PDA

Versiunea completa : Miresici SEPTEMBRIE 2008

Pagini : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29

alinel
24.01.2008, 21:08:56
am zis ca pun si eu poze cu verighetele ... pana acum nu prea am avut timp ... iata-le

Sunt superbe. Sa le purtati fericiti!!! >:D< :x :*

MachuPicchu
24.01.2008, 21:12:12
sunt superbe, sa va bucurati de ele si sa le prtati u placere

Sunt superbe. Sa le purtati fericiti!!! >:D< :x :*

multumesc la amandoua :* >:D<

georgik
24.01.2008, 22:13:20
miresici.....mergeti in weekend la targ????

iony
25.01.2008, 09:22:48
am zis ca pun si eu poze cu verighetele ... pana acum nu prea am avut timp ... iata-le

foarte frumoase!! :* :*

iony
25.01.2008, 09:25:04

eu sper sa ajung insa sunt cam mici sansele pt ca am un examen nasol luni si stau sa invat, plus ca mai am si ceva treaba. totusi sper sa ajung macar 1/2 de ora:D

oana99
25.01.2008, 09:26:11

Foarte frumoase!!De unde le-ai luat si cat este gramul????In weekend mergem si noi sa probam niste modele..;))

MachuPicchu
25.01.2008, 09:36:13
Foarte frumoase!!De unde le-ai luat si cat este gramul????In weekend mergem si noi sa probam niste modele..;))
le-am luat din mag. Cocor ... parca era 69 lei gramul ... ale noastre au 10.55 grame, dar am avut aur la schimb si nu am platit decat manopera la verighete (care acum e 29 lei/gram) + diferenta de aur (am mai avut de cumparat 0.85g) ... am platit 300 lei :-p

anlya_426
25.01.2008, 10:44:50
tuturor celor treni miresici care si-au postat verighetele in aceste ultime zile : felicitari, sunt foarte frumoase si sa le purtati cu multa dragoste.........:*:*:*

utcb21
25.01.2008, 11:07:23
pai avem pe 6 septembrie.....e prea devreme sa mergem sa vb la biserica???

anlya_426
25.01.2008, 11:12:42

nu......nu e prea devreme.......

MachuPicchu
25.01.2008, 11:16:23
eu am tot pe 6 nunta si deja am vb la biserica
esti la fac. de constructii? ... scuze de offtopic

utcb21
25.01.2008, 11:33:57
da, fac de constructii....d c suntem colege???:D

utcb21
25.01.2008, 11:37:05
cum pot schimba numele bisericii, locatia si data de sub nume...deoarece nu mai corespund?????stie cineva

utcb21
25.01.2008, 11:41:03
am gasit...acum corespunde cu realitatea

MachuPicchu
25.01.2008, 11:51:32
da, fac de constructii....d c suntem colege???:D
nu mai suntem ... am fost ... eu am terminat anul trecut ... acum sunt INGINER :))

utcb21
25.01.2008, 11:55:08
ce fericite esti ca ai terminat, eu sunt anul 4....mai am si eu putin

MachuPicchu
25.01.2008, 11:56:55
ce fericite esti ca ai terminat, eu sunt anul 4....mai am si eu putin
tot 5 ani faci sau anul asta dai licenta?

getuta81
25.01.2008, 13:24:11
Buna! Si eu am nunta tot in septembrie pe 13. Nu imi vine sa cred ca deja trebuie sa merg la biserica. Mi se pare cam devreme. Trebuie sa mergem asa repede??? Oare mai tarziu nu mai gasesc loc sau nu mai gasesc la ora la care vreau? Chiar si la bisericutele mai mici de cartier???

iony
25.01.2008, 13:32:51
Buna! Si eu am nunta tot in septembrie pe 13. Nu imi vine sa cred ca deja trebuie sa merg la biserica. Mi se pare cam devreme. Trebuie sa mergem asa repede??? Oare mai tarziu nu mai gasesc loc sau nu mai gasesc la ora la care vreau? Chiar si la bisericutele mai mici de cartier???

cred ca depinde de biserica. noi am vorbit cu preotul de pe 12 ian si deja era ocupata ora la care am vrut pt 27 sept. asa ca ne-am programat mai tz un pic. e bine sa mergeti si sa stabiliti din timp ca sa fiti siguri de o ora rezonabila pt cununie, nici prea devreme nici prea tarziu.
succes!!

MachuPicchu
25.01.2008, 13:33:36
daca vrei sa fi sigura ca o sa fie la ora la care vrei du-te de pe acum, n-o sa se uite crucis popa la tine

utcb21
25.01.2008, 13:44:05
fac 5 ani.....sunt in ultima generatie care a prins cu 5 ani....dar semestrul asta trece rpd....pt ca astept nunta :D<:-P

MachuPicchu
25.01.2008, 13:48:29
fac 5 ani.....sunt in ultima generatie care a prins cu 5 ani....dar semestrul asta trece rpd....pt ca astept nunta :D<:-P
daca vrei sa lucrezi in domeniu gandeste-te de 2 ori inainte ... mie imi place ce fac (in marea majoritate a timpului), dar ACUM nu, as vrea sa dau cu matura decat sa ma "lupt" cu fundatiile astea

utcb21
25.01.2008, 14:44:33
da.....eu tot in domeniul fundatiilor as vrea sa lucrez, eu sper sa ma descurc si sa imi placa.....sper, mai ales ca asta a fost materia mea preferata din anul 4:D

denysa
25.01.2008, 14:47:27
e greu sa schimbi acum
esti sigura ca mai gasesti ceva?

da am gasit duminik si la alte restaurante. asta e. cei de la restaurantul la care am vrut initial au zis k dak nu vrem formatiile lor sa facem cu dj si eu nu vreau sa imi zik cum sa imi fac nunta. vrem formatie si cele de la ei sunt ocupate.....asa k schimbam restaurantul si tot in sept facem. tb sa vb cu fotograful si cameramanul dak pot in ziua schimbata si in rest nu am mai pregatit nimic asa k e usor ;) sunt optimista si tb sa iasa nunta asa cum vrem noi

denysa
25.01.2008, 14:53:23
dar nu ati incheiat un contract? nu ati dat avans?

am dat avans si acum il primim inapoi. asta e o sa schimbam localul ;) k ne inpun formatiile lor:[email protected] sau dj si noi vrem formatie. dar nu imi fac griji k duminik am gasit liber la mai multe localuri#:-S

Yonika
25.01.2008, 15:58:01
Sunt f frumoase; sa le purtati cu placere o viata!

Yonika
25.01.2008, 16:00:47
Pai nu cred ca e devreme; mergeti si vb sa va puna la ora la care doriti, apoi sa nu fie tarziu, sa fie altii inaintea vs si sa va dea planurile peste cap.

Yonika
25.01.2008, 16:04:10
Bine ai venit printre noi, si mai ales printre miresicile de 13 ;)) ! Mergi si vb cu preotul care este, si daca va fi nevoie, vei mai merge si mai tarziu!

Yonika
25.01.2008, 16:31:07
am dat avans si acum il primim inapoi. asta e o sa schimbam localul ;) k ne inpun formatiile lor:[email protected] sau dj si noi vrem formatie. dar nu imi fac griji k duminik am gasit liber la mai multe localuri#:-S
Imi pare bine ca ati gasit si alte locatii libere si care sa va placa.

alinel
25.01.2008, 18:47:40
tuturor celor treni miresici care si-au postat verighetele in aceste ultime zile : felicitari, sunt foarte frumoase si sa le purtati cu multa dragoste.........:*:*:*

Multumim. Pupici si spor la pregatiri

gabriyella27
25.01.2008, 18:58:47
da am gasit duminik si la alte restaurante. asta e. cei de la restaurantul la care am vrut initial au zis k dak nu vrem formatiile lor sa facem cu dj si eu nu vreau sa imi zik cum sa imi fac nunta. vrem formatie si cele de la ei sunt ocupate.....asa k schimbam restaurantul si tot in sept facem. tb sa vb cu fotograful si cameramanul dak pot in ziua schimbata si in rest nu am mai pregatit nimic asa k e usor ;) sunt optimista si tb sa iasa nunta asa cum vrem noi

ma bucur pt voi
sper sa reusiti sa vb si cu cameramanul si fotograful sa schimbatidc voi asa va doriti
spor la schimbari:D

gabriyella27
25.01.2008, 19:05:39

nu e prea devreme.........depinde si de biserica unde vreti sa va cununati
exista unele biserici la care abia mai gasesti o ora libera(asta le bisericile mari)......insa exista si biserici unde poti sa vb si mai tarziu ora nereprezentand nici un fel de problema

spre exemlu la biserica de la mine din cartier preotul ne-a spus ca ne putem duce si cu o saptamana inainte(fiind o biserica frecventata de mai putini oameni) doar ca poate vom depinde putin de alti cu ora

dar eu una nu am atata rabdare.......
dupa ce vb cu nasi ne ducem sa ne programam( la o alta biserica ce e drept)

flori2105
25.01.2008, 19:25:46
Buna si bine ai venit!!!!Daca biserica la care vrei sa faci este cea de la morarilor sa stii ca acolo nu se fac nunti pe 13.Acolo am vrut si eu sa fac si preotul mi-a spus ca acea biserica nu face nunti pe 13 pt ca pe 14 e sarbatoare si post si nu face.

alinel
25.01.2008, 20:59:47
As merge, dar sambata am examen de la ora 16 la 18, si am si duminica. Pana la ce ora este deschis? Daca ajung la ora 19 are ceva? Daca nu, o las pe duminica, desi...am miercuri iar examen si am mult de invatat. Nici nu stiu cum sa procedez. Dar asa m-as duce:"> ca m-am plictisit de invatat si mai am inca 7 examene:( . In fine, daca stie cineva programul, as fi bucuroasa. Va pup

carmenbia
25.01.2008, 21:02:40
[quote=genoveva_1984;153850]Buna, fetelor.
Si eu voi avea nunta tot in septembrie 2008 ( pe 20). Chiar am vazut ca mai este cineva pe aceeasi data.

Da, eu mai sunt pe aceeasi data de 20.09.2008, si eu mi-am luat deja restaurantul, cameraman, fotograf, Dj si biserica. Tocmai mi-am comandat rochita de mireasa de care sunt f incantata, de model si mai ales cum vine pe mine, nu mi-a venit sa cred...:D .

Genoveva nu mai dau deloc de tine pe mess:D .

Va pupic si spor la pregatiri!!!:* :* :*

MachuPicchu
25.01.2008, 21:06:34
am fost la targ ... am probat rochii ... SI MI-AM GASIT ROCHIA ;)) ... maine m-a duc s-o iau ca nu am avut suficienti bani la mine ... poze inca nu am (sunt la prietenul surorii mele in tel.)

alinel
25.01.2008, 21:13:21
am fost la targ ... am probat rochii ... SI MI-AM GASIT ROCHIA ;)) ... maine m-a duc s-o iau ca nu am avut suficienti bani la mine ... poze inca nu am (sunt la prietenul surorii mele in tel.)

Felicitari! Ai fost la Romexpo? Cum sunt rochitzele? Dar preturile? Asteptam poze. Pupici si spor la pregatiri

Pisu
25.01.2008, 21:46:31
Si eu vreau sa vad poze<:-P <:-P Felicitari!!! Aaaa... si..uitase: FELICITARI SI PT VERIGHETE!!!! Sa va aduca multa, multa fericire!!!!!!!!!! Inca o data felicitari!!!!!

