PDA

Versiunea completa : Miresici SEPTEMBRIE 2008

Pagini : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 [26] 27 28 29

piersicuta
02.09.2008, 20:16:51
rochita mea .....nu e in stare finala dar.......
Imagini atasatehttp://www.miresici.ro/attachment.php?attachmentid=165822&stc=1&thumb=1&d=1220374730 (http://www.miresici.ro/attachment.php?attachmentid=165822&d=1220374730) http://www.miresici.ro/attachment.php?attachmentid=165823&stc=1&thumb=1&d=1220374730 (http://www.miresici.ro/attachment.php?attachmentid=165823&d=1220374730)

E draguta. Si simpla. Mie imi place. :) Si ai un zambet frumos :)

augusta
02.09.2008, 20:24:20
E draguta. Si simpla. Mie imi place. :) Si ai un zambet frumos :)

Mai are un fel de voal ce se pune pe brate si se aduna in spate si coboara pana jos.....mie imi place, e simpla si ca ma ajuta un pic la talia mea:-p
a costat 700 euro.sunt multumita ca atunci cand am luat-o pe mine ......parca am simtit ca ASTA E!

anyela17
02.09.2008, 21:12:40
Dupa cum s-a mai scris, este in principal vorba de certificatele prenuptiale, care sint valabile max 14 zile calendaristice (in care sint incluse si ziua eliberarii si cea a cununiei) dar nu poti face cununia cu mai putin de 10 zile de la data eliberarii lor....Daca am spus prostii, corectati-ma...

Asa stiu si eu!

annutza84
02.09.2008, 21:14:56
Ti-ai gasit certificatul annutzo?
da ;)) era sub niste papitoi (dar nu ma intrebati cum a ajuns acolo.... ) ca la mine sufrageria este pe post de depozit de cutii cu carti si papitoi si casa pestilor si a papagalilor, si cred ca unul din papitoi a "furat" certificatul meu de nastere, ca alta explicatie nu gasesc.................:-?

anyela17
02.09.2008, 21:17:49
da ;)) era sub niste papitoi (dar nu ma intrebati cum a ajuns acolo.... ) ca la mine sufrageria este pe post de depozit de cutii cu carti si papitoi si casa pestilor si a papagalilor, si cred ca unul din papitoi a "furat" certificatul meu de nastere, ca alta explicatie nu gasesc.................:-?

Ai avut noroc ca nu ai ceva magarus sa-l pape!

annutza84
02.09.2008, 21:18:50
:D cat au costat certificatele prenuptiale?...si eu trebuie sa merg luni sa depun actele:-SS
pe usa medicului de familie scria ca 50 de lei un certtificat (cam ilogic dar asa scria), deci 100 de lei ambele nu am facut analizele asa ca nu stiu alea cat costa. te duci la medicul de familie si vb cu el, daca tine neaparat sa te trimita te duci sa le faci, daca nu.... ai scapat ieftin (vezi ca sunt necesare 2 timbre fiscale de 1 leu de la posta k sa lipeasca pe certificate), in rest nimic.... bafta, poate !!!!!

annutza84
02.09.2008, 21:19:22
Ai avut noroc ca nu ai ceva magarus sa-l pape!
am 2 si cu bogdanul meu 3 :-$

anyela17
02.09.2008, 21:21:31
Analizele costa in jur de 9 lei/pers. (deci 18 lei) si se fac intr-o zi.

annutza84
02.09.2008, 21:24:11
duminica am fost la un botez si am facut o ditamai batatura la piciorul drept (deasupra la calcai) si acum e carne vie ... o sa merg desculta la nunta ca nu vad eu sa se vindece pana sambata =(( (si am pantofi si la cununie si la restaurant) ... azi dimineata a inceput sa-mi creasca IAR maseaua de minte, si ma doare si pare a se umfla :(( ... JUST MY LUCK :-L
iei de la farmacie crema de galbenele, este cicatrizanta si se vindeca f repede, dar.... sa ai niste papuci ca sa tii locul aerisit si pana sambata o sa fie gata.... dar la nunta sa pui leucoplast transparent mai acopera cat de cat

monalissa
02.09.2008, 22:17:56
Am o intrebare...
Eu am 2 voaluri DIFERITE!!!Adica nu se aseamana deloc...unul e simplu,foarte lung si cu tiv din acela alb,iar celalalt e mediu,fara tiv alb,simplu si cu ceva pietricele pe el...NU STIU PE CARE SA-L ALEG!!!!Problema mea e ca nu ma pot decide asupra unuia singur...:-SS Nici pe amandoua nu mi le pot pune deodata(cum fac unele fete care poarta simultan un voal lung si unul mediu identice ca si textura si model,renuntand dupa biserica la cel lung) pentru ca NU SUNT LA FEL VOALURILE MELE!!!Chiar daca ambele sunt din tull,sunt modele diferite!Ce ma sfatuiti sa fac?[-o< Sa ma hotarasc asupra unuia singur(ceea ce-mi va fi extrem de greu) sau sa le port pe rand?Ar fi ciudat sa fiu la biserica cu 1 tip de voal,iar la restaurant cu alt model de voal?:-< Sunt foarte bulversata...:O

annamrrias
03.09.2008, 08:18:27
' Neata miresici? Ce mai faceti? Cum stati cu emotiile k eu sunt terminata#-o ! Nu mai am pofta de mancare, fumez si atat...nici nu stiu daca mai sta rochita pe mine!
Azi ma duc sa-mi iau pampoane ptr masini, dar sunt suparata k nasul nu vrea sa lipim in fata pe capota nimic ( k scotch-ul strica vopseaua :[email protected] ), asa k o sa le legam de oglinzi!

dianastoica
03.09.2008, 08:28:46
' Neata miresici? Ce mai faceti? Cum stati cu emotiile k eu sunt terminata#-o ! Nu mai am pofta de mancare, fumez si atat...nici nu stiu daca mai sta rochita pe mine!
Azi ma duc sa-mi iau pampoane ptr masini, dar sunt suparata k nasul nu vrea sa lipim in fata pe capota nimic ( k scotch-ul strica vopseaua :[email protected] ), asa k o sa le legam de oglinzi!

Buna, treaba cu scotchul este adevarata si mai ales daca mai e si un pic cald nu vei mai putea sa-l dezlipesti dupa masini. dar vezi ca exista niste ventuze pe care le poti prinde de capota.

anlya_426
03.09.2008, 08:35:03

nici eu nu voi lipi nimik cu scotch pe masini....pentru ca dauneaza vopselei...........

Yonika
03.09.2008, 09:44:22
Buna, dar cine va face buchetele de flori care le puneti pe masina, nu stiu ca se pot pune niste ventuze speciale pt asa ceva, ca sa nu mai folositi scotch? Acum depinde si ce vreti sa puneti pe masina!

Yonika
03.09.2008, 09:50:46
duminica am fost la un botez si am facut o ditamai batatura la piciorul drept (deasupra la calcai) si acum e carne vie ... o sa merg desculta la nunta ca nu vad eu sa se vindece pana sambata =(( (si am pantofi si la cununie si la restaurant) ... azi dimineata a inceput sa-mi creasca IAR maseaua de minte, si ma doare si pare a se umfla :(( ... JUST MY LUCK :-L
Of, imi pare rau pt tine! Inceaca cand te mai incalti sa pui un plasture, te va deranja putin la inceput, si apoi se "invata"piciorul si poti merge bine. Eu stiu din proprie experienta, am avut ani de zile probleme cu pantofii, la spate, ca ma bateau si aveam mereu besicute de la bataturi...Anul asta am tot purtat pantofi mai lejeri si nu am mai avut probleme.
Tinem pumnii sa treaca pana sambata![-o< >:D<

laly200809
03.09.2008, 10:17:24
De unde luati pampoane pt masini???

sugarlips
03.09.2008, 10:56:29
Asa ne-au spus si noua, k pt 20 sept sa ne ducem pe 8.09, dar noi o sa ne ducem de pe 5.09, poate reusim sa le depunem pt k al meu pe 07.09 pleaca in delegatie din tara si cand se va intoarce el va fi deja prea tarziu. Sa speram k vom avea noroc, pt k eu am emotii mari legate de chestia asta si sper sa se rezolve ................

nu vreau sa te supar, dar nu cred ca le puteti depunde mai repede de data de 08.09 pt 20.09....oricum cel mai sigur e sa mergeti sa intrebati acolo...
dar puteti face cununia civila mai repede de 20, sapt dinainte..:*

sugarlips
03.09.2008, 10:57:22

>:D< >:D< >:D< >:D< >:D< >:D< >:D<
lasa ca va fi bine pana la nunta....gandeste pozitiv

Alisori
03.09.2008, 11:01:22

puteti folosi scotch (este un fel de scotch) care se foloseste la zugravit...
ca sa fiu mai explicita...este de culoare alba si se lipeste pe perete...cand zugravesti..daca vrei sa delinitezi culorile pe perete
acesta nu lasa urme...pt ca apoi il dezlipesti f usor de pe perete...iti dai seama ca nu ia culoarea peretelui cand este dat jos

sugarlips
03.09.2008, 11:02:30
pe usa medicului de familie scria ca 50 de lei un certtificat (cam ilogic dar asa scria), deci 100 de lei ambele nu am facut analizele asa ca nu stiu alea cat costa. te duci la medicul de familie si vb cu el, daca tine neaparat sa te trimita te duci sa le faci, daca nu.... ai scapat ieftin (vezi ca sunt necesare 2 timbre fiscale de 1 leu de la posta k sa lipeasca pe certificate), in rest nimic.... bafta, poate !!!!!

:* :* :*
mie mi-a zis medicul ca costa 250 de lei vechi...si nu eram sigura ca am inteles bine...ma gandesc ca nu are cum sa coste un certificat 250 lei noi nu?#-o
eu ma duc vineri dupa el....si luni merg sa depun actele...sper sa fie bine:-s

sugarlips
03.09.2008, 11:07:13
Am o intrebare...
Eu am 2 voaluri DIFERITE!!!Adica nu se aseamana deloc...unul e simplu,foarte lung si cu tiv din acela alb,iar celalalt e mediu,fara tiv alb,simplu si cu ceva pietricele pe el...NU STIU PE CARE SA-L ALEG!!!!Problema mea e ca nu ma pot decide asupra unuia singur...:-SS Nici pe amandoua nu mi le pot pune deodata(cum fac unele fete care poarta simultan un voal lung si unul mediu identice ca si textura si model,renuntand dupa biserica la cel lung) pentru ca NU SUNT LA FEL VOALURILE MELE!!!Chiar daca ambele sunt din tull,sunt modele diferite!Ce ma sfatuiti sa fac?[-o< Sa ma hotarasc asupra unuia singur(ceea ce-mi va fi extrem de greu) sau sa le port pe rand?Ar fi ciudat sa fiu la biserica cu 1 tip de voal,iar la restaurant cu alt model de voal?:-< Sunt foarte bulversata...:O

si eu am 2 voaluri, unul lung de 3 m si unul scurt pana la talie...
si o sa le port pe amandoua...la biserica pe cel lung iar cand ajung la restaurant o sa mi-l pun pe cel scurt....
oricum am piaptan la ambele...asa ca sunt usor de pus si scos...
inca nu stiu daca o sa le pun pe amandoua o data si apoi sa renunt la cel lung sau o sa il pun pe cel lung, iar cand ajung la restaurant il dau jos si mi-l pun pe cel scurt:-?
asta o sa mai vad...trebuie sa merg la proba la coafura si mai vad atunci...
oricum mie nu mi se pare ciudat sa iti schimbi voalul cand ajungi la restaurant...>:D<

laly200809
03.09.2008, 11:09:37
nu vreau sa te supar, dar nu cred ca le puteti depunde mai repede de data de 08.09 pt 20.09....oricum cel mai sigur e sa mergeti sa intrebati acolo...
dar puteti face cununia civila mai repede de 20, sapt dinainte..:*
Sa speram ca nu vom avea probleme, nu prea putem face cununia mai devreme, pt k avem multi invitati din provincie care vor sa vina si nu vreau sa-i dezamagesc, mai ales k s-au pregatit pt asa ceva. Cum o vrea Dumnezeu! Daca nu se poate, atunci nu stiu care v-a fi solutia, ori renunta el la delegatie ori facem mai devreme. :( :( :( :(

sugarlips
03.09.2008, 11:09:57
Buna, treaba cu scotchul este adevarata si mai ales daca mai e si un pic cald nu vei mai putea sa-l dezlipesti dupa masini. dar vezi ca exista niste ventuze pe care le poti prinde de capota.

si eu tot cu ventuze o sa imi prind florile pe masina:*

sugarlips
03.09.2008, 11:13:24
Sa speram ca nu vom avea probleme, nu prea putem face cununia mai devreme, pt k avem multi invitati din provincie care vor sa vina si nu vreau sa-i dezamagesc, mai ales k s-au pregatit pt asa ceva. Cum o vrea Dumnezeu! Daca nu se poate, atunci nu stiu care v-a fi solutia, ori renunta el la delegatie ori facem mai devreme. :( :( :( :(

bafta multa, iti tin pumnii sa iasa bine.....
oricum mergeti cat mai repede sa intrebati daca se poate sau nu sa le depuneti mai repede...sau eventual lasati acolo doar certificatele de nastere si buletinele..si ii explicati situatia lui tanti de acolo...poate e de acord sa mergi doar tu in 8 cu certificatele prenuptiale a lui amandoi:* :* :*

sugarlips
03.09.2008, 11:19:30
de ieri am si bauturile acasa....:D :-p sunt linistita:)
mai trebuie sa cumpar doar sucurile si berea...dar cu astea nu ma stresez...in cel mai rau caz le iau de la orice supermarket...in caz ca nu gasim nici un distribuitor
tot ieri am vorbit si cu tipa care imi decoreaza sala...si a ramas sa ne vedem in sapt nuntii pt detalii si sa vedem exact cum ramane, cati invitati o sa avem etc...
mai trebuie sa merg la proba la machiaj si coafura...tot nu am ajuns din lipsa de timp...
sper sa ajung sapt viitoare, daca nu o sa merg in sapt nuntii la proba
si sper sa imi gasesc bijuterii.....:-SS :-SS :-SS
toata lumea e draguta, vrea sa imi imprumute...dar mie nu imi place nimic:((
si nu am gasit nici sa imi cumpar...dar mai caut...:-SS

lyluta
03.09.2008, 11:31:48
De unde luati pampoane pt masini???
de la orice florarie ii spui de care vrei si asa iti face.Eu am luat banda din piata de flori de la cosbuc si am mers la o florarie si mi le-a facut,initial am vrut sa pun flori adica aranjament dar imi trebuiau ventuze care sunt foarte scumpe si am renuntat si pampoanele se vad ft bine.

lyluta
03.09.2008, 11:33:22
si eu tot cu ventuze o sa imi prind florile pe masina:*
de unde luati voi ventuzele si cat costa?

laly200809
03.09.2008, 11:40:43
de la orice florarie ii spui de care vrei si asa iti face.Eu am luat banda din piata de flori de la cosbuc si am mers la o florarie si mi le-a facut,initial am vrut sa pun flori adica aranjament dar imi trebuiau ventuze care sunt foarte scumpe si am renuntat si pampoanele se vad ft bine.
Si cam cat te-au costat? Si eu vroiam aranjamente florale pe masini, eventual niste buchete mici pe care sa le leg la oglinzile masinilor si unul mare pt masina nasilor,dar sunt cheltuieli mult prea mari,asa k am sa aplic aceasta metoda. La ce florarie ai fost??? din ce zona??

laly200809
03.09.2008, 11:45:32
Fetelor, unde pot gasi si eu voal lung in Bucuresti?? k am fost la cateva magazine si nu aveau.

mihaela28
03.09.2008, 12:15:17
Eu sunt f stresata:((

Gabrielle29
03.09.2008, 12:38:39
#:-S In sfarsit i-am luat camasile lu' ginerica :D si am cam terminat cu el - mai am sa ii iau niste butoni frumosi si simpli. Apropo. Stiti cumva unde pot gasi butoni?? :-\ As vrea sa ii iau unii argintii si cu negru, mici si frumosi. Pana acum, tot ce am vazut era :-&

laly200809
03.09.2008, 13:35:33
#:-S In sfarsit i-am luat camasile lu' ginerica :D si am cam terminat cu el - mai am sa ii iau niste butoni frumosi si simpli. Apropo. Stiti cumva unde pot gasi butoni?? :-\ As vrea sa ii iau unii argintii si cu negru, mici si frumosi. Pana acum, tot ce am vazut era :-&
Butoni am vazut in Unirea la etajul 2, acolo sunt multe magazine destinate barbatilor. Incearca, poate iti place ceva, eu tot acolo am sa ma duc sa-i iau camasa si butonii. ;)) multa bafta!

sugarlips
03.09.2008, 13:56:42
de unde luati voi ventuzele si cat costa?

habar nu am cat costa, tipa care imi va face aranjamentele florale se ocupa de asta....probabil le include in pretul aranjamentului :-SS

anlya_426
03.09.2008, 14:17:22
Eu sunt f stresata:((

vreun motiv mai special?..sau numai datorita nuntii?

simona_alex
03.09.2008, 15:15:34
Dragi Miresici,

Si eu sunt una din miresicile din sept 08, mai exact din data de 27.09.2008. Am inceput sa intru in "fibrilatie" cu gandul ca mai este asa putin ( 3 sapt si 2 zile!) Noi am facut deja cununie civila. Nu cred ca am fi facut fata stresului in aceesi zi si am vrut sa ne bucuram de 2 ori.
Mai jos gasiti poze de la cununie civila care a avut loc la Casa de Casatorii sect 4.
Pentru nunta stam destul de bine cu pregatirile: ceea ce ne lipseste ar fi costumul lui ( care l-am vazut dar nu l-am cumparat inca), marturii, cocarde si alte amanunte de gen. In rest cu aranjamente, buchete, rochie, pantofi, bijuterii, pantofi si altele m-am preocupat din timp si mi le-am luat. Desi mare lucru nu mai avem de facut parca simt ca-mi scapa ceva si am o temere de a nu uita ceva.

