PDA

Versiunea completa : Miresici SEPTEMBRIE 2008

Pagini : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 [29]

annutza84
19.11.2008, 17:51:13
felicitari...ati fost frumosi amandoi
felicitari pentru puterea de a trece peste diversele ...mmm...sa le numim "impedimente" :-"...felicitari ca va iubiti si ca realizati ca doar asta conteaza si tot dragostea va va face sa treceti peste toate problemele...

PS: citind "povestioara" ta realizez ca de cand am "soacra" ... (imi e si rusine sa o numesc "soacra" )...m-am imbogatit si am 2 mame ;;)
:*:*:*:*:*
ma bucur ca ai o asa "mama" , nu pot spune ca am o soacra rea dar asa e ea: pisaloaga si foarte posesiva, eu dupa o luna cu "baietelul" ei eram fata ei deja deci m-a luat in sufletul ei rapid dar ca fiecare om are si ea punctele ei care pe mine ma termina pishic. dragostea are si ea limita ei....
sambata ma duc la babyexpo sa vad lucrusoare pt bebei sa ma pregatesc pt la anu :">

pupici fetelor
PS : m-am uitat la fiecare la pozele de la nunta si ati fost niste frumoase si niste superbe :*:*:*:*:*

mihaela28
20.11.2008, 08:47:46
[quote=alexandra_sandutza;1241504]iti doresc din suflet o sarcina cat mai usoara si un bb sanatossi eu vreau bb...............lasa ca toate se rezolva ....pupic[/quote
Atunci sa vina barza si la tine si sa-ti aduca un bebic sanatos si frumos.:*

cicika
22.11.2008, 21:00:38
[quote=alexandra_sandutza;1241504]iti doresc din suflet o sarcina cat mai usoara si un bb sanatossi eu vreau bb...............lasa ca toate se rezolva ....pupic[/quote
Atunci sa vina barza si la tine si sa-ti aduca un bebic sanatos si frumos.:*
multumesc din suflet:">

annutza84
23.11.2008, 14:09:35
m-am casatorit de mai bine de 2 luni si nu ma pot obisnui cu noul statut, vi s-a intamplat sa vi se spuna domnisoara sau sa va agate baietii pe strada si sa va simtiti aiurea ca aveti o verigheta pe inelarul stang???
am 24 de ani dar nu ii arat, mereu mi se spune ca arat a 16-18 ani si daca le spun ca sunt si casatorita nu ma cred............... intr-un fel este bine ca ma face sa ma simt tanara si frumoasa dar sunt CASATORITA :-?

mihaela28
27.11.2008, 08:59:06
m-am casatorit de mai bine de 2 luni si nu ma pot obisnui cu noul statut, vi s-a intamplat sa vi se spuna domnisoara sau sa va agate baietii pe strada si sa va simtiti aiurea ca aveti o verigheta pe inelarul stang???
am 24 de ani dar nu ii arat, mereu mi se spune ca arat a 16-18 ani si daca le spun ca sunt si casatorita nu ma cred............... intr-un fel este bine ca ma face sa ma simt tanara si frumoasa dar sunt CASATORITA :-?
Sa inteleg ca iti regreti statutul? E intr-adevar estul de ciudat la inceput cand numele ti s-a schimbat si trebie sa te obisnuiesti cu cel nou dar sa te simti jenata ca ai verigheta pe deget din cauza ca nu mai poti agata? Mi se pare incorect fata de sotul tau. De ce te-ai mai maritat madame?

monalissa
27.11.2008, 16:57:28
Fetelor,sunt rezidentaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!!!!!!!!!!!!
Sunt extrem de fericita!!!!!8-}

timamg
27.11.2008, 19:07:41

Felicitarrrrrrrrrrrrrrrri>:D<

Rocsaine
27.11.2008, 20:17:57

Ce veste buna! Felicitari si mult succes in continuare! :)>- %%-%%-%%-

cicika
27.11.2008, 22:07:06
felicitari............

