PDA

Versiunea completa : Nunta la Central, salon Avangarde

Chedipe17
26.10.2011, 22:22:49
Buna tuturor,
As vrea sa fac nunta la salonul Avangarde de la Central in septembrie 2012. A facut cineva nunta acolo (dupa renovare)? Am auzit ca ar fi rau sonorizat si ca muzica se aude cu ecou, cam nasol. E adevarat?
In rest, ce imi puteti spune despre nunta acolo? Multumite de prestatii, meniu etc?
Va pup si astept raspunsurile voastre urgent ca trebuie sa rezerv pana sambata.

silvia2929
07.11.2011, 14:43:22
Buna tuturor,
As vrea sa fac nunta la salonul Avangarde de la Central in septembrie 2012. A facut cineva nunta acolo (dupa renovare)? Am auzit ca ar fi rau sonorizat si ca muzica se aude cu ecou, cam nasol. E adevarat?
In rest, ce imi puteti spune despre nunta acolo? Multumite de prestatii, meniu etc?
Va pup si astept raspunsurile voastre urgent ca trebuie sa rezerv pana sambata.
Buna,
Eu am nunta acolo pe 8.septembrie 2012, cand am avurnit eu in iulie, nu era sala inca agata, acuma au pus mocheta in partea de sus, si problemele cu sonorizarea o sa le rezolve pana la anul, stiu ca sunt, dar se remediaza. Daca mai ai nevoie si de alte informatii poti sa ma intrebi.

silvia2929
07.11.2011, 14:44:36
Buna,
Eu am nunta acolo pe 8.septembrie 2012, cand am avurnit eu in iulie, nu era sala inca agata, acuma au pus mocheta in partea de sus, si problemele cu sonorizarea o sa le rezolve pana la anul, stiu ca sunt, dar se remediaza. Daca mai ai nevoie si de alte informatii poti sa ma intrebi.
Si cand in septembrie ai nunta?:*

Chedipe17
07.01.2012, 20:37:21
pe 2/09/2012.
Insa pana la urma nu am avut curajul sa risc salonul avangarde si am luat sala de jos ( desi ma tem ca va fi prea mare). La avangarde cei de la mese nu vad pe ringul de dans, si dupa cateva paharele cele 7-8 scari pana la ring vor eveni periculoase. asa ca am renuntat.
Insa acum nu am formatie... Speram sa am formatia lor, dar e deja luata. Tu cunosti ceva formatii din piatra?

silvia2929
09.01.2012, 22:55:50
pe 2/09/2012.
Insa pana la urma nu am avut curajul sa risc salonul avangarde si am luat sala de jos ( desi ma tem ca va fi prea mare). La avangarde cei de la mese nu vad pe ringul de dans, si dupa cateva paharele cele 7-8 scari pana la ring vor eveni periculoase. asa ca am renuntat.
Insa acum nu am formatie... Speram sa am formatia lor, dar e deja luata. Tu cunosti ceva formatii din piatra?

Buna,
Eu am luat formatia lor, cand am vorbit eu cu ei nu erau ocupati pe 8.09, imi pare rau dar chiar nu mai stiu pe alti.
Am o intrebare la tine, tie ce pret ti-au spus la meniu, am auzit ca s-ar scumpi anul asta, si chiar am emotii, merci mult

Chedipe17
10.01.2012, 22:05:10
Buna,
Eu am luat formatia lor, cand am vorbit eu cu ei nu erau ocupati pe 8.09, imi pare rau dar chiar nu mai stiu pe alti.
Am o intrebare la tine, tie ce pret ti-au spus la meniu, am auzit ca s-ar scumpi anul asta, si chiar am emotii, merci mult

E ok cu formatia, pana la urma am de unde alege pentru formatii si DJ... ne gandim chiar la posibilitatea sa le facem pe amandoua avand in vedere numarul maricel de persoane (desi sincer eu nu cred ca vor veni multi avand in vedere ca pica duminica).
Din pacate nu pot sa t ajut cu preturile. La ai mei le-au spus ca in iarna ajunge noul bucatar care va schimba meniurile, si si preturile desigur. Ai mei nu au cautat mai multe amanunte, dar si mie mi-e frica de surprize. Sper sa nu fie nebuni totusi.
In rest ai idee de preturile la decorare? (clipa) La nu-stiu-ce nunta mama a auzit mai mult de 1000 de euro pentru flori.

silvia2929
11.01.2012, 09:38:42
E ok cu formatia, pana la urma am de unde alege pentru formatii si DJ... ne gandim chiar la posibilitatea sa le facem pe amandoua avand in vedere numarul maricel de persoane (desi sincer eu nu cred ca vor veni multi avand in vedere ca pica duminica).
Din pacate nu pot sa t ajut cu preturile. La ai mei le-au spus ca in iarna ajunge noul bucatar care va schimba meniurile, si si preturile desigur. Ai mei nu au cautat mai multe amanunte, dar si mie mi-e frica de surprize. Sper sa nu fie nebuni totusi.
In rest ai idee de preturile la decorare? (clipa) La nu-stiu-ce nunta mama a auzit mai mult de 1000 de euro pentru flori.

