PDA

Versiunea completa : Miresici SEPTEMBRIE 2008

Pagini : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 [23] 24 25 26 27 28 29

Donutza
02.08.2008, 13:40:59
Si eu refuz sa merg la starea civila in rochie de mireasa! Dar stai linistita, ca daca au supravietuit atitea fete pina acum cu programul asa aglomerat, noi de ce nu am supravietuii??? :-p :d ;))

hi hi hi cum puteti sa va refuzati de aceasta rochie? mintea mea nu percepe ;)) mai ales ca o poti purta doar o ziiiiii una singuraaaa !
acuma fiecare alege ce-i convine... si fiecare se vede frumoasa in felul ei.. era doar o parere ;))

pisicutza_elena
02.08.2008, 18:00:14
Ce finute sint!!!!! =D> Foarte frumoase!!!

Ms mult...si mirele meu a apreciat f mult munca mea :)

pisicutza_elena
02.08.2008, 18:01:36
Am mai bifat astazi pantofii si butonii mirelui...acum caut dresuri pt mine ivorii...cam complicat in Galati

piersicuta
02.08.2008, 22:32:30
Buna fetelor,
N-am mai intrat de aproximativ 2 saptamani pe aici dar vad ca voi ati fost foarte harnicute.

Pana la urma nunta noastra nu a fost anulata, raman tot miresuca de septembrie. :) Am stat de vb serios si, desi nu a fost deloc usor, am hotarat sa fim mai atenti cu relatia noastra. Imi pare rau ca am facut atatea valuri pe aici si ca v-am intristat pe unele din voi dar in acelasi timp va multumesc pt sprijinul si cuvintele voastre:*. Nu stiu ce s-a intampla cu relatia noastra in ultimele saptamani. Probabil e de vina si stresul si oboseala (acum suntem in concediu).

Pana una alta, in ultima saptamana am mai facut si noi cate ceva pentru nunta. Ne-am cumparat chiar si verighetele. Ne-au placut mult si le-am luat pe loc. Am asteptat doar 30 de minute sa ne faca pe interior gravura cu numele si data nuntii.

Va pup pe toate si spor la [email protected]};- @};- @};-

<:-PYu hu huuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu! Asta da veste buna. Nu stiu cum sa face dar chiar zilele trecute ma gandeam la tine. Si am zis sa te caut pe forum, sa vad daca s-a mai schimbat ceva in bine. Aveam eu un feeling bun.

Nici nu pot sa zic cat ma bucur. Eu sunt intotdeauna fan al povestilor cu happy end. Super frumos! Chiar ma bucur! Bravo.

piersicuta
02.08.2008, 22:35:08
felicitari!!!<:-P ma bucur pt voi ca ati trecut peste
bravo
si noi avem probleme, probabil din aceleasi motive (stresul si oboseala) ne certam des,aproape ca nici nu ne mai vb, dar sper sa trecem peste astea (stiu sigur ca vom trece ni s-a mai intamplat) numai sa nu dureze prea mult, cum mai am doar o luna pana la nunta:-<

O sa fie bine si la tine. Tot feelingul meu zice asta :D. Si noi suntem stresati si ne certam. Dar trec toate. Si vine luna de miere............
<:-P

piersicuta
02.08.2008, 22:44:08
Fetelor, nici nu va trece prin minte ce am facut eu astazi.

Pentru cocarde aveam nevoie de bolduri. Asa ca mi-am dorit din acelea cu o biluta la capat. Numai ca a cautat mama si mi-a gasit un set de 40 cu toate culorile. Toate culorile incluzand unele oribile, ca siclam, sau albastru inchis, care nu aveau nici o legatura cu cocardele sau cu aranjamentele. Deci ce am facut? Am sters vopseaua de pe ele cu acetona, si le-am vopsit cu oja... adica 140 de bolduri. (:|

Dar acum am 140 de bolduri portocaliu deschis, sidefate asa, f frumoase. Dar a fost groaznic, nu mai vreau sa fac asta niciodata. Iar tata ma stresa la cap cu ale lui: "Dar ce are daca sunt siclam? Eu nu inteleg. De ce nu le lasi asa. Si daca le vopsesti ce rezolvi? " Barbatii astia! :-B

Mykaela
02.08.2008, 23:08:16

Pentru cocarde aveam nevoie de bolduri. Asa ca mi-am dorit din acelea cu o biluta la capat. Numai ca a cautat mama si mi-a gasit un set de 40 cu toate culorile. Toate culorile incluzand unele oribile, ca siclam, sau albastru inchis, care nu aveau nici o legatura cu cocardele sau cu aranjamentele. Deci ce am facut? Am sters vopseaua de pe ele cu acetona, si le-am vopsit cu oja... adica 140 de bolduri. (:|

Dar acum am 140 de bolduri portocaliu deschis, sidefate asa, f frumoase. Dar a fost groaznic, nu mai vreau sa fac asta niciodata. Iar tata ma stresa la cap cu ale lui: "Dar ce are daca sunt siclam? Eu nu inteleg. De ce nu le lasi asa. Si daca le vopsesti ce rezolvi? " Barbatii astia! :-B

Saraca de tine...imi si imaginez....si ei care se pricep atat de bineeee la capitolul culori8-|

Andrusca81
02.08.2008, 23:32:57
Si eu refuz sa merg la starea civila in rochie de mireasa! Dar stai linistita, ca daca au supravietuit atitea fete pina acum cu programul asa aglomerat, noi de ce nu am supravietuii??? :-p :d ;))
Buna! Si eu sunt o mireasa de septembrie.Referitor la tinuta pentru cununia civila...ma bucur ca va fi tot rochia de mireasa intrucat eu le fac pe ambele la Biserica ;))..si chiar scap de o grija in plus
Spor la pregatiri fetelor!!

sugarlips
03.08.2008, 12:34:01
eu am nunta duminica si voi avea cununia civila la 14.30 si biserica la 16.30.........si ma voi imbraca in mireasa de canf plec de acasa........

si eu la fel ca si tine..am la aceleasi ore doar ca nunta mea e sambata
>:D<

Pisu
03.08.2008, 12:57:31

=)) Parca ar fi fost taica-miu!

monalissa
03.08.2008, 13:07:31

Hmmm....:-? inseamna ca tu chiar tii la detalii daca te-ai pus sa faci munca aia de "chinez batran"..!:-B Nu pot sa-mi dau seama cum aratau acele ace inainte sa le transformi,insa imi dau seama de ce efort a fost nevoie ca sa le infrumusetezi...8-} Bravo pentru rabdare si dexteritate!!!=D>

piersicuta
03.08.2008, 15:52:31
Hmmm....:-? inseamna ca tu chiar tii la detalii daca te-ai pus sa faci munca aia de "chinez batran"..!:-B Nu pot sa-mi dau seama cum aratau acele ace inainte sa le transformi,insa imi dau seama de ce efort a fost nevoie ca sa le infrumusetezi...8-} Bravo pentru rabdare si dexteritate!!!=D>

Din pacate (pentru ace ;))) erau puse pe o rola, unele langa altele. Adica rosu, apoi verde, apoi albastru, apoi siclam. Si te apuca durerea de cap numai cand te uitai la ele.
Si mie mi-a casunat pe ele :)).

Cred ca daca erau cumva separate si le vedeam intai pe cele verzi, apoi pe cele albastre, era ok. Dar toate amestecate acolo a fost prea mult pt mine. #:-S

Rocsaine
03.08.2008, 15:57:33
Buna fetelor,
Pana la urma nunta noastra nu a fost anulata, raman tot miresuca de septembrie. :)

Felicitari, e excelenta vestea. Sa fiti fericiti toata viata :* Spor la pregatiri si tie! @};-

augusta
03.08.2008, 16:23:44
La multi ani!!!!!!!!!!!!!!
AZI E ZIUA MEA.......ultima de burlacita!

Rocsaine
03.08.2008, 16:29:08

La muuulti si fericiti ani!!!!! >:D< Dragostea sa te inconjoare mereu si cei dragi sa-ti fie alaturi toata viata :gen_17:@};-:gen_17:

augusta
03.08.2008, 17:03:09
La muuulti si fericiti ani!!!!! >:D< Dragostea sa te inconjoare mereu si cei dragi sa-ti fie alaturi toata viata :gen_17:@};-:gen_17:
Multumesc mult de tot.........va doresc la fel

Shar_Liz
03.08.2008, 21:23:18

La multi,multi ani!! sanatate si fericire maxima iti doresc:*

Shar_Liz
03.08.2008, 21:31:20
Felicitari sincere, mihaela28:D!!!! Sper sa fie intr-un ceas bun impacarea si sa fiti capabili sa va depasiti orice problema! Ma bucur tare mult ca v-ati impacat!:* >:D<

In alta ordine de idei, am terminat impartitul de invitatii si l-am imbracat pe ginerica:d, mi-am luat si jartiera si ciorapi albi o:-). Ma duc saptamana viitoare sa cumpar pietricele si boluri pentru mese:-B Bizi bizi days!<:-P

iony
03.08.2008, 21:57:11

la multi multi multi ani fericiti si plini de bucurii si o nunta ca-n povesti!!!!!!>:D< >:D< >:D< >:D<

maria_selen
03.08.2008, 23:24:21
fetelor am luat o decizie de una singura....am inchiriat fara sa stie al meu fantana de ciocolata la nunta:-$ ...cred ca o sa ii placa pt ca eu sunt foarte bucuroasa de ea si de decor ...cred ca o sa fie vis ...mai ales ca nu trebuie sa fac nimik ca o sa am personal specializat...de pret nu va mai spun ca nu ma asteptam sa imi ia atat de putin spre deosebire de altii...tare nu?....voi veti avea fantanica la nunta?....

Pisu
04.08.2008, 06:12:12
La Multi Ani!!!!!>:D<

anlya_426
04.08.2008, 09:19:00

sa cresti mare, fericita si sa ti se implineasca tot ceea ce voi va doriti:*:*:*

anlya_426
04.08.2008, 09:21:06
Pai de unde stii la ce ora ai civila? Asta o sti cu 10 zile inainte, sau in Bucuresti cel putin asa e... Asa ca nu am de unde sa stiu, si nici nu vreau sa ma duc chitita pe o anumita ora. Sa ma programeze cand vrea, eu nu fac figuri.<:-P

eu in schimb voi face toate "figurile" necesare pentru a fi programata la ora pe care mi-o doresc:>o:-)...pentru ca si la noi la galati tot cu 14 zile inainte te programezi.........

anlya_426
04.08.2008, 10:46:44
acest week-end a mai adus ceva schimbari in programul meu.......mi-am schimbat DJ-ul si acum sunt 100% linistita.......de asemenea acum cateva minute m-am programat si la coafor.....asa ca am mai rezolvat inca o problema........

iony
04.08.2008, 11:17:56
acest week-end a mai adus ceva schimbari in programul meu.......mi-am schimbat DJ-ul si acum sunt 100% linistita.......de asemenea acum cateva minute m-am programat si la coafor.....asa ca am mai rezolvat inca o problema........

felicitari!
dar de ce ai schimbat dj-ul?

iony
04.08.2008, 11:20:53
week-end-ul asta mi-am luat si eu sandalutele de mireasa (sper sa le si pot purta ca daca ploua:-" :-" :-" :-" :-" :-" ) si mirii pentru tort. usor usor mai rezolvam cate ceva. si am impartit majoritatea invitatiilor;)) ;)) mai avem numai cateva de dat si terminam.
si imi caut rochita de zor. nu stiu la care sa ma opresc#-o .

anlya_426
04.08.2008, 12:49:03
felicitari!
dar de ce ai schimbat dj-ul?

pai s-a intamplat sa gasim o persoana mai compatibila cu noi...si cel care era inainte era foarte bun, insa acesta mi se pare mai apropiat de ceea ce ne dorim noi.........

piersicuta
04.08.2008, 13:30:26

la multi ani! sa ai o nunta ca-n povesti

piersicuta
04.08.2008, 13:34:31
fetelor am luat o decizie de una singura....am inchiriat fara sa stie al meu fantana de ciocolata la nunta:-$ ...cred ca o sa ii placa pt ca eu sunt foarte bucuroasa de ea si de decor ...cred ca o sa fie vis ...mai ales ca nu trebuie sa fac nimik ca o sa am personal specializat...de pret nu va mai spun ca nu ma asteptam sa imi ia atat de putin spre deosebire de altii...tare nu?....voi veti avea fantanica la nunta?....

