PDA

Versiunea completa : Miresici SEPTEMBRIE 2008

Pagini : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 [28] 29

Rocsaine
27.09.2008, 08:44:01
Casa de piatra si plina de binecuvantari si lucruri frumoase ultimelor miresici de septembrie. Sa fiti voioase, frumoase si sa va bucurati de fiecare clipa, caci asa de repedeee treceeee :-\ Iubire multa si multa intelegere si distractie maxima!!!! <:-P :*>:D<>:D<>:D<

monalissa
27.09.2008, 12:32:07
Casa de piatra si plina de binecuvantari si lucruri frumoase ultimelor miresici de septembrie. Sa fiti voioase, frumoase si sa va bucurati de fiecare clipa, caci asa de repedeee treceeee :-\ Iubire multa si multa intelegere si distractie maxima!!!! <:-P :*>:D<>:D<>:D<

"Casa de piatra" si tie si asteptam poze de la nunta,Rocsaine!>:D<

Pisu
27.09.2008, 14:34:32
Parul...:)) pai parul meu a fost de fapt bucle bucle, dar evident s-a lasat si l-am prins cu un clestisor ca muream de cald.

Rochia a fost superba, mie mi-a placut la nebunie, dar sincer m-am tot incurcat in ea. Eu am facut si greseala de a trece la balerini cand am ajuns la restaurant si ma tot calca lumea pe ea. Pana la urma s-au pus donsoarele de onoare pe treaba, alaturi de mamica mea, si au inceput sa o prinda cu ace ca sa nu mai atarne in halu ala. ;)) In cele din urma nu m-a deranjat cu nimic, nu a fost nici grea si am dansat toata noaptea fara probleme. :D

Casa de piatra de pe acum fetelor care urmeaza sa se casatoareasca weekendul asta. Sa dea domnu sa aveti vreme mai buna decat am avut eu ;))

:*:*:*:* pupici la toata lumea

Apropos, marti primesc pozele!!! :D:D:D
CASA DE PIATRA inca o data Gabi!!!!! Mi-a facut mare placere sa te cunosc!:*:*:*:* Ai fost o miresica tare finuta si dulcica!!!!
Si eu am avut probleme cu rochia, m-au calcat invitatii pe ea la greu, dar si eu calcam pe ea, de fapt mai mult pe crinolina cred.... Nu am avut ace la mine pt ca deh, am uitat si plus de asta stiam si ca e casa la 2 pasi, dar l-am trimis pe saracul taica-miu de atitea ori acasa dupa cite ceva, incit la un moment dat a zis ca nu se mai duce dupa nimic, ca pierde toata nunta :))
Rochia mi s-a si rupt intr-un final si s-a rupt si sistemul de prindere al trenei, asa ca m-a incurcat ca la balamuc, dar nu a mai contat :D

Pisu
27.09.2008, 14:36:14
Duminica ar trebuii sa ne ducem sa luam shi noi pozele... dar s'a ivit asta seara o invitatzie la un botez..asha ca nu'sh daca mai ajungem la fotograf :( Trebuia sa shi alegem pe care le vrem scoase pe hartie.
Lasa ca tu oricum ai primit ceva poze pt "preview", asa ca nu te mai plinge :-p :))

Donutza
27.09.2008, 21:35:53
fetelor ma duc sa ma marit ))))

CONT-INCHIS-23057
27.09.2008, 21:40:54

Petrecere frumoasa!!! si o nunta asa cum ai visat!!:*:*<:-P<:-P<:-P<:-P

CONT-INCHIS-23057
27.09.2008, 21:42:45

Stii ceva de Ion Suruceanu si Anisoara Puica cum se comporta la nunti si ce scoruri au??
pooop

cicika
27.09.2008, 22:46:21
CASA DE PIATRA SI DISTRACTIE PLACUTA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:">

alinanicoleta
28.09.2008, 08:10:47

Casa de piatra si sa ai o nunta asa cum iti doresti!!!!!>:D<

Gabrielle29
28.09.2008, 10:31:09
CASA DE PIATRA inca o data Gabi!!!!! Mi-a facut mare placere sa te cunosc!:*:*:*:* Ai fost o miresica tare finuta si dulcica!!!!
Si eu am avut probleme cu rochia, m-au calcat invitatii pe ea la greu, dar si eu calcam pe ea, de fapt mai mult pe crinolina cred.... Nu am avut ace la mine pt ca deh, am uitat si plus de asta stiam si ca e casa la 2 pasi, dar l-am trimis pe saracul taica-miu de atitea ori acasa dupa cite ceva, incit la un moment dat a zis ca nu se mai duce dupa nimic, ca pierde toata nunta :))
Rochia mi s-a si rupt intr-un final si s-a rupt si sistemul de prindere al trenei, asa ca m-a incurcat ca la balamuc, dar nu a mai contat :D

Casa de piatra si tie, scumpa! Si mie mi-a facut placere sa te cunosc, chiar daca a fost in circumstanta in care eu eram verde-alba de la valurile imense ;)). Si tu ai fost foarte frumoasa la nunta. Imi pare rau ca ti-ai rupt rochia :(. A mea a suferit doar schimbari de stil, ca deja arata in cu totul alt fel de la acele agatate ici-colo. ;))

Pisu
28.09.2008, 13:07:37
Casa de piatra si tie, scumpa! Si mie mi-a facut placere sa te cunosc, chiar daca a fost in circumstanta in care eu eram verde-alba de la valurile imense ;)). Si tu ai fost foarte frumoasa la nunta. Imi pare rau ca ti-ai rupt rochia :(. A mea a suferit doar schimbari de stil, ca deja arata in cu totul alt fel de la acele agatate ici-colo. ;))
Tu erau verde-alba iar eu eram cu ochii umflati de plins :)):)):)) Oricum, o sa ramina mereu in amintirea noastra acea intilnire, datorita circumstantelor :)):)):)) Pupici :*:*:*:*

monalissa
28.09.2008, 18:46:23
Mi-am facut link cu pozele de la sedinta foto si cele din luna de miere!Daca aveti rabdare sa le vedeti...va invit!8-} >:D<

flori2105
28.09.2008, 22:01:24
Mi-am facut link cu pozele de la sedinta foto si cele din luna de miere!Daca aveti rabdare sa le vedeti...va invit!8-} >:D<
Monalissa ai fost o mireasa ffffffff frumoasa.CASA DE PIATRA

monalissa
28.09.2008, 23:09:54
Monalissa ai fost o mireasa ffffffff frumoasa.CASA DE PIATRA

MUltumesc mult,mult,mult...:"> :* :* :* se vad si pozele din luna noastra de miere...?!:-s

Pisu
29.09.2008, 08:14:23
Ai fost o mireasa foarte frumoasa Mona!!!!!!!! Felicitari!!!! Se vad si pozele din luna de miere si m-a amuzat ca am recunoscut locurile din Paleocastritsa, pe unde am stat si am bintuit si noi :D:*:*:*:*:*

flori2105
29.09.2008, 09:38:54
MUltumesc mult,mult,mult...:"> :* :* :* se vad si pozele din luna noastra de miere...?!:-s
Da sigur.Foarte frumoase

monalissa
29.09.2008, 10:40:44
Ai fost o mireasa foarte frumoasa Mona!!!!!!!! Felicitari!!!! Se vad si pozele din luna de miere si m-a amuzat ca am recunoscut locurile din Paleocastritsa, pe unde am stat si am bintuit si noi :D:*:*:*:*:*

Multumesc mult,Pisu!>:D< >:D< >:D< Trebuie sa va spun(desi nu stiu daca e foarte important lucrul asta)ca nu ma cheama Mona,ci Ioana!:"> Nickname-ul asta l-am ales la intamplare,intr-un moment in care in capsorul meu era aproape...vid!8-} Mi s-a parut un nume de scena si a fost primul care mi-a venit in cap...atata tot!Prin urmare,eu sunt Ioana si imi pare bine de cunostinta...!:)
Apropos de locurile vizitate...ziceai ca le-ai recunoscut...voi in ce perioada ati cutreierat pe acolo?!poate am trecut una pe langa cealalta fara sa ne dam seama..!:-? Noi am plecat spre Corfu pe 14 septembrie si am stat o saptamana acolo!
Sper sa va placa pozele,noi ne-am simtit extraordinar(desi nu toate zilele le-am prins insorite...)Am facut o gramada de poze corora vreau sa le adaug si niste comentarii la un moment dat,pentru ca fiecare are povestea ei..!;)) >:D<

monalissa
29.09.2008, 10:41:39
Da sigur.Foarte frumoase

Multumesc mult,Flori!>:D< >:D< >:D<

MachuPicchu
29.09.2008, 11:04:12
nu-mi vine sa cred ca au trecut deja 3 saptamani de la nunta, mai vreau odata ;)) :))

Pisu
29.09.2008, 16:19:23
Multumesc mult,Pisu!>:D< >:D< >:D< Trebuie sa va spun(desi nu stiu daca e foarte important lucrul asta)ca nu ma cheama Mona,ci Ioana!:"> Nickname-ul asta l-am ales la intamplare,intr-un moment in care in capsorul meu era aproape...vid!8-} Mi s-a parut un nume de scena si a fost primul care mi-a venit in cap...atata tot!Prin urmare,eu sunt Ioana si imi pare bine de cunostinta...!:)
Apropos de locurile vizitate...ziceai ca le-ai recunoscut...voi in ce perioada ati cutreierat pe acolo?!poate am trecut una pe langa cealalta fara sa ne dam seama..!:-? Noi am plecat spre Corfu pe 14 septembrie si am stat o saptamana acolo!
Sper sa va placa pozele,noi ne-am simtit extraordinar(desi nu toate zilele le-am prins insorite...)Am facut o gramada de poze corora vreau sa le adaug si niste comentarii la un moment dat,pentru ca fiecare are povestea ei..!;)) >:D<
Pai banuiam ca nu e numele tau, dar nestiindu-ti numele, am folosit prescurtarea nick-ului :D

Eu am fost in Corfu 16-23 septembrie :D Te pomenesti ca am trecut una pe linga alta, vorba ta, si nici n-am stiut ;))

monalissa
29.09.2008, 16:51:33
Pai banuiam ca nu e numele tau, dar nestiindu-ti numele, am folosit prescurtarea nick-ului :D

Eu am fost in Corfu 16-23 septembrie :D Te pomenesti ca am trecut una pe linga alta, vorba ta, si nici n-am stiut ;))

Super tare!!!:)>- Eu zic sa pui si tu poze din luna de miere si sa facem comparatii intre cele doua categorii(ale noastre si ale voastre),sa vedem ce "elemente"comune gasim...ar fi culmea sa fie..."la indigo":O :O :O
Oricum,locurile s-ar putea sa fie mai asemanatoare decat ne asteptam...deja devine totul foarte interesant...!:-? :) Deci,Raluca draga,pune-ne si noua poze din luna de miereeeeeeeeeee....!8-} :)) >:D<

Pisu
29.09.2008, 17:04:49
Super tare!!!:)>- Eu zic sa pui si tu poze din luna de miere si sa facem comparatii intre cele doua categorii(ale noastre si ale voastre),sa vedem ce "elemente"comune gasim...ar fi culmea sa fie..."la indigo":O :O :O
Oricum,locurile s-ar putea sa fie mai asemanatoare decat ne asteptam...deja devine totul foarte interesant...!:-? :) Deci,Raluca draga,pune-ne si noua poze din luna de miereeeeeeeeeee....!8-} :)) >:D<
Pai o sa le pun, dar trebuie sa le selectez, ca sint MUUUUUUUUUUULTE, MULTE rau 8-}8-}8-}8-}8-}.

Din pozele tale am recunoscut in primul rind manastirea de sus de pe munte, plaja din golfuletul de unde se inchiriau barcile si magazinul cu aur de unde mi-am luat si eu o bratarica cu delfini, ca nu i-am putut rezista :-p:))

monalissa
29.09.2008, 17:17:53
Pai o sa le pun, dar trebuie sa le selectez, ca sint MUUUUUUUUUUULTE, MULTE rau 8-}8-}8-}8-}8-}.

Din pozele tale am recunoscut in primul rind manastirea de sus de pe munte, plaja din golfuletul de unde se inchiriau barcile si magazinul cu aur de unde mi-am luat si eu o bratarica cu delfini, ca nu i-am putut rezista :-p:))

Voi la ce hotel ati fost cazati?:* ca deja asa se pune problema...!;))

Pisu
29.09.2008, 17:22:33
Voi la ce hotel ati fost cazati?:* ca deja asa se pune problema...!;))
Din Pacate la Arriana.... :-s Era pe linga supermarket-ul ala Kathy

laurabs22
29.09.2008, 17:25:25
casa de piatra! ai fost o mireasa superba! felicitari! sunteti un cuplu minunat! :*

monalissa
29.09.2008, 17:26:16

Ups,aici m-ai prins....nu cunosc nici una din notiunile astea doua...:)
Noi am fost la Blue Bay si a fost excelent!De ce "din pacate"....?!:-?

laurabs22
29.09.2008, 17:27:52
super! cred ca voi avea o rochia aseamanatoare, tot ca un bulgaras... casa de piatra si numai bine! >:D<

Gabrielle29
29.09.2008, 17:38:38

Si noi am fost tot in Paleokastritsa la Akrotiri Beach Hotel in fix aceeasi perioada. ;)) Tot din pacate, pentru ca hotelul acela a avut 4 stele cand a fost construit:)). Eh.

Eu una nu am lasat-o pe Pisu sa treaca pe langa mine, i-am pus un pic de piedica si asa ne-am cunoscut:)) Bine ca nu am speriat-o cu "Buna, esti de pe miresici?" :))

Donutza
29.09.2008, 17:58:15
Stii ceva de Ion Suruceanu si Anisoara Puica cum se comporta la nunti si ce scoruri au??
pooop

am fost la nunti unde au cintat si Ion Suruceanu si Anisoara Puica.... si unu si altu mi-au placut... au fost destul de draguti!

Pisu
29.09.2008, 18:06:45
Pai "din pacate" pt ca a fost nasol in camera...un miros nasol si nu faceau curatenie...Ei de la o serie la alta schimbau doar asternuturile, nici de maturat, nu maturau...:(

monalissa
29.09.2008, 18:23:56
Pai "din pacate" pt ca a fost nasol in camera...un miros nasol si nu faceau curatenie...Ei de la o serie la alta schimbau doar asternuturile, nici de maturat, nu maturau...:(

Groaznic!Nici nu vreau sa ma gandesc ce-a fost acolo...:-SS Imi pare sincer rau,dar cu siguranta v-ati simtit bine in luna de miere,dincolo de dezastrul numit "cazare"...!:>

Donutza
29.09.2008, 18:28:34
fetelor ms de felicitari!!!
am fost si eu mireasa... e superb .. a fost poveste ... a fost ceva fara grad de comparatie .. cel mai cel mai cel mai .... am fost cea mai mindra mireasa!!!

monalissa
29.09.2008, 21:36:30
am fost si eu mireasa... e superb .. a fost poveste ... a fost ceva fara grad de comparatie .. cel mai cel mai cel mai .... am fost cea mai mindra mireasa!!!

"Casa de piatra",Donutza!Aveti niste fotografii foarte frumoase si tu ai fost o miresica foarte eleganta...!>:D< >:D<

mihaela28
30.09.2008, 13:40:37
Monalissa (Ioana) ai fost o mireasa absolut superba. Esti frumoasa tu, n-aveai cum sa fi decat o mireasa frumoasa insa rochia si restul detaliilor sunt minunate. Mult bun gust. Felicitari si CASA DE PIATRA!