cicika
27.11.2008, 22:08:02
eu sunt mandra ca port verigheta si o rata cat de des pot..................
cu acel inel pe mana ma simt si la servici alaturi de sotul meu drag<:-P

monalissa
28.11.2008, 16:52:33
eu sunt mandra ca port verigheta si o rata cat de des pot..................
cu acel inel pe mana ma simt si la servici alaturi de sotul meu drag<:-P

Va multumesc mult,fetelor,pentru felicitari!:* :* :*
Va doresc si eu numai impliniri pe plan profesional!:)>-

flori2105
28.11.2008, 20:20:01
felicitari=D> =D> =D> =D> =D>

Gabrielle29
28.11.2008, 21:25:44

>:D< Enjoy the club! :D Eu am (inca) 20 de ani iar al meu sot 22 (tot 'inca') si cu siguranta nu arat a cati ani am (check my pics) - inca mi se cere buletinu prin anumite cluburi 8-|. Am primit foarte multe ocheade ciudate de la persoane prin autobuze cand ma tineam cu mana de sprijinul din fata lor si imi vedeau verigheta. Colegii de facultate ori ma cred nebuna, ori ma invidiaza pentru curajul (again) nebun de a ma marita la 20 de ani. Am fost de atatea ori intrebata daca sunt insarcinata incat am inceput sa cred ca singurul motiv pentru care 2 tineri la 20 de ani se pot casatori e o sarcina inoportuna... #-o
Acum cand mi se adreseaza cineva cu 'domnisoara' zambesc pe sub mustata stiind ca I'm a happilly married woman. Screw what everyone else thinks! :D

:*:*:* pupici tuturor miresicilor de septembrie :*:*:*

annutza84
30.11.2008, 09:49:18
ooooo dar sunt atat de mandraaaaa de verigheta mea..... si de statutul meu ca tocmai asta este problema, de multe ori cand mi se adreseaza cineva cu "domnisoara" eu ii corectez si le spun sunt"doamna" si nu ma crede nimeni, asta e problema ........... nu e chiar o problema dar sa va spun ceva: eram in autobuz si imi tineam mana stanga pe bara si o doamna m-a intrebat de ce imi tin inelul pe mana stanga si nu pe mana dreapta ca doar daca sunt casatorita trebuie sa tin inelul sau verigheta pe acea mana si cand i-am spus ca sunt maritata m-a intrebat daca nu sunt prea tanara pentru marittat si in spatele meu alte persoane vorbeau despre nunti si d-astea L-)L-)L-)L-) (noroc ca am coborat.....)
seara dupa baie ma dau cu crema si imi scot verigheta si o data am uitat sa o pun si a doua zi la munca cand mi-am dat seama ca nu o am am intrat in panica si am dat-o in plans, nu stiu ce am avut atunci ca de obicei nu fac asa :-" plus ca de multe ori in loc sa ma semnez cu noul nume tot cu ala vechi ma semnez si cand imi dau seamna continui cu noul nume, si de 2 saptamani in fiecare seara fac lectii de semnaturaL-)L-)L-)L-)L-)

cum maine o sa fiu la parada militara si o sa am musafiri si nu o sa intru la calculator o sa va spun de acum :
LA MULTI ANI ROMANILOR SI TUTUROR CARE SE SIMT ROMANI !!!!!!

cicika
06.12.2008, 14:31:59
http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/0002030B.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&lpver=3&ref=10)
LA MULTE LUNITE MIRESICILOR DE 6 SEPTEMBRIE..................AZI AVEM 3 LUNI DE LA CASATORIE!!!!!!!!!!

http://content.sweetim.com/tbsig/sig.asp?img=ad1 (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&lpver=3&ref=12)

timamg
06.12.2008, 15:47:54
La Multi Ani<:-P <:-P <:-P

MachuPicchu
07.12.2008, 20:25:08
La Multi Ani<:-P <:-P <:-P
merci lafel <:-P<:-P<:-P

