PDA

Versiunea completa : Restaurant Alls

Anedis
19.01.2012, 23:06:25
Am descoperit intr-o revista de profil un nou restaurant in Iasi, Alls, situat undeva in Pacurari.
Poate cineva oferi detalii suplimentare?
Din cate am vazut pe internet are 2 sali, una cu capacitate de 140 de locuri, cealalta cu capacitate de 160.

Tzuckyshor
23.02.2012, 13:54:55
Buna,
In cautarile nostre pentru o sala de nunta perfecta :-p am trecut si pe la acest restaurant! Intr-adevar sala e foarte eleganta, variantele de meniu se incadreaza undeva intre 190 si 270; tortul e din partea lor - au laborator propriu.
Ce altceva ai mai dori sa stii?

Tzuckyshor
10.03.2012, 18:06:24
Am uitat sa mai specific ca au variante de meniu all inclusive la 240-250 lei in care pe langa cele 4 feluri de mancare si tort mai ofera si fructe, fantana de ciocolata, decorarea salii, bauturile alcoolice si (sper sa nu fi inteles eu gresit :-p...) servicii foto-video!

Tzuckyshor
23.03.2012, 22:47:25
Arata foarte bine ;)) oare au liber anul acesta? cred ca ma duc si eu sa ma interesez maine sau poimaine :D

Buna mada,
Cand am fost noi sa intrebam (acum aprox o luna) nu aveau programate decat 3-4 nunti pentru anul acesta. E nou deschis si lumea nu a auzit inca de el deci ai sanse mari sa gasesti date libere! Bafta!:)

stefania_a
08.04.2012, 09:09:27
Buna mada,
Cand am fost noi sa intrebam (acum aprox o luna) nu aveau programate decat 3-4 nunti pentru anul acesta. E nou deschis si lumea nu a auzit inca de el deci ai sanse mari sa gasesti date libere! Bafta!:)

si sora mea a inchiriat sala pentru anul aceasta.....

catalina18
25.04.2012, 18:18:28
si sora mea a inchiriat sala pentru anul aceasta.....

Buna,te rog spune-mi daca ai mai multe detalii despre restaurant?meniu,sali,date libere?poate niste poze?eu am mai cautat pe internet,dar pe siteul lor nu pot sa intru!multumesc anticipat

ratusfk11
15.05.2012, 14:59:04
Buna viitoare miresici!
Noi ne dorim sa organizam nunta in 2013, prin septembrie, si abia acum am inceput sa cautam restaurante. Problema e ca nu o sa avem o nunta numeroasa, ne asteptam la un numar de 100 de persoane si din acest motiv intampinam piedici in alegerea salii. Marea majoritate a restaurantelor ne impun un numar minim de persoane in care nu ne incadram.
Am vazut topicul si restaurantul All's m-a impresionat, din pozele vazute pe pagina lor de facebook si din discutiile dintre voi.
Vi s-au impus un numar de persoane minime?!

Tzuckyshor
27.05.2012, 12:24:44
Buna,
Este vreo miresica care a semnat contract all inclusive, la 240 lei? Stiu ca acest meniu sunt incluse si serviciile foto-video; imi poate spune cineva cu cine anume colaboreaza?

stefania_a
27.05.2012, 19:31:30
Buna,
Este vreo miresica care a semnat contract all inclusive, la 240 lei? Stiu ca acest meniu sunt incluse si serviciile foto-video; imi poate spune cineva cu cine anume colaboreaza?

de ce te intereseaza, daca tu oricum ai incheiat contract cu cei de lacasa gloria??!!!;));))

Tzuckyshor
27.05.2012, 20:11:50
de ce te intereseaza, daca tu oricum ai incheiat contract cu cei de lacasa gloria??!!!;));))

Asa este, intreb pentru o prietena care vrea sa fac nunta tot la anul, in toamna si nu este in tara acum! Si noi am fost si ne-am interesat inainte sa semnam contractul cu cei de la Casa Gloria dar nu am intrebat de serviciile foto-video atunci. Doresc sa stiu daca se merita aceasta varianta!

stefania_a
19.07.2012, 11:33:15
a trecut si nunta surioarei mele si revin cu impresii legate de aceste restaurant. eu una le ofer nota 8, si o sa justific si de ce..sala este super frumoasa, ceva deosebit, ospatarii ff aternti. nu trebuie sa ceara nimeni nimic, pentru ca observa cand se termina o sticla cu ceva si aduc imediat alta, sunt ff atenti, mancarea foarte buna si destula zic eu si pentru toate gusturile, aerul conditonat face fata (de ex. in ziua nuntii surioarei afara au fost 39 de grade, seara erau 30 iar in sala era racoare si bine), in schimb trebuie sa fiti foarte atente pentru ca sora a ales la meniu file la peste, la degustare a fost totul ok, iar in seara nuntii s-au trezit cu alt peste care avea destule oase:(..dar deja era prea tarziu sa mai faca mirii ceva. de asemenea cand au intrebat cate meniuri sunt duse in sala, au fost incarcati cu 7 meniuri, de a trebuit sora sa se certe cu sefa de sala (asta se intampla departe de ochii invitatilor, la bucatarie), si cand au trimis mirii un ospatar in sala sa numere invitatii asa subtil, fara sa se observe, s-a dovedit ca sefa de sala vroia sa ii incarce cu 7 meniuri...urat din partea lor...:-&..deci astea au fost probelemele mari..au avut si fantana de ciocolata inclusa in pret, cu fructe si a fost delicios...
daca mai aveti intrebari va stau la dispozitie..a si inca ceva..sora nu a mers pe varianta cu filmat si pozat inclusa in pretul meniului...

catalina18
26.07.2012, 22:59:09
Buna,Stefania!Multumim frumos pentru detalii!eu am semnat contract pentru 25 august pt salonul Green si sunt incantata pana acum.In primul rand vreau sa te intreb ce a avut sora ta in meniu inafara de peste(sper sa nu avem probleme si noi)?ma bucur ca ospatarii sunt prompti si ca aerul conditionat face fata caldurii de afara.cat despre meniuri,un pic cam urat ca s-a intamplat asta,noi o sa avem sala plina toate cele 140 locuri si maxim una 2 persoane peste.Fantana de ciocolata cat timp a functionat si ce fructe au fost incluse la masa de fructe?Tortul si prajiturile cum au fost,ce tip de tort ati ales?ce a fost inclus la partea de decoratiuni?multumesc frumos si scuze ca am atatea intrebari,dar sunt nerabdatoare si vreau sa aflu cat mai multe detalii!Cand ai pozici,te rog sa le postezi aici!multumesc>:D<

stefania_a
27.07.2012, 06:46:41
Buna,Stefania!Multumim frumos pentru detalii!eu am semnat contract pentru 25 august pt salonul Green si sunt incantata pana acum.In primul rand vreau sa te intreb ce a avut sora ta in meniu inafara de peste(sper sa nu avem probleme si noi)?ma bucur ca ospatarii sunt prompti si ca aerul conditionat face fata caldurii de afara.cat despre meniuri,un pic cam urat ca s-a intamplat asta,noi o sa avem sala plina toate cele 140 locuri si maxim una 2 persoane peste.Fantana de ciocolata cat timp a functionat si ce fructe au fost incluse la masa de fructe?Tortul si prajiturile cum au fost,ce tip de tort ati ales?ce a fost inclus la partea de decoratiuni?multumesc frumos si scuze ca am atatea intrebari,dar sunt nerabdatoare si vreau sa aflu cat mai multe detalii!Cand ai pozici,te rog sa le postezi aici!multumesc>:D<

a functionat 2 ore..dar avea destula cioco..fructe sincer au fost de tot felul...erau pentru toate gusturile...pentru celelalte intrebari trebuie sa vb cu sora ca sa iti pot raspunde corect!!8-} tortul si prajiturile au fost fff bune, doar ca la tort, sora a cerut un decor si s-a trezit cu altul..si era si atins la capete..asta a zis ea, ca nu stiu cati invitati au observat detaliul asta...deci mare atentie la tort!!

catalina18
27.07.2012, 10:11:36
Multumesc frumos pentru raspunsuri!Daca vorbesti cu sora ta poate iti da mai multe detalii si astept si fotografii!o zi buna!:x

ancaaaa
01.08.2012, 20:10:13
ma bucur sa citesc impresii placute:) am si eu nunta pe 2 septembrie si sunt foarte emotionata.. multumesc mult stefania pentru detalii:)

stefania_a
01.08.2012, 21:21:00
ma bucur sa citesc impresii placute:) am si eu nunta pe 2 septembrie si sunt foarte emotionata.. multumesc mult stefania pentru detalii:)

cu placere..o sa mai revin cu raspunsuri, doar ca acum sora e in concediu..si nu o mai deranjez cu detalii legate de nunta!!!

Hellene2012
16.08.2012, 20:15:44
Buna, o poti intreba pe sora ta daca si-a ales mediul all inclusive sau a luat doar mancarea de la ei? Ce probleme a mai intampinat? :-ss Eu am anul viitor nunta acolo si cam am emotii ca e nou deschis si nu prea am gasit impresii despre All's. multumesc mult

s_oana
20.08.2012, 15:31:13
Buna, o poti intreba pe sora ta daca si-a ales mediul all inclusive sau a luat doar mancarea de la ei? Ce probleme a mai intampinat? :-ss Eu am anul viitor nunta acolo si cam am emotii ca e nou deschis si nu prea am gasit impresii despre All's. multumesc mult
Buna, si eu am nunta la anul, singurile informatii despre All's doar aici le-am gasit, eu am foat de cateva ori pe acolo cand aveau loc alte nunti, m-am uitat putin cum este amenajata sala cum au aranjat pe mese si alte chestii legate de decoratiuni dar nu am vazut cat de bine arata meniul (eu am optat pentru all inclusive) aici ma refer la ceva poze, sper ca totul sa fie bine si poate v-a posta cineva macar una doua poze sa-mi fac o ideie:-SS

ancaaaa
22.08.2012, 17:42:53
Buna, si eu am nunta la anul, singurile informatii despre All's doar aici le-am gasit, eu am foat de cateva ori pe acolo cand aveau loc alte nunti, m-am uitat putin cum este amenajata sala cum au aranjat pe mese si alte chestii legate de decoratiuni dar nu am vazut cat de bine arata meniul (eu am optat pentru all inclusive) aici ma refer la ceva poze, sper ca totul sa fie bine si poate v-a posta cineva macar una doua poze sa-mi fac o ideie:-SS

eu am nunta peste 11 zile...peste 12 zile revin cu impresii:)

aima
27.08.2012, 14:15:43
Buna!

Care a fost avansul cerut la acest restaurant?
De asemenea, miresici care ati avut deja nunta cu meniu all inclusive, ce impresie v-au facut cei de la foto-video?

Eu chiar astazi mi-am programat o intalnire sa vad despre ce este vorba si sunt tare emotionata!
Multumesc!

s_oana
28.08.2012, 21:12:47
Buna!

Care a fost avansul cerut la acest restaurant?
De asemenea, miresici care ati avut deja nunta cu meniu all inclusive, ce impresie v-au facut cei de la foto-video?

Eu chiar astazi mi-am programat o intalnire sa vad despre ce este vorba si sunt tare emotionata!
Multumesc!

