PDA

Versiunea completa : Miresici SEPTEMBRIE 2008

Pagini : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29

Yonika
04.03.2008, 14:38:55
E de la noela style, e pe crem și în Galați costă 13 milioane. Dar dacă vrei ei ți-o pot face și pe alb.
O au si pe site? sau doar in magazin. Am vazut ca isi deschid iar magazin in Bacau, ca de vreo 3 luni se inchisese, si acum vad ca si-au schimbat locatia.

anlya_426
04.03.2008, 15:21:59
Am sa va pun si cateva poze sa vedeti si voi ce avea acolo.
Prima e rochita care mi-a facut-o mie pe comanda, a doua e cea cu care mi-a zis ea, mi-ar fi stat bine (si asa si era, dar nu era ceea ce visez eu), a treia e ceva ce mi-a placut asa cat de cat, dar nu mi se aseza bine la spate, ca era prea umflata ( si mi-a zis ca alta nu mai afce, ca daca nu mai gaseste la fel materialul, ca daca nu mai iese asa....vorbe...vorbe...) si ultima era pe crem (eu o visez alba rochita mea) - si ultimele 2 costau 23 mil.

dantela folosita pentru rochite este identica cu dantela folosita pentru rochita mea, de catre cei de la WL.........

annutza84
04.03.2008, 15:40:05
Fetelor, sa va povestesc ce am patit eu cu acea d-na, care, at cand am fost la ea la magazin mi se parea de zahar, asa de draguta a fost cu mine si m-a sfatuit si s-a oferit sa ma ajute. I-am lasat at o poza cu o rochie care mi-a placut mie mult, si a ramas ca incearca sa o faca pana la targ. Abia asteptam sa vina targul si sa vad ce a facut si cum arata. Dar ajunsa la targ...surpriza! Rochita mea era facuta in 2 sau 3 exemplare, pe alb, pe crem si parca mai era una pe alb (nu mai retin asa bine) si pusa prin tot standul de la palat sa o vada tot poporul care vine acolo si sa o probeze si eventual daca era, sa o si vanda pana veneam eu.... Apoi, pe langa faptul ca nu semana prea bine cu poza lasata de mine, era o imitatie f proasta, ear facuta si pt o pers care avea macar 1.80 m, iar eu am 1.62 m. Si apoi s-a ofensat f tare ca i-am zis ca dc nu a facut-o mai mica, cu bustul mai scurt. Si mi-a zis ca alta nu mai face si ca nu merge facuta cu bustul mai scurt, asa cum mi-ar fi venit mie bine. Am mai probat cateva rochite acolo la ea, una ca sa imi arate cu ce mi-ar sta mie bine, si apoi 2 care mi-ar mai fi placut, dar nu eram super incantata.
Pana la urma am mers la alta casa de moda sa incerce sa imi faca ce imi doresc eu. Insa de data asta am stiu ce sa ii spun d-nei , sa ii mai explic ceva mai mult, daca probasesm ceva si aveam putina experienta de la cea nereusita. De acum iar o luna de ganduri si de asteptari...:-SS

ai fost la doamna aceea de la magazinul "diva"??? stii ca iti trimisesem eu adresa. la sfarsitul saptamanii asteia o sun sa imi zica cand sa vin la iasi sa fac prima proba, a reusit sa imi faca tipar special pentru corpul meu si a facut si o schita de rochie. orice ar fi , iti urez multa bafta, am vazut din pozele cu rochitele ca ai corpul frumos si nu e o problema in gasirea rochiei, ci doar a modelului. pupici multi

oana99
04.03.2008, 16:19:20
La 18:00. Tu?:))

La 17:30 =)) :* :* :*

cicika
04.03.2008, 16:25:50
fetelor, cum mai stati cu pregatirile? ce-ati mai rezolvat? ca eu nimic:-" :-" .
felicitari pt toate fetele care si-au luat rochitele, sa le poarte sanatoase si fericite http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/00020069.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&ref=10)
multumim frumos........\:D/ \:D/ \:D/ \:D/ \:D/

Yonika
04.03.2008, 16:57:57
ai fost la doamna aceea de la magazinul "diva"??? stii ca iti trimisesem eu adresa. la sfarsitul saptamanii asteia o sun sa imi zica cand sa vin la iasi sa fac prima proba, a reusit sa imi faca tipar special pentru corpul meu si a facut si o schita de rochie. orice ar fi , iti urez multa bafta, am vazut din pozele cu rochitele ca ai corpul frumos si nu e o problema in gasirea rochiei, ci doar a modelului. pupici multi
Merci tare mult. Am da in alta parte poza sa o fac, daca nu iese nici acolo, am vazut la noela style ceva care seamana cu ce imi doresc eu si poate cu ceva modificari iese asa cum o visez eu.
Bafta multa si tie!

denysa
04.03.2008, 17:07:10
Fetelor, eu am incheiat contractul si cu firma de decoartiuni, si ne ajunge 1300 lei, si cam cu tot ce vreau eu, cu flori si tul, si decorat la biserica, ca facem la catolica, si pt masini. Sunt super incantata. Mie mi se pare bun pretul!

te rog sa imi trimiti si mie un pm cu firma de decoratiuni. si eu tb sa merg sa vb sa vad cam cat ne ajunge. ce intra in pretul asta de 1300?

Yonika
04.03.2008, 17:27:41
te rog sa imi trimiti si mie un pm cu firma de decoratiuni. si eu tb sa merg sa vb sa vad cam cat ne ajunge. ce intra in pretul asta de 1300?
Ti-am trimis pe privat!
bafta multa!

denysa
04.03.2008, 17:43:32
ms mult >:D<:*

gabriyella27
04.03.2008, 18:32:49
Prima e rochita care mi-a facut-o mie pe comanda, a doua e cea cu care mi-a zis ea, mi-ar fi stat bine (si asa si era, dar nu era ceea ce visez eu), a treia e ceva ce mi-a placut asa cat de cat, dar nu mi se aseza bine la spate, ca era prea umflata ( si mi-a zis ca alta nu mai afce, ca daca nu mai gaseste la fel materialul, ca daca nu mai iese asa....vorbe...vorbe...) si ultima era pe crem (eu o visez alba rochita mea) - si ultimele 2 costau 23 mil.

sunt dragutze rochitzele si iti sta bine cam cu toate, doar ca mie una mi se pare ca ti-ar lua din inaltime:-\

Yonika
04.03.2008, 18:50:52
sunt dragutze rochitzele si iti sta bine cam cu toate, doar ca mie una mi se pare ca ti-ar lua din inaltime:-\
Da, prima asa este, pt ca e facuta pt o pers inalta, e cu talia inalta, iar a doua spunea d-na ca m-ar avantaja.

iony
04.03.2008, 20:57:47

mie imi place cum iti sta cu rochitele 1 si 3 , ramane sa vezi care e mai confortabila.
oricum o sa fii o http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/000201EF.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&ref=10)
succes!!

pufulica
04.03.2008, 21:40:38
Da, prima asa este, pt ca e facuta pt o pers inalta, e cu talia inalta, iar a doua spunea d-na ca m-ar avantaja.

Mie imi place cum iti sta cu toate! Si mie tb sa-mi placa tare mult ca sa spun ca e ok!
Sper sa iti gasesti cat mai repede rochita! :) >:D<

pufulica
04.03.2008, 21:50:55
Dragele mele, mai am o veste buna! Am primit si modelul de invitatie pe care il voiam! L-am pus in albumul meu. Acum am sa incerc sa pun pe el textul... <:-P :-?

cicika
04.03.2008, 22:18:28
Dragele mele, mai am o veste buna! Am primit si modelul de invitatie pe care il voiam! L-am pus in albumul meu. Acum am sa incerc sa pun pe el textul... <:-P :-?
felicitarii

pufulica
04.03.2008, 22:58:38
felicitarii

multumim, multumim (eu si catelul ;)) )

cicika
04.03.2008, 23:07:28
multumim, multumim (eu si catelul ;)) )
cu placere
il duci si pe el la nunta?????????:">

pufulica
05.03.2008, 08:43:23
il duci si pe el la nunta?????????:">

din pacate nu avem unde sa-l lasam in bucuresti, asa ca il vom lua la suceava si-l vom tine in camera de hotel... dar intre biserica si resturant vom merge sa-l vedem si sa facem poze si cu el ;-)
(eu personal nu credeam ca un catel imi va umple atat de mult viata si acum e ca si un bebe... asta pana dupa nunta cand speram sa avem un bebe real!) :">

iony
05.03.2008, 08:58:51

foarte haioase;;) ;;) felicitari:* :*

pufulica
05.03.2008, 12:29:04
foarte haioase;;) ;;) felicitari:* :*

multumesc ^:)^
era cat pe ce sa alegem unele mai clasice, cand am vazut acest model pe un raft la expozitie... a durat vreo 5 min pana l-am convins pe mire ca asa sta treaba (ca in invitatie) si pana la urma a fost ok!
iar acum suntem tare mandri! =))

metalrose13
05.03.2008, 12:51:23
gata cu creditul ... am luat banii, am scapat de un stres ^:)^

offf....de azi incep eu....mutatul nuntii pe 27.09 inseamna ca si noi trebuie sa luam un credit ca sa facem fata cheltuielilor.
Tu la ce banca ai apelat?
Sa stiu sa nu ma duc acolo sa-mi fac nervi:D

anlya_426
05.03.2008, 15:03:57
fetelor.........sunt in al 9 lea cer..tocmai ce m-a sunat doamna de la Piatra Neamt, de la WL si am stabilit data cand voi merge sa o ridic si sa o aduc acasa la mine.........adik 20 martie...<:-P<:-P<:-P<:-P<:-P<:-P......

Yonika
05.03.2008, 16:07:36
mie imi place cum iti sta cu rochitele 1 si 3 , ramane sa vezi care e mai confortabila.
oricum o sa fii o http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/000201EF.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&ref=10)
succes!!
Merci! Rochia 1 e o copie f urata a ceea ce vreau eu...:(( iar 3 era prea infoiata jos, nu ma avantaja, nu prea se vede in poza. Doar 4, care e 3 dar pe crem, iar eu vreau musai pe alb rochita mea. Asa vrea si mirele:D ! Insa si cele 3 si 4 au niste cute care sunt calcate la rochie si nu imi plac, parca e ceva fals la ele, vreau sa fie ceva mai natural, sa cada singur materialul, nu sa fie forta sa stea cum vrea croitoreasa (adica sa fie calcat, facute pliuri ca la fustele de cand eram pionera:D ). Asa ca mai caut! Voi gasi eu pana la urma si rochiat visata de mine![-o<

Yonika
05.03.2008, 16:11:35
Foarte faina felicitarea, si hazlie!;;)

Yonika
05.03.2008, 16:13:06
fetelor.........sunt in al 9 lea cer..tocmai ce m-a sunat doamna de la Piatra Neamt, de la WL si am stabilit data cand voi merge sa o ridic si sa o aduc acasa la mine.........adik 20 martie...<:-P<:-P<:-P<:-P<:-P<:-P......
Felicitari!

pufulica
05.03.2008, 16:29:24
Merci! Rochia 1 e o copie f urata a ceea ce vreau eu...:(( iar 3 era prea infoiata jos, nu ma avantaja, nu prea se vede in poza. Doar 4, care e 3 dar pe crem, iar eu vreau musai pe alb rochita mea. Asa vrea si mirele:D ! Insa si cele 3 si 4 au niste cute care sunt calcate la rochie si nu imi plac, parca e ceva fals la ele, vreau sa fie ceva mai natural, sa cada singur materialul, nu sa fie forta sa stea cum vrea croitoreasa (adica sa fie calcat, facute pliuri ca la fustele de cand eram pionera:D ). Asa ca mai caut! Voi gasi eu pana la urma si rochiat visata de mine![-o<

De ce nu incerci sa-ti faci? Eu m-am dus cu 2 poze la tipul care imi face rochia si i-am spus ca vreau sa fie asa! El mi-a adus sa aleg dantela, si apoi mi-a dat diverse idei ca sa arate cum vreau eu. Intr-adevar, abia am fost la prima proba, dar am fost incantata <:-P #:-S - mi-am cam luat o piatra de pe inima...
Daca totusi vrei sa-ti gasesti, sa stii ca fiecare mireasa isi are rochia ei (sau fiecare rochie isi are mireasa ei :)) ) si sunt sigura ca va veti intalni!

pufulica
05.03.2008, 16:40:48

E frumoasa rochitzica ta si ti se potriveste! Sa o porti fericita!!!

Nu vreau sa te supari pe mine, dar vreau sa te intreb daca nu crezi ca o sa te deranjeze voalul.. adica e f frumos, dar e si f mare...

Yonika
05.03.2008, 17:17:17
De ce nu incerci sa-ti faci? Eu m-am dus cu 2 poze la tipul care imi face rochia si i-am spus ca vreau sa fie asa! El mi-a adus sa aleg dantela, si apoi mi-a dat diverse idei ca sa arate cum vreau eu. Intr-adevar, abia am fost la prima proba, dar am fost incantata <:-P #:-S - mi-am cam luat o piatra de pe inima...
Daca totusi vrei sa-ti gasesti, sa stii ca fiecare mireasa isi are rochia ei (sau fiecare rochie isi are mireasa ei :)) ) si sunt sigura ca va veti intalni!
Pai tocmai asta e faza cea mai rea care se putea intampla: ca rochia 1 e facuta pe poza care i-am lasat-o eu, si a iesit ceva f urat....daca as fi vazut-o in magazin fara sa stiu ca eu am dat comanda de ea, nici nu ma mai oboseam..nu imi place deloc. Rochia care o vreau eu are la bust niste cute, dar cute din material, fara sa fie calcate, pe cand cea facuta la casa respectiva de moda, i-a facut pliuri si le-a calcat bine, bine de tot...nu imi place deloc:O :-& . Apoi, cand am vazut ca aia nu imi place si ca a facut-o parca sa isi bata joc de mine, am lasat poza la alta casa de moda, si daca nici acolo nu iese ce visez eu, voi cauta in magazin, am vazut la o miresica de pe aici o rochie care seamana f mult cu ce caut eu, si am gasit-o apoi si pe pagina de net a casei de moda, care mi-a spus-o acea miresica.
Oricum, acum tre sa astep inca o luna pana e gata cea data la comanda.

