PDA

Versiunea completa : Miresici SEPTEMBRIE 2008

Pagini : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 [21] 22 23 24 25 26 27 28 29

anlya_426
28.06.2008, 11:36:41
fetelor gata licenta.......rezultatul muncii : 9.74....sunt extrem de incantata......asa ca de acum ma voi dedica 100% nuntii....de saptamana ce vine ma apuc de impartit invitatii....vreau sa termin marturiile...sa dau comanda la tort....si sa cumpar o parte din bauturi......

Pisu
28.06.2008, 11:44:56
fetelor gata licenta.......rezultatul muncii : 9.74....sunt extrem de incantata......asa ca de acum ma voi dedica 100% nuntii....de saptamana ce vine ma apuc de impartit invitatii....vreau sa termin marturiile...sa dau comanda la tort....si sa cumpar o parte din bauturi......
BRAAAAVOOOOO!!!!!!!!!FELICITARI!!!!!!!!!!!!!!!:*:* :*:*=D> =D> =D> =D> <:-P

Donutza
28.06.2008, 11:51:17

felicitari! bun rezultat.. buna munca:) multe idei frumoase si realizarea lor!!!

iony
28.06.2008, 12:02:24

felicitari!!!!!!!!!!!!!! o nota foarteeeeeeee buna. spor la treburi>:D< >:D< >:D< >:D< >:D<

anlya_426
28.06.2008, 12:10:23
multumesc tare mult...sunt gata sa ma intorc la miresit si sa termin tot ce mi-am propus pentru a avea nunta mult visata.......:*:*:*

Ardeleanka
28.06.2008, 20:29:24
nu am mai intrat pe aici de ceva vreme...cu pregatirile merg super ok..pana acuma..numa bine am terminat si primu an de facultate...gata cu stresul si examenele...invitatiile deja le am...in 3 iulie am prima proba la rochita....ideile imi tot vin...si timpul trece..nici mie nu imi vine sa cred cat de repede trece timpu..si cat de aproape sunt de cel mai fericit eveniment din viata mea...alaturi de cea mai draga si scumpa persoana...deabea astept sa fie totul gata..si sa ma vad in fata faptului...:X:X:

piersicuta
29.06.2008, 09:51:23

Felicitari!!!!!!!!!!!! \:D/

OnutzaD
29.06.2008, 10:06:15
FELICITARI! =D>=D>=D>:A:A:A:A:A:rocking::rockon::gen_17:

ana_nemo
29.06.2008, 11:15:24
Salut miresici!

Nunta mea e pe 13 septembrie! Noroc ca nu sunt superstitioasa! Caut locatie pentru nunta din luna aprilie si abea acum am gasit, asa ca nu mai am mult timp pana la nunta si trebuie sa organizez tot. Nunta va fi la Intercontinental, in sala Balada. Daca a facut cineva nunta acolo sau daca ati fost la restaurantul asta de la Inter, pls spuneti-mi parerea voastra. Sala nu e renovata recent, are un fel de calciu pe pereti si mi-e teama sa nu para invechit. In schimb privelistea este superba, dar nu stiu cat conteaza asta la o nunta. Ca doar nu o sa stea invitatii sa se uite pe geam! Fetelor, daca stiti ceva, astept parerile voastre!
Multumesc mult si sa iasa perfect nunta visurilor voastre!

cristina19802007
29.06.2008, 19:09:30
multumesc tare mult...sunt gata sa ma intorc la miresit si sa termin tot ce mi-am propus pentru a avea nunta mult visata.......:*:*:*
buna.felicitari pentru nota obtinuta..ai scapat de un stres destul de mare...si a ramas doar partea frumoasa..pregatirile de nunta...spor la pregatiri...sa iasa totul asa cum iti doresti ca sa te bucuri de ziua nuntii...:*

OnutzaD
29.06.2008, 22:20:59
Salut miresici!

Nunta mea e pe 13 septembrie! Noroc ca nu sunt superstitioasa! Caut locatie pentru nunta din luna aprilie si abea acum am gasit, asa ca nu mai am mult timp pana la nunta si trebuie sa organizez tot. Nunta va fi la Intercontinental, in sala Balada. Daca a facut cineva nunta acolo sau daca ati fost la restaurantul asta de la Inter, pls spuneti-mi parerea voastra. Sala nu e renovata recent, are un fel de calciu pe pereti si mi-e teama sa nu para invechit. In schimb privelistea este superba, dar nu stiu cat conteaza asta la o nunta. Ca doar nu o sa stea invitatii sa se uite pe geam! Fetelor, daca stiti ceva, astept parerile voastre!

Bine ai venit in randul miresicilor! ai incercat la topicul "pareri despre restaurante". POate vei gasi acolo ceea ce cauti despre restaurantul tau. Bafta multa

iony
29.06.2008, 22:57:44
buna fetelor? cum merg pregatirile? eu nu am mai avansat deloc:-s , insa am o veste buna: pe 8 nov sunt nasica;)) si de botez si de cununie. miresica si mamica este o colega de facultate de a mea. sper sa iasa totul bine, mai ales ca o sa am o finutzaaaaaaa. abia astept si nunta finilorrrrrrrr>:D< >:D< >:D<

genoveva_1984
30.06.2008, 07:42:50

E super! O nota foarte buna. Felicitari!

OnutzaD
30.06.2008, 08:00:10
buna fetelor? cum merg pregatirile? eu nu am mai avansat deloc:-s , insa am o veste buna: pe 8 nov sunt nasica;)) si de botez si de cununie. miresica si mamica este o colega de facultate de a mea. sper sa iasa totul bine, mai ales ca o sa am o finutzaaaaaaa. abia astept si nunta finilorrrrrrrr>:D< >:D< >:D<
Felicitari nasico!

Pisu
30.06.2008, 08:25:26
Salut miresici!

Bine ai venit printre noi!!!!!! Uite aici topicul despre Inter:

http://www.miresici.ro/showthread.php?t=2035

>:D<

iony
30.06.2008, 08:29:04
Felicitari nasico!

multumesc!!!!!!!!:* :* :* :* :* :* :* :* :* :*

anlya_426
30.06.2008, 09:08:42
fetelor multumesc inca o data pentru felicitari......vreau sa va mai spun ca am profitat la maxim de acest week-end si am dat si comanda pentru tortul de nunta...........

OnutzaD
30.06.2008, 09:18:14
fetelor multumesc inca o data pentru felicitari......vreau sa va mai spun ca am profitat la maxim de acest week-end si am dat si comanda pentru tortul de nunta...........

Bravo! dar asa devreme se da comanda la tortul pt nunta?

anlya_426
30.06.2008, 10:21:07
Bravo! dar asa devreme se da comanda la tortul pt nunta?

pai mi-am rezervat suportul pe care mi l-am dorit........tortul va fi ca in poza de mai jos....numai ca decoratiunile vor fi cu alb si rosu......

sugarlips
30.06.2008, 10:37:50

felicitari......>:D< asa-i ca nu a fost asa greu pana la urma?

OnutzaD
30.06.2008, 13:22:24
pai mi-am rezervat suportul pe care mi l-am dorit........tortul va fi ca in poza de mai jos....numai ca decoratiunile vor fi cu alb si rosu......

Foarte frumos...DEOSEBIT...nu am mai vazut asa ceva pana acum. Sa-l mancati fericiti si cu placere:*

anlya_426
30.06.2008, 13:41:32
Foarte frumos...DEOSEBIT...nu am mai vazut asa ceva pana acum. Sa-l mancati fericiti si cu placere:*

multumesc tare mult...la interior am ales o compozitie de ciocolata cu visine din alcool....sper sa fie bun si sa la placa invitatilor.........

OnutzaD
30.06.2008, 14:20:46
multumesc tare mult...la interior am ales o compozitie de ciocolata cu visine din alcool....sper sa fie bun si sa la placa invitatilor.........
Cu siguranta le va place invitatilor>:D<

augusta
30.06.2008, 16:13:06
Buna fetelor....nu v-am mai vizitat de mult pt ca am fost f ocupata cu trei joburi si lucru de noaptea!
Acum am ramas cu doua si am mai mult timp sa ma dedic chestiunilor practice in legatura cu nunta.....sa recuperam:
parintii----- nu se cunosc inca, el are doar mama ca tatal a murit acum trei ani dar nici nu sunt curiosi ai mei sa o cunoasca deoarece i-am povestit ce "poama" e.....in fine, cum mama imi organizeaza tot , eu de aici din Italia ma chinui sa particip si cu ceva......ma gandeam ca imi va fi greu pt ca in mom alea vrei sa fie totul ok si mama lui e una de genul....."eu nu am cu ce sa va ajut ca nu am bani ( adevarat- doar ca nici nu i-am cerut ajutorul)....eu vreau sa stau deoparte undeva ca nu vreau sa deranjez pe nimeni, eu nu vreau sa va incurc cu nimic, eu nu vreau sa mananc nimic ca nu va pot ajuta cu nimic, eu ...."CAM ASA.....in fine....sper sa treaca.
rochia----- in 8 IULIE am proba la Ravenna ....va fi cam 1000 euro cu papuci, voal, lenjerie si va fi si unicat.....eu zic ce e bine.
invitatiile----- maine dim ma duc la un magazin enorm cu chestii de genu hartii, acuarele si design sa ma interesez de hartie.Ceea ce vreau sa va intreb pe cele ce isi fac invitatiile singure: CE PROGRAM FOLOSITI PT A CREA INVITATIILE DE NUNTA?
Cam atat dragelor...astept raspunsurile voatre, acum ma duc sa ma inind un pic , pt ca la noapte lucru pana la 2.pupici

augusta
30.06.2008, 16:22:26
Uitasem...asa vor fi verighetele noastre.....800 euro. Pupici

andrafuturewifetobe
30.06.2008, 16:33:26
ma alatur si eu fericitelor lunii septembrie....sunt in mare stres cu detaliile...nu stiu cu ce sa incep mai intai...si cum fac sa termin in timp util...va pup pe toate si va urez spor la "miresit"

gabitza_sta
30.06.2008, 16:45:53
Si eu tot in septembrie....parca acum era august 2007 si era cererea...acum deja mai sunt 2 luni jumate pana la nunta...ce repede trece timpul. :))
Am bifat o gramada de chestii, ca sa nu ramanem cu ele pe ultima suta de metri...si tot au mai ramas o gramada
- rochie cununie civila
- pantofi civila + pantofi mireasa
- bijuterii
- costum mire + tot tacamul pt el
- inca bautura de luat
- pahare miri + nasi
- chestii sexoase (lenjerie) pt mine
- de gasit macheiuza + vb cu ea
- de dat avans la pozar (dar macar il avem)
- de vb de cameraman (asta chiar nu avem)
- marturii de comandat de pe net (am gasit un site dragutz)
- model place carduri

Si sunt convinsa ca am mai uitat chestii. :)) Cred ca e momentul sa imi fac o agenda.
G.

Donutza
30.06.2008, 17:44:38
ma alatur si eu fericitelor lunii septembrie....sunt in mare stres cu detaliile...nu stiu cu ce sa incep mai intai...si cum fac sa termin in timp util...va pup pe toate si va urez spor la "miresit"

undeva pe acest site este lista cu tot ce ai de facut pt nunta.. faci o copie ca sa nu uiti nici un detaliu... si te apuci de treaba... mult succes>:D< :*

genoveva_1984
30.06.2008, 18:46:49
La mine creste din ce in ce mai mult incantarea, iar acum e chiar pe bune... mi-a ajuns si voalul, asa ca sunt super happy. Poze in album...

augusta
30.06.2008, 19:15:26
La mine creste din ce in ce mai mult incantarea, iar acum e chiar pe bune... mi-a ajuns si voalul, asa ca sunt super happy. Poze in album...

foarte frumos.......ai gusturi bune.....sa-l porti fericita!

genoveva_1984
30.06.2008, 21:20:30
foarte frumos.......ai gusturi bune.....sa-l porti fericita!