MachuPicchu
26.01.2008, 09:43:31
Si eu vreau sa vad poze<:-P <:-P Felicitari!!! Aaaa... si..uitase: FELICITARI SI PT VERIGHETE!!!! Sa va aduca multa, multa fericire!!!!!!!!!! Inca o data felicitari!!!!!
Sper sa pun mana pe poze azi ... multumesc :* :x >:D<

Felicitari! Ai fost la Romexpo? Cum sunt rochitzele? Dar preturile? Asteptam poze. Pupici si spor la pregatiri
Da, am reusit sa ajung la romexpo ... sunt rochii pt toate gusturile (desi e cam mic targul), unele sunt scumpe (case de moda cunoscute) dar sunt si cativa care fac reducere in perioada targului

Yonika
26.01.2008, 12:47:16
Felicitari!!! De unde ai luat-o si cat ai dat pe ea? Asteptam pozici!

alinel
26.01.2008, 14:21:03
Sper sa pun mana pe poze azi ... multumesc :* :x >:D<

Da, am reusit sa ajung la romexpo ... sunt rochii pt toate gusturile (desi e cam mic targul), unele sunt scumpe (case de moda cunoscute) dar sunt si cativa care fac reducere in perioada targului

Super. Multumesc mult. Sper sa ajung si eu azi in jur de 6 jumate. Sper sa mai fie deschis. Pupici

flori2105
26.01.2008, 14:21:54
Super. Multumesc mult. Sper sa ajung si eu azi in jur de 6 jumate. Sper sa mai fie deschis. Pupici
pana la 6 e deschis si azi si maine

alinel
26.01.2008, 20:37:23
pana la 6 e deschis si azi si maine

Multumesc mult!!!:x

cookyy
26.01.2008, 20:45:36
si eu cred ca mi-am gasit rochita! astept insa pozele care sunt pe tel la sor'mea si dc imi plac maine ma duc sa o iau ca la cat eram de ametita nici nu mai stiu cum aratam in ea8-} ..e prea devreme oare?eu ma gandeam prin mai sa merg dupa ea..

smoti
26.01.2008, 21:11:39
si eu cred ca mi-am gasit rochita! astept insa pozele care sunt pe tel la sor'mea si dc imi plac maine ma duc sa o iau ca la cat eram de ametita nici nu mai stiu cum aratam in ea8-} ..e prea devreme oare?eu ma gandeam prin mai sa merg dupa ea..
nu este prea devreme..dar am auzit ca la targ sunt mai scumpe, o fi adevarat?

Pisu
26.01.2008, 21:17:13
Eu am auzit exact invers... ca ai reducere la tirguri....

Pisu
26.01.2008, 21:18:33
Sint altele pe aici care si-au luat-o si mai devreme :-p ;)) Asa ca eu nu as zice ca ar fi prea devreme... ;)) Nu-i asa Anlya?? ;))

cookyy
26.01.2008, 21:20:45
sunteti niste dragutze:* :* :* ..abia astept sa primesc pozele...#-o

MachuPicchu
27.01.2008, 10:23:50

unii afisau preturile din mag. si ziceau ca beneficiezi de o reducere, altii aveau deja preturile mai mici decat in magazine

sugarlips
27.01.2008, 12:41:45
=))=))=))=)) Ma indoiesc, ca asta ar avea vreo sansa sa devina real =)) UNSPREZECE ROCHII????? =))=))=))

Uite si pantofii.... ma rog... i-am gasit la reducere si i-am luat... au toculetul mai mic si deh... sint sclipiciosi, iar eu cum sint moarta dupa sclipici... =))=))=)) Dar cred ca s-ar putea sa am probleme cu lungimea rochiei daca ma cobor pe tocuri mai mici, caci ea e ajustata dupa pantofii "principali" care sint mult mai inalti... Eh, poate nu va fi nevoie sa ii schimb, dar stiu ca am cu ce daca, chiar va fi nevoie si oricum nu le-am rezistat cind i-am vazut.... sclipeau prea tare =))

foarte dragutzi..si banuiesc ca sunt si foarte comozi....am vazut si eu o pereche de pantofi..super..dar din pacate erau foarte incomozi, si asta am simtit-o atunci cand i-am probat, deci iti dai seama cum era daca si stateam cu ei cateva ore..asa ca nu i-am luat...:(
dar erau superbi..si mai mai ca imi venea sa ii iau chiar daca apoi doar ma uitam la ei...:D

sugarlips
27.01.2008, 12:43:55

foarte frumoase....cat v-au costat? ca si noi trebuie sa ne luam si sa am asa o idee

sugarlips
27.01.2008, 12:51:28

ce bine de tine...abia astept poze
am fost si eu la targ aici in Arad, dar nu am gasit nici o rochita care sa imi placa...:-s :-s :-s

sugarlips
27.01.2008, 12:54:02
foarte frumoase....cat v-au costat? ca si noi trebuie sa ne luam si sa am asa o idee

scuze am vazut dupa ca ai scris :D

iony
27.01.2008, 14:56:41
buna!! si eu am fost sambata dupa-amiaza la tg. era o aglomeratiee, coada la intrare de cateva zeci de pers, plus ca inauntru te calcai in picioare. ma asteptam sa vad mai multe lucruri interesante, adica si decoratiuni si accesorii de nunta insa nu erau f multe standuri de decor. in rest muuuullllttttteee rochite frumoase si interesante si accesibile ca pret. eu am probat 3 modele insa nu ma pot decide, toate imi plac:)) :)) . am luat pliante cu adr si cand ma hotarasc o sa merg la magazinul respectiv ca oricum trebuie modificata (am 1,59 m#-o ). pupici

iony
27.01.2008, 15:32:19
de azi in 8 luni sunt miresica<:-P <:-P <:-P <:-P <:-P <:-P <:-P <:-P <:-P <:-P

georgik
27.01.2008, 15:40:15
buna!! si eu am fost sambata dupa-amiaza la tg. era o aglomeratiee, coada la intrare de cateva zeci de pers, plus ca inauntru te calcai in picioare. ma asteptam sa vad mai multe lucruri interesante, adica si decoratiuni si accesorii de nunta insa nu erau f multe standuri de decor. in rest muuuullllttttteee rochite frumoase si interesante si accesibile ca pret. eu am probat 3 modele insa nu ma pot decide, toate imi plac:)) :)) . am luat pliante cu adr si cand ma hotarasc o sa merg la magazinul respectiv ca oricum trebuie modificata (am 1,59 m#-o ). pupici

poze ai?

ca eu nu am ajuns la targ si sunt super curioasa!

o sa merg la cel din 1 - 3 feb

poate o sa fie mai frumos acolo....

eu caut rochita, costum pt mire, invitatii, verighete....

iony
27.01.2008, 16:44:13
poze ai?

ca eu nu am ajuns la targ si sunt super curioasa!

o sa merg la cel din 1 - 3 feb

poate o sa fie mai frumos acolo....

eu caut rochita, costum pt mire, invitatii, verighete....

erau cateva standuri cu invitatii (cred ca 2) si vreo 2 cu verighete. noi le-am luat si d-asta nu ne-a atras atentia.

iony
27.01.2008, 18:09:03
o sa revin si cu pozici. trebuie sa le micsorez

iony
27.01.2008, 18:10:53
deocamdata va arat casutza facuta de mirele meu (bine l-am ajutat si eu un pic, dar m-am plictisit repede). va place?

georgik
27.01.2008, 18:29:56
deocamdata va arat casutza facuta de mirele meu (bine l-am ajutat si eu un pic, dar m-am plictisit repede). va place?

arata tare bine cu acoperisul ala

imi place!

Se pricepe! :)

denysa
27.01.2008, 18:46:34

e super. si eu ma gandeam sa o fac decat sa dau banii pe 3 cartoane. are pretul exagerat la magazin

georgik
27.01.2008, 18:48:17
e super. si eu ma gandeam sa o fac decat sa dau banii pe 3 cartoane. are pretul exagerat la magazin

la noi are restaurantul casuta, cred ca o sa o folosim pe aia

alinel
27.01.2008, 19:16:53

E frumoasa. Bravo. Aveti imaginatie. :x :bye_04:

genoveva_1984
27.01.2008, 22:47:06
Si eu am fost la targul de nunti.... si mi-am luat rochitaaaaa....plus costumul pentru mireselul meu si am comandat verighetele. Trei dintr-o lovitura.

georgik
27.01.2008, 23:17:27
Si eu am fost la targul de nunti.... si mi-am luat rochitaaaaa....plus costumul pentru mireselul meu si am comandat verighetele. Trei dintr-o lovitura.

moamaaa

Felicitari!!!!

Detalii, poze....

sunt super curioasa ca eu nu am ajuns la targ.

Pisu
28.01.2008, 01:01:27
CUM? CUM? CUM? POOOOOZZZZZZZZE!!!! Ru-si-ni-ca.... pt ca ne lasi asa cu ochii in soare!!! :-p si FELICITARI pt achizitia lor!!!!!<:-P POOOOZZZEEEEEEE!!!!:madlaugh: :madlaugh: :madlaugh: :madlaugh: :A :A :gen_08:

anlya_426
28.01.2008, 10:28:57
Sint altele pe aici care si-au luat-o si mai devreme :-p ;)) Asa ca eu nu as zice ca ar fi prea devreme... ;)) Nu-i asa Anlya?? ;))

asa-i......cand ti-ai gasit rochia visurilor tale nu trebuie sa lasi nimik sa stea intre tine si ea......nici macar timpul........:-p

anlya_426
28.01.2008, 10:31:37
CUM? CUM? CUM? POOOOOZZZZZZZZE!!!! Ru-si-ni-ca.... pt ca ne lasi asa cu ochii in soare!!! :-p si FELICITARI pt achizitia lor!!!!!<:-P POOOOZZZEEEEEEE!!!!:madlaugh: :madlaugh: :madlaugh: :madlaugh: :A :A :gen_08:

si eu sunt la fel de curioasa........asa ca.........pppppppppppppppppppoooooooooooooooooooo oooooooooooooooooozzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzeeeeeeee eeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!

anlya_426
28.01.2008, 10:33:05

e frumoasa........felicitari pt rabdarea iubitelului:-p

sugarlips
28.01.2008, 11:32:37

felicitari.....vrem poze.....:D :D

gabi74bel
28.01.2008, 13:47:15
Foarte ca lumea, bine v-am gasit miresici de septembrie 2008, am fost si eu la targul de nunti, era foarte aglomerat duminica, am probat doua rochite, dar nu am cumparat niciuna. S-a schimbat data nuntii noastre, in ultimul moment era sa ramanem si fara rezervare, dar am avut noroc, am vorbit si cu lautarii, acum cautam verighete, stiti s-a scumpit aurul foarte mult. Cum stati cu pregatirile?

