PDA

Versiunea completa : Grand Hotel Italia

AndreeaCo
02.11.2011, 09:24:38
Am vazut ceva poze de pe site-ul lor..si salile mi se par ..vis! Cred ca si pretul meniului e pe masura :) .Capacitatea salii este de pana in 800 pers.Cine are nunta aici poate ne scrie si noua care este pretul unui meniu ca mor de curiozitate :))

ATH
02.11.2011, 09:45:16
Mai stiu eu o sala de vis! "A fost pe cand nu s-a zarit, azi o vedem si nu e!" Asemanarea cu Colors Events e cat se poate de adevarata: procese de insolventa. Atentie!

AndreeaCo
02.11.2011, 10:09:36
Mai stiu eu o sala de vis! "A fost pe cand nu s-a zarit, azi o vedem si nu e!" Asemanarea cu Colors Events e cat se poate de adevarata: procese de insolventa. Atentie!

Serios?Abia au deschis...au avut saptamana trecuta un botez importtant acolo...Investitia este enorma...m-as mira sa fie asa cum zici tu..da,ma rog..nu stiu ce sa zic...

ATH
07.11.2011, 12:02:14
Serios?Abia au deschis...au avut saptamana trecuta un botez importtant acolo...Investitia este enorma...m-as mira sa fie asa cum zici tu..da,ma rog..nu stiu ce sa zic...

http://www.gazetadecluj.ro/citeste/6146-grand-hotel-italia-incomplet-dar-celebrat

Cam stufos articol, dar convingator, sper. Mult prea serios, ma tem.

mroxi
07.11.2011, 15:16:44
Am vazut ceva poze de pe site-ul lor..si salile mi se par ..vis! Cred ca si pretul meniului e pe masura :) .Capacitatea salii este de pana in 800 pers.Cine are nunta aici poate ne scrie si noua care este pretul unui meniu ca mor de curiozitate :))

Pretul unui meniu incepe de la 65 euro si cuprinde si bar de fructe si tortul mirilor, care obligatoriu trebuie sa fie de la ei. Sala trebuie amenajata de catre miri. Intr-adevar salile sunt superbe, dar nu chiar asa calduroase si primitoare ca alte restaurante/sali de nunti.

alyona
07.11.2011, 18:55:16
nu mi se pare exagerat pretul meniului...

mroxi
08.11.2011, 15:33:45
nu mi se pare exagerat pretul meniului...
E la fel ca la un alt restaurant frumos din cluj (in afara clujului). Depinde foarte mult de ce vrei sa contina meniul la nunta ....65 euro e de inceput, dar foarte bine poate ajunge si la 100 :)

ATH
15.11.2011, 15:57:26
Un mastodont cu fite de Italia! Materiale bune, impresionante (si as putea continua, daca am fi la o revista de amenajari interioare, dar nu suntem; ce bine!) lasate sa se imprieteneasca cu insectele autohtone. Personalul- tinerei si cam pierduti in peisaj... In Romanika doar la ei am intalnit: sa aiba oameni care doar intreaba ce doresti si persoane care doar transporta la destinatie comanda. Numai ca cei din urma nu mai pot localiza precis masa catre care ar trebui sa se indrepte. Clar ca in acea matahala de cladire trebuie GPS!

danny_ema
30.11.2011, 11:30:10

acuma am vazut articolul asta intr-un ziar online pe care il urmaresc si mi-am adus aminte de discutia de aici.

http://oradecluj.oradestiri.ro/cel-mai-luxos-hotel-din-cluj-pus-sub-sechestru-la-numai-doua-luni-dupa-darea-in-folosinta/economie/2011/10/18/

Shireen
26.02.2012, 00:05:48
Sunt simple supozitii. Au fost articole si de cate ori s-a intamplat sa se spuna minciuni. Vom participa la o nunta minunata in 25 August si stim ca totul e bine. :-p

ralu_309
14.06.2013, 13:55:59
A participat cineva la o nunta in sala mica (de 150 persoane) de la Grand Hotel Italia? Imi puteti spune cum a fost? / cati invitati au fost? Daca a fost inghesuit sau nu? Mie mi s-a parut sala foarte mica pentru 140 invitati cati vom avea.

Flavia050714
22.06.2013, 00:55:40
A participat cineva la o nunta in sala mica (de 150 persoane) de la Grand Hotel Italia? Imi puteti spune cum a fost? / cati invitati au fost? Daca a fost inghesuit sau nu? Mie mi s-a parut sala foarte mica pentru 140 invitati cati vom avea.

Eu tocmai mi-am închiriat restaurantul pentru anul viitor. Nu am fost la nici un eveniment la Grand Hotel Italia, însă a fost o locație pe care am luat-o în considerare și pe care am tăiat-o de pe listă când am dat de atitudinea doamnei/ domnișoarei care se ocupă de evenimente. Au fost mai multe detalii "deranjante" (să le spunem așa).

După părerea mea, în sala aceea mică încap 140-150 de persoane, însă nu prea rămâne loc de dans.

chantilly
28.06.2013, 00:40:24
Nu stiu care este atitudinea angajatilor, dar pot sa va spun ca din punct de vedere ca invitat locatia are multe minusuri. Am fost recent la nunta unei foste colege de liceu acolo si prietenul meu s-a plans ( ca mai toti invitatii de la masa) ca mancarea a fost putina iar aer conditionat zero barat (sau nu facea fata). Dupa experienta asta mi-a trecut si mie in sfarsit ultima scanteie de regret ca nu am ales acest restaurant pentru nunta ^:)^^:)^

Flavia050714
28.06.2013, 11:35:04
Nu stiu care este atitudinea angajatilor, dar pot sa va spun ca din punct de vedere ca invitat locatia are multe minusuri. Am fost recent la nunta unei foste colege de liceu acolo si prietenul meu s-a plans ( ca mai toti invitatii de la masa) ca mancarea a fost putina iar aer conditionat zero barat (sau nu facea fata). Dupa experienta asta mi-a trecut si mie in sfarsit ultima scanteie de regret ca nu am ales acest restaurant pentru nunta ^:)^^:)^

Nu vreau să fac nimănui reclamă proastă că nu am nici un beneficiu/interes de pe urma acesteia, însă atunci când vrei să îți organizezi nunta e foarte neplăcut să dai de oameni neprimitori, aroganți, etc. Doamna cu care am vorbit mi-a dat niște replici și explicații care m-au lăsat mască. În plus, am auzit și eu că mâncarea nu e tocmai excelentă.

chantilly
28.06.2013, 21:47:27
Ca sa nu fie vre-o confuzie, mie mancarea mi s-a parut buna, apetisanta, dar putina. La nunta nu sunt numai domnisoare ca noi care ciugulesc un pic din toate si gata, sunt barbatii care beau tarii si le e foame.

Flavia050714
28.06.2013, 22:49:32
Ca sa nu fie vre-o confuzie, mie mancarea mi s-a parut buna, apetisanta, dar putina. La nunta nu sunt numai domnisoare ca noi care ciugulesc un pic din toate si gata, sunt barbatii care beau tarii si le e foame.

Am înțeles de prima dată că era vorba de cantitate :). Precizam că ar fi și probleme cu calitatea după spusele prietenilor care au participat aici la evenimente.

eu_julie
18.09.2013, 10:03:14
Alte experiente cu Grand Hotel Italia mai aveti?