PDA

Versiunea completa : Miresici SEPTEMBRIE 2008

Pagini : 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29

Pisu
18.12.2007, 14:46:00
:*:*:*:*
vroiam sa te intreb daca o sa-i arati rochita lui iuby tau inainte de nunta sau nu? eu ma gandeam ca o sa merg cu iuby meu sa probez dar mi-a zis foarte multa lume ca nu e bine sa o vada[-X si m-au pus pe ganduri/:)
Nu i-o arat pt ca vreau sa-i fac surpriza, nu din cauza superstitiilor. Sint multe miresici care isi iau sotul cu ele la cautarea rochiei, ca sa-si dea cu parerea, asa ca nu pleca urechile la toate vorbele astea.... Am mai spus-o si o mai spun: crezi ca e asa usor sa influentezi destinul unui cuplu? doar cu o privire a lui sau cu o poza facuta singura.... ca si asta e o superstitie.... Daca iti doresti sa-l ai alaturi la alegerea rochitei, GO FOR IT!!! :*

Pisu
18.12.2007, 14:48:11
felicitari inca o data pentru o alegere foarte inspirata....>:D<>:D<>:D<>:D<>:D<>:D<
Multumesc muult, mult!!!!! :*:*:*:*

Raluca, f frumoasa rochita, sa fii fericita atat in ea cat si dupa ce o vei purta!
Multumesc, asa sa dea Domnul!!! Acelas lucru vi-l doresc si voua!!!! >:D<>:D<>:D<>:D<>:D<

flori2105
18.12.2007, 14:51:21
Fetelor mi-au venit verighetele!!!!!!

CristinaMM
18.12.2007, 14:53:28
Nu i-o arat pt ca vreau sa-i fac surpriza, nu din cauza superstitiilor. Sint multe miresici care isi iau sotul cu ele la cautarea rochiei, ca sa-si dea cu parerea, asa ca nu pleca urechile la toate vorbele astea.... Am mai spus-o si o mai spun: crezi ca e asa usor sa influentezi destinul unui cuplu? doar cu o privire a lui sau cu o poza facuta singura.... ca si asta e o superstitie.... Daca iti doresti sa-l ai alaturi la alegerea rochitei, GO FOR IT!!! :*

Si eu zic sa nu i-o arati. Ne-ai aratat-o noua :*. O sa vezi ce mutrita o sa faca cand o sa te vada in ziua nuntii in rochia ta splendida...cred ca n-o sa fie in stare sa vorbeasca cateva minute :).

Pisu
18.12.2007, 15:17:10
Fetelor mi-au venit verighetele!!!!!!
Poze mai clare nu ai??? Ca nu se vede bine deloc :( Oricum, sa le purtati fericiti si indragostiti!!!!!!

Pisu
18.12.2007, 15:18:27
Si eu zic sa nu i-o arati. Ne-ai aratat-o noua :*. O sa vezi ce mutrita o sa faca cand o sa te vada in ziua nuntii in rochia ta splendida...cred ca n-o sa fie in stare sa vorbeasca cateva minute :).
Ma abtin cu greu, sa stii, dar nu am de gind sa cedez ;)) O sa pun fotograful sa stea cu aparatul pe mutrita lui cind o sa apar imbracata cu ea ;))

CristinaMM
18.12.2007, 15:28:15
Ma abtin cu greu, sa stii, dar nu am de gind sa cedez ;)) O sa pun fotograful sa stea cu aparatul pe mutrita lui cind o sa apar imbracata cu ea ;))

Pozele alea sigur vreau sa le vad :)).

iony
18.12.2007, 22:10:08
Nu i-o arat pt ca vreau sa-i fac surpriza, nu din cauza superstitiilor. Sint multe miresici care isi iau sotul cu ele la cautarea rochiei, ca sa-si dea cu parerea, asa ca nu pleca urechile la toate vorbele astea.... Am mai spus-o si o mai spun: crezi ca e asa usor sa influentezi destinul unui cuplu? doar cu o privire a lui sau cu o poza facuta singura.... ca si asta e o superstitie.... Daca iti doresti sa-l ai alaturi la alegerea rochitei, GO FOR IT!!!

ai MARE dreptate>:D< :*

iony
18.12.2007, 22:15:52
astazi am mai scapat de o grija:-p : am cumparat o parte din bauturi (tariile). acum sa vedem ce mai putem cumpara :* . ce sfaturi mai imi dati:-\

Pisu
18.12.2007, 22:34:24
astazi am mai scapat de o grija:-p : am cumparat o parte din bauturi (tariile). acum sa vedem ce mai putem cumpara :* . ce sfaturi mai imi dati:-\
In general legat de nunta sau la capitolul "mincare si bauturi"?

iony
19.12.2007, 08:44:19
In general legat de nunta sau la capitolul "mincare si bauturi"?

asa in general.. ;-)

Pisu
19.12.2007, 11:24:25
asa in general.. ;-)
Sugestiile mele sint insirate in lista atasata acum citeva zile :D Acum vezi si tu ce merge luat de pe acum... Sa-mi spui daca nu gasesti lista, ca te ajut ;-) :*

georgik
19.12.2007, 11:38:04

si noi am luat tariile de acum

sampania a fost la oferta!

iony
19.12.2007, 12:12:28
Sugestiile mele sint insirate in lista atasata acum citeva zile :D Acum vezi si tu ce merge luat de pe acum... Sa-mi spui daca nu gasesti lista, ca te ajut ;-) :*

mersi dar am printat-o de mult:-p :-p .

Pisu
19.12.2007, 12:17:02
mersi dar am printat-o de mult:-p :-p .
Pai mai multe sugestii decit sint acolo, nu am :))

iony
19.12.2007, 13:12:50
Pai mai multe sugestii decit sint acolo, nu am :))

sa vad ce mai putem lua de p-acum:) .

MachuPicchu
19.12.2007, 13:16:58
Noi vrem sa facem imprumut de la banca pentru a plati nunta ... si m-am mai pus pe cautat credite ... m-am apucat cu mainile de cap ... am facut o mica criza de depresie ... restitui bancii imprumutul + peste 50% din suma ... mare rahat, mai ales ca alta varianta nu avem :((

oana99
19.12.2007, 14:52:25
Noi vrem sa facem imprumut de la banca pentru a plati nunta ... si m-am mai pus pe cautat credite ... m-am apucat cu mainile de cap ... am facut o mica criza de depresie ... restitui bancii imprumutul + peste 50% din suma ... mare rahat, mai ales ca alta varianta nu avem :((

Dar nu poti achita restaurantul si altele dupa nunta??? Pupici

MachuPicchu
19.12.2007, 15:53:45
Dar nu poti achita restaurantul si altele dupa nunta??? Pupici
Pai restaurantul o sa-l achitam dupa nunta ... ca la vreo 120 de invitati ma rupe ...

genoveva_1984
19.12.2007, 17:47:13
Gata fetele... am ajuns acasa (ma rog... la frati-miu, ca la el sint acum) si sint frinta! Fata de la magazin mi-a facut 2 poze... una e cam neclara, dar va dai voi seama ce si cum.... Sint ATIT DE FERICITAAAAA!!!!!!! \:D/ Ma simt ca o regina in ea!!!! Nu stiu daca se citeste prea multa fericire pe chipul meu in poze, dar nu ma simteam bine de loc, ma dura burta GROAZNIC, dar sa stiti ca SINT, nu fericita, ci FOARTE FERICITA!!!!

Raluca, abia acum am vazut si eu pozele. Rochita e superba, miresica la fel.... nu am cuvinte. Sa o porti sanatoasa. :*:*:*

Pisu
19.12.2007, 19:12:32
Raluca, abia acum am vazut si eu pozele. Rochita e superba, miresica la fel.... nu am cuvinte. Sa o porti sanatoasa. :*:*:*
MUUULLTTUUUUMEEESC!!!! MUUULT!!! :D Pupici:*

iony
19.12.2007, 19:28:36

nu te speria:-$!! ia-o usor ca se rezolva toate:)>- . daca vrei pot sa te ajut cu un site care-ti calculeaza ratele si iti afiseaza cele mai avantajoase banci pt credite. imi zici si ti-l trimit pe privat. sa stii ca si noi vrem sa ne facem nunta singuri si tocmai de aceea am inceput cumparaturile de acum. sa avem cat mai putine cheltuieli atunci in preajma nuntii. sper sa reusim[-o< .

MachuPicchu
19.12.2007, 19:48:15
nu te speria:-$!! ia-o usor ca se rezolva toate:)>- . daca vrei pot sa te ajut cu un site care-ti calculeaza ratele si iti afiseaza cele mai avantajoase banci pt credite. imi zici si ti-l trimit pe privat. sa stii ca si noi vrem sa ne facem nunta singuri si tocmai de aceea am inceput cumparaturile de acum. sa avem cat mai putine cheltuieli atunci in preajma nuntii. sper sa reusim[-o< .

Stiu si el acel site ... tocmai de aia m-am crucit ... iti dau un exemplu: imprumut de 5000E, in mana 4800 si returnezi 8100

iony
19.12.2007, 19:59:30
Stiu si el acel site ... tocmai de aia m-am crucit ... iti dau un exemplu: imprumut de 5000E, in mana 4800 si returnezi 8100

:no_04: :no_04: :no_04: E mult rauuu. uite un ex: la 5000 euro luati trebuie dat inapoi 7250. si asa e mult dar mai acceptabil un pic zic eu/:)

iony
19.12.2007, 20:03:00

trebuie evitate creditele pe cat posibil dar nu poti face nimic fara ele. le faci si le platesti aproape dublu:-& :-& :-&

georgik
19.12.2007, 21:17:09
trebuie evitate creditele pe cat posibil dar nu poti face nimic fara ele. le faci si le platesti aproape dublu:-& :-& :-&

noi ne-am interesat pt casa si am vazut cam cum e treaba cu banca

crunt rau!!!!

mai bine nu ajungi la banca....aproape dublu

restaurantu si o parte din plata pt foto, dj le puteti face dupa nunta

iar ce va mai trebuie, eu cred ca se pot lua pe parcurs.....poate nu par asa de multe asa

asa mult e restu?

nu prea am inceput ca sa stiu exact cum e ....

monstruletzu007
20.12.2007, 19:28:52
sal la toata lumea....si eu am nunta tot in septembrie 2008 :)

iony
20.12.2007, 22:03:51

bine-ai venit printre noi>:D< >:D< cum stai cu pregatirile??

monstruletzu007
20.12.2007, 23:13:01
bine-ai venit printre noi>:D< >:D< cum stai cu pregatirile??

pai....bine zis...stau....ca asta fac. :"> Am gasit local si cam atat.
Si pana la anu' atat ramane :)

iony
21.12.2007, 08:57:17
pai....bine zis...stau....ca asta fac.

=)) =)) =)) =))
lasa ca e timp suficient. numai sa stiti ce vreti ca atunci sa treceti direct la fapte;-)

anlya_426
21.12.2007, 09:36:14

bine ai venit printre noi.........spor la pregatiri........

