PDA

Versiunea completa : Miresici SEPTEMBRIE 2008

Pagini : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29

iony
20.03.2008, 17:41:51
haideti sa va spun cum stau eu cu pregatirile,vreti?!(desi e retorica intrebarea...:)) )
pana acum am rezolvat urmatoarele:
-avans si contract restaurant
-rezervat biserica
-cumparat rochie si pantofi mireasa(imi mai lipseste voalul)
-cumparat cercei mireasa(colier nu cred ca o sa port)
-cumparat rochie si pantofi cununie civila
-cumparat verighetele
-rezolvat cu foto-video,dj
cum vi se pare ca"stau"?:-?

foarte bine=D> =D> =D> =D> =D> =D> esti harnicutza foc:x pt decor ai stabilit ceva?

LazyDai5y
20.03.2008, 17:57:48
haideti sa va spun cum stau eu cu pregatirile,vreti?!(desi e retorica intrebarea...:)) )
-rezervat biserica
-cumparat verighetele

ho ho "stai" bine zic eu!!!
Eu am rezolvat urmatoarele:
local avans
rochie
rezervat biserica mai tre' sa mergem sa vb cu parintele, ptr k am trimis-o pe mama sa faca rezervarea
verighete
fotograf-cumnatul meu este fotograf.. am scapt de o cheltuiala;)
dj
si cam atatea pana acuma!!!

monalissa
20.03.2008, 19:02:15
foarte bine=D> =D> =D> =D> =D> =D> esti harnicutza foc:x pt decor ai stabilit ceva?

n-am ales firma pt decoratiuni si nici aranjamentele florale nu le-am stabilit inca...mai grav e ca nici nu stiu cam care sunt preturile pt decorarea salii..!:-B la targul de la expomariage am gasit o firma care mi s-a parut ca avea niste preturi mult prea mari(1euro/husa pt scaun$-) )ce parere aveti?:O eu vreau sa-mi decorez frumos sala,dar nu vreau nimic spectaculos din acest punct de vedere...cu alte cuvinte:simplu dar cu gust!:)>-

iony
20.03.2008, 19:04:06
n-am ales firma pt decoratiuni si nici aranjamentele florale nu le-am stabilit inca...mai grav e ca nici nu stiu cam care sunt preturile pt decorarea salii..!:-B la targul de la expomariage am gasit o firma care mi s-a parut ca avea niste preturi mult prea mari(1euro/husa pt scaun$-) )ce parere aveti?:O eu vreau sa-mi decorez frumos sala,dar nu vreau nimic spectaculos din acest punct de vedere...cu alte cuvinte:simplu dar cu gust!:)>-

cam asa sunt preturile la huse pt scaun, chiar si 1,5 euro/pers.

monalissa
20.03.2008, 19:10:58
a....am uitat sa precizez...noi o sa avem in jur de 90 de invitati(cel putin atat estimam in momentul de fatza)!am intrebat la acea firma de decoratiuni cam cat ar costa aproximativ pt o sala cu numarul asta de invitati si mi s-a spus ca 1000 euro!!!!:O m-am ingrozit din nou,am multumit si-am plecat mai departe,continuandu-ne "incursiunea" in minunatul decor(apropos de decoruri ;)) )al targului de nunta..!:-" :-" (asa aratam noi dupa ce aflam preturile:)) ):*

cicika
20.03.2008, 21:20:22
Buna fetelor,

Si eu sunt miresica de septembrie si sunt emotionata la maxim de ce o sa urmeze in urmatoarele luni. Citesc pe forum si nu-mi vine sa cred cat de bine organizate si harnicutze sunt unele miresici, felicitari pt spiritul vostru organizatoric. Spre rusinea mea ... :"> pana acum am doar restaurantul si formatia inchiriate, restul sper sa am timp incepand cu luna mai cand ma voi intoarce in tzara.

Va doresc succese maxime si spor la organizare.

Pupicei :*
salutare
si eu o sa fiu miresica in aceasi zi cu tine!!!;;) ;;) ;;) ;;) ;;)

pisicutza28
20.03.2008, 21:36:51
salutare

Ma bucur tare mult ca nu sunt singura miresica in acea zi. ;))

cicika
20.03.2008, 21:40:04
sunt destule.............:)) :)) :))
sper din tot sufletul sa fie vreme frumoasa in toata tara!!!!!!!!!>:D<

pisicutza28
20.03.2008, 21:43:26
sunt destule.............:)) :)) :))
sper din tot sufletul sa fie vreme frumoasa in toata tara!!!!!!!!!>:D<
Sa te auda Dumnezeu ,,,,,, :*

monalissa
20.03.2008, 21:48:11

mai fetelor mai,pe mine m-ati uitat?!B-) e putin ciudat sa vezi ca nu esti singura mireasa din acea zi,nu?!8-}imi doresc ca toate sa avem cele mai frumoase nunti,sa fie asa cum ne dorim fiecare si...sunt extrem de nerabdatoare sa vina ziua cea maaaaaaaaaare,pe care o visam de o viata!!!:"> :*

cicika
20.03.2008, 21:50:06
Sa te auda Dumnezeu ,,,,,, :*
Doamne ajuta!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

cicika
20.03.2008, 21:50:40
mai fetelor mai,pe mine m-ati uitat?!B-) e putin ciudat sa vezi ca nu esti singura mireasa din acea zi,nu?!8-}imi doresc ca toate sa avem cele mai frumoase nunti,sa fie asa cum ne dorim fiecare si...sunt extrem de nerabdatoare sa vina ziua cea maaaaaaaaaare,pe care o visam de o viata!!!:"> :*
nu draguta!!!!!!!!!!!
si eu astept
cum stati cu pregatirile???

pisicutza28
20.03.2008, 21:55:10

Ma bucur enorm pentru toate miresicile de anul acesta dar in primul rand pt cele care au ales data de 6 septembrie :-p
Si eu sunt tare nerabdatoare sa vina acea zi, mai ales ca o astept de 11 ani #:-S

Va doresc tuturor multa rabdare si calm in pregatirea celui mai important eveniment din viata :*

cicika
20.03.2008, 22:01:32
Ma bucur enorm pentru toate miresicile de anul acesta dar in primul rand pt cele care au ales data de 6 septembrie :-p
Si eu sunt tare nerabdatoare sa vina acea zi, mai ales ca o astept de 11 ani #:-S

Va doresc tuturor multa rabdare si calm in pregatirea celui mai important eveniment din viata :*
mama ......dar de mult o astepti............./:)

pisicutza28
20.03.2008, 22:08:49

Da, ce sa fac si eu 8-|

Acum sunt din ce in ce mai nerabdatoare sa treaca timpul. Mi se pare ca trece foarte incet dar .... stiu ca doar mi se pare :-p

monalissa
20.03.2008, 22:10:06

doar de 11 ani??????????????eu de 26!!!=))

pisicutza28
20.03.2008, 22:15:53

Adica .... de cand te-ai nascut?????? /:) Esti tare >:D<

barbu_oana
20.03.2008, 22:17:05
salutare
Si eu cu voi>:D<

pisicutza28
20.03.2008, 22:18:43

YUPIIIIIIIIIIIIIIIIII, NE INMULTIM !!!!!!!!!!! =D>

olyvyana
20.03.2008, 22:26:21
doar nu sunt eu singurika singurika pe 27?

cicika
20.03.2008, 22:32:36
Da, ce sa fac si eu 8-|

Acum sunt din ce in ce mai nerabdatoare sa treaca timpul. Mi se pare ca trece foarte incet dar .... stiu ca doar mi se pare :-p
lasa,ca asa de repede trece!!!!!!!

cicika
20.03.2008, 22:33:12
pai....nu mai ai mult!!!!!!>:D<

cicika
20.03.2008, 22:33:55
foarte bine......
suntem multe in acea zi de 6.09.2008......>:D< >:D< >:D<

cicika
20.03.2008, 22:34:25
YUPIIIIIIIIIIIIIIIIII, NE INMULTIM !!!!!!!!!!! =D>
da....suntem multe.....ce bine!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!>:D<

cicika
20.03.2008, 22:35:10
nu esti singurica pe 27 cu siguranta!!!!!!!!!!
te adoptam noi daca vrei!!!!!;)) ;)) ;))

monalissa
20.03.2008, 23:03:15
pai....nu mai ai mult!!!!!!>:D<

comparativ cu intervalul scurs pana acum,cele aproape 5 luni sunt"apa de ploaie"!:)) ideea e ca sunt super fericita ca l-am intalnit pe logodicul meu(indelung asteptat...)si abia astept sa ni se indeplineasca visele!:x :"> suna ca in povestile nemuritoare cu palate,printese si fetzi frumosi...sau mi se pare mie?!:-?

cicika
20.03.2008, 23:06:38
comparativ cu intervalul scurs pana acum,cele aproape 5 luni sunt"apa de ploaie"!:)) ideea e ca sunt super fericita ca l-am intalnit pe logodicul meu(indelung asteptat...)si abia astept sa ni se indeplineasca visele!:x :"> suna ca in povestile nemuritoare cu palate,printese si fetzi frumosi...sau mi se pare mie?!:-?
se numeste ..................dragoste!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!>:D<

MachuPicchu
21.03.2008, 09:06:34
a....am uitat sa precizez...noi o sa avem in jur de 90 de invitati(cel putin atat estimam in momentul de fatza)!am intrebat la acea firma de decoratiuni cam cat ar costa aproximativ pt o sala cu numarul asta de invitati si mi s-a spus ca 1000 euro!!!!:O m-am ingrozit din nou,am multumit si-am plecat mai departe,continuandu-ne "incursiunea" in minunatul decor(apropos de decoruri ;)) )al targului de nunta..!:-" :-" (asa aratam noi dupa ce aflam preturile:)) ):*
firma pe care am luat-o eu ne costa aprox. 900 E pt 150 persoane ... nush daca e mult sau putin, dar vad ca e mai bine decat ce ti-au oferit tie :D

anlya_426
21.03.2008, 09:56:53
fetelor m-am intors.....cu rochita mea iubita....o sa va pun poze, insa va rog sa faceti abstractie de fata mea(nu m-am machiat de teama sa nu patez rochita)...sper sa va placa..aaaa..si daca tot am fost la piatra i-am cumparat si mireselului meu camasa + papillon,brau,batista.....

silviotta
21.03.2008, 11:14:56
nu esti singura >:D<...dar daca vrei te adopt eu pt 20...ca e mai aproape 8-}

silviotta
21.03.2008, 11:26:00
-rezervat biserica
-cumparat verighetele

destul de avansata esti :-B...
lista mea e ....scurta
-restaurant
-formatie
-pahare miri + nasi
-verighete
-pantofi mireasa (fara rochie ;)))
cam atat :(
...
pt wd viitor am programata plimbarea la bacau la targ pt rochie...si daca nu am noroc sa fie rochia mea prezenta voi merge la bucuresti unde voi sta cateva zile sa rezolv cu rochia (cei de la C.l.. E..nts au un model care ma innebuneste 8-}) sa cumpar kit-urile pt marturii, cocardele(daca ne hotaram sa punem /:)), diverse accesorii de mai trebuiesc ...si ce-om mai gasi (sa cheltuim banii #-o)...

PS: sa avem spor la pregatiri!!!!!!!!!!!!!!!!!

annutza84
21.03.2008, 11:43:27
fetelor m-am intors.....cu rochita mea iubita....o sa va pun poze, insa va rog sa faceti abstractie de fata mea(nu m-am machiat de teama sa nu patez rochita)...sper sa va placa..aaaa..si daca tot am fost la piatra i-am cumparat si mireselului meu camasa + papillon,brau,batista.....

