PDA

Versiunea completa : Miresici de MAI 2008

Pagini : 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13

annutza
18.02.2008, 17:12:51
Am pus si eu in profil o poza cu mine si rochita din spate! sunt superstitioasa! :-SSnu va arat deocamdata din fata, desi e identica cu cea din avatar, pentru simplul motiv ca al meu sot e posibil sa navigheze pe aici si atunci tot mirajul nuntii noastre se va duce de rapa.
ma bag si eu in seama...;;) de ce nu ti-ai luat voal lung?

Matrushca
18.02.2008, 17:15:59
Mi-e mai comod cu asta mai scurt prin in crestetul capului, si asa ma gandesc cu groaza la trena mea lunga! daca mai aveam si voalul lung... [-X e o combinatie frumoasa, veti vedea in pozele de dupa nunta! In spania, cand mi-am cumparat eu rochia, mi-au propus un voal lung si brodat, dar mi s-a parut ffff lung, asa ca l-am ales pe asta :) . Tu ai voalul lung?

maky_mik
18.02.2008, 18:22:48
fetelor.....AM GASIT-O.....!!! mi-am cumparat rochita mult visata,..dupa lungi si lungi incercari am gasit ceea ce mi-a placut la DIVA!! A COSTAT 18 MILIOANE DAR AM PRIMIT LA EA TOT...si cand zic tot ma refer la crinolina voal gentuta coronita manusi chiar si clame de par:)) sunt super fericita promit ca va pun si pozele cat mai curand...iubitul meu inca nu a vrut sa o vada a spus ca vrea in ziua nuntii sa fie socat...si i-am promis ca asa va fi.... in concluzie numai am absolut nimic de cumparat.... va poop si spor la cumparaturi...

Olguta_uta
18.02.2008, 18:37:31
Pastilutza,
daca mai esti interesata de invitatii, noi am luat de la Deluxe cards - au magazin de prezentare in City Mall la intrarea principala si au si ''oferta'', cocardele si plicurile de bani au reducere 10% + primesti un cosulet gratis. Spor la pregatiri.
:*

annutza
18.02.2008, 19:37:22
Mi-e mai comod cu asta mai scurt prin in crestetul capului, si asa ma gandesc cu groaza la trena mea lunga! daca mai aveam si voalul lung... [-X e o combinatie frumoasa, veti vedea in pozele de dupa nunta! In spania, cand mi-am cumparat eu rochia, mi-au propus un voal lung si brodat, dar mi s-a parut ffff lung, asa ca l-am ales pe asta :) . Tu ai voalul lung?
Da, voal lung, care are 2 parti, una mai scurta si una lunga cat trena, dupa biserica pot sa raman cu cel scurt, dar eu cred ca il voi da de tot jos, iar trena mea are sistem de prindere pe dedesubt. Voalul are aplicatii de margelute si cristale pe margine. Dupa nunta facem schimb de poze:"> .

mihai_bianca
18.02.2008, 23:46:05
Poti sa-mi spui cand ti-ai facut comanda de rochita? A venit cand trebuia?
Vad ca e de la Marage Couture, si acolo mi-am facut si eu comanda. Deaia te intreb!

multumesc anticipat

A venit mai repede decat trebuia,4 saptamani, dar se afla pe stoc in momentul in care am facut comanda. Bafta! Tu ce model ai ales?

mihai_bianca
18.02.2008, 23:49:23
iti sta foarte bine cu ea si te avantajeaza pentru ca mie nu mi se pare deloc ca ai fi de marimea xl.
iar in pozele de la cununie esti absolut superba.ador rochita si palariuta:*

Multumesc frumos :x intradevar m-a avantajat rochita de la cununie, eu zic ca si cea pentru nunta la fel :) Rochita de cununie am luat-o din Viena la super pret 100 euro!!! :D Palaria am primit-o de la nasa, din Arad, iar pantofii si boleroul cu care nu am poze m-a mai costat f f f putin tot din Viena. Daca aveti drum pe acolo nu ezitati sa va opriti la cumparaturi :P

Matrushca
19.02.2008, 10:14:07
Da, voal lung, care are 2 parti, una mai scurta si una lunga cat trena, dupa biserica pot sa raman cu cel scurt, dar eu cred ca il voi da de tot jos, iar trena mea are sistem de prindere pe dedesubt. Voalul are aplicatii de margelute si cristale pe margine. Dupa nunta facem schimb de poze:"> .
Cum e sistemul de prindere a trenei tale, poate reusesc sa fac si eu unul, eu ma gandeam la un mos si o baba pe dedesubt prinse de cusaturi!

oanacristi
19.02.2008, 10:54:49
E in mai sau pe 10/09/2008, dupa cum apare la profilul tau?
La mine e sigur in mai. Cel putin pana acum, ca am schimbat data de trei ori.=))
buna
si eu sunt mireasa de mai

corinka
19.02.2008, 10:59:52
buna
si eu sunt mireasa de mai
bine ai venit in randul nostru! :*

corinka
19.02.2008, 11:03:08
Am pus si eu in profil o poza cu mine si rochita din spate! sunt superstitioasa! :-SSnu va arat deocamdata din fata, desi e identica cu cea din avatar, pentru simplul motiv ca al meu sot e posibil sa navigheze pe aici si atunci tot mirajul nuntii noastre se va duce de rapa.
am vazut si eu o rochie care mi-a placut, dar puiul era cu mine cand am probat-o la expozitie. pe de o parte e bine ca i-a placut, dar as fi vrut sa o vada prima oara in ziua nuntii. nu sunt superstitioasa, doar mi-ar fi placut sa-i fac o surpriza! asta e principalul motiv pt care nu sunt hotarata dc sa iau sau nu rochia. dc as fi superstitioasa, nici nu mi-as face probleme, pt ca sigur nu as cumpara chiar rochia de la expozitie, in care m-a vazut.
dar a vazut modelul si, chiar dc nu-i spun dc o cumpar, tot nu va fi surpriza f mare, pt ca a mai vazut modelul. plus ca a tot vazut modelul si in poza, a vazut catalogul agnes toma. :-<

Matrushca
19.02.2008, 11:06:48
Nici eu nu sunt tocmai superstitioasa, drept dovada am nunta in mai. Dar la fel ca si tine, sotul meu doreste sa ma vada in toata splendoarea mea atunci, la momentul acela. Nu stiu ce sa te sfatuiesc si daca a vazut-o, atunci vei fi mult mai frumoasa, incat va si uita ca el stia modelul deja!:">

corinka
19.02.2008, 11:10:50
oricum, cautarile n-au incetat, poate vad una si mai si! singurul lucra care ma deranjeaza un pic la rochia respectiva e ca nu-i un pic mai decoltata. nu-i nici pe gat, nici decoltata. dar, pe de alta parte, asta o face mai deosebita.
in schimb, sunt innebunita dupa material! nu e nici brodat, nici simplu, are niste imprimeuri materialul, niste flori. pe mine ma duce cu gandul la stilul chinezesc. si materialul, si croiala un pic. poate reusesc sa scanez poza din catalog si o postez candva.

anuca
19.02.2008, 11:43:30
oricum, cautarile n-au incetat, poate vad una si mai si! singurul lucra care ma deranjeaza un pic la rochia respectiva e ca nu-i un pic mai decoltata. nu-i nici pe gat, nici decoltata. dar, pe de alta parte, asta o face mai deosebita.
in schimb, sunt innebunita dupa material! nu e nici brodat, nici simplu, are niste imprimeuri materialul, niste flori. pe mine ma duce cu gandul la stilul chinezesc. si materialul, si croiala un pic. poate reusesc sa scanez poza din catalog si o postez candva.

Imi permit si eu sa-ti dau un sfat: daca iti place si-ti sta bine, ia-o, chiar dc a vazut-o si el...pentru ca oricum o sa fie alta poveste in ziua nunti...o sa stralucesti din cap pana-n picioare...o sa fi aranjata si la par , machiata...;;)
Si mie mi-a vazut rochia iubitul...e adevarat doar in poze-in realitate nu i-am aratat-o...dar sunt convinsa ca per ansamblu o sa fie o surpriza aparitia mea...

spor la pregatiri!

pastilutza
19.02.2008, 15:39:10
Pastilutza,
daca mai esti interesata de invitatii, noi am luat de la Deluxe cards - au magazin de prezentare in City Mall la intrarea principala si au si ''oferta'', cocardele si plicurile de bani au reducere 10% + primesti un cosulet gratis. Spor la pregatiri.
:*

multumesc frumos de pont, am sa ma duc sa vad, poate chiar azi il iau pe iubi.......

Auziti....voi va luati plicurile de bani , place cardurile si meniurile de acelasi model ca si invitatia???

Mie mi se pare parca prea exagerat....dau o gramada de bani degeaba....
Place carduri nu fac unele speciale, deoarece am sa pun o lista pe fiecare masa, cu toti cei de la masa respectiva...si de acolo, sa se aranjeze ei cum vor ( fata in fata, unul langa altul etc)....
Iar plicurile ma gandesc sa le pun undeva, ori la intrare, pe langa paharele de sampanie, ori la barul pentru tarii...ori pe policioara de la baie.
E imposibil ca invitatii sa nu se duca la baie....si vor gasi acolo, ce le lipseste :))

corinka
19.02.2008, 15:42:34
multumesc frumos de pont, am sa ma duc sa vad, poate chiar azi il iau pe iubi.......

Auziti....voi va luati plicurile de bani , place cardurile si meniurile de acelasi model ca si invitatia???

Mie mi se pare parca prea exagerat....dau o gramada de bani degeaba....
Place carduri nu fac unele speciale, deoarece am sa pun o lista pe fiecare masa, cu toti cei de la masa respectiva...si de acolo, sa se aranjeze ei cum vor ( fata in fata, unul langa altul etc)....
Iar plicurile ma gandesc sa le pun undeva, ori la intrare, pe langa paharele de sampanie, ori la barul pentru tarii...ori pe policioara de la baie.
E imposibil ca invitatii sa nu se duca la baie....si vor gasi acolo, ce le lipseste :))
eu sunt convinsa ca si daca invitatii sunt plasati cu place-card-uri, tot se mai schimba intre ei la masa, dc nu le convin pozitiile.

pastilutza
19.02.2008, 15:48:11
A venit mai repede decat trebuia,4 saptamani, dar se afla pe stoc in momentul in care am facut comanda. Bafta! Tu ce model ai ales?

off...sunt si eu nerabdatoare sa ma mai imbrac cu rochita.....( cred ca am sa ma mai duc la magazin , doar sa o vad asa).
Eu am facut comanda la inceputul lui ian, insa nu era pe stoc....defapt nu stiu....dar mi-au dat termen de livrare 27 april ( exact de paste......deci cred ca o sa fie mai tarziu).......Sunt un pic ingrozita ca nu o sa fie gata cu retusuri cu tot pana pe 10 mai.....dar Doamne ajuta!

Eu mi-am luat o rochita de la La Sposa, insa nu am curajul sa spun care eexact, deoarece pentru iubi e secret, si ma tot bairaie la cap sa-i spun....si trage cu urechea de fiecare data cand vorbesc cu prietenele ( doar doar afla care e ) si se uita si pe forum, sa vada ce tot spun pe aici.

Ca idee, e in genul mayo.....un pic :-p

Hai ca te-am innebunit =P~

roxanat23
19.02.2008, 17:24:33
am vazut si eu o rochie care mi-a placut, dar puiul era cu mine cand am probat-o la expozitie. pe de o parte e bine ca i-a placut, dar as fi vrut sa o vada prima oara in ziua nuntii. nu sunt superstitioasa, doar mi-ar fi placut sa-i fac o surpriza! asta e principalul motiv pt care nu sunt hotarata dc sa iau sau nu rochia. dc as fi superstitioasa, nici nu mi-as face probleme, pt ca sigur nu as cumpara chiar rochia de la expozitie, in care m-a vazut.
dar a vazut modelul si, chiar dc nu-i spun dc o cumpar, tot nu va fi surpriza f mare, pt ca a mai vazut modelul. plus ca a tot vazut modelul si in poza, a vazut catalogul agnes toma. :-<

daca iti place si iti sta bine, eu zic sa o iei...in ziua nuntii vei fi oricum cu totul alta persoana...il vei inebuni
si eu am fost la cautat de rochii cu iubitul meu...dar eu am probat mai multe si am vazut cam ce ii place lui...
cand o iau merg cu prietenele mele, cu mama si cu nasa
stiti ce a fost cel mai fain? cand am probat prima rochie...cand m-a vazut a ramas cu gura cascata..:x .si el si acum se gandeste ca rochia aia o voi lua...dar nu-i asa, pentru ca am vazut altele mult mai faine:-p

celor care nu v-ati gasit rochia, va doresc spor la cautat (ca si mie de altfel), iar cele ce aveti deja rochita- sa va bucurati de ea

o zi faina tuturor:)

mihai_bianca
19.02.2008, 20:15:52
off...sunt si eu nerabdatoare sa ma mai imbrac cu rochita.....( cred ca am sa ma mai duc la magazin , doar sa o vad asa).
Eu am facut comanda la inceputul lui ian, insa nu era pe stoc....defapt nu stiu....dar mi-au dat termen de livrare 27 april ( exact de paste......deci cred ca o sa fie mai tarziu).......Sunt un pic ingrozita ca nu o sa fie gata cu retusuri cu tot pana pe 10 mai.....dar Doamne ajuta!

Eu mi-am luat o rochita de la La Sposa, insa nu am curajul sa spun care eexact, deoarece pentru iubi e secret, si ma tot bairaie la cap sa-i spun....si trage cu urechea de fiecare data cand vorbesc cu prietenele ( doar doar afla care e ) si se uita si pe forum, sa vada ce tot spun pe aici.

Ca idee, e in genul mayo.....un pic :-p

Hai ca te-am innebunit =P~

A mea era pe stoc cand am comandat-o, tot in ianuarie, si aveam termen de livrare 1 martie. Oricum bine ca a venit mai repede pentru ca necesita ceva modificari. Daca luam mai mic nr atunci fetele mi-au zis ca nu as fi intrat in ea dar acum se pare ca as fi intrat dar mi-ar fi fost foarte sramta. Asa ca acum stau linistita si o astept sa vina de la retusat :P

La mine a fost mai cidat ca am comandat fara sa probez pentru ca nu aveau marimea mea in magazin...

Bafta!

mihai_bianca
19.02.2008, 20:16:32
daca iti place si iti sta bine, eu zic sa o iei...in ziua nuntii vei fi oricum cu totul alta persoana...il vei inebuni
si eu am fost la cautat de rochii cu iubitul meu...dar eu am probat mai multe si am vazut cam ce ii place lui...
cand o iau merg cu prietenele mele, cu mama si cu nasa
stiti ce a fost cel mai fain? cand am probat prima rochie...cand m-a vazut a ramas cu gura cascata..:x .si el si acum se gandeste ca rochia aia o voi lua...dar nu-i asa, pentru ca am vazut altele mult mai faine:-p

celor care nu v-ati gasit rochia, va doresc spor la cautat (ca si mie de altfel), iar cele ce aveti deja rochita- sa va bucurati de ea

o zi faina tuturor:)

si eu sunt de aceeasi parere :D

annutza
19.02.2008, 22:34:21
Cum e sistemul de prindere a trenei tale, poate reusesc sa fac si eu unul, eu ma gandeam la un mos si o baba pe dedesubt prinse de cusaturi!
are un fel de carlige pe dedesubt si niste agatatori, cred ca reusesti sa faci, sunt sigura ca o croitoreasa se pricepe...totul e sa stea si bine, a mea vine cumva in valuri la spate...imi pare rau ca nu am fact o poza...