Multumesc...>:D< >:D< Am cautat mult pana l-am gasit, dar acum sunt multumita de alegere.

OnutzaD
30.06.2008, 21:22:02
Uitasem...asa vor fi verighetele noastre.....800 euro. Pupici
Foarte frumoase verighetele...dar sunt 2 modele diferite? oricum, imi placd ambele...sa le purtati sanatosi si fericiti

OnutzaD
30.06.2008, 21:24:23
SUPERB!felicitari.Ce bine merge cu rochita...sa-l porti sanatoasa>:D<

Donutza
01.07.2008, 06:24:31

dragutz si finutz... ca la o adevarata printesa... numai bine!

genoveva_1984
01.07.2008, 07:34:33
Multumesc fetelor pentru complimente, sunteti tare dragute...:* :* :*

anlya_426
01.07.2008, 08:36:20
Multumesc fetelor pentru complimente, sunteti tare dragute...:* :* :*

felicitari........e foarte frumos voalul tau.......sa-l porti cu multa placere si sa-ti aduca numai bucurii..........>:D<>:D<>:D<

augusta
01.07.2008, 09:01:21
Foarte frumoase verighetele...dar sunt 2 modele diferite? oricum, imi placd ambele...sa le purtati sanatosi si fericiti

Multumesc mult.....ai dreptate ......e modelul de jos....eram adormita la momentul respectiv.....

alinus30
01.07.2008, 10:37:41
undeva pe acest site este lista cu tot ce ai de facut pt nunta.. faci o copie ca sa nu uiti nici un detaliu... si te apuci de treaba... mult succes>:D< :*

buna miresicilor,

unde gasesc lista aceasta? please..>:D< multam

denysa
01.07.2008, 11:09:20
buna miresicilor,

unde gasesc lista aceasta? please..>:D< multam

aici gasesti tot ce ai nevoie. http://www.miresici.ro/showthread.php?t=3414 spor la pregatiri >:D<

mihaela28
01.07.2008, 11:12:13
13 septembrie 2008 ! De-a vostra sunt si voi d'ale mele. 13, mie chiar imi place cifra asta iar superstitioasa n-am fost niciodata. Ma primiti si pe mine?

genoveva_1984
01.07.2008, 11:14:51
felicitari........e foarte frumos voalul tau.......sa-l porti cu multa placere si sa-ti aduca numai bucurii..........>:D<>:D<>:D<

Multumesc...:* :* :* :*

genoveva_1984
01.07.2008, 11:15:26
13 septembrie 2008 ! De-a vostra sunt si voi d'ale mele. 13, mie chiar imi place cifra asta iar superstitioasa n-am fost niciodata. Ma primiti si pe mine?

Sigur ca te primim, cu cea mai mare placere. Bine ai venit!

denysa
01.07.2008, 11:22:36

bine ai venit.<:-P <:-P <:-P <:-P <:-P cum stai cu pregatirile?

augusta
01.07.2008, 13:18:17
Azi am fost sa vad de invitatii...am gasit o gramada de tipuri, de modele, de culori, si m-am dezorientat si mai tare .... dar tot o sa reusesc sa le fac eu cumva....intre timp am luat un tip de ghilotina cu 17 euro si are 4 modele de a taia colturile si un tip de carton cerat care poate fi imprimat si eventual pe acela sa scriu si mai trebuie sa gasesc ceva ca un fel de coperta si plicul.....in final acum doar incerc.....acolo erau 100000 modele si idei , un etaj intreg de decupaje si culori si vopsele si sclipici si as fi ramas acolo pana maine la 4 cand trebuie sa merg la lucru.....8-}

mihaela28
01.07.2008, 15:36:44
Sigur ca te primim, cu cea mai mare placere. Bine ai venit! Ms mult, sunteti tare primitoare si dragute.:*:*:*:*

mihaela28
01.07.2008, 15:43:26
bine ai venit.<:-P <:-P <:-P <:-P <:-P cum stai cu pregatirile?
Multumesc pt primire:* Hmmm...cu pregatirile...Sincera sa fiu mai am foarte multe de pregatit. Am negociat meniul restaurantului, am rezolvat cu firma care se oacupa cu decorarea restaurantului, am comandat invitatiile (le face cineva in Belgia). Nu mai stiu ce am mai facut dar stiu ca mai am multe de facut. Nici macar rochia nu mi-am gasit-o. N-am gasit nimic pe gustul meu, sunt toate prea complicate pt mine. Caut o rochie simpla. Cred ca pana la urma mi-o voi face la la casa de moda exact cum vreau eu:). ;;)

piersicuta
01.07.2008, 22:16:03

N-am apucat sa ma uit la voal ca am ramas cu gura cascata la rochita. E f frumoasa. :)

piersicuta
01.07.2008, 22:19:22
Eu am reusit sa-mi iau cosulet pt cocarde. Atasez maine poze ca e tarziu acum. 13 lei din cora

genoveva_1984
02.07.2008, 07:47:48
N-am apucat sa ma uit la voal ca am ramas cu gura cascata la rochita. E f frumoasa. :)

Multumesc.:* :* :* Era visul meu sa am o rochita cu trena si m-am bucurat mult ca am reusit sa mi-o cumpar.

sugarlips
02.07.2008, 10:45:32
fetelor....ne-au venit verighetele........<:-P <:-P <:-P
imi plac tare mult...:*

Pisu
02.07.2008, 13:13:35
Felicitari!!! Ai facut o alegere foarte buna! Merge de minune cu rochita!!!!=D>

Gabrielle29
02.07.2008, 14:07:38
Buna fetelor!

Si eu am nunta tot pe 13 septembrie..si voiam sa va intreb daca ati avut probleme cu preotul. Nasilor mei le-a spus, cand s-au dus sa vorbeasca, ca ne trebuie aprobare de la Mitropolie, ca e sarbatoare...pe 14... #-o Nu am mai auzit pana acum sa fie probleme cu nunta din cauza unei sarbatori care mai e si a doua zi...

Nu stiu ce sa fac...am vorbit cu o colega de facultate al carui nasde botez e tocmai acel preot care a cerut aprobarea, sa vad daca rezolv ceva asa. Ma rog...

Voi ati patit asa ceva? :-s

genoveva_1984
02.07.2008, 14:09:59
fetelor....ne-au venit verighetele........<:-P <:-P <:-P
imi plac tare mult...:*
Felicitari! Vrem si noi sa vedem poze...

genoveva_1984
02.07.2008, 14:10:44
Felicitari!!! Ai facut o alegere foarte buna! Merge de minune cu rochita!!!!=D>

Multumesc tare mult. Tu ai reusit sa-l vinzi pe al tau?

anlya_426
02.07.2008, 15:02:25
Buna fetelor!

Si eu am nunta tot pe 13 septembrie..si voiam sa va intreb daca ati avut probleme cu preotul. Nasilor mei le-a spus, cand s-au dus sa vorbeasca, ca ne trebuie aprobare de la Mitropolie, ca e sarbatoare...pe 14... #-o Nu am mai auzit pana acum sa fie probleme cu nunta din cauza unei sarbatori care mai e si a doua zi...

Nu stiu ce sa fac...am vorbit cu o colega de facultate al carui nasde botez e tocmai acel preot care a cerut aprobarea, sa vad daca rezolv ceva asa. Ma rog...

daca ai sa rasfoiesti topicul ai sa vezi ca aproape toate fetele care au nunta pe 13 s-au lovit de aceasta problema....pe care au rezolvat-o in cele din urma.......

nicodulcika
02.07.2008, 16:33:45
:D si eu tot pe 13 serptembrie am nunta! eu nu am intampinat nicio problema vis-a-vis de data aceasta. succes viitoare miresici!

Pisu
02.07.2008, 16:49:23
Multumesc tare mult. Tu ai reusit sa-l vinzi pe al tau?
Daaaaa!!!! <:-P

Pisu
02.07.2008, 16:52:17
Buna fetelor!

Data de 14 septembrie este considerat PRAZNIC IMPARATESC si in aceste zile, cit si in ajunul lor, conform calendarului ortodox, nu se fac nunti. In Bucuresti nu prea se tine cont de asta si preotii aproba cununiile religioase, in schimb in orase mai mici sau sate, am vazut ca au cam fost probleme. Oricum, se rezolva zic eu....drept dovada ca o verisoara de a mea, cit si multe alte miresici, fac nunta chiar pe 14, asa ca nu te da batuta si nu-ti pierde speranta! ;-)

flori2105
02.07.2008, 17:42:41
Fetelor mi-am ales si eu rochita!!!<:-P <:-P <:-P .Cea din poze este pe crem dar rochia mea o sa fie alba si imi vine in aproape 2 saptamani.Este prima rochie probata si cea in care m-am simtit cu adevarat o printesa.Va pup pe toate

genoveva_1984
02.07.2008, 18:03:02
Daaaaa!!!! <:-P

Ma bucur ca ai reusit. >:D<

genoveva_1984
02.07.2008, 18:04:01
Fetelor mi-am ales si eu rochita!!!<:-P <:-P <:-P .Cea din poze este pe crem dar rochia mea o sa fie alba si imi vine in aproape 2 saptamani.Este prima rochie probata si cea in care m-am simtit cu adevarat o printesa.Va pup pe toate

E foarte frumoasa. Sa o porti sanatoasa!

flori2105
02.07.2008, 19:36:24
E foarte frumoasa. Sa o porti sanatoasa!
Multumesc frumos si tu esti foarte frumoasa in rochita ta

Donutza
02.07.2008, 19:37:30

finutza miresica! sa te bucuri de ea>:D<

adriana_gv
02.07.2008, 21:42:14
ajutati-ma va rog.... [-o< nu gasesc nici un fotograf si nici un cameraman liber pt data de 20 sept, poate stiti pe cineva...

genoveva_1984
03.07.2008, 07:35:04
Multumesc frumos si tu esti foarte frumoasa in rochita ta

Multumesc...:"> :">

OnutzaD
03.07.2008, 08:03:53

Foarte frumoasa! sa o porti sanatoasa , fericita si iubita. Sa fie mesagerul unei casnicii plina de fericire, iubire si respect.Este crem? mie mi se para alba.

piersicuta
03.07.2008, 09:33:09
Si eu tot alba o vad. :D

Eu nu am nici o idee de rochia mea cum vreau sa fie. Stiu doar ca simpla. in rest... Si mai am cam putin :(#-o

sugarlips
03.07.2008, 10:51:35
Felicitari! Vrem si noi sa vedem poze...

>:D< o sa fac, inca nu am apucat....tot tarziu ajung seara acasa...:-w

sugarlips
03.07.2008, 10:53:23

foarte frumoasa.....>:D<

iony
03.07.2008, 11:02:57

e f frumoasa.
sa o porti iubita si sa-ti aduca numai bucurii!!!!!!!!!! >:D< >:D< >:D<

anyela17
03.07.2008, 13:10:59

E superba!!!!!!
Eu sunt la stadiul de voal, pantofi, bijuterii.......

anyela17
03.07.2008, 13:19:24
Si noi ne luam nasii dupa noi pt ca si noi ne gindeam ca o sa ne plictisim groaznic doar noi 2 ;))

cum sa va plictisiti:((:((:((:((:((:((:((:((:((:((
eu abia astept sa stau macar o saptamina numai cu el...... fara probleme de servici..... fara pisalogeli din partea parintilor

Si noi am fi vrut Grecia dar la agentiile la care am cautat ultimele plecari cu avionul sunt in vinerea dinaintea nuntii noastre. Asa ca am ramas la Tunisia....
Imi doresc de mult sa ajung acolo.

flori2105
03.07.2008, 14:52:15
Foarte frumoasa! sa o porti sanatoasa , fericita si iubita. Sa fie mesagerul unei casnicii plina de fericire, iubire si respect.Este crem? mie mi se para alba.
Da este chiar un crem destul de inchis in realitate(uite aici se vade un pic mai bine).Multumesc frumos pt urari.Dupa parerea mea toate miresele sunt frumoase datorita fericirii ce se citeste pe fata lor.PUPICI

flori2105
03.07.2008, 14:56:09
Azi mi-am cumparat si sandalutele.Sunt de la Veronesse si au tocul destul de mare dar mergi foarte comod pe ele.Din pacate nu am poze pt ca nu sunt acasa dar le trimit diseara.Spor la pregatiri!!!>:D<

flori2105
03.07.2008, 21:26:33
:D Asa cum am promis revin cu poze cu pantofiorii mei dragi

OnutzaD
03.07.2008, 22:13:24
Da este chiar un crem destul de inchis in realitate(uite aici se vade un pic mai bine).Multumesc frumos pt urari.Dupa parerea mea toate miresele sunt frumoase datorita fericirii ce se citeste pe fata lor.PUPICI
Acum o vad si eu crem.Oricum este foarte frumoasa.

