PDA

Versiunea completa : Miresici de MAI 2008

Pagini : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13

jenisulima
13.05.2008, 14:14:45
Casa de piatra mireselor din 17 si 24 Mai, fie sa aiba parte de cea mai frumoasa zii din viata lor alaturi de cei dragi. <:-PSa fiti fericite si alintate o viata intreaga alaturi de alesul inimii voastre atat la bine cat si la rau, mereu indragostite!

Multumim Beatrice, si sa ai o luna de miere superba. Noi vom pleca pe 26 mai in luna de miere. Abia asteptam. Si azi la Radauti sunt 27 grade.URAAAAAAAAAAAA!!!!!!!!!!!Sa speram ca asa va fi si sambata cand vom fi miresici.

Va pup!

Matrushca
13.05.2008, 14:16:11
Sambata sunt prognozate 30 la Bucuresti! Doamne ajuta de vreme buna si muuuuuuulttttttt soare! Succes fetelor! :-p

Joliutza
13.05.2008, 14:18:41
Sambata sunt prognozate 30 la Bucuresti! Doamne ajuta de vreme buna si muuuuuuulttttttt soare! Succes fetelor! :-p

Ce putin mai aveti, miresici de 17 Mai!!! Sa dea Dumnezeu sa aveti vreme buna si petreceri reusite!

Matrushca
13.05.2008, 14:20:32
Da, incep usor usor sa realizez cat de putin mai este! probabil de aceea imi scade si pulsul...de la emotii! Gata va las, fug la gym, masaj si apoi la cosmetica! ne citim pe inserate! ;))

roxanat23
13.05.2008, 14:30:08
miresici de 17 mai, nu fiti stresate...va fii o nunta ca-n povesti si veti fii printese pentru o zi.
totul va iesi asa cum va doriti>:D< >:D< >:D<
(incerc ssa fac pe viteaza, =)) dar mie mi se inmoaie picioarele de pe acum cand va citesc pe voi)
va pup si spor la pregatiri:* :* :*

Beatrice_S
13.05.2008, 15:53:32
In sfarsit am reusit sa postez pozele de la fotograf, le gasiti in link-ul din semnatura.

Joliutza
13.05.2008, 17:40:16
In sfarsit am reusit sa postez pozele de la fotograf, le gasiti in link-ul din semnatura.

Foarte frumoase! Felicitari!

pastilutza
13.05.2008, 17:48:04
Casa de piatra va doresc din tot sufletul, sa aveti parte de tot ce e mai bun in viata dar mai presus de toate de dragoste si intelegere.
Ai fost tare draguta miresica<:-P,de acum inainte o draguta sotie. Bun venit in club!>:D<

Multumesc frumos tuturor fetelor pentru urari. ASAP primesc poze de la fotograful angajat va pun si voua cateva. :)
( alea mai dragute)

gabrielabrb
13.05.2008, 19:15:38
Foarte frumoase pozele si bine comentate...chiar am simtit pulsul petrecerii :)
Sincer, mi-au dat lacrimile cand m-am uitat la pozele din Biserica, in care tu plangeai de fericire. Ma bucr pentru voi!:*:*

roxanat23
13.05.2008, 23:46:53

nemaipomenite pozele. se pare ca v-ati distrat pe cinste.:-p
casa de piatra si numai bucurii!!!!!!
sa fiti fericiti

Beatrice_S
14.05.2008, 08:54:15
Fetelor va multumesc pentru vorbele voastr frumoase, suteti dulci...
Ne pregatim bagajele de plecare, cred ca ne auzim in 2 saptamani, pe cand deja multe miresici vor fi ex-miresici, doamne la casa lor.
Bafta mireselor la pregatiri, numai bine, distractie placuta si multa fericire in ziua nuntii precum si dupa aceea.
Sa aveti parte de o nunta de vis...

jenisulima
14.05.2008, 09:36:46
Ne pregatim bagajele de plecare, cred ca ne auzim in 2 saptamani, pe cand deja multe miresici vor fi ex-miresici, doamne la casa lor.
Bafta mireselor la pregatiri, numai bine, distractie placuta si multa fericire in ziua nuntii precum si dupa aceea.

Distractie placuta, drum bun si sa va simti foarte bine in luna voastra de miere!

Matrushca
14.05.2008, 09:47:16
Distractie placuta Beatrice! as vrea si eu sa fiu atat de degajata ca si voi, mai avem o saptamana pana cand impachetam si plecam catre Maldive, si mai avem 2 zile pana la ziua cea mare! incep sa am mega emotii si stres! doamne, ce perioada frumoasa din viata traiesc! :)

jenisulima
14.05.2008, 10:14:28
Distractie placuta Beatrice! as vrea si eu sa fiu atat de degajata ca si voi, mai avem o saptamana pana cand impachetam si plecam catre Maldive, si mai avem 2 zile pana la ziua cea mare! incep sa am mega emotii si stres! doamne, ce perioada frumoasa din viata traiesc! :)

Eu nu am emotii deloc. Parca nici nu zici ca ma marit sambata. Cine stie...Poate sambata vor veni emotiile si la mine...:-?

denisa1
14.05.2008, 12:23:57
miresici de 17 si 18 mai.....CASA DE PIATRA!!!!!!!
SA AVETI PARTE DE O ZI SUPERBA DE NUNTA, SA FITI FERICITE SI IUBITE

annutza
14.05.2008, 13:29:48
Casa de piatra si distractie maxima la petrecere!>:D<

jenisulima
14.05.2008, 15:46:49
miresici de 17 si 18 mai.....CASA DE PIATRA!!!!!!!
SA AVETI PARTE DE O ZI SUPERBA DE NUNTA, SA FITI FERICITE SI IUBITE

Multumim frumos!

pastilutza
14.05.2008, 15:57:01
Sper sa nu va ocup prea mult timpul, dar va pun si eu poze de la nunta, ca sunt foarte incantata cum au iesit.

Imi pare rau ca nu pot sa pun toate pozele ( vreo 1500 :)) ).

pastilutza
14.05.2008, 16:07:03
off, nu am reusit sa le pun.
:( Dar mai incerc :))

roxanat23
14.05.2008, 16:19:07
off, nu am reusit sa le pun.
:( Dar mai incerc :))

asteptam cu drag

little_blueeyes
14.05.2008, 18:39:24

Ai fost o mireasa superba!!!! Felicitari mari mari si sa simtiti intotdeauna dragostea pe care ati simtit-o in ziua nuntii voastre!

Joliutza
14.05.2008, 22:32:08
Mi-am facut si buchetelele pentru masinile invitatilor...voi pune cate unul pe fiecare capota, undeva la mijloc. Ce parere aveti? Poze gasiti in semnatura.

alinaz
14.05.2008, 22:43:26
Mi-am facut si buchetelele pentru masinile invitatilor...voi pune cate unul pe fiecare capota, undeva la mijloc. Ce parere aveti? Poze gasiti in semnatura.

sunt foarte fumoase. mie mi-au placut

jenisulima
15.05.2008, 09:09:10
M-au luat emotiile...:(( Sunt foarte agitata si nervoasa. Voi mireselor de 17 mai cum sunteti?

Va pup!

roxanat23
15.05.2008, 09:10:08
neata gagici!!!!
trezirea!!!<:-P <:-P <:-P
ce fac miresicile de mai? pe ultima suta de metrii?
va pupacesc si spor la pregatiri:-p

roxanat23
15.05.2008, 09:12:26
M-au luat emotiile...:(( Sunt foarte agitata si nervoasa. Voi mireselor de 17 mai cum sunteti?

Va pup!

stai linistita ca totul va fii asa cum va doriti. vei fii o mireasa frumoasa alaturi de miresicul tau?
si e normal sa ai emotii. eu am de pe acum si mai am 2 sapt.
o zi faina iti doresc:* :* :*

jenisulima
15.05.2008, 09:44:10
stai linistita ca totul va fii asa cum va doriti. vei fii o mireasa frumoasa alaturi de miresicul tau?
Iti multumesc din suflet pentru incurajari! Spor la pregatiri si tie!

little_blueeyes
15.05.2008, 09:52:13

Buna dimineata!
Roxana, si eu am nunta pe 31 mai si am deja niste emotii...
Voiam sa te intreb daca faci cununia civila in aceeasi zi si la ce sector! Noi facem la minunatul sector 3, despre care am auzit doar lucruri "minunate"

Spor la pregatiri si CASA DE PIATRA tuturor miresicilor!

little_blueeyes
15.05.2008, 09:52:46
Scuze acum am vazut ca tu faci la Brasov!:D

anamary
15.05.2008, 09:53:36

Va pup!
ai sa vezi ca va iesi totul asa cum vei dori...

Joliutza
15.05.2008, 09:55:51
sunt foarte fumoase. mie mi-au placut

Multumesc. Eu sunt incantata.

little_blueeyes
15.05.2008, 10:01:36

Va pup!

Iti doresc sa ai parte de nunta pe care ai visat-o si sa fiti foarte fericiti. Si eu am emotii si mai am 2 saptamani!!! Nu stiu cum o sa rezist!

jenisulima
15.05.2008, 10:01:39
ai sa vezi ca va iesi totul asa cum vei dori...
iti multumesc frumos pentru incurajari.
acum plec la restaurant sa dau nr. final de invitati.

va pup!

simona_ana
15.05.2008, 10:11:25
Miresici de 31 Mai, ati facut analizele pentru cununia civila? Noi le-am facut azi si pe 19 trebuie sa le depunem. Din cate am inteles, astea ar fi zilele pe 31 mai: 15 analize, 19 depus acte. M-am intalnit la cabinetul medical cu un coleg in aceeasi situatie - si el tot asa stia!
Si eu am inceput sa am emotii mari... nu prea dorm noaptea, am tensiune 9, si azi la analize mi s-a facut rau acolo.... Offf...Nici nu ma pot gandi la miresicile de 17 mai! Ce emotii trebuie sa aiba! :) Curaj fetelor!!! >:D<

Miraj
15.05.2008, 10:17:31
Buna fetele...sa aveti nunti minunate cele de pe 17 mai, sa nu va stresati cao sa fiti printese si o sa iasa totul PERFECT....cele de pe 31 mai cum stau???mie mi se pare ca mai e mult pana la nunta,abia astept sa vina, nu am emotii ci sunt nerabdatoare!!!Azi e ultima zi de confirmari la noi si tot mai avem incerti...maine ma apuc si sun eu[-( ..intrebare pt fetele ce se machiaza singure sau cu produsele lor - ce fond de ten ati ales, asta e singurul ce mi-a ramas pe lista pt ca sint cam indecisa..help,. pls
pupici multi

MaryT
15.05.2008, 10:37:40
Buna fetele...sa aveti nunti minunate cele de pe 17 mai, sa nu va stresati cao sa fiti printese si o sa iasa totul PERFECT....cele de pe 31 mai cum stau???mie mi se pare ca mai e mult pana la nunta,abia astept sa vina, nu am emotii ci sunt nerabdatoare!!!Azi e ultima zi de confirmari la noi si tot mai avem incerti...maine ma apuc si sun eu[-( ..intrebare pt fetele ce se machiaza singure sau cu produsele lor - ce fond de ten ati ales, asta e singurul ce mi-a ramas pe lista pt ca sint cam indecisa..help,. pls
pupici multi

eu din asta folosesc http://www.esteelauder.com/templates/products/sp_shaded.tmpl?CATEGORY_ID=CATEGORY5849&PRODUCT_ID=PROD8504

eu mai am muulte de rezolvat cu nunta dar inca nu a ajuns si la mine stresul chiar asa... :D ;-)

little_blueeyes
15.05.2008, 11:39:54
Miresici de 31 Mai, ati facut analizele pentru cununia civila? Noi le-am facut azi si pe 19 trebuie sa le depunem. Din cate am inteles, astea ar fi zilele pe 31 mai: 15 analize, 19 depus acte. M-am intalnit la cabinetul medical cu un coleg in aceeasi situatie - si el tot asa stia!
Si eu am inceput sa am emotii mari... nu prea dorm noaptea, am tensiune 9, si azi la analize mi s-a facut rau acolo.... Offf...Nici nu ma pot gandi la miresicile de 17 mai! Ce emotii trebuie sa aiba! :) Curaj fetelor!!! >:D<
Nici eu nu prea dorm, din pacate aseara am luat somnifer si am reusit si eu sa dorm, dar nu mi se pare ok. Nu stiu cum o sa rezist in ziua aia, deja cand ma gandesc ma ia cu rau.
Mai avem un hop de trecut, cel cu programarea la starea civila. Sa speram ca va iesi cum dorim noi!
Va pup pe toate si spor la pregatiri!:x

annutza
15.05.2008, 12:49:46
Si noi am facut analizele si tot pe 19 depunem actele;-) ....eu nu am inca emotii, sper nici sa nu am prea multe.

little_blueeyes
15.05.2008, 12:57:43
Si noi am facut analizele si tot pe 19 depunem actele;-) ....eu nu am inca emotii, sper nici sa nu am prea multe.
Si noi am rezolvat azi cu analizele...intr-un final glorios! Sper sa nu avem probleme luni cand mergem cu actele!!!! Va tin pumnii tuturor miresicilor de 31 mai luni cand depuneti dosarul!

nycosia
15.05.2008, 13:17:50
fetele si eu am rezolvat cu actele si tot pe 19 dimineata le depun!
nu va lasati doborate de emotie....ce o fi o fi!

