PDA

Versiunea completa : Miresici SEPTEMBRIE 2008

Pagini : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29

annutza84
19.02.2008, 17:59:40
pe 13 sept cica e ziua POMPIERILOR <:-P
o sa-i chem la nunta mea sa racoreasca musafirii care se vor incinge de atata dansat (asa visez eu o:-)) !!!!!!!!!!!

gabriyella27
19.02.2008, 19:55:54
Iony, si tu ai nunta tot pe 27 sept. 08?
uite ce zi minunata ne-am ales... http://ro.wikipedia.org/wiki/27_septembrie

suntem mai multe pe 27

si sunt sigura ca indifernt de evenimentele care s-au intamplat in trecut cel mai important eveniment petrecut pe aceasta data, pentru fiecare dintre noi, va fi cel de anul acesta

ana5maria
19.02.2008, 20:00:04
buna seara fetelor, spre rusinea mea nu am mai trecutdemult pe aici,am o mare problema, nici eu nici miresoiul meu nu stim cum sa facem cu pozele, sa le facem inainte sau dupa biserica,avem de ales intre orele 17 si 19,nu stiu ce sa fac,ma ajutati, plz plz plz^:)^

Isis
19.02.2008, 20:06:14
Salutare miresici. stiam că pe 13 e ziua pompierilor iubi al meu e pompier. Dar eu am încontinuare probleme cu biserica, am fost la peste 20 de biserici din galati unde preoții m-au refuzat zicând că pe 13 nu fac cununii că e ajun de praznic împărătesc. fac un apel la miresicile de pe 13, voi cum ați reușit să rezolvați această problemă?
Pt. cele care și-au achiziționat verighetele să le purtați 100 de ani și să vă aducă multă fericire.:(( :(( :(( :(( :(( :(( :(( :(( :((

georgik
19.02.2008, 20:37:54
buna seara fetelor, spre rusinea mea nu am mai trecutdemult pe aici,am o mare problema, nici eu nici miresoiul meu nu stim cum sa facem cu pozele, sa le facem inainte sau dupa biserica,avem de ales intre orele 17 si 19,nu stiu ce sa fac,ma ajutati, plz plz plz^:)^

noi facem pozele inainte de biserica si de la biserica plecam direct la restaurant.

biserica e langa mine, am programat la 17 biserica, slujba tine o ora

o sa fie cam asa: dupa civila, venim acasa, gatit, imbracat si ce mai trebuie

vine mirele, plecam la poze in parc, venim acasa si imi rupe turta, plecam la biserica si apoi direct la restaurant (la 7 seara suntem sigur la restaurant)

sper sa te ajute

depinde acum si ce distante ai intre locatii

bafta si spor la pregatiri

ana5maria
19.02.2008, 20:42:00
noi facem pozele inainte de biserica si de la biserica plecam direct la restaurant.

biserica e langa mine, am programat la 17 biserica, slujba tine o ora

o sa fie cam asa: dupa civila, venim acasa, gatit, imbracat si ce mai trebuie

vine mirele, plecam la poze in parc, venim acasa si imi rupe turta, plecam la biserica si apoi direct la restaurant (la 7 seara suntem sigur la restaurant)

sper sa te ajute

depinde acum si ce distante ai intre locatii

bafta si spor la pregatiri

cam la asa ceva ne-am gandit si noi,numai ca in drum spre biserica este si parcul in care am face poze, deci am face pozele dupa ce imi va rupe turta, apoi de la poze la biserica si la restauranr pe la 20-20.30, oare e prea tarziu(avem nunta sambata)

Pisu
19.02.2008, 20:58:01
Noi facem poze intre civila si biserica.... Biserica am pus-o la 18:00...

georgik
19.02.2008, 20:58:20
cam la asa ceva ne-am gandit si noi,numai ca in drum spre biserica este si parcul in care am face poze, deci am face pozele dupa ce imi va rupe turta, apoi de la poze la biserica si la restauranr pe la 20-20.30, oare e prea tarziu(avem nunta sambata)

vb cu cei de la restaurant dc e tarziu sa veniti la 8 , 8 juma

noua ne-a zis ca e bine sa fim la 7 neaparat ca sa aiba ei timp intre felurile de mancare si sa nu le ridice prea repede

sa aiba omu timp sa manance

depinde acum si cati oameni vin acasa la tine ca sa nu te cari cu toti prin parc la poze si dupa la biserica

pana la urma e ziua ta si faci cum crezi tu ca e bine

oricum nu vor fi toti 100% multumiti orice ai face!

Pisu
19.02.2008, 21:00:38
Salutare miresici. stiam că pe 13 e ziua pompierilor iubi al meu e pompier. Dar eu am încontinuare probleme cu biserica, am fost la peste 20 de biserici din galati unde preoții m-au refuzat zicând că pe 13 nu fac cununii că e ajun de praznic împărătesc. fac un apel la miresicile de pe 13, voi cum ați reușit să rezolvați această problemă?
Pt. cele care și-au achiziționat verighetele să le purtați 100 de ani și să vă aducă multă fericire.:(( :(( :(( :(( :(( :(( :(( :(( :((
In Bucuresti se pare ca sint multi preoti.... Pe linga Galati nu poti face? Nu poti incerca? Daca nu, ti-am spus: se poate obtine derogare sau cum naiba se cheama... Stiu eu pe cineva care a obtinut pt data de 14, care e si mai nasol... o s-o-ntreb cum a facut si iti spun... Dar incearca si pe linga Galati... Eu m-as fi dus si la Brasov sa fac daca era nevoie :))

ana5maria
19.02.2008, 21:12:58
Noi facem poze intre civila si biserica.... Biserica am pus-o la 18:00...

initial asa am vrut si eu,dar iubi nu vrea sa fiu imbracata in rochia de mireasa la civila >:/ >:/ >:/ am tras o certa zdravana si pana la urma am cedat eu in favoarea lui, dar las ca vine si randul meu http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/00020077.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&ref=10)

ana5maria
19.02.2008, 21:15:05
vb cu cei de la restaurant dc e tarziu sa veniti la 8 , 8 juma

noua ne-a zis ca e bine sa fim la 7 neaparat ca sa aiba ei timp intre felurile de mancare si sa nu le ridice prea repede

sa aiba omu timp sa manance

depinde acum si cati oameni vin acasa la tine ca sa nu te cari cu toti prin parc la poze si dupa la biserica

pana la urma e ziua ta si faci cum crezi tu ca e bine

oricum nu vor fi toti 100% multumiti orice ai face!

da,ai dreptate nu poti multumi pe nimeni in totalitate, acasa vor veni doar rudele apropiate, apoi la biserica si restul de invitati care vor dori sa asiste la cununia religiasa, si la restaurant restul,,,, greu cu nunta asta (:|

Pisu
19.02.2008, 21:28:07
initial asa am vrut si eu,dar iubi nu vrea sa fiu imbracata in rochia de mireasa la civila >:/ >:/ >:/ am tras o certa zdravana si pana la urma am cedat eu in favoarea lui, dar las ca vine si randul meu http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/00020077.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&ref=10)
Pai cine a pomenit de mireasa la civila? Ca nici eu nu vreau si nu o sa ma duc mireasa la civila, dar punem civila pe la un 11:30 sa zic... ne ducem acasa, ne gatim, facem poze si apoi mergem la biserica....;-)

ana5maria
19.02.2008, 21:34:00
Pai cine a pomenit de mireasa la civila? Ca nici eu nu vreau si nu o sa ma duc mireasa la civila, dar punem civila pe la un 11:30 sa zic... ne ducem acasa, ne gatim, facem poze si apoi mergem la biserica....;-)

eu intelesesem altfel, si tineti traditia (sa vina sa te ia de acsa cu nasii?)?
eu ma gandeam asa, dimineata civila, apoi vom merge pana la restaurant sa ducem aranjamentele florale, apoi fiecare la casa lui, iubi pleasa la nasu pe 15, apoi vin la mine, la maxim 17 sa plecam de la mine in parc sa facem poze, avem la dispozitie 2 ore lana la 19 cand trebuie sa fim la biserica, iar apoi la local pe la 20.30 maxim. :-? oare e bine asa?cred ca am o pasa proasta azi ca am fost stresata toata ziua cu orele astea si cu momentele din ziua nuntii, apoi ma gandesc la orele pt mese,la furatul miresicii =P~ , la totr,aaa si am uitat valsul......offffffff:-SS

OnutzaD
19.02.2008, 21:38:37
Sint foarte frumoase!!! Mi se par un pic cam latutze (doar pt gustul meu) dar modelul este superb!!!! Sa le purtati fericiti zeci de ani de acum in colo!!!
Raluca, ce latime au verighetele tale? noi cred ca le vom lua de 4 mm.

OnutzaD
19.02.2008, 21:41:52
Merci!>:D< Verighete le-am cumparat dintr-un magazin din Bacau si am dat in jur de 450 lei pe ele; am prins inca cu pretul mai scazut la gramul de aur, cu 69 lei/gram.
Chiar nu au costat mult. In Bucuresti, am fost eu duminica in Bucur si era 64 lei/ gram, dar credeam ca vor costa mai mult( si noi le vrem simple si subtiri). De fapt, ni s-a spus ca modelul nostriu este modelul romanesc si poate de-asta este un puc mai ieftin. La targul de la Marriott am vazut niste verighete cum vrem noi si ne cereau 2000 ron(adik 1000/buc) cica platei bucata si nu gramul(la Italian Gold Market):-L

OnutzaD
19.02.2008, 21:44:45
Va multumesc pt urari fetelor: GUINEVERE, OnutzaD, Alinel, Iony, Flory2105, Gabriyella27! >:D< :*
Sunt urari din suflet. Sper ca peste cateva zile sa va pot posta si eu poze cu verighetele noastre. Pupici tuturor:*:*:*

OnutzaD
19.02.2008, 21:46:27
V-ati uitat vreodata pe wikipedia sa vedeti ce s-a intamplat intamplat in ziua nuntii voastre? De ex, pe 27 sept au murit 2 papi in trecut :))
Eu toata viata mi-am dorit sa fac nunta toamna...dupa am mais spus, ma fascineaza acest anotimp si chiar daca nunta va fi spre sfarsitul toamnei...e tot toamna<:-P

OnutzaD
19.02.2008, 21:49:58
da. si dupa cum observ in ac zi se sarbatoreste ziua mondiala a turismului iar noua ne place foarte mult sa calatorim:)) :)) :)) :)) astfel am gasit explicatia=)) =)) =)) =))

Noi facem nunta pe 25 octombrie ..este ziua armatei romane, petrecerea va avea loc la.... Casa Centrala a Armatei. #-o

OnutzaD
19.02.2008, 21:58:09
Referitor la programul zilei, eu ma gandeam in felul urmator:la 9.30 cununia civila apoi fiecare pleaca la casa lui. Mirele va fi barbierit si imbracat de cavaleri apoi se va duce sa ia nasii si vin sa ma ia pe mine pe la ora 14.45-15.00. La 15.45 plecam spre parcul Cismigiu sau Ioanid sa facem poze iar la ora 17.15 cununia religioasa( care dureaza aprox. 1 ora cu totul, inclusiv felicitarile de dupa) La ora 19.00 suntem la restaurant...unde poate mai facem niste poze :). Ce ziceti?
Fara suparare, eu nu m-as imbraca in rochita de mireasa la cununia civila.. Sorry, nu vreau sa supar pe nimeni.
Multumesc Raluca pt ca mi-ai atras atentia sa facem pozele inainte de biserica pt ca dupa va fi intuneric. Multi pupici:*:*:*:*:*:*:*:*:*

alinel
19.02.2008, 21:58:41
Fetelor voi ati vb deja la biserica?Eu una nu prea gasesc timp si de aceea cand am fost la cea pe care mi'o doream(gradina icoanei) am gasit decat de la ora 14 :O oare asa o fi la toate bisericile?
Buna Adinelu! Nu-ti face problem, nu este asa peste tot. Programul difera de la o biserica la alta. Spre exemplu noi o sa facem la Sf Mercurie (Titan), si am reusit sa ne programam la ora 18. Eu zic ca daca incerci si la alta biserica ai sa gasesti la ora pe care o doresti. Totusi pacat ca nu ai gasit la Biserica unde ai vrut tu. Te pup si bafta multa.

alinel
19.02.2008, 22:02:10
Buna si bine ai revenit printre noi:) . Dupa parerea mea..la ora 17 o sa fie mai bine sa faci fotografiile, adica inainte de cununie, desi merge si dupa, ca nu este o ora asa tarzie si totusi se lasa intunericul destul de tarziu. Acum vezi ce spune si fotograful ca el stie cel mai bine cand este momentul ideal pt foto. Te pup si spor la pregatiri

ana5maria
19.02.2008, 22:02:17
Buna Adinelu! Nu-ti face problem, nu este asa peste tot. Programul difera de la o biserica la alta. Spre exemplu noi o sa facem la Sf Mercurie (Titan), si am reusit sa ne programam la ora 18. Eu zic ca daca incerci si la alta biserica ai sa gasesti la ora pe care o doresti. Totusi pacat ca nu ai gasit la Biserica unde ai vrut tu. Te pup si bafta multa.

foarte frumoasa biserica ,mare spatioasa dar pacat ca nu e terminata,nici picturile in turla bisericii nu sunt terminate, parca nici incepute, eu zic sa te indrepti catre asa zisele biserici de cartier,cele din centru sunt deja ocupate pana la intarea in pst, adica pana in noiembrie, vreau sa spun ca cel putin la orele de 17,18,19, ai mai putea incerva la sf mina, inca au locuri libere dupa amiaza(e langa udristei), dar sunt preturi cam piperate 400 ron avans si probabil ca nasu mai da inca pe atat dupa slujba:-"

ana5maria
19.02.2008, 22:03:29
Buna si bine ai revenit printre noi:) . Dupa parerea mea..la ora 17 o sa fie mai bine sa faci fotografiile, adica inainte de cununie, desi merge si dupa, ca nu este o ora asa tarzie si totusi se lasa intunericul destul de tarziu. Acum vezi ce spune si fotograful ca el stie cel mai bine cand este momentul ideal pt foto. Te pup si spor la pregatiri

iti multumesc mult, spor la pregatiri si tie :*

Pisu
19.02.2008, 22:42:57
eu intelesesem altfel, si tineti traditia (sa vina sa te ia de acsa cu nasii?)?
eu ma gandeam asa, dimineata civila, apoi vom merge pana la restaurant sa ducem aranjamentele florale, apoi fiecare la casa lui, iubi pleasa la nasu pe 15, apoi vin la mine, la maxim 17 sa plecam de la mine in parc sa facem poze, avem la dispozitie 2 ore lana la 19 cand trebuie sa fim la biserica, iar apoi la local pe la 20.30 maxim. :-? oare e bine asa?cred ca am o pasa proasta azi ca am fost stresata toata ziua cu orele astea si cu momentele din ziua nuntii, apoi ma gandesc la orele pt mese,la furatul miresicii =P~ , la totr,aaa si am uitat valsul......offffffff:-SS
Noi locuim impreuna, parintii lui nu mai sint in viata, ai mei nu stau in tara, asa ca ne gatim in acelas loc....

