PDA

Versiunea completa : Miresici SEPTEMBRIE 2008

Pagini : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 [27] 28 29

gufytza
12.09.2008, 15:19:36
Am stat in umbra mai mult dar v-am urmarit pe toate si sunteti minunate si adevarate prietene:) Tuturor miresicilor care au nunta acum pe 13-14 septembrie le doresc ce mi doresc si mie si sa se bucure cat mai mult de nunta lor!!!Multa fericire fetelor!!!

piersicuta
12.09.2008, 16:18:42
PISU si MIRESELE DIN ACEST WEEK-END....va doresc numai vreme buna, oameni cu sufletul bun sa va treaca pragul, dragoste si sustin din partea mirilor si o viata plina de bucurii inainte!!!!!!!!!!!

SI acum pozele cu rochia mea...in stare finala.

F draguta :)

piersicuta
12.09.2008, 16:21:16
Miresicilor din weekendul asta le doresc tot binele din lume, multa dragoste, intelegere, copii frumosi si tot ce-si doresc ele. Sa aveti o nunta minunata, la care sa va distrati si nicio umbra de stres sa nu apara peste soarele zilei voastre unice. Sa dea Domnul sa aveti o zi extraordinara! >:D<

Miresici de 20/21 vine randul nostruuuuuuuuuuuu!
Sa va relaxati si s-aveti numai ganduri pozitive! :x

Yu huuuu! Azi m-am programat si eu la civila. La 9 si 15 am. Nici nu o sa vad unde semnez. =P~

piersicuta
12.09.2008, 16:24:24
Miresici de 13-14 sa aveti o nunta frumoasa, asa cum v-o doriti. Sa fiti fericite si vesele si zambitoare si sa va bucurati de ziua asta cat mai mult!

>:D<

annutza84
12.09.2008, 17:28:07
:*:*:*:*:*:*
monica tu ai avut nunta la sf gheorghe pe stra plevnei nu??? ca l-am recunoscut pe preotul care ma va cununa si pe mine maine. pupici

annutza84
12.09.2008, 17:48:49
sunt la ai mei acasa, si ma gandesc cum o sa arat maine la civila, ca mi-am luat o bluzita si o FUSTAAAAA si abia astept sa imi pun margelutele si sa plec sa semnez. eu de obicei nu ma imbrac in fusta si o sa fie aproape o premiera pt multi si imi place la nebunie cum imi sta cu hainele de cununie ;))
acum caut melodii sa pun maine pana imi astept miresoiul si sunt in verva si simt ca explodez de emotie, la toate melodiile am bocit, sunt o rosie toata...... :-p

FETELOR CARE AU MAINE NUNTA (pe 14 oricum nu are nimeni, cel putin asa stiu eu, ca e Inaltarea Sfintei Cruci si nu se fac nunti) LE UREZ SA AIBE PARTE DE O NUNTA ASA CUM SI-AU VISAT DE UN AN JUMATE DE CAND SUNTEM AICI, SA AIBE PARTE DE UN MARIAJ BAZAT NUMAI DE IUBIRE, RESPECT SI MULTA TANDRETE SI SA FACA COPII FRUMOSI CARORA SA LE POVESTEASCA CUM ELE, MAMICILE, AU STAT APROAPE UN AN PE FORUMUL ASTA SUPERB SI SI-AU SPUS PASURILE SI FERICIRILE..........
O SA IMI PARA RAU DUPA NUNTA CA NU O SA MAI AM CUI SA VORBESC SI DE UNDE SA MA INSPIR , DAR VREAU SA PROMITEM CA TOATE VOM TRECE PE AICI SI VOM POVESTI CAT DE FRUMOASA A FoST NUNTA
EU DE 5 ANI VISEZ LA ZIUA DE MAINE SI O ASTEPT CU O EMOTIE CIUDATA, PARCA SE VA SCHIMBA CEVA, VOI FII LEGATA DE VECIE DE OMUL IUBIT SI ALATURI DE CARE VREAU SA IMI FAC O FAMILIE, LUCRU PE CARE IL UREZ TUTUROR MIRESICILOR SEPTEMBRISTE SI NU NUMAI
:love::love::love::love::love::love::love::love:

annutza84
12.09.2008, 17:55:46
MAI AVEM O SINGURA ZI......

DE FAPT O NOAPTE......

<:-P<:-P<:-P<:-P<:-P<:-P<:-P=D>=D>=D>

cristina19802007
12.09.2008, 18:12:47
buna.iti doresc sa ai parte de vreme frumoasa si petrecere pe masura.chiar daca se anunta cateva picaturi de ploaie, in popor se spune ca aduc bogatie si noroc noii familii.casa de piatra si mult noroc si fericire in noua viata!<:-P :* >:D<

Pysycuta
12.09.2008, 18:30:27

DE FAPT O NOAPTE......

Casa de piatra

annutza84
12.09.2008, 18:51:50
eu am asa:
ora 10.15 cununia civila
ora 15.30 primirea miresoiului
ora 17.00 cununia religioasa
ora 19.30 petrecerea

voi?????

Pysycuta
12.09.2008, 18:54:56
eu am asa:
ora 10.15 cununia civila
ora 15.30 primirea miresoiului
ora 17.00 cununia religioasa
ora 19.30 petrecerea

voi?????

Atunci ar fi cazul sa te odihnesti..maine vei avea o zi destul de plina.
Eu le-am facut la o zi distanta tocmai fiindca am considerat ca nu va mai fii atat de obositor ;)) Si nu a fost <:-P

iony
12.09.2008, 18:57:27

DE FAPT O NOAPTE......

o nunta frumoasa si multa fericire!!!!!!!!<:-P <:-P <:-P <:-P

laurabs22
12.09.2008, 18:57:55
sa aveti o zi minunata fetelor! sa va bucurati de fiecare moment alatur de cel pe care-l iubiti! petrecere frumoasa si cat mai multa distractie! <:-P

annutza84
12.09.2008, 19:05:58
tu mai ai ceva vreme de pregatiri....... sa ai spor si casa de piatra si tie

Pisu
13.09.2008, 07:54:14
Neatza fetelor!!!!! Sint la cafea si o beau impreuna cu voi ;)) Ma rog...intelegeti voi... :-p

M-am culcat pe la 4 si ceva dimineata, pt ca nu facusem marturiile, place-cardurile, nu terminasem pisica :)), nu printasem meniurile etc.

Mi-am pus Pisucul, prietenii si pe taica-miu la treaba si acum ne incadram... Nu am facut inca aranjamentele pt mese, adica cine, unde va sta...Sper s-o rezolvam si pe asta...

Nu-mi vine sa cred ca este ziua cea mare <:-P <:-P <:-P <:-P <:-P Va pup pe toate si revin cind am timp:*:*:*:*:*

Babutza
13.09.2008, 08:13:09
Neatza fetelor!!!!! Sint la cafea si o beau impreuna cu voi ;)) Ma rog...intelegeti voi... :-p

M-am culcat pe la 4 si ceva dimineata, pt ca nu facusem marturiile, place-cardurile, nu terminasem pisica :)), nu printasem meniurile etc.

Mi-am pus Pisucul, prietenii si pe taica-miu la treaba si acum ne incadram... Nu am facut inca aranjamentele pt mese, adica cine, unde va sta...Sper s-o rezolvam si pe asta...

Nu-mi vine sa cred ca este ziua cea mare <:-P <:-P <:-P <:-P <:-P Va pup pe toate si revin cind am timp:*:*:*:*:*

Noroc...si o nunta ca in povesti iti doresc :D:D...sa fie tot cum iti doresti.:x si eu urmez pe 20... si deja imi tremura picioarele :-SS

Pisu
13.09.2008, 08:14:28
Noroc...si o nunta ca in povesti iti doresc :D:D...sa fie tot cum iti doresti.:x si eu urmez pe 20... si deja imi tremura picioarele :-SS
Multumesc mult! :*:*:*:*:*Mie imi tremura o mina de nu mai pot....sa fie oare de la emotii?8-}

Babutza
13.09.2008, 08:37:13
Multumesc mult! :*:*:*:*:*Mie imi tremura o mina de nu mai pot....sa fie oare de la emotii?8-}

hihihi... banuiesc ca de la ele... mie imi joaca stomacul ... am o stare ....cand ma gandesc la nunta :D... pffff sper ca va fi totul ok=((

iony
13.09.2008, 10:07:14

neata miresico!!! sa ai o zi frumoasa si o nunta de vis. pupici si tinem pumnii sa iasa totul bine<:-P :*

adina_mari
13.09.2008, 11:08:49
casa de piatra miresicilor de azi! sa fiti fericite toata viata alaturi de sotiorii vostri!

sugarlips
13.09.2008, 12:35:21

PISU ....la ora asta deja esti 'doamna' cu acte in regula.....>:D<

butterfly_bv
13.09.2008, 12:40:11
CASA DE PIATRA si o nunta superba, tuturor miresicilor de azi si maine.
mai e putin si vine si randul nostru, cele de 27-28. cate emotii mai pot oare strange pana atunci? deja simt k nu mai au loc

cristina19802007
13.09.2008, 14:50:47
CASA DE PIATRA si o nunta superba, tuturor miresicilor de azi si maine.
mai e putin si vine si randul nostru, cele de 27-28. cate emotii mai pot oare strange pana atunci? deja simt k nu mai au loc
buna miresici.am si eu o mare rugaminte si intrebare de fapt.anul trecut am facut logodna si ne-am luat verighete de argint pe care le purtam si acum.azi am fost la biserica sa intrebam ce tb sa mai facem inainte de nunta si cu ce tb sa venim sambata viitoare la biserica si preotul a zis ca o sa ramanem cu verighetele de argint si nu o sa le punem pe cele de aur pe care le-am luat pentru ca pe astea le-am slujit la logodna.nici eu nici sotul nu vrem sa le mai purtam pe acestea ci pe cele de aur.eu stiam ca slujba religioasa, chiar daca ai facut logodna tot se schimba verighetele de argint cu cele de aur.mai este vreo miresica in aceeasi situatie?multumesc anticipat de raspuns.spor la pregatiri in continuare.si mai am o intrebare. cand ne ducem sa ne spovedim tb neaparat sa tinem post?

Rocsaine
13.09.2008, 18:04:30

Este ora 6PM. Unii pisoi tremura deja de emotie la biserica <:-PS-aveti slujba frumoasa si casa de piatra o:-)

maryloo
13.09.2008, 19:37:52
Sper ca PISU nu e trista de la vremea asta si ca se distreaza :D
Bafta PISU

piersicuta
14.09.2008, 07:10:22
[quote=Pisu;1093299]Neatza fetelor!!!!! Sint la cafea si o beau impreuna cu voi ;)) Ma rog...intelegeti voi... :-p

Nu-mi vine sa cred ca este ziua cea mare <:-P <:-P <:-P <:-P <:-P Va pup pe toate si revin cind am timp:*:*:*:*

Ia uite ce face ea in ziua nuntii. Casa de piatra Pisu! Si acum imi aduc aminte ca am intrat pe forum si tu scriai despre pisicile tale si eu citeam cu mare interes :)

piersicuta
14.09.2008, 07:11:43
20 21 noi urmam...
;;)

Babutza
14.09.2008, 08:26:14
buna miresici.am si eu o mare rugaminte si intrebare de fapt.anul trecut am facut logodna si ne-am luat verighete de argint pe care le purtam si acum.azi am fost la biserica sa intrebam ce tb sa mai facem inainte de nunta si cu ce tb sa venim sambata viitoare la biserica si preotul a zis ca o sa ramanem cu verighetele de argint si nu o sa le punem pe cele de aur pe care le-am luat pentru ca pe astea le-am slujit la logodna.nici eu nici sotul nu vrem sa le mai purtam pe acestea ci pe cele de aur.eu stiam ca slujba religioasa, chiar daca ai facut logodna tot se schimba verighetele de argint cu cele de aur.mai este vreo miresica in aceeasi situatie?multumesc anticipat de raspuns.spor la pregatiri in continuare.si mai am o intrebare. cand ne ducem sa ne spovedim tb neaparat sa tinem post?

parerea mea e sa le lasi pe alea de aur. daca esti cu chestiile astea atunci who knows le lasi pe alea de argint..dar eu zic ca sa faceti cum vreti voi...akuma hai sa fim seriosi.:x :x slujite neslujite sa stii ca nu te ajuta cu nimic in viata.pune`le alea de aur..si lasa`i sa vorbeasca :x :x :x ^:)^

Babutza
14.09.2008, 08:41:04
fetelorrr mi am adus rochita akas...o s pun poze cu ea later daca apuc..ca azi ma duc la dentist:D:D... mi`am cumparat jartiera ,pernita,si manusi,saculet>:D<...manusile asa de mult imi placcc... ce parere aveti?

sugarlips
14.09.2008, 09:56:46
20 21 noi urmam...
;;)

DAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA\:D/ \:D/ \:D/ \:D/ \:D/ \:D/ \:D/ <:-P <:-P <:-P :-SS :-SS :-SS :-SS :-SS :-SS :-SS :-SS :-SS sper sa avem vreme buna

sugarlips
14.09.2008, 09:57:57
fetelorrr mi am adus rochita akas...o s pun poze cu ea later daca apuc..ca azi ma duc la dentist:D:D... mi`am cumparat jartiera ,pernita,si manusi,saculet>:D<...manusile asa de mult imi placcc... ce parere aveti?

foarte dragute, sa le porti sanatoasa:* :* :*

sugarlips
14.09.2008, 09:58:44
miresici de 13 sept.......cum a fost la nunta?
va asteptam sa ne povestiti si bineinteles pozeeeeeeeeeeeee:* :* :* :* :* :* :* :* :* :*

pisicutza_elena
14.09.2008, 10:11:13
Neatza fetelor...mai e o saptamana si eu sunt racita moarta :((

sugarlips
14.09.2008, 11:40:03
Neatza fetelor...mai e o saptamana si eu sunt racita moarta :((

:-s ai luat ceva medicamente?..mai e timp sa iti treca pana sambata
multe ceaiuri si vitamina C >:D<

Babutza
14.09.2008, 13:14:47
foarte dragute, sa le porti sanatoasa:* :* :*

multumesc :"> :*

Gabrielle29
14.09.2008, 15:43:02
Neatza miresici! A fost magnific, totul a iesit cum a trebuit si chiar mai bine, ne-am simtit super tare, nu am intarziat pe nicaieri. Am plans, am dansat, am mai plans un pic ;)) Ma dor picioarele si cam toate oasele din corp de la cat am dantuit amandoi :D

A fost perfect chiar daca ploaia si frigul nu ne-au fost tocmai pe plac. :x

Miresici de saptamana viitoare, casa de piatra de pe acum. Maine la amiaza plecam spre Corfu, iar acum la ciorbita de potroace :D. Poze la intoarcere.

