PDA

Versiunea completa : Miresici SEPTEMBRIE 2008

Pagini : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 [17] 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29

cristina19802007
20.04.2008, 15:24:45
Numai vesti bune ne dai!!!!! Bravo!!!! Felicitari!!!!!!! si succes mai departe!!!! >:D<
buna la multi ani viitoarelor miresici cu nume de floare si tot ce isi doresc ele sa li se indeplineasca si numai impliniri.
ieri am fost si am probat o rochie de mireasa care am gasit-o pe net si care mi-a placut mult.i-am cerut doamnei de acolo sa o mai modifice si in functie de ceea ce voi avea eu la gat si am stabilit pentru iunie sa ma duc sa imi ia masurile si sa o faca....cu restaurantul am rezolvat..am platit inchirierea salii si prin vara dau avansul......azi ducandu-ma la slujba de Florii am zis sa vb cu preotul si pentru ora de la cununia religioasa...cat pe ce sa nu mai am loc pe 20 sept pentru cununie...erau toate orele care imi conveneau cel mai mult deja luate.....m-am programat pana la urma la ora 16 si asta e o ora buna la urma urmei...daca ma duceam saptamana viitoare cred ca schimbau ziua:)...adevarul e ca in septembrie sunt cele mai multe nunti....mi-a cerut 100 lei bani pentru slujba, un fel de ajutor pentru biserica, bani pe care tb sa-i duca in mai, iunie....si uite asa am rezolvat de toate.....pe rochie voi da 800 lei la care se va adauga voalul, manusile si posetuta...cred ca pe 10 mil cu totul....

Rocsaine
20.04.2008, 18:50:51
azi implinesc 8 ani de cand sunt cu printisorul meu<:-P <:-P <:-P
Multi, fericiti si plini de iubire ani! <:-P

Rocsaine
20.04.2008, 18:55:10
buna la multi ani viitoarelor miresici cu nume de floare si tot ce isi doresc ele sa li se indeplineasca si numai impliniri.
ieri am fost si am probat o rochie de mireasa care am gasit-o pe net si care mi-a placut mult.i-am cerut doamnei de acolo sa o mai modifice si in functie de ceea ce voi avea eu la gat si am stabilit pentru iunie sa ma duc sa imi ia masurile si sa o faca....cu restaurantul am rezolvat..am platit inchirierea salii si prin vara dau avansul......azi ducandu-ma la slujba de Florii am zis sa vb cu preotul si pentru ora de la cununia religioasa...cat pe ce sa nu mai am loc pe 20 sept pentru cununie...erau toate orele care imi conveneau cel mai mult deja luate.....m-am programat pana la urma la ora 16 si asta e o ora buna la urma urmei...daca ma duceam saptamana viitoare cred ca schimbau ziua:)...adevarul e ca in septembrie sunt cele mai multe nunti....mi-a cerut 100 lei bani pentru slujba, un fel de ajutor pentru biserica, bani pe care tb sa-i duca in mai, iunie....si uite asa am rezolvat de toate.....pe rochie voi da 800 lei la care se va adauga voalul, manusile si posetuta...cred ca pe 10 mil cu totul....

Ce noroc ai avut ca ai putut rezerva biserica in ziua in care ti-ai propus, ti-a ajutat Dumnezeu,=D> ma bucur pt tine ;-) Sa stii ca orele 16.00, e chiar bine. Eu am la 15.00, dar daca nu as fi gasit liber, tot pt 16.00 as fi optat si eu.
Rochita de unde ti-ai luat-o/comandat-o? Ne-o arati si noua? =P~

flori2105
20.04.2008, 21:06:58
Multumesc tare mult pt urari.Azi sunt tare fericita pt ca am avut 2 motive de sarbatorit:ziua mea si ziua noastra(a mea si a lui iubi al meu).A fost o zi speciala.Multi ani inainte va doresc si eu alaturi de sotii sau de viitorii vostrii soti.pupici multi.
P.S.:la multi ani tuturor celor ce isi sarbatoresc azi ziua:* :* :*

iony
20.04.2008, 21:47:55
<:-P <:-P <:-P Am ajuns acasica!!!!!<:-P <:-P <:-P Multumesc fetelor ca v-ati gindit la mine!!! >:D< Am ajuns cu bine si eu si rochita.... Am avut ceva emotii pt ca din cauza unor probleme cu avioanele era sa ajung cu o zi mai tirziu si sa petrec o noapte singurica in Praga, dar m-am milogit de cei de la companie si le-am spus ca de mai bine de 6 luni astept sa ajung inapoi in Bucuresti si ca orice si o ora mi se pare o vesnicie si ca nu pot sa mai astept o noapte ca sa ajung.... si m-au bagat pe avioanele unei alte companii si am ajuns in sfirsit acasica la mine si la pisu meu :D si nu mai am de gind sa plec!!!!!<:-P

Aaaa.... si ieri am fost sa vad si eu salonul la care m-am mutat cu nunta si este SUUUPPEEEERRBBB!!!!!!<:-P

bine-ai ajuns acasa!!<:-P <:-P <:-P <:-P <:-P

iony
20.04.2008, 21:49:42

felicitari pt toate si spor in continuare la pregatiri!!:* :*

denysa
20.04.2008, 23:22:56
la multi ani celor care poarta numele de floare. sunt bucurosa k am mai rezolvat ceva intre timp#:-S <:-P : am dat comanda de verighete si de rochitza care este gata peste 3-4 sapt:> <:-P . sunt disperata k nu gasesc pantofi albi k rochia e alba. am tot cautat si marimea imi vine dar sunt largi pe parti si vreau si model cu botul rotund k cei ascutiti nu prea imi plac. am sa mai caut

anlya_426
21.04.2008, 08:48:11
<:-P <:-P <:-P Am ajuns acasica!!!!!<:-P <:-P <:-P Multumesc fetelor ca v-ati gindit la mine!!! >:D< Am ajuns cu bine si eu si rochita.... Am avut ceva emotii pt ca din cauza unor probleme cu avioanele era sa ajung cu o zi mai tirziu si sa petrec o noapte singurica in Praga, dar m-am milogit de cei de la companie si le-am spus ca de mai bine de 6 luni astept sa ajung inapoi in Bucuresti si ca orice si o ora mi se pare o vesnicie si ca nu pot sa mai astept o noapte ca sa ajung.... si m-au bagat pe avioanele unei alte companii si am ajuns in sfirsit acasica la mine si la pisu meu :D si nu mai am de gind sa plec!!!!!<:-P

Aaaa.... si ieri am fost sa vad si eu salonul la care m-am mutat cu nunta si este SUUUPPEEEERRBBB!!!!!!<:-P

bine ai venit acasa.....:*:*:*

Yonika
21.04.2008, 12:00:30
azi implinesc 8 ani de cand sunt cu printisorul meu<:-P <:-P <:-P
La cat mai multi ani impreuna si fericiti!

Yonika
21.04.2008, 12:02:59
Buna dimineatza miresici, am revenit cu vestile bune\:D/
am rezolvat cu restaurantul, asa cum va spuneam...ieri am semnat, gata e sigur! tot miresica de septembrie raman doar ca ma mut cu 3 sapt mai devreme:madlaugh: :madlaugh: :madlaugh:
tot ce-mi doresc e sa se poata face si civila duminica, speeeer
isi mai face cineva duminica la sect 1? spuneti-mi ca da[-o<
si am dat comanda si la rochitzaaaa\:D/ \:D/ \:D/

si sunt tareeee happy ca in sfarshit sa rezolva lucrurile, stiam eu ca o sa reushim sa gasim ce ne dorim:x

pupici si o zi frumu de duminica
Felicitari pentru toate realizarile de pana acum! Si sa aveti nunta pe care o visati!<:-P

Yonika
21.04.2008, 12:06:01

Bine ai revenit printre noi pe pamant natal! >:D<
Si iti doresc sa iti rezolvi cu bine si de acum incolo tot ce mai ai de pregatit pt nunta mult visata!

iony
21.04.2008, 21:11:46
buna seara! ce fac miresicile de sept?

Rocsaine
21.04.2008, 21:43:04
buna seara! ce fac miresicile de sept?

buna, buna! uite, "unele", asa ca mine, inca isi mai cauta rochita :-\

annutza84
21.04.2008, 23:00:00
iar eu caut pantofi pt rochita mea si nu gasesc nimic care sa imi placa! stie cineva (din bucuresti) unde pot gasi pantofi pt cununia mea civila dar sa fie TURCOAZ ???????????? ^:)^^:)^^:)^
pt rochita de miresica vreau ceva bej cu toc de 10-15 cm (ca e rochia prea lunga) si sa fie gros, eventual platforma si cu bot rotund sau decupat :-"

MachuPicchu
22.04.2008, 09:03:31
iar eu caut pantofi pt rochita mea si nu gasesc nimic care sa imi placa! stie cineva (din bucuresti) unde pot gasi pantofi pt cununia mea civila dar sa fie TURCOAZ ???????????? ^:)^^:)^^:)^
pt rochita de miresica vreau ceva bej cu toc de 10-15 cm (ca e rochia prea lunga) si sa fie gros, eventual platforma si cu bot rotund sau decupat :-"
cauta prin Unirii si Cocor

annutza84
22.04.2008, 10:33:34
cauta prin Unirii si Cocor

acolo m-am dus prima data si nu mi-a placut nimic. o sa mai caut prin centru pe la romana sau pe la victoria:*:*:*:*

iony
22.04.2008, 10:42:25
buna, buna! uite, "unele", asa ca mine, inca isi mai cauta rochita :-\

si eu. si rochita si pantofi si accesorii si......................

sugarlips
22.04.2008, 10:48:15
fetelor, am mai bifat ceva pe lista
ieri am semnat contract si am dat avans la firma care imi amenajeaza sala..
asa mult ma bucur.....:madlaugh: :madlaugh: :madlaugh:
si tot ieri am rezolvat si cu prajiturile si tortul, urmeaza sa mai merg sa dau avans, dar mi-a zis ca nu trebuie acum, mai incolo
azi merg la o degustare de bunatati...o surpriza pt invitati :-$
sper sa rezolv si asta;))

iony
22.04.2008, 11:14:48
fetelor, am mai bifat ceva pe lista
ieri am semnat contract si am dat avans la firma care imi amenajeaza sala..
si tot ieri am rezolvat si cu prajiturile si tortul, urmeaza sa mai merg sa dau avans, dar mi-a zis ca nu trebuie acum, mai incolo
azi merg la o degustare de bunatati...o surpriza pt invitati :-$
sper sa rezolv si asta

felicitari pt contractul semnat<:-P <:-P <:-P<:-P. spor la degustat:D :-" :-" :-" ;)) ;));))

Yonika
22.04.2008, 11:36:28
si eu. si rochita si pantofi si accesorii si......................
La fel si eu....:-s

sugarlips
22.04.2008, 11:38:00
felicitari pt contractul semnat<:-P <:-P <:-P<:-P. spor la degustat:D :-" :-" :-" ;)) ;));))

mersi
abia astept sa merg azi.....:D :-p

iony
22.04.2008, 13:30:55
mersi
abia astept sa merg azi.....:D :-p

te cred:-p :-p :-p prajiturelee=P~ =P~ >:D< >:D< >:D<

Pisu
22.04.2008, 22:10:57
Pisu bine ai venit \:D/ \:D/ :* :*

bine-ai ajuns acasa!!<:-P <:-P <:-P <:-P <:-P

bine ai venit acasa.....:*:*:*

Bine ai revenit printre noi pe pamant natal! >:D<
Si iti doresc sa iti rezolvi cu bine si de acum incolo tot ce mai ai de pregatit pt nunta mult visata!
MULTUMESC si bine v-am regasit!!!!! :D;)) >:D< >:D< >:D< >:D<

Pisu
22.04.2008, 22:12:40
Sa va arat si voua pozele cu salonul la care m-am mutat...#:-S <:-P

Pisu
22.04.2008, 22:18:58
Fatza de celalalt....

monalissa
22.04.2008, 22:55:30
Fatza de celalalt....
E mult mai frumos cel asupra caruia te-ai decis,primul fiind mult prea rustic!!!imi plac foarte mult si candelabrele acelea..!dragut...:)

Pisu
22.04.2008, 23:05:30
E mult mai frumos cel asupra caruia te-ai decis,primul fiind mult prea rustic!!!imi plac foarte mult si candelabrele acelea..!dragut...:)
Pai tocmai din cauza acelui aspect rustic am facut schimbarea... Nu arata chiar asa cind am semnat eu contractul, apoi cind am vazut cum l-au facut am inceput sa am cosmaruri....dar acum dorm atit de linistita... =))

monalissa
22.04.2008, 23:18:22
Pai tocmai din cauza acelui aspect rustic am facut schimbarea... Nu arata chiar asa cind am semnat eu contractul, apoi cind am vazut cum l-au facut am inceput sa am cosmaruri....dar acum dorm atit de linistita... =))
Inseamna c-o sa fii o mireasa foarte...odihnita la nunta!:) ma bucur ca esti multumita de rezultat si bravo tie ca ai luat masuri sa rezolvi situatia,nu te-ai multumit cu putin..!:)>-

alpheta
23.04.2008, 09:38:06
Buna tuturor
Eu am nunta pe 06.09.2008 si deja imi pare ca timpul trece ffff repede -:((
si ai senzatia ca nu ai facut mai nimik
Noi ne-am orientat sa nu fie fff cald si in plus in aceasta zi ii vom serba ziua de nastere nasului nostru <:-P asa ca vom aveam 2 motive de sarbatoare !!!

MachuPicchu
23.04.2008, 09:42:49
Buna tuturor
Eu am nunta pe 06.09.2008 si deja imi pare ca timpul trece ffff repede -:((
si ai senzatia ca nu ai facut mai nimik
Noi ne-am orientat sa nu fie fff cald si in plus in aceasta zi ii vom serba ziua de nastere nasului nostru <:-P asa ca vom aveam 2 motive de sarbatoare !!!
mie mi se pare ca trece mai greu :)>- .... abia astept sa vina septembrie :* <:-P

sugarlips
23.04.2008, 10:38:17
Fatza de celalalt....

cel din primele poze e super...
:*

sugarlips
23.04.2008, 10:40:26
te cred:-p :-p :-p prajiturelee=P~ =P~ >:D< >:D< >:D<

iami ce bun a fost<:-P ....si am primit si la pachet ;;) ;;) ;;)
deci azi mai mananc o data :-$ ;))

Yonika
23.04.2008, 10:49:45
Fatza de celalalt....
Foarte dragut si rafinat primul (din primele poze). Felicitari pt ca ai reusit sa iti alegi ce iti place si sa ai o nunta ca in povesti1

genoveva_1984
23.04.2008, 12:16:30

Arata foarte bine, imi place mult de tot. Si, apropo, cum e sa fii din nou acasa?

anlya_426
23.04.2008, 12:49:16

este superb..felicitari pentru alegerea inspirata........

anlya_426
23.04.2008, 12:50:24
mie mi se pare ca trece mai greu :)>- .... abia astept sa vina septembrie :* <:-P

si eu am aceeasi stare....simt ca nu mai vine odata luna septembrie......si ami precis ziua de 21..........

