PDA

Versiunea completa : Miresici SEPTEMBRIE 2008

Pagini : 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29

genoveva_1984
17.09.2007, 12:50:15
Saluare fetelor.
Asemeni voua am si eu pe 20 septembrie 2008 nunta.Inca nu realizez ca deja se vorbeste despre nunta mea...va urez la toate sa aveti parte de multe bucurii...<:-P

Bine ai venit printre noi. Vei vedea ce repede o sa te obisnuiesti cu ideea nuntii, mai ales ca si eu m-am simtit foarte bine printre fetele de aici care sunt foarte dragute si te vom ajuta cand ai nevoie. Desi mai avem un an, eu ma simt bine cand stiu ca am cu cine sa impartasesc emotiile dinaintea nuntii.

lacrist20
17.09.2007, 13:00:56
Eu sunt ami nou dar am sa fac si eu nunta tot in septembrie 2008, mai ecaxt pe 27:) La capitolul pregatire ptr nunta am realizat urmatoarele: restaurant nunta, decoratiuni sala , cameram, lista cu invitati si un meniu aproximativ. Totusi mai e timp..nu?:-? Viitorul meu sot zice ca da. Uneori tind sa-l cred uneori nu....barbatii sunt mult mai relaxati decat noi...sau cel putin al meu asa e. Nu ca nu isi da interesu..dar el e cu vreme:)) Va pupic si sper sa impartasim idei :-p >:D<

Pisu
17.09.2007, 13:02:27
Bine ai venit printre noi. Vei vedea ce repede o sa te obisnuiesti cu ideea nuntii, mai ales ca si eu m-am simtit foarte bine printre fetele de aici care sunt foarte dragute si te vom ajuta cand ai nevoie. Desi mai avem un an, eu ma simt bine cand stiu ca am cu cine sa impartasesc emotiile dinaintea nuntii.

Subscriu....:D

genoveva_1984
17.09.2007, 13:03:38
Pai se semneaza totusi un fel de precontract, desi se face altul cu o luna inainte in care se trece meniul, nr invitatilor si chestii de genul asta... La majoritatea restaurantelor, cel putin... Sa speram ca nu o sa mai creasca atita preturile, pt ca la noi am inteles (ca si la altele) ca din cauza secetei au marit preturile, ca o urmare a scumpirii alimentelor...
Sa stii ca si mie mi se pare mult 2 milioane, chiar si in Bucuresti...
Ooooffff... si te inteleg atit de bine, ca ti-am zis, si eu stau cu morcovul...

Deocamdata nu am incotro, raman aici, dar am hotarat sa caut si in alta parte. Daca gasesc ceva mai convenabil renunt la rezervarea de aici, desi imi place foarte mult restaurantul. Sper doar sa nu fie prea tarziu si sa fie ocupate restaurantele.

anlya_426
17.09.2007, 13:16:23
Eu sunt ami nou dar am sa fac si eu nunta tot in septembrie 2008, mai ecaxt pe 27:) La capitolul pregatire ptr nunta am realizat urmatoarele: restaurant nunta, decoratiuni sala , cameram, lista cu invitati si un meniu aproximativ. Totusi mai e timp..nu?:-? Viitorul meu sot zice ca da. Uneori tind sa-l cred uneori nu....barbatii sunt mult mai relaxati decat noi...sau cel putin al meu asa e. Nu ca nu isi da interesu..dar el e cu vreme:)) Va pupic si sper sa impartasim idei :-p >:D<

intr-adevar mai este un an de zile...dar timpul zboara foarte repede....eu ma uit ca am inchiriat restaurantul pe 28 iunie...si nu imi vine sa cred ca suntem in septembrie.....

Pisu
17.09.2007, 13:17:25
Deocamdata nu am incotro, raman aici, dar am hotarat sa caut si in alta parte. Daca gasesc ceva mai convenabil renunt la rezervarea de aici, desi imi place foarte mult restaurantul. Sper doar sa nu fie prea tarziu si sa fie ocupate restaurantele.

Iti tin pumnii si astept noutati!>:D< :* :* :*

genoveva_1984
17.09.2007, 13:48:08
Iti tin pumnii si astept noutati!>:D< :* :* :*

Multumesc. :*:*:*

ioana_ioana
17.09.2007, 16:12:21
eu am programat nunta pe 23.08.2008...dar am o mare problema cu localul...ma poate ajuta cineva.......sunt din bucuresti si din cate am auzit restaurantele sunt ffffff scumpe......help me [-o< ^:)^

Pisu
17.09.2007, 16:16:11
eu am programat nunta pe 23.08.2008...dar am o mare problema cu localul...ma poate ajuta cineva.......sunt din bucuresti si din cate am auzit restaurantele sunt ffffff scumpe......help me [-o< ^:)^

Ce problema ai si cu ce am putea noi sa te ajutam????

genoveva_1984
17.09.2007, 17:31:00

Ar fi mai bine sa detaliezi un pic problema ta ca nu am inteles despre ce este vorba. Vrei sa spui ca nu ai rezervat inca restaurantul si vrei sa cauti un restaurant mai ieftin?Cred ca ar fi mai bine sa intri la topicul despre restaurante si acolo vei vedea ca fetele din bucuresti au oferit multe informatii despre unele restaurante pe care le-au vazut ele. Poate reusesti sa afli mai multe in legatura cu ce te intereseaza.Succes.

Brone
17.09.2007, 20:16:21

Daca vrei pe 23.08 eu zic sa te grabeshti f tare.Iunie-iulie-august sunt full..chiar shi septembrie... in mai shi octombrie sau nov mai este cate o sambata. E p 30.8cat d 3 sapt

Pisu
17.09.2007, 20:32:06
Am uitat sa va spun ca am semnat pina la urma contractul cu fotograful, deci mi-am mai luat o piatra de pe inima. E un fotograf f bun si ma ofticam daca il pierdeam...
El mi-a recomandat si o tipa care machiaza si a zis ca tine machiajul ei si 3 zile. Pretul ei e undeva pe la 150 RON si in pret intra si proba de machiaj, ceea ce e f bine.
Am vorbit si cu un DJ tot recomandat de fotograf si a ramas sa ne ducem sa stam de vorba cu el intr-o zi...
Am apelat la recomandarile fotografului pt ca mi-am dat seama ca e un om care apreciaza calitatea si mai are si experienta nuntilor, stie de ce au fost mirii multumiti sau nemultumiti, la DJ a vazut si el care se pricepe, care scoala lumea de pe scaune etc. Si cam atit... As fi vrut sa rezolv si cu cameramanul dar e cam scump si nu avem avansul acum, asa ca mai amin...

prapadeala
17.09.2007, 20:51:58
Am uitat sa va spun ca am semnat pina la urma contractul cu fotograful, deci mi-am mai luat o piatra de pe inima. E un fotograf f bun si ma ofticam daca il pierdeam...
El mi-a recomandat si o tipa care machiaza si a zis ca tine machiajul ei si 3 zile. Pretul ei e undeva pe la 150 RON si in pret intra si proba de machiaj, ceea ce e f bine.
Am vorbit si cu un DJ tot recomandat de fotograf si a ramas sa ne ducem sa stam de vorba cu el intr-o zi...
Am apelat la recomandarile fotografului pt ca mi-am dat seama ca e un om care apreciaza calitatea si mai are si experienta nuntilor, stie de ce au fost mirii multumiti sau nemultumiti, la DJ a vazut si el care se pricepe, care scoala lumea de pe scaune etc. Si cam atit... As fi vrut sa rezolv si cu cameramanul dar e cam scump si nu avem avansul acum, asa ca mai amin...

Cat te costa fotograful? Sunt curioasa ce preturi sunt prin Buc..

Pisu
17.09.2007, 21:07:46

Este vorba de Daniel despre care am mai scris la un topic. Costa 550 euro fara tva, dar vom avea o reducere de 10% pt ca am semnat contractul anul asta... Mie mi-a placut stilul lui la nebunie! Tot pe el l-au avut si "tasha", "marinushca", "mitutza" la cununia civila si altele... Sint multi bani pt buzunarul nostru, recunosc, dar sint pregatita sa renunt la decorul salii daca nu imi ajung banii, numai sa il avem pe el ca fotograf.

Brone
17.09.2007, 22:09:04
Este vorba de Daniel despre care am mai scris la un topic. Costa 550 euro fara tva, dar vom avea o reducere de 10% pt ca am semnat contractul anul asta... Mie mi-a placut stilul lui la nebunie! Tot pe el l-au avut si "tasha", "marinushca", "mitutza" la cununia civila si altele... Sint multi bani pt buzunarul nostru, recunosc, dar sint pregatita sa renunt la decorul salii daca nu imi ajung banii, numai sa il avem pe el ca fotograf.

Personal mi se pare f mult pt foto :(

OnutzaD
17.09.2007, 22:09:27
Raluca nu stiu daca ai vazut pozele unei miresici, cred ca o chema Alesiacorina(a postat pe topicul despre restaurant Casa Armatei).Are niste poze superbe.Eu nu am mai vazut ceva mai frumos pana acum. Dca vrei sa-ti faci o parere...
Cat despre pret, pot sa iti spun ca niste prieteni au avut nunta anul acesta si au platit 2 fotografi si 1 cameraman(care aproape adormise la nunta) cu 2800 ron.Nu am vazut inca pozele si casetele.De indata ce le vad, va anunt. Cred ca am si cartea lui de vizita(de fapt a firmei), dar mai asteptam. (*)
Pupici

Brone
17.09.2007, 22:10:03

Tu cat ai dat?

Pisu
17.09.2007, 23:46:21
Fetelor, nu stiu care este piata la capitolul asta, asa ca nu pot decit sa compar cu buzunarul meu si pt acesta este mult, asta am spus de la inceput, dar am mai spus si ca sint pregatita sa sacrific alte lucruri de la nunta pt a-mi permite acest fotograf...Poate nu va fi nevoie sa sacrific nimic, Doamne ajuta!!!! dar eu alt fotograf nu vreau, dar va multumesc pt initiativa. Altii poate nu pun mare accent pe acest aspect, dar eu pun, pt ca ma si pasioneaza fotografia f mult si de aceea am anumite pretentii de la un fotograf, mai ales de la nunta, unde este singura si unica sansa de a face fotografii reusite cu mirii... Nu stiu daca ma intelegeti si nu va condamn daca nu o faceti, dar asa stau lucrurile cu mine... Daca aveam bani, mai imi luam unul, nu ca ar fi nevoie, ci ca sa surprinda momentele pe care poate cel in cauza le scapa, dar nu am atitia bani, asa ca ma limitez doar la cel pe care l-am angajat deja. Va pup!

Pisu
18.09.2007, 00:06:47
Raluca nu stiu daca ai vazut pozele unei miresici, cred ca o chema Alesiacorina(a postat pe topicul despre restaurant Casa Armatei).Are niste poze superbe.Eu nu am mai vazut ceva mai frumos pana acum. Dca vrei sa-ti faci o parere...
Stiu pozele ei si crede-ma ca nu m-ar convinge sa schimb fotograful, desi si pozele ei sint superbe! De curiozitate... tu le-ai vazut pe ale celor care le-am spus mai sus ca au avut acelas fotograf pe care-l voi avea si eu??? Eu nu am ajuns la el cautind un fotograf, ci am studiat toate albumele miresicilor care au facut nunta in Romania, mai ales cele care au facut in Bucuresti si albumele facute de acest om mi-au sarit de fiecare data in ochi si le intrebam pe fete cine le-a facut pozele. Numele lui se repeta si atunci am stiut ca pe el il vreau si eu. Asta nu ca sa-i fac reclama ci ca sa intelegeti de ce tin eu mortis sa colaborez cu el...

Cat despre pret, pot sa iti spun ca niste prieteni au avut nunta anul acesta si au platit 2 fotografi si 1 cameraman(care aproape adormise la nunta) cu 2800 ron.Nu am vazut inca pozele si casetele.De indata ce le vad, va anunt. Cred ca am si cartea lui de vizita(de fapt a firmei), dar mai asteptam. (*)
Pupici
Sint curioasa ce treaba au facut acestia... Nu cred ca pretul este un criteriu dupa care sa faci selectia, eu una am ales dupa ceea ce face, apoi am aflat pretul...

anlya_426
18.09.2007, 09:36:42
si noi am ales fotograful si cameramanul pentru canoua ni s-a parut ca se potriveste cel mai bine stilului nostru si nu prea ne-a interesat pretul...asta e..ni s-a pus pata si i-am luat..........

RIKIDONE
18.09.2007, 10:44:53
Ce bine stau cu pregatirile miresicile de septembrie 2008 ...
Raluca, ai reusit sa vorbesti la biserica? Stiu ca si tu vrei sa te cununi Sf. Vineri din Dr. Taberei
Eu aveam ceva emotii ca nu este gata pana la anu, dar a o miresica a zis ca pe 14 Oct 2007 se deschide.

iony
18.09.2007, 12:32:52
fetelor, cum stati cu pregatirile? noi am dat avans la restaurant si am facut muuuulte liste. peste 2 luni mergem la o nunta si o sa vedem cum se descurca echipa care se ocupa cu : decoratul salii numai cu flori naturale, dj, cameraman, fotograf, fantana de ciocolata si daca ne place o sa incheiem contract cu ei. asa scapam de mai multe griji o data.
pupici si spor la pregatiri!!

emulici
18.09.2007, 13:06:42
Buna! si eu sunt tot o miresica de septembrie. Ca sa te ajutam, spune-ne cam in ce zona ai vrea restaurantul.

Pisu
18.09.2007, 13:16:13
Ce bine stau cu pregatirile miresicile de septembrie 2008 ...
Raluca, ai reusit sa vorbesti la biserica? Stiu ca si tu vrei sa te cununi Sf. Vineri din Dr. Taberei
Eu aveam ceva emotii ca nu este gata pana la anu, dar a o miresica a zis ca pe 14 Oct 2007 se deschide.

A fost cineva pina sa ma intorc eu in tara si a zis ca e mult prea devreme acum, ca nu fac rezervari acum pt anul viitor... asa ca mai astept...

RIKIDONE
18.09.2007, 13:20:34
A fost cineva pina sa ma intorc eu in tara si a zis ca e mult prea devreme acum, ca nu fac rezervari acum pt anul viitor... asa ca mai astept...

A! Ok.
O sa ma duc si eu dupa ce o deschid .... sa vedem mie ce imi zic ...
Ma gandesc ca poate nu o sa fie bataie pe ea .... ca nu este in centru ... dar este extraordinar de frumoasa .....

Pisu
18.09.2007, 13:44:39
A! Ok.
O sa ma duc si eu dupa ce o deschid .... sa vedem mie ce imi zic ...
Ma gandesc ca poate nu o sa fie bataie pe ea .... ca nu este in centru ... dar este extraordinar de frumoasa .....

Asa e, este superba!!! Eu din pacate plec iar pe 28 septembrie si tot va trebuii sa trimit pe altcineva... o fata... ca pe "ginerica" nu ma bazez, ca el nu intelege graba, zice ca e timp destul... dar o sa las o prietena responsabila, ca ea stiu ca se duce. Sa-mi spui si mie dupa ce te duci tu, ce si cum, te rog!!!

genoveva_1984
18.09.2007, 18:36:19

Si ce intra in acesti 550 de euro? Cate poze? E doar pentru fotograf sau si cameraman? Sau ati renuntat la filmat si vreti doar poze? Nu vreau sa fiu indiscreta, eram doar curioasa.

Pisu
18.09.2007, 18:50:38
Si ce intra in acesti 550 de euro? Cate poze? E doar pentru fotograf sau si cameraman? Sau ati renuntat la filmat si vreti doar poze? Nu vreau sa fiu indiscreta, eram doar curioasa.

Nu esti indiscreta... Raspund cu placere si fara nicio jena, dar nu-mi place sa fiu judecata, mai ales atita timp cit platesc din buzunarul propriu si banii sint munciti de mine, nu de altul si nici furati... Imi cer scuze pt tonul folosit dar azi chiar am o zi proasta si in mare parte datorita acestor atitudini de care ma lovesc din partea mult prea multor persoane...

In acest pachet intra o sedinta foto de acomodare inaintea nuntii, poze la cununie, sedinta foto imbracati in miri, poze la biserica si la petrecere. Fotograful are si asistent care va fi prezent sau pe faza atunci cind fotograful principal nu este, de exemplu daca noi ne gatim inainte de nunta in case diferite, cind se fura mireasa etc.
Ne da si DVD-uri pe care o sa faca si un montaj pe fond muzical...

Nu am renuntat la cameraman, dar nu stiu daca voi investi la fel de mult in el ca in fotograf, pt ca eu pun mai mare pret pe poze decit pe filmare...

RIKIDONE
18.09.2007, 19:08:56
Asa e, este superba!!! Eu din pacate plec iar pe 28 septembrie si tot va trebuii sa trimit pe altcineva... o fata... ca pe "ginerica" nu ma bazez, ca el nu intelege graba, zice ca e timp destul... dar o sa las o prietena responsabila, ca ea stiu ca se duce. Sa-mi spui si mie dupa ce te duci tu, ce si cum, te rog!!!

Sigur ca o sa-ti spun! Eu am mai sunat mai demult la biserica (:| si o tipa mi-a zis ca trebuie sa achit un avans de 25 Ron si totul este aranjat.
Bine ... a fost o faza ca ea a zis 250 si eu ma gandeam la Euro ... si mi se parea cam mult doar pt avans. o:-)

Pisu
18.09.2007, 19:32:42
Sigur ca o sa-ti spun! Eu am mai sunat mai demult la biserica (:| si o tipa mi-a zis ca trebuie sa achit un avans de 25 Ron si totul este aranjat.
Bine ... a fost o faza ca ea a zis 250 si eu ma gandeam la Euro ... si mi se parea cam mult doar pt avans. o:-)

Pai si asta era pt o nunta anul viitor in cea mare sau...??? Ia ca mai dau si eu o fuga pina acolo, poate ajung saptamina asta...

genoveva_1984
18.09.2007, 20:37:02
Nu esti indiscreta... Raspund cu placere si fara nicio jena, dar nu-mi place sa fiu judecata, mai ales atita timp cit platesc din buzunarul propriu si banii sint munciti de mine, nu de altul si nici furati... Imi cer scuze pt tonul folosit dar azi chiar am o zi proasta si in mare parte datorita acestor atitudini de care ma lovesc din partea mult prea multor persoane...

