PDA

Versiunea completa : Miresici SEPTEMBRIE 2008

Pagini : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 [20] 21 22 23 24 25 26 27 28 29

Yonika
13.06.2008, 12:50:09
sa va arat si eu rochita mea pt civila; nu se vede asa bine cat e de frumoasa, insa dupa ce o voi imbraca peste 3 luni si voi pune pozele imi veti da dreptate!;-)

Yonika
13.06.2008, 12:51:14
In a doua poza se vede cel mai bine culoarea ei naturala care o are!

Pisu
13.06.2008, 12:56:46
sa va arat si eu rochita mea pt civila; nu se vede asa bine cat e de frumoasa, insa dupa ce o voi imbraca peste 3 luni si voi pune pozele imi veti da dreptate!;-)
Aaaaaa...e material din ala care face ape-ape....Cred ca o sa-ti stea f f f bine cu ea!!!! :D=D>

iony
13.06.2008, 13:17:22
ataseaza te rog macar 2 poze sa va vad si eu....sunt la lucru acum :-$ si nu pot sa intru pe link:-<
:*

vezi la avatar o pozica si oricum mai las site-ul cu albumul:* :* :* :*

flori2105
13.06.2008, 14:33:16
[quote=Pisu;901630]AMR 3 LUNI PINA LA NUNTA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!<:-P <:-P <:-P <:-P <:-P <:-PURA MAI AVEM ATAT DE PUTIN

flori2105
13.06.2008, 14:48:50
Atasez si eu poze cu invitatia noastra

oana99
13.06.2008, 15:40:01

Foarte frumoasa rochita!!!=D>

monuletz
13.06.2008, 16:02:58
:) eu tocmai am avut MARELE EVENIMENT. Daca pot sa va ajut cu ceva, mai ales pe cele din Cluj....trimiteti mesaj pe privat

georgi_a
13.06.2008, 16:49:26
Asa e Ralu! Chair ma gandeam si eu azi ca mai sunt doar 3 luni! <:-P Abia astept sa treaca!

yep...3 luni..ce a trecut timpul asta..incredibil de repede...
cum stati cu pregatirile?

cristina19802007
13.06.2008, 21:21:13
yep...3 luni..ce a trecut timpul asta..incredibil de repede...
cum stati cu pregatirile?

buna.nimic nu trece mai repede din pacate ca timpul...cu cat se apropie mai mult momentul cu atat cresc emotiile mai mult..si ti se pare ca mai ai asa multe de facut....eu mai am rochia de mireasa de luat si costumul lui...iar la inceput de septembrie, dupa ce o sa am confirmarile, ma duc sa iau bautura si dau avansul la restaurant....intre timp o sa mai fac niste probe de coafura si machiaj dar asta dupa ce voi lua rochita pe care o voi comanda saptamana viitoare...si mai tb sa merg sa vad de unde iau florile pentru aranjamentele de pe mese pe care le voi face singura....am tot intrebat pe la firme si costa destul de mult sa le faca ei....exista atatea modele pe net incat ma pot inspira de acolo...nu poate fi asa de greu...si mai exista si norocul incepatorului....

iony
13.06.2008, 22:41:33
:) eu tocmai am avut MARELE EVENIMENT. Daca pot sa va ajut cu ceva, mai ales pe cele din Cluj....trimiteti mesaj pe privat

felicitari!!

iony
13.06.2008, 22:42:26
Foarte frumosi ati fost Iony! CASA DE PIATRA SI SA FITI FERICITI IMPREUNA SI SA AVETI O NUNTA CA IN POVESTI!

multumesc la fel si voua o nunta de vis!!!!!!:* :* :* :*

iony
13.06.2008, 22:45:13

e f frumoasa, imi place fundita, si cred ca pe tine ''cade'' bine.

iony
13.06.2008, 22:47:21
Atasez si eu poze cu invitatia noastra

sa le impartiti fericiti si sper sa vina la nunta toti cei pe care ii veti invita,>:D< >:D< >:D< >:D<

cicika
14.06.2008, 01:04:43
am pozici in semnatura. nu le las prea mult ca nu-mi plac pozele:( . nu suntem fotogenici deloc si nu stiu ce vom face la nunta#:-S (in schimb ne place sa facem poze la greu;))). bine, sunt cateva care imi plac dar le-am ales din 500 de poze.
nu mai vb prosti..............ati iesit frumos......sunteti tare frumosi!!!:D

cicika
14.06.2008, 01:07:00
este frumoasa!!!!!!!!
felicitari<:-P

cicika
14.06.2008, 01:08:25
buna fetelor ,mai are cineva nunta pe aceasta data?am deschis subiectul ca sa ne mai impartasim din ganduri si sa ne mai sfatuim:*
salutare
eu.....am tot pe 6 sept.........;))

monalissa
14.06.2008, 01:19:07
salutare
eu.....am tot pe 6 sept.........;))

Si eu tot pe 6 septembrie...dar cu siguranta ati uitat de mine,pentru ca...scrisul care nu se vede se uita(am incercat o adaptare la zicala"ochii care nu se vad...")!:)
Noi intre timp am mai rezolvat o parte din "puncte"...
Cea mai importanta a fost luna de miere(pentru care am platit deja avansulB-) )!am ales Corfu(desi in insula Tassos din Grecia am inteles ca e epidemie de bruceloza...:-" )oricum,sunt foarte fericita ca am rezolvat cu luna de miere!<:-P

Lupoaika
14.06.2008, 06:20:53
Fetelor, va admir! Sincer! Ca puteti sa spuneti "AMR 3 luni!" si apoi <:-P<:-P<:-P
Eu sunt in faza de paranoia, adica "AMR 3 luni" si continuarea ar fi:madlaugh::no_02: Pe principiul "RUN FOREST, RUN!!!!"

Lasand gluma, ma sperie un pic gandul ca Starea Civila, cununia religioasa si restaurantul le stabilisem in aceeasi zi. Parca m-ar manca pielea sa o fac pe prima mai devreme. Parca n-as vrea seara sa fim vraiste dupa atata alergatura... Mai citesc si mai trag concluzii. Citind mesajul Monalissei mi-am dat seama ca nu am stabilit nimic pentru luna de miere. Dar avand in vedere ca nunta o pregatesc singura, la cat de obosita sunt deja, cred ca o voi face fix in varful patului dupa ce scriu "SANATORIU" pe usa...

piersicuta
14.06.2008, 08:08:18
Fetelor, va admir! Sincer! Ca puteti sa spuneti "AMR 3 luni!" si apoi <:-P<:-P<:-P
Eu sunt in faza de paranoia, adica "AMR 3 luni" si continuarea ar fi:madlaugh::no_02: Pe principiul "RUN FOREST, RUN!!!!"

Lasand gluma, ma sperie un pic gandul ca Starea Civila, cununia religioasa si restaurantul le stabilisem in aceeasi zi. Parca m-ar manca pielea sa o fac pe prima mai devreme. Parca n-as vrea seara sa fim vraiste dupa atata alergatura... Mai citesc si mai trag concluzii. Citind mesajul Monalissei mi-am dat seama ca nu am stabilit nimic pentru luna de miere. Dar avand in vedere ca nunta o pregatesc singura, la cat de obosita sunt deja, cred ca o voi face fix in varful patului dupa ce scriu "SANATORIU" pe usa...

=)) Esti tare:) La mine luna de miere a fost momentul principal al acestei nunti. Nu am cautat restaurant cate oferte de agentii am vazut, comparat preturi, cautat pe trip advisor, intrebat consortul, sunat la agentie...
Iar restaurantul ales, este primul pe care l-am vazut pentru ca mi-a placut :D
Cred ca, in principiu stau ok cu pregatirile. Mai am hainele, care ma sperie ingrozitor, pt ca eu nu sunt shopping type, iar sa probez mai mult de 2 chestii pe zi imi strica tot restul saptamanii. :-sDar... ce nu fac sa devin femeie cinstita :-w

piersicuta
14.06.2008, 08:10:34
sa le impartiti fericiti si sper sa vina la nunta toti cei pe care ii veti invita,>:D< >:D< >:D< >:D<

Am reusit sa vad pozeleee. Cum sunt tuta, nu am intrat in album, am vazut doar poza albumului si am zis aia e... F draguti sunteti...:x

iony
14.06.2008, 12:34:27
nu mai vb prosti..............ati iesit frumos......sunteti tare frumosi!!!:D

multumesc^:)^ ^:)^ ^:)^ ^:)^

iony
14.06.2008, 12:35:20
Am reusit sa vad pozeleee. Cum sunt tuta, nu am intrat in album, am vazut doar poza albumului si am zis aia e... F draguti sunteti...:x

>:D< >:D< >:D< >:D< >:D< >:D< spor la pregatiri sa va iasa o nunta reusita si sa aveti parte numai de fericire!!!!!

iony
14.06.2008, 12:35:58
=)) Esti tare:) La mine luna de miere a fost momentul principal al acestei nunti. Nu am cautat restaurant cate oferte de agentii am vazut, comparat preturi, cautat pe trip advisor, intrebat consortul, sunat la agentie...
Iar restaurantul ales, este primul pe care l-am vazut pentru ca mi-a placut :D
Cred ca, in principiu stau ok cu pregatirile. Mai am hainele, care ma sperie ingrozitor, pt ca eu nu sunt shopping type, iar sa probez mai mult de 2 chestii pe zi imi strica tot restul saptamanii. :-sDar... ce nu fac sa devin femeie cinstita :-w

pt ce restaurant ati optat?

cicika
14.06.2008, 22:13:08
Si eu tot pe 6 septembrie...dar cu siguranta ati uitat de mine,pentru ca...scrisul care nu se vede se uita(am incercat o adaptare la zicala"ochii care nu se vad...")!:)
Noi intre timp am mai rezolvat o parte din "puncte"...
Cea mai importanta a fost luna de miere(pentru care am platit deja avansulB-) )!am ales Corfu(desi in insula Tassos din Grecia am inteles ca e epidemie de bruceloza...:-" )oricum,sunt foarte fericita ca am rezolvat cu luna de miere!<:-P
felicitari.......(pt luna de miere)
aici nu se uita ................

cicika
14.06.2008, 22:14:11
multumesc^:)^ ^:)^ ^:)^ ^:)^
nu ai pt ce...........este adevarat!!!!!!!
radiati de fericire!!;;)

butterfly_bv
14.06.2008, 22:32:53
ce norocoase sunteti fetelor. noi nu vom merge in luna de miere. nu ne permitem luxul asta.
dar vom fi fericiti oricum ar fi, cu sau fara luna de miere :x :x :x

monalissa
14.06.2008, 22:56:19
felicitari.......(pt luna de miere)
aici nu se uita ................

Multumesc frumos!>:D<
Ma bucur sa aud asta...(ma refer la partea cu uitatul:"> )>:D<

monalissa
14.06.2008, 23:09:48
ce norocoase sunteti fetelor. noi nu vom merge in luna de miere. nu ne permitem luxul asta.

Da,suntem norocoase,dar suntem norocoase TOATE!!!si cele care mergem in luna de miere si cele care nu...si cele care au posibilitatea sa opteze pentru o destinatie exotica,dar si cele care isi permit doar un sejur undeva in tara...si stii de ce?!pentru ca fericirea chiar nu se masoara in...euro!:-s
Suntem toate niste norocase ca ni s-a dat sansa sa ne gasim fericirea in bratele viitorilor nostri soti!chiar cred lucrul acesta!restul...sunt detalii!:* :* :*

annutza84
15.06.2008, 09:37:15
AM TERMINAAAAAAAAAAAT SI EU SESIUNEAAAAAAAA !!!!!!!!! MAI AM LICENTA PESTE 3 SAPTAMANI SI GATAAAAAAAAAAAAAA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
n-am mai intrat de ceva vreme si acum am luat mesajele la citit sa ajung la zi o:-)
in primul rand : YONI, sa fii fericita si sa va iubiti vesnic, sa aveti copii frumosi si sanatosi, si visele frumoase sa se implineasca !!!!!!!!!!!!!!!
in al 2-lea rand : eu sunt in urma rau cu nunta asta a mea, in cele 3 sapt pe care le mai am pana la licenta trebuie sa imi fac rochie pt cele 2 nunti pe care le am pana la am mea
in al 3-lea rand, m-am speriat rau de tot cand am vazut mesajul cu "AMR 3 LUNI !!", dar stiti cum........... am un nod in stomac, ca mai am multe de facut si nu am cum sa ma misc ca am o gramada de invatat, dar sper sa le pot face dupa 15 iulie ^:)^^:)^^:)^^:)^
in al 4-lea rand : eu nu am ce face cu buchetul, asa ca fericita care il va prinde il va pastra si sper sa ii aduca noroc, iar voalul, dupa ce mi-l va da nasa jos si-mi va pune "baticul", i-l voi da d-rei de onoare, care e si cumnata mea si are nunta la anul, inca n-am intrebat-o daca ii place, daca ii place si il vrea i-l las, altfel o sa-l vand la fel k pe rochie
in al 5-lea rand, am de facut urgent invitatiile, cel putin o parte din ele, ca la licenta vreau sa le dau colegilor de grupa (ca nu-i mai gasesc dupa aia), si sper ca sapt asta sa le termin de proiectat si sa le dau la tiparit
SA AVETI MULT SPOR IN CONTINUARE FETELOR !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

PS la discutia cu parinti si socrii care nu ne vor : s-ar putea ca parintii lui sa ne faca toata nunta, cu ai mei m-am certat rau ca pana acum trebuiau facute multe si n-au facut nimic (sunt mai multe la mijloc dar nu vreau sa ma descarc aici, ca diseara ma duc la ai mei sa vorbim si vreau sa ma "pastrez" pt atunci

PUPICI TUTUROR !!!!!!!!!!!!!!