Isis
22.12.2007, 10:38:44
Salutare miresici. Nu am mai scris cam de mult. Vă doresc tuturor sărbători fericite și mult spor la pregatiri. Crăciun fericit. Și tuturor celor care se numesc Cristi, Cristina la multi ani și multă sănătate. pupici>:D< >:D< :*

sugarlips
23.12.2007, 11:35:14
Gata fetele... am ajuns acasa (ma rog... la frati-miu, ca la el sint acum) si sint frinta! Fata de la magazin mi-a facut 2 poze... una e cam neclara, dar va dai voi seama ce si cum.... Sint ATIT DE FERICITAAAAA!!!!!!! \:D/ Ma simt ca o regina in ea!!!! Nu stiu daca se citeste prea multa fericire pe chipul meu in poze, dar nu ma simteam bine de loc, ma dura burta GROAZNIC, dar sa stiti ca SINT, nu fericita, ci FOARTE FERICITA!!!!

e foarte frumoasa rochita si iti sta foarte bine...la nunta o sa fii o printesa...
a meritat toti banii rochita..sa o porti sanatoasa..>:D<

sugarlips
23.12.2007, 11:38:16
fetelor,

va doresc Craciun fericit si un an nou mai bun plin de impliniri, multa sanatate si sa avem toate nunta pe care ne-o dorim.
la anul pe vremea asta o sa ne pregatim de Craciun impreuna cu sotul :D :D :D :* :* :*

iony
23.12.2007, 13:40:07
fetelor,

va doresc Craciun fericit si un an nou mai bun plin de impliniri, multa sanatate si sa avem toate nunta pe care ne-o dorim.
la anul pe vremea asta o sa ne pregatim de Craciun impreuna cu sotul :D :D :D :* :* :*

daa, o sa petrecem sarbatorile in FAMILIE>:D< .
sarbatori fericite si tie si o nunta reusita tuturor miresicilor;-)

Brone
23.12.2007, 14:04:28
Craciun fericit alaturi de cei dragi!!! Sanatate shi numai bucurii va doresc. :*:*:*>:D< >:D< >:D<

iony
23.12.2007, 14:17:02
tocmai cand ma linistisem un pic si eu cu pregatirile pt nunta se pare ca AM RAMAS FARA NASI =(( :ne-au refuzat asa diplomat: initial au zis ca facem revelionul impreuna si dupa 2 saptamani cand le-am propus sa mergem la munte au zis ca deja au platit la un restaurant :bye_01:si nu mai au ce face, si ne-au intrebat daca vrem sa mergem si noi abia in momentul ala. asta a fost prima faza . si au fost mai multeeee....asta este. iarasi CAUTAM NASI:D
bine ca ne-am dat seama de acum ce fel de oameni sunt decat dupa nunta...

genoveva_1984
23.12.2007, 19:46:06
tocmai cand ma linistisem un pic si eu cu pregatirile pt nunta se pare ca AM RAMAS FARA NASI =(( :ne-au refuzat asa diplomat: initial au zis ca facem revelionul impreuna si dupa 2 saptamani cand le-am propus sa mergem la munte au zis ca deja au platit la un restaurant :bye_01:si nu mai au ce face, si ne-au intrebat daca vrem sa mergem si noi abia in momentul ala. asta a fost prima faza . si au fost mai multeeee....asta este. iarasi CAUTAM NASI:D
bine ca ne-am dat seama de acum ce fel de oameni sunt decat dupa nunta...

Inca mai este timp si sunt convinsa ca veti gasi niste nasi care sa merite si sa isi doreasca cu adevarat sa fie alaturi de voi in ziua nuntii. Va tin pumnii. :*:*:*:*

genoveva_1984
23.12.2007, 19:51:00
Urez si eu tuturor miresicilor si , mai ales, miresicilor de septembrie ( sau a celor de august care bantuie pe la cele de septembrie ;-)) "Sarbatori fericite" si tot ce va doriti. Probabil ca in zilele care urmeaza ne vom auzi mai rar pe aici, de aceea va transmit acum un Craciun cat mai fericit si sa va aduca Mosul tot ce va doriti. Va pup.>:D<>:D<>:D<>:D<>:D<

iony
23.12.2007, 20:25:53
Inca mai este timp si sunt convinsa ca veti gasi niste nasi care sa merite si sa isi doreasca cu adevarat sa fie alaturi de voi in ziua nuntii. Va tin pumnii. :*:*:*:*

multumim>:D< >:D< si noi speram sa gasim niste nasi cu care sa ne intelegem si care sa fie alturi de noi cu adevarat:-SS :-SS

Pisu
23.12.2007, 20:37:31
Nu am timp sa recuperez dar am intrat sa va urez un CRACIUN FOARTE, FOARTE FERICIT SI PLIN DE IUBIRE SI MULTE, MULTE CADOURI FRUMOASE!!!! Pupici!!!!:*:*:*:*:*:*:*:*:*:*:*

clara27
23.12.2007, 20:49:53
Craciun Fericit Tuturor !!!!!!!

flori2105
23.12.2007, 21:06:21
CRACIUN FERICIT tuturor si UN AN NOU PLIN DE REALIZARI SI IMPLINIRI!

raluk13
24.12.2007, 10:42:57
SARBATORI FERICITE SI UN AN NOU MAI BUN !!!!>:D< de preferat fara stres legat de nunta:D Sa fiti fericite fetelor ;-)

iony
24.12.2007, 18:59:42
FETELOR, VA DORESC UN CRACIUN FERICIT ALATURI DE CEI DRAGI VOUA SI SARBATORI FOARTE FOARTE FERICITE<:-P !!! ANUL NOU SA VINA CU BUCURII SI REALIZARI PE TOATE PLANURILE!!<:-P
SI O NUNTA CA-N POVESTI VIITOARELOR MIRESICI:*:*

crisstallus_cris
24.12.2007, 20:51:33
Sarbatori fericite,cu sanatate,liniste sufleteasca si intelegere deplina!

Crita
25.12.2007, 11:10:57
Craciunul sa va fie fericit, iar dragostea sa va fie adapost! Sarbatori cu bine!>:D<

iony
27.12.2007, 21:43:58
pentru miresicile de 27 : AMR 9 LUNI. mai e timp de un bb =))

anlya_426
28.12.2007, 08:44:57
Noul an sa de-a Dumnezeu sa ne aduca implinirea tuturor dorintelor si realizarea celui mai maret tel in anul 2008 : nunta de vis........:*:*:*:*

alinus30
28.12.2007, 09:54:53
buna miresicilor,

la multi ani cu sanatate si toate cele bune in anul ce vine. vine 2008.... anul nuntii noastre ... cel mai frumos.......:))

georgiana_urziceni
28.12.2007, 10:27:50
genoveva 1984 ai nunta in aceeasi zi cu mine _20.09.2008_, deja am emotii ...sa fie cu noroc !!!
voi din septembrie 2008 in ce stadiu sunteti .? noi am luat verighetele , am arvunit restaurantul si acum cautam formatia ...>:D<

georgiana_urziceni
28.12.2007, 10:46:39
Hellooooo..... unde sunt miresicile de septembrie? Chiar nu are nimeni timp sa mai impartaseasca niste opinii, sa mai povestim si noi despre nunta noastra? Stiu ca mai este destul timp pana atunci, dar de ce sa nu mai discutam si noi, ne mai ajutam unele pe altele cu idei....;-)

si eu tot pe 20.09.2008 am nunta si deja am emotii ? voi in ce stadiu sunteti cu pregatirile?
noi am rez restaurantul , am luat verigjetele si suntem in cautari de formatie . bafta tuturor si mult noroc !

iony
28.12.2007, 10:59:56
si eu tot pe 20.09.2008 am nunta si deja am emotii ? voi in ce stadiu sunteti cu pregatirile?
noi am rez restaurantul , am luat verigjetele si suntem in cautari de formatie . bafta tuturor si mult noroc !

buna!!eu am pe 27 sept si abia astept ;-). si noi tot cam la acelasi nivel suntem cu pregatirile: restaurant, verighete, NASI, si pachet de dj, foto, cameraman .restul la anul>:D<

iony
28.12.2007, 11:42:29

spor la pregatiri si bafta la gasirea formatiei!!:*

Brone
28.12.2007, 20:22:25

Stai bine cu pregatirile..ai timp dupa sarbatori sa rez cu ce mai trebuie :)
In iunie o sa ajung in Urziceni la o nunta.
Bafta la pregatiri :*

genoveva_1984
28.12.2007, 20:29:45
genoveva 1984 ai nunta in aceeasi zi cu mine _20.09.2008_, deja am emotii ...sa fie cu noroc !!!
voi din septembrie 2008 in ce stadiu sunteti .? noi am luat verighetele , am arvunit restaurantul si acum cautam formatia ...>:D<

Bine ai venit! Ai dreptate, avem nunta in aceeasi zi, iar eu ma bucur tare mult cand mai apare cate o miresica de 20 sept. pentru ca fetele de pe 13 si-au cam facut de cap .... sunt prea multe...:)):)):))
Ei, in legatura cu pregatirile cam acolo suntem si noi: avem restaurant, formatie, video+foto si am vorbit la florarie. Cam atat... dar cred ca mai este suficient timp.
Bafta la cautarea formatiei!
>:D<>:D<>:D<>:D<

ioanatocu28
29.12.2007, 11:52:05
Craciun fericit si un AN NOU SI FEIRICT! Sper sa avem un septembrie frumos si cald fara ploi sau frig. Eu vreau sa fac pe 6 sept nunta dar va spun sincer nici macar restaurant nu am cautat. De 2 zile citesc pe forumul miresicilor si am aflat tot felul de informatii utile, chiar daca unele sunt pro si contra la acelasi subiect si te cam baga in ceata. Eu imi doresc o nunta la un restaurant gen marriott sau crown plaza sau ceva de gen dar cum inca nu au aparut meniurile pe anul vitor... Vom vedea. Si cred ca vom apela la o agentie. Chiar nu vreau sa fiu asa stresata in ziua nuntii. Vom vedea pana la urma ce vom face. Tema nunti as vrea sa fie ceva "marin", adik vor fi culorile verde-turcoazacu galben auriu, ma gandeam la marturii safie ceva cu 2 scoici, si .... ce-mi mai trece prin cap. Normal ca epsobil sa se modifice complet tematica si sao facem pe maron inchis cu alta culoare ca pana la urma vine toamna. Daca aveti ceva sugestii sau sfaturi le astept cu drag.

ioanatocu28
29.12.2007, 12:22:17
fetelor,gata am incheiat contractul cu echipa. ne asigura: dj, foto, cameraman, aranjament sala si optional fantana de ciocolata. pupici.

Buna,

Cu cine ai semnat contractul ca si noi cautam o agentie.

pupici

cicika
29.12.2007, 13:42:58
Craciun fericit si un AN NOU SI FEIRICT! Sper sa avem un septembrie frumos si cald fara ploi sau frig. Eu vreau sa fac pe 6 sept nunta dar va spun sincer nici macar restaurant nu am cautat. De 2 zile citesc pe forumul miresicilor si am aflat tot felul de informatii utile, chiar daca unele sunt pro si contra la acelasi subiect si te cam baga in ceata. Eu imi doresc o nunta la un restaurant gen marriott sau crown plaza sau ceva de gen dar cum inca nu au aparut meniurile pe anul vitor... Vom vedea. Si cred ca vom apela la o agentie. Chiar nu vreau sa fiu asa stresata in ziua nuntii. Vom vedea pana la urma ce vom face. Tema nunti as vrea sa fie ceva "marin", adik vor fi culorile verde-turcoazacu galben auriu, ma gandeam la marturii safie ceva cu 2 scoici, si .... ce-mi mai trece prin cap. Normal ca epsobil sa se modifice complet tematica si sao facem pe maron inchis cu alta culoare ca pana la urma vine toamna. Daca aveti ceva sugestii sau sfaturi le astept cu drag.
Buna
Si noi o sa avem nunta pe 6 septembrie si sunt asa de fericita:A :A :A .
Dar cum se face ca nu ai inca restaurant???si alea alea???:zz: :zz:

ioanatocu28
29.12.2007, 16:03:25
Buna
Si noi o sa avem nunta pe 6 septembrie si sunt asa de fericita:A :A :A .
Dar cum se face ca nu ai inca restaurant???si alea alea???:zz: :zz:

nu am avut timp si nu am crezut ca trebuie chiar asa din timp sa ne cautam restaurant. ma mai gandesc ca daca apelam la o agentie ele de obicei isi opresc cateva zile rezervare la niste restaurante. om vedea. tu unde ti-ai gasit?

ioanatocu28
29.12.2007, 16:04:44
Daca ejti interesata te pot pune in legatura shi cu agentzia cu care am incheiat contractul. Da'mi un pm :)

habar n-am cum sa scriu un pm. ma poti ajuta?

Brone
29.12.2007, 16:17:19
habar n-am cum sa scriu un pm. ma poti ajuta?