MachuPicchu
05.03.2008, 17:24:14
am vb azi pe mess cu nasica (este in scotia) si s-ar putea sa fie insarcinata ... a zis ca isi cumpara azi un test <:-P

pufulica
05.03.2008, 17:28:49
[quote=Yonika;678879]Pai tocmai asta e faza cea mai rea care se putea intampla: ca rochia 1 e facuta pe poza care i-am lasat-o eu, si a iesit ceva f urat....quote]

Offf :(
Te inteleg acum...
Tu stai in Iasi, ca am vb cu cineva care voia sa-si faca rochitza tocmai acolo... Daca nu iese ce vrei intr-o luna, poate...
Nu stiu ce sa zic. E super naspa cand niste tanti de astea isi bat joc de dorintzele miresicilor... :-<

pufulica
05.03.2008, 17:32:15
am vb azi pe mess cu nasica (este in scotia) si s-ar putea sa fie insarcinata ... a zis ca isi cumpara azi un test <:-P

pai si te bucuri?
ca ar fi undeva in luna a 8-a la nunta...

asa am patit si noi. ne-am dus la niste prieteni sa le spunem sa ne fie nasi, si tocmai atunci ne-au zis ca ea e gravida, si ca probabil naste undeva la sf lui august, etc, si ne-au refuzat :(

iony
05.03.2008, 17:35:12

trebuie sa le gasim si pe ale noastre:* . ca eu....am probat numai la targul de la romexpo si atat:-" :-" :-" :-" :-" .

iony
05.03.2008, 17:37:11

felicitari\:D/ \:D/ \:D/ \:D/ \:D/

iepuras
05.03.2008, 18:43:44
buna! eu am nunta pe 7 septembrie 2008 si am nevoie de niste sfaturi. cine poate sa-mi recomande si mie fotograf, cameraman, etc si niste preturi, va rog?? si mai am o prb : dj sau formatie, voi ce-mi recomandati?[-o<

iepuras
05.03.2008, 18:45:32
am uitat sa precizez ca sunt noua pe site-ul acesta , asa ca sfatuiti-ma ,pls :D

genoveva_1984
05.03.2008, 20:39:52
am uitat sa precizez ca sunt noua pe site-ul acesta , asa ca sfatuiti-ma ,pls :D

Imi pare rau, in legatura cu foto si video nu prea pot sa-ti dau informatii pentru ca tu esti in Bucuresti. Dar este bine sa fii atenta ce alegi pentru ca eu deja incep sa am probleme c asta. Am ales fotograful in martie anul trecut, dar nu am semnat un contract scris, am dat doar un avans si am primit o chitanta, iar acum tipul da inapoi si nu mai respecta cerintele impuse de noi la inceput. Acum imi pare rau ca nu am insistat sa semnam un contract. Eu cred ca este foarte important sa gasesti un fotograf bun si sa nu faci compromisuri in aceasta problema pentru ca aceste poze si imagini raman pentru toata viata.
In ceea ce priveste muzica, noi am ales o formatie, dar alegerea depinde de bugetul pe care il aveti pentru nunta: pentru o formatie va trebui sa scoateti mai multi bani din buzunar si uneori o formatie nu este cea mai buna alegere.
Daca vrei sa gasesti mai muklte informatii poti sa cauti aici pe site subiectele legate de foto+video si muzica.:*:*:*

genoveva_1984
05.03.2008, 20:44:12
Am fost in weekend la Expomariage Oradea si oferta mi s-a parut dezamagitor de slaba: foarte putine standuri, expozanti plictisiti care nu prea mai aveau chef sa te informeze. Eu speram sa reusesc sa aleg invitatiile, imi cautam un voal, pantofiori... dar nu am gasit nimic pe gustul meu. In final, am regretat ca am mers...

anlya_426
06.03.2008, 10:58:12
E frumoasa rochitzica ta si ti se potriveste! Sa o porti fericita!!!

Nu vreau sa te supari pe mine, dar vreau sa te intreb daca nu crezi ca o sa te deranjeze voalul.. adica e f frumos, dar e si f mare...

nu ma supar.......l-a proba am stat ceva vreme cu el pe cap...si sincera sa fiu nici nu l-am simtit....adik nu mi s-a aprut deloc greu si nici incomod.........

MachuPicchu
06.03.2008, 11:28:46
pai si te bucuri?
ca ar fi undeva in luna a 8-a la nunta...

asa am patit si noi. ne-am dus la niste prieteni sa le spunem sa ne fie nasi, si tocmai atunci ne-au zis ca ea e gravida, si ca probabil naste undeva la sf lui august, etc, si ne-au refuzat :(
normal ca ma bucur ... si nu ar fi in luna a 8 ci pe undeva prin luna a 6-a (9-3=6 luni) :)>- ... abia s-au apucat de "treaba", deci nu are mai mult de o luna (dar ce zic, nici macar o luna nu cred ca ar avea)

sugarlips
06.03.2008, 12:03:16

a mea abia a nascut o papusica tare frumoasa...<:-P <:-P <:-P

sugarlips
06.03.2008, 12:12:46
Am fost in weekend la Expomariage Oradea si oferta mi s-a parut dezamagitor de slaba: foarte putine standuri, expozanti plictisiti care nu prea mai aveau chef sa te informeze. Eu speram sa reusesc sa aleg invitatiile, imi cautam un voal, pantofiori... dar nu am gasit nimic pe gustul meu. In final, am regretat ca am mers...

asa a fost si la cele 2 targuri la care am fost aici....:-< nimic, nimic..si eu pantofiori imi cautam...invitatii....nimic , nimic....am cerut la un stand cu prajituri mai multe detalii....si sti ce mi-a zis? sa merg la cofetarie, ca ei nu prea stiu:-\ pai de ce au venit atunci?...oricum mai este un targ acuma in weekend, o sa merg si la asta sa vad ce si cum...si daca nici aici nu gasesc ceva invitatii cum vreau..o sa merg in alta parte...ca nu mai astept..:-B

gabriyella27
06.03.2008, 18:50:47

felicitari pentru bebe

gabriyella27
06.03.2008, 18:56:58
as vrea si eu sa va dati cu parerea daca se poate
care din invitatiile astea doua va place mai mult?(asta daca va place vre-una , caci daca nu v-as ruga sa-mi spuneti)
nu ma pot hotara cu privire la invitatii
cele doua sunt facute de mine dar ma gandesc si la alternativa de a le cumpara
spuneti-mi si mie ce sa aleg.........pls[-o<

gabriyella27
06.03.2008, 18:57:52
care din invitatiile astea doua va place mai mult?(asta daca va place vre-una , caci daca nu v-as ruga sa-mi spuneti)

la cea cu fundita rosie se poate schimba culoarea funditzei
am uitat sa mentionez

annutza84
06.03.2008, 19:11:23
daca ar fi sa aleg intre cele doua cred ca pe cea din dreapta as alege-o, ii se ridica foita de calc, nu? pe cea cu fundita rosie......... e putin cam prea..... comuna. alte optiuni mai ai? intreb din curiozitate.

annutza84
06.03.2008, 19:13:40
stii ce ai putea sa faci?! sa schimbi putin din liniile drepte ale inviatiei, ma refer la cea din dreapta, ca mie aia mi s-a parut interesanta. (sa nu fie o simpla foaie dreptunghiulara), parerea mea:*

gabriyella27
06.03.2008, 20:01:52
stii ce ai putea sa faci?! sa schimbi putin din liniile drepte ale inviatiei, ma refer la cea din dreapta, ca mie aia mi s-a parut interesanta. (sa nu fie o simpla foaie dreptunghiulara), parerea mea:*

da se ridica foita de calc
da dar cum ar trebui sa o tai?
cu niste onduleuri ar fi mai bine?:-\

sunt dispusa sa aleg si alt model din cele de la librari doar ca mi-ar placea sa le fac eu, sa simt ca e munca mea, de aceea v-am si cerut parearea

annutza84
06.03.2008, 20:14:42
pai in cazul asta ar fi usor de facut de tine a doua varianta (cea din dreapta). cred ca ar fi mai interesante niste colturi ondulate sau chiar laturile mari dar sa nu fie atat de mici ca onduleurile foitei de calc. asta ar fi parerea mea, sa vedem ce mai zic si fetele.

annutza84
06.03.2008, 20:19:01
eu as vrea asa sa arate plicul (nu atat de albastru) si invitatia

gabriyella27
06.03.2008, 20:31:01
eu as vrea asa sa arate plicul (nu atat de albastru) si invitatia

pai si ai gasit la noi asa ceva?
eu una nu am vazut
e faza ca ce vrei u e fffffffffff frumos dar eu nu ma vazut
de fapt eu nu am gasit in comert ceva care sa ma multumeasca si care sa aiba un pret mai mic de 3 ron

annutza84
06.03.2008, 20:58:04
pai si ai gasit la noi asa ceva?
eu una nu am vazut
e faza ca ce vrei u e fffffffffff frumos dar eu nu ma vazut
de fapt eu nu am gasit in comert ceva care sa ma multumeasca si care sa aiba un pret mai mic de 3 ron
eu le-am vazut pe net, dar prietenul meu lucreaza la o firma de materiale publicitare si o sa stea vreo saptamana sa munceasca sa deseneze modelele respective. ce am vazut la firme ori sunt ffffffffff scumpe ori mie nu imi plac. o sa vad ce va reusi sa faca.:-SS

Pisu
06.03.2008, 22:58:02
Primul model, dar alt carton... are nevoie de ceva care sa o scoata putin in evidenta... Fie cauta un carton rosu, sie foloseste macar acel carton de la al doilea model, acela lucios/sidefat... desi e prea alba totusi, prea palida... insa modelul mi se pare ok...

anlya_426
07.03.2008, 09:11:44
Primul model, dar alt carton... are nevoie de ceva care sa o scoata putin in evidenta... Fie cauta un carton rosu, sie foloseste macar acel carton de la al doilea model, acela lucios/sidefat... desi e prea alba totusi, prea palida... insa modelul mi se pare ok...

subscriu................

Yonika
07.03.2008, 18:00:34
Fetelor care vreti sa mergeti la targul de nunti din Bucuresti, m-am uitat dimineata la "Teo", in reluare, de pe Prima, si au zis ceva de targul care e de azi in Bucuresti. Am inteles ca intrarea e 5 ron, insa daca la intrare spuneti parola "Teo" veti intra gratuit. E valabil , au zis organizatorii, pt telespectatorii lui Teo.
Sper ca am inteles eu bine, si sa nu spun pe aici prostii.
Bafta multa si sa ne spuneti si noua ce mai e pe acolo.

annutza84
07.03.2008, 18:10:08
asa am auzit si eu la emisiune, eu o sa ma duc duminica abia, dar doar sa ma plimb si o sa vad daca e adevarat.

iony
08.03.2008, 13:00:02
LA MULTI ANI PT TOATE FETELE, FEMEILE, MIRESICILE, MAMICILE SI VIITOARELE MAMICI CU OCAZIA ZILEI DE 8 MARTIE. SA FITI IUBITE!!
SI SA AVEM O ZI MINUNATA http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/00020069.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&ref=10)

monalissa
08.03.2008, 15:46:22
Buna fetelor!si eu sunt o miresica de 6 sept 2008(putin mai intarziata:)...)n-am vazut topicul asta pana acum.;))
eu sunt din timisoara si sunt curioasa daca mai e cineva din oras cu mine care sa aiba nunta in aceeasi zi!:)va pup:*

monalissa
08.03.2008, 16:24:11
Noi pana acum am rezolvat urmatoarele:
-restaurantul
-nasii
-biserica
-am rochia,voalul(asupra caruia trebuie sa mai "meditez",ca nu sunt sigura ca il vreau pe ala),pantofii de mireasa
-rochia si pantofii cununia civila
-dj
-foto-video
-verighetele
Cam atat cred,deocamdata...urmeaza sa luam biletele pt luna de miere,apoi decoratiuni si aranjamente florale,invitatii si apoi o sa stau si eu linistita.;))

anlya_426
08.03.2008, 18:46:50
"LA MULTI ANI" tuturor fetelor ca fac parte din aceasta comunitate atat de frumoasa, numita Miresici.ro :* :* :* :* :* :*

genoveva_1984
08.03.2008, 18:58:56
Desi un pic cam tarziu, urez si eu "LA MULTI ANI" tuturor viitoarelor miresici.>:D<>:D<>:D<

iony
08.03.2008, 21:48:42
Buna fetelor!si eu sunt o miresica de 6 sept 2008(putin mai intarziata:)...)n-am vazut topicul asta pana acum.;))
eu sunt din timisoara si sunt curioasa daca mai e cineva din oras cu mine care sa aiba nunta in aceeasi zi!:)va pup:*

bine ai venit!!>:D<>:D< >:D<
unde ai nunta: in timisoara sau bucuresti? ca la profil ai setat bucuresti.
vad ca ai rezolvat destule pt nunta, felicitari si spor in continuare :)>-

annutza84
09.03.2008, 02:11:34
LA MULTI ANI TUTUROR MIRESICILOR !!!!!! (cu intarziere, imi cer scuze, acum am ajuns acasa, dar niciodata nu e prea tarziu !) !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