iony
15.06.2008, 10:49:42
AM TERMINAAAAAAAAAAAT SI EU SESIUNEAAAAAAAA !!!!!!!!! MAI AM LICENTA PESTE 3 SAPTAMANI SI GATAAAAAAAAAAAAAA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
n-am mai intrat de ceva vreme si acum am luat mesajele la citit sa ajung la zi o:-)
in primul rand : YONI, sa fii fericita si sa va iubiti vesnic, sa aveti copii frumosi si sanatosi, si visele frumoase sa se implineasca !!!!!!!!!!!!!!!
in al 2-lea rand : eu sunt in urma rau cu nunta asta a mea, in cele 3 sapt pe care le mai am pana la licenta trebuie sa imi fac rochie pt cele 2 nunti pe care le am pana la am mea
in al 3-lea rand, m-am speriat rau de tot cand am vazut mesajul cu "AMR 3 LUNI !!", dar stiti cum........... am un nod in stomac, ca mai am multe de facut si nu am cum sa ma misc ca am o gramada de invatat, dar sper sa le pot face dupa 15 iulie ^:)^^:)^^:)^^:)^
in al 4-lea rand : eu nu am ce face cu buchetul, asa ca fericita care il va prinde il va pastra si sper sa ii aduca noroc, iar voalul, dupa ce mi-l va da nasa jos si-mi va pune "baticul", i-l voi da d-rei de onoare, care e si cumnata mea si are nunta la anul, inca n-am intrebat-o daca ii place, daca ii place si il vrea i-l las, altfel o sa-l vand la fel k pe rochie
in al 5-lea rand, am de facut urgent invitatiile, cel putin o parte din ele, ca la licenta vreau sa le dau colegilor de grupa (ca nu-i mai gasesc dupa aia), si sper ca sapt asta sa le termin de proiectat si sa le dau la tiparit
SA AVETI MULT SPOR IN CONTINUARE FETELOR !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

PS la discutia cu parinti si socrii care nu ne vor : s-ar putea ca parintii lui sa ne faca toata nunta, cu ai mei m-am certat rau ca pana acum trebuiau facute multe si n-au facut nimic (sunt mai multe la mijloc dar nu vreau sa ma descarc aici, ca diseara ma duc la ai mei sa vorbim si vreau sa ma "pastrez" pt atunci

PUPICI TUTUROR !!!!!!!!!!!!!!

felicitari pt sesiune. eu mai am sapt viitoare 2 ex #-o si intru si eu in vacanta. multa bafta la licenta si succes cu rochita pt nuntile la care vei merge. si....... bafta la discutia cu parintii tai (poate or fi avut si ei treburile lor de n-au reusit sa faca ce trebuia, insa trebuia sa va anunte). pupiciiiiiiiii

annutza84
15.06.2008, 10:54:02
saru-mana pentru incurajari, unde si cu cine sa vb si eu, daca nu cu voi, care treceti prin aproximativ aceleasi situatii !!!!!!!!!!

:*:*:*:*:*:*:*:*:*:*

sugarlips
15.06.2008, 11:09:26
vezi la avatar o pozica si oricum mai las site-ul cu albumul:* :* :* :*

am reusit si eu sa intru sa ma uit la album <:-P
sunteti foarte frumosi ...si mie imi place cum ati iesit in poze...
imi place si rochita ta, e tare dragutza..
sa fiti fericiti sa si sa iubiti mereu:*

annutza84
15.06.2008, 12:02:22
eu nu reusesc sa intru la yoni in album, imi arata ca nu sunt poze :-w

oana99
15.06.2008, 17:43:10
Astazi ne-am luat si noi verighetele.<:-PLe-am si inscriptionat.<:-P

cicika
15.06.2008, 17:49:47
nu fi trista!!!
ai sa vezi ca se rezolva totul................
multa sanatate si fericire!!!:">

cicika
15.06.2008, 17:50:35
Multumesc frumos!>:D<
Ma bucur sa aud asta...(ma refer la partea cu uitatul:"> )>:D<
pai noi intelegem......................trebuie pregatita nunta!!!
si eu am lipsit!!!!

cicika
15.06.2008, 17:51:17
Da,suntem norocoase,dar suntem norocoase TOATE!!!si cele care mergem in luna de miere si cele care nu...si cele care au posibilitatea sa opteze pentru o destinatie exotica,dar si cele care isi permit doar un sejur undeva in tara...si stii de ce?!pentru ca fericirea chiar nu se masoara in...euro!:-s
Suntem toate niste norocase ca ni s-a dat sansa sa ne gasim fericirea in bratele viitorilor nostri soti!chiar cred lucrul acesta!restul...sunt detalii!:* :* :*
ai foarte multa dreptate!!!!!!!!!!!!=D> =D> =D> =D> =D> =D>

cicika
15.06.2008, 17:52:53
felicitari....................
sunt frumoase
sa le purtati sanatosi si cu mandrie!!!!<:-P <:-P <:-P

piersicuta
15.06.2008, 18:36:30
pt ce restaurant ati optat?

da vinci :). Mie mi se pare tare dragut, si neobisnuit. Ca noi, asa. :D

cristina19802007
15.06.2008, 18:43:38
buna.nici noi nu ne permitem luxul unei luni de miere sau macar a unei saptamani in strainatate cu toate ca tare mult mi-as fi dorit....ne facem nunta cu resursele noastre si ale parintilor mei ca ai lui nu mai traiesc si e tare tare greu.....asa ca ne-am hotarat ca dupa nunta sa mergem o saptamana la noi in tara la munte ori in Sinaia ori in Busteni...vom sta la o pensiune unde e mai ieftin iar cu mancarea ne vom descurca....ne va costa si asta dar nu asa mult ca plecarea intr-o tara straina....oriunde am face luna de miere cu toate ar tb sa fim fericite ca vom fi mirese...si pentrui o zi vom fi cele mai importante....si cel mai important lucru e ca ne avem unul pe celalalt si asa putem trece peste toate greutatile mai usor.....va pup si spor la pregatiri:*

piersicuta
15.06.2008, 18:43:53

Dar luna de miere nu trebuie sa fie neaparat in Bora Bora, masurandu-se in mii de euro. Poate sa fie acasa, romantic, in concediu 2 zile, sau la mare, sau in parc de mana mancand inghetata. Deci luna d emiere nu mi se pare un lux. Poti sa o faci oricum dupa buget. Si dupa mine ar fi frumos sa o faci, sa ai o amintire. Ce o sa le zici copiiilor tai?

a. N-am avut bani, si n-am plecat niciunde. Noi nu suntem ca altii de bani gata.
b. Atunci nu prea aveam bani, asa ca sotul meu m-a luat de mana si m-a dus in parc. Am stat pe banca... A fost cea mai frumoasa luna de miere pe care o puteam avea la banii respectivi.

Sper sa alegi varianta b! Si apropo de asta. Bunicii mei nu aveau bani cand cu luna de miere. Asa ca ce au facut? Bunicul, a luat-o pe bunica de mana si a dus-o pe la Victoriei acolo, unde sunt toate strazile cu nume de capitale sau orase: Atena, New York.... Si a plimbat-o pe strazi vreo ora, si i-a zis: "nu am bani sa te duc prin toate tarile, desi as vrea. Asa ca m-am gandit sa facem intr-o ora inconjurul lumii". Nu ca-i tare?:">

butterfly_bv
15.06.2008, 19:48:20
fetelor, sunteti de milioane >:D< >:D< >:D<
nu sunt deloc trista k nu imi pot permite sa merg in cine stie ce locatie exotica. din contra. stiu ca mi-am asteptat printul toata viata. am fost norocoasa si dumnezeu mi-a dat mult mai mult decat am sperat vreodata. am alaturi un om absolut extraordinar. si stiu ce zic, pt k am trecut prin multe impreuna, m-a sustinut si mi-a fost alaturi oricat de greu a fost.noi suntem fericiti k am reusit in sfarsit sa ne facem nunta:x :x :x
oricum, probabil k vom avea si noi o saptamana de miere si vom merge undeva in tara, cateva zile dupa nunta. inca nu am hotarat unde anume, dar...ne gandim. mai e ceva timp :-SS :-SS :-SS

denysa
15.06.2008, 19:51:40
Ce o sa le zici copiiilor tai?

a. N-am avut bani, si n-am plecat niciunde. Noi nu suntem ca altii de bani gata.
b. Atunci nu prea aveam bani, asa ca sotul meu m-a luat de mana si m-a dus in parc. Am stat pe banca... A fost cea mai frumoasa luna de miere pe care o puteam avea la banii respectivi.

Sper sa alegi varianta b! Si apropo de asta. Bunicii mei nu aveau bani cand cu luna de miere. Asa ca ce au facut? Bunicul, a luat-o pe bunica de mana si a dus-o pe la Victoriei acolo, unde sunt toate strazile cu nume de capitale sau orase: Atena, New York.... Si a plimbat-o pe strazi vreo ora, si i-a zis: "nu am bani sa te duc prin toate tarile, desi as vrea. Asa ca m-am gandit sa facem intr-o ora inconjurul lumii". Nu ca-i tare?:">[/QUOTE]

ffff frumos si romantic. ai mare dreptate k iubirea nu se poate cumpara si sa te lauzi cu o luna de miere de mii de euro nu are nici o importanta dak flacara iubirii se stinge. eu zic k mai bine va iubiti la fel de mult si peste 60 de ani.
:suuuper: :gen_17:

butterfly_bv
15.06.2008, 19:52:16
piersicuta, foarte foarte frumoasa si emotionanta povestea bunicilor tai. avem multe de invatat de la bunicii nostri.
>:D< :*

piersicuta
15.06.2008, 20:42:26
piersicuta, foarte foarte frumoasa si emotionanta povestea bunicilor tai. avem multe de invatat de la bunicii nostri.
>:D< :*

Sa stii! Pt mine lucrurile mici conteaza. Si sa faci tot ce poti cu ce ai. De ex al meu, mi-a zis ieri dimineata in timp ce faceam mancare ca are o surpriza. Si m-a dus la mare, ne-am intors azi. A fost inorat, a plouat, dar tare bine m-am simtit :) Chiar radeam cu el, ca ne simtim ca in concediu, chiar daca sunt doar 2 zile.

Oricum de la bunicii mei am invatat multe. Imi povesteau cand au reusit sa-si ia apartament ca nu aveau bani de mobila. Si si-au luat o saltea si 2 furculite si 2 cutite. Asta a fost prima investitie. Dupa care au cumparat si altele. Dar o buna bucata de timp doar atat au avut.

annutza84
15.06.2008, 21:38:11
am si eu o intrebare, stii cumva daca pot sa dau aur galben la schimb sa imi faca verighete din aur alb (macar sa acopere o parte din pret)??? ma gandesc ca le echivaleaza si poate, poate.......... stie cineva? ca am niste lantisoare si un inel pe care nu le folosesc si nu am ce sa fac cu ele, ca nu port asa ceva
^:)^^:)^^:)^

pufulica
15.06.2008, 22:28:56
Fetelor, sa stiti ca incep sa ma simt prost ca noi mergem in luna de miere in gran canaria :( . Adica, nici la noi nu e roz, ca nu avem casa, si al meu nu mai lucreaza de maine, da..pana mea... daca nici acum nu facem o chestie altfel, atunci cand...?! Si mai ales ca am cautat totul eu cu manutza mea....
Iar eu personal nu vad nici un motiv de tristete in faptul ca ne ajuta ai nostri (ma rog, 3/4 din ei :D ).

Anyway, annutza, felicitari pt sesiune si spor cu invitatiile!

oana99
15.06.2008, 22:29:30
am si eu o intrebare, stii cumva daca pot sa dau aur galben la schimb sa imi faca verighete din aur alb (macar sa acopere o parte din pret)??? ma gandesc ca le echivaleaza si poate, poate.......... stie cineva? ca am niste lantisoare si un inel pe care nu le folosesc si nu am ce sa fac cu ele, ca nu port asa ceva
^:)^^:)^^:)^

Da,bineinteles.Asa am facut si noi.:*

iony
15.06.2008, 22:38:24
am reusit si eu sa intru sa ma uit la album
sunteti foarte frumosi ...si mie imi place cum ati iesit in poze...
imi place si rochita ta, e tare dragutza..
sa fiti fericiti sa si sa iubiti mereu:*

:* :* :* :* :* :* :* :* multumesc!!!!! abia astept sa va vad si eu pe voi emotionate<:-P <:-P <:-P<:-P

iony
15.06.2008, 22:39:41
eu nu reusesc sa intru la yoni in album, imi arata ca nu sunt poze :-w

nu sunt in album. sunt in semnatura :-B
:* :* :* :* :*:* :*

iony
15.06.2008, 22:40:37

sa va aduca numai fericire si sa va iubiti mereu<:-P <:-P <:-P

annutza84
16.06.2008, 08:41:18
Da,bineinteles.Asa am facut si noi.:*
ce bine, m-am mai linistit !!!!!!!!!! 8-|

butterfly_bv
16.06.2008, 14:46:42
Fetelor, sa stiti ca incep sa ma simt prost ca noi mergem in luna de miere in gran canaria :( . Adica, nici la noi nu e roz, ca nu avem casa, si al meu nu mai lucreaza de maine, da..pana mea... daca nici acum nu facem o chestie altfel, atunci cand...?! Si mai ales ca am cautat totul eu cu manutza mea....
Iar eu personal nu vad nici un motiv de tristete in faptul ca ne ajuta ai nostri (ma rog, 3/4 din ei :D ).

Anyway, annutza, felicitari pt sesiune si spor cu invitatiile!

sa te simti prost fata de cine??? chiar nu ai de ce. daca voi asta va doriti si va face fericiti, nu trebuie sa dati nimanui explicatii.
si pe noi ne ajuta parintii. parintii mei. si sunt mandra de asta. sunt mandra k am asa parinti care ar face absolut orice pt noi. din pacate mi-am dat seama de asta abia dupa ce mi-am cunoscut socrii. in fine. ma gandesc k si eu cand voi avea copii si va veni timpul sa se casatoreasca (oau, la ce ma gandesc ;)) ) mi-as dori mult sa-i pot ajuta.
pupici si nu fi trista. nu e cazul >:D< >:D< >:D<

butterfly_bv
17.06.2008, 23:18:34
fetelor, ce-i cu linistea asta? sunteti toate cu ochii pe meci?
degeaba. suntem terminati :((

piersicuta
18.06.2008, 08:45:09
Eu sunt jobless de azi, asa ca o sa vbesc pe aici de o sa va saturati de mine. In alta ordine de idei, mi-am gasit marturii <:-PVor fi niste borcanase de miere, pe care pun o hartie (cum e celofanul la borcanul cu dulceturi)cu numele nostru. Leg cu o fundita portocalie ca restaurantul, si aia e... Iar miere, m-am gandit ca e utila, ca oricine foloseste.

piersicuta
18.06.2008, 08:56:40
Hai sa va pun poze si cu cocardele mele, sper sa va placa.

