PDA

Versiunea completa : Miresici SEPTEMBRIE 2008

Pagini : 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29

anlya_426
10.10.2007, 12:56:56
D c ejti asha speriata ca nu or sa accepte? Plus ca nu intzeleg d c trebuia sa vb cu ei intre voi 4 shi care ar fi fost probl sa intrebatzi de fatza cu cei prezentzi? Asha clar nu aveau loc de intors shi sigur acceptau :)))
Hai ca o sa se rezolve cu bine..nu te mai stresa :* Eu deja ma bag nasha la cine nu are pe cine sa puna =)))

a fost dorint lor sa discutam aceste aspecte doar intre noi...plus ca nici noi nu am vrea sa-i punem intr-o postura incomoda in fata celorlalti....

genoveva_1984
10.10.2007, 13:04:36
eu zic ca bine..si in proportie de 90% suntem convinsi ca da..........dar vreau sa o aud si din gura lor..ca sa fiu linistita.....

Pai atunci eu zic sa nu-ti faci griji ca sigur vor accepta.

genoveva_1984
10.10.2007, 13:06:20
am observat ca in 13 septembrie sunt parca cele mai multe.....
dar lasa apoi urmam noi ;))

Da, pe 13 sunt o gramada de miresici, dar nici noi, cele de pe 20 ( sau 21) nu ne lasam mai prejos. Incepem sa ne adunam si noi, ceea ce ma bucura tare mult.<:-P

genoveva_1984
10.10.2007, 13:09:32
a fost dorint lor sa discutam aceste aspecte doar intre noi...plus ca nici noi nu am vrea sa-i punem intr-o postura incomoda in fata celorlalti....

Si eu sunt de parere ca aceste probleme se discuta in particular pentru ca sa nu se simta nimeni incomod. Eu cred ca ei va vor da raspunsul cand vor fi pregatiti sau poate ei considera de la sine inteles ca sunt de acord si nu isi dau seama ca ar trebui sa va dea consimtamantul verbal. Dar sper din suflet ca va fi bine pentru voi.

Brone
10.10.2007, 13:19:15

Mi se par cam rigizi aceshti posibili nashi ai voshtrii :-s
Pe ce criterii i'atzi ales? Rude....nashi de botez??
Noi avem ca nashi o pereche de f buni prieteni cu noi...de varsta cu noi shi s'au oferit ei pana sa stabilim nunta.
Itzi doresc sa te linishteshti cat mai repede ref la nashi :*

Pisu
10.10.2007, 13:31:46
Cind ma gindesc ca pe noi ne-au ales nasii inainte de a stabilii daca ne vom casatorii.... Mai in gluma, mai in serios, am inceput sa le zicem nasi chiar din acel moment.... Ei sint prieteni de-ai lui Doru si ea a zis ca ea a zis mereu ca ei il vor cununa pe el, apoi a inceput sa rida si a adaugat "nu mi-am pus nicio clipa intrebarea daca si EA (adica eu) care va fi, va vrea lucrul asta", dar eu i-am zis ca nu am absolut nimic impotriva si uite asa au ramas ei "nasii". Apoi cind am stabilit serios ca ne casatorim, le-am zis "gluma, gluma, dar voi chiar vreti sa faceti asta ca noi vrem sa ne fiti nasi" si ei au spus ca DA! Si uite asa am eliminat problema :D

anlya_426
10.10.2007, 13:57:13
Cind ma gindesc ca pe noi ne-au ales nasii inainte de a stabilii daca ne vom casatorii.... Mai in gluma, mai in serios, am inceput sa le zicem nasi chiar din acel moment.... Ei sint prieteni de-ai lui Doru si ea a zis ca ea a zis mereu ca ei il vor cununa pe el, apoi a inceput sa rida si a adaugat "nu mi-am pus nicio clipa intrebarea daca si EA (adica eu) care va fi, va vrea lucrul asta", dar eu i-am zis ca nu am absolut nimic impotriva si uite asa au ramas ei "nasii". Apoi cind am stabilit serios ca ne casatorim, le-am zis "gluma, gluma, dar voi chiar vreti sa faceti asta ca noi vrem sa ne fiti nasi" si ei au spus ca DA! Si uite asa am eliminat problema :D

in situatia asta am fost si eu...numai ca la mine nu a fost cu happy-end....noi cand ne-am dus sa le spunem ca am inchiriat localul si ca vor fi nasi anul urmator....am primit una din cele mai nasoale lovituri pe care le-am primit pana acum......si ne-am trezit ca picati din cer...nestiind la cine sa apelam..pt ca niciodata nu ne-am pus problema ca cei carora le spuneam nasu si nasa de 3 ani ne vor refuza......si dupa ce am analizat am ajuns la cei pe care i-am rugat acum,pe care ii stiam din cercul nostru de prieteni,dar cu care nu aveam o relatie foarte apropiata...sunt tineri, aproape de o seama cu noi..dar de cand s-au casatorit(acum 5 ani) au cununat 5 perechi(si toti erau prieteni foarte apropiati).....iar ei si-ar fi dorit sa mai ia o pauza, sa vina si un bebe...si de asta mie mi-e putin teama.....oricum de cand i-am rugat ne-am mai intalnit(dar nu in 4), iar eu m-am atasat nebuneste de ei..mi se pare ca sunt "oglinda" cuplului nostru....ca avem gusturi comune....eu cu ea semanam atat de mult,chiar si fizic, incat cineva ne-a intrebat daca suntem surori......ideea e ca eu imi doresc sa ne cunune ei..si astept cu nerabdare un raspuns......

sugarlips
10.10.2007, 14:48:17
puteti sa ma considerati si pe mine tot de 20..chiar daca am pe 21.....:D

ok, esti de-a noastra <:-P

sugarlips
10.10.2007, 14:50:14
eu zic ca bine..si in proportie de 90% suntem convinsi ca da..........dar vreau sa o aud si din gura lor..ca sa fiu linistita.....

pai atunci propune-le tu o iesire in patru sau sa ii chermati la voi ca si asa acus vine weekend-ul sa discutati problema ,sa iti iei si asta de pe inima

sugarlips
10.10.2007, 14:51:42
Da, pe 13 sunt o gramada de miresici, dar nici noi, cele de pe 20 ( sau 21) nu ne lasam mai prejos. Incepem sa ne adunam si noi, ceea ce ma bucura tare mult.<:-P

da, da....daca ne straduim poate le depasim numeric :D >:D<

sugarlips
10.10.2007, 14:54:27

asa a fost si la noi, nasii ne-au ales pe noi, s-au oferit singuri...oricum tot pe ei ii puneam...si daca trebuia sa ii intrebam noi ;))

Brone
10.10.2007, 15:23:20
Bine ca suntetzi voi multe pe 13.09 ..pe 20/21.09 shi eu singura pe aici :)))

Pisu
10.10.2007, 16:32:30
Bine ca suntetzi voi multe pe 13.09 ..pe 20/21.09 shi eu singura pe aici :)))

=)) =)) =)) =)) =)) Inseamna ca tu esti mai cu motz!=)) =)) =)) :*

Pisu
10.10.2007, 16:35:08
Iata si o varianta provizorie si neterminata a invitatiei mele. Ceea ce mai trebuie facut este sa-i pun o fundita sa se lege in fata ca sa tina invitatia inchisa pt ca nu sta. Pt a ii face poza i-am pus o bucatica de carton sa stea asa. O sa dau cu ceva argintiu si pe fluturasi ca sa iasa in evidenta, ca altfel se pierd in peisaj iar poza pusa la spate, este o poza oarecare, pusa de proba, pt ca inca nu am nicio poza cu noi 2 developata in acel format, pe hirtie....Voi atasa si o hirtie cu textul, in interiorul invitatiei si voi lipii o banda textila argintie peste... Momentan textul e un alt capitol la care nu am ajuns inca.... Aaaa... si pe interior pe mijloc e taiata din gresala:-"

genoveva_1984
10.10.2007, 16:39:14
Iata si o varianta provizorie si neterminata a invitatiei mele. Ceea ce mai trebuie facut este sa-i pun o fundita sa se lege in fata ca sa tina invitatia inchisa pt ca nu sta. Pt a ii face poza i-am pus o bucatica de carton sa stea asa. O sa dau cu ceva argintiu si pe fluturasi ca sa iasa in evidenta, ca altfel se pierd in peisaj iar poza pusa la spate, este o poza oarecare, pusa de proba, pt ca inca nu am nicio poza cu noi 2 developata in acel format, pe hirtie....Voi atasa si o hirtie cu textul, in interiorul invitatiei si voi lipii o banda textila argintie peste... Momentan textul e un alt capitol la care nu am ajuns inca.... Aaaa... si pe interior pe mijloc e taiata din gresala:-"

Imi place mult, foarte draguta si originala. Ai facut-o singura?

Pisu
10.10.2007, 17:50:09
Imi place mult, foarte draguta si originala. Ai facut-o singura?

Cap-coada!:D Vreau un model de invitatie care sa nu mai aiba nimeni si pe care sa o pastreze oamenii.... M-am gindit ca daca are poza noastra o sa fie pastrata... Eh, macar or sa fie model unicat:D Ma bucur daca mai place si altcuiva...>:D<

anlya_426
10.10.2007, 18:47:28

e foarte frumoasa.......

genoveva_1984
10.10.2007, 18:58:20
Cap-coada!:D Vreau un model de invitatie care sa nu mai aiba nimeni si pe care sa o pastreze oamenii.... M-am gindit ca daca are poza noastra o sa fie pastrata... Eh, macar or sa fie model unicat:D Ma bucur daca mai place si altcuiva...>:D<

Si eu m-am gandit sa le fac singura, dar nu cred ca as fi la fel de inspirata ca si tine. Si intr-adevar, ai dreptate, eu daca as primi o astfel de invitatie cu siguranta as pastra-o si ar fi o amintire foarte frumoasa.

Pisu
10.10.2007, 19:23:26
e foarte frumoasa.......

Mersi mult!^:)^ Abia astept sa le vad pe toate facute!!!!

Pisu
10.10.2007, 19:25:05
Si eu m-am gandit sa le fac singura, dar nu cred ca as fi la fel de inspirata ca si tine. Si intr-adevar, ai dreptate, eu daca as primi o astfel de invitatie cu siguranta as pastra-o si ar fi o amintire foarte frumoasa.

Inseamna ca imi ating scopul!:D

Aaa... tot uit sa te intreb, tu ai inceput sa lucrezi? >:D<

elizarcu
10.10.2007, 21:18:27

foarte frumoasa invitatia ta si de asemena foarte ingenioasa! nu cred ca m-as fi descurcat sa o fac singura si in nici un caz nu mi-ar fii venit o idee asa buna! ai o imaginatie foarte bogata...:) felicitari si spor la treaba in continuare...:* >:D<

Pisu
10.10.2007, 23:34:38
foarte frumoasa invitatia ta si de asemena foarte ingenioasa! nu cred ca m-as fi descurcat sa o fac singura si in nici un caz nu mi-ar fii venit o idee asa buna! ai o imaginatie foarte bogata...:) felicitari si spor la treaba in continuare...:* >:D<

Multumesc foarte mult! O sa va atasez si forma finala cind o voi avea....

genoveva_1984
11.10.2007, 09:03:48
Inseamna ca imi ating scopul!:D

Aaa... tot uit sa te intreb, tu ai inceput sa lucrezi? >:D<

Nu am inceput sa lucrez efectiv, desi formele legale pentru angajare mi s-au facut. O sa lucrez la un centru de recuperare pentru adulti si pentru ca abia s-a deschis acest centru inca nu s-au terminat lucrarile de finisare a cladirii. Initial mi s-a spus ca voi incepe din 15 octombrie, dar nu se stie sigur. Oricum, sunt foarte nerabdatoare pentru ca deja stau de prea mult timp acasa. Si ca sa nu pierd timpul degeaba m-am inscris la a doua facultate. :-p

Pisu
11.10.2007, 14:36:29
Nu am inceput sa lucrez efectiv, desi formele legale pentru angajare mi s-au facut. O sa lucrez la un centru de recuperare pentru adulti si pentru ca abia s-a deschis acest centru inca nu s-au terminat lucrarile de finisare a cladirii. Initial mi s-a spus ca voi incepe din 15 octombrie, dar nu se stie sigur. Oricum, sunt foarte nerabdatoare pentru ca deja stau de prea mult timp acasa. Si ca sa nu pierd timpul degeaba m-am inscris la a doua facultate. :-p
DA?! La ce facultate?

Brone
11.10.2007, 14:40:28

Frumoase invitatzii :* Shtiu ca ejti o harnicutza shi vi mereu cu ceva nou :) Eu i'am pasat sarcina conceperii invitatziilor iubitului :))) Este mai priceput decat mine in autucad sau alte astfel de programe :D Cand o sa am timp sa ma tzin de capul lui o sa va arat rezultatul ;;)

redhot
11.10.2007, 14:43:29
si eu sunt mireasa de septembrie 2008! sau mai bine zis voi fi! vad ca voi ati inceput deja sa faceti multe lucruri. eu am zis ca o sa incep dupa 1 ianuarie. pana atunci ma documentez...

