PDA

Versiunea completa : Pregatirile miresicilor din Brasov

Flamingo
25.01.2012, 11:03:59
DA, DA , DA Sivana da tonul !!! cu un mars nuptial :) .

Am mutat aici discutia ca se discuta off-topic la Targ de nunti Brasov.

aneee
25.01.2012, 11:05:42
Am mutat aici discutia ca se discuta off-topic la Targ de nunti Brasov.

Bun, se muta si miresicile odata cu discutia !!

Flamingo
25.01.2012, 11:06:08
In alta ordine de idei, cam care este stadiul fiecareia cu pregatirile?

Eu am asa:
sala
dj
foto+video
verighete, costum, rochie, voal (something borrowed)
acont pt. tort
taxa biserica

Parca mai e ceva dar nu imi amintesc :D

melasrb
25.01.2012, 11:51:56
La mine situatia se prezinta astfel:
Sala
Formatie
Foto+video
Rochie si idei despre verighete, flori (aranjamente florale), poate si despre tort...:-\
Eu zic ca mai e timp destul si parca lucrurile importante le-am atins :))

LoreLorry
25.01.2012, 13:27:12
Buna ziua miresici de Brasov,

Cum stati cu pregatirile pentru nunta?

Eu pana in momentul de fata mi-am luat de o grija de:
- sala;
- formatie;
- foto-video

Restul pregatirilor se afla in stadiul de planificare.

Mult succes la organizarea nuntii in continuare!

Flamingo
25.01.2012, 13:29:43
Buna ziua miresici de Brasov,

Cum stati cu pregatirile pentru nunta?

Eu pana in momentul de fata mi-am luat de o grija de:
- sala;
- formatie;
- foto-video

Restul pregatirilor se afla in stadiul de planificare.

Mult succes la organizarea nuntii in continuare!

La ce restaurant ai nunta?Sa te trecem si pe tine in lista miresicilor Brasov :)

selovas
25.01.2012, 14:47:02
Eu pana acum stau asa:

- sala
- formatia
- foto/ video
- verighete
- am vorbit cu preotul si cu Anatoly
- rochia (am dat comanda la ea, dar mai dureaza pana vine)
- costumul mirelui
- idee despre cum sa arate invitatiile, dar vrem sa le facem noi
- stim unde vrem sa plecam in saptamana de miere
- idee despre tort, dar s-ar putea sa ma mai sucesc intre timp

Flamingo
25.01.2012, 15:01:09
Eu pana acum stau asa:

- sala
- formatia
- foto/ video
- verighete
- am vorbit cu preotul si cu Anatoly
- rochia (am dat comanda la ea, dar mai dureaza pana vine)
- costumul mirelui
- idee despre cum sa arate invitatiile, dar vrem sa le facem noi
- stim unde vrem sa plecam in saptamana de miere
- idee despre tort, dar s-ar putea sa ma mai sucesc intre timp

Noi zilele astea am inceput "negocierile" pentru saptamana de miere dar sunt multe dorinte si nu la fel de multe posibilitati :(.Cred ca va fi Spania pentru ca vreau sa ajung in Barcelona.

P.S.Ai o rochita tare frumoasa :)

selovas
25.01.2012, 17:01:46
Noi zilele astea am inceput "negocierile" pentru saptamana de miere dar sunt multe dorinte si nu la fel de multe posibilitati :(.Cred ca va fi Spania pentru ca vreau sa ajung in Barcelona.

Noi vrem sa mergem in Turcia si vom pleca cu masina noastra, sa mai putem vizita diverse pe drum. Oricum vreau sa trecem si prin Istambul, poate merit vreo bratara sau altceva aurifer :)

P.S. Mersi mult. A fost "dragoste la prima vedere"

qoribv
25.01.2012, 20:06:38

Eu am asa:
sala
dj
foto+video
acont pt. tort
taxa biserica

Ce ati avansat cu pregatirile...felicitari..si spor in continuare...

La noi sunt gata doar:

sala
muzica
foto-video
verighetele
biserica....
si am pregatit textul pentru invitatii ..dar inca nu stiu daca le facem noi sau vom da comanda...trebuie sa mai obtin informatii despre cat m-ar costa sa le fac eu..daca merita sa ma chinui:P..

de unde ai dat comanda de tort?

Flamingo
25.01.2012, 20:38:25
Ce ati avansat cu pregatirile...felicitari..si spor in continuare...

La noi sunt gata doar:

sala
muzica
foto-video
verighetele
biserica....
si am pregatit textul pentru invitatii ..dar inca nu stiu daca le facem noi sau vom da comanda...trebuie sa mai obtin informatii despre cat m-ar costa sa le fac eu..daca merita sa ma chinui:P..

de unde ai dat comanda de tort?

Deliciile Kronstadt :)

LoreLorry
26.01.2012, 11:19:19
La ce restaurant ai nunta?Sa te trecem si pe tine in lista miresicilor Brasov :)

La restaurantul Eden

Flamingo
26.01.2012, 11:22:08
La restaurantul Eden

E in Brasov sau Predeal?

eva_nagy
26.01.2012, 11:45:45
Buna Miresici... Sunt foarte noua pe aici...incerc sa intru si eu in hora voastra. Imi place tare mult sa vad lume care, la fel ca mine, este entuziasmata de pregatiri si asteapta cu nerabdare ziua cea mare.
Noi am inceput pregatirile pentru nunta de curand, imediat dupa logodna din 27 noiembrie. Suntem foarte bucurosi ca deja avem sala, foto-video, dj, rochie, verigete si nasi.
Mult succes si creativitate in organizarea marelui eveniment!

