PDA

Versiunea completa : Miresici SEPTEMBRIE 2008

Pagini : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 [19] 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29

piersicuta
26.05.2008, 18:40:33
uff, gata am scapat de stresul cu depusul dosarului#-o . ma bucur ca am prins ziua de 7 insa nu si ora care o vroiam , noi vroiam 11:30-12:30 insa mai era liber decat incepand cu 13 si asa am ales ora 13. sper sa nu fie cu ghinion:-":-":-" pupici

Ce zi de 7? Ce dosar? Nunta e in septembrie?

iepuras
26.05.2008, 20:06:15
uff, gata am scapat de stresul cu depusul dosarului#-o . ma bucur ca am prins ziua de 7 insa nu si ora care o vroiam , noi vroiam 11:30-12:30 insa mai era liber decat incepand cu 13 si asa am ales ora 13. sper sa nu fie cu ghinion:-":-":-" pupici

:-s ce dosar? doar nu de cununie pt primarie nu? :-SS mai e pana in septembrie....

iony
26.05.2008, 20:30:17
Ce zi de 7? Ce dosar? Nunta e in septembrie?

nunta e pe 27 sept insa facem civila mai devreme sa scapam de un stres:) :)

iony
26.05.2008, 20:36:46
:-s ce dosar? doar nu de cununie pt primarie nu? :-SS mai e pana in septembrie....

in septembrie facem numai religioasa. am hotarat sa devenim sot si sotie pe 7 iunie si mai e atat de putin....<:-P <:-P <:-P ;)) ;)) ;))

Rocsaine
26.05.2008, 22:06:36
Asta e problema majora pe care o am si eu acum. Din cauza ca nunta este spre sfarsitul lui septembrie sezonul se cam incheie si trebuie sa alegem o destinatie cu soare cea mai mare parte a anului ( asta pentru ca eu vreau o luna de miere undeva unde este soare, cald si multa apa, adica undeva la mare). Am fost si la agentii, dar preturile pentru un sejur sunt foarte mari. Noi am vrut Tenerife sau Antalya pentru ca e destul de cald si la sf. lui septembrie, dar cand am vazut ca un sejur ne-ar ajunge la vreo 2000 euro ne-am cam domolit. Initial am zis ca dau oricat pentru luna de miere, ca doar o data e in viata, dar apoi mi-am reconsiderat opinia si am zis sa ne limitam un pic si sa vedem ce e mai convenabil pentru noi.
Pot sa-ti trmit daca vrei pe privat ofertele pentru Turcia si Tenerife, daca te intereseaza, dar sunt de la o agentie locala de la noi, nu stiu daca o sa te ajute. Daca, totusi, te intereseaza anunta-ma, poate te ajuta sa te orientezi, ca preturile cam seamana la toate agentiile.>:D< >:D<

Daaa, suntem pe aceeasi lungime de unda: si eu imi doresc soare, cald, leneveala. Am cam vizitat Europa si, nu ca nu m-ar atrage si alte orase pe care nu le-am vazut inca, dar ma gandesc ca pentru luna de miere...pardon, saptamana de miere, nu prea se potriveste. 8-|

Stiti ce m-ar tenta pe mine? 8-} O croaziera <:-PProblema e ca nu prea sunt plecari in septembrie. Insa am vazut azi la o agentie vreo 2 oferte, una era chiar cu plecare in septembrie. Pacat ca era inchis si nu am putut avea mai multe detalii. Stiu doar ca pretul se invartea in jurul a 47 de euro /zi/persoana, iar croaziera dura 12 zile. *:-)

Genoveva, daca nu te deranjeaza, cand ai timp, fa-mi un PM cu ofertele pe care le-ai gasit tu, pls. Macar si orientativ si tot e ceva. Mersi >:D<

piersicuta
27.05.2008, 09:18:10
in septembrie facem numai religioasa. am hotarat sa devenim sot si sotie pe 7 iunie si mai e atat de putin....<:-P <:-P <:-P ;)) ;)) ;))

Da-mi si mie detalii cu dosarul. Eu am un mare stres. Vreau nunta dimineata pe la 9, duminica. Si am inteles ca e omor, ca nu apuci, ca te programeaza ei cand vor, ca se sta de la 5 noaptea...

iony
27.05.2008, 10:30:37
Da-mi si mie detalii cu dosarul. Eu am un mare stres. Vreau nunta dimineata pe la 9, duminica. Si am inteles ca e omor, ca nu apuci, ca te programeaza ei cand vor, ca se sta de la 5 noaptea...

depinde de sector. la 3 e cel mai rau cred: ne-am trecut pe lista de duminca seara la ora 7 si am fost nr 19 si ni s-a spus sa stam acolo ca nu raspunde nimeni de lista si ca daca vin altii de la ora 4-5 or sa inceapa alta . asa ca au fost foarte multi care au dormit in masina si chiar au stat pe bancutele din curtea starii civile toata noaptea:O .noi am mai stat si pe acasa. adica la 7 ne-am trecut pe lista, am venit acasa am vazut un film, am mai trecut pe acolo pe la 10 si am stat pana la 11:30 si apoi am vnt acasa si am dormit cateva ore si s-a dus iubi pe la 5 cand erau deja 56 trecuti pe lista pt ziua de 7. eu m-am dus pe la 8 acolo, cu toate ca am fost ai 19 lea nu am mai prins ora decat incepand cu 13 si asa am ''ales'' ora 13. s-a respectat lista in sensul ca strigau cate 4 de pe lista insa mai intrau si altii........... deh....romanica:-" :-" noi suntem multumiti si de ora asta cu toate ca am fi vrut mai devreme un pic.
pupici si nervi de otel pt toti locuitorii sect 3 care vor sa se casatoreasca:-s :-s :-s

iony
27.05.2008, 10:31:49

aaaaaaaaa, la sectorul 3 NU se oficiaza cununii DUMINICA!!!!

sugarlips
27.05.2008, 10:48:15
depinde de sector. la 3 e cel mai rau cred: ne-am trecut pe lista de duminca seara la ora 7 si am fost nr 19 si ni s-a spus sa stam acolo ca nu raspunde nimeni de lista si ca daca vin altii de la ora 4-5 or sa inceapa alta . asa ca au fost foarte multi care au dormit in masina si chiar au stat pe bancutele din curtea starii civile toata noaptea:O .noi am mai stat si pe acasa. adica la 7 ne-am trecut pe lista, am venit acasa am vazut un film, am mai trecut pe acolo pe la 10 si am stat pana la 11:30 si apoi am vnt acasa si am dormit cateva ore si s-a dus iubi pe la 5 cand erau deja 56 trecuti pe lista pt ziua de 7. eu m-am dus pe la 8 acolo, cu toate ca am fost ai 19 lea nu am mai prins ora decat incepand cu 13 si asa am ''ales'' ora 13. s-a respectat lista in sensul ca strigau cate 4 de pe lista insa mai intrau si altii........... deh....romanica:-" :-" noi suntem multumiti si de ora asta cu toate ca am fi vrut mai devreme un pic.
pupici si nervi de otel pt toti locuitorii sect 3 care vor sa se casatoreasca:-s :-s :-s

vai fetelor..asta e de -a dreptul cosmar.....sa dormi in masina sa prinzi ora la care vrei?:( nu va invidiez deloc....bine ca aici se pot face programari din ianuarie pt anul in curs...#:-S, cu 2 sapt inainte se depunde doar dosarul
eu una daca ar fi fost asa si aici, as fi facut in zile diferite civila si religioasa, asa ca si tine,....asa daca nu mai gasesti la ora dorita la civila, se strica tot planul ...adica risti sa nu mai ajungi la biserica la timp, etc
e groaznic...ma bucur ca macar tu ai reusit sa iti gasesti o ora ok..
bafta celorlalte fete...sa gasiti liber la ora dorita

Pisu
27.05.2008, 10:57:04
Nici la sect. 6 daca am inteles eu bine de la fetele care au mai scris la topicul respectiv....

iony
27.05.2008, 10:57:18
vai fetelor..asta e de -a dreptul cosmar.....sa dormi in masina sa prinzi ora la care vrei?:( nu va invidiez deloc....bine ca aici se pot face programari din ianuarie pt anul in curs...#:-S, cu 2 sapt inainte se depunde doar dosarul
eu una daca ar fi fost asa si aici, as fi facut in zile diferite civila si religioasa, asa ca si tine,....asa daca nu mai gasesti la ora dorita la civila, se strica tot planul ...adica risti sa nu mai ajungi la biserica la timp, etc
e groaznic...ma bucur ca macar tu ai reusit sa iti gasesti o ora ok..
bafta celorlalte fete...sa gasiti liber la ora dorita

esti o fericita in cazul asta:)>-
si noi tot din cauza asta am hotarat sa facem in zile diferite ca sa nu stam stresati atunci, daca nu prindem ora buna sau mai rau: daca nu mai avem loc in ziua respectiva? asa ne mai distram o data in familie si cu prietenii si la nunta stam mai relaxati. pupici si spor la pregatiri:x :x

iony
27.05.2008, 11:00:25
mai sunt 4 luni pana la nunta !!!!!!!!!!!!!!! http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/000201CF.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&ref=10) http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/000201CF.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&ref=10) http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/000201CF.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&ref=10) http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/000201CF.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&ref=10)

sugarlips
27.05.2008, 13:38:23
esti o fericita in cazul asta:)>-
si noi tot din cauza asta am hotarat sa facem in zile diferite ca sa nu stam stresati atunci, daca nu prindem ora buna sau mai rau: daca nu mai avem loc in ziua respectiva? asa ne mai distram o data in familie si cu prietenii si la nunta stam mai relaxati. pupici si spor la pregatiri:x :x

foarte bine, asa mai scapi si de oboseala daca faci in doua zile diferite..
>:D< , spor la pregatiri si tie...si sa iti iasa nunta asa cum iti doresti...:*

MachuPicchu
27.05.2008, 14:08:57
adica si eu :(( ... nici nu vreau sa ma gandesc ce-o sa fac daca nu prind ora care vreau :-s

MachuPicchu
27.05.2008, 14:10:54
am tot cautat locatii pentru luna de miere (bine nu eu in mod direct, ci ce-a mai buna prietena si mi le arata iar eu imi dadeam cu parerea :)) ) ... maine cred c-o sa facem rezervarea ... ABIA ASTEPT "vacanta" :-p (desi o sa fie lung drumul)

Yonika
27.05.2008, 17:52:40
am tot cautat locatii pentru luna de miere (bine nu eu in mod direct, ci ce-a mai buna prietena si mi le arata iar eu imi dadeam cu parerea :)) ) ... maine cred c-o sa facem rezervarea ... ABIA ASTEPT "vacanta" :-p (desi o sa fie lung drumul)
Si pana la urma unde veti merge?

MachuPicchu
27.05.2008, 17:55:01
Si pana la urma unde veti merge?
pe insula zakynthos in grecia, este una din insulele ionice

cristina19802007
27.05.2008, 21:04:24
buna.am propus acest subiect pentru ca am vrut cate miresici din bucuresti avem nunta in aceeasi zi....cum stati cu pregatirile?

piersicuta
28.05.2008, 09:51:52

Doar la 4 sunt si duminica, si am noroc ca al meu e din 4. Acuma asta cu coada si lista chiar m-a speriat. :( Dar poate o facem mai devreme, joia ca tiganii sa nu fie omor. ;))

MachuPicchu
28.05.2008, 09:53:51
Doar la 4 sunt si duminica, si am noroc ca al meu e din 4. Acuma asta cu coada si lista chiar m-a speriat. :( Dar poate o facem mai devreme, joia ca tiganii sa nu fie omor. ;))
ce tare e tickerul tau =)) :))=))

piersicuta
28.05.2008, 09:54:42

Am inteles ca e una din cele mai frumoase insule, si mai nou promovata. Iar preturile sunt chiar ok, sau cel putin asa gasisem eu la inceputul anului, cand ma gandeam unde ne facem concediul (nu stiam de nunta atunci ;;))

piersicuta
28.05.2008, 09:56:56
ce tare e tickerul tau =)) :))=))

:* saru'mana frumos

MachuPicchu
28.05.2008, 09:57:12
Am inteles ca e una din cele mai frumoase insule, si mai nou promovata. Iar preturile sunt chiar ok, sau cel putin asa gasisem eu la inceputul anului, cand ma gandeam unde ne facem concediul (nu stiam de nunta atunci ;;))
mie ofertele mi le cauta o prietena care sta in danemarca ... la ei ofertele sunt mai multe si mai bune decat la noi ... gasise un apt. cu 2 dormitoare+living+bucatarie la 350E pe saptamana (noi mergem 2 perechi, si de fiecare ar fi 175E ... SUUUUPER ;;) )

sugarlips
28.05.2008, 10:50:52

e super acolo, am fost si eu in urma cu doi ani....in ce statiune mergi?
sa va inchiriati masina si sa vizitati toata insula, merita, sunt niste peisaje de vis :*

genoveva_1984
28.05.2008, 11:52:21

Si cum e vremea acolo in septembrie? Si noi am fi vrut in Grecia, dar am inteles ca la sfarsitul lui septembrie ( adica dupa nunta noastra) e deja sfarsit de sezon si de inrautateste vremea.

MachuPicchu
28.05.2008, 11:58:53
Si cum e vremea acolo in septembrie? Si noi am fi vrut in Grecia, dar am inteles ca la sfarsitul lui septembrie ( adica dupa nunta noastra) e deja sfarsit de sezon si de inrautateste vremea.
iti zic strict de insula asta : "Timpul perfect pentru vacante pe insula este de la inceputul lunii mai pana la mijlocul lui Iunie si de inceputul lui septembrie pana la mijlocul lui octombrie" (e luat de pe net)

MachuPicchu
28.05.2008, 12:03:24
e super acolo, am fost si eu in urma cu doi ani....in ce statiune mergi?
sa va inchiriati masina si sa vizitati toata insula, merita, sunt niste peisaje de vis :*
mergem cu masina #-o (21 de ore) iar ca statiune kalamaki (4 km de port)

MachuPicchu
28.05.2008, 12:04:12
mie ofertele mi le cauta o prietena care sta in danemarca ... la ei ofertele sunt mai multe si mai bune decat la noi ... gasise un apt. cu 2 dormitoare+living+bucatarie la 350E pe saptamana (noi mergem 2 perechi, si de fiecare ar fi 175E ... SUUUUPER ;;) )
tocmai am rezervat si treaba s-a scumpit, de la 350 la 500E, dar tot e ok :-"

Yonika
28.05.2008, 18:20:44
tocmai am rezervat si treaba s-a scumpit, de la 350 la 500E, dar tot e ok :-"
Pai dc asa mult?

iepuras
28.05.2008, 19:17:06

ba da. fratele meu a facut cununia civila duminica la sectorul 3.;-)
probabil ca tb sa te duci cu ceva in buzunar :-<

iony
28.05.2008, 22:36:08
ba da. fratele meu a facut cununia civila duminica la sectorul 3.;-)
probabil ca tb sa te duci cu ceva in buzunar :-<

acum de curand s-a casatorit fratele tau? stiu si eu ca inainte se oficiau casatorii dar nu se mai fac duminica de ceva timp (nu stiu sigur de cand).

Isis
29.05.2008, 09:16:04
scuze fetelor ca v-am neglijat, dar licenta și sesiunea mi-au cam pus capac. felicitari celor care au mai subtiat lista de nuntă, am mai rezolvat si eu cate ceva invitatiile si cupele.

