PDA

Versiunea completa : Miresici SEPTEMBRIE 2008

Pagini : 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29

sugarlips
06.11.2007, 11:33:11
Va pup pe toate:*. Sunt noua pe aici, si eu miresica in septembrie 2008 :x Mi-am dat seama odata cu inceperea cautarii locatiei pt petrecerea nuntii ca mai toate restaurantele sunt ocupate in august-septembrie 2008 si am cam inceput sa ma panichez:-SS . Asa ca SPER, ca data aleasa de noi pt nunta, 6 sept, sa ramana aceasi, desi am cam inceput sa am dubii:-< . Daca stiti localuri dragute si libere in perioada dorita de mine,cu o capacitate de aprox 150 pers, pls, help[-o< Am crezut ca am tot timpul sa caut insa...vad ca nu prea. Va pup si astept un semn >:D< :*

eu zic sa incepi cat mai repede cautarile.....asta daca vrei neaparat in 6.... si eu am vrut in 6, dar din pacate era ocupat deja in aug cand am fost noi sa cautam...si asa ca am ramas cu 20...ca doar atunci a fost liber, noi am vrut sa facem neaparat in sept.:*

anlya_426
06.11.2007, 11:41:59
Acum m'am uitat sa vad pozele tale cu proba la rochitza shi am constatat ca itzi vine f bine..sincer. :*

multumesc tare mult...:*

CoryCory
06.11.2007, 11:42:19
Da, am intrat pe topicul cu restaurante, deja am ametit:-B , dar tot e bine ca macar am de ce sa ametesc:), pana acum nu aveam varinate decat f putine. Casa Voicu pare destul de ok si am auzit ca si Casa Rustic este o alegere buna. LA muzica inca nu stiu ce si cum. Nu vreau manele [-X insa parca o formatie face mult mai misto atmosfera decat DJ-ul\:D/. Doar ca depinde ce preturi au...$-) Merci pt ponturi Brone:* :*

anlya_426
06.11.2007, 11:53:37
ce fain .....eu inca nu am rochita....sper sa imi gasesc si eu una faina, faina....geva in genul cum este a ta....care este foarte frumoasa

ai sa vezi ca o sa-ti gasesti si tu rochita viselor tale....multumesc mult pt compliment.....:">:*

CoryCory
06.11.2007, 11:55:45
fetelor m-am intors......am dat comanda la rochie(aceeasi cu care am poze in album)...a fost foarte frumos....cei de la WL s-au purtat foarte frumos...rochia va fi gata la sf lunii martie.....aaa..si in loc de 2.100 de lei(pretul din magazin) am luat-o cu 1.900,iar voalul mi-l vor confectiona din acelasi tul brodat care va fi folosit si la rochita.......de abia astept sa ajungem in martie si sa pot merge sa o iau acasa.......
Ooops, deja ti-ai facut rochita??:O Vai , deci eu nici nu m-am gandit inca la ea, pt ca cine stie cum o sa arat peste 10 luni :)) Sa nu fie mica(Doamne Fereste^:)^ ) sau mare...stiu eu! Oricum, f draguta rochita ta. Stiu doar cam ce model mi-as dori, insa ma gandesc s-o fac la anu. pupicei :*

Alisori
06.11.2007, 12:14:56
Ooops, deja ti-ai facut rochita??:O Vai , deci eu nici nu m-am gandit inca la ea, pt ca cine stie cum o sa arat peste 10 luni :)) Sa nu fie mica(Doamne Fereste^:)^ ) sau mare...stiu eu! Oricum, f draguta rochita ta. Stiu doar cam ce model mi-as dori, insa ma gandesc s-o fac la anu. pupicei :*

Vad ca faci nunta la manastira Radu Voda...se mai fac nuntia colo?
Eu stiam ca nu se mai fac pentru 2008

Brone
06.11.2007, 12:18:14
Da, am intrat pe topicul cu restaurante, deja am ametit:-B , dar tot e bine ca macar am de ce sa ametesc:), pana acum nu aveam varinate decat f putine. Casa Voicu pare destul de ok si am auzit ca si Casa Rustic este o alegere buna. LA muzica inca nu stiu ce si cum. Nu vreau manele [-X insa parca o formatie face mult mai misto atmosfera decat DJ-ul\:D/. Doar ca depinde ce preturi au...$-) Merci pt ponturi Brone:* :*

La Casa Rustic face Raluka (p_raluca)..o miresica de 13 sept. O potzi intreba pe ea amanunte ;-)

CoryCory
06.11.2007, 12:33:07
Vad ca faci nunta la manastira Radu Voda...se mai fac nuntia colo?
Eu stiam ca nu se mai fac pentru 2008
De unde ai auzit ca nu se mai fac nunti in 2008? si care ar fi motivul? Eu ma duc azi acolo oricum. Poate e doar un zvon...eu am vb in principiu dar nestiind exact cand gasesc liber la restaurant n-am vb clar acolo. SPer sa nu fie adevarat !!!!!!:-SS

CoryCory
06.11.2007, 12:39:22
In sfirsit v-am gasit!!! :)) Hoinarest de ceva vreme pe acest forum, desi la inceput mai mult trageam cu ochiul si in sfirsit mi-am gasit si eu locshorul:)) , adica la septembrie 2008.
Imi pare rau ca nu-s mai multe fete din buc. aici ca sa mai schimbam pareri legate de locatii, dar poate apar mai multe pe parcurs...
Eu inca nu stiu unde vom face nunta dar sper din tot sufletul sa pot face nunta mult visata la cort si cu, cununia religioasa in aer liber.
Am ales data de 13 pt ca si mie mi-a purtat noroc in general si mai ales ca tot o data de 13 (de ianuarie, ce-i drept, nu de septembrie) "mi l-a adus" pe EL!!! cel mai minunat sufletel din lumea asta!!!!
Varianta la care visez acum este acea nunta la cort cu BM dar nu stiu cum o sa stam cu banii. Noi plecam din tara ca sa lucram in afara, sa stringem banii, dar eu cel tirziu dupa craciun vreau sa vin acasa si tare mi-e teama ca nu vom ajunge sa stringem toti banii. Sint persoane in jurul nostru care incearca sa ne descurajeze si desi eu nu prea plec urechea la ce spune lumea, incep sa ma indoiesc si eu de aceasta varianta:( Oricum, ceva trebuie sa gasim pina pe 5 iulie cind plecam...
Voi cum mai stati la capitolul pregatiri?
Buna Ralu:) Vad ca ai ales ca locatie pt nunta Casa Rustic. Ma tenteaza si pe mine desi inca nu am fost la fatza locului, doar ce stiu din recomandari si din poze. Ai ales salonul de sus nu? Ce tip de meniu ai ales si la cat te duce de persoana? Sapt asta merg si eu la ei, am inteles ca mai fac un salon nou. Eu o sa am cam 150 de invitati. Pupici si astept un raspuns:*

DuMiky
06.11.2007, 13:16:47
Buna Ralu:) Vad ca ai ales ca locatie pt nunta Casa Rustic. Ma tenteaza si pe mine desi inca nu am fost la fatza locului, doar ce stiu din recomandari si din poze. Ai ales salonul de sus nu? Ce tip de meniu ai ales si la cat te duce de persoana? Sapt asta merg si eu la ei, am inteles ca mai fac un salon nou. Eu o sa am cam 150 de invitati. Pupici si astept un raspuns:*

buna. am vazut ca esti in criza cu restaurantele si ma gandeam sa-ti dau o mana de ajutor; pentru 150 de persoane te-as sfatui sa incerci pe la ana rustic, fleur de lys, club elite, tezzal, mc monis, caro, riviera, casa doina, crowne plazza... eu le-am vazut personal pe toate si sunt misto; bafta multa.

CoryCory
06.11.2007, 13:35:37
buna. am vazut ca esti in criza cu restaurantele si ma gandeam sa-ti dau o mana de ajutor; pentru 150 de persoane te-as sfatui sa incerci pe la ana rustic, fleur de lys, club elite, tezzal, mc monis, caro, riviera, casa doina, crowne plazza... eu le-am vazut personal pe toate si sunt misto; bafta multa.
Merci :* La Crown Plaza nu mai e liber pe 6 sept si nici in jurul datei. Ana Rustic-vazut.La celelalte voi incerca. Merci pt ajutor :*

Alisori
06.11.2007, 13:49:41
De unde ai auzit ca nu se mai fac nunti in 2008? si care ar fi motivul? Eu ma duc azi acolo oricum. Poate e doar un zvon...eu am vb in principiu dar nestiind exact cand gasesc liber la restaurant n-am vb clar acolo. SPer sa nu fie adevarat !!!!!!:-SS

ieri 02 noiembrie 2007 am fost eu si am discutat cu parintele Teoctist (cel care se ocupa de nunti) pentru ca imi doream foarte mult sa am cununia religioasa la manastirea Radu Voda. Din pacate mi-a spus ca anul viitor nu se mai fac nici nunti si nici botezuri. Nu stiu daca se vor razgandi din nou dar mie unul imi pare foarte rau si trebuie sa incep din nou cautarile unei biserici unde slujba sa sune atat de bine ca aici.(copy raspunsul unei miresici)

Alisori
06.11.2007, 13:52:44
ieri 02 noiembrie 2007 am fost eu si am discutat cu parintele Teoctist (cel care se ocupa de nunti) pentru ca imi doream foarte mult sa am cununia religioasa la manastirea Radu Voda. Din pacate mi-a spus ca anul viitor nu se mai fac nici nunti si nici botezuri. Nu stiu daca se vor razgandi din nou dar mie unul imi pare foarte rau si trebuie sa incep din nou cautarile unei biserici unde slujba sa sune atat de bine ca aici.(copy raspunsul unei miresici)

si din nou o alta miresica: si eu am fost azi si au zis ca s-a emis o lege prin care s-a hotarat ca manastirile sa nu mai oficieze slujbe de cununie

sugarlips
06.11.2007, 14:00:56
ai sa vezi ca o sa-ti gasesti si tu rochita viselor tale....multumesc mult pt compliment.....:">:*

sper.....:-s :-s :-s :-s

anlya_426
06.11.2007, 14:13:19

multumesc tare mult......e bine macar ca stii ce-ti doresti......

iony
06.11.2007, 14:50:41
fetelor, gata m-am trezit dupa nunta cumnatului care a fost superba. a avut loc la casa voicu si pot sa va spun ca a iesit grozav de bine:)>- . fiind duminica s-a terminat destul de devreme(la 3) pt ca lumea s-a dus la serviciu luni. sluba s-a tinut la manastirea "duminica sfintilor romani" de pe sos oltenitei'' insa va recomand sa mergeti la o biserica pt ca preotul de la manastirea asta a fost f exigent :l-au deranjat tipii care au facut poze (ceea ce mi se pare aberant, sincer, ca doar trebuie sa ai si tu amintri si doar nu l-au deranjat cu nimic pe el) si apoi l-a deranjat faptul ca AM servit lumea cu bomboane ca ce inseamna asta in biserica: desfatare ,ca trebuie sa ne rugam ca bla bla bla si am iesit afara de nervi#:-S . va pup si mai vbm>:D<

iony
06.11.2007, 14:51:57
si din nou o alta miresica: si eu am fost azi si au zis ca s-a emis o lege prin care s-a hotarat ca manastirile sa nu mai oficieze slujbe de cununie

bine-ar fi. incepand de cand?

iony
06.11.2007, 14:54:19
Va pup pe toate:*. Sunt noua pe aici, si eu miresica in septembrie 2008 :x Mi-am dat seama odata cu inceperea cautarii locatiei pt petrecerea nuntii ca mai toate restaurantele sunt ocupate in august-septembrie 2008 si am cam inceput sa ma panichez:-SS . Asa ca SPER, ca data aleasa de noi pt nunta, 6 sept, sa ramana aceasi, desi am cam inceput sa am dubii:-< . Daca stiti localuri dragute si libere in perioada dorita de mine,cu o capacitate de aprox 150 pers, pls, help[-o< Am crezut ca am tot timpul sa caut insa...vad ca nu prea. Va pup si astept un semn >:D< :*

Cory, poti sa incerci la casa voicu (str emil racovita nr 4). iti garantez ca e super ok restaurantul insa nu stiu daca au locuri libere cand vrei tu. te pup si iti urez succes !!

anlya_426
06.11.2007, 15:09:48
fetelor, gata m-am trezit dupa nunta cumnatului care a fost superba. a avut loc la casa voicu si pot sa va spun ca a iesit grozav de bine:)>- . fiind duminica s-a terminat destul de devreme(la 3) pt ca lumea s-a dus la serviciu luni. sluba s-a tinut la manastirea "duminica sfintilor romani" de pe sos oltenitei'' insa va recomand sa mergeti la o biserica pt ca preotul de la manastirea asta a fost f exigent :l-au deranjat tipii care au facut poze (ceea ce mi se pare aberant, sincer, ca doar trebuie sa ai si tu amintri si doar nu l-au deranjat cu nimic pe el) si apoi l-a deranjat faptul ca AM servit lumea cu bomboane ca ce inseamna asta in biserica: desfatare ,ca trebuie sa ne rugam ca bla bla bla si am iesit afara de nervi#:-S . va pup si mai vbm>:D<

ma bucur pt ca a iesit totul bine....cat despre manastire....intotdeauna lucrurile sunt mai stricte deoarece calugarii nu au viata pe care o avem noi, nu au familie si nu participa la astfel de evenimente, ei fiind obisnuiti cu un trai anume in manastire...asa ca intr-o oarecare masura trebuie sa-i intelegem si pe ei pt simplu fapt ca ei au o altfel de viata decat a noastra a tuturor...si nu li se par firesti lucrurile care pt noi sunt cotidiene,banale chiar...

Pisu
06.11.2007, 16:11:03
Buna Cory! Uitei aici gasesti tot ce te intereseaza despre Rustic http://www.miresici.ro/showthread.php?t=1545
dar din cite stiu nu mai au liber in septembrie, dar tu suna si vorbeste cu ei, sa fii mai sigura.
Da, eu fac la salonul de sus. Pretul meniului nu e stabilit pt 2008 dar anul asta e vreo 48 de euro.... si meniul e standard, cel putin la mincare, nu exista mai multe variante.... doar CU sau FARA bauturi....La topicul ala l-am si detaliat daca nu ma insel.... 4 feluri de mincare, tort, piscoturi si sampanie la pt intimpinarea invitatilor si bauturi free bar si alcoolice si nealcoolice...

