PDA

Versiunea completa : nunta la Hanul Dacilor Iasi

amirana
23.09.2011, 13:00:18
Buna fetelor,

Am nunta la anul la Hanul Dacilor si sunt convinsa ca totul o sa fie ok.
Persoana cu care am vorbit de acolo mi-a raspuns cu rabdare la toate intrebarile ,meniul ales este foarte bogat si avantajos la pret si o sa beneficiez de f.multe gratuitati.Ei se ocupa sa decoreze sala,camera gratis pt noi, casuta pt bani si multe altele.
Imi place restaurantul ca are un stil traditional si mancare la fel.
Eu am fost la o nunta in 2010 la ei si mi-a placut totul cum a fost organizat iar mirii erau f. multumiti.
Voi ce parere aveti, cine a mai facut nunta acolo sa-mi scrie cateva vorbe despre acest local.
Va multumesc, pupici.

adriana_h2004
16.10.2011, 23:12:03
Buna Amirana,
Eu am avut nunta in august 2010 la Hanul Dacilor si am fost foarte multumita. A fost o nunta restransa, de 30 de persoane si mesele au fost aranjate in asa fel incat sa nu se observe prea tare detaliul asta. Nota 10 pt mancare, nu am avut nici o plangere la capitolul asta, in platouri a fost din belsug si ce a fost in plus mi-au pus la pachet. Personalul foarte amabil, discret...cred ca am avut 4 sau 5 persoane. Noua ne-au lasat suporturile pt lumanari si pt flori, in rest nu am avut nimic special la amenajare, nici nu am vrut. Camera gratis am avut-o si noi si am negociat cu patronul sa ne-o lase pt a doua zi ca sa ne odihnim. Nu mai tin minte exact daca meniul a fost 190 lei sau 210 lei. Total, eu am facut toate pregatirile cand nici nu eram in Iasi si totul a iesit ok. Cred ca pe patron il cheama Adrian si din ce am auzit a lucrat la Traian inainte.
In concluzie iti pot spune ca daca ai ales sa mergi pe mana restaurantului poti sta linistita, sunt profesionisti si cu siguranta nu o sa ai plangeri din partea invitatilor tai.
Spor la pregatiri.

amirana
25.10.2011, 19:28:55
Buna Adriana,

Iti multumesc foarte mult pentru raspuns si eu sunt convinsa ca sunt profesionisti, pentru ca am auzit doar pareri de bine.Ma bucur ca ati fost multumiti si ca totul a fost ok.
Apropo de d-nul care a lucrat la Traian, este director la han.
Te pup si sa ai o viata frumoasa.

adriana_h2004
25.10.2011, 21:31:26
Buna Adriana,

Iti multumesc foarte mult pentru raspuns si eu sunt convinsa ca sunt profesionisti, pentru ca am auzit doar pareri de bine.Ma bucur ca ati fost multumiti si ca totul a fost ok.
Apropo de d-nul care a lucrat la Traian, este director la han.
Te pup si sa ai o viata frumoasa.

Sarumana!! Si tie la fel si sper ca pregatirile pt nunta sa iti iasa de nota 10.

mireille83
13.05.2012, 15:08:25
Buna Amirana,
Eu am avut nunta in august 2010 la Hanul Dacilor si am fost foarte multumita. A fost o nunta restransa, de 30 de persoane si mesele au fost aranjate in asa fel incat sa nu se observe prea tare detaliul asta. Nota 10 pt mancare, nu am avut nici o plangere la capitolul asta, in platouri a fost din belsug si ce a fost in plus mi-au pus la pachet. Personalul foarte amabil, discret...cred ca am avut 4 sau 5 persoane. Noua ne-au lasat suporturile pt lumanari si pt flori, in rest nu am avut nimic special la amenajare, nici nu am vrut. Camera gratis am avut-o si noi si am negociat cu patronul sa ne-o lase pt a doua zi ca sa ne odihnim. Nu mai tin minte exact daca meniul a fost 190 lei sau 210 lei. Total, eu am facut toate pregatirile cand nici nu eram in Iasi si totul a iesit ok. Cred ca pe patron il cheama Adrian si din ce am auzit a lucrat la Traian inainte.
In concluzie iti pot spune ca daca ai ales sa mergi pe mana restaurantului poti sta linistita, sunt profesionisti si cu siguranta nu o sa ai plangeri din partea invitatilor tai.
Spor la pregatiri.

Buna! Si eu vreau sa fac nunta anul viitor si am cam 60 de invitati. Sunt in cautarea unui restaurant care sa imi accepte un nr mai mic de persoane. Am o intrebare: ce ai avut inclus in meniu? Multumesc!

elenacopo
08.08.2012, 10:04:49
Pacat ca restaurantul pentru o nunta de 100 pers trebuie sa te imparti in doua sali, dar pentru o nunta mai mica este ideal. Cine ma ajuta cu ceva informatii despre benvenuto?

ellena22
02.07.2013, 22:47:30
Buna! Si eu vreau sa fac nunta anul viitor si am cam 60 de invitati. Sunt in cautarea unui restaurant care sa imi accepte un nr mai mic de persoane. Am o intrebare: ce ai avut inclus in meniu? Multumesc!

Felicitari ptr nunta....vad ca nu prea sunt miresici care au avut la Hanul Dacilor..desi am auzit multe persoane ff multumite....te astept cu detalii...pentru eu luna aceasta tatonez terenul.(voi avea o nunta mica de max 60persoane..ceea ce m-a limitat ff mult in cautarea unei locatii ) :*. Mult succes si petrecere frumoasa