Eu zic, ca e bine programul asa cum zici tu....

Pisu
19.02.2008, 22:44:07
Raluca, ce latime au verighetele tale? noi cred ca le vom lua de 4 mm.
Oana, habar nu am sa-ti dau dimensiunile verighetelor, pt ca nu le stiiu si nici nu le am aici, sint acasa....:-s

iony
19.02.2008, 22:45:46
foarte frumoasa biserica ,mare spatioasa dar pacat ca nu e terminata,nici picturile in turla bisericii nu sunt terminate, parca nici incepute, eu zic sa te indrepti catre asa zisele biserici de cartier,cele din centru sunt deja ocupate pana la intarea in pst, adica pana in noiembrie, vreau sa spun ca cel putin la orele de 17,18,19, ai mai putea incerva la sf mina, inca au locuri libere dupa amiaza(e langa udristei), dar sunt preturi cam piperate 400 ron avans si probabil ca nasu mai da inca pe atat dupa slujba:-"

buna Ana5maria! v-ati hotarat pana la urma la ce biserica va casatoriti? ati gasit ora dorita?
mult succes!!

iony
19.02.2008, 22:47:33
Noi facem nunta pe 25 octombrie ..este ziua armatei romane, petrecerea va avea loc la.... Casa Centrala a Armatei. #-o

deci toate se leaga intre ele;-) ;-) . cum spunea cineva: nimic nu este intamplator pe lume.>:D< >:D< >:D<

iony
19.02.2008, 22:49:30

si noi tot inainte de biserica vom face pozele. pt ca slujba este la ora 18:00 si dupa sigur nu va mai fi soare:)>- .

pufulica
20.02.2008, 08:47:59
hello
referitor la poze, e bine de stiut ca trebuie sa fie soare, ca altfel pozele ies destul de inchise (a facut o prietena de a mea, si chiar daca era lumina afara, nu era soare, si au iesit f intunecate - am sa caut o poza maine sa va arat). Deci, trebuie sa verificati la ce ora apune soarele daca aveti de gand sa faceti pozele mai pe seara! De ex, pe 27 sept 08 soarele apune la 17.40 (si rasare la 5.40 :)))

pufulica
20.02.2008, 08:56:08
iar acum sa va povestesc cum va decurge la mine fericitul eveniment:
- deoarece sotul meu nu este din suceava (unde este nunta), el isi va petrece noapte dinainte singur la hotel :)); dimineata vom merge sa vedem cum e cu aranjarea salii, sa ducem bautura si ce mai tb la restaurant... oricum, chestii organizatorice :))
- pe la 2.30-3 el, impreuna cu cei din partea lui (si poate si nasii) vor veni la mine acasa sa ma ia (tin sa precizez ca distantele hotel -casa mea-biserica-restaurant nu sunt mai lungi de 5-10 min, deci nu vom folosi masini)
- la mine se vor tine toate obiceiurile... (asa am vrut amandoi) apoi plecam spre biserica. acolo va avea loc si cununia civila si apoi cea religioasa (anul trecut s-au oficiat cununii civile astfel..). La 5 e gata biserica, poze, apoi mergem sa facem poze si cu catelul nostru (care va ramane sechestrat, din pacate in camera de hotel). Pe la 7 sau 8 tb sa fim la restaurant si... sa inceapa petrecerea!

iony
20.02.2008, 09:09:27
hello
referitor la poze, e bine de stiut ca trebuie sa fie soare, ca altfel pozele ies destul de inchise (a facut o prietena de a mea, si chiar daca era lumina afara, nu era soare, si au iesit f intunecate - am sa caut o poza maine sa va arat). Deci, trebuie sa verificati la ce ora apune soarele daca aveti de gand sa faceti pozele mai pe seara! De ex, pe 27 sept 08 soarele apune la 17.40 (si rasare la 5.40 :)))

ce informata esti referitor la 27 sept=D> =D> =D> =D> =D>

anlya_426
20.02.2008, 09:15:53
fetelor...am absentat ieri pt ca am fost la bucuresti si mi-am cumparat cam 99% din accesoriile de care am nevoie la nunta..........adik forma marturii, trandafisari, artificii pt tort, tul, cupe sampanie, confetti, lumanari pastile, pernta verighete, etc....mai am cateva lucruri de achizitionat pt a-mi confectiona casuta de bani si alte acteva mici accesorii si am terminat..........#:-S#:-S#:-S

anlya_426
20.02.2008, 09:20:41
iar acum sa va povestesc cum va decurge la mine fericitul eveniment:
- deoarece sotul meu nu este din suceava (unde este nunta), el isi va petrece noapte dinainte singur la hotel :)); dimineata vom merge sa vedem cum e cu aranjarea salii, sa ducem bautura si ce mai tb la restaurant... oricum, chestii organizatorice :))
- pe la 2.30-3 el, impreuna cu cei din partea lui (si poate si nasii) vor veni la mine acasa sa ma ia (tin sa precizez ca distantele hotel -casa mea-biserica-restaurant nu sunt mai lungi de 5-10 min, deci nu vom folosi masini)
- la mine se vor tine toate obiceiurile... (asa am vrut amandoi) apoi plecam spre biserica. acolo va avea loc si cununia civila si apoi cea religioasa (anul trecut s-au oficiat cununii civile astfel..). La 5 e gata biserica, poze, apoi mergem sa facem poze si cu catelul nostru (care va ramane sechestrat, din pacate in camera de hotel). Pe la 7 sau 8 tb sa fim la restaurant si... sa inceapa petrecerea!

eu voi merge si la cununia civila i9mbracata tot in mireasa...cam asa se obisnuieste la Galati....astfel ca programul va fi cam asa :
de dimineata vom merge sa ne impartasim la biserica si apoi mirele va rezolva tot ce mai necesar ( adik va scoate buchetele de la florarie, va duce ultimerle lucruri la restaurant, etc), in timp ce eu ma voi face frumoasa pt el:-p,iat apoi
13.30 gatitul miresei la mine acasa
14.30 stare civila
14.50 - 16.15 - poze
16.30 biserica
19.30 restaurant

pufulica
20.02.2008, 09:51:14
mirele va rezolva tot ce mai necesar ( adik va scoate buchetele de la florarie, va duce ultimerle lucruri la restaurant, etc),

noi ne-am gandit sa lasam toate pe seama agentiei (daca tot o platim, macar sa-si merite banii). astfel ca ii vom cere urmatoarele: aranjament mese/ scaune, aranjamente flori sala, cocarde, lumanari nasi, buchet mireasa, cosulet cocarde, pahare miri, casuta, alte aranjamente sala/biserica, idei de cadouri pt invitati/ marturii.
noi ne-am gandit ca mai bine sa fie toate in aceeasi culoare, sa nu ne trezim ca avem diferente de nuante... si astfel ne scutim si de alergaturi inutile...

pufulica
20.02.2008, 09:55:16
ce informata esti referitor la 27 sept=D> =D> =D> =D> =D>

pai cateodata ma plictisesc la serviciu... :)) , ca in rest nu sunt f disperata cu nunta (mai agitata e soacra-mea... noroc ca nunta nu e in orasul ei, ca nu mai trebuia sa ma gandesc la absolut nimic!! )

anlya_426
20.02.2008, 09:57:27
miresicilor care si-au cumparat diverse accesorii si le-au postat in paginile anterioare.....le doresc sa se bucure de ele si sa le foloseasca cu multa placere.......:*:*:*

iony
20.02.2008, 10:13:26
fetelor...am absentat ieri pt ca am fost la bucuresti si mi-am cumparat cam 99% din accesoriile de care am nevoie la nunta..........adik forma marturii, trandafisari, artificii pt tort, tul, cupe sampanie, confetti, lumanari pastile, pernta verighete, etc....mai am cateva lucruri de achizitionat pt a-mi confectiona casuta de bani si alte acteva mici accesorii si am terminat..........#:-S#:-S#:-S

asteptam pozici\:D/ \:D/ \:D/ \:D/ si informatii: de unde, cat, cum:* :* :*

anlya_426
20.02.2008, 11:14:04
asteptam pozici\:D/ \:D/ \:D/ \:D/ si informatii: de unde, cat, cum:* :* :*

pai de la dragonul rosu am cumparat cam tot.......si am cheltuit cam 600 de RON pe tot ceea ce am cumparat.....cand o sa fac pozici o sa le postez aici ...mie mi s-a parut ok la pret tot ceea ce am cumparat.........

anlya_426
20.02.2008, 11:15:54
noi ne-am gandit sa lasam toate pe seama agentiei (daca tot o platim, macar sa-si merite banii). astfel ca ii vom cere urmatoarele: aranjament mese/ scaune, aranjamente flori sala, cocarde, lumanari nasi, buchet mireasa, cosulet cocarde, pahare miri, casuta, alte aranjamente sala/biserica, idei de cadouri pt invitati/ marturii.
noi ne-am gandit ca mai bine sa fie toate in aceeasi culoare, sa nu ne trezim ca avem diferente de nuante... si astfel ne scutim si de alergaturi inutile...

este ok asa.....noi nu avem contractata o agentie asa ca ne vom ocupa noi de aceste especte organizatorice, cu exceptia ornarii salonului de la restaurant, pretul pentru acest serviciu fiin inclus in meniu........

sweetheart
20.02.2008, 11:19:08
Fetelor am fost ieri sa-mi cumpar pantofii de mireasa ca am vazut la un magazin exact cum imi doresc eu cu toc mic de 3 cm si nici nu sunt scumpi doar 60 lei si au program de la 11-17 asa ceva n-am mai vazut. Eu lucrez in fiecare zi pana la 17 si nu pot sa plek mai repede nici cum:((:((:((!!! imi vine sa mor de ciuda dar vad eu ce fac sa ajung in intervalul asta la magazin.

MachuPicchu
20.02.2008, 11:19:20
eu azi de dim am fost la urgenta ... nevroza intercostala ... am avut un junghi care m-a tinut de ieri de la pranz si pana acum (nu cred ca mi-a trecut de tot) ... abia am dormit, cum ma asezam pe partea stanga JUNGHIUL, asa ca de fiecare data cand ma intorceam ma trezeam ... cica m-a tras curentul (mi-am facut si radiografie la plamani), bine ca nu e nimic grav :)>-
Spor la pregatiri!

sugarlips
20.02.2008, 11:21:57
Din ce stiu eu, se face un fel de pregatire inainte, dar care va tine cateva saptamani (la Iasi ne-au spus ca va tine cam o luna, la Bacau cam 7 saptamani) timp in care cica tre sa inveti nu stiu ce rugaciuni, se vb cu fiecare in parte despre casatorie, poate ca mai spre sfarsit se va spune si ce va spune fiecare si cum va sta, asta nu stiu. Noi vom merge duminica asta sa vb aici in Bacau sa ne trecem pe o lista pt pregatire, sa nu se ocupe locurile. Iar slujba, depinde cum o faceti. daca va fi in timpul slujbei, o data cu toata comunitatea, va tine 50 de minute, sau poate ceva mai mult, adik cat tine la ei o slujba; daca veti face cununia religioasa dupa slujba sau inainte, cica nu vi se va citi liturghia si va tine mai putin. Acum depinde cum vreti voi. Noi am decis pana la urma sa facem in timpul slujbei si sa fim numai noi at in biserica, sa nu mai fie o alta nunta (ca la catotici se pot face in timpul slujbei mai multe cununii o data, adica mai multe nunti o data) Imi doresc f mult sa prind o nunta si sa vad si eu cum e la catolici o cununie religioasa - am inteles ca e super.

noi vom face inainte de slujba si in biserica o sa fim doar noi si invitatii nostri...ne-am programat la 16.30, si la 17.00 este alta nunta...deci e clar ca se termina rapid :D

sugarlips
20.02.2008, 11:26:16
SI EU AM LASAT BISERICA LA URMA SI ACUM CITIND PE AICI AM RAMAS SURPRINSA SA CONSTAT CA DEJA S-AU OCUPAT APROAPE TOATE ORELE, POATE RAMAN FARA BISERICA.;)) TREBUIE MERS URGENT.......:*

da, da...azi neaparat eu am fost la sfarsitul lui ianuarie si deja era ocupat la ora la care am vrut asa ca o sa am biserica la 16.30:-<

sugarlips
20.02.2008, 11:28:39

eu le fac inainte de biserica.....trebuie sa tii cont si de faptul ca se insereaza mai repede in sept...

georgik
20.02.2008, 11:32:05
pai de la dragonul rosu am cumparat cam tot.......si am cheltuit cam 600 de RON pe tot ceea ce am cumparat.....cand o sa fac pozici o sa le postez aici ...mie mi s-a parut ok la pret tot ceea ce am cumparat.........

ai gasit la acolo artificii pt tort?

cam unde exact mai stii? eventual si un pret dc mai stii....

abia astept sa ne arati poze si sa ne dai detalii.....

as vrea sa merg si eu pe acolo, doar ca nu stiu exact unde sunt astea pt nunta si artificii

sugarlips
20.02.2008, 11:36:30
Referitor la programul zilei, eu ma gandeam in felul urmator:la 9.30 cununia civila apoi fiecare pleaca la casa lui. Mirele va fi barbierit si imbracat de cavaleri apoi se va duce sa ia nasii si vin sa ma ia pe mine pe la ora 14.45-15.00. La 15.45 plecam spre parcul Cismigiu sau Ioanid sa facem poze iar la ora 17.15 cununia religioasa( care dureaza aprox. 1 ora cu totul, inclusiv felicitarile de dupa) La ora 19.00 suntem la restaurant...unde poate mai facem niste poze :). Ce ziceti?
Fara suparare, eu nu m-as imbraca in rochita de mireasa la cununia civila.. Sorry, nu vreau sa supar pe nimeni.
Multumesc Raluca pt ca mi-ai atras atentia sa facem pozele inainte de biserica pt ca dupa va fi intuneric. Multi pupici:*:*:*:*:*:*:*:*:*

eu nu ma supar....<:-P (chiar ma bucur....fac economie =)) =)) =)) )eu o sa fiu imbracata mireasa si la civila..tocmai ca fac totul in aceeasi zi...si mi se pare obositor sa merg la civila dimineata , apoi acasa sa ma schimb, iar coafat iar machiat...poze,apoi biserica,,...seara cred ca as adormi la restaurant...|-) |-) |-) asa ca o sa fac civila la 14.30, apoi poze, biserica la 16.30 si la 18.00 restaurant...sa am timp suficient intre felurile de mancare....
eu una as fi facut in alta zi, daca nu vrei sa fii imbracata in rochia de mireasa la civila...nu e asa obositor...
dar voi stiti cum e mai bine pt voi....

anlya_426
20.02.2008, 11:51:06
eu azi de dim am fost la urgenta ... nevroza intercostala ... am avut un junghi care m-a tinut de ieri de la pranz si pana acum (nu cred ca mi-a trecut de tot) ... abia am dormit, cum ma asezam pe partea stanga JUNGHIUL, asa ca de fiecare data cand ma intorceam ma trezeam ... cica m-a tras curentul (mi-am facut si radiografie la plamani), bine ca nu e nimic grav :)>-
Spor la pregatiri!

bine ca nu ai avut ceva mai grav..oricum iti doresc recuperare rapida.......:*:*:*

elioma00
20.02.2008, 11:55:39

Buna,

Sa iti spun cum am rezolvat noi: am fost si am vorbti cu preotul si a spus ca nu este nici o problema dar.... slujba sa se termina pana la ora 17.00. Asa ca fortati de imprejurari am stabilit cununia religioasa la ora 16.00 pentru ca tine o ora.