Zi-mi si mie un pret pls. Ca ma bate un gand. Al meu e lesinat dupa ciocolata, adica mananca una pe zi, si i-as face o surpriza (zic eu placuta)

maria_selen
04.08.2008, 14:49:26
Zi-mi si mie un pret pls. Ca ma bate un gand. Al meu e lesinat dupa ciocolata, adica mananca una pe zi, si i-as face o surpriza (zic eu placuta)

pretul difera in functie de cate persoane ai la nunta?daca vrei pot sa il sun sa il intreb dar zi-mi inainte numarul de persoane....de abia astept...o sa imi faca un decor din fructe ......sa stii ca indiferent ce spun alte persoane isi merita banii la un eveniment important....te pup

monalissa
04.08.2008, 16:53:31
Eu am o problema care ma obsedeaza de ceva timp...vreau sa-mi schimb voalul!!!cel pe care il am e destul de scurt(aproximativ pana in talie:-? )si parca as vrea unul luuuuuuung!!!!desi rochia mea e destul de incarcata si bufanta;)) cred ca un voal simplu din tull alb ar fi extrem de potrivit!!!intrebarea mea e:oare s-ar potrivi un voal foarte lung la o rochie ampla?(n-as vrea sa-i strice farmecul rochiei si sa para ca nu am talie,daca intelegeti ce vreau sa spun../:) )iar a doua problema consta in faptul ca nu stiu de unde sa-l achizitionez,dat fiind faptul ca in magazine nu gasesc ce vreau...oare as mai avea timp sa intreprind o asemenea actiune sau ar fi mai bine sa ma relaxez,sa...inspir adanc:-< si sa-mi iau gandul de la voalul lung?!:-s
Ajutati-ma fetelor,ca sunt taaaaare confuza...:O

carmelutza
04.08.2008, 19:22:52
salutare miresici de septembrie,
intru si eu dupa o absenta destul de mare......a se citi ca am fost si in concediu la mare, in afara de faptul ca am avut foarte mult de lucru la serviciu si acum sunt la tara unde mai stau o saptamana ....\:D/
chiar aveam nevoie de concediul asta pentru ca deja incep sa fiu putin stresata cu nunta.
noi ne-am luat verighetele exact inainte sa plecam si ....sunt foarte frumoase, sunt de aur galben, si ni le-au si gravat si au costat in final 1100 lei :>
am inceput si noi in sfarsit sa impartim invitatiile si sper ca in vreo 2 saptamani sa le terminam de dat.....:-s
mai am de facut rochia, dar aici am si eu o mare problema cu voalul.... nici eu nu stiu cum ar fi mai potrivit....mai scurt sau mai lung, initial am zis sa fie pana in talie.... iar rochia va fi cu manecuta lunga si evazata....deci nu stiu..... trebuie sa ma mai gandesc.... #-o
si am mai rezolvat ceva ffffff important, ne-am achitat luna de miere....:> <:-P de-abia astept..... va fi in turcia - antalya, la delphin palace cu ultra all inclusive.....yum yum......7 zile doar eu cu puiul meu.....<:-P

ca_mi
04.08.2008, 21:06:54
Eu am o problema care ma obsedeaza de ceva timp...vreau sa-mi schimb voalul!!!cel pe care il am e destul de scurt(aproximativ pana in talie:-? )si parca as vrea unul luuuuuuung!!!!desi rochia mea e destul de incarcata si bufanta;)) cred ca un voal simplu din tull alb ar fi extrem de potrivit!!!intrebarea mea e:oare s-ar potrivi un voal foarte lung la o rochie ampla?(n-as vrea sa-i strice farmecul rochiei si sa para ca nu am talie,daca intelegeti ce vreau sa spun../:) )iar a doua problema consta in faptul ca nu stiu de unde sa-l achizitionez,dat fiind faptul ca in magazine nu gasesc ce vreau...oare as mai avea timp sa intreprind o asemenea actiune sau ar fi mai bine sa ma relaxez,sa...inspir adanc:-< si sa-mi iau gandul de la voalul lung?!:-s
Ajutati-ma fetelor,ca sunt taaaaare confuza...:O

Inspira aer adanc in piept...calmeaza-te...mai este timp!! Daca nu ai vazut inca ceva care sa-ti placa in magazine, incearca la un producator, un atelier sau o croitoreasa, mai fa o tura prin magazine...cu calm. Cel mai bine ar fi sa mergi cu rochia (eventual de unde ai luat-o) si sa faci probe cu voaluri diferite. Sau macar sa ai o poza cu tine imbracata cu rochia cand mergi la cautat!! Daca vrei voal lung nu ai de ce sa-ti iei gandul de la el, mai este timp si nu trebuie sa intri in panica: sigur vei gasi voalul pe care ti-l doresti si care sa iti completeze tinuta asa cum vrei!!>:D<

monalissa
04.08.2008, 23:06:34
Inspira aer adanc in piept...calmeaza-te...mai este timp!! Daca nu ai vazut inca ceva care sa-ti placa in magazine, incearca la un producator, un atelier sau o croitoreasa, mai fa o tura prin magazine...cu calm. Cel mai bine ar fi sa mergi cu rochia (eventual de unde ai luat-o) si sa faci probe cu voaluri diferite. Sau macar sa ai o poza cu tine imbracata cu rochia cand mergi la cautat!! Daca vrei voal lung nu ai de ce sa-ti iei gandul de la el, mai este timp si nu trebuie sa intri in panica: sigur vei gasi voalul pe care ti-l doresti si care sa iti completeze tinuta asa cum vrei!!>:D<

Multumesc pentru sfaturi!:* desi le stiam si eu,simteam nevoia sa mi le reaminteasca cineva...!>:D< :)

Donutza
05.08.2008, 11:14:42
si am mai rezolvat ceva ffffff important, ne-am achitat luna de miere....:> <:-P de-abia astept..... va fi in turcia - antalya, la delphin palace cu ultra all inclusive.....yum yum......7 zile doar eu cu puiul meu.....<:-P

he he felicitari ai ales un hotel foarte bun! noi am fost in mai 2008 acolo.. a fost ceva de vis :x

anlya_426
05.08.2008, 13:35:14
o noua zi..o noua problema rezovata.....m-am programat si pentru partea de cosmetica ( epilat, pensat).....in plus aseara am mai achizitionat si o arcada pe care o vom decora si o vom posta la intrarea in restaurant....... mai am de confectionat marturiile.....dar sper ca in urmatoarele doua saptamana sa rezov si problema aceasta.......

ca_mi
05.08.2008, 16:02:16
Multumesc pentru sfaturi!:* desi le stiam si eu,simteam nevoia sa mi le reaminteasca cineva...!>:D< :)

:"> :"> >:D< >:D< :* :* :* :*

Gabrielle29
05.08.2008, 16:27:11
Si eu am mai rezolvat ceva pe ziua de azi - am fost sa imi fac pasaport, ca sa nu am probleme dupa cununie (am inteles ca iti perforeaza buletinul sau ca ii taie un colt ca sa te faca sa il schimbi mai repede) si o sa fie gata saptamana viitoare.

Maine ma duc sa achit luna de miere. ;;)

verajuly
05.08.2008, 16:53:57
:x:xDoamne, Doamne,
cate miresici de septembrie o:-)o:-)

Face cineva la sectorul 6/Bucuresti? Cum merge cu programarea la cununia civila ?!

monalissa
05.08.2008, 16:54:18
MAI AM 1 LUNA PANA LA NUNTAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!:-SS [-o< \:D/ <:-P

dianamkm
05.08.2008, 17:10:39
curaj,curaj,curaj.....

sandagina
05.08.2008, 17:20:56
Buna la toate miresicile...........mai ales celor de septembrie 2008 ca si mine ;)) .Am o mare rugaminte la voi...cine ma poate ajuta cu o figurina de pus pe tort o caut in disperare si nu o gasesc decat in SUA si nu vreau sa fac tocmai de acolo comanda.Atasez o poza ca in cazul in care una dintre voi o vede pe undeva sa ma anunte.VA ROG MULT DE TOT (:| .
Stiu ca mai este o miresica , care cauta figurina.....ai gasit-o?

BARAN
05.08.2008, 17:39:23
hmmmmmmmmmmmmmm...si eu sunt miresica in septembrie(pe 27),pregatesc de un an nunta asta,am tot felul de notari pe o agenda speciala,abia astept ce sa mai sper sa iasa asa cum trebuie:-SS

Donutza
05.08.2008, 17:57:59
hmmmmmmmmmmmmmm...si eu sunt miresica in septembrie(pe 27),pregatesc de un an nunta asta,am tot felul de notari pe o agenda speciala,abia astept ce sa mai sper sa iasa asa cum trebuie:-SS

>:D< >:D< >:D< >:D<>:D< bine ai venit >:D< >:D< >:D< >:D< >:D<

monalissa
05.08.2008, 18:21:38
Haideti sa va povestesc...sunt foarte incantata ca in sfarsit mi-am achizitionat o crema super hidratanta,care sa previna aparitia ridurilor(am observat ca incep sa-mi apara de la atata solar...:-SS ...ma straduiesc sa ma transform in tiganca...:"> )!Asa ca azi mi-am luat inima-n dinti si mi-am cumparat aceasta crema cu apa termala!sper ca intr-o luna de zile sa am pielea ca...fundul unui bebelus...;))
Sper ca n-am fost total offtopic(si ingrijirea tenului face parte din pregatirile miresicilor de septembrie,nu...?!:> )Multi,multi pupici...:* :* :*

Babutza
05.08.2008, 18:43:17
ceao fetelor.. eu am nunta pe 20 septembrie.. si deja nu mai pot dormi noptile de emotii:(#-o :-SS

alcrys
05.08.2008, 18:44:47
Buna si eu sunt o miresica de septembrie, si am o nelemurire:e obligatoriu sa imi i-au ciorapi:-??? pt ca nu as vrea, deoarece rochita mea e forte grea si mare, si cred ca as lua foc daca as avea si ciorapi pe mine#-o, rochita nu are tul deloc in ea e doar tafta si are vreo 4 randuri^:)^

Spor la treaba tuturor miresicilor;-)

Babutza
05.08.2008, 18:48:36
Buna si eu sunt o miresica de septembrie, si am o nelemurire:e obligatoriu sa imi i-au ciorapi:-??? pt ca nu as vrea, deoarece rochita mea e forte grea si mare, si cred ca as lua foc daca as avea si ciorapi pe mine#-o, rochita nu are tul deloc in ea e doar tafta si are vreo 4 randuri^:)^

pai depinde si de preferintele tale..dar am mai citit pe aici ca nu e foarte comod fara ciorapi... asa nu te jeneaza nici incaltamintea..si e mai frumos un picior cu ciorap.:D ... io vreau sa imi iau de aia cu banda .portjartier sa imi tina banda in kaz ca aluneca :)

Gabrielle29
05.08.2008, 19:25:55
Si eu votez tot pentru ciorap cu banda. :D

Rochita mea e tot din tafta - vreo 2 randuri, si pe dedesubt mai are inca 2 straturi de tull + crinolina care are si jupa. 8-} dar stiu din proprie experienta ca fara ciorapi as face multe multe bataturi si bube. Asa ca..na. asta e.

piersicuta
05.08.2008, 19:48:26
pretul difera in functie de cate persoane ai la nunta?daca vrei pot sa il sun sa il intreb dar zi-mi inainte numarul de persoane....de abia astept...o sa imi faca un decor din fructe ......sa stii ca indiferent ce spun alte persoane isi merita banii la un eveniment important....te pup

cam 130 persoane. Saru'mana ^:)^

piersicuta
05.08.2008, 20:00:20
MAI AM 1 LUNA PANA LA NUNTAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!:-SS [-o< \:D/ <:-P

<:-P inseamna ca tu esti prima din cele de mai suntem active pe forumul asta. Abia asteptam poze si impresii si sfaturi.

Cat despre voal eu zic sa te duci prin magazine cu poza. In magazinele mai ok sigur iti vei gasi pe cineva sa-ti dea un sfat pertinent despre cum iti sta si ce se potriveste. Plus ca o poza cu rochita aici pe forum n-ar strica. Ne mai clatim si noi un ochi, ne mai dam cu parerea.... =P~

piersicuta
05.08.2008, 20:04:06
ceao fetelor.. eu am nunta pe 20 septembrie.. si deja nu mai pot dormi noptile de emotii:(#-o :-SS

Eu n-am nici o emotie. Zici ca ma duc in parc. Azi ce mi-a dat o lacrima in coltul ochiului ca ne-am luat verighetele si mi se par f frumushele. Tot o puneam pe deget si ma uitam la ea. Iar al meu "nu o sa o ai toata viata pe deget? Ce o tot admiri atat?" :-?

monalissa
05.08.2008, 21:15:36
Eu n-am nici o emotie. Zici ca ma duc in parc. Azi ce mi-a dat o lacrima in coltul ochiului ca ne-am luat verighetele si mi se par f frumushele. Tot o puneam pe deget si ma uitam la ea. Iar al meu "nu o sa o ai toata viata pe deget? Ce o tot admiri atat?" :-?

Foarte frumos moment...s-o tineti tot asa!sa fiti toata viata la fel de indragostiti ca acum!<:-P

monalissa
05.08.2008, 21:27:05
<:-P inseamna ca tu esti prima din cele de mai suntem active pe forumul asta. Abia asteptam poze si impresii si sfaturi.

