PDA

Versiunea completa : Miresici de MAI 2008

Pagini : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 [12] 13

Joliutza
16.06.2008, 13:07:41
Faptul ca am fost si au fost toate miresele de mai frumoase nu se contesta, eu ma referam la faptul ca ce dragute sunt ca nu ne-au uitat si ca impart cu noi pozele si amintirile lor. Mie imi face o deosebita placere sa le vad insfarsit si parca uitandu-ma la fiecare mireasa retraiesc clipa in care am spus "Da".

A...inteleg. Scuze pt corectare.....Normal ca am fost toate frumoase si normal ca suntem dragute si revenim cu poze....eu de-abia astept sa vi le arat pe ale noastre.....

Si de-abia astept sa-mi vad si filmarea....

Beatrice_S
16.06.2008, 15:25:04
A...inteleg. Scuze pt corectare.....Normal ca am fost toate frumoase si normal ca suntem dragute si revenim cu poze....eu de-abia astept sa vi le arat pe ale noastre.....

Si de-abia astept sa-mi vad si filmarea....
Si noi, foste sau poate si cele viitoare miresici, asteptam cu nerabdare!<:-P

Piuta
16.06.2008, 20:10:13
azi mi-am scos noua carte de identitate SABAU DELIA!!!!sunt asa de mandra si fericita. m-am laudat la toti, si voua.......:)) :)) :))
ce super este sa porti numele celui pe care il iubesti. este mai mult decat o mandrie

gabrielabrb
16.06.2008, 20:42:41
Mersi mult :* Mi-am adus aminte ca n-am apucat sa-ti raspund >:D< Asa-i pe ultima suta de metri 8-}
Vroiam sa te felicit pentru gestul cu rochitza ta de printesa ^:)^ (si felicitari viitoarei purtatoare :) )
Peste 1 saptamana si 6 zile petrecem iar!! :madlaugh:
Multumesc mult :*
Miresica sigur o sa fie o printesa pentru ca e foarte frumusica si am simtit-o ca s-a indragostit subit de rochita :-p
Abia astept sa treaca timpul si sa vina sambata viitoare sa dantuim ;))

Spor pe ultima suta de metri:*

gabrielabrb
16.06.2008, 20:45:16
Multumesc>:D<
Am pus si eu in semnatura cateva poze de pe la prieteni...zilele astea o sa le iau si pe cele profesionale. V-am pupat!
Foarte frumoase pozele :*
Mi-a placut mult cum ati aranjat sala...cu foarte mult bun gust! Felicitari!=D>

annutza
17.06.2008, 13:49:52
Foarte frumoase pozele :*
Mi-a placut mult cum ati aranjat sala...cu foarte mult bun gust! Felicitari!=D>
Multumim! >:D< >:D< >:D<

Beatrice_S
18.06.2008, 11:37:39
azi mi-am scos noua carte de identitate SABAU DELIA!!!!sunt asa de mandra si fericita. m-am laudat la toti, si voua.......:)) :)) :))
ce super este sa porti numele celui pe care il iubesti. este mai mult decat o mandrie
Felicitari Dna Sabau!<:-P
Eu dupa ce mi-am scos noul buletin m-am simtit parca un pic derutata si parca imi pierduse identitatea. Si acum parca de fiecare data cand ma prezint ezit un pic... ieri am fost la dentist cu sotul pentru programare si m-am si programat, guess what, era sa ma programez cu numele de fata, am ezitat un pic si dupa aceea am zis numele meu. Sotul meu nu se putea abtine sa nu zambeasca.:">

duplanty
18.06.2008, 11:55:20
Buna fetelor..sunt necajita ca nu am reusit sa pun poze cu noi doi..pentru ca au format prea mare....dar am sa il rog pe iuby sa le modifice ca pentru mine e prea greu:-p ...si eu am patit-o cu numele nou ...dar nu eu am fost cea care m-am incurcat ci sotiorul meu drag...Ne-am cumparat bilete printr-o agentie de mers la mare si ce credeti...pe biletul meu era trecut asa...Nume: numele sotului de familie...Prenume: numele meu de fata ...nu prenumele meu...dragul de el s-a incurcat...am vazut amandoi greseala si el foarte serios a spus .."Oare cum s-a putut intampla acest lucru?"=P~ ....am ras un pic de el ca nu mai stie cum ma cheama:))

annutza
18.06.2008, 11:58:08
iata ca au sosit si pozele oficiale, le gasiti in semnatura:*

Beatrice_S
18.06.2008, 15:04:34
Foarte frumoase poze, mirii si nuntasi la fel. =D>Se pare ca ati avut un fotograf care stia meserie.<:-PImi place ca daca cineva atunci voi ati dat atentie la orice amanunt. At in medalionul cat in tort sau in numar de masa s-a regasit motivul marii, bestial, si pozele de pe plaja la rasarit de soare te lasa cu gura cascata. Imi place foarte mult!!!

annutza
18.06.2008, 15:41:08
Foarte frumoase poze, mirii si nuntasi la fel. =D>Se pare ca ati avut un fotograf care stia meserie.<:-PImi place ca daca cineva atunci voi ati dat atentie la orice amanunt. At in medalionul cat in tort sau in numar de masa s-a regasit motivul marii, bestial, si pozele de pe plaja la rasarit de soare te lasa cu gura cascata. Imi place foarte mult!!!
Multumesc mult pentru aprecieri si mai ales ca ai avut rabdare sa te uiti la atatea poze>:D< . te pup si sa aveti si voi o viata frumoasa!:*

jenisulima
18.06.2008, 20:10:07
Felicitari Dna Sabau!<:-P
Eu dupa ce mi-am scos noul buletin m-am simtit parca un pic derutata si parca imi pierduse identitatea. Si acum parca de fiecare data cand ma prezint ezit un pic... ieri am fost la dentist cu sotul pentru programare si m-am si programat, guess what, era sa ma programez cu numele de fata, am ezitat un pic si dupa aceea am zis numele meu. Sotul meu nu se putea abtine sa nu zambeasca.:">

Acelasi lucru in simt si eu.Parca mi-am pierdut identitatea. Trebuie sa incep sa ma obisnuiesc cu noul nume mai ales ca deja au inceput sa soseasca primele facturi pe numele Sulima:)). Inca imi mai vine sa ma prezint d-ra Anghel...Dar vrabia malai viseaza...Mi-ar fi placut sa fiu d-ra Anghel si casatorita cu puiul meu:))

Va pup si sa fim fericite toate!

jenisulima
18.06.2008, 21:14:56

Superba nunta si voi ati fost foarte frumosi. Casa de piatra!

adina_mari
18.06.2008, 21:43:32
superbe pozele!casa de piatra si multa fericire

Piuta
18.06.2008, 21:47:56
Acelasi lucru in simt si eu.Parca mi-am pierdut identitatea. Trebuie sa incep sa ma obisnuiesc cu noul nume mai ales ca deja au inceput sa soseasca primele facturi pe numele Sulima:)). Inca imi mai vine sa ma prezint d-ra Anghel...Dar vrabia malai viseaza...Mi-ar fi placut sa fiu d-ra Anghel si casatorita cu puiul meu:))

cu tot cu mandrie si cu emotii, am completat niste acte cu numele de fata Bont, asa ca e normal dupa asa de multi ani sa te incurci.
ma uit la vreme si ma rog ca miresele din acest week-end sa aiba vreme buna.

Joliutza
19.06.2008, 11:22:51

Vreau si eu sa-mi "pierd identitatea" odata.....:D Martea viitoare avem buletinele gata..ca si-l schimba si el...ne schimbam si domiciliul....

jenisulima
19.06.2008, 18:05:57
Vreau si eu sa-mi "pierd identitatea" odata.....:D Martea viitoare avem buletinele gata..ca si-l schimba si el...ne schimbam si domiciliul....

Ce frumos!!!:*

Joliutza
19.06.2008, 18:25:12
Ce frumos!!!:*

Da....si de Duminica intr-o saptamana speram sa ne si mutam acolo.....de-abia astept...acum suntem in zugravit si curatenie...

jenisulima
19.06.2008, 18:53:59
Da....si de Duminica intr-o saptamana speram sa ne si mutam acolo.....de-abia astept...acum suntem in zugravit si curatenie...

Sa fie intr-un ceas bun si astept sa-mi povestesti cum a fost petrecerea de casa noua! Sa fiti fericiti in casuta voastra si sa aveti copii sanatosi si frumosi!:*

Beatrice_S
20.06.2008, 08:03:36

Bravo=D>=D>!!! Noi inca tot in faza de cautare suntem, dar imi pot inchipui fericirea si bucuria voastra! <:-P Sa o folositi cu sanatate>:D<!

Piuta
20.06.2008, 14:28:55

ce norocosi sunteti!!!!!ma bucur pt voi. noi de abia la anul ne vom muta in casa noua. blocul in care ne-am luat aprtament de abia acum se construieste.
va doresc sa faceti multi copii in noua casa:D :D :D

Joliutza
20.06.2008, 14:50:51
ce norocosi sunteti!!!!!ma bucur pt voi. noi de abia la anul ne vom muta in casa noua. blocul in care ne-am luat aprtament de abia acum se construieste.
va doresc sa faceti multi copii in noua casa:D :D :D

Multumim! Cel de la care am cumparat casutza chiar ne-a zis ca ei acolo au conceput copilul....si ca sa avem si noi parte....asa ca speram sa avem copilasi frumosi si sanatosi conceputi acolo....de-abia astept sa ne mutam odata!

jenisulima
20.06.2008, 17:31:25
Multumim! Cel de la care am cumparat casutza chiar ne-a zis ca ei acolo au conceput copilul....si ca sa avem si noi parte....asa ca speram sa avem copilasi frumosi si sanatosi conceputi acolo....de-abia astept sa ne mutam odata!

Aaaaaaaaa, deci casuta voastra are in antecedent...conceperea copiilor. Pai atunci lasati petrecerea de casa noua si... spor la treaba!:">

Matrushca
23.06.2008, 16:09:19
Miresici de mai, ce mai faceti? ati reintrat in cotidian? noi acum, ne pregatim pentru cel mai mare proiect in doi, sa speram ca ne va si iesi curand! :"> mai e cineva pe aici care isi doreste copii asa de devreme?!!?

mihai_bianca
23.06.2008, 21:55:51
Ceao dragi miresici :)
am primit si eu toate pozele, le gasiti aici :) http://picasaweb.google.com/bubu.slubu si de la prieteni si de la fotograf :)
am sa incerc sa pun cat de curand si videoclipul nuntii ;-)

Donutza
24.06.2008, 08:10:11
am primit si eu toate pozele, le gasiti aici :) http://picasaweb.google.com/bubu.slubu si de la prieteni si de la fotograf :)

Ai facut o treaba buna!!! Felicitari si Casa de piatra!

Beatrice_S
24.06.2008, 08:16:31
Miresici de mai, ce mai faceti? ati reintrat in cotidian? noi acum, ne pregatim pentru cel mai mare proiect in doi, sa speram ca ne va si iesi curand! :"> mai e cineva pe aici care isi doreste copii asa de devreme?!!?
De dorit nu cred ca nu si-ar dori orice femeie.8-} Noi am decis asa "toate la timpul lor". Pana cand nu ne vedem la cuibusorul nostru nu planificam extinderea familiei noastre, dar faptul ca nu planificam nu inseamna ca nu ne-am dori:-<. Vom vedea ce ne tine viitorul.
Va doresc din suflet copii frumosi si sanatosi,=D> care sa va faca si mai fericiti<:-P Asteptam vesti!

Matrushca
24.06.2008, 09:48:45
De dorit nu cred ca nu si-ar dori orice femeie.8-} Noi am decis asa "toate la timpul lor". Pana cand nu ne vedem la cuibusorul nostru nu planificam extinderea familiei noastre, dar faptul ca nu planificam nu inseamna ca nu ne-am dori:-<. Vom vedea ce ne tine viitorul.
Va doresc din suflet copii frumosi si sanatosi,=D> care sa va faca si mai fericiti<:-P Asteptam vesti!
Multumim, sa te auda Doamne Doamne, sa vedem ce va fi si dupa luna asta! [-o< sigur va tin la curent! >:D<

jenisulima
24.06.2008, 13:22:59
Multumim, sa te auda Doamne Doamne, sa vedem ce va fi si dupa luna asta! [-o< sigur va tin la curent! >:D<

Spor la treaba...:d Sa dea Dumnezeu peste cateva saptamani sa ne anunti ca vei fi o mamica fericita. Si noi mai asteptam putin cu bebelusul dar ne dorim cu foarte mare nerabdare un copilas. Un copil e tot ce e mai bun pe lumea asta...
Va pup!

jenisulima
24.06.2008, 13:31:35

Foarte frumoase poze. Iar luna de miere sunt sigura ca a fost de vis. Cred ca urmatoarea noastra destinatie va fi Praga. Ne-ati convins... :)

clipsy
24.06.2008, 18:43:35

>:D< chiar daca nu am fost activa la acest subect aici ma inscriu si eu..miresica de mai 2008..fix o luna de cand ne`am casatorit se implineste astazi...doamne ce rapid mai trece timpul :)
Si noi am inceput de luni sa intram in cotidian..proaspat intorsi din luna de miere.

iti tin pumnii sa se concretizeze proiectul :)
si noi ne dorim dar deocamdata :( nu se poate
poate la anul dupa ce ne vom aseza si noi la casa noastra
>:D< miresici de mai pupicei multi :)

clipsy
24.06.2008, 18:48:06

ati fost frumosi foc! Felicitari si casa de piatra
Pozele sunt suuper iar invitatia mi`a ramas intiparita in memorie ca fiind printre cele mai originale pe care le`am vazut!
Felicitari >:D<

mihai_bianca
24.06.2008, 19:08:46
multumesc frumos >:D<
azi este o luna de cand ne-am casatorit :D ce repede a trecut

aaa si inca ceva :D se pare ca la anul in 9 mai vom fii nasi ;-) suntem foarte bucurosi ;-) si tot la anul dar inca nu stim data din nou ;-) la doua prietene f bune care mi-au fost la randul lor domnisoare

annutza
24.06.2008, 23:00:50
Multa bafta! Sa va dea Domnul un copil frumos si sanatos>:D< .
Noi mai asteptam un pic, poate la anul...Inca ma lupt cu cariera:)) .

annutza
24.06.2008, 23:02:10
La multi ani la aniversare!>:D<
Foarte frumoase pozele:)>-

Matrushca
25.06.2008, 09:40:59
Multumesc de incurajari si de urari, dragi miresici, noi ne dorim mult, le-am cam bifat pe toate, casa, joburi, astfel incat sa-l primim pe bebe cum se cuvine! Daca in luna de miere, eram oare cum indecisi in privinta sosorii lui pe lume, acum ni-l dorim parca cu mai multa ardoare. E o senzatie tare stranie cand faci testul de sarcina si nu sti ce sa-ti doresti, la mine era negativ dupa negativ, era si tristete si bucurie, insa cand mi-a venit perioada cea neplacuta, am fost debusolata toata ziua. Asadar, suntem pregatiti si nerabdatori, mai greu cred ca voi suporta kgmele in plus, dar asta sa fie singura problema! [-o<

Petro79
25.06.2008, 09:52:32
Ma bag si eu in discutie, pentru ca vad ca si tu ai experimentat aceleasi trairi. Si noi ne dorim in principiu un bebe, insa nu chiar acum, in urmatoarele luni eu voi fi plecata din tara, plus ca abia ne-am apucat de construit casa si am vrea sa-l primim in noua casuta.
Problema mea e alta, eu nu cred ca ma simt foarte pregatita pentru o sarcina. Cum e posibil oare sa-ti doresti un copil dar sa te ingrozeasca gandul sarcinii? Oare va veni vreodata momentul in care sa-mi doresc atat de mult copilul incat sa nu ma mai tem de cele 9 luni pe care eu acum le consider un cosmar?
Pe tine nu te sperie gandul ca vei trece prin atatea transformari, ca vei suferi atata disconfort?