Sper ca vei rezolva aceasta mica problema.

sugarlips
20.02.2008, 11:58:24
Spor la pregatiri!

:-s bine ca nu e grav...sa sti ca si eu mai patesc asa uneori...si m-am gandit ca de la curent o fi, si din cauza ca uneori mai stau cu spatele gol...:-L :-L :-L

iony
20.02.2008, 12:05:36
Spor la pregatiri!

ne bucuram ca nu e nimic grav^:)^ ^:)^ iti dorim multa sanatate si sa-ti treaca repede durerea sa poti continua cu pregatirile:* :* :*:*

anlya_426
20.02.2008, 12:10:33
ai gasit la acolo artificii pt tort?

cam unde exact mai stii? eventual si un pret dc mai stii....

abia astept sa ne arati poze si sa ne dai detalii.....

as vrea sa merg si eu pe acolo, doar ca nu stiu exact unde sunt astea pt nunta si artificii

da..artificii care ard trei minute...am dat 8.5 Ron pe un set( setul contine 4 artificii).......le-am cumparat din Dragonul 2( sunt vreo 7 magazine numite Dragonul Rosu si fiecare este numerotat)........

gabriyella27
20.02.2008, 13:42:41
si noi tot inainte de biserica vom face pozele. pt ca slujba este la ora 18:00 si dupa sigur nu va mai fi soare:)>- .

pe 27.09.2008 soarele va apune la ora 19.05- 19.10, iar de intunecat definitiv se intuneca cam dupa o ora............asa ca merg si dupa.depinde si de fotograf si de durata slujbei

gabriyella27
20.02.2008, 13:53:33
Spor la pregatiri!

insanatosire grabnica

MachuPicchu
20.02.2008, 14:30:48
multumesc pentru urari >:D< :* ... am luat algocalmin si ketonal si parca m-a mai lasat

alinus30
20.02.2008, 14:40:25
hello

buna

dar pt data de 20.09.2008 la ce ora apune soarele? pleaase sau spune-mi unde sa ma uit ca acum nu am idee?
multam:*

pufulica
20.02.2008, 15:35:28
buna

dar pt data de 20.09.2008 la ce ora apune soarele? pleaase sau spune-mi unde sa ma uit ca acum nu am idee?
multam:*

pai pe 20 sept soarele rasare la 07:01 si apune la 19:17

link-ul unde am gasit e
http://www.astro-urseanu.ro/rasarit_soare_blank.html

alinel
20.02.2008, 17:57:35
Spor la pregatiri!

Iti doresc multa sanatate Miciuh, si sa iti revii cat mai repede. Trebuie sa fim fresh anul acesta, nu avem voie sa ne imbolnavim, ca tre sa organizam cu mare atentie orice detaliu pt nunta. Te pup si sanatate:x

ana5maria
20.02.2008, 21:26:52

da,si noi vom face la fel, vom avea unta tot la 18, apropo,am rezervat si biserica o:-)

ana5maria
20.02.2008, 21:28:28
Spor la pregatiri!

insanatosire grabnica, ai grija de tine :*

OnutzaD
20.02.2008, 22:07:16
Buna fetelor! Acum cateva zile povesteati despre cosmarurile miresicilor si eu va spuneam ca nu am avut nici unul....pana aseara cand am visat ca cei de la CCA ne-au schimbat sala si ne-au dat sala Bizantina si trebuia sa reducem nr de invitati la 168( nu stiu de ce numarul asta):-\. Bine ca a fost un vis.
Azi am dat comanda verighetelor care vor fi gata pana sambata( de Dragobete:love:). Am vrut sa le putem lua in aceasta zi. Am rezolvat si cu vinul, adik maine il luam. Mai ramane formatia care este foarte urgenta si apoi ma mai calmez un pic. Ah, si inca ceva: merg la sala pentru a arata bine si pentru a fi intr-o forma maxima la nunta. :-p<:-P

pufulica
21.02.2008, 08:38:15
multumesc pentru urari >:D< :* ... am luat algocalmin si ketonal si parca m-a mai lasat

am avut si eu asta toamna si soacra-mea (care e doctor) mi-a recomandat diclofenac gel - tb sa te ungi in fiecare seara si in cateva zile trece! E mai bine ca algocalminul si ketonalul ca actioneaza local.
Sanatate!

pufulica
21.02.2008, 08:40:32
pe 27.09.2008 soarele va apune la ora 19.05- 19.10, iar de intunecat definitiv se intuneca cam dupa o ora............asa ca merg si dupa.depinde si de fotograf si de durata slujbei

eu te-as sfatui sa fii atenta cu soarele care nu apune la 19.05-19.10 ci pe la 17.40.... pe la 6.30 incepe sa se intunece (am observat si anul trecut!)
multa bafta!

pufulica
21.02.2008, 08:43:21
Buna fetelor! Acum cateva zile povesteati despre cosmarurile miresicilor si eu va spuneam ca nu am avut nici unul....pana aseara cand am visat ca cei de la CCA ne-au schimbat sala si ne-au dat sala Bizantina si trebuia sa reducem nr de invitati la 168( nu stiu de ce numarul asta):-\. Bine ca a fost un vis.

eu am visat ca rochia mea de mireasa nu era deloc cum o voiam eu: avea in fatza un fluture mare de dantela, iar daca dadeam fluturele jos ramanea o funda uriasa! Iar trena era din hartie creponata albastra-verde :)) :-SS
dar, asa cu spunea OnutzaD... bine ca a fost un vis! #:-S

MachuPicchu
21.02.2008, 08:53:58
am avut si eu asta toamna si soacra-mea (care e doctor) mi-a recomandat diclofenac gel - tb sa te ungi in fiecare seara si in cateva zile trece! E mai bine ca algocalminul si ketonalul ca actioneaza local.
Sanatate!
medicul de la urgenta care m-a consultat mi-a dat algocalmin si ketonal, nu le-am luat de capul meu ... oricum acum simt junghiul ca o jena, o durere surda dar suportabila (si daca imi gasesc ceva de facut nici nu-mi dau seama ca ma mai doare) ... si cel mai important, am reusit s dorm ;))

pufulica
21.02.2008, 10:11:51
medicul de la urgenta care m-a consultat mi-a dat algocalmin si ketonal, nu le-am luat de capul meu ... oricum acum simt junghiul ca o jena, o durere surda dar suportabila (si daca imi gasesc ceva de facut nici nu-mi dau seama ca ma mai doare) ... si cel mai important, am reusit s dorm ;))

daca ti-a trecut e f bine, dar ti-am spus deoarece soacra mea e super obsedata sa-si faca treaba bine si daca imi da un sfat medical pot fi sigura ca e cel mai bun.

asa ca, lasa boala ca te asteapta o nunta de pregatit!
spor la treaba in continuare!

sweetheart
21.02.2008, 11:29:24
eu am visat ca rochia mea de mireasa nu era deloc cum o voiam eu: avea in fatza un fluture mare de dantela, iar daca dadeam fluturele jos ramanea o funda uriasa! Iar trena era din hartie creponata albastra-verde :)) :-SS
dar, asa cu spunea OnutzaD... bine ca a fost un vis! #:-S

Eu visez ca ma strag asa tare pantofii incat ma descalt si arat groaznic in poze fara pantofi. Deasemenea mai visez ca ori mi prea larga rochia si arata pe mine ca pe umeras ori mi prea stramta si nu ma incape.

gabriyella27
21.02.2008, 11:43:13
eu te-as sfatui sa fii atenta cu soarele care nu apune la 19.05-19.10 ci pe la 17.40.... pe la 6.30 incepe sa se intunece (am observat si anul trecut!)
multa bafta!

27 septembrie 2007

26/09/2007 de Ramona Vintila (http://www.jurnalul.ro/autori/414/ramona-vintila)
Ziua Mondială a Turismului
Este ziua 270 a anului
Au mai rămas 95 zile

Soarele

Răsare la 7:08 â—� Apune la 19:05

Luna

Răsare la 19:10 â—� Apune la 7:43
Ultimul pătrar (Luna in descreștere) 3 octombrie â—� Lună nouă 11 octombrie â—� Primul pătrar (Luna in creștere) 19 octombrie â—� Lună plină 26 octombrie

daca in 2007 a apus la 19:05 nu cred ca in 2008 va fi mai cu mot si va apune cu o ora jumatate mai devreme

si in plus chiar u ai zis ca pe 20 sept 2008 va apune la ora 19 si ceva asa ca diferenta nu e chiara asa de mare de la o sapt la alta

asa ca mai mult ca sigur nu va apune la 17:40

pufulica
21.02.2008, 11:56:59
27 septembrie 2007

Soarele

Răsare la 7:08 â—� Apune la 19:05

daca in 2007 a apus la 19:05 nu cred ca in 2008 va fi mai cu mot si va apune cu o ora jumatate mai devreme

asa ca mai mult ca sigur nu va apune la 17:40

scuze, ai dreptate. eu calculasem pt suceava si inversasem coordonate geografice, si, intr-adevar apune la 19:03 .

Scuze tuturor pt confuzia creata ^:)^ ^:)^ ^:)^ ^:)^ ^:)^

gabriyella27
21.02.2008, 12:03:12
scuze, ai dreptate. eu calculasem pt suceava care este la alte coordonate geografice, si, intr-adevar, la suceava apune la 17.40, iar la bucuresti la 19:03 .

Scuze tuturor pt confuzia creata ^:)^ ^:)^ ^:)^ ^:)^ ^:)^

nu-i nici-o problema
e greseala din site cum sunt date coordonatele
pune coordonatele invers si ai sa vezi ca si pt suceava iti dau alte ore
oricum e bine pt noi ca avem timp de pozici:D

denysa
21.02.2008, 12:06:02
noi am fixat biserica la ora 16 k era ocupat la 17 si 18 dar eu consider k e fff bine k avem timp dupa slujba sa facem poze (cam o ora jumate). am gasit k soarele apune la 18.54 ceea ce mi se pare destul de bine. insanatosire grabnica si aveti grija de voi k tb sa pregatim nunta cat mai bine ;)

pufulica
21.02.2008, 12:06:06
nu-i nici-o problema
e greseala din site cum sunt date coordonatele
pune coordonatele invers si ai sa vezi ca si pt suceava iti dau alte ore
oricum e bine pt noi ca avem timp de pozici:D

am verificat! ce inseamna o minte luminata din cand in cand!! :)

eu deja mi-am programat biserica la 16:00 si cred ca o sa am o tona de timp! dar asta e, mai bine mai pe indelete decat pe fuga!

gabriyella27
21.02.2008, 12:08:08
am verificat! ce inseamna o minte luminata din cand in cand!! :)

eu deja mi-am programat biserica la 16:00 si cred ca o sa am o tona de timp! dar asta e, mai bine mai pe indelete decat pe fuga!

asta cam asa este
noi inca nu am vb la biserica:D
vom vb duminica
sper sa gasim ora dorita

alymary
21.02.2008, 12:48:00
sa povestesc ce vis de miresica stresata am avut.am visat ca a venit si ziua nutii si mirele nu mai aprea si intrun final cand sia facut aparitia am avut proble cu rochita,parca numi mai era buna imi era mare tot tipam la mama sa straga corsetul dar siretul de la corset se to desfacea ,:-SS :D intrun final am plecat direct la biserica peste starea civila am sarit si cand am ajuns la biserica nu stiu de ce eu am fugit de mire:)) parca nu mai vroiam sa ma marit cu el,mam intors dupa cateva ore la biserica totusi sa ma marit dar de data aceasta mirele era cel care nu era de gasit si mam apucat de plans dupa mirele meu si de c e a fugit:(( http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/0002006E.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&ref=10) si gata mam trezit

denysa
21.02.2008, 13:27:47
si eu am vise de mireasa strasata rau(:| . am visat o data k din 200 de invitati au venit doar 60, alta data k eram la targ la bucuresti si probam rochii si toate erau urate:no_04: , ceva mai urat am visat k in timp ce facem poze in ziua nuntii mi s-a desfacut coafura si m-am apucat de plans.^:)^
zilele trecute am avut cel mai urat vis de mireasa stresata: se apropia ziua nuntii si mirele era decedat si am realizat k tb sa ma duc sa ii duc flori la cimitir si sa fac nunta k asta era dorinta lui k sa avem acelasi nume de familie si cand tb sa semnez m-am trezit plangand:gen_07:
cred k am nevoie sa plec undeva in vacantza (sapt asta am liber k am terminat sesiunea :gen_08: )

alymary
21.02.2008, 13:44:21
chiar e nevoie de o mica vacanta http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/00020071.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&ref=10)

alymary
21.02.2008, 13:47:27
si mirele meu a avut tot felul de vise.si el e stresat=))

oana99
21.02.2008, 13:49:57
:))
si eu am vise de mireasa strasata rau(:| . am visat o data k din 200 de invitati au venit doar 60, alta data k eram la targ la bucuresti si probam rochii si toate erau urate:no_04: , ceva mai urat am visat k in timp ce facem poze in ziua nuntii mi s-a desfacut coafura si m-am apucat de plans.^:)^
zilele trecute am avut cel mai urat vis de mireasa stresata: se apropia ziua nuntii si mirele era decedat si am realizat k tb sa ma duc sa ii duc flori la cimitir si sa fac nunta k asta era dorinta lui k sa avem acelasi nume de familie si cand tb sa semnez m-am trezit plangand:gen_07:
cred k am nevoie sa plec undeva in vacantza (sapt asta am liber k am terminat sesiunea :gen_08: )