Salonul de sus are capacitatea de 170 pers dar intr-adevar, se mai face sau s-a mai si facut un salon, nu stiu sigur.... Succes si bine ai venit printre noi!

CoryCory
06.11.2007, 17:02:00
Vaaaaaaaai :(:(:( Nu pot sa cred.Sunt tristaaaa :((

CoryCory
06.11.2007, 17:10:32
Cory, poti sa incerci la casa voicu (str emil racovita nr 4). iti garantez ca e super ok restaurantul insa nu stiu daca au locuri libere cand vrei tu. te pup si iti urez succes !!
Sunt convinsa ca e super ok.Am vazut poze, insa nu mai liber.Merci mult oricum pt sfat.:*

Alisori
06.11.2007, 19:11:56
bine-ar fi. incepand de cand?

sincer nu stiu prea multe...o miresica zicea de acest lucru

AliGeo
06.11.2007, 19:25:03
fetelor m-am intors......am dat comanda la rochie(aceeasi cu care am poze in album)...a fost foarte frumos....cei de la WL s-au purtat foarte frumos...rochia va fi gata la sf lunii martie.....aaa..si in loc de 2.100 de lei(pretul din magazin) am luat-o cu 1.900,iar voalul mi-l vor confectiona din acelasi tul brodat care va fi folosit si la rochita.......de abia astept sa ajungem in martie si sa pot merge sa o iau acasa.......
Ma buru pt tine si sper sa-ti iasa exact asa cu iti doresti tu...... apropo de asta, ai putea sa-mi trimiti si mie poze cu rochia ta, ca eu nu am reusit sa gasesc. Mersi mult , te pup! si scuze de deranj....

iony
06.11.2007, 21:47:47
Sunt convinsa ca e super ok.Am vazut poze, insa nu mai liber.Merci mult oricum pt sfat.:*

cu placere. imi pare rau ca nu mai au liber, ar fi iesit o nunta de neuitat.

iony
06.11.2007, 22:32:14
buna seara ! ce mai faceti fetelor? cam putina activitate p-aici. :-s

georgik
07.11.2007, 00:07:24
Salutare tuturor! Sunt si eu o miresica de septembrie 2008, mai exact pe 27.

Ziua mea e tot pe 27, dar alta luna, am zis ca asa o sa fie usor de retinut....

Am gasit deja restaurantul si cam atata. Sper sa avem timp sa mergem cat mai curand si pentru biserica sa ne interesam.

Am inteles ca si cu biserica trebuie sa gasim din timp.

Doar ca am o problema cu nasii....cei la care ne gandeam noi nu mai vor....iar altii nu stim, sper doar ca vom rezolva asta pana atunci

Mai sunt 9 luni miresicilor!

Abia astep!!!

Voi cum stati cu pregatirile?

Cele care au gasit deja fotograf, cameraman, coafor....si altele poate ne impartasesc detaliile ca sa alegem si noi mai usor ceva ok

O seara frumoasa tuturor

Brone
07.11.2007, 00:11:15

Bine ai venit >:D<
Pe miresici de aug am scris cate ceva din ce te intereseaza. Mai disc maine amanunte pt ca acum ma retrag la somn.
Somn ushor :*

Pysycuta
07.11.2007, 08:37:58

Am gasit deja restaurantul si cam atata. Sper sa avem timp sa mergem cat mai curand si pentru biserica sa ne interesam.

Doar ca am o problema cu nasii....cei la care ne gandeam noi nu mai vor....iar altii nu stim, sper doar ca vom rezolva asta pana atunci

Abia astep!!!

Cele care au gasit deja fotograf, cameraman, coafor....si altele poate ne impartasesc detaliile ca sa alegem si noi mai usor ceva ok

O seara frumoasa tuturor

Bine ai venit printre noi

anlya_426
07.11.2007, 09:11:05
Ma buru pt tine si sper sa-ti iasa exact asa cu iti doresti tu...... apropo de asta, ai putea sa-mi trimiti si mie poze cu rochia ta, ca eu nu am reusit sa gasesc. Mersi mult , te pup! si scuze de deranj....

intra la mine in album..si uitate la pagina nr. 2( in josul paginii ai sa vezi ca ai indicat nr. paginii,si selectezi de acolo pagina 2)

anlya_426
07.11.2007, 09:13:14

bina ai venit printre noi...>:D<

iony
07.11.2007, 13:08:32

Abia astep!!!

O seara frumoasa tuturor

buna si bine ai venit! si eu tot pe 27 sept am nunta si-mi pare bine ca ne-am strans mai multe. pupici si spor la pregatiri!!:* :*

YOYO77
07.11.2007, 14:33:41

Abia astep!!!

O seara frumoasa tuturor

Buna miresica de 2008
Eu sunt o miresica disperata de 2008. Nu gasesc locatie. Unde este Restaurantul Lacul TEi?

bia_bobocelu
07.11.2007, 21:23:12
Salutar si noi o sa avem nunta tot pe 6.09.2008 de ziua mea, deci amandoua o sa sarbatorim doua evenimente. Spor la pregatiri.

clau_be
07.11.2007, 21:41:58
si eu fac nunta in septembrie,adica asa vreau ,peste o saptamina fac rezervarea.....sper sa mai fie loc#:-S:-?

georgik
07.11.2007, 23:17:23
Buna miresica de 2008
Eu sunt o miresica disperata de 2008. Nu gasesc locatie. Unde este Restaurantul Lacul TEi?

Nu se numeste asa exact. Sunt niste restaurante langa Lacul Tei in cadrul bazei sportive de acolo....din cate stiu eu deja erau ocupate pentru la anu sambetele.

stiu ca atunci cand mai umblam noi dupa locatii, am fost la unul: LA DOI BANI sau asa ceva.....

sper sa nu gresesc, o sa ma interesez

si asta incepea rezervarile din noiembrie pt 2008.

bafta la cautat

cum aflu exact te anunt

Yonika
08.11.2007, 11:02:24
Buna fetele!
Sunt deja in Bacau de o saptamana. Am reusit ieri sa trec pe la magazinul Allure, si am inteles ca iti fac si la comanda rochii cu modelul tau. Tu le spui ce vrei, ei iti fac o schita si apoi iti spun pretul, si am mai inteles ca nici nu ar ajunge chiar asa scump, pana in 1500 lei. Si am mai inteles ca au materiale f faine. Eu am sa merg sapt viitoare cu niste poze si sa imi faca o schita si sa imi spun pretul.
Abia astept!!!<:-P

Yonika
08.11.2007, 11:07:34

Abia astep!!!

O seara frumoasa tuturor
Bine ai venit printre noi!<:-P >:D<

Pysycuta
08.11.2007, 16:49:31
si eu fac nunta in septembrie,adica asa vreau ,peste o saptamina fac rezervarea.....sper sa mai fie loc#:-S:-?

Iti tinem pumnii >:D<

Pysycuta
08.11.2007, 16:50:12
Salutar si noi o sa avem nunta tot pe 6.09.2008 de ziua mea, deci amandoua o sa sarbatorim doua evenimente. Spor la pregatiri.

bine ai venit in clubul miresicilor in devenire :)>-

georgik
08.11.2007, 17:12:12
Buna miresica de 2008

Am gasit restaurantul de care vorbeam:

se numeste La 2 lei

il gasesti si pe internet, doar ca are adresa cu restaurant in fata si nu are spatii: restaurantla2lei.4w.ro

stiu ca faceau rezervarile pt 2008 incepand cu noiembrie

E stil rustic, asta daca te atrage.

noi nu facem acolo, ti-am zis de el pt ca doar asta cred ca mai are liber la anu din cele vizitate de noi

bafta!

Pysycuta
08.11.2007, 17:17:29
Am gasit restaurantul de care vorbeam:

se numeste La 2 lei

il gasesti si pe internet, doar ca are adresa cu restaurant in fata si nu are spatii: restaurantla2lei.4w.ro

stiu ca faceau rezervarile pt 2008 incepand cu noiembrie

E stil rustic, asta daca te atrage.

noi nu facem acolo, ti-am zis de el pt ca doar asta cred ca mai are liber la anu din cele vizitate de noi

bafta!

Acolo a facut o prietena de-a mea anul trecut

dania_1012
08.11.2007, 18:41:16
hai sa incepem sa numaram impreuna pana la ziua NOASTRA SPECIALA...eu,mi-am pus reminder pe calculator si imi arata in fiecare zi cat mai am pana ma marit...:)
Sunt curioasa...oare suntem multe care ne casatorim in septembrie 2008?

si eu tot in septembrie 2008 .... sper , depinde de locatie.
apropo, isi face / si-a facut cineva nunta la Intercontinental ?
stiti ceva de preturi , conditii ??

Pysycuta
08.11.2007, 19:21:14

bine ai venit :*

iony
09.11.2007, 10:39:42

intra pe : http://www.miresici.ro/showthread.php?t=2035&page=5, gasesti acolo mai multe detalii (sper)

iony
10.11.2007, 10:26:13
:* fetelor, dati cam rar pe aici. eu sunt singura care mai intra???:-\ vroiam sa va spun ca diseara merg la nunta verisoarei viitorului meu sot. iarasi distractie. va pup <:-P

Yonika
10.11.2007, 10:37:21
:* fetelor, dati cam rar pe aici. eu sunt singura care mai intra???:-\ vroiam sa va spun ca diseara merg la nunta verisoarei viitorului meu sot. iarasi distractie. va pup <:-P
Nu esti chiar singura pe aici..mai sunt si eu! ;))
Petrecere frumoasa deseara!

Brone
10.11.2007, 12:17:23

Dam destul de des pe aici dar comentam shi noi daca este cazul..in rest doar citim :)))
Distractzie placuta shi sa ne dai amanunte luni. :*

Brone
10.11.2007, 12:22:14
Nu esti chiar singura pe aici..mai sunt si eu! ;))
Petrecere frumoasa deseara!

Tu ejti pe aici secventzial :))) Cum apari ..asha dispari :)))
:*

myrella
10.11.2007, 13:58:10
buna fetelor...!!!Nu am mai intrat de mult timp la subiectul asta...cu toate ca sunt o miresica de 2008!!Oare sunt in urma cu pregatirile???Nu am ales decat locatia...Dar restul...am zis sa incepem de prin ianuarie..!Oare e destul timp..?Nu vreau sa intru in panica...!!Voi sunte-ti mai inainte cu pregatirile?Pupicei..!

Brone
10.11.2007, 14:05:55
buna fetelor...!!!Nu am mai intrat de mult timp la subiectul asta...cu toate ca sunt o miresica de 2008!!Oare sunt in urma cu pregatirile???Nu am ales decat locatia...Dar restul...am zis sa incepem de prin ianuarie..!Oare e destul timp..?Nu vreau sa intru in panica...!!Voi sunte-ti mai inainte cu pregatirile?Pupicei..!

Servus :)
Daca vrei ceva anume poate este traziu... dar potzi incepe linishtita shi in ian.
Multe fete au rezervat shi rezolvat f multe pt nunta..sunt mai vrednicutze :)))

Yonika
10.11.2007, 14:54:40
Tu ejti pe aici secventzial :))) Cum apari ..asha dispari :)))
=)) Eu intru pe aici de la serv, adica in timp zilei, si nu prea sunteti asa multe at; seara nu mai am deloc chef de calc..mi s-a "acrit" sa vad toata ziua calc in fata la serv..sa mai stau si acasa..deja e prea mutl...si de asta seara nu sunt cu voi la discutii. Plus, ca de o sapt m-am mutat la iubi, si la el acasa calc e in cam surorii sale, si iar nu as avea cum.... Eu citesc tot timpul ce scrieti voi, ce discutati, si cand cred ca am si eu ceva de spus, chiar daca sunteti "of-line", o fac..si de asta apare ca sunt f putin printre voi.
Eu va pup pe toate si un week-end placut cat mai este!

PS: acum de ex sunt tot la serv, azi pana la 4.

Yonika
10.11.2007, 14:58:33
Buna Mirela
si bine ai venit printre miresicile de septembrie, si mai ales printre cele de o zi de "13" <:-P . Eu cred ca va fi o zi cu noroc pt toate.
cam in acelasi stadiu sunt si eu ca si tine: am ales doar locatia, si am dat avans. De restul doar m-am interesat, mi-am scos notite, si in ianuarie-februarie inceem in forta... nici macar nasi nu am reusit sa avem..dar e timp. Deocamdata poti sta linistita ca de la anul ai timp pana in sept.
Te pup si bafta la pregatiri!:*

Brone
10.11.2007, 15:13:39
=)) Eu intru pe aici de la serv, adica in timp zilei, si nu prea sunteti asa multe at; seara nu mai am deloc chef de calc..mi s-a "acrit" sa vad toata ziua calc in fata la serv..sa mai stau si acasa..deja e prea mutl...si de asta seara nu sunt cu voi la discutii. Plus, ca de o sapt m-am mutat la iubi, si la el acasa calc e in cam surorii sale, si iar nu as avea cum.... Eu citesc tot timpul ce scrieti voi, ce discutati, si cand cred ca am si eu ceva de spus, chiar daca sunteti "of-line", o fac..si de asta apare ca sunt f putin printre voi.
Eu va pup pe toate si un week-end placut cat mai este!

PS: acum de ex sunt tot la serv, azi pana la 4.