MachuPicchu
29.05.2008, 09:39:24
Pai dc asa mult?
avand in vedere ca este un apartament cu 2 dormitoare+living+bucatarie (si baie normal) pentru o saptamana nu mi se pare asa mult ... ar fi 70E pe noapte (35E de cuplu pentru ca noi mergem cu inca o pereche)

sugarlips
29.05.2008, 10:51:32
mergem cu masina #-o (21 de ore) iar ca statiune kalamaki (4 km de port)

:-SS :-SS :-SS drum bun...ca de lung e lunggg
noi am fost cu avion din Timisoara, in 1 h 30 de minute am ajuns :D
dar e bine, asa nu mai trebuie sa inchiriati masina ca si noi ;-)

sugarlips
29.05.2008, 10:56:31

iti spun eu ca poti sa mergi linistita in sept.
o sa mai fie vreme buna
noi am fost in iunie acum doi ani si a fost foarte cald...nu am vazut un nor cat am stat acolo....
insula e situata mai la sud, asa ca e mai cald decat in restul Greciei, eventual mai cauta pe net sa vezi temperaturi, dar sigur e vreme de plaja si in sept...>:D<

sugarlips
29.05.2008, 10:57:54
fetelor, de ieri am si eu invitatii..........<:-P:A :A :A

annutza84
29.05.2008, 11:05:45
eu am vrut initial sa mergem in spania si portugalia pt luna - saptamana de miere, dar am zis pas pt anul asta, am intors problema pe toate partile si deoarece vrem sa mergem cu masina (ca eu sunt nebuna cu vizitatul, vreau sa vad cat mai mult si de obicei stau f mult in fata unui obiectiv turistic) si sa nu stam cu grup de necunoscuti si cu autocar si am ajuns ............. in ROMANIA :x
plecam din bucuresti si facem turul romaniei,:A cu stationare in orasele mari si in nord si stam cate zile vrem (maxim 2 saptamani), mergem cu masina si mergem cu grupul nostru de calatorii. nu stiu cat va costa, dar la o adica pot sa dorm si in masina daca ne gaseste noapte cine stie pe unde. si ne scoatem si mai ieftin si e si frumos. si poate la anul in vara mergem si in portugalia
[-o<[-o< la cat va costa nunta ceva mai ieftin e mai bun pt noi, plus ca mai avem o gramadaaaaaaaaa de lucruri de cumparat in casa 8-|

pupici!!!!

scooby
29.05.2008, 11:54:47
Dragele mele, am o rugaminte pt cele care va faceti rochita la comanda....rochita pe care mi-o doresc este exorbitant de scumpa...si nici nu mi-o pot achizitiona din romania...de aceea ma gandesc serios sa o fac la comanda...dar nu cunosc nici un atelier/croitoreasa care sa lucreze bine si cu materiale de callitate....daca cumva imi puteti indica cate ceva, v-as fi recunoscatoare:gen_17: spor la pregatiri in continuare:)>-

annutza84
29.05.2008, 12:01:31
Dragele mele, am o rugaminte pt cele care va faceti rochita la comanda....rochita pe care mi-o doresc este exorbitant de scumpa...si nici nu mi-o pot achizitiona din romania...de aceea ma gandesc serios sa o fac la comanda...dar nu cunosc nici un atelier/croitoreasa care sa lucreze bine si cu materiale de callitate....daca cumva imi puteti indica cate ceva, v-as fi recunoscatoare:gen_17: spor la pregatiri in continuare:)>-

pai si eu am fost cam in aceeasi situatie, in bucuresti erau prea scumpe cele facute pe comanda si am gasit tocmai la iasi si a fost putin mai scumpa decat o rochie gata facuta dar a meritat (vezi albumul) si e facuta pe mine si pt mine!!!!!!!!! pupici!

scooby
29.05.2008, 12:09:07
pai si eu am fost cam in aceeasi situatie, in bucuresti erau prea scumpe cele facute pe comanda si am gasit tocmai la iasi si a fost putin mai scumpa decat o rochie gata facuta dar a meritat (vezi albumul) si e facuta pe mine si pt mine!!!!!!!!! pupici!

Multumesc pt raspunsul prompt! e f frumoasa rochita ta! imi poti spune numele atelierul ui si la cat te-a dus cu totul costurile? >:D<

annutza84
29.05.2008, 13:41:58
Multumesc pt raspunsul prompt! e f frumoasa rochita ta! imi poti spune numele atelierul ui si la cat te-a dus cu totul costurile? >:D<
se numeste diva salon, e in iasi, si rochia cu voal a costat 18 mil (1800 de lei), dar ........... in bucuresti gasesti la 100o de euro si sincer........... o fi nunta o data in viata dar nici asa.

Pisu
29.05.2008, 15:03:12
Anlya, ai terminat cu licenta??? Ca ma induci in eroare cu poza de la avatar, daca nu ;))

butterfly_bv
30.05.2008, 12:32:35
Gata. In sfarsit am si eu invitatiile gata. I'm so happy \:D/

atasez o poza, e cea de pe site

flori2105
30.05.2008, 16:24:30

Foarte frumoase invitatiile tale.Si ale mele sunt gata dar nu le-am facut poze.Revin mai tarziu cu ele:D

anlya_426
30.05.2008, 17:42:45
Anlya, ai terminat cu licenta??? Ca ma induci in eroare cu poza de la avatar, daca nu ;))

am avut petrecerea de absolvire....examenul propriu-zis va fi pe 27 iunie.......:*

alina1309
30.05.2008, 17:58:53
Buna!

Si eu tot in septembrie ma casatoresc! pe 13

Spor la pregatiri

denysa
30.05.2008, 18:26:12
Buna!

Spor la pregatiri

bine ai venit in clubul nostru mic. <:-P cum stai cu pregatirile??

OnutzaD
31.05.2008, 17:34:25
Buna!

Spor la pregatiri
Bine ai venit si spor la pregatiri!

annutza84
31.05.2008, 18:53:03
bun asa!! se inmultesc randurile de treishpembriste ^:)^^:)^^:)^^:)^ !!!!!!!!

sa ne fie cu noroc !!!!!>:D<>:D<>:D<

annutza84
01.06.2008, 12:05:10
LA MULTI ANI MIRESICILOR CU SUFLET DE COPIL SI SA SPERAM CA GRIJILE MATRIMONIALE NU NE VOR MATURIZA PREA CURAND !!!!!!!!!!! <:-P<:-P<:-P

:*:*:*:*:*:*:*:*:*

augusta
01.06.2008, 16:28:55
LA MULTI ANI MIRESICILOR CU SUFLET DE COPIL SI SA SPERAM CA GRIJILE MATRIMONIALE NU NE VOR MATURIZA PREA CURAND !!!!!!!!!!! <:-P<:-P<:-P

:*:*:*:*:*:*:*:*:*

Multumim mult!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Pisu
01.06.2008, 18:03:21
Buna!

Spor la pregatiri
Bine ai venit printre noi!!!!!!!>:D<

MachuPicchu
01.06.2008, 18:43:07

finute ... sa le impartiti cu drag >:D<

iony
02.06.2008, 12:32:22
ce mai faceti fetelor? eu sunt pe ultima suta de metri inaintea cununiei civile si tocmai am citit pe internet ca sambata vor fi numai 18 grade dupa ce miercuri si joi vor fi peste 30. sper numai sa nu ploua insa slabe sanse pt ca sunt anuntate si precipitatii. #:-S :-< :-s

annutza84
02.06.2008, 12:35:55
abia astept sa ne povestesti!!! cred ca ai o tona de emotii !!!!!! si eu abia astept !!!!!!!!! <:-P da mai am ceva de asteptat....... ehhhhhhh !!!!!! o:-)

:*:*:*:*:*:*

oana99
02.06.2008, 12:50:59

Foarte dragute invitatiile!!!!:*

genoveva_1984
02.06.2008, 13:23:00
ce mai faceti fetelor? eu sunt pe ultima suta de metri inaintea cununiei civile si tocmai am citit pe internet ca sambata vor fi numai 18 grade dupa ce miercuri si joi vor fi peste 30. sper numai sa nu ploua insa slabe sanse pt ca sunt anuntate si precipitatii. #:-S :-< :-s

Deja am eu emotii pentru tine. Sa fie intr-un ceas bun si sunt sigura ca va fi timp frumos, pentru ca toate suntem cu sufletul alaturi de tine. >:D< >:D<

scooby
02.06.2008, 15:01:33
se numeste diva salon, e in iasi, si rochia cu voal a costat 18 mil (1800 de lei), dar ........... in bucuresti gasesti la 100o de euro si sincer........... o fi nunta o data in viata dar nici asa.

>:D< multumesc de raspuns, ma voi interesa si acolo daca pot face ce vreau eu. :)>-

iony
02.06.2008, 15:22:12
abia astept sa ne povestesti!!! cred ca ai o tona de emotii !!!!!! si eu abia astept !!!!!!!!! <:-P da mai am ceva de asteptat....... ehhhhhhh !!!!!! o:-)

:*:*:*:*:*:*

sincer.........n-am nici o urma de emotie:-$ . dar si cand m-or coplesiiii:O :O deocamdata mai avem de rezolvat alte treburi si n-am avut timp sa ma gandesc dar abia astept sa vad cum iese si daca ne-am organizat bine ;)) ;)) ;)) ;)) ;)) ;)) ;)) ;))

iony
02.06.2008, 15:23:39
Deja am eu emotii pentru tine. Sa fie intr-un ceas bun si sunt sigura ca va fi timp frumos, pentru ca toate suntem cu sufletul alaturi de tine. >:D< >:D<

>:D< >:D< >:D< >:D< >:D< >:D< multumesc mult. cand va ''vad'' langa mine ma gandesc ca sigur o sa iasa soarele sambata. pupiceiiiiiiiiii:x :x :x

butterfly_bv
02.06.2008, 17:56:28
finute ... sa le impartiti cu drag >:D<

Multumesc frumos tuturor >:D< >:D< >:D< eu sunt f incantata si mi se par cele mai frumoase invitatii:D Normal, doar sunt ale mele, nu?
Deja am impartit cateva, prietenilor care ma asaltau cu intrebari curioase cand au aflat k sunt gata, si au fost toti incantati:)>-

butterfly_bv
02.06.2008, 18:09:13

si eu am cautat pe internet ceva informatii despre vreme, insa pt cea din septembrie. bineinteles k nu am gasit nimic, e inca prea devreme. sper sa fie ok, probabil va fi rece, insa macar sa nu ploua[-o< [-o< [-o< ei, dar mai e pana atunci, nu e cazul sa ma stresez de pe acum

spor la pregatiri si sa ai o ceremonie frumoasa, de neuitat

annutza84
02.06.2008, 18:16:00
si eu am cautat pe internet ceva informatii despre vreme, insa pt cea din septembrie. bineinteles k nu am gasit nimic, e inca prea devreme. sper sa fie ok, probabil va fi rece, insa macar sa nu ploua[-o< [-o< [-o< ei, dar mai e pana atunci, nu e cazul sa ma stresez de pe acum

daca anul asta va fi ca si anul trecut mai mult k sigur vom avea un septembrie cald, numai bun de facut nunti, am fost atenta anul trecut si pana la jumatea lui octombrie a fost cald si frumos, si dupa cum se preconizeaza ca va fi un an secetos........... sigur nu va fi frig ........

iony
02.06.2008, 20:57:32

multumesc:* :* :* :* :* :* :* :* :* :*

OnutzaD
02.06.2008, 21:57:43

Chiar daca vor fi 18 grade, va iesi soarele. Chiar daca va ploua, va fi de scurta durata. Zambeste si ziua va fi senina!>:D<

pufulica
02.06.2008, 23:14:22
daca anul asta va fi ca si anul trecut mai mult k sigur vom avea un septembrie cald, numai bun de facut nunti, am fost atenta anul trecut si pana la jumatea lui octombrie a fost cald si frumos, si dupa cum se preconizeaza ca va fi un an secetos........... sigur nu va fi frig ........

Nu vreau sa te dezamagesc, si nu stiu de unde ai auzit ca va fi un an secetos... dar, eu lucrez intamplator in agricultura, si anul acesta este unul f bun pt productie dupa multi alti ani naspa... ceea ce inseamna ca, ploile si caldura vor alterna...#-o

Insa, oricum ar fi, sper ^:)^ ca toate sambetele si duminicile sa fie frumoase, astfel incat toate miresicile sa aiba nuntile care si le doresc!<:-P

Pisu
02.06.2008, 23:57:08
Chiar daca vor fi 18 grade, va iesi soarele. Chiar daca va ploua, va fi de scurta durata. Zambeste si ziua va fi senina!>:D<
Mai bine si mai frumos, nici ca se putea spune.....:*

monalissa
03.06.2008, 00:56:15
nu v-am mai "vizitat"in ultimele zile,miresicilor de septembrie...si vad ca ati avut o activitate destul de intensa intre timp...8-}
Iony,suntem alaturi de tine sambata la cununia civila(macar cu gandul daca altfel nu putem:) )>:D<
Eu sambata trecuta am fost la cununia civila a celei mai bune prietene si...am incercat sa iau lectii...:)

iony
03.06.2008, 09:00:29
multumesc fetelor pt incurajari:* :* :* :* va pup pe toate si va urez si eu aceleasi ganduri frumoase pt nuntile voastre.

au mai ramas 4 zile si eu n-am emotii inca:-\ . imi explic asta prin faptul ca astept de 7 ani momentele astea de fericire (atunci ne-am cunoscut, plus ca stam impreuna de 4 ani).
cu pregatirile suntem in grafic: rochita, sandale, costum, pantofi, ieri am fost la coafor m-am suvitat, au mai ramas pt vineri de cumparat perisabilele si atat.

butterfly_bv
03.06.2008, 12:10:56
Nu vreau sa te dezamagesc, si nu stiu de unde ai auzit ca va fi un an secetos... dar, eu lucrez intamplator in agricultura, si anul acesta este unul f bun pt productie dupa multi alti ani naspa... ceea ce inseamna ca, ploile si caldura vor alterna...#-o

Insa, oricum ar fi, sper ^:)^ ca toate sambetele si duminicile sa fie frumoase, astfel incat toate miresicile sa aiba nuntile care si le doresc!<:-P

Se spune k ploaia la nunta inseamna belsug in casa. Mama mi-a spus asta zilele trecute, pt k e bine sa iei partea buna din orice situatie.

annutza84
03.06.2008, 13:53:15
:O eu nu visez noaptea cum va fi in cursul anului vremea, am auzit la tv ca vor fi temperaturi extreme, dar dc tu stii mai bine nu te contrazic.
oricum nu prea ma intereseaza acest aspect, deoarece in septembrie vor fi temperaturi numai bune pt nunta, asa ca....... poate sa si ninga din partea mea pana atunci, dar nu si sambata ca atunci are iony cununia civila...
pupici!!!!!!

daniella25
03.06.2008, 13:54:50
SI EU AM NUNTA TOT PE 27 >:D<
Nunta mea e tot pe 27 sept, tot in Beclean, numai ca e la Bachus.
Mi-ar placea sa schimbam pareri, dat fiind faptul ca eu nu sunt din Beclean...si nu ma prea pricep la traditii..
Am vazut ca vroiai rochia de la Mirandi...daca suni la casa de moda din Piatra Neamt cei de acolo o sa iti spuna ca fac orice model vrei la comanda...si mai ai timp inca...(eu sunt din Targu Neamt, stau in Arad si ma casatoresc la Beclean) Daca ai nevoie de ceva informatii ..cu mare placere...Am o prietena care isi face rochia acolo!

Pisu
03.06.2008, 14:28:30
Fetelor am dat avansul pt voiajul de nunta, pt Grecia, in Corfu \:D/ \:D/ \:D/ \:D/ <:-P <:-P <:-P O sa mergem cu masina si ne costa cazarea 49 euro + 299 lei / pers. 7 nopti. :D

oana99
03.06.2008, 14:48:14
Fetelor am dat avansul pt voiajul de nunta, pt Grecia, in Corfu \:D/ \:D/ \:D/ \:D/ <:-P <:-P <:-P O sa mergem cu masina si ne costa cazarea 49 euro + 299 lei / pers. 7 nopti. :D

\
Super pret!!!Bravo!Ma bucur pt tine!!!!!:* Apropo....ti-a ajuns voalul?:-"

annutza84
03.06.2008, 14:48:24

ce inseamna 299lei? 49 de euro inseamna cazarea, nu? si aveti inclusa si o masa macar? oferta e facuta la vreo firma mai cunoscuta sau oriunde? suna tentant, desi stiu ca benzina e mai scumpa in afara, dar la ce pret zici tu chiar e perfect !!!!!!!!!!

Pisu
03.06.2008, 14:53:05
\
Super pret!!!Bravo!Ma bucur pt tine!!!!!:* Apropo....ti-a ajuns voalul?:-"
Nu mi-a ajuns :-w dar abia il astept ;)):*

oana99
03.06.2008, 14:56:17
Nu mi-a ajuns :-w dar abia il astept ;)):*

Te creeed.Nici eu nu am rezolvat inca.Astept sa ti-l iei tu....si daca tu esti multumita,fara sa te mai razgandesti ...dau si eu tot acolo comanda..;)) ;)) ;))
(am gluuuumiiit)

Pisu
03.06.2008, 15:16:14
ce inseamna 299lei? 49 de euro inseamna cazarea, nu? si aveti inclusa si o masa macar? oferta e facuta la vreo firma mai cunoscuta sau oriunde? suna tentant, desi stiu ca benzina e mai scumpa in afara, dar la ce pret zici tu chiar e perfect !!!!!!!!!!
Nu stiu de ce au o parte din suma in lei, alta in euro...dar totalul de persoana atita este 49 euro + 299 lei. Cu 50 de euro in plus, plecam cu autocarul, dar nu vrem noi asa...Mese nu avem incluse, iar agentia de la care am luat nu este mare, iar aceeasi oferta am vazut-o si la alte agentii...

