PDA

Versiunea completa : Miresici SEPTEMBRIE 2008

Pagini : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 [18] 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29

augusta
12.05.2008, 07:53:03
Fetelor, dar rochii cu maneci ( nu din dantela ) nu am gasit pe net. Poate imi dati voi vreo idee:-? ....multumesc.

Yonika
12.05.2008, 16:02:50
Fetelor, dar rochii cu maneci ( nu din dantela ) nu am gasit pe net. Poate imi dati voi vreo idee:-? ....multumesc.
Daca nu ai maneci la rochie aleasa de tine, iti poti face un bolero pe deasupra, care sa fie din material ca rochia (in caz ca rochia nu e din dantela, din satin, sau tafta alba, sau ce culoare vrei tu).

piersicuta
12.05.2008, 17:38:38
foarte frumoasa rochita!!!!! dar la ce magazin ai gasit-o? m-ar interesa sa stiu si in cat timp iti vine dc ai dat comanda...pupicei!

Mi-au zis in 2 luni cam asa e gata. Cu totul. Dar in august sunt cam in vacanta si iti zice tipa de acolo ce si cum. Eu nu cred ca am curaj pana la urma. Daca nu-mi sta bine. o sa ma duc prin magazine la probat :(

piersicuta
12.05.2008, 17:45:46
Nu v-am mai scris dar am rezolvat multe in ultima vreme. Am vbit cu dj-ul. Si tot acolo mi-am gasit si fotograf si cameraman cu 400 amndoi, nu 750 cum voiau ceilalti si va tot intrebam eu daca e mult. Mi-am ales si modelul de invitatii:

Am fost si la o croitoreasa sa intreb de rochie. Si mi-a spus ca manopera incepand cu 15 milioane. Mi-a picat fata (eu as vrea pe la 20-25 milioane) si imi iau inima in dinti si merg la probat prin magazine.

Saptamana asta sun si pentru decorat sala. Mai am marturii si cocarde de bifat :)

CONT-INCHIS-047
12.05.2008, 19:02:33
Nu v-am mai scris dar am rezolvat multe in ultima vreme. Am vbit cu dj-ul. Si tot acolo mi-am gasit si fotograf si cameraman cu 400 amndoi, nu 750 cum voiau ceilalti si va tot intrebam eu daca e mult. Mi-am ales si modelul de invitatii:

Am fost si la o croitoreasa sa intreb de rochie. Si mi-a spus ca manopera incepand cu 15 milioane. Mi-a picat fata (eu as vrea pe la 20-25 milioane) si imi iau inima in dinti si merg la probat prin magazine.

Saptamana asta sun si pentru decorat sala. Mai am marturii si cocarde de bifat :)

Sa va bucurati de fiecare chestie pe care o faceti pentru nunta voastra. Foarte haioase invitatiile.

Yonika
12.05.2008, 19:27:34
Mi-am luat si eu pantofii de mireasa; imi plac atre mult, insa totusi mi-as dori altceva, inca mai caut, daca nu gasesc ce imi doresc, voi ramane cu acestia. Caut ceva care sa se lege pe picior, sa ii simt eu mai in siguranta!
Va pun pozici cu cei pe care i-am luat ieri!

Yonika
12.05.2008, 19:48:49
E cam liniste pe aici in ultima vreme, se vede ca suntem cam toate cu lucrurile puse la punct (aproximativ)!
O seara placuta fetelor!:*

iony
12.05.2008, 20:55:51
buna seara! noi ne-am hotarat de curand (azi8-} )sa facem civila luna viitaoare pe 7. ne-am intersat la starea civila si treb sa depunem actele cu 10 zile inainte. petrecerea o sa fie restransa, in famile (cam 40 de pers:-" :-" :-" ) si abia astept sa vina. asa scapam de o grija, ne mai ramane religioasa si petrecerea de dupa.

pufulica
12.05.2008, 22:44:15
[quote=Yonika;830720]Mi-am luat si eu pantofii de mireasa; imi plac atre mult, insa totusi mi-as dori altceva, inca mai caut, daca nu gasesc ce imi doresc, voi ramane cu acestia. Caut ceva care sa se lege pe picior, sa ii simt eu mai in siguranta!
[quote]

Ff draguti papuceii tai! Sa te simti f bine in ei! :*
Bine ca ai gasit macar prima pereche <:-P ! Si eu i-am gasit pe primii, iar acum caut a doua pereche...#-o

pufulica
12.05.2008, 22:46:43
buna seara! noi ne-am hotarat de curand (azi8-} )sa facem civila luna viitaoare pe 7. ne-am intersat la starea civila si treb sa depunem actele cu 10 zile inainte. petrecerea o sa fie restransa, in famile (cam 40 de pers:-" :-" :-" ) si abia astept sa vina. asa scapam de o grija, ne mai ramane religioasa si petrecerea de dupa.

Ce frumos!!! Felicitari \:D/ ! Si eu incerc sa mut cununia civila de la Sv la Cta, dar vorbesc singura...nimeni nu e de acord :(( !

annutza84
12.05.2008, 23:32:03
fetelor eu am cam intrat in panica: saptamana viitoare intru in sesiune am 7 examene in 2 saptamani, apoi am o luna pauza si apoi licenta apoi inca aproape 2 luni pt rezolvarea problemelor de nunta si am conceput o lista si mi se pare ffffffffffffffffffffff lunga si deja nu stiu la ce sa ma mai gandesc mai intai la licenta, la nunta,
plus ca ai mei isi dau cu parerea sa ne facem saptamana de miere prin decembrie eu vreau imediat dupa nunta si vreau in spania, prietenul meu vrea sa facem la anul in romania - turul tarii si deja cred ca toti au luat-o razna si eu sunt cea mai intreaga la cap sau o fi invers sau o fi stresul prea mare si nu-i mai inteleg eu :gen_07: :gen_20::gen_20::gen_20:

annutza84
12.05.2008, 23:42:13
plus ca eu mi-am facut un mic program: 11 - 11.30 cununia civila ajung acasa pe la ora 13 (sper) si tre sa ajung la cucuietii din vale la o ora de mers prin bucuresti sa ma coafez si apoi la ora 15.30 vine mirele la ora 17.30 sa fim la biserica. problema care este : nu imi gasesc o coafeza care sa stie ce face si care sa imi vina acasa ca sa nu ma mai duc eu din lacul tei pana la piata sudului (pt fetele din bucuresti) sa ma coafez (care cred ca imi ia 3 ore cu totul) si nu mai am timp sa ma imbrac si de restu ........:gen_15::gen_07::gen_07::gen_07:

Pisu
13.05.2008, 00:48:48
fetelor eu am cam intrat in panica: saptamana viitoare intru in sesiune am 7 examene in 2 saptamani, apoi am o luna pauza si apoi licenta apoi inca aproape 2 luni pt rezolvarea problemelor de nunta si am conceput o lista si mi se pare ffffffffffffffffffffff lunga si deja nu stiu la ce sa ma mai gandesc mai intai la licenta, la nunta,
plus ca ai mei isi dau cu parerea sa ne facem saptamana de miere prin decembrie eu vreau imediat dupa nunta si vreau in spania, prietenul meu vrea sa facem la anul in romania - turul tarii si deja cred ca toti au luat-o razna si eu sunt cea mai intreaga la cap sau o fi invers sau o fi stresul prea mare si nu-i mai inteleg eu :gen_07: :gen_20::gen_20::gen_20:

plus ca eu mi-am facut un mic program: 11 - 11.30 cununia civila ajung acasa pe la ora 13 (sper) si tre sa ajung la cucuietii din vale la o ora de mers prin bucuresti sa ma coafez si apoi la ora 15.30 vine mirele la ora 17.30 sa fim la biserica. problema care este : nu imi gasesc o coafeza care sa stie ce face si care sa imi vina acasa ca sa nu ma mai duc eu din lacul tei pana la piata sudului (pt fetele din bucuresti) sa ma coafez (care cred ca imi ia 3 ore cu totul) si nu mai am timp sa ma imbrac si de restu ........:gen_15::gen_07::gen_07::gen_07:
Anuta, ia-le pe rind, una cite una, ca numai asa le poti rezolva si mai ales cu bine si lasa parintii..ce treaba au ei cu voiajul vostru de nunta? Numai tu si iubitul tau trebuie sa luati aceasta decizie...

La capitolul coafat si eu sint in pom rau de tot, dar am vorbit cu cineva pt machiat si a zis ca daca am nevoie imi "da" ea pe cineva pt coafat si o sa-mi faca si proba in aceeasi zi, dar pe la sfirsitul lui iulie, caci cea cu machiatul este insarcinata si nu poate mai devreme. Am inteles ca amindoua s-ar deplasa la domiciliu, asa ca daca ar fi buna cea la coafat, ti-as recomanda-o si tie, dar repet, pe la sfirsitul lui iulie, caci eu nu am datele ei de contact...

Si...fruntea sus si mergi inainte cu incredere, caci or sa se rezolve toate pina la urma!!!!!!! >:D<:* Succes!!!!

Pisu
13.05.2008, 00:51:38
Eu de miine intru in zugraveli si deja este dezastru in casa, dar va fi si mai si...#-o 8-} asa ca zic mersi ca stau bine la capitolul pregatiri de nunta... desi incep sa ma panichez pt ca nici acum nu avem DJ :((

annutza84
13.05.2008, 07:27:09
multumesc pentru sustinere. ii bag si pe parinti ca ei de sponsorizeaza o parte din nunta si fara ei faceam nunta peste 10 ani. o sa caut si eu o coafeza dar mi-e frica canu o sa iasa asa cum vreau eu - a nu vreau coc d-ala cu sarmale vreau ceva simplu dar in acelasi timp si deosebit, e in capul meu o varza. eu nu am cameraman, am fotograf dar nu am vorbit cu el ceva exact si mi-e ca ma lasa in pom. astept sa scap de licemta ca e cea mai apropiata si atunci o sa vad eu ce si cum, rochia mea tot la iasi e ca nu am mai apucat sa o iau si cred ca tot dupa licenta voi face un drum pana acolo :((:((:((:((:((

Pisu
13.05.2008, 07:54:31
4 LUNI PINA LA NUNTAAAA!!!!!!!!!!<:-P <:-P <:-P <:-P <:-P

augusta
13.05.2008, 08:04:27
Citeam ce ati mai scris pe aici fetelor si ma gandeam ca eu sunt f calma si linistita in privinta pregatirilor......si sunt in Italia si nunta e acasa......se ocupa mama de fotograf, meniu, cameraman, bauturi, muzica si mie mi-au mai ramas invitatiile , rochia si costumul mirelui cu papuci cu tot.....mai esta ceva si eu nu stiu?:-\
Pe langa faptul ca nu am cautat rochia si nici invitatiile si nici costumul lui, in 24 incep stagiunea si lucrez de dim pana seara.....cu o zi libera.In 15 vin acasa si in 27 am nunta.....azi ma duc pt prima oara sa caut rochie si cam atat.Eu am impresia ca mai e muuuult timp pana sa le rezolv pe toate.......sau nu?!:-\

anlya_426
13.05.2008, 08:40:56
multumesc pentru sustinere. ii bag si pe parinti ca ei de sponsorizeaza o parte din nunta si fara ei faceam nunta peste 10 ani. o sa caut si eu o coafeza dar mi-e frica canu o sa iasa asa cum vreau eu - a nu vreau coc d-ala cu sarmale vreau ceva simplu dar in acelasi timp si deosebit, e in capul meu o varza. eu nu am cameraman, am fotograf dar nu am vorbit cu el ceva exact si mi-e ca ma lasa in pom. astept sa scap de licemta ca e cea mai apropiata si atunci o sa vad eu ce si cum, rochia mea tot la iasi e ca nu am mai apucat sa o iau si cred ca tot dupa licenta voi face un drum pana acolo :((:((:((:((:((

pai consultati-va cu parintii in ceea ce priveste organizarea nuntii, daca asa e conventia intre voi (ma refer aici la faptul ca v-au dat banii si trebuie sa aiba un cuvant de spus)...insa in ceea ce priveste voiajul de nunta numai voi doi trebuie sa hotarati.........

anlya_426
13.05.2008, 08:47:26
Eu de miine intru in zugraveli si deja este dezastru in casa, dar va fi si mai si...#-o 8-} asa ca zic mersi ca stau bine la capitolul pregatiri de nunta... desi incep sa ma panichez pt ca nici acum nu avem DJ :((

o sa-ti raspund aici pt ceea m-ai scris la topicul de Galati.......nunta o sa aiba loc numai ca intr-o alta locatie (mai mare)........asa ca totul e perfect si merge inainte........multumesc pentru grija.......
spor la renovat..si sa fie cu cat mai putine batai de cap..cat despre DJ sunt sigura ca o sa-l gasiti pe acela perfect pentru gusturile voastre........

OnutzaD
13.05.2008, 08:48:57
Buna dimineata! si pe noi ne ajuta parintii cu costurile nuntii...de fapt, ne-o platesc ei, dar asta nu inseamna ca ne impun ceva. Ne mai dau sfaturi, ne mai consultam noi cu ei...dar atat. Tot ce s-a facut pana acum a fost dupa gusturile noastre ( si pe banii lor). de fapt, mai mult eu ma ocup de organizarea nuntii si ma consult si cu ei, pentru ca iubitul meu nu prea are timp iar parintii imi spun ca ei nu se pricep pt ca pe vremea lor nu erau atatea lucruri. Ma consult destul de mult cu mama si cu viitoarea mea soacra si cred ca au incredere in gusturile mele. Accep sugestiile lor, dar sunt doar atat: SUGESTII. Stim cu totii ca este NUNTA NOASTRA si nu incearca sa ne impuna ceva.>:D<

denysa
13.05.2008, 10:02:42
Mi-am luat si eu pantofii de mireasa; imi plac atre mult, insa totusi mi-as dori altceva, inca mai caut, daca nu gasesc ce imi doresc, voi ramane cu acestia. Caut ceva care sa se lege pe picior, sa ii simt eu mai in siguranta!
Va pun pozici cu cei pe care i-am luat ieri!

sunt auperbi pantofii. cam in genul asta caut eu. de unde i-ai luat si cat de inalti sunt?(si pretul dak se poate ;))) ms mult sa ii porti cu placere

sugarlips
13.05.2008, 10:38:07

super invitatiile ;))

iony
13.05.2008, 10:55:28
Ce frumos!!! Felicitari \:D/ ! Si eu incerc sa mut cununia civila de la Sv la Cta, dar vorbesc singura...nimeni nu e de acord :(( !

multumesc! pai insista daca asta iti doresti>:D< >:D< >:D< >:D<

iony
13.05.2008, 13:50:39

http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/000201CF.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&ref=10) http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/000201CF.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&ref=10) http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/000201CF.gif

+14 zile eu

flori2105
13.05.2008, 14:41:07
AU MAI RAMAS DOAR 4 LUNI!!!
Zilele astea am reusit sa rezolv si eu mai multe maruntisuri(casuta pt plicuri,pernuta de verighete,cosuletul de cocarde,cocardele,marturiile,funde pt. masini)si sunt tare fericita ca am mai scapat de o grija.Am dat comanda si de pahare pt noi si pt nasi si maine ma duc sa le iau.Poze am sa pun mai pe seara pt cca le-am facut cu telefonul iubitelului si acum e la munca.
Spor la pregatiri in continuare .Pupici>:D< >:D< >:D<

butterfly_bv
13.05.2008, 14:42:03
http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/000201CF.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&ref=10) http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/000201CF.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&ref=10) http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/000201CF.gif

+14 zile eu

si eu >:D< <:-P

butterfly_bv
13.05.2008, 14:48:15
Citeam ce ati mai scris pe aici fetelor si ma gandeam ca eu sunt f calma si linistita in privinta pregatirilor......si sunt in Italia si nunta e acasa......se ocupa mama de fotograf, meniu, cameraman, bauturi, muzica si mie mi-au mai ramas invitatiile , rochia si costumul mirelui cu papuci cu tot.....mai esta ceva si eu nu stiu?:-\
Pe langa faptul ca nu am cautat rochia si nici invitatiile si nici costumul lui, in 24 incep stagiunea si lucrez de dim pana seara.....cu o zi libera.In 15 vin acasa si in 27 am nunta.....azi ma duc pt prima oara sa caut rochie si cam atat.Eu am impresia ca mai e muuuult timp pana sa le rezolv pe toate.......sau nu?!:-\

suntem cam in aceasi situatie si in plus, avem si nunta in aceeasi zi ;-)
si eu am aceeasi impresie, k mai e suficient timp sa ma ocup de toate, dar citesc ce au scris fetele, si sincer, incep sa intru in panica pt k sunt in urma rau de tot. te pup. si...spor la pregatiri

getuta81
13.05.2008, 15:08:20
E cam liniste pe aici in ultima vreme, se vede ca suntem cam toate cu lucrurile puse la punct (aproximativ)!
O seara placuta fetelor!:*

Am nunta in aceeasi zi cu tine. Am rezolvat cu restaurantul, decoratiuni, biserica, muzica, foto si video. Si atat... Ma gandeam ca mai am 4 luni, e destul timp. Dar deja incep sa o iau razna si sa intru in priza. Mai sunt atatea de facut...........:((

BrunetzicaMelly
13.05.2008, 15:28:44
Tic-Tac-Tic-Tac...mai sunt fix 4 luni pana la nunta!!!!;;)
Eu sunt la faza cu alegerea rochitei de mireasa, a pantofilor....alegerea buchetului de mireasa, buchetul pentru nasa ( pentru ca si-a dat acordul sa le aleg eu ) a lumanarilor....Astept sa-mi vina invitatiile de la tiparit ca sa ma pot apuca sa le distribui....si inca alte si alte maruntisuri de facut!