E SUPERBAAAAAAAAAAAAAA !!!!!!!!!!!! FELICITARI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Pisu
21.03.2008, 12:00:23
Anlya esti o papusa!!!!! O papusa printesa :D Sa o porti fericita ca e tare frumoasa si rochita si voalul si tu!!!!!! :*:*:*:*:*

anlya_426
21.03.2008, 12:03:11
Anlya esti o papusa!!!!! O papusa printesa :D Sa o porti fericita ca e tare frumoasa si rochita si voalul si tu!!!!!! :*:*:*:*:*

E SUPERBAAAAAAAAAAAAAA !!!!!!!!!!!! FELICITARI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

fetelor va multumesc tare mult......sunteti niste scumpe.......>:D<>:D<>:D<

georgi_a
21.03.2008, 16:23:35
nu draguta!!!!!!!!!!!
si eu astept
cum stati cu pregatirile???
buna dragutzelor!! eu sunt pe 13 sept. .. cu pregatirile ..ok..mai am sa imbrac mirele, sa imi cumpar pantofi, buchetul, fotograful si cam atat. voi?

georgi_a
21.03.2008, 16:25:59
buna dragutzelor!! eu sunt pe 13 sept. .. cu pregatirile ..ok..mai am sa imbrac mirele, sa imi cumpar pantofi, buchetul, fotograful si cam atat. voi?
a...si beuturile...daaa..si alunele...fisticul..prajiturelele si tortul...

georgi_a
21.03.2008, 16:39:58
a...si beuturile...daaa..si alunele...fisticul..prajiturelele si tortul...
url=http://www.TickerFactory.com/]
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/4;10704;0/st/20080913/e/Our+Wedding/dt/6/k/59d4/event.png

pufulica
21.03.2008, 19:27:24

Uite ca nu esti singura! Si eu tot pe 27... :) :* ;;)

annutza84
21.03.2008, 19:38:09
intrebare intrebatoare: de ce trebuie sa fac meniu ???? la nunta?? :-\
ca oricum toata lumea stie cam ce se va aduce pe masa??? eu nu ii vad rostul dar iubi meu se pare ca a pus "piciorul in prag" si a vrut si el ceva: meniul #-o
ma citez pe mine, ca poate asa imi raspunde si mie cine si ma lamureste !!!!!!!!!!! saru-manaaaaaaaaaa !!!!!!!!!

iony
21.03.2008, 21:23:54

o.....nu, stai sa vezi lista. suntem destule si pe 27>:D< >:D< >:D<
uite aici o lista cu miresicile de 27 sept. insa cred ca trebuie updatata http://www.miresici.ro/calendar.php?do=getinfo&day=2008-9-27&c=1

iony
21.03.2008, 21:26:45

iupyyyyyy rochitaaaaa.
e foarte frumoasa! sa o porti fericita si sa-ti aduca multa iubire si fericire in viata:x :x :x

cicika
21.03.2008, 23:01:09
este frumoasa rochita ta!!!!!!!!!!!!!

cicika
21.03.2008, 23:05:02
eu am asa:#:-S #:-S
bautura de dat acasa
bautura de pus pe masa(o parte)
rochita de mireasa:-$ :-$ :-$
pantofiori de miresuca
buchetul
localul
starostele
dj
formatie si solist de muzica populara
verighetele....<:-P <:-P <:-P
si cered ca nu am uitat nimic......dar mai am multe de rezolvat
spor la treaba miresici de septembrie.....

cookyy
22.03.2008, 00:33:45
ma citez pe mine, ca poate asa imi raspunde si mie cine si ma lamureste !!!!!!!!!!! saru-manaaaaaaaaaa !!!!!!!!!

pai cum de ce? dc asa vrea baiatul?de ce sa-l suparam?;;) :* mie mi se pare ca da bine pe masa...ca sa zic asa..:-p

aaa..noi suntem foarte in urma...foarte foarte....:-s :(

Pisu
22.03.2008, 00:56:39
Exista multe feluri de meniuri de nunta... cel traditional nu prea mai are exclusivitate, ca sa nu mai vorbim de faptul ca poate sa difere nr felurilor de mincare si poate omul vrea sa-si lase loc pt ceva anume, sau daca sint mai putine sa manince mai zdravan.... mai sint oameni care au invitati vegetarieni si le ia mincare speciala acestora.... si mai poti trece si meniul la bauturi, ca sa stie omul dintre ce si ce are de ales.... :D

annutza84
22.03.2008, 06:58:52
pai eu am meniul clasic aperitiv, sarmale, friptura, tort si sincer eu nu ii vad rostul si n-as vrea sa umplu masa cu lucruri inutile, ca ar fi prea multe : farfuria, tacamurile, paharele, marturiile, cardurile si MENIU????????/ OFFFFFFFFF!!!!!!!!!!! PLUS ca este o cheltuiala in plus...

nirona
22.03.2008, 07:57:16
pai...meniul se foloseste in caz ca ai mai multe feluri de mancare...(nu stiu dc ma exprim clar)
de ex. tu faci la nunta pentru felul I ciorba si supa (este doar un exemplu);))...noa,pei de eacolo invitatii isi vor alege ori una ori alta (sau ambele!#-o)
sau cand bauturile nu-s pe masa si trebuiesc luate de la bar (bineinteles,fara plata pentru ei)

sau...eu nu scriu pe el "Meniu" ci "Program" si iaca asa scriu ce se va servi (manacare) si deasemenea ora si programul care se va desfasura. EXEMPLU pentru ca invitatii sa nu plece la baie si sa rateze aruncarea buchetului..;))
sper ca te-am lamurit....:)

MachuPicchu
22.03.2008, 10:03:05
gata, am dat comanda si acont pentru decor, si am gasit si DJ ... acum mai am maruntisuri care o sa le fac prin vara

monalissa
22.03.2008, 12:07:52
gata, am dat comanda si acont pentru decor, si am gasit si DJ ... acum mai am maruntisuri care o sa le fac prin vara

cat te costa decoratiunile si ce intra in pret?si aranjamentele florale(inclusiv buchete) sunt incluse in decoratiuni?:-?

annutza84
22.03.2008, 18:55:54
pai...meniul se foloseste in caz ca ai mai multe feluri de mancare...(nu stiu dc ma exprim clar)
de ex. tu faci la nunta pentru felul I ciorba si supa (este doar un exemplu);))...noa,pei de eacolo invitatii isi vor alege ori una ori alta (sau ambele!#-o)
sau cand bauturile nu-s pe masa si trebuiesc luate de la bar (bineinteles,fara plata pentru ei)

sau...eu nu scriu pe el "Meniu" ci "Program" si iaca asa scriu ce se va servi (manacare) si deasemenea ora si programul care se va desfasura. EXEMPLU pentru ca invitatii sa nu plece la baie si sa rateze aruncarea buchetului..;))
sper ca te-am lamurit....:)

SARU-MANAAAAAAAA! da, daca stau sa ma gandesc, chiar ai dreptate! hai ca fac si eu "program" :*:*:*:*:*:*

nirona
22.03.2008, 18:59:12
SARU-MANAAAAAAAA! da, daca stau sa ma gandesc, chiar ai dreptate! hai ca fac si eu "program" :*:*:*:*:*:*
:) ma bucur ca ti-am fost de folos...:):*

MachuPicchu
22.03.2008, 21:08:43
cat te costa decoratiunile si ce intra in pret?si aranjamentele florale(inclusiv buchete) sunt incluse in decoratiuni?:-?
husele, aranjamentele florale (buchetele pentru mese)+suport din fier forjat, jumbo cu 100 baloane, decor pentru prezidiu (inima+2 piramide), marturii si inchiriere casa de bani ... sper ca n-am uitat nimic ... toate astea pentru 150 invitati:970E :-"

monalissa
22.03.2008, 22:44:14
husele, aranjamentele florale (buchetele pentru mese)+suport din fier forjat, jumbo cu 100 baloane, decor pentru prezidiu (inima+2 piramide), marturii si inchiriere casa de bani ... sper ca n-am uitat nimic ... toate astea pentru 150 invitati:970E :-"

mi se pare foooooooooarte mult!!!:-L bine...tu ai 150 de invitati si o sa fie in Bucuresti nunta...dar chiar si asa mi se pare prea mult!!!/:)

dulcineea_ta
22.03.2008, 23:06:31

Si eu sunt pe 27:-p

iony
23.03.2008, 09:01:51

si eu la fel.
cum stai cu pregatirile? ti-ai luat rochita?ca eu nu :-SS :-SS :-SS

annutza84
23.03.2008, 09:56:37
FETELE!!!!!! ieri mi-am luat role!!!!!!!!!! pot sa le iau la nunta drept pantofi??? ca merg mai bine pe role decat pe tocuri !!!!!! apropo de pantofi, pentru petrecerea de la restaurant am vazut niste tenesi fff draguti cu talpa normala din cauciuc si cu materialul din dantela (dar i-am vazut la tv si as vrea si euuuuuuuuu !!!!) - nu mi-o luati in nume de rau dar voi purta tocuri la cununia civila si la biserica, va fi suficient !!!:)>-

iony
23.03.2008, 11:45:48
FETELE!!!!!! ieri mi-am luat role!!!!!!!!!! pot sa le iau la nunta drept pantofi??? ca merg mai bine pe role decat pe tocuri !!!!!! apropo de pantofi, pentru petrecerea de la restaurant am vazut niste tenesi fff draguti cu talpa normala din cauciuc si cu materialul din dantela (dar i-am vazut la tv si as vrea si euuuuuuuuu !!!!) - nu mi-o luati in nume de rau dar voi purta tocuri la cununia civila si la biserica, va fi suficient !!!:)>-

deci nu sunt sg care nu ''se intelege'' cu tocurile:-$ http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/000200A3.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&ref=10)

cristina19802007
23.03.2008, 12:21:08
deci nu sunt sg care nu ''se intelege'' cu tocurile:-$ http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/000200A3.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&ref=10)
buna.si eu am aceeasi problema legata de tocuri.o sa fie destul sa stau pe tocuri la starea civila si la biserica..la restaurant vreau sa dansez, lucru pe care imi va fi cam incomod sa il fac pe tocuri..si asa e rochia lunga si nu se vede incaltamintea:) ....eu ma gandeam la o pereche de papucei sau ceva gen balerini...

iony
23.03.2008, 12:47:01
buna.si eu am aceeasi problema legata de tocuri.o sa fie destul sa stau pe tocuri la starea civila si la biserica..la restaurant vreau sa dansez, lucru pe care imi va fi cam incomod sa il fac pe tocuri..si asa e rochia lunga si nu se vede incaltamintea:) ....eu ma gandeam la o pereche de papucei sau ceva gen balerini...

se gasesc si pantofiori dragutei cu toc micut http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/0002027E.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&ref=10)

MachuPicchu
23.03.2008, 14:44:34
mi se pare foooooooooarte mult!!!:-L bine...tu ai 150 de invitati si o sa fie in Bucuresti nunta...dar chiar si asa mi se pare prea mult!!!/:)
stiu, dar ne-am aruncat la destule chestii care nu erau foarte necesare

annutza84
23.03.2008, 16:20:02
deja ma simt mai bine, credeam ca sunt singura care umbla in "adidasi" toata ziua si care la nunta va sta pe langa pantofii cu toc !!!!!!!!!!! dar cred ca voi putea dansa si in picioarele goale dar n-as vrea sa imi stric rochita!!!!!!!!

:x:*:*:*:*:*:*

georgi_a
23.03.2008, 22:07:24
de acord cu tine...\:D/

GUINEVERE
24.03.2008, 09:43:23

SI EU AM NUNTA TOT PE 27 >:D<

GUINEVERE
24.03.2008, 09:48:29
eu am asa:#:-S #:-S
bautura de dat acasa
bautura de pus pe masa(o parte)
rochita de mireasa:-$ :-$ :-$
pantofiori de miresuca
buchetul
localul
starostele
dj
formatie si solist de muzica populara
verighetele....<:-P <:-P <:-P
si cered ca nu am uitat nimic......dar mai am multe de rezolvat
spor la treaba miresici de septembrie.....

CE NOROC PE TINE CA TI-AI GASIT ROCHTA :((
EU AM FOST SI LA TARGUL DE NUNTI DIN CLUJ SI TOT NU AM GASIT. PARCA A INNEBUNIT LUMEA CU ATATEA BURTI GOALE SI QUESTII F INCARCATE :-SS .MA GANDEAM SA VIN PRIN TG.MURES SA-MI CAUT ROCHITA CACI MULTE PRIETENE SI-AU GASIT LA VOI ROCHITE DRAGUTE.
CREZI CA MERITA SA INCERC?

OnutzaD
24.03.2008, 09:57:14
Buna fetelor. Ce mai faceti? eu sambata am fost la cumparaturi si am luat o gramada de lucruri: kit-uri pentru marturii, tul pentru arcada, flori artificiale pentru arcada, flori pentru marturii, flori de pus in piept, fundite pentru marturii, fundite pentru trandafirasii de pus in piept, lumanarele in forma de trandafirasi..... Toate le-am gasit la super preturi si foarte dragute. Trebuie sa va spun ca toata nunta va fi in culorile alb(culoarea untului)-auriu, si tot ce am luat este in aceste culori. Sunt super incantata. trebuie sa mai iau fundite pentru masini, alte panglicute...nu am gasit pernuta pt verghete, dar voi mai cauta.
Va pup si spor la pregatiri.>:D<

georgiana_urziceni
24.03.2008, 12:16:40
Da,eu mai sunt pe data de 20 septembrie,HARNICUTZO! ai facut foarte multe! :) felicitari!Sper sa ai o nunta asa cum iti doresti tu si printzul tau...;)

si eu am tot in 20 sept ... ce ati mai pregatit , ce ati cumparat ?

olyvyana
24.03.2008, 12:28:25
eu nu am rezolvat inca nimic, pe langa restaurant si biserica
joi mi-am facut programare la probat de rochitza, in rest toate sunt cam pe hold pentru ca momentan vrem sa vedem pe ce buget ne putem baza (si o sa stim sigur cam in 2 saptamani); asa ca pana atunci suntem la faza de research (hihi).
trebuie neaparat sa rezolvam cu cameremanul si foto soon, cu asta chiar am o grija

sper ca la voi pregatirile sunt mai avansate, mai avem 6 luni doar;))
d-abia ashteeeeeeept

pup

OnutzaD
24.03.2008, 14:20:16
Nici noi nu am rezolvat cu cameramanul si cu fotograful...mai avem si o parte din bautura( am luat doar vinul). In mare am rezolvat si cu cursurile de dans si cu coafeza, deci am rezolvat asa:
-nasi
-restaurant
-biserica
-formatie
-verighete
-vin
-coafeza
-cursuri de dans
-marturii, cocarde invitati si alte accesorii, sper ca nu am uitat nimic
....dar cate mai sunt#:-S , dar mai este si timp.

anlya_426
24.03.2008, 14:23:43
si eu am tot in 20 sept ... ce ati mai pregatit , ce ati cumparat ?

eu sunt pe 21...deci pe aproape.....iar pana acum am rezolvat urmatoarele :

restaurant, dj, cameraman, fotograf, biserica, nasi, verighete
rochie mireasa,voal + pieptene de par, bijuterii mireasa,sandalutza mireasa, costum mire, camasa mire, brau+papillon+batista mire, pantofi mire
accesorii precum : invitatii, card/plic masa, cosulet mireasa, pernuta verighete, kit marturii, trandafirasi, pamblica marturii, artificii tort, tul pt gatit masini si alte lucruri care mai merg gatite, cupe sampanie pt miri+nasi+restul invitatilor, tunuri confetti..
in plus am stabilit cine se va ocupa de aspectul meu(coafat, machiat, etc), unde vom face buchetele si vom gati lumanarile...cred ca cam asta e tot pana acum...am agenda acasa si nu stiu daca nu am omis vreo ceva....

oana99
24.03.2008, 14:28:23

rochie mireasa,voal + pieptene de par, bijuterii mireasa,sandalutza mireasa, costum mire, camasa mire, brau+papillon+batista mire, pantofi mire
accesorii precum : invitatii, card/plic masa, cosulet mireasa, pernuta verighete, kit marturii, trandafirasi, pamblica marturii, artificii tort, tul pt gatit masini si alte lucruri care mai merg gatite, cupe sampanie pt miri+nasi+restul invitatilor, tunuri confetti..
in plus am stabilit cine se va ocupa de aspectul meu(coafat, machiat, etc), unde vom face buchetele si vom gati lumanarile...cred ca cam asta e tot pana acum...am agenda acasa si nu stiu daca nu am omis vreo ceva....

