PDA

Versiunea completa : Miresici SEPTEMBRIE 2008

Pagini : 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29

v80roxana
25.10.2007, 20:16:20
eeeeeeeeeeee bine ai venit alexandra uite asa suntem din ce in ce mai multe<:-P<:-P<:-P<:-P

cicika
25.10.2007, 20:25:40
eeeeeeeeeeee bine ai venit alexandra uite asa suntem din ce in ce mai multe<:-P<:-P<:-P<:-P

da!!!
si suntem in aceasi zi nu?>:D< >:D< >:D< :D

iony
25.10.2007, 20:26:27
mda.....dragute toate, unele chiar superbe. depinde de rochita si de conformatia fiecareia si de ce vrea sa-si puna in valoare respectiva miresuca.;)) si de cat de frig este in ziua cea mare:-&

v80roxana
25.10.2007, 20:32:45
alexandra aici scorul e strans :-SSmiresicile de pe 13 vor sa ne ia pe toate:D
am si eu rude la reghin si stiu cum se fac nuntile pe acolo foarte tare si cu multa lumeeeeee sa ai o nunta asa cum iti doresti>:D<offff ma enerveaza soricelul asta ca a ramas fara baterii vb maine fetelor noapte buna

cicika
25.10.2007, 20:39:22
alexandra aici scorul e strans :-SSmiresicile de pe 13 vor sa ne ia pe toate:D
am si eu rude la reghin si stiu cum se fac nuntile pe acolo foarte tare si cu multa lumeeeeee sa ai o nunta asa cum iti doresti>:D<offff ma enerveaza soricelul asta ca a ramas fara baterii vb maine fetelor noapte buna
mersi mult
la noi nunta se face cu foarte nulti nuntasi!!!!obiceiurile sunt tare faine la noi

Brone
25.10.2007, 21:13:39
mersi mult
la noi nunta se face cu foarte nulti nuntasi!!!!obiceiurile sunt tare faine la noi

'na seara :*
Ia spune'ne shi noua ce obiceiuri sunt pe la voi :) Chiar sunt curioasa pt ca nu am fost la nici o nunta in afara de zona Munteniei :)

Brone
25.10.2007, 21:14:10
Ralukaaaaaaaaaaaaa
Ai dat iama in pozele culese???=))

Pisu
25.10.2007, 21:28:31
Ralukaaaaaaaaaaaaa
Ai dat iama in pozele culese???=))
:-p :-p :-p :-p :-p :-p

Brone
25.10.2007, 21:31:50
:-p :-p :-p :-p :-p :-p

Statui cu tine pan' la 1 de dim... mai am bantuit apoi prin casa shi abia pe la ora 2 m'am bagat la somn.. :)))
Am fost cheo azi la job =)))

AnaV
25.10.2007, 21:53:23
Si inca una.... Nu mai stiu de unde am luat pozele, dar daca vrei, as putea sa mai caut site-ul...
Super tari pozele, asa sa vada omul ce posibilitati are cand vine vorba de un bolero sau ceva...chiar imi pare bine ca ai pus imaginile!

Poate ne spui si situl.

Sunt curioasa daca imi pot face pe comanda una din jachetele care le-am vazut, adica daca o sa iasa ca acolo in poza....:">

Pupicic

Pisu
25.10.2007, 22:25:43
Super tari pozele, asa sa vada omul ce posibilitati are cand vine vorba de un bolero sau ceva...chiar imi pare bine ca ai pus imaginile!

Poate ne spui si situl.

Sunt curioasa daca imi pot face pe comanda una din jachetele care le-am vazut, adica daca o sa iasa ca acolo in poza....:">

Pupicic
O sa caut site-ul, dar sa stii ca nu era romanesc.... dar eu il caut :D

Pisu
25.10.2007, 22:26:38
Statui cu tine pan' la 1 de dim... mai am bantuit apoi prin casa shi abia pe la ora 2 m'am bagat la somn.. :)))
Am fost cheo azi la job =)))
D-aia nu mai esti acum pe mess....=)) =)) =)) Somn usor atunci....>:D<

Brone
25.10.2007, 23:08:24
D-aia nu mai esti acum pe mess....=)) =)) =)) Somn usor atunci....>:D<

Nu eram acasa mai devr :))) Am ajuns ceva mai devr..am facut bagajul pt plecat maine la Ploieshti la ai mei ..am facut shi baitza...shi amu iata'ma... insa cred ca's singura pe aici =)))

Pisu
25.10.2007, 23:16:51
Nu eram acasa mai devr :))) Am ajuns ceva mai devr..am facut bagajul pt plecat maine la Ploieshti la ai mei ..am facut shi baitza...shi amu iata'ma... insa cred ca's singura pe aici =)))
Nu esti, nu esti... eu vorbesc cu Doru, d-aia-s mai inactiva>:D<

Fetelor, am gasit si link-ul... sper sa nu fiu penalizata, dar il pun pt inspiratie si pt ca mi-a fost solicitat... Daca nu e bine, rog sa fie sters....^:)^ :-SS

http://www.wed-shopping.com/fr/index.php3?newlang=fr

Brone
25.10.2007, 23:20:31

Fetelor, am gasit si link-ul... sper sa nu fiu penalizata, dar il pun pt inspiratie si pt ca mi-a fost solicitat... Daca nu e bine, rog sa fie sters....^:)^ :-SS

Mai bine il shtergi tu shi il dai fetelor care vor in pm... eu am primit avertisment pt un link de genul acesta.
Tu vb linishtita cu Doru pt ca eu ma cam bag la somn..maine de dim ma trezec devr :(((
Pupici shi nb :*

Pisu
26.10.2007, 00:51:35
Mai bine il shtergi tu shi il dai fetelor care vor in pm... eu am primit avertisment pt un link de genul acesta.
Tu vb linishtita cu Doru pt ca eu ma cam bag la somn..maine de dim ma trezec devr :(((
Pupici shi nb :*
Ai dreptate, dar nu-l mai pot sterge:-SS :-SS :-SS

crisstallus_cris
26.10.2007, 01:21:44
Super tare siteul.Deja ma imaginam in hainutele frumoase albe de blana.Incep sa gasesc motive in plus de mucurie ca fac nunta in oct,imi va trebui inca un accesoriu.....;;)

Pisu
26.10.2007, 03:35:21
Super tare siteul.Deja ma imaginam in hainutele frumoase albe de blana.Incep sa gasesc motive in plus de mucurie ca fac nunta in oct,imi va trebui inca un accesoriu.....;;)
Pai in octombrie chiar merg ;-)

danutzaxcata
26.10.2007, 07:39:16
Dragele mele, trebuie sa parasesc grupul vostru. Nunta mea s-a amanat, desi acum cateva ore lucrul asta mi se parea imposibil si eram convinsa ca sunt la un pas sa-mi implinesc visul. Nu stiu cand va veni fericitul moment si pentru mine, dar voua va doresc spor la pregatiri, sa fiti niste miresici superbe si sa aveti nunti perfecte si casnicii minunate.
Nu stiu daca voi avea puterea sa mai intru pe forumul acesta o vreme.
Dar va pupik si va doresc toata fericirea din lume!

Pysycuta
26.10.2007, 07:55:35
Dragele mele, trebuie sa parasesc grupul vostru. Nunta mea s-a amanat, desi acum cateva ore lucrul asta mi se parea imposibil si eram convinsa ca sunt la un pas sa-mi implinesc visul. Nu stiu cand va veni fericitul moment si pentru mine, dar voua va doresc spor la pregatiri, sa fiti niste miresici superbe si sa aveti nunti perfecte si casnicii minunate.

Imi pare sincer rau sa aud asta.=((
Dar poate se mai poate face ceva.Daca nu timpul va sterge totul cu buretele,iar dezastrul care iti strapunge inima acum va ramane doar o amintire urata,o aduce-aminte pe care o poti incuia intr-un lacas al minti tae,si care nu te va mai face sa suferi.
Offf...mai intristat si pe mine.Ai grija de tine.

Crita
26.10.2007, 08:27:17

Multa putere sa treci peste toate! Nu se sfarseste pamantul dintr-o amanare de nunta. Uneori, tot raul e spre bine. Ai incredere ca va apare si pe strada ta soarele>:D<
Oricand, noi iti suntem alaturi, si putem sa incercam sa te ajutam sa depasesti momentele astea critice..Macar mai "viziteaza-ne" sa iti mai descretesti fruntea cu noi:-"
Capul sus! Viata merge inainte!:gen_17:

anlya_426
26.10.2007, 09:05:44

sper ca totul sa fie o problema de moment care sa se rezolve....si pana la urma sa ai parte de nunta pe care o vrei.............

iony
26.10.2007, 09:22:39
raluca, felicitari pt poze (cele din suedia)!! sunt f reusite:)>- . chiar ai talent.bv!!!

Brone
26.10.2007, 10:38:06
Buna dim fetelor!!!
Ce s'a intamplat cu Danutza??? Care este motivul pt care amana nunta ? :(

Pisu
26.10.2007, 11:41:00
Sper sa mai intri si daca ai puterea, sa ne spui si noua ce s-a intimplat? Si pe mine m-ai intristat, dar parca tot sper sa intri sa ne spui ca nu e asa si ca nunta va avea loc conform planului.... Nici nu stiu sa ce sa-ti zic sa sune inteligent sau sa te ajute....:(

Pisu
26.10.2007, 11:44:21
raluca, felicitari pt poze (cele din suedia)!! sunt f reusite:)>- . chiar ai talent.bv!!!
Multumesc muuult!!!!!!:"> >:D< >:D< >:D<

Brone
26.10.2007, 13:26:05
:-s Chiar m'a "palit" rau mesajul Danutzei 8-|
Danutzaaaaaaaaaaaa .. te rugam sa ne spui ca nu este nimic grav..decat o schimbare de plan ..pur shi simplu

sugarlips
26.10.2007, 14:37:50

>:D< >:D< >:D< >:D< oricare ar fi cauza....sa sti ca nimic nu se intampla fara un motiv anume, chiar daca acum probabil iti este foarte greu...:* :* :*

mariammary2000
26.10.2007, 15:04:29
Si inca una.... Nu mai stiu de unde am luat pozele, dar daca vrei, as putea sa mai caut site-ul...
mie mi se pare cam kitsch...nu pot sa mi pun o rochita din dantela La Sposa cu genul asta de bolerou :)>-:)>-:)>-

Yonika
26.10.2007, 15:05:27
Imi pare rau Danutza, sper sa fie doar o schmbare de planuri[-o< , insa cum mesajul tau pare cam trist, cred ca e ceva mai grav:-SS ..... Vino printre noi si ne spune ce s-a intamplat, vb cu noi, si te vei simti, poate, ceva mai bine!>:D<

AliGeo
26.10.2007, 15:10:46
Buna la toate miresicile din 2008! :* ...si eu sunt printre ele :) asa ca sper ca ma ajutati cu iedi si sfaturi pentru o nunta super frumoasa, cum va doresc si voua, de altfel . Va pup!

mariammary2000
26.10.2007, 15:12:39
Buna la toate miresicile din 2008! :* ...si eu sunt printre ele :) asa ca sper ca ma ajutati cu iedi si sfaturi pentru o nunta super frumoasa, cum va doresc si voua, de altfel . Va pup!
Gasesti idei si sfaturi peste tot aici...<:-P<:-P<:-P

AliGeo
26.10.2007, 15:15:40
Dragelor, vad ca sunteti multe miresici sept 2008....dar nu e nici una din Iasi ? oare.....? :(

Crita
26.10.2007, 15:16:25

Bun venit printre noi >:D<
Sunt tare happy ca se inmultesc si miresicile de 6 septembrie\:D/

Crita
26.10.2007, 15:18:52
Dragelor, vad ca sunteti multe miresici sept 2008....dar nu e nici una din Iasi ? oare.....? :(

Vezi ca forumul are si sectiune de geografic - Iasi. Acolo vei gasi toate fetele care au avut sau vor avea nunta in Iasi .
Mult spor la citit;))

AliGeo
26.10.2007, 15:21:27
Bun venit printre noi >:D<
Sunt tare happy ca se inmultesc si miresicile de 6 septembrie\:D/

Si eu ma bucur ca suntem mai multe pe aceeasi data, ne mai putem sfatui, chiar daca avem destul timp pana atunci.:) Totusi eu as vrea pe cineva din Iasi :(....daca exista.....?!