Rocsaine
13.05.2008, 15:34:14
Tic-Tac-Tic-Tac...mai sunt fix 4 luni pana la nunta!!!!;;)
Eu sunt la faza cu alegerea rochitei de mireasa, a pantofilor....alegerea buchetului de mireasa, buchetul pentru nasa ( pentru ca si-a dat acordul sa le aleg eu ) a lumanarilor....Astept sa-mi vina invitatiile de la tiparit ca sa ma pot apuca sa le distribui....si inca alte si alte maruntisuri de facut!

Si eu tot la faza cu rochita sunt. Zilele astea sper sa se rezolve totul in privinta asta. Cu pantofii nu stiu ce sa fac, am tot amanat sa caut, ma gandeam ca pana nu am rochita nu are rost sa ma avant in cautari.

Iar pana sapt trecuta, noi nici nu aveam nasi. Asa ca, ce sa mai discut de buchetele si de invitatii?! Oricum, invitatiile ni le facem noi, aproape sunt gata ca si model, mai ramane doar textul de definitivat. Restul, e floare la ureche <:-P

Deja vrei sa distruibui invitatiile? Nu e prea devreme cu 4 luni inainte? Niste veri de-ai lui isi tot dadeau cu parerea ca e prea devreme cu 2-3 luni inainte cand am vrea noi, ca o luna inainte este arhisuficient pt cineva sa se pregateasca de nunta (nu sunt de acord, dar in fine!).

Voi cum faceti cu distribuirea invitatiilor?

Yonika
13.05.2008, 16:47:53
Da, asa e! Mai e asa putin... <:-PSi noi inca nu avem nasi!:-\ #:-S

Yonika
13.05.2008, 17:00:16
sunt auperbi pantofii. cam in genul asta caut eu. de unde i-ai luat si cat de inalti sunt?(si pretul dak se poate ;))) ms mult sa ii porti cu placere
Pantofii i-am luat din Bacau, de la magazinul Total de langa Piata Nord. Am dat pe ei 170 (167 parca) lei. Tocul nu este f inalt, cred ca are cam 5-6-7 cm, nici eu nu am vrut f inalt, din 2 motive: primul ar fi ca iubi al meu nu e asa inalt, si sa nu il intrec pe el in inaltime ;)) si apoi daca tocul nu e asa inalt, pantoful e mai comod, nu ti se umfla asa repede picioarele...
Eu port 36, daca vrei erau si mai mici, si 35 dar si mai mari.

Yonika
13.05.2008, 19:50:21
V-am pupat! :* O seara placuta!

annutza84
13.05.2008, 22:01:28
si eu o sa distribui invitatiile cat de curand ca o parte o dau colegilor (cu care nu ma mai vad - decat peste 10 ani ) iar restul ....... rude, prieteni si de unii dau mai greu. nu prea mi se pare ok sa dau invitatiile cu o luna inainte, eu vreau cu o luna inainte sa stiu cine imi vine si cine nu (macar 90% sigur) si asa am timp sa ma plimb pe la unul si pe la altul sa le distribui

va pupicesc pe toate treishpembristele ( :d ) sa aveti muuuuuuult spor la cumparaturi si sa va alegeti cele mai frumoase obiecte !!!!!!!!
:x:x:x:x:x:x:x:x:x:x

iony
13.05.2008, 22:26:13
si eu o sa distribui invitatiile cat de curand ca o parte o dau colegilor (cu care nu ma mai vad - decat peste 10 ani ) iar restul ....... rude, prieteni si de unii dau mai greu. nu prea mi se pare ok sa dau invitatiile cu o luna inainte, eu vreau cu o luna inainte sa stiu cine imi vine si cine nu (macar 90% sigur) si asa am timp sa ma plimb pe la unul si pe la altul sa le distribui

va pupicesc pe toate treishpembristele ( :d ) sa aveti muuuuuuult spor la cumparaturi si sa va alegeti cele mai frumoase obiecte !!!!!!!!
:x:x:x:x:x:x:x:x:x:x

si eu o sa dau la colegi luna viitoare invitatiile si la restul pe la sfr lunii iulie, cam cu 2 luni inainte,

iony
13.05.2008, 22:27:11
http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/000200D7.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&ref=10) o seara placuta va doresc si fara cosmaruri

augusta
14.05.2008, 07:56:31
Ieri am fost sa vad de rochie.......si toate magazinele erau inchise......:-s .ma gandeam ca ceva ne e bine.....In fine o sa mai merg sapt asta intr-o dupa masa.
Acolo la Rimini au ziua de marti inchis in magazinele de tipu asta.

Oricum am intrat intr-un atelier si au rochii superbe si f scumpe.Cea mai ieftina e 1800 €.Nu pot de atatia bani pt ca nu-mi permit.

Apoi la invitatii nu am fost sa vad inca, flori masini si alte amanunte nici nu m-am gandit......e greu sa organizezi o nunta la atatia kilometri distanta.....Spor la treaba si o zi faina fetelor.

augusta
14.05.2008, 08:03:28
suntem cam in aceasi situatie si in plus, avem si nunta in aceeasi zi ;-)
si eu am aceeasi impresie, k mai e suficient timp sa ma ocup de toate, dar citesc ce au scris fetele, si sincer, incep sa intru in panica pt k sunt in urma rau de tot. te pup. si...spor la pregatiri

Ce sa-i faci.....mai sunt frumoase adormite......important e sa ne trezim.Si sa incepem de undeva sa organizam......

Eu sincer o organizez singura ca omu meu e f ocupat si mama se ocupa in tara de chestiile importante dar de maruntisurile care sunt in responsabilitatea mea ........ parca sunt mai multe decat ma gandeam....si imi tot zic.....E O ZI IMPORTANTA......NUMAI O DATA IN VIATA......( SPER :-p ) si asa incet incet imi fac curaj.....SPOR LA TREABA SI curaj....te pup

CONT-INCHIS-047
14.05.2008, 08:32:48
Eu daca ma uit cum a trecut timpul...zic ca parca ieri am stabilit data nuntii. dar cand ma uit cat mai e....offfffffffff mi se pare ca trece greu.ori sunt eu prea nerabdatoare..........

piersicuta
14.05.2008, 10:25:48
Apropo de invitatii: eu am pe 21 sept si o sa le dau la inceput de iunie. ma gandesc ca lumea isi face programul de concediu, si daca vor sa vina sa stie din timp cum sa faca...

iony
14.05.2008, 11:55:58
Eu daca ma uit cum a trecut timpul...zic ca parca ieri am stabilit data nuntii. dar cand ma uit cat mai e....offfffffffff mi se pare ca trece greu.ori sunt eu prea nerabdatoare..........

si noi am stabilit data cu un an si o luna inainte de data nuntii si acum ma uit si vad ca mai sunt 4 luni si cateva zile. trece asa repede timpul asta.... http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/000201D1.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&ref=10)

anlya_426
14.05.2008, 14:57:35
Apropo de invitatii: eu am pe 21 sept si o sa le dau la inceput de iunie. ma gandesc ca lumea isi face programul de concediu, si daca vor sa vina sa stie din timp cum sa faca...

eu tot pe 21 sept am nunta..dar o sa le impart pe toate la mijlocul lunii iulie......oricum majoritatea invitatilor cunosc data nuntii..asa ca inmanarea invitatiei este doar o formalitate........

Rocsaine
14.05.2008, 16:01:03
eu tot pe 21 sept am nunta..dar o sa le impart pe toate la mijlocul lunii iulie......oricum majoritatea invitatilor cunosc data nuntii..asa ca inmanarea invitatiei este doar o formalitate........

si eu am nunta TOT pe 21 sept, ce chestie! ne gandeam sa impartim invitatii incepand cu iunie-iulie, sper sa nu fie nici prea devreme, nici prea tarziu; iar chestia cu dat zvon in tara, chiar e buna, ca pe urma totul sa se rezume la o formalitate. ;-)

OnutzaD
14.05.2008, 16:48:18

Alina, de unde ai luat paharele? sunt superbe. :*

flori2105
14.05.2008, 19:55:08
Am revenit si eu cu pozici:

annutza84
14.05.2008, 20:44:42
felicitari pentru noile achizitii !!!!!!!!!!!!! =D>=D>=D>

iony
14.05.2008, 22:07:01

felicitari!! sa-ti aduca multa fericire!!!!!!>:D< >:D< >:D<

monalissa
15.05.2008, 00:39:47

Ce frumooooos..!=D> bravo ca ai reusit sa-ti achizitionezi lucrusoarele astea!noi mai avem de rezolvat cateva "puncte'importante pana sa trecem sa ne ocupam de "maruntisuri",desi nu stiu daca e ok atitudinea asta..!:-?

OnutzaD
15.05.2008, 08:21:55

Foarte frumoase! sa le folosesti cu placere si foarte fericita!

tatiana7
15.05.2008, 13:14:00
buna, miresici!
permiteti-mi va rog sa ma inscriu si eu in randul vostru, al miresicilor de septembrie!

sunt poate un pic cam in urma cu pregatirile, dar ma straduiesc sa le pun cat se poate pe toate la punct. Imi este putin cam dificil, ptr ca nu am fost niciodata genul de persoana care sa umble prin magazine, dar acum este cu totul altceva, va fi poate cea mai importanta zi din viata mea.

pana acum am facut urmatoarele: am rezervat localul, muzica, fotograf, cameraman, am si o prietena care se ocupa cu decoratiuni, invitatiile sunt gata - le-am luat cu reducere de la targ-ul de nunti de la romexpo <:-P .
in mare lucrurile esentiale sunt rezolvate, dar maruntisurile sunt cele care ma chinuiesc, nu as vrea sa omit ceva, de care mai tarziu sa am nevoie.

va multumesc ca ma ascultati!
si la toate va doresc o nunta de vis!

flori2105
15.05.2008, 13:14:06
multumesc frumos tuturor.Pupici si spor la pregatiri

OnutzaD
15.05.2008, 14:33:08
buna, miresici!
permiteti-mi va rog sa ma inscriu si eu in randul vostru, al miresicilor de septembrie!

sunt poate un pic cam in urma cu pregatirile, dar ma straduiesc sa le pun cat se poate pe toate la punct. Imi este putin cam dificil, ptr ca nu am fost niciodata genul de persoana care sa umble prin magazine, dar acum este cu totul altceva, va fi poate cea mai importanta zi din viata mea.

pana acum am facut urmatoarele: am rezervat localul, muzica, fotograf, cameraman, am si o prietena care se ocupa cu decoratiuni, invitatiile sunt gata - le-am luat cu reducere de la targ-ul de nunti de la romexpo <:-P .
in mare lucrurile esentiale sunt rezolvate, dar maruntisurile sunt cele care ma chinuiesc, nu as vrea sa omit ceva, de care mai tarziu sa am nevoie.

Bine ai venit! dar nu stai deloc rau...si totusi mai este timp>:D<

BrunetzicaMelly
15.05.2008, 14:56:38
Si eu tot la faza cu rochita sunt. Zilele astea sper sa se rezolve totul in privinta asta. Cu pantofii nu stiu ce sa fac, am tot amanat sa caut, ma gandeam ca pana nu am rochita nu are rost sa ma avant in cautari.

Iar pana sapt trecuta, noi nici nu aveam nasi. Asa ca, ce sa mai discut de buchetele si de invitatii?! Oricum, invitatiile ni le facem noi, aproape sunt gata ca si model, mai ramane doar textul de definitivat. Restul, e floare la ureche <:-P

Deja vrei sa distruibui invitatiile? Nu e prea devreme cu 4 luni inainte? Niste veri de-ai lui isi tot dadeau cu parerea ca e prea devreme cu 2-3 luni inainte cand am vrea noi, ca o luna inainte este arhisuficient pt cineva sa se pregateasca de nunta (nu sunt de acord, dar in fine!).

Voi cum faceti cu distribuirea invitatiilor?

Noi vrem din iunie sa incepem sa le distribuim...ca sa aibe omul timp de gandire...multi pleaca in concediu in luna august- septembrie,avem si cateva rude din provincie . Era sa o patesc cu o matusa de-a mea care isi propusese sa plece in concediu pentru vreo 2 saptamani, la inceputul lunii septembrie. Bine inca nici noi nu eram hotarati ca o sa facem pe 13 pentru ca nu gaseam local.
Vrem sa procedam asa ca sa existe timp de gandire...ptr ca eu o sa-i pun sa-mi confirme pana la 30 august.

BrunetzicaMelly
15.05.2008, 15:00:54
Te sfatuiesc intai sa-ti cumperi rochita si dupa aceea pantofii .Eu, fiind micuta de inaltime, ma duc la probat cu o pereche de sandalute cu un toc potrivit si tot ceva asemanator o sa-mi cumpar si pentru nunta.

Yonika
15.05.2008, 15:51:57
Felicitari pt noile achizitii!

Yonika
15.05.2008, 15:53:41
buna, miresici!

Bine ai venit printre noi!>:D< Mai sunt cateva luni, reusit voi sa le puneti la punct pe toate pana la urma!
Spor la miresit!

