PDA

Versiunea completa : Miresici SEPTEMBRIE 2008

Pagini : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 [25] 26 27 28 29

cicika
24.08.2008, 11:37:12
nu stiu daca trebuie sa fie cu data de 1 cand ma duc la programare? pot sa il fac dinainte si sa ii spun doctoritei sa imi treaca o data valabila????
^:)^^:)^^:)^^:)^
salutare
eu asa am facut>:D< >:D< >:D<

annutza84
24.08.2008, 11:39:09
salutare
eu asa am facut>:D< >:D< >:D<
am pricepit, pai atunci ma duc saptamana asta si le si fac ca eu vreau sa mai fac si in plus cateva analize (ca tot le platesc)
>:D<>:D<>:D<

augusta
24.08.2008, 12:18:08
Fetelor......ma tot uit pe la ce scrieti voi pe aici si vreau sa va zic cum stau eu: pe 2 sept am programarea la rochie dupa modificari, nu am voal si nici nu vreau sa imi pun.....mie nu mi se potriveste, nu stiu, dupa proba o sa va pun niste poze
- nu am bijuteriile de mireasa
- am pantofii care nu sunt culoarea rochiei ci sunt albi
- nu fac marturii ca la noi se dau prajituri si tuica
- am verighetele ( macar atat )
- nu stiu cum va fi buchetul
- nici aranjamentul salii, dar tipa care o aranjeaza e o tipa ok asa ca nu imi fac pb in privinta asta
- nu stiu cum vor fi aranjate masinile,
- abia am terminat invitatiile si nu am dat decat una, unei matusi ce lucreaza aici
- mirele nu are nimic inca
- nu am idee cum imi voi face parul si nici machiajul,
- as mai vrea sa dau jos 5 kg sa ajung la 80.
- nu am florile de pus in piept
- si SUNT IN ITALIA SI N-AM CUM SA FAC SA REZOLV NICI UNA DIN PB ASTEA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ceva sfaturi?:( :-\

piersicuta
24.08.2008, 14:45:19
Poze de la proba de machiaj de astazi

http://picasaweb.google.com/praluka/ProbaDeMachiaj2

:D

chiar frumos :)>-

piersicuta
24.08.2008, 14:48:26
Multumesc!!!!:*Sa inteleg ca intre cele 3, ultimul machiaj e cel mai frumos?

Clar! Eu votez pt ultimul. Sa nu zici ca ti l-ai facut singura... :-\

pisicutza_elena
24.08.2008, 14:54:31
Toata lumea e in pregatiri pe aici...eu una muncesc cu drag si spor la marturii, inca mai am de impartit invitatii, am fost la restaurant sa-l vedem aranjat pt o nunta, am intrebat si de meniu si surpriza: cam piperat fata de ce ne spusese initial...dar asta este. Acum directia este inainte.
Spor la pregatiri, nu va stresati, sa fiti frumoase la nunta !

pisicutza_elena
24.08.2008, 14:55:33

Si mie tot ultimul imi place, iti lumineaza fata mai bine, pari mai senina

piersicuta
24.08.2008, 14:57:14
Fetelor......ma tot uit pe la ce scrieti voi pe aici si vreau sa va zic cum stau eu: pe 2 sept am programarea la rochie dupa modificari, nu am voal si nici nu vreau sa imi pun.....mie nu mi se potriveste, nu stiu, dupa proba o sa va pun niste poze
- nici aranjamentul salii, dar tipa care o aranjeaza e o tipa ok asa ca nu imi fac pb in privinta asta
- abia am terminat invitatiile si nu am dat decat una, unei matusi ce lucreaza aici
- si SUNT IN ITALIA SI N-AM CUM SA FAC SA REZOLV NICI UNA DIN PB ASTEA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Pai sa o luam pe rand:

1. flori de pus in piept rezolvi relativ repede daca iti iei din alea artificiale. poti cauta de acolo modele de la noi, pe net, si cand ajungi in romania te duci la fix sa le iei, sau rogi pe cineva sa le ia.
2. cu kilogramele sunt in aceeasi situatie, nu am sfaturi de dat jos:))
3. parul si machiajul ai putea rezolva acolo, niste probe, vezi ce ai vrea, ce culori ti-ar sta bine. Si aici in RO ceri cam acelasi lucru. Acuma... vezi si tu ce iese :) :-<
4. Bijuteriile le gasesti usor, acuma depinde de ce vrei. Eu mi-am luat ieri din Victoria, sunt niste chestii de portelan, mai deosebite. Si finute.
5. Cu pantofii, ori iti iei altii, ori te bazezi pe faptul ca nu se vor vedea f bine sub rochie. La mine nu se vad mai deloc. Dar daca te streseaza ideea, mai bine cumapara-ti o culoare potrivita decat sa stai toata noaptea cu picioarele sub fata de masa sa nu se vada. Tot la magazinul victoria fac pantofi din material, si ai putea sa-ti iei materialul si iti faci aceeasi nuanta. pantofii sunt 250 ron (cam scump, mai ales ca nu-s de piele$-)), si-s gata in 10 zile.

Si pe langa toate astea, capul sus ca o sa iasa bine!

Rocsaine
24.08.2008, 16:15:07
sa iti spun ce am patit eu, am fost anul acesta la nunta unei colege, desi sincer chiar nu era in buget, m-am chinuit si am ajuns totusi renuntand la altele...si ce crezi? cand o intreb daca vine la nunta imi zice senin ...imi pare rau dar nu putem ca am avut foarte multe nunti anul acesta...:-w
mi-a picat fata...si nu am putut sa ii zic nimic...
deci no comment la astfel de oameni.......din pacate exista...:-L

Asa si mi se intampla si mie acum, si culmea, cu prietena pe care o credeam prietena mea cea mai buna. Ea a avut nunta inaintea mea si ne-am dus, bineinteles. M-am stresat cat sa ii dau la nunta, ce buchet frumos sa ii cumpar, cum sa ne imbracam aman2 ca sa fie frumos, si se pare ca toate acestea inutil. Caci acum, cand imi vine mie randul imi zice ca desi programasera sa plece a doua oara in concediu pe anul asta, nu mai pot pleca cand puteau ei, ci mai tarziu, adica cam cand am eu nunta. Dar, completeaza ea, incearca sa faca tot posibilul sa vina, pentru ca vrea sa ma vada miresica. Eu acum ce sa cred? Cum sa interpretez asta?

Eu deja incerc sa ma obisnuiesc cu gandul ca cei pe care ii astept sa vina, nu vor veni, iar cei la care nici nu m-am gandit initial sa ii invit, dupa ce le-am dat invitatia, au spus clar ca vin si mi-au confirmat pe loc. Este trist ce se intampla, dar, fetelor, cred ca trebuie ori sa luam un calmant si sa ne facem ca nu se intampla nimic, ori sa nu punem la suflet si sa mergem mai departe. Nu trebuie sa lasam astfel de momente neplacute sa se intipareasca pe fata noastra, ci in ziua nuntii noastre sa uitam de ele si sa fim cele mai fericite.

Va doresc cat mai multi invitati care sa va faca sa va simtiti minunat si care sa vina la voi de drag si nu din obligatie! :* Sa va amintiti de ei cu drag!

Rocsaine
24.08.2008, 16:19:16
bravo............tu esti in grafic..........;-)
eu doar sapt aceasta ma apuc de confirmari si de aranjat oamenii la mese;iar lumea dinaintea nuntii am sa fac comanda la nr de meniuri..........;))

Intrebare: voi cum faceti ca sa obtineti confirmari? Sunati invitatii si ii intrebati pur si simplu daca vin? Sau cum? (As vrea sa zic ca nu am mai facut asta niciodata, d'aia va intreb:">, dar sunteti si voi in aceeasi situatie ca mine :)):)):)))

ralu_ralu
24.08.2008, 16:27:08
Fetelor si eu ma marit in septembrie (20), si vroiam sa va intreb daca puteti sa imi dati idei unde as putea sa ma duc in luna de miere!!! Va pup:-?

monalissa
24.08.2008, 16:44:37
Fetelor si eu ma marit in septembrie (20), si vroiam sa va intreb daca puteti sa imi dati idei unde as putea sa ma duc in luna de miere!!! Va pup:-?

Noi vom merge in Grecia,in insula Corfu...cred ca va fi supeeeerb,cu atat mai mult cu cat pentru mine va fi prima data vand ies din tzara(nu din patriotism n-am facut-o pana acuma...:) )!

pisicutza_elena
24.08.2008, 16:55:26

Si pentru noi a fost destul de greu sa gasim unde sa mergem avand in vedere ca majoritatea sejururilor sunt pana in 20 sept. Pana la urma am gasit un sejur charter cu avionul in Corfu incepand cu 23 septembrie. Daca te intereseaza mai multe detalii spune-mi si-ti trimit PM.
Pup ...spor la pregatiri !

annutza84
24.08.2008, 17:02:19
Poze de la proba de machiaj de astazi

http://picasaweb.google.com/praluka/ProbaDeMachiaj2

:D
asa da!!!!!!!!!!!! e muuuult mai frumos !!!!!!

cicika
24.08.2008, 17:49:03
am pricepit, pai atunci ma duc saptamana asta si le si fac ca eu vreau sa mai fac si in plus cateva analize (ca tot le platesc)
noi am platit 9 lei de fiecare.............;;)

cicika
24.08.2008, 17:53:56
Intrebare: voi cum faceti ca sa obtineti confirmari? Sunati invitatii si ii intrebati pur si simplu daca vin? Sau cum? (As vrea sa zic ca nu am mai facut asta niciodata, d'aia va intreb:">, dar sunteti si voi in aceeasi situatie ca mine :)):)):)))
eu asa am sa fac...
eu imi sun sau intreb prietenii;mama ii suna pe ai ei iar soacra pe ai ei..........sambata viitoare o sa fac lista finala.
eu zic ca trebuie sunati pt ca sunt pers care vin mai lulti sau cate unul si sa sti cum sa faci,cum sa ii asezi la masa...............
eu iti doresc spor la treaba si cat mai multi invitati................;))

cicika
24.08.2008, 17:55:24
Noi vom merge in Grecia,in insula Corfu...cred ca va fi supeeeerb,cu atat mai mult cu cat pentru mine va fi prima data vand ies din tzara(nu din patriotism n-am facut-o pana acuma...:) )!
noi vom, merge undeva in tara.............inca nu stim unde............asteptam sa treaca nunta si apoi o sa decidem unde sa mergem............:*

MachuPicchu
24.08.2008, 18:30:15
eu l-am pus pe tata sa-i intrebe pe prietenii lui, pe restul i-am intrebat eu ... la unii am pus mana pe telefon si i-am intrebat foarte senin daca vin sau nu pt. ca tb sa spun la restaurant numarul de meniuri :D , iar la altii am fost personal cu aceeasi replica (desi la restaurant comunic nr. de meniuri abia in ultima sapt.) :)>-

MachuPicchu
24.08.2008, 18:31:30
eu merg in Zakynthos <:-P ;;) ;)) :-" \:D/

cicika
24.08.2008, 18:39:55
eu l-am pus pe tata sa-i intrebe pe prietenii lui, pe restul i-am intrebat eu ... la unii am pus mana pe telefon si i-am intrebat foarte senin daca vin sau nu pt. ca tb sa spun la restaurant numarul de meniuri :D , iar la altii am fost personal cu aceeasi replica (desi la restaurant comunic nr. de meniuri abia in ultima sapt.) :)>-
foarte bine ai facut>:D< >:D<

MachuPicchu
24.08.2008, 18:53:45
foarte bine ai facut>:D< >:D<
mda, desi am auzit destule refuzuri =(( ... daca nu intrebam eu, cred ca ei n-aveau nici o intentie sa ma anunte ca nu vin

Rocsaine
24.08.2008, 19:00:20
eu asa am sa fac...
eu imi sun sau intreb prietenii;mama ii suna pe ai ei iar soacra pe ai ei..........sambata viitoare o sa fac lista finala.
eu zic ca trebuie sunati pt ca sunt pers care vin mai lulti sau cate unul si sa sti cum sa faci,cum sa ii asezi la masa...............
eu iti doresc spor la treaba si cat mai multi invitati................;))

Alexandra_Sandutza si Miciuh, multumesc pentru sfaturi :*. Vad ca nu e asa greu 8-}. Aveti dreptate, trebuie sa ii iei pe toti la rand si sa-i bifezi pe lista, ca sa stii ce declari la restaurant si cum sa ii asezi pe toti in parte.
Invitati multi s-aveti si voi si sa va simtiti minunat. 8-};-)

cicika
24.08.2008, 19:48:03
mda, desi am auzit destule refuzuri =(( ... daca nu intrebam eu, cred ca ei n-aveau nici o intentie sa ma anunte ca nu vin
asa este...bine ca ai sunat decat sa te trezesti cu sala goala si sa pl meniurile.....sa mai ai si paguba dupa ei................:-L

cicika
24.08.2008, 19:48:55
Alexandra_Sandutza si Miciuh, multumesc pentru sfaturi :*. Vad ca nu e asa greu 8-}. Aveti dreptate, trebuie sa ii iei pe toti la rand si sa-i bifezi pe lista, ca sa stii ce declari la restaurant si cum sa ii asezi pe toti in parte.
Invitati multi s-aveti si voi si sa va simtiti minunat. 8-};-)
multumesc frumos......................
o nunta de vis iti doresc<:-P <:-P <:-P <:-P <:-P

Yonika
24.08.2008, 21:36:46
Fetelor suntem pe ultima suta de metri!#-o Primele dintre noi care au nunta in sept tre sa mearga maine sa depuna dosarul. Bafta multa!>:D<

olyvyana
24.08.2008, 22:21:25
noi avem cununia pe 6 si d-abia joi depunem dosarul
si chiar ca suntem pe ultima suta de metri
\:D/
:x

cicika
24.08.2008, 22:27:20
noi avem cununia pe 6 si d-abia joi depunem dosarul
si chiar ca suntem pe ultima suta de metri
\:D/
:x
daca ai in 6/09/2008 poti depune linistita dosarul pana in 28:D

alinus30
25.08.2008, 00:25:33

buna ralu,

noi mergem in rodos cu plecare din 26.09.08 pt detalii iti sunt aici (PM). pupici :*

Pisu
25.08.2008, 07:40:31
nu stiu daca trebuie sa fie cu data de 1 cand ma duc la programare? pot sa il fac dinainte si sa ii spun doctoritei sa imi treaca o data valabila????
^:)^^:)^^:)^^:)^
Eu stiu ca certificatele prenuptiale sint valabile 14 zile care includ si ziua eliberarii si ziua cununiei...si da, daca ai pe cineva, ti le poate face inainte, cu data care iti trebuie....

Pisu
25.08.2008, 07:44:40
:)) nu zic pt ca nu e facut de mine :))

Pisu
25.08.2008, 07:45:34
Pai asa e...nici eu nu am mai facut asta pina acum, dar da, eu sun la fiecare in parte si intreb daca vin sau nu...

Babutza
25.08.2008, 07:45:44
buna ralu,

noi mergem in rodos cu plecare din 26.09.08 pt detalii iti sunt aici (PM). pupici :*

noi in thassos cu plecare din 21 :) seara

Pisu
25.08.2008, 07:46:24
Noi plecam in Corfu :)

genoveva_1984
25.08.2008, 08:04:55
Vin si eu cu cel mai tare refuz de a participa la nunta pe care l-am auzit pana acum: o matusa de-a viitorului sot ( tin sa precizez ca are 2 copii la care al meu a fost la nunta si a cotizat singurel, nu impreuna cu familia) ne spune ca nu vor putea veni la nunta ca sotul ei nu poate suporta galagia, ca nu i se oxigeneaza creierul bine. :O :O La care eu ii spun: nu e nici un fel de probleme ca pot veni si copiii. La care ea: pai, stiti ca cel mare lucreaza pe ce stiu ce masina de transport si isi aminteste ea ca exact atunci pe 20 septembrie va fi plecat din tara, iar cel mic nu poate din cauza sotiei care lucreaza asistenta pe salvare si chiar atunci are tura de noapte si e taaare greu sa schimbe turele, ca nu prea are cu cine. Si continua sarada: cred totusi ca voi veni singura, imi spune. Apoi intreaba: unde este nunta? Iar eu raspund: in Zalau. Replica ei: vai de mine, eu credeam ca e in Simleu, ca daca era in Simleu sigur veneam, dar in Zalau...e prea departe. Nu cred ca voi putea. Iar eu continui: pai asiguram si transportul, avem un microbus care poate sa vina, sa va duca si sa va aduca. Si totusi, crede ca nu va putea veni ca trebuie sa stea cu nepoteii...Mi s-a facut mie rusine de discutie, asa ca am incheiat-o aici si i-am taiat definitv de pe lista.

piersicuta
25.08.2008, 08:09:30
:( trist!

