PDA

Versiunea completa : Miresici SEPTEMBRIE 2008

Pagini : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 [16] 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29

monitodea7
02.04.2008, 22:45:02
dk vreti sa o vedeti mai bine, aici o gasiti www.sanpatrick.com (http://www.sanpatrick.com). , colectia 2008, nr 9, Benares
pupiciiiiiiiiii

Rocsaine
02.04.2008, 22:45:46
salutareeeeeeeeee miresici de septembrie!!!
mi-am luat rochitza!!!!!!!
san patrick...
din spania
va atasez poza.Astept pareri:-SS :-SS
pusiiiiiiiii

FRUMOASA, FRUMOASA! De unde ti-ai luat-o si cat ai dat pe ea?
Sa te simti fericita! \:D/

pufulica
02.04.2008, 23:51:49
pusiiiiiiiii

F frumoasa rochita ta!!!

monalissa
02.04.2008, 23:55:46
san patrick...
din spania
pusiiiiiiiii

Foarte frumoasa=D> imi place f mult si voalul spaniol din poza!nu ne pui poze cu TINE imbracata in ea?:>

genoveva_1984
03.04.2008, 07:49:12
san patrick...
din spania
pusiiiiiiiii

E foarte frumoasa. sa o porti cu placere.:*

genoveva_1984
03.04.2008, 07:52:00
Fetelor, mi-am schimbat salonul la restaurant si sint ATIT DE FERICITA!!!!!! \:D/ \:D/ \:D/ <:-P Am schimbat cu unul descis acum o saptamina si ceva, cu o capacitate de 90 de persoane mai mult, care are candelabre si mese rotunde si NU ARE FARFURII SI BLANURI PE PERETI!!!!!!!! \:D/ \:D/ \:D/ <:-P <:-P <:-P
Mi-am luat si meniuri in ton cu invitatiile si miine voi lua si coli pt plae-carduri, tot in ton cu invitatiile... si mai ramine:
-dj
-schimbat voal
-cocarde
-imbracat ginerica :D

Aaaa... mi-am luat si ceas (stiu ca unele nu sint de acord, dar eu vreau neaparat ceas)... Va atasez o poza cu ceasul care l-am primit azi :D

Ma bucur mult pentru tine. Imi amintesc la inceput, cam acum un an, (cand eram doar cateva pe aici) cum iti faceai probleme ca nu vei gasi un restaurant pe gustul tau, iar acum il ai...Vezi cum toate se rezolva, numai sa ai incredere...:* :* :*

OnutzaD
03.04.2008, 08:05:25
Felicitari Raluca<:-P . Dar ce te-a determinat sa iti schimbi restaurantul?:*

OnutzaD
03.04.2008, 08:59:26
Ajutor fetelor^:)^ ....stie cineva la ce ora se inchid sambata magazinele de pe Lipscani? pot gasi acolo pahare pentru nasi si miri , pernuta verighete si casuta de bani? Multumesc:* :* :*

iony
03.04.2008, 10:12:10
Trece, trece, ai sa vezi!!!! Au trecut 6 luni la mine, trece si o saptamina la tine!! >:D<>:D<>:D<

>:D<>:D< >:D< >:D< >:D< >:D< >:D< >:D< >:D< >:D< >:D< >:D<

iony
03.04.2008, 10:14:17
san patrick...
din spania
pusiiiiiiiii
http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/000201EF.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&ref=10)sa o porti fericita si sa-ti aduca multe bucurii!!

Yonika
03.04.2008, 11:12:54
san patrick...
din spania
pusiiiiiiiii
Foarte frumoasa! Sa o porti fericita!
Cat ai dat pe ea?

Rocsaine
03.04.2008, 11:23:28
Ajutor fetelor^:)^ ....stie cineva la ce ora se inchid sambata magazinele de pe Lipscani? pot gasi acolo pahare pentru nasi si miri , pernuta verighete si casuta de bani? Multumesc:* :* :*

Cred ca gasesti deschis si pana pe la 4, dar conteaza si de magazin acum. Oricum e deschis, daca te duci pe la 11-12, e numai bine, nu e nici f de dimineata, nici f tarziu.

anlya_426
03.04.2008, 11:36:11
san patrick...
din spania
pusiiiiiiiii

felicitari..sa o porti sanatoasa......abia astept sa te vad imbracata cu ea......:*:*:*

OnutzaD
03.04.2008, 11:37:20
san patrick...
din spania
pusiiiiiiiii

Sa o porti sanatoasa si fericita! Este SUPERBA. Cand ne arati o poza cu tine imbracata cu rochita?

Pisu
03.04.2008, 12:16:03
Ma bucur mult pentru tine. Imi amintesc la inceput, cam acum un an, (cand eram doar cateva pe aici) cum iti faceai probleme ca nu vei gasi un restaurant pe gustul tau, iar acum il ai...Vezi cum toate se rezolva, numai sa ai incredere...:* :* :*
Asta asa e si am realizat si eu: ca daca nu te dai batut si continui sa crezi ca se rezolva, se rezolva cind si in modul in care te astepti cel mai putin :D
Tie cum iti mai merge la servici? E bine in continuare? Cu foto ai rezolvat ceva? >:D<:*

Felicitari Raluca<:-P . Dar ce te-a determinat sa iti schimbi restaurantul?:*
Nu l-am schimbat, doar etajul respectiv salonul la care fac. Restaurantul este acelas. De ce l-am schimbat? Pt ca cel contractat initial a fost decorat dupa semnarea contractului, cu farfurii de lut si blanuri si pe linga faptul ca nu imi doream si nu imi place asa ceva nici sa ma pici cu ceara, mai imi bateam si capul cu decorarea salii in asa fel incit sa ascund totul, pt ca nu ma lasa patroana sa le dau jos...
Salonul la care ne-am mutat acum nici nu era in plan sa-l faca, dar ma bucur ca l-au facut pina la urma :D <:-P

Pisu
03.04.2008, 12:17:28
De gasit gasesti multe chestii pt nunta pe acolo, dar programul nu stiu.... si nici daca gasesti ceva pe gustul tau... dar merita sa incerci si sa arunci o privire pe acolo. :*

MachuPicchu
03.04.2008, 15:19:47
eu am ramas fara fotograf =)) (ras putin isteric) ... s-a certat sor'mea cu prietenul ei (el era fotograful nostru - si era "moca") si nu tocmai in termeni amiabili =(( ... si nu vreau sa-l mai vad la nunta mea, si oricum cred ca nici el nu ar mai vrea sa vina ^:)^

Pisu
03.04.2008, 15:43:02
eu am ramas fara fotograf =)) (ras putin isteric) ... s-a certat sor'mea cu prietenul ei (el era fotograful nostru - si era "moca") si nu tocmai in termeni amiabili =(( ... si nu vreau sa-l mai vad la nunta mea, si oricum cred ca nici el nu ar mai vrea sa vina ^:)^
UPS!!! Nasol momentul... :-s Pai inseamna ca trebuie sa va puneti pe cautat....

Pisu
03.04.2008, 15:50:14
Mi-au venit si cele 2 seturi (colier si cercei) cu fluturasi pe care le-am comandat saptamina trecuta!!!! <:-P <:-P <:-P <:-P Mai astept o pereche de cercei si apoi sint in dilema, ca nu stiu pe care sa le port la nunta =))=))=))

oana99
03.04.2008, 15:53:30
san patrick...
din spania
pusiiiiiiiii

SUPERBAAAAAAAAAAAAAAA!!!!>:D< >:D< >:D<

iony
03.04.2008, 18:11:20
Mi-au venit si cele 2 seturi (colier si cercei) cu fluturasi pe care le-am comandat saptamina trecuta!!!! <:-P <:-P <:-P <:-P Mai astept o pereche de cercei si apoi sint in dilema, ca nu stiu pe care sa le port la nunta =))=))=))
vrem pozeeeehttp://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/0002006B.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&ref=10)
:* :* :* :* :* :* :* :* :*

iony
03.04.2008, 18:14:22

nasol........dar lasa ca gasiti voi, eu zic sa-l intrebati pe cameraman (daca aveti:D ) daca stie pe cineva sau are pe cineva cu care colaboreaza de mai mult timp. succes>:D< >:D< >:D< >:D<

nirona
03.04.2008, 18:32:26
san patrick...
din spania
pusiiiiiiiii
...waw!:O...grozava...si sper ca iti iei si voalul ala superb...deci arata fenomenal....sa o porti sanatoasa si fericita!

monitodea7
03.04.2008, 22:58:26
Dragele mele miresiciiiiiiiiii,
multzumesc multttttt!!!Suneti niste dragutze:*:*:*
pretul rochiei ,real, a fost de 1680 de euro....dar...am prins o super oferta...am dat pe ea 500 de euro.:>:>:>:>:>:>
O sa imi iau si voal lung, din pacate nu este exact cu broderia de pe rochie, este asemanator, dar tot ca o sa-mi iau.
Poze cu mine nu am...rochia e la magazin, in iunie o sa ma duc sa/mi fac modificari...pt ca nu vreau cu trena, si mai trebuie stramtata putin.
Va pupikkkkkkkkkkk:*:*:*:*

Rocsaine
03.04.2008, 23:02:18
Dragele mele miresiciiiiiiiiii,
multzumesc multttttt!!!Suneti niste dragutze:*:*:*
pretul rochiei ,real, a fost de 1680 de euro....dar...am prins o super oferta...am dat pe ea 500 de euro.:>:>:>:>:>:>
O sa imi iau si voal lung, din pacate nu este exact cu broderia de pe rochie, este asemanator, dar tot ca o sa-mi iau.
Poze cu mine nu am...rochia e la magazin, in iunie o sa ma duc sa/mi fac modificari...pt ca nu vreau cu trena, si mai trebuie stramtata putin.
Va pupikkkkkkkkkkk:*:*:*:*

uau! 500 de euroooo??? asta DA super oferta! nu ne vinzi si noua pontul super ofertei? $-)

Pisu
04.04.2008, 01:53:28
vrem pozeeeehttp://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/0002006B.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&ref=10)
:* :* :* :* :* :* :* :* :*
Ok... :p Cerceii din ultima poza nu i-am primit, dar poate ajung miine....

anlya_426
04.04.2008, 08:32:48

:love::love::love::love::love::love::love::love:

iony
04.04.2008, 10:35:06

mersi. sunt..............superbeeee http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/00020156.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&ref=10) :x :x :x :x :x :x :x :x :x

Yonika
04.04.2008, 14:47:09
Foarte frumoase! sa le porti sanataosa si sa fii fericita! Eu, daca ar fi sa fie ale mele, le-as purta pe cele din primele 2 poze. ;))
Bafta la luat decizii!;;)

Pisu
04.04.2008, 15:31:26
:D Ma bucur mult ca va plac si voua!!!! Cred ca o sa astept cu decizia pina in ziua aia cind imi voi pune rochia pe mine si o sa vad care simt atunci ca se potrivesc cel mai bine, desi mie imi place al 2lea set.... sa vedem.... ABIA ASTEP ACEA ZI!!!! <:-P

flori2105
04.04.2008, 17:32:05
Aproape toate magazinele se inchid la 15.
pupici>:D<

flori2105
04.04.2008, 17:38:48
Toate sunt super frumoase.Sa ne spui si noua la care te-ai hotarat

Pisu
04.04.2008, 17:43:58
Toate sunt super frumoase.Sa ne spui si noua la care te-ai hotarat
Multumesc!!!! >:D< Va spun, va spun, PROMIT!!!! :D

genoveva_1984
04.04.2008, 19:02:36
[quote=Pisu;744689]Asta asa e si am realizat si eu: ca daca nu te dai batut si continui sa crezi ca se rezolva, se rezolva cind si in modul in care te astepti cel mai putin :D
Tie cum iti mai merge la servici? E bine in continuare? Cu foto ai rezolvat ceva? >:D<:*

La serviciu este bine, m-am adaptat, am colegi draguti. Chiar am fost la Bucuresti pentru interviu pentru obtinerea atestatului de libera practica. Acum sunt psiholog cu acte in regula.
In legatura cu foto inca nu este chiar totul rezolvat, dar presimt ca va fi totul bine. Si, in final, ne-am decis sa apelam la 2 fotografi si 2 cameramani. Vom vedea daca va fi bine asa saucum va iesi pana la urma.>:D<>:D<

genoveva_1984
04.04.2008, 19:06:31

Sunt minunate... adevarul e ca si pentru mine ar fi o alegere grea, asa ca eu zic sa le alternezi:pana la ora 12 noaptea o pereche si apoi cealalta.:-p:-p:-p:-p

monitodea7
05.04.2008, 01:42:32
uau! 500 de euroooo??? asta DA super oferta! nu ne vinzi si noua pontul super ofertei? $-)
proprietarul magazinului se pensioneaza si...se inchide magazinul. iar toate rochiile sunt la 500 de euro.
am avut bafta.8-}
pupicii

Pisu
05.04.2008, 03:25:35
La serviciu este bine, m-am adaptat, am colegi draguti. Chiar am fost la Bucuresti pentru interviu pentru obtinerea atestatului de libera practica. Acum sunt psiholog cu acte in regula.
In legatura cu foto inca nu este chiar totul rezolvat, dar presimt ca va fi totul bine. Si, in final, ne-am decis sa apelam la 2 fotografi si 2 cameramani. Vom vedea daca va fi bine asa saucum va iesi pana la urma.>:D<>:D<
Felicitari pt actele in regula!!!!!! <:-P Nu mai ajungi pe la Buc? Ne-am vedea si noi la un pahar de vorba :D
E super daca reusiti sa aveti 2 fotografi si 2 cameramani!!!!! Iti tin pumnii sa iasa treaba!!!!>:D<