Dai click pe numele meu shi ai optziunea "trimite un mesaj privat"..click acolo shi se deschide o alta pagina unde imi potzi scrie :)

ioanatocu28
29.12.2007, 16:23:49
Dai click pe numele meu shi ai optziunea "trimite un mesaj privat"..click acolo shi se deschide o alta pagina unde imi potzi scrie :)

nu ma lasa ca n-am 10 mesaje inca scrise. le fac acum. intre timp...

agentia cum ai ales-o?
cunostinte sau ... de unde stii ca sunt profesionisti? i-ai vazut la lucru? ai semnat cu ei? astept raspuns.

pupici

ioanatocu28
29.12.2007, 16:26:06
nu ma lasa ca n-am 10 mesaje inca scrise. le fac acum. intre timp...

agentia cum ai ales-o?
cunostinte sau ... de unde stii ca sunt profesionisti? i-ai vazut la lucru? ai semnat cu ei? astept raspuns.

pupici

nu va suparati ca scriu tot eu, incerc sa fac 10 mesaje. ma uit si de alte localuri sa vad ce mi-ar place.. sia poi ne apucam de vazut si de sunat. Am scris un mail la marriott dar nu mi-au raspuns. era intr-un forum stirea ca este liber pe 6 sept ca a reprogramat cineva.

pupici.

ps. mai scriu un mesaj imediat

cicika
29.12.2007, 17:14:37
nu am avut timp si nu am crezut ca trebuie chiar asa din timp sa ne cautam restaurant. ma mai gandesc ca daca apelam la o agentie ele de obicei isi opresc cateva zile rezervare la niste restaurante. om vedea. tu unde ti-ai gasit?
Noi suntem din Targu Mures si facem nunta aici,dar am rezervat localul in luna aprilie si doar pe 6 sept 2008 am gasit prima sambata disponibila.
De 2 luni avem cumparata bautura care se da aceasa(la noi asa se face) si cea care se pune pe masa.Avem orchestra si dj-ul,cantaretul surpriza pt invitati.....aproape toate.Dar nu am rochita......imi vine sa mor ca la noi in oras sunt tare.......sa nu zic urate.
Iti doresc spor la treaba si da drumul la pregatiri>>>>>>>
PUPICI

Brone
29.12.2007, 17:54:00
Noi suntem din Targu Mures si facem nunta aici,dar am rezervat localul in luna aprilie si doar pe 6 sept 2008 am gasit prima sambata disponibila.
De 2 luni avem cumparata bautura care se da aceasa(la noi asa se face) si cea care se pune pe masa.Avem orchestra si dj-ul,cantaretul surpriza pt invitati.....aproape toate.Dar nu am rochita......imi vine sa mor ca la noi in oras sunt tare.......sa nu zic urate.
Iti doresc spor la treaba si da drumul la pregatiri>>>>>>>
PUPICI

Waw.... ai rezolvat destule :)
Nu potzi sa ajungi in Buc sa te uitzi dupa rochitza???

cicika
29.12.2007, 19:00:55
Waw.... ai rezolvat destule :)
Nu potzi sa ajungi in Buc sa te uitzi dupa rochitza???
din pacate nu dispun de prea mult timp
dar poate am sa gasesc eu undeva
adevarul este ca nici macar nu am incercat inca doar am privit

alymary
29.12.2007, 20:33:29
si eu sunt miresica de septembrie,pe 20:-p :"> eu am locatia,dj,cameramanul,fotograf,am angajat o agentie care se ocupa de tot.restul la anu^:)^

cicika
29.12.2007, 21:10:31
si eu sunt miresica de septembrie,pe 20:-p :"> eu am locatia,dj,cameramanul,fotograf,am angajat o agentie care se ocupa de tot.restul la anu^:)^
foarte bine
stai ok cu pregatirea
am auzit ca in cluj sunt foarte multe rochite de mireasa frumoase
poate am sa dau si eu o raita saptamana viitoare pe acolo:"> :"> :">

barbu_oana
29.12.2007, 23:07:30

Succes la pregatiri. Si eu voi avea nunta tot pe 6 septembrie;-) . Ce am facut pana acum e rezervarea restaurantului. Am scapat de o mare grija; sincer te sfatuiesc sa iti cauti, pt ca mie mi-a luat f mult timp sa gasesc, pt ca majorittea erau deja ocupate.

iony
30.12.2007, 00:19:38
Buna,

Cu cine ai semnat contractul ca si noi cautam o agentie.

pupici

buna, am vorbit cu tipul cu care am semnat noi contractul si mi-a zis ca in sept nu are nici o zi libera. pe noi ne-a programat din oct 2007 pt sept 2008. sunt foarte solicitati. nu stiu daca au un site pt ca noi i-am vazut la lucru la o nunta si apoi am vazut pozele si filmul nuntii. spor la pregatiri si bafta in gasirea restaurantului.

anlya_426
30.12.2007, 13:25:38
fetelor in sfarsit am reusit sa descarc pozele cu verighetele si bijuteriile pe care le voi purta in ziua nuntii...pozele sunt in album..astept parerile voastre.....

iony
30.12.2007, 21:19:45
fetelor in sfarsit am reusit sa descarc pozele cu verighetele si bijuteriile pe care le voi purta in ziua nuntii...pozele sunt in album..astept parerile voastre.....

foarte frumoase!! sa le purtati sanatosi si plini de fericire si iubire:* :*

anlya_426
31.12.2007, 12:06:25
foarte frumoase!! sa le purtati sanatosi si plini de fericire si iubire:* :*

multumim tare mult......:">

ioanatocu28
31.12.2007, 14:08:28

o sa fii o mireasa superba. sandalutzele sunt f frumoase. de genul asta o sa-mi caut si eu, cu talpa ortopedica deoarece nu stau prea bine pe tocuri si astea sunt foarte practice. rochia ce sa-ti mai zic este superba si la fel si voalul. Verightele iarasi sut frumoase. o sa ai o nunta ca-n povesti. bv tie.

pupici si un an nou feiricit tuturor

flori2105
31.12.2007, 14:31:53
LA MULTI ANI fetelor si anu care vine sa va aduca cei mai bun si mai frumos si O NUNTA DE VIS!!!!!!!!!!!!!!

iony
31.12.2007, 18:48:09
Noul an se asterne inaintea noastra ca un volum nescris cu 366 (e an bisect;-) ) de pagini goale. Va uram sa le scrieti numai cu lucruri bune, impliniri si fericire pentru ca la sfirsitul volumului sa-l cititi cu bucurie.

Si miresicilor.........sa avem o nunta asa cum ne-o dorim fiecare!!:x :x

genoveva_1984
31.12.2007, 19:49:49
Clipele magice ale Sarbatorilor de iarna sa va gaseasca in liniste, bucurie si belsug, iar noul an sa va aduca implinirea sperantelor de mai bine.

LA MULTI ANI, MIRESICI! UN AN MINUNAT SI O NUNTA CA-N POVESTI.

alymary
01.01.2008, 20:12:35
Noul an se asterne inaintea noastra ca un volum nescris cu 366 (e an bisect;-) ) de pagini goale. Va uram sa le scrieti numai cu lucruri bune, impliniri si fericire pentru ca la sfirsitul volumului sa-l cititi cu bucurie.

Si miresicilor.........sa avem o nunta asa cum ne-o dorim fiecare!!:x :x
da este cu 366 de zile.eu sunt nascuta chiar pe 29 februarie.<:-P <:-P <:-P anul acesta am zi pe calendar

alymary
01.01.2008, 20:13:21
un an nou plin de bucurii si de impliniri sa aveti toate

iony
02.01.2008, 12:34:26
da este cu 366 de zile.eu sunt nascuta chiar pe 29 februarie.<:-P <:-P <:-P anul acesta am zi pe calendar

mereu m-am intrebat: si cand nu e an bisect cand sarbatoresti pe 28 sau 1??

alymary
02.01.2008, 12:49:09
mereu m-am intrebat: si cand nu e an bisect cand sarbatoresti pe 28 sau 1??
pe 1 sarbătoresc cand nu e an bisect:)

anlya_426
02.01.2008, 17:00:49
o sa fii o mireasa superba. sandalutzele sunt f frumoase. de genul asta o sa-mi caut si eu, cu talpa ortopedica deoarece nu stau prea bine pe tocuri si astea sunt foarte practice. rochia ce sa-ti mai zic este superba si la fel si voalul. Verightele iarasi sut frumoase. o sa ai o nunta ca-n povesti. bv tie.

pupici si un an nou feiricit tuturor

multumesc tare mult pentru de urari....si sper ca toate sa avem parte de o nunta de poveste.....

anne_marye
03.01.2008, 19:21:01
Fetelor am nevoie de un cameraman bun ce imi recomandati si de niste invitatii ciudate , hazlii, haioase , neobisnuite daca aveti ceva interesant astept propunerile voastre. Va pup.

ancavlc
03.01.2008, 19:40:32
inelul meu de logodna este identic cu al tau.;));))
Sandalutele imi plac mult de tot.

oana99
03.01.2008, 20:01:03
din pacate nu dispun de prea mult timp
dar poate am sa gasesc eu undeva
adevarul este ca nici macar nu am incercat inca doar am privit

Buna!Si eu sunt miresica pe 6 septembrie dar deocamdata mi-am inchiriat restaurantul.Problema mea este formatia!!!!:(:*

cicika
03.01.2008, 20:19:24
Buna!Si eu sunt miresica pe 6 septembrie dar deocamdata mi-am inchiriat restaurantul.Problema mea este formatia!!!!:(:*
buna
si eu fac tot pe 6 septembrie
eu am mai multe cei drept facute pana acum

alinel
03.01.2008, 22:08:25
Pe 6 septembrie 2008, ma casatoresc si eu :"> . Nunta va avea loc la restaurantul Alba, Bucuresti.<:-P <:-P Am emotii de pe acum. Imi doresc ca totul sa iasa bine si sa fiu fericita cu puiutul meu, pe care il iubesc tare mult.:x Va pup fetelor si va doresc mult, mult noroc:* :*

cicika
03.01.2008, 22:25:35
Pe 6 septembrie 2008, ma casatoresc si eu :"> . Nunta va avea loc la restaurantul Alba, Bucuresti.<:-P <:-P Am emotii de pe acum. Imi doresc ca totul sa iasa bine si sa fiu fericita cu puiutul meu, pe care il iubesc tare mult.:x Va pup fetelor si va doresc mult, mult noroc:* :*
bine ai venit >:D<
o sa ai cu siguranta o nunta frumoasa si o sa fiti frumosi amandoi

anlya_426
04.01.2008, 08:49:56
inelul meu de logodna este identic cu al tau.;));))
Sandalutele imi plac mult de tot.

multumesc tare mult de precieri.........:*:*:*

iony
04.01.2008, 11:35:38

buna si bine-ai venit printre noi!! si eu tot la alba am nunta pe 27 sept. imi spui la ce biserica te casatoresti? adica in ce zona este biserica Adormirea Maicii Domnului? mersi si iti doresc o nunta frumoasa!!

alinel
04.01.2008, 14:07:40
buna si bine-ai venit printre noi!! si eu tot la alba am nunta pe 27 sept. imi spui la ce biserica te casatoresti? adica in ce zona este biserica Adormirea Maicii Domnului? mersi si iti doresc o nunta frumoasa!!

Buna, multumesc pentru intampinare si ma bucur sa ma alatur miresicilor. Biserica Adormirea Maicii Domnului ( mai exact, Biserica Sf. Mercurie) este in Titan in intersectie la Potcoava. Se poate ajunge cu 101, 102, 335, 330,253. Troleibuzele 70, 92 opresc chiar in fata bisericii. Este aproape de restaurant. Se poate ajunge si cu metroul...pana la statia TITAN.

Pupici si mai vorbim. :*

alinel
04.01.2008, 14:29:49

Buna. Si eu tot pe 6 septembrie am nunta, numai ca am reusit sa rezervam restaurantul de anul trecut din august. Voiam sa facem nunta in august a.c. dar nu am mai gasit loc la restaurant. E bine si in septembrie, sa speram ca va fi mai racoare, decat anul ce tocmai s-a incheiat. Mi se pare foarte misto ideea ta, cu tema nuntii. Foarte interesanta :) . Noi inca nu ne-am gandit la aranjamente. Banuiesc ca o sa fie o combinatie de rosu cu alb( viitorul sot e dinamovist ;)) ), sau poate auriu cu alb. Dar mai e pana atunci, avem tot timpul sa ne gandim.
Iti doresc sa-ti gasesti restaurantul pe care il doresti, si sa ai o nunta de vis.
P.S.: Chiar interesanta ideea cu tematica marina. Pupici si spor la pregatiri:*

iony
04.01.2008, 21:35:48
Buna, multumesc pentru intampinare si ma bucur sa ma alatur miresicilor. Biserica Adormirea Maicii Domnului ( mai exact, Biserica Sf. Mercurie) este in Titan in intersectie la Potcoava. Se poate ajunge cu 101, 102, 335, 330,253. Troleibuzele 70, 92 opresc chiar in fata bisericii. Este aproape de restaurant. Se poate ajunge si cu metroul...pana la statia TITAN.

