PDA

Versiunea completa : Miresici SEPTEMBRIE 2008

Pagini : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 [22] 23 24 25 26 27 28 29

annutza84
14.07.2008, 10:04:54
vai de cand n-am mai scris..................
SUNT FERICITAAA !!!!!!!!!!! AM TERMINAT FACULTATEAAAAAAAAAAAAA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
de acum, timp de 2 luni sunt numai ochi pentru nunta................
intre timp am dat comanda de invitatii (sunt in album) am dat comanda de verighete si saptamana asta sper sa le iau, miercuri imi cumpar cosulet si casuta.........................
sambata am nunta varului meu si trebuie sa imi caut rochie pentru el ca n-am avut timp din cauza licentei........
am arvunit si fotograf (cu 600 de lei 1000 de poze) si un cameraman (care mie mi se pare cam scump 8 milioane daca vrei doar casetele si eu nu am unde sa le vad ca sunt d'alea mici si 13 milioane daca vreau sa mi le puna pe un dvd, dar nu prea gasesc si pe asta l-am avut si la botezul unui var si a filmat demential, deci sper sa merite)
joi pe 24 , ma duc la iasi sa imi iau ROCHITAAAAAAAAAAA (si in astea 2 saptamani trebuie sa alerg muuult prin parc sa dau jos kilogramele adunate in licenta)

fetelor va urez: bine v-am regasit !!!!!!!!!! si spor la treaba !!!!!!!!!!!!!!!!!

:*:*:*:*:*:*:*:*:*:*:*:*:*:*:*:*

sugarlips
14.07.2008, 10:53:00
SUNT FERICITAAA !!!!!!!!!!! AM TERMINAT FACULTATEAAAAAAAAAAAAA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
intre timp am dat comanda de invitatii (sunt in album) am dat comanda de verighete si saptamana asta sper sa le iau, miercuri imi cumpar cosulet si casuta.........................
sambata am nunta varului meu si trebuie sa imi caut rochie pentru el ca n-am avut timp din cauza licentei........
am arvunit si fotograf (cu 600 de lei 1000 de poze) si un cameraman (care mie mi se pare cam scump 8 milioane daca vrei doar casetele si eu nu am unde sa le vad ca sunt d'alea mici si 13 milioane daca vreau sa mi le puna pe un dvd, dar nu prea gasesc si pe asta l-am avut si la botezul unui var si a filmat demential, deci sper sa merite)
joi pe 24 , ma duc la iasi sa imi iau ROCHITAAAAAAAAAAA (si in astea 2 saptamani trebuie sa alerg muuult prin parc sa dau jos kilogramele adunate in licenta)

fetelor va urez: bine v-am regasit !!!!!!!!!! si spor la treaba !!!!!!!!!!!!!!!!!

felicitari.......:*

annutza84
14.07.2008, 10:54:38
Da este chiar un crem destul de inchis in realitate(uite aici se vade un pic mai bine).Multumesc frumos pt urari.Dupa parerea mea toate miresele sunt frumoase datorita fericirii ce se citeste pe fata lor.PUPICI
eu am luat la citit mesajele sa recuperez: chiar imi place rochita ta e superba e si incarcata dar nu exagerat si f finuta, chiar deosebita!!!! sa o porti iubita si sa iti aduca noroc!!!

eu nu pot sa ma decid asupra pantofilor, toti sunt frumosi dar despre ai mei eu nu am nimic de spus: o colega de facultate mi-i face cadou de nunta de la mama ei din spania si e o surpriza (sper placuta): stiu doar ca au toc inalt si au ceva cu danteluta (am corelat pantofii tai cu danteluta din pantofii mei imaginari deocamdata)
:-SS:-SS:-SS

annutza84
14.07.2008, 10:55:19
felicitari.......:*

saru-manaaaaa !!!! :*:*:*:*

iony
14.07.2008, 12:05:27

bine-ai revenit si felicitari!!!!!!!!!!!!!!!!

Donutza
14.07.2008, 12:57:43
Fetelorrrr e ziua mea!!!:"> :"> :">

augusta
14.07.2008, 13:02:30
La multi ani!!!!!!!!!!!!!

soothe
14.07.2008, 13:22:54
LA MULTI ANI,FERICITI!!!!!!!!!!!!!!!!!>:D<<:[email protected]};-

anlya_426
14.07.2008, 13:36:33

la multi ani!!!!....si tot ce-ti doresti tu sa ti se implineasca.....

p.s. e ultima zi de nastere pe care ti-o petreci ca burlacita....

iony
14.07.2008, 13:43:05

http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/0002017B.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&ref=10) http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/000200BF.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&ref=10) http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/000201BC.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&ref=10) si petrecere frumoasa!!!!!!!!!!!!!

flori2105
14.07.2008, 13:52:34
eu am luat la citit mesajele sa recuperez: chiar imi place rochita ta e superba e si incarcata dar nu exagerat si f finuta, chiar deosebita!!!! sa o porti iubita si sa iti aduca noroc!!!

eu nu pot sa ma decid asupra pantofilor, toti sunt frumosi dar despre ai mei eu nu am nimic de spus: o colega de facultate mi-i face cadou de nunta de la mama ei din spania si e o surpriza (sper placuta): stiu doar ca au toc inalt si au ceva cu danteluta (am corelat pantofii tai cu danteluta din pantofii mei imaginari deocamdata)
:-SS:-SS:-SS
Multumesc mult annutza,sa stii ca si mie imi place rochita ta si abia astept sa vad pozele finale cu ea pe 24.Pupici:*

flori2105
14.07.2008, 13:53:35
LA MULTI ANI!Sa fii iubita si fericita
:* :* :* <:-P <:-P

annutza84
14.07.2008, 14:16:39
Multumesc mult annutza,sa stii ca si mie imi place rochita ta si abia astept sa vad pozele finale cu ea pe 24.Pupici:*
mie imi zici?! am emotii mai mari pentru ziua in care imi iau rochia decat pentru nunta intreaga. :-"

genoveva_1984
14.07.2008, 14:45:26

LA MULTI ANI!

Donutza
14.07.2008, 15:24:17
mersi scumpelor!!!

Shar_Liz
14.07.2008, 16:39:55

La multi, multi ani fericiti si plini de impliniri, bebei si tot ce vrei tu!!! :*:* >:D<

monalissa
14.07.2008, 17:08:45
Mai e atat de putin pana la nunta,dar nerabdarea ma face sa mi se para ca mai e o vesnicie...abia astept sa terminam toate pregatirile...miercuri intentionam sa incepem in forta cursurile da dans!sunt tare curioasa cum va fi...e primul contact pentru amandoi cu "lumea"dansului(inafara de batzaiala din discoteca...8-} )si am mari emotii in legatura cu modul in care vor decurge lectiile...:-SS oricum,sunt extrem de nerabdatoare sa le incepem si mi-ar placea sa fie vizibile transformarile de la o sedinta la alta,astfel incat in final sa ajungem sa plutim pe ring(fara sa ne desprindem cu totul de podea...:-? )hmmm...suna cam putin probabil,nu..?!:-?

butterfly_bv
14.07.2008, 20:12:05
fetelor, sambata am fost la nunta unei bune prietene si vreau sa va zic k a fost SUPER. am dansat pana m-au lasat puterile si m-am distrat mai bine k niciodata. despre miri...ce sa zic...mireasa absolut minunata, radia de fericire iar mirele...nu-i pot uita privirea,felul cum isi privea in continuu sotia plin de admiratie. o sorbea pur si simplu. ce sa mai atata...a fost superb.
acum parca sunt si mai nerabdatoare sa fiu si eu miresica. sa fiu printesa pt o zi, sa fiu admirata si sa fiu fericita asa cum a fost si miresica de 12 iulie, prietena mea buna.

Pisu
14.07.2008, 20:43:55
LA MULTI ANI!

Pisu
15.07.2008, 08:02:51

:*:*:*:*:*:*:*:*:*:*:*:*:*:*:*
Felicitari pt licenta si tot ce ai mai realizat si mult spor in continuare!!!!!:*

Pisu
15.07.2008, 08:05:15
Mai e atat de putin pana la nunta,dar nerabdarea ma face sa mi se para ca mai e o vesnicie...abia astept sa terminam toate pregatirile...miercuri intentionam sa incepem in forta cursurile da dans!sunt tare curioasa cum va fi...e primul contact pentru amandoi cu "lumea"dansului(inafara de batzaiala din discoteca...8-} )si am mari emotii in legatura cu modul in care vor decurge lectiile...:-SS oricum,sunt extrem de nerabdatoare sa le incepem si mi-ar placea sa fie vizibile transformarile de la o sedinta la alta,astfel incat in final sa ajungem sa plutim pe ring(fara sa ne desprindem cu totul de podea...:-? )hmmm...suna cam putin probabil,nu..?!:-?
Eu abia am reusit sa-l conving pe Mr. sa luam cursuri de dans, zilele trecute ;)) dar probabil ca abia ultima luna ne vom apuca de treaba :-p

mihaela28
15.07.2008, 09:44:26
Fetelorrrr e ziua mea!!!:"> :"> :">La multi ani:*!

Shar_Liz
15.07.2008, 11:29:47

Vad ca avem nunta in aceeasi zi!:D Restul pregatirilor? Cum stai cu ele? Eu ma tin de capul sotului sa-si ia si el costum de ginerica, ca doar vremea trece! Eu am rochita, cerc, papuci, mai am cateva mici detalii de ajustat, invitatiile ne-au venit ieri si am nevoie de cineva care face cartoane, adica cutii de carton in care sa punem si noi ce dam acasa la invitati! Stie cineva de asa ceva? Help!:D

sugarlips
15.07.2008, 11:54:06

La multi ani pt ieri....cu intarziere:* :* :* :*

piersicuta
15.07.2008, 12:09:46

La multi ani! Sa fii iubita, fericita, sa ai o nunta de vis. Si la multi ani! <:-P

anlya_426
15.07.2008, 12:37:24
fetelor pun si pozele cu casuta de bani....mai vreau sa-i atasez si niste mesaje de multumire si atunci va fi finalizata complet........

Shar_Liz
15.07.2008, 13:46:50
fetelor pun si pozele cu casuta de bani....mai vreau sa-i atasez si niste mesaje de multumire si atunci va fi finalizata complet........

Ce tare e!!!! Bravo!! Foarte frumoasa ti-a iesit!:D

genoveva_1984
15.07.2008, 13:53:18

Super draguta a iesit. Chiar imi place mult. Bravo!

anlya_426
15.07.2008, 15:29:22
Ce tare e!!!! Bravo!! Foarte frumoasa ti-a iesit!:D

Super draguta a iesit. Chiar imi place mult. Bravo!

va multumesc tare mult fetelor.........

Pisu
15.07.2008, 17:46:31
Hehe...ce frumusica ti-a iesit! Chiar e reusita :D Bravo! :* Sa va aduca daruri multe :-p

iony
15.07.2008, 19:20:15

frumoasa foc iar ferestrele chiar superbe<:-P<:-Psa va aduca multi bani :-p

annutza84
15.07.2008, 19:24:49
super casuta ta!!!! eu ma duc maine si o cumpar ca nu mai am timp si chef sa stau sa o fac, e suficient ca mi-am luat cosulet si il "procesez" pe ala.
eu am o problema : NU IMI GASESC PANTOFI pt civila si pt mireasa, ba gasesc numai papuci, ba gasesc numai cu toc f mare. o sa mai alerg ca in 2 luni cat mai am trebuie sa gasesc ceva
pupici

cristina19802007
15.07.2008, 20:28:06
super casuta ta!!!! eu ma duc maine si o cumpar ca nu mai am timp si chef sa stau sa o fac, e suficient ca mi-am luat cosulet si il "procesez" pe ala.
eu am o problema : NU IMI GASESC PANTOFI pt civila si pt mireasa, ba gasesc numai papuci, ba gasesc numai cu toc f mare. o sa mai alerg ca in 2 luni cat mai am trebuie sa gasesc ceva
pupici
buna.eu mi-am luat pantofi de nunta de la depozitul de pantofi care este aproape de Niro/Europa...la capatul lui 21 este o benzinarie si dupa ea este o strada pe care mergi drept pana se intersecteaza cu strada Moroeni...o iei pe strada asta si este pe partea stanga...este un depozit de pantofi foarte mari si gasesti acolo tot ce vrei...te pup si spor la cumparaturi...daca vrei si alte detalii te astept cu un mesaj...:*

cristina19802007
15.07.2008, 20:28:51
buna.eu mi-am luat pantofi de nunta de la depozitul de pantofi care este aproape de Niro/Europa...la capatul lui 21 este o benzinarie si dupa ea este o strada pe care mergi drept pana se intersecteaza cu strada Moroeni...o iei pe strada asta si este pe partea stanga...este un depozit de pantofi foarte mari si gasesti acolo tot ce vrei...te pup si spor la cumparaturi...daca vrei si alte detalii te astept cu un mesaj...:*
buna.mai am ceva de zis...programul e de luni pana sambata pana in jur de 11...te pup

mihaela28
15.07.2008, 20:35:13
Fetelor...va doresc spor la treaba si sa aveti parte de nunti de vis. Nunta mea nu va mai avea loc deci nu ma mai alatur voua. Vand rochita de mireasa. Cele interesate de ea (am pus poza in mesajele anterioare) sa-mi trimita PM.

adriana_gv
15.07.2008, 20:48:34
Fetelor...va doresc spor la treaba si sa aveti parte de nunti de vis. Nunta mea nu va mai avea loc deci nu ma mai alatur voua. Vand rochita de mireasa. Cele interesate de ea (am pus poza in mesajele anterioare) sa-mi trimita PM.

ce ai patit de nu mai faci nunta? m-am uitat la rochia ta... f frumoasa...

mihaela28
15.07.2008, 20:57:24
ce ai patit de nu mai faci nunta? m-am uitat la rochia ta... f frumoasa...
Multumesc. Nu, nunta nu va mai fi.

monalissa
15.07.2008, 21:31:37
Vad ca avem nunta in aceeasi zi!:D Restul pregatirilor? Cum stai cu ele? Eu ma tin de capul sotului sa-si ia si el costum de ginerica, ca doar vremea trece! Eu am rochita, cerc, papuci, mai am cateva mici detalii de ajustat, invitatiile ne-au venit ieri si am nevoie de cineva care face cartoane, adica cutii de carton in care sa punem si noi ce dam acasa la invitati! Stie cineva de asa ceva? Help!:D

Noi vrem sa mergem sambata sa cumparam casuta pt bani,cosulet,pahare(miri si nasi),1 umbreluta.....chestii din astea...eu mai trebuie sa-mi achizitionez lenjeria!
Apoi mai trebuie sa cumparam bautura si...cam atat!a...mai sunt lectiile de dans despre care va povesteam...>:D<

Rocsaine
15.07.2008, 22:31:13
Multumesc. Nu, nunta nu va mai fi.

