PDA

Versiunea completa : Restaurant Levant

aura.stoica
07.10.2011, 11:12:41
Miresici ajutati-ma si pe mine cu informatii despre restaurantul Levant, as dori sa-mi organizez nunta acolo anul viitor dar nu cunosc prea multe informatii si sunt si plecata din tara asa ca pentru mine mai greu, va multumesc:).

gypsy
07.10.2011, 12:57:08
un singur cuvant: superb!

aura.stoica
07.10.2011, 21:01:48
Spune-mi mai multe detalii daca cunosti, meniuri, preturi, numar locuri, oferte.MS

Noiva
07.10.2011, 22:44:18
Spune-mi mai multe detalii daca cunosti, meniuri, preturi, numar locuri, oferte.MS

Am vazut niste poze pe site. Arata foarte bine, dar inafara de contact nu au nicio informatie care te-ar putea ajuta.
Daca aflu ceva am sa-ti spun.

gypsy
08.10.2011, 00:15:43
nu stiu decat ca are 120-140 de locuri, a doua sala la etaj care va fi finalizata in viitor si ca interiorul e deosebit. daca aflu ceva preturi te anunt

gypsy
09.10.2011, 21:53:27
meniul pentru 2012 costa 160 lei cu 3 feluri de mancare si 170 lei cu 4 feluri, capacitatea restaurantului este de pana la 160 de persoane. informatiile le-am obtinut de la restaurant

aura.stoica
10.10.2011, 16:18:09
Multumesc mult de informatii,;;)

Anca_rose
15.11.2011, 22:47:01
Buna seara doamnelor! Sunt si eu o viitoare mireasa a anului 2012 si caut in disperare restaurant pt iulie 2012..tare mi-e sa nu fie prea tarziu..am obtinut o oferta de la Andys si acum am descoperit si restaurantul Levant care imi place vizual ff mult..daca aveti ceva detalii despre ei, va rog frumos sa imi comunicati..inca nu stiu cati invitati or sa vina, fiind plecata din tara deja de 2 ani, relatiile cu prietenii s-au cam racit, si deocamdata am minim 80 invitati si un maxim de 110. dar daca nu apar toti, nici nu vreau sa platesc meniuri in plus sau sa am sala goala. pareri, sugestii?

gypsy
16.11.2011, 09:12:49
din ce stiu, patronul e foarte deschis la sugestii si opinii. intra pe site-ul restaurantului si trimite-i un mail, sigur va veti intelege

c_deea
18.11.2011, 18:21:43
Si eu l-am cunoscut pe patron si este foarte de treaba. Oricum una din chestiile care mi-a placut la ei este ca nu impun un minim de persoane si nici nu au tot felul de taxe suplimentare cum am vazut in alte parti.

CataLinaTeodora
24.11.2011, 12:11:47
finii nostri vor face nunta la acest restaurant(mda...nu ma asteptam sa cunun, dar... sper sa fie bine!) in mai 2012. sper sa fie ok! o sa mergem cu ei, sa vedem meniuri, cum pot decora sala.
pana atunci.... stiu doar ca ei vor avea mai putin de 100 de persoane!

laura_gl
24.11.2011, 17:26:39
finii nostri vor face nunta la acest restaurant(mda...nu ma asteptam sa cunun, dar... sper sa fie bine!) in mai 2012. sper sa fie ok! o sa mergem cu ei, sa vedem meniuri, cum pot decora sala.
pana atunci.... stiu doar ca ei vor avea mai putin de 100 de persoane!
Foarte frumos, felicitari:) Astept cu interes parerea ta, cat mai multe detalii vis a vis de acest restaurant, m-ar interesa si pe mine, din cate am vazut pe FB arata super, nu stiu in schimb care este pretul unui meniu.

CataLinaTeodora
24.11.2011, 18:30:49
Foarte frumos, felicitari:) Astept cu interes parerea ta, cat mai multe detalii vis a vis de acest restaurant, m-ar interesa si pe mine, din cate am vazut pe FB arata super, nu stiu in schimb care este pretul unui meniu.

cum mai aflu cate ceva, scriu si aici!

angelica_simona
13.02.2012, 17:09:11
Buna eu voi avea nunta la Levant in 2013, la sala de sus care încă nu e finalizată... Am mari emoții... Sper sa imi placa ca si cea de jos... Prețul meniului pt anul viitor va fi 170-180 RON.

aura.stoica
16.02.2012, 21:28:42
Buna miresici, eu am fost si m-am interesat de restaurant deoarece vroiam sa imi fac nunta la ei in august dar intre timp m-am razgandit si am ales Imperial house. Si mie mi-a placut foarte mult cum arata dar sigur nu incap acolo 150 de persoane cum ne-au spus ei, asta ar insemna sa stea foarte ingramaditi iar ringul este foarte mic. Mie nu mi-a placut faptul ca trebuia sa platesti absolut tot, de la fetele de masa si pana la aranjamentele florale, au ei o firma care se ocupa de amenajarea salii. Iar meniul este 170 ron, sper sa va foloseasca informatiile.