Yonika
23.04.2008, 15:59:14
si eu am aceeasi stare....simt ca nu mai vine odata luna septembrie......si ami precis ziua de 21..........
Si la mine e aceeasi problema!;;) Si pe langa nunta, mai sunt si altele: luna de miere, si apoi startul pt un bebe!o:-) Multe s-au mai adunat pt luna septembrie! Si la inceputul lunii e si ziua mea de nastere!<:-P

Brone
23.04.2008, 16:00:27

Pai daca ai rezolvat totul..acum deja mai ai doar sa ashteptzi ziua cu pricina :))
Eu nu "grabesc" ziua X sa vina pt ca mai am cateva de cumparat. :)

adina_lixy
23.04.2008, 16:37:46
Buna Imi Pare Bine Ca Fac Parte Si Eu Din Lantul Miresicilor Din Luna Septembrie.
Nunta Mea Este Pe 20.09.08 Si Am Deja Emotii Mari
Voi Ati Inceput Pregatirile?
Pana Acum Stiu Sigur Restaurantul You&me La Care Am Dat Deja Avans Si Foto/filmarea Evenimentului
Restul In Cautare In Plin Plan Am Decorarea Si Dj Pt Muzica

denysa
23.04.2008, 16:45:51
Buna Imi Pare Bine Ca Fac Parte Si Eu Din Lantul Miresicilor Din Luna Septembrie.
Nunta Mea Este Pe 20.09.08 Si Am Deja Emotii Mari
Voi Ati Inceput Pregatirile?
Pana Acum Stiu Sigur Restaurantul You&me La Care Am Dat Deja Avans Si Foto/filmarea Evenimentului
Restul In Cautare In Plin Plan Am Decorarea Si Dj Pt Muzica

bine ai venit printre noi. din cate stiu eu sunt probleme cu muzik si sfatul meu e sa te grabesti k sunt destul de ocupati mai ales cei care se pricep. cu pregatirile eu zic k am mai avansat am restaurant, muzik, am dat avans la rochie si verighete, si acum caut firma de decorare, invitatii si place carduri si pantofi albi care se gasesc destul de greu.am inceput sa imi fac casuta de bani si pernuta de verighete. cam atat

gabrielaBR
23.04.2008, 16:48:17

Buna!
ai nunta de ziua mea de nastere... si sora mea a avut-o la fel dar anul trecut... iti doresc sa ai parte numai de momente placute si sa ai o nunta ca in visele tale
pupici

Pisu
23.04.2008, 17:17:55
Multumesc mult fetelor!!!!! Am avut si noroc, de ce sa nu recunosc? Cind am plecat eu din tara nici nu exista acel etaj, dar ma bucur enorm ca l-au facut!!!!<:-P

Pisu
23.04.2008, 17:19:29
Arata foarte bine, imi place mult de tot. Si, apropo, cum e sa fii din nou acasa?
Nu pot sa descriu in cuvinte cit de bine este!!!!!!!!!!! MINUNAT!!!!!! \:D/ >:D<:*

alpheta
23.04.2008, 21:13:12
oooooooo dar mai vad motive de sarbatoare aici<:-P si asta ma bucura
in privinta organizarii noi deja am laut avant ( ce tip de invitatii dorim, flori, playlist pentru petrecere, rochiile si costumele - si aici am un mic amanunt sa va impartasesc mirele e mai pretentios ca mireasa #-o - ce ziceti de asta????
sunt multe aspectele la care trebuie sa ne gandim dar pe mine una ma bucura ca pe acset forum gasesti idei minunate care te pot ajuta in situatii disperate
multumim!!!^:)^

genoveva_1984
23.04.2008, 21:32:56
Nu pot sa descriu in cuvinte cit de bine este!!!!!!!!!!! MINUNAT!!!!!! \:D/ >:D<:*

Ma bucur mult pentru tine!>:D<>:D<>:D<>:D<

Laucata
23.04.2008, 22:32:02
Sunt si eu o miresica de septembrie,in 6 mai exact, si ma bucur sa vad ca mai sunt persoane cu care putem impartasi idei. Eu pana acum am doar restaurantul rezervat, muzica si foto-video... in rest nu prea am mai facut nimic...voi cu rochita cum stati? La mine pare a fi o mare problema si incep sa ma tem ca e deja cam scurt timpul...

MachuPicchu
23.04.2008, 22:34:00
Sunt si eu o miresica de septembrie,in 6 mai exact, si ma bucur sa vad ca mai sunt persoane cu care putem impartasi idei. Eu pana acum am doar restaurantul rezervat, muzica si foto-video... in rest nu prea am mai facut nimic...voi cu rochita cum stati? La mine pare a fi o mare problema si incep sa ma tem ca e deja cam scurt timpul...

eu am rochia din februarie, a gasit-o la targ

Laucata
23.04.2008, 22:39:06
si eu am vizitat toate targurile...nu mi-a scapat niciunul...dar nu eram hotarata sa probez...inca speram la o alta silueta...dar ar cam trebui sa imi iau gandul si sa incep sa vad ce m-ar avantaja.../:)

MachuPicchu
23.04.2008, 22:42:09
si eu am vizitat toate targurile...nu mi-a scapat niciunul...dar nu eram hotarata sa probez...inca speram la o alta silueta...dar ar cam trebui sa imi iau gandul si sa incep sa vad ce m-ar avantaja.../:)

eu m-am pus pe slabit din ziua in care am fixat data (pe la jum. lunii nov.) si pana mi-am luat rochia slabisem 4-5 kg

anlya_426
24.04.2008, 11:15:43
Buna!
ai nunta de ziua mea de nastere... si sora mea a avut-o la fel dar anul trecut... iti doresc sa ai parte numai de momente placute si sa ai o nunta ca in visele tale
pupici

pai sper ca ziua ta sa-mi poarte noroc.....si tie iti doresc o nunta ca-n povesti.......

scooby
24.04.2008, 11:49:27
Salut miresici de septembrie! noi avem nunta pe 20, si pana acum nu am rezervat decat restaurantul:-"
Am inteles ca muzica e urmatorul pas...sau biserica?:-?

Rocsaine
24.04.2008, 12:03:38
Salut miresici de septembrie! noi avem nunta pe 20, si pana acum nu am rezervat decat restaurantul:-"

Eu am nunta la o zi dupa tine si primul lucru pe care l-am facut a fost sa rezerv restaurantul, dupa care biserica. Ce-i drept, si muzica e importanta, dar am lasat acest aspect pana dupa Pasti, sper sa mai gasim ceva (noi am vrea un dj). Mergi si vezi cum sta treaba la voi in oras, la biserici ma refer; eu am avut surpriza, cand am fost sa vbim cu parintele, sa gasim liber toata ziua de 21 septembrie, puteam practic alege orice ora, pt ca nimeni altcineva nu mai facuse rezervare in ziua respectiva.
Succes!

scooby
24.04.2008, 12:15:08
Eu am nunta la o zi dupa tine si primul lucru pe care l-am facut a fost sa rezerv restaurantul, dupa care biserica. Ce-i drept, si muzica e importanta, dar am lasat acest aspect pana dupa Pasti, sper sa mai gasim ceva (noi am vrea un dj). Mergi si vezi cum sta treaba la voi in oras, la biserici ma refer; eu am avut surpriza, cand am fost sa vbim cu parintele, sa gasim liber toata ziua de 21 septembrie, puteam practic alege orice ora, pt ca nimeni altcineva nu mai facuse rezervare in ziua respectiva.
Succes!

Ai dreptate, biserica! vom merge sambata sa vorbim. Si noi tot DJ vrem, pt ca formatiile nu pot canta tot ce vor sa auda invitatii, si sunt cam piperate la pret[-X
Am o saptamana libera dupa Paste, sper sa ma rezolvam din ele...
Ai rochita deja? oare mai exista vreun targ anul asta? cred ca au fost toate...
Multumesc pentru sfaturi:bye_04:

MachuPicchu
24.04.2008, 12:18:41
eu zic sa va grabiti si cu DJ-ul ... majoritatea au deja "sezonul" rezervat ... BAFTA :*

Rocsaine
24.04.2008, 13:45:59
Ai dreptate, biserica! vom merge sambata sa vorbim. Si noi tot DJ vrem, pt ca formatiile nu pot canta tot ce vor sa auda invitatii, si sunt cam piperate la pret[-X
Am o saptamana libera dupa Paste, sper sa ma rezolvam din ele...
Ai rochita deja? oare mai exista vreun targ anul asta? cred ca au fost toate...
Multumesc pentru sfaturi:bye_04:
Da, intr-adevar, formatiile sunt cam scumpe, plus ca sunt putine si rezervate deja de altii.
Nu am inca rochita, astept oferte mai bune, vremuri mai bune :-&
Mult succes si tie!

iony
24.04.2008, 14:11:59

iti doresc sa fie asa mereu!!!!!!>:D< >:D< >:D< >:D< >:D< >:D<

cristina19802007
24.04.2008, 22:30:16
buna.eu zic sa te grabesti cu biserica..eu am avut surprize la acest capitol.ma gandeam sa ma duc dupa Paste sa rezerv la biserica o ora dar am avut inspiratie si am fost in duminica Floriilor..si cand am ajuns acolo am avut o adevarata surpriza neplacuta...orele care imi conveneau mie erau luate cu multe luni in urma si a tb sa ma multumesc cu ora pe care o mai aveau ei..nici nu vroiam sa schimb biserica pentru ca acolo am avut si logodna si mi-a placut tare mult....mi-am facut si prima proba la rochie deja..cu restaurantul am rezolvat, cu muzica, cu fotografiatul....la muzica ma ajuta fratele, la fotografiat un prieten.....

Rocsaine
24.04.2008, 23:23:53
buna.eu zic sa te grabesti cu biserica..eu am avut surprize la acest capitol.ma gandeam sa ma duc dupa Paste sa rezerv la biserica o ora dar am avut inspiratie si am fost in duminica Floriilor..si cand am ajuns acolo am avut o adevarata surpriza neplacuta...orele care imi conveneau mie erau luate cu multe luni in urma si a tb sa ma multumesc cu ora pe care o mai aveau ei..nici nu vroiam sa schimb biserica pentru ca acolo am avut si logodna si mi-a placut tare mult....mi-am facut si prima proba la rochie deja..cu restaurantul am rezolvat, cu muzica, cu fotografiatul....la muzica ma ajuta fratele, la fotografiat un prieten.....

In ce sens te ajuta fratele? :[email protected]

iony
25.04.2008, 10:25:05
neatza! ce bine ca e vineri. si aproape ca a venit si PASTELE. si vine si vacantaaaaaaaaaa de sapt viitoare:rockon: :rockon: :rockon: :rocking: :madlaugh: :madlaugh: :gen_05:<:-P <:-P <:-P

sugarlips
25.04.2008, 11:30:08
neatza! ce bine ca e vineri. si aproape ca a venit si PASTELE. si vine si vacantaaaaaaaaaa de sapt viitoare:rockon: :rockon: :rockon: :rocking: :madlaugh: :madlaugh: :gen_05:<:-P <:-P <:-P

ce bine de tine...
eu vin la lucru:(( :(( :((
doar luni si de 1 mai am liber :((:((:((:((:((

denysa
25.04.2008, 11:51:12
eu sunt deja in vacantza pana pe 5 mai. abia astept sa vina verighetele si rochitza pe 7 si pe 9 mai. <:-P

oana99
25.04.2008, 12:12:38
Si eu intru in vacanta pana pe 5 mai:gen_08:

iony
25.04.2008, 12:21:09
ce bine de tine...
eu vin la lucru:(( :(( :((
doar luni si de 1 mai am liber :((:((:((:((:((

asa e liber si iuby meu, din pacate:(( :(( :(( :(( :((

scooby
25.04.2008, 13:01:30
avem nunta in aceeasi zi\:D/ o:-) sa speram ca vom avea vreme frumoasa:-B din pacate, noi suntem cam ocupati, de-aia nici nu ne-am preocupat prea mult pana acum...cineva mi-a recomandat site-ul asta, si cand am vazut cat de avansate sunteti toate cu pregatirile...m-a apucat panica, noi in afara de restaurant nu avem nimic:((
sper sa mai rezolv din ele sapt viit, am concediu. macar biserica, muzica si fotograful..
cat tine slujba de obicei? adica ora 18.00 e potrivita? habar nu am despre chestiile astea, sunt picata din luna;))

sugarlips
25.04.2008, 14:05:29
asa e liber si iuby meu, din pacate:(( :(( :(( :(( :((

la mine e exact invers, eu lucrez si el e liber...
fain de el si de tine;-) ca de mine =((

alpheta
25.04.2008, 14:19:07
:D oooooo mai sunt miresici pe data de 06.09 ;-)
poate vremea va tine cu noi si soarele sa ne zambeasca toata ziua !!
cu timpul ... cam incepe numaratoarea inversa
eu sunt adepta sa nu las lucrurile sa le rezolv pe ultima suta de metri
asa ca incerc sa fac cat mai mult in aceste luni
rochia o voi comanda la incep;utul lunii iunie si va dura cam o luna
asa imi voi lua masuri de precautie in caz ca ceva nu va fi in regula :-SS
voi cand veti da invitatiile????:-?

Yonika
25.04.2008, 14:45:53
Fetelor, eu nu mai stau mult la serv, asa ca eu va doresc de pe acum sa aveti un Paste asa cum va doriti si iepurasul sa va aduca tot ce va doriti!

oana99
25.04.2008, 14:47:12
Dragele mele miresici,va doresc un Paste Fericit!!!!!!!!!!!!!!!!!!!>:D<

CONT-INCHIS-047
25.04.2008, 16:38:12
avem nunta in aceeasi zi\:D/ o:-) sa speram ca vom avea vreme frumoasa:-B din pacate, noi suntem cam ocupati, de-aia nici nu ne-am preocupat prea mult pana acum...cineva mi-a recomandat site-ul asta, si cand am vazut cat de avansate sunteti toate cu pregatirile...m-a apucat panica, noi in afara de restaurant nu avem nimic:((
sper sa mai rezolv din ele sapt viit, am concediu. macar biserica, muzica si fotograful..
cat tine slujba de obicei? adica ora 18.00 e potrivita? habar nu am despre chestiile astea, sunt picata din luna;))

Este bine la ora 18 asa am vrut si noi, insa nu s-a putut si o sa avem de la 17:30.Si eu tot pe 20 .Sa speram ca va fi vreme frumoasa

CONT-INCHIS-047
25.04.2008, 16:39:23
paste fericit!