Ne pare rau ca ne parasesti :-<Eu, una, iti doresc tot binele din lume si tot raul spre bine:*, iar candva, cand vei dori tu, nunta ta sa fie de vis o:-)

mihaela28
16.07.2008, 00:30:29
Ne pare rau ca ne parasesti :-<Eu, una, iti doresc tot binele din lume si tot raul spre bine:*, iar candva, cand vei dori tu, nunta ta sa fie de vis o:-)
Multumesc, draga mea. Sunt sigura ca tot ce se intampla are un scop. Nu stiu acum care e ala dar candva imi va fi bine. >:D< Iti multumesc pt incurajare! Iti doresc multa fericire, intelegere si dragoste in casnicia in care vei intra.:*

Donutza
16.07.2008, 06:48:20
fetelor, sambata am fost la nunta unei bune prietene si vreau sa va zic k a fost SUPER. am dansat pana m-au lasat puterile si m-am distrat mai bine k niciodata. despre miri...ce sa zic...mireasa absolut minunata, radia de fericire iar mirele...nu-i pot uita privirea,felul cum isi privea in continuu sotia plin de admiratie. o sorbea pur si simplu. ce sa mai atata...a fost superb.
acum parca sunt si mai nerabdatoare sa fiu si eu miresica. sa fiu printesa pt o zi, sa fiu admirata si sa fiu fericita asa cum a fost si miresica de 12 iulie, prietena mea buna.

te inteleg perfect... iubi al neu nu prea vroia nunta asa in general... dar nu demult am fost la o nunta.. dupa care sa inmuiat baiatu.. si a fost deacord sa facem nunta... la foarte frumoasa nunta am participat.. si pot sa spun datorita lor vom avea si noi nunta!!!!!!!!=P~

Donutza
16.07.2008, 06:50:13
mersi tuturor miresicilor pt felicitari!

Pisu
16.07.2008, 08:18:03
Multumesc, draga mea. Sunt sigura ca tot ce se intampla are un scop. Nu stiu acum care e ala dar candva imi va fi bine. >:D< Iti multumesc pt incurajare! Iti doresc multa fericire, intelegere si dragoste in casnicia in care vei intra.:*
Mihaela, am citit la topicul unde ai scris ce s-a-ntimplat :( Eu la astfel de situatii ramin pur si simplu fara cuvinte, dar iti doresc din suflet putere multa sa treci peste asta si peste orice incercare si durere si sa iti gasesti si tu fericirea! Ai grija de tine!!!! :*

annutza84
16.07.2008, 08:26:27
buna.mai am ceva de zis...programul e de luni pana sambata pana in jur de 11...te pup

multumesc mult pentru sfat. sa stii ca a fost oarecum gand la gand ca maine ajung la europa si chiar voiam sa iti dau pm ca la europa ajung f devreme si chiar ma gandeam ca o sa ajung la pantofi dupa ce fac cumparaturile dar daca zici ca e pana in 11, trec intai pe la pantofi. :x

anlya_426
16.07.2008, 09:30:24
fetelor...acum ca am terminat casuta de bani m-am gandit ca e cazul sa-mi ocup timpul cu altceva......si am gasit cu ce.....restaurantul unde voi face eu nunta are niste scari impunatoare..pe care vreau sa le ornez cu tul si cu funde.......asa ce ma pun pe treaba sa iasa ceva frumos si aici.........va pun si poza ca sa intelegeti ce vreau sa fac........tulle-ul deja il am cumparat..mai trebuie doar sa cumpar niste satin din care sa fac acele esarfe.......

Shar_Liz
16.07.2008, 10:02:34
Noi vrem sa mergem sambata sa cumparam casuta pt bani,cosulet,pahare(miri si nasi),1 umbreluta.....chestii din astea...eu mai trebuie sa-mi achizitionez lenjeria!
Apoi mai trebuie sa cumparam bautura si...cam atat!a...mai sunt lectiile de dans despre care va povesteam...>:D<

De cate ori cred ca ma apropiu de sfarsit cu pregatirile, imi mai amintesc de cate ceva:)) Cum ar fi paharele:P Vreau sa-mi cumpar eu pietricele si pahare si lumanari plutitoare pentru decoratiunile pe masa, pentru ca sunt convinsa ca daca imi face firma de decoratii toate astea imi iese mai scump. Ce parere aveti? :*:*

Shar_Liz
16.07.2008, 10:04:26

Imi pare rau pentru voi:( Dar pana la urma voi stiti ce e mai bine pentru voi:) Fii puternica, nu fi suparata si cand o fi sa-ti gasesti alesul, iti doresc sa ai putere sa o iei de la capat:*:*

soothe
16.07.2008, 10:09:40
fetelor...acum ca am terminat casuta de bani m-am gandit ca e cazul sa-mi ocup timpul cu altceva......si am gasit cu ce.....restaurantul unde voi face eu nunta are niste scari impunatoare..pe care vreau sa le ornez cu tul si cu funde.......asa ce ma pun pe treaba sa iasa ceva frumos si aici.........va pun si poza ca sa intelegeti ce vreau sa fac........tulle-ul deja il am cumparat..mai trebuie doar sa cumpar niste satin din care sa fac acele esarfe.......
Imi place mult de tine....esti plina de idei si nu numai atat ci treci si repede si hotarat la fapte.Casuta de bani e tare deosebita.=D> nu ma indoiesc ca o sa iti iasa ceva reusit si la impodobitul scarilor :Y

anlya_426
16.07.2008, 10:14:04
Imi place mult de tine....esti plina de idei si nu numai atat ci treci si repede si hotarat la fapte.Casuta de bani e tare deosebita.=D> nu ma indoiesc ca o sa iti iasa ceva reusit si la impodobitul scarilor :Y

multumesc tare mult:*:*:*.......pentru ca nu avem o firma specializata care sa se ocupe de asa ceva trebuie sa fac si aceste lucruri...pentru ca vreau sa iasa totul bine.....multumesc de incurajari.......

Shar_Liz
16.07.2008, 10:17:48
multumesc tare mult:*:*:*.......pentru ca nu avem o firma specializata care sa se ocupe de asa ceva trebuie sa fac si aceste lucruri...pentru ca vreau sa iasa totul bine.....multumesc de incurajari.......

Felicitari pentru initiative si idei! Esti tare inspirata. Inspirata sunt si eu, dar din pacate nu am timp sa ma ocup cum as vrea eu, plus ca nunta va fi la 130 km distanta de unde locuiesc eu, asa ca...:( Iti doresc mult spor in continuare, idei si sunt chiar curioasa ce o sa-ti iasa:d Asteptam pozici:*:*

anlya_426
16.07.2008, 10:39:35
Felicitari pentru initiative si idei! Esti tare inspirata. Inspirata sunt si eu, dar din pacate nu am timp sa ma ocup cum as vrea eu, plus ca nunta va fi la 130 km distanta de unde locuiesc eu, asa ca...:( Iti doresc mult spor in continuare, idei si sunt chiar curioasa ce o sa-ti iasa:d Asteptam pozici:*:*

multumesc tare mult....va promit ca o sa aveti si pozici..atat de la proba pe care o voi face cu aranjamentele cat si de la nunta........

sugarlips
16.07.2008, 10:53:39

foarte dragutza...te pricepi....:*

sugarlips
16.07.2008, 10:56:17

:(( dar ce s-a intamplat, daca poti si doresti sa spui?
>:D< >:D< >:D< >:D<

sugarlips
16.07.2008, 10:59:50

eu primesc casuta de la firma care imi amenajeaza sala...
cosulet nu imi iau ca nu am fetite care sa arunce cu petale..desi as fi vrut...dar sunt prea mici :((
care e chestia cu paharele pt miri? trebuie neparat asa ceva?
am vazut la multe fete de pe forum ca si-au cumparat
eu una nu am mai vazut la nimeni, la nuntile la care am fost,sau nu am observat eu:-\

sugarlips
16.07.2008, 11:06:34
fetelor, am mai bifat ceva pe lista
ieri am fost si ne-am ales modelul de tort si am dat avans
ma costa tortul 450 euro pt. 100 persoane...:-SS
e cam mult ....dar e foarte diferit de ce se gaseste pe piata in Romania in ziua de azi....am mai mancat la alta nunta si a fost foarte bun si a aratat ca in revista...sper sa iasa si al meu bine, mai ales ca dau atatia bani:-SS :-SS :-SS ca de bun sigur e bun...
din pacate nu am nici o poza sa va arat cam cum ar fi...ca ni l-am ales acolo dintr-o revista....e o combinatie din mai multe torturi care ne-au placut, din fiecare am luat ceva si ne-am creat tortul nostru:x
o sa fie decorat cu flori naturale..

soothe
16.07.2008, 11:09:47
Suntem cu sufletul alaturi de tine!Fii tare!>:D< >:D< >:D< :*

soothe
16.07.2008, 11:13:39
:(( dar ce s-a intamplat, daca poti si doresti sa spui?
>:D< >:D< >:D< >:D<
Te lamuresti daca mergi la Stresuri si probleme-Nu ma mai marit.:(

scamutza
16.07.2008, 12:10:57
Hello viitoare miresici :) vi se mai alatura o miresica de sptembrie! :D

iony
16.07.2008, 12:31:49

bine-ai venit>:D< >:D< >:D< >:D< >:D< >:D< spor la pregatiri!

soothe
16.07.2008, 12:39:04
Te primim cu bratele deschise >:D< >:D< >:D<!!!!!!

scamutza
16.07.2008, 13:32:04
Cum merg pregatirile la voi? Eu am bifat o parte din cele necesare. Pe 9 august merg la proba pt rochia de mireasa, abia astept ;))

mihaela28
16.07.2008, 15:14:22
Ma simt foarte bine cand citesc mesajele voastre. Suntenti foarte sensibile si calde. Multumesc fetelor care m-au incurajat si care au spus o vorba buna. Conteaza foarte mult cand esti necajit.>:D< >:D< >:D<

mihaela28
16.07.2008, 15:18:01
Intr-adevar exista topicuri unde mi-am deschis putin sufletul. Nu am facut-o aici pt ca e prea multa fericire, multe emotii si nu vreau sa va intristez.:) Daca am facut-o nu ma luati in seama ca sunt sigura ca va trece si totul va fi bine cu sau fara el.

piersicuta
16.07.2008, 17:18:43
Intr-adevar exista topicuri unde mi-am deschis putin sufletul. Nu am facut-o aici pt ca e prea multa fericire, multe emotii si nu vreau sa va intristez.:) Daca am facut-o nu ma luati in seama ca sunt sigura ca va trece si totul va fi bine cu sau fara el.

:-s Eu intrasem sa ma laud ca am ornat cosuletul pe care l-am luat acum cateva zile. Si am citit asta. Imi pare tare rau:(. Chestiile astea imi fac pielea gaina.

Tot ce pot sa zic e ca sunt cu al meu de 10 ani, si iti dai seama ca visez la nunta asta de ceva timp. Si a venit. Asa o sa vina si la tine, sunt convinsa de asta. Capul sus!>:D<

iony
16.07.2008, 17:39:11

chiar daca e mult optimist aici nu inseamna ca nu suntem cu sufletul alaturi de tine si iti dorim sa ai puterea sa treci peste acest moment delicat din viata ta. fruntea sus si mergi inainte ca o sa iasa soarele si pe strada ta:* :* :* :* :* :* >:D< >:D< >:D< >:D< [-o< [-o< [-o<

iony
16.07.2008, 17:40:25
:-s Eu intrasem sa ma laud ca am ornat cosuletul pe care l-am luat acum cateva zile. Si am citit asta. Imi pare tare rau:(. Chestiile astea imi fac pielea gaina.

Tot ce pot sa zic e ca sunt cu al meu de 10 ani, si iti dai seama ca visez la nunta asta de ceva timp. Si a venit. Asa o sa vina si la tine, sunt convinsa de asta. Capul sus!>:D<

si poze cu cosuletul unde sunt? ca ne=ai facut curioase ;)) ;)) ;)) sa vedem cum l-ai ornat>:D< >:D< >:D<

lyluta
16.07.2008, 20:25:10

Buna spune-mi si mie de unde ai luat fotograful?mi se pare avantajos poti sa imi dai nr lui?>:D<

adioana708
16.07.2008, 23:30:57
e cam mult ....dar e foarte diferit de ce se gaseste pe piata in Romania in ziua de azi....am mai mancat la alta nunta si a fost foarte bun si a aratat ca in revista...sper sa iasa si al meu bine, mai ales ca dau atatia bani:-SS :-SS :-SS ca de bun sigur e bun...
din pacate nu am nici o poza sa va arat cam cum ar fi...ca ni l-am ales acolo dintr-o revista....e o combinatie din mai multe torturi care ne-au placut, din fiecare am luat ceva si ne-am creat tortul nostru:x
eu nu m-am interesat inca de un pret aproximativ pt tort. habar nu am dar mi se pare mult 450.nu?cum se numeste tortul?cu ce e?
cate kg are?10?

adioana708
16.07.2008, 23:34:22
eu primesc casuta de la firma care imi amenajeaza sala...
cosulet nu imi iau ca nu am fetite care sa arunce cu petale..desi as fi vrut...dar sunt prea mici :((
care e chestia cu paharele pt miri? trebuie neparat asa ceva?
am vazut la multe fete de pe forum ca si-au cumparat
eu una nu am mai vazut la nimeni, la nuntile la care am fost,sau nu am observat eu:-\
pahare pt miri?adica cupele de sampanie?cele cu carer inchini impreuna cu nasii la intrare in sala?

Pisu
17.07.2008, 08:14:25
Arata foarte bine ceea ce vrei tu sa faci si sint convinsa ca o sa-ti si iasa! Si eu am vrut sa-mi ornez balustrada de la restaurant, dar mutindu-ma la etajul 3, cu alte 3 nunti dedesubt, nu cred ca o voi mai face...sa vedem...Poate doar de la etajul 2 pina la 3, nu stiu....

