PDA

Versiunea completa : Restaurant Seasons - Onesti

raluca_varga
05.11.2011, 16:06:02
Buna,

Exista pe acest forum miresici din judetul Bacau care au incheiat contract cu Restaurantul Seasons pentru anul 2012? Daca da, va invit sa ne oferim sfaturi/sugestii....
De asemenea, ar fi binevenite si recomandari/sfaturi din partea miresicilor din anii anteriori care au facut nunta la acest restaurant. Cum a fost mancarea, ospatarii, eventuale poze cu restaurantul aranjat si detalii despre firma cu care au colaborat pentru aranjamente etc.

Va pup!

Ancut
05.11.2011, 17:19:45
Buna,

Exista pe acest forum miresici din judetul Bacau care au incheiat contract cu Restaurantul Seasons pentru anul 2012? Daca da, va invit sa ne oferim sfaturi/sugestii....
De asemenea, ar fi binevenite si recomandari/sfaturi din partea miresicilor din anii anteriori care au facut nunta la acest restaurant. Cum a fost mancarea, ospatarii, eventuale poze cu restaurantul aranjat si detalii despre firma cu care au colaborat pentru aranjamente etc.

Va pup!

Buna Raluca,
sora mea a avut nunta in august si o parte din invitati i-a avut cazati pt mai multe zile la Seasons, in jur de 18 persoane, nu mai tin minte exact.
A fost f multumita de serviciile lor, cazare, masa, piscina etc si sincer, sincer mi-a parut foarte rau ca nu a putut sa faca si nunta acolo, acontase de f mult timp la Trotus, inca nu era deschis Seasons-ul pe vremea aceea.
Ca si conducere mi-au parut foarte ok si deschisi, i-au facut si un discount pt cazare, locatia curata, noua. Am vrut dupa nunta sa facem masa de a doua zi acolo, dar din pacate aveau nunta seara si nu s-a putut.
Sala e deja frumoasa, mie mi se pare f eleganta, deci nu o sa ai probleme cu decoratul.
Singura chestie deranjanta pt invitatii mai in varsta ( veniti de miercuri, joi) a fost ca jos se tot petrecea la karaoke etc, cam pana pe la 2-3 noaptea.

Tu ai facut deja rezervarea??

raluca_varga
05.11.2011, 19:37:31
Buna Raluca,
sora mea a avut nunta in august si o parte din invitati i-a avut cazati pt mai multe zile la Seasons, in jur de 18 persoane, nu mai tin minte exact.
A fost f multumita de serviciile lor, cazare, masa, piscina etc si sincer, sincer mi-a parut foarte rau ca nu a putut sa faca si nunta acolo, acontase de f mult timp la Trotus, inca nu era deschis Seasons-ul pe vremea aceea.
Ca si conducere mi-au parut foarte ok si deschisi, i-au facut si un discount pt cazare, locatia curata, noua. Am vrut dupa nunta sa facem masa de a doua zi acolo, dar din pacate aveau nunta seara si nu s-a putut.
Sala e deja frumoasa, mie mi se pare f eleganta, deci nu o sa ai probleme cu decoratul.
Singura chestie deranjanta pt invitatii mai in varsta ( veniti de miercuri, joi) a fost ca jos se tot petrecea la karaoke etc, cam pana pe la 2-3 noaptea.

Tu ai facut deja rezervarea??

Multumesc pentru raspuns!

Da, am facut deja rezervarea pentru luna august.
Ulterior, am aflat de la niste prieteni care au aflat prieteni de-a lor si tot asa.... ca mancarea nu este buna, ca servirea este proasta, motiv pentru care m-am speriat si am deschis acest subiect.
Eu in momentul in care am fost sa negociez contractul am fost placut surprinsa de amabilitatea doamnei Melinte(persoana cu care am discutat), de pretul meniului(ma asteptam sa fie mai "piperat") si de flexibilitatea de care au dat dovada. Sunt doar doua lucruri care nu ma multumesc pe deplin si anume faptul ca restaurantul este la etajul 1 si invitatilor le este greu sa iasa afara la o gura de aer si al doilea lucru este ca in momentul in care am semnat contractul mi s-au prezentat preturile meniurilor de anul acesta, cu mentiunea ca pana la anul, in functie de variatia costului alimentelor aceste preturi pot creste. Odata ce am semnat contractul, poate ma trezesc la anu' ca pretul meniului/pers este mai mare cu 50-60 de lei ca o iau razna. Sper sa creasca cu cel mult 20 de lei:) In orice caz, Seasons mi se pare in acest moment cea mai buna alegere din onesti.

