PDA

Versiunea completa : Miresici SEPTEMBRIE 2008

Pagini : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29

Pisu
07.02.2008, 18:13:54
super tare,

eu nu m-am gandit la asa ceva...

spor si bafta..
Sa va dau si eu o ideie care mie mi-a placut mult si pe care eram foarte aproape sa o pun in practica..... 4 rame cu poze cu mirii... foarte simplu dar frumos ;-)

flori2105
07.02.2008, 18:32:02
buna! cum a fost examenul? ce-ati mai rezolvat pt nunta?? :* :* :* :* :* :*
Buna Iony ce sa iti spun cu pregatirile nu am mai facut nimic,deocamdata stagnam pt ca luna trecuta am avut mai multe pe cap si nu am avut nici timp dar nici bani.Examenul l-am luat cu 25(adica doar sala ca traseul il dau pe 27 februarie pt ca am vrut sa imi mai iau ore sa mai invat sa conduc).In rest mai nimic in seara asta am sa sun si preotul ca nici macar de asta nu m-am ocupat.Pupici
P.S.:felicitari pt indemanarea viitorului tau sotior si pt invitatii sunt superbe(cat te-au costat si de unde?)

moniq_2008
07.02.2008, 18:32:57
Buna fetelor!
Sunt o miresica de septembrie foarte deprimata... cand vad k voi v-ati facut temele si aveti aproape totul gata pentru ziua cea mare...:(( ...iar eu m-am impotmolit la "lautari"...aveti pana si casuta ...

iony
07.02.2008, 18:36:53
:A :A :A Talentat sotzior ai! ;-) Felicitari si pt casuta si pt invitatii si pt sotz :))

multumesc>:D< >:D< >:D< >:D< am uitat sa precizez ca invitatiile tot el le-a facut, dar ideea a fost a mea, cum nunta e in culorile alb-albastru a folosit o nuanta de albastru spre turcoaz dar nu-i problema, mie tot imi place:-p :-p :-p :-p si d-asta il iubesc asa mult:x :x :x :x . papirusul e opera mea :)>-

gabriyella27
07.02.2008, 18:40:58
multumesc tare mult pt aprecieri siva doresc din tot sufletul sa va gasiti nasi cat mai repede...stiu cat de frustant este sa nu te accepte nimeni........spor si la celelalte pregatiri in continuare..........>:D<>:D<>:D<

problema noastra nu e numai ca am fost respinsi, ci pur si simplu a fost si un moment de delasare din partea lui iubi al meu care a asteptat sa vorbeasca intai cu nasi lui de botez:(.........doar ca acestia nu au acceptat si acum vom vorbi cu alti:D

alinel
07.02.2008, 18:45:28
atasez si eu 2 poze cu invitatiile noastre si una cu papirusul. va plac:-SS :-SS :-SS ?

Buna Yoni! Sunt foarte frumoase invitatiile ;-) . Ma bucur mult pt voi. Sa ne spui unde le=ai facut. Cat a costat una? Pe 16 trebuie sa merg si eu sa caut. Pupici si spor la pregatiri. >:D< :*

gabriyella27
07.02.2008, 18:47:15
atasez si eu 2 poze cu invitatiile noastre si una cu papirusul. va plac:-SS :-SS :-SS ?

foarte frumoase invitatiile.........chiar ma bate un gand sa mai chimb si eu cate ceva la ale noastre:D

alinel
07.02.2008, 18:50:13
am intrat si eu sa vad ce e cu miresicile din septembrie 2008 si suntem aproape 300 !!!!!!!!!!!!<:-Pce draguuuuuuuuuuuuuttttttttttt !!!!!!!!!!!!!!!!

casa de piatra tuturor si multa fericire si in ziua nuntii si dupa !!!!!!!!!!

:*:*:*:*:*:* pentru toate MIRESICILE DE SEPTEMBRIE !!!

Multumim, la fel iti dorim si tie, numai fericire si iubire. Pupici>:D<

gabriyella27
07.02.2008, 18:52:31
pe fundita am scris numele noastre si data nuntii

pai si unde ati imprimat funditza?
vreau si eu[-o<

viorosu
07.02.2008, 18:59:54
si eu sunt miresica de septembrie...pe 6 mai exact. ah si sunt noua si pe forum...;-)

gabriyella27
07.02.2008, 19:03:37
si eu sunt miresica de septembrie...pe 6 mai exact. ah si sunt noua si pe forum...;-)

bine ai venit printre noi si spor la pregatiri

viorosu
07.02.2008, 19:05:49
multumesc, la fel

gabriyella27
07.02.2008, 19:17:50
Buna fetelor!
Sunt o miresica de septembrie foarte deprimata... cand vad k voi v-ati facut temele si aveti aproape totul gata pentru ziua cea mare...:(( ...iar eu m-am impotmolit la "lautari"...aveti pana si casuta ...

buna si bine ai venit printre noi
nu dispera daca ai un plan bun le vei scoate pe toate la bun sfarsit >:D<
nu stiu daca ai vazut dar a fost acum ceva timp o emisiune cu nunta in 48 de ore(asa parca se numea) iar daca aceia reuseau sa organizeze nunta nu cred noi care mai avem 7 luni (aprox)nu vom reusi;))

Pisu
07.02.2008, 19:54:37
Bun venit celor 2 miresici noi!!!! Nu va panicati, caci desi unele dintre noi am avansat mai mult cu pregatirile, timpul nu este pierdut, mai este suficient cit sa le rezolvati si voi pe ale voastre fara panica! Spor la pregatiri!!!

OnutzaD
07.02.2008, 20:29:38
buna. sper sa-ti fiu de folos. deci: deschizi imaginea cu paint, de la image dai stretch/skew si la orizontal si vertical setezi 70%. apoi dai save!!eu asa am facut si a mers.
succes!!!
Iti multumesc tare mult. Sa vedem...reusesc?

Uraaa! am reusit!!!!!!!!!!!!
Pupici

OnutzaD
07.02.2008, 20:35:07
Dupa ce am mai citit cate ceva, cred ca as incerca si eu sa-mi fac marturiile se pernuta pt verghete. Stie cineva de unde se cumara foarfeca aceea care taie cu colturile acelea mai rotunde? Sau voi cele care va faceti singure marturiile cum taiati voalul?
cand incepeti sa le faceti? Eu ma gandeam sa incep in concediul de vara ca sa nu pateasca ceva bomboanele(am vazut ca unii invitati le manaca). Trebuie sa mentionez ca doresc marturiile acelea clasice. Pupici:*:*:*:*

ancka
07.02.2008, 20:36:30

si eu sunt miresica de 6 septembrie 2008.ai inceput cu pregatirile adica rochie, pantofi, invitatii etc?
eu nu mi-am luat nimic

flori2105
07.02.2008, 20:39:16
Buna fetelor!
Nu dispera pt ca mai este timp destul.Bine ai venit printre noi si spor la pregatiri!!!!>:D< >:D< >:D<

flori2105
07.02.2008, 20:40:59
Bine ai venit!!!Cum stai cu pregatirile?SPOR LA MIRESIT!!!:*

ancka
07.02.2008, 20:41:15
Multumim, la fel si tie! sa fii fericita si sa ai nunta pe care ti-o doresti!
inelul din imagine e inelul de logodna?
si al e fix asa

iony
07.02.2008, 20:48:00
Buna Yoni! Sunt foarte frumoase invitatiile ;-) . Ma bucur mult pt voi. Sa ne spui unde le=ai facut. Cat a costat una? Pe 16 trebuie sa merg si eu sa caut. Pupici si spor la pregatiri. >:D<

mersic:x :x dupa cum am spus mai sus invitatiile le-a facut mirele meu, dupa ideea mea. eu am vrut pe albastru, el a vrut designul, eu am vrut fundita cu numele noastre si ...au iesit intr-un final cum am vrut amandoi[-o< [-o< .

succes si iti doresc sa gasiti ceva care sa va caracterizeze. pupici:*

iony
07.02.2008, 20:49:45
Buna fetelor!

off, nu te stresa asa tare ca mai este destul timp. trebuie sa stii ce vrei si sa ai cu ce si se rezolva foarte repede totul. spor in continuare si la mai multe bifate pe lista>:D< >:D< >:D<

iony
07.02.2008, 20:50:56

ne bucuram sa te avem printre noi:* :* :* . cum stai cu pregatirile?

iony
07.02.2008, 20:53:47
pai si unde ati imprimat funditza?
vreau si eu[-o<

mirele meu s-a ocupat de treaba asta:x :x . fundita a fost imprimata intr-o tipografie.

iony
07.02.2008, 20:55:14
Iti multumesc tare mult. Sa vedem...reusesc?

Uraaa! am reusit!!!!!!!!!!!!
Pupici

bravo=D> =D> =D> =D> frumoasa rochita;;) ;;) ;;)

iony
07.02.2008, 21:02:37
Dupa ce am mai citit cate ceva, cred ca as incerca si eu sa-mi fac marturiile se pernuta pt verghete. Stie cineva de unde se cumara foarfeca aceea care taie cu colturile acelea mai rotunde? Sau voi cele care va faceti singure marturiile cum taiati voalul?
cand incepeti sa le faceti? Eu ma gandeam sa incep in concediul de vara ca sa nu pateasca ceva bomboanele(am vazut ca unii invitati le manaca). Trebuie sa mentionez ca doresc marturiile acelea clasice. Pupici:*:*:*:*

buna . daca vrei marturii clasice de ce nu cumperi chiturile de marturii gata taiate:)>-?? eu asa o sa fac. in week-end o sa mergem sa cumparam chiturile de marturii, adica foite de organza deja taiate si care au un snurulet care se trage (ca la sacutii aceia cu poutpouri) si nu mai trebuie nici fundita. o sa atasez poze abia sapt viitoare ca am treaba in week-end.
si sa stii ca nu sunt scumpe deloc aceste foite iar arahide glazurate cred ca gasim atunci inainte de nunta :-p :-p :-p

iony
07.02.2008, 21:07:08
Buna Iony ce sa iti spun cu pregatirile nu am mai facut nimic,deocamdata stagnam pt ca luna trecuta am avut mai multe pe cap si nu am avut nici timp dar nici bani.Examenul l-am luat cu 25(adica doar sala ca traseul il dau pe 27 februarie pt ca am vrut sa imi mai iau ore sa mai invat sa conduc).In rest mai nimic in seara asta am sa sun si preotul ca nici macar de asta nu m-am ocupat.Pupici
P.S.:felicitari pt indemanarea viitorului tau sotior si pt invitatii sunt superbe(cat te-au costat si de unde?)

felicitari pt rezulatatul de la sala. ai luat destule puncte=D> =D> =D> =D> =D> te-ai pregatit bineee. iti tin pumnii pt traseuo:-) o:-) .
ti-am dat pm in legatura cu biserica:* :* :* :* :* :*

OnutzaD
07.02.2008, 21:52:11
buna . daca vrei marturii clasice de ce nu cumperi chiturile de marturii gata taiate:)>-?? eu asa o sa fac. in week-end o sa mergem sa cumparam chiturile de marturii, adica foite de organza deja taiate si care au un snurulet care se trage (ca la sacutii aceia cu poutpouri) si nu mai trebuie nici fundita. o sa atasez poze abia sapt viitoare ca am treaba in week-end.
si sa stii ca nu sunt scumpe deloc aceste foite iar arahide glazurate cred ca gasim atunci inainte de nunta :-p :-p :-p
de unde le cumperi?

iony
07.02.2008, 22:02:12
de unde le cumperi?

am nr de tel al unui tip care are deschis un stand in europa si le iau la pretul de acolo:-$ . gasisem undeva pe lipscani aceleasi foite de organza cu snuruletz la 0,7 ronix100 de buc=70 de roni si de la tipul acesta iau cu 25 de roni tot 100 de buc. ce zici? o diferenta enorma care se aduna la atatea maruntisuri pt nunta. si i-am dat comanda la tel si de funde pt masini si mai multe accesorii. trebuie sa ne int in oras sa le luam de la el. promit sa pun poze

Brone
07.02.2008, 22:22:10

Frumoasa rochitza :)
Nu's greu de facut marturiile mai ales daca ai de unde sa cumperi bucatzi de organza taiate la ce dimensiuni vrei.,

iony
07.02.2008, 22:24:49
de unde le cumperi?

daca vrei iti trimit pe pm adresa unui site care are marturii insa simple, fara snuruletz si tot la 25 lei/100 de buc orice culoare.

Brone
07.02.2008, 22:27:36
daca vrei iti trimit pe pm adresa unui site care are marturii insa simple, fara snuruletz si tot la 25 lei/100 de buc orice culoare.