MachuPicchu
07.12.2008, 20:25:59
http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/0002030B.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&lpver=3&ref=10)
LA MULTE LUNITE MIRESICILOR DE 6 SEPTEMBRIE..................AZI AVEM 3 LUNI DE LA CASATORIE!!!!!!!!!!
multe lunite si voua si un bebe repede (stiu ca va doriti) :*:*:*

mihaela28
09.12.2008, 12:00:27
Felicitari, Ioana. cred ca esti foarte mandra de tine, eu asa m-as simti. Iti doresc bafta multa in continuare si o cariera stralucita.:*

monalissa
09.12.2008, 15:26:25
Felicitari, Ioana. cred ca esti foarte mandra de tine, eu asa m-as simti. Iti doresc bafta multa in continuare si o cariera stralucita.:*

Multumesc din suflet!:* Nu sunt mandra de mine,ci mai degraba sunt...multumita de mine,dar mai ales sunt recunoscatoare,pentru ca fara ajutorul Lui Dumnezeu nu faceam mare "branza" la examenul asta...o:-)
Alte sentimente care ma incearca pe langa recunostinta si multumire sunt cele de liniste,impacare si implinire...Anul asta a fost unul plin pentru mine...:"> Si eu iti doresc tie numai bine pe toate planurile..!:*
P.S:Ce mai face bebele?;))

mihaela28
10.12.2008, 10:06:21
Multumesc din suflet!:* Nu sunt mandra de mine,ci mai degraba sunt...multumita de mine,dar mai ales sunt recunoscatoare,pentru ca fara ajutorul Lui Dumnezeu nu faceam mare "branza" la examenul asta...o:-)
Alte sentimente care ma incearca pe langa recunostinta si multumire sunt cele de liniste,impacare si implinire...Anul asta a fost unul plin pentru mine...:"> Si eu iti doresc tie numai bine pe toate planurile..!:*
P.S:Ce mai face bebele?;))
Bebelusul este foarte activ din cate am auzit. Am fost joi la un control si doctorul a inceput sa-i faca masuratorile insa greu a reusit pt ca bebe facea tumbe. Mi-a zis ca nu sta locului, ca se joaca. Nu pot sa va explic sentimentul pe care il ai cand auzi asa ceva desi e atat de micutz. Inchipuie-ti, Ioana, ca are doar 4,13 cm :x Mic mic dar fitzos.;;) Nu ii convine sa manance orice, ma mai face sa-mi fie rau insa in comparatie cu alte mamici, cu alte povesti, bebelusul meu e cuminte. Si are cu cine semana neastamparat.#-o Va pup pe toate.:*

cicika
10.12.2008, 14:12:22
multe lunite si voua si un bebe repede (stiu ca va doriti) :*:*:*
asa este......
multumim mult.....:* :* :* :* :*

cicika
10.12.2008, 14:13:50
Bebelusul este foarte activ din cate am auzit. Am fost joi la un control si doctorul a inceput sa-i faca masuratorile insa greu a reusit pt ca bebe facea tumbe. Mi-a zis ca nu sta locului, ca se joaca. Nu pot sa va explic sentimentul pe care il ai cand auzi asa ceva desi e atat de micutz. Inchipuie-ti, Ioana, ca are doar 4,13 cm :x Mic mic dar fitzos.;;) Nu ii convine sa manance orice, ma mai face sa-mi fie rau insa in comparatie cu alte mamici, cu alte povesti, bebelusul meu e cuminte. Si are cu cine semana neastamparat.#-o Va pup pe toate.:*
abia astept sa simt si eu asa ceva....[-o< [-o< [-o< [-o< [-o< [-o< [-o<

monalissa
13.12.2008, 19:44:35

Si eu vreau sa simt asa cevaaaaaaaaaa......!!!:">

MachuPicchu
15.12.2008, 09:09:27
poate il simtim si noi prin februarie http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/0002030B.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&lpver=3&ref=10)