:A esti tare simpatica!!!!si tare stresata!!!:)) Si eu trec prin momente de genul asta!!!!!:-p

sugarlips
21.02.2008, 14:09:16
si mirele meu a avut tot felul de vise.si el e stresat=))

al meu nu este...este foarte calm in general si nu cred ca l-am vazut vreodata stresat...dar lasa ca ma stresez eu si pt el...:D

pufulica
21.02.2008, 14:16:33
eu nu ma simt stresata si nici mirele nu pare a fi... poate putin nerabdatori (le-am cam luat toate din timp si credem amandoi ca vom avea o nunta minunata!) in schimb compenseaza cele 2 soacre....(care in pragul nuntii cred ca nu vor dormi noaptea =)) )

sweetheart
21.02.2008, 14:35:28
Eu m-am stresat si inainte de nunta cumnatei mele, o tot visam mirerasa cu rochia pe ea ca nu-i statea bine, ca era stramta si tot felul, dar ea nu a avut nici o treaba. Chiar ziceam ca inainte de nunta mea cred ca cu o luna inainte o sa iau pastile de somn ca nu voi putea dormi linistita de ganduri.

iony
21.02.2008, 18:17:21
da,si noi vom face la fel, vom avea unta tot la 18, apropo,am rezervat si biserica o:-)

ce biserica? Sf Imparati C-tin si Elena ? ca acolo am rezervat noi ora 18:00

iony
21.02.2008, 18:18:57
Azi am dat comanda verighetelor care vor fi gata pana sambata( de Dragobete:love:). Am vrut sa le putem lua in aceasta zi. Am rezolvat si cu vinul, adik maine il luam. Mai ramane formatia care este foarte urgenta si apoi ma mai calmez un pic. Ah, si inca ceva: merg la sala pentru a arata bine si pentru a fi intr-o forma maxima la nunta. :-p<:-P

poti sa-mi zici pe pm de unde luati vinul, de care, cat si la ce pret? mersi
si noi cautam acum oferte de vin:* :* :*

iony
21.02.2008, 18:25:07
asta cam asa este
noi inca nu am vb la biserica:D
vom vb duminica
sper sa gasim ora dorita

mult succes!! sa gasiti libera ora pe care o vreti .e f imp lucrul asta pt sedinta foto:* :* :*

iony
21.02.2008, 18:28:00

asteptam poze cu verighetele dupa 24 ian;;) ;;) ;;) ;;) ;;) :* :* :*

Pisu
21.02.2008, 18:40:39
Intrind pe link-ul acela pt calcularea orei de rasarit si apus de soare la o anumita data, am ajuns sa citesc si ca va fi eclipsa de luna, asa ca am stat si am asteptat-o si am pozat-o si v-o arat si voua :D

Am pus poza si la hobby-uri, dar voi poate nu intrati acolo, asa ca o pun si aici, pt suratele mele ;))

iony
21.02.2008, 18:44:31
Intrind pe link-ul acela pt calcularea orei de rasarit si apus de soare la o anumita data, am ajuns sa citesc si ca va fi eclipsa de luna, asa ca am stat si am asteptat-o si am pozat-o si v-o arat si voua :D

Am pus poza si la hobby-uri, dar voi poate nu intrati acolo, asa ca o pun si aici, pt suratele mele ;))

multumim ca te-ai gandit si la noi:* :* :* :*

OnutzaD
22.02.2008, 08:38:55
poti sa-mi zici pe pm de unde luati vinul, de care, cat si la ce pret? mersi
si noi cautam acum oferte de vin:* :* :*
Depinde ce vin vrei. noi intai ne-am hotarat asupra vinului si apoi am inceput sa cautam si sa vedem preturile. locul de depozitat mai este o problema.eu stau la curte si am loc in pivnita. acum am vazut ca sunt diferite promotii in Carrefour,Metro..Cora etc. Vinul nostru nu era la oferta. Trebuie sa cauti.:-B

OnutzaD
22.02.2008, 08:41:59
asteptam poze cu verighetele dupa 24 ian;;) ;;) ;;) ;;) ;;) :* :* :*

Verighetele vor arata cam asa...

iony
22.02.2008, 08:53:32
Depinde ce vin vrei. noi intai ne-am hotarat asupra vinului si apoi am inceput sa cautam si sa vedem preturile. locul de depozitat mai este o problema.eu stau la curte si am loc in pivnita. acum am vazut ca sunt diferite promotii in Carrefour,Metro..Cora etc. Vinul nostru nu era la oferta. Trebuie sa cauti.:-B

pai deja am sunat la distribuitori si ne-am intalnit sa ne dea oferte (ca pe mail nu puteau trimite#-o ). vroiam sa stiu pt ce ati optat voi. noi o sa luam demisec dar inca nu ne-am hot de unde. se ocupa iubi ca eu nu sunt mare amatoare de vin;)) ;))

OnutzaD
22.02.2008, 12:49:05
pai deja am sunat la distribuitori si ne-am intalnit sa ne dea oferte (ca pe mail nu puteau trimite#-o ). vroiam sa stiu pt ce ati optat voi. noi o sa luam demisec dar inca nu ne-am hot de unde. se ocupa iubi ca eu nu sunt mare amatoare de vin;)) ;))
Noi ne-am hotarat la Jidvei -Sauvignon Blanc-Premiat-Demisec.L-am cumparat deja. Eu am sunat la diferite hypermarket-uri pt a afla preturile.:*

flori2105
22.02.2008, 13:09:47
Verighetele vor arata cam asa...
Simple si frumoase!Asteptam sa le vedem

Yonika
23.02.2008, 13:51:48
Pe unde ati disparut fetelor? Cand am intrat azi pe aici nu-mi venea sa cred ca nu am mai gasit nimic nou fata de ieri...:(

augusta
23.02.2008, 15:03:49
Buna fetelor, ce mai faceti? Eu am inceput lucru si ma gandesc cu groaza ce urmeaza sa mai fac pt nunta.....In sarcina mea a ramas rochia si costumul lui, pantofii.Dar o sa fie greu pt ca vine vara si eu lucrez aproape non stop...si mai ales ca trebuie sa imi caut rochia in alt oras ca aici nu este nimic de genul.....apoi am inceput sa slabesc....deci masurile o sa difere...si o gramada de alte piedici....si verighetele.....dar poate ca o sa le rezolv cumva.nu?:(

alinus30
23.02.2008, 16:30:52
buna miresicilor

si eu am o pb.. daca imi iau rochia de acum si apoi ma ingras/ slabesc sau numai imi place... dar daca nu o iau poate se scumpesc f tare.. ce sa fac?
multam :">

cicika
23.02.2008, 16:54:12
salutare fetele<:-P <:-P
ce mai faceti.....nu am mai intrat de mult pt ca nu am avut timp...
cum mai stati cu pregatirile?????;)) ;))
luna septembrie e imediat aici.........ce repede trece timpul......

daniela_georgiana
23.02.2008, 16:59:50
buna miresicilor

si eu am o pb.. daca imi iau rochia de acum si apoi ma ingras/ slabesc sau numai imi place... dar daca nu o iau poate se scumpesc f tare.. ce sa fac?

Si eu am aceeasi problema...poate ne da si noua cineva sfaturi ca eu sunt chiar nedumerita.....apropo...avem nunta in aceeasi zi !!!1 Doar ca eu sunt din Craiova<:-P

pufulica
23.02.2008, 17:23:13
buna miresicilor

pai solutii ar fi urmatoarele:
1) (cazul meu) imi fac rochia la un designer, merg acum la 2 probe, apoi in septembrie, cu 2 sapt inainte de nunta, merg la a treia si ultima. daca voi suferi schimbari, o va putea ajusta atunci...
2) poti sa-ti iei rochie din 2 piese: corsetul, care se poate strange/largi oricat ai slabi/ingrasa, iar fusta se poate ajusta la orice croitoreasa, foarte repede si f ieftin
3) ca sa iti placa si peste jum de an, din momentul in care iti alegi modelul, nu te mai uiti la nici un alt model, si te gandesti ca ai facut cea mai buna alegere!
Bafta!

Pisu
23.02.2008, 17:25:34
Si eu am aceeasi problema...poate ne da si noua cineva sfaturi ca eu sunt chiar nedumerita.....apropo...avem nunta in aceeasi zi !!!1 Doar ca eu sunt din Craiova<:-P
Rochiile cu snur la corset pot fi o solutie in cazul incertitudinii vis-a-vis de greutae.... iar legat de razgindit.... va pot spune ca daca simtiti ca o anumita rochie este singura si unica in care vreti sa va maritati, in momentul cind o probati, sansele sa va razginditi sint mici... si ca sa fiti mai sigure, dupa achizitionare, nu va uitati toata ziua la ea, ci ascundeti-o undeva si o mai scoateti atunci, inainte de nunta ;-)

Aaaa... si inca un sfat: mai bine sa luati o rochie mai mare, ca se poate micsora, decit sa luati mai mica in speranta ca veti slabi.... ca daca nu reusiti, nu prea mai aveti ce face cu ea.... mai ales daca nu e cu snur corsetul... sau e un model pe corp....

ca_mi
23.02.2008, 20:12:49
Pentru ca avem timp berechet sa cautam si sa alegem:
1- mergeti la probat rochite!! Sunt atatea modele care va fura ochii, dar trebuie sa vedeti cu ce va sta mai bine si cu ce va simtiti mai bine!!!!!!!!! Eventual va puteti decide cam de la ce magazin sa o cumparati;
2- nu faceti alegeri la impuls(desi sunt constienta ca si mie imi va fi greu), mergeti acasa, detasati-va si apoi analizati din nou modelele, uitati-va la pozele facute la probe, costa mult sa va razganditi, iar magazinele nu pleaca nicaieri. Daca sunteti sigura ca "asta e!", felicitari...
3- chiar daca se vor scumpi, diferenta nu va una exagerata, preturile sunt destul de maricele oricum;
4- in vara se va sti mai bine cam ce tip de vreme va fi in septembrie;
5- daca alegeti sa va faceti rochia la comanda, vorbiti de pe acum cu designerul, luand in calcul punctele 1,2,3 si hotarati modelul si masura intr-un timp util pt el dar fara sa aveti senzatia ca v-ati grabit!!!!
6- schimbari in greutate e f posibil sa avem toate, fie ca vrem sa slabim, sa ne ingrasam, sau pur si simplu pt ca corpul nostru va reactiona la schimbarea anotimpului si implicit a alimentatiei;
In concluzie, asa cum am mai citit si in revistele de specialitate sau pe forum, cel mai bine e sa cumparam rochita(si costumul!!) cam cu 2 luni inainte, in functie de eventualele modificari sau de magazin(daca e din alt oras). De ce sa lasam graba sa strice treaba? Cu calm si rabdare toate vom avea rochitele pe care le dorim!!

pufulica
24.02.2008, 11:04:51

In concluzie, asa cum am mai citit si in revistele de specialitate sau pe forum, cel mai bine e sa cumparam rochita(si costumul!!) cam cu 2 luni inainte, in functie de eventualele modificari sau de magazin(daca e din alt oras). De ce sa lasam graba sa strice treaba? Cu calm si rabdare toate vom avea rochitele pe care le dorim!!

Eu am auzit ca la o firma din bucuresti (nu dau nume), daca te duci si nu au marimea ta, dureaza 4 luni jumate sa o aduca... asa ca, intrebati, intrebati, intrebati...!

pufulica
24.02.2008, 11:12:35
1- mergeti la probat rochite!! Sunt atatea modele care va fura ochii, dar trebuie sa vedeti cu ce va sta mai bine si cu ce va simtiti mai bine!!!!!!!!! Eventual va puteti decide cam de la ce magazin sa o cumparati;
2- nu faceti alegeri la impuls(desi sunt constienta ca si mie imi va fi greu), mergeti acasa, detasati-va si apoi analizati din nou modelele, uitati-va la pozele facute la probe, costa mult sa va razganditi, iar magazinele nu pleaca nicaieri. Daca sunteti sigura ca "asta e!", felicitari...
5- daca alegeti sa va faceti rochia la comanda, vorbiti de pe acum cu designerul, luand in calcul punctele 1,2,3 si hotarati modelul si masura intr-un timp util pt el dar fara sa aveti senzatia ca v-ati grabit!!!!

iata cum am procedat eu:
- am vazut pe internet 200mii de modele, pana mi-am creionat in minte rochia ideala (o bucata de la o rochie, alta bucata de la alta rochie, pana a iesit rochia care mi-o doream)
- am pornit apoi sa caut rochia pe care mi-o imaginam
- am probat un model (ca cel pe care il gasiti in albumul meu) si care aduce cu ceea ce voiam ; dar am mai probat si un model cu crinolina (ca asa voiam acum jumate de an)
- am decis ca imi place prima , dar deoarece nu reuseam sa gasesc exact ce cautam, am ales un designer, si iata ca sapt viitoare ma duc la prima proba... (abia astept!!) :)

sugarlips
24.02.2008, 12:14:36
fetelor, am fost sambata la probat de rochite....dar bineinteles ca fara aparat....:( asa ca o sa mai merg o data nu stiu cand sa fac si poze ...nu am gasit nici o rochita care sa imi placa atat de mult ..asa ca inca mai caut..sper imi gasesc si eu rochita mea:-< :-< [-o< [-o<

Isis
24.02.2008, 13:35:53
Ce ușurare, in sfârșit am gasit și eu o biserica la care să mă cunun. Mulțumesc miresicilor care mi-au dat sfaturi, celor care și-au luat diverse chestii, le doresc să se bucure de ele. Mult spor la cumparaturi.#-o #-o :*

cristina19802007
24.02.2008, 14:08:18
fetelor, am fost sambata la probat de rochite....dar bineinteles ca fara aparat....:( asa ca o sa mai merg o data nu stiu cand sa fac si poze ...nu am gasit nici o rochita care sa imi placa atat de mult ..asa ca inca mai caut..sper imi gasesc si eu rochita mea:-< :-< [-o< [-o<
buna.eu sunt din bucuresti si am umblat ceva pana sa gasesc o rochita frumoasa.avand in vedere ca e nunta abia in septembrie mi-am zis sa nu ma grabesc ca pana atunci poate mai slabesc poate nu..si nu vreau sa stau sa modific la ea.din cate mi-au zis vanzatoarele daca o iau pana in iunie e bine ca apoi sunt greu de gasit rochii sau se scumpesc ca se intra in sezon de nunti...in rest mi-am luat jarteluta, cocardele, marturiile mi le fac singura...