Vreau shi euuuuuuu..plsssss ..sar'mana :*

MachuPicchu
08.02.2008, 09:17:24
vad ca vreti sa va faceti marturiile singure http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/000201F6.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&ref=10) ... si eu
o sa fac din hartie mai groasa un fel de cufere (am kitul de pe net :))), o sa scriu pe "capac" numele noastre si data nuntii, iar in interior o sa pun 2 bombone (gen rafaello)
trebuie sa ma hotorasc asupra culorii, caut hartia si sa ma pun pe treaba http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/00020142.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&ref=10)

anlya_426
08.02.2008, 11:06:24
le urez un calduros bun venit noilor miresici...si de asemenea le urez si spor la pregatiri....:*:*:*:*.....

anlya_426
08.02.2008, 11:07:07
mirele meu s-a ocupat de treaba asta:x :x . fundita a fost imprimata intr-o tipografie.

felicitari pt invitatii.........sunt super.........=D>=D>

Pisu
08.02.2008, 12:18:40
Vezi ca foarfeca aceea nu taie bine decit hirtie... Alea pt textile nu stiu unde se gasesc, ca nu-s pe oriunde ca celelalte...

oana99
08.02.2008, 12:34:53
nu stiu daca mie imi era adresata intrebarea dar ma bag si eu in seama :">

pregatirile mele merg incet dar sigur si cu multeeeeeeeeeeeeeee batai de cap !

eu fac nunta la "terasa doamnei" si initial am zis ca luam lautarii de acolo dar pt ca era f scump am zis sa mai cautam si am cautat pana tot la ei am ajuns.

rochie nu imi gasesc ca eu sunt "speciala" si tre sa imi fac de comanda si nu gasesc pe nimeni, am gasit o croitoreasa de la iasi cand am fost la targul de la romexpo si la al doilea targ mi-a adus 3 rochii sa vada ce model mi s-ar potrivi si a ramas socata ca nu mi s-a potrivit niciuna si tre sa mi se faca tipar special pt mine.
biserica era aleasa la "gradina icoanei" dar mirele a dat-o la intors ca nu vrea acolo si sunt in asteptare

de restul ma ocup mai tarziu ca acum intru in sesiune si nu prea pot si apoi ma apuc de invatat pt licenta si abia dupa aia voi lua nunta in serios

pana atunci ma documentez de aici

:*:*:*

Am inteles!;;) Dar nu inteleg de ce nu iti gasesti rochita?Si ce fel de model te-ar avantaja?Poate gasim o solutie...ca slava domnului am probat o groaza....si am vizitat f multe magazine ,buticuri,etc. de specialitate.Poate te ajut cu ceva!Nu inteleg ce inseamna "mai speciala".

iony
08.02.2008, 12:36:44
Vreau shi euuuuuuu..plsssss ..sar'mana :*

ti-am trimis pm:* :* :*

iony
08.02.2008, 12:37:55
vad ca vreti sa va faceti marturiile singure http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/000201F6.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&ref=10) ... si eu
o sa fac din hartie mai groasa un fel de cufere (am kitul de pe net :))), o sa scriu pe "capac" numele noastre si data nuntii, iar in interior o sa pun 2 bombone (gen rafaello)
trebuie sa ma hotorasc asupra culorii, caut hartia si sa ma pun pe treaba http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/00020142.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&ref=10)

sa ne arati si noua!!
succes!!>:D< >:D< >:D<

iony
08.02.2008, 12:38:46
felicitari pt invitatii.........sunt super.........=D>=D>

multumesc>:D< >:D< >:D< >:D< >:D< >:D<

denysa
08.02.2008, 12:42:45
buna fetelor. dupa o lunga absenta am revenit si eu printre voi. am rezolvat cu localul l-am schimbat tot pt data de 28 sept, acum avem si formatie, fotograf si cameraman,am vb si la biserik si s-a rezolvat la ora 16, ne lipsesc nasii dar mai speram si maine mergem sa ne interesam de firme de decorarea salii. am mai vb de cursuri de dans si incepem luna viitoare. pt noile miresici de sept vine ati venit printre noi
am uitat k am personalizat si paharele. am sa atasez poze dar acum tb sa plec la examen. v-am pupat :*

MachuPicchu
08.02.2008, 12:46:10
sa ne arati si noua!!
succes!!>:D< >:D< >:D<
am deja 2 facute, pe galben, dar acum sunt la munca ... o sa vi le arat diseara http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/00020215.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&ref=10)

flori2105
08.02.2008, 13:22:13
eu printre voi. am rezolvat cu localul l-am schimbat tot pt data de 28 sept, acum avem si formatie, fotograf si cameraman,am vb si la biserik si s-a rezolvat la ora 16, ne lipsesc nasii dar mai speram si maine mergem sa ne interesam de firme de decorarea salii. am mai vb de cursuri de dans si incepem luna viitoare. pt noile miresici de sept vine ati venit printre noi
am uitat k am personalizat si paharele. am sa atasez poze dar acum tb sa plec la examen. v-am pupat :*
Asteptam poze:O

MachuPicchu
08.02.2008, 13:23:51
stiu ca sunt off topic, dar nu stiu unde sa intreb ... cunoaste careva un notar "acceptabil" in bucuresti (eventual sect. 3)??????
http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/00020166.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&ref=10)

georgik
08.02.2008, 13:34:45

si eu vreauuuu

merci

iony
08.02.2008, 13:50:38
am deja 2 facute, pe galben, dar acum sunt la munca ... o sa vi le arat diseara http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/00020215.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&ref=10)

ok. asteptam:* :* :*

iony
08.02.2008, 13:51:39
buna fetelor. dupa o lunga absenta am revenit si eu printre voi. am rezolvat cu localul l-am schimbat tot pt data de 28 sept, acum avem si formatie, fotograf si cameraman,am vb si la biserik si s-a rezolvat la ora 16, ne lipsesc nasii dar mai speram si maine mergem sa ne interesam de firme de decorarea salii. am mai vb de cursuri de dans si incepem luna viitoare. pt noile miresici de sept vine ati venit printre noi

iti tinem pumnii, succes la examen si spor la pregatiri>:D< >:D< >:D< >:D<

iony
08.02.2008, 13:55:05
si eu vreauuuu

merci

sper ca ai primit adresa:* :* :* :* :*

Yonika
08.02.2008, 14:26:20
Bine ai venit printre noi si spor la miresit!:-p

Yonika
08.02.2008, 14:30:15
inelul din imagine e inelul de logodna?
si al e fix asa
da,e inelul de logodna. Acum nu se vede asa bine, insa cand voi intra in posesia aparatului tatalui meu (care e mult mai performant) voi face o poza mai clara si o voi pune aici, si la verighete, ca le-am luat si pe ele!

visinica2
08.02.2008, 14:39:34
Salutare si felicitari tuturor miresicilor, dar mai ales celor din septembrie 2008.
Sunt si eu o miresica de septembrie, pe 27 si ma bucur ca cineva s-a gandit la noi toate, ca putem sa impartasim ganduri, bucurii, probleme si griji.
Bafta la toata lumea!!!!!!
=D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> <:-P <:-P <:-P <:-P <:-P <:-P :* :* :*

OnutzaD
08.02.2008, 14:54:11

Bine ai revenit! Deja incepi cursurie de dans? Cate dansuri vreti sa invatati? eu ma gandeam sa invatam doar vals si sa incepem in iulie-august.
PUPICI

OnutzaD
08.02.2008, 14:57:22

Super tare! eu nu ma incumet decat la cele foarte simple. Nu prea am timp si nu vreau sa iasa urate. Voi sunteti mai talentate decat mine.:*

OnutzaD
08.02.2008, 14:59:12
Vezi ca foarfeca aceea nu taie bine decit hirtie... Alea pt textile nu stiu unde se gasesc, ca nu-s pe oriunde ca celelalte...

Intre timp m-am desteptat si eu ...am descoperit kiturile pt marturii....si ies cu vreo 400 ron mai ieftin decat daca le cumpar...<:-P

anlya_426
08.02.2008, 15:01:42
Salutare si felicitari tuturor miresicilor, dar mai ales celor din septembrie 2008.
Sunt si eu o miresica de septembrie, pe 27 si ma bucur ca cineva s-a gandit la noi toate, ca putem sa impartasim ganduri, bucurii, probleme si griji.

bine ia venit printre noi........:*:*:*

alinel
08.02.2008, 15:57:51

Bine ai venit printre noi:) ! Iti doresc spor la pregatiri si sa ai o nunta ca in povesti.:* :* :*

iony
08.02.2008, 19:11:27

buna visinica!! se pare ca avem nunta in aceeasi zi. sper sa fie o zi insorita plina de fericire:* :* :*

iony
08.02.2008, 19:13:26
Intre timp m-am desteptat si eu ...am descoperit kiturile pt marturii....si ies cu vreo 400 ron mai ieftin decat daca le cumpar...<:-P

\:D/ \:D/ \:D/ \:D/ \:D/ \:D/ \:D/ \:D/ \:D/

annutza84
08.02.2008, 22:14:43

eu in marturii nu o sa pun bomboane ca nu vreau sa fie desfacute marturiile (ca la pariu toti o sa le strice ca sa manance boamboanele) , asa ca......... m-am gandit sa pun 2-3 inimioare din sticla (se gasesc cica in europa, eu am vazut la un restaurant unde am serbat ziua indragostitilor anul trecut), ca asa se pastreaza intregi si ramane si ideea de dragoste.

annutza84
08.02.2008, 22:22:33

bine ai venit ! eu ma bucur ca suntem asa multe ca ne ajutam si ne incurajam !!!!!!!!! o:-)

denysa
09.02.2008, 11:05:11
Bine ai revenit! Deja incepi cursurie de dans? Cate dansuri vreti sa invatati? eu ma gandeam sa invatam doar vals si sa incepem in iulie-august.
PUPICI

vrem sa invatam orice k nu stim sa dansam deloc. o sa facem cursuri in general k un abonam pe luna k nu ma duc nici la sala asa k putina miscare nu strica si apoi spre sept facem vreo 2 sedinte particulare cu valsul de nunta si populara.am pus poze cu paharele si tb sa le ornez cu ceva si nu prea stiu cum :-S cred k cele pt nasi si parinti or sa fie cu rosu si ale mirilor cu alb.

Yonika
09.02.2008, 13:07:44
vrem sa invatam orice k nu stim sa dansam deloc. o sa facem cursuri in general k un abonam pe luna k nu ma duc nici la sala asa k putina miscare nu strica si apoi spre sept facem vreo 2 sedinte particulare cu valsul de nunta si populara.am pus poze cu paharele si tb sa le ornez cu ceva si nu prea stiu cum :-S cred k cele pt nasi si parinti or sa fie cu rosu si ale mirilor cu alb.
Si noi ne gravam paharele; si m-am gandit ca as lua pahare doar pentru noi si nasi.

MachuPicchu
09.02.2008, 15:28:40
am ajuns acasa la 00:45 asa ca n-am mai intrat pe net
va pun cateva poze cu marturiile mele

Pisu
09.02.2008, 15:34:49
Ce dragalase sint!!!!!!!!!!

sugarlips
10.02.2008, 13:01:42

ce dragutze sunt..
fetelor va invidiez pe toate care aveti rabdare si timp sa faceti asa minunatii..
eu nu am timp...:-L ..asa ca o sa iau tot gata facut..desi costa mai mult...:-SS

OnutzaD
10.02.2008, 13:44:52
eu in marturii nu o sa pun bomboane ca nu vreau sa fie desfacute marturiile (ca la pariu toti o sa le strice ca sa manance boamboanele) , asa ca......... m-am gandit sa pun 2-3 inimioare din sticla (se gasesc cica in europa, eu am vazut la un restaurant unde am serbat ziua indragostitilor anul trecut), ca asa se pastreaza intregi si ramane si ideea de dragoste.

Ai dreptate cu mancatul, dar conform traditiei italiene, marturiile contin cinci bombonele de zahar simbolizand sanatatea,bogatia, fericirea, fertilitatea si viata lunga. Fiecare este personalizata cu un cartonas cu prenumele miresei si al mirelui, si data nuntii. Se pot aseza pe mese inainte de sosirea invitatilor sau se pot inmana personal la sfarsitul evenimentului. Acesta este motivul pt care eu vrea marturiile simple. Pupici

OnutzaD
10.02.2008, 13:47:04

Unde mergi la cursuri de dans? Nici noi nu sun tem prea priceputi, dar eu mizez pe faptul ca nu mi se vor vedea picioarele de sub rochita.=))

OnutzaD
10.02.2008, 13:48:51
Foarte dragutze. Felicitari! Am inteles eu bine: le-ai facut singura? Daca da, sunt invidioasa:-L

OnutzaD
10.02.2008, 13:59:47
Am uitat sa va sup fetelor: ieri am fost la biserica si am platit avansul la Biserica Icoanei. Am prins si o nunta acolo....este superb. Preotul pare un om deosebit si cred ca va fi o ceremonie tare frumoasa.#:-S Mai avem formatia. daca are cineva ceva idei?????[-o<

OnutzaD
10.02.2008, 17:06:15
Am uitat sa va sup fetelor: ieri am fost la biserica si am platit avansul la Biserica Icoanei. Am prins si o nunta acolo....este superb. Preotul pare un om deosebit si cred ca va fi o ceremonie tare frumoasa.#:-S Mai avem formatia. daca are cineva ceva idei?????[-o<

Acum caut formatie...Imi da cineva sugetii? va rog. deja rog pe toata lumea...PLS

iony
10.02.2008, 17:10:04
Unde mergi la cursuri de dans? Nici noi nu sun tem prea priceputi, dar eu mizez pe faptul ca nu mi se vor vedea picioarele de sub rochita.=))

tie nu, dar mirelui?!!!???8-} 8-} 8-} 8-}

iony
10.02.2008, 17:11:17

sunt superbe!!!! tu le-ai facut?

iony
10.02.2008, 17:16:09

felicitari!! la ce ora aveti biserica?
cat despre formatie, imi pare rau nu pot sa te ajut ca nu stiu nici una. pupici:x :x

popa_irina
10.02.2008, 19:57:38
Dragele mele, si eu am reusit dupa lupte seculare sa-mi gasesc o biserica. Astazi am platit avansul la Sf.Ilie - Rahova. Este f frumoasa biserica iar preotul mi s-a parut de milioane. Se pare ca la bisericile mai cunoscute trebuie sa faci programare mai din timp decat la restaurant.
Insa....am o mare problema: nu-mi place nici o rochie de mireasa. Ce ma fac? Cum vi s-a parut Expo Mariage? Pe mine m-a dezamagit.
Va pup dulce!!!!

Crita
11.02.2008, 08:08:41
Insa....am o mare problema: nu-mi place nici o rochie de mireasa. Ce ma fac? Cum vi s-a parut Expo Mariage? Pe mine m-a dezamagit.
Va pup dulce!!!!