Cat despre voal eu zic sa te duci prin magazine cu poza. In magazinele mai ok sigur iti vei gasi pe cineva sa-ti dea un sfat pertinent despre cum iti sta si ce se potriveste. Plus ca o poza cu rochita aici pe forum n-ar strica. Ne mai clatim si noi un ochi, ne mai dam cu parerea.... =P~

Nu stiu daca sunt prima dintre fetele "mai active" care se casatoreste,dar cu siguranta sunt printre primele dintre miresicile de septembrie,pentru ca nunta va fi chiar in primul weekend al lunii!:-SS am foarte mari emotii,nu stiu daca v-am mai spus,dar abia astept sa vina ziua aceea si sa fie cea mai frumoasa zi din viata noastra..![-o<
In ceea ce priveste rochia mea,am mai pus poze cu destul de mult timp in urma,dar v-o voi mai arata o data...o sa atasez si poze cu voalul pe care il am deja pentru rochie!Voalul pe care il voi purta este cel de-al doilea,nu cel din pozele cu rochia(ala brodat a fost doar de proba)!
Asa ca,ce va rog eu este sa incercati sa asociati imaginea rochiei cu voalul celalalt,sa construiti un "puzzle" si sa-mi spuneti daca merge voalul al 2-lea cu rochia!:-? :-? :-?

monalissa
05.08.2008, 21:32:00
Ups,am uitat pozele...;))

Andrusca81
05.08.2008, 22:08:46
Buna,eu as zice ca iti sta foarte bine cu cel de-al 2 lea....te avantajeaza,clar.

piersicuta
05.08.2008, 22:19:35

Unu la mana: ce frumoasa eeesti........
Doi la mana: cred ca ti-ar sta bine cu orice la cat esti de draguta. Mie imi place si primul voal (ala pus de proba) si al doilea. E adevarat ca un voal brodat nu se potriveste cu rochia de nici un fel. Dar cred ca ti-ar sta bine cu un voal lung, simplu, ca ai o figura angelica asa... Nu prea ma exprim cum trebuie dar intelegi tu ideea....... :D

pisicutza_elena
05.08.2008, 22:24:30

Barbatii astia....eu emotionata cand am luat verighetele ....el fericit ca in sfarsit am gasit unele care sa ne placa la amandoi (mie mai ales)

Pisu
05.08.2008, 22:32:15
:x:xDoamne, Doamne,
cate miresici de septembrie o:-)o:-)

Face cineva la sectorul 6/Bucuresti? Cum merge cu programarea la cununia civila ?!
Eu fac la sectorul 6 dar deocamdata nu am rezolvat nimic, dar sper cit de curind sa revin cu vesti noi :D

Pisu
05.08.2008, 22:33:06
Si eu tot de un an o planific si de unde eram fericita ca am aproape toate puse la punct, acum ma panichez pt ca am senzatia ca o iau de la capat cu mai toate... :((

Pisu
05.08.2008, 22:34:17

Nu-i nimic obligatoriu in ceea ce priveste acea zi, dar e bine sa porti ciorapi...Eu una, am nevoie de ei pt ca mi se irita pulpele picioarelor pe interior daca transpir si fac rana, asa ca mai bine pun ciorapi.....

monalissa
06.08.2008, 00:12:05
Buna,eu as zice ca iti sta foarte bine cu cel de-al 2 lea....te avantajeaza,clar.

Multumesc pentru parere!da,al doilea este voalul pe care vreau sa-l port!asta daca nu gasesc altceva intre timp..!/:)

monalissa
06.08.2008, 00:16:06
Unu la mana: ce frumoasa eeesti........
Doi la mana: cred ca ti-ar sta bine cu orice la cat esti de draguta. Mie imi place si primul voal (ala pus de proba) si al doilea. E adevarat ca un voal brodat nu se potriveste cu rochia de nici un fel. Dar cred ca ti-ar sta bine cu un voal lung, simplu, ca ai o figura angelica asa... Nu prea ma exprim cum trebuie dar intelegi tu ideea....... :D

Multumesc mult de tot pentru cuvintele frumoase,Piersicuta!>:D<
Da,voalul trebuie sa fie cat mai simplu pentru a compensa "incarcatura"rochiei...8-}
Si eu visez la un voal foarte luuuuung si sifoarte simplu din tul...dar nu gasesc asa cum vreau(ti-am mai spus)si mi-e si frica sa nu arat cu adevarat imensa daca port unul asa lung la ditamai rochia...8-}

Crita
06.08.2008, 06:35:59
Asa ca,ce va rog eu este sa incercati sa asociati imaginea rochiei cu voalul celalalt,sa construiti un "puzzle" si sa-mi spuneti daca merge voalul al 2-lea cu rochia!:-? :-? :-?

Sper ca nu te superi, dar mi-am zis sa te ajut cu niste "poze". M-am jucat putin cu photoshop si uite ce a iesit:) Cu voal scurt si cu voal lung! Scuze calitatea, dar tr sa plec la serviciu si le-am facut pe graba.:">
Mie sincer imi place cu voalul scurt, ca pune in evidenta frumos rochita - care este superba, de altfel>:D<

olyvyana
06.08.2008, 08:21:47
Miresici, stiti cumva vreo firma de artificii ok si decenta cu buzunarul nostru?:)
pt 5 min am gasit 800 euro, daca asa e peste tot...ma las de sportu' asta
:((

pupici

ANGEL_WHITE
07.08.2008, 01:16:50
Salut!!! Si Eu Am Nunta Tot In Septembrie!!!!

prapadeala
07.08.2008, 06:10:53
Miresici, stiti cumva vreo firma de artificii ok si decenta cu buzunarul nostru?:)
pt 5 min am gasit 800 euro, daca asa e peste tot...ma las de sportu' asta
:((

pupici

nu nu .. toate sunt indecente :)) lasand gluma la o parte.. m-am tot gandit si eu.. 300 euro minutul, sa zicem vreo 700 800 de euro pentru 2 3 minute. SAU .. o vacanta frumoasa unde e cald si soare pe banii astia :D. Asa ca am lasat balta artificiile ;;)

piersicuta
07.08.2008, 07:13:55
Barbatii astia....eu emotionata cand am luat verighetele ....el fericit ca in sfarsit am gasit unele care sa ne placa la amandoi (mie mai ales)

:)) Sa stii ca si la noi a fost la fel. Am umblat ceva dupa verighete. La un moment dat eu ma resemnasem ca o sa port toata viata o oribilitate, ca nu mai aveam chef sa caut. Dar am gasit ceva sa ne placa amandurora. :)

alcrys
07.08.2008, 09:29:51
Nu-i nimic obligatoriu in ceea ce priveste acea zi, dar e bine sa porti ciorapi...Eu una, am nevoie de ei pt ca mi se irita pulpele picioarelor pe interior daca transpir si fac rana, asa ca mai bine pun ciorapi.....

Cred ca m-ati convins in legatura cu ciorapi, sunt mai multe motive sa ii port , decat sa nu :-?
Mersi si spor la pregatiri la toate, mai e putin, si cam incep sa am emotii, cu toate ca am zis ca eu nu o sa am, pt ca e totul pregatit:-w

MachuPicchu
07.08.2008, 09:32:50
eu sunt mai irascibila zilele astea, nervoasa si agitata, am ceva insomnii (dar aseara am visat chestii legate de munca nu de nunta :-B ) ... si mai am 4 sapt si 2 zile :D

anlya_426
07.08.2008, 10:07:42
eu sunt mai irascibila zilele astea, nervoasa si agitata, am ceva insomnii (dar aseara am visat chestii legate de munca nu de nunta :-B ) ... si mai am 4 sapt si 2 zile :D

take a deep breath and enjoy!>:D<

anlya_426
07.08.2008, 10:09:34
Multumesc mult de tot pentru cuvintele frumoase,Piersicuta!>:D<
Da,voalul trebuie sa fie cat mai simplu pentru a compensa "incarcatura"rochiei...8-}
Si eu visez la un voal foarte luuuuung si sifoarte simplu din tul...dar nu gasesc asa cum vreau(ti-am mai spus)si mi-e si frica sa nu arat cu adevarat imensa daca port unul asa lung la ditamai rochia...8-}

si eu cred ca un voal simplu si scurt te-ar avantaja mai mult...s-ar pune mai bine in evidenta frumusetea rochitei tale de miresica.........

denysa
07.08.2008, 10:09:41

bine ai venit<:-P <:-P <:-P . cum stai cu pregatirile?

MachuPicchu
07.08.2008, 10:10:03
take a deep breath and enjoy!>:D<
ce sa enjoy? astept sa treaca timpul ... eu nu ma vedeam asa stresata, dar sor'mea zice ca sunt fffff stresata =; ... eu ziceam ca e de la munca, de la caldura si alte maruntisuri

anlya_426
07.08.2008, 10:11:45
ce sa enjoy? astept sa treaca timpul ... eu nu ma vedeam asa stresata, dar sor'mea zice ca sunt fffff stresata =; ... eu ziceam ca e de la munca, de la caldura si alte maruntisuri

pai sunt sigura ca de la celelalte lucruri, si nu de la nunta ti se trage stresul........

MachuPicchu
07.08.2008, 10:13:28
pai sunt sigura ca de la celelalte lucruri, si nu de la nunta ti se trage stresul........
acum nu mai conteaza de la ce sunt stresata ... abia astept SA TREACA nunta pt ca urmeaza 2 sapt de concediu (luna de miere) ^:)^

monalissa
07.08.2008, 10:24:15
Sper ca nu te superi, dar mi-am zis sa te ajut cu niste "poze". M-am jucat putin cu photoshop si uite ce a iesit:) Cu voal scurt si cu voal lung! Scuze calitatea, dar tr sa plec la serviciu si le-am facut pe graba.:">
Mie sincer imi place cu voalul scurt, ca pune in evidenta frumos rochita - care este superba, de altfel>:D<

Nu numai ca nu m-am suparat,dar chiar iti multumesc din suflet pentru "montajul"facut!>:D< >:D< >:D< astfel pot sa-mi dau si eu seama cum arata rochia in combinatie cu voalul(e vorba de prima poza:D ),pentru ca pana acum n-am fost niciodata imbracata cu ambele in acelasi timp(voalul il am acasa,dar rochia e inca in magazin...AZI INTENTIONEZ SA O ADUC!!!!:"> )
Si mie imi place mai mult cum imi sta cu un voal nu foarte lung...mi se pare ca iese mai mult rochia in evidenta intr-adevar!voalul lung ma imbraca "din cap pana-n picioare"...:*

monalissa
07.08.2008, 10:25:44
si eu cred ca un voal simplu si scurt te-ar avantaja mai mult...s-ar pune mai bine in evidenta frumusetea rochitei tale de miresica.........

Multumesc,Anlya!:* Sunt de aceeasi parere si eu...:-B

monalissa
07.08.2008, 10:31:43
nu nu .. toate sunt indecente :)) lasand gluma la o parte.. m-am tot gandit si eu.. 300 euro minutul, sa zicem vreo 700 800 de euro pentru 2 3 minute. SAU .. o vacanta frumoasa unde e cald si soare pe banii astia :D. Asa ca am lasat balta artificiile ;;)

Mi se pare o cheltuiala inutila sa dai banii pe artificii in conditiile astea(fara suparare...)raportul pret/benefiuciu(ca sa zic asa;)) )este...mai mult decat supraunitar!!!In cazul meu au prioritate multe alte servicii,cum ar fi de exemplu o pereche de porumbei albi la iesirea din biserica8-} ,dar deocamdata si acestia sunt trecuti ca "optionali"pe lista noastra...!:)) Cu sau fara porumbei...NUNTA VA AVEA LOOOOC!!!!:)) B-)

monalissa
07.08.2008, 10:38:27
Cred ca m-ati convins in legatura cu ciorapi, sunt mai multe motive sa ii port , decat sa nu :-?
Mersi si spor la pregatiri la toate, mai e putin, si cam incep sa am emotii, cu toate ca am zis ca eu nu o sa am, pt ca e totul pregatit:-w

Eu nu concep sa nu port ciorapi in ziua nuntii!!!:O
In primul rand,pantoful luat direct pe pilele iti face niste bataturi si besici la scurt timp dupa ce l-ai pus in picioare(si nu cred ca-ti doresti asa ceva in ziua aia;)) ),apoi am inteles ca cercurile acelea de pe sub rochie(in cazul fetelor care vor avea asa ceva)pot lasa si ele rani pe coapse(mai ales daca nu exista ciorap)!Ca sa nu vorbesc de partea estetica...piciorul fara ciorap trebuie sa fie impecabil ca sa arate bine.../:)
Anyway,asta e doar umila mea parere...!:)

iony
07.08.2008, 10:53:09
o noua zi..o noua problema rezovata.....m-am programat si pentru partea de cosmetica ( epilat, pensat).....in plus aseara am mai achizitionat si o arcada pe care o vom decora si o vom posta la intrarea in restaurant....... mai am de confectionat marturiile.....dar sper ca in urmatoarele doua saptamana sa rezov si problema aceasta.......

buna. ce marturii vei avea? sunt curioasa pt ca le faci de pe acum. mersi :* :* :*

iony
07.08.2008, 10:54:42

si mie tot cel scurt imi place. se vede mai bine rochita>:D< >:D< >:D<

iony
07.08.2008, 10:55:26

cum stai cu pregatirile?

monalissa
07.08.2008, 11:20:58
si mie tot cel scurt imi place. se vede mai bine rochita>:D< >:D< >:D<

Atunci e "adjudecat"cel scurt!!!B-) numai bine am scapat de cautatul altui voal,acum pe ultima suta de metri...\:D/

anlya_426
07.08.2008, 11:52:53
buna. ce marturii vei avea? sunt curioasa pt ca le faci de pe acum. mersi :* :* :*

voi face marturii clasice....cu trufe de ciocolata...numai ca am unde sa le depozitez la racoare...si astfel evit sa se topeasca:D.........

anlya_426
07.08.2008, 11:55:24
In primul rand,pantoful luat direct pe pilele iti face niste bataturi si besici la scurt timp dupa ce l-ai pus in picioare(si nu cred ca-ti doresti asa ceva in ziua aia;)) ),apoi am inteles ca cercurile acelea de pe sub rochie(in cazul fetelor care vor avea asa ceva)pot lasa si ele rani pe coapse(mai ales daca nu exista ciorap)!Ca sa nu vorbesc de partea estetica...piciorul fara ciorap trebuie sa fie impecabil ca sa arate bine.../:)

spre exemplu eu voi purta sandalute la nunta (poze sunt in album)...si sub nici o forma nu pot purta ciorapi la ele.....cat despre crinolina....pe interior ii voi coase pe cercuri niste material din acela special pentru jupa si am rezolvat si probleme iritatiei.......

iony
07.08.2008, 11:56:22
voi face marturii clasice....cu trufe de ciocolata...numai ca am unde sa le depozitez la racoare...si astfel evit sa se topeasca:D.........
aha, ma gandeam eu ca nu rezista pe caldurile astea:-p
sa ai spor !!

mitiza
07.08.2008, 12:06:14
si eu am in septembrie si nu am nici rochita credeti ca-i tarziu o sa o fac pe comanda luni !
voi cum stati cu pregatirile?

monalissa
07.08.2008, 12:09:46
spre exemplu eu voi purta sandalute la nunta (poze sunt in album)...si sub nici o forma nu pot purta ciorapi la ele.....cat despre crinolina....pe interior ii voi coase pe cercuri niste material din acela special pentru jupa si am rezolvat si probleme iritatiei.......