Multumesc de incurajari si de urari, dragi miresici, noi ne dorim mult, le-am cam bifat pe toate, casa, joburi, astfel incat sa-l primim pe bebe cum se cuvine! Daca in luna de miere, eram oare cum indecisi in privinta sosorii lui pe lume, acum ni-l dorim parca cu mai multa ardoare. E o senzatie tare stranie cand faci testul de sarcina si nu sti ce sa-ti doresti, la mine era negativ dupa negativ, era si tristete si bucurie, insa cand mi-a venit perioada cea neplacuta, am fost debusolata toata ziua. Asadar, suntem pregatiti si nerabdatori, mai greu cred ca voi suporta kgmele in plus, dar asta sa fie singura problema! [-o<

Matrushca
25.06.2008, 10:11:27
Ma bag si eu in discutie, pentru ca vad ca si tu ai experimentat aceleasi trairi. Si noi ne dorim in principiu un bebe, insa nu chiar acum, in urmatoarele luni eu voi fi plecata din tara, plus ca abia ne-am apucat de construit casa si am vrea sa-l primim in noua casuta.
Problema mea e alta, eu nu cred ca ma simt foarte pregatita pentru o sarcina. Cum e posibil oare sa-ti doresti un copil dar sa te ingrozeasca gandul sarcinii? Oare va veni vreodata momentul in care sa-mi doresc atat de mult copilul incat sa nu ma mai tem de cele 9 luni pe care eu acum le consider un cosmar?
Pe tine nu te sperie gandul ca vei trece prin atatea transformari, ca vei suferi atata disconfort?
Nu ma sperie aceste ganduri, singura mea temere este legata de kgmele pe care le voi acumula, eu si asa sunt putin plinuta, mi-e groaza sa nu devin un munte de om, dar ma voi controla si sigur va fi bine. Imi mai este teama sa nu cumva sa pierd sarcina, in rest nu mi-e frica, eu una abia astept sa fiu graviduta sa am burtica si un bebe!!! iar al meu sot, parca e mai nerabdator ca mine, si nu dispera, in momentul in care voi doi o sa fiti asezati, atunci va venii si la voi dorinta cea mare. Noi suntem de 2 ani in casa noastra, am calatorit destul, am avut multe tristeti in ultima perioada si doar o bucurie, nunta, acum ne dorim ceva care sa ne aline si sa ne linisteasca pe toti, un prunc din noi doi. :">

Beatrice_S
25.06.2008, 10:24:22

Discomfort si de transformari, aceste survin si odata cu trecerea timpului, si vin fara sa fie insotite de bucuria conceperii unei noi vieti sa a unei familii, este pe cat se poate de inevitabil. Frica ta e naturala. Un copil aduce foarte multe schimbari in viata unui cuplu, nu doar a unei femei, totodata si extrem de multe bucurii. Cred ca decizia de a va extinde familia trebuie sa fie luata impreuna cu barbatul de langa tine(sotul tau) cu care sa poti imparti aceste griji si cel care te poate ajuta sa treci peste ele.

Petro79
25.06.2008, 10:49:36
Decizia am luat-o, vrem sa avem copii, preferabil dupa ce e gata casa, pentru ca apartamentul in care stam acum e cam inghesuit. Si nu ma sperie deloc schimbarile din viata de cuplu ce vor interveni dupa. Ma sperie sarcina in sine. Sotul meu ma incurajeaza si el si imi spune ca nu am de ce sa ma tem, dar eu ii spun ca e usor pentru un barbat sa spuna ca nu-i mare lucru o sarcina, ca ei nu trebuie sa treaca prin asta.
Ma gandesc ca o sa arat dezgustator cu burta aia mare, ca nu o sa pot sa dorm (eu de cand ma stiu dorm NUMAI pe burta) sau daca fara sa vreau o sa ma rasucesc in somn tot pe burta mi-e teama sa nu-i fac rau copilului. Desigur, si kilogramele nu sunt de neglijat, mai ales ca si eu, ca si Matrushca, ma lupt cu ele.
Eu asta nu reusesc sa-mi dau seama: faptul ca ma sperie gandul sarcinii inseamna ca nu sunt pregatita inca sau teama asta nu o sa-mi treaca niciodata? Oare mai sunt si alte viitoare mamici in situatia asta?
Probabil ca discutia asta s-a purtat in zona „Aspirante la bebe”, dar eu nu vreau inca sa intru acolo :D

Discomfort si de transformari, aceste survin si odata cu trecerea timpului, si vin fara sa fie insotite de bucuria conceperii unei noi vieti sa a unei familii, este pe cat se poate de inevitabil. Frica ta e naturala. Un copil aduce foarte multe schimbari in viata unui cuplu, nu doar a unei femei, totodata si extrem de multe bucurii. Cred ca decizia de a va extinde familia trebuie sa fie luata impreuna cu barbatul de langa tine(sotul tau) cu care sa poti imparti aceste griji si cel care te poate ajuta sa treci peste ele.

eluta
25.06.2008, 12:25:14

La noi deja s-a relizat >:D<

Matrushca
25.06.2008, 12:29:38
Felicitari!!! Bravo, sa fie intr-un ceas bun! Sarcina usoara, sper sa ai camarad de "suferinta", curand! ;))

Joliutza
25.06.2008, 22:18:35
Miresicile mele de mai.....saptamana viitoare va arat si eu pozele de la fotograf....am vorbit azi cu el si vor fi gata....

De-abia astept sa aud pareri.....

Pupici.

annutza
25.06.2008, 23:14:44
Felicitari! Sarcina usoara!<:-P

mihai_bianca
26.06.2008, 00:01:51

Felicitari :) abia asteptam sa vedem pozele cu bebica sanatos si frumos >:D<

jenisulima
26.06.2008, 13:15:41

Felicitari si sa ai o sarcina usoara si un copil sanatos si frumos!

clipsy
26.06.2008, 15:36:04

Felicitarii!! Casa de piatra si bebic sanatos si voios!
:)
>:D<

eluta
26.06.2008, 16:15:36
Multumesc mult pentru gandurile bune.>:D< :*

Joliutza
26.06.2008, 19:40:39
Felicitari :) abia asteptam sa vedem pozele cu bebica sanatos si frumos >:D<

Acum am vazut videoclipul tau, Bianca....si mi-a placut la nebunie.....
Sa fiti fericiti si la fel de frumosi mereu!

Pupici.

Alina

Joliutza
26.06.2008, 19:41:27

Bravo! Sa aveti un bebe frumos si sanatos! Felicitari pentru "promptitudine"! <:-P

mihai_bianca
26.06.2008, 23:24:03
Acum am vazut videoclipul tau, Bianca....si mi-a placut la nebunie.....
Sa fiti fericiti si la fel de frumosi mereu!

Pupici.

Alina

>:D< multumesc, al tau :D cand e premiera :D ???

Joliutza
27.06.2008, 06:11:13
>:D< multumesc, al tau :D cand e premiera :D ???

Mai dureaza ceva....cel de la montaj este foarte ocupat.......=))

Joliutza
28.06.2008, 07:06:04
Ce mai faceti voi, miresici de Mai?
Acum 4 saptamani ma casatoream......ce repede a trecut timpul....
Azi in schimb ne mutam in casuta noastra frumoasa.....am emotii...

Piuta
28.06.2008, 12:36:07
a trecut deja o luna de la nunta!!!este asa de frumos! vad ca toate vorbiti de copii.....si eu imi doresc copii, dar mai intai vreau sa imi termin masteratul in sexologie si sa ne mutam in apartamentul nostru (care va fi gata doar in mai 2009). asa ca mai asteptam putin, desi ar fi timpul ....eu voi face in august 26 de ani si Dagutul meu (tot in august) 29.

Joliutza
30.06.2008, 17:10:56
Astazi va pun poze de la nunta.....Dureaza ceva sa le incarc pe picasa ca sunt 1423 de poze......asta ca am mai taiat din ele....

Pupici.
O sa le gasiti mai incolo in semnatura.

Miraj
30.06.2008, 17:30:28
Astazi va pun poze de la nunta.....Dureaza ceva sa le incarc pe picasa ca sunt 1423 de poze......asta ca am mai taiat din ele....

Pupici.
O sa le gasiti mai incolo in semnatura.

Bravoooo..le asteptam de ceva vreme...pupici>:D< >:D<

Joliutza
30.06.2008, 19:25:18
Gata, am pus poze. Vedeti ca albumele apar in ordine inversa....va descurcati voi.

Pupici si vizionare placuta!

adina_mari
30.06.2008, 20:11:20
Gata, am pus poze. Vedeti ca albumele apar in ordine inversa....va descurcati voi.

superbe pozele!sa fiti fericiti!

mihai_bianca
30.06.2008, 20:19:25
si mie imi plac :D sunt f faine!

Joliutza
30.06.2008, 20:42:47
superbe pozele!sa fiti fericiti!

Multumim! Si voi la fel...si spor la pregatiri!

Matrushca
30.06.2008, 23:04:18
Multumim! Si voi la fel...si spor la pregatiri!
Frumoase poze, frumosi miri, frumosi nasi, frumoasa nunta! Sa ramaneti la fel de frumosi si fericiti! >:D<

adina_mari
30.06.2008, 23:23:49
Frumoase poze, frumosi miri, frumosi nasi, frumoasa nunta! Sa ramaneti la fel de frumosi si fericiti! >:D<
acum am vazut pozele tale de la nunta...cununia religioasa a fost ceva de vis:x :x :x totul a fost superb!!!!casa de piatra si numai bine va doresc

Joliutza
01.07.2008, 07:29:41

Multumim pentru urari!

Matrushca
01.07.2008, 09:30:01
acum am vazut pozele tale de la nunta...cununia religioasa a fost ceva de vis:x :x :x totul a fost superb!!!!casa de piatra si numai bine va doresc
Multumesc >:D< la noi, intreaga nunta a fost de vis, ne-am fi dorit sa nu se fi terminat niciodata!!!8-|

annutza
01.07.2008, 11:34:39
Multumim pentru urari!
Foarte frumoase pozele!>:D<
casa de piatra si spor la bebici!:*

Miraj
01.07.2008, 12:02:08

WOWWW...ce frumosi sunteti..super poze, au meritat asteptarea..mi-au placut tare mult..pupici>:D<

Beatrice_S
01.07.2008, 12:16:52
Doamnelor la fel de frumoase poze asteptam si de la botez...>:D<
Jolinutza ai fost o mireasa superba si foarte fericita, iti doresc sa ramai mereu asa fericita alaturi de sotul tau si de familia voastra.

amaliaa1081
01.07.2008, 23:01:03
A trecut asa repede nunta....

Joliutza
01.07.2008, 23:21:45

Foarte frumos videoclipul vostru!

amaliaa1081
03.07.2008, 00:00:21
Foarte frumos videoclipul vostru!
Multumim. Cei de la studiocmc sa traiasca!!!

Beatrice_S
03.07.2008, 08:13:40
Multumim. Cei de la studiocmc sa traiasca!!!

Au facut o treaba buna!!! Ma repet dar iti spun din nou ca ai fost foarte frumoasa, ca o zana!^:)^

jenisulima
03.07.2008, 10:53:36

Foarte frumoasa nunta voastra! Ma gandesc cu emotie ce repede au trecut toate nuntile noastre si cat mi-as dori sa mai repet aceasta experienta cu acelasi om minunat pe care il am alaturi.

Sa fim mereu fericite!

Beatrice_S
03.07.2008, 11:16:01
:love:Noi azi sarbatorim 2 luni de casnicie!!! \:D/<:-P

jenisulima
03.07.2008, 11:20:33

La multi ani inainte cu sanatate si bucurie!<:-P

Beatrice_S
03.07.2008, 11:26:46
La multi ani inainte cu sanatate si bucurie!<:-P
Multumim frumos, suntem tare fericiti! Trebuie sa pregatesc surpriza sotului meu!8-};-)

jenisulima
03.07.2008, 11:39:58
Multumim frumos, suntem tare fericiti! Trebuie sa pregatesc surpriza sotului meu!8-};-)

Ce frumos!!! Petrecere frumoasa!

Beatrice_S
03.07.2008, 11:47:26
Ce frumos!!! Petrecere frumoasa!
Ei da, ma gandeam la o cina romantica si la desert "special"!;-)

MaryT
03.07.2008, 11:53:28
cu intarziere vin si eu cu pozele mele ...:D
http://picasaweb.google.ro/MariaNicoletaTeleleu

>:D< >:D< >:D< >:D< >:D< >:D<

Beatrice_S
03.07.2008, 12:39:42

Felicitari si Casa de Piatra, foarte frumoase poze.
Mi-a placut ca ati mers cu caleasca, erati ca un print si printesa. Ai fost o mireasa frumoasa si ce bine ii statea sotul tau cu palarie!>:D<
Sa fiti fericiti!

annutza
03.07.2008, 14:06:38

Felicitari, casa de piatra!
Parca ai fost Primavara!:D

annutza
03.07.2008, 14:07:36
La cat mai multe!>:D<

Matrushca
03.07.2008, 14:12:28

Foarte frumoase, normal daca ai lucrat cu acelasi fotograf ca al meu! I-am recunoscut stilul inca de la prima fotografie!!! Felicitari!

jenisulima
03.07.2008, 19:57:07

Foarte frumos!Sa aveti un bebe frumos si sanatos!

