 11:25:58
eu am semnat contractul cu ei anul trecut si meniul era mult mai ieftin, l-am ales pe cel mai scump care era inclus si decor si fantana de ciocolata si sampanie la pretul de 190 ron de pers, acum acelasi meniu e 240 ron. ce sa zic..am fost foarte norocoasa ca am semnat contractul printre primii de cand s-a deschis sala. florile le voi alege tot de la ei . inca 3 saptamana , nu imi vine sa cred :)

Da, asa este. Ai fost norocoasa ca ai prins acel meniu. Noi am ales pe cel de 180 ron si vom face separat contractul pentru decor+fantana de cioco.

Spor la toate pregatirile. Sa ai o nunta asa cum ti-ai dorit!!!

oananistor
07.07.2012, 03:50:12
Da, asa este. Ai fost norocoasa ca ai prins acel meniu. Noi am ales pe cel de 180 ron si vom face separat contractul pentru decor+fantana de cioco.

Spor la toate pregatirile. Sa ai o nunta asa cum ti-ai dorit!!!

Gata cu nunta ! A fost super ! Māncarea, sala si servirea de 5 stele !!!

anci83
21.09.2012, 10:57:47
ceau fetele,am fost sapt aceasta sa vad sala de la cochet ballroom,mai avem d umblat sambata la lido,si dupa aceea ne hotaram.una din astea doua.depind ce ne ofera si la lido ballroom,la cochet suntem foate multumiti d ce ne ofera,am alege meniul de 160 cu tot cu sala aranjata,ceea ce este foarte acceptabil,baiatul cu care am vb este super ok,si ne a oferit mai multe variante,vreau io doar sa vad c oferte sunt si la lido deoarece am fost acolo la o nunta si a fost superb,mi ar fi cred ciuda daca nu m as duce si acolo,la lido am inteles ca incep meniurile de la 150 dar din cate am intles tre sa ti aranjezi sala,poate mai stie cineva ceva de lido pt ca de cochet suntem foarte multumiti.help!!!

larisa2012
21.09.2012, 12:05:08
ceau fetele,am fost sapt aceasta sa vad sala de la cochet ballroom,mai avem d umblat sambata la lido,si dupa aceea ne hotaram.una din astea doua.depind ce ne ofera si la lido ballroom,la cochet suntem foate multumiti d ce ne ofera,am alege meniul de 160 cu tot cu sala aranjata,ceea ce este foarte acceptabil,baiatul cu care am vb este super ok,si ne a oferit mai multe variante,vreau io doar sa vad c oferte sunt si la lido deoarece am fost acolo la o nunta si a fost superb,mi ar fi cred ciuda daca nu m as duce si acolo,la lido am inteles ca incep meniurile de la 150 dar din cate am intles tre sa ti aranjezi sala,poate mai stie cineva ceva de lido pt ca de cochet suntem foarte multumiti.help!!!

Ceau. si noi tot intre ele am ales dar nu eram siguri ca vom avea 150 invitati pt Lido si de accea am ales Cochet Ballroom. Adica ai vorbit pt meniul de 160 RON si decorul cat? 30 ron? ai si semnat? Ca noi pt decor mergem in ianuarie sa vb.

Te pup

anci83
21.09.2012, 12:49:58
Ceau. si noi tot intre ele am ales dar nu eram siguri ca vom avea 150 invitati pt Lido si de accea am ales Cochet Ballroom. Adica ai vorbit pt meniul de 160 RON si decorul cat? 30 ron? ai si semnat? Ca noi pt decor mergem in ianuarie sa vb.

Te pup

ceau larisa,am fost la cochet si ni s a oferit cele 3 meniuri si am insistat mai mult pe acela de 160 lei pt ca din cate ai vaz tu meniul de 180 avea si gama toata de sucuri si bere,noi am ales meniul de 160 pt ca avem pe cineva apropiat si ne poate da gama aceasta de alcool si suc la subpret,si noi consideram ca diferentade 20 lei la meniuri dintre 160-180 lei la persoanele ce le am avea noi am facut un calcul este de 800 euro(36 mil),noi gandim ca n are cum sa se consume de 800 eur in nici un caz ma refer doar la suc si bere,whisky si alealalte e altceva.decorul ni l ofera gratis cei de la cochet.n am semnat inca nika,urmeaza sambata sa mergem dupa masa la lido si ne hotarim,si sapt viit semnam contractul.tu ai fost la lido?ce ti au oferit si ce nu? poti sa mi dai mai multe detalii de ei? decor?meniul acela de 150?mersi