Eu sunt singura in situatia de a avea mai multi invitati decat trebuie? :-<

laly200809
25.08.2008, 10:46:47
Fetelor, eu sunt tare emotionata, deja nu mai am chef de nimic la munca, mai am doua sapt. pana intru in concediu si parca timpul trece foarte greu, ma apasa fel si fel de ganduri.............nu mai am rabdare cu nimeni si cu nimic.

annamrrias
25.08.2008, 11:00:29
Buna miresici de septembrie! E primul mesaj pe care il trimit ...Are cineva idee cum va fi vremea pe la jumatatea lunii (13 sept), avem nunta la o terasa -e acoperita- dar totusi mi-as dori sa nu fie prea frig:-s .
In rest am mari emotii si abia astept sa trek o data vremea sa ma trzesc in ziua cu pricina;;) .

sugarlips
25.08.2008, 11:01:40
Multumesc!!!!:*Sa inteleg ca intre cele 3, ultimul machiaj e cel mai frumos?

mi-au placut toate 3, dar parca asta ultimul imi place cel mai mult:*

sugarlips
25.08.2008, 11:04:25
Pe mine ma lasa fara replica oamenii astia....:-s

:-L si pe mine m-a lasat...ca daca as fi fost pe faza i-as fi zis cateva....:-w
dar m-am suparat asa tare pe ei ca am zis ca nu o sa mai aduc praji dupa nunta la lucru [-(
sunt rea fetelor? :-?

sugarlips
25.08.2008, 11:06:54
sa sti ca sunt f f f multi.......................care sunt datori si nu vin nici la noi;
acum la mine multi spun ca nu vin pt ca sapt aceasta am avut in familie doua decese..............si spun ca nu se cuvine...............
sincer nu am sa ma mai stresez si pt treaba sata pt ca nu mai am forta....:|

bine faci ca nu te mai stresezi....si eu am inceput sa fac la fel,
la inceput am fost foarte necajita ...parca nu imi venea sa cred....dar acum m-am obisnuit cu ideea:*

laly200809
25.08.2008, 11:10:09
Buna miresici de septembrie! E primul mesaj pe care il trimit ...Are cineva idee cum va fi vremea pe la jumatatea lunii (13 sept), avem nunta la o terasa -e acoperita- dar totusi mi-as dori sa nu fie prea frig:-s .
In rest am mari emotii si abia astept sa trek o data vremea sa ma trzesc in ziua cu pricina;;) .
Si pe mine m-ar interesa sa stiu cum este vremea, eu am pe 20 sept, dar mi-as dori sa ploua putin.Se zice ca putina ploaie la nunta aduce bogatie ;)) .

anlya_426
25.08.2008, 11:12:18
Eu stiu ca certificatele prenuptiale sint valabile 14 zile care includ si ziua eliberarii si ziua cununiei...si da, daca ai pe cineva, ti le poate face inainte, cu data care iti trebuie....

1. ceea ce stii despre certoficatele prenuptiale este foarte corect..cu o singura mentiune...trebuiesc depuse cu minim 10 zile inainte de cununia civila, astfel ca ele trebuiesc depuse cu 10 - 14 zile inainte de cununie........
2. mie mi-a placut cum ai aratat si la proba aceasta de machiaj, cu exceptia luciului care se vede pe fruntea ta ( dar care nu stiu daca nu este produs de catre aparatul foto)

sugarlips
25.08.2008, 11:16:27
Vin si eu cu cel mai tare refuz de a participa la nunta pe care l-am auzit pana acum: o matusa de-a viitorului sot ( tin sa precizez ca are 2 copii la care al meu a fost la nunta si a cotizat singurel, nu impreuna cu familia) ne spune ca nu vor putea veni la nunta ca sotul ei nu poate suporta galagia, ca nu i se oxigeneaza creierul bine. :O :O La care eu ii spun: nu e nici un fel de probleme ca pot veni si copiii. La care ea: pai, stiti ca cel mare lucreaza pe ce stiu ce masina de transport si isi aminteste ea ca exact atunci pe 20 septembrie va fi plecat din tara, iar cel mic nu poate din cauza sotiei care lucreaza asistenta pe salvare si chiar atunci are tura de noapte si e taaare greu sa schimbe turele, ca nu prea are cu cine. Si continua sarada: cred totusi ca voi veni singura, imi spune. Apoi intreaba: unde este nunta? Iar eu raspund: in Zalau. Replica ei: vai de mine, eu credeam ca e in Simleu, ca daca era in Simleu sigur veneam, dar in Zalau...e prea departe. Nu cred ca voi putea. Iar eu continui: pai asiguram si transportul, avem un microbus care poate sa vina, sa va duca si sa va aduca. Si totusi, crede ca nu va putea veni ca trebuie sa stea cu nepoteii...Mi s-a facut mie rusine de discutie, asa ca am incheiat-o aici si i-am taiat definitv de pe lista.

:-& :-& :-& nu putea sa zica de la inceput ca nu vin fara atatea minciuni?
eu nu inteleg oamenii astia..te mint asa in fata fara nici o jena.....
am impresia ca unii chiar nu isi dau seama ce e bine si ce nu

sugarlips
25.08.2008, 11:17:21
Fetelor, eu sunt tare emotionata, deja nu mai am chef de nimic la munca, mai am doua sapt. pana intru in concediu si parca timpul trece foarte greu, ma apasa fel si fel de ganduri.............nu mai am rabdare cu nimeni si cu nimic.

auzi nu imi zi de ploaie ca vin pana la tine la Bucuresti si te bat....:))
eu nu vreau ploaie, ca am de facut poze :))

laly200809
25.08.2008, 11:28:21
auzi nu imi zi de ploaie ca vin pana la tine la Bucuresti si te bat....:))
eu nu vreau ploaie, ca am de facut poze :))
Pai eu ziceam sa ploua, dar dupa ce ajungem la restaurant, nici eu nu vreau inainte [-o< [-o< [-o< , pt k tot la fel vreau poze multe, multe , multe...................

anlya_426
25.08.2008, 11:37:38
fetelor am rezolvat si problema "saptamanii de miere"...mergem in grecia la paralia katerini...<:-P<:-P<:-P...sunt foarte nerabdatoare........

in rest parca nu mai am nici o emotie...nu sunt stresata chiar deloc..cu pregatirile am cam terminat....si totul decurge cum mi-am dorit....uneori chiar mai bine.....

annamrrias
25.08.2008, 11:40:04
Aveti idee dak am rochia ivoir ce culoare de fard mi s-ar potrivi?

annamrrias
25.08.2008, 11:52:00
Aveti idee dak am rochia ivoir ce culoare de fard mi s-ar potrivi?
Am uitat sa mentionez k sunt bruneta, am ochii caprui inchis si tenul alb.

laly200809
25.08.2008, 12:20:40
fetelor am rezolvat si problema "saptamanii de miere"...mergem in grecia la paralia katerini...<:-P<:-P<:-P...sunt foarte nerabdatoare........

in rest parca nu mai am nici o emotie...nu sunt stresata chiar deloc..cu pregatirile am cam terminat....si totul decurge cum mi-am dorit....uneori chiar mai bine.....

Felicitari pt luna de miere, eu aseara am primit o surpriza din partea viitorului sot, care mi-a inmanat un bilet de avion cu plecare catre Barcelona, problema este k noi avem nunta pe 20 sept, iar plecarea este pe 13 si ne vom intoarce exact de nunta. Acesta este un cadou pe care l-a primit din partea sefului lui........., iar asta mi-a cam dat planurile peste cap, de aceea sunt acum asa de agitata.Dar sunt fericita k plec <:-P <:-P

laly200809
25.08.2008, 12:51:57
Am uitat sa mentionez k sunt bruneta, am ochii caprui inchis si tenul alb.
Eu mi-am facut o programare la coafor, pt machiaj.Ma voi duce la proba cu ceva timp inainte.Tot ivoar am si eu rochia.
Imi pare rau k nu te pot ajuta, dar un machiaj de mireasa trebuie sa fie cat mai simplu, dar totodata pe atat de frumos,pt k trebuie sa aratam extraordinar de bine in acea zi...........:)

anlya_426
25.08.2008, 13:12:20
Felicitari pt luna de miere, eu aseara am primit o surpriza din partea viitorului sot, care mi-a inmanat un bilet de avion cu plecare catre Barcelona, problema este k noi avem nunta pe 20 sept, iar plecarea este pe 13 si ne vom intoarce exact de nunta. Acesta este un cadou pe care l-a primit din partea sefului lui........., iar asta mi-a cam dat planurile peste cap, de aceea sunt acum asa de agitata.Dar sunt fericita k plec <:-P <:-P

este foarte frumos cadoul.....sa va bucurati din plin de el......>:D<>:D<

iony
25.08.2008, 13:17:35

buna. fellicitari pt saptamana de miere<:-P <:-P !

noi nu ne-am hotarat inca. poti sa-mi dai cateva detalii ?mergeti cu masina? ca pe noi asa ne bate un gand:-" :-" mersii:*

iony
25.08.2008, 13:19:09
Pisu, si mie tot ultimul machiaj imi place. nu ca celelalte n-ar fi fost reusite dar asta te prinde bine:-p

anlya_426
25.08.2008, 13:25:01
buna. fellicitari pt saptamana de miere<:-P <:-P !

noi nu ne-am hotarat inca. poti sa-mi dai cateva detalii ?mergeti cu masina? ca pe noi asa ne bate un gand:-" :-" mersii:*

dap..mergem cu masina....dar nu plecam singuri...merg si nasii cu noi....am ales varianta cu masina pentru a ne putea misca in voie.....ne cazm acolo...dar inca nu ne-am hotarat daca dorim si masa inclusa....poate doar micul dejun si cina....vom vedea la momentul respectiv.......

lau1983
25.08.2008, 14:29:02
Buna,eu am ales sa fac toate traditiile,chiar daca stam in Bucuresti si nu la tara,fapt pentru care l-am rugat pe tata sa imi faca rost de un acordeonist,dar tata nu mi-a facut rost de unul ci de 2#-o ,in fine deja ii arevunise asta e,acum alta belea la nasii le este cam rusina sa mearga cu lautarii dupa ei,in fine am zis ca nu mai mearga cu lautarii,pana la urma ne-au sunat nasii si au zis ca da mai bine sa ne ducem cu lautarii dupa eiB-) ,nu stiu cum o sa iasa dar sper ca bine,deja pana la nunta mea mai am doua la care trebuie sa merg si sper sa mai invat de acolo ceva,traditiile tin sa le fac mai ales ca sunt si un pic mai nostime si la romanii sunt cele mai frumoase,acum fiecare decide sa faca ce vrea si cum doreste.Pe 6 septembrie nu mai are nimeni nunta in afara de noi doua?Spor la pregatirii in continuare.>:D<
buna si eu am nunta pe 6 septembrie\:D/ \:D/ \:D/

iony
25.08.2008, 14:37:09
dap..mergem cu masina....dar nu plecam singuri...merg si nasii cu noi....am ales varianta cu masina pentru a ne putea misca in voie.....ne cazm acolo...dar inca nu ne-am hotarat daca dorim si masa inclusa....poate doar micul dejun si cina....vom vedea la momentul respectiv.......

mersi:* :* :* :*

sugarlips
26.08.2008, 11:21:55

bravo....<:-P
noi inca tot nu avem nimic stabilit, ultima varianta e ca mergem in Turcia la un hotel de 5* cu ultra all inclusive (avem cateva pe lista)......dar nu stim de unde sa plecam cu avionul de pe Timisoara sau din Budapesta...
noi vrem sa mergem la inceputul lui oct si ne e frica ca din lipsa de oameni sa nu cumva sa se anuleze sejurul cu plecare din Timisoara...si de aceea ne gandim sa plecam de pe Budapesta...#-o desi e cam departe pana acolo...
sper sa ne gasim si noi ceva. :-< :-< :-< ..ca mai e doar un pic ;;)

oana99
26.08.2008, 11:22:35
Fetelooooor!!!Am nevoie de un acordeonist pt neamurile mele care nu concep nunta fara acest specimen.Puteti sa ma ajutati?????[-o<

sugarlips
26.08.2008, 11:27:33

daca mergeti in Grecia eu as zice sa va luati doar mic dejun, cu mancarea va descurcati foarte usor la fata locului, puteti manca in fiecare zi in alta parte....nu depindeti de masa si asa va puteti plimba in voie
noi am fost acum 2 ani in Zakynthos, si am avut demipensiune, ca asa era oferta...desi am avut bufet si la mic dejun si la cina....doar micul dejun il luam la hotel....tot timpul la ora cinei eram plecati sau chiar daca eram la hotel nu ne era foame ca deja am mancat in alta parte...
mancarea a fost foarte buna,,,,si am incercat sa mancam in cat mai multe locuri...
>:D<

monalissa
26.08.2008, 11:33:37
daca mergeti in Grecia eu as zice sa va luati doar mic dejun, cu mancarea va descurcati foarte usor la fata locului, puteti manca in fiecare zi in alta parte....nu depindeti de masa si asa va puteti plimba in voie
noi am fost acum 2 ani in Zakynthos, si am avut demipensiune, ca asa era oferta...desi am avut bufet si la mic dejun si la cina....doar micul dejun il luam la hotel....tot timpul la ora cinei eram plecati sau chiar daca eram la hotel nu ne era foame ca deja am mancat in alta parte...
mancarea a fost foarte buna,,,,si am incercat sa mancam in cat mai multe locuri...

Noi vom avea all inclusive in Grecia,in Corfu!oare chestia asta ne va restrictiona si retine de la excursii?:-?

OnutzaD
26.08.2008, 11:37:30
Noi plecam in Corfu :)

Am vazut pozele apartamentului tau. Doamne cat ati avut de munca. cam cat a durat? si noi suntem acum in renovari. mai avem un pic si terminam( adik ies zugravii). mai avem usile, parchetul, chiuvetele....
A iesit superb apartamentul vostru. sa aveti o viatia frumoasa si fericita in el.
pup

Pisu
26.08.2008, 12:55:25
Am vazut pozele apartamentului tau. Doamne cat ati avut de munca. cam cat a durat? si noi suntem acum in renovari. mai avem un pic si terminam( adik ies zugravii). mai avem usile, parchetul, chiuvetele....
A iesit superb apartamentul vostru. sa aveti o viatia frumoasa si fericita in el.
pup
:*:*:*:* Multumesc mult de tot pt urari si imi creste sufletul cind vad ca mai place cuiva casuta noastra :D!!!! <:-P Am inceput pe 13 mai si a durat cam o luna si ceva, aproape si jumatate...parca...pina au plecat zugravii, dar am realizat ca mai trebuia facuta o camera care nu era in plan si mai trebuia refacut peretele in spatele usii glisante, dar a zis zugravul sef atunci ca a luat o lucrare imediat cum a plecat de la noi, dar ca vine in citeva zile....Ne-a tinut in loc o luna si ceva dupa care nu a mai fost de gasit si si-a inchis si telefonul...Saptamina trecuta am cautat alti zugravi si abia simbata au venit unii, dar mai dureaza...Aaaa...si asta dupa ce am curatat noi gletul in acea camera, doar-doar o veni ala sa faca, pt ca una din scuzele cu care a venit a fost ca nu are oameni sa curete peretii, iar el nu curata.... Offf...am cam ajuns la capatul puterilor....nu din cauza nuntii, cit din cauza apartamentului si pt faptul ca sintem in criza de timp, ca pe 1 vin ai mei si dormitorul acela este tocmai dormitorul lor....si pt faptul ca dupa servici, timpul ramas trebuie sa il acord acestei problme in loc sa ma ocup de nunta....si ma simt epoizata...tot ce vreau este sa imi pun niste doape in urechi si sa dorm o saptamina, apoi sa mai continui....:((

OnutzaD
26.08.2008, 13:02:34
:*:*:*:* Multumesc mult de tot pt urari si imi creste sufletul cind vad ca mai place cuiva casuta noastra :D!!!! <:-P Am inceput pe 13 mai si a durat cam o luna si ceva, aproape si jumatate...parca...pina au plecat zugravii, dar am realizat ca mai trebuia facuta o camera care nu era in plan si mai trebuia refacut peretele in spatele usii glisante, dar a zis zugravul sef atunci ca a luat o lucrare imediat cum a plecat de la noi, dar ca vine in citeva zile....Ne-a tinut in loc o luna si ceva dupa care nu a mai fost de gasit si si-a inchis si telefonul...Saptamina trecuta am cautat alti zugravi si abia simbata au venit unii, dar mai dureaza...Aaaa...si asta dupa ce am curatat noi gletul in acea camera, doar-doar o veni ala sa faca, pt ca una din scuzele cu care a venit a fost ca nu are oameni sa curete peretii, iar el nu curata.... Offf...am cam ajuns la capatul puterilor....nu din cauza nuntii, cit din cauza apartamentului si pt faptul ca sintem in criza de timp, ca pe 1 vin ai mei si dormitorul acela este tocmai dormitorul lor....si pt faptul ca dupa servici, timpul ramas trebuie sa il acord acestei problme in loc sa ma ocup de nunta....si ma simt epoizata...tot ce vreau este sa imi pun niste doape in urechi si sa dorm o saptamina, apoi sa mai continui....:((

Imi pare rau ca ti s-au imtamplat aceste lucruri. si noi am avut probleme cu zugravii dar sunt totusi OK. Norocul meu este ca noi nu locuim in acel apartament si atunci suportam mai usor...si apoi, mai am pana la nunta si va fis gata...CU SIGURANTA.

laly200809
26.08.2008, 13:14:46
Am o problema, mi-am cumparat o rochita pt cununie si acum nu mai imi place, nu este exact ce cautam eu, dar am cumparat-o , numai k sa scap de stresul asta. Acum nu stiu ce sa fac, am vb cu o croitoreasa sa ma duc la ea sa imi fac alta, acum imi pun intrebarea dk merita sa mai cheltui iarasi niste bani???mai ales k acum in perioada aceasta cheltuielile sunt si asa de multe. Voi ce ma sfatuiti??