Beatrice_S
03.07.2008, 20:02:22
La cat mai multe!>:D<
Multumim:">, la fel va dorim si noi.<:-P

marcy_elena
03.07.2008, 20:31:26
La cat mai multe miresicilor de mai si mai ales pt beatrice...ca doar e data de 3 azi:*:*:*..fete...am videoclipul nuntii la semnatura:d..dar inca nu am pozele de la fotografa:(...oricum v-am promis ca le pun cand le primesc:P

Beatrice_S
03.07.2008, 20:40:07
La cat mai multe miresicilor de mai si mai ales pt beatrice...ca doar e data de 3 azi:*:*:*..fete...am videoclipul nuntii la semnatura:d..dar inca nu am pozele de la fotografa:(...oricum v-am promis ca le pun cand le primesc:P
Esti o dulcica:">!!!
Ati fost foarte frumosi si sunt ferm convinsa ca sunteti o pereche tare fericit. Va doresc sa ramaneti mereu asa fericiti.=D>

amaliaa1081
03.07.2008, 23:15:38
Foarte frumosi amandoi, mi-a placut ai avut aceleasi gusturi ca mine (voal, rochie). Felicitari!!!

annutza
03.07.2008, 23:30:19
:A
bravo, ati aratat super amandoi!
asteptamsi poze:D

amaliaa1081
04.07.2008, 00:34:47
Au facut o treaba buna!!! Ma repet dar iti spun din nou ca ai fost foarte frumoasa, ca o zana!^:)^
Multumesc!

amaliaa1081
04.07.2008, 00:54:05
Foarte frumos!Sa aveti un bebe frumos si sanatos!
Am vazut ca ati fost in Egipt, unde anume?M-am uitat la pozele voastre si traiam momentul, noi ne-am simtit super in Egipt. Felicitari!

Matrushca
04.07.2008, 09:57:43
Mi-a placut mult videoclipul vostru, mi-a placut mult de voi! Casa de piatra si multa fericire!

Joliutza
04.07.2008, 10:06:51
Mi-a placut mult videoclipul vostru, mi-a placut mult de voi! Casa de piatra si multa fericire!

Am si eu clip...dar nu stiu cum sa il atasez. Cont pe youtube am.....dar cum fac sa iau de pe dvd doar clipul?

Voi stiti?

jenisulima
04.07.2008, 13:19:57
Am vazut ca ati fost in Egipt, unde anume?M-am uitat la pozele voastre si traiam momentul, noi ne-am simtit super in Egipt. Felicitari!

Buna,

Multumim pentru felicitari si intr-adevar a fost de vis toata luna de miere. Pacat ca s-a terminat foarte repede. Am fost in Hurghada la hotel Palm Beach pe care il recomand tuturor. Totul e la superlativ acolo. Ne uitam frecvent la poze si retraim momentele frumoase de acolo.

jenisulima
04.07.2008, 13:29:49

Parca ati fi din povesti! Casa de piatra!

mihai_bianca
04.07.2008, 15:31:32
Am si eu clip...dar nu stiu cum sa il atasez. Cont pe youtube am.....dar cum fac sa iau de pe dvd doar clipul?

Voi stiti?

Tb sa cauti un soft cu care sa convertesti avi sau sau alt format. Noi am folosit Magic Cvd Ripper :D
Sper sa te descurci!! >:D<

amaliaa1081
04.07.2008, 15:35:10
Buna,

Multumim pentru felicitari si intr-adevar a fost de vis toata luna de miere. Pacat ca s-a terminat foarte repede. Am fost in Hurghada la hotel Palm Beach pe care il recomand tuturor. Totul e la superlativ acolo. Ne uitam frecvent la poze si retraim momentele frumoase de acolo.
Si noi tot in Hurghada am fost, la hotel Desert Rose, a fost suberb totul. Si intradevar prea repede a trecut, dar o sa mergem si anu viitor.

Joliutza
04.07.2008, 18:04:53
Tb sa cauti un soft cu care sa convertesti avi sau sau alt format. Noi am folosit Magic Cvd Ripper :D
Sper sa te descurci!! >:D<

Multumesc! O sa incerc.

jenisulima
04.07.2008, 18:40:10
Si noi tot in Hurghada am fost, la hotel Desert Rose, a fost suberb totul. Si intradevar prea repede a trecut, dar o sa mergem si anu viitor.

Noi la anul am vrea sa incercam Turcia. Din spusele prietenilor acolo e mama serviciilor all inclusiv si am dori foarte mut sa vedem Istambulul mai ales partea din Asia. Speram sa ajungem. ^:)^

Piuta
04.07.2008, 19:11:38
Casa De Piatra Claudia! Sa Iti Creasca Baietetul Frumos Si Sanatos!!!sa Bem Si Sa Dansam La Nunta<:-p <:-p <:-p
Sa Nu Ai Emotii. Totul Va Fi Bine

Joliutza
05.07.2008, 01:30:01
Clipul nostru se afla in semnatura si va asteapta sa il vizionati...:-SS

jenisulima
05.07.2008, 12:45:17
Clipul nostru se afla in semnatura si va asteapta sa il vizionati...:-SS

Foarte frumos clipul vostru. Felicitari pentru nunta voastra superba!=D>

Joliutza
05.07.2008, 13:21:47
Foarte frumos clipul vostru. Felicitari pentru nunta voastra superba!=D>

Multumim!!! :*:*

Joliutza
06.07.2008, 19:29:24
Nimeni pe-aici?

amaliaa1081
06.07.2008, 22:03:08
Nimeni pe-aici?
Ba da. Eu. :))

annutza
06.07.2008, 22:06:11
Nimeni pe-aici?
Si eu am intrat...:*
Foarte frumos videoclipul!

Joliutza
06.07.2008, 22:50:13
Si eu am intrat...:*
Foarte frumos videoclipul!

Multumim! Sunt 2 clipuri acolo.
Eu sunt fericita ca e atat de bine in casutza noastra......pe zi ce trece mi se pare si mai frumos aici, mai ales ca incepe sa arate a casa de locuit...ca avem si electrocasnicele acum....asa ca putem face orice pe-aici.

gata......va plictisesc cu detalii din astea.

Pupici si noapte buna.

annutza
06.07.2008, 23:14:15
A trecut deja o luna de la nunta...ce repede trece timpul^:)^ ...
Eu m-am hotarat sa dau anunt cu rochia...M-am tot gandit ce sa fac...Voi o pastrati?:-?

Joliutza
07.07.2008, 08:15:48
A trecut deja o luna de la nunta...ce repede trece timpul^:)^ ...
Eu m-am hotarat sa dau anunt cu rochia...M-am tot gandit ce sa fac...Voi o pastrati?:-?

Si eu ma gandeam sa o vand....am curatat-o imediat dupa nunta.....si cred ca ma apuc sa pun anunt la bazar...

Beatrice_S
07.07.2008, 08:34:45
Multumim! Sunt 2 clipuri acolo.
Eu sunt fericita ca e atat de bine in casutza noastra......pe zi ce trece mi se pare si mai frumos aici, mai ales ca incepe sa arate a casa de locuit...ca avem si electrocasnicele acum....asa ca putem face orice pe-aici.

gata......va plictisesc cu detalii din astea.

Pupici si noapte buna.

Nu ne plictiseai deloc cu detaliile, mie una imi face placere sa citesc si imi inchipui ca la anul voi fi si eu la fel de fericita ca si tine si poate imi voi etala fericirea dand sperante la alte tinere sotii ca se poate sa aiba un cuib al lor. Noi ne-am gasit casa ideala, dar e inca in faza de proiect asa ca acum nu avem decat sa mai strangem de banisori, eventual sa ne interesam de finantare si sa asteptam sa se predeie in decembrie(oricum nu ne-am muta in mijlocul ierni, am amana mutarea pana la primavara). Asa ca draguto... scrie!!!

Piuta
07.07.2008, 10:15:29
Am vazut locul unde vom locui. este superb. desi este bloc, in jur sunt numai case. sunt asa de fericita. ma ingrozea gandul ca voi locui la bloc si voi avedea doar beton in jur, asta mai ales dupa ce am locuit 26 de ani la casa. deci suntem norocosi, zona e superba, nu e aglomeratie si avem si apa destul de aproape de noi. acum avem de asteptat pana in mai 2009 sa fie gata blocul. ma gandesc sa imi i-au masina de spalat si aragaz acum. mobila o lasam la anul, cand vom vedea cum arata camerele.

p.s mi-a placut la nebunie frizura alesa de Adelina Elisei, acum Doamna Chiviu, mai ales ca si eu am avut parul impletit si simplu, coafeza mea a spus ca nu a mai avut asa mireasa simpla, si dupa ce a vazut-o pe Adelina la tv m-a si sunat sa imi spuna ca si ea a avut parul exact ca mine.

Beatrice_S
07.07.2008, 10:33:25
Am vazut locul unde vom locui. este superb. desi este bloc, in jur sunt numai case. sunt asa de fericita. ma ingrozea gandul ca voi locui la bloc si voi avedea doar beton in jur, asta mai ales dupa ce am locuit 26 de ani la casa. deci suntem norocosi, zona e superba, nu e aglomeratie si avem si apa destul de aproape de noi. acum avem de asteptat pana in mai 2009 sa fie gata blocul. ma gandesc sa imi i-au masina de spalat si aragaz acum. mobila o lasam la anul, cand vom vedea cum arata camerele.

p.s mi-a placut la nebunie frizura alesa de Adelina Elisei, acum Doamna Chiviu, mai ales ca si eu am avut parul impletit si simplu, coafeza mea a spus ca nu a mai avut asa mireasa simpla, si dupa ce a vazut-o pe Adelina la tv m-a si sunat sa imi spuna ca si ea a avut parul exact ca mine.

Felicitari Piuta, sa aveti parte numai de bucurii in cuibusorul vostru. Si noi in jurul lunii mai ne vom muta(asta asa estimativ, dar inca la banci n-am fost sa ne interesam doar pe net, dar eu sunt tare optimista:">).
Adelina intr-adevar a fost o mireasa foarte simpla, ii statea bine, am vazut-o si eu la stiri azi dimineata.

eluta
07.07.2008, 13:43:28
Am atasat si eu in semnatura fotografiile de la nunta noastra >:D<

jenisulima
07.07.2008, 14:07:32
Am atasat si eu in semnatura fotografiile de la nunta noastra >:D<
Foarte frumosi ati fost si inca sunteti!!! Sa fiti sanatosi, fericiti si sa aveti un bebe sanatos si frumos!

eluta
07.07.2008, 14:19:10
Foarte frumosi ati fost si inca sunteti!!! Sa fiti sanatosi, fericiti si sa aveti un bebe sanatos si frumos!

Multumim mult de tot! :*

Piuta
07.07.2008, 16:23:52
Felicitari Piuta, sa aveti parte numai de bucurii in cuibusorul vostru. Si noi in jurul lunii mai ne vom muta(asta asa estimativ, dar inca la banci n-am fost sa ne interesam doar pe net, dar eu sunt tare optimista:">).
Adelina intr-adevar a fost o mireasa foarte simpla, ii statea bine, am vazut-o si eu la stiri azi dimineata.

multumim!!! noi am fost la banci, si am fost ff dezamagiti. dar pana la urma am gasit solutiile necesare si vom scoate un credit ipotecar la sfarsitul anului. va doresc succes si sa obtineti creditul

Piuta
07.07.2008, 22:52:19
Azi eu si Dagutul meu facem 4 ani si 5 luni de cand suntem impreuna!!!!!!!:x :x :x

amaliaa1081
08.07.2008, 00:03:49
clipul nostru l-ati vazut?

Beatrice_S
08.07.2008, 09:53:08
multumim!!! noi am fost la banci, si am fost ff dezamagiti. dar pana la urma am gasit solutiile necesare si vom scoate un credit ipotecar la sfarsitul anului. va doresc succes si sa obtineti creditul

Mersi, sunt sigura ca vom gasi si noi solutii, cat atat mai mult cu cat amandoi adormim si ne trezim cu casuta noastra in gand.[-o< Deja visam la cum il vom amenaja, desi inca nici nu ii construita8-}, am vazut doar pe a vecinilor. Va fi destul de mare, 110mp, 1 living, 2 dormitoare, 2 bai, etc. va fi lunga poveste amenajarea...dar nu ne vom grabi, incetul cu incetul totul se va arata.\:D/
Voi la ce banca ati apelat?

Petro79
08.07.2008, 10:57:13
Va inteleg perfect cum e sa visati la propriul cuibusor (de nebunii). Insa daca ar fi sa v-o faceti singuri, crede-ma, visul devine destul de repede cosmar :-SS
Inteleg ca e o casa intr-un complex rezidential? Voi o luati la cheie, doar sa o mobilati si sa va mutati, sau cum?
Cum se procedeaza, dati un avans in faza pre-construirii si o achitati cand e gata? Cat costa casuta visurilor voastre?

Mersi, sunt sigura ca vom gasi si noi solutii, cat atat mai mult cu cat amandoi adormim si ne trezim cu casuta noastra in gand.[-o< Deja visam la cum il vom amenaja, desi inca nici nu ii construita8-}, am vazut doar pe a vecinilor. Va fi destul de mare, 110mp, 1 living, 2 dormitoare, 2 bai, etc. va fi lunga poveste amenajarea...dar nu ne vom grabi, incetul cu incetul totul se va arata.\:D/
Voi la ce banca ati apelat?

Beatrice_S
08.07.2008, 13:40:26
Va inteleg perfect cum e sa visati la propriul cuibusor (de nebunii). Insa daca ar fi sa v-o faceti singuri, crede-ma, visul devine destul de repede cosmar :-SS
Inteleg ca e o casa intr-un complex rezidential? Voi o luati la cheie, doar sa o mobilati si sa va mutati, sau cum?
Cum se procedeaza, dati un avans in faza pre-construirii si o achitati cand e gata? Cat costa casuta visurilor voastre?