OnutzaD
03.07.2008, 22:15:00
SUPERBI! i-am vazut si eu in magazin in OBOR si mi-au placut enorm. Sa-i dantuiesti fericita>:D<

Rocsaine
03.07.2008, 23:08:27

Ce draguti sunt! :):)>- Ca pentru un ingeras. Sa te simti bine in ei si sa-i dantuiesti cu drag >:D<

anyela17
03.07.2008, 23:13:08
Sunt frumosi pantofii, sa-i porti sanatoasa, dar am o intrebare: reusiti sa stati atitea ore pe pantofi asa inalti? Eu vreu sa-mi cumpar sandalute pentru inceput dar apoi vreau sa ma schimb on pantofi mai comozi in care sa pot sa dansez ore in sir.

OnutzaD
04.07.2008, 07:43:39
Ce draguti sunt! :):)>- Ca pentru un ingeras. Sa te simti bine in ei si sa-i dantuiesti cu drag >:D<
Si pantofiorii tai sunt foarte frumosi! i-am vazut la topicul despre pantofi.sa-i porti sanatoasa, fericita si iubita.Sa-i dantuiesti fara probleme.>:D<

Pisu
04.07.2008, 07:58:45
cum sa va plictisiti:((:((:((:((:((:((:((:((:((:((
eu abia astept sa stau macar o saptamina numai cu el...... fara probleme de servici..... fara pisalogeli din partea parintilor

Si noi am fi vrut Grecia dar la agentiile la care am cautat ultimele plecari cu avionul sunt in vinerea dinaintea nuntii noastre. Asa ca am ramas la Tunisia....
Imi doresc de mult sa ajung acolo.
Mai, noi stam singuri si nu e ca si cind nu am avea timp numai pt noi.....si ne place mai mult sa fim acompaniati :-p

Pisu
04.07.2008, 08:00:17
Frumoase foc si rochita si pantofiorii!!!!!!!! Sa le porti fericita!!!!!!!!

anlya_426
04.07.2008, 09:19:24
Azi mi-am cumparat si sandalutele.Sunt de la Veronesse si au tocul destul de mare dar mergi foarte comod pe ele.Din pacate nu am poze pt ca nu sunt acasa dar le trimit diseara.Spor la pregatiri!!!>:D<

felicitari....atat pentru rochita cat si pentru pantofiori......ai sa fii o mireasa tare frumusica........

sugarlips
04.07.2008, 10:50:57

:x :x :x super

piersicuta
04.07.2008, 11:42:19
Sunt foarte frumosi, de printesa >:D<

nik08
04.07.2008, 11:53:54
buna
eu am nunta in octombrie si ma intereseaza sa inchiriez sau sa cumpar rochie de mireasa......poate aveti acest gand cu rochia voastra?
vaaa puuupp

Yonika
04.07.2008, 12:55:16
Foarte frumusica rochita, f frumusei si pantofiorii, sa ii porti cu placere si sa ii dansezi fericita!

flori2105
04.07.2008, 13:38:20
Sarut'mana tuturor fetelor pt urari.Cat despre pantofi cred ca o sa imi mai iau unii de schimb cu un toculet un pic mai mic pe care sa ii iau in caz ca ma dor ffff tare picioarele,dar eu sper sa pot sta cu acestia.Pupici multi si spor la pregatiri ca mai avem putin>:D< >:D< >:D<

simonajaago
04.07.2008, 15:23:44
Buna miresici!

Ma alaturi si eu voua, sunt o mireasa de Septembrie si mai bine zis pe 20, cred ca sunt in pas cu toate demersurile,dar bineinteles tot mai sunt destule de facut pana la ziua cea mare.
Ati putea sa ma ajutati cu un site unde sa gasesc niste modele dragute pentru meniuri si place carduri?
Va rog !!!
>:D< [-o<

:)

Pisu
04.07.2008, 15:43:16
Buna miresici!

Ma alaturi si eu voua, sunt o mireasa de Septembrie si mai bine zis pe 20, cred ca sunt in pas cu toate demersurile,dar bineinteles tot mai sunt destule de facut pana la ziua cea mare.
Ati putea sa ma ajutati cu un site unde sa gasesc niste modele dragute pentru meniuri si place carduri?
Va rog !!!
>:D< [-o<

:)
Bine ai venit printre noi!!!! Intra AICI (http://www.miresici.ro/forumdisplay.php?f=72) si vei gasi mai multe subiecte pe tema asta si multe idei si poze pt inspiratie... Succes!

OnutzaD
04.07.2008, 17:31:04
buna
eu am nunta in octombrie si ma intereseaza sa inchiriez sau sa cumpar rochie de mireasa......poate aveti acest gand cu rochia voastra?
vaaa puuupp
Ai incercat la BAZAR?DAik aici:
http://www.miresici.ro/forumdisplay.php?f=104

mihaeladragut
04.07.2008, 21:06:45
buna. si eu sunt o miresica de septembrie 2008, pana acum 2 luni am fost de septembrie 2009, dar acum ma alatur voua. poate cineva sa imi recomande o firma de decoratiuni ? nu foarte scumpa!va multumesc si va pup.

cicika
04.07.2008, 22:25:41
buna. si eu sunt o miresica de septembrie 2008, pana acum 2 luni am fost de septembrie 2009, dar acum ma alatur voua. poate cineva sa imi recomande o firma de decoratiuni ? nu foarte scumpa!va multumesc si va pup.
salutare
avem nunta in aceasi zi!!!!!!!!!!!!!>:D< >:D<

cicika
04.07.2008, 22:26:31
si eu am incercat aceasta rochita................dar in mures............;-)

cicika
04.07.2008, 22:27:42
felicitari............sunt tare frumosi.................
sa ii porti cu placere>:D< >:D< >:D< >:D<

cicika
04.07.2008, 22:31:47
Buna fetelor!

este mare sarbatoare in ziua de 14 septembrie....este ziua Crucii.....in mod normal nu se face nunta in ziua de 13 si 14 sept...................
si eu imi doream sa fac pe 14 pt ca este ziua lu tata si a singurului meu bunic...................dar nu se putea....asa ca am ales ziua de 6 sept
dar nu iti face griji.............totul o sa fie bine!!!!>:D< >:D< >:D<

Rocsaine
04.07.2008, 22:48:25
Si pantofiorii tai sunt foarte frumosi! i-am vazut la topicul despre pantofi.sa-i porti sanatoasa, fericita si iubita.Sa-i dantuiesti fara probleme.>:D<

Multumesc, Onutza. Te pup si-ti doresc si tie numai fericire si multa iubire si intelegere. :*

cicika
06.07.2008, 00:02:50
miresici de 6 septembrie..................mai avem 2 luni!!!!!!!!!!!!!!!
amr 2 luni>:D< >:D< >:D< >:D< >:D<

utcb21
06.07.2008, 10:37:55
chiar....2 luni, or sa treaca asa de repede si o sa fim miresici:d

iony
06.07.2008, 16:25:15
miresici de 6 septembrie..................mai avem 2 luni!!!!!!!!!!!!!!!
amr 2 luni>:D< >:D< >:D< >:D< >:D<

sunt convinsa ca or sa treaca asa repede astea 2 luni (si un pic)
:rocking: :rockon: :rockon: :rockon: :rocking: :madlaugh: :madlaugh: :Y :Y <:-P <:-P

Donutza
06.07.2008, 18:48:04
he he ce fericite sunteti.. vine ziua mult asteptata cu pasi mari! felicitari tururor fetelor ce au emotii!>:D<

cicika
06.07.2008, 23:25:41
chiar....2 luni, or sa treaca asa de repede si o sa fim miresici:d
da
sa sti ca trec tare repede:O

cicika
06.07.2008, 23:26:19
sunt convinsa ca or sa treaca asa repede astea 2 luni (si un pic)
:rocking: :rockon: :rockon: :rocking: :madlaugh: :madlaugh: :Y :Y <:-P <:-P
trec...........................................si o sa fim miresici:*

anyela17
07.07.2008, 00:10:58
Postez si aici poza cu rochita mea. Cu cit ma uit la ea cu atit mi-e mai draga. Sper sa-i gasesc un voal pe masura.

Donutza
07.07.2008, 09:11:15
Postez si aici poza cu rochita mea. Cu cit ma uit la ea cu atit mi-e mai draga. Sper sa-i gasesc un voal pe masura.

Sa fii cea mai fericita miresica.. sa te bucuri de rochitza>:D<

oana99
07.07.2008, 10:37:27
Fetelor deja am mari emotii....si am inceput sa visez numai tampenii....:-SS

piersicuta
07.07.2008, 11:17:23
buna
vaaa puuupp

Buna,

Eu o s-o dau pe a mea fara bani. Dar nici nu am cumparat-o inca, asa ca daca ai rabdare pana in august cand imi cumpar, sa ti-o arat, poate facem ceva...

Rocsaine
07.07.2008, 22:47:32
Fetelor deja am mari emotii....si am inceput sa visez numai tampenii....:-SS

Relaxeaza-te, alunga gandurile negre, papa fructe, plimba-te, bucura-te de viata, de soare, de vara, stai linistita, totul o sa fie bine: ai sa fii cea mai frumoasa in ziua aia, pt ca esti fericita, iubesti si esti iubita. La asta sa te gandesti si ai sa vezi ca si visele tale vor fi mai "vesele" ;-) Si eu am emotii, nu am mare lucru pregatit, parintii nostri se tot amesteca cu idei de pe vremea lui pazvante chioru', dar ce conteaza?! Noi sa fim uniti si sa ne intelegem, vedem noi pe unde scoatem camasa de emotie <:-P
Deci, stai si tu linistita, lucrurile se vor aseza de la sine, ai sa vezi >:D<

Piuta
07.07.2008, 22:49:25
Buna fetelor!

eu una am patit! am pus data nuntii in 14 iunie si era ajunul Rusalilor (*desi am fost la preot cu un an inainte nu a zis nimic, in dec. 2007 am crezut ca lesin cand am vazut in calendar ca nu se fac nunti in 14 si 15 iunie) dupa o gramada de nervi si plansete am reprogramat nunta in 25 mai, desi TOATE erau stabilite. a fost ff naspa dar a trecut iar nunta a fost de vis. si noua ne-a spus preotul ca daca vrem in 14 iunie ne trebuie aprobare de la Patriarhie, dar eu nu am vrut. sincer sunt credincioasa si nu am vrut sa ma casatoresc intr-o zi in care nu este voie. daca te uiti in calendarul crestin-ortodox vei vedea ca pe 13 si 14 nu se fac cununii. am niste prieteni care au renuntat la nunta care trebuia sa fie in 13, din aceasta cauza, noroc ca le-am spus.....
eu sper sa gasesti calea care sa te multumeasca, asta e cel mai important. Bafta la organizare si sa ai parte de o nunta ca in povesti

dianastoica
07.07.2008, 22:55:58
draga simonajaago, (http://www.miresici.ro/member.php?u=25393)

pot sa-ti recomand e-*************. se pot face comenzi online si se ridica de la sediul firmei sau vine curierul si ti le aduce. (asta pt marturii, carduri, etc)

piersicuta
08.07.2008, 08:29:01
Relaxeaza-te, alunga gandurile negre, papa fructe, plimba-te, bucura-te de viata, de soare, de vara, stai linistita, totul o sa fie bine: ai sa fii cea mai frumoasa in ziua aia, pt ca esti fericita, iubesti si esti iubita. La asta sa te gandesti si ai sa vezi ca si visele tale vor fi mai "vesele" ;-) Si eu am emotii, nu am mare lucru pregatit, parintii nostri se tot amesteca cu idei de pe vremea lui pazvante chioru', dar ce conteaza?! Noi sa fim uniti si sa ne intelegem, vedem noi pe unde scoatem camasa de emotie <:-P
Deci, stai si tu linistita, lucrurile se vor aseza de la sine, ai sa vezi >:D<

Si la mine mai apar tot felul de invitati din partea parintilor, socrilor. Le-am explicat frumos ca daca continuam sa invitam peste lista nu vor incapea in restaurant, si daca nu inteleg... sanatate!