Brone
11.10.2007, 14:47:12
si eu sunt mireasa de septembrie 2008! sau mai bine zis voi fi! vad ca voi ati inceput deja sa faceti multe lucruri. eu am zis ca o sa incep dupa 1 ianuarie. pana atunci ma documentez...

Bine ai venit :* Printre noi shi printre ele :)))
Sa intzelegem totushi ca restaurantul este deja rezervat???

redhot
11.10.2007, 15:10:34
Bine ai venit :* Printre noi shi printre ele :)))
Sa intzelegem totushi ca restaurantul este deja rezervat???

atat doar... si am vorbit de principiu la biserica. asta-i tot pe moment.
multumesc de intampinare!:*

genoveva_1984
11.10.2007, 15:13:22
DA?! La ce facultate?

De data asta am hotarat sa fac ceva mai "palpabil" si am optat pentru management. Nu ca ar avea ceva in comun cu psihologia, dar nu se stie niciodata...

genoveva_1984
11.10.2007, 15:14:04

Bine ai venit. Sper ca te vei simti bine printre noi. :*

florinutza
11.10.2007, 15:15:50
buna isis!ma bucur ca te-ai alaturat miresicilor d septembrie 2008...eu nu prea scriu pe forum,doar asa cand e ceva deosebit.apreciez ca nu esti superstitioasa,nici nu trebuie...oricum eu cred ca 13 ne va aduce noroc.te pup

Pisu
11.10.2007, 15:17:55
Frumoase invitatzii :* Shtiu ca ejti o harnicutza shi vi mereu cu ceva nou :) Eu i'am pasat sarcina conceperii invitatziilor iubitului :))) Este mai priceput decat mine in autucad sau alte astfel de programe :D Cand o sa am timp sa ma tzin de capul lui o sa va arat rezultatul ;;)
Multumesc, multumesc, multumesc!!!:* :* :* Abia astept sa vad ce iese si din miinile lui....:D

Fetelor vreau sa va zic, ca aici s-a pus pe o ninsoareee...!!!! Eu una nu agreez iarna si ma ingrozeste ca a sosit deja... oricum, desi pina acum nu s-a pus, n-a ramas, prima ninsoare a fost in septembrie....:-SS

Pisu
11.10.2007, 15:25:06
M-am dus repede acum si am deschis geamul si am facut o poza sa vedeti si voi ce vad si eu...

anlya_426
11.10.2007, 18:42:59
M-am dus repede acum si am deschis geamul si am facut o poza sa vedeti si voi ce vad si eu...

vreau si eu zapada........:(( :(( :(( :((

Crita
11.10.2007, 21:50:08

EU azi am fost in camasa cu maneca scurta, sacou si fusta la munca... Ma bucur de ultimele zile de caldutz:D

Crita
11.10.2007, 21:51:40

Super hartie! Si super idee :D Spor la treaba >:D<

Brone
11.10.2007, 22:13:24
atat doar... si am vorbit de principiu la biserica. asta-i tot pe moment.
multumesc de intampinare!:*

Cu mare placere :*
Daca ai rezolvat cu restaurantul este momentan de ajuns....ce ar fi mai urgent video+foto shi dj/formatzie in caz ca vrei pe cineva anume. Cei f buni (dar shi scumpi :)) ) sunt deja luatzi pt cam tot 2008.

Brone
11.10.2007, 22:16:22
EU azi am fost in camasa cu maneca scurta, sacou si fusta la munca... Ma bucur de ultimele zile de caldutz:D

Sa intzeleg ca ai plecat cu mashina personala sau destul de tarziu..pt ca dim era frigutz.
La mine la birou este destul de rece..chiar daca pe drum nu ash avea probl... sa ma imbrac mai subtzirel.. ash tremura pana termin programul :))

carmenbia
12.10.2007, 11:17:50
Buna fetelor,

Am si eu nunta in septembrie 2008 si la sugestia Ralucai :* :* m-am hotarat sa ma inscriu!!!
Succes la pregatiri!!!
Pupicei!!!

P.S. Raluca inca nu am apucat sa te adaug in lista la mess deoarece nu mi-am mai vazut capul de treburi pe la servici dar promit ca o sa te adaug!!!:* :*

anlya_426
12.10.2007, 11:24:05
Buna fetelor,

Am si eu nunta in septembrie 2008 si la sugestia Ralucai :* :* m-am hotarat sa ma inscriu!!!
Succes la pregatiri!!!
Pupicei!!!

P.S. Raluca inca nu am apucat sa te adaug in lista la mess deoarece nu mi-am mai vazut capul de treburi pe la servici dar promit ca o sa te adaug!!!:* :*

bine ai venit printre noi...........

genoveva_1984
12.10.2007, 12:34:18
Buna fetelor,

Succes la pregatiri!!!
Pupicei!!!

Ce bine ca se mai inscriu miresici de 20 septembrie! Bine ai venit! Sper sa te simti bine printre noi.:*

Pisu
12.10.2007, 15:16:26
Buna fetelor,

Succes la pregatiri!!!
Pupicei!!!

Bine ai venit, ca te asteptam pe aici:D , mai ales ca Genoveva "se plingea" ca miresicile de 20 sint prea putine ;))

Nu-i nimic daca nu m-ai adaugat inca, nu plec nicaieri;))

Pupici!:*

Pisu
12.10.2007, 15:17:41
Ce bine ca se mai inscriu miresici de 20 septembrie! Bine ai venit! Sper sa te simti bine printre noi.:*

Hahaha...:)) , ma gindeam eu ca o sa te bucuri ca va inmultiti si voi!:-p :*

OnutzaD
12.10.2007, 15:23:08
Raluca sunt super frumoase invitatiile.Este foarte bine ca ai timp si imaginatie. Asa obtii un lucru original si cu bani mai putini. Eu oricum pastrez toate marturiile, dar una cum este a ta, cu siguranta as pastra-o.

Anlya, linisteste-te. Vei gasi nasi, oricum mai ai timp.
Va pup.

Pisu
12.10.2007, 15:32:05
Raluca sunt super frumoase invitatiile.Este foarte bine ca ai timp si imaginatie. Asa obtii un lucru original si cu bani mai putini. Eu oricum pastrez toate marturiile, dar una cum este a ta, cu siguranta as pastra-o.
Va pup.

Mersi Oana!!! Abia astept sa iau salariul (desi abia la sfirsitul lui noiembrie il iau) sa ma apuc de ele!!!

anlya_426
12.10.2007, 15:51:26

Anlya, linisteste-te. Vei gasi nasi, oricum mai ai timp.
Va pup.

da stiu ca mai am timp....sper doar sa nu fienecesar sa ma multumesc cu o pereche de nasi care sa nu fie foarte apropiati de sufletelul meu........

Brone
12.10.2007, 21:31:09
da stiu ca mai am timp....sper doar sa nu fienecesar sa ma multumesc cu o pereche de nasi care sa nu fie foarte apropiati de sufletelul meu........

Tot nu ai reushit sa vb cu cei care'i vretzi de nashi ?? :(

Pisu
12.10.2007, 22:56:46
Tot nu ai reushit sa vb cu cei care'i vretzi de nashi ?? :(
Uite cine nu are viata sociala si sta vineri seara pe miresici=)) =)) =)) =)) =)) Credeam ca eu sint singura =)) =)) =)) :* :* :*

Brone
12.10.2007, 23:01:56
Uite cine nu are viata sociala si sta vineri seara pe miresici=)) =)) =)) =)) =)) Credeam ca eu sint singura =)) =)) =)) :* :* :*

=))
Dupa 4 zile de plecat de acasa la ora 8 de dim shi ajuns la ora 11.shi a 5 a zi (respectiv astazi) plecat tot la ora 8 apoi pe seara colindat magazine dupa incaltzari... pe bune de'mi vine amu sa ma duc la vreo zbantzuiala :))))

Pisu
12.10.2007, 23:14:06
=))
Dupa 4 zile de plecat de acasa la ora 8 de dim shi ajuns la ora 11.shi a 5 a zi (respectiv astazi) plecat tot la ora 8 apoi pe seara colindat magazine dupa incaltzari... pe bune de'mi vine amu sa ma duc la vreo zbantzuiala :))))
=)) =)) =)) =)) Te inteleg... eh, eu in general vinerea tb sa ies undeva, sa vizitez pe cineva, sa invit prieteni la mine, ceva... dar aici in Suedia nu se aplica. Aici stau cumintica pt ca n-am unde sau cu cine ma duce si nici chef. Stau pe miresici si ma simt mai aproape de Romania...
Eu ma bucur ca mai e cineva pe aici, ca vinerea, mai ales seara cam putina miscare, putina activitate...:))
Ai gasit ceva pina la urma? Incaltari....?!

Yonika
13.10.2007, 10:12:42
Am mai facut un pas mic...! Am fost si am ales modelul de invitatii, plicuri pt masa si meniuri (cate un meniu pe masa) . a ramasa sa spunem numarul exact si textul pt invitatii.
Iar ieri, am iesit putin prin oras (prin orasul asta f aglomerat..acum mi-am gasit si eu! :-p ) si am intrat intr-o florarie sa intreb de floricele albastre, ca asa vreau la buchet, trandafiri albi si cateva floricele albastre sau bleo pe margine (decoram sala cu alb si bleo si invitatiile sunt tot pe albastru) ,si mi-au arata niste floricele micute albe care se pun de obicei la buchetele de mireasa si au zis ca le coloreaza cu spray albastru, ca nu voi gasi ceva micut si albastru pt buchet. Arata f bine floricica "albastra". M-am mai linistit putin! #-o
Va mai tin la curent si cu restul, cand va fi cazul!

anlya_426
13.10.2007, 12:44:25
iubi meu s-a intalnit cu nasul......si raspunsul a fost "da"...asa ca din acest punct de vedere m-am linistit......acum tot ce in doresc este sa ne cunoastem mai bine si sa ne apropiem unii de altii(asta isi doresc si ei,dar avem un an la dispozitie,asa ca timpul e in favoarea noastra).....oricum bine ca pasul cel mai important a fost facut........

carmenbia
13.10.2007, 13:25:37

Buna Genoveva,

In afara de faptul ca avem amandoua nunta in 20.09 se pare ca mai avem un lucru in comun: suntem nascute in acelasi an 1984 :D .

Noi am ales restaurantul, inca nu ne-am hotarat la nasi dar sper sa ii gasim intr-un final si am si eu o intrebare: care este urmatorul pas ce tb facut?

Te pupic si mult succes!!!:* :* :*

Pisu
13.10.2007, 16:29:18
iubi meu s-a intalnit cu nasul......si raspunsul a fost "da"...asa ca din acest punct de vedere m-am linistit......acum tot ce in doresc este sa ne cunoastem mai bine si sa ne apropiem unii de altii(asta isi doresc si ei,dar avem un an la dispozitie,asa ca timpul e in favoarea noastra).....oricum bine ca pasul cel mai important a fost facut........
BRAAAAVOOOOOO!!!!!Felicitari!!!! Hai ca ne-am linistit si noi ca ne-ai agitat si emotionat si pe noi cu nasii astia ai vostri!!! Sa-i stapiniti sanatosi!;)) >:D< >:D< >:D< :* :* :*

Pisu
13.10.2007, 16:31:00
Buna Genoveva,

In afara de faptul ca avem amandoua nunta in 20.09 se pare ca mai avem un lucru in comun: suntem nascute in acelasi an 1984 :D .

Noi am ales restaurantul, inca nu ne-am hotarat la nasi dar sper sa ii gasim intr-un final si am si eu o intrebare: care este urmatorul pas ce tb facut?

Urmatoarele pe lista sint: biserica, fotograf, cameraman si DJ sau formatie, ca si pe astea e bataie mare si nasii, evident....:*

Brone
13.10.2007, 21:21:56
=)) =)) =)) =)) Te inteleg... eh, eu in general vinerea tb sa ies undeva, sa vizitez pe cineva, sa invit prieteni la mine, ceva... dar aici in Suedia nu se aplica. Aici stau cumintica pt ca n-am unde sau cu cine ma duce si nici chef. Stau pe miresici si ma simt mai aproape de Romania...
Eu ma bucur ca mai e cineva pe aici, ca vinerea, mai ales seara cam putina miscare, putina activitate...:))
Ai gasit ceva pina la urma? Incaltari....?!