Buna eu tot pe cei recomandati de restaurant am sa-i am la nunta, din cate am auzit si am vazut sunt OK...in legatura cu avansul eu am dat 1500 Ron .

ioana08
30.08.2012, 21:34:52
:>Am poze care vrea sa le vada ?:*

Buna! Felicitari pentru nunta si casa de piatra! Vad ca ai avut nunta la All's. Imi poti spune si mie mai multe despre acest restaurant ( decoratiuni, servire, foto video- daca ai avut). Si daca ai utea sa-mi trimiti si poze :D. Suna foarte bine oferta lor, dar chiar iti ofera tot ce zic?

boggy
02.09.2012, 15:31:51
Salut!serviciile sunt acelea care va sunt promise!Nu mint cu nimic ,sunt foarte seriosi!Ti-am zis singgura problema a fost cu decorul da aia nu tine de local!Si daca vrei mai multe informatii poti sa-mi lasi in privat id-ul de mess.:*

Buna,

eu sunt pe punctul de a da avansul dar nu stim cum e mancarea...m- ar interesa cum a fos mancarea si daca bautura a fost suficienta si v- a multumit. inca o rugaminte ar fi sa- mi zici, te rog, care a fost problema cu decoratiunile si la ce ar trebui sa fiu atenta...e adevarat ce am citit mai sus, ca nu ar fi tocmai seriosi?

Multumesc frumos

ioana08
05.09.2012, 12:01:53
eu am nunta peste 11 zile...peste 12 zile revin cu impresii:)

Buna! Felicitari pentru nunta si casa de piatra! Vad ca ai avut nunta la All's...As vrea sa fac si eu nunta aici, dar...nu stiu daca e totul ok (mancare, decoratiuni, foto- video). Ai mai platit ceva in plus fata de cei 250 de ron? :*

s_oana
02.10.2012, 20:52:06
Dragi miresici care veti avea nunta la acest restaurant aveti f mare grija caci serviciile oferite lasa mult de dorit!!!!!!!! Meniul este un dezastru,nu se ridica la nivelul de 5 stele cum zic ei!!! Mancarea este putina si proasta!

stefania_a
03.10.2012, 10:59:05
Dragi miresici care veti avea nunta la acest restaurant aveti f mare grija caci serviciile oferite lasa mult de dorit!!!!!!!! Meniul este un dezastru,nu se ridica la nivelul de 5 stele cum zic ei!!! Mancarea este putina si proasta!

pai tu de unde stii, daca se presupune ca ai nunta in 2013?!!!:-"

s_oana
03.10.2012, 21:42:31
din surse foarte sigure!de la miresele care au avut nunta anul acesta

stefania_a
04.10.2012, 06:54:59

si sora mea a avut nunta anul acesta la ei..si sincer nu mi s-a parut ca mancarea nu ar fi buna!! deci..depinde si ce au ales fiecare la meniu...:-":-"

Caty09
04.10.2012, 12:38:51
Buna! Felicitari pentru nunta si casa de piatra! Vad ca ai avut nunta la All's...As vrea sa fac si eu nunta aici, dar...nu stiu daca e totul ok (mancare, decoratiuni, foto- video). Ai mai platit ceva in plus fata de cei 250 de ron? :*

Buna Ioana, din nou:). Eu sincer, nu iti recomand acest restaurant. Am o cunostinta care a lucrat acolo si stiu din surse sigure ca mancarea intradevar lasa de dorit si are o calitate indoielnica. Intradevar, arata bine, e nou si bine aranjat dar cred ca la fel de important in seara nuntii ca invitatii tai sa se simta bine si evenimentul sa iasa asa cum ti-ai dorit este sa ai si un meniu pe masura locatiei. Am avut prieteni care nemultumiti fiind de ce li s-a pus in farfurie (mancare rece, cruda, tare) sa plece de la nunta si sa si scada din dar...

ioana08
04.10.2012, 20:13:24

Sincer stiu si eu miresici care au facut nunta aici si nu s- au plans de mancare. Unele au platit ceva in plus la aranjamente florale, dar...in rest a fost ok.

s_oana
04.10.2012, 22:48:59
Pune te rog niste poze sa ma conving ca totul a fost ok.am vazut cum arata mancarea si lasa de dorit, un bucatar medaliat international,precum zic ei , stie sa gateasca macar niste legume nu un terci pus in farfurie

ioana08
08.10.2012, 20:08:10
Buna Ioana, din nou:). Eu sincer, nu iti recomand acest restaurant. Am o cunostinta care a lucrat acolo si stiu din surse sigure ca mancarea intradevar lasa de dorit si are o calitate indoielnica. Intradevar, arata bine, e nou si bine aranjat dar cred ca la fel de important in seara nuntii ca invitatii tai sa se simta bine si evenimentul sa iasa asa cum ti-ai dorit este sa ai si un meniu pe masura locatiei. Am avut prieteni care nemultumiti fiind de ce li s-a pus in farfurie (mancare rece, cruda, tare) sa plece de la nunta si sa si scada din dar...

Multumesc pentru pareri si sfaturi!:*:*:*

catalina18
10.10.2012, 19:35:03
Buna,miresicilor!Eu am avut nunta la restaurantul All's pe data de 25 august.De obicei nu prea scriu pe site,dar vreau sa spun povestea mea.
Cum a inceput totul...Ne-am hotarat tarziu sa facem nunta in 2012 si voiam neaparat pe 25 august.Cum nu am gasit nimic liber in oras,am inchiriat o sala de nunta la 20km de Iasi,de unde este sotul meu.In luna aprilie am vazut pe site rubrica cu acest restaurant,m-am uitat pe net am mai intrebat aici pe site si am hotarat sa o sun pe Livia Lazan,managerul restaurantului.Am cerut detalii si am ramas incantata de ce oferea restaurantul.Am decis cu Livia sa vin sa vad restaurantul in iulie(noi fiind plecati in strainatate) si sa semnam contractul.Intre timp se inscrisese si o fata cu numele pe site andra100 care avusese nunta acolo in aprilie,i-am cerut idul si am mai vb pe messenger.
In iulie cand am ajuns acasa am si fost la restaurant,era duminica iar Livia a fost de acord sa ne intalnim.Am semnat contractul pentru salonul Green caci acesta era disponibil si am hotarat sa facem petrecerea pentru cununia civila tot acolo,joi 23 august in celalalt salon Royal.Intre timp,adica de pe 20 iulie pana pe 23 august m-am ocupat de nunta.M-am intalnit cu Andra fata ce se ocupa cu decoratiunile,am stabilit degustarea,cum vor fi asezate mesele tortul ,dupa cum mi-a spus Livia,tb stabilit cu o saptamana inainte.Am ales un meniul la pretul de 198lei,din care am scazut bauturile 18lei pentru ca nu am vrut meniul de open bar ,noi deja aveam vinul,whisky,bautura pentru femei si cafeaua care urma doar sa o prepare ei.
In tot acest timp,a existat o colaborare buna sotul meu chiar mi-a spus ca avea incredere in Livia si ca o sa iasa bine.A urmat degustarea a fost bine,nu foarte bine.Toate cele 4 feluri care erau in meniu erau puse pe cate un platou pt 2 persoane.nu am avut ce obiecta la primele 2 feluri-antreu si sarmalute.doar ca pestele avea un sos prea aromat si am cerut sa se nu fie asa si sa se adauge lamaie,iar legumele erau mai mult marinate si am zis sa fie sote cum ales.Friptura aleasa noi a fost muschi de porc impletit invelit in bacon cu cartofi aromati.in schimb ne-a adus rulada de muschi cu bacon si ne-a explicat ca asa o sa fie mai bine pt ca daca era impletit o sa fie prea crocant din cauza baconului.am ramas de acord,in asamblu tot ce degustasem era bine gatit si aspectuos.
Trebuie sa va mai spun ca la partea cu decoratiuni,ai lucruri incluse in functie de pretul meniului,noi tb sa dam diferenta pentru huse si eventual daca vroiam aranjamente mai bogate la flori.tot de la Andra am luat separat si plicurile de bani,am ales si un aranjament cu 10 lei mai scump.
Cand a urmat alegerea tortului a fost o problema,se pare ca suportul ce il vroiam nu era disponibil,cei de la Charlotte fiind ocupati,si a tb sa merg sa vb cu sefa de acolo.nu am ajuns din pacate,am luat mai tarziu bucatile de tort ce tb sa le degust de la cofetarie,am gustat si hotarat ce tip de crema tb sa fie.cand o sun pe LIvia mi-a spus ca deja daduse comanda de tort,cu crema de lamaie.am zis ca nu e nici o problema ceva de genul voiam si eu doar sa mai adauge un strat de crema mai subtire sa fie mai aspectuos iar suportul tb fie cel ce il vroiam eu,cu blaturile alea sau cum se cheama unul peste altul.
Cum am spus cununia civila a fost joi totul a fost frumos,mancarea a fost buna,doar ca noua ni s-a parut cam putina pentru cei 50 de invitati.Am ales bufet suedez totul a fost frumos aranjat.in schimb ce a lipsit au fost servetelele pe care le-am cerut noi.In mare a fost totul bine,au fost 2 ospatari.Eram bucurosi.toti invitatii s-au distrat dar aveam emotii pentru ziua nuntii.
Vineri Livia m-a sunat sa imi spuna ca tortul va contine crema de lamaie si visine.ceea ce nu mi-a placut,dar am zis asta e,stiam ca o sa fie gustos.Tot vineri am dat si numarul final de meniuri.Sala are 140 de locuri,noi ne asteptam la 152 invitati atatia ne confirmasera.Am hotarat ca daca o sa fie inghesuiala scoatem o masa pe hol sau pe terasa,cea la care stateau verisorii mei.
Sambata noi am ajuns la restaurant la ora 17:30 era totul ok,dimineata a fost sotul si a schimbat putin aranjarea meselor cu ospatarii.Am plecat la sedinta foto,iar la ora 20 eram inapoi.Atunci am vazut ca scarile de la intrare erau decorate cu visiniu culoarea cu care era decorata cealallta sala.i-am spus Liviei si a zis ca ei au semnat prima contractul si ca erau oameni importanti avocati vamesi...ok...m-am enervat un pic,dar am lasat de la mine.Aveam emotii mari au inceput sa vina invitatii...Am avut norocul zic eu ca au venit mai multe decat ne-a confirmat astfel au fost 170persoane in total,am facut cateva mese de 9 in loc de 8 si s-a mai adus o masa.A incceput petrecerea,s-a adus primul fel.din pacate,nu era ceea ce degustasem,nu era aspectuoasa mancarea si era putina,de la o farfurie lipsea castravetele de la alta maslina de la alta altceva.am intrat in panica cand am vazut,dar tb sa zambesc era nunta mea.Al doilea fel au fost sarmalute au fost bune stiam de la degustare.Pestele a fost un dezastru,straniu la gust unii invitati ne-au zis dupa nunta ce le-a fost un pic rau,altii nu l-au mancat deloc,legumele erau fierte doar nu sote si lamaia lipsea.Friptura-tb sa fie 3 bucati de rulada au fost 2 iar cartofii numarati.Per total mancarea a fost putina si proasta la gust,ne este rusine si acum cand vorbim despre nunta cu invitatii.
Tortul a fost bun,doar ca nu mi-a adus suportul promis.a fost tort bloc cum il numesc cu etaj unul peste altul fara suport,se vede in fotografii ce fata am cand am vazut ce iese pe usa de la bucatarie.
Ospatarii au fost ok,cu toate ca am mai auzit de la rude ca au cerut apa nu s-a adus,gheata fel,mama a cerut de 2 ori o cafea...Plus ca un ospatar era si la cealalta nunta,iar seful de sala la fel.
In ceea ce priveste bautura tot ce a ramas am luat acasa nu cred ca ne-au furat aici,ne-a ramas multa bautura.Dimineata,Livia ne-a spus ca au fost 180 in total inclusiv muzica si video.Asa tb sa fi fost,eram prea suparati,ne facusem de rusine cu mancarea.Am plecat cu un gust amar,aproape se ajungea la cearta din cauza mancarii sustineau ei era buna si destula,doar ca farfuriille erau cam mari...
Asta a fost sa fie,nu vreau sa zic ca imi pare rau ca am facut nunta la restaurant All's.
Ceea ce m-a facut sa scriu a fost faptul ca azi,intrand pe messenger fata cu care vorbisem prin iunie ma intreaba cum a fost nunta.ii zic ca bine,ea tb sa imi arate poze de la nunta ei dar nu am mai intrat.Numai ce vad ca la numele de utilizator apare Lazan Alexandra,numele de familie al Liviei era Lazan.o intreb cand a avut nunta,imi spune ca pe 28 iulie,era clar,Eu vazusem comentariile de pe site zilele trecute si chiar mi-am zis:nu doar la mine s-a intamplat!o intreb daca e utilizatorul alexa_ale96 si zice ca da.acest utilizator este de fapt ruda cu Livia,cred ca fiica ei,ea mi-a spus ca e matusa dar nu cred.nu vi se pare ciudat ca are 7 mesaje,toate 7 la subiectul cu All's?primul cont deja i-a fost banat.M-a intrebat daca am avut nunta pe 25 aug,in salonul Green si a inceput sa vorbeasca urat,ca eu de fapt nu stiu sa apreciez bunul gust,ca am avut invitati de la tara,ceea ce m-a convins ca e fiica ei,deoarece ea a fost acolo toata seara.
Nu credeam ca am sa ajuung sa scriu asta despre restaurantul unde am facut nunta,dar ganditi-va de 2 ori inainte sa il alegeti!Daca vreti si dovezi o sa postez fotografii.
O seara buna,miresici!