MachuPicchu
18.06.2008, 08:58:30
noi am impartit aproape toate invitatiile ... se apropie momentul :-SS

nik08
18.06.2008, 11:32:40
buna, cine ma ajuta si pe mine cu idei pt restaurante 140 pers meniu maxim 260 ron , msssss

OnutzaD
18.06.2008, 13:38:50
Hai sa va pun poze si cu cocardele mele, sper sa va placa.

Foarte frumoase> Imi pare rau ca esti fara job...vei gasi tu ceva. Ne bucuram ca vei scrie mai mult. Pupici

OnutzaD
18.06.2008, 13:39:36
Felicitari! Oau, noi nici nu ne-am uitat dupa invitatii, dar avem nunta un pic mai tarziu.:*

OnutzaD
18.06.2008, 13:40:23
buna, cine ma ajuta si pe mine cu idei pt restaurante 140 pers meniu maxim 260 ron , msssss

Incearca la topicul " PARERI DESPRE RESTAURANTE" Acolo vei gasi ce cauti. BAfta

anlya_426
18.06.2008, 14:28:21

felicitari......eu le voi imparti intre 15 si 31 iulie............

butterfly_bv
18.06.2008, 15:18:23
harnicute harnicute. n-am ce zice. eu incep sa le impart abia de la 1 iulie. oricum, e timp, k sunt printre ultimele dintre voi

carmelutza
18.06.2008, 16:09:40
harnicute harnicute. n-am ce zice. eu incep sa le impart abia de la 1 iulie. oricum, e timp, k sunt printre ultimele dintre voi

Buna mai miresicilor de septembrie 2008,

Ma alatur si eu, cu nunta tot pe 27 septembrie 2008, deci sunt si eu tot printre ultimele....din septembrie, ca iony si butterfly si ca celelalte daca mai sunt pe 27 :>
Saptamana asta stau acasa ca renovam apartamentul, deci nici saptamana asta nu pot face mare lucru, poate de saptamana viitoare sa ma mai apuc de una alta.
Pana acum, noi am stabilit restaurantul, adica la Casa Alsy din Bucuresti, am vorbit la biserica la Sf. Dumitru (pt cine e din Bucuresti - biserica e pe Colentina), am vorbit pentru formatie si DJ, adica vor fi o formatie de 4 dar care vor veni ei si cu DJ (am avut un mare noroc pentru ca ne-am hotarat de-abia dupa Paste ca vrem sa facem anul asta, sau mai bine zis parintii nostrii ne-au dat ideea asta, ca noi ne gandeam sa facem nunta la anul ;;) ), am mai vorbit si pentru fotograf si cameraman si cam atat, ah, si tortul care intra in meniu, deci se poate spune ca e ca si rezolvat si aspectul asta. In rest mai nimic, dar eu zic, in inconstienta mea, ca mai e destul timp......<:-P
Va pup si bafta la pregatiri.

P.S.: iony, cum pot sa intru in semnatura ta sa vad si eu pozele de la cununie?

iony
18.06.2008, 17:33:22

nici eu n-am dat nici o invitatie pana acum. cred ca dupa 1 iulie. sau o sa dau cateva maine colegilor de facultate ca e ultima zi pe anul asta cand ma intalnesc cu ei.

iony
18.06.2008, 17:37:01

Ma alatur si eu, cu nunta tot pe 27 septembrie 2008, deci sunt si eu tot printre ultimele....din septembrie, ca iony si butterfly si ca celelalte daca mai sunt pe 27 :>
Saptamana asta stau acasa ca renovam apartamentul, deci nici saptamana asta nu pot face mare lucru, poate de saptamana viitoare sa ma mai apuc de una alta.
Pana acum, noi am stabilit restaurantul, adica la Casa Alsy din Bucuresti, am vorbit la biserica la Sf. Dumitru (pt cine e din Bucuresti - biserica e pe Colentina), am vorbit pentru formatie si DJ, adica vor fi o formatie de 4 dar care vor veni ei si cu DJ (am avut un mare noroc pentru ca ne-am hotarat de-abia dupa Paste ca vrem sa facem anul asta, sau mai bine zis parintii nostrii ne-au dat ideea asta, ca noi ne gandeam sa facem nunta la anul ;;) ), am mai vorbit si pentru fotograf si cameraman si cam atat, ah, si tortul care intra in meniu, deci se poate spune ca e ca si rezolvat si aspectul asta. In rest mai nimic, dar eu zic, in inconstienta mea, ca mai e destul timp......<:-P

spor la pregatiri. daca stiti ce vreti o sa le rezolvati repede. sper ca ai reusit sa vezi pozele. pupici si bafta.

cicika
18.06.2008, 20:42:18
atat de devreme??????????:O

carmelutza
18.06.2008, 22:52:11
spor la pregatiri. daca stiti ce vreti o sa le rezolvati repede. sper ca ai reusit sa vezi pozele. pupici si bafta.

merci, am reusit sa le vad.
de stiut, stim ce vrem, dar nu prea avem timpul pe care l-am vrea sa-l avem.....#-o dar sper ca de saptamana viitoare sa ne apucam serios de treaba.....<:-P
oricum, si eu, ca probabil toate miresicile, de-abia astept ziua nuntii mele, stiu ca voi avea foarte mari emotii, dar......DE-ABIA ASTEPT!!!!
bafta tuturor :*

butterfly_bv
19.06.2008, 13:10:54

hello:bye_01:
chiar ai avut noroc sa gasesti asa repede o formatie. noi ne-am rezervat restaurantul imediat dupa anul nou si tot atunci am si cautat dj. bineinteles k pe cine vroiam noi...nu s-a putut. era deja ocupat. acu, asta e, sper sa fie bine si asa, cu dj-ul pe care il avem acum.
vad k suntem cam la acelasi nivel cu pregatirile si sa stii k si eu sunt destul de relaxata, ma gandesc k mai e timp, asta pana intru pe miresici si vad cate au gata fetele si apoi intru iar in panica :-s
stresul meu cel mare e tortul. pt k din pacate in brasov, desi e un oras mare, nu exista un laborator, o cofetarie mai ok, cat de cat organizata, macar un catalog de prezentare sa aiba.
in fine. voi vedea cum rezolv si aspectul asta.
pupici si spor la pregatiri

MachuPicchu
19.06.2008, 13:19:15
Felicitari! Oau, noi nici nu ne-am uitat dupa invitatii, dar avem nunta un pic mai tarziu.:*
eu mi-am luat invitatiile in ianuarie :)) , unele le-am impartit din aprilie (cand am fost la tzara si le-am dar celor de acolo), unele din mai (prietenii parintilor, ca au venit ei pe la noi in bucuresti si le-au impartit personal) si unele acum in iunie ... toate au fot inmanate personal de un memdru al familiei

MachuPicchu
19.06.2008, 13:19:58
atat de devreme??????????:O
mie nu mi se pare asa devreme [-X ;-) :-p

banamaria
19.06.2008, 13:20:37
... si eu voi deveni femeie la casa mea tot in septembrie! ... stie cineva ceva legat de verighete ,superstitii? ... dak e bine sau nu sa le porti inainte? ???? ...

MachuPicchu
19.06.2008, 13:24:41
... si eu voi deveni femeie la casa mea tot in septembrie! ... stie cineva ceva legat de verighete ,superstitii? ... dak e bine sau nu sa le porti inainte? ???? ...
nu stiu de vreo superstitie, dar nu vad farmecul sa le porti inainte de nunta ^:)^

MachuPicchu
19.06.2008, 13:25:50
am facut pana acum vreo 6 sedinte de dans, coregrafia este completa, acum lucram la atitudine si accente ... sper sa nu ne facem de ras =))

banamaria
19.06.2008, 13:27:36
Buna, fetelor.
Si eu voi avea nunta tot in septembrie 2008 ( pe 20). Chiar am vazut ca mai este cineva pe aceeasi data. Eu am ales intai restaurantul si am fost nevoita sa aleg data in functie de restaurant. Mi-as fi dorit sa fie putin mai devreme, poate pe la sf lui august sau chiar inceputul lui septembrie, dar era ocupat tot la restaurant, inclusiv duminica ( si am mers la inceputul lui februarie). Oricum, septembrie e o luna frumoasa.
In afara de asta eu am vorbit deja pentru muzica, fotograf si cameraman, am dat avans si acolo pentru a fi sigura ca nu voi avea surprize neplacute. Deocamdata doar atat.:)

super! ... mai este cineva care are nunta in aceiasi zi k mine! ... oare cum va fi vremea! ... n-as vrea sa ploua!

butterfly_bv
19.06.2008, 13:41:39

eu obisnuiam sa probez verigheta mamei, k deh ma visam mireasa de pe vremea cand citeam povesti nemuritoare, si bunica mea ma certa mereu k nu e bine sa porti verigheta inainte de cununie. zice k te mariti greu. acu, tinand cont de varsta mea, cred k a avut dreptate.

OnutzaD
19.06.2008, 14:43:26
eu mi-am luat invitatiile in ianuarie :)) , unele le-am impartit din aprilie (cand am fost la tzara si le-am dar celor de acolo), unele din mai (prietenii parintilor, ca au venit ei pe la noi in bucuresti si le-au impartit personal) si unele acum in iunie ... toate au fot inmanate personal de un memdru al familiei

Si noi vrem sa le inmanam personal sau prin intermediul parintilor nostrii. Ma gandeam sa incep pe la sfarsitul lunii august. Imi este teama ca daca le dau prea devreme, sa nu uite lumea:*

MachuPicchu
19.06.2008, 14:47:40
Si noi vrem sa le inmanam personal sau prin intermediul parintilor nostrii. Ma gandeam sa incep pe la sfarsitul lunii august. Imi este teama ca daca le dau prea devreme, sa nu uite lumea:*
mie una mi se pare tarziu sf. lui august ... de uitat n-o sa uite

OnutzaD
19.06.2008, 15:07:09
mie una mi se pare tarziu sf. lui august ... de uitat n-o sa uite
Sfarsitul lui august inseamna ultima saptamana din august, adik 1 luna si 3 saptamani pana la nunta.
Uite cum vreau sa facem:
25 aug-7 septembrie= impartit invitatii
8 sept-5 octombrie= perioada gandire pt invitati=))
6 oct-12 oct= perioada confirmari( adik sunam noi pt a ii intreba pe cei care nu au confirmat)
13 oct= intalnire cu cei de la restaurant pt a le comunica nr. de tacamuri( se poate si cu o saptamana inainte de nunta)
25 oct = MARELE EVENIMENT
Crezi ca este prea tarziu?:-SS

Yonika
19.06.2008, 15:07:13
Si noi mergem in acest week-end sa vb cu nasii nostri (care speram sa nu ne "paraseasca" si acestia) si apoi sapt viitoare vom reface invitatiile si sa incepem si noi sa le impratim.

genoveva_1984
19.06.2008, 15:14:00
am facut pana acum vreo 6 sedinte de dans, coregrafia este completa, acum lucram la atitudine si accente ... sper sa nu ne facem de ras =))

Si noi am inceput cursurile de dans saptamana trecuta, am facut 2 sedinte pana acum si e destul de bine. Si eu ma gandesc de fiecare data si sper doar sa ne iasa bine, sa nu ne incurcam...

genoveva_1984
19.06.2008, 15:17:09
Sfarsitul lui august inseamna ultima saptamana din august, adik 1 luna si 3 saptamani pana la nunta.
Uite cum vreau sa facem:
6 oct-12 oct= perioada confirmari( adik sunam noi pt a ii intreba pe cei care nu au confirmat)
13 oct= intalnire cu cei de la restaurant pt a le comunica nr. de tacamuri( se poate si cu o saptamana inainte de nunta)

Mie mi se pare ok, un plan bine pus la punct. Noi avem nunta pe 20 septembrie si am pus pe invitatii perioada limita pentru confirmare 1 septembrie. Vrem sa impartim invitatiile pe perioada lunii iulie si le lasam timp persoanelor invitate cam o luna pentru confirmare, deci pana la sf. lui august.
Si tocmai astazi mi-au sosit si invitatiile si sunt tare incantata....

genoveva_1984
19.06.2008, 15:18:20
super! ... mai este cineva care are nunta in aceiasi zi k mine! ... oare cum va fi vremea! ... n-as vrea sa ploua!

Eu zic ca va fi cea mai frumoasa zi!

MachuPicchu
19.06.2008, 15:21:04
Uite cum vreau sa facem:
eu am nunta pe 6 sept si am cerut confirmarea pana pe 1 august ca stiu ca sunt multi intarziati, si pe la jum lunii o sa sunam noi dupa cei care nu au confirmat .... nust ce sa-ti zic daca e tarziu sau nu, dar eu am vrut sa fie facut din timp sa nu alerg prea mult atunci

anlya_426
19.06.2008, 15:21:11
Mie mi se pare ok, un plan bine pus la punct. Noi avem nunta pe 20 septembrie si am pus pe invitatii perioada limita pentru confirmare 1 septembrie. Vrem sa impartim invitatiile pe perioada lunii iulie si le lasam timp persoanelor invitate cam o luna pentru confirmare, deci pana la sf. lui august.

ppppppppoooooooooozzzzzzzzzzzzeeeeeeeeeeee........ ..

genoveva_1984
19.06.2008, 15:21:41

Nu cred ca exista nici o superstitie legat de acest aspect. Exista miri care le poarta pe mana dreapta, mai ales daca au facut logodna. Noi am ales pur si simplu sa asteptam pana la nunta, nu am vrut sa stricam "surpriza". Oricum, noi am pastrat ca surpriza toate lucrurile cumparate pentru nunta. In afara de parintii mei, plus pozele pe care le-am pus aici, pe site, nu am aratat nimanui ce am achizitionat noi pentru ziua noastra speciala.

