PDA

Versiunea completa : Miresici SEPTEMBRIE 2008

Pagini : 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29

anlya_426
26.11.2007, 12:07:00
Eu nu cred...daca nu are nici un stres ishi cauta =)))

pai doar din acest motiv este miresica,nu-i asa????=))=))

Brone
26.11.2007, 12:42:48
pai doar din acest motiv este miresica,nu-i asa????=))=))

O vad exact "bridezilla" =)))
Sa vezi ce ne bate cand o sa vad ce am vb de ea :)))

Pupam Raluka shi sa nu fi dura cu noi :*
;))

Pisu
26.11.2007, 13:19:15
Eu nu cred...daca nu are nici un stres ishi cauta =)))

=))=))=))=)) Hai ca mor de ris!!!! Asa care va sa zica, da??? Bine mai fetelor.... lasa ca vedeti voi...NA :-p:-p:-p (foarte matur de altfel) =))=))

Brone
26.11.2007, 13:36:44
=))=))=))=)) Hai ca mor de ris!!!! Asa care va sa zica, da??? Bine mai fetelor.... lasa ca vedeti voi...NA :-p:-p:-p (foarte matur de altfel) =))=))

Ai argumente cu care sa ma contrazici ??? :))

Pisu
26.11.2007, 13:46:34
Ai argumente cu care sa ma contrazici ??? :))
DA! Desigur, dar revin cind le gasesc =))

genoveva_1984
26.11.2007, 17:19:59
Toata lumea inainteaza cu pregatirile, numai eu stagnez ....in continuare....:((:((:((. Cred ca am fost prima care si-a rezolvat cu restaurantul, muzica, foto+video inca de prin februarie. Si de atunci... nimic...Problema e ca nici nu prea am timp sa ma ocup de asta si nici nu stiu care ar trebui sa fie urmatorul pas...

mariang
26.11.2007, 17:25:16
Toata lumea inainteaza cu pregatirile, numai eu stagnez ....in continuare....:((:((:((. Cred ca am fost prima care si-a rezolvat cu restaurantul, muzica, foto+video inca de prin februarie. Si de atunci... nimic...Problema e ca nici nu prea am timp sa ma ocup de asta si nici nu stiu care ar trebui sa fie urmatorul pas...

Eu zic ca nu ai de ce sa disperi. Mai sunt 10 luni pana la nunta! Si eu o sa am in septembrie si la fel ca tine am rezolvat cele de mai sus. Eu zic ca e suficient momentan. Astea sunt cele mai importante. Avem destul timp pt facut invitatii, aranjamente florale, rochie, costum...maruntisuri.:-"

genoveva_1984
26.11.2007, 19:04:28
Eu zic ca nu ai de ce sa disperi. Mai sunt 10 luni pana la nunta! Si eu o sa am in septembrie si la fel ca tine am rezolvat cele de mai sus. Eu zic ca e suficient momentan. Astea sunt cele mai importante. Avem destul timp pt facut invitatii, aranjamente florale, rochie, costum...maruntisuri.:-"

Stiu, dar cand vad ce repede trece timpul..... Eu imi propuneam sa reincep sa ma ocup de problemele legate de nunta de prin ianuarie 2008 ( asta prin vara)... si imediat suntem in 2008, iar eu sunt asa de ocupata la serviciu ca nici nu mai apuc sa ma gandesc la nunta, deci nici vorba de facut planuri...

Pisu
26.11.2007, 23:36:09
Pai pina acum erai in frunte cu pregatirile, acum te prindem si noi din urma, incet, incet... ce, ti-e ciuda ca nu mai esti tu prima? :-p =))
Serios acum, lasa ca stai foarte bine la capitolul asta, n-ai de ce sa-ti faci griji! Cum ai zis si tu, te apuci dupa ce intram in 2008, asa ca stai linistita!!! Pupici! :*:*:*

Eu azi mi-am mai luat niste fluturasi si sclipiciuri ;)) <:-P Am atitia fluturasi...!!!! dar nu sint suficienti ;))

anlya_426
27.11.2007, 08:21:44
Stiu, dar cand vad ce repede trece timpul..... Eu imi propuneam sa reincep sa ma ocup de problemele legate de nunta de prin ianuarie 2008 ( asta prin vara)... si imediat suntem in 2008, iar eu sunt asa de ocupata la serviciu ca nici nu mai apuc sa ma gandesc la nunta, deci nici vorba de facut planuri...

si eu zic ca nu trebuie sa disperi...mai ai suficient de mult timp sa-ti rezolvi problemele....serviciu usor iti doresc..........

andra23
27.11.2007, 10:49:21
Dragele mele miresici de 2008......:( va parasesc.........noi am amanat pe 2009, din cauza lipsei de restaurant...... nu vreau sa accept orice taverna si sa fac totul pe graba...........la urma urmei este nunta mea.......... dar asta nu inseamna ca nu o sa va urmersc in continuare si nu o sa fiu alaturi de voi. pupici!:x

anlya_426
27.11.2007, 11:28:46
Dragele mele miresici de 2008......:( va parasesc.........noi am amanat pe 2009, din cauza lipsei de restaurant...... nu vreau sa accept orice taverna si sa fac totul pe graba...........la urma urmei este nunta mea.......... dar asta nu inseamna ca nu o sa va urmersc in continuare si nu o sa fiu alaturi de voi. pupici!:x

mult succes iti doresc...si sa ai o nunta de vis...in 2009:*:*

georgik
27.11.2007, 12:04:29

MULTA BAFTA!

o sa ai cu siguranta o nunta de vis in 2009!

raluk13
27.11.2007, 12:10:46

Stai linistita ca nu esti singura care stagneaza cu pregatirile;)). Noi pana in momentu asta nu avem decat rezervarea restaurantului si nasii. In rest nu am platit pe nicaieri avansuri sau ceva de genu asta:D. Ne-am interesat pe ici pe colo pt tot ce ne mai trebuie si stim ce vrem...dar ni s-a spus peste tot ca este prea devreme sa facem contracte. Noi ne-am gandit sa demaram restu de pregatiri abia din februarie - martie. Nici nu rochia de mireasa nu vreau sa ma grabesc pt ca la inc. anului urmator trebuie sa fie expomariage;;) si acolo pot sa studiez mai multe modele de rochitze prin comparatie. Nu trebuie sa ratez nici un model :)). Cu DJ-ul tre' sa ne intalnim maine sa vedem ce si cum...poate lui o sa-i dam un avans ca sa fim siguri ca este al nostru. In rest ... mai incolo. Nu vreau sa ne stresam, cel putin nu inca<:-Pmai e timp si pt asta.
Bafta in continuare cu pregatirile. O sa fiu in zona sa va citesc mesajele pt. ca sunt de ajutor:*

sugarlips
27.11.2007, 13:07:43
Stai linistita ca nu esti singura care stagneaza cu pregatirile;)). Noi pana in momentu asta nu avem decat rezervarea restaurantului si nasii. In rest nu am platit pe nicaieri avansuri sau ceva de genu asta:D. Ne-am interesat pe ici pe colo pt tot ce ne mai trebuie si stim ce vrem...dar ni s-a spus peste tot ca este prea devreme sa facem contracte. Noi ne-am gandit sa demaram restu de pregatiri abia din februarie - martie. Nici nu rochia de mireasa nu vreau sa ma grabesc pt ca la inc. anului urmator trebuie sa fie expomariage;;) si acolo pot sa studiez mai multe modele de rochitze prin comparatie. Nu trebuie sa ratez nici un model :)). Cu DJ-ul tre' sa ne intalnim maine sa vedem ce si cum...poate lui o sa-i dam un avans ca sa fim siguri ca este al nostru. In rest ... mai incolo. Nu vreau sa ne stresam, cel putin nu inca<:-Pmai e timp si pt asta.
Bafta in continuare cu pregatirile. O sa fiu in zona sa va citesc mesajele pt. ca sunt de ajutor:*

si eu ca si tine <:-P :* si mie mi s-a spus la fel pe unde am fost...ca e prea devreme...ca la anul apar noutati...chiar am fost intr-un magazin de rochite sa vad cam ce este...si s-a uitat ciudat la mine vanzatoarea cand i-am zis ca in sept la anul e nunta :-B
oricum am adunat oferte pt toate....si la anul o sa merg sa vad ce si cum...#:-S

MachuPicchu
27.11.2007, 13:18:56
Neatza ...
Si eu o sa fiu miresica de septembrie ... Am rezervat pe 20, dar exista sansa sa facem pe 6 (Doamne ajuta) ... sa vedem daca isi confirma oamenii rezervarea sau nu ... Era sa fac si eu in 2009, dar pana la urma am gasit restaurant in septembrie :D

iony
27.11.2007, 13:29:01
Neatza ...
Si eu o sa fiu miresica de septembrie ... Am rezervat pe 20, dar exista sansa sa facem pe 6 (Doamne ajuta) ... sa vedem daca isi confirma oamenii rezervarea sau nu ... Era sa fac si eu in 2009, dar pana la urma am gasit restaurant in septembrie :D

buna si bine-ai venit printre noi!! iti doresc o nunta de vis!!!
si mult spor la pregatiri;;) !!

raluk13
27.11.2007, 13:36:16
si eu ca si tine <:-P :* si mie mi s-a spus la fel pe unde am fost...ca e prea devreme...ca la anul apar noutati...chiar am fost intr-un magazin de rochite sa vad cam ce este...si s-a uitat ciudat la mine vanzatoarea cand i-am zis ca in sept la anul e nunta :-B
oricum am adunat oferte pt toate....si la anul o sa merg sa vad ce si cum...#:-S

Ma bucur sa vad ca nu sunt singura care a primt asemenea raspunsuri. Inseamna ca mai pot dormi linistita vreo cateva luni:)).

Brone
27.11.2007, 13:36:51
Neatza ...

Bine ai venit :*
Ai poze cu restaurantul Cernica? Sunt f curioasa pt ca mi'l recomandase cineva dar nu am ajuns sa'l vad.
Bafta la pregatiri :*

iony
27.11.2007, 13:38:04
wowww:O, ce trece timpul. mai am fix 10 luni pana la marele moment. numai cand ma gandesc ma apuca emotiile. sper sa iasa totul bine. pupicei la toate si spor in continuare (ca eu n-am mai facut nimic, am fost plecata in deplasare 2 sapt). (:| (:| (:|

anlya_426
27.11.2007, 13:39:26
Neatza ...

bine ai venit printre noi........:*:*:*>:D<>:D<>:D<

Brone
27.11.2007, 13:42:28
wowww:O, ce trece timpul. mai am fix 10 luni pana la marele moment. numai cand ma gandesc ma apuca emotiile. sper sa iasa totul bine. pupicei la toate si spor in continuare (ca eu n-am mai facut nimic, am fost plecata in deplasare 2 sapt). (:| (:| (:|

Ia sa inshir eu ce am rezolva anul acesta:

- nashii (pana sa intru aici pe forum chiar nu credeam ca poate sa fie o problema:)) )
-restaurantul
-video
-foto
-dj
-aranjamente

Asta'i tot.
-verighetele o sa le aleg atunci cand o sa avem banii disponicili shi o sa le facem la o bijuterie unde am o amica
-rochia de mireasa am ales modelul..ramane sa cumpar materialele
Le facem pe rand..dupa cum dispunem de bani shi chiar nu ne stresam... "lasa ca o sa fie bine" zicea un bun amic :)))

anlya_426
27.11.2007, 13:49:08
hai sa va spun si eu ce am facut pana acum :

local,DJ
fotograf,cameraman
Invitatii
verighete
rochie mireasa,sandale+o parte din accesorii
costum mire
biserica
nasiin afara de astea am structurat intr-o agenda tot ce am facut si tot ce mai am de facut......

mirunica
27.11.2007, 14:16:04
hai sa va spun si eu ce am facut pana acum :

local,DJ
fotograf,cameraman
Invitatii
verighete
rochie mireasa,sandale+o parte din accesorii
costum mire
biserica
nasiin afara de astea am structurat intr-o agenda tot ce am facut si tot ce mai am de facut......
Felicitari!! Cred ca esti cea mai avansata miresica de septembrie in pregatiri.
Noi nu am reusit pana acum decat
- restaurant
- nasii
- Dj
PS. Ai fost sa iti iei verighetele? :*

anlya_426
27.11.2007, 14:24:56
Felicitari!! Cred ca esti cea mai avansata miresica de septembrie in pregatiri.
Noi nu am reusit pana acum decat
- restaurant
- nasii
- Dj
PS. Ai fost sa iti iei verighetele? :*

multumesc mult de tot....astazi la ora 17.00 merg sa le iau.....:*:*:*

Pisu
27.11.2007, 14:36:20
Imi pare rau ca ne parasesti, dar iti urez succes in continuare!!!

Pisu
27.11.2007, 14:39:35

Ai grija ca multi isi dubleaza preturile pt anul viitor, mai ales foto si video! Asta ar fi unul din motivele pt care e bine sa inchei anul asta contractele cu diverse servicii. Un alt motiv ar fi ca vei avea de ales din "ramasite", adica ce refuza altii, ca majoritatea se ocupa foarte devrem, dar depinde cit de pretentioasa esti la una si la alta.... Eu una sint FOARTE pretentioasa :-p;))

Pisu
27.11.2007, 14:40:49
:)):)) sa fi vazut ce fete faceau cind probam eu rochite in mai-iunie si ziceam ca am nunta in septembrie 2008!!!! =))

Pisu
27.11.2007, 14:41:47
Neatza ...
Felicitari si succes!!! Asta ca sa nu ne mai paraseasca vreo miresica... deja vreo 2 ne-au parasit....PE PUTIN!