Flamingo
26.01.2012, 12:10:10
Intre timp am inceput sa ma intreb daca merita sa fac eu invitatiile... Avand in vedere ca vreau sa fie scrisul deschis la culoare pe carton inchis, nu cred ca pot fi printate asa pe undeva prin Brasov. Si sa fie si cartonul mai deosebit... Prin urmare ma duc la targ la Bucuresti in weekend sa studiez piata :D

Eu am gasit niste tutoriale senzationale pe youtube insa nu am cum sa gasesc asa materiale ca acolo.Ei au asa numitele craft-store in care gasesti toate cartoanele posibile :(.Succes in cautarile din targ! :)Iti vei cauta si rochie?

Flamingo
26.01.2012, 12:11:43
Buna Miresici... Sunt foarte noua pe aici...incerc sa intru si eu in hora voastra. Imi place tare mult sa vad lume care, la fel ca mine, este entuziasmata de pregatiri si asteapta cu nerabdare ziua cea mare.
Noi am inceput pregatirile pentru nunta de curand, imediat dupa logodna din 27 noiembrie. Suntem foarte bucurosi ca deja avem sala, foto-video, dj, rochie, verigete si nasi.
Mult succes si creativitate in organizarea marelui eveniment!

Bine ai venit!Ma bucur ca lista noastra creste! :) Te voi adauga si pe tine.
Cu cine lucrezi pentru foto-video, dj?Si poate ne arati si tu rochita ta

P.s.noi planuim si o intalnire, pe 21.02.2012 la ora 20.30 in Festival 39, ar fi frumos sa fim multe :);))

LoreLorry
26.01.2012, 12:14:42
La restaurantul Eden

In Predeal. Cu toate ca amandoi suntem din Brasov, am ales ca si locatie Predealul. Am fost la o nunta anul trecut la restaurantul Eden si ne-a placut foarte mult cum arata. Cand am plecat de la nunta ne-am decis ca si noi sa petrecem alaturi de invitatii nostri tot la Eden.

eva_nagy
26.01.2012, 17:50:13
506721Ca Dj l-am ales pe Markus. Despre el am auzit numai lucruri frumoase si noi ne-a cucerit de la prima intalnire. La foto video am investit un pic mai mult dar consideram ca merita sa ave o amintire de calitate. Am ales WedEvent! Rochia v-o arat cu drag...am vrut neaparat ceva simplu... Sper ca am reusit sa le incarc...

aneee
26.01.2012, 18:04:23

Eu am asa:
sala
dj
foto+video
acont pt. tort
taxa biserica

Tu vrei sa ne faci in ciuda!!! Sau sa ne uitam pe lista sa vedem ce putin am facutt !!! Ca sa inebunim!!
Glumesc bine inteles !!!

aneee
26.01.2012, 18:06:46

Super Barcelona !!!
Daca iese Spanai castigatoare o sa ia o luna de miere superba !!
Barcelona este orasul care merita toti centi din lume ( Cel putin pana in prezent )

aneee
26.01.2012, 18:13:13
Acum sa scriu si eu ceva practic, am comentat destul :)
Noi am rezolvat asa:
- verighete
- sala
-muzica
- dj + foto
- invitatii , place carduri + nr de masa ( le face mama soacra - sunt in proces de creatie )
- biserica
-casa de banuti

NUUU am rezolvat capitolul vestimentatie dar se lucreaza !!!

Flamingo
26.01.2012, 18:25:22
506721Ca Dj l-am ales pe Markus. Despre el am auzit numai lucruri frumoase si noi ne-a cucerit de la prima intalnire. La foto video am investit un pic mai mult dar consideram ca merita sa ave o amintire de calitate. Am ales WedEvent! Rochia v-o arat cu drag...am vrut neaparat ceva simplu... Sper ca am reusit sa le incarc...

Imi place rochita ca e simpla.E de la Evergreen, nu?
Sa o porti fericita!

eva_nagy
26.01.2012, 18:32:17
Imi place rochita ca e simpla.E de la Evergreen, nu?
Sa o porti fericita!
Yup, de la Evergreen e.... Multumesc mult!

qoribv
26.01.2012, 20:58:38

Frumoasa rochie ..si mie imi plac tot astea mai simple...off..sper sa imi gasesc si eu ce imi doresc...vreau sa merg sambata sa dau o tura prin magazine sa vad ce si la ce preturi au...si astept targul...sper sa nu fiu dezamagita de el...

qoribv
26.01.2012, 21:01:09
Acum sa scriu si eu ceva practic, am comentat destul :)
Noi am rezolvat asa:
- verighete
- sala
-muzica
- dj + foto
- invitatii , place carduri + nr de masa ( le face mama soacra - sunt in proces de creatie )
- biserica
-casa de banuti

NUUU am rezolvat capitolul vestimentatie dar se lucreaza !!!