MachuPicchu
19.06.2008, 15:22:21
Si noi am inceput cursurile de dans saptamana trecuta, am facut 2 sedinte pana acum si e destul de bine. Si eu ma gandesc de fiecare data si sper doar sa ne iasa bine, sa nu ne incurcam...
faceti cursuri pt vals? ce melodie?

genoveva_1984
19.06.2008, 15:23:54
ppppppppoooooooooozzzzzzzzzzzzeeeeeeeeeeee........ ..

Vin si pozele, dar abia acum de 10 minute le-am luat si eu sunt inca la serviciu. Si nu le-a vazut inca nimeni, in afara de mine, sunt calde, proaspete...:-p

genoveva_1984
19.06.2008, 15:26:10
faceti cursuri pt vals? ce melodie?

Da, facem ca nu prea ne pricepem la vals. Noi am ales "Nunta de flori" a lui Hrusca. Ne-a mers la suflet melodia...Voi?

MachuPicchu
19.06.2008, 15:32:08
Da, facem ca nu prea ne pricepem la vals. Noi am ales "Nunta de flori" a lui Hrusca. Ne-a mers la suflet melodia...Voi?
tango european cu cativa pasi de tango argentinian ... iar melodia este din filmul scent of a woman cu al pacino, iata si un link http://www.youtube.com/watch?v=dBHhSVJ_S6A

genoveva_1984
19.06.2008, 15:37:27
tango european cu cativa pasi de tango argentinian ... iar melodia este din filmul scent of a woman cu al pacino, iata si un link http://www.youtube.com/watch?v=dBHhSVJ_S6A

Super. Cred ca o sa iasa minunat. Eu abia am reusit sa-l conving pe al meu sa accepte cursurile, el zicea: lasa ca ne pricepem noi, sa vezi ce bine o sa ne descurcam si fara...Bineinteles ca nu m-am lasat pana l-am convins. :))

MachuPicchu
19.06.2008, 15:46:21
Super. Cred ca o sa iasa minunat. Eu abia am reusit sa-l conving pe al meu sa accepte cursurile, el zicea: lasa ca ne pricepem noi, sa vezi ce bine o sa ne descurcam si fara...Bineinteles ca nu m-am lasat pana l-am convins. :))
la noi nici unul nu stie tango (nu stia :-p), dar nici vals nu vroiam, asa ca am vrut amandoi sa mergem la cursuri

carmelutza
19.06.2008, 18:30:17
la noi nici unul nu stie tango (nu stia :-p), dar nici vals nu vroiam, asa ca am vrut amandoi sa mergem la cursuri

e bine ca ati vrut amandoi, eu m-am cam rugat de puiu meu sa mearga la cursuri si pana la urma a cedat, se poate spune, adica a zis ca bine, daca vreau eu, face efortul asta si merge la cursuri de dans - zice asa ca cica sigur o sa rada toti de noi, ca el nu se prea pricepe la dansuri, nu ca eu as fi cine stie ce, dar macar eu ma mai misc cat de cat si i-am zis ca e evident ca nu or sa vina la noi la nunta cine stie ce dansatori profesionisti, or sa fie tot ca noi.....numai ca noi o sa fim in centrul atentiei atunci cand vom deschide seara cu dansul nostru......:-p :D deci trebuie sa facem un efort, dar pana acum n-am avut timp sa mergem, dar.....in curand o sa incepem si noi.....:-SS si atunci sa vezi.....:A :love:

OnutzaD
19.06.2008, 22:17:39

Felicitari pentru invitatii.Ma bucur ca sunt asa cum ti-ai dorit.>:D<

piersicuta
20.06.2008, 08:28:36

E super misto melodia din Parfum de Femeie. Sper sa va iasa bine, pentru ca ati ales o super melodie =D>. Eu sunt fan Al Pacino. :)

piersicuta
20.06.2008, 08:34:46
Eu am inceput sa dau invitatiile la inceput de iunie. Asta in conditiile in care am nunta pe 21 sept. Si zic ca am facut bine, pentru ca sunt cativa care deja au planificat concediul pentru septembrie. Iar altii si-l pot planifica in functie de nunta daca vor sa vina. Si au timp de gandire pana pe 5 septembrie, dupa care ii vom suna.

Pana acum nu mi-a confirmat nimeni ca vine sigur, si mi se pare cam devreme. Bine ca vin nasii. :)

MachuPicchu
20.06.2008, 08:40:25
E super misto melodia din Parfum de Femeie. Sper sa va iasa bine, pentru ca ati ales o super melodie =D>. Eu sunt fan Al Pacino. :)
si eu sunt fan <:-P ... sper sa ne iasa

MachuPicchu
20.06.2008, 08:51:10
mai am 11 saptamani <:-P <:-P <:-P

genoveva_1984
20.06.2008, 08:51:24
Felicitari pentru invitatii.Ma bucur ca sunt asa cum ti-ai dorit.>:D<

Multumesc. :* :* :*

genoveva_1984
20.06.2008, 08:52:27
Miresicile care aveti nunta pe 20 septembrie, de astazi in 3 luni va fi cea mai frumoasa zi din viata noastra...<:-P <:-P <:-P

iony
20.06.2008, 09:02:17
neatza fetelor! ce mai faceti voi? eu am terminat sesiunea si de azi ma ocup 100% din timpul liber de nunta (dupa serviciu:-p si putin in timpul lui:D ). noi avem invitatiile numai ca trebuie sa le leg funditele, ceea ce voi face pana saptamana viitoare cred pt ca maine merg la o cununie la o colega de facultate si nu am timp. de dat n-am dat nici o invitatie pana acum, nici macar la colegii de fac in ultima zi pt ca a ramas sa ma intalnesc cu cei cu care sunt mai apropiata si sa le dau atunci, pt ca altfel trebuia sa dau la toata grupa sa nu se simta discriminati cei care nu primeau. va pup si va urez o zi buna!!!!!!!!!!

iony
20.06.2008, 09:03:16
Miresicile care aveti nunta pe 20 septembrie, de astazi in 3 luni va fi cea mai frumoasa zi din viata noastra...<:-P <:-P <:-P

se apropie cu pasi repezi
nu stiu daca asa\:D/ \:D/ \:D/ \:D/ \:D/ sau asa :-SS :-SS :-SS :-SS :-SS :-SS

carmelutza
20.06.2008, 10:41:37
se apropie cu pasi repezi
nu stiu daca asa\:D/ \:D/ \:D/ \:D/ \:D/ sau asa :-SS :-SS :-SS :-SS :-SS :-SS

eu as zice juma juma, si \:D/ si:-SS pentru ca dupa ce am citit cat de cat (diverse) saptamana asta pe forum (ca mi-am luat liber de la serv) incep sa ma cam sperii...... imi dau seama cam cat mai avem de facut.....si parca n-as vrea sa ma gandesc....(:|
bafta la pregatiri ;;)

sugarlips
20.06.2008, 10:54:33

asa si eu, tot in iulie vreau sa le impart...si tot 1 sept am pus limita pt confirmare, ca apoi sa mai am timp sa ii sun eu pe cei care nu au dat semne de viata...desi mi-as dori sa nu fie cazul....#-o

sugarlips
20.06.2008, 10:57:25

daaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa, mai 3 luni pana la nunta<:-P <:-P <:-P <:-P :x :x :x :x :x \:D/ \:D/ \:D/ :rocking:

sugarlips
20.06.2008, 10:59:34
fetelor, ieri am dat si noi comanda la verighete......sper ca vor iesi bine...[-o<
dar rochita tot nu am inca:-<

MachuPicchu
20.06.2008, 11:02:28
am si eu o intrebare pentru miresicile din bucuresti care cunosc: unde imi pot grava si eu verighetele? ca am gasit doar in 3 locuri (unul era gravare la matritza, lelalalt manual si al treilea trebuiau lasete peste zi si se putea doar intr-o anumita zi a sapt.) ... vrem gravura computerizata sau laser si daca se poate pe loc ^:)^

utcb21
20.06.2008, 12:07:00
am si eu o intrebare pentru miresicile din bucuresti care cunosc: unde imi pot grava si eu verighetele? ca am gasit doar in 3 locuri (unul era gravare la matritza, lelalalt manual si al treilea trebuiau lasete peste zi si se putea doar intr-o anumita zi a sapt.) ... vrem gravura computerizata sau laser si daca se poate pe loc ^:)^

noi le-am gravat la magazinul obor....cum intri pe la intrarea cu Mc'D PE PARTEA STANGA ...., noi am dat 1 leu pe litera i au fost gata in mai putin de 10 minute

MachuPicchu
20.06.2008, 12:13:29
noi le-am gravat la magazinul obor....cum intri pe la intrarea cu Mc'D PE PARTEA STANGA ...., noi am dat 1 leu pe litera i au fost gata in mai putin de 10 minute
merci >:D< >:D< >:D<

OnutzaD
20.06.2008, 12:18:35
Eu mi le voi grava in magazinul Bucur Obor.

Donutza
20.06.2008, 14:04:14
Salut fetele-cochetele!!! Bine v-am gasit! acum 2-3 saptamini in urma ne-am hotarit ca facem nunta pe 28 septembrie^:)^ Sper sa ma primiti in rindurile voastre/:) si sa ma ajutati cind voi avea nevoe!

OnutzaD
20.06.2008, 14:17:18
Salut fetele-cochetele!!! Bine v-am gasit! acum 2-3 saptamini in urma ne-am hotarit ca facem nunta pe 28 septembrie^:)^ Sper sa ma primiti in rindurile voastre/:) si sa ma ajutati cind voi avea nevoe!

Binenteles ca te primim.Cu bratele larg deschise.Spor la miresit:*

Donutza
20.06.2008, 14:49:26
Mi-am luat inima in dinti si cu "Doamne ajuta!" m-am asezat in fata calculatorului si am dat sute de telefoane.... si intr-o saptamina am gasit: restaurant, muzica, foto, video, moderator, dansatori, cine sa ne invete a valsa, biserica, casa miresei si richia de mireasa! Si am plecat din tara, revin doar cu 3 saptamini inainte de nunta si va trebui sa le fac si pe toate cite au ramas, cum credeti voi reusi? ce trebue sa mai pun la punct din timp?:-\

OnutzaD
20.06.2008, 16:34:09
Mi-am luat inima in dinti si cu "Doamne ajuta!" m-am asezat in fata calculatorului si am dat sute de telefoane.... si intr-o saptamina am gasit: restaurant, muzica, foto, video, moderator, dansatori, cine sa ne invete a valsa, biserica, casa miresei si richia de mireasa! Si am plecat din tara, revin doar cu 3 saptamini inainte de nunta si va trebui sa le fac si pe toate cite au ramas, cum credeti voi reusi? ce trebue sa mai pun la punct din timp?:-\
Oau! pai la cate ai reusit intr-o saptamana, adik ce era mai important, vei reusi si restul in 3 saptamani.Bafta multa:*

Donutza
20.06.2008, 17:43:35
acum caut cel putin incerc sa compun discursul meu si al mirelui.. imi cam inchipui ca de emotii atunci no sa-mi vina multe in gand... si vreau sa le fac din timp.. vreau sa multamesc parintii si sa scriu discursul pe o felicitare pe care sa li-o daruesc lor.... dar ce sa scriu acolo?:D si-a facut cineva spiciul? vreau cuvinte nu tare multe cu sens si frumoase... cine ma ajuta? pls

OnutzaD
20.06.2008, 18:15:44
acum caut cel putin incerc sa compun discursul meu si al mirelui.. imi cam inchipui ca de emotii atunci no sa-mi vina multe in gand... si vreau sa le fac din timp.. vreau sa multamesc parintii si sa scriu discursul pe o felicitare pe care sa li-o daruesc lor.... dar ce sa scriu acolo?:D si-a facut cineva spiciul? vreau cuvinte nu tare multe cu sens si frumoase... cine ma ajuta? pls
Eu nu stiu nimic de nici un discurs. se face asa ceva?:-?

butterfly_bv
20.06.2008, 18:47:25

suntem vecine de week-end >:D<
bun venit

denysa
20.06.2008, 19:27:54

bine ai venit in clubul nostru mic. avem nunta in aceeasi zi <:-P <:-P <:-P nu stiu nimic de discurs. :| stai fff bine cu pregatirile pana acum ;-)

iony
20.06.2008, 19:54:12
azi am fost sa probez rochite. mi-a placut una si mi-a ramas gandul la ea. o sa dau comanda dar parca as mai astepta inca 2-3 sapt ca daca mai slabesc/ingras si nu mai mi-e buna? nu stiu ce sa fac:-\ :-\

poza aici http://www.miresici.ro/showthread.php?p=923013#post923013

cicika
20.06.2008, 20:39:12
mie nu mi se pare asa devreme [-X ;-) :-p
mie da.....:-s

cicika
20.06.2008, 20:45:55
azi am fost sa probez rochite. mi-a placut una si mi-a ramas gandul la ea. o sa dau comanda dar parca as mai astepta inca 2-3 sapt ca daca mai slabesc/ingras si nu mai mi-e buna? nu stiu ce sa fac:-\ :-\

este frumoasa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
sa mai slabesti??????????????????oo doamne:-<

Ardeleanka
20.06.2008, 20:52:21
Salut miresici...si eu sunt miresica de septembrie 2008....20 septembrie ....deabea astept.....sunt nerabdatoare si fericita....(ink nu foarte stresata...si doar un pic emotionata), dar toate vin pe rand....ma bucur ca suntem mai multe pe aici...pupici..

butterfly_bv
20.06.2008, 22:03:33
Salut miresici...si eu sunt miresica de septembrie 2008....20 septembrie ....deabea astept.....sunt nerabdatoare si fericita....(ink nu foarte stresata...si doar un pic emotionata), dar toate vin pe rand....ma bucur ca suntem mai multe pe aici...pupici..
>:D< bun venit >:D<
cu pregatirile, cum stai????

iony
20.06.2008, 23:56:11
este frumoasa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
sa mai slabesti??????????????????oo doamne:-<

multumesc!!!!
inseamna ca vine f bine rochita pt ca am destule kg in plus#:-S dar le ascunde f bine:-p . pupici

OnutzaD
21.06.2008, 00:47:25

Frumoasa...daca ai avea o poza si mai de aproape:D

OnutzaD
21.06.2008, 00:48:20

Bine ai venit. Spor la pregatiri si o nunta ca-n povesti>:D<

Donutza
21.06.2008, 06:16:14
Eu nu stiu nimic de nici un discurs. se face asa ceva?:-?
eu ma refer la momentul cind mirele si mireasa multumesc parintii si oaspetii pt ajutorul si prezentza lor la nunta... la voi se face asa ceva?