OnutzaD
24.02.2008, 22:21:23
Buna! FEtelor azi sunt foarte fericita: am arvunit formatia, deci stau cam asa cu pregatirile:
1. restaurant= am platit avansul
2. formatia= am platit avansul
3. biserica= am platit avansul
4. verighetele= le-am cumparat( sunt simple si superbe, voi pune pozici)
5. vinul=l-am cumparat integral.
Am intrat si eu in linie dreapta...URAAAAAAAAAAA<:-P<:-P<:-P<:-P<:-P
Acum sunt un pic mai linistita. Voi incepe sa caut cameraman si fotograf si sa cumparam wisky-ul.
Pupici:*:*:*:*:*:*:*

iony
25.02.2008, 08:53:33
Buna! FEtelor azi sunt foarte fericita: am arvunit formatia, deci stau cam asa cu pregatirile:
Acum sunt un pic mai linistita. Voi incepe sa caut cameraman si fotograf si sa cumparam wisky-ul.

felicitari>:D< >:D< >:D< >:D< spor in continuare!!!!! http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/00020069.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&ref=10)

OnutzaD
25.02.2008, 09:36:56
felicitari>:D< >:D< >:D< >:D< spor in continuare!!!!! http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/00020069.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&ref=10)

Multumesc din suflet>:D< . Bafta multa si voua si va doresc sa aveti si voi norocul pe care l-am avut noi pana acum( de fapt, iubitul meu este mai norocos si el aduce norocul in relatia noastra:-SS )

anlya_426
25.02.2008, 11:09:50
Ce ușurare, in sfârșit am gasit și eu o biserica la care să mă cunun. Mulțumesc miresicilor care mi-au dat sfaturi, celor care și-au luat diverse chestii, le doresc să se bucure de ele. Mult spor la cumparaturi.#-o #-o :*

felicitari..........pana la urma la ce biserica ai gasit?

anlya_426
25.02.2008, 11:11:08

bravo.........se ingusteaza lista cu lucrurile pe care le mai ai de facut...........

sugarlips
25.02.2008, 11:40:29
buna.eu sunt din bucuresti si am umblat ceva pana sa gasesc o rochita frumoasa.avand in vedere ca e nunta abia in septembrie mi-am zis sa nu ma grabesc ca pana atunci poate mai slabesc poate nu..si nu vreau sa stau sa modific la ea.din cate mi-au zis vanzatoarele daca o iau pana in iunie e bine ca apoi sunt greu de gasit rochii sau se scumpesc ca se intra in sezon de nunti...in rest mi-am luat jarteluta, cocardele, marturiile mi le fac singura...

eu vreau sa o cumpar sa fiu linistita ca o am acasa....acuma sunt amarata ca inca nu mi-am gasit rochita pe care mi-o doresc..timp mai am..dar eu vreau sa bifez si asta pe lista....
iar de ingrasat(sper ca nu:-? ) iar daca slabesc 1,2 kg tot acolo e...am aceeasi greutate de ani de zile...de fapt mai putin cu 1 kg...din noiembrie...;)) si vad ca ma mentin...
mama chiar ieri mi-a zis...ca am mai slabit...desi mie nu mi se pare..

sugarlips
25.02.2008, 11:41:40

felicitari...>:D<

sugarlips
25.02.2008, 11:44:14
Am intrat si eu in linie dreapta...URAAAAAAAAAAA

te inteleg perfect asa am fost si eu cand am dat avans pt foto, filmat si muzica...ca eram tare stresata inainte...acuma sunt doar amarata ca nu imi gasesc rochita pe care mi-o doresc:-< :-< :-< ...dar mai caut.[-o< [-o< [-o< [-o< [-o< [-o<

MachuPicchu
25.02.2008, 12:30:26
Fetelor, Am Nevoie De Ajutor .... Tine-ti-mi Pumnii Stransi ... Astazi Se Ia Decizia Daca Primesc Imprumutul (sa-mi Continui Pregatirile)
M-au Sunat De La Banca Sa-mi Ceara Tel. Fix De La Firma, Dar Sefii Mei Nu Sunt In Tzara .... Le-am Dat Numarul Contabilei ... Cica 80% Din Decizia Lor Tine De Acest Telefon
Tremur Toata .... Fac 13-14 Prin Birou
Nici Sa Lucrez Nu Mai Am Stare

flori2105
25.02.2008, 12:43:11
Fetelor, Am Nevoie De Ajutor .... Tine-ti-mi Pumnii Stransi ... Astazi Se Ia Decizia Daca Primesc Imprumutul (sa-mi Continui Pregatirile)
M-au Sunat De La Banca Sa-mi Ceara Tel. Fix De La Firma, Dar Sefii Mei Nu Sunt In Tzara .... Le-am Dat Numarul Contabilei ... Cica 80% Din Decizia Lor Tine De Acest Telefon
Bafta.Iti tinem pumnii!Ai sa vezi ca ti-l acorda

MachuPicchu
25.02.2008, 12:56:36
Bafta.Iti tinem pumnii!Ai sa vezi ca ti-l acorda
sper sa ai "degetele aurite" :)) ... ma enerveaza ca acum s-au gasit si ei sa plece :-w

OnutzaD
25.02.2008, 13:05:43
te inteleg perfect asa am fost si eu cand am dat avans pt foto, filmat si muzica...ca eram tare stresata inainte...acuma sunt doar amarata ca nu imi gasesc rochita pe care mi-o doresc:-< :-< :-< ...dar mai caut.[-o< [-o< [-o< [-o< [-o< [-o<

Dar nu fii suparata sau ingrijorata...mai e o goaza de timp.Eu nici nu am inceput cautarile si nu cred ca voi incepe prea devreme. Cu calm, sunt sigura ca vei gasi rochita ideala. Bafta multa.Pupici:*

OnutzaD
25.02.2008, 13:07:51

Bafta multaaaaaaaaa[-o< [-o<

gabriyella27
25.02.2008, 13:10:14

bafta multa
ca sa treci mai repede peste moment gandestete ca s-a aprobat deja si fi sigura ca asa va fi

gabriyella27
25.02.2008, 13:11:26
avem si noi biserica;))
ne vom cununa la ora 17:00 yupiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii>:D<

OnutzaD
25.02.2008, 13:22:56
avem si noi biserica;))
ne vom cununa la ora 17:00 yupiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii>:D<
Felicitari. Vedeti fetelor ca tate se rezolva cu putin optimism?#-o

anlya_426
25.02.2008, 13:29:53

multa bafta...........

gabriyella27
25.02.2008, 13:53:55
Felicitari. Vedeti fetelor ca tate se rezolva cu putin optimism?#-o

adevarul asta e

fiecare dintre noi trebuie sa fie optimista pentru ca daca il luam pe nu in brate de la inceput sansele ca ceea ce ne dorim sa se intample sunt cu mult mai mici:D

doar ca atunci cand vezi cate sunt de facut si cand vezi ca u nu ai reusit sa faci mai nimic, sau nu foarte multe, incepi sa devi stresata.

Cel putin asa sunt eu uneori cand vad ca mai am si la licenta ceva de scris, ca si legat de nunta ar mai fi cate ceva de rezolvat...........

marya31
25.02.2008, 14:15:33
sper sa ai "degetele aurite" :)) ... ma enerveaza ca acum s-au gasit si ei sa plece :-w
Vreau sa cred ca noi, miresicile din septembrie suntem fff norocoase si ne va iesi totul exact cum ne dorim (Doamne fereste ! acelasi lucru le doresc tuturor miresicilor ... sa nu se-nteleaga gresit) si nu mai zic de noi..cele de pe 06.09 ! Asa ca draga mea miciuh , fi relaxata , optimista si sunt convinsa ca-ti vor acorda creditul dar mai vor ei sa faca pe interesantii. >:D<

iony
25.02.2008, 15:29:18

mult succes!! http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/0002020B.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&ref=10) http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/0002020C.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&ref=10)o sa fie bine, ai sa vezi!

Yonika
25.02.2008, 16:42:02
buna miresicilor

Pai rochia la spate nu va avea siret sau snur cu care sa o mai strangi sau sa o lasi mai larga?

denysa
25.02.2008, 17:23:42
buna fetelor. pt cele interesate de targul de nunti va anunt k pe data de 29.02-02.03 va fi "nunta la palat" cel mai mare targ din moldova. eu abia astept k nu am mai fost niciodata la targuri de nunti. va pup si am sa va spun dak am gasit ceva interesant acolo >:D<:*

MADYTZSSA
25.02.2008, 21:05:12
draga genoveva si eu am avut aceeasi problema:-?as fi vrut la sfarsitul lui august dar nu s-a putut............asa k...............=))am nunta in aceeasi zi cu tine...........nu-i nimik......o sa vezi k o sa avem parte de o zi superba..pupici

OnutzaD
25.02.2008, 21:22:21
draga genoveva si eu am avut aceeasi problema:-?as fi vrut la sfarsitul lui august dar nu s-a putut............asa k...............=))am nunta in aceeasi zi cu tine...........nu-i nimik......o sa vezi k o sa avem parte de o zi superba..pupiciInteleg ca esti noua: bine ai venit si bafta multa la pregatiri<:-P<:-P:*

cicika
25.02.2008, 21:23:10
Vreau sa cred ca noi, miresicile din septembrie suntem fff norocoase si ne va iesi totul exact cum ne dorim (Doamne fereste ! acelasi lucru le doresc tuturor miresicilor ... sa nu se-nteleaga gresit) si nu mai zic de noi..cele de pe 06.09 ! Asa ca draga mea miciuh , fi relaxata , optimista si sunt convinsa ca-ti vor acorda creditul dar mai vor ei sa faca pe interesantii. >:D<
si eu sunt pe 6.09 si abia astept sa treaca timpul.....sa fiu miresica.....

OnutzaD
25.02.2008, 22:42:26
Raluca ce mai este cu tine? ai disparut? te-ai metamorfozat?

Brone
25.02.2008, 23:32:24
Raluca ce mai este cu tine? ai disparut? te-ai metamorfozat?

Este undercover :)))

Brone
25.02.2008, 23:34:18

Eu vreau sa treaca timpul mai incet .. sa iau mai multe salarii pana la nunta sa pot cumpara totul inainte ...fara sa ne facem datorii :)))

Pisu
25.02.2008, 23:35:45
Este undercover :)))
=))=))=)) Sint aici... va urmaresc din umbra :-$ =)) si deghizata =))

anlya_426
26.02.2008, 08:31:32

foarte deghizata...........=))=))=))=))

MachuPicchu
26.02.2008, 09:07:54
multumesc fetelor pentru urari si incurajari >:D< ... m-au sunat de la banca sa le confirm adresa unde locuiesc, deci se lucreaza intens la dosarul meu ... inca putin si primesc raspunsul ... speram sa fie ieri, acum vreau sa fie azi, dar cred ca e bine si maine http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/0002006E.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&ref=10) , numai sa fie pozitiv

MachuPicchu
26.02.2008, 09:11:28
vreau si eu sa ma deghizez http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/00020158.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&ref=10) ... cum pot sa-mi schimb user name-ul? ca vaz ca tu ai reusit

Brone
26.02.2008, 09:18:10
multumesc fetelor pentru urari si incurajari >:D< ... m-au sunat de la banca sa le confirm adresa unde locuiesc, deci se lucreaza intens la dosarul meu ... inca putin si primesc raspunsul ... speram sa fie ieri, acum vreau sa fie azi, dar cred ca e bine si maine http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/0002006E.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&ref=10) , numai sa fie pozitiv

Nu dispera ... sunt destule banci care abia ashteapta sa'tzi ia banii ... asha ca ... nu este sa fie aici .. va fi la alta banca. Shtiu ca itzi este greatza de alergatura ... acte... formulare de completat ... dar asta e ... pana la urma cumva se rezolva :*

MachuPicchu
26.02.2008, 09:21:10
Nu dispera ... sunt destule banci care abia ashteapta sa'tzi ia banii ... asha ca ... nu este sa fie aici .. va fi la alta banca. Shtiu ca itzi este greatza de alergatura ... acte... formulare de completat ... dar asta e ... pana la urma cumva se rezolva :*
imi cam trebuie imprumutul asta cat mai repede ... tb sa returnez cuiva 1000 euro acum in martie :-w

Yonika
26.02.2008, 11:09:22
buna fetelor. pt cele interesate de targul de nunti va anunt k pe data de 29.02-02.03 va fi "nunta la palat" cel mai mare targ din moldova. eu abia astept k nu am mai fost niciodata la targuri de nunti. va pup si am sa va spun dak am gasit ceva interesant acolo >:D<:*
Noi fetele din Iasi stim de targ, Denysa, poate eventual cele de prin imprejurimi sa vina si ele.

iony
26.02.2008, 11:16:19
imi cam trebuie imprumutul asta cat mai repede ... tb sa returnez cuiva 1000 euro acum in martie :-w

iti tinem pumnii stransi in continuare^:)^ ^:)^

OnutzaD
26.02.2008, 11:21:38

Imi dadusem seama...dar de ce?

sugarlips
26.02.2008, 11:46:50
Dar nu fii suparata sau ingrijorata...mai e o goaza de timp.Eu nici nu am inceput cautarile si nu cred ca voi incepe prea devreme. Cu calm, sunt sigura ca vei gasi rochita ideala. Bafta multa.Pupici:*

mersi mult:*...bafta si tie sa iti gasesti rochita mult visata>:D<

sugarlips
26.02.2008, 11:49:32

o sa fie ok...>:D<

Pisu
26.02.2008, 12:36:28
vreau si eu sa ma deghizez http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/00020158.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&ref=10) ... cum pot sa-mi schimb user name-ul? ca vaz ca tu ai reusit

Numai daca ai numele tau real... si prenume...ti-l schimba admin...

