PDA

Versiunea completa : Pantofi de mireasa

brun3tzik
07.09.2011, 12:34:14
Fetelor ce alegem sa purtam in ziua nuntii?
Eu sincera sa fiu nu prea rezist pe tocuri mai mult de 3 ore maxim :O sunt si micuta de statura :-<Am tras un ochi pe internet si am gasit cateva modele de sandale cu talpa ortopedica...mi-ar surade idee...sunt foarte comode si sunt si inalte ;;) Ce parere aveti?

Chedipe17
26.10.2011, 21:46:30
Am aceeasi problema ca si tine. Mica de statura si "probleme" cu tocurile. Si sa stii ca si eu ma gandesc la sandalele inalte ortopedice, dar mai si trebuie sa gasesc albe si mai ales si talpa sa fie alba si nu din pluta sau neagra... Dar daca nu gasesc cred ca o sa iau pantofiori cu toc mic gen 5cm (de atata timp m-am obisnuit sa fiu cea mai mica, mai ales langa viitorul sot) si daca ma dor picioarele nu ma voi jena sa ma las in slapi tongues/ sandalute ca doar tot nu se vede sub rochie. Ce conteaza cel mai mult e sa fiu in forma si sa inspir veselie si fericire decat sa fiu inalta si frumoasa dar crispata de durerea picioarelor.
Succes la cautat si tine-ma la curent daca gasesti sandalele ideale.

brun3tzik
27.10.2011, 12:15:16
Multumesc mult! La fel si tie. Cum aflu ceva te anunt.
Pe net nu am gasit nicio pereche de sandalute cu talpa ortopedica mai finute si mai elegante. :-SSSper pana la urma sa gasesc ceva...insa tin foarte mult sa fie incaltamintea comoda, nu vreau din cauza durerilor de picioare sa-mi stric toata seara =P~

miresuica
09.11.2011, 09:15:46
buna fetelor; sunt si eu de inaltime mica (1.5 m); am vrut neaparat incaltaminte cu toc, fiind insarcinata in luna a 5-ea, am cautat ceva care sa imi ofere stabilitate max; am cautat muuuult in Piatra, dar nu gasisem nimic; cind m-am dus la Bacau la medic, intimplator am parcat in fata unui magazin de incaltaminte (in preajma magazinului Luceafarul) si acolo a fost sa imi gasesc ce imi doream: m-am simtit f bine in pantofiorii astia; sunt de o calitate f buna, din piele (talpa nu e ortopedica, dar lucrata f bine); daca nu gresesc mi s-a spus ca sunt de productie romaneasca... am fost f multumita de ei; atasez si o poza, poate pt inspiratie :):):) ; succese :)

brun3tzik
09.11.2011, 09:23:25
buna fetelor; sunt si eu de inaltime mica (1.5 m); am vrut neaparat incaltaminte cu toc, fiind insarcinata in luna a 5-ea, am cautat ceva care sa imi ofere stabilitate max; am cautat muuuult in Piatra, dar nu gasisem nimic; cind m-am dus la Bacau la medic, intimplator am parcat in fata unui magazin de incaltaminte (in preajma magazinului Luceafarul) si acolo a fost sa imi gasesc ce imi doream: m-am simtit f bine in pantofiorii astia; sunt de o calitate f buna, din piele (talpa nu e ortopedica, dar lucrata f bine); daca nu gresesc mi s-a spus ca sunt de productie romaneasca... am fost f multumita de ei; atasez si o poza, poate pt inspiratie :):):) ; succese :)

Sunt foarte frumosi. Sa-i porti cu placere. Sper sa reusesc sa gasesc si eu ceva comod :-SS

Ioaana
21.05.2012, 09:54:24
Sunt foarte frumosi. Sa-i porti cu placere. Sper sa reusesc sa gasesc si eu ceva comod :-SS
Oana, imi dai si mie de stire, daca iti gasesti ceva de incaltat frumos pt nunta? Am fost pe la ....Leonardo; Capricia...Deichman....dar nu prea am gasit....Oare pe la Bacau gasim sigur?:)
pup!:*

brun3tzik
21.05.2012, 16:53:52
Eu am sperante ca voi gasi ceva la Bacau...la Benvenuti in mall sigur gasesti :*

Ioaana
22.05.2012, 09:40:59
Eu am sperante ca voi gasi ceva la Bacau...la Benvenuti in mall sigur gasesti :*

ok!!!! Gracias!!!^:)^;;)
pup si o zi buna!

brun3tzik
28.06.2012, 20:15:03
Revin cu noutati! Scuze ca postez atat de tarziu!
Inainte cu o zi de a pleca la Bacau am dat o fuga si prin Unic si mi-am gasit o pereche de sandalute super. Nici nu au fost scumpe.
Ce parere ai? :*:*:*