hermy_green_eyes
20.02.2012, 21:30:38
mie mi-a placut foarte mult restaurantul, dar am avut o mica problema cu persoana respectiva, adica am vorbit cu el de data si mi-a spus ca e liber nu are nimic inchiriat, asta prin ianuarie, si cand m-am dus sa semnez mi-a zis ca e ocupat, acum nu stiu daca a vrut sa imi bage pe gat sala noua pt ca tot insista cu ea, nu stiu ce sa zic....dar mie nu mi-a placut asta.
am vazut ca una din fete a luat sala de sus, era ocupata sala de jos pe data respectiva sau ce?
adica mie mi-a fost frica sa iau ceva care nu stiu cum arata

rukmyny_85
29.02.2012, 15:19:04
mie mi-a placut foarte mult restaurantul, dar am avut o mica problema cu persoana respectiva, adica am vorbit cu el de data si mi-a spus ca e liber nu are nimic inchiriat, asta prin ianuarie, si cand m-am dus sa semnez mi-a zis ca e ocupat, acum nu stiu daca a vrut sa imi bage pe gat sala noua pt ca tot insista cu ea, nu stiu ce sa zic....dar mie nu mi-a placut asta.
am vazut ca una din fete a luat sala de sus, era ocupata sala de jos pe data respectiva sau ce?
adica mie mi-a fost frica sa iau ceva care nu stiu cum arata

si eu am facut nunta la un rest pe care inca nu stiam cum o sa arate la nunta mea.....am vazut ca se face,mare,frumos si am zis ok..asta e.....apoi am vazut din ce in ce mai bine si nunti dupa nunti...si mi-a placut....am mers ,am semnat si totul a fost bine....(numai k impunea atunci cel putin 150 pers parca...el fiind mare arata naspa gol......)

laura_gl
25.03.2012, 13:31:31
Buna, imi poate spune cineva ce capacitate au salile restaurantului (atat cea de sus cat si cea de jos)? De asemenea, se impune un anumit nr de persoane?Multumesc furmos!

Catalina_Catalina
18.04.2012, 12:52:04
Catalina...chiar te rog sa ne spui cum este la Restaurant Levant...eu as vrea sa imi fac nunta la anul acolo..eu il vad superb..dar ma intereseaza mancarea cum este...mersi mult anticipat!!

CataLinaTeodora
21.05.2012, 11:07:56
revin cu impresii: per total a fost totul ok!

sa intelegeti de la inceput: eu am fost nasa, nu mireasa:D
mancarea mie mi s-a parut ok, atat cat am mancat! ospatarii au fost ok, foarte promti(cel putin din ce-am vazut eu). daca vedeau ca s-a incalzit sucul, il schimbau. foarte ok.

toaleta ok(la barbati n-am intrat:))), toate erau cu senzori.

sala a aratat super ok!! am impresia ca finii au lucrat cu o tipa ce colaboreaza cu restaurantul.

unul din patroni(am inteles ca-s2) a fost foarte dragut, mi-a aduso saltea gonflabila, lenjerie curata, pt a putea sta intinsa. eu ma foiam: birou(unde era patul meu;)))-salon.

mie mi-a placut!

e drept, avand deja nunta facuta, sunt subiectiva:)

laura_gl
23.05.2012, 17:31:43
revin cu impresii: per total a fost totul ok!

sa intelegeti de la inceput: eu am fost nasa, nu mireasa:D
mancarea mie mi s-a parut ok, atat cat am mancat! ospatarii au fost ok, foarte promti(cel putin din ce-am vazut eu). daca vedeau ca s-a incalzit sucul, il schimbau. foarte ok.

toaleta ok(la barbati n-am intrat:))), toate erau cu senzori.

sala a aratat super ok!! am impresia ca finii au lucrat cu o tipa ce colaboreaza cu restaurantul.

unul din patroni(am inteles ca-s2) a fost foarte dragut, mi-a aduso saltea gonflabila, lenjerie curata, pt a putea sta intinsa. eu ma foiam: birou(unde era patul meu;)))-salon.

mie mi-a placut!

e drept, avand deja nunta facuta, sunt subiectiva:)

Buna, imi poti da mai multe detalii in ceea ce priveste meniu? In ce a constat acesta, care a fost pretul si daca au avut si bautura inclusa in acest pret? De asemenea, cum e restaurantul, sala e mare? Mai au inca o sala cumva?
Merci:)

CataLinaTeodora
25.05.2012, 20:57:30
Buna, imi poti da mai multe detalii in ceea ce priveste meniu? In ce a constat acesta, care a fost pretul si daca au avut si bautura inclusa in acest pret? De asemenea, cum e restaurantul, sala e mare? Mai au inca o sala cumva?
Merci:)

ordef(chiftelute, rulade, ficatei inveliti in bacon etc), saramura de pui cu mamaliga si ardei copti(delicioasa), ceafa de porc cu cartofi , sfecla si hrean(buna si asta. nu stiu cum erau preparati cartofii...).