LazyDai5y
28.01.2008, 15:01:12
Salut miresicilor!SI eu am nunta in septembrie!;)
Eu, adica Iubi a fost de a inchiriat sala!Daca mai stateam putin nu mai gaseam liber.... singura sambata din septembrie care mai era libera era 20! Ce noroc pe noi k exact sambata asta o vroiam!!!<:-P Fotograf am pentru ca fratele lui tocmai de asta se ocupa, asha k nu vom da bani pentru fotograf! Nashii ni i-am ales..
Apropo cam cat costa firul de cale? Dar de frezii? Eu m-am gandit la un buchet din frezii albe si cale galbene, sau frezii albe si cale roshii...ceva de genul asta!
Pentru verighete nu-mi fac probleme le vreau clasice din aur galben si late, nu din cele subtirele!
Imi fac probleme de DJ.. nush pe nimeni, si ar trebui sa fie un DJ bun, dak muzica nu e potrivita la o nunta astfel incat sa satisfaca pe toata lumea, atunci sigur nunta se considera un ESEC!
Rochia abia dupa ce termin cu licenta, am timp 2 luni sa-mi tot caut rochie.. Vreau ceva deosebit... de fapt toate vrem asha ceva, nuh?
Invitatiile asha vrea sa le fac eu... le vreau simple in ton cu culoarea buchetului... am o imprimanta care scoate niste poze super.. asha k ce sa mai dau banii pe invitatii.. oricum prea mult nu economisesc.. dar ash vrea sa le fac eu si sa le scriu de mana..
Pupici!

Yonika
28.01.2008, 15:18:39
Am vazut si eu ca s-a scumpit f tare gramul de aur, si inca se va mai scumpi. Eu am fost ieri sa caut verighete impreuna cu iubi si intr-un loc, unde gasisem ceva interesant, era 69 lei/gramu, si ne-0au zis fetele de acolo ca de azi, adik de luni se face 93 lei/gramul. Chiar asa de mult? :-s
Si era cat pe ce sa cumparam , din alt loc, ceva ce ne placea, insa pt iubi nu mai aveau pereche. Adica ramasesera vreo 3-4 verighete pe miresele, ca pt miresoi nu mai aveau. Oare cum Dumnezeu aduc sau fac comanda de raman numai din alea mici, pt miresele?:-?

carmenbia
28.01.2008, 16:14:20
Buna fetelor,

M-am gandit sa initiez un topic despre miresicile de 20.09.2008 cum ar veni o personalizare a miresicilor de septembrie 2008.
Cum stati cu pregatirile?
Eu pana acum mi-am luat Dj, cameraman, fotograf, biserica si bineinteles nasii pentru care am umblat cam mult!!Si mi-am comandat rochita, o astept sa vina ca am emotii sa vedem cum vine, eu am probat modelul in magazin si era super dar acum sa vad sa nu imi greseasca ceva pe acolo!!!
M-am gandit ca este util acest topic deoarece putem sa ne sfatuim exact cum facem pentru ca aveam aceeasi data!!!

Deci, haideti sa vedem cum stam cu pregatirile, ca se apropie 20.09.2008 cu pasi repezi!!!<:-P <:-P <:-P <:-P

luiza
28.01.2008, 17:50:26
Cred ca e prea mult sa facem repartitii dupa data. Iti dai seama ce ar insemna asta? Daca ar face toate fetele la fel? Nu ma mai putea face fata... Cred ca e de ajuns doar o separare dupa luna.

iony
28.01.2008, 18:05:07
e frumoasa........felicitari pt rabdarea iubitelului:-p

multumesc mult fetelor (georgik, denysa, alinel, anlya) pt aprecieri:* :* :* . si eu sunt tare incantata de rabdarea mirelui meu si de talentul lui. eu i-am dat ideea si el a pus-o in practica:x :x

iony
28.01.2008, 18:14:20
poze de la targ :-SS :-SS

gabriyella27
28.01.2008, 18:17:23
Am vazut si eu ca s-a scumpit f tare gramul de aur, si inca se va mai scumpi. Eu am fost ieri sa caut verighete impreuna cu iubi si intr-un loc, unde gasisem ceva interesant, era 69 lei/gramu, si ne-0au zis fetele de acolo ca de azi, adik de luni se face 93 lei/gramul. Chiar asa de mult? :-s
Si era cat pe ce sa cumparam , din alt loc, ceva ce ne placea, insa pt iubi nu mai aveau pereche. Adica ramasesera vreo 3-4 verighete pe miresele, ca pt miresoi nu mai aveau. Oare cum Dumnezeu aduc sau fac comanda de raman numai din alea mici, pt miresele?:-?

probabil din cauza faptului ca sunt si miresici care isi cumpara verighete din randul celor destinate mirilor, pe cand miri cu siguranta nu vor cumpara din randul celor destinate miresicilor( barbati au de obicei degetele mai groase):D

iony
28.01.2008, 18:17:37
pozele reprezinta prima mea proba de rochite de mireasa:-B ;;)

Pisu
28.01.2008, 18:28:36
Mai vreau, mai vreau poze <:-P <:-P <:-P

MachuPicchu
28.01.2008, 18:36:36
am pozeleeeeee
http://www.miresici.ro/showthread.php?t=1040

gabriyella27
28.01.2008, 18:43:37
pozele reprezinta prima mea proba de rochite de mireasa:-B ;;)

e foarte dragutza rochitza

genoveva_1984
28.01.2008, 19:13:35
Am incercat si eu sa pun poze, dar nu reusesc...:((:((:((:(( Mai incerc...

alinel
28.01.2008, 19:30:28
am pozeleeeeee

Superba rochitza.Vei fi o miresica nemaipomenita. Cat te-a costat? Pupici

gabriyella27
28.01.2008, 19:42:20
am pozeleeeeee

fffffffffffffffoarte frumoasa rochitza.................simpla.............exact asa cum o vreau si eu:x

Pisu
28.01.2008, 19:58:40
am pozeleeeeee
Fundita aia e un picutz cam mult pe linga toata broderia, dar linia rochiei, modelul iti vine absolut superb!!!!!! >:D<

Pisu
28.01.2008, 20:01:28
Am incercat si eu sa pun poze, dar nu reusesc...:((:((:((:(( Mai incerc...
MAI INCEARCA!!! MAI INCEARCA!!!! PLS!!!! Fa-ti album la Picasa, ca e simplu asa...

ana5maria
28.01.2008, 20:05:54
sincer mie imi plac toate pozele in care ai probat rochitele de mireasa, ;)) bunica mea spune ca orice mireasa este frumoasa, poate ca asta e motivul pt care orice mireasa pe care am vazut-o este impresionant de frumoasa, cred ca vine din interior totul ;))

iony
28.01.2008, 20:08:21
revin cu poze. am probat 3 rochite dintre care 2 mi-au placut mult.

ana5maria
28.01.2008, 20:09:43

primele doua imi plac, cel mai mult prima, iti sta foarte bine in ea :*

iony
28.01.2008, 20:10:25
prima si a 3 a imi plac insa cea de-a 3 a nu e nr meu. imi treb un nr mai mare si oricum tb modificata la lungime daca ar fi sa fie ea aleasa...

gabriyella27
28.01.2008, 20:10:43
sincer mie imi plac toate pozele in care ai probat rochitele de mireasa, ;)) bunica mea spune ca orice mireasa este frumoasa, poate ca asta e motivul pt care orice mireasa pe care am vazut-o este impresionant de frumoasa, cred ca vine din interior totul ;))

da, orice mireasa e frumoasa , dar frumusetea care vine din interior trebuie un pic ajutata;))

iony
28.01.2008, 20:11:48
prima si a 3 a imi plac insa cea de-a 3 a nu e nr meu. imi treb un nr mai mare si oricum tb modificata la lungime daca ar fi sa fie ea aleasa...

deci ramane prima ...

iony
28.01.2008, 20:12:42
primele doua imi plac, cel mai mult prima, iti sta foarte bine in ea :*

multumesc:* :* :* :*

gabriyella27
28.01.2008, 20:13:12

cea de-a treia nu te avantajeaza
cum nu m-ar avantaja nici pe mine de altfel........
insa primele doua iti vin foarte bine

iony
28.01.2008, 20:24:36
cea de-a treia nu te avantajeaza
cum nu m-ar avantaja nici pe mine de altfel........
insa primele doua iti vin foarte bine

stiu, insa este asaaa frumoasaa. oricum o sa mai caut pt ca nu m-am hotarat deloc. prima imi place si mie f mult. de cum am vazut=o am zis ca EA E insa am mai probat si altele. ce sa zic, mai vad si mai probez, mai am timp, inca.:* :* :*

gabriyella27
28.01.2008, 20:27:13
stiu, insa este asaaa frumoasaa. oricum o sa mai caut pt ca nu m-am hotarat deloc. prima imi place si mie f mult. de cum am vazut=o am zis ca EA E insa am mai probat si altele. ce sa zic, mai vad si mai probez, mai am timp, inca.:* :* :*

oricum dc ai vre-o idee mai trasnita poti sa o faci si pe comanda
eu una cred ca asa voi face:D

iony
28.01.2008, 20:41:33
oricum dc ai vre-o idee mai trasnita poti sa o faci si pe comanda
eu una cred ca asa voi face:D

tu ai probat vreo rochita? asa ma gandeam sa fac si eu tot pe comanda insa am vazut ca sunt si rochite care mi se potrivesc pana si la inaltime. eu zicsa probezi mai intai si apoi sa recurgi la planul B (comanda),insa daca ai vreo croitoreasa la care sa mergi la siguranta ....go for it :* :*

gabriyella27
28.01.2008, 21:27:10
tu ai probat vreo rochita? asa ma gandeam sa fac si eu tot pe comanda insa am vazut ca sunt si rochite care mi se potrivesc pana si la inaltime. eu zicsa probezi mai intai si apoi sa recurgi la planul B (comanda),insa daca ai vreo croitoreasa la care sa mergi la siguranta ....go for it :* :*

nu inca
dar eu cred ca o voi face pe comanda pt ca cea pe care o vreau eu nu e marimea mea si plus ca o vreau modificata vreau alte flori(trandafiri micutzi aplicati pe ea) si alta culoare(rochitza pe care o vreau eu e crem iar eu as cam vrea sa am rochitza alba)

MachuPicchu
28.01.2008, 21:57:32
Fundita aia e un picutz cam mult pe linga toata broderia, dar linia rochiei, modelul iti vine absolut superb!!!!!! >:D<

aia cu fundita doar am probat-o ... pe a 2-a am cumparat-o

Superba rochitza.Vei fi o miresica nemaipomenita. Cat te-a costat? Pupici

multumesc :* ... a costat 16 mil

anlya_426
29.01.2008, 11:12:05

sincer mie imi place a doua........dar cred ca nici una nu e THEOne pt tine....asa ca mai probeaza vreo cateva......>:D<>:D<

flori2105
29.01.2008, 12:21:00
si mie tot a doua imi place cel mai mult

ana5maria
29.01.2008, 12:28:25

multumesc :* ... a costat 16 mil

este foarte frumoasa, sa o porti cu placere, si are si un pret ok :*

MachuPicchu
29.01.2008, 13:32:29
este foarte frumoasa, sa o porti cu placere, si are si un pret ok :*
merci :*;;) :-"

genoveva_1984
29.01.2008, 19:05:50
Sper ca de data asta chiar sa reusesc sa pun pozele....doar doua pentru inceput...Imi cer scuze pentru dezordinea din casa, dar era 11 noaptea si tocmai atunci ajunsesem de la targ... am desfacut toate cumparaturile prin casa... si mi-am luat si lenjerie care s-ar putea sa se vada prin poze...Deci, imi cer scuze... In prima poza, ca sa se vada mai bine rochia, "fotograful" a renuntat la capul meu...care nu era chiar asa de important...

