PDA

Versiunea completa : Miresici de MAI 2008

Pagini : 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

Lizz22
21.01.2008, 22:52:28
[quote=Matrushca;584173]Fetelor, eu raman in urma, sunt atat de prinsa cu discutiile despre organizare, cu sesiunea si cu serviciul incat uit sa mai intru sa vad ce mai faceti.
Abia asteptam targul, sa ne cumparam ce mai avem de luat si sa ne uitam de marturii, flori si decoratiuni.
Voi pentru ce flori optati? Ce parere aveti, ce flori merg la o incapere decorata cu funde caramel?si pereti bej

parerea mea e sa mergi p trandafiri,chiar daca sunt ce mai obisnuiti,traditionali.
intr adevar,freziile sun frumoase,dar nu rezista...si...nu cred ca are rost sa risti...
cel mai bine ,uita-te in mai multe cataloage,alege niste aranjamente mixte....in culori apropiate d decorul sali...si...gata.
iti doresc bafta muulta,multa!

Anmari
22.01.2008, 10:57:17
Fetelor m-am gandit sa imi fac un buchet de mireasa din SANTINI, dar nu stiu daca sunt si alte culori in afara de verde, alb si galben. Le-as vrea de toate culorile. A mai auzit careva de ele? Ce spuneti se potriveste :-? pentru o nunta in luna lui MAI :D

clipsy
22.01.2008, 10:58:54
:) Si eu ma incadrez la aceasta categorie....urraaa :)
pupicei tuturor si spor la pregatiri

simona_ana
22.01.2008, 11:34:32
Fetelor m-am gandit sa imi fac un buchet de mireasa din SANTINI, dar nu stiu daca sunt si alte culori in afara de verde, alb si galben. Le-as vrea de toate culorile. A mai auzit careva de ele? Ce spuneti se potriveste :-? pentru o nunta in luna lui MAI :D
M-am uitat si eu pe net si am vazut ca ar mai fi galbene si grena.... Dar parca nu sunt identice ca forma cu cele verzi...

simona_ana
22.01.2008, 11:35:09
:) Si eu ma incadrez la aceasta categorie....urraaa :)
pupicei tuturor si spor la pregatiri
Multumim! Spor si tie!!! :*

Joliutza
22.01.2008, 12:12:42
Cred ca buchetul meu va fi din trandafiri alb-crem cu lacarmioare....cam ca cel din poza...ce ziceti de el?

simona_ana
22.01.2008, 12:18:16
Cred ca buchetul meu va fi din trandafiri alb-crem cu lacarmioare....cam ca cel din poza...ce ziceti de el?
Mie imi place ffff mult! Chiar vazusem intr-o poza un buchet numai din lacramioare, dar mi se parea putin cam simplu. Nu m-am gandit la o combinatie cu trandafiri! Dar e SUPER!!!! Imi plac mult lacramioarele (si parfumul lor :) ) !

duplanty
22.01.2008, 12:20:23
E foarte frumos:> ..eu nici nu am idee ce anume vreau macar ..sa fie natural ca sa se vestejeasca..sau artificial ca sa imi ramana?:-\

Joliutza
22.01.2008, 12:27:14
Mie imi place ffff mult! Chiar vazusem intr-o poza un buchet numai din lacramioare, dar mi se parea putin cam simplu. Nu m-am gandit la o combinatie cu trandafiri! Dar e SUPER!!!! Imi plac mult lacramioarele (si parfumul lor :) ) !

Si mie imi plac lacarmioarele...si cred ca pe acesta il voi avea la nunta...asta daca nu cumva vad ceva si mai frumos pana atunci.

pastilutza
22.01.2008, 12:29:12
buna colegutelor de mai,

:( nici eu nu am idee cum as vrea sa fie buchetul......nu vreau cu trandafiri.....dar nici alta idee nu am.....
M-am tot uitat pe diverse site-uri cu buchete.....si parca niciunul nu mi se potriveste.......Off, ce greu e sa te decizi la ceva....

Joliutza
22.01.2008, 12:34:27
buna colegutelor de mai,

:( nici eu nu am idee cum as vrea sa fie buchetul......nu vreau cu trandafiri.....dar nici alta idee nu am.....
M-am tot uitat pe diverse site-uri cu buchete.....si parca niciunul nu mi se potriveste.......Off, ce greu e sa te decizi la ceva....

Mie imi plac foarte mult si cele din cale....dar am auzit o groaza de pareri cum ca aduc ghinion.....si nu ca as fi eu foarte superstitioasa...dar dupa ce ca ma marit in Mai si in an bisect (cunoasteti superstitiile, nu?)...sa mai am si buchet din cale....ar fi prea de tot! =))

simona_ana
22.01.2008, 12:36:50
E foarte frumos:> ..eu nici nu am idee ce anume vreau macar ..sa fie natural ca sa se vestejeasca..sau artificial ca sa imi ramana?:-\
NU ARTIFICIAL!!!!!!!!!!!! Eu am o prietena care a avut buchet natural si l-a pus intr-o vaza fara apa si s-a uscat, dar arata tot ca un buchet!

duplanty
22.01.2008, 14:15:37
NU ARTIFICIAL!!!!!!!!!!!! Eu am o prietena care a avut buchet natural si l-a pus intr-o vaza fara apa si s-a uscat, dar arata tot ca un buchet!
Dar nu vreau sa arate a uscat, dar oare se poate imbina naturalul cu artificialul si cand se usuca florile sa le scot si sa ramana cel care arata mai bine?:-\

cristinna
22.01.2008, 14:42:13
buna colegutelor de mai,

eu vreau numai narcise,liliac si lalele atat la nunta cat si in buchetul miresei.n-am reusit inca sa gasesc ceva poze.ce parere aveti?
mi-am ales sa fac nunta in mai tocmai fiind ca acestea sunt florile mele preferate.

Joliutza
22.01.2008, 14:56:45
eu vreau numai narcise,liliac si lalele atat la nunta cat si in buchetul miresei.n-am reusit inca sa gasesc ceva poze.ce parere aveti?
mi-am ales sa fac nunta in mai tocmai fiind ca acestea sunt florile mele preferate.

Super florile pe care le-ai mentionat, dar problema cred ca este urmatoarea: toate cele 3 soiuri sunt foaret sensibile....si mi-e teama sa nu se ofileasca prea repede si sa iti strice tot aranjamentul. Doar daca gasesti o florarie care sa le trateze cum trebuie...ca sa reziste.

Lizz22
22.01.2008, 19:44:18
Mie imi plac foarte mult si cele din cale....dar am auzit o groaza de pareri cum ca aduc ghinion.....si nu ca as fi eu foarte superstitioasa...dar dupa ce ca ma marit in Mai si in an bisect (cunoasteti superstitiile, nu?)...sa mai am si buchet din cale....ar fi prea de tot! =))

cu luna mai stiu si eu....dar cu anul bisect c mai e?

p asta am ratat o!

Joliutza
22.01.2008, 20:01:21
cu luna mai stiu si eu....dar cu anul bisect c mai e?

p asta am ratat o!

"Se spune ca daca faci nunta in anul in care februarie are 29 de zile casatoria nu va fi cu noroc."

Asta am citit si eu undeva.

Dar nu-mi pasa!!!!!!!!!:))

simona_ana
22.01.2008, 21:27:37
"Se spune ca daca faci nunta in anul in care februarie are 29 de zile casatoria nu va fi cu noroc."

Pe asta nici eu nu o stiam!!! Ce chestie! Important e sa ne vedem de viata si sa nu credem in superstitii! Sunt atatia oameni care nu se casatoresc in mai sau in ani in care februarie nu are 29 de zile, si se despart, sau nu au o casatorie fericta... Asa ca depinde de norocul, soarta fiecaruia! Sa fim increzatoare si optimiste! :*

claudelle
22.01.2008, 21:33:16
Hop si eu in randul vostru, si eu tot miresica de Mai voi fi, pe 3. E cea mai superba luna pentru nunti, verdeata, flori si speram sa fie si cald. Asa ca....se apropie momentul
:D

simona_ana
22.01.2008, 21:44:33
Hop si eu in randul vostru, si eu tot miresica de Mai voi fi, pe 3. E cea mai superba luna pentru nunti, verdeata, flori si speram sa fie si cald. Asa ca....se apropie momentul
:D
Bine ai venit! >:D< Tu cum stai cu pregatirile? Sa ne povestesti si noua in ce stadiu esti cu "achizitiile" pentru nunta ! :)

Matrushca
23.01.2008, 13:30:38

Astea sunt prostii ca si nuntile in mai care nu tin, mie chiar mi-ar fi placut sa ma casatoresc pe 29 februarie numai ca e prea frig atunci!
Noi sa fim norocoase si sa avem parte de mult soare la nuntiile noastre? Cum mai stati cu pregatirile?

cinezee
23.01.2008, 13:36:09
eu nici acum nu am inteles ce treaba au zilele , lunile si florile , cu casatoria daca merge sau nu merge in functie de alea

daca o casatorie merge sau nu merge este din cauza celor 2 parteneri ,casatoria e ceva in care sunt 2 implicati , nu ca ziua luna si nu stiu ce floare nu sunt propice

hai ma fetelor fiti serioase :[email protected] :[email protected]

Joliutza
23.01.2008, 13:48:35
eu nici acum nu am inteles ce treaba au zilele , lunile si florile , cu casatoria daca merge sau nu merge in functie de alea

daca o casatorie merge sau nu merge este din cauza celor 2 parteneri ,casatoria e ceva in care sunt 2 implicati , nu ca ziua luna si nu stiu ce floare nu sunt propice

hai ma fetelor fiti serioase :[email protected] :[email protected]

Eu sunt ft serioasa....ziceam doar ce se spune. Iti dai seama ca nu cred in toate prostiile.>:D<

cinezee
23.01.2008, 14:34:18
stii ce ma mira pe mine , ca mai sunt persoane in acest secol al informatiei care mai cred inca in asa ceva , la faze din astea uneori ti se pare ilar

duplanty
23.01.2008, 15:08:46
La asta cu 29 februarie chiar nu mi-a trecut prin cap..dar persoana care e nascuta pe 29 februarie cum e cu noroc sau fara?...lasa ca nuntile se fac oricum numai sa fim fericite:x

crisica
23.01.2008, 15:38:22
eu ma marit pentru ca asa vreau ,nu pt.luna,sau pt.hartie, sau pt.bani si daca o fi sa trebuiasca sa divortez ,doamne fereste, sau sa nu imi mearga bine,este asa pt.ca asa este ,nu pt.ca m-am maritat in luna mai.sincer toti ma intreaba de ce mai? de ce nu? este o luna din calendarul nostru nu al celor de pe marte.

cdanut
23.01.2008, 18:01:19
Buna, si noi avem nunta in luna mai , pe 25, si sung sigur ca va fi o luna frumoasa atat ca vreme cat si ca eveniment in sine.
Va doresc sa vi se implineasca tot ce v-ati propus si sa tereminati cu bine pregatirile.

taia
23.01.2008, 18:06:33
miresici de 10 mai unde sunteti??:D:D...fetele de pe 31 vedeti ce mult se sfatuiesc?:*...macar ca au mai mult timp cu cateva zile ca noi:))...cum sunteti cu pregatirile?:*:*:*eu astept sa imi soseasca pantofiorii si invitatiile in cateva zile...iuby umbla dupa verighete..frac....impreuna mai mergem pe la cofetarii...wai cate mai is...
Da buna fetele! Nu stiu de ce nu am intrat pana acum pe acest topic! ma bucur ca suntem destul de multe si pe 10 mai. E o luna frumoasa, plina de flori...si...nu va luati dupa superstitii: parintii mei s-au casatorit tot in mai si au deja 32 de ani de casnicie, fericita zic eu. Sa va dea Dumnezeu la toate numai fericire si bucurii!!!

nanalia
23.01.2008, 20:05:20
stii ce ma mira pe mine , ca mai sunt persoane in acest secol al informatiei care mai cred inca in asa ceva , la faze din astea uneori ti se pare ilar
Exact! Stau si eu cateodata si ma gandesc cum pot oameni cu minte, unii cu studii superioare, oameni care se dau "...bazati "cred in asemenea prostii si se leaga de niste chestii care apartin ....evului mediu .:O

cinezee
23.01.2008, 20:17:47
exact alea era valabile cand nu aveai studii , cand nu aveai access la informatii , dar acum mi se pare total aiurea , ma si fac sa rad de cele mai multe ori :-"

crisica
23.01.2008, 20:32:15
exact alea era valabile cand nu aveai studii , cand nu aveai access la informatii , dar acum mi se pare total aiurea , ma si fac sa rad de cele mai multe ori :-"
eu cred ca este vorba doar de naivitate.sa crezi in orice...

Joliutza
23.01.2008, 20:52:31
Doamne cate discutii naste superstitia cu luna in care ne maritam, mai fetelor!
Eu zic sa ignoram tot ce auzim de rau si sa ne bucuram atat de clipele pe care le petrecem pentru organizarea nuntii, de nunta in sine, cat mai ales de viata pe care o vom avea impreuna cu viitorii nostru soti!