n-asa vrea sa zic cat costa meniul pt ca nu stiu:D nici nu stiu daca le-a mai dat si altceva... cel mai bine e sa discuti cu cei de acolo..o diVcutie nu costa...

restaurantul e ok!! sala e destul de marisoara. ei parca zic ca incap vreo 100-110, din ce retin eu.

ai nostri fini au avut vreo 80 de invitati si a ramas ringul foarte mare.

nu stiu sa mai aiba o alta sala. am inteles ca ar vrea sa mai faca una deasupra..

gypsy
26.05.2012, 06:59:53
capacitatea maxima e de 160 de persoane (maxim!), sala de la etaj va fi gata spre sfarsitul anului. ultima oara cand am intrebat meniul era 170 lei, cel mai bine e sa intrebi

alexia_bla
04.06.2012, 13:56:48
Buna eu voi avea nunta la Levant in 2013, la sala de sus care încă nu e finalizată... Am mari emoții... Sper sa imi placa ca si cea de jos... Prețul meniului pt anul viitor va fi 170-180 RON.
sala de sus e mare?? cati invitati ai?

laura_gl
15.08.2012, 20:12:38
A mai facut cineva nunta la Levant? Asteptam impresii, foto daca se poate:D

gypsy
21.08.2013, 08:34:54
Eu voi avea nunta acolo pe 29.09, te ajut cu orice informatie ai nevoie

Dana_B
09.09.2013, 22:38:49
Finuții noștri au avut nunta la Levant in Iunie. Nu trebuie sa va îngrijorați, totul va ieși perfect in ceea ce privește restaurantul :)

morena88
12.09.2013, 22:49:05
Nici o miresica care a facut nunta anul asta la Levant?
Asteptam impresii.....

gypsy
02.10.2013, 13:06:29
A trecut si nunta noastra. Nota 10 pentru restaurant si personal! Servirea a fost ireprosabila, mancarea delicioasa (din ce am auzit de la invitati, eu nu am mancat decat primul fel). Nu aveti de ce sa va faceti griji, totul va iesi perfect la Levant!

gypsy
02.10.2013, 13:15:20
A trecut si nunta noastra. Nota 10 pentru restaurant si personal! Servirea a fost ireprosabila, mancarea delicioasa (din ce am auzit de la invitati, eu nu am mancat decat primul fel). Nu aveti de ce sa va faceti griji, totul va iesi perfect la Levant!

gypsy
02.10.2013, 13:16:43

gypsy
02.10.2013, 13:34:32

laura_gl
24.11.2013, 13:48:53
Eu voi avea nunta acolo pe 29.09, te ajut cu orice informatie ai nevoie
Bunaa casa de piatra!!! cum a iesit nunta? ati fost multumiti? ce meniu v-ati ales si ce optiuni ati avut, imi poti spune te rog? Ati 3 sau 4 feluri? Cum te-ai inteles cu cei de la restaurant? Astept cu interes raspunsul tau, merci in avans!

cristinabc
15.09.2014, 13:50:12
Pentru 2015, Levant-ul in principiu meniu de 3 feluri (180 lei) si meniu 4 feluri (200 lei). Inca ma gandesc ce ar fi mai potrivit (mergand pe 3 feluri, pentru ca asta ni s-a recomandat din toate partile) ... sa pun peste sau sarmalute pentru felul 2?

gypsy
16.09.2014, 08:39:51
Mai este cineva care are dificultati in citirea mesajelor de pe acest topic? Eu nu vad ultimele mesaje postate iar ultimul meu mesaj imi apare de 4 ori, nu inteleg de ce...

Dana_Dany
04.11.2014, 16:17:10
Am semnat cu Levant, vom avea sala de sus unde au spus ca incap 160-180 persoane. Noi vom avea aproximativ 150. Sper sa fie ok. Nu mai lucreaza cu nici o firma de aranjamente si sunt deacord sa vii cu ce firma vrei sau sa iti aranjeze ei. Patroana este cea care face aranjamente si sunt superbe. Meniul este 180 cu 3 feluri si 200 cu 4 feluri de mancare. Per total noi am fost multumiti.

laura_gl
04.03.2015, 12:00:04
Restaurantul Levant nu poate fi caracterizat altfel decât prin 2 cuvinte: PROFESIONALISM și SERIOZITATE.Mâncare super bună, noi am avut 3 feluri de mâncare super delicioasă și destulă...băutură am comandat_o prin intermediul unei firme cu care cei de la restaurant colaborează, a fost f bine ce ne_a rămas am returnat. Per total suntem foooarte mulțumiți că am ales rest. Levant recomand cu încredere.

ramona-elena
27.03.2015, 18:23:24
Pentru 2015, Levant-ul in principiu meniu de 3 feluri (180 lei) si meniu 4 feluri (200 lei). Inca ma gandesc ce ar fi mai potrivit (mergand pe 3 feluri, pentru ca asta ni s-a recomandat din toate partile) ... sa pun peste sau sarmalute pentru felul 2?

eu vreau 1 aperitiv...2 peste...3 sarmalute...4 fripturica...eu optez pentru 4 feluri.