ioana08
10.10.2012, 20:05:06
Buna,miresicilor!Eu am avut nunta la restaurantul All's pe data de 25 august.De obicei nu prea scriu pe site,dar vreau sa spun povestea mea.
Cum a inceput totul...Ne-am hotarat tarziu sa facem nunta in 2012 si voiam neaparat pe 25 august.Cum nu am gasit nimic liber in oras,am inchiriat o sala de nunta la 20km de Iasi,de unde este sotul meu.In luna aprilie am vazut pe site rubrica cu acest restaurant,m-am uitat pe net am mai intrebat aici pe site si am hotarat sa o sun pe Livia Lazan,managerul restaurantului.Am cerut detalii si am ramas incantata de ce oferea restaurantul.Am decis cu Livia sa vin sa vad restaurantul in iulie(noi fiind plecati in strainatate) si sa semnam contractul.Intre timp se inscrisese si o fata cu numele pe site andra100 care avusese nunta acolo in aprilie,i-am cerut idul si am mai vb pe messenger.
In iulie cand am ajuns acasa am si fost la restaurant,era duminica iar Livia a fost de acord sa ne intalnim.Am semnat contractul pentru salonul Green caci acesta era disponibil si am hotarat sa facem petrecerea pentru cununia civila tot acolo,joi 23 august in celalalt salon Royal.Intre timp,adica de pe 20 iulie pana pe 23 august m-am ocupat de nunta.M-am intalnit cu Andra fata ce se ocupa cu decoratiunile,am stabilit degustarea,cum vor fi asezate mesele tortul ,dupa cum mi-a spus Livia,tb stabilit cu o saptamana inainte.Am ales un meniul la pretul de 198lei,din care am scazut bauturile 18lei pentru ca nu am vrut meniul de open bar ,noi deja aveam vinul,whisky,bautura pentru femei si cafeaua care urma doar sa o prepare ei.
In tot acest timp,a existat o colaborare buna sotul meu chiar mi-a spus ca avea incredere in Livia si ca o sa iasa bine.A urmat degustarea a fost bine,nu foarte bine.Toate cele 4 feluri care erau in meniu erau puse pe cate un platou pt 2 persoane.nu am avut ce obiecta la primele 2 feluri-antreu si sarmalute.doar ca pestele avea un sos prea aromat si am cerut sa se nu fie asa si sa se adauge lamaie,iar legumele erau mai mult marinate si am zis sa fie sote cum ales.Friptura aleasa noi a fost muschi de porc impletit invelit in bacon cu cartofi aromati.in schimb ne-a adus rulada de muschi cu bacon si ne-a explicat ca asa o sa fie mai bine pt ca daca era impletit o sa fie prea crocant din cauza baconului.am ramas de acord,in asamblu tot ce degustasem era bine gatit si aspectuos.
Trebuie sa va mai spun ca la partea cu decoratiuni,ai lucruri incluse in functie de pretul meniului,noi tb sa dam diferenta pentru huse si eventual daca vroiam aranjamente mai bogate la flori.tot de la Andra am luat separat si plicurile de bani,am ales si un aranjament cu 10 lei mai scump.
Cand a urmat alegerea tortului a fost o problema,se pare ca suportul ce il vroiam nu era disponibil,cei de la Charlotte fiind ocupati,si a tb sa merg sa vb cu sefa de acolo.nu am ajuns din pacate,am luat mai tarziu bucatile de tort ce tb sa le degust de la cofetarie,am gustat si hotarat ce tip de crema tb sa fie.cand o sun pe LIvia mi-a spus ca deja daduse comanda de tort,cu crema de lamaie.am zis ca nu e nici o problema ceva de genul voiam si eu doar sa mai adauge un strat de crema mai subtire sa fie mai aspectuos iar suportul tb fie cel ce il vroiam eu,cu blaturile alea sau cum se cheama unul peste altul.
Cum am spus cununia civila a fost joi totul a fost frumos,mancarea a fost buna,doar ca noua ni s-a parut cam putina pentru cei 50 de invitati.Am ales bufet suedez totul a fost frumos aranjat.in schimb ce a lipsit au fost servetelele pe care le-am cerut noi.In mare a fost totul bine,au fost 2 ospatari.Eram bucurosi.toti invitatii s-au distrat dar aveam emotii pentru ziua nuntii.
Vineri Livia m-a sunat sa imi spuna ca tortul va contine crema de lamaie si visine.ceea ce nu mi-a placut,dar am zis asta e,stiam ca o sa fie gustos.Tot vineri am dat si numarul final de meniuri.Sala are 140 de locuri,noi ne asteptam la 152 invitati atatia ne confirmasera.Am hotarat ca daca o sa fie inghesuiala scoatem o masa pe hol sau pe terasa,cea la care stateau verisorii mei.
Sambata noi am ajuns la restaurant la ora 17:30 era totul ok,dimineata a fost sotul si a schimbat putin aranjarea meselor cu ospatarii.Am plecat la sedinta foto,iar la ora 20 eram inapoi.Atunci am vazut ca scarile de la intrare erau decorate cu visiniu culoarea cu care era decorata cealallta sala.i-am spus Liviei si a zis ca ei au semnat prima contractul si ca erau oameni importanti avocati vamesi...ok...m-am enervat un pic,dar am lasat de la mine.Aveam emotii mari au inceput sa vina invitatii...Am avut norocul zic eu ca au venit mai multe decat ne-a confirmat astfel au fost 170persoane in total,am facut cateva mese de 9 in loc de 8 si s-a mai adus o masa.A incceput petrecerea,s-a adus primul fel.din pacate,nu era ceea ce degustasem,nu era aspectuoasa mancarea si era putina,de la o farfurie lipsea castravetele de la alta maslina de la alta altceva.am intrat in panica cand am vazut,dar tb sa zambesc era nunta mea.Al doilea fel au fost sarmalute au fost bune stiam de la degustare.Pestele a fost un dezastru,straniu la gust unii invitati ne-au zis dupa nunta ce le-a fost un pic rau,altii nu l-au mancat deloc,legumele erau fierte doar nu sote si lamaia lipsea.Friptura-tb sa fie 3 bucati de rulada au fost 2 iar cartofii numarati.Per total mancarea a fost putina si proasta la gust,ne este rusine si acum cand vorbim despre nunta cu invitatii.
Tortul a fost bun,doar ca nu mi-a adus suportul promis.a fost tort bloc cum il numesc cu etaj unul peste altul fara suport,se vede in fotografii ce fata am cand am vazut ce iese pe usa de la bucatarie.
Ospatarii au fost ok,cu toate ca am mai auzit de la rude ca au cerut apa nu s-a adus,gheata fel,mama a cerut de 2 ori o cafea...Plus ca un ospatar era si la cealalta nunta,iar seful de sala la fel.
In ceea ce priveste bautura tot ce a ramas am luat acasa nu cred ca ne-au furat aici,ne-a ramas multa bautura.Dimineata,Livia ne-a spus ca au fost 180 in total inclusiv muzica si video.Asa tb sa fi fost,eram prea suparati,ne facusem de rusine cu mancarea.Am plecat cu un gust amar,aproape se ajungea la cearta din cauza mancarii sustineau ei era buna si destula,doar ca farfuriille erau cam mari...
Asta a fost sa fie,nu vreau sa zic ca imi pare rau ca am facut nunta la restaurant All's.
Ceea ce m-a facut sa scriu a fost faptul ca azi,intrand pe messenger fata cu care vorbisem prin iunie ma intreaba cum a fost nunta.ii zic ca bine,ea tb sa imi arate poze de la nunta ei dar nu am mai intrat.Numai ce vad ca la numele de utilizator apare Lazan Alexandra,numele de familie al Liviei era Lazan.o intreb cand a avut nunta,imi spune ca pe 28 iulie,era clar,Eu vazusem comentariile de pe site zilele trecute si chiar mi-am zis:nu doar la mine s-a intamplat!o intreb daca e utilizatorul alexa_ale96 si zice ca da.acest utilizator este de fapt ruda cu Livia,cred ca fiica ei,ea mi-a spus ca e matusa dar nu cred.nu vi se pare ciudat ca are 7 mesaje,toate 7 la subiectul cu All's?primul cont deja i-a fost banat.M-a intrebat daca am avut nunta pe 25 aug,in salonul Green si a inceput sa vorbeasca urat,ca eu de fapt nu stiu sa apreciez bunul gust,ca am avut invitati de la tara,ceea ce m-a convins ca e fiica ei,deoarece ea a fost acolo toata seara.
Nu credeam ca am sa ajuung sa scriu asta despre restaurantul unde am facut nunta,dar ganditi-va de 2 ori inainte sa il alegeti!Daca vreti si dovezi o sa postez fotografii.
O seara buna,miresici!

Buna! Deja nu prea ma mai incanta acest restaurant...Am vb si eu cu acest utilizator alexa_ale96 pe messenger si mi s- a parut ciudat ca o cheama Lazan.Sunt dezamagita...