Ai cam rezolvat totul~!!!Bravo!Nici eu nu sunt departe de tine:-"

OnutzaD
24.03.2008, 14:35:05

Felicitari!!! mai ai ceva de facut?

olyvyana
24.03.2008, 14:40:28
ah si sa nu uit...nashi...nop, nu avem! asta chiar e de ingrijorat; noi suntem primii (dintre prietenii nostri) asa ca va fi foarte dificil sa rezolvam problema nashilor

annutza84
24.03.2008, 15:14:39
UAUUUU!!!!!!! Meriti toate laudele!!!!!!!! ce avansata esti!!!!!!!!!! felicitari!!!!!

OnutzaD
24.03.2008, 16:09:04
ah si sa nu uit...nashi...nop, nu avem! asta chiar e de ingrijorat; noi suntem primii (dintre prietenii nostri) asa ca va fi foarte dificil sa rezolvam problema nashilor
Nu aveti niste veri sau unchi dispusi sa faca o fapta buna? sau nasii de botez ai mirelui....sau niste prieteni de familie ai parintilor vostrii( daca voi nu aveti)

iony
24.03.2008, 18:26:27
Buna fetelor. Ce mai faceti? eu sambata am fost la cumparaturi si am luat o gramada de lucruri: kit-uri pentru marturii, tul pentru arcada, flori artificiale pentru arcada, flori pentru marturii, flori de pus in piept, fundite pentru marturii, fundite pentru trandafirasii de pus in piept, lumanarele in forma de trandafirasi..... Toate le-am gasit la super preturi si foarte dragute. Trebuie sa va spun ca toata nunta va fi in culorile alb(culoarea untului)-auriu, si tot ce am luat este in aceste culori. Sunt super incantata. trebuie sa mai iau fundite pentru masini, alte panglicute...nu am gasit pernuta pt verghete, dar voi mai cauta.
Va pup si spor la pregatiri.>:D<

pozici nu ne arati?

iony
24.03.2008, 18:28:49

o sa se rezolve sigur. mult succes:* :*

iony
24.03.2008, 18:32:29

eu am rezolvat numai ce e scris cu rosu.;-) ;-) plus casutza de dar>:D< >:D< >:D<

cicika
24.03.2008, 22:15:17
CE NOROC PE TINE CA TI-AI GASIT ROCHTA :((
EU AM FOST SI LA TARGUL DE NUNTI DIN CLUJ SI TOT NU AM GASIT. PARCA A INNEBUNIT LUMEA CU ATATEA BURTI GOALE SI QUESTII F INCARCATE :-SS .MA GANDEAM SA VIN PRIN TG.MURES SA-MI CAUT ROCHITA CACI MULTE PRIETENE SI-AU GASIT LA VOI ROCHITE DRAGUTE.
CREZI CA MERITA SA INCERC?
este adevarat am scapat de stres
eu am gasit rochita la ms.....si sunt tare bucuroasa
sigur ai sa gasesti ceva pe la noi..
ai vazut rochita mea???;-)

cicika
24.03.2008, 22:17:24
si la noi este tot asa......suntem cam primii care facem nunta
nasi nostri sunt necasatoriti si nu este nici o problema....am fost al catedrala si am vb cu preotul........>:D<

pufulica
24.03.2008, 22:26:43
nasi nostri sunt necasatoriti si nu este nici o problema....am fost al catedrala si am vb cu preotul........>:D<

Ce ciudat!!!! Nu am mai auzit niciodata ca se poate ca nasii de cununie sa nu fie casatoriti... adica e normal la botez, da la nunta?!

OnutzaD
25.03.2008, 08:21:07
pozici nu ne arati?
Nu am poze. dar voi incerca.promit

OnutzaD
25.03.2008, 08:23:20
Daca nasii sunt necasatoriti, am auzit ca se poate face o slujba, asemanatoare casatoriei, si asa pot cununa ei( cred):*

iony
25.03.2008, 09:03:03
Daca nasii sunt necasatoriti, am auzit ca se poate face o slujba, asemanatoare casatoriei, si asa pot cununa ei( cred):*

cred ca se face logodna lor ca o dezlegare, nu?

MachuPicchu
25.03.2008, 09:13:44
si au inceput visele, nu neaparat cosmaruri .... visez cum sa-mi decorez sala, cum sa-mi asez invitatii la mese, si multe altele ... am un somn agitat si ma trezesc la fel de obosita ca at. cand adorm :-w

annutza84
25.03.2008, 09:22:22
hmmmm!!!!! io de ce nu am vise????? :-? ma refer la vise cand dorm, ca oricum eu toata ziua visez cu ochii deschisi !!!!!!!>:D<

anlya_426
25.03.2008, 09:31:23
Felicitari!!! mai ai ceva de facut?

multumesc...mai am foarte mici maruntisuri......dar care nu se pot rezolva decat atunci inaintea nuntii.....

georgi_a
25.03.2008, 16:18:48
si la noi este tot asa......suntem cam primii care facem nunta

of..daca stiam mai devreme ca se poate si asa..acum e prea tarziu, deja am vb cu ei.../:)

elfisor
25.03.2008, 17:00:48
Cate pagini....ce mult ati scris...:smile::smile:

Noi avem nunta pe 21 sept si deocamdata doar restaurantul :D

Dar sunt increzatoare si inc anu ma stresez.
Spataman asta vrem sa vb si la biserica...le luam asa pe rand usor usor

Recunosc ca macar de citit si informat am facut-o..agentii/foto/rochie

Spor la pregatiri:x

monalissa
25.03.2008, 17:39:55
buna fetelor!nu v-am mai scris de mult...!:)noi acum suntem la capitolul"luna de miere"!<:-P cautam destinatii exotice..!vrem sa cumparam din timp biletele,pt ca am inteles ca poti prinde reduceri daca le iei cu cateva luni mai repede!:-B voua unde v-ar placea sa va petreceti luna de miere?:>

Pisu
25.03.2008, 17:52:16
Fetelor eu sint intr-o stare de sictir total.... Mai am putin si plec acasa, dar parca mai am o vesnicie :(( Mi s-a acrit rau de tot de locul si de tara asta si vreau acasica la mine :(( Mi s-a acrit si de vremea asta.... Azinoapte au fost -17 grade, iar cu o noapte in urma -24!!!:(( Eu urasc frigul de mor si uite ca nu mai scap de el....:(( Vreau si eu acasa sa mai rezolv si eu cu dj-ul, machiaj & coafura, sa ma dumiresc, cu restaurantul si sa pun la punct detaliile cu firma de decoratiuni.... Mai am 23 de zile, dar am senzatia ca mai am 23 de ani :(( :(( :((

gabriyella27
25.03.2008, 18:33:58

cred ca suntem mult5e in situatia asta

gabriyella27
25.03.2008, 18:39:19

ooooooooooooaaaaaaaaauuuuuuuuuuuuuuuuuu
bravo=D>
noi mai avem dar am inceput si noi sa le facem usor- usor
am vb duminica si cu cameramanul( fotograful)

gabriyella27
25.03.2008, 18:41:27

de fapt( din cate stiu eu) li se face slujba de logodna( prima parte din slujba de cununie)

gabriyella27
25.03.2008, 18:46:24
si eu sunt tot pe 27 .............de fapt in toate sambetele din septembrie suntem destul de multe( dupa cum am vazut in calendar si la anlya in lista)

iony
25.03.2008, 19:01:13
Fetelor eu sint intr-o stare de sictir total.... Mai am putin si plec acasa, dar parca mai am o vesnicie :(( Mi s-a acrit rau de tot de locul si de tara asta si vreau acasica la mine :(( Mi s-a acrit si de vremea asta.... Azinoapte au fost -17 grade, iar cu o noapte in urma -24!!!:(( Eu urasc frigul de mor si uite ca nu mai scap de el....:(( Vreau si eu acasa sa mai rezolv si eu cu dj-ul, machiaj & coafura, sa ma dumiresc, cu restaurantul si sa pun la punct detaliile cu firma de decoratiuni.... Mai am 23 de zile, dar am senzatia ca mai am 23 de ani :(( :(( :((

offf, fruntea sus!! gandeste-te ca o sa fii in bratele iubirii tale in mai putin de 23 de zile. o sa treaca rpd 3 sapt. pupici :* :* suntem alaturi de tine si iti tinem de urat. http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/00020151.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&ref=10)

adriana22
25.03.2008, 20:07:21
Salutare fetelor!!! Eu am nunta in 20 septembrie 2008. Am vrut luna septembrie ca sa nu fie sas de cald. Sper sa avem vreme buna in toata tara. Cum stati cu pregatirile? Ale mele incet, incet o iau pe linia dreapta. Va pup!<:-P

adriana22
25.03.2008, 20:09:13
Salutare fetelor!!! Eu am nunta in 20 septembrie 2008. Am vrut luna septembrie ca sa nu fie asa de cald. Sper sa avem vreme buna in toata tara. Cum stati cu pregatirile? Ale mele incet, incet o iau pe linia dreapta. Va pup!<:-P

monalissa
25.03.2008, 20:19:23
Salutare fetelor!!! Eu am nunta in 20 septembrie 2008. Am vrut luna septembrie ca sa nu fie asa de cald. Sper sa avem vreme buna in toata tara. Cum stati cu pregatirile? Ale mele incet, incet o iau pe linia dreapta. Va pup!<:-P

Bine ai venit!:* si voi aveti nunta la Hotel Timisoara?:> in care sala?:D

diana_mariana
26.03.2008, 00:07:33
si eu sunt mireasa de septembrie...... este o luna frumoasa de toamna

monalissa
26.03.2008, 07:38:22

Bine ai venit printre noi!:* mai mult decat doar o miresica de septembrie,esti una de...6 septembrie!\:D/

olyvyana
26.03.2008, 07:50:15
Ne-am gandit si noi, dar nu prea avem rude apropiate de varsta noastra(posibil sa avem unchi sau veri pe undeva dar familiile nu au pastrat legatura), nasii de botez, din pacate nu mai sunt in viata...au mai ramas indeed prieteni de familie
facem brainstorming de cateva ori pe saptamana;)) poate poate ne vine vreo idee

saru'mana de sfaturi
pup
pup
Nu aveti niste veri sau unchi dispusi sa faca o fapta buna? sau nasii de botez ai mirelui....sau niste prieteni de familie ai parintilor vostrii( daca voi nu aveti)

olyvyana
26.03.2008, 07:56:30
>:D< pentru incurajari...trebuie sa se rezolve!!!

pupici

o sa se rezolve sigur. mult succes:* :*

olyvyana
26.03.2008, 08:16:32
hihihi, e cute rau ca ai inceput sa visezi, lasa ca e frumu...te cred ca te trezesti obosita, dar e normal sa se manifeste cumva "stresul" perioadei:) si bebe al meu a inceput cu visele, cica e serial...in fiecare noapte mai viseaza ceva (cum nu e gata meniul, rest. nu e aranjat la timp, e sala ba prea mare ba prea mika...) culmea e ca eu nu am inceput cu visele;in schimb nu mai pot sa dorm decat pe la 1-2 dimineata si la 7 tre sa ma trezesc#-o
si au inceput visele, nu neaparat cosmaruri .... visez cum sa-mi decorez sala, cum sa-mi asez invitatii la mese, si multe altele ... am un somn agitat si ma trezesc la fel de obosita ca at. cand adorm :-w

olyvyana
26.03.2008, 08:32:21
ca tot vorbeatzi de rochitza, mie mi-a cam ramas sufletzelul la MS si la o rochie de la pronovias
posibil ka pronovias sa fie much too much pentru bugetul nostru, cat despre MS mi-e f greu sa aleg (am vreo 5 preferate) nu am putut proba nici una in schimb, pt ca am sunat sa ma programez si mi-au spus ca nu au niciuna de pe lista mea si pe la sf lui mai mai aduc rochitze:((
o sa va pun poze cu cele 5+cea de la pronovias, ar fi sooper sa-mi spunetzi parerea voastra

ps/ sau tre sa ma mut la alt topic?:-s

pup

OnutzaD
26.03.2008, 08:56:02
Fetelor, a gasit cineva vreun site unde sa gasim prognoza meteo pentru toamna asta? va fi ploioasa? :-SS

iony
26.03.2008, 09:15:47
http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/00020182.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&ref=10) neata fetelor? ce mai ziceti? eu am visat aseara ca nimic nu iesea cum as fi vrut la nunta si eram f suparata. bine ca a fost numai un vis#:-S #:-S #:-S