Va pup pe toate, miresici de Mai!

maky_mik
23.01.2008, 22:01:33
fetelor noi vom avea copilasi frumosi ca florile de mai....

maky_mik
23.01.2008, 22:05:15
miresici de 10 mai unde sunteti??:D:D...fetele de pe 31 vedeti ce mult se sfatuiesc?:*...macar ca au mai mult timp cu cateva zile ca noi:))...cum sunteti cu pregatirile?:*:*:*eu astept sa imi soseasca pantofiorii si invitatiile in cateva zile...iuby umbla dupa verighete..frac....impreuna mai mergem pe la cofetarii...wai cate mai is...
uite ca primesti intariri....a mai venit o miresica de 10 mai... ce bine suna :10 e nr perfect... o zi regala... pt noi printesele....:)

morenna1004
23.01.2008, 23:14:46
Si eu cred ca luna mai e o luna perfecta pentru o nunta!!!Toti copacii infloriti, multa verdeata, multe flori, nici cald nici frig...excelent!!!Va doresc tuturor miresicilor de mai sa aveti parte de o zi extraordinara!!!Eu o sa dau insa tonul pt. ca am nunta pe 3 mai!:*

cinezee
24.01.2008, 00:03:22
foarte bineeee , chiar de ziua mea de nastre , sa ai parte de o zi frumoasa :)>-

Anmari
24.01.2008, 10:51:29
Eu sincer fetelor am emotii in privinta vremii din luna MAI .... vreau sa fie cald pentru ca rochia mea e cu spatele gol :(( si nu vreau sa imi acopar frumusete de rochie cu nimic :( ... si nici sa nu ploua ... ca de e primavara si se poate intimpla orice :(( .... ma rog sa am o zi senina si frumoasa....

Lizz22
24.01.2008, 16:22:06
uite ca primesti intariri....a mai venit o miresica de 10 mai... ce bine suna :10 e nr perfect... o zi regala... pt noi printesele....:)

sa ne fie de bine,nu?:D

lady_i
24.01.2008, 17:42:43
Eu sincer fetelor am emotii in privinta vremii din luna MAI .... vreau sa fie cald pentru ca rochia mea e cu spatele gol :(( si nu vreau sa imi acopar frumusete de rochie cu nimic :( ... si nici sa nu ploua ... ca de e primavara si se poate intimpla orice :(( .... ma rog sa am o zi senina si frumoasa....
Hai sa ne rugam amandoua, ca nu suntem departe una de alta si poate se indura Dumnezeu si de noi [-o<

maky_mik
24.01.2008, 18:04:23
Hai sa ne rugam amandoua, ca nu suntem departe una de alta si poate se indura Dumnezeu si de noi [-o<
voi va plangeti dar noi care suntem la inceputul lunii pe 10 sau ca morenna care e pe 3...stati linistite fetelor ....daca in suflet este cald asa va fi si la nunta.... si daca ploua e cu belsug .... si acum vb putin din experienta unei nunti de luna mai.... eu anul trecut am fost domnisoara de onoare la o nunta pe 12 mai in Dorohoi..(unde se agata harta in cui) si am fost in rochita cu bretelute si sandale.... seara intr-adevar a fost putin rece dar eram deja la sala si ne-am incalzit.... prin dans...:x

maky_mik
24.01.2008, 18:05:52
sa ne fie de bine,nu?:D eu zic sa ne luam nr de telefon si in seara nuntii sa ne sunam si la furatulmiresii sa ne schimbam locurile..sau macar sa fugim amandoua intr-o discoteca si sa ne distram....:D ar fi super tare....

maky_mik
24.01.2008, 18:07:01
sa ne fie de bine,nu?:Ddoar ca tu faci in craiova ...si s-ar putea sa existe o mica problema=)) dar rezolvam par avion........

lady_i
24.01.2008, 18:09:22
voi va plangeti dar noi care suntem la inceputul lunii pe 10 sau ca morenna care e pe 3...stati linistite fetelor ....daca in suflet este cald asa va fi si la nunta.... si daca ploua e cu belsug .... si acum vb putin din experienta unei nunti de luna mai.... eu anul trecut am fost domnisoara de onoare la o nunta pe 12 mai in Dorohoi..(unde se agata harta in cui) si am fost in rochita cu bretelute si sandale.... seara intr-adevar a fost putin rece dar eram deja la sala si ne-am incalzit.... prin dans...:x
Da, anul trecut a fost frumos in mai... Dar eu am obiceiul sa mai manac din oala :-$ Nu ca as fi superstitioasa, dar e o vorba care spune "de ce ti-e frica de aia nu scapi"
Si eu sunt tot de pe acolo, de la Suceava, dar ma marit in Bacau ;;)

taia
24.01.2008, 19:54:48
eu zic sa ne luam nr de telefon si in seara nuntii sa ne sunam si la furatulmiresii sa ne schimbam locurile..sau macar sa fugim amandoua intr-o discoteca si sa ne distram....:D ar fi super tare....
Si eu vin de la Oradea daca vreti...sau ne intalnim undeva la mijlocul drumurilor...

duplanty
24.01.2008, 21:00:15
Buna fetelor ..sunt foarte curioasa cum mai stati cu pregatirile ...pentru ca eu am impresia ca stau f prost...oare dc?...pana acum am dat comanda doar de verighete care sunt gata pe 4 februarie,am fost singura sa vad modele de invitaii,dar domnu meu spune ca sunt irelevante daca nu le vede si el,apoi avem doar 3 nasi, ne trebuiesc pereche de 4, cu bautura nu am vb,am vb cu restaurantul(macar asta e sigur),popa stie ca pe 17 mai avem de gand,dar de 8 martie nu stine nimik,atunci vom avea protocolul=logodna,deja s-a vb cu restaurantul de acest chef,dar nu am pus meniul la punct, de rochita de mireasa nu am idee cum voi arata, mi-am facut o singura proba de coafura nereusita, de pantofi nu mai vb ca nu stiu si mai ales de tinuta de pe 8 martie nu am idee, in schimb nasele stiu ce cadou imi vor lua..in schimb am impresia ca stam pe loc si nu facem nimik...Va rog f frumos sa imi spuneti ce ati facut pana cum sa pot vedea daca stau bine sau nu cu pregatirile...Multumesc!:-s

lady_i
24.01.2008, 21:43:31
Buna Duplanty
Uite lista mea de realizari:
- nasi ( fara ei nu are rost sa fac alte pregatiri)
- restaurant
- DJ
- cameraman, fotograf
- aranjamente salon (se ocupa nasii)
-biserica (in curand, ca e departe tare ;)) peste strada)
Mai departe stiu in mare cam cum voi face celelalte. De ex rochita mi-o fac la comanda (cea din avatar), invitatiile mi le fac singura , am deja modelul si textul. Verighete nu am gasit sa ne placa, toate sunt combinatie de aur galben cu alb iar noi vrem simple. Dar mai e timp...
Ceea ce ai facut tu ti se pare putin? Mie nu. Eu cred ca esti ok. Ai destul timp sa le rezolvi pe toate. Mai grabnic e sa rezolvi pregatirile pt logodna. Cand ai bani le rezolvi pe toate in timpul cel mai scurt.

duplanty
24.01.2008, 22:21:42
Multumes Lady i pentru incurajari:* ...Si noi ne-am ales verighetele foarte simple cand sunt gata am sa le fac o poza si am sa le postez..sper sa le gasiti si voi cat de curand..noi am luat modelul de la una din platina si am dorit-o sa ne faca la fel dar din aur galben..Succes si tie;)) .Logodna nu ma sperie cat e de nunta ca mi se pare ca suntem mai putine persoane doar noi doi, parintii si nasii,plus si surorile...Cu muzica si fotografu nu am vb inca trebuie sa vb cel tarziu saptamana ce vine...de fotograf am aflat ca ne cere cam 700 de ron..ce spuneti e ieftin?:-B

silviamiu
25.01.2008, 10:31:30
Multumes Lady i pentru incurajari:* ...Si noi ne-am ales verighetele foarte simple cand sunt gata am sa le fac o poza si am sa le postez..sper sa le gasiti si voi cat de curand..noi am luat modelul de la una din platina si am dorit-o sa ne faca la fel dar din aur galben..Succes si tie;)) .Logodna nu ma sperie cat e de nunta ca mi se pare ca suntem mai putine persoane doar noi doi, parintii si nasii,plus si surorile...Cu muzica si fotografu nu am vb inca trebuie sa vb cel tarziu saptamana ce vine...de fotograf am aflat ca ne cere cam 700 de ron..ce spuneti e ieftin?:-B

Nu mai intra in panica ca nu ai de ce!!Cu logodna nu ai de ce sa iti faci probleme!!
Eu una am rezolvat cu cumparaturile intr-o zi.( vineri seara mi-am cumparat rochita, pantofii si geanta iar pt el o pereche de pantaloni si camasa; sambata am cumparat pantofii lui si mancarea!!)
Am avut cam 15 invitati iar de mancare s-a ocupat o matusa!!
Am uitat sa-ti zic ca noi am facut acasa logodna si sa stii ca a iesit super frumos!!Si cu costuri putine :)
Pt nunta am rezolvat cu restaurantul,biserica,cameraman, fotograf, decoratii,(vereghetele le avem de la logodna!!)lautari si dj.Urmeaza invitatiile, de cumparat bauturile si restul!!
Fotograful ne-a cerut 900 ron iar cameramanul tot 900 ron, dar lucreaza impreuna si fac niste videoclipuri si colaje la poze super frumoase, noua cel putin ne-a placut!!
Asa ca nu e cazul sa intri in panica!!
Spor la treaba in continuare!

Matrushca
25.01.2008, 10:41:07
Fetelor nu uitati ca azi incepe targul la Romexpo! succes la cumparaturi!

moonlightblue
25.01.2008, 10:46:20
de fotograf am aflat ca ne cere cam 700 de ron..ce spuneti e ieftin?:-B [/quote]

nu stiu ce sa zic...depinde probabil de ce anume vrei...

eu stau cam asa:
- am vb la restaurant
- am nasi
- am vorbit cu fotograful nu si cu cameramanul inca...
- am verighetele de acum 2 ani....
- am vb la biserica
- vreau sa-mi fac singura parte din decor...
- rochia mi-o fac la croitor...
- mirele si-a luat costum:)) dar nu si-a luat vesta si cravata (nu vrea lavaliera)...asteapta rochia (eu i-am zis alb...si a ramas pe ganduri)
- am vb de muzica
- mai am de pregatit desfasuratorul:) si surprizele
- intre timp pana la nunta vreau sa iau bautura
- in saptamana nuntii tre sa ma ocup de prajituri, fructe, tort
- problema cea mai mare sunt invitatii...noi doi am putini, despre parinti habar nu am cati au de gand sa aduca (au fost intrebati de 2 ori si s-au eschivat) cert este ca le-am transmis ca singura lor treaba este sa se ocupe personal de proprii invitati (parintii nu stau in oras cu noi). deci am o problema de cazare, transport la care inca ma mai gandesc pt ca nu stiu nr lor. In speta trebuie sa fac invitatiile si nu suntem hotarati...foarte urate mi s-au parut cele pe care le-am vazut, iar prietenul meu nu e de acord sa le fac singura. spune ca ma chinui degeaba si nu vor iesi frumoase...:-<
- pt cununia civila trebuie sa ne ocupam inainte cu 2 saptamani
daca mai e ceva imi spuneti si mie?

duplanty
25.01.2008, 12:16:25
Fetelor stati f bine cu pregatirile...cat despre invitati am de unde alege ...traiasca parintii la sotul meu care au neamuri multe si sunt aproape ...in schimb din partea alor mei sunt la 500 km distanta si sigur daca ajung 5-10 oameni;-)

mihai_bianca
25.01.2008, 19:17:48
Ceao,

miresici de mai :) si eu sunt una dintre voi. Am nunta in 24 mai si sunt in urma tare cu pregatirile :(

taia
25.01.2008, 21:12:31
Ceao,

miresici de mai :) si eu sunt una dintre voi. Am nunta in 24 mai si sunt in urma tare cu pregatirile :(
Ceau draguta!
Eu zic sa nu iti faci probleme...daca ai bani se rezolva toate!>:D<

taia
25.01.2008, 21:15:05
de fotograf am aflat ca ne cere cam 700 de ron..ce spuneti e ieftin?:-B

Noua pt fotografii ne-a cerut 150 EURO. Deci e mai putin decat la voi...c-o fi mult? Deinde ce anume iti ofera. La mine face poze in nr nelimitat, si mi le ofera pe DVD iar daca vreau album cu poze imprimate mai platesc!