Si pe mine m-au dezamagit targurile de nunti, nu am vazut nici o rochie care sa ma faca sa zambesc - de drag, ca rochii "comice" am vazut destule. Asa ca pentru mine solutia este o croitoreasa care sa-mi faca rochitza dupa "piticeii" mei. >:D<

MachuPicchu
11.02.2008, 09:07:13
Foarte dragutze. Felicitari! Am inteles eu bine: le-ai facut singura? Daca da, sunt invidioasa:-L
Singura le-am facut <:-P ... am gasit kitul pe internet, le-am printat pe o foaie mai groasa, le-am decupat si le-am "montat" ;;)

oana99
11.02.2008, 10:06:15
Dragele mele, si eu am reusit dupa lupte seculare sa-mi gasesc o biserica. Astazi am platit avansul la Sf.Ilie - Rahova. Este f frumoasa biserica iar preotul mi s-a parut de milioane. Se pare ca la bisericile mai cunoscute trebuie sa faci programare mai din timp decat la restaurant.
Va pup dulce!!!!

Felicitari pt biserica!Iar in legatura cu rochita sunt perfect de acord cu tine!Nici mie nu mi-a placut nimic de la expozitie.Am probat o groaza de rochite..dar nici una nu mi-a incantat prea mult ochiul.In schimb m-am indragostit de o rochita a unei foste miresici,si cu toate ca mereu am gandit sa port o rochita noua......am achizitionat rochita miresicii!!!Vreau sa spun ca sunt f fericita de alegerea facuta..si intr-adevar imi vine cel mai bine!!!:*

iony
11.02.2008, 10:35:18
Singura le-am facut <:-P ... am gasit kitul pe internet, le-am printat pe o foaie mai groasa, le-am decupat si le-am "montat" ;;)

felicitari!!!!! esti tare!! >:D< >:D< >:D< >:D< >:D<

Oana25
11.02.2008, 11:10:38
salutare,eu sunt o miresica stresata,in martie pe 8 am cununia civila si deja am emotii.Cu ce sa ma imbrac:-\ ?

sugarlips
11.02.2008, 11:36:56
Felicitari pt biserica!Iar in legatura cu rochita sunt perfect de acord cu tine!Nici mie nu mi-a placut nimic de la expozitie.Am probat o groaza de rochite..dar nici una nu mi-a incantat prea mult ochiul.In schimb m-am indragostit de o rochita a unei foste miresici,si cu toate ca mereu am gandit sa port o rochita noua......am achizitionat rochita miresicii!!!Vreau sa spun ca sunt f fericita de alegerea facuta..si intr-adevar imi vine cel mai bine!!!:*

ce bine de tine...eu nu mi-am gasit rochita:(( :(( :((
vrem poze........

sugarlips
11.02.2008, 11:41:25
Si pe mine m-au dezamagit targurile de nunti, nu am vazut nici o rochie care sa ma faca sa zambesc - de drag, ca rochii "comice" am vazut destule. Asa ca pentru mine solutia este o croitoreasa care sa-mi faca rochitza dupa "piticeii" mei. >:D<

sa sti ca si eu m-am gandit la varianta asta, din cauza ca nu mi-am gasit ce am vrut...adica am gasit rochii la care imi placea partea de jos la altele partea de sus....:-w
dar mie sincer mi-e cam frica daca nu imi iese asa cum vreau, atunci ce ma fac? :(( :(( :((

georgi_a
11.02.2008, 12:32:13
hai sa incepem sa numaram impreuna pana la ziua NOASTRA SPECIALA...eu,mi-am pus reminder pe calculator si imi arata in fiecare zi cat mai am pana ma marit...:)
Sunt curioasa...oare suntem multe care ne casatorim in septembrie 2008?

buunaaa sunt si eu in sept ....<:-P

anlya_426
11.02.2008, 12:45:03
[/i]

bine ai venit.... da-ne mai multe detalii...........

flori2105
11.02.2008, 12:55:52
[/i]

Bine ai venit si o nunta de vis iti dorim!!!
Pe ce data ai nunta si cum stai cu pregatirile?:*

iony
11.02.2008, 13:19:50
[/i]

buna!!!!! bine-ai venit si spor la miresit http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/00020230.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&ref=10) !! cand in sept? la ce restaurant??

denysa
11.02.2008, 13:22:07

cursurile le luam la o sala in iasi cu un instructor care am face si cursuri cu grupul si particulare si nu e scump deloc. cine vrea nr de tel sa imi trim un pm. va mai dau mai multe detalii la sf lunii k at mergem sa vb exact pretul si alte detalii.:*

anlya_426
11.02.2008, 13:26:19
salutare,eu sunt o miresica stresata,in martie pe 8 am cununia civila si deja am emotii.Cu ce sa ma imbrac:-\ ?

bine ai venit in primul rand.........pai spune-me ce stil ti-ar placea sa adopti la cununia civila, sau cum te vezi imbracta atunci......da-ne mai multe detalii pt a te putea ajuta..........:*

georgi_a
11.02.2008, 13:32:52
va multumesc...si voua va doresc ca ziua cea mare sa fie si cea mai plina de fericire...eu abia astept...in 13 sept...restaurantul este in parcul Tineretului este...<:-P fff frumos...%%- @};- ...cu preagtirile mai bine acum..am gasit restaurantul, iar dupa el se muleaza toate. As vrea sa le facem pe toate in aceeasi zi:primarie, biserica si rest...

iony
11.02.2008, 13:46:13
cursurile le luam la o sala in iasi cu un instructor care am face si cursuri cu grupul si particulare si nu e scump deloc. cine vrea nr de tel sa imi trim un pm. va mai dau mai multe detalii la sf lunii k at mergem sa vb exact pretul si alte detalii.:*

de ce nu e in buc?? http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/0002006A.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&ref=10) vreau si euuuuu...
de fapt o sa incepem si noi prin august cursurile ca pana in sept uitam pasii :D , sper sa gasim pana atunci unde#:-S . pupici

denysa
11.02.2008, 13:48:08
de ce nu e in buc?? http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/0002006A.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&ref=10) vreau si euuuuu

intra pe forum si cauta cursuri de dans k acolo am vazut k era si pt bucuresti. eu de aici am nr de tel >:D< multa bafta :*

iony
11.02.2008, 13:51:13
intra pe forum si cauta cursuri de dans k acolo am vazut k era si pt bucuresti. eu de aici am nr de tel >:D< multa bafta :*

sigur o sa gasesc. multumesc mult si multa bafta si voua, sa va iasa pasii asa cum va doriti>:D< >:D< >:D< >:D< pupiciii

denysa
11.02.2008, 13:54:33
sigur o sa gasesc. multumesc mult si multa bafta si voua, sa va iasa pasii asa cum va doriti>:D< >:D< >:D< >:D< pupiciii

multumim la fel. speram sa invatam repede pasii :madlaugh: k nu stim deloc sa dansam :* :Y

Yonika
11.02.2008, 15:45:06
Vreai si eu un nr de tel si eventual un pret, daca se poate![-o< :*

Yonika
11.02.2008, 15:47:28
va multumesc...si voua va doresc ca ziua cea mare sa fie si cea mai plina de fericire...eu abia astept...in 13 sept...restaurantul este in parcul Tineretului este...<:-P fff frumos...%%- @};- ...cu preagtirile mai bine acum..am gasit restaurantul, iar dupa el se muleaza toate. As vrea sa le facem pe toate in aceeasi zi:primarie, biserica si rest...
Bine ai venit printre noi >:D< , si mai ales ca mai maresti grupul celor de 13!;)) Spor la miresit si sa ai nunta pecare ti-o doresti!

annutza84
11.02.2008, 16:29:46
Bine ai venit printre noi >:D< , si mai ales ca mai maresti grupul celor de 13!;)) Spor la miresit si sa ai nunta pecare ti-o doresti!
ce dragutttttttttttt !!!!!!!!!!! <:-P grupul celor de pe 13 !!!!!!!!!!! eu stiu ca ziua de 13 aduce noroc in casatorie, parintii mei si ai viitorului sot tot pe 13 au avut casatoria si se inteleg super si cred ca vom si fi noi la fel de fericite si poate chiar si mai si !!!!!!! pupici septembristelor [email protected]};-

GUINEVERE
11.02.2008, 16:48:50
Salutare Tuturor Miresicilor Din Septembrie!
Intru Si Prima Data Pe Acesta Sectiune A Site-ului Miresici.ro Si Vad 101 Pagini Cu Mesaje Scrise, Dau Mai Departe Si Vad 200 Pagini De Mesaje Scrise, Merg Si Mai Departe Si Vad 286 Pagini :o :o :o
Oare Pe Ce Lume Am Trait Pana Acum ? Ma Uit Putin Pe Mesajele Scrise Si Vad Probe Cu Rochite, Poze Cu Verighete :-ss !!!!
Si Eu Voi Avea Nunta In 27septembrie Si In Afara De A Fi Rezervat Restaurantul Si De A Fi Gasit Muzicantii Nimic,nimic,nimic :-ss .
Nu Tu Rochie, Verighete,invitatii ....nimic Nimic Nimic
:(( :(( :(( :(( :((
Ma Ia Cu Panica Si Plans Cand Ma Gandesc !!! Ma Incurajeazza Careva? De Ce Sa Ma Apuc Mai Intai?

alinel
11.02.2008, 17:17:16
Intru Si Prima Data Pe Acesta Sectiune A Site-ului Miresici.ro Si Vad 101 Pagini Cu Mesaje Scrise, Dau Mai Departe Si Vad 200 Pagini De Mesaje Scrise, Merg Si Mai Departe Si Vad 286 Pagini :o :o :o
Oare Pe Ce Lume Am Trait Pana Acum ? Ma Uit Putin Pe Mesajele Scrise Si Vad Probe Cu Rochite, Poze Cu Verighete :-ss !!!!
Si Eu Voi Avea Nunta In 27septembrie Si In Afara De A Fi Rezervat Restaurantul Si De A Fi Gasit Muzicantii Nimic,nimic,nimic :-ss .
Ma Ia Cu Panica Si Plans Cand Ma Gandesc !!! Ma Incurajeazza Careva? De Ce Sa Ma Apuc Mai Intai?
Buna si bine ai venit printre noi miresicile. Stai linistita ca incet, incet le rezolvi pe toate. Daca ai reusit sa rezervi restaurantul, poti sta linistita ca acum toate merg de la sine. Noi am reusit sa rezervam restaurantul, am vb la biserica si am luat verighete. Atat. Urmeaza sa facem invitatiile pentru ca vrem sa le dam mai din timp invitatilor ca sa stie cum stau lucrurile. Te sfatuiesc sa le iei usurel pe toate, fara graba, ca totul sa iasa cat mai bine. Te pup si iti urez spor la pregatiri. >:D<

MachuPicchu
11.02.2008, 17:18:30
1. sa incepi sa-ti cauti biserica si sa rezervi ziua, ora
2. cauta fotograf si cameraman
3. cauta nasi
4. intereseaza-te de invitatii, verighete, rochie, costum
.... si pe parcurs o sa le rezolvi pe toate ... timp e ... 7 luni

GUINEVERE
11.02.2008, 17:43:45
MULTUMESC MULT DE SFATURI!!! :*
M-AM MAI LINISTIT PUTIN #:-S
POATE C ANU STAU CHIAR ASA DE RAU... AM UITAT SA SPUN CA NASI AVEM :-p . LA BISERICA TREBUIE SA VORBIM ASA DE REPEDE? LA NOI IN ORAS SUNT DOAR 2 BISERICI ASA CA NU CRED CA O SA FIE FOARTE MARE BATAIE DE CAP MAI ALES CA AM INTELES CA IN GENERAL NUNTA SE FACE LA BISERICA DE UNDE APRTINE MIREASA ???

Pisu
11.02.2008, 18:15:13
POATE C ANU STAU CHIAR ASA DE RAU... AM UITAT SA SPUN CA NASI AVEM :-p . LA BISERICA TREBUIE SA VORBIM ASA DE REPEDE? LA NOI IN ORAS SUNT DOAR 2 BISERICI ASA CA NU CRED CA O SA FIE FOARTE MARE BATAIE DE CAP MAI ALES CA AM INTELES CA IN GENERAL NUNTA SE FACE LA BISERICA DE UNDE APRTINE MIREASA ???
E bine sa vorbesti din timp ca sa obtii ora dorita de voi...