Pisu
25.04.2008, 16:40:59
Paste fericit fetelor si concediu placut celor care au asa ceva...si multi, multi pupici!!!!:* :* :* :* :* :* :* :* :*

scooby
25.04.2008, 17:27:21
Paste fericit dragele mele!!!! sa ne auzim cu bine dupa sarbatori<:-P

Rocsaine
25.04.2008, 17:33:17

Si eu sper sa fie vreme frumoasa, dar de ce nu ar fi, nu? ;;)
Cat tine slujba? Pai noua parintele ne-a spus ca o sa tina 1h; am citit mesajele altor miresici care vor avea nunta in acelasi oras si ele vorbeau de 30 de min. Asa ca, cel mai bine, ar fi sa intrebi preotul la care mergeti. Sa iei in calcul si vreo 1h-1 1/2 de sedinta foto dupa slujba, dupa care receptia la resto.
Stai linistita, le veti face voi in timp pe toate. Totul e sa demarati \:D/

Rocsaine
25.04.2008, 17:34:54
Dragele mele miresici, va doresc si eu sa va bucurati de aceste zile minunate de vacanta sau concediu, fiecare dupa caz si sa aveti Sarbatori luminate de zambete, bucurii si iubire.
Paste fericit tuturor! :*

cristina19802007
25.04.2008, 18:13:04
In ce sens te ajuta fratele? :[email protected]
buna.ma ajuta in sensul ca muzica avem pentru nunta si inca mai cautam pe net si pe la prieteni...iar statia o luam de un de prieten de-al lui care a mai folosit-o dar la un botez si a iesit super frumos......si eu am liber cateva zile..in afara de marti si miercuri cand ma duc la serviciu dar cu program redus....

cristina19802007
25.04.2008, 18:15:10
Si eu sper sa fie vreme frumoasa, dar de ce nu ar fi, nu? ;;)
Cat tine slujba? Pai noua parintele ne-a spus ca o sa tina 1h; am citit mesajele altor miresici care vor avea nunta in acelasi oras si ele vorbeau de 30 de min. Asa ca, cel mai bine, ar fi sa intrebi preotul la care mergeti. Sa iei in calcul si vreo 1h-1 1/2 de sedinta foto dupa slujba, dupa care receptia la resto.
Stai linistita, le veti face voi in timp pe toate. Totul e sa demarati \:D/
buna. la biserica slujba tine in jur de o ora...cum noi avem logodna facuta, ne-a spus preotul ca tine 30 min...

genoveva_1984
25.04.2008, 18:20:49
Si eu voi fi plecata din localitate, asa ca profit de ocazie sa urez tuturor miresicilor SARBATORI FERICITE, LUMINOASE SI PLINE DE CALDURA!>:D<>:D<>:D<>:D<>:D<

cristina19802007
25.04.2008, 18:32:29
buna.nu tb sa intri in panica dar nici sa mai amani ca ai vazut ce era sa patesc eu....toti se gandesc ca mai e mult pana in septembrie, dar de fapt nu e...ca noi tb sa le facem pe toate si daca nu ne organizam cumva...ajungem foarte obosite in ziua in care tb sa ne distram cel mai mult, ziua in care suntem cele mai importante...noi ne-am facut o lista cu ceea ce avem de facut pentru nunta si de fiecare data cand am mai facut cate ceva am mai bifat acolo ceva....

Rocsaine
25.04.2008, 18:49:34
buna.ma ajuta in sensul ca muzica avem pentru nunta si inca mai cautam pe net si pe la prieteni...iar statia o luam de un de prieten de-al lui care a mai folosit-o dar la un botez si a iesit super frumos......si eu am liber cateva zile..in afara de marti si miercuri cand ma duc la serviciu dar cu program redus....

Super, inseamna ca v-ati scos de dj =D> \:D/#:-S;-)

denysa
25.04.2008, 19:36:34
si eu sunt de parere k pregatirile tb facute din timp k sa am timp sa ma mai si relaxez in perioada aia k oricum emotiile vor fi mari. sa urez un paste fericit, cat mai linistit si sa va aduca iepurasul tot ce va doriti.:> vacanta placuta sau mini vacanta placuta pt cele care muncesc :(

iony
25.04.2008, 19:49:16
Liniste sufleteasca, belsug si lumina sa va aduca Sarbatoarea Invierii Domnului.
Un Paste Fericit intr-o primavara frumoasa!!

iony
25.04.2008, 19:50:15
si vacanta placuta si relaxanta http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/0002029D.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&ref=10)

cicika
25.04.2008, 20:27:50
salutare miresicilor de septembrie............ce ati mai facut????
noi azi am mai cumparat o parte din bautura pt nunta si saptamna aceasta mi-am cumparta voalul si setul de bijuterii pe care o sa il port in ziua cea mare.........<:-P <:-P

annutza84
26.04.2008, 02:57:38
Sa aveti ouale cat mai rosii, cozonacul cat mai dulce si friptura cat mai gustoasa si iubire cat cuprinde !!!!
Deschideti-va sufletul si primiti lumina Invierii !!!!!
:x:x:x:x:x:x:x:x:x:x:x

Sa aveti vacanta sau zilele libere cat mai linistite si pline de iubire !!!!!
:*:*:*:*:*

cristina19802007
26.04.2008, 10:32:33
Paste fericit cu bucurii in suflet si lumina Invierii sa coboare in casele voastre si sa va ocroteasca.Hristos a inviat.

flori2105
26.04.2008, 23:25:13
Paste Fericit Si Vacanta Frumoasa Tuturor>:d< >:d< >:d< >:d< >:d<

iony
27.04.2008, 08:29:53
Hristos a Inviat!
Va urez cele mai Frumoase Sarbatori Pascale alaturi de cei dragi si concediu placut!

annutza84
27.04.2008, 10:31:45
HRISTOS A INVIAT !!!!!!!!!!!!!
Multe bucurii si impliniri, calauza sa va fie lumina acestui Paste !!!

>:D<>:D<>:D<>:D<

Ruxx
27.04.2008, 14:17:42
Buna fetelor! :) Sunt si eu o miresica de septembrie...
Nunta noastra va avea loc pe 13 septembrie 2008, in ziua in care aniversam si 13 ani de cand suntem impreuna... Petrecerea va avea loc in barul Lucky 13, din Bucuresti! Vroiam 13 invitati la nunta dar nu s-a putut :D .
Pana acum nu am facut mare lucru... Doar localul si biserica sunt rezolvate... Rochie inca nu am cautat, dar mai e timp... Sper... :) Invitatiile ma cam ingrijoreaza pentru ca as fi vrut sa le trimit din timp, dar sper sa rezolv intr-o saptamana-doua... Aveti vreo sugestie / recomandare?

cristina19802007
27.04.2008, 18:03:48
Nunta noastra va avea loc pe 13 septembrie 2008, in ziua in care aniversam si 13 ani de cand suntem impreuna... Petrecerea va avea loc in barul Lucky 13, din Bucuresti! Vroiam 13 invitati la nunta dar nu s-a putut :D .
Pana acum nu am facut mare lucru... Doar localul si biserica sunt rezolvate... Rochie inca nu am cautat, dar mai e timp... Sper... :) Invitatiile ma cam ingrijoreaza pentru ca as fi vrut sa le trimit din timp, dar sper sa rezolv intr-o saptamana-doua... Aveti vreo sugestie / recomandare?
buna.ti-ai ales o zi norocoasa pentru nunta..ar fi fost interesant sa ai si 13 invitati si 13 flori in buchet si tot asa....ziua nuntii e cea mai importanta si nu conteaza daca e 13 sau alta zi..tot noi vom fi cele mai importante....eu mi-am facut comanda la rochia de mireasa la un magazin de pe lipscani si tot acolo am vazut ca au si invitatii foarte frumoase si mai mult de 10 zile nu dureaza pana ti le face..eu o sa le trimit undeva pe la inceputul lunii iunie..apoi ma gandesc ca o sa vina vacanta si cam toti invitatii vor pleca....pe lipscani am gasit de toate...si costum de ginere si rochie de mireasa si pantofi si cocarde....

annutza84
27.04.2008, 18:22:40
FELICITARI !!!
si eu tot pe 13 am nunta cam din aceleasi considerente, numai ca eu am 5 ani de "logodna". am cautat ziua de sambata si pe cea de 13 si am gasit :13 sept. noi voiam 13 aprilie ca atunci ne-am cunoscut, dar.... abia in 2010 se putea si am zis pas.
oricum suntem destule miresici de 13, asa ca..........e cu noroc :* :*:*:*:*

Pisu
28.04.2008, 12:43:14
buna.ti-ai ales o zi norocoasa pentru nunta..ar fi fost interesant sa ai si 13 invitati si 13 flori in buchet si tot asa....ziua nuntii e cea mai importanta si nu conteaza daca e 13 sau alta zi..tot noi vom fi cele mai importante....eu mi-am facut comanda la rochia de mireasa la un magazin de pe lipscani si tot acolo am vazut ca au si invitatii foarte frumoase si mai mult de 10 zile nu dureaza pana ti le face..eu o sa le trimit undeva pe la inceputul lunii iunie..apoi ma gandesc ca o sa vina vacanta si cam toti invitatii vor pleca....pe lipscani am gasit de toate...si costum de ginere si rochie de mireasa si pantofi si cocarde....
Bine ai venit printre noi!!!!! E bine ca ai bifat atitea pe lista...! Invitatiile vi le face repede zic eu, daca gasiti repede ceva sa va placa si va hotaririti repede si la text, asa ca nu-ti face griji.

iony
28.04.2008, 17:37:47

bine-ai venit si spor la miresit!
eu sunt mai superstioasa din fire si n-as fi acceptat sa fac nunta intr-o zi de 13. toate imi ies pe dos pe 13:-$ :-$ insa daca nu aveti superstitii sigur o sa va iasa o nunta reusita>:D< >:D< >:D< >:D< . mult succes! :* :* :* :*

cristina19802007
28.04.2008, 19:02:31
Bine ai venit printre noi!!!!! E bine ca ai bifat atitea pe lista...! Invitatiile vi le face repede zic eu, daca gasiti repede ceva sa va placa si va hotaririti repede si la text, asa ca nu-ti face griji.
buna.am gasit deja un model frumos..e un fel de papirus pus intr-o cutiuta frumoasa..este pe un maro, exact culoarea toamnei...textul tb sa il modificam un pic pentru ca parintii lui nu mai traiesc si ne-am gandit sa punem doar numele nasilor...nu vreau sa se simta nimeni prost....ne costa in jur de 3 lei invitatia cu tot cu scris...si ne-am gandit sa scriem si un fel de confirmare la sfarsit, iar pe o coala de o culoare asemanatoare sa facem o schema a modului in care se ajunge la biserica si la restaurant pentru a nu fi probleme pentru nimeni...

Yonika
29.04.2008, 17:25:21
Fetelor, sunt f bucuroasa ca mi-am luat si eu rochia!<:-P <:-P <:-P Am lasat o poza cu rochia care o vreau la mag Divine din Iasi si mi-au facut-o acolo. E super, sunt f incantata de ea! Si tot de acolo am luat si colier si cercei, si coronita, si manusi; si jarteluta am primit-o cadou. Dupa ce imi voi lua pantofii voi merge sa o scurteze putin in fata si sa imi faca voalul. Am sa vreau 2 voaluri, unul scurt pe care sa il port de cand voi fi gatita si pana la sfarsitul nuntii si apoi unul lung, tip trena, pe care il voi da jos dupa biserica. dar nu prea gasesc ce pantofi imi doresc eu....:-< vreau ceva care sa se lege pe picior. Si nici nu m-a ajuns mult rochia: am dat sambata 1400 lei pe rochie, manusi si bijuterii.
Si tot ieri mi-am luat pantofii pt civila, un fel de sandalute mai inchise in fata, astfel incat, pot imbraca ciorapi.
Si lui iubi i-am gasit costum pt civila si camasa si cravata.
Deci au mai ramas costumatia mea pt civila, cu accesoriile de care voi avea nevoie, pantofii de mireasa si gentuta, pe care mi-a vor face tot de unde am luat rochia, si pt iubi costum, camasa, cravata si incaltamintea pt religioasa si restul nuntii.
Pt marturii am gasit niste lumanarele f dragute la selgros, e tip pastila, din alea albe care se gasesc in magazine, si deasupra are tot din ceara, ca model un fel de nufar. F dragute, si ajung cam 0.75 mlei/buc. Si am nevoie de 90 bucati.

monitodea7
29.04.2008, 17:39:42
salutare.am o rugaminte la voi...sunt off topic cu mesajul asta^:)^^:)^am intrat la mesaje cu bauturi...dar nu imi raspunde nimeni:((:((.poate ma ajutati voi.
eu locuiesc in spania...si habar nu am cum sunt pretzurile...in romania la bauturi.
de ex, cat costa jb?ballantines?
cum e cotat ca si calitate teacher's?si la ce pret e?
eu am gasit o oferta super la teacher's aici si eram curioasa cam cum e ca pret si calitate...nu ma pricep la bauturi.
mcccccccccc^:)^^:)^^:)^

iony
29.04.2008, 17:48:40
Fetelor, sunt f bucuroasa ca mi-am luat si eu rochia!<:-P <:-P <:-P Am lasat o poza cu rochia care o vreau la mag Divine din Iasi si mi-au facut-o acolo. E super, sunt f incantata de ea! Si tot de acolo am luat si colier si cercei, si coronita, si manusi; si jarteluta am primit-o cadou. Dupa ce imi voi lua pantofii voi merge sa o scurteze putin in fata si sa imi faca voalul. Am sa vreau 2 voaluri, unul scurt pe care sa il port de cand voi fi gatita si pana la sfarsitul nuntii si apoi unul lung, tip trena, pe care il voi da jos dupa biserica. dar nu prea gasesc ce pantofi imi doresc eu....:-< vreau ceva care sa se lege pe picior. Si nici nu m-a ajuns mult rochia: am dat sambata 1400 lei pe rochie, manusi si bijuterii.
Si tot ieri mi-am luat pantofii pt civila, un fel de sandalute mai inchise in fata, astfel incat, pot imbraca ciorapi.
Deci au mai ramas costumatia mea pt civila, cu accesoriile de care voi avea nevoie, pantofii de mireasa si gentuta, pe care mi-a vor face tot de unde am luat rochia, si pt iubi costum, camasa, cravata si incaltamintea pt religioasa si restul nuntii.
Pt marturii am gasit niste lumanarele f dragute la selgros, e tip pastila, din alea albe care se gasesc in magazine, si deasupra are tot din ceara, ca model un fel de nufar. F dragute, si ajung cam 0.75 mlei/buc. Si am nevoie de 90 bucati.

buna. felicitari pt achizitii<:-P <:-P <:-P sa-ti aduca multa fericire. asteptam poze cu rochita;)) ;)) ;))

iony
29.04.2008, 17:59:15
salutare.am o rugaminte la voi...sunt off topic cu mesajul asta^:)^^:)^am intrat la mesaje cu bauturi...dar nu imi raspunde nimeni:((:((.poate ma ajutati voi.
eu locuiesc in spania...si habar nu am cum sunt pretzurile...in romania la bauturi.
de ex, cat costa jb?ballantines?
cum e cotat ca si calitate teacher's?si la ce pret e?
eu am gasit o oferta super la teacher's aici si eram curioasa cam cum e ca pret si calitate...nu ma pricep la bauturi.
mcccccccccc^:)^^:)^^:)^

ti-am dat pm.

annutza84
29.04.2008, 18:05:42
da Yonika asteptam poze cu rochita, eu am poze pe album cu rochita mea de la iasi !!!!!! ma bucur ca ti-ai gasit atat de multe chestii !!!!!!!! felicitari !!!!
<:-P<:-P<:-P<:-P

Yonika
29.04.2008, 18:26:10
Merci fetelor. Poze nu am deocamdata si nici nu cred ca voi avea pana la nunta, cu rochita mea. Pot doar sa va pun poza care am folosit-o ca model. Dc nu va pot puie poze cu rochia? Pt ca am ajuns fff tarziu la magazin sa vad rochia, sambata seara la ora 9, cand toata lumea se pregatea de merg la inviere (am trecut prin multe peripetii sambata de dimineata, trebuia sa mergem la bucuresti dupa o masina de serv al lui iubi, am pierdut trenul ca nu a sunat ceasul, am plecat 3 ore mai tarziu cu alt tren, apoi am plecat tarziu din bucuresti, si ne-am mai oprit o ora si in ploiesti la un alt mag cu rochii de mireasa), si m-am dus singura la magazin, ca iubi nu a vrut sa vada rochia, si a ramas in masina si nu a avut cine sa imi faca poze (mie nu mi-a mai stat gandul si la poze), si apoi, rochia a ramas acasa, la parintii mei, in Iasi, ca eu acum stau cu iubi in Bacau. daca luam cu mine rochia aici apoi vroiau toti sa o vada, si cum e asa alba, sigur se murdarea repede.
Pot eventual sa fac poze la celelalte: manusi, bijuterii. dar atat!
Va atasez poza care am avut-o ca model!

annutza84
29.04.2008, 18:31:28
atat spun: ESTE SUPERBA !!!!!!!!!!!!!