Va atasez informatiile si poze despre locul unde mergem noi :D

Hotelul este situat in statiunea Paleokastrita, fiind renovat in 2007, situat la 200 m de plaja.
Facilitati: cazare in camere duble, triple; piscina, restaurant. Fiecare camera dispune de baie , telefon , TV,A/C, kitchineta utilata si balcon.

NOTA:
Pentru cursa charter avion nu sunt incluse taxele de aeroport 75 Euro/pers
Pentru sejur INDIVIDUAL se scad 50 Euro/pers din tariful cu autocarul

Charter autocar

Plecari autocar Pret/pers in camera dubla

26.05/02.06 __________49 euro + 299 lei
09.06 ________________59 euro + 299 lei
16.06 ________________79 euro + 299 lei
23.06 ________________99 euro + 299 lei
30.06 ________________109 euro + 299 lei
07.07______________ 119 euro + 299 lei
14,21,28.07
04,11,18,25.08 _______139 euro + 299 lei
01.09,8.09 __________109 euro + 299 lei
15,22.09 ____________99 euro + 299 lei

Charter avion

Plecari avion Pret/pers in camera dubla

10.06 _________________249 euro
17.06 _________________269 euro
24.06 _________________289 euro
01.07 _________________299 euro
08.07 _________________309 euro
15,22,29.07
05,12,19,26.08 _________329 euro
02,09.09 _______________309 euro
16.09 __________________289 euro
23.09 __________________269 euro

Pretul include:
* transport cu autocar licentiat pentru curse externe(charter autocar)
* 7 nopti cazare in camere Duble
* insotitor de grup
* transfer aeroport-hotel-aeroport pentru cursa charter avion

Pretul nu include:
* asigurarea medicala
* excursiile optionale
*bilet ferry-boat 10 Euro/ pers dus-intors

* supliment A/C 5 Euro/camera/zi
* supliment Demipensiune 80 Euro/pers/sejur

annutza84
03.06.2008, 15:30:39
superb!!!!!!!!! multumesc de informatie, acum ramane sa il conving pe dragutul meu companion de viata daca mergem in grecia sau facem turul romaniei la anul.................. ^:)^^:)^^:)^^:)^ eu as vrea in grecia sau in spania daca s-ar putea dar..... nu mai sunt singura ...................:-w:-w:-w

Pisu
03.06.2008, 15:35:52
superb!!!!!!!!! multumesc de informatie, acum ramane sa il conving pe dragutul meu companion de viata daca mergem in grecia sau facem turul romaniei la anul.................. ^:)^^:)^^:)^^:)^ eu as vrea in grecia sau in spania daca s-ar putea dar..... nu mai sunt singura ...................:-w:-w:-w
Hai ca mi-a luat ceva sa tot editez mesajul sa se inteleaga ceva din el...dar am reusit intr-un final :-p ;)) Asa ca acum ar trebuii sa pricepi mai bine cum sint preturile >:D<

annutza84
03.06.2008, 15:47:29
eu am pricepit fffffff bine dar sper sa priceapa cine trebuie :-$
i-am trimis pe mail sa analizeze , poate, poate..........
daca nu ajung in spania, macar in grecia sa ajung
:*:*:*:*:*:*:*

Pisu
03.06.2008, 15:56:09
eu am pricepit fffffff bine dar sper sa priceapa cine trebuie :-$
i-am trimis pe mail sa analizeze , poate, poate..........
daca nu ajung in spania, macar in grecia sa ajung
:*:*:*:*:*:*:*
Pai atunci iti tin pumnii sa-l convingi...si daca nu, ia-l si tu la sentiment, pune botic, ceva :)):*:*:*

OnutzaD
03.06.2008, 16:17:47

FELICITARI! SUPER IEFTIN! Voi aveti noroc pt ca inca mai prindeti vreme frumoasa in Europa. Eu...dupa 25 octombrie:(( ...nu pot alege decat zone exotice care costa mult:-L

Yonika
03.06.2008, 16:28:18
Felicitari Raluca! Sa aveti o luna de miere asa cum va doriti! E f frumos in corfu, a fost fratele meu anul trecut, si anul asta tot Corfu a ales, si tot Paleokastrita!

Yonika
03.06.2008, 16:33:46
FELICITARI! SUPER IEFTIN! Voi aveti noroc pt ca inca mai prindeti vreme frumoasa in Europa. Eu...dupa 25 octombrie:(( ...nu pot alege decat zone exotice care costa mult:-L
Pai in situatia ta ai putea alege Tunisia, Egipt sau Tenerife. Cam in ordinea asta cresc si preturile, poate eventual sa fie mai ieftina Tunisia ca Egiptul. Uite, ca un ex, m-am uitat acum pe un catalog cu Tunisia, la un hotel de 4* cu ALL va ajunge cam 580 euro de pers , si cu transp inclus, cu toate taxele. Bafta multa!

Pisu
03.06.2008, 16:36:08
Multumesc mult Onutza!!!!:*:*:*:* Ooofff..te inteleg perfect, ca initial si eu imi faceam griji din cauza asta, desi acum m-am linistit... Nu ati gasit nimic mai convenabil totusi undeva unde mai e vreme frumoasa in perioada aia???

Pisu
03.06.2008, 16:37:28
Felicitari Raluca! Sa aveti o luna de miere asa cum va doriti! E f frumos in corfu, a fost fratele meu anul trecut, si anul asta tot Corfu a ales, si tot Paleokastrita!
Multumesc mult!!!! Si voi sa aveti luna de miere ca cireasa dupa tort: MINUNATA, dupa o nunta MINUNATA!!!! :*:*:*

genoveva_1984
03.06.2008, 21:08:51
Si noi am ramas la Grecia... desi eu am vrut tare mult Spania. Dar pentru ca vrem si noi ca dupa nunta sa ne putem termina de aranjat casuta si sa ne putem muta, am zis ca facem o luna de miere mai scurtuta ( doar de vreo saptamana) si mai aproape, adica la greci. M-am conformat, dar cu gandul ca la anul vom retrai luna de miere pe plajele din Spania. Asa ca ne-am gandit la Creta pentru luna de miere si acum ducem munca de lamurire, incercand sa-i convingem pe nasi sa vina cu noi ( ne este tare groaza sa mergem doar noi doi, chiar daca e luna de miere). Citind aici pe site mai multe recomandari si pareri, am gasit si eu oferte dragute in vile sau pensiuni cu apartamente foarte convenabile la pret. Inca mai cautam, dar macar am restrans aria cautarilor. Deocamdata....

iony
03.06.2008, 21:19:59
:O eu nu visez noaptea cum va fi in cursul anului vremea, am auzit la tv ca vor fi temperaturi extreme, dar dc tu stii mai bine nu te contrazic.
oricum nu prea ma intereseaza acest aspect, deoarece in septembrie vor fi temperaturi numai bune pt nunta, asa ca....... poate sa si ninga din partea mea pana atunci, dar nu si sambata ca atunci are iony cununia civila...
pupici!!!!!!

multumesc multumesc>:D< >:D< >:D< >:D< >:D< >:D<

iony
03.06.2008, 21:21:49

http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/000201F6.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&ref=10) pret
felicitari !!!!!!! sa va distrati la maxim si sa aveti vreme frumoasa!!!!!!!!!

OnutzaD
03.06.2008, 22:28:45
Multumesc mult Onutza!!!!:*:*:*:* Ooofff..te inteleg perfect, ca initial si eu imi faceam griji din cauza asta, desi acum m-am linistit... Nu ati gasit nimic mai convenabil totusi undeva unde mai e vreme frumoasa in perioada aia???

Acum incerc sa caut...ca pe baza iubitului meu...nu mai mergem nicaieri( vrea sa mergem dar nu face practic nimic). Am trimis azi cereri de oferta diferitelor agentii si acum astept ofertele.;-)
Te pupic

Pai in situatia ta ai putea alege Tunisia, Egipt sau Tenerife. Cam in ordinea asta cresc si preturile, poate eventual sa fie mai ieftina Tunisia ca Egiptul. Uite, ca un ex, m-am uitat acum pe un catalog cu Tunisia, la un hotel de 4* cu ALL va ajunge cam 580 euro de pers , si cu transp inclus, cu toate taxele. Bafta multa!

Iubitul meu nu vrea Tunisia sau Egipt, nu as putea spune motivul. Cred ca a auzit el diferite pareri neavizate. A ramas Tenerife si Dubai ( spera el). Sa vedem si care sunt preturile, ca nu avem buget nelimitat.|-)

Pisu
04.06.2008, 00:55:11
Si noi am ramas la Grecia... desi eu am vrut tare mult Spania. Dar pentru ca vrem si noi ca dupa nunta sa ne putem termina de aranjat casuta si sa ne putem muta, am zis ca facem o luna de miere mai scurtuta ( doar de vreo saptamana) si mai aproape, adica la greci. M-am conformat, dar cu gandul ca la anul vom retrai luna de miere pe plajele din Spania. Asa ca ne-am gandit la Creta pentru luna de miere si acum ducem munca de lamurire, incercand sa-i convingem pe nasi sa vina cu noi ( ne este tare groaza sa mergem doar noi doi, chiar daca e luna de miere). Citind aici pe site mai multe recomandari si pareri, am gasit si eu oferte dragute in vile sau pensiuni cu apartamente foarte convenabile la pret. Inca mai cautam, dar macar am restrans aria cautarilor. Deocamdata....
Si noi ne luam nasii dupa noi pt ca si noi ne gindeam ca o sa ne plictisim groaznic doar noi 2 ;))

Pisu
04.06.2008, 00:56:08
http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/000201F6.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&ref=10) pret
felicitari !!!!!!! sa va distrati la maxim si sa aveti vreme frumoasa!!!!!!!!!
Multumim mult!!!! si voua va doresc in primul rind o vreme superba la cununie!!!!!!!!! :*

OnutzaD
04.06.2008, 07:56:41
Noi vom merge singuri in luna de miere. Nu vrem sa luam pe nimeni cu noi. Nu cred ca ne vom plictisi pt ca nu ne plictisim nicioadata. Noi nu stam impreuna si avem un program aglomerat la servici si nu petrecem foarte mult timp impreuna. ( adik petrecem mult dar nu foarte mult). Si, daca stau bine sa ma gandesc nu am fost de prea multe ori plecati singuri intr-un voiaj. Chiar ne dorim ca aceasta perioada dupa nunta sa o petrecem doar noi doi ca niste porumbei|-)

augusta
04.06.2008, 08:07:11
Nunta mea e tot pe 27 sept, tot in Beclean, numai ca e la Bachus.
Mi-ar placea sa schimbam pareri, dat fiind faptul ca eu nu sunt din Beclean...si nu ma prea pricep la traditii..
Am vazut ca vroiai rochia de la Mirandi...daca suni la casa de moda din Piatra Neamt cei de acolo o sa iti spuna ca fac orice model vrei la comanda...si mai ai timp inca...(eu sunt din Targu Neamt, stau in Arad si ma casatoresc la Beclean) Daca ai nevoie de ceva informatii ..cu mare placere...Am o prietena care isi face rochia acolo!

Si eu am nunta tot pe 27....si o fac in Sangeorz Bai.....parintii mei se ocupa de nunta pt ca eu sunt in Italia si ma intrebam ca ai mei nu mi-au zis nimic de traditii....oricum...ma bucur ca mai e cineva din judetul BN ce "MIRESESTE".......Daca stiti ceva ....va rog sa ma anuntati.....pupici

augusta
04.06.2008, 08:28:01
Vroiam sa va spun ( in special tie butterfly_bv ) ca am fost in Ravenna si am gasit rochi intr-un outlet ce pornesc de la 250 €. Eu mi-am pus deoparte doua una cu 450 si una cu 1000 dat fiind ca a fost primul magazin in cautarea rochiei , mai vreau sa incerc.Oricum......ieri am pus pe mine prima data rochia de mireasa........un sentiment straniu.......eram cu sefa mea de aici si ea ma prvea cu niste ochi.....( stiu cum te simti) dar cand am sunat-o pe mama ea nici nu a fost curioasa de rochie nici de ce am simtit, nici cum a fost rochia nici...nimic.....era preocupata de alte probleme...si eu am ramas ........trista.Departe de casa dor de ai mei dar cand se intampla asa, sincer, nu mai vreau sa ma intorc in tara.Oricum....spor la miresit!

OnutzaD
04.06.2008, 08:39:22
Vroiam sa va spun ( in special tie butterfly_bv ) ca am fost in Ravenna si am gasit rochi intr-un outlet ce pornesc de la 250 €. Eu mi-am pus deoparte doua una cu 450 si una cu 1000 dat fiind ca a fost primul magazin in cautarea rochiei , mai vreau sa incerc.Oricum......ieri am pus pe mine prima data rochia de mireasa........un sentiment straniu.......eram cu sefa mea de aici si ea ma prvea cu niste ochi.....( stiu cum te simti) dar cand am sunat-o pe mama ea nici nu a fost curioasa de rochie nici de ce am simtit, nici cum a fost rochia nici...nimic.....era preocupata de alte probleme...si eu am ramas ........trista.Departe de casa dor de ai mei dar cand se intampla asa, sincer, nu mai vreau sa ma intorc in tara.Oricum....spor la miresit!

Nu trebuie sa gandesti asa. Nici mama nu a fost foarte impresionata cand m-a vazut prima data in rochita mea de mireasa. Ma asteptam sa aiba lacrimi in ochi, sa fie impresionata dar nu s-a intamplat asa. A reactionat ca la orice alta rochie, dar o inteleg pentru ca pe vremea lor nu se punea atat de mult accentul pe rochita, pe accesorii si pe detaliile nuntii. Si ma mai gandesc ca parintii au si e atat de multe griji pe cap... Oricum, sunt sigura ca in ziua nuntii, cand ne vor vedea miresici, mamele noastre vor fi foarte emotionate, foarte fericite si foarte mandre de noi. Capul sus, si te asteptam acasa pt ca nicaieri nu este mai bine decat in mijlocul familiei si a celor care te iubesc. Pup:*

annutza84
04.06.2008, 09:43:34
eu am fost cu mama la cautat rochie, ca ea ma stie cel mai bine (desi sutem firi total diferite si cam ies scantei) si cand am ajuns la iasi , avea niste emotiiiiiiiiiii, vai de capul meu, eu eram super incantata ca am ajuns acolo sa imi iau rochie si ea mai sa lesine. ca sa nu mai zic ca era intr-o stare de visare cand mi-am pus rochia pe mine si nu stia cum sa faca sa nu miorlaie pe acolo.
dupa licenta ma duc inca o data la probat si sa imi aduc rochia si mama a zis ca nu vrea sa isi mai iroseasca emotiile, sa si le pastreze pt nunta, asa ca ma duc in "traseu" cu 4 colege ca si vizitam iasul de la un cap la altul.
pupici fetelor si capul sus.............

piersicuta
04.06.2008, 09:50:19
Iubitul meu nu vrea Tunisia sau Egipt, nu as putea spune motivul. Cred ca a auzit el diferite pareri neavizate. A ramas Tenerife si Dubai ( spera el). Sa vedem si care sunt preturile, ca nu avem buget nelimitat.|-)[/quote]

Nici eu nu ti-as recomanda egipt. A fost prima oara cand am iesit din tara si mi s-a facut un dor de casa.... Si eu nu sunt f afectuoasa sau legata de casa de ai mei.... Pur si simplu e alt loc, unde arabii trag de tine pe strada, miros extrem de urat (si ei si banii lor), iar in afara hotelului e trist, murdar si de obicei in constructie. Ce au ei un mare plus este marea, apa, plaja, pestii, nu am mai vazut ceva mai frumos pana acum.

piersicuta
04.06.2008, 09:57:59
Ce faceti fetele? Eu am avut super treaba :( si n-am mai intrat de vreo 2 saptamani. M-au tot f**ut sefii mei la cap cu tot felul de probleme, dar au plecat la ei in Grecia si acum pot sa vad ce ati mai scris. mi-am luat si eu cocardele, va atasez poze diseara. Sper ca saptamana viit sa dau avansul pentru tenerife, ca am banutzii pusi deoparte.