In rest toate bune, avem niste nasi super ( apar si ei prin poze). Toata lumea care a vazut pozele de la cununia civila i-a laudat cat de frumosi si distinsi sunt.

http://picasaweb.google.com/bradean.alex (http://picasaweb.google.com/bradean.alex)

Pisu
03.09.2008, 15:18:47
rochita mea .....nu e in stare finala dar.......
Imagini atasate
Ai sa fi o miresica tare dulcica, iar din descrierea ta, rochita o sa iasa finuta foc!!! Bravo!!!! >:D<>:D<>:D< Sa o porti fericita!!!!!!

Pisu
03.09.2008, 15:21:06
Am o intrebare...
Daca nu poti renunta la niciunul poarta-le pe rind, dar sper ca se asorteaza macar cu rochita amindoua...

Pisu
03.09.2008, 15:22:00
Eu le voi lega, caci masina nu este a noastra si sa nu stricam masina altcuiva...

Pisu
03.09.2008, 15:22:45
puteti folosi scotch (este un fel de scotch) care se foloseste la zugravit...
ca sa fiu mai explicita...este de culoare alba si se lipeste pe perete...cand zugravesti..daca vrei sa delinitezi culorile pe perete
acesta nu lasa urme...pt ca apoi il dezlipesti f usor de pe perete...iti dai seama ca nu ia culoarea peretelui cand este dat jos
Este scoci de hirtie acela. Intr-adevar nu lasa urme, dar nici frumos nu se vede :-s

laly200809
03.09.2008, 15:27:20
Dragi Miresici,

Si eu sunt una din miresicile din sept 08, mai exact din data de 27.09.2008. Am inceput sa intru in "fibrilatie" cu gandul ca mai este asa putin ( 3 sapt si 2 zile!) Noi am facut deja cununie civila. Nu cred ca am fi facut fata stresului in aceesi zi si am vrut sa ne bucuram de 2 ori.
Mai jos gasiti poze de la cununie civila care a avut loc la Casa de Casatorii sect 4.
Pentru nunta stam destul de bine cu pregatirile: ceea ce ne lipseste ar fi costumul lui ( care l-am vazut dar nu l-am cumparat inca), marturii, cocarde si alte amanunte de gen. In rest cu aranjamente, buchete, rochie, pantofi, bijuterii, pantofi si altele m-am preocupat din timp si mi le-am luat. Desi mare lucru nu mai avem de facut parca simt ca-mi scapa ceva si am o temere de a nu uita ceva.

In rest toate bune, avem niste nasi super ( apar si ei prin poze). Toata lumea care a vazut pozele de la cununia civila i-a laudat cat de frumosi si distinsi sunt.

http://picasaweb.google.com/bradean.alex (http://picasaweb.google.com/bradean.alex)

Foarte frumoase pozele , iar voi sunteti niste frumosi.Sa aveti parte numai de fericire!!!>:D< >:D< >:D<

silviotta
03.09.2008, 15:36:54
dragi miresici de septembrie...bucuroasa si inspaimantata in acelasi timp ... pot anunta ca am ajuns si noi sa fim pe ultimele sute de metri :-p

cu certitudine declar ca vom avea fiecare o zi superba, o nunta ca in povesti,cei dragi noua alaturi si o viata lunga , plina de bucurii si copii frumosi langa cel ce ne-a inseninat viata

La multi ani fericiti voua celor care "deschideti" sezonul de septembrie !!!

:*:*:*:*:*:*:*:*

Babutza
03.09.2008, 17:32:47
dragi miresici de septembrie...bucuroasa si inspaimantata in acelasi timp ... pot anunta ca am ajuns si noi sa fim pe ultimele sute de metri :-p

cu certitudine declar ca vom avea fiecare o zi superba, o nunta ca in povesti,cei dragi noua alaturi si o viata lunga , plina de bucurii si copii frumosi langa cel ce ne-a inseninat viata

hopaaa...suntem pe aceeasi data >:D< >:D< >:D<

lyluta
03.09.2008, 17:37:36
Si cam cat te-au costat? Si eu vroiam aranjamente florale pe masini, eventual niste buchete mici pe care sa le leg la oglinzile masinilor si unul mare pt masina nasilor,dar sunt cheltuieli mult prea mari,asa k am sa aplic aceasta metoda. La ce florarie ai fost??? din ce zona??
Buna eu le-am facut la o florarie din rahova,vanzatoarea imi este fina,si nu mi-a luat banii pe pampoane adica pe manopera,am fost eu in piata george cosbuc aia de la chirigiu si am luat role,dintr-o rola iti iese un pampon foarte mare si costa cam 5lei rola,o saintreb cat costa sa o iei de-a gata,dar gasesti multe florarii care iti poate face spre exemplu acolo unde faci si buchetele,sau ti le poate face in chirigiu si le iei poate mai ieftin,bafta multa.

iony
03.09.2008, 18:25:28

sa speram ca totul o sa iasa asa cum am planuit d-atata timp[-o< [-o< [-o<

:* :* :* :-p :-p :-p
casa de piatra miresicilor de 6 si 7 sept. multa fericire alaturi de cei dragi si o nunta ca-n povesti.
pe 7 sarbatoresc si eu ca e ziua mea:-p :-p :-p abia astepttttttttt:D :D

monalissa
03.09.2008, 20:38:53
si eu am 2 voaluri, unul lung de 3 m si unul scurt pana la talie...
si o sa le port pe amandoua...la biserica pe cel lung iar cand ajung la restaurant o sa mi-l pun pe cel scurt....
oricum am piaptan la ambele...asa ca sunt usor de pus si scos...
inca nu stiu daca o sa le pun pe amandoua o data si apoi sa renunt la cel lung sau o sa il pun pe cel lung, iar cand ajung la restaurant il dau jos si mi-l pun pe cel scurt:-?
asta o sa mai vad...trebuie sa merg la proba la coafura si mai vad atunci...
oricum mie nu mi se pare ciudat sa iti schimbi voalul cand ajungi la restaurant...>:D<

Eu habar n-am cate voaluri voi avea in ziua nuntii(defapt cate voi purta,ca de avut,stiu ca am doua in sifonier:)) ),habar n-am cum voi arata si cum voi fi in ziua aia,cum ma voi simti,cum va decurge totul...NU STIU ABSOLUT NIMIC DESPRE ZIUA AIA,desi mi-am facut pana acum in capsor enspe mii de scenarii,teoretic nimic nu m-ar mai putea surprinde,dar sunt sigura ca voi fi o eterna surprinsa in ziua aia:O ati inteles ceva din ce v-am spus?!#-o
Deci,concluzia e una singura(numai ca nici eu nu mai stiu care e concluzia...:-SS )

monalissa
03.09.2008, 20:41:28
Daca nu poti renunta la niciunul poarta-le pe rind, dar sper ca se asorteaza macar cu rochita amindoua...

Nu prea pot renunta la nici unul...de potrivit SPEEEEEEEEEEER sa se potriveasca cu rochia!!!!!!!!!!!asa le-am ales,in speranta ca se vor potrivi...:-SS
Le-am ales "pe spranceana":-? ...acuma ramane de vazut cum e spranceana...:)

butterfly_bv
03.09.2008, 21:45:51
Dragi Miresici,

hello miresica de 27 sept. si eu am cununia civila facuta, din acelasi motiv ca cel invocat de tine. ma bucur sa vad k mai sinte cineva ca mine >:D< spor la pregatiri si cat mai putin stres :))

butterfly_bv
03.09.2008, 22:10:49
Miresici De Septembrie, Vreau Sa Va Urez Cu Drag, Din Toata Inima, O Nunta De Vis, Asa Cum O Visati Si Planuiti De Atata Vreme.
Eu Nu Sunt Un Membru Prea Activ, Dar V-am Urmarit Din Umbra Si Vreau Sa Va Multumesc Din Suflet Pentru Ca Fara Ajutorul Vostru, Fara Ideile Si Inspiratia Voastra Nu As Fi Pe Cale Sa Am O Nunta De Vis.
Va Multumesc Inca O Data Si Va Urez O Nunta Superba, (de Fapt....sunt Sigura Ca Asa Va Fi, Ca Doar Nu Degeaba Stam Cu Orele In Fata Calculatorului Culegand Informatii;-) ), Un Miresoi Frumos Si Iubitor Alaturi Si O Viata Minunata Si Linistita

>:d< >:d< >:d< >:d<

monalissa
03.09.2008, 22:13:06
Miresici De Septembrie, Vreau Sa Va Urez Cu Drag, Din Toata Inima, O Nunta De Vis, Asa Cum O Visati Si Planuiti De Atata Vreme.
Eu Nu Sunt Un Membru Prea Activ, Dar V-am Urmarit Din Umbra Si Vreau Sa Va Multumesc Din Suflet Pentru Ca Fara Ajutorul Vostru, Fara Ideile Si Inspiratia Voastra Nu As Fi Pe Cale Sa Am O Nunta De Vis.
Va Multumesc Inca O Data Si Va Urez O Nunta Superba, (de Fapt....sunt Sigura Ca Asa Va Fi, Ca Doar Nu Degeaba Stam Cu Orele In Fata Calculatorului Culegand Informatii;-) ), Un Miresoi Frumos Si Iubitor Alaturi Si O Viata Minunata Si Linistita

>:d< >:d< >:d< >:d<

Multumim din suflet!!!!Si tie iti dorim aceleasi lucruri...>:D<

augusta
04.09.2008, 01:10:31
Ai sa fi o miresica tare dulcica, iar din descrierea ta, rochita o sa iasa finuta foc!!! Bravo!!!! >:D<>:D<>:D< Sa o porti fericita!!!!!!

Multumesc mult Pisu....esti o mireasa si un om deosebit....esti atenta mereu si iti multumesc pt aprecieri.O sa mai pun poze marti cand merg la o alta proba......multumesc inca o data.:*

Pisu
04.09.2008, 08:00:11
Multumesc mult Pisu....esti o mireasa si un om deosebit....esti atenta mereu si iti multumesc pt aprecieri.O sa mai pun poze marti cand merg la o alta proba......multumesc inca o data.:*
Cum mai esti cu moralul? Sper ca mai bine! :*:*:*:* Parul cum ti-l faci? Mie imi place mult cum iti sta cu el desfacut!!!! :*

Pisu
04.09.2008, 08:06:57
Diana tu pe unde umbli? ;)) Ce mai faci???? :*:*:*:*:*

augusta
04.09.2008, 09:11:44
Cum mai esti cu moralul? Sper ca mai bine! :*:*:*:* Parul cum ti-l faci? Mie imi place mult cum iti sta cu el desfacut!!!! :*

Moralul e cam jos dar nu pot face nimic.In 7 terminam lucru si prin 9 mergem sa isi ia costum mirele si toate accesoriile, dansul inca nu l-am facut si nici nu cred ca mai reusim sa mai invatam noi....parul o sa il las desfacut doar ca l-as prinde un pic macar partea din fata.....si coafeza de aici mi-a recomandat suvite deschise pt a-mi lumina fata.Cat despre machiaj.........am vazut ca tu ai incercat diverse modele....eu nu mi-am luat decat un rimel waterproof;-) ........dar voi pune si o culoare pe ploape numa ca nu stiu ce culoare:-? ..........Multumesc mult.

iony
04.09.2008, 09:49:09
rochita mea. si accesoriile. astept impresii :[email protected] :[email protected] =)) =))

annamrrias
04.09.2008, 10:11:17
Pampoanele ptr. masini sunt in jur de 13 lei cele mari, iar cele mai mici de la 2.5 la 8 lei, depinde de marime.
Eu am gasit la magazinele care au accesorii ptr nunti- marturii, floricele, miri , pahare, etc. Eu zic k sunt foarte frumoase si dau bine. Aranjamente de flori naturale nu am luat in calcul ptr. k noi avem drum lung de facut in ziua nuntii: de la Buzau la Targoviste si nu ar rezista flori naturale pe masini.
Cat despre ventuze, nu stiam! Dar o sa ma interesez. Cu toate k nu o sa le surada nici ideea asta nasilor mei. Asa k mai sigur le legam la oglinzi si la stergatori.
In rest bafta la cumparaturi si la pregatiri!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:*

sugarlips
04.09.2008, 11:00:56
Eu habar n-am cate voaluri voi avea in ziua nuntii(defapt cate voi purta,ca de avut,stiu ca am doua in sifonier:)) ),habar n-am cum voi arata si cum voi fi in ziua aia,cum ma voi simti,cum va decurge totul...NU STIU ABSOLUT NIMIC DESPRE ZIUA AIA,desi mi-am facut pana acum in capsor enspe mii de scenarii,teoretic nimic nu m-ar mai putea surprinde,dar sunt sigura ca voi fi o eterna surprinsa in ziua aia:O ati inteles ceva din ce v-am spus?!#-o
Deci,concluzia e una singura(numai ca nici eu nu mai stiu care e concluzia...:-SS )

orice ai alege sunt convinsa ca o sa fii o frumoasa...
asa ca incearca sa nu te mai stresezi...mai ai atat de putin..
iti spun de pe acum...in caz ca nu mai apuc sa intru pe miresici ...CASA DE PIATRA!, sa ai nunta frumoasa pe care ti-ai dorit-o, si sa ne povestesti dupa si bineinteles sa ne arati si poze
>:D< >:D< >:D< :* :* :*

va doresc la fel la toate miresicile de 6,7 septembrie...
>:D<>:D<>:D<:*:*:*

sugarlips
04.09.2008, 11:03:46
rochita mea. si accesoriile. astept impresii :[email protected] :[email protected] =)) =))

mie imi place :* :* :*
sa o porti fericita

monalissa
04.09.2008, 11:11:16
orice ai alege sunt convinsa ca o sa fii o frumoasa...
asa ca incearca sa nu te mai stresezi...mai ai atat de putin..
iti spun de pe acum...in caz ca nu mai apuc sa intru pe miresici ...CASA DE PIATRA!, sa ai nunta frumoasa pe care ti-ai dorit-o, si sa ne povestesti dupa si bineinteles sa ne arati si poze
>:D< >:D< >:D< :* :* :*

va doresc la fel la toate miresicile de 6,7 septembrie...
>:D<>:D<>:D<:*:*:*

Multumesc din tot sufletul,Sugarlips!>:D< >:D< >:D<
Partea cu controlul emotiilor o sa fie mai grea,dar o rezolvam noi pana la urma...Doar suntem Supermiresici sau...apa de ploaie?!B-)

iony
04.09.2008, 11:11:17
mie imi place :* :* :*
sa o porti fericita

multumesc>:D< >:D< >:D< >:D< >:D< >:D< >:D< >:D< >:D< >:D<

monalissa
04.09.2008, 11:12:50

Draguta rochita ta!S-o porti fericita si sa te simti superba in ea!!!>:D<

iony
04.09.2008, 11:17:37
Draguta rochita ta!S-o porti fericita si sa te simti superba in ea!!!>:D<

multumesc la fel!!!!!!!!! cum este sa te desparta numai 1 zi de marele eveniment?
iti doresc de pe-acum numai fericire, casa de piatra, copii sanatosi, un sot iubitor, o nunta frumoasa si tot binele din lume>:D< >:D< >:D< >:D< >:D< >:D< >:D<

monalissa
04.09.2008, 11:25:31
multumesc la fel!!!!!!!!! cum este sa te desparta numai 1 zi de marele eveniment?
iti doresc de pe-acum numai fericire, casa de piatra, copii sanatosi, un sot iubitor, o nunta frumoasa si tot binele din lume>:D< >:D< >:D< >:D< >:D< >:D< >:D<

Pai dupa cum vedeti,sunt atat de inconstienta(o pun pe seama emotiilor...:^o ) incat in loc sa fac ce am de facut stau pe "miresici"...=P~
Ce sa va spun..?!La ora 14 am programare la manichiura si pensat(alte servicii nu mai doresc,pentru ca,daca astea nu reusesc sa ma faca frumoasa,atunci nimic nu ma mai recupereaza...=)) ),mai spre seara ar trebui sa ma intalnesc cu o tipa sa-mi dea un evantai si o umbreluta...si mai am chestii de facut,dar parca nu am starea necesara...;))

monalissa
04.09.2008, 11:36:24

Multumesc mult pentru urari!Asta e ceea ce-mi doresc si ma rog Bunului Dumnezeu sa imi indeplineasca dorintele!Tot binele din lume ri-l doresc si tie!:* :* :*

Gabrielle29
04.09.2008, 11:45:37
Gata. Am rezolvat si eu cu primaria. La 10.20 la sector 2! :D:D:D\:D/

augusta
04.09.2008, 12:13:38
Multumesc mult pentru urari!Asta e ceea ce-mi doresc si ma rog Bunului Dumnezeu sa imi indeplineasca dorintele!Tot binele din lume ri-l doresc si tie!:* :* :*