Joliutza
15.05.2008, 13:20:19

Si noi am fost la Casa Casatoriilor din Constanta si ni s-a spus ca actele se depun fix cu 10 zile inainte de nunta.....nu cu 10-14 cum era inainte, deci pentru cei de pe 31 Mai, data este 22 Mai. Noi atunci mergem. Sper ca nu v-am incurcat. Poate la voi e altfel, poate este doar o hotarare locala.

Matrushca
15.05.2008, 13:21:36

Va pup!

Daca te simti mai bine, afla ca si eu am inceput sa devin f agitata, si stresata! mai avem atat de putin, nici la telefoane nu mai am chef da raspund! si colac peste pupaza mi-a aparut si un mega corn in barbie, nu stiu cum sa-l extermin! Cunoasteti remedii?

Matrushca
15.05.2008, 13:33:01
Casa de piatra si distractie maxima la petrecere!>:D<
>:D< >:D< >:D< Multumesc din suflet!

simona_ana
15.05.2008, 13:57:07
Si noi am fost la Casa Casatoriilor din Constanta si ni s-a spus ca actele se depun fix cu 10 zile inainte de nunta.....nu cu 10-14 cum era inainte, deci pentru cei de pe 31 Mai, data este 22 Mai. Noi atunci mergem. Sper ca nu v-am incurcat. Poate la voi e altfel, poate este doar o hotarare locala.
Posibil sa depinda de zona... nu stiu! Si eu sper sa nu fi incurcat pe nimeni. Doar vreau sa aibe grija toate fetele, pentru ca am auzit ca pot sa fie probleme din punctul asta de vedere, si e bine sa ne interesam din timp! Spor la pregatiri! >:D<

georgi_ramy80
15.05.2008, 14:20:28
Ce mai faceti fetele?
Am vazut ca sunteti tare emotionate, miresici de 17 Mai!
Asa am crezut si eu, ca n-or sa-mi dea pace emotiile, dar a decurs totul atat de natural...Eu sunt o fire emotiva, dar am reusit sa mi le stapanesc eroic...
Bafta in continuare si sa fiti frumoase, frumoase, frumoase!

jenisulima
15.05.2008, 14:43:17
Daca te simti mai bine, afla ca si eu am inceput sa devin f agitata, si stresata! mai avem atat de putin, nici la telefoane nu mai am chef da raspund! si colac peste pupaza mi-a aparut si un mega corn in barbie, nu stiu cum sa-l extermin! Cunoasteti remedii?

si mie unul pe nas:((

jenisulima
15.05.2008, 14:46:39
Fetelor, sper ca voi sa aveti mai mult noroc decat noi cu confirmarile. La noi si acum ne anunta ca vin sau nu la nunta. E tot o nebunie si asta in conditiile in care am dat o multime de telefoane. Offffffff!!!!!!!!!!!!!!

Bafta la pregatiri!!!

Matrushca
15.05.2008, 14:55:48
Ce mai faceti fetele?
Am vazut ca sunteti tare emotionate, miresici de 17 Mai!
Asa am crezut si eu, ca n-or sa-mi dea pace emotiile, dar a decurs totul atat de natural...Eu sunt o fire emotiva, dar am reusit sa mi le stapanesc eroic...
Bafta in continuare si sa fiti frumoase, frumoase, frumoase!
Eu nu am emotii tot timpul, cateodata ma apuca,cateodata ma lasa! sunt convinsa ca voi reusi sa mi le stapanesc, dar la fel de convinsa sunt ca atunci cand ii voi vedea pe toti asteptandu-ne, voi plange de bucurie!

Matrushca
15.05.2008, 14:57:43
Fetelor, sper ca voi sa aveti mai mult noroc decat noi cu confirmarile. La noi si acum ne anunta ca vin sau nu la nunta. E tot o nebunie si asta in conditiile in care am dat o multime de telefoane. Offffffff!!!!!!!!!!!!!!

Bafta la pregatiri!!!

Si eu am doua infirmari, azi cu 2 zile inainte de nunta, desi initial au fost confirmari! asta e! [-o< sa speram ca sunt ultimile!

Joliutza
15.05.2008, 15:02:40
Si eu am doua infirmari, azi cu 2 zile inainte de nunta, desi initial au fost confirmari! asta e! [-o< sa speram ca sunt ultimile!

Cate confirmari ai pana acum?

Matrushca
15.05.2008, 15:06:43
Cate confirmari ai pana acum?
138 persoane! \:D/ cu tot cu noi!

Joliutza
15.05.2008, 15:08:20
138 persoane! \:D/ cu tot cu noi!

Ok. Noi avem 202 pana azi. Vedem ce urmeaza....=))

Matrushca
15.05.2008, 15:10:51
Noi cununam in 3 saptamani, unde vom avea peste 350 invitati, asa ca v-am luat! <:-P God help me!

georgi_ramy80
15.05.2008, 15:24:02
Noi cununam in 3 saptamani, unde vom avea peste 350 invitati, asa ca v-am luat! <:-P God help me!
La nunta noastra au binevoit sa vina 426 persoane, asa ca v-am luat pe amandoua!:-$

Matrushca
15.05.2008, 15:27:59
:-SS Ei bravo! fie, esti tu castigatoarea! Felicitari, mie mi se pareau 350 multi!!!

georgi_ramy80
15.05.2008, 15:43:31
:-SS Ei bravo! fie, esti tu castigatoarea! Felicitari, mie mi se pareau 350 multi!!!
PAI SI PREMIUL?:-p
Fata, sa stii ca ma bucur pentru voi ca veti avea soare din belsug (nici prea mult, ca pleosteste!), cel putin asa zice prognoza... la noi a plouat toata ziulica...parca ne facea in ciuda... n-a stat 5 secunde...dar oricum a fost cea mai frumoasa zi!
Sa aveti parte de tot ce va doriti si...bucurati-va de fiecare secunda, ca o sa vedeti la sfarsit ca va veti dori sa nu se mai termine....

little_blueeyes
15.05.2008, 15:47:49
fetele si eu am rezolvat cu actele si tot pe 19 dimineata le depun!
nu va lasati doborate de emotie....ce o fi o fi!

Bravo, bine ca ai rezolvat! Sincera sa fiu, mie mi-au cam dat batai de cap actele astea, am avut emotii.
De fapt inca mai am, ca pana nu ne vedem programati nu voi fi linistita!^:)^
pup pe toata lumea!

roxanat23
15.05.2008, 15:48:12
Buna dimineata!
Roxana, si eu am nunta pe 31 mai si am deja niste emotii...
Voiam sa te intreb daca faci cununia civila in aceeasi zi si la ce sector! Noi facem la minunatul sector 3, despre care am auzit doar lucruri "minunate"

Spor la pregatiri si CASA DE PIATRA tuturor miresicilor!

eu am facut civila deja.
Casa de piatra si ne mai miresim pana atunci=P~

Matrushca
15.05.2008, 15:52:09
Sa te auda Dumnezeu, iar ploaia pe noi sa ne ocoleasca! Sunt convinsa ca va iesi super si ca nu vom mai dori sa mergem acasa! #:-S, dar abia astept sa vina! \:D/

Miraj
15.05.2008, 15:54:27
>:D< miresici de 31 mai, stie cineva ceva de o prognoza meteo pt zilele alea...la cat a plouat in perioada asta perca vad ca vine tornada la mine la nunta!!!
colegele mele imi zic ca ploaia la nunta aduce bani- citez "ce preferi draga, soare la nunta si sa fii mereu saraca sau sa ploua si sa ai bani sa-i intorci cu lopata??/":)) asta imi cam schimba perspectiva.....:-p

little_blueeyes
15.05.2008, 15:55:31
eu am facut civila deja.
Casa de piatra si ne mai miresim pana atunci=P~

Aha pai atunci e foarte bine, ai scapat de o grija in plus. Sincer, eu sunt cam ingrijorata pentru ca vrem in aceeasi zi toate evenimentele si cred ca va fi oboseala maxima. Dar ce sa facem, asta e situatia

Piuta
15.05.2008, 15:59:27
vad ca lumea sa "lauda" cu nr de invitati!!! eu nu ma laud cu numar mare, doar in jur de 150...dar acestia sunt 85% prieteti ffff apropiati si dragi. in rest am chemat rude cu care tin legatura si ne vedem des....eu cred ca nu conteaza nr de persoane. conteaza cine vine. pt mine este important ca ii voi avea aproape pe cei dragi: parintii nostri, frati

in fine...ne-am depus actele.sunt fericita. mai am 10 zile si ma casatoresc!
ieri am fost la cosmentica pt tratament. sambata imi vopsesc parul. acum incep adevaratele pregatiri

little_blueeyes
15.05.2008, 15:59:32
>:D< miresici de 31 mai, stie cineva ceva de o prognoza meteo pt zilele alea...la cat a plouat in perioada asta perca vad ca vine tornada la mine la nunta!!!
colegele mele imi zic ca ploaia la nunta aduce bani- citez "ce preferi draga, soare la nunta si sa fii mereu saraca sau sa ploua si sa ai bani sa-i intorci cu lopata??/":)) asta imi cam schimba perspectiva.....:-p

Eu am incercat sa caut cate ceva pe net, dar cred ca este un pic devreme pentru a gasi prognoze pentru data nuntii noastre. Ideea este ca in principiu, pentru sfarsitul lunii mai se anunta temperaturi ridicate, chiar foarte ridicate. Dar ce spun stiu doar din auzite.
Eu cum nu prea cred in superstitii, nu as prea conta pe ideea ca daca imi ploua la nunta vom avea bani de intors cu lopata. Dar nu ne-ar strica daca ar fi asaB-)

roxanat23
15.05.2008, 15:59:57

vei fii si tu (adica noi) la fel peste 2 sapt
dar las' ca va fii bine...si dupa aia vom rade de noi cu toate emotiile noastre:))

Piuta
15.05.2008, 16:01:03
AM NEVOIE DE UN SFAT!!!!!!!!!!!!!1
merita sa imi pun gene false?????

little_blueeyes
15.05.2008, 16:02:06
vei fii si tu (adica noi) la fel peste 2 sapt
dar las' ca va fii bine...si dupa aia vom rade de noi cu toate emotiile noastre:))

Apropo de emotii...mie tare imi e teama ca o sa plang la nunta de nu o sa mai aud ce zice preotul si imi voi strica machiajul intr-un mare hal!
Ca am obiceiul sa cam bocesc pe la toate nuntile, asa ca nu vad de ce nu s-ar intampla si la a mea:))

little_blueeyes
15.05.2008, 16:03:40

Parerea mea strict personala este ca nu. Eu de exemplu am genele scurte, aiurea rau de tot, dar am folosit odata un rimel de la bourjois ( scuze daca am facut publicitate), care imi facea niste gene de m-am minunat!
Iti recomand gama cu incredere!
Pupici:x