Yonika
15.05.2008, 15:59:20
Eu am inceput sa am cosmaruri, si din alea naspa de tot!
Se facea ca parca eram la inmormantarea bunicului meu (care e mort de 3 ani, Dumnezeu sa il odhneasca in pace) si dupa ce l-au scos din casa eu m-am dus sa ma imbrac pt nunta. Si mi-am luat rochia pe mine si mi-am dat seama ca nu eram machiata, nu eram coafata, nu avea manichiura facuta..si am inceput sa plang tare...si nuntasii parca erau deja ajunsi la mese (care era pe strada la mine, in fata curtii), si toata lumea imi spunea sa ies asa...dar eu nu si nu...si cand ma uit la ceas, ora 5, si eu aveam la 3 programare la machiat si coafat ( adica acum sambata merg la o nunta si la ora 3 tre sa fiu la coafor si apoi la machiat - deci era ora de acum...ca pt sept inca nu stiu) si mai tare am inceput sa plang... si ma trezesc intr-un final ca plangeam in somn si gemeam...
Offff....Doamne..sa rezolvam cu nasii..sa ne gasim nasi..ca acum asta e cea mai mare problema....:-SS #:-S
Dar poate ca ne ajuta Doamne Doamne sa ne gasim si nasii pe care ni-i dorim...

Dia11mai
15.05.2008, 16:23:08
\:D/ Buna fetelor! Si eu am nunta in septembrie, pe 7. Cu pregatirile stau asa si asa..Am gasit restaurant, muzica si invitatiile. Rochia si costumul de mire si tortul o sa le caut cand ajung in tara-in iulie cred- . Pana atunci..:-SS :-SS=P~

Yonika
15.05.2008, 16:49:29
\:D/ Buna fetelor! Si eu am nunta in septembrie, pe 7. Cu pregatirile stau asa si asa..Am gasit restaurant, muzica si invitatiile. Rochia si costumul de mire si tortul o sa le caut cand ajung in tara-in iulie cred- . Pana atunci..:-SS :-SS=P~
Bine ai venit printre noi! >:D< Spor la restul pregatirilor!

butterfly_bv
15.05.2008, 17:46:51
Ieri am fost sa vad de rochie.......si toate magazinele erau inchise......:-s .ma gandeam ca ceva ne e bine.....In fine o sa mai merg sapt asta intr-o dupa masa.
Acolo la Rimini au ziua de marti inchis in magazinele de tipu asta.

Oricum am intrat intr-un atelier si au rochii superbe si f scumpe.Cea mai ieftina e 1800 €.Nu pot de atatia bani pt ca nu-mi permit.

Apoi la invitatii nu am fost sa vad inca, flori masini si alte amanunte nici nu m-am gandit......e greu sa organizezi o nunta la atatia kilometri distanta.....Spor la treaba si o zi faina fetelor.

augusta, tu iti iei rochita din italia ? ai gasit magazine cu preturi mai normale? k pe mine m-au speriat rau. mai ieftin de 1000 euro n-am gasit nimic...

iony
15.05.2008, 19:37:48
buna. am mai rezolvat si noi cate ceva;-) , adica mirele e aproape gata, mai are pantofii de cumparat si atat. si sunt gata si place-cardurile. va atasez poze. mie imi plac la nebunie, doar eu le-am ales:-p :-p

Yonika
15.05.2008, 19:49:18
buna. am mai rezolvat si noi cate ceva;-) , adica mirele e aproape gata, mai are pantofii de cumparat si atat. si sunt gata si place-cardurile. va atasez poze. mie imi plac la nebunie, doar eu le-am ales:-p :-p
Sunt f dragute!

iony
15.05.2008, 20:46:29
Sunt f dragute!

multumesc>:D< >:D< >:D< >:D< >:D<

monalissa
16.05.2008, 00:44:23

Dragute place-cardurile!sa inteleg ca aveti sala decorata cu albastru?:-? :)

augusta
16.05.2008, 07:59:09
[quote=Yonika;838256]Eu am inceput sa am cosmaruri, si din alea naspa de tot!
Se facea ca parca eram la inmormantarea bunicului meu (care e mort de 3 ani, Dumnezeu sa il odhneasca in pace) si dupa ce l-au scos din casa eu m-am dus sa ma imbrac pt nunta. Si mi-am luat rochia pe mine si mi-am dat seama ca nu eram machiata, nu eram coafata, nu avea manichiura facuta..si am inceput sa plang tare...si nuntasii parca erau deja ajunsi la mese (care era pe strada la mine, in fata curtii), si toata lumea imi spunea sa ies asa...dar eu nu si nu...si cand ma uit la ceas, ora 5, si eu aveam la 3 programare la machiat si coafat ( adica acum sambata merg la o nunta si la ora 3 tre sa fiu la coafor si apoi la machiat - deci era ora de acum...ca pt sept inca nu stiu) si mai tare am inceput sa plang... si ma trezesc intr-un final ca plangeam in somn si gemeam...
Offff....Doamne..sa rezolvam cu nasii..sa ne gasim nasi..ca acum asta e cea mai mare problema....:-SS #:-S

Nu te mai gandi.....stii ca daca plangi in somn , razi in viata....si apoi eu m-am visat mireasa cu o rochie maro.....super faina de altfel.

Ai sa vezi ca nasii o sa apara de unde nici nu te gandesti si o sa fie bine....pentru o copie frumoasa se vor gasi mereu nasi pe masura.Trebuie doar sa le luati toate pe rand.....eu va tin pumnii....o zi faina!

augusta
16.05.2008, 08:07:42
augusta, tu iti iei rochita din italia ? ai gasit magazine cu preturi mai normale? k pe mine m-au speriat rau. mai ieftin de 1000 euro n-am gasit nimic...

Stii eu nu prea am fost pin magazine.....sper sa trec sapt viit prin magazinele mai mari din orasele mai mari.Eu am fost doar la Rimini care se stie...e un oras cu fite.Dar o sa merg la Ravenna sa iti spun.

Oricum...am vazut pe net rochii cu 500 euro si cu 400 euro....bine ca nu le-am vazut "pe viu" dar ce pot sa iti spun ca o prietena de-a mea si-a comandat rochia de la PRONOVIAS cu 1200 euro si e superba.Eu nu tind sa am rochie de marca ca nu vreau sa investesc atatia bani....ce conteaza e sa fiu multumita si sa ma simt cu adevarat mireasa....ca doar asta-i scopul, nu?

O sa te tin la curent....

Poate as gasi si eu rochie in tara doar ca e mai greu.....Eu vin in tara pe 15 sept si am nunta pe 27.

o zi faina....

anlya_426
16.05.2008, 08:36:48
Alina, de unde ai luat paharele? sunt superbe. :*

paharele sunt luate din hypermarket-ul real......am dat 19,99 lei pe un set de 2 pahare.........>:D<>:D<>:D<

OnutzaD
16.05.2008, 08:42:35
paharele sunt luate din hypermarket-ul real......am dat 19,99 lei pe un set de 2 pahare.........>:D<>:D<>:D<
Iti multumesc tare mult. Ma voi duce si eu sa vad. Chiar mi se par superbe. Te pupic>:D<

iony
16.05.2008, 08:55:47
Dragute place-cardurile!sa inteleg ca aveti sala decorata cu albastru?:-? :)

daaaaaaaaaa>:D< >:D<>:D< >:D< >:D< >:D<

flori2105
16.05.2008, 13:07:30
>:D<
Felicitari pt noile achizitii!
Multumesc tare mult

flori2105
16.05.2008, 13:09:54
Foarte frumoase!

tatiana7
16.05.2008, 15:00:14
felicitari tuturor ptr lucrurile achizitionate!
sunt atat de frumoase!

si multumesc ca m-ati primit printre voi!

denysa
16.05.2008, 16:32:50
Pantofii i-am luat din Bacau, de la magazinul Total de langa Piata Nord. Am dat pe ei 170 (167 parca) lei. Tocul nu este f inalt, cred ca are cam 5-6-7 cm, nici eu nu am vrut f inalt, din 2 motive: primul ar fi ca iubi al meu nu e asa inalt, si sa nu il intrec pe el in inaltime ;)) si apoi daca tocul nu e asa inalt, pantoful e mai comod, nu ti se umfla asa repede picioarele...
Eu port 36, daca vrei erau si mai mici, si 35 dar si mai mari.

:( din pacate nu am cum sa ajung la bacau. sunt superbi si i-am gasit in iasi pe rosu dar cand am intrebat de albi au zis k nu au avut modelul asta alb. eu sunt mik de statura dar nu am sa imi iau tocuri mai mari de 7 cm k sunt multe ore de stat in picioare si nu sunt obisnuita ci tocuri. sa ii porti sanatoasa. imi plac fffffff mult :X

monalissa
16.05.2008, 17:48:42
daaaaaaaaaa>:D< >:D<>:D< >:D< >:D< >:D<

>:D< >:D< >:D<

monalissa
17.05.2008, 12:50:50
Azi vrem sa mergem sa comandam tortul fetelor...sper sa mai ajungem,ca la ora 14 se inchide cofetaria si logodnicul meu nu mai vine...(suna ca si versurile lui Cosbuc cu"...si George nu mai vine...":))

cristina19802007
17.05.2008, 18:59:07
buna fetelor.am si eu o intrebare.mai e cineva care e nunta in aceeasi zi cu mine la biserica Sf Constantin si Elena din Drumul Taberei?

MachuPicchu
17.05.2008, 19:35:21
mai sunt 16 saptamani:-SS :-SS :-SS

MachuPicchu
18.05.2008, 17:00:55
de week-end-ul viitor incepem cursurile de dans <:-P \:D/ ... tango argentinian ;))

iony
18.05.2008, 17:41:19
Azi vrem sa mergem sa comandam tortul fetelor...sper sa mai ajungem,ca la ora 14 se inchide cofetaria si logodnicul meu nu mai vine...(suna ca si versurile lui Cosbuc cu"...si George nu mai vine...":))

ati ajuns pana la urma? ati facut comanda?

monalissa
18.05.2008, 21:22:51
ati ajuns pana la urma? ati facut comanda?
Am ajuns la cofetaria cu pricina in timp util,dar n-am rezolvat nimic pentru ca ZIUA nu a fost potrivita!sambata se fac nunti!!!e un detaliu pe care noi l-am omis8-} si nimeni nu era dispus sa ne ia noua comenzi pt tortul din septembrie,cand ei aveau nunti in acea zi!:)
O sa mergem maine seara!De data asta nu vreau sa ma intorc cu "mana goala"..![-X

annutza84
18.05.2008, 22:34:54

anlya, m-am uitat in albumul tau si am vazut ca ai o rochita superba si te avantajeaza f bine, dar am o nelamurire - pantofii (sandalutele) albi sunt comozi? ca tare as vrea si eu ceva asemanator (platforme) dar nu stiu cat de confortabili sunt pt atat de mult timp (am fost la festivitatea de incheiere a anului astuia si a celor multi ani de facultate si mi-am rupt picioarele desi am avut un toc mic si nu a durat f mult) . si imi trebuie si cu un toc sau o talpa destul de inalta pentru ca rochia e cam lunga si nu vreau sa matur cu ea. iti multumesc

pufulica
19.05.2008, 08:54:33
de week-end-ul viitor incepem cursurile de dans <:-P \:D/ ... tango argentinian ;))

he he... ce frumos!!! bravo! e tare greu sa te apuci de asa ceva! noi vrem sa incepem de vreo 3 luni...si...nimic =))
miresicilor,v-ati gandit ce melodie veti avea la valsul miresei? :-?

MachuPicchu
19.05.2008, 09:04:34
he he... ce frumos!!! bravo! e tare greu sa te apuci de asa ceva! noi vrem sa incepem de vreo 3 luni...si...nimic =))
pai si noi ne amagin de vreo luna-doua ... dar sambata am ajuns la scoala de dans si am vb cu oamenii si incepem de sambata <:-P

anlya_426
19.05.2008, 09:07:50
anlya, m-am uitat in albumul tau si am vazut ca ai o rochita superba si te avantajeaza f bine, dar am o nelamurire - pantofii (sandalutele) albi sunt comozi? ca tare as vrea si eu ceva asemanator (platforme) dar nu stiu cat de confortabili sunt pt atat de mult timp (am fost la festivitatea de incheiere a anului astuia si a celor multi ani de facultate si mi-am rupt picioarele desi am avut un toc mic si nu a durat f mult) . si imi trebuie si cu un toc sau o talpa destul de inalta pentru ca rochia e cam lunga si nu vreau sa matur cu ea. iti multumesc

multumesc pentru aprecieri......sandalalele sunt foarte comode deoarece talpa este din spuma.....ma simt de parca plutesc cand ma incalt cu ele.......>:D<>:D<>:D<

annutza84
19.05.2008, 11:17:02
multumesc pentru aprecieri......sandalalele sunt foarte comode deoarece talpa este din spuma.....ma simt de parca plutesc cand ma incalt cu ele.......>:D<>:D<>:D<
dar ai incercat sa mergi mai mult cu ele? ca e o diferenta in a merge prin casa si a sta o zi intreaga cu ele. o sa imi iau si eu asa de vara niste platforme si sa vad cum ma inteleg cu ele. pupici

anlya_426
19.05.2008, 11:23:21
dar ai incercat sa mergi mai mult cu ele? ca e o diferenta in a merge prin casa si a sta o zi intreaga cu ele. o sa imi iau si eu asa de vara niste platforme si sa vad cum ma inteleg cu ele. pupici

am mai avut niste sandale din exact acelasi material.....si nu am avut nici o problema...chiar sunt foarte comode......

piersicuta
19.05.2008, 14:42:00
La dansul miresei am apocalyptica- nothing else matters ;;)

butterfly_bv
19.05.2008, 17:57:28

really nice. si noi vrem ceva mai...altceva. inca nu stiu ce, dar pot sa va spun ce nu vreau : "once upon a december" pe care am auzito la mai toate nuntile.

monalissa
19.05.2008, 18:24:09

Noi oscilam intre"Nunta de flori" a lui Hrusca si "Puterea dragostei"a Evei Kiss!:-? pentru ca vrem sa valsam,inclinam inspre prima piesa..!:-? :-?

pufulica
19.05.2008, 20:07:03
Noi vom avea... Madalina Manole :))
Are o melodie cu marea ("vino, dragostea mea") si credem ca e f potrivita (el fiind din constata si noi avand nunta la suceava...) :)

cicika
19.05.2008, 21:16:43
salutare miresici de septembrie....ce mai faceti??ce ati mai pregatit!!!!

cristina19802007
19.05.2008, 21:25:02
salutare miresici de septembrie....ce mai faceti??ce ati mai pregatit!!!!
buna.eu mi-am luat invitatiile care au iesit super..sincer nu ma asteptam sa iasa asa de bine si deja am inceput sa le impart.la sfarsitul saptamanii ma duc sa imi iau sandalele sau pantofiorii de nunta, sa vad ce gasesc comod....am rezolvat cu fotograful si cu muzica..si cu amandoua am reusit sa ies bine cu banii intr-un final ca ma ajuta niste prieteni cu aparatura mea la filmat si la muzica cu statia lor si muzica pe care ma chinui sa o adun in fiecare seara...la sfarsitul lunii ma duc sa dau comanda la rochita..am vb cu o prietena sa ma ajute cu aranjamentele florale pentru mese si cu buchetele...voi ce ati mai facut?

