PDA

Versiunea completa : Miresici SEPTEMBRIE 2008

Pagini : 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29

Pisu
02.10.2007, 21:28:55
Raluca, acum te inteleg de ce vrei tu acel fotograf(vreau sa spun ca te inteleg dupa ce am vazut si restul pozelor din Suedia facute de tine). Sustin ceea ce am spus si ieri: esti chiar talentata. Am o prietena care si-a descoperit acest talent dupa ce a terminat facultatea in Romania, si acum este angajata la o companie din New York si calatoreste in toata lumea si din cate mi-a spus, castiga si bine din traba asta.

Multumesc mult de tot!!! Avind in vedere ca este una din marile mele pasiuni si pun atita suflet in aceasta activitate, aprecierile ma ung la suflet...:* :* :* :* :*

OnutzaD
02.10.2007, 21:53:54
Raluca, stiu ca tu esti foarte bine pusa la punct cu toate. Te rog, poti sa-mi spui ceva despre Relu Calota? Mi-ai spus tu ca ai studiat albu,ele celorlalte miresici....poate stii ceva, preturi, conditii, plusuri, minusuri etc. Mercic:* :">

OnutzaD
02.10.2007, 21:56:46
sunteti foarte dragutze fetelor.eu sunt la medicina anul 5,deci majoritatea colegelor nu sunt casatorite.dar sper sa gasesc pe cineva.sunt optimista.mersi mult pentru incurajare!:* :* :*

Nasi pot fi si niste prieteni de-ai parintilor tai, sau poate chiar rude ex. unchi, veri.... Trebuie sa existe cineva, in fond este un lucru minunat sa cununi si sa botezi. Eu pot spune ca suntem norocosi din punctul asta de vedere. Stiam care vor fi viitori nasi dinainte sa fiu ceruta de sotie. Bafta

Pisu
02.10.2007, 22:07:55
Raluca, stiu ca tu esti foarte bine pusa la punct cu toate. Te rog, poti sa-mi spui ceva despre Relu Calota? Mi-ai spus tu ca ai studiat albu,ele celorlalte miresici....poate stii ceva, preturi, conditii, plusuri, minusuri etc. Mercic:* :">

Wini sau AlessiaCorinna au lucrat cu el si te pot ajuta... Eu am vazut pozele fetelor facute de el si am tot vazut ca au mai scris fetele de el, dar nu stiu nimic mai mult. Mai jos ai link-ul de la pagina cu mesajul lui Wini... da-i un pm ei sau Alessiei... Sper sa te duca link-ul unde trebuie, caci eu am setat sa-mi afiseze mai multe mesaje intr-o pagina si poate link-ul nu mai corespunde cu pagina corecta... Mai mult nu te pot ajuta...:(

http://www.miresici.ro/showthread.php?t=2250&page=15

Pisu
02.10.2007, 22:15:19
Nasi pot fi si niste prieteni de-ai parintilor tai, sau poate chiar rude ex. unchi, veri.... Trebuie sa existe cineva, in fond este un lucru minunat sa cununi si sa botezi. Eu pot spune ca suntem norocosi din punctul asta de vedere. Stiam care vor fi viitori nasi dinainte sa fiu ceruta de sotie. Bafta

Sau poate ii vei cunoaste prin intermediul "Miresici"-lor. Nu ai fi prima si mai ales ca am vazut ca intre anumite fete s-au legat prietenii strinse, ceea ce nu mi se pare deloc ciudat, asa ca de la prietenie pina la nashit nu mai e mult... Oricum, parerea mea e ca e mai frumos sa fie de virste apropiate cu voi, pt ca aveti sanse mai mari sa va intelegeti, apartinind aceleiasi generatii si plus de asta ii veti avea alaturi mai multa vreme... O dau in lucruri triste si nu intentionam.... In fine, ideia e sa nu iti faci griji inca, pt ca ai timp sa cunosti 100 de perechi de nasi pina la nunta.... ei hai, poate nu 100, dar macar 99...=)) =)) =)) O sa fie bine, ai sa vezi...

Brone
02.10.2007, 22:38:23
Haidetzi may fetelor...ce va dezarmatzi asha?? Va intzeleg ca suntetzi departe de viitorii sotzi shi toata pregatirea trebuie sa o facetzi voi ... dar mai este destul timp...11 luni jum ... shi o sa se rez shi cu nashii. Pana la urma va cunun eu ca am timp sa vin shi din "luna" de miere pana pe 13 sept :)))) Gata cu pesimismul..capul sus ca toate au rezolvare :* :* :*

Brone
02.10.2007, 22:49:39
Wini sau AlessiaCorinna au lucrat cu el si te pot ajuta... Eu am vazut pozele fetelor facute de el si am tot vazut ca au mai scris fetele de el, dar nu stiu nimic mai mult. Mai jos ai link-ul de la pagina cu mesajul lui Wini... da-i un pm ei sau Alessiei... Sper sa te duca link-ul unde trebuie, caci eu am setat sa-mi afiseze mai multe mesaje intr-o pagina si poate link-ul nu mai corespunde cu pagina corecta... Mai mult nu te pot ajuta...:(

http://www.miresici.ro/showthread.php?t=2250&page=15

Pe bune daca eu gasesc poze la aceste 2 fete. M'am pliktisit cat am colindat pe acest topic :)))

OnutzaD
02.10.2007, 23:10:14
Incearca sa intri sus pe Lista de membri, pe Alessiacorina o gasesti la pag.14. Selecteaza" vezi topate mesajele scrise de ...".Intra pe unul dintre mesaje, in semnatura ei poti vedea toate pozele. Daca tot nu merge, let me know...
Pupici

Brone
02.10.2007, 23:16:07
Incearca sa intri sus pe Lista de membri, pe Alessiacorina o gasesti la pag.14. Selecteaza" vezi topate mesajele scrise de ...".Intra pe unul dintre mesaje, in semnatura ei poti vedea toate pozele. Daca tot nu merge, let me know...
Pupici

Sar'mana :* Acum ma pun pe scormonit :))) I let u know ;-)

Brone
02.10.2007, 23:26:12
Gata le'am gast..sar'mana de ajutor :* Am pastrat linkul pt inspiratzie

Pisu
03.10.2007, 00:19:26
Pe bune daca eu gasesc poze la aceste 2 fete. M'am pliktisit cat am colindat pe acest topic :)))

=)) =)) =)) Esti de groaza!!!=)) =)) Nu am pus link-ul pt pozele lor, ci pt a ajunge la Wini si la discutia despre fotograful respectiv....:))

Vad ca te-a descurcat Oana pina la urma...=)) =)) =)) >:D<

Florin63
03.10.2007, 06:13:15
Salut cautati-ma daca doriti sa luati legatura cu maestrul Dan Ciotoi .Din pacatre nu pot sa las aici o adresa de mail .Incerc sa o scriu sub alta forma poate intelegeti .
[email protected]

anlya_426
03.10.2007, 08:51:29
fetelor am pus in album pozici noi noute....cu sandalutzele mele de miresica si cu inelul de logodna....astept parerile voastre:*

genoveva_1984
03.10.2007, 09:38:37
fetelor am pus in album pozici noi noute....cu sandalutzele mele de miresica si cu inelul de logodna....astept parerile voastre:*

Imi plac sandalutele, sunt tare simpatice, iar inelele sunt superbe. Dar nu inteleg de ce ai doua? Ambele sunt de logodna? Ca am vazut unul cu piatra alba si unul cu piatra rosie.

elizarcu
03.10.2007, 09:41:42

Foarte finute,atat sandalutele cat si ...inelele!dar sunt 2 inele,cu pietre diferite...a fost un moft de-al tau,ptr ca ti-au placut prea mult?sandalutele par foarte comode,desi talpa este destul de inalta....oricum sunt frumoase si sper sa topai cat mai mult p ele!:D sa le porti cu veselie >:D<

genoveva_1984
03.10.2007, 09:45:19
Am incercat sa pun si eu cateva poze cu sala. Sper ca am reusit.

genoveva_1984
03.10.2007, 10:03:21
...... si doua poze cu inelusul meu de logodna. Nu stiu daca se vede foarte bine.

elizarcu
03.10.2007, 10:05:13
:madlaugh: foarte,foarte,foarte frumos restaurantu! unde faci tu?aaa...tu nu esti din bucuresti....:( super frumos!m-ai puteai sa decorezi si in lte culori?oricum e frumos si asa,si spatios...imi place mult!cam de cate pers e?o sa incerc sa fac si eu rost de cateva poze sa le postez ...:P te poop si sper sa ai o nunta p cinste!>:D<

genoveva_1984
03.10.2007, 10:10:43
:madlaugh: foarte,foarte,foarte frumos restaurantu! unde faci tu?aaa...tu nu esti din bucuresti....:( super frumos!m-ai puteai sa decorezi si in lte culori?oricum e frumos si asa,si spatios...imi place mult!cam de cate pers e?o sa incerc sa fac si eu rost de cateva poze sa le postez ...:P te poop si sper sa ai o nunta p cinste!>:D<

Multumesc frumos. Si noi ne-am indragostit de el cand l-am vazut. Se poate decora si in alte culori. Pozele sunt facute anul trecut cand inca se mai foloseau baloanele la decorat. Intr-adevar, este destul de mare, are o capacitate de vreo 300 de persoane, poate chiar mai mult. Eu mi-am dorit sa fie mare ca sa pot avea mese rotunde. La fel iti doresc si eu tie: o nunta asa cum ti-o doresti.

anlya_426
03.10.2007, 10:21:10
Imi plac sandalutele, sunt tare simpatice, iar inelele sunt superbe. Dar nu inteleg de ce ai doua? Ambele sunt de logodna? Ca am vazut unul cu piatra alba si unul cu piatra rosie.

este un singur inel...dar e mai special..e adus din Turcia si e facut special....format din doua ineluse lipite intre ele,dar care se pot intoarce pe o fata sau alta....si pe o fata are piatra rosie...iar pe cealalta are piatra alba.....

elizarcu
03.10.2007, 10:23:26
poze cu restaurantul la cre voi face nunta...:D

anlya_426
03.10.2007, 10:24:00
...... si doua poze cu inelusul meu de logodna. Nu stiu daca se vede foarte bine.

foarte frumos si restaurantul si inelul de logodna.........imi plac foarte mult...

anlya_426
03.10.2007, 10:25:05

foarte frumoasa locatia...

elizarcu
03.10.2007, 10:27:35
foarte frumoasa locatia...

multumesc frumos! :*

anlya_426
03.10.2007, 10:34:28
sa va arat niste poze si de la restaurantul unde o sa fac eu nunta.....

elizarcu
03.10.2007, 10:43:33

foarte frumos si restaurantul tau...sa ai o nunta ca-n povesti! :*

anlya_426
03.10.2007, 10:46:47
foarte frumos si restaurantul tau...sa ai o nunta ca-n povesti! :*

imi doresc ca toate sa avem parte de o asrfel de nunta.....>:D<

elizarcu
03.10.2007, 10:51:05
fetelor,dar vreti sa va zic cum mi-am ales eu data nuntii si culoarea cu care am decorat sala?(stiu ca se mai poate decora si in alte culori desi se numeste salonul albastru)...m-am dus la coafor ptr a ma aranja ptr o nunta si asteptand sa o termine de coafat p doamna din-nainte,m-am apucat sa citesc o anume revista dedicata miresicilor!si acolo scria in zodiac k data benefica ptr a-mi face nunta este 3,6,9,12....21[B] si ca,culoarea specifica sodiei mele este albastru [B]! :D si am zis,d c nu? si asa trebuia sa aleg intre 21 si 28....! si m-am dus acasa hotarata,data de 21 sept,este batuta in cuie! si....asa va fi! :)

Yonika
03.10.2007, 10:55:15
Fetelor, nu va descurajati ..mai este timp pentru toate! Eu nu am rezervat decat restaurantul deocamdata, ca pe asta e cea mai mjare "bataie". Pentru restul m-am informat de la fetele care au avut nunti in Iasi si stiu cam unde sa caut si cam ce sa aleg sa fie mai bun. Cam pe la anul din Ianuare-februarie sau unele chiar mai tarziu, voi incepe sa iau loegatura si sa vb cu cei in cauza. Cu decorarea salii voi vb cu un prieten al fratelui meu care a zis ca mai pe la anul in primavara sa vb mai multe, ca se pot schimba multe intr-un an. Invitatiile ni le face cadou cumnatica mea (sora lui iubi), noi doar sa ne alegem ce ne place. Si cu nasii deocamdata ne gandim, si este timp in 11 luni sa gasim pe cineva, nu cred ca nu vom gasi. INca nu ne facem probleme prea mari
Bafta multa la toate! :*

genoveva_1984
03.10.2007, 10:57:05
este un singur inel...dar e mai special..e adus din Turcia si e facut special....format din doua ineluse lipite intre ele,dar care se pot intoarce pe o fata sau alta....si pe o fata are piatra rosie...iar pe cealalta are piatra alba.....

Aha, am inteles. Foarte dragut si mai ales interesant.

genoveva_1984
03.10.2007, 10:58:51

Pai mie mi se pare ca al tau e superb. L-as fi ales oricand in defavoarea celui la care vom face noi. Imi place foarte mult.

genoveva_1984
03.10.2007, 10:59:37
foarte frumos si restaurantul si inelul de logodna.........imi plac foarte mult...

Multumesc.:*:*:*:*

genoveva_1984
03.10.2007, 11:01:26

Imi place mult restaurantul, mai ales arcada care se vede in prima fotografie. Spatiul acela care se vede acolo este destinat mirilor?

elizarcu
03.10.2007, 11:07:55
Pai mie mi se pare ca al tau e superb. L-as fi ales oricand in defavoarea celui la care vom face noi. Imi place foarte mult.

ms frumos...ambele sunt la fel de frumoase!chiar vroiam sa-ti zic de cand am vazut pozele tale ca seamna f bine cu al meu...si cum am vazut si la u,si rest meu are scarile acelea,deoarece e la etaj...si mesele rotunde si cam aceeasi capacitate!cred ca avem aceeleasi gusturi in ce priveste restaurantul...:D cand o sa-mi mai procur ceva,o sa postez si pozici...va poop >:D<

genoveva_1984
03.10.2007, 11:10:02
ms frumos...ambele sunt la fel de frumoase!chiar vroiam sa-ti zic de cand am vazut pozele tale ca seamna f bine cu al meu...si cum am vazut si la u,si rest meu are scarile acelea,deoarece e la etaj...si mesele rotunde si cam aceeasi capacitate!cred ca avem aceeleasi gusturi in ce priveste restaurantul...:D cand o sa-mi mai procur ceva,o sa postez si pozici...va poop >:D<

Ai dreptate. :*:*:*

genoveva_1984
03.10.2007, 11:12:02

Aaaa, si observ ca si nunta e aproximativ in aceeasi zi ca noi vom avea o nunta de seara, ceea ce inseamna ca dupa 12 noaptea va fi 21 septembrie.

anlya_426
03.10.2007, 11:19:16
Imi place mult restaurantul, mai ales arcada care se vede in prima fotografie. Spatiul acela care se vede acolo este destinat mirilor?

nop....acolo se face primirea invitatilor cu sampanie si piscoturi.......

elizarcu
03.10.2007, 11:24:23
Aaaa, si observ ca si nunta e aproximativ in aceeasi zi ca noi vom avea o nunta de seara, ceea ce inseamna ca dupa 12 noaptea va fi 21 septembrie.

da,asa e...o zi dupa tine!cand eu o sa fiu in focul ultimelor aranjari...tu o sa rupi ringul de dans!si cand tu te vei odihni,dupa cea mai frumoasa zi si noapte din viata ta...eu o sa rup ringul de dans! :))

Brone
03.10.2007, 11:25:09
=)) =)) =)) Esti de groaza!!!=)) =)) Nu am pus link-ul pt pozele lor, ci pt a ajunge la Wini si la discutia despre fotograful respectiv....:))

Vad ca te-a descurcat Oana pina la urma...=)) =)) =)) >:D<

Pai in puii mei ...nu am gast'o nici pe Wini ..nici pe Alesia pe acel link :)))) M'am gandit eu ca de la ele ajung shi la poze ..dar nema :)))

genoveva_1984
03.10.2007, 11:27:38
nop....acolo se face primirea invitatilor cu sampanie si piscoturi.......