Pisu
27.11.2007, 14:50:26
Pai sa scriu si eu ce am rezolvat:

- nasi
- restaurant
- foto
- video
- semnat contract cu firma de decoratiuni
- verighete
- tinuta mea de civila
- rochita de mireasa si pantofi (rochita o s-o am in 3 saptamini)
- umbreluta si fluturasi pt decor

Zilele astea sper sa fac si pernuta de verighete si guest-book-ul si dupa ce imi iau rochita, o sa imi iau si coronita/ diadema, minusi, posetuta si bijuterii...
Invitatiile le fac eu, dar nu am gasit inca un carton sa-mi placa culoarea lui :-s Cam atit....

mirunica
27.11.2007, 14:54:16
multumesc mult de tot....astazi la ora 17.00 merg sa le iau.....:*:*:*
De abia astept sa vad si poze!:*

raluk13
27.11.2007, 17:07:35
Ai grija ca multi isi dubleaza preturile pt anul viitor, mai ales foto si video! Asta ar fi unul din motivele pt care e bine sa inchei anul asta contractele cu diverse servicii. Un alt motiv ar fi ca vei avea de ales din "ramasite", adica ce refuza altii, ca majoritatea se ocupa foarte devrem, dar depinde cit de pretentioasa esti la una si la alta.... Eu una sint FOARTE pretentioasa :-p;))

Tocmai asta este motivul pentru care nu vor sa semneze nimic de anu asta :D si nici nu am de gand sa dau bani de avans fara acoperire/:). Nu cred ca va fi tarziu daca rezolv problemele astea prin februarie.
Cert este ca muzica e ca si rezolvata:), iar la poze si video ne mai gandim. Nu suntem inca hotarati daca vrem si video, s-ar putea sa ramanem doar la poze. Mi se par niste amintiri mult mai frumoase decat un film video interminabil si prelucrat doar putin pe ici pe colo. Filmul o sa-l vizionezi o data de 2 ori si atata, in schimb la poze o sa te uiti si o sa te uiti........again and again......;-)
Iar rochitza nu o vreau inca pt ca astept colectiile 2008:DCine stie ce mai apare la anu. La rochitza sunt foarte pretentioasa si nu sunt foarte multe modele care sa-mi placa in mod deosebit.:-s
Nu stiu cum merg treburile in Bucuresti...dar aici cu cine am vb pregatirile incep cam cu 6 luni inainte de nunta.;-) Restaurantul era singura mare problema si asta este deja rezolvata.;;)

Yonika
27.11.2007, 18:30:49
Pai sa scriu si eu ce am rezolvat:

- nasi
- restaurant
- foto
- video
- semnat contract cu firma de decoratiuni
- verighete
- tinuta mea de civila
- rochita de mireasa si pantofi (rochita o s-o am in 3 saptamini)
- umbreluta si fluturasi pt decor

Zilele astea sper sa fac si pernuta de verighete si guest-book-ul si dupa ce imi iau rochita, o sa imi iau si coronita/ diadema, minusi, posetuta si bijuterii...
Invitatiile le fac eu, dar nu am gasit inca un carton sa-mi placa culoarea lui :-s Cam atit....
Cred ca eu sunt cea mai in urma cu pregatirile :(( :-SS dar cred ca n e chiar asa tarziu..mai sunt totusi inca 9 luni si ceva... Noi nu am ales decat restaurantul si am semnat contractul, de restul doar m-am interesat de pe aici de pe la fete, si urmeaza ca prin ianurie sa incepem sa cautam ce ne dorim. Rochia, cred ca voi merge in acest week-end pana in Piatra sa vad ce e pe acolo, daca nu gasesc nimic, imi fac la comanda. Si oricum, vreau sa si probez cateva, ca sa vad ce mi se potriveste si ce nu, ca sa stiu ce sa caut sau cum sa imi fac la comanda.

Yonika
27.11.2007, 18:32:34
Nici macar nasi nu avem :(( :((, inca nu ne-am gandit la vreo pereche care sa ne fie nasi, avem pe cativa in planurile noastre, sa discutam mai bine si sa mergem la ei sa vedem ce zic si ei..

augusta
27.11.2007, 19:16:14
Buna seara doamnelor.Eu am nunta in 27.09.2008, deci tin sa ma gandesc ca mai e mult pana atunci
Asta pentru ca eu sunt in Italia si mama mea se ocupa de nunta.Restaurantul l-am gasit, si amenajarea si muzia sunt deja "rezovate".Doar ca mai raman o multime de alta lucruri de rezolvat....invitatiile le fac acasa pt ca aici costa prea mult.Costumul mirelui il iau de aici si rochia mea......desi e fffffffffffffffff scumpa, o sa o iau tot de aici. Eu acasa ma intorc doar pt 3 sapt in care ma marit
deci......Oricum sper sa ma ajutati cu sfaturi si macar cu incurajari ca de acelea am nevie , nu gluma.......Va multumesc

Pisu
27.11.2007, 19:34:48
Buna seara doamnelor.Eu am nunta in 27.09.2008, deci tin sa ma gandesc ca mai e mult pana atunci
Asta pentru ca eu sunt in Italia si mama mea se ocupa de nunta.Restaurantul l-am gasit, si amenajarea si muzia sunt deja "rezovate".Doar ca mai raman o multime de alta lucruri de rezolvat....invitatiile le fac acasa pt ca aici costa prea mult.Costumul mirelui il iau de aici si rochia mea......desi e fffffffffffffffff scumpa, o sa o iau tot de aici. Eu acasa ma intorc doar pt 3 sapt in care ma marit
deci......Oricum sper sa ma ajutati cu sfaturi si macar cu incurajari ca de acelea am nevie , nu gluma.......Va multumesc
Bine ai venit printre noi!!!!>:D< Stai linistita, ca de sfaturi si sustinere si incurajari nu vei duce lipsa aici :D Eu am plecat de 2 luni din tara, dar asa de la distanta, cu ajutorul internetului si al miresicilor am reusit sa pun la punct o gramada de chestii, asa ca nu e o pb f mare daca esti in Italia, o sa fie totul bine, ai sa vezi... mai ales daca, colaborarea dintre tine si mama ta este buna, o sa fie foarte bine!!!>:D<

MachuPicchu
27.11.2007, 20:30:26
Am reusit sa semnez si eu azi contractul ... si am avut noroc ... n-au mai confirmat rezervarea cei de pe 06, asa ca le-am luat noi locul
Nu am poze de la Cernica, dar acum nu prea ai ce sa fotografiezi pt ca e in renovare.
Bafta tuturor miresicilor cu pregatirile

augusta
27.11.2007, 20:33:28
Bine ai venit printre noi!!!!>:D< Stai linistita, ca de sfaturi si sustinere si incurajari nu vei duce lipsa aici :D Eu am plecat de 2 luni din tara, dar asa de la distanta, cu ajutorul internetului si al miresicilor am reusit sa pun la punct o gramada de chestii, asa ca nu e o pb f mare daca esti in Italia, o sa fie totul bine, ai sa vezi... mai ales daca, colaborarea dintre tine si mama ta este buna, o sa fie foarte bine!!!>:D<

Multumesc Raluca, sincer inca nu realizez ca ma voi MARITA...a fost o decizie luata ...in fine suntem de 3 ani impreuna zi si noapte.Stiam ca ma voi marita dar nu la anu..Mama a zis ca e mai bine asa...ca daca asteapta dupa mine...ajung la 60 ani si tot nu fac nimic dar omul meu e f incantat si inelul si cererea in casatorie au fost acum doi ani si momentul era sa facem si acest pas.De aceea ma simt un pic coplesita de siuatie dar poate e mai bine ca nu sunt acasa.;-) Problema mea e rochia de mireasa.Am 96 kg si 1.60.Beton, nu?Am ineput dieta si "hope for the better"....Poate ma sfatuiti voi prim preajma ceva solutii nu prea scumpe...:-?

Pisu
28.11.2007, 01:28:02
Am reusit sa semnez si eu azi contractul ... si am avut noroc ... n-au mai confirmat rezervarea cei de pe 06, asa ca le-am luat noi locul
Nu am poze de la Cernica, dar acum nu prea ai ce sa fotografiezi pt ca e in renovare.
Bafta tuturor miresicilor cu pregatirile
<:-P <:-P <:-P Felicitari!!!! Uite asa ne-am mai inmultit si noi miresicile de septembrie. A fost sa fie pt voi in acea zi restaurantul ;-) Succes mai departe!!!!

Pisu
28.11.2007, 01:34:19
Multumesc Raluca, sincer inca nu realizez ca ma voi MARITA...a fost o decizie luata ...in fine suntem de 3 ani impreuna zi si noapte.Stiam ca ma voi marita dar nu la anu..Mama a zis ca e mai bine asa...ca daca asteapta dupa mine...ajung la 60 ani si tot nu fac nimic dar omul meu e f incantat si inelul si cererea in casatorie au fost acum doi ani si momentul era sa facem si acest pas.De aceea ma simt un pic coplesita de siuatie dar poate e mai bine ca nu sunt acasa.;-) Problema mea e rochia de mireasa.Am 96 kg si 1.60.Beton, nu?Am ineput dieta si "hope for the better"....Poate ma sfatuiti voi prim preajma ceva solutii nu prea scumpe...:-?
Ooofff... si tu te lupti cu kg astea??? De fapt cred ca mai simplu de numarat ar fi cele care NU o fac, decit cele care o fac.... De ce dieta te-ai apucat? Vezi sa nu flaminzesti si sa ti se faca rau pe undeva... Tie iti place si sportul? Daca da, atunci iti va fi mai usor, daca esti ca mine, de urasti tot ce tine de sport, aproape, e nasol, ca e mai greu... Dar daca e ambitie, atunci or sa fie si rezultate, sint sigura de asta! ;-)
Oricum, noi ne bucuram ca ni te-ai alaturat, asa ca orice intrebare ai avea, nu ezita sa o exprimi, ca noi te vom ajuta cum putem sau macar speram sa te trimitem acolo unde ai sanse sa primesti raspunsurile cautate :D Parca as fi un robotel care ne face reclama, noua, miresicilor de 2008, dar ma rog... intelegi tu =))=))=))Pupici:*

MachuPicchu
28.11.2007, 09:26:09
Nici macar nasi nu avem :(( :((, inca nu ne-am gandit la vreo pereche care sa ne fie nasi, avem pe cativa in planurile noastre, sa discutam mai bine si sa mergem la ei sa vedem ce zic si ei..

Bine macar ca ai de unde alege ... Noi nu prea avem prieteni casatoriti ... Avem o varianta, le-am propus si acum asteptam raspuns ... daca zice nu, e nasol :D ... SA AUZIM NUMAI DE BINE

anlya_426
28.11.2007, 12:15:15
urez si eu un calduros bun venit noilor miresici..si le asigur de tot sprijinul nostru in organizarea nuntii de vis...:*:*:*>:D<>:D<>:D<

anlya_426
28.11.2007, 12:34:42
fetelor aseara am fost sa scot verighetele.....si nu am reusit sa o scot decat pe a mea....pe a lui iubi i-au gresit-o..au facut-o mai mare...bine ca si-au asumat acest fapt si ne-au spus ca nu e nici o problema,ei vor suporta totul..i-au luat dimensiunile inca o data si ne-o vor da saptamana viitoare......asa ca deocamdata doar eu ma bucur de verigheta mea:D......

Brone
28.11.2007, 16:27:02
fetelor aseara am fost sa scot verighetele.....si nu am reusit sa o scot decat pe a mea....pe a lui iubi i-au gresit-o..au facut-o mai mare...bine ca si-au asumat acest fapt si ne-au spus ca nu e nici o problema,ei vor suporta totul..i-au luat dimensiunile inca o data si ne-o vor da saptamana viitoare......asa ca deocamdata doar eu ma bucur de verigheta mea:D......

Am rasfoit prin albumul tau shi.. nema poze :(

mirunica
28.11.2007, 16:36:26
Am rasfoit prin albumul tau shi.. nema poze :(
Nu ar fi poza completa fara cealalta jumatate. Asa ca trebuie sa mai asteptam putin pana la poze. Am dreptate anlya? :*

Brone
28.11.2007, 16:55:01
Nu ar fi poza completa fara cealalta jumatate. Asa ca trebuie sa mai asteptam putin pana la poze. Am dreptate anlya? :*

Haide may..nu te mai gudura tu atata :))) Vreau sa vad modelul in primul rand..apoi poate sa puna poze shi cu ele puse pe degetul fiecaruia sa vedem cum le vin :)))
Chiar nu am idee ce model sa aleg ..poate o copiez :)))

mirunica
28.11.2007, 16:59:35
Haide may..nu te mai gudura tu atata :))) Vreau sa vad modelul in primul rand..apoi poate sa puna poze shi cu ele puse pe degetul fiecaruia sa vedem cum le vin :)))
Chiar nu am idee ce model sa aleg ..poate o copiez :)))
Pai cred ca trebuie sa o indupleci pe ea acuma :))

augusta
28.11.2007, 18:39:35
Pai fetelor daca nasii nu sunt casatoriti? Adica urmeaza sa se casatoreasca in octombrie si eu am nunta in septembrie...Aduce ghinion sau numai ca preotul nu face cununia?Stie cineva?

Yonika
28.11.2007, 19:07:02
Pai fetelor daca nasii nu sunt casatoriti? Adica urmeaza sa se casatoreasca in octombrie si eu am nunta in septembrie...Aduce ghinion sau numai ca preotul nu face cununia?Stie cineva?
Din cate stiu eu, preotul nu face cununia...cel putin eu asa stiu...ca daca nu ar fi asa, ar fi mult mai usor...[-o<

Pisu
28.11.2007, 19:51:26
Daca nasii nu sint cununati religios la momentul cununiei voastre, nu ii accepta preotul.

georgik
28.11.2007, 20:25:10
Eu cred ca sunt in urma....dupa ce am citit pe aici am vazut ca sunt tare in urma cu tot!

Avem doar restaurantu si am aflat ca au cei de acolo si DJ

ATATA!

Nici nasi, nici nimic altceva

iony
28.11.2007, 21:49:14
Eu cred ca sunt in urma....dupa ce am citit pe aici am vazut ca sunt tare in urma cu tot!

Avem doar restaurantu si am aflat ca au cei de acolo si DJ

ATATA!

Nici nasi, nici nimic altceva

stai linistita ca nasi trebuie sa gasiti (ca nu se poate fara:D ). cat despre celelalte (muuuullllltttteee la nr) o sa se rezolve: cu cat mai repede cu atat mai bine. asa ca spor la treaba!! ''rasfoieste'' site-ul si afli tot ce-ti trebuie. bafta!!

georgik
28.11.2007, 23:58:55
stai linistita ca nasi trebuie sa gasiti (ca nu se poate fara:D ). cat despre celelalte (muuuullllltttteee la nr) o sa se rezolve: cu cat mai repede cu atat mai bine. asa ca spor la treaba!! ''rasfoieste'' site-ul si afli tot ce-ti trebuie. bafta!!

Multumesc pt incurajari

Am vazut ca aici pe site gasesc tot si despre tot

O sa ma pun pe treaba!

anlya_426
29.11.2007, 08:39:01
Pai cred ca trebuie sa o indupleci pe ea acuma :))

intr-adevar nu am poze inca pt ca vrem sa le aratam celorlalti cand va fi setul complet....dar nu mai e mult...saptamana viitoare e gata si verigheta lui...asa ca atunci o sa pun pozici......

Brone
29.11.2007, 09:53:12
intr-adevar nu am poze inca pt ca vrem sa le aratam celorlalti cand va fi setul complet....dar nu mai e mult...saptamana viitoare e gata si verigheta lui...asa ca atunci o sa pun pozici......