Pisu
26.10.2007, 16:07:27
mie mi se pare cam kitsch...nu pot sa mi pun o rochita din dantela La Sposa cu genul asta de bolerou :)>-:)>-:)>-
Tu nu, dar altcineva poate.... pozele sint pt toate fetele....

mariammary2000
26.10.2007, 16:29:14
Tu nu, dar altcineva poate.... pozele sint pt toate fetele....
sigur ca da, eu nu m am referit decat strict la mine^:)^^:)^^:)^

genoveva_1984
26.10.2007, 16:43:04
Sunt aici, ma prezint din nou la datorie. Imi pare rau ca nu am mai dat nici un semn de viata de o saptamana. Acum chiar ca am mult de recuperat.
Am citit tot, tooooot ce ati scris ( vad ca ati fost tare ocupate) si am vazut si ca v-ati amuzat pe seama mea, iar acum imi astept pedeapsa pentru ca am lipsit atata.
Ma prezint, asa cum mi s-a cerut, cu scutirea: saptamana asta am avut foarte mult de lucru la serviciu deoarece ne mutam intr-o locatie noua, iar eu -fiind incepatoare- am avut de recuperat. Din cauza ca lucrez la 20 de km de casa si trebuie sa fac naveta m-am mutat la iubi meu saptamana asta pentru ca el sta mai aproape de locul meu de munca si mi-a fost mai usor pentru ca am fost nevoita sa fac si ore suplimentare. Din pacate, el nu are internet si nu am nici la serviciu internet. Acum m-am intors acasa si primul lucru pe care l-am facut a fost sa citesc mesajele voastre ... si am avuuut ce sa citesc... ati fost tare harnice...

genoveva_1984
26.10.2007, 16:45:45
Am vazut lista cu toate miresicile de septembrie 2008, a fost o idee foarte inspirata, anlya. Si am vazut ca pe zi ce trece miresicile de septembrie sunt tot mai multe, ceea ce ma bucura foarte mult.
M-am intristat pentru Danutza. Nu stie nimeni nimic despre ea? Nu se stie ce s-a intamplat?

Brone
26.10.2007, 16:55:27
Sunt aici, ma prezint din nou la datorie. Imi pare rau ca nu am mai dat nici un semn de viata de o saptamana. Acum chiar ca am mult de recuperat.
Am citit tot, tooooot ce ati scris ( vad ca ati fost tare ocupate) si am vazut si ca v-ati amuzat pe seama mea, iar acum imi astept pedeapsa pentru ca am lipsit atata.
Ma prezint, asa cum mi s-a cerut, cu scutirea: saptamana asta am avut foarte mult de lucru la serviciu deoarece ne mutam intr-o locatie noua, iar eu -fiind incepatoare- am avut de recuperat. Din cauza ca lucrez la 20 de km de casa si trebuie sa fac naveta m-am mutat la iubi meu saptamana asta pentru ca el sta mai aproape de locul meu de munca si mi-a fost mai usor pentru ca am fost nevoita sa fac si ore suplimentare. Din pacate, el nu are internet si nu am nici la serviciu internet. Acum m-am intors acasa si primul lucru pe care l-am facut a fost sa citesc mesajele voastre ... si am avuuut ce sa citesc... ati fost tare harnice...

Hai intai sa te cert ca de atatea zile ne lashi sa ne agitam pe aici fara sa dai macar un semn sa shtim ca ejti bine ... rushinicaaaaaaaaaaaaa :talk_04:
Apoi hai sa te tzooc :* ca imi fise dor de tine :))))
Poate scapi de aceasta perioada mai aglomerata sa ne mai disc shi noi ca fetele asha :)))

Brone
26.10.2007, 16:58:12
Am vazut lista cu toate miresicile de septembrie 2008, a fost o idee foarte inspirata, anlya. Si am vazut ca pe zi ce trece miresicile de septembrie sunt tot mai multe, ceea ce ma bucura foarte mult.
M-am intristat pentru Danutza. Nu stie nimeni nimic despre ea? Nu se stie ce s-a intamplat?

Ai shi vazt ca's deschizatoare de nuntzi ? :> =))))

Pt Danutza ne'am intristat toate :( Insa nu este ceva grav pt care trebuie sa amane nunta.. din fericire :) Poate insa or sa se asheze lucrurile in asha fel incat sa faca totushi nunta cand ishi doreshte :)

Brone
26.10.2007, 16:59:17
Eu acum plec spre Ploieshti #:-S Sper sa nu fac 60 km in cateva ore :((( Din cate am intzeles se lucreaza pe DN1 .
Ne citim mai pe seara
Va pupacesc :*

genoveva_1984
26.10.2007, 17:05:08
Hai intai sa te cert ca de atatea zile ne lashi sa ne agitam pe aici fara sa dai macar un semn sa shtim ca ejti bine ... rushinicaaaaaaaaaaaaa :talk_04:
Apoi hai sa te tzooc :* ca imi fise dor de tine :))))
Poate scapi de aceasta perioada mai aglomerata sa ne mai disc shi noi ca fetele asha :)))

Deja mi-e rusine si imi cer mii de scuze. Si mie mi-a fost dor de voi si nici macar n-am apucat sa respir de cand am ajuns acasa ca am intrat deja pe miresici. Sper ca dupa ce ne mutam cu locatia sa fie un pic mai lejer la serviciu ca deja sunt foarte obosita. Si ma bucuram ca o sa am un weekend liber sa ma odihnesc si m-au sunat sa-mi spuna sa ma duc si maine la serviciu. :-s:-s Asta e, n-am ce face.

genoveva_1984
26.10.2007, 17:07:00
Ai shi vazt ca's deschizatoare de nuntzi ? :> =))))

Pt Danutza ne'am intristat toate :( Insa nu este ceva grav pt care trebuie sa amane nunta.. din fericire :) Poate insa or sa se asheze lucrurile in asha fel incat sa faca totushi nunta cand ishi doreshte :)

Bineinteles ca am vazut ca tu deschizi lista de nunti....bravo:*:*:*

Ei, daca nu e nimic grav cu Danutza atunci e bine. Ma speriasem ca mesajul ei era tare sumbru, nu prevestea nimic bun.

genoveva_1984
26.10.2007, 17:07:47
Eu acum plec spre Ploieshti #:-S Sper sa nu fac 60 km in cateva ore :((( Din cate am intzeles se lucreaza pe DN1 .
Ne citim mai pe seara
Va pupacesc :*

Drum bun. Te astept mai incolo. Pupici.:*:*:*

Pysycuta
26.10.2007, 17:10:32

bine ai venit >:D<

genoveva_1984
26.10.2007, 17:44:36
Acum am ajuns sa ma plictisesc eu singurica pe aici. Unde sunteti, fetelor?????

Pysycuta
26.10.2007, 17:46:45
Acum am ajuns sa ma plictisesc eu singurica pe aici. Unde sunteti, fetelor?????

;)) ;)) ;))

genoveva_1984
26.10.2007, 18:55:05
Daca nu mai e nimeni pe aici ma duc si eu sa ma odihnesc un pic ca maine dimineata fac ore suplimentare la serviciu. Va pup...>:D<>:D<>:D<>:D<

AnaV
26.10.2007, 19:00:28

Multumesc ptr link sper sa nu fie nevoie sa fii penalizata

pupici

Brone
26.10.2007, 19:50:08
Drum bun. Te astept mai incolo. Pupici.:*:*:*

Eu ajunsei destul de bine..erau oprite lucrarile pe DN1 shi s'a mers pe toate benzile.
Observ ca deja ai fugeat de pe forum:)))

Brone
26.10.2007, 19:51:17
Daca nu mai e nimeni pe aici ma duc si eu sa ma odihnesc un pic ca maine dimineata fac ore suplimentare la serviciu. Va pup...>:D<>:D<>:D<>:D<

La ora 19.00 tu deja te bagi la somn???? ;))

Brone
27.10.2007, 11:39:51
Feteloooooorrr..ce puii mei facetzi ????:talk_04:
Ralukaaaaaaaaaaaaa pe unde ejti????:-w

Yonika
27.10.2007, 12:49:15
Buna Aligeo, cum nu sunt din Iasi......? Eu sunt! Pe mine ma gasesti si pe Iasi..... Bine ai venit printre noi, miresici de septembrie! Si multa bafta la pregatiri!

genoveva_1984
28.10.2007, 13:25:29
Feteloooooorrr..ce puii mei facetzi ????:talk_04:
Ralukaaaaaaaaaaaaa pe unde ejti????:-w

Eu am fost pe aici si ieri si azi, dar se pare ca am fost cam singurica. Pana acum m-ati certat voi pe mine , acum e randul meu sa va iau la intrebari. unde sunteti si de ce nu mai intrati?:((:((:((:((Ca acum mai am si eu un pic de timp liber, de maine merg iar la serviciu.....:((:((:((:((:((

Crita
28.10.2007, 16:03:38
Hello hello!
Ce mai fac fetele? Toata lumea doarme,ha? |-)

sugarlips
28.10.2007, 21:57:57
Hello hello!
Ce mai fac fetele? Toata lumea doarme,ha? |-)

se pare ca asa ceva....sau au chefuit prea mult aseara ;))

Brone
28.10.2007, 22:49:51
Buna fetelor :*
Cam slabutza activitatea zilele astea 8-|
Acum 2 ore am ajuns shi eu acasa

anlya_426
29.10.2007, 09:53:20
fetelor ce mai faceti?.........eu sunt foarte fericita pt ca in acest week-end mi-am gasit un pieptene de par......exact ce am visat eu........iar pana acum in cate magazine am fost nu am gasit nimik care sa -mi placa.......dar acum l-am gasit si mi l-am si cumparat...promit sa-i fac poze si sa vi-l arat......:*

Crita
29.10.2007, 09:55:58
Ce ati mai facut pentru nunta...? Eu am intrat in "pauza" si las pregatirile "on-hold" pana in decembrie, cand vine iubitu..Gata cu telefoanele, cu prospectarea pietei...Deja 1/2 din agenda e plina de informatii, am avut 2 luni pline. I want a break..for now....

Brone
29.10.2007, 10:12:20
Ce ati mai facut pentru nunta...? Eu am intrat in "pauza" si las pregatirile "on-hold" pana in decembrie, cand vine iubitu..Gata cu telefoanele, cu prospectarea pietei...Deja 1/2 din agenda e plina de informatii, am avut 2 luni pline. I want a break..for now....

Nici eu nu am mai facut nika. Maine ma duc la restaurant sa vb cu tipa de la firma pt aranjamente shi sper sa ma hotarasc ce culori aleg.

anlya_426
29.10.2007, 10:17:30
gata..am poze cu pieptanul in album.....sper sa va placa......

Brone
29.10.2007, 10:21:03
gata..am poze cu pieptanul in album.....sper sa va placa......

Arata chiar bine :)
Insa..fa'ma sa intzeleg ce coafura optezi shi unde o sa "postezi" acest pieptanash???

danutzaxcata
29.10.2007, 10:56:42
Fetelor, am revenit. Va multumesc mult pentru mesajele de incurajare. Au fost cateva zile foarte grele pentru mine, dar dupa multe serii de bocit s-a rezolvat totul pana la urma. E drept, va trebuie sa aman nunta cu un an, deci ma mut la miresici de 2009, dar incerc sa privesc partea buna a lucrurilor: am mai mult timp sa pregatesc o nunta foarte frumoasa si am sprijinul tuturor, in special al parintilor mei. Fiecare a lasat cate putin de la el, dar acum e totul bine. Ceea ce acum o saptamana mi se parea de domeniul fantasticului.
Oricum, chiar daca nu mai sunt miresica de sept 2008 va primit ca o sa va urmaresc atent. Si o sa ne intalnim si pe la alte sectiuni. Va pup dulce, va multumesc pentru incurajari si mult, mult spor. Ca pana in 2009 sa am si eu de la cine invata multe trucuri pentru nunta perfecta!:* :* :*

sugarlips
29.10.2007, 10:58:06

nimic, cel putin eu...tot asa ca si tine doar adun informatii ...la anul o sa ma apuc mai serios....;-)

sugarlips
29.10.2007, 11:00:05
Fetelor, am revenit. Va multumesc mult pentru mesajele de incurajare. Au fost cateva zile foarte grele pentru mine, dar dupa multe serii de bocit s-a rezolvat totul pana la urma. E drept, va trebuie sa aman nunta cu un an, deci ma mut la miresici de 2009, dar incerc sa privesc partea buna a lucrurilor: am mai mult timp sa pregatesc o nunta foarte frumoasa si am sprijinul tuturor, in special al parintilor mei. Fiecare a lasat cate putin de la el, dar acum e totul bine. Ceea ce acum o saptamana mi se parea de domeniul fantasticului.
Oricum, chiar daca nu mai sunt miresica de sept 2008 va primit ca o sa va urmaresc atent. Si o sa ne intalnim si pe la alte sectiuni. Va pup dulce, va multumesc pentru incurajari si mult, mult spor. Ca pana in 2009 sa am si eu de la cine invata multe trucuri pentru nunta perfecta!:* :* :*

ce ma bucur ca s-a rezolvat totul .....lasa asa macar o sa afli cum a fost la noi...ca la tine sa iasa perfect totul...:* :* :*

anlya_426
29.10.2007, 11:22:34
Arata chiar bine :)
Insa..fa'ma sa intzeleg ce coafura optezi shi unde o sa "postezi" acest pieptanash???

stai ca incerc sa-ti arat o poza....