Upsss...najpa la job sambata :(

genoveva_1984
10.11.2007, 15:54:23

Si eu merg la nunta in seara asta. Acum ma pregatesc sa merg la coafor, dar am intrat sa salut toate miresicile de pe forum si sa va urez un week-end placut ( atat cat a mai ramas din el).>:D<>:D<>:D<>:D<

Brone
10.11.2007, 15:57:39
Si eu merg la nunta in seara asta. Acum ma pregatesc sa merg la coafor, dar am intrat sa salut toate miresicile de pe forum si sa va urez un week-end placut ( atat cat a mai ramas din el).>:D<>:D<>:D<>:D<

>:D< Distractzie placuta :*

georgik
10.11.2007, 15:59:38

Distractia placuta la nunta si sa tragi cu ochiul la detalii....sa ne mai zici si noua cum e de la fata locului :))

weekend placut tuturor

Pisu
10.11.2007, 16:22:21
Distractie placuta tuturor care va duceti la nunti!!! Povestiti-ne si noua cum a fost, zilile urmatoare...

flori2105
10.11.2007, 16:23:01
Salutare miresici de septembrie 2008!Si eu o sa am nunta pe 13 septembrie 2008!Desi sunt o persoana foarte foarte superstitioasa sunt sigura ca acea zi va fi cea mai frumoasa din viata noastra si fara nici un pic de ghinion.Cum mai stati cu pregatirile?Eu am rezervat restaurantul,muzica si am gasit nasi.Deocamdata atat,acum sunt in cautare de marturii si de casuta de dar pt ca vreau sa le cumpar dinainte.Va pup pe toate si spor la pregatiri

georgik
10.11.2007, 16:48:42
Salutare miresici de septembrie 2008!Si eu o sa am nunta pe 13 septembrie 2008!Desi sunt o persoana foarte foarte superstitioasa sunt sigura ca acea zi va fi cea mai frumoasa din viata noastra si fara nici un pic de ghinion.Cum mai stati cu pregatirile?Eu am rezervat restaurantul,muzica si am gasit nasi.Deocamdata atat,acum sunt in cautare de marturii si de casuta de dar pt ca vreau sa le cumpar dinainte.Va pup pe toate si spor la pregatiri

Vad ca ai facut mai mult decat mine

noi avem doar restaurantul....

nici macar nasi nu am reusit sa gasim

alycya
10.11.2007, 17:17:39
Buna fetelor, ma numesc Alina si eu sunt o miresica pentru 20 septembrie 2008.Vreau sa spun ca am arvunit restaurantul dar sunt stresata ca nu am gasit formatie. Astept sa ne sfatuim<:-P

Pisu
10.11.2007, 17:24:12
Inca una deci.... de 13 \:D/ Eu zic sa mai rezolvi si foto si video inainte de marturii si casuta, ca "ard" mai tare astea....

Cocolina
10.11.2007, 18:42:28
Salutare la toata lumea.
Sunt relativ noua in acest domeniu in sensul ca am citit multe dintre mesajele voastre insa nu am indraznit sa ma inregistrez.
Noi vrem sa facem nunta anul viitor in septembrie sau octombrie 2008. Nr. persoanelor o sa fie in jur de 70-80 pers. Singurul restaurant care l-am gasit liber la acest nr. de pers este Floare de cactus. Sincer noua ne-a placut insa as vrea sa aud si ceva pareri de la voi.

Va multumesc si weekend placut

Brone
10.11.2007, 18:44:15
Buna fetelor, ma numesc Alina si eu sunt o miresica pentru 20 septembrie 2008.Vreau sa spun ca am arvunit restaurantul dar sunt stresata ca nu am gasit formatie. Astept sa ne sfatuim<:-P

Bine ai venit :*
Ref la formatzie ... eu prefer nunta cu DJ :)

Brone
10.11.2007, 18:47:08
Salutare la toata lumea.
Sunt relativ noua in acest domeniu in sensul ca am citit multe dintre mesajele voastre insa nu am indraznit sa ma inregistrez.
Noi vrem sa facem nunta anul viitor in septembrie sau octombrie 2008. Nr. persoanelor o sa fie in jur de 70-80 pers. Singurul restaurant care l-am gasit liber la acest nr. de pers este Floare de cactus. Sincer noua ne-a placut insa as vrea sa aud si ceva pareri de la voi.

Bine ai venit >:D<
Intra aici sa itzi faci o parere despre floare de cactus http://www.miresici.ro/showthread.php?t=1496&highlight=floare+de+cactus

georgik
10.11.2007, 19:20:06
Bine ai venit :*
Ref la formatzie ... eu prefer nunta cu DJ :)

si eu la fel prefer DJ

la mine la restaurant aveau ei un DJ

am avut noroc ca am inteles ca se pricepe

daca e sa ai de ales.....eu cred ca DJ e mai bine daca nu ai vazut sigur de mai multe ori formatia cantand

georgik
10.11.2007, 19:22:46
Salutare la toata lumea.

Eu stiu numai pareri de bine despre Floare de cactus, chiar si despre fata care se ocupa cu decorarea.

Si noi am vrut sa mergem acolo, doar ca am ales altceva pt ca zona a fost un minus pt floare de cactus.

anabella
11.11.2007, 11:35:07
Salutare la toata lumea.

acolo mananc eu cu colegii in pauza de pranz :D si ne facem de fiecare data draci ca ni se aduce comanda dupa o ora, cand pauza noastra deja s-a terminat. dar au mancare buna si ieftina. numai ca nunta acolo....

georgik
11.11.2007, 13:43:06
acolo mananc eu cu colegii in pauza de pranz :D si ne facem de fiecare data draci ca ni se aduce comanda dupa o ora, cand pauza noastra deja s-a terminat. dar au mancare buna si ieftina. numai ca nunta acolo....

eu stiu ca floare de cactus e in sema parc

anabella
11.11.2007, 13:51:11
eu stiu ca floare de cactus e in sema parc

pai acolo e. acolo mananca 90 % din populatia care lucreaza in acest parc. dar nu stiam ca e restaurant, ca noi o stim de cantina de cand lucrez eu acolo, de vreun an jumate. si cu atat mai putin nu stiam ca acolo se fac nunti!!! asta chiar a fost o surpriza. bravo lor ca pot organiza si nunti, ca am vazut ceva poze cu decorul pe aici si mi-a placut cum aranjeaza. ca daca te duci in pauza de pranz, asa cum ne ducem noi, cand totul e asezat ca la cantina nu-ti inspira nimic sala aia. chiar mi-a placut, nici nu mai zici ca e acelasi loc.

georgik
11.11.2007, 14:15:33
pai acolo e. acolo mananca 90 % din populatia care lucreaza in acest parc. dar nu stiam ca e restaurant, ca noi o stim de cantina de cand lucrez eu acolo, de vreun an jumate. si cu atat mai putin nu stiam ca acolo se fac nunti!!! asta chiar a fost o surpriza. bravo lor ca pot organiza si nunti, ca am vazut ceva poze cu decorul pe aici si mi-a placut cum aranjeaza. ca daca te duci in pauza de pranz, asa cum ne ducem noi, cand totul e asezat ca la cantina nu-ti inspira nimic sala aia. chiar mi-a placut, nici nu mai zici ca e acelasi loc.

e meritul celor care se ocupa cu decorarea....

am auzit ca fac treaba buna!

noi nu facem nunta acolo, dar am vazut ca cei care au facut acolo sunt multumiti

iony
11.11.2007, 19:10:36
gata fetelor, m-am trezit . cam tarziu ce-i drept dar asta este:-p . a fost o nunta reusita, petrecerea a avut loc la restaurant tecadra in pipera, slujba la biserica amzei. a fost o slujba f frumoasa si solemna.mirii au pegatit o surpriza invitatilor: a cantat o formatie de muzica populara ( cea in care canta fiul lui liviu vasilica). a tinut pana la ora 6 si ...am prins buchetul miresei>:D< .cam atat , va mai povestesc. papa

georgik
11.11.2007, 19:34:44
gata fetelor, m-am trezit . cam tarziu ce-i drept dar asta este:-p . a fost o nunta reusita, petrecerea a avut loc la restaurant tecadra in pipera, slujba la biserica amzei. a fost o slujba f frumoasa si solemna.mirii au pegatit o surpriza invitatilor: a cantat o formatie de muzica populara ( cea in care canta fiul lui liviu vasilica). a tinut pana la ora 6 si ...am prins buchetul miresei>:D< .cam atat , va mai povestesc. papa

opaaaa....felicitari pentru buchet!

ma bucur ca a fost frumos

te asteptam cu detalii

Pisu
12.11.2007, 05:18:42
Mai fetelor eu pina pe 18 luna asta sper sa inchei contractul cu firma de decoratiuni, ca de decis m-am decis.

Azi s-a sfintit si biserica la care vreau sa fac si am vazut imagini la tv. Cite lipsa de respect, ca s-au inghesuit pina au rupt usa bisericii!!! Doamne citi nervi mi-au provocat si cite grata.... Macar animalele au o scuza pt un asa comportament salbatic.... In fine.... poate totusi se pun pe aranjat interiorul si imi dau si mie fetele de prin Buc. vesti bune legate de rezervarile pt nunti in 2008. Ar fi frumos sa tai si grija asta de pe lista....

Daca mai gasesc si cameraman si DJ si inchei contract si cu ei chiar ca ma pot culca pe o ureche.... pina mai in colo....

Cam atit.... Voi ce ati mai facut? Ce mai ziceti?

Eu nu am mai vazut-o de mult pe OnutzaD pe aici :( stie cineva ceva de ea???? N-a mai intrat de fix o luna.... :( I-am dat un PM, poate il vede... OAAANNNNAAAA....!!!!

Yonika
12.11.2007, 11:22:36
Upsss...najpa la job sambata :(
Nu e chiar asa rau, ca e cam liniste de obicei sambata, si pot sta mai mult pe aici printre miresicile noastre. Atat ca ele nu prea intra asa multe sambata. Iar pt ziua de sambata lucrata, am inteles ca imi mai pot lua in timp sapt liber, plus ca lucrez o sambata si una sunt libera.
Numai bine la toate si o saptamana placuta!

Brone
12.11.2007, 15:21:33
Nu e chiar asa rau, ca e cam liniste de obicei sambata, si pot sta mai mult pe aici printre miresicile noastre. Atat ca ele nu prea intra asa multe sambata. Iar pt ziua de sambata lucrata, am inteles ca imi mai pot lua in timp sapt liber, plus ca lucrez o sambata si una sunt libera.
Numai bine la toate si o saptamana placuta!

Sa fac atac de panica nu alta :))) Am intzeles ca lucrezi 1 sapt shi 1 sapt ai liber =)))
Saptamana faina >:D< :*

Yonika
12.11.2007, 16:12:20
Sa fac atac de panica nu alta :))) Am intzeles ca lucrezi 1 sapt shi 1 sapt ai liber =)))
Saptamana faina >:D< :*
As fi vrut eu sa fie asa, cu cate o saptamana libera!\:D/ Dar nu...:(

mariang
12.11.2007, 16:16:00

Buna,

voi avea nunta anul viitor, in septembrie, desigur si vroiam sa va salut.
Acum am descoperit topic-ul asta.
Iony, poti sa-mi spui cum se numea formatia in care canta fiul lui Liviu Vasilica? Eu o sa am majoritatea invitatilor din zona Teleorman si ma gandeam ca ar fi indicata.
Sunt la momentul cautarii formatiei, asta intr-un final, dupa ce am cautat o groaza de timp restaurant.
Va pup.

mirunica
12.11.2007, 16:16:29
Salutare la toata lumea.

Este cel din Sema parc? Daca este vorba de acela am fost acolo la o nunta acum vre-o 2 anu si a fost dragut. Cam micut, dar daca zici ca vor fi 70 pers este ok. Spor la pregatiri :*

mirunica
12.11.2007, 16:20:09
Mai fetelor eu pina pe 18 luna asta sper sa inchei contractul cu firma de decoratiuni, ca de decis m-am decis.

Azi s-a sfintit si biserica la care vreau sa fac si am vazut imagini la tv. Cite lipsa de respect, ca s-au inghesuit pina au rupt usa bisericii!!! Doamne citi nervi mi-au provocat si cite grata.... Macar animalele au o scuza pt un asa comportament salbatic.... In fine.... poate totusi se pun pe aranjat interiorul si imi dau si mie fetele de prin Buc. vesti bune legate de rezervarile pt nunti in 2008. Ar fi frumos sa tai si grija asta de pe lista....

Daca mai gasesc si cameraman si DJ si inchei contract si cu ei chiar ca ma pot culca pe o ureche.... pina mai in colo....

Cam atit.... Voi ce ati mai facut? Ce mai ziceti?

Eu nu am mai vazut-o de mult pe OnutzaD pe aici :( stie cineva ceva de ea???? N-a mai intrat de fix o luna.... :( I-am dat un PM, poate il vede... OAAANNNNAAAA....!!!!

Raluca, am vazut si biserica de care vorbesti. Intamplator stau chiar langa ea. Ma tenta si pe mine sa facem cununia acolo, dar pe dinauntru nu este pictata si arata cam urat. Crezi ca o vor picta pana la anul? stii ceva de acest aspect?

Pisu
12.11.2007, 16:24:19
Buna,

Iony, poti sa-mi spui cum se numea formatia in care canta fiul lui Liviu Vasilica? Eu o sa am majoritatea invitatilor din zona Teleorman si ma gandeam ca ar fi indicata.
Sunt la momentul cautarii formatiei, asta intr-un final, dupa ce am cautat o groaza de timp restaurant.
Va pup.
Bine ai venit aici la gramada de mirese de septembrie =)) Prin Teleorman am si eu niste rude si nu putine :D

Pisu
12.11.2007, 16:28:08
Raluca, am vazut si biserica de care vorbesti. Intamplator stau chiar langa ea. Ma tenta si pe mine sa facem cununia acolo, dar pe dinauntru nu este pictata si arata cam urat. Crezi ca o vor picta pana la anul? stii ceva de acest aspect?
Mai din pacate nu stiu si cam stau cu morcovu' sa zic asa..... Ma tot gindesc la o varianta de rezerva dar nu stiu pe care sa o pun ca plan B....:-SS :-SS :-SS

mirunica
12.11.2007, 16:30:02
Si noi nu am facut altceva decat sa dam avansul la restaurant si binenteles nasii care sunt prieteni nosti f buni. Sper sa avem timp sa le rezolvam pe toate pana in septembrie pupici :*

mirunica
12.11.2007, 16:31:38
Mai din pacate nu stiu si cam stau cu morcovu' sa zic asa..... Ma tot gindesc la o varianta de rezerva dar nu stiu pe care sa o pun ca plan B....:-SS :-SS :-SS
daca tot stau langa biserica o sa ma duc sa mai intreb. daca vrei o sa te tin la curent si pe tine.