Tzuckyshor
10.10.2012, 20:54:44
Catalina, in primul rand Casa de Piatra @};-!
Imi pare rau ca nu ai avut o nunta in totalitate asa cum ai visat-o dar ai facut foarte bine ca ai intrat si ai impartasit experinta ta cu noi! Urmaresc demult acest topic, cand ne cautam restaurantul pentru nunta am trecut si pe aici si sala mi s-a parut foarte frumoasa si eleganta, meniurile foarte imbietoare... Ulterior si o amica dorea sa faca nunta aici dar din pacate s-a amanat nunta :|
Din ce ai spus tu se pare ca toate probleme vin de la managerul restaurantului si ar fi bine sa-si revizuiasca atitudinea pentru ca o sa aibe numai de pierdut! Mi se pare foarte urat din partea ei sa spuna ca nuntasi din celalalt restaurant "erau oameni importanti avocati vamesi etc" Foarte neprofesionist si total lipsit de tact!:-w
O seara frumoasa si numai bucurii in viata de cuplu si iubire pentru totdeauna!

Paula-Ramona
11.10.2012, 10:37:11
O seara buna,miresici!

Casa de piatra! Imi pare rau sa aud ca ai fost dezamagita dar e bine ca ai revenit aici sa ne povestesti pentru ca si alte miresici sa stie la ce sa se astepte.Si eu am vrut sa aleg restaurantul acesta pentru ca mi se parea foarte dragut ,dar nu l-am ales pentru ca nu mi-a placut de prima data cu am fost primiti.Cand am mers sa vad sala a venit managera sa discute cu noi. Discuta cu noi pe un ton rastit si parca o deranja faptul ca avem intrebari,plus ca atunci cand am intrebat de pretul meniului ne-a cam luat peste picior dand de inteles ca probabil dupa fata o sa alegem un meniu ieftin pentru ca nu crede ca o sa vrem fois gras,somon sau alte mancaruri scumpe.
In fine am plecat de acolo cu un gust amar si nu as recomanda nimanui sa mearga acolo din pacate!

s_oana
21.10.2012, 09:17:46
Ce s-a intamplat cu fata care dorea sa puna poze cu mancarea?se pare ca,i-a inchis si ei contul

annais27
05.11.2012, 17:33:02
Buna miresici! Legat de restaurantul All's, m-am interesat la mai multe persoane ( atentie persoane reale!! care au avut nunta la restaurantul in cauza ) despre acest restaurant si spre surprinderea mea am auzit numai lucruri bune. Deci, nu stiu sincer ce sa mai cred. Aici sunt mai multe postari negative, majoritatea persoanelor au fost nemultumite de serviciile restaurantului.
Ma intreb cum a fost la nunta lui Catalin Morosanu care a ales complexul IDEO ( Restaurantul All's ) pe 3 noiembrie 2012

PAM! PAM! :D

s_oana
05.11.2012, 22:42:00
Pune te rog niste poze cu mancarea sa ne convingi!

annais27
06.11.2012, 10:40:14
Pune te rog niste poze cu mancarea sa ne convingi!
Cu ce sa te conving ?

shoricica
05.01.2013, 23:08:25
Buna, viitoare si actuale sotzii.....LA MULTI ANI!....All's a ramas printre variantele mele (...si mai sunt vreo 5-6) ca si locatie pentru nunta din 2013......ajunsesem pe la centrul Ideo si cineva de acolo mi-a recomandat sa vin mai sigur pe la sf lui ianuarie-inc lui februarie pt a discuta cu cineva, ca "momentan firma doamnei care administra restaurantul nu se va mai ocupa de acest lucru in 2013".......pai, salile nu sunt ale celor de la Ideo si ei le si inchiriaza?ce alta firma?ce doamna?stiti ceva despre aceasta chestie?

Monique2013
07.02.2013, 18:55:39
Buna, viitoare si actuale sotzii.....LA MULTI ANI!....All's a ramas printre variantele mele (...si mai sunt vreo 5-6) ca si locatie pentru nunta din 2013......ajunsesem pe la centrul Ideo si cineva de acolo mi-a recomandat sa vin mai sigur pe la sf lui ianuarie-inc lui februarie pt a discuta cu cineva, ca "momentan firma doamnei care administra restaurantul nu se va mai ocupa de acest lucru in 2013".......pai, salile nu sunt ale celor de la Ideo si ei le si inchiriaza?ce alta firma?ce doamna?stiti ceva despre aceasta chestie?

S-a schimbat managerul restaurantului.....doamna care se ocupa in trecut de restaurant avea firma ei si semna contractul in numele firmei. Din cate am inteles au exisitat ceva neintelegeri din cauza mai multor neplaceri de la nuntile de anul trecut si acum se ocupa altcineva de All's.
Sper spre binele tuturor ca lucrurile sa mearga bine.
Mult succes in gasirea restaurantului, si daca treci pe la All's, te rog revino cu detalii.

roxy_p98
08.02.2013, 22:52:40
Va salut stimate mirese Ma numesc Roxana P si trebuia sa am nunta in locatia Ideo in luna iulie 2013.
Cum am aflat de aceasta locatie? Prin participarea la nunta prietenei mele care a avut loc in luna octombrie 2012.Cu acea ocazie am observat cine se ocupa atat de sala cat si de bucatarie toata organizarea nuntii respective a fost exceptionala de la decoratiuni si pana la personalul existent atunci.
Intre timp am hotarat sa mi fac si eu nunta aici incheindu-mi contract fiindu mi propuse aceleasi servicii pe care le am remarcat la nunta prietenii mele.
De curand am fost la locatie la cererea patronilor Ideo care nu sunt aceiasi cu cei de la All's vorbim de alta persoana din conducerea Ideo care nu a mai avut aceleasi variante pentru mine.
Gustarea rece a devenit de la 400g la 200g/persoana iar cand am intrebat o ce se intampla ne au raspuns ca au fost neintelegeri in tot cazul gustarile(puteti intreba mirii cu nuntile din martie )au fost un dezastru intrucat nu mai exista personalul de la All;s .La insistentele noastre acea doamna nu stia absolut nimic despre organizarea unei nunti ,parca aparuse din alta emisfera .
Plecand foarte suparati si dezamagiti am aflat ca aceste nunti au fost preluate fortat de la All's pentru a fi organizate de patronii de la ideo .In momentul de fata am renuntat de a mai face nunta la Ideo intrucat persoanele care m au contact nu au avut nimic de oferit determinandu ma sa mi gasesc alta locatie respectiv Popas Pacurari. Acum am inteles ce s a intamplat in spatele acestor neintelegeri si anume ca nuntile sunt o miza mare ptr aceasta locatie .Mult succes si mare grija sa nu patiti ca mine! Pentru mai multe detalii ma puteti contacta in privat .

Alexutza10
27.03.2013, 19:30:29
Buna tuturor miresicilor! Eu am ales locatia pentru nunta la restaurant All's actual Ideo si vad ca sunt destul de multe nemultumiri. Am semnat contract cu ei inca din luna iunie 2012 pe cand era doamna Lazan specificandu-se foarte clar conditiile in care se va desfasura evenimentul. In momentul in care s-a schimbat conducerea nu s-a produs nici o modificare care sa ne afecteze- aici ma refer la pretul pentru meniu ( a ramas cel din contract), felurile de mancare si cantitatile aferente acestora, open bar, decoratiuni, tortul miresei...
Anul acesta am avut deja 2 intalniri cu cei de la Ideo in care am clarificat mai multe aspecte si detalii privind desfasurarea nuntii, motiv pentru care scriu pe acest forum in legatura cu acest subiect.
Nu stiu de ce unele persoane sustin ca nu mai beneficiaza de acealesi conditii cel putin la nivel contractual, pentru ca eu sunt foarte multumita de modul in care s-a preluat tot si de transparenta de care au dat dovada.
Specific inca o data ca noi am avut in contract specificat pretul/meniu all inclusive, variante de meniu separat, cantitatile acestora - lucru care nu a lasat loc de interpretari sau confuzii.
Nunta nu a avut loc inca, nu am nici un motiv sa ridic in slavi acest local, dar v-am zis situatia mea. Eu sper si am toata increderea ca va fi asa cum mi-au promis.
Astept si alte pareri de ale voastre, sa dezbatem un pic problema.

Monique2013
29.03.2013, 19:18:12
Buna tuturor miresicilor! Eu am ales locatia pentru nunta la restaurant All's actual Ideo si vad ca sunt destul de multe nemultumiri. Am semnat contract cu ei inca din luna iunie 2012 pe cand era doamna Lazan specificandu-se foarte clar conditiile in care se va desfasura evenimentul. In momentul in care s-a schimbat conducerea nu s-a produs nici o modificare care sa ne afecteze- aici ma refer la pretul pentru meniu ( a ramas cel din contract), felurile de mancare si cantitatile aferente acestora, open bar, decoratiuni, tortul miresei...
Anul acesta am avut deja 2 intalniri cu cei de la Ideo in care am clarificat mai multe aspecte si detalii privind desfasurarea nuntii, motiv pentru care scriu pe acest forum in legatura cu acest subiect.
Nu stiu de ce unele persoane sustin ca nu mai beneficiaza de acealesi conditii cel putin la nivel contractual, pentru ca eu sunt foarte multumita de modul in care s-a preluat tot si de transparenta de care au dat dovada.
Specific inca o data ca noi am avut in contract specificat pretul/meniu all inclusive, variante de meniu separat, cantitatile acestora - lucru care nu a lasat loc de interpretari sau confuzii.
Nunta nu a avut loc inca, nu am nici un motiv sa ridic in slavi acest local, dar v-am zis situatia mea. Eu sper si am toata increderea ca va fi asa cum mi-au promis.
Astept si alte pareri de ale voastre, sa dezbatem un pic problema.

Si eu sunt in aceiasi situatie ca si tine si sincer, cei din conducerea noua imi inspira mai multa incredere decat conducerea veche. Mi se pare ca isi dau interesul ca toti clientii sa primeasca tot ce li s-a promis, si chiar sunt mai flexibili.
Am intrebat niste miri care au avut nunta in februarie la ei si mi-au zis ca totul a fost bine si nu au existat probleme, ei au fost primii care au avut nunta cu noua conducere.
Sper ca totul sa fie exact cum ne dorim toti.

Alexutza10
29.03.2013, 21:27:11
Si eu sunt in aceiasi situatie ca si tine si sincer, cei din conducerea noua imi inspira mai multa incredere decat conducerea veche. Mi se pare ca isi dau interesul ca toti clientii sa primeasca tot ce li s-a promis, si chiar sunt mai flexibili.
Am intrebat niste miri care au avut nunta in februarie la ei si mi-au zis ca totul a fost bine si nu au existat probleme, ei au fost primii care au avut nunta cu noua conducere.
Sper ca totul sa fie exact cum ne dorim toti.