Imi dadusem seama...dar de ce?

Am motive personale pt care nu mai vreau sa apara numele meu real aici... Dar voi stiti ca sint eu in continuare :-p

marya31
26.02.2008, 12:55:42
Vi s-a intamplat sa anuntati prietenii apropriati deja data nuntii si de cate ori va vedeti cu ei sa va-ntrebe : "Cand ai zis ca e nunta, pe ce data ?!" Mie da. Asa ca le-am zis :"Pentru tine , e mai usor sa reti ... 69 !" 8-} , si sa stiti ca merge poanta, sa vezi acum ce usor se retin data nuntii mele. :D

annutza84
26.02.2008, 18:21:03
Vi s-a intamplat sa anuntati prietenii apropriati deja data nuntii si de cate ori va vedeti cu ei sa va-ntrebe : "Cand ai zis ca e nunta, pe ce data ?!" Mie da. Asa ca le-am zis :"Pentru tine , e mai usor sa reti ... 69 !" 8-} , si sa stiti ca merge poanta, sa vezi acum ce usor se retin data nuntii mele. :D

super tare faza! sa stii ca merita ! si ce ma enerveaza cel mai tare e ca aceste "intrebari", puse ca sa se afle in treaba, apar de la persoane foarte apropiate, in cazul meu persoane cu care nu prea am contact imi cer detalii si stiu f bine ca ziua nuntii este de 13 sept. offffffff !!!!!!!

silviotta
26.02.2008, 18:42:24
;;) buna dragi miresici de septembrie...am incercat sa citesc toate mesajele voastre...dar am ametit :O si am luat o pauza...asa ca..iata-ma scriind...;;)
1. felicitari noua tuturor pentru fericitul eveniment <:-P
2. sa avem parte de toate frumusetile din lume...de tot binele si toata fericirea existenta ...si pe care o putem duce............... 8-}
3. ...........:-B ...aveam o gramada de ganduri citind discutiile voastre...acum..."blank"...m-am pierdut...de emotie probabil ;)) ...
talk soon...:[email protected]

iony
26.02.2008, 20:15:54
;;) buna dragi miresici de septembrie...am incercat sa citesc toate mesajele voastre...dar am ametit :O si am luat o pauza...asa ca..iata-ma scriind...;;)
2. sa avem parte de toate frumusetile din lume...de tot binele si toata fericirea existenta ...si pe care o putem duce............... 8-}
3. ...........:-B ...aveam o gramada de ganduri citind discutiile voastre...acum..."blank"...m-am pierdut...de emotie probabil ;)) ...

http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/00020251.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&ref=10)sa avem o nunta asa cum ne-o dorim fiecare, plina de fericire si iubire.
te asteptam la miresit...lasa emotiile sau treci peste ele, ca si asa o sa ai destule la nunta:* :*

myrella
26.02.2008, 20:46:59
Salut fetelor!!C mai faceti...Eu nu sunt foarte bine...Abia am aflat ca p data d 13 septembrie nu se fac cununii religioase...Mi-a cazut foarte prost vestea...va da-ti seama..Celelalte miresici care faceti nunta p 13...voi stiati??????Eu sunt tare dezamagita...P 14 e inaltarea sf cruci..iar in ajunul sarbatorilor d genul asta nmu se fac nunti....Cine stia???????? Maine ma duc sa iau la rand bisericile d la noi din oras...offffffffffffffff!Mai revin cu amanunte!Pupicei pt toate

ana5maria
26.02.2008, 21:05:45
Salut fetelor!!C mai faceti...Eu nu sunt foarte bine...Abia am aflat ca p data d 13 septembrie nu se fac cununii religioase...Mi-a cazut foarte prost vestea...va da-ti seama..Celelalte miresici care faceti nunta p 13...voi stiati??????Eu sunt tare dezamagita...P 14 e inaltarea sf cruci..iar in ajunul sarbatorilor d genul asta nmu se fac nunti....Cine stia???????? Maine ma duc sa iau la rand bisericile d la noi din oras...offffffffffffffff!Mai revin cu amanunte!Pupicei pt toate

noi cand ne-am programat la biserica si am spus ca facem in luna septembrie, preotul ne-a spus din start ca pe 13 si 14 nu face cununii, bine ca ne-am hotarat pe 27 ca altfel.......:-SS

annutza84
26.02.2008, 21:06:08

BA SE FAC !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! SE FAC NUNTI !!!! varul meu e preot si el ma va cununa si mi-a zis ca nu e nicio problema, e ajun de post, nu e post efectiv!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ana5maria
26.02.2008, 21:10:08
BA SE FAC !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! SE FAC NUNTI !!!! varul meu e preot si el ma va cununa si mi-a zis ca nu e nicio problema, e ajun de post, nu e post efectiv!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
:-\ :-\ :-\ depinde de preot, apropo, nu stiu daca am spus, am fost sa ne interesam duminica la Biserica din parul ior(cine stie zona), preotul facea programari pe banda rulanta, trebuia sa vi cu nasii, cu certificatul de casatorie al nasilor si cu poza de la nunta ca drept dovada ca sunt cununati in biserica =))
Mare e Gradina Domnului , am fugit mancand pamantu, pana la urma ne-am programat la Biserica Trei Ierarhi de pa fundeni la ora 19, si e la 5 min de restaurant \:D/

annutza84
26.02.2008, 21:21:17
:-\ :-\ :-\ depinde de preot, apropo, nu stiu daca am spus, am fost sa ne interesam duminica la Biserica din parul ior(cine stie zona), preotul facea programari pe banda rulanta, trebuia sa vi cu nasii, cu certificatul de casatorie al nasilor si cu poza de la nunta ca drept dovada ca sunt cununati in biserica =))
Mare e Gradina Domnului , am fugit mancand pamantu, pana la urma ne-am programat la Biserica Trei Ierarhi de pa fundeni la ora 19, si e la 5 min de restaurant \:D/
am auzit multe zvonuri, dar cred ca, vorba ta, depinde de preot!!!! dar se fac, asta e principalul, dar trebuie sa gasesti acel preot dispus sa te cunune

iony
27.02.2008, 09:04:10

pai stiau fetele de pe 13. s-a mai discutat problema asta insa s-a ajuns la concluzia ca depinde totul de preot. asa ca mai intreaba si la alte biserici si sigur o sa gasesti. pupici :* si iti tinem pumnii^:)^ ^:)^ ^:)^

iony
27.02.2008, 09:07:17

buna. de care biserica e vorba: cea in stil maramuresean din parcul ior sau cea de vis a vis de parc, de la potcoava, Sf Mercurie?
si v-ati hotarat la cea de sub podul de la fundeni?pupici si spor la preagatiri:* :* :*

OnutzaD
27.02.2008, 09:07:59

Multumim tare mult pentru urari. Iti doresc si tie sa ai parte de o nunta ca-n povesti si de o casnicie lunga si fericita alaturi de cel pe care l-ai ales sa iti fie sot. De asemenea va doresc sa aveti copii frumosi si sanatosi care sa va lumineze si sa va dea un sens in plus vietii. Pupici

MachuPicchu
27.02.2008, 09:15:21
eu am inceput sa lucrez la aspectul meu fizic inca din nov. cand am stabilit data nuntii ... de atunci am slabit vreo 9 kg, s-a ma curatat tenul (creme, sapun lichid pt ten gras, etc.) si aseara am fost sa-mi dea o forma la sprancene ... s-a crucit cand le-a vazut, nu stia ce sa-mi faca intai ... a zis ca pana naste (a spus ca peste 5 luni, deci mai am timp http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/0002006E.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&ref=10) ) mi le face frumoase, dar eu cred ca in 2 luni max. sunt "rezolvate"
trebuia sa lucrez si la aspectul asta (fizic), nu doar la partea materiala :)>-
BAFTA MIRESICILOR DE 13 CARE INTAMPINA PROBLEME si spor la pregatiri tuturor :*

myrella
27.02.2008, 11:11:34
Buna fetelor!!Am rugat-o p mama sa vb cu un preot p care il cunoaste...poate poate o sa-mi rezolv problema..Oricum multumesc pt incurajari...probabil..o sa se rezolve ..Sper!!Daca nu..in ultima instanta..o sa chem preotul in alta parte sa ne cunune religios...Asta e..La noi in oras...Episcopul e cam sever...si daca prinde preotii ca fac cununii in zile in care nu se fac...zboara din functii!!!Asa ca...o sa fie mai greut...Dar am auzit ca trebuie sa plece..Si poate atunci..o sa fie mai bine!!Pupicei pt toate!!!:* :* :* :*

iony
27.02.2008, 12:42:02
[/URL] fetele de 27 sept, au mai ramas fix 7 luni pana la marele moment. spor in continuare si sa fim fericite:* :* :* [URL="http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&ref=10"]http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/0002025D.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&ref=10)

Pisu
27.02.2008, 13:00:06
Unii preoti fac, altii nu.. Eu am gasit unul care face <:-P Stiu pe cineva care a obtinut aprobare sa faca si pe 14, asa ca daca insisti si nu te lasi, se rezolva... ;-) Succes!

MachuPicchu
27.02.2008, 14:15:01
v-am spus ca saptamana trecuta am aplicat pt un credit, nu? si a ramas ca luni imi da verdictul ... s-a facut miercuri si nimic
... am sunat eu la banca (pe 3 numere diferite, si nu a raspuns nimeni timp de juma de ora) ... am prins in sfarsit pe cineva care vroia sa ma puna sa sun in alta parte (mai aveam putin si il strangeam de gat prin telefon) ... i-am zis pe un ton nu prea bland (la cati draci avem) ca nu mai sun la nimeni, ca este singurul care a raspuns si vreau niste raspunsuri
... a cautat el pe calculator, si cu o voce bucuroasa "S-A APROBAT" ... eu tot cu draci l-am intrebat daca avea de gand sa ma anunte si pe mine cineva si cica abia s-a aprobat
... maine ma duc sa semnez contractul ... l-am sunat pe mandru si l-am anuntat, si i-am zis sa se bucure si pt. mine ca eu am prea multi draci
Bine ca s-a rezolvat, si va multumesc la toate pentru incurajari ... acum pot sa-mi continui pregatirile >:D<

marya31
27.02.2008, 14:26:34
=)) Dooamne, nu vreau sa-mi fac pacate ca rad dar ... e de ras preotul de la biserica din IOR (cred ca vb de acelasi). Si noi am fost vinerea trecuta sa vedem ce si cum , am intrat in biserica, am intrebat pe femeia de la lumanri de preot, si a strambat din nas ca este...dar are treaba, caa e deja 18:00 adica prea tarziu ca sa-l mai deranjam, dar el aude discutia, iese din altar cu telefonul la ureche si ne-ntreaba:" Care-i problema baieti ?! ":D :zz: Baby meu : " Aaaa, nici un fel de problema, stati linistit!" ..... " Bine, sa fiti sanatosi atunci !" .... si dvs , am zis eu ( nu m-am putut abtine) si am iesit vb ta, mancand pamantul. Si comentariul de dupa usa al femeii de la lumanari : Auzi si tu, intreaba de preot si cica nu mai vor ..apoi !" #-o Doamne, ce gust amar mi-a lasat acel preot, am plecat total dezamagita si uimita, acum cand te-aud si pe tine cu poza de la nunta nasilor drept dovada ...=)) mor de ras. Bine ca mi-am gasit o bisericuta in care sunt convinsa ca vom avea o slujba frumoasa si cu har, Teiul Doamnei Ghika... in drum spre restaurant. >:D<

iony
27.02.2008, 14:27:14
v-am spus ca saptamana trecuta am aplicat pt un credit, nu? si a ramas ca luni imi da verdictul ... s-a facut miercuri si nimic
... am sunat eu la banca (pe 3 numere diferite, si nu a raspuns nimeni timp de juma de ora) ... am prins in sfarsit pe cineva care vroia sa ma puna sa sun in alta parte (mai aveam putin si il strangeam de gat prin telefon) ... i-am zis pe un ton nu prea bland (la cati draci avem) ca nu mai sun la nimeni, ca este singurul care a raspuns si vreau niste raspunsuri
... a cautat el pe calculator, si cu o voce bucuroasa "S-A APROBAT" ... eu tot cu draci l-am intrebat daca avea de gand sa ma anunte si pe mine cineva si cica abia s-a aprobat
... maine ma duc sa semnez contractul ... l-am sunat pe mandru si l-am anuntat, si i-am zis sa se bucure si pt. mine ca eu am prea multi draci
Bine ca s-a rezolvat, si va multumesc la toate pentru incurajari ... acum pot sa-mi continui pregatirile >:D<

ne bucuram pt tine! sa fie intr-un ceas bun si sa va aduca multe bucurii. spor la pregatiri d-acum!! http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/00020069.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&ref=10)

marya31
27.02.2008, 14:31:19
Ti-am zis eu, ti-am zis noi.... ca se va rezolva ! <:-P Asa ca nu mai pierde timpul...la treaba, totul va iesi asa cum iti doresti!

MachuPicchu
27.02.2008, 14:35:41
Ti-am zis eu, ti-am zis noi.... ca se va rezolva ! <:-P Asa ca nu mai pierde timpul...la treaba, totul va iesi asa cum iti doresti!
MULTUMESC :* ... am mai fost respinsa la o banca, saptamana trecuta ... de asta aveam asa mari emotii :-B

anlya_426
27.02.2008, 14:50:32

bine ca s-a rezolvat....dar la ce banca a-ti aplicat pentru credit....asa doar ca nota informativa, pt ca de obicei cei de la banci sunt foarte politicosi.....