In rest am ramas fara nici un leu, nici bani de benzina nu mai am :(. Va pup ca ma duc sa jefuiesc o banca acum =;

Yonika
04.06.2008, 10:47:37
Multumesc mult!!!! Si voi sa aveti luna de miere ca cireasa dupa tort: MINUNATA, dupa o nunta MINUNATA!!!! :*:*:*
Multumesc! sa dea DD sa ne iasa la toate o nunta asa cum ne dorim, si dupa sa avem o luna de miere minunata!

sugarlips
04.06.2008, 11:06:12

ce ieftin........eu nici macar nu stiu unde sa merg #-o :-s

sugarlips
04.06.2008, 11:07:46
Nu stiu de ce au o parte din suma in lei, alta in euro...dar totalul de persoana atita este 49 euro + 299 lei. Cu 50 de euro in plus, plecam cu autocarul, dar nu vrem noi asa...Mese nu avem incluse, iar agentia de la care am luat nu este mare, iar aceeasi oferta am vazut-o si la alte agentii...

Va atasez informatiile si poze despre locul unde mergem noi :D

Hotelul este situat in statiunea Paleokastrita, fiind renovat in 2007, situat la 200 m de plaja.
Facilitati: cazare in camere duble, triple; piscina, restaurant. Fiecare camera dispune de baie , telefon , TV,A/C, kitchineta utilata si balcon.

NOTA:
Pentru cursa charter avion nu sunt incluse taxele de aeroport 75 Euro/pers
Pentru sejur INDIVIDUAL se scad 50 Euro/pers din tariful cu autocarul

Charter autocar

Plecari autocar Pret/pers in camera dubla

26.05/02.06 __________49 euro + 299 lei
09.06 ________________59 euro + 299 lei
16.06 ________________79 euro + 299 lei
23.06 ________________99 euro + 299 lei
30.06 ________________109 euro + 299 lei
07.07______________ 119 euro + 299 lei
14,21,28.07
04,11,18,25.08 _______139 euro + 299 lei
01.09,8.09 __________109 euro + 299 lei
15,22.09 ____________99 euro + 299 lei

Charter avion

Plecari avion Pret/pers in camera dubla

10.06 _________________249 euro
17.06 _________________269 euro
24.06 _________________289 euro
01.07 _________________299 euro
08.07 _________________309 euro
15,22,29.07
05,12,19,26.08 _________329 euro
02,09.09 _______________309 euro
16.09 __________________289 euro
23.09 __________________269 euro

Pretul include:
* transport cu autocar licentiat pentru curse externe(charter autocar)
* 7 nopti cazare in camere Duble
* insotitor de grup
* transfer aeroport-hotel-aeroport pentru cursa charter avion

Pretul nu include:
* asigurarea medicala
* excursiile optionale
*bilet ferry-boat 10 Euro/ pers dus-intors

* supliment A/C 5 Euro/camera/zi
* supliment Demipensiune 80 Euro/pers/sejur

dar e ieftin si cu avion, de ce nu mergeti cu avionul?...nici nu se compara..intr-o ora jumate aprox, ati si ajuns
si va puteti inchiria masina acolo...

sugarlips
04.06.2008, 11:12:06

noi abia asteptam...sa fim doar noi doi, desi stam impreuna.;-) ..am si eu prieteni carora nu le place sa mearga singuri in concediu...

Pisu
04.06.2008, 11:15:19
dar e ieftin si cu avion, de ce nu mergeti cu avionul?...nici nu se compara..intr-o ora jumate aprox, ati si ajuns
si va puteti inchiria masina acolo...
Pai pune pretul ala ori 4 si apoi pune si benzina de drum impartita la 4...vine mult mai putin...si deh, e aventura mai mare asa :))

Pisu
04.06.2008, 11:17:01
noi abia asteptam...sa fim doar noi doi, desi stam impreuna.;-) ..am si eu prieteni carora nu le place sa mearga singuri in concediu...
Noi am mai fost plecati singuri, dar te minunezi cit te minunezi in 2 de toate chestiile si apoi... :-s Pe cind in mai multi e si distractia mai mare si noua ne place un pic mai multa animatie... sa fim gasca mai mare... :D

OnutzaD
04.06.2008, 11:53:44
Nici eu nu ti-as recomanda egipt. A fost prima oara cand am iesit din tara si mi s-a facut un dor de casa.... Si eu nu sunt f afectuoasa sau legata de casa de ai mei.... Pur si simplu e alt loc, unde arabii trag de tine pe strada, miros extrem de urat (si ei si banii lor), iar in afara hotelului e trist, murdar si de obicei in constructie. Ce au ei un mare plus este marea, apa, plaja, pestii, nu am mai vazut ceva mai frumos pana acum.[/quote]

Multumesc mult. am mai auzit persoane care spun acelasi lucru. pup

genoveva_1984
04.06.2008, 13:12:10
Noi am mai fost plecati singuri, dar te minunezi cit te minunezi in 2 de toate chestiile si apoi... :-s Pe cind in mai multi e si distractia mai mare si noua ne place un pic mai multa animatie... sa fim gasca mai mare... :D

La fel ziceam si eu. O fi ea luna de miere, dar la un moment dat, dupa vreo 2-3 zile, ai mai vrea sa mai schimbi o vorba si cu altcineva care sa te inteleaga. Plus ca nasii nostri sunt de varsta noastra ( eu am fost colega de facultate cu nasa), de obicei mergem in concedii impreuna de aprox. 3 ani, suntem cam pe aceeasi minte, cu aceleasi idei si ne place foarte mult sa petrecem timpul impreuna. Problema este ca ei nu sunt foarte hotarati, nu stiu sigur daca pot sa vina sau nu, asa ca inca astept sa-mi dea o veste buna. >:D<

genoveva_1984
04.06.2008, 13:16:42
Pai pune pretul ala ori 4 si apoi pune si benzina de drum impartita la 4...vine mult mai putin...si deh, e aventura mai mare asa :))

Si mie mi-ar placea sa mergem cu masina, dar inca facem calcule. Eu zic ca e mai comod cu masina, pornesti cand vrei, opresti cand vrei...plus ca mie mi-e cam groaza de avion, iar cu autocarul...nu prea as vrea. Dar noi nu am mai iesit din tara cu masina proprie si ne e un pic groaza. Plus ca avem prieteni care ne-au spus ca e mai scump cu masina, ca trebuie platite o groaza de taxe de trecere, de autostrada sau mai stiu eu ce...Totusi, eu inclin spre masina. Mai vedem.

sugarlips
04.06.2008, 14:10:45

a si noi am mai fost singuri...in fiecare an mergem in concediu tot in alta parte, incercam sa vedem cat mai multe locuri.....
dar noi niciodata nu ne-am plictisit...chiar ne place sa fim numai noi doi..:x :x :x
nu zic ca nu e fain daca sunt mai multi, am fost si asa in gasca, si ne-am distrat super, doar ca atunci depinzi de altii...asa ne-am organizat noi cum am vrut...
a si mai avem prieteni carora le e frica sa zboare cu avionul,:-< noi doar cu avioul mergem pe distante mari, asa ca nu ne prea potrivim, am mai fost si cu masina in germania..dar e obositor, degeaba eu numai am stat..si am fost obosita, dar iubi care a condus tot timpul..:(

sugarlips
04.06.2008, 14:16:30
Si mie mi-ar placea sa mergem cu masina, dar inca facem calcule. Eu zic ca e mai comod cu masina, pornesti cand vrei, opresti cand vrei...plus ca mie mi-e cam groaza de avion, iar cu autocarul...nu prea as vrea. Dar noi nu am mai iesit din tara cu masina proprie si ne e un pic groaza. Plus ca avem prieteni care ne-au spus ca e mai scump cu masina, ca trebuie platite o groaza de taxe de trecere, de autostrada sau mai stiu eu ce...Totusi, eu inclin spre masina. Mai vedem.

e comod daca mergi pe distante mici, daca mergi pe distante asa lungi nu prea e asa comod...cel putin mie nu mi se pare comod deloc...pana in germania de abia am ajuns, mi s-a parut super obositor desi ne-am mai oprit o data pe drum....si cel mai imp...trebuie sa te gandesti si la sofer, nu e usor sa conduci atatea ore...
eu zic sa incerci cu avionul macar o data si ai sa vezi ca e mult mai bine, eu una am rau de bus, de masina daca nu stau in fata si nu am aer:-? sau daca nu conduc eu, dar de avion nu:-" :-? e chiar fain...nici macar nu am decolat bine si am si ajuns,,,asta cand am fost in grecia....cand am fost in Franta a fost mai lung drumul, parca am facut 2 ore jumate...din Bucuresti, daca mai tin bine minte...:-?

Pisu
04.06.2008, 14:16:53
Pai acum depinde si de destinatia finala....In cazul nostru nu cred ca o sa fie scump rau cu masina...si ai dreptate, te opresti cind si unde vrei... Cu avionul ajungi rapid si daca nu ar fi problema de bani nu as sta pe ginduri, dar cu autocarul nu as merge nici sa ma pici cu ceara...:-SS

iony
04.06.2008, 14:27:38
Multumim mult!!!! si voua va doresc in primul rind o vreme superba la cununie!!!!!!!!! :*

>:D< >:D< >:D< >:D< >:D< >:D< >:D<

OnutzaD
04.06.2008, 14:29:17
Noi am fost in 2006 in Grecia cu masina. Am fost la Halkidiki si a fost super. In 2007 am fost in Turcia, la Marmaris, tot cu masina. A fost bine dar a fost un drum mult mai obositor decat cel din Grecia. Pt Grecia, recomad masina. In Bulgaria era un pic mai nasol, nu erau semne dar acum am inteles ca sunt. :*

augusta
04.06.2008, 17:41:25
[/color]

Nu trebuie sa gandesti asa. Nici mama nu a fost foarte impresionata cand m-a vazut prima data in rochita mea de mireasa. Ma asteptam sa aiba lacrimi in ochi, sa fie impresionata dar nu s-a intamplat asa. A reactionat ca la orice alta rochie, dar o inteleg pentru ca pe vremea lor nu se punea atat de mult accentul pe rochita, pe accesorii si pe detaliile nuntii. Si ma mai gandesc ca parintii au si e atat de multe griji pe cap... Oricum, sunt sigura ca in ziua nuntii, cand ne vor vedea miresici, mamele noastre vor fi foarte emotionate, foarte fericite si foarte mandre de noi. Capul sus, si te asteptam acasa pt ca nicaieri nu este mai bine decat in mijlocul familiei si a celor care te iubesc. Pup:*

As vrea sa cred asta doar ca mama e prea cuprinsa de cheltuieli si planuri de viitor incat uita ca si eu am sentimente......am fost intotdeauna fata ce creaza probleme .... dar pleaca departe pt a le rezolva si nu cere ajutor....in fine.Asta e! Multumesc oricum.

laura_rts
04.06.2008, 20:08:28
Voi v-ati luat rochita de mireasa? Eu nu mi-am luat si nu imi place nimik. Adevarul e ca sunt si plinuta la 1,65 si 80 de kg.

annutza84
04.06.2008, 20:09:30
As vrea sa cred asta doar ca mama e prea cuprinsa de cheltuieli si planuri de viitor incat uita ca si eu am sentimente......am fost intotdeauna fata ce creaza probleme .... dar pleaca departe pt a le rezolva si nu cere ajutor....in fine.Asta e! Multumesc oricum.
join the club !!!!!!!!!! eu mereu ma ghidez dupa un principiu : "ajuta-te singur". si e cel mai bine asa, nu superi pe nimeni si nimeni nu te supara pe tine. dupa ce am plecat de acasa a vazut si mama realitatea desi nu o prea arata, dar............ e mai bine singura........... pupici si dupa cum spuneam si mai devreme : CAPUL SUS!!!!!

annutza84
04.06.2008, 20:13:25
Voi v-ati luat rochita de mireasa? Eu nu mi-am luat si nu imi place nimik. Adevarul e ca sunt si plinuta la 1,65 si 80 de kg.
uita-te in albumul meu, te rog!!! la rochie.
si eu am 1,62 si 75 de kg (dar sper ca pana in sept sa ajung la 70 macar) si rochia ma avantajeaza f bine (si desi am un bust muuuult prea mare, e facuta in asa fel incat nu imi trebuie nici sutien). eu zic sa probezi ma intai si sa vezi ce te-ar avantaja (eu am rochie pe crinolina ca sa mai echilibreze marimea bustului). am probat destule pana sa ajung aici, si acelasi sfat ti l-as da si tie. sa ai spor in cautari si sa o gasesti repede!!!!!!!!!

Pisu
04.06.2008, 20:20:46
Nu stiu daca te consoleaza cu ceva dar sa-ti spun cum am patit si eu...Eu am fost mereu fata lui tata, iar cu mama nu ma prea intelegeam...ma rog, ea e... hai sa zicem mai "economicoasa" de fel si noi mai niciodata nu eram de aceeasi parte a baricadelor...pe cind cu taica-miu mereu ma intelegeam, era mai deschis, mai intelegator etc. La capitolul organizarea nuntii am avut un mare soc sa constat ca mama ma indemna sa nu ma uit la bani, sa fac in asa fel incit sa-mi implinesc toate visele...ea m-a indemnat sa-mi iau si tiara, ca sa fie, desi aveam deja o coronita de argint pe care am dat 50 de euro... In schimb taica-miu se pune contra tuturor ideilor si ma cert cu el spunindu-i ca-i nunta mea, ca fac cum vreau, ca el a facut cum a vrut la nunta lui si sa ma lase pe mine in pace...dar ma doare, pt ca nu ma asteptam la rectiile astea din partea lui :( Asa ca te inteleg, dar asta este...uite ca ne mai fac si surprize din astea parintii nostri, tocmai cind ne asteptam si ne dorim mai putin...dar incearca pe cit poti sa ramii cu fruntea sus si sa te consolezi cu dragostea dintre tine si viitorul tau sot si fa in asa fel incit sa oraganizati nunta asa cum va doriti si sa fiti fericiti...E dureros cind vezi reactiile astea tocmai din partea parintilor, dar trebuie sa trecem peste >:D<>:D<>:D<:*:*:*:*:*

Pisu
04.06.2008, 20:23:44
Nu esti singura cu aceste dimensiuni si cu toate astea toate fetele si-au gasit pina la urma o rochita in care sa fie fericite, asa ca nu te demoraliza...mergi si cauta si probeaza si o sa iti gasesti si tu pina la urma, ai sa vezi!!!! Toul e sa nu-ti pierzi optimismul!!! >:D<

cristina19802007
04.06.2008, 21:25:20
Nu esti singura cu aceste dimensiuni si cu toate astea toate fetele si-au gasit pina la urma o rochita in care sa fie fericite, asa ca nu te demoraliza...mergi si cauta si probeaza si o sa iti gasesti si tu pina la urma, ai sa vezi!!!! Toul e sa nu-ti pierzi optimismul!!!
buna.nu te demoraliza..eu sunt mai plinuta ca tine si mi-am gasit rochie de mireasa la un magazin de pe Lipscani.....e facuta cu 8 clini care dau impresia de subtiere..si crede-ma nu scoate deloc burtica in evidenta...cand am probat-o nu imi mai venea sa ies din ea....in partea de jos are o broderie finuta care nu incarca rochia deloc..iar in partea de sus are un decolteu frumos si eu mi-am facut-o cu un pic de manecuta....o sa iasa tare frumoasa...exista atatea locuri in care iti poti face rochia la comanda.....nu te stresa....asta e...nu toate suntem trase prin inel....:):* >:D<

OnutzaD
04.06.2008, 21:26:20

Poate doar ti se pare tie. am avut si eu o perioada asa si acum realizez ca nu am avut dreptate. Si poate unele persoane nu-si exteriorizeaza sentimentele. Capul sus :*

Pisu
04.06.2008, 21:51:47
buna.nu te demoraliza..eu sunt mai plinuta ca tine si mi-am gasit rochie de mireasa la un magazin de pe Lipscani.....e facuta cu 8 clini care dau impresia de subtiere..si crede-ma nu scoate deloc burtica in evidenta...cand am probat-o nu imi mai venea sa ies din ea....in partea de jos are o broderie finuta care nu incarca rochia deloc..iar in partea de sus are un decolteu frumos si eu mi-am facut-o cu un pic de manecuta....o sa iasa tare frumoasa...exista atatea locuri in care iti poti face rochia la comanda.....nu te stresa....asta e...nu toate suntem trase prin inel....:):* >:D<
Cred ca pe Laura vroiai s-o citezi de fapt ;))

OnutzaD
04.06.2008, 22:18:01
Cred ca pe Laura vroiai s-o citezi de fapt ;))
A fost o mica greseala:">

augusta
04.06.2008, 23:29:13

Aveam mari emotii in legatura cu rochia de mireasa-----am 1.61 si 85 kg. Am fost la probat rochie ..... si am avut surpriza sa gasesc rochii,,,, care agatate pe umeras arata "nepotrivite" dimensiunilor mele, dar cum doamna de acolo m-a indemnat sa o incerc......nu am ramas dezamagita...asa ca incearca tot ce ti se ofera.....nu se stie niciodata...oricum iti doresc sa dai peste oameni ce vor sa te ajute.....in magazine ma refer.....nu te demoraliza! asteptam vesti!

augusta
04.06.2008, 23:30:30
join the club !!!!!!!!!! eu mereu ma ghidez dupa un principiu : "ajuta-te singur". si e cel mai bine asa, nu superi pe nimeni si nimeni nu te supara pe tine. dupa ce am plecat de acasa a vazut si mama realitatea desi nu o prea arata, dar............ e mai bine singura........... pupici si dupa cum spuneam si mai devreme : CAPUL SUS!!!!!