Ahaaa....Oricum arata foarte bine.

genoveva_1984
03.10.2007, 11:29:38
da,asa e...o zi dupa tine!cand eu o sa fiu in focul ultimelor aranjari...tu o sa rupi ringul de dans!si cand tu te vei odihni,dupa cea mai frumoasa zi si noapte din viata ta...eu o sa rup ringul de dans! :))

Si apoi o sa intram pe site sa schimbam impresii...;-)<:-P<:-P<:-P

elizarcu
03.10.2007, 11:35:37
Si apoi o sa intram pe site sa schimbam impresii...;-)<:-P<:-P<:-P

da...normal!!in timp ce ne facem bagajul pt sapt de miere,mai tastam cate o impresie!:)) ma si vad cu un crac al pantalonului imbracata,bluza pusa p dos,intr-o mare graba...dar TOTUSI stand la o barfa cu voi!=))

genoveva_1984
03.10.2007, 11:41:59
da...normal!!in timp ce ne facem bagajul pt sapt de miere,mai tastam cate o impresie!:)) ma si vad cu un crac al pantalonului imbracata,bluza pusa p dos,intr-o mare graba...dar TOTUSI stand la o barfa cu voi!=))

=))=))=))=)) Eu chiar cred ca exista dependenta de miresici.ro. Cel putin la mine. Problema e ca de luni incep sa lucrez si nu cred ca o sa am internet. Nu stiu cum o sa rezist pana seara cand ajung acasa.

elizarcu
03.10.2007, 11:46:29
pai sa stii ca exista!eu deschid calculatorul,CIK sa imi verific mailul,zic ca stau doar cateva min....intru p miresici.ro...si aici imi pierd cel putin o ora!dar acum chiar va las,ca ma asteapta copilul la meditatii! :)) asa ca va poop p toate si aveti grija de voi!vbm diseara...facem prezenta p miresici! :*:*

anlya_426
03.10.2007, 11:53:01
pai sa stii ca exista!eu deschid calculatorul,CIK sa imi verific mailul,zic ca stau doar cateva min....intru p miresici.ro...si aici imi pierd cel putin o ora!dar acum chiar va las,ca ma asteapta copilul la meditatii! :)) asa ca va poop p toate si aveti grija de voi!vbm diseara...facem prezenta p miresici! :*:*

spor la treaba atunci........

Pisu
03.10.2007, 13:34:40
Pai in puii mei ...nu am gast'o nici pe Wini ..nici pe Alesia pe acel link :)))) M'am gandit eu ca de la ele ajung shi la poze ..dar nema :)))

Ma, eu am zis din start ca s-ar putea sa nu corespunda pagina, da? M-am "acoperit" cu asta:-p E bine ca ai nimerit pina la urma...:)) :)) :)) >:D<

Pisu
03.10.2007, 13:36:37
Multumesc frumos. Si noi ne-am indragostit de el cand l-am vazut. Se poate decora si in alte culori. Pozele sunt facute anul trecut cand inca se mai foloseau baloanele la decorat. Intr-adevar, este destul de mare, are o capacitate de vreo 300 de persoane, poate chiar mai mult. Eu mi-am dorit sa fie mare ca sa pot avea mese rotunde. La fel iti doresc si eu tie: o nunta asa cum ti-o doresti.
Imi place mult inelusul si restaurantul, pt ca e f mare... e aerisit... Dar de unde pui mese rotunde???? Si citi invitati o sa aveti voi (aproximativ, ca nu ma astept sa stii exact de acum)??? VREAU SI EU MESE ROTUNDE!!!!:(( :(( :((

Pisu
03.10.2007, 13:39:35
spor la treaba atunci........

F ingenios si frumos inelusul! Sandalutele sint cam ceea ce as vrea eu de schimb (daca o mai fi nevoie) ca genul ala de talpa e mai comod decit cea cu tocul decuat... F frumoase sint si felicitari ca le-ai gasit!!!!!
De restaurant, ce sa zic??? Din poze reiese o caldura si o atmosfera f f f placuta si pe linga asta mai ai si mese rotunde.... Si pe tine te invidiez:-p >:D<

Pisu
03.10.2007, 13:45:35
Mie uneori cind sint in oras, imi vine sa dau sms la miresici=)) =)) =)) =)) =))
Btw, f elegant restaurantul... Il aveam si eu pe lista, dar nu am mai ajuns la el.... Imi plac oglinzile si tavanul la nebunie!!!!

genoveva_1984
03.10.2007, 13:47:37
Imi place mult inelusul si restaurantul, pt ca e f mare... e aerisit... Dar de unde pui mese rotunde???? Si citi invitati o sa aveti voi (aproximativ, ca nu ma astept sa stii exact de acum)??? VREAU SI EU MESE ROTUNDE!!!!:(( :(( :((

Restaurantul are o capacitate de vreo 300 de persoane sau chiar mai mult. Ce se vede in poze e doar jumatate, mai exista o parte simetrica si sunt scari in amandoua partile, deci exista doua intrari ( nu stiu daca m-am facut inteleasa). Cand am facut rezervarea am intrebat daca as putea avea mese rotunde si mi-au spus ca daca avem sub 250 de invitati vor amenaja mese rotunde, daca avem peste 250 dar pana in 300 vom avea un aranjament de mese mixte ( si rotunde si dreptunghiulare), iar daca avem peste 300 doar mese dreptunghiulare. Deci cei de la restaurant se ocupa de mese. Eu sper sa nu avem mai multi invitati de 250 pentru ca imi doresc tare mult mese rotunde.

anlya_426
03.10.2007, 13:48:26
F ingenios si frumos inelusul! Sandalutele sint cam ceea ce as vrea eu de schimb (daca o mai fi nevoie) ca genul ala de talpa e mai comod decit cea cu tocul decuat... F frumoase sint si felicitari ca le-ai gasit!!!!!
De restaurant, ce sa zic??? Din poze reiese o caldura si o atmosfera f f f placuta si pe linga asta mai ai si mese rotunde.... Si pe tine te invidiez:-p >:D<

multumesc tare mult de aprecieri.........

Pisu
03.10.2007, 14:05:55
Restaurantul are o capacitate de vreo 300 de persoane sau chiar mai mult. Ce se vede in poze e doar jumatate, mai exista o parte simetrica si sunt scari in amandoua partile, deci exista doua intrari ( nu stiu daca m-am facut inteleasa). Cand am facut rezervarea am intrebat daca as putea avea mese rotunde si mi-au spus ca daca avem sub 250 de invitati vor amenaja mese rotunde, daca avem peste 250 dar pana in 300 vom avea un aranjament de mese mixte ( si rotunde si dreptunghiulare), iar daca avem peste 300 doar mese dreptunghiulare. Deci cei de la restaurant se ocupa de mese. Eu sper sa nu avem mai multi invitati de 250 pentru ca imi doresc tare mult mese rotunde.

Asta cu capacitatea intelesesem.... dar nu stiam ca are restaurantul si mese rotunde, ca eu pe unde am fost, nu aveau 2 feluri, ci doar una sau alta... rotunde SAU dreptunghiulare.... Voi nu aveti o ideie inca despre citi invitati veti avea? Noi avem o lista cu vreo 168... acum sa vedem citi or sa vina....

genoveva_1984
03.10.2007, 14:12:11
Asta cu capacitatea intelesesem.... dar nu stiam ca are restaurantul si mese rotunde, ca eu pe unde am fost, nu aveau 2 feluri, ci doar una sau alta... rotunde SAU dreptunghiulare.... Voi nu aveti o ideie inca despre citi invitati veti avea? Noi avem o lista cu vreo 168... acum sa vedem citi or sa vina....

Am facut si noi o lista provizorie la inceput ca sa vedem cam ce capacitate ar trebui sa aiba restaurantul pe care sa-l rezervam si avem cam 280 de invitati. Nu stiu insa daca pana la urma vom folosi aceasta lista sau vom mai reduce din ei. Initial am zis si noi ca vom incerca sa ne limitam undeva la 180-200 de invitati..... nu am reusit ca avem multe rude si multi prieteni si multi s-au autoinvitat cand au aflat ca vom face nunta.

A... si in legatura cu mesele nici eu nu am stiut daca se poate, dar mi-am facut curaj si am intrebat la restaurant si au fost foarte receptivi. Au spus ca au si mese rotunde si dreptunghiulare, cum dorim noi. Si foarte bine ca au ca doar la pretul pe care ni-l percep......

DuMiky
03.10.2007, 14:16:22
Buna fetelor... si eu sunt o noua miresica de septembrie 2008.. mai precis 20 septembrie...
As avea si eu o mare rugaminte la voi... daca a facut vreuna dintre voi nunta la restaurantul Torega... mi-ar prinde bine niste sfaturi, ponturi

va mulumesc

genoveva_1984
03.10.2007, 14:20:15
Buna fetelor... si eu sunt o noua miresica de septembrie 2008.. mai precis 20 septembrie...
As avea si eu o mare rugaminte la voi... daca a facut vreuna dintre voi nunta la restaurantul Torega... mi-ar prinde bine niste sfaturi, ponturi

va mulumesc

Bine ai venit printre noi. Chiar ma gandeam ca nu mai apare nimeni pe data de 20 ca pe 13 sunt deja multe miresici. Daca vrei sa afli mai multe despre restaurante exista un topic care se numeste "Pareri despre restaurante" si acolo fetele, mai ales cele din Bucuresti, au postat idei si pareri despre multe locatii din Bucuresti. Acolo poti sa afli mai multe.

RIKIDONE
03.10.2007, 14:38:47
Voi nu aveti o ideie inca despre citi invitati veti avea? Noi avem o lista cu vreo 168... acum sa vedem citi or sa vina....

Conform Lista invitati revizia nr. 0 - am avea 174 persoane.
Cei cu experienta in domeniu mi-au spus sa iau in calcul ca 20% nu vor veni ... asa ca ... in jur de 140.

DuMiky
03.10.2007, 14:54:49
Bine ai venit printre noi. Chiar ma gandeam ca nu mai apare nimeni pe data de 20 ca pe 13 sunt deja multe miresici. Daca vrei sa afli mai multe despre restaurante exista un topic care se numeste "Pareri despre restaurante" si acolo fetele, mai ales cele din Bucuresti, au postat idei si pareri despre multe locatii din Bucuresti. Acolo poti sa afli mai multe.
:"> multumesc pentru primirea facuta... am incercat sa caut si pe acolo... insa se pare ca nu este un restaurant foarte cunoscut... ce am gasit pe acolo relativ la acest restaurant a fost destul de optimist ceea ce ma bucura insa mai vroiam sa mai aflu (nu ca-as vrea sa aflu cine stie ce neorocire #:-Sdar mai bine mai devreme decat prea tarziu)

multumesc inca o data... si sa fim iubite

genoveva_1984
03.10.2007, 15:04:29
:"> multumesc pentru primirea facuta... am incercat sa caut si pe acolo... insa se pare ca nu este un restaurant foarte cunoscut... ce am gasit pe acolo relativ la acest restaurant a fost destul de optimist ceea ce ma bucura insa mai vroiam sa mai aflu (nu ca-as vrea sa aflu cine stie ce neorocire #:-Sdar mai bine mai devreme decat prea tarziu)

multumesc inca o data... si sa fim iubite

Sigur va fi totul bine, ai sa vezi. Te pup.:*:*:*

elizarcu
03.10.2007, 16:36:55
Mie uneori cind sint in oras, imi vine sa dau sms la miresici=)) =)) =)) =)) =))
Btw, f elegant restaurantul... Il aveam si eu pe lista, dar nu am mai ajuns la el.... Imi plac oglinzile si tavanul la nebunie!!!!

merci ptr aprecieri! :) si cum spuneam,am ajuns acasa,nici macar nu am mancat...si am intrat p miresici! :D deci...despre ce vorbeati?? :D

genoveva_1984
03.10.2007, 17:07:09
merci ptr aprecieri! :) si cum spuneam,am ajuns acasa,nici macar nu am mancat...si am intrat p miresici! :D deci...despre ce vorbeati?? :D

Pai a cam suflat vantul pe aici ca de pe la 2 nu a mai intrat nimeni si m-am plictisit singura. Nu mai are nimeni ceva noutati?

DuMiky
03.10.2007, 17:16:55
Pai a cam suflat vantul pe aici ca de pe la 2 nu a mai intrat nimeni si m-am plictisit singura. Nu mai are nimeni ceva noutati?

miresica de 20 sept... in ce stadiu esti cu pregatirile? inafara de restaurant ai mai stabilit ceva? cand te apuci de cautat rochita?

genoveva_1984
03.10.2007, 18:00:51
miresica de 20 sept... in ce stadiu esti cu pregatirile? inafara de restaurant ai mai stabilit ceva? cand te apuci de cautat rochita?

In afara de restaurant am mai dat avans pentru formatia care va canta la nunta ( deci am rezolvat muzica) si am dat avans si pentru cameraman si fotograf. Am ales biserica, dar mi s-a spus ca e un pic prea devreme se fac rezervare si sa incerc pe la inceputul anului. Si cam atat. Nu am avut curajul sa incep sa caut rochite ca imi era groaza de reactia vanzatoarelor daca ar afla ca mai am un an pana la nunta si eu deja incep sa caut rochite, dar am incercat sa gasesc aici pe site sau pe net un model care sa-mi placa sa stiu cam cum sa ma orientez. in rest, fac liste peste liste si astept... sa treaca timpul mai repede.

DuMiky
03.10.2007, 18:19:38
In afara de restaurant am mai dat avans pentru formatia care va canta la nunta ( deci am rezolvat muzica) si am dat avans si pentru cameraman si fotograf. Am ales biserica, dar mi s-a spus ca e un pic prea devreme se fac rezervare si sa incerc pe la inceputul anului. Si cam atat. Nu am avut curajul sa incep sa caut rochite ca imi era groaza de reactia vanzatoarelor daca ar afla ca mai am un an pana la nunta si eu deja incep sa caut rochite, dar am incercat sa gasesc aici pe site sau pe net un model care sa-mi placa sa stiu cam cum sa ma orientez. in rest, fac liste peste liste si astept... sa treaca timpul mai repede.

:) mie mi-e frica sa treaca timpul ca mi-e teama ca ma prinde nepregatita
sincera sa fiu ma apuca spaima cand vad cat de pregatite sunteti voi fetelor...
adica eu sunt un dezastru... abia am gasit restaurantul... dupa doua luni de cautari... si sunta sa de obosita ca imi ziceam ca pana la anu' nu mai vreau sa fac nimic... da' cred ca o sa ma razgandesc daca mai vad ca toata lumea este mai vrednica decat mine :D
situ ca de obicei biserica se alege in apropiere de restaurant... in fine... cum Bucurestiul asta e mare e greu de ales...

cu rochita si eu o las pe mai la vara...

eu zic sa le spui vanzatoarelor ca te mariti in week-end-ul viitor :D ca sa nu se mai mire atat

elizarcu
03.10.2007, 18:46:04
adica eu sunt un dezastru... abia am gasit restaurantul... dupa doua luni de cautari... si sunta sa de obosita ca imi ziceam ca pana la anu' nu mai vreau sa fac nimic... da' cred ca o sa ma razgandesc daca mai vad ca toata lumea este mai vrednica decat mine :D
situ ca de obicei biserica se alege in apropiere de restaurant... in fine... cum Bucurestiul asta e mare e greu de ales...

eu zic sa le spui vanzatoarelor ca te mariti in week-end-ul viitor :D ca sa nu se mai mire atat

:)) eu zic sa nu te mai stresezi atat,ca ai timp destul! :) eu am dat avans doar la restaurant si formatie...si prin decembrie,cand vine iubi in tara,ma duc sa vb si de biserica si de cameraman!rochita o las p mai tarziu,ca e ink dvrm...cel putin asa cred eu...:D nu te mai stresa,k nu o sa poti sa te bucuri de marele moment! :D te poop si bafta

genoveva_1984
03.10.2007, 18:51:22

Si eu cred ca nu are rost sa te stresezi, timp este destul si trebuie sa le iei pe toate incet si cu calm. >:D<>:D<>:D<

elizarcu
03.10.2007, 18:58:10
eu nu ma stresez...k daca ma stresez...mananc mult! :D si nu e bine ptr silueta mea,care de altfel,nu prea e de invidiat in momentele astea! incerc sa tin si eu o cura de slabire...si imi vars nervii p fructele astea,care se incapataneaza sa nu aiba gust de gratar! =)) dar nu ma las de ele...vreau sa fiu si eu o miresica suuuuuuuupla :D

DuMiky
03.10.2007, 18:58:18
:)) eu zic sa nu te mai stresezi atat,ca ai timp destul! :) eu am dat avans doar la restaurant si formatie...si prin decembrie,cand vine iubi in tara,ma duc sa vb si de biserica si de cameraman!rochita o las p mai tarziu,ca e ink dvrm...cel putin asa cred eu...:D nu te mai stresa,k nu o sa poti sa te bucuri de marele moment! :D te poop si bafta

incerc sa nu ma stresez... sincera sa fiu nici maca o lista cu tot ce trebuie facut nu am si cred ca asta ma sperie cel mai tare... trebuie sa ma organizez putin... ca asa cand ma gandesc ca e si aia si aia ... ohhh
de-aia stau si eu de vorba cu voi... ma pun la curent cu ce trebuie facut

va pup pe toate

DuMiky
03.10.2007, 19:00:14
eu nu ma stresez...k daca ma stresez...mananc mult! :D si nu e bine ptr silueta mea,care de altfel,nu prea e de invidiat in momentele astea! incerc sa tin si eu o cura de slabire...si imi vars nervii p fructele astea,care se incapataneaza sa nu aiba gust de gratar! =)) dar nu ma las de ele...vreau sa fiu si eu o miresica suuuuuuuupla :D

=)) esti criminala... mi-e ca in noaptea aia o sa preferi tot fructele daca o tii asa un an intreg...
sunt singura ca vei fi o miresica frumoasa si suuuupla

DuMiky
03.10.2007, 19:02:04
Si eu cred ca nu are rost sa te stresezi, timp este destul si trebuie sa le iei pe toate incet si cu calm. >:D<>:D<>:D<

mercic... oricum o sa te mai intreb ca esti la nivel avansat fata de multe dintre noi

elizarcu
03.10.2007, 19:08:14
=)) esti criminala... mi-e ca in noaptea aia o sa preferi tot fructele daca o tii asa un an intreg...
sunt singura ca vei fi o miresica frumoasa si suuuupla

:)) cred ca o sa mananc ananas cu garnitura de banane si la desert un baton fittnes,dar nu din ala or'shcare...cu ciocolata! =))

anlya_426
03.10.2007, 19:49:36
incerc sa nu ma stresez... sincera sa fiu nici maca o lista cu tot ce trebuie facut nu am si cred ca asta ma sperie cel mai tare... trebuie sa ma organizez putin... ca asa cand ma gandesc ca e si aia si aia ... ohhh

va pup pe toate

vai..eu deja am facut o suta de liste..si am trecut cam totul...astfel incat acum as vrea sa mai trec cate ceva dar nu mai am ce.......