Matrushca
15.05.2008, 16:04:56
Eu imi voi pune, iti spun cum au stat la mine,ca sa sti ce trebuie sa faci! La cum machiaza dana argesan, cred ca ma vor tine si 3 zile!

roxanat23
15.05.2008, 16:08:12
La nunta noastra au binevoit sa vina 426 persoane, asa ca v-am luat pe amandoua!:-$

ce fain trebuie sa fii fost sa fii printesa pentru o zii in mijlocul atator oameni.
si eu imi doream sa vina multa lume, dar din 215 invitati ne-am strans 140.(si sunt tare suparata din cauza asta)
noi vrem poze>:D<

Piuta
15.05.2008, 16:09:09
multumesc pt pareri! ma mai gandesc inca
eu nu am gene scurte sunt chiar ok, dar ma gandeam sa fie ceva special.
poate imi pun si daca nu imi place renunt la ele

georgi_ramy80
15.05.2008, 16:19:37
Iti spun eu ca nu e tocmai placut sa ploua...Am facut rochita pana la restaurant... ciuciulete...
Dar lasa... eu va doresc sa aveti soare si belsug!!!

georgi_ramy80
15.05.2008, 16:22:06
vad ca lumea sa "lauda" cu nr de invitati!!! eu nu ma laud cu numar mare, doar in jur de 150...dar acestia sunt 85% prieteti ffff apropiati si dragi. in rest am chemat rude cu care tin legatura si ne vedem des....eu cred ca nu conteaza nr de persoane. conteaza cine vine. pt mine este important ca ii voi avea aproape pe cei dragi: parintii nostri, frati

in fine...ne-am depus actele.sunt fericita. mai am 10 zile si ma casatoresc!
ieri am fost la cosmentica pt tratament. sambata imi vopsesc parul. acum incep adevaratele pregatiri
Nu stiu de ce ai interpretat-o a lauda, chiar nu a fost sa stii... am spus-o pentru ca s-a adus vorba si a fost in spirit de gluma cu premiul...

georgi_ramy80
15.05.2008, 16:25:48
ce fain trebuie sa fii fost sa fii printesa pentru o zii in mijlocul atator oameni.
si eu imi doream sa vina multa lume, dar din 215 invitati ne-am strans 140.(si sunt tare suparata din cauza asta)
noi vrem poze>:D<
Poze va pun, dar mai asteptati un pic... trebuie sa intru in posesia lor pe la sf saptamanii...Am cateva, dar nu sunt profesioniste... Daca nu mai puteti de nerabdare (glumeam) (pt a nu se interpreta), o sa va pun cateva din cele pe care le am aici...(Vb de la servici);-)

georgi_ramy80
15.05.2008, 16:28:20
Apropo de emotii...mie tare imi e teama ca o sa plang la nunta de nu o sa mai aud ce zice preotul si imi voi strica machiajul intr-un mare hal!
Ca am obiceiul sa cam bocesc pe la toate nuntile, asa ca nu vad de ce nu s-ar intampla si la a mea:))
Sa stii ca n-ai cum sa fii de piatra, dar eu ma stiu pe mine... la cat de emotionata am fost cand am inceput pregatirile, atat de degajata am fost si in saptamana premergatoare si in ziua respectiva... incepeam chiar sa imi fac griji... ce se intampla cu mn...

Piuta
15.05.2008, 16:33:09
Nu stiu de ce ai interpretat-o a lauda, chiar nu a fost sa stii... am spus-o pentru ca s-a adus vorba si a fost in spirit de gluma cu premiul...

a fost tot in spirit de gluma de aceea am pus """"! bravo tie ca ai asa de multi invitati. cred ca este ff frumos sentimentul ca acesti oameni vor sa fie alaturi de voi in cea mai frumoasa zi din viata voastra!!!!va fi o MARE PETRECERE si la propriu si la figurat<:-P <:-P <:-P <:-P <:-P <:-P :* :* :* sa nu te superi....

Piuta
15.05.2008, 16:36:24
upsssss, acum vad ca ai avut nunta..............
sunt cu capul in nori....
toti imi spun asta....
cred ca am emotii pt nunta
scuze inca o data

georgi_ramy80
15.05.2008, 16:37:29
a fost tot in spirit de gluma de aceea am pus """"! bravo tie ca ai asa de multi invitati. cred ca este ff frumos sentimentul ca acesti oameni vor sa fie alaturi de voi in cea mai frumoasa zi din viata voastra!!!!va fi o MARE PETRECERE si la propriu si la figurat<:-P <:-P <:-P <:-P <:-P <:-P :* :* :* sa nu te superi....
PAI CHIAR CA MA SUPAR MAI PIUTA!:( :(
Si chiar ca mi-as dori sa se repete evenimentul (cu acelasi puisor, bineinteles), dar tocmai m-am casatorit! Am cateva zile de cand am devenit doamna!
Glumeam cu supararea![-o< [-o< [-o< :x

georgi_ramy80
15.05.2008, 16:38:10
upsssss, acum vad ca ai avut nunta..............
sunt cu capul in nori....
toti imi spun asta....
cred ca am emotii pt nunta
scuze inca o data
Te-am "iertat" intre timp! Poop!

Piuta
15.05.2008, 16:46:19
Te-am "iertat" intre timp! Poop!
multumesc, multumesc! o adevarata DOAMNA=D>

unicka
15.05.2008, 16:49:38
Da cu otet, o sa ti-l usuce pana maine.

jenisulima
15.05.2008, 18:22:32
si noi speram sa fie ultimile infirmari mai ales ca am dat deja nr. de meniuri si asezarea pe mese la restaurant. Doamne Ajuta! ^:)^

Matrushca
15.05.2008, 22:11:01
Da cu otet, o sa ti-l usuce pana maine.
Cu zeama de lamaie am incercat pana acum! vad ca usor usor, se retrage! Doamne ajuta sa scap de cornul asta imens! daca pana maine n-am niciun rezultat, ma duc sa-mi cumpar otet! multumesc pt sfat! >:D<

Matrushca
15.05.2008, 22:11:48
si noi speram sa fie ultimile infirmari mai ales ca am dat deja nr. de meniuri si asezarea pe mese la restaurant. Doamne Ajuta! ^:)^
Sa speram ca nu va fi cazul si totul este conform graficului!
[-o<

Piuta
16.05.2008, 00:27:05
Miresici de 17 si 18 mai....pe locuri fiti gata..............START!!!!!!!
MULTA, MULTA FERICIRE, SANATATE SI MAI ALES DRAGOSTE! CASA DE PIATRA SI O NUNTA ASA CUM O DORITI!!!

georgiiulia
16.05.2008, 08:51:30
eu nu stiu cum o sa fiu in ziua nuntii, dar stiu ca acum simt un "morcov" mare mare de tot...:))

jenisulima
16.05.2008, 09:39:14
Miresici de 17 mai, maine e ziua cea mare!!!!
Nu stiu daca o sa mai am timp sa mai intru azi pe net dar va urez casa de piatra, multa sanatate si sa fiti fericite alaturi de familia voastra. Fetelor care ne-au felicitat deja si celor care ne vor felicita le multumesc din suflet si sa fie si ele fericite si sanatoase.

Cu mult drag,

Jeni Sulima

P.S. Petrecere frumoasa!

unicka
16.05.2008, 09:42:06
CASA DE PIATRA!
PENTRU TOATE MIRESICILE DE 17 SI 18 MAI!

nycosia
16.05.2008, 09:54:32
http://img19.glitterfy.com/137/glitterfy015259T961D36.gif (http://www.glitterfy.com/)

adina_mari
16.05.2008, 11:05:10
casa de piatra, vreme buna si petrecere frumoasa tuturor miresicilor din acest weekend!

Joliutza
16.05.2008, 11:44:32
casa de piatra, vreme buna si petrecere frumoasa tuturor miresicilor din acest weekend!
Chiar asa! :)) Alt weekend, alta nunta.....Casa de Piatra tuturor miresicilor din acest weekend......sa reveniti fericite si cu povesti si poze frumoase.

Pupici de la o miresica de 31 Mai.<:-P

little_blueeyes
16.05.2008, 12:06:19
Chiar asa! :)) Alt weekend, alta nunta.....Casa de Piatra tuturor miresicilor din acest weekend......sa reveniti fericite si cu povesti si poze frumoase.

Pupici de la o miresica de 31 Mai.<:-P

Subscriu!!! Sa aveti o nunta de vis fetelor! si sa fiti foarte fericite!!!

little_blueeyes
16.05.2008, 13:23:58
Fetelor am emotii mari si mai am 2 saptamani!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ce ma fac???

Joliutza
16.05.2008, 13:27:16
Ce ma fac???

Ce sa te faci? Mireasa....si sa ti le mai stapanesti un pic....macar pana in saptamana aceea.

Eu incerc sa mai fiu calma, desi la cate am pe cap si pe langa nunta, nu stiu sincer cum de mai fac fatza. Dar asta e....vine si nunta si trebuie sa fim senine si frumoase.

annutza
16.05.2008, 14:26:17
Ce ma fac???
Eu zic sa-ti ocupi timpul cu ceva, orice si sa nu te mai gandesti;-) ....ca o sa uiti si-ti trec si emotiile. Eu am foarte putine deocamdata>:D< .

little_blueeyes
16.05.2008, 15:20:51
Eu zic sa-ti ocupi timpul cu ceva, orice si sa nu te mai gandesti;-) ....ca o sa uiti si-ti trec si emotiile. Eu am foarte putine deocamdata>:D< .

Merci mult de incurajari fetelor!!!! Nu prea am cum sa imi ocup timpul cu altceva ca toata lumea doar despre asta vorbeste. Iar eu am ajuns sa iau somnifere ca sa dorm. In fine, o sa incerc sa ma linistesc
Va pup si va multumesc ca sunteti alaturi de mine!
Sa aveti toate nunti de vis!>:D<

annutza
16.05.2008, 16:29:56
Merci mult de incurajari fetelor!!!! Nu prea am cum sa imi ocup timpul cu altceva ca toata lumea doar despre asta vorbeste. Iar eu am ajuns sa iau somnifere ca sa dorm. In fine, o sa incerc sa ma linistesc
Va pup si va multumesc ca sunteti alaturi de mine!
Sa aveti toate nunti de vis!>:D<
Asta cu somniferele nu e bine...iesiti la o plimbare seara, un ceai de tei...si incearca sa dormi fara.
Sa ai si tu o nunta asa cum ti-ai dorit!>:D<

little_blueeyes
16.05.2008, 16:45:18
Asta cu somniferele nu e bine...iesiti la o plimbare seara, un ceai de tei...si incearca sa dormi fara.
Sa ai si tu o nunta asa cum ti-ai dorit!>:D<
Stiu ca nu e bine cu somnifere, am luat doua seri la rand si am reusit si eu sa dorm si ma simt ok a doua zi. Ideea e ca noi am avut si niste discutii care nu tin de cuplu, insa destul de urate, discutii care m-au dezgustat la modul cel mai propriu. Si cum eu sunt o fire care se consuma, de atunci nu prea mai dorm...

Eh o sa vina si vremuri mai bune sunt sigura!
Multumesc pentru incurajari!

Matrushca
16.05.2008, 17:21:51
Multumesc pt urari, incurajari! sunteti foarte dragute!
Sa va zic cum stam, au inceput sa vina rudele, am inceput si noi sa constientizam ca avem un mare eveniment de dus. Astfel ca, eu am mega emotii, nu pot dormii, sunt obosita si ingrijorata. In seara asta avem masa in familie,ne ducem si la spovedanie si poate ca totusi la noapte voi reusi sa dorm un pic; Xanax nu ma va lasa nici de data asta! Va multumesc fetelor pentru sustinere! Va pup si va imbratisez cu mult drag! Sa ne recitim cu bine, eu in calitate de doamna, voi de viitoare miresici!
:*

annutza
16.05.2008, 17:23:11
Stiu ca nu e bine cu somnifere, am luat doua seri la rand si am reusit si eu sa dorm si ma simt ok a doua zi. Ideea e ca noi am avut si niste discutii care nu tin de cuplu, insa destul de urate, discutii care m-au dezgustat la modul cel mai propriu. Si cum eu sunt o fire care se consuma, de atunci nu prea mai dorm...

