PDA

Versiunea completa : Pensiunea Alexia

vlad18
03.11.2011, 12:44:11
A mai facut cineva nunta la aceasta pensiune?ceva pareri...

lariana
27.03.2012, 14:16:57
Dragele mele , sunt si eu o miresica de aug 2012 si imi doream sa scriu aici cu bucurie sa impartasesc cu voi numai cele bune , dar din pacate nu e asa ....
Anul trecut , mai exact pe 26 aug 2011 ne-am decis sa mergem sa gasim restaurant pt nunta , prin recomandari si dupa multe cautari ,am ajuns la pensiunea Alexia , ne-a placut locatia , am discutat cu doamna Pahomi , am incheiat un contract pt data de 19 aug 2012 , acont platit , contract semnat de ambele parti .
Booon , bucurosi nevoie mare , am dat fuga si am gasit muzica , facut contract si aici , gasit cameraman , facut contracte si cu asta , cu ansamblu de dansatori , cu firma de catering , absolut tot intrucat urma sa plecam din tara si sa revenim cu 2 sapt. inaintea marelui eveniment .
Ei dragelor , din oarece motive a trebuit sa vin acasa luna asta doar eu , iubi meu e tot plecat , si incercand sa mai pun la punct una alta inainte de nunta , ma duce Dumnezeu pe la pensiune asa sa o revad sa imi mai fac o parere de cum are sa arate .
Fetelor , am avut surpriza vietii http://www.miresici.ro/forum/images/smilies/yahoo/yahoo_ooooh.gif apare madam Pahomi si oarecum confuza la vederea mea scoate dintr-un dosar un alt contract pt data de 19 dar nu cu numele meu pe el , si dupa data incheiat la 2 sapt. dupa noi , contract ce avea pe el un nr de 200 persoane , al nostru fiind undeva in jur de 80 de pers.
Nu pot explica ce am simtit in momentul in care am realizat ca eu sunt in situatia in care am pregatit totul dar dupa mintea doamnei trebuie sa fac nunta unde???!!! acasa ???!!!
Nici macar nu a avut bunul simt sa isi ceara scuze , ceva ... nu stiu , am fost si sunt in stare de soc , am invitatiile facute , absolut totul e pus la punct ...
I-am explicat doamnei ca noi , conform contractului ne prezentam la data stabilita , la ora stabilita la restaurant , daca e nevoie si cu executor judecatoresc dupa noi daca e cazul http://www.miresici.ro/forum/images/smilies/yahoo/yahoo_sad.gif
Cel mai tare m-a enervat faptul ca , in loc sa incerce sa rezolve oarecum situatia ,dansa a inceput cu santaj genul ca imi face meniul de 350 lei , ca ne pune taxa la intrare si alte marlanii ....Ei bine , eu am asteptat niste ani pana sa ma decid sa fac acest pas , mi-am dorit sa fie totul perfect si nu accept sub nici o forma ca nunta sa-mi fie ruinata de acesti excroci in persoana domnilor Pahomi .
Am pus-o in tema deja ca de o fi sa-mi ridice meniul si la 500 de lei , ii platesc, si taxa la intrare daca e nevoie , dar eu imi voi face nunta mult visata la restaurantul pe care l-am ales in urma cu un an , conform contractului am acest drept . CUM se numeste din punct de vedere legal atunci cand vinzi aceeasi paine de doua ori , unor persoane diferite ? INSELATORIE , ori poate EXCROCHERIE ....
Este oare legal sa incasezi o suma de bani , aici vorbesc de acontul platit , fara sa eliberezi o chitanta , un bon de mana ceva ? Si iarasi ajungem ca nu poti taia o chitanta de doua ori pt acelasi produs pe doua nume diferite ....
Moral ce sa mai vorbim , nu cred ca am precizat in mesajul anterior , dar doamna Pahomi mi-a propus sa fac nunta vineri 17 aug . , asta ca nu cumva sa piarda banutii de la nunta mea sau a celorlalti , eu ce sa zic , de nunti facute joia am mai auzit , la tigani ..... dar sa fac nunta vineri ...silita de imprejurari e mai mult decat pot eu intelege sau accepta .... :(

vlad18
27.03.2012, 16:57:21
Buna Lariana!Coincidenta sau nu eu am nunta pe 19 august la acea pensiune(200 persoane)dar cand am fost noi sa vorbim a spus ca e libera data si am vorbit cu doamna,am facut si contractul,dat avansul...Nu pot ajunge acolo deocamdata pentru ca si eu sunt plecata din tara dar la sfarsitul lunii viitoare merg sa vorbesc in legatura cu ce ai scris.:(:(:(