DuMiky
03.10.2007, 19:57:07
vai..eu deja am facut o suta de liste..si am trecut cam totul...astfel incat acum as vrea sa mai trec cate ceva dar nu mai am ce.......

foarte draguta rochita... pe asta ai ales-o? ca am vazut ca era o proba... ai si cumparat-o?

Pisu
03.10.2007, 20:02:04

va pup pe toate

Daca rasfoiesti ceva mai in urma ai sa gasesti o lista cu ce trebuie... e lista mea si poate nu corespunde in totalitate cu ce-ti doresti tu, dar poate te ajuta ca sa incepi cumva...

Nu mai stiu daca tot tu ai zis de biserica sau altcineva, ca ar trebuii sa fie aproape de restaurant.... Nu e o regula, important e sa fie una care va place voua... ok, sa fie in oras sau pe linga orasul unde e restaurantul, dar cam atit... Eu stiu cazuri unde biserica nu a fost aproape si pe mine ca invitata nu m-a deranjat citusi de putin. Acum sa nu va ginditi ca aveam masina si d-aia, ca nu aveam...

Monicutza19
03.10.2007, 20:16:18
Buna fetelor,

Realizarea unei nunti nu cred ca ar trebui sa fie o prioritate. Cu toate avem in minte ceea ce avem de facut si nu cred ca putem uita ceva, poate sa ne stabilim niste obiective si sa avem satisfactie cand il bifam ca facut. 8-|

DuMiky
03.10.2007, 20:16:21
Daca rasfoiesti ceva mai in urma ai sa gasesti o lista cu ce trebuie... e lista mea si poate nu corespunde in totalitate cu ce-ti doresti tu, dar poate te ajuta ca sa incepi cumva...

Nu mai stiu daca tot tu ai zis de biserica sau altcineva, ca ar trebuii sa fie aproape de restaurant.... Nu e o regula, important e sa fie una care va place voua... ok, sa fie in oras sau pe linga orasul unde e restaurantul, dar cam atit... Eu stiu cazuri unde biserica nu a fost aproape si pe mine ca invitata nu m-a deranjat citusi de putin. Acum sa nu va ginditi ca aveam masina si d-aia, ca nu aveam...

adevarul asta e... ca trebuie sa ne placa noua... eu tot imi fac griji daca le va placea invitatilor, daca se vor simti bine... desi toata lumea imi spune ca asta nu ar trebui sa ma streseze... si totusi ma streseaza... ca nu as vrea sa se spuna despre nunta mea ca nu a fost frumoasa sau mai stiu eu ce scapari a avut...

la mine e si mai complicat pt ca eu sunt din alt oras, el e din Bucuresti si desi locuiesc aici de 4 ani... familia mea tot departe a ramas.. si uite asa ma dau eu peste cap sa impac pe toata lumea

genoveva_1984
03.10.2007, 20:16:53
mercic... oricum o sa te mai intreb ca esti la nivel avansat fata de multe dintre noi

Sigur ca da, vand ai nevoie de ceva poti sa ma intrebi cu incredere, mi-ar face placere sa te pot ajuta. :*:*:*

Pisu
03.10.2007, 20:25:40
adevarul asta e... ca trebuie sa ne placa noua... eu tot imi fac griji daca le va placea invitatilor, daca se vor simti bine... desi toata lumea imi spune ca asta nu ar trebui sa ma streseze... si totusi ma streseaza... ca nu as vrea sa se spuna despre nunta mea ca nu a fost frumoasa sau mai stiu eu ce scapari a avut...

la mine e si mai complicat pt ca eu sunt din alt oras, el e din Bucuresti si desi locuiesc aici de 4 ani... familia mea tot departe a ramas.. si uite asa ma dau eu peste cap sa impac pe toata lumea

Presupun ca nu sint prima care iti spune ca nu-i poti impaca pe toti.... Gusturile difera si daca te gindesti la toti invitatii tai citi sint, adica, cite gusturi... inebunesti ca sa incerci sa te incadrezi in toate. Circotasi sint la toate nuntile, dar e bine sa nu-i iei in seama.... Sa nu mai vorbim de diferenta dintre generatii, fiecare cu gusturile si obiceiurile lor... Eu zic, ca cine se bucura pt voi, pt pasul care il faceti, va vedea frumusetea si munca din spatele fiecarui detaliu si va aprecia, asa ca eu imi mentin parerea ca gusturile si dorintele voastre sint cele mai importante... Eu deja stiu cine si ca va aproba sau dezaproba la nunta mea, dar nu-mi pasa, atita timp cit ma incadrez in limitele decentei... lumea poate spune ce vrea...

genoveva_1984
03.10.2007, 20:25:53

Eeee, problema cu greutatea cred ca o avem mai multe dintre noi. Cel putin eu am inceput sa-mi fac probleme legat de acest aspect si am hotarat sa incerc un nou regim de viata relativ la alimentatie. Am renuntat definitiv la paine si am incercat sa renunt si la dulciuri, desi asta e un pic mai greu pentru ca ador ciocolata. Nu mai consum alimente prajite, numai fierte si m-am profilat pe iaurturi si salate, plus ca am incercat sa consum doar peste si carne de pui. In ultima luna am slabit 3 kg si eu sunt tare incantata pentru ca in vara, in perioada licentei din cauza stresului m-am ingrasat vreo 6 kg. Acum incep sa revin la greutatea mea initiala si ma bucur cand vad ca ma incap din nou hainele de anul trecut.

Pisu
03.10.2007, 20:27:29

Vad ca ai mai bifat si tu una alta de pe lista, adica din lucrurile mai importante. Bravo! In ce culori vei decora tu restaurantul? Ai vreo tema?

genoveva_1984
03.10.2007, 20:29:24
Presupun ca nu sint prima care iti spune ca nu-i poti impaca pe toti.... Gusturile difera si daca te gindesti la toti invitatii tai citi sint, adica, cite gusturi... inebunesti ca sa incerci sa te incadrezi in toate. Circotasi sint la toate nuntile, dar e bine sa nu-i iei in seama.... Sa nu mai vorbim de diferenta dintre generatii, fiecare cu gusturile si obiceiurile lor... Eu zic, ca cine se bucura pt voi, pt pasul care il faceti, va vedea frumusetea si munca din spatele fiecarui detaliu si va aprecia, asa ca eu imi mentin parerea ca gusturile si dorintele voastre sint cele mai importante... Eu deja stiu cine si ca va aproba sau dezaproba la nunta mea, dar nu-mi pasa, atita timp cit ma incadrez in limitele decentei... lumea poate spune ce vrea...

Sunt perfect de acord cu tine... si daca cea mai mare parte a invitatilor este multumita eu zic ca e bine. Intotdeauna vor exista cativa care vor comenta, poate din invidie sau din rautate, dar cei care vin la nunta din dorinta de a fi alaturi de noi in unele dintre cele mai frumoase clipe din viata noastra sigur vor fi multumiti oricum ar fi nunta. Noi oricum facem tot posibilul sa fie bine, dar probleme pot sa apara, ca doar suntem oameni...

genoveva_1984
03.10.2007, 20:34:24
Vad ca ai mai bifat si tu una alta de pe lista, adica din lucrurile mai importante. Bravo! In ce culori vei decora tu restaurantul? Ai vreo tema?

Da, asa e, incerc si eu incet-incet sa rezolv cate una. Eu mi-as dori sa fie alb-visiniu sau crem-visiniu, dar inca mai stau pe ganduri pentru sala am vazut-o doar in alb-portocaliu si alb-auriu si mi s-a parut cam sters, nu prea mi-a placut ( poate ai vazut ca sala este zugravita in culori mai puternice). O sa ma mai gandesc ca nu-mi dau seama daca s-ar potrivi in visiniu. Iar la tema inca nu stiu, mai stau pe ganduri.

Pisu
03.10.2007, 20:35:36
Eeee, problema cu greutatea cred ca o avem mai multe dintre noi. Cel putin eu am inceput sa-mi fac probleme legat de acest aspect si am hotarat sa incerc un nou regim de viata relativ la alimentatie. Am renuntat definitiv la paine si am incercat sa renunt si la dulciuri, desi asta e un pic mai greu pentru ca ador ciocolata. Nu mai consum alimente prajite, numai fierte si m-am profilat pe iaurturi si salate, plus ca am incercat sa consum doar peste si carne de pui. In ultima luna am slabit 3 kg si eu sunt tare incantata pentru ca in vara, in perioada licentei din cauza stresului m-am ingrasat vreo 6 kg. Acum incep sa revin la greutatea mea initiala si ma bucur cand vad ca ma incap din nou hainele de anul trecut.

Ooooffff... si eu vreau sa dau jos... sint disperata!!! Cind am plecat din Suedia acum o luna, eram la regim si slabisem vreo 4 kg, dar in Ro am zis ca nu mai tin regim, ca o sa ma apuc iar in Suedia (ai mei sint si ei la regim si e mai usor, ca nu exista tentatii si "suferim" impreuna;)) ). Asta a fost cea mai mare gresala, ca, cu gindul ca ma apuc de regim din momentul X, ca am inceput sa maninc de ziceai ca se termina mincarea pe pamint de atunci si sa apuc si eu sa mai maninc una alta... Nu m-am cintarit, dar hainele graiesc cel mai adevarat si momentan TIIIPAAA!!!!:(( :(( :(( O sa ma apuc si de inot, caci e singurul sport care imi place... Lasa ca ma fac eu gigea pina la nunta...:-<

Pisu
03.10.2007, 20:42:59
Da, asa e, incerc si eu incet-incet sa rezolv cate una. Eu mi-as dori sa fie alb-visiniu sau crem-visiniu, dar inca mai stau pe ganduri pentru sala am vazut-o doar in alb-portocaliu si alb-auriu si mi s-a parut cam sters, nu prea mi-a placut ( poate ai vazut ca sala este zugravita in culori mai puternice). O sa ma mai gandesc ca nu-mi dau seama daca s-ar potrivi in visiniu. Iar la tema inca nu stiu, mai stau pe ganduri.

Din ceea ce vad eu in poze eu zic, ca merge f bine cu culorile astea... Stii ce nu mi se pare potrivit? Nu inteleg ce a fost in capul lor cind au facut balustrada aia albastra, avind in vedere restul culorilor din restaurant... Eh, asta e o observatie circotase din partea mea...:-p

Pisu
03.10.2007, 20:45:21
Uite ca si-a pus si Micky poza...:)>-

Oana, tu pe unde umbli de nu mai zici nimic?

elizarcu
03.10.2007, 21:39:34
fetelor,voi v-ati facut deja comanda la rochia de mireasa?? :O credeti ca ar trebui sa ma apuc si eu de cautat?eu ma uit asa p diverse situri...dar nu imi fac ink probleme!mi se pare cam dvrm...cam ce ar trebui sa avem pana acum rezolvat? eu am rezervat localul si formatia...cam atat!si in curand biserica...:(!chiar,voi faceti cununia in aceeasi zi?

Pisu
03.10.2007, 21:51:04
fetelor,voi v-ati facut deja comanda la rochia de mireasa?? :O credeti ca ar trebui sa ma apuc si eu de cautat?eu ma uit asa p diverse situri...dar nu imi fac ink probleme!mi se pare cam dvrm...cam ce ar trebui sa avem pana acum rezolvat? eu am rezervat localul si formatia...cam atat!si in curand biserica...:(!chiar,voi faceti cununia in aceeasi zi?

Eu da, fac in aceeasi zi... SPER!!! Adica vreau sa zic, ca sper sa nu am probleme cu programarea la starea civila, ca am auzit ca fac figuri aia pe acolo...

Rochia de mireasa este intr-adevar destul de devreme, dar daca gasesti totusi o rochita de care sa te indragostesti, eu nu cred ca exista "prea devreme"....

elizarcu
03.10.2007, 22:00:19
Eu da, fac in aceeasi zi... SPER!!! Adica vreau sa zic, ca sper sa nu am probleme cu programarea la starea civila, ca am auzit ca fac figuri aia pe acolo...

Rochia de mireasa este intr-adevar destul de devreme, dar daca gasesti totusi o rochita de care sa te indragostesti, eu nu cred ca exista "prea devreme"....

mie singura chestie de care mi-e cam frik,e k,daca imi iau acum rochia si pana atunci vad una care o sa ma innebuneasca??:-s d c sunt probleme la cununia civila?stiu ca probleme se mai intampina duminik...!eu fac duminik,asa ca sper sa nu fie probl...:(

Pisu
03.10.2007, 23:56:11
mie singura chestie de care mi-e cam frik,e k,daca imi iau acum rochia si pana atunci vad una care o sa ma innebuneasca??:-s d c sunt probleme la cununia civila?stiu ca probleme se mai intampina duminik...!eu fac duminik,asa ca sper sa nu fie probl...:(

La capitolul rochita... eu ma uit la rochii de mirese prin magazine si pe net de cel putin 2 ani si am vazut muuuulte, f frumoase, dar niciuna pe care s-o simt ca o vreau, ca e a mea (mint, ca mi-a placut una dar costa prea multe mii de euro pt buzunarul meu), pina cind.... AM GASIT-O!!!! E drept ca am comandat-o cu mai bine de un an inainte de nunta dar slabe sanse sa vad acum alta care sa-mi trezeasca acelas sentiment... dar daca mai vad vreuna sa-mi placa atit de mult, nu voi regreta ca am comandat-o pe aceea pt ca este exact ce am visat din totdeauna=P~

La capitolul cunuia civila ar putea fi probleme pt ca risc sa nu gasesc loc in ziua aia daca nu sint pe faza sau daca se da prea multa spaga inainte si se umple ziua....

Crita
04.10.2007, 08:33:41
Eu inca nu imi bat capul cu cautarea rochitzei. Stiu cam ce vreau si daca in vreo 3 zile de cautat prin magazine nu voi gasi ceva asemanator cu ideea mea, voi merge la croitor. Dar toata povestea asta va fi la anu:)
Probleme am insa cu decorarea restaurantului, care este foarte spatios si asimetric...trebuie sa gasesc o solutie sa il "umplu"...A, si are pereti galbeni. Eu m-am gandit la decoratiuni pe grena, visiniu - ca sa se faca un contrast puternic si sa prinda viatza locul.(va pun pozica seara cand ajunga acasa, acum sunt la munca)>:D<

anlya_426
04.10.2007, 09:01:05
foarte draguta rochita... pe asta ai ales-o? ca am vazut ca era o proba... ai si cumparat-o?

merg sa-mi dau comanda la ea peste o luna......de abia astept.........:*

anlya_426
04.10.2007, 09:08:55

si mie mi s-a intamplat exact ca ralucai.....am probat rochia in august..si mi-am zis initial ca o sa o comand anul viitor.....dar ma framanta o mie de ganduri..ca daca nu mai au material,daca, daca ,daca..asa ca pentru linistea mea o sa merg luna viitoare sa o comand.......aa..si sa stiii ca am mai vazut rochite....multe..dar nici macar nu m-a tentat sa le probez....pt ca am simtit ca aceea este "THE ONE"........
eu fac starea civila si biserica in aceeasi zi........:)

genoveva_1984
04.10.2007, 09:29:20
Din ceea ce vad eu in poze eu zic, ca merge f bine cu culorile astea... Stii ce nu mi se pare potrivit? Nu inteleg ce a fost in capul lor cind au facut balustrada aia albastra, avind in vedere restul culorilor din restaurant... Eh, asta e o observatie circotase din partea mea...:-p

Da, ai dreptate, si eu cand am vazut mi-am zis ca asta cam strica aspectul. Dar o sa incerc sa o acopar cu ceva material, probabil visiniu, ca sa nu se vada asa urat.

genoveva_1984
04.10.2007, 09:38:25

Eu nu am inceput sa caut efectiv o rochita, dar cat de repede o sa incep ca nu prea mai am rabdare. Si noi am vrea cununia in aceeasi ca sa nu mai avem inca o bataie de cap cu asta. Bine, eu as vrea sa fie in felul urmator: pe la 17 cununia civila, apoi cam 1 ora pentru o sedinta foto prin toate locurile care imi trec mie prin cap si pe la 18:30 cununia religioasa ca sa putem incepe petrecerea pe la 20:00. Asta presupune ca nu va trebui sa imi cumpar o alta costumatie pentru starea civila, ci ca voi fi imbracata in rochia de mireasa. Asa economisesc timp si bani pentru ca na va trebui sa merg de 2 ori la coafor si la machiaj. Dar, bine, nu stiu daca socoteala de acasa se va potrivi cu cea din targ. Poate nu voi reusi sa fac programarile asa cum vreau si va trebui sa modific totul. Oricum incerc din timp sa rezolv aceste probleme, poate am noroc.

genoveva_1984
04.10.2007, 09:43:22
Ooooffff... si eu vreau sa dau jos... sint disperata!!! Cind am plecat din Suedia acum o luna, eram la regim si slabisem vreo 4 kg, dar in Ro am zis ca nu mai tin regim, ca o sa ma apuc iar in Suedia (ai mei sint si ei la regim si e mai usor, ca nu exista tentatii si "suferim" impreuna;)) ). Asta a fost cea mai mare gresala, ca, cu gindul ca ma apuc de regim din momentul X, ca am inceput sa maninc de ziceai ca se termina mincarea pe pamint de atunci si sa apuc si eu sa mai maninc una alta... Nu m-am cintarit, dar hainele graiesc cel mai adevarat si momentan TIIIPAAA!!!!:(( :(( :(( O sa ma apuc si de inot, caci e singurul sport care imi place... Lasa ca ma fac eu gigea pina la nunta...:-<

Sa vezi ce silueta o sa afisam noi la nunta! Apropo, auzisem pe cineva aici pe forum zicand ca marimile la rochiile de mireasa difera de marimile normale la imbracaminte in sensul ca daca porti marimea 38 la haine la rochia de mireasa vei purta 42. Le intreb pe cele care si-au luat deja rochita daca au auzit asa ceva. Plus ca mai auzeam pe cineva zicand ca a intrat intr-un magazin de rochii de mireasa si a cerut marimea 42 si vanzatoarea i-a spus ca ei nu tin marimi exceptionale. Sper sa nu fie probleme ca eu in acum port marimea 40 la haine....

genoveva_1984
04.10.2007, 09:44:45
Eu inca nu imi bat capul cu cautarea rochitzei. Stiu cam ce vreau si daca in vreo 3 zile de cautat prin magazine nu voi gasi ceva asemanator cu ideea mea, voi merge la croitor. Dar toata povestea asta va fi la anu:)
Probleme am insa cu decorarea restaurantului, care este foarte spatios si asimetric...trebuie sa gasesc o solutie sa il "umplu"...A, si are pereti galbeni. Eu m-am gandit la decoratiuni pe grena, visiniu - ca sa se faca un contrast puternic si sa prinda viatza locul.(va pun pozica seara cand ajunga acasa, acum sunt la munca)>:D<

Pune ceva poze cu localul, poate ne vin si noua ceva idei...

