PDA

Versiunea completa : Rochii pentru domnisoare de onoare:)

Csici
15.10.2011, 22:06:28
Salut fetelor! Va scriu si eu pentru a va cere ajutorul. Nu am gasit un subiect anume despre rochiile domnisoarelor de onoare, mai exact de unde anume se pot lua, sau face la comanda. Ideea este ca domnisoarele mele ar trebui sa fie in verde, deoarece decorul o sa fie cu verde si crem. Deci va rog frumos, daca aveti idei, sau deja ati avut nunta, ajutati-ma! Va multumesc! :)

Csici
17.10.2011, 21:15:59
Deci, eu inca tot astept de la cineva un raspuns...chiar nimeni nu stie nimic??? :-<

elaics
17.10.2011, 22:43:49
Salut fetelor! Va scriu si eu pentru a va cere ajutorul. Nu am gasit un subiect anume despre rochiile domnisoarelor de onoare, mai exact de unde anume se pot lua, sau face la comanda. Ideea este ca domnisoarele mele ar trebui sa fie in verde, deoarece decorul o sa fie cu verde si crem. Deci va rog frumos, daca aveti idei, sau deja ati avut nunta, ajutati-ma! Va multumesc! :)

Hy!
la salonul Maria si la Nunta Perfecta sunt si rochii de gala, dar ceva anume pt domnisoare de onoare nu am vazut cand am avut nunta in 2010, mai ales ca nu stiu daca vrei doar sa fie in verde domnisoarele tale sau sa fie toate in acelasi model de rochie.
daca iti perimite bugetul fa-le la comanda.
Pe site aici o sa gasesti poate vre-un topic cu rochii speciale.

Csici
18.10.2011, 18:43:12
Hy!
la salonul Maria si la Nunta Perfecta sunt si rochii de gala, dar ceva anume pt domnisoare de onoare nu am vazut cand am avut nunta in 2010, mai ales ca nu stiu daca vrei doar sa fie in verde domnisoarele tale sau sa fie toate in acelasi model de rochie.
daca iti perimite bugetul fa-le la comanda.
Pe site aici o sa gasesti poate vre-un topic cu rochii speciale.

Mersi pentru raspuns! pai o sa ma uit, si daca nu, o sa incerc sa le fac cu cineva, daca nu iese prea scump.

lovelydodo
02.11.2011, 11:04:05

Pe site-ul celor de la Salonul Maria scrie ca ei vand si rochii pentru domnisoarele de onoare, dar ma gandesc ca vor fi cam scumpe. Salonul Princess de asemenea poti gasi rochite. Daca nu, le-ai putea lua din Iulius sau Pollus Cluj, pentru ca sunt multe magazine cu rochite de gala.
Toate cunoastem cate o croitoreasa, sau cunoastem pe cineva care stie o croitoreasa. Tu le-ai vrea pe toate la fel, sau numai aceeasi culoare, modelul de rochita sa fie dupa preferintele fiecarei domnisoare de onoare?

Bibiti
02.12.2011, 17:55:21
O alta sugestie ar fi sa cauti site-uri pe internet...stiu ca nu se prea practica in Romania, dar unele site-uri fac rochite la comanda din materiale de buna calitate la preturi mai mult decat rezonabile.Am fost l o nunta la care dr-le de onoare erau imbracate cu rochii facute la comand de pe site-ul asta www.jjshouse.com (http://www.jjshouse.com) (sper ca nu se considera reclama sa mi se scoata mesajul).Daca te uiti atent, nu vine pe marimi standard, ci fiecare d-ra de onoare trimite propriile masuri.Toata lumea a fost extrem d multumita de rezultat (culoarea si materualul fantastice).Eu de acolo imi voi comanda si rochia de mireasa...

alexandraroxana
02.12.2011, 22:34:53
Ma gandesc ca as putea sa le conving pe domnisoarele de onoare sa aiba rochite la fel, aceeasi culoare / acelasi model si culori diferite, pentru ca doua dintre ele sunt verisoare si doua surori, unele mai mici si altele mai mari, si cele mai mici sa aiba rochitele un model, iar cele mai mari alt model.\:D/ Credeti ca voi reusi?

elaics
03.12.2011, 11:18:29
Ma gandesc ca as putea sa le conving pe domnisoarele de onoare sa aiba rochite la fel, aceeasi culoare / acelasi model si culori diferite, pentru ca doua dintre ele sunt verisoare si doua surori, unele mai mici si altele mai mari, si cele mai mici sa aiba rochitele un model, iar cele mai mari alt model.\:D/ Credeti ca voi reusi?

cred ca varianta -aceeasi culoare si modele diferite - mi se pare mai potrivita pentru ca trebuie sa ti cont si de conformatia fetelor si poate o rochie mini de ex merge la o fata cu picioare frumoase, dar daca o alta fata are complexe la capitolul acesta si se imbrca mini doar de dragul tau, o sa ai o domnisoara de onaore nefericita toata ziua..
Insa ideal ar fi ca sa fie si forma si culoare la fel...asa sare in ochi la oricine ca sunt domnisoarele tale de onoare si nu niste fete care intamplator au nimerit rochii asemanatoare