ana5maria
29.01.2008, 19:14:13
Sper ca de data asta chiar sa reusesc sa pun pozele....doar doua pentru inceput...Imi cer scuze pentru dezordinea din casa, dar era 11 noaptea si tocmai atunci ajunsesem de la targ... am desfacut toate cumparaturile prin casa... si mi-am luat si lenjerie care s-ar putea sa se vada prin poze...Deci, imi cer scuze... In prima poza, ca sa se vada mai bine rochia, "fotograful" a renuntat la capul meu...care nu era chiar asa de important...

sa o porti cu placere , sigur o sa fi o printesa la nunta ta ;-)

gabriyella27
29.01.2008, 20:11:02

foarte frumoasa rochitza
sa o porti cu placere si sa-ti aduca noroc
si cat despre dezordine nu cred ca observa nimeni pt ca iti ia ochi rochitza inainte:D

iony
29.01.2008, 20:42:01

foarte frumoasa!! sa o porti plina de fericire si iubire:* :* :* :*

monstruletzu007
29.01.2008, 20:46:58
Si eu am fost la targul de nunti dar nu am gasit nimic sa-mi placa cu adevarat....:(
O intrebare am si eu.....stie cineva unde se pot gasi in Bucuresti rochite marca Oksana Mukha????
Sunt indragostita de rochitele ei si am gasit reprezentanta numai in Arad si Timisoara.....mult prea departe....:(

georgik
29.01.2008, 23:54:37
Miresici de sept ma mut in august

restaurantul e de vina!

o sa va mai batui ca m-am obisnuit cu voi deja

utcb21
30.01.2008, 00:49:56
stie cineva cu cat timp inainte tb sa vorbim de hse pentru scaune????
Am fost si noi sa ne uitam dupa rochitza, sincer sunt cam dezamagita...nimik frumos. Sper sa gasesc si eu rochita mult visata

anlya_426
30.01.2008, 09:17:09

este tare frumusica rochita ta mireasa...imi place cum iti vine........:*:*:*

raluk13
30.01.2008, 11:24:18

Superba rochitza. Imi place tare mult. ;;)

sugarlips
30.01.2008, 11:26:30

ce bine iti sta....>:D<

sugarlips
30.01.2008, 11:27:09
Si eu am fost la targul de nunti dar nu am gasit nimic sa-mi placa cu adevarat....:(
O intrebare am si eu.....stie cineva unde se pot gasi in Bucuresti rochite marca Oksana Mukha????
Sunt indragostita de rochitele ei si am gasit reprezentanta numai in Arad si Timisoara.....mult prea departe....:(

unde in Arad? :D

sugarlips
30.01.2008, 11:29:17
fetelor, m-am programat si eu la biserica..dar la 16.30 ...#:-S
era deja ocupat cand am vrut eu...:(
dar e ok...o sa mergem mai devreme la restaurant....8-|

Pisu
30.01.2008, 12:48:19
sincer mie imi place a doua........dar cred ca nici una nu e THEOne pt tine....asa ca mai probeaza vreo cateva......>:D<>:D<
Si mie tot a 2a mi-a placut cel mai mult ;))>:D<

Pisu
30.01.2008, 12:55:27

;)) Ok... Si a 2a e finuta, dar deh, mie-mi fug ochii dupa astea mai unflate ;)) S-o porti sanatoasa si fericita atunci!!!!!! Pupici! :*:*:*:*:* Ai luat-o acasa deja?

Pisu
30.01.2008, 12:56:36
Ti-am mai zis: esti o frumoasa in ea!!!!! >:D< Voal nu ti-ai luat????? :*:*:*

raluk13
30.01.2008, 14:07:56
Servus.
Felicitari celor dintre voi care si-au achizionat rochitza.;;)Ma bucur pt voi ca ati taiat ceva important de pe lista.
Eu, in schimb, am o intrebare legata de pantofi. Ati gasit ceva interesant si comod in acelasi timp. Pe la ce pret se ridica o pereche de pantofi pt nunta?:-\
Sincera sa fiu ma gandeam la o pereche de pantofi creati special pt dans:-p. Sunt undeva in jur de 300 - 400 de lei si au talpa in intregime din piele. Cred ca sunt mult mai comozi decat restul modelelor mai ales ca sunt creati sa ii tii in picioare o perioada mai lunga de timp:D.

iony
30.01.2008, 14:16:28
cosuletul meu pt cocarde...

MachuPicchu
30.01.2008, 14:17:34
CAND LE-AM LUAT NOI, AURUL NU SE SCUMPISE ... AM AVUT ALTE VERIGHETE LA SCHIMB (DARUITE DE PARINTII MEI) SI NU AM PLATIT DE CAT MANOPERA ... DECI PE NOI VERIGHETELE NE-AU COSTAT 300 LEI :))

monstruletzu007
30.01.2008, 14:18:46
unde in Arad? :D

Dap,
asa am gasit pe net B-dul Revolutiei nr.24. - Eveline Fashion.
Daca esti din Arad si poti sa dai o fuga pana acolo....[-o< [-o< [-o< .tare recunoscatoare ti-as fi... sa stiu macar daca merita drumul din Bucuresti sau nu.

Pisu
30.01.2008, 14:28:38
cosuletul meu pt cocarde...
Ce dulcici sint!!!!!:x :x :x

iony
30.01.2008, 15:59:45
Ce dulcici sint!!!!!:x :x :x

multumesc!!!>:D< >:D< >:D<

off: zi-mi cum sa-ti dau nota 10 ca dupa ce deschid link-ul respectiv si vad pozaaaa nu mai inteleg o iota=P~ . da-mi cateva ''instructiuni''^:)^ . merci

Yonika
30.01.2008, 16:05:20
Fetele, sunt asa de bucuroasa pt ca ne-am luat si noi aseara verighetele; am sa va atasez 2 poze: una mai neclara in care sunt verighetele noastre si una clara carea seamana putin cu ale noastre: are un S care e mai lungit, seamana mai mult cu o dunga ca un S si la inceput si la sf are cate un punct facut cu laser care seamana cu o pietricica sclipitoare. Si acel S vine si de la numele de familie al lui iuby al meu =P~

Yonika
30.01.2008, 16:09:43
Bine Verighetele ns nu sunt de la vanda, dar doar acolo am gasit ceva care sa semene, ca nu am mai vazut pana acum...Iar cand am sa intru in posesia aparatului foto al tatei, care e mult mai performant, am sa va pun poze care sa se inteleaga.

Yonika
30.01.2008, 16:10:55
A, si inca ceva: am dat pe verighete doar 450 lei si eu ma gandeam cam la 6-7 mil!<:-P

MachuPicchu
30.01.2008, 16:21:32
A, si inca ceva: am dat pe verighete doar 450 lei si eu ma gandeam cam la 6-7 mil!<:-P
suuuuper ... cate grame au? ... si cat mai e gramul acum?

iony
30.01.2008, 16:26:59
Fetele, sunt asa de bucuroasa pt ca ne-am luat si noi aseara verighetele; am sa va atasez 2 poze: una mai neclara in care sunt verighetele noastre si una clara carea seamana putin cu ale noastre: are un S care e mai lungit, seamana mai mult cu o dunga ca un S si la inceput si la sf are cate un punct facut cu laser care seamana cu o pietricica sclipitoare. Si acel S vine si de la numele de familie al lui iuby al meu =P~

foarte frumoase!!!>:D< >:D< >:D< sa le purtati sanatosi si sa va aduca numai intelegere si iubire:x :x

iony
30.01.2008, 16:28:44

si noi tot cam asa am dat pe ele. si noi ne gandeam ca o sa fie la vreo 1000 de lei. e bine ca au fost mai ieftine decat am crezut initial, asa ne-au mai ramas niste bani din cei alocati pt ele:-p :-p :-p

Yonika
30.01.2008, 16:54:44
Merci Iony si Miciuh , asa va fi, le vom purta macar 75 de ani cum ne-a urat mama mea!;)) Au avut cam 6,5 grame, si gramul e 69 lei. INCA! ca cica se scumpeste ca creste euroiul!

Yonika
30.01.2008, 16:56:04
Acum am gandesc ce text sa gravam pe ele! Numele si data nuntii si poate ceva de genul "Pentru totdeauna" sau ..nu stiu...

MachuPicchu
30.01.2008, 16:56:52
Merci Iony si Miciuh , asa va fi, le vom purta macar 75 de ani cum ne-a urat mama mea!;)) Au avut cam 6,5 grame, si gramul e 69 lei. INCA! ca cica se scumpeste ca creste euroiul!
nu mai stiu cine si nici unde, zicea ca o sa se faca 93 gramul si am crezut ca ai prins tariful respectiv si ma miram de pret :))

Yonika
30.01.2008, 17:02:39
nu mai stiu cine si nici unde, zicea ca o sa se faca 93 gramul si am crezut ca ai prins tariful respectiv si ma miram de pret :))
da, asa e, eu am zis de 93 lei. Insa nu am mai luat de acolo, ca alea erau ceva mai inguste decat dele pe care le-am luat aseara!

MachuPicchu
30.01.2008, 17:05:15
da, asa e, eu am zis de 93 lei. Insa nu am mai luat de acolo, ca alea erau ceva mai inguste decat dele pe care le-am luat aseara!
aha ... ati scapat ieftin :))

Yonika
30.01.2008, 17:11:14
aha ... ati scapat ieftin :))
dap!<:-P \:D/

Pisu
30.01.2008, 17:54:33
multumesc!!!>:D< >:D< >:D<

off: zi-mi cum sa-ti dau nota 10 ca dupa ce deschid link-ul respectiv si vad pozaaaa nu mai inteleg o iota=P~ . da-mi cateva ''instructiuni''^:)^ . merci
Pai dai pe link si sub poza care se deschide, apar niste butoane cu note 1-10. Daca ai votat o data, nu-ti mai apar notele...>:D< Dar vad ca mie nu mi se mai deschid :(( Nu stiu daca e de la ei sau de la mine problema...:-SS

iony
30.01.2008, 18:39:24
Acum am gandesc ce text sa gravam pe ele! Numele si data nuntii si poate ceva de genul "Pentru totdeauna" sau ..nu stiu...

de unde le-am cumparat noi este 2 ron/caracter de gravat. noi o sa gravam numele si data nuntii. ne mai gandim putin.

alinel
30.01.2008, 19:39:27

Felicitari !:) Sa le purtati fericiti toata viatza si sa aveti parte numai de iubire si noroc. Va doresc multa multa fericire>:D< :*

anlya_426
31.01.2008, 10:55:00

arata foarte bine......sale purtati cu placere....cum ti-a urat si mama ta...75 de ani si chiar mai multi:*:*

genoveva_1984
31.01.2008, 11:13:05
Ti-am mai zis: esti o frumoasa in ea!!!!! >:D< Voal nu ti-ai luat????? :*:*:*

Multumesc tuturor fetelor pentru aprecieri. Sunteti foarte dragute.
Eu sunt foarte fericita pentru rochita, pentru ca mi-am dorit-o cu trena si nu prea am vazut nimic care sa-mi placa pana acum. Dar asta imi este foarte draga.