monalissa
19.05.2008, 21:44:06
Sa va povestesc ce mi s-a intamplat azi!am fost la Ottima Pan sa comandam tortul de nunta si am dat peste o tanti super enervanta,care mi-a spus ca n-are timp sa mai stea peste program(ajunsesem cu vreo 10 min mai tarziu) si ca pana in septembrie mai avem timp sa mai venim!!!:-L mi s-a parut bataie de joc,i-am urat un"La revedere"taios si am "tuns-o" de acolo!imi pare rau ca nu i am recomandat sa-si manance singura tortul!!!!/:) ma rog...ne-am continuat eu si logodnicul meu calatoria in cautarea tortului si am ajuns in cele din urma la Trandafirul(unde preturile ni s-au parut cam mari-aprox 6 mil costa un tort deloc complicat pt 80 de persoane),iar aopi la Codrina(unde ar costa in jur de 4 mil!!!)
N-am hotarat inca nimic,dar ne tenteaza sa optam pt cofetaria Codrina din informatiile pe care le-am primit azi!:-?
Voi ce parere aveti?:-\

cicika
19.05.2008, 21:58:50
buna.eu mi-am luat invitatiile care au iesit super..sincer nu ma asteptam sa iasa asa de bine si deja am inceput sa le impart.la sfarsitul saptamanii ma duc sa imi iau sandalele sau pantofiorii de nunta, sa vad ce gasesc comod....am rezolvat cu fotograful si cu muzica..si cu amandoua am reusit sa ies bine cu banii intr-un final ca ma ajuta niste prieteni cu aparatura mea la filmat si la muzica cu statia lor si muzica pe care ma chinui sa o adun in fiecare seara...la sfarsitul lunii ma duc sa dau comanda la rochita..am vb cu o prietena sa ma ajute cu aranjamentele florale pentru mese si cu buchetele...voi ce ati mai facut?
felicitari
imi areti invitatia???
nu le imparti prea repede????;;)

cicika
19.05.2008, 22:00:42
Sa va povestesc ce mi s-a intamplat azi!am fost la Ottima Pan sa comandam tortul de nunta si am dat peste o tanti super enervanta,care mi-a spus ca n-are timp sa mai stea peste program(ajunsesem cu vreo 10 min mai tarziu) si ca pana in septembrie mai avem timp sa mai venim!!!:-L mi s-a parut bataie de joc,i-am urat un"La revedere"taios si am "tuns-o" de acolo!imi pare rau ca nu i am recomandat sa-si manance singura tortul!!!!/:) ma rog...ne-am continuat eu si logodnicul meu calatoria in cautarea tortului si am ajuns in cele din urma la Trandafirul(unde preturile ni s-au parut cam mari-aprox 6 mil costa un tort deloc complicat pt 80 de persoane),iar aopi la Codrina(unde ar costa in jur de 4 mil!!!)
N-am hotarat inca nimic,dar ne tenteaza sa optam pt cofetaria Codrina din informatiile pe care le-am primit azi!:-?
Voi ce parere aveti?:-\
eu nu cred ca este scump tortul acela pt 80 de persoane......parerea mea
acum tu o sa cauti laboratorul cel mai rentabil pt tine..........
mai sunt si doamne care nu isi cunosc lungul nasului.............eu le numesc "comuniste">:D< >:D< >:D<

monalissa
19.05.2008, 22:32:49
eu nu cred ca este scump tortul acela pt 80 de persoane......parerea mea
acum tu o sa cauti laboratorul cel mai rentabil pt tine..........
mai sunt si doamne care nu isi cunosc lungul nasului.............eu le numesc "comuniste">:D< >:D< >:D<

Nu,intr-adevar pretul nu e mare!in schimb raportul calitate/pret in cazul asta mi s-a parut nerentabil!8-} >:D< >:D<

cicika
19.05.2008, 22:34:53
Nu,intr-adevar pretul nu e mare!in schimb raportul calitate/pret in cazul asta mi s-a parut nerentabil!8-} >:D< >:D<
aici doar tu sti..................
sigur ai sa faci o alegere buna.............>:D< >:D< >:D< >:D<

monalissa
20.05.2008, 00:20:21
aici doar tu sti..................
sigur ai sa faci o alegere buna.............>:D< >:D< >:D< >:D<

Iti multumesc pentru incredere si sustinere!sper sa fac alegerea corecta..!:">
Spor la pregatiri!!!>:D< >:D< >:D<

sugarlips
20.05.2008, 11:16:51
miresici de 20 septembrie 2008, mai sunt 4 luni pana la nunta :D :x :x :x <:-P :gen_05: :rocking: :love: :love: :love: :A :madlaugh:

pufulica
20.05.2008, 13:06:44
buna.eu mi-am luat invitatiile care au iesit super..sincer nu ma asteptam sa iasa asa de bine si deja am inceput sa le impart.

Si pana la urma ne arati si noua invitatiile? /:)

oana99
20.05.2008, 13:54:53
Acestea sunt invitatiile noastre,numai ca textul nu e al nostru.Nu am avut timp sa le fac o poza.Dar acesta este modelul ales si cu textul auriu.Sunt f simple. :)

oana99
20.05.2008, 14:00:32
Si acestea sunt cardurile de masa.:-"

genoveva_1984
20.05.2008, 14:49:56
miresici de 20 septembrie 2008, mai sunt 4 luni pana la nunta :D :x :x :x <:-P :gen_05: :rocking: :love: :love: :love: :A :madlaugh:

<:-P <:-P <:-P <:-P <:-P <:-P <:-P

monalissa
20.05.2008, 16:32:00
Acestea sunt invitatiile noastre,numai ca textul nu e al nostru.Nu am avut timp sa le fac o poza.Dar acesta este modelul ales si cu textul auriu.Sunt f simple. :)

Simple si frumoase!bravo!=D> :)

Yonika
20.05.2008, 17:35:27
[quote=Yonika;838256]Eu am inceput sa am cosmaruri, si din alea naspa de tot!

Nu te mai gandi.....stii ca daca plangi in somn , razi in viata....si apoi eu m-am visat mireasa cu o rochie maro.....super faina de altfel.

Ai sa vezi ca nasii o sa apara de unde nici nu te gandesti si o sa fie bine....pentru o copie frumoasa se vor gasi mereu nasi pe masura.Trebuie doar sa le luati toate pe rand.....eu va tin pumnii....o zi faina!
Multumesc Augusta pentru incurajari!:* Sa speram ca ne vom gasi nasi asa cum ne dorim noi, adica sa fie mai de-o seama cu noi.
O zi buna si tie!

Yonika
20.05.2008, 17:39:59
:( din pacate nu am cum sa ajung la bacau. sunt superbi si i-am gasit in iasi pe rosu dar cand am intrebat de albi au zis k nu au avut modelul asta alb. eu sunt mik de statura dar nu am sa imi iau tocuri mai mari de 7 cm k sunt multe ore de stat in picioare si nu sunt obisnuita ci tocuri. sa ii porti sanatoasa. imi plac fffffff mult :X
Imi pare rau ca nu poti ajunge pana in Bacau. Dar tu sau iubitul tau nu aveti masina, faceti doar 2 ore pana in bacau, sau e maxi taxi si e 20 lei un dus pana la bacau si tot atat la retur. Daca iti plac asa mult, eu zis ca se merita sa vii pana aici si sa ii iei. Am vazut si eu pe grena in Iasi, pe Cuza Voda parca.
Bafta sa iti gasesti pantofiorii pe care ti-i doresti!
Te pup!

Yonika
20.05.2008, 17:43:48
Da, noi ne-am ales, adica lui iubi al meu i-a placut f mult o melodie, si eu l-am aprobat, ca e superba..Frank Sinatra..dar nu mai retin cum se numeste melodia...
Sper sa reusesc sa incep sa merg si eu de luna viitoare la cursuri de dans, ca vad ca nu ma prea descurc asa cum ar trebui...:-w

denysa
20.05.2008, 20:01:38
Imi pare rau ca nu poti ajunge pana in Bacau. Dar tu sau iubitul tau nu aveti masina, faceti doar 2 ore pana in bacau, sau e maxi taxi si e 20 lei un dus pana la bacau si tot atat la retur. Daca iti plac asa mult, eu zis ca se merita sa vii pana aici si sa ii iei. Am vazut si eu pe grena in Iasi, pe Cuza Voda parca.
Bafta sa iti gasesti pantofiorii pe care ti-i doresti!
Te pup!

>:D< am gasit si in iasi la mall <:-P <:-P <:-P imi plac fff mult si am sa merg sapt asta sa ii probez. in realitate arata mult mai bine k in poze. au tocul fff finutz si mai pot si apoi purtati cu altceva.

cicika
20.05.2008, 21:41:56
Iti multumesc pentru incredere si sustinere!sper sa fac alegerea corecta..!:">
Spor la pregatiri!!!>:D< >:D< >:D<
cu siguranta.........>:D< >:D< >:D< >:D< >:D<

cicika
20.05.2008, 21:42:44
felicitari......sunt frumoase;-)

sugarlips
21.05.2008, 10:46:42
fetelor...mi-am luat si eu pantofi de mireasa...nu am poze...sper sa apuc sa fac...si am dat ieri si comanda la invitatii, am mai platit un avans pt prajituri..\:D/ \:D/ \:D/

Rocsaine
21.05.2008, 13:11:59
Eu am inceput sa am cosmaruri, si din alea naspa de tot!
Dar poate ca ne ajuta Doamne Doamne sa ne gasim si nasii pe care ni-i dorim...

Rugati-va la Maicuta Domnului, si noi plangeam dupa nasi si acum 2 sapt i-am gasit :)
Doamne-ajuta! >:D<

dicimihaela
21.05.2008, 14:09:08
buna
eu sunt noua pe aici...............
salutare la toata lumea

oanutzapufu
21.05.2008, 14:13:31
Buna fetelor,

Numele meu este Oana si sunt si eu, intamplator, o viitoare miresica de septembrie 2008 <:-P .

Pupici

oanutzapufu
21.05.2008, 14:15:43
De unde ai reminderul poate poti sa nea dai si noua sa ne punem pe calculator?! ^:)^

Am vazut ca tii dieta, imi dai si mie reteta, plssssss

getuta81
21.05.2008, 14:26:56
buna
salutare la toata lumea

Salutare! Cum stai cu pregatirile?

dicimihaela
21.05.2008, 16:02:01
am inchiriat contracte cu restaurantul, amenajatul salii, filmat, muzica
acum nu stiu ce sa fac cu invitatiile sa mi le fac singura sau sa le comand...
cat despre haine, flori, prosoape pt nasi, etc. inca nu m am apucat de ele

dicimihaela
21.05.2008, 16:02:44
tu cum stai?

Pisu
21.05.2008, 16:42:46
buna
salutare la toata lumea

Buna fetelor,

Numele meu este Oana si sunt si eu, intamplator, o viitoare miresica de septembrie 2008 <:-P .

Pupici
Bun venit in micutul nostru club de miresici de septembrie 2008!!!!! >:D<

butterfly_bv
21.05.2008, 17:36:37
Buna fetelor,

Pupici

BUNA. si eu sunt mai noua pe aici si ma simteam cam singurica printre atatia titani.majoritatea fetelor sunt membre de ceva vreme, cateva luni bune, chiar ani.
bun venit

p.s. ai nunta cu o sapt inaintea mea >:D<

Yonika
21.05.2008, 17:40:10
>:D< am gasit si in iasi la mall <:-P <:-P <:-P imi plac fff mult si am sa merg sapt asta sa ii probez. in realitate arata mult mai bine k in poze. au tocul fff finutz si mai pot si apoi purtati cu altceva.
Da, asa e! Imi pare bine ca ai gasit pana la urma!<:-P

butterfly_bv
21.05.2008, 17:42:21

oau. ma simt muuuult mai bine . se pare k nu sunt singura un pic mai in urma. oricum, eu tot mai cred k mai e timp. suntem abia in mai. nu? :D
sapt asta sper sa am si eu invitatiile gata.

Yonika
21.05.2008, 17:42:35
Rugati-va la Maicuta Domnului, si noi plangeam dupa nasi si acum 2 sapt i-am gasit :)
Doamne-ajuta! >:D<
sa dea Domnul sa ne gasim si noi![-o<

annutza84
21.05.2008, 18:46:51
fetelor...mi-am luat si eu pantofi de mireasa...nu am poze...sper sa apuc sa fac...si am dat ieri si comanda la invitatii, am mai platit un avans pt prajituri..\:D/ \:D/ \:D/
vai ce dragute sunt !!!!!!!!!!!!!!!! foarte dulci !!!!! felicitari ! spor in continuare !!!!

Pisu
21.05.2008, 19:08:26
BUNA. si eu sunt mai noua pe aici si ma simteam cam singurica printre atatia titani.majoritatea fetelor sunt membre de ceva vreme, cateva luni bune, chiar ani.
bun venit

p.s. ai nunta cu o sapt inaintea mea >:D<
Hai ma, ca indiferent cite mesaje am avea sau de cind am fi inscrise, tot oameni sintem si noi, ca si voi si tot cu stresuri si emotii ;-) asa ca nu fiti sfioase :-p

mihaela1000
21.05.2008, 19:29:16
Buna! Sunt si eu o miresica a lunii septembrie 2008 si ma bucur ca v-am gasit>:D< :*

butterfly_bv
21.05.2008, 20:06:45
Hai ma, ca indiferent cite mesaje am avea sau de cind am fi inscrise, tot oameni sintem si noi, ca si voi si tot cu stresuri si emotii ;-) asa ca nu fiti sfioase :-p

ai dreptate aici. Oameni suntem cu totii (miresici emotionate:* )dar, eu una, va citesc mesajele si vad k majoritatea aveti aproape totul gata si stiti atat de multe pe cand eu habar nu aveam ce e aia o cocarda sau k ar fi dragut sa-mi gravez sau imbrac paharele.
Am nimerit pe miresici.ro din greseala, cautam ceva pe google, (o zi intreaga am stat si am citit tot, spunandu-mi doar OAU, CATE STIU FETELE ASTEA)si uite unde sunt acum, aproape de nunta visurilor mele.
Asta am vrut sa zic, k ma simt micuta in comparatie cu voi.

butterfly_bv
21.05.2008, 20:10:47
Buna! Sunt si eu o miresica a lunii septembrie 2008 si ma bucur ca v-am gasit>:D< :*

bun venit >:D< >:D< >:D<

cicika
21.05.2008, 20:12:01
buna
salutare la toata lumea
bine ai venit
o sa fim miresici in aceasi zi.....<:-P <:-P <:-P

cicika
21.05.2008, 20:13:20
bine ai venit!!!!
si eu sunt tot in 6!!!!!!!:D

iony
21.05.2008, 21:33:24
bun venit miresicilor de septembrie si spor la miresit>:D< >:D< >:D< >:D<

OnutzaD
21.05.2008, 22:59:32
ai dreptate aici. Oameni suntem cu totii (miresici emotionate:* )dar, eu una, va citesc mesajele si vad k majoritatea aveti aproape totul gata si stiti atat de multe pe cand eu habar nu aveam ce e aia o cocarda sau k ar fi dragut sa-mi gravez sau imbrac paharele.
Am nimerit pe miresici.ro din greseala, cautam ceva pe google, (o zi intreaga am stat si am citit tot, spunandu-mi doar OAU, CATE STIU FETELE ASTEA)si uite unde sunt acum, aproape de nunta visurilor mele.