MachuPicchu
26.03.2008, 09:18:39
http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/00020182.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&ref=10) neata fetelor? ce mai ziceti? eu am visat aseara ca nimic nu iesea cum as fi vrut la nunta si eram f suparata. bine ca a fost numai un vis#:-S #:-S #:-S
Neatza ... eu incerc sa nu mai mai gandesc la nunta inainte sa adorm ... in ultimele 2 seri mi-a reusit si prin urmare n-am mai visat nimic legat de organizarea nuntii, sau cel putin cand m-am trezit nu mi-am amintit nimic http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/00020069.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&ref=10)

Yonika
26.03.2008, 10:54:47
buna fetelor!nu v-am mai scris de mult...!:)noi acum suntem la capitolul"luna de miere"!<:-P cautam destinatii exotice..!vrem sa cumparam din timp biletele,pt ca am inteles ca poti prinde reduceri daca le iei cu cateva luni mai repede!:-B voua unde v-ar placea sa va petreceti luna de miere?:>
Pai si eu tot la capitolul asta sunt: luna de miere. Eu caut Tenerife, am gasit ceva, dar acum nu ma hotarasc asupra hotelului, am vreo 4 si nu reusesc sa ma decid #-o !
La noi a mai ramas imbracamintea de cautat, si pt mine si pt mirele meu si luna de miere.
As vrea sa ma decid repede, cat despre avantaje, unde am gasit preturile cele mai mici, ofera doar 5% reducere si asta cu 2 conditii: sa dam avansul pana la sfarsitul lui aprilie (asta nu ar fi rau, ca deja am pus ceva deoparte pt avans - cam 20%) iar avansul sa fie de minim 50% (ceea ce nu e bine, ca nu dispunem acum de asa multi bani) Iar pt vreo 85 de euro cat ar iesi reducerea nu prea se merita sa ne agitam sa dam avans 50%. daca era macar 10% era ceva, dar asa...mai bine ne vedem de altele lucruri. Voi incerca sa obtin macar ceva special pt luna de miere cand ajungem acolo: o cina romantica adusa in camera , sau poate o sticla de sampanie si un buchet de flori in camera cand ajungem.

Yonika
26.03.2008, 11:01:20
Eu am ales luna septembrie sa ne casatorim pt ca at incep sa scada preturile la excursiile externe, eu lucrand in turism si avand preturile in mana ;)) . Si anul trecut aveam pe lista 4 destinatii pt luna de miere: Tenerife, Egipt, Tunisia sau Malta, in orinea asta. Mai acum vreo 2 luni am ramas la primele 3. Apoi, iubi al meu a vorbit cu unul din sefii lui, care am inteles ca a mai iesit in afara, si cel mai frumos a fost in Tenerife. Asa ca mi-a zis: ori Tenerife pt luna de miere ori mergem pe aici pe la noi prin tara undeva. Si cum la noi nu as vrea, ca am tot fost si vroiam ceva mai deosebit si care sa ne ramana in minte si in suflet, am zis: ok, Tenerife sa fie. Desi mi-ar fi placut si Egiptul, ca am fi mers in desert, am fi mers pe la piramide, sau Tunisia, la fel e de mers in desert...Dar poate voi mai avea ocazia sa plecam la anul in Tunisia prin serv meu, ca pt noi vin excursii ceva mai ieftine si in care mergem si vizitam hotelurile si facem si ceva optionale (asa am mers in Spania - Costa Brava, Costa Maresme, Costa Daurada; in Grecia - Paralia , in Bulgaria).

annutza84
26.03.2008, 11:26:36
eu pentru "saptamana de miere" mi-am ales SPANIA, as vrea sa raman la europa. stiu ca nu e asa deosebit dar vreau sa vizitez, sunt obsedata sa fac poze si acolo chiar as avea la ce sa fac poze, inca nu stiu unde, dar stiu ca trebuie sa ajung si la "apa" ca m-am saturat de "apele" romanesti !!!! pupici fetele si lasati visele si cosmarurile in pat, nu le luati cu voi in suflet ca vom avea un septembrie deosebit si totul va merge perfect !!!!!!!!! >:D<

elfisor
26.03.2008, 11:32:29
Noi vrem sa mergem in Grecia...Atena, si apoi Santorini (pe cont propriu):x

pufulica
26.03.2008, 12:00:51
Eu am ales luna septembrie sa ne casatorim pt ca at incep sa scada preturile la excursiile externe, eu lucrand in turism si avand preturile in mana ;)) . .

Noi am ales sept pt ca eu trebuia sa plec jumate de an in anglia, si nu au mai fost uratii astia de acord sa plec, asa ca de luni mi-am dat demisia, si inca nu mi-am gasit altceva. :(( :(( :((
Cat despre luna de miere, ne pastram pt per dintre craciun si revelion si plecam undeva in tarile calde. Mai mult, ne-am gandit sa ne facem noi rezervari pe unde vrem (adica tb sa incepem sa ne ocupam de asta), ca sa nu depindem de grupuri, si sa facem exact ce vrem! ;;)

annutza84
26.03.2008, 12:28:39
pai cred ca e cel mai bine individual, ca am fost eu cu grup in maramures si a fost ingrozitor, unii voiau ceva altii altceva, unii sunt nesuferiti, asa daca te duci doar in doi , hai sa zicem ca mai iei si un cuplu prieten, e cel mai bine, te duci unde vrei, cand vrei.....

Yonika
26.03.2008, 13:49:58
eu pentru "saptamana de miere" mi-am ales SPANIA, as vrea sa raman la europa. stiu ca nu e asa deosebit dar vreau sa vizitez, sunt obsedata sa fac poze si acolo chiar as avea la ce sa fac poze, inca nu stiu unde, dar stiu ca trebuie sa ajung si la "apa" ca m-am saturat de "apele" romanesti !!!! pupici fetele si lasati visele si cosmarurile in pat, nu le luati cu voi in suflet ca vom avea un septembrie deosebit si totul va merge perfect !!!!!!!!! >:D<
Daca vrei sa mergi in Spania, mergi la Barcelona si acolo ai ce vedea, ca e frumoasa Barcelona (eu am vazut-o!)si de acolo se ajunge repede (cam o ora-o ora jumate de mers cu masina pe autostrada) pe Costa Brava, Costa Maresme, la mare, la balaceala.;-)
Si apoi iar se ajunge relativ repede in Andora.

silviotta
26.03.2008, 13:54:12

buna...si eu tot pe 20...:-"...si tot din aceleasi motive am ales toamna...;))
sa ne fie intr-un ceas bun >:D<

annutza84
26.03.2008, 14:38:50
Daca vrei sa mergi in Spania, mergi la Barcelona si acolo ai ce vedea, ca e frumoasa Barcelona (eu am vazut-o!)si de acolo se ajunge repede (cam o ora-o ora jumate de mers cu masina pe autostrada) pe Costa Brava, Costa Maresme, la mare, la balaceala.;-)
Si apoi iar se ajunge relativ repede in Andora.
as vrea sa merg cu masina pana in Spania, dar intai astept cadou de nunta de la parinti [-o<[-o<[-o<[-o< o masinutaaaaaaaaaa =P~=P~!!!!!!!!:A:A:A

Yonika
26.03.2008, 15:49:40
as vrea sa merg cu masina pana in Spania, dar intai astept cadou de nunta de la parinti [-o<[-o<[-o<[-o< o masinutaaaaaaaaaa =P~=P~!!!!!!!!:A:A:A
Felicitari! sa o folositi cu multa placere si atentie!;))

flori2105
26.03.2008, 16:00:22
Buna fetelor!Nu am mai scris de mult dar am intrat in fiecare seara ca sa vad ce ati mai scris.Felicitari celor ce si-au mai luat cate ceva pt nunta.Pupici

annutza84
26.03.2008, 17:18:32
Felicitari! sa o folositi cu multa placere si atentie!;))

asa a promis tata, acum sa vedem daca se si tine de cuvant....... hmmmmmm!!!!!!!!!^:)^^:)^^:)^

iony
26.03.2008, 17:34:59
Buna fetelor!Nu am mai scris de mult dar am intrat in fiecare seara ca sa vad ce ati mai scris.Felicitari celor ce si-au mai luat cate ceva pt nunta.Pupici

buna, chiar ma gandeam ca nu te-am mai vzt de mult pe aici:-?. ce mai faci? ai vzt ca sunt fete noi care au nunta la alba <:-P <:-P ? ce ai mai rezolvat pt nunta? pupici http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/000200BF.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&ref=10) http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/000200BF.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&ref=10)

gabriyella27
26.03.2008, 18:48:00

felicitari pt masinutza=D>=D>=D>=D>=D>

gabriyella27
26.03.2008, 18:59:43

stai linistita........intr-un fel e normal sa fi stresata.........asta daca te preocupa nunta ta( cum e cazul nostru, miresicile de pe aici):D

annutza84
26.03.2008, 19:11:26
saru-mana feteleeeeeeee !!!!!!!! eu stau f calma, intai sa ma vad cu masina si apoi ma bucur !!! (ca stiu cu cine am de-a face !! )

cicika
26.03.2008, 22:24:23
Ce ciudat!!!! Nu am mai auzit niciodata ca se poate ca nasii de cununie sa nu fie casatoriti... adica e normal la botez, da la nunta?!
este
am spus ca am vb cu preotul de la catedrala din mures.....a zis ca este ok nu e nici o problema
eu am mers initial ca sa intreb daca se poate...........si se poate...;-)
am intrebat daca incalc vreo lege...a zis ca nu

cicika
26.03.2008, 22:25:40
pai trebuie sa stea in fata latarului nasul cu mama lui sau nasa cu tatal ei...doar atat
nu se face decat slujba pt cei doi miri

cicika
26.03.2008, 22:26:24
of..daca stiam mai devreme ca se poate si asa..acum e prea tarziu, deja am vb cu ei.../:)
lasa ca si asa o sa fie bine......

cicika
26.03.2008, 22:28:03
bine ai venit.....
avem nunta in aceasi zi!!!!!!!!!!!!!:D

Pisu
27.03.2008, 01:01:01
offf, fruntea sus!! gandeste-te ca o sa fii in bratele iubirii tale in mai putin de 23 de zile. o sa treaca rpd 3 sapt. pupici :* :* suntem alaturi de tine si iti tinem de urat. http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/00020151.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&ref=10)
>:D< >:D< >:D< >:D< >:D< @};- @};- @};- @};- :* :* :*

Pisu
27.03.2008, 01:06:53
Fetelor, a gasit cineva vreun site unde sa gasim prognoza meteo pentru toamna asta? va fi ploioasa? :-SS
Eu stiu ca pe 13 o sa fie o vreme superba!!!!! Stii cum stiu? Stiu asta pt ca imi doresc asta foarte mult, pt ca am convingerea ca amindoi meritam o zi minunata atunci, din toate punctele de vedere si pt ca daca inchid ochii si ma duc cu gindul la ziua aia, la momentul cind vom iesi din casa, vad soarele iesit dupa o scurta ploaie...apoi vremea va fi SUPERBA!!!! :D

Pisu
27.03.2008, 01:08:45
Am vazut ca se discuta de voiajul de nunta.... Noi cred si SPER sa ajungem macar pina in Grecia... Patmos sau Thasos....

OnutzaD
27.03.2008, 08:20:04
Eu stiu ca pe 13 o sa fie o vreme superba!!!!! Stii cum stiu? Stiu asta pt ca imi doresc asta foarte mult, pt ca am convingerea ca amindoi meritam o zi minunata atunci, din toate punctele de vedere si pt ca daca inchid ochii si ma duc cu gindul la ziua aia, la momentul cind vom iesi din casa, vad soarele iesit dupa o scurta ploaie...apoi vremea va fi SUPERBA!!!! :D

Buna dimineata! din pacate eu nu sunt asa optimista ca tine:( . Poate ca ar trebui sa fiu si eu la fel, si sa ma gandesc ca va fi o zi superba de toamna, asa cum am visat de mica[-o<
Merci pt ca imi transmiti din optimismul tau. Te pupic si te asteptam in tara
:* <:-P

MachuPicchu
27.03.2008, 09:14:11
http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/0002028D.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&ref=10) ce mai fac miresicile? cu ce se mai lauda? ;))

anlya_426
27.03.2008, 13:24:09
http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/0002028D.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&ref=10) ce mai fac miresicile? cu ce se mai lauda? ;))

eu mi-am luat apartament ieri..........<:-P<:-P<:-P<:-P

MachuPicchu
27.03.2008, 13:56:45
http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/0002024B.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&ref=10) ... FELICITARI !!!!