Yonika
29.04.2008, 18:34:25
atat spun: ESTE SUPERBA !!!!!!!!!!!!!
Merci tare mult!>:D< Nu e exact ca in poza, dar 80-85% e ca acolo. Si imi si pune talia in evidenta! abia astept luna septembrie, nu mai am rabdare!;))

annutza84
29.04.2008, 18:39:30
EU IMI CAUT DE ZOR PANTOFI si parca nimic nu se ridica la inaltimea rochitei !!! dar mai am 4 luni de cautare !!!!:-w:-w:-w

iony
29.04.2008, 19:08:57
Merci fetelor. Poze nu am deocamdata si nici nu cred ca voi avea pana la nunta, cu rochita mea. Pot doar sa va pun poza care am folosit-o ca model. Dc nu va pot puie poze cu rochia? Pt ca am ajuns fff tarziu la magazin sa vad rochia, sambata seara la ora 9, cand toata lumea se pregatea de merg la inviere (am trecut prin multe peripetii sambata de dimineata, trebuia sa mergem la bucuresti dupa o masina de serv al lui iubi, am pierdut trenul ca nu a sunat ceasul, am plecat 3 ore mai tarziu cu alt tren, apoi am plecat tarziu din bucuresti, si ne-am mai oprit o ora si in ploiesti la un alt mag cu rochii de mireasa), si m-am dus singura la magazin, ca iubi nu a vrut sa vada rochia, si a ramas in masina si nu a avut cine sa imi faca poze (mie nu mi-a mai stat gandul si la poze), si apoi, rochia a ramas acasa, la parintii mei, in Iasi, ca eu acum stau cu iubi in Bacau. daca luam cu mine rochia aici apoi vroiau toti sa o vada, si cum e asa alba, sigur se murdarea repede.

e super!!!!!abia astept sa te vad pe tine imbracata in rochie;;) ;;) .poti sa ne pui pozici si cu accesoriile sa ne inspiram:-":-" :-" :-" :-" ca si eu abia astept sa pun poze dar sa am cu ce ;)) ca n-am mai cautat nimic pana acum.

Yonika
29.04.2008, 19:18:43
e super!!!!!abia astept sa te vad pe tine imbracata in rochie;;) ;;) .poti sa ne pui pozici si cu accesoriile sa ne inspiram:-":-" :-" :-" :-" ca si eu abia astept sa pun poze dar sa am cu ce ;)) ca n-am mai cautat nimic pana acum.
Merci!:* Poze cu acesoriile am sa le pun dupa data de 17 mai, ca pe 17 merg la o nunta si merg iar la Iasi si at pot sa le fac poze!

butterfly_bv
29.04.2008, 20:03:36
Oau. Sunt in urma rau de tot. Vad k majoritatea v-ati luat deja rochita, pantofi si alte accesorii. Eu pana acum am doar sala si biserica. Si nu ma gandeam, PANA ACUM, k ar fi cazul sa ma grabesc.:D

alexa21
29.04.2008, 23:22:37
Oau. Sunt in urma rau de tot. Vad k majoritatea v-ati luat deja rochita, pantofi si alte accesorii. Eu pana acum am doar sala si biserica. Si nu ma gandeam, PANA ACUM, k ar fi cazul sa ma grabesc.:D
olla
ma uit si eu la celelalte miresici si vad ca v-ati achizitionat aproape tot
eu sunt in urma rau de tot, pana acum am: sala, biserica, primarie,formatie, dj, cameraman, fotograf:)

Pisu
30.04.2008, 00:06:23
buna.am gasit deja un model frumos..e un fel de papirus pus intr-o cutiuta frumoasa..este pe un maro, exact culoarea toamnei...textul tb sa il modificam un pic pentru ca parintii lui nu mai traiesc si ne-am gandit sa punem doar numele nasilor...nu vreau sa se simta nimeni prost....ne costa in jur de 3 lei invitatia cu tot cu scris...si ne-am gandit sa scriem si un fel de confirmare la sfarsit, iar pe o coala de o culoare asemanatoare sa facem o schema a modului in care se ajunge la biserica si la restaurant pentru a nu fi probleme pentru nimeni...
Daca citesti putin mai in urma, ai sa vezi ca si noi am avut aceeasi problema...adica ai lui nu mai sint in viata, asa ca am renuntat la a mai trece parintii pe invitatii, asa ca stai linistita, ca merge si asa....

Pisu
30.04.2008, 00:14:12
Felicitari pt achizitionarile facute, in special pt rochita!!!!!!!!!!!! <:-P Modelul din poza este foarte frumos, asa ca imi imaginez ca si a ta trebuie sa fie tare frumoasa, asa ca iti doresc sa o porti fericita!!!!!!!!!!

monitodea7
30.04.2008, 00:43:09
ti-am dat pm.
mccccccccccc esti o scumpa:*:*
inca o intrebare...:">cum e cotat teacher's-ul ca bautura?e bun e rau?
mccc anticipat:*:*:*

annutza84
30.04.2008, 09:32:47
intrebare intrebatoare: pe invitatie, acolo unde scrieti : "rog confirmare pana la data de... " se scrie si un numar de telefon?
care e ideea confirmarii? sa sune ei sau sa trimita raspunsul sau sa sun eu dupa ei? ca am vazut pe modelele de invitatie ca ori nu este specificat acest lucru ori scrie un numar de telefon (al mamelor soacre).
DAR eu anul trecut am ajutat o verisoara si cu o luna inainte de nunta dupa ce trecuse termenul de confirmare, ne-am apucat sa sunam la rude sa intrebam si nu vreti sa stiti cat a venit facutura la telefon. toti asteptau sa fie sunati. cum se face?
^:)^^:)^^:)^^:)^^:)^^:)^^:)^

annutza84
30.04.2008, 09:46:34

eu mi-am luat teacher's . e mai ieftin decat restul si e mai bun.
viitorul meu tata socru, e mare amator de bauturi tari si a luat, fara nicio exagerare, cate o sticla din cele mai cunoscute whisky-uri si a ajuns la o concluzie : alea contrafacute (aduse de la bulgari sau chisinau, si alea care se vand cu 20 de lei sticla) sunt muuuuult inferioare celor luate din comert (eu am luat din metro de ex) si dintre bauturile probate a ramas la teacher's deoarece ala i s-a parut a fi bun, tare si totusi baubil si de o femeie (el e expertul eu doar il citez) si la un pret bun.
eu cand l-am luat, era 37 de lei sticla dar asta inainte de marea scumpire (acum e vreo 40 de lei poate si mai mult )
hotarare usoara !
si pt cei care nu stiu : intrebati la resturant cata bautura trebuie adusa ca sa nu va treziti ca e prea putina (ca daca e prea multa.......... mai luati si acasa :D ) (eu calculasem un numar de sticle si cand am intrebat imi mai trebuiau vreo 5 sticleL-) )

:x:x:x:x

Pisu
30.04.2008, 09:53:19
intrebare intrebatoare: pe invitatie, acolo unde scrieti : "rog confirmare pana la data de... " se scrie si un numar de telefon?
care e ideea confirmarii? sa sune ei sau sa trimita raspunsul sau sa sun eu dupa ei? ca am vazut pe modelele de invitatie ca ori nu este specificat acest lucru ori scrie un numar de telefon (al mamelor soacre).
DAR eu anul trecut am ajutat o verisoara si cu o luna inainte de nunta dupa ce trecuse termenul de confirmare, ne-am apucat sa sunam la rude sa intrebam si nu vreti sa stiti cat a venit facutura la telefon. toti asteptau sa fie sunati. cum se face?

Puteti scrie numerele voastre de tel. si adresa de mail, eu asa am sa fac, dar intr-adevar, pregatiti-va sa va puneti pe telefoane, pt ca marea majoritate cam neglijeaza confirmarea.....

annutza84
30.04.2008, 10:01:28
am inteles.. deci cu sau fara telefoane, tot acolo ajung.
mersi mult de tot!!!! (ca nu ma doare mana sa mai scriu niste numere de telefon, dar speram sa fi fost doar o intamplare (cea a verisoarei mele), dar se pare ca treaba cu cersitul de confirmare este generalizata .......... mda.... #-o )

^:)^^:)^:*:*:*:*:*

iony
30.04.2008, 10:25:05

cu placere>:D< >:D< >:D< sper ca ti-ai facut o idee. in general nu se pun sticlele de tarii pe masa, aduc ospatarii la cerere, asa ca invitatiii nu o sa vada sticlele, doar cei care sunt cunoscatori or sa-si dea seama dc e t'cher's sau labl sau altceva;-) . pupici si spor in continuare la pregatiri.

monalissa
30.04.2008, 10:29:50
mersi mult de tot!!!! (ca nu ma doare mana sa mai scriu niste numere de telefon, dar speram sa fi fost doar o intamplare (cea a verisoarei mele), dar se pare ca treaba cu cersitul de confirmare este generalizata .......... mda.... #-o )

Hristos a inviat,fetelor!:*
Ma bucur ca va "revad" sanatoase si pline de entuziasm in organizarea nuntii!:) <:-P
Referitor la invitatii...cu cat timp inainte vreti sa le impartiti?
Si a doua intrebare:chiar nu poate fi evitat "cersitul"asta al confirmarilor?/:) :-? Sincer,mi s-ar parea groaznic sa tot trebuiasca sa sun sa intreb daca s-au hotarat sau daca s-au razgandit...!:O
Deci,concret:CAND,CUM si...CAT ii intrebam pe oameni daca vin la nunta?

iony
30.04.2008, 10:30:24

asa este. si cumnatul meu care a avut nunta anul trecut a trebuit sa sune lumea pt confirmare. asa ca am vazut la el ce avem de facut: abonament la tel:)) :)) :)) http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/000201CC.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&ref=10)

annutza84
30.04.2008, 10:32:14
eu am intrebat la firma de decoratiuni si au zis ca pot sa pun si cu o luna si cu 2 saptamani inainte de nunta. eu de ex pun cu o luna inainte , am nunta pe 13 sept si pe 20 aug e data limita, dar ma cam indoiesc ca ma va suna cineva sa imi zica "eu vin" sau eventual aia care vin aia ma vor suna.

Pisu
30.04.2008, 10:54:21
Din pacate cam asa stau lucrurile...si eu tot din experienta altora stiu.... Multi zic "lasa ca sun" si tot amina, altii nu se hotarasc decit in ultima clipa si tot asa....

sugarlips
30.04.2008, 10:56:20

felicitari ...<:-P <:-P =D>
poze ai? sa vedem si noi rochita ta?>:D<

sugarlips
30.04.2008, 11:01:07

eu o sa scriu pe invitatie sa imi confirme prezenta si nr de persoane, iar in caz ca nu dau semne de viata toti, atunci o sa ii sun eu, mai bine platesc mult telefonul decat sa platesc meniuri in plus...:-SS

sugarlips
30.04.2008, 11:08:15

acum am vazut si eu rochita...e frumoasa...
sunt convinsa ca a iesit la fel de frumoasa si a ta....
sa o porti sanatoasa...
eu inca nu am nimic....la proba la rochita o sa merg in iunie abia,iar pantofi nu imi gasesc nicaieri asa cum vreau eu#-o

annutza84
30.04.2008, 14:02:37
eu o sa scriu pe invitatie sa imi confirme prezenta si nr de persoane, iar in caz ca nu dau semne de viata toti, atunci o sa ii sun eu, mai bine platesc mult telefonul decat sa platesc meniuri in plus...:-SS

sunt cu totul de acord cu tine !!! asa e cel mai bine !!

butterfly_bv
30.04.2008, 15:03:57
olla
ma uit si eu la celelalte miresici si vad ca v-ati achizitionat aproape tot
eu sunt in urma rau de tot, pana acum am: sala, biserica, primarie,formatie, dj, cameraman, fotograf:)

cum adica ai si primaria? deja? eu stiam k doar cu 10 zile inainte te poti programa

p.s. ma bucur k nu sunt singura mai...in urma :D saptamana asta rezolv si eu cu fotografu si dj-ul

Yonika
30.04.2008, 15:49:42
Va multumesc fetelor de aprecieri! Imi place mult rochia si abia astept sa vina luna septembrie!

annutza84
30.04.2008, 18:22:15
pai la cununia civila iti poti programa ora la care vrei sa vii, dar doar atat, ca restul se face cu 14 zile inainte

cristina19802007
30.04.2008, 19:01:24
pai la cununia civila iti poti programa ora la care vrei sa vii, dar doar atat, ca restul se face cu 14 zile inainte
buna.eu am cununia la sectorul 6.si eu vreau sa ma duc in vreo 2 saptamani la starea civila sa imi rezerv ora ca sa fiu sigura ca ma incadrez pentru biserica unde voi avea prima slujba...
referitor la invitatii si eu ma gandeam sa pun un mesaj de confirmare undeva la sfarsit, dar vorba voastra oricum o sa ajungem noi sa sunam asa ca nu stiu daca are rost..eu zilele astea profit de faptul ca sunt libera si ma duc sa dau comanda la invitatii...ca pana la sfarsitul lunii sa apuc sa le impart..

annutza84
01.05.2008, 10:30:35
eu am textul invitatiei destul de scurt si cred ca o sa pun si un numar de telefon ca sa mai umplu spatiul, dar o sa ma inarmez cu mult bun simt si calm in acele zile ca sa ii sun sa imi confirme.
si eu ma gandeam sa impart invitatiile cam de acum , mai ales ca termin anul asta facultatea (^:)^^:)^^:)^) si colegilor trebuie sa le dau mai devreme.
voi ce stiti de familie? trebuie sa te duci personal la rude sau trimiti prin posta? eu la unii o sa ma duc sa le dau personal dar chiar sa ma duc la toti...........:-"

cristina19802007
01.05.2008, 16:58:13
eu am textul invitatiei destul de scurt si cred ca o sa pun si un numar de telefon ca sa mai umplu spatiul, dar o sa ma inarmez cu mult bun simt si calm in acele zile ca sa ii sun sa imi confirme.
si eu ma gandeam sa impart invitatiile cam de acum , mai ales ca termin anul asta facultatea (^:)^^:)^^:)^) si colegilor trebuie sa le dau mai devreme.
voi ce stiti de familie? trebuie sa te duci personal la rude sau trimiti prin posta? eu la unii o sa ma duc sa le dau personal dar chiar sa ma duc la toti...........:-"
buna.eu cred ca cel mai frumos e sa le dam noi personal..o da in viata avem nunta si eu asa o sa fac...eu am si noroc ca majoritatea invitatilor sunt din Bucuresti si atunci e mai usor...plus ca am rude cu care nu m-am mai vazut de mult timp;)) ...eu am facut invitatia cu confirmare..dar sunt sigura ca tot eu voi suna dupa ei...

Pisu
01.05.2008, 17:37:47
Eu le dau personal celor din Bucuresti si celor care stau aproape de Bucuresti... in rest, daca stau la sute de km distanta si eu nu am drum spre ei, le trimit prin posta sau intermediari....