Brone
29.10.2007, 11:38:04

Bine ca te'ai lunishtit :*
Poate fiecare dintre voi avetzi dreptate ..pt ca fiecare priveshte lucrurile dintr'un alt unghi, dar in final totzi va doritzi acelashi lucru :)

Pysycuta
29.10.2007, 14:19:30

Ma bucur ca totul s-a rezolvat si ca acum esti din nou fericita.:*
Nu conteaza daca este 2008 sau 2009 atata timp cand o faci cu cine vrei.:*

anlya_426
29.10.2007, 15:10:15
stai ca incerc sa-ti arat o poza....

poza e pe acasa la mine..o sa o postez cum ajung acasa.......

Brone
29.10.2007, 15:24:03
poza e pe acasa la mine..o sa o postez cum ajung acasa.......

Ok...abia ashtept :*

Andreea_A
29.10.2007, 15:44:21
Buna miresici!

Sunt foarte fericita ca v-am gasit!! Am cam ratacit pe acest site dar acum am prins curaj! 06.09.2008 va fi ziua cea mare pentru mine. Chiar daca suntem din orase diferite, cred ca ne putem ajuta reciproc cu idei, sfaturi si pareri....deci sa trecem la treaba!
O prima "problema" deja descoperita desi mai avem ceva vreme de pregatiri si e prematur, m-am uitat prin diverse magazine, reviste, site-uri......si nu am gasit o rochie de mireasa care sa imi placa foarte mult.
Este normal sau sunt eu un pic mai "ciudata"???
Va multumesc ca existati!

Pysycuta
29.10.2007, 15:49:56
Buna miresici!

Sunt foarte fericita ca v-am gasit!! Am cam ratacit pe acest site dar acum am prins curaj! 06.09.2008 va fi ziua cea mare pentru mine. Chiar daca suntem din orase diferite, cred ca ne putem ajuta reciproc cu idei, sfaturi si pareri....deci sa trecem la treaba!
O prima "problema" deja descoperita desi mai avem ceva vreme de pregatiri si e prematur, m-am uitat prin diverse magazine, reviste, site-uri......si nu am gasit o rochie de mireasa care sa imi placa foarte mult.

bine ai venit printre noi :*
Stai linista ca nici eu nu am descoperit inca rochita perfecta ;))

Brone
29.10.2007, 16:03:46
Buna miresici!

Bine ai venit printre noi >:D<
Ca suntem miresici de septembrie sau nu ... ca suntem din acelashi orash sau nu... nu are importantza ... Noi suntem aici sa ne ajutam una pe alta cu pareri shi sfaturi ... Pt rochitza te'ai uitat shi la colectzia demetrios??
:*:*:*

Brone
29.10.2007, 16:04:21
bine ai venit printre noi :*
Stai linista ca nici eu nu am descoperit inca rochita perfecta ;))

Eu da \:D/ :)))

Pysycuta
29.10.2007, 16:29:11
Eu da \:D/ :)))

bravo brone.sper sa pot spune si eu acest lucru curand

mirunica
29.10.2007, 16:42:37
Salutare miresici......YUPII......in sfarsit pot spune si eu ca sunt miresica de Septembrie 2008. Am aflat ieri cand am platit avansul pt. restaurant (cam mult ce-i drept, dar sunt sigura ca merita). Mai exact sunt miresica pe 06.09.2008 la Restaurant Riviera. Si sunt tare fericita!!!!!!
Buna

si eu tot o miresica de sptembrie sunt dar pe data de 13 La restaurant Riviera. Vroiam sa te intreb daca tu optezi pt formatia de acolo sau iti aduci tu alta, pt ca eu sunt intr-o mare dilema si nu stiu ce s afac

pupici:P

Brone
29.10.2007, 16:47:55
bravo brone.sper sa pot spune si eu acest lucru curand

Te'ai uitat la demetrios??..mi se par cele mai frumoase rochitze :)

Andreea_A
29.10.2007, 16:50:03
Bine ai venit printre noi >:D<
Ca suntem miresici de septembrie sau nu ... ca suntem din acelashi orash sau nu... nu are importantza ... Noi suntem aici sa ne ajutam una pe alta cu pareri shi sfaturi ... Pt rochitza te'ai uitat shi la colectzia demetrios??
:*:*:*

Brone, o sa ma uit cu atentie chiar acum, multumesc
:*

Brone
29.10.2007, 16:52:48
Brone, o sa ma uit cu atentie chiar acum, multumesc

Sa pui poze cu care itzi plac :*

Pysycuta
29.10.2007, 17:38:22
Te'ai uitat la demetrios??..mi se par cele mai frumoase rochitze :)

nu m-am uitat...dar am un folder plin numai cu rochite ;))
e bun de ispiratie

genoveva_1984
29.10.2007, 19:00:11
Eu am cam ramas in urma cu pregatirile... am rezolvat ce mi s-a parut mai urgent si m-am cam lasat apoi pe tanjala ca timpul nu prea imi permite acum sa colind prin magazine..... din pacate. Ma consolez cu ideea ca mai este timp, dar nici macar aceasta scuza nu va mai fi valabila mult...

Brone
29.10.2007, 21:59:43
Eu am cam ramas in urma cu pregatirile... am rezolvat ce mi s-a parut mai urgent si m-am cam lasat apoi pe tanjala ca timpul nu prea imi permite acum sa colind prin magazine..... din pacate. Ma consolez cu ideea ca mai este timp, dar nici macar aceasta scuza nu va mai fi valabila mult...

Nici eu nu am facut mai nika in ultimul timp. Doar ce m'am uitat pe net asha pt inspiratzie. Las ca mai este timp ;))

Pysycuta
29.10.2007, 22:18:43
Nici eu nu am facut mai nika in ultimul timp. Doar ce m'am uitat pe net asha pt inspiratzie. Las ca mai este timp ;))

traiasca netul ;)) ce ne-am face fara el? ;))

Brone
29.10.2007, 22:26:56

Dependentza curata nu alta :)))
Netul imi este de mare ajutor...sa vb cu pers pe care le vad mai rar,..sa ma inspir pt dif evenimente..mai ales pt nunta :-p

Pysycuta
29.10.2007, 22:35:04
Dependentza curata nu alta :)))
Netul imi este de mare ajutor...sa vb cu pers pe care le vad mai rar,..sa ma inspir pt dif evenimente..mai ales pt nunta :-p

Nu stiu ce m-as fi facut daca as fi trait pe la 1800.Fara net,fara tv,fara messager.....hmmmm....doar posta ar fi reprezentat un mijloc de iformatii.Si stim si noi cat de greu circula astfel de informatii...dar la aceea vreme....Nici nu vreau sa ma gandesc =))

Brone
29.10.2007, 22:42:11
Nu stiu ce m-as fi facut daca as fi trait pe la 1800.Fara net,fara tv,fara messager.....hmmmm....doar posta ar fi reprezentat un mijloc de iformatii.Si stim si noi cat de greu circula astfel de informatii...dar la aceea vreme....Nici nu vreau sa ma gandesc =))

Shi uite cate noi cunoshtintze se fac..cate prietenii se leaga. Daca nu ma perindam eu pe net..nu'l mai cunoshteam pe iubi:))) Asta ca shi al lui frate umbla pe net..ca al meu nu vrea sa auda de conversatzii cu pers necunoscute :)))

Pysycuta
29.10.2007, 23:00:38
Shi uite cate noi cunoshtintze se fac..cate prietenii se leaga. Daca nu ma perindam eu pe net..nu'l mai cunoshteam pe iubi:))) Asta ca shi al lui frate umbla pe net..ca al meu nu vrea sa auda de conversatzii cu pers necunoscute :)))

:-" cate prietenii nu se leaga cu ajutorul internetului

anlya_426
30.10.2007, 08:41:00
cam asa imi doresc eu voalul........si de aceea mi-am achizitionat pieptanul atasat in albumul meu....

anlya_426
30.10.2007, 08:42:01
le urez un calduros bun venit noilor miresici si ma apuc de actualizat lista........:*:*

iony
30.10.2007, 09:13:51
le urez un calduros bun venit noilor miresici si ma apuc de actualizat lista........:*:*

spor la actualizat!!:*

sugarlips
30.10.2007, 12:05:09
am si eu o intrebare....aveti idee cam cat costa o astfel de rochie? asta e de la Demetrios..:*

Brone
30.10.2007, 12:18:46
cam asa imi doresc eu voalul........si de aceea mi-am achizitionat pieptanul atasat in albumul meu....

Pai asha..sa vaza shi eu ce shi cum :))) Imi place ideea ta.. normal..pt ca shi eu tot cam asha vreau voalul ;)))

Brone
30.10.2007, 12:19:47

Actualizeaza dar nu modifica =)) Lasa'ma ca'mi sta bine cap de tabel :))))

Brone
30.10.2007, 12:21:47
am si eu o intrebare....aveti idee cam cat costa o astfel de rochie? asta e de la Demetrios..:*

In jur de 1500 eur

sugarlips
30.10.2007, 13:44:17
In jur de 1500 eur

>:D<ma gandeam eu ca peste 1000 sigur...:-<

Brone
30.10.2007, 14:26:44
>:D<ma gandeam eu ca peste 1000 sigur...:-<

Poa gaseshti la bazar vreuna care sa'tzi placa shi la jum de pretz :-p
Eu am ales modelul de la demetrios shi mi'o face o prietena :)

Pysycuta
30.10.2007, 14:30:29

De ce nu am si eu o prietena croitoreasa?:(

Brone
30.10.2007, 14:35:04
De ce nu am si eu o prietena croitoreasa?:(

Chiar am noroc ..macar din acest pct de vedere :))) Ca multe nu apuc sa'mi fac la ea... Nu se incurca cu din astea de zi cu zi..face doar pt ocazii speciale :D

Pysycuta
30.10.2007, 14:36:12
Chiar am noroc ..macar din acest pct de vedere :))) Ca multe nu apuc sa'mi fac la ea... Nu se incurca cu din astea de zi cu zi..face doar pt ocazii speciale :D

si banuiesc ca fiind prietena ta,te scoate si mai ieftin :)

iony
30.10.2007, 14:44:26

si la ce pret ajungi ?

Brone
30.10.2007, 15:01:59
si banuiesc ca fiind prietena ta,te scoate si mai ieftin :)

Asta cu sigurantza..shi oricum nu lucreaza ea scump :)

Brone
30.10.2007, 15:03:07
si la ce pret ajungi ?

Nu am fost sa ma uit cat este materialul ..ca manopera nu o sa fie destul de putzin. :)

Pisu
30.10.2007, 15:44:52
Ce bine ca e vorba doar de aminare!!!! Dar ce s-a intimplat? De ce ati aminat? Asta daca vrei sa spui, bine-nteles.... Pupici si ma bucur ca totul e ok!:* :* :*

Pisu
30.10.2007, 15:46:58
Buna miresici!