Pisu
26.08.2008, 13:16:31
Imi pare rau ca ti s-au imtamplat aceste lucruri. si noi am avut probleme cu zugravii dar sunt totusi OK. Norocul meu este ca noi nu locuim in acel apartament si atunci suportam mai usor...si apoi, mai am pana la nunta si va fis gata...CU SIGURANTA.
Asta e bine...ca e mare lucru sa nu trebuiasca sa locuiesti acolo... Oricum, felicitari pt cuibusorul vostru!!!!>:D<

iony
26.08.2008, 14:23:01
Am o problema, mi-am cumparat o rochita pt cununie si acum nu mai imi place, nu este exact ce cautam eu, dar am cumparat-o , numai k sa scap de stresul asta. Acum nu stiu ce sa fac, am vb cu o croitoreasa sa ma duc la ea sa imi fac alta, acum imi pun intrebarea dk merita sa mai cheltui iarasi niste bani???mai ales k acum in perioada aceasta cheltuielile sunt si asa de multe. Voi ce ma sfatuiti??

daca nu-ti place asta fa-ti sau cumpara-ti alta. si mie mi s-a intamplat la fel si mi-am cumparat-o si pe a-2-a pe care am si purtat-o:-" . important este sa te simti bine in ea si sa fii in largul tau pt ca este o zi importanta si la cate cheltuieli sunt.......nici nu se ia in calcul inca o rochita>:D< >:D< >:D< >:D<

laly200809
26.08.2008, 15:18:17
:*
daca nu-ti place asta fa-ti sau cumpara-ti alta. si mie mi s-a intamplat la fel si mi-am cumparat-o si pe a-2-a pe care am si purtat-o:-" . important este sa te simti bine in ea si sa fii in largul tau pt ca este o zi importanta si la cate cheltuieli sunt.......nici nu se ia in calcul inca o rochita>:D< >:D< >:D< >:D<
Cred k ai dreptate, asa ma gandeam si eu. Chiar azi am sa ma duc la croitoreasa sa-mi cat material sa-mi cumpar si sa imi i-a masurile. Mersi mult.....>:D< >:D< :*

anlya_426
26.08.2008, 15:19:38
:*:*:*:* Multumesc mult de tot pt urari si imi creste sufletul cind vad ca mai place cuiva casuta noastra :D!!!! <:-P

felicitari pentru apartament.....eu de abia am terminat curatenia la ai mei (trebuia sa fie gata totul pana la nunta)...si de abia de acum incolo incepem si la noi la apartament.......

simonajaago
26.08.2008, 15:25:39

Buna !

Sa nu crezi ca esti singura departe de tara. Si eu sunt in situatia ta , sunt departe de tara si de casa si am nunta peste mai putin de 4 saptamani, dar pot sa zic ca sunt apropape gata mai cu toate.
Realitatea e ca mai ai multe de facut din punctul meu de vedere si ca un sfat care pot sa ti-l dau e sa cauti pe net tot ce te intereseaza si documenteazata cat mai mult in timpul pe care il mai ai si pune mana pe telefon si "DA-I BATAI " cu oragnizarea si cu restu. Scumpo, cam asa mi-am aranjat eu mai toate lucrurile pentru nunta in tara.
Iti urez succes in oraganizare si oricum sunt sigura ca veti avea o nunta minunata.
Te pup si spor:* >:D< :)

piersicuta
26.08.2008, 16:43:59
Noi vom avea all inclusive in Grecia,in Corfu!oare chestia asta ne va restrictiona si retine de la excursii?:-?

Nu cred ca va retine. Doar ca o sa mancati mai mult prin alte parti si e pacat de banii dati. Dara daca faceti o excursie doua merita all incl.

monalissa
26.08.2008, 16:58:31
Nu cred ca va retine. Doar ca o sa mancati mai mult prin alte parti si e pacat de banii dati. Dara daca faceti o excursie doua merita all incl.

Cam 2-3 excursii vrem sa facem...nu cred ca vom vizita zilnic alte parti ale insulei,cel putin asa gandesc acum...nu stiu cum vom reactiona "la locul faptei"..!:)

Pisu
26.08.2008, 17:46:18
Ne-am programat si pe noi la cursuri de dans <:-P <:-P <:-P <:-P <:-P

monalissa
26.08.2008, 18:39:17
Ne-am programat si pe noi la cursuri de dans <:-P <:-P <:-P <:-P <:-P

Noi am avut o experienta super neplacuta legata de cursurile de dans!
Am dat peste unu'(imi cer scuze,dar nu pot sa-l respect) care ne-a "invatat" in 3 sedinte(in care am platit 130 Ron) sa fim penibili,in loc sa ne invete sa dansam vals!ne-am inregistrat pe o caseta si aratam groaznic(staim sa valsam mai putin decat stiam la inceput!Noi nu ne-am dorit decat sa ne prezentam onorabil in fatza nuntasilor,sa ne faca o coregrafie simpla si draguta,in vreo 3-4 sedinte(asa am inteles ca se practica),in schimb...ala cred ca a incercat sa ne invete vals profesionist cu care sa ne prezentam la concursurile de vals profesionist..!!!groaznic!a fost o experienta urata...dupa 3 sedinte am renuntat la serviciile lui(de 2 lei),pierzand si banii...
Tie iti tin pumnii sa iti "iasa"!>:D<

augusta
26.08.2008, 19:09:17
Buna !

Sa nu crezi ca esti singura departe de tara. Si eu sunt in situatia ta , sunt departe de tara si de casa si am nunta peste mai putin de 4 saptamani, dar pot sa zic ca sunt apropape gata mai cu toate.
Realitatea e ca mai ai multe de facut din punctul meu de vedere si ca un sfat care pot sa ti-l dau e sa cauti pe net tot ce te intereseaza si documenteazata cat mai mult in timpul pe care il mai ai si pune mana pe telefon si "DA-I BATAI " cu oragnizarea si cu restu. Scumpo, cam asa mi-am aranjat eu mai toate lucrurile pentru nunta in tara.
Iti urez succes in oraganizare si oricum sunt sigura ca veti avea o nunta minunata.
Te pup si spor:* >:D< :)

Mersi mult......azi si de cateva zile incoace sunt un pic "SATULA".....abia astept da treaca.
Mama zice sa nu ma stresez ca oricum va iesi , va fi bine.Important e sa ne simtim noi bine ca oricum la nunta vin neamurile nu oamenii straini si oricum va iesi suntem in familie......am noroc in privinta asta.....am obs ca in mom grele familia noastra-----(bunica a avut 9 copii) a fost unita ....asa ca....si oricum mama mea nu se lasa pana nu le rez pe toate asa cum vrea ea.si am incredere in ea.
din partea mirelui vin vreo 3 cupluri ca ai lui au divortat de cand erau mici, sora lui tre sa nasca si e aici si mama-sa e ......ciudata! deci nu ma poate interesa extraordinar de mult figura ce o fac in fata strainilor......poate acum am fost cam dura dar cum va ziceam ....... is un pic .......SATULA !
Important e sa reusesc sa il imbrac pe mire!:-L

iony
26.08.2008, 19:27:50
Cred k ai dreptate, asa ma gandeam si eu. Chiar azi am sa ma duc la croitoreasa sa-mi cat material sa-mi cumpar si sa imi i-a masurile. Mersi mult.....>:D< >:D< :*

nu ai pt ce:* :* succes cu rochita si cu nunta si sa fii cea mai frumoasa si cea mai fericita<:-P <:-P <:-P

piersicuta
26.08.2008, 21:43:35
Mersi mult......azi si de cateva zile incoace sunt un pic "SATULA".....abia astept da treaca.
Mama zice sa nu ma stresez ca oricum va iesi , va fi bine.Important e sa ne simtim noi bine ca oricum la nunta vin neamurile nu oamenii straini si oricum va iesi suntem in familie......am noroc in privinta asta.....am obs ca in mom grele familia noastra-----(bunica a avut 9 copii) a fost unita ....asa ca....si oricum mama mea nu se lasa pana nu le rez pe toate asa cum vrea ea.si am incredere in ea.
din partea mirelui vin vreo 3 cupluri ca ai lui au divortat de cand erau mici, sora lui tre sa nasca si e aici si mama-sa e ......ciudata! deci nu ma poate interesa extraordinar de mult figura ce o fac in fata strainilor......poate acum am fost cam dura dar cum va ziceam ....... is un pic .......SATULA !

Sa stii ca si eu am acest sentiment. Si nu e cum zice monalisa mai sus ca de abia astept sa vina, ci de abia astept sa treaca sa intre lucrurile in normal. Suntem stresati amandoi, unde cazam nuntasii, care vine care nu vine.. deja parca s-a dus tot farmecul si toata bucuria. dar vine ea luna de miere... <:-P

Pisu
26.08.2008, 23:14:19
Eu cred ca o sa iasa foarte bine si daca ai incredere in mama ta este un lucru foarte bun. Ai incredere in ea pina la capat si ai sa vezi tu, ca nu te lasa ea..si ai sa ai o nunta foarte frumoasa! Have a little faith! ;-) :*

Pisu
26.08.2008, 23:14:58
Noi am avut o experienta super neplacuta legata de cursurile de dans!
Am dat peste unu'(imi cer scuze,dar nu pot sa-l respect) care ne-a "invatat" in 3 sedinte(in care am platit 130 Ron) sa fim penibili,in loc sa ne invete sa dansam vals!ne-am inregistrat pe o caseta si aratam groaznic(staim sa valsam mai putin decat stiam la inceput!Noi nu ne-am dorit decat sa ne prezentam onorabil in fatza nuntasilor,sa ne faca o coregrafie simpla si draguta,in vreo 3-4 sedinte(asa am inteles ca se practica),in schimb...ala cred ca a incercat sa ne invete vals profesionist cu care sa ne prezentam la concursurile de vals profesionist..!!!groaznic!a fost o experienta urata...dupa 3 sedinte am renuntat la serviciile lui(de 2 lei),pierzand si banii...
Tie iti tin pumnii sa iti "iasa"!>:D<
Doamne ajuta! ca de ieftine nu sint ieftine deloc aceste cursuri....

alexa2005
26.08.2008, 23:51:18
buna miresicilor

sunt noua pe aici.si eu am nunta tot in septembrie.pe 20

augusta
27.08.2008, 00:08:41
Eu cred ca o sa iasa foarte bine si daca ai incredere in mama ta este un lucru foarte bun. Ai incredere in ea pina la capat si ai sa vezi tu, ca nu te lasa ea..si ai sa ai o nunta foarte frumoasa! Have a little faith! ;-) :*

MERSI......iti doresc multa fericire si comunicare si tot ce e mai bun in viata,,,,,,,ciudat e ca vb cu mama azi si , si ea era in aceeasi stare ca mine.......saraca e greu pt ei.

Pisu
27.08.2008, 00:16:43
buna miresicilor

Bine ai venit printre noi!!! Nu mai ai nci tu mult...Cum stai cu pregatirile, nervii si emotiile???

Pisu
27.08.2008, 00:20:24
MERSI......iti doresc multa fericire si comunicare si tot ce e mai bun in viata,,,,,,,ciudat e ca vb cu mama azi si , si ea era in aceeasi stare ca mine.......saraca e greu pt ei.
Multumesc la fel!!!! Eu te sfatuiesc, ca atunci cind esti mai sictirita si mai suparata sau stresata cu nunta sa te gindesti in primul rind la ce reprezinta ea...este sarbatorirea dragostei voastre, asa ca gindeste-te la asta, aminteste-ti cum v-atti cunoscut si tot felul de stfel de chestii si imagineaza-ti momentul cind veti sta in fata preotului tinindu-va de mina, imagineaza-ti chipul lui in acele clipe....restul nu mai conteaza...Asa ma mai consolez eu cind o iau pe cimpii cu nervii si sa stii ca ajuta ;-)>:D<

MachuPicchu
27.08.2008, 09:03:17
neatza ... si eu sunt satula, abia astept sa treaca ... cununia e la 10:15 (eu vroiam intre 11:30-12:30) si n-o sa am timp de nici un coafor, tb sa ma fac acasa :( ... azi am dat comanda de tort si am ajuns sa luam alt tort decat cel dorit (era undeva la 15-17 kg si restaurantul ne da unul de 10 kg - tortul este inclus in meniu) si nu ne place nici suportul :( ... sapt. asta am lucrat ore suplimentare ca sa termin un proiect (sapt. trecuta am lalait-o si acum platesc consecintele) :(

iony
27.08.2008, 09:26:57
amr 1 luna. :rocking:

ce repede zboara timpul.

monalissa
27.08.2008, 10:02:25
IERI DIMINEATA NE-AM DEPUS DOSARUL LA PRIMARIEEEEEEEEE!!!!!!\:D/
Trebuie neaparat sa va povestesc...Iubitelul meu se grabea extrem de tare in drum spre primarie si era super entuziasmat(nu vreau sa se inteleaga ca eu n-as fi fost fericita...din contra...8-} )
Ajungem noi acolo,mai era o pereche in fatza noastra(desi ora era doar 8.20),asteptam sa ne vina randul sa intram...
Ne invita inauntru pe la 8.30,ne asezam noi pe cate un scaun in fatza unei doamne,ii inmanam dosarul cu actele si,dupa ce completeaza ea acolo ceea ce trebuia,ma intreaba pe mine:"Cum vreti sa va cheme dupa casatorie?"
La faza asta am simtit un fior pe sira spinarii(nu sunt obisnuita cu intrebari de genul asta,daca ma intelegeti...;)) )si ii raspund incantata:"Deatcu!"
Si,ca si cum n-ar fi avut incredere in mine tanti asta,il intreaba si pe logodnicul meu:"Sunteti de acord?!"/:) Hmmm...de parca nu m-as fi facut suficient de bine inteleasa...:-B oamenii astia...8-|
Noroc ca viitorul meu sotior a raspuns ca "da"(practic a fost primul lui "da":"> )
In alta ordine de idei,am fost foarte fericita cand ne-am inscris,am iesit de acolo zambind,n-a durut...:) si a ramas ca ne intalnim VINERI,5 SEPTEMBRIE LA ORA 11.50 la Mall sa...terminam ce-am inceput!!!:-p

lyluta
27.08.2008, 10:40:34
Buna fetelor ce mai faceti?
Cum mai stati cu pregatirile?ieri am fost sa imi iau florile de pus in piept(vroiam sa renunt la ele dar pana la urma fac si traditia asta,chiar daca am marturii)am observat ca unii renunta la ele,tot ieri am fost si la cosmetica sa imi fac un tratament la fata,duminica o sa fac o proba de machiaj,a si tot ieri am fost in piata de florii de la chirigiu sa imi iau role pt gaspouri(pt ornatul masiniilor)am renuntat la florii pt masinii cand am vazut cat sunt de scumpe ventuzele,chiar nu se merita,iar azi ajung la tort sa dau comanada,inca nu sunt decisa daca il fac din martipan sau frisca,habar nu am,vreau sa fie foarte bun si lumea sa fie multumita,lumea tot nu se inghesuie sa imi confirme si mai am putin,spor la pregatirii in continuare>:D<

laly200809
27.08.2008, 10:40:53
buna miresicilor

Hello, bine ai venit! Si eu am nunta tot pe 20 sept,. Nu imi vine sa cred cate miresici sunt in acea zi!!! \:D/

anlya_426
27.08.2008, 10:42:03
Trebuie neaparat sa va povestesc...Iubitelul meu se grabea extrem de tare in drum spre primarie si era super entuziasmat(nu vreau sa se inteleaga ca eu n-as fi fost fericita...din contra...8-} )
Ajungem noi acolo,mai era o pereche in fatza noastra(desi ora era doar 8.20),asteptam sa ne vina randul sa intram...
Ne invita inauntru pe la 8.30,ne asezam noi pe cate un scaun in fatza unei doamne,ii inmanam dosarul cu actele si,dupa ce completeaza ea acolo ceea ce trebuia,ma intreaba pe mine:"Cum vreti sa va cheme dupa casatorie?"
La faza asta am simtit un fior pe sira spinarii(nu sunt obisnuita cu intrebari de genul asta,daca ma intelegeti...;)) )si ii raspund incantata:"Deatcu!"
Si,ca si cum n-ar fi avut incredere in mine tanti asta,il intreaba si pe logodnicul meu:"Sunteti de acord?!"/:) Hmmm...de parca nu m-as fi facut suficient de bine inteleasa...:-B oamenii astia...8-|
Noroc ca viitorul meu sotior a raspuns ca "da"(practic a fost primul lui "da":"> )
In alta ordine de idei,am fost foarte fericita cand ne-am inscris,am iesit de acolo zambind,n-a durut...:) si a ramas ca ne intalnim VINERI,5 SEPTEMBRIE LA ORA 11.50 la Mall sa...terminam ce-am inceput!!!:-p

ce frumos..de abia astept sa experimentez si eu sentimentele acestea......noi ne depunem actele pe 08.09.........