Sa ai parte de liniste si de momente magice......si sa fii cea mai relaxata miresica....8-}

laly200809
04.09.2008, 12:25:53
Buna eu le-am facut la o florarie din rahova,vanzatoarea imi este fina,si nu mi-a luat banii pe pampoane adica pe manopera,am fost eu in piata george cosbuc aia de la chirigiu si am luat role,dintr-o rola iti iese un pampon foarte mare si costa cam 5lei rola,o saintreb cat costa sa o iei de-a gata,dar gasesti multe florarii care iti poate face spre exemplu acolo unde faci si buchetele,sau ti le poate face in chirigiu si le iei poate mai ieftin,bafta multa.
Hello, mersi de informatii, cunosc destul de bine zona chirigiu, chiar m-ar interesa sa-mi spui cat costa unul gata facut. Am sa intreb si acolo unde imi fac buchetele poate mi-le fac ele. Pupici >:D< :*

laly200809
04.09.2008, 12:29:08
Pampoanele ptr. masini sunt in jur de 13 lei cele mari, iar cele mai mici de la 2.5 la 8 lei, depinde de marime.
Eu am gasit la magazinele care au accesorii ptr nunti- marturii, floricele, miri , pahare, etc. Eu zic k sunt foarte frumoase si dau bine. Aranjamente de flori naturale nu am luat in calcul ptr. k noi avem drum lung de facut in ziua nuntii: de la Buzau la Targoviste si nu ar rezista flori naturale pe masini.
Cat despre ventuze, nu stiam! Dar o sa ma interesez. Cu toate k nu o sa le surada nici ideea asta nasilor mei. Asa k mai sigur le legam la oglinzi si la stergatori.
In rest bafta la cumparaturi si la pregatiri!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:*

Bafta si tie la pregatiri, de luni intru in concediu si o sa am timp suficient sa ma ocup pe indelete de pregatiri. >:D<

Yonika
04.09.2008, 16:39:36
f FRUMOASE! SA LE PORTI CU MULTA PLACERE!:*

iony
04.09.2008, 17:44:23
f FRUMOASE! SA LE PORTI CU MULTA PLACERE!:*

:* :* :* :* :* :* :* :* >:D< >:D< >:D< >:D< >:D< >:D<

annutza84
04.09.2008, 19:33:08
Gata. Am rezolvat si eu cu primaria. La 10.20 la sector 2! :D:D:D\:D/
avem cam in acelasi timp dar eu la sectorul 3 >:D<>:D<>:D<>:D<

mihaela28
04.09.2008, 20:17:30
vreun motiv mai special?..sau numai datorita nuntii?
Sunt stresata pt ca ma gandesc la tot felul de nebunii ce tin de organizarea nuntii. Imi doresc foarte mult ca totul sa fie bine. Ma stresez ca imi amintesc tot felul de detalii care tin de evenimentul in sine si ma streseaza mama (desi ea este o dulce si este bine intentionata) care ma suna si ma intreaba daca am facut aia sau aia si imi dau seama ca am uitat, visez noaptea ca voalul e prea greu si imi tine capul aplecat in spate :)) etc. Azi am fost si noi la primarie si am stabilit 13 septembrie, orele 17:00 si vad ca sea propie si eu mai trebuie sa fac o gramada: caserole, place-carduri, platouri, sampanie, piscoturi, pantofi baby etc. Oare doar eu sunt stresata? Voi pareti asa senine si vreau si eu sa fiu ca vooooiiiiii:*

flori2105
04.09.2008, 21:44:36
Foarte frumoasa rochita ta si iti vine tare bine!

iony
04.09.2008, 22:50:38

sar-na!!!!! greutatea(.........) si inaltimea (1,58) nu mi-a permis altceva(:| (:| dar cum am probat-o pe asta si am luat-o (foarte repede, nici 5 min n-a durat sa ma hotarasc) si probam din februarie la rochite dar nici una nu m-a cucerit asa tare ca asta<:-P <:-P <:-P

iony
04.09.2008, 22:51:15

cum stai cu pregatirile? mai ai putin>:D< >:D< >:D<

utcb21
05.09.2008, 00:00:06
mai e doar ziua de maine pana la nunta....am niste emotii, sper sa iasa otul bine. Casa de piatra si restul miresicilor de 6 si 7 septembrie si cu cele de 6 poate ma intalnesc pe la Arcul de Triumf.

lyluta
05.09.2008, 00:06:36
mai e doar ziua de maine pana la nunta....am niste emotii, sper sa iasa otul bine. Casa de piatra si restul miresicilor de 6 si 7 septembrie si cu cele de 6 poate ma intalnesc pe la Arcul de Triumf.
....asa este mai avem asa de putin,poate ne intalnim la arcul de triumf,suntem pe ultima suta de metri,eu nu prea am mai avut timp sa intru pe calcul;ator azi si parca imi lipseau sfaturile si impresiile voastre,acum imi este asa de somn incat nu o sa mai stau dar promit ca maine mai intru sa ne uram toate cele bune.;-)

bliss
05.09.2008, 00:18:20
Casa de piatra!!!Sa aveti o nunta ca-n povesti!<:-P <:-P <:-P

alinus30
05.09.2008, 00:28:23
miresici de 6-7 septembrie 2008 casa de piatra si numai bucurii, sa fiti iubite si fericite. :x

genoveva_1984
05.09.2008, 08:10:43
Diana tu pe unde umbli? ;)) Ce mai faci???? :*:*:*:*:*

Uite-aici sunt. Citesc tot ce scrieti, dar timpul nu prea mi-a ajuns sa mai si scriu. Saptamana asta a fost foarte agitata. Noi pe langa nunta mai avem o serie de alte probleme. Suntem in constructie cu casa si pentru ca am vandut apartamentul in care stateam trebuie sa ne mutam la 1 octombrie. Din pacate, am avut probleme mari cu echipa de muncitori si acum suntem in pana; pe langa stresul cu nunta mai este si cel cu casa si cu mutatul. Marti a fost ziua mea si am avut o gramada de musafiri, iar pentru week-end planuim o intalnire cu ambele perechi de nasi sa se cunoasca pentru ca ei inca nu au apucat sa se cunoasca. Eu acum sunt la capitolul alegerea decoratiunilor pentru sala. Eu vroiam auriu si visiniu si tipa care se ocupa de asta mi-a propus un scaun cu husa aurie si esarfa visinie si un scaun cu husa visinie si esarfa aurie. Va pun pozici cu ambele stiluri, adica si numai cu huse aurii si toate esarfele visinii. Poate va dati si voi cu parerea, care va place mai mult. Luni ma duc sa aleg aranjamentele florale si meniul pentru nunta. Mai am de cumparat mirii pentru tort, bautura fina ( am vorbit deja, dar nu am stiut exact cantitatea) si sa ma duc la proba la coafor si machiaj saptamana viitoare. In plus, au inceput si la mine cosmarurile: azi-nopte in vis eram mireasa in pantaloni rosii, era ora 11 si noi nu ajunsesem inca la biserica, iar nasii nu mai puteau sa vina ca isi puneau parchet in casa =)) =)) Emotii nu am inca, dar oboseala se simte...

genoveva_1984
05.09.2008, 08:18:49
Si, bineinteles, urez si eu "CASA DE PIATRA", fericire si o nunta ca in povesti celor care deschid drumul miresicilor de septembrie: miresele de 6-7. Fetelor, va invidiez pentru ca voi sunteti cel mai aproape de implinirea visului de o viata si de cea mai minunata zi. Sa fiti cele mai frumoase si mai fericite miresici! Va tinem pumnii sa iasa totul bine.>:D< >:D< >:D< :* :*

loryka
05.09.2008, 08:45:31
Multumim frumos ptr urari.....Fetelor maine se va intampla....

Eu ieri am primit o felicitare,are urmatorul text: "Da o sansa acestei zile:sa fie cea mai frumoasa din viata ta...." Mark Twain.

sa avem o zi minunata, sa fim vesele ptr ca e ziua noastra.
Va pup >:D<

olyvyana
05.09.2008, 08:56:59
Multumim din sufletzel pt urari si pt gandurile bune. Eu sunt miresica si de 6 si de 7;)) asa ca emotiile sunt la dublu
Si butterflies din stomaaaaaac, nici nu mai zik

Pupici

olyvyana
05.09.2008, 09:01:24
miresici de 7...noi unde ne intalnim?;))

anlya_426
05.09.2008, 09:28:41
miresci de 6 si 7 septembrie va doresc ca acest inceput de drum sa va aduca implinirea sufleteasca la care toti visam si sa va umple toata viata de acum inainte numai de caldura, iubire si bucurii care sa va ajute sa depasiti momentele de cumpana de care ne mai lovim uneori...cu multa dragoste anlya....>:D<>:D<>:D<:*:*:*:*

p.s...asteptam poze si povestiri de la nunta voastra

piersicuta
05.09.2008, 12:00:36

Superba Iony. F draguta

piersicuta
05.09.2008, 12:09:30
Miresici de 6 si 7, cum zice cineva mai sus, va invidiez, pentru ca eu trebuie sa mai astept atat...
Sa aveti nunti frumoase, sa nu aveti emotii, o sa fie totul bine, si o sa iasa asa cum v-ati dorit.

Va pup si va tin pumnii! :*

ps: iar tu Olivia sa faci frumos acolo la nunta, ca doar nu vin degeaba :))

Pisu
05.09.2008, 12:38:14
Imresiile sint foarte bune :)) Ai stiut tu ce ai stiut cind ai ales-o ;-) BRAVO!!!! S-o porti mindra si fericita!!!! :*

Pisu
05.09.2008, 12:41:50
Uite-aici sunt. Citesc tot ce scrieti, dar timpul nu prea mi-a ajuns sa mai si scriu. Saptamana asta a fost foarte agitata. Noi pe langa nunta mai avem o serie de alte probleme. Suntem in constructie cu casa si pentru ca am vandut apartamentul in care stateam trebuie sa ne mutam la 1 octombrie. Din pacate, am avut probleme mari cu echipa de muncitori si acum suntem in pana; pe langa stresul cu nunta mai este si cel cu casa si cu mutatul. Marti a fost ziua mea si am avut o gramada de musafiri, iar pentru week-end planuim o intalnire cu ambele perechi de nasi sa se cunoasca pentru ca ei inca nu au apucat sa se cunoasca. Eu acum sunt la capitolul alegerea decoratiunilor pentru sala. Eu vroiam auriu si visiniu si tipa care se ocupa de asta mi-a propus un scaun cu husa aurie si esarfa visinie si un scaun cu husa visinie si esarfa aurie. Va pun pozici cu ambele stiluri, adica si numai cu huse aurii si toate esarfele visinii. Poate va dati si voi cu parerea, care va place mai mult. Luni ma duc sa aleg aranjamentele florale si meniul pentru nunta. Mai am de cumparat mirii pentru tort, bautura fina ( am vorbit deja, dar nu am stiut exact cantitatea) si sa ma duc la proba la coafor si machiaj saptamana viitoare. In plus, au inceput si la mine cosmarurile: azi-nopte in vis eram mireasa in pantaloni rosii, era ora 11 si noi nu ajunsesem inca la biserica, iar nasii nu mai puteau sa vina ca isi puneau parchet in casa =)) =)) Emotii nu am inca, dar oboseala se simte...
=))=))=)) Hai ca esti tare!!!! =))Si eu am visat azinoapte ca eram la nunta, dar totul era in regula...eu dansam :D

La capitolul casa si organizat nunta in paralele, cunosc mult mai bine decit mi-as fi dorit, sentimentul... Important e rezultatul ;-)

LA MULTI ANI FERICITI pt ziua ta!!!!!! Nu am stiut! Sa fii sanatoasa si sa ai o nunta cel putin asa de frumoasa cum o visez!!!! :*:*:*

Aranjamentul imi place cel mai mult ala cu un scaun de un fel si unul de un fel, e mai "shucar" asa :D

Multi pupici :*:*:*:*:*

Gabrielle29
05.09.2008, 13:09:50
Casa de piatra miresicilor care deschid luna! Sa fiti iubite si apreciate si sa va impliniti din toate punctele de vedere!

>:D< >:D< >:D<

flori2105
05.09.2008, 13:25:02
cum stai cu pregatirile? mai ai putin>:D< >:D< >:D<
Da mai e tare putin ,parca nici nu imi vine sa cred!Cu pregatirile stau bine nu mai avem decat de luat fructele vinerea viitoare si carne pt acasa.In rest toate sunt gata.Acum sa vedem ce mai zice si d-l achim marti la rest

flori2105
05.09.2008, 13:31:47
Vreau sa urez si eu miresicilor din weekendul asta:CASA DE PIATRA,FERICIRE,COPII FRUMOSI SI CEL PUTIN 50 DE ANI IMPREUNA DE ACUM INCOLO!LA MULTI ANI!!!:*

Ioana2727
05.09.2008, 14:05:35
Buna fetelor,
Si eu sunt miresica de septembrie. Am nunta pe 13...mai este o saptamana si abia astept sa vina ziua cea mare, dar asteptam sa si treaca pentru ca suntem foarte obositi si stresati.
Cine mai are nunta pe 13?
Mai aveti ceva de pus la punct? Eu sunt atat de emotionata ca am impresia ca tot uit sa fac ceva si nu imi dau seama ce anume.
Va pup si spor la treaba pentru toate miresicile.
Casa de piatra pentru miresicile de maine si poimaine. Sa aveti o nunta ca-n povesti si sa va bucurati de ziua aceea.

monalissa
05.09.2008, 14:39:01
Acum am ajuns de la cununia civila si m-am asezat putin sa-mi "trag" sufletul...ce pot sa va spun?!impresii la cald...A FOST INCREDIBIL,excelent...e o senzatie extraordinara atunci cand ajungi de manuta cu mirele tau in fata atator oameni care te iubesc si care iti acorda atata atentie...e o bucurie generala...o prietena m-a intrebat daca am emotii...i-am raspuns ca "nu neaparat...doar ca imi vine sa rad fara motiv..."8-} si cand ma gandesc ca ce-am trait azi e doar o farama din cat voi simti maine...A...vreau sa spun ca am spus un "Da" extrem de tare!!!atat de tare incat toti au inceput sa rada(si cand ma gandesc ca m-am straduit sa-l zic incet)...ma intreb cum iesea daca il ziceam normal..?!:-?
Tot ce pot sa va spun e ca ABIA ASTEPT ZIUA DE MAINE!!!e PENTRU PRIMA DATA IN VIATA CAND ASTEPT ATAT DE MULT ZIUA DE MAINE!:">
Va pup mult de tot pana la urmatoarea noastra "intalnire"...>:D<

sugarlips
05.09.2008, 14:52:27
Acum am ajuns de la cununia civila si m-am asezat putin sa-mi "trag" sufletul...ce pot sa va spun?!impresii la cald...A FOST INCREDIBIL,excelent...e o senzatie extraordinara atunci cand ajungi de manuta cu mirele tau in fata atator oameni care te iubesc si care iti acorda atata atentie...e o bucurie generala...o prietena m-a intrebat daca am emotii...i-am raspuns ca "nu neaparat...doar ca imi vine sa rad fara motiv..."8-} si cand ma gandesc ca ce-am trait azi e doar o farama din cat voi simti maine...A...vreau sa spun ca am spus un "Da" extrem de tare!!!atat de tare incat toti au inceput sa rada(si cand ma gandesc ca m-am straduit sa-l zic incet)...ma intreb cum iesea daca il ziceam normal..?!:-?
Tot ce pot sa va spun e ca ABIA ASTEPT ZIUA DE MAINE!!!e PENTRU PRIMA DATA IN VIATA CAND ASTEPT ATAT DE MULT ZIUA DE MAINE!:">

>:D< >:D< >:D< ma bucur tare mult pentru tine 'doamna' ;)) si iti doresc ca maine sa ai o zi superba si o nunta de vis:* :* :*

piersicuta
05.09.2008, 15:04:52

Ce dragut, "doamna" monalissa, ne-ai povestit f frumos. Sper sa fie si la mine macar pe jumatate, ca tot ar fi frumos.:*

MachuPicchu
05.09.2008, 15:37:58
ola ... sunt rupta de somn si mai am destula alergatura azi
aseara a fost petrecerea mea :x :x :x ... a iesit SUPERB :x :x :x ... au inchiriat fetele o limuzina si ne-am plimbat vreo 2 ore juma, ne-am oprit la casa poporului si am facut poze si ne-am rasfatat cu o sampanie ... ne-am intors acasa si in 10 min. a aparut si streeperul, a avut 2 numere :-p ... am cantat karaoke la playstation ... am primit cadouri, am baut di tati si acum sunt rupta:)>-

annamrrias
05.09.2008, 15:40:38
Ce frumos!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!=D> Abia astept si eu momentul, dar deocamdata sunt doar stresata si-mi vine sa plang mai mereu!:((
Cu siguranta maine o sa fie de vis!:) Traieste fiecare clipa din ziua de maine!!!!!!!! Nu rata numik!<:-P \:D/ . te pup:*

Pisu
05.09.2008, 15:49:38
Buna fetelor,
Si eu sunt miresica de septembrie. Am nunta pe 13...mai este o saptamana si abia astept sa vina ziua cea mare, dar asteptam sa si treaca pentru ca suntem foarte obositi si stresati.
Cine mai are nunta pe 13?
Mai aveti ceva de pus la punct? Eu sunt atat de emotionata ca am impresia ca tot uit sa fac ceva si nu imi dau seama ce anume.
Va pup si spor la treaba pentru toate miresicile.
Casa de piatra pentru miresicile de maine si poimaine. Sa aveti o nunta ca-n povesti si sa va bucurati de ziua aceea.
Eu sint una dintre cele de pe 13 septembrie.... Mai am ceva maruntisuri de pus la punct, dar ce era mai important am rezolvat... dar simt ca ma pierd in liste, listute, biletele, post-it-uri, agende etc. 8-}

Pisu
05.09.2008, 16:21:16
CASA DE PIATRA SI TOATA FERICIREA DIN LUME!!!!!!!!!!!!!<:-P <:-P <:-P <:-P :*:*:*:*:*:*

genoveva_1984
05.09.2008, 17:53:45
=))=))=)) Hai ca esti tare!!!! =))Si eu am visat azinoapte ca eram la nunta, dar totul era in regula...eu dansam :D

La capitolul casa si organizat nunta in paralele, cunosc mult mai bine decit mi-as fi dorit, sentimentul... Important e rezultatul ;-)

LA MULTI ANI FERICITI pt ziua ta!!!!!! Nu am stiut! Sa fii sanatoasa si sa ai o nunta cel putin asa de frumoasa cum o visez!!!! :*:*:*