Pisu
17.07.2008, 08:16:21
Bravo tie!!!! Eu ma voi duce simbata la degustat, la cofetaria de la care avem tortul inclus si o sa fac degustari sa vad daca ramin la ei sau nu....si vreau sa ma duc sa-mi cumpar un suport mai frumos, ca nu cred ca au ei ceva impresionant....

Pisu
17.07.2008, 08:16:53
Bine ai venit printre noi!!!!!!>:D< In ce stadiu esti cu pregatirile?

Pisu
17.07.2008, 08:17:54
pahare pt miri?adica cupele de sampanie?cele cu carer inchini impreuna cu nasii la intrare in sala?
Da, despre acele pahare este vorba. Vezi ca exista si un topic pe aceasta tema si poti gasi mai multa inspiratie acolo, daca simti ca ai nevoie!>:D<

Pisu
17.07.2008, 08:19:08
Mihaela, tristete sau bucurie, noi iti sintem alaturi oricum, asa in masura in care putem, adica, cu sufletul! :*:*:*:*:*

piersicuta
17.07.2008, 08:28:35
Hai ca va pun poze cu cosuletul. Inainte:

piersicuta
17.07.2008, 08:29:39
Si sa arata dupa:

anlya_426
17.07.2008, 08:55:31
Si sa arata dupa:

e foarte ingenios facut..chiar imi place.......

anlya_426
17.07.2008, 08:56:39
Mihaela, tristete sau bucurie, noi iti sintem alaturi oricum, asa in masura in care putem, adica, cu sufletul! :*:*:*:*:*

sunt sigura ca intr-un fel sau altul ai sa rezolvi si cu balustrada........
cat despre tort........pofta mare la degustat..........

iony
17.07.2008, 10:20:54
Si sa arata dupa:

felicitari pt indemanare<:-P <:-P <:-P <:-P <:-P

iony
17.07.2008, 10:23:59
Bravo tie!!!! Eu ma voi duce simbata la degustat, la cofetaria de la care avem tortul inclus si o sa fac degustari sa vad daca ramin la ei sau nu....si vreau sa ma duc sa-mi cumpar un suport mai frumos, ca nu cred ca au ei ceva impresionant....

miam miam ;;) ;;) ;;) pofta mare la degustat :bye_01: .

sugarlips
17.07.2008, 10:35:26
Cum merg pregatirile la voi? Eu am bifat o parte din cele necesare. Pe 9 august merg la proba pt rochia de mireasa, abia astept ;))

si eu trebuie sa merg la proba la rochita luna asta...mie una mi-e si groaza....ma tot gandesc ca daca nu mi-a facut-o asa cum am vrut:((
dar si abia astept...:-? nici eu nu mai stiu, oricum sper sa iasa bine....[-o< [-o< [-o<
>:D<

sugarlips
17.07.2008, 10:39:17

>:D< >:D< >:D< >:D< >:D< nu vreau sa iti dau sfaturi, nu cred ca sunt in masura...
sunt alaturi de tine, ma gandesc ca te doare si iti e greu...dar o sa fie bine pana la urma o sa vezi, eu zic ca nimic nu se intampla fara un motiv anume, chiar daca la vremea respectiva ne intrebam ca de ce ni se intampla noua, mai devreme sau mai tarziu ne dam seama ca asa a fost sa fie...ca in final sa ne fie bine...:* :* :* :* :* >:D< >:D< >:D<

sugarlips
17.07.2008, 10:46:10
eu nu m-am interesat inca de un pret aproximativ pt tort. habar nu am dar mi se pare mult 450.nu?cum se numeste tortul?cu ce e?
cate kg are?10?

e mult mai ales ca pe aici e kg de martipan 40 Ron...si prin Bucuresti am auzit, poate ma insel, ajunge si pana la 70 Ron,
nu are nume....o sa fie in interior din ciocolata tot...si blat cu cioco....si crema de cioco. iar pe afara o sa fie din martipan ..nu stiu cum sa explic...eu cand am gustat prima data nu mi-a venit sa cred ce gust poate sa aiba...nu seama cu nimic din ce am mai mancat, nu e gretos...seamana cu prajiturile de cioco ce le-am mancat prin alte tari...e foarte bun...si tipa respectiva il face foarte frumos la exterior..intinde frumos martipanul...acuma sper sa iasa fain si al meu mai ales ca dau atatia bani#-o

sugarlips
17.07.2008, 10:47:45

#-o aha...pai nu stiu, din ce am vazut la alte nunti...alea nu se sparg dupa?#-o

sugarlips
17.07.2008, 10:50:53

foarte bine ca mergi la degustat, si eu am fost inainte....;))
asa macar sti sigur daca o sa fie bun sau nu....
acum eu sunt stresata de cum o sa arate pe afara..mai ales ca am facut o combinatie de mai multe modele...#-o
al meu nici nu stiu daca are suport in interior ca nu am intrebat...:-?

sugarlips
17.07.2008, 10:52:56
Si sa arata dupa:

foarte dragut:*

silviotta
17.07.2008, 12:17:16
bine ai venit printre noi >:D<....si mai ales printre miresicile de 20 sept :gen_19:

silviotta
17.07.2008, 12:28:11

:madlaugh: 450???? :madlaugh:....sa fie pe masura asteptarilor...si a banilor :suuuper:

noi am fost si am vb la cofetarie si am "rezervat" suportii pt tort...care arata cam ca cel din imagine...iar comanda de tort o vom da cu 2 sapt inainte

silviotta
17.07.2008, 12:41:10

cu inima stransa am citit "povestioara" ta...regret enorm situatia prin care treci acum...dar poate asa a fost sa fie...poate e mai bine asa...mai bine acum decat mai tarziu...sau cine stie...timpul va decide soarta fiecaruia si va treziti din nou impreuna :-\...mai maturi, mai deschisi...mai hotarati...
parerea mea e ca totul e randuit...de aici si vb veche de secole " ce ti-e scris in frunte ti-e pus"...
sub nici o forma nu sfatuiesc pe nimeni....dar stiu cat conteaza sa stii ca cineva (chiar si cu gandul ) e langa tine ( un f bun prieten a trecut prin asa ceva anul trecut si am trait alaturi de el spaima si nefericirea si dezamagirea...etc...nu am putut decat sa fiu langa el sa il ascult...atat...sunt de prisos sfaturile in astfel de cazuri...)
forta multa iti doresc, putere sa treci peste asta (si iti promit eu ca va trece >:D<)

annutza84
17.07.2008, 13:32:13
Si sa arata dupa:
mi-am luat si eu pana la urma cosulet din rachita dar pe oval si madam soacra-mea il vrea super impopotonat ca donsoara de oroare e viitoarea mea cumnata adica fii-sa si cosuletul ei tre sa fie "SUPERB" si azi am fost cu frate-miu in europa sa isi ia costum si am luat si organza pt imbracatul cosuletului si "pamblica" sa faca fundite. mor de curiozitate cum va arata. o sa arat la final poze cu cosuletul before and after si tot atunci va voi arata si poze cu cosuletul in care vor sta verighetele. parca sunt scufita rosie cu atatea cosulete......:gen_08:

piersicuta
17.07.2008, 16:30:55
mi-am luat si eu pana la urma cosulet din rachita dar pe oval si madam soacra-mea il vrea super impopotonat ca donsoara de oroare e viitoarea mea cumnata adica fii-sa si cosuletul ei tre sa fie "SUPERB" si azi am fost cu frate-miu in europa sa isi ia costum si am luat si organza pt imbracatul cosuletului si "pamblica" sa faca fundite. mor de curiozitate cum va arata. o sa arat la final poze cu cosuletul before and after si tot atunci va voi arata si poze cu cosuletul in care vor sta verighetele. parca sunt scufita rosie cu atatea cosulete......:gen_08:

=)) Eu il voiam mai simplu. Si trandafirasii mi s-au parut mult dar...

cristina19802007
17.07.2008, 19:30:53
buna.ti-ai gasit pantofiori?cat ai dat pe costumul sotului tau?si eu tb sa ma duc sa ii iau costum si ma gandeam sa ajung tot pe acolo...am vazut cateva luni in urma ceva frumos pe acolo...te pup si mersi de raspuns

byabeatrice
17.07.2008, 22:33:11
Caut in disperare pantofi...si magazinele nu au decat sandale... E cineva din Iasi?... stie cineva unde pot gasi??? :(( :(( :((

Pisu
18.07.2008, 06:22:50
Caut in disperare pantofi...si magazinele nu au decat sandale... E cineva din Iasi?... stie cineva unde pot gasi??? :(( :(( :((
Uite aici ai mai multe informatii despre unde si ce gasesti in Iasi

http://www.miresici.ro/forumdisplay.php?f=124

Yonika
18.07.2008, 11:48:13
Buna fetele! Nu am mai intrat de cam multisor pe aici pe la voi. Nu prea am timp, ca e si sezon, sunt si singura la serv, ca o am pe colega mea in concediu..si duc singura greul in agentie. Am zis ca sa intru sa va mai salut..sa vad ce ati mai facut...Mai am doar 56 de zile...abia astept sa treaca!
va pup pe toate!

anlya_426
18.07.2008, 12:17:40
Buna fetele! Nu am mai intrat de cam multisor pe aici pe la voi. Nu prea am timp, ca e si sezon, sunt si singura la serv, ca o am pe colega mea in concediu..si duc singura greul in agentie. Am zis ca sa intru sa va mai salut..sa vad ce ati mai facut...Mai am doar 56 de zile...abia astept sa treaca!
va pup pe toate!

spor la serviciu...si te asteptam sa te mai eliberezi...pentru a miresi mai des alaturi de noi......

MachuPicchu
18.07.2008, 12:29:18
eu sunt putin suparata si foarte dezamagita pe o prietena (credeam ca suntem cat de cat apropiate) care mi-a zis ca nu vine la nunta ca exact atunci si-a programat concediul (si a uitat cand e nunta) si ca nu poate da inapoi ... stia de nunta din noiembrie, si a refuzat o oferta de a merge in grecia (dupa nunta mea) pentru ca are de invatat pentru doctorat ... era mult mai bine daca zicea adevarul, ca nu are bani si de una si de alta (daca asa ar fi) si ca isi face concediul, cred ca nu mai eram asa dezamagita :|

anlya_426
18.07.2008, 12:58:11
eu sunt putin suparata si foarte dezamagita pe o prietena (credeam ca suntem cat de cat apropiate) care mi-a zis ca nu vine la nunta ca exact atunci si-a programat concediul (si a uitat cand e nunta) si ca nu poate da inapoi ... stia de nunta din noiembrie, si a refuzat o oferta de a merge in grecia (dupa nunta mea) pentru ca are de invatat pentru doctorat ... era mult mai bine daca zicea adevarul, ca nu are bani si de una si de alta (daca asa ar fi) si ca isi face concediul, cred ca nu mai eram asa dezamagita :|

stii cum e....in astfel de momente afli cine iti sunt cu adevarat prieteni......

annutza84
18.07.2008, 17:02:27
buna.ti-ai gasit pantofiori?cat ai dat pe costumul sotului tau?si eu tb sa ma duc sa ii iau costum si ma gandeam sa ajung tot pe acolo...am vazut cateva luni in urma ceva frumos pe acolo...te pup si mersi de raspuns
desi nu voiam pantofi f scumpi, mi-am gasit la 150 de lei pe lipscani, dar doar pt cununia civila ca pt partea de seara nu, si sunt niste sandalute de fapt (o sa pun poze cand imi repar telefonu), costume super am vazut ieri in europa de toate culorile si marimile (sau aproape) de la 200 de lei, sunt si mai scumpe bineinteles dar si calitativ mai bune.

:gen_07: caut cocarde si nu gasesc nimic care sa imi placa, si joia viitoare cand ma duc la iasi sa imi iau in sfarsit rochita o sa caut si acolo poate gasesc si altfel de modele..............................

va pupicesc pe toate si sa aveti un w-e deosebit (eu ma duc la nunta la varul meu, care are nunta la acelasi restaurant unde fac si eu si abia astept sa vad cum este aranjat si dichisit ;))) !!!

cicika
18.07.2008, 20:43:14
incearca la leonardo................ai si reduceri acum!!!!!!!!!!!!!>:D<

Donutza
19.07.2008, 08:48:18

nu te supara prea tare... lumea ce te iubeste iti va fi alaturi... ceilalti cauta scuze... sa fi vrut ea intradevar sa iti fie alaturi .. era sa fie.. pt ca nunta e odata in viatza.. concediul e in fiecare an:*

Pisu
19.07.2008, 16:41:27
Eu astazi am sunat-o pe cea care trebuia sa se ocupe de decoratiunile noastre la nunta, ca sa-i spun ca reziliem contractul, pt ca m-am suparat foarte tare pe ea. Nu mi se pare normal sa trag de ea de 2 luni de zile ca sa ne intilnim sa stabilim concret ce vreau la capitolul decoratiuni. Nu i-a picat bine si a zis ca nu i se pare frumos ce fac, ca mai e o gramada de timp pina la nunta...dar mie nu mi se pare ca este treaba ei sa decida lucrul asta, mai ales ca noi nu ne-am vazut nici macar o data si am mai schimbat si salonul intre timp....

O alta problema o constituie machiajul, pt ca vorbisem cu cineva si ramasese ca la sfirsitul lunii sa vorbim pt o proba, numai ca ea a nascut intre timp (stiam ca era insarcinata) si din cauza bebeuilui nu imi poate promite ca se va putea ocupa de mine :( Eu o inteleg perfect, dar asta nu ma ajuta pe mine cu nimic :((

Brone
20.07.2008, 01:42:52
Eu astazi am sunat-o pe cea care trebuia sa se ocupe de decoratiunile noastre la nunta, ca sa-i spun ca reziliem contractul, pt ca m-am suparat foarte tare pe ea. Nu mi se pare normal sa trag de ea de 2 luni de zile ca sa ne intilnim sa stabilim concret ce vreau la capitolul decoratiuni. Nu i-a picat bine si a zis ca nu i se pare frumos ce fac, ca mai e o gramada de timp pina la nunta...dar mie nu mi se pare ca este treaba ei sa decida lucrul asta, mai ales ca noi nu ne-am vazut nici macar o data si am mai schimbat si salonul intre timp....