Brone
04.10.2007, 10:07:30
Ia sa ma bag shi eu in seama cu voi shi sa va spun cam la ce stadiu sunt eu :)))
Am rezervat restaurantul (astazi ne ducem sa dam avansul) .. am dat avans la video+foto ..tot astazi ne intalnim cu dj-ul shi la restaurant sper sa ne intalnim shi cu un reprezentant al unei firme de decoratziuni (pt orientare).
Noi o sa facem cununia civila in alta zi, deoarece ..cum eu de fel sunt din Ploieshti am pitici pe creier ca vreau sa ma ia mireasa din casa parintzilor mei shi sa mergem tot acolo la biserica :D Conform calculelor ref la timp... nu ne'am incadra cu toate in aceiashi zi.
Ref la rochie ..am vazt ceva care mi'a placut f tare..drept urmare o sa'mi comand acel model la o prietena care este f buna croitoreasa.
In rest ... vreau sa ma opresc la un model de invitatzie shi il pun pe talentatul meu iubit la treaba :))) Asta daca o sa iasa..daca nu le vom comanda :D
M'am uita shi la buchetare shi aranjamente pt lumanari ..asha in treacat.. am vazut cate ceva sa'mi placa ... Oricum o sa merg pe cele simple :-p
In aceste momente singura problema a mea legata de trusoul de mireasa este voalul ..coafura shi ..cu coronitza sau fara..daca da ce model :)))
Este insa destul timp sa ma hotarasc :)
Va pupicesc :*
Vine week-end'ullllllllllllllllllllllll \:D/

genoveva_1984
04.10.2007, 10:25:59
Ia sa ma bag shi eu in seama cu voi shi sa va spun cam la ce stadiu sunt eu :)))
Am rezervat restaurantul (astazi ne ducem sa dam avansul) .. am dat avans la video+foto ..tot astazi ne intalnim cu dj-ul shi la restaurant sper sa ne intalnim shi cu un reprezentant al unei firme de decoratziuni (pt orientare).
Noi o sa facem cununia civila in alta zi, deoarece ..cum eu de fel sunt din Ploieshti am pitici pe creier ca vreau sa ma ia mireasa din casa parintzilor mei shi sa mergem tot acolo la biserica :D Conform calculelor ref la timp... nu ne'am incadra cu toate in aceiashi zi.
Ref la rochie ..am vazt ceva care mi'a placut f tare..drept urmare o sa'mi comand acel model la o prietena care este f buna croitoreasa.
In rest ... vreau sa ma opresc la un model de invitatzie shi il pun pe talentatul meu iubit la treaba :))) Asta daca o sa iasa..daca nu le vom comanda :D
M'am uita shi la buchetare shi aranjamente pt lumanari ..asha in treacat.. am vazut cate ceva sa'mi placa ... Oricum o sa merg pe cele simple :-p
In aceste momente singura problema a mea legata de trusoul de mireasa este voalul ..coafura shi ..cu coronitza sau fara..daca da ce model :)))
Este insa destul timp sa ma hotarasc :)
Va pupicesc :*
Vine week-end'ullllllllllllllllllllllll \:D/

Se pare ca majoritatea problemelor tale sunt rezolvate. Foarte bine, nu vei mai avea prea multe batai de cap mai incolo. :*:*

anlya_426
04.10.2007, 10:39:18
Sa vezi ce silueta o sa afisam noi la nunta! Apropo, auzisem pe cineva aici pe forum zicand ca marimile la rochiile de mireasa difera de marimile normale la imbracaminte in sensul ca daca porti marimea 38 la haine la rochia de mireasa vei purta 42. Le intreb pe cele care si-au luat deja rochita daca au auzit asa ceva. Plus ca mai auzeam pe cineva zicand ca a intrat intr-un magazin de rochii de mireasa si a cerut marimea 42 si vanzatoarea i-a spus ca ei nu tin marimi exceptionale. Sper sa nu fie probleme ca eu in acum port marimea 40 la haine....

eu unde am fost rochita a fost acelasi numar cu cel pe care-l purtam eu la haine..adik acum 1 luna purtam 42(acum am trecut la 40;)))..si rochita a fost numarul 42....

genoveva_1984
04.10.2007, 10:56:48
eu unde am fost rochita a fost acelasi numar cu cel pe care-l purtam eu la haine..adik acum 1 luna purtam 42(acum am trecut la 40;)))..si rochita a fost numarul 42....

Inseamna ca nu ar trebui sa-mi fac griji. M-am hotarat sa merg si eu, poate chiar maine, sa vizitez cateva magazine cu rochite si asa o sa-mi dau seama. Poate depinde de model.

elizarcu
04.10.2007, 11:54:13
hmmm,mai fetelor...dar v-a zis cineva pana acum ca sunteti :mai mult decat vrednice??? nu am vazut asa ceva decat in randul furnicutelor...!:D :)) pot sa va alint asa? ca vad ca toate ziceti,am facut aia...si aia,chiar si aia...!pai inseamna ca eu sunt greierul printre furnicute! :((( ca eu nu am dat arvuna decat la restaurant si la formatie! :( dar mi-am cumparat rochita ptr logodna,am fost sa-mi aleg setul de bijuterii,tot ptr logodna...si hainutele care trebuia sa mi le ia ei...tot ptr logodna! :D imi permiteti sa intru si eu in randul furnicutelor?[-o< o sa ma apuc si eu de treaba,promit!!:">

genoveva_1984
04.10.2007, 12:06:09
hmmm,mai fetelor...dar v-a zis cineva pana acum ca sunteti :mai mult decat vrednice??? nu am vazut asa ceva decat in randul furnicutelor...!:D :)) pot sa va alint asa? ca vad ca toate ziceti,am facut aia...si aia,chiar si aia...!pai inseamna ca eu sunt greierul printre furnicute! :((( ca eu nu am dat arvuna decat la restaurant si la formatie! :( dar mi-am cumparat rochita ptr logodna,am fost sa-mi aleg setul de bijuterii,tot ptr logodna...si hainutele care trebuia sa mi le ia ei...tot ptr logodna! :D imi permiteti sa intru si eu in randul furnicutelor?[-o< o sa ma apuc si eu de treaba,promit!!:">

O sa vezi cum te ambitionezi tu sa rezolvi cat mai multe, mai ales pentru ca asa am facut si eu vazand cat sunt de harnice fetele de pe aici. Cand am inceput sa intru si eu pe site habar nu aveam cate o sa am de rezolvat pentru nunta, dar aici am gasit multe idei si sfaturi si fete harnicute si gata sa ofere ajutor celor care au nevoie. Si pentru mine au fost de un real ajutor....>:D<>:D<>:D<

elizarcu
04.10.2007, 12:09:50
O sa vezi cum te ambitionezi tu sa rezolvi cat mai multe, mai ales pentru ca asa am facut si eu vazand cat sunt de harnice fetele de pe aici. Cand am inceput sa intru si eu pe site habar nu aveam cate o sa am de rezolvat pentru nunta, dar aici am gasit multe idei si sfaturi si fete harnicute si gata sa ofere ajutor celor care au nevoie. Si pentru mine au fost de un real ajutor....>:D<>:D<>:D<

pai...si cam ce urmeaza dupa arvunitul asta? care e urmatorul pas? :D

myrella
04.10.2007, 12:18:22
buna fetelor!!!!!Vad ca se discuta intens...Eu..am dat arvuna doar la restaurant...am zis ca am destul timp sa dau si la restu'Cred ca din ianuarie o sa intru in ritm intens cu nunta...:)Nici macar nu am idee despre ce model de rochie as vrea...Inca imi caut un dj..bun cat de cat...iar filmatul si fotografiatul...mai aproape atunci...M-am uitat dupa verighete...dar..ce-mi place mie...e mult peste puterile noastre financiare..Dar mai am timp ....Nu stiu cat o sa mai mearga faza asta cu...mai am timp...dar cat mai merge o foloosesc..Un sfat...NU INTRATI IN PANICA...MAI AVEM TIMP..:-p :-p :-p !nu-l lua-ti in considerare ....v-am zis..asa ma amagesc eu...ca...sunt putin in panica.:-SS .Pupici

genoveva_1984
04.10.2007, 12:53:17
pai...si cam ce urmeaza dupa arvunitul asta? care e urmatorul pas? :D

Eu zic ca ar mai trebui cautat un fotograf si un cameraman si facut o rezervare la biserica, asta daca se poate ca sunt biserici care nu fac inca rezervare pentru anul viitor. Cel putin eu asta am facut deocamdata. O sa incep apoi sa cau rochite, chiar daca nu o sa o cumpar inca, dar imi doresc sa vad cat mai multe modele ca sa am de unde sa aleg. Restul sunt doar pe hartie deocamdata: incerc sa ma hotarasc la culorile pe care le voi folosi pentru decoratiuni si la aranjamente florale ( am uitat sa spun ca mi-am cautat si floraria cu care voi colabora pentru asta), vrem sa incepem sa ne cautam si verighetele ca ne-am gandit sa incercam si o mica petrecere de logodna pe la sarbatori ( dar asta nu e batuta in cuie), incerc sa aleg un model pentru invitatii ca ma gandeam sa le fac eu ( daca nu va iesi ceva frumos le vom face la comanda)..... si nu mai stiu deocamdata. Ma mai gandesc si de cate ori imi vine o idee o scriu pe hartie. Mi-am facut un caiet pe care l-am denumit "Nunta" si acolo trec tot ce imi trece prin cap. Ce-o sa iasa o sa vad la sfarsit.

genoveva_1984
04.10.2007, 12:59:10
...........A, si caut artificii pentru interior pe care vreau sa le pun pe podea la dansul mirilor si nu stiu unde sa gasesc. Am vazut ca este subiectul asta pe site si fetele spuneau ca se gasesc in Bucuresti, dar nu as merge pana acolo doar pentru asta. Mai caut pe aici pe la noi. Plus ca mai vreau porumbei albi, o masina decapotabila pentru mireasa ( adica pentru mine) si vom incepe ceva cursuri de dans ca mi-ar placea sa ne personalizam cumva valsul de inceput. Poate gasim un instructor sa ne faca o coregrafie speciala. Iar pentru buchetul de mireasa m-am hotarat la cale ca sunt florile mele preferate. Si ne-am gasit si nasii ca noi vom avea doua perechi de nasi, una din partea mea ( cea mai buna prietena si fosta colega de facultate) si una din partea lui ( cel mai bun prieten si coleg de serviciu). Cam atat.

genoveva_1984
04.10.2007, 13:04:52
Este o emisiune pe Euforia, nu stiu daca va uitati careva, se numeste "Bridezilla", este difuzata in fiecare miercuri de la ora 23:00 si e fenomen. E in gen "Tablou de nunta" doar ca cele doua cupluri care apar in emisiune sunt filmate si in timpul pregatirilor pentru nunta. Doamne fereste sa ajung si eu ca si miresele din acea emisiune ca alea parca nu sunt normale. Fac un spectacol ieftin si se ghideaza dupa motto-ul " E nunta mea, fac ce vreau si nu ma intereseaza de ce vrei tu ( adica viitorul sot)". Am vazut-o pe una ca le punea la regim pe domnisoare de onoare si le verifica ea insasi greutatea ca zicea ca nu vrea ca la nunta ei fetele sa depaseasca greutatea pe care ea a stabilit-o si nu va soun cum arata ea, ca abia i-a intrat rochia de mireasa pe ea. Daca aveti timp sa va uitati eu zic sa o faceti si sa vedeti cum NU ar trebui sa fie o nunta.

genoveva_1984
04.10.2007, 13:06:32
Gata acum, ca am scris prea multe mesaje, v-am zapacit....

anlya_426
04.10.2007, 13:14:33

ideea e ca fiecare are un ritm al sau si un mod de a rezolva problemele....eu spre exemplu sunt foarte nerabdatoare..dar de asemenea nu ma vad in ultima saptamana pregatind ceva pentru nunta..eu vreau sa am totul gata cam inainte cu vreo doua saptamani inainte de nunta(si aici ma refer la lucruri care depind de mine sau pe care le comand gen marturii,place carduri/plicuri de bani,invitatii,casuta de bani, pahare,etc)..iar in ultima saptamana sa ma ocup doar de fructe,prajituri si de propria mea persoana.......in plus intre ianuarie - iunie nu o sa am deloc timp de nunta deoarece o sa fiu ocupata cu pregatirea lucrarii de licenta..asa ca o sa treag cat pot pana atunci, si dupa.........

DuMiky
04.10.2007, 13:22:53
Fetelor.. cine stie cand vor fi targurile de mirese si unde? am auzit ca sunt 3 pe an...

va pup

Pisu
04.10.2007, 13:29:08
Eu nu am inceput sa caut efectiv o rochita, dar cat de repede o sa incep ca nu prea mai am rabdare. Si noi am vrea cununia in aceeasi ca sa nu mai avem inca o bataie de cap cu asta. Bine, eu as vrea sa fie in felul urmator: pe la 17 cununia civila, apoi cam 1 ora pentru o sedinta foto prin toate locurile care imi trec mie prin cap si pe la 18:30 cununia religioasa ca sa putem incepe petrecerea pe la 20:00. Asta presupune ca nu va trebui sa imi cumpar o alta costumatie pentru starea civila, ci ca voi fi imbracata in rochia de mireasa. Asa economisesc timp si bani pentru ca na va trebui sa merg de 2 ori la coafor si la machiaj. Dar, bine, nu stiu daca socoteala de acasa se va potrivi cu cea din targ. Poate nu voi reusi sa fac programarile asa cum vreau si va trebui sa modific totul. Oricum incerc din timp sa rezolv aceste probleme, poate am noroc.

Pai daca te duci in rochie de mireasa si la starea civila, de ce nu te duci la sedinta foto inainte, ca sa ai timp mai mult... s-ar putea sa nu va ajunga o ora si plus de asta stati mai relaxati....

Eu vreau asa: cununie civila pe la un 10:30-11:00 apoi fuga inapoi, coafat si machiat si imbracat in mireasa apoi o sedinta foto (Bucurestiul e mare si eu vreau sa fac poze cu diverse peisaje si luind in calcul traficul din Buc. o sa am nevoie de timp si rabdare, ca va lua mult deplasarea de colo-colo), apoi biserica pe la 18:30-19:00, la 20:00 la restaurant si la 21:00 dam startul...

Pisu
04.10.2007, 13:29:58
Fetelor.. cine stie cand vor fi targurile de mirese si unde? am auzit ca sunt 3 pe an...

va pup

In general cam prin februarie si martie sint, dar parca si in ianuarie... nu stiu datele concrete....

Pisu
04.10.2007, 13:34:49
Haideti sa va pun niste poze, celor care vreti rosu / visiniu / bordo pt decorat restaurantul.... Decorul meu preferat nu-l mai pun pt ca l-am mai pus....

DuMiky
04.10.2007, 13:36:12
Haideti sa va pun niste poze, celor care vreti rosu / visiniu / bordo pt decorat restaurantul.... Decorul meu preferat nu-l mai pun pt ca l-am mai pus....

ultimul mi se pare tare elegant
foarte frumoase toate

genoveva_1984
04.10.2007, 13:37:30
Pai daca te duci in rochie de mireasa si la starea civila, de ce nu te duci la sedinta foto inainte, ca sa ai timp mai mult... s-ar putea sa nu va ajunga o ora si plus de asta stati mai relaxati....