Pupici si mai vorbim. :*

>:D< >:D<
da, o stiu. e o biserica noua si frumoasa. o colega de-a mea s-a casatorit acolo. noi saptamana viitoare o sa mergem sa vedem bisericile din zona si sa ne hotaram.
voi ati fixat ora la biserica?? ati vorbit cu preotul?

alinel
04.01.2008, 22:04:33
>:D< >:D<
da, o stiu. e o biserica noua si frumoasa. o colega de-a mea s-a casatorit acolo. noi saptamana viitoare o sa mergem sa vedem bisericile din zona si sa ne hotaram.
voi ati fixat ora la biserica?? ati vorbit cu preotul?

Inca nu am mers la preot. Suntem inca nehotarati daca sa facem la acea biserica, sau la biserica de lemn din parc (Pogorarea Sfantului Duh). Am botezat la Biserica Sf. Mercurie ( cea de la Potcoava) si mi s-a parut ok popa, cam dur ce-i drept dar tine foarte frumos slujba. Am auzit ca atunci cand mergi la preot sa fixezi ora, trebuie sa mergi si cu nasii. Asa este? Mi se pare putin aiurea. In fine. Astept sa-mi spui ce ai facut cu biserica, unde faceti si ceva detalii in legatura cu ce zice popa. Pupici si succes.:* %%- :suuuper:

iony
05.01.2008, 08:30:07
Inca nu am mers la preot. Suntem inca nehotarati daca sa facem la acea biserica, sau la biserica de lemn din parc (Pogorarea Sfantului Duh). Am botezat la Biserica Sf. Mercurie ( cea de la Potcoava) si mi s-a parut ok popa, cam dur ce-i drept dar tine foarte frumos slujba. Am auzit ca atunci cand mergi la preot sa fixezi ora, trebuie sa mergi si cu nasii. Asa este? Mi se pare putin aiurea. In fine. Astept sa-mi spui ce ai facut cu biserica, unde faceti si ceva detalii in legatura cu ce zice popa. Pupici si succes. %%- :suuuper:

mersi, o sa-ti zic ce-am stabilit!! spor la pregatiri!!:*

MachuPicchu
05.01.2008, 13:35:42
Vad ca s-au inmultit miresicile de pe 6 sept. ... saptamana viitoare ar trebui sa-mi vina invitatiile si verighetele ... abia astept, apoi vom merge cu verighetele la inscriptionat (sunt curioasa cum or sa iasa) ... SPOR LA PREGATIRI

Brone
05.01.2008, 14:25:34
La multzi ani !!! Sa avetzi parte de nunta visurilor voastre shi va doresc sanatate, noroc shi fericire :*

Observ ca s'au inmultzit miresicile de septembrie ..shi Anlya updateaza lista cu conshtiinciozitate :)

CONT-INCHIS-047
05.01.2008, 16:14:53
La multi ani!Sa aveti un an superb.Si eu sunt miresica de 2008...tot pentru luna septembrie bineinteles.Vreau sa va intreb daca veti fi precaute si va veti lua si o capa (nu stiu exact daca se scrie asa, deci imi cer scuze) sau pentru cazul in care va fi frigutz veti suporta si veti purta doar rochita??Dar pentru cununia civila?Pentru ce optati?

popa_irina
05.01.2008, 20:20:36
Buna fetelor. Ma alatur si eu miresicilor de septembrie 2008. Sper sa avem niste nunti de vis.

popa_irina
05.01.2008, 20:24:50
La multi ani!Sa aveti un an superb.Si eu sunt miresica de 2008...tot pentru luna septembrie bineinteles.Vreau sa va intreb daca veti fi precaute si va veti lua si o capa (nu stiu exact daca se scrie asa, deci imi cer scuze) sau pentru cazul in care va fi frigutz veti suporta si veti purta doar rochita??Dar pentru cununia civila?Pentru ce optati?

Anca, sa stii ca astazi ma gandeam la acelasi lucru dar ma voi hotari in preajma nuntii, in functie de procnoza meteo. Cred ca asa este cel mai bine.

popa_irina
05.01.2008, 21:35:12
Neatza,
Voi v-ati hotarat unde va duceti in luna de miere si cat stati?
Eu as fi dorit Grecia (cu avionul), dar cu denumirile lor nu reusesc sa gasesc aeroportul cel mai apropiat de Paralia Katerini :D

Buna.
Scuza-ma daca ma bag unde nu-mi fiebe oala B-) dar, daca vrei sa-ti amintesti cu placere de luna de miere nu te duce in Paralia Katerini. Te vei intoarce oripilata de acolo. Daca vrei Grecia (si sustin aceasta destinatie ptr ca eu sunt fun Grecia), atunci alege o insula. Este putin mai scump dar este de vis.
Pupici

cicika
05.01.2008, 23:33:10
Buna fetelor. Ma alatur si eu miresicilor de septembrie 2008. Sper sa avem niste nunti de vis.
bine ai venit in clubul miresicilor!<:-P >:D< >:D< >:D< >:D<

sugarlips
06.01.2008, 11:59:35
LA MULTI ANI!!

un an super din toate punctele de vedere....>:D<

sugarlips
06.01.2008, 12:00:05
Buna.
Scuza-ma daca ma bag unde nu-mi fiebe oala B-) dar, daca vrei sa-ti amintesti cu placere de luna de miere nu te duce in Paralia Katerini. Te vei intoarce oripilata de acolo. Daca vrei Grecia (si sustin aceasta destinatie ptr ca eu sunt fun Grecia), atunci alege o insula. Este putin mai scump dar este de vis.
Pupici

asa zic si eu.....>:D<

MachuPicchu
06.01.2008, 12:08:51
Buna.
Pupici

Am fost in 2006 in Creta (dar nu cu el, cu familia unei prietene bune) si nu a fost chiar asa cum ma asteptam ... cu avionul pana acolo este ffffff scump, nu doar mai scump, asa ca am fost cu masina (20 ore de condus non-stop, plus vreo 9 ore pe ferryboat) dar a fost ok drumul. As fi vrut sa ramanem pe continent, nu sa mergem pe insula ... mai avem timp sa ne hotaram :-p

anlya_426
06.01.2008, 13:24:58
La multzi ani !!! Sa avetzi parte de nunta visurilor voastre shi va doresc sanatate, noroc shi fericire :*

Observ ca s'au inmultzit miresicile de septembrie ..shi Anlya updateaza lista cu conshtiinciozitate :)

cred ca de abia acum vor incepe sa se inmulteasca cu adevarat miresicile de sept.....oricum luni cand ajung la birou o sa le notez si pe ultimele miresici...........

anabella
06.01.2008, 13:53:41
Buna.
Pupici

subscriu!!!

Brone
06.01.2008, 15:54:50
Am fost in 2006 in Creta (dar nu cu el, cu familia unei prietene bune) si nu a fost chiar asa cum ma asteptam ... cu avionul pana acolo este ffffff scump, nu doar mai scump, asa ca am fost cu masina (20 ore de condus non-stop, plus vreo 9 ore pe ferryboat) dar a fost ok drumul. As fi vrut sa ramanem pe continent, nu sa mergem pe insula ... mai avem timp sa ne hotaram :-p

NU improshca cu noroi toate statziunile de pe continent apartzinand Greciei [-X Am fost la Nei Pori vara trecuta ..o statziune situata la 100 km de Paralia Katerini ... unde ne'am simtzit super bine ...apa curata ..plaja f lata shi numai cu nisip... fara scumpeturi la terase shi nici la cazare. Recomand aceasta statziune din tot sufletul shi sunt de acord cu tine ref la Paralia Katerini. :)

Brone
06.01.2008, 15:57:04
cred ca de abia acum vor incepe sa se inmulteasca cu adevarat miresicile de sept.....oricum luni cand ajung la birou o sa le notez si pe ultimele miresici...........

Avantajul miresicilor din 13 sept este amenintzat serios :))) Sunt f curioasa care or sa fie mai multe pana la urma ;))

alinel
06.01.2008, 19:01:59

Bine ai venit printre noi. Iti doresc sa ai o nunta de vis si sa va iubiti mult, mult de tot. :*

flori2105
06.01.2008, 19:54:18
Bun venit miresicilor de septembrie!!!!!!!!!!!

gabriyella27
06.01.2008, 20:34:55
Buna ma alatur si eu voua. Mai e cineva pe aici care sa aiba nunta odata cu a mea( 27 septembrie)? >:D<

iony
06.01.2008, 22:10:04
Buna ma alatur si eu voua. Mai e cineva pe aici care sa aiba nunta odata cu a mea( 27 septembrie)? >:D<

daaaaaa. euuuuuuuu. ma bucur ca mai sunt miresici de 27 sept. sa speram ca va fi o zi de neuitat pt noi si pt invitati. cum stai cu pregatirile??

bine ni te-ai alaturat si o nunta ca-n povesti!!:* :* :*

georgik
07.01.2008, 10:52:39

DAAAAA

si eu!

Cum stai cu pregatirile?

iony
07.01.2008, 11:28:30
buna>:D<!! vreau sa urez LA MULTI ANI tuturor celor care poarta numele Sf. Ioan Botezatorul, multa sanatate, fericire si o casnicie lunga si frumoasa!!

vreau sa va spun ca si eu si viitorul sot suntem ''ioni'':-p. 2 zile ne trebuie sa sarbatorim cu familia si prietenii. :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:

sugarlips
07.01.2008, 11:38:43
buna>:D<!! vreau sa urez LA MULTI ANI tuturor celor care poarta numele Sf. Ioan Botezatorul, multa sanatate, fericire si o casnicie lunga si frumoasa!!

vreau sa va spun ca si eu si viitorul sot suntem ''ioni'':-p. 2 zile ne trebuie sa sarbatorim cu familia si prietenii. :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:

LA MULTI ANI! atunci :* <:-P >:D< :gen_12: :rocking: :rockon: :gen_05:

anlya_426
07.01.2008, 12:20:32

sa traiti cu numele........si fie ca aura Sfantului Ioan sa va apere intotdeauna .........aaaaaaa....si sa nu uit......petrecere frumoasa..........

georgik
07.01.2008, 13:16:44

LA MULTI ANI!

Multa sanatate si numai impliniri!

Sa va bucurati unul de celalalt ca anul asta e anul vostru!

<:-P

Yonika
07.01.2008, 17:43:20

La multi ani si tie si viitorului sot si la toate miresicile care poparta acest nume!

cicika
07.01.2008, 18:16:08
La Multi Ani!!!!

gabriyella27
07.01.2008, 20:12:48
daaaaaa. euuuuuuuu. ma bucur ca mai sunt miresici de 27 sept. sa speram ca va fi o zi de neuitat pt noi si pt invitati. cum stai cu pregatirile??

bine ni te-ai alaturat si o nunta ca-n povesti!!:* :* :*

Multumesc la fel fetelor
Cu pregatirile ; abia acum m-am cam apucat serios de pregatiri , oricum esentialul il avem: restaurantul si muzica. La biserica tre sa mergem luna asta sau cel tarziu luna viitoare.
Voi cum stati cu pregatirile?

iony
07.01.2008, 22:10:52
multumesc fetelor pentru urari!! va pup pe toate si va urez o nunta de vis !! :* :* :* :* :* :*

iony
07.01.2008, 22:13:43
LA MULTI ANI!

Multa sanatate si numai impliniri!

Sa va bucurati unul de celalalt ca anul asta e anul vostru!

<:-P

si tie la [email protected]};- . sa dea Domnul sa fie un an bun pentru toti:* :* :* :* :* !!

MachuPicchu
08.01.2008, 17:07:10
M-au anuntat sa pe vineri tb sa vina coletul cu invitatiile la nunta <:-P

iony
08.01.2008, 19:03:06
M-au anuntat sa pe vineri tb sa vina coletul cu invitatiile la nunta <:-P

bravo!!! mai scapi de o grija!:)>- asteptam pozici pt inspiratie:* :* !!

iony
08.01.2008, 19:04:12
fetelor, pe unde bantuiti?? dati cam rar pe aici.....
eu cu cine conversez?:-\?

oana99
08.01.2008, 19:41:46

BUNA! Ce mai faceti fetelor???Nici un semn de viata?Cum stati cu pregatirile??<:-P

oana99
08.01.2008, 19:46:24
Fetelor pana la urma ce vreti la nunta?formatie...sau dj?Eu chiar nu gasesc o formatie care sa imi placa.....:((

georgik
08.01.2008, 19:54:32
Fetelor pana la urma ce vreti la nunta?formatie...sau dj?Eu chiar nu gasesc o formatie care sa imi placa.....:((

noi o sa avem DJ!

e greu cu formatia

gabriyella27
08.01.2008, 19:55:19

O parte din noi suntem pe aici
Cam ce preagatiri ati facut pana acum pt nunta?
Mai dati-mi si mie idei ce tre sa mai facem

georgik
08.01.2008, 19:57:27

pai....

noi avem restaurantu, DJ-ul, coafatu si machiatu

suntem in tratative cu nasii si biserica si cautam foto si cameraman

cam asa....

voi?