CarlaRoxana
05.02.2013, 10:45:46
Buna fetelor, noi am semnat cu cei de la cochet ballromm pt meniul de 180 lei..insa acum sunt foarte stresata deoarece intre timp am cunoscut pe cineva care a facut botezul la ei si au fost foarte dezamagiti de meniu, cica mancarea nu a fost buna deloc...adevarul e ca noi nu prea am avut timp sa cautam restaurante , insa acum parca imi pare rau..cred ca erau oferte mult mai bune la alte restaurante foarte frumoase :-< cine a facut nunta ala ei? cum a fost? suhteti multumite? :*:*:*:*:*

larisa2012
05.02.2013, 10:51:27
Buna fetelor, noi am semnat cu cei de la cochet ballromm pt meniul de 180 lei..insa acum sunt foarte stresata deoarece intre timp am cunoscut pe cineva care a facut botezul la ei si au fost foarte dezamagiti de meniu, cica mancarea nu a fost buna deloc...adevarul e ca noi nu prea am avut timp sa cautam restaurante , insa acum parca imi pare rau..cred ca erau oferte mult mai bune la alte restaurante foarte frumoase :-< cine a facut nunta ala ei? cum a fost? suhteti multumite? :*:*:*:*:*

Eu nu cred asa ceva, sincer. Eu cu cine am vorbit au avut numai cuvinte de lauda despre mancare si servicii. Am tot auzit in ultima perioada „zvonuri” despre restaurante ca „au mancare proasta”. Sincer eu sunt foarte linistita si sunt convinsa ca voi avea o nunta grozava la acest restaurant.

CarlaRoxana
05.02.2013, 11:01:43
Te cred, si eu am mai auzit tot felu de zvonuri despre alte restaurante, insa parca ma fulgerat putin sa aud asta ,si iubitul meu imi spune sa nu cred ....nu stiu exact cand au avut botez, cred ca toamna asta ce a trecut, ceva de genu...au fost si cateva rude de ale mele mai indepartate la botezu asta si la fel au spus ca au fost dezamagiti de mancare...tin sa mentionez ca a avut ceva meniu scump, cred ca cel mai scump...eu de valantines day merg la cochet ballroom :) asa ma mai linistesc :*:*:*

larisa2012
05.02.2013, 11:06:12
Te cred, si eu am mai auzit tot felu de zvonuri despre alte restaurante, insa parca ma fulgerat putin sa aud asta ,si iubitul meu imi spune sa nu cred ....nu stiu exact cand au avut botez, cred ca toamna asta ce a trecut, ceva de genu...au fost si cateva rude de ale mele mai indepartate la botezu asta si la fel au spus ca au fost dezamagiti de mancare...tin sa mentionez ca a avut ceva meniu scump, cred ca cel mai scump...eu de valantines day merg la cochet ballroom :) asa ma mai linistesc :*:*:*

Eu iti zic sa nu iti faci griji, stii cum e lumea, vorbeste vrute si nevrute. Poate nu le-a placut mancarea in sensul ca ar fi vrut vita si era porc sau pui, ar fi vrut salam si la meniu nu e inclus. Glumesc, dar poate nu e totul chiar asa de rau. Gandeste-te si la macare...nu la toti poate le place supa de pui si vor ciorba, altii nu vad rostul sarmaleleor la nunta, etc...

Daca mergi sa imi spui te rog si mie cum a fost.

Pe bune acum, stai linistita...

CarlaRoxana
05.02.2013, 11:19:10
:* merci de incurajare..am sa postez dupa valantines day cum a fost mancarea si atmosfera :*:*:*

CarlaRoxana
15.02.2013, 12:29:49
Fetelor, din pacate nu sa mai tinut Valantines day la Cochet Ballroom :( nu s-au adunat nr mare de persoane si sa anulat tot...sunt dezamagita putin :(

larisa2012
15.02.2013, 15:12:04
Fetelor, din pacate nu sa mai tinut Valantines day la Cochet Ballroom :( nu s-au adunat nr mare de persoane si sa anulat tot...sunt dezamagita putin :(

Imi pare rau sa aud asta. Eu in schimb am mai primit un feed back pozitiv de la o miresica de anul trecut. Am vazut ca a dat tag pe facebook la cochet si i-am trimis mesaj. cuvintele ei au fost numai de lauda.

Eu zic sa stai linistita...:*

Thaissa
31.05.2013, 13:01:32
larisa2012....cum as putea sa dau de tine sa te intreb mai multe chestii despre Cochet? si eu stau in Soarelui...poate ne putem vedea intr-o zi sau vb pe fb... Multumesc anticipat! :*

larisa2012
03.06.2013, 09:49:15
larisa2012....cum as putea sa dau de tine sa te intreb mai multe chestii despre Cochet? si eu stau in Soarelui...poate ne putem vedea intr-o zi sau vb pe fb... Multumesc anticipat! :*

ma poti gasi pe FB: Larisa Țoiu-Stan si povestim pe privat acolo.

larisa2012
16.09.2013, 10:16:35
Miresici, am avut nunta pe 31 august la Cochet Ballroom. Recomand sincer sala de evenimente..am avut o nunta minunata, sala a fost extraordinara, mancarea de cea mai buna calitate, servirea ireprosabila, atentie la detalii, patroni foarte cumsecade, organizati si cu foarte multa experienta.

Nu puteam sa facem o alta alegere, am fost extrem de multumiti de absolut tot!
553080553081