MachuPicchu
30.09.2008, 15:56:37
sa-mi spun si eu oful ca sunt plina de draci: am primit de la radio romania o instiintare de plata pe firma (a lui tata) din 2005 si pana in prezent (acum au facut idiotii, petru prima oara in existenta lor, o "retrospectiva" a platnicilor) ... sediul social al firmei este apt. parintilor (deci persoana fizica) ... noi am platit abon. la radio si TV lunar (odata cu factura de lumina) si acum VAZUI ca tb sa platesc si pe pers. juridica (firma) ... am sunat la astia sa cer info. si mi-au zis ca este scris in HG 977 din 22 aug. 2003 ca tb sa plateasca si pers juridice pt. sediul social, sau daca isi asigura pe cont propriu energia el. si nu au contract de furnizare a energiei sa plateasca direct la societarea de radiodifuziune ... i-am spus lui nene ca noi avem acolo UN SINGUR receptor pt radio si TV si nu vad de ce sa platesc de 2 ori, si cica asa e in lege (si daca am 5 firme trecute pe apt., platesc de 6 ori) :-L si acum platesc pt 3 ani + peralizari .... ca este de datoria contabilului sa te instiinteze de treaba asta ... si daca vreau pot sa consult si un jurist ....... ROMANIA, TARA TUTUROR POSIBILITATILOR ... tb sa citesti monitorul oficial din scoarta in scoarta ca sa sti daca nu esti in afara legii

CONT-INCHIS-23057
30.09.2008, 16:02:15
sa-mi spun si eu oful ca sunt plina de draci: am primit de la radio romania o instiintare de plata pe firma (a lui tata) din 2005 si pana in prezent (acum au facut idiotii, petru prima oara in existenta lor, o "retrospectiva" a platnicilor) ... sediul social al firmei este apt. parintilor (deci persoana fizica) ... noi am platit abon. la radio si TV lunar (odata cu factura de lumina) si acum VAZUI ca tb sa platesc si pe pers. juridica (firma) ... am sunat la astia sa cer info. si mi-au zis ca este scris in HG 977 din 22 aug. 2003 ca tb sa plateasca si pers juridice pt. sediul social, sau daca isi asigura pe cont propriu energia el. si nu au contract de furnizare a energiei sa plateasca direct la societarea de radiodifuziune ... i-am spus lui nene ca noi avem acolo UN SINGUR receptor pt radio si TV si nu vad de ce sa platesc de 2 ori, si cica asa e in lege (si daca am 5 firme trecute pe apt., platesc de 6 ori) :-L si acum platesc pt 3 ani + peralizari .... ca este de datoria contabilului sa te instiinteze de treaba asta ... si daca vreau pot sa consult si un jurist ....... ROMANIA, TARA TUTUROR POSIBILITATILOR ... tb sa citesti monitorul oficial din scoarta in scoarta ca sa sti daca nu esti in afara legii

Iubita, vezi ca sumele neachitate se prescriu in 3 ani daca intre timp n-ai primit nici o somatie:) Deci verifica data, nu te alarma inca.

CONT-INCHIS-23057
30.09.2008, 16:04:56
Mai nou asa se procedeaza ca ei sa-si inchida soldurile. Dar spune-mi, a venit o factura cu data curenta, sau e o instiintare pt facturile vechi?

MachuPicchu
30.09.2008, 16:10:49
Mai nou asa se procedeaza ca ei sa-si inchida soldurile. Dar spune-mi, a venit o factura cu data curenta, sau e o instiintare pt facturile vechi?
o instiintare prin care imi spune sa platesc pt anii 2005, 2006, 2007 si 2008 ... am primit-o ieri

CONT-INCHIS-23057
30.09.2008, 16:16:10
o instiintare prin care imi spune sa platesc pt anii 2005, 2006, 2007 si 2008 ... am primit-o ieri

instiintare?? Pai ori trebuia sa ai facturi emise. Ori sa te prezinti la biroul lor sa platesti si-ti emit atunci facturile. Si-ntr-un caz si in altul baga-le undeva. Pt in primul caz ele se prescriu pt ca n-au emis somatia timp de 3 ani..Ar mai fi valabile sa le platesti cele din 2007, 2008 si sfarsitul lui 2006:)
Si in al 2-lea caz..Sa fie sanatosi daca nu ti-au emis factura pana acum!! Doar nu platesti retroactiv.
Ia-te de ei, fii tare pe pozitie..

CONT-INCHIS-23057
30.09.2008, 16:18:10
Si, da, se plateste aceasta taxa si pe PF si pe PJ..:) E ca la impozit pe salubritate, la primarie:)

MachuPicchu
30.09.2008, 16:31:05
instiintare?? Pai ori trebuia sa ai facturi emise. Ori sa te prezinti la biroul lor sa platesti si-ti emit atunci facturile. Si-ntr-un caz si in altul baga-le undeva. Pt in primul caz ele se prescriu pt ca n-au emis somatia timp de 3 ani..Ar mai fi valabile sa le platesti cele din 2007, 2008 si sfarsitul lui 2006:)
Si in al 2-lea caz..Sa fie sanatosi daca nu ti-au emis factura pana acum!! Doar nu platesti retroactiv.
Ia-te de ei, fii tare pe pozitie..
pai pe ce sa-mi emita facturi? in lege scrie ca daca nu am contract cu electrica, abon. tv si radio il platesc la sediul radiodifuziunii (sa-mi emita acolo facturile? =))) ... m-as lua de ei daca as sti ce sa le zic :))

CONT-INCHIS-23057
30.09.2008, 17:39:34
pai pe ce sa-mi emita facturi? in lege scrie ca daca nu am contract cu electrica, abon. tv si radio il platesc la sediul radiodifuziunii (sa-mi emita acolo facturile? =))) ... m-as lua de ei daca as sti ce sa le zic :))

Ia-te de aia de la radio-romania! Spune-le ca nu vei plati nimik retroactiv. Nu e normal sa te anunte dupa 3 ani. Si aminteste-le ca sumele se prescriu dupa 3 ani adik se anuleaza.

Pisu
30.09.2008, 17:40:40
Si nu stiu cine v-a facut pozele, cu ce aparat, dar au iesit foarte frumoase pozele, complimente prietenei/prietenului :)
Acum am descoperit ca pe Picasa, la pozele care sint puse direct de la sursa, ma rog, daca le iei de la sursa si apoi din calculator pe Picasa, poti gasi detaliile despre fiecare fotografie: camera folosita, rezolutie, blitz etc. Mi se pare foarte tare! :)

Pisu
30.09.2008, 17:44:44
CASA DE PIATRA DONUTZA!!!!! Ai niste poze super!!!!Felicitari!!!!

laly200809
30.09.2008, 18:02:50
Nu imi vine sa cred k a trecut si nunta. A fost o mare agitatie, in noaptea dinaintea nuntii nu mai imi gaseam diadeam , si am cautat-o pana la 4 dimineata!!! Of!!!^:)^ ^:)^ ^:)^
Important era k am gasit-o!
La cununie a fost multa lume, la fel si la biserica sa nu mai spun k la nunta au venit mai multi decat invitasem. A fost o nunta frumoasa, s-a dansat toata noaptea, iar lumea nu vroia sa plece. Chiar dk ne-am lovit de proasta organizare a restaurantului, invitati au fost multumiti ( asa zic ei ). Casa de piatra tuturor miresicilor!!:* :* :*

cicika
30.09.2008, 21:40:30
casa de piatra!!!!!!!!!!!!!!!!
ati fost foarte frumosi>:D< >:D< >:D<

cicika
30.09.2008, 21:43:07
Nu imi vine sa cred k a trecut si nunta. A fost o mare agitatie, in noaptea dinaintea nuntii nu mai imi gaseam diadeam , si am cautat-o pana la 4 dimineata!!! Of!!!^:)^ ^:)^ ^:)^
Important era k am gasit-o!
La cununie a fost multa lume, la fel si la biserica sa nu mai spun k la nunta au venit mai multi decat invitasem. A fost o nunta frumoasa, s-a dansat toata noaptea, iar lumea nu vroia sa plece. Chiar dk ne-am lovit de proasta organizare a restaurantului, invitati au fost multumiti ( asa zic ei ). Casa de piatra tuturor miresicilor!!:* :* :*
casa de piatra!!!!!!!!!!!!!
bine ca a trecut,cu bine si ca voi sunteti multumiti......restu nu conteaza............>:D< >:D< >:D<

mihaela28
01.10.2008, 11:13:03
Si eu am avut ceva emotii la restaurant pt ca au venit mai multi decat au facut confirmare, deci peste 380 de persoane dar ne-am descurcat. A fost o nunta frumoasa si asta nu am spus-o doar eu ci majoritatea invitatilor. Am primit multe telefoane dupa nunta cu complimente. Pun o pozica cu mine pe picasa sa va faceti o idee cum am fost eu miresica. Nu am mai multe pt ca n-am apucat sa le "pun mana pe ele" inca. Va pup si CASA DE PIATRA tuturor.
http://picasaweb.google.com/mihaelavisoi/AlbumulMeu#

Pisu
01.10.2008, 11:21:57
Si eu am avut ceva emotii la restaurant pt ca au venit mai multi decat au facut confirmare, deci peste 380 de persoane dar ne-am descurcat. A fost o nunta frumoasa si asta nu am spus-o doar eu ci majoritatea invitatilor. Am primit multe telefoane dupa nunta cu complimente. Pun o pozica cu mine pe picasa sa va faceti o idee cum am fost eu miresica. Nu am mai multe pt ca n-am apucat sa le "pun mana pe ele" inca. Va pup si CASA DE PIATRA tuturor.
Frumusica si finuta foc!!!! CASA DE PIATRA!!!!

Yonika
01.10.2008, 12:00:14
Ola fetele! Am reusit sa va atasez si eu cateva poze de la starea civila si de la nunta, insa deocamdata cele facute de prietenii nostri, cele de la fotograf peste vre 2-3 saptamani. Eu nu prea mai pot sta asa mult de la serv, deocamdata. Va pup pe toate si poate asa printre randuri ne mai "vedem" azi putin.>:D< :*

monalissa
01.10.2008, 13:10:06

In primul rand vreau sa-ti multumesc pentru cuvintele frumoase pe care mi le-ai scris...:* :* :*
Tot in primul rand:"> vreau sa-ti spun ca si tu ai fost o mireasa superba!;;) In poza pe care ai pus-o arati de parca ai fi o zana desprinsa dintr-o poveste...o:-) Am insa o...nemultumire!:-? Vreau mai multe poze cu tine mireasa,sa te putem admira in voie...:">
Te imbratisez cu drag si iti doresc "Casa de piatra"!:*

mihaela28
01.10.2008, 14:37:25
Frumusica si finuta foc!!!! CASA DE PIATRA!!!!
Multumesc mult :). CASA DE PIATRA si tie. Am vazut si pozele tale si am observat ca radiai de fericire. Foarte frumoase pozele iar mireasa la inaltime.

mihaela28
01.10.2008, 14:44:12
In primul rand vreau sa-ti multumesc pentru cuvintele frumoase pe care mi le-ai scris...:* :* :*
Tot in primul rand:"> vreau sa-ti spun ca si tu ai fost o mireasa superba!;;) In poza pe care ai pus-o arati de parca ai fi o zana desprinsa dintr-o poveste...o:-) Am insa o...nemultumire!:-? Vreau mai multe poze cu tine mireasa,sa te putem admira in voie...:">
Te imbratisez cu drag si iti doresc "Casa de piatra"!:*
Multumesc si eu pentru aprecieri>:D< >:D< >:D< :* O sa mai pun ceva poze atunci cand o sa le am;;), abia astept sa le vad si eu. Le doresc tuturor viitoarelor miresici sa aiba o nunta macar la fel de frumoasa cum am avut-o noi si sa aibe in vedere ca indiferent daca unele detalii sunt foarte bine puse la punct sau nu, sa nu-si faca griji pt ca nimeni nu observa micile "defectiuni" ci toata lumea le va admira pe ele. Va pup.:*:*:*:*:* :*

Pisu
01.10.2008, 15:51:09
Multumesc mult :). CASA DE PIATRA si tie. Am vazut si pozele tale si am observat ca radiai de fericire. Foarte frumoase pozele iar mireasa la inaltime.
Saru'mina mult, mult de tot!!!!!! Astept cu nerabdare si restul pozelor cu tine...Am uitat sa-ti spun ca mi-a placut mult buchetul tau!!!! :*:*:*

MachuPicchu
01.10.2008, 15:52:52
maine iau pozele si filmarea <:-P<:-P<:-P

Pisu
01.10.2008, 18:13:19
maine iau pozele si filmarea <:-P<:-P<:-P
URAAAAA!!!!!! ;)) <:-P<:-P<:-P<:-P<:-PEu iau azi pozele, dar filmarea mai dureaza.... :-p

MachuPicchu
01.10.2008, 18:51:10
URAAAAA!!!!!! ;)) <:-P<:-P<:-P<:-P<:-PEu iau azi pozele, dar filmarea mai dureaza.... :-p
eu i-am zis sa ma anunte cand e totul gata sa nu fac mai multe drumuri

Babutza
01.10.2008, 19:07:16
fetelorrrrr am revenit din luna de miere... la nunta a fost mai mult decat m`am asteptat....am avut o coafura mortala...dar nebunii nu m`au lasat sa dau voalu jos...ca se poarta....[pana la sfrsit...ca scandal...asa ca sa i ia dracu...am ramas cu el.. cu oameni incuiati nu te poti pune...:(...atasez si niste poze :D

mihaela28
01.10.2008, 19:15:18
Mihaela, ai fost o mireasa foarte delicata. Am o curiozitate: ce stil ati dansat la dansul miresei? Felicitari! Foarte frumoase poazele.

soothe
01.10.2008, 19:21:53
Va doresc 'Casa de piatra' tuturor miresicilor!>:D<
Am revenit si eu dupa o lunga perioada de lipsa!Nu imi vine sa cred ce repede a trecut ziua aceea pentru care ne pregatim atata.A fost super!!!!!!!Am avut o zi la care nu am indraznit sa visez...a fost totul peste asteptarile noastre!Incepand de la soarele care ne-a zambit toata ziua si care in prognozele meteo nu isi avea locul,continuand cu programul de la biserica,apoi cu cel de la restaurant toate ne-au bucurat sufletul!
Imi pare rau ca nu am avut timp mai mult pentru poze dar asta este nu se poate ca absolut totul sa iasa ca ala carte.
Poze nu avem prea multe ca inca nu le-am primit de la fotograf.Atasez cateva la album din cele pe care le-am strans de la prieteni.

mihaela28
01.10.2008, 19:24:11
fetelorrrrr am revenit din luna de miere... la nunta a fost mai mult decat m`am asteptat....am avut o coafura mortala...dar nebunii nu m`au lasat sa dau voalu jos...ca se poarta....[pana la sfrsit...ca scandal...asa ca sa i ia dracu...am ramas cu el.. cu oameni incuiati nu te poti pune...:(...atasez si niste poze :D
Niciodata nu am facut ce mi-a zis altul daca eu nu am vrut sau daca nu mi-a placut. A fost nunta ta, A TA! eu mi-as fi aruncat voalul jos numaidecat daca nu as fi vrut sa-l port. De altfel eu chiar mi l-am dat jos pe la 10 seara, la restaurant si crede-ma, multa lume mi-a spus sa nu fac asta. Ahhhh si ce de sfaturi am mai primit cu privire la nunta. Am facut exact ce am vrut eu....si sotul meu, bineinteles.:P

Oricum ai fost o miresica sic;) CASA DE PIATRA!

Donutza
01.10.2008, 19:36:13
"Casa de piatra",Donutza!Aveti niste fotografii foarte frumoase si tu ai fost o miresica foarte eleganta...!>:D< >:D<

mersi frumos, foto am facut la un studio.. nici nu am crezut ca vor iesi atit de bine!

Donutza
01.10.2008, 19:37:54
;;) <:-P ;;) <:-P ;;) mam simtit chear foarte frumoasa!!!

Donutza
01.10.2008, 19:39:00
casa de piatra!!!!!!!!!!!!!!!!
ati fost foarte frumosi>:D< >:D< >:D<

:x :x :x am muncit mult pt asta.. dar a iesit frumos!

cicika
01.10.2008, 21:30:51
ai fost frumoasa.................felicitari<:-P <:-P <:-P <:-P

cicika
01.10.2008, 21:33:20
felicitari...............casa de piatra>:D< >:D< >:D< >:D< >:D< >:D<

cicika
01.10.2008, 21:34:41
Va doresc 'Casa de piatra' tuturor miresicilor!>:D<
Am revenit si eu dupa o lunga perioada de lipsa!Nu imi vine sa cred ce repede a trecut ziua aceea pentru care ne pregatim atata.A fost super!!!!!!!Am avut o zi la care nu am indraznit sa visez...a fost totul peste asteptarile noastre!Incepand de la soarele care ne-a zambit toata ziua si care in prognozele meteo nu isi avea locul,continuand cu programul de la biserica,apoi cu cel de la restaurant toate ne-au bucurat sufletul!
Imi pare rau ca nu am avut timp mai mult pentru poze dar asta este nu se poate ca absolut totul sa iasa ca ala carte.
Poze nu avem prea multe ca inca nu le-am primit de la fotograf.Atasez cateva la album din cele pe care le-am strans de la prieteni.
casa de piatra!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!>:D< >:D< >:D< >:D< >:D<

cicika
01.10.2008, 21:35:53
:x :x :x am muncit mult pt asta.. dar a iesit frumos!
felicitari inca o data................multa fericire :D

Babutza
01.10.2008, 22:13:07
felicitari inca o data................multa fericire :D

Casa de Piatra ::X:X:X:XX:multa fericire<:-P ;;)

Babutza
01.10.2008, 22:17:40
Casa de piatra fetelor !!!!!