In acest pachet intra o sedinta foto de acomodare inaintea nuntii, poze la cununie, sedinta foto imbracati in miri, poze la biserica si la petrecere. Fotograful are si asistent care va fi prezent sau pe faza atunci cind fotograful principal nu este, de exemplu daca noi ne gatim inainte de nunta in case diferite, cind se fura mireasa etc.
Ne da si DVD-uri pe care o sa faca si un montaj pe fond muzical...

Nu am renuntat la cameraman, dar nu stiu daca voi investi la fel de mult in el ca in fotograf, pt ca eu pun mai mare pret pe poze decit pe filmare...

Doamne fereste, departe de mine gandul sa judec pe cineva pentru ca stiu ca si eu sunt dispusa sa dau anumite sume de bani care unora li s-ar parea mari doar pentru a-mi satisface anumite dorinte. Sunt de acord cu tine ca pozele sunt foarte importante, de aceea un fotograf bun isi merita banii. Eu eram curioasa doar ce iti ofera in banii astia. Noi platim 10 milioane pentru fotograf ( un album personalizat cu 100 de poze si restul pozelor pe DVD), dar cred ca preturile sunt o idee mai mici la noi decat in Bucuresti. Eu vroiam doar sa stiu ce iti ofera tie in acest pret doar ca sa pot sa fac o comparatie cu ceea ce primim noi. Imi pare rau daca am lasat o alta impresie. :">

OnutzaD
18.09.2007, 22:18:52
Stiu pozele ei si crede-ma ca nu m-ar convinge sa schimb fotograful, desi si pozele ei sint superbe! De curiozitate... tu le-ai vazut pe ale celor care le-am spus mai sus ca au avut acelas fotograf pe care-l voi avea si eu??? Eu nu am ajuns la el cautind un fotograf, ci am studiat toate albumele miresicilor care au facut nunta in Romania, mai ales cele care au facut in Bucuresti si albumele facute de acest om mi-au sarit de fiecare data in ochi si le intrebam pe fete cine le-a facut pozele. Numele lui se repeta si atunci am stiut ca pe el il vreau si eu. Asta nu ca sa-i fac reclama ci ca sa intelegeti de ce tin eu mortis sa colaborez cu el...

Sint curioasa ce treaba au facut acestia... Nu cred ca pretul este un criteriu dupa care sa faci selectia, eu una am ales dupa ceea ce face, apoi am aflat pretul...

Imi pare rau daca te-am suparat, nu asta a fost intentia, pur si simplu mi-am dat cu parerea. Intr-adevar, nu am vazut pozele fetelor mentionate de tine, dar promit ca le voi vedea. Nu am spus ca pretul este un criteriu de selectie, am dat doar un exempu. In acest moment, mie personal, mi se pare destul de scump un fotograf ca al tau, sau poate ca nu as renunta la altceva pt acest lucru, dar, dupa cum am mai spus, este parerea mea si nu am vrut sa deranjez pe nimeni, de judecat nici nu se pune problema.
Personal, te admir pt pasiunea cu care faci toate aceste lucruri si pt cat de mult te implici. Eu incerc sa ma abtin pana la anul(nunta va fi in septembrie) pt ca nu vreau sa-i stresez pe cei din jurul meu( cand ma agit cu ceva ii stresez pe ceilalti). Suntem in tratative cu restaurantul, gasisem o formatie care acum 2 sapt ne-a dezamagit( a cantat la nunta unor prieteni) pt ca au avut probleme cu microfoanele, s-au adaptat greu salii si au facut multe pauze.

Inca o data imi pare rau daca te-am suparat cu ceva.

Pisu
18.09.2007, 23:17:41
Scuze fetelor!!! Nu sinteti voi de vina, dar ma lovesc de reactii de genul asta si imi lipseste sustinerea din partea unor persoane cu care ma asteptam sa pot imartii aceste bucurii, niste persoane apropiate si de fapt asta e problema, mai ales ca ma cam agit de una singura...
Nu ma deranjeaza niste pareri sau intrebari si am mai zis, raspund cu mare drag la ele...
Eu le rezolv din timp pt ca daca plec de vineri intr-o saptamina din tara si ma mai intorc abia prin aprilie, imi este teama sa nu fiu nevoita sa ma multumesc cu resturile si nu voi mai gasi persoanele la care doresc eu sa apelez, libere...

Inca o data imi cer mii de scuze daca m-am zbirlit la voi!!! Va pup!!!:* :* :*

PS OnutzaD, sa te uiti la acele albume macar de placere, ca merita sa-ti clatesti ochii cu ele...

Iata citeva albume
http://picasaweb.google.com/ancasilasi

http://picasaweb.google.com/mihaela.patras

http://picasaweb.google.com/lolypoapa/Poze

http://picasaweb.google.co.uk/marinelaionescu/Nunta103

http://picasaweb.google.com/chindea....ey=Gvm1wcgy-zY

sper sa mai fie publice, sa mai mearga, ca eu am linkurile de vreo 2 saptamini cred...

OnutzaD
18.09.2007, 23:25:52
Deja am vazut niste poze ale Marinushcai. Sunt tare dragute. Sarut mana pt link-uri acum le voi incerca.
Pupici:*

OnutzaD
18.09.2007, 23:33:59
Pozele din albumul http://picasaweb.google.com/ancasilasi (http://picasaweb.google.com/ancasilasi) imi plac cel mai mult. Nu le-am putut deschide pe toate. Ti-am spus ca imi plac tare mult si cele ale Marinushcai. Chiar sunt facute de un profesionist. Eu sper sa am putin noroc ( nu vreau sa va spun pt ca mi-e frica ca nu se va rezolva).>:D<

Pisu
19.09.2007, 00:10:45
Pozele din albumul http://picasaweb.google.com/ancasilasi (http://picasaweb.google.com/ancasilasi) imi plac cel mai mult. Nu le-am putut deschide pe toate. Ti-am spus ca imi plac tare mult si cele ale Marinushcai. Chiar sunt facute de un profesionist. Eu sper sa am putin noroc ( nu vreau sa va spun pt ca mi-e frica ca nu se va rezolva).>:D<

Intr-adevar sint superbe!!! Acum ai inteles de c-am ales pe el? E intr-adevar vorba si de profesionalism dar si de faptul ca ii place f mult ceea ce face si asta conteza enorm! Asta i-am spus si lui, ca se vede o diferenta enorma intre lucrarile celor care o fac pt bani si celor care o fac din placere...si mai fac si bani din asta...
Succes si cu planurile tale si dupa ce se rezolva, sa ne spui si noua!;;)

MIAMI
19.09.2007, 08:15:43
Buna tuturor,si noi ne propusesem sa facem nunta in Sept 2008,dar nu mai gasim locuri.
La Turabo,unde imi placea,nu mai au decit in aug in post,si in nov.
Am gasit la Marriott o simbata in Sept,dar cred ca ca o sa fie prea scump.Vreo 75 euro fara tva,si fara sa pun ce imi propusesem eu n materie de design.
Nu mai stiu.
Are cineva sugestii pt o sala de 220-250 persoane?Mare,simpla,nu conteaza.
Merci mult.

RIKIDONE
19.09.2007, 09:00:15
Pai si asta era pt o nunta anul viitor in cea mare sau...??? Ia ca mai dau si eu o fuga pina acolo, poate ajung saptamina asta...
Da. Cred ca am sunat pe la jum lu' iunie si am intrebat daca biserica mare o sa fie gata pana la anu si tipa mi-a zis ca da ... dar fara sa spuna ca va fi gata de anu' asta. Am intrebat de rezervari pt 2008 si mi-a zis ca nu au inceput, dar cel mai bine sa ma duc la biserica si sa achit acel avans ca sa fiu sigura ...
Daca reusesti sa treci sapt asta ... imi zici si mie.
Dar daca platim avansul si ne da o chitantza ceva ... trebuie sa spunem si la ce ora vrem sa fie slujba, nu? Eu nu prea stiu la ce ora sa o programez ... #-o

iony
19.09.2007, 09:29:25
fetelor, am si eu o intrebare: invitatiile le-ati facut? sau cand le faceti? ca eu nu mai am rabdare deloc. :-SS abia astept sa vina sept 2008 (si e abia 2007). spor la pregatiri!

anlya_426
19.09.2007, 11:03:03
fetelor, am si eu o intrebare: invitatiile le-ati facut? sau cand le faceti? ca eu nu mai am rabdare deloc. :-SS abia astept sa vina sept 2008 (si e abia 2007). spor la pregatiri!

cred ca e un pic prea devreme........eu o sa mi le comand anul viitor, prin aprilie.........

genoveva_1984
19.09.2007, 12:29:16
Scuze fetelor!!! Nu sinteti voi de vina, dar ma lovesc de reactii de genul asta si imi lipseste sustinerea din partea unor persoane cu care ma asteptam sa pot imartii aceste bucurii, niste persoane apropiate si de fapt asta e problema, mai ales ca ma cam agit de una singura...
Nu ma deranjeaza niste pareri sau intrebari si am mai zis, raspund cu mare drag la ele...
Eu le rezolv din timp pt ca daca plec de vineri intr-o saptamina din tara si ma mai intorc abia prin aprilie, imi este teama sa nu fiu nevoita sa ma multumesc cu resturile si nu voi mai gasi persoanele la care doresc eu sa apelez, libere...

Inca o data imi cer mii de scuze daca m-am zbirlit la voi!!! Va pup!!!:* :* :*

PS OnutzaD, sa te uiti la acele albume macar de placere, ca merita sa-ti clatesti ochii cu ele...

Iata citeva albume
http://picasaweb.google.com/ancasilasi

http://picasaweb.google.com/mihaela.patras

http://picasaweb.google.com/lolypoapa/Poze

http://picasaweb.google.co.uk/marinelaionescu/Nunta103

http://picasaweb.google.com/chindea....ey=Gvm1wcgy-zY

sper sa mai fie publice, sa mai mearga, ca eu am linkurile de vreo 2 saptamini cred...

Intr-adevar pozele sunt superbe si cel care le-a facut isi merita banii. Cat despre cei care nu sunt de acord cu alegerile tale, eu zic sa nu tii cont de asta. Eu am spus de la inceput ca imi voi indeplini toate mofturile pentru nunta mea indiferent de bani si i-am anuntat pe cei care nu sunt de acord cu mine sa nu-mi stea in cale. Parerea mea este ca nunta nu o faci pentru banii care iti vor ramane dupa, ci pentru tine, si macar o data in viata meritam si noi ce este mai bun. >:D<>:D<>:D<

anlya_426
19.09.2007, 12:48:27
Intr-adevar pozele sunt superbe si cel care le-a facut isi merita banii. Cat despre cei care nu sunt de acord cu alegerile tale, eu zic sa nu tii cont de asta. Eu am spus de la inceput ca imi voi indeplini toate mofturile pentru nunta mea indiferent de bani si i-am anuntat pe cei care nu sunt de acord cu mine sa nu-mi stea in cale. Parerea mea este ca nunta nu o faci pentru banii care iti vor ramane dupa, ci pentru tine, si macar o data in viata meritam si noi ce este mai bun. >:D<>:D<>:D<

ai dreptate dar trebuie sa te incadrezi intr-un anumir buget totusi pentru ca destul de multe cheltuieli, cel putin incazul meu, au loc inainte de nunta......... iar eu pe banii de la nunta nici nu mizez....nu sunt o suma sigura, deci nu ma pot baza pe ea.........

iony
19.09.2007, 12:48:34
cred ca e un pic prea devreme........eu o sa mi le comand anul viitor, prin aprilie.........

multumesc pt raspuns. asa am gandeam si eu insa nu stiu ce sa mai fac acum sa-mi ramana mai putine de rezolvat la anul. spor la pregatiri. pupici:*

anlya_426
19.09.2007, 12:55:46
multumesc pt raspuns. asa am gandeam si eu insa nu stiu ce sa mai fac acum sa-mi ramana mai putine de rezolvat la anul. spor la pregatiri. pupici:*

sa incerci, macar la nivel ideatic, sa ai lucrurile clare..adik eu sriu ca in aprilie o sa vad de invitatii, la tort o sa merg cu doua luni inainte.....ceea ce am necesar pentru marturii ( mai putin trufle) pot sa mi le pun la punct inca din iarna ....si tot asa......ideea e ca trebuie sa ai foarte clar toate aspectele nuntii ca sa le poti controla mai usor.....iar acest site este si util si cel mai la indemana instrument........

iony
19.09.2007, 13:24:03
Salutare! Si eu sunt miresica de septembrie 2008. Am rezervat doar restaurantul si am vorbit de principiu cu taraful care vrea sa facem contractul in primavara. Daca va pot ajuta cu vreo informatie, cu mare placere.

buna! si noi tot pe 27/09/2008 am stablit ''the big day''. cum stai cu pregatirile? noi am dat avans la rest si in nov sper sa facem contract cu o firma care se ocupa cu decor sala, dj, caamraman, fotograf, fantana de cioco, si cam atat. abia astept sa vina sept 2008. . spor la pragatiri.:*

iony
19.09.2007, 13:30:17
sa incerci, macar la nivel ideatic, sa ai lucrurile clare..adik eu sriu ca in aprilie o sa vad de invitatii, la tort o sa merg cu doua luni inainte.....ceea ce am necesar pentru marturii ( mai putin trufle) pot sa mi le pun la punct inca din iarna ....si tot asa......ideea e ca trebuie sa ai foarte clar toate aspectele nuntii ca sa le poti controla mai usor.....iar acest site este si util si cel mai la indemana instrument........
multumesc pt sfaturi. deja am facut o lista de invitati,am printat o agenda de cheltuieli care contine toate lucrurile necesare unei nunti si ..astept sa treaca timpul mai repede.;-)
tocmai am vazut rochita ta.este superba.
sa ai o nunta de vis!<:-P

genoveva_1984
19.09.2007, 13:38:45
ai dreptate dar trebuie sa te incadrezi intr-un anumir buget totusi pentru ca destul de multe cheltuieli, cel putin incazul meu, au loc inainte de nunta......... iar eu pe banii de la nunta nici nu mizez....nu sunt o suma sigura, deci nu ma pot baza pe ea.........

Sigur ca da, stiu ca nu va fi usor cu cheltuielile, dar mizez pe faptul ca parintii mei ne sustin si vor suporta o parte din cheltuielile dinainte de nunta.

OnutzaD
19.09.2007, 13:39:09
Ma gandeam aseara, asa astept si eu ziua cea mare cu nerabdare si emotii si parca vreau sa vina mai repede, parca nu. Ca noi toate, si eu visez ca totul sa fie fff pus la punct, pana si cel mai mic detaliu( inclusiv valsul mirilor adica val vienez) si imi plac la nebunie aceste pregatiri. Dar imi este teama ca in acea zi va fi o asa o agitatie si nebunie (facem si cununia in aceeasi zi) si emotii, incat poate nu ma voi bucura la maxim sa poate va trece asa repede. Am fost recent la o nunta, unde au stat fff prost la capitolul organizare: adica in timpul zilei, incepand de la cununia civila si pana la restaurant a fost un haos total. Daca, in ciuda eforturilor depuse, se va intampla la fel si la mine? Nici nu vreau sa ma gandesc. Ma bucur ca mai am 1 an in care sa pregatesc totul. #:-S

anlya_426
19.09.2007, 13:41:14
multumesc pt sfaturi. deja am facut o lista de invitati,am printat o agenda de cheltuieli care contine toate lucrurile necesare unei nunti si ..astept sa treaca timpul mai repede.;-)
tocmai am vazut rochita ta.este superba.
sa ai o nunta de vis!<:-P

multumesc tare mult...........si voi sa aveti parte de tot ce e mai frumos la nunta voastra......:*

anlya_426
19.09.2007, 13:43:14
Sigur ca da, stiu ca nu va fi usor cu cheltuielile, dar mizez pe faptul ca parintii mei ne sustin si vor suporta o parte din cheltuielile dinainte de nunta.

stiu ca la fel e si la mine.....ai nostri parinti ne ajuta si ne-au spus de la inceput cu ce sume ne pot ajuta, iar restul il punem noi......ei suporta cam 2/3 iar noi doar 1/3.....

anlya_426
19.09.2007, 13:50:03
Ma gandeam aseara, asa astept si eu ziua cea mare cu nerabdare si emotii si parca vreau sa vina mai repede, parca nu. Ca noi toate, si eu visez ca totul sa fie fff pus la punct, pana si cel mai mic detaliu( inclusiv valsul mirilor adica val vienez) si imi plac la nebunie aceste pregatiri. Dar imi este teama ca in acea zi va fi o asa o agitatie si nebunie (facem si cununia in aceeasi zi) si emotii, incat poate nu ma voi bucura la maxim sa poate va trece asa repede. Am fost recent la o nunta, unde au stat fff prost la capitolul organizare: adica in timpul zilei, incepand de la cununia civila si pana la restaurant a fost un haos total. Daca, in ciuda eforturilor depuse, se va intampla la fel si la mine? Nici nu vreau sa ma gandesc. Ma bucur ca mai am 1 an in care sa pregatesc totul. #:-S

daca te implici si pui suflet nu are cum sa nu iasa.....nici scapari inerente mai sunt....eu la toate nuntile unde am vazut dezorganizare si haos am constat ca mirele si mireasa nu erau preocupati de nimik......vroiau doar sa se distreze...si din pacate o faceau singuri pentru ca lumea nu se simtea deloc bine....unii de cum ne-au intampinat ne-au spus ca de-abia asteapta sa se termine ca ei nu mai pot.....va da-ti seama cat am stat la o astfel de nunta, nu-i asa?.........
eu cred cu tarie ca trebuie sa ne implicam si sa incercam sa facem lucrurile cum trebuie si sa avem constiinta ca am facut tot ce ne-a stat in putere pentru ca lucrurile sa mearga bine...........

Pisu
19.09.2007, 16:33:22
Buna tuturor,si noi ne propusesem sa facem nunta in Sept 2008,dar nu mai gasim locuri.
La Turabo,unde imi placea,nu mai au decit in aug in post,si in nov.
Am gasit la Marriott o simbata in Sept,dar cred ca ca o sa fie prea scump.Vreo 75 euro fara tva,si fara sa pun ce imi propusesem eu n materie de design.
Nu mai stiu.
Are cineva sugestii pt o sala de 220-250 persoane?Mare,simpla,nu conteaza.
Merci mult.