O alta problema o constituie machiajul, pt ca vorbisem cu cineva si ramasese ca la sfirsitul lunii sa vorbim pt o proba, numai ca ea a nascut intre timp (stiam ca era insarcinata) si din cauza bebeuilui nu imi poate promite ca se va putea ocupa de mine :( Eu o inteleg perfect, dar asta nu ma ajuta pe mine cu nimic :((

Tot raul spre bine ... nu trebuie sa fii suparata din aceste 2 motive :* De asta sunt prietenii..sa te ajute.. shi te rez fata cu ambele chestiuni.. :)) Daca tipa care mi'a placut la machiaj nu poa sa vina sa ma faca pe mine ..din cauza distantzei..poate vine sa te machieze pe tine ;)

Pisu
20.07.2008, 10:56:07
Tot raul spre bine ... nu trebuie sa fii suparata din aceste 2 motive :* De asta sunt prietenii..sa te ajute.. shi te rez fata cu ambele chestiuni.. :)) Daca tipa care mi'a placut la machiaj nu poa sa vina sa ma faca pe mine ..din cauza distantzei..poate vine sa te machieze pe tine ;)
:*:*:*:*:*:*:*:*:*:*Atita am de zis!

lyluta
20.07.2008, 20:49:37
Nu mai fi suparata tot raul spre bine,la fel am patit si eu cu o foarte buna prietena,cand a auzit ca fac nunta anul acesta imi spunea intruna ca vine sigur,ea s-a mutat din Bucuresti,apoi s-a intamplat sa ne intalnim si m-a anuntat ca nu mai poate veni ca e drumul lung si o costa mult benzina si pana la urma ar veni ca ea isi doreste mult sa fie langa mine ,dar nu ar plati decat tacamurile ca nu are mai mult,intr-un final m-a anuntat ca nu mai poate veni deloc,nu m-am suparat ,am apreciat ca mi-a spus si asta este nunta tot are loc cu ea sau fara ea.

oana99
20.07.2008, 21:15:28
Si eu pot sa te ajut cu machiajul si coafura (daca ai nevoie),numai ca nu vin acasa.Eu mi=am facut probele de coafura si machiaj si din punctul meu de vedere sunt exceptionale...fara sa dau o avere pe ele.Si chiar imi convine sa ma duc eu la salon....este mult mai relaxant.Deci....nu te impacienta...ai timp sa le rezolvi pe toate.Eu am avut poate noroc cu organizatorul meu care este super si chiar nu duc nici o grija.Daca ai nevoie de orice nu ezita sa ma tragi de maneca......:*:*:*

MachuPicchu
21.07.2008, 08:54:36
Nu mai fi suparata tot raul spre bine,la fel am patit si eu cu o foarte buna prietena,cand a auzit ca fac nunta anul acesta imi spunea intruna ca vine sigur,ea s-a mutat din Bucuresti,apoi s-a intamplat sa ne intalnim si m-a anuntat ca nu mai poate veni ca e drumul lung si o costa mult benzina si pana la urma ar veni ca ea isi doreste mult sa fie langa mine ,dar nu ar plati decat tacamurile ca nu are mai mult,intr-un final m-a anuntat ca nu mai poate veni deloc,nu m-am suparat ,am apreciat ca mi-a spus si asta este nunta tot are loc cu ea sau fara ea.
si eu as fi apreciat adevarul, dar simt ca nu a fost sincera, in fine, asta e THE SHOW WILL GO ON http://dl.glitter-graphics.net/pub/699/699271cdv95juxma.gif (http://www.glitter-graphics.com)

piersicuta
21.07.2008, 09:53:53
AMR 2 luni, fetele <:-P

Rocsaine
21.07.2008, 12:19:58

Yeap \:D/:-SS:">[-o<

iony
21.07.2008, 13:14:44

http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/000202C2.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&ref=10) http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/000202C2.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&ref=10) sigur o sa treaca imediat. <:-P <:-P <:-P <:-P

cristina_criss
21.07.2008, 13:25:09
buna, eu sunt noua printre voi, am si eu nunta in septembrie pe 21

lyluta
21.07.2008, 13:28:30
Buna fetelor,cum mai stati cu pregatirile?eu am rochia luata,voalul,gentuta,vinul,invitatiile le-am dat ,tocmai am primit si cardurile de masa ,acum astept sa imi vina si marturiile,iar mirele nu si-a luat nimic:D si mai am multe de luat,dar deocamdata gandul ne este la vacanta,vrem sa mergem la mare 1 saptamana apoi 1 saptamana la munte apoi poate veni si nunta<:-P spor la pregatirii>:D<

cristina_criss
21.07.2008, 13:29:59
imi e putin frica de vreme, sa nu fie frig

lyluta
21.07.2008, 13:30:39
:* BINE AI VENIT,cum stai cu pregatirile?

anca_13sept
21.07.2008, 13:46:58
si eu am nunta pe 13 sept 2008, insa am vorbit cu preotul si nu e nici o problema. Nu se fac nunti pe 14- asa scrie in calendar, dar 13 e in regula.
Asa ca nu va anulati planurile degeaba!

soothe
21.07.2008, 13:52:06
Bine ai venit printre noi!>:D< Ce ai reusit pana acum sa pregatesti pentru nunta?

piersicuta
21.07.2008, 15:01:58

Ha ha. Ni se mai alatura cineva de 21 septembrie. Bine ai venit!

PS: Azi am dat comanda de verghete. M-am emotionat.... Cred ca e prima data cand am realizat ca e real si ca mi se intampla mie ;;)

piersicuta
21.07.2008, 15:04:39
imi e putin frica de vreme, sa nu fie frig

Frig?? Eu am emotii ca o sa fie prea cald.

olyvyana
21.07.2008, 19:40:24
ia sa vedeeem: rochitza, voalul bijuteriile si pantofii, verighetele, paharele, setul de tort, invitatiile, luna de miere:x si cam atat
al meu inca nu si-a luat nimic, si mai avem oricum o groaza...de la marturii la pfff carduri de masa and so on

sa ma panichez?:-SS

Mykaela
21.07.2008, 21:20:58
ia sa vedeeem: rochitza, voalul bijuteriile si pantofii, verighetele, paharele, setul de tort, invitatiile, luna de miere:x si cam atat
al meu inca nu si-a luat nimic, si mai avem oricum o groaza...de la marturii la pfff carduri de masa and so on

sa ma panichez?:-SS

Si eu tot pe 7 sept sunt "programata" :-SSsa ne panicam impreuna?>:D<

monalissa
21.07.2008, 22:49:13
Si eu tot pe 7 sept sunt "programata" :-SSsa ne panicam impreuna?>:D<

Nu va panicati,fetelor!si eu am nunta pe 6 septembrie(doar cu 1 zi inaintea vostra),mai am de facut destule,dar tot nu ma pacnichez!sa ramanem ferme "pe pozitii"..!B-) :*

Donutza
22.07.2008, 06:29:42
fetele pe unde va duceti in luna de miere?

Pisu
22.07.2008, 08:24:09
Noi in Corfu....

Pisu
22.07.2008, 08:25:51
Eu am fost la degustat, asa cum va spuneam zilele trecute si in urma discutiei cu cei de la cofetarie si a degustarii, m-am hotarit! Renunt la tortul inclus in meniu si ma reorientez...asa ca trebuie sa ma duc la alte degustari, dar sa vedem cind ajung.... :-SS

mihu
22.07.2008, 10:38:21
Noi in Corfu....
cat costa si la ce hotel? :-?
tot tatonam si noi terenul pt un concediu dar suntem nehotarati si depindem inca de anumite aspecte...

Gabrielle29
22.07.2008, 10:56:09
Si noi tot in Corfu mergem. Hotel Akrotiri, cam 320 E/pers(pretul era in euro +299 lei..) , cu autocarul. Hotelul e de 4* si are numai camere cu vedere la mare :x

Azi dam avansul, so I can't wait:D

sugarlips
22.07.2008, 11:15:00
Eu am fost la degustat, asa cum va spuneam zilele trecute si in urma discutiei cu cei de la cofetarie si a degustarii, m-am hotarit! Renunt la tortul inclus in meniu si ma reorientez...asa ca trebuie sa ma duc la alte degustari, dar sa vedem cind ajung.... :-SS

spor la degustat....si bafta sa iti gasesti tortul pe care ti-l doresti...

sugarlips
22.07.2008, 11:17:57

noi tot nu stim............:-s :-s :-s
avem pe lista: Egipt, Turcia, Spania...si nu ne putem hotari ce vrem
:-< :-< :-< sper sa ne gasim si noi ceva...
voi unde mergeti?

sugarlips
22.07.2008, 11:20:12
fetelor....ieri am fost si am vorbit pt machiaj, coafura o aveam deja rezolvata..
am mai rezolvat ceva....problema e ca nu stiu cum sa imi fac parul...
:-\ :-\ :-\

Donutza
22.07.2008, 11:56:42
voi unde mergeti?

noi cred ca vom merge in Turcia.. e cel mai ushor de ajuns acolo pt noi... nu trebuie decit sa mergi la agentie si gata.. ;)) abea ashtep!!!

Donutza
22.07.2008, 12:00:29
fetelor....ieri am fost si am vorbit pt machiaj, coafura o aveam deja rezolvata..

pai acolo nu au un catalog unde sa te uiti... sau nu ai vazut tu ceva undeva sa-ti placa??? este chear aici pe site o tema cu coafuri.. uite te.. sau e alta problema la tine?

Pisu
22.07.2008, 13:31:05
tot tatonam si noi terenul pt un concediu dar suntem nehotarati si depindem inca de anumite aspecte...
Am pus oferta cu ceva pagini in urma... Costa 50 euro & 3 milioane lei/ pers/ cazare 7 nopti, cu masina noastra, la hotel Arriana.

Pisu
22.07.2008, 13:31:58
spor la degustat....si bafta sa iti gasesti tortul pe care ti-l doresti...
Multumesc!!!! >:D< Chiar o sa am nevoie de ceva bafta...:-<

Pisu
22.07.2008, 13:33:47
Eu nu am rezolvat inca acest capitol :(( Mai uita-te in albumele mele de pe Picasa, ca trebuie sa-ti surida ceva.... :-p

genoveva_1984
22.07.2008, 15:33:35
noi cred ca vom merge in Turcia.. e cel mai ushor de ajuns acolo pt noi... nu trebuie decit sa mergi la agentie si gata.. ;)) abea ashtep!!!

Si noi tot in Turcia...am dat deja avans si asteptam....

monalissa
22.07.2008, 17:02:07
Noi in Corfu....

Si noi tot in Corfu mergem!abia asteeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeept!!!!!!!:x :x :x

Shar_Liz
22.07.2008, 18:41:04
Nu va panicati,fetelor!si eu am nunta pe 6 septembrie(doar cu 1 zi inaintea vostra),mai am de facut destule,dar tot nu ma pacnichez!sa ramanem ferme "pe pozitii"..!B-) :*

Bine zici! Hai ca suntem in aceeasi oala si trebuie s-o scoatem la capat, nu?:D;;) >:D<

Shar_Liz
22.07.2008, 18:41:55
Cat despre luna de miere...8-| Nu stiu ce sa zic, daca mergem, unde mergem:(

annutza84
22.07.2008, 20:30:02
buna fetelor!
am o intrebare care ma tot macina.... eu as vrea sa pastrez si numele meu pe langa cel al sotului, si vreau sa stiu daca si el va avea cele 2 nume, sau va avea doar numele lui.....
ca el are un nume destul de comun si..... nu prea imi place acest "statut"

pupici!!!!!

Brone
22.07.2008, 20:37:10

voi unde mergeti?

Daca suntetzi nehotarate va dau eu shu Pisu fata cu care am rezolvat pt noi :) Are saraca f multa rabdare :)))

genoveva_1984
23.07.2008, 07:34:02
buna fetelor!
am o intrebare care ma tot macina.... eu as vrea sa pastrez si numele meu pe langa cel al sotului, si vreau sa stiu daca si el va avea cele 2 nume, sau va avea doar numele lui.....
ca el are un nume destul de comun si..... nu prea imi place acest "statut"

pupici!!!!!

Daca vrei sa pastrezi ambele nume trebuie ca si viitorul tau sot sa le ia pe amandoua. In cazul schimbarii de nume exista 4 posibilitati: sa ramana fiecare cu numele lui ( dar apoi copiii vor trece pe numele sotului), sa luati amandoi numele lui, sa luati amandoi numele tau sau sa luati amandoi ambele nume.

MachuPicchu
23.07.2008, 08:44:46
noi merge in Zakynthos, Kalamaki, 7 zile ... abia astept <:-P <:-P <:-P

sugarlips
23.07.2008, 11:42:10

ce fain? la ce hotel?
ca acum iar am ajuns la Turcia...dar nu stim la ce hotel...:-\
sper ca pana la nunta ne hotaram si noi :-<

sugarlips
23.07.2008, 11:43:59
pai acolo nu au un catalog unde sa te uiti... sau nu ai vazut tu ceva undeva sa-ti placa??? este chear aici pe site o tema cu coafuri.. uite te.. sau e alta problema la tine?

pai problema e ca eu vreau sa imi pun 2 voaluri, unul lung care sa il scot dupa biserica si unul mediu, care sa imi ramana...si nu stiu cum sa imi fac coafura....oricum clar o sa fie prins tot...intr-un coc spaniol sau nu stiu....
o sa merg la cateva probe si o sa vad atunci eventual ce si cum....;-)

sugarlips
23.07.2008, 11:48:33
Daca suntetzi nehotarate va dau eu shu Pisu fata cu care am rezolvat pt noi :) Are saraca f multa rabdare :)))

daca 'm-ar rezolva' si pe mine aici in Arad....ar fi super :D

Donutza
23.07.2008, 12:45:13
ce fain? la ce hotel?
ca acum iar am ajuns la Turcia...dar nu stim la ce hotel...:-\
sper ca pana la nunta ne hotaram si noi :-<

inca nu shtiu ce hotel.. as vrea in Delphin Palace .. am mai fost acolo si am fost super multzumita!!!!!!

denysa
23.07.2008, 12:55:59
buna fetelor. nu am mai scris de mult dar sa stiti k am citit mesajele postate de voi. nu am mai rezolvat nimic legat de nunta si mai avem multe de pus la punct. astept sa vina 16 august sa plecam in "luna de miere" in avans k in sept nu mai avem cum sa plecam. "luna de miere" o petrecem in turcia in aceeasi statiune unde am fost si vara trecuta (marmaris) si vreau sa va spun k a fost super. nu mai am rabdare chiar dak stiu cum e acolo ne-am simtit extraordinar si acum mergem cu prietenii cu masinile si o sa fie super distractie. <:-P<:-P<:-P

piersicuta
23.07.2008, 13:29:00
Eu in tenerife si de abia astept. V-am mai zis eu, ca nu astept nunta cum astept luna de miere :D

MachuPicchu
23.07.2008, 13:33:48
Eu in tenerife si de abia astept. V-am mai zis eu, ca nu astept nunta cum astept luna de miere :D
asa si eu, si prietenii mei au zis ca nu-s zdravana ... lasa ca stiu eu de ce :D

Gabrielle29
23.07.2008, 14:01:34
Of fetelor. Nu mai stiu unde mi-e capul si ce mai e de rezolvat. Asa ca o sa fac o lista, daca observati ca am uitat ceva, let me know.