Ma bucur ca incep sa apara pareri bune pentru ca ar fi nedrept sa fie pus intr-o pozitie nefavorabila. Dupa parerea mea este un restaurant superb care se diferentiaza de multe altele prin eleganta, stil, rafinament....este altceva, iar despre conducere nu pot sa zic decat ca au dat dovada de profesionalism.

roxy_p98
31.03.2013, 12:05:18
buna ziua miresici!Eu v am spus ce am patit !Cand ne au chemat nici nu stiam macar ca s a schimbat conducerea!Ma bucur ca sunt si mirese care au avut parte de serviciile promise(probabil au vazut ca si au pierdut clientii).Atentie!Nu sunt singura mireasa care a renuntat puteti lua legatura cu miri (care nu sunt putini)
renuntand deoarece acesti oameni n au habar ce inseamna sa organizeze o nunta!Interesati va mai bine si veti gasi multe miresici care au renuntat la ei !Nu vor decat bani pe ei nu i intereseaza daca noi suntem multumite!
Eu nu doresc la nimeni sa pateasca ce am patiti eu !Acuma mirii( ruinati si necajiti ca si in cazul nostru ) isi cauta disperati locatie!Sa le fie rusine celor de la conducere care habar nu au ce inseamna o nunta!Cea mai frumoasa zi din viata mea s a transformat in cosmar!

Monique2013
03.04.2013, 18:36:13
Ma bucur ca incep sa apara pareri bune pentru ca ar fi nedrept sa fie pus intr-o pozitie nefavorabila. Dupa parerea mea este un restaurant superb care se diferentiaza de multe altele prin eleganta, stil, rafinament....este altceva, iar despre conducere nu pot sa zic decat ca au dat dovada de profesionalism.

Si eu am ales acest restaurant in primul rand pentru cum arata, chiar arata a restaurant de 5* si sunt sigura ca si serviciile vor ajunge la acelasi nivel pt ca e interesul lor sa aiba cat mai multi clienti si o reclama cat mai buna; iar cea mai buna reclama e de la clienti.

roxy_p98
03.04.2013, 23:28:23
Noi nu suntem deloc multumiti de noua conducere(cand spun NOI ma refer la cateva perechi de miri care nu sunt putini si care au renuntat deoarece nu au primit ceea ce vechea conducere a promis si chiar stiau sa organizeze nunti).Dragele mele va implor sa aveti grija cu acesti oameni eu am plecat plangand de acolo .(ca dovada a lipsei de experienta si respect fata de miri puteti intreba TOTI mirii care au avut nunti la inceputul anului 2013.Degeaba aveti sala frumoasa daca voi nu respectati cerintele mirilor.Mancarea e oribila ,miresici aia nu este mancare !Putina si fara gust!Dupa mine vechea conducere era mult mai potrivita acesti oameni nu stiu decat sa minta mirii si sa distruga ziua pe care noi o asteptam de o viata intrega!Nu ar mai trebui sa conduca acest restaurant ar trebui sa puna pe cineva care este in stare!

twety27
04.04.2013, 18:07:00
Noi nu suntem deloc multumiti de noua conducere(cand spun NOI ma refer la cateva perechi de miri care nu sunt putini si care au renuntat deoarece nu au primit ceea ce vechea conducere a promis si chiar stiau sa organizeze nunti).Dragele mele va implor sa aveti grija cu acesti oameni eu am plecat plangand de acolo .(ca dovada a lipsei de experienta si respect fata de miri puteti intreba TOTI mirii care au avut nunti la inceputul anului 2013.Degeaba aveti sala frumoasa daca voi nu respectati cerintele mirilor.Mancarea e oribila ,miresici aia nu este mancare !Putina si fara gust!Dupa mine vechea conducere era mult mai potrivita acesti oameni nu stiu decat sa minta mirii si sa distruga ziua pe care noi o asteptam de o viata intrega!Nu ar mai trebui sa conduca acest restaurant ar trebui sa puna pe cineva care este in stare!

Domnisoara Roxana P, chiar nu inteleg inversunarea ta fata de acest restaurant. Bun am inteles nu esti multumita de conducere, de lipsa lor de respect si expierenta, de mancare, etc. dar cred totusi ca exagerezi. Eu si viitorul meu sot am facut contract cu acest restaurant inca de anul trecut din luna aprilie, deci cand era vechea conducere si nu ni s-a parut nimic nelalocul lui. Ni s-au aratat sala, variantele de meniu si cam tot ce pot ei sa ne ofere pentru pachetul all-inclusive pe care l-am ales. Toate bune si frumoase, am plecat cu o impresie foarte buna. Mai tarziu am fost instiintati ca s-a schimbat conducerea. Nici o problema, am stabilit o intalnire cu cei din noua conducere sa ne cunoastem si sa le aducem la cunostinta cerintele noastre. Ne-a intampinat o doamna foarte draguta cu care am stabilit toate detaliile necesare fara a avea vreo obiectie nici una dintre parti. In concluzie noi suntem multumiti, asta e tot ce conteaza.

roxy_p98
05.04.2013, 13:52:10
buna ,totul a fost in regula am participat la degustarile organizate de vechea conducere care au fost nemaipomenite vorbim de meniul nuntii din 10 noiembrie 2012 la care am participat si noi mirii fiind buni prieteni cu noi(din motive personale noi nu am reusit sa ajungem la nunta)dar prietenii nostri ne au dat detalii ca fiind o nunta foarte reusita raspunzand pretentiilor lor.In momentul in care am vorbit cu noua conducere deja lucrurile nu mai erau la fel ,oferta numai era aceiasi fiind nevoiti sa renuntam in favoarea altui restaurant .:-&

Alexutza10
06.04.2013, 22:50:35
buna ,totul a fost in regula am participat la degustarile organizate de vechea conducere care au fost nemaipomenite vorbim de meniul nuntii din 10 noiembrie 2012 la care am participat si noi mirii fiind buni prieteni cu noi(din motive personale noi nu am reusit sa ajungem la nunta)dar prietenii nostri ne au dat detalii ca fiind o nunta foarte reusita raspunzand pretentiilor lor.In momentul in care am vorbit cu noua conducere deja lucrurile nu mai erau la fel ,oferta numai era aceiasi fiind nevoiti sa renuntam in favoarea altui restaurant .:-&
Dar voi nu ati semnat un contract in care sa se specifice clar pretul pe meniu si tipul meniului cu cantitatile de mancare aferente? Pentru ca in asta consta oferta pana la urma, iar daca se precizeaza in contract negru pe alb, atunci asa ramane. Eu am mai auzit variante cum ca in contractul semnat nu se precizau clar conditiile si asa li s-au oferit mirilor o alta lista de preturi de catre noua conducere.

roxy_p98
24.04.2013, 23:01:10
Noi am semnat si totul a fost f bine pana sa vina ,,noua conducere''.Brusc totul a fost schimbat(In rau) cand a venit aceasta ''noua conducere''!Ma adresez miresicilor care vor avea/au avut nunta la Ideo.Si va mai rog sa vorbiti cu mirii din martie care au plecat plangand!Cert este ca ceea ce fac ei este un business(daca asta inseamna business atunci e grav).Voi chiar nu vedeti?Vor sa ne ia banii si dupa nu le mai pasa de noi.Vor numai BANI!Rusine pentru ca ati distrus nunta oamenilor si daca nu plecam si pe a mea o distrugeati!EU eram foarte multumita sala frumoasa un meniu bogat si perfect!Masa de fructe ,bar aveam de toate !Sa fiti atente si sa nu patiti ca mine

shoricica
17.05.2013, 23:56:11
….nu mai resist…trebuie sa scriu…..roxyp98, draga cum se face ca te-ai inregistrat pe 8 feb si tot de pe 8 feb ai si inceput sa vociferezi…..daca esti o mireasa cu degustari multe la activ inca din 2012 si dupa cum scrii (mult, inversunata, critica la actuala sefie, preocupata de eveniment), ar fi trebuit sa ai de mult cont pe miresici….sau esti nepriceputa de junioara a Lazancai?vezi ca ai mai comis-o in site mai demult!cu siguranta esti din fam lazan….sa va fie RUSINE ca ati distrus ultimele nunti care le mai aveati la Alls-ul vostru….mini-torturi in loc de etaje….diferentiati oamenii “procurori, vamesi”…..ai spus “Gustarea rece a devenit de la 400g la 200g/persoana”….ai avut cantarul la tine?si ce exacte cifre: nu 235grame, nici 210g…exact jumatea lui 400…200…fetitza, esti pe langa limba romana total: ” ne au raspuns ca au fost neintelegeri in tot cazul gustarile(puteti intreba mirii cu nuntile din martie )au fost un dezastru intrucat nu mai exista personalul de la All;s .La insistentele noastre acea doamna nu stia absolut nimic despre organizarea unei nunti ,parca aparuse din alta emisfera .”….cum vine asta:doar la insistentele voastra, tantica de la Ideo nu stia nimic???....” care m au contact nu au avut nimic de oferit”…NU E LOGIC CE EXPUI….iti ofera o nunta ALL-INCLUSIVE….se vede ca stii povestea preluarii fortate….pentru noi, miri, nu s-au schimbat termenii….cu sau fara experienta celor de la Ideo (o sa revenim la asta), personalul din sala si din bucatarie nu prea s-a schimbat…poate doar cei lenesi si dezinteresati au parasit Restaurantul Ideo….zici:” Acum am inteles ce s a intamplat in spatele acestor neintelegeri si anume ca nuntile sunt o miza mare ptr aceasta locatie “ = doar tu ai inteles despre ce e vorba, ca noi ceilalti nu te intelegem de ce concluzionezi asa…inca un amanunt:m-am interest si pe 20.7 nu are nicio Roxana nunta la Popas…offff…… “Cand ne au chemat nici nu stiam macar ca s a schimbat conducerea!... Acuma mirii( ruinati si necajiti ca si in cazul nostru ) isi cauta disperati locatie!” = si ce daca s-a schimbat administratorul….tu cauti locatie, dar parca ai zis mai devreme ca Popasu’ e rezervat de tine, nu?!chiar e si postat la data la care tu scrii…..
Ma alatur la tot ce au scris Alexutza10, Twety27 si Monique2013…discutii profesionale cu cei de la Ideo, persoane noi in sala si bucatarie, degustare delicioasa (sa dea Domnu’ sa nu-i deoache cineva), dialog perfect cu dumnealor…nu le iau partea celor de la Ideo…dar sunt (fam Pitigoi) niste profesionisti desavarsiti care vor dori sa le mearga si afacerea asta (sa nu uitam, cand Pitzigoi distribuia cornuri cu ciocolata dupa revolutie, noi nici nu stiam ce e aia capitalism)…si pana acum asta dovedesc…temerile mele sunt in alta parte (frici despre care as putea discuta pe private cu miresicile dinaintea mea)…
NU MAI COMENTEZ EXAGERARILE DE LA roxypleaca….

roxy_p98
22.05.2013, 12:16:35
M am logat atunci tocmai de asta sa va zic ce s a intamplat!Inseamna ca sigur trebuie sa fii de pe la ideo deoarece sigur nu te ai documentat atata timp cat eu am nunta si atata timp cat sunt o miresica adevarata!Chiar nu stiu de conflictele din trecut eu v am spus ce am patit eu!Da stiam gramajul deoarece la orice nunta este spus mirilior!Nu ca la voi!Deci dupa ce ca stricati nunta oamenilor tot voi cu gura mare!Am sa ti trimit poze de la nunta mea ca sa te convingi !Si vei vedea ca nu sunt singura miresica care a fost dezamagita de personalul de la ideo!Chiar nu inteleg rostul acelui restaurant!Ba mai mult de unde stii tu cine a plecat si cine a ramas?Voi mai jostnici de atata nu puteti fi?Noua atata ni s a spus ca personalul s a schimbat si asta am observat si noi dupa ,,experienta'' daca tot nu ma crezi am copia din contract cu tot cu semnatura mea cu tot!