Avand in vedere ca eram cu mashina nu m'am aventurat prin centru shi m'am oprit direct la mag Titan unde nu am gast nika sa'mi placa. Deci... sapt viitoare las mashina acasa shi o iau la pas pe Calea Victoriei shi daca tot nu gasesc sa ma duc prin Cocorul shi Unirea#-o
Da'tzi seama..daca doar pt nejte pantofi asha de toata ziua aleg atata..cand o sa alerg pt incaltzarile pt nunta :((

Brone
13.10.2007, 21:24:55

Uraaaaaaaaaaaaaa \:D/ Bine ca ai scapat de o mare problema :*

genoveva_1984
14.10.2007, 16:25:00
Buna Genoveva,

Ma bucur. Mi-ar placea sa ne cunoastem mai bine, poate vom descoperi ca avem si alte lucruri in comun. Asa cum a spus si Raluca, dupa restaurant urmeaza biserica, muzica, fotograf si cameraman. Noi deja am dat avans pentru o formatie si pentru video si poze. La biserica am vorbit, dar ni s-a spus ca e un pic prea repede si sa asteptam pana la inceputul anului viitor. Iar restul le luam asa incet, pas cu pas. Incercam sa ne hataram la invitatii, meniuri, place-carduri, culorile pentru decorarea salii si aranjamentele florale ( am vorbit deja la o florarie pentru asta).

P.S. Primul meu nume este Diana, dar l-am folosit pe cel de-al doilea ( Genoveva) pentru ca Diana era deja ocupat. Nu prea sunt obisnuita sa mi se spuna Genoveva, ca nu prea imi spune nimeni.

genoveva_1984
14.10.2007, 16:26:34

Felicitari! Ma bucur mult pentru voi, acum o sa poti sta linistita din aceasta perspectiva.

genoveva_1984
14.10.2007, 16:31:14
Maine incep lucrul si am niste emotii ca e primul loc de munca "serios" dupa absolvirea facultatii. Sper sa nu fac ceva prostii pe acolo sa ma de afara. Sa-mi tineti pumnii.

redhot
14.10.2007, 16:41:52
Maine incep lucrul si am niste emotii ca e primul loc de munca "serios" dupa absolvirea facultatii. Sper sa nu fac ceva prostii pe acolo sa ma de afara. Sa-mi tineti pumnii.

Succes, iti tinem pumnii!

Pisu
14.10.2007, 18:23:22
P.S. Primul meu nume este Diana, dar l-am folosit pe cel de-al doilea ( Genoveva) pentru ca Diana era deja ocupat. Nu prea sunt obisnuita sa mi se spuna Genoveva, ca nu prea imi spune nimeni.

Ei bine eu nu am stiut:-p Oricum, mai am o prietena pe care o cheama Genoveva si i spunem Gena... Dar Diana e un nume f f f frumos!!! Printre preferatele mele....:D

BAFTA MULTA MIINE SI IN ZILELE CE VOR URMA!!!!!!!!! Eu sint convinsa ca n-o sa te dea afara chiar daca mai faci cite o mica boacana, ca deh, alea le faci oricum ca esti om si ca sint emotiile mari... ideia e sa fie boacane cit mai mici=)) Eu sint sigura ca o sa fie bine si o sa te descurci de minune!!!!!!!!>:D< >:D< >:D<

genoveva_1984
14.10.2007, 19:15:04
Ei bine eu nu am stiut:-p Oricum, mai am o prietena pe care o cheama Genoveva si i spunem Gena... Dar Diana e un nume f f f frumos!!! Printre preferatele mele....:D

BAFTA MULTA MIINE SI IN ZILELE CE VOR URMA!!!!!!!!! Eu sint convinsa ca n-o sa te dea afara chiar daca mai faci cite o mica boacana, ca deh, alea le faci oricum ca esti om si ca sint emotiile mari... ideia e sa fie boacane cit mai mici=)) Eu sint sigura ca o sa fie bine si o sa te descurci de minune!!!!!!!!>:D< >:D< >:D<

Multumesc pentru incurajari. Sper din suflet ca va fi bine si sper la cat mai putine boacane.

genoveva_1984
14.10.2007, 19:16:19
Succes, iti tinem pumnii!

Multumesc. :*:*:*

Brone
14.10.2007, 19:26:31
Multumesc pentru incurajari. Sper din suflet ca va fi bine si sper la cat mai putine boacane.

Ca nou angajata nu ai cum sa shti unele detalii shi fara sa vrei se poa sa gafezi,dar cu sigurantza nu o sa fie nika important shi sigur o sa te descurci ;;)
Multa bafta shi fi stapana pe tine :*

carmenbia
14.10.2007, 21:01:47
Ma bucur. Mi-ar placea sa ne cunoastem mai bine, poate vom descoperi ca avem si alte lucruri in comun. Asa cum a spus si Raluca, dupa restaurant urmeaza biserica, muzica, fotograf si cameraman. Noi deja am dat avans pentru o formatie si pentru video si poze. La biserica am vorbit, dar ni s-a spus ca e un pic prea repede si sa asteptam pana la inceputul anului viitor. Iar restul le luam asa incet, pas cu pas. Incercam sa ne hataram la invitatii, meniuri, place-carduri, culorile pentru decorarea salii si aranjamentele florale ( am vorbit deja la o florarie pentru asta).

Buna Diana:D

Iti multumesc mult pt mesaj dar crezi ca ar tb sa caut cameraman, fotograf deja? Ca nu prea stiu, nu e prea devreme? Imi recomanzi vreun site ceva sa caut si eu cameraman si fotograf, sper sa nu fiu in criza de timp:-SS . Eu nici macar nu mi-am ales nasii.
In rest iti doresc mult succes la noul job si o sa vezi ca o sa fie bine. Apropos, ce facultate ai absolvit?

Te pup dulce si astept vesti de la tine!!!

sugarlips
14.10.2007, 21:32:02

bravo.....\:D/ <:-P =D> ma bucur ca aveti si voi nasi...si ca nu te mai stresezi cu asta...ai vazut ca a fost ok...tot timpul ne stresam degeaba, cel putin eu ma stresez prea mult de cele mai multe ori..#:-S si la sfarsit imi dau seama ca de fapt nu merita....;))

Pisu
14.10.2007, 21:38:34

Iti multumesc mult pt mesaj dar crezi ca ar tb sa caut cameraman, fotograf deja? Ca nu prea stiu, nu e prea devreme? Imi recomanzi vreun site ceva sa caut si eu cameraman si fotograf, sper sa nu fiu in criza de timp:-SS . Eu nici macar nu mi-am ales nasii.
In rest iti doresc mult succes la noul job si o sa vezi ca o sa fie bine. Apropos, ce facultate ai absolvit?

Ti-am trimis un PM... Nu este devreme pt fotografi, cameramani, formatii si DJ.... ba in curind poate fi chiar prea tirziu.... >:D<

sugarlips
14.10.2007, 21:45:12

iti raspund eu, sper ca nu-i bai :D ca si eu o sa am nunta pe 20 septembrie 2008
nici eu nu am nimic rezolvat in afara de sala, unde am dat avans, vorbit la biserica, dar nu am rezolvat nimic, mi s-a spus ca nu se fac rezervari pt la anul decat anul viitor,acuma nu stiu poate prin Buc se poate, am auzit unele fete ca deja si-au rezervat...si ...a..mai avem nasi..asta a fost usor..ca s-au oferit ei..:D fara sa ii intrebam noi...si cam atat...in rest nu mai am nimic rezolvat...
la anul o sa incep sa imi rezolv si restul....pt ca pe unde am mai intrebat peste tot mi s-a spus ca e prea devreme....ca se mai schimba preturi..mai apar noutati, colectii noi(asta la rochii de mireasa) :D
stiu ca multe fete au deja rezolvate o gramada...dar multe stiu ca vor avea licenta la anul sau tot felul de chestii si de aia isi fac din timp..
eu cam stiu ce imi doresc....sper doar ca o sa si gasesc cand o sa incep sa caut...:-SS sunt cam pretentioasa....:-SS :-SS :-SS :*

Brone
14.10.2007, 21:45:50
Ti-am trimis un PM... Nu este devreme pt fotografi, cameramani, formatii si DJ.... ba in curind poate fi chiar prea tirziu.... >:D<

Mare dreptate ai :-s

Initzial ne gandisem sa facem nunta in vara 2007. Am vb cu nashii ..am vb cu cine trebuia sa ne rezolve cu restaurantul shi hai sa ashteptam. Prin feb aflam ca nu se poa sa facem la acel restaurant shi da'i shi cauta un altul. Pe unde am sunat mai aveau libere doar duminicile shi am renuntzat la vara 2007 pt vara 2008 :))
Dupa concediu ne'am apucat de cautat restaurante shi chiar am avut de ales la inc lunii sept. Ducandu'ne sa mai disc amanunte la restaurant am nimerit cand era o nunta shi ne'a placut f tare dj-ul.Am disc cu el pt nunta noastra shi surpriza..tot 2008 il are ocupat in wk.
Asha ca ..pt nimic nu ete prea devreme acum :)))
Dupa cum se poate vedea sunt miresici care deja au multe rezervate pt 2009.
Bafta sa rezolvatzi totul asha cum va doritzi :*:*:*

CristinaKitty
14.10.2007, 22:28:28
Buna seara fetelor!
Vad ca stati f bine la capitolul pregatiri...noi in afara de restaurant, pantofii mei de mireasa, material pt rochitza de cununia civila, whiskey cumparat si tarie nua ma mai rezolvat nimic...:-SS

Pisu
14.10.2007, 22:47:53
Buna seara fetelor!
Vad ca stati f bine la capitolul pregatiri...noi in afara de restaurant, pantofii mei de mireasa, material pt rochitza de cununia civila, whiskey cumparat si tarie nua ma mai rezolvat nimic...:-SS

Nu-i bai.... E timp, desi cum am mai spus, parte cu muzica, foto si filmare cam trebuie rezolvata din timp, ca e cam mare bataia pe cei buni in domeniu....

anlya_426
15.10.2007, 09:41:08
BRAAAAVOOOOOO!!!!!Felicitari!!!! Hai ca ne-am linistit si noi ca ne-ai agitat si emotionat si pe noi cu nasii astia ai vostri!!! Sa-i stapiniti sanatosi!;)) >:D< >:D< >:D< :* :* :*

multumesc tare mult..........:*

anlya_426
15.10.2007, 09:44:34

multumesc de urari.........
iti tinem pumnii.....sunt sigura ca o sa faci o figura frumoasa......

anlya_426
15.10.2007, 09:45:17
Uraaaaaaaaaaaaaa \:D/ Bine ca ai scapat de o mare problema :*

sar'naaaaaaaaaaaaa.........:*

anlya_426
15.10.2007, 09:46:41
bravo.....\:D/ <:-P =D> ma bucur ca aveti si voi nasi...si ca nu te mai stresezi cu asta...ai vazut ca a fost ok...tot timpul ne stresam degeaba, cel putin eu ma stresez prea mult de cele mai multe ori..#:-S si la sfarsit imi dau seama ca de fapt nu merita....;))

pai de asta suntem miresici.........ca sa ne stresam.....:D

Brone
15.10.2007, 11:13:17
pai de asta suntem miresici.........ca sa ne stresam.....:D

Sa nu ajungem ca cele care apar in show'ul BrideZilla =)))

anlya_426
15.10.2007, 12:02:51
Sa nu ajungem ca cele care apar in show'ul BrideZilla =)))

sa stii ca ai mei colegi de serviciu rad de mine pe tema asta........dar acele "viitoare doamne" sunt un real exemplu de ASHA NU...........

Brone
15.10.2007, 12:09:30
sa stii ca ai mei colegi de serviciu rad de mine pe tema asta........dar acele "viitoare doamne" sunt un real exemplu de ASHA NU...........

Cred ca este oarecum regizat fiind un show tv :-?

anlya_426
15.10.2007, 12:32:19
Cred ca este oarecum regizat fiind un show tv :-?

chiar daca e regizat......e bine.......ca ne arata ca trebuie sa ne mentinem la un anumit echilibru....si ca exagerarile nu duc la nimik bun..........

carmenbia
15.10.2007, 13:19:58
iti raspund eu, sper ca nu-i bai :D ca si eu o sa am nunta pe 20 septembrie 2008
nici eu nu am nimic rezolvat in afara de sala, unde am dat avans, vorbit la biserica, dar nu am rezolvat nimic, mi s-a spus ca nu se fac rezervari pt la anul decat anul viitor,acuma nu stiu poate prin Buc se poate, am auzit unele fete ca deja si-au rezervat...si ...a..mai avem nasi..asta a fost usor..ca s-au oferit ei..:D fara sa ii intrebam noi...si cam atat...in rest nu mai am nimic rezolvat...
la anul o sa incep sa imi rezolv si restul....pt ca pe unde am mai intrebat peste tot mi s-a spus ca e prea devreme....ca se mai schimba preturi..mai apar noutati, colectii noi(asta la rochii de mireasa) :D
stiu ca multe fete au deja rezolvate o gramada...dar multe stiu ca vor avea licenta la anul sau tot felul de chestii si de aia isi fac din timp..
eu cam stiu ce imi doresc....sper doar ca o sa si gasesc cand o sa incep sa caut...:-SS sunt cam pretentioasa....:-SS :-SS :-SS :*

multam pt mesaj!!!
Te pupic!!!

genoveva_1984
15.10.2007, 18:18:41

Imi pare rau ca raspund mai greu, dar vad ca deja fetele s-au ocupat de tine. Daca inca nu esti lamurita, asa cum a spus Raluca, nu este prea devreme sa rezolvi aceste probleme legate de biserica, foto+video sau muzica pentru ca exista persoane care fac astfel de rezervari chiar si cu 2 ani inainte si este mai bine sa te ocupi si tu din timp ca sa nu te trezesti ca nu mai gasesti un Dj bun sau un cameraman. Eu zic ca astea sunt cele mai stringente probleme pentru ca restul se pot rezolva si in timp.
Eu zic sa nu te stresezi, sa le iei pe toate incet si sa le rezolvi pas cu pas: alegi ceea ce ti se pare tie potrivit pentru nunta voastra de vis.
Eu am absolvit psihologia si am inceput sa lucrez la un centru de recuperare pentru persoane cu tulburari psihice. Multumesc pentru incurajari si daca doresti poti sa-mi scrii si pe privat, iar eu o sa-ti trimit adresa mea de mail ca sa comunicam mai usor pentru ca acum nu prea apuc sa intru pe site, decat seara cand ajung acasa.
Te pup si eu. :*:*:*

genoveva_1984
15.10.2007, 18:23:15
multumesc de urari.........
iti tinem pumnii.....sunt sigura ca o sa faci o figura frumoasa......