Lizz22
25.01.2008, 21:18:38

nu stiu care sunt preturile la voi,si ce cuprinde pachetul tau de servicii....dar zic ca e un pret rezonabil ...
noi,d ex,dam 12 mil (si asta pt ca fotograful e o cunostinta mai veche a soacrei mele)pt filmat si un album foto.

maky_mik
25.01.2008, 21:30:37
eu nu vreau sa va descurajez....si nici sa ma laud..insa eu le-am terminat pe toate mai putin rochita dar pt ea ma duc saptamana viitoare si va tin la curent asadar:
viitor sot am...
nasi am...
invitatii
sala
meniu stabilit
verighete
2 perechi de papucei
dressuri
tra la la
muzica
cameraman
fotograf
programare la cosmetica
tra la la la la dar cel mai importan e ca avem viitori soti,..... ca daca nu i-am avea ce ne-am face....a??? nu disperati ... inca mai avem timp...:)

maky_mik
25.01.2008, 21:36:19
fetelor ce-ar fi sa organizam un bridal shower si sa ne vedem toate undeva in luna martie .... sau aprilie??? apropo nu v-am intrbat ...viitorii vostri soti au parte de petrecerea burlacilor si daca da unde se duc??? eu inca nu stiu ce sa spun despre acest subiect...hmm si nu pt ca nu am incredere in el insa nu am in prietenii lui....=))=))=))=))

Lizz22
25.01.2008, 21:48:40
fetelor ce-ar fi sa organizam un bridal shower si sa ne vedem toate undeva in luna martie .... sau aprilie??? apropo nu v-am intrbat ...viitorii vostri soti au parte de petrecerea burlacilor si daca da unde se duc??? eu inca nu stiu ce sa spun despre acest subiect...hmm si nu pt ca nu am incredere in el insa nu am in prietenii lui....=))=))=))=))

hhmmm...eu ma gandeam la o petrecere a burlacitzelor...(fetele mele de-abia asteapta)...
baietzii?nush...daca vor petrecere...s-o organizeze!

ralluk
26.01.2008, 13:53:18
sal...am vazut ca ti-ai luat 2 perechi de papucei....de unde?nu ne arati niste poze?:)

ralluk
26.01.2008, 14:32:32
fetelor voi ce vin aveti la nunta?ca noi numai nu reusim sa ne hotaram la unul anume..tot gustam..tot gustam..dar degeaba....

maky_mik
26.01.2008, 14:45:33
v-as arata poze cu cea mai mare placere insa.... mama mea mi-a luat tot si a ascuns ...pt ca oricine venea in vizita le scoteam si le probam... insa iti pot spune de unde i-am luat si cat am dat...papuceii inalti sunt cu toc de 12 cm albi cu o fundita laterala care acopera catarama si au costat 120lei de la magazinul moldovita din iasi...iar ceilalti papucei sunt balerini ...si au costat nici mai mult nici mai putin de 30 de lei din catalogul quelle.... si la fel sunt albi si ffffffff simpli dar sunt numai buni pentru dans....:) verighetele le-am cumparat din constanta si au costat 12 mil (19 gr) invitatiile 70 de lei( prin firma johnny ballony) sunt albe patrate iar cartonasul si plicul sunt ca o perla sidefata.... si au pe plic o fundita visinie ( asa va fi si sala) daca as sti cum se posteaza pozele v-as arata cum va arata tortul insa trebuie sa ma invatati:Daaaaa gata am gasit.....

maky_mik
26.01.2008, 14:50:11
gata sper sa se vada..... am gasit si o poza cu balerinii de pe site...

maky_mik
26.01.2008, 14:53:28
tortul nu vrea...

Matrushca
26.01.2008, 18:33:41
Am si eu belerini identici de rezerva! apropo, fetelor atifost la targ? ati vazut ceva sa va placa?

cinezee
26.01.2008, 18:51:01
Am si eu belerini identici de rezerva! apropo, fetelor atifost la targ? ati vazut ceva sa va placa?

eu am fost , aici niste impresii daca vrei sa te uiti

http://www.miresici.ro/showpost.php?p=594432&postcount=138

si desigur un link cu poze deisgur :

http://picasaweb.google.co.uk/Cinezee/Romexpo :>

mihai_bianca
27.01.2008, 12:09:11
Ceao

am vazut ca multe miresici isi iau doua perechi de pantofi. Una inalta si una joasa chiar balerini. Ce se intampla cu rochia? Adica cand ii ai pe cei inalti o sa fie buna, cand scazi cu cativa centimetrii in unele cazuri chiar 12 nu e lunga calci pe ea, cum faceti?

Eu am nevoie de tocuri de 7 pentru rochia mea, ma gandeam sa imi iau si ceva de 4-5 dar ce fac calc pe ea, cand ma schimb?

roxanat23
27.01.2008, 15:54:11
salutare!!!am vazut ca sunt multe miresici care au nunta in data de 31 mai 2008......si eu la fel!!!!!by the way ...sunt din Tulcea!ba chiar mi-a atras atentia mireasa din Brasov...am facut facultatea la bv....si imi aduc aminte de zilele de sambata cand stateam in parc langa casa casatoriilor...citind o carte sau o simpla revista, doar pentru a admira miresele....pe 31 mai, nu o sa fiu acolo sa te vad :) dar cu siguranta o sa ma gandesc la acel parc si la acele mirese....casa de piatra tuturor si sa aveti parte de cea mai frumoasa petrecere din viata voastra!!!

casa de piatra si tie
sunt roxana , mireasa de pe 31 mai din brasov...ma bucur ca iti place atat de mult brasovul
ti-ai cumparat rochia?
deunde si cum stai cu pregatirile...nu vei fi aici in parc , dar iti voi trimite poze, daca vrei..si astept si eu poze si raspuns de la tine
o zi buna

roxanat23
27.01.2008, 15:56:26
Ceao

am vazut ca multe miresici isi iau doua perechi de pantofi. Una inalta si una joasa chiar balerini. Ce se intampla cu rochia? Adica cand ii ai pe cei inalti o sa fie buna, cand scazi cu cativa centimetrii in unele cazuri chiar 12 nu e lunga calci pe ea, cum faceti?

Eu am nevoie de tocuri de 7 pentru rochia mea, ma gandeam sa imi iau si ceva de 4-5 dar ce fac calc pe ea, cand ma schimb?

salutare...am auzit si eu de la o mireasa ca rochia ar trebui probata pe pantofii cu tocul mai mic, pentru a nu calca pe ea
insa in cazul asta, nu stiu cum se vede cu cei inalti...
bafta la gasit pantofi..si chiar trebuie doua perechi..

roxanat23
27.01.2008, 16:02:14
yupppy !!!>:D<
la mine te referi? :-?
ca sunt singurica din Brasov ( de pe forum ) care are nunta in 31 mai :D !!!

iti urez o nunta ca in povesti si toate cele bune sa ti se implineasca !!!!!!!:x :x

nu stiu daca la tine sau la mine se referea..:D. si eu am nunta tot pe 31 mai si sunt tot din brasov
casa ded piatra:-SS

cinezee
27.01.2008, 16:19:05
roxanat ,exista un subiect pe comunmitati aici :

http://www.miresici.ro/forumdisplay.php?f=59

ai toate detaliile pe Brasov plus un off topic unde poti vb despre ce vrei tu
lecturare placuta ! :)>-

mihai_bianca
27.01.2008, 16:21:29
off :( pai rochia mea este pentru 1.75, eu am 1.68-1.69 deci imi tb 7 cm. Poate o sa gasesc ceva de 7 dar si comod cat de cat ...
Daca are cineva o sugestie de comod si toc de 7 ...
multumesc

iulia_b
27.01.2008, 16:55:07
Cumpar rochita Demetrios, astept poze pe adresa [email protected]

nanalia
27.01.2008, 17:08:10
fetelor eu nu ma gandisem la doua perechi de pantofi, ci doar la una, ceva nu foarte inalta;Si ca sa fie comozi ,si ca sa nu fiu mai inalta ca mirele( nu e f. mare diferenta dintre noi). Inca nu am pantofi dar balerinii sunt o idee buna.Nu m-am gandit la asta.Multumesc de idee fetelor,poate o sa-mi i-au si o pereche de balerini.Sunt totusi foarte practici si comozi.:-p:*:*

Matrushca
27.01.2008, 23:59:35
Mi-am comandat azi de la targ niste sandale pt nunta, numai ca am impresia ca sunt f inalte nu stiu cum voi rezista pe ele, la prima proba pareau ok, sper sa nu fie cazul sa stau in balerini din prima jumatate de ora, pt ca rochia mea cu sandale va fi perfecta dar cu balerini intr-adevar va fi f lunga! asta ar fi inconvenientul!

lady_i
28.01.2008, 18:30:56
Buna seara miresici. Eu am mai adaugat ceva pe lista mea de realizari: am vorbit cu preotul si am stabilit ora nuntii 18:30.

lady_i
28.01.2008, 18:35:22
Mi-am comandat azi de la targ niste sandale pt nunta, numai ca am impresia ca sunt f inalte nu stiu cum voi rezista pe ele, la prima proba pareau ok, sper sa nu fie cazul sa stau in balerini din prima jumatate de ora, pt ca rochia mea cu sandale va fi perfecta dar cu balerini intr-adevar va fi f lunga! asta ar fi inconvenientul!
Si eu tot la sandale m-am gandit. Vreau sa rezist incaltata cu ele pana la sfarsitul nuntii, nu de alta dar inaltimea tocului conteza in aspectul rochitei. Si in plus, vor fi picioarele aierisite ;)) sa nu pice iubi cand ma descalt, sau cei care-mi fura pantoful =))

mihai_bianca
28.01.2008, 20:59:51
Si eu tot la sandale m-am gandit. Vreau sa rezist incaltata cu ele pana la sfarsitul nuntii, nu de alta dar inaltimea tocului conteza in aspectul rochitei. Si in plus, vor fi picioarele aierisite ;)) sa nu pice iubi cand ma descalt, sau cei care-mi fura pantoful =))

:)) bun raspunsul tau
dar oare cu sandale poti purta corapi? daca nu porti nu iti aluneca piciorul? Eu nu vreau sa port ciorapi din cauza asta m-am gandit la un pantof cu toc de 6-7 cm putin deschisi in fata. Dar unde gasesc ceva si frumos si comod?

Mie imi plac balerinii dar cu ei o sa imi fie lunga rochita...

duplanty
28.01.2008, 21:03:56
Buna seara miresici. Eu am mai adaugat ceva pe lista mea de realizari: am vorbit cu preotul si am stabilit ora nuntii 18:30.
Felicitari!...noi inca nu am vb cu popa dar am luat rochia, costumul de mire si tot ce tine de el, dar nu am pantofii, dar ne-am luat si costumatia pentru logodna, dar fara pantofi=)) ..o sa gasim noi pantofii pana la nunta=))

lady_i
28.01.2008, 21:06:32
:)) bun raspunsul tau
dar oare cu sandale poti purta corapi? daca nu porti nu iti aluneca piciorul? Eu nu vreau sa port ciorapi din cauza asta m-am gandit la un pantof cu toc de 6-7 cm putin deschisi in fata. Dar unde gasesc ceva si frumos si comod?

Mie imi plac balerinii dar cu ei o sa imi fie lunga rochita...
Vrem, nu vrem... ciorapi tot o sa purtam. Am inteles ca crinolina e jenanta pe piele. Nu stiu daca imi voi lua ciorapi pe mine, dar tot o sa am ciorapi de rezerva. Mai intai sa vad cum va fi vremea...

lady_i
28.01.2008, 21:09:44
Felicitari!...noi inca nu am vb cu popa dar am luat rochia, costumul de mire si tot ce tine de el, dar nu am pantofii, dar ne-am luat si costumatia pentru logodna, dar fara pantofi=)) ..o sa gasim noi pantofii pana la nunta=))
Noi am vorbit ieri si deja era programata o cununie la 18:00. Nu cred ca e prea devreme sa mergeti, astfel aveti ora pe care o doriti.
Si referitor la pantofi... :-? aveti grija, sa nu mergeti desculti... =)) =)) =))

duplanty
28.01.2008, 21:13:31
=)) O sa incercam sa nu uitam de ei....=))

lady_i
28.01.2008, 21:15:05
=)) O sa incercam sa nu uitam de ei....=))
Daca nu... imprumutati de la invitati... :))
Vai, noi glumim, dar sper sa gasesti ceea ce-ti doresti. >:D<

marcy_elena
29.01.2008, 16:49:07
:))...vai tuh fetelor...sunteti mortale!!...mie mi-au sosit pantofii pe comanda...au 8 cm daca bine am masurat ca inaltime si sunt tare draguti...parerea mea:D...ciorapei evident ca trebuie sa purtam si trebuie sa se gaseasca in comert ceva finut si delicat fara intaritura ca sa poata fii purtati la sandale sau pantofi decupati in fatza:D...eu am ales pantofi ca totusi e mai si cine stie cum e vremea...eu is mai sensibila si mai tot timpul is rece la picioare::P...cu popa am vb:P..voalul si rochitza le am:D...acuma tot cautam frac pt el...trebuie sa facem verighetele...sapt care vine speram sa fie gata si invitatiile...si..oare mai sunt multe de facut?:"> le facem toate cu tot dragul...nuh fetelor?:D:D:d

Lizz22
29.01.2008, 17:26:33
:))...vai tuh fetelor...sunteti mortale!!...mie mi-au sosit pantofii pe comanda...au 8 cm daca bine am masurat ca inaltime si sunt tare draguti...parerea mea:D...ciorapei evident ca trebuie sa purtam si trebuie sa se gaseasca in comert ceva finut si delicat fara intaritura ca sa poata fii purtati la sandale sau pantofi decupati in fatza:D...eu am ales pantofi ca totusi e mai si cine stie cum e vremea...eu is mai sensibila si mai tot timpul is rece la picioare::P...cu popa am vb:P..voalul si rochitza le am:D...acuma tot cautam frac pt el...trebuie sa facem verighetele...sapt care vine speram sa fie gata si invitatiile...si..oare mai sunt multe de facut?:"> le facem toate cu tot dragul...nuh fetelor?:D:D:d

f frumosi pantofii .sa i porti sanatoasa,iubita.si sa-i "obosesti" bine la nunta!