Gabrielle29
01.10.2008, 22:22:15
Casa de piatra fetelor! Subscriu si eu la marimea fontului lui Babutza:D :p

Am revenit cu cateva pozici. Mai dureaza pana termin cu contu de Picassa :) Pana atunci -

Babutza
01.10.2008, 22:28:03

Am revenit cu cateva pozici. Mai dureaza pana termin cu contu de Picassa :) Pana atunci -

ff tare rochia..si foarte faini ati fost amandoi <:-P <:-P <:-P =D>

cicika
01.10.2008, 22:32:02
Casa de Piatra ::X:X:X:XX:multa fericire<:-P ;;)
multumesc frumos................>:D< >:D< >:D< >:D< >:D< >:D< >:D<

Babutza
01.10.2008, 22:33:14
multumesc frumos................>:D< >:D< >:D< >:D< >:D< >:D< >:D<

atata m`am stresat pentru ziua aia.... si in schimb a fost totul ok :D>:D< >:D< >:D< ^:)^ ;))

cicika
01.10.2008, 22:51:02
atata m`am stresat pentru ziua aia.... si in schimb a fost totul ok :D>:D< >:D< >:D< ^:)^ ;))
stai linistita...asa am facut si eu
si a iesit totul foarte bine......................
ma bucur ca a fost asa si la tine!!!!!!!!!!!!!!:"> :"> :"> :"> :">

Babutza
02.10.2008, 08:11:04
stai linistita...asa am facut si eu
si a iesit totul foarte bine......................
ma bucur ca a fost asa si la tine!!!!!!!!!!!!!!:"> :"> :"> :"> :">

Multumesc :X:x:X:X:*am trecut si de asta :D:>

Donutza
02.10.2008, 09:08:18
multumest tuturor de urari si felicitari!!!
azi plecam in luna de miere.. sau mai bine zis ... 10 zile de miere :D
mai vorbim cind ma intorc!!!

cicika
02.10.2008, 22:25:35
multumest tuturor de urari si felicitari!!!
azi plecam in luna de miere.. sau mai bine zis ... 10 zile de miere :D
mai vorbim cind ma intorc!!!
distractie placuta<:-P <:-P <:-P

Pisu
03.10.2008, 00:37:22
La mine au fost separati, nu au avut treaba unul cu altul si din cauza asta le iau separat...

MachuPicchu
03.10.2008, 08:57:04
La mine au fost separati, nu au avut treaba unul cu altul si din cauza asta le iau separat...
le-am luat aseara ^:)^, pe la 10 am ajuns acasa si pana la vreo 2 |-) ne-am uitat la film (5 DVD-uri), dar pe sarite ... azi sper sa am timp sa ma uit si la poze

MachuPicchu
03.10.2008, 11:50:49
Mihaela, ai fost o mireasa foarte delicata. Am o curiozitate: ce stil ati dansat la dansul miresei? Felicitari! Foarte frumoase poazele.
merci :*, si tu ai fost frumoasa (asteptam sa mai pui poze in album, sa te admiram) ... am dansat tango european cu cateva accente din cel argentinian

butterfly_bv
03.10.2008, 22:26:31
casa de piatra si numai bucurii pt toate miresicile de septembrie. sa traiti si peste 50 de ani ce ati trait in ziua nuntii si sa fiti la fel de frumoase si iubite.
am vazut toate pozele si ati fost superbe toate. as fi vrut sa atasez si eu cateva pozici, dar sunt prea mari si stiu sa le micsorez.
am avut o nunta cel putin superba. am avut enorm de multe emotii, atat de multe incat nici nu-mi amintesc multe lucruri :D
va pupic si sper sa revin cu poze...curand

alinanicoleta
04.10.2008, 09:17:41
Ma bucur ca ai avut o nunta frumoasa!!! Sa sti ca nu esti singura care numai tine minte ceea ce a facut la nunta!! In primul rand a trecut foarte repede!!!! mi-a parut rau ca a trecut asa de repede... mai vroiam... ziua aceea mi s-a parut foarte scurta!!!

Pisu
04.10.2008, 10:01:14
Si la noi a trecut ... si totul a fost minunat. Totusi, a trecut mult prea repede. Nu am inca poze de la fotograf, dar pun cateva "neoficiale".:*
Am tot asteptat sa vad mai multe poze cu tine, mai ales ca astea 2 sint cam micute, dar din cite vad ai fost dulcica rau!!!!:*:*:*:* Casa de piatra si sa fiti fericiti impreuna!!!! Daca esti fericit, inseamna ca ai tot ce iti doresti... Pupici multi si astept mai multe poze! :*:*:*:*:*:*

Pisu
04.10.2008, 10:02:34
o sa va arat si o poza cu mine........facuta cu aparatul meu....sper sa va placa........
Anlya, CASA DE PIATRA si tie si fericire multa!!!! Papusica ai fost!!!! Astept si de la tine mai multe poze :D:*:*:*:*

Pisu
04.10.2008, 10:13:26

Ce papusica dulcica de miresica!!!:D Gabi, nu te supara ca te intreb, e doar din curiozitate: citi ani ai? Ca pari mititica de virsta, d-aia intreb :D:*:*:*

Pisu
04.10.2008, 10:15:13
Am postat si eu niste poze AICI (http://www.miresici.ro/showthread.php?p=1140862#post1140862) . Mi-e lene sa le mai pun inca o data ;))

iony
04.10.2008, 10:37:15
Am postat si eu niste poze AICI (http://www.miresici.ro/showthread.php?p=1140862#post1140862) . Mi-e lene sa le mai pun inca o data ;))

ai niste poze minunate. eu n-am apucat sa le iau de la prieteni, zilele astea sper sa le recuperez, iar de la fotograf abia joi le iau.
aseara ne-am intors din grecia, a fost superb. acum ne odihnim ca am vazut atatea de am obosit la fel de mult ca la nunta;-)
mersi pt pm. pupici

iony
04.10.2008, 10:50:08
multumesc fetelor pt urarile catre miresicile de sept in care sunt inclusa si eu:* :*
a trecut si nunta mea. a fost o zi minunata de toamna, cu nor toata ziua si cu picturi de ploaie cand mi-a rupt turta nasa in fata blocului si cand am ajuns in parc la poze:-< . dar am trecut peste toate :)>- per total a fost bine. slujba a fost minunata, peste asteptari pot sa zic deoarece ma asteptam la mai rau tinand cont de parerile altor miresici la topicul respectiv:-$ petrecerea a fost ok, cu multe surprize din partea patronului restaurantului, machiajul super, coafura mmmmm, se putea si mai bine dar cica mi-a stat bine, rochita f lejeram pantofii la fel, am stat pe tocuri de 9 pana dimineata la 3 apoi am trecut la 7 si apoi la 3 cm si am dansat de am facut febra musculara. am aruncat buchetul ca orice mireasa insa.....nu ca toate deoarece l-am arucat mult in spate si a trecut de fetele care vroiau sa-l prinda si a ajuns aproape de masa formatiei, asta a fost un moment foarte hazliu si l-am mai aruncat 1data, tortul a fost f frumos si gustos, si albastru cum am vrut eu:)>- am uitat insa de jarteluta si am ajuns cu ea acasa pe picior.....loooooooooolllllllll ce am uitat. am fost foarte ocupata deoarece au venit persoane carora nu le dadusem invitatie si a trebuit sa le gasim loc la mese cu oameni cunoscuti, nu a venit o colega de-a mea care imi confirmase, insa au venit multi care nu ne-au confirmat si am ajuns la 123 de pers de la 108 meniuri initiale cate dudusem. cam atat, asta a fost nunta. revin cu poze cand am. pupici si MULTA FERICIRE TUTUROR!!

carmelutza
04.10.2008, 12:44:35
multumesc fetelor pt urarile catre miresicile de sept in care sunt inclusa si eu:* :*
a trecut si nunta mea. a fost o zi minunata de toamna, cu nor toata ziua si cu picturi de ploaie cand mi-a rupt turta nasa in fata blocului si cand am ajuns in parc la poze:-< . dar am trecut peste toate :)>- per total a fost bine. slujba a fost minunata, peste asteptari pot sa zic deoarece ma asteptam la mai rau tinand cont de parerile altor miresici la topicul respectiv:-$ petrecerea a fost ok, cu multe surprize din partea patronului restaurantului, machiajul super, coafura mmmmm, se putea si mai bine dar cica mi-a stat bine, rochita f lejeram pantofii la fel, am stat pe tocuri de 9 pana dimineata la 3 apoi am trecut la 7 si apoi la 3 cm si am dansat de am facut febra musculara. am aruncat buchetul ca orice mireasa insa.....nu ca toate deoarece l-am arucat mult in spate si a trecut de fetele care vroiau sa-l prinda si a ajuns aproape de masa formatiei, asta a fost un moment foarte hazliu si l-am mai aruncat 1data, tortul a fost f frumos si gustos, si albastru cum am vrut eu:)>- am uitat insa de jarteluta si am ajuns cu ea acasa pe picior.....loooooooooolllllllll ce am uitat. am fost foarte ocupata deoarece au venit persoane carora nu le dadusem invitatie si a trebuit sa le gasim loc la mese cu oameni cunoscuti, nu a venit o colega de-a mea care imi confirmase, insa au venit multi care nu ne-au confirmat si am ajuns la 123 de pers de la 108 meniuri initiale cate dudusem. cam atat, asta a fost nunta. revin cu poze cand am. pupici si MULTA FERICIRE TUTUROR!!

miresici de septembrie.... ce pot sa spun.... nu am mai intrat de mult pentru ca nu am avut timp de nici o culoare, ne-am organizat singurei nunta si a fost muuult de tot de alergat...dar am reusit!!!!!! a fost minunat!!!atasez link-uri cu poze:
http://picasaweb.google.com/carmelutza/CununiaCivila27Septembrie2008?authkey=pn1TBcMevzQ# (http://picasaweb.google.com/carmelutza/CununiaCivila27Septembrie2008?authkey=pn1TBcMevzQ)
http://picasaweb.google.com/carmelutza/CununiaReligioasa27Septembrie2008?authkey=JQX0O91t ChI# (http://picasaweb.google.com/carmelutza/CununiaReligioasa27Septembrie2008?authkey=JQX0O91t ChI)
http://picasaweb.google.com/carmelutza/InParculTei?authkey=ti504sGmtQ4# (http://picasaweb.google.com/carmelutza/InParculTei?authkey=ti504sGmtQ4)
http://picasaweb.google.com/carmelutza/LaRestaurantLaCasaAlsy?authkey=d2aKG8SKs8s# (http://picasaweb.google.com/carmelutza/LaRestaurantLaCasaAlsy?authkey=d2aKG8SKs8s)
am facut tot pe 27 sept, deci a fost ca la tine iony, a plouat, a mai stat, iar a plouat si tot asa....dar stii cum se zice, daca ploua la nunta ta o sa ai bogatie in casnicie si in viata...deci tot raul spre bine!!! a fost o mica problema la poze in parc pt ca era deja vreo 19,00 ceasul si se cam intunecase dar au iesit cat de cat bine..... va pup pe toate si sa aveti viata frumoasa si casa de piatra!!!
O sa revin cu poze si din luna de miere cand ne intoarcem.....;-)

Gabrielle29
04.10.2008, 20:32:36
Ce papusica dulcica de miresica!!!:D Gabi, nu te supara ca te intreb, e doar din curiozitate: citi ani ai? Ca pari mititica de virsta, d-aia intreb :D:*:*:*

;)) Mersi mult Raluca, si tu ai fost superba:x. eu...am 20 de ani. Fac 21 in ianuarie, iar sotiorul meu 22 - 23 de revelion :D
Stiu ca par mai mica de 20 de fapt, dar na, o sa imi fie bine pe la 30 incolo :))

alymary
04.10.2008, 21:04:43
salutare miresic i de septembrie si la mine in ziua nuntii a plouat dar in rest a fost totul superb dar a trecut mult prea repede

piersicuta
05.10.2008, 10:58:29
Uff! Am ajuns la zi. Fetelor m-am intors din honeymoon si tot fara poze sunt. Cica luni ar fi ziua cea mare.

Casa de piatra miresicilor, ca s-a terminat luna noastra :(. Am vazut toate pozele pe care le-ati pus aici. F frumoase.

Bine v-am gasit >:D<

soothe
05.10.2008, 13:54:42
casa de piatra!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!>:D< >:D< >:D< >:D< >:D<
Multumesc din suflet!:x :x :* :*

mihaela28
05.10.2008, 14:11:15
felicitari...............casa de piatra>:D< >:D< >:D< >:D< >:D< >:D<
Ms mult:* :* :* Si tu ai fost o miresica frumoasa si inedita. Imi place voalul tau la nebunie. :A CASA DE PIATRA SI FERICIRE MULTA, MULTA!>:D< >:D< >:D< >:D<

Pisu
05.10.2008, 15:45:39
;)) Mersi mult Raluca, si tu ai fost superba:x. eu...am 20 de ani. Fac 21 in ianuarie, iar sotiorul meu 22 - 23 de revelion :D
Stiu ca par mai mica de 20 de fapt, dar na, o sa imi fie bine pe la 30 incolo :))
Multi inainte!!!! Ti-am zis, eram doar curioasa. Lasa ca e bine sa arati mai tinerica, mai ales cind se aduna anii ;)):*

cicika
05.10.2008, 20:47:09
Multumesc din suflet!:x :x :* :*
nu ai pt ce......mmmmmmmmmmmuuuulta fericire la toate miresicile!!!!!!!!!!!!:* :* :*

cicika
05.10.2008, 20:57:08
Ms mult:* :* :* Si tu ai fost o miresica frumoasa si inedita. Imi place voalul tau la nebunie. :A CASA DE PIATRA SI FERICIRE MULTA, MULTA!>:D< >:D< >:D< >:D<
multumesc frumos.............
pai eu vrut asa un voal mai traznit.........la fel si tortul a fost inventia mea....doamna de la laborator nu a mai facut tort ca al meu.....eu una am fost multumita.................
multa fericire si sanatate:* :* :*

MachuPicchu
06.10.2008, 08:59:59
LA MULTE LUNI, ANI!!! miresicilor de 6 sept. care azi implimesc o luna

mihaela28
06.10.2008, 15:39:05
Am mai pus ceva poze aici: http://picasaweb.google.com/mihaelavisoi/AlbumulMeu#

Sper sa va placa. Va pupacesc:* :* :*

monalissa
06.10.2008, 16:35:12
Am mai pus ceva poze aici: http://picasaweb.google.com/mihaelavisoi/AlbumulMeu#

Sper sa va placa. Va pupacesc:* :* :*

Ai fost foarte frumoasa si foarte "dulce",Mihaela!>:D<
Cred ca am avut coafurile foarte asemanatoare(si florile din par...;)) )!
Extrem de finuta si de eleganta ai fost!Mi-a placut mult,dar...mai vreau poze!!!:)) <:-P

mihaela28
06.10.2008, 17:16:20
Ai fost foarte frumoasa si foarte "dulce",Mihaela!>:D<
Cred ca am avut coafurile foarte asemanatoare(si florile din par...;)) )!
Extrem de finuta si de eleganta ai fost!Mi-a placut mult,dar...mai vreau poze!!!:)) <:-P
Multumesc mult, Ioana:* Sa stii ca si eu am observat, cand am vazut pozele tale, ca am avut coafuri relativ asemanatoare, chiar si floarea. Si sa-ti mai spun un secret: am fost foarte hotarata sa-mi pun si o diadema micuta, cu un singur sir de pietricele (strasuri) insa nu am gasit nimic sa-mi placa cu adevarat. Ba da am vazut ceva ce mi-a placut: diadema ta dar am vazut-o prea tarziu...O sa mai pun si alte poze dar cand o sa mai am.:) >:D<

cicika
06.10.2008, 19:44:13
La multe lunite miresici de 6 septembrie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/0002025D.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&ref=10)

http://content.sweetim.com/tbsig/sig.asp?img=ad1 (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&ref=12)

Pysycuta
06.10.2008, 19:53:34
La multe lunite miresici de 6 septembrie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/0002025D.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&ref=10)

http://content.sweetim.com/tbsig/sig.asp?img=ad1 (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&ref=12)

Chiar Alex astazi impliniti 1 luna de la nunta.La multi ani si voua :*

Yonika
07.10.2008, 13:33:25
Fetele, am reusit sa pun si eu pozele din luna naostar de mierein Tenerife.

piersicuta
07.10.2008, 14:31:29
Am si eu cateva poze :)

monalissa
07.10.2008, 16:13:27
Am si eu cateva poze :)

Foarte frumoase pozele si voi doi!Felicitari si "Casa de piatra",Piersicuta!:* :* :* Asteptam mai multe poze...;;)

simonajaago
08.10.2008, 00:12:57
Buna miresici !