Eh o sa vina si vremuri mai bune sunt sigura!
Multumesc pentru incurajari!
Asa suntem noi femeile punem totul la suflet si analizam tot:D . Poate ca sunteti amandoi stresati si noi ne-am ciondanit zilele trecute dintr-o prostie...probabil asa s-a manifestat stresul la noi, din fericire nu tine supararea la noi:-p .
Ai grija de tine!>:D<

annutza
16.05.2008, 17:26:26
Multumesc pt urari, incurajari! sunteti foarte dragute!
Sa va zic cum stam, au inceput sa vina rudele, am inceput si noi sa constientizam ca avem un mare eveniment de dus. Astfel ca, eu am mega emotii, nu pot dormii, sunt obosita si ingrijorata. In seara asta avem masa in familie,ne ducem si la spovedanie si poate ca totusi la noapte voi reusi sa dorm un pic; Xanax nu ma va lasa nici de data asta! Va multumesc fetelor pentru sustinere! Va pup si va imbratisez cu mult drag! Sa ne recitim cu bine, eu in calitate de doamna, voi de viitoare miresici!
Petrecere frumoasa astazi si una si mai frumoasa maine!>:D<

Matrushca
16.05.2008, 17:28:34
>:D< >:D< >:D< >:D< >:D< Multumim mult!!!

simona_ana
16.05.2008, 18:55:08
CASA DE PIATRA! Petrecere frumoasa! >:D<

duplanty
16.05.2008, 20:41:38
Gata mai sunt cateva ore pana la marele eveniment;;) ...ma simt excelent ...nu am pierdut in kg..asta e foarte bine...pentur ca sunt slabuta la inaltimea mea:> ...poate de maine dimineata o sa am emotii...Multumim de urari si promit ca revin cu pozici:* ...si pt restul miresicilor mult curaj va doresc:*

Joliutza
16.05.2008, 22:03:13
Petrecere frumoasa tuturor de weekendul acesta!!!
Si eu merg la o nunta, de-abia astept.

Si de Luni intram si noi in priza cu ultimele detalii....Pupici.

mihai_bianca
16.05.2008, 22:16:20
fetelor pana acum nu am avut emotii dar acum cum v-am citit, deja nu mai pot parca mi se taie respiratia numai cand ma gandesc ce putin mai e ... va doresc la toate o nunta superba si vreme frumoasa >:D<

corinka
16.05.2008, 23:30:23
Casa de piatra si numai bine miresicilor de maine!

nicky_s
16.05.2008, 23:42:49
eu mi-am pus si mi-au placut. o sa-mi pun si pentru nunta. incearca cu cateva zile inainte de nunta si daca nu iti plac poate sa ti le dea jos:)

anamary
17.05.2008, 00:22:53
iti multumesc frumos pentru incurajari.
acum plec la restaurant sa dau nr. final de invitati.

va pup!
CASA DE PIATRA<:-P<:-P<:-P
si distractie placuta...

vali24
17.05.2008, 07:12:49
CASA DE PIATRA miresicilor!!!!!
si petrecere frumoasa :rocking::rockon:

ynaclau
17.05.2008, 08:13:19
Felicitari tuturor ! CASA DE PIATRA miresicilor si petrecere frumoasa!

Matrushca
17.05.2008, 09:18:53
Nu pot sa va explic prin ce senzatii trecem! a sosit ziua nuntii noastre si noi vrem sa fugim departe de tot! insa ne revenim si suntem convinsi ca totul va fi fff bine! Slava Domnului ca avem soare si caldura! Va pup fetelor, fug la salon si de acolo catre nunta noastra de vis! Revin cu impresii! Mult succes si celorlate mirese de azi! >:D< >:D< >:D<

Piuta
17.05.2008, 09:51:30
CE EMOTII!!CE FERICIRE!!!!CE SENTIMENT UNIC IN VIATA......CASA DE PIATRA MIRESELOR DE 17 SI 18 MAI!SA FITI BINECUVANTATE, LA FEL SI SOTII VOSTRII!!!!

anabella
17.05.2008, 10:06:27
CASA DE PIATRA MIRESICILOR DIN ACEST WEEK-END, SA VA BUCURATI DIN PLIN DE ACEASTA ZI IMPREUNA CU TOTI CEI DRAGI SI MAI ALES CU SOTIORUL VOSTRU

roxanat23
17.05.2008, 16:23:59
Nu pot sa va explic prin ce senzatii trecem! a sosit ziua nuntii noastre si noi vrem sa fugim departe de tot! insa ne revenim si suntem convinsi ca totul va fi fff bine! Slava Domnului ca avem soare si caldura! Va pup fetelor, fug la salon si de acolo catre nunta noastra de vis! Revin cu impresii! Mult succes si celorlate mirese de azi! >:D< >:D< >:D<

casa de piatra!!!!!!!!si sa fiti fericiti si sa vedem repede poze
esti o eroina pentru ca azi ai timp de miresit:-p

Piuta
17.05.2008, 17:25:56
Azi Am Trecut Pe Langa O Mireasa Si Mi-au Dat Lacrimile, Am Simtit Fluturasi In Stomac....doamne Nu Imi Vine Sa Cred Ca Ma Va Casatorii Saptamana Viitoare

mihai_bianca
17.05.2008, 18:33:31
si eu am vazut una azi in herastrau :D era asa frumoasa :) ...

Adamiresica
17.05.2008, 22:37:33
Casa de piatra!
Acum miresicile de 17 mai sigur sunt pe ringul de dans!!!
Asteptam impresii proaspete maine dimineata!:x

Olguta_uta
17.05.2008, 23:55:52
Wow !!! Cat de repede trec saptamanile, apar emotiile:-SS. Casa de piatra miresicilor care au fost, sunt si vor fi .... :*

unicka
18.05.2008, 08:36:09
Am si eu o intrebare, dintre miresicile de mai care au avut nunta, are cineva de vanzare o umbreluta ivory?

Anmari
18.05.2008, 10:58:14
Nu stiu daca a patit vre-o una ce am patit eu, dar ieri am plans mai bine de o ora fara nici un motiv plauzibil :D ... saracul iubi al meu nu mai stia ce sa-mi faca ... emotiile, frica ca nu va iesi totul asa cum vreau, stresul ... cred ca m-au doborat, desi sunt o tipa foarte puternica, m-am surprins pe mine insumi :d ... oare sunt singura :-?

jenisulima
18.05.2008, 13:03:54
Buna fetelor,

Gata, a trecut si nunta noastra. A fost de vis. A fost superb. Revin mai tarziu cu detalii!!!!!!!!!!!1

Joliutza
18.05.2008, 13:13:09
Buna fetelor,

Gata, a trecut si nunta noastra. A fost de vis. A fost superb. Revin mai tarziu cu detalii!!!!!!!!!!!1

Casa de Piatra! Felicitari pt nunta de vis! Asteptam povesti frumoase.

Piuta
18.05.2008, 13:50:35
Buna fetelor,

ma bucur ca esti multumita de cum a iesit totul!!astept impresii si sugestii..duminica viitoare eu voi fi mireasa:-SS :D

ALINUZA
18.05.2008, 14:21:22
ma bucur ca esti multumita de cum a iesit totul!!astept impresii si sugestii..duminica viitoare eu voi fi mireasa:-SS :D
casa de piatra si vreme frumoasa!

gabrielabrb
18.05.2008, 17:21:49
Buna fetelor,

Casa de piatra ,Jeni.
Ma bucur enorm ca a iesit asa cum ti-ai dorit. Te pup si asteptam poze!! :*:*

annutza
18.05.2008, 19:10:58
CASA DE PIATRA!
>:D<
Multa fericire si copii frumosi!

annutza
18.05.2008, 19:11:41
Buna fetelor,

Sa fiti fericiti!
Casa de piatra!

annutza
18.05.2008, 19:13:32
Casa de Piatra! Felicitari pt nunta de vis! Asteptam povesti frumoase.
Joliutza, ai vazut panourile din Constanta cu "Ce se intampla pe 31 Mai?" :D
Noi am facut poze cu unu...super haioasa faza...banuiesc ca se deschide vreun magazin...

roxanat23
18.05.2008, 19:35:18
casa de piatra miresicilor de 17 si 18 mai, si sa fiti fericite

fetelor, vreau sa va impartasesc si voua parerile mele despre nunta la care am fost eu aseara
pentru ca sunt o viitoare miresica, va dati seama ca am fost atenta la fiecare detaliu.
nunta incepea la restaurant la ora 19.30. pentru ca au putut intra acolo mai repede, cand am ajuns noi, nimeni nu ne-a intampinat. mirii nu au avut nici o treaba cu invitatii pe tot parcursul nuntii.
la vals, nici o miscare (eu consider ca, fiind un moment unic trebuie sa impresionezi la primul dans cu ceva) si nasa nu a fost de gasit cand au fost ei chemati la dans.
cand a venit tortul, nu era mirele in sala si i s-a cantat doar miresei "la multi ani".
si cel mai grav dupa parerea mea a fost ca mirii au fost tot timpul incruntati, nu au zambit si nu au prea dansat

miresicilor, sa zambiti mult la nunta voastra. sa fiti fericite si orice ar fii dansati mult. altfel o sa va para rau, si credeti-ma, nici invitatii nu se vor simtii bine

va pup si spor la pregatiri :* :* :*

unicka
18.05.2008, 19:46:37
Buna fetelor,

CASA DE PIATRA,asteptam poze, sugestii si pareri!:)

Joliutza
18.05.2008, 22:09:34
Joliutza, ai vazut panourile din Constanta cu "Ce se intampla pe 31 Mai?" :D
Noi am facut poze cu unu...super haioasa faza...banuiesc ca se deschide vreun magazin...
:*\

Adica acestea? :D

Normal ca le-am vazut.....le-am facut si noi poze si i le-am trimis si fotografului pe mail. De fapt este reclama la nu stiu ce spectacol aviatic ce va avea loc atunci, dar noi am interpretat subiectiv.....:">

Adamiresica
18.05.2008, 22:56:10
casa de piatra miresicilor de 17 si 18 mai, si sa fiti fericite

fetelor, vreau sa va impartasesc si voua parerile mele despre nunta la care am fost eu aseara
pentru ca sunt o viitoare miresica, va dati seama ca am fost atenta la fiecare detaliu.
nunta incepea la restaurant la ora 19.30. pentru ca au putut intra acolo mai repede, cand am ajuns noi, nimeni nu ne-a intampinat. mirii nu au avut nici o treaba cu invitatii pe tot parcursul nuntii.
la vals, nici o miscare (eu consider ca, fiind un moment unic trebuie sa impresionezi la primul dans cu ceva) si nasa nu a fost de gasit cand au fost ei chemati la dans.
cand a venit tortul, nu era mirele in sala si i s-a cantat doar miresei "la multi ani".
si cel mai grav dupa parerea mea a fost ca mirii au fost tot timpul incruntati, nu au zambit si nu au prea dansat

miresicilor, sa zambiti mult la nunta voastra. sa fiti fericite si orice ar fii dansati mult. altfel o sa va para rau, si credeti-ma, nici invitatii nu se vor simtii bine

va pup si spor la pregatiri :* :* :*
Multumim pt impresiile impartasite!!!

Petro79
19.05.2008, 07:37:02
Brrr, am intrat si eu in saptamana nuntii. Am niste emotii...asta noapte nu cred ca am putut sa dorm vreo 2 ore. Mi-era somn de nu mai puteam si totusi nu puteam sa adorm, mi se perindau tot felul de chestii prin minte, cum sa asez invitatii la restaurant, la ce ore sa se serveasca mancarea, pe ce melodie sa aduca tortul, o sa ne iasa valsul...si un catralion de astfel de lucruri.