:x :x :x :* :* :* :* :* :* :* :* :* :x :x :x :x :x

olyvyana
09.03.2008, 10:34:36
Buna dimineatza miresici, ma primiti si pe mine?o:-)
sunt proaspat "mutata" de la miresici de octombrie
eh...long story s-o facem short, noi ne-am trezit foarteeee tarziu, adica acum o saptamana ne-am hotarat ca vrem anul asta, noi ziceam atunci un 11 octombrie
si toata lumea a zis ca e prea tarziu pt anu' asta sa mai gasim ce ne place dar uite ca am avut noroc; am avut destule rest. din care sa alegem (desi nu ne asteptam, sincera sa fiu) si cel mai mult si cel mai mult ne-a placut mc monis din tot maratonul de saptamana asta; arata sooper si in ciuda mesajelor nu prea optimiste in leg cu felul cum se poarta cu tine oamenii de akolo, la noi a fost chiar invers...au fost foarte amabili si dragutzi si deschisi la propunerile noastre asa ca...mc monis it is:)>-
acum raman toate celelalte chestii, d-abia acum ne lamurim si noi ce si cum trebuie facut asa ca sigur o sa vin cu tot felul de intrebari ciudatzele in urmatoarele luni
hihi

pupici

annutza84
09.03.2008, 11:26:35
eh...long story s-o facem short, noi ne-am trezit foarteeee tarziu, adica acum o saptamana ne-am hotarat ca vrem anul asta, noi ziceam atunci un 11 octombrie
si toata lumea a zis ca e prea tarziu pt anu' asta sa mai gasim ce ne place dar uite ca am avut noroc; am avut destule rest. din care sa alegem (desi nu ne asteptam, sincera sa fiu) si cel mai mult si cel mai mult ne-a placut mc monis din tot maratonul de saptamana asta; arata sooper si in ciuda mesajelor nu prea optimiste in leg cu felul cum se poarta cu tine oamenii de akolo, la noi a fost chiar invers...au fost foarte amabili si dragutzi si deschisi la propunerile noastre asa ca...mc monis it is:)>-
acum raman toate celelalte chestii, d-abia acum ne lamurim si noi ce si cum trebuie facut asa ca sigur o sa vin cu tot felul de intrebari ciudatzele in urmatoarele luni
hihi

pupici

BINE AI VENIT PRNTRE RANDURILE SEPTEMBRISTELOR !!!!!! la biserica ai fost? ca si acolo e bataie, pe zi, pe ore... spor la cumparaturi pt nunta!:x

iony
09.03.2008, 11:30:19

hihi

pupici

buna!! bine-ai venit!! si eu tot pe 27 sept:-p . asa ca sper sa fie o zi insorita!
spor la pregatiri in continuare>:D< >:D< >:D<

denysa
09.03.2008, 11:30:28
hihi

pupici

bine ai venit >:D< asteptam intrebarile tale poate te putem ajuta. e super k ai gasit restaurant sambata.;-)

monalissa
09.03.2008, 12:58:26
bine ai venit!!>:D<>:D< >:D<
unde ai nunta: in timisoara sau bucuresti? ca la profil ai setat bucuresti.
vad ca ai rezolvat destule pt nunta, felicitari si spor in continuare :)>-

in Timisoara am nunta!nu prea ma pricep sa fac setarile pe calculator,de aceea imi apare Buc!:-<

olyvyana
09.03.2008, 15:36:11
la biserica am fost...sambata dar din pacate nu am reusit sa vb cu parintele, noi avem 2 biserici in top hihi si intai vrem sa vedem acolo. luni o sa vorbeasca bebe al meu:P la una dintre ele si sper....
cu starea civila cum e? cat de devreme sa ma duc? auzisem ceva de 2 saptamani, dar mi se pare riscul prea mare sa las pt atunci
voi cum ati facut? sau cum vrei sa faceti?

mercic:*

BINE AI VENIT PRNTRE RANDURILE SEPTEMBRISTELOR !!!!!! la biserica ai fost? ca si acolo e bataie, pe zi, pe ore... spor la cumparaturi pt nunta!:x

Pisu
09.03.2008, 15:47:38
la biserica am fost...sambata dar din pacate nu am reusit sa vb cu parintele, noi avem 2 biserici in top hihi si intai vrem sa vedem acolo. luni o sa vorbeasca bebe al meu:P la una dintre ele si sper....
cu starea civila cum e? cat de devreme sa ma duc? auzisem ceva de 2 saptamani, dar mi se pare riscul prea mare sa las pt atunci
voi cum ati facut? sau cum vrei sa faceti?

mercic:*
Aveti voi 2 biserici in top, dar tot e bataie pe ele, asa ca nu stati pe ginduri... Cit despre civila... cu cel mult 14 zile se pot face programarile, conform legii... dar unele fete au reusit sa faca programarea si mai devreme... depinde de sectorul la care va cununati....

iony
09.03.2008, 17:59:09
in Timisoara am nunta!nu prea ma pricep sa fac setarile pe calculator,de aceea imi apare Buc!:-<

intra in control panel si apoi setare profil. succes

olyvyana
09.03.2008, 18:20:50
clar atunci! urmatoarele zile sunt dedicate numai pentru asta! eh...bineeee ar fi sa ne luam liber de la job dar nu putem! cred ca si la voi e la fel de dificil cu timpul
noi mai avem o "problema" de rezolvat urgent: nashii!!!
probabil ca ar trebui sa fiu cam stressata dar sincera sa fiu eu sunt prea ocupata sa fiu fericita;))

va pupik miresici si sunteti tare dragutze ca m-ati primit cu bratele deschise ...o sa fie vreme buna,nu? hai spuneti-mi ka asha e;;)
Aveti voi 2 biserici in top, dar tot e bataie pe ele, asa ca nu stati pe ginduri... Cit despre civila... cu cel mult 14 zile se pot face programarile, conform legii... dar unele fete au reusit sa faca programarea si mai devreme... depinde de sectorul la care va cununati....

Pisu
09.03.2008, 18:48:24
clar atunci! urmatoarele zile sunt dedicate numai pentru asta! eh...bineeee ar fi sa ne luam liber de la job dar nu putem! cred ca si la voi e la fel de dificil cu timpul
probabil ca ar trebui sa fiu cam stressata dar sincera sa fiu eu sunt prea ocupata sa fiu fericita;))

va pupik miresici si sunteti tare dragutze ca m-ati primit cu bratele deschise ...o sa fie vreme buna,nu? hai spuneti-mi ka asha e;;)
Nici cu fotograful, cameramanul si formatia /dj-ul nu e de stat pe ginduri sa stii... cam astea au priorite si e si bataie mai mare pe ele... si apoi decorul... ma rog, firma / afentie.... sa alegeti una... daca este nevoie... apoi puteti rasufla un pic linistiti...

cicika
09.03.2008, 20:25:56
din pacate nu avem unde sa-l lasam in bucuresti, asa ca il vom lua la suceava si-l vom tine in camera de hotel... dar intre biserica si resturant vom merge sa-l vedem si sa facem poze si cu el ;-)
(eu personal nu credeam ca un catel imi va umple atat de mult viata si acum e ca si un bebe... asta pana dupa nunta cand speram sa avem un bebe real!) :">
stiu si eu cum este cucatel
am avut si eu unu........era ca un fratior mai mic:D

olyvyana
09.03.2008, 20:44:51
am fost la targ, la e-marriage, am luat cateva oferte pt cameraman, foto, dj...o sa ne apukam de dat telefoane de maine...avem niste numere si de la mcmonis pt cei "agreati de ei" sa vedem ce si cum; important e ca nu ne obliga, mie imi era frika sa nu ni-i bage pe gat
cam la cat ajung un cameraman, un foto, un dj calumea...? macar sa stiu sapt viitoare kand imi zik oamenii ofertele daka sunt pe aproape sau trebuie sa mai caut
si cum ii alegi, inafara de pret? noi suntem primii care ne casatorim dintre prietenii nostri, asa ca nu ne putem baza pe recomandari, din pacate:(

Nici cu fotograful, cameramanul si formatia /dj-ul nu e de stat pe ginduri sa stii... cam astea au priorite si e si bataie mai mare pe ele... si apoi decorul... ma rog, firma / afentie.... sa alegeti una... daca este nevoie... apoi puteti rasufla un pic linistiti...

Pisu
09.03.2008, 21:04:09
am fost la targ, la e-marriage, am luat cateva oferte pt cameraman, foto, dj...o sa ne apukam de dat telefoane de maine...avem niste numere si de la mcmonis pt cei "agreati de ei" sa vedem ce si cum; important e ca nu ne obliga, mie imi era frika sa nu ni-i bage pe gat
cam la cat ajung un cameraman, un foto, un dj calumea...? macar sa stiu sapt viitoare kand imi zik oamenii ofertele daka sunt pe aproape sau trebuie sa mai caut
si cum ii alegi, inafara de pret? noi suntem primii care ne casatorim dintre prietenii nostri, asa ca nu ne putem baza pe recomandari, din pacate:(
Mai eu am ales fotograful vizionind albumele fetelor de pe aici si de cite ori vedeam un album care sa imi placa, ca stil, intrebam miresica respectiva cine a fost fotograful... Cel ales de mine se repeta cel mai des, asa ca se pare ca stilul lui m-a atras cel mai mult PE MINE!!! Pretul pt un fotograf foarte bun cred ca anul asta pleaca de undeva de la 700 de euro... probabil cu mici exceptii gasesti si mai jos, dar trebuie sa scotocesti si sa cauti bine inainte...

Daca vezi la vreo miresica poze care sa iti placa, cere-i detalii despre fotograf pe PM, ca ai sanse mai mari sa primesti raspunsul mai repede...

Daca te intilnesti cu mai multi fotografi, cere sa iti arate albumel unei singure nunti, ca sa vezi cite poze reusite si cite nereusite scoate acesta la o nunta, ca daca iti arata o selectie cu cele mai frumoase poze facute de el/ea de-a lungul carierei sale... nu te ajuta cu nimic... poate scoate o poza reusita la 500 proaste... tu nu ai cum sa stii....

Cam la fel selectezi si cameramanul.... Vezi ca sint firme care nu accepta sa iti filmeze nunta decit daca iei si fotograful tot de la ei... Asa ca ori ii verifici bine pe amindoi, ori intorci spatele si pleci, ca mie una desi colaborarea lor e importanta, nu mi se pare normal sa iti bage nimeni nimic pe git....

Eu una nu apreciez montaje cu diverse briz-brizuri... adica inimioare si stelute si mai stiu eu ce... pt ca sint deranjante la vizionarea materialului si mi se pare ca ascunde incompetenta echipei sau omului care filmeaza si alcatuieste acel montaj....

Exista mai multe topicuri despre fotografi si cameramani si chiar ar trebuii citite... macar rasfoite, daca dai importanta acestui aspect, pt ca sint date multe sfaturi acolo de care se merita sa se tina cont, plus ca ai sa gasesti multe, multe nume si critici sau laude la adresa acestora...

Documentare placuta! :D

cicika
09.03.2008, 21:08:36
Mai eu am ales fotograful vizionind albumele fetelor de pe aici si de cite ori vedeam un album care sa imi placa, ca stil, intrebam miresica respectiva cine a fost fotograful... Cel ales de mine se repeta cel mai des, asa ca se pare ca stilul lui m-a atras cel mai mult PE MINE!!! Pretul pt un fotograf foarte bun cred ca anul asta pleaca de undeva de la 700 de euro... probabil cu mici exceptii gasesti si mai jos, dar trebuie sa scotocesti si sa cauti bine inainte...

Daca vezi la vreo miresica poze care sa iti placa, cere-i detalii despre fotograf pe PM, ca ai sanse mai mari sa primesti raspunsul mai repede...

Daca te intilnesti cu mai multi fotografi, cere sa iti arate albumel unei singure nunti, ca sa vezi cite poze reusite si cite nereusite scoate acesta la o nunta, ca daca iti arata o selectie cu cele mai frumoase poze facute de el/ea de-a lungul carierei sale... nu te ajuta cu nimic... poate scoate o poza reusita la 500 proaste... tu nu ai cum sa stii....

Cam la fel selectezi si cameramanul.... Vezi ca sint firme care nu accepta sa iti filmeze nunta decit daca iei si fotograful tot de la ei... Asa ca ori ii verifici bine pe amindoi, ori intorci spatele si pleci, ca mie una desi colaborarea lor e importanta, nu mi se pare normal sa iti bage nimeni nimic pe git....

Eu una nu apreciez montaje cu diverse briz-brizuri... adica inimioare si stelute si mai stiu eu ce... pt ca sint deranjante la vizionarea materialului si mi se pare ca ascunde incompetenta echipei sau omului care filmeaza si alcatuieste acel montaj....

Exista mai multe topicuri despre fotografi si cameramani si chiar ar trebuii citite... macar rasfoite, daca dai importanta acestui aspect, pt ca sint date multe sfaturi acolo de care se merita sa se tina cont, plus ca ai sa gasesti multe, multe nume si critici sau laude la adresa acestora...

Documentare placuta! :D
scuze.....700 de euro!!!;-)

Pisu
09.03.2008, 21:11:28
scuze.....700 de euro!!!;-)
??????????:-s /:) :-?

cicika
09.03.2008, 21:12:00
??????????:-s /:) :-?
vb de pret
cam mult!

Pisu
09.03.2008, 21:17:55
vb de pret
cam mult!
Vorbeam de o anumita categorie de fotografi... si da, asta este pretul... de altfel se gasesc si cu mai putin, dar ca sa gasesti pe cineva super ieftin care sa faca poze care sa se ridice la acelas nivel cu cei de care vorbesc eu... este nu ca greu, ci FOARTE GREU!!! dar nimic nu este imposibil...

cicika
09.03.2008, 21:20:46
Vorbeam de o anumita categorie de fotografi... si da, asta este pretul... de altfel se gasesc si cu mai putin, dar ca sa gasesti pe cineva super ieftin care sa faca poze care sa se ridice la acelas nivel cu cei de care vorbesc eu... este nu ca greu, ci FOARTE GREU!!! dar nimic nu este imposibil...
da
spui tu ceva
dar si la noi se fac lucruri foarte frumoase si pe mai putini bani
de aceea a fost mirarea asa de mare
cam piperat pretul in comparatie cu cel de la noi

Pisu
09.03.2008, 22:05:48
da
spui tu ceva
dar si la noi se fac lucruri foarte frumoase si pe mai putini bani
de aceea a fost mirarea asa de mare
cam piperat pretul in comparatie cu cel de la noi
Pai deh, noi sintem mai cu mot.

cicika
09.03.2008, 22:14:55
Pai deh, noi sintem mai cu mot.
pai da....
si cu preturi mai mari;-)

ca_mi
09.03.2008, 23:31:24
Nu cred ca e vorba cine e mai cu mot...calitatea poate fi foarte bine aceeasi, pretul difera in mod logic de la oras la oras!! E acelasi lucru ca si in cazul restaurantelor, a rochiilor, a kg-ului de cartofi etc. Capitala e capitala, cu plusurile si minusurile ei (inclusiv) la preturi fata de provincie. Pana la urma important e sa gasim cel mai bun raport calitate-pret, abia dupa aceea daca vrem "ne punem moate". Pupici si bafta!!