Gabrielle29
25.12.2008, 12:29:16
Craciun fericit fetelor!!! :*:*:*

monalissa
25.12.2008, 14:18:48
Craciun fericit fetelor!!! :*:*:*

Sarbatori fericite si tie si tuturor miresicilor "de septembrie"!>:D< >:D< >:D<
Va doresc un Craciun linistit alaturi de cei dragi cu brad,colinde si cozonac,dar mai presus de toate acestea,multa pace sufleteasca!o:-)
Anul care vine sa va aduca numai impliniri(pentru ca cel care trece ne-a adus una dintre cele mai mari bucurii-Casatoria!:"> )
Sarbatori fericite si sa ne "auzim" cu bine la anul...si La multi ani!!!!;)) <:-P

flori2105
26.12.2008, 08:49:59
craciun fericit!!!!

Rocsaine
27.12.2008, 21:33:24
La multi ani bogati in vise frumoase si implinite! :x

Andrusca81
28.12.2008, 19:39:56
:))..draga dar e ceva normal,mai ales cat esti tanara.Se intampla cred cam tuturor miresicilor tinere si frumoase.Eu ma distrez mai ales pentru faptul ca unii poate nu observa verigheta desi am una destul de marisoara, insa cand o vad cred ca e distractiv.Totusi poate fi total enervant sa mergi la o nunta cu sotul si sa fii invitata la dans de un necunoscut de 2 ori :-L.E magulitor sa faci cuceriri ...dar depinde de fiecare cum le primeste si cata atentie le acorda.
Eu sunt o sotie devotata si chiar m-am obisnuit lejer cu statutul de sotie si mi se pare normal sa fie asha chiar si atunci cand ai 20 ani,daca alegi sa faci pasul.

annutza84
29.12.2008, 09:06:49
LA MUUUUULTI ANI FETELOR!!!!!!!!!!!
Eu si sotul meu va uram sa aveti un an cat mai frumos, si asa cum a fost in aceste 3-4 luni de la casatorie asa sa fie tot anul: RESPECT, ATENTIE, TANDRETE, CALDURA SI MUUUUULTA IUBIRE !!! Sa aveti bebei frumosi si sanatosi si o casnicie reusita si fericita!!!! :*:*:*:*:*:*:*:*:*:*
Si nu uitati in noaptea de Anul Nou sa aveti ceva rosu pe voi si sa va tineti de mana sotul si un pahar de sampanie sa fiti fericite si vesele si in noul an !!!!

<:-P<:-P :rocking:

Rocsaine
29.12.2008, 09:34:16
LA MUUUUULTI ANI FETELOR!!!!!!!!!!!
Eu si sotul meu va uram sa aveti un an cat mai frumos, si asa cum a fost in aceste 3-4 luni de la casatorie asa sa fie tot anul: RESPECT, ATENTIE, TANDRETE, CALDURA SI MUUUUULTA IUBIRE !!! Sa aveti bebei frumosi si sanatosi si o casnicie reusita si fericita!!!! :*:*:*:*:*:*:*:*:*:*
Si nu uitati in noaptea de Anul Nou sa aveti ceva rosu pe voi si sa va tineti de mana sotul si un pahar de sampanie sa fiti fericite si vesele si in noul an !!!!

<:-P :rocking:

LA MULTI ANI si tie! <:-PIubire si intelegere si tot ce va doriti sa realizati.

De ce ceva rosu? :-?

annutza84
29.12.2008, 10:08:18
rosul se spune ca ar atrage energiile pozitive si norocul. eu de 5 ani (de cand sunt cu sotul meu) am mereu pe mine ceva rosu si mi-a fost bine in fiecare an, anul asta m-am echipat cu desuuri rosii ca noul an trebuie sa vina si cu un bebe(cu conceperea lui) si am nevoie de muuulta energie pozitiva

alinus30
29.12.2008, 10:44:23
LA MULTI ANI MIRESICI!!!!
<:-P <:-P <:-P <:-P <:-P <:-P <:-P <:-P <:-P <:-P <:-P

cicika
29.12.2008, 18:00:57
Si eu vreau sa simt asa cevaaaaaaaaaa......!!!:">
Doamne Ajuta>:D< >:D< >:D< >:D< >:D< >:D<