Imi pare rau, dar eu chiar nu stiu. :( Cel mai bine e sa intri la "Parerei despre restaurante" si eventual la topicurile cu restaurante mai mari... Eu nu stiu de restaurante cu capacitatea asta ca sa te pot ajuta mai mult... :( Imi pare rau...

Pisu
19.09.2007, 16:36:53
Da. Cred ca am sunat pe la jum lu' iunie si am intrebat daca biserica mare o sa fie gata pana la anu si tipa mi-a zis ca da ... dar fara sa spuna ca va fi gata de anu' asta. Am intrebat de rezervari pt 2008 si mi-a zis ca nu au inceput, dar cel mai bine sa ma duc la biserica si sa achit acel avans ca sa fiu sigura ...
Daca reusesti sa treci sapt asta ... imi zici si mie.
Dar daca platim avansul si ne da o chitantza ceva ... trebuie sa spunem si la ce ora vrem sa fie slujba, nu? Eu nu prea stiu la ce ora sa o programez ... #-o

Bine-nteles ca-ti spun!!! Am vrut sa ma duc azi, dar am plecat la Brasov cu o prietena (cu treaba) pe la 6 dimineata si eram prea obosita sa ma mai opresc la biserica, dar ma duc miine. Sper sa gasesc pe cineva acolo, ca habar n-am la ce ora e mai indicat sa ma duc(:|

Pisu
19.09.2007, 16:42:09

Eu nu le-am facut pt ca nu am stabilit Biserica, dar le voi face singura... de fapt voi incerca, sa vad ce-mi iese...
Apropos, mai fetelor, ora cununiei civile (pt cele care o fac in aceeasi zi) nu o stii decit cu 2 saptamini inainte si asta in cel mai fericit caz in care primesti ziua respectiva... atunci cum facem cu invitatiile??? Eu vreau sa trec si cununia civila in invitatie... sau nu se trece??? Poftim problema, ca nu mai stiu...:-SS

CONT-INCHIS-047
19.09.2007, 16:45:48
Eu nu le-am facut pt ca nu am stabilit Biserica, dar le voi face singura... de fapt voi incerca, sa vad ce-mi iese...
Apropos, mai fetelor, ora cununiei civile (pt cele care o fac in aceeasi zi) nu o stii decit cu 2 saptamini inainte si asta in cel mai fericit caz in care primesti ziua respectiva... atunci cum facem cu invitatiile??? Eu vreau sa trec si cununia civila in invitatie... sau nu se trece??? Poftim problema, ca nu mai stiu...:-SS

Eu stiu ca se trece in invitatie doar ora la care are loc cununia religioasa si ora la care incepe distractia la restaurant.Dar cine stie...

Pisu
19.09.2007, 16:46:07

Ma bucur ca esti la sentimentul meu!!!!:* :* :* Si noua ne-a facut mama cadou verighetele si mie un sfert din pretul total ak rochiei, ca i s-a facut mila de noi ca nu am gasit de lucru... si probabil ca ne va mai ajuta daca o cunosc eu bine, dar sper sa reusim sa facem NOI rost de bani si sa imi permin sa o refuz, ca a cheltuit suficient cu noi...;))

Pisu
19.09.2007, 16:49:10

Daca ai grija, n-o sa iasa haos, iar daca iese trebuie sa stii sa rizi si sa vezi partea frumoasa sau amuzanta a lucrurilor si astfel vei avea de ce sa te amuzi de cite ori iti vei aduce aminte de nunta... Dar eu sint convinsa ca o sa fie bine!;-)

genoveva_1984
19.09.2007, 18:00:32

Eu stiu ca se trece pe invitatii doar ora pentru cununia religioasa si ora de incepere a petrecerii. Pentru cununia civila, cel putin la noi, o sa fie doar persoanele foarte apropiate ( familia si prietenii buni) pe care ii vom anunta noi ora. Daca vrei sa treci si ora pentru starea civila ma gandesc ca poti sa vorbesti la primarie ( sau unde tineti voi starea civila) si sa faci o programare.

genoveva_1984
19.09.2007, 18:13:58
Ma bucur ca esti la sentimentul meu!!!!:* :* :* Si noua ne-a facut mama cadou verighetele si mie un sfert din pretul total ak rochiei, ca i s-a facut mila de noi ca nu am gasit de lucru... si probabil ca ne va mai ajuta daca o cunosc eu bine, dar sper sa reusim sa facem NOI rost de bani si sa imi permin sa o refuz, ca a cheltuit suficient cu noi...;))

Si mie mi-ar placea sa avem noi suficienti bani cat sa putem plati macar cheltuielile dinainte de nunta, dar stiu ca asta este imposibil, mai ales ca si eu inca imi caut de lucru. Oricum, iniferent de ce se va intampla, eu stiu ca putem sa ne bazam pe sprijinul parintilor, care vor plati strictul necesar. Cat despre alte extravagante la care eu nu sunt dispusa sa renunt vom vedea noi cum vom face rost de bani. Eu am observat ca multe din problemele pentru care ma stresez se rezolva parca de la sine, asa ca sigur totul va fi bine.

Pisu
19.09.2007, 19:22:23
Si mie mi-ar placea sa avem noi suficienti bani cat sa putem plati macar cheltuielile dinainte de nunta, dar stiu ca asta este imposibil, mai ales ca si eu inca imi caut de lucru. Oricum, iniferent de ce se va intampla, eu stiu ca putem sa ne bazam pe sprijinul parintilor, care vor plati strictul necesar. Cat despre alte extravagante la care eu nu sunt dispusa sa renunt vom vedea noi cum vom face rost de bani. Eu am observat ca multe din problemele pentru care ma stresez se rezolva parca de la sine, asa ca sigur totul va fi bine.

Asta asa e!!!! Si eu am aceeasi senzatie... nu stiu cum, dar una cite una se rezolva ca prin minune....:D

Ma gindeam sa te intreb, tu ai vreun model de rochita in cap? Ma refer de ex la tip sirena, printesa, etc. Te intreb doar de curiozitate sa vad la ce visezi si tu...:D :*

genoveva_1984
19.09.2007, 20:23:47
Asta asa e!!!! Si eu am aceeasi senzatie... nu stiu cum, dar una cite una se rezolva ca prin minune....:D

Ma gindeam sa te intreb, tu ai vreun model de rochita in cap? Ma refer de ex la tip sirena, printesa, etc. Te intreb doar de curiozitate sa vad la ce visezi si tu...:D :*

Mi-ar placea o rochita gen printesa si cu "o idee de trena". Sincer, inca nu am avut curajul sa intru in magazinele cu rochii de mireasa ca m-am gandit ca e prea repede. Dar pentru ca inca nu mi-am gasit nimic de lucru si sunt acasa in cea mai mare parte a zilei stau pe net si ma uit la rochite. Plus ca deja am ajuns dependenta de miresici. ro...... Inca nu mi-e foarte clar modelul in minte si am mizat pe faptul ca atunci cand o voi vedea voi stii ca aceea este. Eu nu prea m-am grabit ca m-am gandit ca timp este destul, desi ma mananca picioarele sa incep sa caut si eu prin magazine.

OnutzaD
19.09.2007, 22:45:10
Chiar va multumesc tare mult fetelor. Sunteti toate asa de optimiste incat sunt sigura ca o sa ma molipsiti si pe mine. Apropos de dependenta de acest site: eu si la servci cand se linistesc lucrurile intru repede pe net sa vad ce mai ziceti si seara direct la calculator ma asez. Sunteti foarte dragute. >:D<

irina2008
19.09.2007, 23:03:02
buna! si noi tot pe 27/09/2008 am stablit ''the big day''. cum stai cu pregatirile? noi am dat avans la rest si in nov sper sa facem contract cu o firma care se ocupa cu decor sala, dj, caamraman, fotograf, fantana de cioco, si cam atat. abia astept sa vina sept 2008. . spor la pragatiri.:*
Nu am mai facut nimic in afara de restaurant. Vreau sa ma duc la biserica saptamana viitoare, ca sa ma asigur ca totul este in regula si sa-mi pot alege ora si trebuie sa sun la cameraman/fotograf. Si eu aia astept.

Pisu
20.09.2007, 11:37:39
Mi-ar placea o rochita gen printesa si cu "o idee de trena". Sincer, inca nu am avut curajul sa intru in magazinele cu rochii de mireasa ca m-am gandit ca e prea repede. Dar pentru ca inca nu mi-am gasit nimic de lucru si sunt acasa in cea mai mare parte a zilei stau pe net si ma uit la rochite. Plus ca deja am ajuns dependenta de miresici. ro...... Inca nu mi-e foarte clar modelul in minte si am mizat pe faptul ca atunci cand o voi vedea voi stii ca aceea este. Eu nu prea m-am grabit ca m-am gandit ca timp este destul, desi ma mananca picioarele sa incep sa caut si eu prin magazine.

Sa ma fi vazut pe mine prin magazine la probat rochite...:)) Ma intrebau vinzatoarele cind e marele eveniment (era prin mai-iunie) si imi era rusine sa zic, stiind ca eram cam grabita:)) si vroiam sa mint, de fapt sa zic in septembrie fara a preciza anul, dar numai gindul la minciuna si ma inroseam toaaaataaa si ziceam "mai e ceva timp pina atunci", dar ele insistau si le ziceam pina la urma... O prietena de a mea cu care ma duceam se uita la mine si se distra copios, ca stabilisem impreuna cu ea ca voi mintii...:)) :)) Si ea stia ca nu pot... O singura vinzatoare a zis ca f bine ca ma uit din timp, in rest... strimbau din nas, ca asta insemna ca nu voi cumpara nimic atunci...:)) :)) :))

Pisu
20.09.2007, 11:43:32
Chiar va multumesc tare mult fetelor. Sunteti toate asa de optimiste incat sunt sigura ca o sa ma molipsiti si pe mine. Apropos de dependenta de acest site: eu si la servci cand se linistesc lucrurile intru repede pe net sa vad ce mai ziceti si seara direct la calculator ma asez. Sunteti foarte dragute. >:D<

Si eu sint dependenta... Cind eram in Suedia, laptop-ul lui Doru era la reparat (l-au tinut apropae 2 luni) si ne "bateam" pe al meu... El vroia la un site cu fotbal, eu la miresici, ca muream de curiozitate ce mai zic fetele pe aici.... Acum, ma trezesc, imi pun cafea si direct la miresici ma opresc...:D

Oana, stai linistita, ca osa fie totul f bine, ai sa vezi!!!>:D<

Crita
20.09.2007, 12:09:04
Am arvunit restaurant, formatie, fotograf, cameraman...iar lumea zice ca gata, cam asta "ardea"..restul pregatirilor sa le fac cu cateva luni inainte (ca poate atunci vor fi modele noi de cocarde, marturii, verighete etc si o sa-mi para rau ca m-am grabit sa le iau din timp)...
Tot scriu in agenda idei, tot calculez si organizez..in scris...dar ceva de facut propriu zis, ce sa mai fac?>:D<

CristinaKitty
20.09.2007, 12:34:30
Salut fetelor!
Dupa cum arata afara de unde stau eu cred ca toata ziua mi-o voi petrece pe miresici.ro...Oricum ma doare f tare capul si nu cred ca voi pleca undeva.
Am o intrebare. Nu stiti unde as putea sa gasesc manusi lungi dar care sa aiba si degete? Nu imi plac cele fara degete...parca nu ar fi manusi.:-p

RIKIDONE
20.09.2007, 13:17:40
Ralucaaaaaaaa!
Am sunat acum 2 minute la biserica ... si mi-a raspuns tipa aia care era sictirita rau de tot si ....
Am intrebat-o daca se deschide biserica cea noua anu asta si zice "Nu stiu ... mai trecetzi pe aici" OK zic eu ...
Dar credeti ca la anu se vor face cununii religioase in ea? "Nu stiu ce sa va zic" :D
Dar pot sa vin sa-mi fac programare " Nu stiu ... trecetzi pe aici"
:gen_07: :gen_07:
Tipa il luase pe NU STIU in brate ... sau poate vrea sa ma vada ... /:)
Poate nu este gata pana la anu' :(( :((

Daca o sa vrea al meu ma duc azi la biserica ... da' nu stiu daca mai gasesc pe cineva pe la 6 pm ....

genoveva_1984
20.09.2007, 13:44:50
Sa ma fi vazut pe mine prin magazine la probat rochite...:)) Ma intrebau vinzatoarele cind e marele eveniment (era prin mai-iunie) si imi era rusine sa zic, stiind ca eram cam grabita:)) si vroiam sa mint, de fapt sa zic in septembrie fara a preciza anul, dar numai gindul la minciuna si ma inroseam toaaaataaa si ziceam "mai e ceva timp pina atunci", dar ele insistau si le ziceam pina la urma... O prietena de a mea cu care ma duceam se uita la mine si se distra copios, ca stabilisem impreuna cu ea ca voi mintii...:)) :)) Si ea stia ca nu pot... O singura vinzatoare a zis ca f bine ca ma uit din timp, in rest... strimbau din nas, ca asta insemna ca nu voi cumpara nimic atunci...:)) :)) :))

De asta imi era si mie groaza sa merg asa de repede la probat rochite ca ma si gandeam la reactia vanzatoarelor. Ca la noi, in Romania, nu apuci sa intri bine in magazin ca te si asalteaza cu intrebari: "Cu ce va putem ajuta? Doriti o rochita? Stati sa va spun eu cu care v-ar sta bine. Sa vedeti ce frumoasa e asta.".... Eu as vrea sa am timp sa ma uit la toate fara sa ma bata cineva la cap si sa-mi spuna cu care mi-ar sta mai bine de parca ar fi atotstiutoare. Apropo de mintit, am fost si eu anul acesta la Salonul Mireselor la Cluj si de cate ori ma opream la un stand ma intrebau "Cand este nunta?" si eu spuneam in septembrie si ma rugam sa nu ma intrebe in ce an. =))=))=))

genoveva_1984
20.09.2007, 13:57:47
A, si apropo, pentru fetele care mai fac nunta pe 20 septembrie: de azi intr-un an vom fi la nunta noastra. De azi incepe numaratoarea inversa....<:-P<:-P<:-P

Pisu
20.09.2007, 15:10:29
Ralucaaaaaaaa!
Am sunat acum 2 minute la biserica ... si mi-a raspuns tipa aia care era sictirita rau de tot si ....
Am intrebat-o daca se deschide biserica cea noua anu asta si zice "Nu stiu ... mai trecetzi pe aici" OK zic eu ...
Dar credeti ca la anu se vor face cununii religioase in ea? "Nu stiu ce sa va zic" :D
Dar pot sa vin sa-mi fac programare " Nu stiu ... trecetzi pe aici"
:gen_07: :gen_07:
Tipa il luase pe NU STIU in brate ... sau poate vrea sa ma vada ... /:)
Poate nu este gata pana la anu' :(( :((

Daca o sa vrea al meu ma duc azi la biserica ... da' nu stiu daca mai gasesc pe cineva pe la 6 pm ....

Daaaaaaaa!!!!:)) Eu acum am iesit din baitza dar o sa incerc sa ma usuc la par si sa ma imbrac pina atunci (eu sint moshcaita moshcaitzilor:)) ) si daca te duci si tu, poate ne vedem acolo, daaca nu, o sa vad daca ajung doar eu fie azi, fie miine... Nici eu nu am ideie pina la ce ora ii gasesti pe acolo...

Pisu
20.09.2007, 15:21:30
De asta imi era si mie groaza sa merg asa de repede la probat rochite ca ma si gandeam la reactia vanzatoarelor. Ca la noi, in Romania, nu apuci sa intri bine in magazin ca te si asalteaza cu intrebari: "Cu ce va putem ajuta? Doriti o rochita? Stati sa va spun eu cu care v-ar sta bine. Sa vedeti ce frumoasa e asta.".... Eu as vrea sa am timp sa ma uit la toate fara sa ma bata cineva la cap si sa-mi spuna cu care mi-ar sta mai bine de parca ar fi atotstiutoare. Apropo de mintit, am fost si eu anul acesta la Salonul Mireselor la Cluj si de cate ori ma opream la un stand ma intrebau "Cand este nunta?" si eu spuneam in septembrie si ma rugam sa nu ma intrebe in ce an. =))=))=))

Asa fac si eu, la fe... ma rog sa nu intrebe anul:)) :)) :))

A, si apropo, pentru fetele care mai fac nunta pe 20 septembrie: de azi intr-un an vom fi la nunta noastra. De azi incepe numaratoarea inversa....<:-P<:-P<:-P

Yeah!!!! 5....4....3....2....1.....<:-P <:-P <:-P Sa inceapa petrecerea!!!! :))

simpatika
20.09.2007, 16:04:44
Buna fetelor,si eu am nunta la anu pe 13.09.2008 eu zik mai bine sa nu credem in superstitii :) . O sa vedeti ca o sa fie bine . Va pup pe toate :* :* <:-P <:-P <:-P <:-P <:-P

CONT-INCHIS-047
20.09.2007, 16:27:37
Miresici care aveti nunta pe 20 septembrie...in ce stare va aflati cu pregatirile???Am citit cateva pareri ale miresicilor de septembrie si mie mi se pare ca exagereaza putin.Am vazut ca unele si-au luat si rochia de mireasa.Mie mi se pare cam devreme...eu voi merge prin iunie sa ma uit de rochita ca abia mai apar si modele moi (colectia 2007).Eu nu am dat decat acontul la restaurant si abia in octombrie vom mai face un pas...vom merge sa ascultam lautarii si sa dam acontul, apoi vom lua o pauza pana in 2008.

CONT-INCHIS-047
20.09.2007, 16:28:11
Voiam sa scriu colectia 2008.Scuze!

Pisu
20.09.2007, 16:40:18
Miresici care aveti nunta pe 20 septembrie...in ce stare va aflati cu pregatirile???Am citit cateva pareri ale miresicilor de septembrie si mie mi se pare ca exagereaza putin.Am vazut ca unele si-au luat si rochia de mireasa.Mie mi se pare cam devreme...eu voi merge prin iunie sa ma uit de rochita ca abia mai apar si modele moi (colectia 2007).Eu nu am dat decat acontul la restaurant si abia in octombrie vom mai face un pas...vom merge sa ascultam lautarii si sa dam acontul, apoi vom lua o pauza pana in 2008.