Eu vreau asa: cununie civila pe la un 10:30-11:00 apoi fuga inapoi, coafat si machiat si imbracat in mireasa apoi o sedinta foto (Bucurestiul e mare si eu vreau sa fac poze cu diverse peisaje si luind in calcul traficul din Buc. o sa am nevoie de timp si rabdare, ca va lua mult deplasarea de colo-colo), apoi biserica pe la 18:30-19:00, la 20:00 la restaurant si la 21:00 dam startul...

M-am gandit sa fac sedinta foto dupa starea civila pentru ca asa vom putea sa facem poze si cu cei care vin la starea civila ( prietenii si rudele). Plus ca nu mi-a trecut prin cap sa fie inainte, dar s-ar putea sa profit de ideea ta si sa fac o sedinta mica inainte si una dupa. Vom mai vedea. Oricum Zalaul nu este un oras mare si nu avem foarte multe obiective unde sa putem face poze. Programul meu are insa cateva minusuri: nu este sigur pana nu fac rezervarea la biserica si la starea ivila. Pana atunci incerc diferite combinatii...

Pisu
04.10.2007, 13:38:43
Mai pun citeva....

genoveva_1984
04.10.2007, 13:41:02

Imi plac. Eu vreau visiniu sau cum s-o numi culoarea asta, nu vreau rosu. Dar nu stiu daca sa-l combin cu alb, cu crem sau cu auriu. Inca ma mai gandesc.

anlya_426
04.10.2007, 13:41:05

foarte frumoase....toate.....

Pisu
04.10.2007, 13:43:01
Inca o serie.........

Pisu
04.10.2007, 13:46:01
si ultima serie......

elizarcu
04.10.2007, 13:57:04
si ultima serie......

foarte frumoase...kte si mai kte exista! :D parca toate facute ptr noi! :)

Pisu
04.10.2007, 14:05:23
Ce liniste s-a facut pe aici....:-s /:)

elizarcu
04.10.2007, 14:14:37
sa va arat ce am gasit eu mai haios...incepem cu figurinele de pe tort...:D

elizarcu
04.10.2007, 14:17:39
pahare... :D frumusele...:P

elizarcu
04.10.2007, 14:19:28
pernutele... al doilea model imi place mie mult...e mai finut si mai deosebit :)

elizarcu
04.10.2007, 14:21:15
si acum niste invitatii...unele mai scumpe,unele mai ieftine...:))

elizarcu
04.10.2007, 14:24:13
am uitat de cosulete... :D o sa va mai trimit...astea mi-au sarit primele in ochi knd cautam p diferite situri ! :D

Crita
04.10.2007, 14:26:08
si ultima serie......

Saru-mana Ralu >:D<

Pisu
04.10.2007, 14:29:00
Eu vreau cosulete gen palariuta intoarsa.... Adica asa ceva....

Pisu
04.10.2007, 14:31:42
Saru-mana Ralu >:D<

Cu multa placere!!!!! :D >:D< Daca mai cauti inspiratie, intra pe link-ul din semnatura mea, unde scrie "poze pt inspiratie" ca am mai multe acolo... si mai pun, dar momentan nu merge sa mai pun, cred ca au probleme cu serverul....:-w

Luka04
04.10.2007, 14:37:57
Buna, eu sunt noua pe forum, vad ca p_raluca se casatoreste in aceeasi zi cu mine ;-) . Am vazut ca vorbeati de invitatii mai devreme, eu m-am gandit sa le fac pe mini-disc, cu un montaj de poze cu mine si cu el si la sfarsit o invitatie verbala de la noi. Din fericire toate persoanele invitate au acces la un calculator...ce parere aveti?:-SS

elizarcu
04.10.2007, 14:39:28

al patrulea cosulet este superb...:)

Pysycuta
04.10.2007, 14:43:47
sa va arat ce am gasit eu mai haios...incepem cu figurinele de pe tort...:D

super simatice....unde se pot gasi?????

Pysycuta
04.10.2007, 14:44:18
pernutele... al doilea model imi place mie mult...e mai finut si mai deosebit :)

si primul model este simatik foc

Pisu
04.10.2007, 14:46:34
Buna, eu sunt noua pe forum, vad ca p_raluca se casatoreste in aceeasi zi cu mine ;-) . Am vazut ca vorbeati de invitatii mai devreme, eu m-am gandit sa le fac pe mini-disc, cu un montaj de poze cu mine si cu el si la sfarsit o invitatie verbala de la noi. Din fericire toate persoanele invitate au acces la un calculator...ce parere aveti?:-SS

E o ideie mai originala...
Nu numai eu fac nunta in aceeasi zi cu tine, sintem O GRAMADA!!!!:D

elizarcu
04.10.2007, 14:48:46
super simatice....unde se pot gasi?????

hmmm...nu stiu,eu le-am gasit p un site!am dat p google, "invitatii de nunta" si este al doilea site care iti apare ca identificat! acolo,in afara de invitatii mai au si pernute si pahare si aceste figurine! :D daca nu le gasesti,da-mi un pm si ne descurcam noi intr-un fel,sa te ajut sa le gasesti! te poop si bafta muuulta >:D<

tataru_florina
04.10.2007, 16:02:57
Buna fetelor. Stiti cumva pe cineva care inchiriaza fantani de ciocolata. Nu neaparat o firma specializata ptr ca stiu ca au niste preturi destul de mari. M-ar interesa o fanatana de ciocolata ptr 150 de persoane.

elizarcu
04.10.2007, 18:31:32
ce-i linistea asta p aici? :(:-s

genoveva_1984
04.10.2007, 18:57:44
ce-i linistea asta p aici? :(:-s

Se pare ca nu mai are nimeni nimic de zis. :(:(:(

elizarcu
04.10.2007, 19:50:02
Se pare ca nu mai are nimeni nimic de zis. :(:(:(

deja??? :0 pai ink mai sunt o groaza de aranjat...!!! :((

OnutzaD
04.10.2007, 22:18:46
Uite ca si-a pus si Micky poza...:)>-

Oana, tu pe unde umbli de nu mai zici nimic?

Buna! Pe aici sunt, foarte foarte racita, cu picaturile langa mine, cu o gramada de servetele si multe pastile. Acum citeam sa recuperez, pentru ca ieri mi-a fost foarte rau. Aproape ca nu mai vedeam sa conduc si am cam gafat-o, adik m-am trezit pe contrasenso:-) , intr-o intersectie pe care o cunosc de cand m-am nascut. Nu as putea spune cum am ajuns acolo, faza tare este ca nici nu am relizat ce am facut pana cand m-am trezit cu o masina RATB in fata mea. Norocul meu ca soferul era un tanar dragut, care a vazut ca nu eram in apele mele, a ras putin de mine si m-a ocolit. In rest sunt bine: azi mult mai in forma decat ieri, am fost si la aerobic. :* :* :*

genoveva_1984
04.10.2007, 22:22:04
Buna! Pe aici sunt, foarte foarte racita, cu picaturile langa mine, cu o gramada de servetele si multe pastile. Acum citeam sa recuperez, pentru ca ieri mi-a fost foarte rau. Aproape ca nu mai vedeam sa conduc si am cam gafat-o, adik m-am trezit pe contrasenso:-) , intr-o intersectie pe care o cunosc de cand m-am nascut. Nu as putea spune cum am ajuns acolo, faza tare este ca nici nu am relizat ce am facut pana cand m-am trezit cu o masina RATB in fata mea. Norocul meu ca soferul era un tanar dragut, care a vazut ca nu eram in apele mele, a ras putin de mine si m-a ocolit. In rest sunt bine: azi mult mai in forma decat ieri, am fost si la aerobic. :* :* :*

Imi pare rau ca esti bolnavioara. Sper sa te faci bine repede, repede....:*:*:*

OnutzaD
04.10.2007, 22:22:54
In Bucuresti targul de nunti va fi pe la sfarsitul lui ianuarie, inceputul lui februarie. Spre exemplu, in 2007 a fost Expo Ideal Mariage la Romexpo intre 26-28 ianuarie si la Sofitel intre 9-11 februarie. Alte targuri de nunti au fost tot in 2007 astfel:
Cluj 16-18 februarie
Timisoara 16-18 februarie
Arad 9-11 mertie
Ploiesti 15-18 martie.
Sa stiti ca si eu astept cu nerabdare aceste targuri, mai ales ca acolo vreau sa probez prima rochita.
Spor la pregatiri si pupici:*:*:*:*

genoveva_1984
04.10.2007, 22:23:30
deja??? :0 pai ink mai sunt o groaza de aranjat...!!! :((

Sigur ca da, dar toate pe rand.... sa nu ne plictisim mai incolo.>:D<

genoveva_1984
04.10.2007, 22:25:12
In Bucuresti targul de nunti va fi pe la sfarsitul lui ianuarie, inceputul lui februarie. Spre exemplu, in 2007 a fost Expo Ideal Mariage la Romexpo intre 26-28 ianuarie si la Sofitel intre 9-11 februarie. Alte targuri de nunti au fost tot in 2007 astfel:
Cluj 16-18 februarie
Timisoara 16-18 februarie
Arad 9-11 mertie
Ploiesti 15-18 martie.
Sa stiti ca si eu astept cu nerabdare aceste targuri, mai ales ca acolo vreau sa probez prima rochita.
Spor la pregatiri si pupici:*:*:*:*

Multumim pentru informatii. Spor si tie si sa te faci bine.

OnutzaD
04.10.2007, 22:44:29
Fetelor, va rog nu mai vorbiti de slabit(glumesc).Si eu trebuie sa slabesc vreo multe kg, am inceput aerobicul spre sa incep si regimul alimentar. Azi o colega mi-a spus:"vai, ti-ai luat blugi!? Ce bine ca se gasesc si marimi asa mari(port 29 la blugi, 40 la pantaloni). Nu sunt grasa, doar plinuta(un pic).Stiu ca trebuie sa slabesc. Deci, nu ma pot apuca sa caut rochita pt ca sper sa slabesc si sa vad atunci ce ma va avantaja.
Si eu vreau cununia civila in aceeasi zi cu nunta. Ma gandeam cam asa:
- ora 10 cununia civila Sector 2
- ora 18 cununia religioasa(sper la Biserica Elefterie)
- ora 19 poze in Cismigiu
- ora 19.30 sosire la Restaurant CCA(sper sa primim un raspuns afirmativ)
-pana vor veni invitatii la ora 20, vom face poze in interiorul Casei Armatei. Salile sunt absolut superbe.

Ce parere aveti?

OnutzaD
04.10.2007, 22:48:11
Apropo de amenajarea salii: eu am noroc pentru ca Restaurantul CCA are o arhitectura impunatoare si peretii sunt impodobiti cu mult auriu si chiar nu mai merg prea multe ornamente. Cred ca merg niste stalpisori la intrare(sau 2 aranjamente florale sub foema de cosuri mari). Prezidiul vreau sa fie de 8 persoane si vreau ca fata exterioare a mesei sa aiba perdea de lumini. In spatele nostru as vrea 2 inimi tot din flori.
Nu stiu ce sa fac cu scarile terasei restaurantului. Help me please^:)^ ^:)^ ^:)^ ^:)^ ^:)^

OnutzaD
04.10.2007, 22:51:29
Ah....si pe mese vreau aranjamente florale...dar mesele sunt dreptunghiulare si nu sunt foarte late...cred ca vor trebui niste aranjamente "suspendate" cred ca intelegeti ce vreau sa spun:-?

OnutzaD
04.10.2007, 22:52:15
Recuperez....da?:-p

Brone
04.10.2007, 23:03:04
Ah....si pe mese vreau aranjamente florale...dar mesele sunt dreptunghiulare si nu sunt foarte late...cred ca vor trebui niste aranjamente "suspendate" cred ca intelegeti ce vreau sa spun:-?

Ceva cam asha???

OnutzaD
04.10.2007, 23:06:29
Ceva cam asha???
Te pupic.Super tare aranjamentul cu verde.Pacat ca la mine nu merge culoarea verde.Poate ca merge bine si pe alb si cu trandafiri albi? ce ziceti?

Brone
04.10.2007, 23:09:32
Am discutat cu cateva fete care au fost miresici shi m'am gandit ca au dreptate cu privire la faptul ca dupa ce ieshi de la biserica trebuie sa iei in calcul ca stai dupa cam 1 ora. Poze... felicitari...etc Eu cred ca o sa fac ceva de genul:
- cununia civila candva cu cateva sapt inainte :)))
- biserica la Ploieshti aprox ora 15
- restaurantul in Bucureshti :D aprox ora 18 pt a avea timp sa facem poze pe malul lacului..pe pajishte shi printre copaci ;)
-ora 19 max 19.30 STARRRRTTTTT :)))

Brone
04.10.2007, 23:14:51
Te pupic.Super tare aranjamentul cu verde.Pacat ca la mine nu merge culoarea verde.Poate ca merge bine si pe alb si cu trandafiri albi? ce ziceti?

Tzi'am dat pozele ca idee de aranjamente "suspendate" :))) Nici eu nu o sa fac pe verde... imi place f tare albastru cu ceva. Sambata o sa ma intalnesc cu o tipa de la o firma de aranjamente shi o sa vad ce are in catalog.
Daca sala este cu auriu..merg trandafiri albi sau chiar galbeni... dar..sa nu fie prea mult galben..poate albul ar da un anumit farmec.

florinam
04.10.2007, 23:15:34
Buna, fetelor!!! Ma alatur si eu miresicilor de septembrie 2008, mai precis grupului de mirese de 13 septembrie ;)) ! Nu am avut rabdare sa citesc decat pe la pagina 15 si am vazut deja ca suntem foarte multe "norocoase" de 13 septembrie.

Pana acum am fost miresica de august 2008, pt. ca am fi vrut sa facem nunta pe 30 aug, de Sf. Alexandru, cand ar fi fost si ziua lui de nume, mai ales ca noi suntem impreuna de la ziua mea de nume, Sf. Nicolae, si ar fi fost frumos... dar asta e, ne-am apucat tarziu de organizare si planurile ne-au fost rasturnate de restaurant. Acuma eu sper sa fie cu NOROC :)) (glumesc, nu sunt deloc superstitioasa).

Pana acum am incheiat contractul cu restaurant-ul si cu DJ-ul. Voi cum stati? Cum ma sfatuiti sa fac legat de biserica, sa ma duc de acum sa stabilesc biserica si ora?

Va pup! Florina.

OnutzaD
04.10.2007, 23:15:39
Ai dreptate, dar acesta este un orar facut cu 1 an inainte...mai vedem se mai pot schimba multe. Noi vrem sa facem cununia civila in aceeasi zi si pentru ca este mai bine din punct de vedere financiar.#:-S

Brone
04.10.2007, 23:18:11
Ai dreptate, dar acesta este un orar facut cu 1 an inainte...mai vedem se mai pot schimba multe. Noi vrem sa facem cununia civila in aceeasi zi si pentru ca este mai bine din punct de vedere financiar.#:-S

Nu trebuie facuta petrecere de dupa cununia civila... se poate ieshi la un pahar de ceva shi un aperitiv. Bine...am uitat sa specific ca printre altele colaborez cu un restaurant unde ash putea face o mica petrecere fara mari cheltuieli :)

Brone
04.10.2007, 23:21:39
Buna, fetelor!!! Ma alatur si eu miresicilor de septembrie 2008, mai precis grupului de mirese de 13 septembrie ;)) ! Nu am avut rabdare sa citesc decat pe la pagina 15 si am vazut deja ca suntem foarte multe "norocoase" de 13 septembrie.

Pana acum am fost miresica de august 2008, pt. ca am fi vrut sa facem nunta pe 30 aug, de Sf. Alexandru, cand ar fi fost si ziua lui de nume, mai ales ca noi suntem impreuna de la ziua mea de nume, Sf. Nicolae, si ar fi fost frumos... dar asta e, ne-am apucat tarziu de organizare si planurile ne-au fost rasturnate de restaurant. Acuma eu sper sa fie cu NOROC :)) (glumesc, nu sunt deloc superstitioasa).

Pana acum am incheiat contractul cu restaurant-ul si cu DJ-ul. Voi cum stati? Cum ma sfatuiti sa fac legat de biserica, sa ma duc de acum sa stabilesc biserica si ora?

Va pup! Florina.

Eu am avut noroc shi am gasit restaurant liber pe 30 sept :)
Pe aici fetele sunt f harnicutze shi au rez o mare parte din cele de trebuintza. Ca de ex: Restaurant (pe primul loc); muzica;video+foto; unele f harnicutze au rez chiar shi cu rochitza :)
Pupici shi spor la pregatiri :*

Pisu
04.10.2007, 23:44:54

WOW! Oana, ai revenit tare ca nu stiu la care mesaj sa comentez mai intii=))
In primul rind ai grija de tine ca tare nasoala faza cu masina si mare noroc pe capul tau... Mi-ai cam dat emotii.... Ai grija, daca te simti slabita mai bine lasi volanul, desi daca te ia brusc.... In fine, asta a fost partea sfatoasa=)) Sa trecem la urari: MUUUUUULTA sanatate si sa nu-ti mai fie rau!!!!:*

In legatura cu programul tau, iti atrag atentia asupra orei la care zici ca vrei sedinta foto.... adica ia in calcul luna in care vei fi si cit de intuneric este la ora aia.... Asta daca vrei si niste lumina de la soare la poze... Eu din cauza asta (si nu numai) am ales sa facem sedinta foto inainte de biserica....