Donutza
21.06.2008, 06:29:16
bine ai venit in clubul nostru mic. avem nunta in aceeasi zi <:-P <:-P <:-P nu stiu nimic de discurs. :| stai fff bine cu pregatirile pana acum ;-)

uraaa ce bine imi pare.. sa gasesc un suflet pereche:D vom trai momentele fericite amindoua odata:) cum stai cu pregatirile? Dupa cum se observa eu sunt din Rep.Moldova - Chisinau... poate un pic la noi difera metodica nuntii dar esentza e aceiasi!

Va multumesc tuturor fetitzelor care sunt pe aici.. e un forum cald.. plin de pozitiv.. ma bucur ca v-am gasit! Si vad ca tot mai apar miresici... e super!

Cit tine de discurs... este un moment la nunta cind vorbeste mirile si mireasa.. la voi nu este?

iony
21.06.2008, 08:35:51
uraaa ce bine imi pare.. sa gasesc un suflet pereche:D vom trai momentele fericite amindoua odata:) cum stai cu pregatirile? Dupa cum se observa eu sunt din Rep.Moldova - Chisinau... poate un pic la noi difera metodica nuntii dar esentza e aceiasi!

Va multumesc tuturor fetitzelor care sunt pe aici.. e un forum cald.. plin de pozitiv.. ma bucur ca v-am gasit! Si vad ca tot mai apar miresici... e super!

Cit tine de discurs... este un moment la nunta cind vorbeste mirile si mireasa.. la voi nu este?

in primul rand bine ai venit si spor la pregatiri ca mai e un pic. iar legat de discurs pe la noi am vazut ca numai mirele multumeste invitatilor si atat.

OnutzaD
21.06.2008, 08:38:10
eu ma refer la momentul cind mirele si mireasa multumesc parintii si oaspetii pt ajutorul si prezentza lor la nunta... la voi se face asa ceva?
Nu stiu...parca nu...sa mai intreb si eu...Poate nu am fost eu atenta la nuntile la care am fost>:D<

piersicuta
21.06.2008, 08:42:25
AMR 3 luni si la mine.:) Mai e cineva pe 21? M-am apucat sa-mi fac marturiile, ca deh! n-am stare. Va arat si voua ce a iesit.

Sunt borcanase cu miere, asortate cu sala care va fi alb cu portocaliu.

AMR 3 luni!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:D

Donutza
21.06.2008, 10:01:35
piersicuta, e buna treaba.. chear mi-a placut... poate pui o panglica mai lunga sa o legi frumusel=P~

piersicuta
21.06.2008, 10:35:41
piersicuta, e buna treaba.. chear mi-a placut... poate pui o panglica mai lunga sa o legi frumusel=P~

Saru'mana ^:)^. Incerc la urmatoarele , ca nu am facut decat 10

piersicuta
21.06.2008, 10:38:10
AMR 3 luni!!! Am mai zis??? :D

Donutza
21.06.2008, 10:48:28
Eu ca marturie as vrea pt doamne un trandafir micutz legat cu o funditza aurie... si pt domni un ulcioras micutz pe care vor fi grafate initialele noastre "D&D" si data nuntii noastre!8-} cum vi se pare?

Rocsaine
21.06.2008, 10:57:14
AMR 3 luni si la mine.:) Mai e cineva pe 21? M-am apucat sa-mi fac marturiile, ca deh! n-am stare. Va arat si voua ce a iesit.

Eu sunt pe 21 :"> :* Sper ca in 10 zile sa va arat si eu creatiile noastre ;;)

denysa
21.06.2008, 11:03:58

bine ai venit!!!!>:D< >:D< >:D< ce ai rezolvat pana acum? mai sunt 3 luni asa k eu deja cred k tb sa fim pregatite din timp sa nu ne trezim atunci k ne mai tb ceva :-SS

denysa
21.06.2008, 11:07:39
multumesc!!!!
inseamna ca vine f bine rochita pt ca am destule kg in plus#:-S dar le ascunde f bine:-p . pupici

cate kg in plus? nu se vedem nimic si eu sunt mica de statura 1.54 si sunt mai "cu forme" ;)) dar in rochia de mireasa e super k se strange la spate si fusta e mare asa k se ascund fff bine 2-3 kg in plus. dupa ce mi-am luat rochia m-am mai ingrasat vreo 2 kg dar tot e ok. de la stress si agitatie ai sa mai slabesti fara sa vrei k nu o sa mai ai timp de mancat. dak iti place rochitza si crezi k asta e cea visata eu zic sa o comanzi deja. <:-P spor la pregatiri si asteptam noutati

denysa
21.06.2008, 11:13:34

eu fac nunta in iasi (sunt din buzau) si am auzit de o traditie k tb sa iti ceri iertare de la parinti aksa tot asa k un discurs care mie mi se pare cea mai mare porcarie k nu am gresit cu nimic si pot parintilor doar sa le multumesc pt k m-au crescut cum tb, k ma ajuta si ma sprijina in tot ce fac (dar sa imi cer iertare in nici un caz k nu am facut nimic rau). dar la in timpul serii nu am auzit de vreun discurs. la noi la nunta am renuntat la multe traditii k la mine sunt altfel si nici alea nu imi plac asa k va fi ceva extrem de simplu. spor la pregatiri in continuare :)>-

carmelutza
21.06.2008, 11:29:01
eu fac nunta in iasi (sunt din buzau) si am auzit de o traditie k tb sa iti ceri iertare de la parinti aksa tot asa k un discurs care mie mi se pare cea mai mare porcarie k nu am gresit cu nimic si pot parintilor doar sa le multumesc pt k m-au crescut cum tb, k ma ajuta si ma sprijina in tot ce fac (dar sa imi cer iertare in nici un caz k nu am facut nimic rau). dar la in timpul serii nu am auzit de vreun discurs. la noi la nunta am renuntat la multe traditii k la mine sunt altfel si nici alea nu imi plac asa k va fi ceva extrem de simplu. spor la pregatiri in continuare :)>-

nici eu nu stiu ceva de vreun discurs, dar ma gandesc ca daca vreunul din miri are ceva de zis, eventual amandoi, atunci nu cred ca ar fi vreo problema, noi nu cred ca o sa tinem vreun discurs ceva, poate doar sa multumim tuturor ca au venit, eu cel putin o sa le mai multumesc parintilor mei si socrilor mei, care sunt niste scumpi, eu tot fac glume cu al meu pui, ca fiecare din parintii nostrii au cate 3 copii nu cate doi, ca eu mai am un frate si el o sora, dar asa de cand am zis ca ne casatorim, ai mei il considera si pe puiul meu baiatul lor si ai lui ma considera pe mine ca si fata lor.... ce sa mai, nu ca vreau sa ma laud, dar avem amandoi niste socrii ..... suuuperrr!!!!!:-p
in rest cu pregatirile nu prea suntem "in forma", nici verighetele nu le-am luat inca, ieri ne tot gandeam ce ne mai trebuie....si ne-am dat seama ca.... nu ne-am luat inca verighetele :-SS suntem distrusi!!!! sper sa reusim sa le rezolvam pana la urma pe toate....
nici rochita nu mi-am cumparat-o ca nu mi-am gasit nimic sa-mi placa....nu de alta dar sunt si cam inaltuta si cam slabuta /:)
dar hai ca va las, spor la pregatiri in continuare, va pupic>:D<

Donutza
21.06.2008, 11:31:37
o traditie k tb sa iti ceri iertare de la parinti aksa tot asa k un discurs care mie mi se pare cea mai mare porcarie k nu am gresit cu nimic...............
dar la in timpul serii nu am auzit de vreun discurs. :)>-

pe la noi tot am auzit de iertare.. dar i-am zis mamei ca a trecut moda cu iertarea.. acuma se face altfel.. si mama nu a avut nimic inpotriva... am fost la parintzii mei nu demult .. si m-a cerut de la mama... atitea emotii... desi eu cu mirele traim deja impreuna de 3 ani.. si mergeam acasa la mine foarte des.. si toata lumea shtia ca acus acus ne vom casatori... dar atit de emotionant pt mine a fost cind m-a cerut de la parinti... mama avea lacrimi in ochi.. eu nu eram mai departe:D placut frumos si dulce ca mierea momentul dat!

Dar la noi la nunti dupa ce se papa tort primul mirele apoi mireasa spun citeva cuvinte de multumire parintzilor si invitatilor!

Donutza
21.06.2008, 11:35:11
poate doar sa multumim tuturor ca au venit, eu cel putin o sa le mai multumesc parintilor mei si socrilor mei, care sunt niste scumpi, >:D<

Si cuvintele ce multamire o sa ti le pregatesti? sau o sa spui ca o sati vina pe moment in gand?

piersicuta
21.06.2008, 17:23:20
nici eu nu stiu ceva de vreun discurs, dar ma gandesc ca daca vreunul din miri are ceva de zis, eventual amandoi, atunci nu cred ca ar fi vreo problema, noi nu cred ca o sa tinem vreun discurs ceva, poate doar sa multumim tuturor ca au venit, eu cel putin o sa le mai multumesc parintilor mei si socrilor mei, care sunt niste scumpi, eu tot fac glume cu al meu pui, ca fiecare din parintii nostrii au cate 3 copii nu cate doi, ca eu mai am un frate si el o sora, dar asa de cand am zis ca ne casatorim, ai mei il considera si pe puiul meu baiatul lor si ai lui ma considera pe mine ca si fata lor.... ce sa mai, nu ca vreau sa ma laud, dar avem amandoi niste socrii ..... suuuperrr!!!!!:-p
in rest cu pregatirile nu prea suntem "in forma", nici verighetele nu le-am luat inca, ieri ne tot gandeam ce ne mai trebuie....si ne-am dat seama ca.... nu ne-am luat inca verighetele :-SS suntem distrusi!!!! sper sa reusim sa le rezolvam pana la urma pe toate....
nici rochita nu mi-am cumparat-o ca nu mi-am gasit nimic sa-mi placa....nu de alta dar sunt si cam inaltuta si cam slabuta /:)
dar hai ca va las, spor la pregatiri in continuare, va pupic>:D<

Si inaltuta si slabuta. Ce probleme are! Eu care sunt dolofana si mica de statura?? Ca un dop?? #-o

Donutza
21.06.2008, 17:33:48
Si inaltuta si slabuta. Ce probleme are! Eu care sunt dolofana si mica de statura?? Ca un dop?? #-o

hihihi nui nici o problema.. rochii sunt de toate felurile... o sa gasesti si tu ceti place:*

carmelutza
21.06.2008, 18:43:57
Si cuvintele ce multamire o sa ti le pregatesti? sau o sa spui ca o sati vina pe moment in gand?

ma gandeam sa pregatesc ceva, dar.....sa vedem cum o sa sune....nu vreau nimic pompos, doar sa le spun de fata cu toata lumea ca le multumesc ca au fost alaturi de noi, ca ne-au ajutat de cate ori am avut nevoie, ca s-au purtat intr-adevar ca niste adevarati parinti..... si ca noi 2 suntem cei mai fericiti ca ii avem pe toti 4 >:D< cam asa ceva.... dar sa ma m-ai gandesc cum o sa spun toate astea....si poate imi pregatesc cine stie ce discurs si la momentul respectiv ma emotionez si .... uit ce trebuia sa zic si zic ce-mi trece atunci prin capsor....:-SS :-p

va pup

carmelutza
21.06.2008, 18:48:56

fiecare cu problema ei, eu de-atatea ori as fi vrut sa fiu macar cu 5 cm mai mica (am 1,77 si al meu pui are cam 1,74....:-?) si cateva kg in plus #-o dar...asta e, suntem mai multe care vrem sa fim putin altfel, dar..... ;-) merge si-asa cum suntem acum, zic eu....>:D<
pana la urma ma gandesc ca ne facem noi prea multe probleme, ca de fapt si de drept cei cu care suntem ne iubesc asa cum suntem si nu altfel, corect?:-?
va pup si bafta in continuare:*

MachuPicchu
21.06.2008, 20:36:33
am lasat verighetele la gravat (inca nu se stie daca executa gravura pe exterior, aflu luni) ... in mag. Obor este o mare kko, pe langa faptul ca executa doar litere de tipar nici nu a putut sa ne arate un model, o placuta ceva gravata, dar cica iese bine (nici nebuna nu-mi las verighetele pe mana cuiva fara sa stiu ce le face) si cica nu avem de ales, ETE NA!