MachuPicchu
27.02.2008, 15:00:51
bine ca s-a rezolvat....dar la ce banca a-ti aplicat pentru credit....asa doar ca nota informativa, pt ca de obicei cei de la banci sunt foarte politicosi.....
BANCPOST, sucursara de la str. Piata Garii de Nord, chiar in incinta palatului C.F.R. ... daca vreti la bancpost si stati in zona mai bine va duceti la alta sucursala

Pisu
27.02.2008, 15:02:38
FELICITARI!!!!!!!! <:-P <:-P <:-P <:-P <:-P

flori2105
27.02.2008, 15:35:53
Felicitari!Ai vazut ca s-a rezolvat?Spor la treaba

flori2105
27.02.2008, 15:41:52
Am si eu o veste buna cu toate ca e off topic dar sper sa nu ma sanctioneze nimeni:azi am luat traseul la examenul auto iar maine ma duc sa imi iau carnetul<:-P

Pisu
27.02.2008, 15:47:12
Am si eu o veste buna cu toate ca e off topic dar sper sa nu ma sanctioneze nimeni:azi am luat traseul la examenul auto iar maine ma duc sa imi iau carnetul<:-P
=D> =D> =D> =D> BRAAAVOOO!!!! Sa-l stapinesti sanatoasa si sa nu-l dai la nimeni ;-) Felicitari!<:-P

flori2105
27.02.2008, 15:48:39
=D> =D> =D> =D> BRAAAVOOO!!!! Sa-l stapinesti sanatoasa si sa nu-l dai la nimeni ;-) Felicitari!<:-P
Multumesc din suflet!

sweetheart
27.02.2008, 17:06:36

Spor la cheltuit!!

iony
27.02.2008, 19:12:17

felicitari!!! sa-l stapanesti sanatoasa, fara incidente si sa nu-l dai nici unui politist http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/00020069.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&ref=10) decat sa-l vada=))

gabriyella27
27.02.2008, 19:18:31
fetele de 27 sept, au mai ramas fix 7 luni pana la marele moment. spor in continuare si sa fim fericite:* :* :* http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/0002025D.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&ref=10)

spor si tie la pregatiri
yyyyyyyyyyyyyuuuuuuuuuuuuuuppppppppppiiiiiiiiiiiii iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii<:-P

gabriyella27
27.02.2008, 19:20:21

felicitari<:-P
acum sa ai spor la miresit

gabriyella27
27.02.2008, 19:23:13

sa il stapanesti sanatoasa<:-P si sa fi ferita de accidente

flori2105
27.02.2008, 19:53:06
Multumesc fetelor:* :* :*

ana5maria
27.02.2008, 19:55:32
buna. de care biserica e vorba: cea in stil maramuresean din parcul ior sau cea de vis a vis de parc, de la potcoava, Sf Mercurie?
si v-ati hotarat la cea de sub podul de la fundeni?pupici si spor la preagatiri:* :* :*

cea din parc, nu despre Sf Mercurie, mercic >:D<

ana5maria
27.02.2008, 19:58:54
=)) Dooamne, nu vreau sa-mi fac pacate ca rad dar ... e de ras preotul de la biserica din IOR (cred ca vb de acelasi). Si noi am fost vinerea trecuta sa vedem ce si cum , am intrat in biserica, am intrebat pe femeia de la lumanri de preot, si a strambat din nas ca este...dar are treaba, caa e deja 18:00 adica prea tarziu ca sa-l mai deranjam, dar el aude discutia, iese din altar cu telefonul la ureche si ne-ntreaba:" Care-i problema baieti ?! ":D :zz: Baby meu : " Aaaa, nici un fel de problema, stati linistit!" ..... " Bine, sa fiti sanatosi atunci !" .... si dvs , am zis eu ( nu m-am putut abtine) si am iesit vb ta, mancand pamantul. Si comentariul de dupa usa al femeii de la lumanari : Auzi si tu, intreaba de preot si cica nu mai vor ..apoi !" #-o Doamne, ce gust amar mi-a lasat acel preot, am plecat total dezamagita si uimita, acum cand te-aud si pe tine cu poza de la nunta nasilor drept dovada ...=)) mor de ras. Bine ca mi-am gasit o bisericuta in care sunt convinsa ca vom avea o slujba frumoasa si cu har, Teiul Doamnei Ghika... in drum spre restaurant. >:D<

ai mare dreptate, ce au ajuns preotii in ziua de azi, =))

cicika
27.02.2008, 21:35:39
Eu vreau sa treaca timpul mai incet .. sa iau mai multe salarii pana la nunta sa pot cumpara totul inainte ...fara sa ne facem datorii :)))
pai.....si eu asa vreau...dar si sa fiu miresica............

cicika
27.02.2008, 21:38:29
Spor la cheltuit!!
eu nu mai vreau sa aud de credite.......asta fac toata ziua.......vand credite!!!!:">

Isis
27.02.2008, 21:43:36
Felicitari pt. obtinerea permisului, pt. miresica care a devenit șofer.

Isis
27.02.2008, 21:46:34
Buna fetelor!!Am rugat-o p mama sa vb cu un preot p care il cunoaste...poate poate o sa-mi rezolv problema..Oricum multumesc pt incurajari...probabil..o sa se rezolve ..Sper!!Daca nu..in ultima instanta..o sa chem preotul in alta parte sa ne cunune religios...Asta e..La noi in oras...Episcopul e cam sever...si daca prinde preotii ca fac cununii in zile in care nu se fac...zboara din functii!!!Asa ca...o sa fie mai greut...Dar am auzit ca trebuie sa plece..Si poate atunci..o sa fie mai bine!!Pupicei pt toate!!!:* :* :* :*
Încearca la biserica Greaca, eu acolo am rezolvat, nu a fost niciun impediment, și eu am nunta pe 13 septembrie. Grabeste-te mai era doar o singură oră disponibilă 16.45. Pupici și mult spor la pregatiri.

alinel
27.02.2008, 22:36:54
Felicitari Flori. Sa-l stapanesti sanatoasa. <:-P <:-P <:-P Pupici si spor la pregatiri

annutza84
27.02.2008, 22:48:23
eu pot sa spun ca am avut noroc cu nunta mea, restaurantul l-am avut deja (unchiul meu e contabil acolo), biserica la fel (varul viitorului meu sot tocmai a fost numit preot acolo) si azi am fost sa ii dam un avans si a zis ca o sa dea tot ce e mai bun in el ca preot ca sa iasa superb si sunt asa de fericita........... da mai am o problema care e mai apasatoare decat toate la un loc.......... rochita......... nimeni nu vrea sa mi-o faca la comanda decat sa modifice o rochie gata facuta (si daca nu imi va placea va trebui sa o platesc) !!!!!!!!! astept un telefon tocmai din iasi si sper sa iasa bine !!!!!!!!!!!

mai e asa putin pana la nunta !!!!!!!!!!!!!!!

OnutzaD
27.02.2008, 22:52:13
Bine ca s-a rezolvat, si va multumesc la toate pentru incurajari ... acum pot sa-mi continui pregatirile >:D<[/quote]

Felicitari<:-P<:-P<:-P:*

sugarlips
28.02.2008, 11:34:31

foarte tare.....:D :D :D :D

sugarlips
28.02.2008, 11:37:16

ai vazut?....toate se rezolva :*

gabriyella27
28.02.2008, 12:15:43
fetelor am inceput sa fiu din ce in ce mai stresata:-s

azi noapte am visat ca eram in ziua nunti si ca eram la primarie sa incheiem casatoria civila doar ca la primarie pusesem ca si ora, ora 17, ora la care suntem programati la biserica.:-?

toate bune si frumoase, am zis ca nu mai conteaza daca intarziem si noi 20 de minute la biserica( bisrica e destul de aproape) insa s-a intamplat ceva si mai si: primarul nu mai venise sa oficieze casatoriile( eram mai multe cupluri). Pana la urma a venit cineva sa oficieze casatoriile( am visat ca le oficia pe toate odata), dar cand sa semnam a disparut si acela. Se facuse ora 20 si tot nu venise nimeni si intr-un final m-am trezit.

a fost groaznic dar bine ca a fost doar un vis;))

MachuPicchu
28.02.2008, 12:41:36
gata cu creditul ... am luat banii, am scapat de un stres ^:)^

silviotta
28.02.2008, 13:20:31
fetelor am inceput sa fiu din ce in ce mai stresata:-s

azi noapte am visat ca eram in ziua nunti si ca eram la primarie sa incheiem casatoria civila doar ca la primarie pusesem ca si ora, ora 17, ora la care suntem programati la biserica.:-?

toate bune si frumoase, am zis ca nu mai conteaza daca intarziem si noi 20 de minute la biserica( bisrica e destul de aproape) insa s-a intamplat ceva si mai si: primarul nu mai venise sa oficieze casatoriile( eram mai multe cupluri). Pana la urma a venit cineva sa oficieze casatoriile( am visat ca le oficia pe toate odata), dar cand sa semnam a disparut si acela. Se facuse ora 20 si tot nu venise nimeni si intr-un final m-am trezit.

a fost groaznic dar bine ca a fost doar un vis;))

tare visul... =))...eu nu mai visez de mult...sau daca o fac...nu imi mai amintesc...eu doar nu mai am somn...
primul vis pe care l-am avut(sau poate n-o fi fost primul...dar pe asta mi l-am amintit ca a fost tare haios ;;)) a fost legat de rochia de mireasa, in cautarea careia inca nu am plecat...si auzind o gramada de pareri in legatura cu rochia ( cu cat timp inainte...culori...bla bla...) am visat ca eram la restaurant...imbracata in "rochie de mireasa" - rochie care era compusa dintr-o fusta verde inflorata + un maieut verde inflorat...dintr-o matase...cu multe volonase(eu am numit aceasta tinuta: costum pt mame...=)))...si ii tot spuneam lu` iubi meu:" tu nu m-ai vazut cand am luat rochia asta???" - el:"da` ce? mi-ai aratat-o? ai luat ce ai vrut tu..."...m-am trezit speriata...razand...l-am trezit si pe el si i-am povestit...si am hotarat sa mergem totusi mai devreme la cautat rochie ca sa doarma si el linistit...nu trezit de o nebuna care altceva mai bun nu are de facut decat sa viseze bazaconii....
concluzia: stresul fetelor...sa iasa toate bine...si tare mi-e teama ca abia incepe...:(

OnutzaD
28.02.2008, 13:33:49
tare visul... =))...eu nu mai visez de mult...sau daca o fac...nu imi mai amintesc...eu doar nu mai am somn...
primul vis pe care l-am avut(sau poate n-o fi fost primul...dar pe asta mi l-am amintit ca a fost tare haios ;;)) a fost legat de rochia de mireasa, in cautarea careia inca nu am plecat...si auzind o gramada de pareri in legatura cu rochia ( cu cat timp inainte...culori...bla bla...) am visat ca eram la restaurant...imbracata in "rochie de mireasa" - rochie care era compusa dintr-o fusta verde inflorata + un maieut verde inflorat...dintr-o matase...cu multe volonase(eu am numit aceasta tinuta: costum pt mame...=)))...si ii tot spuneam lu` iubi meu:" tu nu m-ai vazut cand am luat rochia asta???" - el:"da` ce? mi-ai aratat-o? ai luat ce ai vrut tu..."...m-am trezit speriata...razand...l-am trezit si pe el si i-am povestit...si am hotarat sa mergem totusi mai devreme la cautat rochie ca sa doarma si el linistit...nu trezit de o nebuna care altceva mai bun nu are de facut decat sa viseze bazaconii....
concluzia: stresul fetelor...sa iasa toate bine...si tare mi-e teama ca abia incepe...:(

Mi se pare ingrozitor..eu nu am avut decat 1 cosmar si imi doresc sa fie ultimul, altfel voi ajunge traumatizata la nunta:*

iony
28.02.2008, 13:40:32
Mi se pare ingrozitor..eu nu am avut decat 1 cosmar si imi doresc sa fie ultimul, altfel voi ajunge traumatizata la nunta:*

esti o fericita numai cu unul http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/00020114.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&ref=10)

anlya_426
28.02.2008, 13:43:50
gata cu creditul ... am luat banii, am scapat de un stres ^:)^

bravo..acum pune-te pe cheltuit..........=))=))=))

Yonika
28.02.2008, 17:36:16
Bravo, felicitari!=D>

gabriyella27
28.02.2008, 18:35:05

super haios visul tau;))....................da tare stresate mai suntem.............si esxact cum ai zis si u abia am inceput.........

pufulica
28.02.2008, 20:04:26
rochita......... nimeni nu vrea sa mi-o faca la comanda decat sa modifice o rochie gata facuta (si daca nu imi va placea va trebui sa o platesc) !!!!!!!!! astept un telefon tocmai din iasi si sper sa iasa bine !!!!!!!!!!!
mai e asa putin pana la nunta !!!!!!!!!!!!!!!

cum adica nu vrea nimeni sa ti-o faca? eu mi-o fac la comanda, in bucuresti...! daca te intereseaza, iti spun pe private (ca sa nu fac reclama)....
pupici

sugarlips
29.02.2008, 11:41:03
fetelor cred ca si eu o sa imi fac rochita la comanda, la o creatoare de moda...sunt cam stresata , mi-e frica ca nu o sa iasa asa cum vreau(sunt cam fixista):-L ..dar am vazut rochii facute de ea si sunt super...am vazut si una de mireasa...era ca si in poza....ceea ce mi-a placut a fost ca are materiale de foarte buna calitate.....si foarte fine...le aduce din Germania, America, etc.
urmeaza sa plece zilele astea sa cumpere materiale....rochita o sa fie gata prin iulie, sper sa fi facut o alegere buna:-SS :-SS :-SS ....dar daca nu atunci mai am timp sa imi cumpar alta rochie=))

sugarlips
29.02.2008, 11:42:49
cum adica nu vrea nimeni sa ti-o faca? eu mi-o fac la comanda, in bucuresti...! daca te intereseaza, iti spun pe private (ca sa nu fac reclama)....
pupici

si nu esti stresata ca nu iese cum vrei? eu sunt...:-< :-< :-<

pufulica
29.02.2008, 13:19:52
si nu esti stresata ca nu iese cum vrei? eu sunt...:-< :-< :-<

pai am fost ieri la prima proba, si am fost extrem de incantata!
momentan e exact asa cum vreau!! =P~

si al meu creator foloseste materiale f bune (dantela de la rochitza e in album) si putin cam scumpe ... ;-)

Yonika
29.02.2008, 14:01:00

si al meu creator foloseste materiale f bune (dantela de la rochitza e in album) si putin cam scumpe ... ;-)
Dar tu unde iti faci rochita, in ce oras?

georgi_a
29.02.2008, 14:15:09
buna miresicilor,

sunt si eu in sept. si am tot citit pe forumuri cum sa faci fata unui astfel de eveniment si ce trebuie sa pregatesti, m-am uitat pe site-uri dupa rochite ..si...deja mi s-a luat...m-am plictisit.8-| Cred ca ar trebui sa iau o pauza si sa ma apuc de treaba..dupa. Voi cum va descurcati?