Sunt minunate... adevarul e ca si pentru mine ar fi o alegere grea, asa ca eu zic sa le alternezi:pana la ora 12 noaptea o pereche si apoi cealalta.:-p:-p:-p:-p
=))=))=)) Eu ma bucur daca imi amintesc sa imi pun unul din seturi...la amintit sa-l schimb n-am pretentii =))=))=)) AM auzit miresici care au uitat sa-si puna colierul ;))

denysa
05.04.2008, 12:37:57
Mi se pare buna ideea cu inchiriatul unui autocar,dar ora 6 nu e prea tarzie pt plecarea invitatilor???/:) la cat se termina nunta ta daca doar la 6 pleaca autocarul?;)) eu ma gandeam ca pe la 5 e gata nunta...!:-"

am zis asa orientativ. nu stiu la cat se va termina petrecerea dar cand nu vor mai putea sta at se va pleca. eu sper sa ne distram si sa stam mai mult la petrecere k apoi parintii mei vor pleca a doua zi aksa si vreau sa petrecem cat mai mult. :)>-

cicika
05.04.2008, 12:48:04
san patrick...
din spania
pusiiiiiiiii
FRUMOASA..............
sar poze cu tine cand vedem???

cicika
05.04.2008, 12:49:48
foarte frumose............
felicitari<:-P <:-P

cicika
05.04.2008, 13:12:24
miresicilor de septembrie....am si eu rochita de mireasa....si sunt bucuroasa..........:D :D :D :D

Yonika
05.04.2008, 13:42:40
miresicilor de septembrie....am si eu rochita de mireasa....si sunt bucuroasa..........:D :D :D :D
Sa o porti fericita! Asteptam pozici cu tine si rochita!

denysa
05.04.2008, 13:49:29

sa o porti sanatoasa si sa fii fericita.. asteptam poze >:D< :*

cristina19802007
06.04.2008, 18:35:32
Sa o porti fericita! Asteptam pozici cu tine si rochita!
buna.am si eu o mica problema.rochita mi-am gasit-o dar inca nu mi-am luat-o....mai astept sa vad ce modele mai apar.....dar de pantofi chiar nu stiu ce sa ma fac...voi cum o sa procedati?o singura pereche toata petrecerea...sau unii pentru stare civila si biserica si altii de restaurant..de felul meu sunt o fire care se distreaza danseaza, deci mi-ar tb ceva destul de comod....spuneti-mi si mie pe unde as putea gasi niste pantofiori draguti?m-am uitat pe la magazine prin lipscani dar sincer nu am gasit nimic....

pufulica
06.04.2008, 21:14:57
Dragele mele, maine - prima zi la noul job >-) . Iar adaptare, iar lume noua, iar programe noi, offf...
Dar...viata merge inainte si mai sunt doar 5 luni si aproape 3 sapt pana la nunta! ;-)

cicika
06.04.2008, 21:50:18
cateva poze cu rochita mea................>:D< >:D<
eu sunt incantata de ea........
cand am facut pozele corsetul nu era strans ....;-)

Pisu
06.04.2008, 22:47:02
buna.am si eu o mica problema.rochita mi-am gasit-o dar inca nu mi-am luat-o....mai astept sa vad ce modele mai apar.....dar de pantofi chiar nu stiu ce sa ma fac...voi cum o sa procedati?o singura pereche toata petrecerea...sau unii pentru stare civila si biserica si altii de restaurant..de felul meu sunt o fire care se distreaza danseaza, deci mi-ar tb ceva destul de comod....spuneti-mi si mie pe unde as putea gasi niste pantofiori draguti?m-am uitat pe la magazine prin lipscani dar sincer nu am gasit nimic....
Pai ai putea incerca: Cocor, Unirea, Victoriei, Vicina de pe Calea Victoriei, Mall-urile... si cam atit imi vine in cap.... Citeste la topicul cu pantofi de mireasa, ca gasesti o gramada de sfaturi acolo....

Pisu
06.04.2008, 22:50:31
Dragele mele, maine - prima zi la noul job >-) . Iar adaptare, iar lume noua, iar programe noi, offf...
Dar...viata merge inainte si mai sunt doar 5 luni si aproape 3 sapt pana la nunta! ;-)
Mult succes si incredere iti doresc si ai sa vezi ca incet incet o sa iasa bine si o sa fi "de-a casei" ;-)

anlya_426
07.04.2008, 09:20:58

felicitari....sa o porti cu multa placere............

anlya_426
07.04.2008, 09:21:36

sunt sigura ca ai sa te acomodezi foarte repede..........

MachuPicchu
07.04.2008, 09:48:42
mi-am cumparat gentutza, bijuterii (perle) si pantofi, toate pentru religioasa ... iar mandrul 2 costume (civila si religioasa) ... am avut un week-end productiv <:-P ;;) :* \:D/

MachuPicchu
07.04.2008, 09:52:32
... dar de pantofi chiar nu stiu ce sa ma fac...voi cum o sa procedati?o singura pereche toata petrecerea...sau unii pentru stare civila si biserica si altii de restaurant ...
eu ziceam ca-mi iau o pereche pt civila, una pt. religioasa si ceva de schimb pt restaurant, dar n-a mai fost nevoie ... am gasit o pereche de pantofi simpatici foc fara toc si foarte comozi, asa ca o sa-mi mai iau doar o pereche pt civila:)>-

anlya_426
07.04.2008, 11:16:19
mi-am cumparat gentutza, bijuterii (perle) si pantofi, toate pentru religioasa ... iar mandrul 2 costume (civila si religioasa) ... am avut un week-end productiv <:-P ;;) :* \:D/

felicitari, sunt sigura ca sunt foarte frumoase ....but, some pictures please[-o<[-o<[-o<[-o<......

MachuPicchu
07.04.2008, 12:41:54
felicitari, sunt sigura ca sunt foarte frumoase ....but, some pictures please[-o<[-o<[-o<[-o<......
O sa incerc sa pun niste poze promit :D ... toate astea le tin la sora mea ... am o Zuza (pisica) tare nebuna si nu vreau sa mi le strice :D

Pisu
07.04.2008, 15:22:47
Felicitari pt productivitate!!!!! ;)) Sa le purtati fericiti!!!!!!=D> <:-P

Rocsaine
07.04.2008, 15:59:57
Anlya, avem nunta in aceeasi zi :) Cum stai cu pregatirile?
Eu nu reusesc sa scap de stresul gasirii unei rochite #-oCa de restul,...nici gand sa ma ocup!

Rocsaine
07.04.2008, 16:01:25

Uauuuu, chiar ca productiv! Voi chiar vreti sa aveti un ten senin, luminos si fara urme de stres in ziua voastra de le faceti pe toate din timp, nu? ;-);;)

Pisu
07.04.2008, 17:58:32
Am terminat si eu invitatiile... APROAPE!!!! Mai trebuie sa developez pozele care sa le lipesc pe spate si gata!!! <:-P <:-P <:-P

cicika
07.04.2008, 19:04:06
felicitari....sa o porti cu multa placere............
multumesc frumos..........

OnutzaD
07.04.2008, 22:58:44
Bafta multa la noul job...vezi partea pozitiva: vei cunoaste oameni noi..experiente noi...:-B

OnutzaD
07.04.2008, 23:01:20

Foarte dragutza...sa o porti fericita. Va invidiez pe toate cele care v-ati gasit rochita..eu nimi gasesc nimic pe gustul meu:-SS:((:((:((:((

OnutzaD
07.04.2008, 23:03:02

Ce harnicutze sunteti:-SS. Sa le porti sanatoasa, fericita si iubita. Sa iti aduca multa stralucire in ziua nuntii tale.:*

OnutzaD
07.04.2008, 23:09:54
Am terminat si eu invitatiile... APROAPE!!!! Mai trebuie sa developez pozele care sa le lipesc pe spate si gata!!! <:-P <:-P <:-P

Stii...dragutza mea, eu , ma uit periodic la pozele puse de tine pentru inspiratie. Sunt fascinatya de accesoriile tale, de setul guest book, de cufar, dar mai ales de cosuletul de cocarde. Nu crezi ca ai putea face o afacere din asa ceva( ma refer la events planning).:*:*:*:*

usturoidaniela
08.04.2008, 01:03:31
si eu ma marit anu asta! in septembrie pe 13 am cununia religioasa si in august pe 16 am cununia civila !!! abia astept...
cum stati cu pregatirile? mai avem timp,nu?
va pup
casa de piatra la toata lumea si sa fiti sanatoase si sa faceti copii sanatosi !!!

Pisu
08.04.2008, 01:38:52
Stii...dragutza mea, eu , ma uit periodic la pozele puse de tine pentru inspiratie. Sunt fascinatya de accesoriile tale, de setul guest book, de cufar, dar mai ales de cosuletul de cocarde. Nu crezi ca ai putea face o afacere din asa ceva( ma refer la events planning).:*:*:*:*
:"> Eu ma bucur mult ca iti plac!!! <:-P Sa stii ca nu imi este strain gindul, ba chiar "ma joc" din ce in ce mai des cu el, dar sa vedem ce voi face... momentan sa vad nunta noastra reusita si apoi ma gindesc si la planificarea altor nunti :-P ;)):* :* :*

Pisu
08.04.2008, 01:40:54
si eu ma marit anu asta! in septembrie pe 13 am cununia religioasa si in august pe 16 am cununia civila !!! abia astept...
va pup
casa de piatra la toata lumea si sa fiti sanatoase si sa faceti copii sanatosi !!!
HEEEIIII bine ai venit printre noi!!!!! Si eu tot pe 13 am ;-)

anlya_426
08.04.2008, 10:24:34
Anlya, avem nunta in aceeasi zi :) Cum stai cu pregatirile?
Eu nu reusesc sa scap de stresul gasirii unei rochite #-oCa de restul,...nici gand sa ma ocup!

am mai postat lista asta ceva pagini in urma, dar o mai postez inca o data pentru tine....:*:*:*

restaurant, dj, cameraman, fotograf, biserica, nasi, verighete
rochie mireasa,voal + pieptene de par, bijuterii mireasa,sandalutza mireasa, costum mire, camasa mire, brau+papillon+batista mire, pantofi mire
accesorii precum : invitatii, card/plic masa, cosulet mireasa, pernuta verighete, kit marturii, trandafirasi, pamblica marturii, artificii tort, tul pt gatit masini si alte lucruri care mai merg gatite, cupe sampanie pt miri+nasi+restul invitatilor, tunuri confetti.....
in plus am stabilit cine se va ocupa de aspectul meu(coafat, machiat, etc), unde vom face buchetele si vom gati lumanarile...cred ca cam asta e tot pana acum...am agenda acasa si nu stiu daca nu am omis vreo ceva....

anlya_426
08.04.2008, 10:25:35

bravo...de abia astept sa vad poze cu ele finalizate........

anlya_426
08.04.2008, 10:26:44
va pup

bine ai venit si spor la miresit........>:D<>:D<>:D<

oana99
08.04.2008, 11:43:20
:"> Eu ma bucur mult ca iti plac!!! <:-P Sa stii ca nu imi este strain gindul, ba chiar "ma joc" din ce in ce mai des cu el, dar sa vedem ce voi face... momentan sa vad nunta noastra reusita si apoi ma gindesc si la planificarea altor nunti :-P ;)):* :* :*

Pisu!!!Am vazut in pozele tale o pereche de pantofi de mireasa superbi cu bareta din funda.De unde ai luat poza?Mi-ar placea sa imi cumpar modelul acela!Te pup:*

monalissa
08.04.2008, 16:45:25
Sunt cam disperata...:-SS trebuie neaparat sa gasim firma de decoratiuni,ca nu avem inca:(( sper sa rezolvam saptamana asta!!![-o< cu decoratiunile si invitatiile trebuie sa rezolv rapid!!!

Pisu
08.04.2008, 16:54:25
Pisu!!!Am vazut in pozele tale o pereche de pantofi de mireasa superbi cu bareta din funda.De unde ai luat poza?Mi-ar placea sa imi cumpar modelul acela!Te pup:*
Pune poza, ca nu stiu la care te referi....si nu te pot ajuta >:D<

Rocsaine
08.04.2008, 21:05:17
am mai postat lista asta ceva pagini in urma, dar o mai postez inca o data pentru tine....:*:*:*
restaurant, dj, cameraman, fotograf, biserica, nasi, verighete
rochie mireasa,voal + pieptene de par, bijuterii mireasa,sandalutza mireasa, costum mire, camasa mire, brau+papillon+batista mire, pantofi mire
accesorii precum : invitatii, card/plic masa, cosulet mireasa, pernuta verighete, kit marturii, trandafirasi, pamblica marturii, artificii tort, tul pt gatit masini si alte lucruri care mai merg gatite, cupe sampanie pt miri+nasi+restul invitatilor, tunuri confetti.....
in plus am stabilit cine se va ocupa de aspectul meu(coafat, machiat, etc), unde vom face buchetele si vom gati lumanarile...cred ca cam asta e tot pana acum...am agenda acasa si nu stiu daca nu am omis vreo ceva....