Pisu
12.11.2007, 16:36:52
daca tot stau langa biserica o sa ma duc sa mai intreb. daca vrei o sa te tin la curent si pe tine.
Iti dai seama ca nu zic nu!!!!!! ^:)^ ^:)^ ^:)^ ^:)^ ^:)^

mariang
12.11.2007, 16:41:28
Bine ai venit aici la gramada de mirese de septembrie =)) Prin Teleorman am si eu niste rude si nu putine :D

Da, astia din Teleorman sunt petrecareti rau si vor vrea populara, iti dai seama. Hore, sarbe, dude....=)) si pretentiosi pe deasupra!
Eu nu prea stiu formatii din zona asta, ma gandesc la o formatie mai de "Doamne ajuta!", daca nu din zona, macar adiacent. Daca iau numai Dj(care habar n-am cum o fi) o sa faca fete-fete.

iony
12.11.2007, 17:37:28
Buna,

Va pup.

buna. imi pare rau dar nu stiu cum se numeste ac formatie, mi-a scapat complet, dar iti promit ca o sa o intreb pe miresica de cum vine din saptamana de miere. au cantat superb. chiar au facut atmosfera. papa

anlya_426
12.11.2007, 17:52:47
fetelor va salut pe toate si imi cer scuze pt absentele din aceste zile...si presimt ca voi mai lipsi ceva vreme...la serviciu plec pe teren si seara ajung foarte obosita si ma bag direct in pat....
vreau sa va spun ca astazi ne-am comandat verighetele...vor avea cam 20g si sunt oarecum in genul bulgari.....le vom ridica pe 27.10.2007....
maine promit sa reactualizez listuta cu miresici de sept 2008 si pe aceasta cale le urez si un calduros bun venit noilor miresici.....

Pisu
12.11.2007, 18:07:09
vreau sa va spun ca astazi ne-am comandat verighetele...vor avea cam 20g si sunt oarecum in genul bulgari.....le vom ridica pe 27.10.2007...

Felicitari!!!! Asteptam "pozne" dar cred ca ai gresit ceva la data aia...=))

Pisu
12.11.2007, 18:09:12
Da, astia din Teleorman sunt petrecareti rau si vor vrea populara, iti dai seama. Hore, sarbe, dude....=)) si pretentiosi pe deasupra!
Eu nu prea stiu formatii din zona asta, ma gandesc la o formatie mai de "Doamne ajuta!", daca nu din zona, macar adiacent. Daca iau numai Dj(care habar n-am cum o fi) o sa faca fete-fete.
Eu am fost la nuntile rudelor de pe acolo si am inghitit alegerile lor la capitolul muzica, asa ca daca vor avea placerea sa vina la nunta mea vor trebuii sa accepte si sa inghita si ei alegerile noastre, adica sa se multumeasca cu DJ! Si la urma urmei oamenii care stiu sa se distreze se distreaza si cu formatie si cu DJ. Imi pare rau ca eu sint varza la capitolul formatii si nu te pot ajuta cu vreo recomandare....

Pisu
12.11.2007, 18:12:31
Sint suparata fleashca!!!!!!!!!!!!:(( :(( :(( :(( :(( :(( Nu reusesc si eu sa gasesc pe cineva care sa ne filmeze si noua nunta, sa se incadreze in cerintele noastre la calitate si pret... si care sa puna alte conditii pe care noi nu le putem indeplinii....Oooffff.... imi vine sa pling, sa pling, sa pling si nimic altceva!!!!! Nici sa dau chiar si 5 lei cuiva care sa-si bata joc de filmare si habar sa n-aiba ce face nu vreau.... Sint atit de trista!!!:(( :(( :((

anlya_426
12.11.2007, 18:17:07
Felicitari!!!! Asteptam "pozne" dar cred ca ai gresit ceva la data aia...=))

dap...27.11.2007:D ..si pun si pozici imediat ce o sa le am...

anlya_426
12.11.2007, 18:18:41
Sint suparata fleashca!!!!!!!!!!!!:(( :(( :(( :(( :(( :(( Nu reusesc si eu sa gasesc pe cineva care sa ne filmeze si noua nunta, sa se incadreze in cerintele noastre la calitate si pret... si care sa puna alte conditii pe care noi nu le putem indeplinii....Oooffff.... imi vine sa pling, sa pling, sa pling si nimic altceva!!!!! Nici sa dau chiar si 5 lei cuiva care sa-si bata joc de filmare si habar sa n-aiba ce face nu vreau.... Sint atit de trista!!!:(( :(( :((

incearca sa te linistesti....o sa rasara soarele si pe strada ta....sunt sigura ca veti gasi pana la urma exact persoana de care aveti nevoie...

Pisu
12.11.2007, 18:32:07
incearca sa te linistesti....o sa rasara soarele si pe strada ta....sunt sigura ca veti gasi pana la urma exact persoana de care aveti nevoie...
Nu stiu.... stau cu ferestre peste ferestre deschise pe monitor, cu oferte nu cu altceva si am de ales intre a ma arunca la ceva ce nu-mi permit sau sa platesc pt ceva ce nu-mi doresc... si imi tot vine sa iau ceva mai scump si sa zic "lasa ca s-or gasi bani" dar daca fac asa la fiecare serviciu o sa ajungem in copaci.... si sintem 2 implicati, nu numai eu, nu pot face asta altcuiva, adica iubitelului meu.... Apoi zic "iau ce-mi permit, mai bine decit nimic" si imi vine sa pling, si stiu ca voi plinge si dupa nunta daca fac asa ceva.... Mi se invirt ofertele in cap si nu vad nici o cale de iesire, convenabila.... Ooooffff.... Inchei un capitol si o iau cu altul.... si e cineva aici care stie, pt ca pe ea am stresat-o in ultima perioada cu decorul restaurantului>:D<:*

iony
12.11.2007, 19:13:26
Buna,

Va pup.

gata, tocmai am vorbit cu miresica si am intrebat-o cum se numeste formatia si mi-a zis ca BURNASUL teleormanean. sper sa-ti fie de ajutor. pupici

mariang
12.11.2007, 21:46:12
gata, tocmai am vorbit cu miresica si am intrebat-o cum se numeste formatia si mi-a zis ca BURNASUL teleormanean. sper sa-ti fie de ajutor. pupici

Multumesc mult!>:D< O sa-i caut sa vad cum sunt.

iony
12.11.2007, 22:12:23
Multumesc mult!>:D< O sa-i caut sa vad cum sunt.

uite ce am gasit eu pe net. sper sa mai fie valabil nr de tel si mai sper sa nu fiu penalizata (prefer sa fie sters mesajul daca e considerat reclama):

ANSAMBLUL DE CÂNTECE ȘI DANSURI "BURNASUL" - ALEXANDRIA
("Burnasul" Folk Group)
140056 Alexandria, Str. Mihăiță Filipescu nr.9
Tel.: (0247)31.12.17
Secretariat muzical George MOGOROASE

Pisu
13.11.2007, 02:38:01
Mai fetelor, ce trece timpul....! 10 luni pina la nunta...<:-P <:-P <:-P <:-PParca mai ieri ma gindeam ca mai e un an si jumatate si acum mai sint 10 luni.... si 37 de zile pina ma vad cu ingerasul meu.... si vreo 34 pina cin imi soseste rochita... si 2 saptamini pina la primul salariu :))

Pysycuta
13.11.2007, 07:04:37
Mai fetelor, ce trece timpul....! 10 luni pina la nunta...<:-P <:-P <:-P <:-PParca mai ieri ma gindeam ca mai e un an si jumatate si acum mai sint 10 luni.... si 37 de zile pina ma vad cu ingerasul meu.... si vreo 34 pina cin imi soseste rochita... si 2 saptamini pina la primul salariu :))

timpul trece foarte repede atunci cand nu te gandesti la el ;)) mai este putin pana la Craciun...Gata intram in 2008 fetelor >:D<

anlya_426
13.11.2007, 08:50:05
timpul trece foarte repede atunci cand nu te gandesti la el ;)) mai este putin pana la Craciun...Gata intram in 2008 fetelor >:D<

dap..asa e...eu deja mi-am achizitionat cateva decoratiuni pt bradul de Craciun...timpul intr-adevar zboara pe langa noi..si acum ne trezim ca e septembrie 2008......

mariang
13.11.2007, 10:09:16
uite ce am gasit eu pe net. sper sa mai fie valabil nr de tel si mai sper sa nu fiu penalizata (prefer sa fie sters mesajul daca e considerat reclama):

ANSAMBLUL DE CÂNTECE ȘI DANSURI "BURNASUL" - ALEXANDRIA
("Burnasul" Folk Group)
140056 Alexandria, Str. Mihăiță Filipescu nr.9
Tel.: (0247)31.12.17
Secretariat muzical George MOGOROASE

Multumesc! ^:)^

iony
13.11.2007, 10:15:58
Multumesc! ^:)^

cu mare placere!!!:*

Brone
13.11.2007, 11:06:46
dap..asa e...eu deja mi-am achizitionat cateva decoratiuni pt bradul de Craciun...timpul intr-adevar zboara pe langa noi..si acum ne trezim ca e septembrie 2008......

Ref la bradul de craciun/sarbatori ...anul trecut am luat unu ffff frumos... inalt..ff bogat ...cu 250 ron 8-| Anul acesta vrem sa luam 2 bradutzi ... dar chiar sa mai dau atatzia bani nu'mi vine :-< Ma gandesc sa iau artificial ...

Pisu
13.11.2007, 12:46:43
Ref la bradul de craciun/sarbatori ...anul trecut am luat unu ffff frumos... inalt..ff bogat ...cu 250 ron 8-| Anul acesta vrem sa luam 2 bradutzi ... dar chiar sa mai dau atatzia bani nu'mi vine :-< Ma gandesc sa iau artificial ...
Eu mi-am luat artificial tot din cauza preturilor.... si a piticilor mei cu simetria, ca vroiam si eu un brad simetric, nu jumate gol si jumate cu crengi....:)) :)) :))

Brone
13.11.2007, 13:12:44
Eu mi-am luat artificial tot din cauza preturilor.... si a piticilor mei cu simetria, ca vroiam si eu un brad simetric, nu jumate gol si jumate cu crengi....:)) :)) :))

Eheeeee... se gasesc shi simetrici..shi bogatzi..fara goluri intre ramuri..dar te costa :))) Mai bine dau 1 mil pe un brad frumos artificial shi il folosesc catziva ani decat sa mai dau 250-300 ron pe unu natural in fiecare an.

Pisu
13.11.2007, 13:18:02
Eheeeee... se gasesc shi simetrici..shi bogatzi..fara goluri intre ramuri..dar te costa :))) Mai bine dau 1 mil pe un brad frumos artificial shi il folosesc catziva ani decat sa mai dau 250-300 ron pe unu natural in fiecare an.
Pai da, ca dau 2-3 milioane si dupa 2 saptamini ii arunc pe fereastra.... Eu l-am luat cu o zi sau 2 pe al meu la super reducere... Imi pare rau ca n-am o poza cu mine sa ma laud cu el :))

Pysycuta
13.11.2007, 14:21:20

Sunt de acord cu tine Brone >:D< Eu am de cativa ani 2 braduti:unul alb si altul verde.

Alisori
13.11.2007, 15:29:02
eu sunt de parere ca dam atatia bani in timpul anului pe atatea prostii pt noi....sau pt casa..etc...chestii care sunt uneori scumpe...si pe care nu le folosim asa cum ne gandeam la inceput.....asa ca...un bradut natural care miroase este minunat sa-l avem de Craciun...este un mic efort

Pysycuta
13.11.2007, 15:50:05
eu sunt de parere ca dam atatia bani in timpul anului pe atatea prostii pt noi....sau pt casa..etc...chestii care sunt uneori scumpe...si pe care nu le folosim asa cum ne gandeam la inceput.....asa ca...un bradut natural care miroase este minunat sa-l avem de Craciun...este un mic efort

Am luat braduti naturali pana cum 2 ani.Acum am trecut la cei artificiali...care macar nu lasa mizerie dupa ce ii dezbrac de globulete =))

Alisori
13.11.2007, 15:52:22
Am luat braduti naturali pana cum 2 ani.Acum am trecut la cei artificiali...care macar nu lasa mizerie dupa ce ii dezbrac de globulete =))

pui aspiratorul si in 5 min e totul ca nou

Brone
13.11.2007, 15:52:24

Pt miros imi pot lua o coronitza :-p

Brone
13.11.2007, 15:53:11
Pai da, ca dau 2-3 milioane si dupa 2 saptamini ii arunc pe fereastra.... Eu l-am luat cu o zi sau 2 pe al meu la super reducere... Imi pare rau ca n-am o poza cu mine sa ma laud cu el :))

Sunt convinsa ca nu o sa scapi ocazia sa te lauzi cand o sa ai pozele :))))))

Alisori
13.11.2007, 15:54:28

fiecare face cum vrea...eu nu imi iau bradut artificial...ar iesi un Craciun artificial...asa ca abia astept sa-l impodobesc :)>-

Pisu
13.11.2007, 15:56:58
Sunt convinsa ca nu o sa scapi ocazia sa te lauzi cand o sa ai pozele :))))))
:-p =)) ba o s-o scap, ca pina ajung eu la ele vine Pastele si nu mai merg....=)) dar anul viitor nu mai ratez ocazia=))

Pysycuta
13.11.2007, 15:59:25
pui aspiratorul si in 5 min e totul ca nou

da,dar imi era lene sa pun aspiratorul mereu,ca lasau zilnic ace :(

Pisu
13.11.2007, 15:59:31
fiecare face cum vrea...eu nu imi iau bradut artificial...ar iesi un Craciun artificial...asa ca abia astept sa-l impodobesc :)>-
Si eu prefer brazii naturali, dar nu la preturile de pe piata din ziua de azi... MIE PERSONAL nu mi se pare o investitie buna.... dar cine comsidera ca merita, f bine! :D

Pysycuta
13.11.2007, 16:00:51

Apropo de coronite am vazut niste coronite atat de dragute in Plus..dar erau artificiale.Ma gandeam sa cumpar si eu cateva.As putea pune la usa...hmmm...spiritul Craciunului ;));))

Pysycuta
13.11.2007, 16:02:14
Si eu prefer brazii naturali, dar nu la preturile de pe piata din ziua de azi... MIE PERSONAL nu mi se pare o investitie buna.... dar cine comsidera ca merita, f bine! :D

subscriu...cat dau pe un brad,cumpar altceva pentru Craciun...ceva cu mult mai folositor

Pisu
14.11.2007, 00:04:58
Daca m-am tot laudat pina acum cu toate celelalte, sa ma laud acum si cu faptul ca am bifat inca o chestie pe lista.... adica agentia de decoratiuni <:-P <:-P <:-P Mai am video, Dj si biserica din astea mai importante. Mi se invirt ofertele de video in cap de nu mai stiu de mine... mai am putin si fac scurt-circuit 8-} 8-} 8-} :)) Dar tot nu stiu ce ma fac, cu video :((

carmenbia
14.11.2007, 10:42:02
Buna fetelor,

Eu am lasat-o un pic mai moale cu pregatirile de nunta pt ca tocmai am botezat un bebeu si m-am preocupat numai de asta. Dar intre timp mi-am luat foto si video, dar am ramas inca in pana de Dj. Aveti ceva sugestii?
Ma pregatesc sa programez si Biserica, si bineinteles sa gasesc si eu nasi, ca inca nu am, din pacate, ma simt f rau fara nasi dar sper sa ii gasesc.