Aranjamentul imi place cel mai mult ala cu un scaun de un fel si unul de un fel, e mai "shucar" asa :D

Multi pupici :*:*:*:*:*

Multumesc pentru urari. Anul acesta ziua mea a trecut parca mai repede si cred ca din cauza ca vine o zi mai importanta. Nu prea m-am gandit la ziua mea, mai mult la ziua nuntii. Iar in legatura cu mutatul, abia asteptam sa ne vedem casuta gata si sa ne mutam in cuibusorul nostru si oricine sta in calea indeplinirii acestui lucru ( ma refer la mesteri) devine automat dusmanul nostru.=))
Si cu aranjamentul....eu ma hotarasem la celalalt.:( Acum mi-ai dat de gandit.:*

genoveva_1984
05.09.2008, 17:58:28

Ai exprimat atat de frumos in cuvinte sentimentele pe care le-ai incercat incat am inceput sa plang. Cred ca mesajul tau m-a facut sa realizez ca intr-adevar ma asteapta niste clipe minunate. "Casa de piatra", multa fericire si o zi minunata maine. >:D<

genoveva_1984
05.09.2008, 18:01:27
ola ... sunt rupta de somn si mai am destula alergatura azi
aseara a fost petrecerea mea :x :x :x ... a iesit SUPERB :x :x :x ... au inchiriat fetele o limuzina si ne-am plimbat vreo 2 ore juma, ne-am oprit la casa poporului si am facut poze si ne-am rasfatat cu o sampanie ... ne-am intors acasa si in 10 min. a aparut si streeperul, a avut 2 numere :-p ... am cantat karaoke la playstation ... am primit cadouri, am baut di tati si acum sunt rupta:)>-

Foarte frumos. Pai, acum trebuie sa te odihnesti ca sa fii apta maine sa spui "DA". Sa fiti fericiti si sa aveti parte maine de cea mai frumoasa zi din viata voastra.:*

genoveva_1984
05.09.2008, 18:05:47
Eu sint una dintre cele de pe 13 septembrie.... Mai am ceva maruntisuri de pus la punct, dar ce era mai important am rezolvat... dar simt ca ma pierd in liste, listute, biletele, post-it-uri, agende etc. 8-}

A mea familie se amuza copios de listutele mele. Ei zic ca nu au mai vazut pe cineva sa aiba atatea liste si atatea notite legate de nunta. Dar le-am spus eu ca mai am cateva sute de "surioare" pe site, pe miresici si ca nu sunt singura in aceasta "incercare".

annutza84
05.09.2008, 18:14:00
:gen_20: , asa sunt eu acum.
va spuneam ca sapt trecuta am dat comanda la cocarde si cu ceva timp in urma la verighete.
ei bineeeeeeeeeeeeeee, aseara m-au sunat de la cocarde ca nu au in stoc ce voiam eu si sa vin sa imi aleg altele. tot ce mi-am ales ei nu aveau asa ca le-am cerut avansul inapoi si am fost azi in europa ca tot lipscaniul aveau aceleasi flori.
in europa am gasit dar nu aveau cate imi trebuiau mie asa ca am luat unele super simple si acum ca ma uit la ele plang de nervi.
azi am sunat la aia cu verighetele ca deja se faceau 3 sapt si aia n-au sunat si i-a sunat bogdan. ca cica abia sapt viitoare sunt gata ca le-am zis eu ca nu e graba. si am luat telefonul in mana si am inceput sa urlu ca eu sapt viitoare am nunta si tocmai verighete sa nu am :-L:-L:-L=((
acum am fost la cumparaturi ca diseara am petrecerea burlacitelor si prietenele mele cele mai bune nu vin ca maine au treaba........... vrajeala, in fine nu mai zic nimic ca numai sunt in stare.
luni ma duc sa fac meniul sa vad acolo oare ce surprize voi mai avea..............:-<:-<:-<
fetelor care au maine si poimaine le urez si eu casa de piatra si multa fericire si mult noroc alaturi de cel ales. sa aveti in case respect, liniste si mult spor................... :*:*:*:*:*

piersicuta
05.09.2008, 20:31:50
:gen_20: , asa sunt eu acum.
va spuneam ca sapt trecuta am dat comanda la cocarde si cu ceva timp in urma la verighete.
ei bineeeeeeeeeeeeeee, aseara m-au sunat de la cocarde ca nu au in stoc ce voiam eu si sa vin sa imi aleg altele. tot ce mi-am ales ei nu aveau asa ca le-am cerut avansul inapoi si am fost azi in europa ca tot lipscaniul aveau aceleasi flori.
in europa am gasit dar nu aveau cate imi trebuiau mie asa ca am luat unele super simple si acum ca ma uit la ele plang de nervi.
azi am sunat la aia cu verighetele ca deja se faceau 3 sapt si aia n-au sunat si i-a sunat bogdan. ca cica abia sapt viitoare sunt gata ca le-am zis eu ca nu e graba. si am luat telefonul in mana si am inceput sa urlu ca eu sapt viitoare am nunta si tocmai verighete sa nu am :-L:-L:-L=((
acum am fost la cumparaturi ca diseara am petrecerea burlacitelor si prietenele mele cele mai bune nu vin ca maine au treaba........... vrajeala, in fine nu mai zic nimic ca numai sunt in stare.
luni ma duc sa fac meniul sa vad acolo oare ce surprize voi mai avea..............:-<:-<:-<
fetelor care au maine si poimaine le urez si eu casa de piatra si multa fericire si mult noroc alaturi de cel ales. sa aveti in case respect, liniste si mult spor................... :*:*:*:*:*

Hai ma Annutzo ca se rezolva toate. Sigur ai verighetele gata saptamana viitoare. Iar despre cocarde, daca te ajuta, gandeste-te ca nici macar nu se uita la ele invitatii, nu prea o sa observe ce le pui in piept, si dupa aia oricum le arunca....majoritatea, ca mai sunt si nebuni ca mine care le pastreaza... :D

butterfly_bv
05.09.2008, 21:57:13
o nunta superba miresicilor de 6-7 septembrie
>:D< :* :* :*

monalissa
05.09.2008, 23:50:44
Fetele mele de pe "miresici">:D< >:D< >:D<
Se apropie de final marea "aventura"numita organizarea nuntii mele,un "proces" desfasurat pe parcursul unui an(aproape:) ),timp in care VOI mi-ati fost alaturi cu sufletelul vostru si cu creierul:) prin ideile pe care mi le-ati impartasit...Chiar daca nu va cunosc personal,m-am atasat oarecum de voi(e incredibil cum se poate una ca asta,dar asta e deja alta poveste...:) )
Maine va fi ziua cea mare,o zi pe care eu chiar o astept de-o viata si cu ajutorul lui Dumnezeu maine "va avea loc"...VOI FI MIREASA...e in zadar sa va spun ca mi se zbarleste parul cand zic lucrul asta...vreau ca totul sa decurga bine,sa ne simtim bine noi mirii in primul rand(si invitatii...tot in primul rand...;)) ),dar dincolo de chestia asta vreau sa va spun ca,indiferent de cat de frumoase vor fi decorurile,cat de buna va fi mancarea,cat de "tare" va fi muzica...si toate celelalte(care ma intereseaza,nu pot sa neg)...cel mai mult ma bucur ca maine vom fi sot si sotie in fata lui Dumnezeu!Asta cred eu ca e cel mai important lucru...Taina Casatoriei,dincolo de petrecere si distractie!Ma simt extrem de norocoasa ca m-a binecuvantat Dumnezeu cu asa un Dar si n-am cuvinte sa-I multumesc!Asta simt...Azi am fost sa ne spovedim amandoi si ma bucur ca mi-am reamintit ce e cu adevarat important!o:-)
Va doresc o nunta asa cum v-o doriti..>:D< !

clarita
06.09.2008, 00:05:52
Se apropie de final marea "aventura"numita organizarea nuntii mele,un "proces" desfasurat pe parcursul unui an(aproape:) ),timp in care VOI mi-ati fost alaturi cu sufletelul vostru si cu creierul:) prin ideile pe care mi le-ati impartasit...Chiar daca nu va cunosc personal,m-am atasat oarecum de voi(e incredibil cum se poate una ca asta,dar asta e deja alta poveste...:) )
Maine va fi ziua cea mare,o zi pe care eu chiar o astept de-o viata si cu ajutorul lui Dumnezeu maine "va avea loc"...VOI FI MIREASA...e in zadar sa va spun ca mi se zbarleste parul cand zic lucrul asta...vreau ca totul sa decurga bine,sa ne simtim bine noi mirii in primul rand(si invitatii...tot in primul rand...;)) ),dar dincolo de chestia asta vreau sa va spun ca,indiferent de cat de frumoase vor fi decorurile,cat de buna va fi mancarea,cat de "tare" va fi muzica...si toate celelalte(care ma intereseaza,nu pot sa neg)...cel mai mult ma bucur ca maine vom fi sot si sotie in fata lui Dumnezeu!Asta cred eu ca e cel mai important lucru...Taina Casatoriei,dincolo de petrecere si distractie!Ma simt extrem de norocoasa ca m-a binecuvantat Dumnezeu cu asa un Dar si n-am cuvinte sa-I multumesc!Asta simt...Azi am fost sa ne spovedim amandoi si ma bucur ca mi-am reamintit ce e cu adevarat important!o:-)

SA AI O NUNTA ASA CUM AI VISAT! :gen_17:

ACEEASI URARE PENTRU TOATE MIRESICILE DIN ACEST WEEK-END!

PS. Nu te duci la culcare?

Ioana2727
06.09.2008, 00:48:04
CASA DE PIATRA sa fiti fericiti si sa va iubiti mereu asa cum va iubiti acum sau chiar mai mult!!!
Ai exprimat cum nu se poate mai bine sentimentele tale de la cununia civila. Exact asa mi s-a intamplat si mie...Nu stiu daca la inceput am avut emotii sau nu, tot ce stiu este ca imi venea sa rad din orice. Si eu am spus un DA foarte foarte hotarat inca apoi m-a intrebat toata lumea daca am repetat acasa :D , pur si simplu asa am simtit sa spun si asa am spus. Cei drept am avut super emotii cand a trebuit sa semnez, m-a intrebat doamna de la starea civila daca mi-am exersat semnatura si eu nici nu mai stiam sa scriu imi tremura mana de nu mai stiam de mine.
Cred ca toate miresicile trec prin aceleasi sentimente...
Te pup si iti doresc o nunta ca-n povesti

annutza84
06.09.2008, 03:28:46
Hai ma Annutzo ca se rezolva toate. Sigur ai verighetele gata saptamana viitoare. Iar despre cocarde, daca te ajuta, gandeste-te ca nici macar nu se uita la ele invitatii, nu prea o sa observe ce le pui in piept, si dupa aia oricum le arunca....majoritatea, ca mai sunt si nebuni ca mine care le pastreaza... :D
asa imi zice si mama dar parca..... in sufletul meu as vrea sa fi fost mai frumoase........... asta e, acum nu ma mai am cale de intors 8-|

augusta
06.09.2008, 03:57:39

Monalissa , esti o doamna in toata regula........mai mult nu are sens sa spun......celor care in acest minunat week-end isi sarbatoresc momentul mult asteptat,,,,,,casa de piatra , multa intelegere si distractie placuta !!!!!!!!!!!!!!

eshmni
06.09.2008, 04:10:21
Eu mai am 3 saptamani pana la nunta, si deja am inceput sa nu mai pot sa dorm (ora mesajului). Not good, ochii mei o sa arate ca naiba :(.

eshmni
06.09.2008, 04:47:49
Ieri am avut prima lectie de dans :)) A fost foarte frumos iar mireselul meu dulce foc, cum se straduia el.... Sper sa ii placa si lui...Nu l-am luat cu forta, dar nici nu a fost ideea lui...l-am rugat eu mult de tot sa facem asta si de dragul meu acceptat...si il iubesc de numai pot!!!!:x :x :x :x :x

Noi am avut o singura lectie de dans. Si AMR 2 sapt. Si n-am ales melodia... "Take this waltz" a lui Cohen ne place si pare cel mai usor de dansat. Dar versurile sunt cam aiurea si are 5 minute ceea ce e enorm! Celelalte optiuni sunt Once Upon a December pe care a propus-o "antrenoarea" si Waltz 2 de Shostakovich care e superb dar e mai greu de urmarit melodia...

Suntem patru picioare stangi si mi-e tare frica de vals...

annamrrias
06.09.2008, 08:49:26
'Neata miresici!!!!!!!!!<:-P Nu e nimeni pe aici?! De fapt o parte din miresici au nunta azi si le urez casa de piatra, viata lunga si frumoasa, copii frumosi >:D< .
Parca mi-as dori k azi sa fie ziua cea mare ptr. k nu mai rezist ma simt gatuita de emotii, nu ma mai ia somnul, am numai ganduri, liste, griji #:-S !
Astept ziua asta, dar atat de mult imi doresc sa treaca, sa reintre totul in normal, ptr. ca n-am simtit ca a fost vara, concediu... A fost o grija si o cheluiala continua! Cel putin asa a fost la mine si asta e parerea mea! Simt ca mi-a luat toata vlaga organizarea nuntii !:-< :-< Dar astept cu nerabdare saptamana de dupa...;-)

Rocsaine
06.09.2008, 09:08:25

Draga mea,

M-a impresionat mesajul tau, cu atat mai mult cu cat imi dau seama ca de maine in 2 saptamani voi fi si eu miresica...ma cutremura in tot corpul si imi vine sa plang de pe acum de fericire, imi dau lacrimile cand ma gandesc cat de mult m-am rugat sa imi intalnesc iubitul si cat de mult mi-am dorit sa ma unesc cu el in fata lui Dumnezeu!

Iti doresc o viata pliiina de binecuvantari si sa dea Dumnezeu sa nu uitam clipele astea care ne-au unit, chiar daca nu ne cunosteam. >:D<
Sa fii fericita si sa iubesti mereu ca-n prima zi!

Rocsaine
06.09.2008, 09:12:00
'Neata miresici!!!!!!!!!<:-P Nu e nimeni pe aici?! De fapt o parte din miresici au nunta azi si le urez casa de piatra, viata lunga si frumoasa, copii frumosi >:D< .
Parca mi-as dori k azi sa fie ziua cea mare ptr. k nu mai rezist ma simt gatuita de emotii, nu ma mai ia somnul, am numai ganduri, liste, griji #:-S !
Astept ziua asta, dar atat de mult imi doresc sa treaca, sa reintre totul in normal, ptr. ca n-am simtit ca a fost vara, concediu... A fost o grija si o cheluiala continua! Cel putin asa a fost la mine si asta e parerea mea! Simt ca mi-a luat toata vlaga organizarea nuntii !:-< :-< Dar astept cu nerabdare saptamana de dupa...;-)

Buna dimineata!
Citindu-te parca sunt eu:)):)):)):))=))=))=)) La fel simt si eu: am inceput si eu cu liste, listute, biletele, planulete si subplanulete, abia astept sa se termine, dar abia astept sa fiu cu dragutul meu, doar noi2, oriunde vom fi fost in saptaluna noastra de miere.

Sa dea Maicuta Domnului sa alunge grijile si gandurile bune, eu numai asta o rog, caci altfel nu mai rezist.

Ma emotionati toate, imi vine sa va bat! :-p Daca acum sunt plina de asa energie, ce ma voi mai face in ziua aia?! Sper doar sa nu raman fara lacrimi, ca doar unde ai vazut mireasa fara sa nu planga??! =))=))

Rocsaine
06.09.2008, 09:14:50
si eu sunt la fel, ma ingras la stres foarte tare:-< :-< am o pofta de mancare :-" :-" :-" bine cel putin ca nu mi=e rau.