Stiu prea bine ce inseamna constructia unei case, parinti mei de abia acum 2 ani si-au terminat casa (acum au alergie la mesteri) si sincer nu ma vedeam trecand peste asa ceva din nou.#-o
Da ai inteles perfect, este vorba de o casa intr-un cartier rezidential, care e pe jumatate terminata, partea in care va urma sa fie casuta noastra va fi finalizata in decembrie. Se vor preda la cheie:love:, noi nu vom avea altceva de facut decat sa ne mutam in ea si sa achitam ce ramane de plata (75%), ca acum in faza aceasta dam 25% ca si avans. Tare mult astept sa ajungem la o banca sa aflam mai multe despre posibilitatile de creditare...8-}

mihai_bianca
08.07.2008, 19:51:46
Ma bag si eu in sema, sa va povestesc despre casuta noastra draga :D care urmeaza sa fie terminata in iarna :) Suntem super fericiti :D nu e foarte mare :) are 2 camere (living si dormitor), terasa, bucatarie si baie , 65 m :D destul pentru noi doi :D si daca o fii sa vina si un bebe mic om vedea cum facem cu o refinantare ... :)

Piuta
08.07.2008, 20:55:31
Mare, Mica Nu Conteaza ....bine Ca Putem Sa Ne Facem Fiecare Casa Noastra! Eu O Consider O Mare Realizare. Stiu Cazuri Care Nici Macar Nu Indraznesc Sa Viseze La Casa Lor. Asa Ca Doamnelor Suntem Norocoase. Eu Astept Poze De La Cele Care Se Muta Mai Repede In Casa Lor, Poate Furam Vreo Idee De Decor;)) ;))
Sa Ne De-a Domnul Putere La Toate Sa Reusim Sa Ne Facem Viata Asa Cum Ne-o Dorim.

Beatrice_S
09.07.2008, 08:02:28
Mare, Mica Nu Conteaza ....bine Ca Putem Sa Ne Facem Fiecare Casa Noastra! Eu O Consider O Mare Realizare. Stiu Cazuri Care Nici Macar Nu Indraznesc Sa Viseze La Casa Lor. Asa Ca Doamnelor Suntem Norocoase. Eu Astept Poze De La Cele Care Se Muta Mai Repede In Casa Lor, Poate Furam Vreo Idee De Decor;)) ;))
Sa Ne De-a Domnul Putere La Toate Sa Reusim Sa Ne Facem Viata Asa Cum Ne-o Dorim.

Din moment ce voi primi mai multe informatii de la banca ma voi putea alatura si eu "Doamnelor Norocoase" dar pana atunci sunt doar o visatoare optimista.
Daca nu vom fi acceptati la banca pentru credit singura noastra sansa va fi o garsoniera sau un apartament cu 2 foarte mic, intr-un cartier, dar nu conteaza ca tot a noastra va fi si acolo vom fi cei mai fericiti,>:D<
Va tin la curent cu ce s-a intamplat la banca...indata ce ajungem pe la ei.:">

amaliaa1081
11.07.2008, 17:09:54
Ce mai faci? Multumesc ptr ca m-ai ajutat sa-i gasesc pe cei de la decorativ. Au facut o treaba extraordinara. Vezi poze la semnatura. Ai fost in luna de miere? Cum a fost?

Miraj
11.07.2008, 17:41:31
Fetele, tineti-mi pumnii zilele astea...am gasit si noi o casuta, azi mai mergem la negocieri..imi place de mor, e un apartament cu 2 cam,cochet si dragutel pe care mi-l doresc tare...sper sa reusim sa-l luam...pupici multi

annutza
11.07.2008, 17:43:48
Fetele, tineti-mi pumnii zilele astea...am gasit si noi o casuta, azi mai mergem la negocieri..imi place de mor, e un apartament cu 2 cam,cochet si dragutel pe care mi-l doresc tare...sper sa reusim sa-l luam...pupici multi
Multa bafta!>:D<

Miraj
11.07.2008, 17:49:48
Multa bafta!>:D<
:* :* :* >:D< multumesc din suflet

Joliutza
11.07.2008, 17:51:14

Bafta multa Mira!
Sa dea Dumnezeu sa reusiti sa il luati.....si sa va vedeti in casa voastra....e un sentiment minunat!
Cat costa..de curiozitate?

Miraj
11.07.2008, 17:58:34
Bafta multa Mira!
Sa dea Dumnezeu sa reusiti sa il luati.....si sa va vedeti in casa voastra....e un sentiment minunat!
Cat costa..de curiozitate?
Multumesc..stiu c-o spui din proprie experienta=D> =D> ...cam mult costa dar asta e..73 000E...credit, iti dai seama!!

Petro79
11.07.2008, 21:35:42
N-ai pentru ce, ma bucur ca au acceptat si ai fost multumita de ei. Si la mine au lucrat ireprosabil.
Pozele tale le-am vazut mai demult. Eu nu m-am invrednicit sa le pun pe o picassa, ceva, si nici nu stiu daca o sa o fac, prefer sa raman o ilustra anonima B-)
S-a dus si luna de miere, acum suntem ocupati pana peste cap cu construirea casutei. E un sentiment extraordinar sa o vezi cum se ridica pe zi ce trece...
Voi stati in Bc sau Moinesti? Cum de ati facut-o tot la Zemes?

Ce mai faci? Multumesc ptr ca m-ai ajutat sa-i gasesc pe cei de la decorativ. Au facut o treaba extraordinara. Vezi poze la semnatura. Ai fost in luna de miere? Cum a fost?

Joliutza
12.07.2008, 19:15:05
Fetelor.....nu v-am aratat unul din cele 2 albume de la nunta....va place?
Celalat vine mai tarziu ca va fi printat in Spania si este din acela cu pagina printata in intregime....de-abia astept sa il vad....pana atunci, ma delectez cu acesta.

jenisulima
12.07.2008, 20:06:07
Fetelor.....nu v-am aratat unul din cele 2 albume de la nunta....va place?
Celalat vine mai tarziu ca va fi printat in Spania si este din acela cu pagina printata in intregime....de-abia astept sa il vad....pana atunci, ma delectez cu acesta.

Arata foarte bine. Abia astept sa vad si cum arata cel printat in Spania.:-B

Joliutza
12.07.2008, 21:50:11
Arata foarte bine. Abia astept sa vad si cum arata cel printat in Spania.:-B

Multumesc, si eu.

mihai_bianca
15.07.2008, 20:15:39
Dar ce preturi mari sunt in Bucuresti mai fetelor :(
Noi ne-am luat in Sibiu apartament de doua camere 65m in complex rezidential cu garaj 42 000 euro, eu zic ca e super pretul :D Erau si la 90 m cu 55 000, dar nu am avut noi atunci destui bani de avans si nu am vrut sa luam credit :)
Oricum in iarna o sa ajungem si noi pe la banci pt ca trebuie sa dam restul de bani.

Joliutza
15.07.2008, 22:11:06
Noi ne-am luat in Sibiu apartament de doua camere 65m in complex rezidential cu garaj 42 000 euro, eu zic ca e super pretul :D Erau si la 90 m cu 55 000, dar nu am avut noi atunci destui bani de avans si nu am vrut sa luam credit :)
Oricum in iarna o sa ajungem si noi pe la banci pt ca trebuie sa dam restul de bani.

Wow ce preturi mici sunt in Sibiu!
Noi am luat in Cta 60 mp cu 80.000....bloc din 1979....dar tot fericiti suntem...:D

annutza
15.07.2008, 22:17:08
Wow!! Ma mut in Sibiu!!!;-)
Si noi ne tot uitam dupa apartament nou, da pe aici de 3 camere in bloc nou sar lejer de 150 mii e, asta fara loc de parcare, care e de la 15 mii e in sus...
Ce sa zic, noroc ca ne-am luat casuta acu 2 ani...si am prins pretul un pic mai mic, dar vrem sa ne "extindem".>:D<

Joliutza
17.07.2008, 17:00:37
Ne-a venit mobila de sufragerie...va place??
Eu sunt super incantata....

jenisulima
17.07.2008, 20:17:06
Ne-a venit mobila de sufragerie...va place??
Eu sunt super incantata....

Foarte frumoasa! sa stapaniti sanatosi si casa si mobila!

Petro79
22.07.2008, 08:28:23
Ce-i linistea asta pe aici, fetelor? Nu se mai lauda nimeni cu nimic, nu se mai plange nimeni de nimic?

Beatrice, cum merge „vanatoarea” de credite?

Eu ma pregatesc de aniversarea unui an de la cununia civila (28.07), vreau sa-i fac o surpriza - un album cu poze din toate momentele noastre frumoase (civila, nunta, concedii, excursii) si caut un restaurant romantic unde sa mergem sa sarbatorim.

Beatrice_S
22.07.2008, 08:48:10
Ce-i linistea asta pe aici, fetelor? Nu se mai lauda nimeni cu nimic, nu se mai plange nimeni de nimic?

Eu ma pregatesc de aniversarea unui an de la cununia civila (28.07), vreau sa-i fac o surpriza - un album cu poze din toate momentele noastre frumoase (civila, nunta, concedii, excursii) si caut un restaurant romantic unde sa mergem sa sarbatorim.

Felicitari<:-P, ce frumos... noi de abia vom sarbatori 3 luni. E o idee foarte draguta cea cu albumul!=D>
Noi inca mai asteptam momentan... e prea devreme sa luam creditul avand in vedere ca nu e inca construita (ale noastre nici incepute), banca n-ar finanta in conditia in care se poate identifica deja, cadastral, CF, etc., deci mai avem timp, si macar ne mai putem uita un pic la oferte. Pe undeva ne e si frica de banca, nu sunt foarte stabile cand vine vorba de dobanzi, ce zic azi maine suna altfel... iar daca ar scadea preturile si ne-am reorienta nici n-am mai avea nevoie de mai mult de 10.000, max. 15.000 e. pentru un apartament, repet, asta daca scad un pic preturile, care nu e suma de care sa ne speriem. Oricum cat avem inca din ce sa alegem si nu ne preseaza timpul mai analizam posibilitatile.:-B Voi ce ati rezolvat, spuneai ca veti merge si voi pe la banci...

Petro79
22.07.2008, 09:21:31
Si noi am lasat-o mai moale cu banca pentru ca, din fericire, am avut alta optiune: ne imprumuta socrii cu bani ca sa terminam la rosu casa, iar pentru finisaje o sa facem abia in primavara un nou imprumut, ca sa nu intram in iarna cu doua credite mari.
Casuta voastra (viitoare) e chiar in Oradea sau in afara orasului? Nu ai macar o mica strangere de inima - valabil si pentru celelalte miresici care se muta mai periferic?
Ca la noi, desi casa este in Buftea, care teoretic este oras (chiar resedinta de judet!) ma simt de parca m-as muta la tara si cu cat se apropie mai mult momentul, parca am tot mai multe retineri, ma gandesc ca o sa-mi lipseasca Bucurestiul asta, asa agitat cum e el, dar macar pe o raza de 200 de m in jurul apartamentului am aici 4-5 banci, 4 supermarketuri, vreo 8 restaurante, tramvaie, autobuze si metrou care ma duc in orice punct din oras in max jumate de ora. Acolo voi fipractic dependenta de masina personala (si nici macar nu am carnet inca!), am in tot orasul 2 piete si un singur supermarket mai maricel:-SS Sotul meu, in schimb, e foarte entuziasmat si nu vede decat avantaje ale mutatului la casa intr-o zona mult mai putin agitata si poluata decat Bucurestiul.

Felicitari<:-P, ce frumos... noi de abia vom sarbatori 3 luni. E o idee foarte draguta cea cu albumul!=D>
Noi inca mai asteptam momentan... e prea devreme sa luam creditul avand in vedere ca nu e inca construita (ale noastre nici incepute), banca n-ar finanta in conditia in care se poate identifica deja, cadastral, CF, etc., deci mai avem timp, si macar ne mai putem uita un pic la oferte. Pe undeva ne e si frica de banca, nu sunt foarte stabile cand vine vorba de dobanzi, ce zic azi maine suna altfel... iar daca ar scadea preturile si ne-am reorienta nici n-am mai avea nevoie de mai mult de 10.000, max. 15.000 e. pentru un apartament, repet, asta daca scad un pic preturile, care nu e suma de care sa ne speriem. Oricum cat avem inca din ce sa alegem si nu ne preseaza timpul mai analizam posibilitatile.:-B Voi ce ati rezolvat, spuneai ca veti merge si voi pe la banci...

Beatrice_S
23.07.2008, 09:26:05
Si noi am lasat-o mai moale cu banca pentru ca, din fericire, am avut alta optiune: ne imprumuta socrii cu bani ca sa terminam la rosu casa, iar pentru finisaje o sa facem abia in primavara un nou imprumut, ca sa nu intram in iarna cu doua credite mari.
Casuta voastra (viitoare) e chiar in Oradea sau in afara orasului? Nu ai macar o mica strangere de inima - valabil si pentru celelalte miresici care se muta mai periferic?
Ca la noi, desi casa este in Buftea, care teoretic este oras (chiar resedinta de judet!) ma simt de parca m-as muta la tara si cu cat se apropie mai mult momentul, parca am tot mai multe retineri, ma gandesc ca o sa-mi lipseasca Bucurestiul asta, asa agitat cum e el, dar macar pe o raza de 200 de m in jurul apartamentului am aici 4-5 banci, 4 supermarketuri, vreo 8 restaurante, tramvaie, autobuze si metrou care ma duc in orice punct din oras in max jumate de ora. Acolo voi fipractic dependenta de masina personala (si nici macar nu am carnet inca!), am in tot orasul 2 piete si un singur supermarket mai maricel:-SS Sotul meu, in schimb, e foarte entuziasmat si nu vede decat avantaje ale mutatului la casa intr-o zona mult mai putin agitata si poluata decat Bucurestiul.