:*:*:* >:D<

Babutza
14.09.2008, 15:56:48
Neatza miresici! A fost magnific, totul a iesit cum a trebuit si chiar mai bine, ne-am simtit super tare, nu am intarziat pe nicaieri. Am plans, am dansat, am mai plans un pic ;)) Ma dor picioarele si cam toate oasele din corp de la cat am dantuit amandoi :D

Miresici de saptamana viitoare, casa de piatra de pe acum. Maine la amiaza plecam spre Corfu, iar acum la ciorbita de potroace :D. Poze la intoarcere.

ma bucur pt tine..la mine va trebui un autocontrol imens cu plansu ala... ca nu vreau sa existe :D...nush cum o sa reusesc..:)mersik...... asteptam pozele :D....o luna de miere incredibila iti doresc =(( <:-P

Babutza
14.09.2008, 17:21:47
noah am reusit sa fac poze cu rochita...am imbracat`o azi sa o pot arata la bunica mea...ca noi maine plecam.. ce parere aveti de ea?...m`am speriat degeaba ca no sa imi vina bine dupa modificat dar e super ok...mai mult decat ma asteptam...:-< #:-S :"> ...atasez 2 poze:D

cristina19802007
14.09.2008, 18:16:12
noah am reusit sa fac poze cu rochita...am imbracat`o azi sa o pot arata la bunica mea...ca noi maine plecam.. ce parere aveti de ea?...m`am speriat degeaba ca no sa imi vina bine dupa modificat dar e super ok...mai mult decat ma asteptam...:-< #:-S :"> ...atasez 2 poze:D
buna.iti sta tare bine in rochita.important e sa iti placa tie si sa te simti bine in ea,mai putin conteaza parerea celorlalti.multumesc fumos pentru sfatul legat de verighete, asa voi face...voi pune verighetele din aur inainte sa intram in biserica...oricum vor fi sfintite in timpul slujbei...oricum cea mai importanta e logodna si nu verighetele pe care le purtam....te pup si spor la pregatiri ca mai avem tare putin....>:D< >:D< :*

iony
14.09.2008, 19:01:09
[quote=butterfly_bv;1093617mai e putin si vine si randul nostru, cele de 27-28. cate emotii mai pot oare strange pana atunci? deja simt k nu mai au loc[/quote]

asa simt si eu :-SS :-SS :-SS :-SS :-SS

iony
14.09.2008, 19:06:10

e superrrrrrrrr>:D< >:D< >:D< sa o porti iubita!!

Babutza
14.09.2008, 19:13:12
e superrrrrrrrr>:D< >:D< >:D< sa o porti iubita!!

multumesc :X:X:X[-o< :-p :x

Babutza
14.09.2008, 19:14:16
buna.iti sta tare bine in rochita.important e sa iti placa tie si sa te simti bine in ea,mai putin conteaza parerea celorlalti.multumesc fumos pentru sfatul legat de verighete, asa voi face...voi pune verighetele din aur inainte sa intram in biserica...oricum vor fi sfintite in timpul slujbei...oricum cea mai importanta e logodna si nu verighetele pe care le purtam....te pup si spor la pregatiri ca mai avem tare putin....>:D< >:D< :*

multumesc :X asa e .... mersik la fel... pe mine deja ma iau palpitatiile...:) cand ma gandesc ca imediat e sambata :( pfffffff..am niste emotiiiii:x :-SS

cinezee
14.09.2008, 19:20:54
dragelor , ieri a fost Ziua cea mare ptr Pisu , din pacate a avut o zi ploioasa la biserica

oare nu ati fost nici una dintre voi sa o vedeti :-\

ce pacat , ar fi frumos sa va vedeti reciproc la biserica :>

sugarlips
14.09.2008, 19:52:48

ma bucur tare mult doamna ca ai avut o nunta de vis..o viata minunata alaturi de sotul tau si o luna de miere de vis:* :* :*

multumesc pt urari....sper sa am si eu doar povesti frumoase de povestit:-SS

sugarlips
14.09.2008, 19:57:52

imi place cum iti sta:*

Babutza
14.09.2008, 20:27:41
imi place cum iti sta:*

multumesc \:D/ ^:)^ :x :x

augusta
15.09.2008, 06:41:09
Buna fetelor,,,,,eu peste doua ore plec la aeroport la Bologna.......pe 27 am nunta.Si cum in tara nu am net, va salut de acuma pe toti si pe toate, va doresc numai bine, nunti frumoase si vreme pe masura.......cu mult drag.

alinus30
15.09.2008, 12:56:49
miresici de 20-21 sept, ce spuneti de prognoza meteo,??? exista umbrela de miresica de ploaie?? =((

Brone
15.09.2008, 13:54:48
Cateva poze de la nunta Ralucai :)

http://picasaweb.google.ro/iolanda.nan/NuntaRaluca#

Alisori
15.09.2008, 14:12:12
miresici de 20-21 sept, ce spuneti de prognoza meteo,??? exista umbrela de miresica de ploaie?? =((

stai linistita nu va ploua ;-)
si daca se va intampla..nu te va uda cu nimic, tu te vei afla in masina..
poate doar cateva picaturele sa te atinga..de cum iesi din masina pana in biserica si invers...si pana intri in local...
asa ca nu te mai stresa >:D<

Rocsaine
15.09.2008, 14:14:24

umbrelutza ca umbrelutza, dar eu ma gandesc deja la un cojocel #-obrrrr, ce frig e!!!!!! nu ma gandeam ca o sa mor de frig la nunta mea, ca nu-mi luam rochie de vara :((
nu stiu de ce, in plus, se zice ca asa cum e in ziua de nastere, va fi si la nunta. la mine a fost cald si frumos cand m-am nascut (exceptand faptul ca era vara, sfarsit de vara), dar ziua nuntii nu se anunta nici pe departe asa :-s

piersicuta
15.09.2008, 14:33:50
multumesc \:D/ ^:)^ :x :x

f bine iti sta :*

piersicuta
15.09.2008, 14:34:37
Si eu tot la cojocel ma gandesc. Si am o rochita cam subtirica la cununia civila, fara sacou fara nimic. Ma gandeam la un sal ceva.

Dar la noi in suflet o sa fie tare cald. :)

Rocsaine
15.09.2008, 16:40:40
stai linistita nu va ploua ;-)

de unde stii? ai vreo pila sus? :>

alinanicoleta
15.09.2008, 16:53:30

Sa speram ca va fi bine... daca nu asta e... oricum acum ploaia nu cred ca este un impiediment in a ne distra si a ne bucura de nunta noastra.

manzulika
15.09.2008, 17:59:13
Off..miresici...astept ziua de 26...dar in acelasi timp nu vreau sa vina :)... saptamana aceasta mergem la o nunta..iar in urmatoarea noi vom fi mireasa si mirele... :)
Sper la o vreme frumoasa..dar daca va fi cu ploaie..o voi lua ca pe un semn bun... la nunta fratelui a plouat cu galeata 3 zile...si totul a fost atat de frumooos...

sugarlips
15.09.2008, 18:56:22

:(( :(( :(( :(( :-SS :-SS :-SS :-SS sper doar ca pana sambata sa se faca frumos si macar un pic mai cald[-o< [-o< [-o< [-o<

sugarlips
15.09.2008, 18:58:10
Sa speram ca va fi bine... daca nu asta e... oricum acum ploaia nu cred ca este un impiediment in a ne distra si a ne bucura de nunta noastra.

asa e cum zici...........oricum vom avea o nunta superba cu sau fara ploaie...daca era nunta in aer liber era mai nasol..dar asa...o sa fie bine..
:* incerc sa fiu optimista:-s

iony
15.09.2008, 22:01:15
Cateva poze de la nunta Ralucai :)

http://picasaweb.google.ro/iolanda.nan/NuntaRaluca#

multumim Brone>:D< >:D< >:D<

Babutza
15.09.2008, 22:23:51
fetelorrr...apoi daca e sa ploua va ploua... ne urcam in masini si ne dam jos unde trebe ...si cu asta am terminat :D... eu sper sa nu ploua..:(... acuma vom vedea...pt miresicile de pe o data cu mine si pt cele de datile care urmeaza... : va urez o nunta cat mai frumoasa ...sa fie cum ati visat... zi senina si multa fericire alaturi de persoana iubita. O nunta ca in povesti. Eu maine dimineata plec ...nu voi mai dispune de internet... nunta nu e la mine in oras ...va fi la prieenul meu ..si noi mergem cu 4 zile inainte sa mai avem timp si de altele..care au mai ramas . Revin cu Poze cand ma intorc:d tineti pumnii:x bafta fetelor.>:D< >:D< :x :x :"> :">

pisicutza_elena
15.09.2008, 22:39:35
Fetelor sunt pe cale de a face o cadere nervoasa....dupa atatea aranjamente vremea pe 20 deocamdata se anunta f rece chiar ploioasa, eu deja sunt racita si iau antibiotice iar bunica a facut atac cerebral si nu se stie daca mai supravietuieste pana sambata :(((

flori2105
16.09.2008, 00:25:53
Fetelor am intrat si eu un pic ca sa le zic CASA DE PIATRA si petrecere frumoasa miresicilor din acest weekend!Peste 5 ore plecam in saptamana de miere si am sa va povestesc atunci cum a fost la nunta noastra.Deocamdata va zic ca a fost cea mai frumoasa zi din viata mea de pana acum,tuturor invitatilor le-a placut.Nu a fost cineva care sa plece si sa nu ne felicite pt cat de frumoasa a fost petrecerea.pupici si mai vb dupa sapt de miere:* :* :* :*

piersicuta
16.09.2008, 07:48:04
fetelorrr...apoi daca e sa ploua va ploua... ne urcam in masini si ne dam jos unde trebe ...si cu asta am terminat :D... eu sper sa nu ploua..:(... acuma vom vedea...pt miresicile de pe o data cu mine si pt cele de datile care urmeaza... : va urez o nunta cat mai frumoasa ...sa fie cum ati visat... zi senina si multa fericire alaturi de persoana iubita. O nunta ca in povesti. Eu maine dimineata plec ...nu voi mai dispune de internet... nunta nu e la mine in oras ...va fi la prieenul meu ..si noi mergem cu 4 zile inainte sa mai avem timp si de altele..care au mai ramas . Revin cu Poze cand ma intorc:d tineti pumnii:x bafta fetelor.>:D< >:D< :x :x :"> :">

Bafta Babutzo. Sa fie totul bine!

piersicuta
16.09.2008, 07:49:29
Fetelor sunt pe cale de a face o cadere nervoasa....dupa atatea aranjamente vremea pe 20 deocamdata se anunta f rece chiar ploioasa, eu deja sunt racita si iau antibiotice iar bunica a facut atac cerebral si nu se stie daca mai supravietuieste pana sambata :(((

Asta chiar ca e naspa. Bine ca ne plangem noi de vreme, de pantofi, dar brusc realizezi ca-s lucruri mai importante pe lumea asta. Tin pumnii sa fie totul ok!

sugarlips
16.09.2008, 09:33:40

o nunta de vis si tie si o zi minunata :* :* :* :* :* :*

sugarlips
16.09.2008, 09:35:08

:( :( :( imi pare rau pentru bunica ta.......sper ca o sa fie bine>:D< >:D< >:D< >:D< >:D< >:D< >:D<

sugarlips
16.09.2008, 09:36:43
Fetelor am intrat si eu un pic ca sa le zic CASA DE PIATRA si petrecere frumoasa miresicilor din acest weekend!Peste 5 ore plecam in saptamana de miere si am sa va povestesc atunci cum a fost la nunta noastra.Deocamdata va zic ca a fost cea mai frumoasa zi din viata mea de pana acum,tuturor invitatilor le-a placut.Nu a fost cineva care sa plece si sa nu ne felicite pt cat de frumoasa a fost petrecerea.pupici si mai vb dupa sapt de miere:* :* :* :*

CASA DE PIATRA! si o luna de miere de vis
multumim pt urari si te aspteptam cu poze si povesti de la nunta:* :* :*

sugarlips
16.09.2008, 09:39:33
miresici de 20 septembrie ........mai 4 zile pana la nunta:-s :-s :-s
sper sa avem vreme buna si o nunta de vis :* :* :*

iony
16.09.2008, 10:21:46
Fetelor sunt pe cale de a face o cadere nervoasa....dupa atatea aranjamente vremea pe 20 deocamdata se anunta f rece chiar ploioasa, eu deja sunt racita si iau antibiotice iar bun ica a facut atac cerebral si nu se stie daca mai supravietuieste pana sambata :(((

off, curaj, trebuie sa reziste bunica ta. ne rugam la Doamne Doamne sa fie bine[-o< [-o< [-o<. cat despre vreme, nu-ti mai face griji, daca e sa ploua tot va ploua insa se anunta numai racoare, fara ploaie. tinem pumnii sa fie totul bine>:D< >:D< >:D<

iony
16.09.2008, 10:23:36

distractie maxima si asteptam pozici de la nunta si din vacanta;)) ;)) ;)) ;))

gufytza
16.09.2008, 10:56:01
Am vorbit cu cineva de la institutul de meteorologie si mi-a zis ca nu v-a ploua deloc sambata dar va fi innorat:) Oricum indiferent de vreme va doresc sa aveti cea mai frumoasa nunta sa va simtiti ca niste printese!

piersicuta
16.09.2008, 11:16:17
Miresici de 20, 21 ce mai aveti de facut? Ia ziceti voi sa vad dc nu am uitat ceva...

Shar_Liz
16.09.2008, 12:38:59
Buna, fetelor!!! Ce mai ziceti? Eu am luat o pauza de forum, din motive lesne de inteles :P, desi vad ca activitatea a fost intensa aici. Nunta am avut in 6 septembrie, cred ca cea mai frumoasa zi din septembrie, cu toate ca a fost putin prea cald. A fost cea, dar cea mai frumoasa zi din viata mea!!! A fost de-a dreptul perfect si doresc tuturor fetelor de aici sa aiba o nunta cel putin ca si a mea!!