Donutza
22.06.2008, 18:09:22
ma gandeam sa pregatesc ceva, dar.....sa vedem cum o sa sune....nu vreau nimic pompos, doar sa le spun de fata cu toata lumea ca le multumesc ca au fost alaturi de noi, ca ne-au ajutat de cate ori am avut nevoie, ca s-au purtat intr-adevar ca niste adevarati parinti..... si ca noi 2 suntem cei mai fericiti ca ii avem pe toti 4 >:D< cam asa ceva.... dar sa ma m-ai gandesc cum o sa spun toate astea....si poate imi pregatesc cine stie ce discurs si la momentul respectiv ma emotionez si .... uit ce trebuia sa zic si zic ce-mi trece atunci prin capsor....:-SS :-p

va pup

deseori vad la nunti.. cind vorbeste mireasa.. si sunt pauze din astea..aaaa.. spune ceva..aaaa... iar spune .. iar aaaa:D asa nu tare frumos se vede... kit timp se gandeste ce sa spuna mai baga un "aaaa" fu fu fu:) cel putin eu nu prea vreau sa fac asa... si ini pregatesc ceva citeva cuvinte sa le spun repede si fara "aaaa":D

carmelutza
23.06.2008, 09:11:21
deseori vad la nunti.. cind vorbeste mireasa.. si sunt pauze din astea..aaaa.. spune ceva..aaaa... iar spune .. iar aaaa:D asa nu tare frumos se vede... kit timp se gandeste ce sa spuna mai baga un "aaaa" fu fu fu:) cel putin eu nu prea vreau sa fac asa... si ini pregatesc ceva citeva cuvinte sa le spun repede si fara "aaaa":D

o sa-mi pregatesc ceva de-acasa dar in caz ca uit, improvizez, dar fara aaa si aaa si iar aaa :-Bca doar nu-i mare filozofie.... dar sa vedem....:>

piersicuta
23.06.2008, 09:46:43
Cred ca la mine ar fi un aaaa lung la cat de emotionata o sa fiu. Noroc ca nu trebuie sa le spun nimic :D

Donutza
23.06.2008, 11:00:30

Uite azi am aflat cei cu iertarea asta:D ... exista doua posibilitati: 1. cind mirele cere fata de la parinti si 2. cind mirele fura mireasa! pai iaca cind mirele fura mireasa... asta ar veni ca o ia fara voia parintilor... si dupa tre sa vina amindoi la parintii fetei.. si sa ceara iertare.. mirele pt ca a furat mireasa si mireasa pt ca a fugit de acasa... deci in cazul cind mireasa este furata atunci se cere iertare!!!:)>-

Donutza
23.06.2008, 11:03:32
o sa-mi pregatesc ceva de-acasa dar in caz ca uit, improvizez, dar fara aaa si aaa si iar aaa :-Bca doar nu-i mare filozofie.... dar sa vedem....:>

eu o sa-mi fac fitzuica;)) imi inkipui ca ai emotii si poti sa spui numai banalitati si daca nu shtiu ce sa spun trag cu ochiul... sau il pun pe mire sa-mi sufle:D

Donutza
23.06.2008, 11:05:57
Cred ca la mine ar fi un aaaa lung la cat de emotionata o sa fiu. Noroc ca nu trebuie sa le spun nimic :D

Chear no sa spui nici un cuvint?:O de ce?

denysa
23.06.2008, 11:46:06

nici eu nu o sa spun ceva pt k nu asa se face la mine. in momentul in care se dau plicurile cu bani le multumesti pentru prezenta la eveniment si cam atat. cred k e mult mai simplu si mai frumos decat sa uit ce am de zis si sa ma fac de ras. cuvintele la urma sunt adresate mai personal si se simte si lumea mai bine si au mai trecut emotiile mari.:"> <:-P

butterfly_bv
23.06.2008, 15:38:09
Uite azi am aflat cei cu iertarea asta:D ... exista doua posibilitati: 1. cind mirele cere fata de la parinti si 2. cind mirele fura mireasa! pai iaca cind mirele fura mireasa... asta ar veni ca o ia fara voia parintilor... si dupa tre sa vina amindoi la parintii fetei.. si sa ceara iertare.. mirele pt ca a furat mireasa si mireasa pt ca a fugit de acasa... deci in cazul cind mireasa este furata atunci se cere iertare!!!:)>-

e prima data cand aud despre asa ceva. si ca sa va bag complet in ceata, o sa va zic alt obicei, pe care l-am aflat si eu de curand. iertare se cere de la parinti inainte de a pleca la impartasania dinaintea nuntii
nu stiu ce-i cu toata iertarea asta. e ceva nou pt mine. n-am mai auzit pana acum ca trebuie sa ceri iertare inaintea nuntii. si sincer, nu cred k o sa o fac. nu vad motivul

Yonika
23.06.2008, 16:57:17
Am mai rezolvat si noi cate ceva in acest week-end: si-a cumparat Iuby al meu costum si pantofi, mi-am mai luat eu o alta pereche de pantofi, mai comozi si care se leaga pe picior, si a mai ramas sa isi ia iuby camasa si vesta, si eu sa imi scurtez rochia, si sa imi iau voal si un bolero. a, si sa ne mai facem casuta si sa legam marturiile. Avem si nasi: ne-am intalnit in week-end cu cei carora le-am propuis sa ne fie nasi si au acceptat pe deplin, si nasica spunea ca abia asteapta sa vina nunta noastra. Ei s-au casatorit in primavara si sambata au botezat o fetita mica-mica.
Suntem in linie dreapta! Iuhuuuuuu!!!!1>:D< 8-}
Va pup fetele! Am plecat acasa!

Rocsaine
23.06.2008, 18:07:24
e prima data cand aud despre asa ceva. si ca sa va bag complet in ceata, o sa va zic alt obicei, pe care l-am aflat si eu de curand. iertare se cere de la parinti inainte de a pleca la impartasania dinaintea nuntii
nu stiu ce-i cu toata iertarea asta. e ceva nou pt mine. n-am mai auzit pana acum ca trebuie sa ceri iertare inaintea nuntii. si sincer, nu cred k o sa o fac. nu vad motivul

Pai iertare oricum se cere inainte de orice impartasanie, asa ca nu ma mira sa ceri iertare parintilor, mai ales pt un eveniment asa important :D
Si apropo de impartasania dinaintea nuntii: cand se face aceasta? Cine ma lumineaza si pe mine? Vreo miresica care va fi preoteasa poate :)

adriana_gv
23.06.2008, 20:36:10
dragele mele, e una dintre voi care face la carnivore?

OnutzaD
23.06.2008, 22:05:07
Am mai rezolvat si noi cate ceva in acest week-end: si-a cumparat Iuby al meu costum si pantofi, mi-am mai luat eu o alta pereche de pantofi, mai comozi si care se leaga pe picior, si a mai ramas sa isi ia iuby camasa si vesta, si eu sa imi scurtez rochia, si sa imi iau voal si un bolero. a, si sa ne mai facem casuta si sa legam marturiile. Avem si nasi: ne-am intalnit in week-end cu cei carora le-am propuis sa ne fie nasi si au acceptat pe deplin, si nasica spunea ca abia asteapta sa vina nunta noastra. Ei s-au casatorit in primavara si sambata au botezat o fetita mica-mica.
Felicitari pentru ca ati gasit nasii pe care ii doreati. Oau, sunteti chiar pe ultima suta de metrii cu pregatirile.Bravo=D>=D>=D>=D>=D>

OnutzaD
23.06.2008, 22:06:38
Pai iertare oricum se cere inainte de orice impartasanie, asa ca nu ma mira sa ceri iertare parintilor, mai ales pt un eveniment asa important :D
Si apropo de impartasania dinaintea nuntii: cand se face aceasta? Cine ma lumineaza si pe mine? Vreo miresica care va fi preoteasa poate :)
Noua ne-a spus parintele sa mergem in joia dinaintea nuntii sa ne spovedim.Banuiesc ca daca considera dansul, ne si impartaseste:-\

OnutzaD
23.06.2008, 22:08:09
dragele mele, e una dintre voi care face la carnivore?
Incearca aici http://www.miresici.ro/showthread.php?t=9557. Cu siguranta vei afla tot ceea ce te intereseaza. Bafta multa. Pupici

anyela17
23.06.2008, 22:12:21

Si eu am nunta pe 21. Incep sa am emotii!

Donutza
24.06.2008, 06:22:12
nici eu nu o sa spun ceva pt k nu asa se face la mine. in momentul in care se dau plicurile cu bani le multumesti pentru prezenta la eveniment si cam atat. cred k e mult mai simplu si mai frumos decat sa uit ce am de zis si sa ma fac de ras. cuvintele la urma sunt adresate mai personal si se simte si lumea mai bine si au mai trecut emotiile mari.:"> <:-P

deam aici fiecare cum ii place... au mai mult vreau sa vorbesc pt parintii mei.. si anume fatza de toata lumea... mama mea o sa se emotioneze... eu asta si urmaresc:D am fost la o nunta unde mireasa a vorbit asa de frumos... nu foarte mult dar foarte dragutz.. se facuse linishte ... atit de frumos a vorbit.. mmmmm... au aplaudat-o toti vrio 5 minute:) asa vreau si eu! si ca sa nu uit ceva din tot ce vreau sa spun.. o sa am scris pe foaie;;)

Donutza
24.06.2008, 06:24:39

hihi hi cite bordee atitea obicee!!! in ziua de azi nu mai cred ca se face nunta cu obiceiuri si traditii... ele s-au modificat.. sau modernizat... le facem pe placut nostru mai mult.. nu?

piersicuta
24.06.2008, 08:38:08

Eu nu stiu de obiceiul asta cu sa spui ceva cuiva. Bineinteles, ca ii intampini la intrare cu sampanie si le doresti petrecere frumoasa, sau mai treci pe la mese in timpul nuntii, sau dansezi cu invitatii tai, sau le zici la plecare, dar separat pe cupluri, cand iei banii.

Dar sa tin un speech?:-SSAsta n-as putea nici daca as fi ok si calma, dar emotionata si cu bataturi de la pantofi?:D

piersicuta
24.06.2008, 08:42:22

Si eu stiu de iertare inainte de impartasanie, dar asta e valabil pentru oricine, nu pentru miri. Sau cel putin asa facea bunica mea. Inainte sa se impartaseasca venea si cerea la toata casa iertare. Oricum era o formalitate, ca nu poti sa zici nu te iert.

Cat despre impartasania mirilor, noua preotul ne-a zis cat mai aproape de eveniment, dar sa o legam cu un post. El ne-a sugerat sa tinem postul Sfintei Maria, care nu stiu cand este, si dupa aia impartasit. Sf Maria parca e pe 15 august de ziua marii parca.

anlya_426
24.06.2008, 08:42:48

mirii tebuie sa mearga sa se spovedeasca in saptamana dinaintea nuntii ( dupa ce au tinut post, in prealabil, macar trei zile)..daca preotul le da dezlegare ei se pot impartasi...noi ne vom impartasi in dimineata nuntii...........

sugarlips
24.06.2008, 11:22:20

felicitari pt nasi si pt noile achizitii...ai vazut ca s-a rezolvat...probabil asa a fost sa fie...si astfel v-ati gasit nasii care va erau sortiti voua, daca pot sa zic asa..>:D< :*

eu astept sa ne vina verighetele...sapt asta ar trebui...sper sa iasa bine:-s

Yonika
24.06.2008, 12:16:00
Da fetelor, asa e! Mai avem f putin..abia astept sa treaca si zilele care au mai ramas! Am dus ieri invitatiile sa le schimb textul si pana sapt viitoare sunt gata, si numai bine exact cu 2 luni inainte vom incepe sa le impartim.<:-P

adriana_gv
24.06.2008, 12:18:27
Incearca aici http://www.miresici.ro/showthread.php?t=9557. Cu siguranta vei afla tot ceea ce te intereseaza. Bafta multa. Pupici

da stiu .... tot eu am scris si pe aici, am crezut insa ca sunt si alte persoane care mai fac la acest restaurant si nu stiu de ele.... merci oricum..

OnutzaD
24.06.2008, 13:59:58
da stiu .... tot eu am scris si pe aici, am crezut insa ca sunt si alte persoane care mai fac la acest restaurant si nu stiu de ele.... merci oricum..

Imi pare rau.

Donutza
24.06.2008, 14:24:12
Toate cu pasi micuti dar siguri mergem spre reazilarea viselor noastre! suntem de lauda fetelor:* :* :*
Eu momentan nu sunt in tara.. dar si de aici ma mai ocup de cite ceva.. azi mi-am facut rezervare la coafor\:D/ sunt bucuroasa! eu inainte de plecare am facut rezervare la un salon.. dar m-am razgandit... si azi mi-am luat acolo unde mi-am dorit.. fetelor sunt fericitaaaaaaaaa!!!!

raira
24.06.2008, 14:25:15
salutare miresici!!!
si eu am nunta in septembrie.......dar cununia civila va fi in august.....asa ca ma intrebam acum ce miresica sunt? de august sau de septembrie:-? ....eu zic totusi ca de septembrie ca numai atunci voi fi mireasa:) .
v-am pupat si spor la treaba!

Donutza
24.06.2008, 14:28:21
salutare miresici!!!
si eu am nunta in septembrie.......dar cununia civila va fi in august.....asa ca ma intrebam acum ce miresica sunt? de august sau de septembrie:-? ....eu zic totusi ca de septembrie ca numai atunci voi fi mireasa:) .

He he treci in rindurile noastre!!! Bine ai venit! atunci te vei simti mireasa.. imbracata <:-P spor la treaba!

iony
24.06.2008, 15:18:55
salutare miresici!!!

eu am avut civila luna asta dar religioasa e in sept si sunt miresica de sept http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/000201DD.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&ref=10) mai e un pic <:-P <:-P <:-P <:-P <:-P <:-P <:-P

spor la miresit si tie!!!!!

Pisu
24.06.2008, 17:22:40
Fetelor vad ca ati avut un spor nebun la scris pe acest topic de cind nu am mai intrat eu, dar desi nu am timp ACUM sa recuperez, am intrat sa va spun ca sint super fericita ca am rezolvat si ultima problema care ma stresa si nu ma lasa sa dorm bine noaptea, respectiv mi-am gasit DJ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!<:-P <:-P <:-P <:-P <:-P <:-P <:-P \:D/ \:D/ \:D/ \:D/ \:D/

iony
24.06.2008, 19:10:19
Fetelor vad ca ati avut un spor nebun la scris pe acest topic de cind nu am mai intrat eu, dar desi nu am timp ACUM sa recuperez, am intrat sa va spun ca sint super fericita ca am rezolvat si ultima problema care ma stresa si nu ma lasa sa dorm bine noaptea, respectiv mi-am gasit DJ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!<:-P <:-P <:-P <:-P <:-P <:-P <:-P \:D/ \:D/ \:D/ \:D/ \:D/

felicitari!!!!!!!!!!!

piersicuta
24.06.2008, 19:53:40
Eu zic ca suntem gata de maritis. Ce sa mai asteptam pana in septembrie, sa ne facem mai multe griji?\:D/

butterfly_bv
24.06.2008, 20:14:51
mirii tebuie sa mearga sa se spovedeasca in saptamana dinaintea nuntii ( dupa ce au tinut post, in prealabil, macar trei zile)..daca preotul le da dezlegare ei se pot impartasi...noi ne vom impartasi in dimineata nuntii...........

asa ne-a zis si noua. cu o sapt inainte sa tinem post, apoi mergem la impartasit (probabil vineri) si sambata gata <:-P

genoveva_1984
25.06.2008, 07:53:54

Asta e o veste foarte buna. Minunat!>:D<

sugarlips
25.06.2008, 10:49:21

=D> =D> =D> =D> =D> =D>

sugarlips
25.06.2008, 10:58:17
fetelor ieri am fost la prima proba la rochia de mireasa....si vreau sa va spun ca sunt super incantata:x :x :x :madlaugh: :love: ...sincer nu ma asteptam sa iasa asa de bine......si am avut niste emotii :-SS :-SS :-SS dar arata super....si nu e nici pe jumate gata...
sper ca la final sa iasa cum imi doresc....oricum luna viitoare merg la proba nr 2 cand am inteles ca o sa fie gata aprox...o sa mai fie de facut dupa, doar mici modificari...pana atunci tot asa o sa fiu....:-SS :-SS :-SS :-SS :-SS :-SS

Pisu
25.06.2008, 11:01:09
Eu zic ca suntem gata de maritis. Ce sa mai asteptam pana in septembrie, sa ne facem mai multe griji?\:D/
=)) =)) =)) =)) =)) Ce tare esti!!!!!!!!!!