Cat despre voal, nu mi-am gasit..... ce am vazut nu mi-au placut. Eu vreau unul de lungime medie, ca am deja trena destul de lunga. O sa mai caut...
>:D< >:D< >:D<

genoveva_1984
31.01.2008, 11:29:52
Si noi am comandat verighetele... Noi am luat gramul de aur cu 70 lei si verighetele au in jur de 10-11 grame, deci vom plati cam 700-770 lei si avem gravatul gratuit. Noi am decis sa gravam numele nostru si data nuntii. In 16.02. trebuie sa mergem sa le luam. Abia astept....

Yonika
31.01.2008, 13:24:54
de unde le-am cumparat noi este 2 ron/caracter de gravat. noi o sa gravam numele si data nuntii. ne mai gandim putin.
Am sa vad si pe aici prin Bacau daca gasesc pe undeva de gravat, iar daca nu at in Iasi. Vom mai vedea.

Yonika
31.01.2008, 13:27:48
Multumesc fetelor, Anlya si Alinel de urari! Sunteti dragutze!>:D<

iony
31.01.2008, 14:53:50
Si noi am comandat verighetele... Noi am luat gramul de aur cu 70 lei si verighetele au in jur de 10-11 grame, deci vom plati cam 700-770 lei si avem gravatul gratuit. Noi am decis sa gravam numele nostru si data nuntii. In 16.02. trebuie sa mergem sa le luam. Abia astept....

si noi asteptam pozici:-p :-p

Isis
31.01.2008, 17:01:52
bună miresici. scuze că nu am mai scris nimic, dar nu am avut timp. și eu mi-am luat verighete, ne-au costat 1000, dar sunt mari au 15 grame, bulgari. Știți cumva dacă în perioada 16-18 februarie e vreun târg la București? help pls. celor care v-ați luat verighete să le purtați cu sănătoase vreo 100 de ani și celor care v-ați achiziționat rochița să vă aducă multă fericire, cu siguranță veți fi niște prințese. pt. cele care sunteți din Galati și faceți nunta la Traian știți cumva care va fi prețul meniului anul acesta, orientativ? >:D< [-o< :* :* :* :* :*

flori2105
31.01.2008, 17:08:31
bună miresici. scuze că nu am mai scris nimic, dar nu am avut timp. și eu mi-am luat verighete, ne-au costat 1000, dar sunt mari au 15 grame, bulgari. Știți cumva dacă în perioada 16-18 februarie e vreun târg la București? help pls. celor care v-ați luat verighete să le purtați cu sănătoase vreo 100 de ani și celor care v-ați achiziționat rochița să vă aducă multă fericire, cu siguranță veți fi niște prințese. pt. cele care sunteți din Galati și faceți nunta la Traian știți cumva care va fi prețul meniului anul acesta, orientativ? >:D< [-o< :* :* :* :* :*
este un targ in acea perioada(16-17-18- februarie WEDDINGSHOW)si are loc la sala polivalenta

genoveva_1984
31.01.2008, 17:48:53
si noi asteptam pozici:-p :-p

Sigur ca da... numai sa le primesc..

gabriyella27
31.01.2008, 18:34:30
Pai dai pe link si sub poza care se deschide, apar niste butoane cu note 1-10. Daca ai votat o data, nu-ti mai apar notele...>:D< Dar vad ca mie nu mi se mai deschid :(( Nu stiu daca e de la ei sau de la mine problema...:-SS

am votat
foarte dragutze pozele
unde sunt facute?

gabriyella27
31.01.2008, 18:46:04
ne-am lut si noi verighetele si tare as fi vrut sa fac poze dar nu reusesc
nu sunt deloc calre:((
voi ati observat ca majoritatea bijuteriilor din aur nu merg fotografiate?(eu am facut poze si la inelul de logodna si tot cam acesi poveste, un pic mai bine poate)

iony
31.01.2008, 19:10:26
ne-am lut si noi verighetele si tare as fi vrut sa fac poze dar nu reusesc
nu sunt deloc calre:((
voi ati observat ca majoritatea bijuteriilor din aur nu merg fotografiate?(eu am facut poze si la inelul de logodna si tot cam acesi poveste, un pic mai bine poate)

da, si eu m-am chinuit sa fac o poza clara si n-am reusit deloc. se reflecta blitz-ul la mine. :( :( :(

gabriyella27
31.01.2008, 19:49:58
am gasit niste poze cu verighete asemanatoare(sunt cum este cea luata in prim-plan)

flori2105
31.01.2008, 19:52:31
am gasit niste poze cu verighete asemanatoare(sunt cum este cea luata in prim-plan)
Super frumoase !!!!!!!!!!!!!!!!!Sa le purtati cel putin 100 de ani!!!!!!!!!!

gabriyella27
31.01.2008, 19:57:11
Super frumoase !!!!!!!!!!!!!!!!!Sa le purtati cel putin 100 de ani!!!!!!!!!!

multumim la fel

iony
31.01.2008, 20:15:52

foarte frumoase!! sa va aduca numai iubire si intelegere!!!

gabriyella27
31.01.2008, 20:32:46
foarte frumoase!! sa va aduca numai iubire si intelegere!!!

multumim
si voi sa aveti parte de o viata linistita si fericita impreuna

iony
31.01.2008, 20:44:23
multumim
si voi sa aveti parte de o viata linistita si fericita impreuna

>:D< >:D< >:D< >:D< >:D< >:D< :x :x :x :x :x :x

anlya_426
01.02.2008, 10:06:30

125 lei.......am fost si eu si am intrebat..........

anlya_426
01.02.2008, 10:08:28

sunt frumoase..........sa le purtati cu multa placere.........

Yonika
01.02.2008, 11:24:41
da, si eu m-am chinuit sa fac o poza clara si n-am reusit deloc. se reflecta blitz-ul la mine. :( :( :(
Nic eu nu am reusit sa fac poze clare. Si am facut si fara blitz si tot neclare ies; trebuie un aprat mai profesionist. tatal meu are asa ceva, insa el lucreaza in Cluj si ne vedem mai rar decat cu mama si fratele care sunt in Iasi (eu stau in Bacau cu iuby;;) ). Cand ma voi vedea cu tatal meu voi face poze si la verighete si la inel sa se vada mai bine .;))

Yonika
01.02.2008, 11:28:47
foarte frumoase! sa le purtati fericiti impreuna 100 de ani de acum incolo!:)

sweetheart
01.02.2008, 11:46:45
Am tot citit cam ce v-ati achizitionat toate miresicile si pe mine ma cuprinde disperarea :-SS si viitorul meu sotior zice ca am luat-o razna , pai cum sa nu ma cuprinda ca noi nu am facut nimik, absolut nimik inafara de ca am dat arvuna la sala. Acum in feb are nunta sora lui si toata lumea este ocupata sa mai faca cate ceva pentru nunta ei. Imi tot zice ca avem timp si ca nu are rost sa ne grabim dar eu consider ca trebuie sa ne apucam sa facem si noi cate ceva asa incet incet. Rochita am gasit stiu de la ce firma este si cam cat costa, dar nu vreau eu s-o cumpar de acum ca mai vrea sa slabesc putin pana la nunta si sa nu trebuiasca sa-i fac ajustari, verighete ii tot zic hai sa mergem sa le luam dar zice ca sigur mai vad un alt model mai incolo si imi va placea mai tare si de aia nu vrea sa ne grabim la nimik. Sper sa-l conving [-o< cand mergem la targ sa achizitionam si noi ceva macar sa dam acont la fotograf, filmat ceva.

carmenbia
01.02.2008, 11:55:17
Am tot citit cam ce v-ati achizitionat toate miresicile si pe mine ma cuprinde disperarea :-SS si viitorul meu sotior zice ca am luat-o razna , pai cum sa nu ma cuprinda ca noi nu am facut nimik, absolut nimik inafara de ca am dat arvuna la sala. Acum in feb are nunta sora lui si toata lumea este ocupata sa mai faca cate ceva pentru nunta ei. Imi tot zice ca avem timp si ca nu are rost sa ne grabim dar eu consider ca trebuie sa ne apucam sa facem si noi cate ceva asa incet incet. Rochita am gasit stiu de la ce firma este si cam cat costa, dar nu vreau eu s-o cumpar de acum ca mai vrea sa slabesc putin pana la nunta si sa nu trebuiasca sa-i fac ajustari, verighete ii tot zic hai sa mergem sa le luam dar zice ca sigur mai vad un alt model mai incolo si imi va placea mai tare si de aia nu vrea sa ne grabim la nimik. Sper sa-l conving [-o< cand mergem la targ sa achizitionam si noi ceva macar sa dam acont la fotograf, filmat ceva.

Buna,

Nu ma pot abtine s anu iti raspund avand in vedere ca avem nunta in aceeasi zi!
Ideea e ca si eu am probleme cu al meu, ca cica ne ocupam prea din timp dar eu nu l-am ascultat si am luat si sala, si filmarea, si foto, si Dj si Biserica si mi-am dat comanda la rochita dar (mie frica sa nu mi-o greseasca). Daca nu as fi intrat tare in el nici acum nu cred ca aveam ceva.
L-am tot batut la cap pana a cedat si m-a ascultat.
Sunt convinsa ca o sa incepi si tu pregatirile si o sa fie bine, cine stie la targ poate mai achizitionati ceva!

Iti doresc mult succes si nu il lasa , presevereaza ca asa sunt ei mai inceti!
Pupicei dulci si succes!>:D<

ana5maria
01.02.2008, 11:59:28
stai linistita si eu sunt cam in aceeasi situatie, pana acum doar am dat arvuna la restaurant, la filmat si formatie, duminica dupa ce vin eu de la examen mergem sa vorbim la biserica, si restul mai incolo, noi nu vrem sa luam totul din timp ca sa nu ne plictisim, iubi are dreptate eu daca imi iau rochita de acum o sa ma imbrac cel putin o data pe saptamana cu ea:madlaugh: si ma plictisesc apoi, iar verghetele cred ca o sa le port prin casa daca le luam de acum:grin: , noi din mai iunie in colo ne apucam serios de cumparaturi, pana atunci "fur" idei si sfaturi de la miresicile de pe forum , :* >:D<

Yonika
01.02.2008, 11:59:31
E bine sa o porniti din timp la "drum" pentru ca mai apoi s-ar putea sa fie prea tarziu: sa nu gasiti fotograful pe care vi-l doriti, sa nu gasiti dj-ul sau formatia pe care v-o doriti, sa nu gasiti loc la biserica la care va doriti sau ora pe care o vreti. S-ar putea daca o luati mai tarziu la cutat sa luati ce gasiti, nu ce va dorit, daca intelegi ce vreau sa spun.
Multa bafta si sa reusiti sa aveti nunta de vis pe care v-o doriti!>:D<

Isis
01.02.2008, 12:29:05
ms. mult Anlya>:D< :* :*

Pisu
01.02.2008, 13:26:48
Buna,

Nu ma pot abtine s anu iti raspund avand in vedere ca avem nunta in aceeasi zi!
Ideea e ca si eu am probleme cu al meu, ca cica ne ocupam prea din timp dar eu nu l-am ascultat si am luat si sala, si filmarea, si foto, si Dj si Biserica si mi-am dat comanda la rochita dar (mie frica sa nu mi-o greseasca). Daca nu as fi intrat tare in el nici acum nu cred ca aveam ceva.
L-am tot batut la cap pana a cedat si m-a ascultat.
Sunt convinsa ca o sa incepi si tu pregatirile si o sa fie bine, cine stie la targ poate mai achizitionati ceva!