sugarlips
27.08.2008, 10:46:41

normal ca nu, puteti merge in excursii linistiti, eu chiar va recomand sa mergeti sa vizitati toata insula, eu una nu am fost in Corfu, doar in Zakynthos acum 2 ani, dar am auzit de la altii care au fost ca e tare frumos...
ce e nasol, e ca daca plecati prin excursii o sa pierdeti unele mese, desi le-ati platit...
oricum eu zic ca mai bine pierdeti cateva mese si va alegeti cu ceva vizitand pe acolo ce e de vizitat, decat sa stati toata ziua la hotel...
acum depinde si de voi, daca va doriti si sa vizitati sau doar sa stati la soare...:*

sugarlips
27.08.2008, 10:55:54

bravo....am o intrebare, ce a continut dosarul pe care l-ati depus?
eu una stiu ca trebuie asa: certificatele prenuptiale care sa aiba data din ziua depunerii ( in cazul meu 08.09), cerficatele de nastere, original si copie, cartile de identitate, orginal si copie
Mai trebuie si altceva? cam cat a durat tot? ati completat si ceva cereri?

sugarlips
27.08.2008, 10:58:39
fetelor.....
are si iubitul meu costum de ieri :x
mai trebuie sa cumparam camasi, am zis ca luam 2 sa se schimbe daca e nevoie, si pantofi
eu inca tot nu am rochita...nu e gata de tot...sper sa fie gata in curand si sa iasa bine :-SS
in rest nu am accesorii, nu am gasit nimic sa imi placa.....:(
sper sa gasesc ceva dragut, voi ce v-ati cumparat si de unde?

laly200809
27.08.2008, 11:40:01
Astazi ma duc cu viitorul sot sa isi cumpere si el camasa pt nunta, imi recomandati un loc anume?

laly200809
27.08.2008, 11:48:51
Vreau sa va mai intreb ceva. Pe masa, invitatii vor gasi niste plicuri scrise cu numele lor, intrebarea este: sa fie numai numele de familie sau sa contina si numele mic?? sau doar numele mic??? Astept sugestii de la voi!

iony
27.08.2008, 12:00:42
Vreau sa va mai intreb ceva. Pe masa, invitatii vor gasi niste plicuri scrise cu numele lor, intrebarea este: sa fie numai numele de familie sau sa contina si numele mic?? sau doar numele mic??? Astept sugestii de la voi!

eu o sa scriu ca si pe invitatii: (dupa caz)
-numele de familie (ex. fam popescu-no offence dar e cel mai la indemana)
-prenume +prenume pentru cei necasatoriti (maria si ion:D )
- prenume + nume pt persoanele singure (ion popescu)

laly200809
27.08.2008, 12:17:15
eu o sa scriu ca si pe invitatii: (dupa caz)
-numele de familie (ex. fam popescu-no offence dar e cel mai la indemana)
-prenume +prenume pentru cei necasatoriti (maria si ion:D )
- prenume + nume pt persoanele singure (ion popescu)

Eu nu am scris nimic pe invitatii, dar la masa chiar vreau , pt k astfel ii si asez cum sa stea la mese. Este o idee foarte buna asa cum ai procedat tu, acum ma gandeam k nu le stiu la toti numele de familie.....:D :D :D deja imi vine sa rad.......=))

oana99
27.08.2008, 12:42:11
Asa voi face si eu.;))

iony
27.08.2008, 12:44:26
Eu nu am scris nimic pe invitatii, dar la masa chiar vreau , pt k astfel ii si asez cum sa stea la mese. Este o idee foarte buna asa cum ai procedat tu, acum ma gandeam k nu le stiu la toti numele de familie.....:D :D :D deja imi vine sa rad.......=))

si eu pana le-am aflat numele de familie la toti:-" :-" :-" :-" si inca mai am vreo 3 familii de aflat numele :-< :-< (uneia i-am dat invitatia nescrisa cu speranta ca pana la nunta aflu eu;-) )

monalissa
27.08.2008, 13:17:50
eu una stiu ca trebuie asa: certificatele prenuptiale care sa aiba data din ziua depunerii ( in cazul meu 08.09), cerficatele de nastere, original si copie, cartile de identitate, orginal si copie

Da,asta trebuie sa contina dosarul,cu specificatia ca certificatele medicale prenuptiale sunt valabile 24 de ore,deci poti sa le scoti si cu o zi inainte de depunerea actelor si...la cele mentionate de tine se adauga 4 timbre fiscale de cate 50 de bani!E floare la ureche...;;)
"Tam-tam"-ul de la primarie nu dureaza mult...e important sa ajungeti acolo cat mai devreme(pe la 8.15,pentru ca la 8.30 intra primii)si nu trebuie sa completati voi nimic,va pune doar sa "trageti"vreo 2 semnaturi(asa...ca sa fie...;)) )
Spor in tot ceea ce faceti,fetelor!:*

iony
27.08.2008, 13:28:00

noua ne-a mai trebuit un dosar cu sina, 2 timbre fiscale de 1 leu si declaratia de casatorie (pe care o gasesti si pe google).

oana99
27.08.2008, 13:35:51
noua ne-a mai trebuit un dosar cu sina, 2 timbre fiscale de 1 leu si declaratia de casatorie (pe care o gasesti si pe google).

Noua nu ne-a cerut dosar,dar in schimb si noi am dat timbrele fiscale si declaratia de casatorie.Plus certif prenuptiale si copiile certificatelor de nastere si cartilor de identitate.

monalissa
27.08.2008, 13:42:07
Noua nu ne-a cerut dosar,dar in schimb si noi am dat timbrele fiscale si declaratia de casatorie.Plus certif prenuptiale si copiile certificatelor de nastere si cartilor de identitate.

Oanaaaaa,avem nunta in aceeasi zi...si ziua aia nu e deloc departeeeeeeee...:-SS :-SS :-SS am super mari emotii,chiar daca incerc sa ma autosugestionez sa mi le controlez...Eu acum imi bat capul de unde sa fac rost de 2 porumbei si sa inchiriez o umbreluta cu evantai albe..#-o offf,nu mai rezist...:-w

oana99
27.08.2008, 13:45:59
Oanaaaaa,avem nunta in aceeasi zi...si ziua aia nu e deloc departeeeeeeee...:-SS :-SS :-SS am super mari emotii,chiar daca incerc sa ma autosugestionez sa mi le controlez...Eu acum imi bat capul de unde sa fac rost de 2 porumbei si sa inchiriez o umbreluta cu evantai albe..#-o offf,nu mai rezist...:-w

Monalisssssaaaaaaaa stiu cum e!!!!!Si eu am f mari emotii si mai am maruntele de rezolvat....si invitati de confirmat.....si cateva de cumparat .....si rochia mea de cununie de scurtat...mai aaaaaaaaam.Esti tare cu porumbeii tai!!!!Chiar iti doresti porumbei????Cand m-a auzit tata ca vreau porumbei albi la biserica a ras si mi-a oferit 2 gaste albe.....ca-s mai impozante si inedite=))Bineeee...tatal meu e un glumet!!!!Asa ca am renuntat la porumbei...sa nu ma trezesc cu alte oratanii pe la Elefterie.;))

simonajaago
27.08.2008, 14:08:44

Buna !
Asa este, in special daca o ai pe mama ta care se implica destul si familia,o sa-ti fie de mare ajutor. Eu nu pot sa zic acelasi lucru ,nu ca vreau sa zic ceva rau de mama mea, dar e o femeie simpla de la tara si sincer nu m-as baza pe ea la ce vreau eu pentru nunta mea si cum as vrea ,deaceia eu am stat si m-am documentat mult pe net si o multime de telefoane si ma apelat la ei doar sa mearga si sa plateasca avansuri sau sa colecteze ceva ce am comnadat on line si cam atat. Dar ma bucur pentru tine si sper sa se rezolve lucrurile repede si frumos pentru nunta ta.
Inca odata spor la pregatiri si te pup .:*

lyluta
27.08.2008, 14:08:44
Astazi ma duc cu viitorul sot sa isi cumpere si el camasa pt nunta, imi recomandati un loc anume?
Eu iti recomand sa mergi in magazinul Victoria ai de unde alege,sper sa gasesti ,eu de acolo i-am luat si lavaliera+vesta.

simonajaago
27.08.2008, 14:14:04
Sa stii ca si eu am acest sentiment. Si nu e cum zice monalisa mai sus ca de abia astept sa vina, ci de abia astept sa treaca sa intre lucrurile in normal. Suntem stresati amandoi, unde cazam nuntasii, care vine care nu vine.. deja parca s-a dus tot farmecul si toata bucuria. dar vine ea luna de miere... <:-P

Doamne ca bine mai zici ! Si defapt am auzit asta de la altii ,ce stres ,ce panica ... si cand te gandesti ca ne-o facem cu mana noastra...:D :-SS :*

monalissa
27.08.2008, 14:29:30
Monalisssssaaaaaaaa stiu cum e!!!!!Si eu am f mari emotii si mai am maruntele de rezolvat....si invitati de confirmat.....si cateva de cumparat .....si rochia mea de cununie de scurtat...mai aaaaaaaaam.Esti tare cu porumbeii tai!!!!Chiar iti doresti porumbei????Cand m-a auzit tata ca vreau porumbei albi la biserica a ras si mi-a oferit 2 gaste albe.....ca-s mai impozante si inedite=))Bineeee...tatal meu e un glumet!!!!Asa ca am renuntat la porumbei...sa nu ma trezesc cu alte oratanii pe la Elefterie.;))

Tu esti mai tare decat mine!!!tu cu gastele tale...:)) super buna ideea cu gastele(tatal tau e genial=D> ),nu mi-a trecut prin cap!cred ca ar arata mult mai bine in poze,dar cred ca sunt mai greu de..."manevrat"(mai ales ca nici eu nu sunt vreo indemanatica...:-SS )
Oricum,eu stiu ca vreau PASARI ALBE la iesirea din biserica!!!acuma ce specie de pasari or fi,habar n-am...:-B sper insa sa nu raman fara...,pentru ca nu se anunta deocamdata nimic...ma tot uit in sus si nu vad zburand vreun porumbel alb(e de precizat ca tin gura inchisa...8-} )

laly200809
27.08.2008, 14:32:26

Si eu vreau porumbei, uitasem de ei. Bine k mi-ati adus aminte de ei, chiar nu stiu de unde sa-i pot procura. Si cand ma gandesc, k doar noi ne batem capul cu toate pregatirile pt nunta, eu pot sa spun k 80% eu m-am ocupat de tot si parca este mai bine, asa am facut cum am vrut eu. ;;)

oana99
27.08.2008, 14:35:58
Tu esti mai tare decat mine!!!tu cu gastele tale...:)) super buna ideea cu gastele(tatal tau e genial=D> ),nu mi-a trecut prin cap!cred ca ar arata mult mai bine in poze,dar cred ca sunt mai greu de..."manevrat"(mai ales ca nici eu nu sunt vreo indemanatica...:-SS )
Oricum,eu stiu ca vreau PASARI ALBE la iesirea din biserica!!!acuma ce specie de pasari or fi,habar n-am...:-B sper insa sa nu raman fara...,pentru ca nu se anunta deocamdata nimic...ma tot uit in sus si nu vad zburand vreun porumbel alb(e de precizat ca tin gura inchisa...8-} )
=))=))=)):*

iony
27.08.2008, 15:12:14
Si eu vreau porumbei, uitasem de ei. Bine k mi-ati adus aminte de ei, chiar nu stiu de unde sa-i pot procura. Si cand ma gandesc, k doar noi ne batem capul cu toate pregatirile pt nunta, eu pot sa spun k 80% eu m-am ocupat de tot si parca este mai bine, asa am facut cum am vrut eu. ;;)

ai mei au vorbit cu un nene de la tara care are muuulti porumbei si a zis ca imi da 2 care se vor intoare acasa (ce pasari destepte:-" :-" :-" :-" ) deci vin si banii;)) se intorc si porumbeii,;)) ;)) important e ca VOM AVEA porumbeiiiiiiiiiiiiiiiiiii<:-P <:-P <:-P <:-P <:-P <:-P <:-P <:-P

laly200809
27.08.2008, 15:24:47
ai mei au vorbit cu un nene de la tara care are muuulti porumbei si a zis ca imi da 2 care se vor intoare acasa (ce pasari destepte:-" :-" :-" :-" ) deci vin si banii;)) se intorc si porumbeii,;)) ;)) important e ca VOM AVEA porumbeiiiiiiiiiiiiiiiiiii<:-P <:-P <:-P <:-P <:-P <:-P <:-P <:-P
Super, ce frumos va fi !! Ma gandeam sa fac o petrecere inainte de nunta cu prietenele mele, dar nu stiu unde sa mergem?? Imi recomandati ceva???

carmelutza
27.08.2008, 15:25:38
AMR 1 LUNA!!!
;-) :rocking: :rockon: :gen_04: :gen_08: :grouphug: :rockon: :gen_17: :gen_19:

de-abia astept, cu toate ca am niste emotii.....
nu am mai scris pe forum de ceva timp pentru ca am avut mult de lucru pe la serv .... L-) drept pentru care nici n-am mai avansat prea mult, oricum macar am reusit sa-mi iau materiale pentru rochii, cununie + nunta, iar pe 1 sept ma duc la croitoreasa...... de-abia astept!!! ma uit in fiecare seara si dimineata la materiale...:))
cu invitatiile....nu am reusit inca sa le impartim pe toate, dar oricum sunt impartite aproape toate, dar ar cam fi o mica problema.....se strang cam 180 in loc de 150.....cam 30 in plus....acum sa vedem exact care or sa fie confirmarile.....:-SS totul e sa fie loc, ca imi convine sa fie mai multi, dar atata timp cat au loc in sala.....ca de nu....

pupici

monalissa
27.08.2008, 15:29:51
Mi-am facut 1 machiaj pentru cununia civila...:-B cam asa as vrea sa il am...voi purta o rochie neagra cu fundita galbena,iar buchetul vreau sa fie din cale galbene...machiajul e cu auriu...ce parere aveti?:-?
P.S:Scuzati-mi atitudinea dramatica din ultima poza...;)) mi se mai intampla...:">

annamrrias
27.08.2008, 15:58:33
Mi-am facut 1 machiaj pentru cununia civila...:-B cam asa as vrea sa il am...voi purta o rochie neagra cu fundita galbena,iar buchetul vreau sa fie din cale galbene...machiajul e cu auriu...ce parere aveti?:-?
P.S:Scuzati-mi atitudinea dramatica din ultima poza...;)) mi se mai intampla...:">
Eu zic k e foarte reusit si te prinde! Dak imi mai zici k l-ai facut tu... :-? , super tare!Oricum esti tare frumusik! ;;)

monalissa
27.08.2008, 21:54:23
Eu zic k e foarte reusit si te prinde! Dak imi mai zici k l-ai facut tu... :-? , super tare!Oricum esti tare frumusik! ;;)

Mersi mult!:* Nu,nu l-am facut eu,m-a machiat o tipa,dar nu e un machiaj foarte elaborat...as zice ca e chiar simplist:-?

Pisu
27.08.2008, 22:00:20
Mie imi place mult. Te prinde foarte bine! Bravo!

Pisu
27.08.2008, 22:02:37
Mersi mult!:* Nu,nu l-am facut eu,m-a machiat o tipa,dar nu e un machiaj foarte elaborat...as zice ca e chiar simplist:-?
Pentru cununie e perfect!!! Eu o sa ma machez singura la cununie, voi apela la machiaj profesionist numai pt mireasa.

monalissa
27.08.2008, 22:39:22
Pentru cununie e perfect!!! Eu o sa ma machez singura la cununie, voi apela la machiaj profesionist numai pt mireasa.