OnutzaD
25.06.2008, 12:23:34

Felicitari! ai vazut ca s-a rezolvat? eu mai am acordeonistul din timpul zilei, dar nu ma panichez.....inca....

OnutzaD
25.06.2008, 12:25:37
fetelor ieri am fost la prima proba la rochia de mireasa....si vreau sa va spun ca sunt super incantata:x :x :x :madlaugh: :love: ...sincer nu ma asteptam sa iasa asa de bine......si am avut niste emotii :-SS :-SS :-SS dar arata super....si nu e nici pe jumate gata...
sper ca la final sa iasa cum imi doresc....oricum luna viitoare merg la proba nr 2 cand am inteles ca o sa fie gata aprox...o sa mai fie de facut dupa, doar mici modificari...pana atunci tot asa o sa fiu....:-SS :-SS :-SS :-SS :-SS :-SS

Bravo! chiar ma bucur cand aud de miresici care si-au gasit rochita mult visata>:D<

iony
25.06.2008, 13:18:41
fetelor ieri am fost la prima proba la rochia de mireasa....si vreau sa va spun ca sunt super incantata:love: ...sincer nu ma asteptam sa iasa asa de bine......si am avut niste emotii :-SS dar arata super....si nu e nici pe jumate gata...
sper ca la final sa iasa cum imi doresc....oricum luna viitoare merg la proba nr 2 cand am inteles ca o sa fie gata aprox...o sa mai fie de facut dupa, doar mici modificari...pana atunci tot asa o sa fiu....:-SS :-SS

bravo=D> =D> =D> ! iti doresc sa iasa mult mai bine decat te astepti si decat vrei ;)) ;)) :* :* :* :*

oana99
25.06.2008, 14:18:05
Fetelor in sfarsit mi-am luat si voalul.....pana la urma am optat pt unul mediu renuntand la cel catedral de 3 m....mi s-a parut prea mult voal...<:-P

anlya_426
25.06.2008, 14:25:59

felicitari.......eu mi9-am mai comandat inca 30 de invitatii si am reusit sa cumpar o prima parte din cadoul nasilor...si anume o icoana din argint.......

iony
25.06.2008, 15:08:28
felicitari.......eu mi9-am mai comandat inca 30 de invitatii si am reusit sa cumpar o prima parte din cadoul nasilor...si anume o icoana din argint.......

e de bine daca ai mai comandat invitatii: lume multa:-p :-p :-p :-p ,cat despte icoana de argint- si mie mi se pare un cadou reusit. spor in continuare>:D< >:D<

iony
25.06.2008, 15:09:13
Fetelor in sfarsit mi-am luat si voalul.....pana la urma am optat pt unul mediu renuntand la cel catedral de 3 m....mi s-a parut prea mult voal...<:-P

sa-l porti fericita si sa-ti aduca multa bucurie!!!!!!!:* :* :* :*

oana99
25.06.2008, 15:14:57
sa-l porti fericita si sa-ti aduca multa bucurie!!!!!!!:* :* :* :*

Multumesc frumos!Sunt f incantata de el...abia astept sa ajung acasa sa il mai probez....are o broderie din cristale superbaaaaa.....:"> :* :*

Pisu
25.06.2008, 16:05:56
Si noi cred ca va trebuii sa mai dam comanda de niste invitatii...Schimbind salonul cu unul mult mai mare avem mina libera acum la invitat oamenii si asta implica un nr mai mare de invitatii, iar eu nu mai pot face altele la fel cum le-am facut pe primele pt ca nu mai dispun nici de timpul si nici de materialele necesare, asa ca voi avea 2 feluri de invitatii :-s dar asta e...

Pisu
25.06.2008, 16:07:25
Felicitari celor care si-au mai achizitionat una-alta in ultima vreme si spor mult in continuare!!!!!!!>:D< >:D< >:D<

genoveva_1984
25.06.2008, 18:45:25
Vin si eu din urma cu prezentarea noilor mele achizitii. Asa cum am mai spus, mi-au sosit invitatiile ( care mie imi sunt foarte dragi, sunt exact cum mi le-am dorit, desi ar putea parea prea simple), verighetele ( pe care le-am cumparat mai demult, dar le-am dus la gravat), pantofii ( o pereche, pentru ca m-am hotarat sa imi mai caut una, deoarece acestia sunt cam inalti, desi momentan mi se par comozi; eu sunt mica de inaltime si rochita e un pic cam lunga asa ca trebuie sa port tocuri), coronita ( care, de asemenea, am vrut sa fie cat mai simpla, nu stiu daca am reusit), bijuteriile ( nu sunt foarte incantata de ele si chiar mi-am luat 2 seturi si am dat o gramada de bani pe ele, dar inca ma mai gandesc la asta) si pernita pentru verighete.
Pentru toate am pus poze in album.
Mi-am mai luat si jarteluta si lenjerie....cu astea nu am poze..inca.
De asemenea, mi-am dus rochita pentru ultimele modificari si mi-am comandat voalul, pe care o sa-l primesc sambata. Abia astept....
Am ajuns si noi pe ultima suta de metri...mai avem pantofii pentru mire si bauturile fine, dar am vb deja si pentru astea. Acum ne apucam de impartit invitatii...>:D< >:D<

Donutza
25.06.2008, 18:55:53
Vin si eu din urma cu prezentarea noilor mele achizitii. Asa cum am mai spus, mi-au sosit invitatiile ( care mie imi sunt foarte dragi, sunt exact cum mi le-am dorit, desi ar putea parea prea simple), verighetele ( pe care le-am cumparat mai demult, dar le-am dus la gravat), pantofii ( o pereche, pentru ca m-am hotarat sa imi mai caut una, deoarece acestia sunt cam inalti, desi momentan mi se par comozi; eu sunt mica de inaltime si rochita e un pic cam lunga asa ca trebuie sa port tocuri), coronita ( care, de asemenea, am vrut sa fie cat mai simpla, nu stiu daca am reusit), bijuteriile ( nu sunt foarte incantata de ele si chiar mi-am luat 2 seturi si am dat o gramada de bani pe ele, dar inca ma mai gandesc la asta) si pernita pentru verighete.
De asemenea, mi-am dus rochita pentru ultimele modificari si mi-am comandat voalul, pe care o sa-l primesc sambata. Abia astept....
Am ajuns si noi pe ultima suta de metri...mai avem pantofii pentru mire si bauturile fine, dar am vb deja si pentru astea. Acum ne apucam de impartit invitatii...>:D< >:D<

He he uite ce iute esti!:D tini-o tot asa.. vei fi prima la matitis!

genoveva_1984
25.06.2008, 20:00:51
He he uite ce iute esti!:D tini-o tot asa.. vei fi prima la matitis!

E, sunt fete si mai harnice decat mine. Pe mine ma preocupa acum luna de miere. Asta e o problema inca nerezolvata... Speram sa o rezolvam si pe asta weekend-ul asta si apoi intram in linie dreapta.

Pisu
25.06.2008, 21:05:47
Felicitari pt toate achizitiile!!!!!! Mie imi plac bijuteriile, sa stii...si restul, dar cel mai si cel mai mult imi plac verghetele!!!!! Mult de tot imi plac!!!!! =P~ =P~ =P~ :*

OnutzaD
25.06.2008, 21:57:29

Felicitari! si eu tot spre un voal mediu cred ca voi opta. cele lungi mi se par superbe, spectaculoase dar incomode.

OnutzaD
25.06.2008, 22:04:09

FElicitari! sa le porti cu placere si sa le folosesti sanatoasa. Invitatiile mie mi se par superbe, nu sunt nici prea simple, nici prea incarcate. Bijuteriile-imi place al doilea set, pantofii sunt super, tocul mi se pare OK (eu am probleme la degete cu pantofii decupati in fata).Eu mai am 2 perechi de pantofi de la firma astasi au un calapod bun...am dansat la multe nunti cu ei. PUP

oana99
25.06.2008, 22:34:02
Felicitari! si eu tot spre un voal mediu cred ca voi opta. cele lungi mi se par superbe, spectaculoase dar incomode.

Asa e!dar sa stii ca mult mai bine vine volul mediu la rochita mea.Daca luam voalul lung i-as fi luat un pic din splendoarea ei.Si in plus de asta as fi aratat prea infasurata.Rochita este destul de ampla.:*:*:*

oana99
25.06.2008, 22:38:56
Uite o poza nu prea reusita cu voalul.;))

OnutzaD
25.06.2008, 22:39:45
Asa e!dar sa stii ca mult mai bine vine volul mediu la rochita mea.Daca luam voalul lung i-as fi luat un pic din splendoarea ei.Si in plus de asta as fi aratat prea infasurata.Rochita este destul de ampla.:*:*:*

Si la rochita mea merge mult mai bine voalul mediu si transparent( di tul) pt ca altfel nu se mai vede modelul de la spate al rochiei...care este super:-$

OnutzaD
25.06.2008, 22:40:43

Chiar este SUPERB! sa-l porti fericita si iubita

oana99
25.06.2008, 22:40:55
Si la rochita mea merge mult mai bine voalul mediu si transparent( di tul) pt ca altfel nu se mai vede modelul de la spate al rochiei...care este super:-$

Exact!Si la mine la fel!!!Tot din tul mi l=am luat.>:D<

OnutzaD
25.06.2008, 22:46:46
Exact!Si la mine la fel!!!Tot din tul mi l=am luat.>:D<
Rochita ta este de la ALB SI NEGRU?

Pisu
25.06.2008, 22:54:09
WOW!!!!!!!! E SUPERB!!!!!!!!=D>

piersicuta
26.06.2008, 00:02:27

Poti sa-mi zici cat a fost si de unde? ca eu nici macar nu m-am interesat de acest aspect, am uitat cu totul de voal :D

genoveva_1984
26.06.2008, 07:32:40
Felicitari pt toate achizitiile!!!!!! Mie imi plac bijuteriile, sa stii...si restul, dar cel mai si cel mai mult imi plac verghetele!!!!! Mult de tot imi plac!!!!! =P~ =P~ =P~ :*

Multumesc...>:D< >:D< Verighetele imi sunt si mie foarte dragi.

genoveva_1984
26.06.2008, 07:36:39
FElicitari! sa le porti cu placere si sa le folosesti sanatoasa. Invitatiile mie mi se par superbe, nu sunt nici prea simple, nici prea incarcate. Bijuteriile-imi place al doilea set, pantofii sunt super, tocul mi se pare OK (eu am probleme la degete cu pantofii decupati in fata).Eu mai am 2 perechi de pantofi de la firma astasi au un calapod bun...am dansat la multe nunti cu ei. PUP

Multumesc pentru aprecieri. Si in legatura cu pantofii, eu port cea mai mare parte a timpului tocuri, ca asa m-am obisnuit, iar astia mi se par destul de comozi, in ciuda tocului. Problema mea e ca port nr. 35 si nu am gasit pantofi albi, numar mic, pentru ca nici eu nu as fi vrut neaparat sa fie decupati in fata. M-am hotarat totusi sa-i cumpar, in cazul in care n-o sa gasesc altceva...>:D< >:D<

genoveva_1984
26.06.2008, 07:38:16

E foarte, foarte frumos.

OnutzaD
26.06.2008, 08:53:05
Multumesc pentru aprecieri. Si in legatura cu pantofii, eu port cea mai mare parte a timpului tocuri, ca asa m-am obisnuit, iar astia mi se par destul de comozi, in ciuda tocului. Problema mea e ca port nr. 35 si nu am gasit pantofi albi, numar mic, pentru ca nici eu nu as fi vrut neaparat sa fie decupati in fata. M-am hotarat totusi sa-i cumpar, in cazul in care n-o sa gasesc altceva...>:D< >:D<

Nu ma intelege gresit, mie imi plac la nebunie pantofii decupati in fata...chiar mi se par eleganti dar eu am o alta problema: am piciorul foarte subtire si imi aluneca piciorul in fata si fac bataturi la degete( acolo unde este pantoful decupat-spre ca intelegi ce am vrut sa spun;-) )

oana99
26.06.2008, 10:30:03
E cumparat de la ML si costa 820 ron.Multumesc fetelor pt aprecieri cu toate ca poza lasa de dorit...e facuta la repezeala....;)) ;)) ;)) >:D<

genoveva_1984
26.06.2008, 10:41:50
Nu ma intelege gresit, mie imi plac la nebunie pantofii decupati in fata...chiar mi se par eleganti dar eu am o alta problema: am piciorul foarte subtire si imi aluneca piciorul in fata si fac bataturi la degete( acolo unde este pantoful decupat-spre ca intelegi ce am vrut sa spun;-) )

Sigur ca am inteles ce ai vrut sa spui. Tocmai din cauza a ceea ce spui tu cred ca va trebui sa port si eu ciorapi si ma gandeam doar daca acest gen de pantofi se potrivesc pentru mirese, ca nu as vrea sa arat caraghios si sa mi se vada doar varful degetelor de sub rochie. Dar cred ca nu va fi cazul ca rochia e destul de lunga si nu se vor vedea pantofii.

sugarlips
26.06.2008, 10:47:55
Bravo! chiar ma bucur cand aud de miresici care si-au gasit rochita mult visata>:D<

>:D< >:D< >:D< >:D<

sugarlips
26.06.2008, 10:48:33
bravo=D> =D> =D> ! iti doresc sa iasa mult mai bine decat te astepti si decat vrei ;)) ;)) :* :* :* :*

mersi mult...si eu sper>:D< >:D< >:D< :* :* :*

sugarlips
26.06.2008, 10:50:20

=D> ...eu inca nu am...dar ma gandeam sa imi iau 2, unul mediu...si unul lung pe care sa il dau jos cand ajung la restaurant...problema e cum sa il prind pe cel lung ca sa il pot scoate usor fara sa imi stric coafura:-?
care inca nu stiu cum o sa fie:-w

sugarlips
26.06.2008, 11:02:04

felicitari pt tot, sunt foarte frumoase verighetele tale sunt cumva din aur alb cu galben? ca asa pare din poze
..imi plac si pantofii, si stai linistita nu cred ca o sa iti alunece piciorul in fata deoarece nu sunt foarte decupati...:*

Donutza
26.06.2008, 11:11:13
E, sunt fete si mai harnice decat mine. Pe mine ma preocupa acum luna de miere. Asta e o problema inca nerezolvata... Speram sa o rezolvam si pe asta weekend-ul asta si apoi intram in linie dreapta.