>:D<>:D<>:D<:*:*:*

genoveva_1984
15.10.2007, 18:25:32
Ca nou angajata nu ai cum sa shti unele detalii shi fara sa vrei se poa sa gafezi,dar cu sigurantza nu o sa fie nika important shi sigur o sa te descurci ;;)
Multa bafta shi fi stapana pe tine :*

Asa este, dar pentru ca lucrez cu persoane cu tulburari psihice nu prea se accepta gafele, deci sper sa fie cat mai putine. Multumesc pentru incurajare. chiar ma simt mai bine cand citesc mesajele voastre, imi dau curaj. >:D<>:D<>:D<

Pisu
15.10.2007, 18:48:56
Asa este, dar pentru ca lucrez cu persoane cu tulburari psihice nu prea se accepta gafele, deci sper sa fie cat mai putine. Multumesc pentru incurajare. chiar ma simt mai bine cand citesc mesajele voastre, imi dau curaj. >:D<>:D<>:D<

Diana, cum a fost azi??? Bine, nu? Hai ca abia astept sa ne povestesti despre prima zi!!!!

genoveva_1984
15.10.2007, 19:49:55
Diana, cum a fost azi??? Bine, nu? Hai ca abia astept sa ne povestesti despre prima zi!!!!

Destul de bine, ca doar a fost prima zi. Am cunoscut personalul si toti sunt foarte draguti si amabili. In ceea ce priveste persoanele asistate, este vorba de 49 de pacienti cu tulburari grave sau mai putin grave, dar voi mai primi inca 40. Incerc acum sa ma adun un pic, sa-mi amintesc ce am invatat prin facultate si sa obisnuiesc cu evaluarile psihologice. Incerc sa-mi stabilesc un plan de bataie si nu prea stiu cu ce sa incep. Inca mai am nevoie de un pic de acomodare, dar sper ca va fi bine. Oricum, mi se pare destul de dificil pentru ca exista persoane cu care chiar nu se poate comunica, deci nici psihoterapia nu poate fi aplicata. O iau de la zero pentru ca putine lucruri invatate in facultate imi sunt utile acum si incep sa citesc cam ce se poate despre consiliere si terapie pntru persoanele cu handicap. Oricum, ma bucur ca macar am activitate si am scapat de "starea de vegetatie" de pana acum.
Multumesc pentru gandurile bune, chiar m-au ajutat. Pupici. >:D<>:D<>:D<

Crita
16.10.2007, 09:17:29
Destul de bine, ca doar a fost prima zi. Am cunoscut personalul si toti sunt foarte draguti si amabili. In ceea ce priveste persoanele asistate, este vorba de 49 de pacienti cu tulburari grave sau mai putin grave, dar voi mai primi inca 40. Incerc acum sa ma adun un pic, sa-mi amintesc ce am invatat prin facultate si sa obisnuiesc cu evaluarile psihologice. Incerc sa-mi stabilesc un plan de bataie si nu prea stiu cu ce sa incep. Inca mai am nevoie de un pic de acomodare, dar sper ca va fi bine. Oricum, mi se pare destul de dificil pentru ca exista persoane cu care chiar nu se poate comunica, deci nici psihoterapia nu poate fi aplicata. O iau de la zero pentru ca putine lucruri invatate in facultate imi sunt utile acum si incep sa citesc cam ce se poate despre consiliere si terapie pntru persoanele cu handicap. Oricum, ma bucur ca macar am activitate si am scapat de "starea de vegetatie" de pana acum.
Multumesc pentru gandurile bune, chiar m-au ajutat. Pupici. >:D<>:D<>:D<

Daca iti place ceea ce faci, o sa vezi cat de usor iti va fi! >:D<

Brone
16.10.2007, 16:05:15
Destul de bine, ca doar a fost prima zi. O iau de la zero pentru ca putine lucruri invatate in facultate imi sunt utile acum si incep sa citesc cam ce se poate despre consiliere si terapie pntru persoanele cu handicap.

Mie mi'a folosit practica la facultate decat invers:))) Noi toate avem incredere in tine ca o sa te descurci super bine,asha ca lasa emotziile shi nesigurantza :*:*

genoveva_1984
16.10.2007, 17:58:00
Mie mi'a folosit practica la facultate decat invers:))) Noi toate avem incredere in tine ca o sa te descurci super bine,asha ca lasa emotziile shi nesigurantza :*:*

Cred ca am cam inceput sa mai scap de emotii si chiar o sa-mi placa aici. Ma simt foarte bine intre oamenii care lucreaza aici, sunt foarte amabili si incep sa ma obisnuiesc, dar voi mi-ati dat curaj si va multumesc pentru sustinere. >:D<>:D<

genoveva_1984
16.10.2007, 17:59:27
Daca iti place ceea ce faci, o sa vezi cat de usor iti va fi! >:D<

Sigur ca da, dar inceputul e intotdeauna mai greu un pic. :*:*

Crita
17.10.2007, 07:58:36
Am fost pana acum la 5 firme de decoratiuni (pt sala) si 4 mi-au zis ca este prea devreme, sa vin cu maxim 3 luni inainte de nunta...Doar una mi-a spus ca daca semnam acum contract, vor ramane aceleasi preturi si la anu...
Sincer, mi-e cam teamna sa semnez de azi un contract pentru ce va fi peste un an - caci inca sunt in batalii cu piticeii din capul meu care vin cu tot felul de idei;)) - dar si sa las chestia asta pentru ultimele luni..parca e prea riscant..:-<
Voi cum faceti, cand semnati cu firma pentru decoruri....?

redhot
17.10.2007, 10:20:31
Am fost pana acum la 5 firme de decoratiuni (pt sala) si 4 mi-au zis ca este prea devreme, sa vin cu maxim 3 luni inainte de nunta...Doar una mi-a spus ca daca semnam acum contract, vor ramane aceleasi preturi si la anu...
Sincer, mi-e cam teamna sa semnez de azi un contract pentru ce va fi peste un an - caci inca sunt in batalii cu piticeii din capul meu care vin cu tot felul de idei;)) - dar si sa las chestia asta pentru ultimele luni..parca e prea riscant..:-<

eu de-abia din ianuarie incep sa caut. si oricum, atunci de-abia fac sondaje, in principiu cam stiu ce vreau, dar mai astept poate-mi vin idei noi...

redhot
17.10.2007, 10:41:04
si oricum vor veni si targurile de nunti... de-abia astept <:-P

Brone
17.10.2007, 11:16:49

Este cam greu sa ma decid exact ce vreau pt decorat sala shi altele de pe acum. Am disc cu o firma shi mi'a dat cateva pretzuri orientative pt aranjamentele florale pt ca oscileaza in functzie de ce flori vreau shi cate:))
Nu am incheiat inca un contract..suntem in faza de "vb" pe mail. Cand o sa ma decid exact ce servicii o sa vreau de la ei atunci o sa dam poa un avans shi facem contract ferm.
Cu 3 luni inainte de nunta parca totushi este cam tarziu pt contract:-\
Pupici
:*

sugarlips
17.10.2007, 11:32:20
eu de-abia din ianuarie incep sa caut. si oricum, atunci de-abia fac sondaje, in principiu cam stiu ce vreau, dar mai astept poate-mi vin idei noi...

asa si eu....si cred ca astept targurile ca am inteles ca sunt preturile mai bune acolo..asa sa fie oare?:-\

Brone
17.10.2007, 11:34:32
asa si eu....si cred ca astept targurile ca am inteles ca sunt preturile mai bune acolo..asa sa fie oare?:-\

Primul targ ar trebui sa fie pe la sf lunii ian max inc lui feb.Ne ducem,vedem, calculam,comparam shi alegem. Avem destul timp :)

sugarlips
17.10.2007, 11:35:14

poti sa mai astepti pana la anul, dar totusi doar cu 3 luni inainte....nu stiu ce sa zic...eu as zice sa incerci mai repede de 3 luni....ce e sigur, e sigur:*

sugarlips
17.10.2007, 11:38:13
Primul targ ar trebui sa fie pe la sf lunii ian max inc lui feb.Ne ducem,vedem, calculam,comparam shi alegem. Avem destul timp :)

da,da asa facem...e si mai usor ca sunt toate la un loc..;))
in Arad cred ca vor fi prin feb, martie....parca asa au fost anul acesta...nu mai tin minte exact ca atunci nu m-a interesat...:-s

redhot
17.10.2007, 11:39:58
in Arad cred ca vor fi prin feb, martie....parca asa au fost anul acesta...nu mai tin minte exact ca atunci nu m-a interesat...:-s

o sa fie publicitate peste tot, nu-ti face griji!

Brone
17.10.2007, 11:44:41

Daca va fi in Arad dupa Buc o sa'tzi trimitem ofertele care le adunam noi, asha ca o sa fi la curent cu noile tendintze shi pretzuri :*

Yonika
17.10.2007, 11:49:42
Sigur se va face reclama pe la radoi, TV, cu vreo sapt-2 inainte.
As vrea sa mnerg si eu pe acolo sa vad daca gacesc ce am eu in minte!:-p

Brone
17.10.2007, 12:01:11

Daca o sa shi vedem poate gasim ceva la care nici nu ne;am gandit :))) Sper sa fie pretzurile bune..promotzii ceva :D

sugarlips
17.10.2007, 14:39:21
o sa fie publicitate peste tot, nu-ti face griji!

precis....abia astept...:*

sugarlips
17.10.2007, 14:41:20
Daca va fi in Arad dupa Buc o sa'tzi trimitem ofertele care le adunam noi, asha ca o sa fi la curent cu noile tendintze shi pretzuri :*

esti o dragutza....>:D< :*
oricum abia astept targurile....;))

sugarlips
17.10.2007, 14:44:18

chiar daca ai deja idei multe, eu zic ca nu strica sa mergi...poate iti vin altele si mai faine.....si eu stiu ce vreau..dar totusi merg..poate gasesc altceva si mai fain ;))

Yonika
17.10.2007, 17:50:41
as vrea sa merg si eu...dar tre sa vb cu iubi al meu....
ma mut la el, fetele, de pe 01 noiembrie!
Si asa vom avea mai mult timp sadiscutam detaliile, ca asa ne vedeam doar in week-end.
va pup!

elizarcu
17.10.2007, 19:27:31
buna fetele!scuze ca nu v-am mai scris,dar a inceput facultatea,munk...e greu!eu nu mi-am mai luat nimic...cred ca din ianuarie incep sa umblu...!nu sunt foarte pretentioasa in ceea c priveste rochia,dar totusi sper sa geasesc ceva deosebit !:D voi? a-ti mai luat ceva? v-ati mai innoit cu ceva? :)

elizarcu
17.10.2007, 19:28:50
Si asa vom avea mai mult timp sadiscutam detaliile, ca asa ne vedeam doar in week-end.
va pup!

ma bucur ptr tine! acum cred ca o sa aveti timp sa va planificati 3 ani de acum in colo! :) sa fi-ti fericiti si mereu indragostiti! :*>:D<

florinutza
17.10.2007, 19:37:42
dragele mele miresici,am cam pierdut lista subiectelor cam d vreo 2 saptamani..nu mai stiu ce e nou,dar,am citit acu' ca unele dintre noi sunt domnisoare(viitoare doamne)psiholog,altele precum raluca au plecat in strainatate...ce mai,tot o activitate.se pare ca mai faceti si pregatiri pt nunta.rog miresicile din iasi,poate stiu o formati k lumea..am vazut-o pe cea d la casa armatei la doua nunti..super faina...dar parca as vrea sa mai aflu pareri.va pup pe toate:*

geoalina
17.10.2007, 20:19:23
Cauta mai intai formatie/dj si fotograf. acestea sunt cele mai importante.