Multumesc,Pisu!:*
Eu n-am vrut sa ma machiez singura nici la civila,pt ca eu nu stiu sa execut decat un machiaj care sa-mi coloreze pleoapele in intregime(fara lumini si umbre si alte "accesorii")si sa ma dau cu ruj...a...si imi mai conturez pleoapa inferioara cu 1 dermatograf negru,plus rimel desigur pe genele superioare!
Am vrut ceva mai mult de atat,plus ca am nevoie sa-mi aranjeze cineva si parul pentru cununia civila...!;;)

Pisu
27.08.2008, 23:12:08
Multumesc,Pisu!:*
Eu n-am vrut sa ma machiez singura nici la civila,pt ca eu nu stiu sa execut decat un machiaj care sa-mi coloreze pleoapele in intregime(fara lumini si umbre si alte "accesorii")si sa ma dau cu ruj...a...si imi mai conturez pleoapa inferioara cu 1 dermatograf negru,plus rimel desigur pe genele superioare!
Am vrut ceva mai mult de atat,plus ca am nevoie sa-mi aranjeze cineva si parul pentru cununia civila...!;;)
Si eu sint in pom la capitolul coafat :(( La cununie ma aranjez eu si imi voi indrepta parul, iar pt mireasa il voi avea ondulat, ca asa ii place viitorului meu sot...Doamne ce fiori ma cuprind cind rostesc aceste cuvinte "sotul meu" :D

ulycy78
28.08.2008, 08:55:08
Buna! Si eu am nunta tot pe 13 septembrie 2008 si sunt sigura ca pentru cei care se casatoresc in acea zi vor avea parte de mult noroc. Va urez petrecere frumoasa tuturor.

MachuPicchu
28.08.2008, 08:59:09
neatza ... ce putin mai avem :-SS

iony
28.08.2008, 10:14:46
neatza ... ce putin mai avem

daaaaaaaaaaaaa, si ce repede trece:-SS :-SS :-SS :-SS:-SS :-SS :-SS

monalissa
28.08.2008, 10:15:37
neatza ... ce putin mai avem :-SS

Neatza!incredibil de putiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiin...[-o< [-o< [-o<
O zi frumoasa tututor!>:D<

sugarlips
28.08.2008, 10:43:03
Da,asta trebuie sa contina dosarul,cu specificatia ca certificatele medicale prenuptiale sunt valabile 24 de ore,deci poti sa le scoti si cu o zi inainte de depunerea actelor si...la cele mentionate de tine se adauga 4 timbre fiscale de cate 50 de bani!E floare la ureche...;;)
"Tam-tam"-ul de la primarie nu dureaza mult...e important sa ajungeti acolo cat mai devreme(pe la 8.15,pentru ca la 8.30 intra primii)si nu trebuie sa completati voi nimic,va pune doar sa "trageti"vreo 2 semnaturi(asa...ca sa fie...;)) )
Spor in tot ceea ce faceti,fetelor!:*

mersi mult de tot...

sugarlips
28.08.2008, 10:43:47

>:D<>:D< >:D<

sugarlips
28.08.2008, 10:47:26

mie imi place cum iti sta

annamrrias
28.08.2008, 11:15:10
Buna! Si eu am nunta tot pe 13 septembrie 2008 si sunt sigura ca pentru cei care se casatoresc in acea zi vor avea parte de mult noroc. Va urez petrecere frumoasa tuturor.
Imi doresc din tot sufletul sa fie cu noroc ptr. toata lumea.!>:D<
Eu una nu sunt superstitioasa, ba din contra imi plac provokrile, ptr. k majoritatea au reactionat de felul: " Vai pe 13? Ce zi e asta? De ce n-ati ales alta data?", bla, bla, bla :[email protected] .
Asa k haideti sa le demonstram k pe 13 se fac ksatorii trainice si pline de iubire! Bafta fetelor!

annamrrias
28.08.2008, 11:17:24
CASA DE PIATRA!!!!!

Gabrielle29
28.08.2008, 12:48:54
Imi doresc din tot sufletul sa fie cu noroc ptr. toata lumea.!>:D<
Eu una nu sunt superstitioasa, ba din contra imi plac provokrile, ptr. k majoritatea au reactionat de felul: " Vai pe 13? Ce zi e asta? De ce n-ati ales alta data?", bla, bla, bla :[email protected] .
Asa k haideti sa le demonstram k pe 13 se fac ksatorii trainice si pline de iubire! Bafta fetelor!

Subscriu! :D

Casa de piatra tuturor si doamne ajuta sa fim cat se poate de fericite! :D

Apropo. Noua de la primaria sectorului 2 ne-au zis sa mergem pe 4 septembrie sa depunem actele. Sper sa nu fi gresit tanti aia calculu.. :-SS

annamrrias
28.08.2008, 13:22:06
Subscriu! :D

Casa de piatra tuturor si doamne ajuta sa fim cat se poate de fericite! :D

Apropo. Noua de la primaria sectorului 2 ne-au zis sa mergem pe 4 septembrie sa depunem actele. Sper sa nu fi gresit tanti aia calculu.. :-SS
Noi mergem pe 1 septembrie! Nu siu ce sa zic. Am inteles k se depun inainte cu 10 zile lucratoare de data nuntii. Sper sa nu fie devreme la mine ptr. k am facut certificatele prenuptiale cu data de 1 sept.#-o Atata grija si cu dosarul asta!

MachuPicchu
28.08.2008, 13:24:20
Noi mergem pe 1 septembrie! Nu siu ce sa zic. Am inteles k se depun inainte cu 10 zile lucratoare de data nuntii. Sper sa nu fie devreme la mine ptr. k am facut certificatele prenuptiale cu data de 1 sept.#-o Atata grija si cu dosarul asta!
probabil ca depinde de localitate sau de sector ... eu la sectorul 3 am depuns pe 25 aug. (12 zile pana la nunta)

mihaela28
28.08.2008, 13:55:59
Buna fetelor,
N-am mai intrat de ceva timp si mi-a fost cam dor de voi. Pe mine m-a luat stresul de pe acum, sunt foarte agitata. Fetelor, v-am tot citit si am vazut ca unele aveti probleme din cauza ca aveti prea putine persoane. La mine e taman invers problema; AM PESTE 400 DE INVITATI SI PANA ACUM CINE M-A SUNAT MI-A CONFIRMAT PREZENTA. Imi vin si cate 4 dintr-o fam unde ma gandeam sa vina 2 persoane. Sunt stresta rau.:-SS

monalissa
28.08.2008, 14:33:43
Gata,am rezolvat si cu porumbeii(1 mil perechea,daca mi-i "manevrez" eu,altfel imi cerea 1 mil jumate/:) )si in weekend astept intalnirea cu tipa care imi aduce setul:umbreluta si evantai!#:-S
Acum,urmatoarea emotie e legata de gasirea locatiei pentru sedinta foto "indoor"...:-? avem ceva..."shuste" si cu asta,dar sper sa ne iasa..![-o< [-o< [-o< Imi doresc prea mult poze de genul acesta,ca sa nu ni se intample...:"> sa-mi tineti pumnii va rog...maine va avea loc intalnirea si cu...cel care imi va putea satisface si dorinta asta...!:)

anlya_426
28.08.2008, 15:10:10

certificatele prenuptiale au valabilitate 14 zile...deci cu maxim 14 zile inainte se depun actele si cu minim 10 zile inainte de cununie ( este termenul minim legal de depunere a actelor, termen in are oricine cunoaste vreun motiv pentru care legea interzice casatoria poate depune contestatie)..in concluzie actele la oficiul de stare civila se depun cu 10 - 14 zile inainte de casatorie........

manzulika
28.08.2008, 15:29:16
Buna, miresicilor! Eu sunt putin in urma cu pregatirile..dar sper sa fie okay...invitatiile de abia marti le primim...sper sa reusim sa trecem pe la toti...sa le impartim...mireasa are de toate...mai putin bijuteriile...mirele mai tre sa isi cumpere camasa si pantofii...inelele ni le luam zilele astea...
Deci suntem in urma..dar nui nimic mai avem o luna pana la nunta...ne vom descurca!... succese la toti..si inca ceva visez nunta in fiecare noapte..e atat de sweet totul... :)

pisicutza_elena
28.08.2008, 15:36:43
certificatele prenuptiale au valabilitate 14 zile...deci cu maxim 14 zile inainte se depun actele si cu minim 10 zile inainte de cununie ( este termenul minim legal de depunere a actelor, termen in are oricine cunoaste vreun motiv pentru care legea interzice casatoria poate depune contestatie)..in concluzie actele la oficiul de stare civila se depun cu 10 - 14 zile inainte de casatorie........

Am si eu o rugaminte la tine:
am fost astazi sa intreb cand se depun actele pt 20 sept si mi-a spus ca intre 8 si 12 sept.
Unde se pot face la noi in Galati certificatele prenuptiale si cat timp dureaza?

Multumesc anticipat^:)^

annamrrias
28.08.2008, 15:51:01
Multumesc, ptr. explicatii! M-ai linistit! Mi-era teama sa nu avem probleme de genul asta.
Va mai rog si eu ceva dak stiti un site ptr, prognoza meteo mai indelungata (2 sapt). Nu vreau sa ploua:-SS [-o< !M-as mai linisti dak nu s-ar anunta mari schimbari de temperatura!

alinus30
28.08.2008, 16:37:03
Multumesc, ptr. explicatii! M-ai linistit! Mi-era teama sa nu avem probleme de genul asta.
Va mai rog si eu ceva dak stiti un site ptr, prognoza meteo mai indelungata (2 sapt). Nu vreau sa ploua:-SS [-o< !M-as mai linisti dak nu s-ar anunta mari schimbari de temperatura!

buna miresica,

uite un site din afara pt meteo : http://www.accuweather.com/world-index.asp?partner=accuweather&traveler=0
pupici

Crita
28.08.2008, 17:10:23
Am si eu o rugaminte la tine:
am fost astazi sa intreb cand se depun actele pt 20 sept si mi-a spus ca intre 8 si 12 sept.
Unde se pot face la noi in Galati certificatele prenuptiale si cat timp dureaza?

Multumesc anticipat^:)^

Certificatele prenuptiale se elibereaza de catre medicul de familie. Si ti-l poate da si pe loc (fara sa fie nev sa faci analizele), daca il cunosti si esti "atenta" cu el;))

flori2105
28.08.2008, 17:44:24
fetele caut si eu pe cineva de la care pot sa inchiriez porumbei.Ma ajuta cineva.Pupici

pisicutza_elena
28.08.2008, 18:08:53
Certificatele prenuptiale se elibereaza de catre medicul de familie. Si ti-l poate da si pe loc (fara sa fie nev sa faci analizele), daca il cunosti si esti "atenta" cu el;))

Am un medic de familie...mai mereu cand ma duc ori are concediu ori e la nush ce simpozion sau intalnire profesionala...daca stau dupa ea ...ma marit peste 3 ani...si nu e genul care sa-mi dea fara analize. :(

monalissa
28.08.2008, 20:31:24
Am un medic de familie...mai mereu cand ma duc ori are concediu ori e la nush ce simpozion sau intalnire profesionala...daca stau dupa ea ...ma marit peste 3 ani...si nu e genul care sa-mi dea fara analize. :(

Te poti duce la medicul de familie al viitorului tau sot,sa-i spui sa-ti faca si tie atunci cand ii completeaza lui!eu am fost cu logodnicul meu la doctorita MEA de familie(a lui era in concediu)si ne-a facut amandurora!A fost foarte de treaba femeia...Multa bafta va doresc!

eshmni
28.08.2008, 21:20:22
Tzop si eu... pe 20 septembrie.

annamrrias
28.08.2008, 21:41:02
buna miresica,

uite un site din afara pt meteo : http://www.accuweather.com/world-index.asp?partner=accuweather&traveler=0
pupici
Iti multumesc mult! Imi e de mare ajutor. Peste 2 zile voi vedea cum va fi vremea pe 13 ;-) .Am vazut k e pe 2 sapt. prognoza.Asa k iti doresc si tie o vreme super la nunta, dak tot suntem la subiectul asta.\:D/ si fie k totul sa iasa asa cum iti doresti :* .

annutza84
29.08.2008, 07:14:31
feteloooooooorrr !!!!!!!!!!!!!!!! am facut-o lata rauuuuuuuuu !!!!!

acum 3 luni mi-am schimbat buletinul si nu mai stiu unde mi-am pus certificatul de nastere!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
acasa la mama nu e ca mi-a zis sa il tin la mine ca imi va trebui acum si eu luni ma duc la primarie sa ma programez.......................
am citit cu cateva pagini in urma ca la dosar raman doar copiile si eu am copiile de pe certificat.
in cazul asta ma mai marit????????????
innebunesc.................... am luat toata casa la mana si stiu ca l-am pus bine dar se pare ca prea bine :gen_07::gen_07::gen_07:

Pisu
29.08.2008, 08:11:34
feteloooooooorrr !!!!!!!!!!!!!!!! am facut-o lata rauuuuuuuuu !!!!!

acum 3 luni mi-am schimbat buletinul si nu mai stiu unde mi-am pus certificatul de nastere!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
acasa la mama nu e ca mi-a zis sa il tin la mine ca imi va trebui acum si eu luni ma duc la primarie sa ma programez.......................
am citit cu cateva pagini in urma ca la dosar raman doar copiile si eu am copiile de pe certificat.
in cazul asta ma mai marit????????????
innebunesc.................... am luat toata casa la mana si stiu ca l-am pus bine dar se pare ca prea bine :gen_07::gen_07::gen_07:
Mai cauta-l si eventual suna si la ei sa vorbesti cu ei sa vezi daca exista vreo posibilitate in cazul in care nu-l mai gasesti, sa se multumeasca doar cu copia...in cel mai rau caz, trebuie sa-ti scoti altul... :(

MachuPicchu
29.08.2008, 09:22:50
eu cand am fost dupa certificate medicul meu de fam. era in concediu si mi le-a completat asistenta ei ... daca nici asa nu merge treaba porti merge la o clinica privata care au aceste certificate ... nicaieri nu spune ca tb neaparat sa le iei de la medicul de fam.

MachuPicchu
29.08.2008, 09:26:42
pe 6 sept. cica predominant soare, minima 17 grade si maxima 32 ^:)^

lyluta
29.08.2008, 10:29:56
pe 6 sept. cica predominant soare, minima 17 grade si maxima 32 ^:)^
BUNA fetele,tocmai am vazut si eu prognoza meteo si sunt super fericita ca e soare si cald,dar ma gandesc sa nu fie nici prea cald sa fie canicula,dar ma bucur ca nu ploua ,eu am biserica la ora 18 si sper sa se mai duca din caldura.

sugarlips
29.08.2008, 11:08:04
fetelor de ieri am si eu rochita :x :x :x :x \:D/ \:D/ \:D/ , e gata in sfarsit.......<:-P <:-P <:-P <:-P <:-P <:-P <:-P <:-P
e acasa la mama pusa bine pana la nunta......;))
mai imi trebuie doar bijuterii....nu am gasit nimic sa imi placa....sper sa gasesc ceva..:-s

sugarlips
29.08.2008, 11:08:40
a si am uitat sa va spun, am mai primit o confirmare :D

sugarlips
29.08.2008, 11:09:51
si tot ieri am primit cadou si o jarteluta albastra ;)) si o esarfa alba de matase pt biserica;-)

annamrrias
29.08.2008, 14:47:47
Ajutati-ma si pe mine cu un sfat, va rog [-o< ! Nu stiu ce se intampla, de la inceputul saptamanii ma tot cert cu toata lumea. Nimeni nu imi mai intra in voie, sunt tare irascibila, si la serviciu si acasa.
M-am certat si cu iubitul meu si cu mama, si tot asa cu restul lumii... Nu stiu cum sa-mi reiau buna dispozitie si calmul, sunt tare stresata si nu ma pot controla.
Dak stiti o metoda ceva, un lucru la care sa ma gandesc si sa ma ajute...[-o<

iony
29.08.2008, 15:03:04
feteleee, voi cum faceti cu petrecerea burlacitelor? cand, unde, cu cine? ca pe mine ma bate un gand sa ies la o terasa cu nasa si cateva prietene cu 2 sapt inainte de nunta. voi ce ziceti?