Cand vorbeam de ciorapi imi imaginam pantofii clasici!in cazul sandalelor se schimba datele ecuatiei...:-B
Cat despre cercuri,e buna ideea cu materialul cusut pe interior,dar e o alta bataie de cap sa mai duci cercurile la croitoreasa#-o ...cel putin in cazul meu ar fi(sunt doar subiectiva in ceea ce spun,asa ca va rog sa nu ascultati neaparat de mine...8-} )>:D<

monalissa
07.08.2008, 12:13:16
si eu am in septembrie si nu am nici rochita credeti ca-i tarziu o sa o fac pe comanda luni !

Eu n-as face-o la comanda cu atat de putin timp inainte de nunta...eu as cumpara-o gata facuta din magazin!la cat de variate sunt modelele deja existente in magazine,mi-e greu sa cred ca nu ti-ai putea-o gasi asa...:-?
Oricum,chiar daca o cumperi din magazin,e foarte probil sa mai necesite unele modificari(de lungime eventual...),asa ca...GRABESTE-TE!!!:>
Mult succes in gasirea rochiei ideale!:* <:-P

Yonika
07.08.2008, 12:31:51
Hello fetele! Nu am mai intrat cam de multisor pe aici pe la voi. Am mult de lucru la serv sinu am asa mult timp sa stau printre voi. Am inceput sa ne facem marturiile, sa va atasez cateva poze sa vedeti cum au iesit, insa in realitate arata mult mai bine ca in poze. Iubi al meu se ocupa de cufar...

Yonika
07.08.2008, 12:33:18
cartile alea de vizita pe care scrie "ioana si Seby..." le-am facut eu singura, la calc, si pe o hartie mai speciala....imi plac asa de mult cum arata, si mai ales ca le-am facut singura...ma mandresc f tare cu ele...:D

anlya_426
07.08.2008, 13:01:04
Hello fetele! Nu am mai intrat cam de multisor pe aici pe la voi. Am mult de lucru la serv sinu am asa mult timp sa stau printre voi. Am inceput sa ne facem marturiile, sa va atasez cateva poze sa vedeti cum au iesit, insa in realitate arata mult mai bine ca in poze. Iubi al meu se ocupa de cufar...

sunt foarte frumoase.....in genul acesta vreau sa mi le fac si eu......sa aveti spor la terminarea lor.......

anlya_426
07.08.2008, 13:01:56
Cand vorbeam de ciorapi imi imaginam pantofii clasici!in cazul sandalelor se schimba datele ecuatiei...:-B
Cat despre cercuri,e buna ideea cu materialul cusut pe interior,dar e o alta bataie de cap sa mai duci cercurile la croitoreasa#-o ...cel putin in cazul meu ar fi(sunt doar subiectiva in ceea ce spun,asa ca va rog sa nu ascultati neaparat de mine...8-} )>:D<

eu imi voi coase singura acel material pe interiorul crinolinei:D....

Shar_Liz
07.08.2008, 13:09:13
cartile alea de vizita pe care scrie "ioana si Seby..." le-am facut eu singura, la calc, si pe o hartie mai speciala....imi plac asa de mult cum arata, si mai ales ca le-am facut singura...ma mandresc f tare cu ele...:D

Sunt foarte foarte frumoase, ai de ce sa fii mandra :*:*

Shar_Liz
07.08.2008, 13:17:54

Ce miresca frumoasa!!:X Si eu sunt la fel de emotionata ca si tine, avem nunta in aceeasi zi, sincer abia o astept si ma bucur ca in sfarsit pregatirile mi se apropie de final: rochita am, voal am, ciorapi, papuci, diadema, accesorii, gene false am de toate, acum are si ginerica tot, invitatiile sunt in procent de 90% impartite, saptamana viitoare mergem sa alegem tortul (doar materialul si modelul, de comandat mai incolo), mergem sa vb din nou pentru culorile in care va fi decorata sala, dupa care imi cumpar pietricele de decor. Pahare de miri am, perinita pt verighete trebuie sa cumpar si cosulet, buchetul inca nu l-am ales, dar mai este timp.
Am uitat ceva? Nu cred.
V-am pupat, spor la pregatiri:*:*

Shar_Liz
07.08.2008, 13:20:49
pai depinde si de preferintele tale..dar am mai citit pe aici ca nu e foarte comod fara ciorapi... asa nu te jeneaza nici incaltamintea..si e mai frumos un picior cu ciorap.:D ... io vreau sa imi iau de aia cu banda .portjartier sa imi tina banda in kaz ca aluneca :)

Subscriu si eu, la fel mi-am luat si eu, cu banda, arata foarte bine, se lipesc super bine si papuceii imi sunt mult mai comozi >:D<

Shar_Liz
07.08.2008, 13:23:44
Buna la toate miresicile...........mai ales celor de septembrie 2008 ca si mine ;)) .Am o mare rugaminte la voi...cine ma poate ajuta cu o figurina de pus pe tort o caut in disperare si nu o gasesc decat in SUA si nu vreau sa fac tocmai de acolo comanda.Atasez o poza ca in cazul in care una dintre voi o vede pe undeva sa ma anunte.VA ROG MULT DE TOT (:| .
Stiu ca mai este o miresica , care cauta figurina.....ai gasit-o?

daca te uiti pe site-ul ******************** o sa vezi ca este una exact asa si poti comanda de la ei >:D<

Shar_Liz
07.08.2008, 13:24:35
Cat despre emotii ce sa zic, mi s-au umflat maselele si toate cele, am o tona de emotii si de ganduri in cap, abia astept sa scap de ele

iony
07.08.2008, 14:38:15

nici eu nu am rochita dar caut de zor. daca ai croitoreasa sau stii unde sa o faci nu e tarziu deloc.
eu sper sa o gasesc gata facuta. am probat cateva modele care imi vin dar nu stiu la care sa ma opresc. si nici poze nu am cu ce-am probat.

mitiza
07.08.2008, 14:45:00
da am o croitoreasa si sper ca o sa ma rochita la timp
sa o cumpar de a gata nu prea am gasit ceva pt mine ceva care sa zic gata a mea e !
succes la pregatiri!

piersicuta
07.08.2008, 14:56:17
da am o croitoreasa si sper ca o sa ma rochita la timp
sa o cumpar de a gata nu prea am gasit ceva pt mine ceva care sa zic gata a mea e !
succes la pregatiri!

E complicat sa-ti iei de-a gata. Depinde si de masuri, dar e greu sa ti se potriveasca si oricum modificarile dureaza. Asa ca si croitoreasa e ok.

Acum am vazut ca avem nunta in aceeasi zi. Eu zic ca ai tot timpul din lume. Eu am dat comanda saptamana trecuta.

pisicutza_elena
07.08.2008, 19:56:31
Fetelor abia astazi mi-au sosit invitatiile si trebuie sa le impart....e tarziu ?

cristina19802007
07.08.2008, 20:29:26
Fetelor abia astazi mi-au sosit invitatiile si trebuie sa le impart....e tarziu ?
buna.nu cred ca e tarziu sa le imparti acum mai ales ca banui ca cei carora le dai invitatiile deja stiu de eveniment...eu le-am impartit acum o luna..m-am cam grabit cu ele.......eu mi-am luat azi certificatele prenuptiale de la medicul de familie, asa ca am mai scapat de un stres destul de mare ca nu vroiam sa imi fac analizele si nici timp nu aveam sincer......in rest sunt cam gata cu toate pregatirile....tb sa mai am o intalnire cu nasii ca sa stabilim ultimele detalii ca ei ne ajuta cu o parte din cumparaturi......si sa-i cumpar lui ginerica costumul....va pup si spor la pregatiri...

monalissa
07.08.2008, 21:10:39

Foarte dragute marturiile,Yonika!felicitari!:)>-

monalissa
07.08.2008, 21:15:42
eu imi voi coase singura acel material pe interiorul crinolinei:D....

Eu nu am abilitati de genul acesta din pacate..!:-SS bravo daca te pricepi!!!>:D<

monalissa
07.08.2008, 21:48:06
Ce miresca frumoasa!!:X Si eu sunt la fel de emotionata ca si tine, avem nunta in aceeasi zi, sincer abia o astept si ma bucur ca in sfarsit pregatirile mi se apropie de final: rochita am, voal am, ciorapi, papuci, diadema, accesorii, gene false am de toate, acum are si ginerica tot, invitatiile sunt in procent de 90% impartite, saptamana viitoare mergem sa alegem tortul (doar materialul si modelul, de comandat mai incolo), mergem sa vb din nou pentru culorile in care va fi decorata sala, dupa care imi cumpar pietricele de decor. Pahare de miri am, perinita pt verighete trebuie sa cumpar si cosulet, buchetul inca nu l-am ales, dar mai este timp.
Am uitat ceva? Nu cred.
V-am pupat, spor la pregatiri:*:*

>:D< ai reusit sa faci mare parte din lucruri!>:D< abia astept si eu nunta!!!8-}

monalissa
07.08.2008, 21:50:37
E complicat sa-ti iei de-a gata. Depinde si de masuri, dar e greu sa ti se potriveasca si oricum modificarile dureaza. Asa ca si croitoreasa e ok.

Acum am vazut ca avem nunta in aceeasi zi. Eu zic ca ai tot timpul din lume. Eu am dat comanda saptamana trecuta.

Eu nu numai ca mi-am gasit rochia in magazin,dar n-a mai avut nevoie de nici o modificare!!!mi s-a potrivit exact asa cum era!parca a fost facuta special pentru mine..!:) ;))

iony
07.08.2008, 22:31:15

nu e tarziu. noi intr-o saptamana le-am dat in proportie de 90%. mai avem de dat numai vreo 8 la vecinii din bloc si la niste prieteni. spor la impartit si sa dea Domnul sa vina toti cei pe care-i invitati.

Pisu
08.08.2008, 07:52:44
Ai dreptate, ca unele fete au facut rani, dar depinde de materialul din care este facut crinolina. Eu am avut noroc sa gasesc una dintr-un material moale, nu din tull, dar tot imi voi pune ciorapi....

Apropos de pantofi, o tipa de la un magazin de incaltaminte, mi-a dat un mic sfat: sa pun flecuri cauciucate/ din plastic mai moale la pantofi ca sa nu risc sa alunec cu ei.... Mi se pare o idee foarte buna, dar sa vedem daca mai ajung sa fac si asta....

Pisu
08.08.2008, 07:55:29
Mi se pare o cheltuiala inutila sa dai banii pe artificii in conditiile astea(fara suparare...)raportul pret/benefiuciu(ca sa zic asa;)) )este...mai mult decat supraunitar!!!In cazul meu au prioritate multe alte servicii,cum ar fi de exemplu o pereche de porumbei albi la iesirea din biserica8-} ,dar deocamdata si acestia sunt trecuti ca "optionali"pe lista noastra...!:)) Cu sau fara porumbei...NUNTA VA AVEA LOOOOC!!!!:)) B-)
Si mie mi se pare enorm de scump pretul pt artificii...Eu am renuntat la ele pt ca la locatia mea nu exista vizibilitate suficient de buna pt asa un spectacol si prin urmare nu are sens sa fac o astfel de investitie....