Si ce planuri ai pt luna de miere? in ce directie?

Yonika
26.06.2008, 11:29:25
=D> ...eu inca nu am...dar ma gandeam sa imi iau 2, unul mediu...si unul lung pe care sa il dau jos cand ajung la restaurant...problema e cum sa il prind pe cel lung ca sa il pot scoate usor fara sa imi stric coafura:-?
care inca nu stiu cum o sa fie:-w
Asa voi face si eu. Imi fac unul scurt, care mi-l fixeaxa bine coafeza, si unul lung-lung, ca o trena, pe care il voi purta la biserica si apoi il voi scaote, pe asta lung mi-l va pune nasa.

Yonika
26.06.2008, 11:34:22
Felicitari la toate fetele care si-au mai achizitionat cate ceva in ultimele zile! Suntem aproape aproape!8-} eu cel putin mai am 78 de zile...abia astept sa vina 13 septembrie!

Donutza
26.06.2008, 12:06:16
Incepe febra asteptarilor;;) m-au apucat azi niste emotii.. ca n-am sa le reusesc pe toate!!!!!!!!

Pisu
26.06.2008, 13:01:44
Felicitari la toate fetele care si-au mai achizitionat cate ceva in ultimele zile! Suntem aproape aproape!8-} eu cel putin mai am 78 de zile...abia astept sa vina 13 septembrie!
Si eu, si eu...!!!!!!!!!!!!!!!!:madlaugh: :madlaugh: :madlaugh: :madlaugh: :madlaugh:

genoveva_1984
26.06.2008, 13:02:22
felicitari pt tot, sunt foarte frumoase verighetele tale sunt cumva din aur alb cu galben? ca asa pare din poze
..imi plac si pantofii, si stai linistita nu cred ca o sa iti alunece piciorul in fata deoarece nu sunt foarte decupati...:*

Multumesc...:* Da, verighetele sunt o combinatie de aur alb cu galben... si abia astept sa le pot purta.

genoveva_1984
26.06.2008, 13:04:13
Si ce planuri ai pt luna de miere? in ce directie?

Pai, lasand la o parte destinatiile exotice, ca nu vrem sa exageram cu cheltuiala, am ramas la Grecia: Corfu sau Creta. Sambata vrem sa rezervam... asta in cazul in care mai gasim ceva disponibil... sper.

genoveva_1984
26.06.2008, 13:05:58
Si eu, si eu...!!!!!!!!!!!!!!!!:madlaugh: :madlaugh: :madlaugh: :madlaugh: :madlaugh:

Eu nici nu mai vorbesc... ca astept - efectiv - nunta asta din 3 martie 2007 ( spun efectiv pentru ca atunci am rezervat sala). Si de atunci e muuuult timp...

IONELAELEONORA
26.06.2008, 13:32:32
Salut. Si eu voi fi miresica in septembrie:x
ABIA ASTEPT
Va fi ceva de vis:suuuper:
Sunt din Tg Mures si astept miresicile de septembrie si nu numai la dezbateri, schimburi de pareri!

piersicuta
26.06.2008, 13:42:35
Eu nici nu mai vorbesc... ca astept - efectiv - nunta asta din 3 martie 2007 ( spun efectiv pentru ca atunci am rezervat sala). Si de atunci e muuuult timp...

wow, cred ca n-as putea sa astept atat. E stresul prea mare:D

piersicuta
26.06.2008, 13:47:07
Fetele eu am ajuns la o concluzie. Cand m-am "inhamat" la treaba asta cu nunta, nu stiam absolut nimic despre obiceiuri, cocarde (nici nu stiam ca se cheama asa) marturii, restaurante si altele. Si cred ca tot ce am facut pentru nunta asta a venit de pe forumul asta: restaurant, invitatii, marturii, place carduri si meniu pana acum.

Asa ca... dupa nunta, rochia si alte accesorii pe care nu le voi mai purta le voi da aici, cuiva care nu are bani, si are nevoie de ele. Macar atata bine sa fac si eu. 8-} Si nici nu-s genul care se ataseaza f tare de obiecte.

OnutzaD
26.06.2008, 16:54:01
ABIA ASTEPT
Sunt din Tg Mures si astept miresicile de septembrie si nu numai la dezbateri, schimburi de pareri!
Bine ai venit!spor la pregatiri!>:D<

eugenia_patricia
26.06.2008, 17:10:02
Buna MIRESICILOR!
Si prietena mea este o miresica de septembrie si eu o ajut sa se pregateasca, mai exact sunt "insarcinata" cu aranjamentele florale si marturiile. Am gasit la mai multe preturi dar daca ati gasit si voi ceva frumos si bine la pret va rog sa-mi spuneti si mie ca sa fac o comparatie. ceea ce am gasit eu e foarte bine zic eu la pret dar mai vreau sa aud pareri.
Multumesc anticipat.

denysa
26.06.2008, 18:32:40
Buna MIRESICILOR!
Si prietena mea este o miresica de septembrie si eu o ajut sa se pregateasca, mai exact sunt "insarcinata" cu aranjamentele florale si marturiile. Am gasit la mai multe preturi dar daca ati gasit si voi ceva frumos si bine la pret va rog sa-mi spuneti si mie ca sa fac o comparatie. ceea ce am gasit eu e foarte bine zic eu la pret dar mai vreau sa aud pareri.
Multumesc anticipat.

vreau si eu idei. nu am gasit nimic mai deosebit la un pret acceptabil. figurinele de cristal sunt de la 7 ron pana la 20. :( imi plac la nebunie dar nu imi permit sa dau asa de mult mai ales k am 120 de perechi

byabeatrice
26.06.2008, 22:45:36
Buna !
Sunt si eu miresica de septembrie si ma bucur ca am gasit forumul... ca sa ma lamuresc si eu cu niste lucruri..
Ati auzit ceva de papucii miresei..cu trebuie sa fie?(trebuie neaparat sa fie pantofi?)

butterfly_bv
26.06.2008, 23:35:48
Buna !
Sunt si eu miresica de septembrie si ma bucur ca am gasit forumul... ca sa ma lamuresc si eu cu niste lucruri..
Ati auzit ceva de papucii miresei..cu trebuie sa fie?(trebuie neaparat sa fie pantofi?)

uraaa. inca o miresica de 27 septembrie
bun venit >:D< >:D< >:D<

nu prea inteleg intrebarea. eu una nu stiu nimic despre o regula stricta privind incaltarile miresei. pot fi orice, atata timp cat sunt cat de cat eleganti (parerea mea), indiferent daca sunt sandale sau pantofi .
pupici. sa ne tii la curent cu pregatirile :*

butterfly_bv
26.06.2008, 23:41:03
miresici de 27 septembrie, nu mai am rabdare pana maine asa k va zic de pe acum ca au mai ramas

http://text.glitter-graphics.net/floral/t.gifhttp://text.glitter-graphics.net/floral/r.gifhttp://text.glitter-graphics.net/floral/e.gifhttp://text.glitter-graphics.net/floral/i.gifhttp://dl3.glitter-graphics.net/empty.gifhttp://dl3.glitter-graphics.net/empty.gifhttp://dl3.glitter-graphics.net/empty.gifhttp://dl3.glitter-graphics.net/empty.gifhttp://dl3.glitter-graphics.net/empty.gifhttp://text.glitter-graphics.net/floral/l.gifhttp://text.glitter-graphics.net/floral/u.gifhttp://text.glitter-graphics.net/floral/n.gifhttp://text.glitter-graphics.net/floral/i.gif (http://glitter-graphics.com/myspace/text_generator.php)

Pisu
26.06.2008, 23:45:54
Si eu care zic, ca e mult din iulie 2007 :))

Pisu
26.06.2008, 23:49:07
ABIA ASTEPT
Bine ai venit printre noi!!!!!!

rocsanyk3
27.06.2008, 01:52:34
Buna, fetelor.
Si eu voi avea nunta tot in septembrie 2008 ( pe 20). Chiar am vazut ca mai este cineva pe aceeasi data. Eu am ales intai restaurantul si am fost nevoita sa aleg data in functie de restaurant. Mi-as fi dorit sa fie putin mai devreme, poate pe la sf lui august sau chiar inceputul lui septembrie, dar era ocupat tot la restaurant, inclusiv duminica ( si am mers la inceputul lui februarie). Oricum, septembrie e o luna frumoasa.
In afara de asta eu am vorbit deja pentru muzica, fotograf si cameraman, am dat avans si acolo pentru a fi sigura ca nu voi avea surprize neplacute. Deocamdata doar atat.:)
eu am nunta pe 27 sept...am dat si eu arvone ...mai am de ales ornatul salii...da asta in sept....ma stresez de pe-acuma caut pe net cate si mai cate.....casa de piatra pana atunci daca nu ne mai scriem..<:-P

genoveva_1984
27.06.2008, 07:47:15
Si eu care zic, ca e mult din iulie 2007 :))

E mult si din iulie, dar mai muuuult e din martie....=)) =))

genoveva_1984
27.06.2008, 07:52:22
wow, cred ca n-as putea sa astept atat. E stresul prea mare:D

Stii cum e: exista si avantaje si dezavantaje in a astepta asa de mult. Dezavantajul e ca, intr-adevar, stresul e foarte mare si la un moment dat iti spui ca nu mai conteaza nimic, nu te mai intereseaza, doar sa vina o data ziua aia. Avantajul, insa, este ca am avut suficient timp la dispozitie ca sa ma documentez, sa fac totul exact asa cum mi-am dorit, sa analizez toate ofertele si sa aleg ce este mai bun pentru noi. Plus ca am cumparat totul pe rand, atunci cand am avut bani, fara sa fim presati de timp, mai ales ca am cumparat totul din banii nostri. In fiecare luna cumparam cate ceva si ne bucuram ca am mai inaintat un pic cu pregatirile. Si cel mai important, am trait toate aceste momente impreuma cu el, cu viitorul sot, am facut totul noi doi, fara implicarea altora si am facut totul numai si numai pe gustul nostru.

Pisu
27.06.2008, 08:06:35
E mult si din iulie, dar mai muuuult e din martie....=)) =))
E de-a dreptul o vesnicie =))=))=))

genoveva_1984
27.06.2008, 08:46:48
E de-a dreptul o vesnicie =))=))=))

Ca bine zici...=)) =)) =))

iony
27.06.2008, 09:01:52
AMR 3 LUNI<:-P <:-P <:-P <:-P

genoveva_1984
27.06.2008, 09:25:46

:rocking: =D> =D>

piersicuta
27.06.2008, 10:10:53
Stii cum e: exista si avantaje si dezavantaje in a astepta asa de mult. Dezavantajul e ca, intr-adevar, stresul e foarte mare si la un moment dat iti spui ca nu mai conteaza nimic, nu te mai intereseaza, doar sa vina o data ziua aia. Avantajul, insa, este ca am avut suficient timp la dispozitie ca sa ma documentez, sa fac totul exact asa cum mi-am dorit, sa analizez toate ofertele si sa aleg ce este mai bun pentru noi. Plus ca am cumparat totul pe rand, atunci cand am avut bani, fara sa fim presati de timp, mai ales ca am cumparat totul din banii nostri. In fiecare luna cumparam cate ceva si ne bucuram ca am mai inaintat un pic cu pregatirile. Si cel mai important, am trait toate aceste momente impreuma cu el, cu viitorul sot, am facut totul noi doi, fara implicarea altora si am facut totul numai si numai pe gustul nostru.

Cu asta ai dreptate. Ca eu "am aflat" in aprilie de nunta, si se cam inghesuie toate pe final. Plus banii...$-)

sugarlips
27.06.2008, 10:21:50

da,da ,da...asa e ..:*

genoveva_1984
27.06.2008, 12:33:57
Cu asta ai dreptate. Ca eu "am aflat" in aprilie de nunta, si se cam inghesuie toate pe final. Plus banii...$-)

Si intr-un timp scurt poti sa rezolvi foarte multe, doar sa le ai foarte bine organizate si sa stii ce iti doresti. Cu banii e un pic mai greu....

carmelutza
27.06.2008, 14:00:57

ma alatur si eu si zic acelasi lucru AMR 3 LUNI!!!!!!!! :rocking: :rockon: :gen_19:
de-abia astept sa vina ziua de 27 septembrie.....:grouphug: parca nu mai am rabdare....astazi mergem sa ne comandam in sfarsit invitatiile.....<:-Pdeci inca un pas inainte.....
pupici:D

iony
27.06.2008, 17:22:57
ma alatur si eu si zic acelasi lucru AMR 3 LUNI!!!!!!!! :rocking: :rockon: :gen_19:
de-abia astept sa vina ziua de 27 septembrie.....:grouphug: parca nu mai am rabdare....astazi mergem sa ne comandam in sfarsit invitatiile.....<:-Pdeci inca un pas inainte.....
pupici

felicitari. eu deja am dat vreo 5 la colegii de facultate cu care nu ma mai vad pana la 1 oct si nu mai am rabdare,abia astept sa le dam pe toate.

dupa 1 iulie incepem sa impartim la invitatii;-)

Donutza
28.06.2008, 11:31:21
ne-a venit si noua rindul sa strigam:
AMR 3 LUNI!!!!!!
<:-P <:-P <:-P <:-P <:-P <:-P <:-P <:-P