roxy_p98
22.05.2013, 22:55:14
Stii ce e ciudat?Ca stii prea multe pentru o simpla miresica de familiile astea!Chiar esti penibila!Nu va dati seama ca va faceti de ras?Cand mirii vor pati ce am patit eu ,,experienta''voasta va ajunge nu numai pe miresici unii miri nu sunt ca noi sa renunte si sa plece la alt restaurant,altii vor merge pana in instanta si atunci va vedea toata lumea profesionalismul vostru care este=0.Reveniti va nu stiti sa organizati nunti!Stiti doar de bani!Sigur nu esti o miresica!De unde stii cine a plecat si cine a ramas?Eu am stiut toate detaliile deoarece sunt mireasa si m am interesat era vizibil ca daca ramaneam la voi nunta mea urma sa fie un dezastru!

shoricica
27.05.2013, 00:08:00
Roxanika, totusi nu ne spui nimic clar de ce ai renuntat la IDEO….doar fraze vagi…..nu sunt de la IDEO….crede-ma am si eu nunta acolo….si tu sigur esti o mireasa care a dat cu piciorul la PETRECEREA VIETII TALE pe 20 iulie 2013…..in acelasi timp, ITI DORESC SA AI NUNTA PE CARE TI-AI IMAGINAT-O DINTOTDEAUNA!MULT NOROC….sunt sigur ca si cei de la restaurantul la care faci isi vor da toata silinta……la Targul Mariaj facut de cei din Iasi la Polivalenta, cei de la Popas chiar umblau cu “ademenitul” mirilor dinspre Ideo spre ei, sub pretextul ca s-a schimbat conducerea….poate tu ai cazut insistentelor lor……NOI iti dorim ca amandoua cupluri (VOI si NOI) SA AVEM PARTE DE PETRECERI REUSITE (VOI LA VOI, NOI LA IDEO)…..mi-as dori sa primesc poze de la nunta ta si sa vorbesc cu tine telefonic, mai ales dupa 20.7:daca doresti si tu acelasi lucru, lasa-mi un contact pe private….. STIU POATE MAI MULTE (si recunosc ca m-am bagat unde nu-mi fierbe oala) DEOARECE AM PETRECEREA LA IDEO……ar trebui sa cunosc persoanele in cauza….la o NUNTA ALL-INCLUSIVE, totusi las mai toate lucrurile in seama lor….macar sa stiu pe cine ma bazez….nu are niciun sens sa mai purtam polemica asta de 2 lei care nu are niciun rost…….

roxy_p98
27.05.2013, 22:48:33
Sunt total de acord iti voi trimite poze de la nunta mea!Si eu iti doresc o nunta de vis dar putin probabil uite ti am mai spus daca nu ma crezi pe mine intreaba de mirii care au avut nunta in 2013!Chiar sunt foarte curioasa sa vad daca acei oameni v au respectat cerintele legate de o nunta all inclusive!Iti voi da in privat si nr meu de telefon zilele astea!Eu la popas mi am regasit linistea legata de nunta !Crede ma oamenii aia chiar m au inteles plus ca sala e renovata recent ,piscina etc.Chiar te rog sa revii cu detalii pun pariu ca nu sunt singura miresica care este suparata /nedumerita in legatura cu acest restaurant!Succes!

Alexutza10
05.06.2013, 19:20:06
Sunt total de acord iti voi trimite poze de la nunta mea!Si eu iti doresc o nunta de vis dar putin probabil uite ti am mai spus daca nu ma crezi pe mine intreaba de mirii care au avut nunta in 2013!Chiar sunt foarte curioasa sa vad daca acei oameni v au respectat cerintele legate de o nunta all inclusive!Iti voi da in privat si nr meu de telefon zilele astea!Eu la popas mi am regasit linistea legata de nunta !Crede ma oamenii aia chiar m au inteles plus ca sala e renovata recent ,piscina etc.Chiar te rog sa revii cu detalii pun pariu ca nu sunt singura miresica care este suparata /nedumerita in legatura cu acest restaurant!Succes!

Daca fata ti-a urat o nunta reusita tu de ce esti rautacioasa si-i zici ca nu va avea una la fel de reusita. Pana la urma fiecare cu parerea si preferintele sale. Poti tu sa lauzi pana la cer si inapoi popasul, mie daca nu-mi place localul, n-o sa iau in considerare oferta lor in veci si-n pururi. Si inca ceva, nuntile nu-s facute la indigo ca sa zici ca asa cum a patit nu stiu care, vor pati si altii. Nu pentru toata lumea, cei de la Popas sunt profesionisti...mie personal mi-au lasat impresia de neprofesinalism dupa ce trebuia sa ne sune si n-au sunat....asta asa ca sa vezi ca nu-i chiar asa cum spui. E bine ca ti-ai spus intamplarea, dar pe viitor nu mai preconiza ce-o sa se intample cu nuntile altora, pt ca nu s-au fc 2-3 nunti sa zici ca au fost dezastru toate...au fost multe nunti reusite de care nu ai vrut sa tii seama sau n-ai stiut....Mult a fost, putin mai este...asa ca n-are rost sa ne mai umbrim acum cu rautati...liniste si pace sufleteasca sa avem si totul va fi bine indiferent de locatie. P.S. Sa revenim cu impresii si sugestii dupa nunta noastra, nu a altora. Cu bine!

Monique2013
07.06.2013, 20:28:26
Lasand la o parte toate comentariile PRO & CONTRA,...eu chiar m-am interesat de la cei care lucreaza cu cei de la Ideo ( firma cu decoratiunile, cofetaria, etc) si toti mi-au spus ca acum este o diferenta de la cer la pamant IN BINE, iar asta m-a linistit. Mi-au explicat, fara sa fie rautaciosi ca Dna Lazan era incepatoare si nu stapanea prea bine toata activitatea, pe cand cei de acum colaboreaza ff bine si sunt deschisi la orice critici si pareri.
Zilele astea o sa ma duc sa vad cum arata sala ornata, pt ca in weekend au nunti si Sambata & Duminica si revin cu pareri si impresii.

roxy_p98
11.06.2013, 22:49:03
Buna seara !Nu sunt singura miresica care a aflat si s a confruntat cu probleme de la ideo!Eu am avut cunostinte si prieteni care au participat la nuntile de anul acesta.S a intamplat sa nu isi adune banii pentru plata cheltuielilor localului.Dupa eveniment au fost amenintati cu garzile de corp intrucat bietii miri nu aveau cu ce plati .De ce nu aveau cu ce plati?Nuntasii au plecat f repede pentru serviciile ,,profesionale'' ale acestui personal.Daca doriti si alte detalii ma puteti contacta si va voi pune in legatura cu mirii care au avut nunti anul acesta si veti intelege ce probleme au avut .Este problema mea unde imi voi face nunta si mi se ofera ceea ce mi doresc si sunt asigurata ca patronul de la popas are si oscarul si vanatorul si va presta servicii de calitate si cantitate fata de altii!Este problema voastra ce decizii luati dar sunt nu o pereche ci mai multe perechi de miri care au plecat de acolo plangand!Ca sa fiu credibila va pot pune in legatura cu acestia!

Alexutza10
13.06.2013, 17:36:55
Buna seara !Nu sunt singura miresica care a aflat si s a confruntat cu probleme de la ideo!Eu am avut cunostinte si prieteni care au participat la nuntile de anul acesta.S a intamplat sa nu isi adune banii pentru plata cheltuielilor localului.Dupa eveniment au fost amenintati cu garzile de corp intrucat bietii miri nu aveau cu ce plati .De ce nu aveau cu ce plati?Nuntasii au plecat f repede pentru serviciile ,,profesionale'' ale acestui personal.Daca doriti si alte detalii ma puteti contacta si va voi pune in legatura cu mirii care au avut nunti anul acesta si veti intelege ce probleme au avut .Este problema mea unde imi voi face nunta si mi se ofera ceea ce mi doresc si sunt asigurata ca patronul de la popas are si oscarul si vanatorul si va presta servicii de calitate si cantitate fata de altii!Este problema voastra ce decizii luati dar sunt nu o pereche ci mai multe perechi de miri care au plecat de acolo plangand!Ca sa fiu credibila va pot pune in legatura cu acestia!

Eu una m-am plictisit de toate comentariile astea care suna la fel de fiecare data. Nu cred ca doreste nimeni sa vorbeasca cu persoane necunoscute despre asa ceva. Daca exista astfel de persoane sa posteze pe forum, sa aduca dovezi...in fine dupa cum bine ai zis este problema noastra ce decizii luam, tu ai nunta in cel mai cel restaurant de care a auzit intreg mapamondul, felicitari pt alegerea facuta!

Theodora_21
26.06.2013, 18:15:14
Buna tuturor miresicilor ce vor avea sau nu nunta la restaurantul All's !! :) Haideti sa va zic si "povestea" mea :))
Am nunta anul acesta in septembrie la acest restaurant. Anul trecut in iunie l'am vazut, ne'a placut foarte mult cum arata si ne'am hotarat ca acolo va fi nunta noastra. De serviciile ce le ofera nu stiam nimic, restaurantul fiind unul nou in Iasi. Am dat avansul necesar pentru rezervarea datei ( care am gasit'o disponibila in septembrie anul acesta) si am incheiat cu Dna Lazar un contract in care s'a specificat doar suma avansului si tipul de meniu - all inclusive. Cand am fost sunati de cei ce se ocupa in prezent si informati cum ca s'a schimbat conducerea si nu mai este dna Lazan cea care se ocupa de organizarea nuntilor am intrat putin in panica deoarece noi nu aveam un pret pe meniu specificat in contract, nu aveam un meniu ales,nu aveam cantitati ale mancarii si bauturii stabilite concret alb pe negru etc. Toate acestea le'am discutat doar verbal pe baza unor meniuri cu dna Lazan . Ne'am intalnit cu cei ce se ocupa in prezent, ne'au ascultat dorintele si asteptarile ce le avem si ne'au promis ca se vor stradui sa iasa totul cum ne dorim. Cat despre contract, acesta va fi refacut si se va specifica in el tot ceea ce ne'a "promis" verbal dna Lazan. Pretul meniului si cantitatile de mancare si bautura au ramas neschimbate. Firma de decoratiuni Premiere Deco sunt sigura ca ne va face cele mai frumoase aranjamente florale si cofetaria Charlotte cel mai gustos tort si cele mai bune prajiturele :) Noi am renuntat la serviciile foto-video si nu pentru ca nu ar fi profesionisti (nu am de unde sa stiu asta) ci pentru ca am ales pe cineva care imi da siguranta ca amintirile nuntii mele vor fi asa cum imi doresc. Eu pana in momentul de fata nu am nici o plangere si nici o parere negativa fata de acest restaurant, de prezenta conducerea sau de colaboratorii acestuia. Sper din inima ca serviciile promise sa fie si oferite! Succes la pregatiri viitoare miresici!