Lizz22
29.01.2008, 17:31:39
fetelor...sa ma laud si eu..
ieri mi am facut comanda pt rochita..
si tot ieri am ales verighetele-le luam peste 2sapt.zilele urmatoare dam comanda pt invitatii...
c bine e cand se micsoreaza lista!

dany_m
29.01.2008, 18:02:17
Ma bucur sa vad ca mai are cineva nunta in aceeasi zi cu mine, 31 mai 2008.
Spor la pregatiri!

dany_m
29.01.2008, 18:05:59
casa de piatra si tie
sunt roxana , mireasa de pe 31 mai din brasov...ma bucur ca iti place atat de mult brasovul
ti-ai cumparat rochia?
deunde si cum stai cu pregatirile...nu vei fi aici in parc , dar iti voi trimite poze, daca vrei..si astept si eu poze si raspuns de la tine
o zi buna

OOO, cate miresici suntem pe 31 mai 2008, pacat ca suntem in orase diferite

maky_mik
29.01.2008, 20:53:20
bineinteles ca de cand va tot vad ca vb de pantofi si mai vad si poze m-am apucat sa imi caut pantofii prin casa( v-am povestit ca ai mei pantofi au fost ascunsi de mama prin casa.) si nu i-am gasit...... nici papuci nici balerini si vroiam sa va impartasesc si voua imaginea mea cu ei incaltata...e imposibil sa stai cu astfel de oameni:D eu nu ma mai joc.... bine ca saraca mama are dreptate daca intr-o zi vin la noi 500 de oameni in casa eu de 501 ori ma incalt( pt ca odata ma incalt si pt mine ca dati seama sa ma uit si eu in oglinda):) verighetele cred ca mai au putin si se tocesc.. noroc ca nu mi-am luat rochita pt ca banuiesc ca ma duceam si in vizita cu ea de gat=))...in schimb astazi mi-am cumparat accesoriile (coronita si cercelusii si "salba" de pus la gat) ciorapei mi-am cumparat 15 den super finuti cu banda pt ca altfel nu mi-am gasit ..... si mi-am cumparat un compleu.....moama mama cu jartiera alba cu o fundita bleu (pt ca asa am inteles ca trbuie sa ai si ceva bleu- daca nu imi placea traditia nu o preluam )...si cam asta e tot deocamdata...in cazul in care detectivul pe care l-am angajat in urmarirea pantofiorilor de miresica isi face treaba bine.... va trimit poze ... poopici:D:*

Joliutza
29.01.2008, 21:10:03
...in cazul in care detectivul pe care l-am angajat in urmarirea pantofiorilor de miresica isi face treaba bine.... va trimit poze ... poopici:D:*

:)) pai asteptam pozele cand dai de ei.

Joliutza
30.01.2008, 13:41:54
OOO, cate miresici suntem pe 31 mai 2008, pacat ca suntem in orase diferite

Da, suntem chiar multe...si vad ca ne inmultim in continuare. Si..stiti ce? Mie imi place din ce in ce mai mult data asta, chiar daca la inceput nu reprezenta mare lucru....adica asa a fost sa fie...sa gasim liber la restaurantul nostru pe 31 Mai si sa ne hotaram.

Spor la pregatiri si de-abia astept sa vian fiecare din noi cu poze din ziua cea mare!

Pupici pentru toate miresicile de mai....de fapt pentru toate de pe forum!:*

Matrushca
30.01.2008, 15:46:28
Salutare,

Sa va zic si eu cum stam.
Avem rochita si costumul, avem pantofi amandoi, am eu 2 coronite, voal, gentuta, jartiera (fara bleu) dar foarte frumoasa, avem coafeza si machiaj, avem verighete (pe care le purtam inca din august anul trecut de cand am facut civila),avem pahare,invitatii,pernuta verighete, avem decoratiuni bej cu auriu, avem fotograf (the best one), avem decorul de flori aranjat, avem cvartet de coarde ce va canta afara la ceremonia religioasa, avem artificii la tort si surpriza pt sotul meu, avem luna de miere.
Ce nu avem: masina inchiriata (o vrem de epoca decapotata), camasa, vesta, lavaliera sotului, desurile mele, carduri masa, modelul tortului stabilit, contractul cu djul si cameramanul, lumanarile si buchetele. Eu cred ca stam bine, ce ziceti?
Succese majore si voua!

anuca
31.01.2008, 10:40:19
Matrushca...stati chiar f bine cu pregatirile!! ;)) Noi urmeaza sa ne comandam verighetele, sapt asta, dar nu avem pantofii, mirele nu are inca costum...Eheee mai avem multe de rezolvat! dar nu sunt deloc stresata..ar fi si culmea!-rochita o am...asta era stresulo meu cel mai mare, restul se rezolva

Va pup! spor la pregatiri;-)

Anmari
31.01.2008, 11:45:20
Salutare,

Avem rochita si costumul, avem pantofi amandoi, am eu 2 coronite, voal, gentuta, jartiera (fara bleu) dar foarte frumoasa, avem coafeza si machiaj, avem verighete (pe care le purtam inca din august anul trecut de cand am facut civila),avem pahare,invitatii,pernuta verighete, avem decoratiuni bej cu auriu, avem fotograf (the best one), avem decorul de flori aranjat, avem cvartet de coarde ce va canta afara la ceremonia religioasa, avem artificii la tort si surpriza pt sotul meu, avem luna de miere.
Ce nu avem: masina inchiriata (o vrem de epoca decapotata), camasa, vesta, lavaliera sotului, desurile mele, carduri masa, modelul tortului stabilit, contractul cu djul si cameramanul, lumanarile si buchetele. Eu cred ca stam bine, ce ziceti?
Succese majore si voua!

Eu NU am: rochie, costum, pantofi ptr amadoi, tiara, voal, gentuta, jartiera, coafeza, machioza (nu stiu daca se scrie asa corect, dar iertati-ma de data asta), verighete, pahare, invitatii, pernuta verighete, decoratiuni, fotograf, tort, surpriza ptr sot, trasura, camasa, vesta, lavaliera, desuri, carduri masa, cameraman, lumanari si bughete ..... in concluzie nimic :(( ...

deci Matrushca stai foarte bine ... felicitari ;)

Matrushca
31.01.2008, 12:02:55
Eu NU am: rochie, costum, pantofi ptr amadoi, tiara, voal, gentuta, jartiera, coafeza, machioza (nu stiu daca se scrie asa corect, dar iertati-ma de data asta), verighete, pahare, invitatii, pernuta verighete, decoratiuni, fotograf, tort, surpriza ptr sot, trasura, camasa, vesta, lavaliera, desuri, carduri masa, cameraman, lumanari si bughete ..... in concluzie nimic :(( ...

deci Matrushca stai foarte bine ... felicitari ;)

Fetelor nu va panicati, usor usor se va contura si nunta voastra, eu mi-am propus ca pana in martie sa definitivam cu toti funrnizorii, apoi plecam intr-o vacanta si vine aprilie cu mici intalniri si gata imediat nunta!
Aveti timp, important e sa va mobilizati, va urez succes!
Va pup

taia
31.01.2008, 12:58:16
Salut. Noi mai avem de rezolvat invitatiile, tortul si costumatia mirelui. restul cred ca sunt ok: avem restaurantul cu meniul stabilit, am facut programari la primarie si biserica, avem dj, poze, filmat, am rochita si pantofi...

marcy_elena
31.01.2008, 19:12:05
Salut. Noi mai avem de rezolvat invitatiile, tortul si costumatia mirelui. restul cred ca sunt ok: avem restaurantul cu meniul stabilit, am facut programari la primarie si biserica, avem dj, poze, filmat, am rochita si pantofi...
aveti programare la primarie?:D...cum truda?:))..noi ne-am interesat si doar cu maxim 2 sapt inainte de nunta se pot face programari:)

taia
31.01.2008, 22:48:10
aveti programare la primarie?:D...cum truda?:))..noi ne-am interesat si doar cu maxim 2 sapt inainte de nunta se pot face programari:)
Cu cunostinte iubita! Totul se realºiyeaya asa ca doar unde traim noi?:-&

marcy_elena
01.02.2008, 12:46:25
Cu cunostinte iubita! Totul se realºiyeaya asa ca doar unde traim noi?:-&
aha!...na te-ai scos;)...pe la ce ora ati ocupat?:))...sa stiu ce varianta pica din start:)

taia
01.02.2008, 20:39:21
aha!...na te-ai scos;)...pe la ce ora ati ocupat?:))...sa stiu ce varianta pica din start:)
Cum sa pice varianta ca eu am cununia in Oradea si tu in Cluj nu?
De altfel, la 16.00

marcy_elena
01.02.2008, 21:43:01
Cum sa pice varianta ca eu am cununia in Oradea si tu in Cluj nu?
De altfel, la 16.00
:))...aveam impresia ca is pe forumul de cluj:)):P

taia
01.02.2008, 22:20:39
:))...aveam impresia ca is pe forumul de cluj:)):P=))=))=))=))=))=))ma gandeam eu

mary2008
02.02.2008, 12:52:27
Salutare,

Succese majore si voua!

Buna,
Din cate ai enumerat eu doar 3 le am bifate (Cameramanul, fotogarful si DJ-ul). In rest......
BRAVO!!!

nanalia
02.02.2008, 13:51:56
si eu stau cam prost: ,restautantu(binenteles), programariile la biserica si starea civila, cameraman,dj, rochia in lucru, diadema,si 4 litri de johnny plimbaretui; deci putin zic eu, tinand cont de cate mai sunt de facut si ce putin timp.:((

Matrushca
02.02.2008, 19:17:42
Am mai bifat astazi ceva pe lista: camasile sotului, vesta, lavaliera, bijuteriile mele de miresica, mai avem marturiile, mergem maine la targ poate avem noroc. Succes si voua dragi miresici!

annutza
02.02.2008, 22:20:15
si eu stau cam prost: ,restautantu(binenteles), programariile la biserica si starea civila, cameraman,dj, rochia in lucru, diadema,si 4 litri de johnny plimbaretui; deci putin zic eu, tinand cont de cate mai sunt de facut si ce putin timp.:((
oho..stai bine!;;)

sa va spun si eu ce am facut...resaurant,fotograf, cameraman, bijuteriile pentru mine luate chiar azi, marturii, invitatii, in tratative cu agentia de decoratiuni care imi aduce si dj si cam atat...
ce e mai important, rochia mea si costumul lui inca nu le-am gasit:-s

lady_i
03.02.2008, 10:23:50
Ce va panicati asa fetelor? Majoritatea dintre voi au rezolvat problemele mai importante. Ceea ce mai aveti de rezolvat se poate rezolva in scurt timp, chiar si intr-o saptamana. Si eu am nunta in mai, dar nu ma arunc sa le fac pe toate de pe acum. Daca imi vine vre-o idee si nu mai pot schimba? Sau daca vad o camasa mai frumoasa decat cea pe care i-am luat-o deja mirelui?
Fiti serioase.... Si succes la pregatiri.

Matrushca
03.02.2008, 16:33:15
Ce va panicati asa fetelor? Majoritatea dintre voi au rezolvat problemele mai importante. Ceea ce mai aveti de rezolvat se poate rezolva in scurt timp, chiar si intr-o saptamana. Si eu am nunta in mai, dar nu ma arunc sa le fac pe toate de pe acum. Daca imi vine vre-o idee si nu mai pot schimba? Sau daca vad o camasa mai frumoasa decat cea pe care i-am luat-o deja mirelui?
Fiti serioase.... Si succes la pregatiri.
Camasile pentru miri sunt aceleasi si acum si peste 3 luni, iti doresc sa ai parte de o luna aprilie linistita, noi cele care le-am rezolvat pe toate cu siguranta o vom avea! Succes in pregatiri!

annutza
03.02.2008, 18:19:20
Pai camasa cred ca va fi cu siguranta alba! Si costumul negru din ceva mai deosebit...insa avand in vedere ca dureaza cam 3-4 luni o comanda de la un magazin cu marci internationale cred ca intelegi stresul meu:-s
Deci trebuie sa ma decid repede!

Iar restul pregatirilor...din experienta iti spun ca nu e timp, noi am vrut alt cameraman si era deja ocupat si am ales pe altcineva....chiar si pentru luna mai sa stii ca sunt ocupati!

maky_mik
03.02.2008, 19:50:51
buna fetelor... am si eu o mare intrebare la voi... pt ca mie imi palce fff mult micul nostru forum al miresicilor de mai am sa vb intreb deocamdata doar pe voi... Ce cadou ati cumparat pt nasi??? pt mine deocamdata este o mare dilema nu stiu inca ce sa le cumpar.. sa va dau cateva detalii...despre ei.. sunt tineri, casatoriti de 7 luni amndoi lucreaza la doua mari magazine de elctrocasnice deci ideea de roboti de bucatarie sau alte cele nu mrege .... stau cu socrii deci ei nu au decat camera lor unde au un pat extra super mega large ..pat pentru care le-am cumparat pana acum 5 lenjerii de toate felurile.... loc pt bibelouri televizoare combine calculatoare nu mai au pt ca le au deja in dotare... de imbracat nu imi permit sa le iau asa ca raman cu ce...??? va spun eu.... cu nimic....
asadar voi ce sugestii aveti...pt ca eu sunt 0

annutza
03.02.2008, 19:57:00
buna fetelor... am si eu o mare intrebare la voi... pt ca mie imi palce fff mult micul nostru forum al miresicilor de mai am sa vb intreb deocamdata doar pe voi... Ce cadou ati cumparat pt nasi??? pt mine deocamdata este o mare dilema nu stiu inca ce sa le cumpar.. sa va dau cateva detalii...despre ei.. sunt tineri, casatoriti de 7 luni amndoi lucreaza la doua mari magazine de elctrocasnice deci ideea de roboti de bucatarie sau alte cele nu mrege .... stau cu socrii deci ei nu au decat camera lor unde au un pat extra super mega large ..pat pentru care le-am cumparat pana acum 5 lenjerii de toate felurile.... loc pt bibelouri televizoare combine calculatoare nu mai au pt ca le au deja in dotare... de imbracat nu imi permit sa le iau asa ca raman cu ce...??? va spun eu.... cu nimic....
asadar voi ce sugestii aveti...pt ca eu sunt 0

le puteti face cadou o excursie:D

Matrushca
03.02.2008, 20:17:18
Pai camasa cred ca va fi cu siguranta alba! Si costumul negru din ceva mai deosebit...insa avand in vedere ca dureaza cam 3-4 luni o comanda de la un magazin cu marci internationale cred ca intelegi stresul meu:-s
Deci trebuie sa ma decid repede!