Iti doresc mult succes si nu il lasa , presevereaza ca asa sunt ei mai inceti!
Pupicei dulci si succes!>:D<
Sa stiti ca nici iubitelul meu nu intelegea / iintelege graba... dar i-am spus ca in primul rind graba asta a facut ca noi am ramas cu tarifele de anul trecut la multe servicii... si plus de asta, nu e ca si cum am fi scapat de aceste alergaturi... fie ca alergam acum sau ca o facem atunci, tot o s-o facem... mai bine sa le avem facute acum, in ritmul nostru, fara panica... decit sa alergam atunci disperati si sa nu stim incotro s-o apucam mai intii... si sa fim nevoiti sa alegem ceva mai putin sau mai prost decit ne-am fi dorit... ca deh, atunci ramin "resturile"...

sweetheart
01.02.2008, 13:28:02
Va multumesc mult fetelor ca sunteti alaturi de mine si ma bucur pentru voi daca va cumparati cate ceva pentru nuntile voastre. Eu sper macar sa-l conving sa mergem sa luam verighetele ca sa nu se mai scumpeasca aurul cumva, astept sa vina azi de la Deva si ma pun cu gura pe el ca asa nu mai tine, sa mergem sa gasim un model si sa ni-l alegem ca eu m-as duce si singura dar nu vreau sa am discutii ca fac numai de capul meu.

pupici si spor la pregatiri!!:*

iony
01.02.2008, 17:12:17
Va multumesc mult fetelor ca sunteti alaturi de mine si ma bucur pentru voi daca va cumparati cate ceva pentru nuntile voastre. Eu sper macar sa-l conving sa mergem sa luam verighetele ca sa nu se mai scumpeasca aurul cumva, astept sa vina azi de la Deva si ma pun cu gura pe el ca asa nu mai tine, sa mergem sa gasim un model si sa ni-l alegem ca eu m-as duce si singura dar nu vreau sa am discutii ca fac numai de capul meu.

pupici si spor la pregatiri!!:*

mult succes in cautarea verighetelor si spor la pregatiri!!!

gabriyella27
01.02.2008, 18:40:42
va multumesc tuturor pt urarile facute in legatura cu verighetele:*
si eu va urez tuturor celor care le-ati cumpart sa le purtati cu placere si sa fiti fericite, ir celor care inca nu le-au cumparat le doresc sa-si gaseasca exact ceea ce le place lor

alinel
01.02.2008, 20:21:35
Buna fetelor. Eu pot sa spun ca sunt tare norocoasa. Viitorul meu sot e foarte incantat de tot ceea ce facem in legatura cu pregatirile, chiar daca sunt prea din vreme. Ma sustine mereu, si de multe ori, el e mai grabit ca mine cu pregatirile. Chiar ma amuza, ca stiu ca barbatii nu prea se implica asa mult, ei sunt multumiti cu ce fac viitoarele lor sotii. Da, in fine, ce sa va zic, incercati sa-i convingeti pe cat puteti, si sa reusiti sa terminati la timp toate pregatirile. Va pup si va doresc mult, mult succes la pregatiri. :* :* :*

alinel
01.02.2008, 20:24:06

Sunt superbe. Imi plac tare mult. Eu m-am grabit si le-am cumparat. Sper sa nu ma necajesc acum ca puteam sa mai astept. Te pup si sa le purtati pana la adanci batraneti, fericiti, in intelegere si iubire. >:D< >:D< >:D<

alinel
01.02.2008, 20:27:41
Nic eu nu am reusit sa fac poze clare. Si am facut si fara blitz si tot neclare ies; trebuie un aprat mai profesionist. tatal meu are asa ceva, insa el lucreaza in Cluj si ne vedem mai rar decat cu mama si fratele care sunt in Iasi (eu stau in Bacau cu iuby;;) ). Cand ma voi vedea cu tatal meu voi face poze si la verighete si la inel sa se vada mai bine .;))

Buna fetelor. Incercati sa faceti pozele cu macro, poate asa se vad mai clar. Va pup
P.S.: un mic sfat:-s

alinel
01.02.2008, 20:30:36
Multumesc fetelor, Anlya si Alinel de urari! Sunteti dragutze!>:D<
:"> :* :x >:D< @};- %%- :gen_17:

Pisu
01.02.2008, 21:00:16
:x :x :x :x :x Foarte frumoase sint!!!!

sweetheart
02.02.2008, 10:18:27
mult succes in cautarea verighetelor si spor la pregatiri!!!
Am reusit aseara sa-l conving sa mergem duminica la biserica sa vb cu preotul ca sa stbilim ora care ne convine cel mai mult si a zis ok, deci maine mergem la biserica, pt verighete o sa mergem luni sa vedem ce modele sunt si sa comandam, desi imi tot zice ca sa nu ma auda mai incolo ca am gasit altele mai frumoase si le vreau pe acelea si i-am explicat ca nu se va intampla asta ca daca imi plac acuma, imi plac si-mi vor fi dragi pt toata viata.Iar cu fotograful si filmatul vedem la targ ce oferte sunt sa facem contract sa dam avans ca sa ma stiu impacata si cu asta deci pe sfarsitul saptamanii viitoare o sa rezolv ca este targ la Sibiu.

Va pup!

sugarlips
03.02.2008, 13:27:50
Dap,
asa am gasit pe net B-dul Revolutiei nr.24. - Eveline Fashion.
Daca esti din Arad si poti sa dai o fuga pana acolo....[-o< [-o< [-o< .tare recunoscatoare ti-as fi... sa stiu macar daca merita drumul din Bucuresti sau nu.

acum de abia am vazut mesajul tau..am avut foarte mult de lucru, la servici si nu am mai apucat sa mai intru pe net..si mai sunt si racita...promit ca o sa incerc sa ajung sapt asta acolo...dar ce te-ar interesa mai exact? un anumit model sau?

sugarlips
03.02.2008, 13:28:26

numai? ati avut aur la schimb sau?

andra13
03.02.2008, 15:22:14
:-s fetelor, la miresici de septembrie 2008 sunt deja 1031 de mesaje!!!!sunt foarte multe si nu cred ca mai apuca cineva sa le citeasca pe toate avand in vedere cat de repede apar altele noi =D> (bv fetelor). ma gandeam sa deschidem subiecte noi cu data nuntii respective din sept 2008. de ex :miresici de 27 septembrie 2008. ce ziceti???? astept pareri. pupici

Da, da, vreau!Si eu sunt miresica de 27 septembrie...trebuie sa fiu de 13 (pt ca atunci e ziua mea si mi-am dorit mult sa am nunta in acea zi!) dar nu mai era loc ...
Va pup pe toate si bafta la cautari!

ana5maria
03.02.2008, 16:41:14
27 septembrie 2008, ma alatur voua :D

Da, da, vreau!Si eu sunt miresica de 27 septembrie...trebuie sa fiu de 13 (pt ca atunci e ziua mea si mi-am dorit mult sa am nunta in acea zi!) dar nu mai era loc ...

Pisu
03.02.2008, 16:56:36
Nu se va intimpla acest lucru, drept dovada incercarea unei miresici de a face acest lucru acum citeva zile si este de inteles, pt ca ar fi haos daca s-ar crea toicuri pt fiecare data in care se tin nunti.... eventual sa se mai faca si pe geografic... asa ca va trebuii sa ramineti amestecate cu noi aici, la gramada :p

iony
03.02.2008, 20:41:05
Nu se va intimpla acest lucru, drept dovada incercarea unei miresici de a face acest lucru acum citeva zile si este de inteles, pt ca ar fi haos daca s-ar crea toicuri pt fiecare data in care se tin nunti.... eventual sa se mai faca si pe geografic... asa ca va trebuii sa ramineti amestecate cu noi aici, la gramada :p

ok ok:)>-:)>-:x :x :x :x :x :x :* :* :* :* :* :* :*

ana5maria
03.02.2008, 20:44:59
ramanem amestecate , daca stau bine si ma gandesc raluca are dreptate, dar daca e facem noi in asa fel incat sa ne dam intalnire in noaptea nuntii ;-) >:D<

MachuPicchu
04.02.2008, 09:10:38
ramanem amestecate , daca stau bine si ma gandesc raluca are dreptate, dar daca e facem noi in asa fel incat sa ne dam intalnire in noaptea nuntii ;-) >:D<
=)) =)) =)) ... si sa va dati cu parerea despre rochii, machiaj, coafura? ... pana acum treaba asta se intampla la Arc, dar acum e in renovare :))

gabriyella27
04.02.2008, 10:25:53

da ...........doar ca nu toate miresicile care au pe 27 sunt din bucuresti...:(
eu una sunt la pitesti, iar singura sansa sa ne intalnim ar fi pe autostrada:D si sincer nu prea cred ca merge

Pisu
04.02.2008, 13:16:39
da ...........doar ca nu toate miresicile care au pe 27 sunt din bucuresti...:(
eu una sunt la pitesti, iar singura sansa sa ne intalnim ar fi pe autostrada:D si sincer nu prea cred ca merge
=))=))=))=)) Nici eu...=))

OnutzaD
04.02.2008, 22:13:37
Buna fetele. Am revenit, dupa o lunga pauza. Mi-a fost dor de voi. Nu am apucat sa citesc ce mai spuneti, dar sper ca voi recupera. Nu prea stau bine cu timpul. Pupici>:D<>:D<>:D<>:D<>:D<

iony
05.02.2008, 09:36:15
Buna fetele. Am revenit, dupa o lunga pauza. Mi-a fost dor de voi. Nu am apucat sa citesc ce mai spuneti, dar sper ca voi recupera. Nu prea stau bine cu timpul. Pupici>:D<>:D<>:D<>:D<>:D<

bine-ai revenit si spor la citit>:D< >:D< >:D< >:D< >:D<

anlya_426
05.02.2008, 13:15:28

bine ei revebit printre noi.........ti-am dus dorul...........speram sa nu ne mai parasesti pentru o asa mare perioada de timp.......:*:*:*:*

Pisu
05.02.2008, 13:23:00
>:D<>:D<>:D<>:D<>:D< Maamaaa ce-am mai "strigat" si intrebat de tine pe aici!!!! :*:*:*:*

marya31
05.02.2008, 14:11:44
Buna fetelor. Eu pot sa spun ca sunt tare norocoasa. Viitorul meu sot e foarte incantat de tot ceea ce facem in legatura cu pregatirile, chiar daca sunt prea din vreme. Ma sustine mereu, si de multe ori, el e mai grabit ca mine cu pregatirile. Chiar ma amuza, ca stiu ca barbatii nu prea se implica asa mult, ei sunt multumiti cu ce fac viitoarele lor sotii. Da, in fine, ce sa va zic, incercati sa-i convingeti pe cat puteti, si sa reusiti sa terminati la timp toate pregatirile. Va pup si va doresc mult, mult succes la pregatiri. :* :* :*
Buna alinel, rasfoind p-aici paginile, am vazut ca ai nunta in acceasi zi cu mine, si mai mult daca ma iau dupa restaurant, stam si prin aceeasi zona sector 3, intrebarea mea care este defapt :D: unde e biserica asta? cumva cea de la potcoava?! Chiar sunt curioasa pt ca eu inca sunt in cautari. :*

flori2105
05.02.2008, 14:54:19
Bine ai revenit printre noi!!!!!!!!Si noua ne-a fost dor de tine

OnutzaD
05.02.2008, 21:47:18
Va multumesc din suflet fetelor. Sunteti toate niste dragutze.
Acum sa va povestesc:
- in primul rand va spun ca nu voi fi o miresica de septembrie ci de octombrie, pt ca nunta va fi pe 25 octombrie la Casa Armatei (nu am ales noi data).
In ciuda acestui fapt, eu tot langa voi o sa raman, pt ca imi sunteti tare dragi si pt ca sunteti cele mai active( rog miresicile de octombrie sa nu se supere). sper ca ma mai primiti ....
Am probat sambata 2 rochite la targul de nunti: prima a fost cea de la White Lady, iar a 2-a de la Salonul Gabriela( Eddy K). Am fost dezamagita: in primul rand de preturi si apoi de modelul rochiilor. Ma consoleaza gandul ca mai am mult timp de alergat.
Trebuie sa ne orientam cu biserica...formatia...
Va pupic fetelor

OnutzaD
05.02.2008, 21:49:21
bine ei revebit printre noi.........ti-am dus dorul...........speram sa nu ne mai parasesti pentru o asa mare perioada de timp.......:*:*:*:*

Multumesc tare mult.Anlya, am citit printre randuri ca ai gasit nasi.Felicitari.Tia-i comandat rochita?(nu am avut timp sa citesc tot ce a-ti scris). Cum merg pregatirile?