Eu am fost pelcata saptamana trecuta si nu am mai apucat sa scriu pe aici, insa le urez si eu fetelor care au avut nunta in weekendul trecut casa de piatra si o viata minunata alaturi de alesii lor!

roxanat23
19.05.2008, 09:26:35
buna dimineata!!!
va dau eu o cafeluta in dimineata asta si va doresc o saptamana minunata.
spor la pregatiri viitoarelor miresici!!!
ai asteptam poze de la miresicile de sapt trecuta
pupici:*>:D< :*

nycosia
19.05.2008, 09:40:02
neata!
nici eu nu am dormit prea bine...tot am numarat invitatii...mesele...platourile#-o
dimineata am fost la starea civila si m-am programat pt 31 mai....mi-am luat de o grija!
mai sunt doua saptamnani si faptul ca o prietena a avut nunta sambata ....m-a bulversat....m-a apucat o stare de emotie pemanenta!
mai am doua saptamani si nu vreau sa ma stresez prea tare ca eu slabesc repede spre disperarea mea:-s

o zi buna fetelor!

Matrushca
19.05.2008, 09:42:42
O zi superba cu mult soare, multa lume si muuuulllllta dragoste - 17 mai 2008, Raluca si Andrei isi unesc pe viata destinele sub cerul liber in fata lui Dumnezeu. A fost de vis, slujba a fost emotionanta pana la lacrimi, nu am putut duce juramintele pana la capat de emotii, asadar paragraful "pana ce moartea ne va despartii, a fost spus in murumur de emotie pentru mine". Receptia a fost una desavarsita, s-a dansat, s-a jucat, s-a cantat, s-a furat mireasa si s-a dus la dartz, s-a plans, s-a ras! Ce mai, o nunta cum nici nu visam, o nunta unde i-am avut alaturi pe cei mai dragi noua, o nunta pe care noi si cei prezenti nu o vom uita toata viata! Va doresc din suflet fetelor sa aveti parte de nunti tot la fel de frumoase, reusite ca a mea, poate mai reusite daca este posibil. Va pup, va imbratisez cu mult drag si multa simpatie! ! >:D<

nycosia
19.05.2008, 09:51:32
O zi superba cu mult soare, multa lume si muuuulllllta dragoste - 17 mai 2008, Raluca si Andrei isi unesc pe viata destinele sub cerul liber in fata lui Dumnezeu. A fost de vis, slujba a fost emotionanta pana la lacrimi, nu am putut duce juramintele pana la capat de emotii, asadar paragraful "pana ce moartea ne va despartii, a fost spus in murumur de emotie pentru mine". Receptia a fost una desavarsita, s-a dansat, s-a jucat, s-a cantat, s-a furat mireasa si s-a dus la dartz, s-a plans, s-a ras! Ce mai, o nunta cum nici nu visam, o nunta unde i-am avut alaturi pe cei mai dragi noua, o nunta pe care noi si cei prezenti nu o vom uita toata viata! Va doresc din suflet fetelor sa aveti parte de nunti tot la fel de frumoase, reusite ca a mea, poate mai reusite daca este posibil. Va pup, va imbratisez cu mult drag si multa simpatie! ! >:D<

felicitari si casa de piatra!
ma bucur ca totul a fost minunat<:-P=D>

Miraj
19.05.2008, 10:07:37
Felicitari miresici de 17 mai!! casa de piatra, sa va iubiti mereu, multa fericire va doresc...si pupici multi>:D<

unicka
19.05.2008, 10:09:32
Casa de piatra si ne bucuram ca totul a iesit asa cum v-ati dorit:)

Joliutza
19.05.2008, 10:19:39
Casa de Piatra miresici de 17 si 18 Mai!

Eu mai am 12 zile si inca mi-e bine.

Am fost si eu la o nunta frumoasa Sambata, si mi-am dat seama ca nu mai am rabdare pana la a mea......sper sa iasa bine totul.....sa fie toata lumea multumita......si noi cei mai fericiti!

annutza
19.05.2008, 10:38:39
\

Adica acestea? :D

Normal ca le-am vazut.....le-am facut si noi poze si i le-am trimis si fotografului pe mail. De fapt este reclama la nu stiu ce spectacol aviatic ce va avea loc atunci, dar noi am interpretat subiectiv.....:">
Da...super faza!:D

annutza
19.05.2008, 10:41:22
Felicitari si Casa de Piatra inca o data!
Distractie placuta in luna de miere>:D< .

roxanat23
19.05.2008, 11:52:57
felicitari si casa de piatra miresici de 17 ma
sa aveti o viata frumoasa si sa fiti mereu fericiti
>:D< >:D< >:D<

georgi_ramy80
19.05.2008, 16:18:08
Ce faceti fetele?
Vad ca ati petrecut foaaaarte frumos, miresici proaspat casatorite...
Cat despre voi, viitoare Doamne, nu va doresc decat sa scapati de emotiile care nu va dau pace si sa va bucurati de cea mai frumoasa zi din viata voastra, pentru ca trece asa de repede... ca o parere...
As vrea sa va impartasesc si voua din experienta noastra: a fost totul superb, eram personajele celui mai frumos vis devenit realitate... a fost exact cum imi imaginam de mica...
A fost o atmosfera pe care cu greu o sa o mai retraiesc vreodata (poate chiar unica), atatia ochi admirativi si atatea evenimente care "curgeau" doar pentru noi...
Numai ploaia ne-a mai spulberat un pic din "euforie", dar ne-am descurcat... deci nici de timp sa nu va faceti probleme, pentru ca, oricum ar fi, o sa va bucurati de fiecare strop cazut ...
Sala a fost super aranjata, oamenii s-au simtit de minune... (si acum mai primim impresii)...
Emotii au fost, dar acum, cand ma uit inapoi, parca regret ca nu am avut mai multe...
Sa va bucurati, viitoare miresici, de fiecare clipa, sa nu risipiti nicio secunda, pentru ca e asa de frumos...
Va poop si o sa va pun poze, dar cred ca maine, nu ne-au sosit cele profesioniste!
Sa tineti cont de ce v-am zis eu si sa petreceti cele mai frumoase momente!
A..., si sa nu bagati in seama niciun comentariu rautacios sau detaliu care n-a "iesit" cum va doreati!!!!!!

Joliutza
19.05.2008, 16:26:13
Ce faceti fetele?
Vad ca ati petrecut foaaaarte frumos, miresici proaspat casatorite...
Cat despre voi, viitoare Doamne, nu va doresc decat sa scapati de emotiile care nu va dau pace si sa va bucurati de cea mai frumoasa zi din viata voastra, pentru ca trece asa de repede... ca o parere...
As vrea sa va impartasesc si voua din experienta noastra: a fost totul superb, eram personajele celui mai frumos vis devenit realitate... a fost exact cum imi imaginam de mica...
A fost o atmosfera pe care cu greu o sa o mai retraiesc vreodata (poate chiar unica), atatia ochi admirativi si atatea evenimente care "curgeau" doar pentru noi...
Numai ploaia ne-a mai spulberat un pic din "euforie", dar ne-am descurcat... deci nici de timp sa nu va faceti probleme, pentru ca, oricum ar fi, o sa va bucurati de fiecare strop cazut ...
Sala a fost super aranjata, oamenii s-au simtit de minune... (si acum mai primim impresii)...
Emotii au fost, dar acum, cand ma uit inapoi, parca regret ca nu am avut mai multe...
Sa va bucurati, viitoare miresici, de fiecare clipa, sa nu risipiti nicio secunda, pentru ca e asa de frumos...
Va poop si o sa va pun poze, dar cred ca maine, nu ne-au sosit cele profesioniste!
Sa tineti cont de ce v-am zis eu si sa petreceti cele mai frumoase momente!
A..., si sa nu bagati in seama niciun comentariu rautacios sau detaliu care n-a "iesit" cum va doreati!!!!!!

Eu iti multumesc pentru sfaturi, ca viitoare miresica ce sunt, si sper sa ma tin de ele.....si sa ma bucur de ultima zi de primavara a lui 2008 ca proaspata sotie fericita....

Piuta
19.05.2008, 22:17:08
parca nu imi vine sa cred....ma casatoresc peste cateva zile!!!sunt fericita, de fapt fffffffffffffffffffffffff fericita!!!
azi am comandat meniurile, bauturile, sucurile.......am luat plicuri, flori pt invitati......chiar ca nunta este aproape. cand am intrat in local mi-au dat lacrimile, iar Dagutul meu a spus ca pt prima data a avut emotii

taia
19.05.2008, 23:04:41
[quote=iony;825399]pentru toate miresicile de maine (10.05.2008) : va urez o nunta reusita, sa va distrati la maxim si sa va iasa totul asa cum ati stabilit<:-P <:-P <:-P <:-P <:-P http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/0002020B.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&ref=10)
multumim
asa a fost
in curand vin si pozele

taia
19.05.2008, 23:06:14
dragele mele
apuc si eu sa va scriu cate ceva...dupa 9 zile
a fost superb!
am fost frumosi, o stim si n oi au spus-o si altii
ne-am simtit bine!
Nu va stresati totl va fi perfect pt ca e ziua voastra!

annutza
19.05.2008, 23:28:39
parca nu imi vine sa cred....ma casatoresc peste cateva zile!!!sunt fericita, de fapt fffffffffffffffffffffffff fericita!!!
azi am comandat meniurile, bauturile, sucurile.......am luat plicuri, flori pt invitati......chiar ca nunta este aproape. cand am intrat in local mi-au dat lacrimile, iar Dagutul meu a spus ca pt prima data a avut emotii
spor la pregatiri si sa ai o nunta asa cum ti-ai dorit!>:D<
inca putin...si vine ziua cea mare;-)

Joliutza
20.05.2008, 08:49:56
Ce mai faceti miresici de Mai? Ce mai aveti de facut pentru nunta? Eu mi-am facut si marturiile, care au iesit foarte dragute, va pun poze diseara. Acum ma chinui cu aranjarea oamenilor la mese, mai astept vreo 5 confirmari (persoane care inca nu stiu daca vin sau nu).....si ne cam apropiem. Iubitul meu e plecat din localitate pana maine seara, Joi depunem actele la Casa Casatoriilor, Vineri avem programate intalniri cu formatia, fotograful si cameramanul.....in weekend mai afcem cateva cumparaturi, si de Luni incolo chiar ca intru in saptamana nuntii si cred ca vor incepe si emotiile. Imi vor veni matusa din Canada, 2 verisoare din Germania......deci va dati seama ca toata saptamana va fi o mare petrecere....de-abia astept!!!!

Petro79
20.05.2008, 09:11:18
Eu mai am cateva zile, insa destule de facut. Aranjarea invitatilor am schitat-o oarecum, dar o definitivam abia vineri, cand vedem exact cum sunt asezate mesele in restaurant.
Mai am sa-i iau mirelui o camasa - vreu din aceea pentru papion cu priurile alea in fata, dar nu stiu unde sa gasesc :( - si cateva sticle de campari& gin, plus vreo 2 baxuri de Red Bull.
Cel mai mult ma streseaza ca nu stiu exact cati or sa vina; nasii ne-au zis ca au invitat vreo 40 de familii, dar nu au putut sa ne spuna exact cate vin (ei zic 30, dar eu ma indoiesc), iar 60 de persoane in plus sau in minus nu e tocmai putin...
Dar oricum, in ziua aia nu vreau sa ma las stresata de nimic si sa profit din plin de ceea ce sunt sigura ca va fi cea mai frumoasa zi din viata mea!

Ce mai faceti miresici de Mai? Ce mai aveti de facut pentru nunta? Eu mi-am facut si marturiile, care au iesit foarte dragute, va pun poze diseara. Acum ma chinui cu aranjarea oamenilor la mese, mai astept vreo 5 confirmari (persoane care inca nu stiu daca vin sau nu).....si ne cam apropiem. Iubitul meu e plecat din localitate pana maine seara, Joi depunem actele la Casa Casatoriilor, Vineri avem programate intalniri cu formatia, fotograful si cameramanul.....in weekend mai afcem cateva cumparaturi, si de Luni incolo chiar ca intru in saptamana nuntii si cred ca vor incepe si emotiile. Imi vor veni matusa din Canada, 2 verisoare din Germania......deci va dati seama ca toata saptamana va fi o mare petrecere....de-abia astept!!!!

georgi_ramy80
20.05.2008, 09:15:45
CE MISTOOOOOOOOOOOO!
Aproape ca as zice ca mai vreau si eu...:-p
Doamne ce frumos a fost.....
Spor la pregatiri in continuare si nu uita de sfaturile mele! Te pooop dulce!>:D<

Joliutza
20.05.2008, 10:53:38
Mai am sa-i iau mirelui o camasa - vreu din aceea pentru papion cu priurile alea in fata, dar nu stiu unde sa gasesc :(

La Alb si Negru am vazut eu.