Iar la alegerea cununiei civile in aceeasi zi, sint la sentimentul tau... Pupici!

Aaaaa... iar despre decor, nu te poti sfatuii cu fetele care au facut la CCA??? Ma gindesc ca ele cunosc locul cel mai bine, dar oricum, te ajutam si noi cu placere....

Pisu
04.10.2007, 23:48:28

Va pup! Florina.

Daca stii exact la ce ora vrei si accepta si cei de la biserica sa-ti faca rezervarea de pe acuma, de ce nu? Tocmai bine, ca-ti mai tai o grija de pe lista....

Nu-mi vine sa cred cite sintem pe 13<:-P

Pisu
04.10.2007, 23:55:16
Apropo de amenajarea salii: eu am noroc pentru ca Restaurantul CCA are o arhitectura impunatoare si peretii sunt impodobiti cu mult auriu si chiar nu mai merg prea multe ornamente. Cred ca merg niste stalpisori la intrare(sau 2 aranjamente florale sub foema de cosuri mari). Prezidiul vreau sa fie de 8 persoane si vreau ca fata exterioare a mesei sa aiba perdea de lumini. In spatele nostru as vrea 2 inimi tot din flori.
Nu stiu ce sa fac cu scarile terasei restaurantului. Help me please^:)^ ^:)^ ^:)^ ^:)^ ^:)^

Uite pozele care le am eu, dar poate nu sint tocmai pe gustul tau... Incerc totusi, poate-ti plac....

Pisu
04.10.2007, 23:57:22
Inca una..........

Aaaa... Oana, eu am numele firmei cu care a decorat "Raza_de_soare" care a fost f multumita de ei si ea tot la CCA a facut, daca vrei... de fapt vad ca au si reclama aici pe site, in partea dreapta a paginii, asa ca poate pot scrie... daca nu, imi cer scuze si rog sa fie sters... Briz-Briz se cheama...

AnaV
05.10.2007, 09:11:30

Va pup! Florina.

Subscriu si eu fetelor si spun ca daca stii la ce biserica vrei si la ce ora e bine sa vb chiar de acum, chiar dc preotul probabil iti va spune sa mai revi.

pupici

anlya_426
05.10.2007, 09:19:21

sper sa te faci bine cat mai repede.......si ai multa grija la condus......si eu sunt de acord cu raluca ca o sa fie intuneric pentru pozici..iar noi vrem sa te vedem "scaldata" in lumina soarelui...;-)>:D<

Crita
05.10.2007, 10:13:57

Harnicutze tare mai sunteti voi;)) Doua pagini pe zi..aveti spor, nu gluma:D
Cat despre cosuletzele gen "palarie intoarsa", o prietena si-a facut cosuletz chiar dintr-o palarie intoarsa! O palarie de paie, un "fir" rigid de plastic curbat (toarta), invelite in satin. A decorat ansamblul cu floricele de cocarde si voal...si a iesit f frumos:D
Cat despre pozele din semnatura, deja m-am "inspirat"! Au fost unul dintre primele albume de pe "miresici" pe care l-am vazut >:D<

Yonika
05.10.2007, 10:14:08
Tzi'am dat pozele ca idee de aranjamente "suspendate" :))) Nici eu nu o sa fac pe verde... imi place f tare albastru cu ceva. Sambata o sa ma intalnesc cu o tipa de la o firma de aranjamente shi o sa vad ce are in catalog.
Daca sala este cu auriu..merg trandafiri albi sau chiar galbeni... dar..sa nu fie prea mult galben..poate albul ar da un anumit farmec.
Si eu as vrea pe albastru. Am vazut si invitatii pe albastru, si pt ca imi fac rochia alba, merge albastru cu alb. Si lui iubi ii polace sii ii sta bine cu albastru - ma gandisem sa aiba el ceva albastru sau bleu (vesta si lavaliera - bleo sau un gri spre bleo). Si buchetul sa il fac cu albastru - ceva de genul trandafiri albi in mijloc si pe margini niste floricele micute albastre sau bleo; si sala ar merge cu alb si albastru. Am vazutmulte poze la sali "imbracate" in alb si albastru si erau super.

Yonika
05.10.2007, 10:15:38
Nu eram hotarata la ce sa ma hotarasac: vroiam ori pe grena ori pe albastru, si pt ca am vazut invitatii pe albastru care mi-au placut f mult, am ramas la albastru.<:-P

Yonika
05.10.2007, 10:54:37
Haideti sa va spun si in ce stadiu sunt eu:
- am rezervat sala; am citit ata pe aici pe forum,pe "miresici de Iasi" si mi-a ramas gandul la 2 sali: recital si la palia; si am mers si am vazut prima data sala de la recital, de jos, ca e mai micuta (vrem o nunta ceva mai mica, maxim 80 invitati) si acolo ne-a ramas inima la amandoi; si sincer, nu am mai avut nevoie sa mergem si prin alte parti; are ceva mai deosebit, mie asa mi se pare,nu e ca toate celelalte, cine a vazut-o cred ca stie despre ce vb;
- cu firma de decoaratiuni inca nu am vb,insa fratele meu are un prieten care are o firma de decoratiuni pt nunta, si sigur imi va da un pret bun, si imi va face asa cum imi doresc; vom merge sapta asta sau sapt viitoare pe la el sa ne informama, asa in mare, ca el a zis ca intr-un an se pot schimba multe in privinta decorarilor de sali pt nunti;
- m-am informat de la miresicile de pe Iasi in privinta DJ-ului, ca noi vrem sa avem DJ; stiu si pe cine voi chema; vom incerca sa luam legatura cu el sapt viitoare, cand stiu ca una din miresicile din Iasi are nunta la localul unde facem si noi, si il are tot pe acel DJ;
- pt filmat si pozat iar am aflat de o firma care are preturi bune, si calitate la ce fac; si dupa ce le-am trimis un mail, am aflat ca seful e un fost coleg al meu de facultate; vom incerca sa luam legatura si cu el in maxim o luna;
- rochia inca nu am cautat in magazine, pt ca inainte sa stiu ca voi fi ceruta, mi-am tot cumparata reviste cu rochite de mirese, si am gasit un model fain care imi place mult; si asa ca, acel model il voi dori; insa viitoarea mea cumnatica, are o prietena la o firma care fac rochite pt miresici, si mi-a zis ca vom merge acolo, si dacanu gasesc ceva care sa imi placa,imi vor face ele rochita la comanda;
- invitatiile, tot cumnatica mea ni le face cadou, si plicurile pt bani care vor fi puse si pe masa ca sa stie invitatii unde sa se aseze; am mjers cu ea si am vazut ceva care ne place mult;
- biserica,stiu unde as vrea sa mergem; eu sunt din Iasi, iubi al meu e din Bacau; nunta o vom face in Iasi, desi dupa nunta (si inainte ma voi muta eu la el) vom sta in Bacau; si inca ceva: el este catolic si am zis ca vom face nunta la biserica catolica, ca e f frumos la ei, si la slujbe, si mai ales la nunti; am gasit o biserica in Iasi care are niste scari la intrare si arata super fain imbracate pt o nunta.
- la fel, stiu si cam unde sa merg pt machait si coafat... doar sa merg inainte si sa fac niste probe sa vedem cum imi va sta bine.
Nu stiu, mai este si altceva...?:-SS
Nasii inca nu i-am ales... avem multi prieteni care nu sunt inca casatoriti..am vrea niste nasi mai de o seama cu noi.. dar eu cred ca mai este timp,nu au intrat chiar toate zilele in sac....
Voi ce spuneti...sunt in grafic?

genoveva_1984
05.10.2007, 11:19:00
Haideti sa va spun si in ce stadiu sunt eu:
- am rezervat sala; am citit ata pe aici pe forum,pe "miresici de Iasi" si mi-a ramas gandul la 2 sali: recital si la palia; si am mers si am vazut prima data sala de la recital, de jos, ca e mai micuta (vrem o nunta ceva mai mica, maxim 80 invitati) si acolo ne-a ramas inima la amandoi; si sincer, nu am mai avut nevoie sa mergem si prin alte parti; are ceva mai deosebit, mie asa mi se pare,nu e ca toate celelalte, cine a vazut-o cred ca stie despre ce vb;
- cu firma de decoaratiuni inca nu am vb,insa fratele meu are un prieten care are o firma de decoratiuni pt nunta, si sigur imi va da un pret bun, si imi va face asa cum imi doresc; vom merge sapta asta sau sapt viitoare pe la el sa ne informama, asa in mare, ca el a zis ca intr-un an se pot schimba multe in privinta decorarilor de sali pt nunti;
- m-am informat de la miresicile de pe Iasi in privinta DJ-ului, ca noi vrem sa avem DJ; stiu si pe cine voi chema; vom incerca sa luam legatura cu el sapt viitoare, cand stiu ca una din miresicile din Iasi are nunta la localul unde facem si noi, si il are tot pe acel DJ;
- pt filmat si pozat iar am aflat de o firma care are preturi bune, si calitate la ce fac; si dupa ce le-am trimis un mail, am aflat ca seful e un fost coleg al meu de facultate; vom incerca sa luam legatura si cu el in maxim o luna;
- rochia inca nu am cautat in magazine, pt ca inainte sa stiu ca voi fi ceruta, mi-am tot cumparata reviste cu rochite de mirese, si am gasit un model fain care imi place mult; si asa ca, acel model il voi dori; insa viitoarea mea cumnatica, are o prietena la o firma care fac rochite pt miresici, si mi-a zis ca vom merge acolo, si dacanu gasesc ceva care sa imi placa,imi vor face ele rochita la comanda;
- invitatiile, tot cumnatica mea ni le face cadou, si plicurile pt bani care vor fi puse si pe masa ca sa stie invitatii unde sa se aseze; am mjers cu ea si am vazut ceva care ne place mult;
- biserica,stiu unde as vrea sa mergem; eu sunt din Iasi, iubi al meu e din Bacau; nunta o vom face in Iasi, desi dupa nunta (si inainte ma voi muta eu la el) vom sta in Bacau; si inca ceva: el este catolic si am zis ca vom face nunta la biserica catolica, ca e f frumos la ei, si la slujbe, si mai ales la nunti; am gasit o biserica in Iasi care are niste scari la intrare si arata super fain imbracate pt o nunta.
- la fel, stiu si cam unde sa merg pt machait si coafat... doar sa merg inainte si sa fac niste probe sa vedem cum imi va sta bine.
Nu stiu, mai este si altceva...?:-SS
Nasii inca nu i-am ales... avem multi prieteni care nu sunt inca casatoriti..am vrea niste nasi mai de o seama cu noi.. dar eu cred ca mai este timp,nu au intrat chiar toate zilele in sac....
Voi ce spuneti...sunt in grafic?

Te incadrezi perfect, te-ai gandit la majoritatea problemelor, iar pentru restul ai timp pe parcurs.

Yonika
05.10.2007, 13:20:56
Am uitat de verighete: am o idee despre ce vreau,i-am arat si lui iubi si ii plac si lui; ca model, inca nu am ales ceva special, urmeazasa cautam. iubi are niste cunostinte care aduc aur de la turci, de unde am inteles ca mi-a luat si inelul de logodna (la comanda, la marime, ca model..sincer nu prea ma mai vazut prin oras asa ceva, si am cauta mult). Acele pers au cataloage f groase cu diferite modele, ne vom uiat acolo si ne vom alege cred eu mai multe variante si vom vedea cand vor aduce ce ne va place sau ne va sta bine.

OnutzaD
05.10.2007, 14:04:45
WOW! Oana, ai revenit tare ca nu stiu la care mesaj sa comentez mai intii=))
In primul rind ai grija de tine ca tare nasoala faza cu masina si mare noroc pe capul tau... Mi-ai cam dat emotii.... Ai grija, daca te simti slabita mai bine lasi volanul, desi daca te ia brusc.... In fine, asta a fost partea sfatoasa=)) Sa trecem la urari: MUUUUUULTA sanatate si sa nu-ti mai fie rau!!!!:*

In legatura cu programul tau, iti atrag atentia asupra orei la care zici ca vrei sedinta foto.... adica ia in calcul luna in care vei fi si cit de intuneric este la ora aia.... Asta daca vrei si niste lumina de la soare la poze... Eu din cauza asta (si nu numai) am ales sa facem sedinta foto inainte de biserica....

Iar la alegerea cununiei civile in aceeasi zi, sint la sentimentul tau... Pupici!

Aaaaa... iar despre decor, nu te poti sfatuii cu fetele care au facut la CCA??? Ma gindesc ca ele cunosc locul cel mai bine, dar oricum, te ajutam si noi cu placere....

Ce tare esti!>:D< eu chiar nu m-am gandit ca o sa fie noapte si nu o sa mai putem face poze.Atunci inainte de biserica. Multumesc tare mult pentru urari.:x Azi ma simt mult mult mai bine.

OnutzaD
05.10.2007, 14:06:55
Uite pozele care le am eu, dar poate nu sint tocmai pe gustul tau... Incerc totusi, poate-ti plac....

Imi place tare mult prima poza. Chiar asa ceva visam. Ma uit tot timpul si pe topicul despre CCA, dar zilele astea nu mai zice nimeni nimic. Oricum, voi sunteti baza. VA PUUUUUUUUUP:* :* :* :* :* :* :* :* :* :* :*

OnutzaD
05.10.2007, 14:11:41
sper sa te faci bine cat mai repede.......si ai multa grija la condus......si eu sunt de acord cu raluca ca o sa fie intuneric pentru pozici..iar noi vrem sa te vedem "scaldata" in lumina soarelui...;-)>:D<

Multumesc tare mult. Esti o dulcica. Aveti multa dreptate cu pozele.:-?

Crita
05.10.2007, 14:16:06
In sfarsit am reusit si eu sa pun poza cu restaurantul :D....Cum ziceam, e mare si e asimetric..pe partea stanga (care nu se vede) sunt geamuri stil vitrina....In poza nu este "decorat", asta este aranjamentul standard al salii (este restauranul unui hotel). La nunta mesele sunt de 10 persoane, pe langa pereti, iar in mijloc se lasa loc de dans...
Sugestii? >:D<

Crita
05.10.2007, 14:22:21
Nu eram hotarata la ce sa ma hotarasac: vroiam ori pe grena ori pe albastru, si pt ca am vazut invitatii pe albastru care mi-au placut f mult, am ramas la albastru.<:-P

Deci culoarea invitatiilor trebuie sa fie aceeasi cu cea a decoratiunilor...? Am mai intrebat si prin alte parti...si argumente solide sunt si pro si contra...#-o

Yonika
05.10.2007, 14:29:12
Deci culoarea invitatiilor trebuie sa fie aceeasi cu cea a decoratiunilor...? Am mai intrebat si prin alte parti...si argumente solide sunt si pro si contra...#-o
Nu stiu exact daca trebuie sa fie la fel,insa mie asa mi-ar place. Si cum invitatiile vor fi pe albastru, vom face si plicurile pt bani tot albastre,si apoi..na..nu vom decora sala cu grena... Si cum albastrul ne place la amandoi,si mie si lui iubi, ramanem la culoarea asta. :)
Vom face o nunta pe alb si albastru! \:D/

elizarcu
05.10.2007, 16:56:47
fetelor...scuzati ca sunt off-topic...dar ma gandeam sa schimbam si noi putin subiectul si sa vbm despre cum e normal sa impartim treaba in casa cu viitori sotiori?:D sau cum impartiti treaba in casa,ptr fetele care deja stau cu iubitii lor ...:P! pot sa incep eu...si sa va zic ca,daca azi ii zic "vezi ca maine facem curatenie in toata casa",a doua zi se transf in mister proper,dar daca ii zic "hai sa facem putina curatenie" zice..."hai sa o lasam p maine,ca uite ce emisiune/fiml/meci interesant e la tv".nu ca,chiar ar fi...lenea e principalul motiv! :| la voi cum decurge treaba? :)

genoveva_1984
05.10.2007, 17:40:58
fetelor...scuzati ca sunt off-topic...dar ma gandeam sa schimbam si noi putin subiectul si sa vbm despre cum e normal sa impartim treaba in casa cu viitori sotiori?:D sau cum impartiti treaba in casa,ptr fetele care deja stau cu iubitii lor ...:P! pot sa incep eu...si sa va zic ca,daca azi ii zic "vezi ca maine facem curatenie in toata casa",a doua zi se transf in mister proper,dar daca ii zic "hai sa facem putina curatenie" zice..."hai sa o lasam p maine,ca uite ce emisiune/fiml/meci interesant e la tv".nu ca,chiar ar fi...lenea e principalul motiv! :| la voi cum decurge treaba? :)

Al meu e foarte ordonat si ii place sa se ocupe de curatenie ( cred ca i se trage de la faptul ca e cadru militar). El e obisnuit sa faca de toate: gateste ( de trei ani si-a cumparat apartament si a stat singur, de aceea a trebuit sa invete sa gateasca), calca, spala haine ( de fapt, masina le spala), aspira. De multe ori el imi face mie observatii ca nu sunt destul de ordonata. Deci, cred ca la noi el va fi " femeia" in casa. Din acest punct de vedere nu am de ce sa ma plang ca el e mereu dispus sa faca ordine si curatenie prin casa si e foarte meticulos.

elizarcu
05.10.2007, 18:28:16
Al meu e foarte ordonat si ii place sa se ocupe de curatenie ( cred ca i se trage de la faptul ca e cadru militar). El e obisnuit sa faca de toate: gateste ( de trei ani si-a cumparat apartament si a stat singur, de aceea a trebuit sa invete sa gateasca), calca, spala haine ( de fapt, masina le spala), aspira. De multe ori el imi face mie observatii ca nu sunt destul de ordonata. Deci, cred ca la noi el va fi " femeia" in casa. Din acest punct de vedere nu am de ce sa ma plang ca el e mereu dispus sa faca ordine si curatenie prin casa si e foarte meticulos.