De acum putem spune ca AM FOST miresici de Septembrie, gata... la trecut.
Prea mult eu nu am scris pe forum si imi cer scuzele de rigoare, dar trebuie sa va multumesc, pentru ca intradevar de citit am citit multe de pe la voi, ce ati scris:"> .
Asa cum si eu m-am uitata la minunatele voastre fotogarfii de nunta, e si randul meu acum sa le alatur.
Va urez tuturor Casa De Piatra, Sanatate , Fericire si Intelegere !!!
Va pup:* <:-P

http://picasaweb.google.com/matikala/sNZkJB?authkey=aDjE5rSqIdQ#/ (http://picasaweb.google.com/matikala/sNZkJB?authkey=aDjE5rSqIdQ#/)

alinanicoleta
08.10.2008, 08:24:14
Buna miresici !

Prea mult eu nu am scris pe forum si imi cer scuzele de rigoare, dar trebuie sa va multumesc, pentru ca intradevar de citit am citit multe de pe la voi, ce ati scris:"> .
Asa cum si eu m-am uitata la minunatele voastre fotogarfii de nunta, e si randul meu acum sa le alatur.

http://picasaweb.google.com/matikala/sNZkJB?authkey=aDjE5rSqIdQ#/ (http://picasaweb.google.com/matikala/sNZkJB?authkey=aDjE5rSqIdQ#/)

Sa sti ca in fiecare zi ma uit la pozele tale la fel cum fac si cu ale mele!!!!:*
Nu stiu daca pe mess ti-am zis dar ai fost.... FOARTE FRUMOASA!!!!! si oricum esti frumoasa in general dar atunci ai fost si mai frumoasa!!! ai avut acea sclipire in ochi pe care numai o persoana fericita cu adevarat o are!!!
Casa de piatra Simona!!! Oricum noi mai vorbim... :D

simonajaago
08.10.2008, 12:16:21
Alina!

Mutumesc mult:"> :* pentru aprecieri, sclipirea care o vezi, era mai mult relaxare de stress. Si totodata sa-ti scriu si punctul meu de vedere, pe langa frumusetea ta de mireasa, tu mi-ai parut in primul rand plina de gingasie, care cred ca te caracterizeaza.
Inca odata si eu va urez CASA DE PIATRA si tot ce va doriti si sa va iubiti !!!!
:*

cicika
08.10.2008, 20:38:44
Chiar Alex astazi impliniti 1 luna de la nunta.La multi ani si voua :*
multumim din suflet..................
la fel:* :* :* :*

cicika
08.10.2008, 20:41:05
Buna miresici !

CASA DE PIATRA!!!!!!!!!!
MULTA FERICIRE<:-P <:-P <:-P

MachuPicchu
10.10.2008, 08:58:25
cum a trecut luna sept. s-a facut liniste aici ... ce faceti fetelor? ma scuzati, doamnelor :D ... cum e viata de femeie maritata? vreo schimbare? (asta ma intreaba toata lumea) ... eu una nu simt nici o schimbare (si nici nu cred ca mi-as dori), viata noastra este lafel ca inainte de nunta, nici unul nu este "stapanul" celuilalt :)) ... ce repede a trecut timpul :-<

monalissa
10.10.2008, 10:16:16
cum a trecut luna sept. s-a facut liniste aici ... ce faceti fetelor? ma scuzati, doamnelor :D ... cum e viata de femeie maritata? vreo schimbare? (asta ma intreaba toata lumea) ... eu una nu simt nici o schimbare (si nici nu cred ca mi-as dori), viata noastra este lafel ca inainte de nunta, nici unul nu este "stapanul" celuilalt :)) ... ce repede a trecut timpul :-<

Eu sunt mai fericita de cand ne-am casatorit!Simt ca suntem mai uniti si mai apropiati ca niciodata..!Si inainte ne era foarte bine,dar acum simt ca "tabloul" e mai complet!In fiecare zi realizez cat sunt de norocoasa ca il am alaturi(si nu oricum,ci in calitate de sot:"> )pe omul pe care il iubesc,suntem sanatosi,avem ce ne trebuie din punct de vedere financiar(fara sa ne dorim sa facem excese in sensul asta:) )....
Ne traim viata de familie simplu,cu zambetul pe buze,trecem peste toate impreuna si totul devine mai usor in doi...:) Ne facem planuri de viitor uneori,discutam despre cum ne-ar placea sa fie bebelusii,pe care ni-i dorim in viitorul...nu foarte indepartat...:> )(el imi spune ca i-ar placea sa fie la fel de..."nazdravani ca tine"...<):) )...
Sunt fericita,fetelor si sa dea Dumnezeu sa ramanem asa toata viata!Ba nu...mi-as dori sa fim cel putin la fel de fericiti ca acum...8-} si ASTA VA DORESC SI VOUA!>:D< >:D< >:D<

MachuPicchu
10.10.2008, 10:55:45
Eu sunt mai fericita de cand ne-am casatorit!Simt ca suntem mai uniti si mai apropiati ca niciodata..!Si inainte ne era foarte bine,dar acum simt ca "tabloul" e mai complet!In fiecare zi realizez cat sunt de norocoasa ca il am alaturi(si nu oricum,ci in calitate de sot:"> )pe omul pe care il iubesc,suntem sanatosi,avem ce ne trebuie din punct de vedere financiar(fara sa ne dorim sa facem excese in sensul asta:) )....
Ne traim viata de familie simplu,cu zambetul pe buze,trecem peste toate impreuna si totul devine mai usor in doi...:) Ne facem planuri de viitor uneori,discutam despre cum ne-ar placea sa fie bebelusii,pe care ni-i dorim in viitorul...nu foarte indepartat...
noi asa ne-am simtit de dinainte de nunta si acel act nu ne-a schimbat ... ne iubim lafel de mult si facem lucrurile impreuna ca pana atunci ... 2 puncte de vedere diferite ... se mai pronunta cineva? :))

monalissa
10.10.2008, 11:27:34
noi asa ne-am simtit de dinainte de nunta si acel act nu ne-a schimbat ... ne iubim lafel de mult si facem lucrurile impreuna ca pana atunci ... 2 puncte de vedere diferite ... se mai pronunta cineva? :))

Nici pe noi nu ne-a schimbat actul:O ...ar fi absurd sa fie asa....ar trebui ca acea bucata de hartie sa aiba puteri fantastice,capacitati "paranormale"... ceea ce cu totii stim ca e...cel putin imposibil!;))Cred ca,"plusul"acela de fericire(desi nu cred ca fericirea poate fi cuantificata..nu cred ca poti sa spui ca esti cu un gram mai fericit:-B ...),mai bine zis,amplificarea armoniei dintre noi cred eu ca se datoreaza statutului pe care il avem acum,atat in societate,cat si unul fata de celalalt...formam o familie,o unitate rezultata in urma oficierii Cununiei!
Daca nu as fi crezut ca e mai bine dupa casatorie decat inainte,nu m-as fi casatorit!De ce sa ma casatoresc daca nu se schimba nimic?Care e rostul unei casatorii care nu produce nici o schimbare pentru cuplul respectiv?
Sunt perfect de acord ca dupa casatorie suntem aceeasi oameni(avem aceleasi trasaturi fizice:)) si aceleasi obiceiuri,tabieturi...),nu cred in schimbarea omului odata cu inceputul vietii de familie(decat in situatii exceptionale),doar ca eu consider casatoria pasul urmator in evolutia unei relatii...un fel de...NEXT LEVEL...the HIGHEST level...:)>-
Nu stiu cat de bine m-am facut inteleasa si nici cat de aprobata imi va fi parerea,dar e opinia mea si va rog sa mi-o respectati..!:*

Yonika
10.10.2008, 11:32:18
Nici pentru noi nu s-a schimbta nimic, insa parca simt acum o legatura si mai stransa ca inainte...in rest..e la fel....

alymary
10.10.2008, 12:30:49
nici la noi nu sa scimbat nimic ne intelegem la fel de bine.a doar faptul ca acum stam impreuna ca inainte de nunta stateam impreuna.asa de frumos cu sotiorul tot timpul langa mine\:D/

Babutza
10.10.2008, 19:48:38
Nici pe noi nu ne-a schimbat actul:O ...ar fi absurd sa fie asa....ar trebui ca acea bucata de hartie sa aiba puteri fantastice,capacitati "paranormale"... ceea ce cu totii stim ca e...cel putin imposibil!;))Cred ca,"plusul"acela de fericire(desi nu cred ca fericirea poate fi cuantificata..nu cred ca poti sa spui ca esti cu un gram mai fericit:-B ...),mai bine zis,amplificarea armoniei dintre noi cred eu ca se datoreaza statutului pe care il avem acum,atat in societate,cat si unul fata de celalalt...formam o familie,o unitate rezultata in urma oficierii Cununiei!
Daca nu as fi crezut ca e mai bine dupa casatorie decat inainte,nu m-as fi casatorit!De ce sa ma casatoresc daca nu se schimba nimic?Care e rostul unei casatorii care nu produce nici o schimbare pentru cuplul respectiv?
Sunt perfect de acord ca dupa casatorie suntem aceeasi oameni(avem aceleasi trasaturi fizice:)) si aceleasi obiceiuri,tabieturi...),nu cred in schimbarea omului odata cu inceputul vietii de familie(decat in situatii exceptionale),doar ca eu consider casatoria pasul urmator in evolutia unei relatii...un fel de...NEXT LEVEL...the HIGHEST level...:)>-
Nu stiu cat de bine m-am facut inteleasa si nici cat de aprobata imi va fi parerea,dar e opinia mea si va rog sa mi-o respectati..!:*

sunt de acord cu tine.... eram fericiti si inainte ... si pe mine ma intreaba lumea cum ma simt acum ca sunt casatorita?......hmmm... nu pot spune in CUVINTE :x... ma simt... mai altfel... in sensu bun...:X si nu ma pot explicaaaaaaaaaaaaa..... suntem aceiasi oameni...lucru zi de zi...venit akasa...povestim.. totul e la fel:X... dar eu ma simt mai altfel putin :)))))))))) nu pot explica starea:x .... parca si acum am ceva fluturasi in stomac... poate din cauza statutului who knows... dar parca am fluturasi mai multi decat inainte :)))...sper ca ma intelege careva >:D< pusi fetelor...=(( si sa fiti fericite...atat conteaza

annabella28
11.10.2008, 09:33:18
Nici pentru noi nu s-a schimbta nimic, insa parca simt acum o legatura si mai stransa ca inainte...in rest..e la fel....

cum a fost fetelor pe 13 septembrie la nunta? eu am avut si noroc si un pic de ghinion care s-a transformat la sfarsit tot in noroc, zic eu... vremea a fost foarte rece, 6 grade Celsius in Piatra Neamt unde a fost nunta, dar am facut poze totusi in parculet pana la 9 seara, de la 7...am inghetat dar au iesit super...cununia civila a iesit super, la cea religioasa, nasa si-a rupt fermoarul foarte lung de la rochie...de tot...chiar cu 10 minute inainte de intrarea in biserica, dar...noroc ca avea rochia de la cununia civila la indemana pe aproape si s-a dus sa se schimbe repede...era aproape sa intarzie la cununie dar...a ajuns exact la timp! la petrecere dansul nostru a iesit perfect dar...cameramanul ne-a filmat de la bust in sus, fara picioare...imi venea sa mor cand am vazut filmul...si facusem vals vienez cu cha-cha...unde cei mai importanti sunt pasii...dar macar invitatilor le-a ramas in minte dansul propriu-zis...muzica a fost buna, dar dj-ul era zapacit cateodata...
cel mai frumos lucru de la nunta care m-a impresionat foarte mult, si nu stiu daca a fost pregatit intentionat sau nu, a fost faptul ca toti invitatii au avut imbracaminte care continea culoarea albastra...eu am avut nunta in albastru-bleu si ador culoarea asta si rochita tot bleu a fost cu alb, iar cand m-am uitat pe poze am observat ca fiecare avea ceva albastru, inclusiv florile pe care le-am primit...
deci am fost albastra toata ziua de 13...in sensul placut al culorii, desi si vremea a fost cam...albastra, dar am dansat toata noaptea, lumea s-a simtit foarte bine si am fost fericita!

Yonika
11.10.2008, 16:47:35
cum a fost fetelor pe 13 septembrie la nunta? eu am avut si noroc si un pic de ghinion care s-a transformat la sfarsit tot in noroc, zic eu... vremea a fost foarte rece, 6 grade Celsius in Piatra Neamt unde a fost nunta, dar am facut poze totusi in parculet pana la 9 seara, de la 7...am inghetat dar au iesit super...cununia civila a iesit super, la cea religioasa, nasa si-a rupt fermoarul foarte lung de la rochie...de tot...chiar cu 10 minute inainte de intrarea in biserica, dar...noroc ca avea rochia de la cununia civila la indemana pe aproape si s-a dus sa se schimbe repede...era aproape sa intarzie la cununie dar...a ajuns exact la timp! la petrecere dansul nostru a iesit perfect dar...cameramanul ne-a filmat de la bust in sus, fara picioare...imi venea sa mor cand am vazut filmul...si facusem vals vienez cu cha-cha...unde cei mai importanti sunt pasii...dar macar invitatilor le-a ramas in minte dansul propriu-zis...muzica a fost buna, dar dj-ul era zapacit cateodata...
cel mai frumos lucru de la nunta care m-a impresionat foarte mult, si nu stiu daca a fost pregatit intentionat sau nu, a fost faptul ca toti invitatii au avut imbracaminte care continea culoarea albastra...eu am avut nunta in albastru-bleu si ador culoarea asta si rochita tot bleu a fost cu alb, iar cand m-am uitat pe poze am observat ca fiecare avea ceva albastru, inclusiv florile pe care le-am primit...
deci am fost albastra toata ziua de 13...in sensul placut al culorii, desi si vremea a fost cam...albastra, dar am dansat toata noaptea, lumea s-a simtit foarte bine si am fost fericita!
Si la Iasi a fost destul de racoare, am fost la starea civila la ora 10 dimineata, dupa, fiindca era innourat am zis ca facem cateva poze, doar noi si fotograful, si cand ne-am urcat in masini sa plecam acasa, a inceput ploaia. dar pana am iesit eu de la coafor, s-a terminat si ploaia, se cam uscase pe jos, dar era destul de racoare. Am mers sa facem poze iar, imbracata in rochia de mireasa, si am cam murdadit putin rochia pe la poale..dar asta e. Nu prea am avut asa mult timp de poze, ca am cam intarziat eu la coafor (unde mi se facuse si rau, curgeau transpiratiile pe mine, si eu eram si pe piet fardata...). Am ajuns si la biserica, o slujba f frumoasa, apoi am mai facut in fata bisericii niste poze, apoi repede la restaurant, unde m-am intalnit cu miresica care avea nunta la localul meu, insa deasupra, Mika 24 de pe aici, ne-am pupat, ne-am urat casa de piatara si la petrecere. Am fost furata, in sensul ca luata pe sus de cavalerul de onoare, care a fugit cu mine in brate pana in parcare. Am mai facut ceva poze acolo unde am mers cand m-au furat....dimineata dupa ce am tras linia, dupa ce am platit restautantul, muzica si firma de aranjamente, ne-a ramas destul....nu ne asteptam ! Nu a plouat degeaba deci sambata dimineata ca am avut belsug.
cam asta in linii mari, sambata viitoare primi si pozele de la fotograf!

miKA24
11.10.2008, 22:20:38
abia astept sa vad pozele profi!!! >:D<

Yonika
11.10.2008, 22:37:20
abia astept sa vad pozele profi!!! >:D<
Mie imi spui?:D >:D<

elioma00
13.10.2008, 14:23:43
La Multi Ani fetelor care au avut nunta acum o luna !!!