Joliutza
20.05.2008, 10:55:50
CE MISTOOOOOOOOOOOO!
Aproape ca as zice ca mai vreau si eu...:-p
Doamne ce frumos a fost.....
Spor la pregatiri in continuare si nu uita de sfaturile mele! Te pooop dulce!>:D<

Multumeeesc! Incerc sa traiesc din plin zilele astea pana la nunta, cand vad cat regretati voi ca au trecut.

Si eu va pup pe toate si Doamne Ajuta sa avem si noi nunti frumoase ca ale voastre, cele care sunteti deja sotii.

Petro79
20.05.2008, 11:05:18
Multumesc, o sa incerc si acolo.

gabrielabrb
20.05.2008, 11:06:25
Tot de acolo si-a luat si puiul meu Sambata

Petro79
20.05.2008, 11:09:47
Cat a costat? Oare au si pe crem?

Tot de acolo si-a luat si puiul meu Sambata

georgi_ramy80
20.05.2008, 11:11:12
subscriu!
to de acolo si-a luat si puiul meu! Sunt foarte dragutze!

georgi_ramy80
20.05.2008, 11:13:20
Au sigur si sunt in jur de 80-90 parca!
Si au si mai multe materiale, unele sunt grofate nitzel, finutz, spre exemplu una din camasile puiului meu a fost in ton cu costumul, aceeasi linie! Deci gasesti siguuuuuuuur!

Petro79
20.05.2008, 11:16:03
Excelent, ma duc direct acolo, nu mai pierd timpul prin alta parte.

Tot azi trebuie sa duc si verighetele la gravat. Aproape ca abandonasem cautarile - pana acum gaseam numai locuri unde gravau cu litere de tipar, dar ieri am gasit un loc si unde gravau cu litere de mana.

Au sigur si sunt in jur de 80-90 parca!
Si au si mai multe materiale, unele sunt grofate nitzel, finutz, spre exemplu una din camasile puiului meu a fost in ton cu costumul, aceeasi linie! Deci gasesti siguuuuuuuur!

Miraj
20.05.2008, 11:29:25
Ce faceti miresici?? Emotii???....eu ma chinui cu aranjatul la mese...e nasol rau....am un haos total in cap, sunt cativa care si-au exprimat dorinta de a sta langa cineva anume....:-s :-s m-au zapacit total si mai am si ceva confirmari de primit...abia astept sa intru in concediu, poate ma mai linistesc....va pup si spor la pregatiri:* :*

Joliutza
20.05.2008, 11:56:29
Ce faceti miresici?? Emotii???....eu ma chinui cu aranjatul la mese...e nasol rau....am un haos total in cap, sunt cativa care si-au exprimat dorinta de a sta langa cineva anume....:-s :-s m-au zapacit total si mai am si ceva confirmari de primit...abia astept sa intru in concediu, poate ma mai linistesc....va pup si spor la pregatiri:* :*
In situatia asta ma aflu si eu. Nu stiu pe cine cu cine sa pun......dar o sa ma descurc eu....cand intri in concediu? Eu intru Luni si stau in concediu inclusiv Miercuri dupa nunta. Luna de miere trebuie sa mai astepte....probabil ca in jur de 1 Septembrie se va intampla.

cafelutatare
20.05.2008, 12:04:06
Hop ca am ataerizat si eu vreau nu vreau la miresici de mai... :))
Bine v-am gasit dragelor si spor la ultimele pregatiri pentru cele care urmeaza, iar pentru cele care au avut deja nunta... CASA DE PIATRA!

Vroiam sa va intreb... cine se casatoreste civil la sectorul 2 pe 24 mai? Vreau sa stiu si eu ce miresica trece prin aceleasi emotii ca mine... :-SS

Pup! >:D<

gabrielabrb
20.05.2008, 12:27:06
Da, al meu si-a luat pe crem...e f dragutza...la maneci si la gat are niste dungi din satin...e frumoasa combinatia
A fost 250 RON...si din pacate era cam singura optiune, pentru ca ce am gasit la celelalte magazine erau pe alb :( si al meu vroia musai pe crem, deorarece costumul e tot un crem(cafea cu lapte)

Petro79
20.05.2008, 12:31:08
Al meu nu ar da in veci 250 pe o camasa pe care o poarta o singura data :D. Destul compromis a facut cu smokingul, pe care la fel, nu prea o sa mai aiba cand sa-l poarte, dar l-a luat mai mult pentru mine.
O sa mai caut si in alte parti, poate gasesc una mai ieftina.

Da, al meu si-a luat pe crem...e f dragutza...la maneci si la gat are niste dungi din satin...e frumoasa combinatia
A fost 250 RON...si din pacate era cam singura optiune, pentru ca ce am gasit la celelalte magazine erau pe alb :( si al meu vroia musai pe crem, deorarece costumul e tot un crem(cafea cu lapte)

georgiiulia
20.05.2008, 12:51:49
stresul e asa mare...si am vazut ca miresele de 31 mai se streseaza cu aranjarea la mese ...si eu trec prin aceeasi problema...mai e asa de putin timp...maine merg la local sa finisam meniul...si tot ce mai este...

Petro79
20.05.2008, 13:37:18
De vremea pentru weekend-ul asta ce stiti? Aud la TV ca de joi se strica, ca vor fi furtuni, vijelii, grindina, brrrr.... Oare pana cand va tine?

Joliutza
20.05.2008, 13:48:00
De vremea pentru weekend-ul asta ce stiti? Aud la TV ca de joi se strica, ca vor fi furtuni, vijelii, grindina, brrrr.... Oare pana cand va tine?

perioade de nori si soare stralucitor
Minim: 13 C
Maxim: 27 C

Sambata (http://www.vremea-meteo.com/world-pentruecast-details.asp?&locCode=EUR|RO|RO010|BUCURESTI&metric=1&fday=5), Mai 24

Bucuresti

Joliutza
20.05.2008, 13:50:40
Iar pt Constanta am gasit din urmatoarele surse:

soare stralucitor si petice de nori
Maxim: 20 C

Sambata (http://www.vremea-meteo.com/prognoza/Aprilieemium_benefits.asp?&locCode=EUR|RO|RO015|CONSTNT&metric=1), Mai 31

Sambata, 31 Mai 2008
http://vremea.kappa.ro/images_ro/01.jpgMinima: 16 C
Maxima: 22 C

Deci e de bine. Nu vreau nici foarte cald sa fie.

nycosia
20.05.2008, 13:52:28

si eu m-am uitat si cred ca o sa ai o vreme excelenta si cu nori si cu soare numai buna pentru nunta!

http://dl3.glitter-graphics.net/pub/465/465823jzy0y15obs.gif (http://www.glitter-graphics.com)

nycosia
20.05.2008, 13:55:21

Sambata (http://www.vremea-meteo.com/prognoza/Aprilieemium_benefits.asp?&locCode=EUR%7CRO%7CRO015%7CCONSTNT&metric=1), Mai 31

Sambata, 31 Mai 2008

te uiti si pentru mine 31.05.2008 la Bacau ?
eu nu am prognoza decat pe urmatoarele 10 zile
multumesc!

Petro79
20.05.2008, 14:00:55
Off, macar de n-ar ploua...Poate sa fie si mai racoare, ca nu ma deranjeaza, atmosfera oricum se va incinge la nunta<:-P <:-P <:-P

Joliutza
20.05.2008, 14:05:03
te uiti si pentru mine 31.05.2008 la Bacau ?
eu nu am prognoza decat pe urmatoarele 10 zile
multumesc!

Bacau:

Sambata, 31 Mai 2008
http://vremea.kappa.ro/images_ro/01.jpgMinima: 8 C

http://www.vremea-meteo.com/prognoza/images/ac6/03.jpg
partial insorit
Minim: 9 C
Maxim: 23 C

Sambata (http://www.vremea-meteo.com/prognoza/Aprilieemium_benefits.asp?&locCode=EUR|RO|RO004|BCU&metric=1), Mai 31

Uite! Pupici.

Joliutza
20.05.2008, 14:06:24
Care mai doreste, care mai pofteste?
Meteorologul de serviciu va sta la dispozitie. :D

little_blueeyes
20.05.2008, 14:08:46
Buna,
Imi poti spune si mie te rog pentru Bucuresti, 31.05?
Merci mult>:D<

nycosia
20.05.2008, 14:09:09

multumesssscccc!

am pantofi decupati si rochie cu spatele gol....;))
http://dl3.glitter-graphics.net/pub/465/465823jzy0y15obs.gif (http://www.glitter-graphics.com)

annutza
20.05.2008, 14:11:45

Sambata (http://www.vremea-meteo.com/prognoza/Aprilieemium_benefits.asp?&locCode=EUR|RO|RO015|CONSTNT&metric=1), Mai 31

Sambata, 31 Mai 2008

superr, sper sa fie asa cu soare:D

Joliutza
20.05.2008, 14:14:26
Buna,
Imi poti spune si mie te rog pentru Bucuresti, 31.05?
Merci mult>:D<

Sambata, 31 Mai 2008
http://vremea.kappa.ro/images_ro/01.jpgMinima: 14 C
Maxima: 28 C

soare si ceva nori
Minim: 12 C
Maxim: 25 C

Sambata (http://www.vremea-meteo.com/prognoza/Aprilieemium_benefits.asp?&locCode=EUR|RO|RO010|BUCURESTI&metric=1), Mai 31
[/URL]

Link-urile sunt: http://www.vremea-meteo.com (http://www.vremea-meteo.com/prognoza/Aprilieemium_benefits.asp?&locCode=EUR|RO|RO010|BUCURESTI&metric=1)
si [URL]http://vremea.kappa.ro/bucuresti/bucuresti.html

pentru cele care vor sa vada.

Pupici.

little_blueeyes
20.05.2008, 14:18:45
Sambata, 31 Mai 2008
http://vremea.kappa.ro/images_ro/01.jpgMinima: 14 C
Maxima: 28 C

soare si ceva nori
Minim: 12 C
Maxim: 25 C

Sambata (http://www.vremea-meteo.com/prognoza/Aprilieemium_benefits.asp?&locCode=EUR|RO|RO010|BUCURESTI&metric=1), Mai 31

Link-urile sunt: http://www.vremea-meteo.com
si http://vremea.kappa.ro/bucuresti/bucuresti.html

pentru cele care vor sa vada.

Pupici.

Multumesc din suflet!!!!!:x

Piuta
20.05.2008, 16:13:15
cica va ploua pe 25 mai!!!ce sa fac? daca ploua nu ma mai casatoresc?????am incredere in Dumnezeu ca va fi bine

Miraj
20.05.2008, 16:21:17

=)) =)) =)) =)) FOARTE TARE!!!!pe site-ul unde m-am uitat eu era innorat si ploaie la Buzau...pe31 mai:-< cred ca nu era buna prognoza!!!!

georgi_ramy80
20.05.2008, 16:26:28
cica va ploua pe 25 mai!!!ce sa fac? daca ploua nu ma mai casatoresc?????am incredere in Dumnezeu ca va fi bine
Eu zic sa dai inapoi!!!!!:O :O :O
Nu si nu!!!!Nu se poate pe ploaie!!!!!
Ai mai auzit tu de nunti facute in zile ploioase?:-\ :-\ :-\
Ce-ati patit fata?

Joliutza
20.05.2008, 16:35:30
Eu zic sa dai inapoi!!!!!:O :O :O
Nu si nu!!!!Nu se poate pe ploaie!!!!!
Ai mai auzit tu de nunti facute in zile ploioase?:-\ :-\ :-\
Ce-ati patit fata?

