PDA

Versiunea completa : Locul perfect pentru cununia civila

katypetre
21.10.2011, 01:11:28
Am auzit fel si fel de pareri(excluzand primaria),cum ca s-ar oficia cununia civila in gradina mare,la teatrul maria filotti,la muzeu........:-\
Mi se pare destul de ok treaba asta, pt ca da posibilatea fiecaruia sa-si aleaga decorul in care se simte cel mai bine:)>-
Dar in aer liber a facut cineva???
Cum vi se pare idea,mai ales ca avem si Dunarea langa noi, ar fi un peisaj super [email protected]};-

innuptae
21.10.2011, 11:19:56
Am auzit fel si fel de pareri(excluzand primaria),cum ca s-ar oficia cununia civila in gradina mare,la teatrul maria filotti,la muzeu........:-\
Mi se pare destul de ok treaba asta, pt ca da posibilatea fiecaruia sa-si aleaga decorul in care se simte cel mai bine:)>-
Dar in aer liber a facut cineva???
Cum vi se pare idea,mai ales ca avem si Dunarea langa noi, ar fi un peisaj super [email protected]};-

In Braila e cam greu sa faci cununia civila in alt loc decat in cele stabilite, adica Gradina Mare, teatru sau primarie. Noi am vrut sa o facem la muzeu, fiind teatrul ocupat din cauza unui eveniment , dar nu am reusit. Asa ca pe 1 octombrie am riscat ( din cauza vremii) si am facut in foisorul din Gradina Mare. Vremea a fost superba, costurile organizarii minime. Plus ca am avut spatiu de desfasurare, pentru invitati, poze , etc

ely_elena
26.02.2013, 11:01:00
Am auzit ca alte miresici fac cununia civila in alta zi decat cea religioasa.Care ar fi explicatia?

Lorycica
11.03.2013, 09:41:50
Am auzit ca alte miresici fac cununia civila in alta zi decat cea religioasa.Care ar fi explicatia?

Noi vom face cununia civila cu o zi inainte de cea religioasa, pentru ca eu nu sunt din Braila, iar in ziua nuntii va trebui sa vina sa ma ia de-acasa. Va fi multa alergatura si dureaza mult drumul, asa ca am hotarat sa facem cununia civila inainte ca sa nu fie prea mult de alergat in ziua nuntii.

zorzonica
11.03.2013, 13:53:49

Noi am facut-o pentru a evita alergatura din ziua nuntii, pentru a evita o oboseala inutila.