Noi am trecut de mult de faza asta. Parintii mei si-au construit casa la periferie, intr-o zona nepoluata, neindustrializata, doar copaci, pasari si case. Nu poti spune ca e de parca ai fi la tara, ca nu se aseamana deloc, nu ai vecini cu 2 clase ca trenul, toti sunt foarte draguti, cu varste predominante intre 40-50 de ani, oameni realizati si deschisi la minte, s-au legat niste prieteni adevarate si facem cat un barbeque cu vecini sau sarbatorim ziua fiecaruia impreuna.;-)
Am devenit in asa fel de mult dependenti de masina proprie, avem carnet amandoi, si ne-am invatat sa facem cumparaturile in asa fel sa nu fie nevoie sa mergem inapoi pana la supermarket pentru o paine sau smantana. Noi nu vom trai in zona asta, odata ce va fi contruita casuta si daca mergem pana la capat pe idea achizitionarii ci in partea cealalalta a orasului, la periferie, si probabil va fi ciudat la inceput. Si noi am prefera sa gasim tot la acest pret casa visurilor noastre in oras, dar nu se va intampla niciodata, asta e... pe mine mai mult ma deranjeaza idea costurilor(credit, dobanda, rata) decat a deranjului, asta nu ma mai sperie, e o chestie de obisnuinta.

jenisulima
23.07.2008, 11:15:01

La multi ani cu sanatate si fericire!!!!!!!!!!<:-P<:-P<:-P

jenisulima
23.07.2008, 11:20:25
Noi inca nu ne luam nici casa nici apartament. Inca suntem la faza strans bani pentru un teren sa ne facem casa. Ideea imprumutului bancar nu ne surade ca doar am terminat alte credite si m-am cam saturat. De cand am terminat facultatea numai asta fac. Platesc la bancvi rate.#-o
Asa ca acum vreau liniste din partea bancilor.=))
Vreau sa ma plimb sa fac altele. Sa ma bucur de iubire si fericire alaturi de sotul meu macar putin pana ne apucam de casa :))

Pana una alta sambata viitoare vom fi nasi de fetita. O vom boteza pe fetita unei bune prietene care trebuia sa ne cucnune dar din motive de nastere nu s-a mai putut. Fetita, Maria Teodora, a venit pe lume cu 7 mai si e o dulceata de copil care rade si "vorbeste" mereu.

Va pup pe toate si spor la facut si cumparat case!!! Sau chiar copii!!!

Petro79
23.07.2008, 11:43:20
Multumesc de urari si felicitari si tie, sa-ti traiasca finuta!
Cat despre credite, ce crezi, ca se da cineva in vant dupa ele sau le-ar face daca ar avea alte optiuni? E o chestie de prioritati in viata. Daca ar fi doar dupa mine, si eu as baga in calatorii fiecare banut castigat, dar acum nu mai sunt o burlaca neimblanzita, asa ca mi-am asumat si renuntarile aferente casniciei, mai ales ca acestea sunt compensate de castiguri pe alte planuri.

jenisulima
23.07.2008, 12:05:02
Multumesc de urari si felicitari si tie, sa-ti traiasca finuta!
Cat despre credite, ce crezi, ca se da cineva in vant dupa ele sau le-ar face daca ar avea alte optiuni? E o chestie de prioritati in viata. Daca ar fi doar dupa mine, si eu as baga in calatorii fiecare banut castigat, dar acum nu mai sunt o burlaca neimblanzita, asa ca mi-am asumat si renuntarile aferente casniciei, mai ales ca acestea sunt compensate de castiguri pe alte planuri.

Multumesc frumos! Asa este cum zici tu si sunt perfect de acord cu asta. Doar ca eu mi-am luat o pauza de comun acord cu sotul meu. Pauza asta este doar de la credite si atat. :)) O sa ne revenim si noi si ai sa ne vezi alergand ca nebunii dupa cum ne cere viata. Dar Doamne Ajuta la toata lumea!

Va pup!

Petro79
23.07.2008, 12:07:35
Iar pana atunci noi o sa devenim experte in credite si constructii si amenajari, asa ca o sa poti linistita sa ne ceri sfaturile avizate si, mai ales, gratuite :))

Multumesc frumos! Asa este cum zici tu si sunt perfect de acord cu asta. Doar ca eu mi-am luat o pauza de comun acord cu sotul meu. Pauza asta este doar de la credite si atat. :)) O sa ne revenim si noi si ai sa ne vezi alergand ca nebunii dupa cum ne cere viata. Dar Doamne Ajuta la toata lumea!

Va pup!

jenisulima
23.07.2008, 19:34:21
Iar pana atunci noi o sa devenim experte in credite si constructii si amenajari, asa ca o sa poti linistita sa ne ceri sfaturile avizate si, mai ales, gratuite :))

Asa am sa fac. Tu de ce crezi ca nu ma grabesc? Unde mai gasesc eu sfaturi si sugestii pe gratis?;-);))

Petro79
24.07.2008, 07:49:16
Beatrice, cum e vremea prin Oradea? Ai mei s-au dus saptamana asta la Felix si mi-ar parea rau sa aiba parte de vreme urata, mai ales ca au traversat si jumate de tara sa ajunga acolo.
Pe aici ploua intr-o disperare de vreo doua zile incoace. Mama a uitat sa-si ia si incarcatorul la telefon si nu mai pot vorbi cu ei :D

Beatrice_S
24.07.2008, 13:58:21
Beatrice, cum e vremea prin Oradea? Ai mei s-au dus saptamana asta la Felix si mi-ar parea rau sa aiba parte de vreme urata, mai ales ca au traversat si jumate de tara sa ajunga acolo.
Pe aici ploua intr-o disperare de vreo doua zile incoace. Mama a uitat sa-si ia si incarcatorul la telefon si nu mai pot vorbi cu ei :D

De abia sunt vreo 20 de grade si a ploat si aici aproape 2 zile. Azi n-a ploat inca dar cu siguranta nu scapam noi, e foarte urat si frig afara. Imi pare rau de ai tai, e pacat sa nu se poata bucura de o plimbare prin padure, de stat la soare.=((
Eu stau imbracata ca iarna aproape si de nu mi-ar fi rusine pe cat mi-e de frig as veni cu manusa la lucru ca-mi ingheata mainile pe tastatura. E incredibil cand ma gandesc ca in cateva zile dam in august.:-?

Petro79
24.07.2008, 18:22:33
Multumesc mult, chiar daca nu tocmai astea sunt vestile pe care le vroiam sa le aud :(
Off, tare-i cu dosu-n sus vremea asta, cand nu e canicula, sunt ploi si inundatii si frig. Parca as fi preferat totusi canicula :D

De abia sunt vreo 20 de grade si a ploat si aici aproape 2 zile. Azi n-a ploat inca dar cu siguranta nu scapam noi, e foarte urat si frig afara. Imi pare rau de ai tai, e pacat sa nu se poata bucura de o plimbare prin padure, de stat la soare.=((
Eu stau imbracata ca iarna aproape si de nu mi-ar fi rusine pe cat mi-e de frig as veni cu manusa la lucru ca-mi ingheata mainile pe tastatura. E incredibil cand ma gandesc ca in cateva zile dam in august.:-?

Piuta
25.07.2008, 10:42:46
2 luni de casnicie<:-P <:-P <:-P

Petro79
25.07.2008, 10:45:29
La cat mai multe si cat mai fericite. Si eu am avut ieri tot doua :)
Iar pe 28, un an de la civila (noi deja suntem veterani^:)^ )
Petrecere frumoasa<:-P<:-P<:-P<:-P

2 luni de casnicie <:-P <:-P

Piuta
25.07.2008, 15:55:41
La cat mai multe si cat mai fericite. Si eu am avut ieri tot doua :)
Iar pe 28, un an de la civila (noi deja suntem veterani^:)^ )
Petrecere frumoasa<:-P<:-P<:-P<:-P

Multumim ff frumos! va doresc multa sanatate, copii si multa multa iubire>:D<

amaliaa1081
27.07.2008, 23:37:20
N-ai pentru ce, ma bucur ca au acceptat si ai fost multumita de ei. Si la mine au lucrat ireprosabil.
Pozele tale le-am vazut mai demult. Eu nu m-am invrednicit sa le pun pe o picassa, ceva, si nici nu stiu daca o sa o fac, prefer sa raman o ilustra anonima B-)
S-a dus si luna de miere, acum suntem ocupati pana peste cap cu construirea casutei. E un sentiment extraordinar sa o vezi cum se ridica pe zi ce trece...
Voi stati in Bc sau Moinesti? Cum de ati facut-o tot la Zemes?
Noi locuim in Moinesti. Ma bucur ca sunteti fericiti!!!

Piuta
28.07.2008, 17:51:30
sunt putin ingrijorata cum vor decurge lucrurile cu noile conditii de acordare a creditelor. noi vrem sa scoatem un credit in iarna si sper sa reusim, deoarece trebuie sa platim restul apartamentului

Beatrice_S
29.07.2008, 08:55:50
sunt putin ingrijorata cum vor decurge lucrurile cu noile conditii de acordare a creditelor. noi vrem sa scoatem un credit in iarna si sper sa reusim, deoarece trebuie sa platim restul apartamentului

Exact de aceasi problema am dat si noi si tare ne-am pus pe ganduri. Daca dam acum avansul constructorului/dezvoltatorului si asteptam sa se finalizeze constructia(inca nici nu s-au apucat de casuta noastra, pana cand nu se poate identifica casa cu un CF, banca nu acorda imprumutul) riscam sa nu ne mai incadram pentru creditul dorit(datorita schimbarilor regurilor de acordare) si atunci vom pierde avansul(25% din valoarea casei).
Desi cu sansa sa pierdem ocazia de avea casa visurilor noastre noi separe ca vom astepta sa vedem ce se va intampla... Intre timp ne indreptam atentia asupra imobilelor gata construite, poate un pic mai vechi, da daca s-ar intampla un miracol si am gasi ceva...

Beatrice_S
29.07.2008, 15:56:04

http://www.realitatearomaneasca.ro/content.php?c=articole&id_categorie=4&articol_id=9876&p=0&article=noile+norme+de+creditare+aprobate+la+incep utul+lui+august
Conform acestuia se pare ca am facut bine ca n-am dat pana acum avansul, tot ce s-a prognozat se pare ca se adevareste...peste o luna si jumatate creditele se vor acorda in baza veniturilor declarate fiscal in anul anterior...:-w
Nasoala veste pentru foarte multi.

Petro79
29.07.2008, 16:22:03
Nasoala veste pentru foarte multi.[/quote]

Te referi la cei care „pe hartie” iau salariul minim pe economie - sau, in orice caz, mult mai putin decat in mana?

Beatrice, nu vreau sa ma fac avocatul diavolului, eu insami am un credit mare si urmeaza sa mai iau unul tot pe atat, dar ma gandesc ca pe termen lung nu are ce sa fie rau in a reglementa mult mai strict acordarea creditelor. In primul rand, oamenii nu vor putea sa ia credite mai mari decat pot sa suporte financiar, iar in al doilea rand, incet, incet, vor iesi la suprafata multe venituri „gri”, in sensul ca oamenii vor refuza sa lucreze in locuri in care munca lor nu este corect platita.

Poate mi se va spune „Da, dar intre a fi somer si a accepta un job platit oficial cu salariul minim - si in mana mai mult - e preferabila cea de-a doua varianta”. Just. Dar in conditiile in care concediile medicale - si, da Doamne!! - si cele de maternitate sunt/vor fi platite ca procent din salariul „pe hartie”, cred ca este si in interesul angajatului sa nu accepte chiar orice fel de plata si sa aiba curajul sa refuze astfel de oferte.

amaliaa1081
29.07.2008, 21:41:04
M-am uitat la stiri acum cateva zile si CICA, treptat vor creste salariile, pana in 2014 salariul minim pe economie trebuie sa fie de 1250 euro. Oare va fi asa? Daca da, vom avea si noi sanse mai mari ptr un viitor mai bun. Deocamdata tinerii sunt cei mai afectati de traiul in Romania, este fff greu sa cumperi o locuinta. Eu multumesc lui D-zeu am una dar as vrea un apartament mai mare ptr ca mi-am planut sa am un bebe si va fi necesar un credit cu toate ca mai am unul destul de maricel. Doamne ajuta ptr toate!!!!

Petro79
30.07.2008, 07:13:02
Ca-n bancul ala de la Radio Erevan: in principiu asa e, numai ca nu e vorba de 1250, ci de 1325, si nu de euro, ci de lei.
Oricum, eu una sunt destul de optimista. Citeam zilele trecute niste analize ale Comisiei Europene care aratau ca in 2007 Romania deja a depasit Ungaria ca PIB daca ne mentinem actualul ritm de crestere, in 8 ani depasim si Italia (!!) ca PIB pe cap de locuitor, ceea ce nu e putin lucru.
Asa ca sursum corda dragi actuale si viitoare indatorate la banci, ca poate nu e dracul asa de negru!

M-am uitat la stiri acum cateva zile si CICA, treptat vor creste salariile, pana in 2014 salariul minim pe economie trebuie sa fie de 1250 euro. Oare va fi asa? Daca da, vom avea si noi sanse mai mari ptr un viitor mai bun. Deocamdata tinerii sunt cei mai afectati de traiul in Romania, este fff greu sa cumperi o locuinta. Eu multumesc lui D-zeu am una dar as vrea un apartament mai mare ptr ca mi-am planut sa am un bebe si va fi necesar un credit cu toate ca mai am unul destul de maricel. Doamne ajuta ptr toate!!!!

Beatrice_S
30.07.2008, 08:17:32
Nasoala veste pentru foarte multi.

Te referi la cei care „pe hartie” iau salariul minim pe economie - sau, in orice caz, mult mai putin decat in mana?

Beatrice, nu vreau sa ma fac avocatul diavolului, eu insami am un credit mare si urmeaza sa mai iau unul tot pe atat, dar ma gandesc ca pe termen lung nu are ce sa fie rau in a reglementa mult mai strict acordarea creditelor. In primul rand, oamenii nu vor putea sa ia credite mai mari decat pot sa suporte financiar, iar in al doilea rand, incet, incet, vor iesi la suprafata multe venituri „gri”, in sensul ca oamenii vor refuza sa lucreze in locuri in care munca lor nu este corect platita.

Poate mi se va spune „Da, dar intre a fi somer si a accepta un job platit oficial cu salariul minim - si in mana mai mult - e preferabila cea de-a doua varianta”. Just. Dar in conditiile in care concediile medicale - si, da Doamne!! - si cele de maternitate sunt/vor fi platite ca procent din salariul „pe hartie”, cred ca este si in interesul angajatului sa nu accepte chiar orice fel de plata si sa aiba curajul sa refuze astfel de oferte.[/quote]

Drept ii ca in major parte vor fi afectati cei care dupa cum spuneai au acceptat salarii nedeclarate(sau partial declarate) fiscal. In cazul meu e vorba de altceva, mai precis ca anul trecut noi am lucrat in strainatate, am platit toate taxele acolo, si acum eu ce ma fac?!Din luna octombrie m-am angajat si in Romania... Nu prea inteleg, cu cei care se afla in situatia mea cum vor sa procedeze?:-\

Petro79
30.07.2008, 08:55:53
Pai daca ai fost angajata acolo si poti sa faci dovada venitului, cred ca ti-l pot lua in considerare. Cel mai bine ar fi sa intrebi direct la banca.
Si eu voi fi cumva in situatia asta, pentru ca din august si pana la sfarsitul anului voi lucra si eu in strainatate si inca nu mi-e clar cum se va proceda in momentul in care o sa ma intorc si o sa solicit un nou credit.
In orice caz, ce pot sa-ti spun cu certitudine e ca bancile tot vor gasi portite pentru a acorda credite, pentru ca, in fond, din asta traiesc si au si ele tot interesul sa te agate.