Pisu
10.03.2008, 00:50:41
Nu cred ca e vorba cine e mai cu mot...calitatea poate fi foarte bine aceeasi, pretul difera in mod logic de la oras la oras!! E acelasi lucru ca si in cazul restaurantelor, a rochiilor, a kg-ului de cartofi etc. Capitala e capitala, cu plusurile si minusurile ei (inclusiv) la preturi fata de provincie. Pana la urma important e sa gasim cel mai bun raport calitate-pret, abia dupa aceea daca vrem "ne punem moate". Pupici si bafta!!
Iti dai seama ca a fost spusa ironic... dar daca analizezi preturile diferitelor servicii, ai zicea ca avem un motz al naibii descump... Intre preturile "de Bucuresti" si cele din alte parti ale tarii, sint de multe ori enorme si nejustificate, iar eu nu le sustin citusi de putin, asa ca ceea ce am spus mai sus nu as fi putut spune vorbind serios... Asta asa, ca precizare, sa nu creada cineva ca eu ma cred "mai cu mot" decit altcineva de pe acest forum... cel putin nu bt ca stau in Bucuresti....

Oricum, informatiile de mai sus au fost oarecum solicitate si avind in vedere ca nunta va avea loc in Bucuresti, nu puteam sa dau fetii alte tarife decit cele de Bucuresti... Nu cred ca o ajutam prea mult daca ii dadeam tarifele din Oradea, Mures sau mai stiu eu ce orice alta locatie din tara :-B

annutza84
10.03.2008, 10:04:30
eu am fost la un botez si acolo am intalnit un prieten al familiei respective care filma si din cand in cand mai facea si poze, si pentru toata activitatea a primit ,pe langa masa, 350 de euro. am vorbit cu el si la noi la nunta doar va filma si ne-a cerut 300 (ca e nunta) si va vorbi el cu un fotograf de care stie ca face poze foarte bune. prima data am fost sceptica, dar cand am vazut filmul am ramas............ are montaje curate, stie sa se orienteze dupa lumini in asa fel incat sa te vezi, au iesit super!!!!!!!!
am dat exemplul asta pentru ca preturile difera, daca mai aveti nunti sau botezuri pana in septembrie poate........ cine stie, gasiti si un cameraman si un fotograf. :x

olyvyana
10.03.2008, 10:32:00
buna dimineata miresici,

da...de solicitat le-am solicitat:p trebuie sa recunosc ca 700 de euro mi se pare f mult, dar oricum multumesc pentru raspuns si ne punem pe research; va anunt de rezultate soon

o zi frumu

Iti dai seama ca a fost spusa ironic... dar daca analizezi preturile diferitelor servicii, ai zicea ca avem un motz al naibii descump... Intre preturile "de Bucuresti" si cele din alte parti ale tarii, sint de multe ori enorme si nejustificate, iar eu nu le sustin citusi de putin, asa ca ceea ce am spus mai sus nu as fi putut spune vorbind serios... Asta asa, ca precizare, sa nu creada cineva ca eu ma cred "mai cu mot" decit altcineva de pe acest forum... cel putin nu bt ca stau in Bucuresti....

Oricum, informatiile de mai sus au fost oarecum solicitate si avind in vedere ca nunta va avea loc in Bucuresti, nu puteam sa dau fetii alte tarife decit cele de Bucuresti... Nu cred ca o ajutam prea mult daca ii dadeam tarifele din Oradea, Mures sau mai stiu eu ce orice alta locatie din tara :-B

gabriyella27
10.03.2008, 11:16:02

dar bineinteles ca o sa fie vreme buna
nici nu se pune problema>:D<
tre sa fim optimiste:)>-

sugarlips
10.03.2008, 11:26:58

eu zic ca nu trebuie sa ne orientam dupa pret....daca pretul e mare nu inseamna neaparat si calitate...trebuie sa ne orientam dupa ce stie sa faca...
nu e cazul tau, tu sti, ca ai vazut poze inainte sa il alagi..vorbesc in general..
uite chiar ieri am vazut niste poze de la o nunta...care sincer nu mi-au zis absolut nimic, nu mai stiu cat au costat stiu doar ca filmatul i-a costat 1800 eur:-& ...si dupa spusele ei regreta amarnic ca i-a ales...eu nu am vazut dvd-ul...

sugarlips
10.03.2008, 11:31:09
fetelor, am mai rezolvat ceva....florile...\:D/
bine inca nu stiu amanunte ce si cum...in august o sa merg sa vad exact...nu stiu inca cum o sa imi fac buchetul, aranjamentele...etc
important e ca am gasit pe cine cautam...cineva care face niste aranjamente extraordinare....<:-P

Yonika
10.03.2008, 15:42:08
hihi

pupici
Bine ai venit printre noi! bafta la miresit!:*

ca_mi
10.03.2008, 21:25:53

Mi-am dat seama ca ai spus-o cu ironie, si nu am avut nici o intentie ascunsa! Dimpotriva, ideea era ca nu ma mira diferitele preturi pe care le vad pe forum, pt ca sunt constienta ca preturile variaza "geografic", uneori fara vreo logica. Faptul ca se face acest schimb de informatii e f bine. De exemplu am citit mai demult ca o miresica din Timisoara a mers la Piatra Neamt sa caute rochita si costum, si cu tot costul drumului si ce cheltuieli a mai avut, a iesit mai bine decat daca le cumpara din Timisoara.
Pana la urma scopul acestui forum e sa ne sfatuim, sa ne spunem parerile...imi cer scuze daca s-a inteles gresit, nu am vrut sa supar pe nimeni.

Urat ton am mai luat cu discutia asta...trebuie sa fim vesele in perioada asta... o data facem nunta si totul are un farmec aparte, cu toate greutatile pe care le intampinam...

Pisu
10.03.2008, 23:52:38
Mi-am dat seama ca ai spus-o cu ironie, si nu am avut nici o intentie ascunsa! Dimpotriva, ideea era ca nu ma mira diferitele preturi pe care le vad pe forum, pt ca sunt constienta ca preturile variaza "geografic", uneori fara vreo logica. Faptul ca se face acest schimb de informatii e f bine. De exemplu am citit mai demult ca o miresica din Timisoara a mers la Piatra Neamt sa caute rochita si costum, si cu tot costul drumului si ce cheltuieli a mai avut, a iesit mai bine decat daca le cumpara din Timisoara.
Pana la urma scopul acestui forum e sa ne sfatuim, sa ne spunem parerile...imi cer scuze daca s-a inteles gresit, nu am vrut sa supar pe nimeni.

Urat ton am mai luat cu discutia asta...trebuie sa fim vesele in perioada asta... o data facem nunta si totul are un farmec aparte, cu toate greutatile pe care le intampinam...
Aaa... stai linistita ca nu am luat-o in alt sens decit cum ai scris, dar m-am gindit sa specific un pic care este pozitia mea vis-a-vis de aceste practici, respectiv preturi... asa ca nu consider ca a luat cine stie ce ton discutia... Vorba ta, facem doar schimb de informatii si pareri ;-) >:D<

iony
11.03.2008, 08:59:52
buna! vreau sa stiu daca a fost cineva la targul de la palat (parca prin tineretului a fost daca nu ma insel:-\) si cum a fost? ce noutati erau? ca n-am reusit sa ajung :(( :((
multam:*

pufulica
11.03.2008, 09:23:47
buna! vreau sa stiu daca a fost cineva la targul de la palat (parca prin tineretului a fost daca nu ma insel:-\) si cum a fost? ce noutati erau? ca n-am reusit sa ajung :(( :((
multam:*

Am fost eu (si inca 3 prietene care vor fi miresici tot anul asta...). Am vazut f multe rochii de mireasa, si s-a putut proba in liniste, fara aglomeratie cum a fost la celelate targuri. Un stand cu verighete, cate 5-6 cu marturii, cu invitatii, cateva pt muzica, cameramani, fotografi... doar un stand cu pantofi (ceea ce m-a dezamagit f tare!).
In general vorbind, a fost ok!

MachuPicchu
11.03.2008, 09:28:32
eu am o dilema cu buchetul de flori ... ma tot intreaba nasa ce flori vreau si nu prea stiu ce flori se gasesc in sept. (si la un pret acceptabil, ca stiu ca daca sunt aduse din "tarile calde" costa ceva mai mult) ... la inceput vroiam cale (sau cale cu diverse alte flori), apoi am vazut niste buchete superbe cu bujori, apoi frezii, pana si cu gerbera .... sunt tare indecisa ... voi ce flori alegeti?

ps: nu vreau buchet doar cu trandafiri :D

oana99
11.03.2008, 09:36:05
Eu cred ca voi opta pt trandafirasi sau....cine stie ce idei imi vor mai veni..;))

pufulica
11.03.2008, 09:42:06
eu am o dilema cu buchetul de flori ... ma tot intreaba nasa ce flori vreau si nu prea stiu ce flori se gasesc in sept. (si la un pret acceptabil, ca stiu ca daca sunt aduse din "tarile calde" costa ceva mai mult) ... la inceput vroiam cale (sau cale cu diverse alte flori), apoi am vazut niste buchete superbe cu bujori, apoi frezii, pana si cu gerbera .... sunt tare indecisa ... voi ce flori alegeti?

Viitorul meu sot vrea trandafiri la nunta. Asa ca, atat florile din restaurant, cat si cele din lumanarile nasilor, si din buchetul meu, vor fi trandafiri. Culoarea... in functie de aranjamentul salii...
Oricum, toate ne vor fi facute de agentie, ca sa nu avem diferite nuante ale aceleiasi culori. Iar nasa imi va plati la urma (si voalul, si buchetul...etc)

Yonika
11.03.2008, 10:49:10

Pai poti sa cobini trandafiri cu frezii, sau trandafiri cu crizantele din alea olandeze parca, se numesc, am vazut un buchet la targul de la Iasi, ce super era, cu trandafiri rosii si crizanteme albe, o minunatie.

Yonika
11.03.2008, 10:50:15
Eu cred ca voi opta pt trandafiri albi si grena si frezii albe. dar parca tot sunt indecisa...:-SS #:-S

Isis
11.03.2008, 11:13:32
eu voi opta pentru orhidee și frezii.

MachuPicchu
11.03.2008, 12:24:24
sa va arat cate un buchet din fiecare "tip" de floare pe care l-as vrea ... poate imi spuneti si voi care va place mai mult

iony
11.03.2008, 13:45:50
Am fost eu (si inca 3 prietene care vor fi miresici tot anul asta...). Am vazut f multe rochii de mireasa, si s-a putut proba in liniste, fara aglomeratie cum a fost la celelate targuri. Un stand cu verighete, cate 5-6 cu marturii, cu invitatii, cateva pt muzica, cameramani, fotografi... doar un stand cu pantofi (ceea ce m-a dezamagit f tare!).
In general vorbind, a fost ok!

acum imi pare si mai tare rau ca n-am fost, mai ales ca zici ca n-a fost aglomeratie:-s

Pisu
11.03.2008, 13:47:28

Nici eu nu ma pot decide... ori numai trandafiri, dar diverse culori.... ori trandafiri si orhidee....

gabriyella27
11.03.2008, 18:38:16
sa va arat cate un buchet din fiecare "tip" de floare pe care l-as vrea ... poate imi spuneti si voi care va place mai mult

incearca o combinatie intre florile care iti plac( sunt frumoase toate acele buchete)
eu una oscilez intre un buchet de cale si unul de trandafiri, dar inca nu am renuntat la ideea de a le combina sau de a alege alte flori
eu spre exemplu as vrea ceva de genul ce am la avatar sa gen asta

OnutzaD
11.03.2008, 22:11:48
Eu imi doresc ca buchetul meu de mireasa sa fie in intregime din trandafiri albi. Motivele ar fi urmatoarele:
1.SEMNIFICATIE:Trandafir alb - dragoste eterna, eleganta, tandrete, finete.
2. Inca de la prima intalnire, si pana in prezent,am primit de la iubitul meu numai trandafiri albi si ii pastrez pe toti
3. sunt flori foarte elegante si mi se pare ca se potrivesc foarte bine cu atmosfera pe care doresc eu sa o creez la nunta noastra.
Binenteles ca lumanarile vor fi ambele din trandafiri albi si poate si crini.

cicika
11.03.2008, 22:13:16
eu o sa am buchetul din cale....albe>:D< >:D< >:D<

OnutzaD
11.03.2008, 22:34:49
eu o sa am buchetul din cale....albe>:D< >:D< >:D<
uite ce am gasit:CALA - frumusete magnifica, mandrie. ca sa nu iti spun de superstitii=))

irina2008
11.03.2008, 22:55:12
Viitorul meu sot vrea trandafiri la nunta. Asa ca, atat florile din restaurant, cat si cele din lumanarile nasilor, si din buchetul meu, vor fi trandafiri. Culoarea... in functie de aranjamentul salii...
Oricum, toate ne vor fi facute de agentie, ca sa nu avem diferite nuante ale aceleiasi culori. Iar nasa imi va plati la urma (si voalul, si buchetul...etc)
Ma bag si eu in seama. Stiam ca nasii platesc doar lumanarile si ca buchetele (si cel al miresei si cel al nasei) sunt datoria domnului ''ginerica''. Gresesc? Stiam ca se fac impreuna pentru ca trebuie sa fie cat de cat asemenatoare dar se platesc separat.

cicika
11.03.2008, 23:12:25
uite ce am gasit:CALA - frumusete magnifica, mandrie. ca sa nu iti spun de superstitii=))
pai....eu nu tin cont de superstitii...asa ca pt mine nu exista....=))

iony
12.03.2008, 08:53:40
Ma bag si eu in seama. Stiam ca nasii platesc doar lumanarile si ca buchetele (si cel al miresei si cel al nasei) sunt datoria domnului ''ginerica''. Gresesc? Stiam ca se fac impreuna pentru ca trebuie sa fie cat de cat asemenatoare dar se platesc separat.

asa stiu si eu ca lumanarile tin de datoria nasilor si buchetele le plateste ginerica, insa nu e regula stricta asa ca daca nasii vor sa le plateasca ei ;;) cu atat mai bine, sau tot asa de bine puteti sa cumparati singurei chiar si lumanarile.
acum depinde ce stabiliti cu nasii. :* :* :*

iony
12.03.2008, 09:33:13
http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/00020182.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&ref=10) SA AVETI O ZI MINUNATA!

gabriyella27
12.03.2008, 11:16:12

depinde de la caz la caz si de la nasi la nasi

nasi pot sa cumpere ei buchetele sau sa trebuiasca sa le cumpere ginerica

spre exemplu din cate am cam inteles eu , in cazul nostru, ginerele o sa cumpere buchetele, care bineinteles ca vor fi facute in afcelasi loc cu lumanarile( ca sa nu existe diferente foarte mari de stil intre aranjamente)>:D<

gabriyella27
12.03.2008, 11:18:31
Eu imi doresc ca buchetul meu de mireasa sa fie in intregime din trandafiri albi. Motivele ar fi urmatoarele:
1.SEMNIFICATIE:Trandafir alb - dragoste eterna, eleganta, tandrete, finete.
2. Inca de la prima intalnire, si pana in prezent,am primit de la iubitul meu numai trandafiri albi si ii pastrez pe toti
3. sunt flori foarte elegante si mi se pare ca se potrivesc foarte bine cu atmosfera pe care doresc eu sa o creez la nunta noastra.
Binenteles ca lumanarile vor fi ambele din trandafiri albi si poate si crini.