Fiecare cu ritmul lui...

Pisu
20.09.2007, 16:47:41
Violeta, tu ajungi pina la urma la biserica, sau nu stii inca???

genoveva_1984
20.09.2007, 17:19:43

Sigur, nu-i nici o graba pentru ca timp mai este destul, dar foarte bine pentru cele care s-au ocupat deja de anumite lucruri necesare pentru nunta. Asa nu o sa aiba foarte multe batai de cap. De exemplu, Raluca, ea le are structurate foarte bine pe toate si deci multe probleme rezolvate. Eu o admir si nici eu nu as vrea sa raman cu toate pe ultima suta de metri si sa le fac in graba. Daca vrem ca lucrurile sa iasa bine, trebuie sa le facem din timp.

Pisu
20.09.2007, 17:29:33
Sigur, nu-i nici o graba pentru ca timp mai este destul, dar foarte bine pentru cele care s-au ocupat deja de anumite lucruri necesare pentru nunta. Asa nu o sa aiba foarte multe batai de cap. De exemplu, Raluca, ea le are structurate foarte bine pe toate si deci multe probleme rezolvate. Eu o admir si nici eu nu as vrea sa raman cu toate pe ultima suta de metri si sa le fac in graba. Daca vrem ca lucrurile sa iasa bine, trebuie sa le facem din timp.

>:D< >:D< >:D< Mersic mrumos!!!! Haideti sa va pun lista mea cu care tot umblu:

Invitatii

Acte pt cununie

Manechiura
- oja
- lac
Pedichiura
- oja

Machiaj & Coafura

Haine pt cununie EU
- costum / rochita
- sutien
- pantofi
- gentuta
- cercei
- colier / lantisor
- bratara
Haine pt cununie EL
- costum
- camasa
- cravata
- ciorapi

Buchet cununie
Coafat cununie
Machiat cununie

Masini
- Pampoane
- Inimi din danteluta

Tinuta mireasa
- Rochie
- Voal
- Diadema
- Agrafe
- Cercei
- Colier
- Bratara
- Pantofi
- Pantofi de schimb
- Ciorapi
- Jarteluta
- Minusi
- Posetuta
- (pelerina)
un spray racoritor pt picioare si un gel pt picioare umflate gen Lioton gel

Tinuta ginerica
- Costum
- Camasa
- Cravata
- Pantofi
- Ciorapi
Cocarde
Cosulete
Turta

Coafat mireasa
Machiaj mireasa

Buchet mireasa
Buchet nasa
Lumanari
Pernute pt verighete
Verighete
Biserica – Sf. Vineri (Moghioros)
Fotograf – Daniel
Cameraman

Fotografii in parc

Restaurant Rustic
sa ma asigur ca:
- toaleta e OK
- ca cineva va avea grija de ea in timpul nuntii
- ca se pune hirtie igienica si sapun
- ca se pun cite feluri de mincare atitea tacimuri
- ca au gheata muuulta
- ca aduc servetele si scobitori la masa
- sa specific sa goleasca scrumierele

Aer conditionat
GuestBook
Fructe
Crantanele
Prajiturele – mini tarte de la Piticot
Bautura – Whisky & sucuri fara acid
Tort – Floricele (trebuie 1 kg la 10 persoane)
Mirii de pe tort
Plicuri cu nume
Marturii
Huse scaune
Fete de mese
Aranjamente florale
- masa prezidiu
- mese invitati
-boluri umplute cu flori, eventual apa etc. si petale pe mese
- inimi
(- pt scaune)
Arcada la intrare flori / baloane?
ghirlande de fluturasi argintii
Servetele in ton cu husele
Luminari
Paharele mirilor
Inima din balonase mici, care se desira
Cascada ciocolata
Muzica
Lumini
Casuta de strins plicurile
Basma

genoveva_1984
20.09.2007, 17:39:54

Invitatii

Acte pt cununie

Manechiura
- oja
- lac
Pedichiura
- oja

Machiaj & Coafura

Haine pt cununie EU
- costum / rochita
- sutien
- pantofi
- gentuta
- cercei
- colier / lantisor
- bratara
Haine pt cununie EL
- costum
- camasa
- cravata
- ciorapi

Buchet cununie
Coafat cununie
Machiat cununie

Masini
- Pampoane
- Inimi din danteluta

Tinuta mireasa
- Rochie
- Voal
- Diadema
- Agrafe
- Cercei
- Colier
- Bratara
- Pantofi
- Pantofi de schimb
- Ciorapi
- Jarteluta
- Minusi
- Posetuta
- (pelerina)

Tinuta ginerica
- Costum
- Camasa
- Cravata
- Pantofi
- Ciorapi
Cocarde
Cosulete
Turta

Coafat mireasa
Machiaj mireasa

Buchet mireasa
Buchet nasa
Lumanari
Pernute pt verighete
Verighete
Fotograf – Daniel
Cameraman

Fotografii in parc

Restaurant Rustic
sa ma asigur ca:
- toaleta e OK
- ca au gheata muuulta

Aer conditionat
GuestBook
Fructe
Crantanele
Mirii de pe tort
Plicuri cu nume
Marturii
Huse scaune
Fete de mese
Aranjamente florale
- masa prezidiu
- mese invitati
- inimi
(- pt scaune)
Luminari
Paharele mirilor
Cascada ciocolata
Muzica
Lumini
Basma

Imi incerc norocul si eu si te intreb daca te deranjeaza daca ma ghidez si eu un pic dupa lista ta. Se pare ca te-ai gandit la toate si sunt lucruri scrise de tine care mie nici nu mi-au trecut prin cap. Cred ca mai am mult de lucru. :">

Pisu
20.09.2007, 18:43:34
Imi incerc norocul si eu si te intreb daca te deranjeaza daca ma ghidez si eu un pic dupa lista ta. Se pare ca te-ai gandit la toate si sunt lucruri scrise de tine care mie nici nu mi-au trecut prin cap. Cred ca mai am mult de lucru. :">

Hehehe...;)) pai d-aia am pus-o, ca poate mai ajuta pe cineva, asa ca daca iti este de folos, nu pot decit sa ma bucur:D Am zis ca e cel mai bine sa le pun absolut pe toate pe hirtie, ca asa nu uit nimic. De multe ori zic sa nu scriu ceva ca tin minte si apoi nu mai stiu ce trebuia sa tin minte:-" , asa ca am scris totul f detaliat si cum imi mai vine ceva in minte cum trec repede pe listuta;))

Pisu
20.09.2007, 18:46:38
Violeta eu nu am mai ajuns la biserica pt ca m-am dus la restaurant sa refacem contractul. O pindeam pe patroana de ceva vreme ca sa facem lucrul asta si pina la urma m-a sunat sa ne intilnim. Tu ai fost? Eu poate ajung totusi miine...

OnutzaD
20.09.2007, 21:32:50
Si eu sint dependenta... Cind eram in Suedia, laptop-ul lui Doru era la reparat (l-au tinut apropae 2 luni) si ne "bateam" pe al meu... El vroia la un site cu fotbal, eu la miresici, ca muream de curiozitate ce mai zic fetele pe aici.... Acum, ma trezesc, imi pun cafea si direct la miresici ma opresc...:D

Oana, stai linistita, ca osa fie totul f bine, ai sa vezi!!!>:D<

Este super ca ai timp. Eu deabia pe la 20 sau 21, cand ajung acasa, ma uit in tihna si citesc tot ce scrieti pt ca la servici nu prea pot.

Sunt foarte fericita pt ca in seara asta, pe KanalD este o nunta a celor de la emisiunea "Un nou inceput". Inde credeti ca are loc nunta? La Salonul Restaurant al Casei Armatei( adica unde vrem noi si asteptam raspunsul). Este atat de frumoasa sala. Ma uitam si radeam parca cu toata fata. Eram atat de entuziasmata de parca ar fi nunta mea.

OnutzaD
20.09.2007, 21:48:15

Invitatii

Acte pt cununie

Manechiura
- oja
- lac
Pedichiura
- oja

Machiaj & Coafura

Haine pt cununie EU
- costum / rochita
- sutien
- pantofi
- gentuta
- cercei
- colier / lantisor
- bratara
Haine pt cununie EL
- costum
- camasa
- cravata
- ciorapi

Buchet cununie
Coafat cununie
Machiat cununie

Masini
- Pampoane
- Inimi din danteluta

Tinuta mireasa
- Rochie
- Voal
- Diadema
- Agrafe
- Cercei
- Colier
- Bratara
- Pantofi
- Pantofi de schimb
- Ciorapi
- Jarteluta
- Minusi
- Posetuta
- (pelerina)

Tinuta ginerica
- Costum
- Camasa
- Cravata
- Pantofi
- Ciorapi
Cocarde
Cosulete
Turta

Coafat mireasa
Machiaj mireasa

Buchet mireasa
Buchet nasa
Lumanari
Pernute pt verighete
Verighete
Fotograf – Daniel
Cameraman

Fotografii in parc

Restaurant Rustic
sa ma asigur ca:
- toaleta e OK
- ca au gheata muuulta

Aer conditionat
GuestBook
Fructe
Crantanele
Mirii de pe tort
Plicuri cu nume
Marturii
Huse scaune
Fete de mese
Aranjamente florale
- masa prezidiu
- mese invitati
- inimi
(- pt scaune)
Luminari
Paharele mirilor
Cascada ciocolata
Muzica
Lumini
Basma

Raluca esti super super tare. Multumesc tare mult pentru aceasta lista. U are the best. Mi-am scos agenda si mi-am notat si eu cateva chestii la care nu m-as fi gandit. Iti multumesc mult de tot pt ideea cu spray-ul pt picioare si cu gelul racoritor. Eu nu m-as fi gandit desi e o idee super. Vad ca ai pus pe lista si ceea ce trebuie sa cumpere nasii, dar despre ei nu te-am auzit vorbind. Tu vei avea plicurile cu numele deja scrise? Nu iti este teama sa interpreteze gresit invitaii? Mie cam imi e. Poti sa-mi spui mai multe despre cartea de oaspeti? chiar nu stiu mare lucru.

genoveva_1984
20.09.2007, 22:29:03
Hehehe...;)) pai d-aia am pus-o, ca poate mai ajuta pe cineva, asa ca daca iti este de folos, nu pot decit sa ma bucur:D Am zis ca e cel mai bine sa le pun absolut pe toate pe hirtie, ca asa nu uit nimic. De multe ori zic sa nu scriu ceva ca tin minte si apoi nu mai stiu ce trebuia sa tin minte:-" , asa ca am scris totul f detaliat si cum imi mai vine ceva in minte cum trec repede pe listuta;))

Multumesc mult. Raman datoare.>:D<>:D<>:D<

genoveva_1984
20.09.2007, 22:31:37
Este super ca ai timp. Eu deabia pe la 20 sau 21, cand ajung acasa, ma uit in tihna si citesc tot ce scrieti pt ca la servici nu prea pot.

Sunt foarte fericita pt ca in seara asta, pe KanalD este o nunta a celor de la emisiunea "Un nou inceput". Inde credeti ca are loc nunta? La Salonul Restaurant al Casei Armatei( adica unde vrem noi si asteptam raspunsul). Este atat de frumoasa sala. Ma uitam si radeam parca cu toata fata. Eram atat de entuziasmata de parca ar fi nunta mea.

Am vazut si eu cateva imagini de la nunta despre care vorbesti si intr-adevar locul e foarte dragut. Va tin pumnii sa primiti un raspuns afirmativ. Sunt sigura ca totul va fi bine.;-)

OnutzaD
20.09.2007, 22:52:35
Am vazut si eu cateva imagini de la nunta despre care vorbesti si intr-adevar locul e foarte dragut. Va tin pumnii sa primiti un raspuns afirmativ. Sunt sigura ca totul va fi bine.;-)

Saru`mana. Stau in niste emotii...si cand vad ca voi stiti sigur data nuntii si eu o voi afla deabia in ianuarie. Ca data, noi am pus ca alternative toate sambetele din septembrie si octombrie, acum sa vedem care va fi ziua noastra norocoasa.
Te pup

genoveva_1984
20.09.2007, 23:01:04
Saru`mana. Stau in niste emotii...si cand vad ca voi stiti sigur data nuntii si eu o voi afla deabia in ianuarie. Ca data, noi am pus ca alternative toate sambetele din septembrie si octombrie, acum sa vedem care va fi ziua noastra norocoasa.
Te pup

Stai linistita, totul se va rezolva. Nici noi nu suntem chiar siguri ca pastram aceasta rezervare si acest restaurant pentru ca au crescut foarte mult pretul meniului si nu accepta sa semnam un contract pentru anul viitor, deci pretul se va mai modifica. Si noi cautam alte alternative, dar o pastram pe asta unde am platit deja avans ( pe care avem posibilitatea sa-l luam inapoi daca ne razgandim) in cazul in care nu gasim altceva mai convenabil. Probleme pot sa apara peste tot....:*:*:*

OnutzaD
20.09.2007, 23:08:16
Stai linistita, totul se va rezolva. Nici noi nu suntem chiar siguri ca pastram aceasta rezervare si acest restaurant pentru ca au crescut foarte mult pretul meniului si nu accepta sa semnam un contract pentru anul viitor, deci pretul se va mai modifica. Si noi cautam alte alternative, dar o pastram pe asta unde am platit deja avans ( pe care avem posibilitatea sa-l luam inapoi daca ne razgandim) in cazul in care nu gasim altceva mai convenabil. Probleme pot sa apara peste tot....:*:*:*
Eu nu inteleg de ce primesc avans daca nu sunt dispusi, din diferite motive, sa semneze un contract? Daca tie ti-ar fi placut foarte mult acest loc, ce garantie ai ca nu se vor razgandi pana la anul?( eu sunt destu de prapastioasa). Oricum, mie imi place sa cred ca si din ianuarie(cand vom primi raspunsul) tot vom mai avea timp sa cautam(Doamne Fereste, sper sa nu ajung la asa ceva)#:-S

anlya_426
21.09.2007, 09:12:19

Invitatii

Acte pt cununie

Manechiura
- oja
- lac
Pedichiura
- oja

Machiaj & Coafura

Haine pt cununie EU
- costum / rochita
- sutien
- pantofi
- gentuta
- cercei
- colier / lantisor
- bratara
Haine pt cununie EL
- costum
- camasa
- cravata
- ciorapi

Buchet cununie
Coafat cununie
Machiat cununie

Masini
- Pampoane
- Inimi din danteluta

Tinuta mireasa
- Rochie
- Voal
- Diadema
- Agrafe
- Cercei
- Colier
- Bratara
- Pantofi
- Pantofi de schimb
- Ciorapi
- Jarteluta
- Minusi
- Posetuta
- (pelerina)

Tinuta ginerica
- Costum
- Camasa
- Cravata
- Pantofi
- Ciorapi
Cocarde
Cosulete
Turta

Coafat mireasa
Machiaj mireasa

Buchet mireasa
Buchet nasa
Lumanari
Pernute pt verighete
Verighete
Fotograf – Daniel
Cameraman

Fotografii in parc

Restaurant Rustic
sa ma asigur ca:
- toaleta e OK
- ca au gheata muuulta

Aer conditionat
GuestBook
Fructe
Crantanele
Mirii de pe tort
Plicuri cu nume
Marturii
Huse scaune
Fete de mese
Aranjamente florale
- masa prezidiu
- mese invitati
- inimi
(- pt scaune)
Luminari
Paharele mirilor
Cascada ciocolata
Muzica
Lumini
Basma

cam toate astea sunt si pe lista mea....doar ca eu am mai adaugat o gentuta in care imi voi depozita, in afara de gelul de picioare si niste plasturi,pastilutze(pt migrene,pt stari de voma,pt stomac),ata si ac,o mini trusa cu cosmetice(blush,ruj) si parfumurile(al meu si a lui iubi)..si cred ca mai am trecute pe agenda, numai ca eu sunt la serviciusi nu o am la mine....

anlya_426
21.09.2007, 10:16:36

cred ca fiecare isi organizeaza nunta cum doreste.......si cu cat timp inainte doreste........pentru ca mai sunt fete care nu au tot timpul din lume pt nunta si care,in ciuda acestui aspect vor sa aiba o nunta bine organizata........sunt fete care nu sunt in tara....sau fete care la anul vor sa devina licentiate (cum e si cazul meu.....de aceea eu de prin ianuarie pana in iulie nu o sa am timp de nunta,prioritatea mea nr. 1 devenind facultatea asa ca fac acum ce se poate pentru a nu fi atunci stresata si sa nu reusesc pe nici un plan............

RIKIDONE
21.09.2007, 11:20:37
Violeta eu nu am mai ajuns la biserica pt ca m-am dus la restaurant sa refacem contractul. O pindeam pe patroana de ceva vreme ca sa facem lucrul asta si pina la urma m-a sunat sa ne intilnim. Tu ai fost? Eu poate ajung totusi miine...

Da, am fost :( ... si sunt supi rau de tot ca nu stiu daca avem sanse sa facem acolo ...
Am vorbit cu tanti de la lumanari care era preocupata sa rupa petalele la niste flori. Si am intrebat-o cand se deschide biserica mare si a zis "Nu stiu k nu avem bani!" ... bine dupa o serie de intrebari si raspunsuri scurte ... nu am inteles nimic de la ea .... ca nu este gata ... dar poate o termina ... ca nu au inceput sa faca programari .. dar o sa faca ... nu se stie cand ...
In gata la biesrica era un afis .... cautam sponsori ... si era u trecuet lucrarile care mai trebuie facute ... printre care si pictura. Din cate stiu eu este ft scump sa pictezi o biserica si ia si timp ....
Noi am zis ca o sa mai asteptam pana in februarie si daca pana atunci nu se deschide sau nu ne spun sigur ca in luna X o deschide o sa cautam alta biserca ...
Cu toate ca mi-ar parea asa de rau sa nu facem acolo ....

Pisu
21.09.2007, 11:31:04
Raluca esti super super tare. Multumesc tare mult pentru aceasta lista. U are the best. Mi-am scos agenda si mi-am notat si eu cateva chestii la care nu m-as fi gandit. Iti multumesc mult de tot pt ideea cu spray-ul pt picioare si cu gelul racoritor. Eu nu m-as fi gandit desi e o idee super. Vad ca ai pus pe lista si ceea ce trebuie sa cumpere nasii, dar despre ei nu te-am auzit vorbind. Tu vei avea plicurile cu numele deja scrise? Nu iti este teama sa interpreteze gresit invitaii? Mie cam imi e. Poti sa-mi spui mai multe despre cartea de oaspeti? chiar nu stiu mare lucru.