Poate mi se va spune „Da, dar intre a fi somer si a accepta un job platit oficial cu salariul minim - si in mana mai mult - e preferabila cea de-a doua varianta”. Just. Dar in conditiile in care concediile medicale - si, da Doamne!! - si cele de maternitate sunt/vor fi platite ca procent din salariul „pe hartie”, cred ca este si in interesul angajatului sa nu accepte chiar orice fel de plata si sa aiba curajul sa refuze astfel de oferte.

Drept ii ca in major parte vor fi afectati cei care dupa cum spuneai au acceptat salarii nedeclarate(sau partial declarate) fiscal. In cazul meu e vorba de altceva, mai precis ca anul trecut noi am lucrat in strainatate, am platit toate taxele acolo, si acum eu ce ma fac?!Din luna octombrie m-am angajat si in Romania... Nu prea inteleg, cu cei care se afla in situatia mea cum vor sa procedeze?:-\[/quote]

Joliutza
01.08.2008, 12:44:07
Ce mai faceti miresici de Mai?
Noi azi sarbatorim 7 anisori de cand ne-am cunoscut......<:-P

Beatrice_S
01.08.2008, 14:10:52
Ce mai faceti miresici de Mai?
Noi azi sarbatorim 7 anisori de cand ne-am cunoscut......<:-P

Felicitari din suflet!!!=D>
Foarte frumos suna... cum sarbatoriti?

Joliutza
01.08.2008, 16:09:09
Felicitari din suflet!!!=D>
Foarte frumos suna... cum sarbatoriti?

Diseara vedem noi.....mergem la plimbare prin Mamaia....acum am fost la restaurant si am luat pranzul....

jenisulima
03.08.2008, 22:49:45
Ieri, 02.08.2008, am fost nasica de fetita. Pe finuta noastra o cheama Maria Teodora si pe 07 august face 3 luni. E o minune de fetita. Curand am sa va aduc si poze.
:x

Matrushca
04.08.2008, 11:56:59
Ma bucur fetelor ca ati ramas active!
Eu m-am mutat la aspirante, insa v-am tot citit pe aici! Mai avem si noi un pic si implinim 1 an de ls starea civila!
Suntem foarte fericiti, si parca mult mai uniti, ne-a prins foarte bine casatoria si ne prieste! Acum ne dorim, un sufletel, abia asteptam sa vina sa ne implineasca!
Va pup si va imbratisez pe toate!

jenisulima
04.08.2008, 13:10:45
Ma bucur fetelor ca ati ramas active!
Eu m-am mutat la aspirante, insa v-am tot citit pe aici! Mai avem si noi un pic si implinim 1 an de ls starea civila!
Suntem foarte fericiti, si parca mult mai uniti, ne-a prins foarte bine casatoria si ne prieste! Acum ne dorim, un sufletel, abia asteptam sa vina sa ne implineasca!
Va pup si va imbratisez pe toate!

Mult noroc si... spor la treaba!;-)

Piuta
06.08.2008, 20:48:00
Am Fost La Banca!!!acum Sunt Mai Linistita.
Maine Este Ziua Mea!!!!voi Face 26 De Ani<:-p <:-p <:-p !mai Sarbatorim Si 4 Ani Jumate De Cand Suntem Impreuna

Joliutza
06.08.2008, 21:33:04
Maine Este Ziua Mea!!!!voi Face 26 De Ani<:-p <:-p <:-p !mai Sarbatorim Si 4 Ani Jumate De Cand Suntem Impreuna

La Multi Ani pentru maine atunci!

Petro79
07.08.2008, 07:35:38
La multi ani, sa fiti fericiti pana la adanci batraneti impreuna.
Da' zi-mi si mie, ce ti-au zis la banca de esti mai linistita, ca pentru mine banca e ultimul loc unde mi-as putea gasi linistea. Decat daca e vorba de vreo banca in parc :)) :)) :))

Beatrice_S
07.08.2008, 08:34:03

LA MULTI ANI iti doresc, sa fii fericita si implinita>:D<

Eu ieri mi-am sarbatorit ziua de nastere, am implinit si eu 24;;):">. Ma bucur ca am avut ocazia sa petrec momentul acesta cu sotul meu si cu familia, anii precedenti la rand am fost departe de familie si le-am dus dorul=((:((, in special al bunicii mele. Tot cu aceasta ocazie am sarbatorit si 3 luni de casnicie:love:. In weekend urmeaza sa ne relaxam si sa sarbatorim intr-o cabana la munte.<:-P
LA MULTI ANI le doresc si restul miresicilor din august.

Piuta
07.08.2008, 10:07:27

Eu ieri mi-am sarbatorit ziua de nastere, am implinit si eu 24;;):">. Ma bucur ca am avut ocazia sa petrec momentul acesta cu sotul meu si cu familia, anii precedenti la rand am fost departe de familie si le-am dus dorul=((:((, in special al bunicii mele. Tot cu aceasta ocazie am sarbatorit si 3 luni de casnicie:love:. In weekend urmeaza sa ne relaxam si sa sarbatorim intr-o cabana la munte.<:-P

LA MULTI ANI!!!!MA BUCUR CA A FOST O ZI SPECIALA DE NASTERE SI ITI DORESC SA MAI AI MULTE LA FEL!!!PETRECERE PLACUTA IN WEEK-END!!

NOI VOM SARBATORI DUPA POST (IN 24 AUGUST E ZIUA SOTULUI MEU). AM SPUS CA NE VOM SCOATE LA UN GRATAR FAMILIA NUMEROASA SI PRIETENII.

AZI SUNT FERICITA. DESI AM 26 DE ANI PARCA NU II SIMT...;)) . SI PENTRU MINE ESTE O ZI SPECIALA DE NASTERE: PRIMA CA SOTIE;;) ;;) ;;)

Petro79
07.08.2008, 10:13:36
La multi ani si tot binele din lume!
Doamne, cat de tanara esti...eu nici nu mai tin minte ce faceam la 24 de ani :D
Eu fac 29 in noiembrie anul asta. Iar la anul, cand voi implini 30, probabil ca o sa am o cadere nervoasa=)) =)) =))

Matrushca
07.08.2008, 10:25:27
La multu ani fericiti si bucurosi! >:D<
Noi azi am aflat ca vom fi parinti! :">

Beatrice_S
07.08.2008, 10:32:16

wow... >:D<FELICITARI!!!! =D>
Imi inchipui ce fericiti sunteti. Asta da, veste de buna dimineata! Ma bucur din suflet pentru voi, stiu cat de mult v-ati dorit. Ce frumos...
Sti deja pe cand vei naste?
Imi inchipui ce fericire e in sufletul tau si ma bucur deodata cu tine.\:D/ Sa ne tii la curent cu tot ce se intampla de acum inainte...

Matrushca
07.08.2008, 10:35:41
Iti multumesc din suflet! sunt foarte fericita su foarte nerabdatoare sa dau vestea! cu siguranta va voi tine la curent cu tot ce mi se intampla! Va doresc sa traiti cat mai curand emotia mea, e de nedescris de puternica. Maine ma duc la dr pt confirmare, si pentru ce va mai fi nevoie.
Probabil, ca luna mai a anului 2008 ma va gasi cu un bbel, undeva prin aprilie va fi nasterea! >:D<

Petro79
07.08.2008, 10:39:40
<:-P <:-P <:-P FELICITARI!!! SA AVETI PARTE DE UN BEBE SANATOS!!!
Daca nu sunt indiscreta, dupa cate luni de...straduinte s-a realizat?

Sper sa ne regasim si noi, cele care stam deocamdata pe tusa, la topicurile de mamici sau macar aspirante cat de curand.

Beatrice_S
07.08.2008, 10:42:11
Iti multumesc din suflet! sunt foarte fericita su foarte nerabdatoare sa dau vestea! cu siguranta va voi tine la curent cu tot ce mi se intampla! Va doresc sa traiti cat mai curand emotia mea, e de nedescris de puternica. Maine ma duc la dr pt confirmare, si pentru ce va mai fi nevoie.
Probabil, ca luna mai a anului 2008 ma va gasi cu un bbel, undeva prin aprilie va fi nasterea! >:D<

Ma impresioneaza fericirea voastra. Sa dea Domnul sa aveti un copil sanatos si frumos, care sa va implineasca viata asa cum ati visat. Ma bucur nespus de mult.>:D<

Beatrice_S
07.08.2008, 10:46:25
La multi ani si tot binele din lume!
Doamne, cat de tanara esti...eu nici nu mai tin minte ce faceam la 24 de ani :D
Eu fac 29 in noiembrie anul asta. Iar la anul, cand voi implini 30, probabil ca o sa am o cadere nervoasa=)) =)) =))

Multi inainte...lasa caderea nervoasa pe seama acelora care vor muri de invidie cand vor afla ca ai 30.=))

Matrushca
07.08.2008, 13:29:44
<:-P <:-P <:-P FELICITARI!!! SA AVETI PARTE DE UN BEBE SANATOS!!!
Daca nu sunt indiscreta, dupa cate luni de...straduinte s-a realizat?

Sper sa ne regasim si noi, cele care stam deocamdata pe tusa, la topicurile de mamici sau macar aspirante cat de curand.

Multumesc, este a 3-a luni de incercari. In prima de miere, nu eram convinsi, in a doua am ratat ziua cea importanta, iar in a treia s-a finalizat, exact la 1 an de la cununia civila! Ne-a fost trimis! :D

anki
07.08.2008, 13:36:31
... am aruncat si eu un ochi pe aici (ca citesc si eu, desi nu prea scriu... tztztz), si iaca bucuria!!!
<:-P <:-P <:-P
FELICITARI!!! Sa ai sarcina usoara! Si sa treci si pe grupul de burtici/mamici :)

Matrushca
07.08.2008, 13:37:59
... am aruncat si eu un ochi pe aici (ca citesc si eu, desi nu prea scriu... tztztz), si iaca bucuria!!!
<:-P <:-P <:-P
FELICITARI!!! Sa ai sarcina usoara! Si sa treci si pe grupul de burtici/mamici :)
Multumesc, cu siguranta voi venii si acolo! astept sa am confirmarea medicului si am intrat! >:D<

anki
07.08.2008, 13:44:42
Multumesc, cu siguranta voi venii si acolo! astept sa am confirmarea medicului si am intrat! >:D<
te asteptam! the more, the merrier! >:D<

jenisulima
07.08.2008, 19:59:25

Felicitari! Sa aveti un bebe sanataos! E cel mai frumos mesaj pe care l-am citit in ultimele zile.<:-P

Matrushca
07.08.2008, 20:26:31
Multumim din suflet! >:D< >:D< >:D< Mult succes si voua in tot ceea ce va propuneti! :x

Beatrice_S
08.08.2008, 09:27:15
Multumim din suflet! >:D< >:D< >:D< Mult succes si voua in tot ceea ce va propuneti! :x

Ce vesti ne dai mamico? Ai fost la doctor? Ce a zis?>:D<

Joliutza
08.08.2008, 09:40:43

Felicitari! Sa aveti un copil sanatos si frumos care sa va aduca numai bucurii!

Matrushca
08.08.2008, 09:49:02
La 11 am programare! nici nu stiu ce sa intreb mai intai, revin cu vesti, promit! >:D<

Beatrice_S
08.08.2008, 09:50:47
La 11 am programare! nici nu stiu ce sa intreb mai intai, revin cu vesti, promit! >:D<

Te asteptam... parca si eu am emotii!!!8-}

Matrushca
08.08.2008, 09:53:51
Multumesc ca imi impartasiti emotia! sunteti foarte dragute, chiar simt ca s-a legat o prietenie intre miresicile de mai! :x

Beatrice_S
08.08.2008, 09:54:58
Multumesc ca imi impartasiti emotia! sunteti foarte dragute, chiar simt ca s-a legat o prietenie intre miresicile de mai! :x
Fara doar si poate<:-P

Petro79
08.08.2008, 10:17:36
E, uite, a treia e intotdeauna cu noroc :) Mai ales ca aniversati un an de la civila...
Bafta azi la doctor si sa ne spui si noua ce ti-a spus, ce analize ti-a dat sa faci, etc.
Desi si noi e dorim un copil, mie imi este foarte frica de sarcina si parca nici nu-mi vine sa intru in zona discutiilor dintre aspirante/viitoare mamici sa nu aflu chestii care sa ma sperie si mai tare :-SS :-SS :-SS
Asa ca de la tine astept numai vesti bune, ca sa-mi mai treaca frica :D

Multumesc, este a 3-a luni de incercari. In prima de miere, nu eram convinsi, in a doua am ratat ziua cea importanta, iar in a treia s-a finalizat, exact la 1 an de la cununia civila! Ne-a fost trimis! :D

Matrushca
08.08.2008, 13:12:15
Am fost la dr, s-a vazut o formatiune mica mica, f mica, in uter, eu m-am ridicat s-o vad si eu si dna dr o pierduse! insa daca s-a vazut, eu cred ca e acolo! mi-au recoltat sange pentru analiza, astept mai incolo rezultatul prin fax. Peste o saptamana sunt programata la transvaginala si tot atunci va fi cea de a doua intalnire cu dna doctor!
Am emotii acum, cu analiza de sange si ecografia. Mi-a zis ca 80% e sigura ca as fi, insa pana nu are rezultatele astea, nu poate fi 100% convinsa!
Dar eu simt ca e ceva ceva! :*

Joliutza
08.08.2008, 13:54:14
Am fost la dr, s-a vazut o formatiune mica mica, f mica, in uter, eu m-am ridicat s-o vad si eu si dna dr o pierduse! insa daca s-a vazut, eu cred ca e acolo! mi-au recoltat sange pentru analiza, astept mai incolo rezultatul prin fax. Peste o saptamana sunt programata la transvaginala si tot atunci va fi cea de a doua intalnire cu dna doctor!
Am emotii acum, cu analiza de sange si ecografia. Mi-a zis ca 80% e sigura ca as fi, insa pana nu are rezultatele astea, nu poate fi 100% convinsa!