Scuzeee ca te-am pus la treaba cu scrisul :(( N-am vrut sa te obosesc, dar abia acum am observat ca avem nunta in aceeasi zi si, de entuziasmata ce eram, am postat repede intrebarea fara sa ma mai gandesc la altceva :))

Tu ai facut deja toate astea???? :O:O:O, oh my goodness! Pai io n-am facut nici macar 1/4 din tot ce ai realizat tu! :(:((:((:(( In afar' de resto si bisericutza....#-o
Si mai zici ca ai si agenda in care iti notezi tu??? :O
Pai io mi-am luat de acasa de la Bucuresti tot felul de agende, caietele speciale, coli colorate, doar-doar oi tine cine stie de jurnal, cine stie ce evidenta. Cand colooooo, am o leneeeee =))

Rocsaine
08.04.2008, 21:07:21
Stii ce, Anlya?
Ar trebui sa deschidem un sub-topic numai cu fetele care au nunta in aceeasi zi ;)) Ce-ar mai fi? \:D/;;)<:-P<:-P<:-P

OnutzaD
08.04.2008, 21:20:09

Daca te referi la acestia, sunt de la Mihai Albu si costa cam 600-700 ron (parca atat am vazut eu in reviste).>:D<

OnutzaD
08.04.2008, 21:22:15

Ca mai astepti sa vezi cum va iesi nunta, iti spun eu SUPER , asa ca, parerea mea, ar trebuie sa te gandesti serios la un business.:*<:-P

OnutzaD
08.04.2008, 21:24:41
Sa va spun fetelor, azi am vorbit si eu cu un fotograf. Vom merge maine sau poimaine la studioul lor sa vedem diferite lucrari si sa discutam.
Sa-mi tineti pumnii. Va pup pe toate.:*

nirona
08.04.2008, 21:38:32
Sa va spun fetelor, azi am vorbit si eu cu un fotograf. Vom merge maine sau poimaine la studioul lor sa vedem diferite lucrari si sa discutam.
Doamne-ajuta...nu-i lucru mic sa gaseti un fotograf bun...:(

Rocsaine
08.04.2008, 21:41:03
Sa ni-l recomanzi si noua, daca e bun :">;;)

Bafta multa!

OnutzaD
08.04.2008, 21:46:54
Doamne-ajuta...nu-i lucru mic sa gaseti un fotograf bun...:(

Multumesc din suflet^:)^>:D<

Pisu
08.04.2008, 22:32:49
Ca mai astepti sa vezi cum va iesi nunta, iti spun eu SUPER , asa ca, parerea mea, ar trebuie sa te gandesti serios la un business.:*<:-P
>:D<>:D<>:D<>:D<>:D<>:D<>:D< MULTUMESC DIN SUFLET!!!!! :*:*:*

BAFTA MULTA CU FOTOGRAFUL!!!!!!!! [-o<

georgi_a
09.04.2008, 08:49:57
va pup

bine ai venit miresicooo..si eu tot pe 13..eu am mai avansat putin, adik: mai am de imbracat mirele#-o , de cumparat pantofi, tort, bauturi, verighete, buchete...si mai avem timp...

genoveva_1984
09.04.2008, 08:50:19
Am semnat si eu in sfarsit contractul pentru foto si video si de data asta chiar e pe bune. Acum sunt linistita. Incep sa ma ocup si eu de invitatii.>:D< >:D<

anlya_426
09.04.2008, 08:54:46
Stii ce, Anlya?
Ar trebui sa deschidem un sub-topic numai cu fetele care au nunta in aceeasi zi ;)) Ce-ar mai fi? \:D/;;)<:-P<:-P<:-P

a mai existat o astfel de propunere.....care a fost abandonta, deoarece s-ar crea mut prea multe subiecte, dac fiecare ar proveda asa, si ar deveni o munca infernala pentru moderatori sa aiba grija de acest site...asa ca ramanem unite toate fetele...in plus ca noi ne si stim, virtual vorbind, intre noi, iar eu nu as putea sa ma despart de fetel;e de aici, care i-mi sunt foarte dragi..cred ca avem mai multe e invatat daca ramanem inpreuna......

cat despre organizare..eu am o singura agenda, pe care notez absolut tot, pentru a nu rataci nici o informatie, dar si ca un ghid, un fel de organi9zare a nuntii pas cu pas pentru prietene de-ale mele....in plus ca in agenda mea exista o sectiune care este ca un mic jurnal, in care am trecut evenimentele mai importante inca din momentul am hotarat sa ne casatorim (cererea in casatorie, data inchirierii restaurantului, etc)

anlya_426
09.04.2008, 08:55:32
Am semnat si eu in sfarsit contractul pentru foto si video si de data asta chiar e pe bune. Acum sunt linistita. Incep sa ma ocup si eu de invitatii.>:D< >:D<

bravo....spor la pregatiri in continuare......:*:*:*

Rocsaine
09.04.2008, 10:53:09
a mai existat o astfel de propunere.....care a fost abandonta, deoarece s-ar crea mut prea multe subiecte, dac fiecare ar proveda asa, si ar deveni o munca infernala pentru moderatori sa aiba grija de acest site...asa ca ramanem unite toate fetele...in plus ca noi ne si stim, virtual vorbind, intre noi, iar eu nu as putea sa ma despart de fetel;e de aici, care i-mi sunt foarte dragi..cred ca avem mai multe e invatat daca ramanem inpreuna......

cat despre organizare..eu am o singura agenda, pe care notez absolut tot, pentru a nu rataci nici o informatie, dar si ca un ghid, un fel de organi9zare a nuntii pas cu pas pentru prietene de-ale mele....in plus ca in agenda mea exista o sectiune care este ca un mic jurnal, in care am trecut evenimentele mai importante inca din momentul am hotarat sa ne casatorim (cererea in casatorie, data inchirierii restaurantului, etc)

Eee, glumeam cu deschisul unui alt subtopic, dar oricum, cred ca ma ambitionez intr-o zi si voi cauta toate miresicile care au nunta in aceeasi zi cu noi :>

Cat despre agenda...sa stii ca asa ma gandeam si eu, sa tin un jurnal cu toate evenimentele si cu toti pasii pe care i-am parcurs. Oricum, am strans multe poze si multe informatii pe care le voi clasa frumusel undeva si daca cineva apropiat va fi avand nevoie vreodata, macar sa ii poata servi de inspiratie. Trebuie insa, sa fiu mai organizata; pana acum am fost ca un haciog care a adunat si a adunat; mai trebuie sa le mai si pun in ordine, ca altfel nu se poate :-"

Sa stii ca ma gandeam la chestia asta cu jurnalul...Ma si vad peste ani si ani, vbind cu copiii mei, aratandu-le poze, povestindu-le....hmmmm :">;));))

Pisu
09.04.2008, 12:06:59
<:-P <:-P <:-P <:-P <:-P BRAAAVOOOO!!!! Ma bucur nespus de mult ca ai scapat si de nelinistea asta!!!! Felicitari si spor la facut invitatii.... daca le faci tu.... Chiar, le faci sau le comanzi?

Eu vroiam sa developez citeva poze azi pt invitatiile pe care trebuie sa le impart aici in Suedia dar nu mai plec in oras pt ca ninge de rupe si nu-mi place vremea asta citusi de putin.... :( si m-am mai trezit si cu capul greu de nu-mi vine sa fac nimic :-s

anlya_426
09.04.2008, 12:08:41
<:-P <:-P <:-P <:-P <:-P BRAAAVOOOO!!!! Ma bucur nespus de mult ca ai scapat si de nelinistea asta!!!! Felicitari si spor la facut invitatii.... daca le faci tu.... Chiar, le faci sau le comanzi?

Eu vroiam sa developez citeva poze azi pt invitatiile pe care trebuie sa le impart aici in Suedia dar nu mai plec in oras pt ca ninge de rupe si nu-mi place vremea asta citusi de putin.... :( si m-am mai trezit si cu capul greu de nu-mi vine sa fac nimic :-s

:grouphug::grouphug::grouphug:.....pentru capul tau cel greu.....:*:*:*

Pisu
09.04.2008, 12:15:44
:grouphug::grouphug::grouphug:.....pentru capul tau cel greu.....:*:*:*
Esti o scumpa!!!!! :*:*:*:* deja incepe sa se usureze scafirlica ;)) >:D< :*

abyava
09.04.2008, 13:06:08
salut ! si eu sunt tot miresica de sept 2008:"> mai este ff putin ! nunta e pe 06.sept.2008 si ma bucur sa vad ca suntem multe( si sper sa ne mai adunam) miresici de septembrie:A va pup pe toate! mai vb

anlya_426
09.04.2008, 13:30:50
salut ! si eu sunt tot miresica de sept 2008:"> mai este ff putin ! nunta e pe 06.sept.2008 si ma bucur sa vad ca suntem multe( si sper sa ne mai adunam) miresici de septembrie:A va pup pe toate! mai vb

bine ai venit printre noi.....in ce stadiu te afli cu pregatarile?

Rocsaine
09.04.2008, 13:53:29

Da, ne vom mai aduna cu siguranta.
Te mai asteptam, sa ne dezvalui din dedesubturile pregatirilor tale :> O idee nu strica in plus niciodata ;;)

ghidushel
09.04.2008, 16:22:57
Da, ne vom mai aduna cu siguranta.
Te mai asteptam, sa ne dezvalui din dedesubturile pregatirilor tale :> O idee nu strica in plus niciodata ;;)

Uite ca ma "adun" si eu cu voi. Eu am nunta pe 13 sept, cu pregatirile nu stau foarte bine, dar nici foarte rau. Mai am timp. Mi-am luat rochitza, pantofiorii, am restaurant, biserica, cameraman si fotograf. Acum ne gandim la decoratiuni, noi vrem pe culoarea alb cu verde.
Va pup si spor la miresit! :">

Yonika
09.04.2008, 18:10:05
va pup
Bine ai venit printre noi! Si mai ales printre miresicile de 13!<:-P
O parte din noi si-a cam achizionat aproape cam tot ce au nevoie. Suntem niste viitoare miresici f harnicute! Eu de exemplu mai am doar ce tine de imbracamintea mea si a mirelui, cat si accesorii.
Bafta la miresit!

Yonika
09.04.2008, 18:16:17
Fetelor, eu pe langa pregatirile pt nunta am mai inceput si pregatiri pt bebe! Am fost ieri la doctorita mea si am stabilit ce analize sa fac, sa vad cu cat timp inainte sa opresc anticonceptionalele, pt ca dupa nunta sa iasa un bebe sanatos si frumos!<:-P

Pisu
09.04.2008, 20:07:28
Fetelor, eu pe langa pregatirile pt nunta am mai inceput si pregatiri pt bebe! Am fost ieri la doctorita mea si am stabilit ce analize sa fac, sa vad cu cat timp inainte sa opresc anticonceptionalele, pt ca dupa nunta sa iasa un bebe sanatos si frumos!<:-P
Mult succes si sanatate la amindoi, in cazul asta!!!!

Mie ieri la un control ginecologic de rutina, mi-a descoperit un chist ovarian de vreo 5,7 cm :(( M-a cam speriat ca mi-a zis ca singura alternativa e operatia, dar eu o sa incerc medicina naturista mai intii...

Rocsaine
09.04.2008, 22:09:34

Mie ieri la un control ginecologic de rutina, mi-a descoperit un chist ovarian de vreo 5,7 cm :(( M-a cam speriat ca mi-a zis ca singura alternativa e operatia, dar eu o sa incerc medicina naturista mai intii...

Ghidushel, bine ai venit printre noi si speram sa-ti foloseasca "palavrageala" noastra in pregatirile pe care le intreprinzi. ;))

Yonika, tin sa-ti spun ca te admir, pe tine si pe celelalte miresici, pt harnicia voastra. Pe langa voi ma simt ca un adevarat bondar :-s Dar nu o veni si vremea mea cand ma voi lauda ca le-am facut pe toate si va voi fi ajuns din urma? :-p Sanatate multa si analize "cat mai" pozitive ;-)

Pisu, ce sa-ti spun? Ai grija de tine si nu lasa pe maine ce poti face azi. Bine ca ai descoperit la timp si asta in timpul unui control de rutina. Sa-ti dea Dumnezeu sanatate si putere sa le faci pe toate >:D<

Pisu
09.04.2008, 22:28:49
Pisu, ce sa-ti spun? Ai grija de tine si nu lasa pe maine ce poti face azi. Bine ca ai descoperit la timp si asta in timpul unui control de rutina. Sa-ti dea Dumnezeu sanatate si putere sa le faci pe toate >:D<
Multumesc mult!!!! La fel si tie!!!!!! >:D<>:D<>:D<

MachuPicchu
09.04.2008, 22:33:51

si eu m-am dus azi la un control ginecologic ... mie in august mi-au gasit ambele ovare polichistice si mi-au dat tratament (anticonceptionale), si dupa 7 luni de tratament totul pare la locul lui, la forma care tb s-o aibe ... in schimb treaba s-ar putea sa se strice iar cand o sa le las ... vedem atunci .... asa ca fruntea sus ca nu e dracu' asa negru :*

Rocsaine
09.04.2008, 22:37:49
si eu m-am dus azi la un control ginecologic ... mie in august mi-au gasit ambele ovare polichistice si mi-au dat tratament (anticonceptionale), si dupa 7 luni de tratament totul pare la locul lui, la forma care tb s-o aibe ... in schimb treaba s-ar putea sa se strice iar cand o sa le las ... vedem atunci .... asa ca fruntea sus ca nu e dracu' asa negru :*
Asa e! Important este sa nu ne pierdem speranta! Si sa ne trezim in fiecare zi cu zambetul pe buze ;-)

Pisu
09.04.2008, 22:48:48
Mai, eu refuz sa mai iau vreodata in viata anticonceptionale!!! Mai bine operatie decit anticonc. Am dat cautare pe google si am gasit un tratament naturist, folosit de mai multe persoane, care pare sa dea rezultate, asa ca am de gind sa incerc si sa evit si anticonceptionalele si operatia :D

marmi
10.04.2008, 04:27:17
Si eu am nunta pe 13 Septembrie....:D ,ma bucur ca nu sunt singura care nu e superstitioasa in ceea ce priveste data de 13 :-s .Wow,voi ati luat deja si rochita de mireasa?Ma bucur pt voi..eu am o teama sa o iau asa repede ca poate iau in greutate sau dau jos :O ,si daca nu mai imi e buna rochita?????????Ce fac?:-? :hm:

genoveva_1984
10.04.2008, 08:00:29

Multumesc frumos. M-am gandit la un moment dat sa le fac eu, dar nu sunt prea inspirata. Desi nici ce am vazut in comert nu prea mi-au placut. O sa mai caut, iar daca nu gasesc o sa rog pe cineva sa ma ajute sa le confectionez eu.
:* :*

genoveva_1984
10.04.2008, 08:01:16
bravo....spor la pregatiri in continuare......:*:*:*