Iar restul pregatirilor...din experienta iti spun ca nu e timp, noi am vrut alt cameraman si era deja ocupat si am ales pe altcineva....chiar si pentru luna mai sa stii ca sunt ocupati!
rochita ta e alba? eu l-am asortat pe al meu cu rochita mea, costumul e negru iar camasa, vesta si lavaliera sunt crem ca si rochita mea. Succese! :)

annutza
03.02.2008, 20:31:56
rochita ta e alba? eu l-am asortat pe al meu cu rochita mea, costumul e negru iar camasa, vesta si lavaliera sunt crem ca si rochita mea. Succese! :)

rochita mea nu e inca, dar sigur va fi alba sau ca si a ta crem, si eu tot asa ma gandesc sa il asortez, daca imi iau crem, iar daca imi iau alba isi va lua accesoriile negre.>:D<
maine am programare la mariaj lux...si sper sa aiba pe stoc ce imi place, daca nu...mai vedem:-SS

Matrushca
03.02.2008, 20:44:48
Nu trebuie sa intri in panica cu camasa, ca un sfat, asteapta sa-ti iei rochita si apoi alegti impreuna camasa, e bine sa fie aceiasi nuanta ca rochita ta. Noi am gasit camasi frumoase la Alb si Negru, desi Costumul lui e Burberry luat din spania, asa ca sigur veti gasi si voi ce va place. Mult succes maine! :)

mihai_bianca
04.02.2008, 00:17:29
Ceao dragi miresici. Am fost si eu acasa sambat asta si am mai rezolvat cate ceva. Pana acum aven:

rochia, voal, pantofi mireasa
costum mire
restaurant rezervat
muzica, foto si video

Mai trebuie:

camasa, lavaliera, vesta si pantofi mire
rezervare biserica si trasuri
marturii, invitatii

Sunt asa multe :( sper sa nu uit nimic.

annutza
04.02.2008, 12:55:42
mi-am luat si eu rochita!!!
uraaaaaaaaaaaaaaaa

Matrushca
04.02.2008, 13:53:05
Felicitari, s-o porti sanatoasa si sa-ti aduca noroc si fericire!spune-ne mai multe despre ea!culoare, model, colectie!

Geani
04.02.2008, 15:25:29
Buna fetelor!
Si eu am nunta pe 31 Mai 2008. Nu cred in superstitii si ador luna mai. Pe 29 Mai e ziua mea asa ca o tin din petrecere in petrecere :)
Vom face nunta in Calarasi (desi noi stam in Bucuresti) si ma tot gandesc ca acolo nu voi gasi o coafeza buna sau pe cineva priceput sa ma machieze... :( Daca stie cineva si imi poate recomanda... ar fi minunat. Va pup si va doresc sa aveti parte de o nunta de vis!

Matrushca
04.02.2008, 15:34:40
Bine ai venit Geani! cu siguranta vei gasi pe cineva care sa te ajute in ziua nuntii voastre! Agentiile de organizare nunti se ocupa in general si de aspectul asta! Cauta-ti o agentie in Calarasi si spune-i cu exactitate ce anume ai nevoie, faci niste probe de machiaj si coafura si poate ca pana la urma vei fi multumita! Succes!

annutza
04.02.2008, 16:09:47
Felicitari, s-o porti sanatoasa si sa-ti aduca noroc si fericire!spune-ne mai multe despre ea!culoare, model, colectie!
multumesc si tie la fel!

uite asta e http://www.morelle-mariage.com/boutique/bridarling/cosmobella-2008/cosmobella-7252-p-2709.html
<:-P

lady_i
04.02.2008, 18:45:59
multumesc si tie la fel!

uite asta e http://www.morelle-mariage.com/boutique/bridarling/cosmobella-2008/cosmobella-7252-p-2709.html
Superba rochita ta. Sa o porti sanatoasa. >:D<

crisstallus_cris
04.02.2008, 18:49:14
multumesc si tie la fel!

E super rochia.Cat costa?Ai comandat-o de pe site sau au magazin?

annutza
04.02.2008, 18:49:20
Superba rochita ta. Sa o porti sanatoasa. >:D<
multumesc :*
numai bine si tie iti doresc!
:A

lady_i
04.02.2008, 18:51:38
Merci. Eu voi merge la croitoreasa abia in aprilie. Sper sa mai slabesc pana atunci 8-| Abia astept sa pun poze cu rochita mea .

annutza
04.02.2008, 18:55:50
E super rochia.Cat costa?Ai comandat-o de pe site sau au magazin?
multumesc! ti-am raspuns pe privat!
>:D<

annutza
04.02.2008, 18:57:17
Merci. Eu voi merge la croitoreasa abia in aprilie. Sper sa mai slabesc pana atunci 8-| Abia astept sa pun poze cu rochita mea .
asteptam si noi cu interes si bafta la slabit!
sa fii o printesa!:*

lady_i
04.02.2008, 19:00:26
asteptam si noi cu interes si bafta la slabit!
sa fii o printesa!:*
Printesa Papanash... =)) =)) =))
Hai ca nu arat chiar asa de rau dar am pus aproape 10 cm pe sholduri si nu-mi place ce vad in oglinda :D
Eu voi avea rochitza bleu. Acum [-o< sa gasesc o culoare care sa-mi placa.... Modelul il stiu, dar culoarea :-SS

annutza
04.02.2008, 19:09:11
Printesa Papanash... =)) =)) =))
Hai ca nu arat chiar asa de rau dar am pus aproape 10 cm pe sholduri si nu-mi place ce vad in oglinda :D
Eu voi avea rochitza bleu. Acum [-o< sa gasesc o culoare care sa-mi placa.... Modelul il stiu, dar culoarea :-SS
Frumusetea vine si din interior!:*
Trebuie sa te placi tu pe tine, nu sa devii fotomodel! Normal ca nu e bine sa te ingrasi, dar nici scheletrila nu e bine sa fii.
Te pup, bafta in alegerea culorii! Poate iti alegi una originala ce nu a mai avut nimeni!8-}

marcy_elena
04.02.2008, 21:41:27
fffffffffffffff dragutza rochitza!!!..sa te simti cea mai minunata in ziua nuntii tale:):*:*:*:*

fetelor...cum va simtiti acum???.... cand suntem asa de aproape de nunta??:D:D:D...mama ce fluturi am in stomac cand va scriu despre asta:))

annutza
04.02.2008, 21:50:56
fffffffffffffff dragutza rochitza!!!..sa te simti cea mai minunata in ziua nuntii tale:):*:*:*:*

fetelor...cum va simtiti acum???.... cand suntem asa de aproape de nunta??:D:D:D...mama ce fluturi am in stomac cand va scriu despre asta:))
multumesc, la fel si tie>:D<

si eu incep sa am emotii, pana acum aveam din cauza rochiei, dar acum ar trebui sa ma mai calmez:))
nu mai sunt multe de facut!
sper sa nu fim epuizate in ziua nuntii:*

Geani
05.02.2008, 09:10:58
Bine ai venit Geani! cu siguranta vei gasi pe cineva care sa te ajute in ziua nuntii voastre! Agentiile de organizare nunti se ocupa in general si de aspectul asta! Cauta-ti o agentie in Calarasi si spune-i cu exactitate ce anume ai nevoie, faci niste probe de machiaj si coafura si poate ca pana la urma vei fi multumita! Succes!

Buna Matrushca! Mumtumesc de incurajari. Calarasiul e un oras destul de mic si nu cred sa existe astfel de agentii care sa organizeze evenimente dar ma interesez. Intre timp am gasit pe cineva in Bucuresti care sper ca se pricepe si accepta sa vina sa ma machieze in ziua nuntii.

Matrushca
05.02.2008, 11:18:10
Foarte frumoasa rochita! Sa-ti aduca noroc! Rochia mea, este cea din poza de la avatar, by the way.
Ma bucur ca inaintam cu pregatirile, saptamana asta am intalnire cu agentia de amenajare, primesc si invitatiile, mai avem atat de putin, eu una abia astept! Succes la pregatiri sunt convinsa ca vom avea nuntile asa cum ni le dorim!
;;)

Miraj
05.02.2008, 11:45:52
Buna fetelor!
Si eu am nunta pe 31 Mai 2008. Nu cred in superstitii si ador luna mai. Pe 29 Mai e ziua mea asa ca o tin din petrecere in petrecere :)
Vom face nunta in Calarasi (desi noi stam in Bucuresti) si ma tot gandesc ca acolo nu voi gasi o coafeza buna sau pe cineva priceput sa ma machieze... :( Daca stie cineva si imi poate recomanda... ar fi minunat. Va pup si va doresc sa aveti parte de o nunta de vis!
Salut si eu am nunta pe 31 mai - dar in Buzau, si pe 1 iun e ziua mea!!! tot foarte aproape de nunta ca si la tine.De machiat eu una o sa ma machiez singura, cred ca am gasit formula ideala pt tenul si forma fetei mele, asa ca stiu cel mai bine ce ma avantajeaza..o sa-mi iau produse foarte bune si cred ca o sa-mi iasa bine, mai ales ca vreau ceva natural...incerca si tu, poate iti iese ceva inainte si te faci singura..pupici

annutza
05.02.2008, 14:39:59
Foarte frumoasa rochita! Sa-ti aduca noroc! Rochia mea, este cea din poza de la avatar, by the way.
Ma bucur ca inaintam cu pregatirile, saptamana asta am intalnire cu agentia de amenajare, primesc si invitatiile, mai avem atat de putin, eu una abia astept! Succes la pregatiri sunt convinsa ca vom avea nuntile asa cum ni le dorim!
;;)
Multumesc!
Si a ta e foarte frumoasa;)

Si eu tot saptamana asta rezolv cu decoratiunile, sambata mai exact:).
Spor la pregatiri!

annutza
05.02.2008, 14:46:23
Salut si eu am nunta pe 31 mai - dar in Buzau, si pe 1 iun e ziua mea!!! tot foarte aproape de nunta ca si la tine.De machiat eu una o sa ma machiez singura, cred ca am gasit formula ideala pt tenul si forma fetei mele, asa ca stiu cel mai bine ce ma avantajeaza..o sa-mi iau produse foarte bune si cred ca o sa-mi iasa bine, mai ales ca vreau ceva natural...incerca si tu, poate iti iese ceva inainte si te faci singura..pupici

si ziua mea e la cateva zile dupa nunta;)...o sa sarbatoresc in luna de miere;;)

bafta la pregatiri!

KITTYY
05.02.2008, 16:00:00
SALUTARE

Si eu am nunta pe 10 mai, si la fel ca voi nu am tinut cont de superstitii.
Am urmatoarea rugaminte daca cineva poate sa ma ajute.
As vrea sa stiu daca aveti cunostinta despre interiorul restaurantului CASA ROMANEASCA DIN OTOPENI, sfaturi, ar fi super si poze de pe la nunti de cunoscuti de-ai vostri.
Daca a-ti facut voi nunta sau cunoasteti voi pe cinevacare a facut acolo?
Orice :grouphug: sfat este bine venit.

annutza
05.02.2008, 20:49:17
SALUTARE

As vrea sa stiu daca aveti cunostinta despre interiorul restaurantului CASA ROMANEASCA DIN OTOPENI, sfaturi, ar fi super si poze de pe la nunti de cunoscuti de-ai vostri.

Bine ai venit in clubul nostru>:D< ...incearca la pareri despre restaurante..
Spor la pregatiri

taia
05.02.2008, 22:54:12
SALUTARE

salut si bine ai venit in clubul nostru!

marcy_elena
06.02.2008, 18:28:04
si ziua mea e la cateva zile dupa nunta;)...o sa sarbatoresc in luna de miere;;)

bafta la pregatiri!
si ziua logodnicului meu e in iunie...:D..si probabil tot in luna de miere o vom sarbatori:P...vai fetelor...am inceput sa scriu pe calendar cate zile mai sunt....94 cu tot cu azi...hai ca deja e seara...93:P:))...se apropie!!!!iupiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii!!!...se gata si sesiunea si putem continua pregatirile!!sa vina primavara!!!!<:-P ;;)

mihai_bianca
06.02.2008, 20:06:02
La mine luna mai arata asa :
4 mai ziua nasei sotului meu
5 mai ziua soacrei
7 mai ziua mamei
9 mai ziua noastra :) 5 ani de cand suntem impreuna
24 mai nunta noastra :D
26 mai aniversarea a 30 de ani de casatorie a socrilor

Fain, nu ;) ?

mihai_bianca
06.02.2008, 20:07:32
A da si ai mei tot in mai s-au luat, 14 mai, dar ei nu au avut noroc. Oricum nimic legat de superstiriile astea ...