adevarul e ca si eu daca as opta pentru trandafiri tot culoarea alba as alege-o
doar ca tipul acesta de buchet mi l-as dori( cel atasat mai devreme)

Yonika
12.03.2008, 13:32:48
Noua cei de la firma de decoratiuni ne-au spsu ca lumanarile si buchetul le platesc nasii. Acum cum e normal?:-s

iepuras
12.03.2008, 14:02:36
buna!! din cate stiu eu, nasii platesc lumanarile, si ginerica buchetele. ae asa stiu, si oricum parerea mea este ca nu poti sa arunci toate cheltuielile in bratele nasilor (mai este si biserica pe care tb sa o plateasca nasii). Dar fiecare face cum considera.;-)

annutza84
12.03.2008, 14:05:18
vaiiiiiiiiiii !!!!!!!!!!!!! acum am vazut ca de maine mai avem EXACT JUMATATE DE AN pana la 13 septembrie <:-P!!!!!!!!! offffffffffffffffff !!!!!!!!!!!!!:-SS
eu mai am de vorbit cu firma de decoratiuni sa vad cum ornez sala, sa iau cocarde si hainele !!!!!!!!! eu zic ca sunt bine!!!!!!! (eu m-am cam grabit ca eu in iunie-iulie am licenta si de acum incolo numai la invatat tre sa stau :(( )
pupici !!!!!!!!!!!

anlya_426
12.03.2008, 15:10:55
buna!! din cate stiu eu, nasii platesc lumanarile, si ginerica buchetele. ae asa stiu, si oricum parerea mea este ca nu poti sa arunci toate cheltuielile in bratele nasilor (mai este si biserica pe care tb sa o plateasca nasii). Dar fiecare face cum considera.;-)

cum considera....sau cum se intelege cu nasii in privinta acestor aspecte.........

iepuras
12.03.2008, 16:30:46
sau asa.....
eu inca nu am discutat aceste aspecte cu nasii pt ca nu mi se pare ceva f important. vad ca majoritatea miresicilor de septembrie deja si-au rezolvat majoritatea aspector in privinta nuntii(foto, video, dj, flori, hainele), eu nu am stabilit decat biserica si restaurantul. am inceput sa ma cam sperii, ar tb sa le rezolv de acum??:O #-o

iepuras
12.03.2008, 16:32:21
mi-e cam frica sa-mi iau rochie de acum(nici nu am fost sa probez vreun model macar) , daca pana la nunta nu imi mai place?? :-SS

Jorju
12.03.2008, 16:42:51
mi-e cam frica sa-mi iau rochie de acum(nici nu am fost sa probez vreun model macar) , daca pana la nunta nu imi mai place?? :-SS

Pai depinde de ce rochie vrei...daca vrei un model din colectiile din spania (gen pronovias) sau care este adus din afara, atunci cred ca poti sa incepi sa probezi, ca dureaza cam 3 luni sa-ti aduca rochita. Daca mergi pe o rochie facuta la noi, inca mai ai timp ;-)

Jorju
12.03.2008, 16:47:36
Noua cei de la firma de decoratiuni ne-au spsu ca lumanarile si buchetul le platesc nasii. Acum cum e normal?:-s

Nu prea imi dau seama cum se procedeaza..adica daca lucrezi cu o agentie care iti face si buchetele si lumanarile, iar tu platesti toata factura, dup-aia ce ar trebui sa faci? Sa te duci la nasi si sa spui ca lumanarile au costat X lei? Mi se pare un pic aiurea...:-s

gabriyella27
12.03.2008, 18:26:41
vaiiiiiiiiiii !!!!!!!!!!!!! acum am vazut ca de maine mai avem EXACT JUMATATE DE AN pana la 13 septembrie <:-P!!!!!!!!! offffffffffffffffff !!!!!!!!!!!!!:-SS
eu mai am de vorbit cu firma de decoratiuni sa vad cum ornez sala, sa iau cocarde si hainele !!!!!!!!! eu zic ca sunt bine!!!!!!! (eu m-am cam grabit ca eu in iunie-iulie am licenta si de acum incolo numai la invatat tre sa stau :(( )
pupici !!!!!!!!!!!

asta cam asa e ............timpul trece destul de repede:-SS si plus ca si eu sunt in aceasi situatie( si eu am licenta anul asta))
noi inca nu avem fotograf si cameraman , dar cum sa-l conving pe incapatanatul meu iubit ca tre sa le rezolvam cat mai repede?:((

gabriyella27
12.03.2008, 18:28:55
Nu prea imi dau seama cum se procedeaza..adica daca lucrezi cu o agentie care iti face si buchetele si lumanarile, iar tu platesti toata factura, dup-aia ce ar trebui sa faci? Sa te duci la nasi si sa spui ca lumanarile au costat X lei? Mi se pare un pic aiurea...:-s

chiar ca e un pic aiurea.........eventual poate sa plateasca ei tot si sa le dai bani apoi..........sau sa se duca ginerica cu ei atunci cand ridica lumanarile si buchetele si sa plateasca ginerica buchetele si nasi sa plateasca lumanarile;-)

gabriyella27
12.03.2008, 18:33:52
sau asa.....
eu inca nu am discutat aceste aspecte cu nasii pt ca nu mi se pare ceva f important. vad ca majoritatea miresicilor de septembrie deja si-au rezolvat majoritatea aspector in privinta nuntii(foto, video, dj, flori, hainele), eu nu am stabilit decat biserica si restaurantul. am inceput sa ma cam sperii, ar tb sa le rezolv de acum??:O #-o

de fapt nici noi nu am discutat cu nasi pe aceasta tema, doar ca asa s-a inteles dintr-o discutie avuta cu ei
ei au avut nunta in 2007 si ne-au zis ca pe nasa a luat-o de acasa de la ea, ca a cautat-o foarte mult (statea la casa) si ca atunci cand a gasit-o i-a oferit buchetul........si a mai fost iarasi o discutie ceva de genul ca ginerica o sa fie ocupat atunci , ca va trebui sa ofere buchetul la nasa si la mireasa:D
voi la ce concluzie ati fi ajuns daca vi se zicea asa?:-\

Pisu
12.03.2008, 19:36:06
vaiiiiiiiiiii !!!!!!!!!!!!! acum am vazut ca de maine mai avem EXACT JUMATATE DE AN pana la 13 septembrie <:-P!!!!!!!!!
DAAAAAA!!!!! YUUUUUPPPPIIEEE!!!!! <:-P :madlaugh: \:D/ :rocking: :gen_05: :rockon: :gen_08:

iony
12.03.2008, 21:55:26
chiar ca e un pic aiurea.........eventual poate sa plateasca ei tot si sa le dai bani apoi..........sau sa se duca ginerica cu ei atunci cand ridica lumanarile si buchetele si sa plateasca ginerica buchetele si nasi sa plateasca lumanarile;-)

noi o sa mergem toti 4 cand dam comanda pt lumanari ca sa ne alegem noi fetele buchetele cum le vrem
si lumanarile in ton http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/00020069.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&ref=10) .

anlya_426
13.03.2008, 09:34:33
asta cam asa e ............timpul trece destul de repede:-SS si plus ca si eu sunt in aceasi situatie( si eu am licenta anul asta))
noi inca nu avem fotograf si cameraman , dar cum sa-l conving pe incapatanatul meu iubit ca tre sa le rezolvam cat mai repede?:((

incearca sa ai tu initiativa.....poat5e sa trezeste la realitate cand va vedea ca majoritarea sunt "ocupati" deja.........

Yonika
13.03.2008, 10:39:50
Cand am incheiat contractul cu firma de decoratiuni, m-au intrebat daca sa treaca pretul intreg (pentru decorarea restaurantului si pt lumanari si buchet) sau separat, decorare si lumanari. Eu i-am intrebat pe nasi daca vor sa trecem separat si au zis ca nu. Oricum, banii ii vom da dupa nunta, asa ca se va platit atunci totul, sau ne vor da banii nasii inainte si noi ii vom da mai departe. Nu mi se pare deloc aiurea. Am inteles ca firma cu care vom lucra cunosc o florareasa care stie sa faca buchete f faine si sa si tina, si la fel si la lumanari, si ca sa nu mai cautam noi o florareasa buna, am mers pe mana lor.

gabriyella27
13.03.2008, 12:51:10
Cand am incheiat contractul cu firma de decoratiuni, m-au intrebat daca sa treaca pretul intreg (pentru decorarea restaurantului si pt lumanari si buchet) sau separat, decorare si lumanari. Eu i-am intrebat pe nasi daca vor sa trecem separat si au zis ca nu. Oricum, banii ii vom da dupa nunta, asa ca se va platit atunci totul, sau ne vor da banii nasii inainte si noi ii vom da mai departe. Nu mi se pare deloc aiurea. Am inteles ca firma cu care vom lucra cunosc o florareasa care stie sa faca buchete f faine si sa si tina, si la fel si la lumanari, si ca sa nu mai cautam noi o florareasa buna, am mers pe mana lor.

e bine atunci
noi nu vom avea firma de decoratiuni decat pentru aranjarea sali cu flori inimioare in rest ne vom descurca singuri

gabriyella27
13.03.2008, 12:54:47
incearca sa ai tu initiativa.....poat5e sa trezeste la realitate cand va vedea ca majoritarea sunt "ocupati" deja.........

pai cred ca o sa il iau mai tare ca vad ca dac ama port frumos cu el nu vrea sa inteleaga ca sunt unele lucruri care ar fi trebuit deja sa fie rezolvate
la el nu prea tine daca vede ca alti au facut mai multe ca noi
el face doar daca vrea ...........e foarte incapatanat
sper sa mai bifez o parte din lista sambata, cand o sa il iau prin magazine;))( cel putin asa ramasese, acum ramane de vazut daca si merge)

gabriyella27
13.03.2008, 12:55:38
noi o sa mergem toti 4 cand dam comanda pt lumanari ca sa ne alegem noi fetele buchetele cum le vrem
si lumanarile in ton http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/00020069.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&ref=10) .

pai cred ca asa o sa facem si noi , doar ca pe 27 o sa se duca ei sa le ia si eventual ginerica>:D<

silviotta
13.03.2008, 14:03:33
buna miresicilor,

dar pt 20.09.2008 la sector 3? [-o<

dragele mele am vazut pe undeva pe aici pe www.miresici.ro (http://www.miresici.ro) o discutie legat de programul zilei de nunta, dar nu mai stiu unde; ma puteti ajuta pt ca as vrea si eu ceva sugestii... multam >:D<
aceeasi zi...alta oras o:-)...

silviotta
13.03.2008, 14:36:30
dragi miresici de septembrie...si nu numai...:-p
vad ca fara nici un fel de rusine...timpul trece si nu se incurca...:-SS...de rezolvat treburile importante ...le-am rezolvat:
-nasi
-restaurant
-formatie
-fotograf
-am dat comanda de pantofi - sambata intru in posesia lor -
-verighetele
-invitatiile le facem noi
-paharele pt nasi si pt noi
:-w...cam atat cred
...si ma gandesc cu spaima ca nici la jumatatea pregatirilor nu suntem...8-}

Pisu
13.03.2008, 14:54:27
Fix 6 Luni Pina La Nunta Noastra!!!!!!! \:D/ \:D/ \:D/ \:D/ \:D/ \:D/ <:-P :madlaugh: :A :Y :gen_08: :gen_05: :rocking:

Pisu
13.03.2008, 15:00:39
dragi miresici de septembrie...si nu numai...:-p
vad ca fara nici un fel de rusine...timpul trece si nu se incurca...:-SS...de rezolvat treburile importante ...le-am rezolvat:
-nasi
-restaurant
-formatie
-fotograf
-am dat comanda de pantofi - sambata intru in posesia lor -
-verighetele
-invitatiile le facem noi
-paharele pt nasi si pt noi
:-w...cam atat cred
...si ma gandesc cu spaima ca nici la jumatatea pregatirilor nu suntem...8-}
Hai ma ca ati rezolvat ceva... ce v-a mai ramas?

Eu mai am de finisat invitatiile, meniurile si place-card-urile.... sa fac miresica de pus pe tort ;)) si DJ-ul... Si dupa Paste o sa stabilesc florile care le vreau... si ca sa imi fac de lucru, poate voi schimba voalul, tinuta pt cununia civila si salonul la restaurant =)) ca deh, omul cind nu are probleme, isi face =))

silviotta
13.03.2008, 15:27:43
Hai ma ca ati rezolvat ceva... ce v-a mai ramas?