MachuPicchu
08.01.2008, 19:57:32
Noi tot dj o sa avem ... numai ca inca nu am cautat unul :))

gabriyella27
08.01.2008, 19:58:16

Noi o sa avem formatie
Mai cauta , poate totusi gasesti ceva dc nu alege un dj
Spor la cautari

georgik
08.01.2008, 19:58:27
Noi tot dj o sa avem ... numai ca inca nu am cautat unul :))

vezi poate au la restaurant un DJ bun

MachuPicchu
08.01.2008, 19:59:26
pai....

cam asa....

voi?
noi avem restaurantul, nasii, invitatiile, foto si cameraman ...
zilele astea tb sa mergem sa vorbim cu popa (a zis sa revenim dupa sarbatori) ...
si cam atat

MachuPicchu
08.01.2008, 20:00:23
vezi poate au la restaurant un DJ bun
pai cei de la restaurant au zis ca o sa ne faca legatura cu niste dj cu care au mai lucrat ei, dar inca nu ne-am interesat de ei

gabriyella27
08.01.2008, 20:02:55
pai....

cam asa....

voi?

Noi momentan avem retaurantul, muzica si am reusit sa gasim un model dragutz de invitatii
Luna asta o sa vedem ce facem si cu nasi, cu biserica si cameramanul( sper)
Dar cu coafatul si machiatul de pe acum? Mie mi se apre un pic cam devreme sau nu:gen_13:

georgik
08.01.2008, 20:05:23
Noi momentan avem retaurantul, muzica si am reusit sa gasim un model dragutz de invitatii
Luna asta o sa vedem ce facem si cu nasi, cu biserica si cameramanul( sper)
Dar cu coafatul si machiatul de pe acum? Mie mi se apre un pic cam devreme sau nu:gen_13:

am eu pitici pe greier sa fie totu in avans

si e ceva mai special cu programare

gabriyella27
08.01.2008, 20:14:23

E bine si asa ca sa fi sigura...............
La noi in oras oricum astea se programeaza, dupa cate stiu eu doar cu o luna sau poate mai putin
Imi puteti recomanda si mie cateva magazine din Bucuresti cu articole dragutze pt nunta?

georgik
08.01.2008, 20:15:58
E bine si asa ca sa fi sigura...............
La noi in oras oricum astea se programeaza, dupa cate stiu eu doar cu o luna sau poate mai putin
Imi puteti recomanda si mie cateva magazine din Bucuresti cu articole dragutze pt nunta?

se apropie targurile de nunti

si eu una stiu zona Lipscani, centru sau Unirea

prapadeala
08.01.2008, 20:19:14

De acord cu tine :D. Mai bine rezolvi toate din timp daca poti, si daca se poate ;)) . Cand ai lista de lucruri ce trebuie facute pt nunta BIFATA, esti mai linistita. Ca oricum sunt sute de lucruri ce trebuie facute pe ultima suta de metri :)

gabriyella27
08.01.2008, 20:20:02
se apropie targurile de nunti

si eu una stiu zona Lipscani, centru sau Unirea

mersi mult pt informatie
cand ajung la bucuresti chiar o sa plec la "vanatoare" de asa ceva

gabriyella27
08.01.2008, 20:26:07
De acord cu tine :D. Mai bine rezolvi toate din timp daca poti, si daca se poate ;)) . Cand ai lista de lucruri ce trebuie facute pt nunta BIFATA, esti mai linistita. Ca oricum sunt sute de lucruri ce trebuie facute pe ultima suta de metri :)

si cumva un model de lista?[-o<
nu de alta dar poate uit ceva.................
si chiar nu imi doresc asta

georgik
08.01.2008, 20:30:13

uitati o lista tot de pe miresici

nu mai stiu de unde

&#183; invitatii
&#183; rochie mireasa
&#183; pantofi mireasa
&#183; voal
&#183; lenjerie mireasa
&#183; bijuterii mireasa, diadema, flori de pus in par, etc
&#183; coafura si machiaj
&#183; restaurant
&#183; decoratiuni: culori, modele, tematica, etc
&#183; costum mire
&#183; pantofi
&#183; lavaliera, butoni
&#183; buchete mireasa, nasa, domnisoare
&#183; place-carduri
&#183; programare primarie
&#183; programare biserica
&#183; muzica pt nunta: formatie sau dj
&#183; melodiile preferate
&#183; valsul nuntii
&#183; perechile de cavaleri
&#183; masini disponibile pt cavaleri, cine, cate...
&#183; tortul miresei
&#183; prajituri, cozonaci, saratele...
&#183; fructe
&#183; bautura; ce aducem noi, ce ne pune la dispozitie localul...
&#183; NASII, era sa uit de ei
&#183; meniul pt restaurant
&#183; luna de miere, locatie...
&#183; manichiura
&#183; petrecerea burlacitelor, a burlacilor - NU. ei sunt baieti seriosi
&#183; jarteluta
&#183; ceva nou, ceva vechi, ceva de imprumutat, ceva albastru
&#183; receptie pt cununia religioasa: prajituri, bauturi, saratele
&#183; fotograf
&#183; cameraman
&#183; stabilire buget nunta
&#183; casuta de dar
&#183; artificii tort, interior, cum preferati
&#183; plicuri....pt dar...
&#183; rabdare, rabdare, rabdare, muuuullltaa rabdare
&#183; posetuta mireasa
&#183; cocarde pt miri, parinti si nasi
&#183; lumanari pt sala
&#183; fetite si baietei pt lumanari
&#183; album de oaspeti, unde fiecare sa scrie cate un gand frumos pt miri
&#183; confetti , petale de flori pt biserica
&#183; orez pt biserica
&#183; porumbei pt biserica, cine are
&#183; eventuali papuci albi de schimb pt miresica ( niste balerini frumosi)
&#183; decoratiuni pt ornarea masinilor
Manusi

iony
08.01.2008, 20:34:24

pai noi am vrea formatie, dar una buna e f scumpa #:-S asa ca am luat deja dj:)>- si ne gandim la o surpriza pt invitati: un cantaret de muzica populara. sper sa iasa bine. :-SS

MachuPicchu
08.01.2008, 20:36:23
Vad ca majoritatea opteaza pt dj ... sper sa fie destui pentru toate :))

iony
08.01.2008, 20:39:04

pai anul asta n-am mai facut nimic:D . ce-am rezolvat de anul trecut: verighetele, nasii, tariile, dj,fotograf, cameraman, decor si cam atat. urmeaza sa mergem sa ne hotaram la ce biserica sa ne cununam, invitatiile si nu mai stiu nici eu. mai fur idei de la voi, asa ca astept sa impartasiti cu noi ultimele pragatiri facute. pupici

aaa, si astept targul de nunti de la romexpo sa vad rochite ca habar n-am ce mi se potriveste.

iony
08.01.2008, 20:41:32
pai....

cam asa....

voi?

spune-mi te rog cu coafatul si machiatul : stii pe cineva profesionist? ca eu as avea numai o tipa care sa ma coafeze dar de machiat inca n-am gasit pe nimeni. astept sa-mi zici. pupici. ms mult:x

gabriyella27
08.01.2008, 20:41:42
pai anul asta n-am mai facut nimic:D . ce-am rezolvat de anul trecut: verighetele, nasii, tariile, dj,fotograf, cameraman, decor si cam atat. urmeaza sa mergem sa ne hotaram la ce biserica sa ne cununam, invitatiile si nu mai stiu nici eu. mai fur idei de la voi, asa ca astept sa impartasiti cu noi ultimele pragatiri facute. pupici

aaa, si astept targul de nunti de la romexpo sa vad rochite ca habar n-am ce mi se potriveste.

pai si cam cand e targul la romexpo?

MachuPicchu
08.01.2008, 20:42:26
25-28 ianuarie (parca) ... mi-am notat pe un postit, dar e la munca :))

Alisori
08.01.2008, 20:42:46
uitati o lista tot de pe miresici

nu mai stiu de unde

&#183; invitatii
&#183; rochie mireasa
&#183; pantofi mireasa
&#183; voal
&#183; lenjerie mireasa
&#183; bijuterii mireasa, diadema, flori de pus in par, etc
&#183; coafura si machiaj
&#183; restaurant
&#183; decoratiuni: culori, modele, tematica, etc
&#183; costum mire
&#183; pantofi
&#183; lavaliera, butoni
&#183; buchete mireasa, nasa, domnisoare
&#183; place-carduri
&#183; programare primarie
&#183; programare biserica
&#183; muzica pt nunta: formatie sau dj
&#183; melodiile preferate
&#183; valsul nuntii
&#183; perechile de cavaleri
&#183; masini disponibile pt cavaleri, cine, cate...
&#183; tortul miresei
&#183; prajituri, cozonaci, saratele...
&#183; fructe
&#183; bautura; ce aducem noi, ce ne pune la dispozitie localul...
&#183; NASII, era sa uit de ei
&#183; meniul pt restaurant
&#183; luna de miere, locatie...
&#183; manichiura
&#183; petrecerea burlacitelor, a burlacilor - NU. ei sunt baieti seriosi
&#183; jarteluta
&#183; ceva nou, ceva vechi, ceva de imprumutat, ceva albastru
&#183; receptie pt cununia religioasa: prajituri, bauturi, saratele
&#183; fotograf
&#183; cameraman
&#183; stabilire buget nunta
&#183; casuta de dar
&#183; artificii tort, interior, cum preferati
&#183; plicuri....pt dar...
&#183; rabdare, rabdare, rabdare, muuuullltaa rabdare
&#183; posetuta mireasa
&#183; cocarde pt miri, parinti si nasi
&#183; lumanari pt sala
&#183; fetite si baietei pt lumanari
&#183; album de oaspeti, unde fiecare sa scrie cate un gand frumos pt miri
&#183; confetti , petale de flori pt biserica
&#183; orez pt biserica
&#183; porumbei pt biserica, cine are
&#183; eventuali papuci albi de schimb pt miresica ( niste balerini frumosi)
&#183; decoratiuni pt ornarea masinilor
Manusi

wow...ce lista lungaaaaaaaaaaaaa ;));));))
a mea e mai scurta...imi plac lucrurile ffffffffffffff simple ;-)

gabriyella27
08.01.2008, 20:45:04
25-28 ianuarie (parca) ... mi-am notat pe un postit, dar e la munca :))

mersi pt informatie
dar as vrea data sigura ca sa vin si eu

iony
08.01.2008, 20:46:17

am citit pe site la targuri de nunti ca la romexpo este intre 25-27 ianuarie 2008 si nu intre 26-28 cum se scrisese initial. deci p-acolo pe undeva:D
abia astept sa merg....