Bine ai venit printre noi! Nu esti ciudata, stai linistita! Asa pateim mai toate.... dar ai sa gasesti si tu rochita TA!;-)

Pisu
30.10.2007, 15:48:42
Buna

si eu tot o miresica de sptembrie sunt dar pe data de 13 La restaurant Riviera. Vroiam sa te intreb daca tu optezi pt formatia de acolo sau iti aduci tu alta, pt ca eu sunt intr-o mare dilema si nu stiu ce s afac

pupici:P
Miruna eu te sfatuiesc sa treci pe acolo intr-o seara cind cinta formatia si sa-i asculti. Singurul aspect decisiv pt voi este daca va place sau nu:)>-

Pysycuta
30.10.2007, 15:48:54
Asta cu sigurantza..shi oricum nu lucreaza ea scump :)

super fain

Pisu
30.10.2007, 15:50:43
Bine ca ai revenit printre noi, ca ti-am simtit lipsa>:D<

Lasa ca vine si momentul pt pregatirile ramase si poate se mai linistesc si apele la munca>:D<

Pisu
30.10.2007, 15:52:19
Fara net nu ar fi existat acest forum si munca ar fi fost si mai mare pt planificarea nuntii.... de multe lucruri habar nu as fi avut, sa nu mai vorbim de ponturile gasite aici si sfaturi.... Chiar ca dependenta curata!;))

Pisu
30.10.2007, 15:53:29
Felicitari pt achizitionarea lui! Si eu vreau voalul infoiat! Nu ai gusturi rele ;));));))

Pisu
30.10.2007, 15:54:32
Actualizeaza dar nu modifica =)) Lasa'ma ca'mi sta bine cap de tabel :))))
In capul nostru adica =))=))=))

Pisu
30.10.2007, 16:10:10
Mai fetelor, pe mine ma scaote taica-miu din minti!!!! Dintre el si maica-mea, eu cu el m-am inteles mereu cel mai bine, el era mai neconformist si nu atit de conservator ca maica-mea, gindea mai ca cei de virsta noastra etc. La capitolul nunta parca i-a lovit ceva pe amindoi, ca maica-mea ma sustine si ma sprijina in toate alegerile mele si tot ce face este sa gaseasca solutii sa ma ajute sa iasa cum vreau eu, pe cind al meu tata e de groaza!!!! NIMIC din ce-i zic nu e bine, ba i se pare chiar deplasat... Cind am zis de nunta la cort la Snagov a inceput cu "e departe, e scump, e aia, e ailalta".... de parca veneau invitatii pe jos sau mai stiu eu ce.... Cind am zis ca vreau un restaurant pe malul lacului, a inceput sa comenteze si la asta.... Incepuse "pai Rustic e mai frumos decit Yda". Rusticul e rustic, Yda e Yda.... e pe malul lacului, e mai mare, mai frumos.... Apoi am zis ca vreau o anumita culoare de huse la scaune, dar el care vazuse pt prima data in viata lui scaune imbracate (cind am fost sa vedem restaurantul Rustic) a inceput "da mie alea imi plac, de ce vrei tu altceva?" si o tinea langa, desi ii explicam ca nu e cea ce vreau eu... Apoi cind cautam rochita "da' de ce nu-ti inchiriezi tu o rochie?". M-am enervat si i-am zis sa-si inchirieze el cind o fi mireasa, ca eu una, o sa-mi cumpar... Acum a venit vorba de perdelele de lumini.... caut disperata un sirag lung de beculete albe cu firul alb, ca poate reusesc sa-mi fac eu fusta pt prezidiu.... "da' ce, esti la mosi?" (adica la bilci) "e nunta, trebuie sa fie elegant...." Am gasit intr-un magazin perdelute cu beculete.... sint perdele, perdele, de pus la geam de Craciun, rosii cu beculete rosii.... "uite, ia din astea".... I-am spus ca sint prea mici si nu sint culoarea potrivita. "pai faceti si voi o masa mica, doar pt voi 2".... "si cum nu e culoarea potrivita? uite, e foarte frumoasa... e rosie...."
Si uite asa la fiecare chestie.... problema e ca el chiar se infurie ca nu sint de acord cu el..... I-am zis ca eu nu-i cer parerea daca sa fac intr-un fel sau nu, ci doar ii cer sa-mi dea solutii sa fac ceea ce-mi doresc.... apoi i-am zis ca o sa organizez 2 nunti.... una organizata de mine si una organizata de el, dar la aceea il voi trimite numai pe el....:gen_20: :gen_20: :gen_20: :gen_07: :gen_07: :gen_07: :gen_07: :gen_07: :gen_07:

Pysycuta
30.10.2007, 16:15:37
Mai fetelor, pe mine ma scaote taica-miu din minti!!!! Dintre el si maica-mea, eu cu el m-am inteles mereu cel mai bine, el era mai neconformist si nu atit de conservator ca maica-mea, gindea mai ca cei de virsta noastra etc. La capitolul nunta parca i-a lovit ceva pe amindoi, ca maica-mea ma sustine si ma sprijina in toate alegerile mele si tot ce face este sa gaseasca solutii sa ma ajute sa iasa cum vreau eu, pe cind al meu tata e de groaza!!!! NIMIC din ce-i zic nu e bine, ba i se pare chiar deplasat... Cind am zis de nunta la cort la Snagov a inceput cu "e departe, e scump, e aia, e ailalta".... de parca veneau invitatii pe jos sau mai stiu eu ce.... Cind am zis ca vreau un restaurant pe malul lacului, a inceput sa comenteze si la asta.... Incepuse "pai Rustic e mai frumos decit Yda". Rusticul e rustic, Yda e Yda.... e pe malul lacului, e mai mare, mai frumos.... Apoi am zis ca vreau o anumita culoare de huse la scaune, dar el care vazuse pt prima data in viata lui scaune imbracate (cind am fost sa vedem restaurantul Rustic) a inceput "da mie alea imi plac, de ce vrei tu altceva?" si o tinea langa, desi ii explicam ca nu e cea ce vreau eu... Apoi cind cautam rochita "da' de ce nu-ti inchiriezi tu o rochie?". M-am enervat si i-am zis sa-si inchirieze el cind o fi mireasa, ca eu una, o sa-mi cumpar... Acum a venit vorba de perdelele de lumini.... caut disperata un sirag lung de beculete albe cu firul alb, ca poate reusesc sa-mi fac eu fusta pt prezidiu.... "da' ce, esti la mosi?" (adica la bilci) "e nunta, trebuie sa fie elegant...." Am gasit intr-un magazin perdelute cu beculete.... sint perdele, perdele, de pus la geam de Craciun, rosii cu beculete rosii.... "uite, ia din astea".... I-am spus ca sint prea mici si nu sint culoarea potrivita. "pai faceti si voi o masa mica, doar pt voi 2".... "si cum nu e culoarea potrivita? uite, e foarte frumoasa... e rosie...."
Si uite asa la fiecare chestie.... problema e ca el chiar se infurie ca nu sint de acord cu el..... I-am zis ca eu nu-i cer parerea daca sa fac intr-un fel sau nu, ci doar ii cer sa-mi dea solutii sa fac ceea ce-mi doresc.... apoi i-am zis ca o sa organizez 2 nunti.... una organizata de mine si una organizata de el, dar la aceea il voi trimite numai pe el....:gen_20: :gen_20: :gen_20: :gen_07: :gen_07: :gen_07: :gen_07: :gen_07: :gen_07:

Asa se intampla de cele mai multe ori Raluca.Opiniile parintilor se bat cap in cap cu ale noastre.
Banuiesc ca fiecare dintre noi avem de "infruntat" asfel de situatii...
Dar trebuie sa ne pastram calmul si sa ii afcem pe ai nostri sa inteleaga ca asta este ceea ce ne dorim noi,ca e nunta noastra nu a lor.
Eu am reusit .Iti urez succes si tie sa il faci pe tatal tau-care sunt sigura ca te iubeste mult-sa realizeze ca este nunta ta,nu a lui.:*

v80roxana
30.10.2007, 16:28:10
Raluca sunt si eu curioasa de ce il iei dupa tine?nu cu sotul tau trb sa mergi ca doar voi va faceti nunta!!!

Pisu
30.10.2007, 16:45:07
Raluca sunt si eu curioasa de ce il iei dupa tine?nu cu sotul tau trb sa mergi ca doar voi va faceti nunta!!!
Pt ca viitorul meu sot este la peste 3000 km distanta... si pt ca uneori tata se nimereste sa fie de fata sau pt ca vrea si el sa "ne ajute" cica... si vine cu noi....

Ceea ce ma socheaza este faptul ca pina acum (pina la nunta) mamei mele toate i se pareau cheltuieli inutile, iar taica-miu intelegea sau ma sustinea in tot... iar acum totul este exact pe dos... Taica-miu zici ca e un mos de 100 de ani si il ia pe "pe vremea noastra taica nu era asa..." iar mama a implinit 20 de ani si totul i se pare super!!!!8-}

v80roxana
30.10.2007, 16:49:38
parerea mea este sa mergi cu o prietena buna daca ai si nu-i mai spune unde te duci daca poti suna-l si pe al tau si spunei cam ce-ai vazut sau ce-ai face si vezi ce zice si el

Pisu
30.10.2007, 17:01:02
parerea mea este sa mergi cu o prietena buna daca ai si nu-i mai spune unde te duci daca poti suna-l si pe al tau si spunei cam ce-ai vazut sau ce-ai face si vezi ce zice si el
N-am.... ideia era sa ma mai descarc, ca eu oricum evit sa-l iau cu mine pe cit pot, dar nu cautam solutii, ci spuneam si eu asa cu ce ma confrunt...=))

mirunica
30.10.2007, 17:11:26
Miruna eu te sfatuiesc sa treci pe acolo intr-o seara cind cinta formatia si sa-i asculti. Singurul aspect decisiv pt voi este daca va place sau nu:)>-

Cand am fost noi, nu era nici o formatie din pacate, probabil nu canta in fiecare seara. Am aflat de la voi, de la o fosta miresica de riviera (cum de altfel multe lucruri interesante si utile am aflat de pe miresici.ro) ca la ea anul asta a cantat Raluca Si Puiu Nastase si ca ar fi fost OK. Doar ca au reziliat contractul.
Oricum multumesc pentru sfat. O sa ii intreb cand o sa cante formatia sa mergem sa ii ascultam.

Pupici>:D<

v80roxana
30.10.2007, 17:11:42
raluca la felul cum ai scris se intelegea ca ai vrea un sfat sau cel putin asa am inteles eu dar am invatat un lucru mai bine sa fii neutra decat sa vb ceva sau sa-i spui ceva cuiva ca vad ca........(:| si nu vad ce e de =))ca cineva incerca sa-ti dea o idee ceva dar ma rog.....e bine ptr mine ca am o cumnatica buna si ma ajuta cand ii cer

Pisu
30.10.2007, 17:41:12
raluca la felul cum ai scris se intelegea ca ai vrea un sfat sau cel putin asa am inteles eu dar am invatat un lucru mai bine sa fii neutra decat sa vb ceva sau sa-i spui ceva cuiva ca vad ca........(:| si nu vad ce e de =))ca cineva incerca sa-ti dea o idee ceva dar ma rog.....e bine ptr mine ca am o cumnatica buna si ma ajuta cand ii cer
Intr-adevar, poate asa se intelegea, dar nu asta cautam, insa nu ma deranjeaza sfaturile, sint bine bine venite>:D< dar dupa cum am mai scris, EL e departe rau, prietena buna nu am aici, iar pe taica-miu nu il iau eu cu mine, s-a nimerit anumite dati sa vina... La chestia cu beculetele de ex. noi eram intr-un magazin din cu totul alte motive dar am vazut beculetele si am deschis subiectul, mai ales ca el este electrician de meserie si il intrebasem daca nu pot lega mai multe siruri de beculete intre ele pt a obtine unul lung.... dar nu faptul ca il iau cu mine este problema, ca deh, de discutat se discuta despre nunta in casa, iar el intervine neintrebat.... Problema si nedumerirea mea cea mare, este schimbarea radicala de roluri si atitudine intre ai mei.... Cit despre partea cu risul... rid, ca numai facind haz de necaz te mai mentii pe linia de plutire, dar si pt ca imi dau seama ca daca nu as fi fost in situatia respectiva si nu as fi fost eu cea in cauza, daca as fi citit ce am scris eu mi s-ar fi parut amuzant... ma duce cu gindul la toate filmele cu tati care isi maritau fata / fetele si care toate au fost comedii, partea amuzanta constind tocmai in reactiile tatilor:D Intelegi?:*

genoveva_1984
30.10.2007, 17:42:26
Bine ca ai revenit printre noi, ca ti-am simtit lipsa>:D<