mada.alexandra
27.06.2013, 15:16:07
Buna tuturor miresicilor ce vor avea sau nu nunta la restaurantul All's !! :) Haideti sa va zic si "povestea" mea :))
Am nunta anul acesta in septembrie la acest restaurant. Anul trecut in iunie l'am vazut, ne'a placut foarte mult cum arata si ne'am hotarat ca acolo va fi nunta noastra. De serviciile ce le ofera nu stiam nimic, restaurantul fiind unul nou in Iasi. Am dat avansul necesar pentru rezervarea datei ( care am gasit'o disponibila in septembrie anul acesta) si am incheiat cu Dna Lazar un contract in care s'a specificat doar suma avansului si tipul de meniu - all inclusive. Cand am fost sunati de cei ce se ocupa in prezent si informati cum ca s'a schimbat conducerea si nu mai este dna Lazan cea care se ocupa de organizarea nuntilor am intrat putin in panica deoarece noi nu aveam un pret pe meniu specificat in contract, nu aveam un meniu ales,nu aveam cantitati ale mancarii si bauturii stabilite concret alb pe negru etc. Toate acestea le'am discutat doar verbal pe baza unor meniuri cu dna Lazan . Ne'am intalnit cu cei ce se ocupa in prezent, ne'au ascultat dorintele si asteptarile ce le avem si ne'au promis ca se vor stradui sa iasa totul cum ne dorim. Cat despre contract, acesta va fi refacut si se va specifica in el tot ceea ce ne'a "promis" verbal dna Lazan. Pretul meniului si cantitatile de mancare si bautura au ramas neschimbate. Firma de decoratiuni Premiere Deco sunt sigura ca ne va face cele mai frumoase aranjamente florale si cofetaria Charlotte cel mai gustos tort si cele mai bune prajiturele :) Noi am renuntat la serviciile foto-video si nu pentru ca nu ar fi profesionisti (nu am de unde sa stiu asta) ci pentru ca am ales pe cineva care imi da siguranta ca amintirile nuntii mele vor fi asa cum imi doresc. Eu pana in momentul de fata nu am nici o plangere si nici o parere negativa fata de acest restaurant, de prezenta conducerea sau de colaboratorii acestuia. Sper din inima ca serviciile promise sa fie si oferite! Succes la pregatiri viitoare miresici!

Ma bucur sa aud o noua perere favorabila. Eu am nunta cu o saptamana inaintea ta, tot la Restaurantul Ideo White :D. Tin sa mentionez ca am comunicat mult mai bine cu noile persoane care se ocupa de eveniment si am ramas cu incredere ca nunta va fi exact asa cum imi doresc. Si noi am renuntat la foto/video in favoarea unor persoane in care avem incredere, recomandati de dragi prieteni. La decoratiuni nu ma indoiesc ca vor fi superbe, avand in vedere minunatiile pe care le face Andra, iar tortul sigur o sa fie delicios ;;). Ca sa vedeti decoratiunile, vorbiti cu Andra cand mai are nunti la Ideo si mergeti sa trageti cu ochiul pe pe ora 17-18 :love:
Succes la pregatiri si o nunta superba miresici de la Ideo!

Monique2013
14.08.2013, 20:52:07
BUNA SEARA , am revenit cu pareri referitor la Restaurantul Ideo sau All's cum se chema inainte.

Marele eveniment a avut loc si am mi-am zis ca trebuie sa va impartasesc exprienta noastra.
Sincer TOTUL MI-A DEPASIT ASTEPTARILE IN CEL MAI BUN SENS AL CUVANTULUI, totul a fost PERFECT, desi am stat cu ceva emotii , totul a iesit FFFFFFFFF BINEEEE. Mancare a fost mai mult decat DELICIOASA, ARATOASA SI CHIAR A FOST DE 5*; serviciile ffff bune, ospatarii si-au facut treaba pana la 7 dimineata, muzica a terminat de cantat la 6.30 si ai au stat cu noi pana s-a terminat totul, ne-au ajutat chiar sa ne ducem lucrurile la masina. Iar avand in vedere ca noi nu am platit personalul, am avut meniu all inclusive, a fost nemaipomenit. Barmanul a facut scurta la mana de la cat mojito a facut toata noaptea, dar dimineata era ff multumit ca a iesit nunta frumoasa, sefa de la restaurat a stat toata noaptea acolo sa vada ca toul e bine, si ne-a ajutat in tot ce am avut nevoie. Nu am ce sa le reprosez, nu stiu ce altceva ar mai fi putut face personalul de la Restaurantul Ideo ca sa fie si mai bine, noi consider ca totul a fost minunat, iar asta dupa ce am facut sondaje de opinie printre invitati si stiti cum se spune "nu poti sa multumesti pe toata lumea",dar la noi au fost toti foarte multumiti. Dimineata ne-au dat restul de bautautra acasa, tortul, tot ce ne-a mai ramas, chiar nu consider ca ne-ar fi furat cu ceva, nr meniurilor dimineata a fost fix acelasi care il aveam si noi, nu au incercat sa ne incarce cu nimic.
Nimeni nu se astepta sa iasa totul atat de bine.
RECOMAND TUTUROR RESTAURANTUL IDEO si le urez mult succes personalului de acolo si s-o tina tot asa , sa-ti pastreze calitatea care au ridicat-o cu greu duppa episodul cu Dna Lazan, sincer daca ramanea dumneaei nu cred ca ar fi iesit totul atat de bine.
Va pun cateva imagini pt cine e interesat.
Daca mai vrea cineva sa ma intrebe ceva, va raspund cu mare drag.
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=566659186729593&set=t.100000499211401&type=1&theater[]

mada.alexandra
16.08.2013, 11:12:22
BUNA SEARA , am revenit cu pareri referitor la Restaurantul Ideo sau All's cum se chema inainte.

Marele eveniment a avut loc si am mi-am zis ca trebuie sa va impartasesc exprienta noastra.
Sincer TOTUL MI-A DEPASIT ASTEPTARILE IN CEL MAI BUN SENS AL CUVANTULUI, totul a fost PERFECT, desi am stat cu ceva emotii , totul a iesit FFFFFFFFF BINEEEE. Mancare a fost mai mult decat DELICIOASA, ARATOASA SI CHIAR A FOST DE 5*; serviciile ffff bune, ospatarii si-au facut treaba pana la 7 dimineata, muzica a terminat de cantat la 6.30 si ai au stat cu noi pana s-a terminat totul, ne-au ajutat chiar sa ne ducem lucrurile la masina. Iar avand in vedere ca noi nu am platit personalul, am avut meniu all inclusive, a fost nemaipomenit. Barmanul a facut scurta la mana de la cat mojito a facut toata noaptea, dar dimineata era ff multumit ca a iesit nunta frumoasa, sefa de la restaurat a stat toata noaptea acolo sa vada ca toul e bine, si ne-a ajutat in tot ce am avut nevoie. Nu am ce sa le reprosez, nu stiu ce altceva ar mai fi putut face personalul de la Restaurantul Ideo ca sa fie si mai bine, noi consider ca totul a fost minunat, iar asta dupa ce am facut sondaje de opinie printre invitati si stiti cum se spune "nu poti sa multumesti pe toata lumea",dar la noi au fost toti foarte multumiti. Dimineata ne-au dat restul de bautautra acasa, tortul, tot ce ne-a mai ramas, chiar nu consider ca ne-ar fi furat cu ceva, nr meniurilor dimineata a fost fix acelasi care il aveam si noi, nu au incercat sa ne incarce cu nimic.
RECOMAND TUTUROR RESTAURANTUL IDEO si le urez mult succes personalului de acolo si s-o tina tot asa , sa-ti pastreze calitatea care au ridicat-o cu greu duppa episodul cu Dna Lazan, sincer daca ramanea dumneaei nu cred ca ar fi iesit totul atat de bine.
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=566659186729593&set=t.100000499211401&type=1&theater[]

Felicitari pentru nunta!
Si eu am peste o luna si am emotii! Imi trimiti un mesaj privat cu imagini, te rog frumos?

Alexutza10
16.08.2013, 12:00:09
Felicitari pentru nunta, ma bucur ca totul a iesit atat de bine si ca ne-ai impartasit din experienta ta. Peste 2 zile am si eu marele eveniment la Ideo si sincer am emotii, dar citind postarea ta parca ma simt mai bine.
Sper sa revin si eu tot cu aceleasi impresii pozitive pentru a-mi exprima multumirea si pentru a incuraja si alte miresici care au nunta in aceasta locatie.

Mihai.mihai86
18.08.2013, 21:47:05
Buna seara!Ma bucur ca ati avut parte de un eveniment cat de cat reusit ,insa doresc sa va pun la dispozitie filmari si poze de la nunta prietenului meu ,stomatologul O...ciuc care ne a lasat masca!
Faptul ca ati atacat direct vechea conducere ma face sa cred ca evenimentul a fost unul imaginar iar scopul postarii acestui comentariu , este acela de a atrage mirii, in urma insuccesului inregistrat!
Daca tot vorbim de conduceri as avea un deosebit respect daca mi ati arata o nunta atat de apreciata si laudata ca cea a lui Catalin Morosanu care a fost urmarita de toata tara,iar invitatii deloc usor de multumit s au aratat foarte incantati.
Dar sa revenim la subiect,in primul rand toata desfasurarea si organizarea unei nunti a fost implementata de vechea conducere dar si asa nuntile din prezent sunt ratate.(Dumnezeu iti da da nu ti baga in traista)
In al doilea rand se stie foarte bine ca multi dintre miri si au ales alte locatii!La degustare sotiei prietenului meu i s a pus meniul nuntii in poala fustei(avem dovezi si filmari).
Isi asuma merite si laude ce sunt cuvenite vechii conduceri !
Chiar nu inteleg de ce apelati la aceste tertipuri pentru a va face reclama in conditiile in care mi a fost sters comentariul postat pe site ul oficial al restaurantului!In alta ordine de idei eu detin si alte informatiicu privire la dotarea restaurantului si provienenta acestora care vor starni un viu interes mai ales pentru cei de la Ministerul Dezvoltarii!De la personalul existent am aflat si puteti verifica ca meniul este pregatit chiar si pe timp de vara incepand de la mijlocul saptamanii si cantitatea de mancare oferita nu corespunde cu cea prevazuta in meniu mai mult decat atat prietenii mei au fost invitati la renegocieri pentru marirea pretului meniului ! Va doresc nunti impecabile mult succes si pentru cei interesati va pot oferi filmari si poze pe privat!

deeadeea17
18.08.2013, 22:39:51

Buna seara,

Felicitari pentru nunta!
Ai putea sa-mi dai cateva detalii despre nunta?
Am emotii in ceea ce priveste capacitatea salii, chiar daca stiu ca, capacitatea ei este de 200 de pers, cam cate persoane ai avut?