Asa eram si eu la inceput, acum aproape 1 an, nu stiam nimic despre ce se face, cum se face si de unde sa le iau pe toate. Nu stiam ce magazine de rochite de mireasa sunt, ce firme de decoratiuni, si nu stiam ca exista dres cu banda adeziva ivoire. Tot cu ajutorul acestui site am gasit si biserica la care vom face cununia religioasa, am vazut pozele si parerile postate, am aflat preturile si in final am mers la fata locului si am discutat( dar am mers DOCUMENTATI). Acum sunt foarte incantata ca am gasit acest forum si aceste fete minunate care m-au ajutat ENORM de-a lungul timpului si inca ma ajuta foarte mult. Bafta tuturor si spre sa fiu si eu de ajutor asa cum mi-au fost si mie alte miresici:*

annutza84
22.05.2008, 08:33:56
daca nu aveti ce face, noile venite, luati acest subiect de la inceput si notati tot ce va intereseaza, nu cred sa fi fost aici un subiect nedezbatut. mult spor la cautari si fruntea sus ca mai e putin si mai sunt destule de facut !!!!!:-SS:-SS

anlya_426
22.05.2008, 08:56:27
urez un calduros bun venit noilor miresici de septembrie...........>:D<>:D<>:D<>:D<

oanutzapufu
22.05.2008, 09:29:29
oau. ma simt muuuult mai bine . se pare k nu sunt singura un pic mai in urma. oricum, eu tot mai cred k mai e timp. suntem abia in mai. nu? :D
sapt asta sper sa am si eu invitatiile gata.
Fetelor, eu cred ca sunt singura nepregatita de aici, habar nu am ce trebuie sa fac. Nunta noastra o va face mama lui Razvan......... practic eu am sa fiu invitata.......... si neavand eu fraiele in mana, ma cam sperie ceea ce va urma....8-}

Pisu
22.05.2008, 09:30:11
Si noi ne bucuram ca ne-ai gasit :D>:D<

Pisu
22.05.2008, 09:34:55
Pai toate am cam nimerit din gresala pe acest site, cred ;)) Eu am avut bafta sa nimeresc tocmai cind am inceput sa ne jucam cu ideia de a face nunta si cautam informatii despre un restaurant... De stiut stiam tot la fel de putine despre nunta... nici eu nu stiam ce-s alea cocarde (eu le stiam de "flori de pus in piept" :-p ) iar altele le-am aflat aici pt prima oara... Norocul celor noi, cu noi care avem ceva vechime, este ca noi va putem raspunde acum la o groaza de intrebari :D ca deh, am avut mai mult timp la dispozitie sa rasfoim forumul si sa punem si noi la rindul nostru o groaza de intrebari....asa ca in masura in care putem, va stam la dispozitie cu informatii ;-)

Pisu
22.05.2008, 09:37:54
Fetelor, eu cred ca sunt singura nepregatita de aici, habar nu am ce trebuie sa fac. Nunta noastra o va face mama lui Razvan......... practic eu am sa fiu invitata.......... si neavand eu fraiele in mana, ma cam sperie ceea ce va urma....8-}
Eu nu pot preda controlul altcuiva, de aceea nu am apelat nici la wedding planer.... Trebuie sa stiu eu fiecare lucrusor in parte cum va fi... Ma sperie si ideia de a face aranjamentele florale cu firma de decoratiuni, pt ca asta inseamna sa existe un intermediar intre mine si florarie si nu imi place... asa ca nu stiu cum o sa fac... 8-}

sugarlips
22.05.2008, 10:49:03
vai ce dragute sunt !!!!!!!!!!!!!!!! foarte dulci !!!!! felicitari ! spor in continuare !!!!

mersi... si noua ne-au placut ca sunt mai haioase...;))
si tie spor la invatat pt licenta...si spor la pregatirile pt nunta:*

sugarlips
22.05.2008, 10:54:13

:O vai eu nu as putea sa las planificarea nuntii pe mana mamei sau a soacrei...vreau sa o fac asa cum mi-o doresc eu..si ma bucur ca nici una nu se baga...doar eu si iubi meu hotaram absolut totul...
dar daca tu esti multumita de situatie, atunci e ok:*

sugarlips
22.05.2008, 10:57:35
Eu nu pot preda controlul altcuiva, de aceea nu am apelat nici la wedding planer.... Trebuie sa stiu eu fiecare lucrusor in parte cum va fi... Ma sperie si ideia de a face aranjamentele florale cu firma de decoratiuni, pt ca asta inseamna sa existe un intermediar intre mine si florarie si nu imi place... asa ca nu stiu cum o sa fac... 8-}

pai de ce nu faci ca si mine, am semnat contract cu firma de amenajari, dar in cotract scrie clar ca aranjamentele florale se comanda si se achita separat...desi, eu una tot la persoana cu care colaboareaza ei imi fac aranjamentele florale, dar am vorbit eu personal cu ea...fara intermediari...
firma de decoratiuni o sa imi dea doar suporturile pt aranjamente...:*

butterfly_bv
22.05.2008, 11:03:39
Fetelor, vreau sa va arat si voua singura mea achizitie (pana acum) de care sunt foarte mandra .
Nu-mi placeau deloc pernutele acelea pt verighete, ma gandeam la o alternativa, insa fara succes. Si cine mi-a dat ideea ? o miresica :* :* :*
Si asta e doar inceputul. Mai am 1000 de idei culese de aici\:D/

anlya_426
22.05.2008, 11:09:45
Fetelor, vreau sa va arat si voua singura mea achizitie (pana acum) de care sunt foarte mandra .
Nu-mi placeau deloc pernutele acelea pt verighete, ma gandeam la o alternativa, insa fara succes. Si cine mi-a dat ideea ? o miresica :* :* :*

e foarte frumoasa si ingenioasa ideea ta....felicitari .....si acum ca ai inceput cumparaturile continua tot asa:D........

butterfly_bv
22.05.2008, 11:10:13
Pai toate am cam nimerit din gresala pe acest site, cred ;)) Eu am avut bafta sa nimeresc tocmai cind am inceput sa ne jucam cu ideia de a face nunta si cautam informatii despre un restaurant... De stiut stiam tot la fel de putine despre nunta... nici eu nu stiam ce-s alea cocarde (eu le stiam de "flori de pus in piept" :-p ) iar altele le-am aflat aici pt prima oara... Norocul celor noi, cu noi care avem ceva vechime, este ca noi va putem raspunde acum la o groaza de intrebari :D ca deh, am avut mai mult timp la dispozitie sa rasfoim forumul si sa punem si noi la rindul nostru o groaza de intrebari....asa ca in masura in care putem, va stam la dispozitie cu informatii ;-)

>:D< >:D< >:D< >:D< >:D< >:D< >:D<
:* :* :* :* :* :* :* :* :*

anlya_426
22.05.2008, 11:11:50

si eu sunt exact la fel...sunt obsedata cu detalii si tot ceea ce inseamna pragatiri pt nunta...si nu pot sa las pe nimeni, in afara de mine si iubi meu, sa aiba ultimul cuvant........

anlya_426
22.05.2008, 11:13:23
fetelor am intrat in linie dreapta cu licenta..........asa ca in urmatoarea perioada o sa intru mai rar...sper sa fie bine si sa ne reauzim cat mai repede.......:*:*:*:*:*:*

Yonika
22.05.2008, 11:40:59
Vreau sa le urez si eu un "bun venit" fetelor care au intrat si sunt mai noi. Si va vom ajuta cu orice informatie de care aveti nevoie si noi vom sti raspunsurile!>:D<
Si eu imi orzanizez singura nunta, ca imi place f mult sa ma ocup de asta ceva, si nici nu cred ca m-as putea lasa pe mana altcuiva!
bafta la toate miresicile!

OnutzaD
22.05.2008, 12:07:01

Dar de ce se intampla asa?

OnutzaD
22.05.2008, 12:14:44
Si eu sunt la fel de obsedata de detalii si nu as putea lasa pe altcineva sa se ocupe de ele...mai ales can este vorba de nunta nostra<:-P

Pisu
22.05.2008, 12:49:17
pai de ce nu faci ca si mine, am semnat contract cu firma de amenajari, dar in cotract scrie clar ca aranjamentele florale se comanda si se achita separat...desi, eu una tot la persoana cu care colaboareaza ei imi fac aranjamentele florale, dar am vorbit eu personal cu ea...fara intermediari...
firma de decoratiuni o sa imi dea doar suporturile pt aranjamente...:*
E si asta o ideie... dar la varianta fara intermediar imi este teama ca imi incarc eu programul prea tare, adica daca ma mai duc si dupa flori personal... Sint in dilema mare la acest capitol... :-SS

Pisu
22.05.2008, 12:49:47
Ce frumusica e cutiuta!!!!!! :x

Pisu
22.05.2008, 12:51:06
fetelor am intrat in linie dreapta cu licenta..........asa ca in urmatoarea perioada o sa intru mai rar...sper sa fie bine si sa ne reauzim cat mai repede.......:*:*:*:*:*:*
MULTA, MUUUUUULTA BAFTA SI SPOR la acest capitol!!!!!!!!!>:D< >:D< >:D< >:D< :*:*:*

getuta81
22.05.2008, 12:58:51

Pai am restaurantul, biserica, aranjamente, muzica, filmat si pozat. Si atat. A, si eu am facut cununia cevila anul trecut. Asa ca din punctul asta de vedere am scapat. Dar de restul nici macar nu m-am interesat. De rochie nici atat. Nu am probat nimic pana acum si deja incep s-o iau razna. Tu ai probat ceva?

getuta81
22.05.2008, 13:01:29

Bine ai venit!

sugarlips
22.05.2008, 13:36:25
E si asta o ideie... dar la varianta fara intermediar imi este teama ca imi incarc eu programul prea tare, adica daca ma mai duc si dupa flori personal... Sint in dilema mare la acest capitol... :-SS

pai eu nu ma duc personal, mi le aduc ei direct la restaurant...doar dupa buchetul meu o sa mearga cineva sa mi-l aduca....la fel dupa aranjamentul pt masina,in rest se ocupa ei...
eu zic sa te interesezi sa vezi daca nu poti si tu sa rezolvi asa..
sau in cel mai rau caz poti sa trimiti pe altcineva dupa flori...:*

sugarlips
22.05.2008, 13:39:58

multa bafta....o sa vezi ca nu o sa fie asa de greu...
cel putin mie la licenta mi s-a parut mai usor ca si la bac :D

Pisu
22.05.2008, 13:43:01
pai eu nu ma duc personal, mi le aduc ei direct la restaurant...doar dupa buchetul meu o sa mearga cineva sa mi-l aduca....la fel dupa aranjamentul pt masina,in rest se ocupa ei...
eu zic sa te interesezi sa vezi daca nu poti si tu sa rezolvi asa..
sau in cel mai rau caz poti sa trimiti pe altcineva dupa flori...:*
Ideia era sa vad ce imi dau, sa nu ma trezesc in momentul cind intru in restaurant cu invitaii ca nu e ce am cerut...In fine, nu am alta varianta mai buna asa ca voi face ca tine, eu sa comand personal ce vreau la florarie si sa se ocupe firma...

OnutzaD
22.05.2008, 14:24:46

Bafta multa! Iti tinem pumnii!

iony
22.05.2008, 14:32:43

mult succes si sa auzim ca ai luat nota maximaaa:* :* :* :* :*

genoveva_1984
22.05.2008, 15:57:16
Si eu am mai inaintat un pic: mi-am luat pantofii, am luat costumul de mire, am dat avans pentru inchirierea limuzinei si am ales modelul si textul pentru invitatie. Nu am dat comanda inca pentru invitatii ca am cam avut probleme cu ora la biserica ( parintele spunea ca nu se face programare decat cu vreo 2-3 saptamani inainte, dar pe mine m-a nemultumit asta si vreau sa fie totul bine stabilit, asa ca il mai bat inca la cap sa ne faca programare). Sper ca maine sa rezolvam si cu invitatiile. Dar nu am voal...:-s nu am gasit nimic sa-mi placa asa ca merg sa-mi dau comanda. Si mai am... multe de facut.

mariutza
22.05.2008, 16:07:54
Buna fetele,
Eu nu am mai avut timp sa va mai scriu cam de multicel.
Am mai facut si eu cate ceva, am dat comanda de verighete, cu textul pt invitatii ne ducem pe 21 iunie si sambata mergem sa luam rochita si costumul :) yupyyyy

va pup

Pisu
22.05.2008, 16:32:08
Si eu am mai inaintat un pic: mi-am luat pantofii, am luat costumul de mire, am dat avans pentru inchirierea limuzinei si am ales modelul si textul pentru invitatie. Nu am dat comanda inca pentru invitatii ca am cam avut probleme cu ora la biserica ( parintele spunea ca nu se face programare decat cu vreo 2-3 saptamani inainte, dar pe mine m-a nemultumit asta si vreau sa fie totul bine stabilit, asa ca il mai bat inca la cap sa ne faca programare). Sper ca maine sa rezolvam si cu invitatiile. Dar nu am voal...:-s nu am gasit nimic sa-mi placa asa ca merg sa-mi dau comanda. Si mai am... multe de facut.
Eheeeee...Diana...>:D< Ma bucur sa te mai vad pe aici :D si te felicit pt toate chestiile rezolvate!!!!!!

Eu nu imi iau limuzina, pt ca nu am asa mult de mers si plus de asta si-a luat viitorul cumnatel un Jeep argintiu in care am si eu loc cu tot cu rochie si crinolina :)) asa ca voi apela la el cu transportul... Cu limuzina daca plecam de acasa la restaurant, cred ca am mai zis eu pe undeva... ne urcam in ea prin fata, de la scara blocului si coboram prin spate la intrarea in restaurant =))=))=)) Ma rog... vorba vine....mai mergea si el 2-3 m si gata...:)) asa ca nu are sens... fac economie la capitolul asta ;))

La capitolul voal, nici eu nu sint multumita cu cel pe care il am (forma si lungimea nu sint ce vreau eu) si de aceea il si vind (dar vad ca nu am succes) si imi voi face eu unul...fie singurica, fie la croitoreasa...:D Tu il vrei lung sau scurt???

Pupici!!! :*:*:*:*:*

Pisu
22.05.2008, 18:11:21
Fetelor eu tin sa va anunt ca toata ziua am stat numai in "urlete" de bormasina...8-} 8-} 8-} a mai tot dat zugravul pe la bucatarie, a terminat el au venit aia cu termopanele, au plecat aia a venit electricianul, acum s-a potolit el si incepe instalatorul.... Fiecare cu bormasina lui...I'm having so mutch fun!!!! =))=))=))

oanutzapufu
22.05.2008, 20:44:28
Dar de ce se intampla asa?
pentru ca noi am preferat sa investim in casa amanand nunta, si ea s-a oferit sa organizeze totul :-"

cristina19802007
22.05.2008, 21:08:16
felicitari
imi areti invitatia???
nu le imparti prea repede????;;)
buna.am reusit cateva poze cu telefonul la invitatii si o sa incerc sa le pun aici..mi-am luat intre timp si pantofiorii de nunta de la depozitul de incaltaminte din piele de langa Europa...

cristina19802007
22.05.2008, 21:09:33
buna.am reusit cateva poze cu telefonul la invitatii si o sa incerc sa le pun aici..mi-am luat intre timp si pantofiorii de nunta de la depozitul de incaltaminte din piele de langa Europa...
buna..si inca o poza:)

monalissa
23.05.2008, 00:00:53
Nu stiu cat de nerabdatoare sunteti voi,dar eu ABIA ASTEPT NUNTAAAAAAAAAA!!!mai sunt 3 luni jumate si mi se pare o eternitate pana atunci..![-o< [-o< [-o<
Desi mai avem destul de multe de rezolvat,eu vreau sa vina odata!8-} pe de o parte mi se pare prea scurt timpul daca stau sa ma gandesc la cate mai avem de facut,iar pe de alta parte...as vrea sa fie maine nunta,sincer...#-o
Am dubla personalitate...?!:-SS :-SS :-SS

genoveva_1984
23.05.2008, 08:01:47
Eheeeee...Diana...>:D< Ma bucur sa te mai vad pe aici :D si te felicit pt toate chestiile rezolvate!!!!!!