Cum au mai zis si fetele: foto, video si muzica... astea-s urmatoarele mai importante, apoi o firma de decor daca nu ai inclus de la restaurant, apoi maruntisurile... ;-) Ia-le pe rind si nu te panica... toate se rezolva incet incet...

gabriyella27
11.02.2008, 18:36:13

da pai e posibil la voi la biserica sa nu fie nici o problema nici dca vb cu 3 luni inainte fiind orasul mai micut nu cred ca sunt asa de multe nunti:D
de exemplu la biserica de care apartin eu ne-a zis ca putem si cu o sapt inainte(fiind biserica de cartier) dar noi ne-am hotarat sa alegem alta biserica la care intreadevar trebuie sa vb de acum;))
nu e obligatoriu sa alegi biserica de care aparti tu ci pur si simplu pe cea care iti place cel mai mult

gabriyella27
11.02.2008, 18:38:32
ne-am gasit nasi:D
sunt exact cei pe care ii voiam noi
yupi....putem continua cu pregatirile

iony
11.02.2008, 20:55:06

buna. in primul rand sa va gasiti nasi (daca-i aveti deja e foarte bine), apoi invitatii, verighete, fotograf, cameraman, decor sala si sa te hotarasti ce model de rochita vrei, coafura, machiaj, accesorii si lista poate continua......spor la miresit, acum vad ca si eu mai am multe de rezolvat:-" :-" :-" :-" si am nunta tot pe 27 sept. pupici :x

iony
11.02.2008, 21:00:07
ne-am gasit nasi:D
sunt exact cei pe care ii voiam noi
yupi....putem continua cu pregatirile

feliciatari pt nasii pe care ii aveti si pe care vi i-ati dorit [/URL] [URL="http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&ref=10"]http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/00020144.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&ref=10) . spor la treburi!!!>:D< >:D< >:D<

OnutzaD
11.02.2008, 21:25:47
felicitari!! la ce ora aveti biserica?
cat despre formatie, imi pare rau nu pot sa te ajut ca nu stiu nici una. pupici:x :x
Am stabilit biserica la ora 17.00. Multumesc oricum pt ajutor. pupici

OnutzaD
11.02.2008, 21:32:03
Va pup dulce!!!!
Buna! eu pot spune ca sunt norocoasa pt ca am gasit biserica relativ repede. Cat despre rochhile de la Expo Mariage, nici mie nu mi-a placut nimic insa cred ca in magazine gasim mult mai multe modele, asa ca nu te descuraja si spor la pregatiri.>:/

OnutzaD
11.02.2008, 21:37:41

Bine ai venit si nu te panica. Cu rabdare si calm se rezolva toate. Daca ai nevoi de ceva, nu ezita sa ceri ajutorul fetelor...te vor scoate din multe incurcaturi. Bafta la pregatiri si sa ne tii la curent. Pupici

Pisu
12.02.2008, 02:40:09
Am stabilit biserica la ora 17.00. Multumesc oricum pt ajutor. pupici
Asa, vezi? Felicitari!!! Uite cum ne prinzi tu din urma ;)) =D> >:D<

GUINEVERE
12.02.2008, 10:25:05
da pai e posibil la voi la biserica sa nu fie nici o problema nici dca vb cu 3 luni inainte fiind orasul mai micut nu cred ca sunt asa de multe nunti:D
de exemplu la biserica de care apartin eu ne-a zis ca putem si cu o sapt inainte(fiind biserica de cartier) dar noi ne-am hotarat sa alegem alta biserica la care intreadevar trebuie sa vb de acum;))
nu e obligatoriu sa alegi biserica de care aparti tu ci pur si simplu pe cea care iti place cel mai mult

MULTUMESC PENTRU RASPUNSUL PROMT ^:)^
AS MAI AVEA O NEDUMERIRE....
CUM MAI INTAI SE MERGE LA STAREA CIVILA NU AR TREBUI SA FIZEX PRIMA DATA LA PRIMARIE? DACA STABILESC DE EXEMPLU LA BISERICA LA ORA 17 IAR LA PRIMARIE SE POATE DOAR LA ORA 13 ???? :-?
CUM O SA-MI UMPLU TIMPUL?
POATE O SEDINTA FOTO PRELUNGITA ???;))

georgik
12.02.2008, 11:03:43
voi cum faceti cu florile din piept....o marima la toata lumea, asta stiu

dar la restu: nasi, mire si frati

sau care mai sunt ca nu prea ma pricep?

cate categorii de marimi la florile din piept sunt?

anlya_426
12.02.2008, 11:03:44
CUM MAI INTAI SE MERGE LA STAREA CIVILA NU AR TREBUI SA FIZEX PRIMA DATA LA PRIMARIE? DACA STABILESC DE EXEMPLU LA BISERICA LA ORA 17 IAR LA PRIMARIE SE POATE DOAR LA ORA 13 ???? :-?

in majorotatea oraselor din tara programarea la starea civila nu se poate face decat cu 10 zile inainte de cununie(atat sunt valabile certificatele prenuptiale).....asa ca nu poti lasa biserica in ultimele 10 zile....fii fara grija, cu o mica atentieo:-), te programeaza cand vrei tu..:*:*:*........

adinelu
12.02.2008, 11:18:02
Miresici de sept 2008 , va rog ajutati o alta miresica care duce lipsa de timp...stiti cumva unde gasesc acele lumanari din plastic cu spic de grau???
va rog din suflet ajutati'ma....

MachuPicchu
12.02.2008, 11:20:02
Miresici de sept 2008 , va rog ajutati o alta miresica care duce lipsa de timp...stiti cumva unde gasesc acele lumanari din plastic cu spic de grau???
lumanari din plastic? http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/00020072.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&ref=10) ... chiar nu am idee cum arata, dapai sa-ti zic unde sa la gasesti ... sorry

sugarlips
12.02.2008, 11:38:57

daca faci in aceeazi zi si la sfat si la biserica atunci trebuie mers mai din timp, nu stiu daca acolo la tine se pot face programari la primarie de pe acum, dar eu zic sa mergi sa te interesezi...
oricum eu mi-am lasat 2 ore intre primarie si biserica pt poze...( fac si eu in aceeasi zi totul)

sugarlips
12.02.2008, 11:39:47

eu nu o sa pun flori in piept la nimeni in afara de mire, nasi si poate parinti...atat

iony
12.02.2008, 12:38:49
eu nu o sa pun flori in piept la nimeni in afara de mire, nasi si poate parinti...atat

OFF, si eu sunt in dilema cu florile de pus in piept. sa iau naturale pt toti la fel, artificiale diferite, sa nu mai iau deloc?? voi cum faceti? http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/000201A3.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&ref=10) stiti cat costa un trandafir natural? auzem ceva de 3-4 lei si mi se pare cam mult#:-S

MachuPicchu
12.02.2008, 12:40:46
OFF, si eu sunt in dilema cu florile de pus in piept. sa iau naturale pt toti la fel, artificiale diferite, sa nu mai iau deloc?? voi cum faceti? http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/000201A3.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&ref=10) stiti cat costa un trandafir natural? auzem ceva de 3-4 lei si mi se pare cam mult#:-S
eu o sa iau cocarde artificiale pentru nuntasi ... iar nasii, parintii, domnisoarele si cavalerii or sa aibe naturale

sugarlips
12.02.2008, 13:13:43

eu o sa iau naturale...dar nu la toti cum am mai zis doar la mire, nasi si parinti atat...am mai vazut asa la alte nunti si eu zic ca a fost foarte ok>:D<

Pisu
12.02.2008, 13:27:47
Ti-am dat PM cu o adresa pe care o am eu, luata tot de pe aici de pe forum ;-)

anlya_426
12.02.2008, 13:48:44

eu voi lua tarndafiri naturali doar pt mire, nas, parinti si cavalerii de onoare....la restul invitatilor voi oferi la restaurant marturiii, care vor avea atasat si un trandafiras(astfel substitui floarea de pus in piept).........

iony
12.02.2008, 13:49:21
eu o sa iau cocarde artificiale pentru nuntasi ... iar nasii, parintii, domnisoarele si cavalerii or sa aibe naturale

si eu ma gandeam la fel dar daca se simt prost nuntasii ca lor le pun artificiale? ca fac diferente si ca-i tratez altfel ? oricum ar fi ele, naturale sau artificiale, le poti pune unele mai diferite rudelor de gradul cel mai apropiat. off, tot nu stiu cum sa fac:(( :(( :(( :(( :((

georgik
12.02.2008, 14:03:05
eu vroiam la toti naturale...initial!

apoi am vazut niste poze cu nasul si trandafiru pleostit...arata f urat in poze

si am auzit ca unele doamne au ramas cu rochia patata de la substanta din floarea naturala din coada, probabil pusa ca sa reziste mai mult.

asa ca am inceput sa caut si am gasit niste flori artificiale din panza catifelata care imita f bine naturalul

sunt pe lipscani

ar merge puse la toti nuntasii

doar ca am alta dilema acum....pun tot asa la cei importanti sau naturale cu riscu sa se ofileasca?

:-s

Yonika
12.02.2008, 14:29:04
Nici eu nu voi pune cocarde in piept decat la mire si la nasi, si stau si ma gandesc poate eventual la parinti si la frati (dar iubi al meu are 6 frati, si cu al meu, se fac 7, plus pereche :-SS ), asta mai vad eu...oricum, cumnata mea de aici din Bacau a zis ca sa nu pun si la frati flori, ea a mai fost la nunti unde aveau flori doar mirele si nasii.
E pana in septembrie ma hotarasc eu.#:-S

MachuPicchu
12.02.2008, 14:39:15
si eu ma gandeam la fel dar daca se simt prost nuntasii ca lor le pun artificiale? ca fac diferente si ca-i tratez altfel ? oricum ar fi ele, naturale sau artificiale, le poti pune unele mai diferite rudelor de gradul cel mai apropiat. off, tot nu stiu cum sa fac:(( :(( :(( :(( :((
diferente sunt ... ca sunt naturale sau artificiale, nu or sa fie aceleasi marimi la toti, altfel cum deosebesti parintii mirilor si nasii de restul nuntasilor????

flori2105
12.02.2008, 15:13:00
De azi in 7 luni joc la nunta mea!!!<:-P <:-P <:-P

iony
12.02.2008, 15:15:47
diferente sunt ... ca sunt naturale sau artificiale, nu or sa fie aceleasi marimi la toti, altfel cum deosebesti parintii mirilor si nasii de restul nuntasilor????

pai asta am zis si eu :marimi diferite da, dar sa fie unele naturale si altele artificiale?

MachuPicchu
12.02.2008, 15:17:37
pai asta am zis si eu :marimi diferite da, dar sa fie unele naturale si altele artificiale?
naturale pt. 120 invitati? http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/0002020F.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&ref=10) ... iar singura pretentie a nasei este sa aiba cocarda naturala

iony
12.02.2008, 15:19:37
De azi in 7 luni joc la nunta mea!!!<:-P <:-P <:-P

iupyyyyyy, mai e un pic http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/000201E5.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&ref=10) http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/00020069.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&ref=10) http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/0002018C.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&ref=10)

iony
12.02.2008, 15:24:27
naturale pt. 120 invitati? http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/0002020F.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&ref=10) ... iar singura pretentie a nasei este sa aiba cocarda naturala

pai la ultimele nunti la care am fost (cam de 130-140 fiecare) au avut numai naturale:D . nu stiu cat costa una naturala. o sa intreb la o florarie cand am ocazia.
eu stiam ca nasa are numai buchetul http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/00020167.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&ref=10) , nu i se mai pune floare in piept, sau i se pune?????

MachuPicchu
12.02.2008, 15:25:25
pai la ultimele nunti la care am fost (cam de 130-140 fiecare) au avut numai naturale:D . nu stiu cat costa una naturala. o sa intreb la o florarie cand am ocazia.
eu stiam ca nasa are numai buchetul http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/00020167.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&ref=10) , nu i se mai pune floare in piept, sau i se pune?????
i se pune, eu asa stiu

flori2105
12.02.2008, 16:48:37
i se pune, eu asa stiu
Tocmai ce m-am uitat pe pozele pe care le am eu de la diferite nunti si la nici una nasa nu avea cocarda.Eu stiu ca nasei nu i se pune cocarda

MachuPicchu
12.02.2008, 16:50:42
Tocmai ce m-am uitat pe pozele pe care le am eu de la diferite nunti si la nici una nasa nu avea cocarda.Eu stiu ca nasei nu i se pune cocarda
mama a fost nasa la mai multe nunti si a avut cocarda la toate
hmmm ... atunci o sa ma interesez si eu mai bine

gabriyella27
12.02.2008, 18:55:25

noi o sa facem cununia civila dimineata pe la 10 iar pe cea religioasa pe la ora 17
intre timp tocmai ne vom duce fiecare acasa, eu o sa ma duc eventual la coafor si o sa ma imbrc, iar el se va duce sa ia nasi dupa care vor veni cu toti la mine vom face o sedinta foto si vom merge la biserica

gabriyella27
12.02.2008, 19:11:38

din cate stiu eu, iar eu una asa am de gand sa fac:

-cocarde se pun la toti nuntasi

- pentru ginere se ia o floare diferentiata, eu am zis un trandafir alb, dar din cate stiu eu pe acesta il ia nasa pentru ca ea il si pune(trebuie vb cu nasi)

-pentru nasi se iau altfel de flori( sau macar culoarea sa difere), eu am hot ca le vom lua trandafiri rosi

-pentru parinti vom lua tot trandafiri dar de alta culoare(pretul unui trandafir, din cate stiu e de 6-8- lei)

-pentru frati si cumnati, eventual nepotului meu si bunicelor noastre, le vom lua niste trandafiri ceva mai micuti(in jur de 3 lei bucta)

- pentru restul nuntasilor se pot lua flori naturale de sezon,acestea se pot si confectiona su le vom cumpara gata facute(undeva 1 leu buc)- pentru restul nuntasilor se pot achizitiona insa si flori artificiale

OnutzaD
12.02.2008, 19:46:48
Asa, vezi? Felicitari!!! Uite cum ne prinzi tu din urma ;)) =D> >:D<
Usor, usor...daca as gasi si formatia...#-o

anlya_426
13.02.2008, 10:09:33
[quote=gabriyella27;629057]din cate stiu eu, iar eu una asa am de gand sa fac:

la noi, la galati, nasa are buchet si nu i se pune cocarda....iar nasului i se pune o floare la fel cu cele care alcatuiesc buchetul nasei
mirelui i se pune o floare precum cele care alcatuiesc buchetulu miresei
parintilor li se pun cocarde in functie de costumatie....pt a fi vizibile si a se contrasta frumos..........
nu e obligatoriu ca toata lumea sa poarte cocarde.....eu la toate nuntile la acre am fost, chiar daca existau, am refuzat sa mi se puna pt ca nu vreau sa-mi stric costumatia din cauza boldului(am patit-o odat si mi-a ajuns)..........