Shar_Liz
16.09.2008, 12:42:24
miresici de 20 septembrie ........mai 4 zile pana la nunta:-s :-s :-s
sper sa avem vreme buna si o nunta de vis :* :* :*

La fel va doresc si eu!!:*:*

Shar_Liz
16.09.2008, 12:44:45

Eu v-as zice sa nu va mai ganditi la ploaie, dar si eu eram la fel, noroc mare am avut cu soarele ala puternic, a fost foarte senin, nici macar un norisor. Dar si daca e sa ploua, ramaneti la fel de optimiste si fericite, nu lasati nimic sa va umbreasca ziua!:*

gabitza_sta
16.09.2008, 17:54:46
Ploaie nu o sa fie, afara e deja soare si placut. Nu am gasit confetti, nu am luat inca piscoturi si bomboane pentru civila. Nu ne-am vazut inca cu DJ-ul ca sa stabilim asa un play list general....Dar emotiile sunt cat casa poporului.....CASA DE PIATRA tuturor mireselor care au nunta pe 20 Septembrie. Ne vedem la Casa Poporului pe la 12 noaptea, ca sa dantzuim!!!!!!!!!!!!!!!!!! G.

s_mady
16.09.2008, 18:15:45
Serus,
pt confetti as sugera Auchan, noi acolo am gasit tunuti de confetti de mai mutle marimi, confetti de diferite feluri, chiar si baloane cu 'just married' si 'casa de piatra".
In schimb nu gasim carte de oaspeti sau asa ceva in tot Clujul...ma poate ajuta cineva?
in rest spor la pregatire pt toate miresicele!

butterfly_bv
16.09.2008, 19:13:49
Serus,
pt confetti as sugera Auchan, noi acolo am gasit tunuti de confetti de mai mutle marimi, confetti de diferite feluri, chiar si baloane cu 'just married' si 'casa de piatra".
In schimb nu gasim carte de oaspeti sau asa ceva in tot Clujul...ma poate ajuta cineva?
in rest spor la pregatire pt toate miresicele!

eu mi-am comandat cartea de oaspeti de la CALIN EVENTS. sunt foarte multumita si tii recomand cu drag. trebuie sa faci comanda pe net si sunt absolut superbe, personalizate, tot ce trebuie.
pupici si spor la pregatiri. mai e f putin...

butterfly_bv
16.09.2008, 19:18:59
Buna, fetelor!!! Ce mai ziceti? Eu am luat o pauza de forum, din motive lesne de inteles :P, desi vad ca activitatea a fost intensa aici. Nunta am avut in 6 septembrie, cred ca cea mai frumoasa zi din septembrie, cu toate ca a fost putin prea cald. A fost cea, dar cea mai frumoasa zi din viata mea!!! A fost de-a dreptul perfect si doresc tuturor fetelor de aici sa aiba o nunta cel putin ca si a mea!!

oau!!! esti atat de entuziasmata cand vb de acea zi superba. ma bucur mult si sper sa simt si eu la fel DUPA, pt k acum sunt cam panicata si putin pesimista...sper sa fie totul okey

sugarlips
16.09.2008, 19:49:21
Am vorbit cu cineva de la institutul de meteorologie si mi-a zis ca nu v-a ploua deloc sambata dar va fi innorat:) Oricum indiferent de vreme va doresc sa aveti cea mai frumoasa nunta sa va simtiti ca niste printese!

:-s sper si eu sa nu ploua si sa nu fie chiar asa de frig :-s

o nunta de vis si Casa de piatra!>:D< :* :* :*

sugarlips
16.09.2008, 19:51:49
Miresici de 20, 21 ce mai aveti de facut? Ia ziceti voi sa vad dc nu am uitat ceva...

eu mai trebuie sa ma intalnesc cu tipa care imi decoreaza sala pt ultimele detalii, sa mergem dupa meniuri si place carduri la care am dat azi comanda...si sa mai facem aranjarea la mese..
si cam atat....
tu ce mai ai de facut?

sugarlips
16.09.2008, 19:52:44

Casa de piatra!
ma bucur ca ai avut o nunta minunata....si o zi superba.....
te asteptam cu poze>:D<

sugarlips
16.09.2008, 19:54:22
Ploaie nu o sa fie, afara e deja soare si placut. Nu am gasit confetti, nu am luat inca piscoturi si bomboane pentru civila. Nu ne-am vazut inca cu DJ-ul ca sa stabilim asa un play list general....Dar emotiile sunt cat casa poporului.....CASA DE PIATRA tuturor mireselor care au nunta pe 20 Septembrie. Ne vedem la Casa Poporului pe la 12 noaptea, ca sa dantzuim!!!!!!!!!!!!!!!!!! G.

pune si pt mine o pila :-SS sa fie cald si frumos si in Arad
o nunta superba iti doresc>:D<

utcb21
17.09.2008, 01:05:51
http://picasaweb.google.com/utcb21/Nunta06092008#

alymary
17.09.2008, 14:09:07
Fetelor ce ziceti ce vreme o sa fie sambata?:-<

piersicuta
17.09.2008, 14:47:03
eu mai trebuie sa ma intalnesc cu tipa care imi decoreaza sala pt ultimele detalii, sa mergem dupa meniuri si place carduri la care am dat azi comanda...si sa mai facem aranjarea la mese..
si cam atat....
tu ce mai ai de facut?

Sa iau piscoturi, sa-i asez pe mese, sa ma intalnesc cu nasii. Si multe de care am uitat, banuiesc.

piersicuta
17.09.2008, 14:47:38

Si pentru 21 baga o vba buna :)

piersicuta
17.09.2008, 14:48:42
Azi m-am spovedit. A fost f ok, ca aveam emotii ce o sa ma intrebe, ce o sa zica. Mi-am luat si fundele pt masina, am terminat si placecardurile. Cred ca stau bine. :) De unde iau piscoturi miresici? in cora n-am vazut?

Shar_Liz
17.09.2008, 14:52:33
oau!!! esti atat de entuziasmata cand vb de acea zi superba. ma bucur mult si sper sa simt si eu la fel DUPA, pt k acum sunt cam panicata si putin pesimista...sper sa fie totul okey

O sa fie, o sa vezi, nici nu o sa te intereseze cine a venit, cine nu, cine e suparat sau nu. O sa te simti cea mai importanta si frumoasa si n-o sa ai timp sa te superi:*

Shar_Liz
17.09.2008, 14:53:37
Casa de piatra!
ma bucur ca ai avut o nunta minunata....si o zi superba.....
te asteptam cu poze>:D<

Multumesc, o sa pun si poze, de indata ce la primesc de la fotograf:">

sugarlips
17.09.2008, 18:38:31
Fetelor ce ziceti ce vreme o sa fie sambata?:-<

din cate am vazut pe site-urile de vreme...nu o sa fie prea cald.:(( :(( :(( ..asa ca eu deja am facut planul fac 2 poze, intru in masina sa ma incalzesc...mai fac doua poze si tot asa...:))
ce sa fac?:(( :(( :(( :((
sper doar sa nu mai ploua daca tot e asa de frig:(( :(( :((

butterfly_bv
17.09.2008, 21:07:12
O sa fie, o sa vezi, nici nu o sa te intereseze cine a venit, cine nu, cine e suparat sau nu. O sa te simti cea mai importanta si frumoasa si n-o sa ai timp sa te superi:*

doamne, ce bine ar fi sa fie asa. multumesc mult pt incurajari. zilele astea imi prind tare bine. doar k nu pot sa stau linistita. am impresia k am ales cea mai urata locatie si k nu o sa fie suficient spatiu. citesc zi de zi conversatiile miresicilor si nu am auzit pe nimeni sa se planga de locatie. toate au grija vestimentatiei, decorului etc. pt mine insa, asta e cel mai mare cosmar.sunt gata cu toate maruntisurile(place card, marturii, hainute, tort etc,ce sa mai, tot ce trebuie) of....sau poate sunt doar emotiile dinaintea nuntii ???

piersicuta
17.09.2008, 22:10:41
doamne, ce bine ar fi sa fie asa. multumesc mult pt incurajari. zilele astea imi prind tare bine. doar k nu pot sa stau linistita. am impresia k am ales cea mai urata locatie si k nu o sa fie suficient spatiu. citesc zi de zi conversatiile miresicilor si nu am auzit pe nimeni sa se planga de locatie. toate au grija vestimentatiei, decorului etc. pt mine insa, asta e cel mai mare cosmar.sunt gata cu toate maruntisurile(place card, marturii, hainute, tort etc,ce sa mai, tot ce trebuie) of....sau poate sunt doar emotiile dinaintea nuntii ???

Eu zic sa te linistesti un pic. Daca chiar ti se pare urat viziteaza un restaurant doua. Sa vezi ca dupa aia iti aduci aminte de ce l-ai ales. Eu ma gandeam la fel, ca de ce l-am ales. Si am avut noroc sa ma duc la doua nunti si sa ma uit la niste poze de la alte restaurante. Si mi se pare al meu cel mai frumos, acum. Si de abia astept nunta.
Stai linistita ca toate trecem prin tot felul de perioade :)

Si ma gandeam acum, si daca e urat ce? E nunta ta, se presupune unica. O sa te simti bine si daca faci in ultima carciuma de betivi :) Doar esti cu al tau, nu? :D

mitiza
17.09.2008, 22:17:17
buna fetelor nu mai poot am emotii mai am un pic si deja ast sa vina sa ma distrez mai am cateva de facut si de umblat,ce sa zic putina agitatie....asa ca
va urez din tot sufletul o zi minunata o zi plina de soare sper ca doamne doamne sa tina cu noi si sa nu ploua si sa ne dea si o raza de soare
va poop si va urez CASA DE PIATRA!!!!!!!!!!!

eshmni
18.09.2008, 09:43:39

Eu sunt fix in aceeasi situatie. Nunta mea de pe 20 sept. trebuia sa fie afara (120 pers). Cum vremea este obsolut oribila, va trebui sa fac inauntru (unde incap 90 pers, si in plus e uraaaaat). E mai rau de atat? :D Eu acum sunt multumita ca exista si varianta "inauntru", cat de uratel o fi...

sugarlips
18.09.2008, 10:31:49
buna fetelor nu mai poot am emotii mai am un pic si deja ast sa vina sa ma distrez mai am cateva de facut si de umblat,ce sa zic putina agitatie....asa ca
va urez din tot sufletul o zi minunata o zi plina de soare sper ca doamne doamne sa tina cu noi si sa nu ploua si sa ne dea si o raza de soare
va poop si va urez CASA DE PIATRA!!!!!!!!!!!

Casa de piatra si tie si o nunta de vis....si vreme buna...
desi aici in arad nu cred ca vor fi mai mult de 14 grade :(( :(( :(( :((

anlya_426
18.09.2008, 11:05:10
fetelor ziua mult asteptata ce apropie cu pasi repezi....in sfarsit...doar vremea ne mai da batai de cap...in rest eu am terminat pregatirile si astept cu nerabdare ziua cea mare..ma ocup mai mult de mine (epilat,pensat,,etc)...sper ca toate sa avem parte de nunta mult visata si sa nul lasam nimik si nimeni sa ne strice ziua.......:* :* :*

p.s...vreau sa-i multumesc lui brone pt pozele de la nunta ralucai.....

cicika
18.09.2008, 11:07:15
fetelor ziua mult asteptata ce apropie cu pasi repezi....in sfarsit...doar vremea ne mai da batai de cap...in rest eu am terminat pregatirile si astept cu nerabdare ziua cea mare..ma ocup mai mult de mine (epilat,pensat,,etc)...sper ca toate sa avem parte de nunta mult visata si sa nul lasam nimik si nimeni sa ne strice ziua.......:* :* :*

mai ai 3 zile felicitari..........................>:D< >:D< >:D< >:D<
pacat ca trece zia aceea prea repede

piersicuta
18.09.2008, 11:24:10
Fetelor nu ca as vrea sa va ingrijorez, dar duminica am citit 100% sanse ploaie si 11 grade.

Sa ne ducem oare cu cizme de cauciuc? ;))

carmenushka
18.09.2008, 13:02:10
Fetelor nu ca as vrea sa va ingrijorez, dar duminica am citit 100% sanse ploaie si 11 grade.

Sa ne ducem oare cu cizme de cauciuc? ;))
CASA DE PIATRA PEACHY SI MULTA FERICIRE!
Da-o incolo de ploaie si de frig! O sa fie o zi minunata!

butterfly_bv
18.09.2008, 15:57:56
Eu zic sa te linistesti un pic. Daca chiar ti se pare urat viziteaza un restaurant doua. Sa vezi ca dupa aia iti aduci aminte de ce l-ai ales. Eu ma gandeam la fel, ca de ce l-am ales. Si am avut noroc sa ma duc la doua nunti si sa ma uit la niste poze de la alte restaurante. Si mi se pare al meu cel mai frumos, acum. Si de abia astept nunta.
Stai linistita ca toate trecem prin tot felul de perioade :)

Si ma gandeam acum, si daca e urat ce? E nunta ta, se presupune unica. O sa te simti bine si daca faci in ultima carciuma de betivi :) Doar esti cu al tau, nu? :D
Asta imi zice si sotul meu k vorbeste stresul din mine si k totul va fi okey. Oricum, el imi zice orice numai sa ma linistesc k la cat sunt de suparata in ultima vreme....il cred. Saracutzu.
Si ai dreptate. Am fost atat de orbita de pregatiri, de toate maruntisurile, toate detaliile incat am uitat ce e mai important. Ca suntem impreuna, k ne iubim si k am trecut cu bine peste toate hopurile.
de asta avem nevoie de prieteni. sa ne deschida cateodata ochii.
pupici

butterfly_bv
18.09.2008, 16:06:40
Eu sunt fix in aceeasi situatie. Nunta mea de pe 20 sept. trebuia sa fie afara (120 pers). Cum vremea este obsolut oribila, va trebui sa fac inauntru (unde incap 90 pers, si in plus e uraaaaat). E mai rau de atat? :D Eu acum sunt multumita ca exista si varianta "inauntru", cat de uratel o fi...
Imi place k termini intr-un mod tare optimist. >:D< stai linistita. o sa fie bine. trebuie sa fie bine. toate am pus suflet in nunta asta si tot noi vom face sa fie frumos. doar suntem miresici si vom lumina intreaga sala cu prezenta noastra.
cum zicea si piersicuta, important e k suntem cu sotii nostri. nu conteaza unde avem nunta. noi sa fim fericiti si sa ne intelegem intotdeauna.
pupici si bafta multa.
hai k m-am incurajat si eu putin ;-)

Brone
18.09.2008, 16:18:32
Iony.. Anlya .. cu mare placere. A avut o nunta ff frumoasa ... ne'am distrat pana pe la 4 jum de dim <:-P Oricum ... in afara de voi am obs ca nici o alta fata nu a mai bagat in seama pozele Ralucai ... mare zarva cu vremea de afara ... eu ca am fost luata prin surprinde de vant napraznic shi frig ce pot sa mai spun?? In conditziile in care nunta a fost intr'un foishor... Vremea sa fie singura voastra problema ...