Eu nu imi iau limuzina, pt ca nu am asa mult de mers si plus de asta si-a luat viitorul cumnatel un Jeep argintiu in care am si eu loc cu tot cu rochie si crinolina :)) asa ca voi apela la el cu transportul... Cu limuzina daca plecam de acasa la restaurant, cred ca am mai zis eu pe undeva... ne urcam in ea prin fata, de la scara blocului si coboram prin spate la intrarea in restaurant =))=))=)) Ma rog... vorba vine....mai mergea si el 2-3 m si gata...:)) asa ca nu are sens... fac economie la capitolul asta ;))

La capitolul voal, nici eu nu sint multumita cu cel pe care il am (forma si lungimea nu sint ce vreau eu) si de aceea il si vind (dar vad ca nu am succes) si imi voi face eu unul...fie singurica, fie la croitoreasa...:D Tu il vrei lung sau scurt???

Pupici!!! :*:*:*:*:*

Eiii, as da si eu limuzina pe Jeep-ul tau. Noi avem un pic mai mult de mers si pentru ca avem si noi in Zalau limizina, am zis ca hai s-o facem si pe asta. Altfel, daca nu se deschidea, cu vreo luna in urma, firma de inchirieri limuzine la Zalau iti dai seama ca nu mergeam sa aduc limuzina nu stiu de pe unde.
Din cauza ca rochita mea are trena destul de lunga am zis ca mai bine ar fi un voal de lungime medie, adica pana undeva mai jos de talie. Am precizat asta deoarece la toate magazinele de profil in care am fost si am cerut voal de lungime medie imi aratau din ala un pic mai jos de umeri. Si pentru ca nu am gasit nimic pe placul meu, voi merge la salonul de unde mi-am luat rochita si voi da comanda pentru un voal.
>:D< >:D< >:D< >:D<

genoveva_1984
23.05.2008, 08:04:18
Fetelor eu tin sa va anunt ca toata ziua am stat numai in "urlete" de bormasina...8-} 8-} 8-} a mai tot dat zugravul pe la bucatarie, a terminat el au venit aia cu termopanele, au plecat aia a venit electricianul, acum s-a potolit el si incepe instalatorul.... Fiecare cu bormasina lui...I'm having so mutch fun!!!! =))=))=))

Da, dar esti acasa si sunt zgomote de bormasina din Romania.:)) :)) :))

genoveva_1984
23.05.2008, 08:05:48

Foarte frumoase. Felicitari.:*

OnutzaD
23.05.2008, 08:07:17
[quote=Pisu;852617]Fetelor eu tin sa va anunt ca toata ziua am stat numai in "urlete" de bormasina...8-} 8-} 8-} a mai tot dat zugravul pe la bucatarie, a terminat el au venit aia cu termopanele, au plecat aia a venit electricianul, acum s-a potolit el si incepe instalatorul....

Ai rabdare... sa vezi cand vei vedea rezultatul final...>:D< >:D< >:D<

genoveva_1984
23.05.2008, 08:09:53
Nu stiu cat de nerabdatoare sunteti voi,dar eu ABIA ASTEPT NUNTAAAAAAAAAA!!!mai sunt 3 luni jumate si mi se pare o eternitate pana atunci..![-o< [-o< [-o<
Desi mai avem destul de multe de rezolvat,eu vreau sa vina odata!8-} pe de o parte mi se pare prea scurt timpul daca stau sa ma gandesc la cate mai avem de facut,iar pe de alta parte...as vrea sa fie maine nunta,sincer...#-o
Am dubla personalitate...?!:-SS :-SS :-SS

Cred ca toate traim aceleasi sentimente si suntem nerabdatoare sa fim miresici. La mine creste direct proportional cu timpul ramas pana la nunta, mai ales ca noi am stabilit data nuntii in februarie 2007 si de atunci... e mult. Totusi, uneori mi se pare ca timpul trece prea repede si ca nu voi reusi sa stabilesc toate detaliile la timp.
Oricum, cu fiecare zi ce trece suntem tot mai aproape de indeplinirea visului nostru.<:-P >:D< >:D<

Pisu
23.05.2008, 09:10:46
Da, dar esti acasa si sunt zgomote de bormasina din Romania.:)) :)) :))
Asa este :)) si e casuta noastra si am rabdare pt ca stiu ca intr-un final o sa fie f f frumos!!!! <:-P Oricum, oamenii se misca repede...au inceput pe 13, adica saptamina trecuta si au zis ca dureaza o luna, dar l-am auzit pe unul din ei vorbind la telefon si zicind ca pe 1 iunie se duce la alta lucrare, ceea ce inseamna ca intentioneaza sa termine la noi pina atunci \:D/ Mai nasol o sa fie zilele astea in care vom sta fara cada si probabil si o zi sau 2 fara wc :-SS

De voal cred ca inteleg cam cum vrei...cam cum e al meu, nu? Uite asa este al meu #2683 (http://www.miresici.ro/showpost.php?p=619165&postcount=2683) Sau mai scurt?

Pisu
23.05.2008, 09:12:01
[quote=Pisu;852617]Fetelor eu tin sa va anunt ca toata ziua am stat numai in "urlete" de bormasina...8-} 8-} 8-} a mai tot dat zugravul pe la bucatarie, a terminat el au venit aia cu termopanele, au plecat aia a venit electricianul, acum s-a potolit el si incepe instalatorul....

Ai rabdare... sa vezi cand vei vedea rezultatul final...>:D< >:D< >:D<
ABIA ASTEPT!!!!!!!!! <:-P >:D<

MachuPicchu
23.05.2008, 09:12:43
Asa este :)) si e casuta noastra si am rabdare pt ca stiu ca intr-un final o sa fie f f frumos!!!! <:-P Oricum, oamenii se misca repede...au inceput pe 13, adica saptamina trecuta si au zis ca dureaza o luna, dar l-am auzit pe unul din ei vorbind la telefon si zicind ca pe 1 iunie se duce la alta lucrare, ceea ce inseamna ca intentioneaza sa termine la noi pina atunci \:D/ Mai nasol o sa fie zilele astea in care vom sta fara cada si probabil si o zi sau 2 fara wc :-SS

De voal cred ca inteleg cam cum vrei...cam cum e al meu, nu? Uite asa este al meu #2683 (http://www.miresici.ro/showpost.php?p=619165&postcount=2683) Sau mai scurt?
nu vreau sa te intristez, dar se poate sa plece la acea lucrare fara sa termine la tine, la noi in ROMANICA ;)) se mai practica ... pune ochiul pe ei sa nu plece fara sa termine

Pisu
23.05.2008, 09:19:09
nu vreau sa te intristez, dar se poate sa plece la acea lucrare fara sa termine la tine, la noi in ROMANICA ;)) se mai practica ... pune ochiul pe ei sa nu plece fara sa termine
Pai la telefon zicea ca trebuie sa termine aici intii si oricum, in 7 zile au facut foarte multe, au avansat foarte repede cu lucrarile... Ei au facut si la vecina care sta perete in perete cu noi si stiu cum lucreaza si ce fel de oameni sint, asa ca nu-mi fac griji :) Dar pt orice eventualitate eu stau cu ochii pe ei, ca sa nu faca repede si prost....

Pisu
23.05.2008, 13:05:37
Mi-am comandat alt voal!!!!!!!!!!!!!!! \:D/ \:D/ \:D/ \:D/ <:-P Celalalt este in continuare de vinzare!!!! Aici vedeti detalii:

http://www.miresici.ro/showthread.php?t=10437

:D

si va atasez si poze cu cel comandat

oana99
23.05.2008, 13:09:32
Mi-am comandat alt voal!!!!!!!!!!!!!!! \:D/ \:D/ \:D/ \:D/ <:-P Celalalt este in continuare de vinzare aici vedeti detalii:

Este superb!!!Unde si cum l-ai comandat?Nici eu nu imi gasesc un voal care sa imi placa,iar cei de la ML tot imi recomanda de 3 m....e cam luuuung.....si in oras nu am gasit ceva de calitate...:"> :*

Pisu
23.05.2008, 13:17:25
Este superb!!!Unde si cum l-ai comandat?Nici eu nu imi gasesc un voal care sa imi placa,iar cei de la ML tot imi recomanda de 3 m....e cam luuuung.....si in oras nu am gasit ceva de calitate...:"> :*
Sar'naaa!!!! :* E comandat de pe ebay :D

genoveva_1984
23.05.2008, 13:29:39

Da, chiar lungimea pe care o are al tau... si mie mi se pare foarte frumos voalul. De ce nu iti place?

genoveva_1984
23.05.2008, 13:31:11
Mi-am comandat alt voal!!!!!!!!!!!!!!! \:D/ \:D/ \:D/ \:D/ <:-P Celalalt este in continuare de vinzare!!!! Aici vedeti detalii:

Si asta e foarte frumos. Imi place mult...:*

OnutzaD
23.05.2008, 13:35:44
Raluca, care este fiferente dintre cele 2 voaluri? eu nu imi dau seama? mi se par ambele superbe si cam la fel. Si ambele merg cu rochita ta>:D<

Pisu
23.05.2008, 13:37:21
Da, chiar lungimea pe care o are al tau... si mie mi se pare foarte frumos voalul. De ce nu iti place?
Pai nu imi place lungimea partii aleaia mai scurte si forma lui, ca eu vreau sa fie taiat drept, cum e cel comandat astazi. In rest nu am nimic sa-i reprosez, e foarte frumos...dar nu ce-mi doresc eu :) Crezi ca te intereseaza acel voal? Daca da, da-mi un PM si negociem ;-) Pupici :*

Pisu
23.05.2008, 13:38:38
Si asta e foarte frumos. Imi place mult...:*
^:)^ ^:)^ ^:)^ <:-P :*:*:*

timamg
23.05.2008, 13:39:29
Buna fetelor sunt din timisoara ,si eu am nunta in septembrie mai exact pe 6

Pisu
23.05.2008, 13:40:41
Raluca, care este fiferente dintre cele 2 voaluri? eu nu imi dau seama? mi se par ambele superbe si cam la fel. Si ambele merg cu rochita ta>:D<
Pai diferenta este ca cel comandat astazi e mai lung, celalalt mai scurt...cel putin partea aia care vine peste fatza... si forma lor iarasi difera...cel de acasa e taiat pe rotund si in fatza vine in trepte (nu stiu daca intelegi ce vreau sa spun :)) ) iar celalalt e drept :D In rest sint cam la fel :)

Pisu
23.05.2008, 13:42:52
Bine ai venit printre noi!!!!! >:D< In ce stadiu esti cu pregatirile?

OnutzaD
23.05.2008, 13:48:05
Pai diferenta este ca cel comandat astazi e mai lung, celalalt mai scurt...cel putin partea aia care vine peste fatza... si forma lor iarasi difera...cel de acasa e taiat pe rotund si in fatza vine in trepte (nu stiu daca intelegi ce vreau sa spun :)) ) iar celalalt e drept :D In rest sint cam la fel :)
Si ai respectat chestia cum ca voalul trebuie sa fie din acelasi material cu rochia? adik merge voal din tul la rochita care nu are tul la vedere?

Pisu
23.05.2008, 13:50:53
Si ai respectat chestia cum ca voalul trebuie sa fie din acelasi material cu rochia? adik merge voal din tul la rochita care nu are tul la vedere?
Pai fusta rochitei e din tull iar cristalele si margelutele de pe corset sint de fapt prinse pe un strat de tull, asa ca merge ;-)<:-P

oana99
23.05.2008, 13:57:34
Sar'naaa!!!! :* E comandat de pe ebay :D

Merciii mult....chiar m-am uitat si sunt f multe modele frumoase si la preturi f bune.>:D<

oana99
23.05.2008, 13:59:18

Bine ai venit printre noi!!!Si eu am nunta tot pe 6!!:-p

monalissa
23.05.2008, 17:18:32

INCREDIBIL!!!!si eu sunt tot din Timisoara,si eu am nunta tot pe 6 septembrie,tot la Hotel Timisoara(asa am inteles din datele tale:"> )si...NU SUNT TU!!!:)) sa inteleg ca avem nunta in acelasi loc si la aceasi ora??????:O probabil ca a ta o sa se tina in sala Viena nu?eu sunt in Londra(ma refer la sala desigur...;)) )!
Te pup mult si astept nerabdatoare mai multe informatii de la tine!!!>:D< :* :* :*

monalissa
23.05.2008, 18:26:01
Haideti sa va arat cercelusii mei de mireasa:"> n-am mai avut rabdare si i-am purtat in seara in care am aniversat 1 an de relatie...:"> :"> sper sa reusiti sa va dati seama cum sunt si sa va placa!eu ii ador...:x

getuta81
23.05.2008, 18:52:18

Bine ai venit printre noi. Cum stai cu pregatirile???

timamg
23.05.2008, 18:56:24
Imi pare rau ca nu am apucat va raspund mai devreme,dar am fost plecata,in primul rand multumesc pentru primire:D apoi am nunta in Timisoara dar nu la hotel Timisoara ci la Giroc la Daf Junior.

monalissa
23.05.2008, 18:58:57
Imi pare rau ca nu am apucat va raspund mai devreme,dar am fost plecata,in primul rand multumesc pentru primire:D apoi am nunta in Timisoara dar nu la hotel Timisoara ci la Giroc la Daf Junior.

M-am mai linistit!#:-S oricum,avem nunta in aceeasi zi si amandoua in Timisoara!tot ne raman multe elemente comune!!!:> >:D< :*

timamg
23.05.2008, 18:59:56
Cu pregatirile stau relativ bine fiindca m-am apucat de anul trecut din cauza ca voi avea 400 pers.la nunta si era problema cu sala dar si cu cantaretii.Nu am artificii inca si mai cateva detalii dar in mare sunt in program:D

timamg
23.05.2008, 19:03:32
Da probabil vom merge la acelasi salon de machiaj(Ovidiu).Cu ce firma decorezi sala?

monalissa
23.05.2008, 19:05:51
Cu pregatirile stau relativ bine fiindca m-am apucat de anul trecut din cauza ca voi avea 400 pers.la nunta si era problema cu sala dar si cu cantaretii.Nu am artificii inca si mai cateva detalii dar in mare sunt in program:D

Eu zic ca nu stai relativ bine,ci excelent din moment ce-ti mai lipsesc doar artificiile!!!8-} in cazul nostru,mirele e dezbracat(nu la propriu,ci ma refer la costumul de ginere;)) )...apoi suntem inca in...suspans cu invitatiile(astept sa fie gata din clipa in clipa)...mai avem de luat bauturile...trebuie sa ne apucam de cursuri de dans!!!plus multe alte maruntisuri,dar astea sunt cele de baza!!!#-o

monalissa
23.05.2008, 19:09:31
Da probabil vom merge la acelasi salon de machiaj(Ovidiu).Cu ce firma decorezi sala?