Brone
13.02.2008, 10:18:24
Usor, usor...daca as gasi si formatia...#-o

Ce formatzie vrei???Adik una anume..un stil anume

iony
13.02.2008, 10:44:15
[quote=gabriyella27;629057]din cate stiu eu, iar eu una asa am de gand sa fac:

la noi, la galati, nasa are buchet si nu i se pune cocarda....iar nasului i se pune o floare la fel cu cele care alcatuiesc buchetul nasei
mirelui i se pune o floare precum cele care alcatuiesc buchetulu miresei
parintilor li se pun cocarde in functie de costumatie....pt a fi vizibile si a se contrasta frumos..........

sunt in total acord cu ce ai zis tu si mi se pare normal ca parintii sa aiba flori diferite de cele ale nuntasilor. >:D<

anlya_426
13.02.2008, 10:48:02
[quote=anlya_426;629863]

sunt in total acord cu ce ai zis tu si mi se pare normal ca parintii sa aiba flori diferite de cele ale nuntasilor. >:D<

eu am participat la multe nunti in ultimii ani si asa am vazut cam la toate....

gabriyella27
13.02.2008, 18:44:18
[quote=iony;630004]

eu am participat la multe nunti in ultimii ani si asa am vazut cam la toate....

fiecare dintre noi ar trebui sa faca asa cum crede ca e mai bine
in fond si la urma urmei e nunta noastra si nu conteaza decat sa fim noi multumiti si fericiti:smile:
cum mi-a mai zis mie cineva: de multumit oricum slabe sanse sa-i multumesti pe toti

Crita
13.02.2008, 22:05:20
Fetelor, sunt f happy, am mai rezolvat o problema: marturiile!
Astept parerile voastre >:D<

denysa
13.02.2008, 22:52:59

este superba. cam la ce pret e bucata?eu vreau sa le fac singura :*

Pisu
14.02.2008, 01:44:38
Eeeiii bravo! Ai mai rezolvat una! Sint dragutele foc! >:D<

Pisu
14.02.2008, 01:56:36
Am uitat sa spun ca mai am 7 luni pina la nunta!!! <:-P

Sa va povestesc si ce am visat eu azinoapte... tot de la categoria "vise de miresici stresate" :))

Eram in dimineata nuntii si mi-am dat seama ca nu am chemat pe nimeni sa ma macheze si nici sa ma coafeze....:-SS dar peste coafura am sarit... am zis sa ma machez eu putin... si mi-am dat cu niste pudra pe fata, dar paream cam stearsa, asa ca am decis sa-mi fac conturul ochilor... si am luat un tush gri inchis...oarecum metalizat :)) si m-am mozolit la propriu pe buze si pe linga si in jurul ochilor =)) aratam de vise rele =)) si am zis sa ma retusez, sa mai sterg putin, dar s-a dus si pudra si aveam pete mai deschise la culoare din loc in loc, pe fata... Am trecut peste machiaj =)) la imbracat... imi pun rochia pe mine si constat ca este mototolita rau de tot si ma gindeam ca a mea mama mi-a promis un din ala de calcat, cu aburi, dar nu s-a tinut de promisiune.... si nici crinolina nu mi-o adusese din Suedia... dar merg mai departe... ma pregatesc de plecare... sa-mi pun ceva in posetuta...dar nu am posetuta, pt ca mama nu mi-a adus nici posetuta :-w ... de voal nu mai stiu ce am facut :)) dar la momentul ala cred ca nu mai conta =)) ...... si totusi nu eram panicata... simteam doar o oarecare dezamagire, dar eram fooaaarte calma... si ne-am dus si ne-am cununat... era tirziu si abia, abia ne-am urnit catre biserica... iar dupa cununie eram foarte, foarte fericita.... si i-am spus lui Doru, ca m-a facut cel mai fericit om din lume :D:x

Si asta a fost nunta mea "de vis" azinoapte =))=))=))=))=)) Sper ca v-ati amuzat si voi, ca eu m-am amuzat toata ziua amintindu-mi de el... adica de vis.... =))

anlya_426
14.02.2008, 11:04:20

si eu am o astfel se cutiuta.....imi tin in ea bijuteriile ......e foarte frumoasa.........

anlya_426
14.02.2008, 11:06:59

Sa va povestesc si ce am visat eu azinoapte... tot de la categoria "vise de miresici stresate" :))

cred ca de acum trebuie sa ne tot asteptam la astfel de vise....cu cat se apropie momentul cu atat avem mai des "vise de miresici stresate":)):)):))

sugarlips
14.02.2008, 11:17:43

Eram in dimineata nuntii si mi-am dat seama ca nu am chemat pe nimeni sa ma macheze si nici sa ma coafeze....:-SS dar peste coafura am sarit... am zis sa ma machez eu putin... si mi-am dat cu niste pudra pe fata, dar paream cam stearsa, asa ca am decis sa-mi fac conturul ochilor... si am luat un tush gri inchis...oarecum metalizat :)) si m-am mozolit la propriu pe buze si pe linga si in jurul ochilor =)) aratam de vise rele =)) si am zis sa ma retusez, sa mai sterg putin, dar s-a dus si pudra si aveam pete mai deschise la culoare din loc in loc, pe fata... Am trecut peste machiaj =)) la imbracat... imi pun rochia pe mine si constat ca este mototolita rau de tot si ma gindeam ca a mea mama mi-a promis un din ala de calcat, cu aburi, dar nu s-a tinut de promisiune.... si nici crinolina nu mi-o adusese din Suedia... dar merg mai departe... ma pregatesc de plecare... sa-mi pun ceva in posetuta...dar nu am posetuta, pt ca mama nu mi-a adus nici posetuta :-w ... de voal nu mai stiu ce am facut :)) dar la momentul ala cred ca nu mai conta ...... si totusi nu eram panicata... simteam doar o oarecare dezamagire, dar eram fooaaarte calma... si ne-am dus si ne-am cununat... era tirziu si abia, abia ne-am urnit catre biserica... iar dupa cununie eram foarte, foarte fericita.... si i-am spus lui Doru, ca m-a facut cel mai fericit om din lume :D:x

Si asta a fost nunta mea "de vis" azinoapte Sper ca v-ati amuzat si voi, ca eu m-am amuzat toata ziua amintindu-mi de el... adica de vis.... =))

lasa ca si la mine au inceput 'visele'
am visat ca eram la nunta la petrecere pe la mijloc asa...cand ne-am dat seama ca nu a venit cameramanul...:(( nu a fost nici la biserica...si noi doar atunci am observat...da-i si suna si a venit intr-un final pe la tort asa :-SS =))=))=))=))

gabriyella27
14.02.2008, 13:00:31

sunt superbe si cu siguranta vor fi apreciate;;)

Brone
14.02.2008, 14:08:48

Sunt superbeeeeeee <:-P

Brone
14.02.2008, 14:34:49
cred ca de acum trebuie sa ne tot asteptam la astfel de vise....cu cat se apropie momentul cu atat avem mai des "vise de miresici stresate":)):)):))

Eu deja am inceput sa am vise din astea .... ceea ce multe fete ar spune ca este ok..dar deja are vise din astea mama mea =)) =)) =)) A visat ca nu era vopsita..coafata..dar cica avea o rochie superba =))

anlya_426
14.02.2008, 14:39:02
Eu deja am inceput sa am vise din astea .... ceea ce multe fete ar spune ca este ok..dar deja are vise din astea mama mea =)) =)) =)) A visat ca nu era vopsita..coafata..dar cica avea o rochie superba =))

pai eu cred ca mi-am molipsit toata familia cu organizarea acestui nunti...asa ca nu e exclus sa aiba si ai mei astfel de "vise".......:)):)):))

iony
14.02.2008, 14:39:39
HAPPY VALENTINES DAY fetelor.
SA FITI IUBITE SI SA AVETI PARTE NUMAI DE FERICIRE si o NUNTA REUSITA!!! PUPICI

iony
14.02.2008, 14:43:55

si eu am cosmaruri: ba ca nu avem dj, ba ca raman necoafata, ba ca ploua...... si cand ma gandesc ca mai sunt 7 luni si cateva zile:-" :-" :-" :-" oare cu 2-3 seri inainte ce mai visez?? poate pana atunci epuizez toate variantele=)) =)) =)) =))

anlya_426
14.02.2008, 14:44:48
fetelor pentru prima data se organizeaza,zilele acestea, si la Galati un targ de nunti........de abia stept sa termin programul la serviciu si sa merg sa vad despre ce este vorba.........<:-P<:-P<:-P

iony
14.02.2008, 14:47:18
fetelor pentru prima data se organizeaza,zilele acestea, si la Galati un targ de nunti........de abia stept sa termin programul la serviciu si sa merg sa vad despre ce este vorba.........<:-P<:-P<:-P

asteptam noutati :* :* :* :*

Pisu
14.02.2008, 18:18:45
Am rezolvat-o si cu marturiile, am comandat si cartoanele pt restul invitatiilor (am gasit doar pt 10), mai am sa le fac pe alea, meniurile si place-card-urile... sa-l imbracam pe ginerica si din pacate sa rezolvam si cu muzica... :-w adica sa gasim un DJ bun.... aaa... si sa fac niste probe de machiaj si coafura ca sa vad pe cine aleg...

iony
14.02.2008, 21:04:08
Am rezolvat-o si cu marturiile, am comandat si cartoanele pt restul invitatiilor (am gasit doar pt 10), mai am sa le fac pe alea, meniurile si place-card-urile... sa-l imbracam pe ginerica si din pacate sa rezolvam si cu muzica... :-w adica sa gasim un DJ bun.... aaa... si sa fac niste probe de machiaj si coafura ca sa vad pe cine aleg...

bravo>:D< >:D< mai ai un pic si gata cu pregatirile:x :x

Pisu
14.02.2008, 21:20:09
bravo>:D< >:D< mai ai un pic si gata cu pregatirile:x :x
DAAAA!!! Imi sta pe creier asta cu dj-ul, dar o rezolvam noi si p-asta... <:-P

iony
14.02.2008, 21:43:37
DAAAA!!! Imi sta pe creier asta cu dj-ul, dar o rezolvam noi si p-asta... <:-P

si vin altele la rand...pana la nunta tot asa cred ca ne stau grijile pe creierashi=)) =)) =)) =)) =))

iony
14.02.2008, 21:45:18
si vin altele la rand...pana la nunta tot asa cred ca ne stau grijile pe creierashi=)) =)) =)) =)) =))

sper numai sa nu ramanem cu sechele dupa nunta:O :O , sa mai visam si dupa nunta ca nu avem rochite sau alte ''vise'' stresante ca ar fi grav:-& :-& :-&

iony
14.02.2008, 22:05:44
marturiile noastre. acum au in ele niste pietricele decorative insa la nunta nu stiu daca vom pune bombonele si/sau pietricele. ne mai gandim pana atunci

oanishka
15.02.2008, 11:35:41
si eu am cosmaruri: ba ca nu avem dj, ba ca raman necoafata, ba ca ploua...... si cand ma gandesc ca mai sunt 7 luni si cateva zile:-" :-" :-" :-" oare cu 2-3 seri inainte ce mai visez?? poate pana atunci epuizez toate variantele=)) =)) =)) =))
ce bine ca nu sunt singura8-} ;)) ;)) ;)) ... eu am visat ca uitasem sa dau invitatiile si era vineri, inainte de nunta... si ma tot gandeam: "cum e posibil sa organizezi o nunta un an de zile si sa uiti invitatiile???" =)) =)) si saraca de mine incercam sa ma linistesc singura si sa-mi zic: "mare noroc ca stiu toti si ca i-am anuntat eu... daca tot nu mai am timp sa fac invitatiile" ;))
Ce ne facem pana in septembrie? ;))8-}

MachuPicchu
15.02.2008, 11:51:11

Stiu cum e http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/0002006E.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&ref=10) ... la mine visul a fost ceva de genul, m-am trezit in ziua nuntii ca nu am incaltaminte si dai sa cumperi ceva (eram cu sor'mea) ... cununia era la 10, dar eu la ora aia eram prin magazine, bazaruri dupa pantofi, si nu gaseam nici culoarea si nici modelul dorit ... apoi realizez ca nu am nici lenjerie, gasesc pana la urma ... ajung acasa sa ma imbrac (nush ce s-a intamplat cu cununia, cred ca am sarit peste http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/00020158.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&ref=10) ) si realizez ca lenjeria cumparata este NEAGRA http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/000201C7.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&ref=10) ... mandrul meu arata altfel, adica nu ela el http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/0002006E.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&ref=10) si a sunat ceasul http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/00020075.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&ref=10) ... oare cine era? http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/0002006B.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&ref=10)

stefaniaflorea
15.02.2008, 13:26:30
Si eu sunt miresica de septembrie 2008 (20) si astept cu nerabdare sa vedem care-ce si cum a facut (face) pentru ziua cea mare.
Va pup Si bafta tuturor!

flori2105
15.02.2008, 13:43:21
Si eu sunt miresica de septembrie 2008 (20) si astept cu nerabdare sa vedem care-ce si cum a facut (face) pentru ziua cea mare.
Va pup Si bafta tuturor!
Bine ai venit Stefania!Eu pana acum am rezervat restaurantul am vb cu nasii,cu fotograful,cu cameramanul si la biserica .Deocamdata atat.Tu cum stai cu pregatirile???

Pisu
15.02.2008, 13:57:59
Fetelor, ia uitati cum arata calendarul de septembrie 2008... cite nunti sint in fiecare simbata si duminica.... Noi de pe 13 nu sintem chiar asa fruntase =))

6 & 7 = 108 nunti
13 & 14 = 76 nunti
20 & 21 = 99 nunti
27 & 28 = 63 nunti :-p

georgi_a
15.02.2008, 14:06:46
Oare ce se intampla cu miresicile de septembrie ca vad ca nu mai dati nici una nici un semn de viata? :-p

ocupate ...cauta restaurant..fac liste peste liste..mai bine sa pregatesti din timp "grosul" evenimentului, lasand "accesorile" mai pe final...mai pitin stres. Eu pot sa zic ca ne-am miscat destul de repede...s-au legat. Restaurantul..biserica..civila...aranjate...acum m-am mai linistit.

spor<:-P !!