MachuPicchu
08.01.2008, 20:46:26
mersi pt informatie
dar as vrea data sigura ca sa vin si eu
daca vrei iti zic maine cand ajung la birou ... sau daca esti nerabdatoare cauta topicul cu targurile de nunta de pe miresici

gabriyella27
08.01.2008, 20:47:51
daca vrei iti zic maine cand ajung la birou ... sau daca esti nerabdatoare cauta topicul cu targurile de nunta de pe miresici

multumesc
poate ne intalnim la targ
cine stie?

georgik
08.01.2008, 20:48:45
spune-mi te rog cu coafatul si machiatul : stii pe cineva profesionist? ca eu as avea numai o tipa care sa ma coafeze dar de machiat inca n-am gasit pe nimeni. astept sa-mi zici. pupici. ms mult:x

e rezervata pe 27, sper

pacat ca avem nunta in aceeasi zi!

iony
08.01.2008, 21:14:35
wow...ce lista lungaaaaaaaaaaaaa ;));));))
a mea e mai scurta...imi plac lucrurile ffffffffffffff simple ;-)

pai si nu ne dezvalui si noua varianta scurta a listei?? astepammm. mersii:x

iony
08.01.2008, 21:17:57
e rezervata pe 27, sper

pacat ca avem nunta in aceeasi zi!

da-mi si mie mai multe detalii, ca poate reuseste sa faca mai multe intr-o zi daca e profi nu??:-\ un pret aproximativ ti-a zis? ca stiu ca e foarte scump un machiaj profi. mersi si poate ne int pe la targ:* :*

georgik
08.01.2008, 21:31:06
da-mi si mie mai multe detalii, ca poate reuseste sa faca mai multe intr-o zi daca e profi nu??:-\ un pret aproximativ ti-a zis? ca stiu ca e foarte scump un machiaj profi. mersi si poate ne int pe la targ:* :*

din cate stiu nu merge la doua in aceeasi zi, crede-ma

o sa intreb si te anunt

iony
08.01.2008, 21:37:49
din cate stiu nu merge la doua in aceeasi zi, crede-ma

o sa intreb si te anunt

mersi mult. pupici:* :*

alinel
08.01.2008, 23:01:56
noi avem restaurantul, nasii, invitatiile, foto si cameraman ...
zilele astea tb sa mergem sa vorbim cu popa (a zis sa revenim dupa sarbatori) ...
si cam atat

Buna. Si eu tot pe 6 septembrie am nunta.;;) Noi am rezervat restaurantul, am rezolvat cu Dj si cu decoratorii, nasi avem, urmeaza sa mergem la biserica sa hotaram ora. Lista de invitati e facuta, urmeaza sa facem invitatiile, si dupa aia mai vedem. Pupici si spor la pregatiri:* :* :*

prapadeala
08.01.2008, 23:41:23

Da sigur uite aici s-a discutat mult despre asta, si o sa vezi exemple de liste. De asemenea, am facut si eu ceva asemanator (o sa vezi in link) in Excel, care ti-l pot trimite prin e-mail daca vrei

http://www.miresici.ro/showthread.php?t=3414&page=31&highlight=organizare

georgik
08.01.2008, 23:51:56
Da sigur uite aici s-a discutat mult despre asta, si o sa vezi exemple de liste. De asemenea, am facut si eu ceva asemanator (o sa vezi in link) in Excel, care ti-l pot trimite prin e-mail daca vrei

http://www.miresici.ro/showthread.php?t=3414&page=31&highlight=organizare

vreau si eu....ti-am dat pm

merci

o seara frumoasa!

MachuPicchu
09.01.2008, 09:24:20
ROMEXPO - 25-27 ian.
MARIOTT - 2-4 feb.
SOFITEL - 9-11 feb.

georgik
09.01.2008, 09:28:22
ROMEXPO - 25-27 ian.
MARIOTT - 2-4 ian.
SOFITEL - 9-11 ian.

IANUARIE TOATE????

MachuPicchu
09.01.2008, 10:17:56
IANUARIE TOATE????
:D scuze ... am corectat acum :-p

baby_girl3845
09.01.2008, 11:13:21
buna fetelor si eu sunt o miresica de septembrie

flori2105
09.01.2008, 11:59:11
ROMEXPO - 25-27 ian.
MARIOTT - 2-4 feb.
SOFITEL - 9-11 feb.
Adaug si eu:
16-18 februarie-WEDDING SHOW(SALA POLIVALENTA)
28-30 martie-********* FEST (PIATA REVOLUTIEI)

raluk13
09.01.2008, 12:17:26
ROMEXPO - 25-27 ian.
MARIOTT - 2-4 feb.
SOFITEL - 9-11 feb.

expomariage:
vineri 1 februarie - duminica 3 februarie 2008.
Locatiile: JW Marriott Bucharest Grand Hotel si Palatul Parlamentului (Sala "Unirii" si Sala "Tache Ionescu")
Programul:

Vineri 1 februarie ora 13.00 - ora 20.00
Sambata 2 februarie ora 10.00 - ora 20.00
Duminica 3 februarie ora 10.00 - ora 18.00

Abia astept sa ajunga si in bv :).

MachuPicchu
09.01.2008, 12:29:05
expomariage:
vineri 1 februarie - duminica 3 februarie 2008.
Locatiile: JW Marriott Bucharest Grand Hotel si Palatul Parlamentului (Sala "Unirii" si Sala "Tache Ionescu")
Programul:

Vineri 1 februarie ora 13.00 - ora 20.00
Sambata 2 februarie ora 10.00 - ora 20.00
Duminica 3 februarie ora 10.00 - ora 18.00

Abia astept sa ajunga si in bv :).
S-au sucit astia? ... ca eu stiam altfel :D

gabriyella27
09.01.2008, 12:52:15

buna si bine ai venit
ati stabilit ceva pt nunta?
din cate am vazut vrei pe 13 septembrie, iar in data asta din cate am auzit nu se fac nunti.............nu stiu intreaba si u un preot
mai cunosc o colega care a trebuit sa mute nunta

Pisu
09.01.2008, 12:57:59
buna si bine ai venit
ati stabilit ceva pt nunta?
din cate am vazut vrei pe 13 septembrie, iar in data asta din cate am auzit nu se fac nunti.............nu stiu intreaba si u un preot
mai cunosc o colega care a trebuit sa mute nunta
Majoritatea preotilor accepta sa cunune in ziua aia.... M-am panicat si eu cind am auzit, dar am trimis diversi cunoscuti pe la biserici diferite sa intrebe si sint care fac nunti ;-)

iony
09.01.2008, 13:01:39

bine-ai venit!! sa ai o nunta reusita!!:* :*

gabriyella27
09.01.2008, 13:02:20
Majoritatea preotilor accepta sa cunune in ziua aia.... M-am panicat si eu cind am auzit, dar am trimis diversi cunoscuti pe la biserici diferite sa intrebe si sint care fac nunti ;-)

e bine atunci
inseamna ce depinde de preot
spor la pregatiri

Pisu
09.01.2008, 13:05:03
e bine atunci
inseamna ce depinde de preot
spor la pregatiri
Mersi la fel si bine ati venit printre noi, noilor miresici!>:D<

denysa
09.01.2008, 14:16:58
buna la toate miresicile. si eu am nunta in septembrie 2008<:-P . pana acum am rezervat restaurantul, formatia si cam atat. cautam nasi si cameraman si fotograf si apoi am sa ma duc sa probez rochii k am o problema: sunt mik de statura:-? si nu cred k am sa gasesc pe masura. am sa ma mai inspir si eu de la voi cu pregatirile. pupici :*

Pisu
09.01.2008, 17:00:11
buna la toate miresicile. si eu am nunta in septembrie 2008<:-P . pana acum am rezervat restaurantul, formatia si cam atat. cautam nasi si cameraman si fotograf si apoi am sa ma duc sa probez rochii k am o problema: sunt mik de statura:-? si nu cred k am sa gasesc pe masura. am sa ma mai inspir si eu de la voi cu pregatirile. pupici :*
Bine ai venit in "clubul" nostru ;))!!! Succes in continuare cu pregatirile! >:D<

raluk13
09.01.2008, 17:03:54
S-au sucit astia? ... ca eu stiam altfel :D

Nu stiu daca s-au sucit sau nu. Ce am scris eu sunt datele luate de pe site-ul lor.:D

cookyy
09.01.2008, 17:08:08
de ce sa nu se faca nunti pe 13 sept? eu am si vb cu preotul pentru ora si nu mi-a zis nimik...:-\

gabriyella27
09.01.2008, 17:23:27
de ce sa nu se faca nunti pe 13 sept? eu am si vb cu preotul pentru ora si nu mi-a zis nimik...:-\

inseamna ca e de acord preotul
depinde de preot
pe 14 sept e Inaltarea Sfintei Cruci si este praznic imparatesc, iar din cate am citit si auzit in zilele de praznic si in ajunul lor nu se fac nunti

prapadeala
09.01.2008, 17:40:17
vreau si eu....ti-am dat pm

merci

o seara frumoasa!

Sper ca ai primit! O zi frumoasa si tie :)

Yonika
09.01.2008, 17:41:27
bine ai venit printre noi, sa mai intarim si noi putin randurile miresicilor din Iasi! ;))
Sa ai o nunta cum iti doresti!
Spor la pregatiri!>:D<

Yonika
09.01.2008, 17:48:47
inseamna ca e de acord preotul
depinde de preot
pe 14 sept e Inaltarea Sfintei Cruci si este praznic imparatesc, iar din cate am citit si auzit in zilele de praznic si in ajunul lor nu se fac nunti
Vezi in album la anlya_426 ca acolo e o lista provizorie cu miresicile de septembrie, si vezi ca pe 13 sunt cele mai multe, plus ca vad ca au mai aparut si alte miresici mai noi de 13 sept!<:-P

gabriyella27
09.01.2008, 17:56:38
Vezi in album la anlya_426 ca acolo e o lista provizorie cu miresicile de septembrie, si vezi ca pe 13 sunt cele mai multe, plus ca vad ca au mai aparut si alte miresici mai noi de 13 sept!<:-P

ma rog eu v-am zis doar
succes la pregatiri

Yonika
09.01.2008, 19:09:52
ma rog eu v-am zis doar
succes la pregatiri
Multumim! Si gandeste-te ca astea sunt doar miresicile de aici de pe forum, cate or mai fi care nu sunt inscrise aici...

gabriyella27
09.01.2008, 19:19:07
Multumim! Si gandeste-te ca astea sunt doar miresicile de aici de pe forum, cate or mai fi care nu sunt inscrise aici...

stiu ca sunt multe
doar ca nici eu nu sunt sigura de data mea, desi dc ma uit nu e nici o sarbatoare sau post pe langa....:D
a fost cineva la preot sa intrebe, ma rog sa fixeze si la biserica?:zz:

georgik
09.01.2008, 21:00:13
Sper ca ai primit! O zi frumoasa si tie :)

am primit, am primit ^:)^^:)^^:)^^:)^^:)^^:)^

super!

denysa
09.01.2008, 21:25:33
bine ai venit printre noi, sa mai intarim si noi putin randurile miresicilor din Iasi!
Sa ai o nunta cum iti doresti!
Spor la pregatiri!

multumesc. si voua va doresc spor la pregatiri si o nunta asa cum visati :*, sunt destul de multe miresici in septembrie<:-P

alinel
09.01.2008, 22:03:03
Buna fetelor. Am si eu o intrebare. Credeti ca e nevoie sa rezervam loc de pe acum si pentru cununia civila? Multumesc. Va pup si spor la pregatiri.:*

Pisu
09.01.2008, 22:08:14
Buna fetelor. Am si eu o intrebare. Credeti ca e nevoie sa rezervam loc de pe acum si pentru cununia civila? Multumesc. Va pup si spor la pregatiri.:*
Nu poti rezerva de pe acum.....

Fiametta
09.01.2008, 22:50:00
buna fetelor
eu ma marit pe 6 septembrie
spor la pregatiri

alinel
09.01.2008, 23:36:09
Nu poti rezerva de pe acum.....

Multumesc mult pentru raspuns...Pupici

alinel
09.01.2008, 23:38:43
buna fetelor
eu ma marit pe 6 septembrie
spor la pregatiri

Buna. Bine ai venit printre noi, miresicile. Si eu tot pe 6 septembrie ma casatoresc. Iti doresc sa ai o nunta minunata si o casnicie plina de iubire, intelegere si impliniri. Te pup si mai vorbim.>:D<

Pisu
09.01.2008, 23:41:41
Multumesc mult pentru raspuns...Pupici
Pt putin! In Buc. nu poti, dar in alte orase nu stiu cum se procedeaza... In Buc. am auzit ca la anumite sectoare s-au programat cu o luna inainte si mi se pare mult, caci teoretic nu ar trebuii sa se poata cu mai mult de 14 zile inainte....

alinel
09.01.2008, 23:48:42
Pt putin! In Buc. nu poti, dar in alte orase nu stiu cum se procedeaza... In Buc. am auzit ca la anumite sectoare s-au programat cu o luna inainte si mi se pare mult, caci teoretic nu ar trebuii sa se poata cu mai mult de 14 zile inainte....

In regula. Multumesc inca o data.
P.S.: Pozele pentru inspiratie, sunt super, multumim.