Si ati gasit pentru invitatii materialele necesare..cartoane..sau cartie speciala ceva?

da am uitat casa de banuti o avem si noi..

danutza_pp
26.01.2012, 21:13:52
wouuu fetelor vad ca stati forte bine cu pregatirile....din pacate la mine lista e un picut mai scurta.....eu am asa: sala
foto-video
formatie

- iar in curs de exacutare : verighetele si torutul( am vb deja, tb sa dau acont si sa mai stabilesc mici chestii), dum poate rez si la biserica ......deci sunt prinsa cu multe in we asta....... promit ca va tin la curent va pup si spor la miresit

eva_nagy
27.01.2012, 09:22:00
Frumoasa rochie ..si mie imi plac tot astea mai simple...off..sper sa imi gasesc si eu ce imi doresc...vreau sa merg sambata sa dau o tura prin magazine sa vad ce si la ce preturi au...si astept targul...sper sa nu fiu dezamagita de el...

Multumes!! Sa stii ca ma pot considera hiper mega norocoasa legat de rochie. Nu am cautat nici o secunda... Eram la 5 zile de la logodna si mergand la o plimbare cu mama ca fetele am zis sa intram in magazine si sa ne clatim ochii si uite asa am ajuns la Evergreen care aveau mari reduceri,,, La mine a fost prima rochie vazuta, placuta..cumparata!!! ;;) De la oameni care au mai cautat rochii am auzit ca cei de la Luciano au muuuulte modele la preturi acceptabile. Mult spor la cautat!!!
Legat de targul de nunti? Si eu il astept insa nu stiu cand va fi in BV...

eva_nagy
27.01.2012, 09:28:34
Si ati gasit pentru invitatii materialele necesare..cartoane..sau cartie speciala ceva?

Si noi am cochetat cu ideea de a confectiona singuri invitatii, meniuri, plicuri asa ca am cautat materiale... La Creativ sunt multe chestii fainute, de asemenea la Kaleido puteti gasi multe materiale... Pana la urma noi am ajuns la concluzia ca materialele sunt un pic cam scumpe si daca adaugi printatul si munca.... E mai complicat! Insa daca sunteti creative si vreti ceva original..... la treaba!!!! Spor la pregatiri ;) !!!

Flamingo
27.01.2012, 09:29:15
Multumes!! Sa stii ca ma pot considera hiper mega norocoasa legat de rochie. Nu am cautat nici o secunda... Eram la 5 zile de la logodna si mergand la o plimbare cu mama ca fetele am zis sa intram in magazine si sa ne clatim ochii si uite asa am ajuns la Evergreen care aveau mari reduceri,,, La mine a fost prima rochie vazuta, placuta..cumparata!!! ;;) De la oameni care au mai cautat rochii am auzit ca cei de la Luciano au muuuulte modele la preturi acceptabile. Mult spor la cautat!!!

2-4 martie la Brasov Business Park.

Flamingo
27.01.2012, 09:34:22
Si noi am cochetat cu ideea de a confectiona singuri invitatii, meniuri, plicuri asa ca am cautat materiale... La Creativ sunt multe chestii fainute, de asemenea la Kaleido puteti gasi multe materiale... Pana la urma noi am ajuns la concluzia ca materialele sunt un pic cam scumpe si daca adaugi printatul si munca.... E mai complicat! Insa daca sunteti creative si vreti ceva original..... la treaba!!!! Spor la pregatiri ;) !!!

Pe ce strada e Kaleido?Pe site nu e specificat..

melasrb
27.01.2012, 09:44:43
Cand vad cate ati facut voi deja...aproape ca intru in panica!!!:-SS:-SS:-SS:-SS dar sincer nici nu stiu de ce sa ma mai apuc acum, pentru am impresia ca mai e timp destul....o:-)

eva_nagy
27.01.2012, 09:44:43
Pe ce strada e Kaleido?Pe site nu e specificat..
Habar nu am stada dar este pe stada care merge in Real, Brintex, langa Tekzen...

Flamingo
27.01.2012, 09:47:37
Cand vad cate ati facut voi deja...aproape ca intru in panica!!!:-SS:-SS:-SS:-SS dar sincer nici nu stiu de ce sa ma mai apuc acum, pentru am impresia ca mai e timp destul....o:-)

Pai chiar mai e mult timp dar la mine e o situatie mai speciala, de aceea ne-am grabit.

eva_nagy
27.01.2012, 09:49:07
Stai linistita...Toate chestiile astea se fac repede. Eu sincer am inceput pregatirile din nerabdare nu din criza de timp. Si acum gandind la rece parca mai mult rau imi fac pt ca am toate deja luate si nu pot decat sa ma uit la ele. Mi-e ciuda sa vad ca verighetele stau in cutie, de exemplu. :P Spor la toate!!!

aneee
27.01.2012, 10:07:24

Atasez modelul de invitatii pe care l-am ales .
Mentionez faptul ca socri mei au o afacere in domeniul publicitatii ( fac flaiere, carti de vizita ... chesti de genul asta ). Materialele le-am ales dintr-un mostrar de la socrela, avem o problema legata de plicuri nu prea gasim aceiasi nuanta cu invitatiile ( dar sunt sigura ca se va rezolva ). In loc de hartie naturala noi am ales foaie de calc, este mai iefitna si arata bine , vom pastra sigiliul in care inca nu stim ce initiale vom scrie ( Daca scriem intialele numelui iese BA :) la acesta dilema ne mai gandim ) .

aneee
27.01.2012, 10:09:55
wouuu fetelor vad ca stati forte bine cu pregatirile....din pacate la mine lista e un picut mai scurta.....eu am asa: sala
foto-video
formatie

- iar in curs de exacutare : verighetele si torutul( am vb deja, tb sa dau acont si sa mai stabilesc mici chestii), dum poate rez si la biserica ......deci sunt prinsa cu multe in we asta....... promit ca va tin la curent va pup si spor la miresit

Spor la treaba Danutza, cu putin efort o sa ne ajungi din urma !