<:-P <:-P <:-P

flori2105
13.10.2008, 19:18:52

Multumim la fel si tie iti doresc.La multi ani tuturor fetelor care azi implinesc o luna si la cat mai multe luni alaturi de sotii lor

Yonika
13.10.2008, 20:43:19

Multumim si la fel si voua! a fost o zi frumoasa!>:D<

flori2105
13.10.2008, 21:57:28
Multumim si la fel si voua! a fost o zi frumoasa!>:D<
CEA MAI FRUMOASA ZI DIN VIATA NOASTRA!!!!!

genoveva_1984
14.10.2008, 07:38:43
Am tot asteptat sa vad mai multe poze cu tine, mai ales ca astea 2 sint cam micute, dar din cite vad ai fost dulcica rau!!!!:*:*:*:* Casa de piatra si sa fiti fericiti impreuna!!!! Daca esti fericit, inseamna ca ai tot ce iti doresti... Pupici multi si astept mai multe poze! :*:*:*:*:*:*

Ieri am primit pozele, dar din pacate noi ne-am mutat saptamana trecuta la casa si acolo nu avem inca internet si nici nu stiu cand vom avea. Sper sa reusesc sa atasez cateva de la serviciu si sper sa pot cat de repede. Multumesc pentru aprecieri, eu nici macar nu mai vorbesc despre pozele voastre ca nu am cuvinte. Ati fost minunati, extraordinari...>:D< >:D<

Yonika
14.10.2008, 19:42:17
Fetele, ce faceti, v-ati pus pe treaba, ca noi da!8-}

mihaela28
14.10.2008, 21:25:56
Fetele, ce faceti, v-ati pus pe treaba, ca noi da!8-}
Eu m-am pus pe treaba deja.:D Sa ai o sarcina usoara Yonica si un bebe sanatos tun. Sper ca liniutele alea ale mele sa insemne tot un bb. Va pupic pe toate.:* :* :*

Crita
15.10.2008, 10:08:13
Am reusit si noi sa luam pozele si sa urcam cateva pe net.

http://picasaweb.google.com/cristi.jecu

Nunta a fost un vis superb, mirele meu m-a tinut in surprize toata ziua, cea mai mare surpriza fiind arficiile!!Anul acesta am ratat artificiile de Ziua Marinei din cauza lui (si pt ca imi plac fooarte mult artificiile, am fost tare suparata pe el). Asa ca si-a luat revansa aducand pe cei care fac artificiile de Ziua Marinei sa lumineze cerul doar pt mine! o:-)
Luna asta a insemnat pt noi schimbari majore...schimbarea tarii de rezidenta...acum alergam dupa acte si ne acomodam. In fine, deocamdata totul este ok si ne bucuram de faptul ca in fiecare seara dormim impreuna!;;)

MachuPicchu
15.10.2008, 10:16:18

sedinta foto de pe plaja este superba ... cat de mult conteaza locatia ... CASA DE PIATRA, sunteti amandoi frumosi :*

Yonika
15.10.2008, 11:26:12

Nunta a fost un vis superb, mirele meu m-a tinut in surprize toata ziua, cea mai mare surpriza fiind arficiile!!Anul acesta am ratat artificiile de Ziua Marinei din cauza lui (si pt ca imi plac fooarte mult artificiile, am fost tare suparata pe el). Asa ca si-a luat revansa aducand pe cei care fac artificiile de Ziua Marinei sa lumineze cerul doar pt mine! o:-)
Luna asta a insemnat pt noi schimbari majore...schimbarea tarii de rezidenta...acum alergam dupa acte si ne acomodam. In fine, deocamdata totul este ok si ne bucuram de faptul ca in fiecare seara dormim impreuna!;;)
Foarte frumoase pozele! si buna ideea cu pozele de pe plaja! daca am avea si noi timp am face si noi undeva la munte niste poze, imbracati cu hainele de la nunta!8-}

Yonika
15.10.2008, 11:27:19
Eu m-am pus pe treaba deja.:D Sa ai o sarcina usoara Yonica si un bebe sanatos tun. Sper ca liniutele alea ale mele sa insemne tot un bb. Va pupic pe toate.:* :* :*
Multumesc din suflet pt urari! Pai sa fie bb asa cum va doriti! si sa fie sanatos si al vostru!:*

CONT-INCHIS-23057
15.10.2008, 12:45:30

Foarte frumoase pozele!! Si ..Casa de Piatra!!...Spune-mi te rog cam cat te-a ajuns fotograful? Vreau sa compar niste preturi. Multumesc:*

CONT-INCHIS-23057
15.10.2008, 12:46:33
Foarte frumoase pozele! si buna ideea cu pozele de pe plaja! daca am avea si noi timp am face si noi undeva la munte niste poze, imbracati cu hainele de la nunta!8-}

Cumnatica draga ar trebui sa te grabesti....Uite ce vreme frumoasa e..:)

Yonika
15.10.2008, 13:28:36
Cumnatica draga ar trebui sa te grabesti....Uite ce vreme frumoasa e..:)
da, asa e! dar cine are tim, plus ca tre sa il caram dupa noi si pe nenea fotograful, care in week-end nu prea are timp de asa ceva! ramane cu pozele din ziua nuntii!

mihaela28
15.10.2008, 15:30:15
Multumesc din suflet pt urari! Pai sa fie bb asa cum va doriti! si sa fie sanatos si al vostru!:*
Asa sa fie!:D :D :D Multumim frumos.;;) ;;)

Pysycuta
16.10.2008, 00:06:56

Foarte frumoase pozele pe plaja >:D<
Mi-au atras atentia in mod deosebit aripile :)>- O idee foarte originala ai avut :*

Yonika
16.10.2008, 12:16:02
cam multa liniste pe aici in ultima vreme! Mai dati si la motanelul meu cate un vot?^:)^

Alisori
16.10.2008, 15:50:09

m-ai omorat cu pozele tale ^:)^ ^:)^
sunt BESTIALE ;;)
superbe..m-ai lasat fara cuvinte =P~ =P~ =P~ =P~ =P~
casa de piatra <:-P

cicika
17.10.2008, 23:04:12
salutare miresice de septembrie.................ce ati mai facut????????????;;) ;;)

Yonika
18.10.2008, 11:55:14
salutare miresice de septembrie.................ce ati mai facut????????????;;) ;;)
Pai vad si eu ca e cam liniste pe aici in ultima vreme! Nu ati uitat de pisoiul meu sa mai dati un vot?[-o<

cicika
18.10.2008, 16:02:53
Pai vad si eu ca e cam liniste pe aici in ultima vreme! Nu ati uitat de pisoiul meu sa mai dati un vot?[-o<
este cam linistite
dar sunt sigura ca o sa fie miscare de acum inainte>:D< >:D<

monalissa
18.10.2008, 20:03:12
Sunteti curioase sa vedeti cum am fost la cununia civila?;))
Presupunand ca raspunsul e"da",o sa pun cateva poze....:">

sugarlips
19.10.2008, 11:55:36
buna dimineata doamnelor

gata a trecut si nunta mea de vis si luna de miere...si incet intram in normal....adica nu mai avem tot felul de ganduri legate de nunta
nu am mai apucat sa intru...sa mai scriu deoarece am foarte mult de lucru la servici...
nici nu am apucat sa vad toate pozele voastre doar la cateva m-am uitat...oricum ati fost toate niste miresici superbe si din ce am vazut din poze ati avut o nunta minunata.>:D<
nunta mea a fost intr-adevar de vis, a fost super...a iesit totul asa cum ne-am dorit...........doar vremea nu a tinut cu noi, a fost foarte frig si dimineata a plouat asa ca din pacate nu am putut face poze afara...in natura cum planuisem...avem doar poze de interior :(
inca nu am primit pozele....cand le primesc o sa va arat....
in luna de miere am fost plecati in Turcia, in Belek si a fost super..am avut parte de o vreme superba

va pup pe toate si va doresc inca o data CASA DE PIATRA! >:D< >:D< >:D<

sper cat de curand sa apuc sa vad toate pozele voastre:* :* :* :* :* :*

mihaela28
19.10.2008, 21:28:41
Cate pagini s-au scris la topicul asta...Foarte multe...iar acum liniste. Nimeni nu mai are nimic de zis. Au trecut nuntile noastre si gata. Cu cateva exceptii nimeni nu mai are nimic de zis.

Fetelorrrrrr!!!!!! Ce mai faceti? Care va mai e viata? Banuiesc si-a reluat cursul normal. Cum e sa fiti doamne? Mie, de exemplu, mi-este foarte greu sa ma obisnuiesc cu noul nume desi imi place. Sotul meu a plecat la un curs pentru 4 luni iar la o saptamana dupa plecare lui am realizat ca in burtica mea incepe sa creasca un bebe.

Acum o ora ma uitam la dvd-urile de la nunta si mi-au dat lacrimile. Na ca ma lovi si sensibilitatea. Probabil din cauza hormonilor astora nebuni..., bebe ma face mai sensibila. Sau poate e din cauza faptului ca mi-e f dor de iubitu'.

Hadeti fetelor, mai spuneti si voi ceva, mi-e dor sa va vad si pe voi active pe aici.:grouphug: :grouphug: :grouphug: Adunareeeeaaaa!>:D< >:D< >:D<

mihaela28
19.10.2008, 21:38:52
Sunteti curioase sa vedeti cum am fost la cununia civila?;))
Presupunand ca raspunsul e"da",o sa pun cateva poze....:">
Superbe pozele, cum ne-ai obisnuit deja. Cu oameni frumosi pozele ies frumoase, normal.

Dar ce mai faci Ioana? Tu, Pisu, Donuta, Miciuh si toate fetele. Nu mai scrieti deloc deloc:( . Astet noutati si de la voi.:* :* :*

monalissa
19.10.2008, 22:00:36
Superbe pozele, cum ne-ai obisnuit deja. Cu oameni frumosi pozele ies frumoase, normal.

Dar ce mai faci Ioana? Tu, Pisu, Donuta, Miciuh si toate fetele. Nu mai scrieti deloc deloc:( . Astet noutati si de la voi.:* :* :*

In primul rand felicitari pentru bebele din burtica!!!!:* :* :* Iti doresc o sarcina si o nastere usoara,un bebe sanatos si...numai impliniri(tu le stii mai bine...:"> )
Cred ca e firesc faptul ca a scazut simtitor numarul "interventiilor" mireselor de septembrie,acum ca a trecut evenimentul care ne-a "adunat" aici..!;;)
Nu stiu ce sa va spun de mine..!Nu stiu daca intereseaza pe cineva foarte mult cum "arata" viata mea...pentru ca e poate prea banala pentru restul,dar suficient de interesanta cat sa ma simt o norocoasa din punctul asta de vedere...sunt fericita alaturi de...inca "proaspatul" meu sot...;))
Aseara am iesit in oras cu 3 prietene(a fost ziua uneia dintre ele)si ne-am simtit foarte bine...Sarbatorita mi-a spus ca i se pare ca sunt mai frumoasa decat inainte sa ma casatoresc...:"> E mai mult decat magulitor complimentul...dar daca e adevarat,e datorita faptului ca ma simt mult mai bine...mi-am gasit linistea si echilibrul in bratele sotului meu si ASTA e (cred)ceea ce vad oamenii la mine atunci cand li se pare ca as fi frumoasa...nu sunt vorbe goale acelea prin care se spune ca "frumusetea vine din interior"...
Cred ca v-am plictist destul,asa ca voi incheia dorindu-va sa fiti CEL PUTIN SUPERBE(daca intelegeti ce vreau sa spun...;)) )
Va pup si va imbratisez cu drag!:*

cicika
19.10.2008, 22:00:54
Cate pagini s-au scris la topicul asta...Foarte multe...iar acum liniste. Nimeni nu mai are nimic de zis. Au trecut nuntile noastre si gata. Cu cateva exceptii nimeni nu mai are nimic de zis.

Fetelorrrrrr!!!!!! Ce mai faceti? Care va mai e viata? Banuiesc si-a reluat cursul normal. Cum e sa fiti doamne? Mie, de exemplu, mi-este foarte greu sa ma obisnuiesc cu noul nume desi imi place. Sotul meu a plecat la un curs pentru 4 luni iar la o saptamana dupa plecare lui am realizat ca in burtica mea incepe sa creasca un bebe.

Acum o ora ma uitam la dvd-urile de la nunta si mi-au dat lacrimile. Na ca ma lovi si sensibilitatea. Probabil din cauza hormonilor astora nebuni..., bebe ma face mai sensibila. Sau poate e din cauza faptului ca mi-e f dor de iubitu'.

Hadeti fetelor, mai spuneti si voi ceva, mi-e dor sa va vad si pe voi active pe aici.:grouphug: :grouphug: :grouphug: Adunareeeeaaaa!>:D< >:D< >:D<
felicitari!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!<:-P <:-P <:-P <:-P

mihaela28
19.10.2008, 22:45:03
In primul rand felicitari pentru bebele din burtica!!!!:* :* :* Iti doresc o sarcina si o nastere usoara,un bebe sanatos si...numai impliniri(tu le stii mai bine...:"> )
Cred ca e firesc faptul ca a scazut simtitor numarul "interventiilor" mireselor de septembrie,acum ca a trecut evenimentul care ne-a "adunat" aici..!;;)
Nu stiu ce sa va spun de mine..!Nu stiu daca intereseaza pe cineva foarte mult cum "arata" viata mea...pentru ca e poate prea banala pentru restul,dar suficient de interesanta cat sa ma simt o norocoasa din punctul asta de vedere...sunt fericita alaturi de...inca "proaspatul" meu sot...;))
Aseara am iesit in oras cu 3 prietene(a fost ziua uneia dintre ele)si ne-am simtit foarte bine...Sarbatorita mi-a spus ca i se pare ca sunt mai frumoasa decat inainte sa ma casatoresc...:"> E mai mult decat magulitor complimentul...dar daca e adevarat,e datorita faptului ca ma simt mult mai bine...mi-am gasit linistea si echilibrul in bratele sotului meu si ASTA e (cred)ceea ce vad oamenii la mine atunci cand li se pare ca as fi frumoasa...nu sunt vorbe goale acelea prin care se spune ca "frumusetea vine din interior"...
Cred ca v-am plictist destul,asa ca voi incheia dorindu-va sa fiti CEL PUTIN SUPERBE(daca intelegeti ce vreau sa spun...;)) )
Va pup si va imbratisez cu drag!:*
Multumesc pentru felicitari si pentru urari. Ma bucur ca iti prieste casatoria si este si normal in cazul celora care se casatoresc din dragoste mare. Sunt putin invidioasa (dar nu in sensul rau) pentru ca eu sunt doar cu bebe dar el e foarte mic acum, cat un varf de ac, si nu imi raspunde cand vorbesc cu el. Ma simt putin singura insa sunt foarte fericita si ma simt o femeie extrem de norocoasa. Tu nu faci un bebe Ioana?:D ;;)

mihaela28
19.10.2008, 22:45:56
felicitari!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!<:-P <:-P <:-P <:-P
Multumeeeesc!!!! Sper sa fie bine[-o< >:D< >:D<

MachuPicchu
20.10.2008, 08:55:42

eu mai mult scriu pe la offtopic si aspirante ... dar hai sa umplem si paginile astea ... noi ne renovam baia (deja de 2 sapt. casa este ca un camp de razboi) si mai dureaza pana o terminam pt. ca o facem noi 2 singurei ... al meu a fost in delegatie sapt trecuta, in week-end a venit acasa (si in loc sa petrecem timpul impreuna relaxandu-ne am muncit la baia aia) si astazi a plecat iar in delegatie :( .... joi ma duc eu la el si vineri plecam la tzara la parintii mei (imi e tare dor de ei :x) ...... si mie mi-a zis sora mea ca eu "am inflorit" dupa nunta :-p (schimbare de look si una mica de vestimentatie) ... deja la anul avem 5 nunti 8-}, iar la una dintre ele suntem nasi ... ne asteapta un an plin, mai ales daca bebe doreste sa apara ... deocamdata cam atat la aceasta "interventie" :*

monalissa
20.10.2008, 11:22:26
Multumesc pentru felicitari si pentru urari. Ma bucur ca iti prieste casatoria si este si normal in cazul celora care se casatoresc din dragoste mare. Sunt putin invidioasa (dar nu in sensul rau) pentru ca eu sunt doar cu bebe dar el e foarte mic acum, cat un varf de ac, si nu imi raspunde cand vorbesc cu el. Ma simt putin singura insa sunt foarte fericita si ma simt o femeie extrem de norocoasa. Tu nu faci un bebe Ioana?:D ;;)

Abia asteptam sa avem un bebe,dar deocamdata nu se "anunta" nimic...cand va veni momentul voi fi cea mai fericita FIINTA (ca doar dintre femei ar fi prea putin...:)) ) din tot Universul!!!!!:">
Nimic nu mi se pare mai minunat si mai inaltator decat sa devii mama...!o:-)
Ma bucur mult ca tu esti deja in situatia asta si iti doresc tot binele din lume(ups!VA doresc-mai nou....:-p ):* :* :*

Yonika
20.10.2008, 11:33:27
Buna fetelor, vad ca reincepe incet-ncet si pe aici activitatea.
sa ne laudam si noi cu realizarile noastre: nu peste mult timp vom fi 3! Si suntem asa de fericiti si eu si sotul (tati)!
Si eu stau mai mult pe la topick-ul cu bebei!
Pup si sa aveti o zi cat mai buna!:*

monalissa
20.10.2008, 11:37:26
sa ne laudam si noi cu realizarile noastre: nu peste mult timp vom fi 3! Si suntem asa de fericiti si eu si sotul (tati)!