Cu multa, multa placere!!!! Ma bucur ca pot ajuta pe cineva! :D Ideia cu spray-ul pt picioare e luata tot de aici de pe forum, nu imi asum laudele pt ea...:-p dar e geniala!

Nasii... ce sa spun despre ei? Sint niste prieteni de ai lui Doru la care am inceput sa tin f mult pt ca sint niste persoane deosebite! Sint draguti, haiosi, cu bun simt si de viata si sint de virsta noastra... Ei ne-au ales pe noi ca fini inainte sa stabilim noi ca ne vom casatorii:D Am trecut intr-adevar pe lista si ceea ce platesc nasii de obicei pt ca e nunta noastra si in primul rind NOI trebuie sa ne asiguram ca nu uitam ceva si plus de asta ma gindesc ca daca eu vreau te miri ce luminari cu fitze sau chestii din astea, imi este jena sa ii pun pe ei la cheltuiala asa mare, dar m-a sfatuit o prietena sa fac in felul urmator: sa vad care este pretul mediu al luminarilor sau al chestiilor care trebuiesc platite de ei, pe piata, si sa plateasca ei acea parte iar eu restul, sau invers... sa platesc eu ceea ce depaseste si ei acea parte care se incadreaza in pretul "normal".

Referitor la plicurile cu numele scrise (place-arduri), nu imi este frica pt ca ideia am preluat-o in urma a 2 nunti la care am fost si au avut asa ceva si ca invitati noi am apreciat-o f mult. In general cind aleg ceva ma pun si in pielea invitatilor si ma intreb daca eu as aprecia ceea ce vreau eu sa fac, pt ca slava Dlui am o experienta f bogata in nunti la care m-am simtit oribil...

Si ma mai intrebai de guest book... Nu stiu ce sa-ti zic decit ca am descoperit si eu aceasta ideie pe net si imi place, dar nu stiu inca unde s-o pun ca sa atrag atentia invitatilor asupra ei ca sa imi scrie in ea... ramine de vazut, dar e frumos sa ai amintire niste rinduri scrise de la invitati, din ziua nuntii...

Cit despre timp de stat pe miresici... cam am, ca sint somera si alta treaba n-am... Aseara mi-a picat net-ul si am fost f f f suparat ca n-am mai putut intra sa vad ce s-a mai zis pe aici...:-SS

Pisu
21.09.2007, 11:37:43
Da, am fost :( ... si sunt supi rau de tot ca nu stiu daca avem sanse sa facem acolo ...
Am vorbit cu tanti de la lumanari care era preocupata sa rupa petalele la niste flori. Si am intrebat-o cand se deschide biserica mare si a zis "Nu stiu k nu avem bani!" ... bine dupa o serie de intrebari si raspunsuri scurte ... nu am inteles nimic de la ea .... ca nu este gata ... dar poate o termina ... ca nu au inceput sa faca programari .. dar o sa faca ... nu se stie cand ...
In gata la biesrica era un afis .... cautam sponsori ... si era u trecuet lucrarile care mai trebuie facute ... printre care si pictura. Din cate stiu eu este ft scump sa pictezi o biserica si ia si timp ....
Noi am zis ca o sa mai asteptam pana in februarie si daca pana atunci nu se deschide sau nu ne spun sigur ca in luna X o deschide o sa cautam alta biserca ...
Cu toate ca mi-ar parea asa de rau sa nu facem acolo ....

Mersi mult!!! Oooofff... si eu imi doream mult sa facem acolo...:( Imi place si biserica si era si perfect faptul ca e asa aproape... Ca plan de rezerva ma gindesc la Razoare sau la biserica Icoanei, ca am auzit ca e tare frumos acolo, preotii f de treaba si nici nu te jupuiesc de bani, dar asta e cam departe...:(

Asa, aproape mai am o biserica in fata blocului, adica intre casa si restaurant, dar e jalnica cea mica, cea mare si mai si, iar plus de asta am o bola pe preotii de aici ce nu se poate!!!!

anlya_426
21.09.2007, 12:07:17
ca sa ma laud..asta cu Liotin gel pentru picioare sau ceva asemanator e de la mine citire...;-)=))=))=))=))=))=))=))=))

RIKIDONE
21.09.2007, 12:07:38
Mersi mult!!! Oooofff... si eu imi doream mult sa facem acolo...:( Imi place si biserica si era si perfect faptul ca e asa aproape... Ca plan de rezerva ma gindesc la Razoare sau la biserica Icoanei, ca am auzit ca e tare frumos acolo, preotii f de treaba si nici nu te jupuiesc de bani, dar asta e cam departe...:(

Asa, aproape mai am o biserica in fata blocului, adica intre casa si restaurant, dar e jalnica cea mica, cea mare si mai si, iar plus de asta am o bola pe preotii de aici ce nu se poate!!!!

La care biserica te referi? La cea de langa scoala 57 (fosta ... ca nu stiu cum se mai numeste acum) sau la aia de la capatul lu' 368?
Ca si eu ma mai gandesc la aia de la 368 ...
Eu vreau o biserica din cartier sau una in drum spre rest sau pe langa el ...
La Razoare cat este slujba? Si cred ca trebuie vorbit din timp ca este bataie pe ea ... intr-adevar slujba este frumoasa acolo.

LaviCarmen
21.09.2007, 12:20:23
Da,eu mai sunt pe data de 20 septembrie,HARNICUTZO! ai facut foarte multe! :) felicitari!Sper sa ai o nunta asa cum iti doresti tu si printzul tau...;)

Buna nirona, si eu am pe 16.08.08 nunta ca si tine, dar am nunta si pe 28.06.08(eu fac doua nunti) pe 28.06.08 fac la Arad, astept sa mai vb daca vrei Pa

Pisu
21.09.2007, 12:29:30
ca sa ma laud..asta cu Liotin gel pentru picioare sau ceva asemanator e de la mine citire...;-)=))=))=))=))=))=))=))=))

Sa stii ca ma gindeam eu, dar nu eram sigura si mi-a fost lene sa mai intru la topicul respectiv sa vad cine a scris-o;)) La "lista cu maruntisuri...", nu?;)) Oricum, f f f f f buna ideie!!!!!:*

Pisu
21.09.2007, 12:39:55
La care biserica te referi? La cea de langa scoala 57 (fosta ... ca nu stiu cum se mai numeste acum) sau la aia de la capatul lu' 368?
Ca si eu ma mai gandesc la aia de la 368 ...
Eu vreau o biserica din cartier sau una in drum spre rest sau pe langa el ...
La Razoare cat este slujba? Si cred ca trebuie vorbit din timp ca este bataie pe ea ... intr-adevar slujba este frumoasa acolo.

Exact la aia ma referer, de linga scoala... Nu o recomand la nimeni! La aia de la 368 nu stiu ce sa zic... e aproape, intr-adevar, dar nu mai stiu cum arata ca am fost o data de Inviere pe acolo dar nu mai tin minte... Tu pe unde stai? Eu ti-am zis, stau in blocul care are porcaria aia de biserica in fata lui... Sa nu ma inteleaga cineva gresit, nu am ceva cu bisericile in general, numai cu ACEA biserica si preotii de acolo... dar sa trecem peste...

La Razoare e si scurta slujba ceea ce-mi convine, ca tare mi-e ca o sa cad din picioare, ca nu rezist in general sa stau in picioare, mi se cam taie filmul, si cu emotiile din ziua aia plus oboseala si mai mult ca sigur nemincata... cam am emotii la capitolul asta, asa ca o slujba scurta ma incinta... La Razoare e intr-adevar bataie si din cauza asta scurteaza slujba ca sa incapa cit mai multi...

Brone
21.09.2007, 23:31:22
F vrednicutze suntetzi voi :) Eu in afara de a rezerva localul nu am facut altceva. Abia sapt viitoare semnez contractul..vb cu dj-ul... firma pt decoratziuni..shi cam atat. Mai rau se agita prietena mea shi viitoarea mea nasha decat ma agit eu :))) Imi cauta modele pt felicitari...texte felicitari.. buchetare..lumanari..etc :)))

Angeline
22.09.2007, 02:33:53
Buna fetelor!
Si eu sunt o miresica de septembrie 2008, voi face nunta la Ploiesti pt ca iubitul meu este din Ploiesti! Eu am rezervat restaurantu, formatia si nasii!
Nu stiu cu cat timp inainte sa vb cu firma de decoratiuni, rezervarea la biserica si la primarie!!!
Mult succes tuturor!

Brone
22.09.2007, 12:11:26
Buna fetelor!
Si eu sunt o miresica de septembrie 2008, voi face nunta la Ploiesti pt ca iubitul meu este din Ploiesti! Eu am rezervat restaurantu, formatia si nasii!
Nu stiu cu cat timp inainte sa vb cu firma de decoratiuni, rezervarea la biserica si la primarie!!!
Mult succes tuturor!

Bine ai venit printre miresici. Eu o sa fac in Ploiesti cununia religioasa shi in Bucureshti la restaurant :))) Pt ca eu sunt de fel din Pl shi iubitul din Buc. La biserica deja vreau sa vb pt ca am intzeles de la fete ca este destul de full. Intra pe totingul cu Ploieshti unde gaseshti subiecte ref la intrebarile tale :)

CristinaKitty
23.09.2007, 10:11:48
Buna fetelor!
Mult succes tuturor!
Rezervarea la biserica si pt firma de decoratiuni poti vb de acum. Pentru primarie numai cu 10 zile inainte se fac programari si se duc actele. M-am interesat deja.:">
Mult succes si tie!

CristinaKitty
23.09.2007, 10:14:24
Este cineva care are nunta pe 27 septembrie?:) :) :)

Crita
23.09.2007, 11:25:58
Am inteles ca rochia e bine sa o iei cu maxim 3 luni inainte de nunta (din cauza posibilelor variatii de greutate), dar verighetele...?:-\ Prea ma roade, prea mai vreau sa fac ceva...As vrea sa le iau de acum, sa scap de o grija..dar mi-e sa nu-mi imi cada de pe deget..ca bine-inteles vreau sa scap de cateva kg pana atunci;))
Voi cand le luati?>:D<

anlya_426
23.09.2007, 11:44:46
Am inteles ca rochia e bine sa o iei cu maxim 3 luni inainte de nunta (din cauza posibilelor variatii de greutate), dar verighetele...?:-\ Prea ma roade, prea mai vreau sa fac ceva...As vrea sa le iau de acum, sa scap de o grija..dar mi-e sa nu-mi imi cada de pe deget..ca bine-inteles vreau sa scap de cateva kg pana atunci;))

eu vreau sa mi le iau prin decembrie/ianuarie.............in ceea ce priveste greutatea nu-mi fac griji...asa ca rochia mi-o comand peste 2 luni......

Pisu
23.09.2007, 12:12:53

Depinde cit vrei sa slabesti si daca greutatea iti influenteaza f mult grosimea degetelor... Eu desi am am fost mult mai slaba decit acum, degetele nu mi s-au ingrosat, imi dau seama dupa inelele care le port, asa ca noi ne-am luat deja verighetele pt ca am gasit un model care ne-a placut f f mult...

Pisu
23.09.2007, 16:19:11
Fetelor, eu mi-am pus in semnatura poze pt inspiratie, cu tot ce am cules eu de pe net: rochii, torturi, coafuri etc. asa ca daca mai cautati inspiratie, aruncati o privire si acolo... poate va ajuta cu ceva...

OnutzaD
23.09.2007, 17:47:54
Sunteti tari mai fetelor. Si tu si Raluca. VA multumesc tare mult. Si tie in special pt ajutorul la slabit. Va pupic mult:*

Brone
23.09.2007, 18:24:43
Fetelor, eu mi-am pus in semnatura poze pt inspiratie, cu tot ce am cules eu de pe net: rochii, torturi, coafuri etc. asa ca daca mai cautati inspiratie, aruncati o privire si acolo... poate va ajuta cu ceva...

Ce ne'am face noi fara tine :* Uite d c intru eu pe septembrie.. sa fur cate ceva de la fiecare :)))))

florinutza
23.09.2007, 18:27:47
buna!sunt florina si ma bucur ca am gasit miresicile de septembrie 2008.eu am nunta pe 13 si..desi se spune ca e zi cu ghinion eu nu cred.voi ce ziceti?pup

Brone
23.09.2007, 18:34:51
buna!sunt florina si ma bucur ca am gasit miresicile de septembrie 2008.eu am nunta pe 13 si..desi se spune ca e zi cu ghinion eu nu cred.voi ce ziceti?pup

Sunt persoane carora le poarta noroc ziua de 13... shi parerea mea este ca superstitziile legate de aceasta daca sunt aiurea. Am avut zile groaznice in alte date mai niciodata pe 13.Ideea este sa nu tzi se puna pata ca este zi cu ghinion shi subconshtientul sa lucreze shi chiar sa ai vreo neplacere. Asha ca... lasa gura lumii shi bafta la pragatiri :)

Pisu
23.09.2007, 18:44:17
Ce ne'am face noi fara tine :* Uite d c intru eu pe septembrie.. sa fur cate ceva de la fiecare :)))))

=)) :* Spor la furat!!!!=))

Pisu
23.09.2007, 18:47:21

Hehehe... se pare ca sintem o gramada care avem pe 13...<:-P

Brone
23.09.2007, 18:48:10
=)) :* Spor la furat!!!!=))

Ai vazt ce invitatzie mi'ar place sa'mi fac???

Pisu
23.09.2007, 18:49:43
Ai vazt ce invitatzie mi'ar place sa'mi fac???

Nu, nu am vazut... Care???

Brone
23.09.2007, 18:54:30
Nu, nu am vazut... Care???

Uite asta este preferata acum... pana le fac mai vad daca raman la acest model sau aleg un altu'

Pisu
23.09.2007, 19:20:47
Uite asta este preferata acum... pana le fac mai vad daca raman la acest model sau aleg un altu'

Hehehe... e haioasa! La modelul asta merge si un text mai haios...

Brone
23.09.2007, 19:23:44
Hehehe... e haioasa! La modelul asta merge si un text mai haios...

Asta este shi ideea :-p Sa fie haioasa ..Parca nu ash vrea ceva elegant..pompos. Textul il vreau f simplu shi fara inflorituri. Asta este in acest monent tzi'am zis:D Pana le fac cine shtie ce'mi mai tuna:)))

Pisu
23.09.2007, 19:37:59
Asta este shi ideea :-p Sa fie haioasa ..Parca nu ash vrea ceva elegant..pompos. Textul il vreau f simplu shi fara inflorituri. Asta este in acest monent tzi'am zis:D Pana le fac cine shtie ce'mi mai tuna:)))

Asta asa e.... Eu vreau sa fac ceva cu poza noastra dar nu stiu mai mult, ca nu ma pot decide... Dar vorba ta, intr-un an iti trec multe idei prin cap...

CristinaKitty
24.09.2007, 00:14:17
Verighetele cred ca le vom lua prin primavara sau in iarna. Depinde acum ce gasim si cat timp ne ia pana ni le aduce. Noi am vrea ceva de la Mardikian dar sa vedem intai ce modele au.:-"

mitidani
24.09.2007, 11:14:09
Buna fetele :*,
M-am hotarat, la Yesterday, mie imi place, si este si foarte aproape de mine (Dristor). L-am vazut aranjat si e foarte frumos, dar a trebuit sa aleg alta data si voi face in iulie :D.
Va pup si mersic de sfaturi.

florinutza
24.09.2007, 12:07:18
buna!sunt si eu o miresica d septembrie 2008 si mi-ar face placere sa vb.astept mesajele vostre, sa aflu pareri noi despre restaurante, rochie,decoratiuni.va pup

florinutza
24.09.2007, 12:11:11
vreau sa va spun ca eu mi-am luat verighetele..nu cred ca e prea devreme:-\

Pisu
24.09.2007, 12:13:46
buna!sunt si eu o miresica d septembrie 2008 si mi-ar face placere sa vb.astept mesajele vostre, sa aflu pareri noi despre restaurante, rochie,decoratiuni.va pup
Bine ai venit printre noi!! Noi iti stam la dispozitie daca vrei sa afli ceva anume si te putem ajuta...

florinutza
24.09.2007, 12:16:49
ai nunta pe 13 septembrie?parca asa am vazut la prezentarea ta.te pup

Pisu
24.09.2007, 12:35:16
ai nunta pe 13 septembrie?parca asa am vazut la prezentarea ta.te pup

Da, pe 13 o am ;;) Ai zis ca v-ati luat verighetele? Sa le purtati sanatosi si fericiti!!!! Nu e devreme... si noi ni le-am luat... si de fapt daca e devreme, ce daca???;)) Pupici si tie!

miha1998
24.09.2007, 12:35:23
eu vreau sa mi le iau prin decembrie/ianuarie.............in ceea ce priveste greutatea nu-mi fac griji...asa ca rochia mi-o comand peste 2 luni......

Pentru rochie nu este prea devreme?
Totusi nunta este in 2008.

anlya_426
24.09.2007, 15:25:24
Sunteti tari mai fetelor. Si tu si Raluca. VA multumesc tare mult. Si tie in special pt ajutorul la slabit. Va pupic mult:*

de asta suntem toate aici..sa ne ajutam fiecare cu ce putem.........:*

Yonika
24.09.2007, 17:12:36
Buna fetele!
M-am inscrsi mai de mult, insa am stat mai mult pe "Iasi" si cum am cam citi ce se putea citi acolo, am mai cautat si in alte parti. Si asa am dat si de voi, "miresici de 2008". Voi fi si eu tot o miresica de septembrie 2008. Eu am facut doar contract cu sala, deoarece iubitelul meu fiind din Bacau ne vedem mai rar (doar in week-end) si ne decidem ceva mai greu in celelalte privinte. Insa sper ca in 2 luni sa avem incheiate contractele cu cel ce va poza sifilma, cu cei care ne vor decora restaurantul, cu DJ-ul care va pne muzica, si sper ca poate, si verighetele sa le luam, ca sa nu prea mai avem asa mult bataie de cap la anul. Cred ca nu e asa tarziu pentru toate astea, nu?>:D< :*
va pup pe toate!