Ruxx
01.05.2008, 23:37:26
In ce sector se intampla minunea asta? Eu am sunat la Starea Civila la Sector 3 si "doamna" care a raspuns m-a intrebat daca cumva ma cred la doctor cu programarile astea... 8-}
Mi-a spus sa vin cu doua saptamani inainte ca atunci se aranjeaza totul... :|

annutza84
02.05.2008, 01:00:05
exact la sectorul 3. am fost la casa de casatorii si m-am programat. si mi-a dat o hartiuta cu ce acte tre sa ma prezint cu 14 zile inainte de ziua nuntii.

cristina19802007
03.05.2008, 14:58:25
buna.am tot vorbit de imbracat, de invitatii dar am si eu o mare problema.cata bautura alcoolica si non-alcoolica sa cumpar..am in jur de 70 invitati...voi ce veti lua ca aperitiv?dar restul de bautura si in ce cantitate?e dilema cea mai mare...restul le-am cam rezolvat pe toate....mi-e sa nu raman fara bautura....

iony
03.05.2008, 18:05:06

felicitari pt absolvire in avans<:-P <:-P ce facultate termini?

iony
03.05.2008, 18:07:19
exact la sectorul 3. am fost la casa de casatorii si m-am programat. si mi-a dat o hartiuta cu ce acte tre sa ma prezint cu 14 zile inainte de ziua nuntii.

si noi tot la sect 3 ne vom casatori;)) ;)) te-ai programat deja pt septembrie sau faceti civila mai devreme?

iony
03.05.2008, 18:16:54
buna.am tot vorbit de imbracat, de invitatii dar am si eu o mare problema.cata bautura alcoolica si non-alcoolica sa cumpar..am in jur de 70 invitati...voi ce veti lua ca aperitiv?dar restul de bautura si in ce cantitate?e dilema cea mai mare...restul le-am cam rezolvat pe toate....mi-e sa nu raman fara bautura....

gasesti aici despre bauturi http://www.miresici.ro/showthread.php?t=206 >:D< >:D< >:D< >:D<

cristina19802007
03.05.2008, 18:38:32
gasesti aici despre bauturi http://www.miresici.ro/showthread.php?t=206 >:D< >:D< >:D< >:D<
buna.multumesc frumos de raspuns..mi-a fost de mare ajutor...am rasfoit paginile de acolo si mi-am facut cat de cat o parere....mult succes la pregatiri in continuare:* :*

iony
03.05.2008, 19:25:52
buna.multumesc frumos de raspuns..mi-a fost de mare ajutor...am rasfoit paginile de acolo si mi-am facut cat de cat o parere....mult succes la pregatiri in continuare:* :*

buna. ma bucur ca ti-a folosit raspunsul meu. spor la treaba si tie si o nunta reusita. pupici:* :* :*

annutza84
04.05.2008, 12:17:30
si noi tot la sect 3 ne vom casatori;)) ;)) te-ai programat deja pt septembrie sau faceti civila mai devreme?
nu fac nunta mai devreme, o fac in aceeasi zi (2in1) dar am fost sa ma interesez de ce acte imi trebuiesc si daca tot eram pe acolo m-am si inscris. m-a trecut doar cu ora ,dar din cate am inteles de acolo ora nu ramane batuta in cuie ca mai vine cate unu care e el mai smecher si se trece in locul tau, deci nu rezolvi nimik :-<

annutza84
04.05.2008, 12:18:39
felicitari pt absolvire in avans<:-P <:-P ce facultate termini?
veterinara :-&

Isis
04.05.2008, 12:52:43
Felcitari annutza. Eu nu cred că voi absolvi anul asta ca sunt tare în urma cu licenta.

annutza84
04.05.2008, 12:57:50
si eu sunt cam in urma, eu am si parte teoretica si parte practica si sustinerea lucrarii, dar e si nunta importanta si putin cate putin trebuie sa facem si scoala si cautari pt nunta. vorba mamei: daca te-ai bagat la jug - trage! oricum e bine ca nu facem totul singure si mai primim cate un ajutor, fie de fetele de aici, fie de la parinti (ajutorul material :D )

MachuPicchu
04.05.2008, 14:27:35
saptamana asta am fost la tzara la ai mei si am profitat de ocazie sa impart cateva invitatii, ca nu mai am cum sa ajung pe acolo pana la nunta .... s-au intors si parintii cu noi pentru cateva zile si le-am dat misiune sa imparta cateva invitatii pe la prietenii lor din bucuresti care vin la nunta ... restul de invitatii cred ca le v-om impartii luna viitoare, nu vrem sa dam nici o invitatie prin posta ... voi cum mai stati cu pregatirile? ... SPOR, mai e putin :D

CONT-INCHIS-047
04.05.2008, 14:31:47
Ce mai fac miresicile de septembrie?
Noi am cumparat din bauturi:vinul, sampania, tuica, garone.Mai avem whisky, suc, apa.
Am luat cocardele(in poza), am vb cu firma de aranjamente pentru sala:am optat pentru alb si auriu la husele scaunelor, pentru flori de toamna (o sa vedem mai atunci),arcada cu flori,invitatii (vezi poza...e luata de pe net), marturii, am rezervat fotograf, cameraman, lautari, am vb la biserica, la restaurant am fost dupa renovare...arata super (cu prima ocazie cu care ajung iar pe acolo ii fac poza).Mi-am luat lenjeria(sutien cu bretele detasabile, chilotei din aceeasi dantela, dresuri).Sapt asta vreau sa imi iau pantofii si paharele pentru miri si nasi (am optat pentru pahare de la B&B-pentru miri au cate un banut de argint pe care sunt 2 verighete, iar pt nasi medalionul acela are doar un model pe margine).Vreau sa imi spuneti parerea sincera.

Isis
04.05.2008, 17:51:32
Foarte frumoase ivitațiile. Mărturiile tale sunt la fel ca ale mele numai că eu nu pun bombonele în ele, ci pietricele ornamentale. M-ai intrigat cu paharele pt. miri, te rog posteză niște poze. eu mai am de stabilit ornamentele de la resturant, cu vinul, am rezolvat, dar trebuie să-l plătesc. trebuie să mai cumpăr whisky-ul, garone, să dau comandă de invitații și ce mai trebuie compărat atunci. Spor la miresit și multă baftă celor care au sesiune și licență.

CONT-INCHIS-047
04.05.2008, 18:10:19
Foarte frumoase ivitațiile. Mărturiile tale sunt la fel ca ale mele numai că eu nu pun bombonele în ele, ci pietricele ornamentale. M-ai intrigat cu paharele pt. miri, te rog posteză niște poze. eu mai am de stabilit ornamentele de la resturant, cu vinul, am rezolvat, dar trebuie să-l plătesc. trebuie să mai cumpăr whisky-ul, garone, să dau comandă de invitații și ce mai trebuie compărat atunci. Spor la miresit și multă baftă celor care au sesiune și licență.

Imediat ce intru in posesia paharelor promit ca le fac poza si o postez aici.

Yonika
04.05.2008, 18:50:30
Fetelor, sunt f trista, (:| (:| am ramas fara nasi! :(( :((
M-au sunat aseara sa ne spuna ca preotul la care se spovedesc ei le-a spus ca nu e bine ca nasii sa fie ortodocsi si finii sa fie catolici; si ne-au zis ca sa ne cautam numai nasi catolici. Voi ce credeti? :-s
Vreau sa spun ca fratele si cumnata iubitului meu sunt catolici si sunt cununati tot de ortodocsi, si vad ca nu sunt probleme; la fel si baietelul lor catolic e botezat tot de ortodocsi.
De acum iar bataie de cap cu mers si cautat nasi...
Si ne facuseram si invitatiile...#:-S :((

CONT-INCHIS-047
04.05.2008, 18:54:11
M-au sunat aseara sa ne spuna ca preotul la care se spovedesc ei le-a spus ca nu e bine ca nasii sa fie ortodocsi si finii sa fie catolici; si ne-au zis ca sa ne cautam numai nasi catolici. Voi ce credeti? :-s
Vreau sa spun ca fratele si cumnata iubitului meu sunt catolici si sunt cununati tot de ortodocsi, si vad ca nu sunt probleme; la fel si baietelul lor catolic e botezat tot de ortodocsi.

Buna.Sincer imi pare rau de ce vi s-a intamplat.Nu ar fi fost normal si frumos sa va cheme pe la ei sa discutati?Poate ca daca le faceti o vizita si discutati isi schimba parerea.Asa prin telefon...mai greu...Nu stiu ce as putea sa iti spun...decat sa stai linistita ca fara nasi nu vei ramane.Bafta!

denysa
04.05.2008, 19:24:19

imi pare ffff rau pt ceea ce ai patit dar parerea mea este sa mai discuti cu ei k eu am o prietena care are nunta in oct si sunt tot catolici si ii cununa alti prieteni ortodocsi. nu am auzit k nu ar fi bine si la ei nici un preot nu a comentat asta[-( . mai ales k ai dat deja banii pe invitatii :| eu zic sa mai vb cu ei si sa le explici sau sa le dai exempu fratele iubitului tau. iti urez multa bafta si asteptam vesti bune >:D<

Brone
04.05.2008, 19:27:08

Vai de mine..nu pot sa cred ca exista atat nesimtzire... Oamenii acehtia nu merita nici macar sa le mai datzi "ziua buna". Daca nu vroiau sa va cunune trebuia sa va anuntze din timp..nu dupa ce atzi facut invitatziile. Parerea mea ca au cautat un motiv .

Acum nu avetzi de facut decat sa va cautatzi altzi nashi..sa facetzi alte invitatzii..shi capul sus..tot inainte cu optimism. :*

cristina19802007
04.05.2008, 20:14:20
Ce mai fac miresicile de septembrie?
Noi am cumparat din bauturi:vinul, sampania, tuica, garone.Mai avem whisky, suc, apa.
Am luat cocardele(in poza), am vb cu firma de aranjamente pentru sala:am optat pentru alb si auriu la husele scaunelor, pentru flori de toamna (o sa vedem mai atunci),arcada cu flori,invitatii (vezi poza...e luata de pe net), marturii, am rezervat fotograf, cameraman, lautari, am vb la biserica, la restaurant am fost dupa renovare...arata super (cu prima ocazie cu care ajung iar pe acolo ii fac poza).Mi-am luat lenjeria(sutien cu bretele detasabile, chilotei din aceeasi dantela, dresuri).Sapt asta vreau sa imi iau pantofii si paharele pentru miri si nasi (am optat pentru pahare de la B&B-pentru miri au cate un banut de argint pe care sunt 2 verighete, iar pt nasi medalionul acela are doar un model pe margine).Vreau sa imi spuneti parerea sincera.
buna.vroiam sa te intreb si eu ceva: paharele sunt pentru restaurant?sau tb si la biserica?
eu am fost la biserica sa intreb ce imi tb pentru cununie si mi-au zis ca tb: certificatul de casatorie, vin rosu, piscoturi, icoana luata din biserica si cam atat si am platit 100 lei..ma gandeam... vinul din ce il bem acolo??
si eu mi-am luat cocarde exact ca tine si invitatia pe care mi-am comandat-o se aseamana..iar marturiile le voi face singura cu bombonici..mi-am luat doar kit-urile si fundele.....

Isis
04.05.2008, 20:49:37
Nu pot sa cred așa ceva. cred că cel mai ințelept ar fi sa discutați cu ei. cred că e doar scorneala preotilor, pt. că sunt cam invidiosi pe cei de alta confesiune, și nu vor doamne ca cei care au dreapta credință să se amestece cu oile rătăcite. explicați-le ca Dumnezeu e unul singur si că chestia cu ortodocși și catolici, e o mare prostie pt. că vezi doamne în momentul schismei patriarhul de Constantinopol și parintele de la Roma nu au putut accepta că au amândoi aceeși putere de decizie. fiecare dorea ca celălalt să i se supună și de aici a apărut schisma care a pornit nu de la dogmă ci de la egoismul, orgoliul și dorința absolută de putere a unor oameni. dar dacă nu mai vor și asta e doar o scuză puerilă mi se pare normal să vă despăgubească, adică să vă plătească invitațiile. Multă baftă.

CONT-INCHIS-047
04.05.2008, 23:21:06
buna.vroiam sa te intreb si eu ceva: paharele sunt pentru restaurant?sau tb si la biserica?
eu am fost la biserica sa intreb ce imi tb pentru cununie si mi-au zis ca tb: certificatul de casatorie, vin rosu, piscoturi, icoana luata din biserica si cam atat si am platit 100 lei..ma gandeam... vinul din ce il bem acolo??
si eu mi-am luat cocarde exact ca tine si invitatia pe care mi-am comandat-o se aseamana..iar marturiile le voi face singura cu bombonici..mi-am luat doar kit-urile si fundele.....
Intrebarea aceasta am pus-o si eu azi sau ieri.Daca trebuie pahare si la biserica.Am inteles ca doar vin si piscoturi.Paharele acestea le folosim la restaurant.Imediat ce o sa le am o sa le fac poza si o sa vi le arat.

iony
05.05.2008, 01:12:27
nu fac nunta mai devreme, o fac in aceeasi zi (2in1) dar am fost sa ma interesez de ce acte imi trebuiesc si daca tot eram pe acolo m-am si inscris. m-a trecut doar cu ora ,dar din cate am inteles de acolo ora nu ramane batuta in cuie ca mai vine cate unu care e el mai smecher si se trece in locul tau, deci nu rezolvi nimik :-<

am inteles cum sta treaba. mersi pt raspuns:* . noi inca ne mai gandim daca sa facem sau nu civila in alta zi:-<#-o#-o

iony
05.05.2008, 01:14:20
veterinara :-&

frumos, cu animalutze http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/0002020E.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&ref=10) http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/0002009A.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&ref=10)

iony
05.05.2008, 01:20:43

buna. vad ca la biserica ai setat Constantin si Elena. vroiam sa te intreb daca e cea de la pta muncii? ca eu acolo am nunta si vreau sa stiu despre ce icoana e vorba ca eu nu stiu nimic de nici o icoana. mersi si spor la pregatiri.

iony
05.05.2008, 01:23:43
Felcitari annutza. Eu nu cred că voi absolvi anul asta ca sunt tare în urma cu licenta.

fetelor, capul sus. mai e timp suficient de scris lucrarea de licenta. trebuie doar sa stiti structura si sa aveti materilele necesare ca se rezolva.

mult succes pt fetele care au de sustinut licenta anul asta si au de pregatit si nunta>:D< >:D< >:D< >:D<

Isis
05.05.2008, 08:21:25
fetelor, capul sus. mai e timp suficient de scris lucrarea de licenta. trebuie doar sa stiti structura si sa aveti materilele necesare ca se rezolva.

mult succes pt fetele care au de sustinut licenta anul asta si au de pregatit si nunta>:D< >:D< >:D< >:D<
ms mult, dar la mine e complicat că 90 la sută din material e în limbi staine și de acum începep și examenele. Uf am ajuns în situația asta pt. că în februarie l-am ajutat pe iubi cu licența. sper sa ma descurc.

OnutzaD
05.05.2008, 10:49:06
Hristos a Inviat! Ce face fetelor? Imi pare rau ca nu am mai fost prezenta, dar am fost mai mult plecata. In sfarsit mi-am gasit rochita. Nu am cumparat-o inca, dar astept zilele acestea (nu o aveau in magazin si cauta la alte magazine din tara). Daca nu o mai au, o voi face la comanda si va dura 1-2 luni. Am mai cumparat baloane pentru masin, fundite medii(pentru masinile invitatilor) si 2 pampoane mari pentri masinile noastre. Va voi pune poze diseara cand ajung acasa. :*
Maine ma voi duce la nutritionist, deci incep pregatirile in forta. Nu am gasit pernuta de verighete care sa-mi placa si am cumparat materialele necesare si am un model care imi place si o va face cineva.
;))

Yonika
05.05.2008, 11:41:50
Buna.Sincer imi pare rau de ce vi s-a intamplat.Nu ar fi fost normal si frumos sa va cheme pe la ei sa discutati?Poate ca daca le faceti o vizita si discutati isi schimba parerea.Asa prin telefon...mai greu...Nu stiu ce as putea sa iti spun...decat sa stai linistita ca fara nasi nu vei ramane.Bafta!
Au vrut sa vorbim personal, dar noi ajungeam in Iasi abia peste 2 sapt si au zis ca poate pana at mai rezolvam ceva..dar e mai bine ca am aflat acum, ca peste 2 sapt cand ne-am fi intalnit cu ei, noi mergeam la o nunta si iti dai seama ca ne-ar fi pierit tot cheful...
Nu mai vreau sa mai discut..mi-au zis ca ei nu mai vor si gata nu imi place sa ma milogesc...si cat despre vorba " ca e pacat" chiar nu cred ca e asa...fratele viitorului meu sot e catloc si la fel si sotia lui si au fost cununati de ortodocsi si le merge f bine si au si un bebe frumos de un an jumate care e botezat tot de ortodocsi...#:-S
Asta e..mergem mai departe si cautam alti nasi!