Donutza
08.07.2008, 08:32:19
Fetele am nevoe de sfatul vostru!
ieri am ales textul invitatiei si am vazut ca am o problema...
parintii mirelui meu sunt divortati de mult timp... si nu stiu sa scriu numele tatalui lui sau doar mama... nushtiu cum sa fac sa nu supar pe careva... am sa vorbesc cu mama soacra... sa vad ce zice... dar voi cum credeti? sa-l scriu in invitatie sau nu:-\

OnutzaD
08.07.2008, 08:57:49
Este foarte frumoasa! si iti vine foarte bine! sa o porti sanatoasa, fericita si iubita:*

monalissa
08.07.2008, 11:14:06
Bine v-am regasit,miresicilor de septembrie!>:D<
Cum mai stati cu pregatirile,ati mai rezolvat ceva?:)
Noi mai avem bauturile,sa facem cursurile de dans(ca sa "plutim"pe ring8-} ) si sa mai cumparam "maruntisuri" ca:pahare(miri si nasi),cocarde,casuta de bani,evantai,posetuta,umbreluta(optional),lenjerie (asta e obligatorie:) )
Cu siguranta am uitat unele lucruri,dar indata ce mi le amintesc vi le spun...:-?

mihaela28
08.07.2008, 11:50:34
Eu sunt fericita, am mai bifat 3 lucruri importante:
- echipa care va filma/poza
- costumul de mire (si-a gasit baby costum)
siiii....MI-AM GASIT ROCHIA DE MIREASA. Am incercat sa atasez o poza dar cica e prea mare. :(( Ma ajuta cineva?

OnutzaD
08.07.2008, 12:41:56
Eu sunt fericita, am mai bifat 3 lucruri importante:
- echipa care va filma/poza
- costumul de mire (si-a gasit baby costum)
siiii....MI-AM GASIT ROCHIA DE MIREASA. Am incercat sa atasez o poza dar cica e prea mare. :(( Ma ajuta cineva?

BRAVO! FELICITARI! sa le purtati cu placere iar echipa de filmat sa va ofere o filmare superba<:-P

mihaela28
08.07.2008, 12:46:04
BRAVO! FELICITARI! sa le purtati cu placere iar echipa de filmat sa va ofere o filmare superba<:-P
Multumesc, sper sa fie asa mai ales ca sunt profesionisti. Lucreaza la un post de televiziune si am inteles ca fac niste motaje superbe:x

mihaela28
08.07.2008, 12:47:38
Iti doresc si eu tie muuult noroc si spor la pregatiri dar mai ales fericire deplina in viitoarea casnicie.:*>:D<

OnutzaD
08.07.2008, 12:52:54
Multumesc, sper sa fie asa mai ales ca sunt profesionisti. Lucreaza la un post de televiziune si am inteles ca fac niste motaje superbe:x
Si echipa mea la fel...nu cumva sunt aceiasi?;-)

mihaela28
08.07.2008, 13:19:48
Si echipa mea la fel...nu cumva sunt aceiasi?;-)
Nu cred pt. ca eu nu sunt din bucuresti:D Dar mai stii..., poate tin de aceeasi televiziune;;)

Donutza
08.07.2008, 14:20:31
:( chear nimeni nu imi raspunde cu un sfat?:(

mihaela28
08.07.2008, 14:29:45
parintii mirelui meu sunt divortati de mult timp... si nu stiu sa scriu numele tatalui lui sau doar mama... nushtiu cum sa fac sa nu supar pe careva... am sa vorbesc cu mama soacra... sa vad ce zice... dar voi cum credeti? sa-l scriu in invitatie sau nu:-\
Parerea mea este ca frumos ar fi sa-i scrii pe amandoi pt ca amandoi au contribuit cand l-au conceput. Aste in cazul in care nu exista altceva la mijloc, intre cei doi parinti sau intre viitorul tau sot si tatal lui. Daca sunt doar divortati, fara vreo intamplare bizara sau grava in plus, frumos ar fi sa se regaseasca ambii parinti pe invitatia de nunta a fiului lor. Poate ca ar trebui sa sapi putin dar discret pt a stii mai bine ce e de facut. Mult noroc:*

genoveva_1984
08.07.2008, 15:02:44
:( chear nimeni nu imi raspunde cu un sfat?:(

Noi am fost anul trecut nasi la o verisoara a viitorului sot. Parintii ei, adica ai miresei, erau divortati si pe invitatie i-a trecut pe amandoi, dar fiecare cu numele lui de familie ( pentru ca mama ei si-a reluat numele de fata dupa divort). Ea nu este intr-o relatie foarte buna cu tatal ei, dar a decis ca totusi e important ca si el sa se regaseasca pe invitatie si mie mi s-a parut un gest frumos. Eu cred ca ar trebui sa-i treci pe amandoi, dar ar fi bine sa o intrebi pe viitorea ta soacra, sa vezi ea cum prefera.:*

Donutza
08.07.2008, 15:49:27
Mersi fetelor pt sfaturi! n-am mai rezistat si am sunat-o pe mama soacra.. a zis ca nu vrea sa-l scrim alaturi de ea.. ei au divortzat cind mirele meu avea 4 anishori... a lasat-o pt alata :-w si acum e recasatorit si mai are 2 copii... mama soacra a zis ca nu l-a mai vazut de vrio 20 de ani... si nu vrea sa-l punem in invitatie linga ea.. cica nu merita:) voia ei e lege.. ma bucur ca mi-a rezolvat ea problema! :* :* :* mersi mult ca sunteti alaturi!!!

genoveva_1984
08.07.2008, 15:58:45
Mersi fetelor pt sfaturi! n-am mai rezistat si am sunat-o pe mama soacra.. a zis ca nu vrea sa-l scrim alaturi de ea.. ei au divortzat cind mirele meu avea 4 anishori... a lasat-o pt alata :-w si acum e recasatorit si mai are 2 copii... mama soacra a zis ca nu l-a mai vazut de vrio 20 de ani... si nu vrea sa-l punem in invitatie linga ea.. cica nu merita:) voia ei e lege.. ma bucur ca mi-a rezolvat ea problema! :* :* :* mersi mult ca sunteti alaturi!!!

Vezi ca se rezolva toate problemele? Pentru noi e usor sa dam sfaturi din perspectiva noastra, dar de multe ori nu cunoastem toate detaliile problemei. Soacra ta, care e direct implicata, ti-a oferit rezolvarea cea mai buna pentru voi.

ramona_sisoe
08.07.2008, 16:14:05
caut si eu sa inchiriez o rochie de mireasa din zona de vest, chiar Ungaria. M-ati putea ajuta, va rog! Am vazut ca sunteti din zona si poate stiti mai bine. Multumesc!

annabella28
08.07.2008, 23:07:28
eu una am patit! am pus data nuntii in 14 iunie si era ajunul Rusalilor (*desi am fost la preot cu un an inainte nu a zis nimic, in dec. 2007 am crezut ca lesin cand am vazut in calendar ca nu se fac nunti in 14 si 15 iunie) dupa o gramada de nervi si plansete am reprogramat nunta in 25 mai, desi TOATE erau stabilite. a fost ff naspa dar a trecut iar nunta a fost de vis. si noua ne-a spus preotul ca daca vrem in 14 iunie ne trebuie aprobare de la Patriarhie, dar eu nu am vrut. sincer sunt credincioasa si nu am vrut sa ma casatoresc intr-o zi in care nu este voie. daca te uiti in calendarul crestin-ortodox vei vedea ca pe 13 si 14 nu se fac cununii. am niste prieteni care au renuntat la nunta care trebuia sa fie in 13, din aceasta cauza, noroc ca le-am spus.....
eu sper sa gasesti calea care sa te multumeasca, asta e cel mai important. Bafta la organizare si sa ai parte de o nunta ca in povesti

Buna miresicilor!
Si eu am nunta in septembrie pe 13, cununia religioasa a fost deja stabilita si nu ni s-a zis nimic ca nu s-ar face nunta atunci. Din cate am vazut eu, postul e doar in ziua de 14, de Inaltarea Sfintei Cruci, nu si in ziua anterioara. Deci din punctul meu de vedere nu e nici o problema...
Pupici la toate miresicile!

augusta
08.07.2008, 23:50:55
Buna fetelor, azi am fost la probat rochii.....Data trecuta am pus deoparte 2 si azi am mai incercat 7, sunt indecisa intre 2 rochii.Amandoua frumoase in felul lor.....O sa ma mai programeze cand vine croitoreasa pt modificari si atunci voi decide care va fi THE ONE. una e 740 € cu toate modificarile si cealalta e 1200 €.

Acum ma mai preocupa verighetele.....aici sunt destul de scumpe dar am auzit ca in tara costa mai putin.Poate imi dati niste site-uri ca sa imi pot face o idee avand in vedere ca pana acum nu am gasit nimic care sa imi placa!?

MULTUMESC MULT

Donutza
09.07.2008, 06:35:09
Vezi ca se rezolva toate problemele? Pentru noi e usor sa dam sfaturi din perspectiva noastra, dar de multe ori nu cunoastem toate detaliile problemei. Soacra ta, care e direct implicata, ti-a oferit rezolvarea cea mai buna pentru voi.

Dar e bine cind cineva ati asculta problema si spune un cuvint... parca e mai usor si problema se rezolva de la sine... merci ca sunteti alaturi!>:D<

genoveva_1984
09.07.2008, 07:58:44
Dar e bine cind cineva ati asculta problema si spune un cuvint... parca e mai usor si problema se rezolva de la sine... merci ca sunteti alaturi!>:D<

Cu cea mai mare placere. De asta suntem aici, sa ne ajutam reciproc. cu sfaturi si idei. >:D< >:D<

genoveva_1984
09.07.2008, 08:06:42
Buna fetelor, azi am fost la probat rochii.....Data trecuta am pus deoparte 2 si azi am mai incercat 7, sunt indecisa intre 2 rochii.Amandoua frumoase in felul lor.....O sa ma mai programeze cand vine croitoreasa pt modificari si atunci voi decide care va fi THE ONE. una e 740 € cu toate modificarile si cealalta e 1200 €.

Acum ma mai preocupa verighetele.....aici sunt destul de scumpe dar am auzit ca in tara costa mai putin.Poate imi dati niste site-uri ca sa imi pot face o idee avand in vedere ca pana acum nu am gasit nimic care sa imi placa!?