Vai,ce frumoooooooooos!!!!super super super!!!!Felicitari multe,Yonika!>:D< >:D< >:D<

pisicamiresica
20.10.2008, 12:51:22
Felicitari ! Si eu imi dores foarte mult un bebe dar deocamdata nici nunta nu am facut-o :)
Sanatate si fericire la toata lumea!
Va doresc tot binele din lume !

iony
20.10.2008, 13:54:39
felicitari tuturor miresicilor de septembrie pt nuntile minunate pe care le-am avut toate <:-P <:-P <:-P <:-P mi-aduc aminte ce stresate am fost si acum a revenit totul la normal. se simte asa o relaxare dupa nunta:-" :-" . vad ca multe dintre miresici sunt deja pe punctul de a deveni mamici si le doresc o sarcina usoara si copilasi sanatosi.noi mai asteptam un piculet;;)
peste 3 saptamani suntem nasi si de cununie si de botez si abia asteptam si nunta finilor. va doresc multa fericire si spor in toate. pupici:* :* :*

Yonika
20.10.2008, 14:20:29
Vai,ce frumoooooooooos!!!!super super super!!!!Felicitari multe,Yonika!>:D< >:D< >:D<
Multumesc mult Monalisa! >:D<:*

Yonika
20.10.2008, 14:23:41
felicitari tuturor miresicilor de septembrie pt nuntile minunate pe care le-am avut toate <:-P <:-P <:-P <:-P mi-aduc aminte ce stresate am fost si acum a revenit totul la normal. se simte asa o relaxare dupa nunta:-" :-" . vad ca multe dintre miresici sunt deja pe punctul de a deveni mamici si le doresc o sarcina usoara si copilasi sanatosi.noi mai asteptam un piculet;;)
peste 3 saptamani suntem nasi si de cununie si de botez si abia asteptam si nunta finilor. va doresc multa fericire si spor in toate. pupici:* :* :*
Felicitari pt fini! sa va traiasca, si finuta cea mica (sau finutul?)>:D< Mi-ar place si mie sa cunu sau sa botez. Am avut si noi o cerere de a fi nasi, de la cei care ne-au fost domnisoara si cavaler de onoare la nunta, insa ei peste vreo 2 ani vor face nunta!

iony
20.10.2008, 16:33:16
Felicitari pt fini! sa va traiasca, si finuta cea mica (sau finutul?)>:D< Mi-ar place si mie sa cunu sau sa botez. Am avut si noi o cerere de a fi nasi, de la cei care ne-au fost domnisoara si cavaler de onoare la nunta, insa ei peste vreo 2 ani vor face nunta!

este fetita si o sa o cheme ionela angelica:-p

mihaela28
20.10.2008, 18:37:50
eu mai mult scriu pe la offtopic si aspirante ... dar hai sa umplem si paginile astea ... noi ne renovam baia (deja de 2 sapt. casa este ca un camp de razboi) si mai dureaza pana o terminam pt. ca o facem noi 2 singurei ... al meu a fost in delegatie sapt trecuta, in week-end a venit acasa (si in loc sa petrecem timpul impreuna relaxandu-ne am muncit la baia aia) si astazi a plecat iar in delegatie :( .... joi ma duc eu la el si vineri plecam la tzara la parintii mei (imi e tare dor de ei :x) ...... si mie mi-a zis sora mea ca eu "am inflorit" dupa nunta :-p (schimbare de look si una mica de vestimentatie) ... deja la anul avem 5 nunti 8-}, iar la una dintre ele suntem nasi ... ne asteapta un an plin, mai ales daca bebe doreste sa apara ... deocamdata cam atat la aceasta "interventie" :*
Sa inteleg ca iti doresti un bebe cat de repede, nu?;))

mihaela28
20.10.2008, 18:43:39
Abia asteptam sa avem un bebe,dar deocamdata nu se "anunta" nimic...cand va veni momentul voi fi cea mai fericita FIINTA (ca doar dintre femei ar fi prea putin...:)) ) din tot Universul!!!!!:">
Nimic nu mi se pare mai minunat si mai inaltator decat sa devii mama...!o:-)
Ma bucur mult ca tu esti deja in situatia asta si iti doresc tot binele din lume(ups!VA doresc-mai nou....:-p ):* :* :*
Ei....daca iti doresti atunci sa vinaaaaa. Eu ma simt deja foarte fericita desi bebe e micut, are doar vreo 2 sapt jum. <:-PParca nu-mi vine sa cred ca voi fi mamica in curand.:x Nici n-am cuvinte sa exprim ceea ce simt.;;)

mihaela28
20.10.2008, 18:46:05
Multumim iony. Multa fericire iti doresc>:D<

cicika
20.10.2008, 19:13:03
Multumeeeesc!!!! Sper sa fie bine[-o< >:D< >:D<
sunt sigura ca o sa fie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!<:-P <:-P <:-P <:-P <:-P

cicika
20.10.2008, 19:14:14
felicitari.....................<:-P <:-P <:-P <:-P <:-P <:-P <:-P <:-P

genoveva_1984
21.10.2008, 08:13:50
Felicitari miresicilor care vor fi mamici...si eu care abia acum am poze de la nunta. Vin si eu cu vestea cea mare si ma refer la poze, iar voi aveti deja vesti si mai frumoase. Ma bucur mult pentru cele care asteapta bebei, sa fiti sanatoase voi si copilasii vostri.
La momentul actual noi suntem inca in constructie, incercam sa ne terminam casuta si abia asteptam sa ne mutam in cuibusorul nostru. Si la final, va pun si eu link-ul pentru pozicile noastre: http://picasaweb.google.com/dianagenoveva84. Sper sa va placa...:*

alinanicoleta
21.10.2008, 08:21:52
Felicitari miresicilor care vor fi mamici...si eu care abia acum am poze de la nunta. Vin si eu cu vestea cea mare si ma refer la poze, iar voi aveti deja vesti si mai frumoase. Ma bucur mult pentru cele care asteapta bebei, sa fiti sanatoase voi si copilasii vostri.
La momentul actual noi suntem inca in constructie, incercam sa ne terminam casuta si abia asteptam sa ne mutam in cuibusorul nostru. Si la final, va pun si eu link-ul pentru pozicile noastre: http://picasaweb.google.com/dianagenoveva84. Sper sa va placa...:*

Felicitari!!! si casa de piatra!!!! ai fost minunata!!!

MachuPicchu
21.10.2008, 08:43:49
Sa inteleg ca iti doresti un bebe cat de repede, nu?;))
cam in 2 luni sper sa apara :D

silviotta
21.10.2008, 10:16:13
V-am privit pe toate>:D<...am trait alaturi de fiecare ziua cea mare...si mi-am amintit si de a mea...:-p
Sa fiti fericite, sa va iubiti de 100000000000....... de ori mai mult decat acum, sa aveti copiii pe care vi-i doriti sanatosi si frumosi si sa povestim lucruri frumoase multi ani de acum incolo >:D<>:D<>:D<

Si pentru noi ziua cu pricina :D a fost plina de emotii, de soare,de prieteni dragi, de rude muuuuuuuuulte rau :))...toate au decurs conform planului, mi-as fi dorit mai mult timp pt sedinta foto, cu toate ca nu ma "iubeste" aparatul foto f mult...dar vroiam parca mai mult, chiar daca nu as fi iesit cum trebuie in poze :oops:...
La biserica cununia a tinut 1 ora si 10 min #-o , m-am inmuiat de vreo 2 ori dar a fost miresoiul pe faza si m-a sprijinit :suuuper:..., petrecerea mi-as fi dorit sa dureze mai mult noaptea , dar suntem multumiti si asa, toata lumea s-a distrat (mai putin carcotasii - ca tre` sa existe si din categoria asta cativa :-p-) , noi am dansat toata noaptea si nici nu am simtit cand a trecut...
Rochia mi-a stat super (dupa spusele altora normal =P~), a fost f usoara si ne-am "inteles" f ff bine impreuna 8-}...

pentru curiosi :-p...poze in semnatura :">

silviotta
21.10.2008, 10:18:12

sa fiti fericiti,sa va iubiti mult, ati fost frumosi amandoi si zambareti o:-)
astept impresii din luna de miere...in care nu ne-am mai intalnit :-p

genoveva_1984
21.10.2008, 10:38:09
Felicitari!!! si casa de piatra!!!! ai fost minunata!!!

Multumesc, la fel va doresc si voua!>:D< >:D<

genoveva_1984
21.10.2008, 10:45:59
sa fiti fericiti,sa va iubiti mult, ati fost frumosi amandoi si zambareti o:-)
astept impresii din luna de miere...in care nu ne-am mai intalnit :-p

Si voi ati fost extraordinari! Legat de luna de miere...chiar ma gandeam si stiam ca mai este o miresica in aproximativ aceeasi perioada ca si noi la hotel, dar....daca nu ne-am inteles mai dinainte...A fost extraordinar totul, dar asta numai pentru ca am fost impreuna. Nu ma pot sa ma plang de nimic, totul a fost ok, al meu a fost extrem de incantat, numai ca mie mi s-a parut un pic banal. O alta imagine aveam eu in legatura cu locatia unde vom merge in luna de miere. Daca as putea sa o iau de la capat, cu siguranta as alege altceva...si asta nu pentru ca nu as fi fost multumita de ceva in mod special, ci pentru ca imi doream altceva...nu stiu daca m-am facut inteleasa.

mihaela28
21.10.2008, 11:12:40
Ai fost o mirsica tare dulcica. Felicitari si casa de piatra!!!

mihaela28
21.10.2008, 11:15:33
[-o< [-o< @};-
Trebuie exersata treaba.:-" Sper sa vina barza si la tine.;;) @};- :x [-o<

mihaela28
21.10.2008, 11:26:44
V-am privit pe toate>:D<...am trait alaturi de fiecare ziua cea mare...si mi-am amintit si de a mea...:-p
Sa fiti fericite, sa va iubiti de 100000000000....... de ori mai mult decat acum, sa aveti copiii pe care vi-i doriti sanatosi si frumosi si sa povestim lucruri frumoase multi ani de acum incolo >:D<>:D<>:D<

Si pentru noi ziua cu pricina :D a fost plina de emotii, de soare,de prieteni dragi, de rude muuuuuuuuulte rau :))...toate au decurs conform planului, mi-as fi dorit mai mult timp pt sedinta foto, cu toate ca nu ma "iubeste" aparatul foto f mult...dar vroiam parca mai mult, chiar daca nu as fi iesit cum trebuie in poze :oops:...
La biserica cununia a tinut 1 ora si 10 min #-o , m-am inmuiat de vreo 2 ori dar a fost miresoiul pe faza si m-a sprijinit :suuuper:..., petrecerea mi-as fi dorit sa dureze mai mult noaptea , dar suntem multumiti si asa, toata lumea s-a distrat (mai putin carcotasii - ca tre` sa existe si din categoria asta cativa :-p-) , noi am dansat toata noaptea si nici nu am simtit cand a trecut...
Rochia mi-a stat super (dupa spusele altora normal =P~), a fost f usoara si ne-am "inteles" f ff bine impreuna 8-}...

Esti fotogenica chiar daca nu ti se pare. Foarte draguta. Casa de piatra si copii frumosi!:x

Yonika
21.10.2008, 14:15:57
este fetita si o sa o cheme ionela angelica:-p
Ce nume frumos! sa fie sanatoasa si sa creasca mare!<:-P

cicika
21.10.2008, 18:56:54
felicitari!!!!!!!!!!
ati fost frumosi<:-P <:-P <:-P <:-P

cicika
21.10.2008, 18:57:30
Doamne Ajuta:"> :"> :"> :">

cicika
21.10.2008, 19:15:33

casa de piatra!!!!!!!!!!!!!felicitari!!!!ati fost foarte frumosi:">
sunt sigura ca totul a iesit super:"> :">

genoveva_1984
22.10.2008, 07:41:08
Ai fost o mirsica tare dulcica. Felicitari si casa de piatra!!!

Multumesc..la fel va doresc si eu voua.>:D< >:D<

genoveva_1984
22.10.2008, 07:41:56
felicitari!!!!!!!!!!
ati fost frumosi<:-P <:-P <:-P <:-P

Multumesc... si voi ati fost minunati. Casa de piatra!:* :*

MachuPicchu
22.10.2008, 18:46:50
pline zilele astea la munca ... trece timpul foarte repede (lucrez cu un program care imi place fffff mult), ceea ca ma bucura (vineri plec la ai mei la tzara <:-P) ... voi ce ati mai "copt"?

mihaela28
23.10.2008, 18:48:41
pline zilele astea la munca ... trece timpul foarte repede (lucrez cu un program care imi place fffff mult), ceea ca ma bucura (vineri plec la ai mei la tzara <:-P) ... voi ce ati mai "copt"?
Hehe! Eu m-am apucat de 2 saptamani de sofat cu instructor. Am permis de 5 ani dar sunt varza la condus. Nu de alta dar ramane masina la mine si e pacat sa stea in fata blocului asa degeaba. Unde mai pui ca acum am bebe in burtica si nu mai pot cara tot felul de plase si sacose cu cumparaturi. :"> Siii sa nu ma mai rog de unul si de altul sa vina dupa mine sa ma duca la serviciu.:-" De luni o sa plec singura cu masina.:>

MachuPicchu
23.10.2008, 18:57:26
Hehe! Eu m-am apucat de 2 saptamani de sofat cu instructor. Am permis de 5 ani dar sunt varza la condus. Nu de alta dar ramane masina la mine si e pacat sa stea in fata blocului asa degeaba. Unde mai pui ca acum am bebe in burtica si nu mai pot cara tot felul de plase si sacose cu cumparaturi. :"> Siii sa nu ma mai rog de unul si de altul sa vina dupa mine sa ma duca la serviciu.:-" De luni o sa plec singura cu masina.:>
=D> foarte bine ... eu am permisul de 7 ani si adunate toate orele conduse nu cred ca am 48 ore ;))

Gabrielle29
23.10.2008, 21:50:34
Salutari miresici dragi! :*:*:* Felicitari miresicilor cu bebei la purtator, sa dea Domnu sa fie sanatosi si destepti! >:D<

Am tot amanat, am tot uitat, dar uite ca in sfarsit postez si eu link spre albumulele meu picassa.

Nunta - http://picasaweb.google.com/GabrielaVatu/Nunta?authkey=b5Z_jASJetg#

Cununia civila - http://picasaweb.google.com/GabrielaVatu/CununiaCivila?authkey=J4Zc_77ZMPI#

monalissa
23.10.2008, 22:12:36
Salutari miresici dragi! :*:*:* Felicitari miresicilor cu bebei la purtator, sa dea Domnu sa fie sanatosi si destepti! >:D<

Am tot amanat, am tot uitat, dar uite ca in sfarsit postez si eu link spre albumulele meu picassa.