Ntz ntz ntz ntz ntz :-w Adik trebuie sa mai ashtept 1 sapt ... :-? Ok... mai ashtept :-<

sugarlips
29.11.2007, 12:01:43
Daca nasii nu sint cununati religios la momentul cununiei voastre, nu ii accepta preotul.

nu neaparat....depinde de preot, o prietena de a mea a facut nunta anul acesta si a avut nasi necasatoriti, preotul a fost de acord din prima
desi eu sincer cred ca e mai bine daca sunt casatoriti nasi...pt ca se presupune ca ei trebuie sa te indrume, sa te sfatuiasca si ce-o mai fi ca nu ma pricep...:D
dar daca chiar nu ai pe nimeni apropiat sa fie casatorit, nu prea ai de ales decat sa iti pui nasi necasatoriti....bine dar intai trebuie neaparat vorbit cu preotul ca nu fie probleme ....

Pisu
29.11.2007, 14:13:01
nu neaparat....depinde de preot, o prietena de a mea a facut nunta anul acesta si a avut nasi necasatoriti, preotul a fost de acord din prima
desi eu sincer cred ca e mai bine daca sunt casatoriti nasi...pt ca se presupune ca ei trebuie sa te indrume, sa te sfatuiasca si ce-o mai fi ca nu ma pricep...:D
dar daca chiar nu ai pe nimeni apropiat sa fie casatorit, nu prea ai de ales decat sa iti pui nasi necasatoriti....bine dar intai trebuie neaparat vorbit cu preotul ca nu fie probleme ....
Asta e noutate pt mine.... Atunci intr-adevar, e bine sa te interesezi la preot.... eu nu credeam ca se fac exceptii, dar uite ca exista solutii pt tot, ceea ce e bine!>:D<

Brone
29.11.2007, 14:47:24
Asta e noutate pt mine.... Atunci intr-adevar, e bine sa te interesezi la preot.... eu nu credeam ca se fac exceptii, dar uite ca exista solutii pt tot, ceea ce e bine!>:D<

In mod normal nu se accepta ca nashii sa nu fie cununatzi la preot. Este o superstitzie conform careia se spune ca nu au noroc in casnicie mirii daca au nashii necasatoritzi shi ca vor divortza.
O amica a fost cununata de nashi necasatoritzi..fara ca ea sa shtie asta ... la catziva ani s'au despartzit nashii.
Cine nu are superstitzii de genul acesta ... ishi poate lua nashi necasatoritzi..eu una am o retzinere cu toate ca sunt conshtienta ca este doar o zicala

MachuPicchu
29.11.2007, 15:50:14
Neatza,
Noi vrem o cununie mixta, fiecare sa-si pastreze religia. Eu sunt catolica, el ortodox, si am vrea sa ne cununam intr-o biserica ortodoxa ... Am auzit si ca se poate si ca nu se poate :-s ... Acum ramane sa ne interesam la biserica sa vedem ce spune.

Brone
29.11.2007, 15:57:30
Neatza,
Noi vrem o cununie mixta, fiecare sa-si pastreze religia. Eu sunt catolica, el ortodox, si am vrea sa ne cununam intr-o biserica ortodoxa ... Am auzit si ca se poate si ca nu se poate :-s ... Acum ramane sa ne interesam la biserica sa vedem ce spune.

Cel mai bine vb cu preotul unde vretzi sa va cununatzi..daca are ceva de obiectat .. poate facetzi la o biserica catolica.... nu sunt atat de rigizi

MachuPicchu
29.11.2007, 15:59:21
Cel mai bine vb cu preotul unde vretzi sa va cununatzi..daca are ceva de obiectat .. poate facetzi la o biserica catolica.... nu sunt atat de rigizi

Nu sunt rigizi, dar nasii sunt ortodocsi si tb sa fac 3 luni de pregatire la catolici ... Nu cred ca am timpul necesar

Brone
29.11.2007, 16:03:42
Nu sunt rigizi, dar nasii sunt ortodocsi si tb sa fac 3 luni de pregatire la catolici ... Nu cred ca am timpul necesar

Am uitat ca la catolici este acea perioada de pregatire #-o Clar.. la ortodoxi o facetzi :))) Mergi shi vb cu un preot..sigur se va rezolva :)

MachuPicchu
29.11.2007, 16:14:55
Am uitat ca la catolici este acea perioada de pregatire #-o Clar.. la ortodoxi o facetzi :))) Mergi shi vb cu un preot..sigur se va rezolva :)

Sper ... ca n-am nici timp si nici chef de pregatirile alea.

mirunica
29.11.2007, 16:16:45
In mod normal nu se accepta ca nashii sa nu fie cununatzi la preot. Este o superstitzie conform careia se spune ca nu au noroc in casnicie mirii daca au nashii necasatoritzi shi ca vor divortza.
O amica a fost cununata de nashi necasatoritzi..fara ca ea sa shtie asta ... la catziva ani s'au despartzit nashii.
Cine nu are superstitzii de genul acesta ... ishi poate lua nashi necasatoritzi..eu una am o retzinere cu toate ca sunt conshtienta ca este doar o zicala

Se poate intampla sa se desparta si daca sunt casatoriti, asa ca eu nu cred in superstitii......

Pisu
29.11.2007, 16:28:24
Se poate intampla sa se desparta si daca sunt casatoriti, asa ca eu nu cred in superstitii......
Explicatia zic eu, sta in natura omului de a da intotdeauna vina pe orice sau oricine altcineva, in afara de el, pt ca e mai usor sa accepti anumite esecuri sau tragedii ca ne fiind cauzate de tine, dar cauzate de CEVA sau CINEVA...Ne trebuie o explicatie... Daca nu gasim o explicatie rationala, un lucru sau un om concret pe care sa dam vina, atunci paranormalul e cel mai la indemina... prin urmare si superstitiile... "e voia Domnului", "e din cauza ca nu au fost nashii cununati", e vina spiritelor, fotografiei pe care a facut-o mireasa singura, pisicii negre care ne-a taiat calea sau mai stiu eu ce... Daca cineva isi poate asuma toate faptele, atit bune cit si rele, nu apeleaza la superstitii.... Asa cred eu, cel putin....
Gata lectia de astazi =))=))=))

Yonika
29.11.2007, 18:30:24
dar parca totusi nu tin minte sa se fi spus ca se fac 3 luni de pregatiri...stiu ca se fac niste pregatiri, dar tin 3-4 sapt, eu cel putin asa stiu...

MachuPicchu
30.11.2007, 09:29:51
dar parca totusi nu tin minte sa se fi spus ca se fac 3 luni de pregatiri...stiu ca se fac niste pregatiri, dar tin 3-4 sapt, eu cel putin asa stiu...

Sunt 3 luni ... am mai citit si la alte miresici ... si parintii (chiar daca a fost acum 30 ani) tot 3 luni de pregatire au facut.
Asa ca ma reprofilez :)) ... la ortodocsi

mirunica
30.11.2007, 09:33:34
Explicatia zic eu, sta in natura omului de a da intotdeauna vina pe orice sau oricine altcineva, in afara de el, pt ca e mai usor sa accepti anumite esecuri sau tragedii ca ne fiind cauzate de tine, dar cauzate de CEVA sau CINEVA...Ne trebuie o explicatie... Daca nu gasim o explicatie rationala, un lucru sau un om concret pe care sa dam vina, atunci paranormalul e cel mai la indemina... prin urmare si superstitiile... "e voia Domnului", "e din cauza ca nu au fost nashii cununati", e vina spiritelor, fotografiei pe care a facut-o mireasa singura, pisicii negre care ne-a taiat calea sau mai stiu eu ce... Daca cineva isi poate asuma toate faptele, atit bune cit si rele, nu apeleaza la superstitii.... Asa cred eu, cel putin....
Gata lectia de astazi =))=))=))
=D> =D> =D> =D> =D> Cata dreptate ai!!!

genoveva_1984
30.11.2007, 17:55:28

Nu vreau sa fac o afirmatie generala pentru ca nu stiu cum este in alte parti, dar la noi aceasta regula nu s-a aplicat pentru ca eu si viitorul meu sot am fost deja nasi de doua ori ( o data in Zalau si o data in Oradea) si nu suntem casatoriti nici macar civil ( am facut doar logodna). De fiecare data am vorbit cu preotul si am cerut aprobare care a fost de acord. Cred ca la noi a fost posibil acest lucru pentru ca am fost doua perechi de nasi si preotul ne-a spus ca atata timp cat o pereche de nasi este casatorita e in regula daca noi nu suntem. Plus ca nici nasii din partea mea ( ca si noi avem 2 perechi de nasi) nu sunt casatoriti, ci vor avea nunta dupa noi. Dar eu nu vad un impediment in asta pentru ca ne intelegem foarte bine si prefer niste nasi necasatoriti cu care ma inteleg decat sa aleg niste nasi doar pe baza acestui criteriu, dar care sa nu ma incante.
Si, drept dovada ca se poate va pun niste poze cu noi de cand am fost nasi....<:-P<:-P<:-P ... sa nu uit sa precizez ca noi am fost nasi din partea miresei....

genoveva_1984
30.11.2007, 17:57:07
Si, bineinteles, vin si eu sa urez "Bun venit" noilor miresici de septembrie ( chiar daca e cu un pic de intarziere). >:D<>:D<>:D<

sugarlips
02.12.2007, 11:40:18

sincer chiar daca nasii sunt casatoriti, pot sa divorteze....asa ca...

sugarlips
02.12.2007, 11:48:43
Nu vreau sa fac o afirmatie generala pentru ca nu stiu cum este in alte parti, dar la noi aceasta regula nu s-a aplicat pentru ca eu si viitorul meu sot am fost deja nasi de doua ori ( o data in Zalau si o data in Oradea) si nu suntem casatoriti nici macar civil ( am facut doar logodna). De fiecare data am vorbit cu preotul si am cerut aprobare care a fost de acord. Cred ca la noi a fost posibil acest lucru pentru ca am fost doua perechi de nasi si preotul ne-a spus ca atata timp cat o pereche de nasi este casatorita e in regula daca noi nu suntem. Plus ca nici nasii din partea mea ( ca si noi avem 2 perechi de nasi) nu sunt casatoriti, ci vor avea nunta dupa noi. Dar eu nu vad un impediment in asta pentru ca ne intelegem foarte bine si prefer niste nasi necasatoriti cu care ma inteleg decat sa aleg niste nasi doar pe baza acestui criteriu, dar care sa nu ma incante.
Si, drept dovada ca se poate va pun niste poze cu noi de cand am fost nasi....<:-P<:-P<:-P ... sa nu uit sa precizez ca noi am fost nasi din partea miresei....

sunt de acord cu tine, cred ca e mult mai bine sa ai nasi persoane apropiate, si de varsta voastra, chiar daca nu sunt casatoriti, decat un cuplu casatorit cu, care sa nu ai nimic in comun..
am mai auzit cazuri in care la nunta au fost nasi, nasii de botez ai mirelui, si asta din obligatie, adica sa nu se supere...
nu mi se pare ok....chiar deloc..

genoveva_1984
02.12.2007, 13:41:02
sunt de acord cu tine, cred ca e mult mai bine sa ai nasi persoane apropiate, si de varsta voastra, chiar daca nu sunt casatoriti, decat un cuplu casatorit cu, care sa nu ai nimic in comun..
am mai auzit cazuri in care la nunta au fost nasi, nasii de botez ai mirelui, si asta din obligatie, adica sa nu se supere...
nu mi se pare ok....chiar deloc..

Da, asa este, tocmai dupa asta m-am ghidat si eu cand mi-am ales nasii: sa ne fie prieteni foarte apropiati, fara sa luam in calcul daca sunt casatoriti sau nu.

cicika
02.12.2007, 15:18:35
Buna miresici
Eu acum imi astept sa vina nasi la noi sa stabilim una alta.Si nasi nostru sunt tineri necasatoriti care in 2009 o sa faca nunta.Vrea sa ma duc luni la biserica sa il intreb pe preot daca accepta sa fie nacasatoriti.Sunt tare nerabdatoare sa vina pt ca doar acum3 zile s-au oferit sa ne fie nasi.

Pysycuta
02.12.2007, 15:24:05
Buna miresici
Eu acum imi astept sa vina nasi la noi sa stabilim una alta.Si nasi nostru sunt tineri necasatoriti care in 2009 o sa faca nunta.Vrea sa ma duc luni la biserica sa il intreb pe preot daca accepta sa fie nacasatoriti.Sunt tare nerabdatoare sa vina pt ca doar acum3 zile s-au oferit sa ne fie nasi.

Si noi avem o oferta de nasi necasatoriti,dar stiam ca nu se poate ca ei sa ne fie nasi,nefiind casatoriti :-<

cicika
02.12.2007, 15:30:54
Si noi avem o oferta de nasi necasatoriti,dar stiam ca nu se poate ca ei sa ne fie nasi,nefiind casatoriti :-<
Mie una nu imi pasa!!!!O sa ii aleg pe ei pt ca sunt prietenii nostri si pt ca suntem de aceasi varsta,iar daca preotul nu o sa accepte o sa mai alegem o pereche de nasi care sunt casatoriti.Asa am rezolvat problema si prieteni nostri o sa fie alaturi de noi.<:-P

Brone
03.12.2007, 10:42:32
Eu am scris cam ce se apune prin "targ" :)
Unchiul meu a fost nash la o pereche acum multzi ani shi ca nasha a fost bunica mea ..el nefiind casatorit shi nici implicat in vreo relatzie. Abia la catziva ani s'a casatorit al meu unchi .. iar cei nashitzi de el sunt f bine merci. ;-)
De ex..ref la preotzi ca au principii dupa ureche ... acum 3 ani nu ni s'a permis de catre un preot sa nashim un baietzel. Le'a spus parintzilor acelui baietzel ca nu este bine pt copil shi ca el nu va oficia acel botez daca nashii nu sunt casatoritzi. A trebuit sa o iau pe a mea kumnata sa'l tzina in bratze in biserica.

Pisu
03.12.2007, 10:46:42
Unchiul meu a fost nash la o pereche acum multzi ani shi ca nasha a fost bunica mea ..el nefiind casatorit shi nici implicat in vreo relatzie. Abia la catziva ani s'a casatorit al meu unchi .. iar cei nashitzi de el sunt f bine merci. ;-)
De ex..ref la preotzi ca au principii dupa ureche ... acum 3 ani nu ni s'a permis de catre un preot sa nashim un baietzel. Le'a spus parintzilor acelui baietzel ca nu este bine pt copil shi ca el nu va oficia acel botez daca nashii nu sunt casatoritzi. A trebuit sa o iau pe a mea kumnata sa'l tzina in bratze in biserica.
Ia uite pe cine vad eu.... :-p Neatza! Uite cine incepe miresitul dis de dimineata =)) >:D< :*

Brone
03.12.2007, 10:55:58
Ia uite pe cine vad eu.... :-p Neatza! Uite cine incepe miresitul dis de dimineata =)) >:D< :*

Eu incep dis de dim..tu inchei dis de dim.. trebuie sa ne completam cumva :)))

MachuPicchu
03.12.2007, 11:07:31
Neatza,
Vreau sa va intreb si eu ceva, sa vad daca sunt eu absurda.
Fosta prietena a viitorului meu sot vrea sa vina la nunta. El i-a spus ca mai intai tb sa vorbeasca cu mine. S-a suparat si i-a facut o mica criza (au vb pe mess).
Eu nu as vrea sa o vad acolo, sa intrebe lumea care n-o stie ca cine e ... E TARE AIUREA ... El m-a lasa pe mine sa decid, si oricum daca eu nu vreau nu vine.
Si ea e logodita si daca m-ar invita la nunta ei nu as veni nici picata cu ceara.
Am vazut-o o data la un botez si nu cred ca ne-am salutat.
Eu nu cred ca sunt absurda, voi?