Si eu am de cazat aproximativ 40 de persoane din Bucuresti(in acest oras locuiesc eu in momentul de fata) si ma gandeam sa optez tot pentru cele 10 camere de la Seasons(asta inseamna 20 de persoane), iar pe celelalte persoane sa le cazez la Pesiunea Alexandra(este aproape de restaurant), insa conditiile de la pesiune nu se compara cu cele de la seasons, unde am inteles ca respectivele camere sunt clasate ca fiind de 5*.

Ancut
06.11.2011, 20:05:33
Multumesc pentru raspuns!

Da, am facut deja rezervarea pentru luna august.
Ulterior, am aflat de la niste prieteni care au aflat prieteni de-a lor si tot asa.... ca mancarea nu este buna, ca servirea este proasta, motiv pentru care m-am speriat si am deschis acest subiect.
Eu in momentul in care am fost sa negociez contractul am fost placut surprinsa de amabilitatea doamnei Melinte(persoana cu care am discutat), de pretul meniului(ma asteptam sa fie mai "piperat") si de flexibilitatea de care au dat dovada.
Sunt doar doua lucruri care nu ma multumesc pe deplin si anume faptul ca restaurantul este la etajul 1 si invitatilor le este greu sa iasa afara la o gura de aer si al doilea lucru este ca in momentul in care am semnat contractul mi s-au prezentat preturile meniurilor de anul acesta, cu mentiunea ca pana la anul, in functie de variatia costului alimentelor aceste preturi pot creste. Odata ce am semnat contractul, poate ma trezesc la anu' ca pretul meniului/pers este mai mare cu 50-60 de lei ca o iau razna. Sper sa creasca cu cel mult 20 de lei:) In orice caz, Seasons mi se pare in acest moment cea mai buna alegere din onesti.

Si eu am de cazat aproximativ 40 de persoane din Bucuresti(in acest oras locuiesc eu in momentul de fata) si ma gandeam sa optez tot pentru cele 10 camere de la Seasons(asta inseamna 20 de persoane), iar pe celelalte persoane sa le cazez la Pesiunea Alexandra(este aproape de restaurant), insa conditiile de la pesiune nu se compara cu cele de la seasons, unde am inteles ca respectivele camere sunt clasate ca fiind de 5*.

Buna,
nu stiu cum servesc la nunti, dar ma indoiesc ca si-ar face singuri probleme, mai ales ca sunt la inceput, oricum eu zic ca ai cu cine discuta ( nu ca pe la alte hoteluri, la fel de faimoase in Onesti, unde astepti mult si bine pana primesti meniul, gheata sau mai stiu eu ce, si alea aruncate pe masa nu alta).
Intra-adevar conditiile sunt faine, din cate imi amintesc din discutie le mai lipsesc halatele de baie pt a trece la 5*.
In privinta gurei de aer, poate o sa vrea lumea sa iasa sus la piscina:-p.
Oricum felicitari pentru alegere, eu cred ca o sa fii multumita, chiar daca o sa mai fie si minusuri, nu prea aveai de unde alege in Onesti, sa fie si nou si curat si aerisit (dupa cum ti-am spus mi-a parut rau ca nu a facut si sora mea acolo).
Bafta pe mai departe , mai ai o multime de lucruri de facut !

Azayle
19.11.2011, 17:30:58
Buna fetelor!
Am facut un contract cu restaurantul Seasons pentru iulie 2012, iar pana acum totul a decurs bine. Am discutat cu d-na Ramona si chiar sunt foarte incantata de restaurant. Singurul lucru care nu mi-a placut a fost faptul ca la incheierea contractului mi-a spus ca trebuie sa mai iau inca ceva de la ei pe langa meniu (am ales apa si sucul) ceea ce inainte nu am discutat.
Mi s-a spus ca imi pot face decoratiunile ei (orice vreau) cu conditia sa le trimit e-mail cu ce anume vreau(poze) ca ei sa imi poata face un pret. Am facut lucrul asta si inca nu am primit nici un raspuns si deja a trecut ceva timp, ceea ce ma face sa inclin spre o alta firma de decoratiuni. Sper sa nu fie asa cum imi dau impresia si anume neinteresati.
Sunt foarte interesata daca mai aveti noutati! :) Multumesc!

raluca_varga
23.11.2011, 20:32:30
Buna fetelor!
Am facut un contract cu restaurantul Seasons pentru iulie 2012, iar pana acum totul a decurs bine. Am discutat cu d-na Ramona si chiar sunt foarte incantata de restaurant. Singurul lucru care nu mi-a placut a fost faptul ca la incheierea contractului mi-a spus ca trebuie sa mai iau inca ceva de la ei pe langa meniu (am ales apa si sucul) ceea ce inainte nu am discutat.
Mi s-a spus ca imi pot face decoratiunile ei (orice vreau) cu conditia sa le trimit e-mail cu ce anume vreau(poze) ca ei sa imi poata face un pret. Am facut lucrul asta si inca nu am primit nici un raspuns si deja a trecut ceva timp, ceea ce ma face sa inclin spre o alta firma de decoratiuni. Sper sa nu fie asa cum imi dau impresia si anume neinteresati.