Lucky you! :D si al meu e f meticulos...dar doar daca il anunt cu o zi inainte ca "maine e zi de curatenie"! Sau il mai apuk curatenia,daca sunt f ocupata eu...si stie ca voi veni acasa obosita!dar in rest....nu prea1de gatit,in nici un caz!in schimb cred ca ii place f tare sa spele geamurile,ptr ca nu ma lasa niciodata p mn! oricum...cred ca se poate si mai rau...:D sau macar ma amagesc si eu k se poate..:))

OnutzaD
05.10.2007, 18:34:01
eu ce pot sa spun, mai nimic pentru ca nu locuim impreuna. Fiecare sta cu parintii, dar este o persoana destul de ordonata pentru un barbat(sper sa nu se schimbe). Nu ma deranjeaza sa fac curat atat timp cat va mentine curatenia. Vom vedea dupa ce ne vom casatori. Oricum, amandoi avem un program destul de incarcat si prelungit la servici asa ca banuiesc ca ne vom imparti treburile casnice astfel incat sa ne ramana cat mai mult timp de petrecut impreuna.[-o<

myrella
05.10.2007, 19:00:19
Imi place subiectul asta!!!!!Sa va spun cum era si cum este al meu...Pana sa ne mutam impreuna...cand ma duceam la el...era super ordine...facea singur ..stergea praful...matura...aseza haine in sifonier..De cand ne-am mutat impreuna....face..doar daca il rog(si asa e bine..sunt unii care nu fac niknici daca ii rogi)..Bine..poate si pentru ca s-a invatat sa fac eu...(eu stau mai tot timpul aksa)Faza ce-a mai haioasa a fost cand..eu eram la serviciu si el mi-a facut de mancare...:))A facut niste cartnaciori...cu cartofi prajiti...Cartofii erau buni...dar..carnaciorii...mai avea putin si mancam scrum...Asa ca de la faza cu mancarea...cand nu fac eu...imi face surprize...PIZZA!!:D :))Oricum...e baiat harnicut cand il rog...Pupicei...Si bun venit..noii miresici norocoase care are nunta pe 13/09/2008:))

m_dalela
05.10.2007, 19:11:54
Si eu sunt miresica de septembrie.
Sa dea Dumnezeu sa fie intr-un ceas bun, sa avem vreme frumoasa si o petrecere de neuitat!
>:D< <:-P
:rocking:

elizarcu
05.10.2007, 19:27:41
Sa dea Dumnezeu sa fie intr-un ceas bun, sa avem vreme frumoasa si o petrecere de neuitat!

bun venit...si gura ta adevar sa graiasca! :D

Brone
05.10.2007, 20:15:47
Si eu as vrea pe albastru. Am vazut si invitatii pe albastru, si pt ca imi fac rochia alba, merge albastru cu alb. Si lui iubi ii polace sii ii sta bine cu albastru - ma gandisem sa aiba el ceva albastru sau bleu (vesta si lavaliera - bleo sau un gri spre bleo). Si buchetul sa il fac cu albastru - ceva de genul trandafiri albi in mijloc si pe margini niste floricele micute albastre sau bleo; si sala ar merge cu alb si albastru. Am vazutmulte poze la sali "imbracate" in alb si albastru si erau super.

Eu o sa'mi fac rochia la o prietena croitoreasa... shi parca mi'ash cauta un material cu ceva albastru prin el :D Shi sa fie veste shi lavaliera iubitului pe un gri albastrui este o idee super :*
Am obs ca ejti destul de vrednicutza... cam la tot ce este mai presant te'ai gandit ...spor in continuare shi bafta de profesionishti mai ieftinutzi asha :))))

Brone
05.10.2007, 20:21:02
In sfarsit am reusit si eu sa pun poza cu restaurantul :D....Cum ziceam, e mare si e asimetric..pe partea stanga (care nu se vede) sunt geamuri stil vitrina....In poza nu este "decorat", asta este aranjamentul standard al salii (este restauranul unui hotel). La nunta mesele sunt de 10 persoane, pe langa pereti, iar in mijloc se lasa loc de dans...
Sugestii? >:D<

Observ ca restaurantul este pe galben cu alb...
Eu una vad aranjamentul cu mese rotude (mi se pare ca'tzi permite spatziul) shi in auriu cu alb :-?

Brone
05.10.2007, 20:22:57

Am obs ca se tzine cont de acest aspect...eu insa ma mai gandesc..poa fac ceva in contrast :)))

Yonika
06.10.2007, 09:21:08
Eu o sa'mi fac rochia la o prietena croitoreasa... shi parca mi'ash cauta un material cu ceva albastru prin el :D Shi sa fie veste shi lavaliera iubitului pe un gri albastrui este o idee super :*
Am obs ca ejti destul de vrednicutza... cam la tot ce este mai presant te'ai gandit ...spor in continuare shi bafta de profesionishti mai ieftinutzi asha :))))
Da,m-am gandit la toate..imi place sa fiu ordonata si sa le stiu pe toate bine puse la punct din timp, mai ales ca timp este deocamdata :-p.
Merci pt urari si bafta si tie! De fapt bafta la toate miresicile!

Yonika
06.10.2007, 09:24:23
Si apropo de subiectul deschis ceva mai sus: eu inca nu stau impreuna cu iubi, ne vom muta in cateva luni (vreau sa imi gasesc eu un serv bun in Bacau, ca eu sunt din Iasi); insa acum este ordonat, face singur curatenie. Deocamdata, el sta impreuna cu sora lui, insa de cele mai multe ori face el curat prin casa. E harnicutz, mancalar mama! ;;)

anlya_426
06.10.2007, 11:07:28

bine ai venit..si fie ca urarea ta sa se adevereasca pentru fiecare dintre noi......

anlya_426
06.10.2007, 11:13:24
nici eu nu stau impreuna cu el...doar dupa nunta vom incepe sa locuim impreuna....dar noi am discutat deschis despre subiectul "sarcini in casa" si ni le-am impartit in mod rational...pentru ca atat eu cat si el lucram si suntem ocupati..asa ca eu o sa preiau partea de gatit,spalat,calcat..iar el tot ce inseamna curatenie.......:D

OnutzaD
06.10.2007, 15:08:52
Help!^:)^ ^:)^ ^:)^ Nu stiu sa inserez niste imagini#-o . Pls^:)^

Pisu
06.10.2007, 15:50:28
Help!^:)^ ^:)^ ^:)^ Nu stiu sa inserez niste imagini#-o . Pls^:)^
Pai dai mai jos sub fereastra in care scrii textul, si ai un buton pe care scrie "Ataseaza fisiere/poze". Apesi acolo si se deschide o noua fereastra si acolo alegi pozele din calculator.

iony
06.10.2007, 16:10:45
Nu stiu exact daca trebuie sa fie la fel,insa mie asa mi-ar place. Si cum invitatiile vor fi pe albastru, vom face si plicurile pt bani tot albastre,si apoi..na..nu vom decora sala cu grena... Si cum albastrul ne place la amandoi,si mie si lui iubi, ramanem la culoarea asta. :)
Vom face o nunta pe alb si albastru! \:D/

si noi la fel!!!!!

iony
06.10.2007, 16:15:17
[quote=Brone;426864]Eu o sa'mi fac rochia la o prietena croitoreasa... shi parca mi'ash cauta un material cu ceva albastru prin el :D Shi sa fie veste shi lavaliera iubitului pe un gri albastrui este o idee super :*

buna! si eu vreau sa am rochita alba cu trandafirasi bleu.sper sa avem tot ce ne dorim la nunta noastra!!
poopici

myrella
06.10.2007, 16:43:22
bine ai venit printre noi!!!<:-P <:-P <:-P Asa sa fie....sa avem toate o zi de neuitat..si ani multi si fericiti dupa..impreuna cu sotiorii nostri.!!Apropo..cum stai cu pregatirile?Eu ...mai am o groaza de rezolvat...stiu ca mai este timp...dar timpul se duce repede...pupici:* :* Si bine ai venit!!<:-P

Brone
06.10.2007, 17:17:59
[quote=Brone;426864]Eu o sa'mi fac rochia la o prietena croitoreasa... shi parca mi'ash cauta un material cu ceva albastru prin el :D Shi sa fie veste shi lavaliera iubitului pe un gri albastrui este o idee super :*

buna! si eu vreau sa am rochita alba cu trandafirasi bleu.sper sa avem tot ce ne dorim la nunta noastra!!
poopici

Eu ma gandesc la un voal sa ce material o fi cu nejte raurashe de albastru. Mai intai trebe sa vb cu croitoreasa sa'mi spune ce sa cumpar :))
Pupici :*

Crita
07.10.2007, 09:39:07
Cam in jurul caror sume se invarte o rochie facuta la croitorie......?

mihaela_25
07.10.2007, 11:54:15
si eu sunt miresica de septembrie 2008!!!! ce bine ca nu sunt singura!!!! astept sa povestim!!! v-am pupat!
Buna fetelor! Am si eu nunta pe 13 septembrie a fost singura data libera la salonul Colonade unde ne doream sa facem. Sa auzim numai de bine! Va pup:*

OnutzaD
07.10.2007, 14:08:40
Multumesc Raluca.Sa vedem...am reusit?

OnutzaD
07.10.2007, 14:09:41
De fapt, doream sa va arat aceste modele de marturii. Care va place mai mult? Apropos...stiti cam cat costa o marturie?

OnutzaD
07.10.2007, 14:13:54
Stiti ce am inceput sa fac? Am trasat o lista(cu ajutorul celei postate de Raluca) si caut pe net preturile pentru ca vreau sa incerc sa estimez costurile nuntii...#:-S

elizarcu
07.10.2007, 14:25:27
Stiti ce am inceput sa fac? Am trasat o lista(cu ajutorul celei postate de Raluca) si caut pe net preturile pentru ca vreau sa incerc sa estimez costurile nuntii...#:-S

sa ne zici si noua ce suma a iesit la final...:D cu aproximatie,bineinteles...:)

Pisu
07.10.2007, 16:20:32

Mie mi-e groaza sa fac un astfel de calcul deocamdata....:-SS

Brone
07.10.2007, 18:36:51
De fapt, doream sa va arat aceste modele de marturii. Care va place mai mult? Apropos...stiti cam cat costa o marturie?

Sunt pozele atat de mici ca nu disting nika :(((

Brone
07.10.2007, 18:37:58
Cam in jurul caror sume se invarte o rochie facuta la croitorie......?

La mine fiind vb de o prietena din copilarie (croitoreasa).. nu o sa fie mai mult de 3 mil... maxim. Asha prin Buc cred ca se ajuge la mult mai mult.

Brone
07.10.2007, 18:39:02

Idem !!! :)))

Crita
07.10.2007, 18:40:16
La mine fiind vb de o prietena din copilarie (croitoreasa).. nu o sa fie mai mult de 3 mil... maxim. Asha prin Buc cred ca se ajuge la mult mai mult.

Ce norocoasa esti.....>:D<

Brone
07.10.2007, 18:47:35
Ce norocoasa esti.....>:D<

Las ca fiecare o sa aiba noroc la ceva anume...eu la rochie..tu daca nu ai aflat inca la ce o sa aflii pana la nunta shi sa ne anuntzi:)))
:*:*:*

Pysycuta
07.10.2007, 22:19:05

si mie :-<

Pisu
07.10.2007, 22:45:39
Fetelor eu am facut un model de invitatie pe care o sa-l pastrez. Pe acesta l-am facut din coli albe, simple doar ca sa vad ce iese din ideia mea. Sint f mindra de ce a iesit!!!<:-P <:-P <:-P

Pysycuta
08.10.2007, 01:47:25
Fetelor eu am facut un model de invitatie pe care o sa-l pastrez. Pe acesta l-am facut din coli albe, simple doar ca sa vad ce iese din ideia mea. Sint f mindra de ce a iesit!!!<:-P <:-P <:-P

sa ni-l arati si noua

anlya_426
08.10.2007, 09:26:44

la mine cifrele se modificau constant..asa ca m-am lasat pagubasa........cat o fi..o fi.......am pornit de la 20.000 iar acum sunt pe undeva pe la 35.000 de lei .....asa ca prefer sa nu mai calculez...........iar in acest calcul nu intra costumatia mea, a lui iubi,verighetele, costurile legate de aranjatul meu......

genoveva_1984
08.10.2007, 11:51:41
Atasez si eu o chestie care mie mi s-a parut draguta : e un fel de meniu, dar are o dubla functionalitate ca are pe o parte si numarul mesei. Am fost saptamana trecuta la o nunta la restaurantul la care vom face si noi nunta si acolo am vazut-o si bineinteles ca am "luat-o" cu mine ( de aceea e cam indoita ca am bagat-o in geanta si a trebuit sa o indoi ca sa incapa, nu vroiam sa ma vada cineva):D.

anlya_426
08.10.2007, 12:47:08
Atasez si eu o chestie care mie mi s-a parut draguta : e un fel de meniu, dar are o dubla functionalitate ca are pe o parte si numarul mesei. Am fost saptamana trecuta la o nunta la restaurantul la care vom face si noi nunta si acolo am vazut-o si bineinteles ca am "luat-o" cu mine ( de aceea e cam indoita ca am bagat-o in geanta si a trebuit sa o indoi ca sa incapa, nu vroiam sa ma vada cineva):D.

interesant..........la noi la galati nu se prea practica chestia asta cu meniul si cu numerotatul meselor....oicum mi se pare frumoasa........

genoveva_1984
08.10.2007, 13:06:37
interesant..........la noi la galati nu se prea practica chestia asta cu meniul si cu numerotatul meselor....oicum mi se pare frumoasa........

Pai nici la noi nu se prea obisnuia pana acum. Cel putin la mine e prima nunta unde am vazut asa ceva. Dar apar tot felul de lucruri noi, la fel cum sunt marturiile, place-cardurile etc...Acum cativa ani nu existau atatea chestii si nu era atata bataie de cap cu o nunta...:)):)):))

anlya_426
08.10.2007, 13:24:18
fetelor...sa-mi tineti pumnii..astazi ma intalnesc cu cei pe care i-am rugat sa ne cunune....si vom avea parte de un raspuns............oooooffffffff...am niste emotii......:-SS

iony
08.10.2007, 14:12:04
fetelor...sa-mi tineti pumnii..astazi ma intalnesc cu cei pe care i-am rugat sa ne cunune....si vom avea parte de un raspuns............oooooffffffff...am niste emotii......:-SS

bafta multa! sper sa va gasiti nasii potriviti! pupici

OnutzaD
08.10.2007, 14:41:45

bafta multa! Sa ne spui cum au decurs lucruriel!:*

OnutzaD
08.10.2007, 14:47:08

Am inceput orientativ, cu prturi gasite pe net , pe site-ul unei reviste(cred ca stiti care). Am notat momentan cateva chestii. Sa stii ca ma doare capul de la lista aia.(sunt niste preturi:-SS ) Oricum, trebuie sa fim pregatiti, ca sa nu fie socul prea mare:-p . O sa va pun si voua lista, daca vreti, poate ma mai ajutati si voi cu niste preturi ma bune sau cu completari#:-S. Pupici

genoveva_1984
08.10.2007, 15:05:16

Sunt sigura ca veti primi un raspuns afirmativ ca doar noi toate va tinem pumnii.[-o<[-o<[-o<

anlya_426
08.10.2007, 15:28:12
va multumesc de sustinere.....promit sa va povestesc........:*

Pisu
08.10.2007, 16:23:19
MULTA, MUUUULTA BAFTA!!!!!!!!!>:D< >:D< >:D<

Yonika
08.10.2007, 16:51:14
Si eu, cand privesc problema (nunta si ce tine de ea) in mare , spun ca vor trece repede toate si ca in timp le vom rezolva pe toate, insa cand stau si le iau pe fiecare in parte, parca ma cam iau emotiile. Si mai ales acum dupa ce am fost in acest week-end la o nunta; ce-i drept, era in Vaslui, insa tot nunta a fost. Ce ma poate linisti ca eu nu voi avea asa multi invitati si nu imi va fi greu sa am grija de fiecare, si sa trec macar o sg data pe la fiecare in aceasa seara.
Mai e timp sa le pun in ordine asa cum stiu ca vreau sa iasa!

Pisu
08.10.2007, 17:03:57
Si eu, cand privesc problema (nunta si ce tine de ea) in mare , spun ca vor trece repede toate si ca in timp le vom rezolva pe toate, insa cand stau si le iau pe fiecare in parte, parca ma cam iau emotiile. Si mai ales acum dupa ce am fost in acest week-end la o nunta; ce-i drept, era in Vaslui, insa tot nunta a fost. Ce ma poate linisti ca eu nu voi avea asa multi invitati si nu imi va fi greu sa am grija de fiecare, si sa trec macar o sg data pe la fiecare in aceasa seara.
Mai e timp sa le pun in ordine asa cum stiu ca vreau sa iasa!