Ioaana
02.07.2012, 19:50:09
Inainte cu o zi de a pleca la Bacau am dat o fuga si prin Unic si mi-am gasit o pereche de sandalute super. Nici nu au fost scumpe.
Scuza-ma si pe mine...ca am cam lipsit de pe aici....!!!!
Sunt foarte dragute...:* Daca ma uit eu mai bine, banuiesc ca nu iti mai iei de schimb, nu? par destul de confortabile si cred ca vei rezista cu ele o noapte..... nu?;;)
Eu mi-am gasit la Eponge...la mall o pereche de decupate....:-s Da' sunt cam inalte....:-SS
528012

Si.......uite si rochita.....528014
Na . acum voi vedea cum ma voi descurca.....Nu vreau sa-mi scurtez rochia....Si daca imi iau niste balerine, ceva....am ce o murdari.....:-SS[-o< Asa ca Doamne ajuta.....!
Te pup si ne mai auzim!!!!
Offff...tre sa ma apuc de decorat...paharele.......si multe altele........8-}
pupicei rotofei!!!!!;))\:D/:*:*

brun3tzik
03.07.2012, 18:09:04
Scuza-ma si pe mine...ca am cam lipsit de pe aici....!!!!
Sunt foarte dragute...:* Daca ma uit eu mai bine, banuiesc ca nu iti mai iei de schimb, nu? par destul de confortabile si cred ca vei rezista cu ele o noapte..... nu?;;)
Eu mi-am gasit la Eponge...la mall o pereche de decupate....:-s Da' sunt cam inalte....:-SS
528012

Si.......uite si rochita.....528014
Na . acum voi vedea cum ma voi descurca.....Nu vreau sa-mi scurtez rochia....Si daca imi iau niste balerine, ceva....am ce o murdari.....:-SS[-o< Asa ca Doamne ajuta.....!
Te pup si ne mai auzim!!!!
Offff...tre sa ma apuc de decorat...paharele.......si multe altele........8-}
pupicei rotofei!!!!!;))\:D/:*:*

Sunt super atat pantofiorii cat si rochita. Sa le stapanesti sanatoasa :*
Nici eu nu cred ca voi rezista pe tocuri asa ca imi iau schimburi la mine.
Eu trebuie sa scurtez rochita...am sa merg la atelier la Mirandi pe la inceputul lunii august ca imi e un pic lunguta si nu vreau sa o murdaresc .
Te pup dulce! :*:*:*
In rest cum stai cu pregatirile? Cu emotiile? :*:*:*:*

Ioaana
07.07.2012, 17:44:03
Sunt super atat pantofiorii cat si rochita. Sa le stapanesti sanatoasa :*
Nici eu nu cred ca voi rezista pe tocuri asa ca imi iau schimburi la mine.
Eu trebuie sa scurtez rochita...am sa merg la atelier la Mirandi pe la inceputul lunii august ca imi e un pic lunguta si nu vreau sa o murdaresc .
Te pup dulce! :*:*:*
In rest cum stai cu pregatirile? Cu emotiile? :*:*:*:*
Buna!!:*
Deocamdata nu am nici o emotie....
Si cu pregatirile.....:gen_14:...Trebuie sa ajung pe la Girov, pe la Prisi Prod sa vad de tort....Cica acolo e mai convenabil....Tu iti faci la Magic Cake? Eu sincer nu stiu unde e mai bine....:(Magic, pati pan....prisi....???:bye_03:
Te pup si ne mai auzim!!!1:*

lavinia85
03.10.2012, 14:28:45

Eu am fost la mall in Bacau si nu am gasit nimic dar mai am timp asa ca nu-mi pierd speranta. Sunt foarte sensibila si nu rezist pe tocuri asa ca o sa fie greu sa-mi gasesc ceva....

Rox.2012
25.10.2012, 21:25:03

sunt foarte frumoase

carmen3105
18.06.2013, 16:52:21
cunoasteti vreun magazin unde putem da comanda de pantofi-sandulete pentru noi miresicile?:)

indiferent din ce zona a tarii...

madutu_mr
23.06.2013, 08:52:29
eu am avut o pereche de pantofi din piele din magazinul idm bucuresti, i-am gasit la un pret foarte bun, la 250 de lei, cu toc de 12 si cu platforma si vreau sa va spun ca am stat de dimineata pana a 2 a zi dimineata pe tocuri eu pt ca nu imi mermitea rochia sa iau ceva mai jos....nu pot spune ca nu au fost pantofii comozi dar nici la 1 saptamana dupa nunta eu nu imi simteam degetele picioarelor....asa ca alegeti cu grija, cu cap si mai ales merita investitia intr-o pereche de pantofi de calitate!