Yonika
27.03.2008, 17:03:47
Felicitari!
Sa fiti fericiti in el!

iony
27.03.2008, 17:24:09
http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/000200BF.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&ref=10)sa-l stapaniti sanatosi si sa fiti fericiti http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/00020273.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&ref=10)

iony
27.03.2008, 17:26:04
iupyyyyyyyyyyyyyyy au mai ramas 6 luni pana la nunta. abia astept sa vina septembrieeeeeeeeeee. parca nu mai am rabdare http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/0002013F.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&ref=10)
http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/00020255.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&ref=10)

iony
27.03.2008, 18:08:02
Am vazut ca se discuta de voiajul de nunta.... Noi cred si SPER sa ajungem macar pina in Grecia... Patmos sau Thasos....

noi am vrea la Paris. ce ziceti? ati fost? recomandati parisul sau altceva?pupici

annutza84
27.03.2008, 19:15:07
nu stiu ce a "visat" mama, dar azi de dimineata m-a sunat fericita si mi-a zis ca pe 13 septembrie va fi cea mai frumoasa zi din luna :x :x :x !!!!!!!!! dar n-a vrut sa-mi spuna de unde stie, doar ca a auzit la tv !!!!!!!! :-w :-w

georgi_a
27.03.2008, 19:17:16
iupyyyyyyyyyyyyyyy au mai ramas 6 luni pana la nunta. abia astept sa vina septembrieeeeeeeeeee. parca nu mai am rabdare http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/0002013F.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&ref=10)
http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/00020255.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&ref=10)
si eu la fel..realizezi cum trece un an?..numai anul acesta vreau sa treaca asa repede:))

georgi_a
27.03.2008, 19:21:06
nu stiu ce a "visat" mama, dar azi de dimineata m-a sunat fericita si mi-a zis ca pe 13 septembrie va fi cea mai frumoasa zi din luna :x :x :x !!!!!!!!! dar n-a vrut sa-mi spuna de unde stie, doar ca a auzit la tv !!!!!!!! :-w :-w

sa dea Domnul sa fie asa..si cred ca asa o sa fie..o sa avem o zi de 13 minunata[-o< :) <:-P :suuuper: asta poate e o premonitie..sa mai zici..

iony
27.03.2008, 19:23:05
si eu la fel..realizezi cum trece un an?..numai anul acesta vreau sa treaca asa repede:))

timpul trece la fel mereu. ma bucur ca trece rpd acum ca asa vine nunta mai rapid http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/00020069.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&ref=10) si imi pare rau ca asa trece viata[-( [-( [-(

annutza84
27.03.2008, 19:24:55
dupa cum o cunosc pe mama, clar stie ceva sigur, dar nu vrea sub nicio forma sa imi zica

AM O INTREBAREEEEEEE PT MODERATORI de ce tastele de scris nu mai sunt la locul lor ??????? nu pot sa pun niciun semn de ortografie ca imi baga ުL-., toate sunt d.andaratelea !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

georgi_a
27.03.2008, 19:46:41
lasa asa..nu mai presa..ca se duce tot misterul..stie ea ce stie...;-)

annutza84
27.03.2008, 20:01:41
lasa asa..nu mai presa..ca se duce tot misterul..stie ea ce stie...;-)
:suuuper::suuuper::suuuper:

Pisu
27.03.2008, 20:52:30
Cred ca a intrat in capul meu si a vazut ce vad si eu legat de acea zi :-p;))

Pisu
27.03.2008, 20:53:43
WOW!!!!!!!! FELICITARI!!!!! Sa-l stapiniti sanatosi si fericiti!!!!!!!!!

Pisu
27.03.2008, 20:56:12
Buna dimineata! din pacate eu nu sunt asa optimista ca tine:( . Poate ca ar trebui sa fiu si eu la fel, si sa ma gandesc ca va fi o zi superba de toamna, asa cum am visat de mica[-o<
Asculta tu la mine, ca asa o sa fie!!!!!!\:D/ \:D/ \:D/ ;-) PUPICI!!!!!!>:D< >:D< >:D< :* :* :*

iony
28.03.2008, 08:51:34
neatza fetele! ce mai faceti?>:D< >:D< >:D<

iony
28.03.2008, 09:00:18
wowww, au mai ramas 5 luni si........restul zile:-p :-p :-p , cum zice uby meu:-SS :-SS :-SS :-SS

MachuPicchu
28.03.2008, 09:05:25
neatza fetele! ce mai faceti?>:D< >:D< >:D<
SI EU ABIA ASTEPT SA VINA LUNA SEPTEMBRIE ... incepem o noua etapa din viata noastra :)>- :D :-SS :x :-p

MachuPicchu
28.03.2008, 09:06:54
peste 5 luni juma ma tund ... abia astept si asta :))

anlya_426
28.03.2008, 09:18:24
WOW!!!!!!!! FELICITARI!!!!! Sa-l stapiniti sanatosi si fericiti!!!!!!!!!

va multumesc tie si tuturor fetelor..eu inca nu constientizez foarte bine..dar ma voi obisnui repede........:*:*:*

annutza84
28.03.2008, 12:20:17
zicea cineva ceva de tuns ........................ vreau si euuuuuuuuuuuu !!!!!! eu trebuie sa imi las parul sa creasca ca sa aiba cu ce sa imi monteze un coc ceva , dar cred ca a doua zi ma duc sa ma tund urgent, ca deja nu mai pot suferi parul lung, stiam ca frumusetea cere sacrificii, dar deja sunt prea multe..............o:-)

OnutzaD
28.03.2008, 12:31:42
Felicitari Alina pentru apartament. Sa il stapaniti sanatosi si sa traiti numai momente fericite in el si sa-l umpleti de copilasi.

"PisuCitat:
Postat de OnutzaD http://www.miresici.ro/images/julia/buttons/viewpost.gif (http://www.miresici.ro/showthread.php?p=728058#post728058)

Asculta tu la mine, ca asa o sa fie!!!!!!\:D/ \:D/ \:D/ ;-) PUPICI!!!!!!>:D< >:D< >:D< :* ":* :*

Multumesc tare mult pentru incurajari. Si eu te pupic.

"miciuhpeste 5 luni juma ma tund ... abia astept si asta :))"

De ce te vei tunde dupa nunta? Eu am parul lung, pana aproape de fund si, desi cateodata ma enerveaza ca este greu de aranjat si ca ma costa foarte multi bani intretinerea lui, nu cred ca ma voi tunde decat dupa ce voi implini 30 ani.

Va pupic pe toate:* :*

iony
28.03.2008, 12:51:03

si eu la fel. l-am lasat sa creasca numai si numai pt nunta :D :D :D

anlya_426
28.03.2008, 13:06:11
[quote=OnutzaD;731567]Felicitari Alina pentru apartament. Sa il stapaniti sanatosi si sa traiti numai momente fericite in el si sa-l umpleti de copilasi.

iri multumesc tare mult.........>:D<>:D<>:D<

MachuPicchu
28.03.2008, 14:46:40
si eu la fel. l-am lasat sa creasca numai si numai pt nunta :D :D :D
eu l-am avut mai toata viata la o lungime medie pana in 2006 cand m-am tuns FFFFFFFFFFFFFF SCURT si toata lumea m-a laudat (plus ca eu il tineam mereu prins) si e mult mai usor de facut freza ;;) ... si eu tot pt nunta l-am lasat sa creasca

denysa
28.03.2008, 16:04:10
mai sunt 6 luni pana la nunta <:-P <:-P <:-P <:-P <:-P <:-P
:rocking: :gen_05:

Azumi
28.03.2008, 23:03:20

artificiile de unde le-ai cumparat, se gasesc sub acest nume..artificii pt tort sau cum sa ma orientez... :D

monalissa
29.03.2008, 09:08:34

Pe mine,faptul ca mi-a recomandat coafeza sa nu-mi tund parul pana la nunta,m-a facut sa vreau sa nu-l mai tund nici dupa aia...pe o perioada de cel putin 3-4 ani(cu exceptia varfurilor desigur:-? )!asa ca,fetelor pregatiti-va sa vedeti o "a doua"...Maria Dragomiroiu!!!:> ;;) B-)

olyvyana
29.03.2008, 10:42:31
buna fetelor,

am revenit...cu vesti nu tocmai bune! va scriam ca asteptam sa rezolvam cu banii, dar din pacate nu am reusit sa obtinem credit asa cum vroiam (mai avem credit ca d-abia ne-am cumparat apartament si nu ne mai incadram)....so...singura solutie financiara a ramas "foamea" pentru urmatoarele 6 luni si nici chiar asa nu strangem suficienti bani:( poate ne ajuta si ai nostri, desi nu stiu care sunt sansele
m-am cam descurajat ca imi pusesem sperante in creditul asta, dar nu vreau sa las nimic sa stea in calea planurilor noastre

eh, asta este, v-am povestit, m-am descarcat:)

pupici

monalissa
29.03.2008, 10:58:12
buna fetelor,

am revenit...cu vesti nu tocmai bune! va scriam ca asteptam sa rezolvam cu banii, dar din pacate nu am reusit sa obtinem credit asa cum vroiam (mai avem credit ca d-abia ne-am cumparat apartament si nu ne mai incadram)....so...singura solutie financiara a ramas "foamea" pentru urmatoarele 6 luni si nici chiar asa nu strangem suficienti bani:( poate ne ajuta si ai nostri, desi nu stiu care sunt sansele
m-am cam descurajat ca imi pusesem sperante in creditul asta, dar nu vreau sa las nimic sa stea in calea planurilor noastre

pupici
Imi pare sincer rau ca asa stau lucrurile!:( nu stiu ce sa zic...cred ca toate trebuie sa facem economii in perioada asta,mai mari sau mai mici...dar hai sa nu lasam lucrul asta sa ne umbreasca perioada premergatoare evenimentului celui mai important si mai frumos din viata noastra!!!:">
chiar daca nu pot sa gasesc o solutie palpabila pt problema ta,sa stii ca sunt alaturi de tine cu gandul si cu sufletul>:D< >:D< >:D< sfatul meu e urmatorul:facem economii in masura posibilitatilor si incercam sa ne limitam la posibilitatile pe care le avem(stiu ca nu zic ceva nou,dar chiar cred ca asta poate fi o solutie:) )te pup mult de tot si...fii optimista!>:D<

anlya_426
29.03.2008, 11:52:15
artificiile de unde le-ai cumparat, se gasesc sub acest nume..artificii pt tort sau cum sa ma orientez... :D

eu le-am cumparat de la dragonul rosu.....si se numes artificii.......:*:*:*

Yonika
29.03.2008, 12:15:01
buna fetelor,

pupici
Imi pare rau pt voi! Dar mai incercati la o alta banca, sau rugati pe parinti sa faca ei pe numele lor si voi sa il platiti! daca se vrea, solutii se gasesc!
Bafta multa!

annutza84
29.03.2008, 12:31:06
si daca faceti un credit mai mic??? nu mai exista nicio sansa?

iepuras
29.03.2008, 13:59:32
buna fetelor! sunt putin descurajata, nu stiu ce sa fac ; poate ma ajutati voi cu un sfat. rochita care imi palec mie este fara bretele . oare o sa pot dansa fara sa trag tot timpul de ea? voi ce ziceti?

annutza84
29.03.2008, 14:01:24
buna fetelor! sunt putin descurajata, nu stiu ce sa fac ; poate ma ajutati voi cu un sfat. rochita care imi palec mie este fara bretele . oare o sa pot dansa fara sa trag tot timpul de ea? voi ce ziceti?
da o sa iti stea dar cu o conditie, sa fie perfect facuta pe tine si sa fie suficient de stransa pe sani, eventual, daca nu se poate, atasaza-i bretele transparente la corset

olyvyana
29.03.2008, 14:34:17
va multumesc frumos pentru incurajari si sfaturi
ai nostri nu au sarit deloc in sus cand au auzit vestea cea mare, de asta am spus ca ajutor de la ei....e cam greu sa speram! asa ca nu se prea pune problema sa faca ei un credit or smth
tot in noi este baza:) o sa facem tot ce putem sa strangem banii.
ne dorim nunta noastra de vis de 6 ani, nu o sa lasam un "detaliu" sa ne afecteze planurile hihihi

pupici miresici
Imi pare rau pt voi! Dar mai incercati la o alta banca, sau rugati pe parinti sa faca ei pe numele lor si voi sa il platiti! daca se vrea, solutii se gasesc!
Bafta multa!

monalissa
29.03.2008, 16:10:54
va multumesc frumos pentru incurajari si sfaturi
ai nostri nu au sarit deloc in sus cand au auzit vestea cea mare, de asta am spus ca ajutor de la ei....e cam greu sa speram! asa ca nu se prea pune problema sa faca ei un credit or smth
tot in noi este baza:) o sa facem tot ce putem sa strangem banii.
ne dorim nunta noastra de vis de 6 ani, nu o sa lasam un "detaliu" sa ne afecteze planurile hihihi

pupici miresici

=D> =D> =D> asta-i miresica noastraaaaa!!!asa te vrem..!!!<:-P \:D/

mitiza
29.03.2008, 17:21:19
salutare miresici de septembrie si eu o sa fiu si sunt fericita asa ca va urez bafta si spor la pregatiri!!!!!!!!! pooop

monalissa
29.03.2008, 18:26:15
salutare miresici de septembrie si eu o sa fiu si sunt fericita asa ca va urez bafta si spor la pregatiri!!!!!!!!! pooop
Bine ai venit mitiza!>:D< in ce zi o sa ai nunta?:-?