Eu sunt invers :((: slabesc. Cred ca o sa cada rochia de pe mine de batz ce-am ajuns =)) Vad eu marti cand merg cu ea la scurtat; daca situatia e critica, ma apuc si mananc din ora in ora :)):)):))

Tasha08
06.09.2008, 09:56:35
pt toate miresicile din acest weekend: casa de piatra, fericire si sa aveti o nunta de vis
celorlalte fete care asteapta sa treaca nunta....sa va povestesc ceva (nu aruncati cu rosii): si eu abia asteptam sa treaca nunta, ca m-am stresat un an si 3 luni cu organizarea, nu stiam ce am uitat, nu mai stiam nici ce am facut, liste, agende...nebunie mare....apoi a venit ziua nuntii...m-am trezit fara nicio emotie, cu zambetul pe buze, si orice s-a intamplat in acea zi (chestii minore, evident) nu au reusit sa ma supere.....dar deloc...eu tot zambeam....ziua nuntii a trecut f repede...a fost cea mai frumoasa zi din viata mea (de pana acum) si asa de rau imi pare ca a trecut si nu voi mai fi mireasa, incat mi-am permis sa va dau sfatul acesta: nu asteptati sa treaca, asteptati sa vina si sa va bucurati de fiecare moment al acestei zile, pt ca este o zi speciala, voi o sa va simtiti ca sunteti speciale (pt ca sunteti) si sa petreceti pana nu mai puteti. Sper ca nu v-am suparat cu sfaturile mele, eu va doresc casa de piatra, sa iasa nunta exact asa cum va doriti voi si sa fiti fericite si sa va iubiti toata viata :*

Rocsaine
06.09.2008, 10:44:27
celorlalte fete care asteapta sa treaca nunta....Sper ca nu v-am suparat cu sfaturile mele, eu va doresc casa de piatra, sa iasa nunta exact asa cum va doriti voi si sa fiti fericite si sa va iubiti toata viata :*

Pe mine, una, nu m-ai suparat, imi doresc sa vina ziua si sa stau toata ziua imbracata in rochita mea si sa ma simt speciala si sa fie toata lumea cu ochii pe mine ca pe televizor =)) (de cand imi doream eu sa fiu in centrul atentiei, narcisista de mine =))=))=))!!!!), doar ca atata stress si atatea griji iti vin de-a valma ca uiti pentru ce si-ti doresti sa scapi de toate, doar-doar o fi mai liniste in suflet. E un fel de a spune ca vrei ca totul sa treaca mai repede: de fapt, ne dorim cu toatele sa scapam de stresul asta si de atatea liste, calendare, programari, sa intre totul pe un fagas ordonat si firesc.
Casa de piatra si multa iubire! Multumim de sfat. :*>:D<

adina_mari
06.09.2008, 11:06:45
casa de piatra si multa multa fericire primelor miresici de septembrie!

silviotta
06.09.2008, 11:18:36
:-<...cu atat pot sa incep...pot spune ca momentan sunt bulversata...e un haos total in mintea mea (nu ca de obicei nu ar fi...:-pdar acum ia amploare..)...m-am saturat si eu ca si voi de liste...de planuri...de ganduri...de cosmaruri, nopti nedormite...:gen_07:...aseara am rabufnit si i-am spus miresoiului meu ca m-am saturat...:gen_10: nu mai pot suporta stresul...ca in loc sa fiu in culmea fericirii si cazuta prada emotiilor pt evenimentul care se apropie...sunt tot timpul agitata, furioasa, plina de planuri,...modificari ale planurilor initiala...liste...nervi..........si muuuulte altele (dar nu e cazul sa le enumar pe toate pt ca se pare ca asta simtiti si voi :oops:)...
la lamentarile mele dragul de el nu a putut sa spuna decat ca trebuie sa rezist ca mai e putin si scap (eu ma ocup de toate - el e plecat prin tara toata sapt doar in wd ma ajuta si el cu una alta...:love:..)...
sper sa ma napadeasca si pe mine emotiile...sa fiu o miresica zambareata...ca fericita sigur o sa fiu...:gen_19:

Rocsaine
06.09.2008, 11:23:46
:-<...cu atat pot sa incep...pot spune ca momentan sunt bulversata...e un haos total in mintea mea (nu ca de obicei nu ar fi...:-pdar acum ia amploare..)...m-am saturat si eu ca si voi de liste...de planuri...de ganduri...de cosmaruri, nopti nedormite...:gen_07:...aseara am rabufnit si i-am spus miresoiului meu ca m-am saturat...:gen_10: nu mai pot suporta stresul...ca in loc sa fiu in culmea fericirii si cazuta prada emotiilor pt evenimentul care se apropie...sunt tot timpul agitata, furioasa, plina de planuri,...modificari ale planurilor initiala...liste...nervi..........si muuuulte altele (dar nu e cazul sa le enumar pe toate pt ca se pare ca asta simtiti si voi :oops:)...
la lamentarile mele dragul de el nu a putut sa spuna decat ca trebuie sa rezist ca mai e putin si scap (eu ma ocup de toate - el e plecat prin tara toata sapt doar in wd ma ajuta si el cu una alta...:love:..)...
sper sa ma napadeasca si pe mine emotiile...sa fiu o miresica zambareata...ca fericita sigur o sa fiu...:gen_19:

Welcome to the club >:D<>:D<>:D<
Are sa fie bine,
capul sus!!!!!!!
Fetelor, treziti-va, veniti-va in fire, luati un calciu, un magneziu, ascultati muzica, faceti din cand in cand cate ceva care va relaxeaza, trebuie sa reusim, ce naiba!!!! :)>- =P~=P~:suuuper::Y:gen_05:

silviotta
06.09.2008, 11:41:59
Welcome to the club
Are sa fie bine,
capul sus!!!!!!!
Fetelor, treziti-va, veniti-va in fire, luati un calciu, un magneziu, ascultati muzica, faceti din cand in cand cate ceva care va relaxeaza, trebuie sa reusim, ce naiba!!!! :)>- =P~=P~:suuuper::Y:gen_05:

>:D<>:D<>:D<>:D<>:D<>:D<>:D<>:D<>:D<>:D<

Yonika
06.09.2008, 11:51:13
CASA DE PIATRA primelor miresici de septembrie! si sa aveti o nunta asa cum ati visat si sa fiti fericite alaturi de cel iubit!
Silviota, calm..ca nu rezolvi nimic...mai rau iti faci si tie si celor din jur...eu sunt inca destul de calma zic eu, desi mai uit cate ceva dar tot imi aduc eu aminte..am prea multe de facut si mai omit..dar parca inca nu am intrat in panica....ma mai trezesc si eu noaptea si nu reusesc sa adoirm, dar eu cred ca pana la urma va fi totul bine si vom avea o nunta f frumoasa si ne vom simti bine la nunta noastra!
Pupici!

Rocsaine
06.09.2008, 11:57:59
CASA DE PIATRA primelor miresici de septembrie! si sa aveti o nunta asa cum ati visat si sa fiti fericite alaturi de cel iubit!
Silviota, calm..ca nu rezolvi nimic...mai rau iti faci si tie si celor din jur...eu sunt inca destul de calma zic eu, desi mai uit cate ceva dar tot imi aduc eu aminte..am prea multe de facut si mai omit..dar parca inca nu am intrat in panica....ma mai trezesc si eu noaptea si nu reusesc sa adoirm, dar eu cred ca pana la urma va fi totul bine si vom avea o nunta f frumoasa si ne vom simti bine la nunta noastra!
Pupici!

SUBSCRIU!!!! :*=D>>:D<

dyenutza24
06.09.2008, 12:22:08
CASA DE PIATRA TUTUROR MIRESELOR DE 6 SAU 7 SEPTEMBRIE!!!!!!!!!!!!!!!!
FERICIRE MULTA ,SANATATE SA FITI IUBITE SI RESPECTATE TOATA VIATA!!!
DISTRACTIE PLACUTA LA NUNTA VOASTRA SI VA ASTEPT CU PARERI DUPA MARELE EVENIMENT.
VA PUUUUUP :* :* :* :* :*
<:-P <:-P <:-P <:-P <:-P <:-P

Pisu
06.09.2008, 12:30:16
Asa vad si eu lucrurile si ii multumesc lui Dumnezeu aproape in fiecare zi pt ingerasul pe care il am alaturi, pt ca ne-a intersectat drumurile si pt fiecare zi petrecuta alaturi de el...Imi dau lacrimile de emotie cind ma gindesc la clipa cind vom sta unul linga altul in fata preotului si la gindul ca vom fi SOT si SOTIE....Abia astept acel moment....

Casa de piatra tie si tuturor miresicilor noastre din acest week-end, sa va distrati la maxim, sa aveti o nunta ca-n povesti si sa va dea Dumnezeu sanatate si fericire pina la capat!!!!!! :*:*:*:*:*

Yonika
06.09.2008, 13:26:02
Miresicile de 13 si 14, urmam noi saptamana ce vine!:-" >:D<

annamrrias
06.09.2008, 13:31:15
DAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!\:D/

piersicuta
06.09.2008, 16:40:10
pt toate miresicile din acest weekend: casa de piatra, fericire si sa aveti o nunta de vis
celorlalte fete care asteapta sa treaca nunta....sa va povestesc ceva (nu aruncati cu rosii): si eu abia asteptam sa treaca nunta, ca m-am stresat un an si 3 luni cu organizarea, nu stiam ce am uitat, nu mai stiam nici ce am facut, liste, agende...nebunie mare....apoi a venit ziua nuntii...m-am trezit fara nicio emotie, cu zambetul pe buze, si orice s-a intamplat in acea zi (chestii minore, evident) nu au reusit sa ma supere.....dar deloc...eu tot zambeam....ziua nuntii a trecut f repede...a fost cea mai frumoasa zi din viata mea (de pana acum) si asa de rau imi pare ca a trecut si nu voi mai fi mireasa, incat mi-am permis sa va dau sfatul acesta: nu asteptati sa treaca, asteptati sa vina si sa va bucurati de fiecare moment al acestei zile, pt ca este o zi speciala, voi o sa va simtiti ca sunteti speciale (pt ca sunteti) si sa petreceti pana nu mai puteti. Sper ca nu v-am suparat cu sfaturile mele, eu va doresc casa de piatra, sa iasa nunta exact asa cum va doriti voi si sa fiti fericite si sa va iubiti toata viata :*

Hai ca acuma imi dau si mie lacrimile. Si ma ascund de al meu, ca sa nu zica ca am luat-o razna. :))
Oricum, multumesc Fiudit. Eu eram una din cele care asteptau sa treaca. Dar parca astept sa vina de data asta. >:D<

cristina19802007
06.09.2008, 16:40:30
DAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!\:D/
buna.ce mult a fost cat de putin a mai ramas pana la ziua cea mare...si eu sunt pe ultima suta de metri cu pregatirile..am si eu o intrebare...e obligatoriu sa mergem sa ne spovedim si sa ne impartasim inainte de nunta?cand am fost la biserica nu mi-a zis nimeni ceva de spovedit....am vazut ca una din miresici a scris ca a fost...tb tinut post inainte?al meu e mai greu sa il duc sa se spovedeasca......pentru mine nu e o problema.....merci frumos de raspuns si spor la pregatiri....:*

piersicuta
06.09.2008, 16:41:06

Si dupa aia noi, 20 si 21. Grabiti-va si voi un pic, sa ne vina si noua randul... o:-)

cristina19802007
06.09.2008, 16:49:39
Si dupa aia noi, 20 si 21. Grabiti-va si voi un pic, sa ne vina si noua randul... o:-)
o sa vina repede ziua mult asteptata si o sa treaca si mai repede.......dupa cum am vazut la tv vom avea parte de vreme frumoasa tocmai buna de poze in aer liber..sunt cele mai reusite......

Rocsaine
06.09.2008, 17:04:04
buna.ce mult a fost cat de putin a mai ramas pana la ziua cea mare...si eu sunt pe ultima suta de metri cu pregatirile..am si eu o intrebare...e obligatoriu sa mergem sa ne spovedim si sa ne impartasim inainte de nunta?cand am fost la biserica nu mi-a zis nimeni ceva de spovedit....am vazut ca una din miresici a scris ca a fost...tb tinut post inainte?al meu e mai greu sa il duc sa se spovedeasca......pentru mine nu e o problema.....merci frumos de raspuns si spor la pregatiri....:*

Fiecare face dupa cum simte. Daca iei pblema dpdv religios, TREBUIE sa te spovedesti. Daca privesti din alt pdv, ajungi sa faci dupa cum iti dicteaza inima. Ar fi bine totusi sa vbiti cu preotul care va va cununa si sa ii urmati sfatul o:-) ;-)

andraelen
06.09.2008, 19:13:07
casa de piatra primelor miresici de septembrie!sa aveti o zi frumoasa,o petrecere si mai frumoasa si o viata plina de fericire!:*

Pisu
06.09.2008, 20:25:20
DAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA.........YYYYYYYYYYUUUUUUUH HUUUUUUU!!!!!!!!<:-P <:-P <:-P <:-P <:-P <:-P

iony
06.09.2008, 21:25:58
Superba Iony. F draguta

multumesc>:D< >:D< >:D< >:D<

iony
06.09.2008, 21:28:11
Imresiile sint foarte bune :)) Ai stiut tu ce ai stiut cind ai ales-o ;-) BRAVO!!!! S-o porti mindra si fericita!!!! :*

saru-mana! sper ca am facut o alegere AVANTAJOASA>:D< >:D< >:D<

iony
06.09.2008, 21:30:28

Casa de piatra si petrecere frumoasa maine! si sa nu lasi pe nimeni sa-ti strice buna dispozitie. pupici si o zi frumoasa!!:* :* :* :* <:-P <:-P

roxamyka
07.09.2008, 00:26:24
casa de piatra primelor miresici de septembrie!sa aveti o zi frumoasa,o petrecere si mai frumoasa si o viata plina de fericire!:*
cum ai realizat chestia aia din josul mesajului cu mirii pe fundal in care scrie cat timp mai e pana la nunta!..scuzeee ca sunt off-topic..lasa-mi te rog un mesaj privat si spune-mi ca tere mult imi place!

piersicuta
07.09.2008, 08:39:30
Casa de piatra si petrecere frumoasa maine! si sa nu lasi pe nimeni sa-ti strice buna dispozitie. pupici si o zi frumoasa!!:* :* :* :* <:-P <:-P

La multi ani iony! Sa ai o zi frumoasa, si o nunta ca-n povesti.

ginuta22
07.09.2008, 10:02:45
Buna,
poate ar fi mai bine o pereche de pantofiori ma gandesc....
Luna septembrie e foarte capricioasa si nici o zi nu seamana cu cealalta asa ca trebuie sa fii pregatita, iar o pereche de pantofiori draguti, eleganti fac fata la orice dupa parerea mea.;;)
Distractie placuta si sa fie intr-un ceas bun!

Rocsaine
07.09.2008, 10:26:05
cum ai realizat chestia aia din josul mesajului cu mirii pe fundal in care scrie cat timp mai e pana la nunta!..scuzeee ca sunt off-topic..lasa-mi te rog un mesaj privat si spune-mi ca tere mult imi place!

dai o cautare pe google cu wedding tickers si-ti gasesti ce model vrei tu sau te duci pur si simplu pe situl care e deja afisat in josul mesajului ei.

dupa ce ti-ai creat propriul ticker, te duci in control panel - modifica semnatura - copiezi in chenar linkul pe care l-ai obtinut dupa ce ti-ai creat tickerul.

sper sa reusesti :)>-

iony
07.09.2008, 22:01:38
La multi ani iony! Sa ai o zi frumoasa, si o nunta ca-n povesti.

multumesc mult>:D< >:D< >:D< . chiar am avut aproape zilele acestea persoanele apropiate sufletului meu si m-am gandit ce norocoasa sunt ca am asa oameni cu suflet mare langa mine. a fost o zi superba, sper ca nunta sa fie si mai si[-o< [-o< [-o< , astazi am facut repetitie pt nunta la dans cu nasii, viitorii fini, fratii si cumnatii nostri:)

si au mai ramas numai 20 de zile

Pisu
08.09.2008, 08:11:07
MAI AM 4 ZILE!!!!!!!!!!:-SS :-SS :-SS :-SS :-SS :madlaugh: :madlaugh: :madlaugh: :madlaugh: :madlaugh:

DDna
08.09.2008, 08:20:04
MAI AM 4 ZILE!!!!!!!!!!:-SS :-SS :-SS :-SS :-SS :madlaugh: :madlaugh: :madlaugh: :madlaugh: :madlaugh:
Haideeee, curaj, curaj ;)) ^:)^ >:D< >:D<

Pisu
08.09.2008, 08:21:52
Haideeee, curaj, curaj ;)) ^:)^ >:D< >:D<
Curaj, da, dar m-au apucat emotiile si panica si nu mai pot sa dorm noaptea, caci mi se invirt toate in cap non-stop....8-} 8-} 8-} 8-} 8-} 8-}

DDna
08.09.2008, 10:35:38
Curaj, da, dar m-au apucat emotiile si panica si nu mai pot sa dorm noaptea, caci mi se invirt toate in cap non-stop....8-} 8-} 8-} 8-} 8-} 8-}
Te inteleg perfect;)) \:D/

Gabrielle29
08.09.2008, 11:07:05

SI EU! :D:D:D

Azi fac marturiile cu fetele, maine ma duc la croitoreasa sa imi stramtez rochita de cununie, si la manichiura. Mai trebuie sa merg sa ii caut butoni lu domnu si ciorapei mie.

mitiza
08.09.2008, 14:03:33
Buna cine mai are pe 21 sept?
a ti fost sa depuneti dosarul pt cununia civila eu fac la sec 1 si as vrea sa stiu daka vi s a accep pe data de 21 adik dum maine ma duc si eu dar prog pe 20 ca pe 21 dum nu se fac

annutza84
08.09.2008, 14:42:02
eu sunt in crize, ma ratoiesc la toata lumea, nimic nu imi mai place.............. abia astept sa termin........... pantofi de mireasa nu am gasit si maine o sa iau magazinele la rand si sper sa gasesc..................
in rest sunt in stresuri ca deja se ridica oamenii cu pretentii cum sa fie asezati la masa si deja nu ma mai inteleg cu ei, ca ei oricum or sa stea la masa doar cat sa manance deci nu vad de ce ii intereseaza ca stau lanaga nu stiu cine pe care nu cunosc............. fitze
LA MULTI ANI MARIILOR CARE SARBATORESC AZI!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Rocsaine
08.09.2008, 15:36:35
a ti fost sa depuneti dosarul pt cununia civila eu fac la sec 1 si as vrea sa stiu daka vi s a accep pe data de 21 adik dum maine ma duc si eu dar prog pe 20 ca pe 21 dum nu se fac

Eu am nunta pe 21, dar nu in Buc...8-|

piersicuta
08.09.2008, 18:14:08

Eu am pe 21 dar la sector 4. Si depun actele pe 12. Dar e singurul sector care face duminica

piersicuta
08.09.2008, 18:16:29
Eu am o intrebare, pe care nu mi-am pus-o pana acum, si acum nu stiu ce sa fac. Cum faceti cu buchetul de civila daca aveti la 9 dimineata? il luati dimineata? Deschide cineva la ora aia mai ales ca am duminica? Sau il luati cu o zi inainte, si in cazul asta tine buchetul?