Lasa ca vine si momentul pt pregatirile ramase si poate se mai linistesc si apele la munca>:D<

Ma bucur ca m-am reintors pentru ca si eu v-am simtit lipsa. Cu pregatirile sper ca va fi bine si deocamdata le completez doar pe hartie. :*:*:*

Pisu
30.10.2007, 17:46:41
Ma bucur ca m-am reintors pentru ca si eu v-am simtit lipsa. Cu pregatirile sper ca va fi bine si deocamdata le completez doar pe hartie. :*:*:*
Eu inca ma agit cu partea de filmare... si cu mail-urile catre firme de decoratiuni, desi din toate am ramas la una singura, cea recomandata de Brone, pt ca tipa respectiva pare cea mai hotarita sa vina in intimpinarea dorintelor mele... In rest.... numar zilele ramase pina la sosirea Lui Doru si a rochitei (vor coincide)....:D >:D< :*

genoveva_1984
30.10.2007, 17:51:58
Intr-adevar, poate asa se intelegea, dar nu asta cautam, insa nu ma deranjeaza sfaturile, sint bine bine venite>:D< dar dupa cum am mai scris, EL e departe rau, prietena buna nu am aici, iar pe taica-miu nu il iau eu cu mine, s-a nimerit anumite dati sa vina... La chestia cu beculetele de ex. noi eram intr-un magazin din cu totul alte motive dar am vazut beculetele si am deschis subiectul, mai ales ca el este electrician de meserie si il intrebasem daca nu pot lega mai multe siruri de beculete intre ele pt a obtine unul lung.... dar nu faptul ca il iau cu mine este problema, ca deh, de discutat se discuta despre nunta in casa, iar el intervine neintrebat.... Problema si nedumerirea mea cea mare, este schimbarea radicala de roluri si atitudine intre ai mei.... Cit despre partea cu risul... rid, ca numai facind haz de necaz te mai mentii pe linia de plutire, dar si pt ca imi dau seama ca daca nu as fi fost in situatia respectiva si nu as fi fost eu cea in cauza, daca as fi citit ce am scris eu mi s-ar fi parut amuzant... ma duce cu gindul la toate filmele cu tati care isi maritau fata / fetele si care toate au fost comedii, partea amuzanta constind tocmai in reactiile tatilor:D Intelegi?:*

Eu zic sa-l asculti, sa-i spui ca are dreptate si apoi sa faci cum te taie pe tine capul. Stiu cu ce te confrunti ca si eu am avut problema asta cu tatal meu. Cand am facut rezervarea la restaurant si i-am spus cat va fi meniul a fost de la inceput impotriva motivand ca ar fi prea scump si poate ar fi mai bine sa cautam o cantina unde am putea sa ducem noi anumite lucruri de acasa si asa vom iesi mai ieftin. I-am spus ca pe mine nu ma intereseaza sa fie ieftin, ci sa am o nunta asa cum mi-am dorit intotdeauna si pentru asta nu vreau sa ma gandesc de fiecare data cum sa fac economie si cum sa caut lucrurile cele mai ieftine. De atunci am incercat sa evit discutiile despre nunta cu el si sa ma sfatuiesc doar cu maica-mea. Ii spun doar strictul necesar, fara sa pomenesc de mofturile pe care le am eu...

genoveva_1984
30.10.2007, 17:55:20
Eu inca ma agit cu partea de filmare... si cu mail-urile catre firme de decoratiuni, desi din toate am ramas la una singura, cea recomandata de Brone, pt ca tipa respectiva pare cea mai hotarita sa vina in intimpinarea dorintelor mele... In rest.... numar zilele ramase pina la sosirea Lui Doru si a rochitei (vor coincide)....:D >:D< :*

Noi inca stam in asteptare cu decoratiunile ca inca nu m-am decis suta la suta la combinatia de culori si aranjamente pe care o vom folosi, desi la florarie am vorbit. As vrea sa ma duc inca o data la restaurant sa vorbesc cu administratorul, dar inca nu mi-am facut timp pentru asta...

Pisu
30.10.2007, 18:14:11
Noi inca stam in asteptare cu decoratiunile ca inca nu m-am decis suta la suta la combinatia de culori si aranjamente pe care o vom folosi, desi la florarie am vorbit. As vrea sa ma duc inca o data la restaurant sa vorbesc cu administratorul, dar inca nu mi-am facut timp pentru asta...
Eu in mare sint decisa.... la flori ma tot sucesc, dar cu ajutorul celei de la firma sper sa ajung incet, incet la ceva concret...

Brone
30.10.2007, 19:58:43
Citesc mesajele voastre..va aprob sau nu... insa nu'mi vine sa apas pe citat shi sa comentez ceva. Uneori imi vine sa uit de acest site..de acest forum...dar din fericire pe langa persoanele carcotashe suntetzi voi multe care'mi suntetzi dragi. Ma enerveaza acele persoane care nu au altceva de facut decat sa comenteze cu rautate ce fac shi ce scriu altzii.:-<

Pysycuta
30.10.2007, 20:04:43
Citesc mesajele voastre..va aprob sau nu... insa nu'mi vine sa apas pe citat shi sa comentez ceva. Uneori imi vine sa uit de acest site..de acest forum...dar din fericire pe langa persoanele carcotashe suntetzi voi multe care'mi suntetzi dragi. Ma enerveaza acele persoane care nu au altceva de facut decat sa comenteze cu rautate ce fac shi ce scriu altzii.:-<

Buna brone >:D<

Brone
30.10.2007, 20:14:41
Buna brone >:D<

'na seara pysy :)

Crita
30.10.2007, 21:18:40
La chestia cu beculetele de ex. noi eram intr-un magazin din cu totul alte motive dar am vazut beculetele si am deschis subiectul, mai ales ca el este electrician de meserie si il intrebasem daca nu pot lega mai multe siruri de beculete intre ele pt a obtine unul lung.... dar nu faptul ca il iau cu mine este problema, ca deh, de discutat se discuta despre nunta in casa, iar el intervine neintrebat.... Problema si nedumerirea mea cea mare, este schimbarea radicala de roluri si atitudine intre ai mei.... :D Intelegi?:*

Asa-s parintii...Noi nu prea avem ocazia sa-i vedem cum se comporta "in situatii limita", si de aceea ni se par ciudati acum. Caci oricat de bizar ar parea (eu una am ramas ":O " cand am auzit prima data) ei vb de nuntile noastre ca "nunta lor"...ca si cum ei ar avea nunta...Si sunt si ei stresati de "problema", si preocupati sa iasa bine...Considera nuntile copiilor ca un eveniment important din viata lor, ca inainte parintii erau cei care organizau tot. Noi i-am asezat pe toti (parintii) la masa si le-am spus "Noi ne facem nunta si o facem cum vrem noi!". Nu le-a picat deloc bine. Dar usor-usor, se obisnuiesc cu ideea (mai au unele scapari, dar sunt inca indulgenta si trec cu vederea ;)) )
Nu ca vreau sa dau sfaturi, dar cred ca ar prinde bine o discutie sincera cu tatal tau. sa ii povestesti cum s-au schimbat vremurile, ce iti doresti, si sa ii spui cum poate sa te ajute - ca doar esti fata lui si sa vezi ca o sa-i faca f mare placere sa te bucure! >:D<

anlya_426
31.10.2007, 10:25:14
fetelor multumesc pt aprecierile legate de pieptanul de par:">.....azi am mai facut un mare pas pt nunta........mireselul meu si-a achizitionat costumul de mire....e smoking.....e bleumarin.....si imi place foarte tare....in plus l-am gasit si la un pret accesibil din punctul nostru de vedere,adik 1.000 de lei....am dat comanda si de accesorii..adik brau, papillon si batista si le asteptam si pe acestea sa soseasca..aa....si mai avem camasa si pantofii de mire dar aici e mai usoara sarcina

anlya_426
31.10.2007, 10:26:47

sper sa se rezove pana la urma si sa inteleaga ca daca va certati nu e un lucru productiv pentru nimeni.....

Crita
31.10.2007, 10:30:34
fetelor multumesc pt aprecierile legate de pieptanul de par:">.....azi am mai facut un mare pas pt nunta........mireselul meu si-a achizitionat costumul de mire....e smoking.....e bleumarin.....si imi place foarte tare....in plus l-am gasit si la un pret accesibil din punctul nostru de vedere,adik 1.000 de lei....am dat comanda si de accesorii..adik brau, papillon si batista si le asteptam si pe acestea sa soseasca..aa....si mai avem camasa si pantofii de mire dar aici e mai usoara sarcina

Felicitari!=D> Intr-adevar un pas mare! Sa-l poarte sanatos si sa va bucrati de el>:D<
Ti-e clar ca asteptam pozici, da?!;))

sugarlips
31.10.2007, 12:01:16

sa sti ca m-am gandit si eu la varianta asta...mai ales ca modelul nu este unul super complicat si o croitoreasa buna ar sti sa faca...
ma mai gandesc pana la anul...dar am notat ideea :D

sugarlips
31.10.2007, 12:06:58

mare noroc am eu cu al meu....nu are nici o treaba...nici mama, isi spune doar parerea...dar nu si-o impune....chiar mi-a zis ca nu se baga sa fac cum imi place mie..nu are nici o pretentie sa fac cum ii place ei...ceea ce ma bucura si mi se pare normal....;))

anlya_426
31.10.2007, 12:09:47
[quote=Crita;465672]Felicitari!=D> Intr-adevar un pas mare! Sa-l poarte sanatos si sa va bucrati de el>:D<
Ti-e clar ca asteptam pozici, da?!;))[/quote

multumim de urari..o sa fie si poze dar mai intai asteptam sa se completeze garderoba.........

Brone
31.10.2007, 12:36:50
Va pupicesc fetelor :*

Brone
31.10.2007, 12:37:47
sa sti ca m-am gandit si eu la varianta asta...mai ales ca modelul nu este unul super complicat si o croitoreasa buna ar sti sa faca...ma mai gandesc pana la anul...dar am notat ideea :D

Mergem impreuna la cautat de materiale :))))

Brone
31.10.2007, 12:47:37

Cu sigurantza o sa vina super bine acel pieptansh la genul de voal pe care'l vrei :)

RIKIDONE
31.10.2007, 13:07:41
... Acum a venit vorba de perdelele de lumini.... caut disperata un sirag lung de beculete albe cu firul alb, ca poate reusesc sa-mi fac eu fusta pt prezidiu....

Raluca, poate te ajuta informatia asta:

Vreau sa va spun ca am vazut la Metro ieri perdea de lumini , cu firul alb-transparent la 70 lei si ma cam bate gandul sa imi iau si eu dar de unde iau eu bara de sustinere#-o si daca nu au aia pe acolo priza ca sa lumineze ce fac umblu cu prelungitorul , se impiedica lumea=)) ... rad eu rad dar nu-i de ras.... ma mai gandesc:-?

elena_mirela
31.10.2007, 14:34:44
Buna fetelor..si eu sunt mireasa de septembrie..din 13..la inceput cand am auzit ca la localul unde am vrut noi numai in 13 septembrie era loc nu am vrut nici in ruptul capului, dar pana la urma nu am avut ce face..oricum nu sunt eu nu stiu cat de superstitioasa..dar sunt sigura ca va fi o zi cu noroc, si cea mai frumoasa zi..pa pa
Salut! Sunt sigura ca o sa-ti poarte noroc data nuntii, iar in ceea ce priveste localul, sa nu-ti faci probleme, am avut o nunta de vis la Voiajor si nu exagerez,,,daca era sa gasim doar data de 13, nu alegeam din cauza asta alt local...daca vei vrea amanunte, poate e mai bine sa vb pe mess...
pa-pa

Crita
31.10.2007, 14:37:58

Sa dati de veste cand mergeti, poate ne adunam mai multe=P~

Crita
31.10.2007, 14:39:42
Raluca, poate te ajuta informatia asta:
Postat de alexandradinu http://www.miresici.ro/images/julia/buttons/viewpost.gif (http://www.miresici.ro/showthread.php?p=465819#post465819)
Vreau sa va spun ca am vazut la Metro ieri perdea de lumini , cu firul alb-transparent la 70 lei si ma cam bate gandul sa imi iau si eu dar de unde iau eu bara de sustinere#-o si daca nu au aia pe acolo priza ca sa lumineze ce fac umblu cu prelungitorul , se impiedica lumea=)) ... rad eu rad dar nu-i de ras.... ma mai gandesc:-?