Noi o sa avem cam 150-170 si nu stiu cum imi voi ace timp pt fiecare... stiu ca altii au si mai multi invitati, cum ar fi Genoveva....

Yonika
08.10.2007, 17:08:23
Noi o sa avem cam 150-170 si nu stiu cum imi voi ace timp pt fiecare... stiu ca altii au si mai multi invitati, cum ar fi Genoveva....
Am fost la o nunta acum sambata, si au fost aproximativ 240 invitati #:-S Cand au inceput sa vina, saracii miri au stat la usa vreo ora jumate. credeai ca a venit tot orasul acolo. Insa a fost f frumos.<:-P

elizarcu
08.10.2007, 17:39:53
hmmm....si eu am cam 270 invitati...si eu cred ca o sa stau la intrare vreo 2 ore! :))

simpatika
08.10.2007, 18:52:17
salutare miresici de septembrie și eu îmi voi face nunta tot în septembrie 2008. am văzut că mai e cineva care are nunta pe 13, însă în partea opusă a țării. o salut cu drag cred că nici ea nu crede în superstiții.<:-P :*
Buna miresicilor de septembrie ,am si eu la anu nunta pe 13.09.2008 am vazut ca mai sunt fete pe aceiasi adat cu mine va pup si va urez norok feteleor si nu fiti pesimiste data de 13.09 sa fie de norok <:-P <:-P <:-P

genoveva_1984
08.10.2007, 19:05:54

Da, intr-adevar si noi o sa avem vreo 250-270 de invitati. Oricum, din ce am vazut eu la restaurantul la care vom face si noi nu se obisnuieste ca mirii sa astepte invitatii la usa. La acest restaurant au o camera speciala unde mirii stau pana se aduna aproximativ toti invitatii. Abia dupa ce 70-80 % din invitati au ajuns se pregateste sala pentru intrarea mirilor ( muzica, aplauze etc.). Invitatii sunt intampinati de cineva desemnat de miri ( inca nu m-am hotarat sigur, dar cred ca va fi fratele meu, fratele lui Cristi si sotia lui pentru a avea reprezentati din ambele parti). Iar noi ii vom saluta pe invitati abia dupa inceperea nuntii, sper sa pot sa trec pe la fiecare si sa le multumesc pentru prezenta, desi sunt constienta ca nu o sa apuc sa depan amintiri cu fiecare.

genoveva_1984
08.10.2007, 19:07:55
Buna miresicilor de septembrie ,am si eu la anu nunta pe 13.09.2008 am vazut ca mai sunt fete pe aceiasi adat cu mine va pup si va urez norok feteleor si nu fiti pesimiste data de 13.09 sa fie de norok <:-P <:-P <:-P

Bine ai venit! Incepe sa-mi para rau ca nu mi-am pus si eu nunta pe 13 ca se pare, pentru ca grupul vostru se mareste pe zi ce trece. Glumesc... Ma bucur, se pare ca miresicile de septembrie apar ca ciupercile dupa ploaie si cred ca suntem cele mai active miresici de 2008.

cicika
08.10.2007, 20:28:04
Buna fetelor! Si eu sunt o miresica de Septembrie 2008 , mai exact 6 septembrie. Deja mi-am rezervat restaurantul dar din pacate nu am reusit sa ma interesez inca de biserica. Daca aveti ceva sugestii , le astept cu interes.
Salutare
Eu sunt din Tg mures si o sa am nunta in aceasi data cu tine(06.09.2007)de parca nu stiai=)) .Sper sa fie intr-un ceas cat mai bun.

OnutzaD
08.10.2007, 21:30:40
Da, intr-adevar si noi o sa avem vreo 250-270 de invitati. Oricum, din ce am vazut eu la restaurantul la care vom face si noi nu se obisnuieste ca mirii sa astepte invitatii la usa. La acest restaurant au o camera speciala unde mirii stau pana se aduna aproximativ toti invitatii. Abia dupa ce 70-80 % din invitati au ajuns se pregateste sala pentru intrarea mirilor ( muzica, aplauze etc.). Invitatii sunt intampinati de cineva desemnat de miri ( inca nu m-am hotarat sigur, dar cred ca va fi fratele meu, fratele lui Cristi si sotia lui pentru a avea reprezentati din ambele parti). Iar noi ii vom saluta pe invitati abia dupa inceperea nuntii, sper sa pot sa trec pe la fiecare si sa le multumesc pentru prezenta, desi sunt constienta ca nu o sa apuc sa depan amintiri cu fiecare.

Interesanta idee...eu nu am fost la vreo nunta unde sa se faca asa. Dar daca invitatii de la biserica vin direct la restaurant( sa spunem ca pe la ora 19) iar majoritatea celorlalti invitati vin pe la ora 21? Mirii stau 2 ore intr-o camera in timp ce invitatii deja sisiti stau singuri in restaurant? Nu ma intelege gresit, nu dezaprob ideea.... chiar nu am vazut o nunta asa si sunt curioasa.>:D<

anlya_426
09.10.2007, 09:55:03
Interesanta idee...eu nu am fost la vreo nunta unde sa se faca asa. Dar daca invitatii de la biserica vin direct la restaurant( sa spunem ca pe la ora 19) iar majoritatea celorlalti invitati vin pe la ora 21? Mirii stau 2 ore intr-o camera in timp ce invitatii deja sisiti stau singuri in restaurant? Nu ma intelege gresit, nu dezaprob ideea.... chiar nu am vazut o nunta asa si sunt curioasa.>:D<

eu am vazut o astfel de nunta........am ajuns de la biserica direct la restaurant cu parintii mirilor...care si-au indeplinit rolul de gazde.....ideea care mi-a placut foarte tare a fost ca toata lumea a fost punctuala(cea mai mare intarziere a fost de 1 ora si era vorba de niste invitati care veneau de peste hotatre).....in acest timp mirii au fost la o sedinta foto.....noi cei de la local am inceout sa servim primul fel.....iar cand mirii au sosit i-am intampinat cu aplauze su cupa de sampanie ce o aveam pe masa.....nie mi s-a parut foarte frumos..pacat ca aici la noi nu se poarta asa..si invitatii s-ar simti ofensati daca nu i-am astepta noi.........

anlya_426
09.10.2007, 09:57:35
azi sunt tot ca ieri....adik ne-am intalnit cu cei ce trebuiau sa ne cunune.....dar nu am putut vorbi..pt ca nu am fost doar noi 4...ne-am distrat...a fost bine....dar tot nu am putut vorbi8 de lucrul care ma intereseaza pe mine....oricum sper ca saptamana asta sa obtin raspunsul pe care-l astept..ca incep sa o iau razna daca nu..........

Yonika
09.10.2007, 10:40:15
Bineinteles ca asa va fi, ca de altfel nu am mai fi ales acea data!<:-P

Yonika
09.10.2007, 11:56:44
Bine ai venit! Incepe sa-mi para rau ca nu mi-am pus si eu nunta pe 13 ca se pare, pentru ca grupul vostru se mareste pe zi ce trece. Glumesc... Ma bucur, se pare ca miresicile de septembrie apar ca ciupercile dupa ploaie si cred ca suntem cele mai active miresici de 2008.
Asta vroiam sa spun si eu,suntem cele mai active! Suntem ca furnicutele care au treaba multa toamna! :-p

genoveva_1984
09.10.2007, 12:55:37

Si la noi, prin zona noastra, e singurul restaurant la care se obisnuieste asa. Si eu am fost sceptica la inceput, deoarece m-am gandit ca probabil invitatii vor intarzia si mirii o sa trebuiasca sa astepte mult. Dar sa stii ca am fost la 3 nunti la acest restaurant anul acesta si totul a iesit ca la carte. La nici una dintre nunti nu s-a intarziat mai mult de 15 minute peste ora stabilita, ceea ce inseamna ca mirii nu au avut foarte mult de asteptat. Invitatii au fost destul de punctuali si minutele de intarziere au fost folosite foarte frumos de parintii mirilor sa ureze ei "Bun-venit" invitatilor. Asta mi-a placut foarte mult la acest restaurant ca totul e foarte bine organizat si fiecare stie ce are de facut. Si, de obicei, la cele mai multe nunti la care am fost mirii au fost cei care au intarziat ( pe la poze), deci cred ca sunt mici sansele ca noi sa ajungem cu foarte mult timp inaintea invitatilor.

genoveva_1984
09.10.2007, 12:59:26
azi sunt tot ca ieri....adik ne-am intalnit cu cei ce trebuiau sa ne cunune.....dar nu am putut vorbi..pt ca nu am fost doar noi 4...ne-am distrat...a fost bine....dar tot nu am putut vorbi8 de lucrul care ma intereseaza pe mine....oricum sper ca saptamana asta sa obtin raspunsul pe care-l astept..ca incep sa o iau razna daca nu..........

Cred ca ar trebui sa organizati voi o intalnire cu ei la care sa va asigurati ca veti fi doar voi patru. Ati putea sa le spuneti ca vreti sa discutati ceva cu ei si sa organizati o cina la unul dintre voi acasa, unde sa aveti intimitate si sa puteti sa discutati in liniste problema care va macina. Noi, cel putin, asa am facut si am primit raspuns afirmativ din partea ambelor perechi pe care i-am rugat sa ne fie nasi ( ca noi am vrut doua perechi de nasi), ceea ce ne-a bucurat foarte tare.

sugarlips
09.10.2007, 13:46:37
Cred ca ar trebui sa organizati voi o intalnire cu ei la care sa va asigurati ca veti fi doar voi patru. Ati putea sa le spuneti ca vreti sa discutati ceva cu ei si sa organizati o cina la unul dintre voi acasa, unde sa aveti intimitate si sa puteti sa discutati in liniste problema care va macina. Noi, cel putin, asa am facut si am primit raspuns afirmativ din partea ambelor perechi pe care i-am rugat sa ne fie nasi ( ca noi am vrut doua perechi de nasi), ceea ce ne-a bucurat foarte tare.

buna fetelor,
si eu voi fi o miresica de 20 septembrie 2008 :D :*
asa cred si eu, cel mai bine sa ii chemati la voi la o cina sau in oras, doar voi 4 si sa vorbiti despre asta..
noi cred ca am avut noroc..nasii nostri s-au oferit ei sa ne fie nasi..asa ca nu a fost nevoie sa mai cautam...:-p

anlya_426
09.10.2007, 13:53:13

pai aseara eu m-am cam suparat....pt ca initial am crezut ca vom fi doar noi 4 si ca o sa discutam "problema"...insa ei ne invitasera la un gratar unde mai erau si alte persoane...adik ei doar vroiam sa mai petrecem niste timp impreuna,probabil sa ne cunostem mai bine....iar noi disperatii vroiam un raspuns...oricum am stabilit ca ne vom intalni doar noi 4.....si vom vorbi despre nasit....

Yonika
09.10.2007, 14:01:27
Noi inca nu ne-am gandit cine ne vor fi nasi. Insa nu cred ca e tarziu, mai avem timp![-o<

liloo
09.10.2007, 15:03:57
buna fetelor,
eu voi fi miresica pe 6 septembrie 2008. Noi am avut 3 probleme: restaurantul, nasii si formatia. Am rezolvat cu restaurantul si nasii.....dar a mai ramas formatia. Pt. mine e un stres ca inca nu am rezolvat.....sper sa treaca si asta. >:D<

anlya_426
09.10.2007, 15:39:35
Noi inca nu ne-am gandit cine ne vor fi nasi. Insa nu cred ca e tarziu, mai avem timp![-o<

timp mai este.....dar la noi problema e in felul urmator : ne e teama ca cei la care am mai putea apela,daca nu ne cununa cei de acum, ne vor respinge pe motiv ca i-am preferat pe altii inaintea lor....si de asta mie mi se pare ca timpul se scurge in defavoarea mea..........

genoveva_1984
09.10.2007, 15:57:32
buna fetelor,
si eu voi fi o miresica de 20 septembrie 2008 :D :*
asa cred si eu, cel mai bine sa ii chemati la voi la o cina sau in oras, doar voi 4 si sa vorbiti despre asta..
noi cred ca am avut noroc..nasii nostri s-au oferit ei sa ne fie nasi..asa ca nu a fost nevoie sa mai cautam...:-p

Bine ai venit! Eu ma bucur tare mult cand mai apare cate o miresica de 20 septembrie ca suntem cam in minoritate.

genoveva_1984
09.10.2007, 16:02:04
pai aseara eu m-am cam suparat....pt ca initial am crezut ca vom fi doar noi 4 si ca o sa discutam "problema"...insa ei ne invitasera la un gratar unde mai erau si alte persoane...adik ei doar vroiam sa mai petrecem niste timp impreuna,probabil sa ne cunostem mai bine....iar noi disperatii vroiam un raspuns...oricum am stabilit ca ne vom intalni doar noi 4.....si vom vorbi despre nasit....

Sa inteleg ca voi nu ati reusit nici macar sa aduceti vorba despre problema cu nasitul? Ei stiu cam ce ati vrea voi sa ii rugati sau nici macar nu se asteapta la asta? Poate daca ati face cateva aluzii, inainte de a-i intreba oficial, ca sa vedeti cam ce parere au ei despre asta. Ca daca nu li se pare buna ideea poate ar trebui sa incercati sa cautati pe altcineva.

alinanicoleta
09.10.2007, 16:38:48
Buna, fetelor.
Si eu voi avea nunta tot in septembrie 2008 ( pe 20). Chiar am vazut ca mai este cineva pe aceeasi data. Eu am ales intai restaurantul si am fost nevoita sa aleg data in functie de restaurant. Mi-as fi dorit sa fie putin mai devreme, poate pe la sf lui august sau chiar inceputul lui septembrie, dar era ocupat tot la restaurant, inclusiv duminica ( si am mers la inceputul lui februarie). Oricum, septembrie e o luna frumoasa.
In afara de asta eu am vorbit deja pentru muzica, fotograf si cameraman, am dat avans si acolo pentru a fi sigura ca nu voi avea surprize neplacute. Deocamdata doar atat.:)

Buna!>:D<
Avem nunta in aceeasi zi, pe 20 septembrie 2008!
Norocul meu a fost sa gasesc localul in functie de data pe care am ales-o eu, nu am ales data in functie de local. Cred ca am avut noroc:) . Oricum sigur va fi o zi buna si frumoasa:-p

genoveva_1984
09.10.2007, 18:44:07
Buna!>:D<
Avem nunta in aceeasi zi, pe 20 septembrie 2008!
Norocul meu a fost sa gasesc localul in functie de data pe care am ales-o eu, nu am ales data in functie de local. Cred ca am avut noroc:) . Oricum sigur va fi o zi buna si frumoasa:-p

Bine ai venit. Are o anumita semnificatie data pe care ai ales-o?

anlya_426
10.10.2007, 09:25:50
Sa inteleg ca voi nu ati reusit nici macar sa aduceti vorba despre problema cu nasitul? Ei stiu cam ce ati vrea voi sa ii rugati sau nici macar nu se asteapta la asta? Poate daca ati face cateva aluzii, inainte de a-i intreba oficial, ca sa vedeti cam ce parere au ei despre asta. Ca daca nu li se pare buna ideea poate ar trebui sa incercati sa cautati pe altcineva.

noi ne-am intalnit doar noi 4 si le-am propus in mod direct sa ne fie nasi.....si nu am vrut un raspuns pe loc....le-am lasat timp de gandire...si acum am vrea raspunsul.....dar pt asta trebuie sa fim tot noi 4.....si asta incercam sa facem..sa ne intalnim in 4................

sugarlips
10.10.2007, 11:31:54
Bine ai venit! Eu ma bucur tare mult cand mai apare cate o miresica de 20 septembrie ca suntem cam in minoritate.

am observat ca in 13 septembrie sunt parca cele mai multe.....
dar lasa apoi urmam noi ;))

sugarlips
10.10.2007, 11:34:15
noi ne-am intalnit doar noi 4 si le-am propus in mod direct sa ne fie nasi.....si nu am vrut un raspuns pe loc....le-am lasat timp de gandire...si acum am vrea raspunsul.....dar pt asta trebuie sa fim tot noi 4.....si asta incercam sa facem..sa ne intalnim in 4................

eu zic ca le-ati lasat destul timp...:D ...si atunci cand le-ati propus sa va fie nasi...cum vi s-au parut? cum au reactionat?

anlya_426
10.10.2007, 11:46:26
eu zic ca le-ati lasat destul timp...:D ...si atunci cand le-ati propus sa va fie nasi...cum vi s-au parut? cum au reactionat?

eu zic ca bine..si in proportie de 90% suntem convinsi ca da..........dar vreau sa o aud si din gura lor..ca sa fiu linistita.....

anlya_426
10.10.2007, 11:47:57
am observat ca in 13 septembrie sunt parca cele mai multe.....
dar lasa apoi urmam noi ;))

puteti sa ma considerati si pe mine tot de 20..chiar daca am pe 21.....:D

Brone
10.10.2007, 12:38:18

D c ejti asha speriata ca nu or sa accepte? Plus ca nu intzeleg d c trebuia sa vb cu ei intre voi 4 shi care ar fi fost probl sa intrebatzi de fatza cu cei prezentzi? Asha clar nu aveau loc de intors shi sigur acceptau :)))
Hai ca o sa se rezolve cu bine..nu te mai stresa :* Eu deja ma bag nasha la cine nu are pe cine sa puna =)))