Pisu
15.02.2008, 14:16:49
ocupate ...cauta restaurant..fac liste peste liste..mai bine sa pregatesti din timp "grosul" evenimentului, lasand "accesorile" mai pe final...mai pitin stres. Eu pot sa zic ca ne-am miscat destul de repede...s-au legat. Restaurantul..biserica..civila...aranjate...acum m-am mai linistit.

spor<:-P !!
Nu te supara, dar realizezi ca ai raspuns la un mesaj scris in aprilie anul trecut, nu???? /:)

MachuPicchu
15.02.2008, 14:18:36
Fetelor, ia uitati cum arata calendarul de septembrie 2008... cite nunti sint in fiecare simbata si duminica.... Noi de pe 13 nu sintem chiar asa fruntase =))

6 & 7 = 108 nunti
13 & 14 = 76 nunti
20 & 21 = 99 nunti
eu ma gasesc in ziua fruntasa http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/0002006E.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&ref=10)

Yonika
15.02.2008, 14:22:28
Si noi ne-am cam linistit cu pregatirile. Avem restaurant, am vb la biserica, avem DJ, avem camerama si fotograf, aven nasi, am luat verighetele. A mai ramas sa mai vb cu firma care ne va decora, si sa mai luam rochia, costumul meu pt civila si costumul lui si restul maruntisurilor care vor mai fi atunci.
Cu rochia cam am ceva emotii, ca vreau eu un anume model, si nu stiu unde sa merg sa o fac la c-da: la Iasi sau la Piatra...?#-o
Maine merg la Iasi sa vad ce mai gasesc si pe acolo, si apoi pe 15 martie, daca nu am agsit nimic pe aici, voi merge la Piatra sa imi dau acolo comanda.

flori2105
15.02.2008, 15:02:10
Bine ai venit Stefania!Eu pana acum am rezervat restaurantul am vb cu nasii,cu fotograful,cu cameramanul si la biserica .Deocamdata atat.Tu cum stai cu pregatirile???
AAAAAAAAAAAAA am uitat ......si verighetele

oana99
15.02.2008, 15:55:32
AAAAAAAAAAAAA am uitat ......si verighetele

Si eu am restaurantul,biserica,firma de decoratiuni,nasii,si de ieri am si rochita...:"> :"> :">

flori2105
15.02.2008, 16:42:02
Si eu am restaurantul,biserica,firma de decoratiuni,nasii,si de ieri am si rochita...:"> :"> :">
Felicitari pt rochita si vrem sa vedem pozeeeeeeeeeee

alinel
15.02.2008, 20:10:52
Va pup Si bafta tuturor!

Bine ai venit printre noi miresicile....:) Suntem din ce in ce mai multe miresici de septembrie. Iti doresc spor pregatiri. Pupici multi:*

alinel
15.02.2008, 20:15:59
Fetelor maine (16 feb ) ma duc la sala polivalenta la targul de miresici. O sa fac poze si voi posta si pe forum. Sper sa reusesc sa fac si invitatiile. Voi pe unde ati gasit invitatii dragutze?. Va pup si spor la pregatiri

alinus30
15.02.2008, 20:18:36
buna

dar mai este targul de la polivalenta? sorry sunt in urma cu evenimentele..:O

georgik
15.02.2008, 21:42:27
Fetelor maine (16 feb ) ma duc la sala polivalenta la targul de miresici. O sa fac poze si voi posta si pe forum. Sper sa reusesc sa fac si invitatiile. Voi pe unde ati gasit invitatii dragutze?. Va pup si spor la pregatiri

eu am citit pe subiectul cu targuri 2008 si am vazut ca s-a amanat targu

nu mai e targu la Sala Polivalenta acum

eu asa am citit ca ar fi declarat organizatorii targului

alinel
15.02.2008, 21:45:58
eu am citit pe subiectul cu targuri 2008 si am vazut ca s-a amanat targu

nu mai e targu la Sala Polivalenta acum

eu asa am citit ca ar fi declarat organizatorii targului

M-am uitat si eu acum pe net...si nu am mai gasit nimic de acest targ:gen_07: . Asta este. Ma duc pe Lipscani. Stie cineva cam pana pe la ce ora este deschis pe acolo? Multumesc mult. Pupici:*

georgik
15.02.2008, 21:47:34
M-am uitat si eu acum pe net...si nu am mai gasit nimic de acest targ:gen_07: . Asta este. Ma duc pe Lipscani. Stie cineva cam pana pe la ce ora este deschis pe acolo? Multumesc mult. Pupici:*

unele magazine au pana la ora 4 sambata

cred ca pana pe la pranz sunt deschise majoritatea sambata

bafta la cumparaturi

alinel
15.02.2008, 23:06:29
unele magazine au pana la ora 4 sambata

cred ca pana pe la pranz sunt deschise majoritatea sambata

bafta la cumparaturi
Multumesc mult. Sa fie..sper sa gasesc ceva dragut. Pupici

alinus30
15.02.2008, 23:32:12
buna alinel

mai este ceva in martie si timp mai este pana la eveniment - 7 luni. bafta

stefaniaflorea
15.02.2008, 23:39:17
Buna.Si eu sunt miresica de septembrie 2008(20) si sunt tare curioasa voi cum stati cu pregatirile?
Va pup pe toate;;)

OnutzaD
15.02.2008, 23:40:04
Ce formatzie vrei???Adik una anume..un stil anume
nu vreau un stil anume, ceva fara manele si cu muzica care se canta de obicei la nunti.

OnutzaD
15.02.2008, 23:41:54
foarte dragutze si interesante. chiar sunt deosebite. Bravo

OnutzaD
15.02.2008, 23:45:34

Eram in dimineata nuntii si mi-am dat seama ca nu am chemat pe nimeni sa ma macheze si nici sa ma coafeze....:-SS dar peste coafura am sarit... am zis sa ma machez eu putin... si mi-am dat cu niste pudra pe fata, dar paream cam stearsa, asa ca am decis sa-mi fac conturul ochilor... si am luat un tush gri inchis...oarecum metalizat :)) si m-am mozolit la propriu pe buze si pe linga si in jurul ochilor =)) aratam de vise rele =)) si am zis sa ma retusez, sa mai sterg putin, dar s-a dus si pudra si aveam pete mai deschise la culoare din loc in loc, pe fata... Am trecut peste machiaj =)) la imbracat... imi pun rochia pe mine si constat ca este mototolita rau de tot si ma gindeam ca a mea mama mi-a promis un din ala de calcat, cu aburi, dar nu s-a tinut de promisiune.... si nici crinolina nu mi-o adusese din Suedia... dar merg mai departe... ma pregatesc de plecare... sa-mi pun ceva in posetuta...dar nu am posetuta, pt ca mama nu mi-a adus nici posetuta :-w ... de voal nu mai stiu ce am facut :)) dar la momentul ala cred ca nu mai conta =)) ...... si totusi nu eram panicata... simteam doar o oarecare dezamagire, dar eram fooaaarte calma... si ne-am dus si ne-am cununat... era tirziu si abia, abia ne-am urnit catre biserica... iar dupa cununie eram foarte, foarte fericita.... si i-am spus lui Doru, ca m-a facut cel mai fericit om din lume :D:x

Si asta a fost nunta mea "de vis" azinoapte =))=))=))=))=)) Sper ca v-ati amuzat si voi, ca eu m-am amuzat toata ziua amintindu-mi de el... adica de vis.... =))
Ii multumesc lui Dumnezeu ca nu am astfel de vise. Tu macar ai ras toata ziua, eu as fi fos foarte stresata de ideea ca poate asa se va intampla:wacko:

iony
16.02.2008, 10:48:05

6 & 7 = 108 nunti
13 & 14 = 76 nunti
20 & 21 = 99 nunti

noi cele de la sfarsitul lunii suntem cele mai putine=(( =((

Isis
16.02.2008, 12:51:33
Din pacate coșmarele pt. mine au devit realitate. se pare că pe 13 și 14 în galați nu vor fi cununii. am fost la 2 biserici și am primit același raspuns: au primit circulara de la preasfințitul Casian să nu se facă cununii. nu știu ce să fac sunt disperată. Aștept raspuns de la miresicile galatene de pe 13 și 14. :(( :(( :(( :(( :(( :(( :(( :(( :(( ^:)^ ^:)^ ^:)^

alinel
16.02.2008, 16:55:30
buna alinel

mai este ceva in martie si timp mai este pana la eveniment - 7 luni. bafta
Buna Alinus. Mersic mult pt informatie. Azi am fost pe Lipscani si pot sa spun ca nu m-a incantat nici o rochitza:-s . Am fost si in COCOR dar erau doar cateva, si la magazinul Victoria, tot asa cateva. Oricum pana in septembrie mai avem timp sa gasim rochitza. Insa, in pasajul Lipscani, unde au si invitatii foarte frumoase, este un magazin care face si la comanda rochitze..te duci cu modelul si se rezolva, dar nu mi-au spus cat costa, au zis ca pretul este in functie de modelul dorit, de material,etc.
Cam atat. Pupici si spor la pregatiri

Pisu
16.02.2008, 17:18:20
Din pacate coșmarele pt. mine au devit realitate. se pare că pe 13 și 14 în galați nu vor fi cununii. am fost la 2 biserici și am primit același raspuns: au primit circulara de la preasfințitul Casian să nu se facă cununii. nu știu ce să fac sunt disperată. Aștept raspuns de la miresicile galatene de pe 13 și 14. :(( :(( :(( :(( :(( :(( :(( :(( :(( ^:)^ ^:)^ ^:)^
Acum eu nu am fost niciodata in Galati, asa ca nu stiu cite biserici sint acolo, dar eu le-as lua pe TOATE la rind si in caz ca nu as gasi un preot care sa accepte sa ma cunune, m-as duce chiar si pe linga Galati... Eu eram atit de disperata cind am auzit ca e sarbatoare atunci si ca nu se fac nunti, incit eram in stare sa ma cunun si in afara Bucurestiului daca acolo as fi gasit preot care sa ma cunune. Din fericire am gasit... Asa ca du-te si intreaba peste tot... si in cel mai rau caz, se poate obtine dispensa ;-) Asa ca nu dispera....

augusta
16.02.2008, 18:47:41
Buna seara doamnelor, nu am mai dat pe aici demult, dar o sa recuperez eu.....vad ca suntem destule miresici de septembrie 2008......astept noutati si va pup.Cine stie ceva de verighete cumparate din Italia?Ceva firme sau ........preturi.

georgik
16.02.2008, 18:50:53
Buna Alinus. Mersic mult pt informatie. Azi am fost pe Lipscani si pot sa spun ca nu m-a incantat nici o rochitza:-s . Am fost si in COCOR dar erau doar cateva, si la magazinul Victoria, tot asa cateva. Oricum pana in septembrie mai avem timp sa gasim rochitza. Insa, in pasajul Lipscani, unde au si invitatii foarte frumoase, este un magazin care face si la comanda rochitze..te duci cu modelul si se rezolva, dar nu mi-au spus cat costa, au zis ca pretul este in functie de modelul dorit, de material,etc.

referitor la magazinu de rochii de mireasa din pasaj....

eu am incercat sa probez la targ ceva de la ei si m-a intrebat de 10 ori dc chiar vreau, dc singur vreau, totusi chiar vreau???? :-&

cum te imbracai cu rochita.....aceeasi persoana te lauda pana nu mai putea ca sa o iei :-&

tot despre cei de acolo.....citeste o parere aici, nu e a mea....

http://www.miresici.ro/showthread.php?t=773&page=15

sper ca nu te-am dezamagit

spor la cautari si ai multa grija

multe rochite par neatractive pe manechin, doar ca pe tine arata divin.

Probeaza pana gasesti ceea ce cauti!

Bafta!

Isis
16.02.2008, 20:40:54
Acum eu nu am fost niciodata in Galati, asa ca nu stiu cite biserici sint acolo, dar eu le-as lua pe TOATE la rind si in caz ca nu as gasi un preot care sa accepte sa ma cunune, m-as duce chiar si pe linga Galati... Eu eram atit de disperata cind am auzit ca e sarbatoare atunci si ca nu se fac nunti, incit eram in stare sa ma cunun si in afara Bucurestiului daca acolo as fi gasit preot care sa ma cunune. Din fericire am gasit... Asa ca du-te si intreaba peste tot... si in cel mai rau caz, se poate obtine dispensa ;-) Asa ca nu dispera....
Bineînțeles că voi merge la roate bisericile. nu mă las așa ușor

alinel
16.02.2008, 21:41:11
referitor la magazinu de rochii de mireasa din pasaj....

eu am incercat sa probez la targ ceva de la ei si m-a intrebat de 10 ori dc chiar vreau, dc singur vreau, totusi chiar vreau???? :-&

cum te imbracai cu rochita.....aceeasi persoana te lauda pana nu mai putea ca sa o iei :-&

tot despre cei de acolo.....citeste o parere aici, nu e a mea....

http://www.miresici.ro/showthread.php?t=773&page=15

sper ca nu te-am dezamagit

spor la cautari si ai multa grija

multe rochite par neatractive pe manechin, doar ca pe tine arata divin.

Probeaza pana gasesti ceea ce cauti!

Bafta!