OnutzaD
05.02.2008, 21:58:12
Raluca, am vazut pozele cu rochita ta...este superba..de fapt, tu esti superba in ea. Chiar vei fi o printesa.
Ai luat-o deja?

Pisu
05.02.2008, 22:36:13
Raluca, am vazut pozele cu rochita ta...este superba..de fapt, tu esti superba in ea. Chiar vei fi o printesa.
Ai luat-o deja?
Multumesc!!!! :*:*:* DAAAAA!!!! E acasa!!! <:-P

Ce bine ca ramii alaturi de noi!!!! Avem deja o miresica migratoare, asa ca mai e loc de una ;)) Bine ai revenit printre noi si ma bucur mult ca totul e ok si ca ati rezolvat si cu restaurantul!!!!! Sa ne tii la curent in continuare... Mult spor si succes!!!! :*

elya1
05.02.2008, 22:39:37
Si eu sunt mireasa de 2008? Cred ca avem timp destul pana atunci...nu disperati miresicilor! rochia o sa mi-o cumpar prin iulie, august, nu ma grabesc.
In schimb as dori cateva idei privind decorarea meselor..am vazut ceva dragut vase de sticla nisip colorat, flori, candele, aceleasi nuante..
Voi ce va doriti pe mese
P.S. mesele sunt rotunde la restaurantul meu.
multumesc anticipat.

Pisu
06.02.2008, 01:01:02
Si eu sunt mireasa de 2008? Cred ca avem timp destul pana atunci...nu disperati miresicilor! rochia o sa mi-o cumpar prin iulie, august, nu ma grabesc.
In schimb as dori cateva idei privind decorarea meselor..am vazut ceva dragut vase de sticla nisip colorat, flori, candele, aceleasi nuante..
Voi ce va doriti pe mese
P.S. mesele sunt rotunde la restaurantul meu.
multumesc anticipat.
Tu ne intrebi pe noi??? ;)) Spune-ne si noua concret luna, data, restaurant... ale nuntii... sau si mai bine seteaza-le in profil... Oricum, indiferent cind ai nunta, esti bine venita printre noi ;-)

Brone
06.02.2008, 11:14:06
Ai luat-o deja?

Bine ai revenit printre noi ... >:D< Sper sa intrii mai des :*

Brone
06.02.2008, 11:22:47
Am o mare dilema... daca facetzi topic separat pt fiecare data a nuntzii eu pe care intru??? :-\ :)))

Pisu
06.02.2008, 11:45:26
Am o mare dilema... daca facetzi topic separat pt fiecare data a nuntzii eu pe care intru??? :-\ :)))
Tu si asa esti migratoare.... =)) Ce mai conteaza?? Ai intra pe toate =))=))=))

mexykan27
06.02.2008, 11:47:42
ce credeti,oare mai gasesc vre-o sala mare si neinchiriata in Iasi??

MachuPicchu
06.02.2008, 11:50:40
de vreo 3 zile am o stare de kk http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/00020160.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&ref=10) ... tb sa fac imprumut la banca si nicaieri nu-mi da suma de care am nevoie ... acum tb sa analizez toate ofertele, sa iau decizia cea mai buna, si colac peste pupaza, cameramanul cu care eram in tratative (prietenul surorii mele este fotograf si el na face pozele, si a zis ca cunoaste el un cameraman bun si ni-l scoata la un pret bun, dar nu a ficut nimic) este prea scum pt bugetul nostru (care inca nu-l avem pt ca nu am facut inca creditul) http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/00020168.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&ref=10) ... acum tb sa caut cameraman, si pana nu iau creditul ala n-o sa am somn ...

iony
06.02.2008, 12:01:47
de vreo 3 zile am o stare de kk http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/00020160.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&ref=10) ... tb sa fac imprumut la banca si nicaieri nu-mi da suma de care am nevoie ... acum tb sa analizez toate ofertele, sa iau decizia cea mai buna, si colac peste pupaza, cameramanul cu care eram in tratative (prietenul surorii mele este fotograf si el na face pozele, si a zis ca cunoaste el un cameraman bun si ni-l scoata la un pret bun, dar nu a ficut nimic) este prea scum pt bugetul nostru (care inca nu-l avem pt ca nu am facut inca creditul) http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/00020168.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&ref=10) ... acum tb sa caut cameraman, si pana nu iau creditul ala n-o sa am somn ...

off, ia-le usor ca se rezolva toate. o sa fie bine ai sa vezi.
iti urez mult succes in rezolvarea problemelor legate de credit. cat despre cameraman...stai linistita ca sunt destui si care-si fac treaba bine si disponibili pt data respectiva.>:D< >:D<

iony
06.02.2008, 12:05:52
ce credeti,oare mai gasesc vre-o sala mare si neinchiriata in Iasi??

trebuie cautat. daca vrei o sala foarte mare s-ar putea sa ai sanse sa fie libera pt ca majoritatea nuntilor sunt medii (in jur de 100-120 de pers). deci...spor la cautari!!!

Brone
06.02.2008, 12:10:13

Poate te ajut eu cu cameraman bun la pretz :) In caz ca te intereseaza da'mi un pm :*
Incearca un credit la BRD...accepta gradul de indatorare de 70%

Brone
06.02.2008, 12:11:22
Tu si asa esti migratoare.... =)) Ce mai conteaza?? Ai intra pe toate =))=))=))

Ar fi mai complicat shi in disperare sa citesc pe toate sa nu dau in boala "subscrisurilor " =)) =)) =))

anlya_426
06.02.2008, 13:24:02
Multumesc tare mult.Anlya, am citit printre randuri ca ai gasit nasi.Felicitari.Tia-i comandat rochita?(nu am avut timp sa citesc tot ce a-ti scris). Cum merg pregatirile?

am comandat si rochia.......poze sunt in album la mine.....am rezolvat si cu invitatiile,cardurile de masa, costumul si pantofii de mire,nasii, muzica, verighetele si bijuteriile mele,filmat&foto .............

Pisu
06.02.2008, 14:17:34
am comandat si rochia.......poze sunt in album la mine.....am rezolvat si cu invitatiile,cardurile de masa, costumul si pantofii de mire,nasii, muzica, verighetele si bijuteriile mele,filmat&foto .............
Pai atunci intrebarea mea este: ti-a mai ramas ceva? Le-ai cam bifat pe toate... Felicitari!!!!!!!>:D<

Brone
06.02.2008, 14:40:58

Imi vine sa plang atunci cand scrii tu tot ce ai rez pana acum :)))) Eu am restaurant.. firma aranjamente...foto+video..dj... invitatzii.. shi atat :-< Am vazut la targul de nuntzi un model de verighete care mi'au placut .. o sa ne ducem sapt viitoare sa le comandam... apoi sa vb cu croitoreasa ce materiale sa cumpar pt rochie..etc #-o

anlya_426
06.02.2008, 14:46:07
Pai atunci intrebarea mea este: ti-a mai ramas ceva? Le-ai cam bifat pe toate... Felicitari!!!!!!!>:D<

pai mai am strict maruntisuri......adik marturii,casuta de bani (de fapt materialele din care le voi confectiona)....si chestii de acest tip...dar pana la sfarsitul lunii martie vreau sa le termin si pe acestea.........>:D<>:D<>:D<

in plus mai am cumparaturile produselor perisabile, pe care le voi face inaintea nuntii..........

marya31
06.02.2008, 15:13:34
pai mai am strict maruntisuri......adik marturii,casuta de bani (de fapt materialele din care le voi confectiona)....si chestii de acest tip...dar pana la sfarsitul lunii martie vreau sa le termin si pe acestea.........>:D<>:D<>:D<

in plus mai am cumparaturile produselor perisabile, pe care le voi face inaintea nuntii..........
Esti foooooarte tare anlya ! Felicitari! Esti un bun exemplu pentru multe dintre noi, te-ai miscat rpd cum e vorba. Eu n-am facut nmk nmk, decat restaurantul si nasii. Cred ca m-am panicat un pic ! #:-S

anlya_426
06.02.2008, 15:19:42
Esti foooooarte tare anlya ! Felicitari! Esti un bun exemplu pentru multe dintre noi, te-ai miscat rpd cum e vorba. Eu n-am facut nmk nmk, decat restaurantul si nasii. Cred ca m-am panicat un pic ! #:-S

stai linistita, ca este timp pt organizare suficient....eu m-am agitat foarte tare pt ca am licenta in vara....iar incepand cu luna martie pana in momentul cand voi termina, vreau sa ma dedic exclusiv proiectului de licenta (eu si lucrez si e destul de obositor).....si nu am vrut sa las lucrurille nearanjate pana in luna iulie, cand ma voi ocupa doar de ultimele pregatiri pt nunta.......>:D<>:D<>:D<

Yonika
06.02.2008, 17:09:43
numai? ati avut aur la schimb sau?
nu am avut aur la schimb, am gasit cu 69lei/gram si au avut cam 6,5 grame ambele.
Le-as fi vrut ceva mai groase, insa mi-au placut mult alea si le-am si luat!
Ne-am mai luat de o grija!;))

Yonika
06.02.2008, 17:31:20
F frumoasa rochia..chiar ma batea si pe mine un gand sa imi iau asa..insa eu mai de mult am alt model in minte si tot caut ce imi doresc eu! sa fii o miresica fericita si mandra de rochita ta!=D>
De unde ai luat-o si cat ai dat pe ea?

georgik
06.02.2008, 17:44:08

foarte frumoasa rochita.