iony
17.10.2007, 21:44:37
buna fetele!scuze ca nu v-am mai scris,dar a inceput facultatea,munk...e greu!eu nu mi-am mai luat nimic...cred ca din ianuarie incep sa umblu...!nu sunt foarte pretentioasa in ceea c priveste rochia,dar totusi sper sa geasesc ceva deosebit !:D voi? a-ti mai luat ceva? v-ati mai innoit cu ceva? :)

buna. si eu sunt in aceeasi situatie: munca, facultate, familie.....ma gandesc ce as mai putea face intre timp:D ca si asa sunt prinsa pana peste cap. abia din ian o sa incepem si noi sa cautam mai multe pt nunta. deocamdata avem idei la greu. sa vedem ce reusim sa concretizam din ele. succes la fac si spor la pregatiri:)>- . poopici:*

Pisu
18.10.2007, 01:41:41
Cred ca am cam inceput sa mai scap de emotii si chiar o sa-mi placa aici. Ma simt foarte bine intre oamenii care lucreaza aici, sunt foarte amabili si incep sa ma obisnuiesc, dar voi mi-ati dat curaj si va multumesc pentru sustinere. >:D<>:D<
Am cam absentat... Ma bucur mult ca iti place si ca ai colegi de treaba... astea sint unele din elementele cele mai importante la un loc de munca... asta te motiveaza sa te trezesti in fiecare zi si sa te duci la acel loc de munca cu ceva drag, ca deh, munca tot munca ramine... Succes in continuare!!!:*

Pisu
18.10.2007, 01:49:27
Vad ca se discuta pe subiectul agentii de organizare.... Eu la tirguri nu voi putea ajunge, din pacate, ca eu chiar le asteptam cu nerabdare si ma bazam pe idei, oferte si altele de la tirguri, dar nu am ce sa fac.... asa ca m-am apucat sa trimit mail-uri peste mail-uri si sa cer oferte de la diverse firme care mi-au fost recomandate sau care m-au atras prin site-urile lor... Am trimis la vreo 12 firme pe putin, dar mai sint citeva care au tarifele afisate pe site.... Oricum, nu prea multe au ceea ce-mi doresc eu... o firma chiar mi-a zis ca nu are dar imi sugereaza altceva si mi-au descris sugesti, care in opinia lor merge mai bine cu restaurantu.
Desi e bine ca ofera sugestii, m-am cam enervat un pic, ca am luat-o ca pe o critica la adresa gusturilor mele pe care ei nu au dreptul sa le comenteze... Eh, in fine.... stiu ca exagerez, dar sa trecem peste...:-p

Exista o firma totusi care simt ca are ce-mi doresc eu, dar sint cam scumpisori... La mine nu se pune problema sa ma hotarasc ce vreau pt ca stiu, acum ramine de vazut daca imi face cineva cum vreau si la un pret care sa mi-l permit. La capitolul flori sint cam indecisa, dar in mare cam stiu...

Brone
18.10.2007, 10:33:27
Vad ca se discuta pe subiectul agentii de organizare.... Eu la tirguri nu voi putea ajunge, din pacate, ca eu chiar le asteptam cu nerabdare si ma bazam pe idei, oferte si altele de la tirguri, dar nu am ce sa fac.... asa ca m-am apucat sa trimit mail-uri peste mail-uri si sa cer oferte de la diverse firme care mi-au fost recomandate sau care m-au atras prin site-urile lor... Am trimis la vreo 12 firme pe putin, dar mai sint citeva care au tarifele afisate pe site.... Oricum, nu prea multe au ceea ce-mi doresc eu... o firma chiar mi-a zis ca nu are dar imi sugereaza altceva si mi-au descris sugesti, care in opinia lor merge mai bine cu restaurantu.
Desi e bine ca ofera sugestii, m-am cam enervat un pic, ca am luat-o ca pe o critica la adresa gusturilor mele pe care ei nu au dreptul sa le comenteze... Eh, in fine.... stiu ca exagerez, dar sa trecem peste...:-p

Exista o firma totusi care simt ca are ce-mi doresc eu, dar sint cam scumpisori... La mine nu se pune problema sa ma hotarasc ce vreau pt ca stiu, acum ramine de vazut daca imi face cineva cum vreau si la un pret care sa mi-l permit. La capitolul flori sint cam indecisa, dar in mare cam stiu...

Da'mi pe mail (tzi'l las in pv) cererea ta de oferta shi o dau mai departe la o agentzie care am intzeles ca sunt destul de flexibili, au posibilitatea sa acopere mare parte dintre doleantzele mirilor shi nici nu sunt scumpi.
Shi amu sa trec la punctul 2 :)))
Daca nici astazi nu apareai in zona pe bune ca incepeam sa tzip pe aici dupa tine. Nu'i frumos ca dispari asha fara sa anuntzi ca intram in panica :)))
pupici :*:*:*

v80roxana
18.10.2007, 11:08:03
buna fetelor,
ma inscriu si eu aici cu voi si sper sa fiu o miresica de sept depinde de rest. abia in dec. aflu caci atunci semnez contractul,am mari emotii ca vreau sa iasa totul bine si frumos la rochie imi este cel mai greu nu stiu ce vreu dar stiti cum e cand o vezi spui gata a mea e,greu cu fotograful si cameramanul,la nunta cumnatei mele pozele nu i-au iesit asa de reusite ea a fost frumoasa insa fotograful ala nu stiu ce .... a facut,sunt multe chestii care vrei sa-ti iasa bine si mai ales ca eu le fac si singura fara iubi care are mult de invatat de parca eu n-as avea dar asa sunt barbatii(unii)hai ca v-am plictisit cat am scris nu?va pup si spor la cumparaturi:* sunt foarte stresata:(

Brone
18.10.2007, 12:22:20
buna fetelor,
ma inscriu si eu aici cu voi si sper sa fiu o miresica de sept depinde de rest. abia in dec. aflu caci atunci semnez contractul,am mari emotii ca vreau sa iasa totul bine si frumos la rochie imi este cel mai greu nu stiu ce vreu dar stiti cum e cand o vezi spui gata a mea e,greu cu fotograful si cameramanul,la nunta cumnatei mele pozele nu i-au iesit asa de reusite ea a fost frumoasa insa fotograful ala nu stiu ce .... a facut,sunt multe chestii care vrei sa-ti iasa bine si mai ales ca eu le fac si singura fara iubi care are mult de invatat de parca eu n-as avea dar asa sunt barbatii(unii)hai ca v-am plictisit cat am scris nu?va pup si spor la cumparaturi:* sunt foarte stresata:(

Nici data nu vi s'a spus concret de la restaurant? Sa avetzi shi voi idee cand facetzi nu de alta :)))
Pt rochie intra aici pe forum ca este un subiect care trateaza aceasta mare problema :-< De asemenea pt video,foto,dj/formatzie sunt subiecte unde se dezbat aceste probleme, dar te putem ajuta shi noi daca vrei.
Barbatzii in general se implica mai putzin in aceste pregatiri...macar sa vina cu banu :)))
Spor la pregatiri :*:*:*

Pisu
18.10.2007, 12:29:53
Da'mi pe mail (tzi'l las in pv) cererea ta de oferta shi o dau mai departe la o agentzie care am intzeles ca sunt destul de flexibili, au posibilitatea sa acopere mare parte dintre doleantzele mirilor shi nici nu sunt scumpi.
Shi amu sa trec la punctul 2 :)))
Daca nici astazi nu apareai in zona pe bune ca incepeam sa tzip pe aici dupa tine. Nu'i frumos ca dispari asha fara sa anuntzi ca intram in panica :)))
pupici :*:*:*

Hahaha=)) Ok.... gata! Sint prezenta! Tocmai ti-am raspuns pe PM intrebindu-te ce-i cu adresa aia, ca am citit inyii PM-ul si apoi aici si nu intelegeam, dar acum am inteles:)) Iti trimit aia imediat...

:* :* :* :* :*

Pisu
18.10.2007, 12:32:32
buna fetelor,
Ma da scrii nu gluma, pe nerasuflate:)) :)) :)) Mai pune un punct, o virgula, mai respira un pic.... Nu te supara pe mine, glumesc si eu, ca m-ai distrat!:)) >:D< La ce restaurant vrei sa faci???

Brone
18.10.2007, 12:33:04
Hahaha=)) Ok.... gata! Sint prezenta! Tocmai ti-am raspuns pe PM intrebindu-te ce-i cu adresa aia, ca am citit inyii PM-ul si apoi aici si nu intelegeam, dar acum am inteles:)) Iti trimit aia imediat...

:* :* :* :* :*

Ma apucasem sa'tzi rasp la pm:))))

pupici:*

sugarlips
18.10.2007, 12:44:25
va pup!

ce fain...ma bucur....e mai bine o sa vezi..:*

danutzaxcata
18.10.2007, 12:47:02
De aseara sunt si eu in clubul sept 2008, ca in iulie nu mai era liber la restaurant. Dar e bine, abia scapam de caldurile alea mari. Va pup si spor la pregatiri!

Pisu
18.10.2007, 12:50:42
De aseara sunt si eu in clubul sept 2008, ca in iulie nu mai era liber la restaurant. Dar e bine, abia scapam de caldurile alea mari. Va pup si spor la pregatiri!
Uite ca se inmultesc si miresicile de 20... ;-) Bine ai venit!

Brone
18.10.2007, 12:52:26

Bine ca ai reushit sa rezolvi cu restaurantul.Asta este principala problema peste tot.
pupici :*

anlya_426
18.10.2007, 13:06:22
fetelor ce mai faceti..si eu am fost cam absenta zilele astea...le urez un sincer bun venit proaspetelor miresici de septembrie......

Pisu
18.10.2007, 13:10:55
Ma apucasem sa'tzi rasp la pm:))))

pupici:*

Gata, ti-am trimis mail... EU va las ca trebuie sa plec putin in oras... :* :* :* :* :*

Brone
18.10.2007, 13:15:32
fetelor ce mai faceti..si eu am fost cam absenta zilele astea...le urez un sincer bun venit proaspetelor miresici de septembrie......

Am obs ca zilele astea shi tu..shi Raluca ..shi Genoveva atzi tras rau chiulu':-? M'atzi lasat pe aici de berleuza :gen_20: >:) :)))

anlya_426
18.10.2007, 13:22:00
Am obs ca zilele astea shi tu..shi Raluca ..shi Genoveva atzi tras rau chiulu':-? M'atzi lasat pe aici de berleuza :gen_20: >:) :)))

dap..mie mi-a fost cam rau..o cadere de calciu cred........dar acum mi-am revenit...

Brone
18.10.2007, 13:28:13
dap..mie mi-a fost cam rau..o cadere de calciu cred........dar acum mi-am revenit...

Upsss :( Cred ca din cauza stresului ...fi mai atenta cu tine shi lasa la naiba gandurile negre..o sa fie totul mirific >:D<

Brone
18.10.2007, 13:32:17
Gata, ti-am trimis mail... EU va las ca trebuie sa plec putin in oras... :* :* :* :* :*

Gata shi eu..dat mail mai departe :*

sugarlips
18.10.2007, 14:32:05

bine ai venit...ce ma bucur ca suntem asa de multe in 20 sept 2008...poate reusim sa le depasim pe cele de pe 13 sept...;)) <:-P

Pisu
18.10.2007, 15:18:40
=)) =)) =)) AM fost prezenta in umbra;-) Am citit mesajele dar nu aveam timp sa raspund ca ma luam cu altele:-p Dar nu mi-a scapat nimic... asa ca aveti grija I'm watching you.... buhuhuhuuuu....=)) =)) =))

Pisu
18.10.2007, 15:20:09
Imi pare rau sa aud asa ceva... Ai mai multa grija de tine, mai ales daca este o problema de care stii... Pupici multi, sa te simti si mai bine;-)

Pisu
18.10.2007, 15:21:33
Gata shi eu..dat mail mai departe :*
Mursumesc!=)) (E un cuvint ramas in vocabular in urma unei subtitrari de 2 lei, a unui film...)=)) :*

Pisu
18.10.2007, 15:24:36
bine ai venit...ce ma bucur ca suntem asa de multe in 20 sept 2008...poate reusim sa le depasim pe cele de pe 13 sept...;)) <:-P
In your dreams bebe!!!=)) =)) =)) Nu ma luati in seama, sint intr-o stare de circoteala....8-}

Brone
18.10.2007, 15:26:25
Mursumesc!=)) (E un cuvint ramas in vocabular in urma unei subtitrari de 2 lei, a unui film...)=)) :*

Shi la noi este aceasta formula de la reclama la Skandia "mulsumesc mami" :))))

Brone
18.10.2007, 15:27:46
=)) =)) =)) AM fost prezenta in umbra;-) Am citit mesajele dar nu aveam timp sa raspund ca ma luam cu altele:-p Dar nu mi-a scapat nimic... asa ca aveti grija I'm watching you.... buhuhuhuuuu....=)) =)) =))

Las ca's altzii care stau cu ochii pe mine shi ma penalizeaza =))) Tu vezi'tzi de vreo alta care nu are penalizari =)))

anlya_426
18.10.2007, 15:29:03
multumesc pt urari si pt grija voastra.....dar nu e nimik grav....in ultima perioada nu am mai comsumat o cantitate suficienta de fructe si legume..dar o sa fiu mai atenta....