Matrushca
20.02.2008, 09:33:00
Multam fain! o sa vad daca poate sa-mi faca mama soacra se pricepe la croitorie, mare filosofie nu are cum fi!
<:-P

annutza
20.02.2008, 10:12:03
Multam fain! o sa vad daca poate sa-mi faca mama soacra se pricepe la croitorie, mare filosofie nu are cum fi!
<:-P
am uitat sa iti spun ca e prinsa in mai multe locuri, ca sa nu stea toata greutatea intr-o singura parte ca risti sa se rupa:*

pastilutza
20.02.2008, 10:14:57
Fetelor,

Voi stiti un coafor bun in Bucuresti unde sa ma pot duce si eu sam a vopsesc.
eu de obicei ma vopsesc singura, acasa.....insa acum ma gandesc ca ar trebui sa ma duc de 2 ori, cel putin la coafor, sam a vopsesc, ca pana la nunta sa am o nuanta uiforma.

Am auzit ca ma costa in jur de 2 mil si ceva...un vopsit....pentru un par lung....

voi ce stiti?

cgeorgiana1982
21.02.2008, 17:07:02
Buna. fetelor. Si eu sunt miresica de mai. Cand citesc aici pe forum unde ati ajuns voi cu pregatirle, imi dau seama ca e dezastru pentru mine :-SS . Sunt foarte in urma........TREBUIE SA RECUPEREZ pana nu intru in criza de timp.

Matrushca
21.02.2008, 17:27:39
Bun venit! si mult succes la pregatiri! inca mai este timp suficient ;;) daca te apuci de acum de pregatiri.

cgeorgiana1982
22.02.2008, 09:29:04
Bun venit! si mult succes la pregatiri! inca mai este timp suficient ;;) daca te apuci de acum de pregatiri.

Multumesc de incurajare. O sa ma apuc serios de pregatiri ca sa recuperez timpul pierdut...

Matrushca
22.02.2008, 09:29:59
Succes! pentru orice sfat nu ezita sa ne intrebi! >:D<

annutza
23.02.2008, 12:37:42
Fetelor,

Voi stiti un coafor bun in Bucuresti unde sa ma pot duce si eu sam a vopsesc.
eu de obicei ma vopsesc singura, acasa.....insa acum ma gandesc ca ar trebui sa ma duc de 2 ori, cel putin la coafor, sam a vopsesc, ca pana la nunta sa am o nuanta uiforma.

Am auzit ca ma costa in jur de 2 mil si ceva...un vopsit....pentru un par lung....

voi ce stiti?
Depinde de parul tau, e cam 60ron un tub de vopsea, mai intra si spalatul si coafat...si ajungi pe la 2-3 mil:), depinde si unde mergi.

mihai_bianca
24.02.2008, 10:30:20
Ceao dragi miresici, mai vin si eu cu o intrebare. Pentru ca luna mai e mai capricioasa si eu fac nunta la Sibiu unde este putin mai rece, ca in toate orasele mai aproape de munte, ce sa imi iau peste rochita? Voi ce luati? Cred ca e greu sa gasesc ceva sa se asorteze cu rochita mea ivory ... :( Idei?
Multumesc!

annutza
24.02.2008, 11:19:39
Ceao dragi miresici, mai vin si eu cu o intrebare. Pentru ca luna mai e mai capricioasa si eu fac nunta la Sibiu unde este putin mai rece, ca in toate orasele mai aproape de munte, ce sa imi iau peste rochita? Voi ce luati? Cred ca e greu sa gasesc ceva sa se asorteze cu rochita mea ivory ... :( Idei?
Multumesc!
Nasa mea a avut nunta in 27 octombrie si nu si-a luat nimic peste si nici frig nu i-a fost din cauza emotiilor...asa ca de ce sa te complici?>:D<

nanalia
24.02.2008, 12:43:05
La faza asta cu ceva de-asupra m-am gandit si eu.chiar daca afara e cald, in biserica e cam rece.Si banuiesc ca in mai nimeni nu o incalzeste;la mine e ditamai catedrala.Ma gandesc sa-mi fac un fel de bolero, ca sunt mai friguroasa de felul meu.

mihai_bianca
24.02.2008, 13:05:44
Off nu stiu ce sa fac, o sa fie greu sa gasesc ceva sa se potriveasca ... :( Poate pana la urma nu mai pun nimic...

nanalia
24.02.2008, 14:01:20
Eu cred ca-mi voi face o chestie ca un fel de bolero;am vazut ceva la Agnes Toma , mi-a placut foarte mult, asa scurta doar cat sa-mi acopere spatele si umerii care-mi sunt goi.

morenna1004
24.02.2008, 18:59:36
Off nu stiu ce sa fac, o sa fie greu sa gasesc ceva sa se potriveasca ... :( Poate pana la urma nu mai pun nimic...
Eu zic ca nu e nevoie sa mai pui ceva pe tine!!!La ce emoii vei avea nu o sa mai simti nimik.Plus ca eu cred ca va fi fff. cald in mai, deja de pe acum a datcaldura:)

iulia_b
25.02.2008, 00:17:33
Sfatul meu este ca pantofii sau sandalele sa fie de Mihai Albu.
Caut si eu rochita Demetrios sau Cosmobella second hand, nu are nimeni de vanzare???

cinezee
25.02.2008, 00:26:08
vezi ca situl are o sectiune ce se chiama BAZAR , dute acolo si vizioneaza ce rochite sunt la vanzare , success !

mihai_bianca
25.02.2008, 00:34:44
cred ca aveti dreptate fetelor, sper doar sa fie o zi insorita, si atunci sigur nu o sa imi fie frig :)

corinka
25.02.2008, 08:29:25
AVEM NASI!!!
Niste prieteni casatoriti au acceptat sa fie nasii nostri. Sunt atat de fericita! Noua ne era asa de jena, abia ne-am facut curaj sa-i intrebam, ne temeam sa nu ne refuze pt ca nu ne sunt nici rude, nici chiar cei ma apropiati prieteni. In plus, au si ei tot felul de cheltuieli cu casa noua, copil mic etc.
Iar ei au fost de acord din prima clipa! Ba chiar au spus ca la face placere si ca se simt onorati!
Ma bucur ca am asemenea nasi. \:D/

Joliutza
25.02.2008, 08:37:30
AVEM NASI!!!
Niste prieteni casatoriti au acceptat sa fie nasii nostri. Sunt atat de fericita! Noua ne era asa de jena, abia ne-am facut curaj sa-i intrebam, ne temeam sa nu ne refuze pt ca nu ne sunt nici rude, nici chiar cei ma apropiati prieteni. In plus, au si ei tot felul de cheltuieli cu casa noua, copil mic etc.
Iar ei au fost de acord din prima clipa! Ba chiar au spus ca la face placere si ca se simt onorati!

Bravo!!! Asta chiar putea fi o problema, ca daca ai bani, restul le rezolvi oricand, pe cand niste oameni de treaba care sa va cunune se gasesc destul de greu.

Felicitari si spor la pregatiri in continuare!!!

Matrushca
25.02.2008, 09:59:46
Am gasit si pantofii,am dat sambata comanda, joi sunt gata! i-am luat de la Mihai Albu! sunt superbi!\:D/

annutza
25.02.2008, 10:32:18
Am gasit si pantofii,am dat sambata comanda, joi sunt gata! i-am luat de la Mihai Albu! sunt superbi!\:D/
felicitari!:*
sa-i porti sanatoasa!:)>-

annutza
25.02.2008, 10:33:24
AVEM NASI!!!
Felicitari! Sa aveti o nunta de vis!:)>-

Matrushca
25.02.2008, 10:45:39
felicitari!:*
sa-i porti sanatoasa!:)>-
Multumesc!!! >:D< atasez si o poza cu modelul comandat!

annutza
25.02.2008, 12:20:13
foarte frumosi!
cat te-au costat?

corinka
25.02.2008, 12:21:51
parca-s conduri de printesa! sa-i porti sanatoasa si fericita!

Matrushca
25.02.2008, 12:45:40
foarte frumosi!
cat te-au costat?
Multumesc frumos, au costat 900 lei, dar pentru ca am optat pentru un toc mai mic, au mai adaugat 90%, deci ajung undeva pe la 1000 lei! foarte mult! dar sunt foarte frumosi si comozi! sunt f incantata de ei!

annutza
25.02.2008, 13:37:00
Multumesc frumos, au costat 900 lei, dar pentru ca am optat pentru un toc mai mic, au mai adaugat 90%, deci ajung undeva pe la 1000 lei! foarte mult! dar sunt foarte frumosi si comozi! sunt f incantata de ei!
important e sa iti placa tie si daca bugetul iti permite e bine sa iti iei ce iti place:*
eu mi-am luat deocamdata niste balerini, mai caut si pe cei cu toc...am vazut ceva modele de unde mi-am luat rochia, dar ma mai gandesc;;) , mai caut

corinka
25.02.2008, 13:45:07
balerinii sunt f draguti si comozi, dar nu merg la orice rochie. dar ma bate gandul sa imi iau si niste balerini de rezerva. doar pt dans.:)>- cand e cheful in toi, cine se mai uita la pantofi? toaleta iti este admirata la inceputul nuntii. dupa aceea conteaza sa te simti bine!

Matrushca
25.02.2008, 13:47:53
eu am niste balerini de la quelle, au costat 30 lei si sunt f comozi, cu aia ma voi desfasura in caz ca nu mai rezist! ;)

corinka
25.02.2008, 13:53:00
sper numai sa nu ne calcam pe rochii!:D adica vreau sa am un pic de toculetz la pantofi, iar balerinii vor fi plati. dar ne descurcam noi.;-)

Matrushca
25.02.2008, 13:58:20
Abia astept!

corinka
25.02.2008, 14:03:14
la mine e o mica problema cu pantofii. port 39, la cizme si 40. am mostenit-o pe bunica paterna. si ea traia "pe picior mare". sper sa gasesc pantofi draguti si pt picioarele mele de urias! Si sa para cat de cat finuti, in ciuda dimensiunilor!:D

Matrushca
25.02.2008, 14:15:28
Eu mi-am luat pantofii de mireasa nr 40! si arata f finuti! sigur vei gasi si tu!

mihai_bianca
25.02.2008, 19:39:39
Ce frumosi sunt :D, speciali! Bravo :D

pastilutza
26.02.2008, 11:36:20
Fetelor, si eu vreau sa-mi fac pantofi pe comanda, dar nu as vrea la mihai albu, ca ii face din material, si eu as vrea din piele.
Aveti idee unde se mai fac in bucuresti pantofi din piele , la comanda?

Matrushca
26.02.2008, 11:44:56
Mihai Albu lucreaza si pe piele, nu stiu acum daca pentru mirese, dar colectia lui de zi cu zi am vazut ca este din piele!Te poti interesa, iti dau numarul de telefon de la magazin si le intrebi pe fete daca vrei! 312.62.20 magazin magheru. :>

pastilutza
26.02.2008, 11:53:30
saru ' mana!

Matrushca
26.02.2008, 12:34:32
Succes! :)>-

Joliutza
26.02.2008, 14:36:47
Gata fetelor....am mai rezolvat ceva probleme legate de nunta, adica:

1. am probat o rochita in Constanta, la care vreau alt bust, de aceea mi-o fac la magazin pe comanda; cam intr-o luna va fi gata;

2. m-am programat la make-up si coafor;

3. am rezervat suportul pentru tort, adica ne-am hotarat la ce cofetarie il facem.

4. puiul meu si-a luat costum....care e frumos-frumos......;;)

Cam atat...si sunt mandra! <:-P

corinka
26.02.2008, 14:54:10

1. am probat o rochita in Constanta, la care vreau alt bust, de aceea mi-o fac la magazin pe comanda; cam intr-o luna va fi gata;

3. am rezervat suportul pentru tort, adica ne-am hotarat la ce cofetarie il facem.

scuza-mi indiscretia, dar cam cat v-a costat costumul de mire si camasa, vesta si cravata/lavaliera/papionul?

Joliutza
26.02.2008, 15:08:55
scuza-mi indiscretia, dar cam cat v-a costat costumul de mire si camasa, vesta si cravata/lavaliera/papionul?

Costumul l-a luat de la Tinimtex (targul de imbracaminte-incaltaminte de acum 2 saptamani din Mamaia)....este compus din pantaloni, smoking, brau negru si papion negru....deci fara vesta si lavaliera, iar camasa urmeaza sa o cumparam, si a dat pe el 3.100.000- l-am gasit la reduceri...ne-am si mirat la cat de ieftin e....si cat de bine arata. Materialul este chiar super...si ii sta excelent. Daca vreti o sa atasez poze dupa ce fac.

Pupici.

annutza
26.02.2008, 15:11:39

Felicitari!<:-P

corinka
26.02.2008, 15:22:21
felicitari! ati facut o afacere buna.;-)

Joliutza
26.02.2008, 16:09:21
Acesta este costumul lui. Va place?

Joliutza
26.02.2008, 16:10:08

Camasa era una de toata ziua....isi va lua una speciala pentru costum...sa nu i se vada nasturii....^:)^

corinka
26.02.2008, 16:11:15
e f frumos. pare a fi smoking. cel putin asa mi s-a parut vazand gulerul.:-B

Joliutza
26.02.2008, 16:17:18
e f frumos. pare a fi smoking. cel putin asa mi s-a parut vazand gulerul.:-B

Da, e smoking. Numai ca nu e ft lung.
Si multumesc pentru aprecieri. >:D<

annutza
26.02.2008, 17:14:11
e foarte dragutz!=D>

Matrushca
26.02.2008, 17:49:26
Foarte frumos, sa-l poarte sanatos si fericit!

roxanat23
26.02.2008, 23:23:26
miresicile de mai, unde mergeti in luna de miere?:-\
v-ati facut deja rezervari?
daca nu sunt prea indiscreta, unde si cat costa?

merci:*
noapte buna

corinka
27.02.2008, 09:08:42

noapte buna
noi vrem sa mergem in Egipt. Inca nu am vazut ofertele pt vara, cred ca apar dupa Paste. Nu stim exact nici pretul, pt ca inca nu ne-am hotarat dc stam o saptamana sau doua.

annutza
27.02.2008, 10:24:36

noapte buna

noi mergem in tenerife si madrid 14 zile...in total cazare+avion 3000e...nu am rezervat prin agentii de turism

Joliutza
27.02.2008, 10:47:17
Noi inca nu stim pentru ca nu stim cat vom avea liber dupa nunta.

Si pana la urma....daca plecam in luna de miere prin Septembrie....are ceva?;-)

corinka
27.02.2008, 10:50:31
Noi inca nu stim pentru ca nu stim cat vom avea liber dupa nunta.