-rochia e acasa
-pantofii au fost primii cumparati
-voal, tiara, bijuterii
-costumul, vesta si pantofii lui - lipsesc camasile
-invitatiile
-luna de miere

mai trebuie sa
-fac marturiile (la o intalnire cu donsoarele de onoare)
-imi gasesc fotograf
-imi gasesc coafeza si sa ma hotarasc daca ma machiaza o prietena sau la salon
-vorbesc cu cei de la restaurant pentru decoratiuni
-florile..
-dresuri si desuuri ;)

... altceva? 8-}

MachuPicchu
23.07.2008, 14:03:31
Of fetelor. Nu mai stiu unde mi-e capul si ce mai e de rezolvat. Asa ca o sa fac o lista, daca observati ca am uitat ceva, let me know.

-rochia e acasa
-voal, tiara, bijuterii
-invitatiile
-luna de miere

mai trebuie sa
-imi gasesc fotograf
-florile..
-dresuri si desuuri ;)

... altceva? 8-}
lavaliera sau cravata pt ginerica ;))

Gabrielle29
23.07.2008, 14:15:58
lavaliera sau cravata pt ginerica ;))

:D Au venit la pachet cu vesta. are o lavaliera foarte frumoasa, dar lui nu prea ii plac lavalierele...sa vad cum il conving pana la urma >:)

MachuPicchu
23.07.2008, 14:17:12
:D Au venit la pachet cu vesta. are o lavaliera foarte frumoasa, dar lui nu prea ii plac lavalierele...sa vad cum il conving pana la urma >:)
al meu a vrut neaparat lavaliera si si-a luat si camasa cu guler special pt lavaliera ^:)^

iony
24.07.2008, 08:58:15
http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/000200D6.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&ref=10) ce mai faceti fetelor? ce ati mai bifat pe listute? noi suntem la capitolul impartit invitatii. mai avem de luat rochita:-SS :-SS :-SS si accesoriile mele si pantofii mirelui.
o zi buna! pupici

iony
24.07.2008, 08:58:52
al meu a vrut neaparat lavaliera si si-a luat si camasa cu guler special pt lavaliera ^:)^

si iuby tot lavaliera ;-) ;-) ;-) ;-)

anlya_426
24.07.2008, 09:09:44
[quote=iony;994278]http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/000200D6.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&ref=10) ce mai faceti fetelor? ce ati mai bifat pe listute? noi suntem la capitolul impartit invitatii. mai avem de luat rochita:-SS :-SS :-SS si accesoriile mele si pantofii mirelui.
o zi buna! pupici

eu ma cam plictisesc pentru ca am cam terminat tot ceea ce era nevoie pt nunta.....mai am de facut cateva decoratiuni, marturiile(care vor contine trufe de ciocolata si le voi face exact inaintea nuntii pt a nu se topi) si sa termin de inpartit invitatiile.......o sa mai fie de facut cate una alta inaintea nuntii, cum ar fi comanda de prajituri, piscoturi de sampanie, fructe, voi merge la florarie...ideea e ca pentru toate serviciile de care mai am nevoie stiu deja unde trebuie sa merg si cu cat timp inainte....asa ca vor fi niste simple formalitati........

anlya_426
24.07.2008, 09:38:48

noi amnadoi nu am agreat ideea de lavaliera.....de aceea si-a luat brau si papillon........

smelutza
24.07.2008, 11:13:01
buna fetelor :* miresica de 7 septembrie nu e nimeni? sper ca nu e vreo sarbatoare sau ceva de genul.....:|

Yonika
24.07.2008, 16:05:14
Buna fetele! Sa va zic si eu ce am mai facut pana acum: si-a gasit iubi camasa, ca toate erau lungi la maneca, parca de pantofi v-am spus, nu si de cotumul de mire. Eu mi-am dus rochia la scurtat si ramane sambata sa trec sa o iau su sa vad de bolero si voal. Mai are iubi sa isi ia vesta si lavaliera, si sa ne confectionam marturiile si casuta, adica cufarul, ca iubi al meu vrea cufar. Restul ce mai e, atunci in saptamana respectiva. Am cam impartim marea majoritate de invitatii, mai avem f putine. Am vorbit si de inchiriat un microbuz care sa aduca invitatii de la bacau la iasi si retur.
cam asta, mai e ceva? Parca nu!#-o
Vreau eu sa mai dau jos macar 2-3 kg si e ok. insa f greu dau jos, am mai incercat sa tin regimul dat de Raluca, dar imi e f greu....L-am tinut o sapt si ceva si am dat jos cred 2 kg.
A, dar sa va zic ce a patit iubi, am mers la o sora de-a lui sa ii scurtam pantalonii de la ambele costume, si cel de la starea civila si cel de mire, si ce credeti...s-a ingrasat iubi al meu. De fapt de cand sunt eu aici a pus cam 5 kg pe el...si mai mai sa nu i se inchida pantalonii la fermoar...;)) Si am schimbat si verigheta lui, ca era mica, abia intra pe deget. am avut un noroc f mare ca am mai gasit acelasi model.

monalissa
24.07.2008, 18:03:36
In legatura cu "accesoriile" mirelui,al meu iubitel va avea si lavaliera si papillon(pe rand desigur,nu simultan...;)) )
Un alt aspect ar fi paharele mirilor si ale nasilor...am ajuns(tot eu desigur8-} )la concluzia ca nu are rost sa mai dam nu stiu cati bani pe pahare impopotonate(majoritatea destul de kitchos de altfel:-? ),cand ar fi mult mai elegant sa le folosim pe cele normale de sampanie,pe care cred ca ni le pune la dispozitie restaurantul(nu?!asa ar trebui...)
Lenjeria(pentru noaptea nuntii:"> )o voi cumpara la reduceri!mi-am gasit ceva superb la un super pret!!!
O alta problema ar fi cea legata de dansul mirilor,mai exact de piesa pe care vom dansa!Va spuneam anterior ca intentionam sa luam lectii de dans...ei bine,ieri am fost la cea de-a doua lectie si,desi instructorul ne spune ca invatam foarte repede,mie mi se par destul de solicitante cele 2 ore de dans(trebuie sa tinem permanent genunchii flectati si bratele la nivelul umerilor,plus ca intreg trunchiul trebuie sa-l avem incordat!!!:O -ceea ce inseamna mult prea multa incordare pentru mine:-< )!Ideea e ca pe langa efortul pe care il facem,cred ca o sa fie nevoie sa gasim un alt vals pe care sa dansam!Initial vroiam "Nunta de flori" a lui Hrusca,dar se pare ca e atat de rapid incat cred ca n-o sa ne ajunga intreaga viata sa invatam sa dansam pe aceasta melodie...:-SS Asa ca...aveti voi vreo sugestie in sensul asta?Stiti un vals romanesc frumos si...dansabil?!;))
Gata,m-am "spovedit"destul...8-} va pup pana la urmatoarea noastra "intalnire":* :* :*

piersicuta
24.07.2008, 19:33:49
In legatura cu "accesoriile" mirelui,al meu iubitel va avea si lavaliera si papillon(pe rand desigur,nu simultan...;)) )
Un alt aspect ar fi paharele mirilor si ale nasilor...am ajuns(tot eu desigur8-} )la concluzia ca nu are rost sa mai dam nu stiu cati bani pe pahare impopotonate(majoritatea destul de kitchos de altfel:-? ),cand ar fi mult mai elegant sa le folosim pe cele normale de sampanie,pe care cred ca ni le pune la dispozitie restaurantul(nu?!asa ar trebui...)
Lenjeria(pentru noaptea nuntii:"> )o voi cumpara la reduceri!mi-am gasit ceva superb la un super pret!!!
O alta problema ar fi cea legata de dansul mirilor,mai exact de piesa pe care vom dansa!Va spuneam anterior ca intentionam sa luam lectii de dans...ei bine,ieri am fost la cea de-a doua lectie si,desi instructorul ne spune ca invatam foarte repede,mie mi se par destul de solicitante cele 2 ore de dans(trebuie sa tinem permanent genunchii flectati si bratele la nivelul umerilor,plus ca intreg trunchiul trebuie sa-l avem incordat!!!:O -ceea ce inseamna mult prea multa incordare pentru mine:-< )!Ideea e ca pe langa efortul pe care il facem,cred ca o sa fie nevoie sa gasim un alt vals pe care sa dansam!Initial vroiam "Nunta de flori" a lui Hrusca,dar se pare ca e atat de rapid incat cred ca n-o sa ne ajunga intreaga viata sa invatam sa dansam pe aceasta melodie...:-SS Asa ca...aveti voi vreo sugestie in sensul asta?Stiti un vals romanesc frumos si...dansabil?!;))
Gata,m-am "spovedit"destul...8-} va pup pana la urmatoarea noastra "intalnire":* :* :*

Lavaliera si papion si la mine. Nici eu nu am pahare de miri si nici nu-mi plac. iar cu dansul; noi o sa facem prin casa, macar sa radem unul de altul si atat.

Dar... zi-mi unde sunt reduceri cu lenjeria? :-SS

N-am rochie, n-am pantofi, nu am nimic. Dar macar un chilot de calitate.. :D

piersicuta
24.07.2008, 19:37:10
Ce sper sa mai rezolv saptamana asta este cu tortul. Noua ni-l cumpara restaurantul, dar nu stiu ce sortiment. Dar, sambata fiind ziua domnului si stapanului meu, comand tort de la cofetaria aia si fac si un gest dragut si o degustare totodata. :gen_08:

monalissa
24.07.2008, 19:44:19
Lavaliera si papion si la mine. Nici eu nu am pahare de miri si nici nu-mi plac. iar cu dansul; noi o sa facem prin casa, macar sa radem unul de altul si atat.

Esti super tare!!!:)) chilotul(chiar si cel de calitate)n-o sa-ti rezolve singur problema "trusoului" (asa se numeste?;)) )miresei...peste tot sunt reduceri in perioada asta,cel putin aici in Timisoara.Nu stiu daca am voie sa spun firma de la care imi cumpar lenjeria(oricum,nu asta e important),dar daca chiar te intereseaza,spune-mi si-ti trimit PM!

Campeanu
24.07.2008, 20:10:27
Buna fetelorrrrrrrrrrrrrr!!!!!!!!!!!!!! Si eu sunt o miresica de septembrie. Abia astept. si a doua zi eu imi sarbatoresc ziua de nastere. mama mia cat tort trebe sa pap. :-SS :D :-p =))
pupiciiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii iiiiiiiiiiiiiiiiii:x

monalissa
24.07.2008, 22:49:31
Buna fetelorrrrrrrrrrrrrr!!!!!!!!!!!!!! Si eu sunt o miresica de septembrie. Abia astept. si a doua zi eu imi sarbatoresc ziua de nastere. mama mia cat tort trebe sa pap. :-SS :D :-p =))
pupiciiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii iiiiiiiiiiiiiiiiii:x

Bine ai venit in "clubul"nostru!<):) nerabdatoare suntem toateeeeeeeee!!!practic a cam inceput "numaratoarea inversa" pentru noi..!;))

olyvyana
25.07.2008, 07:02:27
si eu pe 7 septembrie \:D/

buna fetelor :* miresica de 7 septembrie nu e nimeni? sper ca nu e vreo sarbatoare sau ceva de genul.....:|

iony
25.07.2008, 09:02:21
si eu pe 7 septembrie \:D/

si eu..........dar nu cu nunta:D ci cu ziua de nastere:-p :-p !!!!!!!!!!!!!!!