Astrid
06.02.2008, 20:36:06
A da si ai mei tot in mai s-au luat, 14 mai, dar ei nu au avut noroc. Oricum nimic legat de superstiriile astea ...

si noi facem in mai! si nu cred in superstitii

annutza
06.02.2008, 22:19:20
5 mai ziua soacrei
7 mai ziua mamei

Fain, nu ;) ?
wow...ai ceva de sarbatorit!:>

analazarescu
07.02.2008, 15:39:42
5 mai ziua soacrei
7 mai ziua mamei

Fain, nu ;) ?

si eu tot pe 24 mai 2008 ma casatoresc

Petro79
07.02.2008, 15:44:13
Si eu tot pe 24. Ar trebui sa facem un sub-topic al miresicilor de 24 mai ;))

si eu tot pe 24 mai 2008 ma casatoresc

cinezee
07.02.2008, 15:48:40
cu cat suntem mai multe cu atata mai bine ....dar subiect separat ptr ziua aceea nu are rost :) :>

am si eu 3 membrii ai familiei in luna mai

eu pe 3 mai
sora cea mica pe 9 mai
si tatal meu pe 23 mai

taia
07.02.2008, 17:35:10
Si ziua socrului meu este pe 17 mai, la inceput ne-am gandit la acea zi ca data de nunta dar pana la urma am ales 10...sa nu-l frustram pe om ca nu e sarbatorit...

mihai_bianca
07.02.2008, 23:41:49
Luna mai este preferata mea :) Mi se pare cea mai frumoasa :P Sper acum sa fie frumos toata luna pt toate miresicile care au nunta :)

cinezee
07.02.2008, 23:54:28
Luna mai este preferata mea :) Mi se pare cea mai frumoasa :P Sper acum sa fie frumos toata luna pt toate miresicile care au nunta :)
eu o iubesc asta luna din multe motive , dar cel mai important renaste natura totul e asa de frumos de verde crud si cel mai mult ca sunt nascuta in aceasta luna :)>-

corinka
08.02.2008, 00:11:54
Si eu am nunta in 31 mai. O facem in Alba-Iulia, unde ne sunt parintii, desi noi stam in cluj. la cluj vom face cununia civila.
eu mai demult nici nu auzisem de superstitiile astea cu nunta in mai. e cea mai frumoasa luna pt a face nunta. nu sunt superstitioasa deloc.
ai mei au facut cununia civila in 13 februarie si cea religioasa in 12 mai. desi au optat si pt 13 si pt mai, sunt inca impreuna... din 1972!
Sa ne ajute Dumnezeu sa avem nunti frumoase si, mai important, casnicii fericite!

corinka
08.02.2008, 00:14:06
am uitat sa va intreb cum stati cu pregatirile.
eu am rezervat restaurantul si am vb cu un dj.
in rest, nu am facut mare lucru ca n-am avut timp.
mama e mai agitata ca nu mai avem mult timp.
voi sunteti mult mai avansate decat mine cu pregatirile?

mihai_bianca
08.02.2008, 00:59:45
Si noi stam in Bucuresti acum (abia astept sa ne mutam acasa :) ) Dar facem nunta in Sibiu de unde suntem amandoi. Cu pregatirile eu zic ca stam bine, adica:

REZOLVATE:
rochie, voal, pantofi, astept raspuns pentru un accesoriu de par din bazar :P, costum mire,restaurant, dj, fotograf si video, asteptam invitatile, o parte din tarie (o cumparam pe rand, in fiecare luna cateva sticle :P), am vb la biserica.

CE MAI TB FACUT:
Stabilit meniu (in martie), marturii, flori, probe la mahiaj si coafura, programari la machiaj si coafura, lavaliera, vesta si camasa pt mire, pantofi mire, verighete ... ce multe sunt. Daca am uitat ceva ma scuzati :P

Matrushca
08.02.2008, 10:15:28
Ura azi ne vin invitatiile, abia astept! ce ziceti e prea devreme sa le impart? oricum toata lumea stie deja ca avem nunta ce sens mai are sa asteptam?

lady_i
08.02.2008, 10:28:26
Hello fetele >:D<
Eu m-am gandit indelung si am o mare nedumerire in legatura cu ziua in care se face cununia civila. Eu voi opta sa le fac pe amandoua (civila si religioasa) in aceeasi zi dar am vazut opinii pro si contra... Voi ce ziceti?
%%- %%- %%- @};- @};- @};-

Matrushca
08.02.2008, 10:30:09
Noi am avut civila cu in august 2007 si suntem foarte mutumiti ca s-a intamplat asa! am scapat de un stes, o grija si avem timp sa neconcentram pe partea cea mai frumoasa a nuntii!

cinezee
08.02.2008, 13:47:24
si noi tot separat am avut cununia civila , a fosti n mai 2007 si m-am bucurat in parte de eveniment , asadar am2 evenimentele sunt fiecare bine conturate :)>- :-p

annutza
08.02.2008, 16:09:19
Ura azi ne vin invitatiile, abia astept! ce ziceti e prea devreme sa le impart? oricum toata lumea stie deja ca avem nunta ce sens mai are sa asteptam?

Cred ca mai bine mai astepti un pic, sa fie 2 luni inainte...si daca le dai prea devreme poate mai uita lumea:-" .

annutza
08.02.2008, 16:18:15
Eu m-am gandit indelung si am o mare nedumerire in legatura cu ziua in care se face cununia civila. Eu voi opta sa le fac pe amandoua (civila si religioasa) in aceeasi zi dar am vazut opinii pro si contra... Voi ce ziceti?

si eu le fac pe ambele in aceeasi zi, prefer sa avem o singura zi de sarbatorit...sa isi aduca aminte sa vina cu flori, dupa aia daca are prea multe tre sa isi puna remindere;))

corinka
08.02.2008, 20:49:19
noi n-avem incotro, trebuie sa facem cununia civila la cluj, ca amandoi domiciliem acolo. dar le vreau si eu cat mai apropiate, asa ca vom face un efort si trecem pe la primarie doar cu o zi inainte de casatoria religioasa. am de gand sa imi si fac programare la aceeasi coafeza -din cluj- si vineri si sambata dimineata. sambata la prima ora voi fi la coafor, dupa care ne urcam in masina si plecam la alba.

mihai_bianca
08.02.2008, 22:51:24
Noi am facut cununia in august 2007, tot la Sibiu si a fost super :) Ma bucur ca am facut asa.

Matrushca
09.02.2008, 11:02:57
Ne-au venit invitatiile sunt foarte frumoase! si deja am inceput sa le impartim! :">

nanalia
09.02.2008, 12:33:55
Eu le fac pe amandoua in aceeasi zi, la 30 min. distanta.Starea civila la 10:30, iar biserica la 11:00.La noi asa se fac te duci la starea civila dupa care se merge la biserica.Pentru noi(cei din Mures) e normal, pentru altii e....neobisnuit.Pentru voi sa fie ok, asta e cel mai important.

luyza
10.02.2008, 10:05:21
aoleu si vai de capul meu!!!!!!cat de avansate sunteti cu pregatirile!:-s eu am asa:restaurant,dj,cameraman,fotograf,coafeza...dar conform lozincii "mai am timp..."le rezolv si pe celelalte#-o .pupici

marcy_elena
10.02.2008, 12:25:19
hei:*...noi le facem in aceeasi zi...si mi se pare foarte oke...e si sambata....am vrea cununia sa fie cam pe la 9 dim(sa vedem cum va fi cu programarile)...dupa care facem poze ...biserica de la 11...si masa de la 14....si ma gandesc ca e f bine asa:D...ne scutim si de o cheltuiala si parca e frumos sa fii declarat sot si sotie intr-o zi...din ambele puncte de vedere...si civil si religios:)

lady_i
10.02.2008, 13:49:34
hei:*...noi le facem in aceeasi zi...si mi se pare foarte oke...e si sambata....am vrea cununia sa fie cam pe la 9 dim(sa vedem cum va fi cu programarile)...dupa care facem poze ...biserica de la 11...si masa de la 14....si ma gandesc ca e f bine asa:D...ne scutim si de o cheltuiala si parca e frumos sa fii declarat sot si sotie intr-o zi...din ambele puncte de vedere...si civil si religios:)
Daca incepi masa asa de devreme la cat faci incheierea? Am mai auzit de asemenea programari, dar nu stiu exact cum s-ar derula nunta. Poti sa-mi spui? Doar asa, de curiozitate.
>:D< :*

marcy_elena
10.02.2008, 16:51:56
Daca incepi masa asa de devreme la cat faci incheierea? Am mai auzit de asemenea programari, dar nu stiu exact cum s-ar derula nunta. Poti sa-mi spui? Doar asa, de curiozitate.
>:D< :*
poi daca masa incepe pe la ora 14....incheierea ar fi pe la 19...maxim 20...e nunta de zi...nunta linistita si frumoasa!!:D:D:D...(putem sa ne bucuram f bine de noaptea nunti:D)..;)...plus ca e la hotel olimp nunta...si si lor le convine mult mai mult nunta de zi...:)..

mihai_bianca
10.02.2008, 19:01:34
La noi masa icepe la ora 14 - 14.30 si se termina la 24 ...

Petro79
10.02.2008, 19:08:32
Majoritatea nuntilor din Ardeal la care am fost sau de care am auzit au fost de zi, la 10 cel tarziu s-au terminat. Am incercat si eu sa le sugerez alor mei sa o facem mai pe zi dar nici nu au vrut sa auda, dar tot le-am fortat un compromis: sa incepem pe la un 6, ca pe la un 2 sa se termine.

annutza
10.02.2008, 21:17:48
Majoritatea nuntilor din Ardeal la care am fost sau de care am auzit au fost de zi, la 10 cel tarziu s-au terminat. Am incercat si eu sa le sugerez alor mei sa o facem mai pe zi dar nici nu au vrut sa auda, dar tot le-am fortat un compromis: sa incepem pe la un 6, ca pe la un 2 sa se termine.
la voi in ardeal ar putea restaurantele sa faca 2 nunti in aceeasi zi:D
una ziua si una noaptea$-)

roxanat23
10.02.2008, 21:24:40

scuze ca intervin, dar intre biserica si restaurant, ce faceti? sunt 3 ore si la biserica u cred ca tine foarte mult...sa nu se lictiseasca invitatii...
dar stiti voi mai bine:-p

annutza
10.02.2008, 22:28:06
scuze ca intervin, dar intre biserica si restaurant, ce faceti? sunt 3 ore si la biserica u cred ca tine foarte mult...sa nu se lictiseasca invitatii...
depinde unde fac, slujba tine de la 30 min la 2h;))
in mod normal se serveste varianta scurta, ca sa castige si preotii mai mult:-"

medutza
11.02.2008, 17:50:33
depinde de slujba,daca e una frumoasa si instructiva,toata lumea o sa vrea mai mult si o sa fie numai ochi si urechi,doar doar or invata si ei ceva.

medutza
11.02.2008, 17:58:15
crezi ca e posibil sa faci cununia in aceeasi zi?imi spui si mie cum procedezi ca am inteles ca nu ai voie sa faci programari cu mult timp inainte.daca nu o sa fie loc,atunci dimineata?
si eu le fac pe amandoua in aceeasi zi dar eu am o portita de scapare:locuiesc in baciu si acolo la primarie nu e multa lume asa ca pot safac cand vreau eu.asta bineinteles daca nu reusesc in cluj.
ehei,poate ne vedem dimineata la primarie,caci si cam tot pe la aceeasi ora as vrea

medutza
11.02.2008, 17:59:38
ah,inca o intrebare...daca te casatoresti in aceeasi zi la primarie cum ne imbracam?in rochie de mireasa?

lady_i
11.02.2008, 18:30:42
Fetelor, iar s-a scumpit aurul... Joi era 69 ron/g iar azi e 75 ron. Va dati seama.... Am gasit un magazin unde inca nu au schimbat pretul, ramasese tot 65 (au cel mai mic pret) si daca nu se schimba pana miercuri... merg sa-mi iau verighetele.... Of, of.... Ce ti-e si cu preturile astea....
Am uitat sa ma laud ca mi-am luat sampania pt nunta :) Macar am mai rezolvat ceva.

lady_i
11.02.2008, 18:44:25
ah,inca o intrebare...daca te casatoresti in aceeasi zi la primarie cum ne imbracam?in rochie de mireasa?
Eu nu voi schimba rochia. Oricum, rochita mea e bleu si la civila nimeni n-o sa stie ca de fapt asta e si rochia de mireasa :D
Dupa coafat ma imbrac cu rochita, mergem la primarie pe la 14-15 dupa care venim acasa unde 'petrecem' pana pe la 18 cand mergem la cununia religioasa. Eu nu vreau alta rochita. Asta ar insemna si un alt costum pt el. O cheltuiala in plus atat timp cat le faci pe ambele in aceesi zi.... parerea mea :-$
Oricum eu am alte idei despre nunta... Nu voi avea lautar, nici hora din fata blocului, nici voal (inca nu am luat o hotarare decisiva dar cred ca voi avea doar tiara), va fi nunta cu DJ si mai ales va fi in cadru restrans ca sa ma pot distra pe cinste....

medutza
11.02.2008, 18:49:51
Eu nu voi schimba rochia. Oricum, rochita mea e bleu si la civila nimeni n-o sa stie ca de fapt asta e si rochia de mireasa :D
Dupa coafat ma imbrac cu rochita, mergem la primarie pe la 14-15 dupa care venim acasa unde 'petrecem' pana pe la 18 cand mergem la cununia religioasa. Eu nu vreau alta rochita. Asta ar insemna si un alt costum pt el. O cheltuiala in plus atat timp cat le faci pe ambele in aceesi zi.... parerea mea :-$
Oricum eu am alte idei despre nunta... Nu voi avea lautar, nici hora din fata blocului, nici voal (inca nu am luat o hotarare decisiva dar cred ca voi avea doar tiara), va fi nunta cu DJ si mai ales va fi in cadru restrans ca sa ma pot distra pe cinste....
asa ma gandeam si eu la ce folos sa mai faci o cheltuiala in plus pentru 5 min.la cununie.cel putin in cluj nu te tine mai mult,miresele sunt pe banda=))

medutza
11.02.2008, 18:51:24
Fetelor, iar s-a scumpit aurul... Joi era 69 ron/g iar azi e 75 ron. Va dati seama.... Am gasit un magazin unde inca nu au schimbat pretul, ramasese tot 65 (au cel mai mic pret) si daca nu se schimba pana miercuri... merg sa-mi iau verighetele.... Of, of.... Ce ti-e si cu preturile astea....
Am uitat sa ma laud ca mi-am luat sampania pt nunta :) Macar am mai rezolvat ceva.
asa-i ce bine te simti cand ai mai rezolvat cateceva,fie cat de mic parca iti creste inima in tine.