utcb21
18.09.2008, 17:15:33
Iony.. Anlya .. cu mare placere. A avut o nunta ff frumoasa ... ne'am distrat pana pe la 4 jum de dim <:-P Oricum ... in afara de voi am obs ca nici o alta fata nu a mai bagat in seama pozele Ralucai ... mare zarva cu vremea de afara ... eu ca am fost luata prin surprinde de vant napraznic shi frig ce pot sa mai spun?? In conditziile in care nunta a fost intr'un foishor... Vremea sa fie singura voastra problema ...

fericita tb sa fie raluca...macar 2 fete au zis ceva de pozele de la nunta ei.......de pozele mele nimeni nu a zis nomik, deci stai linistita ca e bine si asa :)

Brone
18.09.2008, 20:02:59
fericita tb sa fie raluca...macar 2 fete au zis ceva de pozele de la nunta ei.......de pozele mele nimeni nu a zis nomik, deci stai linistita ca e bine si asa :)

Eu nu le'am vazt..unde le'ai postat???

iony
18.09.2008, 22:01:33

io le-am vazut si pe ale tale>:D<. de fapt cred ca am vazut tot ce se putea p-aci in materie de mirese, da na........n-am comentat la toate. la tine am observat ca esti tinerica:-p si frumoasa foc.

si eu abia astept sa ma vad:D :D :D :D mai am numa 9 zileeeeeeee

Donutza
18.09.2008, 22:08:43
Demult nu am mai trecut pe aici!!!
tuturor fetitzelor in ashteptarea marelui eveniment mult succes!
nunta superba!!! emorii pozitive, calm si doar realizari frumoase:*

iony
18.09.2008, 23:03:37
Eu nu le'am vazt..unde le'ai postat???

aici <:-P http://www.miresici.ro/showpost.php?p=1101370&postcount=6593

Brone
19.09.2008, 00:04:51
[quote=iony;1108129]aici <:-P http://www.miresici.ro/showpost.php?p=1101370&postcount=6593 (http://www.miresici.ro/showpost.php?p=1101370&postcount=6593%5B/quote)

Sar'na >:D< Cum stai cu emotziile shi pregatirile?? Olecutza mai ai :)

utcb21 ... super pozele ... iar tu chiar ca ejti micutza shi frumushica foc :)

iony
19.09.2008, 08:50:47
aici <:-P http://www.miresici.ro/showpost.php?p=1101370&postcount=6593

Sar'na >:D< Cum stai cu emotziile shi pregatirile?? Olecutza mai ai :)

utcb21 ... super pozele ... iar tu chiar ca ejti micutza shi frumushica foc :)
pai stau bine, pana acum n-am emotii dar cred ca o sa am cand o sa ma vada mama si o sa inceapa sa planga sigur nu pot sa ma abtin:D
cu pregatirile suntem in grafic, mai avem cate ceva de luat dar joi si vineri le luam(frcute, piscoturi), si mai am putin de tottttttt.
si tu ai fost frumoasa rau si sotul pe masura ta:-p. casa de piatra si copilasi cat sa o umpleee>:D< >:D< >:D< >:D<

piersicuta
19.09.2008, 12:12:55
io le-am vazut si pe ale tale>:D<. de fapt cred ca am vazut tot ce se putea p-aci in materie de mirese, da na........n-am comentat la toate. la tine am observat ca esti tinerica:-p si frumoasa foc.

si eu abia astept sa ma vad:D :D :D :D mai am numa 9 zileeeeeeee

Si eu le-am vazut aproape pe toate, si nici eu n-am comentat. De fapt cred ca toate ne-am uitat dar nu mai apucam sa zicem nimic.

piersicuta
19.09.2008, 12:14:58
CASA DE PIATRA PEACHY SI MULTA FERICIRE!
Da-o incolo de ploaie si de frig! O sa fie o zi minunata!

Esti tare draguta Carmenushka ca ai intrat aici >:D<. Multumesc mult, mult. De abia astept sa te vad si pe tine inainte de nunta :)

:* mult!

piersicuta
19.09.2008, 12:18:26
20, 21 girls se apropie ziua. Vreau sa va tin pumnii pentru vreme si organizare si mai ales nunta. Chiar ma bucur ca ne-am cunoscut (cat de cat) si ca multe dintre voi m-ati ajutat cand m-am apucat de nunta asta, zapacita de cap si nestiind nimic.

Sa aveti o nunta asa cum v-o doriti!

na' ca-mi dau lacrimile...

sugarlips
19.09.2008, 12:48:14

da, e maine ...............:-SS si eu sunt gata cu toate..acum am venit de la pensat si fug la manichiura..
mai trebuie sa scriu place-cardurile si in rest gata tot...
sper sa iasa totul super....ca vremea de afara e groaznica....e frig si urat...
:((
Casa de piatra si o nunta de vis>:D<

sugarlips
19.09.2008, 12:50:34
20, 21 girls se apropie ziua. Vreau sa va tin pumnii pentru vreme si organizare si mai ales nunta. Chiar ma bucur ca ne-am cunoscut (cat de cat) si ca multe dintre voi m-ati ajutat cand m-am apucat de nunta asta, zapacita de cap si nestiind nimic.

Sa aveti o nunta asa cum v-o doriti!

na' ca-mi dau lacrimile...

:* :* :* o nunta de vis si Casa de piatra!

sugarlips
19.09.2008, 12:54:18

eu le-am vazut si pe ale tale....dar nu am apucat sa ma uit la toate..
ai fost frumoasa...sa sti, sa nu fii suparata ca nimeni nu a zis nimic de ele...
dar vad ca nu prea sunt miresici pe aici doar cateva care se casatoresc maine...sau poimaine si probabil nu au avut timp sa le vada pe toate
:* :* :*

Brone...multumim de poze de la nunta Ralucai..
nici la ale ei nu am apucat sa ma uit la toate...am vazut doar cateva...

va pup fetelor si CASA DE PIATRA! sper sa avem toate doar povesti frumoase de la nunta :* :* :* :* :* :* :* :* :* :* :*

Rocsaine
19.09.2008, 13:28:35
Nu mai primeam notificari pe mail si credeam ca fetele mele de septembrie s-au speriat si zburatacit din cauza vremii de afara. :-" Dar uite, hai ca pana la urma, parca nu e asa de rau, iese soarele si e binisor. Dac-ar fi cu 5 grade putin mai cald...:-<Important e sa ne simtim bine oricum ar fi vremea ;-)

Va doresc o nunta minunata, binecuvantata si plina de momente frumoase! >:D<

Casa de piatra tuturor miresicilor din septembrie! Ma bucur ca am avut asa surori de suferinta si ca am invatat atatea de la voi :* Sa fiti fericite, iubite si frumoase!

Miresici de 20/21, va vine sa credeti ca a venit si randul nostru? ;;);))<:-P

piersicuta
19.09.2008, 13:49:52
Nu mai primeam notificari pe mail si credeam ca fetele mele de septembrie s-au speriat si zburatacit din cauza vremii de afara. :-" Dar uite, hai ca pana la urma, parca nu e asa de rau, iese soarele si e binisor. Dac-ar fi cu 5 grade putin mai cald...:-<Important e sa ne simtim bine oricum ar fi vremea ;-)

Casa de piatra tuturor miresicilor din septembrie! Ma bucur ca am avut asa surori de suferinta si ca am invatat atatea de la voi :* Sa fiti fericite, iubite si frumoase!

Miresici de 20/21, va vine sa credeti ca a venit si randul nostru? ;;);))<:-P

Mie nu. Tocmai ma gandeam cum a inceput nebunia cu miresicile, si am intrat sa vad primul mesaj pe care l-am scris. Ce repede a trecut timpul... :-"

pisicutza_elena
19.09.2008, 13:50:07
Fetelor va urez petrecere frumoasa si sa iasa totul cum va doriti...am fugit la unghiute.
Va pup pe toate !

cristina19802007
19.09.2008, 15:47:18
Fetelor va urez petrecere frumoasa si sa iasa totul cum va doriti...am fugit la unghiute.
Va pup pe toate !
buna fetelor.eu am terminat de aranjat totul.acum sunt cu ultimele pregatiri de la sala si gata.ma duc la preot sa ma spovedesc si apoi sa ma spal si gata.miresicilor de week-end-ul asta va doresc petrecere frumoasa si casa de piatra.sa ne distram fetelor ca e ziua noastra.va pup si sa avem parte de aceeasi vreme frumoasa ca cea de azi. va pup pe toate.

manzulika
19.09.2008, 18:27:18
Hai surioare la nuntaaa!!! Eu maine voi fi invitata..dar peste exact 7 zile incepand de azi voi imbraca si eu in sfarsit rochita meaaa ivory..cu trandafiri...
Apropo...ce spuneti pantofi cu toc sau fara? Rezistam o zi cu tocuri...eu daca ii incalt pe astia cu tocuri pai sunt mai inalta decat el...dar ce conteaza? :)
Sunt happyyyyyy!!!!!!!!!!!!!! :laugh:

alinus30
19.09.2008, 19:01:55
fetelor maine ma marit si voi miresici de 20 sept 2008, va pup si sper sa ne distram, trebuie, va pup pe toate. <:-P :* <:-P :* <:-P :* <:-P :*

pisicutza_elena
19.09.2008, 19:50:53
Gata unghiutele mele...

Rocsaine
19.09.2008, 20:12:02
Hai surioare la nuntaaa!!! Eu maine voi fi invitata..dar peste exact 7 zile incepand de azi voi imbraca si eu in sfarsit rochita meaaa ivory..cu trandafiri...
Apropo...ce spuneti pantofi cu toc sau fara? Rezistam o zi cu tocuri...eu daca ii incalt pe astia cu tocuri pai sunt mai inalta decat el...dar ce conteaza? :)
Sunt happyyyyyy!!!!!!!!!!!!!! :laugh:

Eu votez pt pantofi cu toc. Cat oi rezista, oi rezista, cat nu, am perechea de rezerva: niste balerini ;)) Rezistenta, pace si cadenta, cine nu mai poate, jos de pe toace <:-P:))

lore_vasc
19.09.2008, 20:22:57
Casa de piatra tuturor miresicilor care au nunta acest weekend<:-P ,eu mai am 1 an;)) .Va pup pe toate si astept poze:* :* :*

Donutza
20.09.2008, 00:31:13
Mult succes fetelor.. va tinem pumnii!!! <:-P :* <:-P

pisicutza_elena
20.09.2008, 09:30:19
Cum stati cu emotiile fetelor? Eu astept coafeza...in rest e totul gata...sper...ca sigur o sa uit ceva
Succes ! Sa fiti frumoase !<:-P

MachuPicchu
20.09.2008, 13:22:10
CASA DE PIATRA SI O NUNTA DE VIS VA DORESC
Gata si luna mea de miere ... daca vreti sa vedeti poze sunt la semnatura

dyenutza24
20.09.2008, 13:55:50
Casa de piatra tuturor miresicilor care au nunta acest weekend<:-P ,eu mai am 1 an;)) .Va pup pe toate si astept poze:* :* :*

casa de piatra,fericire si muuuulta sanatate fetelor care au nunta in acest week end! sa fiti iubite si respectate toata viata voastra!!!!!!!!va puuup>:D< >:D< <:-P <:-P <:-P <:-P <:-P :* :* :* :*

KMelinda
20.09.2008, 13:55:52
Miresici de septembrie, ma gandesc mult la voi (era cat pe ce sa fiu si eu miresica de sept, daca-l ascultam pe Pui, dar n-am facut:D ) si imi pare tare rau ca ati prins vreme asa friguroasa si ploioasa, dar sigur in sufletele si inimile voastre arde focul!
Va doresc ce nici nu va puteti inchipui, sa aveti parte de nuntile viselor voastre si sa fiti la fel de fericite, cum am fost (si sunt:-p ) eu.>:D<
Iar celor care au avut deja nunta CASA MARE DE STANCA!:D

anlya_426
20.09.2008, 13:58:38

felicitari pentru nunta...ai fost o miresica tare frumusica..........>:D< >:D< >:D<

anlya_426
20.09.2008, 14:02:41
fetelor gata....eu mi-am facut si pedichiura si manichiura si acum astept ziua de maine......va doresc tuturor miresicilor din acest week-end o nunta ca-n povesti...va pup si astept sa ne revedem curand(eu mi-am demontat calc si nu stiu daca mai pot intra,acum sunt la d-ra de onoare)...:* :* :*

flori2105
20.09.2008, 16:27:01
CASA DE PIATRA miresicilor din acest weekend.Am venit si eu din luna de miere.Poze de la nunta in semnatura.

piersicuta
20.09.2008, 18:07:00

Casa de piatra si tie miciuh!. Esti tare draguta. unde a fost luna de miere, ca pozele sunt de vis...

piersicuta
20.09.2008, 18:09:56
CASA DE PIATRA miresicilor din acest weekend.Am venit si eu din luna de miere.Poze de la nunta in semnatura.

F frumoase pozele Flori. Si rochita :D

piersicuta
20.09.2008, 18:11:55
fetelor gata....eu mi-am facut si pedichiura si manichiura si acum astept ziua de maine......va doresc tuturor miresicilor din acest week-end o nunta ca-n povesti...va pup si astept sa ne revedem curand(eu mi-am demontat calc si nu stiu daca mai pot intra,acum sunt la d-ra de onoare)...:* :* :*

Si eu gata! Am mai facut si curat, ca poate vine cineva pe la noi. :(

Anlya si Rocsaine ma gandesc la voi maine :) Pup si o nunta de vis sa avem!

Rocsaine
20.09.2008, 20:30:09
Si eu gata! Am mai facut si curat, ca poate vine cineva pe la noi. :(

Anlya si Rocsaine ma gandesc la voi maine :) Pup si o nunta de vis sa avem!

Nunta minunata asa cum ti-ai dorit, draga Piersicutza >:D<Sa ai soare in suflet si ganduri senine maine, sa vada toata lumea cat esti de fericita!

Anlya, sa fii vesela asa cum te-ai cunoscut eu pe forumul acesta si sa zburzi de fericire! >:D<

Case pline de fericire si intelegere sa va dea Dumnezeu si toate cele bune sa vi se lipeasca de ea pe veci ;-)

Imi dau lacrimile, nu vreau sa ma despart de voi, ati fost minunate cu toatele! >:D<>:D<>:D<>:D<>:D<>:D<>:D<>:D<>:D<>:D<

Nici nu stiu ce sa va mai urez de emotie! :)) Abia mi se misca deshtele pe tastatura 8-} Dar bine ca nu trebuie sa vbesc, ma strange masca asta de argila pe care mi-am aplicat-o acum cateva minute =))

ABIA ASTEPT ZIUA DE MAINE :"> Sa va fie tuturor intr-un ceas bun!!!!!!! >:D< O NUNTA MINUNATA s-aveti!