Cand era "ieri" asta? Zilele astea? Ca ma duc acum la metro dc e asa>:D<

sugarlips
31.10.2007, 14:42:40

:-p ...:D :*

RIKIDONE
31.10.2007, 14:48:49
Alexandradinu a postat mesajul azi .... deci ieri... a fost ieri ....
Mai multe detalii gasesti la subiectul "voal luminos"
Succes!

Pisu
31.10.2007, 14:49:41
Daca se duce cineva si le vede, poate face poze, ca eu nu am cum sa ma duc, dar daca este ceea ce vreau si eu, poate trimit pe cineva sa-mi ia, dar trebuie sa vad despre ce este vorba....

Mersi Violeta pt pont!!!:*

Brone
31.10.2007, 16:12:09
Sa dati de veste cand mergeti, poate ne adunam mai multe=P~

Daca vrei sa mergi cu mare placere >:D<

genoveva_1984
31.10.2007, 17:04:51

Nu stiu cui i se adreseaza mesajul, dar majoritatea dintre noi suntem aici pentru ca ne dorim sa impartasim emotiile unui eveniment important cu persoane care traiesc aceleasi emotii. De aceea eu zic ca e bine sa nu bagam in seama rautatile unora. :*:*:*

iony
31.10.2007, 19:59:23
buna seara! ce faceti fetelor? e cam pustiu p-aici. pe unde umblati?:-w

iony
31.10.2007, 20:07:17
fetelorrrrrr unde sunteti? ma lasati sa vorbesc sg p-aici....:-"

ana5maria
31.10.2007, 20:28:34
fetelorrrrrr unde sunteti? ma lasati sa vorbesc sg p-aici....:-"

Buna seara, i bine sunt eu pe aici, sunt noua printre voi si voi fi si eu miresica de septembrie 2008:)
Va pup pe toate si ma bucur sa va cunosc

iony
31.10.2007, 20:30:15
Buna seara, i bine sunt eu pe aici, sunt noua printre voi si voi fi si eu miresica de septembrie 2008:)

buna si bine-ai venit printre noi!!!>:D< >:D< observ ca avem nunta in aceeasi zi:)>- . te pup si iti doresc o nunta de vis.

iony
31.10.2007, 20:31:51

am uitat sa te intreb cum stai cu pregatirile???

ana5maria
31.10.2007, 20:36:06

ooooo...greu de spus, am gasit restaurantul si biserica ceea ce era mai greu, in rest incepem sa se orientam, in stanga in dreapta si incet incet vedem ce iese

ana5maria
31.10.2007, 20:39:31

pentru inceput o sa incepem sa cautam fotograf, cameraman si formatie (asta vrea iubitul meu, eu sincer prefer dj dar asta e, e si nunta lui :P)
apoi de anul viitor o sa incepem sa cautam invitatiile si tot ce mai trebuie
eu cred ca avem destul tim, sper sa fie asa........o:-)

iony
31.10.2007, 20:53:23
pentru inceput o sa incepem sa cautam fotograf, cameraman si formatie (asta vrea iubitul meu, eu sincer prefer dj dar asta e, e si nunta lui :P)
apoi de anul viitor o sa incepem sa cautam invitatiile si tot ce mai trebuie
eu cred ca avem destul tim, sper sa fie asa........o:-)

si noi suntem la acelasi nivel cu pregatirile: restaurant -dat avans, dj, cameraman si fotograf -vorbit si sapt viit incheiem contract. in rest muulte idei . bani sa fie ca timp ...e berechet.:D

CristinaKitty
31.10.2007, 21:38:53
buna seara! se pare ca avem nunta in aceeasi zi:D
si eu sunt cam la acelasi nivel cu pregatirile. mi-am mai cumparat pantofii de mireasa, am materialul si tot ce imi trebuie pt cununia civila, din bauturi am cam 25%

Brone
31.10.2007, 23:00:59
Nu stiu cui i se adreseaza mesajul, dar majoritatea dintre noi suntem aici pentru ca ne dorim sa impartasim emotiile unui eveniment important cu persoane care traiesc aceleasi emotii. De aceea eu zic ca e bine sa nu bagam in seama rautatile unora. :*:*:*

Pai asta tot fac ..dar mai rabufnesc uneori :))) Bine ca suntetzi mai multe care intra chiar pt armonie :*

Brone
31.10.2007, 23:01:53

Bine ai venit :*
Ashteptam sa ne povesteshti tot :)

Brone
31.10.2007, 23:03:30
buna seara! se pare ca avem nunta in aceeasi zi:D
si eu sunt cam la acelasi nivel cu pregatirile. mi-am mai cumparat pantofii de mireasa, am materialul si tot ce imi trebuie pt cununia civila, din bauturi am cam 25%

Vedem shi noi pantofii???;;)

anlya_426
01.11.2007, 08:39:40

bine ai venit printre noi........:)

Brone
01.11.2007, 09:42:32
Buna dimineatza fetelor >:D<

Crita
01.11.2007, 09:49:54

Buna dimineata!;;)

sugarlips
01.11.2007, 11:21:19

Buna dimineata....>:D<

florentina10
01.11.2007, 11:30:32
Inca 3 cu verighetele si 2 cu rochita, dar nu se vede nici jumatate din farmecul ei real, in aceste poze... Daca a vazut cineva emisiunea tablou de nunta de saptamina trecuta, stie cum arata...

Oau, ce rochita superba, este exact ceea ce imi doresc si eu .Spune-mi te rog,de unde ai cumparat-o si cat ai dat pe ea. Este superba, cred ca arati demential in ea.:-"

Pisu
01.11.2007, 15:16:34
Oau, ce rochita superba, este exact ceea ce imi doresc si eu .Spune-mi te rog,de unde ai cumparat-o si cat ai dat pe ea. Este superba, cred ca arati demential in ea.:-"
Ma bucur ca iti place!!! Sper sa arat asa cum zici tu in ea, dar nu stiu inca.... mai am cam o luna si jumatate pina soseste din Italia.... Eu am comandat-o in Suedia cu aproximativ 1700 euro... dar dupa cum am mai spus.... nu am vazut-o niciodata in realitate....:D

Pysycuta
01.11.2007, 15:28:01
Ma bucur ca iti place!!! Sper sa arat asa cum zici tu in ea, dar nu stiu inca.... mai am cam o luna si jumatate pina soseste din Italia.... Eu am comandat-o in Suedia cu aproximativ 1700 euro... dar dupa cum am mai spus.... nu am vazut-o niciodata in realitate....:D

Vreau sa vad si eu rochita [-o<

Pisu
01.11.2007, 16:21:20
Vreau sa vad si eu rochita [-o<
http://picasaweb.google.com/praluka/AccesoriileMele Aici in album gasesti 3 poze cu ea...2 de pe net, una de la cineva care a avut-o dar nu am primit poza de la ea, asa ca am modificat si "cenzurat" unele parti ale pozei....

Crita
01.11.2007, 17:10:04
http://picasaweb.google.com/praluka/AccesoriileMele Aici in album gasesti 3 poze cu ea...2 de pe net, una de la cineva care a avut-o dar nu am primit poza de la ea, asa ca am modificat si "cenzurat" unele parti ale pozei....

cam scumpa la vedere ai fost zilele astea! ai de recuperat;;)

Pysycuta
01.11.2007, 17:12:15

e foarte draguta.si cand e gata?

Pisu
01.11.2007, 17:16:24
cam scumpa la vedere ai fost zilele astea! ai de recuperat;;)
Pai am fost intr-o pasa mai proasta si am intrat si am citit sau am mai pus poze pe ici pe colo, dar n-am scris asa multe... Iar am stat in "umbra" si v-am urmarit:-p ;))

Pisu
01.11.2007, 17:24:18
e foarte draguta.si cand e gata?
Sar'naaa!!! Cindva intre 15 si 20 decembrie o sa vina.... Iar eu nu mai am rabdare8-}

iony
01.11.2007, 21:07:41

raluca, superba rochia ta =D> . abia astept sa vad pozici cu tine imbracata in ea. pup:*

Pysycuta
01.11.2007, 22:52:56
Sar'naaa!!! Cindva intre 15 si 20 decembrie o sa vina.... Iar eu nu mai am rabdare8-}

:) te cred

ana5maria
02.11.2007, 10:37:30
neata fetelor, ei bine am stat in umbra pana acum, imi place sa citesc tot ceea ce scrieti voi pe aici, dar trebuie sa ma descarc si eu...... nu stiu ce sa fac cu rochia de mireasa:-SS ... am gazit modelul pe care il doresc pe net, dar am nevoie de o croitoreasa, stiti cumva pe cineva?
va pup:*

anlya_426
02.11.2007, 10:50:31
Pai am fost intr-o pasa mai proasta si am intrat si am citit sau am mai pus poze pe ici pe colo, dar n-am scris asa multe... Iar am stat in "umbra" si v-am urmarit:-p ;))

sper sa fie doar o "pasa" si nimik grav.....si sa revii in forta.......

Brone
02.11.2007, 11:09:17
neata fetelor, ei bine am stat in umbra pana acum, imi place sa citesc tot ceea ce scrieti voi pe aici, dar trebuie sa ma descarc si eu...... nu stiu ce sa fac cu rochia de mireasa:-SS ... am gazit modelul pe care il doresc pe net, dar am nevoie de o croitoreasa, stiti cumva pe cineva?
va pup:*

Bine ca te'ai hotarat sa ne scrii :) :* Sa citim shi noi pe altzii :)))
Cunosc croitoreasa (cea la care imi fac eu rochia), dar problema este ca tipa sta in Ploiesti.

ana5maria
02.11.2007, 11:17:28
Bine ca te'ai hotarat sa ne scrii :) :* Sa citim shi noi pe altzii :)))
Cunosc croitoreasa (cea la care imi fac eu rochia), dar problema este ca tipa sta in Ploiesti.

offfffff .tocmai acolo? si imi poti da detalii despre ea, ma gandesc ca am o fina in Ploiesti, important este sa lucreze bine , sa iasa rochita mea de mireasac ca pt o printesa:-p si nici sa nu fie scumpa tare.:">

Brone
02.11.2007, 11:59:14
offfffff .tocmai acolo? si imi poti da detalii despre ea, ma gandesc ca am o fina in Ploiesti, important este sa lucreze bine , sa iasa rochita mea de mireasac ca pt o printesa:-p si nici sa nu fie scumpa tare.:">

Eu lucrez in zona Aviatziei..ajung mai rpd la Ploiesti decat in Dristor unde stau :)))) Asha ca nu mi se pare departe :)))
Daca nu lucra bine nu'mi faceam rochia la ea shi'mi cumparam ;-) In caz ca te'ar interesa shi crezi ca ajungi la probe ...o sa vb cu tipa daca are timp.

sugarlips
02.11.2007, 14:50:21
fetelor..........e weekend..............:rocking: :rockon: :gen_05: :gen_12:
imediat plec acasa......8-} 8-} 8-}

Brone
02.11.2007, 15:02:56
fetelor..........e weekend..............:rocking: :rockon: :gen_05: :gen_12:
imediat plec acasa......8-} 8-} 8-}

Eu mai am ceva mai putzin de 2 ore pana plec dad am chef de duca de cand am venit dimineatza :))))
Abia ashtept acest wk sa leneveeeeeessscccc <:-P

Alisori
02.11.2007, 15:32:39
a iu iu.....maine vine vichedu'.......=)) :madlaugh: :gen_08:

Brone
02.11.2007, 15:41:06
a iu iu.....maine vine vichedu'.......=)) :madlaugh: :gen_08:

Vine peste 1 oraaaaaaaaaaaaaaa <:-P \:D/

anlya_426
02.11.2007, 16:28:57
fetelor duminica dupa masa plec la piatra neamt,iar luni dimineata ma duc sa-mi dau comanda la rochita de mireasa.....am niste emotii......de-abia astept sa ma intorc sa va povestesc......:*

Pysycuta
02.11.2007, 17:08:57
fetelor duminica dupa masa plec la piatra neamt,iar luni dimineata ma duc sa-mi dau comanda la rochita de mireasa.....am niste emotii......de-abia astept sa ma intorc sa va povestesc......:*

Weekend placut si asteptam nouati despre rochita.Pupici.