Daca mie imi era adresata intrebarea,raspunsul meu este:da,si eu merg la Ovidiu sa ma machieze iar Steluta imi va face freza(echipa mult vestita deja=P~ )...iar in legatura cu firma de decoratiuni...am rezolvat cu niste cunostinte de familie(nu stiu cum se numeste firma sincer:| )mult spor la pregatiri si tine-ne la curent cu ceea ce intreprinzi!!!<):) >:D<

timamg
23.05.2008, 19:18:01
nu am numai artificiile acestea sunt printre altele,mai am prajiturile,rochia de miresa etc. dar atatea am avut de pus la punct incat rochia de mireasa mi se pare ca va ramane mai la urma oricum pana acum nu am vazut ceva ce sa-mi placa in mod deosebit dar nici nu am cautat in mod special.Eu imi voi face freza la Delia probabil.

cicika
23.05.2008, 19:26:52
buna..si inca o poza:)
sunt frumoase................
felicitari:D

cicika
23.05.2008, 19:29:13
felicitari
bine ai venit in club..............;-)

OnutzaD
23.05.2008, 19:37:10
Haideti sa va arat cercelusii mei de mireasa:"> n-am mai avut rabdare si i-am purtat in seara in care am aniversat 1 an de relatie...:"> :"> sper sa reusiti sa va dati seama cum sunt si sa va placa!eu ii ador...:x

Sunt foarte frumosi, din cate imi pot da seama. Sa ii porti fericita si iubita. Si o poza mai mare pls...

timamg
23.05.2008, 19:47:27
Multumesc pentru primire,ma poate sfatui cineva in legatura cu vreo firma de artificii,eu am ceva oferte dar nu stiu daca e ceva de capul lor fiinca artificiile nu le pot proba:grin: si nu pra inteleg din ce imi descriu ei

piersicuta
23.05.2008, 20:44:51
Am invitatiiiiii! Pozele nu-s minunate dar va prindeti voi. Am 2 texte, unul haios pt prieteni si unul serios pt rude :). Sper sa va placa...

piersicuta
23.05.2008, 20:46:54
Am si fgurina pt tort. Nu-s f incantata dar o modific eu cumva. Al meu e cu raliurile and stuff...

iony
23.05.2008, 20:55:01
Am si fgurina pt tort. Nu-s f incantata dar o modific eu cumva. Al meu e cu raliurile and stuff...

haioase foc invitatiile, insa figurina pt tort le intrece http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/00020069.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&ref=10)
spor la pregatatiri in continuare!!!!!

monalissa
23.05.2008, 21:27:03

Foarte interesanta si originala figurina voastra insa nu-mi
prea sugereaza o nunta...nu stiu de ce...?!:-"

monalissa
23.05.2008, 21:31:36
Sunt foarte frumosi, din cate imi pot da seama. Sa ii porti fericita si iubita. Si o poza mai mare pls...
Multumesc!>:D< >:D< >:D< din pacate nu am o poza mai mare si mai elocventa,ca puneam daca aveam...:-s oricum,ma gandesc ca se vad si asa...plus ca,am vrut sa profit de ocazie si sa va arat si poze cu modul in care am sarbatorit evenimentul(faptul ca am implinit 1 an de cand suntem impreuna:"> ...)

piersicuta
24.05.2008, 07:20:21
Foarte interesanta si originala figurina voastra insa nu-mi
prea sugereaza o nunta...nu stiu de ce...?!:-"

Astea cu mirele clasic si mireasa pe tort, clar nu-s pentru noi. Si invitatiile sunt haioase si in general asa suntem noi. As vrea sa le modific, adica sa dezlipesc mirele si mireasa de pe motocicleta si sa ii pun cumva pe marginea tortului, iar in spate un Subaru de curse (tinand cont ca al meu e cu raliurile si o sa fie multi invitati de la raliu). Acum sa vedem ce iese, si de unde cumpar masinuta. Iar mirele de pe figurina, e mirele de pe invitatie. (mi-am dat eu seama dupa ce l-am cumparat :)))

iepuras
24.05.2008, 11:11:33
Buna fetelor! Nu am mai intrat de ceva timp pe site sa mai vorbesc cu voipt ca mi-am schimbat serviciul si nu mai am timp de nimic. Asa ca nu am putut sa va arat ce am mai rezolvat pt nunta :-p . Mi-au sosit invitatiile <:-P si mi-am luat si rochita de mireasa \:D/ . Voi incerca sa pun si niste poze sa-mi spuneti daca va plac, dar nu stiu daca reusesc.

iepuras
24.05.2008, 11:32:08
offfffffffff, sunt prea mari pozele si nu stiu sa le modific dimensiunea. nu reusesc :((

iepuras
24.05.2008, 11:54:35
gata, cred ca am reusit#:-S .
Aceasta e invitatia, sper sa va placa si voua, mie mi-a placut mult (am vrut ceva simplu si cred ca am gasit-o).

iepuras
24.05.2008, 12:15:41
Si aceasta este frumoasa mea rochita pe care abia astept sa o port:"> .
O singura problema am: voalul, care e micut, simplu si mie imi place, dar prietenelor mele nu le place si nici nasei mele care vrea sa-mi ia un alt voal care sa aiba si broderie asa cum este si rochia. Dar mie mi se pare ca voi fii prea incarcata , destul ca are rochia destula broderie. Voi ce parere aveti? Sa-l tin pe acesta sau sa-mi iau un voal care sa aiba si broderie?:-\

butterfly_bv
24.05.2008, 12:44:39
O singura problema am: voalul, care e micut, simplu si mie imi place, dar prietenelor mele nu le place si nici nasei mele care vrea sa-mi ia un alt voal care sa aiba si broderie asa cum este si rochia. Dar mie mi se pare ca voi fii prea incarcata , destul ca are rochia destula broderie. Voi ce parere aveti? Sa-l tin pe acesta sau sa-mi iau un voal care sa aiba si broderie?:-\

eu nu inteleg:( . sunt cumva doua modele de rochite ???

butterfly_bv
24.05.2008, 13:01:14
Ce frumusica e cutiuta!!!!!! :x

multumesc mult >:D< eu sunt super incantata, poate pt k primul lucrusor pt nunta. l-am innebunit pe el meu. am pus cutiuta pe noptiera k sa o vad si sa o admir mai bine si il intreb tot timpul daca nu e cea mai frumoasa cutiuta din lume. :-p
poate o iau putin razna ;-) (de fericire, desigur)

iepuras
24.05.2008, 13:27:45

Nu sunt doua modele de rochita. Este o singura rochita, dar este compusa din rochie si bluzita ceea ce da impresia ca sunt doua rochii diferite;)) si pozele sunt facute in diferite lumini(in unele pare alba, dar este ivory).
bluzita o voi purta la biserica , iar la restaurant o voi da jos;-)

getuta81
24.05.2008, 13:30:52

Eu cred ca are ceva peste rochita! Ca o bluzita cu maneci lungi (nu cred ca m-am exprimat corect dar nu-mi vine alt cuvant in minte).

getuta81
24.05.2008, 13:32:11

Eu cred ca un voal simplu ar fi indicat mai ales daca porti si chestia aia de deasupra, ca sa nu incarci prea mult.

iepuras
24.05.2008, 13:36:49
dar va place rochia?:-SS imi sta bine?:-s

iepuras
24.05.2008, 13:43:25
si mai am o problema: nu stiu ce sa fac cu parul:( . Nu ar trebui sa-l inchid la culoare, ca sa fie in contrast cu rochia?
Inainte eram bruneta si de cand m-am facut blonda toata lumea imi spune sa ma fac iar inchisa ca-mi statea mai bine. Adevarul e ca si mie imi place cum imi statea aproape bruneta, dar parca imi place si blonda.
Chiar nu stiu ce sa fac.:(( dati-mi niste pareri, simt ca cedez nervos:-s

butterfly_bv
24.05.2008, 15:45:37
si mai am o problema: nu stiu ce sa fac cu parul:( . Nu ar trebui sa-l inchid la culoare, ca sa fie in contrast cu rochia?
Inainte eram bruneta si de cand m-am facut blonda toata lumea imi spune sa ma fac iar inchisa ca-mi statea mai bine. Adevarul e ca si mie imi place cum imi statea aproape bruneta, dar parca imi place si blonda.
Chiar nu stiu ce sa fac.:(( dati-mi niste pareri, simt ca cedez nervos:-s

of of of. grea meseria asta de miresica ;-)
hai sa o luam pe rand. rochita e superba. mie imi place. cat despre voal, unul mai simplut e mai potrivit, altfel intreaga tinuta e mult prea incarcata. parerea mea.
cat despre culoarea parului...hm...aici cred k tu esti cea mai in masura sa iei decizia potrivita. de ce nu te gandesti si la calea de mijoc ? eu te inteleg perfect. toata viata am fost bruneta si anul trecut mi-am deschis foarte tare parul. imi place si asa, dar parca regret putin culoarea aceea mai inchisa. pt nunta voi alege insa o combinatie intre cele doua, un saten foarte deschis. am vazut eu o reclama cu penelope cruz si tare mult imi place.

te pup si spor la miresit in continuare:* :* :*

Rocsaine
24.05.2008, 16:03:08
Fetelor, ma bag si eu in seama cu alt subiect. Mai sunt mai putin de 4 luni pana la nunta si inca nu am ales nicio destinatie pt luna de miere =(( nici nu stiu ce sa caut si unde sa caut, ma simt asa pierduta...:-<de obicei, noi ne faceam vacantele cu masina, cu harta, cu trasee, dar anul acesta nu mai avem masinuta, asa ca trebuie sa recurgem la alta modalitate de a petrece vacanta. voi ce v-ati ales? all inclusive? circuite? ce anume? dati-mi si mie o idee, mai multe, pls ^:)^

eli_30_fr
24.05.2008, 19:34:25
Buna tuturor,
Ma alatur si eu in randul miresicilor de septembrie 2008.
Cred ca in comparatie cu mine voi sunteti mult in avans cu pregatirile, ajung in tara in iunie si sper sa pot rezolva cam ce se poate rezolva, respectiv rochie mireasa, stabilirea meniului de la restaurant, decorul salii pt ca al meselor e ca si rezolvat, impartirea invitatiilor, cameraman. Am norocul ca nasii si familia se implica 100%. Pentru verighete, costumul mirelui, pantofii miresei, cumpararea bauturii le iau de aici.
Vedeam ca era o miresica ce nu stia ce locuri ar putea alege pentru luna de miere. Ei bine, totul depinde de suma alocata acestui eveniment. Noi ne-am gandit sa mergem la Roma, e aproape de noi ( locuim in Franta), nu scump si in plus nici nu am vazut Roma.Cu siguranta ca vom face Venetia, Florenta, Roma. Cel putin Venetia e musai pt ca orasul simbolic al dragostei.
La inceput ne gandisem la Africa de Sud, mie imi place foarte mult, dar 3000 de E am spus ca nu dam, sau cel putin nu acum.
Pentru miresicile ce doresc ceva mai exotic se pot orienta catre Cuba, care nu e foarte scumpa, Republica Dominicana care e super ok si niste preturi excelente, Mexic. Si inca pentru cele ce isi permit se pot gandi la Kenia, sa faca si safari-ul. Avem niste prieteni si credeti-ma sunt niste locuri magnifice.
In speranta ca v-am putut fi de ajutor...
Casa de piatra,
Eli

monalissa
24.05.2008, 19:45:39
Buna tuturor,
Ma alatur si eu in randul miresicilor de septembrie 2008.
Cred ca in comparatie cu mine voi sunteti mult in avans cu pregatirile, ajung in tara in iunie si sper sa pot rezolva cam ce se poate rezolva, respectiv rochie mireasa, stabilirea meniului de la restaurant, decorul salii pt ca al meselor e ca si rezolvat, impartirea invitatiilor, cameraman. Am norocul ca nasii si familia se implica 100%. Pentru verighete, costumul mirelui, pantofii miresei, cumpararea bauturii le iau de aici.
Vedeam ca era o miresica ce nu stia ce locuri ar putea alege pentru luna de miere. Ei bine, totul depinde de suma alocata acestui eveniment. Noi ne-am gandit sa mergem la Roma, e aproape de noi ( locuim in Franta), nu scump si in plus nici nu am vazut Roma.Cu siguranta ca vom face Venetia, Florenta, Roma. Cel putin Venetia e musai pt ca orasul simbolic al dragostei.
La inceput ne gandisem la Africa de Sud, mie imi place foarte mult, dar 3000 de E am spus ca nu dam, sau cel putin nu acum.
Pentru miresicile ce doresc ceva mai exotic se pot orienta catre Cuba, care nu e foarte scumpa, Republica Dominicana care e super ok si niste preturi excelente, Mexic. Si inca pentru cele ce isi permit se pot gandi la Kenia, sa faca si safari-ul. Avem niste prieteni si credeti-ma sunt niste locuri magnifice.
In speranta ca v-am putut fi de ajutor...
Casa de piatra,
Eli
ne-ai ajuta mai mult daca ne-ai putea spune si cam ce sume sunt pentru destinatiile mentionate!ai amintit ceva de bani,dar foarte vag...:"> pe mine ma intereseaza cam ce-as putea gasi pe la 1000 euro:-? (500 vrem sa avem de cheltuiala)mersi mult si spor la pregatiri(sa recuperezi timpul pierdut)...>:D<

OnutzaD
25.05.2008, 01:04:10
Multumesc!>:D< >:D< >:D< din pacate nu am o poza mai mare si mai elocventa,ca puneam daca aveam...:-s oricum,ma gandesc ca se vad si asa...plus ca,am vrut sa profit de ocazie si sa va arat si poze cu modul in care am sarbatorit evenimentul(faptul ca am implinit 1 an de cand suntem impreuna:"> ...)
Multi, multi, multi ani fericiti impreuna :x:x:x:x:x:x

monalissa
25.05.2008, 01:32:53
Multi, multi, multi ani fericiti impreuna :x:x:x:x:x:x

MULTUMEEEEEEEESC!!!:* :* :* multumesc din suflet!:* esti o persoana foarte atenta,nu ma asteptam sa raspunda cineva la mesajul pe care l-am scris(esti singura care a remarcat cata importanta are pentru noi aniversarea unui anisor:"> )
Si tie iti doresc multi ani fericiti si tot binele din lume!IUBITI-VA MULT(si nu sunt Mircea Radu...8-} )<):)
Te pup:*

augusta
25.05.2008, 09:01:28
Buna fetelor.....inca nu am ajuns sa fac trecerea in revista a rochiilor din Ravenna pt ca am doua servicii si am inceput sa lucrez in fiecare zi in ambele parti.....oricum am o zi libera si atunci o sa imi fac drumurile cu pricina.....dar ce vroiam sa va intreb: cine dintre voi si-a facut singura invitatiile?
Aici sunt scumpe si macar atat as vrea sa fac si eu pt nunta mea ...invitatile!

monalissa
25.05.2008, 10:27:49
Buna fetelor.....inca nu am ajuns sa fac trecerea in revista a rochiilor din Ravenna pt ca am doua servicii si am inceput sa lucrez in fiecare zi in ambele parti.....oricum am o zi libera si atunci o sa imi fac drumurile cu pricina.....dar ce vroiam sa va intreb: cine dintre voi si-a facut singura invitatiile?
Aici sunt scumpe si macar atat as vrea sa fac si eu pt nunta mea ...invitatile!