MachuPicchu
20.09.2008, 21:21:25
Casa de piatra si tie miciuh!. Esti tare draguta. unde a fost luna de miere, ca pozele sunt de vis...
zakynthos, grecia

iony
20.09.2008, 21:35:17

petrecere frumoasa si CASA DE PIATRA TUTUROR MIRESICILOR DE 20-21 SEPT 2008>:D<>:D< >:D<.
urmam noi, mai avem o saptamana de foc [-o< [-o<

pisicutza_elena
21.09.2008, 11:36:15
Fetelor a fost superb...pacat ca a durat asa putin. Cineva acolo sus sigur ma iubeste ca a fost o vreme super. Decoratiunile au iesit de nota 20 si muzica si sedinta foto la fel. Acum abia astept luna de miere...sigur va fi pe masura.
Succes fetelor de astazi !
Va pup pe toate !

Brone
21.09.2008, 21:18:15
pai stau bine, pana acum n-am emotii dar cred ca o sa am cand o sa ma vada mama si o sa inceapa sa planga sigur nu pot sa ma abtin:D
cu pregatirile suntem in grafic, mai avem cate ceva de luat dar joi si vineri le luam(frcute, piscoturi), si mai am putin de tottttttt.
si tu ai fost frumoasa rau si sotul pe masura ta:-p. casa de piatra si copilasi cat sa o umpleee>:D< >:D< >:D< >:D<

Pai chiar ca pe ultimele zile trebuiesc luate cele care mai va trebuiesc. Nu o sa plangi la nunta de teama ca strici machiajul =)) Asha a fost la mine =))

Sar'na mult :* Abia ashtept sa vad shi pozele de la voi >:D<

Brone
21.09.2008, 21:20:02
Si eu le-am vazut aproape pe toate, si nici eu n-am comentat. De fapt cred ca toate ne-am uitat dar nu mai apucam sa zicem nimic.

Daca shi la tine nu o sa comenteze nimeni o sa realizezi ca nu este deloc placut :) Este ca shi cum ai avut o nunta varza iar tu ai fost tot cam asha. Cel putzin eu asha m'ash simtzii sa nu spuna nimeni ceva ;-)

CASA DE PIATRA shi sper ca ai avut nunta asha cum tzi'ai dorit :*

Brone
21.09.2008, 21:21:33
da, e maine ...............:-SS si eu sunt gata cu toate..acum am venit de la pensat si fug la manichiura..
mai trebuie sa scriu place-cardurile si in rest gata tot...
sper sa iasa totul super....ca vremea de afara e groaznica....e frig si urat...
:((
Casa de piatra si o nunta de vis>:D<

CASA DE PIATRA!!! >:D< Multa fericire shi tot ce va doritzi :*

Brone
21.09.2008, 21:23:04

CASA DE PIATRA !! Tot ce va doritzi :*>:D<

Brone
21.09.2008, 21:28:21
cristina19802007 .... alunus30 ... pisicutza_elena ... anlya_426 ... shi la toate fetele care au avut nunta sambata..sau care petrec acum ...

CASA DE PIATRA!!! Numai de fericire sa avetzi parte shi tot ce va doritzi !!! >:D<

monalissa
21.09.2008, 21:41:50
Daca shi la tine nu o sa comenteze nimeni o sa realizezi ca nu este deloc placut :) Este ca shi cum ai avut o nunta varza iar tu ai fost tot cam asha. Cel putzin eu asha m'ash simtzii sa nu spuna nimeni ceva ;-)

Nu e cazul la tine de asa ceva...ai fost o mireasa frumoasa,mi-au placut si rochia si voalul si coafura si buchetul,dar si machiajul tau...pe scurt,ai fost foarte frumoasa...in ansamblu!:*
Am de facut o precizare insa...eu nu cred ca daca cineva nu primeste comentarii la poze inseamna ca "e ca si cum a avut o nunta varza si mireasa a fost tot cam asa":O !Nu,nu,nu...categoric NU sunt de acord cu asta!Sunt foarte multe mirese pe aici...sunt atat de multe poze incat nu apuci sa scrii pe marginea fiecareia...ne uitam la toate(sau aproape toate),dar ne raman cateva in memorie,asupra carora ne oprim...asta nu inseamna ca le desconsideram pe celelalte...:> Sunt convinsa ca e neplacut sa vezi ca nimeni nu spune nimic de pozele tale si nici nu vreau sa ma gandesc ca mi s-ar putea intampla asa ceva...asa ce,fetelor,va rog eu sa ma laudati cand va voi arata pozele;)) :))
CASA DE PIATRA TUTUROR si muuuuuuuuuulta,multa fericire!!!!:* :* :*

iony
21.09.2008, 21:51:43
Nu e cazul la tine de asa ceva...ai fost o mireasa frumoasa,mi-au placut si rochia si voalul si coafura si buchetul,dar si machiajul tau...pe scurt,ai fost foarte frumoasa...in ansamblu!:*
Am de facut o precizare insa...eu nu cred ca daca cineva nu primeste comentarii la poze inseamna ca "e ca si cum a avut o nunta varza si mireasa a fost tot cam asa":O !Nu,nu,nu...categoric NU sunt de acord cu asta!Sunt foarte multe mirese pe aici...sunt atat de multe poze incat nu apuci sa scrii pe marginea fiecareia...ne uitam la toate(sau aproape toate),dar ne raman cateva in memorie,asupra carora ne oprim...asta nu inseamna ca le desconsideram pe celelalte...:> Sunt convinsa ca e neplacut sa vezi ca nimeni nu spune nimic de pozele tale si nici nu vreau sa ma gandesc ca mi s-ar putea intampla asa ceva...asa ce,fetelor,va rog eu sa ma laudati cand va voi arata pozele;)) :))

asteptam pozele, si nu comentam nimic;)) ;)) ;)) ;))

Brone
21.09.2008, 22:27:25

Iubita.. nu m'am ref la pozele de la nunta mea :) Am postat un link cu poze de la nunta lu' Pisu.. shi am fost uimita sa constat ca doar 2 fete l'au remarcat. De aici aceasta disc ... ca de pozele mele nu faceam atata caz pt ca putzine fete de aici ma shtiu :)

Oricum ... multzumesc pt aprecieri :*

cristina19802007
21.09.2008, 23:06:32
cristina19802007 .... alunus30 ... pisicutza_elena ... anlya_426 ... shi la toate fetele care au avut nunta sambata..sau care petrec acum ...

CASA DE PIATRA!!! Numai de fericire sa avetzi parte shi tot ce va doritzi !!! >:D<
buna.merci frumos de urari.eu am terminat cu emotiile si a fost tare frumos.ne-am distrat si cand m-au furat m-au dus in parcul izvor unde era concertul lui Bryan Adams.am facut o groaza de poze cu cei care au vrut sa se fotografieze cu mireasa.am urmarit jocul de lumini apa si foc plus artificiile care au fost superbe.drept rascumparare s-a cerut o sticla de whisky si o declaratie de dragoste de la mire...dupa care a continuat distractia pana in zori...am dansat de am bataturi si basici la toate degetele...din pacate a trecut tare repede...cand o sa am poze o sa va trimit...acum va pup pe toate si va doresc petrecere frumoasa si casa de piatra celor care vor avea nunta in week-end-ul care vine...eu plec de dimineata in saptaluna de miere la munte....va pup si spor la pregatiri celor care inca se pregatesc de nunta...distrati-va cat puteti ca totul trece foarte repede si nici nu veti simti cand se va termina ziua si noaptea....:*

SHERIDAN
21.09.2008, 23:26:49
hai ca eu sunt intrata nou pe acest forum si nu stiu prea bine cum stau lucrurile insa eu va doresc casa de piatra la toate miresicile>:/ >:/ >:/ >:/

monalissa
22.09.2008, 08:26:03
zakynthos, grecia

M-am uitat de 2 ori peste pozele cu tine mireasa!la a doua vizionare am analizat mai atenta detaliile:-B ...foarte frumos voalul si original modul in care a fost prins:-? ,coafura-superba,machiajul-impecabil,rochia simpla si foarte delicata...iar tu...o mireasa superba!<:-P Felicitari si Casa de piatra,Miciuh!:*

Brone
22.09.2008, 10:38:03
buna.merci frumos de urari.eu am terminat cu emotiile si a fost tare frumos.ne-am distrat [....] totul trece foarte repede si nici nu veti simti cand se va termina ziua si noaptea....:*

Ma bucur f tare cand spunetzi ca a fost nunta asha cum v'atzi dorit <:-P Distractzie placuta in saptaluna de miere shi ashteptam pozici :*

Brone
22.09.2008, 10:39:21
Miciuh ... superba draga mea :"> Nu ca ma ashteptam la altceva ... ;;) CASA DE PIATRA!!! <:-P

anlya_426
22.09.2008, 18:13:55
fetelor..gata a trecut..pot sa va spun ca pentru mine nunta a fost de vis..de abia astept pozele sa va pot impartasi si voua acea zi...totul a fost magic....la biserica am avut 12 preoti 3 diaconi si episcopul de aici de la galati...nu a plouat si nici nu a fost frig si am putut face poze asa cum am vrut....totul s-a desfasurat asa cum mi-am dorit, insa pot sa va spun ca inca nu realizez foarte bine ca eu am fost mireasa...la restaurant ne-am distrat si am dansat pana dimineata...lumea ne-a felicitat,iar azi dimineata am observat ca am avut niste invitati foarte generosi....sunt in al noualea cer..acum ma pregatesc sa plec in greacia..va pup pe toate si astept pozele sa ma vedeti si voi......

anlya_426
22.09.2008, 18:21:49
o sa va arat si o poza cu mine........facuta cu aparatul meu....sper sa va placa........

Brone
22.09.2008, 18:33:59
o sa va arat si o poza cu mine........facuta cu aparatul meu....sper sa va placa........

Frumushicaaaaaaaaaa :* Abia ashtept sa vad poze cu voi :x Petrecere frumoasa in Grecia ..sper sa avetzi vreme frumoasa >:D<

monalissa
22.09.2008, 19:34:29

Frumusica foc,Anlya!CASA DE PIATRA si distractie maxima in luna de miere!>:D<

Donutza
22.09.2008, 20:37:17

insfirsit te vedem mireasa.. arati superb!!! bravo:* felicitari si casa de piatra!!!:* :* :*

Brone
22.09.2008, 22:03:28
Maine vine Pisu ..maine vine Pisu..maine vine Pisu \:D/ \:D/ \:D/ \:D/ \:D/ Abia o ashtept sa ne asezam la o cafea de cateva ore ;))

Brone
22.09.2008, 22:04:18
Anlya ... unde in Grecia va ducetzi????

genoveva_1984
22.09.2008, 23:36:28
Si la noi a trecut ... si totul a fost minunat. Totusi, a trecut mult prea repede. Nu am inca poze de la fotograf, dar pun cateva "neoficiale".:*

Brone
22.09.2008, 23:42:31
Si la noi a trecut ... si totul a fost minunat. Totusi, a trecut mult prea repede. Nu am inca poze de la fotograf, dar pun cateva "neoficiale".:*

Dulcica foc ejti :*
Abia ashtept sa vad toate pozele :)
CASA DE PIATRA !!! Sa fitzi fericitzi >:D<

anyela17
22.09.2008, 23:58:36
A trecut si n-a durut!!!!
Felicitari pentru cele care au reusit, ca si mine sa treaca cu bine peste acest weekend!!!

MachuPicchu
23.09.2008, 08:49:32
Miciuh ... superba draga mea :"> Nu ca ma ashteptam la altceva ... ;;) CASA DE PIATRA!!! <:-P
multumesc :"> :* si CASA DE PIATRA ... eu n-am avut timp sa ma uit pe pozele altor miresici, dar cu prima ocazie o s-o fac

MachuPicchu
23.09.2008, 08:51:22
M-am uitat de 2 ori peste pozele cu tine mireasa!la a doua vizionare am analizat mai atenta detaliile:-B ...foarte frumos voalul si original modul in care a fost prins:-? ,coafura-superba,machiajul-impecabil,rochia simpla si foarte delicata...iar tu...o mireasa superba!<:-P Felicitari si Casa de piatra,Miciuh!:*
merci, merci ^:)^ ^:)^ ^:)^ ... ma faci sa rosesc :"> ... CASA DE PIATRA SI VOUA

anlya_426
23.09.2008, 10:22:01
Anlya ... unde in Grecia va ducetzi????

in paralia...plecam in seara asta

piersicuta
23.09.2008, 10:28:20

Cred ca asta cu scosul ochilor care s-a uitat la poze si care a comentat este o chestie peste care putem sari. Se uita cine vrea, cine are timp, cine are chef, iar de comentat la fel. Nu cred ca trebuie sa comentam la fiecare poza pusa, ci doar la ce vrea fiecare, la ce are timp sa vada.

Daca eu va pun poze si voi nu ziceti nimic este ok. Nunta a fost pt mine, nu pt voi (fara suparare). Daca va uitati si ziceti ce va place sau ce nu va place, apreciez. Dar de aici pana la a va bate obrazul ca nu ati comentat la pozele mele e cale luuunga.

Cu tot respectul.

piersicuta
23.09.2008, 10:39:28
Fetelor, gata nunta si la mine. Emotii nu am avut deloc, dar mi-e greu si acum sa ma obisnuiesc cu statutul de femeie maritata :)).

Ieri am fost cu nasii la ciorba de potroace, si am facut rezervarea la restaurant cu numele de fata. Mi-a aruncat al meu o privire urata... ;))

Despre nunta ce sa zic... Nu-mi inchipuiam ca poate sa fie asa frumos, vba altor miresici pacat ca ne maritam o data doar. La biserica m-au durut picioarele rau, daca as schimba ceva asta ar fi: mi-as lua balerini la inceput si dupa aceea pantofii cu toc.

Ce mi-a placut cel mai mult? Dansul mirilor. Noi am avut Nothing else matters -Metallica, cu artificii pe margine si toti s-au ridicat sa aplaude. Plus ca a facut si dj Bobita o introducere, de mi-au dat lacrimile. :D

A fost frumos, e o amintire pt toata viata. Promit poze cand ma intorc din luna de miere.

Va pup si miresici care veti uma: o sa fie minunat. Eu de abia asteptam sa se termine acum vreo 2 luni, si acum imi pare rau ca s-a terminat. :*

anlya_426
23.09.2008, 10:46:14

felicitari..ai fost dulcica foc........

anlya_426
23.09.2008, 10:46:55
Fetelor, gata nunta si la mine. Emotii nu am avut deloc, dar mi-e greu si acum sa ma obisnuiesc cu statutul de femeie maritata :)).