Pisu
02.11.2007, 17:54:03
Si noi asteptam nerbdatoare vesti si sa ne tii la curent cu evolutia rochitei....:D

Pisu
02.11.2007, 17:57:40
sper sa fie doar o "pasa" si nimik grav.....si sa revii in forta.......
Da, nu-ti face griji... E distanta de casa, de sufletelul meu, faptul ca nu gasesc inca un job.... se string, dar mai si trec....:*

AliGeo
02.11.2007, 19:19:39
Va pup pe toate miresicile de sept 2008 (in special pe cele de 6 sept :D) si tin sa-i multumesc in mod deosebit autoarei listei cu miresici sept 2008, in care m-am regasit cu placere (chiar daca nu v-am mai scris de mult timp)!!! In ceea ce priveste stadiul pregatirilor, acum e cam stagnant, adik inafara de sala si muzica, mai mult nu am facut inca.....marea problema e cu nasii....:( Voi in ce stadiu sunteti, aveti nasi, aveti macar variante?

AliGeo
02.11.2007, 19:25:47
Pe langa nashi mai am o problema :( : in iasi nu prea mi-au placut rochiile care le-am vazut aici si chiar daca mai am destul timp , nu stiu ce sa fac in aceasta privinta :-\ ....parca nu as vrea sa mi-o fac la comanda, ca nu stiu daca o sa iasa exact cum vreau eu sia poi......:(( Voi v-ati gasit rochii?

AliGeo
02.11.2007, 19:41:30
Miresici de sept 2008 !!!! mai este vreuna pe-aici ????

Pisu
02.11.2007, 20:01:53
Miresici de sept 2008 !!!! mai este vreuna pe-aici ????
Sint eu dar numai pina la "Dansez pt tine" =))

ana5maria
02.11.2007, 20:08:48
Va pup pe toate miresicile de sept 2008 (in special pe cele de 6 sept :D) si tin sa-i multumesc in mod deosebit autoarei listei cu miresici sept 2008, in care m-am regasit cu placere (chiar daca nu v-am mai scris de mult timp)!!! In ceea ce priveste stadiul pregatirilor, acum e cam stagnant, adik inafara de sala si muzica, mai mult nu am facut inca.....marea problema e cu nasii....:( Voi in ce stadiu sunteti, aveti nasi, aveti macar variante?

i noi suntem in aceeasi situatie.....pana sa ne hotaram sa facem nunta toata lumea din jurul nostru ne spunea ca ne cununa si cate si mai cate , iar acum :(( :-\ toti parca au uitat, sincer nici noi nu avem nasi dar oricum vom continua sa speram , pana la anu in septembrie sper sa se gaseasca cineva care sa ne tina lumanarile in biserica :">

AliGeo
02.11.2007, 20:12:31
Buna miresici!

[-X [-X [-X deloc! si eu am aceeasi problema:((, dar ma consolez cu ideaa ca mai avem timp :D si poate pe la vreun targ ceva o sa gasim si noi rochii ! te-am pupat si spor maxim!!

AliGeo
02.11.2007, 20:15:56
i noi suntem in aceeasi situatie.....pana sa ne hotaram sa facem nunta toata lumea din jurul nostru ne spunea ca ne cununa si cate si mai cate , iar acum :(( :-\ toti parca au uitat, sincer nici noi nu avem nasi dar oricum vom continua sa speram , pana la anu in septembrie sper sa se gaseasca cineva care sa ne tina lumanarile in biserica :">
eii poate voi macar ati intrebat , dar eu nici macar atat nu am facut:((
in fine , e mai complicat un pic: nasii care vrem noi, sunt prieteni mai vechi al lui iubi meu, pe care eu nu ii cunosc inca, asa ca mai intai treb sa ne intalnim undeva , sa ne cunoastem mai bine, si apoi marea intrebare :D

AliGeo
02.11.2007, 20:17:35
am inteles...adik dispari in vreo 15 min ?

ana5maria
02.11.2007, 20:18:43
eii poate voi macar ati intrebat , dar eu nici macar atat nu am facut:((
in fine , e mai complicat un pic: nasii care vrem noi, sunt prieteni mai vechi al lui iubi meu, pe care eu nu ii cunosc inca, asa ca mai intai treb sa ne intalnim undeva , sa ne cunoastem mai bine, si apoi marea intrebare :D

sper sa avem si noi mai mult noroc....oricum sper sa ne ajure Dumnezeu sa fie bine, o sa iasa soarele si pe strada noastra , oricum miresici de septembrie 2008 tot o sa fim ;;)

AliGeo
02.11.2007, 20:30:52
sper sa avem si noi mai mult noroc....oricum sper sa ne ajure Dumnezeu sa fie bine, o sa iasa soarele si pe strada noastra , oricum miresici de septembrie 2008 tot o sa fim ;;)
Asa sa fie! ai dreptate, nunta fara nasi nu se poate , asa ca ce e pt noi e pus deoparte :)
daca rezolvam si cu nasii pana de sarbatori, restul se face si dupa.....pupici !!

AliGeo
02.11.2007, 20:34:14
unde ai fugit?? ai inceput sa "dansezi pentru tine"?? :)

Pysycuta
02.11.2007, 20:45:32

Haide-ti sa gandim optimist fetelor.

AliGeo
02.11.2007, 20:46:04
fetelor v-am pupat!!! gasesc si eu ceva la tv, un "dansez", un film de groaza ceva....noapte buna!!

Brone
02.11.2007, 21:06:41

Poate faci ceva poze daca au vreuna sa probezi :*

Brone
02.11.2007, 21:09:30
Pe langa nashi mai am o problema :( : in iasi nu prea mi-au placut rochiile care le-am vazut aici si chiar daca mai am destul timp , nu stiu ce sa fac in aceasta privinta :-\ ....parca nu as vrea sa mi-o fac la comanda, ca nu stiu daca o sa iasa exact cum vreau eu sia poi......:(( Voi v-ati gasit rochii?

Las ca o sa'tzi gaseshti nashi :* Ref la rochie ..mi'am ales d p net un model shi o sa mi'o fac la croitoreasa :)

Pisu
02.11.2007, 21:58:11
unde ai fugit?? ai inceput sa "dansezi pentru tine"?? :)
Da, da, dansez pt mine =)) =)) =)) =)) =))

iony
02.11.2007, 22:02:01

stii cum se zice: "orice nash isi are nashul'';-) asa ca nu-ti face griji ca o sa va gasiti nashii . si noi am fost in cautari f mult timp si i-am gasit pana la urma:)>- . nu ramanem necununati. in ultima instanta ne gandisem sa cumparam noi lumanarile si la biserica sa ne hotaram instantaneu cine sa le tina:D (era o varianta). mult succes in gasirea parintilor spirituali!!!

Pysycuta
02.11.2007, 22:16:30
stii cum se zice: "orice nash isi are nashul'';-) asa ca nu-ti face griji ca o sa va gasiti nashii . si noi am fost in cautari f mult timp si i-am gasit pana la urma:)>- . nu ramanem necununati. in ultima instanta ne gandisem sa cumparam noi lumanarile si la biserica sa ne hotaram instantaneu cine sa le tina:D (era o varianta). mult succes in gasirea parintilor spirituali!!!

Ufff...sper sa fie cu succes si sa gasim si noi nasii.

Brone
02.11.2007, 22:51:03
Haidetzi mai fetelor..ce'i cu atata pesimism pe aici..nici sa nu va ganditzi ca nu gastzi nashi. Va nashesc eu ce naiba :))) Pana in sepr este destul timp ..asha ca... mult optimism :*

rhiana
02.11.2007, 23:22:09
si eu cred ca o sa fac nunta in septembrie ,sau cel putin asa imi doresc eu ,,,,sper sa am noroc sa gasesc sala pt luna septembrie;-)

iony
02.11.2007, 23:28:44
si eu cred ca o sa fac nunta in septembrie ,sau cel putin asa imi doresc eu ,,,,sper sa am noroc sa gasesc sala pt luna septembrie;-)

iti doresc mult succes !! speram sa ni te alaturi. te asteptam>:D< >:D< >:D<

iony
02.11.2007, 23:34:32
Haidetzi mai fetelor..ce'i cu atata pesimism pe aici..nici sa nu va ganditzi ca nu gastzi nashi. Va nashesc eu ce naiba :))) Pana in sepr este destul timp ..asha ca... mult optimism :*

la cat de greu am gasit noi nashii ne-am propus sa cununam cat de multi putemo:-) . chiar ne-am oferit sa cununam insa respectivii nu sunt hotarati :-\ asupra datei. ei vroiau inaintea noastra (nu au probl cu gasirea restaurantului). sunt(em) in tratative inca. va anunt cand o sa fiu nasa pt prima data<:-P , insa mai intai mireasa ca asa-i frumos si ortodox.:* :*

iony
02.11.2007, 23:36:48
fetelor, nu mai ''dansati '' deloc si p-aici?:rocking:

Brone
02.11.2007, 23:40:15
la cat de greu am gasit noi nashii ne-am propus sa cununam cat de multi putemo:-) . chiar ne-am oferit sa cununam insa respectivii nu sunt hotarati :-\ asupra datei. ei vroiau inaintea noastra (nu au probl cu gasirea restaurantului). sunt(em) in tratative inca. va anunt cand o sa fiu nasa pt prima data<:-P , insa mai intai mireasa ca asa-i frumos si ortodox.:* :*

Noi am gasit nashii fara efort... aveam multe oferte shi nu shtiam pe care sa'i alegem sa nu suparam pe altzii :))

Brone
02.11.2007, 23:41:13
fetelor, nu mai ''dansati '' deloc si p-aici?:rocking:

Dansam pe ProTV =))) Ashtept sa vad prestatzia lui CRBL :)))

iony
03.11.2007, 00:04:54
eu ma retrag ca am week-end plin cu nunta cumnatului:suuuper:. maine vin deja rude:-p. va povestesc luni cum a fost nunta daca sunt in stare:gen_05:

Brone
03.11.2007, 00:47:00
eu ma retrag ca am week-end plin cu nunta cumnatului:suuuper:. maine vin deja rude:-p. va povestesc luni cum a fost nunta daca sunt in stare:gen_05:

Distractzie placuta..ashteptam veshti :*

Pysycuta
03.11.2007, 12:56:57
Distractzie placuta..ashteptam veshti :*

:)) Brone ce tarziu ai adormit aseara.Eu la ora cand postai tu mesajele eram deja in lumea viselor :))

Brone
03.11.2007, 15:42:53
:)) Brone ce tarziu ai adormit aseara.Eu la ora cand postai tu mesajele eram deja in lumea viselor :))

Daca tot ai visat ... scrie la "vise de miresici stresate" sau cum ii zice acelui topic =)))) Numai ca nu ejti stresata..asha ca facem un topic pt cele nestresate :)))
Shi inca nu era ora cand m'am bagat la somn... ;)))

Pysycuta
03.11.2007, 15:45:26
Daca tot ai visat ... scrie la "vise de miresici stresate" sau cum ii zice acelui topic =)))) Numai ca nu ejti stresata..asha ca facem un topic pt cele nestresate :)))

ufff.....aseara chiar am visat...numai ca acum sa ma omori si nu mai stiu ce anume ;))

Brone
03.11.2007, 15:47:10
ufff.....aseara chiar am visat...numai ca acum sa ma omori si nu mai stiu ce anume ;))

F rar imi amintesc ce am visat..cu toate ca visez in fiecare noapte :))) Astazi sunt bine dispusa... prin asta am banuiala ca am visat de bine az' noapte =)))

Pysycuta
03.11.2007, 15:49:48
F rar imi amintesc ce am visat..cu toate ca visez in fiecare noapte :))) Astazi sunt bine dispusa... prin asta am banuiala ca am visat de bine az' noapte =)))

Sti care este faza comica?Dimineata inainte de a imi inghiti tot somnul...stiu in mare ce am visat,apoi cand ma trezesc cu totul,gata...am uitat.=))
Cred ca am sa ma apuc sa le scriu atunci cand sunt proaspete pe o hartie...si trezita am sa le citesc sa vad si eu ce minuni visez seara.=))

Pisu
03.11.2007, 16:50:40
Eu stiu cind te-ai bagat la somn=)) Eu am mai stat....=))

Brone
03.11.2007, 16:54:56
Eu stiu cind te-ai bagat la somn=)) Eu am mai stat....=))

Normal sa shtii cand m'am bagat la somn ca doar tu m'ai "tzinut" pana la acea ora :((( =))) Insa nu ai habar cand am adormit :)))) Pt ca am mai stat la TV :D
Tu ai mai stat mult???