cicika
29.02.2008, 22:35:58
:D :D :D :D fetelor sunt fericita................
am rochita visurilor mele acasa!!!!

pufulica
01.03.2008, 01:23:14
Dar tu unde iti faci rochita, in ce oras?

in bucuresti, ca aici stau. doar nunta e la suceava ;))

ana5maria
01.03.2008, 09:00:17

felicitari, asteptam pozici ;)) curiozitatea asta ;-)

cicika
01.03.2008, 09:27:54
felicitari, asteptam pozici ;)) curiozitatea asta ;-)
gasesti aici:http://www.miresici.ro/showthread.php?t=8404&page=21>:D< >:D< >:D< >:D< >:D< >:D<

ana5maria
01.03.2008, 09:35:06
gasesti aici:http://www.miresici.ro/showthread.php?t=8404&page=21>:D< >:D< >:D< >:D< >:D< >:D<

esti o frumoasa, rochita e superba, iar la spate e dementiala :madlaugh:

ps:ce ai in picioare, sunt sandalute?arata super bine, de unde le-ai cumparat? :* miresica frumoasa ce esti ;;)

cicika
01.03.2008, 09:51:09
esti o frumoasa, rochita e superba, iar la spate e dementiala :madlaugh:

ps:ce ai in picioare, sunt sandalute?arata super bine, de unde le-ai cumparat? :* miresica frumoasa ce esti ;;)
multumesc frumos
la spate .........am facut poza ca sa vad ca t mai trebuie sa slabesc.....
papuceii i-am luat din mures
stai ca iti pun poze.....

ana5maria
01.03.2008, 09:57:41
multumesc frumos
la spate .........am facut poza ca sa vad ca t mai trebuie sa slabesc.....
papuceii i-am luat din mures
stai ca iti pun poze.....

foarte frumoasi, o sa caut si eu prin buc, mai ales ca acum ies sandalutele si paupuceii pe piata, dar mie imi trebuie si un pantof deoarece am nunta la finele lui septembrie si nu stiu cum va fi vremea, sper sa nu am surprize neplacute:-SS

cicika
01.03.2008, 09:58:37
foarte frumoasi, o sa caut si eu prin buc, mai ales ca acum ies sandalutele si paupuceii pe piata, dar mie imi trebuie si un pantof deoarece am nunta la finele lui septembrie si nu stiu cum va fi vremea, sper sa nu am surprize neplacute:-SS
o sa ai parte de vreme frumoasa
multumesc frumos;;) ;;)

gabriyella27
01.03.2008, 11:54:20

fi optimista
sigur o sa fie vreme frumoasa
doar este ziua noastra<:-P

annutza84
01.03.2008, 16:21:08
un MARTISOR cat mai frumos si cat mai special tuturor mireselor si in special celor de SEPTEMBRIE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

SA AVEM SPOR LA CUMPARATURI SI SA AVEM O NUNTA PERFECTA !!!!!!!!!:*:*:*:*:*:*:*:*

ana5maria
01.03.2008, 17:09:48
fi optimista
sigur o sa fie vreme frumoasa
doar este ziua noastra<:-P

asa este , ne unim toate si vorbim cu ingerasii sa nu dea drumul la robinete :D , sper sa avem o vreme superba

ana5maria
01.03.2008, 17:11:22
un MARTISOR cat mai frumos si cat mai special tuturor mireselor si in special celor de SEPTEMBRIE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

SA AVEM SPOR LA CUMPARATURI SI SA AVEM O NUNTA PERFECTA !!!!!!!!!:*:*:*:*:*:*:*:*

:* :* :* multumim, la fel si tie ,

gabriyella27
01.03.2008, 19:03:54

e fffffffff frumoasa rochitza
sa o porti cu placere si fericita
iar de pantofi ce sa mai zic......e exact ce mi-as dori si eu..........doar ca eu nu mi-am gasit:((

gabriyella27
01.03.2008, 19:05:02

iti multumim
si u sa ai parte exect de martisorul pe care ti-l doresti in aceasta zi speciala

alinel
01.03.2008, 22:30:44

Multumim, la fel si tie, si sa ai parte numai de bine si nunta sa iasa exact asa cum iti doresti. Mult noroc si numai iubire. Pupici

alinel
01.03.2008, 22:33:05

>:D< :) Felicitari, ai bifat ce era mai important de pe lista de cumparaturi. Sa o porti cu mare placere si sa ai parte de o nunta asa cum iti doresti si toate visele sa ti se implineasca alaturi de sotul tau. Pupici:* :* :*

sugarlips
02.03.2008, 11:49:43

ce bine de tine, eu prima proba o sa o am in iunie, e plecata din tara, cand se intoarce se apuca de rochita...deci iti dai seama cum stau pana in iunie, cand o sa merg la proba..:-SS :-SS :-SS :-SS :-SS :-SS :-SS :-SS

sugarlips
02.03.2008, 11:50:26

poze, poze.....

pufulica
02.03.2008, 18:25:53
ce bine de tine, eu prima proba o sa o am in iunie, e plecata din tara, cand se intoarce se apuca de rochita...deci iti dai seama cum stau pana in iunie, cand o sa merg la proba..:-SS :-SS :-SS :-SS :-SS :-SS :-SS :-SS

Sincer, si eu voi avea putine emotii, ca mai merg la o proba peste vreo 2 sapt, apoi plec din tara pana la jumatatea lui septembrie, si ultima proba va fi cu 2 sapt inainte de nunta... :-SS :-SS :-SS
Dar sper (si cred) ca va fi exact cum am vrut!

Bafta si tie ..!!!!

simonika_ue
02.03.2008, 19:32:21
de acord sa le numaram impreuna, mai avem doar putin cel putin eu stiu ca mai am 26 de sambete si deja am inceput sa:-SS si in acelasi timp sa ma ocup de tot ce tine de ziua cea mai frumoasa din viata unei femei.:x :x :x :)

simonika_ue
02.03.2008, 19:40:33
eu cel putin mi-am gasit verighetele ;;) sunt atat de frumoase incat m-a apucat plansul cand le-am vazut.dar rochia inca nu am dar sper sa imi gasesc rochia visurilor. sper sa iasa la toate miresicile nunta visurilor #:-S #:-S #:-S :"> =D> <:-P

cicika
02.03.2008, 19:48:29
e fffffffff frumoasa rochitza
sa o porti cu placere si fericita
iar de pantofi ce sa mai zic......e exact ce mi-as dori si eu..........doar ca eu nu mi-am gasit:((
multumesc frumos:D :D
ai sa gasesti cu siguranta......:*

cicika
02.03.2008, 19:49:06
>:D< :) Felicitari, ai bifat ce era mai important de pe lista de cumparaturi. Sa o porti cu mare placere si sa ai parte de o nunta asa cum iti doresti si toate visele sa ti se implineasca alaturi de sotul tau. Pupici:* :* :*
multumesc frumos>:D< >:D< >:D< >:D< >:D< >:D<
la fel si tie....

cicika
02.03.2008, 19:50:13
poze, poze.....
sunt ce va poze
am postat cateva pagini mai in fata unde gasesti poze....

cicika
02.03.2008, 19:50:57
>:D< >:D< >:D< >:D< am si verighete
vineri mergem dupa ele.....

georgi_a
03.03.2008, 12:58:07
eu cel putin mi-am gasit verighetele ;;) sunt atat de frumoase incat m-a apucat plansul cand le-am vazut.dar rochia inca nu am dar sper sa imi gasesc rochia visurilor. sper sa iasa la toate miresicile nunta visurilor #:-S #:-S #:-S :"> =D> <:-P

buna..te rog sa imi dai un indiciu, de unde ai cumparat verighetele?

georgi_a
03.03.2008, 13:02:32
>:D< >:D< >:D< >:D< am si verighete
vineri mergem dupa ele.....

dar te-ai miscat, nu gluma....eu am doar informatii:-p

felicitari

oana99
03.03.2008, 13:08:38
Cate miresici sunt pe 6 septembrieeee!!!!!>:D<

alinus30
03.03.2008, 13:29:59
buna miresicilor,

dar pt 20.09.2008 la sector 3? [-o<

dragele mele am vazut pe undeva pe aici pe www.miresici.ro (http://www.miresici.ro) o discutie legat de programul zilei de nunta, dar nu mai stiu unde; ma puteti ajuta pt ca as vrea si eu ceva sugestii... multam >:D<

barbu_oana
03.03.2008, 14:02:52

Si eu tot pe 6, tot la Elefterie!>:D<

oana99
03.03.2008, 14:09:36

La ce ora???:)) >:D<

barbu_oana
03.03.2008, 14:14:04
La ce ora???:)) >:D<

La 18:00. Tu?:))

Isis
03.03.2008, 18:55:27
Salut. Azi am fost la probat rochii. Poze găsitți în album. Voi cum mai stați cu pregătirile?

Yonika
03.03.2008, 20:03:14
Salut. Azi am fost la probat rochii. Poze găsitți în album. Voi cum mai stați cu pregătirile?
Unde ai probat prima rochie, la ce casa de moda?

cicika
03.03.2008, 22:10:57
dar te-ai miscat, nu gluma....eu am doar informatii:-p

felicitari
lasa ca se rezolva totul......

cicika
03.03.2008, 22:11:41
UNA,SIGUR\:D/ \:D/ \:D/ \:D/

pufulica
03.03.2008, 22:15:50

nasii nostri au facut anul trecut la elefterie si au avut 4 preoti...! si unul dintre ei era comic rau, ca ziceai ca e dat la minim :))
dar a fost frumos!

sper sa fie cat mai frumos si la voi!!! :*

Isis
04.03.2008, 07:26:35
Unde ai probat prima rochie, la ce casa de moda?
E de la noela style, e pe crem și în Galați costă 13 milioane. Dar dacă vrei ei ți-o pot face și pe alb.

sugarlips
04.03.2008, 11:38:27
Sincer, si eu voi avea putine emotii, ca mai merg la o proba peste vreo 2 sapt, apoi plec din tara pana la jumatatea lui septembrie, si ultima proba va fi cu 2 sapt inainte de nunta... :-SS :-SS :-SS
Dar sper (si cred) ca va fi exact cum am vrut!

Bafta si tie ..!!!!

>:D< >:D< >:D<

sugarlips
04.03.2008, 11:39:51
sunt ce va poze
am postat cateva pagini mai in fata unde gasesti poze....

am vazut, dupa ce am scris...:-B :*

iony
04.03.2008, 11:58:44
fetelor, cum mai stati cu pregatirile? ce-ati mai rezolvat? ca eu nimic:-" :-" .
felicitari pt toate fetele care si-au luat rochitele, sa le poarte sanatoase si fericite http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/00020069.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&ref=10)

anlya_426
04.03.2008, 12:32:49
fetelor zilele acestea nu am avu internet.....asa ca nu am mai intrat........va doresc tuturor o primavara ce vis cu multa fericire si iubire............

fetelor care si-au mai cumparat una alta........felicitari si sa va bucurati din tot sufletul de cumparaturile facute.........

nu in ultimul rand le doresc un calduros bun venit miresicilor nou venite........>:D<>:D<>:D<

Yonika
04.03.2008, 14:25:49
Fetelor, eu am incheiat contractul si cu firma de decoartiuni, si ne ajunge 1300 lei, si cam cu tot ce vreau eu, cu flori si tul, si decorat la biserica, ca facem la catolica, si pt masini. Sunt super incantata. Mie mi se pare bun pretul!

barbu_oana
04.03.2008, 14:29:40
Fetelor, eu am incheiat contractul si cu firma de decoartiuni, si ne ajunge 1300 lei, si cam cu tot ce vreau eu, cu flori si tul, si decorat la biserica, ca facem la catolica, si pt masini. Sunt super incantata. Mie mi se pare bun pretul!

Felicitari. Imi spui si mie intr-un PM cu cine colaborezi pt aranjamente? mi se pare f ok pretul

Merci mult:*

Yonika
04.03.2008, 14:29:43
Fetelor, sa va povestesc ce am patit eu cu acea d-na, care, at cand am fost la ea la magazin mi se parea de zahar, asa de draguta a fost cu mine si m-a sfatuit si s-a oferit sa ma ajute. I-am lasat at o poza cu o rochie care mi-a placut mie mult, si a ramas ca incearca sa o faca pana la targ. Abia asteptam sa vina targul si sa vad ce a facut si cum arata. Dar ajunsa la targ...surpriza! Rochita mea era facuta in 2 sau 3 exemplare, pe alb, pe crem si parca mai era una pe alb (nu mai retin asa bine) si pusa prin tot standul de la palat sa o vada tot poporul care vine acolo si sa o probeze si eventual daca era, sa o si vanda pana veneam eu.... Apoi, pe langa faptul ca nu semana prea bine cu poza lasata de mine, era o imitatie f proasta, ear facuta si pt o pers care avea macar 1.80 m, iar eu am 1.62 m. Si apoi s-a ofensat f tare ca i-am zis ca dc nu a facut-o mai mica, cu bustul mai scurt. Si mi-a zis ca alta nu mai face si ca nu merge facuta cu bustul mai scurt, asa cum mi-ar fi venit mie bine. Am mai probat cateva rochite acolo la ea, una ca sa imi arate cu ce mi-ar sta mie bine, si apoi 2 care mi-ar mai fi placut, dar nu eram super incantata.
Pana la urma am mers la alta casa de moda sa incerce sa imi faca ce imi doresc eu. Insa de data asta am stiu ce sa ii spun d-nei , sa ii mai explic ceva mai mult, daca probasesm ceva si aveam putina experienta de la cea nereusita. De acum iar o luna de ganduri si de asteptari...:-SS

Yonika
04.03.2008, 14:34:29
Felicitari. Imi spui si mie intr-un PM cu cine colaborezi pt aranjamente? mi se pare f ok pretul

Merci mult:*
Ti-am trimsi PM!

Yonika
04.03.2008, 14:36:41
Am sa va pun si cateva poze sa vedeti si voi ce avea acolo.
Prima e rochita care mi-a facut-o mie pe comanda, a doua e cea cu care mi-a zis ea, mi-ar fi stat bine (si asa si era, dar nu era ceea ce visez eu), a treia e ceva ce mi-a placut asa cat de cat, dar nu mi se aseza bine la spate, ca era prea umflata ( si mi-a zis ca alta nu mai afce, ca daca nu mai gaseste la fel materialul, ca daca nu mai iese asa....vorbe...vorbe...) si ultima era pe crem (eu o visez alba rochita mea) - si ultimele 2 costau 23 mil.