Multumesc mult! AJUTA-TE SINGUR e un motto demn de urmat!

augusta
04.06.2008, 23:38:51
Nu stiu daca te consoleaza cu ceva dar sa-ti spun cum am patit si eu...Eu am fost mereu fata lui tata, iar cu mama nu ma prea intelegeam...ma rog, ea e... hai sa zicem mai "economicoasa" de fel si noi mai niciodata nu eram de aceeasi parte a baricadelor...pe cind cu taica-miu mereu ma intelegeam, era mai deschis, mai intelegator etc. La capitolul organizarea nuntii am avut un mare soc sa constat ca mama ma indemna sa nu ma uit la bani, sa fac in asa fel incit sa-mi implinesc toate visele...ea m-a indemnat sa-mi iau si tiara, ca sa fie, desi aveam deja o coronita de argint pe care am dat 50 de euro... In schimb taica-miu se pune contra tuturor ideilor si ma cert cu el spunindu-i ca-i nunta mea, ca fac cum vreau, ca el a facut cum a vrut la nunta lui si sa ma lase pe mine in pace...dar ma doare, pt ca nu ma asteptam la rectiile astea din partea lui :( Asa ca te inteleg, dar asta este...uite ca ne mai fac si surprize din astea parintii nostri, tocmai cind ne asteptam si ne dorim mai putin...dar incearca pe cit poti sa ramii cu fruntea sus si sa te consolezi cu dragostea dintre tine si viitorul tau sot si fa in asa fel incit sa oraganizati nunta asa cum va doriti si sa fiti fericiti...E dureros cind vezi reactiile astea tocmai din partea parintilor, dar trebuie sa trecem peste >:D<>:D<>:D<:*:*:*:*:*

Asta e drept .... mai greu e cand esti la sute km dstanta si e totul in mainile lor.... dar nici macar de momentele putine ce mi-au ramas de impartit langa ea ....chiar si la distanta nu vrea sa .....sau nu realizeaza ca nu ia parte.....Oricum....invitatiile le fac aici cu mana mea!Si atat!

Si e urat poate sa spun, dar intr-un fel abia astept sa vina nunta si sa se termine ca sa ma pot intoarce "acasa" ( ITALIA ) si sa imi continui viata linistita.....

Parerea mea e ca oricine a trait departe de casa si i-a placut locul respectiv are din ce in ce mai putine motive sa se intoarca in tara de origine......

Am divagat prea mult.....MULTUMESC MULT
E BINE UNEORI SA TE MAI " DESCARCI "#-o

Pisu
05.06.2008, 00:11:03
Asta e drept .... mai greu e cand esti la sute km dstanta si e totul in mainile lor.... dar nici macar de momentele putine ce mi-au ramas de impartit langa ea ....chiar si la distanta nu vrea sa .....sau nu realizeaza ca nu ia parte.....Oricum....invitatiile le fac aici cu mana mea!Si atat!

Si e urat poate sa spun, dar intr-un fel abia astept sa vina nunta si sa se termine ca sa ma pot intoarce "acasa" ( ITALIA ) si sa imi continui viata linistita.....

Parerea mea e ca oricine a trait departe de casa si i-a placut locul respectiv are din ce in ce mai putine motive sa se intoarca in tara de origine......

Pai este sa stii...si eu m-am descarcat de multe ori aici la fete cind mi s-a umplut paharul :) asa ca noi sintem aici cind mai ai nevoie >:D<>:D<>:D< :*:*:*:*:*:*:*

piersicuta
05.06.2008, 09:43:33

Eu imi iau in septembrie. Apropo de plinuta eu am 1,62 si 76 kg. Dar am gasit rochite. Nu am probat decat doua, in spatele magazinului cocor cum mergi spre universitate e magazinul rafael parca, sau colectia rafael. ceva de genul. Si aveau marimea mea, le-am probat sunt dragute. undeva pe la 6 milioane. Acuma depinde ce rochie vrei, ca astea de colectie nu stiu.

piersicuta
05.06.2008, 09:44:14
In august vioam sa zic ca mi-o iau 8-}

piersicuta
05.06.2008, 09:53:06

Sentimentul asta cu "de abia astept sa se termine nunta" si sa ma intorc la viata mea linistita il am si eu. Mi se pare f complicat sa-i multumesti pe toti, sa cauti rochie, ala vrea ceva, ala vrea altceva. Adica vorba aia: sa devin femeie cinstita si dupa aia sa revin la viata mea.

Eu mai am o problema cu ai mei si ai lui care nu se cunosc, si se vor cunoaste atunci, deci alt moment stresant. Iar pe langa faptul ca nu se cunosc, nici nu se plac foarte mult. Si seara pe care eu mi-o doresc frumoasa sa o petrec cu rudele lui si ale mele si sa "facem frumos" ma ingrozeste. Dar se termina si asta.

Deci, din punctul meu de vedere nunta nu e mare sfaraiala. Pentru mine e chestia spirituala, faptul ca voi fi sotia celui pe care il iubesc. Dar petrecerea in sine mi se pare un chin.

butterfly_bv
05.06.2008, 10:27:50
Sentimentul asta cu "de abia astept sa se termine nunta" si sa ma intorc la viata mea linistita il am si eu. Mi se pare f complicat sa-i multumesti pe toti, sa cauti rochie, ala vrea ceva, ala vrea altceva. Adica vorba aia: sa devin femeie cinstita si dupa aia sa revin la viata mea.

Eu mai am o problema cu ai mei si ai lui care nu se cunosc, si se vor cunoaste atunci, deci alt moment stresant. Iar pe langa faptul ca nu se cunosc, nici nu se plac foarte mult. Si seara pe care eu mi-o doresc frumoasa sa o petrec cu rudele lui si ale mele si sa "facem frumos" ma ingrozeste. Dar se termina si asta.

Deci, din punctul meu de vedere nunta nu e mare sfaraiala. Pentru mine e chestia spirituala, faptul ca voi fi sotia celui pe care il iubesc. Dar petrecerea in sine mi se pare un chin.

Of.Cam in aceeasi situatie sunt si eu.Am descoperit in ultimul timp atata rautate in unii oameni, k am ramas ingrozita. De cand ma stiu ma visez mireasa si acum, cand sunt in toiul pregatirilor si ar trebui sa fiu fericita, se trezesc unii k nu prea au ce face si se baga in viata altora. Problema mea nu sunt parintii, care din fericire ne sustin in tot ce facem, ci...cumnatul. El e cel care ne face viata un chin si are k unic scop sa ne distruga nunta. Ne-a promis k nu o sa vina nimeni la nunta din partea prietenului meu. E un om dificil cu care nu se prea poate discuta. Nu m-au placut de cand m-au cunoscut, pt k nu sunt genul care sa tac si sa ma las umilita. Acum, de parca asta nu ar fi suficient, sunt tot mai stresata k se apropie momentul nuntii si va trebui k socrii sa se cunoasca intre ei, si la fel k in cazul piersicutei, nu se suporta,desi nu se cunosc. Nu vreau sa stiu ce se va intampla dupa ce se vor cunoaste. :-s Poate aici eu am gresit pt k i-am povestit mamei toate pataniile mele cu soacra & co
Singurul gand care ma consoleaza si imi da putere sa merg mai departe e faptul k am alaturi un om extraordinar care ma iubeste, ma respecta si ma sustine in fata tuturor. :x :x :x

piersicuta
05.06.2008, 11:25:47
Si la mine cred ca tot de la asta vine problema: ca i-am povestit mamei toate pataniile cu soacra... Si acum mi se pare firesc sa nu ii placa. Dar... nunta tine doar o zi si dupa aia avem o viata alaturi de EL (bine, alaturi de el si de soacre, socrii, cumnati.... :D )

OnutzaD
05.06.2008, 13:10:34
Si eu mai gresesc cateodata ca ii spun mamei diferite chestii. Eu nu am de ce sa ma plang de socrii, sunt niste oameni minunati. Soacra mea este chiar un om deosebit care inceaarca sa ne ajute fara sa ne daranjeze sau sa ne impuna ceva. Nici nu speram eu la asa soacra. Sa dea Domnul sa nu se schimbe. Dar si eu sunt cateodata nemultumita, si chiar gresesc, pt ca nu am motive.

oanutzapufu
05.06.2008, 13:27:38
Aveam mari emotii in legatura cu rochia de mireasa-----am 1.61 si 85 kg. Am fost la probat rochie ..... si am avut surpriza sa gasesc rochii,,,, care agatate pe umeras arata "nepotrivite" dimensiunilor mele, dar cum doamna de acolo m-a indemnat sa o incerc......nu am ramas dezamagita...asa ca incearca tot ce ti se ofera.....nu se stie niciodata...oricum iti doresc sa dai peste oameni ce vor sa te ajute.....in magazine ma refer.....nu te demoraliza! asteptam vesti!
eu am o problema si mai mare, am 160 cm si 90 de kg :( Partea buna este ca la mai multe magazine mi-au spus ca fac rochitze si pe dimensiunile mele, 3 saptamani dureaza, si costa cu 1 milion mai mult. Mai amtimp sa ma hotarasc la model :-"

lyluta
05.06.2008, 18:21:59
Buna miresicilor,si eu tot in septembrie am nunta pe 6,eu deja am luat rochita,am dat si avansul la restaurant dar inca nu am gasit cameraman-fotograf,am luat legatura cu vreo2 dar mi s-aparut cam mult dc voi ati gasit sa imi spuneti si mie preturile cam care ar fi,va multumesc.

MachuPicchu
05.06.2008, 19:46:04
tocmai au anuntat la stiri ca in grecia, si mai exact in thassos, este epidemie de BRUCELOZA (un virus care poate fi letal, transmis de la animale in mod direct sau consumand lapte si carne care nu este bine gatita) ... se manifesta prin febra, frisoane si uneori eruptii ale pielii ... oamenii sunt indrumati sa-si anuleze calatoriile

butterfly_bv
05.06.2008, 22:24:31
Buna miresicilor,si eu tot in septembrie am nunta pe 6,eu deja am luat rochita,am dat si avansul la restaurant dar inca nu am gasit cameraman-fotograf,am luat legatura cu vreo2 dar mi s-aparut cam mult dc voi ati gasit sa imi spuneti si mie preturile cam care ar fi,va multumesc.

buna. mie mi-a cerut 1700 pt fimat, un album foto, un CD cu poze mixate (nu stiu exact cum se numeste procedeul, dar le face super pe calculator) plus CD-ul cu pozele originale.
Nu stiu daca e mult sau putin dar as fi dat oricat (ma rog, aproape :D ) k sa fie el cel care ne face pozele.

piersicuta
05.06.2008, 22:32:35

Eu dau 400 de euro fotograf+ cameraman, am 100 de poze pe hartie si restul cd, nu stiu cate. Si stau toata ziua la dispozitie

Pisu
05.06.2008, 23:06:26
tocmai au anuntat la stiri ca in grecia, si mai exact in thassos, este epidemie de BRUCELOZA (un virus care poate fi letal, transmis de la animale in mod direct sau consumand lapte si carne care nu este bine gatita) ... se manifesta prin febra, frisoane si uneori eruptii ale pielii ... oamenii sunt indrumati sa-si anuleze calatoriile
:O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O Tu vorbesti serios?????:-SS :-SS :-SS :-SS :-SS

genoveva_1984
06.06.2008, 08:38:01

Sa-si anuleze calatoriile doar cei care merg in Thassos sau in toata Grecia?:O

MachuPicchu
06.06.2008, 08:42:01
:O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O Tu vorbesti serios?????:-SS :-SS :-SS :-SS :-SS
foarte serios :-SS

MachuPicchu
06.06.2008, 08:44:14
bulgarii deja au anuntat populatia sa-si anuleze vacantele, autoritatile noastre inca se mai gandesc ... deocamdata virusul este in thassos si in kavala (oras-port), dar probabil ca le e frica sa nu se extinda #-o ... eu tot in grecia merg, dar mai la vest, sper ori sa dispara ori sa nu se extinda

Pisu
06.06.2008, 09:05:53
bulgarii deja au anuntat populatia sa-si anuleze vacantele, autoritatile noastre inca se mai gandesc ... deocamdata virusul este in thassos si in kavala (oras-port), dar probabil ca le e frica sa nu se extinda #-o ... eu tot in grecia merg, dar mai la vest, sper ori sa dispara ori sa nu se extinda
Eu m-am linistit....

http://www.protv.ro/stiri/social/turistii-care-merg-in-grecia-panditi-de-o-boala-grava-bruceloza.html

Cititi si comentariile de mai jos de articol :D

piersicuta
06.06.2008, 10:15:38
Dar mai aveti pana in luna de miere. Suntem de abia in iunie.

sugarlips
06.06.2008, 10:35:08

da, si eu am vazut aseara la stiri...dar deocamdata doar in insula THASOS...

sugarlips
06.06.2008, 10:36:03

eu am inteles ca doar in insula Thasos....acolo s-a depistat....in rest nu au fost probleme deocamdata...

pufulica
06.06.2008, 14:13:00
buna. mie mi-a cerut 1700 pt fimat, un album foto, un CD cu poze mixate (nu stiu exact cum se numeste procedeul, dar le face super pe calculator) plus CD-ul cu pozele originale.
Nu stiu daca e mult sau putin dar as fi dat oricat (ma rog, aproape :D ) k sa fie el cel care ne face pozele.

1700 ron, nu?
eu cred ca e ok... pe mine ma costa 550 euro...care e cu vreo 100E mai mult decat 1700!(si eu fac in sv...)

pufulica
06.06.2008, 14:22:00
Of.Cam in aceeasi situatie sunt si eu.Am descoperit in ultimul timp atata rautate in unii oameni, k am ramas ingrozita. De cand ma stiu ma visez mireasa si acum, cand sunt in toiul pregatirilor si ar trebui sa fiu fericita, se trezesc unii k nu prea au ce face si se baga in viata altora. . :x :x :x

Da de mine ce ziceti, ca atunci cand l-am intrebat pe socrul meu cate invitatii vrea, a zis ca nici una...:O #-o
Dupa ce ca oricum nu ne ajuta cu nimic, mai face si fitze... ca s-a suparat ca nu voia sa-i trecem numele pe invitatie! (ca sa intelegeti mai bine, socrii mei sunt divortati, dar soacra-mea nu a avut nimic impotriva ca si numele lui sa fie acolo...; si, soacra-mea si ai mei ne ajta f mult cu nunta!).
Viitorul meu sot nici nu mai vrea sa discute cu el, si mie mi-e destul de nasol...(ca i-am zis odata ca vorbeste prostii si s-a suparat :> )

pufulica
06.06.2008, 14:23:05
Cat despre luna de miere, noi am ales Ile Canare si acum caut avioane, hoteluri, fac program pe fiecare zi... :D

piersicuta
06.06.2008, 16:45:09
Fetele am si eu o problema :(. Mai exact lucrez la niste cretini la care m-am angajat de 2 luni. Nu dau salariul la timp, iti dau doar o parte din el, mi-au promis marire si alte prostii care nu-s adevarate. Nu va mai zic de conditii, de toalete, de lucruri uzuale ca mail....Din pacate nu pot pleca fara sa-mi gasesc altceva ca am rata la masina, nunta pe care o platim noi, si alte prostii.