Cununia civila - http://picasaweb.google.com/GabrielaVatu/CununiaCivila?authkey=J4Zc_77ZMPI#

Ai fost ca o papusica!!!!super dulce si frumusica..!Felicitari si multe impliniri in viata de familie...!:*

genoveva_1984
24.10.2008, 07:37:10

Foarte frumosi ati fost si aveti niste poze extraordinare. >:D<

alymary
24.10.2008, 14:32:58
am pus poze profi in album;))

alymary
24.10.2008, 14:34:03
woooooow de acum sunt printesa=))

BrunetzicaMelly
24.10.2008, 15:08:53

Felicitari! Sunteti superbi amandoi! Sa fie intr-un moment bun si sa va dea Dumnezeu bebeli frumosi ca voi !

flori2105
24.10.2008, 15:13:06
am si eu poze in semnatura pt cei curiosi

Gabrielle29
24.10.2008, 20:48:45
Multumesc mult fetelor! :* Si voi ati fost superbe! >:D<

mihaela28
25.10.2008, 09:56:34
=D> foarte bine ... eu am permisul de 7 ani si adunate toate orele conduse nu cred ca am 48 ore ;))
48 cu tot cu alea din timpul scolii?:-p

mihaela28
25.10.2008, 09:57:56
Multumesc mult fetelor! :* Si voi ati fost superbe! >:D<
Ai fost foarte scumpica.>:D< Casa de piatra!:*

augusta
26.10.2008, 23:31:05
Buna seara doamnelor......am ajuns in sfarsit acasa...in Italia.Am plecat in tara sa ma marit in 15 septembrie.Acum, gandindu-ma la nunta a fost.....pe fuga tot!
Mama mi-a organizat toata nunta.In ceea ce ma priveste pe min,e a fost totul pe dos....am slabit mult si rochia era larga, nu am facut machiaj inainte si nu mi-a placut cum m-a machiat si m-am machiat eu, la fel si cu parul, nu am avut timp de poze si peste tot am ajuns mai tarziu decat trebuia (foto-care le-am facut inainte de nunta dimineata la 10-primarie,biserica)nu a vrut nimeni sa ma fure, dar m-am dus cu sora-mea la baie si omu meu deja si-a adus mireasa de la nunta de sus,si a trebuit sa caute sora-mea 3 hoti sa ma duca in sala, m-au durut picioarele f tare, nu au venit persoane "datoare"-vandute si m-au anuntat cu o zi inainte de nunta,
DAR
Am avut o sala aranjata minunat, o primire la primarie extraordinara, un timp potrivit pt poze( a plouat toata sapt pana cu o zi inainte), o slujba care mi-a adus lacrimi si caldura in suflet, neamurile care mi-au fost aproape au fost toti, buchetul......superb, tortul delicios, multe surprize: de la masina ce facea balonase pana la aranjamentul de la tort.Si mai important, lumea s-a distrat, nu a stat nimeni la mese, damsau mereu si numai la mancare se ajezau, au venit mai mult cu 7 pers decat ne asteptam, mancarea a fost f buna, omul meu a dansat desi nu am mai dansat valsul ca nu am mai repetat nimic, eu nu m-am enervat deloc si pe nimeni pt ca totul a decurs pana la urma perfect......datorita alor mei ca de la el a fost doar mama-sa .

La sfarsit am adunat banii, am platit tot si am adunat triplu decat am platit....la 127 pers .
Inca nu am vazut albumul , ca e inca in tara, dar am vazut dvd cu nunta.....4 dvd ....6 ore de filmat...dar nu te plictisesti deloc......

Am astepat mult sa va scriu...dar dupa cum vedeti am avut multe de zis si acum sunt in perioada relax.....luna de miere, la anu poate.

am pus doua trei poze. in album...sper sa va placa.....Oricum, felicitari tuturor mireselor de septembrie......

ps. Scuze daca v-am plictisit.......

mamuska
26.10.2008, 23:44:43

Ai fost superba!!!!!!!Frumosi amandoi!!!!Se vede ca tie iti place mai mult ca lui,sa faci poze...cred ca asa suntem toate.....frumoase poze!!! CASA DE PIATRA SI MULTA FERICIRE!!!!

mamuska
26.10.2008, 23:49:04
Buna seara doamnelor......am ajuns in sfarsit acasa...in Italia.Am plecat in tara sa ma marit in 15 septembrie.Acum, gandindu-ma la nunta a fost.....pe fuga tot!
Mama mi-a organizat toata nunta.In ceea ce ma priveste pe min,e a fost totul pe dos....am slabit mult si rochia era larga, nu am facut machiaj inainte si nu mi-a placut cum m-a machiat si m-am machiat eu, la fel si cu parul, nu am avut timp de poze si peste tot am ajuns mai tarziu decat trebuia (foto-care le-am facut inainte de nunta dimineata la 10-primarie,biserica)nu a vrut nimeni sa ma fure, dar m-am dus cu sora-mea la baie si omu meu deja si-a adus mireasa de la nunta de sus,si a trebuit sa caute sora-mea 3 hoti sa ma duca in sala, m-au durut picioarele f tare, nu au venit persoane "datoare"-vandute si m-au anuntat cu o zi inainte de nunta,
DAR
Am avut o sala aranjata minunat, o primire la primarie extraordinara, un timp potrivit pt poze( a plouat toata sapt pana cu o zi inainte), o slujba care mi-a adus lacrimi si caldura in suflet, neamurile care mi-au fost aproape au fost toti, buchetul......superb, tortul delicios, multe surprize: de la masina ce facea balonase pana la aranjamentul de la tort.Si mai important, lumea s-a distrat, nu a stat nimeni la mese, damsau mereu si numai la mancare se ajezau, au venit mai mult cu 7 pers decat ne asteptam, mancarea a fost f buna, omul meu a dansat desi nu am mai dansat valsul ca nu am mai repetat nimic, eu nu m-am enervat deloc si pe nimeni pt ca totul a decurs pana la urma perfect......datorita alor mei ca de la el a fost doar mama-sa .

La sfarsit am adunat banii, am platit tot si am adunat triplu decat am platit....la 127 pers .
Inca nu am vazut albumul , ca e inca in tara, dar am vazut dvd cu nunta.....4 dvd ....6 ore de filmat...dar nu te plictisesti deloc......

Am astepat mult sa va scriu...dar dupa cum vedeti am avut multe de zis si acum sunt in perioada relax.....luna de miere, la anu poate.

am pus doua trei poze. in album...sper sa va placa.....Oricum, felicitari tuturor mireselor de septembrie......

ps. Scuze daca v-am plictisit.......

Cel mai mult conteaza sa va simtiti voi bine,nu restul...Persoane fara rusine,cred ca sunt peste tot,promit ca vin si in ultimul moment se razgandesc,dar nu trebuie sa ne batem capul cu astfel de situatii...trebuie sa ne simtim bine la propria nunta,sa facem asa cum vrem si sa conteze doar ceea ce simtim noi!!!! Poze in album,ai numai cu invitatiile, care sunt dragute foc!!!

Completez: S-au incarcat pozele la tine in album.....Va doresc casa de piatra,sanatate si multa fericire!!!!!Ati fost foarte frumosi!!!!!!!!!!!!!!!

augusta
26.10.2008, 23:51:04
Cel mai mult conteaza sa va simtiti voi bine,nu restul...Persoane fara rusine,cred ca sunt peste tot,promit ca vin si in ultimul moment se razgandesc,dar nu trebuie sa ne batem capul cu astfel de situatii...trebuie sa ne simtim bine la propria nunta,sa facem asa cum vrem si sa conteze doar ceea ce simtim noi!!!! Va doresc casa de piatra,sanatate si multa fericire!!!!!Poze in album,ai numai cu invitatiile,care sunt dragute foc...asteptam pozici si cu nunta!!!!

Am probleme cu dimensionarea lor......mai incerc.....oricum multumesc mult de urari si va doresc la fel....

mamuska
26.10.2008, 23:58:38
Am probleme cu dimensionarea lor......mai incerc.....oricum multumesc mult de urari si va doresc la fel....
Am editat mesajul si l-am modificat...s-au atasat deja pozele...ati fost superbi!!!!!!!

augusta
27.10.2008, 00:01:43
Am editat mesajul si l-am modificat...s-au atasat deja pozele...ati fost superbi!!!!!!!

Multumesc mult...chiar acuma incercam sa imi fac si eu un cont pe picasa sa pot pune mai multe poze......oricum multumim tare mult.......

augusta
27.10.2008, 01:11:41
Am reusit sa fac un cont pe picasa cu cateva poze de la nunta.....cine vrea sa arunce o privire.....

http://picasaweb.google.com/stg4u40/NostroMatrimonio (http://picasaweb.google.com/stg4u40/NostroMatrimonio)#

MachuPicchu
27.10.2008, 10:30:39
48 cu tot cu alea din timpul scolii?:-p
daca stau sa ma gandesc mai bine, s-ar putea sa fie cu tot cu alea =))

iony
27.10.2008, 13:32:31
am pus si eu poze de la nunta in semnatura....

mihaela28
27.10.2008, 14:16:59
daca stau sa ma gandesc mai bine, s-ar putea sa fie cu tot cu alea =))
=)) =)) Daca ai fi condus 48 fara alea ai fi fost tare. Azi am venit cu masina la serviciu.<:-P

genoveva_1984
27.10.2008, 14:53:00
Am reusit sa fac un cont pe picasa cu cateva poze de la nunta.....cine vrea sa arunce o privire.....

http://picasaweb.google.com/stg4u40/NostroMatrimonio (http://picasaweb.google.com/stg4u40/NostroMatrimonio)#

N-am inteles de ce ai spus ca nu ati apucat sa faceti poze ca eu vad ca aveti niste poze extraordinare. Suntei minunati. Sa fiti fericiti! Casa de piatra!>:D<

genoveva_1984
27.10.2008, 14:55:28
am pus si eu poze de la nunta in semnatura....

Mi-au placut tare mult pozele. Sunt superbe. Casa de piatra!:*

iony
27.10.2008, 16:11:48
Mi-au placut tare mult pozele. Sunt superbe. Casa de piatra!:*

multumesc. si tie multa fericire alaturi de sotul tau!:*

augusta
27.10.2008, 17:22:36
N-am inteles de ce ai spus ca nu ati apucat sa faceti poze ca eu vad ca aveti niste poze extraordinare. Suntei minunati. Sa fiti fericiti! Casa de piatra!>:D<

Nuuuuuu....faza e ca eu desi m-am trezit de la 5 dimineata, am mers la machiat la 8 ...... la 10 trebuia sa fim la poze... noi am ajuns la 11.imagineaza-ti ca oricum am facut in jur de 4000 de poze, plus cele facute de neamuri ca am mai adunat vreo 200 ....eram inconjurati mereu de flash-uri ca niste staruri....;)) o:-) doar ca .....nu am fost in "program "si erau multe poze instantanee mai mult decat regizate...oricum mie imi plac mai multe asa.....si oricum "in program" nu prea cred ca reuseste vreo mireasa in ziua nuntii.....

Frumoase toate miresele din septembrie........si toate cele ce vor veni!

genoveva_1984
28.10.2008, 07:33:21
multumesc. si tie multa fericire alaturi de sotul tau!:*

Multumesc. :* :*

genoveva_1984
28.10.2008, 07:36:53
Nuuuuuu....faza e ca eu desi m-am trezit de la 5 dimineata, am mers la machiat la 8 ...... la 10 trebuia sa fim la poze... noi am ajuns la 11.imagineaza-ti ca oricum am facut in jur de 4000 de poze, plus cele facute de neamuri ca am mai adunat vreo 200 ....eram inconjurati mereu de flash-uri ca niste staruri....;)) o:-) doar ca .....nu am fost in "program "si erau multe poze instantanee mai mult decat regizate...oricum mie imi plac mai multe asa.....si oricum "in program" nu prea cred ca reuseste vreo mireasa in ziua nuntii.....

Frumoase toate miresele din septembrie........si toate cele ce vor veni!

Nici noi nu am fost in program si am intarziat si noi mai bine de o ora...am ajuns la restaurant dupa ora 9, desi trebuia sa ajungem la 8. A plouat toata ziua sambata, nu s-a oprit nici macar o jumatate de ora sa putem face poze si nu avem decat vreo 1000 de poze facute si alea pe apucate cand mai prindeam 5 minute cand ploua mai incet...Cu toate astea a fost cea mai fericita zi din viata mea si nu as schimba nimic.:*

pufulica
29.10.2008, 12:55:32
Buna foste miresici, si actuale proaspete neveste ;))
Am reaparut si eu cu picioarele pe pamant si cu ochii pe site.

In primul rand, casa de piatra tuturor, sper ca ati avut parte de nunta care ati visat-o si de acum...sper sa aveti parte de casatoria pe care o visati! :*

Despre mine, numai de bine! A fost totul super! Si mai vreau o data (dar aceeasi nunta, cu aceleasi personaje ;;)

Pana una alta va pup, ca ma ia seful la masa.
(am si niste poze in link-ul de ma jos)

dulcineea_ta
01.11.2008, 23:44:00

Casa de piatra! Foarte frumoase pozele. Decorul a fost superb si nici protagonistii nu au fost mai prejos.

MachuPicchu
06.11.2008, 08:38:38
LA MULTE LUNI SI APOI ANI miresicilor de 6 http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/0002025D.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&ref=10)

mihaela28
06.11.2008, 10:38:18
LA MULTE LUNI SI APOI ANI miresicilor de 6 http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/0002025D.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&ref=10)
LA MULTI ANI!!!!!!! MULTA FERICIRE TUTUROR MIRESICILOR DE SEPTEMBRIE 2008. aZI ATI IMPLINIT 2 LUNI DE CASNICIE.<:-P

monalissa
06.11.2008, 15:27:28
Daaaaaaaaaaa!!!!Azi aniversam 2 luni de la fericitul eveniment,fetelor!
Va doresc...mult inainte(luni,ani,decenii...:)) )!!!:* :* :* <:-P

Rocsaine
06.11.2008, 15:43:49

Deja au trecut 2 luni :) Ce chestie! La infinit de multe altele :*

Donutza
11.11.2008, 17:48:06

:x :x mersi scumpi... uite am fost si eu mireasa ehhhh

Donutza
11.11.2008, 18:34:58

<:-P fotografiile intradevar sunt bune... mult nu mi-am putut dezlipi okii de la ele )));;)

Donutza
12.11.2008, 05:44:15
Fetelor ... tuturor fetelor, prezente pe acest site.... in special celor de septembrie ... va multumesc ca fost alaturi de mine ... foarte multe sfaturi si idei am luat de aici! sunt foarte bucuroasa ca v-am gasit .. ca ne-am sfatuit... ca impreuna cu voi am reusit sa realizez o zi de poveste!!! Va multumesc ca existati si mereu saritoare la nevoie! >:D< :x

Yonika
12.11.2008, 15:37:01
Am primit si noi pozele de la fotograf si le-am incarcat! Imi plac asa mult, ca m-as uita toata ziua la ele!:*

monalissa
12.11.2008, 15:53:12
Am primit si noi pozele de la fotograf si le-am incarcat! Imi plac asa mult, ca m-as uita toata ziua la ele!:*

Foarte frumoase pozele!Va doresc sa fiti cel putin la fel de fericiti toata viata..!
P.S:Am o curiozitate...:"> A cui e burtica aia din poza(nu ma refer la pozele de la nunta)?!:*

Yonika
12.11.2008, 17:22:55
Foarte frumoase pozele!Va doresc sa fiti cel putin la fel de fericiti toata viata..!
P.S:Am o curiozitate...:"> A cui e burtica aia din poza(nu ma refer la pozele de la nunta)?!:*
Merci pt aprecieri! Cat despre burticuta, nu e a mea, am gasit o poza pe net!:*

Donutza
12.11.2008, 17:57:40

mda... si eu le-am revazut de mii de ori deja ))) si pina in ziua de azi mai deschid si ma mai uit... foarte duios a mai fost! iti inteleg placerea! :x

flori2105
12.11.2008, 19:10:04
Fetelor maine facem si noi 2 luni de cand suntem sot si sotie!Multi multi ani fericiti,impreuna va doresc .pupici:* :* :*