Yonika
05.05.2008, 11:45:57
imi pare ffff rau pt ceea ce ai patit dar parerea mea este sa mai discuti cu ei k eu am o prietena care are nunta in oct si sunt tot catolici si ii cununa alti prieteni ortodocsi. nu am auzit k nu ar fi bine si la ei nici un preot nu a comentat asta[-( . mai ales k ai dat deja banii pe invitatii :| eu zic sa mai vb cu ei si sa le explici sau sa le dai exempu fratele iubitului tau. iti urez multa bafta si asteptam vesti bune >:D<
Va multumesc fetelor pt incurajari! >:D< Nu, nu mai vreau sa mai discut nimic...am simtit de la inceput de cand le-am propus ca ceva nu se leaga.... dar am zis ca doar mi se pare... O sa ne cautam alti nasi si o sa fim fericiti cu cei care vor dori sa ne cunune religios!

Yonika
05.05.2008, 11:51:23
Vai de mine..nu pot sa cred ca exista atat nesimtzire... Oamenii acehtia nu merita nici macar sa le mai datzi "ziua buna". Daca nu vroiau sa va cunune trebuia sa va anuntze din timp..nu dupa ce atzi facut invitatziile. Parerea mea ca au cautat un motiv .

Acum nu avetzi de facut decat sa va cautatzi altzi nashi..sa facetzi alte invitatzii..shi capul sus..tot inainte cu optimism. :*
Da, ne vom cauta alti nasi! Am zis ca asta sa fie singurul lucru rau care ni se putea intampla..pt ca au mers bine toate de la inceput..am gasit exact ce am cautat din prima, de fiecare data..am citit aici pe forum, am facut selectii si am mers direct la tinta si au zis "da" cu totii. Numai nasii nu i-am "luat" de aici de pe forum si iata ca exact cu ei a fost ceva mai rau.. dar ne vom gasi noi alti nasi, si cum spunea si iuby al meu, poate ca vom avea 2 perechi si sa fim noi fericiti!
Cat despre invitatii nu e multa munca la ele! Dar trebuie refacute...:(

Yonika
05.05.2008, 11:57:31
Nu pot sa cred așa ceva. cred că cel mai ințelept ar fi sa discutați cu ei. cred că e doar scorneala preotilor, pt. că sunt cam invidiosi pe cei de alta confesiune, și nu vor doamne ca cei care au dreapta credință să se amestece cu oile rătăcite. explicați-le ca Dumnezeu e unul singur si că chestia cu ortodocși și catolici, e o mare prostie pt. că vezi doamne în momentul schismei patriarhul de Constantinopol și parintele de la Roma nu au putut accepta că au amândoi aceeși putere de decizie. fiecare dorea ca celălalt să i se supună și de aici a apărut schisma care a pornit nu de la dogmă ci de la egoismul, orgoliul și dorința absolută de putere a unor oameni. dar dacă nu mai vor și asta e doar o scuză puerilă mi se pare normal să vă despăgubească, adică să vă plătească invitațiile. Multă baftă.
Da, stiu, inteleg f bine ce spui tu. De asta am si ales sa ma dau la catolici, pt ca in acelasi Dumnezeu credem cu totii, aceleasi rugaciuni se spun in biserica..numai ca e putin mai altfel viata de catolic si viata de ortodocs, legat de biserica.
iar ei daca nu mai vor, asta este. Ne-am resemnat si vom trece mai departe si ne vom gasi alti nasi. Alta solutie nu este, si nici nu mai vreau sa ma milogesc...
Va multumesc multe fetelor pt incurajari si sper ca pana la urma se va rezolva cu bine acesata situatie!
Citeam mai acum 4-5 luni in urma de alte fete care au patit la fel..si nu imi puteam inchipui ca as putea pati si eu la fel..

anlya_426
05.05.2008, 12:33:39
HRISTOS A INVIAT!!!!...bine v-am regasit miresici.....eu m-am bucurat din plin de mini-vacanta pe care am avut-o cu ocazia sarbatorilor pascale....m-am deconectat de tot (inclusiv de PC, de aceea nu am mai scris) si m-am simtit bine, impreuna cu iubi meu, cu familia si prietenii apropiati.....dar acum vacanta s-a terminat si totul revine la normal...asa ca m-am apucat iar de miresit.....:*:*:*

anlya_426
05.05.2008, 12:34:14
Da, stiu, inteleg f bine ce spui tu. De asta am si ales sa ma dau la catolici, pt ca in acelasi Dumnezeu credem cu totii, aceleasi rugaciuni se spun in biserica..numai ca e putin mai altfel viata de catolic si viata de ortodocs, legat de biserica.
iar ei daca nu mai vor, asta este. Ne-am resemnat si vom trece mai departe si ne vom gasi alti nasi. Alta solutie nu este, si nici nu mai vreau sa ma milogesc...
Va multumesc multe fetelor pt incurajari si sper ca pana la urma se va rezolva cu bine acesata situatie!
Citeam mai acum 4-5 luni in urma de alte fete care au patit la fel..si nu imi puteam inchipui ca as putea pati si eu la fel..

:-&:-&:-&:-&:-&:-&...atat pot spune despre gestul acelor oameni......

OnutzaD
05.05.2008, 12:42:34
HRISTOS A INVIAT!!!!...bine v-am regasit miresici.....eu m-am bucurat din plin de mini-vacanta pe care am avut-o cu ocazia sarbatorilor pascale....m-am deconectat de tot (inclusiv de PC, de aceea nu am mai scris) si m-am simtit bine, impreuna cu iubi meu, cu familia si prietenii apropiati.....dar acum vacanta s-a terminat si totul revine la normal...asa ca m-am apucat iar de miresit.....:*:*:*

Bine ai revenit. Si eu am avut o mica vacanta si a fost foarte bine. Mi se pare ca acum timpul va trece foarte repede pana la nunta si imi este un pic frica. :-SS :-SS

silviotta
05.05.2008, 13:43:08

buna...
nu vreau sa fiu rautacioasa :">...dar...nu ma pot abtine o:-)...parerea mea sincera e ca cei pe care i-ati ales sa va fie "parinti spirituali"...s-au razgandit...din motive doar de ei stiute...si ca sa "dreaga" situatia au "inaintat" aceasta "problema" a religiei...cunosc "n" persoane care au botezat si cununat fara sa fie de aceeasi religie unii cu altii (intelegi tu...)...seful meu si prietena lui au botezat acum o luna cred ...un baietel in religia catolica (asa a vrut tatal; copilului care e catolic.....)
nu iti amari sufletul din cauza asta...veti vedea ca cei care va vor cununa va vor fi cu adevarat "nasi"...
:*:*:*:*:*:*:*:*:*

anlya_426
05.05.2008, 14:11:31
Bine ai revenit. Si eu am avut o mica vacanta si a fost foarte bine. Mi se pare ca acum timpul va trece foarte repede pana la nunta si imi este un pic frica. :-SS :-SS

sincer si eu am inceput sa simt ca lucrurile intra oarecum in linie dreapta.....dar de-abia asteptam amandoi acele clipe magice........

annutza84
05.05.2008, 14:42:17
am inteles cum sta treaba. mersi pt raspuns:* . noi inca ne mai gandim daca sa facem sau nu civila in alta zi:-<#-o#-o
eu le fac pe toate in aceeasi zi ca scap de toate odata, chiar daca este onositor si gandeste-te ca lumea care iti va veni la cununia civila azi, maine la biserica si restaurant nu iti vor mai veni, si ar trebui sa faci masa si pt ziua cu cununia civila si dupa cea bisericeasca (restaurantul) ceea ce inseamna cheltuiala in plus si cred ca e si mai obositor. pupici

OnutzaD
05.05.2008, 14:44:22
sincer si eu am inceput sa simt ca lucrurile intra oarecum in linie dreapta.....dar de-abia asteptam amandoi acele clipe magice........
Vreau sa-ti spun ca am fost surprinsa zilele acestea pentru ca mi se pare ca iubitul meu este mai nerabdator decat mine.:))

annutza84
05.05.2008, 14:48:02

si eu sunt in cautare de nasi, prietenul meu a plecat de la firma la care lucra si seful lui era si nasul nostru si se pare ca apele nu sunt tocmai line si noi fiind primii din grupul nostru care se casatoresc trebuie sa apelam la nasi mai in varsta (voiam unii mai tineri).
eu am avut norocul ca nu imi gasesc model de invitatie si inca nu le-am dat drumul , deci daca imi gasesc alti nasi nu va fi o problema.
te pupicesc si iti zic sa stai linistita ca oameni cu suflet se gasesc si decat sa ai nasi care doar sa aibe statutul de "nasi" si nu acela de "parinti spirituali" mai bine cauti pe altcineva cu care sa te "legi" pe viata.
:*:*:*:*:*:*

annutza84
05.05.2008, 14:49:07

:*:*:*:*:*:*:*:*:*:*:*:*:*

Yonika
05.05.2008, 15:30:03
buna...
nu vreau sa fiu rautacioasa :">...dar...nu ma pot abtine o:-)...parerea mea sincera e ca cei pe care i-ati ales sa va fie "parinti spirituali"...s-au razgandit...din motive doar de ei stiute...si ca sa "dreaga" situatia au "inaintat" aceasta "problema" a religiei...cunosc "n" persoane care au botezat si cununat fara sa fie de aceeasi religie unii cu altii (intelegi tu...)...seful meu si prietena lui au botezat acum o luna cred ...un baietel in religia catolica (asa a vrut tatal; copilului care e catolic.....)
nu iti amari sufletul din cauza asta...veti vedea ca cei care va vor cununa va vor fi cu adevarat "nasi"...
:*:*:*:*:*:*:*:*:*
Multumesc pt incurajari Silviotta! >:D< Asa am zis si noi!

CONT-INCHIS-047
05.05.2008, 15:39:15
Ma bucur yonika pentru ca esti tare.Asa sa iti ajute Doamne Doamne mereu sa fii.

piersicuta
05.05.2008, 20:48:41
Buna fetele

Si eu miresica de septembrie pe 21 :). Intrebari:n-am rochie, n-am invitatii, n-am marturii n-am cocarde, dar am restaurant. Sunt ok?;))

Rocsaine
05.05.2008, 21:03:01
Buna fetele

Si eu miresica de septembrie pe 21 :). Intrebari:n-am rochie, n-am invitatii, n-am marturii n-am cocarde, dar am restaurant. Sunt ok?;))

Buna, Piersicuto!
Avem nunta in aceeasi zi, dar in orase diferite.
Nici eu n-am rochie, nici invitatii pot spune ca nu am (sunt deocamdata in faza de concepere ;))), n-am nici marturii, nici cocarde, doar resto si biserica.
Asa ca, suntem in aceeasi barca ;-)

OnutzaD
05.05.2008, 22:23:12
Dupa cum am promis uitati si pozele cu ce am mai achizitionat si facut eu.Inca mai caut paharele noastre si ale nasilor si casuta de bani. Pe marginea fantanii voi mai pune, printre lumanari si petale artificiale de trandafiri.Ce parere aveti?

olyvyana
05.05.2008, 22:53:37
nebunici ce esti
na, ca ne-am gasit
eu de 7 tu de 21
daca nu venitzi la noi la nunta....nush ce va fac;))

si da, esti ok....ia-le incet
biserica aveti?
rochie gasesti,nu-i pb...shtii de care vrei?
cu invitatiile scapi in max 2 weekse, marturii...astea mai incolo, nu e graba
fotograf, cameraman, dj...?
nashi avetzi banuiesc

pup youuuuuuuu

Buna fetele

pufulica
05.05.2008, 23:01:11
Dragele mele, haideti sa va povestesc si eu de primii nostri nasi (cu care eram f buni prieteni, ieseam la bere, mergeam la munte...). Toate frumoase pana au inceput sa se raceasca relatiile intre noi ( mai ales intre mine si viitoarea fosta nasa)... Toate au culminat cand am stabilit ca facem revelionul in bucuresti ca nu ne putem lua liber, noi am gasit un restaurant, iar ei s-au suparat ca noi ne-am hotarat fara sa-i intrebam pe ei, asa ca s-au gandit sa plece undeva in nord vreo saptamana...
Si ca sa puna capac, nasul ne-a trimis el un mail, cum ca ei nu mai simt prin toti porii...
Anyway, am considerat ca mai bine nu-i judecam si ne vedem de ale noastre... Asa ca ne-am ales alti nasi, la fel de tineri, dar cu care pastram putina distanta...
Deci se poate! :-?

pufulica
05.05.2008, 23:05:51
Ca sa concluzionez... eu incerc sa ma pun totdeauna in pielea celuilalt, si uneori se pare ca reactionam aiurea nu pt ca am vrea, ci pt ca unele lucruri nu le poti spune pe nume, sau uneori chiar le spui pe nume si nu esti crezut! (sincer, eu am rude care in urma sfatului unui preot nu ar face anumite lucruri).
Oricum, Yonica, e bine ca nu v-a spus cu o sapt inainte!
Iti urez succes in gasirea altor nasi, si asa cum e vorba pe la noi...fiecare isi gaseste nasul! ^:)^

pufulica
05.05.2008, 23:10:21
Si mai vreau sa felicit restul miresicilor pt toate achizitiile noi si de care sunt foarte mandre, si sa va urez o vara cat mai frumoasa si sa va gasiti in continuare tot ce aveti nevoie!
:* :* :*

olyvyana
05.05.2008, 23:15:36
va povesteam eu cu vreo luna in urma ca eram in cautare disperata de nashi, nu stiam pe cine sa rugam....si voi m-ati incurajato:-) slava Domnului ca ati avut dreptate
a sarit iepurele hihi de unde nu ne asteptam; prieteni buni care se casatoresc cu o saptamana inaintea noastra
noi nu am fi indraznit sa ii rugam sa ne nasheasca, stiind ca pe 30 august se casatoresc dar s-au oferit ei\:D/
eu inca sunt "shocata" in sensul bun al cuvantului, of course
si sooper happy!!!!!

yoni, sa-ti spun cum mi-au spus si mie miresicile...ai sa vezi ca totul se va rezolva; si eu mai cred ceva ...ca nimic nu este intamplator pe lumea asta...

pup

Francesca_2008
05.05.2008, 23:19:27
Problema cu gasitul nasilor ne-a speriat si pe noi mai mult decat orice alt detaliu legat de nunta.Ulterior am fost placut surprinsi ca majoritatea prietenilor si cunostintelor s-au oferit in a ne nasii incat nu stiam cum sa-i acceptam pe unii si sa nu-i ranim pe altii :grin: .Pana la urma am rezolvat-o noi cumva.
Cat despre problema legata de religii....hmmmmm.........sunt religii si religii, intr-adevar, insa nu stiu care preot ortodox ar fi putut spune bazaconia aceea cum ca nasii , ortodocsi fiind, nu pot nasii (sau ca nu e "bine" s-o faca) persoane catolice, atata timp cat biserica accepta insasi casatoria intre un ortodox si un catolic fara nici cea mai mica problema. Stiu ce vorbesc, deoarece este si cazul meu : el catolic, eu ortodoxa. Ne-am informat si noi inainte de a face demersuri.Chestia aia cum ca "nu e bine" ori e babaciune, ori e o minciunica salvatoare, asa cum mai spunea cineva inaintea mea. Casa te piatra pentru toate miresicile de pe forum si nu numai!>:D<

piersicuta
05.05.2008, 23:41:30
Chiar ca ne-am gasit. daca nu-ti vedeam poza, habar n-aveam. Am biserica, azi am rezolvat. La invitatii am un text cat de cat. Modelul il schimb in fiecare zi. ba am tema nuntii cu margarete, ba cu motive marine, ba o dau incolo si o fac dupa ureche. Nasi am, super de treaba. Si mai am idee de luna de miere: in tenerife. that's about it.