Porumbei albi am vrut si eu, dar oferta de la firma de decoratiuni include mai multi porumbei, printre care si din aia zbirlitzi care nu zboara, iar mie aia nu imi plac si oricum nu vreau decit 2, dar nu imi dau doar 2, asa ca am renuntat la porumbei :(

Pisu
08.08.2008, 07:56:06
Ce culoare frumoasa!!!!!!!!!<:-P =D>

Pisu
08.08.2008, 07:59:31
Eu am semnat contractul cu noua firma de decoratiuni, am fost la o cofetarie la care aproape sigur voi ramine, dar ma mai duc la 2 sa vad ce e si cu ele, am vorbit sa imi comand niste trandafirasi din Tirgul Mures pt tort ;)), azi ma duc sa incerc sa ma programez la civila, am dus rochia la scurtat si cam atit deocamdata.... :D

genoveva_1984
08.08.2008, 07:59:36
buna.nu cred ca e tarziu sa le imparti acum mai ales ca banui ca cei carora le dai invitatiile deja stiu de eveniment...eu le-am impartit acum o luna..m-am cam grabit cu ele.......eu mi-am luat azi certificatele prenuptiale de la medicul de familie, asa ca am mai scapat de un stres destul de mare ca nu vroiam sa imi fac analizele si nici timp nu aveam sincer......in rest sunt cam gata cu toate pregatirile....tb sa mai am o intalnire cu nasii ca sa stabilim ultimele detalii ca ei ne ajuta cu o parte din cumparaturi......si sa-i cumpar lui ginerica costumul....va pup si spor la pregatiri...

Eu stiam ca certificatele prenuptiale sint valabile doar 14 zile.De ce le-ai luat asa de repede? Nu o sa ai probleme?

genoveva_1984
08.08.2008, 08:00:35
Eu am semnat contractul cu noua firma de decoratiuni, am fost la o cofetarie la care aproape sigur voi ramine, dar ma mai duc la 2 sa vad ce e si cu ele, am vorbit sa imi comand niste trandafirasi din Tirgul Mures pt tort ;)), azi ma duc sa incerc sa ma programez la civila, am dus rochia la scurtat si cam atit deocamdata.... :D

Incet, incet se face lumina, nu?

Pisu
08.08.2008, 08:01:22
Eu stiam ca certificatele prenuptiale sint valabile doar 14 zile.De ce le-ai luat asa de repede? Nu o sa ai probleme?
Probabil face cununia mai devreme sau le-a luat cu o alta data ;-) ma gindesc....

Pisu
08.08.2008, 08:03:13
Incet, incet se face lumina, nu?
Da, asa e....Aaaa...si am uitat sa va spun ca mi-am programat si 3 probe de machiaj. 2 dintre fete si coafeaza, una face doar machiaj...Prima proba e miercuri <:-P Abia astept!!!!! :D

Babutza
08.08.2008, 08:18:57
Buna, fetelor.
Si eu voi avea nunta tot in septembrie 2008 ( pe 20). Chiar am vazut ca mai este cineva pe aceeasi data. Eu am ales intai restaurantul si am fost nevoita sa aleg data in functie de restaurant. Mi-as fi dorit sa fie putin mai devreme, poate pe la sf lui august sau chiar inceputul lui septembrie, dar era ocupat tot la restaurant, inclusiv duminica ( si am mers la inceputul lui februarie). Oricum, septembrie e o luna frumoasa.
In afara de asta eu am vorbit deja pentru muzica, fotograf si cameraman, am dat avans si acolo pentru a fi sigura ca nu voi avea surprize neplacute. Deocamdata doar atat.:)

dada euuu:)

anlya_426
08.08.2008, 08:56:59
dada euuu:)

iti dai seama ca ai raspuns unui mesaj din martie anul trecut, nu-i asa?:)

iony
08.08.2008, 09:34:30
Si mie mi se pare enorm de scump pretul pt artificii...Eu am renuntat la ele pt ca la locatia mea nu exista vizibilitate suficient de buna pt asa un spectacol si prin urmare nu are sens sa fac o astfel de investitie....

Porumbei albi am vrut si eu, dar oferta de la firma de decoratiuni include mai multi porumbei, printre care si din aia zbirlitzi care nu zboara, iar mie aia nu imi plac si oricum nu vreau decit 2, dar nu imi dau doar 2, asa ca am renuntat la porumbei :(

si noi vom avea porumbei albi la nunta:-p , se ocupa parintii mei de treaba asta.:x

Yonika
08.08.2008, 10:24:09
Eu mi-am scurta deja rochia, mai am de luat un bolero si volaul. dar la voal am ceva dubii: eu am pe rochie aplicate niste floricele, cu un fel de margelute, dar oare daca imi iau voalul cu model aplicat-cusut, oare merge? Modelul pe voal e simplu, nu e cu margelute, insa are un model dragut si finut!
Voi ce spuneti? Rochia eu o am la Iasi si eu am vazut voalul aici in Bacau.
Si as vrea sa imi pun si un voal lung, de vreo 2 m , doar la biserica, oare ala ar merge simplu sau sa il fac si pe ala cu ceva aplicatii pe el?

Shar_Liz
08.08.2008, 11:03:43
Eu nu numai ca mi-am gasit rochia in magazin,dar n-a mai avut nevoie de nici o modificare!!!mi s-a potrivit exact asa cum era!parca a fost facuta special pentru mine..!:) ;))

Ce bine de tine!! >:D<

anlya_426
08.08.2008, 11:03:45
fetelor astazi am vazut anuntul unei miresici..dona 3 pisoi..si m-am indreagostit pana peste cap de unul....si am decis ca va fi comoara noastra de casa noua..i-am gasit si nume : coral..va pun si poze cu el....

Shar_Liz
08.08.2008, 11:05:59
fetelor astazi am vazut anuntul unei miresici..dona 3 pisoi..si m-am indreagostit pana peste cap de unul....si am decis ca va fi comoara noastra de casa noua..i-am gasit si nume : coral..va pun si poze cu el....

Iuuui ce scumpa e!! te felicit pt marinimia ta si sa-ti traiasca pisicul si sa creasca mare si sanatos!:*:*

alcrys
08.08.2008, 11:08:26
Am reusit sa imi iau si eu pantofii^:)^, abia astept sa ajunga, sa imi poata face croitoreasa lunginea la rochita;-).

Shar_Liz
08.08.2008, 11:09:44

Nope, mai ales ca vine weekendul, iti sugerez sa ti-l sacrifici pentru impartit, cel putin trei sferturi din invitatii poti sa le dai gata. Bine, eu vb, care de 3 saptamani am inceput impartitul si inca mai sper sa le termin saptamana asta, ca stiti cum e, la fiecare in parte trebuie sa stai cate 10-15-20 min:)), dar ideea de baza e ca inca nu e tarziu:* Spor>:D<

Shar_Liz
08.08.2008, 11:10:19
Am reusit sa imi iau si eu pantofii^:)^, abia astept sa ajunga, sa imi poata face croitoreasa lunginea la rochita;-).

Foarte foarte frumosi >:D<

anlya_426
08.08.2008, 11:34:18
Iuuui ce scumpa e!! te felicit pt marinimia ta si sa-ti traiasca pisicul si sa creasca mare si sanatos!:*:*

multumesc tare mult.......:*

anlya_426
08.08.2008, 11:34:53

felicitari..sunt pe gustul meu..sa-i dantuiesti fericita........

piersicuta
08.08.2008, 12:20:41

Vai ce draguti sunt!

piersicuta
08.08.2008, 12:22:23

Cum a fost la programare Pisu!?

piersicuta
08.08.2008, 12:24:16
Azi sunt super happy si tre sa va zic si voua... Mi-am gasit job :) De luni incep. De abia astept. Vacanta mea de aproape 2 luni a luat sfarsit <:-P

anlya_426
08.08.2008, 12:43:52
Azi sunt super happy si tre sa va zic si voua... Mi-am gasit job :) De luni incep. De abia astept. Vacanta mea de aproape 2 luni a luat sfarsit <:-P

felicitari....sa-ti aduca numai impliniri........

Shar_Liz
08.08.2008, 12:46:17

Felicitari!!! \:D/ <:-P Ia spune-ne, ce o sa muncesti? :-B

manzulika
08.08.2008, 12:56:00
Buna, miresicilor de septembrie! :) ma alatur voua...pe 26 septembrie voi fi mireasa...Rochita este, pantofiorii sunt...stau si ma gandesc sa imi iau manusi sau nu?..hmm...
Viitorul sotior..nu si-a luat nimic...maine mergem sa alegem ceva...vreau sa isi gaseasca ceva frumos...interesant.. :) voi deja aveti invitatiile? eee...tre sa ma apuc si eu de ele...maine voi avea lista la toti invitatii...eu cred ca repejor...
am gasit niste invitatii foarte funny ...

Shar_Liz
08.08.2008, 13:03:19
Buna, miresicilor de septembrie! :) ma alatur voua...pe 26 septembrie voi fi mireasa...Rochita este, pantofiorii sunt...stau si ma gandesc sa imi iau manusi sau nu?..hmm...
Viitorul sotior..nu si-a luat nimic...maine mergem sa alegem ceva...vreau sa isi gaseasca ceva frumos...interesant.. :) voi deja aveti invitatiile? eee...tre sa ma apuc si eu de ele...maine voi avea lista la toti invitatii...eu cred ca repejor...
Buna! bine ai venit printre noi! Da-mi voie sa-ti spun ca primul model de invitatii le am si eu si au avut un succes foarte mare, le-au placut tuturor, si noi am vrut sa mergem pe ceva mai funny decat clasic. Merita, sa stii, alege oricare model si bineinteles, textul sa fie funny de asemenea ;) :*:*

alcrys
08.08.2008, 13:32:07
felicitari..sunt pe gustul meu..sa-i dantuiesti fericita........

Mersi, si spor la pregatiri,la toate>:D<

manzulika
08.08.2008, 13:39:28
Buna! bine ai venit printre noi! Da-mi voie sa-ti spun ca primul model de invitatii le am si eu si au avut un succes foarte mare, le-au placut tuturor, si noi am vrut sa mergem pe ceva mai funny decat clasic. Merita, sa stii, alege oricare model si bineinteles, textul sa fie funny de asemenea ;) :*:*

Merci, Shar_Liz! :) ma bucur ca iti plac si tie invitatiile funny..pur si simplu mi se pare ca toti s-au obisnuit cu cele clasice..si astea atat de vesele..le trezesc buna dispozitie si ii pregatesc pentru o nunta fara mari ceremonii..o nunta simpla dar de neuitat :) hmm..dar in privinta textului..nu ne-am gandit inca...plss..daca ai putea...sa imi dai vreun model de text vesel...ti-as fi recunoscatoare..pupici si succese in pregatiri..:*

Yonika
08.08.2008, 13:47:33
Ce scumpel e! Pisoii sunt "boala" mea, de cand ma stiu....daca as putea as avea macar vreo 5...;))

manzulika
08.08.2008, 14:01:07
asta-i este pisicuta noastra..am luat-o cand am inceput sa traim impreuna..era atat de micuta..acum e o adevarata pisica..

Faceti cunostinta...ea este Meko!!!

iony
08.08.2008, 14:14:28

e dragalas foc. sa fiti sanatosi sa puteti avea grija de el<:-P <:-P <:-P <:-P

iony
08.08.2008, 14:15:35

mult succes!! sa ai parte de liniste la noul job si de colegi de treaba:D si sef de gashca

iony
08.08.2008, 14:20:52

bine-ai venit! am o curiozitate: faceti nunta vinerea?

stai f bine la capitolul pregatiri daca ai rochita si pantofiorii, succes maine cu costumul mirelui. noi am cam impartit invitatiile, insa nu e tarziu.
spor la pregatiri!

manzulika
08.08.2008, 14:27:40
bine-ai venit! am o curiozitate: faceti nunta vinerea?

stai f bine la capitolul pregatiri daca ai rochita si pantofiorii, succes maine cu costumul mirelui. noi am cam impartit invitatiile, insa nu e tarziu.
spor la pregatiri!

Buna, iony...yeep facem tot in 26 :P si cununia..si inscrierea si nunta...si...;))

Shar_Liz
08.08.2008, 14:27:50
Merci, Shar_Liz! :) ma bucur ca iti plac si tie invitatiile funny..pur si simplu mi se pare ca toti s-au obisnuit cu cele clasice..si astea atat de vesele..le trezesc buna dispozitie si ii pregatesc pentru o nunta fara mari ceremonii..o nunta simpla dar de neuitat :) hmm..dar in privinta textului..nu ne-am gandit inca...plss..daca ai putea...sa imi dai vreun model de text vesel...ti-as fi recunoscatoare..pupici si succese in pregatiri..:*

Pai iti zic cum avem noi. Incepe asa: Pentru ca s-au hotarat sa devina oameni seriosi, apoi urmau numele noastre, se casatoresc spre bucuria familiilor - numele familiilor. Nu credeti? Convingeti-va pe data ..., cand va avea loc ceremonia religioasa, ora..., in ..., cu complicitatea nasilor - numele lor. Urmeaza dupa cum este firesc si o petrecere pe cinste, care va avea loc la..., din..., incepand cu ora... . Va asteptam cu drag. Eu nu am vrut sa incarc cartonul cu numere si confirmari pana la data, dar poti sa scrii pe spate, in interior. Banuiesc ca, cartonul din interior are cei doi omuleti desenati, nu?