Bravooo! Sa fie intr-un ceas bun atunci!

simona_ana
10.08.2008, 14:54:03
Felicitari! Sarcina usoara! :*

simona_ana
10.08.2008, 14:57:24
Fetelor, vad ca deja va doriti bebelusi :) Si noi avem in jur o gramada de gravidute, si cand le vedem parca ne vine si noua sa incercam... Insa, nu suntem pregatiti deocamdata. Sper ca peste 1-2 ani sa vin si eu cu asemenea vesti :) Felicitari viitoarelor mamici!:*

Piuta
10.08.2008, 18:45:49

sunteti binecuvantati! iti doresc sa ai parte de o sarcina usoara si un copil sanatos!
ca toate si eu imi doresc un copil, si pot spune ca nu trece zi fara sa ma gandesc cum ar fii sa fiu insarcinata. am in jurul meu 3 gravidute care trebuie sa nasca in octombrie si am mari emotii pt ele. eu sper sa raman insarcinata la anul cand ne vom muta la casa noastra si imi voi termina studiile. stiu ca este timpul, am 26 de ani iar sotul meu ca face 29. la varsta mea mama avea deja 4 copii...:))

Matrushca
11.08.2008, 07:36:32
sunteti binecuvantati! iti doresc sa ai parte de o sarcina usoara si un copil sanatos!
ca toate si eu imi doresc un copil, si pot spune ca nu trece zi fara sa ma gandesc cum ar fii sa fiu insarcinata. am in jurul meu 3 gravidute care trebuie sa nasca in octombrie si am mari emotii pt ele. eu sper sa raman insarcinata la anul cand ne vom muta la casa noastra si imi voi termina studiile. stiu ca este timpul, am 26 de ani iar sotul meu ca face 29. la varsta mea mama avea deja 4 copii...:))
Asa e cum zici, trebuie sa ai o stabilitate atunci cand decizi sa aduci pe lume un prunc. Sa va ajute Dumnezeu sa va realizati aspiratiile cu brio si sa vi-l dea pe BB de indata! Si eu la anul, am licenta a cea de a doua facultate, si am zis asa, ca daca bb nu vine luna aceasta, ne oprim, pentru ca ar fi presupus sa nasc in licenta, si am fi reluat din iarna. Am lasat la voia intamplarii si a lui Dumnezeu si iata ca BB mic, va venii in aprilie, iar licenta va fi in iunie! Nu-mi fac griji, sunt sigura ca ma voi descurca!
Azi implinim 1 an de cand suntem sot sotie, avem cel mai mare cadou cu noi! iar acum un an nici macar nu ne gandeam la proiect! o:-)

Beatrice_S
11.08.2008, 08:40:34
Asa e cum zici, trebuie sa ai o stabilitate atunci cand decizi sa aduci pe lume un prunc. Sa va ajute Dumnezeu sa va realizati aspiratiile cu brio si sa vi-l dea pe BB de indata! Si eu la anul, am licenta a cea de a doua facultate, si am zis asa, ca daca bb nu vine luna aceasta, ne oprim, pentru ca ar fi presupus sa nasc in licenta, si am fi reluat din iarna. Am lasat la voia intamplarii si a lui Dumnezeu si iata ca BB mic, va venii in aprilie, iar licenta va fi in iunie! Nu-mi fac griji, sunt sigura ca ma voi descurca!
Azi implinim 1 an de cand suntem sot sotie, avem cel mai mare cadou cu noi! iar acum un an nici macar nu ne gandeam la proiect! o:-)

Felicitari pt. aniversarea voastra. Intr-adevar aveti cea mai frumoasa surpriza pe care il puteati primi.>:D< N-ai primit vesti de la laborator in legatura cu analiza?

Piuta
11.08.2008, 10:28:43

superb!!extraordinar! mi s-a facut pielea de gaina....daca eu simt emotii nu mai spun de voi....
Sa aveti parte de multi ani fericiti impreuna!
lasa ca licenta trece, am avut si eu colege anul trecut care au dat licenta si erau insarcinate in luna a 9 fie au nascut de caiteva saptamani si s-au descurcat. multa bafta>:D<

Matrushca
11.08.2008, 10:53:23
Multumesc! :"> :"> :"> Mult succes si voua!!! abia astept sa citesc posturile tale, de viitoare mamica! :* :* :*

marcy_elena
13.08.2008, 14:16:27
ce mai fac miresicile de mai?:*:*:*...cum sunteti felelor la trei luni de la nunta?:D:D:D...eu una sunt ffffffffffffffffffffffffffff fericita!!! va pupacesc tare tare si felicitari matrushca!

Petro79
13.08.2008, 14:50:21
Eu cu un ochi rad si cu unul plang. Rad de bucurie ca am terminat de ridicat casuta (vezi foto) si plang cu celalalt pentru ca mai am putin (2 saptamani) pana voi pleca sigura din tara pentru 4 luni.
Dar pe ansamblu suntem excelent si noi!

ce mai fac miresicile de mai?:*:*:*...cum sunteti felelor la trei luni de la nunta?:D:D:D...eu una sunt ffffffffffffffffffffffffffff fericita!!! va pupacesc tare tare si felicitari matrushca!

Matrushca
13.08.2008, 14:51:35
Felicitari pt. aniversarea voastra. Intr-adevar aveti cea mai frumoasa surpriza pe care il puteati primi.>:D< N-ai primit vesti de la laborator in legatura cu analiza?
Am primit analiza, pozitiv, vineri mergem amandoi la eco! va tin la curent cu siguranta!
Azi, am facut orine in dulap, am scos hanuitele mai stramte si le-am facut loc celor largi de gravidute! :-p

Matrushca
13.08.2008, 14:52:43
Eu cu un ochi rad si cu unul plang. Rad de bucurie ca am terminat de ridicat casuta (vezi foto) si plang cu celalalt pentru ca mai am putin (2 saptamani) pana voi pleca sigura din tara pentru 4 luni.
4 luni trec repede! gandeste-te ce avansata va fi casuta voastra! Felicitari! si Casa de Caramida si termopan! >:D<

jenisulima
13.08.2008, 20:36:44

Superba! Sa o stapaniti sanatosi si sa aveti putere sa o terminati. Sa dea Dumnezeu ca cele 4 luni sa nu ti se para o vesnicie!Drum bun!:*

Petro79
14.08.2008, 08:20:03
Multumesc mult! Abia astept sa o vad terminata sa ne putem muta. Cat despre cele 4 luni, stiu sigur ca vor trece foarte greu, dar o sa ma lamentez la momentul respectiv, acum vreau sa ma bucur de timpul ramas aici :)

Superba! Sa o stapaniti sanatosi si sa aveti putere sa o terminati. Sa dea Dumnezeu ca cele 4 luni sa nu ti se para o vesnicie!Drum bun!:*

Beatrice_S
14.08.2008, 08:43:09
Jos cu palaria, e o mare realizare ce ati facut voi...casa e bestiala!>:D<
Cat v-a costat pana ati ajuns la faza asta, daca nu sunt indiscreta.
Niciodata nu-i usor sa pleci, dar gandestete ca cel mai greu ii va fi lui, dar nu vreau sa continuu ca te voi intrista doar...Bucurati-va de fiecare moment!:*

Beatrice_S
14.08.2008, 08:44:35
Am primit analiza, pozitiv, vineri mergem amandoi la eco! va tin la curent cu siguranta!
Azi, am facut orine in dulap, am scos hanuitele mai stramte si le-am facut loc celor largi de gravidute! :-p
Felicitari din nou si din nou.=D><:-PAsteptam orice veste cu mare interes.

Petro79
14.08.2008, 08:55:50
In mare pana in faza asta am cheltuit aproape 40.000 euro - 10.000 manopera si 30.000 materialele (numai betonul ne-a costat aproape 10.000). Speram ca etapa urmatoare, finisatul, sa nu ne coste mai mult de 30-35.000.
Voi ce ati mai facut, ati mai fost la banci, mergeti tot pe casutele acelea de care spuneai sau aveti si alte variante?

Jos cu palaria, e o mare realizare ce ati facut voi...casa e bestiala!>:D<
Cat v-a costat pana ati ajuns la faza asta, daca nu sunt indiscreta.
Niciodata nu-i usor sa pleci, dar gandestete ca cel mai greu ii va fi lui, dar nu vreau sa continuu ca te voi intrista doar...Bucurati-va de fiecare moment!:*

Beatrice_S
14.08.2008, 09:15:47
In mare pana in faza asta am cheltuit aproape 40.000 euro - 10.000 manopera si 30.000 materialele (numai betonul ne-a costat aproape 10.000). Speram ca etapa urmatoare, finisatul, sa nu ne coste mai mult de 30-35.000.
Voi ce ati mai facut, ati mai fost la banci, mergeti tot pe casutele acelea de care spuneai sau aveti si alte variante?

Wow, destul de mult. Cati mp. aveti construiti? Nu vreau sa te dezamagesc, nu sunt extrem de informata, dar noua toti constructorii ne-au explicat ca odata terminata casa "in rosu" inseamna ca ai finalizat 48% din totalul cheltuielilor. Sa dea D. sa va fie destul 30.000e pt. finalizare asa cum estimati voi si sa va puteti muta cat mai repede.[-o<
Noi momentan stam si inca analizam posibilitatile,anunturile imobiliare, ofertele bancilor(cam nefavorabile), si ne rugam sa se "sparga bula imobiliara" dupa cum se spune. ;)) Am lasat-o mai moale pt. o perioada, aveam nevoie amandoi se ne ocupam un pic de noi 2, sa ne mai relaxam, dar cu toate astea ne tinem ochii deschisi, nu se stie niciodata de unde sare iepurele.;;)

Petro79
14.08.2008, 09:23:59
Dupa cum se vede si in poza, casa nu e foarte mare, parter + mansarda, are cam 200 mp construiti, locuibili - cam 160. Materialele de constructie au fost foarte scumpe si intr-adevar, pretul s-a ridicat peste estimarile noastre initiale (30-35.000).
E drept ca si finisajele costa tot cam cat a costat la rosu, teoretic, insa dupa cum stii, preturile variaza foarte mult: poti sa pui gresie si faianta de 70 ron/mp sau de 22 ron/mp; poti sa pui parchet de 150/mp si de 30-40/mp... Cand ti-o faci singur, poti sa alergi, sa cauti si sa gasesti ce-ti place si la preturi mai acceptabile. Oricum, noi ne gandim sa amenajam macar parterul sa ne putem muta si restul sa-l facem pe parcurs, incet, incet...

Wow, destul de mult. Cati mp. aveti construiti? Nu vreau sa te dezamagesc, nu sunt extrem de informata, dar noua toti constructorii ne-au explicat ca odata terminata casa "in rosu" inseamna ca ai finalizat 48% din totalul cheltuielilor. Sa dea D. sa va fie destul 30.000e pt. finalizare asa cum estimati voi si sa va puteti muta cat mai repede.[-o<
Noi momentan stam si inca analizam posibilitatile,anunturile imobiliare, ofertele bancilor(cam nefavorabile), si ne rugam sa se "sparga bula imobiliara" dupa cum se spune. ;)) Am lasat-o mai moale pt. o perioada, aveam nevoie amandoi se ne ocupam un pic de noi 2, sa ne mai relaxam, dar cu toate astea ne tinem ochii deschisi, nu se stie niciodata de unde sare iepurele.;;)

Beatrice_S
14.08.2008, 09:40:57
Dupa cum se vede si in poza, casa nu e foarte mare, parter + mansarda, are cam 200 mp construiti, locuibili - cam 160. Materialele de constructie au fost foarte scumpe si intr-adevar, pretul s-a ridicat peste estimarile noastre initiale (30-35.000).
E drept ca si finisajele costa tot cam cat a costat la rosu, teoretic, insa dupa cum stii, preturile variaza foarte mult: poti sa pui gresie si faianta de 70 ron/mp sau de 22 ron/mp; poti sa pui parchet de 150/mp si de 30-40/mp... Cand ti-o faci singur, poti sa alergi, sa cauti si sa gasesti ce-ti place si la preturi mai acceptabile. Oricum, noi ne gandim sa amenajam macar parterul sa ne putem muta si restul sa-l facem pe parcurs, incet, incet...

Spui ca nu e foarte mare:O, pt. 2 pers. momentan veti ajunge sa va jucati v-ati ascunselea daca veti vrea.<:-PE super ok. Ma gandesc cat munca presupune ridicarea unei case pana in faza asta.:-<Si inca mai avet!
Spor la treaba. Sa ne arati poze cand va fi gata sa ne putem bucura cu voi si sa ne inspiram si noi.:">

Piuta
14.08.2008, 14:55:11

Felicitari! Va doresc spor cu restul lucrarilor, si sa fiti multumiti de casa voastra!
si la noi s-a avansat cu ridicarea blocului. parca nu mai am rabdare:-SS :-SS :-SS . de abia astept sa ne mutam in apartamentul nostru. sunt obsedata de obiecte casnice si alte lucruri necesare in casa. pe Dagutul meu il nebunesc, in fiecare zi imi cumpar cate ceva.
acum ma gandesc sa ma duc sa i-au masina de spalat si aragazul. mobila o vom lasa la anul.ma bucur pt cele care stau deja la casa lor

Petro79
14.08.2008, 15:18:05
Hihi, te inteleg foarte bine, si eu ma uit de luni de zile dupa o multime de chestii pentru casa, chiar daca pana ajungem in faza aia mai e drum lung.
Sa fiti si voi fericiti in (viitoarea) casuta si sa o „mobilati” cu tot felul de lucruri mai mult sau mai putin insufletite ;)

Felicitari! Va doresc spor cu restul lucrarilor, si sa fiti multumiti de casa voastra!
si la noi s-a avansat cu ridicarea blocului. parca nu mai am rabdare:-SS :-SS :-SS . de abia astept sa ne mutam in apartamentul nostru. sunt obsedata de obiecte casnice si alte lucruri necesare in casa. pe Dagutul meu il nebunesc, in fiecare zi imi cumpar cate ceva.
acum ma gandesc sa ma duc sa i-au masina de spalat si aragazul. mobila o vom lasa la anul.ma bucur pt cele care stau deja la casa lor

simona_ana
20.08.2008, 08:51:29
Si noi ne-am mutat intr-o casuta acum 2 zile :) Nu e mare, dar e perfecta pentru 2 persoane si 3 pisici :D Spor si voua la construit/amenajat >:D<

Piuta
20.08.2008, 10:23:58
Si noi ne-am mutat intr-o casuta acum 2 zile :) Nu e mare, dar e perfecta pentru 2 persoane si 3 pisici :D Spor si voua la construit/amenajat >:D<

Felicitari! Sa fie intr-un ceas bun!!!Sunteti norocosi si sper sa stiti asta
P.s ai fost superba ca mireasa, ca o vedeta!!Bravo

Beatrice_S
20.08.2008, 11:53:55

Se pare ca miresele de mai incetul cu incetul isi gasesc cat un cuib, incep sa isi formeze o familie in toate sensurile ale cuvantului... Felicitari<:-P si spor la treaba celor care sunt inca in drum spre implinirea visurilor>:D<!!!

nanalia
21.08.2008, 17:51:31
Felicitari! Sa fie intr-un ceas bun<:-P<:-P<:-P.O sarcina usoara cu multe bucurii

simona_ana
22.08.2008, 10:58:22
Felicitari! Sa fie intr-un ceas bun!!!Sunteti norocosi si sper sa stiti asta
P.s ai fost superba ca mireasa, ca o vedeta!!Bravo
Multumim! Suntem intr-adevar si incercam sa apreciem totae lucrurile bune care se intampla. Cel mai important e ca suntem impreuna si ca ne iubim :) Succes si voua in noul drum pe care l-ati inceput si sa va iubiti mult toata viata :*
PS: multumesc, esti tare amabila. Parerea mea e ca toate miresele sunt frumoase si stralucesc in cea mai frumoasa zi din viata lor >:D<

Matrushca
22.08.2008, 11:08:10
Felicitari! Sa fie intr-un ceas bun<:-P<:-P<:-P.O sarcina usoara cu multe bucurii
Multumesc mult! Sa te auda Doamne Doamne! >:D< >:D< >:D<

Piuta
23.08.2008, 21:42:15
Zi Importanta Maine. Este Ziua Sotului Meu(dagutu)!!!!sunt Fericita Pt Ca Il Iubesc Enorm De Mult Si Sunt Norocoasa Ca Sunt Sotia Lui!!!!!!