Brone
03.12.2007, 11:16:17
Neatza,
Fosta prietena a viitorului meu sot vrea sa vina la nunta. El i-a spus ca mai intai tb sa vorbeasca cu mine. S-a suparat si i-a facut o mica criza (au vb pe mess).
Eu nu as vrea sa o vad acolo, sa intrebe lumea care n-o stie ca cine e ... E TARE AIUREA ... El m-a lasa pe mine sa decid, si oricum daca eu nu vreau nu vine.
Si ea e logodita si daca m-ar invita la nunta ei nu as veni nici picata cu ceara.

Teoretic ... trecutul este trecut ... nu ar trebuii sa te afecteze cu ceva prezentza ei. Practic... nu cred ca este cineva caruia sa'i convisa sa vada la nunta sa pe fostul/fosta ... sotziei/sotzului.
Indiferent d c te deranjeaza o persoana shi nu o vrei la nunta voastra nu ezita... da'i ignore :))) Este ziua voastra shi trebuie sa va simtzitzi de la f bine in sus... nu trebuia sa existe nimeni shi nimic care sa va umbreasca fericirea ;-)

Yonika
03.12.2007, 11:17:03
Neatza,
Eu cred ca ai tot dreptul sa ii refuzi "dorinta" ei. Ce, nu poate trai daca nu vine la nunta fostului prieten?
Lasa ca o sa ii treaca...:D pana se marita! :-p

Yonika
03.12.2007, 11:23:02
Fetelor, am fost ieri si am vb cu un prieten al fratelui meu care se ocupa de decoratiuni pt nunta, si ma ajunge cam 10 mil lei. Nu mi se pare mult, ne imbraca scaunele, ne orneaza masa de preziudiu si mesele invitatilor, sala, ca are niste stalpi care trebuie imbracati, stapisorii de afara ..si nu mai retin ce i-am mai zis, am oferta pe mail. Si i-am mai zis ca vreau masinuta de facut balonase de sapun...si mi-a zis ca sa vada ce mai vreau, facem un calcul, poate ne face ceva reduceri si ramane la suma de 10 mil, ca sigur se vor mai aduna ceva banuti la suma totatala de ieri, ca ieri a facut un calcul aproximativ, ca nici nu stim exact cate pers ne vor veni. Si mai ales ca e prieten al fratelui meu, se va tine de cuvant, in mod sigur.
am mai scapat de o grija!#-o

Yonika
03.12.2007, 11:25:47
As fi vrut sa merg intr-o duminica pana in Piatra Neamt sa vad de rochii, insa cica sunt inchise magazinele duminica :-w Si sambata asta lucrez, si apoi sambata viitoare as vrea sa facem putina curatenie in casa pt sarbatori...si s-au dus zilele mele din acest an in care as putea merge sa vad de rochi. Vreau sa probez cateva sa vad cum se aseaza un anume model, care imi vine bine, ma refer la partea de sus, ca jos vrea eu un model anume, si daca nu gasesc sa cumpar de-a gata, imi fac la comanda.

raluk13
03.12.2007, 13:12:02
Salut,

Am o intrebare pt miresicile din Ardeal si pt cele cunoscatoare de traditii:D: In Ardeal se dau marturii?
Mie imi place ideea dar din cate am auzit pe la noi nu se poarta asa ceva. Bine oricum nu e o piedica pt mine daca nu se poarta ca e nunta mea si fac cum vreau:))...dar intreb de curiozitate mai mult:-p.
Merci.;-)

anlya_426
03.12.2007, 13:39:36
Neatza,

pai la nunta vin doar prietenii apropiati ai mirilor....clar tu nu esti o apropiata a ei..el este cumva intr-o relatie apropiata cu ea?..daca nu..nu cred ca are ce cauta acolo....si oricum daca tu te simti stanjenita mai bine nu o invitati....

sugarlips
03.12.2007, 14:48:37
Neatza,

eu zic sa nu o chemati, ce e sigur e sigur..e nunta ta si nu cred ca fosta are ce cauta acolo...sincer...:-p

sugarlips
03.12.2007, 14:50:58
Salut,

Am o intrebare pt miresicile din Ardeal si pt cele cunoscatoare de traditii:D: In Ardeal se dau marturii?
Mie imi place ideea dar din cate am auzit pe la noi nu se poarta asa ceva. Bine oricum nu e o piedica pt mine daca nu se poarta ca e nunta mea si fac cum vreau:))...dar intreb de curiozitate mai mult:-p.
Merci.;-)

eu habar nu am...dar la multe nunti la care am fost pe aici, prin partea de vest, s-au dat marturii...dar asta nu e obligatoriu...daca vrei si iti permiti dai, daca nu, nu..si gata ...e nunta ta si eu zic sa faci cum iti place tie...chiar daca nimeni nu a mai dat marturii...
sincer nu cred ca s-ar supara cineva daca primeste ceva dragut :*

MachuPicchu
03.12.2007, 15:41:49
pai la nunta vin doar prietenii apropiati ai mirilor....clar tu nu esti o apropiata a ei..el este cumva intr-o relatie apropiata cu ea?..daca nu..nu cred ca are ce cauta acolo....si oricum daca tu te simti stanjenita mai bine nu o invitati....

Nu sunt in relatie apropiata (chiar daca au avut o rel. de 9 ani care s-a sfarsit fara certuri). Se mai suna de sarbatori si aniversari. De cand e cu mine nu s-au mai vazut decat la acel botez la care am vazut-o si eu.
Numai ca e cam evervat ca i-a facut tipa crize ca nu a vrut s-o invite fara acordul meu ... >:)
Noi sa fim sanatosi.

anlya_426
03.12.2007, 16:10:45
Nu sunt in relatie apropiata (chiar daca au avut o rel. de 9 ani care s-a sfarsit fara certuri). Se mai suna de sarbatori si aniversari. De cand e cu mine nu s-au mai vazut decat la acel botez la care am vazut-o si eu.
Numai ca e cam evervat ca i-a facut tipa crize ca nu a vrut s-o invite fara acordul meu ... >:)
Noi sa fim sanatosi.

sa-i faca crize in continuare..mie mi se pare ca se comporta ca o persoana geloasa(desi spui ca are alta relatie)...adik i-ar fi suras ideea ca el sa o invite fara sa-l intereseze parerea ta..aceste persoane,dpdv personal, nu au ce cauta pe langa un cuplu pt ca nu fac decat sa imprastie venin in jurul lor..

cicika
03.12.2007, 18:35:48
Depinde de preot.Eu si prietenul meu am botezat anul trecut un baietel si pe atunci inca nu intra in discutie casatoria.;-)

Monicutza19
03.12.2007, 18:37:17
Noi sa fim sanatosi.

Poate sunt eu mai inchisa la minte...dar mie mi se pare si asa neplacut ca ei inca mai pastreaza legatura pe mess, si faptul ca ea insista atat de mult sa vina la o nunta a fostului iubit. Cu atat mai mult cu cat se si supara ca nu a acceptat din prima. Eu as fi mai precauta cu "fostele", oricare ar fi relatia actuala cu viitorul tau sot. Sfatul meu e sa nu o inviti. Si sa o lase mai moale cu ea :-p
E ziua voastra si nu aveti nevoie de privirea ei in ceafa.
Bon courage!

cicika
03.12.2007, 18:39:52
Salut,

Merci.;-)

Eu sunt din Targu Mures.La noi nu se paractica asa ceva,din cate stiu eu!!!:">

genoveva_1984
03.12.2007, 19:12:27
Salut,

Merci.;-)

Parerea mea este ca marturiile, in forma in care se cunosc si se ofera astazi, nu sunt legate de vreo traditie romaneasca, deci nu apartin unei anumite zone a tarii. Eu am vazut si la noi si in alte parti nunti la care s-au oferit marturii si nunti la care nu s-au oferit, in functie de dorinta si de posibilitatile mirilor. Totusi, eu vad marturiile ca pe un gest frumos pentru cei care au vrut sa fie alaturi de miri intr-o zi speciala.

ancka
03.12.2007, 19:52:56
buna.ma inscriu si eu in randul miresicilor de septembrie 2008.nunta mea e pe 6 sept 2008

ancka
03.12.2007, 19:56:56
buna.Am gasit si noi un cameraman (sunt din sibiu) si a zis ca costa 300 lei/materialul filmat.E scump sau ieftin?Nu ne-am mai interesat nicaieri.poate stiti voi ceva.

genoveva_1984
03.12.2007, 20:17:09
buna.ma inscriu si eu in randul miresicilor de septembrie 2008.nunta mea e pe 6 sept 2008

Bine ai vent! Sper sa te simti bine printre noi.:*:*:*

genoveva_1984
03.12.2007, 20:18:33
buna.Am gasit si noi un cameraman (sunt din sibiu) si a zis ca costa 300 lei/materialul filmat.E scump sau ieftin?Nu ne-am mai interesat nicaieri.poate stiti voi ceva.

Mie mi se pare foarte ieftin. Noi platim 10 milioane pentru filmat...

Crita
04.12.2007, 08:26:08

Bine ai venit printre noi!>:D<
Cat despre cameraman, mie mi se pare dubios de ieftin....fii foarte atenta la durata filmarii (unele oferte presupun doar filmat la biserica, nu si la petrecere..), dar si la calitatea echipamentului folosit (cu o camera neprofesionala, mica cat palma, nu vei avea o filmare de calitate - fidelitatea culorilor, precizia detaliilor....). Cereti cu incredere sa va arate ceva ce a filmat - cameramanii seriosi au dvd-uri, casete, care le ofera spre vizioanare potentialilor clienti - si va puteti face o idee clara asupra ofertei.
Mult succes la pregatiri, si orice intrebari mai ai, te ajutam daca putem;))

Madutza
04.12.2007, 22:59:39
Salutari tuturor viitoarelor miresici de septembrie 2008! Am intrat si eu peste voi sa vad anul asta ce se mai cauta, ce se mai poarta...sa spunem ca intr-un fel imi pare rau ca a trecut, acum un an eram si eu ca voi...mi-e putin dor de perioada aia, chiar daca stiu ca pe atunci ca si voi spuneam sa vina o data ziua aia...
Va pup si spor la cautari!
P.S. Daca aveti nevoie de sfaturi nu ezitati sa ma contactati!

Brone
04.12.2007, 23:08:41
Salutari tuturor viitoarelor miresici de septembrie 2008! Am intrat si eu peste voi sa vad anul asta ce se mai cauta, ce se mai poarta...sa spunem ca intr-un fel imi pare rau ca a trecut, acum un an eram si eu ca voi...mi-e putin dor de perioada aia, chiar daca stiu ca pe atunci ca si voi spuneam sa vina o data ziua aia...
Va pup si spor la cautari!
P.S. Daca aveti nevoie de sfaturi nu ezitati sa ma contactati!

F bine faci ca vi sa ne "bantui" :))) Avem nevoie de sfatul cuiva care a trecut deja prin toata zapaceala din'aintea nuntzii :))
:*:*:*

v80roxana
05.12.2007, 10:41:46
buna miresici de sept!!!!nu am mai scris ptr ca m-au suparat unele pers dar nu asta conteaza,aseara am semnat cntr. cu Yda si trb sa va spun ca va parasesc plec la cele din august ,va doresc o nunta de vis si sa iasa asa cum va doriti totul>:D< >:D< >:D<

MachuPicchu
05.12.2007, 12:40:14
Neatza,
Voi v-ati hotarat unde va duceti in luna de miere si cat stati?
Eu as fi dorit Grecia (cu avionul), dar cu denumirile lor nu reusesc sa gasesc aeroportul cel mai apropiat de Paralia Katerini :D

Brone
05.12.2007, 13:00:28
Neatza,
Eu as fi dorit Grecia (cu avionul), dar cu denumirile lor nu reusesc sa gasesc aeroportul cel mai apropiat de Paralia Katerini :D

La Salonic este cel mai apropiat aeroport. Shi itzi recomand statziunea Nei Pori (Neoi Poroi cum se zice la ei) ..este mult mai frumoasa decat Paralia Katerini shi este situata la vreo 40 km de Katerini.

sugarlips
05.12.2007, 13:05:00
Neatza,

eu una nu inca....undeva fain si sa am ce vizita, dar locatia nu o stiu inca...ma mai gandesc pana la anul...oricum nici nu cred ca au aparut oferte pt 2008 sau?
eu iti recomand sa mergi in Zakynthos daca vrei Grecia (este o insula la marea Ionica)..peisajul e de vis, ape turcoaz....super ce mai, in Paralia Katerini e ca si la noi la mare...multi romani...manele pe plaja, galagie si agomeratie multa..
dar depinde de ce iti doresti tu pt luna de miere...si de gustul fiecaruia:*

Pisu
05.12.2007, 13:37:29
Neatza,
Noi nu ne-am gindit, nu am hotarit, nu am discutat.... mai facem uneori misto si zicem ca plecam in Honolulu =)) Sa punem la punct restul detaliilor pt nunta si atunci ne vom gindi si la acest aspect... Sa vedem.... Eu mi-as dori undeva unde nu ne vom permite, dar continui sa visez: in Maldive ;-)

anlya_426
05.12.2007, 13:40:45
Neatza,

noi vrem sa mergem in orasul iubirii....adik paris....