Va pupic si spor la pregatiri!!!<:-P

Pisu
14.11.2007, 13:22:41
Buna fetelor,

Eu am lasat-o un pic mai moale cu pregatirile de nunta pt ca tocmai am botezat un bebeu si m-am preocupat numai de asta. Dar intre timp mi-am luat foto si video, dar am ramas inca in pana de Dj. Aveti ceva sugestii?
Ma pregatesc sa programez si Biserica, si bineinteles sa gasesc si eu nasi, ca inca nu am, din pacate, ma simt f rau fara nasi dar sper sa ii gasesc.

Va pupic si spor la pregatiri!!!<:-P
Felicitari pt copilasul botezat si pt rezolvarea partii cu foto si video!!!! Nasi o sa va gasiti, sint sigura de asta!

La biserica ramineti pe varianta Sf. Vineri sau alta??? Daca ajungi pe la ei sa vorbesti de nunta, spune-mi si mie, te rog mult!!! Pupici!

Brone
14.11.2007, 13:30:41
Apropo de nashi ... am auzit o faza "f tare" ... unui cuplu care mai avea 2 sapt pana la nunta i s'a intamplat sa i se spuna de catre nashi "shtitzi, noi nu mai vrem sa va fim nashi" :-s

Alisori
14.11.2007, 13:48:34
Apropo de nashi ... am auzit o faza "f tare" ... unui cuplu care mai avea 2 sapt pana la nunta i s'a intamplat sa i se spuna de catre nashi "shtitzi, noi nu mai vrem sa va fim nashi" :-s

vai....cred ca-i strangeam de gat :-L

Brone
14.11.2007, 13:55:00

Astfel de oameni merita sa le intorci spatele shi sa le dai "ignore" pe viatza

Pisu
14.11.2007, 13:57:19
Astfel de oameni merita sa le intorci spatele shi sa le dai "ignore" pe viatza
Eu nu m-as fi multumit doar cu atita, le dadeam si "ban"=))

Brone
14.11.2007, 14:05:58
Eu nu m-as fi multumit doar cu atita, le dadeam si "ban"=))

Ca ar merita sa le spargi capul cu ce prinzi la indemana .... este alta poveste shi pe mine nu ma caracterizeaza violentza fizica (cu o sg exceptzie ;)) )... doar verbala :))

iony
14.11.2007, 15:22:06

mi se pare fair-play:D , daca n-au mai vrut ''oamenii'' sa cunune.....doar nu poti sa-i obligi, insa trebuia sa-i anunte si pe ei mai inainte. sunt sigura ca au gasit totusi niste oameni cu suflet mare care sa le tina lumanarile:)>- si care sa le fie alaturi cu niste sfaturi pt tot restul vietii. decat sa-i fi cununat si a 2 a zi sa zica : nu vrem sa mai auzim de voi mai bine asa. parerea meao:-) .

mirunica
14.11.2007, 15:52:14
Si eu la fel. Cum sa faci asa ceva. Trebuia sa se gandeasca bine inainte de a da u raspuns, sa se puna in situatia lor daca le faceau si nasii lor la fel?

Brone
14.11.2007, 18:50:12
mi se pare fair-play:D , daca n-au mai vrut ''oamenii'' sa cunune.....doar nu poti sa-i obligi, insa trebuia sa-i anunte si pe ei mai inainte. sunt sigura ca au gasit totusi niste oameni cu suflet mare care sa le tina lumanarile:)>- si care sa le fie alaturi cu niste sfaturi pt tot restul vietii. decat sa-i fi cununat si a 2 a zi sa zica : nu vrem sa mai auzim de voi mai bine asa. parerea meao:-) .

Ideea este ca le'au dat vestea cu 2 sapt inainte de nunta, nu ca i'au refuzat :)

Pysycuta
14.11.2007, 18:59:20

Am mai auzit faze din astea :((

Pysycuta
14.11.2007, 19:00:12

subscriu...or fi avut si ei motivele lor,dar trebuiam sa anunte mai din timp

barbu_oana
14.11.2007, 20:28:12
Daca m-am tot laudat pina acum cu toate celelalte, sa ma laud acum si cu faptul ca am bifat inca o chestie pe lista.... adica agentia de decoratiuni <:-P <:-P <:-P Mai am video, Dj si biserica din astea mai importante. Mi se invirt ofertele de video in cap de nu mai stiu de mine... mai am putin si fac scurt-circuit 8-} 8-} 8-} :)) Dar tot nu stiu ce ma fac, cu video :((

Imi dai si mie un PM cu agentia de decoratiuni si cat te-a costat, te rog mult? Ma cam ingrijoreaza treaba asta, pt ca am inteles ca sunt cam scumpe:-SS

Yonika
15.11.2007, 13:37:45
Ideea este ca le'au dat vestea cu 2 sapt inainte de nunta, nu ca i'au refuzat :)
Si asta ce inseamna, nu tot un refuz. macar dac a le spuneau de la inceput, stiau si ei saracii sa isi caute alti nasi..nu sa innebuneasca cu 2 sapt inainte ca nu au nasi...:-SS Nici nu vreau sa ma gandesc la asa ceva... Nu doresc la nimeni![-o<

Yonika
15.11.2007, 13:46:20
fetelor va salut pe toate si imi cer scuze pt absentele din aceste zile...si presimt ca voi mai lipsi ceva vreme...la serviciu plec pe teren si seara ajung foarte obosita si ma bag direct in pat....
vreau sa va spun ca astazi ne-am comandat verighetele...vor avea cam 20g si sunt oarecum in genul bulgari.....le vom ridica pe 27.10.2007....
maine promit sa reactualizez listuta cu miresici de sept 2008 si pe aceasta cale le urez si un calduros bun venit noilor miresici.....
Astept noua listuta, cu noile venite..sa vedem si noi care mai e situatia miresicilor de septembrie!;;)

anlya_426
15.11.2007, 14:53:09
Astept noua listuta, cu noile venite..sa vedem si noi care mai e situatia miresicilor de septembrie!;;)

pai e gata..in album..singura mentiune de facut e ca nu le-am trecut decat pe fetele care au stabilit restaurantul...si deci a caror data de nunta e sigura.........:*

Pisu
15.11.2007, 15:00:43
Da, da... si eu astept un update ;))

mirunica
15.11.2007, 15:25:32
Da, da... si eu astept un update ;))
E gata update ul

Yonika
15.11.2007, 15:45:40
pai e gata..in album..singura mentiune de facut e ca nu le-am trecut decat pe fetele care au stabilit restaurantul...si deci a caror data de nunta e sigura.........:*
Aha, deci tot noi, cele de 13 suntem in frunte! :-p

Pisu
15.11.2007, 15:58:12
Aha, deci tot noi, cele de 13 suntem in frunte! :-p
<:-P <:-P <:-P Ne tinem tare pe pozitie!!!=)) Dar miresicile din week-end-ul de dupa ne sufla-n ceafa....;-)

Si ce bine ii sta "cuiva" acolo sus.... migratoarea noastra =))

raluk13
15.11.2007, 16:44:39
Ca sa va intaresc pozitia de lider (a miresicilor de 13) va spun salut si ma alatur voua. ;;)
Ca sa facem cunostinta va spun ca ma numesc Raluca si sunt din Bv. Ma bucur ca v-am gasit pt ca mi-ati raspuns la multe intrebari (legate de nunta in general) pana acuma.:D

Salutari la toata lumea.

Pisu
15.11.2007, 16:50:25
Ca sa va intaresc pozitia de lider (a miresicilor de 13) va spun salut si ma alatur voua. ;;)
Ca sa facem cunostinta va spun ca ma numesc Raluca si sunt din Bv. Ma bucur ca v-am gasit pt ca mi-ati raspuns la multe intrebari (legate de nunta in general) pana acuma.:D

Salutari la toata lumea.
Ia uite inca o mireasa Raluca de 13 sept.!!!!:))

mirunica
15.11.2007, 17:06:19

Salutari la toata lumea.
Bun venit printre noi "miresici de 13 septembrie">:D<

Yonika
15.11.2007, 17:08:38

Salutari la toata lumea.
bine ai venit printre noi! Ai sa vezi ca aici gasesti raspuns cam la toate intrebarile pe care le ai. iti spun din proprie experienta.
bafta multa!

Yonika
15.11.2007, 17:10:55
Si uite asa inca un membru pentru coloana celor de 13!<:-P dar si pentru noi miresicile de septembrie!o:-) ;))

genoveva_1984
15.11.2007, 17:54:56
Ia uite inca o mireasa Raluca de 13 sept.!!!!:))

Da pe 20 nu mai apare nimeni? Ca iar ramanem in urma. :-s

Urez si eu nu calduros "bun-venit" tuturor noilor miresici de septembrie, ca pana la urma - ca suntem pe 13 sau pe 20/21 - tot intr-o "oala" suntem. Ma bucur ca apar tot mai multe miresici ca imi amintesc prin martie cand m-am inscris eu pe forum cat de singura ma simteam. Iar acum cea mai mare bucurie pe care o am in fiecare seara este sa intru pe site sa citesc mesajele voastre. Va pup.>:D<>:D<>:D<>:D<>:D<

Pisu
15.11.2007, 18:30:46
Da pe 20 nu mai apare nimeni? Ca iar ramanem in urma. :-s

Urez si eu nu calduros "bun-venit" tuturor noilor miresici de septembrie, ca pana la urma - ca suntem pe 13 sau pe 20/21 - tot intr-o "oala" suntem. Ma bucur ca apar tot mai multe miresici ca imi amintesc prin martie cand m-am inscris eu pe forum cat de singura ma simteam. Iar acum cea mai mare bucurie pe care o am in fiecare seara este sa intru pe site sa citesc mesajele voastre. Va pup.>:D<>:D<>:D<>:D<>:D<

Ce mai faci Diana? Cum mai merge cu serviciul? Te-ai acomodat acum? Esti mai relaxata? Pupici!

anlya_426
16.11.2007, 10:59:00
urez si eu un calduros bun venit noii miresici de pe 13.....

Yonika
16.11.2007, 12:41:34
urez si eu un calduros bun venit noii miresici de pe 13.....
Vad ca ai actualizat la zi situatia! :-p
Multumim! <:-P
Asa stim si noi cate suntem si care suntem pe aici!

marya31
16.11.2007, 13:11:06
buna fetelor,
si eu voi avea nunta in septembrie 2008, mai precis pe 6 septembrie.
Va pup pe toate !
In sfarsit am gasit o miresica pe 6. sept., observ ca nu suntem prea multe pe data asta. Mai numeroase sunt cele din 13, 20 , 27 . Important este ca suntem in prima luna de toamna, ceea ce mi se pare foarte potrivit pentru o nunta.
Cu siguranta ca toate vom avea cele mai superbe nunti. <:-P

comancristinacris
16.11.2007, 13:24:15
13 septembrie 2008... o zi in care imi iau adio de la libertate si in care ma transform in sotia cuiva...:)) ce bucurie.
de abia astept sa vina ziua in care voi fi printesa pentru o zi.
sunt sigura ca toate miresicile din septembrie, mai ales cele din data de 13, vo avea parte de cea mai frumoasa zi din viata noastra.

flori2105
16.11.2007, 13:51:27
Bun venit miresicilor de septembrie!!!!!

Yonika
16.11.2007, 14:11:58
13 septembrie 2008... o zi in care imi iau adio de la libertate si in care ma transform in sotia cuiva...:)) ce bucurie.
de abia astept sa vina ziua in care voi fi printesa pentru o zi.
sunt sigura ca toate miresicile din septembrie, mai ales cele din data de 13, vo avea parte de cea mai frumoasa zi din viata noastra.
Bun venit printre noi si bafta la miresit!:-p

genoveva_1984
16.11.2007, 18:18:07
Ce mai faci Diana? Cum mai merge cu serviciul? Te-ai acomodat acum? Esti mai relaxata? Pupici!

Da, din anumite privinte e mai bine. Singura problema majora este faptul ca sunt nevoita sa fac zilnic naveta la 20 de km de casa. Dar, incet-incet, ma obisnuiesc si cu asta. Luni avem inaugurarea noului sediu si mi s-a amenajat si mie un birou superb acolo, deci cred ca de saptamana viitoare va fi si mai bine.
La tine cum e? Ti-ai gasit cel de-al doilea job pe care il cautai? >:D<>:D<>:D<>:D<

Pisu
17.11.2007, 02:52:59
Da, din anumite privinte e mai bine. Singura problema majora este faptul ca sunt nevoita sa fac zilnic naveta la 20 de km de casa. Dar, incet-incet, ma obisnuiesc si cu asta. Luni avem inaugurarea noului sediu si mi s-a amenajat si mie un birou superb acolo, deci cred ca de saptamana viitoare va fi si mai bine.
La tine cum e? Ti-ai gasit cel de-al doilea job pe care il cautai? >:D<>:D<>:D<>:D<
Eeeee.... pai asa mai zic si eu... sediu nou, biroul tau propriu.... Dezavantaje sint peste tot, acum dca la job-ul asta problema ramin cei 20 km, e mizilic.... Succes in continuare!!!