sugarlips
08.09.2008, 19:03:50

>:D< >:D< >:D< multumim mult

sugarlips
08.09.2008, 19:06:49

:-SS :-SS :-SS :-SS

sugarlips
08.09.2008, 19:09:19

>:D< >:D< >:D< >:D< >:D< >:D< >:D< >:D<

sugarlips
08.09.2008, 19:10:49
azi am depus si noi actele....iupiiiiiiiiiiiiiiiiii;)) ;)) ;)) ;))

sugarlips
08.09.2008, 19:12:10
Monalisa............cum a fost????
:* :* :* :*
si restul fetelor care ati avut nunta sambata sau ieri...va asteptam cu povesti de la nunta si cu poze:* :* :*

flori2105
08.09.2008, 20:17:14
Eu am o intrebare, pe care nu mi-am pus-o pana acum, si acum nu stiu ce sa fac. Cum faceti cu buchetul de civila daca aveti la 9 dimineata? il luati dimineata? Deschide cineva la ora aia mai ales ca am duminica? Sau il luati cu o zi inainte, si in cazul asta tine buchetul?
Eu am cununia la 9:30 dimineata si buchetul il iau la 8:00.Doamna de la florarie mi-a zis ca daca il vreau mai devreme sa ii zic ca ea vine la ce ora vreau eu dar la 8 e numai bine.Acum nu stiu eu am cununia sambata

Yonika
08.09.2008, 21:47:40
Buna fetele! mai avem si noi cateva zile si gata...scapam si noi de stres si de notpile nedormite. Si eu aseara m-am tot foit pe toate partile....m-am trezit de nu stiu cate ori...#:-S Azi am inceput sa stabilim ultimele detalii, programari de facut pt manichiura si pedichiura, epilat...vb cu fotograful dj-ul, stabili meniul...si multe altele...#:-S
Sper ca macar in seara asta sa reusesc sa doirm si eu ceva mai bine. Pana cand si iubi al meu are cosmaruri, ca cica era la nunta, si erau invitati pe care nu ii cunsotea....si el era singur cu toata lumea pe acolo...saracul..a intrat si el in "febra" mea...:-p
Pupic fetele si spor la ultimele detalii! (ca pregatirile au fost pana acum):*

MachuPicchu
08.09.2008, 22:37:13
OLA MUCHACHAS BONITAS ...
gata nunta ... cu ceva peripetii ... ca civila totul a decurs ca uns
nu-mi mai gaseam jarteaua (a cautat-o si mama si tata) ... nasa a intaziat de la coafor si din cauza asta am intarziat si noi la biserica ... turta nu mai vroia sa se rupa ... am uitat vinul si piscoturile pentru biserica (s-a dus sor'mea sa caute la noi acasa si n-a gasit ... era in fata ochilor ei, i-am aratat a 2-a zi cand ne-am intors) dar a avut popa vin si cozonac asa ca slujba a continuat ... dupa slujba s-a dus sorela pe acasa si a gasit jarteaua, apoi ne-am dus in parcul florilor - noi si nasii (e in drum spre restaurant) - si am facut poze
... au venit toti invitatii care au confirmat ^:)^ ... am deschis seara cu un tango (CD-ul cu melodia nu mergea pe sistemul DJ-ului, noroc ca mai aveam si memory stick-ul la noi ... de emotii am mai zbarcit-o dar nimeni nu s-a prins si toata lumea a fost mai mult decat incantata) ...
am fost furata pe la vreo 10 si ceva (de sorela, o domnisoara de onoare - Denisa -, un cavaler si un prieten de-al lui V.) si am fost pe acasa ca trebuia sa iau niste sticle de whiskey pe care am uitat sa le luam ... drept rascumparare s-a cerut traditionala bautura si un dans din partea nasului (Thriller a lui Michael Jackson), dar cum nasul este in doliu, V. a preluat aceasta sarcina ... l-au ajutat domnisoarele mele de onoare (ca el e cam "afon" cu muzica) apoi m-am bagat si eu in dans, el a disparut de pe ring, a aparut si nasa si au mai disparut 2 domnisoare de onoare, si am dansat numai noi 3 ... toata lumea credea ca momentul a fost regizat ...
am dansat aproape toata noaptea, buchetul l-a prins una din domnisoarele de onoare (Denisa) si treaba n-a fost aranjata ... jarteaua a prins-o un prieten de-al lui V. ...
am fost foarte multumita de muzica, de fotograf si de cameramani, foarte de treaba toti si pareau ca se simt si ei bine ...
am primit complimente peste complimente ...
dimineata am achitat tot si ne-au ramas bani sa platim si creditul la banca <:-P ... n-am ramas cu mai nimic dar am platit ABSOLUT TOT <:-P
a fost o zi lunga, in care m-am evervat de cateva ori pe cateva persoane =)) si abia asteptam sa se termine tot, dar dupa ce s-a terminat am zis ca a trecut totul prea repede si mi-am dat seama ca m-am distrat si mai vroiam =)) ...
duminica au venit cativa la ciorba de potroace, si le-am zis nasilor sa se imbrace frumos ca au treaba dupa aia (saracii nu intelegeau nimic, dar s-au conformat, si-au dat seama ca le-am pregatit o surpriza) ... la 19:30 a venit limuzina si i-a luat din fata blocului meu (toate babele erau jos si se uitau ca la felul 14) si i-a dus la un restaurant cu specific indian unde au avut consumatia platita (toata ziua am alergat sa rezolv cu restaurantul si limuzina, iar V. a stat acasa sa intampine musafirii care au venit la ciorba) ...
cum noi maine dimineata plecam in grecia si nasii joi se intorc in scotia, astazi am fost la biserica sa ne miruiasca si sa ne taie lumanarile ...
FU TARE GHINI vazand totul la rece :x :x :x :x

P.S. m-am tuns scurt :-"

Alisori
08.09.2008, 22:52:49
nu-mi mai gaseam jarteaua (a cautat-o si mama si tata) ... nasa a intaziat de la coafor si din cauza asta am intarziat si noi la biserica ... turta nu mai vroia sa se rupa ... am uitat vinul si piscoturile pentru biserica (s-a dus sor'mea sa caute la noi acasa si n-a gasit ... era in fata ochilor ei, i-am aratat a 2-a zi cand ne-am intors) dar a avut popa vin si cozonac asa ca slujba a continuat ... dupa slujba s-a dus sorela pe acasa si a gasit jarteaua, apoi ne-am dus in parcul florilor - noi si nasii (e in drum spre restaurant) - si am facut poze
... au venit toti invitatii care au confirmat ^:)^ ... am deschis seara cu un tango (CD-ul cu melodia nu mergea pe sistemul DJ-ului, noroc ca mai aveam si memory stick-ul la noi ... de emotii am mai zbarcit-o dar nimeni nu s-a prins si toata lumea a fost mai mult decat incantata) ...
am fost furata pe la vreo 10 si ceva (de sorela, o domnisoara de onoare - Denisa -, un cavaler si un prieten de-al lui V.) si am fost pe acasa ca trebuia sa iau niste sticle de whiskey pe care am uitat sa le luam ... drept rascumparare s-a cerut traditionala bautura si un dans din partea nasului (Thriller a lui Michael Jackson), dar cum nasul este in doliu, V. a preluat aceasta sarcina ... l-au ajutat domnisoarele mele de onoare (ca el e cam "afon" cu muzica) apoi m-am bagat si eu in dans, el a disparut de pe ring, a aparut si nasa si au mai disparut 2 domnisoare de onoare, si am dansat numai noi 3 ... toata lumea credea ca momentul a fost regizat ...
am dansat aproape toata noaptea, buchetul l-a prins una din domnisoarele de onoare (Denisa) si treaba n-a fost aranjata ... jarteaua a prins-o un prieten de-al lui V. ...
am fost foarte multumita de muzica, de fotograf si de cameramani, foarte de treaba toti si pareau ca se simt si ei bine ...
dimineata am achitat tot si ne-au ramas bani sa platim si creditul la banca <:-P ... n-am ramas cu mai nimic dar am platit ABSOLUT TOT <:-P
a fost o zi lunga, in care m-am evervat de cateva ori pe cateva persoane =)) si abia asteptam sa se termine tot, dar dupa ce s-a terminat am zis ca a trecut totul prea repede si mi-am dat seama ca m-am distrat si mai vroiam =)) ...
duminica au venit cativa la ciorba de potroace, si le-am zis nasilor sa se imbrace frumos ca au treaba dupa aia (saracii nu intelegeau nimic, dar s-au conformat, si-au dat seama ca le-am pregatit o surpriza) ... la 19:30 a venit limuzina si i-a luat din fata blocului meu (toate babele erau jos si se uitau ca la felul 14) si i-a dus la un restaurant cu specific indian unde au avut consumatia platita (toata ziua am alergat sa rezolv cu restaurantul si limuzina, iar V. a stat acasa sa intampine musafirii care au venit la ciorba) ...
cum noi maine dimineata plecam in grecia si nasii joi se intorc in scotia, astazi am fost la biserica sa ne miruiasca si sa ne taie lumanarile ...

felicitari pt o noapte de neuitat...si CASA DE PIATRA!!!!!!!!!!!!!!!<:-P

iony
08.09.2008, 23:14:15

bine-ai scapat de stres si bine (ca) te-ai distrat!!
CASA DE PIATRA SI COPII SANATOSI SI FRUMOSI!!>:D< >:D< >:D< >:D<

anlya_426
09.09.2008, 00:04:23
gata nunta ...

felicitari si casa de piatra.....si distractie placuta in luna de miere....asteptam poze la intoarcere.....

anlya_426
09.09.2008, 00:07:02
fetelor..azi am rezolvat si eu la oficiul de stare civila...
adik am depus actele..si voi afla abia vineri ora exacta..adica daca e 14.30 sau 15.00....
in rest..sufar de insomnie....insa incerc sa ma adun si sa termin ce mai e de facut pe ultima suta de metri..cam 99% e rezolvat.....dar tot timpul se mai gaseste ceva care ar merge perfectat:D......de abia astept sa vina si ziua cea mare......:">

eshmni
09.09.2008, 04:31:22
fetelor..azi am rezolvat si eu la oficiul de stare civila...
adik am depus actele..si voi afla abia vineri ora exacta..adica daca e 14.30 sau 15.00....
in rest..sufar de insomnie....insa incerc sa ma adun si sa termin ce mai e de facut pe ultima suta de metri..cam 99% e rezolvat.....dar tot timpul se mai gaseste ceva care ar merge perfectat:D......de abia astept sa vina si ziua cea mare......:">

4:30 dimineatza... are cineva vreo solutie pentru asta? N-am avut in viata mea cearcane, si sa-mi fa pentru nunta? :(

piersicuta
09.09.2008, 07:22:25
Casa de piatra Miciuh!

genoveva_1984
09.09.2008, 10:22:59
[quote=miciuh;1081314]OLA MUCHACHAS BONITAS ...
gata nunta ... cu ceva peripetii ... ca civila totul a decurs ca uns...

Felicitari si "CASA DE PIATRA".Distractie placuta in luna de miere.>:D< >:D<

genoveva_1984
09.09.2008, 10:27:27
Astazi am depus si noi actele la primarie, avem programare la 17:30, sper sa ne incadram. A fost foarte amuzant cand ne-a intrebat doamna ce nume vom purta dupa casatorie. Noi ne-am hotarat sa purtam ambele nume reunite si la final ne-a spus ca trebuie sa ne schimbam amandoi semnatura pana la nunta si sa avem o semnatura conforma cu numele reunite. Al meu e cadru militar si are o gramada de acte si de legitimatii de schimbat, dar asta nu l-a deranjat. Cand, insa, i-a spus ca trebuie sa-si schimbe si semnatura...sa vedeti ce revolta pe el...=)) =)) nici macar semnatura nu-i ramane...

monalissa
09.09.2008, 10:44:31
Haideti sa va pove si eu cum a fost...:">

In primul rand vreau sa va spun ca totul a iesit excelent,fara incidente de nici un fel!#:-S
Totul a inceput pe la ora 12.15 cand am plecat la machiaj si coafura!Am fost extrem de multumita de amandoua(abia astept sa vad pozele si sa vi le arat si voua)!A fost si o faza super tare dupa machiat si coafat...a venit sa ma ia de la coafor 1 prieten de-al sotului si traversam centrul in plina zi incaltata cu niste slapi de plaja cu 3 nr mai mari,intr-o pereche de blugi trei sferturi(care atarnau pe mine din cauza ca slabisem),iar pe cap aveam voalul meu foarte lung,cocul spaniol si un machiaj de toata frumusetea,care contrastau cu jumatatea de la brau in jos...ce sa va spun..toata lumea din centrul Timisoarei isi intorcea capul dupa mine,radea si se minuna...ba mai auzeam si replici de genul:"da-mi repede aparatul foto"8-}
Ajunsa acasa,am gasit pliiiiiiiiiiiiiiin de oameni....i-am salutat scurt,am trecut printre ei in camera cealalta unde m-a imbracat nasa(toata tremuram de emotie:-SS ),apoi am iesit gatita in fatza invitatilor,auzeam cum unii murmurau:"ce frumoasa eeeeeee"...ma rog...eu eram toata "anesteziata"de emotie...
In drum spre biserica am fost in masina cu domnisoarele mele de onoare si conducea prietenul uneia dintre ele...asa ca am cantat si am "dansat" din maini pe muzica greceasca pana la biserica...
Ajunsi acolo,am intrat la brat cu nasul care m-a predat mireselului meu...slujba a fost extraordinara(mi se pare apogeul unei nunti momentul oficierii slujbei de Cununie)...am avut si o tentativa de a plange,dar nu mi-am "permis"cand am realizat ca nu am servetele...:"> Totul a fost superb la biserica...
La iesire am eliberat din captivitate 2 porumbei(mai tineti minte cat cautam eu o pereche de pasari,indiferent ca ar fi fost vorba de gaste sau de alte specii...:> )
Am facut poze cu toti invitatii,apoi am fugit doar noi doi si fotograful sa facem o sedinta artistica la Palatul Baroc si pe malul Begai(sa surprindem apusul)
Ne-am incadrat perfect in timp si am ajuns la 8 fix la restaurant.La intrarea in sala am avut si STRIGATURI de la doua invitate de-ale mele din Maramures(eu fiind nascuta in Baia Mare si crescuta pe Valea Izei;;) )A fost extrem de emotionanta strigatura,atat de emotionanta incat ne-a "stors"lacrimile atat mie cat si sotiorului meu sensibil...:">
Dansul nostru a fost foarte frumos,cred(asa ne-au zis prietenii),eu am dansat toata noaptea(am fost si pe la mese dar nu foarte mult)...
M-au furat prietenele mele pe la ora 1.30 si au vrut sa ma duca in clubul unde mergeam noi frecvent pana sa-mi intalnesc sotul:"> ...In final am fost intr-un alt club mai apropiat de restaurant...#:-S
Trebuie neaparat sa va spun despre rascumpararea miresei(adica a subsemnatei<):) )
"Hotii" ma intrebau ce sa-i ceara mirelui in schimb...prima propunere a fost sa ma recunoasca pe mine(fiind legat la ochi),pipaind mai multe fete...:O
Le-am raspuns ca in cazul asta ar trebui sa ma lege si pe mine,ca altfel nu le las sa faca asta!!!!!!!!!!!!:O :O :O Atunci,fetele speriate,s-au domolit si au propus ca mirele sa-mi faca o declaratie de dragoste in public...Am fost mai mult decat incantata de asta,desi aveam ceva emotii pentru mire...Vreau sa va spun ca nu-mi venea sa cred ce auzeam la microfon din gurita iubitelului meu...cred ca a tinut un speach de vreo 10 minute in care imi spunea cat de mult ma iubeste(a fost spontan si extrem de bine "construit" discursul)...mi s-au impaienjenit ochii si nu doar mie...
Tortul a aratat asa cum am vrut si a fost delicios...
Am aruncat buchetul,m-a dezgatit nasa si mi-a pus o naframa morosheneasca(la cererea mea)...
Totul a fost EXCELENT!
P.S:V-as povesti si despre noaptea nuntii,dar imi e rusine...:"> ;))
Va pup si va doresc O NUNTA DE VIS!:*

Alisori
09.09.2008, 10:55:46

In primul rand vreau sa va spun ca totul a iesit excelent,fara incidente de nici un fel!#:-S
Totul a inceput pe la ora 12.15 cand am plecat la machiaj si coafura!Am fost extrem de multumita de amandoua(abia astept sa vad pozele si sa vi le arat si voua)!A fost si o faza super tare dupa machiat si coafat...a venit sa ma ia de la coafor 1 prieten de-al sotului si traversam centrul in plina zi incaltata cu niste slapi de plaja cu 3 nr mai mari,intr-o pereche de blugi trei sferturi(care atarnau pe mine din cauza ca slabisem),iar pe cap aveam voalul meu foarte lung,cocul spaniol si un machiaj de toata frumusetea,care contrastau cu jumatatea de la brau in jos...ce sa va spun..toata lumea din centrul Timisoarei isi intorcea capul dupa mine,radea si se minuna...ba mai auzeam si replici de genul:"da-mi repede aparatul foto"8-}
Ajunsa acasa,am gasit pliiiiiiiiiiiiiiin de oameni....i-am salutat scurt,am trecut printre ei in camera cealalta unde m-a imbracat nasa(toata tremuram de emotie:-SS ),apoi am iesit gatita in fatza invitatilor,auzeam cum unii murmurau:"ce frumoasa eeeeeee"...ma rog...eu eram toata "anesteziata"de emotie...
In drum spre biserica am fost in masina cu domnisoarele mele de onoare si conducea prietenul uneia dintre ele...asa ca am cantat si am "dansat" din maini pe muzica greceasca pana la biserica...
Ajunsi acolo,am intrat la brat cu nasul care m-a predat mireselului meu...slujba a fost extraordinara(mi se pare apogeul unei nunti momentul oficierii slujbei de Cununie)...am avut si o tentativa de a plange,dar nu mi-am "permis"cand am realizat ca nu am servetele...:"> Totul a fost superb la biserica...
La iesire am eliberat din captivitate 2 porumbei(mai tineti minte cat cautam eu o pereche de pasari,indiferent ca ar fi fost vorba de gaste sau de alte specii...:> )
Am facut poze cu toti invitatii,apoi am fugit doar noi doi si fotograful sa facem o sedinta artistica la Palatul Baroc si pe malul Begai(sa surprindem apusul)
Ne-am incadrat perfect in timp si am ajuns la 8 fix la restaurant.La intrarea in sala am avut si STRIGATURI de la doua invitate de-ale mele din Maramures(eu fiind nascuta in Baia Mare si crescuta pe Valea Izei;;) )A fost extrem de emotionanta strigatura,atat de emotionanta incat ne-a "stors"lacrimile atat mie cat si sotiorului meu sensibil...:">
Dansul nostru a fost foarte frumos,cred(asa ne-au zis prietenii),eu am dansat toata noaptea(am fost si pe la mese dar nu foarte mult)...
M-au furat prietenele mele pe la ora 1.30 si au vrut sa ma duca in clubul unde mergeam noi frecvent pana sa-mi intalnesc sotul:"> ...In final am fost intr-un alt club mai apropiat de restaurant...#:-S
Trebuie neaparat sa va spun despre rascumpararea miresei(adica a subsemnatei<):) )
"Hotii" ma intrebau ce sa-i ceara mirelui in schimb...prima propunere a fost sa ma recunoasca pe mine(fiind legat la ochi),pipaind mai multe fete...:O
Le-am raspuns ca in cazul asta ar trebui sa ma lege si pe mine,ca altfel nu le las sa faca asta!!!!!!!!!!!!:O :O :O Atunci,fetele speriate,s-au domolit si au propus ca mirele sa-mi faca o declaratie de dragoste in public...Am fost mai mult decat incantata de asta,desi aveam ceva emotii pentru mire...Vreau sa va spun ca nu-mi venea sa cred ce auzeam la microfon din gurita iubitelului meu...cred ca a tinut un speach de vreo 10 minute in care imi spunea cat de mult ma iubeste(a fost spontan si extrem de bine "construit" discursul)...mi s-au impaienjenit ochii si nu doar mie...
Am aruncat buchetul,m-a dezgatit nasa si mi-a pus o naframa morosheneasca(la cererea mea)...
Totul a fost EXCELENT!