Flamingo
27.01.2012, 10:11:45
Atasez modelul de invitatii pe care l-am ales .
Mentionez faptul ca socri mei au o afacere in domeniul publicitatii ( fac flaiere, carti de vizita ... chesti de genul asta ). Materialele le-am ales dintr-un mostrar de la socrela, avem o problema legata de plicuri nu prea gasim aceiasi nuanta cu invitatiile ( dar sunt sigura ca se va rezolva ). In loc de hartie naturala noi am ales foaie de calc, este mai iefitna si arata bine , vom pastra sigiliul in care inca nu stim ce initiale vom scrie ( Daca scriem intialele numelui iese BA :) la acesta dilema ne mai gandim ) .

Arata foarte bine invitatiile.La text v-ati gandit?

aneee
27.01.2012, 10:13:37

Tot ce poti sa zic eu este ca esit foarte norocoasa inceea ce priveste rochia . Pana acum am probat vreo 12 rochi si nici una nu a fost "the one " . Sunt sigura ca varianta care ti s-a intamplat tie este frecventa , dar din pacate nu am trait acelasi sentiment . Nu prea imi convine faptul ca nu am gasit-o inca, cred ca sunt si foarte pretentioasa, nu vrea sa imi iau orice, vreau sa imi cumpar ceva in care sa ma simt eu uoau , pana o sa o gasesc o sa va admir pe voi !

P.S. Foarte frumoasa rochita ta si iti sta foarte bine !

eva_nagy
27.01.2012, 10:17:46
Tot ce poti sa zic eu este ca esit foarte norocoasa inceea ce priveste rochia . Pana acum am probat vreo 12 rochi si nici una nu a fost "the one " . Sunt sigura ca varianta care ti s-a intamplat tie este frecventa , dar din pacate nu am trait acelasi sentiment . Nu prea imi convine faptul ca nu am gasit-o inca, cred ca sunt si foarte pretentioasa, nu vrea sa imi iau orice, vreau sa imi cumpar ceva in care sa ma simt eu uoau , pana o sa o gasesc o sa va admir pe voi !

Multumesc! Crede-ma ca si eu sunt pretentioasa. Cei din jurul meu preziceau cautari lungi si grele legate de rochia potrivita... Dar...lucky me! Sa nu spui niciodata ca esti prea pretentioasa, nu pentru evenimentul asta! Consider ca nu merita sa faci vreun compromis, mai ales cand vine vorba de rochie. Hey, odata te mariti... In final cu siguranta ca vei gasi si tu "the one"! SUCCES!!!

eva_nagy
27.01.2012, 10:24:49
Fetelor, unde putem vorbi despre meniu si cantitati de alcool sau bauturi nonalcoolice?

Flamingo
27.01.2012, 10:29:04
Fetelor, unde putem vorbi despre meniu si cantitati de alcool sau bauturi nonalcoolice?

Poti aici :

http://www.miresici.ro/forum/forumdisplay.php?f=15

si aici:

http://www.miresici.ro/forum/forumdisplay.php?f=12

Cele doua link-uri sunt de pe topicul general, unde sriu toate fetele din forum.Daca vrei sa vorbesti doar cu noi, cele din Brasov, putem vorbi pe Miresici de Brasov, unde ai postat initial intrebarea. :)

Flamingo
27.01.2012, 10:31:51

Si eu am zis ca sunt prea pretentioasa si ca nu voi gasi nimic sa imi placa.Eu nici nu acceptam rochitele in genul celei care mi-am luat-o ca o varianta.Asta pana am vazut-o pe mine... :))

eva_nagy
27.01.2012, 10:36:15
Pe mine ma intereseaza cum merg lucrurile la nivelo local... :P
Bun, noua sala ne pune la dispozitie asa: 100 ml wiskey/cinzano, 2 beri, 1 stricla de vin, 1 litru apa (plata si minerala), 1 l suc (cu si fara acid)..asta pentru o persoana. No, dilema mare a noastra este daca bauturile astea incluse in meniu ajung sau mai tre sa aducem.... In randul apropiatilor parerile sunt impartite de aceea m-ar ajuta o parere a cuiva implicat in organizare...

selovas
27.01.2012, 10:44:46
Si eu am zis ca sunt prea pretentioasa si ca nu voi gasi nimic sa imi placa.Eu nici nu acceptam rochitele in genul celei care mi-am luat-o ca o varianta.Asta pana am vazut-o pe mine... :))