cicika
29.12.2008, 18:01:32
poate il simtim si noi prin februarie http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/0002030B.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&lpver=3&ref=10)
sa te auda cineva>:D< >:D<

cicika
29.12.2008, 18:03:47
rosul se spune ca ar atrage energiile pozitive si norocul. eu de 5 ani (de cand sunt cu sotul meu) am mereu pe mine ceva rosu si mi-a fost bine in fiecare an, anul asta m-am echipat cu desuuri rosii ca noul an trebuie sa vina si cu un bebe(cu conceperea lui) si am nevoie de muuulta energie pozitiva
asa este
si eu prt rosu in fiecare an.....
sa nu uitati de dorinta de la miezul noptii>:D< >:D< >:D<

genoveva_1984
31.12.2008, 07:47:17
Deschideti inima si lasati bucuria si implinirea sa va intre in suflet!
Deschideti larg bratele si imbratisarea voastra calda, vorba buna si gandul curat sa fie cel mai de pret cadou pentru cei dragi!
Fie ca Iubirea, Intelepciunea, Increderea si Generozitatea sa va calauzeasca pasii in noul an!!!

Sarbatori fericite!!!

si

La multi ani

Babutza
03.01.2009, 22:28:08
felicitari...............casa de piatra>:D< >:D< >:D< >:D< >:D< >:D<
multumesc ...si tie:X:X

mihaela28
06.01.2009, 08:54:44
La Multi Ani! Un an nou fericit cu multa sanatate si implinirea tuturor dorintelor. Va pup pe toate.:* :* :*

iony
15.01.2009, 18:31:09
Oare pe unde umbla miresicile de septembrie?

Fetelor, ce mai faceti?

va astept sa mai schimbam o vorba. va pup:* :*

MachuPicchu
15.01.2009, 18:39:56

Fetelor, ce mai faceti?

pe aici ... mananc un orez facut de sot :))

dianastoica
15.01.2009, 20:33:04

Fetelor, ce mai faceti?

pai serviciu, acasa, cu treburi si foooarte rar pe miresici. din pacate mai rar din lipsa acuta de timp.

iony
16.01.2009, 09:03:18
pe aici ... mananc un orez facut de sot :))

felicitari pentru bebe!!!!!!! >:D< >:D< >:D<

iony
16.01.2009, 09:04:33
pai serviciu, acasa, cu treburi si foooarte rar pe miresici. din pacate mai rar din lipsa acuta de timp.

asa este. si eu dupa nunta am intrat f f f f rar.

MachuPicchu
16.01.2009, 10:30:18
felicitari pentru bebe!!!!!!! >:D< >:D< >:D<
merci >:D<>:D<>:D<

Donutza
21.01.2009, 13:01:50
Buna scumpele mele! >:D< demult nu am mai trecut pe aici :x cite din miresuicile din septemrie sunt mamici in devenire deja?>:D<

MachuPicchu
21.01.2009, 13:02:36
Buna scumpele mele! >:D< demult nu am mai trecut pe aici :x cite din miresuicile din septemrie sunt mamici in devenire deja?>:D<
de 3 stiu sigur ;))

iony
21.01.2009, 13:34:58
oare PISU pe unde umbla? stie cineva? http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/000201DD.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&lpver=3&ref=10)

MachuPicchu
21.01.2009, 13:56:27
oare PISU pe unde umbla? stie cineva? http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/000201DD.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&lpver=3&ref=10)
n-am mai vazut-o dupa nunta pe aici

iony
25.01.2009, 11:48:36

si eu;;) ;;) ;;) ;;)

iony
25.01.2009, 11:49:09
de 3 stiu sigur ;))

4 chiar;;) ;;) ;;) ;;)

MachuPicchu
25.01.2009, 17:08:04
4 chiar;;) ;;) ;;) ;;)
FELICITARI, SARCINA USOARA SI BEBE SANATOS!!!!!!!!! >:D<>:D<>:D<>:D<

monalissa
25.01.2009, 18:04:48
si eu;;) ;;) ;;) ;;)