OnutzaD
24.09.2007, 20:12:37
In primul rand vreau sa urez din suflet un " Bun Venit" fetelor noi, si multa bafta si spor la pregatiri. Ce sa va spun? am fost vineri seara la un botez la CCA si sambata la o nunta la SAalonul Albastru( Calypso).Mancarea de la CCA (Sala Bizantina) lasa de dorit, in schimb nu am ce sa reprosez vis-a-vis de mancarea si servirea de la Salonul Albastru. Punctul slab al nuntii de sambata a fost....binenteles....ORGANIZAREA. Am ajuns pe la ora 21, si bietul mire alerga in toate partile si cara sticle cu bautura. Partea cu intampinatul oaspetilor iar a lasat de dorit, in schimb nunta a fost OK.
Pentru cele care doresc rochie cu trena, din ceea ce am vazut sambata, personal, nu va sfatuiesc. Cred ca s-a stricat nasturasul de prindere si toata seara s-a chinuit sa-si tina rochita.(plus ca toata lumea a calcat-o pe rochie).

Va pupic<:-P

zeke
24.09.2007, 21:59:30
SALUT

Si eu voi fi mireasa in septembrie, mai exact pe 6 septembrie.
In afara de sala inca nu am rezolvat nimic, adica verighetele sunt ca si facute ca le face socrul meu care este bijutier\:D/
Cu muzica, filmat, decoratiuni am vorbit dar inca nu e nimic sigur, in schimb emotiile cele mai mari le voi avea cu rochia si cu pantofii. Sunt destul de pretentioasa, si nici nu stiu ce-mi sta bine si ce nu. Cred ca voi astepta targurile din februarie-martie si le voi lua pe rand la incercat poate gasesc ceva ce sa-mi placa :-SS

genoveva_1984
24.09.2007, 22:11:14
Am lipsit cateva zile si vad ca deja s-au mai adunat miresici de septembrie. Bine ati venit, fetelor, cu cat suntem mai multe, cu atat mai bine.

anlya_426
25.09.2007, 08:51:20
Pentru rochie nu este prea devreme?
Totusi nunta este in 2008.

mi-am gasit rochia visurilor mele...si pana nu o sa o am nu pot avea liniste....oricum eu merg sa mi-o comand in noiembrie..de ridicat o sa o ridic anul viitor..am vorbit si pot sa o ridic de la ei chiar si in august.......

anlya_426
25.09.2007, 08:55:04
un calduros "bine ati venit" le urez fetelor care nu s-au alaturat zilele acestea.....:*

Brone
25.09.2007, 10:08:15
mi-am gasit rochia visurilor mele...si pana nu o sa o am nu pot avea liniste....oricum eu merg sa mi-o comand in noiembrie..de ridicat o sa o ridic anul viitor..am vorbit si pot sa o ridic de la ei chiar si in august.......

Unde ai comandat'o shi cat te costa? Poze cu rochia ai? Crezi ca ne anuntzi asha senina ca tzi'ai comandat rochia shi nu sarim pt amanunte? :)))))
Pupici

Brone
25.09.2007, 10:09:34
SALUT

Si eu voi fi mireasa in septembrie, mai exact pe 6 septembrie.
In afara de sala inca nu am rezolvat nimic, adica verighetele sunt ca si facute ca le face socrul meu care este bijutier\:D/
Cu muzica, filmat, decoratiuni am vorbit dar inca nu e nimic sigur, in schimb emotiile cele mai mari le voi avea cu rochia si cu pantofii. Sunt destul de pretentioasa, si nici nu stiu ce-mi sta bine si ce nu. Cred ca voi astepta targurile din februarie-martie si le voi lua pe rand la incercat poate gasesc ceva ce sa-mi placa :-SS

Ai cunoshtintza cand exact va fi targul de nuntzi?

CristinaKitty
25.09.2007, 10:32:09
Buna! De la ce firma iti comanzi rochia? M-ar interesa si pe mine faza cu pastratul....;;)

myrella
25.09.2007, 13:19:27
buna.....si eu sunt miresica tot in septembrie 2008....pe 13...sper sa fie o zi cu noroc pentru noi....pupicei......rochia visurilor mele mai trebuie cautata....bine ca tu ai gasit-o ..pupic>:D<

iony
25.09.2007, 13:52:09
buna.....si eu sunt miresica tot in septembrie 2008....pe 13...sper sa fie o zi cu noroc pentru noi....pupicei......rochia visurilor mele mai trebuie cautata....bine ca tu ai gasit-o ..pupic>:D<

bine-ai venit printre noi!! sa ai o nunta superba!! spor la cautat. pupici

anlya_426
25.09.2007, 15:15:30
Unde ai comandat'o shi cat te costa? Poze cu rochia ai? Crezi ca ne anuntzi asha senina ca tzi'ai comandat rochia shi nu sarim pt amanunte? :)))))
Pupici

pai pozele mele cu rochia sunt in album...........rochia este de la white lady si costa cu tot cu voal 2.345 RON

miha1998
25.09.2007, 20:53:38

Ma bucur pentru tine si iti urez spor la pregatiri si la ........cautat nasi (parca nu aveati sau ceva de genul asta)

zeke
25.09.2007, 21:17:36
Ai cunoshtintza cand exact va fi targul de nuntzi?

Inca nu se stie .

Stii... eu sunt din Arad... si la targul de aici m-am gandit...:-?

OnutzaD
25.09.2007, 21:37:12
In Bucuresti targul de nunti va fi pe la sfarsitul lui ianuarie, inceputul lui februarie. Spre exemplu, in 2007 a fost Expo Ideal Mariage la Romexpo intre 26-28 ianuarie si la Sofitel intre 9-11 februarie. Alte targuri de nunti au fost tot in 2007 astfel:
Cluj 16-18 februarie
Timisoara 16-18 februarie
Arad 9-11 mertie
Ploiesti 15-18 martie.
Sa stiti ca si eu astept cu nerabdare aceste targuri, mai ales ca acolo vreau sa probez prima richita.
Spor la pregatiri si pupici:*:*:*:*

Brone
25.09.2007, 21:56:19
pai pozele mele cu rochia sunt in album...........rochia este de la white lady si costa cu tot cu voal 2.345 RON

Shi acel album unde il vad? 8-|

Brone
25.09.2007, 21:59:24
In Bucuresti targul de nunti va fi pe la sfarsitul lui ianuarie, inceputul lui februarie. Spre exemplu, in 2007 a fost Expo Ideal Mariage la Romexpo intre 26-28 ianuarie si la Sofitel intre 9-11 februarie. Alte targuri de nunti au fost tot in 2007 astfel:
Cluj 16-18 februarie
Timisoara 16-18 februarie
Arad 9-11 mertie
Ploiesti 15-18 martie.
Sa stiti ca si eu astept cu nerabdare aceste targuri, mai ales ca acolo vreau sa probez prima richita.
Spor la pregatiri si pupici:*:*:*:*

Sar'naaaaaaaaaaaa !!!!! :* O sa ma duc shi la Buc shi la Pl..ca tot impart nunta in ambele orashe =))) Spre disperarea iubitului :D

OnutzaD
25.09.2007, 22:27:39
Pozele Anlyei le vezi in albumul postat de ea. Adica te duci la un mesaj scris de ea, sus in partea dreapta sub data nuntii ei, biserica, restaurant vezi si albumul. Dai click si vei vedea pozele de la proba ei. Rochia este tare dragutza.

Brone
25.09.2007, 22:45:46
Pozele Anlyei le vezi in albumul postat de ea. Adica te duci la un mesaj scris de ea, sus in partea dreapta sub data nuntii ei, biserica, restaurant vezi si albumul. Dai click si vei vedea pozele de la proba ei. Rochia este tare dragutza.

La acel album chiar nu ma gandeam sa'l deschid :)))) Mercic frumos :*

Brone
25.09.2007, 22:48:32

Gata ..vazui pozele..cu ceva ajutor recunosc:))) Este f frumoasa rochitza ta shi itzi vine f bine. Chiar nu este f ampla in partea de jos...asha ca o sa te simtzi f bine :) Pupici :*

prapadeala
25.09.2007, 23:15:11

Acum am vazut ce devreme ti-ai gasit rochia. Cand ai cumparat-o? Iti sta foarte bine

florindumitru85
25.09.2007, 23:18:15
vreau si eu nr de tel al lui dan ciotoi sau aurel tamas va rog mult de tot.
e cineva care are vreun numar din astea???
va multumesc[-o<

Pisu
26.09.2007, 01:04:19
va multumesc[-o<

Imi pare rau, dar nu il stiu... Incearca-ti norocul sunind la televiziuni... Cei de la antena 1 au tot avut emisiuni cu nunti (tablou de nunta) si au chemat tot felul de interpreti, poate te ajuta... nu stiu... dar merita sa incerci...

Sau intra aici si intreaba
http://www.miresici.ro/showthread.php?t=152

sau aici si creezi un subiect nou ca sa il vada toata lumea si ai sanse mai mari sa primesti raspunsul cautat, daca stie cineva
http://www.miresici.ro/showthread.php?t=152

CANINA
26.09.2007, 09:42:17
Bine ai venit printre miresici! :* Spor la treaba...ca o sa fie nevoie! Trece repede timpul! ;))

myrella
26.09.2007, 09:57:22
E superba rochia...Adik amandoua sunteti superbe.....iti vine foarte bine....chiar iti meriti statutul de printesa...Felicitari....foarte k-lumea...Sper sa-mi gasesc si eu rochia visurilor mele.....:) Te pup si-ti doresc SPOR LA TREABA....(LA PREGATIRI MA REFEREAM..)

anlya_426
26.09.2007, 10:01:37
Ma bucur pentru tine si iti urez spor la pregatiri si la ........cautat nasi (parca nu aveati sau ceva de genul asta)

suntem aproape gata si la partea cu nasii............

anlya_426
26.09.2007, 10:02:58
Acum am vazut ce devreme ti-ai gasit rochia. Cand ai cumparat-o? Iti sta foarte bine

nu am cumparat-o inca.....atunci doar probam modelul din magazin........o sa merg sa o cumparam sau sa o comand daca nu au marimea mea in magazin pe 11 sau 12 noiembrie..........

anlya_426
26.09.2007, 10:03:47
Gata ..vazui pozele..cu ceva ajutor recunosc:))) Este f frumoasa rochitza ta shi itzi vine f bine. Chiar nu este f ampla in partea de jos...asha ca o sa te simtzi f bine :) Pupici :*

multumesc tare mult........:*

Brone
26.09.2007, 10:08:36
va multumesc[-o<

Uita'te pe un cd sau caseta pe care este albumul;)

anlya_426
26.09.2007, 10:16:07
E superba rochia...Adik amandoua sunteti superbe.....iti vine foarte bine....chiar iti meriti statutul de printesa...Felicitari....foarte k-lumea...Sper sa-mi gasesc si eu rochia visurilor mele.....:) Te pup si-ti doresc SPOR LA TREABA....(LA PREGATIRI MA REFEREAM..)

multumesc si tie pentru aprecieri...si iti doresc din tot sufletul sa-ti gasesti rochita visurilor tale....

CristinaKitty
26.09.2007, 11:17:03
Foarte frumoasa rochia! Sa o porti sanatoasa!=D>

anlya_426
26.09.2007, 12:14:41
Foarte frumoasa rochia! Sa o porti sanatoasa!=D>

multumesc tare mult...............:*

prapadeala
26.09.2007, 15:42:00
nu am cumparat-o inca.....atunci doar probam modelul din magazin........o sa merg sa o cumparam sau sa o comand daca nu au marimea mea in magazin pe 11 sau 12 noiembrie..........

oo am inteles :) Foarte bine. Iti sta tare bine!

anlya_426
26.09.2007, 17:50:57
oo am inteles :) Foarte bine. Iti sta tare bine!

multumesc tare mult...........

OnutzaD
26.09.2007, 21:48:39
Anlya cum este cu nasii? nu ne povestesti?

anlya_426
27.09.2007, 08:36:15
Anlya cum este cu nasii? nu ne povestesti?

pai sper ca saptamana viitoare sa ne intalnim doar noi patru, ca pana acum ne-am intalnit in cercuri mai largi de prieteni, si nu am putut discuta efectiv problema aceasta,dar din cate am perceput noi e posibil sa beneficiem de un raspuns pozitiv............

iony
27.09.2007, 08:51:31
fetelor, de azi intr-un an dansam la nunta noastra!!! iupyyyy:Y :madlaugh: :gen_19: :rockon: :gen_17:

anlya_426
27.09.2007, 09:34:04
fetelor, de azi intr-un an dansam la nunta noastra!!! iupyyyy:Y :madlaugh: :gen_19: :rockon: :gen_17:

bravo.......incepe si al voi numaratoarea inversa ale celor 366 de zile care v-au mai ramas pana la nunta.........

miha1998
27.09.2007, 12:28:10
pai sper ca saptamana viitoare sa ne intalnim doar noi patru, ca pana acum ne-am intalnit in cercuri mai largi de prieteni, si nu am putut discuta efectiv problema aceasta,dar din cate am perceput noi e posibil sa beneficiem de un raspuns pozitiv............

Bafta si sa ne povestesti cum a fost intalnirea

anlya_426
27.09.2007, 12:30:17
Bafta si sa ne povestesti cum a fost intalnirea

multumesc tare mult...si promit sa va povestesc...........

OnutzaD
27.09.2007, 13:27:12
Bafta multa si iti tin pumnii stransi. Cred ca o sa aveti un raspuns pozitiv, mai ales ca sunteti si prieteni. Pupici

tataru_florina
27.09.2007, 14:12:39
Buna fetelor! Si eu sunt o miresica de Septembrie 2008 , mai exact 6 septembrie. Deja mi-am rezervat restaurantul dar din pacate nu am reusit sa ma interesez inca de biserica. Daca aveti ceva sugestii , le astept cu interes.

anlya_426
27.09.2007, 14:29:17
Buna fetelor! Si eu sunt o miresica de Septembrie 2008 , mai exact 6 septembrie. Deja mi-am rezervat restaurantul dar din pacate nu am reusit sa ma interesez inca de biserica. Daca aveti ceva sugestii , le astept cu interes.

bine ai venit printre noi.........>:D<:*

genoveva_1984
27.09.2007, 16:17:32

Bine ai venit! E bine ca se aduna miresicile de septembrie. Cred ca pentru biserica mai este timp, cel putin la noi nu se fac inca rezervari pentru a doua parte a anului 2008 la biserici.

smoti
27.09.2007, 16:56:58
Salutare miresici......YUPII......in sfarsit pot spune si eu ca sunt miresica de Septembrie 2008. Am aflat ieri cand am platit avansul pt. restaurant (cam mult ce-i drept, dar sunt sigura ca merita). Mai exact sunt miresica pe 06.09.2008 la Restaurant Riviera. Si sunt tare fericita!!!!!!

genoveva_1984
27.09.2007, 17:36:45
Salutare miresici......YUPII......in sfarsit pot spune si eu ca sunt miresica de Septembrie 2008. Am aflat ieri cand am platit avansul pt. restaurant (cam mult ce-i drept, dar sunt sigura ca merita). Mai exact sunt miresica pe 06.09.2008 la Restaurant Riviera. Si sunt tare fericita!!!!!!

Bine ai venit!=D>

Pisu
27.09.2007, 21:38:27
WOW!!! Pai tu nu-ti mai bati prea mult capul cu restaurantul dup-aia, ca parca ei au totul inclus, chiar si decorul, nu?

Pisu
27.09.2007, 21:41:14
Fetelor eu sint FOOOOOAAAAARRTEEE trista, pt ca miine dimineata la 6:10 imi iau zborul catre Suedia si mi se stringe inima de tristete ca-mi las sufletelul acasa... O sa stau 6 luni, dar el o sa vina in decembrie, dar tare mult mai e pina atunci!!!!:(( :(( :(( :(( :(( :(( :(( :(( :((

smoti
28.09.2007, 01:51:42
WOW!!! Pai tu nu-ti mai bati prea mult capul cu restaurantul dup-aia, ca parca ei au totul inclus, chiar si decorul, nu?
Da, asa este, am absolut totul inclus: decor,aranjamente florale, fructe, bauturi, tort tot...dar cel mai tare m-a bucurat locatia pt ca a fost singurul loc unde atunci cand am intrat m-am vazut mireasa :"> . Asata in conditiile in care deja imi luasem gandul ca voi mai fi miresica in 2008. Te asteptam cu drag inapoi!

anlya_426
28.09.2007, 09:23:02
Fetelor eu sint FOOOOOAAAAARRTEEE trista, pt ca miine dimineata la 6:10 imi iau zborul catre Suedia si mi se stringe inima de tristete ca-mi las sufletelul acasa... O sa stau 6 luni, dar el o sa vina in decembrie, dar tare mult mai e pina atunci!!!!:(( :(( :(( :(( :(( :(( :(( :(( :((

nu pot decat sa-mi imaginez cat de greu trebuie sa-ti fie........dar tu esti o fire vesele si optimista si sunt sigura ca o sa ai capusorul plin de idei pentru toate miresicile de aici iar atunci cand ai sa te "dezmeticesti" o sa fie deja decembrie.......un zbor placut iti doresc:*..