Multumesc.:* :* :*

genoveva_1984
10.04.2008, 08:10:50

Imi pare rau sa aud asta, dar nu trebuie sa te sperie pentru ca este o problema care se rezolva. Am si eu o prietena foarte buna careia i-au descoperit acum vreo doi ani si chisturi ovariene si noduli la san. Nici ea nu a vrut sa se opereze, asa ca a apelat la anumite tratamente. Unele nu i-au facut bine si a avut anumite reactii alergice, asa ca e bine sa ai foarte mare grija la tratamentele pe care le iei. Totusi ea, acum dupa aproape 2 ani, este bine, iar chisturile au scazut in dimensiune. La fiecare control sunt mai mici si modificarea se produce de la sine pentru ca ea nu mai face tratament. Sper sa fie totul bine pentru tine si sa fii sanatoasa.:* :*

MachuPicchu
10.04.2008, 09:22:03
Mai, eu refuz sa mai iau vreodata in viata anticonceptionale!!! Mai bine operatie decit anticonc. Am dat cautare pe google si am gasit un tratament naturist, folosit de mai multe persoane, care pare sa dea rezultate, asa ca am de gind sa incerc si sa evit si anticonceptionalele si operatia :D
ma rog sa fie totul bine sa sa dispara fara operatie sau AC [-o< ... mie AC mi-au facut bine, am vazut ca multa lume fuge de ele >:D<

anlya_426
10.04.2008, 09:41:50

multa sanatate si mult optimism iti doresc....sunt sigura ca orice tratment fara a fi insotit de o gandire pozitiva nu are rezultatul scontat......si din cate mi-am dat seama esti o persoana foarte pozitiva asa ca sunt sigura ca totul va fi bine...:*:*:*

Yonika
10.04.2008, 10:04:01

Merci pentru urari Raluca!:*
Da, sa incerci tot ce se poate face inainte de operatie! Dar cel mai important pana la urma e sa te faci bine!

Yonika
10.04.2008, 10:06:19
Ghidushel, bine ai venit printre noi si speram sa-ti foloseasca "palavrageala" noastra in pregatirile pe care le intreprinzi. ;))

Yonika, tin sa-ti spun ca te admir, pe tine si pe celelalte miresici, pt harnicia voastra. Pe langa voi ma simt ca un adevarat bondar :-s Dar nu o veni si vremea mea cand ma voi lauda ca le-am facut pe toate si va voi fi ajuns din urma? :-p Sanatate multa si analize "cat mai" pozitive ;-)

Multumim Rocsaine! Va veni si vremea ta, sa fii gata cu aproximativ toate!

Yonika
10.04.2008, 10:08:47
Si eu am nunta pe 13 Septembrie....:D ,ma bucur ca nu sunt singura care nu e superstitioasa in ceea ce priveste data de 13 :-s .Wow,voi ati luat deja si rochita de mireasa?Ma bucur pt voi..eu am o teama sa o iau asa repede ca poate iau in greutate sau dau jos :O ,si daca nu mai imi e buna rochita?????????Ce fac?:-? :hm:
Bine ai venit printre noi Marmi! Dar rochita daca o faci, nu va avea la spate snur, sa o strangi sau sa o lasi mai larga? Si apoi, asa mult crezi ca vei lua in greutate?

anlya_426
10.04.2008, 10:30:53
Merci pentru urari Raluca!:*
Da, sa incerci tot ce se poate face inainte de operatie! Dar cel mai important pana la urma e sa te faci bine!

felicitari pentru "noile planuri"..sa fie intr-un ceas bun si sa iasa totul asa cum va doriti........>:D<>:D<>:D<

Isis
10.04.2008, 10:54:14
Pisu, multa sanatate. vei vedea ca vei rezolva problema de sanatate.
eu sunt tare suparata azi am aflat ca am ramas fara biserica, ma sunat preotul sa-mi spuna ca a fost chemat de episcopie si obligat sa renunte la cununiile programate pe 13, ca e ajun de praznic si nu se fac nunti. nu-mi vine sa cred. sunt sisperata. mi-a spus ca ar fi o sansa sa merg sa obtin dispensa, dar acest lucru e ca si imposibil. deaorece episcopul a interzis lucru asta. voi incerca totusi luni, dar nu am sperante, pt. ca prietena mea care se confeseaza la adjunctul episcopului mi-a spus ca acesta nu da astfel de dispense, stie de la el.
nu stiu ce sa fac nu-mi vine sa cred asta se intampla doar la galati, lucrul asta mi la-a spus si parintele, care de alfel e foarte intelegator.
chiar sunt foarte disperata.

Isis
10.04.2008, 10:56:21
tin sa precizez ca achitasem taxa de 2 mil din februarie.
chiar sunt disperata. nu vreau sa par penibila, dar ma simt cumplit.

anlya_426
10.04.2008, 11:07:06
tin sa precizez ca achitasem taxa de 2 mil din februarie.
chiar sunt disperata. nu vreau sa par penibila, dar ma simt cumplit.

singurul meu sfat este sa mai mergi inca o data la toate bisericile din galati, si daca nu sa incerci si in imprejurimile galatiului......>:D<>:D<>:D<

Yonika
10.04.2008, 11:57:37
felicitari pentru "noile planuri"..sa fie intr-un ceas bun si sa iasa totul asa cum va doriti........>:D<>:D<>:D<
Merci Anlya>:D< ! sa dea Dumnezeu sa fie asa cum ne dorim si sa iasa si cand ne dorim![-o<

Pisu
10.04.2008, 12:12:19
Multumesc din suflet pt incurajari fetelor!!!!! Sinteti toate niste dulci!!!! >:D<:*

Isis cauta si in afar Galatiului biserica, dar incearca si cu dispensa...explica, ca ai toate rezervarile facute si ca vorbisei si cu preotul care initial a zis ca va cununa si ca acum e prea tirziu sa dati inapoi.... eventual, desi nu-i frumos, zi si tu... eu stiu... ca plecati din tara si nu puteti schimba data, sau ceva de genul... Succes mult si nu te da batuta!!!! In planificarea acestei nunti am invatat ca daca iti doresti ceva cu adevarat, desi poate parea imposibil, daca nu te dai batut si nu-ti pierzi speranta, se va rezolva ;-) Asculta tu la mine si nu te lasa si nici nu-ti pierde speranta!!! Succes si tine-ne la curent! >:D<

alcrys
10.04.2008, 15:48:22
Buna fetelor, si eu sunt miresica in septembrie, mai exact in 13, am vazut ca nu sunt singura si ma bucur. Nelamurirea mea este :cam cu cat timp inainte sa dau invitatiile:-?,pt ca am mai vazut pe forum miresici care au nunta in septembrie si ziceau ca incep sa imparta invitatiile de acum din aprilie, nu e cam devreme??/:)In rest, sper sa ma descurc cu toate si sa iasa bine,nu am emotii deloc cu toate ca mai am mullte de facut:-SS
Va pup, si spor la treaba>:D<

iepuras
10.04.2008, 16:26:46
Buna,miresicilor!
am mai rezolvat si eu ceva: am gasit o agentie super.mi-au placut f mult, si cu ei o sa fac toata nunta : am incheiat deja contractul pt foto+video+dj =2600 lei (din care am dat avans 560 lei iar restul platesc cand ridic dvd-urile si pozele ceea ce mi se pare f ok), am ales si modelul si textul invitatiei, am vb si depre decorarea bisericii si aranjamentele florale pt restaurant, marturii, buchete si lumanari . cam asta ar fi ....nu cred ca am omis nimik.<:-P
prb este ca incep sa disper dupa rochie...nu gasesc nimik prin magazine care sa-mi placa:-s

iepuras
10.04.2008, 16:32:23
Buna fetelor, si eu sunt miresica in septembrie, mai exact in 13, am vazut ca nu sunt singura si ma bucur. Nelamurirea mea este :cam cu cat timp inainte sa dau invitatiile:-?,pt ca am mai vazut pe forum miresici care au nunta in septembrie si ziceau ca incep sa imparta invitatiile de acum din aprilie, nu e cam devreme??/:)In rest, sper sa ma descurc cu toate si sa iasa bine,nu am emotii deloc cu toate ca mai am mullte de facut:-SS

eu am vorbit deja pt invitatii si probabil ca vor da comanda dupa Paste cei de la agentie si dureaza undeva la 10-12 zile pana vin asa ca am hotarat ca in iunie sa impart toate invitatiile. mie mi pare destul de bine cu 3 luni inainte.parerea meao:-)
chiar am auzit zilele acestea la o cunostinta ca invitatia se da cu o luna inainte, dar mie mi se pare ca e destul de tarziu#-o

Yonika
10.04.2008, 16:34:30
Bine ai venit printre noi Alcrys!>:D< Spor la miresit!

Pisu
10.04.2008, 21:05:22
Sa ma laud si eu cu invitatiile mele :D In poza unde apar cel 2 invitatii, una cu fata si una cu dosul, sa stiti ca cea cu poza era gresita si de aceea nu i-am lipit fluturasul care trebuia sa apara in dreapta fotografiei... Dar de principiu asa arata fata-verso :D Aaaa... si cartonul e sidefat, putin sclipicios, dar in poze nu se vede....

genoveva_1984
10.04.2008, 21:14:49
Sa ma laud si eu cu invitatiile mele :D In poza unde apar cel 2 invitatii, una cu fata si una cu dosul, sa stiti ca cea cu poza era gresita si de aceea nu i-am lipit fluturasul care trebuia sa apara in dreapta fotografiei... Dar de principiu asa arata fata-verso :D Aaaa... si cartonul e sidefat, putin sclipicios, dar in poze nu se vede....

Imi plac la nebunie, au iesit foarte, foarte bine. Si textul pe care l-ati folosit imi place mult, cred o sa ma inspir si eu un pic :-p:-p ... daca nu e cu suparare.

Pisu
10.04.2008, 21:17:15
Imi plac la nebunie, au iesit foarte, foarte bine. Si textul pe care l-ati folosit imi place mult, cred o sa ma inspir si eu un pic :-p:-p ... daca nu e cu suparare.
Nuuu... cum sa fie cu suparare? :D Poezioara am luat-o si eu de pe net, nu imi apartine... dar mi-a placut ENOOORM de mult!!!! Ma bucur ca-ti plac!!! :D<:-P

genoveva_1984
10.04.2008, 21:24:10
Nuuu... cum sa fie cu suparare? :D Poezioara am luat-o si eu de pe net, nu imi apartine... dar mi-a placut ENOOORM de mult!!!! Ma bucur ca-ti plac!!! :D<:-P

Acum sunt si eu la capitolul "invitatii", dar inca nu am vazut nimic in comert care sa-mi placa. din pacate, eu nu am imaginatia si talentul tau, iar cand am incercat si eu confectionarea unei invitatii, a iesit o chestie de tot rasul... Iar textul si poezioara folosita de tine, imi plac foarte mult...Si chiar vreau sa ma inspir un pic de la tine, sa iau un pic din inspiratia ta.

cicika
10.04.2008, 21:25:17
foarte frumoase....felicitari!!!!!=D> =D> =D>

Pisu
11.04.2008, 02:05:17
Acum sunt si eu la capitolul "invitatii", dar inca nu am vazut nimic in comert care sa-mi placa. din pacate, eu nu am imaginatia si talentul tau, iar cand am incercat si eu confectionarea unei invitatii, a iesit o chestie de tot rasul... Iar textul si poezioara folosita de tine, imi plac foarte mult...Si chiar vreau sa ma inspir un pic de la tine, sa iau un pic din inspiratia ta.
Inspira-te linistita!!!! Ma bucur daca ti-am putut fi de ajutor >:D<

Iata ca revin si eu cu o alta poza pt ca in cele postate anterior invitatia cu poza era gresita, compromisa... adica am lipit poza din gresala cu susu-n jos :-s Dar va mai pun o poza cu varianta "fatza-verso" corecta :D

anlya_426
11.04.2008, 10:53:13

:love::love::love::love::love::love::love::love::l ove::love:...e tot ceea ce pot "spune"......

Yonika
11.04.2008, 11:12:20
Foarte frumoase invitatiile! Felicitari!
Dar am si eu o intrebare: cum ai taiat modelul de pe fata invitatiei?

Pisu
11.04.2008, 14:22:19
:love::love::love::love::love:...e tot ceea ce pot "spune"......
>:D<>:D<>:D<:*:*:* Multumesc mult Anlya!!!!