Eu mai am de finisat invitatiile, meniurile si place-card-urile.... sa fac miresica de pus pe tort ;)) si DJ-ul... Si dupa Paste o sa stabilesc florile care le vreau... si ca sa imi fac de lucru, poate voi schimba voalul, tinuta pt cununia civila si salonul la restaurant =)) ca deh, omul cind nu are probleme, isi face =))

=))=))...mi se pare absolut normal....

norocul meu e ca noi facem cununia civila si cea religioasa una dupa alta...si nu ma mai complic cu alte tinute/coafuri.......
nu ne-am hotarat daca sa facem place carduri...pt ca nu am vrea sa simta invitatii ca ii obligam sa stea la masa cu cine nu le place :-B...ne mai gandim...iar meniuri :-<...sigur nu facem pt ca il stabilim abia cu 2 sapt inainte de nunta...si nu stiu daca voi mai avea timp sa le fac atunci...
PS-ce miresica faci tu pt tort??fara mire???:O...detalii vreau :*

Pisu
13.03.2008, 15:43:59
=))=))...mi se pare absolut normal....

norocul meu e ca noi facem cununia civila si cea religioasa una dupa alta...si nu ma mai complic cu alte tinute/coafuri.......
nu ne-am hotarat daca sa facem place carduri...pt ca nu am vrea sa simta invitatii ca ii obligam sa stea la masa cu cine nu le place :-B...ne mai gandim...iar meniuri :-<...sigur nu facem pt ca il stabilim abia cu 2 sapt inainte de nunta...si nu stiu daca voi mai avea timp sa le fac atunci...
PS-ce miresica faci tu pt tort??fara mire???:O...detalii vreau :*
Pai si noi facem si civila si religioasa in aceeasi zi, dar nu vreau sa ma duc la civila in rochia de mireasa.... Cit despre mire, este deja facut... si o mireasa, dar esuata =)) asa ca ma simt nevoita sa fac alta... Am pus poze si la topicul cu figurine pt tort, dar mai pun si aici... Asadar, fa abstractie de mireasa :))

Edit: eu am vrut neaparat pisici si nu am gasit nimic dragut de cumparat, asa ca mi-a mai ramas sa le fac eu... am zis sa incerc si uite ca iese ceva... sper sa iasa si miresica frumoasa pina la urma...

silviotta
13.03.2008, 15:57:13
Pai si noi facem si civila si religioasa in aceeasi zi, dar nu vreau sa ma duc la civila in rochia de mireasa.... Cit despre mire, este deja facut... si o mireasa, dar esuata =)) asa ca ma simt nevoita sa fac alta... Am pus poze si la topicul cu figurine pt tort, dar mai pun si aici... Asadar, fa abstractie de mireasa :))

:))super tare mirele tau? e de insurat????=))

ma duc la topicul pt figurine...sa nu fim offtopic 8-}

Yonika
13.03.2008, 16:03:00
e bine atunci
noi nu vom avea firma de decoratiuni decat pentru aranjarea sali cu flori inimioare in rest ne vom descurca singuri
Si o sa aveti timp sa va ocupati de toate in acea zi? Cand tre sa mergi si la coafor, si nu mai spun daca faceti si civila in aceeasi zi...si poze...si invitati...multe tare...#-o

silviotta
13.03.2008, 16:38:45
Si o sa aveti timp sa va ocupati de toate in acea zi? Cand tre sa mergi si la coafor, si nu mai spun daca faceti si civila in aceeasi zi...si poze...si invitati...multe tare...#-o
eu nu voi avea firma deloc... localul este f frumos amenajat - ca sa fac eu aranjamente....ar incarca prea mult si ar arata urat -
o singura chestie voi face pentru la restaurant: voi ruga pe cineva dupa cununia civila...florile pe care le voi primi sa le duca la restaurant...sa le rupa petalele si sa faca "covor" de petale pt intrare si sa "arunce" cateva petale pe fiecare masa....;;)

flori2105
13.03.2008, 16:42:48
AU MAI RAMAS DOAR 6 LUNI!!!!!!!!!<:-P <:-P <:-P Ce repede trece timpul!!!

MachuPicchu
13.03.2008, 16:44:34
AU MAI RAMAS DOAR 6 LUNI!!!!!!!!!<:-P <:-P <:-P Ce repede trece timpul!!!
>:D< =P~ >:D< 8-} ^:)^ ;)) <:-P<:-P<:-P<:-P

gabriyella27
13.03.2008, 17:08:57

eu zic ca o sa avem pentru ca vom avea multe ajutoare
mie una nu imi place sa ii implic si pe alti, imi place sa fac totul asa cum vreau si cum imi place mie, doar ca ceilalti vor face exact ce le voi spune ......... .....asa ca va fi ceva mai usor:-"
eu cred ca vom avea timp pentru ca in ziua aceea programul va fi cam acesta:
-se aranjeaza fiecare dintre noi
-pe la 10 incheiem casatoria civila
- fiecare merge la casa lui: eu ma voi duce la coafor iar el se va duce dupa buchete(eventual)
-pe la 1 vor incepe obiceiurile la el
- se va duce dupa nasi
-vor veni la mine pe la 3
- vom face poze pana pe la 4 juma in parcul din fata blocului meu
- la 5 avem cununia religioasa dupa care poze
-pe la 6 juma vom fi la restaurant unde vom incepe sa ne primim invitati

asa ca eu consider ca va fi timp;))

cicika
13.03.2008, 18:50:32
Fix 6 Luni Pina La Nunta Noastra!!!!!!! \:D/ \:D/ \:D/ \:D/ \:D/ \:D/ <:-P :madlaugh: :A :Y :gen_08: :gen_05: :rocking:
felicitari!!!!!!!!

cicika
13.03.2008, 18:58:07
la noi nu se face nunta de noapte...
e diferit....se face doar ziua...

genoveva_1984
13.03.2008, 19:22:36
Am semnat si eu in sfarsit contractul cu firma care se va ocupa de decorul salii... mi-am gasit huse aurii, asa cum mi-am dorit si sunt tare incantata. Din pacate, am probleme acum cu foto si video, nu ma mai multumeste oferta celui cu care am vorbit deja si vreau sa imi caut pe altcineva. Sper sa nu fie prea tarziu...:((:((

gabriyella27
13.03.2008, 19:27:58
Am semnat si eu in sfarsit contractul cu firma care se va ocupa de decorul salii... mi-am gasit huse aurii, asa cum mi-am dorit si sunt tare incantata. Din pacate, am probleme acum cu foto si video, nu ma mai multumeste oferta celui cu care am vorbit deja si vreau sa imi caut pe altcineva. Sper sa nu fie prea tarziu...:((:((

bafta la cautari.........noi momentan nici nu am vb cu cel care se presupune ca va filma:D
dupa spusele nasului nostru cica nu ar fi prea tarziu
noi vb cu el sapt viiroare>:D<

gabriyella27
13.03.2008, 19:29:13

si nu va e greu?
mie asa chiar ca mi-ar fi greu sa rezolv tot ce am de rezolvat:-B

Pisu
13.03.2008, 20:07:17
Hai maa.... nici acum nu ati rezolvat-o??? :( Imi pare rau... Va tin pumnii sa gasiti pe cineva... Gindeste-te pozitiv... uneori cind ma lovesc de faze din astea, ma gindesc ca dintr-un motiv sau altul nu ar fi fost bine pt mine sa merg pe varianta aceasta si cineva acolo sus stie asta si mi-a bagat un hop in fatza, pt ca eu nu vedeam ce trebuia... asa ca poate asa e si cu voi... poate in final oricum n-ati fi fost multumiti de rezultate... Eh, ma rog, intelegi tu ce vreau sa zic... :)) Succes in gasirea celui potrivit!!!! >:D<

iony
13.03.2008, 20:08:13

fii optimista ca o sa gasestihttp://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/000201F7.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&ref=10)!! succes

cicika
13.03.2008, 20:24:03
si nu va e greu?
mie asa chiar ca mi-ar fi greu sa rezolv tot ce am de rezolvat:-B
pai nu
pt ca asa se face de mult la noi in ms
eu sunt de parere ca daca ar fi nunta seara ar fi mai greu....
cred ca este chestie de obijnuinta....>:D<

anlya_426
14.03.2008, 09:25:42
fetelor am fotografiat ce mi-am cumparat in ultima vreme, adik pahare miri+nasi, cosulet mireasa, pernuta verighete, kit marturii, artificii tort, trandafirasi..sper sa va placa.........:*:*:*

le-am micsorat asa ca o sa le atasez aici.........

Pisu
14.03.2008, 12:10:41
fetelor am fotografiat ce mi-am cumparat in ultima vreme, adik pahare miri+nasi, cosulet mireasa, pernuta verighete, kit marturii, artificii tort, trandafirasi..sper sa va placa.........:*:*:*

Felicitari Anlya pt achizitii!!!!! Eu m-am blocat la pahare pt ca mi se par.... :x :x :x :x :suuuper: :love: :A

>:D< >:D< >:D<

anlya_426
14.03.2008, 12:23:58
Felicitari Anlya pt achizitii!!!!! Eu m-am blocat la pahare pt ca mi se par.... :x :x :x :x :suuuper: :love: :A

>:D< >:D< >:D<

multumesc tare mult:">:">:">.....:*:*:*

adryanna_erika
14.03.2008, 12:37:48
multumesc tare mult:">:">:">.....:*:*:*
sunt frumoase toate !!!! mie`mi place cel mai mult pernutza pe care stau verighetele :D

anlya_426
14.03.2008, 14:03:59
sunt frumoase toate !!!! mie`mi place cel mai mult pernutza pe care stau verighetele :D

multumesc tare mult....:*:*:*

iony
14.03.2008, 14:09:47

felicitari!! foarte frumoase toate<:-P <:-P <:-P spor in continuare la cumparaturiiii

alinanicoleta
14.03.2008, 14:13:27
Buna, fetelor.
Si eu voi avea nunta tot in septembrie 2008 ( pe 20). Chiar am vazut ca mai este cineva pe aceeasi data. Eu am ales intai restaurantul si am fost nevoita sa aleg data in functie de restaurant. Mi-as fi dorit sa fie putin mai devreme, poate pe la sf lui august sau chiar inceputul lui septembrie, dar era ocupat tot la restaurant, inclusiv duminica ( si am mers la inceputul lui februarie). Oricum, septembrie e o luna frumoasa.
In afara de asta eu am vorbit deja pentru muzica, fotograf si cameraman, am dat avans si acolo pentru a fi sigura ca nu voi avea surprize neplacute. Deocamdata doar atat.:)

Buna. Recomand sa te duci din timp si sa rezervi si biserica. Eu am nunta tot pe 20 septembrie 2008 si am constatat cu stupoare ca deja erau rezervate bisericile pe aceasta data... Abia am reusit sa gasesc loc la o biserica!

anlya_426
14.03.2008, 14:23:08
Buna. Recomand sa te duci din timp si sa rezervi si biserica. Eu am nunta tot pe 20 septembrie 2008 si am constatat cu stupoare ca deja erau rezervate bisericile pe aceasta data... Abia am reusit sa gasesc loc la o biserica!

cred ca realizezi ca ai dat sfaturi unei persoane care a postat acel mesaj acum un an de zile...si in mod sigur are problema mentionata de tine deja rezolvata....:)>-....

anlya_426
14.03.2008, 14:23:56
felicitari!! foarte frumoase toate<:-P <:-P <:-P spor in continuare la cumparaturiiii

multumesc tare mult...si spor si tie la cumparaturile pe care le mai ai de facut.........

iepuras
14.03.2008, 14:49:05
buna! revin cu o problema :(. rochita de mireasa pe care mi-o doresc este de la san patrick si din cate am inteles exista o firma in buc care aduce modelele respective dar5 sunt fffff scumpe. eu ma gandeam sa iau modelul si sa o fac, dar nu stiu unde, nu cunosc nici o croitorie buna. puteti sa-mi recomandati pe cineva? ^:)^

iepuras
14.03.2008, 14:50:42
si inca ceva: vreau si eu un dj, un cameraman si fotograf!!! recomandari ceva??[-o<

anlya_426
14.03.2008, 15:15:53
si inca ceva: vreau si eu un dj, un cameraman si fotograf!!! recomandari ceva??[-o<

incearca sa citesti sectiunea aceasta..si daca tot nu ai gasit ceea ce cauti mai revino cu intrebari si poate sa mai gasesc si alte sugestii :
http://www.miresici.ro/forumdisplay.php?f=11

genoveva_1984
14.03.2008, 17:43:02
Hai maa.... nici acum nu ati rezolvat-o??? :( Imi pare rau... Va tin pumnii sa gasiti pe cineva... Gindeste-te pozitiv... uneori cind ma lovesc de faze din astea, ma gindesc ca dintr-un motiv sau altul nu ar fi fost bine pt mine sa merg pe varianta aceasta si cineva acolo sus stie asta si mi-a bagat un hop in fatza, pt ca eu nu vedeam ce trebuia... asa ca poate asa e si cu voi... poate in final oricum n-ati fi fost multumiti de rezultate... Eh, ma rog, intelegi tu ce vreau sa zic... :)) Succes in gasirea celui potrivit!!!! >:D<

Pai credeam ca am rezolvat-o, dar - fir-ar sa fie- tipul cu care am vorbit ( si care e un foarte bun profesionist, de altfel) si-a deschis intre timp propriul restaurant si asigura gratuit filmarea pentru nuntile de la el de la restaurant. Si tocmai ne-a anuntat ca nu va mai putea sa filmeze la nunta noastra, dar o va trimite pe fiica lui. Si bineinteles ca asta nu imi convine... asa ca am inceput iar cautarile. Scap de una, vine alta... asta e...

genoveva_1984
14.03.2008, 17:44:35
fii optimista ca o sa gasestihttp://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/000201F7.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&ref=10)!! succes

Multumesc... sper sa fie bine...

genoveva_1984
14.03.2008, 17:47:40

Paharele sunt superbe, ca si restul cumparaturilor, de altfel....

monalissa
14.03.2008, 18:17:17
am facut poze cu rochia de mireasa.abia astept sa vi le arat sa-mi spuneti parerile voastre...:-B

iony
14.03.2008, 18:34:19
am facut poze cu rochia de mireasa.abia astept sa vi le arat sa-mi spuneti parerile voastre...:-B

si noi abia asteptam pozicile.......

monalissa
14.03.2008, 21:59:20
fetelor,iata pozele mele,in sfarsit..#:-S astept pareri despre rochita(cu sufletul la gura:-SS )va rog sa fiti necrutatoare:> :*

cicika
14.03.2008, 22:19:51

paharele sunt de la real???

cicika
14.03.2008, 22:24:23
fetelor,iata pozele mele,in sfarsit..#:-S astept pareri despre rochita(cu sufletul la gura:-SS )va rog sa fiti necrutatoare:> :*
e draguta rochita ta!!!!!

iony
14.03.2008, 22:31:23

felicitari pt achizitie!! sa-ti aduca multa fericire si iubire!!
e frumoasa rochita si interesanta . iti vine bine:*:*

pufulica
14.03.2008, 22:44:00

e dragutza rochita ta! e altfel ;;) =D>

pufulica
14.03.2008, 22:53:07

Ce ciudat... nu inteleg. Adica petrecerea tb sa fie doar ziua?

cicika
14.03.2008, 23:06:58
Ce ciudat... nu inteleg. Adica petrecerea tb sa fie doar ziua?
da
la noi nunta se termina la ora 23 in cel mai fericit caz..............:">

SweetRedCrazy
14.03.2008, 23:47:11
Salut tuturor miresicilor pe 2008!

Si eu sunt miresica de septembrie! De 6 septembrie...

Eu mi-am rezervat restaurant, biserica...in curand semnez si cu dj-ul
Mai trebuie fotograf si cameraman si restul desigur...