Iti multumesc tare mult Georgik, o sa deschid bine ochii. O sa incep sa probez cat mai multe rochitze, sa vad totusi cu ce imi sta cel mai bine, si poate o sa-mi placa si alt model, nu doar cel la care visez si inca nu am gasit. Multumesc mult si spor la pregatiri si tie:x :x :x

georgik
16.02.2008, 21:51:06
Iti multumesc tare mult Georgik, o sa deschid bine ochii. O sa incep sa probez cat mai multe rochitze, sa vad totusi cu ce imi sta cel mai bine, si poate o sa-mi placa si alt model, nu doar cel la care visez si inca nu am gasit. Multumesc mult si spor la pregatiri si tie:x :x :x

tu la ce model visezi?

ca la cate am vazut....poate te ajut cu o idee macar

alinel
16.02.2008, 22:15:29
tu la ce model visezi?

ca la cate am vazut....poate te ajut cu o idee macar

Hai ca atasez o poza sa vezi ce caut.

saphir
16.02.2008, 23:26:11
Eu visez la 2 rochite, cea dea doua pentru restaurant.

alinus30
17.02.2008, 00:38:03

buna alinel,

uite eu am gasit la mirandi multa intelegere pt fitele mele, in fine doar prin mail si telefon deocamdata... dar au modele frumoase pt toate gusturile si sunt si receptive la nevoile tale; preturile sunt intre 15-27 mil parca.
mai este pe lipscani casa rochiilor de mireasa, o prietena spune ca acolo sunt iar multe modele faine. vezi site-urile lor si bafta multa.

alinel
17.02.2008, 12:19:24
buna alinel,

uite eu am gasit la mirandi multa intelegere pt fitele mele, in fine doar prin mail si telefon deocamdata... dar au modele frumoase pt toate gusturile si sunt si receptive la nevoile tale; preturile sunt intre 15-27 mil parca.
mai este pe lipscani casa rochiilor de mireasa, o prietena spune ca acolo sunt iar multe modele faine. vezi site-urile lor si bafta multa.

Multumesc mult Alinus30:) . O sa mai fac o vizita peste 2 saptamani pe lipscanu, poate totusi vad ceva ce sa ma incante. Cat despre mirandi, o sa caut si acolo, poate au ceva si pt mine. Multumesc mult si spor la pregatiri:*

annutza84
17.02.2008, 14:49:05
buna fetelor!!!!!! eu sunt fericita ! am scapat de problema marturiilor ,acuma ramanand sa ma ocup de rochie. am fost ieri in europa si mi-am cumparat organza bleu sa-mi fac eu marturiile cum vreau si am gasit si pt fundite si niste trandafirasi albi si niste pietricele colorate (ca nu vreau sa pun bomboane), prin iulie o sa ma apuc sa le confectionez si atunci o sa va arat poze.
poate va intrebati de ce mi le fac eu, pai eu vreau sa lef ac mai mari decat cele gata facute care au diametru de 25cm si vreau sa le fac niste aplicatii cu perlute si cu cate un trandafiras, ca nu am gasit nicaieri ce mi-am propus. am cautat vineri prin unirea, cocoru si greu mi-am gasit o bluza de ocazie ca saptamana viitoare ma duc la un botez si cred ca pt cununia civila imi voi face tot pe comanda la fel si rochita de mireasa.

am citit ultimele mesaje si am vazut ca sunt cam in urma, eu nu am decat restaurantul, formatia, biserica, marturiile si firma de organizare (cu care nu am vorbit inca :-?). acum realizez ca mai am multeeeeeeeeeeeeeee !!!!!!!!!!! mai e timp, nu?!

Brone
17.02.2008, 15:06:12
buna fetelor!!!!!! eu sunt fericita ! am scapat de problema marturiilor ,acuma ramanand sa ma ocup de rochie. am fost ieri in europa si mi-am cumparat organza bleu sa-mi fac eu marturiile cum vreau si am gasit si pt fundite si niste trandafirasi albi si niste pietricele colorate (ca nu vreau sa pun bomboane), prin iulie o sa ma apuc sa le confectionez si atunci o sa va arat poze.
poate va intrebati de ce mi le fac eu, pai eu vreau sa lef ac mai mari decat cele gata facute care au diametru de 25cm si vreau sa le fac niste aplicatii cu perlute si cu cate un trandafiras, ca nu am gasit nicaieri ce mi-am propus. am cautat vineri prin unirea, cocoru si greu mi-am gasit o bluza de ocazie ca saptamana viitoare ma duc la un botez si cred ca pt cununia civila imi voi face tot pe comanda la fel si rochita de mireasa.

am citit ultimele mesaje si am vazut ca sunt cam in urma, eu nu am decat restaurantul, formatia, biserica, marturiile si firma de organizare (cu care nu am vorbit inca :-?). acum realizez ca mai am multeeeeeeeeeeeeeee !!!!!!!!!!! mai e timp, nu?!

Unde anume in Europa se gasesc diverse pt nunta?? Ma intereseaza material pt rochia de mireasa in primul rand.

Mai este timp sa rezolvi ce a mai ramas dar cel mai bine este sa le faci treptat shi pe rand sa nu imtz cheltuielile f mult shi sa scapi din timp de grija :*
Bafta

genoveva_1984
17.02.2008, 18:23:31
Ne-au sosit si noua verighetele. O sa incerc sa pun ceva poze, dar nu stiu cat de bine se vad. Oricum, eu sunt tare incantata de ele... In plus, am mai vorbit pentru fantana de ciocolata si am facut rezervare. Inca mai am probleme cu invitatiile ( nu gasesc nimic sa-mi placa) si cu firma de decoratiuni ( nu gasesc nicaieri huse aurii, numai crem). Mai caut....

Pisu
17.02.2008, 19:00:26
Ne-au sosit si noua verighetele. O sa incerc sa pun ceva poze, dar nu stiu cat de bine se vad. Oricum, eu sunt tare incantata de ele... In plus, am mai vorbit pentru fantana de ciocolata si am facut rezervare. Inca mai am probleme cu invitatiile ( nu gasesc nimic sa-mi placa) si cu firma de decoratiuni ( nu gasesc nicaieri huse aurii, numai crem). Mai caut....
Mie cred ca-mi plac :)) Spun asa, ca nu se vad f bine, dar asa cum le vad imi plac foarte mult! Sa le purtati sanatosi, fericiti si indragostiti!!!!!:*

genoveva_1984
17.02.2008, 20:01:26
Mie cred ca-mi plac :)) Spun asa, ca nu se vad f bine, dar asa cum le vad imi plac foarte mult! Sa le purtati sanatosi, fericiti si indragostiti!!!!!:*

Multumesc tare mult, la fel va doresc si voua. Intr-adevar, nu se vad foarte bine...din pacate. Eu sunt tare incantata de ele si ma tot uit la ele...de cateva ori pe zi, le tot probez.... Pentru unii poate parea o copilarie, dar pentru mine e o incantare sa imi planific pas cu pas nunta; fiecare achizitie noua ma emotioneaza tot mai tare, pentru ca stiu ca ma aduce tot mai aproape de nunta mea de vis. Uneori, le mai povestesc colegelor de planurile mele ( toate sunt deja castorite) si ma privesc uimite: nu inteleg de ce atatea planuri si atatea "mofturi" ( cum le spun ele). Cateodata ma intristez cand lumea nu-mi intelege entuziasmul, dar eu oricum merg mai departe si sunt hotarata sa fac tot ceea ce am visat pentru nunta noastra...

iony
17.02.2008, 22:06:09
Multumesc tare mult, la fel va doresc si voua. Intr-adevar, nu se vad foarte bine...din pacate. Eu sunt tare incantata de ele si ma tot uit la ele...de cateva ori pe zi, le tot probez.... Pentru unii poate parea o copilarie, dar pentru mine e o incantare sa imi planific pas cu pas nunta; fiecare achizitie noua ma emotioneaza tot mai tare, pentru ca stiu ca ma aduce tot mai aproape de nunta mea de vis. Uneori, le mai povestesc colegelor de planurile mele ( toate sunt deja castorite) si ma privesc uimite: nu inteleg de ce atatea planuri si atatea "mofturi" ( cum le spun ele). Cateodata ma intristez cand lumea nu-mi intelege entuziasmul, dar eu oricum merg mai departe si sunt hotarata sa fac tot ceea ce am visat pentru nunta noastra...

sa purtati sanatosi verighetele si sa va aduca multa fericire!! cat despre entuziasm.....si eu sunt la fel ca tine si e normal ca cineva care a trecut prin asa ceva sa nu mai fie atat de incantat. continua sa faci ceea ce iti doresti pt ca nunta sa fie cea pe care ti-ai dorit-o. pupici:*:* :*

annutza84
17.02.2008, 22:18:54
si eu abia astept partea cu verighetele, cred ca o sa le fac cat mai tarziu posibil ca parca vad ca mi se "lipeste" de deget.

material pentru rochii din europa gasesti in SAM, la intrare in europa, e pe partea dreapta si gasesti orice, si dc iei mai mult material scade si pretul.

pupici multi si o saptamana noua cat mai buna !!!!

Pisu
17.02.2008, 22:47:20
Ooofff... de atitudinea asta am mai tot scris si eu ca m-am tot lovit si mi-a stricat multe zile.... dar ma surprinde cind spui ca vine din partea unor femei deja casatorite.... Hmmm... noi sa fim sanatoase si sa ne bucuram, ca la urma urmei pt noi le facem in primul si in primul rind!!!! Si eu simt aceeasi bucurie si entuziasm, sa stii, cu fiecare chichitza rezolvata sau achizitionata... La verighete nu ma mai pot uita zilnic, pt ca sint acasa, dar cit le-am avut la indemina.... ;)) Asa ca tot inainte cu entuziasmul!!!!! <:-P <:-P <:-P <:-P <:-P

Brone
17.02.2008, 23:22:27
Ia te uite ce am la semnatura =)) =)) =))

Pisu
17.02.2008, 23:25:59
Ia te uite ce am la semnatura =)) =)) =))
Mie mi-a fost lene sa-l pun in semnatura =))=))=)) ABIA ASTEPT!!!!!!!! >:D< >:D< >:D< >:D< >:D< :* :* :* :* :*

Brone
17.02.2008, 23:34:07
Mie mi-a fost lene sa-l pun in semnatura =))=))=)) ABIA ASTEPT!!!!!!!! >:D< >:D< >:D< >:D< >:D< :* :* :* :* :*

Pai pt ce's pretenii? Sa ajute la nevoie (in cazul de fatza la lene) =)))

gabriyella27
18.02.2008, 09:42:16

mai grav e ca exista unele cupluri care au anul asta si sunt la fel de pasivi ca si cei care au trecut deja prin asa ceva

eu una consider ca daca nu m-as implica in pregatiri nu as putea sa ma bucur cu adevarat de rezultatul final, si anume de nunta mea de vis

cred ca fiecare dintre noi are dreptul sa viseze si sa organizeze totul exact asa cum isi doreste

e asa placut sa te poti bucura de fiecare lucru pe care il faci legat de organizarea nunti tale........>:D<

flori2105
18.02.2008, 13:25:02
Am reusit sa fac si eu o poza mai clara cu verighetele noastre

oana99
18.02.2008, 13:39:06

Foarte frumoase!Sa va aduca numai fericire si bucurii!!!:*

flori2105
18.02.2008, 13:40:41
Foarte frumoase!Sa va aduca numai fericire si bucurii!!!:*
Multumim! La fel si voua si tuturor miresicilor:* :* :*

iony
18.02.2008, 14:02:34

foarte frumoase:x :x :x sa le purtati sanatosi si sa va aduca multa fericire, bucurii si intelegere!!!

anlya_426
18.02.2008, 14:06:04

sa le purtati cu multa placere....cat despre pareri "binevoitoare"..trateaza-le cu indiferenta si tine-o tot asa cu pregatirile.....

anlya_426
18.02.2008, 14:08:25
Multumim! La fel si voua si tuturor miresicilor:* :* :*

sa le purtati cu multa placere.........>:D<>:D<>:D<

sweetheart
18.02.2008, 15:04:25
Miresicile mele drage vreau sa va spun ca am inceput treptat-treptat sa facem cate ceva pentru nunta noastra de vis, asa pas cu pas am fost si am vorbit la biserica cu preotul, am dat avans pentru filmat si poze, am vorbit cu lautarii care canta pe drum de la mire la mireasa. Saptamana asta sper sa reusim sa vorbit pentru muzica si cu DJ-ul si sa comandam verighetele.

iony
18.02.2008, 15:09:59
Miresicile mele drage vreau sa va spun ca am inceput treptat-treptat sa facem cate ceva pentru nunta noastra de vis, asa pas cu pas am fost si am vorbit la biserica cu preotul, am dat avans pentru filmat si poze, am vorbit cu lautarii care canta pe drum de la mire la mireasa. Saptamana asta sper sa reusim sa vorbit pentru muzica si cu DJ-ul si sa comandam verighetele.

felicitari <:-P <:-P <:-P si mult spor in continuare!!!

Pisu
18.02.2008, 15:42:15
Foarte frumoase sint!!!!

georgiana_urziceni
18.02.2008, 16:25:04
Si eu tot pe 13.09.2008! Nu cred deloc deloc in superstitii!!!

Am ales deja restaurantul si l-am si arvonit! Sunt asa happy!!!