Ieri am fost cu nasii la ciorba de potroace, si am facut rezervarea la restaurant cu numele de fata. Mi-a aruncat al meu o privire urata... ;))

Despre nunta ce sa zic... Nu-mi inchipuiam ca poate sa fie asa frumos, vba altor miresici pacat ca ne maritam o data doar. La biserica m-au durut picioarele rau, daca as schimba ceva asta ar fi: mi-as lua balerini la inceput si dupa aceea pantofii cu toc.

Ce mi-a placut cel mai mult? Dansul mirilor. Noi am avut Nothing else matters -Metallica, cu artificii pe margine si toti s-au ridicat sa aplaude. Plus ca a facut si dj Bobita o introducere, de mi-au dat lacrimile. :D

A fost frumos, e o amintire pt toata viata. Promit poze cand ma intorc din luna de miere.

Va pup si miresici care veti uma: o sa fie minunat. Eu de abia asteptam sa se termine acum vreo 2 luni, si acum imi pare rau ca s-a terminat. :*

felicitari....asteptam poze........

iony
23.09.2008, 10:48:12

casa de piatra!!!!!!! ma bucur ca a fost bine.

iony
23.09.2008, 10:48:55
amr 4 zileeeeeeeee<:-P <:-P <:-P <:-P

piersicuta
23.09.2008, 11:23:36
amr 4 zileeeeeeeee<:-P <:-P <:-P <:-P

Ai terminat cu pregatirile iony?

iony
23.09.2008, 13:12:20
Ai terminat cu pregatirile iony?

nici eu nu stiu daca sunt gata sau nu:D ............azi merg la coafor sa ma vopsesc si apoi la restaurant sa dam nr de meniuri, maine la cosmetica pt epilat si tratament pt ten si am emotii sa nu ramana tenul iritat pt ca imi face si un peeling si n-am mai facut niciodata dar am vorbit cu tipa sa nu fie prea energic ci atat cat trebuie sa ramana tenul luminos:-p joi si vineri sa luam fructele, sucul si apa, piscoturile, bobo pt biserica, sa aranjam place-cardurile pe mese si marturiile si sper sa nu uitam nimic:* :* :*

iony
23.09.2008, 13:13:02
de ieri sunt in concediu 3 saptamaniiiiiiiiiiiiiiiii, iupyyyyyyyyy si ce mai concediu<:-P <:-P <:-P <:-P <:-P <:-P

nik08
23.09.2008, 13:53:46
buna, cine imi spune de unde sa ma dus sa-mi cumpar un voal sau material sa-mi fac pe ivoar ma intereseaza ...pup

genoveva_1984
23.09.2008, 14:27:38
Dulcica foc ejti :*
Abia ashtept sa vad toate pozele :)
CASA DE PIATRA !!! Sa fitzi fericitzi >:D<

Multumesc mult, la fel va doresc si voua.>:D< >:D< >:D<

genoveva_1984
23.09.2008, 14:28:32
in paralia...plecam in seara asta

Drum bun si distractie placuta. Sa aveti o luna de miere asa cum va doriti.>:D< >:D<

genoveva_1984
23.09.2008, 14:30:04
felicitari..ai fost dulcica foc........

Multumesc. Si tu ai fost foarte frumoasa. :* :*

alymary
23.09.2008, 15:40:44
va pun o poza c u mine miresica.am doar una

piersicuta
23.09.2008, 17:55:53
nici eu nu stiu daca sunt gata sau nu:D ............azi merg la coafor sa ma vopsesc si apoi la restaurant sa dam nr de meniuri, maine la cosmetica pt epilat si tratament pt ten si am emotii sa nu ramana tenul iritat pt ca imi face si un peeling si n-am mai facut niciodata dar am vorbit cu tipa sa nu fie prea energic ci atat cat trebuie sa ramana tenul luminos:-p joi si vineri sa luam fructele, sucul si apa, piscoturile, bobo pt biserica, sa aranjam place-cardurile pe mese si marturiile si sper sa nu uitam nimic:* :* :*

Vezi ca am facut si eu o prostie. Adica sambata inainte de nunta m-am dus la pedichiura, si m-a intepat aia un pic. Noaptea la 4 m-am trezit ca imi pulsa degetul si ma durea f tare. Am adormit greu iar la civila de abia puteam sa merg. Dar mi-a trecut pana la religioasa :)

Nu-ti face lucruri prima data inainte de nunta, decat daca ai mare incredere.

MachuPicchu
23.09.2008, 18:53:46
Eu de abia asteptam sa se termine acum vreo 2 luni, si acum imi pare rau ca s-a terminat. :*
CASA DE PIATRA ... exact asa eram si eu

Brone
23.09.2008, 20:57:25
Cred ca asta cu scosul ochilor care s-a uitat la poze si care a comentat este o chestie peste care putem sari. Se uita cine vrea, cine are timp, cine are chef, iar de comentat la fel. Nu cred ca trebuie sa comentam la fiecare poza pusa, ci doar la ce vrea fiecare, la ce are timp sa vada.

Daca eu va pun poze si voi nu ziceti nimic este ok. Nunta a fost pt mine, nu pt voi (fara suparare). Daca va uitati si ziceti ce va place sau ce nu va place, apreciez. Dar de aici pana la a va bate obrazul ca nu ati comentat la pozele mele e cale luuunga.

Cu tot respectul.

Cu tot respectul..nu era vb de pozele mele... citeshte mai in spate shi mai cu atentzie shi apoi mai vb ;)

monalissa
24.09.2008, 10:13:43
Am reusit sa fac rost de o mica parte din poze,dar nici acestea nu sunt in starea lor finala...o sa va pun cateva,sa va faceti o parere despre cum am aratat...pozele sunt de la sedinta foto artistica,facuta in diverse locatii...

monalissa
24.09.2008, 10:29:05
Altele...astea sunt facute in camera de hotel...

iony
24.09.2008, 10:42:42
Am reusit sa fac rost de o mica parte din poze,dar nici acestea nu sunt in starea lor finala...o sa va pun cateva,sa va faceti o parere despre cum am aratat...pozele sunt de la sedinta foto artistica,facuta in diverse locatii...

ati fost superbi<:-P <:-P <:-P <:-Psa fiti fericiti si sa va iubiti mereu ca la inceput!!!!!!!

piersicuta
24.09.2008, 10:43:49
Cu tot respectul..nu era vb de pozele mele... citeshte mai in spate shi mai cu atentzie shi apoi mai vb ;)

Nici nu am zis ca era vba de pozele tale. Ma refer la poze in general si la batutul obrazului la lipsa de comentarii. ^:)^

piersicuta
24.09.2008, 10:46:11

Mie astea mi se par superbe. Celelate oare cum arata? >:D<

Ai fost o miresica tare tare frumusica...

monalissa
24.09.2008, 10:52:15
O sa continui cu a treia tura de poze,facute la Palatul de Arta...va mai amintiti?e vorba de acea sedinta foto artistica a mirilor pe care eu mi-am dorit-o enorm de mult...:">

monalissa
24.09.2008, 10:59:03
...aceeasi locatie....

piersicuta
24.09.2008, 11:04:28
O sa continui cu a treia tura de poze,facute la Palatul de Arta...va mai amintiti?e vorba de acea sedinta foto artistica a mirilor pe care eu mi-am dorit-o enorm de mult...:">

Pe mine sedinta foto m-a chinuit cel mai mult. Daca as putea sa scot ceva din nunta mea, asta ar fi singurul lucru. :D

Aia cu tine buchetul asa, intinde bratele spre cer, uita-te pe dupa boschetul inflorit mi s-au parut ingrozitoare. Ma bagase cu tocurile pe iarba si mi se tot infigeau in pamant si veneau pustoaice la mine si-mi ziceau ca ce draguta sunt. Iar eu le ziceam cand o sa fiti mirese, sariti peste sedinta foto. Saracele fetite se uitau ciudat la mine, nu intelegeau ele... :))

Si ce mi-e cel mai frica e ca mi se va citi dispretul pe fata :)

monalissa
24.09.2008, 11:06:06
...aceeasi locatie....

monalissa
24.09.2008, 11:16:26
Pe mine sedinta foto m-a chinuit cel mai mult. Daca as putea sa scot ceva din nunta mea, asta ar fi singurul lucru. :D

Aia cu tine buchetul asa, intinde bratele spre cer, uita-te pe dupa boschetul inflorit mi s-au parut ingrozitoare. Ma bagase cu tocurile pe iarba si mi se tot infigeau in pamant si veneau pustoaice la mine si-mi ziceau ca ce draguta sunt. Iar eu le ziceam cand o sa fiti mirese, sariti peste sedinta foto. Saracele fetite se uitau ciudat la mine, nu intelegeau ele... :))

Si ce mi-e cel mai frica e ca mi se va citi dispretul pe fata :)

Mie mi-a placut mult si sedinta foto artistica,pentru ca imi place sa pozez...8-} nu stiu cum ies pozele,dar imi place "actul"in sine...:"> Desigur ca pozele spontane,instantaneele au farmecul lor,dar asa cum spuneam,eu am tinut mult sa am si din astea...<:-P

monalissa
24.09.2008, 11:22:11
Mai aaaaaaaaaaaaam(sper sa nu va exasperez...:-SS )

monalissa
24.09.2008, 11:30:11
Astea sunt ultimele...PROMIT!:-$

monalissa
24.09.2008, 11:42:38
Iony si Piersicuta,va multumesc din suflet pentru complimente si va doresc si eu tot binele din lume..!>:D< >:D<

piersicuta
24.09.2008, 14:12:36

Chiar se vede ca iti face placere sa pozezi. Si esti f frumoasa, fara sa exagerez. Sotul tau e un norocos :)

monalissa
24.09.2008, 14:50:51
Chiar se vede ca iti face placere sa pozezi. Si esti f frumoasa, fara sa exagerez. Sotul tau e un norocos :)

Multumesc din suflet,Piersicuto!:*
Nu e chiar asa de norocos cu o sotie care sta atat de mult pe "miresici"...8-}
Te pup si astept nerabdatoare si pozele tale!:*

Alisori
24.09.2008, 14:55:16

superbe pozele
casa de piatra
imi place f mult poza din pat..de la hotel...e haioasa foc ;)) =D>

genoveva_1984
24.09.2008, 15:43:54

Sunt foarte frumoase pozele si voi ati fost minunati. Eu am un singur regret. Sambata pe la noi a fost o vreme foarte urata, a plouat toata ziua si noi nu prea am avut unde sa facem poze desi am avut si eu programata o sedinta foto mai speciala, care din pacate nu s-a mai tinut. Cand vad pozele voastre asa frumoase incep sa regret...:*

monalissa
24.09.2008, 15:52:56
Sunt foarte frumoase pozele si voi ati fost minunati. Eu am un singur regret. Sambata pe la noi a fost o vreme foarte urata, a plouat toata ziua si noi nu prea am avut unde sa facem poze desi am avut si eu programata o sedinta foto mai speciala, care din pacate nu s-a mai tinut. Cand vad pozele voastre asa frumoase incep sa regret...:*

Of,nu asta e efectul pe care vreau sa-l produca pozele noastre...:-s Imi pare rau ca au stat asa lucrurile si ca n-ati reusit sa faceti si poze in natura,dar sunt convinsa ca cele pe care le-ati facut sunt foarte frumoase,asa ca nu are sens sa regreti..!Cred ca e important sa ne bucuram de ce avem,nu sa tanjim dupa lucrurile care ne lipsesc(nu ma refer neaparat la situatia ta cand spun asta,ci vorbesc in general...e valabil si pentru mine lucrul asta...;)) )
Asteptam pozele voastre(cele pe care le-ati facut,nu cele pe care nu le-ati facut:)) )>:D< >:D< >:D<

MachuPicchu
24.09.2008, 17:11:26
abia astept sa primesc filmarea de la nunta sa vad si eu cum a iesit dansul nostru :-SS

dianastoica
25.09.2008, 01:33:36
miresici de 13 sept.......cum a fost la nunta?
va asteptam sa ne povestiti si bineinteles pozeeeeeeeeeeeee:* :* :* :* :* :* :* :* :* :*

la noi a fost superb cu toate ca dupa ce am iesit din biserica s-a pus pe plouat nu am avut nici o problema. a fost totul minunat, inclusiv saptaluna de miere. poze...cand le-om primi.
si inca o data Casa de Piatra tuturor miresicilor:)

piersicuta
25.09.2008, 11:32:13
Iony si miresici de 27, 28 sa aveti o nunta superba cu o vreme minunata. Eu plec astazi in honeymoon asa ca va urez de pe acum casa de piatra.

Si nu uitati: fara emotii, pentru ca totul o sa fie f frumos.

genoveva_1984
25.09.2008, 11:33:07
Of,nu asta e efectul pe care vreau sa-l produca pozele noastre...:-s Imi pare rau ca au stat asa lucrurile si ca n-ati reusit sa faceti si poze in natura,dar sunt convinsa ca cele pe care le-ati facut sunt foarte frumoase,asa ca nu are sens sa regreti..!Cred ca e important sa ne bucuram de ce avem,nu sa tanjim dupa lucrurile care ne lipsesc(nu ma refer neaparat la situatia ta cand spun asta,ci vorbesc in general...e valabil si pentru mine lucrul asta...;)) )
Asteptam pozele voastre(cele pe care le-ati facut,nu cele pe care nu le-ati facut:)) )>:D< >:D< >:D<

Aaaa, nu sunt neaparat suparata...e doar un simplu regret...Si sunt sigura ca ma voi bucura de cele pe care le avem. Multumesc.>:D< >:D< >:D<

genoveva_1984
25.09.2008, 11:33:52
Iony si miresici de 27, 28 sa aveti o nunta superba cu o vreme minunata. Eu plec astazi in honeymoon asa ca va urez de pe acum casa de piatra.

Sa ai o luna de miere minunata!:* :*

Donutza
25.09.2008, 12:56:03
am facut casutza mea pt bani... cum vi se pare?

anabella
25.09.2008, 13:16:18

ti-am vazut si eu toate pozele postate si nu pot trece peste ele fara sa adaug cu cea mai mare sinceritate ca esti deosebit de frumoasa si ca au iesit niste poze superbe.
de obicei nu vad prea multe mirese care sa ma impresioneze asa cum ai facut-o tu. ai avut ceva deosebit in ziua nuntii, esti superba!
felicitari pt naturaletea cu care ai pozat

piersicuta
25.09.2008, 14:17:07
am facut casutza mea pt bani... cum vi se pare?