MULTUMESC MULT

Ai putea sa scrii pe google "verighete" si vei gasi mai multe informatii. Acum depinde daca vrei sa le cumperi de la bijuteriile astea "de cartier" unde preturile sunt mai mici sau vrei ceva foarte special, eventual cu ceva pietre care deja sunt si la noi mult mai scumpe. Exista bijuteriile Sabrini ( www.sabrini.ro (http://www.sabrini.ro) sau www.bijuterii-vanda.ro (http://www.bijuterii-vanda.ro)), dar care depasesc, in general, 300-400 euro. Noi le-am facut la comanda la o bijuterie "fara fite", au fost gata in 10 zile, cu gravat cu tot, si am platit 625 ron pentru amandoua ( 10 g) si am avut reducere pentru ca am facut comanda la targul de nunti.

anlya_426
09.07.2008, 09:14:45
fetlor eu am rezolvat si problema sampaniei, a lichiorului pentru doamne si a palincii pentru domni.....azi ma apuc si de constructia acsei de bani ( am mai avut o incercare, dar nu am avut materialelel necesare)...sper sa iasa bine in final....o sa va pun poze cand opera mea va fi gata.......>:D<

piersicuta
09.07.2008, 09:43:03

MULTUMESC MULT

[-o<Pune si tu niste poze cu cele doua rochii. Ne mai clatim si noi ochii, ne mai dam cu parerea...

piersicuta
09.07.2008, 09:44:33
Ai putea sa scrii pe google "verighete" si vei gasi mai multe informatii. Acum depinde daca vrei sa le cumperi de la bijuteriile astea "de cartier" unde preturile sunt mai mici sau vrei ceva foarte special, eventual cu ceva pietre care deja sunt si la noi mult mai scumpe. Exista bijuteriile Sabrini ( www.sabrini.ro (http://www.sabrini.ro) sau www.bijuterii-vanda.ro (http://www.bijuterii-vanda.ro)), dar care depasesc, in general, 300-400 euro. Noi le-am facut la comanda la o bijuterie "fara fite", au fost gata in 10 zile, cu gravat cu tot, si am platit 625 ron pentru amandoua ( 10 g) si am avut reducere pentru ca am facut comanda la targul de nunti.

Unde ti-ai facut genoveva verighetele? Primesc aur la schimb? :D

mihaela28
09.07.2008, 09:45:11
As vrea sa postez si eu o poza cu mine imbracata in rochita dar nu stiu sa o fac mai mica. Cine se pricepe sa ma ajute si pe mine?

mihaela28
09.07.2008, 09:57:14
Fetelor eu ma tot gandesc la buchetelul meu. Stiu cum as vrea sa fie dar ma gandesc ca poate nu gasesc o florarie sa-l faca pe gustul meu. Ati avut careva buchetel cu trandafiri si pene? :-??

mihaela28
09.07.2008, 10:05:03
Pfff:)) voi aveti nuntile in sept ca si mine. Adormita sunt.:P Cum va faceti buchetelele?

iony
09.07.2008, 10:13:42
fetlor eu am rezolvat si problema sampaniei, a lichiorului pentru doamne si a palincii pentru domni.....azi ma apuc si de constructia acsei de bani ( am mai avut o incercare, dar nu am avut materialelel necesare)...sper sa iasa bine in final....o sa va pun poze cand opera mea va fi gata.......>:D<

felicitari pt bautura:gen_05: si spor la treaba cu casutza. asteptam sa vedem rezultatul final;-)

anyela17
09.07.2008, 10:16:49
As vrea sa postez si eu o poza cu mine imbracata in rochita dar nu stiu sa o fac mai mica. Cine se pricepe sa ma ajute si pe mine?

Ai nevoie de un program de administrare poze. Cauta-l si descarca-l de pe net. Eu folosesc Fast stone image viewer. Se poate descarca gratis de pe net.

mihaela28
09.07.2008, 10:40:09
Gata am reusit cu poza. M-a ajutat o miresica super draguta si dulcica, mi-a micsorat-o ea. Atasej poza cu mine imbracata in rochita mea si poza cu buchetelul dorit de mine. Astept pareri.;;)

anyela17
09.07.2008, 10:43:52
Gata am reusit cu poza. M-a ajutat o miresica super draguta si dulcica, mi-a micsorat-o ea. Atasej poza cu mine imbracata in rochita mea si poza cu buchetelul dorit de mine. Astept pareri.;;)

Eu am vrut sa te invat sa pescuiesti;-)
E foarte frumoasa rochita ta. Si iti vine minunat. Sa o porti fericita.

mihaela28
09.07.2008, 11:08:52
Buchetul meu preferat.

Donutza
09.07.2008, 11:11:36

din cite se vede e finutza... e dragutza... sa o porti fericita!

Donutza
09.07.2008, 11:16:00
Fetelor eu ma tot gandesc la buchetelul meu. Stiu cum as vrea sa fie dar ma gandesc ca poate nu gasesc o florarie sa-l faca pe gustul meu. Ati avut careva buchetel cu trandafiri si pene? :-??

eu cred ca orice idee poate fi realizata.. daca te ocupi cu ea mai din timp... apropiete de florarii si spune cam ce idee ai... si acolo iti vor spune.. pot realiza ei asa ceva sau nu!
sper sa dai de cine trebuie;-)

mihaela28
09.07.2008, 11:28:50
Eu am vrut sa te invat sa pescuiesti;-)
E foarte frumoasa rochita ta. Si iti vine minunat. Sa o porti fericita.
Multumesc mult de tot.

mihaela28
09.07.2008, 11:38:43
eu cred ca orice idee poate fi realizata.. daca te ocupi cu ea mai din timp... apropiete de florarii si spune cam ce idee ai... si acolo iti vor spune.. pot realiza ei asa ceva sau nu!
sper sa dai de cine trebuie;-)
Ms de sfat. Ador site-ul asta, cum ne sfatuim, cum ne sarim una alteia in ajutor. Vis-a-vis de buchet, sper sa gasesc si pene mov:D

Donutza
09.07.2008, 11:52:41
Ms de sfat. Ador site-ul asta, cum ne sfatuim, cum ne sarim una alteia in ajutor. Vis-a-vis de buchet, sper sa gasesc si pene mov:D

Bine ca ne-ai gasit :D suntem gata oricind sa ajutam cu un cuvint daca este nevoe... pt ca si la rindul nostru cerem sfaturi cind avem dileme.. bine ai venit printre noi:*
o sa gasesti de toate... si pene tot.. ai sa vezi ;;)

genoveva_1984
09.07.2008, 16:12:06
Unde ti-ai facut genoveva verighetele? Primesc aur la schimb? :D

Din pacate, eu le-am facut aici mai aproape de mine, la Dej. Nu stiu daca primesc aur la schimb, dar nu cred ca te-ar ajuta ca distanta e destul de mare.

cristina19802007
10.07.2008, 13:31:19
Din pacate, eu le-am facut aici mai aproape de mine, la Dej. Nu stiu daca primesc aur la schimb, dar nu cred ca te-ar ajuta ca distanta e destul de mare.
buna fetelor.am si eu o mare dilema si discutii cu familia referitor la numarul de persoane care stau cu mirii si nasii la masa....stau numai ei sau cine mai sta la aceeasi masa cu ei?incerc sa fac o aranjare a invitatilor la mese in functie de cat de bine se cunosc sau nu si nu stiu cum sa fac cu preziduu....as vrea sa stiu voi cum faceti?multumesc frumos de raspuns si spor la pregatiri in continuare>:D<

genoveva_1984
10.07.2008, 14:15:39
buna fetelor.am si eu o mare dilema si discutii cu familia referitor la numarul de persoane care stau cu mirii si nasii la masa....stau numai ei sau cine mai sta la aceeasi masa cu ei?incerc sa fac o aranjare a invitatilor la mese in functie de cat de bine se cunosc sau nu si nu stiu cum sa fac cu preziduu....as vrea sa stiu voi cum faceti?multumesc frumos de raspuns si spor la pregatiri in continuare>:D<

La noi, in zona noastra, la masa cu mirii stau doar nasii si atat. Restul invitatilor stau separat, la celelalte mese. Unii prefera sa faca o masa speciala pentru parinti, dar nu la aceeasi masa cu mirii si nasii.

Shar_Liz
10.07.2008, 14:31:34

si eu cam am avut discutii de genul asta, si pana la urma am ajuns la concluzia ca vor sta doar nasii cu noi la masa. Avand doua perechi de nasi, vom fi 6 persoane, plus cate un copilutz de fiecare pereche de nasi, 8!#:-S Aoleu!:O

Shar_Liz
10.07.2008, 14:34:04

Foarte frumoasa rochita, iti sta foarte bine, s-o porti fericita si sanatoasa!!!>:D<

Shar_Liz
10.07.2008, 14:39:57
Sa vedem daca stiu si eu sa atasez poza cu rochita mea:">

genoveva_1984
10.07.2008, 15:07:45

E foarte draguta rochita. Sa o porti sanatoasa. >:D<

mihaela28
10.07.2008, 15:09:26
Dragele mele...ma dor ochiii de la pc. Toata ziua am stat cu ochii lipiti de monitor sa-mi gasesc coafura cea mai potrivita. Abia, abia am gasit ceva sa-mi placa cat de cat si asta nu este o garantie ca o sa-mi vina bine. Voi vedea la proba. Sunt suparata ca n-am gasit nimic de prins in par sa fie pe gustul meu , asta pt ca nu vreau tiara. OOOffff ce greu e. Nu vreau sa imi pun ceva doar pt ca trebuie ci vreau sa fiu multumita si fericita pt ca am gasit ce am cautat. Voi cum mai stati cu pregatirile? @};- @};- @};- :*

OnutzaD
10.07.2008, 16:02:00
Foarte dragutza! sa o porti sanatoasa, fericita, iubita. Sa te simti ca o printesa.

Shar_Liz
10.07.2008, 16:10:13
Multumesc frumos, fetelor!:)
Eu personal, cu pregatirile pentru mine stau binisor, in sensul ca am rochie, cerc, voal, papuci. Mai am nevoie de ciorapi, ceva de prins parul si bijuterii. Ma tot gandesc si eu la fel de fel de coafuri, dar de probat abia mai incolo, pe cand ajung si eu la Medias. La fel si cu machiajul. Invitatiile imi sunt gata luni, apoi mai trebuie sa ma tin de sotul meu sa isi ia si el costumatie, sa ne uitam de un buchetel. Prin 15 august urmeaza o intalnire cu nasii si parintii sa se inteleaga intre ei ce si cum. Aa, si mai urmeaza sa cautam un tort si prajiturele. Cam atat. Putine, nu? :))

Donutza
10.07.2008, 18:22:10

eu vroiam ca mirii nanasii si parintii sa stam toti la o masa... dar tatal mirelui meu e divortzat de mama lui... si no sa iasa frumos de o parte doi parinti si de alta numai unu... asa ca vom sta numai noi si nanasii!

Donutza
10.07.2008, 18:24:09

esti ca o printesa.. e unicum gand ce mi-a venit cind mam uitat la tine!