Cat a fost si de unde?

gabriyella27
06.02.2008, 18:28:56

bravo si spor la pregatiri in continuare

gabriyella27
06.02.2008, 18:35:14
stai linistita, ca este timp pt organizare suficient....eu m-am agitat foarte tare pt ca am licenta in vara....iar incepand cu luna martie pana in momentul cand voi termina, vreau sa ma dedic exclusiv proiectului de licenta (eu si lucrez si e destul de obositor).....si nu am vrut sa las lucrurille nearanjate pana in luna iulie, cand ma voi ocupa doar de ultimele pregatiri pt nunta.......>:D<>:D<>:D<

da dar oricum esti un exemplu pentru noi
si eu am licentza si tot nu am reusit sa rezolv mare lucru: nu avem decat restaurantul, muzica , verighetele ..........
noi nici macar cu nasi nu ma reusit sa rezolvam:D dar sper din tot sufletul sa rezolvam sambata ca sa ne putem duce la biserica duminica

MachuPicchu
06.02.2008, 18:45:50
daca reusesc zilele astea sa-mi iau o foaie de polistiren in week-end incerc sa-mi fac casuta de bani :-?

ioanatocu28
06.02.2008, 19:14:14
daca reusesc zilele astea sa-mi iau o foaie de polistiren in week-end incerc sa-mi fac casuta de bani :-?

super tare,

eu nu m-am gandit la asa ceva...

spor si bafta..

iony
06.02.2008, 20:04:21

eu (de fapt iuby) am facut-o dintr-o cutie de xerox si am acoperit-o cu autocolant. uitati ce a iesit.
va place?

OnutzaD
06.02.2008, 21:13:21
Fetelor, cum sa fac sa atasez o poza care este prea mare? adik nu stiu sa o micsorez.. Vreau sa va arat o rochita despre care as vrea sa aflu mai multe lucruri.Please help...[-o<

OnutzaD
06.02.2008, 21:14:46
De fapt, cred ca am reusit. Asta este rochita. Stie cineva ceva despre ea? Am primit poza prin mail si imi place tare mult. VA multumesc tare mult. Pupici.:*:*:*:*:*:*:*:*:*:*:*:*:*

OnutzaD
06.02.2008, 21:16:01
Nu prea se vede. Cred ca trebuie atasata. Revin la prima rugaminte. Cum sa o micsorez?

OnutzaD
06.02.2008, 22:02:45
Nu este nimeni pe aici?:((:((:((:((:((

Brone
06.02.2008, 23:13:28
eu (de fapt iuby) am facut-o dintr-o cutie de xerox si am acoperit-o cu autocolant. uitati ce a iesit.
va place?

A ieshit supeeeeerrrrrr =D> Are talent iubitul tau..ni'l imprumutzi shi noua ? :)))
:*

anlya_426
07.02.2008, 09:04:37
F frumoasa rochia..chiar ma batea si pe mine un gand sa imi iau asa..insa eu mai de mult am alt model in minte si tot caut ce imi doresc eu! sa fii o miresica fericita si mandra de rochita ta!=D>

foarte frumoasa rochita.

Cat a fost si de unde?

va multumesc fetelor pt. aprecieri:">:*:*:*........rochita e de la White lady si a costa 1.900 de lei, doar ea...adik vroiam sa spun ca voalul nu intra in acest pret.........si chiar sunt mandra de ea, deoarece a fost singura pe care am probat-o si mi-am dat seama ca e tot ce am visat.........

anlya_426
07.02.2008, 09:06:49
da dar oricum esti un exemplu pentru noi
si eu am licentza si tot nu am reusit sa rezolv mare lucru: nu avem decat restaurantul, muzica , verighetele ..........
noi nici macar cu nasi nu ma reusit sa rezolvam:D dar sper din tot sufletul sa rezolvam sambata ca sa ne putem duce la biserica duminica

multumesc tare mult pt aprecieri siva doresc din tot sufletul sa va gasiti nasi cat mai repede...stiu cat de frustant este sa nu te accepte nimeni........spor si la celelalte pregatiri in continuare..........>:D<>:D<>:D<

iony
07.02.2008, 09:39:54
A ieshit supeeeeerrrrrr =D> Are talent iubitul tau..ni'l imprumutzi shi noua ? :)))
:*

multumim pt aprecieri. da, cu placere=)) , ca are rabdare si-i place sa migaleasca, in comparatie cu mine care ma plictisesc imediat si le las balta:-" :-"

iony
07.02.2008, 09:46:50
Nu prea se vede. Cred ca trebuie atasata. Revin la prima rugaminte. Cum sa o micsorez?

buna. sper sa-ti fiu de folos. deci: deschizi imaginea cu paint, de la image dai stretch/skew si la orizontal si vertical setezi 70%. apoi dai save!!eu asa am facut si a mers.
succes!!!

sugarlips
07.02.2008, 11:24:48
nu am avut aur la schimb, am gasit cu 69lei/gram si au avut cam 6,5 grame ambele.
Le-as fi vrut ceva mai groase, insa mi-au placut mult alea si le-am si luat!
Ne-am mai luat de o grija!;))

foarte bine ati facut...noi inca nici nu am fost sa cautam..urmeaza si asta..#-o

marya31
07.02.2008, 11:35:54

Cu atat mai mult esti un exemplu ! Bafta multa la ambele ;)) si spor in pregatiri ! :*

anlya_426
07.02.2008, 12:36:13
Cu atat mai mult esti un exemplu ! Bafta multa la ambele ;)) si spor in pregatiri ! :*

multumesc tare mult.........spor la pragatiri si tie..........>:D<>:D<>:D<

annutza84
07.02.2008, 14:16:54
am intrat si eu sa vad ce e cu miresicile din septembrie 2008 si suntem aproape 300 !!!!!!!!!!!!<:-Pce draguuuuuuuuuuuuuttttttttttt !!!!!!!!!!!!!!!!

casa de piatra tuturor si multa fericire si in ziua nuntii si dupa !!!!!!!!!!

:*:*:*:*:*:* pentru toate MIRESICILE DE SEPTEMBRIE !!!

oana99
07.02.2008, 14:22:51
Multumim la fel

Multumim!Multumim!Multumim!Cum mai stati cu pregatirile??>:D< >:D< >:D<

annutza84
07.02.2008, 14:26:42
>:D< >:D< >:D<
Multumim la fel

ce dragut avem nunta in aceeasi zi. eu stau pe langa restaurantul alba, mama soacra are un magazin alimentar in complexul alba....

:*:*:*:*:*:*:*:*

flori2105
07.02.2008, 14:28:03
am intrat si eu sa vad ce e cu miresicile din septembrie 2008 si suntem aproape 300 !!!!!!!!!!!!<:-Pce draguuuuuuuuuuuuuttttttttttt !!!!!!!!!!!!!!!!

Multumim la fel si spor la pregatiri
:* :* :* :*

flori2105
07.02.2008, 14:30:09
ce dragut avem nunta in aceeasi zi. eu stau pe langa restaurantul alba, mama soacra are un magazin alimentar in complexul alba....

:*:*:*:*:*:*:*:*
Acum m-am uitat la data nuntii.Sper sa avem o zi frumoasa,asa cum ne dorim.Pupici

annutza84
07.02.2008, 14:33:10
Multumim!Multumim!Multumim!Cum mai stati cu pregatirile??>:D< >:D< >:D<

nu stiu daca mie imi era adresata intrebarea dar ma bag si eu in seama :">

pregatirile mele merg incet dar sigur si cu multeeeeeeeeeeeeeee batai de cap !

eu fac nunta la "terasa doamnei" si initial am zis ca luam lautarii de acolo dar pt ca era f scump am zis sa mai cautam si am cautat pana tot la ei am ajuns.

rochie nu imi gasesc ca eu sunt "speciala" si tre sa imi fac de comanda si nu gasesc pe nimeni, am gasit o croitoreasa de la iasi cand am fost la targul de la romexpo si la al doilea targ mi-a adus 3 rochii sa vada ce model mi s-ar potrivi si a ramas socata ca nu mi s-a potrivit niciuna si tre sa mi se faca tipar special pt mine.
biserica era aleasa la "gradina icoanei" dar mirele a dat-o la intors ca nu vrea acolo si sunt in asteptare

de restul ma ocup mai tarziu ca acum intru in sesiune si nu prea pot si apoi ma apuc de invatat pt licenta si abia dupa aia voi lua nunta in serios

pana atunci ma documentez de aici

:*:*:*

annutza84
07.02.2008, 14:34:09
Acum m-am uitat la data nuntii.Sper sa avem o zi frumoasa,asa cum ne dorim.Pupici
si eu as vrea sa fie o zi insorita si calda desi se zice ca ploaia aduce belsug, parca tot cu soare e mai bine

Yonika
07.02.2008, 16:56:49

va multumesc fetelor pt. aprecieri:">:*:*:*........rochita e de la White lady si a costa 1.900 de lei, doar ea...adik vroiam sa spun ca voalul nu intra in acest pret.........si chiar sunt mandra de ea, deoarece a fost singura pe care am probat-o si mi-am dat seama ca e tot ce am visat.........

Mi s-a parut mie ca parca imi parea cunsocuta, dar nu eram asa sigura. Sa o porti cu placere, sa fii o miresica fericita in rochita ta si dupa nunta!

Yonika
07.02.2008, 16:58:40

Multumim, la fel si tie! sa fii fericita si sa ai nunta pe care ti-o doresti!

Yonika
07.02.2008, 17:01:27

eu fac nunta la "terasa doamnei" si initial am zis ca luam lautarii de acolo dar pt ca era f scump am zis sa mai cautam si am cautat pana tot la ei am ajuns.

rochie nu imi gasesc ca eu sunt "speciala" si tre sa imi fac de comanda si nu gasesc pe nimeni, am gasit o croitoreasa de la iasi cand am fost la targul de la romexpo si la al doilea targ mi-a adus 3 rochii sa vada ce model mi s-ar potrivi si a ramas socata ca nu mi s-a potrivit niciuna si tre sa mi se faca tipar special pt mine.
biserica era aleasa la "gradina icoanei" dar mirele a dat-o la intors ca nu vrea acolo si sunt in asteptare

de restul ma ocup mai tarziu ca acum intru in sesiune si nu prea pot si apoi ma apuc de invatat pt licenta si abia dupa aia voi lua nunta in serios

Vreau si eu un nr de tel al croitoresei de la Iasi, ca si eu as vrea sa imi fac la comanda rochia!
Merci!>:D<

iony
07.02.2008, 17:39:46

multumim>:D< >:D< >:D< >:D< >:D< multa fericire si tie si sa ai parte de muuuullllllllttttttaaaa iubire:x :x :x :x

iony
07.02.2008, 17:43:02

pai multa bafta in sesiune si la licenta si apoi spor la pregatiri:* :* :*

iony
07.02.2008, 17:46:58

buna! cum a fost examenul? ce-ati mai rezolvat pt nunta?? :* :* :* :* :* :*

iony
07.02.2008, 17:55:02
atasez si eu 2 poze cu invitatiile noastre si una cu papirusul. va plac:-SS :-SS :-SS ?

iony
07.02.2008, 17:58:02
atasez si eu 2 poze cu invitatiile noastre si una cu papirusul. va plac:-SS :-SS :-SS ?

pe fundita am scris numele noastre si data nuntii

Pisu
07.02.2008, 18:08:47
va place?
:A :A :A Talentat sotzior ai! ;-) Felicitari si pt casuta si pt invitatii si pt sotz :))