Si pana la urma....daca plecam in luna de miere prin Septembrie....are ceva?;-)
noi in iunie vrem sa plecam, dar nu imediat dupa nunta. puiul nu-si poate lua concediu imediat, mai ales ca mai are un coleg din departament care se casatoreste in aceeasi zi. i-au zis ca-i dau 3 zile inainte de nunta, 2 zile dupa, deci luni si marti. dupa aceea, de miercuri pana vineri tb sa mearga la serviciu sa faca inchiderea de luna -asa-mi tb dc ma marit cu un contabil:)) - si dupa aceea putem pleca.

Matrushca
27.02.2008, 14:12:23
Noi mergem in Maldive 8 zile si 4 in Paris- ne-a costat f mult! aproape cat o masina! dar important e ca vom avea o lune de miere de vis!

Matrushca
27.02.2008, 14:13:29
noi mergem in tenerife si madrid 14 zile...in total cazare+avion 3000e...nu am rezervat prin agentii de turism
Foarte buna decizie! Madridul e de vis! la fel si tenerife!!! ;-)

analazarescu
27.02.2008, 14:47:41
oare turcia ar fi potrivita pt o luna de miere?
am vazut niste oferte de luna de miere in maldive...superrrr...dar noi ne-am gandit la turcia...acu nu stiu ce sa zic....

annutza
27.02.2008, 15:08:49
Noi mergem in Maldive 8 zile si 4 in Paris- ne-a costat f mult! aproape cat o masina! dar important e ca vom avea o lune de miere de vis!
foarte fain maldive, acolo vroiam si noi initial...dar pentru ca era cam mult si cum nu ne bazam pe banii de la nunta ne-am inscris si noi in ce bani aveam:D
si am spus ca anul viitor o sa sarbatorim 1 an intr-o destinatie asemanatoare:)>-

annutza
27.02.2008, 15:10:06
oare turcia ar fi potrivita pt o luna de miere?
am vazut niste oferte de luna de miere in maldive...superrrr...dar noi ne-am gandit la turcia...acu nu stiu ce sa zic....
mie una nu mi-a placut in turcia...mult mai frumos in grecia

Matrushca
27.02.2008, 16:27:34
E frumoasa turcia, resoturi mari si plaje frumoase! Merita o luna de miere acolo!

In alta ordine de idei, uitati ce am gasit fetelor, ca sa nu ne mai facem griji ca avem nuntile in mai:

Anul 2008 va fi normal din punct de vedere al fenomenelor meteorologice, apreciază specialiștii. Ioan Sandu, directorul Autorității Naționale de Meteorologie, nu exclude însă posibilitatea apariției unor indundații pe râurile mici în perioada de primăvară și nici apariția secetei în sud-estul țării în lunile de vară.

Specialiștii spun însă că, potrivit prognozelor, perioadele în care se vor înregistra fenomene extreme vor fi foarte scurte. "Nu vor fi precipitații atât de mari ca în 2005 și nici atît de reduse ca în 2007. Asta nu înseamnă că în martie și aprilie nu vor putea apărea indundații dacă precipitațiile vor coincide cu perioadele de încălzire a vremii", a precizat Ioan Sandu.

Specialiștii susțin însă că anul acesta nu vor fi inundații pe cursurile râurilor mari ci doar pe cele mici. În ceea ce privește lunile de vară, potrivit prognozelor, în Bărăgan și Dobrogea va fi secetă, iar pe perioade scurte se vor înregistra și temperaturi caniculare.

"În lunie aprilie, mai, iunie, iulie sunt temperaturi mai mari decât în mod normal, astfel încât cred ca la sfârșitul lunii iulie vom avea și temperaturi caniculare", potrivit directorului ANM.

Ministrul mediului, Atilla Korodi susține că în perioada de vară populația ar trebui să ia măsuri pentru reducerea consumului de energie electrică iar traficul rutier să fie adaptat la starea drumurilor.

"Dacă nu ne adaptăm puteam avea pene de curent, putem avea drumuri surpate sau putem avea crșteri foarte mari de prețuri la produsele agricole. Sunt numai cîteva exemple mici care însă contează foarte mult", a spus ministrul Mediului.
Sursa: Realitatea TV

taia
27.02.2008, 23:17:08
Noi nu ne-am hotarat inca pt ca nu vom avea decat cele 5 zi;e libere atunci. Vom merge candva in august, si ceea ce e sigur e ca va fi un loc cu mare!
Nu Turcia pt ca mie nu-mi place mancarea lor!

Matrushca
28.02.2008, 09:33:29
Ieri m-au sunat fetele de la magazinul lui Mihai Albu, cum ca sunt gata pantofii mei, cu o zi mai devreme! Desi initial am zis ca ma duc vineri dupa ei, am avut un feeling si m-am dus aseara! pantofii mei foarte frumosi executati numai ca au gresit elemntul decorativ de pe ei, in loc de perluta mi-au pus niste strasuri mari albe ostentative ce stricau frumusete de pantof! Au zis ca se rezolva pana astazi dupa masa. Am decis totusi sa-i probez, si cand ma uit m-ai atent la ei, observ ca la dr in fata satenul era agatat, le-am spus fetelor ca eu nu sunt dispusa sa platesc o caruta de bani pe niste pantofi imperfecti, au promis ca vor schimba saltenul! Doamne o fi atat de greu sa-ti pastrezi un renume intact si sa faci un lucru de calitate din prima?! Am emotii pentru maine dimineata cand ma voi duce sa-i ridic. Va tin la curent, altfel foarte frumusei au iesit! Sa dea Domnul sa nu ploua!!!

amaliaa1081
28.02.2008, 09:44:06
noi vrem sa mergem in Egipt. Inca nu am vazut ofertele pt vara, cred ca apar dupa Paste. Nu stim exact nici pretul, pt ca inca nu ne-am hotarat dc stam o saptamana sau doua.
In Egipt? Si eu vreau sa merg dar dupa luna aprilie nu mai ai ce cauta acolo. Sunt cam 50 grade...............

annutza
28.02.2008, 10:45:19
Ieri m-au sunat fetele de la magazinul lui Mihai Albu, cum ca sunt gata pantofii mei, cu o zi mai devreme! Desi initial am zis ca ma duc vineri dupa ei, am avut un feeling si m-am dus aseara! pantofii mei foarte frumosi executati numai ca au gresit elemntul decorativ de pe ei, in loc de perluta mi-au pus niste strasuri mari albe ostentative ce stricau frumusete de pantof! Au zis ca se rezolva pana astazi dupa masa. Am decis totusi sa-i probez, si cand ma uit m-ai atent la ei, observ ca la dr in fata satenul era agatat, le-am spus fetelor ca eu nu sunt dispusa sa platesc o caruta de bani pe niste pantofi imperfecti, au promis ca vor schimba saltenul! Doamne o fi atat de greu sa-ti pastrezi un renume intact si sa faci un lucru de calitate din prima?! Am emotii pentru maine dimineata cand ma voi duce sa-i ridic. Va tin la curent, altfel foarte frumusei au iesit! Sa dea Domnul sa nu ploua!!!

pai chiar sunt nesimtiti...si la cat costa sa mai aiba si defecte?![-X

corinka
28.02.2008, 10:46:07
In Egipt? Si eu vreau sa merg dar dupa luna aprilie nu mai ai ce cauta acolo. Sunt cam 50 grade...............
da, ma cam sperie si pe mine caldura, dar asta-i Africa! Dar cum la hotel este aer conditionat, iar afara ne vom racori la piscina, sper sa fie bine!

Matrushca
29.02.2008, 12:10:38
Am fost am luat pantofii, evident problema materialului zgariat nu s-a rezolvat, dar fiind o imprefectiune minora am acceptat sa-i iau asa cu un discount de 2 milioane la ei. M-am lamurit si cu mihai albu! modele superbe la pantofi insa executia de proasta calitate.

corinka
29.02.2008, 12:15:08
Am fost am luat pantofii, evident problema materialului zgariat nu s-a rezolvat, dar fiind o imprefectiune minora am acceptat sa-i iau asa cu un discount de 2 milioane la ei. M-am lamurit si cu mihai albu! modele superbe la pantofi insa executia de proasta calitate.
eu am mai auzit critici la adresa lui Mihai Albu. la o prezentare de moda, unui manechin i s-a rupt bareta la una din sandale. el a declarat ca de fapt manechinul avea glezna prea subtire si a mai adaugat ea o gaura la bareta ca sa o poata inchida fara sa-i stea larga, dar nu a facut bine gaura.:[email protected]

annutza
29.02.2008, 13:43:17
imi pare rau...cam nesimtiti pana la urma...mie mi se par ca cer cam mult pentru pantofi in general...adica cu banii pe care ii dai pe o pereche iti iei de la o firma de renume din strainatate...

Matrushca
29.02.2008, 15:39:26
Asa e cum ziceti,numai ca eu din pacate nu am gasit nimic la madrid! si cum nu mai am timp de umblat pe afara am ales caleaa aceasta de compromis, insa nu cred ca voi mai apela la ei! Un week-end frumos si plin de caldura! Ne citim pe luni! :*

mihai_bianca
29.02.2008, 22:35:25

Imi pare rau ca nu s-a rezolvat, dar daca zici ca e ceva minor inseamna ca nu se observa f tare.

Fetelor eu am o intrebare la voi, unde pot gasi jupon din tull in Bucuresti, nu crinolina cu cercuri, jupon? Deci nu cercuri :D si cam ce preturi sunt

corinka
01.03.2008, 14:07:32
Azi a inceput anotimpul nostru! E prima zi de primavara, iar pana in ultima zi de primavara vom fi toate casatorite. Asa ca sper ca aceasta primavara sa ne aduca numai bine! Sa fim fericite!:smile:

mary2008
02.03.2008, 12:45:23
Buna miresici!!

Mai este vreo miresica de mai fara rochie de mireasa??? Sau bat recordul? (ceea ce nu e de bine :(:(:( )

Nu stiu cum se face ca nu gasesc nimic pe gustul meu.

Sporuri si sa aveti o primavara frumoasa!!!!

mary2008
02.03.2008, 12:48:24

Buna!
Si noi mergem in Tenerife, insa cu "escala" de 4 zile la Barcelona.

Sa avem vreme frumoasa!!!

annutza
02.03.2008, 16:51:27
Buna!
Si noi mergem in Tenerife, insa cu "escala" de 4 zile la Barcelona.

Sa avem vreme frumoasa!!!

Foarte frumoasa Barcelona, e o buna alegere, o sa va placa. In Tenerife noi nu am mai fost, dar ne-am uitat si noi pe la poze pe net si pe la prieteni...eu am vrut sa fie si ceva de vizitat nu doar plaja, eu nu prea am rabdare sa stau prea mult timp intr-un loc:D .
>:D<

Joliutza
02.03.2008, 17:48:52
Buna miresici!!

Mai este vreo miresica de mai fara rochie de mireasa??? Sau bat recordul? (ceea ce nu e de bine :(:(:( )

Nici eu nu am inca rochia, dar este in lucru.
Eu zic sa te grabesti,mai ales daca nu gasesti nimic pe placul tau, gaseste un model pe net si o croitoreasa buna care sa ti-o faca bine si repede!

Succes!

Lizz22
02.03.2008, 19:46:48
nici eu n-am rochitza inca...dar e "in lucru"!sper sa iasa asa cum trb[-o<[-o<[-o<

clipsy
03.03.2008, 17:05:28
nici eu nu o am! :( poate la targul de nunti din acest week-end

corinka
04.03.2008, 13:23:01
Buna miresici!!

avand in vedere ca ai nunta cu 2 saptamani inaintea mea, ai mai multe sanse la record. nici eu nu am cumparat-o inca. ma gandeam la un model de la agnes toma, dar nu-s f sigura. oricum, eu vreau sa mai dau jos cateva kg.;))
nu-mi fac griji ca nu mai gasesc ce vreau. la agnes toma nu sunt modele unicat, deci au pe stoc fie la cluj, fie mai aduc de la piatra neamt.

georgi_ramy80
04.03.2008, 15:16:20
CINE MAI ARE NUNTA IN LUNA MAI CE PARERE AVETI DE NUNTILE FACUTE IN MAI ?!
UITE EEEEEU... BUNA. AM INTRAT SI EU IERI PE FORUM. HMMMM .... IMI PLACE!!! MA MAI INSPIR SI EU...
AM NUNTA PE 10 MAI SI INCERC SA MAI IAU CATE CEVA DE LA VOI., O IDEE, UN SFAT...
CE PARERE? Pai eu zic ca e supermisto sa faci nunta in luna mai, dar sa vdm ce ne-o rezerva vremea, sper sa nu fie fff frig si sa nu ploua.

georgi_ramy80
04.03.2008, 15:24:52
CINE MAI ARE NUNTA IN LUNA MAI CE PARERE AVETI DE NUNTILE FACUTE IN MAI ?!
Fetele....!!! Nu intrati in panica! Eu am rochia de mireasa, dar inca n-am modificat-o! Am luat-o de la targul de nunti, dar sunt neseriosi cei de la tudor collection. Mi-au promis ca ma primesc in fiecare sambata, dar ma amana de la inceputul lunii februarie! Voi stiti ceva de firma asta, cat de seriosi sunt?:* :* :* :*

corinka
04.03.2008, 15:34:59
Fetele....!!! Nu intrati in panica! Eu am rochia de mireasa, dar inca n-am modificat-o! Am luat-o de la targul de nunti, dar sunt neseriosi cei de la tudor collection. Mi-au promis ca ma primesc in fiecare sambata, dar ma amana de la inceputul lunii februarie! Voi stiti ceva de firma asta, cat de seriosi sunt?:* :* :* :*
sincer, n-am mai auzit de ei.

mihai_bianca
04.03.2008, 21:03:48
nu stie nimeni nimic de jupe :(:( ? un sfat...

ellen
05.03.2008, 09:32:58
La ce ora v-ati programat cununia religioasa si intrarea in restaurant? Pana la ce ora este lumina naturala potrivita pentru fotografii in mai?

Matrushca
05.03.2008, 10:27:13
Noi vom incepe cununia religioasa afara la ora 17 si ne-am propus sa intram in sala pe la 7.30.
Jupe - incearca la Alb si Negru, ei aveau jupe fara cercuri metalice!
Stiti vreo croitoreasa buna si curata din bucuresti care poate sa-mi scurteze rochia?!

corinka
05.03.2008, 10:46:41
La ce ora v-ati programat cununia religioasa si intrarea in restaurant? Pana la ce ora este lumina naturala potrivita pentru fotografii in mai?
la 16.oo, respectiv 18.3o. pozele: intre 17.oo si 18.oo.
sper sa avem lumina buna atunci.[-o<

Joliutza
05.03.2008, 11:00:40

Noi avem asa:

16:00 - cununia civila
19:00 - cununia religioasa

Intre-facem poze. S-ar putea sa fie putin cam mult timp, dar am zis nici la starea civila sa nu fim pe fuga (am luat in calcul si faptul ca s-ar putea ca acolo sa nu se inceapa fix la 16), sa avem timp destul pentru poze, si sa ajungem si in timp ok la biserica.

Soarele apune in mai pe la 8:30. Deci este lumina ok pt poze.