Pupici:*

sugarlips
10.01.2008, 11:22:17

aici in ARAD se poate, eu m-am programat deja pt 20 sept la ora la care am dorit.
Cu maximum 14 zile inainte trebuie sa depui actele..
In Buc nu stiu cum este, trebuie mers si intrebat la sectorul la care vei avea cununia civila...mai ales daca vrei la o ora anume..risti sa fie ocupat deja si atunci faci la ora la care va mai fi liber.>:D<

raluk13
10.01.2008, 12:36:25

In BV nu se pot face programari decat cu 10 zile inainte fix. Nici mai mult nici mai putin de 10 zile.
Mi se pare putin cam stricta regula asta. Daca cumva in dosar ceva nu este in ordine ai cam incurcat-o.:|Dar asta este...trebuie sa ne conformam.:D

gabriyella27
10.01.2008, 13:54:04
In BV nu se pot face programari decat cu 10 zile inainte fix. Nici mai mult nici mai putin de 10 zile.
Mi se pare putin cam stricta regula asta. Daca cumva in dosar ceva nu este in ordine ai cam incurcat-o.:|Dar asta este...trebuie sa ne conformam.:D

si in pitesti e cam la fel, cel putin la casa casatoriilor, tot cu 10 zile inainte aprox
si pt primarie din cate stiu e tot ceva de genul asta pt depus actele
bine ca se poate la primarie treburile sa fie aranjate si atunci tre sa vb mai devreme

denysa
10.01.2008, 14:11:07
la iasi stie cineva cum sta treaba cu depusul actelor la starea civila??? :-\ nu am fost sa ma interesez si poate ma puteti ajuta voi. >:D<

gabriyella27
10.01.2008, 14:45:22
la iasi stie cineva cum sta treaba cu depusul actelor la starea civila??? :-\ nu am fost sa ma interesez si poate ma puteti ajuta voi. >:D<

cam astea ar fi actele necesare
- certificate de nastere
- certificate medicale prenuptiale (eliberate cu cel mult doua saptamani inainte de casatorie)
- buletine de identitate
- declaratia de casatorie
se depun de regula cu 10 zile inainte

denysa
10.01.2008, 14:56:07
multumesc mult gabriyella27

Pisu
10.01.2008, 16:48:30
Pina acum am intart f putin pe miresici, caci 3 saptamini a fost ingerasul meu la mine si au fost si nasii cu el, asa ca a fost casa alor mei plina si agitatia permanenta aproape, dar astazi au plecat cei 3 (muschetari :))) acasica si au am ramas tot aici din pacate.... inca vreo 3 luni.... :((
Acum revin cu forte noi pe miresici :))

MachuPicchu
10.01.2008, 16:49:45
Pina acum am intart f putin pe miresici, caci 3 saptamini a fost ingerasul meu la mine si au fost si nasii cu el, asa ca a fost casa alor mei plina si agitatia permanenta aproape, dar astazi au plecat cei 3 (muschetari :))) acasica si au am ramas tot aici din pacate.... inca vreo 3 luni.... :((
Adica "ingerasul" tau te-a lasat singurica?

Pisu
10.01.2008, 16:54:16
Adica "ingerasul" tau te-a lasat singurica?
Eu nu sint in tara acum, iar el a fost in vizita 3 saptamini si azi a plecat acasa.... la noi,in Romania... dar eu am ramas ca sa mai string niste bani pt nunta.... Din pacate el nu a putut sta mai mult, dar m-a "avertizat" ca este ultima data cind ma lasa sa mai plec de linga el, ca e prea greu.... si ii dau dreptate.... Oofff.... :(

MachuPicchu
10.01.2008, 17:00:07
Eu nu sint in tara acum, iar el a fost in vizita 3 saptamini si azi a plecat acasa.... la noi,in Romania... dar eu am ramas ca sa mai string niste bani pt nunta.... Din pacate el nu a putut sta mai mult, dar m-a "avertizat" ca este ultima data cind ma lasa sa mai plec de linga el, ca e prea greu.... si ii dau dreptate.... Oofff.... :(
Offf ... si la noi s-a pus problema sa plecam afara sa lucr ... eu puteam mult mai usor decat el ... dar am renuntat la idee decat sa stam separati

Pisu
10.01.2008, 17:13:58
Offf ... si la noi s-a pus problema sa plecam afara sa lucr ... eu puteam mult mai usor decat el ... dar am renuntat la idee decat sa stam separati
Pai e foarte greu, intr-adevar.... dar alta varianta nu aveam de a face rost de bani....

eliza_mireasa2008
10.01.2008, 17:19:25
buna!!! eu am nunta pe 27 sept 2008....am inchiriat deja localul, am dat arvuna la formatie si am cumparat si verighetele pt k am gasit un model foarte frumos. multi spun k este devreme pt toate aceste detalii dar eu nu vreau sa am surprize neplacute aproape de data nuntii. va pup

Pisu
10.01.2008, 17:22:17
buna!!! eu am nunta pe 27 sept 2008....am inchiriat deja localul, am dat arvuna la formatie si am cumparat si verighetele pt k am gasit un model foarte frumos. multi spun k este devreme pt toate aceste detalii dar eu nu vreau sa am surprize neplacute aproape de data nuntii. va pup
=D> =D> =D> Bine ai venit si tu printre noi!!!! Felicitari pt cele rezolvate pina acum si spor la rezolvat si restul!>:D<

georgik
10.01.2008, 17:35:55
Pai e foarte greu, intr-adevar.... dar alta varianta nu aveam de a face rost de bani....

e f greu cu distanta asta!

Bravo voua ca puteti!

Asa o sa va bucurati mai mult de momentele de dupa!

iony
10.01.2008, 18:35:17

bine-ai revenit>:D< !!! nouatati ceva??

iony
10.01.2008, 18:38:27

buna!! si eu tot pe 27 sept am nunta<:-P <:-P si am cumparat verighetele de luna trecuta. lasa lumea sa vorbeasca si tu continua cu pregatirile ca nu mai e chiar asa mult timp cum cred unii!! pupici:*:* si bafta la pregatiri!!!

Pisu
10.01.2008, 18:51:29
bine-ai revenit>:D< !!! nouatati ceva??
Pai daca te referi la capitolul nunta, da ;-) Azi am fost la croitoreasa la care vroiam eu sa-mi fac rochita initial.... care are un magazin propriu de accesorii si tinute de seara si de nunta si e rusoaica. E o dulcica de femeie!!!! caci am fost sa ma uit dupa o posetuta care stiam eu ca o are, cu pufuletz.... Ma gindeam ca s-ar asorta cu evantaiul meu si intr-o oarecare masura asa e, dar puful e o ideie mai inchis decit albul acela de la evantai. Cred ca diferenta este insesizabila daca nu stii si nu le tin una linga alta.... Am mai indraznit sa cer sa ma uit si la o coronita pe care pusesem eu ochii de mult, dar nu am luat-o pt ca avea putin auriu pe ici pe colo, desi ea CRED ca e din argint.... Acum revin la de ce am zis ca e o dulce rusoaica: pt ca a zis ca sa le iau acasa si sa vad daca se asorteaza cu rochita si cu mai ce vreau eu sa le asortez si daca le vreau, sa ma duc sa i le platesc, daca nu, sa i le duc inapoi. Coronita e vreo 50 si ceva de euro, asa ca nu sint tocmai nimicuri obiectele respective, iar eu am fost la ea in magazin de vreo 4 ori pina acum, adica nu ne cunoastem f f f bine, dar i-am inspirat incredere :D Cred ca o sa pastrez si gentuta si coronita pina la urma.... O sa le fac poze sa vi le arat...

georgik
10.01.2008, 19:50:27
Pai daca te referi la capitolul nunta, da ;-) Azi am fost la croitoreasa la care vroiam eu sa-mi fac rochita initial.... care are un magazin propriu de accesorii si tinute de seara si de nunta si e rusoaica. E o dulcica de femeie!!!! caci am fost sa ma uit dupa o posetuta care stiam eu ca o are, cu pufuletz.... Ma gindeam ca s-ar asorta cu evantaiul meu si intr-o oarecare masura asa e, dar puful e o ideie mai inchis decit albul acela de la evantai. Cred ca diferenta este insesizabila daca nu stii si nu le tin una linga alta.... Am mai indraznit sa cer sa ma uit si la o coronita pe care pusesem eu ochii de mult, dar nu am luat-o pt ca avea putin auriu pe ici pe colo, desi ea CRED ca e din argint.... Acum revin la de ce am zis ca e o dulce rusoaica: pt ca a zis ca sa le iau acasa si sa vad daca se asorteaza cu rochita si cu mai ce vreau eu sa le asortez si daca le vreau, sa ma duc sa i le platesc, daca nu, sa i le duc inapoi. Coronita e vreo 50 si ceva de euro, asa ca nu sint tocmai nimicuri obiectele respective, iar eu am fost la ea in magazin de vreo 4 ori pina acum, adica nu ne cunoastem f f f bine, dar i-am inspirat incredere :D Cred ca o sa pastrez si gentuta si coronita pina la urma.... O sa le fac poze sa vi le arat...

mai rar asa oameni!

chiar ca e dulce!

Pisu
10.01.2008, 20:01:45
uite si pozele.....:D

georgik
10.01.2008, 20:26:16

superbe!!

si cred ca se potrivesc de minune cu rochita si eventaiul tau!

....le stiu ca am tras cu ochiul la pozele tale

genoveva_1984
10.01.2008, 21:15:10

Mie imi plac foarte mult si cred ca merita banii.
Apropo, imi era dor de tine, bine ca ai revenit pe aici.... nu ca eu as fi fost mai mult prezenta, dar de citit am citit tot ce s-a scris pe aici. Dar cum nu prea am noutati am stat in umbra...

De fapt, am si eu o veste buna: mi-am gasit un loc de munca mai convenabil ( ca eu faceam naveta la serviciu in mediul rural, la 20 de km de casa); ieri si azi am avut examen ( scris si oral), iar acum am primit vestea cea buna si anume ca am reusit. Nu voi mai fii nevoita sa fac naveta....de acum voi fi acasa.
Plus ca iubi meu s-a mutat si el in Zalau ( acum stam impreuna) si acum toate incep sa intre in normal. Abia astept sa reiau pregatirile pentru nunta.
Acum, insa, sunt in febra examenelor ca m-am inscris la a doua facultate, la idd.
Cu toate astea, in sfarsit ma simt bineeee....

Pupici.>:D<>:D<>:D<>:D<

ioanatocu28
10.01.2008, 21:16:16

bravo tie! ca eu vreau sa fac pe 6 septembrie si uite ca nu mai gasesc local. inca astept cateva raspunsuri dar majoritatea sunt inchiriate. Sa-mi fie invatatura de minte.

MachuPicchu
10.01.2008, 21:20:56
bravo tie! ca eu vreau sa fac pe 6 septembrie si uite ca nu mai gasesc local. inca astept cateva raspunsuri dar majoritatea sunt inchiriate. Sa-mi fie invatatura de minte.
Eu abia am gasit pe 6 sept ... si asta la jum lunii nov ... Bafta si NU pierde speranta

iony
10.01.2008, 21:29:08

woww :O superbe:madlaugh: :madlaugh: :madlaugh: . coronita merge de minune cu rochita:*. chiar o sa fii o regina(*)(*)(*)(*)

iony
10.01.2008, 21:32:25

noi am contractat restaurantul de pe 10 aug 07 pt 27 sept 08. am fi vrut in aug dar era deja tarziu. dar stai linistita ca o sa gasiti. eu stiu 2 cazuri care au facut nuntile rapid: s-au hotarat si in 3 luni si jumatate au rezolvat si au avut o nunta reusita, si au gasit restaurante superbe.

Pisu
10.01.2008, 21:33:41
Mie imi plac foarte mult si cred ca merita banii.
Apropo, imi era dor de tine, bine ca ai revenit pe aici.... nu ca eu as fi fost mai mult prezenta, dar de citit am citit tot ce s-a scris pe aici. Dar cum nu prea am noutati am stat in umbra...

De fapt, am si eu o veste buna: mi-am gasit un loc de munca mai convenabil ( ca eu faceam naveta la serviciu in mediul rural, la 20 de km de casa); ieri si azi am avut examen ( scris si oral), iar acum am primit vestea cea buna si anume ca am reusit. Nu voi mai fii nevoita sa fac naveta....de acum voi fi acasa.
Plus ca iubi meu s-a mutat si el in Zalau ( acum stam impreuna) si acum toate incep sa intre in normal. Abia astept sa reiau pregatirile pentru nunta.
Acum, insa, sunt in febra examenelor ca m-am inscris la a doua facultate, la idd.
Cu toate astea, in sfarsit ma simt bineeee....

Pupici.>:D<>:D<>:D<>:D<
Hehehe :D si eu tie, dar stiam ca nu prea ai timp sa intri....