Noi ni le facem singuri!de fapt,logodnicul meu e cel care se ocupa mai mult de asta...mie imi va reveni "maretul"gest final de a le lega funditele...;))
Vor fi personalizate invitatiile noastre(cu poza noastra pe ele),iar de pret ce sa mai vorbim...iesi muuuuult mai ieftin asa!!!:-B

OnutzaD
25.05.2008, 10:54:28
MULTUMEEEEEEEESC!!!:* :* :* multumesc din suflet!:* esti o persoana foarte atenta,nu ma asteptam sa raspunda cineva la mesajul pe care l-am scris(esti singura care a remarcat cata importanta are pentru noi aniversarea unui anisor:"> )
Si tie iti doresc multi ani fericiti si tot binele din lume!IUBITI-VA MULT(si nu sunt Mircea Radu...8-} )<):)
Te pup:*

Multumesc din suflet>:D<>:D<>:D<

Pisu
25.05.2008, 11:43:23
Ce frumoasa e rochita!!!!! si iti vine tare bine! =D> De voal nu-mi prea dau seama, dar am vazut ca merg din alea brodate la rochitele de genul asta...dar eu zic sa iei ce voal iti place tie, indiferent de ce zice nasa ta...

timamg
25.05.2008, 12:42:13
ne-ai ajuta mai mult daca ne-ai putea spune si cam ce sume sunt pentru destinatiile mentionate!ai amintit ceva de bani,dar foarte vag...:"> pe mine ma intereseaza cam ce-as putea gasi pe la 1000 euro:-? (500 vrem sa avem de cheltuiala)mersi mult si spor la pregatiri(sa recuperezi timpul pierdut)...>:D<

eu am fost la Eximtur si au oferte foarte atractive,all inclusive,destintii exotice.Poti incerca daca nu i-ai vizitat inca.Eu mi-am luat luna de miere de la ei.

sugarlips
25.05.2008, 13:04:16
Am invitatiiiiii! Pozele nu-s minunate dar va prindeti voi. Am 2 texte, unul haios pt prieteni si unul serios pt rude :). Sper sa va placa...

:D exact asa sunt si invitatiile mele....am pus si eu poza cu cateva pagini in urma, doar ca ale mele nu sunt inca gata, trebuie sa duc textul si inca nu am reusit sa ajung, sper ca maine:*
ce font ai folosit la text?

monalissa
25.05.2008, 13:07:58
eu am fost la Eximtur si au oferte foarte atractive,all inclusive,destintii exotice.Poti incerca daca nu i-ai vizitat inca.Eu mi-am luat luna de miere de la ei.

Poti sa-mi scrii,te rog,un mesaj privat cu mi multe informatii despre asta?unde mergeti voi si cat va costa?:-?

eli_30_fr
25.05.2008, 21:32:14

Eu va cred sau te cred ca vrei pretuti numai ca eu sunt stabilita in Franta, deci daca doresti te pot pune la curent cu preturile de aici. De exemplu pentru Punta Cana (Republica Dominicana) avem niste prieten care au fost in luna aprilie si au platit 700 E de pers totul inclus. Si crede-ma .. se merita.
Daca doriti sa cheltuiti 1000 E va puteti sa va ganditi si la Barcelona. Puteti face rezervare pe net la hotel si sa mergeti pana acolo cu o companie Low Cost. Te-as sfatui sa incerci sa intrii pe net sa vezi hoteluri si tarife, sa faci tu rezervarea pt a nu mai apela la o agentie de turism; de ce sa dai in plus cand suma pe carele-o dai lor o poti folosi foarte bine in magazinele din Barcelona, iar din aceste magazine iti garantez ca nu te intorci cu mana goala iar .. in plus la niste preturi mai mici ca in Rom.
Sperand ca te-am putea ajuta, iti doresc si va doresc spor la pregatiri si viata frumoasa in doi.

genoveva_1984
26.05.2008, 07:59:20
Fetelor, ma bag si eu in seama cu alt subiect. Mai sunt mai putin de 4 luni pana la nunta si inca nu am ales nicio destinatie pt luna de miere =(( nici nu stiu ce sa caut si unde sa caut, ma simt asa pierduta...:-<de obicei, noi ne faceam vacantele cu masina, cu harta, cu trasee, dar anul acesta nu mai avem masinuta, asa ca trebuie sa recurgem la alta modalitate de a petrece vacanta. voi ce v-ati ales? all inclusive? circuite? ce anume? dati-mi si mie o idee, mai multe, pls ^:)^

Asta e problema majora pe care o am si eu acum. Din cauza ca nunta este spre sfarsitul lui septembrie sezonul se cam incheie si trebuie sa alegem o destinatie cu soare cea mai mare parte a anului ( asta pentru ca eu vreau o luna de miere undeva unde este soare, cald si multa apa, adica undeva la mare). Am fost si la agentii, dar preturile pentru un sejur sunt foarte mari. Noi am vrut Tenerife sau Antalya pentru ca e destul de cald si la sf. lui septembrie, dar cand am vazut ca un sejur ne-ar ajunge la vreo 2000 euro ne-am cam domolit. Initial am zis ca dau oricat pentru luna de miere, ca doar o data e in viata, dar apoi mi-am reconsiderat opinia si am zis sa ne limitam un pic si sa vedem ce e mai convenabil pentru noi. Pana la urma am zis sa ramanem tot la zona Spaniei, dar sa incercam sa o facem pe cont propriu nu prin agentie si pentru ca avem niste fini in Spania o sa-i rugam pe ei sa ne faca o rezervare la hote printr-o agentie de acolo, iar noi o sa ne descurcam cu drumul. Totusi, inca nu am ales exact destinatia finala din Spania. Mai vedem. Pot sa-ti trmit daca vrei pe privat ofertele pentru Turcia si Tenerife, daca te intereseaza, dar sunt de la o agentie locala de la noi, nu stiu daca o sa te ajute. Daca, totusi, te intereseaza anunta-ma, poate te ajuta sa te orientezi, ca preturile cam seamana la toate agentiile.>:D< >:D<

Pisu
26.05.2008, 08:49:03
Asta e problema majora pe care o am si eu acum. Din cauza ca nunta este spre sfarsitul lui septembrie sezonul se cam incheie si trebuie sa alegem o destinatie cu soare cea mai mare parte a anului ( asta pentru ca eu vreau o luna de miere undeva unde este soare, cald si multa apa, adica undeva la mare). Am fost si la agentii, dar preturile pentru un sejur sunt foarte mari. Noi am vrut Tenerife sau Antalya pentru ca e destul de cald si la sf. lui septembrie, dar cand am vazut ca un sejur ne-ar ajunge la vreo 2000 euro ne-am cam domolit. Initial am zis ca dau oricat pentru luna de miere, ca doar o data e in viata, dar apoi mi-am reconsiderat opinia si am zis sa ne limitam un pic si sa vedem ce e mai convenabil pentru noi. Pana la urma am zis sa ramanem tot la zona Spaniei, dar sa incercam sa o facem pe cont propriu nu prin agentie si pentru ca avem niste fini in Spania o sa-i rugam pe ei sa ne faca o rezervare la hote printr-o agentie de acolo, iar noi o sa ne descurcam cu drumul. Totusi, inca nu am ales exact destinatia finala din Spania. Mai vedem. Pot sa-ti trmit daca vrei pe privat ofertele pentru Turcia si Tenerife, daca te intereseaza, dar sunt de la o agentie locala de la noi, nu stiu daca o sa te ajute. Daca, totusi, te intereseaza anunta-ma, poate te ajuta sa te orientezi, ca preturile cam seamana la toate agentiile.>:D< >:D<
Si eu vreau mare si soare si ne gindeam la Grecia...ca deh, de Maldive nu avem bani :-p Acum sintem in curs de colectare de oferte. Vom plece impreuna cu nasii nostri dar si ei si noi sintem zugraveala :)) asa ca dupa ce terminam, o sa facem "consiliu" si o sa studiem impreuna toate ofertele.... Noi o sa plecam cu masina asa ca ne uitam doar dupa cazare... si habar nu am cum e vremea in Grecia in septembrie, dar speram sa fie frumoasa....

anlya_426
26.05.2008, 09:07:25
va multumesc pentru urari si pentru sustinere fetelor..sa stiti ca va urmaresc cu mare atentie...va doresc in continuare spor la pregatiri si va pup cu mare drag.....:*:*:*

pufulica
26.05.2008, 09:24:40
Iepuras... si mie imi place rochita ta. Si eu voiam cu maneci, dar nu m-am gandit ca as putea sa-mi pun ceva asemanator...:D .
Cat despre culoarea parului, daca iti alegi o coafura potrivita, poti sa ai orice culoare! Eventual alege un model, fa-ti o proba la coafeza la care vrei sa te faci si scapi de problema! Mai ai 4 luni pana la nunta,si gandeste-te ca daca nu-ti place poti sa-ti faci cate o proba in fiecare luna ;;) (eu asa am facut si am scapat de stresul "oare cum imi fac parul?!")

pufulica
26.05.2008, 09:31:38
Luna de miere...

Si noi am avut o mare problema la acest capitol, mai ales din cauza locatiei... ajunsesem sa luam toate tarile/destinatiile la rand, sa vedem vremea si ce avem de facut pe acolo. Intr-un final ne-am hotarat la Ile Canare, unde nu e nici f scump (nici f ieftin), da putem face de toate: sa vegetam la soare, sa mergem in larg sa vedem balene si delfini, sa asistam la spectacole cu papagali si foci, sa jucam golf, sa mergem la pescuit...etc

De asemenea, pentru ceva mai ieftin, am intrat pe site-ul easy jet, si la capitolul holidays are f multe oferte! Si la preturi f mici (intre 100 si 200 lire / 2 pers)! Desigur ca exista si o mica problema: se pleaca din Londra (dar pt cine vrea, asta e o oportunitate de a vizita si capitala britanica...)... cu alte cuvinte, 2 dintr-o lovitura...

Spor la cautari!

anlya_426
26.05.2008, 09:33:05
Luna de miere...

Si noi am avut o mare problema la acest capitol, mai ales din cauza locatiei... ajunsesem sa luam toate tarile/destinatiile la rand, sa vedem vremea si ce avem de facut pe acolo. Intr-un final ne-am hotarat la Ile Canare, unde nu e nici f scump (nici f ieftin), da putem face de toate: sa vegetam la soare, sa mergem in larg sa vedem balene si delfini, sa asistam la spectacole cu papagali si foci, sa jucam golf, sa mergem la pescuit...etc

De asemenea, pentru ceva mai ieftin, am intrat pe site-ul easy jet, si la capitolul holidays are f multe oferte! Si la preturi f mici (intre 100 si 200 lire / 2 pers)! Desigur ca exista si o mica problema: se pleaca din Londra (dar pt cine vrea, asta e o oportunitate de a vizita si capitala britanica...)... cu alte cuvinte, 2 dintr-o lovitura...

Spor la cautari!

noi cred ca pana la urma vom merge in spania.........

piersicuta
26.05.2008, 10:09:27
Noi o sa avem luna de miere in Tenerife. E 720 de pers hotel 4 stele demipensiune. Mi se pare ok, pentru luna de miere. Am cautat si eu republica dominicana, si am gasit pe un site spaniol excursii chiar ok, dar cu plecare din Barcelona sau madrid. Problema e ca intre aprilie si noiembrie e sezonul ploios cu uragane si agresivitate ridicata a rechinilor (al meu are o problema cu asta =))). Preturi ok insemnand in jur de 1000 de euro all inclusive/pers.

Singurul loc care e ok din punct de vedere al vremii e Mauritius, in oceanul Indian, dar preturi pe masura, in jur de 2000 de pers.

Grecia e super ok dupa mine pt luna de miere. Anul trecut am fost in Rodos, si a fost cea mai frumoasa vacanta ever. Adica era f ok pt luna de miere. Si vremea in septembrie e ok. Anul trecut am plecat tot in septembrie, in jur de 12, si erau 30 de grade. Ideal e sa te duci cat mai la sud, Creta, Rodos.

Despre Barcelona pentru luna de miere, nu prea stiu ce sa zic. E un oras f frumos, e adevarat, dar parca nu in luna de miere. E aglomerat, ai f multe lucruri de vizitat si ai alerga toata ziua. Eu vorbesc pt mine, sunt genul de pers care pleaca cu pareri de rau daca nu a vazut mare parte din oras. Iar in Barcelona sunt muuuuuuuuuulte de vazut, credeti-ma. Adica am stat 6 zile, plecat pe cont propriu, si ca pret a iesit undeva la 300E de pers. Dar in fiecare zi plecam dimineata si ajungeam seara si nu am vazut tot.

Cam atata stiu eu despre o luna de miere, si va zic ca e doar parerea mea. Depinde mult de buget, de ce vreti de la o luna de miere.... Dar sper sa aveti toate o luna de miere asa cum va doriti >:D<

piersicuta
26.05.2008, 10:11:51
:D exact asa sunt si invitatiile mele....am pus si eu poza cu cateva pagini in urma, doar ca ale mele nu sunt inca gata, trebuie sa duc textul si inca nu am reusit sa ajung, sper ca maine:*
ce font ai folosit la text?

He he, avem gusturi bune :-p. Am pus fontul standard sa zic asa. Adica le-am facut langa pasajul ala de treci spre Lipscani, si mi-a zis tipa: asta e fontul, eu am zis ok, si s-a intamplat minunea. Nu stiu ce font e...

piersicuta
26.05.2008, 10:17:07

N-am inteles exact daca vrei 500 de euro excursia sau 1000. Adica daca in aia 1000 intra si banii de cheltuiala sau nu. Dar pentru 500 poti Grecia, Egipt, Bulgaria, Spania (Madrid, Barcelona, coasta cu statiunile ca nu mai stiu cum ii zice :">), Austria, Croatia.

La 1000 ai cele de mai sus +Tenerife, cu putin noroc Republica Dominicana, Portugalia, I-la Madeira. Cam asta stiu eu

Preturile eu le-am zis fara bani de cheltuiala, de persoana.

iony
26.05.2008, 11:20:27
uff, gata am scapat de stresul cu depusul dosarului#-o . ma bucur ca am prins ziua de 7 insa nu si ora care o vroiam , noi vroiam 11:30-12:30 insa mai era liber decat incepand cu 13 si asa am ales ora 13. sper sa nu fie cu ghinion:-":-":-" pupici

anlya_426
26.05.2008, 13:59:24
uff, gata am scapat de stresul cu depusul dosarului#-o . ma bucur ca am prins ziua de 7 insa nu si ora care o vroiam , noi vroiam 11:30-12:30 insa mai era liber decat incepand cu 13 si asa am ales ora 13. sper sa nu fie cu ghinion:-":-":-" pupici

lasa ca oricum se mai intarzie(caci asa sunt miresicile)..asa ca e foarte buna ora......

iony
26.05.2008, 14:57:06
lasa ca oricum se mai intarzie(caci asa sunt miresicile)..asa ca e foarte buna ora......

multumesc pt incurajare:* :* :* :* :* :* :* :* :*

getuta81
26.05.2008, 14:58:39

Lasa ca e f bine. Noi ne casatorim pe 13.

monalissa
26.05.2008, 17:20:51
N-am inteles exact daca vrei 500 de euro excursia sau 1000. Adica daca in aia 1000 intra si banii de cheltuiala sau nu. Dar pentru 500 poti Grecia, Egipt, Bulgaria, Spania (Madrid, Barcelona, coasta cu statiunile ca nu mai stiu cum ii zice :">), Austria, Croatia.

La 1000 ai cele de mai sus +Tenerife, cu putin noroc Republica Dominicana, Portugalia, I-la Madeira. Cam asta stiu eu

Preturile eu le-am zis fara bani de cheltuiala, de persoana.

Alocam pentru luna de miere 1500 euro(in astia fiind inclusi banii de cheltuiala)!mersi mult pentru informatii...^:)^ pai daca asa stau lucrurile,trebuie sa alegem intre Spania,Grecia si Croatia!cam astea ar fi optiunile mele,dar trebuie studiata atent si indelung situatia..!:-?