Pupici.

annutza
05.03.2008, 11:08:43
Noi cununia civila in jur de 16, iar biserica o avem la 17:30.
Pentru sedinta foto noi am discutat cu fotograful cand ar fi bine, pentru ca vrem sa facem pozele pe plaja si soarele tre sa fie undeva anume, pozele le vom face inainte de ambele. Eu va sfatuiesc sa va luati cam 2h pentru sedinta foto, pana va trece inhibitia, pana gaseste fotograful cadrul perfect, trece timpul.>:D<

annutza
05.03.2008, 11:10:01
Noi avem asa:

16:00 - cununia civila
19:00 - cununia religioasa

Intre-facem poze. S-ar putea sa fie putin cam mult timp, dar am zis nici la starea civila sa nu fim pe fuga (am luat in calcul si faptul ca s-ar putea ca acolo sa nu se inceapa fix la 16), sa avem timp destul pentru poze, si sa ajungem si in timp ok la biserica.

Soarele apune in mai pe la 8:30. Deci este lumina ok pt poze.

Pupici.

Pai cred ca ne intalnim daca si tu vrei la 4;)) .

ellen
05.03.2008, 12:47:21
Eu ma gandeam asa: biserica la 17.00 si restaurantul de la 20.00.
Si as vrea sa facem cununia civila tot in biserica. Cred ca, daca totul ar merge de la sine fara incidente, am termina in jur de ora 18.00 cu cununia civila si cea religioasa.
Dupa care vom face niste boze la biserica si daca vremea nu va avea nimic impotriva, poate vom face si in parc. Tot acolo e si restaurantul.:D

Joliutza
05.03.2008, 12:53:36
Pai cred ca ne intalnim daca si tu vrei la 4;)) .

Cred....o sa ne facem cu mana....:D

sioana
05.03.2008, 19:16:25
si eu...tot in mai pe 31. :x Eu sunt cam intre mai si iunie, de fapt. Am vazut ca majoritatea aveti cateva ore intre cununia civila si biserica, timp in care faceti pozele. Ce faceti cu invitatii in acest timp?
Eu n/am stabilit inca orele de primarie/biserica tocmai pentru ca nu stiu cum ar fi mai bine, sa nu se simta ofensati invitatii ca/i las balta.
Voi cum credeti ca e mai bine?

gabrielabrb
05.03.2008, 20:00:12
;;) ;;)
Eu ma gandeam asa: biserica la 17.00 si restaurantul de la 20.00.
Si as vrea sa facem cununia civila tot in biserica. Cred ca, daca totul ar merge de la sine fara incidente, am termina in jur de ora 18.00 cu cununia civila si cea religioasa.
Dupa care vom face niste boze la biserica si daca vremea nu va avea nimic impotriva, poate vom face si in parc. Tot acolo e si restaurantul.:D
Buna fetelor.Si eu sunt tot o miresica de mai :-p.
Ma uitam la meajul Elenei...cum faci cununia civila in biserica?:) suna foarte intereant..Eu n-am auzit niciodata de chestia asta
Stiam ca la cununia religioasa ai nevoie de certificatul de casatorie de la Starea civila...sau ti-l dua pe loc ?:-?

Sunt super curioasa cum o sa iasa la tine. Pupici

mihai_bianca
05.03.2008, 20:11:52
Noi vom incepe cununia religioasa afara la ora 17 si ne-am propus sa intram in sala pe la 7.30.
Jupe - incearca la Alb si Negru, ei aveau jupe fara cercuri metalice!
Stiti vreo croitoreasa buna si curata din bucuresti care poate sa-mi scurteze rochia?!

Sa intreb in magazin? Tu cum ai facut? Se poate sa iau jupa de la ei daca nu am rochita de la ei oare? Multumesc frumos pentru raspuns! Oare cu un pret poti sa ma ajuti :D sunt curioasa cat ar costa o jupa fara cercuri.

annutza
05.03.2008, 21:19:14
;;) ;;)
Ma uitam la meajul Elenei...cum faci cununia civila in biserica?:) suna foarte intereant..Eu n-am auzit niciodata de chestia asta
Stiam ca la cununia religioasa ai nevoie de certificatul de casatorie de la Starea civila...sau ti-l dua pe loc ?:-?

Vrea sa spuna ca ofiterul starii civile se va deplasa la biserica si va oficia acolo casatoria...si ii va da si certificatul:-p .

annutza
05.03.2008, 21:22:05
si eu...tot in mai pe 31. :x Eu sunt cam intre mai si iunie, de fapt. Am vazut ca majoritatea aveti cateva ore intre cununia civila si biserica, timp in care faceti pozele. Ce faceti cu invitatii in acest timp?
Eu n/am stabilit inca orele de primarie/biserica tocmai pentru ca nu stiu cum ar fi mai bine, sa nu se simta ofensati invitatii ca/i las balta.
Un alt motiv pentru care am ales sa fac pozele inainte si sa fie grupate....mai ales ca nu e aproape nimeni din Constanta...nici noi:-p ...

Dar in general daca nu se poate...probabil trebuie sa se ocupe altcineva de invitati, mai ales de cei din alte orase...:*

annutza
05.03.2008, 21:24:31
Sa intreb in magazin? Tu cum ai facut? Se poate sa iau jupa de la ei daca nu am rochita de la ei oare? Multumesc frumos pentru raspuns! Oare cu un pret poti sa ma ajuti :D sunt curioasa cat ar costa o jupa fara cercuri.

Se poate sa iei jupa de la orice magazin care vinde rochii de mireasa, si nu e obigatoriu sa iei rochia de la ei...preturi eu una nu stiu....stiu doar de la bien savvy (aia cu rochii la sposa) ca anu trecut o jupa cu multe straturi era 200e, eu am avut-o inclusa in pretul rochiei>:D< .

gabrielabrb
05.03.2008, 22:10:29
Vrea sa spuna ca ofiterul starii civile se va deplasa la biserica si va oficia acolo casatoria...si ii va da si certificatul:-p .
:)) nice...foarte tare
Annutza...tu esti din constanta? eu am copilarit in Navodari. Si nasii mei tot din Navodari sunt :D...fratele mamei mele .
Saptamana viitoare venim la mare sa dam cadoul nasilor de nunta :-p

Mi-e dor de Constanta, de mare =((
Pupici

corinka
05.03.2008, 22:25:40
;;) ;;)

cu aprobarea primarului, casatoria se poate oficia si in afara primariei. asa ca, de ce nu in biserica?

gabrielabrb
05.03.2008, 22:35:38
cu aprobarea primarului, casatoria se poate oficia si in afara primariei. asa ca, de ce nu in biserica?
stiu...am fost la o nunta acum vreo 2 ani si cununia civila au facut-o pe iarba verde, cu scaune imbracate...cam cum sunt nuntile in state:x .
Eu ma miram pentru ca nu am mai auzit sa faca cine cununia in Biserica..
Multa bafta iti doresc...si sa-ti iasa asa cum vrei tu >:D<

prapadeala
05.03.2008, 22:43:09

Pot sa iti ofer sfat deoarece am trecut prin asa ceva ;)) ..
Eu am vrut foarte mult sa am ore destule intre biserica si restaurant. Biserica a fost in jur de 11:30/12 si restaurantul 2 (dar noi am mers acolo la 3). Am avut vreo 2 ore de poze in acest timp care au fost suficiente, dar era si mai bine daca mai aveam o ora!

Imediat dupa biserica am luat niste poze cu invitatii (in curtea bisericii) dupa care i-am pus pe parinti sa ii duca de-acolo. Multi au mers sa se schimbe, altii s-au plimbat in oras. Iar noi si nasii am mers la poze.

Nu trebuie sa te gandesti ca se ofenseaza invitatii .. este foarte important sa aveti voi, mirii, timp de poze, deoarece e nunta voastra. Voi trebuie sa stabiliti ora de biserica si restaurant, si intre ele invitatii sa faca ce vor :). Povesteam cu fotograful meu si am intrebat-o daca a fost la vreo nunta care nu i-a placut. Si a spus ca singurele nuntii care nu i-au placut au fost cele unde era prea putin timp de poze, mirii erau tot timpul grabiti, si ea, ca fotograf, nu a avut timp sa faca poze cum si-a dorit ea. Toate pozele au fost grabite, si ca rezultat, nu calitatea dorita.

Sper sa te ajute experienta mea >:D<

annutza
05.03.2008, 22:56:17
Annutza...tu esti din constanta? eu am copilarit in Navodari. Si nasii mei tot din Navodari sunt :D...fratele mamei mele .

Pupici

Nu, nu sunt din Constanta...nici rude nu am acolo...noi am vrut sa facem nunta la mare...suntem indragostiti de mare:x

mihai_bianca
06.03.2008, 00:01:49
Se poate sa iei jupa de la orice magazin care vinde rochii de mireasa, si nu e obigatoriu sa iei rochia de la ei...preturi eu una nu stiu....stiu doar de la bien savvy (aia cu rochii la sposa) ca anu trecut o jupa cu multe straturi era 200e, eu am avut-o inclusa in pretul rochiei>:D< .

200 e :( mi se pare mult :( Multumesc pentru raspus, poate o sa mai gasesc mai ieftin, as vrea mai intai sa probez, poate nici nu imi place cum vine, dar nici nu vreau sa umblu cu rochita dupa mine prin magazine :( Ma gandeam la 100 e max :(

corinka
06.03.2008, 08:30:55
Pot sa iti ofer sfat deoarece am trecut prin asa ceva ;)) ..
Eu am vrut foarte mult sa am ore destule intre biserica si restaurant. Biserica a fost in jur de 11:30/12 si restaurantul 2 (dar noi am mers acolo la 3). Am avut vreo 2 ore de poze in acest timp care au fost suficiente, dar era si mai bine daca mai aveam o ora!

Imediat dupa biserica am luat niste poze cu invitatii (in curtea bisericii) dupa care i-am pus pe parinti sa ii duca de-acolo. Multi au mers sa se schimbe, altii s-au plimbat in oras. Iar noi si nasii am mers la poze.

Nu trebuie sa te gandesti ca se ofenseaza invitatii .. este foarte important sa aveti voi, mirii, timp de poze, deoarece e nunta voastra. Voi trebuie sa stabiliti ora de biserica si restaurant, si intre ele invitatii sa faca ce vor :). Povesteam cu fotograful meu si am intrebat-o daca a fost la vreo nunta care nu i-a placut. Si a spus ca singurele nuntii care nu i-au placut au fost cele unde era prea putin timp de poze, mirii erau tot timpul grabiti, si ea, ca fotograf, nu a avut timp sa faca poze cum si-a dorit ea. Toate pozele au fost grabite, si ca rezultat, nu calitatea dorita.

Sper sa te ajute experienta mea >:D<
Da, e nunta noastra, dar suntem gazde si tb sa ne respectam invitatii. Asa ca tb sa ne gandim din timp si sa fixam orele cum trebuie, nu sa le spunem o ora si apoi sa intarziem. mai bine fixam din start o ora mai tarzie la restaurant.

Joliutza
06.03.2008, 08:35:08

Noi avem cununia civila la 16 si biserica la 19. Dupa cununia civila vom afce cateva poze la Cazino Constanta - cu cine vrea sa vina, dupa care plecam la sedinta foto doar noi cu nasii....restul invitatilor se duc sa se plimbe, sa se schimbe...sau sa faca ce vor. Oricum nu o sa vina foarte mulat lume la Starea Civila....si daca vin, stiu din invitatie care este programul zilei....si se organizeaza si singuri, nu?

ellen
06.03.2008, 09:13:27

Yap! Asa e. Am nevoie de aprobarea primarului, care se obtine destul de greu.
Se face o cerere cam cu o luna inainte de eveniment. Daca nu se poate scoate registrul de la starea civila, datorita unui numar mai mare de nunti programate in acea zi, tre sa mergi cu o zi inainte sa semnezi si in ziua nuntii se deplaseaza ofiterul starii civile la biserica cu certificatele la pachet, ele fiind gata semnate. Daca e mai lejer (ex. o nunta de duminica) se poate scoate si registrul, desi asta e un pic cam "nepermis", dar am fost la o nunta la care mirii au semnat in biserica. Era un caz cu pile grele.
Si mai e nevoie de aprobarea preotului! Noi inca nu am vorbit cu preotul deloc.:-SS Nici macar pentru programare. Ma misc asa de greu!!!:D

Joliutza
06.03.2008, 09:28:13

Pupici

Eu sunt din Constanta.....daca intereseaza pe cineva....\:D/

gabrielabrb
06.03.2008, 09:42:05
Eu sunt din Constanta.....daca intereseaza pe cineva....\:D/
Fericito...ce mi-ar fi placut si mie sa fac nunta la mare...;;) Ma identific foarte tare cu orasul constantza si cu zona aia .
Abia astept sa venim saptamana viitoare. Sper sa fie vremea frumoasa , sa putem sa ne plimbam si noi pe malul marii :-"

gabrielabrb
06.03.2008, 09:44:53
Nu, nu sunt din Constanta...nici rude nu am acolo...noi am vrut sa facem nunta la mare...suntem indragostiti de mare:x
Observ pe topicul asta foarte multe fete cu nonconformiste =D>
Bravo fetelor, sunt mandra de voi!>:D<
Annutza, tu cum iti duci invitatii acolo? Ai inchiriat ceva cu care sa le asiguri transportul ? Unde ii cazezi?:D

Beatrice_S
06.03.2008, 10:18:13
Nu cred luna determina succesul casniciei. Adevarata baza o constitue intelegerea dintre viitori soti.:"> De parca daca doi nu se inteleg dar fac nunta in august, vor avea o casnicie reusita, absurd.
Luna mai e speciala, e luna in care primavara isi atinge apogeul, natura se coloreaza si pretutindeni se simte parfumul [email protected]};-. E o luna perfecta pentru nunti, caldura nu te sufoca, serile sunt racoroase.
Imi place si faptul ca nu va trebui sa ma stresez ca jumatate din invitati vor fi in concediu pe undeva. Poate vor fi unele exceptii, si cei care nu vor vrea sa vina sunt liberi sa faca cum vor(scuze se gasesc), dar eu macar am constiinta impacata ca am incercat sa aleg o data potrivita.
Eu voi fi o mandra si fericita miresica de mai la bratul unui om minunat.:love:

sioana
06.03.2008, 10:36:07
Da aveti dreptate
Mersi mult de sfaturi, sunteti f f dragute!
La ora 19 m-am gandit si eu sa mergem la biserica (ma gandesc ca nu dureaza mai mult de o ora slujba, nu?)
Si la Primarie pe la 16. Dureaza vreo jumate de ora, si am avea cam 2 ore jumate pentru poze si drum. Cred ca e suficient. Sper sa iasa bine.
Problema la noi e ca avem multi invitati din alte orase. Si ei o sa vina cu o zi inainte. Cel mai mult de ei imi fac griji. Cei din arad se descurca, dar ceilalti...ce fac? se plimba prin oras in rochii de seara?

gabrielabrb
06.03.2008, 10:59:50
quote=Beatrice_S;680569]Nu cred luna determina succesul casniciei. Adevarata baza o constitue intelegerea dintre viitori soti.:"> De parca daca doi nu se inteleg dar fac nunta in august, vor avea o casnicie reusita, absurd.
Luna mai e speciala, e luna in care primavara isi atinge apogeul, natura se coloreaza si pretutindeni se simte parfumul [email protected]};-. E o luna perfecta pentru nunti, caldura nu te sufoca, serile sunt racoroase.
Imi place si faptul ca nu va trebui sa ma stresez ca jumatate din invitati vor fi in concediu pe undeva. Poate vor fi unele exceptii, si cei care nu vor vrea sa vina sunt liberi sa faca cum vor(scuze se gasesc), dar eu macar am constiinta impacata ca am incercat sa aleg o data potrivita.
Eu voi fi o mandra si fericita miresica de mai la bratul unui om minunat.:love:[/quote]
Foarte bine punctat Beatrice. :*
Cred ca este luna ideala pentru nunta. Natura perfecta, temperaturi normale...totul este in favoarea noastra <:-P \:D/

annutza
06.03.2008, 11:16:07
Observ pe topicul asta foarte multe fete cu nonconformiste =D>
Bravo fetelor, sunt mandra de voi!>:D<
Annutza, tu cum iti duci invitatii acolo? Ai inchiriat ceva cu care sa le asiguri transportul ? Unde ii cazezi?:D
Ii cazez pe toti la hotelul unde vom avea petrecerea, pe cei care vin de la distanta mare(peste 5h de mers) de vineri. In rest i-am grupat pe cei care nu au masini cu cei care au si din fericire sunt putini care nu au, majoritatea vor sa vina cu masina personala...asa ca de aspectul asta am scapat.>:D<

gabrielabrb
06.03.2008, 11:42:45
Ii cazez pe toti la hotelul unde vom avea petrecerea, pe cei care vin de la distanta mare(peste 5h de mers) de vineri. In rest i-am grupat pe cei care nu au masini cu cei care au si din fericire sunt putini care nu au, majoritatea vor sa vina cu masina personala...asa ca de aspectul asta am scapat.>:D<
Super...Sper sa ai o nunta asa cum iti doresti >:D<

annutza
06.03.2008, 11:50:44
Super...Sper sa ai o nunta asa cum iti doresti >:D<
Multumesc!iti doresc si tie la fel:* .