Donutza
12.11.2008, 19:27:21
Fetelor maine facem si noi 2 luni de cand suntem sot si sotie!Multi multi ani fericiti,impreuna va doresc .pupici:* :* :*

casa de piatra! casnicie fericita.. iubire multa si un sotz askultator si multi multi ani plini de dragoste si intelegere! :x

annutza84
12.11.2008, 20:04:21
maine se fac 2 luni de cand am avut nunta si de cand n-am mai scris aici si imi cer scuze. :x:x:x:x

am avut o nunta frumoasa organizata de noi 2. parintii mei au spus de la bun inceput ca ei nu pot tine jumate de nunta (socrela a tinut mortis ca ei , parintii, sa cotizeze la toata nunta si ce ne ramane - darul de nunta sa pastram si sa nu platim noi nimic) si pana la urma dupa ce totul e fost pe umerii mei ca vai parintii anei nu au facut nimic (dar au platit jumate din suma de la restaurant, ca avans, tortul, jumate din rochie, si altele) am ramas doar cu bani pentru o canapea si pentru o mica mobila de sufragerie pentru ca noi am platit TOT, inclusiv formatia care era dorita doar de socrii mei (au cantat extraordinar, n-am ce zice, numai cuvinte de lauda, dar la fel de bine se descurca si un dj si mult mai ieftin)
in linkul asta http://picasaweb.google.ro/annutza84/NUNTA#
sunt poze de la nunta, nu am filmulet pentru ca n-am avut bani si pentru el.
nunta a decurs foarte frumos, mi-a placut, as mai vrea o data, la cununia civila ma pufnea rasul cand am auzit : cetatene.... o iei in casatorie pe.... si eu muream de ras
am plans atunci cand mi-a pus voalul in cap dar nu e ce va inchipuiti si pur si simplu ca undeva in oglinda am vazut o umbra si nu era nimic atunci cand m-am uitat in directia respectiva si cand m-am uitat a doua oara numai era si instantaneu am vazut-o cu ochii mintii pe mama tatalui meu moarta de 2 ani care se uita la mine si plangea de fericire ca mereu a vrut sa ma vada mireasa (m-a crescut pana la 7 ani)
am facut poze in cismigiu, pe ploaie, cine stie isi aduce aminte ca pe la ora 5-6 cand ieseam si noi glorioase din biserica ploua si era frig, bogdan mi-a rupt rochita jos la broderie ca era prea lunga....:-L
seara la restaurant a fost demential , asta mi-a placut la nebunie, am dansat de-am rupt scena aia, mi-a placut la nebunie....... si neasteptat scena de dans era neincapatoare dar au dansat si printre mese........
cand m-au furat ne-am dus intai la "nic" in piata amzei sa cautam artificii ca aveam doar 2 si mai voiam si am intrat in supermarker asa mireasa de se uitau aia la mine ca la felul 20, apoi am fost in turabo (in lacul tei) si am dansat pe cubul de la bar unde danseaza animatorii (daca ajungeam cu o ora mai tarziu ii gaseam si dansam cu 2 bomboane de baieti (asa mi s-a spus))
am ajuns si inapoi la restaurant si am primit o declaratie de dragoste, fetele un bax de vin si am continuat cu dansul pana la ora 5 dimineata
am o singura dezamagire.......... nu am avut parte de saptamana de miere sau macar un week-end, dar poate recuperez la anul in vara
ai mei mi-au luat masina de spalat si socrela a inceput sa urle ca ea voia sa ne ia masina de spalat ca lasa ca ne ia nu stiu ce si nu stiu ce si a ramas in aer......
asta e nu ma mai agit, am facut nunta. a fost frumos, am terminat, acum vreau sa imi vad de viata mea fara sa mai vina unul si altul s aimi zica ce sa fac, ca tot anul de dinaintea nuntii pentru mine a fost un chin ca mereu cand voiam ceva mereu auzeam aceleasi cuvinte : ai bani? nu, pai atunci fa cum iti zic eu.......... daca stiam ca nu contribuie cu nimic socrii si ca tot eu platesc nunta (am uitat - ei au luat bauturile) macar o faceam cum voiam, daca voiam un kk pe masa sa il am. acum i-a axpediat frumusel si vin doar o data pe saptamana, socrela venea aproape in fiecare zi si acum e asa liniste si nu mai e niciun stres..................[-o<[-o<[-o<

urez fetelor care maine fac 2 luni de mariaj, casa de piatra (si la restul de septembriste :x:x:x ), sa aibe o iubire frumoasa si linistita :*:*:*:*

Donutza
13.11.2008, 09:31:45
a trecut si povestea noastra! daca cineva vrea sa vada pozele... poftim!

http://picasaweb.google.com/dorina27md/CelebrareaCasatorieiNoastre

flori2105
13.11.2008, 13:12:53
maine se fac 2 luni de cand am avut nunta si de cand n-am mai scris aici si imi cer scuze. :x:x:x:x

am avut o nunta frumoasa organizata de noi 2. parintii mei au spus de la bun inceput ca ei nu pot tine jumate de nunta (socrela a tinut mortis ca ei , parintii, sa cotizeze la toata nunta si ce ne ramane - darul de nunta sa pastram si sa nu platim noi nimic) si pana la urma dupa ce totul e fost pe umerii mei ca vai parintii anei nu au facut nimic (dar au platit jumate din suma de la restaurant, ca avans, tortul, jumate din rochie, si altele) am ramas doar cu bani pentru o canapea si pentru o mica mobila de sufragerie pentru ca noi am platit TOT, inclusiv formatia care era dorita doar de socrii mei (au cantat extraordinar, n-am ce zice, numai cuvinte de lauda, dar la fel de bine se descurca si un dj si mult mai ieftin)
in linkul asta http://picasaweb.google.ro/annutza84/NUNTA#
sunt poze de la nunta, nu am filmulet pentru ca n-am avut bani si pentru el.
nunta a decurs foarte frumos, mi-a placut, as mai vrea o data, la cununia civila ma pufnea rasul cand am auzit : cetatene.... o iei in casatorie pe.... si eu muream de ras
am plans atunci cand mi-a pus voalul in cap dar nu e ce va inchipuiti si pur si simplu ca undeva in oglinda am vazut o umbra si nu era nimic atunci cand m-am uitat in directia respectiva si cand m-am uitat a doua oara numai era si instantaneu am vazut-o cu ochii mintii pe mama tatalui meu moarta de 2 ani care se uita la mine si plangea de fericire ca mereu a vrut sa ma vada mireasa (m-a crescut pana la 7 ani)
am facut poze in cismigiu, pe ploaie, cine stie isi aduce aminte ca pe la ora 5-6 cand ieseam si noi glorioase din biserica ploua si era frig, bogdan mi-a rupt rochita jos la broderie ca era prea lunga....:-L
seara la restaurant a fost demential , asta mi-a placut la nebunie, am dansat de-am rupt scena aia, mi-a placut la nebunie....... si neasteptat scena de dans era neincapatoare dar au dansat si printre mese........
cand m-au furat ne-am dus intai la "nic" in piata amzei sa cautam artificii ca aveam doar 2 si mai voiam si am intrat in supermarker asa mireasa de se uitau aia la mine ca la felul 20, apoi am fost in turabo (in lacul tei) si am dansat pe cubul de la bar unde danseaza animatorii (daca ajungeam cu o ora mai tarziu ii gaseam si dansam cu 2 bomboane de baieti (asa mi s-a spus))
am ajuns si inapoi la restaurant si am primit o declaratie de dragoste, fetele un bax de vin si am continuat cu dansul pana la ora 5 dimineata
am o singura dezamagire.......... nu am avut parte de saptamana de miere sau macar un week-end, dar poate recuperez la anul in vara
ai mei mi-au luat masina de spalat si socrela a inceput sa urle ca ea voia sa ne ia masina de spalat ca lasa ca ne ia nu stiu ce si nu stiu ce si a ramas in aer......
asta e nu ma mai agit, am facut nunta. a fost frumos, am terminat, acum vreau sa imi vad de viata mea fara sa mai vina unul si altul s aimi zica ce sa fac, ca tot anul de dinaintea nuntii pentru mine a fost un chin ca mereu cand voiam ceva mereu auzeam aceleasi cuvinte : ai bani? nu, pai atunci fa cum iti zic eu.......... daca stiam ca nu contribuie cu nimic socrii si ca tot eu platesc nunta (am uitat - ei au luat bauturile) macar o faceam cum voiam, daca voiam un kk pe masa sa il am. acum i-a axpediat frumusel si vin doar o data pe saptamana, socrela venea aproape in fiecare zi si acum e asa liniste si nu mai e niciun stres..................[-o<[-o<[-o<

urez fetelor care maine fac 2 luni de mariaj, casa de piatra (si la restul de septembriste :x:x:x ), sa aibe o iubire frumoasa si linistita :*:*:*:*
FELICITARI PT TOT CE ATI FACUT SI PT CA AI FOST ATAT DE TARE CU SOACRA TA.EU NU CRED CA AS FI SUPORTAT.LA MULTI ANI SI TIE PT CELE 2 LUNI DE CASATORIE SI SA DEA DOMNUL SA AVEM PARTE NUMAI DE FERICIRE SI BUCURII ALATURI DE SOTII NOSTRII.PUPICI

flori2105
13.11.2008, 13:13:57

AI FOST SUPERBA.FELICITARI SI CASA DE PIATRA!!!!:*

annutza84
13.11.2008, 17:57:10

ai niste poze super artistice, super fotograf si super manechin, te felicit, ai niste poze ffffff frumoase si tu ai fost o frumoasa >:D<

iony
13.11.2008, 20:04:31
fetelor v-am admirat pe toate si am retrait prin voi emotiile sfintei taine a casatoriei. plus de asta sambata am fost nasi, am botezat un ingeras de fetita -Ionela Angelica si am cununat 2 tineri care se iubesc si se ajuta reciproc. nimic nu e mai frumos decat sa simti atata bucurie si veselie in jur. si s-ar putea ca la anul sa fim din nou nasi. este superb ce sa mai.....
si ca o coincidenta noi, nasii: ionela & ionutz, iar mirii: florentina & florin. si preotul a observat acest lucru. pup si multe impliniri tuturor<:-P

Donutza
14.11.2008, 11:23:13
AI FOST SUPERBA.FELICITARI SI CASA DE PIATRA!!!!:*

:"> :"> :"> multumesc enorm de mult!

Yonika
14.11.2008, 16:35:34
fetelor v-am admirat pe toate si am retrait prin voi emotiile sfintei taine a casatoriei. plus de asta sambata am fost nasi, am botezat un ingeras de fetita -Ionela Angelica si am cununat 2 tineri care se iubesc si se ajuta reciproc. nimic nu e mai frumos decat sa simti atata bucurie si veselie in jur. si s-ar putea ca la anul sa fim din nou nasi. este superb ce sa mai.....
si ca o coincidenta noi, nasii: ionela & ionutz, iar mirii: florentina & florin. si preotul a observat acest lucru. pup si multe impliniri tuturor<:-P
F frumos! Sa va traisca finuta cea mica si finii cei mari sa fie fericiti!:*

cicika
16.11.2008, 20:42:45

donutza........pozele sunt fff frumoase
felicitari
ai fost o mireasa superba....>:D< >:D< >:D<

cicika
16.11.2008, 20:46:13
felicitari......
si la cat mai multi finiiiiiiiiiiiiiiii;-) ;-) ;-) ;-) ;-)

cicika
16.11.2008, 20:46:45
felicitari yonika.......pt bb:D :D :D :D

cicika
16.11.2008, 20:51:01
miresici de septembrie.......ce ati mai facut??care sunt noutatile????>:D< >:D< >:D< >:D< >:D< >:D< >:D<

mihaela28
16.11.2008, 21:47:15
miresici de septembrie.......ce ati mai facut??care sunt noutatile????>:D< >:D< >:D< >:D< >:D< >:D< >:D< Offf :( Eu nu prea sunt bine. Eu ma simt destul de rau, fiind in primul semestru al sarcinii. Mi-e cam greu pt ca sotul meu e cam departe si ne vedem doar la sfarsit de saptamana. Am o prietena f buna care mai vine si doarme la mine. Cam asta e viata mea acum. Sper ca voi sunteti mai bine.

Sa nu ma intelegeti gresit fetelor, sunt foarte fericita ca vom ava un bebitzic deci toate cele enumerate mai sus palesc in fata fericirii de a avea un bebe. Va pupic pe toate.:* :* :*

monalissa
17.11.2008, 10:36:34
Offf :( Eu nu prea sunt bine. Eu ma simt destul de rau, fiind in primul semestru al sarcinii. Mi-e cam greu pt ca sotul meu e cam departe si ne vedem doar la sfarsit de saptamana. Am o prietena f buna care mai vine si doarme la mine. Cam asta e viata mea acum. Sper ca voi sunteti mai bine.

Sa nu ma intelegeti gresit fetelor, sunt foarte fericita ca vom ava un bebitzic deci toate cele enumerate mai sus palesc in fata fericirii de a avea un bebe. Va pupic pe toate.:* :* :*

Imi pare rau ca te simti rau din cauza sarcinii,dar asa cum bine ai subliniat,nici cea mai mare suferinta fizica nu se compara cu bucuria de a fi mama(desi nu am trait sentimentul deocamdata,nu imi e greu sa imi imaginez...:) )
Cu alte cuvinte,concentreaza-te pe aspectele frumoase ale vietii tale si incearca sa faci din fiecare zi o sarbatoare..!:*
Eu azi am ajuns de la Bucuresti,unde am sustinut examenul de rezidentiat si sunt foarte fericita!M-a ajutat Dumnezeu sa obtin punctajul pe care mi l-am dorit si sunt coplesita de tot felul de emotii si sentimente:de recunostinta, multumire,bucurie,liniste dupa o lunga perioada de munca si framantari...Sotul meu a fost cel care m-a sustinut enorm(inclusiv cu o seara inainte de examen,cand moralul meu nu atingea..cote maxime...;)) )
Iti doresc o sarcina cat mai usoara si tot ce iti doresti si tu,Mihaela!:*

iony
17.11.2008, 16:26:24

multumesc:* :* :* !!!!!!! e asa frumos sa ai in fata un ingeraso:-)m-a cucerit de tot finutza mica;;)

iony
17.11.2008, 16:27:14
felicitari......
si la cat mai multi finiiiiiiiiiiiiiiii;-) ;-) ;-) ;-) ;-)

multumesc!!!!!!!!!:* :* :* :* :* :* sa dea Domnul!!

iony
17.11.2008, 16:28:44
Offf :( Eu nu prea sunt bine. Eu ma simt destul de rau, fiind in primul semestru al sarcinii. Mi-e cam greu pt ca sotul meu e cam departe si ne vedem doar la sfarsit de saptamana. Am o prietena f buna care mai vine si doarme la mine. Cam asta e viata mea acum. Sper ca voi sunteti mai bine.

felicitari pt bebe si sa treaca repede perioada asta mai nasola!! tinem pumnii si suntem alaturi de tine:* :* :*

timamg
17.11.2008, 16:31:49
Imi pare rau ca te simti rau din cauza sarcinii,dar asa cum bine ai subliniat,nici cea mai mare suferinta fizica nu se compara cu bucuria de a fi mama(desi nu am trait sentimentul deocamdata,nu imi e greu sa imi imaginez...:) )
Cu alte cuvinte,concentreaza-te pe aspectele frumoase ale vietii tale si incearca sa faci din fiecare zi o sarbatoare..!:*
Eu azi am ajuns de la Bucuresti,unde am sustinut examenul de rezidentiat si sunt foarte fericita!M-a ajutat Dumnezeu sa obtin punctajul pe care mi l-am dorit si sunt coplesita de tot felul de emotii si sentimente:de recunostinta, multumire,bucurie,liniste dupa o lunga perioada de munca si framantari...Sotul meu a fost cel care m-a sustinut enorm(inclusiv cu o seara inainte de examen,cand moralul meu nu atingea..cote maxime...;)) )

Felicitari pentru rezultatul de la examen bafta in continuare:*

iony
17.11.2008, 16:33:25

felicitari pt rezi!!! din cate stiu eu duminica se aleg specializarile nu? ce ti-ar placea sa faci?
iti uram succes in continuare si multa fericire alaturi de sot :* :* :*

mihaela28
17.11.2008, 17:09:34
Multumesc mult, Ioana.:* Tot ce imi doresc este sa fie sanatos, sa fim sanatosi. Tu ai o veste foarte buna. Felicititari<:-P si multa bafta in drumul pe cared ti-l alegi in continuare. Te pup si Sa te ajute Doamne Doamne si in continuare.[-o< :*

mihaela28
17.11.2008, 17:10:35
felicitari pt bebe si sa treaca repede perioada asta mai nasola!! tinem pumnii si suntem alaturi de tine:* :* :*
Multumesc din suflet:*

monalissa
18.11.2008, 10:49:44
Multumesc mult fetelor!:* :* :*
Chiar daca punctajul meu nu e imens,sunt extrem de multumita de rezultat...cat despre specializare,vom vedea la repartitii...pana atunci nu ma lansez in speculatii...oricum,imi doresc ceva lejer,nu ma atrag in nici un caz chirurgia,urgentele,psihiatria...[-X Cu alte cuvinte...stiu ce nu-mi doresc!;))
Va pup pe toate si mult succes va doresc si eu voua pe plan profesional!:*

cicika
18.11.2008, 18:59:59

iti doresc din suflet o sarcina cat mai usoara si un bb sanatossi eu vreau bb...............lasa ca toate se rezolva ....pupic

silviotta
19.11.2008, 11:13:47

felicitari...ati fost frumosi amandoi
felicitari pentru puterea de a trece peste diversele ...mmm...sa le numim "impedimente" :-"...felicitari ca va iubiti si ca realizati ca doar asta conteaza si tot dragostea va va face sa treceti peste toate problemele...

PS: citind "povestioara" ta realizez ca de cand am "soacra" ... (imi e si rusine sa o numesc "soacra" )...m-am imbogatit si am 2 mame ;;)