Brone
18.10.2007, 15:29:48
multumesc pt urari si pt grija voastra.....dar nu e nimik grav....in ultima perioada nu am mai comsumat o cantitate suficienta de fructe si legume..dar o sa fiu mai atenta....

Asha sa faci :) :*

Pisu
18.10.2007, 16:17:27
Las ca's altzii care stau cu ochii pe mine shi ma penalizeaza =))) Tu vezi'tzi de vreo alta care nu are penalizari =)))
NU VREAU!:-p =)) Da' ce ai facut asa grav? ca m-am uitat si am vazut ca ai dat un link catre un alt topic tot din cadru forumului.../:)

Brone
18.10.2007, 16:39:38
NU VREAU!:-p =)) Da' ce ai facut asa grav? ca m-am uitat si am vazut ca ai dat un link catre un alt topic tot din cadru forumului.../:)

Mai era un link catre un site cu rochitze pt cununie. Habar nu aveam ca nu se pot posta link'uri "externe" sa le spunem.Am vazt pe aici ca este plin la multe subiecte.
Dar las ca nu'i asta o problema... trecem peste :)))

mariammary2000
18.10.2007, 17:08:51
Ma alatur si eu voua ca tot in septembrie fac trecerea catre femeie cu pirostriile puse:D.
Am o un mare stres : ce facem cu vremea? Tine cu noi sau nu?

Pisu
18.10.2007, 17:12:34
Ma alatur si eu voua ca tot in septembrie fac trecerea catre femeie cu pirostriile puse:D.
Daca as fi stiut asta, imi faceam nuta in aer liber:D

danutzaxcata
18.10.2007, 18:05:41
Eu nu sunt pretentioasa. Doar sa nu fie frig. Accept sa cada si vreo doua picaturi de ploaie, cica inseamna bani, belsug.;-) Dar sa fie caldutz^:)^

Pisu
18.10.2007, 18:28:33
Eu nu sunt pretentioasa. Doar sa nu fie frig. Accept sa cada si vreo doua picaturi de ploaie, cica inseamna bani, belsug.;-) Dar sa fie caldutz^:)^
Eu vreau vreme frumoasa pt sedinta foto, ca daca plaoua o sa-mi vina spumele....

Brone
18.10.2007, 19:29:27

Ete ca mai vad pe cineva "penalizat" :))) Sa nu fiu eu singura...macar am partenera =))
Am citit "motivul" ..bine le'ai zis ca merita unele care citesc pe sarite shi intzeleg in gura :)))

genoveva_1984
18.10.2007, 20:20:49
Uite ca se inmultesc si miresicile de 20... ;-) Bine ai venit!

Si bineinteles ca eu ma bucur mult cand mai apare cate o miresica de 20. <:-P<:-P<:-P

genoveva_1984
18.10.2007, 20:24:26

Da, eu recunosc :"> si imi pare rau, dar la serviciu nu am inca internet ( sper sa-mi puna cat mai repede) si ajung destul de tarziu acasa, asa ca nu prea mai apuc sa intru. Cand am un pic de timp, intru repede, citesc mesajele voastre, dar nu prea mai apuc sa raspund. Dar nu-i nimic ca vine weekend-ul si promit ca recuperez.

genoveva_1984
18.10.2007, 20:26:47
In your dreams bebe!!!=)) =)) =)) Nu ma luati in seama, sint intr-o stare de circoteala....8-}

Ai grija, ca nu se stie sigur, se pare ca noi cele de pe 20 venim din urma=))=))=))=)), va facem concurenta.

Brone
18.10.2007, 22:47:03
Da, eu recunosc :"> si imi pare rau, dar la serviciu nu am inca internet ( sper sa-mi puna cat mai repede) si ajung destul de tarziu acasa, asa ca nu prea mai apuc sa intru. Cand am un pic de timp, intru repede, citesc mesajele voastre, dar nu prea mai apuc sa raspund. Dar nu-i nimic ca vine weekend-ul si promit ca recuperez.

Ok..sa te vad cum in acest wk o sa "rupi" forumul in 2 :)))
Eu mi'am propus ca in acest wk sa stau in casa shi sa lenevesc cu un ochi la tv (ca doar vineri avem Dansez pt tine shi sambata Megastar =))) ) shi cu un ochi pe laptop:))) Asha ca ai grija...te urmaresc :)))

Pisu
18.10.2007, 22:59:00
Ai grija, ca nu se stie sigur, se pare ca noi cele de pe 20 venim din urma=))=))=))=)), va facem concurenta.
Ce ma distrez... Parca ar fi numai 2 simbete in septembrie 2008... Hei, fetelor, voi care aveti in alte zile, faceti valuri, ca va pierdet printre noi....:-p :-p :-p =))=))=))=)):*

Pisu
18.10.2007, 23:03:36
Eu mi'am propus ca in acest wk sa stau in casa shi sa lenevesc cu un ochi la tv (ca doar vineri avem Dansez pt tine shi sambata Megastar =))) ) shi cu un ochi pe laptop:))) Asha ca ai grija...te urmaresc :)))
Sper ca tv-ul si laptop-ul nu sint in directii opuse...=))=))=))=))=))

redhot
19.10.2007, 10:15:28
Ce ma distrez... Parca ar fi numai 2 simbete in septembrie 2008... Hei, fetelor, voi care aveti in alte zile, faceti valuri, ca va pierdet printre noi....:-p :-p :-p =))=))=))=)):*

vaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaallllllllllllllllll llllllll!!!!!!!!!!! sunt singura?!

v80roxana
19.10.2007, 10:24:45
pt p_raluca sa stii ca scriu nu ma incurc sunt cam stresata de aceea la yda club <:-P astept dupa 1 dec sa semnez contractul,:)) initial vroiam la NGC pipera dar sunt cam scumpi pup

anlya_426
19.10.2007, 10:26:13

bine ai venit........eu sper din suflet ca vremea sa tina cu noi.....in special pe timpul zilei....caci dupa ce ajungem la restaurant poate sa ploua:-p:D...

v80roxana
19.10.2007, 10:44:15
nuuuuuuuuuuuu nu esti singura sunt si eu pe aici<:-P <:-P <:-P <:-P <:-P :rocking: :rockon: si o sa va devansam noi:D

redhot
19.10.2007, 11:27:53
nuuuuuuuuuuuu nu esti singura sunt si eu pe aici<:-P <:-P <:-P <:-P <:-P :rocking: :rockon: si o sa va devansam noi:D

gata, am gashca! <:-P<:-P<:-P

sugarlips
19.10.2007, 11:46:31

da, da.....

Brone
19.10.2007, 11:48:21
Sper ca tv-ul si laptop-ul nu sint in directii opuse...=))=))=))=))=))

=)))
O sa orientez laptopul spre tv ca nu'mi pot mishca ochii independent unul fatza de celalalt shi nu's gaina sa'i am in lateral =)))))

Brone
19.10.2007, 11:49:56

Las ca va devansez eu de una singura oaie neagra =))=))=))

anlya_426
19.10.2007, 12:05:08

=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))

Crita
19.10.2007, 14:20:02
Hai ca si primul week-end de sept2008 se arata destul de aglomerat;)).
Suntem si noi pe podium, cam locul 3 ca numar... Fetele de pe 27-28...mentiune cu felicitari;;)
Pe de alta parte, mai bine.. Noi o sa fim mai putine stresate in acelasi timp...dar cand o sa va apuce pe voi toate o data, in ultimele zile de pregatiri, agitatia....nu cred ca o sa reusim sa va facem fatza=))

AnaV
19.10.2007, 14:24:09
Si eu sunt pe aici;))

elizarcu
19.10.2007, 15:07:52
fetelor...eu am fost azi sa vb la biserika si mi-au zis sa revin in ianuarie,ptr ca atunci se face caietul cu inregistrarile! :( voi a-ti vb deja? adik a-ti putut aranja de p acum? nu as vrea sa renunt la biserica asta,deoarece atat parintii mei cat si parintii lui s-au cununat aici si atat el cat si eu suntem botezati tot aici...:D

anlya_426
19.10.2007, 15:34:16
fetelor...eu am fost azi sa vb la biserika si mi-au zis sa revin in ianuarie,ptr ca atunci se face caietul cu inregistrarile! :( voi a-ti vb deja? adik a-ti putut aranja de p acum? nu as vrea sa renunt la biserica asta,deoarece atat parintii mei cat si parintii lui s-au cununat aici si atat el cat si eu suntem botezati tot aici...:D

iubi meu e cantaret (dascal adik) la o biserica aici in galati,unde se fac fac foarte multe nunti...si nici ei nu au inca definita agenda pt anul urmator..de abia acum o fac....insa la bucuresti nu stiu cum e...ca acolo cerintele sunt mult mai multe decat aici...dar eu cred ca iti poti permite luxul sa mai astepti pana in ianuarie.....

genoveva_1984
19.10.2007, 15:57:33

Ok, dar trebuie sa indeplinesc ceva standard? :-SSCa vreau sa fac fata cu brio, mai ales daca ma urmaresti.

genoveva_1984
19.10.2007, 15:59:26

Ai dreptate, cele din 6 si din 27 septembrie s-au cam pierdut. Am ramas doar noi prin zona. Dar vad ca se aduna si gasca de 6 septembrie. Incepe sa arate bine luna septembrie 2008 in ceea ce priveste nuntile.

genoveva_1984
19.10.2007, 16:04:43

Si noua ni s-a spus acelasi lucru de la biserica, sa incercam pe la inceputul anului 2008 ca acum e prea devreme. Dar daca te temi ca nu vei mai gasi loc eu zic sa mai incerci poate prin decembrie. Nu strica sa intrebi de mai multe ori, mai ales daca va doriti asa de mult sa aveti cununia religioasa la aceasta biserica.

Pisu
19.10.2007, 16:22:40
vaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaallllllllllllllllll llllllll!!!!!!!!!!! sunt singura?!

Nu esti, vezi???? Asa mai fetelor, treziti-va la viata!!!<:-P Put your hands up in the air end let me hear you say.... PREZENT!!!!!=)) =)) =))

Pisu
19.10.2007, 16:25:17
pt p_raluca sa stii ca scriu nu ma incurc sunt cam stresata de aceea la yda club <:-P astept dupa 1 dec sa semnez contractul,:)) initial vroiam la NGC pipera dar sunt cam scumpi pup

Puteam sa jur ca e vorba de YDA!!!! AM vrut si eu acolo, dar nu am avut curaj sa astept atita pt ca mie mi-a spus NU ca nu face rezervari pina in decembrie, ci ca nu stie daca vor mai continua afacerea cu restaurantul sau nu... Apoi am auzit ca celor care au vorbit cu el dupa mine, nu le-a pomenit de chestia asta si mi s-a luat de ei....Oricum, bafta multa!!!!

Pisu
19.10.2007, 16:25:55
gata, am gashca! <:-P<:-P<:-P
=)) =)) =)) =)) =))

Pisu
19.10.2007, 16:26:55
=)))
O sa orientez laptopul spre tv ca nu'mi pot mishca ochii independent unul fatza de celalalt shi nu's gaina sa'i am in lateral =)))))
=))=))=))=)) Pai asta speram si eu=))=))=))

Pisu
19.10.2007, 16:29:14
Hai ca si primul week-end de sept2008 se arata destul de aglomerat;)).
Suntem si noi pe podium, cam locul 3 ca numar... Fetele de pe 27-28...mentiune cu felicitari;;)
Pe de alta parte, mai bine.. Noi o sa fim mai putine stresate in acelasi timp...dar cand o sa va apuce pe voi toate o data, in ultimele zile de pregatiri, agitatia....nu cred ca o sa reusim sa va facem fatza=))

Aici cred ca nu te pot contrazice.... O sa fie dezastru de emotii si agitatie zilele alea....=))=))=))

Pisu
19.10.2007, 16:30:45
Pai sint multe biserici care incep rezervarile in decembrie sau ianuarie si plus de asta daca asa ti-au zis, asa e... mai treci insa din cind in cind sa vezi care e treaba pina atunci....