Brone
28.09.2007, 10:27:22

Este posibil ca la acesta ora deja sa fi in Suedia :) Stiu ce este in sufletul tau ca nu o sa'tzi vezi iubirea pana in dec ... dar o sa fim langa tine sa te tzinem ocupata shi sa treaca timpul mai repede pana atunci :)
Pupici :* :* :*

Brone
28.09.2007, 10:28:36

Felicitari :) Ai ales o locatzie superba :*
Off topic : Cat este meniul final??

smoti
28.09.2007, 11:24:14
Felicitari :) Ai ales o locatzie superba :*
Off topic : Cat este meniul final??
Multumesc!!! E de vis..... meniul nu chiar. 290 lei all inclusive

genoveva_1984
28.09.2007, 12:30:08

Hai, curaj, Raluca, o sa vezi ce repede va trece timpul. Noi vom fi alaturi de tine, iar pana in decembrie mai sunt doar doua luni. Oricum sunt sigura ca gandul ca muncesti pentru voi si pentru nunta voastra te va tine la suprafata. :*:*:*

myrella
28.09.2007, 15:10:51
buna fetelor!..Stie cineva un dj bun din Galati?..Ca am auzit ca asta care ni l-a recomandat patroana d la restaurant e...vb lunga...si vb mult in timpul melodiilor..!Daca stie cineva.....sa-mi raspunda si mie va roggg..stiu ca mai e pana anul viitor..dar am inteles ca se fac rezervari dupa acum...si nu vreau sa intru atunci in panica..!Va pup miresici..bye

Crita
28.09.2007, 15:22:56

Felicitari!! SI sa vezi coincidenta! Si eu voi fi miresica tot pe 06.09.2008 si tot la Restaurant Riviera!!! Dar in Constanta :D Hai sa ve fie de bine sa avem spor la pregatiri anul asta>:D<

Brone
28.09.2007, 15:45:46
buna fetelor!..Stie cineva un dj bun din Galati?..Ca am auzit ca asta care ni l-a recomandat patroana d la restaurant e...vb lunga...si vb mult in timpul melodiilor..!Daca stie cineva.....sa-mi raspunda si mie va roggg..stiu ca mai e pana anul viitor..dar am inteles ca se fac rezervari dupa acum...si nu vreau sa intru atunci in panica..!Va pup miresici..bye

Intra pe topic'ul miresicilor din Galatzi..sigur te pot ajuta fetele :)
Bafta :*

OnutzaD
28.09.2007, 16:49:12

Bun venit printre noi. Dupa cum spun fetele: cu cat mai multe, cu atat mai bine!"
:*

smoti
28.09.2007, 16:50:08
Felicitari!! SI sa vezi coincidenta! Si eu voi fi miresica tot pe 06.09.2008 si tot la Restaurant Riviera!!! Dar in Constanta :D Hai sa ve fie de bine sa avem spor la pregatiri anul asta>:D<
:madlaugh: :wacko: era sa fac infarct in secunda 2 ......cand am citit primele randuri cred ca aveam tensiunea 50, pana sa vad ca in Constanta. Deja se derula tot contractul in mintea mea .... offfff. Felicitri<:-P SA FIE OARE UN SEMN???

gabitza_sta
28.09.2007, 17:13:25
si eu tot in septembrie 2008. in mai putin de un an...
mi se pare ca e atat de departe...acum ca m-am linistit cu chestiile esentiale gen restaurant si Dj..nu mai stiu ce sa fac. :)) pana la anu' cand intru in vrie cu toate.
G.

elizarcu
28.09.2007, 21:55:32
fetelor,fetelor,fetelor...nu ma uitati nici p mine!! si eu,si eu sunt tot miresica de sept 2008?dar am si eu o nelamurire,sept nu e luna a 9 a??#-o 8-} ...ca vad multe miresici p aici,care au la "data nuntii" luna a 8-a!si nu inteleg d c...:( poate sunt prea obosita acum si nu pot sa gandesc...:D zic si eu...!si...cand incepem sa ne "etalam" ideeile? :D eu astept...!chiar,este vreo miresica p aici care are nunta p 21 sept?va pooop p toate :*

Pisu
29.09.2007, 02:00:35
Fetelor am intrat un pic sa va zic, ca am ajuns cu bine...Acum 2 ore si ceva... plecata de la 3 si jumatate... Sint FRINTA!!! Ma duc la nani... Va pupicesc!

Yonika
29.09.2007, 09:35:48
Ce multe miresici de 13 septembrie suntem! Eu cred ca va fi o zi cu noroc, cu foarte mult noroc pentru noi acea zi de 13! Nu credeti? ;;) \:D/

oana_mi
29.09.2007, 09:43:08
buna! si eu am nunta in septembrie2008 mai exact pe 20;-) .asa ca suntem cateva....si noi am facut demersurile restaurant, muzica, fotograf, camera asa incet incet desi mi se pare ca mai este super mult :-p .Pupici!

Crita
29.09.2007, 10:20:24
:madlaugh: :wacko: era sa fac infarct in secunda 2 ......cand am citit primele randuri cred ca aveam tensiunea 50, pana sa vad ca in Constanta. Deja se derula tot contractul in mintea mea .... offfff. Felicitri<:-P SA FIE OARE UN SEMN???

E semn ca tr sa ne apucam de treaba:)) AM inteles ca tu nu prea ai stress cu decorarea salii..la mine asta e problema principala, caci locatia e destul de mare, si desi are "arhitectura" moderna, trebuie umpluta cu..idei:D
Spor la cautat muzici, ca si pe frontul acela e mare agitatie>:D<

Crita
29.09.2007, 10:24:07
Fetelor am intrat un pic sa va zic, ca am ajuns cu bine...Acum 2 ore si ceva... plecata de la 3 si jumatate... Sint FRINTA!!! Ma duc la nani... Va pupicesc!

Cand iti revii cu somnul si cu orarul, te asteptam cu idei si poze "straine";)) Noi tot aici vom fi, cuminti, asteptand>:D<

OnutzaD
29.09.2007, 19:02:49
Ma bucur ca ai ajuns cu bine.Nu am mai intrat de cateva zile pe net si acum am citit ca sa recuperez. Imi pare rau ca a trebuit sa pleci si sa stai fara iubi tau, dar, pana in decembrie mai este putin si cum timpul trece repede... Capul sus si fii vesela asa cum cred eu ca esti si sa nu ne neglijezi. Te pupic:* :* :* :* :* :* :* :* :* :* :* :* :* :*

Pisu
29.09.2007, 20:12:47
Cand iti revii cu somnul si cu orarul, te asteptam cu idei si poze "straine";)) Noi tot aici vom fi, cuminti, asteptand>:D<

Ma bucur ca ai ajuns cu bine.Nu am mai intrat de cateva zile pe net si acum am citit ca sa recuperez. Imi pare rau ca a trebuit sa pleci si sa stai fara iubi tau, dar, pana in decembrie mai este putin si cum timpul trece repede... Capul sus si fii vesela asa cum cred eu ca esti si sa nu ne neglijezi. Te pupic:* :* :*

nu pot decat sa-mi imaginez cat de greu trebuie sa-ti fie........dar tu esti o fire vesele si optimista si sunt sigura ca o sa ai capusorul plin de idei pentru toate miresicile de aici iar atunci cand ai sa te "dezmeticesti" o sa fie deja decembrie.......un zbor placut iti doresc:*..

Este posibil ca la acesta ora deja sa fi in Suedia :) Stiu ce este in sufletul tau ca nu o sa'tzi vezi iubirea pana in dec ... dar o sa fim langa tine sa te tzinem ocupata shi sa treaca timpul mai repede pana atunci :)
Pupici :* :* :*

Hai, curaj, Raluca, o sa vezi ce repede va trece timpul. Noi vom fi alaturi de tine, iar pana in decembrie mai sunt doar doua luni. Oricum sunt sigura ca gandul ca muncesti pentru voi si pentru nunta voastra te va tine la suprafata. :*:*:*

Va multumesc din suflet fetelor pt incurajari!!!! Sa fiti sigure ca voi o sa-mi fiti de mare ajutor, sa treaca timpul mai repede si intr-un mod mai placut. O sa ramin alaturi de voi si o sa va tin la curent cu evenimentele... Multi pupici tuturor!!!!!!:* :* :* :* :* :*

Crita
29.09.2007, 21:28:05
Cred ca subiectul asta ar trebui sa aiba un "sub - subiect", "Miresici de 13 septembrie 2008". Sunteti in numar covarsitor:)) Aproape ca imi pare rau ca nu am ales si eu 13>:D<

Pisu
29.09.2007, 21:58:03
Cred ca subiectul asta ar trebui sa aiba un "sub - subiect", "Miresici de 13 septembrie 2008". Sunteti in numar covarsitor:)) Aproape ca imi pare rau ca nu am ales si eu 13>:D<
=)) =)) =)) Da, asa e, sintem f multe! Lasa, ca fiecare are ziua lui norocoasa;-) Promitem sa ne purtam la fel de frumos si cu voi care nu aveti pe 13;;) ;;) ;;) <:-P

genoveva_1984
30.09.2007, 18:32:29
=)) =)) =)) Da, asa e, sintem f multe! Lasa, ca fiecare are ziua lui norocoasa;-) Promitem sa ne purtam la fel de frumos si cu voi care nu aveti pe 13;;) ;;) ;;) <:-P

Ei, se pare ca te-ai mai inveselit putin. Ma bucur ca ai ajuns cu bine. Si acum vei incepe din nou cautarile pentru un loc de munca? Daca da, sper sa ai noroc. Apropo de asta sunt si eu foarte fericita ca mi-am gasit si eu de lucru. Am gasit un anunt in ziar, m-am prezentat la concurs si am luat postul, iar acum chiar pot sa spun ca sunt psiholog in toata regula si peste o saptamana incep lucrul. Asa voi putea si eu sa incep sa pun ceva bani deoparte pentru nunta. :*:*:*

Pisu
30.09.2007, 20:49:49
Ei, se pare ca te-ai mai inveselit putin. Ma bucur ca ai ajuns cu bine. Si acum vei incepe din nou cautarile pentru un loc de munca? Daca da, sper sa ai noroc. Apropo de asta sunt si eu foarte fericita ca mi-am gasit si eu de lucru. Am gasit un anunt in ziar, m-am prezentat la concurs si am luat postul, iar acum chiar pot sa spun ca sunt psiholog in toata regula si peste o saptamana incep lucrul. Asa voi putea si eu sa incep sa pun ceva bani deoparte pentru nunta. :*:*:*

Yeeeaahh!!!!<:-P <:-P <:-P BRAVO!!!! FELICITARI!!!!!
Eu o sa lucrez ca asistent personal al matusii mele care are poliomelita si sta in carut... Intelegerea a fost pt 6 luni, asa ca va trebuii sa stau aici pina in aprilie...:-<
Intr-adevar, sint mai vesela, ca asa sint eu de fel... nu prea ma pot cufunda in tristete...
Inca o data felicitari si mult succes!!!!>:D< >:D< >:D<

CristinaKitty
30.09.2007, 21:04:02
Salut fetelor! am mai intrat si eu sa vad ce mai faceti. eu intre timp m-am intors in Cluj pt anul asta universitar la master. Raluca, ma bucur ca ti-ai gasit ceva de lucru. si eu am maine interviu pt un post de grafic designer la o editura in cj. sper sa fie ok![-o<

Pisu
30.09.2007, 21:15:05
Salut fetelor! am mai intrat si eu sa vad ce mai faceti. eu intre timp m-am intors in Cluj pt anul asta universitar la master. Raluca, ma bucur ca ti-ai gasit ceva de lucru. si eu am maine interviu pt un post de grafic designer la o editura in cj. sper sa fie ok![-o<
Multa, multa bafta!!!! Iti tin pumnii sa iei interviul!!!! Succes!!!! O sa fie bine, ai sa vezi. Du-te increzatoare si da-i gata!:*

genoveva_1984
30.09.2007, 22:33:49
Eu o sa lucrez ca asistent personal al matusii mele care are poliomelita si sta in carut... Intelegerea a fost pt 6 luni, asa ca va trebuii sa stau aici pina in aprilie...:-<
Intr-adevar, sint mai vesela, ca asa sint eu de fel... nu prea ma pot cufunda in tristete...

Multumesc mult. Ma bucur ca si tu ai rezolvat cu problema cu locul de munca si mai ales ca e matusa ta va fi mult mai bine decat daca ai fi lucrat pentru un strain. Se pare ca incet, incet se linistesc apele si la tine si la mine. Te pup.>:D<>:D<>:D<>:D<

genoveva_1984
30.09.2007, 22:35:50

Iti urez si eu bafta si sunt sigura ca totul va fi bine. >:D<>:D<

Pisu
01.10.2007, 00:40:30
Multumesc mult. Ma bucur ca si tu ai rezolvat cu problema cu locul de munca si mai ales ca e matusa ta va fi mult mai bine decat daca ai fi lucrat pentru un strain. Se pare ca incet, incet se linistesc apele si la tine si la mine. Te pup.>:D<>:D<>:D<>:D<

Pai e bine, da, ca e matusa mea... daca nu imi facea ea propunerea asta nici nu mai veneam aici. Te pup si eu!:*

Brone
01.10.2007, 09:52:12
fetelor,fetelor,fetelor...nu ma uitati nici p mine!! si eu,si eu sunt tot miresica de sept 2008?dar am si eu o nelamurire,sept nu e luna a 9 a??#-o 8-} ...ca vad multe miresici p aici,care au la "data nuntii" luna a 8-a!si nu inteleg d c...:( poate sunt prea obosita acum si nu pot sa gandesc...:D zic si eu...!si...cand incepem sa ne "etalam" ideeile? :D eu astept...!chiar,este vreo miresica p aici care are nunta p 21 sept?va pooop p toate :*

Hai ca poa te lamuresc eu....miresica din a 8 a..care intra pe a 9 a :))) Este normal sa intru pe acest site sa ma consult cu alte miresici in alegerea celei mai bune variante shi cum pe acest topic sunt fetele mai active..ete cum mai mult pe aici intru :)) Shi pana la urma...30.08 este ca shi 01.09..pe aproape :)))
Pupici

Brone
01.10.2007, 10:02:51

Bine ai ajuns in Suedia! Ma bucur ca ai timp sa stai cu noi!!
Pupici:* :* :*

elizarcu
01.10.2007, 12:07:48
Hai ca poa te lamuresc eu....miresica din a 8 a..care intra pe a 9 a :))) Este normal sa intru pe acest site sa ma consult cu alte miresici in alegerea celei mai bune variante shi cum pe acest topic sunt fetele mai active..ete cum mai mult pe aici intru :)) Shi pana la urma...30.08 este ca shi 01.09..pe aproape :)))
Pupici

oki...m-ai convins! :D pai...spor la treaba si sper sa te ajutam sa iei deciziile cele mai bune!te poop >:D<

OnutzaD
01.10.2007, 12:40:55
Pupici

Nici eu nu stiu sigur daca voi fi miresica de septembrie sau de octombrie. Asteptam raspunsul de la restaurant. Oricum, sincer, eu simt ca voi avea nunta in septembrie. Si, imi plac tare mult miresicile de septembrie 2008. Va pupic pe toate.>:D<

OnutzaD
01.10.2007, 12:43:32
Pai e bine, da, ca e matusa mea... daca nu imi facea ea propunerea asta nici nu mai veneam aici. Te pup si eu!:*

ma bucur ca esti bine. Timpul va trece repede si mult mai usor daca esti in compania unei rude. Din aprilie te vei intoarce? Dupa nunta vei ramane in Romania?

iony
01.10.2007, 13:33:06
Nici eu nu stiu sigur daca voi fi miresica de septembrie sau de octombrie. Asteptam raspunsul de la restaurant. Oricum, sincer, eu simt ca voi avea nunta in septembrie. Si, imi plac tare mult miresicile de septembrie 2008. Va pupic pe toate.>:D<

si noi te pupacim si speram sa fii miresica de sept. iti tinem pumnii.^:)^

Pisu
01.10.2007, 13:42:58
ma bucur ca esti bine. Timpul va trece repede si mult mai usor daca esti in compania unei rude. Din aprilie te vei intoarce? Dupa nunta vei ramane in Romania?

Eu asa zic, ca in aprilie imi inchei treburile aici... Nu intentionez sa ma mai intorc in Suedia decit in vizita, sa-mi vizitez parintii si fratele, asta ca sa pot sta putin si sa plec....

Pisu
01.10.2007, 13:44:28
Bine ai ajuns in Suedia! Ma bucur ca ai timp sa stai cu noi!!
Pupici:* :* :*

Pai asta e f important pt psihicul meu, adica miresicile... voi.... ca sinteti refugiul meu... Pupici si tie!:*

Pisu
01.10.2007, 13:45:50

Cristina, a fost la interviu????? Cum a mers daca ai fost????? Nu ne tine pe jar, da-ne vesti! Pupici!:*

myrella
01.10.2007, 13:52:00
Buna miresicilor!!!!!!!!!!!!1Am vazut ca suntem foarte multe in ziua d 13..:))Sincera sa fiu..prima data am zis ca in nici un caz nu vreau pe 13....si uite ca exact numai pe data asta am gasit sa rezervam restaurant...!Poate ca asa trebuia sa se intample...Oricum, eu ma bucur ca suntem mai multe..foarte multe.miresici pe 13..Cred ca o sa fie ce-a mai norocoasa si ce-a mai frumoasa zi din viata noastra.<:-P <:-P ..Pupicei pentru toate..nu numai pt cele d pe 13:)):* :*

anlya_426
01.10.2007, 14:38:12
Pai asta e f important pt psihicul meu, adica miresicile... voi.... ca sinteti refugiul meu... Pupici si tie!:*

ma bucur mult ca ai ajuns cu bine.....si ca iti ocupi si timpul muncind.........:*

anlya_426
01.10.2007, 14:39:27

si eu sper sa fii miresica de septembrie..sau daca ai in alta luna...sa mai stai si cu noi aici....>:D<

Yonika
01.10.2007, 17:25:39
Buna miresicilor!!!!!!!!!!!!1Am vazut ca suntem foarte multe in ziua d 13..:))Sincera sa fiu..prima data am zis ca in nici un caz nu vreau pe 13....si uite ca exact numai pe data asta am gasit sa rezervam restaurant...!Poate ca asa trebuia sa se intample...Oricum, eu ma bucur ca suntem mai multe..foarte multe.miresici pe 13..Cred ca o sa fie ce-a mai norocoasa si ce-a mai frumoasa zi din viata noastra.<:-P <:-P ..Pupicei pentru toate..nu numai pt cele d pe 13:)):* :*

Eu nu m-am gandit ca va fi pe 13..insa cand am mers la restaurantul pe care mi-l doream, aveau doar in august pe 23 sau apoi in septembrie pe 13 prima data, si am ales 13, desi se mai putea si pe 20. Am zis ca va fi o zi cu noroc cu siguranta. Asa a zis si iubi al meu...nu suntem deloc cu superstitiile, insa am zis ca daca tot ni s-a dat sansa sa alegem, cu siguranta pt noi ziua de 13 va fi o zi cu noroc.

gabitza_sta
01.10.2007, 18:34:31

eu zic sa aranjati toate sa va fure in acelasi timp si sa va intalniti in acelasi loc, toate miresele de 13 septembrie. :)) ar fi o priveliste...:D
G.

myrella
01.10.2007, 19:01:08
eu zic sa aranjati toate sa va fure in acelasi timp si sa va intalniti in acelasi loc, toate miresele de 13 septembrie. :)) ar fi o priveliste...:D
G.
:D Prea frumos ca sa fie adevarat....Iti dai seama...;;) Pacat ca nu suntem toate din acelasi oras...Iti dai seama sa aparem vreo 30 de miresici????????Ar fi frumos pentru noi...si un vis pentru cei ce ne-ar privi..:))Ei...Acum sa nu ma laud prea mult..:D :D :* pupicei...