Bibiti
03.12.2011, 12:09:31
si eu cred ca e frumoasa ideea cu aceeasi culoare, dar asa cum s-a mai spus mai sus, un model poate accentua curbele unei femei si alteia sa-i accentuaze defectele.Cred ca la intrebarea asta vei gasi raspunsul consultandu-te cu d-rele de onoare si tinand cont si de parerea lor

Nicoleta_Ema
03.12.2011, 17:29:51
Va atasez poze cu domnisoarele mele de onoare, pentru inspiratie:

501052 501058 501060 501059 501051

501056 501061 501054 501057 501055

Culoarea am decis-o impreuna cu ele iar materialul a fost ales si cumparat de mine, apoi fiecare si-a croit-o dupa bunul gust si plac. 3 dintre ele si-au facut-o la acelasi designer, restul separat, fiecare unde a vrut si putut. In total au fost 8 fete mari si 2 mici, insa nu cred ca am vreo poza in formula completa, toate 10 :)
Au fost minunate, admirate de toata lumea, una mai frumoasa decat cealalta.

Bibiti
03.12.2011, 17:51:06

Culoarea am decis-o impreuna cu ele iar materialul a fost ales si cumparat de mine, apoi fiecare si-a croit-o dupa bunul gust si plac. 3 dintre ele si-au facut-o la acelasi designer, restul separat, fiecare unde a vrut si putut. In total au fost 8 fete mari si 2 mici, insa nu cred ca am vreo poza in formula completa, toate 10 :)

Foooooooooaaarte frumoase! Felicitari! Iar culoarea imi place la culme....=D>

elaics
03.12.2011, 20:49:45

Culoarea e foarte frumoasa. Imi place si mie mult. Au exceptiea tipei cu palarie, restul imi plac fff mult , toate. Si tu ai fost o mireasa frumoasa.

Crif
03.12.2011, 21:13:11
Si eu voi avea domnisoare de onoare. Varianta care mi se pare cea mai ok e sa cumpar eu material ce culoare vreau (bineinteles dupa ce ma consult cu ele) si ele sa-si faca rochia cum le place, cum le avantajeaza. Atat le voi ruga sa-si faca rochitze lungi, nu stiu de ce dar mie imi plac mai mult. Eu am fost anul acesta domnisoara de onoare la nasa mea si tot asa am facut.
Mi se pare foarte frumos sa fie fetele imbracate in aceeasi culoare. a..si cavalerilor le cumparam aceeasi cravata, ca ma gandesc ca fiecare are o camasa alba.
Nicoleta, chiar au fost superbe fetele...dar tu le-ai intrecut.

elaics
03.12.2011, 21:37:24
Si eu voi avea domnisoare de onoare. Varianta care mi se pare cea mai ok e sa cumpar eu material ce culoare vreau (bineinteles dupa ce ma consult cu ele) si ele sa-si faca rochia cum le place, cum le avantajeaza. Atat le voi ruga sa-si faca rochitze lungi, nu stiu de ce dar mie imi plac mai mult. Eu am fost anul acesta domnisoara de onoare la nasa mea si tot asa am facut.
Mi se pare foarte frumos sa fie fetele imbracate in aceeasi culoare. a..si cavalerilor le cumparam aceeasi cravata, ca ma gandesc ca fiecare are o camasa alba.
Nicoleta, chiar au fost superbe fetele...dar tu le-ai intrecut.
ai dreptate, sunt mai elegante
(poate de aceea nu mi-a placut tipa de mai de sus cu palarie, ca mai mult parea o tinuta de Aston)..sper ca nu s-a suparat miresica...

Nicoleta_Ema
03.12.2011, 21:43:45
Multumesc pentru aprecieri fetelor. Nu m-am suparat :)) ar fi culmea. Nici mie personal nu mi-a placut acea tinuta cu palarie, insa per total ele impreuna aratau foarte frumos asa diferite fiecare. Eu am considerat normal sa le las sa-si faca rochiile asa cum isi doresc ele, ca nu-s papusile mele sa le imbrac cum vreau eu. Au personalitati diferite, conformatii diferite, gusturi diferite.
Una peste alta, ma bucur ca v-au placut :)
Sfatul meu este sa alegeti o culoare care sa va placa atat voua cat si lor, pentru ca e important sa le avantajeze, apoi sa le lasati sa-si faca fiecare ce vrea.

lavinii
12.12.2011, 12:57:18
O alta sugestie ar fi sa cauti site-uri pe internet...stiu ca nu se prea practica in Romania, dar unele site-uri fac rochite la comanda din materiale de buna calitate la preturi mai mult decat rezonabile.Am fost l o nunta la care dr-le de onoare erau imbracate cu rochii facute la comand de pe site-ul asta www.jjshouse.com (http://www.jjshouse.com) (sper ca nu se considera reclama sa mi se scoata mesajul).Daca te uiti atent, nu vine pe marimi standard, ci fiecare d-ra de onoare trimite propriile masuri.Toata lumea a fost extrem d multumita de rezultat (culoarea si materualul fantastice).Eu de acolo imi voi comanda si rochia de mireasa...

Vreau sa stiu cum ai comandat de pe site-ul jjshause.com? si unde e localizata firma asta in America sau hong kong? si cat a durat, si cat costa transportul si daca ati fost multumite?

stefy_fy
11.01.2012, 16:42:25

buna ,ti-ai mai comandat rochita de pe acest site?Daca da,cum arata:).
Multumesc!