Pisu
11.04.2008, 14:24:08
Foarte frumoase invitatiile! Felicitari!
Dar am si eu o intrebare: cum ai taiat modelul de pe fata invitatiei?
MULTUMESC!!! >:D< Pai cartonul a fost cumparat cu acel dreptunghi decupat, iar eu i-am capsat marginile cu un perforator cu model....:)

Yonika
11.04.2008, 14:41:00
MULTUMESC!!! >:D< Pai cartonul a fost cumparat cu acel dreptunghi decupat, iar eu i-am capsat marginile cu un perforator cu model....:)
Ce fain, la noi nu cred sa gasesti asa ceva. Ori nu am vazut eu , ori nu se gasese asa ceva. Daca as fi gasit mi le-as fi facut si eu singura.
Oricum, sunt f faine! Felicitari inca o data!;;)

iony
11.04.2008, 15:45:27
buna! n-am mai intrat de mult pe miresici. intai vreau sa le felicit pe cele care au mai scapat de cate o grija , apoi sa le urez bun venit noilor miresici.
pisu: multa sanatate si pt invitatii............=D> =D> =D> =D> =D>
pupici si spor in cont la pregatiri:* :*

marmi
11.04.2008, 15:53:34
Iti multumesc din suflet pt raspuns :* ,pai tocmai asta e chestia,ca nu stiu ce fel de rochita vreau,nici macar nu am fost in magazin sa ma uit asa informativ la ele,o sa o cumpar nu o fac,dar ideea ta cu snur la spate e superrrrrrrrrrrr buna,in caz ca mai pun vreao 2-3 kg in plus pana la nunta.Sincer,mi-as lua de acuma rochita sa mai scap de o grija,dar ma tem sa nu fie prea devreme.Vreo parare?\:D/

MachuPicchu
11.04.2008, 16:55:09
Superbe invitatiile ... sa le "impartiti" bucurosi >:D< :x

Pisu
11.04.2008, 17:33:19
buna! n-am mai intrat de mult pe miresici. intai vreau sa le felicit pe cele care au mai scapat de cate o grija , apoi sa le urez bun venit noilor miresici.
pisu: multa sanatate si pt invitatii............=D> =D> =D> =D> =D>
pupici si spor in cont la pregatiri:* :*
Multumesc mult pt urari, aprecieri si gindurile bune!!! >:D:*

Superbe invitatiile ... sa le "impartiti" bucurosi >:D< :x
Multumim din suflet!!!!! >:D<

Pisu
11.04.2008, 17:35:09
Iti multumesc din suflet pt raspuns :* ,pai tocmai asta e chestia,ca nu stiu ce fel de rochita vreau,nici macar nu am fost in magazin sa ma uit asa informativ la ele,o sa o cumpar nu o fac,dar ideea ta cu snur la spate e superrrrrrrrrrrr buna,in caz ca mai pun vreao 2-3 kg in plus pana la nunta.Sincer,mi-as lua de acuma rochita sa mai scap de o grija,dar ma tem sa nu fie prea devreme.Vreo parare?\:D/
Eu mi-am comandat-o din septembrie si din decembrie o am acasa... Anly si-a luat-o si ea si de asemenea mai multe miresici de septembrie, asa ca nu vad de ce nu ai putea-o lua de pe acum. >:D<

georgi_a
11.04.2008, 18:26:50

buna,
eu am comandat-o la targ si este superba...crem, tafta de matase , grena..si super pret..cu snur invizibil la spate. asa ca eu te-as sfatui sa incepi sa cauti si sa o cumperi; scapi de o grija...nu te ingrasi asa repede, daca esti cat de cat activa;-) ..sunt ff frumoase cele de la sposa del amore si am vazut si la cristian phillipe, cateva modele..incearca whitelady..
succes

georgi_a
11.04.2008, 18:53:39

sa fiti sanatosi si fericiti...sunt asa bucuroasa..exact acesta este si planul nostru..eu deja am 2 luni de cand am sapat de pastile, doc mi-a spus ca durpa 3-4 luni pastilelenu mai au nici un efect...sunt curioasa..sa imi spui te rog ce iti spune doc despre analize..

mult succes>:D<

aditza_26
11.04.2008, 19:01:11
buna fetelor si eu sunt o miresica de septembrie si abia astept sa treaca acea zi, sa scap de emotii, ca am numai furnicute in stomac si cosmaruri cu rochii de mireasa care mai de care mai ciudate.

georgi_a
11.04.2008, 19:05:14

buna alcrys,

eu o sa impart invitatiile in august, sa ma asigur ca o sa vina toti...

spor la miresit>:D<

annutza84
11.04.2008, 21:59:49
FETELOR EU SUNT FERICITA!!!!!!!!! AM AJUNS LA IASI SI AM CUMPARAT SI ROCHIE !!!!!!!!! IMI FACEAM ATATEA PROBLEMEEEEEEE !!!!!!!!! si am gasit rochita perfecta!!!!!!! e partca turnata pe mine, nici n-a mai contat ca nu o pot face bleu cum o voiam , este bej deschis si nu imi mai incap in piele de fericire!!!!!!! am stat 5 ore in picioare cu rochia pe mine ca sa faca modificarile necesare dar a meritat si drumul obositor si statul in picioare
dupa Paste mai vin o data in Iasi sa o iau si sa achit restul de bani si cand ma voi vedea cu rochita acasa voi dormi linistita !!!!!!!!
PT FETELE CARE STAU IN IASI: AVETI UN ORAS SUPERB, M-AS MUTA SI ACUM ACOLO, ESTE DE-A DREPTUL ULUITOT !!!!!!

ASTEPT PARERI DESPRE ROCHIE (scuzati-mi fata dar dupa un drum obositor si dupa o noapte nedormita de emotie alta nu aveam la schimb) SI DESPRE MODELUL DE MARTURIE FACUT DE MINE SI DE SOCRELA (FACUT MANUAL)
:*:*:*:*:*:*

Isis
12.04.2008, 08:11:16
Pisu initațiile sunt minunate. Pt. fetele care să-au cumparat rochia sa le aduca multa fericire si sa se simta in ziua nuntii ca niste printese și eu mi-am luat rochia. Poza o gasiti in album e cea cu corset transparent numai ca mi-am luat si bolero din dantela.

monalissa
12.04.2008, 09:53:10
Am primit o oferta de la o firma de decoratiuni!va rog sa-mi spuneti cum vi se pare pretul:e vorba de un pachet care costa 320 de euro pt 80 de persoane(in care e inclus cam tot ce ne trebuie),dar...exista un maaaamre,maaaare "dar"!!!!IMI LIPSESC FETZELE DE MASA PT INVITATI DIN PACHETUL ASTA!!!!ceea ce mie nu-mi convine deloc![-X daca ar fi sa introduc in pachet si fetzele de masa(pt mesele invitatilor,ca despre ele e vorba...)m-ar ajunge la 400euro!!!!$-) $-) astept pareri?scump...?!ieftin...?!:-?

monalissa
12.04.2008, 10:15:45

Bine ai venit printre noi,Abyava!>:D< avem nunta in aceasi zi!;-)

gabriyella27
12.04.2008, 12:06:25

Iata ca revin si eu cu o alta poza pt ca in cele postate anterior invitatia cu poza era gresita, compromisa... adica am lipit poza din gresala cu susu-n jos :-s Dar va mai pun o poza cu varianta "fatza-verso" corecta :D

e ffffffffffffffffff frumoasa
dar amj si eu o curiositate: cum ai reusit sa faci modelul la invitatie( cel din exterior) si unde ai gasit carton de genul asta pt invitatii si pt fluturas?[-o<
vreau si eu sa le fac si nu gasesc deloc cartonul pe care il vreau:(

gabriyella27
12.04.2008, 12:11:34
e ffffffffffffffffff frumoasa
dar amj si eu o curiositate: cum ai reusit sa faci modelul la invitatie( cel din exterior) si unde ai gasit carton de genul asta pt invitatii si pt fluturas?[-o<
vreau si eu sa le fac si nu gasesc deloc cartonul pe care il vreau:(

scuze
rectific: modelul de la invitatie am aflat cum l-ai facut

mamuska
12.04.2008, 12:14:36
Am primit o oferta de la o firma de decoratiuni!va rog sa-mi spuneti cum vi se pare pretul:e vorba de un pachet care costa 320 de euro pt 80 de persoane(in care e inclus cam tot ce ne trebuie),dar...exista un maaaamre,maaaare "dar"!!!!IMI LIPSESC FETZELE DE MASA PT INVITATI DIN PACHETUL ASTA!!!!ceea ce mie nu-mi convine deloc![-X daca ar fi sa introduc in pachet si fetzele de masa(pt mesele invitatilor,ca despre ele e vorba...)m-ar ajunge la 400euro!!!!$-) $-) astept pareri?scump...?!ieftin...?!:-?
ne poti da mai multe detalii????ce ai inclus in acest pachet de 320 de euro???asa putem face o diferenta

aditza_26
12.04.2008, 12:22:08
FETELOR EU SUNT FERICITA!!!!!!!!! AM AJUNS LA IASI SI AM CUMPARAT SI ROCHIE !!!!!!!!! IMI FACEAM ATATEA PROBLEMEEEEEEE !!!!!!!!! si am gasit rochita perfecta!!!!!!! e partca turnata pe mine, nici n-a mai contat ca nu o pot face bleu cum o voiam , este bej deschis si nu imi mai incap in piele de fericire!!!!!!! am stat 5 ore in picioare cu rochia pe mine ca sa faca modificarile necesare dar a meritat si drumul obositor si statul in picioare
dupa Paste mai vin o data in Iasi sa o iau si sa achit restul de bani si cand ma voi vedea cu rochita acasa voi dormi linistita !!!!!!!!
PT FETELE CARE STAU IN IASI: AVETI UN ORAS SUPERB, M-AS MUTA SI ACUM ACOLO, ESTE DE-A DREPTUL ULUITOT !!!!!!

ASTEPT PARERI DESPRE ROCHIE (scuzati-mi fata dar dupa un drum obositor si dupa o noapte nedormita de emotie alta nu aveam la schimb) SI DESPRE MODELUL DE MARTURIE FACUT DE MINE SI DE SOCRELA (FACUT MANUAL)
superba rochita, felicitari>:D<

gabriyella27
12.04.2008, 12:25:40
pisu unde ai gasit perforatorul cu model?

gabriyella27
12.04.2008, 12:26:21

e ffffffffff frumoasa rochitza
sa o stapanesti sanatoasa

annutza84
12.04.2008, 12:37:37
VA MULTUMESC FETELOR, IN VOI AM BAZA ca viitorul meu sot nu e deloc impresionat, drept pt care de ieri doarme la mamica lui :-p

va pupicesc si mult spor in continuare la cumparaturi!

mamuska
12.04.2008, 12:42:16

foarte frumoasa rochita,sa iti aduca noroc si sa fi fericita!!!!!!!marturiile sunt si ele superbe!!!!sti ce imi place cel mai mult????ma uitam la tine si am observat ca si tu esti un pic plinuta (ca si cumnata mea care are nunta in iulie) si ai ales o rochita pe care unii nu o recomanda acestui tip de talie...ma bucur ca ai avut curaj si ca ti-ai gasit acest tip de rochita,care te si prinde!!!!felicitari!!!! sambata trecuta am fost si eu cu cumnata mea sa isi ia rochita si am pus-o sa probeze una tip printesa (asa cum am avut si eu) si ii era teama ca a vazut la tv ca miresele mici de statura si plinute nu pot purta asa ceva...pot sa spun ca am convins-o si a fost uimita sa vada ca ii statea perfect...in momentul in care a imbracat-o si i-a strans corsetul parca nu era ea...bineinteles ca a cumparat-o....nu a mai vazut-o nimeni in afara de mine,toti vor avea o surpriza pt ca ea le-a spus ca va avea o rochita acer sa ii sublinieze linia corpului... abia astept reactiile!!!!! asa ca fetele care isi doresc o asemena rochita,sa nu se teama de comentariile rautacioase ci mai intai sa probeze una...daca ele cred ca le sta bine si ca este cea care li se potriveste,sa nu se gandeasca la altii..daca dupa ce probeaza,cred ca acest model le dezavantajeaza atunci pot spune ca trebuie sa incerce alt model...

mamuska
12.04.2008, 12:43:20
VA MULTUMESC FETELOR, IN VOI AM BAZA ca viitorul meu sot nu e deloc impresionat, drept pt care de ieri doarme la mamica lui :-p

adica??????????? de ce nu e impresionat????? a vazut rochita????sau??????????

monalissa
12.04.2008, 12:46:04
ne poti da mai multe detalii????ce ai inclus in acest pachet de 320 de euro???asa putem face o diferenta
Alina,am scris ce contine pachetul de 320 de euro(e vorba defapt de 312 euro cu exactitate)la topicul "nunta in timisoara"la pag 169!o sa te rog sa te uiti acolo,daca nu te superi,ca sa nu mai transcriu tot(sa fim cat mai eficiente:)) )ca idee...nu sunt multumita ca nu ne dau fetze de masa pt mesele invitatilor!!!:-s in rest...e destul de completa oferta si chiar acceptabila!te pup

mamuska
12.04.2008, 12:54:47

http://www.mirandi.ro/photos/2008mireasa/a/3a.jpg (http://www.mirandi.ro/photos/2008mireasa/3.jpg)aceasta este rochita de care spuneam mai devreme si pe care a cumparat-o cumnata mea...sper sa va placa

annutza84
12.04.2008, 13:01:03
http://www.mirandi.ro/photos/2008mireasa/a/3a.jpg (http://www.mirandi.ro/photos/2008mireasa/3.jpg)aceasta este rochita de care spuneam mai devreme si pe care a cumparat-o cumnata mea...sper sa va placa

PAI ROCHITA E FACUTA PT MINE LA COMANDA, EU SUNT PUTIN SI PLINUTA DAR AM SANII F MARI SI IN REST SUNT MICA SI NU MA PRINDEA NICIO ROCHIE SI IMI PLACE CA IMI FACE SI TALIE, DAR TRE SA MAI DA JOS DIN BURTICA K SA MI SE VADA FRUMOS SI NU AM NEVOIE DE SUTIE LA ROCHIA ASTA CEEA CE PT MINE ESTE LUCRUL ESENTIAL !!!!!! FIIND PE CRINOLINA IMI ECHILIBREAZA MARIMEA SANILOR CU SOLDURILOR.