Donutza
10.07.2008, 18:48:10
Dragele mele...ma dor ochiii de la pc. Toata ziua am stat cu ochii lipiti de monitor sa-mi gasesc coafura cea mai potrivita. Abia, abia am gasit ceva sa-mi placa cat de cat si asta nu este o garantie ca o sa-mi vina bine. Voi vedea la proba. Sunt suparata ca n-am gasit nimic de prins in par sa fie pe gustul meu , asta pt ca nu vreau tiara. OOOffff ce greu e. Nu vreau sa imi pun ceva doar pt ca trebuie ci vreau sa fiu multumita si fericita pt ca am gasit ce am cautat. Voi cum mai stati cu pregatirile? @};- @};- @};- :*

imi explici si mie ce prindeti voi in par? ca nu prea pricep;))

mihaela28
10.07.2008, 19:01:17
imi explici si mie ce prindeti voi in par? ca nu prea pricep;))
Eu as vrea o agrafa simpla si de efect, undeva intr-o parte cu un fluture sau o agrafa cu niste pene albe, fine, elegante. Ceva de genul... Tiara nu prea este stilul meu iar coafura vreau sa fie cea de jos (asta daca o sa-mi placa rezultatul probei0 cu singura diferenta ca eu sunt bruneta.

mihaela28
10.07.2008, 19:03:14
Scuze, am uitat sa atasej poza. :-"

Donutza
10.07.2008, 19:18:43
Eu as vrea o agrafa simpla si de efect, undeva intr-o parte cu un fluture sau o agrafa cu niste pene albe, fine, elegante. Ceva de genul... Tiara nu prea este stilul meu iar coafura vreau sa fie cea de jos (asta daca o sa-mi placa rezultatul probei0 cu singura diferenta ca eu sunt bruneta.

aga... am priceput...\:D/
foarte frumoasa coafura ti-ai ales.. vrui sa zic;;)

Donutza
10.07.2008, 19:20:15
ia uitativa ce rochitza mi-am ales!!!

cristina19802007
10.07.2008, 19:33:22
buna.sa o stapanesti sanatoasa.iti sta tare bine.sa te bucuri de ea si sa te distrezi in cea mai frumoasa seara a ta..>:D<

anyela17
10.07.2008, 19:34:17
E aceeasi in ambele poze? Intr-una are trena iar in cealalta nu. Ai cumparat-o?

cristina19802007
10.07.2008, 19:39:24
buna.si eu am avut aceeasi dilema cu voi si am rezolvat-o cam asa.mi-am lasat parul sa creasca de vreo jumate de an si acum e tare bun de un coc...mi-a luat mama un set de argint cu niste floricele..e format din bratara, colier si cercelusi lungi toti cu floricele si numai pe cele mari cu cate o pietricica mica.....mi-a luat 2 coliere..unul din ele va fi prins de cocul meu..am facut deja cateva incercari...pe spatele cocului am pus cu mama niste sarma ca sa fie mai flexibil si am incercat sa il aranjam cumva pe coc care va fi facut undeva mai spre crestet ca sa iasa bine in evidenta floricele...a iesit tare frumos...imi pare tare rau ca nu pot atasa poze cu colierul sa vedeti si voi....sunt pozele prea mari si nu stiu cum sa le fac mai mici:)....

Donutza
10.07.2008, 19:45:42
E aceeasi in ambele poze? Intr-una are trena iar in cealalta nu. Ai cumparat-o?

e una si aceiasi... si nu sunt eu in poze... am gasito pe net...
pai rochitza are trena.. dar se stringe foarte frumos... nici nu spui ca are... e un nasturel acolo si se sprinde... de nici nu se observa!
e din colectia Justin Alexander! n-o cumpar... o iau in chirie.. ca e cam scumpa:-?

mihaela28
10.07.2008, 20:09:21
pai rochitza are trena.. dar se stringe foarte frumos... nici nu spui ca are... e un nasturel acolo si se sprinde... de nici nu se observa!
e din colectia Justin Alexander! n-o cumpar... o iau in chirie.. ca e cam scumpa:-?
E foarte frumoasa rochita. Iti doresc sa o porti fericita si sa te simti ca o adevarata printesa in ea. >:D<

cristina19802007
10.07.2008, 20:20:13
buna.am reusit sa pun pozele cu bijuteriile pe care le voi avea la nunta in album..sa-mi spuneti si voi daca va plac sau nu si daca e buna ideea pe care am scris-o intr-un mesaj anterior...

mihaela28
10.07.2008, 20:35:17
buna.am reusit sa pun pozele cu bijuteriile pe care le voi avea la nunta in album..sa-mi spuneti si voi daca va plac sau nu si daca e buna ideea pe care am scris-o intr-un mesaj anterior...
Cat de finute sunt...iar in ce priveste ideea ta este foarte inteligenta, imi place. Mai mult mi-ar placea sa vad rezultatul. Nu vedem si noi o poza de la o proba? In alta ordine de idei consider ca cel mai important este sa-ti placa tie, sa fi tu incantata de ele iar apoi sa te admiram si noi in niste pozici.

anyela17
10.07.2008, 21:57:27

Imi place. Pare asa ...... spumoasa.

anyela17
10.07.2008, 22:00:57
Super idee. Eu imi aduc aminte ca mama mi-a improvizat agrafe dintr-o pereche de cercei de la Fondul Plastic (nu gaseam nicicum agrafe cum imi doream) si au facut senzatie. sa stii ca de multe ori improvizatiile sunt de mai mare efect. Se vede si sufletul pus in ele. Chiar asa! Ne-ar placea poze de la proba.

Donutza
11.07.2008, 06:32:31
E foarte frumoasa rochita. Iti doresc sa o porti fericita si sa te simti ca o adevarata printesa in ea. >:D<

>:D< mersi mult>:D<
sper doar sa fie totul bine.. eu sunt un pic mai generoasa la forme.. dar oricum e destul de dragutz:x

Pisu
11.07.2008, 07:39:15
Mai, exista varianta cu textul "ei ne-au adus pe lume..." sau ceva de genul...si daca ai asta in text, le poti trece numele ambilor parinti...Nu ai zis daca sint recasatoriti, daca absenteaza vreunul, etc.
La noi de ex. ai lui nu mai sint in viata si nu am mai trecut numele niciunui parinte, pur si simplu am sarit peste asta.... Depinde de situatie...

Edit: acum am vazut ca ai rezolvat-o....

anlya_426
11.07.2008, 08:55:50
fetelor gata si casuta mea de bani....sunt extrem de incantata de ea......o sa pun si poze zilele acestea ( am vrut sa-i fac poza aseara dar am observat ca acumulatorii de la aparat erau descarcati complet, asa ca i-am lasat peste noapte la incarcat)......

soothe
11.07.2008, 09:02:52
Ma alatur si eu voua miresicilor de septembrie!;;)

piersicuta
11.07.2008, 09:05:57

Gata, m-ati speriat de tot. Eu nu am nimic din imbracamintea miresei, nici macar o pereche de chiloti :((. Ziceam ca ma duc la inceput de august, ca am timp, dar vad ca voi sunteti aproape gata. Ia zi tu Mihaela, unde e magazinul asta de se vad rochiile dragute in spate? Iar a ta este superba si iti vine f bine.

iony
11.07.2008, 09:06:38

bine-ai venit>:D< >:D< >:D< >:D<>:D< >:D< >:D<
cum stai cu pregatirile?

piersicuta
11.07.2008, 09:07:39

Bine ai venit! :) Daca imi zici ca si tu esti gata cu rochie, pantofi si restul...voi fi oficial disperata.

iony
11.07.2008, 09:12:33

e frumoasa foc:* :* :* :* <:-P <:-P <:-P

iony
11.07.2008, 09:20:11
Gata, m-ati speriat de tot. Eu nu am nimic din imbracamintea miresei, nici macar o pereche de chiloti :((. Ziceam ca ma duc la inceput de august, ca am timp, dar vad ca voi sunteti aproape gata. Ia zi tu Mihaela, unde e magazinul asta de se vad rochiile dragute in spate? Iar a ta este superba si iti vine f bine.

nu esti singurica:( nici eu n-am nimic si nu m-am hotarat la nimic:-SS :-SS am probat,( sunt genul care cumpara si cand ajunge acasa nu mai ii place:-< ) deci probez, imi place pe loc si acasa cand vad pozele sau mai ma gandesc un pic la rochie gasesc ceva care nu imi place si ma razgandesc.
la mire ii mai trebuie pantofi si curea si e gata de insuratoare.

trebuie sa gasim noi ceva care sa ne placa pana la urma:D. succes!

Donutza
11.07.2008, 09:38:50
Mai, exista varianta cu textul "ei ne-au adus pe lume..." sau ceva de genul...si daca ai asta in text, le poti trece numele ambilor parinti...Nu ai zis daca sint recasatoriti, daca absenteaza vreunul, etc.
La noi de ex. ai lui nu mai sint in viata si nu am mai trecut numele niciunui parinte, pur si simplu am sarit peste asta.... Depinde de situatie...

Edit: acum am vazut ca ai rezolvat-o....

Da da corect zici... doar ca in invitatie scrie... "spre bucuria parintilor"... si deam numele....
Dar e bine ca soacra singura a rezolvat problema... alta problema vine la rind... tatal mirelui vine la nunta cu actuala lui sotie... si nu shtiu la ce masa sa-i asez:D pt ca el e certat mai cu toata lumea... adica el cu familia lui.. cu mama cu fratii .. nu vorbesc de ani de zile... parca nu as vrea sa-i pun la o masa sa nu se creeze incomoditate... dar ma mai gandesc.. poate sa-i pun la o masa... toate la un paharel vor incepe a vorbi.. poate se vor impara...:> desi nu prea cred.... sa-i pun la alta masa?.. numai cu oameni necunoscuti... nici nu shtiu.. la toti le-am gasit loc... numa ei au ramas.. nushtiu ce sa ma fac cu dinsii:-? :-w

Donutza
11.07.2008, 09:42:14

>:D< >:D< >:D< >:D< >:D<

Shar_Liz
11.07.2008, 09:52:06

Super super frumoasa!! Sa o porti fericita>:D<

Shar_Liz
11.07.2008, 09:53:13

Welcome!>:D<

Shar_Liz
11.07.2008, 09:54:24
esti ca o printesa.. e unicum gand ce mi-a venit cind mam uitat la tine!

Multumesc tare frumos :*:*

soothe
11.07.2008, 09:56:14
bine-ai venit>:D< >:D< >:D< >:D<>:D< >:D< >:D<
cum stai cu pregatirile?
Multumesc!>:D<
;)) doar restaurantul il avem rezervat....urmeaza sa merg la o croitorie sa vorbesc in legatura cu rochia(atasez modelul sa vedeti cam cum vreau sa arate rochia) si sa rezolv si cu invitatiile....apoi vom mai vedea!!!!

soothe
11.07.2008, 09:59:51
Sorry....iata si modelul :)

soothe
11.07.2008, 10:09:21
Bine ai venit! :) Daca imi zici ca si tu esti gata cu rochie, pantofi si restul...voi fi oficial disperata.
Ramai calma.....eu nu am rezolvat decat cu restaurantul :D si asta numai saptamana aceasta :-p (dar recunosc ca am avut noroc sa gasim loc).Lasa ca usor le rezolvam si pe celelalte nu-i graba ;-)

soothe
11.07.2008, 10:21:07
Multumesc Donutza,ShaR Liz >:D< >:D<
Ma bucur ca putem sa impartasim emotiile,bucuriile,dilemele,problemele...impreuna! \:D/

soothe
11.07.2008, 10:23:18
Shar Liz in Medias ai nunta?:)

mihaela28
11.07.2008, 10:33:45
Bine ai venit printre noi. Iti doresc spor la pregatiri iar daca te putem ajuta cu ceva, suntem aici.>:D< >:D<

Donutza
11.07.2008, 10:41:06
Sorry....iata si modelul :)

mei mei mei .. ce dragutza!!!

sugarlips
11.07.2008, 10:53:40

noi o sa stam doar cu nasii la masa, atat, parintii vor sta separat cu alte rude mai apropiate>:D<

mihaela28
11.07.2008, 10:58:18
Draga mea, in primul rand STAI CALMA, NU TE STRESA CA TOATE SE VOR REZOLVA. In legatura cu rochita mea pot sa-ti spun ca eu am cautat ceva...dar mai mult pe net si din cautarile mele am ajuns la concluzia ca o sa-mi fac rochia la comanda la o casa de moda pt ca nimic din ce am vazut nu mi-a placut. Tin sa precizez ca eu am cautat o rochie simpla, fiind inalta si supla mi-am dorit ca rochita sa mearga pe linia corpului si sa fie fara umeri, fara bretelute sau alte cele. Weekendul trecut am fost la Oradea pt o nunta a unor prieteni si sambata inainte de a merge la restaurant m-am plimbat cu baby al meu prin magazine cu specific. Am fost si pe la Alb si Negru si pe la Gabriela...nimic nu mi-a placut. Nu am avut fitze niciodata, am considerat ca poti sa gasesti calitate si in magazinele care nu au o marca inregistrata. Astfel incat am intrat si in astfel de magazine. Si am gasit-o, am probat-o si mi-a venit ca turnata. Parca era facuta pt masurile mele. Am adorat-o din prima clipa iar pretul...excelent. Am cumparat-o pe loc. Magazinul este, deci, in Oradea, intr-o curte interioara, in centrul orasului, vanzatoarele de acolo sunt mai in varsta dar au fost tare dragute. Dragele mele, credeti-ma preturile din Oradea sunt excelente, baby si-a gasit costum de mire de o calitate exceptionala si la un pret...pfuuu:-" . Sunt hotarata sa ma duc sa-mi caut si pantofiorii si voalul tot in Oradea pt ca merita cu adevarat. Nasa mea vrea rochie tot de acolo iar parintii si socrii mei tot de acolo vor sa se imbrace. Asa ca, daca aveti drum prin Oradea, nu ratati magazinele, :x MERITA!