Daca stiti pe cineva care cauta PR, organizare de evenimente, comunicare, i'm here. Cred ca ma angajez si secretara numai sa scap de aici. Se pare ca viata mea merge cam aiurea acum, so pls help daca stiti ceva.:-s

butterfly_bv
06.06.2008, 22:43:02
Da de mine ce ziceti, ca atunci cand l-am intrebat pe socrul meu cate invitatii vrea, a zis ca nici una...:O #-o
Dupa ce ca oricum nu ne ajuta cu nimic, mai face si fitze... ca s-a suparat ca nu voia sa-i trecem numele pe invitatie! (ca sa intelegeti mai bine, socrii mei sunt divortati, dar soacra-mea nu a avut nimic impotriva ca si numele lui sa fie acolo...; si, soacra-mea si ai mei ne ajta f mult cu nunta!).
Viitorul meu sot nici nu mai vrea sa discute cu el, si mie mi-e destul de nasol...(ca i-am zis odata ca vorbeste prostii si s-a suparat :> )

Nu inteleg de ce trebuie sa vina printu asta pe care l-am asteptat atata timp cu atata "bagaj".:-< In mom in care am vrut sa-i aratam socrului invitatiile proaspat iesite din tipar, a zis, ce mi le aratati mie, ce treaba am eu? Am ramas masca. In fine. Au fost multe. Nici in momentul asta nu stiu daca socrii mei vor veni la nunta. E putin mai complicat. Mama iubitului meu nu mai e printre noi, socrul meu s-a recasatorit, a divortat, s-a recasatorit, a divortat si toate astea cu aceeasi femeie. In mom de fata cred k nici ei nu stiu daca sunt casatoriti ori nu. Eu sigur nu stiu. Sunt atat de preocutati de relatia asta de telenovela, incat nu stiu daca isi vor face timp si pt nunta noastra.

OnutzaD
07.06.2008, 10:49:16
Nu inteleg de ce trebuie sa vina printu asta pe care l-am asteptat atata timp cu atata "bagaj".:-< In mom in care am vrut sa-i aratam socrului invitatiile proaspat iesite din tipar, a zis, ce mi le aratati mie, ce treaba am eu? Am ramas masca. In fine. Au fost multe. Nici in momentul asta nu stiu daca socrii mei vor veni la nunta. E putin mai complicat. Mama iubitului meu nu mai e printre noi, socrul meu s-a recasatorit, a divortat, s-a recasatorit, a divortat si toate astea cu aceeasi femeie. In mom de fata cred k nici ei nu stiu daca sunt casatoriti ori nu. Eu sigur nu stiu. Sunt atat de preocutati de relatia asta de telenovela, incat nu stiu daca isi vor face timp si pt nunta noastra.

Fetelor, nu va mai amarati cu chestii de genul acesta. este nunta voastra si voi sunteti cei mai imporanti.si apoi, va casatoriti cu barbatul visurilor voastre, nu cu familia lui...:*

Pisu
07.06.2008, 12:05:25
Fetelor eu sint fericita ca mi-a venit aviz la posta sa ma duc luni sa-mi ridic voalul comandat dar sint trista ca nu mai gasesc DJ buni si liberi :((:((:((:((:((

OnutzaD
07.06.2008, 12:11:36
Fetelor eu sint fericita ca mi-a venit aviz la posta sa ma duc luni sa-mi ridic voalul comandat dar sint trista ca nu mai gasesc DJ buni si liberi :((:((:((:((:((

Felicitari pt voal si nu te impacienta. Vei gasi si un DJ bun.:* Incearca pe site-ul aceta www.mariajperfect.ro. La contact este nr. de tel al d-nei Anca Creistescu. Este super. Au si DJ. Poti intreba ce si cum. Pupici

pufulica
07.06.2008, 16:10:24
Fetelor, nu va mai amarati cu chestii de genul acesta. este nunta voastra si voi sunteti cei mai imporanti.si apoi, va casatoriti cu barbatul visurilor voastre, nu cu familia lui...:*

Da, dar e destul de neplacut sa-i vezi pe diversi intreband unde e socrul mare...ca doar era trecut pe invitatie, nu e mort...
Plus ca si mirele e putin trist de comportamentul tatalui lui...asa ca, nu e chiar asa simplu... :((

butterfly_bv
07.06.2008, 19:16:11

Usor de zis. Greu de facut. Numai cine trece prin situatii de genul asta poate intelege. E foarte greu sa gasesti calea de mijloc, sa fii diplomata, atunci cand tot ce iti doresti e sa urli si sa le spui cat de copilareste se poarta si alte chestii ce cred eu despre ei. PLus k as face orice sa-i am la nunta, macar de "umplutura" dar sa fie acolo, pentru k asa cum sunt, sunt totusi parintii iubitului meu si nu voi lasa pe nimeni sa ne strice ziua.

pufulica
07.06.2008, 23:05:53
Haideti sa va dau si o veste buna totusi...

Astazi mi-am facut rezervarile pt luna de miere!!! <:-P <:-P <:-P
Mergem in Ile Canare si stam la un hotel de 5 stele, si avionul+cazare pt 8 nopti ne costa 1765 euro!!! =D> (comparand cu oferte agentii - 1700euro per persoana 6 nopti).

anlya_426
08.06.2008, 10:45:18
fetelor mi-e tare dor de voi....am intrat numai putin sa vad ce ati mai facut si va spun ca am mai rezolvat si eu 2 probleme importante....am luat vinul si palinca pentru nunta......va pup....:*:*:*:*

sugarlips
08.06.2008, 11:10:33
fetelor mi-e tare dor de voi....am intrat numai putin sa vad ce ati mai facut si va spun ca am mai rezolvat si eu 2 probleme importante....am luat vinul si palinca pentru nunta......va pup....:*:*:*:*

cand ai licenta? iti tinem pumnii, nu te stresa, o sa vezi ca o sa fie bine.>:D< >:D< >:D<

sugarlips
08.06.2008, 11:14:00

Mergem in Ile Canare si stam la un hotel de 5 stele, si avionul+cazare pt 8 nopti ne costa 1765 euro!!! =D> (comparand cu oferte agentii - 1700euro per persoana 6 nopti).

super.....dar si pretul e pe masura....e de persoana 1765 euro?
eu nu stiu unde o sa mergem..:-SS ne-am gandit...si am ajuns la concluzia ca decat sa cheltuim o gramada de bani, pt o sapt...mai bine mai facem una alta prin casuta..asa ca nu stim ce facem..:(( :(( :((

pufulica
08.06.2008, 12:37:26
super.....dar si pretul e pe masura....e de persoana 1765 euro?
eu nu stiu unde o sa mergem..:-SS ne-am gandit...si am ajuns la concluzia ca decat sa cheltuim o gramada de bani, pt o sapt...mai bine mai facem una alta prin casuta..asa ca nu stim ce facem..:(( :(( :((

NUUU!!
Tocmai asta ziceam, ca la agentie era 1700 de persoana, dar am rezolvat cu 1765 per total (amandoi, transport si cazare!)

Cat despre cheltuire bani.... banii se fac! Dar prima luna de miere nu va mai fi niciodata!;-)

pufulica
08.06.2008, 12:39:09

Spor la invatat in continuare!Nu o sa fie asa greu,ai sa vezi! Eu nici nu-mi mai aduc aminte de licenta! =)) =)) =))

OnutzaD
08.06.2008, 12:47:21
Usor de zis. Greu de facut. Numai cine trece prin situatii de genul asta poate intelege. E foarte greu sa gasesti calea de mijloc, sa fii diplomata, atunci cand tot ce iti doresti e sa urli si sa le spui cat de copilareste se poarta si alte chestii ce cred eu despre ei. PLus k as face orice sa-i am la nunta, macar de "umplutura" dar sa fie acolo, pentru k asa cum sunt, sunt totusi parintii iubitului meu si nu voi lasa pe nimeni sa ne strice ziua.

Da, dar e destul de neplacut sa-i vezi pe diversi intreband unde e socrul mare...ca doar era trecut pe invitatie, nu e mort...
Plus ca si mirele e putin trist de comportamentul tatalui lui...asa ca, nu e chiar asa simplu... :((

Voi aveti dreptate. Este o situatie neplacuta si este mai usor sa vorbesti din exterior dar totusi mai este ceva timp pana la nunta si lumea isi mai schimba punctele de vedere si apoi...trebuie sa fiti optimiste. Este normal sa suferiti si voi cand va vedeti iubitii tristi, dar trebuie sa ii incurajati si sa incercati din rasputeri sa remediati aceasta situatie ( adik sa-i faceti pe socrii vostrii sa inteleaga cat este de importanta pt voi si pt copii lor, prezenta lor la nunta voastra). Si daca nici asa nu merge, stiti zicala " Fa-te frate cu dracul pana treci puntea"...incercati sa-i lingusiti sa le dati multa importanta...poate asa...zic si eu. Va rog sa nu va suparati pe mine, este adevarat, eu nu trec prin asa ceva, dar aceasta este parerea mea. Va pupic.

OnutzaD
08.06.2008, 12:48:08

Felicitari!=D>=D>=D>. Prin ce agentie mergeti?

pufulica
08.06.2008, 22:24:48
Si daca nici asa nu merge, stiti zicala " Fa-te frate cu dracul pana treci puntea"...incercati sa-i lingusiti sa le dati multa importanta...poate asa...zic si eu. Va rog sa nu va suparati pe mine, este adevarat, eu nu trec prin asa ceva, dar aceasta este parerea mea. Va pupic.

Eu nu ma supar >:D<
Ai dreptate in ceea ce zici. Si noi speram sa se remedieze sit macar pt nunta! O sa vb mama mea cu taica-su, o sa ne facem si noi ca ne ducem la el... da nu ma astpt la minuni...Unii sunt pur si simplu cu capu si nu prea ai ce sa le faci! :((

Oricum, o sa fie bine, stiu eu! [-o<

Si multumesc de incurajari!! :-*

pufulica
08.06.2008, 22:31:01
Felicitari!=D>=D>=D>. Prin ce agentie mergeti?

Pai....prin agentia mea personala =)) =)) ... nu va inchipuiti ca am agentie..!

Am stabilit mai intai unde vrem sa merge, apoi am luat toate liniile aeriene low cost la rand sa vad rute si preturi, am luat bilete online; apoi am luat toate hotelurile din Maspalomas (sudul Gran Canaria) la cautat pret si calitate, am facut rezervare (tot online) si gata! Mi-a luat o dupa-amiaza intreaga, da pt 1700 de euro putea sa-mi ia si 2 zile!

Mai era o varianta sa facem rezervare printr-o agentie din afara, da am auzit abia azi varianta asta... asa ca, data viitoare!

OnutzaD
09.06.2008, 08:00:14
Eu nu ma supar >:D<
Ai dreptate in ceea ce zici. Si noi speram sa se remedieze sit macar pt nunta! O sa vb mama mea cu taica-su, o sa ne facem si noi ca ne ducem la el... da nu ma astpt la minuni...Unii sunt pur si simplu cu capu si nu prea ai ce sa le faci! :((

Oricum, o sa fie bine, stiu eu! [-o<

Si multumesc de incurajari!! :-*

Bravo!=D> asa gandire, mai merge!

sugarlips
09.06.2008, 10:52:40
NUUU!!
Tocmai asta ziceam, ca la agentie era 1700 de persoana, dar am rezolvat cu 1765 per total (amandoi, transport si cazare!)

Cat despre cheltuire bani.... banii se fac! Dar prima luna de miere nu va mai fi niciodata!;-)

serios? pai asa e ieftin ....de unde aveti plecarea? din buc?

lyluta
09.06.2008, 12:01:50
buna fetelor ,mai are cineva nunta pe aceasta data?am deschis subiectul ca sa ne mai impartasim din ganduri si sa ne mai sfatuim:*

oana99
09.06.2008, 12:30:17
Eu!!!!!!!;-) Cum stai cu pregatirile?Ce mai ai de cumparat?

piersicuta
09.06.2008, 15:41:45
Am dat si eu avansul azi \:D/\:D/\:D/. Tenerife, hotel gala, 1484 2 pers, demipensiune.
Cred ca asta o sa fie partea cea mai frumoasa a nuntii. Nu astept nunta, cum astept luna de miere...:>

oana99
09.06.2008, 17:15:13
Am dat si eu avansul azi \:D/\:D/\:D/. Tenerife, hotel gala, 1484 2 pers, demipensiune.
Cred ca asta o sa fie partea cea mai frumoasa a nuntii. Nu astept nunta, cum astept luna de miere...:>
=D> Felicitari!Si noi tot la hotel gala vom merge,in septembrie.:-p

Yonika
09.06.2008, 18:14:19
Fetelor, sunt ceva mai fericita! A mai rezolvat o parte din treburi sapt ce tocmai a trecut, si printre ele, cea mai buna veste pt noi a fost ca "s-ar putea" sa ne fi gasit nasi. Am primit confirmarea prin telefon, insa vrem sa mergem sa vorbim cu ei fata in fata, sa le dam detalii, si sa speram, cu vrerea lui Dumnezeu, ca vor ramane "ai nostri" ! ^:)^
Mi-am luat si eu rochita pt civila, e f draguta si merge cu palarie cum vroiam eu, asta ca sa nu ma mai coafez inca o data in aceeasi zi!
a mai ramas costumatia mirelui si e cam gata. Suntem in linie dreapta, si nu mai e mult pana la nunta!:)
In acest week-end s-au intalnit si cuscrii!

butterfly_bv
09.06.2008, 18:24:59
Voi aveti dreptate. Este o situatie neplacuta si este mai usor sa vorbesti din exterior dar totusi mai este ceva timp pana la nunta si lumea isi mai schimba punctele de vedere si apoi...trebuie sa fiti optimiste. Este normal sa suferiti si voi cand va vedeti iubitii tristi, dar trebuie sa ii incurajati si sa incercati din rasputeri sa remediati aceasta situatie ( adik sa-i faceti pe socrii vostrii sa inteleaga cat este de importanta pt voi si pt copii lor, prezenta lor la nunta voastra). Si daca nici asa nu merge, stiti zicala " Fa-te frate cu dracul pana treci puntea"...incercati sa-i lingusiti sa le dati multa importanta...poate asa...zic si eu. Va rog sa nu va suparati pe mine, este adevarat, eu nu trec prin asa ceva, dar aceasta este parerea mea. Va pupic.

ciudat. exact sfatul acesta cu acelasi proverb l-am primit de la mama. recunosc k nu mi-e usor, dar l-am pus in practica si parca parca e un pic mai bine. ei zic k in sfarsit "m-am dat pe brazda";)) in fine. nu mai e mult si trec puntea ;-)

butterfly_bv
09.06.2008, 18:34:46
FELICITARI SI CASA DE PIATRA PT IONY :* SAU MAI BINE CASA DE KK , CUM AU ZIS PRIETENII MEI, CA SA NU-SI BAGE NIMENI NASUL IN EA :-p

sper sa nu ma insel, dar parca sambata a avut cununia civila

OnutzaD
09.06.2008, 20:28:42
ciudat. exact sfatul acesta cu acelasi proverb l-am primit de la mama. recunosc k nu mi-e usor, dar l-am pus in practica si parca parca e un pic mai bine. ei zic k in sfarsit "m-am dat pe brazda";)) in fine. nu mai e mult si trec puntea ;-)
Esti tare rau...Cel mai important este sa treci puntea si apoi ramane de vazut cine s-a dat pe brazda si cine sa va mai da...:*

OnutzaD
09.06.2008, 20:29:38

Felicitari! noi mai asteptam pt ca nu sunt plecari catre TEnerife decat pana pe 06.10.2008. Sa vedem daca se mai face ceva dupa:-?

butterfly_bv
09.06.2008, 21:47:33
Esti tare rau...Cel mai important este sa treci puntea si apoi ramane de vazut cine s-a dat pe brazda si cine sa va mai da...:*

o:-) o:-) o:-) o:-) o:-) o:-) o:-) o:-) o:-) o:-)

pufulica
09.06.2008, 23:49:18
serios? pai asa e ieftin ....de unde aveti plecarea? din buc?