Babutza
29.08.2008, 15:14:37
feteleee, voi cum faceti cu petrecerea burlacitelor? cand, unde, cu cine? ca pe mine ma bate un gand sa ies la o terasa cu nasa si cateva prietene cu 2 sapt inainte de nunta. voi ce ziceti?

eu de ex nu fac chestia asta ...have fun :-p ;)) >:D<

monalissa
29.08.2008, 15:15:54

Eu in seara asta ies in oras cu prietenele,cu donshoarele mele de onoare..!<):) Sunt 3 din cele mai bune prietene ale mele,desi voi avea 4 domnisoare de onoare(una nu poate sa vina:-< )
Pe la 9 ne intalnim si mergem undeva pe o terasa,apoi intr-un club cu muzica retro...\:D/
Vreau sa povestim,sa radem,sa ne simtim bine(ele sunt in genul tipelor din"Sex and the city":"> ,asa ca intotdeauna ma distrez cu ele:)>- ),apoi sa dansam in club...A...vreau sa le duc si poze cu mine de cand eram mica si...mai putin mica...8-} voi face o selectie cu cele mai interesante,sugestive si inedite poze ale mele,din diverse etape ale vietii...vreau sa fie ca un fel de rememorare a vremurilor trecute...sper sa iasa frumos..!<:-P

MachuPicchu
29.08.2008, 16:54:28
mie imi organizeaza fetele ... nu vor sa-mi dea detalii, cand, unde, cum, dar se scapa putin una, putin alta =)) si asa am aflat ca e joi (cu 2 zile inainte de nunta) si ca au angajat un streeper =)) ... sa vedem ce-o sa iasa

MachuPicchu
29.08.2008, 16:57:08
Ajutati-ma si pe mine cu un sfat, va rog [-o< ! Nu stiu ce se intampla, de la inceputul saptamanii ma tot cert cu toata lumea. Nimeni nu imi mai intra in voie, sunt tare irascibila, si la serviciu si acasa.
M-am certat si cu iubitul meu si cu mama, si tot asa cu restul lumii... Nu stiu cum sa-mi reiau buna dispozitie si calmul, sunt tare stresata si nu ma pot controla.
Dak stiti o metoda ceva, un lucru la care sa ma gandesc si sa ma ajute...[-o<
si eu m-am certat cu toata lumea, chiar vreo 2 saptamani aproape zilnic, n-am facut nimic in mod deosebit, dar a inceput sa dispara starea de irascibilitate :)>-

monalissa
29.08.2008, 17:02:00
mie imi organizeaza fetele ... nu vor sa-mi dea detalii, cand, unde, cum, dar se scapa putin una, putin alta =)) si asa am aflat ca e joi (cu 2 zile inainte de nunta) si ca au angajat un streeper =)) ... sa vedem ce-o sa iasa

Eu le-am zis ca nu "discut" cu striperi!!!:)) Serios acuma,eu nu sunt genul care sa vrea striper la petrecerea burlacitelor,nici macar de amuzament..!:) Ar fi in plus saracul striper...cred ca si-ar lua chiloteii si s-ar tira...:))
Noi fetele,cand suntem impreuna,nu avem "ochi"decat unele pentru altele,ca sa zic asa...nu mai vedem barbati in jurul nostru,decat daca facem "eforturi"..8-} ,daca ne propunem...:-B
Plus ca,eu nu ma imaginez in ipostaza in care ar veni un striper la mine...nu stiu cum as reactiona...:-SS :-SS :-SS habar n-am de ce-as fi in stare in momentele alea..!:O oricum,bine nu cred ca as reactiona...>:/

piersicuta
29.08.2008, 17:25:24
Hai sa ma plang si eu...

Cer confirmari pentru nunta. Pe langa faptul ca unii din cei sunati, imi sugereaza sa il invit si pe varu nicu, si pe matusa marioara, sau tanta Frosa, cu un tupeu care ma lasa cu gura cascata, imi mai fac si faze de toata jena. Adica: intreb: si cate persoane veniti?
ei: pai doua.
eu: si nu vine si andrei, baiatul?
ei: nu stim daca vine
eu: pai si ce sa zic la restaurant, cate meniuri sa comand pt dvs
ei: pai comanda doua. ca el oricum e mofturos si nu mananca, o sa manance de la noi. Dar sa-i pui scaun, sa aiba unde sta.

Asta e nunta la romani! Sa mergem la nunta, dar fara bani. Ca putem manca din farfuria altuia. :@)

cristina19802007
29.08.2008, 18:03:30
Hai sa ma plang si eu...

Cer confirmari pentru nunta. Pe langa faptul ca unii din cei sunati, imi sugereaza sa il invit si pe varu nicu, si pe matusa marioara, sau tanta Frosa, cu un tupeu care ma lasa cu gura cascata, imi mai fac si faze de toata jena. Adica: intreb: si cate persoane veniti?
ei: pai comanda doua. ca el oricum e mofturos si nu mananca, o sa manance de la noi. Dar sa-i pui scaun, sa aiba unde sta.

Asta e nunta la romani! Sa mergem la nunta, dar fara bani. Ca putem manca din farfuria altuia. :@)
buna.ce mult seamana ceea ce povestesti tu cu ce mi se intampla mie acum...incerc sa imi pastrez calmul dar deja am inceput sa visez noaptea tot felul de prostii...ori ca e sala goala ori ca vin prea multi si nu am unde sa ii pun.....in mare parte am confrimarile..sper sa nu se schimbe...cu o saptamana iniante mai sun o data pentru o siguranta cat de cat.....te pup si multa rabdare...spor la pregatiri ca mai e tare putin..

iony
29.08.2008, 19:25:22
Eu in seara asta ies in oras cu prietenele,cu donshoarele mele de onoare..!<):) Sunt 3 din cele mai bune prietene ale mele,desi voi avea 4 domnisoare de onoare(una nu poate sa vina:-< )
Pe la 9 ne intalnim si mergem undeva pe o terasa,apoi intr-un club cu muzica retro...\:D/
Vreau sa povestim,sa radem,sa ne simtim bine(ele sunt in genul tipelor din"Sex and the city":"> ,asa ca intotdeauna ma distrez cu ele:)>- ),apoi sa dansam in club...A...vreau sa le duc si poze cu mine de cand eram mica si...mai putin mica...8-} voi face o selectie cu cele mai interesante,sugestive si inedite poze ale mele,din diverse etape ale vietii...vreau sa fie ca un fel de rememorare a vremurilor trecute...sper sa iasa frumos..!<:-P

pai atunci distractie maximaaaaa\:D/ \:D/ \:D/ \:D/ \:D/ \:D/ \:D/ sigur o sa iasa frumos.

iony
29.08.2008, 19:28:52
Hai sa ma plang si eu...

=P~ =P~ =P~ 8-| 8-| :-\ :-\ :( [-( [-( :no_04: :gen_05: nu pot sa cred:no_04: cum sa-ti zica asa ceva? off ce ma asteapta................ sper sa nu primesc raspunsuri din astea. mai bine un refuz decat asa, sa stiu o treaba.

monalissa
29.08.2008, 19:54:43
pai atunci distractie maximaaaaa\:D/ \:D/ \:D/ \:D/ \:D/ \:D/ \:D/ sigur o sa iasa frumos.

Mersiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii!!!!!!<:-P Acum ma pregatesc de petrecere!!!ULTIMA PETRECERE CU FETELE,LA CARE EU VOI FI INCA DOMNISOARA...8-}
Sunt foarte entuziasmata si emotionata si tot ce vreti voi...!;))
Eu incerc si cred ca si reusesc intr-o oarecare masura sa nu ma gandesc cu groaza,nici macar ingrijorata la nunta...sa stiti ca si pe mine ma apuca teama uneori,ma ingrijorez in legatura cu modul in care vor decurge lucrurile(cred ca ar trebui sa fii lunatic sau...autist sa nu-ti pese de propria nunta) si e omeneste sa avem momentele noastre de indoiala,dar la mine NU PREDOMINA STAREA ASTA,ci una de bine...<:-P
Depinde de noi cum ne simtim,dar in primul rand cred ca in clipele de deznadejde trebuie sa cerem ajutor Celui de Sus si cu siguranta toate grijile dispar!
Uitati,eu de exemplu,intr-una din serile trecute am intrat pe un topic de pe "miresici" unde se vorbea despre credinta(eu sunt ortodoxa!!!)si am descoperit o conferinta cu tema "Despre Taina Casatoriei",in care vorbea o maicuta!Atata de bine mi-a prins sa vizionez acea cuvantare,incat n-am cuvinte sa va spun...am vazut lucrurile si din alt"unghi"...NUNTA NU REPREZINTA DOAR ORGANIZAREA FIZICA A UNUI EVENIMENT!Cred ca punem prea mult accent pe niste lucruri care NU SUNT CHIAR PE PRIMUL LOC!!!
Revenind la iesirea mea din seara asta,urati-mi distractie placuta..!8-}

Babutza
29.08.2008, 20:31:19
Mersiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii!!!!!!<:-P Acum ma pregatesc de petrecere!!!ULTIMA PETRECERE CU FETELE,LA CARE EU VOI FI INCA DOMNISOARA...8-}
Sunt foarte entuziasmata si emotionata si tot ce vreti voi...!;))
Eu incerc si cred ca si reusesc intr-o oarecare masura sa nu ma gandesc cu groaza,nici macar ingrijorata la nunta...sa stiti ca si pe mine ma apuca teama uneori,ma ingrijorez in legatura cu modul in care vor decurge lucrurile(cred ca ar trebui sa fii lunatic sau...autist sa nu-ti pese de propria nunta) si e omeneste sa avem momentele noastre de indoiala,dar la mine NU PREDOMINA STAREA ASTA,ci una de bine...<:-P
Depinde de noi cum ne simtim,dar in primul rand cred ca in clipele de deznadejde trebuie sa cerem ajutor Celui de Sus si cu siguranta toate grijile dispar!
Uitati,eu de exemplu,intr-una din serile trecute am intrat pe un topic de pe "miresici" unde se vorbea despre credinta(eu sunt ortodoxa!!!)si am descoperit o conferinta cu tema "Despre Taina Casatoriei",in care vorbea o maicuta!Atata de bine mi-a prins sa vizionez acea cuvantare,incat n-am cuvinte sa va spun...am vazut lucrurile si din alt"unghi"...NUNTA NU REPREZINTA DOAR ORGANIZAREA FIZICA A UNUI EVENIMENT!Cred ca punem prea mult accent pe niste lucruri care NU SUNT CHIAR PE PRIMUL LOC!!!
Revenind la iesirea mea din seara asta,urati-mi distractie placuta..!8-}

have fun :D:D:DD: ...pana dimineata :D<:-P ;;)

piersicuta
29.08.2008, 22:48:52
=P~ =P~ =P~ 8-| 8-| :-\ :-\ :( [-( [-( :no_04: :gen_05: nu pot sa cred:no_04: cum sa-ti zica asa ceva? off ce ma asteapta................ sper sa nu primesc raspunsuri din astea. mai bine un refuz decat asa, sa stiu o treaba.

Si eu imi doresc un refuz mai bine decat o atitudine asa... Dar asta e... Mai e un pic.

MachuPicchu
30.08.2008, 07:48:16
Eu le-am zis ca nu "discut" cu striperi!!!:)) Serios acuma,eu nu sunt genul care sa vrea striper la petrecerea burlacitelor,nici macar de amuzament..!:) Ar fi in plus saracul striper...cred ca si-ar lua chiloteii si s-ar tira...:))
Noi fetele,cand suntem impreuna,nu avem "ochi"decat unele pentru altele,ca sa zic asa...nu mai vedem barbati in jurul nostru,decat daca facem "eforturi"..8-} ,daca ne propunem...:-B
Plus ca,eu nu ma imaginez in ipostaza in care ar veni un striper la mine...nu stiu cum as reactiona...:-SS :-SS :-SS habar n-am de ce-as fi in stare in momentele alea..!:O oricum,bine nu cred ca as reactiona...>:/
nici eu nu stiu cum as reactiona, dar sigur as fi toata rosie la fatza :)) ... noi am nimerit odata intr-un club la un nr. de streeptease si pot sa-ti zic ca ne-am distrat copios pe seama alora cum se miscau si ce fetze faceau sa fie cat mai sexi =)) ... si glumeam eu odata ca ar fi funny sa-i pui monezi in slip in loc de bancnote =)) (cred ca s-ar cruci ala si ar zice sa suntem salbatice) ....... ce va fi restul serii n-am idee (ca oricum numarul de streeptease nu cred ca dureaza mai mult de 30 min.) pt. ca ele au organizat totul (ce-mi place cand se agita lumea pt. mine :)))

Pisu
30.08.2008, 08:04:46
Mai am 2 sapatamini si a inceput sa ma cuprinda panica.....:-SS :-SS :-SS :-SS

MachuPicchu
30.08.2008, 08:15:45
pe mine inca nu :-$

piersicuta
30.08.2008, 08:20:23

O sa fie bine, e ca si cand iti scoate o masea :)). Esti anesteziata si nu-ti dai seama prea bine.

annamrrias
30.08.2008, 10:59:38
Subscriu! Nu vreau sa ma gandesc cum va fi in ultima saptamana#-o !!!!!!!!!!!!

cristina19802007
30.08.2008, 13:25:55
Subscriu! Nu vreau sa ma gandesc cum va fi in ultima saptamana#-o !!!!!!!!!!!!
buna.eu mai am vreo 2 saptamani si 6 zile conform reminder-ului si de ja ma ia cu frisoane cand ma gandesc la ziua de 20......mai ales ultima saptamana va fi cea mai obositoare...abia atunci imi pot lua concediu si tb sa fac marturiile, sa pun acele de siguranta la cocarde, sa fac placecard-urile, sa mai fac ultimele cumparaturi care includ si florile cu care voi face aranjamentele de pe mese si buchetele.......azi am fost si am luat bautura si alcoolica si ne-alcoolica...am dus-o deja la restaurant si am predat-o cu un proces verbal cu numar de sticle si baxuri.....si-a luat al meu un costum foarte frumos de ginere cu toate accesorille din Niro....sunt niste preturi super bune acolo la costumele barbatesti si calitate aceeasi cu cea de pe Lipscani...pe costum a dat 200 lei, pe camasa 60 lei pe pantofi la fel si pe papion 10 lei.......spor la pregatiri si pupici tuturor....mai avem tare putin....

MachuPicchu
30.08.2008, 13:43:57
buna.eu mai am vreo 2 saptamani si 6 zile conform reminder-ului si de ja ma ia cu frisoane cand ma gandesc la ziua de 20......mai ales ultima saptamana va fi cea mai obositoare...abia atunci imi pot lua concediu si tb sa fac marturiile, sa pun acele de siguranta la cocarde, sa fac placecard-urile, sa mai fac ultimele cumparaturi care includ si florile cu care voi face aranjamentele de pe mese si buchetele.......azi am fost si am luat bautura si alcoolica si ne-alcoolica...am dus-o deja la restaurant si am predat-o cu un proces verbal cu numar de sticle si baxuri.....si-a luat al meu un costum foarte frumos de ginere cu toate accesorille din Niro....sunt niste preturi super bune acolo la costumele barbatesti si calitate aceeasi cu cea de pe Lipscani...pe costum a dat 200 lei, pe camasa 60 lei pe pantofi la fel si pe papion 10 lei.......spor la pregatiri si pupici tuturor....mai avem tare putin....
eu mai am o saptamana pana la nunta si concediu imi iau de joi ... stresata am fost acum vreo 2-3 sapt. cand am inceput sa sun dupa confirmari ... acum sunt mai calma si mai relaxata :)>-

annutza84
30.08.2008, 21:29:29
am mai scapat de 1, a nu 3 stresuri : iubi meu si-a luat costum-e (de ginerica cu de toate si costum pt cununia civila) si pantofi si camasi, apoi eu am cumparat cocardele mari si am dat comanda pt cele mici si,.... am comandat tortul si sunt extrem de fericitaaaaaaaaa^:)^^:)^^:)^^:)^^:)^
mai am sa-mi iau pantofii de miresica, paharele (iau doar 2 si le impopotonez eu) si verighetele vinerea viitoare si in rest............... sucul si apele le vor cumpara in vinerea de dinainte si le vor duce la restaurant impreuna cu alcoolicele si marturiile si place-cardurile si gataaaaaaaaaaaaaa
a si de luni ma apuc de sunat lumea pt confirmari, in urma carora fac lista cu asezatul la masa
desi voiam sa ma duc la un coafor chem pe una acasa sa ma faca, am gasit si m-a facut la nunta unei verisoare si a iesit un coc........... splendid si nu sunt ipocrita cand spun ca arata mai bine decat al miresei respective deci am "cumparat-o"

si gataaaaaaaaaaa...............
vineri imi fac petrecerea burlacitelor la mine acasa si de sambata (de azi intr-o saptamana) nu mai am nimic de facut....................8-|
:-SS:-SS:-SS (mi-e putin teama, poate dupa ce voi sti un numar cat de cat excat de invitati o sa imi fac o idee de cum va iesi nunta, dar pana atunci am putina teama)
va pupacesc pe toate si muuuuuuult spor la ce mai aveti de cumparat si de pregatit
P.S. am gasit certificatul de nastere :-"si luni ma pot duce linistita la programare :-p

annutza84
30.08.2008, 21:32:17
eu mai am o saptamana pana la nunta si concediu imi iau de joi ... stresata am fost acum vreo 2-3 sapt. cand am inceput sa sun dupa confirmari ... acum sunt mai calma si mai relaxata :)>-
mai ai de pregatit ceva sau de cumparat? sau ai terminat??? eu una am cam terminat si pt ultima saptamana nu se mai intrevede nimic.............. dar poti sa stii..............

flori2105
30.08.2008, 22:03:14
SI PE MINE!!!!!!:-SS :-SS

MachuPicchu
31.08.2008, 08:31:03
mai ai de pregatit ceva sau de cumparat? sau ai terminat??? eu una am cam terminat si pt ultima saptamana nu se mai intrevede nimic.............. dar poti sa stii..............
nu prea mai am ... decat pt. mica pregatire de acasa

monalissa
31.08.2008, 10:05:50
Ieri am fost la restaurant si-am stabilit meniul si decoratiunile!saptamana viitoare cred ca va fi una plina,deoarece avem multe "maruntisuri" de rezolvat!cel mai tare ma bucur pentru faptul ca marti voi merge pt prima data la coafeza,sa ma vopseasca!!!!sunt tare curioasa ce va iesi,mai ales ca estimez si o usoara schimbare de look..!<):)

piersicuta
31.08.2008, 13:21:50
Ieri am fost la restaurant si-am stabilit meniul si decoratiunile!saptamana viitoare cred ca va fi una plina,deoarece avem multe "maruntisuri" de rezolvat!cel mai tare ma bucur pentru faptul ca marti voi merge pt prima data la coafeza,sa ma vopseasca!!!!sunt tare curioasa ce va iesi,mai ales ca estimez si o usoara schimbare de look..!<):)

Cum a fost la party monalissa?

loryka
31.08.2008, 13:55:46
Buna fetelor,
Si eu am nunta peste 6 zile...asa ca va urez tuturor casa de piatra si sa iasa asa cum va doriti!

monalissa
31.08.2008, 16:54:21
Cum a fost la party monalissa?