Fotograf cameraman dj, am intrat si eu in vorba cu ei, si tre sa ne intalnim. dar ma taie o leneeee, ca prea am alergat pana acum. E mult fotograf cu cameraman 750 euro? mie mi se pare cam mult. iar rochie...am eu o idee nu stiu cat de bine mi-o sta...

nebunici ce esti
na, ca ne-am gasit
eu de 7 tu de 21
daca nu venitzi la noi la nunta....nush ce va fac;))

si da, esti ok....ia-le incet
biserica aveti?
rochie gasesti,nu-i pb...shtii de care vrei?
cu invitatiile scapi in max 2 weekse, marturii...astea mai incolo, nu e graba
fotograf, cameraman, dj...?
nashi avetzi banuiesc

pup youuuuuuuu

iony
06.05.2008, 09:19:03
eu le fac pe toate in aceeasi zi ca scap de toate odata, chiar daca este onositor si gandeste-te ca lumea care iti va veni la cununia civila azi, maine la biserica si restaurant nu iti vor mai veni, si ar trebui sa faci masa si pt ziua cu cununia civila si dupa cea bisericeasca (restaurantul) ceea ce inseamna cheltuiala in plus si cred ca e si mai obositor. pupici

off, stiu, de asta si suntem in dilema:-? :-? :-? :-? :-? :-?

MachuPicchu
06.05.2008, 09:27:28
CICA AR MAI FI 4 LUNI, dar de fapt sunt vreo 18 saptamani ... abia astept sa vina ca sa treaca :))

anlya_426
06.05.2008, 09:33:18
Vreau sa-ti spun ca am fost surprinsa zilele acestea pentru ca mi se pare ca iubitul meu este mai nerabdator decat mine.:))

si eu i-am observat emotiile si bucuria iubitelului meu de ceva vreme, cu privire la ziua nuntii......amandoi cand discutam ceva despre nunta sau cand ne mai cumparam cate ceva fie pentru nunta, die pentru casa noastra simtim ca avem fluturasi in stomac........

CONT-INCHIS-047
06.05.2008, 09:39:55
si eu i-am observat emotiile si bucuria iubitelului meu de ceva vreme, cu privire la ziua nuntii......amandoi cand discutam ceva despre nunta sau cand ne mai cumparam cate ceva fie pentru nunta, die pentru casa noastra simtim ca avem fluturasi in stomac........

Inseamna ca e ceva in atmosfera ca si Iubi meu e mai altfel de la un timp...schimbat in bine...bineinteles(in ceea ce priveste nunta)

olyvyana
06.05.2008, 09:43:00
eu mai am 4 luni si o zi....si 4 luni
pt ca civila va fi pe 6 (la sect 1 si 3 nu se fac duminica) si religioasa va fi pe 7
;))

CONT-INCHIS-047
06.05.2008, 09:47:39
eu mai am 4 luni si o zi....si 4 luni
pt ca civila va fi pe 6 (la sect 1 si 3 nu se fac duminica) si religioasa va fi pe 7
;))

Noi le facem pe amandoua in aceeasi zi...Nu o sa fiti obositi pe 7??

OnutzaD
06.05.2008, 10:36:09

Si eu parca numai la nunta ma gandesc...ce sa mai fac, cum sa mai fac..ce mai lipseste...#-o

piersicuta
06.05.2008, 10:42:27
Eu nu stiu cat mai am, dar sper sa vina mai repede:-w. Faza cu asteptatul si pregatitul ma omoara. Iar al meu e bulversat saracul de toate schimbarile de plan, ba margarete, ba 10000 de modele de invitatii, ba piticii din capul meu care au cel putin o idee noua in fiecare zi.

Hai miresici spuneti-mi si mie: e scump 750E fotograf si cameraman?

sugarlips
06.05.2008, 10:54:09

imi pare rau...doar pe ei ii aveati ca si nasi? sau mai aveti si altii catolici?
noua preotul ne-a zis ca daca avem nasi ortodocsi avem nevoie de inca o pereche catolici...deci avem 2 perechi si ne-a mai zis ca trebuie sa botezam copilul catolic, de nasii catolici.
asa ca nu stiu ce sa zic,poate depinde si de preot...
nu vreau sa te supar si mai tare...dar mie mi se pare ca nasii vostri cam au vrut sa se scoata de la nasit daca pot sa zic asa, sau sunt chiar asa bisericosi sau cum sa zic, sincer nu cred ca un preot le-ar spune asa ceva...
eu zic sa mai discuti cu ei, si daca nu ajungi la nici un rezultat atunci mai bine ca v-au zis din timp si nu inainte cu o sapt de nunta

Yonika
06.05.2008, 11:38:25
Buna fetele

Buna Piersicuta! Si bine ai venit printre noi!>:D< Ar fi putin cam tarziu, dar daca ai timp si iti gasesti repede ce iti doresti, le rezolvi repede. Dar fii atenta la muzica si la cei care vor filma si vor fotografia, ca s-ar putea sa cam fie ocupati. Si la fel cu firmele care vor decora!
In rest, Bafta multa!

Yonika
06.05.2008, 11:45:26
Ca sa concluzionez... eu incerc sa ma pun totdeauna in pielea celuilalt, si uneori se pare ca reactionam aiurea nu pt ca am vrea, ci pt ca unele lucruri nu le poti spune pe nume, sau uneori chiar le spui pe nume si nu esti crezut! (sincer, eu am rude care in urma sfatului unui preot nu ar face anumite lucruri).
Oricum, Yonica, e bine ca nu v-a spus cu o sapt inainte!
Iti urez succes in gasirea altor nasi, si asa cum e vorba pe la noi...fiecare isi gaseste nasul! ^:)^
da, am fost at putin socata de veste, insa mi-am revenit si am zis ca nu au intrat zilele in sac ne vom vedea de ale noastre si pana la uram ne vom gasi noi nasii care sa simta ca vor sa fie ai nostri!
Nu ii condam pe ei, ci pe preotii aia care spun tot felul de prostii!
Nu e acelasi Dumnezeu pt toti? Nu spunem aproximativ aceleasi rugaciuni in biserica? Si atunci? ca preotii de la ortodocsi se imbraca altfel decat preotii catolici si ca bisericile arata putin mai altfel...asta e un motiv?

Yonika
06.05.2008, 11:47:32
va povesteam eu cu vreo luna in urma ca eram in cautare disperata de nashi, nu stiam pe cine sa rugam....si voi m-ati incurajato:-) slava Domnului ca ati avut dreptate
a sarit iepurele hihi de unde nu ne asteptam; prieteni buni care se casatoresc cu o saptamana inaintea noastra
noi nu am fi indraznit sa ii rugam sa ne nasheasca, stiind ca pe 30 august se casatoresc dar s-au oferit ei\:D/
eu inca sunt "shocata" in sensul bun al cuvantului, of course
si sooper happy!!!!!

yoni, sa-ti spun cum mi-au spus si mie miresicile...ai sa vezi ca totul se va rezolva; si eu mai cred ceva ...ca nimic nu este intamplator pe lumea asta...

pup
Multumesc si tie Olyvyana de incurajari! >:D< Eu sunt mai optimista de felul meu si cred ca pana la urma de vom gasi nasii pe care ni-i dorim.
Cum am mai spus "poate ca tot raul spre bine"!
Va pup!:*

Yonika
06.05.2008, 11:51:09
Eu nu stiu cat mai am, dar sper sa vina mai repede:-w. Faza cu asteptatul si pregatitul ma omoara. Iar al meu e bulversat saracul de toate schimbarile de plan, ba margarete, ba 10000 de modele de invitatii, ba piticii din capul meu care au cel putin o idee noua in fiecare zi.

Mie mi se pare ceva cam multisor! Acum nu stiu ce preturi sunt prin Bucuresti, ce iti ofera in acest pret. Sa iti spuna fetele de acolo!
bafta multa!

Yonika
06.05.2008, 11:55:52
imi pare rau...doar pe ei ii aveati ca si nasi? sau mai aveti si altii catolici?
noua preotul ne-a zis ca daca avem nasi ortodocsi avem nevoie de inca o pereche catolici...deci avem 2 perechi si ne-a mai zis ca trebuie sa botezam copilul catolic, de nasii catolici.
asa ca nu stiu ce sa zic,poate depinde si de preot...
nu vreau sa te supar si mai tare...dar mie mi se pare ca nasii vostri cam au vrut sa se scoata de la nasit daca pot sa zic asa, sau sunt chiar asa bisericosi sau cum sa zic, sincer nu cred ca un preot le-ar spune asa ceva...
eu zic sa mai discuti cu ei, si daca nu ajungi la nici un rezultat atunci mai bine ca v-au zis din timp si nu inainte cu o sapt de nunta
Nu vreau sa mai discut cu nimeni. Nu vor, asta e! Ne vom cauta alti nasi si nu va fi sfarsitul pamantului, ca nu vom fi noi singura pereche care a patit asa ceva.
Nu, noi am avut o singura perche, ca am vb cu preotul de la biserica unde ne cununam si a zis ca nu e nimic daca nasii sunt ortodocsi. De copil, stiu si eu ca trebuie botezat la catolici, si de nasi catolici, dar pot fi si ortodocsi. Uite, la fratele lui iubi, baietelul lor a avut nasi ortodocsi, dar a mai trebuit sa fie si o pers catolica.
da, bine ca nu ne-au zis cu o sapt inainte, asa mai avem 4 luni si cu siguranta de vom gasi o pereche sau 2 o:-) de nasi si sa fie asa cum ne dorim!

Yonika
06.05.2008, 13:15:52
Dar sa lasam lucrurile astea triste (poate ca nu ar mai fi fost asa triste daca ne-ar fi zis de la bun inceput ca nu vor, ca ma impacam mult mai bine cu ideea: ca una e sa spui nu de la inceput, si sa iti vezi apoi de treaba ta, si alta e sa ti se spuna da, sa iti vezi de alte treburi si apoi sa ti se spuna nu).
Mi-am luat pantofi pt civila, sa va pun cateva pozici!

Isis
06.05.2008, 13:22:36
Dar sa lasam lucrurile astea triste (poate ca nu ar mai fi fost asa triste daca ne-ar fi zis de la bun inceput ca nu vor, ca ma impacam mult mai bine cu ideea: ca una e sa spui nu de la inceput, si sa iti vezi apoi de treaba ta, si alta e sa ti se spuna da, sa iti vezi de alte treburi si apoi sa ti se spuna nu).
Super dragalasi. sa-i porti sanatoasa. O achizitie foarte buna.

Rocsaine
06.05.2008, 13:29:59

Si mie imi plac, sa-i porti cu placere. De curiozitate: cat e de inalt tocul si de unde ti i-ai luat?

anlya_426
06.05.2008, 13:54:42

sunt foarte frumosi...si foarte finuti........sa-i porti cu multa placere.........

Yonika
06.05.2008, 14:21:08
sunt foarte frumosi...si foarte finuti........sa-i porti cu multa placere.........
Multumesc fetelor! Pantofii i-am luat din Iasi din Mall Moldova, iar tocul cred ca are cam 5 cm... poate ceva mai jos..

Pisu
06.05.2008, 14:37:00
Sint foarte draguti!!!! Nu ti se agata rochita in floricica aceea, nu? Sa-i porti sanatoasa!!!! >:D<

Yonika
06.05.2008, 15:05:44
Sint foarte draguti!!!! Nu ti se agata rochita in floricica aceea, nu? Sa-i porti sanatoasa!!!! >:D<
Merci! >:D<
Deci, in primul rand pantofii acestia i-am luat pt civila deocamdata, ca as vrea sa imi iau un costumas bleo si ar merge f bine; dar in caz ca nu gasesc altceva pt nunta, pt rochia de mireasa , alti pantofi, ii voi purta pe acestia. Si daca ii voi purta pe acestia nu mi se va prinde rochia in floricele pt ca am si rochia putin mai scurta in fata si am la ea si ... cum se numeste ca mereu uit.... juponul ala de sub rochie pe arc, dar e arc jos, nu e in sus, sunt 2 sau 3 cercuri din alae si cel mai sus e cam in dreptul genunchilor parca. Asa ca nu are cum sa se prinda rochia in floricele de la pantofi.

PS: sa vedeti ca dupa ce trimit ce am scris acum, imi aduc aminte cum se numeste chestia aia de sub rochie care o tine mai infoiata!8-}

Pisu
06.05.2008, 15:31:22
Merci! >:D<
Deci, in primul rand pantofii acestia i-am luat pt civila deocamdata, ca as vrea sa imi iau un costumas bleo si ar merge f bine; dar in caz ca nu gasesc altceva pt nunta, pt rochia de mireasa , alti pantofi, ii voi purta pe acestia. Si daca ii voi purta pe acestia nu mi se va prinde rochia in floricele pt ca am si rochia putin mai scurta in fata si am la ea si ... cum se numeste ca mereu uit.... juponul ala de sub rochie pe arc, dar e arc jos, nu e in sus, sunt 2 sau 3 cercuri din alae si cel mai sus e cam in dreptul genunchilor parca. Asa ca nu are cum sa se prinda rochia in floricele de la pantofi.