Pai plecam cu easyjet din bucuresti la madrid, iar de acolo cu vueling pana in gran canaria (mai mult, in madrid stam vreo 10 ore, asa ca avem timp sa dam o raita si prin oras...). Aeroportul e la vreo 50 km de hotel, da ma gandesc ca, fiind de 5 stele, si-or permite sa trimita un shuttle dupa noi.
Am gasit si preturi fff mici la bungalouri, da al meu viitor sot voia 5 stele... vorba aia, si saraci si cu coada sus =)) =)) =)) =))

Pisu
10.06.2008, 00:51:59
Fetelor, sunt ceva mai fericita! A mai rezolvat o parte din treburi sapt ce tocmai a trecut, si printre ele, cea mai buna veste pt noi a fost ca "s-ar putea" sa ne fi gasit nasi. Am primit confirmarea prin telefon, insa vrem sa mergem sa vorbim cu ei fata in fata, sa le dam detalii, si sa speram, cu vrerea lui Dumnezeu, ca vor ramane "ai nostri" ! ^:)^
Mi-am luat si eu rochita pt civila, e f draguta si merge cu palarie cum vroiam eu, asta ca sa nu ma mai coafez inca o data in aceeasi zi!
a mai ramas costumatia mirelui si e cam gata. Suntem in linie dreapta, si nu mai e mult pana la nunta!:)
In acest week-end s-au intalnit si cuscrii!
Felicitari si sa dea Domnul sa ramina alturi de voi, asa cum ai zis si tu!!!! Vezi ca rabdarea, increderea si timpul le rezolva pe toate ca prin minune? :*:*:*:*:*:*:*

Pisu
10.06.2008, 00:53:19
Eu vroiam sa va comunic, ca am primit astazi voalul si arata minunat!!!!!!!!! Imi place de mor!!!!!! Pe acesta il pastrez, nu-l mai vind ;))

Pisu
10.06.2008, 00:55:25
FELICITARI SI CASA DE PIATRA PT IONY :* SAU MAI BINE CASA DE KK , CUM AU ZIS PRIETENII MEI, CA SA NU-SI BAGE NIMENI NASUL IN EA :-p

CHIAR!!....:-SS Eu am pierdut notiunea timpului.... IPNY, daca ai avut cununia vadoresc CASA DE PIATRA SI MUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUULTA FERICIRE!!!!!! Si daca nu ai avut-o, tot acelas lucru vi-l doresc :-p ;)):*:*:*:*:*:*:*

OnutzaD
10.06.2008, 07:56:48
Eu vroiam sa va comunic, ca am primit astazi voalul si arata minunat!!!!!!!!! Imi place de mor!!!!!! Pe acesta il pastrez, nu-l mai vind ;))
Felicitari! sa-l porti cu placere, fericita si iubita>:D<

Pisu
10.06.2008, 08:07:11
Felicitari! sa-l porti cu placere, fericita si iubita>:D<
Mersi mult!!!!!!!!:*:*:*:*:*:*

Pisu
10.06.2008, 08:07:47
CHIAR!!....:-SS Eu am pierdut notiunea timpului.... IPNY, daca ai avut cununia vadoresc CASA DE PIATRA SI MUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUULTA FERICIRE!!!!!! Si daca nu ai avut-o, tot acelas lucru vi-l doresc :-p ;)):*:*:*:*:*:*:*
Rectificare: IONY NU IPNY =))=))=))=))

anlya_426
10.06.2008, 08:46:08
felicitari si multa multa fericire iti doresc Yoni........

iony
10.06.2008, 08:52:50

>:D< >:D< >:D< >:D< >:D< >:D< >:D< MULTUMESC MULT!!!!!!! AM PRIMIT MULTE URARI DE GENUL CASA DE BCA, DE CARAMIDA SI NU MAI IMI ADUC AMINTE TOATE, DAR AU FOST HAIOASE.

da, sambata a fost cununia. a fost super, am avut niste emotii8-} 8-} , dupa ce am urcat in masina de la starea civila a inceput o ploaie torentiala dar a fost placut ca a stat repede si a racorit atmosfera.
va doresc si voua sa fiti la fel de fericite cum am fost eu (si mai mult decat atat) in ziua cununiei.
joi iau pozele profi, sa le primesc pe toate si de la prieteni si va arat.

anlya_426
10.06.2008, 08:53:02

felicitari pentru voal........dar as vrea sa ne arati si o poza......ca sa vedem in sfarsit voalul care te-a convins..........:D

iony
10.06.2008, 08:56:52
PISU & ANLYA : va doresc si voua aceleasi ganduri bune :* :* :* :* :* :*

si pt toate miresicile: nunti reusite si multa fericire:x

Pisu
10.06.2008, 09:42:25
felicitari pentru voal........dar as vrea sa ne arati si o poza......ca sa vedem in sfarsit voalul care te-a convins..........:D
Nu ma mai pozez cu el pe cap, dar am pus poze cu el de pe site, cind l-am comandat :-p
Ma tot gindesc la momentul dezgatitului...eu nu voi da voalul altcuiva...vreau sa-l pastrez....si ca sa il pun cuiva si apoi sa i-l cer inapoi dup-aia, mi se pare urit...asa ca nici asa nu e bine.... :-s

anlya_426
10.06.2008, 10:23:44
Nu ma mai pozez cu el pe cap, dar am pus poze cu el de pe site, cind l-am comandat :-p
Ma tot gindesc la momentul dezgatitului...eu nu voi da voalul altcuiva...vreau sa-l pastrez....si ca sa il pun cuiva si apoi sa i-l cer inapoi dup-aia, mi se pare urit...asa ca nici asa nu e bine.... :-s

am inteles.......o sa fie suspans pana la nunta...eeeee....sunt sigura ca e a fel de frumos in realitate ca si in poza..........nici eu nu voi da voalul nimanui....dar domnisoara mea stie acest lucru..si mu-l va inapoia dupa nunta;)).......

anlya_426
10.06.2008, 10:24:14
PISU & ANLYA : va doresc si voua aceleasi ganduri bune :* :* :* :* :* :*

si pt toate miresicile: nunti reusite si multa fericire:x

abia astept sa vad pozele.......

lyluta
10.06.2008, 11:50:43
Eu!!!!!!!;-) Cum stai cu pregatirile?Ce mai ai de cumparat?
>:D< buna oana,ma bucur ca mai este cineva pe aceasta data,cu pregatairile stau binisor,am dat comanda de invitatii sambata,dar nu stiu sigur cand sunt gata,au zis ca ma suna ei sper sa nu le greseasca ca au mai fost cazuri,am fost tot sambata l-a probat rochita(pt a 2 oara):( ca nu au scurtat-o cum trebuia si sunt un pic dezamagita sper sa nu o strice,ca modelul nici nu il mai au in magazin si trebuie sa faca comanda din afara,pantofii inca nu mi-am luat si mai sunt destule ,dar incet- incet sper sa le rezolv,tu cum mai esti cu pregatirile,asptept sa mai vb>:D< .

Yonika
10.06.2008, 12:23:01
Merci pt urari! cat despre voal sa il porti fericita!

Pisu
10.06.2008, 12:26:54
Merci pt urari! cat despre voal sa il porti fericita!
Saar'naaaaaa!!!!! :D:*

Pisu
10.06.2008, 12:36:01
buna fetelor ,mai are cineva nunta pe aceasta data?am deschis subiectul ca sa ne mai impartasim din ganduri si sa ne mai sfatuim:*
Uite aici (http://www.miresici.ro/showthread.php?p=893469#post893469) ai sa vezi cine mai are nunta pe 6 septembrie

Yonika
10.06.2008, 13:36:54
>:D< >:D< >:D< >:D< >:D< >:D< >:D< MULTUMESC MULT!!!!!!! AM PRIMIT MULTE URARI DE GENUL CASA DE BCA, DE CARAMIDA SI NU MAI IMI ADUC AMINTE TOATE, DAR AU FOST HAIOASE.

da, sambata a fost cununia. a fost super, am avut niste emotii8-} 8-} , dupa ce am urcat in masina de la starea civila a inceput o ploaie torentiala dar a fost placut ca a stat repede si a racorit atmosfera.
va doresc si voua sa fiti la fel de fericite cum am fost eu (si mai mult decat atat) in ziua cununiei.
Felicitari Yoni! Si CASA DE .... ce vrei tu! de piatra , de caramida, de BCA!;)) Sa fiti fericiti asta e cel mai important!

flori2105
10.06.2008, 13:52:27

FELICITARI SI CASA DE PIATRA IONY!!!!O VIATA FRUMOASA IMPREUNA!

oana99
10.06.2008, 14:57:38
>:D< buna oana,ma bucur ca mai este cineva pe aceasta data,cu pregatairile stau binisor,am dat comanda de invitatii sambata,dar nu stiu sigur cand sunt gata,au zis ca ma suna ei sper sa nu le greseasca ca au mai fost cazuri,am fost tot sambata l-a probat rochita(pt a 2 oara):( ca nu au scurtat-o cum trebuia si sunt un pic dezamagita sper sa nu o strice,ca modelul nici nu il mai au in magazin si trebuie sa faca comanda din afara,pantofii inca nu mi-am luat si mai sunt destule ,dar incet- incet sper sa le rezolv,tu cum mai esti cu pregatirile,asptept sa mai vb>:D< .

Buna lyluta!Eu mai am de cumparat costumul lui,verighetele,rochita mea pt cununie si cam atat.Restul sunt rezolvate.>:D<

piersicuta
10.06.2008, 15:26:11
Ma trezesc si eu tarziu, dar.................casa de piatra yoni. Sa fii iubita si fericita toata viata!

piersicuta
10.06.2008, 15:32:52
Am tot citit aici si multe dintre voi faceti cununia civila inainte. Eu am mari emotii ca eu o vreau exact in ziua cu cununia religioasa, care mai e si duminica. La sectorul 4 se poate deci asta macar o am asigurata. Dar eu am inteles ca e omor, cu liste de asteptare cu nervi si spaga.

Daca nu gasesc loc in duminica aia ce fac? Ma duc la sfat dupa biserica???:-< Sau daca ma programeaza la o ora imposibila? Deja am renuntat la gandul ca voi gasi de dimineata, la prima ora, accept si idea sa ma duc direct la sfat in rochie de mireasa dupa care la biserica.

Dar daca nu gasesc loc?? :-s

butterfly_bv
10.06.2008, 15:37:55

voalul se da altcuiva ????????:(( :(( :(( asta chiar nu stiam.
pai eu vreau sa-l pastrez.

Pisu
10.06.2008, 16:55:22
Am tot citit aici si multe dintre voi faceti cununia civila inainte. Eu am mari emotii ca eu o vreau exact in ziua cu cununia religioasa, care mai e si duminica. La sectorul 4 se poate deci asta macar o am asigurata. Dar eu am inteles ca e omor, cu liste de asteptare cu nervi si spaga.

Daca nu gasesc loc in duminica aia ce fac? Ma duc la sfat dupa biserica???:-< Sau daca ma programeaza la o ora imposibila? Deja am renuntat la gandul ca voi gasi de dimineata, la prima ora, accept si idea sa ma duc direct la sfat in rochie de mireasa dupa care la biserica.

Dar daca nu gasesc loc?? :-s
Si eu am aceasta problema si stres dar om trai si-om vedea...In cel mai rau caz, daca nu mai gasim si nu mai gasim liber (desi eu nu cred) vom face cununia cu o zi sau 2 inainte...

Pisu
10.06.2008, 16:56:41
voalul se da altcuiva ????????:(( :(( :(( asta chiar nu stiam.
pai eu vreau sa-l pastrez.
Se obisnuieste sa-l pui celei care prinde buchetul sau domnisoarei de onoare si in mod normal i se lasa ei, dar cum nimic nu este obligatoriu, noi facem cum vrem pina la urma si la coada....;-)

Rocsaine
10.06.2008, 22:19:42

Multe felicitari si numai fericire, Vecinico >:D< ;;)
Casa plina de iubire! :x :)>-

Rocsaine
10.06.2008, 22:23:39
Dragele mele, am si eu o problemuta legata de paharele mirilor si ale nasilor. Voi ce stiti, nasii isi pastreaza paharele? Adica le iau acasa de tot? Caci eu ma gandeam sa fiu mai practica si sa imi cumpar un set de pahare de sampanie, eventual chiar din cristal sau ce-o fi mai calitativ :D, 4 din ele sa le "impopotonez" cu vreo funda ceva si gata; caci nu prea vad rostul sa cumpar 4 din sticla obisnuita, brizbizate si dupa nunta sa ma uit la ele. Dar daca nasii pastreaza perechea lor de pahare, te pomenesti ca tre' sa iau 8 :-"

iony
10.06.2008, 22:27:33
pt YONIKA, FLORI2105, PIERSICUTA & ROCSAINE:>:D< >:D< >:D< >:D< >:D< >:D< multumesc din suflet pt urari. pupicei la toate.

OnutzaD
10.06.2008, 22:46:57
CASA DE PIATRA IONY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!<:-P<:-P<:-P<:-P<:-P<:-P<:-P<:-P<:-P<:-P<:-P<:-P<:-P<:-P<:-P
Sa fii fericita si iubita.|-)

OnutzaD
10.06.2008, 22:48:16
Se obisnuieste sa-l pui celei care prinde buchetul sau domnisoarei de onoare si in mod normal i se lasa ei, dar cum nimic nu este obligatoriu, noi facem cum vrem pina la urma si la coada....;-)

Eu nu voi pune voalul celei cara va prinde buchetul ci uneia dintre cele 2 domnisoare de onoare. Si cred ca se da voalul inapoi. Eu de buchet stiam ca nu se mai restituie#-o

butterfly_bv
10.06.2008, 23:05:07
Eu nu voi pune voalul celei cara va prinde buchetul ci uneia dintre cele 2 domnisoare de onoare. Si cred ca se da voalul inapoi. Eu de buchet stiam ca nu se mai restituie#-o

eu am fost d-ra de onoare si am avut voalul pus, dar l-am dat inapoi miresei. nu mai inteleg nimic. cred k pana la urma fiecare face cum vrea si cum crede de cuviinta.

Pisu
11.06.2008, 07:43:11
Dragele mele, am si eu o problemuta legata de paharele mirilor si ale nasilor. Voi ce stiti, nasii isi pastreaza paharele? Adica le iau acasa de tot? Caci eu ma gandeam sa fiu mai practica si sa imi cumpar un set de pahare de sampanie, eventual chiar din cristal sau ce-o fi mai calitativ :D, 4 din ele sa le "impopotonez" cu vreo funda ceva si gata; caci nu prea vad rostul sa cumpar 4 din sticla obisnuita, brizbizate si dupa nunta sa ma uit la ele. Dar daca nasii pastreaza perechea lor de pahare, te pomenesti ca tre' sa iau 8 :-"
Da, nasilor se lasa paharele amintire...

Pisu
11.06.2008, 07:44:27
In mod normal nici voalul nici buchetul nu se iau inapoi, dar pt ca multe mirese vor sa le pastreze, le cer inapoi...unele doar voalul, altele si buchetul, altele nu cer nimic inapoi...

OnutzaD
11.06.2008, 08:20:12
In mod normal nici voalul nici buchetul nu se iau inapoi, dar pt ca multe mirese vor sa le pastreze, le cer inapoi...unele doar voalul, altele si buchetul, altele nu cer nimic inapoi...