Si eu credeam ca va dura o eternitate pana sa gasesc rochia. Dar am fost la o prezentare la o firma care importa rochii de mireasa si am vazut-o atunci pe manechin...si eram "mai stai putin, nu pleca, mai intoarce-te ....suuuuper". Apoi am zis ca ma grabesc, rochia costa totusi destul de mult, asa ca am mai fost la alt magazin, unde dupa ce am probat vreo 10 rochii al caror pret era oricum mai mare si am plecat dezamagita ca nu mi-a placut niciuna, m-am dus la primul magazin, am dat comanda si gata....acum astept 4 luni sa vina :D

selovas
27.01.2012, 10:46:09
Cam multe subiecte intr-un singur topic:
- bauturi
- rochii
- invitatii

Nu putem face unele locale separate? Parca pt bauturi si rochii sunt deja pe Brasov

melasrb
27.01.2012, 10:49:25
Exact asa am patit si eu...Aproape ca nici nu vroaiam sa probez ceva asemanator...Dar m-am indragostit imediat de ea...Si am luat decizia in 5 min, chiar daca probasem multe inainte si nu ma simteam wowww, sentimentul a venit pana la urma...subit, neasteptat!:">:">:">

eva_nagy
27.01.2012, 10:55:09
Cam multe subiecte intr-un singur topic:
- bauturi
- rochii
- invitatii

Nu putem face unele locale separate? Parca pt bauturi si rochii sunt deja pe Brasov
De acord!! E talmes balmes!!! Si eu simt ca mergem in prea multe directii! Deci, daca cineva cu mai multa experienta ar putea face un alt topic as fi recunoscatoare!!!

Flamingo
27.01.2012, 10:56:44
Pe mine ma intereseaza cum merg lucrurile la nivelo local... :P
Bun, noua sala ne pune la dispozitie asa: 100 ml wiskey/cinzano, 2 beri, 1 stricla de vin, 1 litru apa (plata si minerala), 1 l suc (cu si fara acid)..asta pentru o persoana. No, dilema mare a noastra este daca bauturile astea incluse in meniu ajung sau mai tre sa aducem.... In randul apropiatilor parerile sunt impartite de aceea m-ar ajuta o parere a cuiva implicat in organizare...

Te-am indrumat catre acele topicuri pentru ca sunt tot felul de discutii legate de cantitati/invitat, ce bauturi se dau.
Acum, in ceea ce te priveste sa stii ca depinde de invitati, pentru ca vor fi care vor consuma doar whisky si vor vi care vor consuma doar vin/bere samd.Nu stiu ce politica are restaurantul vostru dar la noi e asa:
Meniul de bauturi e acesta:
· 100ml Aperitiv (J&B, Martini, Jack Daniel's, Campari, Votca Finlandia, Gin Beeafeater, Vinars Zaraza, Baileys, Palinca)
· 2 Ape Dorna minerala/plata 0.500l
· 1 Suc Cola/Fanta/Sprite

· 1 Bere Tuborg 0.500l-

· 1 st Vin Dealu Mare 0.750l
· 2 Cafele Espresso 0.030l
Avem un fisier excel in care se calculeaza ce s-a consumat si sa va compensa cu ce nu s-a consumat de meniu.Concret, daca X-lescu consuma 300 ml de whisky si nu consuma vinul si berea, pretul whisky-ului se incadreaza in pretul altor 2 bauturi neconsumate.Nu stiu daca m-am exprimat foarte explicit :D.Ideea e ca aceste cantitati enumerate de obicei cam ajung, dar pentru siguranta poti aduce si de acasa daca ai voie.Noi avem aceasta optiune dar in anumite conditii, de bun simt zic eu :)
Repet, conteaza si ce oameni iti vin (la mine de exemplu stiu ca se va bea mai mult whisky decat vin; bere foarte putina).Eu voi suplimenta si apa deoarece fiind cald se va consuma mai mult decat ce e in meniu.

eva_nagy
27.01.2012, 11:00:39
Te-am indrumat catre acele topicuri pentru ca sunt tot felul de discutii legate de cantitati/invitat, ce bauturi se dau.
Acum, in ceea ce te priveste sa stii ca depinde de invitati, pentru ca vor fi care vor consuma doar whisky si vor vi care vor consuma doar vin/bere samd.Nu stiu ce politica are restaurantul vostru dar la noi e asa:
Meniul de bauturi e acesta:
· 100ml Aperitiv (J&B, Martini, Jack Daniel's, Campari, Votca Finlandia, Gin Beeafeater, Vinars Zaraza, Baileys, Palinca)
· 2 Ape Dorna minerala/plata 0.500l
· 1 Suc Cola/Fanta/Sprite

· 1 Bere Tuborg 0.500l-

· 1 st Vin Dealu Mare 0.750l
· 2 Cafele Espresso 0.030l
Avem un fisier excel in care se calculeaza ce s-a consumat si sa va compensa cu ce nu s-a consumat de meniu.Concret, daca X-lescu consuma 300 ml de whisky si nu consuma vinul si berea, pretul whisky-ului se incadreaza in pretul altor 2 bauturi neconsumate.Nu stiu daca m-am exprimat foarte explicit :D.Ideea e ca aceste cantitati enumerate de obicei cam ajung, dar pentru siguranta poti aduce si de acasa daca ai voie.Noi avem aceasta optiune dar in anumite conditii, de bun simt zic eu :)
Repet, conteaza si ce oameni iti vin (la mine de exemplu stiu ca se va bea mai mult whisky decat vin; bere foarte putina).Eu voi suplimenta si apa deoarece fiind cald se va consuma mai mult decat ce e in meniu.
E un sistem tare fain asta cu excelul si compensarea....pacat insa ca nu toti il practica! Mersi de informatii!