=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))

mihai_bianca
20.05.2008, 21:49:40
off fetelor de sibiu pe 24 ce stiti :d ?
totul e gata, doar vremea asta ma nelinisteste :(
maine o sa si plecam acasa, deci probabil nu o sa va mai scriu decat dupa nunta asa ca va doresc o nunta de vis tuturor miresicilor care au si ele nunta in 24 si in 25 :) la restul a zic dupa nunta :D

mihai_bianca
20.05.2008, 21:54:04
off :(( nu e drept pe orice site ma uit vad numai ploaie

anabella
21.05.2008, 08:10:28
miresici de mai, de asta seara se da cod galben in toata tara, iar de maine temperaturile sunt in continua scadere... #-o :-s

Petro79
21.05.2008, 08:26:50
Pai tu ai nunta in august...ce sa mai zicem noi, care avem nunta week-endul asta?:-s Eu una am un morcov cat casa. Sper totusi ca pana sambata sa treaca, am inteles ca se ridica vineri seara codul. Oricum, indiferent de vreme eu tot am de gand sa ma distrez, chiar si pe seama ei daca va trebui:>

miresici de mai, de asta seara se da cod galben in toata tara, iar de maine temperaturile sunt in continua scadere... #-o :-s

Joliutza
21.05.2008, 08:58:25

Asa am auzit si eu....sper ca pana Sambata sa isi revina vremea, sa aiba miresicile soare si vreme buna la nunta.....

Petro79
21.05.2008, 09:10:22
Cu cat ma uit pe mai multe site-uri, cu atat ma cuprinde si mai mult depresia: sambata nu doar ca vor fi ploi, dar va fi si furtuna, cu tunete si fulgere :(( :(( :(( :(( :((

georgiiulia
21.05.2008, 09:42:35
oricum ar fi...soare sau ploaie...va fi ziua ta si trebuie sa fi minunata....sunt convinsa ca asa va fi

nycosia
21.05.2008, 09:44:29
Cu cat ma uit pe mai multe site-uri, cu atat ma cuprinde si mai mult depresia: sambata nu doar ca vor fi ploi, dar va fi si furtuna, cu tunete si fulgere :(( :(( :(( :(( :((

lasaaaa fetita ca o sa ai efecte speciale gratis......>:D<......o sa fie bine ai sa vezi!
eu zic fetelor sa fiti senine ..sa va bucurati din plin de nunta voastra indiferent cum o sa fie vremea!

Petro79
21.05.2008, 09:58:11
Off, pana acum imi spuneam ca nu ma voi lasa intimidata si ca o sa ma simt excelent indiferent de cum va fi vremea. Dar in sufletul meu speram sa fie vreme frumoasa. Acum insa, cand am cvasi-certitudinea ca va fi urat, simt ca ma ia depresia. Daca ploua, adio porumbei, adio sedinta foto si cine stie cate alte restrictii :(

oricum ar fi...soare sau ploaie...va fi ziua ta si trebuie sa fi minunata....sunt convinsa ca asa va fi

adina_mari
21.05.2008, 10:20:51
Off, pana acum imi spuneam ca nu ma voi lasa intimidata si ca o sa ma simt excelent indiferent de cum va fi vremea. Dar in sufletul meu speram sa fie vreme frumoasa. Acum insa, cand am cvasi-certitudinea ca va fi urat, simt ca ma ia depresia. Daca ploua, adio porumbei, adio sedinta foto si cine stie cate alte restrictii :(
dragi miresici eu va doresc din tot sufletul sa aveti parte de o vreme frumoasa ca sa puteti face tot ceea ce v-ati propus!

pastilutza
21.05.2008, 10:21:32
iti spun si eu sa nu te impacientezi...mai bine gandeste pozitiv.

Sa vezi ca exact cand vei avea nevoie de soare, el va fi acolo.

si eu m-am impacentat, ca pe 10 mai erau decarcari electrice, etc , la prognoza...

Iar in ziua nuntii a plouat doar cat am fost acasa si ma pregateam de plecare spre biserica.....in rest VREME FRUMOASA

Piuta
21.05.2008, 11:00:26
eu una nu ma mai gandesc la vreme!!!cum va fi va fi. daca fac crize sigur nu se schimba vremea
eu tot calculez meniurile si scaunele pt ca s-au anuntat mai multe persoane decat am avut noi in calcul, acum trebuie sa merg la local sa vad cum aranjam mesele. sa vb cu cei cu decorul ca trebuie mai multe scaune imbracate. trebuie sa modific comanda si la fructe......

Piuta
21.05.2008, 11:04:43
am emotii!!maine ma duc dupa rochita!

Miraj
21.05.2008, 11:51:26
am emotii!!maine ma duc dupa rochita!
Respira usor....linistste-te ca le rezolvi pe toate....vezi dupa ce-ti iei rochita sa nu stai s-o privesti pana la nunta......:-p :-p :-p ca eu cred ca ma imbrac de vineri, asa drag mi-e de ea:D

anabella
21.05.2008, 11:54:57
Pai tu ai nunta in august...ce sa mai zicem noi, care avem nunta week-endul asta?:-s Eu una am un morcov cat casa. Sper totusi ca pana sambata sa treaca, am inteles ca se ridica vineri seara codul. Oricum, indiferent de vreme eu tot am de gand sa ma distrez, chiar si pe seama ei daca va trebui:>

pai imi pare rau pt voi, ca sper din suflet sa aveti totusi parte de vreme frumoasa....
macar sa va bucurati de eveniment, vremea sa fie problema

roxanat23
21.05.2008, 14:01:12
fetelor, oricum va fii vremea va fii cea mai frumoasa zii din viata voastra. asa ca profitati de fiecare moment pentru ca sunt sigura ca va trece foarte repede

gabrielabrb
21.05.2008, 14:13:28
fetelor, oricum va fii vremea va fii cea mai frumoasa zii din viata voastra. asa ca profitati de fiecare moment pentru ca sunt sigura ca va trece foarte repede
si urmam noi..:-s :-s :-SS :-SS
sa te tii.. stres saptamana viitoare :((

Petro79
21.05.2008, 14:53:26
Fetelor, va multumesc de incurajari. Eu plec astazi la Bacau si nu cred ca voi mai intra pe site pana dupa nunta. De fapt, marti plecam in luna de miere (Tunisia), asa ca nu stiu nici daca mai apuc sa scriu pana ne intoarcem si din concediu.
Va urez si voua, tuturor celor care mai aveti de acum nunta - Piuta, Nycosia, Miraj, Joliuza si toate celelalte - sa aveti parte de cele mai frumoase momente din viata voastra si sa nu lasam vremea sa ne strice bucuria!!
>:D< >:D< >:D< >:D<

Joliutza
21.05.2008, 14:57:30
Fetelor, va multumesc de incurajari. Eu plec astazi la Bacau si nu cred ca voi mai intra pe site pana dupa nunta. De fapt, marti plecam in luna de miere (Tunisia), asa ca nu stiu nici daca mai apuc sa scriu pana ne intoarcem si din concediu.
Va urez si voua, tuturor celor care mai aveti de acum nunta - Piuta, Nycosia, Miraj, Joliuza si toate celelalte - sa aveti parte de cele mai frumoase momente din viata voastra si sa nu lasam vremea sa ne strice bucuria!!

Multumim pentru urari. Fie ca si tu sa ai o nunta asa cum ai visat, sa te bucuri de fiecare clipa a acelei zile si apoi de luna de miere asa cum se cuvine. Asteptam sa te intorci cu poze si povesti....si cu multa bucurie in suflet!

Pupici miresico!

nycosia
21.05.2008, 14:59:50

casa de piatra!
vreme frumoasa ....si tot ce va doriti!
astept sa impartasim impresii dupa nunta!

nycosia
21.05.2008, 15:00:25
dupa nunta mea vroiam sa spun!!!!!:*:*:*:*:*:*:*

annutza
21.05.2008, 15:11:08
Casa de piatra si distractie maxima in luna de miere!

georgi_ramy80
21.05.2008, 15:35:39
Fetele, am pus pooooooooooooze! Sunt in album, dar n-am reusit sa le vad pe cele profesioniste decat pe dvd acasa, asa ca ce vedeti voi in album sunt cele cateva facute de cumnatel pe aparatul meu!
Astept pareri!!!!!!!! Va poooooooopicesc!

Matrushca
21.05.2008, 17:08:59
Miresici de mai, va doresc nunti ca in povesti, pline de emotii si bucurie! am terminat de impachetat, acum stam si ne relaxam, ne asteapta un zbor lung, f lung pana la locul unde ne vom petrece luna de miere! Ne recitim la intoarcerea noastra in tara, cand atunci toate miresicile de mai, vom fi adevarate doamne! Va pup si va imbratisez cu drag! CASA DE PIATRA TUTUROR SI PETRECERE FRUMOASA! >:D<

aris
21.05.2008, 18:29:49
Casa de piatra tuturor miresicilor de mai! Sa fiti fericite alaturi de alesii vostri!
Vreme frumoasa miresicilor care urmeaza si petreceri de neuitat!
Toate cele bune!

Joliutza
21.05.2008, 21:59:18
Miresici de Mai care am mai ramas...nu-i asa ca mai avem foarte putin? Eu asa simt.....si inca nu simt emotii...doar o mare bucurie si nerabdare.....sper sa ma bucur de fiecare clipa alaturi de sotul meu si de cei dragi....si sa iasa totul cat mai bine. De-abia astept sa va povestesc cum a fost....

annutza
21.05.2008, 22:29:37
Da nu am mai ramas multe mresici de Mai>:D< . Nici eu inca nu simt emotii..poate de saptamana viitoare. Va doresc vreme superba celor din weekendul asta!:*

georgiiulia
22.05.2008, 09:26:20
eu am emotii destul de mari..ma tot gandesc sa nu uit ceva....pe cineva...dar o sa treaca emotiile sper....

simona_ana
22.05.2008, 10:32:14
Hmmm... si eu am emotii! Azi ma duc sa imi iau rochia de cununie civila, si luni va ajunge rochia de mireasa. Mai trebuie sa ma hotarasc in privinta buchetului de mireasa, iar sambata si duminica vom suna pentru confirmari! Mai trebuie sa cumpar paharele pentru sampanie si sa stabilim sigur sedinta foto!
In Pitesti, pe 31 mai, scria cer mai mult innorat. Sper sa nu ploua si sa fie totusi soare! :*

Piuta
22.05.2008, 12:18:59
mai sunt 3 zile pana la nunta, si inca avem oameni care suna si spun ca vin la nunta.
simt ca plutesc de fericire, imi tot dragalesc viitorul sot, il pup din 2 in 2 secunde:x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x

little_blueeyes
22.05.2008, 12:56:48
mai sunt 3 zile pana la nunta, si inca avem oameni care suna si spun ca vin la nunta.
simt ca plutesc de fericire, imi tot dragalesc viitorul sot, il pup din 2 in 2 secunde:x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x
Casa de piatra si sa fiti foarte fericiti!!!!

georgi_ramy80
22.05.2008, 13:45:54
ce mai faceti fetele?
Ma bucur pentru voi.... Parca am si eu emotii!!!!!!

georgiiulia
22.05.2008, 13:54:33
fetelor...am castigat pantofii de la concurs!!!!!

roxanat23
22.05.2008, 14:16:14
ce faceti doamnelor si domnisoarelor? cum va distrati azi?
eu mai am 1 zi de munca si intru in concediu<:-P <:-P <:-P
si sambata viitoare suntem miresici (cele din 31 mai)=((
cum va simtiti?
:* :* :*

little_blueeyes
22.05.2008, 14:45:43
cum va simtiti?

Eu ma simt cam obosita, si din pacate nu pot sa imi iau concediu decat de joia viitoare :(.
In fine, asta e. Suntem pe ultima suta cu pregatirile si ne chinuim sa ne pastram calmul.
Cu toate astea, sunt nerabdatoare :). Abia astept ziua cea mare!!!

Miraj
22.05.2008, 14:50:13
cum va simtiti?