Pisu
01.10.2007, 20:00:48
:D Prea frumos ca sa fie adevarat....Iti dai seama...;;) Pacat ca nu suntem toate din acelasi oras...Iti dai seama sa aparem vreo 30 de miresici????????Ar fi frumos pentru noi...si un vis pentru cei ce ne-ar privi..:))Ei...Acum sa nu ma laud prea mult..:D :D :* pupicei...

Asta vroiam si eu sa zic... sintem din orase diferite ca altfel... Bine, noi din bucuresti sintem citeva cred... dar in rest, sint mai "rasfirate"... dar ar fi fost frumos...

OnutzaD
01.10.2007, 20:55:58
si noi te pupacim si speram sa fii miresica de sept. iti tinem pumnii.^:)^

Va multumesc tare mult fetelor. Sunteti tare dulci. Eu sper din tot sufletul sa fiu o miresica de septembrie si imi doresc tare mult ca ziua nuntii mele sa fie o zi frumoasa si insorita de toamna, cu frunzele care cad ruginii pe jos si pe care eu le voi imprastia cu rochita.... Stiti, toamna este anotimpul meu preferat. Inca de mica am iubit toamna si parcurile imbracate in vesmintele ruginii de toamna. Pentru luna septembrie, am ales ca date pentru nunta 6, 20 si 27. Zilele de 20 si 27 septembrie au si o semnificatie deosebita pentru mine si pentru familia mea, dar nu acesta a fost motivul alegerii. Ca sa fim siguri, am ales si toate sambetele din luna octombrie. Acum, cum ne-o fi norocul. Sunt zile frumoase si insorite si in octombrie. Dupa cum am mai spus, de abia la inceputul anului 2008 vom afla data nuntii. Va voi anunta, dar sa stiti, ca, chiar daca va fi in octombrie, eu tot cu voi voi vorbi pentru ca sunteti super.
Va pup cu drag :x

Pisu
01.10.2007, 21:06:29
Va multumesc tare mult fetelor. Sunteti tare dulci. Eu sper din tot sufletul sa fiu o miresica de septembrie si imi doresc tare mult ca ziua nuntii mele sa fie o zi frumoasa si insorita de toamna, cu frunzele care cad ruginii pe jos si pe care eu le voi imprastia cu rochita.... Stiti, toamna este anotimpul meu preferat. Inca de mica am iubit toamna si parcurile imbracate in vesmintele ruginii de toamna. Pentru luna septembrie, am ales ca date pentru nunta 6, 20 si 27. Zilele de 20 si 27 septembrie au si o semnificatie deosebita pentru mine si pentru familia mea, dar nu acesta a fost motivul alegerii. Ca sa fim siguri, am ales si toate sambetele din luna octombrie. Acum, cum ne-o fi norocul. Sunt zile frumoase si insorite si in octombrie. Dupa cum am mai spus, de abia la inceputul anului 2008 vom afla data nuntii. Va voi anunta, dar sa stiti, ca, chiar daca va fi in octombrie, eu tot cu voi voi vorbi pentru ca sunteti super.
Va pup cu drag :x

F bine ca ramii cu noi!!! Poate o sa ai parte tocmai de aceasta luna pt nunta... Hai sa-ti pun o poza facuta ieri, aici in Suedia...

OnutzaD
01.10.2007, 21:14:29
F bine ca ramii cu noi!!! Poate o sa ai parte tocmai de aceasta luna pt nunta... Hai sa-ti pun o poza facuta ieri, aici in Suedia...

Este super tare poza. Si peisajul este de vis. Iti inchipui o miresica alergand de mana cu iubitul pe acesta alee? Faci niste poze tare dragute. La-am vazut sio pe cele din Bucuresti(cele atasate mai jos). Nu te gandesti sa faci ceva din chestia asta?

OnutzaD
01.10.2007, 21:22:03
Raluca biserica la care vrei tu sa faci cununia religioasa este cea pe diagonala cu parcul Moghiros? Daca da, am vazut eu duminica o nunta acolo.( din cate am inteles, nu reusiti sa faceti rezervari).

Pisu
02.10.2007, 02:31:08
Este super tare poza. Si peisajul este de vis. Iti inchipui o miresica alergand de mana cu iubitul pe acesta alee? Faci niste poze tare dragute. La-am vazut sio pe cele din Bucuresti(cele atasate mai jos). Nu te gandesti sa faci ceva din chestia asta?

Ma bucur ca iti plac, pt ca le fac cu mare drag!!!! Pai planul meu de viitor este urmatorul: sa-mi dau licenta ca nu am dat-o la timp, adica trebuia sa o dau in iunie anul asta, dar am aminat-o, apoi sa ma reprofilez... Dupa nunta si licenta ma apuc de niste cursuri de fotografie si apoi sa ma fac fotograf, caci asta este visul meu de cind am iesit din generala... Mie mi-ar fi placut sa ma fac fotograf de nunti, dar Doru nu e de acord ca a zis ca ar sta cu grija, ca daca se imbata careva si se ia de mine la nunta... E singurul lucru fata de care s-a opus vreodata asa ca pt linistea lui o sa renunt la nunti...:-<

Raluca biserica la care vrei tu sa faci cununia religioasa este cea pe diagonala cu parcul Moghiros? Daca da, am vazut eu duminica o nunta acolo.( din cate am inteles, nu reusiti sa faceti rezervari).
Da, la aia! Nunta era la biserica mare, sau a cea mica de linga? Din cite am inteles eu nu e gata cea mare, iar eu la aia vreau, nu la cea mica, cea veche...

RIKIDONE
02.10.2007, 09:45:33

Da, la aia! Nunta era la biserica mare, sau a cea mica de linga? Din cite am inteles eu nu e gata cea mare, iar eu la aia vreau, nu la cea mica, cea veche...

Vesti noi despre biserica "noastra"?
[-o< [-o< [-o< [-o< [-o<

anlya_426
02.10.2007, 10:22:00

este superb peisajul.........

chuckiean
02.10.2007, 11:08:28
si eu sunt tot o miresica de septembrie 2008, mai precis pe 20 <:-P , gata am rezervat restaurantul, ce a fost mai greu a trecut, acum deja ma uit dupa rohita, este cineva pe aici care are nunta la restaurantul LA TEMPLU, sa impartasim impresii, sau cineva care a fost la vreo nunta acolo?

elizarcu
02.10.2007, 11:26:29
si eu sunt tot o miresica de septembrie 2008, mai precis pe 20 <:-P , gata am rezervat restaurantul, ce a fost mai greu a trecut, acum deja ma uit dupa rohita, este cineva pe aici care are nunta la restaurantul LA TEMPLU, sa impartasim impresii, sau cineva care a fost la vreo nunta acolo?

bine ai venit printre noi!eu am nunta p 21,knd tu o sa te odihnesti dupa o noapte intreaga de dans! :D eu nu m-am uitat ink serios dupa rocvhita,mi se pare cam dvrm,insa ma uit asa la modelele de pe net...:) oricum,bafta multa,sa-ti gasesti rochita dorita!>:D< te poopic

RIKIDONE
02.10.2007, 11:55:51

Eu am fost la o nunta la rest "La Templu"
Aici am postat impresiile ...
http://www.miresici.ro/showthread.php?t=2112&page=2

luiza_dicu
02.10.2007, 12:20:38
Salutare miresici de septembrie 2008!
Noi avem nunta pe 13 si pana acum nu avem decat restaurantul rezervat.Sunt foarte suparata si sper ca macar aici sa-mi gasesc prietene sfaturi si putina...sustinere.
O sa ma intrebati de ce sunt suparata...poi o sa va spun....in primul rand pentru ca iubi meu, adica viitorul sot a trebuit sa plece sa munceasca undeva la mii de km departare de mine pt ca sa putem supravietui .....pentru ca amanadoi suntem studenti si pt ca ne trebuie finante multe pt nunta.Dupa doi ani de zile in care nu ne-am despartit ....ma vad nevoiat asa dorm si sa stau singura....si e tare greu....nu prea mai am nici lacrimi.....
Asta ar fii motivul numarul 1....apoi ma descurajeaza faptul ca am intrebat pana acum 3 familii sa ne fie nasi....si toti ne-au refuzat (cica din motive financiare).Acum chiar nu stiu unde sa ma duc si pe cine sa mai intreb....imi vine sa dau anunt la ziar:P.
Stiu ca e doar inceputul, dar ma simt tare singura si parca nici putere sa lupt nu mai am(dar o sa gasesc eu).
Gata.....m-am mai descarcat.....mai e cineva in situatia asta?

Va pup pe toate si va urez mult succes cu pregatirile si sa aveti nunta pe care o visati!

elizarcu
02.10.2007, 13:03:51
Noi avem nunta pe 13 si pana acum nu avem decat restaurantul rezervat.Sunt foarte suparata si sper ca macar aici sa-mi gasesc prietene sfaturi si putina...sustinere.
O sa ma intrebati de ce sunt suparata...poi o sa va spun....in primul rand pentru ca iubi meu, adica viitorul sot a trebuit sa plece sa munceasca undeva la mii de km departare de mine pt ca sa putem supravietui .....pentru ca amanadoi suntem studenti si pt ca ne trebuie finante multe pt nunta.Dupa doi ani de zile in care nu ne-am despartit ....ma vad nevoiat asa dorm si sa stau singura....si e tare greu....nu prea mai am nici lacrimi.....
Asta ar fii motivul numarul 1....apoi ma descurajeaza faptul ca am intrebat pana acum 3 familii sa ne fie nasi....si toti ne-au refuzat (cica din motive financiare).Acum chiar nu stiu unde sa ma duc si pe cine sa mai intreb....imi vine sa dau anunt la ziar:P.
Stiu ca e doar inceputul, dar ma simt tare singura si parca nici putere sa lupt nu mai am(dar o sa gasesc eu).

Va pup pe toate si va urez mult succes cu pregatirile si sa aveti nunta pe care o visati!

si iubi meu a plecat acum 2 zile,la 2000km departare de mine,din aceleasi motive!la fel ca si u,suntem studenti,intr-adevar ne pot ajuta parintii nostrii foarte mult,dar nu ne dorim asta,vrem sa fim o familie,sa ne intretinem singuri cum este normal,sa nu profitam de parintii care au muncit o viata si exact ca si u...nu avem nasi!dar zic eu,nu o sa fie probleme...asa e,in ziua de azi,e greu sa te faci nas,avand in vedere cheltuielile la care te supui!nu mai fii suparata...si incearca sa te sustii singura!gandeste-te ca daca s-a dus sa munceasca acolo,s-a dus ptr voi 2,sa aveti o viata linistita,fara grija zilei de maine.eu asa ma incurajez si deocamdata m-am linistit.si in plus,al meu se intoarce la inceputul lui decembrie si pleaca din nou prin februarie.sunt obisnuita cu plecarile lui,dar asta e viata,nu avem ce sa facem.avem o viata de trait impreuna...si aceasta lunga viata este conditionata de sacrificiile p care le facem acum.ridica-ti moralul si zameste!cineva,undeva te iubeste si se gandeste la tine!te poop si sunt aici daca mai ai nevoie de sfaturi!bafta multa :*

genoveva_1984
02.10.2007, 14:02:12

Imi pare rau pentru problemele pe care le intampini, dar aici esti printre prietene, chiar daca numai virtuale si noi am vrea sa te ajutam si sa te sustinem moral. Fiecare dintre noi suntem dispuse sa facem anumite sacrificii ca sa avem o nunta de vis, iar sacrificiul pe care il faci tu este sa stai departe de viitorul tau sot. Oricum, alaturi de noi timpul va trece mult mai repede si as vrea sa cred ca nu te vei mai simti atat de singura. Multe incurajari din partea mea, fii puternica si cand vrei sa te descarci noi vom fi aici sa te ascultam. Pupici.:*:*:*>:D<>:D<>:D<

Pisu
02.10.2007, 14:12:42

Si eu am tot pe 13 sept nunta si si pe mine ma despart 3000 km de ingerasul meu, dar la fel ca la si voi, banii ne-au adus aici... Oricum, este o optiune, la noi ca si la voi si desi e groaznic de greu, sa zicem mersi ca am avut de ales, ca avem o posibilitate de a face acesti bani de care avem nevoie, nu???? Nu dispera nici din cauza nasilor, ca mai aveti timp sa-i gasiti... Daca faceti rost de bani si nu va intereseaza aspectul asta atunci spuneti-le celor care va doriti sa va cunune.... Stai linistita ca o sa fie bine....

Pisu
02.10.2007, 14:15:42
Vesti noi despre biserica "noastra"?
[-o< [-o< [-o< [-o< [-o<

Mai eu nu stiu decit ce mi-ai zis tu si am trecut pe linga de citeva ori si mai aveau aia cite o schela pe ici pe colo si erau niste muncitori care mai finisau diverse chestii...

AnaV
02.10.2007, 14:15:42
Miresici,

Si eu am nunta tot in septembrie 2008 . Pana acum am rezervat restaurantul, si biserica desi preotul a zis sa mai venim sa ne mai treaca in agenda dumnealui si in 2008, in rest mai nimic, toata lumea spunandu-mi ca e prea devreme. De rochita tot m-am uitat dar parca nimic nu ma multumeste si ce ma multumeste e prea scump ptr buzunarul meu...:( .
Sper sa ma organizez si sa am totul gata din timp sa nu ma grabesc atunci in ultima clipa.

pupici

anlya_426
02.10.2007, 14:19:15
bine ai venit printre noi!eu am nunta p 21,knd tu o sa te odihnesti dupa o noapte intreaga de dans! :D eu nu m-am uitat ink serios dupa rocvhita,mi se pare cam dvrm,insa ma uit asa la modelele de pe net...:) oricum,bafta multa,sa-ti gasesti rochita dorita!>:D< te poopic

hei........acum am observat ca noi o sa dansam la nuntile noastre in aceeasi zi.........:)

anlya_426
02.10.2007, 14:21:34

bine ai venit printre noi....nu trebuie sa disperi....ai sa vezi ca si probemele tale o sa se rezolve cand te astepti mai putin....si nunta mult visata o sa vina mai repede decat iti imaginezi......

elizarcu
02.10.2007, 14:24:05
se pare ca suntem multe miresici care sunt despartite de mii de km de iubitul lor!insa avem posibilitatea sa ne incurajam una p alta si asta ne facem asteptarea mai usoara. >:D< eu incerc sa nu ma mai gandesc la aceasta despartire(temporara) si sa ma gandesc ca totul va fi bine si k facem aceste sacrificii ptr noi,ptr binele nostru! va poop p toate ... si ii multumesc celui care a infiintat acest forum...!:D ca bine s-a gandit...:*

chuckiean
02.10.2007, 19:51:59
deci miresici de septembrie 2008, cu ce incepem? binenteles luand in calcul ca ne-am rezolvat problema restaurantului (cea mai stresanta#:-S ), eu de exemplu am sunat azi la agentia care as vrea sa se ocupe de restul, in afara de rochita:D , si mi-au spus ca este prea devreme sa discutam de decoratiuni, lumanarele, etc, sa revin dupa sarbatori, credeti ca este ok? nu este prea tarziu? biserica trebuie si ea rezervata de anul acesta?

puca13
02.10.2007, 20:13:30
buna miresicilor!si eu am nunta tot in septembrie(pe 13).cum stati cu pregatirile?pupici

puca13
02.10.2007, 20:21:05
nici eu nu am gasit inca nasi.am gasit loc la restaurantul turist din galati(caci acolo va avea loc nunta).a auzit cineva ceva de el?

Pisu
02.10.2007, 20:59:43
buna miresicilor!si eu am nunta tot in septembrie(pe 13).cum stati cu pregatirile?pupici

Nu-mi vine sa cred cite sintem....!!!!! Pe 13 adica....:)) :)) :)) Mai, unele sint mai grabite si au rezolvat mai multe, altele sint mai relaxate si nu se ambaleaza inca...

smoti
02.10.2007, 21:05:55
E semn ca tr sa ne apucam de treaba:)) AM inteles ca tu nu prea ai stress cu decorarea salii..la mine asta e problema principala, caci locatia e destul de mare, si desi are "arhitectura" moderna, trebuie umpluta cu..idei:D
Spor la cautat muzici, ca si pe frontul acela e mare agitatie>:D<

Pai daca tot am eu norocul sa fie totul aranjat la nunta mea....poate te pot ajuta pe tine, chiar mi-as dorii...

OnutzaD
02.10.2007, 21:10:04

Stai linistita ca se va rezolva totul. Cat despre nasi, nu aveti si voi prieteni casatoriti? Puteti chiar sa le mentionati ca nu va intereseaza partea materiala si ca suportati voi totul(la o adik), importanta este incarcatura spirituala...
Nu fi suparata. Capul sus. Suntem alaturi de tine>:D< >:D< >:D< >:D< >:D< >:D< >:D< >:D< >:D< >:D< >:D< >:D< >:D<

Pisu
02.10.2007, 21:11:35
Pai daca tot am eu norocul sa fie totul aranjat la nunta mea....poate te pot ajuta pe tine, chiar mi-as dorii...

Hai Crita, baga poze cu localul si vedem ce idei scoatem din noi, ce zici?

OnutzaD
02.10.2007, 21:18:21
Raluca, acum te inteleg de ce vrei tu acel fotograf(vreau sa spun ca te inteleg dupa ce am vazut si restul pozelor din Suedia facute de tine). Sustin ceea ce am spus si ieri: esti chiar talentata. Am o prietena care si-a descoperit acest talent dupa ce a terminat facultatea in Romania, si acum este angajata la o companie din New York si calatoreste in toata lumea si din cate mi-a spus, castiga si bine din traba asta.

puca13
02.10.2007, 21:25:46
sunteti foarte dragutze fetelor.eu sunt la medicina anul 5,deci majoritatea colegelor nu sunt casatorite.dar sper sa gasesc pe cineva.sunt optimista.mersi mult pentru incurajare!:* :* :*