cristina19802007
30.03.2008, 10:19:24
=D> =D> =D> asta-i miresica noastraaaaa!!!asa te vrem..!!!<:-P \:D/
buna.si noi ne facem nunta tot din buget propriu..ca sa nu ne fie foarte greu ca sunt destul de multe de luat ne-am programat in fiecare luna cate ceva de luat..ni s-a parut mai usor asa...la restaurant sigur iti ies banii de meniuri asa ca aceia nu tb sa fie cred o problema...cel putin la mine sunt mai mult rude care vin..asa ca sigur vor iesi meniurile....noi tb sa ne ocupam de restul.....bautura, imbracaminte, incaltaminte ......mult succes la pregatiri...

monalissa
30.03.2008, 11:22:40
buna.si noi ne facem nunta tot din buget propriu..ca sa nu ne fie foarte greu ca sunt destul de multe de luat ne-am programat in fiecare luna cate ceva de luat..ni s-a parut mai usor asa...la restaurant sigur iti ies banii de meniuri asa ca aceia nu tb sa fie cred o problema...cel putin la mine sunt mai mult rude care vin..asa ca sigur vor iesi meniurile....noi tb sa ne ocupam de restul.....bautura, imbracaminte, incaltaminte ......mult succes la pregatiri...

si noi facem la fel cu organizarea:incet-incet...treptat-treptat...;-)

anlya_426
30.03.2008, 11:38:37

si a mea este fara bretele si sta atat de fixa e mine incat nu am nevoie de nici o bretea de sutinere....nu voi purta nici sutien pt ca am pus cupe la corset......:*:*:*:*

mikimiki
30.03.2008, 12:37:58
si a mea este fara bretele si sta atat de fixa e mine incat nu am nevoie de nici o bretea de sutinere....nu voi purta nici sutien pt ca am pus cupe la corset......:*:*:*:*

buna anlya

sa intelg ca tu deja ti-ai luat rochia de mireasa, eu inca nu mi-am cumparat-o , as vrea prin vara sa plec in cautarea ei, imi este teama ca daca mi-o cumpar de acum , vad alta si mai frumoasa si imi pare rau#:-S

si noi contribuim singurei la nunta asas ca ne-am cumparat treptat multe chestii, dar imbracamintea o lasam la urma

olyvyana
30.03.2008, 12:42:38
neatza fetelor,

am fost ieri cu bebe al meu la targul de turism si am strans o biblioteca intreaga de brosuri si cataloage (am ce face o saptamana de acum incolo;)) ); voi v-ati hotarat unde mergeti? noi ne gandeam la soare, plaja, leneveala -probabil ceva gen. tenerife, tunisia

pup

iony
30.03.2008, 12:45:49

subscriu: singurei si treptat, am inceput sa cumparam din dec pt nunta: verighete, bauturi. luna asta am luat vinul, si mai avem imbracamintea si maruntisurile care nu se pot cumpara din timp. sper sa reusim[-o< [-o< [-o< [-o< [-o< [-o< [-o<

iony
30.03.2008, 12:46:52

bine-ai venit printre noi. cand e fericitul eveniment?:x :x

sugarlips
30.03.2008, 13:27:12
buna fetelor,

nu am mai intrat de mult pe site, ca nu am apucat, am avut foarte mult de lucru...
nici legat de nunta nu am mai facut nimic, urmeaza sa caut firma de amenajat...asta e pe lista,
felicitari celor care si-au mai luat una alta...>:D< :*

Rocsaine
30.03.2008, 19:13:20
Salutare, tuturor!

Sunt si eu miresica de septembrie 2008. Am vazut lume inscrisa la acest subiect inca din 2007. Nu-mi inchipuiam atata lume.
Dar, sincer, printre atatea miresici de septembrie 2008, mi-ar placea sa gasesc pe cineva care are nunta duminica, caci sunt tare curioasa cum organizeaza si altii evenimentul mai ales intr-o zi de duminica ;))

Rocsaine
30.03.2008, 19:14:10
Iony, tu faci nunta in Titan (Bucuresti)? Am inteles eu bine?:O

CONT-INCHIS-047
30.03.2008, 20:35:38
Buna miresici.
Noi pana acum am dat avans la restaurant, la lautari, am cumparat sampania, a vorbit pentru vin, a luat tuica :D cocardele (le-am gasit fff ieftin 0,12 Ron bucata-atasata poza), ne-am ales culoarea pentru decorul salii (alb si lila), nasii :D , am ales firma care se ocupa cu aranjament, lumanari buchete, invitatii.....si restul, am facut programarea la biserica la ora 5
Am cautat pantofiori dar nu am gasit ceea ce vreau eu...
Rochita o sa o caut mai pe la vara, verighetele tot atunci, mi-am cautat lenjerie si o sa ma duc saptamana asta sa o cumpar (daca o sa imi placa ceva din marfa noua), precum si dresurile.Marturiile le voi face acasa cu mama.
M-am gandit sa imi iau ca accesorii bijuterii din argint cu pietricele mov, si sa ma machiez cu movuliu (am ochii verzui).
Ce sfaturi imi mai puteti da????

CONT-INCHIS-047
30.03.2008, 20:36:23
cocardele sunt inghesuite, sunt 252 de bucati

cristina19802007
30.03.2008, 20:43:22
subscriu: singurei si treptat, am inceput sa cumparam din dec pt nunta: verighete, bauturi. luna asta am luat vinul, si mai avem imbracamintea si maruntisurile care nu se pot cumpara din timp. sper sa reusim[-o< [-o< [-o< [-o< [-o< [-o< [-o<
buna.eu mi-am luat verighetele, kit-urile pt marturii, cocardele, jartiera, am platit inchirierea localului....mai avem rochia de mireasa pe care deja am ochit-o intr-o revista si as vrea sa mi-o fac la comanda....cu pantofii e mai greu ca tb ceva foarte comod pentru o seara lunga.....de unde ai luat vinsi de care:alb sau rosu?si ce cantitate?eu am in jur de 70 de invitati.la bautura mi-e greu sa hotarasc...chiar nu stiu cata sa iau.....florile pentru aranjamentele de pe masa o sa le iau de la piata de flori...si cred ca de acolo voi lua si florile pt buchete....

iony
30.03.2008, 21:51:58
Iony, tu faci nunta in Titan (Bucuresti)? Am inteles eu bine:O?

da, in zona titan, de ce:O???

tataru_florina
30.03.2008, 21:54:22
Buna miresici.
Noi pana acum am dat avans la restaurant, la lautari, am cumparat sampania, a vorbit pentru vin, a luat tuica :D cocardele (le-am gasit fff ieftin 0,12 Ron bucata-atasata poza), ne-am ales culoarea pentru decorul salii (alb si lila), nasii :D , am ales firma care se ocupa cu aranjament, lumanari buchete, invitatii.....si restul, am facut programarea la biserica la ora 5
Rochita o sa o caut mai pe la vara, verighetele tot atunci, mi-am cautat lenjerie si o sa ma duc saptamana asta sa o cumpar (daca o sa imi placa ceva din marfa noua), precum si dresurile.Marturiile le voi face acasa cu mama.
M-am gandit sa imi iau ca accesorii bijuterii din argint cu pietricele mov, si sa ma machiez cu movuliu (am ochii verzui).

Buna! Imi poti spune te rog de unde ai luat cocardele si daca aveau si alte nunate? Mersi!!

tataru_florina
30.03.2008, 21:55:42
Buna miresici.

Abia acum am observat ca nu esti din Bucuresti. Pacat ... sunt f frumusele cocardele si ieftine!!

iony
30.03.2008, 21:57:25
buna.eu mi-am luat verighetele, kit-urile pt marturii, cocardele, jartiera, am platit inchirierea localului....mai avem rochia de mireasa pe care deja am ochit-o intr-o revista si as vrea sa mi-o fac la comanda....cu pantofii e mai greu ca tb ceva foarte comod pentru o seara lunga.....de unde ai luat vinsi de care:alb sau rosu?si ce cantitate?eu am in jur de 70 de invitati.la bautura mi-e greu sa hotarasc...chiar nu stiu cata sa iau.....florile pentru aranjamentele de pe masa o sa le iau de la piata de flori...si cred ca de acolo voi lua si florile pt buchete....

pai si noi avem ce e scris cu rosu mai sus, plus cosulet cocarde, casuta dar, invitatii.
noi am lut vin alb demisec, 150 de sticle la 0,7 pt aprox 100-110 pers.
spor la pregatiri in continuare si succes cu rochita!!

anlya_426
31.03.2008, 09:57:04
buna anlya

sa intelg ca tu deja ti-ai luat rochia de mireasa, eu inca nu mi-am cumparat-o , as vrea prin vara sa plec in cautarea ei, imi este teama ca daca mi-o cumpar de acum , vad alta si mai frumoasa si imi pare rau#:-S

si noi contribuim singurei la nunta asas ca ne-am cumparat treptat multe chestii, dar imbracamintea o lasam la urma

pai eu mi-am gasit rochita visurulor mele..si am cumparat-o....fara sa ma gandesc prea mult la alte lucruri..........

anlya_426
31.03.2008, 09:58:37
Salutare, tuturor!

Sunt si eu miresica de septembrie 2008. Am vazut lume inscrisa la acest subiect inca din 2007. Nu-mi inchipuiam atata lume.
Dar, sincer, printre atatea miresici de septembrie 2008, mi-ar placea sa gasesc pe cineva care are nunta duminica, caci sunt tare curioasa cum organizeaza si altii evenimentul mai ales intr-o zi de duminica ;))

eu sunt o miresica de septembrie care are nunta duminica....ce ai vrea sa stii despre organizarea evenimentului ?:*:*:*

Rocsaine
31.03.2008, 10:34:09
eu sunt o miresica de septembrie care are nunta duminica....ce ai vrea sa stii despre organizarea evenimentului ?:*:*:*

De pilda, cand programezi biserica si receptia, dat fiind ca e si ziua un picut mai scurta. Faci si cununia civila in aceeasi zi?

Rocsaine
31.03.2008, 10:35:32
da, in zona titan, de ce:O???
staaai, nu te speria, vroiam sa-ti spun ca stiu restaurantul: e langa casutza mea din bucuresti :x

denysa
31.03.2008, 10:41:21
De pilda, cand programezi biserica si receptia, dat fiind ca e si ziua un picut mai scurta. Faci si cununia civila in aceeasi zi?

si eu am nunta duminik si vreau sa programez cununia civila la 10, biserica este deja la 16, apoi facem poze pana la 18.30 si o sa fim la restaurant la 19 k pana vin toti invitatii si mai ales k facem in alt oras fata de unde sunt eu. nu vreau sa fie petrecere scurta cum am mai auzit la 12 noaptea sa se termine. noi speram sa stea lumea k eu chiar vreau sa ma distrez.

anlya_426
31.03.2008, 10:45:35

da fac si cunuinia civila in aceeasi zi........si programul va fi urmatorul :

13.00 gatitul miresei
14.30 stare civila
14.30 - 16.30 poze
16.30 cununia religioasa
19.30 primirea invitatilor
21.00 deschiderea nuntii
21.30 fel 1
23.30 fel 2,cafea
01.30 fel 3
03.30 fel 4,cafea
04.30 tort + dezgatit mireasa

Rocsaine
31.03.2008, 10:57:06

13.00 gatitul miresei
14.30 stare civila
14.30 - 16.30 poze
16.30 cununia religioasa
21.00 deschiderea nuntii
21.30 fel 1
23.30 fel 2,cafea
01.30 fel 3
03.30 fel 4,cafea

Interesant! Programul l-ai facut tu? Sau...?

Rocsaine
31.03.2008, 10:58:19
si eu am nunta duminik si vreau sa programez cununia civila la 10, biserica este deja la 16, apoi facem poze pana la 18.30 si o sa fim la restaurant la 19 k pana vin toti invitatii si mai ales k facem in alt oras fata de unde sunt eu. nu vreau sa fie petrecere scurta cum am mai auzit la 12 noaptea sa se termine. noi speram sa stea lumea k eu chiar vreau sa ma distrez.

Si eu am invitati din alt oras. Sper sa si vina [-o< Apropo, te ocupi de transportul si cazarea lor? Asa ar trebui? Sau se descurca ei?

Rocsaine
31.03.2008, 10:59:32

13.00 gatitul miresei
14.30 stare civila
14.30 - 16.30 poze
16.30 cununia religioasa
21.00 deschiderea nuntii
21.30 fel 1
23.30 fel 2,cafea
01.30 fel 3
03.30 fel 4,cafea

Pt receptie nu e prea tarziu? Sau esti sigura ca iti si stau invitatii pana a doua zi la 4 dim? Ai vbit deja cu ei?

anlya_426
31.03.2008, 11:10:36
Interesant! Programul l-ai facut tu? Sau...?

l-am facut impreuna cu iubi meu, cu parintii, nasii si cei de la restaurant pentru partea finala....eu pana acum am participat la foarte multe nunti de duminica (iubi meu e viit preot, air ei asa fac cununiile, duminica)..si pot sa spun ca foarte multi au stat pana la 06.00 dimineata...majoritatea si-au luat fie acte o zi din concediu, fie au facut schimb de ture, dar au stat la toata nunta..si dintre invitati..cu care am vorbit pana acum...nu s-a aratat nici unul deranjat de faptul ca nunta este dumonica noaptea....