MachuPicchu
25.07.2008, 09:31:27
mai sunt 6 saptamani <:-P <:-P<:-P<:-P<:-P

sugarlips
25.07.2008, 10:52:44

in sfarsit mai exista cineva....credeam ca sunt singura care nu are, si nici nu o sa aiba.8-} ..doar cele pe care ni le ofera restaurantul..;-)

Mykaela
25.07.2008, 16:04:42

Si eu....;)) ...tot pe 7.

annutza84
25.07.2008, 16:48:51
AM ROCHITAAAAAAAAAAAAAAAAAA!!!!!!!
:love::love::love::love:
azi de dimineata am venit de la iasi cu rochita, voal si trandafiri de par si toate sunt BEJ deschis ca bleul pe care il voiam eu era prea puternic, asa ca sunt o miresica bej (ceva ca untul, cred ca mai deschis - exact cum e in album) (cand am probat rochia mi-o facuse pe bej ca nu gasise bleul ales de mine si am zis ca daca nu gaseste sub nicio forma sa ramana aceea bej...........:A:A:A:A:A
am avut niste emotii groaznice care au concurat cu frigul de ieri ........
niciodata nu am fost atat de fericita ca ieri cand am pus rochia pe mine terminata si frumoasa si ideala si.....=P~
acum ramane sa iau costum pt ginerica al meu si sa vorbesc cu o firma de decoratiuni ca nici acum nu am gasit ceva cu un pret mai...normal
va pupicesc pe toate si sa aveti mult spor la ce mai aveti de cumparat!!
:x:x:x

monalissa
25.07.2008, 19:24:27
azi de dimineata am venit de la iasi cu rochita, voal si trandafiri de par si toate sunt BEJ deschis ca bleul pe care il voiam eu era prea puternic, asa ca sunt o miresica bej (ceva ca untul, cred ca mai deschis - exact cum e in album) (cand am probat rochia mi-o facuse pe bej ca nu gasise bleul ales de mine si am zis ca daca nu gaseste sub nicio forma sa ramana aceea bej...........:A:A:A:A:A
niciodata nu am fost atat de fericita ca ieri cand am pus rochia pe mine terminata si frumoasa si ideala si.....=P~
acum ramane sa iau costum pt ginerica al meu si sa vorbesc cu o firma de decoratiuni ca nici acum nu am gasit ceva cu un pret mai...normal

Felicitari pentru rochita!!!!sa te bucuri de ea si sa stralucesti in ziua nuntii!:* <:-P

genoveva_1984
26.07.2008, 15:02:23

Felicitari!!! Sa o porti sanatoasa... cunosc si eu sentimentul pe care il ai cand pui pe tine rochita perfecta. E minunat si ma bucur pentru fiecare mireasa care trece prin aceste momente frumoase.

cristina19802007
26.07.2008, 20:43:29
Felicitari pentru rochita!!!!sa te bucuri de ea si sa stralucesti in ziua nuntii!:* <:-P
buna. si eu am fost azi la proba cu rochita si mai tb doar sa o scurteze si sa mai adauge ceva la decolteu..ca prea se vede mult....si mai tb s araman sio un pic acolo de mister:)...am facut niste poze cu rochia la proba pe care le voi pune mai incolo putin ca nu prea ma pricep la tel si calculatoare asa ca o sa am un ajutor sa pot salva pozele de pe tel pe pc.....cand m-am imbracat eu ea imi venea atat de bine incat nu mai vroiam sa o dau jos......abia astept sa fie gata ca sa pun pozele finale si sa imi spuneti parerea...mi-am luat si voalul si posetuta.....si bijuteriile si pantofiorii...practic eu am cam terminat...mai am sa il imbrac pe al meu si sa imi iau eu o pereche de ceva mai comod de incaltat.....va pup si spor la pregatiri ca mai e tare putin si timpul asta zboara tare repede....

cristina19802007
26.07.2008, 23:08:38
bua.iata si rochia mea...astept pareri....asa arata la proba de azi...in mare este gata, mai tb doar scurtata...

annutza84
27.07.2008, 00:13:20
bua.iata si rochia mea...astept pareri....asa arata la proba de azi...in mare este gata, mai tb doar scurtata...
super misto, ascunde ce trebuie si scoate in evidenta ce e necesar, oricum si tu ai ceva dotari :-p, mie imi place cum se aseaza pe corpul tau si cred ca daca era prea impopotonata poate nu avea acea... "sclipire"
dar din poza nu imi dau seama cat de inalta esti, este facuta prea de sus si deformeaza

Pisu
27.07.2008, 12:09:43

-rochia e acasa
-voal, tiara, bijuterii
-invitatiile
-luna de miere

mai trebuie sa
-imi gasesc fotograf
-florile..
-dresuri si desuuri ;)

... altceva? 8-}
Sa va mai pun lista mea inca o data ;))

LISTA:

Invitatii

Programarea din timp la primarie
Acte pt cununie
- Pasaport(original si copie)
- BI / CI (original si copie)
- Certificat de nastere (original si copie)
- Certificate prenuptiale medicale
- Nu se percep taxe pentru efectuarea casatoriei

Manechiura
- oja
- lac

Pedichiura
- oja

Machiaj & Coafura

Haine pt cununie EU
- costum / rochita
- pantofi
- gentuta
- cercei
- colier / lantisor
- bratara

Haine pt cununie EL
- costum
- butoni
- camasa
- cravata
- ciorapi
- pantofi

Buchet cununie
Coafat cununie
Machiat cununie

Pt Starea Civila:
- piscoturi
- sampanie
- pahare de unica folosinta
- orez / confetii / petale

Masini
- Pampoane
- Inimi din danteluta

Tinuta mireasa
- Rochie
- Voal
- Diadema
- Agrafe
- Cercei
- Colier
- Bratara
- Pantofi
- Pantofi de schimb
- Ciorapi
- Jarteluta
- Manusi
- Posetuta
- (pelerina)
- un spray racoritor pt picioare si un gel pt picioare umflate gen Lioton gel (traiasca Anlya pt ideie <:-P )

Tinuta ginerica
- Costum
- Butoni
- Camasa
- Cravata
- Pantofi
- Ciorapi

Cocarde
Cosulete
Turta
Coafat si frezat ginerica
Coafat mireasa
Machiaj mireasa
Buchet mireasa
Buchet nasa
(Buchete domnisoarele de onoare)
Lumanari
Pernute pt verighete
Verighete

Biserica (programarea din timp)
- bomboane
- confetii / petale
-(porumbei)
- covor rosu
- stilpisori

Fotograf
Cameraman

Fotografii in parc

Restaurant
sa ma asigur ca:
- toaleta e OK
- ca cineva va avea grija de ea in timpul nuntii
- ca se pune hirtie igienica si sapun
- ca se pun cite feluri de mincare atitea tacimuri
- ca au gheata muuulta
- ca aduc servetele si scobitori la masa
- sa specific sa goleasca scrumierele
- au aer conditionat, suficiente aparate care sa faca fata

GuestBook
Fructe
Crantanele
Prajiturele
Bautura (ce nu intra in meniu)
Tort (trebuie 1 kg la 10 persoane) - floricele din zahar pt ornat tortul
Mirii de pe tort
Set de tort
Plicuri cu nume
Meniuri
Marturii
Huse scaune
Fete de mese
Aranjamente florale
- masa prezidiu
- invitati
- boluri umplute cu flori, eventual apa etc. si petale pe mese
- inimi in spatele mirilor
(- pt scaune)
Arcada la intrare flori / baloane
Luminari pt mese
Luminari pt intrarea
Paharele mirilor
Inima din balonase mici, care se desira (pe post de jumbo)
Cascada ciocolata
Muzica (DJ / Formatie)
Lumini
Casuta de strins plicurile
Basma (o esarfa draguta)

Donutza
27.07.2008, 12:12:41

parerea mea e ca e bunicica... ascunde tot ce trebuie.. dar ar fi mai bun daca ar fi un pic mai pufoasa jos.. nu tare... doar sa stea rotund frumos!

cristina19802007
27.07.2008, 19:32:33
super misto, ascunde ce trebuie si scoate in evidenta ce e necesar, oricum si tu ai ceva dotari :-p, mie imi place cum se aseaza pe corpul tau si cred ca daca era prea impopotonata poate nu avea acea... "sclipire"
dar din poza nu imi dau seama cat de inalta esti, este facuta prea de sus si deformeaza
buna.merci frumos de aprecieri...eu am 1.68m..si mie mi-a palcut tare mult ca imi ascunde burtica si alte "sunculite"....nu ma asteptam sa vina chiar asa bine...

dysco
27.07.2008, 20:44:53
Hello "colege de suferintza"^:)^ ...ma alatur shi eu voua,ca deshi va citesc de ceva timp abia acum m-am indurat sa shi scriu ...acum,cand in sfarshit stau destul de bine cu pregatirile...in general mai am doar detalii de rezolvat, dupa ce m-am gandit shi razgandit cu fiecare lucru in parte cel putzin de 2 ori...;)) !...La fel de nerabdatoare shi la fel de agitata...doar ca sper ca atacurile de panica sa ma apuce inainte de ziua cea mare ..ca sa shtiu sa ma tranchilizez din timp!
Bafta cu tot ce mai avetzi de fct shi sa avem parte de vreme buna(ca eu imi tot pun pile la D-zeu,ca am nunta in aer liber!
Pupii multzi la toate>:D< !

iony
27.07.2008, 22:03:23
AMR 2 LUNI!!<:-P <:-P <:-P

genoveva_1984
28.07.2008, 07:49:23

LISTA:

Gand la gand...chiar vroiam sa te rog sa mai atasezi listuta ta ca nu mai stiam pe unde sa o gasesc. Nu de altceva, doar de verificare ca eu tot am impresia ca uit ceva si ca lista mea nu e completa inca. Multumim...>:D< >:D< >:D< :* :* :*

genoveva_1984
28.07.2008, 07:52:41
Hello "colege de suferintza"^:)^ ...ma alatur shi eu voua,ca deshi va citesc de ceva timp abia acum m-am indurat sa shi scriu ...acum,cand in sfarshit stau destul de bine cu pregatirile...in general mai am doar detalii de rezolvat, dupa ce m-am gandit shi razgandit cu fiecare lucru in parte cel putzin de 2 ori...;)) !...La fel de nerabdatoare shi la fel de agitata...doar ca sper ca atacurile de panica sa ma apuce inainte de ziua cea mare ..ca sa shtiu sa ma tranchilizez din timp!
Bafta cu tot ce mai avetzi de fct shi sa avem parte de vreme buna(ca eu imi tot pun pile la D-zeu,ca am nunta in aer liber!
Pupii multzi la toate>:D< !

Bine ai venit! O nunta in aer liber era visul meu dintotdeauna. Din pacate, la mine nu s-a putut, deci pot sa spun ca un pic te invidiez. Sigur va fi vreme buna...Spor la pregatiri in continuare.:* :*

Pisu
28.07.2008, 07:59:54
Gand la gand...chiar vroiam sa te rog sa mai atasezi listuta ta ca nu mai stiam pe unde sa o gasesc. Nu de altceva, doar de verificare ca eu tot am impresia ca uit ceva si ca lista mea nu e completa inca. Multumim...>:D< >:D< >:D< :* :* :*
;)) pai sincera sa fiu, cu ocazia asta am mai recapitulat si eu :)) :*:*:*

soothe
28.07.2008, 09:32:30

LISTA:

Invitatii

Programarea din timp la primarie
Acte pt cununie
- Pasaport(original si copie)
- BI / CI (original si copie)
- Certificat de nastere (original si copie)
- Certificate prenuptiale medicale
- Nu se percep taxe pentru efectuarea casatoriei

Draga Pisu,pana acum in lista pt actele de cununie nu am intalnit pasaportul si eu chiar vreau sa stiu cum sa procedez cu acesta intrucat dupa nunta plecam in strainatate(ne vom stabili acolo) si ma gandesc ca trebuie sa il schimb odata cu schimbarea numelui.Stii detalii in legatura cu aspectul asta?Multumesc >:D<

piersicuta
28.07.2008, 09:46:29
Draga Pisu,pana acum in lista pt actele de cununie nu am intalnit pasaportul si eu chiar vreau sa stiu cum sa procedez cu acesta intrucat dupa nunta plecam in strainatate(ne vom stabili acolo) si ma gandesc ca trebuie sa il schimb odata cu schimbarea numelui.Stii detalii in legatura cu aspectul asta?Multumesc >:D<

Din cate stiu eu la cununie iti capseaza buletinul. pasaportul il poti folosi sa pleci oriunde. Daca pleci de tot, pleci cu pasaportul cu vechiul nume si dupa aia la ambasada romaniei din tara unde pleci faci cerere pt toate actele: buletin, pasaport, permis de conducere, si ce mai ai.

soothe
28.07.2008, 10:40:12
Din cate stiu eu la cununie iti capseaza buletinul. pasaportul il poti folosi sa pleci oriunde. Daca pleci de tot, pleci cu pasaportul cu vechiul nume si dupa aia la ambasada romaniei din tara unde pleci faci cerere pt toate actele: buletin, pasaport, permis de conducere, si ce mai ai.
Multumesc de lamuriri Piersicuta!Eu ma gandeam sa rezolv toate astea in zilele de dupa nunta(eliberarea lor in regim de urgenta).O sa ma interesez cand ajung in oras unde sta iubitu meu,o sa merg pentru a da invitatiile si voi vedea ce cale o sa aleg.

Pisu
28.07.2008, 11:04:59
Acum am realizat ce am scris in lista...Eu am notat din raspunsul dat de ei, la intrebarea ce acte sint necesare pt un cetatean roman cu domiciliul in strainatate, iar pasaportul nu este obligatoriu, doar in cazul in care nu exista un buletin, asa ca stai linistita! :D>:D<

annutza84
28.07.2008, 12:22:14
daca tot vorbim de ce trebuie facut inainte de cununie, cand trebuie facute acele analize? ca trebuie sa le avem atunci cand ne programam, dar nu stiu cat dureaza pana ai rezultatul si unde trebuie facute
:-\

soothe
28.07.2008, 12:34:45
Acum am realizat ce am scris in lista...Eu am notat din raspunsul dat de ei, la intrebarea ce acte sint necesare pt un cetatean roman cu domiciliul in strainatate, iar pasaportul nu este obligatoriu, doar in cazul in care nu exista un buletin, asa ca stai linistita! :D>:D<
M-am lamurit!Oricum va trebui va vad cum,cand si unde voi rezolva treaba cu noile acte avand in vedere ca dupa 2 zile de la nunta plecam.
Trec zilele fetelor....ne mai desparte putin de ziua mult visata,planuita si discutata mai ales aici pe forumul miresicilor!Eu merg peste o sapt si un pic sa imi fac rochia <:-P O sa fie gata in maxim 3 zile asa mi-au spus!:-? O sa va tin la curent!;-)

stefy6
28.07.2008, 15:13:21
trece atat de repede timpul....eu am nunta pe 20.09.2008
nu-mi vine sa cred cat de putin a mai ramas

alinus30
28.07.2008, 15:35:16
buna miresicilor,

la sectorul 3 la primarie se cer si 2 timbre fiscale de 1 leu si un dosar cu sina. pupici(:|

piersicuta
28.07.2008, 16:14:11
Gata, m-am mobilizat si eu azi, si am inceput sa caut rochita. Asa ca o sa va tot intreb zilele astea ce si cum.

Cum vi se pare rochita de mai jos?

monalissa
28.07.2008, 18:47:27
Gata, m-am mobilizat si eu azi, si am inceput sa caut rochita. Asa ca o sa va tot intreb zilele astea ce si cum.

Eu personal vreau sa te vad PE TINE imbracata in rochiile despre care ne ceri parerea!sunt irelevante opiniile noastre referitoare la rochii atata timp cat sunt...scoase din context!:) asa ca...probeaza si pune poze,iar noi ne dam bucuroase cu parerea!pupici multi>:D< :*

denysa
28.07.2008, 19:51:00
AMR 2 LUNI!!!!!! ce repede trece timpul 8->

piersicuta
28.07.2008, 20:03:29
Eu personal vreau sa te vad PE TINE imbracata in rochiile despre care ne ceri parerea!sunt irelevante opiniile noastre referitoare la rochii atata timp cat sunt...scoase din context!:) asa ca...probeaza si pune poze,iar noi ne dam bucuroase cu parerea!pupici multi>:D< :*

Ai dreptate. Trebuie sa-mi misc... picioarele si sa ma duc la probe. Uf #-o

flori2105
28.07.2008, 22:23:01
Fetele sunt tare fericita!!!!L-am imbracat si pe ginerica!