Si sa-ti traiasca puiul, e tare scump!!:X
:*:*

anlya_426
08.08.2008, 14:32:26
e dragalas foc. sa fiti sanatosi sa puteti avea grija de el<:-P <:-P <:-P <:-P

multumim tare mult....asa sa de-a dumnezeu.....>:D<

manzulika
08.08.2008, 14:33:02
Pai iti zic cum avem noi. Incepe asa: Pentru ca s-au hotarat sa devina oameni seriosi, apoi urmau numele noastre, se casatoresc spre bucuria familiilor - numele familiilor. Nu credeti? Convingeti-va pe data ..., cand va avea loc ceremonia religioasa, ora..., in ..., cu complicitatea nasilor - numele lor. Urmeaza dupa cum este firesc si o petrecere pe cinste, care va avea loc la..., din..., incepand cu ora... . Va asteptam cu drag. Eu nu am vrut sa incarc cartonul cu numere si confirmari pana la data, dar poti sa scrii pe spate, in interior. Banuiesc ca, cartonul din interior are cei doi omuleti desenati, nu?

Si sa-ti traiasca puiul, e tare scump!!:X
:*:*

Shar_liz merci muuult...
=)) e taareee de tot textul....il copii chiar acum..pls nu te supara..dar imi place muuult...
invitatia am gasit-o pe net...tre sa merg la ei sa o vad :)

anlya_426
08.08.2008, 14:34:22
Buna, iony...yeep facem tot in 26 :P si cununia..si inscrierea si nunta...si...;))

e foarte frumos pisicul vostru......cat despre 26 septembrie...atunci e ziua mea de nastere.....asa ca va doresc sa va aduca tot norocul din lume.......>:D<

Shar_Liz
08.08.2008, 14:38:19
Shar_liz merci muuult...
=)) e taareee de tot textul....il copii chiar acum..pls nu te supara..dar imi place muuult...
invitatia am gasit-o pe net...tre sa merg la ei sa o vad :)

Nu ma supar deloc, ma bucur ca te-am ajutat si te-am scapat de o grija de a-l compune >:D<
Si inca o sugestie, noua ni s-a propus text de culoare rosu, negru sau auriu. Alege in mod clar un rosu visiniu. arata mortal:*

iony
08.08.2008, 14:39:06

sa aveti spor la toate si sa iasa mai frumos decat va puteti imagina!!!:x :x :x >:D< >:D< >:D< \:D/ \:D/ \:D/

manzulika
08.08.2008, 14:42:38
e foarte frumos pisicul vostru......cat despre 26 septembrie...atunci e ziua mea de nastere.....asa ca va doresc sa va aduca tot norocul din lume.......>:D<

Awwwwww....niceee!!! in privinta datei....sunt multumita..e frumos numar...dar azi sunt un pic trista si poate invidioasa...urat din partea mea dar ce sa ii faci...
Azi in Chisinau, 57 de perechi si-au facut toti o super inscriere la starea civila...toti cu limuzine..prin oras numai masini impodobite cu flori...doar e 08.08.08 si toti si-au dorit sa fie deosebiti...

manzulika
08.08.2008, 14:46:05
sa aveti spor la toate si sa iasa mai frumos decat va puteti imagina!!!:x :x :x >:D< >:D< >:D< \:D/ \:D/ \:D/

iony..daca ma uit bine la data nuntii..se pare ca ti-am luat-o inainte...hihi :P in ziua nuntii tale eu voi gati borsul miresei....

piersicuta
08.08.2008, 14:48:09

Pai o sa fac ce stiu, adica relatii publice (PR) la o firma de consultanta IT. Mi s-au parut niste oameni f draguti, asa ca de abia astept sa incep luni.:D

manzulika
08.08.2008, 14:48:54
Nu ma supar deloc, ma bucur ca te-am ajutat si te-am scapat de o grija de a-l compune >:D<
Si inca o sugestie, noua ni s-a propus text de culoare rosu, negru sau auriu. Alege in mod clar un rosu visiniu. arata mortal:*

merciii, Shar_liz!!!>:D< asa voi face!

Shar_Liz
08.08.2008, 14:50:49
Pai o sa fac ce stiu, adica relatii publice (PR) la o firma de consultanta IT. Mi s-au parut niste oameni f draguti, asa ca de abia astept sa incep luni.:D

Ceva la fel lucrez si eu, dar functia mea se cheama asistent manager, suna taaare pompos! :)) Si eu tot PR am terminat anul asta:*

piersicuta
08.08.2008, 14:52:19
Ceva la fel lucrez si eu, dar functia mea se cheama asistent manager, suna taaare pompos! :)) Si eu tot PR am terminat anul asta:*

Eu am terminat limbi straine. Si fac asta de 3 ani, si imi place mult.

Shar_Liz
08.08.2008, 14:52:33
merciii, Shar_liz!!!>:D< asa voi face!

Cu mare mare placere :* , si daca te mai pot ajuta cu ceva, oricand >:D<

Shar_Liz
08.08.2008, 14:53:58
Eu am terminat limbi straine. Si fac asta de 3 ani, si imi place mult.

Si mie imi plac la nebunie, din pacate nu am reusit sa termin amandoua facultati, m-am inscris si la LMA si la Comunicare si Relatii Publice, pana la urma finalitatea ti-am spus-o. :*

piersicuta
08.08.2008, 14:55:16
asta-i este pisicuta noastra..am luat-o cand am inceput sa traim impreuna..era atat de micuta..acum e o adevarata pisica..

Faceti cunostinta...ea este Meko!!!

Eu nu ma omor dupa pisici, dar unele sunt tare dragalase, mai ales cand sunt pui. Adica imi plac toate animalele, dar sunt mai mult cu cainii.

Mi se pare ca Meko seamana cu Garfield, are o fata plictisita asa. Eu sunt fan Garfield.

mitiza
08.08.2008, 15:00:05
buna!
sunt si eu miresica de sept mai exact pe 21 si vroiam sa va intreb dk voi stiti care e faza si de ce nu se fac casatorii dum la stare civila noi apartinem de primaria 1!
mai face cineva dum si la sec 1?
poop!

Shar_Liz
08.08.2008, 15:01:17
Eu nu ma omor dupa pisici, dar unele sunt tare dragalase, mai ales cand sunt pui. Adica imi plac toate animalele, dar sunt mai mult cu cainii.

Mi se pare ca Meko seamana cu Garfield, are o fata plictisita asa. Eu sunt fan Garfield.

Exact la fel sunt si eu. Catelul meu se poate vedea la avatar :X

mitiza
08.08.2008, 15:32:05
si eu ma duc sapr viitoare marti asa ca am emotii!
sper sa fie ok
poop!

mitiza
08.08.2008, 15:33:15
msg de sus era pt piersicuta

poop!

Mykaela
08.08.2008, 15:42:58

Ce dragutz.....a mea este al doilea model, mi-a placut mult de tot....si intradevar au avut mare succes....Sper sa-ti poarte noroc!!:x

Pisu
08.08.2008, 15:51:29
si noi vom avea porumbei albi la nunta:-p , se ocupa parintii mei de treaba asta.:x
Eu tocmai spuneam ca nu vom avea, desi as vrea :((

Pisu
08.08.2008, 15:53:37
AM vazut si eu anuntul si imi venea sa-i maninc pe toti (in general imi vine sa iau toate animalutele acasa) dar eu nu vreau acum animalut pt ca nu e momentul si nu i-as face un bine, asa ca te felicit pt sufletelul cel nou achizitionat!!! Sa-i dau un mare pupic pe nasuc din partea mea!! :*:*:*:*:*

Pisu
08.08.2008, 15:54:42
Cum a fost la programare Pisu!?
Paaaiiii....sint cam tuta uneori.... Deocamdata nu am rezolvat nimic azi, insa voi mai incerca luni si iti spun mai multe atunci.

Pisu
08.08.2008, 15:55:22
FELICITARI!!!!! Sa fie intr-un ceas bun!!!!! Bravo!!!

Pisu
08.08.2008, 15:59:13
buna!
sunt si eu miresica de sept mai exact pe 21 si vroiam sa va intreb dk voi stiti care e faza si de ce nu se fac casatorii dum la stare civila noi apartinem de primaria 1!
poop!
Intra aici ca sigur afli mai multe http://www.miresici.ro/showthread.php?t=1941

flori2105
08.08.2008, 16:47:34
Paaaiiii....sint cam tuta uneori.... Deocamdata nu am rezolvat nimic azi, insa voi mai incerca luni si iti spun mai multe atunci.
Pisu se fac programari asa din timp?

Pisu
08.08.2008, 17:12:53
Pisu se fac programari asa din timp?
Voi vedea luni daca da sau ba....

piersicuta
08.08.2008, 17:14:37
Exact la fel sunt si eu. Catelul meu se poate vedea la avatar :X

Sunt lesinata dupa shar-pei. Sunt greu de intretinut? Mofturosi? Ca ma batea un gand. Noi o sa ne mutam la casa si prima achizitie o sa fie un caine :). E ok ca caine de curte?

Ia pune si tu niste poze cu el [-o<

piersicuta
08.08.2008, 17:18:40
buna!
poop!

Eu am 2 variante, ori sector 6 ori 4. La 6 sigur nu se fac duminica. La 4, am sunat prin aprilie/mai, si mi-au zis sa sunam prin august sa vedem daca la ei se mai fac duminica. In aprilie se faceau, dar au zis ceva de genul ca trebuie reglementata chestia asta ca doar sectorul 4 face din toate sectoarele. Si ori se scot nuntile de duminica si la ei, ori se baga la toate sectoarele. Noi mergem sapt viit sa ne interesam, si iti mai dau detalii daca vrei.

flori2105
08.08.2008, 17:21:22
Voi vedea luni daca da sau ba....
te rog sa imi spui si mie ce ai rezolvat luni[-o< [-o< [-o<

Pisu
08.08.2008, 17:45:38
te rog sa imi spui si mie ce ai rezolvat luni[-o< [-o< [-o<
Promit ca iti spun in data ce am noutati! >:D<

iony
08.08.2008, 19:00:26
iony..daca ma uit bine la data nuntii..se pare ca ti-am luat-o inainte...hihi :P in ziua nuntii tale eu voi gati borsul miresei....

asa este. pe 27 o sa fii femeie maritata cu acte-n regula <:-P <:-P si uniti in fata lui Dumnezeu iar eu o sa am niste emotii#-o #-o #-o

MachuPicchu
08.08.2008, 19:02:10
am inceput sa sunam dupa confirmari ... mai am 4 sapt. :-SS

iony
08.08.2008, 19:16:56
Eu tocmai spuneam ca nu vom avea, desi as vrea :((

lasa ca poate gasiti un pachet de 2 porumbei albi ;)) nu fi suparata,am vazut ca nu aveti dar te-am citat pe tine care o citasesi pe monalisa:-"

piersicuta
08.08.2008, 21:04:00
am inceput sa sunam dupa confirmari ... mai am 4 sapt. :-SS

de abia astept pozele! <:-P

MachuPicchu
08.08.2008, 21:12:29
de abia astept pozele! <:-P
pana acum avem raspunsul la vreo 60%-65% din invitati ... aseara numai asta am visat: ca lumea nu anunta si a trebuit sa ma agit eu sa aflu ce si cum, si cum sa-i asez #:-S (visul asta chiar devine realitate :))) ... Dj-ul e in concediu si vine pe 20 (ca sa stabilim si noi in mare muzica), cu agentia de decor pot sa iau legatura abia la inceputul lui sept. - tot concediu - ca sa definitivam lucrurile :-SS :)>-

manzulika
08.08.2008, 21:36:58

hihi si mie imi place Garfield..dar in privinta Mekulicai..sa stii ca e foarte jucausa...parca e inca un pui...toata ziulica are treaba... :)

manzulika
08.08.2008, 21:41:58
Ce dragutz.....a mea este al doilea model, mi-a placut mult de tot....si intradevar au avut mare succes....Sper sa-ti poarte noroc!!:x

Ce suuuper! Imi place ca din acest eveniment..aceste simpatice invitatii..te provoaca sa vezi nunta ca o simpla sarbatoare plina de veselie si bucurie..fara griji, emotii... In fine...toate imi plac..dar anume acestea mi-au sclipit in fata ochilor.. :)

manzulika
08.08.2008, 21:53:43
asa este. pe 27 o sa fii femeie maritata cu acte-n regula <:-P <:-P si uniti in fata lui Dumnezeu iar eu o sa am niste emotii#-o #-o #-o

daa...si nu uita..ca voi fi si dupa o noapte "furtunoasa" :-p...Doamne cat de mult astept ziua asta....iony...tre sa ne stapanim emotiile, trebuie sa ne bucuram si sa traim din plin evenimentul...sa dansam pana vom cadea din picioare...sa ne sarutam viitorii sotiori...sa nu ne intristam daca ceva nu va fi ca in plan...sa vedem numai frumosul si crede-ma la nunta noastra...va fi totul minunat!!!...Trebuie numai sa ne dorim asta!!!...pupiciii:*

monalissa
08.08.2008, 22:08:29

Chiar...spune-ne si noua ce lucrezi?!;-) oricum,felicitari ca ti-ai gasit de lucru si iti doresc o "viata"cat mai lunga si mai frumoasa acolo..!:* <:-P

monalissa
08.08.2008, 22:30:15

Pentru ca veni vorba de invitatii,vreau sa va spun ca noi mai avem de trimis doua si abia astept sa terminam cu confirmarile...mi se pare ca oamenii "o lungesc" prea mult!dupa parerea mea,astfel de decizii se iau spontan!sau..aproape spontan...;))
Haideti sa va arat si invitatiile noastre,facute de noi(mai mult de iubitel...eu le-am pus funditza:> )

manzulika
08.08.2008, 22:35:04
Pentru ca veni vorba de invitatii,vreau sa va spun ca noi mai avem de trimis doua si abia astept sa terminam cu confirmarile...mi se pare ca oamenii "o lungesc" prea mult!dupa parerea mea,astfel de decizii se iau spontan!sau..aproape spontan...;))
Haideti sa va arat si invitatiile noastre,facute de noi(mai mult de iubitel...eu le-am pus funditza:> )