Rocsaine
31.03.2008, 11:17:53
l-am facut impreuna cu iubi meu, cu parintii, nasii si cei de la restaurant pentru partea finala....eu pana acum am participat la foarte multe nunti de duminica (iubi meu e viit preot, air ei asa fac cununiile, duminica)..si pot sa spun ca foarte multi au stat pana la 06.00 dimineata...majoritatea si-au luat fie acte o zi din concediu, fie au facut schimb de ture, dar au stat la toata nunta..si dintre invitati..cu care am vorbit pana acum...nu s-a aratat nici unul deranjat de faptul ca nunta este dumonica noaptea....

Pai ai avut ceva ajutoare, nu gluma ;))
Oricum, cred ca esti o norocoasa, cel putin in privinta asta ;-)
La mine imi vin prietenii din alt oras si nu stiu cum sa fac cu cazarea si transportul...Daca vor sa ramana sa se odihneasca dupa petrecere? #-o

iony
31.03.2008, 11:23:36
staaai, nu te speria, vroiam sa-ti spun ca stiu restaurantul: e langa casutza mea din bucuresti :x

aaaa, chiar ca ma speriasem. ;;) ;;)
si eu stau aproape de restaurant:* :* :*

Lauriciu
31.03.2008, 12:00:16
buna fetelor...multi pupici de la o miresica de 21.09. (duminica) din Brasov! Eu, pana in momentul de fata am gasit nasi, am rezervat sala, ne-am programat la biserica, am contractat fotograf si dj, am cumparat verighetele si cercelusii, desuurile, mi-am dat comanda de rochita....mi-am gasit unde sa fac buchetele si lumanarile....si acum caut pantofiori....eu zic ca ma incadrez in timp :cool: ...Spor la miresit!:goldfish:V-am pupat pe toate

mariammary2000
31.03.2008, 12:46:54

majoritatea rochitelor sunt cu corset reglabil, asta inseamna ca daca o strangi la fix nu ai nici un fel de probl cu ea, nici nu ti cade nici nu te incomodeaza la dans :-B

OnutzaD
31.03.2008, 16:02:52
Abia acum am observat ca nu esti din Bucuresti. Pacat ... sunt f frumusele cocardele si ieftine!!

Cocarde super ieftine( 0.1 lei/ buc-0.4 lei/buc) si kitu-ri pt marturii si tot ce mai vrei, gasesti in Niro ( langa Europa). Daca vrei, iti pot da detaii.eu am fost si am luat saptamana trecuta. Intreaba ce vrei sa stii, iti voi raspunde cu mare placere.>:D<

Rocsaine
31.03.2008, 16:19:06
eu le-am cumparat de la dragonul rosu.....si se numes artificii.......:*:*:*

stii cumva ce program au in dragonul rosu? e cel din afara bucurestiului, nu? pe linia lui 21, daca imi amintesc eu bine.8-|

Rocsaine
31.03.2008, 16:22:10

de pilda, rochita mea are niste bretelutze elastice pe dedesubt, adica in interiorul rochiei, care se prind la spate in 2 clame baba-mos; nici nu le simti. asa e prevazuta ea.

dar in general, stiu ca am tot intrebat prin diverse saloane: am sa stau mereu cu mainile pe ea, nu o sa imi cada? si mi s-a spus ca nu, ca se fixeaza pe tine, cu conditia sa fie numarul tau. daca te simti in siguranta, cred ii poti atasa si niste bretelutze, cum vrei tu ;-)

gabriyella27
31.03.2008, 18:59:12
Buna! Imi poti spune te rog de unde ai luat cocardele si daca aveau si alte nunate? Mersi!!

cocarde de genul asta gasesti si in dragonul rosu: 144 de bucati la 13 lei

gabriyella27
31.03.2008, 19:04:53
stii cumva ce program au in dragonul rosu? e cel din afara bucurestiului, nu? pe linia lui 21, daca imi amintesc eu bine.8-|

au transport direct de la costin georgian
programul il gasesti pe site-ul lor
sambata iti pot spune sigur ca au pana la ora 14

denysa
31.03.2008, 19:13:47
Si eu am invitati din alt oras. Sper sa si vina [-o< Apropo, te ocupi de transportul si cazarea lor? Asa ar trebui? Sau se descurca ei?

o sa inchiriem un autocar care ii va transporta pana la iasi, inchiriem o camera pt sofer k se se odihneasca si la 6 cand sper sa se termine petrecerea o sa plece autocarul. cine vrea sa mai ramana n-are decat dar pe seama lor. am facut un calcul si cu cazare si meniu ajungem la o suma ffff mare si nu are rost k o cam se inchiriaza de la 12 la 12 a doua zi si pt cateva ore nu cred k merita sa platim asa de mult. o sa mai inchiriem o camera pt lumea care vrea sa se schimbe k drumul cu autocarul e de 4-5 ore.am mai fost la nunti la distanta si nu se inchiriaza camere.

Rocsaine
31.03.2008, 19:14:26
aaaa, chiar ca ma speriasem. ;;) ;;)
si eu stau aproape de restaurant:* :* :*
poate ne si cunoastem, mai stii? 8-}

Rocsaine
31.03.2008, 19:22:35
Marturiile le voi face acasa cu mama.

M-ai facut curioasa: din ce vei face marturiile? te scoti mai ieftin sau mai sic?

Rocsaine
31.03.2008, 19:24:21
o sa inchiriem un autocar care ii va transporta pana la iasi, inchiriem o camera pt sofer k se se odihneasca si la 6 cand sper sa se termine petrecerea o sa plece autocarul. cine vrea sa mai ramana n-are decat dar pe seama lor. am facut un calcul si cu cazare si meniu ajungem la o suma ffff mare si nu are rost k o cam se inchiriaza de la 12 la 12 a doua zi si pt cateva ore nu cred k merita sa platim asa de mult. o sa mai inchiriem o camera pt lumea care vrea sa se schimbe k drumul cu autocarul e de 4-5 ore.am mai fost la nunti la distanta si nu se inchiriaza camere.

#:-SUff, m-am mai linistit! Credeam ca dragutzul meu e rau ca nu vrea sa se gandeasca si la invitati, mai ales ca era vba de ai mei :D
Pai asa da, cu un microbuz, i-am rezolvat pe toti o:-)

iony
31.03.2008, 19:24:35
poate ne si cunoastem, mai stii? 8-}

ar fi tare sa fim vecine de palier=)) =)) =)) =)) =)) sau stai la casa;;) ;;) ;;) ;;) ;;) ?

gabriyella27
31.03.2008, 19:27:56
M-ai facut curioasa: din ce vei face marturiile? te scoti mai ieftin sau mai sic?

mai ieftine, si in functie de imaginatie poate si mai sic
marturiile sa fac din tul , dar exista si kituri pt marturi. In tul/kit se pot pune 5 arahide in ciocolata(iesi mai ieftin asa), ingerasi sau alte lucruri pe care vrei sa le dai drept marturie
kitul poate fi legat cu un snurulet si eventual pe snurulet puteti pune si o inimioara perforata nu numele vostru

Yonika
31.03.2008, 19:28:16
Am reusit sa fac poze la invitatii si la plicurile pt bani, si la pahare. Am sa va pun cateva pozici!

Rocsaine
31.03.2008, 19:32:33
ar fi tare sa fim vecine de palier=)) =)) =)) =)) =)) sau stai la casa;;) ;;) ;;) ;;) ;;) ?

Nu, nu stau la casa. Ci in blocul paralel...sau perpendicular (depinde cum privesti :-") pe complexul alba, cel cu enshpe mii de scari si de etaje. tu? ;;)

Rocsaine
31.03.2008, 19:33:56
mai ieftine, si in functie de imaginatie poate si mai sic
marturiile sa fac din tul , dar exista si kituri pt marturi. In tul/kit se pot pune 5 arahide in ciocolata(iesi mai ieftin asa), ingerasi sau alte lucruri pe care vrei sa le dai drept marturie
kitul poate fi legat cu un snurulet si eventual pe snurulet puteti pune si o inimioara perforata nu numele vostru
Ha-bar nu aveam ca se gasesc astfel de kituri.
De unde sa "pun" si io mana pe unul? Hihi, ma simt ca la gradinitza, cu kit de cusut pe itamina. No offense! ;-)

Yonika
31.03.2008, 19:52:36
Si paharele. Pe paharele noastre si ale nasilor. Ale noastre sunt cele cu grena si auriu si alre nasilor cele cu floricele doar. Au si ceva scris pe ele: pe ale ns e scris numele noastre , apoi sunt 2 inimi si apoi data nuntii, si pe ale nasilor e fara inimi. Nu se intelege asa bine scrisul de pe ele!:-s

Yonika
31.03.2008, 19:54:35
Si inca cateva pozici si gata! Paharul meu e cel cu picior auriu si floricele grena, si al mirelui e cel cu picior grena si floricele aurii!

iony
31.03.2008, 20:13:32
Nu, nu stau la casa. Ci in blocul paralel...sau perpendicular (depinde cum privesti :-") pe complexul alba, cel cu enshpe mii de scari si de etaje. tu? ;;)

eu nu stau atat de aproape de rest:-< dar ajung f rpd printre blocuri;));)). :* :* :* :* :* :*

Rocsaine
31.03.2008, 20:16:03
eu nu stau atat de aproape de rest:-< dar ajung f rpd printre blocuri;));)). :* :* :* :* :* :*

hihi, tot e bine, macar pana ajungi tu la resto, sa te vada cat mai multa lume si sa te admire. ;-) ca cica daca vezi o mireasa, ai noroc <:-P;-);;):*:*

georgik
31.03.2008, 21:26:28
Cocarde super ieftine( 0.1 lei/ buc-0.4 lei/buc) si kitu-ri pt marturii si tot ce mai vrei, gasesti in Niro ( langa Europa). Daca vrei, iti pot da detaii.eu am fost si am luat saptamana trecuta. Intreaba ce vrei sa stii, iti voi raspunde cu mare placere.>:D<

stii cumva dc sunt si vaze sau boluri pt mese?

m-ar mai interesa si o bucata de covor rosu....poate ies mai ieftin

cam prin ce parte sunt astea pt nunta?

ca sa nu umblu ca zuza pe acolo fara rost!

Merci anticipat

monalissa
31.03.2008, 22:12:05

Mi se pare buna ideea cu inchiriatul unui autocar,dar ora 6 nu e prea tarzie pt plecarea invitatilor???/:) la cat se termina nunta ta daca doar la 6 pleaca autocarul?;)) eu ma gandeam ca pe la 5 e gata nunta...!:-"

georgi_a
31.03.2008, 22:27:39
da..sunt la cofetaria TIP-TOP..confetii si ce mai vrei pt tort.

georgi_a
31.03.2008, 22:36:24
fetelor, eu am gasit niste verighete faine..bine, pt gustul meu..din tungsten pe ebay, dar nu stiu cum sa iau masura inelarului, cu un centimetru sau o bucata de ata? sau cum? sunt masuri speciale la bijutieri?daca stie vreo miresica..pls help me

mercic:) :*

georgik
31.03.2008, 23:09:18
fetelor, eu am gasit niste verighete faine..bine, pt gustul meu..din tungsten pe ebay, dar nu stiu cum sa iau masura inelarului, cu un centimetru sau o bucata de ata? sau cum? sunt masuri speciale la bijutieri?daca stie vreo miresica..pls help me

mercic:) :*

eu stiu ca atunci cand ne-a luat masura pt verighete...ne-a pus niste inele care erau pe marimi

am impresia ca se masoara in mm, nu sunt f sigura. Cel mai sigur mergi la un magazin si iti iei masura, apoi vezi ce masuri au si acolo de unde vrei sa le iei

bafta multa

OnutzaD
01.04.2008, 08:15:03
stii cumva dc sunt si vaze sau boluri pt mese?

m-ar mai interesa si o bucata de covor rosu....poate ies mai ieftin

cam prin ce parte sunt astea pt nunta?

ca sa nu umblu ca zuza pe acolo fara rost!