Piuta
29.08.2008, 18:05:35
Ce Bate Vantul Pe Aici!!!!!!doamnelor Sunteti In Concediu???????:d

Petro79
30.08.2008, 21:36:35
As vrea eu sa fiu in concediu. Din pacate nu numai ca muncesc, dar sunt si plecata din tara pana la sfarsitul anului:(( :(( :(( :(( Azi e prima zi si sunt asa de deprimata, mai ales ca in seara asta este si nunta unor prieteni (sotul meu s-a dus cu sora lui)...
Asa ca in urmatoarele 4 luni eu nu prea o sa am cu ce sa ma laud, poate celelalte (foste) miresici de mai sa vina cu vesti mai bune.

Ce Bate Vantul Pe Aici!!!!!!doamnelor Sunteti In Concediu???????:d

jenisulima
30.08.2008, 21:55:11
As vrea eu sa fiu in concediu. Din pacate nu numai ca muncesc, dar sunt si plecata din tara pana la sfarsitul anului:(( :(( :(( :(( Azi e prima zi si sunt asa de deprimata, mai ales ca in seara asta este si nunta unor prieteni (sotul meu s-a dus cu sora lui)...
Asa ca in urmatoarele 4 luni eu nu prea o sa am cu ce sa ma laud, poate celelalte (foste) miresici de mai sa vina cu vesti mai bune.i

Suntem alaturi de tine sa-ti facem sederea mai usoara. Te pupam!:*

Petro79
30.08.2008, 21:59:20
Multumesc, esti o draguta >:D< >:D< >:D<
N-am mai stat sambata seara singura in casa de nici nu mai tin minte cand...

i

Suntem alaturi de tine sa-ti facem sederea mai usoara. Te pupam!:*

jenisulima
30.08.2008, 22:02:58
Multumesc, esti o draguta >:D< >:D< >:D<
N-am mai stat sambata seara singura in casa de nici nu mai tin minte cand...

Fa ceva pentru tine. Ceva ce iti doreai de mult si nu ai avut timp pana acum... O baie cu spuma... Nu stiu... Ceva car sa te relaxeze si sa te faca sa te gandesti la lucruri placute pentru ati trece timpul mai frumos si mai usor.

Te pup!

Petro79
30.08.2008, 22:08:00
Funny, dar chiar asta am facut. Dupa ce am ajuns dimineata aici, m-am dus la cumparaturi - inainte chiar de a despacheta - si mi-am luat, printre altele, si un spumant care imi place mie si multe creme si uleiuri de baie si dupa ce am terminat de despachetat am facut o baie lunga si relaxanta.
Mi-am adus multe filme pe care nu am apucat sa le vad, multe carti, asa ca o sa am cu ce sa ma tin ocupata (in caz ca munca imi va da vreun ragaz :D). Oricum, am si pe aici destui prieteni si cunoscuti, dar inca nu s-au strans, de luni vom fi probabil in formatie completa.
O seara placuta si tie si bucura-te de companie celui de langa tine>:D<

Fa ceva pentru tine. Ceva ce iti doreai de mult si nu ai avut timp pana acum... O baie cu spuma... Nu stiu... Ceva car sa te relaxeze si sa te faca sa te gandesti la lucruri placute pentru ati trece timpul mai frumos si mai usor.

Te pup!

jenisulima
03.09.2008, 22:01:40
Asa cum v-am promis, am adaugat in semnatura poze de la botezul finutei noastre. Sper sa va placa!

Va pup!:*

Piuta
04.09.2008, 10:12:35
Asa cum v-am promis, am adaugat in semnatura poze de la botezul finutei noastre. Sper sa va placa!

Va pup!:*

Frumos!!Eu inca astept sa am o finuta:> !!!(cumnatica mea inca "lucreaza la ea!!!";)) . dar deocamdata ii rasfat pe cei 2 finuti ai mei: Raducu de 4 ani si Maxi de 3 ani.....care au crescut fff repede. asa imi este de dor sa tin in brata un bebelus, dar mai am rabdare pt ca in octombrie va naste o alta cumnata de a mea o fetita.
Va pup DOAMNELOR si de abia astept sa vedem poze cu primul copil al miresei din mai 2008;;) ;;)

Joliutza
05.09.2008, 18:28:32
Noi tocmai ne-am intors din luna de miere....Viena...a fost foarte frumos....am pus poze in semnatura....

Pupici tuturor!

Petro79
05.09.2008, 19:18:51
Splendid, Viena chiar e un oras potrivit pentru luna de miere! Sa fiti fericiti ca intr-o luna de miere in permanenta!

Se pare ca de la anul si pe mine or sa ma trimita cu lucrul in Viena si, oricat nu-mi place sa fiu departe de sotul meu, macar ma consoleaza gandul ca voi fi in Viena, un oras pe care-l cunosc foarte bine si il iubesc.
O sa va invit atunci pe la mine;-)

Noi tocmai ne-am intors din luna de miere....Viena...a fost foarte frumos....am pus poze in semnatura....

Pupici tuturor!

taia
07.09.2008, 23:21:00
Splendid, Viena chiar e un oras potrivit pentru luna de miere! Sa fiti fericiti ca intr-o luna de miere in permanenta!

Se pare ca de la anul si pe mine or sa ma trimita cu lucrul in Viena si, oricat nu-mi place sa fiu departe de sotul meu, macar ma consoleaza gandul ca voi fi in Viena, un oras pe care-l cunosc foarte bine si il iubesc.
O sa va invit atunci pe la mine;-)
pai te poate consola!
sa stii ca va fi bine! Si nu e asa de departe!

taia
07.09.2008, 23:23:12
Felicitari!
Si eu sper sa ne mutam in 2 saptamani in casuta noastra!
Abia astept!

Matrushca
08.09.2008, 09:37:42
Va pup DOAMNELOR si de abia astept sa vedem poze cu primul copil al miresei din mai 2008;;) ;;)
Va trebui sa astepti pana in aprilie 2009 :D

anki
08.09.2008, 09:45:03
Va trebui sa astepti pana in aprilie 2009 :D

:-w ba al meu vine in sept-oct 2008
... :D

... glumesc, nu-s incruntata.... doar ma bagam in seama de luni dimineata... :)
stiu ca scriu pe aici mai mult nu... si de-asta nu ma stiti voi. (da' io va stiu pe voi, ca de citit, citesc.... )
sa aveti o saptamana buna! :*

Matrushca
08.09.2008, 09:47:17

stiu ca scriu pe aici mai mult nu... si de-asta nu ma stiti voi. (da' io va stiu pe voi, ca de citit, citesc.... )
Bravo! ai mai scazut din termenul de asteptare! sa ai o nastere usoara si un bebe sanatos! abia asteptam poze!:x

anki
08.09.2008, 09:52:50
Bravo! ai mai scazut din termenul de asteptare! sa ai o nastere usoara si un bebe sanatos! abia asteptam poze!:x
saru'mana! :) la fel si tie, iti doresc!
si celorlalte fete, multe multe berze!!!! :)

Piuta
09.09.2008, 21:04:24
Cum mai stai cu nuntile???mai aveti? noi am terminat, duminica am fost la ultima din acest an. parca a fost obositor, din toate punctele de vedere:D :D :D (coafeza si cosmeticiana mea s-au saturat de mine, pt cate nunti m-au aranjat!!!) nu am mai avut un week-end liber...., parca tanjesc sa lenevesc. dar va veni si perioada de odihna.
spor la decorarea casei NOROCOASELOR care s-au mutat deja in casa lor. o sarcina usoara celor care se pregatesc sa devina MAMICI, si restul ......fie sa avem si noi cu ce ne "lauda" cat de curand. VA PUP DRAGELE MELE!!!!

taia
10.09.2008, 16:04:26

sa fiti fericiti!
sa ai o nastere usoara si un bebe sanatos ca de frumos sigur va fi!

taia
10.09.2008, 16:06:02
Cum mai stai cu nuntile???mai aveti? noi am terminat, duminica am fost la ultima din acest an. parca a fost obositor, din toate punctele de vedere:D :D :D (coafeza si cosmeticiana mea s-au saturat de mine, pt cate nunti m-au aranjat!!!) nu am mai avut un week-end liber...., parca tanjesc sa lenevesc. dar va veni si perioada de odihna.
spor la decorarea casei NOROCOASELOR care s-au mutat deja in casa lor. o sarcina usoara celor care se pregatesc sa devina MAMICI, si restul ......fie sa avem si noi cu ce ne "lauda" cat de curand. VA PUP DRAGELE MELE!!!!
Eu sunt satula de nunti pana peste cap! In vara aceasta am avut nici mai mult nici mai putin decat 5 (3 in august) si toate la verisori, verisoare, cumnati, etc...
abia astept sambata care vine sa stau acasa sa ma uit la TV, sa lenevesc, sa nu ma gandesc iar la alta nunta!

taia
16.09.2008, 21:49:59
doamnelor?
sunteti in concediu?
nu mai aude lumea de voi...:((:((:((

Petro79
16.09.2008, 22:05:50
Ce concediu?! Nu vorbi te rog de funie in casa spanzuratului ~x(
Eu am doua tabele cu AMR: unul pana vine al meu la mine si unul pana ma intorc eu acasa. La sfarsitul lui octombrie, cand vine al meu aici si sta vreo 10 zile, cu 2 weekenduri, poate o sa avem si o minivacanta. Vreau sa-l duc la Amdsterdam, ca el nu a fost niciodata, poate la Londra, si prin orasele din apropiere.

doamnelor?
sunteti in concediu?
nu mai aude lumea de voi...:((:((:((

taia
16.09.2008, 22:18:09
Ce concediu?! Nu vorbi te rog de funie in casa spanzuratului ~x(
Eu am doua tabele cu AMR: unul pana vine al meu la mine si unul pana ma intorc eu acasa. La sfarsitul lui octombrie, cand vine al meu aici si sta vreo 10 zile, cu 2 weekenduri, poate o sa avem si o minivacanta. Vreau sa-l duc la Amdsterdam, ca el nu a fost niciodata, poate la Londra, si prin orasele din apropiere.

DRAGA DE TINE!
LAS CA ACUSICA E OCTOMBRIE!!!Si ce bine va fi!!!!!!!!!!!!!!!!>:D<

Petro79
16.09.2008, 22:22:58
Daaa...abia astept. Iar din noiembrie, dupa ce pleaca el, pana la sfarsitul lui decembrie, cand ma intorc acasa, o sa mai vina pe la mine si cumnatica mea si mama mea, asa ca o sa treaca timpul mult mai repede.
Si cum pentru mine viata va reincepe practic abia dupa ce ma intorc in tara, noi deja am inceput sa discutam ce o sa facem de revelion.
Se mai gandeste cineva asa de departe?

DRAGA DE TINE!
LAS CA ACUSICA E OCTOMBRIE!!!Si ce bine va fi!!!!!!!!!!!!!!!!>:D<

Piuta
16.09.2008, 22:27:42
Doamnelor cum va simtiti casatorite? cum s-a schimbat viata voastra?
eu una inca ma uit la verigheta mea si sunt ff mandra, imi dragalesc sotul tot timpul. pot spune ca ma simt ca in prima zi dupa nunta...este acel sentiment SPECIAL: "sunt asa de mandra si fericita ca m-am casatorit".
cand ma gandesc la cele care sunt deja insarcinate, uauuuu e cu totul deosebit.
va pup

taia
16.09.2008, 22:40:15
Daaa...abia astept. Iar din noiembrie, dupa ce pleaca el, pana la sfarsitul lui decembrie, cand ma intorc acasa, o sa mai vina pe la mine si cumnatica mea si mama mea, asa ca o sa treaca timpul mult mai repede.
Si cum pentru mine viata va reincepe practic abia dupa ce ma intorc in tara, noi deja am inceput sa discutam ce o sa facem de revelion.
Se mai gandeste cineva asa de departe?
Sincer? DA!
Ai mei nu sunt in tara si vin acasa de sarbatori asa ca ne gandim foarte mult la Craciun si Rev...mai ales ca va fi primul impreuna, in casa noastra!

taia
16.09.2008, 22:41:17
Doamnelor cum va simtiti casatorite? cum s-a schimbat viata voastra?
eu una inca ma uit la verigheta mea si sunt ff mandra, imi dragalesc sotul tot timpul. pot spune ca ma simt ca in prima zi dupa nunta...este acel sentiment SPECIAL: "sunt asa de mandra si fericita ca m-am casatorit".
cand ma gandesc la cele care sunt deja insarcinate, uauuuu e cu totul deosebit.
va pup
Eu zic ca la mine s-a schimbat in bine!
Am aceleasi sentimente ca si tine, nu numai ca ma uit la verigheta dar de mlte ori ma surprind ca-mi tin mana in asa fel incat s-o vada toata lumea!