Deosebite...cel mai mult imi place ca sunt facute de voi...nu ati dat pur si simplu o comanda si gata...:) eh..dar eu imi voi face buchetelul singurica :-p

piersicuta
09.08.2008, 07:41:44
pana acum avem raspunsul la vreo 60%-65% din invitati ... aseara numai asta am visat: ca lumea nu anunta si a trebuit sa ma agit eu sa aflu ce si cum, si cum sa-i asez #:-S (visul asta chiar devine realitate :))) ... Dj-ul e in concediu si vine pe 20 (ca sa stabilim si noi in mare muzica), cu agentia de decor pot sa iau legatura abia la inceputul lui sept. - tot concediu - ca sa definitivam lucrurile :-SS :)>-

Eu asta visez de acum. Ba ca sunt pea putini si e sala goala, ba ca sunt prea multi si nu am unde sa-i asez. :-sPoate in visul urmator o sa am numarul optim de invitati. :D

monalissa
09.08.2008, 10:23:16
Eu asta visez de acum. Ba ca sunt pea putini si e sala goala, ba ca sunt prea multi si nu am unde sa-i asez. :-sPoate in visul urmator o sa am numarul optim de invitati. :D

Si mie mi se intampla la fel!la mine predomina visul in care numarul invitatilor e mai mare decat cel preconizat si mi-i tot imaginez cate doi pe un scaun...:-SS nici nu stiu cum e mai bine?mai bine mai inghesuiti sau sa prefer sala..."aerisita"?!:-? parca nici n-as vrea sa "bata vantul" prin sala.../:)
Of,adevarul e ca e destul de dificil sa controlezi numarul invitatilor...dar sper sa ne descurcam!>:D<

monalissa
09.08.2008, 10:26:33
Deosebite...cel mai mult imi place ca sunt facute de voi...nu ati dat pur si simplu o comanda si gata...:) eh..dar eu imi voi face buchetelul singurica :-p

Ma bucur ca iti plac!:) Logodnicul meu are cele mai mari merite in ceea ce priveste confectionarea invitatilor(n-as vrea sa-mi atribui calitati pe care nu le am:) )
Cum vrei sa fie buchetul tau?:*

monalissa
09.08.2008, 10:40:13
Ma bucur ca iti plac!:) Logodnicul meu are cele mai mari merite in ceea ce priveste confectionarea invitatilor(n-as vrea sa-mi atribui calitati pe care nu le am:) )
Imi cer scuze!vroiam sa spun confectionarea INVITATIILOR,nu invitatilor!!!:"> oricat ar fi de talentat,nici macar el nu ar avea cum sa confectioneze invitati..!:)) Intotdeauna fac confuzie intre invitati si invitatii...ma refer doar la cei doi termeni!din fericire n-am ajuns sa confund si oamenii cu hartiile..! #:-S

mitiza
09.08.2008, 15:36:49
dk afli ceva sa mi zici pls sa ma duk peste astia la primarie merci!

mitiza
09.08.2008, 15:37:38
msg de sus pt piersicuta

Donutza
09.08.2008, 18:43:28

Foarte dragutza invitatia!!! a mea va avea aproape acelasi text !
tu faci invitatii pt parinti? nanasi?

monalissa
09.08.2008, 19:12:15

Am dat o invitatie si nasilor,da!parintilor mei nu le-am dat,nu mi s-a parut necesar...:) Logodnicul meu a tinut insa sa-i dea o invitatie mamei lui!:)

manzulika
09.08.2008, 21:20:06

:) Buna, monalissa! Buchetul...va fi ca cel din avatar...ma laudam pe aici ca l-am facut singurica..a iesit foarte frumos..a tinut vreo 3 zile...deci in ziua nuntii voi face buchetele...si mie si nanasei....si daca reusesc..voi incerca si buchetul mirelui..sa il fac... :) iar in privinta culorii florilor..pai fiind rochia ivory..ma gandesc la un rosu...

Rocsaine
09.08.2008, 21:46:11
Fetelor, eu inca nu am reusit sa dau invitatii tuturor, multi fiind in concediu, plecati. Credeti ca este super tarziu? :-SS:-SS:-SSO fi grav, doctore? :-&

Pisu
10.08.2008, 12:00:57
Fetelor, eu inca nu am reusit sa dau invitatii tuturor, multi fiind in concediu, plecati. Credeti ca este super tarziu? :-SS:-SS:-SSO fi grav, doctore? :-&
Nici eu nu le-am dat pe toate si plus de asta trebuie sa mai comand vreo 30 :-SS

Rocsaine
10.08.2008, 12:05:59
Nici eu nu le-am dat pe toate si plus de asta trebuie sa mai comand vreo 30 :-SS
Noi le facem singurei, traiasca imprimanta :)
Dar ce ne facem cu confirmarile? Cand incepem sa le cerem? In toate ghidurile din revistele de specific, se precizeaza ca incepand cu o luna inaintea nuntii, trebuie sa ai confirmari din partea invitatilor...8-|:((

Pisu
10.08.2008, 12:26:09
Dar ce ne facem cu confirmarile? Cand incepem sa le cerem? In toate ghidurile din revistele de specific, se precizeaza ca incepand cu o luna inaintea nuntii, trebuie sa ai confirmari din partea invitatilor...8-|:((
Si eu le-am facut pe ale noastre, dar schimbind salonul (unul mai mic, cu unul mai mare) am invitat mai multi si am ramas fara invitatii si nu mai am nici timp si nici materiale sa mai fac inca 30 (materialele au fost luate din afara tarii) asa ca nu am de ales decit sa comand un model existent pe piata... In ceea ce priveste confirmarile, noua la restaurant ni le cere miercurea inaintea nuntii...Important este totusi sa anunti oamenii, chiar daca nu ai ajuns sa le dai invitatii....

Rocsaine
10.08.2008, 17:59:45
Si eu le-am facut pe ale noastre, dar schimbind salonul (unul mai mic, cu unul mai mare) am invitat mai multi si am ramas fara invitatii si nu mai am nici timp si nici materiale sa mai fac inca 30 (materialele au fost luate din afara tarii) asa ca nu am de ales decit sa comand un model existent pe piata... In ceea ce priveste confirmarile, noua la restaurant ni le cere miercurea inaintea nuntii...Important este totusi sa anunti oamenii, chiar daca nu ai ajuns sa le dai invitatii....

Noi am mai dat zvon in tara, urmand sa le inmanam invitatiile ulterior, cand se va putea. Problema e ca nu ma vad in stare sunandu-i pe oameni in ajun de nunta sa ii intreb daca vin sau nu. Voi cum procedati?

iepuras
10.08.2008, 18:08:52
fetelor ce putin timp a mai ramas....\:D/ .Pe de-o parte abia astept sa treaca ...ca m-am cam saturat mai ales cand ma gandesc cati bani am cheltuit pana acum...si cate mai sunt (grosul abia acum incepe sa vina:)) )
haideti sa va arat ce mi-am mai luat sau mai bine zis la ce am facut poze :D sandalutzele de miresica, tiara si rochia de cununie( la astea am facut poze ca restul...mi-a cam fost lene).sper sa va placa>:D<

piersicuta
10.08.2008, 20:46:06
fetelor ce putin timp a mai ramas....\:D/ .Pe de-o parte abia astept sa treaca ...ca m-am cam saturat mai ales cand ma gandesc cati bani am cheltuit pana acum...si cate mai sunt (grosul abia acum incepe sa vina:)) )
haideti sa va arat ce mi-am mai luat sau mai bine zis la ce am facut poze :D sandalutzele de miresica, tiara si rochia de cununie( la astea am facut poze ca restul...mi-a cam fost lene).sper sa va placa>:D<

Imi place f mult rochita. E f simpla si draguta.

piersicuta
10.08.2008, 20:47:43

Hai sa-ti zic cum stau e ca avem nunta in aceeasi zi. Mai am vreo 7 invitatii de dat, dar ne-am apucat din iunie noi. Dar ne-am lungit cam mult. Asa ca si eu mai am de dat dar sper sa termin sapt asta care incepe, cel tarziu peste 2 saptamani.

piersicuta
10.08.2008, 20:48:46
dk afli ceva sa mi zici pls sa ma duk peste astia la primarie merci!

Cam peste doua saptamani se duce al meu, si promit ca-ti dau de veste...

Pisu
10.08.2008, 22:26:10
Noi am mai dat zvon in tara, urmand sa le inmanam invitatiile ulterior, cand se va putea. Problema e ca nu ma vad in stare sunandu-i pe oameni in ajun de nunta sa ii intreb daca vin sau nu. Voi cum procedati?
Eu o sa incep sa-i sun cu 2 saptamini inainte, ca la urma urmei depind multe de nr invitatilor....meniurile, decoratiunile, tortul, etc. si cam trebuie sa stii...si mare majoritate n-or sa sune ei...asa ca vrei nu vrei, trebuie sa-i cam suni...

Pisu
10.08.2008, 22:27:12
Mie imi plac foarte mult! Sa le porti fericita!!!!!!!!

piersicuta
11.08.2008, 07:37:15
Eu o sa incep sa-i sun cu 2 saptamini inainte, ca la urma urmei depind multe de nr invitatilor....meniurile, decoratiunile, tortul, etc. si cam trebuie sa stii...si mare majoritate n-or sa sune ei...asa ca vrei nu vrei, trebuie sa-i cam suni...

Si eu fac cam la fel, numai ca cu 3 sapt inainte. Am cerut confirmare pe invitatie, dar nu te suna nimeni sa confirme. Recunosc, nici eu nu am confirmat cand m-am dus la nunti, si m-a sunat unul din miri sa ma intrebe. Stiu ca nu e placut, dar gandeste-te ca, vba lu Pisu, numarul meniurilor depinde de asta, si cred ca e f important sa nu comanzi mult mai multe decat numarul invitatilor care chiar apar.

In alta ordine de idei, azi ma duc la munca in prima zi. Wish me luck! :D

olyvyana
11.08.2008, 07:52:41
Multa multa bafta piersi>:D<
Sa ne pove diseara cum a fost.

Pupici

anlya_426
11.08.2008, 09:01:50

eu am nevoie de toate confirmarile pe 8 sept...asa ca in sapt de dinaintea acestei date imi voi suna invitatii pentru a sti daca vin sau daca nu......

anlya_426
11.08.2008, 09:03:01

eu le-am dat parintilor cate o invitatie pentru a o avea drept amintire...la fel si nasilor......

iony
11.08.2008, 09:19:42
eu le-am dat parintilor cate o invitatie pentru a o avea drept amintire...la fel si nasilor......

si eu la fel, cu toate ca au zis ca nu trebuia le-am zis sa le pastreze ca amintire;))

iony
11.08.2008, 09:21:29
In alta ordine de idei, azi ma duc la munca in prima zi. Wish me luck! :D

mult succes!!!!!!!! sa-ti fie bine!!:* >:D< [-o<

Shar_Liz
11.08.2008, 09:27:03

Eu zic ca daca incepi sa suni cu 2 saptamani inainte, e ok, atata doar sa se tina de cuvant! :*

Shar_Liz
11.08.2008, 09:28:39
Noi am dat si parintilor si nasilor si bunicilor, la toata lumea, dar nu ca sa-i anuntam, ca doar stiau, dar sa aiba si ei amintire, mi se pare frumos sa aiba si ei una :)

Shar_Liz
11.08.2008, 09:29:31
Chiar...spune-ne si noua ce lucrezi?!;-) oricum,felicitari ca ti-ai gasit de lucru si iti doresc o "viata"cat mai lunga si mai frumoasa acolo..!:* <:-P

Ne-a zis, munceste ca si PR intr-o firma de IT ;)

Shar_Liz
11.08.2008, 09:30:38

Foarte foarte frumoase! Sa le porti fericita :*:*

Shar_Liz
11.08.2008, 09:49:33
Sunt lesinata dupa shar-pei. Sunt greu de intretinut? Mofturosi? Ca ma batea un gand. Noi o sa ne mutam la casa si prima achizitie o sa fie un caine :). E ok ca caine de curte?