Te-ai chinuit ceva. Imi place ca are detalii, gen masinuta :)

monalissa
25.09.2008, 14:42:35
ti-am vazut si eu toate pozele postate si nu pot trece peste ele fara sa adaug cu cea mai mare sinceritate ca esti deosebit de frumoasa si ca au iesit niste poze superbe.
de obicei nu vad prea multe mirese care sa ma impresioneze asa cum ai facut-o tu. ai avut ceva deosebit in ziua nuntii, esti superba!
felicitari pt naturaletea cu care ai pozat

Multumesc din suflet pentru complimente,e magulitor sa auzi asemenea cuvinte si sincer nu stiu daca le merit,e "vina" celor care m-au aranjat si a fotografului!Iti multumesc mult!>:D<
Si tu ai fost o mireasa frumusica si extrem de eleganta,atat la cununia civila cat si in ziua nuntii!"Casa de piatra"si multa fericire alaturi de sotul tau!>:D<

anabella
25.09.2008, 15:00:47
Multumesc din suflet pentru complimente,e magulitor sa auzi asemenea cuvinte si sincer nu stiu daca le merit,e "vina" celor care m-au aranjat si a fotografului!Iti multumesc mult!>:D<
Si tu ai fost o mireasa frumusica si extrem de eleganta,atat la cununia civila cat si in ziua nuntii!"Casa de piatra"si multa fericire alaturi de sotul tau!>:D<

multumesc si eu pt complimente si pt urari :">
si voi sa fiti fericiti impreuna si sa va bucurati unul de altul :*

Pisu
25.09.2008, 16:41:10
Am revenit! Inainte de a mai spune altceva, vreau sa urez fetelor care au avut nunta cit am lipsit eu, CASA DE PIATRA SI MULTA FERICIRE SI DRAGOSTE RECIPROCA!!!!!! iar celor care urmeaza sa aiba week-endul acesta: O NUNTA DE VIS SI DISTRACTIE MAXIMA va doresc!!!!!!

Nunta mea a trecut si nici acum nu imi vine sa cred, dar a fost superb totul...!!! Din feed-backul primit, inteleg ca ceea ce am vazut si la nunta nu a fost o iluzie ci ca lumea chiar s-a simtit excelent! Mi s-a spus de catre persoane care au spus ca nu le au cu nuntile "de obicei fug de nunti. Ma duc, dau banii si plec, dar la voi chiar m-am distrat si m-am simtit excelent!!!!"

Mi-a spus o matusa ca toti cu care a stat de vorba si au fost la nunta, au avut numai cuvinte de lauda la adresa nuntii si mi-a zis ca nici cei mai circotasi dintre circotasi, nu au avut ce comenta :D ASTA este ceea ce te unge la suflet si rasplata finala. Nu banii.... Noi nu am facut lista cu cine ce si cit a dat...Ba chiar au fost oameni care nu au dat nimic si nici nu am bagat de seama, decit a 2a zi cind au sunat sa spuna ca au uitat sa ne lase darul :)) Nu ne-am imbogatit dar nici cu gaura nu am ramas si nici nu am stat vreo clipa cu morcovul, desi stiam ca o sa platim 20 de meniuri degeaba.... Noi pur si simplu am avut grija sa ne distram si sa se distreze si invitatii.

Am circulat cit am putut pe la mese sa vedem daca se simte lumea bine, sa-i indemnam la fintinile de ciocolata etc. si cind nu socializam noi, socializau parintii. Am incercat sa nu lipsesc de pe ringul de dans, dar cind am facut basici cu singe in talpa de nu mai puteam sa dansez nici in picioarele goale, am intepenit pe scaun... noroc totusi ca era spre dimineata...

Am uitat o groaza de chestii...Turta de exemplu, am plimbat-o toata ziua dupa noi in speranta ca vom gasi un minutel liber sa o rupem conform traditiei, dar abia a 2a zi am reusit sa o rupem, de pofta, sa o gustam :))

Nu am scos bomboanele la biserica desi le aveam cu noi, nu am avut sedinta foto de 3 ore ci de vreo 30 de min, nu am avut bucle cum am visat, dar SO WHAT? Nu am apucat sa terminam de facut place-cardurile (desi o prietena a stat pina la 6 dimineata sa le faca si apoi intre civila si biserica) asa ca am avut ceva emotii cu aranjarea la mese, dar a iesit bine intr-un final... Nu am apucat sa folosim pernuta de verighete, nu am pus fluturasi la buchete si luminari cum imi propusesem, nu mi-a facut ghirlanda de flori la prezidiu asa cum am cerut, nu am facut poze in curtea bisericii asa cum aveam in plan (datorita ploii nu am puptut), nu am apucat sa ma duc la manechiura, asa ca mi-am mozolit eu unghiile pe fuga cu ceva oja :)) nu am apucat sa fac un CD cu melodiile care ziceam ca nu vor lipsi de la nunta, nu a iesit nici dansul cum trebuia si nici tortul, dar ce am facut noi? AM RIS de toate astea si ne-am vazut mai departe de petrecere...

Am mai scris la alt topic dar o mai scriu o data: cu nunta e precum cu dansul (daca ati luat lectii pt dansul de deschidere :-p) nimeni nu stie coregrafia, asa ca daca va incurcati si ceva nu iese conform planului, nu aratati lumii, nu faceti fetze, fetze, ci improvizati si dansati mai departe ca si cum totul merge conform planului si va promit ca la sfirsit veti obtine numai aplauze ;-)

Eu mi-am propus asa: ma agit pina in ziua respectiva, iar atunci las totul in voia sortii si imi vad de distractie si exact asa am facut :D

M-am enervat de vreo 2-3 ori, o data la primarie cind tragea nenea de acolo de mine sa ma puna la pozat unde vroia el si m-am zbirlit la el spunindu-i sa nu mai traga de mine ca ma apuca nervii :))
O alta data m-am zbirlit la un baiat de la biserica, care ma dadea pe mine in ploaie ca trebuia sa intre o alta nunta inaintea noastra si sa nu ma vada mireasa. M-am enervat si i-am zis sa o lege la ochi daca nu vrea sa ma vada, ca eu in ploaie nu ies...

In drum spre sedinta foto si biserica m-am uitat la absolut toate miresele care mi-au iesit in cale, desi se spune ca nu e bine :)) si parca am mai facut eu ceva ce se spune ca nu e bine sa faci, dar eu nu am treaba cu superstitiile....:-p

In concluzie sint FOAAAARTE multumita de cum a iesit nunta si mai vreau una :))

monalissa
25.09.2008, 16:48:29
Am revenit! Inainte de a mai spune altceva, vreau sa urez fetelor care au avut nunta cit am lipsit eu, CASA DE PIATRA SI MULTA FERICIRE SI DRAGOSTE RECIPROCA!!!!!! iar celor care urmeaza sa aiba week-endul acesta: O NUNTA DE VIS SI DISTRACTIE MAXIMA va doresc!!!!!!

Nunta mea a trecut si nici acum nu imi vine sa cred, dar a fost superb totul...!!! Din feed-backul primit, inteleg ca ceea ce am vazut si la nunta nu a fost o iluzie ci ca lumea chiar s-a simtit excelent! Mi s-a spus de catre persoane care au spus ca nu le au cu nuntile "de obicei fug de nunti. Ma duc, dau banii si plec, dar la voi chiar m-am distrat si m-am simtit excelent!!!!"

Mi-a spus o matusa ca toti cu care a stat de vorba si au fost la nunta, au avut numai cuvinte de lauda la adresa nuntii si mi-a zis ca nici cei mai circotasi dintre circotasi, nu au avut ce comenta :D ASTA este ceea ce te unge la suflet si rasplata finala. Nu banii.... Noi nu am facut lista cu cine ce si cit a dat...Ba chiar au fost oameni care nu au dat nimic si nici nu am bagat de seama, decit a 2a zi cind au sunat sa spuna ca au uitat sa ne lase darul :)) Nu ne-am imbogatit dar nici cu gaura nu am ramas si nici nu am stat vreo clipa cu morcovul, desi stiam ca o sa platim 20 de meniuri degeaba.... Noi pur si simplu am avut grija sa ne distram si sa se distreze si invitatii.

Am circulat cit am putut pe la mese sa vedem daca se simte lumea bine, sa-i indemnam la fintinile de ciocolata etc. si cind nu socializam noi, socializau parintii. Am incercat sa nu lipsesc de pe ringul de dans, dar cind am facut basici cu singe in talpa de nu mai puteam sa dansez nici in picioarele goale, am intepenit pe scaun... noroc totusi ca era spre dimineata...

Am uitat o groaza de chestii...Turta de exemplu, am plimbat-o toata ziua dupa noi in speranta ca vom gasi un minutel liber sa o rupem conform traditiei, dar abia a 2a zi am reusit sa o rupem, de pofta, sa o gustam :))

Nu am scos bomboanele la biserica desi le aveam cu noi, nu am avut sedinta foto de 3 ore ci de vreo 30 de min, nu am avut bucle cum am visat, dar SO WHAT? Nu am apucat sa terminam de facut place-cardurile (desi o prietena a stat pina la 6 dimineata sa le faca si apoi intre civila si biserica) asa ca am avut ceva emotii cu aranjarea la mese, dar a iesit bine intr-un final... Nu am apucat sa folosim pernuta de verighete, nu am pus fluturasi la buchete si luminari cum imi propusesem, nu mi-a facut ghirlanda de flori la prezidiu asa cum am cerut, nu am facut poze in curtea bisericii asa cum aveam in plan (datorita ploii nu am puptut), nu am apucat sa ma duc la manechiura, asa ca mi-am mozolit eu unghiile pe fuga cu ceva oja :)) nu am apucat sa fac un CD cu melodiile care ziceam ca nu vor lipsi de la nunta, nu a iesit nici dansul cum trebuia si nici tortul, dar ce am facut noi? AM RIS de toate astea si ne-am vazut mai departe de petrecere...

Am mai scris la alt topic dar o mai scriu o data: cu nunta e precum cu dansul (daca ati luat lectii pt dansul de deschidere :-p) nimeni nu stie coregrafia, asa ca daca va incurcati si ceva nu iese conform planului, nu aratati lumii, nu faceti fetze, fetze, ci improvizati si dansati mai departe ca si cum totul merge conform planului si va promit ca la sfirsit veti obtine numai aplauze ;-)

Eu mi-am propus asa: ma agit pina in ziua respectiva, iar atunci las totul in voia sortii si imi vad de distractie si exact asa am facut :D

M-am enervat de vreo 2-3 ori, o data la primarie cind tragea nenea de acolo de mine sa ma puna la pozat unde vroia el si m-am zbirlit la el spunindu-i sa nu mai traga de mine ca ma apuca nervii :))
O alta data m-am zbirlit la un baiat de la biserica, care ma dadea pe mine in ploaie ca trebuia sa intre o alta nunta inaintea noastra si sa nu ma vada mireasa. M-am enervat si i-am zis sa o lege la ochi daca nu vrea sa ma vada, ca eu in ploaie nu ies...

In drum spre sedinta foto si biserica m-am uitat la absolut toate miresele care mi-au iesit in cale, desi se spune ca nu e bine :)) si parca am mai facut eu ceva ce se spune ca nu e bine sa faci, dar eu nu am treaba cu superstitiile....:-p

Sunt prima care te intampina,Pisu!>:D<
Ma bucur ca esti fericita,ca a decurs totul bine si ai avut nunta pe care ai visat-o!Felicitari si"Casa de piatra"!>:D< >:D< >:D<

Pisu
25.09.2008, 18:42:01
Sunt prima care te intampina,Pisu!>:D<
Ma bucur ca esti fericita,ca a decurs totul bine si ai avut nunta pe care ai visat-o!Felicitari si"Casa de piatra"!>:D< >:D< >:D<
Multumesc din suflet!!!!!!! Casa de piatra si tie!!!!! Nu am apucat sa recuperez inca si sa ma uit la poze ca ne-am intors ieri dimineata din Corfu (unde am intilnit-o si pe Gabriela :D ) si inca ii mai am pe ai mei aici pina pe 30 si intru printre picaturi in fuga, dar recuperez eu si o sa ma uit la toate pozele voastre sa le savurez... Pina atunci va dau pupici multi :*:*:*:*:*:*:*:*:*:*:*:*:*:*

prapadeala
25.09.2008, 18:42:56

Pisu, casa de piatra si multa fericire! Acum m-am uitat la poze, ai fost superba!! Ai fost ca o printesa >:D< :)

prapadeala
25.09.2008, 18:44:04
Multumesc din suflet!!!!!!! Casa de piatra si tie!!!!! Nu am apucat sa recuperez inca si sa ma uit la poze ca ne-am intors ieri dimineata din Corfu (unde am intilnit-o si pe Gabriela :D ) si inca ii mai am pe ai mei aici pina pe 30 si intru printre picaturi in fuga, dar recuperez eu si o sa ma uit la toate pozele voastre sa le savurez... Pina atunci va dau pupici multi :*:*:*:*:*:*:*:*:*:*:*:*:*:*

Si nu stiu cine v-a facut pozele, cu ce aparat, dar au iesit foarte frumoase pozele, complimente prietenei/prietenului :)

iony
25.09.2008, 20:47:23

multumesc si distractie maxima. sa profitati de fiecare minutel:* :* :* :* :*

Pisu
25.09.2008, 21:50:12
Pisu, casa de piatra si multa fericire! Acum m-am uitat la poze, ai fost superba!! Ai fost ca o printesa >:D< :)
Multumesc mult Prapa!!!!! :*:*:*:*:*

Pisu
25.09.2008, 22:01:15
Si nu stiu cine v-a facut pozele, cu ce aparat, dar au iesit foarte frumoase pozele, complimente prietenei/prietenului :)
Pozele de pe Picasa sint o selectie de la mai multi prieteni, dar ceva imi spune mie ca ti-au placut cele facute de un prieten din Suedia, pasionat de fotografie, care a investit o groaza de bani in "jucariile" lui si pe care il invidiez de nu mai pot :-p Are un Canon (tipul din stinga), dar si ceilalti au prins citeva foarte reusite...numai ca deh...se simte diferenta de aparat :D

Brone
25.09.2008, 22:06:58
Iony ... itzi doresc sa ai o nunta asha cum tzi'o doreshti <:-P CASA DE PIATRA !!! sA VA IUBITZI SHI SA FITZI FERICITZI!!! :*

cicika
25.09.2008, 23:30:56

FELICITARI PISU SI CASA DE PIATRA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:* :*
Am citit tot...si parca este povestea mea...............asa am patit si eu.....insa eu,nu am avut parte de ploaie dar am avut parte de o caldura insuportabila......la sedinta foto nu am putut sta pt ca imi era fffffffffff rau, la local nu s-au asezat invitatii unde trebuia.....si eu m-au uitat dupa toate miresele.....................si tot asa.....dar cel mai important este ca sunt FERICITA si ca am avut o nunta de vis!!!!Nu am crezut ca o sa iasa asa de bine si sa fie atata distractie!!!!!!
Casa de piatra tuturor miresicilir din septembrie iar celor din acest w/e vreme mai calda si fara ploaie;;)