Merci anticipat

Nu stiu ce sa-ti spun despre vaze si boluri...poti incerca. Magazinele pentru nunta sunt:
- in Europa, cum intrii in partea stanga sunt niste alei( acoperite) paralele...acolo sunt magazinele
- in Niro, eu am gasit un magazin foarte dragutz . Poti ajunge la el astfel:
intrii pe portile mari cu 2 lei, faci un pic dreapta, si apoi incep aleile paralele( in partea stanga). Magazinul este pe a 3-a alee ( care are in capat o gura de canal). Intrii pe alee, mergi cam 100-200 metrii(poate mai mult) si magazinul este pe partea stanga. Daca nu ai inteles, spune-mi.
Bafta.Pupici:*

anlya_426
01.04.2008, 09:36:13
Si paharele. Pe paharele noastre si ale nasilor. Ale noastre sunt cele cu grena si auriu si alre nasilor cele cu floricele doar. Au si ceva scris pe ele: pe ale ns e scris numele noastre , apoi sunt 2 inimi si apoi data nuntii, si pe ale nasilor e fara inimi. Nu se intelege asa bine scrisul de pe ele!:-s

felicitari..atat pentru pahare, cat si pentru invitatii si card-place-uri..sa va bucurati din plin de ele si sa va aduca numai bucurii......>:D<>:D<>:D<

Crita
01.04.2008, 10:58:54
Iony

Intrebai daca Parisul e potrivit pt luna de miere. Din proprie experienta poti sa-ti spun ca este absolut minunat! Eu am ramas foarte placut impresionata de Paris. Cand simt nevoia sa ma destresez, incerc sa-mi aduc aminte de zilele de mai din Paris...si parca lumea devine un loc mai bun>:D< Deci iti recomand cu cea mai mare caldura Parisul ca destinatie pentru luna de miere!

georgi_a
Da, sunt masuri speciale pentru inele, si ai grija ca sunt si mai multe etaloane/sisteme de masura (asa cum sunt marimile la haine, marimi americane, britanice si..romanesti, asa sunt si la inele). Afla mai intai ce sistem metric foloseste site-ul. Apoi te poti duce la orice bijuterie si sub pretextul de a proba inele/verighete, poti ruga bijutierul sa-ti ia masura inelarului. Eu asa am facut, si nu a fost nici o problema! am probat verighete, l-am rugat sa-mi ia masura ca "Sunt si eu curioasa cat port la inel" (a ras foarte amuzat bijutierul de gluma asta;))) si am plecat de acolo cu informatia de care aveam nevoie:D mai sunt si site-uri de specialitate straine care fac inele la comanda si care povestesc mai pe larg cum e chestia cu masuratul.

iony
01.04.2008, 11:14:55
Iony

Intrebai daca Parisul e potrivit pt luna de miere. Din proprie experienta poti sa-ti spun ca este absolut minunat! Eu am ramas foarte placut impresionata de Paris. Cand simt nevoia sa ma destresez, incerc sa-mi aduc aminte de zilele de mai din Paris...si parca lumea devine un loc mai bun>:D< Deci iti recomand cu cea mai mare caldura Parisul ca destinatie pentru luna de miere!

.

mersic. sper din tot sufletul sa ajungem acolo[-o< [-o< [-o< [-o< [-o< [-o<

georgik
01.04.2008, 11:48:50
Nu stiu ce sa-ti spun despre vaze si boluri...poti incerca. Magazinele pentru nunta sunt:
- in Europa, cum intrii in partea stanga sunt niste alei( acoperite) paralele...acolo sunt magazinele
- in Niro, eu am gasit un magazin foarte dragutz . Poti ajunge la el astfel:
intrii pe portile mari cu 2 lei, faci un pic dreapta, si apoi incep aleile paralele( in partea stanga). Magazinul este pe a 3-a alee ( care are in capat o gura de canal). Intrii pe alee, mergi cam 100-200 metrii(poate mai mult) si magazinul este pe partea stanga. Daca nu ai inteles, spune-mi.
Bafta.Pupici:*

am inteles! multumesc pentru informatii, o sa merg sigur dupa ce se potolesc astia cu summitu lor ca sa nu fie aglomerat

iony
01.04.2008, 11:48:57
Si inca cateva pozici si gata! Paharul meu e cel cu picior auriu si floricele grena, si al mirelui e cel cu picior grena si floricele aurii!

felicitari pt pahare, invitatii si place-card-uri. sunt frumoase toate. sa va aduca multa fericire http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/00020144.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&ref=10)

annutza84
01.04.2008, 12:06:22
eu sunt bosumflata!!!!!!!!!! eu imi luasem niste pahare pt noi 2 si pt nasi dar uitandu-ma pe net si aici pe forum mi-am dat seama ca pot gasi pahare si mai frumoase decat astea pe care le am. si am decis : cele 2 seturi (o sa arat poze cand o sa primesc card-reader-ul de la frati-miu :-w) sa le dau nasilor si domnisoarei si cavalerului de onoare si eu sa imi caut alte pahare !!!!!!!!!!!<:-P
si atunci cand va voi arata poze va voi arata SI MARTURIILE MELE (de fapt un model)...........ca am facut funditele si floricelele si mai ramane sa tai bucati de material sa le festonez si cu o sapt inainte sa le impachetez. sunt muuuult mai mari si muuult mai frumoase (parerea mea - ca eu le-am facut cu socrela) decat alea din comert ;));));))
va pupicesc pe toate si SA NU FITI PACALITE CI DOAR SA PACALITI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:*:*:*:*

Yonika
01.04.2008, 14:06:26
felicitari pt pahare, invitatii si place-card-uri. sunt frumoase toate. sa va aduca multa fericire http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/00020144.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&ref=10)
Multumesc fetelor, Iony si Anlya pt urari!>:D<

anlya_426
01.04.2008, 14:28:37
eu am o noua preocupare....m-am apucat de casuta de dar....cand o sa o termin promit sa pun si poze..pana atunci insa ma concentrez ca sa iasa ceva frumos....:*:*:*

iony
01.04.2008, 14:34:15
eu am o noua preocupare....m-am apucat de casuta de dar....cand o sa o termin promit sa pun si poze..pana atunci insa ma concentrez ca sa iasa ceva frumos....:*:*:*

spor la treaba!! sunt convinsa ca o sa iasa ceva frumos pt ca o faci din suflet>:D< >:D< >:D< >:D<

gabriyella27
01.04.2008, 20:37:58

felicitari pt invitatii si pahare
sunt fffffffff frumoase
sa le stapaniti sanatosi

gabriyella27
01.04.2008, 20:39:13
Ha-bar nu aveam ca se gasesc astfel de kituri.
De unde sa "pun" si io mana pe unul? Hihi, ma simt ca la gradinitza, cu kit de cusut pe itamina. No offense! ;-)

gasesti in dragonul rosu
sau daca nu incearca pe la magazinele de pe lipscani:)>-

Pisu
02.04.2008, 00:04:44
buna fetelor,

pupici
Hai maaaa..... :( Faceti sapaturi, nu va dati batuti, ca la toate exista cite o solutie, trebuie doar sa o gasiti... chiar daca asta inseamna sa faceti mai multe sapaturi.... Ai sa vezi tu! >:D<

Pisu
02.04.2008, 00:11:32
Daca te simti mai in siguranta cu bretelute, fa-ti deparat bretelute la cineva de meserie si prindei-le! Asta e cea mai mica problema care o poti avea cu rochita :) pt ca se rezolva atit de usor... Eu una nu as indrazni sa ma zbenguii toata noaptea fara bretelute, indiferent cit de strinsa si de fixa ar fi... ;-) Eu am breteluta dupa git la a mea...

Pisu
02.04.2008, 00:19:50
Fetelor, mi-am schimbat salonul la restaurant si sint ATIT DE FERICITA!!!!!! \:D/ \:D/ \:D/ <:-P Am schimbat cu unul descis acum o saptamina si ceva, cu o capacitate de 90 de persoane mai mult, care are candelabre si mese rotunde si NU ARE FARFURII SI BLANURI PE PERETI!!!!!!!! \:D/ \:D/ \:D/ <:-P <:-P <:-P
Mi-am luat si meniuri in ton cu invitatiile si miine voi lua si coli pt plae-carduri, tot in ton cu invitatiile... si mai ramine:
-dj
-schimbat voal
-cocarde
-imbracat ginerica :D

Aaaa... mi-am luat si ceas (stiu ca unele nu sint de acord, dar eu vreau neaparat ceas)... Va atasez o poza cu ceasul care l-am primit azi :D

georgi_a
02.04.2008, 08:18:38
[

Da, sunt masuri speciale pentru inele, si ai grija ca sunt si mai multe etaloane/sisteme de masura (asa cum sunt marimile la haine, marimi americane, britanice si..romanesti, asa sunt si la inele). Afla mai intai ce sistem metric foloseste site-ul. Apoi te poti duce la orice bijuterie si sub pretextul de a proba inele/verighete, poti ruga bijutierul sa-ti ia masura inelarului. Eu asa am facut, si nu a fost nici o problema! am probat verighete, l-am rugat sa-mi ia masura ca "Sunt si eu curioasa cat port la inel" (a ras foarte amuzat bijutierul de gluma asta;))) si am plecat de acolo cu informatia de care aveam nevoie:D mai sunt si site-uri de specialitate straine care fac inele la comanda si care povestesc mai pe larg cum e chestia cu masuratul.[/quote]

multumesc mult..asa o sa procedez:*

iony
02.04.2008, 08:27:48
Fetelor, mi-am schimbat salonul la restaurant si sint ATIT DE FERICITA!!!!!! \:D/ \:D/ \:D/ <:-P Am schimbat cu unul descis acum o saptamina si ceva, cu o capacitate de 90 de persoane mai mult, care are candelabre si mese rotunde si NU ARE FARFURII SI BLANURI PE PERETI!!!!!!!! \:D/ \:D/ \:D/ <:-P <:-P <:-P
Mi-am luat si meniuri in ton cu invitatiile si miine voi lua si coli pt plae-carduri, tot in ton cu invitatiile... si mai ramine:
-dj
-schimbat voal
-cocarde

Aaaa... mi-am luat si ceas (stiu ca unele nu sint de acord, dar eu vreau neaparat ceas)... Va atasez o poza cu ceasul care l-am primit azi :D

felicitari pt sala! usor usor le rezolvam pe toate:* :* :*
a.......si ceasul.....e ....................superb http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/000200BF.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&ref=10)

anlya_426
02.04.2008, 09:58:20
-dj
-schimbat voal
-cocarde

felicitari....sa stii ca esti o norocoasa, ca ia mai gast ceva pe gustul tau, in materie de restaurant, disponibil pentru septembrie....bravi si pentru celelalte realizari..si sa stii ca ceasul este superb..si eu fac parte din categoria miresicilor acre vor purta ceas la mana (pt ca nu suport sa nu stiu cat este ora, si ma deranjeaza sa stau sa intreb in stanga si in dreapta ce ora este)...si eu mi-am luat ceas, dar am uitata sa-i fac poze..promit sa-i fac si sa vi le arat >:D<>:D<>:D<

Pisu
02.04.2008, 12:08:38
felicitari pt sala! usor usor le rezolvam pe toate:* :* :*
a.......si ceasul.....e ....................superb http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/000200BF.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&ref=10)

felicitari....sa stii ca esti o norocoasa, ca ia mai gast ceva pe gustul tau, in materie de restaurant, disponibil pentru septembrie....bravi si pentru celelalte realizari..si sa stii ca ceasul este superb..si eu fac parte din categoria miresicilor acre vor purta ceas la mana (pt ca nu suport sa nu stiu cat este ora, si ma deranjeaza sa stau sa intreb in stanga si in dreapta ce ora este)...si eu mi-am luat ceas, dar am uitata sa-i fac poze..promit sa-i fac si sa vi le arat >:D<>:D<>:D<Multumesc fetelor! :* Nu ma asteptam sa am asa un noroc... Sala mai era libera (cel putin in septembrie) DOAR pe 13 :D Aceasta sala a fost inaugurata pe 20 luna trecuta si nici nu stiam ca o au in plan sa o faca... E cea mai mare sala a restaurantului si cea mai eleganta... Sint atit de fericita cum nu va imaginati!!!!! \:D/ \:D/ \:D/

iony
02.04.2008, 12:52:26
Multumesc fetelor! :* Nu ma asteptam sa am asa un noroc... Sala mai era libera (cel putin in septembrie) DOAR pe 13 :D Aceasta sala a fost inaugurata pe 20 luna trecuta si nici nu stiam ca o au in plan sa o faca... E cea mai mare sala a restaurantului si cea mai eleganta... Sint atit de fericita cum nu va imaginati!!!!! \:D/ \:D/ \:D/

<:-P<:-P<:-Pma bucur mult pt tine! si eu sunt happy ca merg la un curs de specializare pt o sapt;)) ;)) ;)) ;))
ce imi pare rau e ca nu merge si iuby:-s :-s :-s :-s dar o sapt trece rpd.

pufulica
02.04.2008, 19:41:26

Ce frumos este!!! Sa-l porti sanatoasa si mai ales iubita!!
Si merci pt pozele tale multe, din care mi-am ales buchetul de miresica :*

Pisu
02.04.2008, 19:48:43
<:-P<:-P<:-Pma bucur mult pt tine! si eu sunt happy ca merg la un curs de specializare pt o sapt;)) ;)) ;)) ;))
ce imi pare rau e ca nu merge si iuby:-s :-s :-s :-s dar o sapt trece rpd.
Trece, trece, ai sa vezi!!!! Au trecut 6 luni la mine, trece si o saptamina la tine!! >:D<>:D<>:D<

Pisu
02.04.2008, 19:53:29
Ce frumos este!!! Sa-l porti sanatoasa si mai ales iubita!!
Si merci pt pozele tale multe, din care mi-am ales buchetul de miresica :*
Multumesc!!!!

Ma bucur cind aud ca am mai ajutat o miresica cu ceva :) :*

monitodea7
02.04.2008, 22:41:09
salutareeeeeeeeee miresici de septembrie!!!
mi-am luat rochitza!!!!!!!
san patrick...
din spania
va atasez poza.Astept pareri:-SS :-SS
pusiiiiiiiii