Ia pune si tu niste poze cu el [-o<

Si eu aveam de mult o obsesie cu ei, imi plac la nebunie, si am zis ca odata tot o sa-mi iau eu unul, si sotul mi-a indeplinit dorinta dupa ce ne-am casatorit si mutat impreuna :X. Al meu e orice numai mofturos nu, mananca orice, e jucaus, e cuminte, nu mi-a prea ros in casa, cel putin nu grav, nimic ce nu se poate inlocui :)) Greu de intretinut nu sunt, dar ai un piculetz de lucru cu ei, spre exemplu trebuie sa-i cureti in urechi des, sa le tai unghiile, dar daca stai la casa o sa aiba unde sa-si toceasca unghiile, lasa multe bale, de fiecare data cand bea apa sau mananca trebuie sa-l stergi pe botic, ca daca nu iti face balta :)). Acum de curand a schimbat parul, a dat jos blanitza si a ramas cu un par mai scurt si mai rar, am umplut doua plase de 1 leu :)). Dar pentru mine e bucuria ochilor mei, atat imi poate fi de drag :X:X. Daca va dormi in casa si ai somn agitat, recomandare: dopuri antifonice sau nu vei putea dormi de sforait :d. Daca vrei sa-ti comanzi, trebuie sa te pregatesti sa cautari lungi, pt ca se gasesc greu si de obicei sunt adusi din import, al meu e din Ungaria, am mers din Cluj pana la Oradea dupa el. E ok sa-l tii la curte, dar sub nici o forma legat si pana nu are vaccinul de 3 luni, nu e indicat sa-l scoti deloc afara, asa ca pregateste mopul pt pipi :p. Pun si cateva poze.

Donutza
11.08.2008, 12:33:21
Noi am dat si parintilor si nasilor si bunicilor, la toata lumea, dar nu ca sa-i anuntam, ca doar stiau, dar sa aiba si ei amintire, mi se pare frumos sa aiba si ei una :)

Eu vreau pt ei si text anume... tot ca amintire... dar diferita de restu... numai ca textul il caut inka :-"

Donutza
11.08.2008, 12:36:59
Ieri mi-a venit o idee.... cind vom merge in parc sa facem poze... voi da comanda de baloane... doua buchete a kite 30-35 baloane fiecare... unu alb si unu roshu... sper sa iasa frumos in poze :x :x :x

iony
11.08.2008, 12:57:01
Pun si cateva poze.

ce scumpic eeeeeeeeeeeeeeee=P~ =P~ =P~ =P~ imi place enorm puiul vostru;)) ;)) ;)) ;)) ;))

mitiza
11.08.2008, 13:30:18
Cam peste doua saptamani se duce al meu, si promit ca-ti dau de veste...
oki eu as vrea sa ma duk sapt asta sa facem programarea

mitiza
11.08.2008, 13:43:18

sunt ff dragutze sa le porti cu placere!!
mai ales rochita de unde ai luat o si cat ai dat pe ea dk nu sunt prea curioasa
merci!

Shar_Liz
11.08.2008, 13:46:51
ce scumpic eeeeeeeeeeeeeeee=P~ =P~ =P~ =P~ imi place enorm puiul vostru;)) ;)) ;)) ;)) ;))

Multumesc frumos :* Oricat de mare e, tot puiul nostru e, in ziua nuntii noastre implineste si el un an, cu siguranta o sa pape tort :D

iony
11.08.2008, 13:56:43
Multumesc frumos :* Oricat de mare e, tot puiul nostru e, in ziua nuntii noastre implineste si el un an, cu siguranta o sa pape tort :D

ce coincidenta placuta:-" :-? =D> =D> =D> =D> =D> =D> >:D< >:D< >:D< >:D<

Shar_Liz
11.08.2008, 15:40:31
ce coincidenta placuta:-" :-? =D> =D> =D> =D> =D> =D> >:D< >:D< >:D< >:D<

Asa-i? :)) Oricum am zis ca neaparat o poza fac cu el cand sunt mireasa si o pun in rama negresit :d >:D<

monalissa
11.08.2008, 17:28:13
Si eu aveam de mult o obsesie cu ei, imi plac la nebunie, si am zis ca odata tot o sa-mi iau eu unul, si sotul mi-a indeplinit dorinta dupa ce ne-am casatorit si mutat impreuna :X. Al meu e orice numai mofturos nu, mananca orice, e jucaus, e cuminte, nu mi-a prea ros in casa, cel putin nu grav, nimic ce nu se poate inlocui :)) Greu de intretinut nu sunt, dar ai un piculetz de lucru cu ei, spre exemplu trebuie sa-i cureti in urechi des, sa le tai unghiile, dar daca stai la casa o sa aiba unde sa-si toceasca unghiile, lasa multe bale, de fiecare data cand bea apa sau mananca trebuie sa-l stergi pe botic, ca daca nu iti face balta :)). Acum de curand a schimbat parul, a dat jos blanitza si a ramas cu un par mai scurt si mai rar, am umplut doua plase de 1 leu :)). Dar pentru mine e bucuria ochilor mei, atat imi poate fi de drag :X:X. Daca va dormi in casa si ai somn agitat, recomandare: dopuri antifonice sau nu vei putea dormi de sforait :d. Daca vrei sa-ti comanzi, trebuie sa te pregatesti sa cautari lungi, pt ca se gasesc greu si de obicei sunt adusi din import, al meu e din Ungaria, am mers din Cluj pana la Oradea dupa el. E ok sa-l tii la curte, dar sub nici o forma legat si pana nu are vaccinul de 3 luni, nu e indicat sa-l scoti deloc afara, asa ca pregateste mopul pt pipi :p. Pun si cateva poze.
Super dulce cutzulache!8-} sa va traiasca...!:) :*

dianastoica
11.08.2008, 19:41:43

si noi am facut tot la fel cu invitatiile, si parinti si matusi:) ce daca stiu dar trebuie sa aiba si ei o amintire.
deabea astept sa vian ziua cea mai nu mai pot si stres alergatura emotii...:)

piersicuta
11.08.2008, 20:28:43

Vai cat e de frumos! Superb! Sa-ti traiasca. Cred ca m-ai convins. Shar-pei vreau.

piersicuta
11.08.2008, 20:33:47
He he, a trecut si prima zi de munca...

Sunt niste oameni extraordinari, si vor sa te invete, chiar mi-a placut mult. Ceai, cafea, ciocolata calda, apa plata/minerala la discretie. Mancam toti impreuna, chiar si cu directorul general care a venit cu zacusca de acasa (mi s-a parut f dragut).

Azi am fost in training si cred ca voi mai fi vreo cateva zile.

Concluzie: imi place, ramane! :D

Multumesc mult mult ca mi-ati tinut pumnii. ^:)^ Sunteti tare dragute. :)

iony
11.08.2008, 21:20:31

Sunt niste oameni extraordinari, si vor sa te invete, chiar mi-a placut mult. Ceai, cafea, ciocolata calda, apa plata/minerala la discretie. Mancam toti impreuna, chiar si cu directorul general care a venit cu zacusca de acasa (mi s-a parut f dragut).

ma bucur sa aud asa vesti bune:* :* :* :* :* :* :* :x :x :x :x

monalissa
12.08.2008, 00:35:44

Bravo,Piersicuta!ma bucur mult pentru tine!:*

olyvyana
12.08.2008, 07:38:53
am o dilema:) sau m-am blocat!
nu gasesc rochitza pt civila, am tot cautat...in general sunt prea pretentioase pt zi
ma indrumati si pe mine in vreo directie pls?

mercic
pupici

piersicuta
12.08.2008, 07:46:00
am o dilema:) sau m-am blocat!
nu gasesc rochitza pt civila, am tot cautat...in general sunt prea pretentioase pt zi
ma indrumati si pe mine in vreo directie pls?

mercic
pupici

Eu am auzit ca mallul de langa carrefourul din baneasa face minuni. Multi mi-au zis ca au gasit acolo si costume si rochii, de toate.
Sper sa ajung si eu intr-un weekend...

Shar_Liz
12.08.2008, 09:42:02
si noi am facut tot la fel cu invitatiile, si parinti si matusi:) ce daca stiu dar trebuie sa aiba si ei o amintire.
deabea astept sa vian ziua cea mai nu mai pot si stres alergatura emotii...:)

Asa e, mi se pare frumos. Cat despre alergatura, nu mai zic nimic, mi-a ajuns si mie pana peste cap 8-} Abia astept sa scap de pregatiri, e prima dar si ultima nunta pe care o fac :))

Shar_Liz
12.08.2008, 09:42:52
Super dulce cutzulache!8-} sa va traiasca...!:) :*

Multumesc frumos :*:*

Shar_Liz
12.08.2008, 09:43:50
Vai cat e de frumos! Superb! Sa-ti traiasca. Cred ca m-ai convins. Shar-pei vreau.

Daaa, e cel mai frumos :X Daca reusesti sa-ti iei, astept vesti si te asigur ca n-o sa-ti para rau :*:* >:D<

Shar_Liz
12.08.2008, 09:45:24

ma bucur tare tare mult pentru tine, sper sa mearga in continuare tot asa, daca nu mai bine >:D<

alexandra1107
12.08.2008, 09:51:27
Eu am auzit ca mallul de langa carrefourul din baneasa face minuni. Multi mi-au zis ca au gasit acolo si costume si rochii, de toate.
Sper sa ajung si eu intr-un weekend...

Neata fetelor!
Am si eu o mare rugaminte la voi: stiti unde as putea sa gasesc niste accesorii pt rochie, ca in poza de mai jos?
Trebuie sa ajung maine la croitoreasa si nu am reusit sa gasesc pana acum deloc...numai catarame de plastic si alte chestii la fel de oribile ( am cautat la Gara de Nord, in Bucur Obor, in Militari).
Ma puteti ajuta?

oana99
12.08.2008, 10:56:52
Nici eu nu stiu ce rochie sa imi iau pt cununia civila.Nici nu stiu unde sa caut....Vreau ceva simplu,din matase.....Voi pe unde ati mai fost in cautari?Sambata plec si eu la colindat orasul....:) >:D<

smecheritza
12.08.2008, 11:15:50
si eu sunt miresica prin 7 septembrie..mai am cateva saptamani :X:X:X

anlya_426
12.08.2008, 11:25:39
si eu sunt miresica prin 7 septembrie..mai am cateva saptamani :X:X:X

bine ai venit....cum stai cu pregatirile?

monalissa
12.08.2008, 11:27:04
Neata fetelor!
Am si eu o mare rugaminte la voi: stiti unde as putea sa gasesc niste accesorii pt rochie, ca in poza de mai jos?
Trebuie sa ajung maine la croitoreasa si nu am reusit sa gasesc pana acum deloc...numai catarame de plastic si alte chestii la fel de oribile ( am cautat la Gara de Nord, in Bucur Obor, in Militari).
Ma puteti ajuta?

Eu as asorta rochitei asteia doar o pereche simpla de cercei turcoaz(asta e culoarea rochiei,nu...?!:-B )!in rest,dupa parerea mea,orice accesoriu ar fi DE PRISOS!!!rochia in sine e o bijuterie si nu mai are nevoie de "zorzoane",care n-ar face decat sa-i scada din prestanta!asa ca...o pereche de cercelusi in ton cu rochita si atat!:)>-

anlya_426
12.08.2008, 11:39:17
Eu as asorta rochitei asteia doar o pereche simpla de cercei turcoaz(asta e culoarea rochiei,nu...?!:-B )!in rest,dupa parerea mea,orice accesoriu ar fi DE PRISOS!!!rochia in sine e o bijuterie si nu mai are nevoie de "zorzoane",care n-ar face decat sa-i scada din prestanta!asa ca...o pereche de cercelusi in ton cu rochita si atat!:)>-

cred ca ea se refera la faptul ca are nevoie de niste "catarame"(un termen destul de impropiu, dar altul nu am gasit) precum cele de la rochita din imagine, de la baza bretelelor.....

mitiza
12.08.2008, 11:53:38

BRAVO! Felicitari si mult succes in continuare!

Shar_Liz
12.08.2008, 12:08:17
Neata fetelor!
Ma puteti ajuta?

Exact asa arata rochita mea de cununie, cel putin la bust, doar ca era pe rosu :D Foarte frumoasa :*

sugarlips
12.08.2008, 12:44:24

si noi la fel...si noi o sa ne mai pastram una pt noi, tot asa ca si amintire...sa o aratam candva copiilor :">

sugarlips
12.08.2008, 12:47:35

ce bine....conteaza mult sa fie si atmosfera super la lucru...>:D<

sugarlips
12.08.2008, 12:50:06
cred ca ea se refera la faptul ca are nevoie de niste "catarame"(un termen destul de impropiu, dar altul nu am gasit) precum cele de la rochita din imagine, de la baza bretelelor.....

si eu tot ca si tine am inteles

alexandra1107
12.08.2008, 13:11:29
Exact asa arata rochita mea de cununie, cel putin la bust, doar ca era pe rosu :D Foarte frumoasa :*

si de unde ti-ai luat accesoriile pt ea? sau ai cumparat-o direct asa?

alexandra1107
12.08.2008, 13:13:59

rochia va fi verde dar asa e modelul, prins, pt ca altfel va fi prea lata la umeri si nu va mai veni la fel de decoltata ca in poza, deci trebuie oricum stransa acolo unde are accesoriile;))