ffffffff frumos
casa de piatra!!!!
citind aceste randuri...mi-am amintit de ziua nuntii mele...cata dragoste plutea in aer <:-P

sugarlips
09.09.2008, 11:09:20

felicitari DOAMNA si CASA DE PIATRA!!! o viata minunata altaturi de sotul tau...:* :* :*
multumim ca ne-ai povestit...
ma bucur ca a iesit totul bine.....si ma bucur ca ti-au venit toti invitatii care ti-au confirmat...
singurul motiv de stres la mine e asta...daca vin toti cei care au confirmat:-s :-s :-s
distractie placuta in luna de miere, si te asteptam cu poze....:* :* :* :*

sugarlips
09.09.2008, 11:15:17

felicitari si ma bucur ca ai avut nunta de vis pe care ti-ai dorit-o...
:* :* :*
multumim ca ne-ai povestit....
ce ma bucur ca primele miresici de septembrie au avut o nunta minunata...
sper ca si a noastra sa fie la fel...:-SS :-SS :-SS
fetelor asteptam poze..............:* :* :*

iony
09.09.2008, 12:23:09

Totul a fost EXCELENT!

felicitari!!!!!!!!! suntem convinse ca si noaptea nuntii a fost pe masura nuntii. casa de piatra si sa va iubiti mereu la fel de mult ca acum:x:x :x :x

mitiza
09.09.2008, 14:15:28
fetelor azi am depus actele pt 20 sept dar abia am reusit birocratie mare si niste nesi.... cele de la sec 1 nu mai puteam vroiam sa le zic vreo 2 dar m am abtinut ca na era interesul meu
va pup si va tin pumnii cine se mai duce la sec 1 bafta!!

silviotta
09.09.2008, 15:57:44
[quote=miciuh;1081314]OLA MUCHACHAS BONITAS ...
gata nunta ... ........................
.............FU TARE GHINI vazand totul la rece :x :x :x :x

draga proaspata doamna...ai reusit si tu sa ma faci sa plang :((...am trait prin povestioara ta momentele nuntii tale...
ce pot eu sa iti urez...daca nunta a fost superba...eu gandesc ca:-? ....sa ai parte de tot ce e mai bun pe pamant:love:...o viata lunga si de 10000000 de ori mai frumoasa si implinita decat nunta...:A
>:D<>:D<>:D<>:D<>:D<>:D<>:D<:gen_19::gen_19:

Babutza
09.09.2008, 18:03:13
[quote=monalissa;1081892]Haideti sa va pove si eu cum a fost...:">

Le-am raspuns ca in cazul asta ar trebui sa ma lege si pe mine,ca altfel nu le las sa faca asta Atunci,fetele speriate,s-au domolit si au propus ca mirele sa-mi faca o declaratie de dragoste in public...Am fost mai mult decat incantata de asta,desi aveam ceva emotii pentru mire...Vreau sa va spun ca nu-mi venea sa cred ce auzeam la microfon din gurita iubitelului meu...cred ca a tinut un speach de vreo 10 minute in care

ff frumos :)nunta ca in povesti nu altceva <:-P sper ca si a mea sa fie la fel de frumoasa ..fara nervi suparari si alte cele ;;):">

laurabs22
10.09.2008, 06:46:11
CASA DE PIATRA miresicilor care se pot numi DOAMNE! cu adevarat impresionant... imi doresc sa pot povesti si eu asemenea lucruri minunate dupa nunta noastra....

genoveva_1984
10.09.2008, 07:42:58

Ca de obicei, ai povestit totul foarte frumos si ai transmis si catre noi emotiile simtite de tine. Ma bucur pentru tine ca a fost intr-adevar o nunta de vis si iti doresc multa fericire, "CASA DE PIATRA" si o luna de miere minunata.:* :*

alymary
10.09.2008, 08:28:05
buna fetelor .cum stati cu pregatirile. eu am inceput sa am emotii:-SS

silviotta
10.09.2008, 09:49:06
emotii?????eu sunt varza....:madlaugh::madlaugh::gen_07::gen_07:

iony
10.09.2008, 09:50:44

eu mai am de scurtat rochita, de facut marturiile, de scris place-cardurile, abia dupa ce primim confirmarile, de cumparat apa, suc, fructe si sa vedem ce mai apare intre timp;;) ;;) ;;) ;;) ;;) ;;) emotii n-am. INCA.

sugarlips
10.09.2008, 10:52:47

eu stau ok...mai avem maruntisuri de facut, de comandat meniurile de pus pe mese si place cardurile
si saptamana viitoare sa ma intalnesc cu toti din nou pt ultimele detalii
in rest abia astept sa vina dar si sa treaca cu bine..
sa stiu ca nu mai am atatea ganduri....:-$
emotii am si eu....si cred ca o sa am si mai multe in ziua nuntii....de fluturasi in stomac..ce sa mai zic...sunt ca la ei acasa;)) ;)) ;))
bafta multa si o nunta de vis, vad ca avem in aceeasi zi:* :* :*

Pisu
10.09.2008, 10:52:51

CASA DE PIATRA si felicitari pt reusita nuntii!!!! Noroc ca am citit ce ai scris tu, ca asa mi-am dat seama ca am uitat de turta :-SS:-SS:-SS Trebuie sa ma duc sa dau azi comanda :-SS

Pisu
10.09.2008, 10:53:53
Haideti sa va pove si eu cum a fost...

Ajunsa acasa,am gasit pliiiiiiiiiiiiiiin de oameni....i-am salutat scurt,am trecut printre ei in camera cealalta unde m-a imbracat nasa(toata tremuram de emotie ),apoi am iesit gatita in fatza invitatilor,auzeam cum unii murmurau:"ce frumoasa eeeeeee"...ma rog...eu eram toata "anesteziata"de emotie...
Ajunsi acolo,am intrat la brat cu nasul care m-a predat mireselului meu...slujba a fost extraordinara(mi se pare apogeul unei nunti momentul oficierii slujbei de Cununie)...am avut si o tentativa de a plange,dar nu mi-am "permis"cand am realizat ca nu am servetele... Totul a fost superb la biserica...
Totul a fost EXCELENT!
Felicitari si tie si CASA DE PIATRA!!!!!! Abia astept sa va spun si eu cum a fost!!!!<:-P <:-P <:-P <:-P <:-P

iony
10.09.2008, 10:59:39
fetele de 13 care sunteti asa multeeeeeeee (cred ca cele mai multe din sept).............mai aveti asa putin..........<:-P <:-P <:-P <:-P <:-P <:-P <:-P va doresc nunti ca-n povesti si fericire maxima alaturi de jumatatea voastra:* :* :* :* :*

Pisu
10.09.2008, 11:00:45
fetele de 13 care sunteti asa multeeeeeeee (cred ca cele mai multe din sept).............mai aveti asa putin..........<:-P <:-P <:-P <:-P <:-P <:-P <:-P va doresc nunti ca-n povesti si fericire maxima alaturi de jumatatea voastra:* :* :* :* :*
Multumim mult!!!!!!!!!!!!!:*:*:*:*:*:*

alinus30
10.09.2008, 11:06:03
miresici dragi,

ce facem ? se anunta saptamani de ploii pe site-uri de vreme, ne rugam la doamne doamne sa ploua mai putin o:-)
pupici

Gabrielle29
10.09.2008, 11:43:25

Multumim mult :*:*:* Abia astept sa vina sambata <:-P

Fetelor, voi de unde v-ati luat ciorapi cu banda albi?! Am fost in n-spe locuri si nu am reusit sa gasesc :(

iony
10.09.2008, 12:11:50
miresici dragi,

ce facem ? se anunta saptamani de ploii pe site-uri de vreme, ne rugam la doamne doamne sa ploua mai putin o:-)
pupici

e semn de belsug se pare:-" :-" :-" :-" :-" :-" :-" dar as prefera sa fie soarreeee/:) /:) /:) /:)

mitiza
10.09.2008, 13:08:42
miresici dragi,

pupici
mai trebui sa ne rugam nuu vreau ploaie!!
chiar deloc sa nu ploua dar daca e putin putin:-SS

laly200809
10.09.2008, 13:27:08
Multumim mult!!!!!!!!!!!!!:*:*:*:*:*:*
Casa de piatra!! sa aveti parte de tot binele din lume. Sa-mi spui si mie cum a fost la biserica, eu am tot la razoare pe 20 sept si ma intersa sa stiu cum a decurs slujba, k am mari emotii la partea asta.

flori2105
10.09.2008, 21:03:29
Multumim!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

monalissa
10.09.2008, 21:13:05
Vreau sa urez si eu "Casa de piatra" mireselor care au avut nunta odata cu mine,adica pe 6 septembrie(mi-au fost colege de"suferinta";)) ),dar si celor care vor urma atat sambata asta,cat si tuturor miresicilor lunii septembrie!Fie ca luna septembrie a anului 2008 sa fie "impodobita"cu cele mai frumoase nunti si cele mai fericite mirese..!Va pup cu mult drag,sa nu aveti emotii decat constructive si sa vi se indeplineasca toate visele!>:D< >:D<
Abia astept ca topicul acesta sa fie plin cu pozele mireselor lunii septembrie...Ar fi frumos,nu...?!<:-P

Rocsaine
10.09.2008, 22:13:19
mai trebui sa ne rugam nuu vreau ploaie!!
chiar deloc sa nu ploua dar daca e putin putin:-SS

ploaie ca ploaie, ne strica si pozele si rochia. dar unde mai pui ca e si friiiig in unele parti :((:((:((
pana la urma superstitia aia cum ca asa cum e in ziua in care te-ai nascut, asa va fi si la nunta, nu prea se adevereste (cel putin in cazul meu :-< ) :|#-o

alymary
11.09.2008, 08:37:11
casa de piatra miresicilor din wekendul asa, o nunta frumoasa si o yi cu mult soare.
mie mi asa frica sa nu ploaie in ziua nuntii:(( :((

Pisu
11.09.2008, 08:45:38
Mai am azi si miine si GATA!!!!!<:-P <:-P <:-P <:-P <:-P <:-P

Pisu
11.09.2008, 08:50:32
Casa de piatra!! sa aveti parte de tot binele din lume. Sa-mi spui si mie cum a fost la biserica, eu am tot la razoare pe 20 sept si ma intersa sa stiu cum a decurs slujba, k am mari emotii la partea asta.
Multumim din suflet!!!!! Promit ca o sa povestesc tot!!!!! :D

denysa
11.09.2008, 10:03:09
casa de piatra miresicilor care au avut nunta.<:-P <:-P <:-P ne-am intors din luna de miere (in avans) si vreau sa va spun k a fost super:)>- . ne-am distrat si ne-am simtit extraordinar. am cumparat si pt mire costumele#:-S , mai tb sa luam o camasa pt cununia civila, butoni si o pereche de pantofi iar pt mine lenjerie. m-am ingrasat in luna de miere :-< si nu stiu cum sa fac k am o pofta de mancare:madlaugh: .... si am probat rochia si sta fff fixa pe mine. am inceput cursurile de dans si mi se pare destul de greu:rockon: sper sa iasa pana la urma. [-o<

MONICA_G
11.09.2008, 10:06:21
Monica multumim de poze, ati fost foarte frumosi, inca o data Casa de piatra si multa fericire!>:D<

Am inteles ca acea masina de facut balonase, nu lasa umezeala pe jos si nici nu uda hainele, este adevarat?

Multumesc mult pentru urari! O nunta ca-n povesti va doresc!

Nu, lichidul folosit pentru balonase nu este toxic, nu pateaza,nu uda hainele. Este ecologic 100%.

Alisori
11.09.2008, 10:06:48
ploaie ca ploaie, ne strica si pozele si rochia. dar unde mai pui ca e si friiiig in unele parti :((:((:((
pana la urma superstitia aia cum ca asa cum e in ziua in care te-ai nascut, asa va fi si la nunta, nu prea se adevereste (cel putin in cazul meu :-< ) :|#-o

eu m-am nascut iarna cu zapada...si nunta vara..deci....;)) ;)) nu am avut zapada ;-) ;))

MONICA_G
11.09.2008, 10:07:06
Multumim Moni!!!!:*:*:*:*:* Totul a aratat absolut superb!!!! inclusiv tu ;-):*:*:*:*

:*:*:*:*:*:*

piersicuta
11.09.2008, 10:08:09
Fetelor, aveti niste povesti de milioane. Daca ar fi si la mine macar pe jumatate de frumos... Casa de piatra fetelor, f frumoasa povestea monalisa, sa ai o casnicie fericita si cu copii frumosi asa ca tine.

piersicuta
11.09.2008, 10:08:46
In alta ordine de idei, apar probleme. Mi s-a anulat luna de miere. Cautam in alta parte. :-<

Alisori
11.09.2008, 10:15:35
fetelor nu mai fiti stresate de vreme
si eu in sap nuntii ma uitam in fiecare zi la meteo...dar de joi si pana sambata cand a fost petrecerea nu am avut timp de meteo..aveam atatea de facut...ca nici nu m-a mai interesat vremea de afara
si daca ploua cu galeata..aste e..:-< .acu ce-o sa faci nu te mai duci la biserica?
la noi a fost asa...dimineata soare..am facut poze in parc....apoi pe la ora 14 a inceput ploaia..cand mai tare..cand mai incet, dar eram acasa (deci n ne-a plouat).....la 5.30 am plecat spre biserica (nu ploua)...am iesit din biserica, am facut poze acolo..si dupa ce am terminat si ne indreptam spre masini iar a inceput ploaia....ne-a picurat un pic pana am urcat in masini si am plecat la restaurant.....cand am coborat din masini sa intram in restaurant mai picura un pic (nu mai era ploaie sanatoasa ;)) )..din acel moment s-a oprit ploaia.a fost bine cu ploicica..era racoare...aer curat...ieseam din restaurant sa ne mai aerisim (dupa atat topaiala;)) )
toata lumea a zis ca sunt nebuna ca vreau poze in parc la ora 11...apoi sa ma dezbrac de rochie...ca apoi la ora 4 sa ma imbrac din nou cu ea...;)) ;)) ..dar daca nu faceam asa..am fost inspirata ;)) venea ploaia si nema poze in parculet
la biserica..fotografu imi zice...ai fost norocoasa ;;) a tinut vremea cu tine;;)
si la mine a plouat...dar norisorii au picurat exact cand trebuia. si nu ne-au deranjat deloc nunta <:-P

monalissa
11.09.2008, 10:23:07
In alta ordine de idei, apar probleme. Mi s-a anulat luna de miere. Cautam in alta parte. :-<

Multumesc din suflet,Piersicuta!si tie iti doresc sa ai o nunta cel putin la fel de frumoasa ca a mea si iti tin pumnii sa rezolvi cu luna de miere!te pup mult de tot:* :* :*

sugarlips
11.09.2008, 10:40:47
Vreau sa urez si eu "Casa de piatra" mireselor care au avut nunta odata cu mine,adica pe 6 septembrie(mi-au fost colege de"suferinta";)) ),dar si celor care vor urma atat sambata asta,cat si tuturor miresicilor lunii septembrie!Fie ca luna septembrie a anului 2008 sa fie "impodobita"cu cele mai frumoase nunti si cele mai fericite mirese..!Va pup cu mult drag,sa nu aveti emotii decat constructive si sa vi se indeplineasca toate visele!>:D< >:D<
Abia astept ca topicul acesta sa fie plin cu pozele mireselor lunii septembrie...Ar fi frumos,nu...?!<:-P

>:D< >:D< >:D< >:D< >:D< >:D<

sugarlips
11.09.2008, 10:42:23

de ce s-a anulat? ce ti-au zis? cand trebuia sa pleci si unde?
:-s :-s :-s

Mara123
11.09.2008, 10:45:59
MADAAAAA!!!!!!!!!!!! MAI AI 2 ZILE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:rocking: :rockon: :rocking: :rocking: :rockon: :rocking: :rockon: :Y

alinus30
11.09.2008, 10:50:59
mada vom fi alaturi de tine... si la biserica si cu gandul, mai departe :*
sa ai o nunta de vis si te asteptam cu pareri si repede ca urmez eu...^:)^ ;))
pupici

Pisu
11.09.2008, 11:35:50
Intrebare: m-am vopsit singura si m-am mozolit toata pe piele #-o Cu sapun pare ca nu se ia bine...cu ce sa dau?????Caut raspuns URGENT!!!!#-o #-o #-o

jenisulima
11.09.2008, 11:39:05
Intrebare: m-am vopsit singura si m-am mozolit toata pe piele #-o Cu sapun pare ca nu se ia bine...cu ce sa dau?????Caut raspuns URGENT!!!!#-o #-o #-o
cu scrum de tigare incearca. am auzit ca se duce culoarea de pe piele asa. casa de piatra tuturor mireselor de septembrie!