anyela17
11.07.2008, 11:04:53
Ramai calma.....eu nu am rezolvat decat cu restaurantul :D si asta numai saptamana aceasta :-p (dar recunosc ca am avut noroc sa gasim loc).Lasa ca usor le rezolvam si pe celelalte nu-i graba ;-)

Daca doriti si cununia religioasa la ortodocsi in 14 mergeti sa vorbiti cit mai repede cu un preot. Este ceva interdictie pentru nunti. Mai bine verificati din timp.

mihaela28
11.07.2008, 11:25:07
Daca doriti si cununia religioasa la ortodocsi in 14 mergeti sa vorbiti cit mai repede cu un preot. Este ceva interdictie pentru nunti. Mai bine verificati din timp.Multumim pt sfat. In 13 e ok pt cununie religioasa din cate stiu. Atunci nu e sarbatoare. :-B

soothe
11.07.2008, 11:41:31
Daca doriti si cununia religioasa la ortodocsi in 14 mergeti sa vorbiti cit mai repede cu un preot. Este ceva interdictie pentru nunti. Mai bine verificati din timp.
La noi nu e nicio problema...nu facem cununia religioasa la biserica ortodoxa.suntem protestanti.:)

anyela17
11.07.2008, 11:46:25
La noi nu e nicio problema...nu facem cununia religioasa la biserica ortodoxa.suntem protestanti.:)

Atunci totul este perfect. Spor la pregatiri!

soothe
11.07.2008, 12:09:33
Atunci totul este perfect. Spor la pregatiri!
Multumesc!La fel si tie si tuturor celorlalte miresici!Ma bucur mult de aceasta familie a noastra!>:D<

mihaela28
11.07.2008, 12:31:48
fetelor gata si casuta mea de bani....sunt extrem de incantata de ea......o sa pun si poze zilele acestea ( am vrut sa-i fac poza aseara dar am observat ca acumulatorii de la aparat erau descarcati complet, asa ca i-am lasat peste noapte la incarcat)......
Felicitari. Vrem pozici.

Jorju
11.07.2008, 13:19:34
Multumim pt sfat. In 13 e ok pt cununie religioasa din cate stiu. Atunci nu e sarbatoare. :-B

Da, s-ar parea ca nu peste tot este la fel..pe 14 sept este inaltarea sfintei cruci, sau ceva de genul..si s-ar parea ca nu se fac nunti nici in ajun de sarbatori (la anumite biserici si anumite orase...)
asa ca preotul de la biserica unde facem noi cununia s-a trezit acum (dupa ce ne trecuse deja in caiet) ca de fapt nu ne poate cununa pe 13 sept decat cu derogare (sau ceva de genul) de la episcopul calarasilor si sloboziei...
Bun, deci m-am facut de un drum la Slobozia...

cristina19802007
11.07.2008, 13:22:37
Multumim pt sfat. In 13 e ok pt cununie religioasa din cate stiu. Atunci nu e sarbatoare. :-B
buna.nu fi asa sigura cu data de 13..am o prietena care are nunta pe data de 13 septembrie si a tb sa ceara apropbare de la Patriarhie deoarece este in ajun de sarabatoare mare...mai bine du-te si intreaba sa nu te trezesti atunci ca nu poti face cununia....

cristina19802007
11.07.2008, 13:26:10
Cat de finute sunt...iar in ce priveste ideea ta este foarte inteligenta, imi place. Mai mult mi-ar placea sa vad rezultatul. Nu vedem si noi o poza de la o proba? In alta ordine de idei consider ca cel mai important este sa-ti placa tie, sa fi tu incantata de ele iar apoi sa te admiram si noi in niste pozici.
buna.cand o sa am si rochita, o sa fac o proba atunci sa vad cum vine si cu voalul..o sa pun poze atunci...intr-o saptamana ma duc sa iau si rochita ca mi-am facut-o la comanda..de fapt am vazut un model mi-a placut in mare dar i-am scos-o cate ceva din aplicatii ca era prea incarcata...am emotii, sa vad ce a ieist...va pup..spor la pregatiri..

Shar_Liz
11.07.2008, 14:13:12
Shar Liz in Medias ai nunta?:)

Da, si din cate vad, si tu la fel:D

willy
11.07.2008, 14:14:25
Da, s-ar parea ca nu peste tot este la fel..pe 14 sept este inaltarea sfintei cruci, sau ceva de genul..si s-ar parea ca nu se fac nunti nici in ajun de sarbatori (la anumite biserici si anumite orase...)
asa ca preotul de la biserica unde facem noi cununia s-a trezit acum (dupa ce ne trecuse deja in caiet) ca de fapt nu ne poate cununa pe 13 sept decat cu derogare (sau ceva de genul) de la episcopul calarasilor si sloboziei...
Bun, deci m-am facut de un drum la Slobozia...
Pentru ca sunt din Calarasi si am mai auzit de obtinerea unei astfel de derogari, te sfatuiesc sa te incarci cu multa rabdare. Din cate stiu, episcopia nu prea mai face derogari. Acum nu inteleg ce legatura are sarb de pe 14 cu ziua de 13. Daca nu e zi de post nu cred ca e vreo problema... Incearca sa te duci la alta biserica, totusi. Vrei neaparat la Volna? Eu o sa am cununia la catedrala, e cea mai frumoasa biserica din oras...

Ioana2727
11.07.2008, 14:16:38
Buna fetelor,
Si eu sunt miresica in septembrie (13) si abia astept sa vina ziua cea mare....cu cat ma gandesc cu atat cu atat am mai putina rabdare. Voi cum stati cu pregatirile?
Va pup si spor la pregatiri.

mihaela28
11.07.2008, 14:46:31
buna.nu fi asa sigura cu data de 13..am o prietena care are nunta pe data de 13 septembrie si a tb sa ceara apropbare de la Patriarhie deoarece este in ajun de sarabatoare mare...mai bine du-te si intreaba sa nu te trezesti atunci ca nu poti face cununia....
Nu-mi fac griji in privinta asta absolut deloc pt ca preotul este cel mai bun prieten al tatalui meu iar eu sunt febletea lui, m-a vazut crescand. El o sa ne cunune religios deci...Ideea e ca nu mi-a spus sa fie ceva probleme in privinta asta. Ms:* de grija.

Donutza
11.07.2008, 15:55:58
Buna fetelor,
Si eu sunt miresica in septembrie (13) si abia astept sa vina ziua cea mare....cu cat ma gandesc cu atat cu atat am mai putina rabdare. Voi cum stati cu pregatirile?
Va pup si spor la pregatiri.

te primim in familia noasta de miresici de septembrie;;) <:-P ;;)
pregatirile eu momentan le fac doar pe foaie!!!

augusta
11.07.2008, 16:13:49
Pantofiorii mei:-p

mihaela28
11.07.2008, 16:23:07
Buna fetelor,
Va pup si spor la pregatiri.Bun venit:*

mihaela28
11.07.2008, 16:24:09
Cat sunt de frumosi...Asa ceva cau si eu. Poti sa-mi spui si mie unde i-ai gasit si cam la ce pret? Ms:*

augusta
11.07.2008, 16:32:21
Cat sunt de frumosi...Asa ceva cau si eu. Poti sa-mi spui si mie unde i-ai gasit si cam la ce pret? Ms:*
Eu acum sunt in Italia , locuiesc aici de 2 ani aproape, si au inceput si aici saldurile 50%, 70% ..... pantofii, i-am luat cu 15 €. Vreau sa iau si mirelui costumul si pantofii acum pt ca se merita....Inainte pantofii erau 70 €. Sunt multumita de achizitie si sa stii ca sunt si foarte comozi....ca si model....daca iti gasesti cam modelul asta, o sa fi multumita.Pupici.
Daca ai putea sa dai o fuga pana aici sa stii ca nu te intorci cu mana goala...:* >:D<

lyluta
11.07.2008, 20:29:11
...foarte frumosii pantofiorii tai de unde din italia i-ai luat?mama sta acolo la milano si o pun sa imi caute ,ceva de genul acesta vreausi eu,cati centimetri are tocul?

lyluta
11.07.2008, 20:38:48
La masa de prezidiu noi o sa stam cu nasii si atat, parintii mei sunt despartitii si ar fi cam aiurea sa ii pun la aceeasi masa.

carmelutza
11.07.2008, 21:00:40
ce mai faceti voi miresicilor de septembrie?
apar si eu, dupa o lunga absenta, cu ultimele noutati.
adica am fost sapt asta cu puiul meu sa ne comandam verighetele si au zis ca sunt gata in 2 sapt. ceea ce e super bine, si au zis ca le si graveaza tot ei <:-P cu numele noastre si data nuntii :D de-abia astept sa mergem sa le luam...... :)
ne-au venit si invitatiile pe care initial le-am vazut pe lipscani in bucuresti la un pret si apoi le-a gasit puiul meu pe internet la jumatate de pret \:D/pe undeva prin sibiu, asa ca le-am comandat de-acolo si am iesit super bine.
va atasez si pozici.
mai trebuie sa merg luni sa vorbesc pentru rochie.... pt ca vreau sa o fac la comanda, problema e ca cele de-acolo unde o sa-mi fac rochita intra in concediu si vin inapoi de-abia la 1 sept, si cum eu am pe 27.....:-SS am ceva emotii..... cu toate ca mi s-a promis ca nu vor fi probleme ca lucreaza cate 5-6 o data si e gata cam intr-o saptamana....[-o<
oricum eu zic ca o sa iasa toate bine!
va pup si spor in continuare.....>:D<

stefandaniela80
11.07.2008, 21:54:36
buna fetelor!
si eu sunt miresica de septembrie.am nunta in 06.dar pana atunci mai am o mare problema:am nevoie de o croitoreasa,urgent.ma puteti ajuta?:-s

adioana708
11.07.2008, 23:20:26
Buna, si eu am nunta in septembrie, pe 13.O data superba pentru noi.Am facut cununia civila anul trecut in 28 iulie.A fost un fel de repetitie la scara mai mica.Am rezolvat cu invitatiile, wisky-yl, staroste, filmat, poze, lautari...Pantofii mei si ai mirelui trebuie sa ii luam zilele astea.La fel si cstumul sotului meu. Rochita o sa o iau din tara.Plecam pe 10 august.
Mai avem multe de stabilit. Nu stim ce lumanari o sa folosim, cum impodobim masinile........mai citesc pe site sa imi vina o idee.
Spor la treaba, dragilor.Pe curand

ca_mi
12.07.2008, 03:38:53
'Neata! Chiar daca mai am de rezolvat una-alta pentru nunta (in primul rand rochita:-s ) nu uit de "perioada" de miere...si am o intrebare pentru fetele din bucuresti: cum ajung din piata victoriei la aeroportul baneasa? Anul trecut am mers pe otopeni cu 783 pe care l-am luat din statia care e vis-a-vis de cladirea aia din sticla(sediul connex sau ceva de genu'). Pot merge si cu altceva tot de-acolo sau sa urmez acelasi traseu?
Multumesc:"> :*

ca_mi
12.07.2008, 03:47:09
Buna, si eu am nunta in septembrie, pe 13.O data superba pentru noi.Am facut cununia civila anul trecut in 28 iulie.A fost un fel de repetitie la scara mai mica.Am rezolvat cu invitatiile, wisky-yl, staroste, filmat, poze, lautari...Pantofii mei si ai mirelui trebuie sa ii luam zilele astea.La fel si cstumul sotului meu. Rochita o sa o iau din tara.Plecam pe 10 august.
Mai avem multe de stabilit. Nu stim ce lumanari o sa folosim, cum impodobim masinile........mai citesc pe site sa imi vina o idee.
Spor la treaba, dragilor.Pe curand

Bine ai venit! Deja ai scapat de o parte din griji... in afara de "mici" detalii (invitatii, marturii, impodobit masini...) mai avem si noi tinutele...rochita si costumul credeam ca le voi gasi greu, dar deocamdata am probleme cu incaltamintea: eu nu gasesc nimic care sa-mi placa, iar ai mirelui astept sa ajunga saptamana viitoare. Nu gaseam in tara marimea (extra) si am vorbit cu viitoarele cumnate sa dea comanda in italia, la bata. Si a durat putin pt ca se pare ca sunt fabricati in romania:O
In rest, spor la treaba tuturor si o zi de septembrie asa cum va doriti!!

dobre_gyna
12.07.2008, 20:47:53
salut miresici,si eu tot in septembrie am nunta.....voi v-ati luat rochia?de unde sa mi iau si eu o rochie simpla si frumoasa?