Excelent!:) Am povestit la topicul "petrecerea burlacitelor"cum ne-am distrat...in realitate a fost mult mai frumos decat cat si cum am incercat eu sa redau in cuvinte..!:)

annutza84
31.08.2008, 18:59:30
fetelor care au pe 6 nunta (primele din luna septembrie) le urez o saptamana ante - nunta cat mai libera si fara stres, o nunta superba si un post-nunta cat mai relaxant si sa ne povestiti cu lux de amanunte cum si ce s-a intamplat
>:D<>:D<>:D<>:D<>:D<>:D<>:D<>:D<>:D<>:D<

munequita
31.08.2008, 19:37:20
buna fetelor..am o intrebare? imi puteti spune cam cum merge cinstea la bucuresti?..am eu o asa curiozitate:D , la noi de exemplu la simpli prieteni anul asta se da cam 7 mil perechea.

monalissa
31.08.2008, 20:03:47
fetelor care au pe 6 nunta (primele din luna septembrie) le urez o saptamana ante - nunta cat mai libera si fara stres, o nunta superba si un post-nunta cat mai relaxant si sa ne povestiti cu lux de amanunte cum si ce s-a intamplat

Multumim din suflet(vorbesc in numele tuturor celor din 6 septembrie,pentru ca sunt sigura ca si fetele imi impartasesc parerile)!:* :* :*
Eu acum incerc sa fac un playlist pt nunta(orietnativ pt DJ),desi ne-a spus ca nu prea se axeaza el pe asa ceva,ci va pune muzica in functie de "pulsul" atmosferei...Totusi,eu nu pot sa stau cu mainile in san...plus ca am ocazia sa ma delectez cu muzica mea preferata...:-$

annutza84
31.08.2008, 21:20:37
buna fetelor..am o intrebare? imi puteti spune cam cum merge cinstea la bucuresti?..am eu o asa curiozitate:D , la noi de exemplu la simpli prieteni anul asta se da cam 7 mil perechea.
eu am dat 800 de lei la varul meu acum vreo luna (eu si viitorul sot), la prieteni nu stiu sa iti zic ca eu sunt prima din grup, astept sa vad cat primesc :D

cristina19802007
31.08.2008, 21:43:36
buna fetelor.a trecut asa repede timpul si iata ca am ajuns si in luna noastra.in primul rand as vrea sa urez casa de piatra si petrecere frumoasa celor care vor avea primele nunta in luna asta.sa aveti parte de vreme frumoasa si sa va distrati.iar celorlalte fete care mai au ceva zile le doresc spor la pregatiri.pupici tuturor.

manzulika
31.08.2008, 23:12:57
buna fetelor.a trecut asa repede timpul si iata ca am ajuns si in luna noastra.in primul rand as vrea sa urez casa de piatra si petrecere frumoasa celor care vor avea primele nunta in luna asta.sa aveti parte de vreme frumoasa si sa va distrati.iar celorlalte fete care mai au ceva zile le doresc spor la pregatiri.pupici tuturor.

Multumim Cristinuta...eu voi fi miresica pe la sfarsitul lunii...asa ca mai am timp...hmm.. dar vad ca sunt foarte schimbatoare... nu imi plac pantofii..vreau altii..invitatiile vroiam sa le fac singura dar m-am impotmolit..si le-am cumparatehh..dar un singur lucru stiu ca vreau : Sa avem parte de o nunta frumusica si plina de veselie!

cicika
31.08.2008, 23:16:50
multumim frumos[-o< [-o< [-o< [-o<

Pisu
01.09.2008, 01:23:24
Eu mai am asa:
-de imbracat pe ginerica...(nici acum nu am reusit :(( )
- de hotarit ce si cum vreau tot ce tine de flori
- de ales unde fac tortul :-s
- de luat rochia de la Pl de la croitoreasa #-o
- de cumparat whiskey, sucuri neacidulate, fructe, crantanele si bomboane pt marturii...apropos, astea pe unde naiba se gasesc??? :-s
- de facut place-carduri
- de facut meniurile
- de facut o plansa cu aranjarea la mese
- de facut o plansa care sa directioneze invitatii la salonul corect
- de vorbit cu dj-ul
- de facut fluturasi din zahar pt tort
- de terminat pisoii pt tort
- de luat ciorapi
de....nu mai stiu, dar sigur mai sint cite ceva....:-? #-o

anlya_426
01.09.2008, 09:04:46
Eu mai am asa:
- de cumparat whiskey, sucuri neacidulate, fructe, crantanele si bomboane pt marturii...apropos, astea pe unde naiba se gasesc??? :-s
- de facut place-carduri
- de facut meniurile
- de vorbit cu dj-ul
- de luat ciorapi

sunt sigura ca pana la final va iesi totul foarte bine.......>:D<

Pisu
01.09.2008, 10:09:08
sunt sigura ca pana la final va iesi totul foarte bine.......>:D<
SPER!!!!! >:D< Tu mai ai ceva de facut???

annamrrias
01.09.2008, 10:30:14
[-o< 'Neata! Iata-ne in septembrie! Casa de piatra si petrecere pe cinste primelor miresici din aceasta luna!
Eu ce sa zic, sunt dezamagita. Am mai avut cateva invitatii de dat ptr. niste colege care au fost in concediu si nu mi-a placut deloc reactia lor cand le-am dat azi. Tipa care sta cu mine in birou si de la care aveam pretentii, nu a facut nicio remarca referitoare la invitatie ( cu toate ca toata lumea le-a laudat), iar in momentul in care i-am dat-o nu a zis absolut nimic.Nici ca vine nici.. nimic...:-? Asa e cand ai prea multa incredere in oameni! Chiar daca vine, n-o sa uit cat de rece a fost cand a primit invitatia. Si nu e prima dezamagire de genul asta. Asat sa fie beleaua! >:P
Acum fug sa depun actele la primarie. Sper sa n-am probleme.[-o< [-o<

sugarlips
01.09.2008, 10:57:33
Eu mai am asa:
- de facut place-carduri
- de facut meniurile
- de vorbit cu dj-ul
- de luat ciorapi

eu am reusit <:-P si vineri i-am cumparat si pantofi si camasa....e imbracat si incaltat.;)) ....si am mai scapat de o grija ;)) <:-P
doar mie imi mai trebuie ceva bijuterii, nu am gasit nimic sa imi placa...:-<
in rest trebuie sa dau comanda la place carduri si la meniurile de pus pe mese, dar asta in ultima sapt...prima data sa vad cum ii aranjez la mese...#-o
mai trebuie sa primim bauturile si sa le platim si sa luam sucurile...
in rest trebuie iar sa ma intalnesc cu foto, video, dj, cu tipa care imi aranjeaza sala , cu cea cu florile, etc....ca sa stabilim ultimele detalii....
si cam atat...dar astea cred ca raman pe ultima sapt...

sugarlips
01.09.2008, 11:02:23
[-o< 'Neata! Iata-ne in septembrie! Casa de piatra si petrecere pe cinste primelor miresici din aceasta luna!
Eu ce sa zic, sunt dezamagita. Am mai avut cateva invitatii de dat ptr. niste colege care au fost in concediu si nu mi-a placut deloc reactia lor cand le-am dat azi. Tipa care sta cu mine in birou si de la care aveam pretentii, nu a facut nicio remarca referitoare la invitatie ( cu toate ca toata lumea le-a laudat), iar in momentul in care i-am dat-o nu a zis absolut nimic.Nici ca vine nici.. nimic...:-? Asa e cand ai prea multa incredere in oameni! Chiar daca vine, n-o sa uit cat de rece a fost cand a primit invitatia. Si nu e prima dezamagire de genul asta. Asat sa fie beleaua! >:P
Acum fug sa depun actele la primarie. Sper sa n-am probleme.[-o< [-o<

>:D< te inteleg ca si eu am trecut prin asta...am fost foarte suparata...dar acum mi-a trecut....am zis ca nu merita sa ma necajesc pt astfel de oameni...
mai mult ca sigur nu o sa vina daca a reactionat in felul asta...
dar nu te necaji ca nu merita....cu astfel de ocazii ajungi sa cunosti unii oameni cu adevarat
bafta multa la depus actele....sa ne spui cum a fost>:D<

oana99
01.09.2008, 11:04:59
Fetelor mie de azi dimineata mi-e foarte rau.Ma doare inruna stomacul si am stari de voma.....si nu sunt singura....si al meu viitor sot e la fel de terminat.Sunt suparata ca nu-mi mia vine corsetul de la rochita bine...am slabit...:(si mai am de stabilit ultimele detalii.Offfff abia astept sa scaaap de stres.:-SS:-SS:-SS

Pisu
01.09.2008, 11:18:47
Fetelor mie de azi dimineata mi-e foarte rau.Ma doare inruna stomacul si am stari de voma.....si nu sunt singura....si al meu viitor sot e la fel de terminat.Sunt suparata ca nu-mi mia vine corsetul de la rochita bine...am slabit...:(si mai am de stabilit ultimele detalii.Offfff abia astept sa scaaap de stres.:-SS:-SS:-SS
Eu sint tare suparata ca am descoperit ca fac parte dintre acele persoane care la stres se ingrasa, nu invers :(( in ultima luna am avut numai probleme cu stomacul...si mie mi-e rau, imi vine sa vomit fie ca mi-e foame, fie ca sint satula...si cind mi se fce foame ma ia cu lesin si greata de zici ca nu am mai mincat de o luna.... :((

Pisu
01.09.2008, 11:24:01
Ieri am avut prima lectie de dans :)) A fost foarte frumos iar mireselul meu dulce foc, cum se straduia el.... Sper sa ii placa si lui...Nu l-am luat cu forta, dar nici nu a fost ideea lui...l-am rugat eu mult de tot sa facem asta si de dragul meu acceptat...si il iubesc de numai pot!!!!:x :x :x :x :x

iony
01.09.2008, 11:24:24
Eu sint tare suparata ca am descoperit ca fac parte dintre acele persoane care la stres se ingrasa, nu invers :(( in ultima luna am avut numai probleme cu stomacul...si mie mi-e rau, imi vine sa vomit fie ca mi-e foame, fie ca sint satula...si cind mi se fce foame ma ia cu lesin si greata de zici ca nu am mai mincat de o luna.... :((

si eu sunt la fel, ma ingras la stres foarte tare:-< :-< am o pofta de mancare :-" :-" :-" bine cel putin ca nu mi=e rau.

iony
01.09.2008, 11:25:21
Ieri am avut prima lectie de dans :)) A fost foarte frumos iar mireselul meu dulce foc, cum se straduia el.... Sper sa ii placa si lui...Nu l-am luat cu forta, dar nici nu a fost ideea lui...l-am rugat eu mult de tot sa facem asta si de dragul meu acceptat...si il iubesc de numai pot!!!!:x :x :x :x :x

mult succes si sa va iasa si pasii si nunta o minunatie:x :x :x

Pisu
01.09.2008, 11:25:31
si eu sunt la fel, ma ingras la stres foarte tare:-< :-< am o pofta de mancare :-" :-" :-" bine cel putin ca nu mi=e rau.Eu speram sa fac parte dintre cei care slabesc...dar....ciuciu...de unde atita? :((

iony
01.09.2008, 11:34:31
eu mai am 2 liste de rezolvat : cam asa arata:
azi -de umblat dupa cadouri nasi si cumparat cercelusi pt viitoarea finuta care urmeaza sa se nasca cam in 3 sapt;)) ;))si o sa se cam suprapuna cu nunta si sa fie cumparate toate, cand mergem la spital sa fie totul pregatit,
-maine de mers si vorbit cu formatia detalii legate de repertoriu si de vorbit pentru decor sa vedem daca au perdea de lumini,
- de facut marturiile=-pt asta imi trebuie put pouri de pus in saculeti,
-de scurtat rochita
-de scurtat pantalonii mirelui
-de scris pe place carduri numele (dupa ce primesc confirmarile)
-de cumparat racoritoarele, alunele, fructele - in ultima saptamana
si mai aveam ceva. usor usor le aducem la plan pe toate. spor la ultimele pregatiri pt primele miresici de SEPTEMBRIE 2008. sper sa fie o luna norocoasa asa cum se zice si fara precipitatii :-" :-"

oana99
01.09.2008, 11:37:16
OFFFFF......si mai am multe pb de rezolvat la birou si nu ma pot concentra deloc...#-o

iony
01.09.2008, 11:39:26
am mai cumparat confetti pt biserica, artificiile pt tort, mirii de pus pe tort ca vreau sa ramana ai nostri nu sa ii iau de la restaurant -si apropo de asta, am cumparat niste miri cam mari ca acolo de unde i-am luat eu aveau mirisori si miri si eu am luat din cei mai mari si aseara al meu radea de mine ca o sa cada tortul de la greutatea lor :-p :-p :-p

annamrrias
01.09.2008, 11:48:17
>:D< te inteleg ca si eu am trecut prin asta...am fost foarte suparata...dar acum mi-a trecut....am zis ca nu merita sa ma necajesc pt astfel de oameni...
mai mult ca sigur nu o sa vina daca a reactionat in felul asta...
dar nu te necaji ca nu merita....cu astfel de ocazii ajungi sa cunosti unii oameni cu adevarat
bafta multa la depus actele....sa ne spui cum a fost>:D<
Gata am depus actele, am semnat! Super, n-am intampinat probleme!\:D/
Ai dreptate! Acum cunosc unele persoane cu adevarat! Dar sincer ma gandeam k sunt mai putine in jurul meu #-o ! Dar ai dreptate nu merita sa ne necajim ptr. asa persoane care nu se pot bucura ptr. fericirea noastra, ba din contra iti strica buna dispozitie.

MachuPicchu
01.09.2008, 14:08:05
sunt asa obosita ... s-au adunat toate ... abia am reusit sa ma trezesc dimineata 8-|

Pisu
01.09.2008, 14:16:01
am mai cumparat confetti pt biserica, artificiile pt tort, mirii de pus pe tort ca vreau sa ramana ai nostri nu sa ii iau de la restaurant -si apropo de asta, am cumparat niste miri cam mari ca acolo de unde i-am luat eu aveau mirisori si miri si eu am luat din cei mai mari si aseara al meu radea de mine ca o sa cada tortul de la greutatea lor :-p :-p :-p
=))=))=))=))=)) Ia aveti voi grija =))

laly200809
01.09.2008, 15:28:12
Se pare k am intrat pe ultima suta de metrii, suntem cat se poate de emotionate, fiecare in felul ei. Vineri ma duc si eu sa-mi depun actele pt cununie, sa speram k nu vor fi probleme. Sincera sa fiu inca nu realizez ca se apropie acest eveniment cu pasi repezi.............Sa avem parte toate de o nunta frumoasa asa cum ne dorim noi.

Gabrielle29
01.09.2008, 16:09:26
*breath in - breath out - breath in - breath out*
M-am trezit ca nu mai sunt doua saptamani. Ma tot intreaba lumea pe la serviciu cat mai e, si m-am blocat si eu cand le-am raspuns ca e saptamana viitoare.. ;))

Eu abia joi trebuie sa depun actele la primarie S2 si sunt un pic emotionata, imi e frica sa nu fi gresit tanti aia numaratoarea. Tot incerc sa ma linistesc ca asa a fost si data trecuta - trebuia sa facem civila acum vreo 2 luni, dar a murit socrul meu (dumnezeu sa-l ierte) si nu am mai facut nimic - ca doar pentru el vroiam sa ne grabim. Atunci ne-a zis ca pentru sambata sa mergem joia cu o saptamana inainte...deci nu cred ca a gresit cucoana - desi era alta. aoleo o iau razna!!! 8-}

Am rezolvat si cu florile de pus in piept si pentru invitati si pentru nasi si ginerica si pentru socrii. Am luat si un fel de coronite pentru domnisoarele mici si niste chestii de pus la mana pentru donsoarele mele cele mari (am 5 si m-am mai trezit cu 5 miniaturi :)))

Apropos - o faza foarte misto - am fost cu mama pe lipscani sa ne uitam dupa floricele si am intrat intr-o maghernita unde nu credeam ca gasim ceva decent (culmea, de acolo am cumparat pana la urma) si maicamea si-a dat seama ca tot de acolo si-a luat si ea acu 31 de ani florile si tiara pentru nunta :x :D.