EU n-am gasit job-ul nr 2, din pacate.... poate dupa anul nou.... si 2 sau 3 luni daca lucrez, tot e arhisuficient.... Momentan ma preocupa foart mult AMR-urile :)) :*

raluk13
17.11.2007, 12:50:28
Mai da active sunteti...se pare ca tre sa intru mai des pe aici ca altfel pierd detaliile :)).

miKA24
17.11.2007, 15:53:22
salut fetelor!
eu rezervat sala pe 13.09.2008, dar am o problema: sunt de religie ortodoxa, iar in calendar zice ca nu se fac nunti in ajunul praznicelor imparatesti.....
iar pe 14 sept. e Ziua Crucii;
:-<
abia aseaa mi-am dat seama.
inca nu vorbit cu un preot, dar, pana atunci, imi puteti spune voi daca e voie, totusi, sa se faca nunta pe 13?
probabil ca se plateste un canon...
m-am dezumflat......
:(

Leia
17.11.2007, 16:02:36
http://picasaweb.google.com/praluka/AccesoriileMele Aici in album gasesti 3 poze cu ea...2 de pe net, una de la cineva care a avut-o dar nu am primit poza de la ea, asa ca am modificat si "cenzurat" unele parti ale pozei....
Raluca, stiu rochia ta...a avut-o o colega de-a mea, care a facut nunta acum, in octombrie. Ea a dat pe ea 6000 RON, de la reprezentanta Demetrios. :(( halal diferente de pret in Romania.
Este foarte frumoasa, si stiu de la ea ca este si comoda, nu te chinuie si nici nu e foarte grea.
Felicitari pentru alegere, eu inca habar n-am daca sa-mi iau gata facuta, sau sa-mi fac la comanda. Ufff...

genoveva_1984
17.11.2007, 16:21:40
Eeeee.... pai asa mai zic si eu... sediu nou, biroul tau propriu.... Dezavantaje sint peste tot, acum dca la job-ul asta problema ramin cei 20 km, e mizilic.... Succes in continuare!!!

EU n-am gasit job-ul nr 2, din pacate.... poate dupa anul nou.... si 2 sau 3 luni daca lucrez, tot e arhisuficient.... Momentan ma preocupa foart mult AMR-urile :)) :*

Cu siguranta ma voi obisnui cu timpul si cu naveta. Incet-incet sper ca va intra totul in normal. Multumesc pentru incurajari. Iti tin si eu tie pumnii si sper sa-ti gasesti un job potrivit. Tu cand te intorci in tara? :*:*:*:*

Pisu
17.11.2007, 16:24:31
Raluca, stiu rochia ta...a avut-o o colega de-a mea, care a facut nunta acum, in octombrie. Ea a dat pe ea 6000 RON, de la reprezentanta Demetrios. :(( halal diferente de pret in Romania.
Este foarte frumoasa, si stiu de la ea ca este si comoda, nu te chinuie si nici nu e foarte grea.
Felicitari pentru alegere, eu inca habar n-am daca sa-mi iau gata facuta, sau sa-mi fac la comanda. Ufff...
Pai mie mi-au zis in Ro 6700 ron... :-s Ma bucur sa aflu ca e comoda!!! Multumesc, ca mi-ai spus!!!:*

Pisu
17.11.2007, 16:25:58
salut fetelor!
eu rezervat sala pe 13.09.2008, dar am o problema: sunt de religie ortodoxa, iar in calendar zice ca nu se fac nunti in ajunul praznicelor imparatesti.....
inca nu vorbit cu un preot, dar, pana atunci, imi puteti spune voi daca e voie, totusi, sa se faca nunta pe 13?
m-am dezumflat......
Eu nu stiu nimic, ca nu s-ar face nunti atunci, ca daca ar fi asa am incurcat-o multe dintre noi:-SS

Pisu
17.11.2007, 16:27:05
Cu siguranta ma voi obisnui cu timpul si cu naveta. Incet-incet sper ca va intra totul in normal. Multumesc pentru incurajari. Iti tin si eu tie pumnii si sper sa-ti gasesti un job potrivit. Tu cand te intorci in tara? :*:*:*:*
Eu ma intorc abia in aprilie.... cel devreme....:(( dar nu-ti imaginezi cum numar aproape fiecare secunda....

genoveva_1984
17.11.2007, 16:33:26
Eu ma intorc abia in aprilie.... cel devreme....:(( dar nu-ti imaginezi cum numar aproape fiecare secunda....

Te cred. Las' ca daca vine Doru acolo va fi mai bine. Oricum mie mi se pare ca timpul trece tare repede. Nu mai avem mult si vin sarbatorile. Eu abia astept Craciunul, e sarbatoarea mea preferata. Voi petreceti acolo sarbatorile, nu?

miKA24
17.11.2007, 16:39:02
poate se indura de noi preotii... depinde de fiecare in parte.
oricum, cand apuc sa vorbesc cu unul dintre ei, va anunt.
azi sigur nu reusesc, pentru ca e ziua lui iubi meu!!!!
<:-P

genoveva_1984
17.11.2007, 16:39:54

LA MULTI ANI! <:-P<:-P<:-P<:-P

miKA24
17.11.2007, 16:42:03
LA MULTI ANI! <:-P<:-P<:-P<:-P
multumesc asemenea!
;-)

Pisu
17.11.2007, 16:45:08
Te cred. Las' ca daca vine Doru acolo va fi mai bine. Oricum mie mi se pare ca timpul trece tare repede. Nu mai avem mult si vin sarbatorile. Eu abia astept Craciunul, e sarbatoarea mea preferata. Voi petreceti acolo sarbatorile, nu?
Da, aici le petrecem... desi imi jurasem ca nu voi mai face niciodata revelionul aici, uite ca.... dar sper ca asta sa fie ultima exceptie! Si mie imi place Craciunul dar Pastele imi place mai mult! :D

Pisu
17.11.2007, 16:46:10
La Multi Ani! Sa-ti traiasca... si tu sa traiesti pe linga el si sa fiti fericiti!!! Petrecere frumoasa!

genoveva_1984
17.11.2007, 16:47:19
Da, aici le petrecem... desi imi jurasem ca nu voi mai face niciodata revelionul aici, uite ca.... dar sper ca asta sa fie ultima exceptie! Si mie imi place Craciunul dar Pastele imi place mai mult! :D

Lasa ca, totusi, daca familia ta este acolo va fi mai bine. Macar sunteti toti impreuna.

miKA24
17.11.2007, 16:50:32
multumesc de urari, fetelor!
sunteti cele mai dragute....... >:D<

Pisu
17.11.2007, 16:58:08
Lasa ca, totusi, daca familia ta este acolo va fi mai bine. Macar sunteti toti impreuna.
Hmmmm... cam aici e problema... familia.... Nu ca nu i-as iubi pe ai mei, dar as prefera sa-i iubesc de acasa de la mine nu sa stau cu ei... Lunile astea am primit si mai am de "administrat" o supradoza de parinti... :))

genoveva_1984
18.11.2007, 19:13:57
Hmmmm... cam aici e problema... familia.... Nu ca nu i-as iubi pe ai mei, dar as prefera sa-i iubesc de acasa de la mine nu sa stau cu ei... Lunile astea am primit si mai am de "administrat" o supradoza de parinti... :))

=))=))=))=)) Te inteleg perfect.

raluk13
18.11.2007, 23:41:40
salut fetelor!
m-am dezumflat......
Pt ca si nunta mea este pe 13.09.08:-? m-am documentat putin si iata ce am gasit:

[text copiat de pe un site crestin-ortodox]
Nu se fac nunti (in 2008)

In toate zilele de post de peste an
In zilele praznicelor imparatesti si in ajunul lor
In saptamana lasatului de carne (2-8 martie)
In Postul Sfintelor Pasti (10 martie - 26 aprilie)
In Saptamana Luminata (27 aprilie - 3 mai)
In Postul Sfintilor Apostoli Petru si Pavel (23-28 Iunie)
In Postul Adormirii Maicii Domnului (1-14 august)
In Postul Nasterii Domnului (14 noiembrie - 24 decembrie)
De la Nasterea Domnului pana la Botezul Domnului (25 decembrie - 6 ianuarie) O sa mai revin cu un raspuns final dupa ce aflu direct de la sursa ce si cum.:-SS[-o<. Pana at. tineti pumii stransi fetelor :D

Pisu
19.11.2007, 00:09:16
Pt ca si nunta mea este pe 13.09.08:-? m-am documentat putin si iata ce am gasit:

[text copiat de pe un site crestin-ortodox]
Nu se fac nunti (in 2008)

In toate zilele de post de peste an
In zilele praznicelor imparatesti si in ajunul lor
In saptamana lasatului de carne (2-8 martie)
In Postul Sfintelor Pasti (10 martie - 26 aprilie)
In Saptamana Luminata (27 aprilie - 3 mai)
In Postul Sfintilor Apostoli Petru si Pavel (23-28 Iunie)
In Postul Adormirii Maicii Domnului (1-14 august)
In Postul Nasterii Domnului (14 noiembrie - 24 decembrie)
De la Nasterea Domnului pana la Botezul Domnului (25 decembrie - 6 ianuarie) O sa mai revin cu un raspuns final dupa ce aflu direct de la sursa ce si cum.:-SS[-o<. Pana at. tineti pumii stransi fetelor :D
Mai fetelor, voi vreti sa-mi stea inima???? anlya_426 nu ne ajuti si pe noi??? Iubitelul tau ar trebuii sa stie sa ne lamureasca si pe noi....:-SS

anlya_426
19.11.2007, 08:25:16
Mai fetelor, voi vreti sa-mi stea inima???? anlya_426 nu ne ajuti si pe noi??? Iubitelul tau ar trebuii sa stie sa ne lamureasca si pe noi....:-SS

dap...ziua de 14.09 este zi ziua crucii...si e zi de post..dar nu e praznic imparatesc....asa ca stati linistite.....nu e nici o problema......

Brone
19.11.2007, 10:54:23
dap...ziua de 14.09 este zi ziua crucii...si e zi de post..dar nu e praznic imparatesc....asa ca stati linistite.....nu e nici o problema......

Bine ca le'ai lamurit tu pe bietele fete, ca altfel de restu' nu'sh cum reactzionau..insa Raluka abia scapata de o problema daduse de alta :))))

Te pupic :*

raluk13
19.11.2007, 11:42:20

Imi pare rau dar trebuie sa te contrazic:">. 14 sept este praznic imparatesc. (PRAZNIC IMPARATESC = Sarbatoare domneasca inchinata preamaririi lui Hristos, Sfantului Duh, Sfintei Fecioare Maria si sfintei cruci.)
Mi s-a confirmat acest lucru chiar de catre cineva care lucreaza la biserica:-<. Maine dupa ora 12 ar trebui sa aflu si restu detaliilor si o sa va anunt.
Tare mult sper sa gresesc:-s.

anlya_426
19.11.2007, 13:14:28
Imi pare rau dar trebuie sa te contrazic:">. 14 sept este praznic imparatesc. (PRAZNIC IMPARATESC = Sarbatoare domneasca inchinata preamaririi lui Hristos, Sfantului Duh, Sfintei Fecioare Maria si sfintei cruci.)
Mi s-a confirmat acest lucru chiar de catre cineva care lucreaza la biserica:-<. Maine dupa ora 12 ar trebui sa aflu si restu detaliilor si o sa va anunt.
Tare mult sper sa gresesc:-s.

ai dreptate..eu abia acum am reusit sa vb cu iubi meu...si mi-a zis ca e praznic imparatesc...deci s-ar putea sa fie o problema cu nuntile pe data de 13...trebuie neaparat vorbit la biserica........

Brone
19.11.2007, 14:04:33
ai dreptate..eu abia acum am reusit sa vb cu iubi meu...si mi-a zis ca e praznic imparatesc...deci s-ar putea sa fie o problema cu nuntile pe data de 13...trebuie neaparat vorbit la biserica........

Nu se poate :(( Daca ma uit pe lista .... or sa fie multe fete suparate de aceasta "noutate" :(

Brone
19.11.2007, 14:11:04
Pana una alta chiar nu vad sa fie o asha mare problema. Se discuta cu preotul..se ia derogare de la parohie shi gata problema. Sigur ca este o probl in plus..dar nu de nerezolvat. :)

mirunica
19.11.2007, 14:53:23
Fetelor mi-ati dat o veste foarte proasta:(( :(( . Nu aveam destule pe cap? Cum s-ar putea rezolva prolema asta concret?

mirunica
19.11.2007, 14:54:51
Pana una alta chiar nu vad sa fie o asha mare problema. Se discuta cu preotul..se ia derogare de la parohie shi gata problema. Sigur ca este o probl in plus..dar nu de nerezolvat. :)
Trebuie sa fie de acord si preotul presupun.Daca nu vrea ce facem?

Brone
19.11.2007, 15:00:14
Trebuie sa fie de acord si preotul presupun.Daca nu vrea ce facem?

Majoritatea nu comenteaza mai ales daca ai derogare de la parohie. Oricum trebuie discutat intai cu preotul care vrei sa te cunune shi mai departe sa'tzi spuna el ce faci.:-s

Pisu
19.11.2007, 15:03:25
Majoritatea nu comenteaza mai ales daca ai derogare de la parohie. Oricum trebuie discutat intai cu preotul care vrei sa te cunune shi mai departe sa'tzi spuna el ce faci.:-s
Offff.... nu mi s-a parut deloc o zi buna aceasta.... si acum mai aflu si chestia asta.... luale-ar naiba pe toate de probleme ca asa mi s-a acrit de ele pina peste cap!!!!! :(( :(( :(( :(( :((

Brone
19.11.2007, 15:05:39
Offff.... nu mi s-a parut deloc o zi buna aceasta.... si acum mai aflu si chestia asta.... luale-ar naiba pe toate de probleme ca asa mi s-a acrit de ele pina peste cap!!!!! :(( :(( :(( :(( :((

Heeeyyyyy... nu intra in panica inainte de a vb cu preotul :-s

Pisu
19.11.2007, 15:12:28
M-am vazut azi cu matusi-mea careia i-am zis ca mai e putin si-mi vine rochita si ca abia astept...ma bucuram.... si ea, ca si suficient de multe alte persoane, incepe sa-mi dea cu firma-n cap.... sa-mi zica, ca ceva nu e in regula cu mine, ca prea multa atentie dau planificarii acestei nunti si detaliilor, in loc sa ma limitez la a da atentie adevaratei semnificatii a ceremoniei....
Apoi vin acasa si citesc mail-ul unde cameraman-ul pe care speram sa-l am, imi spune ca nu-mi poate promite ca el va face parte din echipa de filmare (sint mai multi la firma respectiva).... tocmai cind credeam ca am scapat si de problema asta.... apoi intru si citesc aici si de chestia asta.... :((:((:(( Proasta zi!!!! Proasta, proasta, proasta....!!!!