MachuPicchu
05.12.2007, 13:41:16
eu una nu inca....undeva fain si sa am ce vizita, dar locatia nu o stiu inca...ma mai gandesc pana la anul...oricum nici nu cred ca au aparut oferte pt 2008 sau?
eu iti recomand sa mergi in Zakynthos daca vrei Grecia (este o insula la marea Ionica)..peisajul e de vis, ape turcoaz....super ce mai, in Paralia Katerini e ca si la noi la mare...multi romani...manele pe plaja, galagie si agomeratie multa..
dar depinde de ce iti doresti tu pt luna de miere...si de gustul fiecaruia:*

Nu vreau manele ... romanii nu ma deranjeaza (depinde ce fel de romani si nu ma refer la rromi :)))
Acum 2 ani am fost in Creta, dar cu masina ... Cu avionul pana acolo este cam scump :(

MachuPicchu
05.12.2007, 13:43:19
Eu as vrea sa merg in Praga ... dar viitorul sotior nu e prea incantat de idee.
Si cum pe litoral nu cred ca o sa ajung la vara (pregatiri, etc.) ... am ajuns la varianta Grecia

sugarlips
05.12.2007, 13:46:43
Nu vreau manele ... romanii nu ma deranjeaza (depinde ce fel de romani si nu ma refer la rromi :)))
Acum 2 ani am fost in Creta, dar cu masina ... Cu avionul pana acolo este cam scump :(

e un pic mai scump dar merita....crede-ma...noi am fost anul trecut in Zakynthos...cu avion din Timisoara si am facut o ora si jumatate pana acolo... altii au fost cu autocar si au facut o zi intreaga...
eu zic ca nu merita...

sugarlips
05.12.2007, 13:48:59
noi vrem sa mergem in orasul iubirii....adik paris....

noi am fost anul acesta la Paris...asa ca trebuie sa gasim alta varianta pt la anul..:D
a fost super...desi cam obositor....daca mergeti sa stati cel putin 10 zile ca sa apucati sa vedeti cam tot ce merita vazut...
si sa mergeti si la Disneyland....e superrrrrrrrrrrrrrrrrrr<:-P <:-P <:-P

Brone
05.12.2007, 14:04:44
e un pic mai scump dar merita....crede-ma...noi am fost anul trecut in Zakynthos...cu avion din Timisoara si am facut o ora si jumatate pana acolo... altii au fost cu autocar si au facut o zi intreaga...
eu zic ca nu merita...

Ia da'mi tu un pm cu costurile acestui sejur :-? :))) plsssssssss

anlya_426
05.12.2007, 14:22:33
[quote=sugarlips;521535]noi am fost anul acesta la Paris...asa ca trebuie sa gasim alta varianta pt la anul..:D
a fost super...desi cam obositor....daca mergeti sa stati cel putin 10 zile ca sa apucati sa vedeti cam tot ce merita vazut...

eu inca m-as mai juca cu papusile..asa ca disneyland e pricipalul meu obiectiv:D...cam asa vrem sa stam si noi.....plus ca vrem sa mergem cu masina noastra...

Yonika
06.12.2007, 10:47:41
dar pe unde sunteti fetelor...? L-ati asteptat pe Mos Nicolae sa va aduca cadouri, cum de nu ati mai scris nimic de atata timp? :-p

sugarlips
06.12.2007, 11:23:51
[quote=sugarlips;521535]noi am fost anul acesta la Paris...asa ca trebuie sa gasim alta varianta pt la anul..:D

eu inca m-as mai juca cu papusile..asa ca disneyland e pricipalul meu obiectiv:D...cam asa vrem sa stam si noi.....plus ca vrem sa mergem cu masina noastra...

:D :D sa sti ca nu e doar pt copiii acolo...m-am dat cu tot felul de nebunii...unde copiii sub o anumita inaltime nu aveau voie...era prea periculos pt ei...:-SS
noi am fost cu avionul...si pe acolo ne-am descurcat super bine cu metroul...tot am auzit ca e super usor cu metroul...si acum pot sa zic...ca e prea usor..si ajungi in ce directie vrei...foarte repede....chiar si la Disneyland...si e si mai ieftin /:)

sugarlips
06.12.2007, 11:25:18
dar pe unde sunteti fetelor...? L-ati asteptat pe Mos Nicolae sa va aduca cadouri, cum de nu ati mai scris nimic de atata timp? :-p

eu sunt pe aici pe la lucru...si cu un ochi pe miresici :-B
la mine a fost mosul....am fost foarte cuminte...;)) ;)) ;))

MachuPicchu
06.12.2007, 12:00:49
Nush ce stare va dau voua sarbatorile de iarna, dar pe mine de cele mai multe ori ma deprima ... cum e astenia la primavara la unele persoane.
Sper sa treaca mai repede perioada asta. :(

Crita
06.12.2007, 13:32:14
Nush ce stare va dau voua sarbatorile de iarna, dar pe mine de cele mai multe ori ma deprima ... cum e astenia la primavara la unele persoane.

Si pe mine ma deprima teribil....sunt si deprimata si irascibila...combinatia perfecta..:-"

sugarlips
06.12.2007, 14:09:59

mie imi plac tare mult...abia astept sa imbodobesc bradul...sa vina mosul...;))

mirunica
06.12.2007, 14:53:22
mie imi plac tare mult...abia astept sa imbodobesc bradul...sa vina mosul...;))
Subscriu..cred ca e cea mai frumoasa perioada a anului pt mine, imi da o stare de bine, mai ales Craciunul, cand ne strangem toata familia...o:-)

Yonika
06.12.2007, 15:56:40
eu sunt pe aici pe la lucru...si cu un ochi pe miresici :-B
la mine a fost mosul....am fost foarte cuminte...;)) ;)) ;))
Si eu tot pe la serv, mai dau cate o "raita" pe aici sa vad cine si ce a mai scris...

iony
06.12.2007, 17:24:58
buna fetelor! si la mine a vnt mosu', insa zilele astea nu prea am chef de nimic[-X . poate si de la vremea asta ploioasa, plus o ''colega'' de serviciu care a reusit sa-mi strice cu invidia din ea aceasta frumoasa zi de mos nicolae. sper sa-mi treaca repede. oare de ce sunt oamenii asa rai si in aceasta perioada a anului. chiar n-au pic de suflet?!!? va pupic.

Pisu
06.12.2007, 17:52:26
Eu am incercat sa ma teleportez in cizmele lui Doru azi dimineata, dar fara succes :(( Vreau la "moshu' " meu :(( De azi in 2 saptamini aterizeaza in bratele mele si abia astept!!!!!!!!!! <:-P <:-P <:-P <:-P <:-P

Pisu
06.12.2007, 17:53:59
Pe mine ma deprima si ma bucura in acelas timp :-s Suna imposibil, dar nu e...

MachuPicchu
06.12.2007, 19:52:26
Pe mine ma deprima si ma bucura in acelas timp :-s Suna imposibil, dar nu e...

Nu suna imposibil ... si la mine e lafel, dar azi a fost una din zilele deprimante :(

anlya_426
07.12.2007, 10:55:47
fetelor eu fac parte din categoria celor entuziasmate de perioada aceasta a sarbatorilor de iarna....a venit mosul si la mine pt ca am fost cuminte dar si pt ca a fost ziua mea de onomastica?(ma cheama si nicoleta).....asa ca ieri am petrecut si am primit cadouri(partea aceasta imi place cel mai mult:D)...............

sugarlips
07.12.2007, 11:12:25
Subscriu..cred ca e cea mai frumoasa perioada a anului pt mine, imi da o stare de bine, mai ales Craciunul, cand ne strangem toata familia...o:-)

exact >:D< >:D< >:D< abia astept.....

sugarlips
07.12.2007, 11:16:20
fetelor eu fac parte din categoria celor entuziasmate de perioada aceasta a sarbatorilor de iarna....a venit mosul si la mine pt ca am fost cuminte dar si pt ca a fost ziua mea de onomastica?(ma cheama si nicoleta).....asa ca ieri am petrecut si am primit cadouri(partea aceasta imi place cel mai mult:D)...............

La multi ani! >:D<

iony
07.12.2007, 11:38:55

LA MULTI ANI!! SA FII SANATOASA SI FERICITA!! (cu scuzele de rigoare pt intarziere)<:-P <:-P

Brone
07.12.2007, 12:57:35
a fost ziua mea de onomastica?(ma cheama si nicoleta).....asa ca ieri am petrecut si am primit cadouri(partea aceasta imi place cel mai mult:D)...............

LA MULTZI ANIIIIII!!!!!!!!! <:-P
Sa fi fericita alaturi de cei dragi tzie :*

MachuPicchu
07.12.2007, 13:08:07
Voi pe la ce ora aveti cununia religioasa si restaurantul?
Vreau sa-mi rezerv ziua si ora la biserica

anlya_426
07.12.2007, 13:24:12
fetelor va multumesc tare mult de urari si va pup pe toate.....:*:*>:D<>:D<>:D<

Pisu
07.12.2007, 14:49:12
La Multi Ani in cazul asta!!!!!! Sa fii sanatoasa si fericita!!!!>:D< :*

Pisu
07.12.2007, 14:50:27
Voi pe la ce ora aveti cununia religioasa si restaurantul?
Vreau sa-mi rezerv ziua si ora la biserica
Ultima ora la care accepta preotul la biserica la care vrem noi sa facem cununia, e 18:00, asa ca noi atunci vom face, iar restaurantul cred ca va fi la 19:00 sau cel tirziu 20:00.

MachuPicchu
07.12.2007, 14:52:54
Ultima ora la care accepta preotul la biserica la care vrem noi sa facem cununia, e 18:00, asa ca noi atunci vom face, iar restaurantul cred ca va fi la 19:00 sau cel tirziu 20:00.

Asa vreau si eu ... sper sa fie liber "popa" la ora aia :-p

Pisu
07.12.2007, 14:57:55
Asa vreau si eu ... sper sa fie liber "popa" la ora aia :-p
Pai trebuie sa te duci si sa intrebi din timp si sa rezervi din timp ca sa te asiguri ca mai e liber la ora aia. Unde vrem noi sa facem, incep rezervarile dupa Sf. Ion, dar unii incep mai devreme din cite am inteles eu....

MachuPicchu
07.12.2007, 15:00:39
Pai trebuie sa te duci si sa intrebi din timp si sa rezervi din timp ca sa te asiguri ca mai e liber la ora aia. Unde vrem noi sa facem, incep rezervarile dupa Sf. Ion, dar unii incep mai devreme din cite am inteles eu....

Noua ne-a zis un nene care e angajat la biserica respectiva sa venim azi dupa ora 16 (atunci vine popa) pentru rezervare :D

Pisu
07.12.2007, 15:03:01
Noua ne-a zis un nene care e angajat la biserica respectiva sa venim azi dupa ora 16 (atunci vine popa) pentru rezervare :D
Aaaaa... PERFECT! Si va duceti, nu?

MachuPicchu
07.12.2007, 15:06:04
Aaaaa... PERFECT! Si va duceti, nu?

DAAAAA ... si sper sa fie liber [-o< ... mai ales ca a zis ca se fac cununii mixte ... si e in fata blocului biserica, ma trezeste in fiecare dimineata cu clopotele :-p

Pisu
07.12.2007, 15:10:51
DAAAAA ... si sper sa fie liber [-o< ... mai ales ca a zis ca se fac cununii mixte ... si e in fata blocului biserica, ma trezeste in fiecare dimineata cu clopotele :-p
Cum adica mixte???? Din ce punct de vedere???

Si in fata blocului nostru este o biserica si imi bat clopotele in cap duminica, dar nu m-as duce la acea biserica nici sa ma pici cu ceara pt ca sint f f f f suparata ca au facut o imensitate de biserica asa aproape de blocuri si biserica e mai inalta decit blocurile, iar preotul are difuzoare scoase afara si il aud cum zbiara la slujba (ca zbiara, nu exagerez). Daca vreau sa ma duc la slujba, ma duc, nu trebuie sa-mi bage el slujba pe git! :-L In fine.... am eu ceva cu acea biserica si cu preotii de acolo....

MachuPicchu
07.12.2007, 15:13:36
Cum adica mixte???? Din ce punct de vedere???

Si in fata blocului nostru este o biserica si imi bat clopotele in cap duminica, dar nu m-as duce la acea biserica nici sa ma pici cu ceara pt ca sint f f f f suparata ca au facut o imensitate de biserica asa aproape de blocuri si biserica e mai inalta decit blocurile, iar preotul are difuzoare scoase afara si il aud cum zbiara la slujba (ca zbiara, nu exagerez). Daca vreau sa ma duc la slujba, ma duc, nu trebuie sa-mi bage el slujba pe git! :-L In fine.... am eu ceva cu acea biserica si cu preotii de acolo....

Aha ... eu slujba nu o aud ... nu aud decat clopotele. Biserica nu e mare, dar langa ea sa ridica catedrala, si aia e imensa. Poate o termina pana in septembrie.
Mixta adica eu sunt catolica, el ortodox si vrem sa ne pastram religiile.

anlya_426
07.12.2007, 15:15:04
La Multi Ani in cazul asta!!!!!! Sa fii sanatoasa si fericita!!!!>:D< :*

multumesc tare mult.........:">:*>:D<

Pisu
07.12.2007, 15:16:34
Aha ... eu slujba nu o aud ... nu aud decat clopotele. Biserica nu e mare, dar langa ea sa ridica catedrala, si aia e imensa. Poate o termina pana in septembrie.
Mixta adica eu sunt catolica, el ortodox si vrem sa ne pastram religiile.
Si noi ii zicem catedrala bisericii respective pt ca e atit de mare, dar nu e....;)) Noi daca ne duceam acolo ieseam din scara si intram in biserica, apoi dupa slujba, mai faceam citiva pasi si intram in restaurant;))

MachuPicchu
10.12.2007, 15:24:21
Am vorbit vineri cu preotul de la biserica la care voi face cununia (se numeste Inaltarea Sfintei Cruci, parca), si a spus ca nu e nici o problema daca e sunt catolica si el ortodox ... biserica recunoaste botezul celeilate biserici, a spus ca o sa ne faca o dezlegare inainte de nunta si nu e nici o problema.
Foarte de treaba si haios parintele (de aia am si vrut acolo) ... a spus ca tb tinute minte doar 2 lucruri ca o casnicie sa reuseasca ... EA sa-l respecte, si EL s-o iubeasca :-p, si sa nu le incurcam (inversam) :)) ... ca el se simte sufocat de prea multa iubire :)) ... Oricum ma bucur ca am gasit biserica :D

Pisu
10.12.2007, 15:32:06
Am vorbit vineri cu preotul de la biserica la care voi face cununia (se numeste Inaltarea Sfintei Cruci, parca), si a spus ca nu e nici o problema daca e sunt catolica si el ortodox ... biserica recunoaste botezul celeilate biserici, a spus ca o sa ne faca o dezlegare inainte de nunta si nu e nici o problema.
Foarte de treaba si haios parintele (de aia am si vrut acolo) ... a spus ca tb tinute minte doar 2 lucruri ca o casnicie sa reuseasca ... EA sa-l respecte, si EL s-o iubeasca :-p, si sa nu le incurcam (inversam) :)) ... ca el se simte sufocat de prea multa iubire :)) ... Oricum ma bucur ca am gasit biserica :D
:)) ce haios "nenea preotul" :))

raluk13
10.12.2007, 16:12:17

Imi pare rau dar nu sunt de acord cu preotul care ti-a spus asa ceva/:). In gluma sau in serios trebuie sa existe respect si iubire din ambele parti:):x.
Si am mai auzit pe cineva odata spunand ca o casnicie este reusita cand exista compromisuri.=D> Cu asta sunt deacord.:) Pt ca daca nu poti face compromisuri pt persoana pe care o iubesti ceva nu e in regula.:D

Yonika
10.12.2007, 20:17:33
Deci s-a rezolvat pana la urma cu data de 13, nu? Stiam eu! =D>

Yonika
10.12.2007, 20:18:23
Si la ce fel de biserica faceti cununia religioasa, la catolica sau ortodoxa?