PUPICI!!!!!!!!

mamuska
12.04.2008, 13:05:53
PAI ROCHITA E FACUTA PT MINE LA COMANDA, EU SUNT PUTIN SI PLINUTA DAR AM SANII F MARI SI IN REST SUNT MICA SI NU MA PRINDEA NICIO ROCHIE SI IMI PLACE CA IMI FACE SI TALIE, DAR TRE SA MAI DA JOS DIN BURTICA K SA MI SE VADA FRUMOS SI NU AM NEVOIE DE SUTIE LA ROCHIA ASTA CEEA CE PT MINE ESTE LUCRUL ESENTIAL !!!!!! FIIND PE CRINOLINA IMI ECHILIBREAZA MARIMEA SANILOR CU SOLDURILOR.

PUPICI!!!!!!!!
da,am vazut si tocmai de aceea te-am felicitat!!!!multe miresici se tem sa incerce acest model pt ca sunt plinute...e gresit!!! eu cred ca trebuie mai intai sa incerce si apoi sa decida!!!!

monalissa
12.04.2008, 13:19:19
E foarte frumoasa rochita!;-) s-o poarte cu placere!>:D<

annutza84
12.04.2008, 13:41:53
pai croitoreasa a si zis intai pune-o pe tine si apoi comentam, ca pe manechin nu arata asa deosebit !!! sunt atat de fericita !!!!!!!!

mamuska
12.04.2008, 13:52:13
E foarte frumoasa rochita!;-) s-o poarte cu placere!>:D<
am tot cautat mesajul in care ai postat poza cu rochita,dar nu am gasit...poate o mai atasezi o data si iti pot spune daca merge acel voal...pup you

mamuska
12.04.2008, 13:54:08
pai croitoreasa a si zis intai pune-o pe tine si apoi comentam, ca pe manechin nu arata asa deosebit !!! sunt atat de fericita !!!!!!!!
a procedat corect,nu ca altele care te pun sa iei niste lucruri care nu iti vin si care nu te avantajeaza....felicitari inca o data si =D> =D> =D> pt croitoreasa!!!! sa fi fericita si sa ai o nunta de vis:*

monitodea7
12.04.2008, 14:00:03

foarte dragutza rochitza!!sa iti porate noroc!!!si marturiile.super!!!

monitodea7
12.04.2008, 14:01:46

super dragutzeeee!!!!

genoveva_1984
12.04.2008, 16:04:42
Eu mi-am comandat-o din septembrie si din decembrie o am acasa... Anly si-a luat-o si ea si de asemenea mai multe miresici de septembrie, asa ca nu vad de ce nu ai putea-o lua de pe acum. >:D<

Ma departez un pic de subiect si as vrea sa te mai intreb ceva: am vazut ca tii cura de slabire si ca merge chiar foarte bine. Daca nu sunt indiscreta, poti sa-mi spui si mie ce fel de cura folosesti ( in cazul in care ai mai scris pe undeva imi cer scuze ca te mai intreb o data, dar nu am rabdarea necesara sa caut prin site dupa acest subiect)?:*:*:*

annutza84
12.04.2008, 16:13:43
multumesc fetelor pt laude si, de asemenea, va doresc o nunta asa cum de mici visam si sa fiti la fel de fericite ca si mine cand va veti luam rochitele :*:*:*:*:*:*:*:*:*:*:*

Rocsaine
12.04.2008, 18:35:37
Alina,am scris ce contine pachetul de 320 de euro(e vorba defapt de 312 euro cu exactitate)la topicul "nunta in timisoara"la pag 169!o sa te rog sa te uiti acolo,daca nu te superi,ca sa nu mai transcriu tot(sa fim cat mai eficiente:)) )ca idee...nu sunt multumita ca nu ne dau fetze de masa pt mesele invitatilor!!!:-s in rest...e destul de completa oferta si chiar acceptabila!te pup

Si eu eram curioasa in privinta pachetului, insa, monalisa, nu gasesc unde ai postat mesajul. =(( Unde in "nunta in timisoara", in ce subtopic, pls?

mihu
12.04.2008, 18:51:00
am tot cautat mesajul in care ai postat poza cu rochita,dar nu am gasit...poate o mai atasezi o data si iti pot spune daca merge acel voal...pup you
uite aici a postat poze ;-)
http://www.miresici.ro/showpost.php?p=769542&postcount=3899

mihu
12.04.2008, 18:55:41
Si eu eram curioasa in privinta pachetului, insa, monalisa, nu gasesc unde ai postat mesajul. =(( Unde in "nunta in timisoara", in ce subtopic, pls?
asta e mesajul ;-) http://www.miresici.ro/showpost.php?p=770063&postcount=1683

Rocsaine
12.04.2008, 19:14:56
asta e mesajul ;-) http://www.miresici.ro/showpost.php?p=770063&postcount=1683

Mersii :x Il gasisem si eu ulterior, dar nu mai stiam apoi sa ma intorc in topicul asta, ma ratacisem de tot :)) Asteptam sa posteze monalisa vreun raspuns, ca sa ma regasesc :)):))

Pisu
12.04.2008, 19:39:42
pisu unde ai gasit perforatorul cu model?
L-am gasit aici in Suedia, dar am un link de la un site care are o groaza de perforatoare care se pot comanda (romanesc) insa nu stiu nimic despre seriozitatea lor... PARCA (sper sa nu mint) era si ca al meu pe acolo... si am mai gasit si pe ebay (mi se par mai ieftine acolo unele, cu tot cu taxa de transport), asa ca daca vrei iti dau link-ul pe PM. >:D<

Pisu
12.04.2008, 19:40:23
super dragutzeeee!!!!
MULTUMEEEESSSCCC!!!! >:D<>:D<>:D<

Pisu
12.04.2008, 19:42:34
Ma departez un pic de subiect si as vrea sa te mai intreb ceva: am vazut ca tii cura de slabire si ca merge chiar foarte bine. Daca nu sunt indiscreta, poti sa-mi spui si mie ce fel de cura folosesti ( in cazul in care ai mai scris pe undeva imi cer scuze ca te mai intreb o data, dar nu am rabdarea necesara sa caut prin site dupa acest subiect)?:*:*:*
Uite aici am scris cam tot ce e de zis despre acest regim

http://www.miresici.ro/showthread.php?t=5617

>:D<:*:*:*

gabriyella27
12.04.2008, 20:02:53
L-am gasit aici in Suedia, dar am un link de la un site care are o groaza de perforatoare care se pot comanda (romanesc) insa nu stiu nimic despre seriozitatea lor... PARCA (sper sa nu mint) era si ca al meu pe acolo... si am mai gasit si pe ebay (mi se par mai ieftine acolo unele, cu tot cu taxa de transport), asa ca daca vrei iti dau link-ul pe PM. >:D<

ti-as fi recunoscatoare daca mi-ai lasa link-ul
mersi mult

monalissa
12.04.2008, 20:29:01

Cred ca la mine te refereai,nu?!:"> uite,atasez din nou cateva poze cu rochita,sper sa-ti sai seama cum e partea de jos a ei,desi nu sunt foarte clare...!

monalissa
12.04.2008, 20:30:34
Mersii :x Il gasisem si eu ulterior, dar nu mai stiam apoi sa ma intorc in topicul asta, ma ratacisem de tot :)) Asteptam sa posteze monalisa vreun raspuns, ca sa ma regasesc :)):))

Scuze ca nu ti-am raspuns atunci,dar chiar n-am fost pe faza...:*

genoveva_1984
12.04.2008, 20:45:12
Uite aici am scris cam tot ce e de zis despre acest regim

http://www.miresici.ro/showthread.php?t=5617

>:D<:*:*:*

Multumesc.:*:*:*

Pisu
12.04.2008, 22:23:52
ti-as fi recunoscatoare daca mi-ai lasa link-ul
mersi mult
Gata! L-am trimis! :D

Rocsaine
13.04.2008, 10:33:11

Si eu vreau lincul, te roooooooog o:-):*

gabriyella27
13.04.2008, 10:48:31
Cred ca la mine te refereai,nu?!:"> uite,atasez din nou cateva poze cu rochita,sper sa-ti sai seama cum e partea de jos a ei,desi nu sunt foarte clare...!

e ffffffffffffffff frumoasa rochitza
sa o porti fericita

Rocsaine
13.04.2008, 10:52:55
Scuze ca nu ti-am raspuns atunci,dar chiar n-am fost pe faza...:*
Stai linistita, am fost aiurita si eu cand am pus intrebarea. Trebuia sa casc okii mai bine dupa topic, ma tragea de nas si eu nu vedeam :-B;));-)

sugarlips
13.04.2008, 11:18:14

e ieftin,.eu am primit o oferta de 800 eur pt 100 de persoane,
bine dar in cazul amenajarii salii, eu zic ca nu ne putem lua dupa nr de persoane, depinde ce isi face fiecare, de materialele folosite etc...

cristina19802007
13.04.2008, 11:33:06
e ieftin,.eu am primit o oferta de 800 eur pt 100 de persoane,
bine dar in cazul amenajarii salii, eu zic ca nu ne putem lua dupa nr de persoane, depinde ce isi face fiecare, de materialele folosite etc...
buna.nu mi se pare scump 320 euro pentru 80 persoane..ar insemna cate 4 euro...eu am vb la restaurant si au ei niste fete de mese mai deosebite...nasii nu au fost de acord cu aranjarea mesei prea pompoasa si nici imbracarea scaunelor...au zis ca e prea pompos si apoi tb sa ai tot timpul grija cum te ridici sa nu te impiedici...aranjamentele pt mese le voi face impreuna cu mama si domnisoara de onoare..si asa iesim mai ieftin...

sugarlips
13.04.2008, 11:37:23
PISU, felicitari pt invitatii..
si tuturor fetelor care si-au mai luat una alta..
eu acum sunt in cautare de firma de amenajari
cum spuneam mai sus, am primit o oferta deja de 800 Eur pt 100 persoane, care nu include aranjamentele florale pe care le comand separat
in rest include tot ce am vrut...
cred ca raman la ei, va tin la curent...
in rest mi-am gasit si unde o sa imi fac tortul si prajiturile pt acasa
mai ramane sa comand invitatiile, modelul l-am ales, verighetele si tot ce tine de imbracamintea mea si a mirelui, in afara de rochita la care am dat comanda, si urmeaza sa merg la proba in iunie
a si am uitat de bauturi si sucuri, dar astea mai incolo...#:-S

monalissa
13.04.2008, 15:14:06
e ffffffffffffffff frumoasa rochitza
sa o porti fericita

Mersi mult de tot!:"> si tu sa fii fericita in ziua cea mare(si nu numai...;)) )>:D<

pufulica
13.04.2008, 22:23:04
Buna miresici
Nu am mai intrat de tare mult timp, asa ca, de vreo ora citesc ultimele 2 pagini si admir pozele voastre!

Pisu... tare frumoase invitatiile! Si textul, si cei 2 pisici din "Pisicile aristocrate"! Super tare... ceva tare original!

monalissa...nu cred ca e mult 320 pt 80 pers. Pe mine ma costa 4300 ron(momentan), dar am si florile incluse!

annutza84... dragutza rochita ta! Si pana la urma, toate miresicile sunt frumoase!

pufulica
13.04.2008, 22:29:51
Si sa va mai spun de ce nu am mai intrat: mi-am dat demisia si m-am angajat in alta parte! Ultima luna a fost un chin pt mine! Cred ca a fost cea mai eficienta cura de slabire...da nu o recomand nimanui!
Trebuia sa plec in Anglia, dar noul sef (cel venit de jum de an) s-a gandit ca mai bine ma foloseste pe un alt post, si nu m-a mai lasat sa plec. Asa ca mi-am dat demisia, si in mai putin de 2 sapt mi-am gasit in alta parte.
Si sapt trecuta a fost prima sapt la noul job...si e cam greu la inceput!

pufulica
13.04.2008, 22:33:14
Si ca sa inchei, atasez in album 2 poze cu proba nr 3 de la rochie!
Mie mi se pare ca in realitate e total altfel, da vedem la nunta, in pozele alea frumoase...

Asa ca, dragele mele, va urez o sapt cat mai buna, spor in continuare la rochite, invitatii, marturii, buchete, aramjamente, biserici...si tot ce va mai doriti.
Pupici :-*

Pisu
13.04.2008, 22:54:14
Si eu vreau lincul, te roooooooog o:-):*
Gata! Ti-am trimis si tie... :D

iony
13.04.2008, 23:07:07
Si sa va mai spun de ce nu am mai intrat: mi-am dat demisia si m-am angajat in alta parte! Ultima luna a fost un chin pt mine! Cred ca a fost cea mai eficienta cura de slabire...da nu o recomand nimanui!
Trebuia sa plec in Anglia, dar noul sef (cel venit de jum de an) s-a gandit ca mai bine ma foloseste pe un alt post, si nu m-a mai lasat sa plec. Asa ca mi-am dat demisia, si in mai putin de 2 sapt mi-am gasit in alta parte.
Si sapt trecuta a fost prima sapt la noul job...si e cam greu la inceput!

mult succes la noul job http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/0002020B.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&ref=10) foarte bine ai facut ca ai plecat daca nu s-au tinut de cuvantL-)

Pisu
14.04.2008, 00:55:42
5 LUNI PINA LA NUNTA !!!!! <:-P <:-P <:-P <:-P <:-P <:-P <:-P <:-P

Pisu
14.04.2008, 01:40:58
Buna miresici
Nu am mai intrat de tare mult timp, asa ca, de vreo ora citesc ultimele 2 pagini si admir pozele voastre!

Pisu... tare frumoase invitatiile! Si textul, si cei 2 pisici din "Pisicile aristocrate"! Super tare... ceva tare original!

Multumesc mult Pufulica!!!!