Brone
19.11.2007, 15:17:14
M-am vazut azi cu matusi-mea careia i-am zis ca mai e putin si-mi vine rochita si ca abia astept...ma bucuram.... si ea, ca si suficient de multe alte persoane, incepe sa-mi dea cu firma-n cap.... sa-mi zica, ca ceva nu e in regula cu mine, ca prea multa atentie dau planificarii acestei nunti si detaliilor, in loc sa ma limitez la a da atentie adevaratei semnificatii a ceremoniei....
Apoi vin acasa si citesc mail-ul unde cameraman-ul pe care speram sa-l am, imi spune ca nu-mi poate promite ca el va face parte din echipa de filmare (sint mai multi la firma respectiva).... tocmai cind credeam ca am scapat si de problema asta.... apoi intru si citesc aici si de chestia asta.... :((:((:(( Proasta zi!!!! Proasta, proasta, proasta....!!!!

Nu'mi place de tine astazi :( Mai ai atatea luni pana la nunta shi de pe acum ai inceput cu stresuri shi probleme. Te intzeleg f bine.. shtiu ca s'au strans multe..dar nu rezolvi nika daca o sa clachezi.
Haide capul sus shi fi optimista asha cum te'am cunoscut eu :*:*:*

anlya_426
19.11.2007, 15:21:46
Fetelor mi-ati dat o veste foarte proasta:(( :(( . Nu aveam destule pe cap? Cum s-ar putea rezolva prolema asta concret?

trebuie vorbit cu preotul de la biserica unde faceti cununia....este singura solutie......

Brone
19.11.2007, 15:28:45
trebuie vorbit cu preotul de la biserica unde faceti cununia....este singura solutie......

Se poate rez doar cu preotul ??? Derogarea se obtzine relativ ushor???
Te asaltez cu intrebari pt ca eshti cam singura in masura sa ne ajute :*

mirunica
19.11.2007, 15:31:44
Multumesc fetelor pentru sfaturi. O sa ma duc sa vorbesc cu preotul, si o sa va tin la curent cu ce o sa rezolv,

anlya_426
19.11.2007, 15:35:51
Se poate rez doar cu preotul ??? Derogarea se obtzine relativ ushor???
Te asaltez cu intrebari pt ca eshti cam singura in masura sa ne ajute :*

"derogarea oficiala" ca sa o numesc asa se da numai de episcopul locului(sau cel putin asa e pe la noi)..dar se poate si varianta "neoficiala"(care este cel mai des practicata)...adik numai cu acordul preotului......

Yonika
19.11.2007, 15:53:56
Si la catolici e aceeasi problema cu data de 13?

mirunica
19.11.2007, 16:09:41

Cred ca cl mai bine ar fi sa te duci sa intrebi un preot

Brone
19.11.2007, 16:28:14

La catolici nu sunt atatea sarbatori shi nici posturi cum sunt la noi ortodoxii. Am cautat pe net shi am vazut ca nu este nici o sarbatoare importanta in septembrie, in calendarul catolic.

Pisu
20.11.2007, 00:43:21
Nu'mi place de tine astazi :( Mai ai atatea luni pana la nunta shi de pe acum ai inceput cu stresuri shi probleme. Te intzeleg f bine.. shtiu ca s'au strans multe..dar nu rezolvi nika daca o sa clachezi.
Haide capul sus shi fi optimista asha cum te'am cunoscut eu :*:*:*
:*:*:* Da, s-au strins multe, intr-adevar... si periodic se mai umple paharul, ca trebuie sa ma justific si sa ma apar in fata mult prea multor persoane, pt faptul ca imi dores sa avem o nunta frumoasa si sa iasa totul bine, ca ma agit pt lucrurile astea etc. Am mai tot scris despre aceasta problema, caci ma lovesc de ea cam des... de am ajuns sa ma simt ca o criminala pt faptul ca imi planific nunta... Am o singura prietena care ma intelege si se bucura pt bucuria si entuziasmul meu si o am pe mama care face la fel. In rst.... hai ca Doru nu se opune, nu ma critica, dar nu pot impartasii entuziasmul legat de detalii pt ca e baiat si el nu le vede rostul... Si fiins nevoita sa ma apar in privinta asta, atit de des, ajung din cind in cind la capatul rabdarilor.... si cine sa ma inteleaga mai bine decit o gramada de alte miresici, zapacite, care se afla in aceeasi situatie de agitatie ca mine...:))
Mi-am mai revenit, desi situatia nu s-a schimbat cu nimic fata de mai devreme...
Acum am si eu o intrebare.... trebuie sa vorbim noi personal la biserica pt problema asta, sau putem trimite pe altcineva??? Oooofff.... cum vin ele una dupa alta... problemele astea....
Pupici si scuze pt starea asta, dar deh.... se mai intimpla....:*:*:*

Brone
20.11.2007, 09:56:34
:*:*:* Da, s-au strins multe, intr-adevar... Acum am si eu o intrebare.... trebuie sa vorbim noi personal la biserica pt problema asta, sau putem trimite pe altcineva??? Oooofff.... cum vin ele una dupa alta... problemele astea....

Intai imi cer scuze ca aseara tzi'am promis ca mai vb dar eram fff obosita shi dupa ce am facut baie shi am papat m'am bagat la somn..pe la 7 jum seara ;)) Dar recuperam astazi :-p

La preot se poate duce oricine sa discute .. nu are importantza ca este sau nu implicat direct.

Ai grija de tine
:*:*:*

Yonika
20.11.2007, 10:41:45
La catolici nu sunt atatea sarbatori shi nici posturi cum sunt la noi ortodoxii. Am cautat pe net shi am vazut ca nu este nici o sarbatoare importanta in septembrie, in calendarul catolic.
Si asa voi avea destule de facut pt o nunta la catolici, ca eu sunt ortodoxa, si cred ca ma voi da la catolici, acum sa mai intamplin si problema asta...#-o Poate nu vor fi probleme legate de data^:)^ !

sugarlips
20.11.2007, 11:23:24

fetelor, care aveti nunta in 13....nu va mai stresati inainte sa mergeti sa vorbiti cu preotul...sunt sigura ca o sa fie ok...:*
in ziua de azi nu se mai tine cont de nimic...nu vreau sa generalizez...dar sunt multi preoti carora nu le pasa daca nasii sunt sau nu casatoriti daca nunta e in post sau nu...etc...nu stiu daca asta e bine...sau nu...
deci, chiar daca primiti un raspuns negativ, nu disperati, cautati alt preot la o alta biserica...:*

sugarlips
20.11.2007, 11:24:22
Si asa voi avea destule de facut pt o nunta la catolici, ca eu sunt ortodoxa, si cred ca ma voi da la catolici, acum sa mai intamplin si problema asta...#-o Poate nu vor fi probleme legate de data^:)^ !

ce ai de facut pt nunta la catolici? ca si eu sunt in situatia ta..si habar nu am :-SS :-SS :-SS

miresicamica
20.11.2007, 11:50:56
Cred ca cl mai bine ar fi sa te duci sa intrebi un preot
salut,m-ai rugat sa-ti zic un site cu verighete,ti-l scriu sper sa il poti deschide www.sabrini.ro (http://www.sabrini.ro)
Pupici astept raspuns daca gasesti ceva care sa iti placa

anlya_426
20.11.2007, 12:47:59
:*:*:* Da, s-au strins multe, intr-adevar... si periodic se mai umple paharul, ca trebuie sa ma justific si sa ma apar in fata mult prea multor persoane, pt faptul ca imi dores sa avem o nunta frumoasa si sa iasa totul bine, ca ma agit pt lucrurile astea etc. Am mai tot scris despre aceasta problema, caci ma lovesc de ea cam des... de am ajuns sa ma simt ca o criminala pt faptul ca imi planific nunta... Am o singura prietena care ma intelege si se bucura pt bucuria si entuziasmul meu si o am pe mama care face la fel. In rst.... hai ca Doru nu se opune, nu ma critica, dar nu pot impartasii entuziasmul legat de detalii pt ca e baiat si el nu le vede rostul... Si fiins nevoita sa ma apar in privinta asta, atit de des, ajung din cind in cind la capatul rabdarilor.... si cine sa ma inteleaga mai bine decit o gramada de alte miresici, zapacite, care se afla in aceeasi situatie de agitatie ca mine...:))
Mi-am mai revenit, desi situatia nu s-a schimbat cu nimic fata de mai devreme...
Acum am si eu o intrebare.... trebuie sa vorbim noi personal la biserica pt problema asta, sau putem trimite pe altcineva??? Oooofff.... cum vin ele una dupa alta... problemele astea....

poate sa vorbeasca si altcineva in numele vostru la biserica...sper sa treci peste aceasta pasa proasta..si sa nu iti pese de nimik in afara de nunta ta.....:*:*:*:*:*

Yonika
20.11.2007, 14:46:34
ce ai de facut pt nunta la catolici? ca si eu sunt in situatia ta..si habar nu am :-SS :-SS :-SS
Exact ce trebuie facut, nu prea stiu ca nu am fost inca sa vb cu un preot, insa din ce au mai scris fetele pe aici, cica se face un fel de pregatire pt nunta, si se merg cateva zile la biserica..dar iar nu stiu ce se face at. Eu as vrea sa ma dau la catolici, asa ca s-ar putea sa fie ceva mai altfel. Iar daca vrei sa faci mixt, am inteles ca va veni si un preot ortodox sa va dea binecuvantarea. Am sa incep sa ma interesez ca imi e frica sa nu fie dupa aia prea tarziu!

Yonika
20.11.2007, 14:52:16
Mai gasesti si aici cateva raspunsuri: http://www.miresici.ro/showthread.php?t=1915&page=21

raluk13
21.11.2007, 10:09:26
V-am promis ca o sa revin cu un raspuns legat de problema nuntilor din data de 13. Am fost la biserica si am vb cu preotul (direct la sursa:D). A spus ca nu este nici o problema. El oficiaza nunti in data de 13sept...numai ca ne sfatuieste sa nu ne intindem cu nunta dupa ora 24 ca sa nu intram in sarbatoare, mai ales ca este si post.
Asa ca va puteti linisti ca se poate.
Bafta in continuare cu pregatirile :)>-:-p

mirunica
21.11.2007, 10:28:58
V-am promis ca o sa revin cu un raspuns legat de problema nuntilor din data de 13. Am fost la biserica si am vb cu preotul (direct la sursa:D). A spus ca nu este nici o problema. El oficiaza nunti in data de 13sept...numai ca ne sfatuieste sa nu ne intindem cu nunta dupa ora 24 ca sa nu intram in sarbatoare, mai ales ca este si post.

Cum adica sa nu ne intindem dupa ora 24? :(( :(( Adica sa dam invitatii afara la ora 12?

Brone
21.11.2007, 10:46:59
Cum adica sa nu ne intindem dupa ora 24? :(( :(( Adica sa dam invitatii afara la ora 12?

Haide may..termina cu prostiile :))) Spui preotului ca asha faci, ca doar nu o sa vina la restaurant sa va verifice =))) Importan este sa va cunune pe 13 shi gata treaba lui.

Yonika
21.11.2007, 10:48:36
E, dar ce noi nu putem sa spunem ca preotul si sa facem cum vrem noi? Nu cred ca ne controleaza nimeni, nu?:-p

sugarlips
21.11.2007, 11:28:09
Exact ce trebuie facut, nu prea stiu ca nu am fost inca sa vb cu un preot, insa din ce au mai scris fetele pe aici, cica se face un fel de pregatire pt nunta, si se merg cateva zile la biserica..dar iar nu stiu ce se face at. Eu as vrea sa ma dau la catolici, asa ca s-ar putea sa fie ceva mai altfel. Iar daca vrei sa faci mixt, am inteles ca va veni si un preot ortodox sa va dea binecuvantarea. Am sa incep sa ma interesez ca imi e frica sa nu fie dupa aia prea tarziu!

sa iti zic ce am aflat eu ...se poate face nunta la catolici...fiecare ramane cu religia lui, nasii nu e musai sa fie catolici, doar ca trebuie copilul sa fie botezat la catolici de nasi catolici...#-o
dar daca mai afli ceva mai zi-mi si mie pls....:*

sugarlips
21.11.2007, 11:30:56

deci fetelor dupa ora 24....nimeni nu mai mananca nimic....:D
glumesc....nu va stresati...daca va cununa in 13....restul nu-i mai treaba lui...>:D<

andra23
21.11.2007, 12:08:10
buna, sunt Andreea , si voi fi o miresica de spetembrie 2008.

Brone
21.11.2007, 12:21:19

Servus Andreea :* Bine ai venit >:D<

raluk13
21.11.2007, 13:21:08
E, dar ce noi nu putem sa spunem ca preotul si sa facem cum vrem noi? Nu cred ca ne controleaza nimeni, nu?:-p

Cel mai bine e sa ziceti ca preotu si sa faceti cum vreti:-". Pana la urma nu o sa vina sa va verifice sa vada daca l-ati ascultat si sa va dea canoane daca nu ati respectat ce a zis el.
Acuma depinde si de cat de religioase sunteti.:D
Oricum eu sunt fericita ca nu tre sa schimb data nuntii :))...restu mai vedem noi

Brone
21.11.2007, 13:56:03
Cel mai bine e sa ziceti ca preotu si sa faceti cum vreti:-". Pana la urma nu o sa vina sa va verifice sa vada daca l-ati ascultat si sa va dea canoane daca nu ati respectat ce a zis el.
Acuma depinde si de cat de religioase sunteti.:D
Oricum eu sunt fericita ca nu tre sa schimb data nuntii :))...restu mai vedem noi

Schimbatul datei nuntzii era cea mai mare tampenie:-s Da'tzi seama ca nu prea mai sunt shanse de a gasii ceva liber pt 2008 :( Se discuta cu preotul... se ia derogare de la parohie daca este cazul ...sau se rezolva direct cu preotul.
Lasa ca se rezolva fetelor ... capul sus :*

Yonika
21.11.2007, 15:50:16
Buna Andreea si bine ai venit printre miresicile de sptembrie! Spor la miresit!

andra23
21.11.2007, 16:13:42
Servus Andreea :* Bine ai venit >:D<
Bine v-am gasit fetelor..........;-) urmaresc de ceva timp discutiile voastre.......pana acum nu am indraznit sa ma bag in seama.........insa a sosit momentul sa o fac.

mirunica
21.11.2007, 16:46:20
Pai ma gandesc ca e si el constient de lucrul asta, ca nu se termina nunta la 12. Atunci de ce mai zice asa? :O

raluk13
21.11.2007, 17:38:04
Schimbatul datei nuntzii era cea mai mare tampenie:-s Da'tzi seama ca nu prea mai sunt shanse de a gasii ceva liber pt 2008 :( Se discuta cu preotul... se ia derogare de la parohie daca este cazul ...sau se rezolva direct cu preotul.
Lasa ca se rezolva fetelor ... capul sus :*

:)):))Crede-ma ca nu schimbam data nuntii pt atata. Am spus-o doar sub forma de glumitza:D.