Yonika
10.12.2007, 20:20:32
Stie cumva cineva, la biserica catolica am inteles ca se face cununia religioasa in timpul slujbei..asa e? sau am inteles eu gresit..parca totusi nu as vrea sa am asa multi "ochi" la nunta mea..la biserica...Voi ce stiti?

Pisu
10.12.2007, 20:52:18
Deci s-a rezolvat pana la urma cu data de 13, nu? Stiam eu! =D>
Asa se pare! <:-P :*

steliana
11.12.2007, 00:27:38
[eu fac nunta pe 6 septembrie si deja am auzit multa lume care face in acelasi timp cu mine

MachuPicchu
11.12.2007, 09:12:23
Si la ce fel de biserica faceti cununia religioasa, la catolica sau ortodoxa?

La ortodoxa

MachuPicchu
11.12.2007, 09:13:15
[eu fac nunta pe 6 septembrie si deja am auzit multa lume care face in acelasi timp cu mine

Eu sunt una dintre ele :-p

anlya_426
11.12.2007, 10:17:15
Asa se pare! <:-P :*

se pare ca s-a mai bifat ceva pe listuta ta.......inca o problema rezolvata cu succes.......<:-P<:-P<:-P

sugarlips
11.12.2007, 11:23:10
Stie cumva cineva, la biserica catolica am inteles ca se face cununia religioasa in timpul slujbei..asa e? sau am inteles eu gresit..parca totusi nu as vrea sa am asa multi "ochi" la nunta mea..la biserica...Voi ce stiti?

nu cred...sau poate depinde de biserica...la biserica la care o sa fac eu nu e in timpul slujbei...dar poate daca tu iti doresti sa fie in timpul slujbei sa fie biserica plina se poate si asta....trebuie intrebat la biserica...>:D<

iony
11.12.2007, 13:58:26
fetelor,gata am incheiat contractul cu echipa. ne asigura: dj, foto, cameraman, aranjament sala si optional fantana de ciocolata. pupici.

Brone
11.12.2007, 14:25:37
fetelor,gata am incheiat contractul cu echipa. ne asigura: dj, foto, cameraman, aranjament sala si optional fantana de ciocolata. pupici.

Uraaaaaaaaa... inchei anul cu inca o realizare adaugata pe lista :*

iony
11.12.2007, 15:16:42
Uraaaaaaaaa... inchei anul cu inca o realizare adaugata pe lista :*

daaa, dar nu e ultima. saptamna asta mergem dupa verighete. sper sa gasim ceva care sa ne placa la amandoi. plus ca pana la sarbatori vrem sa achizitionam si tariile pt nunta:D . sa scapam de cat mai multe. initial am zis ca dupa 1 ian demaram treburile dar dupa cum se vede NU mai avem rabdare:-SS

Pisu
11.12.2007, 16:32:35
se pare ca s-a mai bifat ceva pe listuta ta.......inca o problema rezolvata cu succes.......<:-P<:-P<:-P
Daaa... aproape :D dupa Sf. Ion se fac rezervarile, asa ca atunci o s-o bifez si o s-o scot din cap :-p

Pisu
11.12.2007, 16:33:36
daaa, dar nu e ultima. saptamna asta mergem dupa verighete. sper sa gasim ceva care sa ne placa la amandoi. plus ca pana la sarbatori vrem sa achizitionam si tariile pt nunta:D . sa scapam de cat mai multe. initial am zis ca dupa 1 ian demaram treburile dar dupa cum se vede NU mai avem rabdare:-SS
Nu sinteti singurii :-p

Yonika
11.12.2007, 16:39:10
La ortodoxa
Si nu faceti si la catolici?

Yonika
11.12.2007, 16:45:28
nu cred...sau poate depinde de biserica...la biserica la care o sa fac eu nu e in timpul slujbei...dar poate daca tu iti doresti sa fie in timpul slujbei sa fie biserica plina se poate si asta....trebuie intrebat la biserica...>:D<
Nu vreau nici eu in timpul slujbei, vreau pe la ora 5-6-poate chiar 7 daca vrea preotul

oana99
11.12.2007, 16:51:20
Buna fetelor!Si eu am nunta pe 6 septembrie in Bucuresti.Va pup!!:madlaugh:

Yonika
11.12.2007, 17:14:13
Felicitari! Si bine ai venit printre noi!>:D<

flori2105
11.12.2007, 18:00:17
Fetelor eu sunt tare suparata azi.Am fost la biserica la care vroiam noi sa facem cununia si preotul ne-a spus ca nu face nunti pe 13 septembrie.Stiu ca nu e singura biserica din Bucuresti dar era biserica care imi aducea mie noroc.Nu stiu ce sa fac!Deja am intrat in panica!!!!

iony
11.12.2007, 18:28:34

bine-ai venit printre noi>:D<!!!! iti dorim o nunta ca-n povesti o:-) (asa ca spor la pregatiri:D ) pupici:*

iony
11.12.2007, 18:31:23
Fetelor eu sunt tare suparata azi.Am fost la biserica la care vroiam noi sa facem cununia si preotul ne-a spus ca nu face nunti pe 13 septembrie.Stiu ca nu e singura biserica din Bucuresti dar era biserica care imi aducea mie noroc.Nu stiu ce sa fac!Deja am intrat in panica!!!!

buna! la ce biserica vroiati sa faceti? si de ce nu face pe 13 sept? ca e in ajun de praznic sau din alta cauza? nici noi n-am stabilit biserica si eram curioasa unde va cununati voi (ca tot facem la acelasi restaurant petrecerea de dupa slujba:D). stai linistita ca o sa gasiti biserica L-)

cristina19802007
11.12.2007, 19:03:28
buna.si eu sunt o viitoare miresica de septembrie 2008...am inceput de acum sa ma uit dupa modele de invitatii care sa imi fie drept exemplu pentru ca as vrea sa mi le fac singura...am rezervat deja restaurantul....dar timpul e scurt si multe de facut...<:-P

Pisu
11.12.2007, 19:04:00
Ooooofff.... se pare ca s-au lovit altii de cosmarul de care-mi era mie teama... Imi pare rau, dar partea buna este ca la unele biserici se fac nunti atunci. Eu cind am auzit ca nu s-ar face nunti pe acea data am zis ca nu mai am nici o preferinta la biserica, atita timp cit gasesc una la care sa ne cunune preotul...

Yonika
11.12.2007, 19:36:53
Cica la catolici se face cununia in timpul slujbei, cand vine tot poporul la biserica..nu imi place asa..nu vreau sa caste toata lumea gura la mine...:-s

cristina19802007
11.12.2007, 19:48:05
imi sunt de folos imaginile pe care le-am vazut postate de tine cu exemple de aranjare mese, idei de invitatii...

:*

Pisu
11.12.2007, 19:57:23
Cica la catolici se face cununia in timpul slujbei, cand vine tot poporul la biserica..nu imi place asa..nu vreau sa caste toata lumea gura la mine...:-s
Eu am fost la o singura nunta la catolici, dar nici vorba de asa ceva... dar nici nu stiu prea multe despre ei....

Pisu
11.12.2007, 19:59:18
imi sunt de folos imaginile pe care le-am vazut postate de tine cu exemple de aranjare mese, idei de invitatii...

Tu cui te adresezi? Daca vrei sa se stie cui i te adresezi, raspunde apasind pe "citat" sub mesajul respectivei persoane >:D<

flori2105
11.12.2007, 20:38:56
buna! la ce biserica vroiati sa faceti? si de ce nu face pe 13 sept? ca e in ajun de praznic sau din alta cauza? nici noi n-am stabilit biserica si eram curioasa unde va cununati voi (ca tot facem la acelasi restaurant petrecerea de dupa slujba:D). stai linistita ca o sa gasiti biserica L-)
Noi vroiam sa facem la Sf Ioan Botezatorul (este biserica de la morarilor) pt ca era in drumul spre restaurant si pt ca asa cum am mai zis este biserica care imi poarta noroc(nu sunt foarte superstitioasa dar asta am observat eu).Dar din pacate preotul mi-a spus ca nu se fac nunti in acea biserica pe 13 sept.Asta e am sa caut o alta biserica pt ca asa cum a zis si p_raluca acum nu mai am preferinte.Tu la ce biserica faci cununia ?

iony
11.12.2007, 21:23:21
Noi vroiam sa facem la Sf Ioan Botezatorul (este biserica de la morarilor) pt ca era in drumul spre restaurant si pt ca asa cum am mai zis este biserica care imi poarta noroc(nu sunt foarte superstitioasa dar asta am observat eu).Dar din pacate preotul mi-a spus ca nu se fac nunti in acea biserica pe 13 sept.Asta e am sa caut o alta biserica pt ca asa cum a zis si p_raluca acum nu mai am preferinte.Tu la ce biserica faci cununia ?

noi inca nu ne-am hotarat:-\ .

sugarlips
12.12.2007, 11:10:06
Nu vreau nici eu in timpul slujbei, vreau pe la ora 5-6-poate chiar 7 daca vrea preotul

trebuie vorbit cu el...eu as vrea pe la 6...dar inca nu am rezervat....mi s-a spus ca prin august sa merg...desi mi se pare cam tarziu...o sa merg sa mai vad dupa Paste...

oana99
12.12.2007, 11:35:21
Buna fetelor!Stiti cumva o formatie buna in Bucuresti,pentru ca eu deocamdata nu am gasit nimic si ce am gasit nu imi place stilul lor deloc....si ce sa mai zic de tarife...:( Nunta mea e pe 6 septembrie 2008

augusta
12.12.2007, 23:51:01
Buna seara miresicilor! Am si eu o intrebare DE UNDE SA INCEP? Am o viata destul de dezordonata in mom de fata: trebuie sa slabesc 30 kg, trebuie sa ma mut in casa noua (tot in chirie), trebuie sa imi caut servici, trebuie sa imi cumpar perdele si covoare (printre altele), si mai apoi petrec primul Craciun departe de ai mei, printre straini, si mai ales departe de bunica mea ( de cand ma stiu am petrecut Craciunul langa ea, faceam bradul cu colinzile lui Hrusca, cu miros de brad si vanilie ).....Anul asta am facut un bradulet prin intuneric, la lumina lumanarilor,intr-o casa fara curent, cu aragazul pe post de sursa de incalzire, si mai ales SINGURA.O jumatate din lucruri sunt acolo, o jumatate aici, si eu sunt printre ele ....Viitorul meu sot e la lucru mereu si eu ...... eu de unde sa incep?

Brone
12.12.2007, 23:59:26
Buna seara miresicilor! Am si eu o intrebare DE UNDE SA INCEP? Am o viata destul de dezordonata in mom de fata: trebuie sa slabesc 30 kg, trebuie sa ma mut in casa noua (tot in chirie), trebuie sa imi caut servici, trebuie sa imi cumpar perdele si covoare (printre altele), si mai apoi petrec primul Craciun departe de ai mei, printre straini, si mai ales departe de bunica mea ( de cand ma stiu am petrecut Craciunul langa ea, faceam bradul cu colinzile lui Hrusca, cu miros de brad si vanilie ).....Anul asta am facut un bradulet prin intuneric, la lumina lumanarilor,intr-o casa fara curent, cu aragazul pe post de sursa de incalzire, si mai ales SINGURA.O jumatate din lucruri sunt acolo, o jumatate aici, si eu sunt printre ele ....Viitorul meu sot e la lucru mereu si eu ...... eu de unde sa incep?

Nu suna f bine ce scrii tu aici..insa citesc printre randuri ca ejti o mare optimista iar asta te va ajuta sa treci peste toate shi sa rezolvi totul cu rabdare :) Itzi doresc mult noroc shi sa ai parte de tot ce'tzi doreshti :*

augusta
13.12.2007, 00:24:54
Nu suna f bine ce scrii tu aici..insa citesc printre randuri ca ejti o mare optimista iar asta te va ajuta sa treci peste toate shi sa rezolvi totul cu rabdare :) Itzi doresc mult noroc shi sa ai parte de tot ce'tzi doreshti :*

Pai nu e chiar rau .... dar casa e noua si nu am avut curent si nici gaz sau apa, dar e superba si cand o sa punem in functiune CENTRALA termica o sa fie ok....doar ca asa ma simt eu acuma....mai imprastiata.Mai ales ca nunta o fac in Romania si eu o sa fiu aici in Italia pana cu 1 sapt inainte de nunta.Ma inspaimanta toate lucrurile pe care nu le pot controla......Si totusi, eu de aici ce as putea face?Invitatiile sunt pe primul loc?Restaurantul, muzica si aranjamentul salii sunt stabilite.

Pisu
13.12.2007, 00:48:55
Pai nu e chiar rau .... dar casa e noua si nu am avut curent si nici gaz sau apa, dar e superba si cand o sa punem in functiune CENTRALA termica o sa fie ok....doar ca asa ma simt eu acuma....mai imprastiata.Mai ales ca nunta o fac in Romania si eu o sa fiu aici in Italia pana cu 1 sapt inainte de nunta.Ma inspaimanta toate lucrurile pe care nu le pot controla......Si totusi, eu de aici ce as putea face?Invitatiile sunt pe primul loc?Restaurantul, muzica si aranjamentul salii sunt stabilite.
Pai prioritare sint asa: restaurantul, foto, video, muzica, biserica si decor. Astea sint importante pt ca ce e bun se da repede si pt a va asigura ca aveti parte de ceea ce vreti, inclusiv de orarul dorit (aici e vorba de biserica). Daca deja ai bifat citeva dintre ele esti pe drumul cel bun :D Dupa toate astea te pui pe cautat model de rochie (sau poate chiar rochia), model de invitatii, decoruri, ca sa-ti faci o ideie cam ce vrei, buchete si luminari, verighete.... Daca vrei sa te macheze cineva si sa te coafeze, cauti si asa ceva si aranjezi cu persoanele respective.... Asta pt inceput ;-)
Eu am o lista cu ce trebuie facut, pe care am mai postat-o cu ceva timp in urma, dar cred ca o s-o mai postez o data, ca pare sa se ceara :D Succes!