Matrushca
06.03.2008, 11:52:32
Frumos ar fi fost sa fi facut ceremonia religioasa pe plaja! parca imi si imaginez o mireasa, un mire si un preot desculti in nisip si invitatii pe scaunele sau cearceafuri dupa plac!

corinka
06.03.2008, 12:26:11
Frumos ar fi fost sa fi facut ceremonia religioasa pe plaja! parca imi si imaginez o mireasa, un mire si un preot desculti in nisip si invitatii pe scaunele sau cearceafuri dupa plac!
pe cearsafuri... asta-i tare!:D in costume de baie?:-\

gabrielabrb
06.03.2008, 12:58:06
pe cearsafuri... asta-i tare!:D in costume de baie?:-\
=))=))=))...e prea frig in mai pt costume de baie :=p

annutza
06.03.2008, 15:53:12

am vrut sa facem pe plaja, dar preotii ne-au spus ca nu se poate oficia in afara bisericii, sau mai bine zis nu au fost de acord...normal ca pentru suma potrivita se gasea si un preot sa faca asta...dar am gasit pe malul lacului tabacarie(vis-a-vis de mare) o bisericuta din lemn foarte frumoasa si am hotarat sa facem acolo....cu plaja mai era o problema, daca nu e vremea frumoasa ramaneam cu banii luati de agentie pentru decoratiunile de pe plaja (scaune, flori, etc)...:-<

annutza
06.03.2008, 15:54:08
=))=))=))...e prea frig in mai pt costume de baie :=p
e rece apa, dar nu e prea frig pentru costume de baie!:*

corinka
06.03.2008, 15:55:02
tare frumos ar fi intr-o bisericuta de pe malul marii sau in apropiere si la o altitudine mai mare. sa se vada marea din curtea bisericii.;;)

maky_mik
06.03.2008, 17:49:03
fetelor....mai sunt doar 2 luni si incepe luna noastra ..eu deja incep sa am emotii sa am fluturi in stomac...exact aceeasi fluturi pe care i-am avut si cand l-am cunoscut pe el... sper ca totul sa ne iasa bine si sa fim fericite TOATE pt ca va fi luna noastra ...o luna in care visul nostru se implineste... poopici

Beatrice_S
07.03.2008, 08:32:01
fetelor....mai sunt doar 2 luni si incepe luna noastra ..eu deja incep sa am emotii sa am fluturi in stomac...exact aceeasi fluturi pe care i-am avut si cand l-am cunoscut pe el... sper ca totul sa ne iasa bine si sa fim fericite TOATE pt ca va fi luna noastra ...o luna in care visul nostru se implineste... poopici

Stiam eu ca nu pot fi singura cu emotii. Eu nici nu mai dorm bine in ultima vreme. Inca nici 2 luni, inca cateva nopti nedormite si intr-o dimineata de mai ne vom trezi cu alt nume si alt statut.<:-P

corinka
07.03.2008, 09:29:07
Stiam eu ca nu pot fi singura cu emotii. Eu nici nu mai dorm bine in ultima vreme. Inca nici 2 luni, inca cateva nopti nedormite si intr-o dimineata de mai ne vom trezi cu alt nume si alt statut.<:-P
eu de dormit dorm, dar au inceput tot felul de vise stranii.
de exemplu, am visat ca probasem rochia de mireasa si eram la restaurant, unde erau doar invitatii parintilor. si au zis ai mei ca facem mai repede nunta. puiu' era inca pe drum, eu eram nemachiata si necoafata, plus ca tocmai imi patasem rochia cu ceva. Horror!

corinka
07.03.2008, 09:29:40
Era sa uit, nici nasii nu erau veniti. Toata nunta se facea numai la restaurant.

Beatrice_S
07.03.2008, 10:08:03
eu de dormit dorm, dar au inceput tot felul de vise stranii.
de exemplu, am visat ca probasem rochia de mireasa si eram la restaurant, unde erau doar invitatii parintilor. si au zis ai mei ca facem mai repede nunta. puiu' era inca pe drum, eu eram nemachiata si necoafata, plus ca tocmai imi patasem rochia cu ceva. Horror!

Asa poate e mai bine ca nu dorm. De as putea sa am o modalitate prin care sa las sa iasa toata tensiunea si emotiile din mine. Cand imi inchid ochii sa dorm si eu ca tot omul, atunci imi vin mai multe idei si ganduri in cap si pur si simplu nu adorm. Nu e usor sa fii mireasa!:wacko:

corinka
07.03.2008, 10:11:20
Asa poate e mai bine ca nu dorm. De as putea sa am o modalitate prin care sa las sa iasa toata tensiunea si emotiile din mine. Cand imi inchid ochii sa dorm si eu ca tot omul, atunci imi vin mai multe idei si ganduri in cap si pur si simplu nu adorm. Nu e usor sa fii mireasa!:wacko:
Colega mea de birou a avut nunta anul trecut. Si mi-a sous ca visele astea sunt simptome premaritale normale.;))

Beatrice_S
07.03.2008, 10:19:40
Colega mea de birou a avut nunta anul trecut. Si mi-a sous ca visele astea sunt simptome premaritale normale.;))

Ce bine mi-ar fi fara ele, as dormi, poate as reusi sa si mananc, sa imi fac mai putine riduri. Dar asta e, ne-a trebuit nunta ;)),acum nu avem decat sa trecem peste perioada asta asa cum o fi ea si sa incercam sa ramanem zambitoare, ca doar suntem mirese de mai!!!<:-P

gabrielabrb
07.03.2008, 10:35:52
Ce bine mi-ar fi fara ele, as dormi, poate as reusi sa si mananc, sa imi fac mai putine riduri. Dar asta e, ne-a trebuit nunta ;)),acum nu avem decat sa trecem peste perioada asta asa cum o fi ea si sa incercam sa ramanem zambitoare, ca doar suntem mirese de mai!!!<:-P
Eu am incercat tot timpul sa nu ma stresez si am reusit cat de cat...adik am facut totul cu calm.
Dar exact ca si voi, de cca 2 sapt am o stare de neliniste, ganduri multe, temeri :-s..
Cred ca nervii mi-i vor toca maruntisurile:-s , pentru ca tot ce era in mare de rezolvat am cam terminat.

annutza
07.03.2008, 11:13:24
eu inainte sa imi iau rochia visam tot felu de tampenii...dar acum e mai bine, mai ales dupa ce am rezolvat majoritatea lucrurilor...>:D<

Beatrice_S
07.03.2008, 11:38:22
Noi mai avem de impartit invitatiile dar in rest all as planed si totusi nu-mi gasesc linistea. Inainte eram echilibrata si radeam(in necunostinta de cauza) de miresele care spunea ca ce stres indura, ziceam ca daca te mariti din dragoste nu ai de ce sa te stresez. Ca de unde pana unde gandeam eu asta, ca de fapt una cu lata nu au nici o legatura si asta vad deja clar). Zilele alea au trecut si acum inteleg fiecare suspin al vostru.>:D<

roxanat23
07.03.2008, 19:53:44
miresicilor de mai, cum va petreceti ultima zi a femeii ca burlacite?:))

o petrecere cumva doar inte fete si....????=)) =)) =))
poate e acum o ltima sansa
va pup si va doresc ozi tare faina cu multe cadouri:* :* :*

corinka
07.03.2008, 20:30:17
miresicilor de mai, cum va petreceti ultima zi a femeii ca burlacite?:))

o petrecere cumva doar inte fete si....????=)) =)) =))
poate e acum o ltima sansa
va pup si va doresc ozi tare faina cu multe cadouri:* :* :*
voi avea multe de rezolvat in ultimele zile de "burlacie". dar daca ma marit nu inseamna ca nu mai pot petrece cu fetele!

Joliutza
07.03.2008, 20:35:32
Astazi am terminat si noi invitatiile.......sunt frumoase....exact asa cum ni le imaginam!!! Asa ca am mai rezolvat o problema de pe lista.

Noi acum suntem in Bucuresti, in trecere....ca plecam la Brasov la socri imediat, asa ca va urez de pe acum La Multi Ani pentru maine si tot ce va doriti!!!

corinka
07.03.2008, 20:39:34
Astazi am terminat si noi invitatiile.......sunt frumoase....exact asa cum ni le imaginam!!! Asa ca am mai rezolvat o problema de pe lista.

Noi acum suntem in Bucuresti, in trecere....ca plecam la Brasov la socri imediat, asa ca va urez de pe acum La Multi Ani pentru maine si tot ce va doriti!!!
multumesc Joliutza! la fel iti doresc si tie si tuturor miresicilor!

atzunel
08.03.2008, 09:00:13
Fetelor cand trimiteti invitatiile, daca aveti de trimis prin posta, si cand le dati celelalte?

Joliutza
08.03.2008, 10:35:44
Fetelor cand trimiteti invitatiile, daca aveti de trimis prin posta, si cand le dati celelalte?

Eu incep dupa 1 Aprilie sa le dau/trimit.
Deci cu 2 luni inainte de nunta.

Joliutza
08.03.2008, 10:36:26

Eu zic ca tu te poti apuca sa trimiti de saptamana viitoare.

Matrushca
08.03.2008, 15:49:02
am vrut sa facem pe plaja, dar preotii ne-au spus ca nu se poate oficia in afara bisericii, sau mai bine zis nu au fost de acord...normal ca pentru suma potrivita se gasea si un preot sa faca asta...dar am gasit pe malul lacului tabacarie(vis-a-vis de mare) o bisericuta din lemn foarte frumoasa si am hotarat sa facem acolo....cu plaja mai era o problema, daca nu e vremea frumoasa ramaneam cu banii luati de agentie pentru decoratiunile de pe plaja (scaune, flori, etc)...:-<
Va fi foarte frumos orinde ati oficia slujba! ai dreptate cu vremea, si noi depindem de ea si doamne fereste sa ploua ca atunci vom fi nevoiti sa mutam ceremonia in interior! sper ca nu va fi cazul!!!

lady_i
08.03.2008, 20:26:59
LA MULTI ANI, TUTUROR DOAMNELOR SI DOMNISOARELOR CARE SUNT INFECTATE CU VIRUSUL "MIRESICI.RO"
Fie ca anul acesta sa fie mai frumos ca anul care a trecut si fiecare an care urmeaza sa va aduca numai bucurii. Sa fiti iubite si frumoase.
:* :* :*
>:D< >:D< >:D<

mihai_bianca
09.03.2008, 10:07:45
Da ce multe am mai bifat si ieri pe lista :D

verighete, vesta camasa lavaliera (costumul e complet acum :P), marturii superbe :x:x:x, pahare, inca 1 cosulet (cred ca pana la urma o sa il folosesc doar pe acesta), numere mese :)

voi cum mai stati fetelor?

mihai_bianca
09.03.2008, 10:18:05
aaaaa si pe verighete va scrie : Mereu in mai (P pe a mea si B pe a lui ) :x:x:x:x

Joliutza
09.03.2008, 11:56:57
aaaaa si pe verighete va scrie : Mereu in mai (P pe a mea si B pe a lui ) :x:x:x:x

Foarte draguta ideea!

annutza
09.03.2008, 17:22:31
Ne-au venit si noua verighetele azi...doar ca a mea e prea fixa:-SS ...bijutierul spune ca e buna ca asa tre sa fie...am eu un mic nod la deget, dar abia trece de el si imi vine fixa pe deget...cred ca o mai maresc, din fericire se poate...de miscorat insa nu se mai poate.:((

mihai_bianca
09.03.2008, 17:47:01
Foarte draguta ideea!

Da :D noi avem multe evenimente in mai nu numai legate de noi ci de intreaga familie :P Ne-am cunoscut in mai, mama e nascuta in mai, mama lui la fel, parintii mei si ai lui s-au casatorit in mai, nasa lui s-a nascut in mai, noi o sa ne casatorim in mai, si multe altele :)) lista lunga :P

mihai_bianca
09.03.2008, 17:48:48
Ne-au venit si noua verighetele azi...doar ca a mea e prea fixa:-SS ...bijutierul spune ca e buna ca asa tre sa fie...am eu un mic nod la deget, dar abia trece de el si imi vine fixa pe deget...cred ca o mai maresc, din fericire se poate...de miscorat insa nu se mai poate.:((

Pai e bine ca sa poate largi nu? O sa fie ok pana la urma, toate se rezolva pana la urma :) sunt sigura. Nu ne pui niste poze :) sa le vedem si noi...

Poate ai degetele umflate acum, incearca sa o mai probezi mai tarziu, se intampla... Sper ca te-am ajutat cat de putin cu mesajul meu

annutza
09.03.2008, 18:27:05
asta ma gandesc si eu ca poate sunt umflate...eu am niste degete subtiri si n-am avut niciodata un inel pe masura mea...poate si de asta...si inelu de logodna mi-e un pic mare
verighetele sunt mate cu santul lucios de 5 mm...nu se vede bine modelul in poza

mihai_bianca
09.03.2008, 18:35:20
Ce frumoase sunt :) imi pare cunoscut modelul. Eu zic sa astepti si sa mai probezi o data sigur asta e cauza. Se mai intampla ... La mine des, ba mi-e largut inelul ba ma strange, vara e mai rau, iarna am degetele subtiri, vara umflate ...