Flamingo
27.01.2012, 11:03:08
E un sistem tare fain asta cu excelul si compensarea....pacat insa ca nu toti il practica! Mersi de informatii!

Asa este.Nasul nostru a mai cununat un cuplu care tot la Sergiana a avut nunta si au fost foarte multumiti.

aneee
27.01.2012, 11:12:35
Multumesc! Crede-ma ca si eu sunt pretentioasa. Cei din jurul meu preziceau cautari lungi si grele legate de rochia potrivita... Dar...lucky me! Sa nu spui niciodata ca esti prea pretentioasa, nu pentru evenimentul asta! Consider ca nu merita sa faci vreun compromis, mai ales cand vine vorba de rochie. Hey, odata te mariti... In final cu siguranta ca vei gasi si tu "the one"! SUCCES!!!

Multumesc !!Se pare ca am nevoie !!

aneee
27.01.2012, 11:14:41
Arata foarte bine invitatiile.La text v-ati gandit?

Nu !
Dar vreau sa fie ceva simplu. Invitatiile sunt clasice , asa ca textul va fi clar si la obiect ! O sa discut cu d-na Soacra sa vedem ce propune ea !

camyi
27.01.2012, 18:07:36
miresici 2013 avem????....sau e prea devreme?

aneee
28.01.2012, 17:27:46
Nu cred ca exista pana acum nu s-a pronutat nimeni !
Deci esti prima fericita , in limbajul acestui formu devi deschizatoarea de drumuri :).
Iti urez bine ai venit !
Poti vb cu miresicile de 2012 , daca doresti bineinteles, pana cand o sa apara suratele tale de 2013 :) .

anomiss
29.01.2012, 23:36:01
buna fetelor....acestea sunt treburile rezolvate de mine:
-sala
-muzica
-foto-video
-biserica(sf petru si pavel)
Legat de rochie astept targul de nunti sa-mi fac o idee,iar stresul cu verighetele am rezolvat inca de anul trecut cand am facut cununia civila#:-S

ps:mara esti programata cumva la ora 1 la biserica???oricum ne intalnim miercuri,inainte de nunta la 7.30 la biserica;))

SPOR LA PREGATIRI

Flamingo
30.01.2012, 08:46:31
buna fetelor....acestea sunt treburile rezolvate de mine:
-sala
-muzica
-foto-video
-biserica(sf petru si pavel)
Legat de rochie astept targul de nunti sa-mi fac o idee,iar stresul cu verighetele am rezolvat inca de anul trecut cand am facut cununia civila#:-S

ps:mara esti programata cumva la ora 1 la biserica???oricum ne intalnim miercuri,inainte de nunta la 7.30 la biserica;))

SPOR LA PREGATIRI

Da, la ora 13.00 sunt! :D...Ne vedem miercuri ;))

nicoleta30
04.02.2012, 08:53:05
Buna,
Exista pe forum miresici care au locatia marelui eveniment la Restaurant Belvedere Bv?
Daca aveti informatii utile, astept sfaturi si sugestii cu nerabdare.
Eu stau cam prost la capitolul rezolvari pana acum.
Muzica si sala si biserica sunt rezolvate, insa as avea nevoie de sfaturile voastre cu privire la serviciile foto-video.
Va citesc mesajele cu interes.
Pupici, Nicoleta

ioana_2212
04.02.2012, 10:57:17
Buna,
Exista pe forum miresici care au locatia marelui eveniment la Restaurant Belvedere Bv?
Muzica si sala si biserica sunt rezolvate, insa as avea nevoie de sfaturile voastre cu privire la serviciile foto-video.
Pupici, Nicoleta

Si eu stau prost la capitolul foto-video, am ramas foarte socata ca desi unii au super site-uri de unde poti trimite cereri si aplicatii, nimeni nu raspunde la solicitarile respective. Am si sunat dar evident nu stiu cum si in ce fel sa mai rog, ma simt cam prost pe banii mei...:))))
Astept si eu sa vad ce recomandari apar...:)
Pupici!

blue_kiky
04.02.2012, 13:06:54

daaaaaaaaaaaaaaa

blue_kiky
04.02.2012, 13:08:04

Eu o sa fiu miresica in mai 2013 :*

LoreLorry
06.02.2012, 11:45:37
Buna,
Pupici, Nicoleta

Eu mi-am rezolvat cu ajutorul unor prieteni problema foto-video. Baietii cu care vom lucra noi la marele eveniment din viata noastra, sunt noi in aceasta bransa dar, fac treaba foarte buna la preturi avantajoase. Ei ne-au luat noua 500 de euro. Daca esti interesata iti voi trimite nr lor intr-un pm.

Flamingo
06.02.2012, 12:02:21
Buna,
Pupici, Nicoleta

Buna!

Eu am alt restaurant dar cea mai buna prietena a facut nunta acolo.in mare masura a fost multumita dar a doua oara nu ar mai face acolo.Din cate stiu au fost discutii legate de bautura;initial li s-a spus ca pot veni ei cu bautura iar cu cateva zile inainte de nunta li s-a spus ca nu e permis.Din fericire s-a rezolvat dar cu scandal.Nu iti pot da foarte multe detalii dar te sfatuiesc ca orice discutie porti cu ei legata de meniu si bauturi sa fie si in scris.De fapt, orice discutie porti cu orice furnizor, asigura-te ca o ai scrisa in contract.