In alta ordine de idei, mai am de luat camasi lu ginerica, de mers la probe la coafor, de cumparat ciorapi and i'm set to go.

Pisu
01.09.2008, 16:14:14
Am mai bifat si eu ceva:
- am dat comanda de tort si am stabilit ca pt machiaj voi ramine la cea care m-a facut la ultima proba :D

laly200809
01.09.2008, 16:57:59
Voi cu cat timp inainte va duceti sa depuneti actele la primarie??

flori2105
01.09.2008, 17:00:12
Am depus si noi actele la sectorul 3.Pe 13 septembrie la ora 9:30 voi fi o doamna:D DOAMNA CARAC ELENA FLORENTINA(cam devreme ora dar nu am ce sa fac la ce a fost azi la primarie!!!!!!,oricum e bine ca nu tre sa ma grabesc dupa cununie si pot fi un pic mai relaxata).Mai e atat de putin ca nici nu imi vine sa cred ca parca mai ieri ma inscriam pe site si mai avea o luna si ...pana la nunta.Sa speram ca o sa iasa bine pt toata lumea.Casa de piatra mireselor de septembrie!!!>:D< >:D< >:D<

Pisu
01.09.2008, 17:00:27
Eu miine ma duc...

flori2105
01.09.2008, 17:08:31
Azi am bifat si eu cocardele naturale pt mire ,nasi,frati si parinti si am dat comanda de buchete pt cununia civila.
Am cam terminat pregatirile
Joi ma duc sa imi pun unghii false cu gel,vineri sunt programata la tratament pt fata,luni ma duc la proba de machiaj(la coafat am facut proba deja),marti(in saptamana nuntii) ma duc la restaurant pt ultimele detalii iar vineri inainte de nunta ma mai duc la o intretinere la unghii.Si cam atat
De acum ma ocup numai de mine:D

laly200809
01.09.2008, 17:10:46
Eu miine ma duc...

Am auzit tot felul de zvonuri cum, ca ar trebui sa te duci sa iti depui actele fie cu 14 zile inainte sau cu 10 zile inainte. :( nu mai inteleg nimic, ideea este k al meu pleaca intr-o delegatie care nu era in plan si va trebui sa rezolvam aceasta problema inainte de plecarea lui. Ma rog sa nu avem probleme.[-o< [-o< [-o< [-o< [-o<

Pisu
01.09.2008, 17:43:33
Am auzit tot felul de zvonuri cum, ca ar trebui sa te duci sa iti depui actele fie cu 14 zile inainte sau cu 10 zile inainte. :( nu mai inteleg nimic, ideea este k al meu pleaca intr-o delegatie care nu era in plan si va trebui sa rezolvam aceasta problema inainte de plecarea lui. Ma rog sa nu avem probleme.[-o< [-o< [-o< [-o< [-o<
Dupa cum s-a mai scris, este in principal vorba de certificatele prenuptiale, care sint valabile max 14 zile calendaristice (in care sint incluse si ziua eliberarii si cea a cununiei) dar nu poti face cununia cu mai putin de 10 zile de la data eliberarii lor....Daca am spus prostii, corectati-ma...

oanamihaela
01.09.2008, 17:49:11
Pentru ca azi este deja septembrie eu va urez tuturor sa aveti o nunta ca-n povesti.
Sa nu lasati pe nimeni si nimic sa va strice ziua si sa va bucurati din plin caci e ultima;))

Si dupa sa ne povestiti si noua celor din 2009 cum a fost si ce tre sa facem, ca eu una tare dezorientata mai sunt.;-)

Pupici multi>:D<

alinus30
01.09.2008, 18:02:35
Eu mai am asa:
- de facut place-carduri
- de facut meniurile
- de vorbit cu dj-ul
- de luat ciorapi

buna miresica,

eu am luat din metro bombonici pt marturii sunt la galetusa de 900 g (nu stiu cate sunt inauntru, dar eu am luat 6 pt 150 de marturii, 3 vanilie si 3 cacao) dar costa ceva pana in 10 lei galetusa, sunt de la o firma ARO - asa scrie pe cutie si sunt bune , am mancat cateva, sunt arahide in cacao si in vanilie ...
pupici >:D<

monalissa
01.09.2008, 18:14:24
Buna,fetelor!
Acum am intrat in casa dupa o alergatura care a inceput azi-dimineata...#-o
Ma bucur totusi ca am reusit sa rezolvam mare parte din treburi.Nu are sens sa incep sa va insir ce-am mai cumparat(nici nu mai am starea necesara:[email protected] ),dar ce vreau sa va spun e ca si maine se anunta pt noi o zi cel putin la fel de plina...:-SS Sper sa rezist in continuare...Imi place enorm sa ma ocup de organizarea nuntii mele,daaaaaaaar.....(exista totusi un mare"dar":-< )sunt atat de multe de rezolvat,incat nu ai cum sa nu fii stresat...#-o
Va tin pumnii tuturor sa va rezolvati cu bine treburile!
Nu uitati:PASTRATI-VA CALMUL orice ati face..!:-B >:D<

Brone
01.09.2008, 18:15:42
Casa de piatra miresicilor din zilele de 6-7 -13-14 sept <:-P Sa avetzi o nunta mai frumoasa decat va doritzi :* Asta seara plecam in vacantza shi abia pe 13 revenim..asha ca am intrat in fuga sa va urez de pe acum.

alinus30
01.09.2008, 18:18:21

buna miresicilor,

stiti voi cumva de unde pot lua tun de confeti fasii sau ceva mai mari?, am fost la billa, metro, real si nu am gasit. multam ^:)^

annutza84
01.09.2008, 19:28:23
gataaa, nu mai am scapareeeee!!!!!!!!! am depus actele la primarie..... am intrat pe ultima suta de metri :">:">

annutza84
01.09.2008, 19:43:20
buna miresicilor,

stiti voi cumva de unde pot lua tun de confeti fasii sau ceva mai mari?, am fost la billa, metro, real si nu am gasit. multam ^:)^
mama soacra a luat din doralli din afumati

annutza84
01.09.2008, 19:43:53
Am depus si noi actele la sectorul 3.Pe 13 septembrie la ora 9:30 voi fi o doamna:D DOAMNA CARAC ELENA FLORENTINA(cam devreme ora dar nu am ce sa fac la ce a fost azi la primarie!!!!!!,oricum e bine ca nu tre sa ma grabesc dupa cununie si pot fi un pic mai relaxata).Mai e atat de putin ca nici nu imi vine sa cred ca parca mai ieri ma inscriam pe site si mai avea o luna si ...pana la nunta.Sa speram ca o sa iasa bine pt toata lumea.Casa de piatra mireselor de septembrie!!!>:D< >:D< >:D<
cand te-ai programat???? eu am la ora 10.15 ^:)^^:)^^:)^

flori2105
01.09.2008, 19:57:20
cand te-ai programat???? eu am la ora 10.15 ^:)^^:)^^:)^
EU LA 9:30 LA SECTORUL 3.CRED A O SA NE VEDEM ACOLO:-p

annutza84
01.09.2008, 22:14:50
EU LA 9:30 LA SECTORUL 3.CRED A O SA NE VEDEM ACOLO:-p
ma refeream cand ai fost sa iti depui actele :-p

Pisu
02.09.2008, 07:26:59
buna miresica,

eu am luat din metro bombonici pt marturii sunt la galetusa de 900 g (nu stiu cate sunt inauntru, dar eu am luat 6 pt 150 de marturii, 3 vanilie si 3 cacao) dar costa ceva pana in 10 lei galetusa, sunt de la o firma ARO - asa scrie pe cutie si sunt bune , am mancat cateva, sunt arahide in cacao si in vanilie ...
pupici >:D<
Multumesc mult pt raspuns!!!!!:* ca habar nu aveam unde sa ma duc sa caut.....

Pisu
02.09.2008, 07:28:08
Casa de piatra miresicilor din zilele de 6-7 -13-14 sept <:-P Sa avetzi o nunta mai frumoasa decat va doritzi :* Asta seara plecam in vacantza shi abia pe 13 revenim..asha ca am intrat in fuga sa va urez de pe acum.
Asa sa faceti, ca de nu reveniti atunci, va ia gaia =))=))=)) :*:*:*

piersicuta
02.09.2008, 07:50:03
gataaa, nu mai am scapareeeee!!!!!!!!! am depus actele la primarie..... am intrat pe ultima suta de metri :">:">

Ti-ai gasit certificatul annutzo?

piersicuta
02.09.2008, 07:51:52
Fetelor si la mine se apropie... Am inceput sa visam amandoi in fiecare noapte numai prostii: azi noapte a fost visul cu rochia de mireasa care era verde si sifonata. Ieri seara a fost cu luna de miere, pe care o plateam cu farfurii din alea de la ikea de 1.5 lei. Al meu a visat ca nu l-a mai invartit popa in biserica si era tare dezamagit. :) :(

MachuPicchu
02.09.2008, 09:14:02
Buna,fetelor!
Acum am intrat in casa dupa o alergatura care a inceput azi-dimineata...#-o
Ma bucur totusi ca am reusit sa rezolvam mare parte din treburi.Nu are sens sa incep sa va insir ce-am mai cumparat(nici nu mai am starea necesara:[email protected] ),dar ce vreau sa va spun e ca si maine se anunta pt noi o zi cel putin la fel de plina...:-SS Sper sa rezist in continuare...Imi place enorm sa ma ocup de organizarea nuntii mele,daaaaaaaar.....(exista totusi un mare"dar":-< )sunt atat de multe de rezolvat,incat nu ai cum sa nu fii stresat...#-o
Va tin pumnii tuturor sa va rezolvati cu bine treburile!
Nu uitati:PASTRATI-VA CALMUL orice ati face..!:-B >:D<
asta e cel mai greu de realizat ... mai mult decat stresata (ca nu mai am ce schimba acum) sunt dezamagita, obosita, resemnata =(( ...
... nimeni nu se gandeste la efectele tambalaului asta asupra mirilor, nici macar rudele apropiate 8-|

Alisori
02.09.2008, 09:34:16
miresici de septembrieeeeeeeeeee ;)) aveti emotii? ;)) :-"
sunteti urmatoarele pe lista in a spune "Da" (convingator ;)) )

MachuPicchu
02.09.2008, 09:35:58
miresici de septembrieeeeeeeeeee ;)) aveti emotii? ;)) :-"
sunteti urmatoarele pe lista in a spune "Da" (convingator ;)) )
singurele emotii sunt legate de organizare si invitati

Pisu
02.09.2008, 10:36:21
Am rezolvat si cu starea civila <:-P
AMR 10 ZILE!!!!! :-SS :-SS :-SS :madlaugh: :madlaugh: :madlaugh:

sugarlips
02.09.2008, 11:13:26
Am mai bifat si eu ceva:
- am dat comanda de tort si am stabilit ca pt machiaj voi ramine la cea care m-a facut la ultima proba :D

bravo\:D/
buna alegere.....era preferatul meu :x

sugarlips
02.09.2008, 11:14:47

pe noi ne-a chemat tanti luni 8 sept...pt 20 sept...
dar ne-a dat si un biletel pe care scria ca actele se pot depune intre
08-11.09.08 pt 20 sept...
dar noi o sa mergem luni:">

Yonika
02.09.2008, 11:16:47
Ola fetele! Am obtinut si eu ora pe care mi-o doream la starea civila! A mai ramas f putin.....:-SS :D
Eu mai am fara azi, doar 3 zile de serv si apoi .... \:D/ <:-P acasa...concediu!
Pup fetele si sper sa nu aveti prea mari emotii!:D >:D< :*

sugarlips
02.09.2008, 11:18:03

:D cat au costat certificatele prenuptiale?...si eu trebuie sa merg luni sa depun actele:-SS

mitiza
02.09.2008, 12:11:27
Si pe noi la fel ne a chemat tot pe 8 de fapt intre 8 - 11 sa depunem actele pt 20 sept la sec 1 POOP!

anlya_426
02.09.2008, 13:21:30
astazi sau maine se rezolv cu certificatele prenuptiale...si ma linistesc si la acest capitol...vineri imi scot pasaportul pentru a putea pleca din tara....la mine la munca e ceva de treaba pt ca de sapt viit intru in concediu si vreau sa las totul in ordine...

in rest nu ma simt stresata..in schimb am observat de cateva zile ca nu mai pot adormi noaptea....stau pur si simplu treaza....cred ca e si asta o forma de stres.....trebuie sa o elimin..
cu invitatii si sonfirmarile stau bine pana acum..astept sa vad ce se mai intampla...chiar am primt de la 2 verisoare ale parintilor mei si un vecin de-al lor, pe care nu i-am invitat la nunta, deoarece muncesc in strainatate, 300 de euro.....m-am bucurat foarte tare...plus ca sunt asaltata de telefoane ale rudelor sau prietenilor care vor sa-i insotesc sa-mi cumpere si un cadou de casa noua:D......

laly200809
02.09.2008, 13:41:29

Asa ne-au spus si noua, k pt 20 sept sa ne ducem pe 8.09, dar noi o sa ne ducem de pe 5.09, poate reusim sa le depunem pt k al meu pe 07.09 pleaca in delegatie din tara si cand se va intoarce el va fi deja prea tarziu. Sa speram k vom avea noroc, pt k eu am emotii mari legate de chestia asta si sper sa se rezolve ................

MachuPicchu
02.09.2008, 15:25:55
duminica am fost la un botez si am facut o ditamai batatura la piciorul drept (deasupra la calcai) si acum e carne vie ... o sa merg desculta la nunta ca nu vad eu sa se vindece pana sambata =(( (si am pantofi si la cununie si la restaurant) ... azi dimineata a inceput sa-mi creasca IAR maseaua de minte, si ma doare si pare a se umfla :(( ... JUST MY LUCK :-L

Gabrielle29
02.09.2008, 15:27:41
:D Ieri mi-am luat lentile de contact, iar azi am fost cu nasica sa dam comanda la buchete si lumanari. :D

Am innebunit-o pe saraca fata de la florarie, ca am ales vreo 3 buchete din cele pe care ni le arata pe calculator si i-am dat Nspe mii de instructiuni :))
Oricum, am incredere ca o sa iasa bine si frumos :x

Maine mai am de mers cu ginerica sa isi ia camasi si sa isi scurteze pantalonii la costum, iar joi la primarie sa depunem actele.
Saptamana viitoare trebuie sa iau bomboanele si sa convoc domnisoarele de onoare sa facem marturiile si probabil inca nuj cate drumuri ca sa imi cumpere ce vor ele pentru noaptea nuntii :-" :">:D

laly200809
02.09.2008, 16:09:08
;)) :-p Organizeaza cineva petrecere inainte de nunta??/ Asa k intre fete?

olyvyana
02.09.2008, 16:42:52
mie imi organizeaza domnisoarele ceva, dar nu stiu detalii;))

laly200809
02.09.2008, 17:04:20
mie imi organizeaza domnisoarele ceva, dar nu stiu detalii;))

Super. Ale mele sunt foarte secretoase, mai se scapa ele cate un pic, dar o dreg repede, sa vedem ce va fi.................;))

alinus30
02.09.2008, 17:52:47
miresici,

dar la masaj de relaxare, tonifiere etc cine merge si pe unde merge; nu gasesc ceva interesant (in fine mai aproape de casa - sector 3 titan)??? :-\

Pisu
02.09.2008, 18:10:03
bravo\:D/
buna alegere.....era preferatul meu :x
:D :*:*:*>:D<>:D<>:D<

piersicuta
02.09.2008, 19:57:13
miresici,

dar la masaj de relaxare, tonifiere etc cine merge si pe unde merge; nu gasesc ceva interesant (in fine mai aproape de casa - sector 3 titan)??? :-\

Eu as vrea sa merg, exact in ziua aia, inainte de coafor. Dar nu cred ca mai am timp :(

alinus30
02.09.2008, 20:00:34
Eu as vrea sa merg, exact in ziua aia, inainte de coafor. Dar nu cred ca mai am timp :(

eu vreau sa merg vineri dupa amiaza inainte de nunta ca sa pot dormi mai relaxata, sper.... sa dorm... ^:)^

augusta
02.09.2008, 20:00:45
rochita mea .....nu e in stare finala dar.......
Imagini atasatehttp://www.miresici.ro/attachment.php?attachmentid=165822&stc=1&thumb=1&d=1220374730 (http://www.miresici.ro/attachment.php?attachmentid=165822&d=1220374730) http://www.miresici.ro/attachment.php?attachmentid=165823&stc=1&thumb=1&d=1220374730 (http://www.miresici.ro/attachment.php?attachmentid=165823&d=1220374730)

flori2105
02.09.2008, 20:04:13
ma refeream cand ai fost sa iti depui actele :-p
aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
pe la 12