Pisu
29.07.2008, 07:55:52
=D> =D> =D> Bravo! Eu nu am reusit inca performanta asta :))

iony
29.07.2008, 08:51:47

felicitari!!!!!!!!!!! al meu trebuie sa se mai incalte si mai am eu sa ma imbrac si sa ma incalt................:-" :-" :-" :-" :-"

Shar_Liz
29.07.2008, 10:54:43

Felicitari, felicitari!!! Nici eu nu as reusit, dar vad ca mai sunt miresici care sunt in aceeasi oala cu mine, asa ca nu-mi fac probleme! Oricum, fii bucuroasa:)) Bravo inca o data>:D<

Shar_Liz
29.07.2008, 11:05:34
Sa va spun ce am patit cand am dus rochita la scurtat! Am luat-o de la Promesis, din Cluj si am dus-o sambata la scurtat si doamna care atat de amabil m-a servit cand am cumparat-o imi arunca o privire acra si zice: Da nu v-a zis nimeni ca sambata nu se scurteaza? :-w Imi si venea sa b-( Dupa ceva certuri a acceptat sa fac proba. I-am spus ca atunci cand am scos banii, probabil ca cineva a omis sa-mi spuna, mai ales ca acel cineva era chiar ea!! Pana la urma am primit si scuze si rochita mi-e gata intr-o saptamana, adica sambata asta ma duc dupa ea.

Si sper sa terminam saptamana asta de impartit invitatiile

>:D< >:D<

Gabrielle29
29.07.2008, 13:36:43

E foarte frumoasa rochita. Tot de la Christian Philippe am si eu :D. Grabeste-te ca dureaza cam multisor in perioada asta sa o faca. Eu o am acasa de 2 saptamani si a durat 2 luni sa mi-o faca. Sper sa poti sa nu ai probleme:) Problema la ei e ca fac toate rochiile de la 0. Bafta multa!

In alta ordine de idei, am bifat si eu pe lista mea, decorul salii! \:d/

piersicuta
29.07.2008, 13:52:25
Ce am bifat azi?

1. rochie
2. pantofi.

Nu mi-a venit sa cred ca le-am gasit pe toate.

oana99
29.07.2008, 15:06:49
Felicitari!!!!Ai bifat multe azi!!!!!De unde ti-ai luat rochita?Poate pui poze mai clare cu rochita sa ti-o admiram.Cand ai nunta?<:-P

piersicuta
29.07.2008, 15:14:45
Am pe 21 sept. Nu am poze mai clare, sunt facute de mama care este antitalent la tehnologie. O sa va mai pun poze cand ma duc la proba

pisicutza_elena
29.07.2008, 15:40:38
Salut fetelor !
nu am mai intrat de mult la acest topic...vad ca e stress mare...toata lumea cumpara de toate, poate poate reusim sa bifam tot de pe lista si tot mai apare cate ceva.

Pana acum stau asa:
am rochita de printesa
si pantofi
si voal
si bijuteriile (un set de perle C B - super va recomand)

iubi are costum
set camasa+lavaliera+vesta
nu are inca pantofi

invitatiile si place-cardurile sunt comandate
de marturii si pahare trebuie sa ma apuc
contractul pentru decorul salii e incheiat
tocmit foto+video+DJ (acum ca am vazut ca unele fete au avut probleme imi pare rau ca nu i-am pus sa facem fie si un contract de mana)
avans restaurant
mai trebuie s ahotaram meniul
sa impartim invitatiile
...
o Doamne si mai sunt tare multe d efacut...
dar sa fim sanatosi ca se fac toate

Spor la pregatiri !

simona_alex
29.07.2008, 16:17:30
Fetelor,

Ma alatur voua! Si eu am nunta in septembrie, mai exact pe 27.

Ceea ce am rezolvat eu pana acum: rochita si voal ( La Sposa- sper sa pot pune poza ca atasament sau daca nu o pun o album) + pantofi + bijuterii
Rochita de cununie mi-o fac la croitor si ma duc luni la proba si peste o saptamana e gata.
Cameraman, fotograf, dj, invitatii, azi sper sa finalizam si cu cei de la aranjamente.
Noi vrem sa ne casatorim civil pe 22 august. Am inteles ca actele trebuie depuse cu 10 zile inainte, asta ar cam fi pe 13 august. Aveti idee daca asa e? Vom face cununia la sector 4.

annabella28
29.07.2008, 16:40:46
Rochie - checked
Voal - checked
Pantofi - checked
Bijuterii - checked
Costum mire - checked
Mai sunt pantofii lui, cravata asorte, camasa satinata, tiara si ...cam atat!:)>-

Alisori
29.07.2008, 19:00:29
Fetelor,

Ceea ce am rezolvat eu pana acum: rochita si voal ( La Sposa- sper sa pot pune poza ca atasament sau daca nu o pun o album) + pantofi + bijuterii
Rochita de cununie mi-o fac la croitor si ma duc luni la proba si peste o saptamana e gata.
Cameraman, fotograf, dj, invitatii, azi sper sa finalizam si cu cei de la aranjamente.
Noi vrem sa ne casatorim civil pe 22 august. Am inteles ca actele trebuie depuse cu 10 zile inainte, asta ar cam fi pe 13 august. Aveti idee daca asa e? Vom face cununia la sector 4.

da, este bine...10 zile
eu am avut la sect 4....anul trecut ;))

iepuras
30.07.2008, 10:50:35
ce mai faceti miresicilor?? nu am mai intrat demult , sunt foarte ocupata cu serviciul si cu reamenajarea casei:-s si nu mai am timp de nimik nici macar sa-mi cumpar ce mai am de luat pt nunta. Deja incep sa intru in panica :-SS ....pt ca mai am de luat: voal , sandalutze pt mine, pantofi pt el, costumul lui de cununie+pantofi, bijuteriile, floricele de pus in piept si cate si mai cate. Macar am mai scapat de un stres, am fost aseara si am dat comanda de verighete#:-S . Nici nu mai stiu ce mai am de facut...am inceput sa ma pierd :(

anlya_426
30.07.2008, 11:33:09
fetlor am lipsit in aceste zile ..deoarece ei mei renoveaza (doar o data se marita singurul lor copil),se renoveaza si aprtamentul in care voi locui dupa nunta cu iubi.....asa ca ina ceste zile am fost fata de casa, gospodina mai porecis...deoarece deja nu mai supot ideea de curatenie si vreau sa fie totul gata.......

dana33
30.07.2008, 14:41:19
Fetelor,

Noi vrem sa ne casatorim civil pe 22 august. Am inteles ca actele trebuie depuse cu 10 zile inainte, asta ar cam fi pe 13 august. Aveti idee daca asa e? Vom face cununia la sector 4.noi facem cununia pe 23 august si ne-au spus sa venim cu actele pe 14 august.

genoveva_1984
30.07.2008, 15:21:20
fetlor am lipsit in aceste zile ..deoarece ei mei renoveaza (doar o data se marita singurul lor copil),se renoveaza si aprtamentul in care voi locui dupa nunta cu iubi.....asa ca ina ceste zile am fost fata de casa, gospodina mai porecis...deoarece deja nu mai supot ideea de curatenie si vreau sa fie totul gata.......

Ei, atunci sa ai spor la treaba. >:D<

soothe
31.07.2008, 09:08:13
Fetelor,stie careva ce temperaturi s-au prognozat ca vor fi in septembrie?Vrem sa facem cununia civila in alta zi decat cea a nuntii si ma gandeam oare ce costumas sa imi iau:cu maneca scurta sau altfel?:-\

piersicuta
31.07.2008, 12:34:30
Oricum asta cu prognoza nu prea e sigura. Pot fi 19 grade sau 30. Eu m-am gandit la o rochita si un sacou cu maneca lunga deasupra. Daca e cald raman in rochita.

soothe
31.07.2008, 13:09:54
Oricum asta cu prognoza nu prea e sigura. Pot fi 19 grade sau 30. Eu m-am gandit la o rochita si un sacou cu maneca lunga deasupra. Daca e cald raman in rochita.
E adevarat ca prognoza nu e prea sigura.Ma gandesc totusi sa mai astept si sa imi cumpar costumatia mai aproape de cununie ca doar nu o sa fie asa problema cum ridica rochia de mireasa.Oricum,tu uite ca mi-ai dat o idee buna >:D< :*

dysco
31.07.2008, 14:52:51
Bine ai venit! O nunta in aer liber era visul meu dintotdeauna. Din pacate, la mine nu s-a putut, deci pot sa spun ca un pic te invidiez. Sigur va fi vreme buna...Spor la pregatiri in continuare.:* :*

Multzumesc frumos:">

dysco
31.07.2008, 15:07:21
daca tot vorbim de ce trebuie facut inainte de cununie, cand trebuie facute acele analize? ca trebuie sa le avem atunci cand ne programam, dar nu stiu cat dureaza pana ai rezultatul si unde trebuie facute
:-\

Este vorba despre certificatele medicale prenuptziale,pe care trebuie sa scrie APT PENTRU CASATORIE(se face testul HIV,ceva pulmonar...nu mai shtiu exact tot ,dar sunt standard shi shtiu ei).Sunt valabile 14 zile ,inclusiv ziua depunerii dosarului shi ziua casatoriei,deci trebuie sa te duci sa vorbeshti(eu am fost la medicul de familie shi am rezolvat de pe o zi pe alta pentru ca nu shtiam programul shi era sa ratez data).Deci e bine sa vorbeshti din timp pentru ca dureaza diferit la fiecare.

annutza84
31.07.2008, 16:02:13
Este vorba despre certificatele medicale prenuptziale,pe care trebuie sa scrie APT PENTRU CASATORIE(se face testul HIV,ceva pulmonar...nu mai shtiu exact tot ,dar sunt standard shi shtiu ei).Sunt valabile 14 zile ,inclusiv ziua depunerii dosarului shi ziua casatoriei,deci trebuie sa te duci sa vorbeshti(eu am fost la medicul de familie shi am rezolvat de pe o zi pe alta pentru ca nu shtiam programul shi era sa ratez data).Deci e bine sa vorbeshti din timp pentru ca dureaza diferit la fiecare.

am inteles, saru-mana mult de tot !!!

pisicutza_elena
31.07.2008, 17:10:15

Si eu pentru siguranta mi-am luat un bolero cu manecuta 3/4, chiar daca e cald afara cred ca o sa-l port macar un pic ca e f frumos :)

pisicutza_elena
31.07.2008, 17:11:48

Eu de testul HIV nu stiam...stiam ca de face VDRL care este pt sifilis si ceva pt plamani...

Donutza
31.07.2008, 18:37:58
Eu tot citesc pe acest forum si nu inteleg.. in cazul cind faceti totul intr-o zi.... de ce va duceti la inregistrarea civila .. apoi veniti acasa .. va faceti miresici frumoase ... si apoi mergeti la biserica si nunta... si si... de ce nu va faceti miresici de dimineatza????

monalissa
31.07.2008, 19:09:20
Eu tot citesc pe acest forum si nu inteleg.. in cazul cind faceti totul intr-o zi.... de ce va duceti la inregistrarea civila .. apoi veniti acasa .. va faceti miresici frumoase ... si apoi mergeti la biserica si nunta... si si... de ce nu va faceti miresici de dimineatza????

Desi sunt constienta ca imi ingreunez singura viata:"> ,nu concep sa fiu imbracata in rochia de mireasa la cununia civila!!!pur si simplu in viziunea mea n-au nici in clin nici in maneca una cu cealalta..!:O Nu am nimic impotriva mireselor care procedeaza altfel(ar fi culmea,pentru ca fiecare e liber sa aleaga ce vrea:)>- ),doar ca personal,asa gandesc!
De aceea,voi avea tinute diferite la cele doua ceremonii,chiar daca,repet:sunt sigura ca voi fi extrem de aglomerata in ziua aceea!I mi asum acest risc!:-B

Donutza
31.07.2008, 19:53:13
Desi sunt constienta ca imi ingreunez singura viata:"> ,nu concep sa fiu imbracata in rochia de mireasa la cununia civila!!!pur si simplu in viziunea mea n-au nici in clin nici in maneca una cu cealalta..!:O Nu am nimic impotriva mireselor care procedeaza altfel(ar fi culmea,pentru ca fiecare e liber sa aleaga ce vrea:)>- ),doar ca personal,asa gandesc!
De aceea,voi avea tinute diferite la cele doua ceremonii,chiar daca,repet:sunt sigura ca voi fi extrem de aglomerata in ziua aceea!I mi asum acest risc!:-B

pai de ce .. nu inteleg de ce nu concepi?

monalissa
31.07.2008, 22:18:21

Pentru ca,dupa umila mea parere,rochia de mireasa nu se potriveste nici cu locul(primarie sau Mall),nici cu momentul din zi(dimineata),dar mai ales rochia de mireasa(alaturi de intregul trusou al miresei..)nu mi se pare potrivita cu EVENIMENTUL(oficierea cununiei civile)!
Eu ma vad imbracata in rochie alba de mireasa doar in Biserica(asociez invariabil tinuta asta cu momentul unirii destinelor in fatza lui Dumnezeu,albul rochiei simbolizand puritatea celei care o poarta..)si apoi desigur...conform derularii naturale a evenimentelor,rochia urmeaza a fi purtata la petrecerea de la restaurant(reprezentand o tinuta de seara,o rochie "de seara"extrem de speciala...poate cea mai speciala rochie;)) )!Nu stiu daca reusesc sa ma fac inteleasa..?!:-?
Concluzia e ca,personal nu simt nevoia sa ma imbrac in rochie de mireasa de dimineata sa merg la starea civila cu ea!!Dar,repet:ASTA E DOAR PAREREA MEA si nu am pretentia ca restul sa faca la fel!M-ai intrebat si ti-am raspuns!:)

piersicuta
01.08.2008, 08:16:39

Pe langa ce zice monalisa mai e si ideea ca nu se potrivesc toate. Adica poti sa ai cununia civila la 10 si biserica, cum o am eu, la 4.30. Ce faci? Te imbraci in rochie dupa care te dezbraci, si o mai imbraci o data la biserica?