De unde le-ati luat :P Cred ca le-am luat din acelasi loc :) Ale noastre sunt putin mai subtiri insa, a mea are un singur deamant si 3 sferturi aur alb si un sfert galben matuit. Foarte greu ne-am hotarat erau atatea modele frumoase ... Aabia astept sa fie gata sa le luam :)

La noi in finala au ajuns ieri unele ca ale tale dar cu doua santuri si un diamant si cele care pana la urma le-am comandat. Eu nu am putut alege cred ca stateam acolo 2 zile si nu ma hotaram asa ca a ales ubi meu :))

annutza
09.03.2008, 19:33:25
Ce frumoase sunt :) imi pare cunoscut modelul. Eu zic sa astepti si sa mai probezi o data sigur asta e cauza. Se mai intampla ... La mine des, ba mi-e largut inelul ba ma strange, vara e mai rau, iarna am degetele subtiri, vara umflate ...

De unde le-ati luat :P Cred ca le-am luat din acelasi loc :) Ale noastre sunt putin mai subtiri insa, a mea are un singur deamant si 3 sferturi aur alb si un sfert galben matuit. Foarte greu ne-am hotarat erau atatea modele frumoase ... Aabia astept sa fie gata sa le luam :)

La noi in finala au ajuns ieri unele ca ale tale dar cu doua santuri si un diamant si cele care pana la urma le-am comandat. Eu nu am putut alege cred ca stateam acolo 2 zile si nu ma hotaram asa ca a ales ubi meu :))

si la noi a fost greu, am facut ture intre magazine...nu stiam ce si de unde sa luam, nici la targuri nu ne-am hotarat...par mari in poze dar sunt subtiri, de 5 mm, amandoi avem degete subtiri si nu ne statea bine cu ceva gros...nu stiam daca aur sau platina, eu am vrut neaparat sa fie albe...pana la urma le-am facut din palladium (metal pretios din aceeasi familie cu platina, la fel de scump ca si aurul numai ca alb natural si fara aliaj)...si le-am ales pana la urma de la mardikian (care aduce de la dorarings)>:D<

mihai_bianca
09.03.2008, 20:06:06
aaa pai nu le-am luat din acelasi magazin desi modelele sunt asemanatoare, noi le-am luat de la italian gold market. Au avut oamenii aia o rabdare de fier cu noi :)) super draguti si amabili ...

annutza
09.03.2008, 20:23:18
aaa pai nu le-am luat din acelasi magazin desi modelele sunt asemanatoare, noi le-am luat de la italian gold market. Au avut oamenii aia o rabdare de fier cu noi :)) super draguti si amabili ...
ii stiu si pe aia si inca cativa care au modele asemanatoare;)

Matrushca
10.03.2008, 09:43:21
Foarte frumoase verighetele! sa va aduca noroc si multa fericire! :)
Eu am inceput sa am vise cum ca nu iese ceva la nunta! colegele mele m-au asigurat ca ar fi firesti inainte de nunta, voi ati avut vreun vis legat de nunta!?

gabrielabrb
10.03.2008, 10:46:33
Eu am inceput sa am vise cum ca nu iese ceva la nunta! colegele mele m-au asigurat ca ar fi firesti inainte de nunta, voi ati avut vreun vis legat de nunta!?
ohoo... eu tot weekend-ul am avut numai cosmaruri.
Sambata noaptea am visat ca incepuse nunta si nu venisera ospatarii, iar mancarea o serveau ai mei-mama, bunica si matusile:(
m-am dus la patronul restaurantului si m-am certat cu el rau :D, in vis, evident, iar apoi ajunsesem sa sunt la politie...:( M-am trezit Duminica varza...toata ziua am avut o stare naspa.
Iar azi-noapte am visat ca ma imbracasem in rochie si era prea lunga.Nu puteam sa dansez :-B

Sper sa nu mai am parte de asa ceva...daca visez in halul asta pana la nunta o sa innebunesc

Matrushca
10.03.2008, 12:06:51
Eu cred ca pe masura ce ne apropiem de zilele nuntilor noastre vom visa din ce in ce mai mult, si din ce in ce mai urat! Dar tot raul spre bine, spre o nunta frumoasa si reusita!

Miraj
10.03.2008, 16:16:25
Eu am deja de 2 luni cosmaruri - am visat ca n-a venit coafeza si mi-am prins parul asa rasucit cu un creion ( mai fac asa la birou cand n-am nimic de prins parul), am mai visat ca era dimineata nuntii si n-aveam rochie, dar in vis eram tare calma|-) ceea ce eu nu sunt nici in conditii normale.Poate imi mai amintesc cate ceva si va mai zic...
PS. Aolleeeeeu, n-avem verighete, daca nu ne gasim? ce facem???:-s
PS Aolleeu, voi ati vazut ce putin mai e?????deja am emotiiL-)

gabrielabrb
10.03.2008, 17:24:46
Eu am deja de 2 luni cosmaruri - am visat ca n-a venit coafeza si mi-am prins parul asa rasucit cu un creion ( mai fac asa la birou cand n-am nimic de prins parul), am mai visat ca era dimineata nuntii si n-aveam rochie, dar in vis eram tare calma|-) ceea ce eu nu sunt nici in conditii normale.Poate imi mai amintesc cate ceva si va mai zic...
PS. Aolleeeeeu, n-avem verighete, daca nu ne gasim? ce facem???:-s
PS Aolleeu, voi ati vazut ce putin mai e?????deja am emotiiL-)
Stai linistita...Verighete n-am nici eu, si nici nu cred ca e vreo problema ..Alea-s cel mai usor de luat (asta daca nu vreti vreun model special care se aduce pe comanda si vine intr-o luna:D)
De putin intr-adevar mai e putin :-s :-s :-s ..eu nu am multe accesorii...gentutza mea, colier, cercei,bratara, paharele pt noi si nasi,..si cred ca as mai putea enumera :(

Petro79
10.03.2008, 17:36:04
Dar cu luna de miere cum stati? V-at gandit unde o veti petrece, ati fost pe la agentii? Eu nu imi dau seama care sunt exact optiunile, pentru ca agentiile sunt deocamdata pline de oferte de Pasti si de 1 mai.
Cat despre pregatirile pentru nunta, cel mai tare ma streseaza ca nu reusim sa dansam cum trebuie (e drept, abia am inceput orele de dans) si ca nu gasesc o diadema care sa-mi placa. Mirele nu are costul, dar e foarte calm, zice ca in maxim 2 ore si-a luat si costumul, si pantofii si toate accesoriile de care mai are nevoie.

gabrielabrb
10.03.2008, 22:20:08
Dar cu luna de miere cum stati? V-at gandit unde o veti petrece, ati fost pe la agentii? Eu nu imi dau seama care sunt exact optiunile, pentru ca agentiile sunt deocamdata pline de oferte de Pasti si de 1 mai.
Cat despre pregatirile pentru nunta, cel mai tare ma streseaza ca nu reusim sa dansam cum trebuie (e drept, abia am inceput orele de dans) si ca nu gasesc o diadema care sa-mi placa. Mirele nu are costul, dar e foarte calm, zice ca in maxim 2 ore si-a luat si costumul, si pantofii si toate accesoriile de care mai are nevoie.
Cu cine faceti orele de dans?M-ar interesa si pe mine :-p.
Inca nu stiu daca sa dansam vals sau melodia noastra de suflet;))

Luna de miere cred ca o sa o planuim pentru Iunie, Iulie, si as vrea undeva la mare,intr-o insula. Bine, visul meu e sa ajung la Rio de Janeiro,dar nu stiu dac aam vreo sansa :(

mihai_bianca
10.03.2008, 22:26:04
noi 90% suntem pentru melodia http://youtube.com/watch?v=hHXau3zAe7E si 10% http://youtube.com/watch?v=qRs66AQiGmo :) dar inca analizam, avem nevoie de o coregrafie :(

mihai_bianca
10.03.2008, 22:29:04
apropo fetelor daca tot am reusit sa intregim costumatia ursului meu va pun cateva poze, ce parere aveti? Ne mai trebuie butonii si pantofii... Costumul e bleo inchis cu dungi albastre iar vesta camasa si lavaliera ivory, nu stiu de ce a iesit negru si alb in poze :| oricum super, noua ne place, zici ca e un print cu parul lui lung si cret si cioc :P Sexy ursul meu zic eu :D

mihai_bianca
10.03.2008, 22:31:25
Petro79 avem nunta in aceasi zi :D ce fain. Sa fie frumos afara si cald. Nu numai in ziua aceea ci toata luna mai ;-)

Petro79
11.03.2008, 09:42:24
Da, am observat ca sunt destul de multe alte miresici pe 24 mai. Cu vremea am cele mai mari emotii, dar mi-am propus sa nu ma stresez (prea tare), indiferent de cum va fi, in fond, cea mai mare parte a timpului se petrece in interior (biserica, restaurant), si pentru sedinta foto mi-am aranjat undeva unde, la nevoie, se pot face poze si in interior, asa ca fie ce-o fi, noi sa ne simtim bine!

Petro79
11.03.2008, 09:46:37
Am inceput la Magic Dance (la Sala Floreasca) cursuri de grup, o sa mergem pana prin aprilie, apoi vom lua ore in particular cu o doamna de la o scoala de dans de pe langa Iancului. Noi vrem vals si la lectiile de grup poti doar sa invetii pasii de baza, dar pentru coregrafie si alte sfaturi "personalizate" am zis ca ne trebuie si ore indeividuale.

Visul meu e Mexic, dar cum noi ne apucam in primavara asta si de construit casa, sa zic mersi daca om prinde vreo saptamana printr-o Tunisie, Egipt, ceva :D

Cu cine faceti orele de dans?M-ar interesa si pe mine :-p.
Inca nu stiu daca sa dansam vals sau melodia noastra de suflet;))

Luna de miere cred ca o sa o planuim pentru Iunie, Iulie, si as vrea undeva la mare,intr-o insula. Bine, visul meu e sa ajung la Rio de Janeiro,dar nu stiu dac aam vreo sansa :(

Beatrice_S
11.03.2008, 10:28:58
Mai am 52 de zile pan ala nunta, suna destul de mult nu-i asa? Defapt e doar o luna si 2 saptamani!!! Am niste emotii:-s!

moonlightblue
11.03.2008, 10:47:42
si eu mai am ceva mai mult dar abia astept. vreau sa treaca odata pentru ca numai la nunta si organizare ma gandesc. nu pot munci normal de entuziasmata ce sunt. si cand te gandesti ca timp de 10 ani nu m-am gandit o data macar la maritis. of...

gabrielabrb
11.03.2008, 11:49:42
Am inceput la Magic Dance (la Sala Floreasca) cursuri de grup, o sa mergem pana prin aprilie, apoi vom lua ore in particular cu o doamna de la o scoala de dans de pe langa Iancului. Noi vrem vals si la lectiile de grup poti doar sa invetii pasii de baza, dar pentru coregrafie si alte sfaturi "personalizate" am zis ca ne trebuie si ore indeividuale.

Visul meu e Mexic, dar cum noi ne apucam in primavara asta si de construit casa, sa zic mersi daca om prinde vreo saptamana printr-o Tunisie, Egipt, ceva :D
Si mexicul e super tare..cred. Suna f bine:)
Imi poti spune si mie cam cat dai pe lectiile de dans? Separat pe ce faci acum si ce o sa faci cu doamna respectiva in particular.
Pe net sunt tarife in jur de 800 mii sedinta...

gabrielabrb
11.03.2008, 11:55:14
noi 90% suntem pentru melodia http://youtube.com/watch?v=hHXau3zAe7E si 10% http://youtube.com/watch?v=qRs66AQiGmo :) dar inca analizam, avem nevoie de o coregrafie :(
Eu trebuie sa leg intre urmatoarele :
Vals: http://www.trilulilu.ro/morocos/85f36494741a6a :x ..
si melodia noastra...cu versuri sugestive, pe care sunt sigura ca toate o stiti f bine :-p : http://www.youtube.com/watch?v=zNRvI_PXWHg

Joliutza
11.03.2008, 12:22:47
Eu trebuie sa leg intre urmatoarele :
Vals: http://www.trilulilu.ro/morocos/85f36494741a6a :x ..
si melodia noastra...cu versuri sugestive, pe care sunt sigura ca toate o stiti f bine :-p : http://www.youtube.com/watch?v=zNRvI_PXWHg

Super frumoase amandoua.

Si eu oscilez intre vals si diverse melodii care ne plac noua foarte mult.

corinka
11.03.2008, 12:30:14
azo vom comanda invitatiile. am fost si ieri la agentie, dar cei de acolo trebuia sa se intereseze daca era pe stoc modelul preferat de noi si cum nu raspundea nimeni de la firma furnizoare, ne-au rugat sa revenim azi.
va rog sa ne tineti pumnii ca sa aiba pe stoc modelul dorit de noi.

Joliutza
11.03.2008, 13:04:39
azo vom comanda invitatiile. am fost si ieri la agentie, dar cei de acolo trebuia sa se intereseze daca era pe stoc modelul preferat de noi si cum nu raspundea nimeni de la firma furnizoare, ne-au rugat sa revenim azi.

Bafta cu invitatiile!

corinka
11.03.2008, 13:05:10
Bafta cu invitatiile!
sa fie!:)>-

gabrielabrb
11.03.2008, 13:07:07
[-o< [-o< Sper din tot sufletul sa gasiti modelul dorit de voi. La fel am patit si noi. Cand ne-am vazut cu cei care ni le-au facut, am ales 2 modele(unul era de rezerva) . Si ne-a sunat a doua zi sa ne confirme ca pot produce invitatiile pe care ni le-am dorit. :x :x
Sunt superbe...mie imi plac f mult. Am zis ca o sa incepem s ale impartim pe la Sf lunii . Deocamadata am dat parintilor si unor prieteni f apropiati.
Soacra-me a fost asa de incantata de model, incat si-a asezat-o in living pe un raftuletz, langa fotografiile cu noi :-p

gabrielabrb
11.03.2008, 13:10:45
Super frumoase amandoua.