Voi mai intreba si eu...cred ca le voi cere inpoi pe ambele>:D<

Pisu
11.06.2008, 08:24:07
Voi mai intreba si eu...cred ca le voi cere inpoi pe ambele>:D<
Mie mi-a fost cerut voalul inapoi, singura data cind mi s-a pus voalul la o nunta...si nu mi-a placut, dar acum, in postura de mireasa, incep sa inteleg pt ca si eu vreau sa-l pastrez :))

Cu buchetul ma mai gindesc...pt ca si pe ala l-as cam pastra...dar fie nu il arunc, fie il voi arunca pe cel de la cununia civila, avind in vedere ca sint in aceeasi zi :D

piersicuta
11.06.2008, 09:14:39
Eu am fost dra de onoare acum vreo 2 sapt. Am primit si buchetul si voalul. nu l-a aruncat pe buchet, mi l-a dat direct. A fost blat, adica ! ;;)

Si cand am plecat, am intrebat si eu de politete daca nu le vrea inapoi, ca poate i-au fost dragi si sa ai amintire. Mireasa s-a tot codit un pic, dupa care mi-a zis sa le pastrez. Dar eu i le-as fi dat fericita, ca nu am ce sa fac cu voalul de ex.

sugarlips
11.06.2008, 10:46:20
pt YONIKA, FLORI2105, PIERSICUTA & ROCSAINE:>:D< >:D< >:D< >:D< >:D< >:D< multumesc din suflet pt urari. pupicei la toate.

casa de piatra IONY, esti cred prima care a devenit 'doamna' dintre miresicile de sept >:D< >:D< >:D< >:D<
asteptam poze :x

sugarlips
11.06.2008, 10:49:32
Mie mi-a fost cerut voalul inapoi, singura data cind mi s-a pus voalul la o nunta...si nu mi-a placut, dar acum, in postura de mireasa, incep sa inteleg pt ca si eu vreau sa-l pastrez :))

Cu buchetul ma mai gindesc...pt ca si pe ala l-as cam pastra...dar fie nu il arunc, fie il voi arunca pe cel de la cununia civila, avind in vedere ca sint in aceeasi zi :D

pe aici nu se practica asa ceva....doar aruncatul buchetului...care ramane de obicei la cine il prinde...
daca nu vreti sa il dati mai bine nu il aruncati...si la fel si cu voalul, o fi pe la voi obiceiul asta dar nu va obliga nimeni sa il faceti ;-)

Crita
11.06.2008, 11:57:02
Si eu am fost fericita prinzatoare de buchet de cateva ori, insa nici prin cap nu mi-a trecut sa pastrez voalul..ce sa fac eu cu el...? Mi l-au pus pe cap, iar dupa ceva vreme l-am dat jos si l-am returnat posesoarei de drept - adica miresei:)
Cat despre buchete, unu singur am acasa, caci de fiecare data m-am oferit sa il dau inapoi (din aceleasi ratiuni: "eu ce fac cu el?") si doar o singura mireasa nu l-a mai vrut inapoi...
Sincer, eu nu vad motivul pt care ai vrea sa iei acasa voalul si buchetul unei mirese..mai ales ca stim bine cat de costisitoare sunt....
Eu una zic sa nu va mai faceti griji, cu siguranta cele carora le veti imprumuta buchetul si voalul se vor oferi sa le dea inapoi>:D<

Pisu
11.06.2008, 12:19:32
Si eu am fost fericita prinzatoare de buchet de cateva ori, insa nici prin cap nu mi-a trecut sa pastrez voalul..ce sa fac eu cu el...? Mi l-au pus pe cap, iar dupa ceva vreme l-am dat jos si l-am returnat posesoarei de drept - adica miresei:)
Cat despre buchete, unu singur am acasa, caci de fiecare data m-am oferit sa il dau inapoi (din aceleasi ratiuni: "eu ce fac cu el?") si doar o singura mireasa nu l-a mai vrut inapoi...
Sincer, eu nu vad motivul pt care ai vrea sa iei acasa voalul si buchetul unei mirese..mai ales ca stim bine cat de costisitoare sunt....
Eu una zic sa nu va mai faceti griji, cu siguranta cele carora le veti imprumuta buchetul si voalul se vor oferi sa le dea inapoi>:D<
Eu l-as fi pastrat cu mare drag atunci daca nu mi-l cerea inpoi, dar eu sint mai sentimentala de fel...pastrez tot felul de prostioare ca amintire :-p

pufulica
11.06.2008, 14:40:03
Eu am prins odata buchetul, mi-a pus si voalul, le-am pastrat pe ambele (inca mai am 2 ramasite sin buchet si, bineinteles voalul... care mi-a folost acum ca mi-am facut o proba la coafura). Si, ca sa fie totul mai palpitant... la 2 sapt dupa isprava asta, am inceput sa ies cu viitorul meu sot :) ;-)

Lupoaika
12.06.2008, 13:51:17
Doamne-Dumnezeule! 473 de pagini de mesaje... Si eu ca 3:-0 sa nu vad threadul !!! Miresici, ma alatur voua in maratonul pentru luna septembrie!:grouphug:

Pisu
12.06.2008, 14:56:09
Doamne-Dumnezeule! 473 de pagini de mesaje... Si eu ca 3:-0 sa nu vad threadul !!! Miresici, ma alatur voua in maratonul pentru luna septembrie!:grouphug:
<:-P <:-P <:-P =D> =D> =D> Foarte bine faci!!! In ce stadiu esti cu pregatirile?

iony
12.06.2008, 15:28:44
casa de piatra IONY, esti cred prima care a devenit 'doamna' dintre miresicile de sept >:D< >:D< >:D< >:D<
asteptam poze :x

multumesc :* :* :* :* :* in seara asta o sa pun poziciiiiiii. si eu abia astept sa iau cd-ul cu cele facute la starea civila:-SS :-SS :-SS

iony
12.06.2008, 15:30:36

bine (ca) ne-ai gasit!!!!!! spor la pregatiri!!!!!!!!

iony
12.06.2008, 15:34:56
apropo de buchete prinse si voal: pana acum am prins si eu 2 buchete si le-am pastrat pe amandoua pana s-au ofilit florile dupa care le-am aruncat. miresicile respective mi-au zis sa iau buchetele insa voalurile le-am lasat eu ca nu aveam ce face cu ele si vroiau si ele sa le pastreze cred (n-am mai intrebat, le-am dat jos din cap si le-am inapoiat).
si eu cred ca o sa pastrez voalul insa buchetul sper sa aduca multa fericire norocoasei care o sa-l prinda si o sa-l ia acasa.

cristina19802007
12.06.2008, 21:18:06
apropo de buchete prinse si voal: pana acum am prins si eu 2 buchete si le-am pastrat pe amandoua pana s-au ofilit florile dupa care le-am aruncat. miresicile respective mi-au zis sa iau buchetele insa voalurile le-am lasat eu ca nu aveam ce face cu ele si vroiau si ele sa le pastreze cred (n-am mai intrebat, le-am dat jos din cap si le-am inapoiat).
si eu cred ca o sa pastrez voalul insa buchetul sper sa aduca multa fericire norocoasei care o sa-l prinda si o sa-l ia acasa.
buna tuturor.eu am vb deja cu domnisoara de onoare care este prietena fratelui meu si i-am zis ca o sa-i pun ei voalul si cred ca voi face un mic blat;)) si buchetul il voi da tot ei.....daca ma gandesc mai bine va fi singura fata nemaritata...deci nu are cine sa se supere;-)

OnutzaD
12.06.2008, 23:16:22
Si eu ii voi pune voalul prietenei fratelui meu( care este una dintre domnisoarele de onoare) insa buchetul ii voi arunca. Eu am prins un buchet acum 4 ani si initial, mireasa nu a vrut sa mi-l dea, insa dupa 1 saptamana a venit si mi l-a adus ca i-a spus ei cineva ca aduce ghinion daca ramane la ea si ca trebuie sa ramana la cine l-a prins.

OnutzaD
12.06.2008, 23:17:06
Bine ai venit! chiar, cum nu ai oservat aceste pagini?

iony
13.06.2008, 00:15:05
am pozici in semnatura. nu le las prea mult ca nu-mi plac pozele:( . nu suntem fotogenici deloc si nu stiu ce vom face la nunta#:-S (in schimb ne place sa facem poze la greu;))). bine, sunt cateva care imi plac dar le-am ales din 500 de poze.

Pisu
13.06.2008, 00:45:01
am pozici in semnatura. nu le las prea mult ca nu-mi plac pozele:( . nu suntem fotogenici deloc si nu stiu ce vom face la nunta#:-S (in schimb ne place sa facem poze la greu;))). bine, sunt cateva care imi plac dar le-am ales din 500 de poze.
Ai fost dulcica foc!!!!!! Ce rochia draguta ai avut!!!!! Imi place ca se vede si in poze cit de mult va iubiti :*

Lupoaika
13.06.2008, 01:42:34
Sar'na de primire! :gen_17: Si cred ca am omis aceasta sectiune a site-ului tot citind despre obiceiuri, organizare, rochie, local etc...:gen_01: Daca stiam ce ma asteapta ramaneam nemaritata pentru foooooooarte mult timp!

M-am agitat si am albit nepermis de mult in ultima jumatate de an! Dar am rezolvat cu rochita si poseta, costumul mirelui - la care trebuie sa modific pantalonul pen' ca a slabit vreo 8 kilograme si fiind din matase arata acum ca si cand ar avea niste falduri dubioase intre picioare, de parca i-a primit de pomana si raposatu' a fost mai maricel!:madlaugh:

Aranjamentele pentru restaurant, verighetele, DJ, foto si cameraman sunt toate la zi. SI cam 3/4 din alcoolice. Mai raman cateva mofturi la domeniul bauturi gen Martini, Whisky cream etc. Apoi mai am de luat tortul si ornamentul de tort. Marturiile la noi vor consta tot in niste sticlute de vin imbracate in organza grena - tema nuntii fiind ivoare&grena, totul asezonat cu orhidee si cale.

Invitatiile insa am inceput sa le dam de azi, cu 3 luni inainte. M-am gandit ca acum multi prieteni de-ai nostri o zbughesc in concedii in iunie-septembrie iar cei care isi petrec vacantele afara nu pleaca in mijlocul sezonului din cauza caldurii si a preturilor mult mai ridicate ci la inceputul sau sfarsitul verii. So...

In rest m-am apucat sa citesc serios tot threadul si daca nu ajung la Starea Civila sa zic DA, va fi pentu ca probabil... inca n-am terminat de rasfoit site-ul... :laugh:

Pisu
13.06.2008, 08:00:13
Sar'na de primire! :gen_17: Si cred ca am omis aceasta sectiune a site-ului tot citind despre obiceiuri, organizare, rochie, local etc...:gen_01: Daca stiam ce ma asteapta ramaneam nemaritata pentru foooooooarte mult timp!

M-am agitat si am albit nepermis de mult in ultima jumatate de an! Dar am rezolvat cu rochita si poseta, costumul mirelui - la care trebuie sa modific pantalonul pen' ca a slabit vreo 8 kilograme si fiind din matase arata acum ca si cand ar avea niste falduri dubioase intre picioare, de parca i-a primit de pomana si raposatu' a fost mai maricel!:madlaugh:

Aranjamentele pentru restaurant, verighetele, DJ, foto si cameraman sunt toate la zi. SI cam 3/4 din alcoolice. Mai raman cateva mofturi la domeniul bauturi gen Martini, Whisky cream etc. Apoi mai am de luat tortul si ornamentul de tort. Marturiile la noi vor consta tot in niste sticlute de vin imbracate in organza grena - tema nuntii fiind ivoare&grena, totul asezonat cu orhidee si cale.

Invitatiile insa am inceput sa le dam de azi, cu 3 luni inainte. M-am gandit ca acum multi prieteni de-ai nostri o zbughesc in concedii in iunie-septembrie iar cei care isi petrec vacantele afara nu pleaca in mijlocul sezonului din cauza caldurii si a preturilor mult mai ridicate ci la inceputul sau sfarsitul verii. So...

In rest m-am apucat sa citesc serios tot threadul si daca nu ajung la Starea Civila sa zic DA, va fi pentu ca probabil... inca n-am terminat de rasfoit site-ul... :laugh:
=))=))=))=))=)) Ce tare esti!!!!!! Vad ca oricum, stai foarte bine la capitolul pregatiri, ceea ce e bine....:)

Pisu
13.06.2008, 08:01:02
AMR 3 LUNI PINA LA NUNTA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!<:-P <:-P <:-P <:-P <:-P <:-P <:-P <:-P <:-P <:-P

anlya_426
13.06.2008, 08:40:37

mie imi plac pozele voastre.......vi se citeste bucuria pe fete........de abia astept sa vad si pozele de la nunta...........:*:*:*

genoveva_1984
13.06.2008, 09:19:40

Mie imi plac foarte mult pozele. Sunteti draguti foc si nu e adevarat ca nu sunteti fotogenici. Felicitari.:*

iony
13.06.2008, 09:21:32
Ai fost dulcica foc!!!!!! Ce rochia draguta ai avut!!!!! Imi place ca se vede si in poze cit de mult va iubiti :*

multumesc!! intr-adevar am cautat rochita foarte mult, am fost in toate magazinele si locurile posibile din bucuresti si am gasit-o cu 5 zile inainte (mai aveam una de rezerva). m-am simitit f f bine in ea si asta e tot ce a contat, si nu faptul ca are o fundita neagra.
ma gandesc cu groaza ca trebuie sa o iau si pe cea de mireasa (sper ca nu cu 5 zile inainte:D )

piersicuta
13.06.2008, 09:22:40
Mie imi plac foarte mult pozele. Sunteti draguti foc si nu e adevarat ca nu sunteti fotogenici. Felicitari.:*

Eu am mai prins o singura poza, ca deh! ma trezesc tarziu. Dar imi place tare tare mult. Sper sa am si eu asa poze frumoase la nunta.[-o<

iony
13.06.2008, 09:22:45

multumesc!!!!!!
oricum se poate si mai bine :* :* :* :* :*

piersicuta
13.06.2008, 09:23:59

Wow! threadul nu l-ai gasit, dar nici degeaba n-ai stat. Eu sunt mult in urma cu pregatirile, doar invitatiile m-am apucat sa le dau.

iony
13.06.2008, 09:24:09
mie imi plac pozele voastre.......vi se citeste bucuria pe fete........de abia astept sa vad si pozele de la nunta...........:*:*:*

:*:*:* :* :* :* :* si eu sper ca la nunta sa iasa mai bine pozele

iony
13.06.2008, 09:25:27
Eu am mai prins o singura poza, ca deh! ma trezesc tarziu. Dar imi place tare tare mult. Sper sa am si eu asa poze frumoase la nunta.[-o<

pozele sunt tot acolo.......inca.

Pisu
13.06.2008, 09:27:06
Cum ai mai prins mai o singura poza????:-\ :-\ :-\ /:) :-? ca e tot albumul acolo....

denysa
13.06.2008, 10:04:22
pozele sunt tot acolo.......inca.

sunt poze fff frumoase si se vede iubirea si emotia momentului trait. deja am si eu emotii pt noi :-s k nici iubi nu e fotogenic deloc. rochitza e superba si cam in genul asta vreau si eu iar funda neagra ii da tot farmecul chiar dak sunt judecata k tb sa ma imbrac in culori deschise nu negru, dar mie imi place ffff mult. am sa mai vad ce gasesc in oras k mai am timp pana in sept... 8->

OnutzaD
13.06.2008, 10:05:54
Dulcici foc! Casa de piatra, multa fericire si sanatate!

iony
13.06.2008, 10:31:10
sunt poze fff frumoase si se vede iubirea si emotia momentului trait. deja am si eu emotii pt noi :-s k nici iubi nu e fotogenic deloc. rochitza e superba si cam in genul asta vreau si eu iar funda neagra ii da tot farmecul chiar dak sunt judecata k tb sa ma imbrac in culori deschise nu negru, dar mie imi place ffff mult. am sa mai vad ce gasesc in oras k mai am timp pana in sept... 8->

intra-devar am avut niste emotii8-} 8-} 8-} 8-} si se vedea pe fetele noastre:-p, de ne-a urat lumea sa avem copii frumosi si sfiosi ca noi.

iony
13.06.2008, 10:31:51
Dulcici foc! Casa de piatra, multa fericire si sanatate!

multumesc onutza>:D< >:D< >:D< >:D< >:D< >:D<

sugarlips
13.06.2008, 10:37:51
multumesc onutza>:D< >:D< >:D< >:D< >:D< >:D<

ataseaza te rog macar 2 poze sa va vad si eu....sunt la lucru acum :-$ si nu pot sa intru pe link:-<
:*

Yonika
13.06.2008, 12:31:01
AMR 3 LUNI PINA LA NUNTA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!<:-P <:-P <:-P <:-P <:-P <:-P <:-P <:-P <:-P <:-P
Asa e Ralu! Chair ma gandeam si eu azi ca mai sunt doar 3 luni! <:-P Abia astept sa treaca!

Yonika
13.06.2008, 12:34:23
multumesc!! intr-adevar am cautat rochita foarte mult, am fost in toate magazinele si locurile posibile din bucuresti si am gasit-o cu 5 zile inainte (mai aveam una de rezerva). m-am simitit f f bine in ea si asta e tot ce a contat, si nu faptul ca are o fundita neagra.
ma gandesc cu groaza ca trebuie sa o iau si pe cea de mireasa (sper ca nu cu 5 zile inainte:D )
Foarte frumosi ati fost Iony! CASA DE PIATRA SI SA FITI FERICITI IMPREUNA SI SA AVETI O NUNTA CA IN POVESTI!