Daca m-ar programa legat, adica la un 3 sau 3.30 la civila, nu exclud ideea de a ma imbraca direct in mireasa. Cu toate ca sa-ti tarai rochia prin oras inseamna sa ajungi cu ea murdara la biserica, which is not nice. :no_04:

Dar la mine nu exista aceasta varianta, pentru ca am duminica, si mai tarziu de ora 1 nu cred ca programeaza pe nimeni la civila.

anlya_426
01.08.2008, 09:59:49
Pe langa ce zice monalisa mai e si ideea ca nu se potrivesc toate. Adica poti sa ai cununia civila la 10 si biserica, cum o am eu, la 4.30. Ce faci? Te imbraci in rochie dupa care te dezbraci, si o mai imbraci o data la biserica?

Daca m-ar programa legat, adica la un 3 sau 3.30 la civila, nu exclud ideea de a ma imbraca direct in mireasa. Cu toate ca sa-ti tarai rochia prin oras inseamna sa ajungi cu ea murdara la biserica, which is not nice. :no_04:

Dar la mine nu exista aceasta varianta, pentru ca am duminica, si mai tarziu de ora 1 nu cred ca programeaza pe nimeni la civila.

eu am nunta duminica si voi avea cununia civila la 14.30 si biserica la 16.30.........si ma voi imbraca in mireasa de canf plec de acasa........

Donutza
01.08.2008, 10:56:15
Pentru ca,dupa umila mea parere,rochia de mireasa nu se potriveste nici cu locul(primarie sau Mall),nici cu momentul din zi(dimineata),dar mai ales rochia de mireasa(alaturi de intregul trusou al miresei..)nu mi se pare potrivita cu EVENIMENTUL(oficierea cununiei civile)!
Eu ma vad imbracata in rochie alba de mireasa doar in Biserica(asociez invariabil tinuta asta cu momentul unirii destinelor in fatza lui Dumnezeu,albul rochiei simbolizand puritatea celei care o poarta..)si apoi desigur...conform derularii naturale a evenimentelor,rochia urmeaza a fi purtata la petrecerea de la restaurant(reprezentand o tinuta de seara,o rochie "de seara"extrem de speciala...poate cea mai speciala rochie;)) )!Nu stiu daca reusesc sa ma fac inteleasa..?!:-?
Concluzia e ca,personal nu simt nevoia sa ma imbrac in rochie de mireasa de dimineata sa merg la starea civila cu ea!!Dar,repet:ASTA E DOAR PAREREA MEA si nu am pretentia ca restul sa faca la fel!M-ai intrebat si ti-am raspuns!:)

Da corect ai spus.. fiecare cu parerea lui.. a mea e cam opusul :D
de fiecare om are posibilitatea de a alege si a face cum vrea... parerea mea e ca rochita trebuie purtata toata ziua... pt ca rochie de mireasa porti o data in viatza...si merita purtata o zi intreaba.... pe cind haine civile porti in toata ziua... mie imi place sa se vada de la o poshta ca mergi la inregistrare.. pt ca se vede dupa rochie.. si e frumos ... uite pun ceva poze de la o proeneta de a mea.. crezi ca nu se asociaza rochia cu inregistrarea?

Donutza
01.08.2008, 10:59:11

Eu intrebam de ce nu concepeti sa fiti mirese daca aveti totul in aceiasi zi.. si consecutiv toate una dupa alta...
Si nu tarai rochia prin oras .. dar te bucuri de ea... de toata splendoarea ei... si nu cred ca mergi prin balti sa o murdaresti... cred ca esti atenta!

Donutza
01.08.2008, 11:02:41
eu am nunta duminica si voi avea cununia civila la 14.30 si biserica la 16.30.........si ma voi imbraca in mireasa de canf plec de acasa........

he he felicitari te vei bucura din plin de frumusetia rochiei... si la mine va fi cam la fel... <:-P :*

annutza84
01.08.2008, 12:54:18
Ce am bifat azi?

1. rochie
2. pantofi.

Nu mi-a venit sa cred ca le-am gasit pe toate.
intrebare intrebatoare: fara sutien nu merge???? daca la mine a mers :-p, la tine merge si mai bine clar (parerea mea)

piersicuta
01.08.2008, 14:35:03

Pai de unde stii la ce ora ai civila? Asta o sti cu 10 zile inainte, sau in Bucuresti cel putin asa e... Asa ca nu am de unde sa stiu, si nici nu vreau sa ma duc chitita pe o anumita ora. Sa ma programeze cand vrea, eu nu fac figuri.<:-P

piersicuta
01.08.2008, 14:36:55
Eu intrebam de ce nu concepeti sa fiti mirese daca aveti totul in aceiasi zi.. si consecutiv toate una dupa alta...
Si nu tarai rochia prin oras .. dar te bucuri de ea... de toata splendoarea ei... si nu cred ca mergi prin balti sa o murdaresti... cred ca esti atenta!

Daca le am consecutiv, pt mine e ok, pot purta rochia de mireasa.

piersicuta
01.08.2008, 14:40:40
intrebare intrebatoare: fara sutien nu merge???? daca la mine a mers :-p, la tine merge si mai bine clar (parerea mea)

Annutza sa stii ca la asta ma gandeam. Sa incerc fara sutien, pentru ca eu oricum nu port. Si daca il port de 3 ori pe luna, ba ma strange, ba ma inteapa, ba alte chestii. Si cred ca si corsetul ma ajuta sa stea un pic mai ridicati, sa se vada ca am totusi ceva acolo. Daca nu, bag o soseta ceva... :>

Vad la prima proba ce si cum. Oricum in poza ma strangea rochita peste sani, si o sa-mi faca alta pe marimea mea. Poza era doar asa sa va dati cu parerea despre model.

pisicutza_elena
01.08.2008, 19:10:19
Eu am mai bifat ceva pe lista: paharele ...
http://www.miresici.ro/showthread.php?p=1012288&posted=1#post1012288

monalissa
01.08.2008, 19:24:36
[QUOTE=Donutza;1011184]Da corect ai spus.. fiecare cu parerea lui.. a mea e cam opusul :D
de fiecare om are posibilitatea de a alege si a face cum vrea... parerea mea e ca rochita trebuie purtata toata ziua... pt ca rochie de mireasa porti o data in viatza...si merita purtata o zi intreaba.... pe cind haine civile porti in toata ziua... mie imi place sa se vada de la o poshta ca mergi la inregistrare.. pt ca se vede dupa rochie.. si e frumos ... uite pun ceva poze de la o proeneta de a mea.. crezi ca nu se asociaza rochia cu inregistrarea?[/QUOTE

A fost foarte frumoasa prietena ta!=D> extrem de finute accesoriile...transmite-i felicitari si CASA DE PIATRA!:) doar ca...eu ma vad altfel,atata tot...e chestie de feeling aici,nimeni nu incearca pe nimeni sa convinga ca varianta ei e corecta,pentru ca nu exista o varianta corecta in cazul asta!totul e subiectiv si interpretabil...:-?
Important e ca noi sa fim sanatoase si extrem de fericite in ziua nuntii,indiferent din ce "tabara"am face parte...8-} >:D<

monalissa
01.08.2008, 19:28:19

Dragute paharele...;-) Fluturasi mici,fluturasi mari...fluturasi de toate dimensiunile...;)) aveti ca tema a nuntii fluturasii?:>

elya1
01.08.2008, 19:32:29
Buna , azi si eu am mai bifat o liniuta din lunga lista......pantofii... Am cutreierat mult, mult, 3 zile
Mai ales ca sunt reduceri peste tot
I-am luat de la Nexus.....va recomand sa mergeti acolo....sunt foarte dragute fetele...magazinulde pe partea cu cinematograful Scala.
Bafta la indeplinirea tuturor obiectivelor propuse...
Vine marea petrecere.<:-P

melly85
01.08.2008, 20:07:37
Esti super tare!!!:)) chilotul(chiar si cel de calitate)n-o sa-ti rezolve singur problema "trusoului" (asa se numeste?;)) )miresei...peste tot sunt reduceri in perioada asta,cel putin aici in Timisoara.Nu stiu daca am voie sa spun firma de la care imi cumpar lenjeria(oricum,nu asta e important),dar daca chiar te intereseaza,spune-mi si-ti trimit PM!

Ceau,
nu stii chit mai timp mai sunt reduceri la timisoara :-\ :* :* :*

mihaela28
01.08.2008, 20:11:30
Buna fetelor,
N-am mai intrat de aproximativ 2 saptamani pe aici dar vad ca voi ati fost foarte harnicute.

Pana la urma nunta noastra nu a fost anulata, raman tot miresuca de septembrie. :) Am stat de vb serios si, desi nu a fost deloc usor, am hotarat sa fim mai atenti cu relatia noastra. Imi pare rau ca am facut atatea valuri pe aici si ca v-am intristat pe unele din voi dar in acelasi timp va multumesc pt sprijinul si cuvintele voastre:*. Nu stiu ce s-a intampla cu relatia noastra in ultimele saptamani. Probabil e de vina si stresul si oboseala (acum suntem in concediu).

Pana una alta, in ultima saptamana am mai facut si noi cate ceva pentru nunta. Ne-am cumparat chiar si verighetele. Ne-au placut mult si le-am luat pe loc. Am asteptat doar 30 de minute sa ne faca pe interior gravura cu numele si data nuntii.

Va pup pe toate si spor la [email protected]};- @};- @};-

iepuras
01.08.2008, 20:48:04
Buna fetelor,
N-am mai intrat de aproximativ 2 saptamani pe aici dar vad ca voi ati fost foarte harnicute.

Pana la urma nunta noastra nu a fost anulata, raman tot miresuca de septembrie. :) Am stat de vb serios si, desi nu a fost deloc usor, am hotarat sa fim mai atenti cu relatia noastra. Imi pare rau ca am facut atatea valuri pe aici si ca v-am intristat pe unele din voi dar in acelasi timp va multumesc pt sprijinul si cuvintele voastre:*. Nu stiu ce s-a intampla cu relatia noastra in ultimele saptamani. Probabil e de vina si stresul si oboseala (acum suntem in concediu).

Pana una alta, in ultima saptamana am mai facut si noi cate ceva pentru nunta. Ne-am cumparat chiar si verighetele. Ne-au placut mult si le-am luat pe loc. Am asteptat doar 30 de minute sa ne faca pe interior gravura cu numele si data nuntii.

felicitari!!!<:-P ma bucur pt voi ca ati trecut peste
bravo
si noi avem probleme, probabil din aceleasi motive (stresul si oboseala) ne certam des,aproape ca nici nu ne mai vb, dar sper sa trecem peste astea (stiu sigur ca vom trece ni s-a mai intamplat) numai sa nu dureze prea mult, cum mai am doar o luna pana la nunta:-<

mihaela28
01.08.2008, 22:16:43
Offf, stiu cum e, e frustrant sa stii ca e nunta peste o luna si intre voi e tensiune. Si noi am trecut prin clipe grele dar cele mai grele au fost in ultimele saptamani. Am fost decisa sa pun capat relatiei definitiv, pur si simplu n-am mai suportat, mi-a ajuns, am clacat. Am stat insa de vorba calm, chiar daca dupa mul timp de chin. Va doresc numai bine, multa intelepciune si sinceritate.E foarte important sa fi sincera cu el si sa-i vb deschis, sa-i spui tot ce nu ti se pare corect in coportamentul lui. Eu am incercat sa fac asta si am reusit. I-am mai spus ca prefer o despartire acum decat un divort mai tarziu. Am reusit sa comunicam in sfarsit dupa saptamani intregi de tensiuni, dupa un declin imens al relatiei. Stiu ca vor mai urma certuri, e imposibil altfel avand in vedere temperamnetele noastre dar sper ca vom iesi tot NOI din ele.

Te pup si sper din inima sa va fie bine si sa te poti bucura de perioada asta premergatoare nuntii. Are farmecul ei. Sper ca in octombrie sa postam toate miresicile de septembrie poze de la nuntile noastre superbe.:*

monalissa
01.08.2008, 23:22:01
Ceau,
nu stii chit mai timp mai sunt reduceri la timisoara :-\ :* :* :*

Cred ca pana prin 10 august sunt reduceri,dar depinde de magazin...nu cred ca e un termen limita universal valabil!sfatul meu e sa te grabesti daca vrei sa le mai prinzi!:-?

melly85
01.08.2008, 23:47:39
Cred ca pana prin 10 august sunt reduceri,dar depinde de magazin...nu cred ca e un termen limita universal valabil!sfatul meu e sa te grabesti daca vrei sa le mai prinzi!:-?

:(( eu numa pe 9 august vin in tara :((

Pisu
02.08.2008, 13:10:04
Si eu refuz sa merg la starea civila in rochie de mireasa! Dar stai linistita, ca daca au supravietuit atitea fete pina acum cu programul asa aglomerat, noi de ce nu am supravietuii??? :-p :d ;))

Pisu
02.08.2008, 13:12:20

Eu voi avea civila pe la 11-11:30 si biserica la 18:00, deci clar nu ma voi tirii cu rochia de mireasa toata ziua...

Donutza
02.08.2008, 13:12:24
monalissa, corect.. ficare isi alege ce vrea ce ii convine si in ce se simte confortabil! asta e principalu...
eu doar am vrut sa aud parerea voastra de ce faceti asa.. si am inteles .. ms ms ms mult!!!

Pisu
02.08.2008, 13:15:53
Ce finute sint!!!!! =D> Foarte frumoase!!!

Pisu
02.08.2008, 13:19:16
Buna fetelor,

Tiiii...ce veste buna ne-ai dat!!!!!!!! BRAVO!!!! :*:*:*:*:* Ma bucur mult pt voi!!! Sa stiti ca si la noi a fost atmosfera cam tensionata si l-am intrebat daca vrea cumva sa anuleze nunta, dar nu pt ca ne-am certat sau ceva, ci pt ca era el intr-o pasa mai proasta si imi era teama sa nu fie asta motivul, dar a zis ca nici gind! :x :x :x :x :x

Donutza
02.08.2008, 13:23:41
Pana la urma nunta noastra nu a fost anulata, raman tot miresuca de septembrie. :) ......

ma bucur enorm de mult.... chear ma intirtasem citind mesajele tale... si mie imi ieste frica ce emotiile dinaintea nuntii... ma tem ca o sa ne certam din nimicuri.. numai sper sa nu spun vriodata ca "nu mai vreau nunta" ;))
sa va fie de invatzatura si sa nu va mai vina asa ganduri intunecate :*