Si eu oscilez intre vals si diverse melodii care ne plac noua foarte mult.
Multumesc mult >:D<

Al meu nu prea e dornic sa invete vals :-SS . Dar eu zic ca ar trebui totusi sa incepem nunta asa. Melodiile noastre,lente, le putem dansa si pe durata minunatului eveniment :D
Eu una, cand merg la nunti si vad cuplul de miri cum danseaza vals, ma emotionez toata :-p

corinka
11.03.2008, 13:12:27
[-o< [-o< Sper din tot sufletul sa gasiti modelul dorit de voi. La fel am patit si noi. Cand ne-am vazut cu cei care ni le-au facut, am ales 2 modele(unul era de rezerva) . Si ne-a sunat a doua zi sa ne confirme ca pot produce invitatiile pe care ni le-am dorit. :x :x
Sunt superbe...mie imi plac f mult. Am zis ca o sa incepem s ale impartim pe la Sf lunii . Deocamadata am dat parintilor si unor prieteni f apropiati.
Soacra-me a fost asa de incantata de model, incat si-a asezat-o in living pe un raftuletz, langa fotografiile cu noi :-p
sper sa fie modelul, ca de rezerva n-am ales nimic inca!:O

corinka
11.03.2008, 13:13:38
noi nu vom merge la cursuri de dans. vom repeta singuri prin casa pasii de vals! oricum, avem un pic de ureche amandoi, eu am facut pian si vioara si am cantat la cor, iar puiul stie sa cante la chitara. deci simtim muzica.:D

gabrielabrb
11.03.2008, 13:16:05
noi nu vom merge la cursuri de dans. vom repeta singuri prin casa pasii de vals! oricum, avem un pic de ureche amandoi, eu am facut pian si vioara si am cantat la cor, iar puiul stie sa cante la chitara. deci simtim muzica.:D
Very nice :)
Nu dati si niste lectii?:D

Joliutza
11.03.2008, 13:34:37

Si noi am zis initial ca incepem sa dam invitatii pe la 1 Aprilie.....dar in weekend am fost la Brasov la socri, le-am lasat pe ale lor pe care le au de impartit, si bine-inteles ca a mea cumnatica nu m-a lasat fara sa ii dau si ei de acum, ca doar "cu ce se lauda ea la munca saptamana asta"? Asa ca i-am dat.

Si am mai dat doua la niste prieteni din Brasov. Dar cred ca de saptamana viitoare incep sa le impart, ca nu mai am rabdare.:">

gabrielabrb
11.03.2008, 14:02:41
Si noi am zis initial ca incepem sa dam invitatii pe la 1 Aprilie.....dar in weekend am fost la Brasov la socri, le-am lasat pe ale lor pe care le au de impartit, si bine-inteles ca a mea cumnatica nu m-a lasat fara sa ii dau si ei de acum, ca doar "cu ce se lauda ea la munca saptamana asta"? Asa ca i-am dat.

Si am mai dat doua la niste prieteni din Brasov. Dar cred ca de saptamana viitoare incep sa le impart, ca nu mai am rabdare.:">
Te cred, si eu sunt la fel.;))
Mai ales cand vezi cum le admira ;;) ..

corinka
11.03.2008, 14:08:36
Very nice :)
Nu dati si niste lectii?:D
nu suntem asa dansatori buni ca sa dam lectii. eu zic ca am prins pasii de vals si vom putea dansa fara sa fim penibili. sper sa nu fie asta numai o iluzie a mea!:))
oricum, invitatii stiu ca nu suntem dansatori profesionisti, asa ca oricum am dansa, nu conteaza!
mie mi s-ar parea aiurea sa iau lectii, pt ca nunta mea nu e spectacol de dans si nu tb sa ma antrenez pt public. dansam ca doi oameni normali, cum putem si noi.
si in plus, dc eu as vrea sa iau lectii, chestia asta chiar nu cred ca ar face-o pt mine prietenul meu. chiar la cursuri de dans nu vad cum as putea sa-l car. dar nici nu vreau!;-)

gabrielabrb
11.03.2008, 14:30:08
nu suntem asa dansatori buni ca sa dam lectii. eu zic ca am prins pasii de vals si vom putea dansa fara sa fim penibili. sper sa nu fie asta numai o iluzie a mea!:))
oricum, invitatii stiu ca nu suntem dansatori profesionisti, asa ca oricum am dansa, nu conteaza!
mie mi s-ar parea aiurea sa iau lectii, pt ca nunta mea nu e spectacol de dans si nu tb sa ma antrenez pt public. dansam ca doi oameni normali, cum putem si noi.
si in plus, dc eu as vrea sa iau lectii, chestia asta chiar nu cred ca ar face-o pt mine prietenul meu. chiar la cursuri de dans nu vad cum as putea sa-l car. dar nici nu vreau!;-)
ai dreptate. Nici al meu n-ar face asta. E super prins cu treaba. Abia il vad eu seara, dar sa mai mergem si de cateva ori pe saptamana la dansuri.
Insa cine stie..poate pana la urma il induplec.
Sa stii ca da foarte bine un dans sincron la nunta. Personal am fost impresionata acum vreo 2 ani de un cuplu care a dansat superb.
Insa nu e un must...

Petro79
11.03.2008, 14:46:46
Pai acum ne-am luat un abonament lunar, costa 70 ron/persoana, 2 sedinte a cate 2 ore pe saptamana. Deci amandoi dam 140 ron pe o luna, iar pentru lectiile in particular, am inteles ca 50 ron sednta, pentru amandoi, dar nu am apucat sa vorbesc si eu cu doamna respectiva, deci o sa revin cu detalii cand stiu de la prima mana.
Preturile, in general, la lectii in particular sunt in jur de 70-80 ron/sedinta, cu variatii la durata sedintei (practic, cineva care iti ia 70 pe o sedinta de o ora e de 2 ori mai scump decat cineva care iti ia aceeasi suma, dar pe o sedinta de 2 ore...)

Si mexicul e super tare..cred. Suna f bine:)
Imi poti spune si mie cam cat dai pe lectiile de dans? Separat pe ce faci acum si ce o sa faci cu doamna respectiva in particular.
Pe net sunt tarife in jur de 800 mii sedinta...

gabrielabrb
11.03.2008, 15:00:15
Pai acum ne-am luat un abonament lunar, costa 70 ron/persoana, 2 sedinte a cate 2 ore pe saptamana. Deci amandoi dam 140 ron pe o luna, iar pentru lectiile in particular, am inteles ca 50 ron sednta, pentru amandoi, dar nu am apucat sa vorbesc si eu cu doamna respectiva, deci o sa revin cu detalii cand stiu de la prima mana.
Preturile, in general, la lectii in particular sunt in jur de 70-80 ron/sedinta, cu variatii la durata sedintei (practic, cineva care iti ia 70 pe o sedinta de o ora e de 2 ori mai scump decat cineva care iti ia aceeasi suma, dar pe o sedinta de 2 ore...)
wow, mi se pare super pretul, sincer. Pe net sunt exact cum ai zis si tu...70-80 de ron /sed .Merci mult. Sper sa ne facem si noi timp sa mergem
Pupici:* :*

corinka
11.03.2008, 15:05:20
ai dreptate. Nici al meu n-ar face asta. E super prins cu treaba. Abia il vad eu seara, dar sa mai mergem si de cateva ori pe saptamana la dansuri.
Insa cine stie..poate pana la urma il induplec.
Sa stii ca da foarte bine un dans sincron la nunta. Personal am fost impresionata acum vreo 2 ani de un cuplu care a dansat superb.
Insa nu e un must...
mie mi-a povestit cineva ca a fost la o nunta la care mirii au executat un dans elaborat, studiat, luasera lectii, dar se vedea pe fetele lor ca erau stresati sa nu greseasca, incat erau cam penibili, aratau total aiurea.

Joliutza
11.03.2008, 15:11:15
mie mi-a povestit cineva ca a fost la o nunta la care mirii au executat un dans elaborat, studiat, luasera lectii, dar se vedea pe fetele lor ca erau stresati sa nu greseasca, incat erau cam penibili, aratau total aiurea.

Ca si cum era profesorul undeva langa ei si ii certa daca greseau, nu?=))

La asta m-am gandit si eu cand am zis ca nu o sa luam lectii. O sa dansam cum putem....dar macar o sa fim naturali. Ar trebui de pe acum sa ne alagem odata melodia si sa ne apucam sa exersam seara...dar la cat de obositi picam seara dupa munca....doar in vis poate sa mai dansam.....:))

gabrielabrb
11.03.2008, 15:11:49
Depinde si cat de priceputi sunt intr-ale dansului ;))

lady_i
11.03.2008, 15:35:57
Buna fetelor >:D<
Ce multe ati rezolvat in ultima vreme...
Despre dansul mirilor am discutat si eu cu iubi meu in week-end. El e total afon. Nu are ureche... Nu stiu ce o sa ma fac la nunta:-". Dati-mi si mie o parere. Am vazut pe you tube dansul mirilor si mai dinamic, nu doar vals. Noi ne-am gandit la melodia "crazy loop" pe pasi de fox. Am incercat si merge. E si destul de bogat in miscari asa incat cel care priveste sa nu bage de seama ca mirii au gresit pasul... Nu pot sa neg ca regret ca nu am cu cine dansa vals...=(( Voi ce ziceti? Oare sa mai exersam valsul, sau "crazzy loop" ? :-?

gabrielabrb
11.03.2008, 15:45:28
Buna fetelor >:D<
Ce multe ati rezolvat in ultima vreme...
Despre dansul mirilor am discutat si eu cu iubi meu in week-end. El e total afon. Nu are ureche... Nu stiu ce o sa ma fac la nunta:-". Dati-mi si mie o parere. Am vazut pe you tube dansul mirilor si mai dinamic, nu doar vals. Noi ne-am gandit la melodia "crazy loop" pe pasi de fox. Am incercat si merge. E si destul de bogat in miscari asa incat cel care priveste sa nu bage de seama ca mirii au gresit pasul... Nu pot sa neg ca regret ca nu am cu cine dansa vals...=(( Voi ce ziceti? Oare sa mai exersam valsul, sau "crazzy loop" ? :-?
Esti o fericita...al meu habar n-are de nici unele..brasoveanca,hore..etc:( ca mireasa nu stiu cu cine o sa dansez brasoveanca =((..

corinka
11.03.2008, 15:48:51
Esti o fericita...al meu habar n-are de nici unele..brasoveanca,hore..etc:( ca mireasa nu stiu cu cine o sa dansez brasoveanca =((..
brasoveanca??? ce-i aia?

lady_i
11.03.2008, 15:49:41
;;) Ii spui ca daca nu vrea sa invete il iei in carca (spate) si il faci de rusine. :D Nu e greu sa-l inveti sa danseze, numara pasii si dansati doar pe numarate fara muzica. Asa il invat eu pe al meu :D Am reusit sa-l invat hora. Oricum, nu am de gand sa stau pe scaun in noaptea nuntii, iau la dans toti barbatii prezenti :D

gabrielabrb
11.03.2008, 15:59:56
brasoveanca??? ce-i aia?
http://www.youtube.com/watch?v=EvuiScm368k
Este un dans de cuplu, pe care il intalnesti cam la toate nuntile clasice. Intra pe link si poti vedea acolo cum se danseaza :)

corinka
11.03.2008, 16:02:05
http://www.youtube.com/watch?v=EvuiScm368k
Este un dans de cuplu, pe care il intalnesti cam la toate nuntile clasice. Intra pe link si poti vedea acolo cum se danseaza :)
acum sunt la serviciu si nu am acces pe you tube, dar ma uit cand ajung acasa, pt ca-s curioasa. eu n-am mai auzit de dansul asta pana acum.

gabrielabrb
11.03.2008, 16:03:36
;;) Ii spui ca daca nu vrea sa invete il iei in carca (spate) si il faci de rusine. :D Nu e greu sa-l inveti sa danseze, numara pasii si dansati doar pe numarate fara muzica. Asa il invat eu pe al meu :D Am reusit sa-l invat hora. Oricum, nu am de gand sa stau pe scaun in noaptea nuntii, iau la dans toti barbatii prezenti :D
si eu la fel, sincer.
Bine el danseaza saracu, dar muzica dance . Acolo unde e nevoie de sincron si de pasi n-are nicio treaba. Iti dai seama ca o sa ma dantziuesc cu toata lumea.:gen_08: :gen_05:

gabrielabrb
11.03.2008, 16:04:40
acum sunt la serviciu si nu am acces pe you tube, dar ma uit cand ajung acasa, pt ca-s curioasa. eu n-am mai auzit de dansul asta pana acum.
Oky. S-ar putea sa-l stii, ca dans dar sa nu-ti spuna nimic denumirea.
Dupa ce-l vezi, spune-ne ce parere ai :*

corinka
11.03.2008, 16:05:28
Oky. S-ar putea sa-l stii, ca dans dar sa nu-ti spuna nimic denumirea.
Dupa ce-l vezi, spune-ne ce parere ai :*
e dans popular?

lady_i
11.03.2008, 16:06:10
si eu la fel, sincer.
Bine el danseaza saracu, dar muzica dance . Acolo unde e nevoie de sincron si de pasi n-are nicio treaba. Iti dai seama ca o sa ma dantziuesc cu toata lumea.:gen_08: :gen_05:
Asa o sa facem \:D/ \:D/ \:D/ \:D/ Si atunci, sa-l vedeti ce o sa vrea sa invete el sa danseze... sa nu va lase pe mana altora ;))

gabrielabrb
11.03.2008, 16:08:44
e dans popular?
da,si se danseaza in cupluri adica 2 cate 2..un cuplu in spatele altui cuplu :-p

lady_i
11.03.2008, 16:09:20
e dans popular?
Nu se poate sa nu stii dansul, doar ca nu stii cum se numeste. Seamana cu "polca" E un dans de perechi in care cei doi nu stau fatza in fatza ci se tin de maini iar fata sta cu spatele spre baiat. Se fac cativa pasi in fata si in spate si apoi se da fata pe stanga si pe dreapta de cate 2 ori. Nu stiu bine sa explic :D Sper ca ai inteles ceva.

gabrielabrb
11.03.2008, 16:11:00
Asa o sa facem \:D/ \:D/ \:D/ \:D/ Si atunci, sa-l vedeti ce o sa vrea sa invete el sa danseze... sa nu va lase pe mana altora ;))
sigur asa o sa fie. La nunti eu mereu ma bag la hore si sa-l vezi ce sta cu ochii pe mine ;;)

lady_i
11.03.2008, 16:15:22
sigur asa o sa fie. La nunti eu mereu ma bag la hore si sa-l vezi ce sta cu ochii pe mine ;;)
Saptamana trecuta am sarbatorit 8 martie in grup cu colegele de serv. ma asteptam la plictiseala.... Dar a fost o petrecere pe cinste chiar daca au fost doar vre-o 4 barbati. Am nimerit sa petrecem impreuna cu romtelecom. Sa fi vazut ce hore s-au incins... Nu era nevoie de dans in perechi... Dar la brasoveanca am dansat si in perechi ( de fete :D) Asa de mult mi-a placut petrecerea ca am ramas cu gandul la petrecerea nunti... :rocking: :rockon:

corinka
11.03.2008, 16:16:43
Nu se poate sa nu stii dansul, doar ca nu stii cum se numeste. Seamana cu "polca" E un dans de perechi in care cei doi nu stau fatza in fatza ci se tin de maini iar fata sta cu spatele spre baiat. Se fac cativa pasi in fata si in spate si apoi se da fata pe stanga si pe dreapta de cate 2 ori. Nu stiu bine sa explic :D Sper ca ai inteles ceva.
pare destul de complex. eu nu ma prea am cu dansurile populare. stiu ca la noi se danseaza invartita, stiu cum e dansul, dar din exterior. am incercat odata sa joc si eu invartita la un chef al firmei, dar rezultatul a fost cam dezastruos.
stiu ca in sud sunt horele, iar in Ardeal invartita. mai multe nu!:D

gabrielabrb
11.03.2008, 16:31:07
pare destul de complex. eu nu ma prea am cu dansurile populare. stiu ca la noi se danseaza invartita, stiu cum e dansul, dar din exterior. am incercat odata sa joc si eu invartita la un chef al firmei, dar rezultatul a fost cam dezastruos.
stiu ca in sud sunt horele, iar in Ardeal invartita. mai multe nu!:D
nici eu nu ma pricep prea mult...mama le stie,pentru ca ea a facut dansuri populare in tinerete.
La nunta insa, o sa am ardeleni (viitorul husband e din Dej) ,olteni (tata &co.) dobrogeni(mama &co.) plus invitatii...care de pe unde...
Trebuie sa vorbesc cu DJ-ul sa-i multumeasca pe toti :-SS

corinka
11.03.2008, 19:41:54
am vazut brasoveana aia pe you tube. la mine la nunta nu se va dansa asa ceva. No way! Am zis!

gabrielabrb
11.03.2008, 20:18:04
am vazut brasoveana aia pe you tube. la mine la nunta nu se va dansa asa ceva. No way! Am zis!
:)) De ce nu iti place? eu il vad ca pe oricare alt dans popular :)

corinka
11.03.2008, 20:25:54
:)) De ce nu iti place? eu il vad ca pe oricare alt dans popular :)
pai oricum, sper sa scap fara niciun fel de populara la nunta.