Am uitat sa mentionez, in caz ca unora le-a sarit in ochi, ca noi nu am mai trecut parintii deloc, pt ca ai lui nu mai sint in viata si era urit sa-i trec pe ai mei si nu am gasit o formulare care sa ne satisfaca si care sa fie potrivita in situatia data, asa ca... fiind si ai mei de acord, am sarit cu totul peste parinti...

anlya_426
14.04.2008, 08:43:55

Am uitat sa mentionez, in caz ca unora le-a sarit in ochi, ca noi nu am mai trecut parintii deloc, pt ca ai lui nu mai sint in viata si era urit sa-i trec pe ai mei si nu am gasit o formulare care sa ne satisfaca si care sa fie potrivita in situatia data, asa ca... fiind si ai mei de acord, am sarit cu totul peste parinti...

atat textul cat si invitatia sunt asa frumoase ca eu nici nu am remarcat>:D<>:D<>:D<

annutza84
14.04.2008, 10:33:53
PUFULICA: da, asa e , toate vom fi printese si probabil de aici si emotiile ....

PISU: da, MAI AVEM 5 LUNI , SI VAIIIIIIIIIIII CAT DE REPEDE VOR TRECE............. acum ca mi-am luat rochita , va trece timpul si mai repede ca nu mai am problema mare pe cap .............
>:D<>:D<>:D<>:D<

Pisu
14.04.2008, 10:55:23
PUFULICA: da, asa e , toate vom fi printese si probabil de aici si emotiile ....

PISU: da, MAI AVEM 5 LUNI , SI VAIIIIIIIIIIII CAT DE REPEDE VOR TRECE............. acum ca mi-am luat rochita , va trece timpul si mai repede ca nu mai am problema mare pe cap .............
>:D<>:D<>:D<>:D<
Felicitari pt achizitionarea ei!!!!!! Ai sa fii o scumpa in ea!!!! >:D< Sa o porti fericita!!!!!

gabriyella27
14.04.2008, 11:49:53
Si ca sa inchei, atasez in album 2 poze cu proba nr 3 de la rochie!
Mie mi se pare ca in realitate e total altfel, da vedem la nunta, in pozele alea frumoase...

Asa ca, dragele mele, va urez o sapt cat mai buna, spor in continuare la rochite, invitatii, marturii, buchete, aramjamente, biserici...si tot ce va mai doriti.
Pupici :-*

chiar iti sta bine in rochitza asta........chiar e facuta pt u
e fffffffffffff frumoasa
sa o porti fericita si implinita

gabriyella27
14.04.2008, 11:51:23

oricum nici nu bagi de seama............sunt prea frumoase invitatiile ca sa-ti mai sara in ochi un astfel de amanunt
nici eu nu am observat=D>

annutza84
14.04.2008, 17:42:05

am tot vazut ca te citeaza lumea referitor la invitatii si cum eu n-am mai intrat de vreo 2 saptamani, am luat toate mesajele la rand sa vad si eu invitatiile si am ramas.......... cu gura cascata : foarte frumoase si imi place la nebunie ideea cu fluturasul si cu poza voastra pe invitatie!!!!!! FELICITARI !!!
eu inca nu mi-am conceput invitatiile , deci pana acum ai cele mai frumoase invitatii de pe acest forum (cand o sa le fac pe ale mele, bineinteles ca vei fi pe locul 2 ca doar trebuie sa mi le laud si eu pe ale mele!!;)) ) :-p

:*:*:*:*

cristina19802007
14.04.2008, 18:05:14

buna.am vazut invitatii frumoase pe aici.si eu am aceeasi situatie..ambii socrii sunt decedati asa ca si noi am hotarat sa nu trecem decat nasii..eu nu am avut asa multe idei ca voi drept urmare sambata ma duc la un magazin pe lipscani unde au de toate pentru nunta inclusiv incaltaminte sa-mi comand invitatiile......felicitari pentru cele care au reusit sa si le faca singure...spor la cumparaturi ca mai sunt multe de facut si timp putin

georgi_a
14.04.2008, 22:46:28

e ieftin...accepta oferta...e super bine..iar fetzele de masa si nap;roanele le poti inchiria din alta parte...dar pretul e bun...

take it!!!
succes

annutza84
14.04.2008, 23:35:43
am si eu o intrebare: unde pot gasi in BUCURESTI un loc unde sa inscriptionez paharele pt nunta??? inca nu am gasit ceva sa imi placa si am mai auzit pe aici ca se si inscriptioneaza. multumesc !!!^:)^^:)^^:)^

denysa
15.04.2008, 10:12:13
eu mi-am inscriptionat paharele in iasi si din pacate nu am cum sa te ajut sa iti zic unde gasesti asa ceva in bucuresti. am sa atasez poze dar in realitate sunt mult mai frumoase

anlya_426
15.04.2008, 11:44:13
am si eu o intrebare: unde pot gasi in BUCURESTI un loc unde sa inscriptionez paharele pt nunta??? inca nu am gasit ceva sa imi placa si am mai auzit pe aici ca se si inscriptioneaza. multumesc !!!^:)^^:)^^:)^

am inteles ca in Unirea, la parter, la magazinul Vinexpert........

Rocsaine
15.04.2008, 22:44:37

Pisu, imi plac invitatiile tale, sunt originale, felicitari pt idee.
De unde ai luat materialele? Sper ca nu din Suedia. Si noi, muritorii de rand, de prin Romania, vrem sa-ti urmam exemplul si sa ne "dam" creativi dupa modelul tau. Nu ne vinzi niste ponturi, pls? (In afara, bineinteles, de perforator) :*

monalissa
15.04.2008, 23:13:43
noi vream sa ne facem invitatii personalizate...cu poza noastra pe ele!stiti cumva cum se fac?:-B

Pisu
16.04.2008, 01:30:24
am tot vazut ca te citeaza lumea referitor la invitatii si cum eu n-am mai intrat de vreo 2 saptamani, am luat toate mesajele la rand sa vad si eu invitatiile si am ramas.......... cu gura cascata : foarte frumoase si imi place la nebunie ideea cu fluturasul si cu poza voastra pe invitatie!!!!!! FELICITARI !!!
eu inca nu mi-am conceput invitatiile , deci pana acum ai cele mai frumoase invitatii de pe acest forum (cand o sa le fac pe ale mele, bineinteles ca vei fi pe locul 2 ca doar trebuie sa mi le laud si eu pe ale mele!!;)) ) :-p

:*:*:*:*
Ma bucur ca iti plac atit de mult, ca si mie imi plac mult de tot!!!! Azi am impartit deja citeva si am primit foarte multe laude care mi-au mers la suflet!!!!:">

Succes si tie la confectionat si daca o sa ajung pe locul 2.... :-w ...... o sa supravietuiesc, ce sa fac??? :)):)):)) >:D<

Pisu
16.04.2008, 01:31:04

am inteles ca in Unirea, la parter, la magazinul Vinexpert........
Asa stiam si eu.... alt loc nu stiu....

Pisu
16.04.2008, 01:39:43
Pisu, imi plac invitatiile tale, sunt originale, felicitari pt idee.
De unde ai luat materialele? Sper ca nu din Suedia. Si noi, muritorii de rand, de prin Romania, vrem sa-ti urmam exemplul si sa ne "dam" creativi dupa modelul tau. Nu ne vinzi niste ponturi, pls? (In afara, bineinteles, de perforator) :*
Imi pare tare rau sa te dezamagesc dar chiar din Suedia am luat cam tot.... dar carton sa stii ca am vazut culoarea identica, la o invitatie din Romania... Nu era asa impaturit in 3 cum le-am luat eu pe ale mele, dar era aceeasi culoare... ceea ce inseamna ca sint sperante sa gasiti si voi pe acolo...
Fluturasii am pus poze la topicul cu fluturasi, cum i-am facut. Am folosit pe linga carton, coala cu dubluadeziv (zicea cineva la acel topic, ca a gasit si in Romania) si sclipici.... Fluturasii i-am aplicat dupa printarea textului, apoi am ales o poza cu noi, care mi-a placut mie mai mult si am retusat-o putin in PS...adica i-am schimbat in primul rind fundalul.... apoi am dat-o la developat in X exemplare (a mai fost nevoie sa mai tai cite putin la marginile fotografiei) apoi am pus o bucatica de coala cu dubluadeziv pe spatele invitatiei si cele 4 coltzare care au lipici pe spate si am lipit poza :D Cam asta este..asa, mai pe scurt :D

Pisu
16.04.2008, 01:43:32
noi vream sa ne facem invitatii personalizate...cu poza noastra pe ele!stiti cumva cum se fac?:-B
Intra la acest topic

http://www.miresici.ro/showthread.php?t=332

si vezi daca gasesti vreo ideie buna de "furat" de acolo... Una tocmai am prezentat-o eu mai sus :D

olyvyana
16.04.2008, 08:02:15
buna dimineata miresici, am revenit dupa o absenta de cateva zile...va scriam eu ultima oara ca nu stiu cum ne descurcam cu banii, eh...vesti bune si ceva schimbari
\:D/
din mai multe surse (economii, salarii si un mic imprumut) ne vom descurca...stiti cum e "when smth is meant to be, all the things in the universe work to make it happen" hihi
Astea sunt vestile bune
Iar schimbarea: am ajuns la concluzia ca daca tot facem atatea sacrificii sa ne putem organiza nunta, nu ar trebui sa facem rabat de la ce ne dorim (noi vroiam un restaurant in natura, un pic de intimitate-sa nu fie nunta in stanga nunta in dreapta) asa ca vom renunta la MCMonis (desi este un loc ok, dar pe care l-am ales pt ca am zis ca nu sunt sanse sa gasim ce ne dorim cu 5 luni inainte de nunta) pentru ca am gasit "locul nostru". Chiar daca asta inseamna sa renuntam la nunta sambata si sa pierdem si avansul de la mcmonis.
O sa va pove mai multe sambata cand mergem sa semnam dincolo.

Pupici si o zi frumu>:D<

annutza84
16.04.2008, 09:03:02
Asa stiam si eu.... alt loc nu stiu....

PAI ATUNCI LA UNIREA CU MINE!!!!;)) va multumesc si o sper sa ajung ca sa mai sterg inca un lucru de pe lista, incet incet parca scad lucrurile pe care trebuie sa le fac eu si vad si eu............ nunta :-" .
va pupicesc !!!!!!!!!^:)^^:)^^:)^

gabriyella27
16.04.2008, 10:24:13

am vazut si un site cu ceva asemanator cu ce vreti voi
chiar te poti inspira de acolo si ti le poti face singura
daca vrei iti dau un pm cu numele site-ului

Pisu
16.04.2008, 14:14:56
buna dimineata miresici, am revenit dupa o absenta de cateva zile...va scriam eu ultima oara ca nu stiu cum ne descurcam cu banii, eh...vesti bune si ceva schimbari
\:D/
din mai multe surse (economii, salarii si un mic imprumut) ne vom descurca...stiti cum e "when smth is meant to be, all the things in the universe work to make it happen" hihi
Astea sunt vestile bune
Iar schimbarea: am ajuns la concluzia ca daca tot facem atatea sacrificii sa ne putem organiza nunta, nu ar trebui sa facem rabat de la ce ne dorim (noi vroiam un restaurant in natura, un pic de intimitate-sa nu fie nunta in stanga nunta in dreapta) asa ca vom renunta la MCMonis (desi este un loc ok, dar pe care l-am ales pt ca am zis ca nu sunt sanse sa gasim ce ne dorim cu 5 luni inainte de nunta) pentru ca am gasit "locul nostru". Chiar daca asta inseamna sa renuntam la nunta sambata si sa pierdem si avansul de la mcmonis.
O sa va pove mai multe sambata cand mergem sa semnam dincolo.

