PDA

Versiunea completa : Nunta Restaurant Miorita

LianaBlaga
23.09.2011, 13:02:58
Poate cineva sa ma ajute cu cateva informatii despre restaurant Miorita, Satu Mare. Nu am mai fost la nunta pe acolo de cand sa renovat. Astept orice informatii. Merci

adriana12345
24.09.2011, 09:32:44
buna
eu am fost la o nunta la Miorita , mie personal imi place foarte mult cum arata sala de nunti dupa renovare,din cate tin minte e cu roz si tapet,e o combinatie reusita (poate gasesti poze pe net)
mancarea e buna,asta oricum depinde ce meniu iti alegi,servirea a fost ok
depinde ce detalii te-ar mai interesa.........

andrea_d
19.04.2012, 17:00:46
Si eu fac nunta tot la Miorita in luna Mai. Tocmai am stabilit meniul si doream sa il impartasesc cu cineva si sa vad parerile. Ei mi-au propus si o varianta mai traditionala decat cea de jos dar mie imi cam surade asta. Ce ziceti?

1.Aperitiv: Rulada din piept de pui, Rulada din cotlet cu legume, Somon pe pat de rucola, Muschiulet de porc cu prune uscate, Ciuperci umplute cu carne, Oua de prepelita in cuib de rosii, Salata cu mozzarela, Masline, Branza Feta, Andive cu trufe de branza, Cascaval afumat.

2.Supa de gasculita cu taietei de casa

3.Piept de pui cu sos alfredo (ceva sos de parmezan)
Orez
Brocoli

4.Muschi de porc cu ciuperci de padure
Cartofi cu rozmarin
Morcovi parizieni

5.Sarmale

mady88
23.04.2012, 18:48:00
La ce pret ai ajuns cu acest meniu??? mi se pare bun...

Si eu fac nunta tot la Miorita in luna Mai. Tocmai am stabilit meniul si doream sa il impartasesc cu cineva si sa vad parerile. Ei mi-au propus si o varianta mai traditionala decat cea de jos dar mie imi cam surade asta. Ce ziceti?

1.Aperitiv: Rulada din piept de pui, Rulada din cotlet cu legume, Somon pe pat de rucola, Muschiulet de porc cu prune uscate, Ciuperci umplute cu carne, Oua de prepelita in cuib de rosii, Salata cu mozzarela, Masline, Branza Feta, Andive cu trufe de branza, Cascaval afumat.

Orez
Brocoli

Cartofi cu rozmarin
Morcovi parizieni

5.Sarmale

lore_vasc
23.04.2012, 19:21:15

Orez
Brocoli

Cartofi cu rozmarin
Morcovi parizieni

5.Sarmale

Eu zic ca este foarte bun meniul......pot sa ne zici pretul?

andrea_d
24.04.2012, 09:50:44
La ce pret ai ajuns cu acest meniu??? mi se pare bun...

Cu tot cu cafea la 122 Ron. Pretul mi se pare ok tinand cont ca e alceva decat cu ce ne-am obisnuit la nunti. Sper sa placa la invitati pentru ca am si pretentiosi si mai simpli. Daca aveti idei...

lore_vasc
24.04.2012, 12:10:22
Cu tot cu cafea la 122 Ron. Pretul mi se pare ok tinand cont ca e alceva decat cu ce ne-am obisnuit la nunti. Sper sa placa la invitati pentru ca am si pretentiosi si mai simpli. Daca aveti idei...

Foarte bun pretul!! 👍

bc1828
20.08.2012, 22:13:25
Poate cineva sa ma ajute cu cateva informatii despre restaurant Miorita, Satu Mare. Nu am mai fost la nunta pe acolo de cand sa renovat. Astept orice informatii. Merci

imi poti spune te rog cat ati platit pentru avans?

Adirom28
02.11.2012, 05:09:13
Salutare,tuturor
Am intrat pe acest forum pentru a imi descrie experienta avuta la Miorita cu ocazia nuntii mele.
Am avut nunta pe 23 septembrie,2012 intr-o frumoasa zi de duminica.Mai intai,am savarsit ceremonia religioasa la biserica seminarului ortodox din Satu-Mare care a fost de-a dreptul extraordinara.Mica si cocheta,aceasta biserica in stil vechi,maramuresean, a creat atmosfera perfecta pentru o nunta mica(125 invitati).
Dupa ceremonie, am facut pozele de rigoare si ne-am indreptat spre restaurantul Miorita.A fost primiti de seful acestui local,Lucian, care a fost alaturi de noi pe tot parcursul nuntii si nu numai.Impreuna cu el am stabilit meniul si a fost extrem de util in a ne recomana ce e bun si ce se cere, ce merge si ce nu merge. A fost extrem de amabil si profesionist si am avut increderea de a urma sfaturile sale pentru profesionalismul de care a dat dovada si pentru ca,in nici un moment, nu ne-am simtit fortati sau constransi sa punem pe meniu ceva ce nu ne place.Am facut meniul impreuna si a fost unul extrem de reusit. Pentru 125 ron/meniu, am primit un meniu excelent, bogat si foarte prezentabil.Staff-ul de la restaurant a fost foarte amabil, profesionist,iar servirea de calitate.Lucian a fost cu noi toata noaptea si ne-a acomodat cu orice cerinta am avut.Cafeaua a fost inclusa in pretul meniului. Intelegerea oastra a fost ca daca cineva cere cappucino,espresso sau alt bautaura ce nu era pe meniul nuntii sa li se serveasca,urmand ca la sfarsitul nuntii sa le achit.La final,am achitat doar vreo 3-4 cappucino si vreo 5 espresso. La sfarsitul nuntii,chelnerii au pus pe o masa tot ce a ramas(vin,bere,whiskey,etc) si a doua zi le-am luat.
Ce m-a impresionat cel mai mult: a doua zi, am mers inapoi la restaurant si m-am intalnit iar cu Lucian.I-am multumit inca odata pentru nunta perfecta care ne-a oferit-o si apoi l-am intrebat daca nu s-a spart nici o farfurie sau un pahar fiindca nu m-a pus sa platesc nimic pentru asa ceva.Si el mi-a raspuns ca un adevrat profesionist: trebuie sa fii total neserios ca dupa ce omul a cheltuit o asemenea suma la restaurantul tau sa ii ceri 10-20 ron pentru cateva pahare,atata timo cat nu s-au produs pagube insemnate. Sunt convins ca nu multi dinte voi ati auzit astfel de raspunsuri de la alte restaurante.Am citit pe acest forum de alte restaurante din SM unde la sfarsit li s-a bagat mirilor pe gat tot felu, de stricaciuni,sute de cafele si mai stiu eu ce.
Asadar, va recomand din toata inima restaurantul Miorita.Nu o sa va para rau! Doar sa aveti musica pe masura:) Noi i-am avut pe cei de la Argus si sunt bestiali.Cei mai tari din zona!!!
Daca o sa aveti nunta acolo si o sa va placa servirea, puteti da putin mai mult la chelneri sa va aratati recunostinta:)

ana_strumfi
25.11.2012, 16:54:06
Buna!

Felicitari pentru nunta!
Asteptam poze :D

Corina.si.Dacian
01.07.2013, 16:36:06
Buna,
Noi am avut recent nunta la Restaurantul Miorita si suntem foarte multumiti de serviciile oferite. Servirea a fost impecabila, mancarea exceptionala iar managementul ireprosabil. Noi recomandam acest restaurant tuturor celor care isi doresc o nunta eleganta, reusita si de neuitat.