Buna,
Noua ne-au zis niste preturi in vara, dar am auzit c-au scumpit, eu facusem un calcul la 200ron cu tot, si acum cica ar ajunge 250, sper sa nu fie asa.
Eu am intrebat de preturile la Clipa, cand am fost eu amenajau salonul de sus, si-a spus ca ar fi in jur de 5000-6000 ron, dar o sa vada la sfarsit cat e exact, iar amenajarea era normala, nimic special, mie mi se pare prea mult

silvia2929
11.01.2012, 10:03:19
Buna,
Noua ne-au zis niste preturi in vara, dar am auzit c-au scumpit, eu facusem un calcul la 200ron cu tot, si acum cica ar ajunge 250, sper sa nu fie asa.
Eu am intrebat de preturile la Clipa, cand am fost eu amenajau salonul de sus, si-a spus ca ar fi in jur de 5000-6000 ron, dar o sa vada la sfarsit cat e exact, iar amenajarea era normala, nimic special, mie mi se pare prea mult
Tu la ce biserica vei face cununia? Ai rezervat?

CretzuliciCrs
28.01.2012, 11:14:40
eu am in iulie nunta , la central , in salonul mare. Mai stiti cumva cum e cu sonarizarea sau vre-o noutate de meniuri dupa renovare?
:*

rawenna18
08.04.2012, 13:57:38
buna fetelor.ma numesc Bianca si am nunta pe 25 august in salonul mare ,cel de jos.nu stiu daca ati primit mailul de la central cu variantele de meniu din 2012 .preturile pleaca de la 200 lei in lunile de vara.pe mine ma bucura ca au bautura ,prajiturile si fructele incluse in pret si ma scutesc de o bataie de cap.in rest nici eu nu am ales formatia lor si vor canta cei de la crescendo.cu cei de la clipa am vb si in functie de cum aranjam ne va costa pana la 7000 lei.mi se parescump dar stiu ca fac treba buna.v-ati luat rochiile?verighete?in ce ati mai investit?

Chedipe17
24.06.2012, 15:20:17
Salutare miresicilor.
Revin catre voi ca am primit niste vesti nasoale.
Parintii mei au fost la Central cu mai mult ocazii ( o data intr-o cina in familie 6 persoane si o data in cadrul unui banchet) si au fost foarte dezamagiti. Se pare ca la banchet canea nu era bine facuta, mancearea nu era buna, iar cand au fost in familie farfuriile aratau cumplit, mancarea era pus si simplu tuflita in farfurie, nici un aranjament, nimic. Ai mei mergeau foarte des la Central, am facut acolo botezuri, aniversari, etc, dar nnu am vazut niciodata asa bataie de joc. Cica ar fi numai chelneri in varsta care stateau pironiti si se uitau cum mananci. Se dau poate restaurant haut de gamme, dar sincer as fi preferat o mana de chelneri tineri, dinamici si pe faza.
Ca sa nu mai zic ca acum au afisat meniurile si preturile la meniu: 2000ron meniul de baza parca, fara bauturi, tort etc...
Ai mei erau asa de dezamagiti ca au ineput sa se uite daca nu mai gasesc vreo alta varianta, chit ca pierd acontul dat. Pe mine ma ingrozeste ideea de a cauta alt restaurant cu 3 luni inaintea nuntii.
Ati avut deja vreouna nunta la Central? alte pareri?

Chedipe17
24.06.2012, 15:28:52
buna fetelor.ma numesc Bianca si am nunta pe 25 august in salonul mare ,cel de jos.nu stiu daca ati primit mailul de la central cu variantele de meniu din 2012 .preturile pleaca de la 200 lei in lunile de vara.pe mine ma bucura ca au bautura ,prajiturile si fructele incluse in pret si ma scutesc de o bataie de cap.in rest nici eu nu am ales formatia lor si vor canta cei de la crescendo.cu cei de la clipa am vb si in functie de cum aranjam ne va costa pana la 7000 lei.mi se parescump dar stiu ca fac treba buna.v-ati luat rochiile?verighete?in ce ati mai investit?