Eu intru in concediu abia marti...abia astept..eu pun la punct detalii legate de ore, cine vine la mine, cine ma ajuta sa ma imbrac...sunt mai stresata pt nunta de poimaine - au nunta prietenii mei care-mi vor fi nasi peste o saptamana si eu o sa fiu acum cu imbracatul si aranjatul miresei, am emotii mari pt ei, abia astept sa iau parte la fericirea lor...:D

Joliutza
22.05.2008, 14:51:58
cum va simtiti?

Eu-super bine deocamdata.>:D<

georgi_ramy80
22.05.2008, 15:40:34
Fetele, ajutati-ma si pe mine!!!!!! Please!
Nu pot sa va pun poze de la nunta!
Le am salvate in calculator, dar nu stiu cum sa le pun in album!!!!
Am incercat de cateva ori, dar s-a salvat numai o singura poza... si eu aveam cateva zeci pentru voi![-o< [-o< [-o< [-o< [-o<

nycosia
22.05.2008, 16:24:48
eu ma simt nasol...la cine ma asteptam sa se bucure impreuna cu noi ma suna sa-mi spuna ca nu pot sa vina ...ca o sa-mi trimita bani...si alea alea
eu nu am nevoie de bani ci sa fie alaturi dee mine...mai ales ca la cateva persoane chiar le vroiam alaturi!:-s:((:((:((:((:((:((:((:((:((:((:((:((
am bocit aseara de nu stia iubitelul meu ce sa-mi faca....asta e cine o sa vina o sa vina!
in rest totul e in general bine...ma refer la pregatiri!

raca
22.05.2008, 16:31:59
eu ma simt nasol...la cine ma asteptam sa se bucure impreuna cu noi ma suna sa-mi spuna ca nu pot sa vina ...ca o sa-mi trimita bani...si alea alea

eu nu am nevoie de bani ci sa fie alaturi dee mine...mai ales ca la cateva persoane chiar le vroiam alaturi!:-s:((:((:((:((:((:((:((:((:((:((:((:((
am bocit aseara de nu stia iubitelul meu ce sa-mi faca....asta e cine o sa vina o sa vina!

Nu mai plange.Draguta de tine.>:D< Stai linistita! Cine are de venit vine oricum. :x

Joliutza
22.05.2008, 17:21:08
fetelor...am castigat pantofii de la concurs!!!!!
Felicitari!!!!!\:D/

pastilutza
22.05.2008, 17:24:12
Am incercat de cateva ori, dar s-a salvat numai o singura poza... si eu aveam cateva zeci pentru voi![-o< [-o< [-o< [-o< [-o<

cel mai bine ar fi sa le micsorezi si sa le pui in atasamentul mesajului ( vezi ca ai o agrafa sus).
Sau sa salvezi pozele pe un site de albume foto si sa ne dai linkul

Hai ca suntem nerabdatoare

Piuta
22.05.2008, 18:50:04
Acum Chiar Ca Sunt Mireasa. Am In Camera Mea Rochita. Deja Am Imbracat-o De 3 Ori. Este Asa De Bineeeeee

annutza
22.05.2008, 20:42:55
pune-le si tu pe un site, de ex photobucket.com si posteaza linkul aici
;;)

jenisulima
22.05.2008, 20:57:00
Casa De Piatra Miresicilor De Sambata Si Duminica!

Va Pup Si Spor La Treaba!

roxanat23
22.05.2008, 23:21:48

stai linistita ca toate am trecut prin asta. colegele mele de birou (cu care petrec mai mult timp decat cu toti cei dragi mie0nu pot veni din diferite motive, mai mult sau mai putin obiective (pentru mine). si eu am bocit mult dar cum in tot raul este un bine, acum pot pune la sala mesele cum vroiam eu. asa ca, m-am resemnat.

fruntea sus ca mai avem putini. pupici

Olguta_uta
23.05.2008, 01:26:51
Acum Chiar Ca Sunt Mireasa. Am In Camera Mea Rochita. Deja Am Imbracat-o De 3 Ori. Este Asa De Bineeeeee

Inca un pic si ai sa te bucuri de ea juma de zi si o noapte :*

nycosia
23.05.2008, 08:48:43
multumesc pentru incurajari ......asta e !...sunt dezamagita dar trebuie sa merg inainte...mai avem o sapatamana cu exceptia miresicilor de maine!

cu vremea nu stiu ce sa mai cred :-?
am un weather chanel pe desktop si ieri imi arata 20% sanse de ploaie...acum, sunt nori de-a binelea si pe kappa.ro imi arata soareeeeee!

Joliutza
23.05.2008, 09:12:06
multumesc pentru incurajari ......asta e !...sunt dezamagita dar trebuie sa merg inainte...mai avem o sapatamana cu exceptia miresicilor de maine!

cu vremea nu stiu ce sa mai cred :-?
am un weather chanel pe desktop si ieri imi arata 20% sanse de ploaie...acum, sunt nori de-a binelea si pe kappa.ro imi arata soareeeeee!

Eu zic sa nu ne mai luam dupa prognozele astea...si sa asteptam sa vedem cum e. Cred ca mai mult ne stresam cu atatea variante diferite.

nycosia
23.05.2008, 10:13:27
fetelor ma gandeam sa-i fac domnisoarei de onoare un buchetel mic de flori...apoi ma gandeam ca totusi trebuie sa tina lumanarile:-?
sa-i pun floare la mana?
o sugestie ceva?

la parinti(tati) sa pun aceeasi nuanta de trandafiri (galben pal ) si pa mame (rosu) pt ca sunt roscate amndoua...ce ziceti?

Joliutza
23.05.2008, 11:13:31
fetelor ma gandeam sa-i fac domnisoarei de onoare un buchetel mic de flori...apoi ma gandeam ca totusi trebuie sa tina lumanarile:-?
sa-i pun floare la mana?
o sugestie ceva?

la parinti(tati) sa pun aceeasi nuanta de trandafiri (galben pal ) si pa mame (rosu) pt ca sunt roscate amndoua...ce ziceti?

Domnisoarei de onoare ai putea sa ii faci un corsaj finut...nu o incarca si cu buchetel saracuta....ca si-asa o sa tina lumanarea si probabil o sa aiba sa te ajute la diverse.....am eu cateva exemple in semnatura....care te pot ajuta.

MaryT
23.05.2008, 11:17:38
ce fac miresicile mele de mai ??
cele de pe 31 gata pregatirile ???
ca cele de maine cu siguranta sunt pregatite...

Joliutza
23.05.2008, 11:20:17
ce fac miresicile mele de mai ??
cele de pe 31 gata pregatirile ???
ca cele de maine cu siguranta sunt pregatite...

Noi mai avem pentru gratarul de a doua zi de stabilit cantitati......si sa ne intalnim cu formatia Luni seara sa mai punem la cale diverse detalii.

Aseara ne-am intalnit cu fotograful si cameramanul vreo 2 ore....
Ce mai avem? Pai.....de confirmat la restaurant nr de invitati....de meniuri adica.....maine mergem si pe acolo sa mai vorbim......si cam asta. Eu imi mai caut evantai daca mai am timp.....cam atat.

Scuze pt incoerenta.....nu ma simt prea bine (simt ca ma apuca o raceala).....si sunt si obosita.

MaryT
23.05.2008, 11:23:21
Noi mai avem pentru gratarul de a doua zi de stabilit cantitati......si sa ne intalnim cu formatia Luni seara sa mai punem la cale diverse detalii.

Aseara ne-am intalni cu fotograful si cameramanul vreo 2 ore....
Ce mai avem? Pai.....de confirmat la restaurant nr de invitati....de meniuri adica.....maien mergem si pe acolo sa mai vorbim......si cam asta. Eu imi mai caut evantai daca mai am timp.....cam atat.

Scuze pt incoerenta.....nu ma simt prea bine (simt ca ma apuca o raceala).....si sunt si obosita.

\:D/ sunteti aproape gata !!!

:-$ :-$ bea un ceai si Vitamina C !!!

Joliutza
23.05.2008, 11:26:15
\:D/ sunteti aproape gata !!!

:-$ :-$ bea un ceai si Vitamina C !!!

Da....asa o sa fac diseara cand ajung acasa. Uff....si am la treaba azi...si nu-mi sta capul al nimic. Vreau sa dorm si atat. Mai vin si maine la munca.....recuperam 2 Mai.......si de Luni sunt in concediu....si mai fac cate ceva curatenie prin casa....mai luam ce mai e de luat.....imi primesc rudele care vin de prin strainataturi, Luni merg sa imi fac suvitele, Marti la tratament cosmetic.....Vineri la manecura si pensat......si cam asta e.

little_blueeyes
23.05.2008, 11:27:28

Aseara ne-am intalni cu fotograful si cameramanul vreo 2 ore....
Ce mai avem? Pai.....de confirmat la restaurant nr de invitati....de meniuri adica.....maien mergem si pe acolo sa mai vorbim......si cam asta. Eu imi mai caut evantai daca mai am timp.....cam atat.

Si noi mai avem un picutz... mergem luni sa confirmam numarul de meniuri, astazi mergem sa ne spovedim, iar eu inca nu am bluzitza pentru cununie :D

Joliutza
23.05.2008, 11:34:56
Si noi mai avem un picutz... mergem luni sa confirmam numarul de meniuri, astazi mergem sa ne spovedim, iar eu inca nu am bluzitza pentru cununie :D

Noi mergem maine sa ne spovedim probabil. Ati tinut post?

little_blueeyes
23.05.2008, 11:43:27
Noi mergem maine sa ne spovedim probabil. Ati tinut post?
Da am tinut post incepand de miercuri, pentru ca asa ne-a zis preotul care ne va cununa. Oricum, am vreo doua trei vorbe sa ii spun, pentru ca ne-a facut o faza nasoala, ne-a cam mintit in fatza.
In fine vom vedea diseara :)

Joliutza
23.05.2008, 11:49:42
Da am tinut post incepand de miercuri, pentru ca asa ne-a zis preotul care ne va cununa. Oricum, am vreo doua trei vorbe sa ii spun, pentru ca ne-a facut o faza nasoala, ne-a cam mintit in fatza.
In fine vom vedea diseara :)

Noi tinem doar azi si maine...nu am avut altfel cum.

Trebuie sa mergem neaparat la preotul care ne va cununa?

MaryT
23.05.2008, 11:51:45
noi azi am fost la spovedit...
nu am tinut post ca nu ne-a zis... :)>-
am fost la preotul care ne cununa ca e foooarte de treaba !!! :)>-

little_blueeyes
23.05.2008, 11:54:52
Noi tinem doar azi si maine...nu am avut altfel cum.

Trebuie sa mergem neaparat la preotul care ne va cununa?

Eu asa stiu, ca se merge la preotul care va cununa perechea respectiva. Dar se poate sa fie si altfel si sa nu stiu eu.:). Oircum ideea este ca o spovedanie este necesara in mod cert. Eu sunt catolica si la noi este o placere sa te spovedesti, nici nu simti ca e spovedanie, este o discutie foarte deschisa cu preotul, in plus acesta nu te vede si tu nu il vezi pe el, esti mult mai relaxat.

georgi_ramy80
23.05.2008, 12:28:33
Fetele, uite am revenit cu pozici!
http://s287.photobucket.com/albums/ll156/georgi_ramy80/

MaryT
23.05.2008, 13:01:39

>:D< >:D< >:D< super miresica !! super miri !!

casa de piatra>:D< >:D< >:D< >:D<

georgi_ramy80
23.05.2008, 13:21:56
>:D< >:D< >:D< super miresica !! super miri !!

casa de piatra>:D< >:D< >:D< >:D<
Sarut-mana!:">

nycosia
23.05.2008, 13:33:29

felicitari si casa de piatra!

nycosia
23.05.2008, 13:34:42
fetelor (pt cele ortodoxe) voi v-ati programat pentru spovedit...noi nu am avut timp sa trecem saptamana asta si ma gandeam ca daca merg maine e prea tarziu?

little_blueeyes
23.05.2008, 13:59:46
fetelor (pt cele ortodoxe) voi v-ati programat pentru spovedit...noi nu am avut timp sa trecem saptamana asta si ma gandeam ca daca merg maine e prea tarziu?

Iti recomand sa vorbesti cu preotul care va va cununa. El va poate lamuri cel mai bine in privinta asta. >:D<