Pisu
19.10.2007, 16:36:36
Intrusa mica ce esti!!!!=))=))=))=))Da' lasa, ca ne shade bine cu tine printre noi:* :* :*

Pisu
19.10.2007, 16:37:12
Ok, dar trebuie sa indeplinesc ceva standard? :-SSCa vreau sa fac fata cu brio, mai ales daca ma urmaresti.
Pai nu-ti spune, ca deh, gesturile controlate nu se pun....=))

Brone
19.10.2007, 16:47:47

Shi eu ash vrea sa fac cununia religioasa la o biserica din Ploieshti dar ma gandesc destul de serios sa o fac in aer liber la restaurant..mai ales ca se poate. A sunat mama mea la biserica in Ploieshti shi i s'a spus ca prin vara sa'l mai sune pt rezervare.Asha ca la tine in ian este mirific :)))
Nu'tzi mai face probleme pt ca toate miresicile au primit rasp ca acum este pres devr pt rezervare la biserica :*

Brone
19.10.2007, 16:49:04

Ei shi cu tine amu :))) Doar sa ne bagi in seama :)))

Brone
19.10.2007, 16:51:36
Pai nu-ti spune, ca deh, gesturile controlate nu se pun....=))

Stau shi eu pe unde este activitate ..ca voi luate pe wk in parte tot suntetzi mai energice decat toata luna august =)))

AnaV
19.10.2007, 16:57:40

Da asa ne-au spus si noua sa revenimi in Ianuarie deci sper sa nu fie nici o problema...:)

Pisu
19.10.2007, 16:58:25
Stau shi eu pe unde este activitate ..ca voi luate pe wk in parte tot suntetzi mai energice decat toata luna august =)))
Pai o sa raminem asa ca sa te pastram printre noi;-) >:D< :*

Crita
20.10.2007, 00:06:30
Sunt asa de multe de facut, de cumparat...dar parca tot nu-mi vine sa ma apuc de nimic, ca "mai e timp"...

Pisu
20.10.2007, 00:50:54
Te-am prins! Ne-ai pacalit! Unde-i ochiul de pe laptop ca pe miresici nu se vede?:)) :)) :))

Pisu
20.10.2007, 00:52:00
Sunt asa de multe de facut, de cumparat...dar parca tot nu-mi vine sa ma apuc de nimic, ca "mai e timp"...
Pai ai grija cit timp te lasi in baza acestui argument... ca la un moment dat nu va mai fi valabil....

Eu m-am apucat in mare parte datorita entuziasmului si nerabdarii....

Brone
20.10.2007, 01:12:05
Te-am prins! Ne-ai pacalit! Unde-i ochiul de pe laptop ca pe miresici nu se vede?:)) :)) :))

Eram in zona shi am penalizat'o pe Genoveva ca a lipsit de la apel :)))) M'am uita la "Dansez pt tine":)))
Daca am vazt ca nu este nici o mishcare am stat cumintzica shi nu am zis nika:))))

Brone
20.10.2007, 01:13:41

Las ca shi m'am apucat in mare graba de rez restaurant,video,foto,dj, aranjamente.. shi acum frec menta :)))

Brone
20.10.2007, 01:19:34
V'am pupacit..ma retrag la somnic :*:*:*
NB fetelor

Pisu
20.10.2007, 03:05:44
Eram in zona shi am penalizat'o pe Genoveva ca a lipsit de la apel :)))) M'am uita la "Dansez pt tine":)))
Daca am vazt ca nu este nici o mishcare am stat cumintzica shi nu am zis nika:))))
Pai si eu m-am uitat;)) dar tu nu apareai online:-p

Pisu
20.10.2007, 05:32:02
M-a apucat nostalgia si am recitit primele pagini la acest topic... O gramada din miresicile de la inceput, ne-au "tradat" :-p si au devenit miresici de august sau chiar de octombrie... Ceea ce e si mai tare este ca sint vreo 2 miresici care si-au trecut data nuntii pe 15 septembrie 2008=)) =)) =)) Am vazut ca Diana i-a si scris unei dintre ele, dar data tot asa a ramas...=))=))=)) M-a amuzat chestia asta...:D

Ma duc la nani... Va pupicesc!:* :* :*

Aaaa.... sper sa nu uit miine sa va dau un copy-paste la o oferta pe care am primit-o pe mail de la o agentie...:oops: :wacko: :gen_01: :gen_07: :gen_14: :gen_15: sa cadeti pe spate de cit de ieftini... NU sint!!!!

Pisu
20.10.2007, 11:59:51
Haideti sa va pun acea oferta...

-decorarea scaunelor cu huse de saten si esarfe de organza / saten-pachet husa, fata de masa si fusta de masa - 10.5 - 17 ron/pers.
-fete de masa cu fusta de saten
-masa prezidiu cu falduri si perdea de lumini- 50 ron
- perdea de lumini in spatele prezidiului - depinde de dimensiuni 12 euro metrul patrat
-aranjament floral pt masa prezidiu (cu orhidee si trandafiri)- 400 ron
-aranjamente florale in ton cu cel de prezidiu, in vaze inalte- pahare martini- 250 ron- 400 ron
-2 inimi din din flori naturale SAU initialele mirilor din flori naturale- 1800- 3500 ron/buc
-arcada cu luminite si tul / organza - 500 ron

:-SS :-SS :-SS

Brone
20.10.2007, 14:05:17

-decorarea scaunelor cu huse de saten si esarfe de organza / saten-pachet husa, fata de masa si fusta de masa - 10.5 - 17 ron/pers.
- perdea de lumini in spatele prezidiului - depinde de dimensiuni 12 euro metrul patrat
-aranjamente florale in ton cu cel de prezidiu, in vaze inalte- pahare martini- 250 ron- 400 ron
-2 inimi din din flori naturale SAU initialele mirilor din flori naturale- 1800- 3500 ron/buc

Haide sa'tzi pun shi eu de la agentzia care tzi'am recomandat'o:
- huse scaune- 90-100 pers- 100* 3 ron ( baza satin, esarfa satin)
- fete pt mese rotunde – 10 buc*20( satin)
- fete pt mese dreptunghiulare – 10 buc* 20( satin)
- sampanie +piscoturi (100pers)-300
- tort – 12kg( 120gr/pers)-550
- artificii exterior – 5 min- 1500-2000
- arcada intrare (organza+flori)- 300-400
- aranjamente mese – 10 buc*40-400( flori naturale)
- buchet mireasa f simplu – 70-100
- buchet nasa – 100-150
- lumanari cu aranjament asemanator buchetului pt mireasa- 500-600/pereche
- aranjament masa miri -150-200
Preturile sunt in Ron.

Brone
20.10.2007, 14:08:17

Astazi am vb cu tipa de la agentzie... a zis ca in 2-3 zile itzi trimite oferta acum in wk fiind ocupata cu evenimente. Este f flexibila shi la idei shi la pretzuri.I'am spus ca nu ejti in tzara shi ca te ajuta f mult sa corespondatzi pe mail.

Brone
20.10.2007, 14:25:56
Feteloorrrr..iar m'atzi lasat singura pe aici?????????????? :(((
De nervi ma'c sa bag la spalat shi sa fac mancare..ete asha >:)
;))

Pisu
20.10.2007, 15:26:35
Astazi am vb cu tipa de la agentzie... a zis ca in 2-3 zile itzi trimite oferta acum in wk fiind ocupata cu evenimente. Este f flexibila shi la idei shi la pretzuri.I'am spus ca nu ejti in tzara shi ca te ajuta f mult sa corespondatzi pe mail.
Mersi mult, mult!!!! Esti o dulce!!!!>:D< >:D< >:D< :* :* :*

Brone
20.10.2007, 21:21:25
Am bagat de seama ca astazi fuse cateva ore "pana de curent" la serverul acestui site :))

Pysycuta
20.10.2007, 23:36:24
Am bagat de seama ca astazi fuse cateva ore "pana de curent" la serverul acestui site :))

asa este...si eu am vrut sa intru pe la 9 si nu mergea :((
asa ca m-am consolat cu un film ( "Becoming Jane") pana la ora aceasta si acum here I am ;)) ;))

Brone
21.10.2007, 12:35:41
asa este...si eu am vrut sa intru pe la 9 si nu mergea :((
asa ca m-am consolat cu un film ( "Becoming Jane") pana la ora aceasta si acum here I am ;)) ;))

Initzial ma speriasem..am crezut ca doar la mine nu mergea, dar am verificat pe alta conexiune de net shi acelashi rezultat.

Pisu
21.10.2007, 13:16:02
Nici la mine nu a mers aseara.... Ce fac fetele azi? Diana.. Ne-ai pacalit, n-am vazut urma de tine pina acum:-p >:D<

Brone
21.10.2007, 13:55:09
Nici la mine nu a mers aseara.... Ce fac fetele azi? Diana.. Ne-ai pacalit, n-am vazut urma de tine pina acum:-p >:D<

Exact ..mare chiulangioaica Diana :)))

Pisu
21.10.2007, 14:05:00
Exact ..mare chiulangioaica Diana :)))
Da ma Diana ma.... ne-ai dus cu zaharelul, ca recuperezi in week-end, ca aia, ca ailalta.... si ne-ai lasat de izbeliste =)) =)) =))

anlya_426
21.10.2007, 15:56:47
fetelor va pup pe toate...duminica placuta va doresc....la galati e un frig de nu se poate...iar eu tre sa ies afara....asta e.....ce nu face omul sa fie cu iubi lui :D ........:* :* :* :*

Pisu
21.10.2007, 16:15:46
fetelor va pup pe toate...duminica placuta va doresc....la galati e un frig de nu se poate...iar eu tre sa ies afara....asta e.....ce nu face omul sa fie cu iubi lui :D ........:* :* :* :*
La mine e soare dar sint 9 grade :D Duminica placauta si tie!!!!:*:*:*

Brone
21.10.2007, 20:46:21
Shi noi a trebuit sa ieshim sa ne vedem (inca o data) nepotzelul care abia maine face 1 sapt de cand este nascut :)
Frig shi ploaie ...urat raaauuuu >:P Shi tare mult mai este pana vine caldura :-<

Pysycuta
21.10.2007, 21:19:14
Abia a plecat caldura de la noi si deja imi este dor de ea

Brone
21.10.2007, 21:28:12
Abia a plecat caldura de la noi si deja imi este dor de ea

Pana prin luna mai tot frig o sa fie... Degeaba incepe primavara in martie ca tot frig este :(((

Pysycuta
21.10.2007, 21:45:44
Pana prin luna mai tot frig o sa fie... Degeaba incepe primavara in martie ca tot frig este :(((

asatzi mi-am pus lucrurile grose la loc de cinste =))
gata...adio...tricouri,sandalute,papucei.:((

Brone
21.10.2007, 21:54:46
asatzi mi-am pus lucrurile grose la loc de cinste =))
gata...adio...tricouri,sandalute,papucei.:((

Asta am facut eu ieri :(((((
Ma ia cu nervi seara sau dim cand ma gandesc cu ce ma imbrac la cate tre sa iau pe mine :((((
Urasc friguuuulllll:((

Pysycuta
21.10.2007, 21:57:34
Asta am facut eu ieri :(((((
Ma ia cu nervi seara sau dim cand ma gandesc cu ce ma imbrac la cate tre sa iau pe mine :((((
Urasc friguuuulllll:((

Idem....Nici nu stiu cu ce sa ma duc maine la facultate.Se anunta vreme nasoala.Dar parca mie lene sa car atatea...nu e de ajuns ca ma car pe mine =))

Brone
21.10.2007, 21:59:02
Idem....Nici nu stiu cu ce sa ma duc maine la facultate.Se anunta vreme nasoala.Dar parca mie lene sa car atatea...nu e de ajuns ca ma car pe mine =))

Eu am noroc..sa spunem asha .. ca merg cu mashina shi nu stau sa inghetz prin statziile ratb.