Faza e ca ei nu au muzica, asa ca tre sa cautam muzica. Ma poate ajuta cineva cu nr de la Univers din Mizil sau Dan Ciotoi si Generic?
Alte formatii super pentru o data de "treispe' " ?
la universul din mizil am sunat si eu dar sunt ocupati tot anul 2008...bafta si mai vreau sa va zic ca am arvunit restaurantul , formatia si am luat verighetele ...ce nu avem deocamdata ...nasi !!! dar sper sa merite asteptarea asta pt ei ! restul problemelor le consider mai marunte si mai e timp . bafta tuturor !

alinel
18.02.2008, 17:39:45

Sa le purtati fericiti si sa aveti parte de multa iubire si intelegere:* :* :*

flori2105
18.02.2008, 17:49:36
Multumesc tuturor!Sa dea D-zeu sa avem cu toate o nunta asa cum ne dorim si o viata fericita ca in povesti

Yonika
18.02.2008, 19:14:40
Fetelor, am cam ramas in urma de vineri si pana acum. Hai sa incep sa scriu si eu si sa va prind din urma.
Am fost iar la Iasi in week-end, am dat sa spun, intr-un fel c-da de rochie, adik am lasat poza cu modelul care il vreau eu la o casa de moda din Iasi si inearca acea d-na, care a fost f draguta cu mine, sa imi faca rochia pana pe 01 martie cand e targ de nunti la Iasi. Si mi-a zis, ca daca nu ma avantajeaza modelul, nu ma obliga sa o cumpar.
Am mai fost la rest si am dat restul de bani care trebuia dat ca avans (20 mil-avansul total), am mai fost la biserica si am mai vb cu preotul de taxa de la biserica care e doar 100 lei si a zis ca normal ar trebui platita de nas, si ca acea taxa se va plati dupa nunta, am fixat ora, si de acum sa mergem la acele ore de pregatire (care se fac la catolici - apropo, daca are cineva vreun filmulet cu o cununie religioasa de la catolici, vreau si eu sa vad - cina ma poate ajuta[-o< ).
Si cam asta am facut noi la Iasi acum in Week-end.
Acum astept cu nerabdare sa se faca 1 martie sa merg iar la Iasi sa imi vad cu ochii mei rochia;;) <:-P .

Yonika
18.02.2008, 19:19:51
Am uitat: ne-am cumparat si marturiile, adica materialul si niste trandafirasi si ii facem noi. Ma gandeam sa nu le umplu cu bomboane ca alea se vor manca, si sa cumpar niste inimioare de sticla sa pun, acum nu stiu, sa pun una, sa pun 2...3 parca mi se par cam multe, ca am vazut ceva intr-un magazin si daca as pune 3 parca ar fi cam multe, ca erau ceva mai maricele (nu f mari). Pe marturii am dat 0,75 lei pe o foita din aia de organza si 0,25 lei pe un fir de trandafir. Noi vom avea cam 80 de invitati, dar am luat 90 de marturii.
Atasez ceva poze.

Yonika
18.02.2008, 19:24:09
Am resusit sa fac poze ceva mai clare cu verighete noastre. Nu se inteleg asa bine, ca ori bate prea tare blitul in ele ori e fara blitz si sunt ceva mai inchise, dar ma repet: sunt din aur galben si deasupra sunt din aur alb, are marginile pe galben si pe 90% din suprafata de deasupra au aur alb.
va atasez pozici si cu inelul meu de logodna!

saphir
18.02.2008, 19:35:48
...Foarte frumoase verighetele imi poti spune si mie de unde sunt cumparate?
Din Romania?

flori2105
18.02.2008, 19:50:50
Am resusit sa fac poze ceva mai clare cu verighete noastre. Nu se inteleg asa bine, ca ori bate prea tare blitul in ele ori e fara blitz si sunt ceva mai inchise, dar ma repet: sunt din aur galben si deasupra sunt din aur alb, are marginile pe galben si pe 90% din suprafata de deasupra au aur alb.
Foarte frumoase!Sa le purtati cel putin 100 de ani de acum incolo

gabriyella27
18.02.2008, 20:37:12

atat verighetele cat si marturiile sunt foarte frumoase

sa le stapaniti sanatosi si fericiti

gabriyella27
18.02.2008, 20:39:02

sunt foarte frumoase
sa le purtati sanatosi

iony
18.02.2008, 20:55:49

felicitari pt toate>:D< >:D< !!! ne-ai prins din urma cu pregatirile;-) !! mult succes in continuare!! superbe verighetele=D> =D>

alinel
18.02.2008, 21:06:18
Buna Yonika! Foarte frumoase verighetele si inelul de logodna. Sa le purtati fericiti si sa va iubiti mult, mult mult de tot. :* :* :*

OnutzaD
18.02.2008, 21:56:41

Foarte fumoase. Sa va aduca multa fericire. Si inelusul de logodna este foarte frumos. Si noi vrem sa ne dam comanda de verighete.

GUINEVERE
19.02.2008, 09:58:57

SUPERBE VERIGHETELE!!! SA LE PURTATI IN ARMONIE CAT MAI MULT TIMP!! :* :* :*

Pisu
19.02.2008, 11:20:35
Sint foarte frumoase!!! Mi se par un pic cam latutze (doar pt gustul meu) dar modelul este superb!!!! Sa le purtati fericiti zeci de ani de acum in colo!!!

sugarlips
19.02.2008, 11:53:27
Fetelor, am cam ramas in urma de vineri si pana acum. Hai sa incep sa scriu si eu si sa va prind din urma.
Am fost iar la Iasi in week-end, am dat sa spun, intr-un fel c-da de rochie, adik am lasat poza cu modelul care il vreau eu la o casa de moda din Iasi si inearca acea d-na, care a fost f draguta cu mine, sa imi faca rochia pana pe 01 martie cand e targ de nunti la Iasi. Si mi-a zis, ca daca nu ma avantajeaza modelul, nu ma obliga sa o cumpar.
Am mai fost la rest si am dat restul de bani care trebuia dat ca avans (20 mil-avansul total), am mai fost la biserica si am mai vb cu preotul de taxa de la biserica care e doar 100 lei si a zis ca normal ar trebui platita de nas, si ca acea taxa se va plati dupa nunta, am fixat ora, si de acum sa mergem la acele ore de pregatire (care se fac la catolici - apropo, daca are cineva vreun filmulet cu o cununie religioasa de la catolici, vreau si eu sa vad - cina ma poate ajuta[-o< ).
Si cam asta am facut noi la Iasi acum in Week-end.
Acum astept cu nerabdare sa se faca 1 martie sa merg iar la Iasi sa imi vad cu ochii mei rochia;;) <:-P .

si eu fac la catolici si noua ne-a zis ca inainte de nunta cu o zi o sa facem o repetitie..adica care unde sta ce zice etc...mi se pare super ..asa macar o sa stiu la ce sa ma astept..a si ne-a mai zis ca dureaza doar 30 de minute slujba...<:-P

imi plac tare mult verighetele voastre....noi inca nu avem:((

Yonika
19.02.2008, 13:47:18
...Foarte frumoase verighetele imi poti spune si mie de unde sunt cumparate?
Din Romania?
Merci!>:D< Verighete le-am cumparat dintr-un magazin din Bacau si am dat in jur de 450 lei pe ele; am prins inca cu pretul mai scazut la gramul de aur, cu 69 lei/gram.

Yonika
19.02.2008, 13:54:11
si eu fac la catolici si noua ne-a zis ca inainte de nunta cu o zi o sa facem o repetitie..adica care unde sta ce zice etc...mi se pare super ..asa macar o sa stiu la ce sa ma astept..a si ne-a mai zis ca dureaza doar 30 de minute slujba...<:-P

imi plac tare mult verighetele voastre....noi inca nu avem:((
Din ce stiu eu, se face un fel de pregatire inainte, dar care va tine cateva saptamani (la Iasi ne-au spus ca va tine cam o luna, la Bacau cam 7 saptamani) timp in care cica tre sa inveti nu stiu ce rugaciuni, se vb cu fiecare in parte despre casatorie, poate ca mai spre sfarsit se va spune si ce va spune fiecare si cum va sta, asta nu stiu. Noi vom merge duminica asta sa vb aici in Bacau sa ne trecem pe o lista pt pregatire, sa nu se ocupe locurile. Iar slujba, depinde cum o faceti. daca va fi in timpul slujbei, o data cu toata comunitatea, va tine 50 de minute, sau poate ceva mai mult, adik cat tine la ei o slujba; daca veti face cununia religioasa dupa slujba sau inainte, cica nu vi se va citi liturghia si va tine mai putin. Acum depinde cum vreti voi. Noi am decis pana la urma sa facem in timpul slujbei si sa fim numai noi at in biserica, sa nu mai fie o alta nunta (ca la catotici se pot face in timpul slujbei mai multe cununii o data, adica mai multe nunti o data) Imi doresc f mult sa prind o nunta si sa vad si eu cum e la catolici o cununie religioasa - am inteles ca e super.

Yonika
19.02.2008, 13:58:23
Sint foarte frumoase!!! Mi se par un pic cam latutze (doar pt gustul meu) dar modelul este superb!!!! Sa le purtati fericiti zeci de ani de acum in colo!!!
Multumesc Raluca pt urari! Verighete nu sunt prea late. Am probat multe modele, si mai late ca ale ns, si mai inguste, astea erau perfecte si pt degetutzul meu si pt degetutzul lui iuby. Poate ca asta e si motivul pt care nu am dat comanda pe internet de verighete, ca sa vedem cum vine pe mana fiecaruia. Ale ns ne vin perfect. Eu le-as fi vrut ceva mai grosute, dar cum ne-a placut modelul, am zis ca astea sunt "ale noastre" si le-am luat pe loc. De fapt cam tot ce am facut pt nunta, am facut fara prea multe cautari, incepand de la resturant, unde am mers direct acolo si acolo am si ramas, si cu toate celelalte. Cu firma de decoratiuni mai avem ceva de lucru, dar sper ca la 1 martie sa terminam si cu acest aspect.

pufulica
19.02.2008, 14:01:30
Buna tuturor
Si eu sunt miresica de septembrie (cu toate ca toata viata am vrut sa ma marit in mai sau iulie).
Eu stau destul de bine cu pregatirile, mai am de vb doar cu agentia si de vazut cum sta treaba cu marturiile... Insa ma gandeam, in loc de marturii, nu as putea lua niste mici cadouri pt invitati? Si daca as lua cadouri, ce anume sa fie? Ca tb sa fie niste chestii destul de mici si generale... Aveti vreo idee?

pufulica
19.02.2008, 14:02:48
V-ati uitat vreodata pe wikipedia sa vedeti ce s-a intamplat intamplat in ziua nuntii voastre? De ex, pe 27 sept au murit 2 papi in trecut :))

Yonika
19.02.2008, 14:03:52
Va multumesc pt urari fetelor: GUINEVERE, OnutzaD, Alinel, Iony, Flory2105, Gabriyella27! >:D< :*

Yonika
19.02.2008, 14:07:26
Buna tuturor
Si eu sunt miresica de septembrie (cu toate ca toata viata am sa ma marit in mai sau iulie).
Eu stau destul de bine cu pregatirile, mai am de vb doar cu agentia si de vazut cum sta treaba cu marturiile... Insa ma gandeam, in loc de marturii, nu as putea lua niste mici cadouri pt invitati? Si daca as lua cadouri, ce anume sa fie? Ca tb sa fie niste chestii destul de mici si generale... Aveti vreo idee?
Bine ai venit printre noi.>:D< Ai sa vezi ca si in septembrie va fi f frumos, mai ales ca e luna noastra, a miresicilor de toamna, primele miresici de toamna - septembrie. :)
Cat despre marturii, ai putea sa le dai cate un breloc cu poza vs, si pe spate cu data nuntii, sau o rama foto mica cu poza vs, sau au mai fost miresici care au dat cate o sticla de vin si in loc de eticheta, au pus poza lor si data nuntii. varinate ar fi multe.
Bafta la pregatirile care ti-au mai ramas.

pufulica
19.02.2008, 14:28:51
Da, dragutze idei. Ne-am mai gandit la aparate foto de unica folosinta, sa faca toata lumea poze la nunta, dar pana la urma am renuntat, ca oricum o sa aiba aproape toti aparate. Daca va mai vin idei... sunt pe aici .

Mercicutz

Yonika
19.02.2008, 14:43:59
Mai vezi la topicul general de marturii, la accesorii pt nunta si ai acolo si marturii si mai vezi acolo si alte idei.

iony
19.02.2008, 15:16:47
V-ati uitat vreodata pe wikipedia sa vedeti ce s-a intamplat intamplat in ziua nuntii voastre? De ex, pe 27 sept au murit 2 papi in trecut :))

n-am avut curiozitatea asta. dar cred ca sa intru si eu sa vad;;) ;;)

pufulica
19.02.2008, 16:29:08
Iony, si tu ai nunta tot pe 27 sept. 08?
uite ce zi minunata ne-am ales... http://ro.wikipedia.org/wiki/27_septembrie

iony
19.02.2008, 16:58:38
Iony, si tu ai nunta tot pe 27 sept. 08?
uite ce zi minunata ne-am ales... http://ro.wikipedia.org/wiki/27_septembrie

da. si dupa cum observ in ac zi se sarbatoreste ziua mondiala a turismului iar noua ne place foarte mult sa calatorim:)) :)) :)) :)) astfel am gasit explicatia=)) =)) =)) =))

mirunica
19.02.2008, 17:10:57
pentru 13 ce spune? la mine nu se incarca pagina :(

adinelu
19.02.2008, 17:18:02
Fetelor voi ati vb deja la biserica?Eu una nu prea gasesc timp si de aceea cand am fost la cea pe care mi'o doream(gradina icoanei) am gasit decat de la ora 14 :O oare asa o fi la toate bisericile?

florentina10
19.02.2008, 17:40:39
Fetelor voi ati vb deja la biserica?Eu una nu prea gasesc timp si de aceea cand am fost la cea pe care mi'o doream(gradina icoanei) am gasit decat de la ora 14 :O oare asa o fi la toate bisericile?
SI EU AM LASAT BISERICA LA URMA SI ACUM CITIND PE AICI AM RAMAS SURPRINSA SA CONSTAT CA DEJA S-AU OCUPAT APROAPE TOATE ORELE, POATE RAMAN FARA BISERICA.;)) TREBUIE MERS URGENT.......:*