Si rochitza nu mai zic...
Am niste modele in cap dar deocamdata nu am gasit cine sa mi-o faca...am fost la un atelier si vroia cam 20 de milioane numai manopera$-) ...mi se pare cam mult
Normal ca depinde si de model dar totusi

monalissa
14.03.2008, 23:55:59
felicitari pt achizitie!! sa-ti aduca multa fericire si iubire!!
e frumoasa rochita si interesanta . iti vine bine:*:*

multumesc mult de tot!:* :* :*

cicika
15.03.2008, 00:10:57
Salut tuturor miresicilor pe 2008!

Si eu sunt miresica de septembrie! De 6 septembrie...

Eu mi-am rezervat restaurant, biserica...in curand semnez si cu dj-ul
Mai trebuie fotograf si cameraman si restul desigur...

Si rochitza nu mai zic...
Am niste modele in cap dar deocamdata nu am gasit cine sa mi-o faca...am fost la un atelier si vroia cam 20 de milioane numai manopera$-) ...mi se pare cam mult
Normal ca depinde si de model dar totusi
bine ai venit
si noi facem nunta pe 6 septembrie!!!!!!!!!!!!!!!!!

Pisu
15.03.2008, 00:33:25
buna! revin cu o problema :(. rochita de mireasa pe care mi-o doresc este de la san patrick si din cate am inteles exista o firma in buc care aduce modelele respective dar5 sunt fffff scumpe. eu ma gandeam sa iau modelul si sa o fac, dar nu stiu unde, nu cunosc nici o croitorie buna. puteti sa-mi recomandati pe cineva? ^:)^
Nu pot decit sa-ti recomand sa iei topicurile cu rochii de mireasa la rind si sa vezi acolo cine si-a mai facut rochia de mireasa la croitoreasa si sa ceri detalii... Uite Kid si-a facut rochia la comanda, vezi cum i-a iesit ei ca a postat si poze cu rochia dupa care si-a facut-o si daca iti place cere-i ei detalii....

pufulica
15.03.2008, 09:29:32
Dragele mele, sunt tare fericita!! <:-P
Am prima pereche de pantofiori ;;) si am dat comanda pt suportul de tort! (le gasiti in album).
Si ca sa ne luam si mai mult de-o grija, azi semnam cu agentia! ;-) Acestia o sa se ocupe cu absolut tot: cocarde, marturii, flori, aranjament sala, buchetul miresei, lumanari nasi, servetele personalizate, aparat de facut baloane de sapun, stalpisori si covor rosu la intrare, suport pt flori si fructe pe mese... Cu alte cuvinte, noi am cam scapat de cautat! o:-)
Dar nu va las singure, o sa continui sa fiu pe aici!! :*

iony
15.03.2008, 10:17:53
Dragele mele, sunt tare fericita!! <:-P
Am prima pereche de pantofiori ;;) si am dat comanda pt suportul de tort! (le gasiti in album).
Si ca sa ne luam si mai mult de-o grija, azi semnam cu agentia! ;-) Acestia o sa se ocupe cu absolut tot: cocarde, marturii, flori, aranjament sala, buchetul miresei, lumanari nasi, servetele personalizate, aparat de facut baloane de sapun, stalpisori si covor rosu la intrare, suport pt flori si fructe pe mese... Cu alte cuvinte, noi am cam scapat de cautat! o:-)
Dar nu va las singure, o sa continui sa fiu pe aici!! :*

felicitari!! sunt super pantofii8-} sa-i porti iubita;-) ;-)

pufulica
15.03.2008, 11:08:17
felicitari!! sunt super pantofii8-} sa-i porti iubita;-) ;-)

Multumesc, multumesc! >:D< ^:)^

monalissa
15.03.2008, 18:00:57
salut fetelor!:)tocmai m-am intors de la targ cu o pereche superba de cercelusi!sunt extrem de incantata,atat de mult incat am venit cu ei "montati"in urechiuse :)) nu le-am facut inca poze,dar sunt bucuroasa ca am rezolvat si problema bijuteriilor(colier nu o sa port,ca sa nu fie prea incarcat)

iony
16.03.2008, 08:16:44
iupyyyy, am mai bifat ceva: am cumparat vinul:-p :-p :-p :-p :-p :-p :-p

cristina19802007
16.03.2008, 10:56:58
iupyyyy, am mai bifat ceva: am cumparat vinul:-p :-p :-p :-p :-p :-p :-p
buna.eu mi-am luat cosuletul, cocardele, pariura,kit-urile pentru marturii si trandafirasii pentru ele....am vazut si rochie frumoasa de mireasa si costum de ginere si pantofi pentru el..mai greu e sa imi aleg incaltamintea..cred ca vor fi 2 perechi..una pentru stare civila si biserica si la restaurant pentru dans altceva....eu am starea civila si biserica una dupa alta....de unde ai cumparat vinul si cat te-a costat?

LazyDai5y
16.03.2008, 11:16:56
Buna! Si eu mi-am luat rochitza.. deshi e un pic cam devreme.. dar mi-a placut foarte mult.. Am comandat shi noi verighetele, saptamana asta ar trebui sa vina...Am vazut shi nishte huse foarte frumoase, tot acolo (Cochet design) de unde mi-am luat rochitza.. shi cred k pe acelea le vom inchiria.. sunt argintii iar sala unde vom face nunta e pe albastru... eu zic ca se potrivesc de minune..

monalissa
16.03.2008, 22:08:53
Buna! Si eu mi-am luat rochitza.. deshi e un pic cam devreme.. dar mi-a placut foarte mult.. Am comandat shi noi verighetele, saptamana asta ar trebui sa vina...Am vazut shi nishte huse foarte frumoase, tot acolo (Cochet design) de unde mi-am luat rochitza.. shi cred k pe acelea le vom inchiria.. sunt argintii iar sala unde vom face nunta e pe albastru... eu zic ca se potrivesc de minune..

Arata-ne si noua rochita...suntem foarte curioase si abia asteptam sa o vedem,nu-i asa fetelor?!;-) pooooooo-ze,pooo-ze..!:))

pufulica
16.03.2008, 22:35:13
Arata-ne si noua rochita...suntem foarte curioase si abia asteptam sa o vedem,nu-i asa fetelor?!;-) pooooooo-ze,pooo-ze..!:))

Bineinteles!! Suntem niste miresici tare curioase! ;-)

silviotta
17.03.2008, 09:38:38
dragele mele...am fost si eu ieri la prima proba ;;)...nu m-a impresionat in mod deosebit :">...dar mi s-a parut dragutica rochia...astept parerile voastre :-":-SS

mariang
17.03.2008, 16:01:16
Buna,

eu am semnat cu firma Mit Continental, au si site. Eu zic ca sunt ce trebuie.

LazyDai5y
17.03.2008, 16:03:57
Rochitza mea... e un picut largutza.. dar o sa mi-o modific mai aproape de nunta, sigur voi mai slabi, avand in vdr k imi dau licenta in iulie...:(
http://i114.photobucket.com/albums/n265/lazydai5y2006/DSC00018-1.jpg
http://i114.photobucket.com/albums/n265/lazydai5y2006/IMG_2189.jpg
Shi am mai probat-o si pe asta dar nu mi-a prea placut cum venea pe mine.. shi nici lui Iubi nu i-a placut..
http://i114.photobucket.com/albums/n265/lazydai5y2006/DSC00021.jpg

denysa
17.03.2008, 16:37:08
este superba rochitza. iti sta fff bine. sa o porti sanatoasa si sa fii fericita. eu ink nu am gasit-o pe cea potrivita si modelul asta imi place dar nu imi sta bine k sunt mik de statura :D iar la copii nu se gasesc =)) ;)) spor la miresit in continuare. eu nu am mai facut nimic( am gasit nasi si petrecem cu ei si am cam uitat de pregatiri ;)))

annutza84
17.03.2008, 18:12:34
eu sunt fericita ca s-a reparat masina de cusut a mamei soacre (viitoarea...) si imi pot face marturiile........ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ieeeeeeeeeeeeeeeee !!!!!! ca eu mi-am cumparat material, banda pt fundite, perlute si pietricele sa pun in marturie........ abia astept sa ma pun pe taiat si pe cusut (marginile) !!! pana la capitolul haine mai am de trecut un hop: MARTURIILE, stiu modelul, stiu unde le voi face dar am emotii, cred ca atunci cand le voi vedea pentru prima data voi plange, mai mult ca sigur !!!o:-) (saptamana viitoare va fii una intensa - cumpar marturiile, verighetele si dau avansul firmei de decoratiuni si gata, mai raman hainutele)
pupici miresicilor !!!!!!!!!!! sa aveti o saptamana frumoasa!!!

LazyDai5y
17.03.2008, 18:38:19
SIlviotta e dragutza rochitza...
Am mai rezolvat ceva.. mi-am luat verighetele.. sunt clasice dar mai late, doar din aur galben! Am mai scapat de ceva!

Yonika
17.03.2008, 18:57:09
Am vorbit acum cu d-na care ne face invitatiile, si miercuri trec sa le iau, ca sunt gata; si plicurile, si paharele. Abia astept sa trec sa iau si sa vad cum au iesit!!! Nu mai am rabdare pana miercuri.8-}

gabriyella27
17.03.2008, 19:32:15
felicitari tuturor miresicilor care au reusit sa bifeze cate ceva din lista
si noi am reusit sa bifam ceva: am cumparat chiturile pentru marturi si cocardele.......yupiiiiiiiiiiiiiiiii..........<:-P
dar inca nu am vb cu cameramanul si cu fotograful:(sper sa vb sapt asta..........

iony
17.03.2008, 20:07:36
si noi am reusit sa bifam ceva: am cumparat chiturile pentru marturi si cocardele.......yupiiiiiiiiiiiiiiiii..........<:-P
dar inca nu am vb cu cameramanul si cu fotograful:(sper sa vb sapt asta..........
nu nu arati si noua poze? ca deh....stii cum suntem:-p :-p :-p

anlya_426
18.03.2008, 09:54:39
dragele mele...am fost si eu ieri la prima proba ;;)...nu m-a impresionat in mod deosebit :">...dar mi s-a parut dragutica rochia...astept parerile voastre :-":-SS

este draguta..dar cred ca ar trebui sa mai cauti daca simti ca nu e THE ONE..........:*:*:*:*

anlya_426
18.03.2008, 09:55:44

felicitari tie si tuturor fetelor care si-au mai bifat cate una alta pe lista.........<:-P<:-P<:-P........

ghidushel
18.03.2008, 09:57:49
Salutare miresici! Sint o noua membra-miresica pe acest forum, am citit mesajele voastre si trebuie sa spun ca stati foarte bine cu pregatirile. Eu am nunta in 13 sept si pana acum am rezervat numai restaurantul si muzica. Si ce e mai important... mi-am cumparat deja rochitza. Inca ma gandesc la culorile pe care le voi alege pt. restaurant, la decoratiuni, etc. etc. Astept sa impart idei cu voi si cine este din Campulung Muscel si face nunta la restaurantul Piatra Craiului sa ridice mana sus! Va pup.\:D/

anlya_426
18.03.2008, 11:26:15
Salutare miresici! Sint o noua membra-miresica pe acest forum, am citit mesajele voastre si trebuie sa spun ca stati foarte bine cu pregatirile. Eu am nunta in 13 sept si pana acum am rezervat numai restaurantul si muzica. Si ce e mai important... mi-am cumparat deja rochitza. Inca ma gandesc la culorile pe care le voi alege pt. restaurant, la decoratiuni, etc. etc. Astept sa impart idei cu voi si cine este din Campulung Muscel si face nunta la restaurantul Piatra Craiului sa ridice mana sus! Va pup.\:D/

bine ai venit...mergi cat mai repede la biserica.....pt ca data de 13 este problematica( pe 14 este SF Cruce, care este praznic imparatesc, iar in astfel de zile cat si in ajunul lor nu se fac nunti) .....si trebuie sa gasesti un preot dispus sa va cunune......

ghidushel
18.03.2008, 17:51:08
bine ai venit...mergi cat mai repede la biserica.....pt ca data de 13 este problematica( pe 14 este SF Cruce, care este praznic imparatesc, iar in astfel de zile cat si in ajunul lor nu se fac nunti) .....si trebuie sa gasesti un preot dispus sa va cunune......

Da, am gasit preot, nu-i nici o problema. Important era sa nu fie zi de post.