Pupici si o zi frumu>:D<

pai FEEEELIIICIIITAAARI!!!! in cazul asta si succec in continuare cu implinirea visului legat de nunta voastra!!!!!!! >:D< Sa ne mai dai vesti bune si asteptam detalii despre noua locatie :D

monalissa
16.04.2008, 17:29:13
Intra la acest topic

http://www.miresici.ro/showthread.php?t=332

si vezi daca gasesti vreo ideie buna de "furat" de acolo... Una tocmai am prezentat-o eu mai sus :D

Mersi mult pt informatie!>:D< deja l-am inspectat,dar o sa-l iau la "bani marunti"in curand!astept sa-mi vina iubitelul din delegatie,sa-l studiem impreuna si sa ne punem pe treaba!eu fara el nu am curaj sa ma apuc de asa ceva...;))

monalissa
16.04.2008, 17:33:34
Da,trimite-mi te rog un PM cu numele site-ului!mersi!:*

gabriyella27
16.04.2008, 19:10:16
Da,trimite-mi te rog un PM cu numele site-ului!mersi!:*

gata ti-am trimis
sper din suflet sa-ti fie de ajutor>:D<

Rocsaine
16.04.2008, 21:28:23

te superi daca imi dai si mie pe PM situl respectiv? mersi frumos :*

monalissa
17.04.2008, 23:35:26
Fetelor,pe unde sunteti?nu mai zice nici una nimic?:-s mi s-a facut dor de voi...:">

Pisu
17.04.2008, 23:39:03
Eu nu am timp sa de miresit, dar am intrat sa "tzip" un pic de bucurie si sa ma laud ca MIINE PLEC ACASAAAAAAAA!!!!!!!!! \:D/ \:D/ <:-P \:D/ <:-P \:D/ <:-P \:D/ <:-P

cinezee
17.04.2008, 23:42:38
>:D< >:D< URAAAA PTR TINEEEEE ....CAT TIMP VEI STA ACASA >:D<

monalissa
18.04.2008, 01:03:44
Eu nu am timp sa de miresit, dar am intrat sa "tzip" un pic de bucurie si sa ma laud ca MIINE PLEC ACASAAAAAAAA!!!!!!!!! \:D/ \:D/ <:-P \:D/ <:-P \:D/ <:-P \:D/ <:-P
Super!!!=D> de cat timp esti plecata si cat timp iti vei trage sufletul acasa?:) anyway,ma bucur pt tine si...profita de timpul petrecut alaturi de ai tai!>:D<

anlya_426
18.04.2008, 08:43:28

sper sa ai parte de o calatorie placuta...si de o revedere de neuitat cu iubirea ta.........>:D<>:D<>:D<

MachuPicchu
18.04.2008, 09:22:52
neatza miresicilor \:D/ ... mi-e asa de somn, dar vine week-end-ul si maine ma duc la un party, ziua de nastere a uneia din domnisoarele de onoare :)>- :D

iony
18.04.2008, 09:38:17
neatza miresicilor \:D/ ... mi-e asa de somn, dar vine week-end-ul si maine ma duc la un party, ziua de nastere a uneia din domnisoarele de onoare :)>- :D

http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/00020182.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&ref=10) e asa frumos afara si eu sunt la svc [-( [-(
bine macar ca e vineri azi si vine week-end-ul si o sarbatorim pe maam ca e ziua ei de nastere plus niste ''floricele'' ca doar sunt Floriile [email protected]};- @};- @};- @};- @};- >:D< abia astept:madlaugh: :madlaugh: :madlaugh: :madlaugh: :madlaugh:

MachuPicchu
18.04.2008, 09:40:53
http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/00020182.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&ref=10) e asa frumos afara si eu sunt la svc [-( [-(
bine macar ca e vineri azi si vine week-end-ul si o sarbatorim pe maam ca e ziua ei de nastere plus niste ''floricele'' ca doar sunt Floriile [email protected]};- @};- @};- @};- @};- >:D< abia astept:madlaugh: :madlaugh: :madlaugh: :madlaugh: :madlaugh:
FLORIILE, si al meu e o floare nu nush ce sa-i iau :-\
aici, la birou, nu e frumos, adica nu e soare, te trage la somn
LA MULTI ANI mamei tale <:-P

iony
18.04.2008, 09:42:20

iupyyyyyyy, ma bucur pt tine si pt mireselul tau. calatorie placuta si ''recuperare ''http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/00020239.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&ref=10)intensa;)) ;)) ;)) ;)) .
bun revenit in romania<:-P <:-P <:-P

iony
18.04.2008, 09:46:04
FLORIILE, si al meu e o floare nu nush ce sa-i iau :-\
aici, la birou, nu e frumos, adica nu e soare, te trage la somn
LA MULTI ANI mamei tale <:-P

multumesc mult si LA MULTI ANI si tie pt viitorul tau sot<:-P<:-P <:-P <:-P <:-P sa infloriti amandoi si sa va iubiti mult!!
http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/0002017B.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&ref=10) http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/0002017B.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&ref=10) http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/0002017B.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&ref=10)
eu astazi merg dupa cadouri:-" :-" :-" :-" :-" :-" si nici eu nu stiu ce sa cumpar. ma orientez la fata locului si de obicei chiar le nimeresc;)) ;)) ;))

MachuPicchu
18.04.2008, 09:47:10
multumesc mult si LA MULTI ANI si tie pt viitorul tau sot<:-P<:-P <:-P <:-P <:-P sa infloriti amandoi si sa va iubiti mult!!
http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/0002017B.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&ref=10) http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/0002017B.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&ref=10) http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/0002017B.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&ref=10)
eu astazi merg dupa cadouri:-" :-" :-" :-" :-" :-" si nici eu nu stiu ce sa cumpar. ma orientez la fata locului si de obicei chiar le nimeresc;)) ;)) ;))
eu cred c-o sa-l iau maine de manutza sa-i aleaga singur =)) ... de craciun a mers ^:)^

MachuPicchu
18.04.2008, 09:51:51
mai sunt mai putin de 5 luni http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/00020236.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&ref=10)

MachuPicchu
18.04.2008, 09:59:48
iony, parca tu vroiai bebe imediat dupa nunta, nu?
cand va apucati de analize, adica cu cat timp inainte, ca n-am idee cat dureaza analizele astea :)>- (scuze de offtopic :-p)

iony
18.04.2008, 10:46:44
iony, parca tu vroiai bebe imediat dupa nunta, nu?
cand va apucati de analize, adica cu cat timp inainte, ca n-am idee cat dureaza analizele astea :)>- (scuze de offtopic :-p)

imi pare rau sa te dezamagesc dar nu eram eu:-p :-p :-p :-p nici eu n-am idee cat dureaza analizele dar vezi la topicul despre bbi. eu acolo am mai citit cate ceva>:D< >:D< >:D< >:D<
daca ar fi dupa uby asa ar trebui: dupa nunta bb insa eu nu sunt pregatita plus ca mai intai vreau sa incep doc si abia apoi sa intrerup.off, sper sa fie bine oricum. in febr am de sustinut teza de dizeratie si cand o sa vina bb vreau sa fiu linistita, nu stresata de prezentari si examene. vom vedea ce va mai fio:-) o:-) o:-)

iony
18.04.2008, 10:48:31
eu cred c-o sa-l iau maine de manutza sa-i aleaga singur =)) ... de craciun a mers ^:)^
e super daca merge asa.\:D/ \:D/ \:D/ \:D/ :-p :-p :-p :-p :-p asa esti sigura ca ii place cadoul:) :) :)

MachuPicchu
18.04.2008, 10:50:11
imi pare rau sa te dezamagesc dar nu eram eu:-p :-p :-p :-p nici eu n-am idee cat dureaza analizele dar vezi la topicul despre bbi. eu acolo am mai citit cate ceva>:D< >:D< >:D< >:D<
daca ar fi dupa uby asa ar trebui: dupa nunta bb insa eu nu sunt pregatita plus ca mai intai vreau sa incep doc si abia apoi sa intrerup.off, sper sa fie bine oricum. in febr am de sustinut teza de dizeratie si cand o sa vina bb vreau sa fiu linistita, nu stresata de prezentari si examene. vom vedea ce va mai fio:-) o:-) o:-)
bafta cu dizertatia ... mie mi s-a taiat de scoala asa ca am zis pas la master :))

iony
18.04.2008, 12:23:52
>:D< >:D< >:D< >:D< >:D<
bafta cu dizertatia ... mie mi s-a taiat de scoala asa ca am zis pas la master :))

mersi>:D< lasa ca poate mai incolo o sa-l faci si tu .
si mie mi s-a luat de sc dar ce sa fac:-< :-< :-< ??

bluangelwings
18.04.2008, 14:32:48

Buna. Esti f f tare. M-am uitat la pozele tale si mi-au placut f mult si cred ca ma vor ajuta in luarea unor decizii. Ar tb noi miersicile sa-ti multumim ptr baza de data generoasa pe care ai strans-o. Ne potrivim si la gusturi - m-am uitat la accesoriile tale. Intrebare: de unde ti-ai luat pantofii? Ceva de genul acela vreau si eu. Nu imi plac cei ascutiti. Ma bucur ca ma gasit pe cineva la fel de "obsedat" ca mine. o:-)

:* :* :*

bluangelwings
18.04.2008, 14:36:28
Ca sa nu mai zic ca avem nunta amandoua pe 13 spetembrie.
;;)

MachuPicchu
18.04.2008, 14:37:35
>:D< >:D< >:D< >:D< >:D<

mersi>:D< lasa ca poate mai incolo o sa-l faci si tu .
si mie mi s-a luat de sc dar ce sa fac:-< :-< :-< ??
nush daca o sa vreau sal fac, cel putin nu in urmatorii 2 ani :D ... imi e bine la job-ul actual <:-P :)>-

iony
18.04.2008, 18:19:05
imi e bine la job-ul actual <:-P :)>-

asa iti doresc sa-ti fie mereu>:D< >:D< >:D< >:D< >:D< >:D<

flori2105
20.04.2008, 08:52:56
azi implinesc 8 ani de cand sunt cu printisorul meu<:-P <:-P <:-P

pufulica
20.04.2008, 10:38:07

Multi ani traiasca,
Multi ani traiasca,
Laaa muuulti ani!!!!!!!!!!!!
Daca aveam si un portativ arata mai bine... :)

Sa fiti fericiti pana la adanci batranete!

olyvyana
20.04.2008, 11:07:06
Buna dimineatza miresici, am revenit cu vestile bune\:D/
am rezolvat cu restaurantul, asa cum va spuneam...ieri am semnat, gata e sigur! tot miresica de septembrie raman doar ca ma mut cu 3 sapt mai devreme:madlaugh: :madlaugh: :madlaugh:
tot ce-mi doresc e sa se poata face si civila duminica, speeeer
isi mai face cineva duminica la sect 1? spuneti-mi ca da[-o<
si am dat comanda si la rochitzaaaa\:D/ \:D/ \:D/

si sunt tareeee happy ca in sfarshit sa rezolva lucrurile, stiam eu ca o sa reushim sa gasim ce ne dorim:x

pupici si o zi frumu de duminica

sugarlips
20.04.2008, 12:37:40
miresici de 20 septembrie..mai avem 5 luni\:D/ <:-P :love: :love:

monalissa
20.04.2008, 12:56:45

Felicitari si "La multi ani!"=D> <:-P

iony
20.04.2008, 13:26:08

LA MULTI MULTIIIII ANI FERICITI INAINTE http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/0002017B.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&ref=10)

iony
20.04.2008, 13:32:23
am rezolvat cu restaurantul, asa cum va spuneam...ieri am semnat, gata e sigur! tot miresica de septembrie raman doar ca ma mut cu 3 sapt mai devreme
si am dat comanda si la rochitzaaaa
si sunt tareeee happy ca in sfarshit sa rezolva lucrurile, stiam eu ca o sa reushim sa gasim ce ne dorim:x

FELICITARI!!! sigur o sa ai o zi f f f frumoasa de nunta pt ca 7 e ziua mea de nastere<:-P <:-P <:-P <:-P<:-P<:-P .
totul se rezolva in timp.
asteptam pozici cu rochita;;) ;;) .
o zi de Florii minunata iti doresc si [email protected]};- @};- @};- @};- @};- @};-

iony
20.04.2008, 13:38:11
Pt toate miresicile care poarta nume de floare :http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/000201C3.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&ref=10) LA MULT ANI, o nunta reusita si multa fericire in viata!!! http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/0002025D.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&ref=10) http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/0002025D.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&ref=10) http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/0002025D.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&ref=10) http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/0002017B.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&ref=10)

Isis
20.04.2008, 14:46:33
La multi ani tututor florilor și partenerilor voștri care poartă nume de flori, să fiți fericiți și să înfloriți cât mai mult unul aproape de altul. Eu sunt bucuroasă, am mai bifat ceva pe lista cumpărăturilor, mi-am îmbrăcat mireselul. Era așa frumos că nu-mi venea să-l mai las să se dezbrace și descalțe. Aș fi vrut să aleg așa cu el la starea civilă. Era superb sunt sigură că și la nuntă va fi superb. Scuze de entuziasm.
Pertrecere frumosă celor care își aniverasează onomastica.
Spor la miresit încontinuare.

Pisu
20.04.2008, 15:12:19
<:-P <:-P <:-P Am ajuns acasica!!!!!<:-P <:-P <:-P Multumesc fetelor ca v-ati gindit la mine!!! >:D< Am ajuns cu bine si eu si rochita.... Am avut ceva emotii pt ca din cauza unor probleme cu avioanele era sa ajung cu o zi mai tirziu si sa petrec o noapte singurica in Praga, dar m-am milogit de cei de la companie si le-am spus ca de mai bine de 6 luni astept sa ajung inapoi in Bucuresti si ca orice si o ora mi se pare o vesnicie si ca nu pot sa mai astept o noapte ca sa ajung.... si m-au bagat pe avioanele unei alte companii si am ajuns in sfirsit acasica la mine si la pisu meu :D si nu mai am de gind sa plec!!!!!<:-P

Aaaa.... si ieri am fost sa vad si eu salonul la care m-am mutat cu nunta si este SUUUPPEEEERRBBB!!!!!!<:-P

Pisu
20.04.2008, 15:14:22
Buna. Esti f f tare. M-am uitat la pozele tale si mi-au placut f mult si cred ca ma vor ajuta in luarea unor decizii. Ar tb noi miersicile sa-ti multumim ptr baza de data generoasa pe care ai strans-o. Ne potrivim si la gusturi - m-am uitat la accesoriile tale. Intrebare: de unde ti-ai luat pantofii? Ceva de genul acela vreau si eu. Nu imi plac cei ascutiti. Ma bucur ca ma gasit pe cineva la fel de "obsedat" ca mine. o:-)

:* :* :*
Hehehe... ma bucur ca ti-am putut fi de folos! :D Pantofii i-am luat de pe Calea Victoriei, de la un magazin "Vicina" (cel de pe colt - ca sint 2, destul de aproape unul de altul). Nu aveau pe alb, dar iti fac la comanda ce culoare vrei tu, dupa modelele pe care le au ei si dureaza o saptamina.:">

Pisu
20.04.2008, 15:14:57
am rezolvat cu restaurantul, asa cum va spuneam...ieri am semnat, gata e sigur! tot miresica de septembrie raman doar ca ma mut cu 3 sapt mai devreme:madlaugh: :madlaugh: :madlaugh:
si am dat comanda si la rochitzaaaa\:D/ \:D/ \:D/

Numai vesti bune ne dai!!!!! Bravo!!!! Felicitari!!!!!!! si succes mai departe!!!! >:D<

cinezee
20.04.2008, 15:21:24
Pisu bine ai venit \:D/ \:D/ :* :*