Pisu
11.09.2008, 11:41:42
cu scrum de tigare incearca. am auzit ca se duce culoarea de pe piele asa. casa de piatra tuturor mireselor de septembrie!
Multumesc, o sa incerc :*

Pisu
11.09.2008, 11:43:37
N-a mers :(( Alte sugestii???

MONICA_G
11.09.2008, 11:53:03
PISU! PISU!
OOOOOOO.............PISU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!
:rocking::rockon::gen_05::rocking::rocking:

Alisori
11.09.2008, 12:05:27

nici daca dai cu spirt?
cu acetona sigur se ia...dar nu e indicat pe unde esti tu murdara de culoare...e prea tare pt pielea sensibila de acolo
asa ca revin..incearca cu spirt

jenisulima
11.09.2008, 12:17:40

Imi pare rau...Mai incearca si cu sapun de bebe ca nu te irita si poti sa-l folosesti mai mult. Sper sa reusesti!

Gabrielle29
11.09.2008, 12:24:45
Tocmai am vb cu una dintre donsoarele mele de onoare care tocmai ce s-a vopsit si ea a zis ca s-a curatat cu multa apa si sapun. Sper sa functioneze si la tine!

Mai avem 2 zile! >:D<

Alisori
11.09.2008, 12:28:21
eu zic sa nu-ti mai dai cu nimic. daca nu te-ai iritat inca este bine....daca o sa freci in continuare cu diverse produse..te vei irita foarte rau
mai bine speli capul de mai multe ori...asa se va duce vopseaua pana la urma

piersicuta
11.09.2008, 15:11:04
de ce s-a anulat? ce ti-au zis? cand trebuia sa pleci si unde?
:-s :-s :-s

Pe 24 in Tenerife si a dat compania aeriana faliment. Si nu mai zboara nimic spre Tenerife decat zboruri de linie care sunt mai scumpe.

Am ales Malaga. O sa vad Sevilla, Cordoba, si mai ales.... Gibraltar. Vreau sa trec din Spania in Maroc prin Gibraltar. De abia astept. Ca in toate panzele sus :D

piersicuta
11.09.2008, 15:13:07

Stai linistita. Spala-te in fiecare zi pe cap daca poti si o sa se ia. daca te speli doar acolo e mai greu. Dar cand faci baie complet se ia. la mine asa se intampla.

mitiza
11.09.2008, 15:53:03
Pentru miresicile din acest week va urez casa de piatra si o nunta ca n povesti sa aveti parte de cele mai frumosase clipe!!!!!!!! alaturi de persoana iubita alaturi de alesul inimii si bineinteles de invitatii vostri
pooooop !

flori2105
11.09.2008, 17:37:30
Pentru miresicile din acest week va urez casa de piatra si o nunta ca n povesti sa aveti parte de cele mai frumosase clipe!!!!!!!! alaturi de persoana iubita alaturi de alesul inimii si bineinteles de invitatii vostri
pooooop !
Multumim din suflet!!!!Abia astept sa vina ziua de sambata,parca nu mai am rabdare

mihaelap
11.09.2008, 18:10:31
GALERIE..............GALERIE ..........PENTRU VIITOAREA MIRESICA PISU........................OOOOOOOOOOOOOOOO...... .....GALERIE...................PISU MAU AI UN PIC....................>:D< >:D< >:D< >:D< >:D< >:D< >:D< <:-P <:-P <:-P <:-P

cristina19802007
11.09.2008, 18:23:53
Multumim din suflet!!!!Abia astept sa vina ziua de sambata,parca nu mai am rabdare
buna fetelor.miresicilor de 13 si 14 septembrie le urez petrecere frumoasa si sa aiba parte de vreme buna sa poata face cat mai multe poze.....casa de piatra si o seara de vis.....miresicilor de week-end-ul viitor (20-21) le doresc spor la ultimele pregatiri si sa va odihniti cat mai mult ca sa aveti energie sa va distrati..si eu mai am putin.....in mare am terminat cu toate aranjamentele...mai sunt doar niste mici cumparaturi de facut in vinerea de dinaintea nuntii.....va pup

done
11.09.2008, 18:53:30
GALERIE..............GALERIE ..........PENTRU VIITOAREA MIRESICA PISU........................OOOOOOOOOOOOOOOO...... .....GALERIE...................PISU MAU AI UN PIC....................>:D< >:D< >:D< >:D< >:D< >:D< >:D< <:-P <:-P <:-P <:-P

cum spuneai tu Ralu?

Mai ai astazi si .....maine!!
...un pic, pic, pic.... emotii, ceva?>:D< \:D/ :madlaugh: :rockon: :rocking: :gen_05: :madlaugh: <:-P >:D<

maryloo
11.09.2008, 20:16:30
oooooooo da da era sa uit.
FELICITARI SI CASA DE PIATRA DAR MAI ALES VREME BUNA pentru cele ce voi avea nunta.
Sa dansati cat va tin picioarele (fara bataturi) si va distrati.<:-P <:-P
Asteptam poze si impresii.

Leia
11.09.2008, 21:17:12
Raluca, iti doresc tot binele din lume, o nunta pe masura pregatirilor facute!
Cred ca te califici cu brio la titlul de "Cea mai implicata/agitata/energica/plina de idei/saritoare miresica"!
Sa primesti la fel de mult pe cat ai dat.
Iti tin pumnii sa iasa totul asa cum v-ati dorit, si nunta sa tina atat de mult incat sa constientizati si voi si sa va bucurati.
CASA DE PIATRA!>:D<:*
PS: sa nu darami Rusticul cu nunta ta! :-p

OnutzaD
11.09.2008, 21:56:28
Incearca cu scrum de tigara, cu oxidant de la vopseasau cu sare de lamaie. Bafta multa

iony
11.09.2008, 22:30:48
am cumparat azi de la un magazin cu decoratiuni lumanari muzicale sub forma de nuferi care se desfac pe masura ce se aprinde fitilul. am mai vazut asa ceva pe net si nu mai gasesc filmuletul sa-l arat sotului care e curios sa vada cum arde lumanarea si n-as vrea sa aprind degeaba una ca nu e tocmai ieftina. ati mai vazut vreun filmulet cu asa ceva? ca eu nu gasesc nimic acum:-s :-s #-o #-o #-o
atasez o poza cu una din ele.

dianastoica
11.09.2008, 22:37:22
pooooop !

multumim din suflet pentru urari! cu aceasta ocazie si, de la mine CASA DE PIATRA! tuturor miresicilor de septembrie:)

iony
11.09.2008, 22:38:52
si o poza cu paharele cautate timp de 10 luni. abia sambata trecuta le-am gasit in timp ce faceam cumparaturile pt ziua mea. acesta a fost cel mai frumos cadou: ca le-am gasit :-p :-p si nici n-au fost scumpe deloc. gasisem sa fac comanda pe net insa cu banii aia luam 5 seturi aici:D .

OnutzaD
12.09.2008, 08:46:01
Raluca, dragutza...mai ai un pic pana la ziua cea mare. imi aminteam aseara cum discutam acum aproape 1 an si cum ma miram cat de avansata erai cu pregtirile.Dupa cum am mai spus, de la tine am invatat foarte multe lucruri, m-ai ajutat enorm si cred ca nu numai pe mine. Esti o persoana deosebita, draguta, amabila, saritoare. Imi aminteam de momentele cand erai departe de tara si de iubitul tau, de momentele cand numarai zilele pana te intorceai acasa. acum, cand mai ai cateva ore pana la marele moment, iti doresc din tot sufletul sa ai parte de o zi minunata, o nunta de vis, desprinsa din povestile cu printi si cu printese, sa ai o viata frumoasa, fericita si plina de bucurii alaturi de iubitul tau si de toti cei dragi tie. Astept momentul cand ne vei anunta ca te pregatesti sa devii mamica.

CASA DE PIATRA scumpa mea!

augusta
12.09.2008, 09:41:15
PISU si MIRESELE DIN ACEST WEEK-END....va doresc numai vreme buna, oameni cu sufletul bun sa va treaca pragul, dragoste si sustin din partea mirilor si o viata plina de bucurii inainte!!!!!!!!!!!

SI acum pozele cu rochia mea...in stare finala.

Pisu
12.09.2008, 10:06:14
M-ati emotionat pina la lacrimi, mai ales tu Onutza... Va pup dulce pe toate si sa dea Domnul ca toata alergatura de un an incoace sa nu fi fost degeaba (nu cred, dar sigur nu poti fii niciodata).

Nu am devenit o persoana irascibila, ba din contra...am ramas optimista si zimbitoare pina acum, dar cel mai frumos lucru este faptul ca eu si Pisu meu, ne iubim din ce in ce mai mult si de ce se apropie nunta, ne apropiem parca si noi mai mult unul de celalalt...desi mereu cred ca mai aproape de atit nu se mai poate...dar ma insel...

Pup si fetele de la Rustic pt galeria facuta, caci vad ca le-au fost mutate mesajele aici:*:*:*:*:*:*

Ieri cu vopseaua, aveam nevoie urgent de raspuns pt ca ma duceam la sedinta foto si imi era groaza ca voi apare plina de vopsea in poze :)) Am frecat cu prosopul si buretele, cu sapun si sampon si am scapat :))

Multi pupici tutror fetelor si CASA DE PIATRA si o distractie pe cinste, celor care au nuntile in acest week-end. De citeva nopti in coace ma tot visez mireasa, la nunta mea, dar fara cosmaruri...totul e bine si frumos, asa ca inseamna ca sint ok si nunta va iesi bine!!!

Pupici multi!!!!:*:*:*:*:*:*:*:*

Pisu
12.09.2008, 10:07:18
PISU si MIRESELE DIN ACEST WEEK-END....va doresc numai vreme buna, oameni cu sufletul bun sa va treaca pragul, dragoste si sustin din partea mirilor si o viata plina de bucurii inainte!!!!!!!!!!!

Augusta, rochita ta e tare finuta...ca si tine de altfel!!!!! :*:*:*:*:*

sugarlips
12.09.2008, 10:36:18
Pe 24 in Tenerife si a dat compania aeriana faliment. Si nu mai zboara nimic spre Tenerife decat zboruri de linie care sunt mai scumpe.

Am ales Malaga. O sa vad Sevilla, Cordoba, si mai ales.... Gibraltar. Vreau sa trec din Spania in Maroc prin Gibraltar. De abia astept. Ca in toate panzele sus :D

imi pare rau:-s , dar ma bucur ca pana la urma ai rezolvat....:* :* :*
o luna de miere de vis....si asteptam poze:* :*

sugarlips
12.09.2008, 10:39:43
buna fetelor.miresicilor de 13 si 14 septembrie le urez petrecere frumoasa si sa aiba parte de vreme buna sa poata face cat mai multe poze.....casa de piatra si o seara de vis.....miresicilor de week-end-ul viitor (20-21) le doresc spor la ultimele pregatiri si sa va odihniti cat mai mult ca sa aveti energie sa va distrati..si eu mai am putin.....in mare am terminat cu toate aranjamentele...mai sunt doar niste mici cumparaturi de facut in vinerea de dinaintea nuntii.....va pup

mersi mult, spor si tie.....ca avem nunta in aceeasi zi....>:D< sa fie o zi minunata si vreme frumoasa>:D< >:D< >:D<

sugarlips
12.09.2008, 10:42:48

imi place tare mult cum iti sta....:* :* :*

sugarlips
12.09.2008, 10:45:58
M-ati emotionat pina la lacrimi, mai ales tu Onutza... Va pup dulce pe toate si sa dea Domnul ca toata alergatura de un an incoace sa nu fi fost degeaba (nu cred, dar sigur nu poti fii niciodata).

Nu am devenit o persoana irascibila, ba din contra...am ramas optimista si zimbitoare pina acum, dar cel mai frumos lucru este faptul ca eu si Pisu meu, ne iubim din ce in ce mai mult si de ce se apropie nunta, ne apropiem parca si noi mai mult unul de celalalt...desi mereu cred ca mai aproape de atit nu se mai poate...dar ma insel...

Ralu, iti doresc o nunta de vis....CASA DE PIATRA si o viata minunata alaturi de sotul tau.....
abia astept sa ne povestesti cum a fost la nunta si sa ne arati poze multeeeeeeeee :* :* :* :* :* :* :* :* :* :*

sugarlips
12.09.2008, 10:48:06
Miresici de 13 SEPTEMBRIE a venit si ziua voastra.....>:D<
CASA DE PIATRA si o nunta minunata.....
va pup pe toate si va astept cu poze si povesti frumoase de la nunta>:D< >:D< >:D< >:D< >:D< :* :* :* :* :* :*

gabitza_sta
12.09.2008, 10:50:48

Hei, hei, heiiiiiiiiiiiiiii, fruntea sus si tinte-te tare. O sa fi cea mai frumoasa si cea mai sexoasa si cea mai draguta si cea mai iubita!!!!!! Ceva emotiuni??????? Ne gandim la tine si sa te distrezi asa cum visezi. Te pupa Gabitza....have lots of fun!!!!

anlya_426
12.09.2008, 10:51:37
miresicilor din acest week-end le doresc ca tot ceea ce ele si-au dorit/imaginat/visat frumos in legatura cu nunta sa li se indeplineasca.....si sa li se graveze in suflet ,agia acestei zile pentru ca nimeni si nimic sa nu o sterga vreodata....cu mult drag, anlya:*

p.s. astept povesti si poze de la nunta......

anlya_426
12.09.2008, 10:55:48
1. e oficial si la mine...cununia civila va avea loc la 14.30...asa ca tot programul organizat de mine ramane in picioare.....
2. am fost si la restaurant si am dat numarul de persoane...176 de persoane ( noua ne-au confirmat 185 dar nu se stie niciodata ce se intampla, iar restaurantul ne asigura oricum o marja)

pregtirile la mine au ajuns la final..in aceasta saptamana care vine vreau doar sa ma relaxez si sa am grija de mine....

Rocsaine
12.09.2008, 11:05:39
Miresicilor din weekendul asta le doresc tot binele din lume, multa dragoste, intelegere, copii frumosi si tot ce-si doresc ele. Sa aveti o nunta minunata, la care sa va distrati si nicio umbra de stres sa nu apara peste soarele zilei voastre unice. Sa dea Domnul sa aveti o zi extraordinara! >:D<

Miresici de 20/21 vine randul nostruuuuuuuuuuuu!
Sa va relaxati si s-aveti numai ganduri pozitive! :x

iony
12.09.2008, 12:36:51

si apoi al nostru , cele de 27/28 septembrie 2008 \:D/ \:D/ \:D/ \:D/ \:D/ \:D/ \:D/ \:D/ \:D/ \:D/ :-SS:-SS:-SS:-SS:-SS:-SS

genoveva_1984
12.09.2008, 12:42:17

Raluca, la fel cum a spus si Onutza si pentru mine tu ai fost prima miresica de pe forum cu care am inceput sa interactionez. Imi amintesc ca era prin vara anul trecut si tu cautai restaurant. A trecut mult de atunci, dar a trecut cu bine si simt ca ne-am ajutat reciproc, cu cate o vorba buna atunci cand am avut nevoie. Ma bucur mult ca te-am cunoscut, chiar daca numai virtual, pentru ca intr-adevar esti un om deosebit. Iar acum, cand mai ai atat de putin pana la nunta vreau sa stii ca sunt cu sufletul alaturi de tine si ca sunt sigura ca totul va iesi cel putin asa cum iti doresti pentru ca ai muncit mult pentru asta. Iti doresc o zi cat mai frumoasa maine, "CASA DE PIATRA" si multa, multa fericire langa cel pe care l-ai ales. :* :* :* :*

Iar pentru restul miresicilor de 13-14 septembrie, curaj ca mai este doar putin, petrecere cat mai frumoasa, "CASA DE PIATRA" si tot ce va doriti.:*

sugarlips
12.09.2008, 12:51:24

DAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA<:-P <:-P <:-P <:-P <:-P <:-P <:-P <:-P <:-P :x :x :x :x :x :madlaugh: :madlaugh: :madlaugh: :gen_05:

OnutzaD
12.09.2008, 13:32:40

Pup si fetele de la Rustic pt galeria facuta, caci vad ca le-au fost mutate mesajele aici:*:*:*:*:*:*

Ieri cu vopseaua, aveam nevoie urgent de raspuns pt ca ma duceam la sedinta foto si imi era groaza ca voi apare plina de vopsea in poze :)) Am frecat cu prosopul si buretele, cu sapun si sampon si am scapat :))

Multi pupici tutror fetelor si CASA DE PIATRA si o distractie pe cinste, celor care au nuntile in acest week-end. De citeva nopti in coace ma tot visez mireasa, la nunta mea, dar fara cosmaruri...totul e bine si frumos, asa ca inseamna ca sint ok si nunta va iesi bine!!!

Nu ti-am mai spus numic de poze, pentru ca sunt sigura ca ne vei arata o gramada...le asteptam cu nerabdare. Pupicei multi, multi