M-ai luat asa tare cu vestile astea :)) V-ati mutat impreuna zici? Stati singurei sau cu parintii vreunuia? Si cum adica ai schimbat locul de munca si vei fi acasa? Te referi la faptul ca nu mai faci naveta sau la faptul ca munca ta e acasa? Ce faci la locul asta nou???? Nu ma lasa asa in pom :))
La ce facultate te-ai inscris? Doamne, cum mai ai putere sa mai inveti? ca mie mi s-a acrit!!!!
Felicitari pt schimbarea locului de munca!!! Felicitari pt a 2a facultate!!!!! Bafta multa la examene!!!!! Dupa sesiune te duci la probat rochii???? :)) Abia astept sa te vad si pe tine la probe \:D/

MUUUUULTI PUPICI!!!! >:D<>:D<>:D<:*:*:*:*:*

Pisu
10.01.2008, 21:37:15
superbe!!

si cred ca se potrivesc de minune cu rochita si eventaiul tau!

....le stiu ca am tras cu ochiul la pozele tale

woww :O superbe:madlaugh: :madlaugh: :madlaugh: . coronita merge de minune cu rochita:*. chiar o sa fii o regina(*)(*)(*)(*)

Si mie imi plac de mor, dar o s-o intreb si pe rusoaica daca pot scoate aurilul ala.... Eu am intrebat-o daca nu-mi poate face rost de una argintie dar a zis ca e luata din China cind a fost pe acolo si nu mai are cum sa imi gaseasca argintiu... Dar o fac eu culoarea care trebuie :))

anisoara
10.01.2008, 22:40:38

Sunt superbe:love: :love: :love: unde ziceai ca este magazinul?
Apropo nu prea ai mai intrat,ti-am simtit lipsa ,bine ai revenit >:D<
P.S. sper sa fie in Bucuresti :-SS

Pisu
10.01.2008, 22:46:27
Sunt superbe:love: :love: :love: unde ziceai ca este magazinul?
Apropo nu prea ai mai intrat,ti-am simtit lipsa ,bine ai revenit >:D<
P.S. sper sa fie in Bucuresti :-SS
Oooofff... ma simt tare prost ca nu dau nici o veste buna in sensul asta :( Nu e din Buc. Eu sint tot in Suedia si am lipsit ca am avut mireselul si nasii in vizita 3 saptamini.... :D

Miine se duce nasu' la biserica si sper sa rezolve cu partea asta ca sa mai bifam una pe lista

Pupici!!! :*

anisoara
10.01.2008, 22:51:27
Oooofff... ma simt tare prost ca nu dau nici o veste buna in sensul asta :( Nu e din Buc. Eu sint tot in Suedia si am lipsit ca am avut mireselul si nasii in vizita 3 saptamini.... :D

Miine se duce nasu' la biserica si sper sa rezolve cu partea asta ca sa mai bifam una pe lista

Pupici!!! :*

:(( Erau prea frumoase sa fie la noi L-)
Deci ai lipsit pt. un scop fff bun :-p

oana99
10.01.2008, 23:11:02
Fetelor!!!Maine ma duc la restaurant sa stabilim impreuna cu organizatorul nostru multe dintre detaliile amenajarii localului!!!!!Abia astept!Trebuie sa gasim formatia, sa imi recomande o coafeza buna.....culorile meselor....florile///abia astept!!!!!!:rocking::rockon:

Pisu
10.01.2008, 23:27:04
:(( Erau prea frumoase sa fie la noi L-)
Deci ai lipsit pt. un scop fff bun :-p
DAAAAAA!!!!! ;-)

Mai, coronita e luata din China, asa ca daca nu se ducea femeiusca asta pe acolo personal si nu o cumpara, nu gaseam nici pe aici, ca nu stiu daca mai tii minte de la topicul cu diademe ca am mai zis eu ca vroiam o coronita.... si am cautat-o mult prin magazine si pe net pina sa o gasesc pe asta.... Mai are una putin mai maricica dar mai finut lucrata, dar aia e aurie, aurie, fara nici o indoiala....

Pisu
10.01.2008, 23:28:43
Fetelor!!!Maine ma duc la restaurant sa stabilim impreuna cu organizatorul nostru multe dintre detaliile amenajarii localului!!!!!Abia astept!Trebuie sa gasim formatia, sa imi recomande o coafeza buna.....culorile meselor....florile///abia astept!!!!!!:rocking::rockon:
O sa ai o zi f placuta miine, cu alte cuvinte ;-) !!! Bravo tie!!!=D> Vreau si eeeuuuu :-p

Pisu
11.01.2008, 01:46:05
Pe aceasta cale, fac apel la miresicile de 13 septembrie 2008, inca neanuntate, sa ridice mina :)) caci puzitia fruntasa ne este usor amenintata =)) Anlya, sigur nu ai uitat sa treci vreo miresica de 13, asa ca sa stam si noi linistite ca avem 2 oameni inaintea celorlalte =))=))=))=))=))
Singura a carei pozitie nu va fi niciodata amenintata e a pasarii... pardon, a miresicii migratoare din capul nostru... pardon, al listei =))=))=))... ca deh, e la loc de onoare =))

Brone
11.01.2008, 01:51:28
Pe aceasta cale, fac apel la miresicile de 13 septembrie 2008, inca neanuntate, sa ridice mina :)) caci puzitia fruntasa ne este usor amenintata =)) Anlya, sigur nu ai uitat sa treci vreo miresica de 13, asa ca sa stam si noi linistite ca avem 2 oameni inaintea celorlalte =))=))=))=))=))
Singura a carei pozitie nu va fi niciodata amenintata e a pasarii... pardon, a miresicii migratoare din capul nostru... pardon, al listei =))=))=))... ca deh, e la loc de onoare =))

=)) =)) =)) Ete la ea ... a intrat in panica.. doar ..doar mai apar miresici pe 13 sept sa fie sigura ca va ramane in grupa fruntasha =)) Shi de oftica te mai iei shi de pers fruntashe :)))

Pisu
11.01.2008, 01:54:17
=)) =)) =)) Ete la ea ... a intrat in panica.. doar ..doar mai apar miresici pe 13 sept sa fie sigura ca va ramane in grupa fruntasha =)) Shi de oftica te mai iei shi de pers fruntashe :)))
Pai pe tine ce te doare? Stai acoloshea in virf si nu-ti pasa... :)) Da-te jos din corcodush Bronetzico... =))=))=))

Brone
11.01.2008, 01:57:04
Pai pe tine ce te doare? Stai acoloshea in virf si nu-ti pasa... :)) Da-te jos din corcodush Bronetzico... =))=))=))

Daca te portzi frumos o sa vb cu Anlya sa te puna langa mine =)) =)) =))

Pisu
11.01.2008, 01:59:36
Daca te portzi frumos o sa vb cu Anlya sa te puna langa mine =)) =)) =))
Eu joc cinstit, ca asa, ma duc si eu la octombrie si ma dau cap de lista ca-s shmechera de septembrie =))=))=))

Brone
11.01.2008, 02:01:49
Eu joc cinstit, ca asa, ma duc si eu la octombrie si ma dau cap de lista ca-s shmechera de septembrie =))=))=))

N'ai tupeu ;)) ;)) ;))

Pisu
11.01.2008, 02:05:34
N'ai tupeu ;)) ;)) ;))
Ba am, da' nu tre' sa stie toata lumea =))=))=))

Brone
11.01.2008, 02:10:42
Ba am, da' nu tre' sa stie toata lumea =))=))=))

Ia hai ca ma duci cu zaharelul shi uite cat s'a facut ceasul..la ora 7 cand o sa se chinuie Mihai sa ma trezeasca o sa'l pun sa te sune sa te trezeshti shi tu :)))
Ma duc la somn . Pupici :*:*:*

Pisu
11.01.2008, 02:20:45
Ia hai ca ma duci cu zaharelul shi uite cat s'a facut ceasul..la ora 7 cand o sa se chinuie Mihai sa ma trezeasca o sa'l pun sa te sune sa te trezeshti shi tu :)))
Ma duc la somn . Pupici :*:*:*
=)) =)) =)) =)) =)) culmea ofticii =)) =)) =)) =))

Somn usor miresici!!!!!>:D<

anlya_426
11.01.2008, 11:03:18

in primul rand.........bine ai revenit.......se cunostea lipsa ta........apoi..felicitari pentru achizitii...sunt foarte frumoase..atat coronita cat si posetuta....si sper sa rezolvi si cu biserica.......
cat despre listuta.....eu nu am uitat de ea..si o actualizez mereu....dar ca sa fie clar......nu trec decat miresicile care au stabilit localul pentru ziua respectiva, nu si pe cele care si-ar dori a anumita zi pt nunta lor, pt ca acolo se poate schimba data si ne incurcam rau de tot cu lista........

anlya_426
11.01.2008, 11:05:51
acum sa va spun si ce am mai facut eu..........azi la ora 14.30 ridic plicurile bani/cardurile de masa........iar astazi dimineata am data gata de tipar pentru invitatie de nunta........va pun si o poza cu ea......eu sunt foarte incantata de cum a iesit....a plus ca ieri am facut si o stampila cu initialele noastre si data nuntii care va fi atasata la marturii.....

Brone
11.01.2008, 12:26:03
acum sa va spun si ce am mai facut eu..........azi la ora 14.30 ridic plicurile bani/cardurile de masa........iar astazi dimineata am data gata de tipar pentru invitatie de nunta........va pun si o poza cu ea......eu sunt foarte incantata de cum a iesit....a plus ca ieri am facut si o stampila cu initialele noastre si data nuntii care va fi atasata la marturii.....

Chiar ca arata bine ... Ce sa mai zic..deja ma nervezi :))) Ai rez atatea shi eu stagnez de 2 luni #-o Las ca ma apuc eu de treaba doar asha sa fiu inaintea ta la pregatiri (vrabia malai viseasa =)) )
Pupici :*

anlya_426
11.01.2008, 12:27:00
si am mai uitat sa metionez ceva..........am vorbit si cu make-up artistul..si un machiaj profesional(adik produse cosmetice doar din game profesionale) plus un tratament inaite de machiaj ma costa 80 lei.......eu sunt multumita, deoarece cei de la aceasta firma se ocupa de machiat pe la diverse prezentari, sedinte foto......abia astept sa am un evenimet mai important si sa merg la ei sa ma machieze.....cred ca prin vara voi merge......la momentul acela o sa pun si pozici......

Brone
11.01.2008, 12:35:04
si am mai uitat sa metionez ceva..........am vorbit si cu make-up artistul..si un machiaj profesional(adik produse cosmetice doar din game profesionale) plus un tratament inaite de machiaj ma costa 80 lei.......eu sunt multumita, deoarece cei de la aceasta firma se ocupa de machiat pe la diverse prezentari, sedinte foto......abia astept sa am un evenimet mai important si sa merg la ei sa ma machieze.....cred ca prin vara voi merge......la momentul acela o sa pun si pozici......

Tratament facial shi un machiaj profesional am ales shi eu. Odata ma marit :)

anlya_426
11.01.2008, 12:36:35
Tratament facial shi un machiaj profesional am ales shi eu. Odata ma marit :)

asa e........meritam sa ne rasfatam complet........

anlya_426
11.01.2008, 12:39:09
Chiar ca arata bine ... Ce sa mai zic..deja ma nervezi :))) Ai rez atatea shi eu stagnez de 2 luni #-o Las ca ma apuc eu de treaba doar asha sa fiu inaintea ta la pregatiri (vrabia malai viseasa =)) )
Pupici :*

fii fara griji...ca o sa le rezolvi pe toate.....eu sunt foarte nerabdatoare din fire....de aceea mi-am cumparat atatea...ca sa scap de griji....

Brone
11.01.2008, 12:44:39
asa e........meritam sa ne rasfatam complet........

Sa shtii ca de catziva ani ma cam rasfatz mereu cand merg la o petrecere (nunta sau ce o fi) :)) Ca asha fara motiv nu'mi fac timp sa ma duc.

Brone
11.01.2008, 12:53:14
fii fara griji...ca o sa le rezolvi pe toate.....eu sunt foarte nerabdatoare din fire....de aceea mi-am cumparat atatea...ca sa scap de griji....

Ashtept targurile de nuntzi sa ma orientez la pretzuri..modele ...

denysa
11.01.2008, 13:01:15
stie cineva cand este tragul de nunti la iasi???:-\ eu nu am mai avansat cu pregatirile. avem retaurant, formatie si cam atat. ne cautam nasi pana la sfarsitul lunii si apoi o sa vedem.mai avem timp ;)

alymary
11.01.2008, 13:05:30
si eu vreu sa fiu pe lista ,si eu sunt miresica de septembrie:(( :(( :((

anlya_426
11.01.2008, 13:21:46
si eu vreu sa fiu pe lista ,si eu sunt miresica de septembrie:(( :(( :((

gata ........s-a rezolvat.....:*:*:*:*.....