Joliutza
11.03.2008, 21:08:37
Brasoveanca e super.....mai ales ca la mine vor fi multi brasoveni (sotul este de acolo)....va dati seama ca incantati o sa fie....:))

gabrielabrb
11.03.2008, 21:12:45
Brasoveanca e super.....mai ales ca la mine vor fi multi brasoveni (sotul este de acolo)....va dati seama ca incantati o sa fie....:))
mi se pare mie sau poza ta din avatar e din cadrul unui dans brasoveanca ...cu sotl tau?:-p
Si mie imi place...si prinde bine pe la 2-3 dimineata ;))

corinka
12.03.2008, 09:33:15
mi se pare mie sau poza ta din avatar e din cadrul unui dans brasoveanca ...cu sotl tau?:-p
Si mie imi place...si prinde bine pe la 2-3 dimineata ;))
mie mi se parea ca i-a surpsins cineva in poza in timp ce el o ajuta sa-si dea haina jos. dar acum, ca ai zis, intr-adevar, parca-s la brasoveanca din aia!

Petro79
12.03.2008, 09:49:16
Brasoveanca si Meneaito nu au lipsit de la nicio nunta la care am fost eu in ultimii 3 ani, deci nu vor lipsi nici de la nunta mea.
Pana sa incep sa merg mai des la nunti, si eu eram oarecum impotriva muzicii populare (eu, o metalista inraita de felul meu :D), insa m-am mai inmuiat, vazand cum sare toata lumea de pe scaune la populara, in timp ce la alte genuri dansau mai mult tinerii. Sigur, daca e o nunta doar cu tineri care nu agreaza prea mult muzica populara, se poate renunta la ea, dar daca mai vine si parinti, si unchi/matusi si alte rubedenii dintr-o generatie mai veche, parerea mea e ca nu s-ar simti prea bine daca nu ar auzi si muzica pe care stiu ei sa danseze. Sigur, este nunta noastra si facem totul cum ne taie pe noi capul, dar pentru mine este foarte important sa se simta si invitatii bine.

Miraj
12.03.2008, 09:55:59
:( Clar ca devin stresata.Azi noapte am visat ca am dormit la mine la nunta -toata nunta, ca eram obosita si dimineata il intrebam pe sotul meu cine m-a furat pana la urma si ce au cerut..raspunsul 16 copane de pui=)) =)) aa si am lipsit si de la biserica, ca au zis ca nu dureaza mult si se poate si fara mine:( ..ce-o fi insemnand???

gabrielabrb
12.03.2008, 09:57:11
Brasoveanca si Meneaito nu au lipsit de la nicio nunta la care am fost eu in ultimii 3 ani, deci nu vor lipsi nici de la nunta mea.
Pana sa incep sa merg mai des la nunti, si eu eram oarecum impotriva muzicii populare (eu, o metalista inraita de felul meu :D), insa m-am mai inmuiat, vazand cum sare toata lumea de pe scaune la populara, in timp ce la alte genuri dansau mai mult tinerii. Sigur, daca e o nunta doar cu tineri care nu agreaza prea mult muzica populara, se poate renunta la ea, dar daca mai vine si parinti, si unchi/matusi si alte rubedenii dintr-o generatie mai veche, parerea mea e ca nu s-ar simti prea bine daca nu ar auzi si muzica pe care stiu ei sa danseze. Sigur, este nunta noastra si facem totul cum ne taie pe noi capul, dar pentru mine este foarte important sa se simta si invitatii bine.
Ai perfecta dreptate. Iti dai seama ca cei mai in varsta ar sta numai pe scaun toata noaptea...Mama cel putin cred ca s-ar supara L-) daca n-ar dansa cateva hore..e fan muzica populara;))

gabrielabrb
12.03.2008, 10:01:14
:( Clar ca devin stresata.Azi noapte am visat ca am dormit la mine la nunta -toata nunta, ca eram obosita si dimineata il intrebam pe sotul meu cine m-a furat pana la urma si ce au cerut..raspunsul 16 copane de pui=)) =)) aa si am lipsit si de la biserica, ca au zis ca nu dureaza mult si se poate si fara mine:( ..ce-o fi insemnand???
Miraj, stai linistita, nu inseamna nimic>:D< ...subconstientul tau lucreaza in timpul noptii pe baza gandurilor din timpul zilei si mai ales a gandurilor dinainte sa adormi.
Eu pot sa spun ca azi-noapte am avut prima noapte linistita din ultimele 2 saptamani #:-S . Cand m-am bagat in pat aseara incercam sa ma gandesc la job, la orice altceva in afara de nunta...si mi-a iesit :-p

Joliutza
12.03.2008, 10:32:34
mie mi se parea ca i-a surpsins cineva in poza in timp ce el o ajuta sa-si dea haina jos. dar acum, ca ai zis, intr-adevar, parca-s la brasoveanca din aia!

:)) Asta ai crezut? Intr-adevar, dansam brasoveanca la o nunta anul trecut. Chiar imi place dansul, mai ales cand se iuteste ritmul si simti ca nu mai faci fata.

Cu siguranta nu o sa il ratez la mine la nunta.

Joliutza
12.03.2008, 10:34:46

Meneaito ma enerveaza la culme!!! Nu pot sa-l suport!!! O sa ii rog pe cei din formatie sa puna Meneaito exact atunci cand voi fi eu furata....n-au decat sa-l danseze pana nu mai pot...numai sa nu fiu eu acolo.....=))

Joliutza
12.03.2008, 10:38:29

16 copane de pui? =)) =)) =))
Si eu am visat ceva asemanator acum cateva saptamani, si anume: eram foarte obosita la nunta mea, asa ca m-am dus si m-am culcat. (De obicei nu rezist foarte bine la petreceri o noapte intreaga....iubitul meu spune ca ar trebui sa ma apuc sa mai pierd Sambete...ca sa nu fac vreo figura pe acolo)

Si cand m-am trezit am intrebat-o pe matusa mea cati oameni au plecat...si a zis ca tocmai ii numarase si ca mai erau 170 de persoane...si tot atunci am realizat ca noi nu am deschis petrecerea cu dansul nostru...si ma intrebam daca nu cumva e prea tarziu sa il facem atunci....va dati seama.....la 2-3 dimineata sa valsezi....cand lumea era deja pe picior de plecare probabil....

Aiurea rau visul....=)) O luam razna cu toatele.....

corinka
12.03.2008, 10:51:39
eu m-am visat nemachiata, necoafata, cu rochia patata, fara scumpi care intarzia, doar cu invitatii parintilor mei, cu cateva saptamani inainte. se hotarasera sa o facem dc tot eram acolo si era si lume.
fara biserica si primarie!

corinka
12.03.2008, 10:58:04
am comandat ieri invitatiile! maine vad proba, iar marti le vom avea. sunt simple, de culoare alb satinat si vor fi inscritionate cu auriu. astept pareri, pt ca am atasat poze.

Beatrice_S
12.03.2008, 11:20:37
am comandat ieri invitatiile! maine vad proba, iar marti le vom avea. sunt simple, de culoare alb satinat si vor fi inscritionate cu auriu. astept pareri, pt ca am atasat poze.
Dupa parerea mea sunt bestiale, mi-as fi dorit si eu ceva asemanatoare, dar pana la urma am ales ceva pe placul si bugetul nostru! Le voi avea joi si pot incepe cursa de a da invitatiile ca nu mai am mult timp si mi se pare grosolanie sa dau invitatia cu o saptamana inainte.[-X
Inca o data te felicit, sunt superbe!

corinka
12.03.2008, 11:30:45
Dupa parerea mea sunt bestiale, mi-as fi dorit si eu ceva asemanatoare, dar pana la urma am ales ceva pe placul si bugetul nostru! Le voi avea joi si pot incepe cursa de a da invitatiile ca nu mai am mult timp si mi se pare grosolanie sa dau invitatia cu o saptamana inainte.[-X
Inca o data te felicit, sunt superbe!
multumesc frumos, ma bucur ca-ti plac! sa stii ca nici n-au fost scumpe. cand le-am vazut prima oara erau 1,15, dar pana ne-am fatait noi si pana am gasit si nasi s-au facut 1.35. la asta se mai adauga 0,5 ron/buc. la inscriptinare. sau 0,6 dc comanzi sub 150.
practic au fost mai putin de 2 lei/buc. pt ca-s f simple, dar mie imi plac la nebunie. sunt curioasa cum vor arata inscriptionate.

gabrielabrb
12.03.2008, 11:39:18
Sunt foarte frumoase si finutze. Felicitari!>:D<
Va atasez poze si cu ale mele...nu stiu cat de bine va dati seama din poze..le-am facut aseara pe lumina mai slaba.
Imi pare rau ca nu le-am inscriptionat pe fata cu initialele noastre. M-am gandit la asta abia dupa ce mi le-au adus, saptamana trecuta 8-|

Pupici

corinka
12.03.2008, 11:46:07
Sunt foarte frumoase si finutze. Felicitari!>:D<
Va atasez poze si cu ale mele...nu stiu cat de bine va dati seama din poze..le-am facut aseara pe lumina mai slaba.
Imi pare rau ca nu le-am inscriptionat pe fata cu initialele noastre. M-am gandit la asta abia dupa ce mi le-au adus, saptamana trecuta 8-|

Pupici
e mai bine ca nu le-ai inscriptionat. ar fi fost prea incarcate. asa sunt mai finute. mie imi plac. felicitari pt alegerea facuta!

gabrielabrb
12.03.2008, 11:52:09
e mai bine ca nu le-ai inscriptionat. ar fi fost prea incarcate. asa sunt mai finute. mie imi plac. felicitari pt alegerea facuta!
sarumana mult
Tu cand incepi sa le imparti pe ale tale?

corinka
12.03.2008, 11:56:16
sarumana mult
ma gandeam sa le impart in cursul lunii aprilie. in 18 martie vor fi gata, iar daca ajung in weekendul 22-23 martie pe la alba, le vom da parintilor mei, soacrei si bunicilor lui puiu, deci vor putea incepe sa le imparta deja. daca nu ajungem, mergem in 29-30 martie.
iar prietenilor nostri din cluj le vom da poate chiar luna asta. in primul rand, le vom da nasilor.

corinka
12.03.2008, 11:56:59
sarumana mult
tu cand le imparti? vad ca avem nunta in aceeasi zi. iar nunta noastra cum va fi, de zi sau de noapte?

gabrielabrb
12.03.2008, 12:02:36
tu cand le imparti? vad ca avem nunta in aceeasi zi. iar nunta noastra cum va fi, de zi sau de noapte?
Si eu la fel, incep din aprilie sa le dau.
Pai cred ca de noapte o sa fie nunta :)
Eu am biserica la 6 , pana se termina slujba+ fotografiile de rigoare din fata Bisericii..probabil se va face 7 si ceva. Restaurantul l-am pus la 8. Din cate stiu eu in mai se intuneca pe la 8 si jumatate.

corinka
12.03.2008, 12:16:17
Si eu la fel, incep din aprilie sa le dau.
Pai cred ca de noapte o sa fie nunta :)
Eu am biserica la 6 , pana se termina slujba+ fotografiile de rigoare din fata Bisericii..probabil se va face 7 si ceva. Restaurantul l-am pus la 8. Din cate stiu eu in mai se intuneca pe la 8 si jumatate.
clar ca e de noapte! si la noi va fi tot asa, dar incepem un pic mai devreme. avem biserica la 16 (atunci am mai gasit loc la catedrala), poze intre 17 si 18, iar petrecerea de la 18.30. am facut planul ca noi sa ajungem acolo pe la 6, 6 si ceva, numai bine primim invitatii pe trepte, la intrare, cu sampanie si piscoturi, iar la 19 intram si noi in sala si se va servi si masa.

Joliutza
12.03.2008, 12:50:34
Felicitari pentru invitatii fetelor!

Sunt foarte finute si delicate.....de-abia astept sa incep si eu sa le trimit. Ale noastre sunt mai complicate....in sensul ca sunt facute de noi si sunt mai elaborate....o sa pun si poza....dar mai incolo.....

gabrielabrb
12.03.2008, 12:51:14
clar ca e de noapte! si la noi va fi tot asa, dar incepem un pic mai devreme. avem biserica la 16 (atunci am mai gasit loc la catedrala), poze intre 17 si 18, iar petrecerea de la 18.30. am facut planul ca noi sa ajungem acolo pe la 6, 6 si ceva, numai bine primim invitatii pe trepte, la intrare, cu sampanie si piscoturi, iar la 19 intram si noi in sala si se va servi si masa.
Aveti vreun moment deosebit in cadrul nuntii, planuit?...nu stiu...cantareti,dansatori,fantana de cioco?

gabrielabrb
12.03.2008, 12:54:25
Felicitari pentru invitatii fetelor!

Sunt foarte finute si delicate.....de-abia astept sa incep si eu sa le trimit. Ale noastre sunt mai complicate....in sensul ca sunt facute de noi si sunt mai elaborate....o sa pun si poza....dar mai incolo.....
>:D< >:D< multumim mult.
Abia asteptam sa ne pui pozici si cu ale tale.
Cand ai una gata,sa vedem si noi?

Joliutza
12.03.2008, 12:57:29
>:D< >:D< multumim mult.
Abia asteptam sa ne pui pozici si cu ale tale.
Cand ai una gata,sa vedem si noi?

Le am pe toate gata...dar inca nu vreau sa postez aici pana nu incep sa le si dau. Cine stie ce cunostinte mai am pe aici....si stric surpriza?:">

In Aprilie vi le arat.

De impartit ma apuc sa le impart saptamana viitoare, ca nu mai am rabdare.

gabrielabrb
12.03.2008, 13:00:42
Le am pe toate gata...dar inca nu vreau sa postez aici pana nu incep sa le si dau. Cine stie ce cunostinte mai am pe aici....si stric surpriza?:">

In Aprilie vi le arat.

De impartit ma apuc sa le impart saptamana viitoare, ca nu mai am rabdare.
ai dreptate >:D<
Asteptam pana in Aprilie, ce sa facem?8-|
:-p