Pisu
13.12.2007, 00:55:01
LISTA:

Invitatii
Acte pt cununie
- Pasaport(original si copie)
- BI / CI (original si copie)
- Certificat de nastere (original si copie)
- Certificate prenuptiale medicale
- Nu se percep taxe pentru efectuarea casatoriei

Manechiura
- oja
- lac

Pedichiura
- oja

Machiaj & Coafura

Haine pt cununie EU
- costum / rochita
- pantofi
- gentuta
- cercei
- colier / lantisor
- bratara

Haine pt cununie EL
- costum
- camasa
- cravata
- ciorapi
- pantofi
Buchet cununie
Coafat cununie
Machiat cununie

Masini
- Pampoane
- Inimi din danteluta

Tinuta mireasa
- Rochie
- Voal
- Diadema
- Agrafe
- Cercei
- Colier
- Bratara
- Pantofi
- Pantofi de schimb
- Ciorapi
- Jarteluta
- Minusi
- Posetuta
- (pelerina)
- un spray racoritor pt picioare si un gel pt picioare umflate gen Lioton gel

Tinuta ginerica
- Costum
- Camasa
- Cravata
- Pantofi
- Ciorapi

Cocarde
Cosulete
Turta
Coafat mireasa
Machiaj mireasa
Buchet mireasa
Buchet nasa
Lumanari
Pernute pt verighete
Verighete
Biserica
Fotograf
Cameraman

Fotografii in parc

Restaurant
sa ma asigur ca:
- toaleta e OK
- ca cineva va avea grija de ea in timpul nuntii
- ca se pune hirtie igienica si sapun
- ca se pun cite feluri de mincare atitea tacimuri
- ca au gheata muuulta
- ca aduc servetele si scobitori la masa
- sa specific sa goleasca scrumierele
- au aer conditionat, suficiente aparate care sa faca fata

GuestBook
Fructe
Crantanele
Prajiturele
Bautura
Tort – Floricele (trebuie 1 kg la 10 persoane)
Mirii de pe tort
Plicuri cu nume
Marturii
Huse scaune
Fete de mese
Aranjamente florale
- masa prezidiu
- invitati
- boluri umplute cu flori, eventual apa etc. si petale pe mese
- inimi in spatele mirilor
(- pt scaune)
Arcada la intrare flori / baloane?
Luminari
Paharele mirilor
Inima din balonase mici, care se desira (pe post de jumbo)
Cascada ciocolata
Muzica
Lumini
Casuta de strins plicurile
Basma (o esarfa draguta)

zippy
13.12.2007, 01:03:48
LISTA:

Invitatii
Acte pt cununie
- Pasaport(original si copie)
- BI / CI (original si copie)
- Certificat de nastere (original si copie)
- Certificate prenuptiale medicale
- Nu se percep taxe pentru efectuarea casatoriei

Manechiura
- oja
- lac

Pedichiura
- oja

Machiaj & Coafura

Haine pt cununie EU
- costum / rochita
- pantofi
- gentuta
- cercei
- colier / lantisor
- bratara

Haine pt cununie EL
- costum
- camasa
- cravata
- ciorapi

Buchet cununie
Coafat cununie
Machiat cununie

Masini
- Pampoane
- Inimi din danteluta

Tinuta mireasa
- Rochie
- Voal
- Diadema
- Agrafe
- Cercei
- Colier
- Bratara
- Pantofi
- Pantofi de schimb
- Ciorapi
- Jarteluta
- Minusi
- Posetuta
- (pelerina)
- un spray racoritor pt picioare si un gel pt picioare umflate gen Lioton gel

Tinuta ginerica
- Costum
- Camasa
- Cravata
- Pantofi
- Ciorapi

Cocarde
Cosulete
Turta
Coafat mireasa
Machiaj mireasa
Buchet mireasa
Buchet nasa
Lumanari
Pernute pt verighete
Verighete
Biserica
Fotograf
Cameraman

Fotografii in parc

Restaurant
sa ma asigur ca:
- toaleta e OK
- ca cineva va avea grija de ea in timpul nuntii
- ca se pune hirtie igienica si sapun
- ca se pun cite feluri de mincare atitea tacimuri
- ca au gheata muuulta
- ca aduc servetele si scobitori la masa
- sa specific sa goleasca scrumierele
- au aer conditionat, suficiente aparate care sa faca fata

GuestBook
Fructe
Crantanele
Prajiturele
Bautura
Tort – Floricele (trebuie 1 kg la 10 persoane)
Mirii de pe tort
Plicuri cu nume
Marturii
Huse scaune
Fete de mese
Aranjamente florale
- masa prezidiu
- invitati
- boluri umplute cu flori, eventual apa etc. si petale pe mese
- inimi in spatele mirilor
(- pt scaune)
Arcada la intrare flori / baloane?
Luminari
Paharele mirilor
Inima din balonase mici, care se desira (pe post de jumbo)
Cascada ciocolata
Muzica
Lumini
Casuta de strins plicurile
Basma

Ai uitat pantofii lui pentru "civila"?>:D<

Pisu
13.12.2007, 01:14:28
Ai uitat pantofii lui pentru "civila"?>:D<
=))=))=))=)) pai ma gindeam sa-l iau descult =))=))=))=))=)) saracutzu meu pisuc! Il incaltzam si pe el ;)) >:D< :*

Am editat si am trecut si pantofii lui... deeeeci.... la-m incaltzat =))

Si am editat si la "basma" :))

zippy
13.12.2007, 01:18:01
=))=))=))=)) pai ma gindeam sa-l iau descult =))=))=))=))=)) saracutzu meu pisuc! Il incaltzam si pe el ;)) >:D< :*

Am editat si am trecut si pantofii lui... deeeeci.... la-m incaltzat =))

>:D< esti o dulcica.

Pisu
13.12.2007, 01:20:03
>:D< esti o dulcica.
;)) o sa-i spun ca datorita unei miresici va avea pantofi la cununie =))

Pupici:*:*:*

cristina19802007
13.12.2007, 18:21:04
Tu cui te adresezi? Daca vrei sa se stie cui i te adresezi, raspunde apasind pe "citat" sub mesajul respectivei persoane >:D<
buna.la tine ma refeream in mesaj.

Pisu
13.12.2007, 19:00:10
buna.la tine ma refeream in mesaj.
Aaaa.... ;)) in cazul asta, ma bucur ca ti-am putut fi de folos (cu pozele adica :D) >:D<

iony
14.12.2007, 10:06:45
iupyyy am ''bifat'' si verighetele:madlaugh: :madlaugh: :madlaugh: . imi plac asa multtttttttt......

anlya_426
14.12.2007, 11:03:57
iupyyy am ''bifat'' si verighetele:madlaugh: :madlaugh: :madlaugh: . imi plac asa multtttttttt......

bravo=D>=D> asteptam pozici..........

si eu l-am scos pe ale mele...dar inca nu am reusit sa le fac pozici...dar lucrez la acest capitol si sper ca sapt viit sa vi le arat si voua..........

sugarlips
14.12.2007, 11:04:31

sa vedem si noi....poate ne dai idei....;-)

MachuPicchu
14.12.2007, 12:16:33
Noi am primit cadou verighetele de la parintii mei.
Sunt late, simple, curbe si cam mari :(
O sa vedem daca le putem grava (sunt subtiri) ... daca nu reusim ne luam altele (si poate pe astea le dam la schimb) ... Dar as vrea sa le pastram pe astea pentru ca sunt de la ei, numai ca sunt prea simple pentru gusturile noastre :(

Pisu
14.12.2007, 14:33:44
bravo=D>=D> asteptam pozici..........

si eu l-am scos pe ale mele...dar inca nu am reusit sa le fac pozici...dar lucrez la acest capitol si sper ca sapt viit sa vi le arat si voua..........
Pai asa.... asteptam poze de la amindoua!!!

oana99
14.12.2007, 14:35:01
De unde v-ati luat verighetele fetelor?Eu inca ma uit dupa modele:D

sugarlips
14.12.2007, 14:51:31
O sa vedem daca le putem grava (sunt subtiri) ... daca nu reusim ne luam altele (si poate pe astea le dam la schimb) ... Dar as vrea sa le pastram pe astea pentru ca sunt de la ei, numai ca sunt prea simple pentru gusturile noastre :(

pai de ce nu ati mers impreuna cu ei sa le luati?
adica voi sa le alegeti si ei sa plateasca....:-p

Yonika
14.12.2007, 17:46:07
Pai mai bine le luati pe gustul vostru, ca si asa le purtai o viata, sa le purtati si cu drag...;;)

MachuPicchu
14.12.2007, 18:42:20
pai de ce nu ati mers impreuna cu ei sa le luati?
adica voi sa le alegeti si ei sa plateasca....:-p

Ei le-au primit pentru nunta de argint dar nu le-au purtat, le au pe cele vechi ... si ni le-au dat noua

MachuPicchu
15.12.2007, 14:34:19
Am facut niste poze la verighete ... le atasez acum

cicika
15.12.2007, 16:38:44
Buna,eu am in 6 septembrie la Targu Mures.Te pup

iony
15.12.2007, 23:08:57
Pai asa.... asteptam poze de la amindoua!!!

eu am facut cateva poze dar nu sunt asa clare. sper totusi sa prindeti ''ideea''.

Pisu
16.12.2007, 01:06:24
Ele sint frumusele asa in simplitatea lor, dar daca nu sint ceea ce va doriti, atunci luati-va ceva sa va placa, sa fie pe sufletul vostru si sa le purtati fara nici un "cui"... Eu asa zic :D

Pisu
16.12.2007, 01:08:03
eu am facut cateva poze dar nu sunt asa clare. sper totusi sa prindeti ''ideea''.
Nu se vede foarte bine in poza dar se vede esentialul si pot spune ca mie imi plac ;-) sa le purtati sanatosi si f f f fericiti!!!!>:D<

sugarlips
16.12.2007, 01:41:19
Ei le-au primit pentru nunta de argint dar nu le-au purtat, le au pe cele vechi ... si ni le-au dat noua

aha...pai atunci eu zic ca nu s-ar supara daca le pastrati pe astea si va luati voi altele pe gustul vostru pe care sa le purtati...

anlya_426
16.12.2007, 11:16:53

se vede esentialul.....sunt foarte frumoase...sa le purtati cu placere.......

anlya_426
16.12.2007, 11:19:38

eu sunt de parere sa va luati singuri verighetele....pt ca ele simboleaza cercul vostru intim...si mi se pare firesc ca doar voi doi sa fiti implicati in tot ceea ce tine de achizitionarea lor...oricum veti mai avea destule cheltuieli si cred ca puteti folosi banutii de la parinti si in alte scopuri decat in achizitionarea verighetelor....

alexana
16.12.2007, 14:55:55
Buna tuturor....sper sa fiu si eu o miresica de sptembrie 2008....problema este ca mi am dat seama mai greu ca ar cam fi cazul sa rezerv o sala....asa ca acum abia am inceput cautarile si spre surprinderea mea am mai gasit inca locatii libere in septembrie(noi vrem in septembrie), iar pana la sfarsitul saptamanii va fi oficial o data fixa si o locatie. Vad ca unele din voi sunt destul de avansate cu pregatirile si de aceea sunt putin panicata, dar inca mai am incredere ca voi reusi pana la urma......oricum pana pe 27.09.2008 mai am putin timp. va pup pe toate....si CASA DE PIATRA!!

georgik
16.12.2007, 15:00:09
Buna tuturor....sper sa fiu si eu o miresica de sptembrie 2008....problema este ca mi am dat seama mai greu ca ar cam fi cazul sa rezerv o sala....asa ca acum abia am inceput cautarile si spre surprinderea mea am mai gasit inca locatii libere in septembrie(noi vrem in septembrie), iar pana la sfarsitul saptamanii va fi oficial o data fixa si o locatie. Vad ca unele din voi sunt destul de avansate cu pregatirile si de aceea sunt putin panicata, dar inca mai am incredere ca voi reusi pana la urma......oricum pana pe 27.09.2008 mai am putin timp. va pup pe toate....si CASA DE PIATRA!!

Bun venit!

Si noi tot pe 27 septm avem nunta!

E timp suficient zic eu....planificate usor usor toate se rezolva cu calm.

Noi avem restaurantul, DJ-ul, taria si sampania

Restu dupa sarbatori

Spor la tot

rhiana
16.12.2007, 15:05:24
buna fetelor si eu am nunta pe 20 SEPTEMBRIE........................<:-P

Pisu
16.12.2007, 17:12:04
Maaammaaa cite ne-am strins in septembrie ;))<:-P Bine ati venit in clubul nostru fetelor!!!!!>:D<

iony
16.12.2007, 18:06:17
Nu se vede foarte bine in poza dar se vede esentialul si pot spune ca mie imi plac ;-) sa le purtati sanatosi si f f f fericiti!!!!>:D<

multumim la fel:* . o sa fac niste poze la lumina zilei ca asa se reflecta si nu se vad bine. promit sa revin cu poze mai clare;;)

iony
16.12.2007, 18:07:53
se vede esentialul.....sunt foarte frumoase...sa le purtati cu placere.......

multumesc si voi la fel!! ale voastre sunt gata amandoua?

Pisu
16.12.2007, 18:11:05
Fetelor eu fac 13-14 de emotii si nerabdare, caci miine ma duc dupa rochita! Am emotii si din cauza asta si din cauza ca ma duc intr-un oras pe care nu-l cunosc citusi de putin si nu stiu nici la magazin sa ajung :-SS Pina acum am crezut ca voi avea companie si stateam linistita, dar acum ca am aflat ca trebuie sa ma descurc singura...:-SS :-SS :-SS :-SS :-SS Oricum, de ajuns ajung eu, va dati seama... numai la gindul ca rochita mea ma asteapta.... =))=))=)) si voi gasi eu o cale... Asa ca de miine voi avea rochita <:-P <:-P <:-P <:-P <:-P

iony
16.12.2007, 18:14:48

buna! iti doresc din tot sufletul sa se rezolve problema cu sala si sa fii miresica de 27 sept (ca si mine)>:D< >:D< !! cu putina organizare se rezolva toate, sala e cea care da startul la cumparaturi!!bafta :* :*

iony
16.12.2007, 18:23:29
Fetelor eu fac 13-14 de emotii si nerabdare, caci miine ma duc dupa rochita! Am emotii si din cauza asta si din cauza ca ma duc intr-un oras pe care nu-l cunosc citusi de putin si nu stiu nici la magazin sa ajung :-SS Pina acum am crezut ca voi avea companie si stateam linistita, dar acum ca am aflat ca trebuie sa ma descurc singura...:-SS :-SS :-SS :-SS :-SS Oricum, de ajuns ajung eu, va dati seama... numai la gindul ca rochita mea ma asteapta.... =))=))=)) si voi gasi eu o cale... Asa ca de miine voi avea rochita <:-P <:-P

iupyyyy<:-P<:-P<:-P, felicitari si iti doresc ca aceasta rochita sa te faca cea mai fericita in cea mai frumoasa zi din viata ta! astept pozeee ca eu n-am nici cea vaga idee(trebuie sa merg la proba sa vad ce mi se potriveste). pupici

iony
16.12.2007, 18:24:43
buna fetelor si eu am nunta pe 20 SEPTEMBRIE........................<:-P

bine-ai venit printre noi!! CASA DE PIATRA si multa fericire!!:* :* :*

Pisu
16.12.2007, 18:29:49
iupyyyy<:-P<:-P<:-P, felicitari si iti doresc ca aceasta rochita sa te faca cea mai fericita in cea mai frumoasa zi din viata ta! astept pozeee ca eu n-am nici cea vaga idee(trebuie sa merg la proba sa vad ce mi se potriveste). pupici
Multumesc mult!!!!! :* La cit am facut capul calendar atitor fete pe aici pe forum, ar fi si urit din partea mea sa nu pun si poze, ca sa vada si ele "finalul stresului meu" =)) NU? Asa ca sigur revin cu poze :D
Cind incepi probele? Sa ne pui si noua poze cu tine la probe :D >:D<

iony
16.12.2007, 18:34:03
Multumesc mult!!!!! :* La cit am facut capul calendar atitor fete pe aici pe forum, ar fi si urit din partea mea sa nu pun si poze, ca sa vada si ele "finalul stresului meu" =)) NU? Asa ca sigur revin cu poze :D
Cind incepi probele? Sa ne pui si noua poze cu tine la probe :D >:D<

pai am zis ca o sa cumpar rochita numai cu 2-3 luni inainte de nunta ca eu cam oscilez in greutate:-SS :-SS dar la probat nu m-am gandit inca. o sa va anunt cu siguranta:x