In ceea ce priveste serviciile foto-video iti recomand sa citesti aici http://www.miresici.ro/forum/forumdisplay.php?f=152 ce am scris si eu si alte fete si daca ai nevoie de mai mult de ajut cu placere.

micutastea14
07.02.2012, 14:38:07
Va rog frumos, spuneti-mi si mie ce reprezentante mai de soi sunt in Brasov. inafara de Bien Savvy. Ajung curand in Brasov si as vrea sa colind si magazinele cu rochii de mireasa.
Multumesc!

Flamingo
07.02.2012, 14:42:55
Va rog frumos, spuneti-mi si mie ce reprezentante mai de soi sunt in Brasov. inafara de Bien Savvy. Ajung curand in Brasov si as vrea sa colind si magazinele cu rochii de mireasa.
Multumesc!

Nu sunt altele in afara de ce ai mentionat tu.Magazin mai dragut ar fi Divine dar altceva nu pot sa recomand.

nicoleta30
07.02.2012, 21:01:59
Eu mi-am rezolvat cu ajutorul unor prieteni problema foto-video. Baietii cu care vom lucra noi la marele eveniment din viata noastra, sunt noi in aceasta bransa dar, fac treaba foarte buna la preturi avantajoase. Ei ne-au luat noua 500 de euro. Daca esti interesata iti voi trimite nr lor intr-un pm.

Buna,
Super-pret! astept pm cu mare interes (si alte detalii)
Multumesc anticipat, deaorece inca nu pot raspunde prin pm.
Pupici pentru miresici.

blue_kiky
02.03.2012, 12:52:32
Vedeti ca targul de nunti de la bussines park intre 1-4 martie este o mare tzeapa.....
Cu o seara inainte se anunta ca va incepe intre 1-4 martie de la ora 10, iar cand ajungi acolo surpriza.....''nu v-a zis nimeni ca nu se mai tine targul?''
Am fost si eu pe degeaba pana acolo..

Flamingo
02.03.2012, 12:58:10
Vedeti ca targul de nunti de la bussines park intre 1-4 martie este o mare tzeapa.....
Cu o seara inainte se anunta ca va incepe intre 1-4 martie de la ora 10, iar cand ajungi acolo surpriza.....''nu v-a zis nimeni ca nu se mai tine targul?''
Am fost si eu pe degeaba pana acolo..

Din pacate si tu ai ajuns...eu am aflat la timp ca nu se tine.Foarte aiurea dar mai aiurea mi s-a parut ca ziarele sa publice informatia eronata chiar cu o zi inainte.:^o

eva_nagy
05.03.2012, 16:44:06
Fetelor, urmatoarea intalnire a miresicilor si mamicilor din Brasov va fi joi, 29 Martie de la ora 19.00 la Ceainaria Ceai et Caetera.... Treceti asta in agenda!!!!

greenbride
10.03.2012, 20:26:47
Si eu stau prost la capitolul foto-video, am ramas foarte socata ca desi unii au super site-uri de unde poti trimite cereri si aplicatii, nimeni nu raspunde la solicitarile respective. Am si sunat dar evident nu stiu cum si in ce fel sa mai rog, ma simt cam prost pe banii mei...:))))
Astept si eu sa vad ce recomandari apar...:)
Pupici!
Noi am ales Studio Cmc ,si suntem foarte multumiti de ei,am facut cununia civila in decembrie si ne-au facut un filmulet atat de frumos,desi cununia civila a fost banala si a durat 5 minute ,au facut filmuletul in asa fel ,cu melodie pe fundal ,intr-un cuvant foarte frumos la fel si pozele.Acum asteptam sa vedem si cum va fi la cununie.Daca te intereseaza poti sa-ti las nr lor de tel sa-i contactezi.

Andreeac2112
10.03.2012, 23:40:57
Noi am ales Studio Cmc ,si suntem foarte multumiti de ei,am facut cununia civila in decembrie si ne-au facut un filmulet atat de frumos,desi cununia civila a fost banala si a durat 5 minute ,au facut filmuletul in asa fel ,cu melodie pe fundal ,intr-un cuvant foarte frumos la fel si pozele.Acum asteptam sa vedem si cum va fi la cununie.Daca te intereseaza poti sa-ti las nr lor de tel sa-i contactezi.

Am eu o prietena care cauta foto video...poti sa-mi trimiti te rog nr lor de telefon?mersi mult si succes in continuare!

greenbride
11.03.2012, 13:38:53
Am eu o prietena care cauta foto video...poti sa-mi trimiti te rog nr lor de telefon?mersi mult si succes in continuare!
Nu stiu daca am voie sa dau nr de tel pe site,dar iti trimit un msg privat cu nr lor

Andreeac2112
11.03.2012, 20:21:35
Nu stiu daca am voie sa dau nr de tel pe site,dar iti trimit un msg privat cu nr lor

Da , te rog, u mesaj privat ar fi super!mersi mult!

lavi78
11.03.2012, 22:59:40

Buna, noi tot pe ei i-am ales .

greenbride
12.03.2012, 19:15:41
Da , te rog, u mesaj privat ar fi super!mersi mult!