Pisu
21.11.2007, 18:04:04
Pai ma gandesc ca e si el constient de lucrul asta, ca nu se termina nunta la 12. Atunci de ce mai zice asa? :O
Ca sa-si faca datoria!! :))

Mai fetelor incep sa ma mai linistesc, sa mai capat un pic de speranta... S-o vad si pe asta rezolvata....!!!!

Brone
21.11.2007, 23:49:11
Bine v-am gasit fetelor..........;-) urmaresc de ceva timp discutiile voastre.......pana acum nu am indraznit sa ma bag in seama.........insa a sosit momentul sa o fac.

Bine ai facut..baga'ne in seama mai des :)))

Brone
21.11.2007, 23:49:53
:)):))Crede-ma ca nu schimbam data nuntii pt atata. Am spus-o doar sub forma de glumitza:D.

Asha..optimista la maxim :))) :*

Brone
21.11.2007, 23:51:00
Ca sa-si faca datoria!! :))

Mai fetelor incep sa ma mai linistesc, sa mai capat un pic de speranta... S-o vad si pe asta rezolvata....!!!!

Beau frappe pe banii tai..la la la \:D/ :))))

andra23
22.11.2007, 11:10:46
Bine ai facut..baga'ne in seama mai des :)))
;;) Asa am sa fac, mai ales ca voi sunteti mult mai avansate in pregatiri decat mine, eu de abia sunt in faza de cautat restaurant din cauza ca viitorul meu sot a spus ca este timp si sa nu ne grabim.8-}

Yonika
22.11.2007, 11:27:19
;;) Asa am sa fac, mai ales ca voi sunteti mult mai avansate in pregatiri decat mine, eu de abia sunt in faza de cautat restaurant din cauza ca viitorul meu sot a spus ca este timp si sa nu ne grabim.8-}
dar voi cand aveti nunta? Eu zic ca restaurant e bine sa cautati din timp, pt ca s-ar putea sa nu mai gasiti, se pot face rezervari si cu 2 ani inainte...

Yonika
22.11.2007, 11:31:47
Noi ne-am rezervat cu un an inainte restaurantul de restul ne-am informat, si poate ca de la anul din ianuarie ne apucam si de restul, de facut doar contracte si de vb cu ei, de dat avans..ca sa fiti siguri ca la data cand veti avea nunta vor fi liberi si cei cu muzica, si firma de decoratiuni, cei carwe vor filma si poza...

Brone
22.11.2007, 14:10:08
Am rezolvat cu aranjamenteleeeeeeeee \:D/
Am semnat contractul <:-P

mirunica
22.11.2007, 14:17:21
Felicitari!! Ai mai scapat de o grija Rezonabil ca pret?

anlya_426
22.11.2007, 14:19:02
eu ma pregatesc sa dau comanda la invitatii..adik am vorbit cu cei ce se ocupa si le pot comanda acum, dar ei mi le inscriptioneaza cand am varianta finala a textului(adik cred ca prin aptilie)..si in acest fel sunt sigura ca le achizitionez la pretul de acum si nu la cel de anul viit cand e posibil sa le gasesc mai scumpe..........

anlya_426
22.11.2007, 14:47:53
deja am lansat e-mailul...acum astept factura de la ei.......va pun si o poza...sa-mi spuneti daca va place.....

Pisu
22.11.2007, 14:56:28
Beau frappe pe banii tai..la la la \:D/ :))))
=))=))=)) Niciodata nu am fost mai dornica sa pierd un pariu =))

Pisu
22.11.2007, 14:57:27
Mai stiu eu un viitor sot care ar fi stat linistit pina acum probabil, dar eu nu l-am ascultat si am cautat si am rezervat restaurantul :-p

Pisu
22.11.2007, 14:58:31
<:-P=D> Bravooooo! Ai mai scapat de o grija!!!

Pisu
22.11.2007, 14:59:54
deja am lansat e-mailul...acum astept factura de la ei.......va pun si o poza...sa-mi spuneti daca va place.....
Sint FOARTE FRUMOASE!!!! Mie imi plac!!! :D

Brone
22.11.2007, 15:00:46
Felicitari!! Ai mai scapat de o grija Rezonabil ca pret?

Super bine ca pretz \:D/

Brone
22.11.2007, 15:07:35
=))=))=)) Niciodata nu am fost mai dornica sa pierd un pariu =))

Cu certitudine pt tine este pierdut mai inainte de'al face =)))) Iar eu ies cashtigatoareeeeeeeeeeee <:-P :)))

anlya_426
22.11.2007, 15:09:58
Sint FOARTE FRUMOASE!!!! Mie imi plac!!! :D

multumesc tare mult....:*:*:*

Pisu
22.11.2007, 15:10:57
Cu certitudine pt tine este pierdut mai inainte de'al face =)))) Iar eu ies cashtigatoareeeeeeeeeeee <:-P :)))
:-p:-p:-p

Pt cele care nu inteleg: pariul a fost daca se rezolva sau nu situatia cununiei religioase pe data de 13 septembrie :-p Eu am facut pariul in speranta de a-l pierde... =))

mariang
22.11.2007, 15:13:00

Daca faci in Bucuresti o sa ai surpriza sa afli ca aproape toate restaurantele sunt rezervate. Noi ne-am apucat la sfarsitul lui august, cand ne-am intors din concediu si am gasit de abia la sf. lui Oct.
Asa ca, daca vrei la anul, mai sunt doar cateva care au dat mai tarziu drumul la rezervari: McMonis, Caro Hotel, Yda Club si cam atat.
Asta pt Sambata, pt Duminica e ok, au majoritatea liber.
Nu vreau sa te sperii, dar vroiam sa te atentionez ca sa nu te lasi pentru mai tarziu daca vrei sambata.

andra23
22.11.2007, 15:22:16
dar voi cand aveti nunta? Eu zic ca restaurant e bine sa cautati din timp, pt ca s-ar putea sa nu mai gasiti, se pot face rezervari si cu 2 ani inainte...
cunosc bine situatia, dar din pacate pt. mine nu am avut cu cine discuta(ma refer la viitoru sot), a inceput sa isi dea interesul de abia de o luna,,,,,,,,si am vrea prin septembrie.:-"

andra23
22.11.2007, 15:24:50
Daca faci in Bucuresti o sa ai surpriza sa afli ca aproape toate restaurantele sunt rezervate. Noi ne-am apucat la sfarsitul lui august, cand ne-am intors din concediu si am gasit de abia la sf. lui Oct.
Asa ca, daca vrei la anul, mai sunt doar cateva care au dat mai tarziu drumul la rezervari: McMonis, Caro Hotel, Yda Club si cam atat.
Asta pt Sambata, pt Duminica e ok, au majoritatea liber.
Nu vreau sa te sperii, dar vroiam sa te atentionez ca sa nu te lasi pentru mai tarziu daca vrei sambata.
deja am inceput cautarile, si am gasit si sambata dar nu pe gustul meu, am gasit la ARO CLUB, f finut dar prea mic, si La Pechea nu prea m-a incantat.

Yonika
22.11.2007, 16:07:07
cunosc bine situatia, dar din pacate pt. mine nu am avut cu cine discuta(ma refer la viitoru sot), a inceput sa isi dea interesul de abia de o luna,,,,,,,,si am vrea prin septembrie.:-"
Pai primul pas de care apoi depind toate, e restaurantul. In fct de el si de data la care gasiti sau e liber ce va doriti, va puteti programa si alte detalii, adra asa, fara o data anume...ceva mai greu...#-o

Veve13
22.11.2007, 16:54:44
Buna ziua fetelor >:D< .

Noi avem nunta in septembrie 2008. deja am intrat in trepidatii, avand in vedere ca inca sunem la stadiul de cautat restaurant pentru 130-140 persoane.:-SS

mirunica
22.11.2007, 17:19:17

Noi avem nunta in septembrie 2008. deja am intrat in trepidatii, avand in vedere ca inca sunem la stadiul de cautat restaurant pentru 130-140 persoane.:-SS
Eu zic sa te apuci serios de cautat, pentru ca am vazut ca sunt putine restaurantele care mai au liber pt 2008.
Noi am rezervat deja restaurantul si DJ-ul deocamdata<

Bafta multa si sa ne ti si pe noi la curent :*

mirunica
22.11.2007, 17:21:47
Foarte dragaute!! >:D<

anlya_426
23.11.2007, 08:44:26
Foarte dragaute!! >:D<

multumesc tare mult.....:*

andra23
23.11.2007, 15:34:48

BUNA, SI EU SUNT CAM LA ACELAS NIVEL , CAUTAT DE RESTAURANT........SI SUNT DEJA DEZAMAGITA:( ASA CA MULT SUCCES LA CAUTAT. CA AJUTOR ITI POT SPUNE UNDE AM GASIT SAMBETE LIBERE " La Pechea " si la " Aro CLUB"(aici este superb dar spatiul mic). [-o<

Pisu
24.11.2007, 04:27:45
Bun venit noilor miresici! Vad ca inca nu ati stabilit restaurantul... ceea ce nu e bine... Eu cind am cautat restaurant am luat aproape toate topicurile la rind despre restaurante. Am ales in functie de capacitate, apoi de pretul meniului, apoi le-am taiat si pe cele unde am gasit prea multe pareri negative, apoi pe cele care nu imi conveneau ca zona, apoi le-am taiat de pe lista si pe cele care nu mi-au placut ca aspect (in poze) si am ramas cu o lista mult mai scurta. Am scos lista la imprimanta, am trecut datele despre ele si adresele, apoi am plecat la vizionari. Am cerut recomandari si de la prietenii care fusesera pe la nunti si au ramas placut impresionati de vreun restaurant... Usor usor s-a scurtat lista si pina la urma am rezervat si noi unul, dar ideia era ca daca cele care le mai gasiti ca fiind libere nu va convin, poate ati ratat vreunul. Yda de exemplu mi-a ramas mie in gind, dar incheiau contracte abia de prin decembrie si nu m-am riscat sa astept atita, asa ca daca aveti mai multi invitati, mergeti acolo si vorbiti si vedeti-l si pe ala! Succes!!!

Yonika
24.11.2007, 14:47:01
Bun venit noilor miresici! Vad ca inca nu ati stabilit restaurantul... ceea ce nu e bine... Eu cind am cautat restaurant am luat aproape toate topicurile la rind despre restaurante. Am ales in functie de capacitate, apoi de pretul meniului, apoi le-am taiat si pe cele unde am gasit prea multe pareri negative, apoi pe cele care nu imi conveneau ca zona, apoi le-am taiat de pe lista si pe cele care nu mi-au placut ca aspect (in poze) si am ramas cu o lista mult mai scurta. Am scos lista la imprimanta, am trecut datele despre ele si adresele, apoi am plecat la vizionari. Am cerut recomandari si de la prietenii care fusesera pe la nunti si au ramas placut impresionati de vreun restaurant... Usor usor s-a scurtat lista si pina la urma am rezervat si noi unul, dar ideia era ca daca cele care le mai gasiti ca fiind libere nu va convin, poate ati ratat vreunul. Yda de exemplu mi-a ramas mie in gind, dar incheiau contracte abia de prin decembrie si nu m-am riscat sa astept atita, asa ca daca aveti mai multi invitati, mergeti acolo si vorbiti si vedeti-l si pe ala! Succes!!!
Tot cam asa am facut si eu, am citit tot ce au scris fetele despre restaurantele din iasi, eu cautam ceva mai mic, cam de 70-80 pers, si din toata lista de restaurante au ramas doar cateva 4-5, insa la unul sg mi-a ramas inima din cate am citit, am mers acolo si nici nu am mai fost in alte parti, nu am mai avut nevoie, e asa dragut, si e putin mai altfel decat celelalte..si data ne-a convenit, ca nu era asa aglomerat cand am fost noi.

Brone
24.11.2007, 21:36:45
Tot cam asa am facut si eu, am citit tot ce au scris fetele despre restaurantele din iasi, eu cautam ceva mai mic, cam de 70-80 pers, si din toata lista de restaurante au ramas doar cateva 4-5, insa la unul sg mi-a ramas inima din cate am citit, am mers acolo si nici nu am mai fost in alte parti, nu am mai avut nevoie, e asa dragut, si e putin mai altfel decat celelalte..si data ne-a convenit, ca nu era asa aglomerat cand am fost noi.

Mare noroc ai avut sa itzi placa primul rest vazut shi placut, te invidiez :))) Noi am facut liste..listutze... taiat... vizionat ... cam 2 sapt. Intrasem in panica atunci cand ni se spunea ca nu mai au sambete libere in 2008 (asta prin sept). Din fericire am gasit ceva aprox cum imi doream :)

Pisu
25.11.2007, 21:06:41
Revin si eu cu laude ;)) Am mai bifat ceva pe lista: VIDEO! <:-P Vineri a incheiat Doru contractul si cu ei, asa ca s-au mai imputinat lucrurile ramase, din lista....<:-P
Au ramas:
- DJ
- biserica
- machiaj si coafat.... trebuie sa fac probe si sa aleg pe cineva...
- imbracaminte pt ginerica
- voal, coronita si posetuta pt mine... eventual minusi si un bolero...si un
evantai pt poze...
- invitatii, meniuri si marturii
- cosulete, pernuta de verighete, guest-book, cutie de dar, mirii din virful
tortului si floricele pt acesta si pahare
- flori... tb sa ma hotarasc ce flori vreau...buchete, luminari si arnjamente
- o sa mai cumpar fluturasi si luminarele pt mese....

In mare, cam asta ar mai fi....

anlya_426
26.11.2007, 11:22:46
[quote=p_raluca;506425]Revin si eu cu laude ;)) Am mai bifat ceva pe lista: VIDEO! <:-P Vineri a incheiat Doru contractul si cu ei, asa ca s-au mai imputinat lucrurile ramase, din lista....<:-P

bravo....in sfarsit ai scapat de un mare stres........>:D<

Brone
26.11.2007, 11:40:33
bravo....in sfarsit ai scapat de un mare stres........>:D<

Eu nu cred...daca nu are nici un stres ishi cauta =)))