PS: sa vedeti ca dupa ce trimit ce am scris acum, imi aduc aminte cum se numeste chestia aia de sub rochie care o tine mai infoiata!8-}
Se cheama.....CRIIIINOOOLIIINAAAA!!!! =))=))

Yonika
06.05.2008, 16:49:29
Se cheama.....CRIIIINOOOLIIINAAAA!!!! =))=))
da!!!!!:-B nu mai rade de mine ca mereu uit cum se numeste!:-" ! De ce esti rea cu mine?;))

piersicuta
06.05.2008, 16:59:54
Am tot cautat eu rochita si nu stiam ce si cum. Vazusem o rochie colectia bonny dar de pe net nu puteam face comanda. Azi sunt happy ca am gasit rochita la noi si e 2300 Ron. Uraaaaa!!! Va atasez linkul cu rochita http://www.bonny.com/index.php?Itemid=999999935&option=com_staticxt&staticfile=gowns.php?id=28&gline=1&start_page=0&featured=N

denysa
06.05.2008, 17:57:30

mie mi se pare cam scump dar depinde si de cati fotografi sunt, cameramani k dak sunt cate 2......noi dam 12 mil dupa negociere de la 15 mil si avem un fotograf si un cameraman (le vom da si meniu la fiecare).eu zic sa mai cauti dar sa vezi si ce calitate ofera firma.multa bafta >:D<

denysa
06.05.2008, 17:59:43

foarte finuti pantofii. am sa ma duc sa ma uit si eu k nu gasesc nimic in orasul asta. de curiozitate cat ai dat pe ei?
eu am gasit o pereche la 2.4 mil dar mi s-a parut mult k nu suport incaltamintea alba si nu am sa ii mai port dupa nunta :| [-X

denysa
06.05.2008, 18:02:58
Am tot cautat eu rochita si nu stiam ce si cum. Vazusem o rochie colectia bonny dar de pe net nu puteam face comanda. Azi sunt happy ca am gasit rochita la noi si e 2300 Ron. Uraaaaa!!! Va atasez linkul cu rochita http://www.bonny.com/index.php?Itemid=999999935&option=com_staticxt&staticfile=gowns.php?id=28&gline=1&start_page=0&featured=N

e ffff frumos modelul. in genul asta am probat si eu dar nu ma avantaja deloc k sunt mik de statura si nu se aseza bine deloc. dar am gasit rochitza de vis :)>- care va veni peste 3 sapt k imi face pe marimea mea#:-S (ps la copii nu se gaseau rochitza de mireasa :))

Pisu
06.05.2008, 18:14:18
da!!!!!:-B nu mai rade de mine ca mereu uit cum se numeste!:-" ! De ce esti rea cu mine?;))
Nu rideam cu rautate :*:*:*:*:*

Pisu
06.05.2008, 18:15:52
Vaaii cit e de frumusica si finuuta!!! Felicitari!!! Asteptam sa te vedem imbracata cu ea ;-)

Pisu
06.05.2008, 18:18:14

Nu e mult zic eu... care am dat 500 euro pe fotograf (anul acesta acelas fotograf cere 1100 de euro, dar noi am incheiat contractul anul trecut pe tarifele de atunci) si 600 euro filmarea....

monalissa
06.05.2008, 18:56:11
Nu e mult zic eu... care am dat 500 euro pe fotograf (anul acesta acelas fotograf cere 1100 de euro, dar noi am incheiat contractul anul trecut pe tarifele de atunci) si 600 euro filmarea....

Noi dam 15 mil pe cameraman si fotograf!mult...?!putin...?!:-??mi s-a parut rezonabil!:-B

piersicuta
06.05.2008, 18:58:38
e ffff frumos modelul. in genul asta am probat si eu dar nu ma avantaja deloc k sunt mik de statura si nu se aseza bine deloc. dar am gasit rochitza de vis :)>- care va veni peste 3 sapt k imi face pe marimea mea#:-S (ps la copii nu se gaseau rochitza de mireasa :))

Stai ca m-ai pus pe ganduri ca nici eu nu prea am fost udata la radacina cand am fost mica.:-SSCat ai in inaltime daca se poate stii?

annutza84
07.05.2008, 07:22:01
Stai ca m-ai pus pe ganduri ca nici eu nu prea am fost udata la radacina cand am fost mica.:-SSCat ai in inaltime daca se poate stii?
trebuie sa fii destul de inalta pentru rochita asta, dar tu nu ai probat-o? sau doar ai comandat-o?

piersicuta
07.05.2008, 10:01:12
Nici n-am probat-o nici n-am comandat-o. Doar m-am interesat de pret. Dar daca ma hotarasc nu pot sa o probez. Fac comanda, mi-o face si dupa aia ma duc la proba... De-aia am dubii. Nu stiu ce sa fac...#-o

Yonika
07.05.2008, 11:56:53
foarte finuti pantofii. am sa ma duc sa ma uit si eu k nu gasesc nimic in orasul asta. de curiozitate cat ai dat pe ei?
eu am gasit o pereche la 2.4 mil dar mi s-a parut mult k nu suport incaltamintea alba si nu am sa ii mai port dupa nunta :| [-X
Denysa, eu am dat pe 150 lei.

Yonika
07.05.2008, 11:58:56
Nici n-am probat-o nici n-am comandat-o. Doar m-am interesat de pret. Dar daca ma hotarasc nu pot sa o probez. Fac comanda, mi-o face si dupa aia ma duc la proba... De-aia am dubii. Nu stiu ce sa fac...#-o
Foarte frumoasa rochita.
dar mergi prin magazine si cauta ceva asemanator si probeaza si vezi cum iti sta.

monalissa
07.05.2008, 19:18:13
Fetelor,in sfarsit mi-am gasit voaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaal!!!!!\:D/
sunt super fericita...e superb!am fost azi cu prietena mea cea mai buna in cautare de voaluri si majoritatea nu ne placeau(pentru ca trebuie sa recunosc ca ma consultam cu ea8-} )intr-un final(apoteotic:) )am descoperit o superbitate de voal care imi venea foarte bine(si nu sunt subiectiva,pt ca parerea mi-a fost sustinuta si intarita de catre prietena mea care e foarte critica:> )...si culmea...mi se potrivea si cu rochia(ceea ce nu mi s-a mai intamplat pana in momentul ala)!"am pus mana pe el" si abia astept sa-l port in the wedding daaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaay!!!!:"> <:-P \:D/
A...o sa-mi rezerv dreptul de a pastra misterul in privinta voalului pana la nunta...:"> nu vreau sa fiu CHIAR ca si-o carte deschisa...(va aratasem la un moment dat poze cu rochia mea si cu voalul care nu-mi placea),asa ca nu va ramane decat sa...ma credeti pe cuvant in privinta frumusetii voalului ales!:):*

iony
07.05.2008, 19:31:06
Fetelor,in sfarsit mi-am gasit voaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaal!!!!!\:D/
sunt super fericita...e superb!am fost azi cu prietena mea cea mai buna in cautare de voaluri si majoritatea nu ne placeau(pentru ca trebuie sa recunosc ca ma consultam cu ea8-} )intr-un final(apoteotic:) )am descoperit o superbitate de voal care imi venea foarte bine(si nu sunt subiectiva,pt ca parerea mi-a fost sustinuta si intarita de catre prietena mea care e foarte critica:> )...si culmea...mi se potrivea si cu rochia(ceea ce nu mi s-a mai intamplat pana in momentul ala)!"am pus mana pe el" si abia astept sa-l port in the wedding daaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaay!!!!:"> <:-P \:D/
A...o sa-mi rezerv dreptul de a pastra misterul in privinta voalului pana la nunta...:"> nu vreau sa fiu CHIAR ca si-o carte deschisa...(va aratasem la un moment dat poze cu rochia mea si cu voalul care nu-mi placea),asa ca nu va ramane decat sa...ma credeti pe cuvant in privinta frumusetii voalului ales!:):*

felicitariiiii! asteptam pozeleeeeeeee de la nuntaaaaaaa>:D< >:D< >:D<

monalissa
07.05.2008, 19:35:12
felicitariiiii! asteptam pozeleeeeeeee de la nuntaaaaaaa>:D< >:D< >:D<

:)) mersiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii!asta era ideea!!!sa va fac curioase in ceea ce priveste pozele de la nuntaaaaaaaaaaaaaaaaa!:)) :* abia astept!!!!:"> ;))

annutza84
07.05.2008, 19:37:52
uita-te la albumul meu si vezi rochita, e genul printesa si a mea este pe crinolina dar exista rochite si din multe foi care sunt in genul printesa

iony
07.05.2008, 19:39:46
si eu sunt happy pt ca am fost cu iubi si si-a luat costumullllllllll, asa ca am mai scapat de o grija http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/0002018C.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&ref=10) .

annutza84
07.05.2008, 19:44:44
am mai pus o data intrebarea urmatoare dar numai gasesc pagina unde mi s-a raspuns:-< : unde pot sa inscriptionez (in bucuresti) paharele de miri ???
saru-mana (iar) pentru informatie

monalissa
07.05.2008, 20:05:40
si eu sunt happy pt ca am fost cu iubi si si-a luat costumullllllllll, asa ca am mai scapat de o grija http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/0002018C.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&ref=10) .
Bravo!=D> ma bucur pt tine>:D<

cristina19802007
07.05.2008, 20:33:03
buna. vad ca la biserica ai setat Constantin si Elena. vroiam sa te intreb daca e cea de la pta muncii? ca eu acolo am nunta si vreau sa stiu despre ce icoana e vorba ca eu nu stiu nimic de nici o icoana. mersi si spor la pregatiri.
buna.e o coincidenta de nume..biserica unde fac eu este in Drumul Taberei langa parcul Moghioros..am fost la biserica sa platesc taxa de 100 lei care e un fel de ajutor pentru biserica si acolo mi-au zis ca tb la cununia religioasa si o icoana luata din biserica...nici eu nu stiam...de icoana stiam ca se cere doar la botez....poate asa o fi obiceiul aici....spor la pregatiri

iony
07.05.2008, 20:36:52
am mai pus o data intrebarea urmatoare dar numai gasesc pagina unde mi s-a raspuns:-< : unde pot sa inscriptionez (in bucuresti) paharele de miri ???

uite aici: http://www.miresici.ro/showthread.php?t=655&page=108&highlight=gravare sper ca ai gasit raspunsul. pupici

iony
07.05.2008, 20:38:13

si am mai citit undeva ca poti grava si in cora pantelimon acolo unde inscriptioneaza tricouri, parca;;)

iony
07.05.2008, 20:39:35
Bravo!=D> ma bucur pt tine>:D<

multumescc>:D< >:D< >:D< >:D< >:D< >:D< >:D< >:D< >:D< >:D<

iony
07.05.2008, 20:46:56
buna.e o coincidenta de nume..biserica unde fac eu este in Drumul Taberei langa parcul Moghioros..am fost la biserica sa platesc taxa de 100 lei care e un fel de ajutor pentru biserica si acolo mi-au zis ca tb la cununia religioasa si o icoana luata din biserica...nici eu nu stiam...de icoana stiam ca se cere doar la botez....poate asa o fi obiceiul aici....spor la pregatiri

mersi la fel, pupici :* :* :* :* :*

Pisu
07.05.2008, 23:25:46
La Unirea;))

iony
08.05.2008, 13:13:51

revin cu info proaspete si sigure: in cora pantelimon, acolo unde fac si chei si incriptioneaza tricouri si cani, am intrebat daca graveaza si pahare si mi-au zis ca costa 28,5 ron de gravat paharul, indiferent de ce scrii, citez ''doar n-o sa-l umpleti, scrieti numele si data si atat'':[email protected] :[email protected] :[email protected] :[email protected] da poate eu vreau sa scriu poezii:)) :)) , am intrebat cat costa caracterul si nu merge asa:-" :-" . pupici

denysa
08.05.2008, 13:18:05

da am 1.54 m. cel mai bine este sa o probezi k asa in poza arata bine dar depinde cum se aseaza pe tine.am probat multe rochitza gasite pe net si aratam urat imbracata cu ele. eu nu am vrut sa imi cumpar rochia [-X din poze trebuia sa probez

OnutzaD
08.05.2008, 17:13:49
Nu stiu daca v-am spus, dar ieri mi-am luat rochita. O voi duce la inceputul lunii octombrie la retus.:love:

Pisu
08.05.2008, 17:51:52
Nu stiu daca v-am spus, dar ieri mi-am luat rochita. O voi duce la inceputul lunii octombrie la retus.:love:
=D> =D> =D> =D> <:-P <:-P <:-P BRAVOOO!!!! FELICITARI!!!!! Si cit dureaza pina e gata de tot???

Yonika
08.05.2008, 17:54:14
Felicitari! =D> Asteptam pozici sau sa ne arati macar cam cum arata!

iony
08.05.2008, 20:02:27

bravooooooooo, sa o porti sanatoasa si sa-ti aduca numai fericire>:D< >:D< >:D<
asteptam pozici:-p :-p :-p :-p

CONT-INCHIS-047
08.05.2008, 20:50:59
azi mi-au sosit kiturile pt marturii...ies asa de mistoooooooo ...ce bucuroasa sunt....nici nu va puteti imagina :D

Rocsaine
08.05.2008, 21:08:37
azi mi-au sosit kiturile pt marturii...ies asa de mistoooooooo ...ce bucuroasa sunt....nici nu va puteti imagina :D

de unde ti-au venit? :-?

cookyy
08.05.2008, 22:16:34

foarte frumoasa rochita!!!!! dar la ce magazin ai gasit-o? m-ar interesa sa stiu si in cat timp iti vine dc ai dat comanda...pupicei!

OnutzaD
09.05.2008, 08:56:27
=D> =D> =D> =D> <:-P <:-P <:-P BRAVOOO!!!! FELICITARI!!!!! Si cit dureaza pina e gata de tot???

Multumesc tare mult. O am acasa. am cumparat-o de la Alb si Negru. Initial nu o aveau in magazin (aveau una prafuita) dar au sunat la Piatra Neamt si au gasit-o, in 2 zile au trimis-o si miercuri am cumparat-o. La sfarsitul lunii septembrie, inceputul lui octombrie ma duc la retusuri, adik scurtat (poate renunt la trena) si eventual stramtat corsetul si fusta, daca slabesc (am inceput de trei zile regimul).:-p

cristina19802007
10.05.2008, 10:33:24
de unde ti-au venit? :-?
buna.kit-urile de marturii se pot comanda de pe net sau le poti gasi la magazine specializate pentru nunti..eu am gasit in Bucuresti la Complexul Niro-Europa, 100 kit-uri cu 25 lei..la ele mi-am gasit o panglica frumoasa si niste trandafirasi pe care sa ii prind de panglica, iar inauntru voi pune 5 bombonici...si ies super frumos....decat sa dau 6 lei pe una mai bine mi le fac singura si ies tare frumos si cu bani mai putini..

Rocsaine
10.05.2008, 18:08:22
buna.kit-urile de marturii se pot comanda de pe net sau le poti gasi la magazine specializate pentru nunti..eu am gasit in Bucuresti la Complexul Niro-Europa, 100 kit-uri cu 25 lei..la ele mi-am gasit o panglica frumoasa si niste trandafirasi pe care sa ii prind de panglica, iar inauntru voi pune 5 bombonici...si ies super frumos....decat sa dau 6 lei pe una mai bine mi le fac singura si ies tare frumos si cu bani mai putini..

Pe net stii tu vreun site a carui adresa sa mi-o poti impartasi pe PM? Ca pana ajung in Niro, macar sa fac niste cautari, tot stau pe net toata ziua :D Mersi frumos.
Ah, si inca ceva, ai de unde sa-ti alegi acest kit? Adica e diversitate de modele, cum e?

CONT-INCHIS-047
10.05.2008, 18:40:34
de unde ti-au venit? :-?am fost la mine in oras si am dat comanda/Le-au adus din Bucuresti...cred ca de la Europa...sa banui eu.Marturia e facuta de mine :D...adica doar am pus bomboanele si am tras de snur ;))
Azi am cumparat paharele :D chestia aia cu albastru e lipita.O dam jos pentru ca vrem sa aranjam paharul cu auriu :D cum vi se par?

cristina19802007
11.05.2008, 18:45:08
Pe net stii tu vreun site a carui adresa sa mi-o poti impartasi pe PM? Ca pana ajung in Niro, macar sa fac niste cautari, tot stau pe net toata ziua :D Mersi frumos.
Ah, si inca ceva, ai de unde sa-ti alegi acest kit? Adica e diversitate de modele, cum e?
buna.in Niro am vazut pe argintiu, alb,albastru, rosu...pe net nu am gasit decat pe rosu si alb....

Rocsaine
11.05.2008, 18:56:39
buna.in Niro am vazut pe argintiu, alb,albastru, rosu...pe net nu am gasit decat pe rosu si alb....

si pe net unde ai vazut? situri romanesti?

Rocsaine
11.05.2008, 19:11:48
scuze, abia acum am vazut mesajul tau pe PM. mersi frumos ;-)

denysa
11.05.2008, 22:32:09

te rog sa imi trimiti si mie un pm cu site-ul. merci mult