Pisu
26.09.2008, 00:16:54
FELICITARI PISU SI CASA DE PIATRA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:* :*
Am citit tot...si parca este povestea mea...............asa am patit si eu.....insa eu,nu am avut parte de ploaie dar am avut parte de o caldura insuportabila......la sedinta foto nu am putut sta pt ca imi era fffffffffff rau, la local nu s-au asezat invitatii unde trebuia.....si eu m-au uitat dupa toate miresele.....................si tot asa.....dar cel mai important este ca sunt FERICITA si ca am avut o nunta de vis!!!!Nu am crezut ca o sa iasa asa de bine si sa fie atata distractie!!!!!!
Casa de piatra tuturor miresicilir din septembrie iar celor din acest w/e vreme mai calda si fara ploaie;;)

Multumesc si la fel si tie!!!!CASA DE PIATRA SI MULTA FERICIRE!!!!>:D<

Pisu
26.09.2008, 01:05:53
Pozele de pe Picasa sint o selectie de la mai multi prieteni, dar ceva imi spune mie ca ti-au placut cele facute de un prieten din Suedia, pasionat de fotografie, care a investit o groaza de bani in "jucariile" lui si pe care il invidiez de nu mai pot :-p Are un Canon (tipul din stinga), dar si ceilalti au prins citeva foarte reusite...numai ca deh...se simte diferenta de aparat :D
CORECTARE! Cel din DREAPTA am vrut sa zic :)):)):)) Din cealalta stinga :)):)):))

manzulika
26.09.2008, 06:09:23
Buna, miresicilor! Iata a venit si ziua mea.. :) astazi voi fi si eu miresica..imi bate inima atat de tare...stomacelu imi face probleme...eh..ce sa ii faci..
Viitoru sotior doarme dar eu nu am somn si gata..Imi fac griji...vreau totul sa fie frumos..:) sper sa iasa bine totul...luni, marti voi pune poze..hai pupici la toate!

iony
26.09.2008, 08:16:46

BINE-AI REVENIT! CASA DE PIATRA! COPILASI SANATOSI SI FRUMOSI SI MULTA FERICIRE! ma bucur ca nu ai lasat nimic sa-ti umbreasca ziua chiar daca nu au iesit toate asa cum ai planuit.:* :* :* :* :*

iony
26.09.2008, 08:20:53
Iony ... itzi doresc sa ai o nunta asha cum tzi'o doreshti <:-P CASA DE PIATRA !!! sA VA IUBITZI SHI SA FITZI FERICITZI!!! :*

multumesc mult^:)^ ^:)^ ^:)^ ^:)^ sper sa nu mai ploua maine, in rest sunt oki. n-am avut timp de emotii, ieri m-am emotionat numai ca a venit pe lume fina mica8-}, cea pe care o botez pe 8 nov si pe ai carei parinti ii cununam tot atunci si abia astept si nunta lor, dar a mea e MAINE si sper sa fie totul bine si sa iasa asa cum am visat!!

iony
26.09.2008, 08:22:52

multumim:* :*
sa dea Domnul sa iasa macar un pic soarele sa facem pozele mult dorite[-o< [-o< [-o< [-o< [-o< [-o< [-o< [-o< [-o<

iony
26.09.2008, 08:24:19
Buna, miresicilor! Iata a venit si ziua mea.. :) astazi voi fi si eu miresica..imi bate inima atat de tare...stomacelu imi face probleme...eh..ce sa ii faci..
Viitoru sotior doarme dar eu nu am somn si gata..Imi fac griji...vreau totul sa fie frumos..:) sper sa iasa bine totul...luni, marti voi pune poze..hai pupici la toate!

vreme frumoasa, o nunta reusita, distractie maxima si casa de piatra!! tinem pumnii sa iasa totul bine. pupicei:* :* :*

iony
26.09.2008, 08:36:21
PISU, m-am trezit devreme sa-ti admir pozele asa ca maine daca am cearcane e din vina ta :D (glumesc) ca n-am mai rezistat sa nu-ti admir pozele.
la cununie ai fost bestiala iar mireasa si mai si. pupicei>:D< >:D< >:D<

Gabrielle29
26.09.2008, 10:47:49

Noi am ajuns abia ieri pe la amiaza.

Am si eu o pozica de la nunta. Momentan asta e tot si din pacate nu e our "best shot" ca era undeva pe la sarmale :)) Abia astept sa vad si restul pozelor. A fost superb, totul a iesit perfect!! Am avut si o miresica de schimb - un prieten de-al sotului meu imbracat cu crinolina purtata de nasica la nunta ei, cu o fata de masa si cu o perdea in cap :)). Nu ne-am incurcat prea mult nici la dans ;)) Totul a fost perfect :x

Mai multe poze cand fac rost :D

Yonika
26.09.2008, 12:09:34
Ola fetele! Ne-am intors si noi din luna de miere miercuri, dar nu prea am avut timp sa intru pe aici. CASA DE PIATARA fetelor care au avut nunta pana acum si celor care au maine la fel, sa fiti fericite si sa aveti o nunta frumoasa. Si noi am avut o nunta asa cum am visat, ne-am distrat si am dansat toata noapte, invitatii s-au simti bine, au dansat, am glumit....intr-un cuvant s-au simtit bine. Cu totii au zis ca a fost cea mai reusita nunta la care au fost...cu mancare buna, servire f buna, muzica nu mai zic (mirele il ruga pe DJ sa mai schimbe muzoica ca sa poata merge lumea sa manace, ca se racea mancarea pe masa). Coafura a iest mult peste asteptarile mele, la fel si machiajul...iar tortul...o bunate....
Nu mai stau mult ca azi trebuie sa plecam spre Iasi si mai am si prin casa cate ceva de facut.
Va pup pe toate si fetele care au maine nunta sa va simtiti la fel de bine ca noi!>:D< :*

Yonika
26.09.2008, 12:15:33
Sa va atasez si cateva poze, restul, de la prieteni, saptamana care vine.

monalissa
26.09.2008, 13:12:13
Gabriela si Yonica,ati fost foarte frumusele amandoua!"Casa de piatra" va doresc si multa fericire!>:D< >:D<

andreevm
26.09.2008, 18:52:41
Noi am ajuns abia ieri pe la amiaza.

Am si eu o pozica de la nunta. Momentan asta e tot si din pacate nu e our "best shot" ca era undeva pe la sarmale :)) Abia astept sa vad si restul pozelor. A fost superb, totul a iesit perfect!! Am avut si o miresica de schimb - un prieten de-al sotului meu imbracat cu crinolina purtata de nasica la nunta ei, cu o fata de masa si cu o perdea in cap :)). Nu ne-am incurcat prea mult nici la dans ;)) Totul a fost perfect :x

Mai multe poze cand fac rost :D
Casa de piatra! Nu imi impartasesti parerile despre rochie? Foarte draguat poza! Imi place voalul si parul;;) Felicitari!

cicika
26.09.2008, 19:14:05
Multumesc si la fel si tie!!!!CASA DE PIATRA SI MULTA FERICIRE!!!!>:D<
MULTUMESC DIN SUFLET.......................SUNTEM FFFFFFFFFFFFFF FERICITI!!!!!!!!!>:D< >:D< >:D< >:D<

cicika
26.09.2008, 19:16:00
multumim:* :*
sa dea Domnul sa iasa macar un pic soarele sa facem pozele mult dorite[-o< [-o< [-o< [-o< [-o< [-o< [-o< [-o< [-o<
SUNT SIGURA CA O SA FIE O VREME FFFFFFFFFFF FRUMOASRA:">

Gabrielle29
26.09.2008, 19:34:30
Casa de piatra! Nu imi impartasesti parerile despre rochie? Foarte draguat poza! Imi place voalul si parul;;) Felicitari!

Parul...:)) pai parul meu a fost de fapt bucle bucle, dar evident s-a lasat si l-am prins cu un clestisor ca muream de cald.

Rochia a fost superba, mie mi-a placut la nebunie, dar sincer m-am tot incurcat in ea. Eu am facut si greseala de a trece la balerini cand am ajuns la restaurant si ma tot calca lumea pe ea. Pana la urma s-au pus donsoarele de onoare pe treaba, alaturi de mamica mea, si au inceput sa o prinda cu ace ca sa nu mai atarne in halu ala. ;)) In cele din urma nu m-a deranjat cu nimic, nu a fost nici grea si am dansat toata noaptea fara probleme. :D

Casa de piatra de pe acum fetelor care urmeaza sa se casatoareasca weekendul asta. Sa dea domnu sa aveti vreme mai buna decat am avut eu ;))

:*:*:*:* pupici la toata lumea

Apropos, marti primesc pozele!!! :D:D:D

CONT-INCHIS-23057
26.09.2008, 20:12:47

De cand caut o miresica din Rep.Md. Te intreb dupa nunta ce vroiam:) Sa ai o petrecere frumoasa asa cum si visat si CASA DE PIATRA!!>:D<

Pisu
26.09.2008, 21:19:10
BINE-AI REVENIT! CASA DE PIATRA! COPILASI SANATOSI SI FRUMOSI SI MULTA FERICIRE! ma bucur ca nu ai lasat nimic sa-ti umbreasca ziua chiar daca nu au iesit toate asa cum ai planuit.:* :* :* :* :*
Multumesc din suflet si iti doresc si tie o nunta superba, mult mai frumoasa decit iti poti imagina ca poate fi si fericire nemarginita. Aceleasi lucruri le doresc si celorlalte miresici din acest week-end!!!!!! Va pup si sa va distrati cit va tin picioarele :))

Pisu
26.09.2008, 21:21:11
PISU, m-am trezit devreme sa-ti admir pozele asa ca maine daca am cearcane e din vina ta :D (glumesc) ca n-am mai rezistat sa nu-ti admir pozele.
la cununie ai fost bestiala iar mireasa si mai si. pupicei>:D< >:D< >:D<
:)):)):)):)):)) MOI???? Nu recunosc nimic!!!! =)) Iti multumesc, muuuuult, mult de tot!!!!! Multi pupici si tie!!!!:*:*:*:*:*:*:*

Pisu
26.09.2008, 21:22:17
Sa va atasez si cateva poze, restul, de la prieteni, saptamana care vine.
Ce papusica de miresica!!!!!! Pupici multi la o miresica dulcica! :D:*:*:*:*:*:*:* CASA DE PIATRA!!!!!!!!!!!

Brone
26.09.2008, 21:25:44
Gabriela..Ionica... frumoase mirese atzi mai fost >:D< Ma apuca nostalgia cand ma uit la pozele voastre shi parca ash mai vrea o nunta :))

andreevm
26.09.2008, 21:35:11
Parul...:)) pai parul meu a fost de fapt bucle bucle, dar evident s-a lasat si l-am prins cu un clestisor ca muream de cald.

Rochia a fost superba, mie mi-a placut la nebunie, dar sincer m-am tot incurcat in ea. Eu am facut si greseala de a trece la balerini cand am ajuns la restaurant si ma tot calca lumea pe ea. Pana la urma s-au pus donsoarele de onoare pe treaba, alaturi de mamica mea, si au inceput sa o prinda cu ace ca sa nu mai atarne in halu ala. ;)) In cele din urma nu m-a deranjat cu nimic, nu a fost nici grea si am dansat toata noaptea fara probleme. :D

Casa de piatra de pe acum fetelor care urmeaza sa se casatoareasca weekendul asta. Sa dea domnu sa aveti vreme mai buna decat am avut eu ;))

:*:*:*:* pupici la toata lumea

Apropos, marti primesc pozele!!! :D:D:D
Asteptam pozele!!!!:D :D :D

iony
26.09.2008, 21:36:27
SUNT SIGURA CA O SA FIE O VREME FFFFFFFFFFF FRUMOASRA:">

am aflat ca de dimineata ploua si dupa amiaza iese soarele. sper ca asa sa fie^:)^ ^:)^

iony
26.09.2008, 21:39:23
Multumesc din suflet si iti doresc si tie o nunta superba, mult mai frumoasa decit iti poti imagina ca poate fi si fericire nemarginita. Aceleasi lucruri le doresc si celorlalte miresici din acest week-end!!!!!! Va pup si sa va distrati cit va tin picioarele :))

abia astept sa ma doara picioarele de la dans<:-P <:-P <:-P <:-P <:-P
gata. mai am cateva ore si munca de un an de zile se concretizeaza, adica se transforma in ceva frumos: in poze. sper ca ele sa reflecte fericirea si peste ani sa retraiesc aceste clipe minunate.....

Gabrielle29
26.09.2008, 21:42:41
Gabriela..Ionica... frumoase mirese atzi mai fost >:D< Ma apuca nostalgia cand ma uit la pozele voastre shi parca ash mai vrea o nunta :))

:"> mersi. Abia astept sa vad pozele de la fotograf.

Azi ne-am luat un album foarte frumos pentru poze A4 si trebuie sa ne mai luam cateva pentru restul pozelor. Am vazut unul alb si foarte foarte frumos :x.

Atasez o poza facuta de fratiorul meu inainte de a pleca spre casa, pe la 5-6 dimineata. :D

iony
26.09.2008, 21:44:29
asta e ultimul post pe care-l scriu inainte de nunta. sper ca urmatorul sa fie plin de cuvinte de bine si sa pot spune ca a iesit soarele si la nunta mea. va pup pe toate, va doresc week-end placut, nunti frumoase miresicilor care incheie luna septembrie si numai bine.>:D< >:D< >:D<>:D< >:D<

alina2408
26.09.2008, 21:54:28
Fetelor care aveti maine nunta va doresc o vreme f frumoasa,casa de piatra si multe fericire in viata>:D< >:D<

Brone
26.09.2008, 22:39:41
:"> mersi. Abia astept sa vad pozele de la fotograf.

Azi ne-am luat un album foarte frumos pentru poze A4 si trebuie sa ne mai luam cateva pentru restul pozelor. Am vazut unul alb si foarte foarte frumos :x.

Atasez o poza facuta de fratiorul meu inainte de a pleca spre casa, pe la 5-6 dimineata. :D

Duminica ar trebuii sa ne ducem sa luam shi noi pozele... dar s'a ivit asta seara o invitatzie la un botez..asha ca nu'sh daca mai ajungem la fotograf :( Trebuia sa shi alegem pe care le vrem scoase pe hartie.