Alexutza10
19.08.2013, 17:05:38
Buna miresici de la Ideo! Am revenit cu vesti de la nunta....Totul a iesit conform asteptarilor si mai mult decat atat. Personalul a fost in permanenta la dispozitia invitatilor, mancarea a fost delicioasa si mai mult decat suficienta (conform meniului pe care l-am ales si l-am degustat de altfel), bautura a fost la discretie si intr-o larga varietate. Sunt foarte multumita de cum a decurs totul, toate grijile pe care mi le-am facut in privinta mancarii sau a organizarii au fost degeaba pentru ca nu-si aveau rostul...dar asa-i cand apleci urechea la tot ce se spune.
Pe scurt, sunt foarte multumita de nunta mea si va doresc o nunta la fel de frumoasa si de reusita!

deeadeea17
19.08.2013, 18:54:01
Buna miresici de la Ideo! Am revenit cu vesti de la nunta....Totul a iesit conform asteptarilor si mai mult decat atat. Personalul a fost in permanenta la dispozitia invitatilor, mancarea a fost delicioasa si mai mult decat suficienta (conform meniului pe care l-am ales si l-am degustat de altfel), bautura a fost la discretie si intr-o larga varietate. Sunt foarte multumita de cum a decurs totul, toate grijile pe care mi le-am facut in privinta mancarii sau a organizarii au fost degeaba pentru ca nu-si aveau rostul...dar asa-i cand apleci urechea la tot ce se spune.
Pe scurt, sunt foarte multumita de nunta mea si va doresc o nunta la fel de frumoasa si de reusita!

Buna! Felicitari!
Ai avut meniu all inclusive?
Si cam cate persoane, e suficent de mare ringul?
Ms

Monique2013
19.08.2013, 22:55:35
Buna seara,

Felicitari pentru nunta!
Ai putea sa-mi dai cateva detalii despre nunta?
Am emotii in ceea ce priveste capacitatea salii, chiar daca stiu ca, capacitatea ei este de 200 de pers, cam cate persoane ai avut?

Noi am avut 140 de persoane, dar am inteles ca daca sunt prea multe persoane si ringul este mic, se poate face ring pe holul de la intrare.
Discutati cu sefa care se ocupa de restaurant, ea stie cel mai bine si o sa va sfatuiasca. Iar detaii, intrebati-ma ca nu stiu ce detalii doriti sa aflati. Mult succes!!

shoricica
21.08.2013, 00:50:26

cum vine asta ca dimineata ti-a dat restul de bautura acasa????....e la all-inclusive.....ei au interesul sa toarne cat mai putin in pahare, sa le ramana mai mult.....Monique de-a cuii esti?

Monique2013
24.08.2013, 21:56:24
cum vine asta ca dimineata ti-a dat restul de bautura acasa????....e la all-inclusive.....ei au interesul sa toarne cat mai putin in pahare, sa le ramana mai mult.....Monique de-a cuii esti?

Bautura a fost de la noi, am cumparat-o cu un an inainte si de aceea am luat de la ei doar barul si bauturile nonalcoolice. Noi am adus Wisky, energizant, vin si Vermouth. Chiar nu am nici un interes sa mint. Le doresc tuturor sa aiba o nunta ca a noastra.

Monique2013
24.08.2013, 22:02:02
Buna seara!Ma bucur ca ati avut parte de un eveniment cat de cat reusit ,insa doresc sa va pun la dispozitie filmari si poze de la nunta prietenului meu ,stomatologul O...ciuc care ne a lasat masca!
Faptul ca ati atacat direct vechea conducere ma face sa cred ca evenimentul a fost unul imaginar iar scopul postarii acestui comentariu , este acela de a atrage mirii, in urma insuccesului inregistrat!
Daca tot vorbim de conduceri as avea un deosebit respect daca mi ati arata o nunta atat de apreciata si laudata ca cea a lui Catalin Morosanu care a fost urmarita de toata tara,iar invitatii deloc usor de multumit s au aratat foarte incantati.
Dar sa revenim la subiect,in primul rand toata desfasurarea si organizarea unei nunti a fost implementata de vechea conducere dar si asa nuntile din prezent sunt ratate.(Dumnezeu iti da da nu ti baga in traista)
In al doilea rand se stie foarte bine ca multi dintre miri si au ales alte locatii!La degustare sotiei prietenului meu i s a pus meniul nuntii in poala fustei(avem dovezi si filmari).
Isi asuma merite si laude ce sunt cuvenite vechii conduceri !
Chiar nu inteleg de ce apelati la aceste tertipuri pentru a va face reclama in conditiile in care mi a fost sters comentariul postat pe site ul oficial al restaurantului!In alta ordine de idei eu detin si alte informatiicu privire la dotarea restaurantului si provienenta acestora care vor starni un viu interes mai ales pentru cei de la Ministerul Dezvoltarii!De la personalul existent am aflat si puteti verifica ca meniul este pregatit chiar si pe timp de vara incepand de la mijlocul saptamanii si cantitatea de mancare oferita nu corespunde cu cea prevazuta in meniu mai mult decat atat prietenii mei au fost invitati la renegocieri pentru marirea pretului meniului ! Va doresc nunti impecabile mult succes si pentru cei interesati va pot oferi filmari si poze pe privat!

Nu stiu cum a fost la evenimentul prietenului dvs, si de aceea nu va pot contrazice asupra aspectelor neplacute la care dvs ati asitat. Ceea ce stiu e ce s-a intalmplat la nunta noastra si chiar nu am de ce sa va mint. Noi nu avem ce sa le reprosam si am intrat sa scriu aici cum a fost, pentru a linisti viitoarele cupluri care au nunti contractate la acest restaurant, pt ca si noi datorita "clientilor reali" ai restaurantului Ideo am stat cu inima stransa pana la nunta. Si totusi totul a fost fffffff bine.

Alexutza10
26.08.2013, 10:45:52
Buna! Felicitari!
Ai avut meniu all inclusive?
Si cam cate persoane, e suficent de mare ringul?
Ms

Buna..Da, am avut meniu all-inclusive. La 100 de pers cat am avut noi...ringul a fost pentru toata lumea. Este suficient loc.

deeadeea17
26.08.2013, 14:01:09
Multumesc pentru amabilitate! Eu sunt inca nehotarata daca sa aleg sau nu all inclusive, dar mai am timp...:)
Ai fost multumita de cantitatile oferite la all inclusive?

Alexutza10
27.08.2013, 11:06:40
Multumesc pentru amabilitate! Eu sunt inca nehotarata daca sa aleg sau nu all inclusive, dar mai am timp...:)
Ai fost multumita de cantitatile oferite la all inclusive?

Meniul all inclusive ofera avantajul de a nu mai cauta tu bauturi, foto, decoratiuni...dar daca stii ca le ai din alta parte la un pret mai bun poti renunta la ele. In cazul meu m-a scutit de multa umblatura, le-am avut pe toate fara prea mari batai de cap.
Mancarea a fost multa, iar multa inseamna 450 g la aperitv iar pentru celelalte 3 feluri cam 320g-380g de fel...Bautura a fost multa, a fost de unde se alege, a fost si barul si dozatorul de bere...a baut fiecare ce-a poftit si cat a putut. Ospatarii prompti, n-am umblat noi dupa ei, au stiut bine ce-au de facut fara sa le spunem noi nimic. La sfarsit am fost foarte multumiti de toate...pozele nu stiu cum au iesit pt ca nu le-am primit inca, sper sa se ridice la nivelul nuntii pt a fi complet multumiti.
Daca mai ai intrabari, iti raspund cu mare drag. Acum nu mai stiu ce sa-ti mai spun despre meniu.
Spor la pregatiri.:>

shoricica
29.09.2013, 22:22:44
In sfarsit, dupa mult timp, va dau vesti de la nunta.
Poate va induce in eroare data, dar si cei de la Ideo citesc site-ul asta in mod regulat….si aveti grija ce scrieti ca oricine isi da seama cine-I autorul….simplu….
Sa lasam asta….sa revenim la detaliile evenimentului….ar fi iesit un eveniment extraordinar daca aveam mai multa grija….ce mi-au prezentat la degustare, nu a fost ce am si primit in seara petrecerii: la aperitiv, lipseau vreo 2 elemente, la gustarea calda, nu mai aparea o bucata de piept, la peste, din 3 tipuri de legume, au fost 2 (o fi conopida scumpa!!!), la ultimul fel, sos adaugat cu pipeta…..deci furt la gramaj si continut….sa nu le multumiti la degustare…ca acolo o fac sa iasa cum doriti…la petrecere uita…..
Desfasurare: alegand ALL-INCLUSIVE, scapi de grija consumului si a cheltuielilor si a timpului pierdut cu bautura…..numai ca, transferi GRIJA la personalul de la Ideo, ce are sarcini bine trasate in a REDUCE consumul…..sa nu va mirati, daca dupa eveniment, o sa auziti pareri impartite despre SERVIRE: la tineret, ospatarii nu prea fac figuri (promti, aduc paharul la prima strigare), la cei din afara (fiecare din noi are invitati de la tara) se fac ca “uita”, trec nepasatori, trebuie sa le reamintesti a 3-a oara… (m-am “rugat” de invitati sa ceara in continuu, dar degeaba….) [DEZAVANTAJ la all-inclusiv: serviiciile personalului fiind incluse in pretul menu-ului, pe ospatari, barman, bucatar (nu, chef), ajutor/spalator, intotdeauna O SA-I DOARA in paishpe’ de nunta ta….daca ar primi banii a doua zi dimineata, sa vezi tu atunci servire]. Le-am promis bonus pt dimi, tot nu a functionat….BONUSUL LOR: daca le dai ceva dimineata (ca noi le-am dat, ne era mila cum stateau in lobby, la rasarit de soare), ISI aduc aminte brusc ca TI-AU IMPACHETAT MENU-URILE invitatilor care nu au aparut (dar pe care tu le achiti in intregime).
Capitolul ANDRA: pt cunoscatori DECORATIUNILE: greu cu ea, vorbe rele din piata, incearca si ea sa-ti vanda extra (ca orice comerciant)….ALL-INCLUSIVE, conducerea de la Ideo: ce intelegeti voi prin asta?....are fetitza asta exclusivitate la ideo….dezavantajul monopolului…daca ar mai avea concurenta, sa vezi ce implicata ar fi…..
Tin sa ne “indulcim”: prajiturile specificate in contract nu sunt in totalitate: din 2 platouri, vei gasi 1 pe masa, din 100 gr / pers, “multumeste-te” cu vreo 50….juma….TORTUL…iarasi acelasi monopol al celor de la Sharlote (fara publicitate)…este acolo o “dezinteresata”, Irina, din Rep Moldova, careia putin ii pasa ca e SEARA VIETII TALE ….. offffffff, ne omoara serviciile astea in Romaniaaaa…….nu o sa primesti 120 gr tort / invitat comunicat….ia-ti gandul de la asta……ARTEZIANA DE CIOCOLATA…bine pitita….sa nu care cumva sa o vada vreun invitat…..”AI AVUT FANTANA CU CIOCOLATA?UNDE ERA ?” intrebau surprinsi nuntasii la cateva zile…
Plata: daca era sa iasa “tziganeala” la sfarsit (si stim toti la ce ne referim) puteam s-o fac…dar sa nu mai aud vreodata de pitzigoi – el si ea si angajatii sai (rad acum, amintindu-mi de copilarie: clanu’ lu’ pitzigoi, zice trei si iti da doi)….e clar ca e o afacere pt proprietari, dar de ce o transformati in furt…..sa nu mai vorbim de chitanta, factura… lucruri inexistente
Se pare ca e un adevarat SPORT ….NATIONAL…as putea spune…sa iti bati joc de nunta unor tineri….asta fac toti….nu spun aici doar de nideo….de asta au rasarit salile de evenimente peste ani, cu administratori nepriceputi, locatii nepotrivite, bucatari de popota, ospatari si barmani de-o “sambata seara”….