Nu stiu cum sa procedez se pare ca nu am postate suficiente mesaje pe forum si nu-mi da voie sa trimit mesaje private ,dar am vazut ca mai e o fata pe site care i-a ales tot pe ei,sau i poti gasi pe site-ul lor si acolo au si datele de contact

greenbride
12.03.2012, 19:18:03
[QUOTE=lavi78;4599718]Buna, noi tot pe ei i-am ales .[/QUOTa
Ai ales si foto si video?La ce pret ai ajuns ?

Flamingo
29.01.2013, 10:05:28
In cazul in care va intereseaza,in perioada 15-17 februarie 2013, la Brasov Business Park se organizeaza targul de nunta Brasov Weddings Day.

Sper doar sa fie adevarata informatia pentru ca si anul trecut trebuia sa se organizeze si nu s-a mai intamplat asta.

Spor la miresit! :)

Madootza
02.04.2013, 15:40:54
Avem si miresici de 2014 pe aici? :">

Eu am rezolvat:
- sala
- formatia
- foto-video
- porumbeii :x
- am avut o tentativa sa iau rochita de la targ, dar nu am mai gasit-o a doua zi cand m-am dus cu banutii, nu a fost pentru mine!

In viitorul apropiat urmeaza:
- verighetele

AndreeaBi
06.04.2013, 17:23:14
Si eu o sa am nunta in 2014 tot la grand restaurant:)..ai rezolvat ceva...la grand ai apucat sa degusti meniul ales? cum ti s-a parut?..ai facut ceva modificari fata de cel prezentat?:D

Madootza
07.04.2013, 13:48:23
Si eu o sa am nunta in 2014 tot la grand restaurant:)..ai rezolvat ceva...la grand ai apucat sa degusti meniul ales? cum ti s-a parut?..ai facut ceva modificari fata de cel prezentat?:D

Cand vei avea nunta la Grand?
Noi am fost de am vazut sala, de care ne-am indragostit pe loc, apoi am mai trecut de 2 ori, sa platim avansul si pentru contract.
Meniul nu l-am degustat inca...vom merge cu siguranta inainte sa discuram exact cum va fi, degeaba mergem acuma, daca ei isi schimba ideile pana atunci...sau bucatarii...
In orice caz avem foarte multe feedback uri pozitive.

AndreeaBi
08.04.2013, 00:09:49
Noi avem pe 18.10.2014....doar atunci am mai gasit liber. Initial am vrut in septembrie...dar asta e...e bine si in octombrie:)....Mi-e imi zici?...cand am intrat in sala mare....nu am putut sa ma abtin sa nu zambesc. Noi mergem marti (9.04) sa dam acontul.Da si noi am auzit numai lucrurui bune.Sper sa fie bine pana la sfarsit:)

Madootza
08.04.2013, 10:53:49
Cand ati fost sa vorbiti de sala?
Era rezervat totul pana in octombrie?
Ce repede s-a ocupat...eu sunt linistita ca am rezolvat, dar totusi surprinsa...cat de repede s-a ocupat :)

AndreeaBi
09.04.2013, 18:17:41
Cand ati fost sa vorbiti de sala?
Era rezervat totul pana in octombrie?
Ce repede s-a ocupat...eu sunt linistita ca am rezolvat, dar totusi surprinsa...cat de repede s-a ocupat :)

Cred ca am fost joia trecuta...

andrapascu
13.05.2013, 13:43:15
si eu voi fi miresica in mai :)2014 insa am rezervat in poiana mica..se anunta un an cu multa treaba!!! as avea nevoie de recomandari pentru un fotograf, stie cineva ceva despre sebyproduction???multumesccc:)>-

mihaela_toma
13.05.2013, 13:58:04
si eu voi fi miresica in mai :)2014 insa am rezervat in poiana mica..se anunta un an cu multa treaba!!! as avea nevoie de recomandari pentru un fotograf, stie cineva ceva despre sebyproduction???multumesccc:)>-

Bine ai venit si mult spor la pregatiri!
De sebyproduction nu am auzit, insa iti recomand cu toata increderea pe David Fiscaleanu sau Endre Fulop sau Adrian Morgovan. Stiu ca si aici pe forum au recomandari bune. Noi il avem pe Endre Fulop.

:*

Flamingo
20.05.2013, 16:16:24

Sebi se ocupa de video, nu de foto.Din cate stiu eu face treaba buna, dar eu nu am lucrat cu el, nu pot sa ma pronunt.

Mai multe poti afla aici: http://www.miresici.ro/forum/forumdisplay.php?f=152

Spor la miresit! :)

andrapascu
29.05.2013, 20:49:22
;-) multumesc frumos fetelor! incerc sa contactez si sa m informez cat de cat sa stiu si in ce buget s m incadrez

daledbv
01.11.2013, 14:14:06
hei, cine imi poate recomanda un dj foarte bun in Brasov?

AndreeaBi
30.11.2013, 16:47:06
Vand ziua de 18 octombrie 2014 la Grand Restaurant sala mare. Pret 3000 lei negociabil.

Va multumesc.

Izabelutz
02.12.2013, 17:06:04
hei, cine imi poate recomanda un dj foarte bun in Brasov?

Eu ;-) da-mi un mesaj daca inca esti in cautare si iti dau toate detaliile