Yonika
18.03.2008, 17:57:06
Bine ai venit printre noi! Spor la miresit!

nirona
18.03.2008, 18:38:46
hai sa incepem sa numaram impreuna pana la ziua NOASTRA SPECIALA...eu,mi-am pus reminder pe calculator si imi arata in fiecare zi cat mai am pana ma marit...:)
Sunt curioasa...oare suntem multe care ne casatorim in septembrie 2008?
;)) acesta e primul mesaj din acest subiect...am si uitat ca eu am creat subiectul cu miresicile din septembrie...trebuia sa ne casatorim in sept.,dar e bine si-asa...:)
Spor la pregatiri!!:*

nirona
18.03.2008, 18:40:00
he he he...si chiar mai am remainder-ul acela,de-atunci....=))

genoveva_1984
18.03.2008, 19:33:49

Mi se parea mie ca ai cam disparut in ceata, fara nici un semn de viata...Bine te-ai reintors printre noi...

nirona
18.03.2008, 19:49:59
Mi se parea mie ca ai cam disparut in ceata, fara nici un semn de viata...Bine te-ai reintors printre noi...
ehe,acum sunt mai mult la miresici de august...;))

genoveva_1984
18.03.2008, 19:56:41
ehe,acum sunt mai mult la miresici de august...;))

Da, dar mai poti trece si pe la noi din cand in cand, ca doar la inceput ai fost de-a noastra...

nirona
18.03.2008, 20:17:34
Da, dar mai poti trece si pe la noi din cand in cand, ca doar la inceput ai fost de-a noastra...
asta da...:( hai ca m-am rushinat..;))

genoveva_1984
18.03.2008, 20:30:51
asta da...:( hai ca m-am rushinat..;))

N-ai de ce, dar avand in vedere ca tu ne-ai initiat, nu as vrea sa ne parasesti.

nirona
18.03.2008, 20:33:11
N-ai de ce, dar avand in vedere ca tu ne-ai initiat, nu as vrea sa ne parasesti.
:* aci sunt....cu ochii pe voi..:)

dianastoica
18.03.2008, 21:08:18
dragele mele miresici de septembrie, si eu tot in septembrie o sa am nunta pe 13 mai ezact, si pana acum am rezolvat treaba cu restaurantul, cu biserica si ce era cel ami important mi-am luat rochita ;;)
deabea astept sa treaca lunile astea mai repede...

iony
18.03.2008, 22:21:21
pt ghidushel si dianastoica:

bine-ati venit printre noi!! felicitari pt achizitia rochitei si spor la pregatiri!!

iony
19.03.2008, 09:02:23
oare cum mai arata lista cu mirescile de sept:-\ :-\ :-\ :-\ :-\ s-a umplut foaia??:D cate suntem in total?

anlya_426
19.03.2008, 09:05:50
oare cum mai arata lista cu mirescile de sept:-\ :-\ :-\ :-\ :-\ s-a umplut foaia??:D cate suntem in total?

eu o lucrez..numai ca vreau sa iau datele din calendarul miresici..si mai dureaza putin..promit ca o sa va anunt cand e gata.....:*:*:*

anlya_426
19.03.2008, 09:07:20
fetelor in seara aceasta plec la piatra.....maine o sa am acasa rochita mea cea draga....am niste emotii........

gabriyella27
19.03.2008, 09:23:30
nu nu arati si noua poze? ca deh....stii cum suntem:-p :-p :-p

ba v-as arata.............:((
doar ca mi-a "confiscat" iubitul meu camera
el sta la bucuresti ir eu stau la pitesti si cand am fost sambata la cumparaturi la bucuresti a oprit el camera ca sa faca poze la avioanele care vor ateriza la sumit( lucreaza langa baneasa):D

gabriyella27
19.03.2008, 09:28:23

u chiar ai nunta pe 14 august?
nu de alta dar din cate stiu eu e in post..........

gabriyella27
19.03.2008, 09:29:33
fetelor in seara aceasta plec la piatra.....maine o sa am acasa rochita mea cea draga....am niste emotii........

linisteste..........trage aer in piept si gandestete numai la lucruri frumoase
cu siguranta o sa iti vina fffffffffffff bine

gabriyella27
19.03.2008, 09:36:50
eu o lucrez..numai ca vreau sa iau datele din calendarul miresici..si mai dureaza putin..promit ca o sa va anunt cand e gata.....:*:*:*

da....doar ca in calendar, din cate am observat eu unele date sunt puse la deruta...........unele chiar sunt in timpul saptamanii:-B.......asta daca m-am uitat eu bine:-\

anlya_426
19.03.2008, 09:46:21
da....doar ca in calendar, din cate am observat eu unele date sunt puse la deruta...........unele chiar sunt in timpul saptamanii:-B.......asta daca m-am uitat eu bine:-\

da stiu..cred ca este vorba doar de cununii civile..eu le selectez pe cele din week-end-uri.......;-)

MachuPicchu
19.03.2008, 10:05:34
Ne-am intalnit ieri cu firma care ne decoreaza restaurantul ... am plecat de la un buget (mic ce-i drept), si tot vazant, si tot cerant diverse l-am triplat http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/000201C8.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&ref=10) dar o sa arate ... http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/000201C5.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&ref=10) ... ABIA ASTEPT
ne-a mai ramas dj-ul http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/00020063.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&ref=10)

anlya_426
19.03.2008, 10:18:37
linisteste..........trage aer in piept si gandestete numai la lucruri frumoase
cu siguranta o sa iti vina fffffffffffff bine

dar nu am emotii pt ca nu stiu cum imi va veni..am emotii in sensul ca in sfarsit va fi a mea..si o voi lua acasa.......adik sunt plina de emotii pozitive, am o stare de bucurie generala....

iony
19.03.2008, 12:21:58

http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/000201F9.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&ref=10)

iony
19.03.2008, 12:24:02

iti tinem pumnii [-o< [-o< [-o< stai linistita ca o sa fie bine.
asteptam poze;;) ;;) ;;)
:* :* :* :*

iony
19.03.2008, 12:26:17
Ne-am intalnit ieri cu firma care ne decoreaza restaurantul ... am plecat de la un buget (mic ce-i drept), si tot vazant, si tot cerant diverse l-am triplat http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/000201C8.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&ref=10) dar o sa arate ... http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/000201C5.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&ref=10) ... ABIA ASTEPT
ne-a mai ramas dj-ul http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/00020063.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&ref=10)

felicitari!! ai mai scapat de o grija<:-P <:-P <:-P <:-P

oana99
19.03.2008, 12:26:37
Fetelor m-am linistit!!!Mi-am rezolvat aproape toate pb legate de nunta.Mi-am comandat tot ce imi mai trebuie inafara de tort.#:-S Gataaa!!!Deja imi pot imagina cum va arata totul in ziua nuntii.Voi sta relaxata in urmatoarele 5 luni...avand in vedere ca job-ul nu-mi permite prea multe deplasari in interes personal.Sa traiasca agentiile de organizari de evenimente!!!!\:D/ <:-P

annutza84
19.03.2008, 13:07:18
eu sunt fericita cum n-am fost niciodata!!!!!!!!!!! :love: :love::love::love::love::love::love::love:
peste 2 saptamani ma duc la Iasi sa fac PRIMA PROBA a rochitei de mireasa!!!!!!!!!!!<:-P o:-)

ca daca in bucuresti, cat e el de mare, n-am avut noroc, ma duc la iasi unde tot moldovenii fac treaba!!!!!!!!!!!!
sper sa iasa bine ca nu mai trebuiasca sa mai caut in alta parte:-SS!!!

denysa
19.03.2008, 14:07:12
eu sunt fericita cum n-am fost niciodata!!!!!!!!!!! :love: :love::love::love::love::love::love::love:
peste 2 saptamani ma duc la Iasi sa fac PRIMA PROBA a rochitei de mireasa!!!!!!!!!!!<:-P o:-)

ca daca in bucuresti, cat e el de mare, n-am avut noroc, ma duc la iasi unde tot moldovenii fac treaba!!!!!!!!!!!!
sper sa iasa bine ca nu mai trebuiasca sa mai caut in alta parte:-SS!!!

te rog sa imi trimiti un pm cu firma la care iti faci rochitza in iasi k eu nu gasesc nimic care sa imi vina si mai sunt si scunda. Sper sa iti iasa rochitza asa cum vrei

Yonika
19.03.2008, 18:07:30
dragele mele miresici de septembrie, si eu tot in septembrie o sa am nunta pe 13 mai ezact, si pana acum am rezolvat treaba cu restaurantul, cu biserica si ce era cel ami important mi-am luat rochita ;;)
deabea astept sa treaca lunile astea mai repede...
Bine ai venit printre noi, si mai ales sa mai marim grupul celor de 13!:D

gabriyella27
19.03.2008, 18:25:29
Fetelor m-am linistit!!!Mi-am rezolvat aproape toate pb legate de nunta.Mi-am comandat tot ce imi mai trebuie inafara de tort.#:-S Gataaa!!!Deja imi pot imagina cum va arata totul in ziua nuntii.Voi sta relaxata in urmatoarele 5 luni...avand in vedere ca job-ul nu-mi permite prea multe deplasari in interes personal.Sa traiasca agentiile de organizari de evenimente!!!!\:D/ <:-P

felicitari pt tot ce ai realizat
la noi cred ca va fi invers: vor ramane multe si pe ultima suta de metri#:-Savand in vedere ca eu am licenta si el lucrarea de disertatie
si in plus sunt multe lucruri pe care nu le putem cumpara inca pt ca necesita depozitare si nu avem spatiu f mult pt asa ceva:-s

Yonika
19.03.2008, 18:28:48
Felicitari la toate fetele care au mai bifat ceva pe listuta lor.

Yonika
19.03.2008, 18:33:23
Am fost si eu azi la firma care imi face invitatiile si plicurile si paharele. Doar paharele erau gata si arata super; imi plac f mult. Invitatiile si plicurile nu le-am luat ca mai aveu de facut la ele cate 5 bucati din fiecare, iar la invitatii a gresit d-na si mi le-a scris cu negru si eu vroiam pe grena, sa se asorteze cu plicul. Si a ramasa ca le reface, si nu ma costa nimic, ca e greseala ei.
Si am dat si putin, 250 lei pe 45 invitatii, 45 plicuri, si 2 seturi de pahare, pt noi si pt nasi.
Au mai ramas de facut meniurile, dar astea le va face at inainte de nunta cam cu o luna, ca inca nu ne-am hotara la varianta finala a meniului.

AdrianaGhinter
19.03.2008, 19:37:40
Buna dragi miresici! Nunta noastra va fi tot in septembrie, mai exact pe 13 septembrie. Noi ne-am ocupat cam de toate...avem formatie, avem o firma care ne orneaza sala, rochita mi-am gasit-o, restaurantul il avem rezervat, la fel si cu biserica...in schimb nu am gasit cameraman si fotograf...daca cunoaste cineva prin Suceava vreun cameraman (fotograf) bun va rog sa dati mesaj. :*

annutza84
19.03.2008, 19:47:21
intrebare intrebatoare: de ce trebuie sa fac meniu ???? la nunta?? :-\
ca oricum toata lumea stie cam ce se va aduce pe masa??? eu nu ii vad rostul dar iubi meu se pare ca a pus "piciorul in prag" si a vrut si el ceva: meniul #-o

oana2004_2005
19.03.2008, 19:50:49
buna tuturor!

si eu sunt miresica de 20 septembrie:Pca sa ne mai inmultim si noi......si eu am gasit restaurant,cameraman,dj,biserica si saptamana asta ne facem si invitatiile...:(ce nu gasesc este aranjamente:(( ....dc poate cineva sa-mi recomande pe cineva le-as fi recunoscatoare....poop

Isis
19.03.2008, 19:52:36
Felicitari tuturor miresicilor care au mai bifat câte ceva din lunga listă a nunții. Și postați pozici. Cât despre mine ornamentele de bază, adică husele mi le asigură restaurantul cât de restul mă ajută nașa, inclusiv cu invitațiile, fotograful l-am adjudecat, mai ramân doar mărturiile, hainele lui că eu rochia știu care va fi și să mai luăm tăriile. A mai avem și vinul.

iony
19.03.2008, 21:48:08
iupyyyy, se inmultesc miresicile de sept<:-P <:-P <:-P <:-P <:-P

iony
19.03.2008, 21:49:08
Buna dragi miresici! Nunta noastra va fi tot in septembrie, mai exact pe 13 septembrie. Noi ne-am ocupat cam de toate...avem formatie, avem o firma care ne orneaza sala, rochita mi-am gasit-o, restaurantul il avem rezervat, la fel si cu biserica...in schimb nu am gasit cameraman si fotograf...daca cunoaste cineva prin Suceava vreun cameraman (fotograf) bun va rog sa dati mesaj. :*

bine-ai venit pe forum!! vad ca stai f b cu pregatirile=D> =D> spor in continuare

pisicutza28
19.03.2008, 23:20:55
Buna fetelor,

Si eu sunt miresica de septembrie si sunt emotionata la maxim de ce o sa urmeze in urmatoarele luni. Citesc pe forum si nu-mi vine sa cred cat de bine organizate si harnicutze sunt unele miresici, felicitari pt spiritul vostru organizatoric. Spre rusinea mea ... :"> pana acum am doar restaurantul si formatia inchiriate, restul sper sa am timp incepand cu luna mai cand ma voi intoarce in tzara.

Va doresc succese maxime si spor la organizare.

Pupicei :*

MachuPicchu
20.03.2008, 10:40:37
buna tuturor!

si eu sunt miresica de 20 septembrie:Pca sa ne mai inmultim si noi......si eu am gasit restaurant,cameraman,dj,biserica si saptamana asta ne facem si invitatiile...:(ce nu gasesc este aranjamente:(( ....dc poate cineva sa-mi recomande pe cineva le-as fi recunoscatoare....poop
pot sa-ti recomand pe cei care imi decoreaza mie (daca esti de acord iti zic pe privat) ... nu pot sa zic cat ar costa pt ca dupa cum sti totul este in functie de nr. de persoane si multe altele

barbu_oana
20.03.2008, 11:08:45
pot sa-ti recomand pe cei care imi decoreaza mie (daca esti de acord iti zic pe privat) ... nu pot sa zic cat ar costa pt ca dupa cum sti totul este in functie de nr. de persoane si multe altele

Si mie, please:*

MachuPicchu
20.03.2008, 11:12:59
Si mie, please:*
nush cat de mare e firma ... noi avem nunta in aceeasi zi :D

barbu_oana
20.03.2008, 11:26:20
nush cat de mare e firma ... noi avem nunta in aceeasi zi :D

Pai pot sa intreb, poate au mai multi angajati, nu cred ca ar putea supravietui cu un singur eveniment pe week-end;))

MachuPicchu
20.03.2008, 11:40:21
Pai pot sa intreb, poate au mai multi angajati, nu cred ca ar putea supravietui cu un singur eveniment pe week-end;))
ti-am trimis pe privat

ghidushel
20.03.2008, 12:51:42
Bine ai venit printre noi, si mai ales sa mai marim grupul celor de 13!:D
Si eu sint tot pe 13!!!!

monalissa
20.03.2008, 12:52:37
haideti sa va spun cum stau eu cu pregatirile,vreti?!(desi e retorica intrebarea...:)) )
pana acum am rezolvat urmatoarele:
-avans si contract restaurant
-rezervat biserica
-cumparat rochie si pantofi mireasa(imi mai lipseste voalul)
-cumparat cercei mireasa(colier nu cred ca o sa port)
-cumparat rochie si pantofi cununie civila
-cumparat verighetele
-rezolvat cu foto-video,dj
cum vi se pare ca"stau"?:-?

Yonika
20.03.2008, 14:51:56
intrebare intrebatoare: de ce trebuie sa fac meniu ???? la nunta?? :-\
ca oricum toata lumea stie cam ce se va aduce pe masa??? eu nu ii vad rostul dar iubi meu se pare ca a pus "piciorul in prag" si a vrut si el ceva: meniul #-o
Si noi vom avea meniuri pe mese, adica cate un meniu pe fiecare masa. Mi se pare ceva mai altfel, zic eu.

Yonika
20.03.2008, 14:54:30
Bun venit noilor miresici >:D< si bafta la restul pregatirilor!

iepuras
20.03.2008, 15:54:24
Probabil ca si eu voi avea meniuri pe mese. Eu le vad rostul pt bautura , in special, ca sa stie omul ce bautura poate sa ceara (pt ca vor fi la bar), nu pt mancare.\:D/