Daphnne
12.07.2008, 21:09:20
Buna fetelor... vand rochia de mireasa, este de la white lady, de pe site-l lor este din colectia 2007 la modelul cu numarul 20, este deja curatata.ofer cadou boleroul si voalul. detalii pe PM.

soothe
12.07.2008, 21:35:29
Asa este.;-)
La ce restaurant aveti nunta?Ati contatat pe cineva pentru filmat si poze?La coafor unde mergi?Eu nu sunt din Medias si nu cunosc mai nimic acolo si daca ai putea sa imi recomanzi ceva m-ar ajuta mult.
Mai tinem legatura!>:D<

soothe
12.07.2008, 21:43:04
Am vazut ca despre filmat ai scris la subiectul Miresici din Medias.nu mai e nevoie sa imi scri iarasi.scuze.am vazut dupa ce am scris.

piersicuta
13.07.2008, 10:05:03
'Neata! Chiar daca mai am de rezolvat una-alta pentru nunta (in primul rand rochita:-s ) nu uit de "perioada" de miere...si am o intrebare pentru fetele din bucuresti: cum ajung din piata victoriei la aeroportul baneasa? Anul trecut am mers pe otopeni cu 783 pe care l-am luat din statia care e vis-a-vis de cladirea aia din sticla(sediul connex sau ceva de genu'). Pot merge si cu altceva tot de-acolo sau sa urmez acelasi traseu?

E un autobuz sigur pe care poti sa-l iei de la televiziune. 335 cred, dar mai intreb sa fiu sigura. Si te lasa la aeroport. Da, 335. Dar mai intreaba si tu. Ca s-ar putea sa mai fi unul.
Autobuz - Linia 335

Traseu: Barajul Dunarii(4.50,22.35), Bd. Chisinau, Iancului, M. Bravu, Calea Dorobanti, Kiseleff, Piata Presei Libere,

Aerogarii, Aero Baneasa(4.45,22.45)
Plecari Cap de Linie:
Primul Autobuz : 4.45
Ultimul Autobuz : 22.45
Intervale succedare:
Zile lucratoare : 6/10
Sambata si Duminica: 9/25

Pisu
13.07.2008, 11:26:02
AMR 2 LUNI PINA LA NUNTA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!<:-P <:-P <:-P <:-P <:-P <:-P <:-P <:-P

MachuPicchu
13.07.2008, 12:17:17
ieri am vazut restaurantul gatit pt o nunta de 200 pers (in aer liber) si acum 2-3 sapt. l-am vazut gatit pt o nunta de 120 pers. (in interior) ... arata bina si afara si inauntru, bine ca pot compara acum ;))

pufulica
13.07.2008, 13:04:36
cum ajung din piata victoriei la aeroportul baneasa? Anul trecut am mers pe otopeni cu 783 pe care l-am luat din statia care e vis-a-vis de cladirea aia din sticla(sediul connex sau ceva de genu'). Pot merge si cu altceva tot de-acolo sau sa urmez acelasi traseu?

pai din piata victoriei singura optiune e acelasi 783
poti insa sa mergi cu metroul pana la aviatorilor si de acolo 131 sau 335.
131 poti sa-l iei si din piata romana

pufulica
13.07.2008, 13:21:46
Hai sa va povestesc de la o nunta la care am fost aseara. :)

Au avut ca marturii cate un fir de bambus pentru fiecare persoana.
Si in loc de casuta au avut o colivie (in care vor avea si un papagal cand se intorc din luna de miere).
Si cand au dansat valsul miresei, au avut plasa de baloane, care a fost desfacuta si au cazut peste ei multe multe baloane!
Si nu au avut cocarde pt invitati, doar pt mire, nas si tati.
Si cand am furat mireasa, l-am pus pe el sa cante "ma dusei sa trec la olt" (parca asa se cheama - ca ea e din Craiova) si ne-am prapadit de ras cat de fara voce era el.
Si mancarea a fost super buna, numai ca au avut ghinion cu muzica, ca aia de la restaurant le-au schimbat dj-ul cu 2 zile inainte :((

Da in rest a fost super frumos!

Rocsaine
13.07.2008, 13:28:50
Hai sa va povestesc de la o nunta la care am fost aseara. :)

Au avut ca marturii cate un fir de bambus pentru fiecare persoana.
Si in loc de casuta au avut o colivie (in care vor avea si un papagal cand se intorc din luna de miere).
Si cand au dansat valsul miresei, au avut plasa de baloane, care a fost desfacuta si au cazut peste ei multe multe baloane!
Si nu au avut cocarde pt invitati, doar pt mire, nas si tati.
Si cand am furat mireasa, l-am pus pe el sa cante "ma dusei sa trec la olt" (parca asa se cheama - ca ea e din Craiova) si ne-am prapadit de ras cat de fara voce era el.
Si mancarea a fost super buna, numai ca au avut ghinion cu muzica, ca aia de la restaurant le-au schimbat dj-ul cu 2 zile inainte :((

Da in rest a fost super frumos!

Am mai auzit chestia asta cu cocarde doar pt ginere si nasi. Credeti ca devine chestia asta un obicei? Si cu carcotasii cum ramane? ;))

N-ai o poza de la firul ala de bambus, pls? Sunt tare curioasa cum arata.

flori2105
13.07.2008, 13:34:36
2 LUNI PANA LA NUNTA!!!!!!!!!!!
Mai e atat de putin!!!!!!!

Rocsaine
13.07.2008, 13:36:16
2 LUNI PANA LA NUNTA!!!!!!!!!!!
Mai e atat de putin!!!!!!!

Da, si-mi pare ca-mi fuge timpul printre degete, ma simt ca inaintea unui examen pt care nu am invatat nimic :-SS

pufulica
13.07.2008, 13:37:46
Am mai auzit chestia asta cu cocarde doar pt ginere si nasi. Credeti ca devine chestia asta un obicei? Si cu carcotasii cum ramane? ;))

N-ai o poza de la firul ala de bambus, pls? Sunt tare curioasa cum arata.

o sa pun in album in 5 min, ca sunt prea mari, si nu am optiune de resize

Rocsaine
13.07.2008, 13:41:44
o sa pun in album in 5 min, ca sunt prea mari, si nu am optiune de resize

ok, asteptam :)

flori2105
13.07.2008, 13:41:54
Da, si-mi pare ca-mi fuge timpul printre degete, ma simt ca inaintea unui examen pt care nu am invatat nimic :-SS
Si eu am inceput sa ma stresez!Am impresia ca nu mai am timp pt nimic.Si nu mai am decat costumul mirelui de luat:((

pufulica
13.07.2008, 13:45:01
gata
3 poze... masa, sala, tortul

Rocsaine
13.07.2008, 13:49:52
Si eu am inceput sa ma stresez!Am impresia ca nu mai am timp pt nimic.Si nu mai am decat costumul mirelui de luat:((

Pai de ce te mai stresezi, daca mai ai doar costumul ginerelui? Eu sunt cu muuuult in urma :-"

flori2105
13.07.2008, 13:51:03
Pai de ce te mai stresezi, daca mai ai doar costumul ginerelui? Eu sunt cu muuuult in urma :-"
Sincer nu stiu nici eu:D

Rocsaine
13.07.2008, 13:51:41
gata
3 poze... masa, sala, tortul

firul de bambus e chestia aia rasucita? /:) tu ce-ai facut cu el? il poti replanta sau e doar de pamplezir, il pui in vaza si gata... :-?

Pisu
13.07.2008, 13:57:52
Sincer nu stiu nici eu:D
Ce tare esti!!!!=))=))=))
Eu mai am hainele lui ginerica, place-cardurile (sa le fac eu), sa facem cursuri de dans, sa ma hotarasc ce flori vreau si sa ma hotarasc cu tortul de unde il iau....Aaa...si whiskey-ul....de cumparat...

pufulica
13.07.2008, 13:58:23
firul de bambus e chestia aia rasucita? /:) tu ce-ai facut cu el? il poti replanta sau e doar de pamplezir, il pui in vaza si gata... :-?

eu am luat 3 fire, sa i le duc mamei mele ca voia de mult.
e doar asa, de ornament...il pui in vaza cu apa si el creste si face o gramada de frunzulitze si tine 15000 de ani...

Pisu
13.07.2008, 13:59:53
Aoleooo...si am uitat ca mai am si de comandat 30 de invitatii pt ca nu ne ajung cele facute de mine, pt ca am schimbat salonul si am invitat mai multi acum :-SS

Rocsaine
13.07.2008, 14:11:02
eu am luat 3 fire, sa i le duc mamei mele ca voia de mult.
e doar asa, de ornament...il pui in vaza cu apa si el creste si face o gramada de frunzulitze si tine 15000 de ani...

interesant, imi place chestia aia cu tine 15000 de ani :))

Isis
13.07.2008, 14:20:18
Au mai ramas doer 2 luni, iar eu am ramas saptamana asta fara biserica. Sunt disperata
preotii din oras au fost amenintati de episcop cu excluderea din biserica daca fac cununii pe 13. am facut si inviatiile pe unele le-am si impartit. :(( :(( :(( :(( :(( :(( :(( :((

Pisu
13.07.2008, 14:26:21
Au mai ramas doer 2 luni, iar eu am ramas saptamana asta fara biserica. Sunt disperata
preotii din oras au fost amenintati de episcop cu excluderea din biserica daca fac cununii pe 13. am facut si inviatiile pe unele le-am si impartit. :(( :(( :(( :(( :(( :(( :(( :((
Cauta in afara orasului, ca trebuie sa gasesti un preot care sa faca pe 13 cununi...

getuta81
13.07.2008, 15:33:19

Pai ce se intampla pe 13 de nu se fac cununii?

Isis
13.07.2008, 18:06:41
Pe 13 nu se fac cununii pt. ca e ajun de praznic imparatesc, iar in Galati episcopul e destul de drastic.

ca_mi
13.07.2008, 19:38:15
Piersicuta si Pufulica multumesc frumos!!>:D< :x
trebuie sa ne bucuram si de aceasta perioada (mult a fost putin a mai ramas) de pregatiri, sa avem numai amintiri frumoase despre ce va insemna in viitor "nunta noastra"...deci va pup si spor in toate!! multumesc din nou:*

anlya_426
14.07.2008, 08:54:54
Pe 13 nu se fac cununii pt. ca e ajun de praznic imparatesc, iar in Galati episcopul e destul de drastic.

ai incercat la Sf Nicolae?