Hmmmm.....ma sperie ce ai scris de bauturi! Pe mine cand am incheiat contractul nu m-au conditionat sa mai iau nimic de la ei: meniul si atat. Contractul a fost incheiat in august 2011, pentru august 2012. In contract scrie ca beneficiarul poate aduce formatie proprie, bauturi alcoolice si racoritoare, precum si alte lucruri necesare organizarii(flori, tort etc.). Sper sa nu fie cazul sa am surprize neplacute....In privinta decoratiunilor, mi-au comunicat ca este posibil ca pana la anul sa aiba si aceste servicii in portofoliul lor, insa nu se stie nimic sigur. Tie ti-au aratat un catalog/poze cu aranjamentele de care dispun ei(fete de masa, naproane, suport flori...)?

raluca_varga
23.11.2011, 20:35:30
Buna fetelor!

Nu ne arati si noua pozele pe care le-ai ales pentru decorarea restaurantului? cum iti doresti sa arate? Pentru ce culoare optezi? Doresti sa inveleasca scaunele in huse sau le vei avea asa cum sunt? Eu cred ca le voi pastra asa pentru ca mi se par elegante si frumoase. In schimb....mi-as dori foarte mult sa am mese rotunde, dar am inteles ca nu este posibil:(

alyiuby
19.12.2011, 17:54:38
Buna,

Va pup!
buna raluca! sunt si eu curioasa cat ti-a cerut pe meniu? si daca poti sa imi zici ce contine meniul!!! ms pup!

raluca_varga
19.12.2011, 23:30:00
buna raluca! sunt si eu curioasa cat ti-a cerut pe meniu? si daca poti sa imi zici ce contine meniul!!! ms pup!

Buna! Exista mai multe tipuri de meniu, la diferite preturi. Daca vrei oferta detaliata imi poti da pe pm adresa ta de mail si iti trimit. Preturile sunt pentru anul 2011(meniurile pt 2012 nu au fost inca stabilite si pot suferi modificari minime fata de 2011 in functie de evolutia preturilor alimentelor). Ca sa-ti faci o idee, eu am optat pentru un meniu care costa 143 lei/pers si care include mancare + f putina bautura (50 ml whisky sau martini sau cinzano/pers+ o cafea+o apa 0,5 l+un suc 0.250 ml). In pretul acesta, ca si mancare intra aperitiv(bulete asortate din branza, degetele din piept de pui cu susan, tartine cu icre pe cruton de lamaie, nufar din rosie cu salata de vinete, foietaj din carne, salam sibiu, crochete picante, castraveti), salau pane cu legume mexicane sau cartofi nature, mixt grill(piept de pui+cotlet sau ceafa de porc) cu cartofi taranesti sau prajiti.

Daca te mai pot ajuta cu ceva, spune-mi!

raluca_varga
30.12.2011, 17:55:02
Buna fetelor!

Buna,

Ai primit informatii cu privire la decoratiuni sau te-ai orientat catre o alta firma pentru a se ocupa de decorare?

Stiti cumva daca s-au stabilit preturile meniurilor pentru anul 2012? sunt aceleasi ca in 2011 sau au mai crescut?

al2013
05.03.2013, 14:02:30
Buna,

Ati avut de curand nunta la Seasons? Imi puteti da mai multe detalii? Cum a iesit, daca ati intampinat probleme, cate persoane au fost, a fost loc de dans?
Ca si muzica pe cine ati ales? Eu ma gandeam la dj, formatiile sunt destul de scumpe. Am gasit DJ Alex din Onesti. Aveti ceva pareri despre el?

Multumesc,

scumpy_s
16.07.2013, 18:06:26
Am avut nunta anul trecut la Seassons, in iunie, a fost foarte bine. Nunta a fost mica, 100 persoane, am avut loc berechet sa dansam,bine, daca ies toti 100 nu e ca si cum ai fi singur, dar nu te sufoci.E loc.
La decor, au ei lucruri care sa iti propuna, si poti sa vii si tu cu ce vrei.
Au o lista variata de meniuri de nunta, bufet suedez daca vrei,iti organizeaza candy buffet sau bufet de fructe, ce doresti tu.
Sunt deschisi la orice sugestii si te suna de fiecare data sa iti arate ce au luat, daca iti convine sau nu.
Bucatareasa foarte buna in ceea ce face, priceputa si amabila... ne-a sfatuit in interesul nostru mereu, nici o clipa nu a fost vorba sa ne scoata in paguba , chelnerii la fel.
Avem doar aminitiri placute in urma organizarii nuntii la ei in restaurant.Recomand din toata inima.