OMG!!! 7000ron clipa????asta inseamna aproape 2000€! Nu pot sa cred! Eu am nunta civila in Franta sambata si am comandat la o florarie si ma costa 280€ pentru 8 mese + masa de onoare + butoniere + buchetul miresei. Ori in Franta florile sunt mult mai scumpe ca in Romania. E incredibil cum isi bat joc romanii! Cand salariul minim e 300€, isi permit sa va incarce facturile in halul asta.
Avand in vedere pretul meniului ( si nu uitati ca plata chelnerilor e in plus, un procent din pretul total al nuntii... parca calculasem vreo 200€) + 1800€ + camere la hoteel pentru formatie... pai nu o sa iesim in castig niciodata!

catalinroca
20.07.2012, 23:53:10
Buna seara.

Sper ca nu este o problema daca fac cateva completari.

Mai intai de toate, as vrea sa le mutlumesc celor care au ales Central Plaza (prin cele 3 saloane: Clasic, Avantgarde si Milenium - din 18.08.2012) pentru cel acest eveniment atat de important.

In ceea ce privesc meniurile si serviciile nu vreau sa fiu ipocrit si sa afirm ca toate evenimentele au decurs fara probleme si toate farfuriile au aratat impecabil, sau toata lumea si-a facut treaba asa cum o cerem...

Vreau sa subliniez faptul ca incercam cu fiecare eveniment sa ne imbunatatim prezentarea, preparatele si calitatea factorului uman.

In acest sens, tot personalul a facut cursuri de Customer Care, cursuri de servire, cursuri in bucatarie, etc.

In acest moment, echipa din departamentul de alimentatie publica are un nou director iar bucataria un nou Chef si Sous Chef care ne vor ajuta sa evoluam si sa ajungem acolo unde ne dorim - sa creeam evenimente memorabile. Pe langa personalul permanent colaboram in sistem part time cu alte persoane.

Colaboram cu cei mai buni furnizori si incercam sa diversificam meniul de nunti cel putin o data la 6 luni.

Saloanele Clasic si Avantgarde au beneficiat de investitii majore in sistemul de climatizare si incepand cu Iulie 2012 au inceput sa se vada rezultatele. In ceea ce priveste sonorizarea din salonul Avantgarde - au fost montate panouri fono absorbante pe tot perimetrul si nu mai exista ecou sau alte neplaceri.

Totodata, Central Plaza este printre putinele locatii care incepand cu Iulie 2012 are instalat un GENERATOR care deserveste restaurantele.

As dori sa clarific politica de preturi ale meniurilor de evnimente, un subiect sensibil atat pentru clienti cat si pentru noi ca furnizor de servicii.

Preturile, cat si componenta meniurilor pot fi vizualizate pe site-ul centralplazahotel cat si pe pagina de Fb: centralplazahotelRO

Toate meniurile contin 4 feluri de mancare, bauturi racoritoare si cafea espresso / naturala nelimitate ca si cantitate, in sistem open bar, precum si: tortul mirilor, fructe, seminte, spumant la primire, degustare gratuita, camera pentru miri si alte beneficii.

Am ales varianta sa oferim un pachet complet la un pret pe care il consideram just si comparabil cu orice alta locatie din oras si nu numai.

Doresc sa tineti cont ca suntem deschisi la orice discutie / propunere in ajutarea potentialilor clienti sa ia cea mai buna decizie cand vine vorba de nunta.

Pentru orice intrebare, neclaritate, solicitare de oferta nu ezitati sa ne trimiteti un e-mail sau sa ne contactati la un numar de telefon care apare pe site.

Sper ca nu v-am obosit cu acest mesaj insa imi doresc ca orice persoana care isi organizeze nunta sa ne treaca pragul macar pantru a avea un termen de comparatie cu o alta locatie.

Va doresc o seara buna si casa de piatra celor care au luat decizia de a-si uni destinele.

Catalin Roca
Director General Adjunct
Central Plaza Hotel

ngo_sz
14.05.2013, 16:24:44
A mai făcut cineva nunta la Central în ultima vreme? Noi vom avea în 2014, sper în iunie, depinde de cum găsim sala.

Am intrat la ei pe site și nu au mai actualizat meniul/prețurile din 2012 și văd că nici nu răspund la mail. Noi stăm în București full-time și nu aș vrea să fac un drum până la Piatra doar ca să văd un restaurant.

lavinia-iulian
04.07.2013, 18:31:34
A mai făcut cineva nunta la Central în ultima vreme? Noi vom avea în 2014, sper în iunie, depinde de cum găsim sala.

Am intrat la ei pe site și nu au mai actualizat meniul/prețurile din 2012 și văd că nici nu răspund la mail. Noi stăm în București full-time și nu aș vrea să fac un drum până la Piatra doar ca să văd un restaurant.

noi avem nunta la central pe 18.08.2013...iti voi povesti cum a fost!meniul pe anul asta cu tot inclus e undeva la 200 leii!