Felicitari pentru bebe!=D>
Cred ca esti super fericita...si eu abia astept sa intru in categoria viitoarelor mamici...8-} Deocamdata pregatim "terenul"...:">
Iti doresc sa ai un bebelus sanatos,frumos si...cum mai vrei tu!>:D<
Apropos...ce ai vrea:fata sau baiat?:-? preferinte...ceva...?!:>

flori2105
26.01.2009, 13:17:26
felicitari viitoarelor mamici!!!
sa aveti bebei sanatosi si norocosi!!!

iony
26.01.2009, 21:03:44
FELICITARI, SARCINA USOARA SI BEBE SANATOS!!!!!!!!! >:D<>:D<>:D<>:D<

multumesc la fel:* :* :* :* :* :*

iony
26.01.2009, 21:05:32
Felicitari pentru bebe!=D>
Cred ca esti super fericita...si eu abia astept sa intru in categoria viitoarelor mamici...8-} Deocamdata pregatim "terenul"...:">
Iti doresc sa ai un bebelus sanatos,frumos si...cum mai vrei tu!>:D<
Apropos...ce ai vrea:fata sau baiat?:-? preferinte...ceva...?!:>

multumesc! spor la treaba ;-) ;-) ;-) eu vreau baietel, sotul la fel, parintii mei in schimb vor fetita;;), ce-o fi ..... sanatos sa fie. pupicei.

iony
26.01.2009, 21:06:51
felicitari viitoarelor mamici!!!
sa aveti bebei sanatosi si norocosi!!!

multumim! te asteptam pe listuta cu burtici:* :* :* :* :*

flori2105
02.02.2009, 20:41:37
multumim! te asteptam pe listuta cu burtici:* :* :* :* :*
Mersi frumos!!!Noi mai asteptam un pic:-p

BDiana
05.02.2009, 16:16:32
Avand in vedere ca anul 2008 a trecut, nuntile au avut loc, iar acest topic a devenit unul de off-topic, va anuntam ca va fi inchis. Va rugam sa folositi de acum inainte subiectul "Off-topic" miresici 2008 (http://www.miresici.ro/showthread.php?t=7929). Deasemenea, pentru discutii specifice (despre sarcina / aranjarea casei / relatia de cuplu, etc) va rugam sa folositi subiectele destinate.

Va multumim! :)

cicika
06.02.2009, 14:09:20
miresici de 6 septembrie azi avem 5 luni de la nunta!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:madlaugh: :madlaugh: :madlaugh: :madlaugh: :madlaugh: :rocking: :gen_05: :rockon:

BDiana
06.02.2009, 14:53:23
miresici de 6 septembrie azi avem 5 luni de la nunta!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:madlaugh: :madlaugh: :madlaugh: :madlaugh: :madlaugh: :rocking: :gen_05: :rockon:
Casa de piatra!!! :)

annutza84
12.02.2009, 10:53:47
dar de ce inchide topicul???? ca mie imi plAcea... uite ne mai laudam si noi cu una cu alta.... de exemplu ca maine fetele de 13 fac si ele 5 LUNI DE LA CASATORIE!!!!!!!!!!!!

LA MULTI ANI FETELOR !!!!!!!!

MachuPicchu
13.02.2009, 16:42:09
Ne Mai Vedem Si La Alte Topicuri Fetelor ^:)^

BDiana
14.02.2009, 10:43:21
Dragelor, acest subiect a fost inchis. Mai multe detalii aici: IMPORTANT! Subiecte off-topic. (http://www.miresici.ro/showthread.php?t=16894)
Va asteptam la discutii despre de toate aici: "Off-topic" miresici 2008 (http://www.miresici.ro/showthread.php?t=7929) si la discutii specifice, la toate subiectele de pe forum! Sectiunile "Dupa nunta" si "Diverse" va asteapta si, de ce nu, si cele dedicate pregatirii nuntii, unde acum puteti ajuta viitoarele mirese cu sfaturi! >:D<