Pysycuta
03.11.2007, 17:01:11
Ati profitat si voi ca vine weekend-ul si sunte-ti libere ;))

Brone
03.11.2007, 17:10:38
Ati profitat si voi ca vine weekend-ul si sunte-ti libere ;))

Shi in timpul sapt stam pana pe la 1 =))) Sunt multe sub de disc ;))

Pysycuta
03.11.2007, 17:18:23
Shi in timpul sapt stam pana pe la 1 =))) Sunt multe sub de disc ;))

Eu nu am simt cu musca pe caciula ;)) Eu dupa Clona sunt in patut si la 6.30 sunt in picioare.;))

Brone
03.11.2007, 17:23:54
Eu nu am simt cu musca pe caciula ;)) Eu dupa Clona sunt in patut si la 6.30 sunt in picioare.;))

Las ca shi eu la 7 sunt la cafea :))) Somnoroasooooooooo :)))

Pysycuta
03.11.2007, 17:25:15
Las ca shi eu la 7 sunt la cafea :))) Somnoroasooooooooo :)))

Eu la 7 sunt la macheaj =))

Pisu
04.11.2007, 00:55:59
Normal sa shtii cand m'am bagat la somn ca doar tu m'ai "tzinut" pana la acea ora :((( =))) Insa nu ai habar cand am adormit :)))) Pt ca am mai stat la TV :D
Tu ai mai stat mult???
Sa te tin eu? Nu recunosc nimic!!!=)) =)) =)) Am mai stat pina pe la 4-5 (la voi cu o ora mai mult, ca Suedia e cu o ora in urma fata de Romania)...;))

Cam slaba activitatea pe aici de la o vreme...:-"

cinezee
04.11.2007, 01:05:13
ahaa Ralu aciulea "baNTUI TU " \:D/ :*

Pisu
04.11.2007, 01:13:38
ahaa Ralu aciulea "baNTUI TU " \:D/ :*
=)) =)) =)) cel mai des aici, da....cu suratele mele de septembrie :-p

cinezee
04.11.2007, 01:24:59
bine ca stiu pe unde "bantui" >:D< >:D<

sugarlips
04.11.2007, 19:56:20
fetelor.......iar ati chefuit prea mult aseara??:-p
unde sunteti??:-\

Pysycuta
04.11.2007, 19:57:41

la somnik :-p

Brone
04.11.2007, 20:23:44

Suntem in zona dar nu prea avem ce comenta :))) Sa rasp aiurea nu'mi vine :))

Crita
05.11.2007, 15:10:51
Hai fetelor, ca a inceput o noua saptamana! Care ati mai fost pe la nunti, asteptam povesti:)>-
Eu sunt tare fericita ca duminica mi-am luat de la carrefour un perforator care face floricele si o foarfeca ce taie ondulat:D . Nush daca le voi folosi, ca al meu e de parere ca mai bine cumparam invitatiile si marturiile decat sa ma chinui eu, dar costau prea putin ca sa nu le cumpar (erau 2lei fiecare!!! - fata de 7lei cat era exact acelasi perforator de vanzare pe net).
Am vrut sa-mi iau si pahare, care aveau pe picior un model deosebit, insa aveau capacitate de 450ml/:) erau gigantice!!! asa ca am renuntat...
Sa aveti o saptamana plina de bucurii!>:D<

genoveva_1984
05.11.2007, 17:32:41
Noi am fost sambata la o nunta unde a cantat formatia pe care am ales-o si noi pentru nunta noastra. Din fericire, mi-au placut foarte mult. Spun din fericire pentru ca noi nu i-am auzit cantand pana acum si i-am angajat doar pe baza unor recomandari de la restaurant si de la niste prieteni. Iar acum dupa ce i-am auzit cantand chiar nu imi pare rau deloc. Au cantat live toate genurile de muzica, atat melodii din muzica romaneasca , cat si din repertoriul international ( in limba engleza si in spaniola). Ce nu mi-a placut e ca au cantat si manele, dar am vorbit cu ei si mi-au spus ca pot cu cateva saptamani inainte de nunta sa merg si sa aleg impreuna cu ei repertoriul, iar daca nu vreau manele nu vor canta deloc manele. Au spus ca ei canta muzica la cerere si depinde de noi ce vom alege. Asa ca acum pot sa stau mai linistita pentru ca aveam ceva emotii din cauza ca nu ii auzisem cantand.

Ralucutzik
05.11.2007, 18:01:13
Buna miresicilor,
Ma bucur ca avem ocazia sa ne cunoastem si sa putem planui cat mai multe pentru ziua cea mare!!!
Astept sa ne auzim!!!!Va pupa miresik de pe 11 octombrie!!>:D<

Yonika
05.11.2007, 19:38:33
dar ce harnicute sunteti feteleor..am lipsit cateva zile si am ceva de citi pe aici...Am lipsit ca m-am mutat la iubi in Bacau, am schimbat si serv si imi este putin mai greu.

Brone
05.11.2007, 19:41:32
Buna miresicilor,
Ma bucur ca avem ocazia sa ne cunoastem si sa putem planui cat mai multe pentru ziua cea mare!!!
Astept sa ne auzim!!!!Va pupa miresik de pe 11 octombrie!!>:D<

Pupici >:D<

Brone
05.11.2007, 19:42:45
dar ce harnicute sunteti feteleor..am lipsit cateva zile si am ceva de citi pe aici...Am lipsit ca m-am mutat la iubi in Bacau, am schimbat si serv si imi este putin mai greu.

Bine ai revenit :*
Deja ai facut primul pas important..v'atzi mutat impreuna ... alte noutatzi mai ai pt noi??? :)))

Yonika
05.11.2007, 19:51:19
Bine ai revenit :*
Deja ai facut primul pas important..v'atzi mutat impreuna ... alte noutatzi mai ai pt noi??? :)))
Deocamdata nu..ca am luat o mica pauza, cu mutarea mea..peste vreo sapt-2 sa reintram in cautari, Am sa merg pana in PN sa vad ce gasesc pe acolo in materie de rochii, am inteles ca in decembrie au reduceri...Am sa merg sa vad ce ne ofera ei....Iar restul din ianuarie poate... inca ne mai gandim la nasi...nu avem inca...

CoryCory
05.11.2007, 22:50:21
Va pup pe toate:*. Sunt noua pe aici, si eu miresica in septembrie 2008 :x Mi-am dat seama odata cu inceperea cautarii locatiei pt petrecerea nuntii ca mai toate restaurantele sunt ocupate in august-septembrie 2008 si am cam inceput sa ma panichez:-SS . Asa ca SPER, ca data aleasa de noi pt nunta, 6 sept, sa ramana aceasi, desi am cam inceput sa am dubii:-< . Daca stiti localuri dragute si libere in perioada dorita de mine,cu o capacitate de aprox 150 pers, pls, help[-o< Am crezut ca am tot timpul sa caut insa...vad ca nu prea. Va pup si astept un semn >:D< :*

Brone
05.11.2007, 23:45:50
Deocamdata nu..ca am luat o mica pauza, cu mutarea mea..peste vreo sapt-2 sa reintram in cautari, Am sa merg pana in PN sa vad ce gasesc pe acolo in materie de rochii, am inteles ca in decembrie au reduceri...Am sa merg sa vad ce ne ofera ei....Iar restul din ianuarie poate... inca ne mai gandim la nasi...nu avem inca...

Acum ca statzi impreuna o sa se rez toate mult mai repede :)

Brone
05.11.2007, 23:48:47
Va pup pe toate:*. Sunt noua pe aici, si eu miresica in septembrie 2008 :x Mi-am dat seama odata cu inceperea cautarii locatiei pt petrecerea nuntii ca mai toate restaurantele sunt ocupate in august-septembrie 2008 si am cam inceput sa ma panichez:-SS . Asa ca SPER, ca data aleasa de noi pt nunta, 6 sept, sa ramana aceasi, desi am cam inceput sa am dubii:-< . Daca stiti localuri dragute si libere in perioada dorita de mine,cu o capacitate de aprox 150 pers, pls, help[-o< Am crezut ca am tot timpul sa caut insa...vad ca nu prea. Va pup si astept un semn >:D< :*

Bine ai venit >:D<
Cam greu cu restaurantul acum..dar nu imposibil :)
Intre aici : http://www.miresici.ro/forumdisplay.php?f=14 shi poate o sa gaseshti ceva sa te ajute :*

Pysycuta
06.11.2007, 07:07:48

Bine ai venit printre noi Cory.Stai linistita ca mai gasesti localuri.Totul este sa te grabesti putin si sa nu iti pierzi speranta.:*

anlya_426
06.11.2007, 10:22:30
fetelor m-am intors......am dat comanda la rochie(aceeasi cu care am poze in album)...a fost foarte frumos....cei de la WL s-au purtat foarte frumos...rochia va fi gata la sf lunii martie.....aaa..si in loc de 2.100 de lei(pretul din magazin) am luat-o cu 1.900,iar voalul mi-l vor confectiona din acelasi tul brodat care va fi folosit si la rochita.......de abia astept sa ajungem in martie si sa pot merge sa o iau acasa.......

Brone
06.11.2007, 10:39:35
fetelor m-am intors......am dat comanda la rochie(aceeasi cu care am poze in album)...a fost foarte frumos....cei de la WL s-au purtat foarte frumos...rochia va fi gata la sf lunii martie.....aaa..si in loc de 2.100 de lei(pretul din magazin) am luat-o cu 1.900,iar voalul mi-l vor confectiona din acelasi tul brodat care va fi folosit si la rochita.......de abia astept sa ajungem in martie si sa pot merge sa o iau acasa.......

Acum m'am uitat sa vad pozele tale cu proba la rochitza shi am constatat ca itzi vine f bine..sincer. :*

CoryCory
06.11.2007, 11:17:09
Va multumesc pt incurajari:* , am inceput deja sa dau telefoane in stanga si-n dreapta.Sunt mai optimista acum;;) Voi v-ati hotarat deja si la capitolul muzica? Ce ati ales? Formatie sau DJ? :-BCa preturi, sunt ok? Va puuuuuuuup>:D<

Brone
06.11.2007, 11:26:22
Va multumesc pt incurajari:* , am inceput deja sa dau telefoane in stanga si-n dreapta.Sunt mai optimista acum;;) Voi v-ati hotarat deja si la capitolul muzica? Ce ati ales? Formatie sau DJ? :-BCa preturi, sunt ok? Va puuuuuuuup>:D<

Dj vrem shi avem 2 variante ..unu cu 700 shi unu cu 850 ron. Ne hotaram dupa ce'i auzim :) Ai intrat pe topic'ul cu restaurante ??

sugarlips
06.11.2007, 11:27:20
Noi am fost sambata la o nunta unde a cantat formatia pe care am ales-o si noi pentru nunta noastra. Din fericire, mi-au placut foarte mult. Spun din fericire pentru ca noi nu i-am auzit cantand pana acum si i-am angajat doar pe baza unor recomandari de la restaurant si de la niste prieteni. Iar acum dupa ce i-am auzit cantand chiar nu imi pare rau deloc. Au cantat live toate genurile de muzica, atat melodii din muzica romaneasca , cat si din repertoriul international ( in limba engleza si in spaniola). Ce nu mi-a placut e ca au cantat si manele, dar am vorbit cu ei si mi-au spus ca pot cu cateva saptamani inainte de nunta sa merg si sa aleg impreuna cu ei repertoriul, iar daca nu vreau manele nu vor canta deloc manele. Au spus ca ei canta muzica la cerere si depinde de noi ce vom alege. Asa ca acum pot sa stau mai linistita pentru ca aveam ceva emotii din cauza ca nu ii auzisem cantand.

super atunci....nici eu nu vreau manele..;-)

sugarlips
06.11.2007, 11:30:51

ce fain .....eu inca nu am rochita....sper sa imi gasesc si eu una faina, faina....geva in genul cum este a ta....care este foarte frumoasa