Pisu
16.12.2007, 18:38:23
pai am zis ca o sa cumpar rochita numai cu 2-3 luni inainte de nunta ca eu cam oscilez in greutate:-SS :-SS dar la probat nu m-am gandit inca. o sa va anunt cu siguranta:x
Pai la probat ma refeream ;-) Si eu oscilez in greutate de obicei, dar acum sint la cura de slabire... numai ca nu slabesc, ma mentin, asa ca mai bine ii zic, cura de mentinere =)) E bine si asa... Rochita oricum are snur la corset, iar fusta e ampla, asa ca mici oscilatii imi permite, nu e bai... Asta e bine tocmai pt ca mi-am luat-o cu asa mult timp inainte... :)

iony
16.12.2007, 18:48:05
Pai la probat ma refeream ;-) Si eu oscilez in greutate de obicei, dar acum sint la cura de slabire... numai ca nu slabesc, ma mentin, asa ca mai bine ii zic, cura de mentinere =)) E bine si asa... Rochita oricum are snur la corset, iar fusta e ampla, asa ca mici oscilatii imi permite, nu e bai... Asta e bine tocmai pt ca mi-am luat-o cu asa mult timp inainte... :)

abia astept sa o vad. m-ai facut si mai curioasa;;) . m-am gandit mai bine: o sa incep sa probez rochite la targurile de nunti (primul e in martie parca). dar de obicei nu caut foarte mult cand vreau sa cumpar ceva.vazut, placut, probat (uneori ,dar acum e vital:D ) si cumparat. si acasa ba ca nu-mi mai place , ba ca iar imi place:-B . sper sa gasesc ceva sa ma avantajeze si sa-mi placa in acelasi timp[-o< .pupici

Pisu
16.12.2007, 19:07:45
abia astept sa o vad. m-ai facut si mai curioasa;;) . m-am gandit mai bine: o sa incep sa probez rochite la targurile de nunti (primul e in martie parca). dar de obicei nu caut foarte mult cand vreau sa cumpar ceva.vazut, placut, probat (uneori ,dar acum e vital:D ) si cumparat. si acasa ba ca nu-mi mai place , ba ca iar imi place:-B . sper sa gasesc ceva sa ma avantajeze si sa-mi placa in acelasi timp[-o< .pupici
Pai probeaza multe... oricum e bine sa vezi ce te avantajeaza cel mai mult si asta vezi numai probind.... si daca iti ramine capul la una anume si dupa citeva zile... e clar!!! Dar ai grija ca daca te referi la tirgurile din Bucuresti, in martie se termina... E un topic separat pe tema asta unde, dar oricum, daca traiesti cu siguranta ca in martie incep, e gresit si pierzi unele.... In ianuarie nu stiu sigur, dar in februarie sigur sint. Cauta topicul ca au scris fetele mai multe acolo.... Pupici si tie! :*

alymary
16.12.2007, 20:53:03
raluca abia astept poze cu rochita ta.cred ca nu mai ai rabdare pana mergi dupa ea<:-P <:-P <:-P

Pisu
16.12.2007, 20:57:52
raluca abia astept poze cu rochita ta.cred ca nu mai ai rabdare pana mergi dupa ea<:-P <:-P <:-P
Imi vine sa plec de acum dupa ea :)):)):))

oana99
17.12.2007, 10:43:09
Buna fetelor?Voi ce alegaeti la nunta:formatie sau dj?Eu as inclina spre formatie dar inca nu am gasit ceva sigur:*

georgik
17.12.2007, 11:35:40
Buna fetelor?Voi ce alegaeti la nunta:formatie sau dj?Eu as inclina spre formatie dar inca nu am gasit ceva sigur:*

Eu clar aleg DJ

Formatia trebuie ascultata de mai multe ori la diferite ocazii ca sa fii sigur ca se pricepe si este in regula tot.

Poate sa te faca de rusine exact in ziua in care nu trebuie: nunta ta!

asta e parerea mea

daca as auzi ceva care sa imi placa, as alege si formatie

oana99
17.12.2007, 11:37:52
Eu clar aleg DJ

Formatia trebuie ascultata de mai multe ori la diferite ocazii ca sa fii sigur ca se pricepe si este in regula tot.

Poate sa te faca de rusine exact in ziua in care nu trebuie: nunta ta!

asta e parerea mea

daca as auzi ceva care sa imi placa, as alege si formatie

Ai dreptate.Nici eu inca nu am gasit o formatie care sa ma incante.Voi mai cauta.;-)

bianca82
17.12.2007, 11:56:13
Buna fetelor, doar ce m-am inregistrat si eu pe aici. Si eu tot in septembrie o sa am nunta, pe 20 sau 27. Dupa restaurant pornim in cautari dupa sarbatori.

anlya_426
17.12.2007, 11:57:40

noi vom avea DJ...pt ca mi se pare ca repertotiul unei formatii e limitat..si daca eu am anumita pretentie...nu cred ca o sa se apuce cei din formatie sa invete cantecul/cantecele doar de dragul meu.....plus ca in pauzele pe care le face formatia tot ai nevoie de un DJ.......

bianca82
17.12.2007, 12:03:36
Si noi tot pe dj ne vom baza. Mai ales datorita faptului ca o formatie, oricat de buna ar fi nu poate sa reproduca intocmai piesele originale. Sau dc incearca le reproduc intr-un stil lautaresc inconfundabil...cel putin la nuntile la care am fost eu asa s-a intamplat.

georgik
17.12.2007, 12:41:12
Si noi tot pe dj ne vom baza. Mai ales datorita faptului ca o formatie, oricat de buna ar fi nu poate sa reproduca intocmai piesele originale. Sau dc incearca le reproduc intr-un stil lautaresc inconfundabil...cel putin la nuntile la care am fost eu asa s-a intamplat.

exact asta cred si eu

nu stiu dc formatia poate canta samba, nitel latino fara sa aiba asa un stil de formatie

georgik
17.12.2007, 12:42:00
Buna fetelor, doar ce m-am inregistrat si eu pe aici. Si eu tot in septembrie o sa am nunta, pe 20 sau 27. Dupa restaurant pornim in cautari dupa sarbatori.

bun venit

si o nunta de vis

spor la pregatiri

anlya_426
17.12.2007, 12:47:46

spor la cautat...si sper sa gasiti..pt ca am fost in iunie si pot sa spun ca toate sambetele erau ocupate..noi am vrut duminica si am gasit doar pe 21..ca in rest tot era ocupat.......

Yonika
17.12.2007, 16:14:56
Asa si eu vreau, sau cam asa ceva, in functuie de ce spune si iubi al meu!;;)

Yonika
17.12.2007, 16:38:01
Si noi tot pt DJ optam!

genoveva_1984
17.12.2007, 18:28:56
Eu n-am mai intrat pe aici de vreo saptamana... si multe miresici de septembrie s-au mai adunat de atunci. Bun venit tuturor!>:D<>:D<>:D<>:D<

genoveva_1984
17.12.2007, 18:30:34
Imi vine sa plec de acum dupa ea :)):)):))

Raluca, cum stai cu rochita? Ai luat-o? Da-ne ceva vesti, nu ne mai tine asa....

genoveva_1984
17.12.2007, 18:32:58
Si noi tot pt DJ optam!

Noi deocamdata am ales formatie. Inca ne mai gandim daca sa luam si un DJ, pentru ca formatia pe care am ales-o canta live toata noaptea si nu face pauze, deci - in mod normal- nu ar fi nevoie si de DJ. Dar avem unele melodii de "suflet" pe care am vrea sa le auzim la nunta noastra si pe care cei din formatie nu le canta.... asa ca ne gandim si la un DJ, in plus.

Pisu
17.12.2007, 19:09:13
Gata fetele... am ajuns acasa (ma rog... la frati-miu, ca la el sint acum) si sint frinta! Fata de la magazin mi-a facut 2 poze... una e cam neclara, dar va dai voi seama ce si cum.... Sint ATIT DE FERICITAAAAA!!!!!!! \:D/ Ma simt ca o regina in ea!!!! Nu stiu daca se citeste prea multa fericire pe chipul meu in poze, dar nu ma simteam bine de loc, ma dura burta GROAZNIC, dar sa stiti ca SINT, nu fericita, ci FOARTE FERICITA!!!!

georgik
17.12.2007, 19:22:18
Gata fetele... am ajuns acasa (ma rog... la frati-miu, ca la el sint acum) si sint frinta! Fata de la magazin mi-a facut 2 poze... una e cam neclara, dar va dai voi seama ce si cum.... Sint ATIT DE FERICITAAAAA!!!!!!! \:D/ Ma simt ca o regina in ea!!!! Nu stiu daca se citeste prea multa fericire pe chipul meu in poze, dar nu ma simteam bine de loc, ma dura burta GROAZNIC, dar sa stiti ca SINT, nu fericita, ci FOARTE FERICITA!!!!

SUPERBA

sa iti aduca numai bine

si o nunta de vis

E super rochita....imi place tare mult

iony
17.12.2007, 20:20:51

:suuuper:esti ca o printesa :A sa o porti iubita si sa iti aduca multa fericire:x

iony
17.12.2007, 20:23:46

si noi tot dj vom avea. l-am mai auzit la o nunta si ne-a placut. o sa fac si eu un playlist si o sa stabilim cu el detaliile dar mai aproape de eveniment atunci.

flori2105
17.12.2007, 20:24:45
Foarte frumoasa rochia.Si tu de asemenea.S-o porti cu placere si sa iti aduca numai bucurii!!!!!!!!!!!!!!!

iony
17.12.2007, 20:33:44
Asa si eu vreau, sau cam asa ceva, in functuie de ce spune si iubi al meu!;;)

trebuie sa incercati mai multe modele. asa am facut si noi. unele i se potriveau lui foarte bine si mie deloc, altele imi veneau mie ca o ''manusa'' si pe el nu-l avantajau. astea zic eu ca sunt potrivite pt amandoi: aurul alb si modelul le dau un pic de feminitate pe cand marginile ridicate si grosimea le fac un pic masculine. in fine... ne plac la amandoi si asta e tot ce conteaza:-p

Pisu
17.12.2007, 21:04:48
Foarte frumoasa rochia.Si tu de asemenea.S-o porti cu placere si sa iti aduca numai bucurii!!!!!!!!!!!!!!!

:suuuper:esti ca o printesa :A sa o porti iubita si sa iti aduca multa fericire:x

SUPERBA

sa iti aduca numai bine

si o nunta de vis

E super rochita....imi place tare mult
Multumesc muuuuuult de tot fetelor!!!!! :*:*:*:*:*:*:* Abia astept sa va vad si pe voi stralucind de fericire in rochitele voastre!!!!!!!! Va pupicesc!!!:*

bianca82
17.12.2007, 22:13:38
Superba rochia...si eu tot ceva in genul imi doresc. Poate inspre medieval un pic. Nunta noastra sper sa fie mai speciala, in sensul ca rochia o sa fie verzui si mai deosebita iar el o sa fie imbracat intr-o tunica si camasa din aceea de epoca cu volane la maneci...dc ma intelegeti...:D Sper sa iasa cum imi imaginez pana la urma...si sa gasesc croitoreasa si materiale potrivite...Chiar stie cineva vreun magazin super de materiale in Bucuresti?

iony
17.12.2007, 22:17:57
Multumesc muuuuuult de tot fetelor!!!!! :*:*:* Abia astept sa va vad si pe voi stralucind de fericire in rochitele voastre!!!!!!!! Va pupicesc!!!:*

:*:*:*:*
vroiam sa te intreb daca o sa-i arati rochita lui iuby tau inainte de nunta sau nu? eu ma gandeam ca o sa merg cu iuby meu sa probez dar mi-a zis foarte multa lume ca nu e bine sa o vada[-X si m-au pus pe ganduri/:)

MachuPicchu
18.12.2007, 09:49:12
[-o< ... inca 4 zile

anlya_426
18.12.2007, 12:23:03
Multumesc muuuuuult de tot fetelor!!!!! :*:*:*:*:*:*:* Abia astept sa va vad si pe voi stralucind de fericire in rochitele voastre!!!!!!!! Va pupicesc!!!:*

felicitari inca o data pentru o alegere foarte inspirata....>:D<>:D<>:D<>:D<>:D<>:D<

Yonika
18.12.2007, 12:43:53
trebuie sa incercati mai multe modele. asa am facut si noi. unele i se potriveau lui foarte bine si mie deloc, altele imi veneau mie ca o ''manusa'' si pe el nu-l avantajau. astea zic eu ca sunt potrivite pt amandoi: aurul alb si modelul le dau un pic de feminitate pe cand marginile ridicate si grosimea le fac un pic masculine. in fine... ne plac la amandoi si asta e tot ce conteaza:-p
Pai si lui tot cam asa ii plac, insa acum, vorba ta, sa vedem si cu ce ne sta bine la amndoi!

Yonika
18.12.2007, 12:45:05
Raluca, f frumoasa rochita, sa fii fericita atat in ea cat si dupa ce o vei purta!

Pisu
18.12.2007, 14:42:46
Superba rochia...si eu tot ceva in genul imi doresc. Poate inspre medieval un pic. Nunta noastra sper sa fie mai speciala, in sensul ca rochia o sa fie verzui si mai deosebita iar el o sa fie imbracat intr-o tunica si camasa din aceea de epoca cu volane la maneci...dc ma intelegeti...:D Sper sa iasa cum imi imaginez pana la urma...si sa gasesc croitoreasa si materiale potrivite...Chiar stie cineva vreun magazin super de materiale in Bucuresti?
Multumesc mult!!!! Al tau miresel e de acord sa poarte asa ceva cum zici tu? Nu de alta dar barbatii sint mai greu de convins sa poarte asa ceva :D
Cit despre magazine de materiale, vezi ca este un topic despre asa ceva, dar nu mai stiu unde.... cauta-l, ca trebuie sa-l gasesti!>:D<