corinka
11.02.2008, 18:51:37

cum iti place. :smile: eu am vazut foarte multe fete imbracate in rochie de mireasa la primarie, mai ales cele care au cununia civila si cea religioasa in aceeasi zi.

lady_i
11.02.2008, 18:52:56
asa ma gandeam si eu la ce folos sa mai faci o cheltuiala in plus pentru 5 min.la cununie.cel putin in cluj nu te tine mai mult,miresele sunt pe banda=))
Si aici tot asa e. Am fost azi la Starea Civila si mi-au spus ca vara, uneori, au si 100 de cununii pe zi :O si ca nu dureaza mai mult de 5 - 10 minute.

taia
11.02.2008, 19:51:53
Si eu le fac toate intr-o zi, la 16.00 am cununia civila si la 17.00 pe cea religioasa. ca urmare nici n-as avea cand sa ma tot schimb si chiar mi se pare ok sa merg si la civila in rochita de mireasa. Ca abia astept sa o imbrac!!!

nanalia
11.02.2008, 20:07:39
Si eu voi avea aceeasi rochie: cea de mireasa.La mine Starea civila e la doar 20 metri de Catedrala unde ma casatoresc.Oricum e si timpul foarte scurt,nu mai am cand sa ma si schimb.Oricum e ok, pentru mine, imi surade chestia asta.Nu mai am bataie de cap ,oricum m-am stresat mult pentru rochia de mireasa.#-o

marcy_elena
11.02.2008, 21:50:10
crezi ca e posibil sa faci cununia in aceeasi zi?imi spui si mie cum procedezi ca am inteles ca nu ai voie sa faci programari cu mult timp inainte.daca nu o sa fie loc,atunci dimineata?
si eu le fac pe amandoua in aceeasi zi dar eu am o portita de scapare:locuiesc in baciu si acolo la primarie nu e multa lume asa ca pot safac cand vreau eu.asta bineinteles daca nu reusesc in cluj.
ehei,poate ne vedem dimineata la primarie,caci si cam tot pe la aceeasi ora as vrea
da....cam cu 2 sapt inainte se fac progr...dar Doamne ajuta sa gasim loc si sa ne strecoare si pe noi..:P...oricum nu te tine mai mult de 5 min:P la cununia civila...:P...

mihai_bianca
11.02.2008, 22:05:56

La toate nuntile la care am ost in Sibiu au inceput pe la 14 - 14.30 si s-au terminat pe la 23.30 -24, asta e si programul pentru care am vorbit la restaurant, acum nu stiu ce sa zic ... fiecare cu programul lui

taia
11.02.2008, 22:43:09
La toate nuntile la care am ost in Sibiu au inceput pe la 14 - 14.30 si s-au terminat pe la 23.30 -24, asta e si programul pentru care am vorbit la restaurant, acum nu stiu ce sa zic ... fiecare cu programul lui
sa stii ca la Orada e foarte amestecat: unii au trecut deja pe nuntile de zi, destul de putini totusi, si mai ales daca se fac duminica dar majoritatea au ramas pe cele traditionale. Noi nici nu ne-am pus problema, va fi sambata, va incepe cu civila la 16.00 urmata de 2 religioase...ca urmare pana ajungem la restaurant e seara. Stiu ca va fi cam obositor dar...asta e...oricum e o singura data in viata deci...merita!

medutza
12.02.2008, 10:18:02
mersi mult,fetelor.cred ca si eu o sa fiu imbracata in rochia de mireasa.asa mai economisim timpul si banii.oricum in dimineata aia vom fi tot pe o fuga#:-S

duplanty
12.02.2008, 10:36:59
Si noi am hotarat sa facem in aceasi zi cununia civila si cea religioasa asa castigam timp daca suntem imbracate in miresici:x ...dupa care direct la restaurant sa ne distram:)>-

allayah2001
12.02.2008, 10:39:39
BUNA DRAGA MEA
SI EU VOI AVEA IN MAI 2008 NUNTA LA PARCO DEI PRINCIPI .VAD CA ESTI CMULT MAI PREGATITA CA MINE . TI-AI LUAT SI ROCHIA DE MIREASA ?
FRUMOS BUCHETUL DE MIREASA DIN POZA CE SA ZIC BAFTA MULTA IN CONTINUARE SI POATE VB PRIN MESAJE PE SITE UL ASTA PA-PA:*

anuca
12.02.2008, 11:12:41
Noi am decis sa nu le facem in aceeasi zi...e prea obositor si pentru noi si pentru invitati...asa credem noi...plus ca in ziua nuntii ai o grija in minus daca nu mai e si cununia...asa cred eu! spor la pregatiri

pastilutza
13.02.2008, 11:51:09
ma bucur sa va revad miresicilor de mai,

eu tocmai m-am intors decateva zile din vacanta, unde erau 30 de grade ...plaja, soare si carnaval.

Nu mi-e somn noaptea, pentru ca sunt pe fusul orar de la Rio inca, si ziua mi-e un somn de nu mai pot.

Ati fost pe la targurile care au fost organizate? eu am lipsit, insa ma voi duce sambata la cel del a Polivalenta.....ca sa-mi dau comanda de invitatii.

Nu stiu pe unde sam a duc dupa vereghete....

Dar am sa le rezolv eu cumva

anuca
13.02.2008, 14:37:57
vi de la Rio...mmmm...super! eu pot sa-ti pun ca am fost doar la targul de la romexpo si mi s-a parut a fi o organizare f proasta- au ingramadit totul intr-un spatiu clar insuficient pentru cata lume era pe acolo..
le admir pe miresicile care au avut rabdare sa probeze rochite si rasuflu usurata ca nu a fost nevoie sa fac si eu acelasi lucru..pt ca aveam deja rochia:)
spor la pregatiri!

cinezee
13.02.2008, 15:08:33
parerea mea ..... ca a proba rochii la targ , nu e prea ideal ,e inghesuiala multa , stai prea mult la coada ptr asa ceva si apoi esti zorita de la spate ,ca sa fie si alta la proba

Matrushca
13.02.2008, 17:48:07
Salutare, tocmai ce am terminat de ambalat invitatiile, si le-am trimis la posta pt provincie, am mai scapat de o treaba! mai am cateva de dat si scap definitiv de ele.
Am stabilit decoratiile cu agentia, mai avem de semnat contractele cu muzica si filmarea si gata suntem, aproape gata ca eu tot nu am pantofi :-B dar gasesc eu pana la urma.
La ce flori v-ati gandit pentru nunta voastra? Noi pt ceremonie vom avea frezii, margarete,bujori,lalele iar in sala: trandafiri, orhidee, crini.

Succes la pregatiri!
:*

annutza
13.02.2008, 18:09:56
Salutare, tocmai ce am terminat de ambalat invitatiile, si le-am trimis la posta pt provincie, am mai scapat de o treaba! mai am cateva de dat si scap definitiv de ele.
Am stabilit decoratiile cu agentia, mai avem de semnat contractele cu muzica si filmarea si gata suntem, aproape gata ca eu tot nu am pantofi :-B dar gasesc eu pana la urma.
La ce flori v-ati gandit pentru nunta voastra? Noi pt ceremonie vom avea frezii, margarete,bujori,lalele iar in sala: trandafiri, orhidee, crini.

Succes la pregatiri!
Si eu am rezolvat cu agentia decoratoare...noi vom avea aranjamente din orhidee dendrobium, trandafiri minirose, trandafiri mari, crini, orhidee cymbidium si verdeata (imi plac frunzele subtiri lungi care ies din aranjament)...buchetul meu din orhidee verzi, lumanarile din orhidee si trandafiri...si multe alte nebunii. Am gasit si lumanari pentru mese cu bambus=)) ...Si in rest multe scoici si stelute de mare peste tot, inclusiv marturia e din 2 scoici mari naturale si la mijloc e un saculet cu bomboane.
Ce sa va mai zic...mi-am facut damblaua cu tema nuntii "marea";)) .
Spor!

medutza
13.02.2008, 18:17:18
ioi,tu fetelor ce mult inaintati.eu tot pe loc stau.eu am rezolvat restaurantul,rochita si pozele.de fapt am rezolvat asa si asa ca nu prea am incredere in nimic pana acum.voi avea luna aprilie sa le fac pe celelalte multe.deja ma doare capul numai cand ma gandesc[-o<

Matrushca
13.02.2008, 18:18:09
Marturia e de la image group? si mie imi placeau alea, inca nu am ales marturiile, astea sunt singurele asupra carora trebuie sa ne decidem!

annutza
13.02.2008, 19:19:25
Marturia e de la image group? si mie imi placeau alea, inca nu am ales marturiile, astea sunt singurele asupra carora trebuie sa ne decidem!

da, alea sunt! si au fost atat de intelegatori ca imi fac si meniul si numere de masa cu scoici, si tot la ei am gasit si lumanarile cu bambus verde (au unele mici ca si marturie si am intrebat daca fac si mari)...cred ca orice idee ai o pun in practica, mi-a placut mult de tipe!^:)^

annutza
13.02.2008, 19:20:50
ioi,tu fetelor ce mult inaintati.eu tot pe loc stau.eu am rezolvat restaurantul,rochita si pozele.de fapt am rezolvat asa si asa ca nu prea am incredere in nimic pana acum.voi avea luna aprilie sa le fac pe celelalte multe.deja ma doare capul numai cand ma gandesc[-o<
nu te panica, mai ai 3 luni!#:-S

taia
13.02.2008, 19:27:26

Succes la pregatiri!
Nu e cam devreme cu invitatiile?
Si eu am vrut sa le trimit deja si toti din jurul meu imi spun ca pana in mai...hoho daca le trimit acuma uita lumea ca le-a primit
Sincer? Chiar nu stiu...

annutza
13.02.2008, 19:45:25
Si eu am vrut sa le trimit deja si toti din jurul meu imi spun ca pana in mai...hoho daca le trimit acuma uita lumea ca le-a primit
Sincer? Chiar nu stiu...
si eu le dau cu 2 luni inainte...dar fiecare cum crede...:D

Matrushca
14.02.2008, 09:53:56
Sincer? Chiar nu stiu...
Intrucat noi vom face o nunta fara dar, ne-am decis sa le dam inca de pe acum! toti invitatii nostri cunosc deja data si abia astepta sa aiba confirmarea certa, ca vor participa la acest eveniment! Ca le dau cu 3 luni inainte sau 2 tot la aceiasi nunta trebuie sa vina! :)

medutza
14.02.2008, 10:14:28
din anumite motive eu le voi da invitatiile cu cateva saptamani inainte.dar,toti invitatii stiu deja despre nunta,asa incat sa se poata pregati din timp.asa ca sincer nu cred ca conteaza asa de mult cand dai invitatiile,important e ca lumea sa stie din timp cum sta treaba.iar apoi cei apropiati nu vor uita nici un detaliu legat de nunta.cel putin asa ma gandesc eu sau mai bine zis sper:D

pastilutza
14.02.2008, 16:18:00
Cred ca nu ma mai duc la nici un targ de nunti.....Iubi meu imi aduce azi, de la un coleg de servici 2 cataloage mari cu invitatii si preturi.
Abia astept sa ajung acasa, sa le vad ........( ce model ii place lui iubi, il luam si gata.....am scapat de o problema #:-S .....ca nu am chef sa mai aleg pe la targuri).

Mai raman de rezolvat:
- decor, flori, buchete
-verechete
-costum de mire
-costumatii pentru amandoi de cununie civila
-pantofi ( eu &el)
-bautura
- marturii
-cocarde....

Si nunta e gata \:D/ .......(daca putem spune)

Apropo, voi mergeti la solar inainte....unde sa ma duc si eu???
Mi-e tare frica de solar, dar trebuie sa am si eu pielea mai colorata un pic, ca sunt prea alba

Am auzit de un centru pe la iancului, unde cica au un fel de autobronzant, pe care ti-l pulverizeaza uniform, pe tot odata....e facut din zahar brun...

Voi ati auzit de asa ceva????

Matrushca
14.02.2008, 16:23:17
eu cred ca inainte de nunta voi face vreo 4 sedinte de solar! ;;)

corinka
14.02.2008, 17:41:41
am mai bifat ceva pe lista. AVEM CAMERAMAN!!!

corinka
14.02.2008, 17:42:35
intrebare pentru cele care au nunta in 31 mai. din ce data incepeti sa distribuiti invitatiile?

roxanat23
14.02.2008, 19:39:43
intrebare pentru cele care au nunta in 31 mai. din ce data incepeti sa distribuiti invitatiile?

salutare
eu inca nu am gata invitatiile...se pare ca sut tare in urma cu rpegatirile fata de voi, dar le rezolv eu:-?
noi vrem sa e dam incepand cu jumatatea lunii martie...daca vor fi gata pana atunci
sporla pregatiri:-SS

annutza
14.02.2008, 21:02:12
noi le vom da pe la sfarsitul lunii martie

annutza
14.02.2008, 21:04:44
Am mai bifat si eu pe lista verighetele!
Le-am comandat!:A

A mai ramas costumul lui, pantofi pentru el, de stabilit meniul la restaurant, comandat tortul si programarea la cununia civila. :suuuper:

corinka
14.02.2008, 23:12:13
salutare
eu inca nu am gata invitatiile...se pare ca sut tare in urma cu rpegatirile fata de voi, dar le rezolv eu:-?
noi vrem sa e dam incepand cu jumatatea lunii martie...daca vor fi gata pana atunci
sporla pregatiri:-SS
stai linistita, ca nici ale noastre nu-s gata. dar cand vom da comanda, vor fi gata in 7 zile. modelul l-am ales deja, mai trebuie sa ne decidem asupra orei la restaurant, ca programarea la biserica o avem deja, ora 16.
si mai avem ceva e facut...
MAI ESTE CINEVA CU NUNTA IN MAI CARE NU ARE INCA NASI???
avem pe cineva in vedere, saptamana asta vreau sa-i sun si sa mergem la ei.
sper sa nu ne refuze, e vb de fiica nasilor mei, care mi-e si verisoara, dar ea si sotul ei n l-au cunoscut inca pe victoras.
asa ca va rog sa ne tineti pumnii. asta e, ba am fost f ocupati, ba comozi, ba nu ne-am facut curaj... si timpul zboara.