Brone
21.10.2007, 21:59:37
Ralukaaaaaaaaaa...Dianaaaaaaaaaaaaa... unde suntetziiiiiiiiiii??????????????:((

Pisu
21.10.2007, 23:53:43
Ralukaaaaaaaaaa...Dianaaaaaaaaaaaaa... unde suntetziiiiiiiiiii??????????????:((
DDDAAAAAAAAAAAAAAAAA!!!!!!!!!!>:D<

Am fost sa fac o baita (la mine dureaza baita min 1 ora :)) )

hans2008
22.10.2007, 00:01:31
ma inscriu si eu in clubul mireselor din septembrie 2008. sa fie cu noroc la toate lumea

Pisu
22.10.2007, 00:42:00
ma inscriu si eu in clubul mireselor din septembrie 2008. sa fie cu noroc la toate lumea
Se mareste gasca de 20=D> Bine ai venit!!!!

hans2008
22.10.2007, 01:15:11
..si eu intru in clubul mireselor din septembrie 2008....

hans2008
22.10.2007, 01:17:35
bine v-am gasit

Pisu
22.10.2007, 01:25:40
Aici se desfasoara o mica.... "competitie"... in care week-end de septembrie 2008 se string cele mai multe miresici... Odata cu inscrierea ta in clubul nostru, miresicile de 20 au mai cistigat o membra...=D>

danutzaxcata
22.10.2007, 09:02:20
Cred ca miresicile de 20 sunt deja primele in top! V-am lua t pe toate!!!!!!!!!!!!!!!!<:-P

anlya_426
22.10.2007, 09:18:29
..si eu intru in clubul mireselor din septembrie 2008....

bine ai venit printre noi.........:*

danutzaxcata
22.10.2007, 10:45:46
Am mai facut o isprava. Am vorbit cu cineva in legatura cu aranjamentele. Acum astept sa stabilim o intalnire. Inainte de asta tre sa ma duc la restaurant sa le spun ca nu vreau firma cu care lucreaza ei.#-o
Apropo, am ramas socata cand m-am dus in mijlocul saptamanii si am contatat cu stupoare ca pe scaune erau puse husele si fundele. Pai alea stau acolo tot timpul? Si asa se uzeraza destul daca sunt folosite doar la nunti! Si erau tocami alea aurii, pe care le voriam eu. Imi venea sa urlu. Plis ca la prima discutie mi-au zis ca husele sunt 3 RON pentru fiecare scaun si in contract au trecut 5. Bine, scria aranjamente. Si erau sume orientative. dar chiar si asa. iar eu, ca tuta, n-am zis nimic, ca eram prea entuziasmata ca semnez contractulL-)

anlya_426
22.10.2007, 10:49:57
Am mai facut o isprava. Am vorbit cu cineva in legatura cu aranjamentele. Acum astept sa stabilim o intalnire. Inainte de asta tre sa ma duc la restaurant sa le spun ca nu vreau firma cu care lucreaza ei.#-o
Apropo, am ramas socata cand m-am dus in mijlocul saptamanii si am contatat cu stupoare ca pe scaune erau puse husele si fundele. Pai alea stau acolo tot timpul? Si asa se uzeraza destul daca sunt folosite doar la nunti! Si erau tocami alea aurii, pe care le voriam eu. Imi venea sa urlu. Plis ca la prima discutie mi-au zis ca husele sunt 3 RON pentru fiecare scaun si in contract au trecut 5. Bine, scria aranjamente. Si erau sume orientative. dar chiar si asa. iar eu, ca tuta, n-am zis nimic, ca eram prea entuziasmata ca semnez contractulL-)

ai mare grija..euforia si entuziasmul nu-si au loc atunci cand vrei sa negociezi un contract...apoi la anumite rest se mai organizeaza petreceri (zile de nasteri,avansari,pensionari,aniversari diverse) si in cursul saptamanii..si de aia e posibil sa fi fost scaunele aranjate...asa ca nu te panica....

v80roxana
22.10.2007, 10:51:10
va strangeti pe 20 miresici ,dar o intreb si eu pe raluca ea pe ce data e ca si-a setat ziua de 13.09.2008 oare ea sa fie singura de pe 13??????????????????????????:D

mirunica
22.10.2007, 11:55:17
Buna miresicilor,

Ma inscriu si eu randul miresicilor de septembrie 2008 :"> , mai exact pe 13 septembrie. Deja am dat avans la restaurant (vom face la restaurant Riviera ), Doresc mult noroc tuturor miresicilor

Pisu
22.10.2007, 13:00:14
va strangeti pe 20 miresici ,dar o intreb si eu pe raluca ea pe ce data e ca si-a setat ziua de 13.09.2008 oare ea sa fie singura de pe 13??????????????????????????:D
=)) N-ai ideie cite sintem pe 13...!!!!! Lasa ca e bine ca ne stringem, dar sa mai apara miresici si din alte week-end-uri ale acelei luni, ca e mai frumos asa....:D

Pisu
22.10.2007, 13:02:11
Buna miresicilor,

Ma inscriu si eu randul miresicilor de septembrie 2008 :"> , mai exact pe 13 septembrie. Deja am dat avans la restaurant (vom face la restaurant Riviera ), Doresc mult noroc tuturor miresicilor
Mai era cineva pe 13 la Riviera... sau erai tot tu???? sau era pe 20???? Ma simt nevoita sa rasfoiesc in urma sa vad.... Oricum, bine ai venit si tu printre noi!!!!

Crita
22.10.2007, 13:13:17
Mai era cineva pe 13 la Riviera... sau erai tot tu???? sau era pe 20???? Ma simt nevoita sa rasfoiesc in urma sa vad.... Oricum, bine ai venit si tu printre noi!!!!

Era pe 6 sept:P Ca si mine. La restaurantul cu acelasi nume, din Bucuresti;))

Pisu
22.10.2007, 13:14:32
Nu gasesc dar cred ca era pe 6, ca erau 2 miresici pe 6 la restaurant Riviera, dar una era Crita si e din Constanta si mai era cineva din Bucuresti... dar cine oare...?????:-?

Oana, tu pe unde ai disparut???? Nu te-am mai vazut de o vesnicie pe aici.... Diana, ne-ai amenintat degeaba, doar sa nu inchizi gura, cu recuperarea in Week-end;)) :-p :* Sper ca e totul ok....:*

Iolanda, am primit raspuns de la tipa aia si mi se pare SUUUPER OK, felul cum a scris imi da de inteles ca e de treaba si chiar e dispusa sa indeplinesca visele noastre trasnite de mirese agitate;)) O sa pastrez legatura cu ea! Mersi mult ca ne-ai pus in contact una cu alta!!!!!!:*

Pisu
22.10.2007, 13:16:26
Era pe 6 sept:P Ca si mine. La restaurantul cu acelasi nume, din Bucuresti;))
;)) Daaa, pai asta tin minte.... ca una din voi se speriase cind a vazut data si restaurantul celeilalte, dar s-a linistit la citirea orasului... Tu ai fost aia sau cealalta miresica?;))

Pisu
22.10.2007, 13:17:36
Diana, vad ca si biserica la care faceti voi se cheama la fel ca cea unde vreau eu sa fac:D

Pisu
22.10.2007, 13:18:49
Crita, noroc cu tine, ca mai intri si tu in vorba, ca de altfel "bolborosesc" aici de una singura....=)) desi vad ca si Dana, Roxana si Miruna sint conectate....

Crita
22.10.2007, 13:22:05
Am gasit-o: :D
"Postat de smoti http://www.miresici.ro/images/julia/buttons/viewpost.gif (http://www.miresici.ro/showthread.php?p=413633#post413633)
Salutare miresici......YUPII......in sfarsit pot spune si eu ca sunt miresica de Septembrie 2008. Am aflat ieri cand am platit avansul pt. restaurant (cam mult ce-i drept, dar sunt sigura ca merita). Mai exact sunt miresica pe 06.09.2008 la Restaurant Riviera. Si sunt tare fericita!!!!!!"

Si m-am jucat eu cu ea si am speriat-o>:)

Cred ca am speriat-o cam tare totusi....8-|

Pisu
22.10.2007, 13:34:40
"Postat de smoti http://www.miresici.ro/images/julia/buttons/viewpost.gif (http://www.miresici.ro/showthread.php?p=413633#post413633)
Salutare miresici......YUPII......in sfarsit pot spune si eu ca sunt miresica de Septembrie 2008. Am aflat ieri cand am platit avansul pt. restaurant (cam mult ce-i drept, dar sunt sigura ca merita). Mai exact sunt miresica pe 06.09.2008 la Restaurant Riviera. Si sunt tare fericita!!!!!!"

=)) =)) =)) =)) =)) Hai ma, ca n-aveai de ce s-o sperii....=)) =)) =))

v80roxana
22.10.2007, 13:37:20
eu sunt la munca tu ce faci raluca nu muncesti?cunosc si eu pe cineva care face la casa rustic tot in sept dar nu mai stiu data:-SS

Crita
22.10.2007, 13:40:21
eu sunt la munca tu ce faci raluca nu muncesti?cunosc si eu pe cineva care face la casa rustic tot in sept dar nu mai stiu data:-SS

Daca vrei neaparat sa stii cine este, poti sa cauti in lista de membri, la cautare avansata;))

Pisu
22.10.2007, 13:40:46
Da? Pai daca nu e inscrisa deja, poate se inscrie si ea pe forum.... Eu lucrez ca asistent personal al matusii mele, dar acum ma pregatesc sa plec in oras sa mai imi caut inca un job.... >:D<

Pisu
22.10.2007, 13:42:09

=D> =D> =D> Micuta noastra detectiva;))

Brone
22.10.2007, 13:45:03
DDDAAAAAAAAAAAAAAAAA!!!!!!!!!!>:D<

Am fost sa fac o baita (la mine dureaza baita min 1 ora :)) )
Ieri cred ca a durat vreo 6-7 ore :))))

v80roxana
22.10.2007, 14:25:19
crita sa stii ca nu tin neaparat sa stiu cine e si de cautat ma pricep si eu mi se pare mie sau asa a......... catre mine?

v80roxana
22.10.2007, 14:28:49
bafta la cautari ralu stiu cum e cand cauti un job

anlya_426
22.10.2007, 14:29:13
fetelor.........azi m-am apucat de o mare treaba..............o lista cu toate miresicile de septembrie 2008.....in curand..dupa ce o definitivez o sa v-o postez....si o sa ma ocup permanent de actualizarea ei.......va pup...:*

Brone
22.10.2007, 14:35:20
fetelor.........azi m-am apucat de o mare treaba..............o lista cu toate miresicile de septembrie 2008.....in curand..dupa ce o definitivez o sa v-o postez....si o sa ma ocup permanent de actualizarea ei.......va pup...:*

Ma pui shi pe mine pe lista ??? ;))
Ca tot va bantui pe aici..macar sa shtiu o treaba :)))))
Aseara am uitat sa tzip shi dupa tine ca ai lipsit cam toata ziua ... rushinicaaaaaaaaaa :)))

Brone
22.10.2007, 14:40:11
Iolanda, am primit raspuns de la tipa aia si mi se pare SUUUPER OK, felul cum a scris imi da de inteles ca e de treaba si chiar e dispusa sa indeplinesca visele noastre trasnite de mirese agitate;)) O sa pastrez legatura cu ea! Mersi mult ca ne-ai pus in contact una cu alta!!!!!!:*

Bine ca v'atzi pus in leg una cu alta ca asha va descurcatzi mai bine :*
Decat prin mine cine shtie ce ieshea =))))))

carmenbia
22.10.2007, 14:48:15

Sa ma pui si pe mine pe lista:D .
Pupicei si mult succes!!!:*

redhot
22.10.2007, 14:59:55
si eu vreau pe lista... in felul asta poate mai gasim mirese din aceeasi zi...

sugarlips
22.10.2007, 15:06:13

bine ai venit....asa sa fie...sa iasa asa cum ne dorim :*

Yonika
22.10.2007, 15:07:02
Nu e singura...suntem mai multe....insa daca nu prea am mai scris pe aici in ultimult timp....de asta nu parem asa multe! As face si eu o lista cu miresicile care au nunta in sept,pe fiecare data in parte..insa timpul la serv ma cam preseaza...si acasa...iar nu am timp..ca daca ma mut la iubi (in Bacau) sapt viitoare, am mai multe de rezolvat aici in orasul meu (Iasi).

sugarlips
22.10.2007, 15:08:15
Aici se desfasoara o mica.... "competitie"... in care week-end de septembrie 2008 se string cele mai multe miresici... Odata cu inscrierea ta in clubul nostru, miresicile de 20 au mai cistigat o membra...=D>

da, da, da.........<:-P <:-P <:-P

anlya_426
22.10.2007, 15:22:01
Ma pui shi pe mine pe lista ??? ;))
Ca tot va bantui pe aici..macar sa shtiu o treaba :)))))
Aseara am uitat sa tzip shi dupa tine ca ai lipsit cam toata ziua ... rushinicaaaaaaaaaa :)))

te pun cap de afis...ca tu deschizi lantul de nunti.....cat despre week-end..eu sumt plecata mai mereu si de asta nu prea intru..dar de-abia astept sa se faca luni sa vad ce mai faceti..o:-):*

danutzaxcata
22.10.2007, 16:00:20
Dar o cerere oficiala la Doamne-Doamne, semnata de toate miresicile de sept, nu facem? Sa nu fie asa frig si urat afara la nuntile noastre^:)^

mariammary2000
22.10.2007, 16:59:04
Dar o cerere oficiala la Doamne-Doamne, semnata de toate miresicile de sept, nu facem? Sa nu fie asa frig si urat afara la nuntile noastre^:)^
Da da, neaparat o cerere oficiala pentru vreme frumoasa si calda:-p

mariammary2000
22.10.2007, 17:00:39
De unde eram asa de stresata acum cateva luni cu organizarea nuntii acum am rezolvat cu restaurantul si decorul si mai am de luat doar rochia si de rezervat la biserica. Pare prea simplu......:-\:-\:-\

danutzaxcata
22.10.2007, 17:22:16
Pai acum e simplu, ca am dat gata ce era de facut cu t luni inainte. dar sa ne vezi atunci....[-o<