Piuta
15.02.2008, 10:14:39
in sfarsit am mai inaintat cu pregatirile: mi-am inchiriat rochia :"> , am facut programare la starea civila, am vorbit cu cei care se vor ocupa de prajituri, am stabilit ce flori vom avea in restaurant. urmeaza sa ne alegem invitatile, Dragutul meu sa isi cumpere costumul, sa mergem la cursurile de dans, sa facem comanda la depozit de bauturi .....UFFFFFF cate au mai ramas....dar e asa de placut sa stii ca te casatoresti cu cel pe care iubesti :"> :"> :*

Joliutza
15.02.2008, 10:48:52

Noi incepem dupa 1 Aprilie....eventual chiar vom evita acea zi...sa nu zica lumea ca e pacaleala...

pastilutza
15.02.2008, 12:13:25
Imaginati-va ca din doua cataloage de invitatii de la TBZ, nu ne-a placut nici o invitatie.....( sau poate nu erau toate invitatiile pe care le au iei) :-w
Suntem tare "chitibusari" , vrem ceva frumos si simplu, dar pe hartie buna.

Aseara am stat linista, ca asta e...oricum ma duc sambata la targ....si MARE SURPRIZA: am intrat azi pe site-ul Wedding Show, ca sa vad ce firme de invitatii participa la targ, si..............cica s-a amanat targul .....8-| 8-| 8-|
Cum pot unii oameni sa se razgandeasca pe ultima suta de metri....off, off...

Eu unde sa mai caut invitatii? pe unde e sechis sambata oare???

cinezee
15.02.2008, 12:57:40
pai si pana la urma cand e targul acela , stii :-"

pastilutza
15.02.2008, 13:03:33
mai....pe site scrie :

Targul a fost amanat pentru o data ce va fi comunicata ulterior.
Ne cerem scuze pentru eventualele neplaceri.

Deci.......e in ceata totul. Eu imi iau La revedere! de la acest targ.....mi se par tare neseriosi organizatorii.

alina_alice
15.02.2008, 13:10:07
BUNA! Buchetul meu va fii din trandafiri albi si frezii, iar aranjamentele florale pe mese vor fii din liliac alb , lalele albe si verdeata.

cinezee
15.02.2008, 13:10:15
urat din partea lor , neseriozitate ca debiceI in ro , asta e :-<

corinka
15.02.2008, 13:10:28
pt pastilutza
si eu am fost moftusoasa la invitatii, dar am gasit pana la urma ceva dragut. cauta catalogul Kristal, e acolo una simpla, patrata, cu un chenar stantat. poate o sa va placa. noi pe aia am ales-o.

pastilutza
15.02.2008, 13:14:38
Cori,
ai ales invitatia de pe net? si ai dat comanda? Mie asa pe net, imi plac mai multe, insa in realtiate nu sunt ,ceea ce mi-am imaginat eu.
Ai idee, daca gasesc la cei de la pasajul Sf Gheorghe asa ceva?

pastilutza
15.02.2008, 13:16:22
BUNA! Buchetul meu va fii din trandafiri albi si frezii, iar aranjamentele florale pe mese vor fii din liliac alb , lalele albe si verdeata.

Alina, ai si oferta de pret pentru buchet si aranjamente florale?

Imi place si mie buchetul tau, si de asemenea ideea de aranjamente cu liliac, insa as vrea sa stiu si preturi.

daca ai firma care se ocupa, da-mi si mie pm.
Multumesc in avans!

alina_alice
15.02.2008, 13:21:55
Nu am o firma care sa se ocupe inca de aranjamentul salii sper sa imi recomande si mie cineva o firma serioasa si nu cu preturi f mari.In legatura cu buchetul si aranjamentele florale nasa mea cunoaste pe cineva care lucreaza la o firma de renume in acest domeniu numai ca se ocupa in particular de astea.Sper ca sapt viitoare sa ne intalnim cu pers respectiva si sa imi dea niste preturi.Buchetul ti-l poate face oricine cred daca ii dai o poza.Florile ma astept sa fie mai ieftine pentru ca luna mai e cea a liliacului, lalelelor freziilor.Cand voi avea mai multe detalii despre pretul aranjamentelor florale voi scrie.

alina_alice
15.02.2008, 13:25:10
Pana in prezent am rezolvat cea mai mare parte a lucrurilor si anume: de la expozitie ne-am luat de imbracat,am vb pentru tort la cofetaria alt -fel, am vb pentru filmat, fotografiat, fantana ciocolata, limuzina, invitatii si cam atat.mai avem aranjamentele salii,florale si focurile de artificii pe acre sper sa le rezolv duminica.

corinka
15.02.2008, 13:51:49
Cori,
ai ales invitatia de pe net? si ai dat comanda? Mie asa pe net, imi plac mai multe, insa in realtiate nu sunt ,ceea ce mi-am imaginat eu.
nu stiu, scumpa mea, ce gasesti la pasajul sf gheorghe, pt ca eu sunt din cluj. o gasisem si pe net si am gasit-o si intr-un catalog la o agentie. eu am gasit model alb satinat si mai vazusem la cineva model sidefat, avea o tenta rozalie.
da pe google - imagini "kristal 70795" (daca pui si ghilimele iti apar ambele modele - satinat si sidefat) si iti va aparea modelul.

annutza
15.02.2008, 16:47:38
Cori,

mai sunt o groaza de firme inafara de astia care nu mi se par cine stie ce...vezi si tu fernando fama, etc...cred ca gasesti pe la topilcul cu invitatii>:D<

cristicristicristicristi
15.02.2008, 21:26:41
:gen_17:PE 8 APRILIE ZIUA DE NASTERE A IUBITULUI MEU SOT IAR \:D/ <:-P\:D/ PE 10 MAI 2008 NUNTA NOASTA :rockon::rocking: :rockon: PE 21 MAI ZIUA SOTULUI MEU COSTIN:gen_17:IN IULIE DE SF ILIE

E ZIUA MEA DE NASTERE<:-P C-AM DESE NU? #-o #:-S

pink_lady
15.02.2008, 21:30:04
:gen_17:PE 8 APRILIE ZIUA DE NASTERE A IUBITULUI MEU SOT IAR \:D/ <:-P\:D/ PE 10 MAI 2008 NUNTA NOASTA :rockon::rocking: :rockon: PE 21 MAI ZIUA SOTULUI MEU COSTIN:gen_17:IN IULIE DE SF ILIE

Si ce legatura are asta cu bazarul?

MeMyself
15.02.2008, 21:41:11

1. Esti pe langa.
2. Cati soti ai?
3.Cam dese nu c-am dese

SNIGA
15.02.2008, 22:01:12
La Multi Ani Si Sa Fiti Fericiti>:d<

pink_lady
15.02.2008, 22:03:42
La Multi Ani Si Sa Fiti Fericiti>:d<
Da, hai sa ne uram la multi ani pe topicul de bazar..nu se poate muta post-ul asta in alta parte (chiar in RB)?
Nu sunt rea, dar deranjeaza genul asta de mesaje pe cei ce urmaresc ofertele din bazar..no offence

ana5maria
15.02.2008, 22:11:04
la multi ani, haideti sa nu fim rautacioase fetelor, iti uram bun venit pe forum si sa ai o nunta frumoasa. e indicat sa citesti putin regulamentul forumului inainte sa postezi mesaje :)>- si totul va fi ok, si mii de multumiri moderatorilor daca muta mesajul de la bazar [-o< :* :D

charlotte
15.02.2008, 22:47:04

Felicitari, dar cati soti ai? Unu care e iubit si il serbezi pe 8 aprile si altu care e mai putin iubit (si se numeste Costin) care e nascut pe 21 mai si il serbezi in iulie?8-}
Cam asa se intelege...

calina
15.02.2008, 23:33:25
=)) :huh: :oops: :gen_07:

calina
15.02.2008, 23:34:20
Poate observa un moderator postul asta:-B

sunset
15.02.2008, 23:36:16
Poate observa un moderator postul asta:-B

pana atunci.... =))=))=))=))=))=))

BDiana
15.02.2008, 23:37:05
Cristi(na?) probabil a vrut sa spuna ca pe viitorul ei sot il cheama Costin, este nascut pe 8 aprilie, iar pe 21 mai isi serbeaza ziua de nume, Sf. Ctin si Elena.

Cristi(...), te rog mult! Nu mai deschide subiecte aiurea! Exista gramada de sectiuni in forumul asta, milioane de subiecte, uita-te putin in jur si posteaza mesaje acolo unde e locul! Te roooog! :((

calina
15.02.2008, 23:37:51
Ar fi si mai interesant sa ne explice aceasta doamna care e faza cu sotii...sau mai bine zis cu sot-ii? sau cu soti-i? :huh:

BDiana
15.02.2008, 23:45:07
Ar fi si mai interesant sa ne explice aceasta doamna care e faza cu sotii...sau mai bine zis cu sot-ii? sau cu soti-i? :huh:
:)) :)) Sorry... Nu pot sa ma abtin!!!
=)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =))

annutza
16.02.2008, 23:25:12
cred ca mesajele astea inutile mai bine le-ati sterge:-w

mihai_bianca
17.02.2008, 00:53:49
Buna dragi miresici, a venit si rochita mea, e putin larguta si tb stramtata, poze gasiti in semnatura. Cum vi se pare ? :)

annutza
17.02.2008, 11:31:47
Buna dragi miresici, a venit si rochita mea, e putin larguta si tb stramtata, poze gasiti in semnatura. Cum vi se pare ? :)
Iti vine foarte bine, sa te bucuri de ea:* !

georgiiulia
17.02.2008, 16:47:48
foarte draguta rochia.sa o porti cu cea mai mare placere si sa te simti cea mai dragutza printesa in ea...

mihai_bianca
17.02.2008, 17:28:55
Multumesc frumos dragi miresici, si voua va doresc la fel ! >:D<
Au mai fost fete care nu au fost de aceasi parere, da asta e nu poti fi pe gustul tuturor, important e tie sa iti placa cred eu :) Oricum la kg mele multe eu cred ca ma avantajeaza... :">

annutza
17.02.2008, 18:09:48
Multumesc frumos dragi miresici, si voua va doresc la fel ! >:D<
Au mai fost fete care nu au fost de aceasi parere, da asta e nu poti fi pe gustul tuturor, important e tie sa iti placa cred eu :) Oricum la kg mele multe eu cred ca ma avantajeaza... :">
si eu zic ca e o alegere buna, una prea umflata nu cred ca te-ar fi avatajat>:D<, important e sa iti placa tie!

mihai_bianca
17.02.2008, 18:13:16
Da:) o sa pun poze cand e stramtata, atunci zic eu ca o sa arat si mai bine, ca un fotomodel pentru xl :))

medutza
18.02.2008, 10:09:57
Da:) o sa pun poze cand e stramtata, atunci zic eu ca o sa arat si mai bine, ca un fotomodel pentru xl :))
iti sta foarte bine cu ea si te avantajeaza pentru ca mie nu mi se pare deloc ca ai fi de marimea xl.
iar in pozele de la cununie esti absolut superba.ador rochita si palariuta:*

Matrushca
18.02.2008, 10:13:43
Fetelor, dar pantofii, pantofii de unde ni luam?! nu am gasit nimic care sa-mi placa, mai ca-mi vine sa mi comand din sua pe net!

medutza
18.02.2008, 10:16:49
iar daca tot suntem la pareri despre rochite iata genul rochitei mele.stati linistite ca nu sunt eu fotomodelul ala frumos din poze;)) din pacate nu am avut voie sa fac poze cu rochita,dar am gasit ceva asemanator.pare a fi rochie intreaga dar de fapt e din 2 piese.voalul de pe deasupra la rochita mea coboara pana jos.asta ca sa va faceti o idee mai precisa.
deci,ce parere aveti?

Matrushca
18.02.2008, 10:19:26
AI UITAT sa ne atasezi poza sau linkul!

medutza
18.02.2008, 10:20:14
am reusit,in sfarsit sa le atasez.abia m-am trezit si is cam adormita si am sarit peste niste pasi:-p

pastilutza
18.02.2008, 14:29:39

Poti sa-mi spui cand ti-ai facut comanda de rochita? A venit cand trebuia?
Vad ca e de la Marage Couture, si acolo mi-am facut si eu comanda. Deaia te intreb!

multumesc anticipat

Matrushca
18.02.2008, 16:36:09
Am pus si eu in profil o poza cu mine si rochita din spate! sunt superstitioasa! :-SSnu va arat deocamdata din fata, desi e identica cu cea din avatar, pentru simplul motiv ca al meu sot e posibil sa navigheze pe aici si atunci tot mirajul nuntii noastre se va duce de rapa.