PDA

Versiunea completa : Miresici de MAI 2008

Pagini : 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13

corinka
12.03.2008, 13:06:24
Le am pe toate gata...dar inca nu vreau sa postez aici pana nu incep sa le si dau. Cine stie ce cunostinte mai am pe aici....si stric surpriza?:">

In Aprilie vi le arat.

De impartit ma apuc sa le impart saptamana viitoare, ca nu mai am rabdare.
imparte-le cat mai repede ca sa le putem vedea si noi dupa aceea. ca pe mine m-ai facut tare curioasa!

corinka
12.03.2008, 13:23:01
Aveti vreun moment deosebit in cadrul nuntii, planuit?...nu stiu...cantareti,dansatori,fantana de cioco?
cei de la restaurant ne-au spus ca ne ofera fantana de ciocolata in pretul meniului. vreau sa servim si inghetata dupa tort.
in rest, n-am alte surprize. eu sunt de parere ca nunta este o petrecere, nu un spectacol.
si nici sa ma fure nu voi lasa pe nimeni.

gabrielabrb
12.03.2008, 13:28:21
cei de la restaurant ne-au spus ca ne ofera fantana de ciocolata in pretul meniului. vreau sa servim si inghetata dupa tort.
in rest, n-am alte surprize. eu sunt de parere ca nunta este o petrecere, nu un spectacol.
si nici sa ma fure nu voi lasa pe nimeni.
Si eu mi-am luat fantana. Imi dau si fructele si piscoturile in pretul ei,asa ca mai scap de grija de a cumpara fructe.
Tu duci bautura de acasa?
Cred ca e destul de greu sa-i controlezi 100% ca sa nu te fure.
Dar oricum, bafta.

corinka
12.03.2008, 13:35:59
Si eu mi-am luat fantana. Imi dau si fructele si piscoturile in pretul ei,asa ca mai scap de grija de a cumpara fructe.
Dar oricum, bafta.
noua ne-au spus sa punem un om de-ai nostri la bautura, ca sa nu fie discutii cu furatul. ducem de acasa vin si tuica, restul le luam de la un en-gros (bere, suc, whiskey etc.).
reataurantul ne mai asigura si sampania si piscoturile de la intrare.

Joliutza
12.03.2008, 13:47:25
Dar oricum, bafta.

Si mie mi-e teama ca o sa ne cam fure cei de la restaurant. Noi ducem toata bautura de acasa.

gabrielabrb
12.03.2008, 13:50:39
noua ne-au spus sa punem un om de-ai nostri la bautura, ca sa nu fie discutii cu furatul. ducem de acasa vin si tuica, restul le luam de la un en-gros (bere, suc, whiskey etc.).
reataurantul ne mai asigura si sampania si piscoturile de la intrare.
Exceptand spirtoasele eu ma totul inclus in meniu. Soft-uri(apa plata si min, cola,fanta ...sucuri naturale(portocale si grape) cafea), vin, sampania de la intampinare si tort.
Luna viitoare vreau sa ma duc dupa whiskey,gin,campari si martini. Ma mai gandeams a iau niste energizante(merg cu whsk).:D

gabrielabrb
12.03.2008, 13:52:30
Si mie mi-e teama ca o sa ne cam fure cei de la restaurant. Noi ducem toata bautura de acasa.
Eventual vorbeste si tu cu unul dintre parintii vostri sa stea cu ochii pe ei.
Dar oricum, nu pot fi supravegheati pe tot timpul nuntii.

Sau ma mai gandeam sa le dati ceva bacsis inainte, poate stau cuminti ^:)^

corinka
12.03.2008, 13:58:36
Eventual vorbeste si tu cu unul dintre parintii vostri sa stea cu ochii pe ei.
Dar oricum, nu pot fi supravegheati pe tot timpul nuntii.

Sau ma mai gandeam sa le dati ceva bacsis inainte, poate stau cuminti ^:)^
crezi? eu nu m-as baza pe asta. dc se poate, de ce sa nu se aleaga si cu bacsis si cu altceva?

gabrielabrb
12.03.2008, 14:06:25
crezi? eu nu m-as baza pe asta. dc se poate, de ce sa nu se aleaga si cu bacsis si cu altceva?
:-s din pacate nu te pot contrazice...
In Romania cam asta se poarta, dar eu sper din suflet sa nu fie cazul la voi.
eu de-asta am si negociat cu ei sa-mi bage cam toata bautura in meniu,sa nu am probleme.
Acum la spirtoase sper sa nu puna mana , ca fac un iures...vai de mine.
Sunt prima miresica pe anul asta care face nunta acolo...si daca ma dezamagesc cu ceva imediat ii parasc pe forum :D

corinka
12.03.2008, 14:10:16
Exceptand spirtoasele eu ma totul inclus in meniu. Soft-uri(apa plata si min, cola,fanta ...sucuri naturale(portocale si grape) cafea), vin, sampania de la intampinare si tort.
Luna viitoare vreau sa ma duc dupa whiskey,gin,campari si martini. Ma mai gandeams a iau niste energizante(merg cu whsk).:D
si tortul si o parte din bauturi incluse in meniu? cat te costa meniul pt o persoana, dc nu sunt indiscreta?

Gratzie2
12.03.2008, 14:19:17
CINE MAI ARE NUNTA IN LUNA MAI CE PARERE AVETI DE NUNTILE FACUTE IN MAI ?!
Buna,

si eu am nunta in mai , 31.05.08- si consider ca e o luna minunata pt nunti - nu e nici frig nici cald => vreme buna; sa nu crezi in vorbele unora si altora ... ca nu e bn in luna mai ca ... nu dureaza casnicia .. ca o sa aveti parte de saracie ... si etc..... "ce ti-e scris in frunte ti-e pus.... " .... eu merg pe ideea ca ti se intampla ce vrea Dumnezeu - si asta chiar daca nu sunt persoana credincioasa .... merg o data pe an la biserica .... dar ma rog la Dumnezeu in fiecare dimineata cand ma urc la volan .....noi sa fim sanatosi si sa avem parte de nunti minunate ....pupici :*

gabrielabrb
12.03.2008, 14:37:38
si tortul si o parte din bauturi incluse in meniu? cat te costa meniul pt o persoana, dc nu sunt indiscreta?
Restaurantul imi ofera asa :

Gustare

Somon fume cu capere,
Salata de craveti cu telina,
Rulada de curcan,
Salami Milano,
Jambon umplut cu salata Waldorf,
Pate de pasare cu coniac pe ardei gras,
Cosulet umplut cu pasta de branza si strugure,
Rosie umpluta cu salata de vinete, Masline.

Peste

File de salau cu sos Meuniere, servit cu garnitura de cartofi natur si legume julienne sote.

Sarmalute in foi de varza cu mamaliguta si ardei iute.

Grill

Cotlet de porc si piept de pui la gratar, servit cu cartofi taranesti si salata de sezon sau muraturi.

Tortul Miresei personalizat

Bauturi

Apa plata / Minerala
Sucuri naturale - portocale si grapefruit
Coca Cola, Fanta, Sprite, Apa tonica
Cafea
Selectii de ceai

Vin alb: Sauvignon Blanc - Jidvei sau Vinul Cavalerului sau Recas

Vin rosu: Merlot Assolato - Dealu Mare sau Vinul Cavalerului
Sampanie de la intampinare si tort. Meniurile d epe mese si tablita de la intrare cu asezarea invitatilor la masa

La 250 RON:D

corinka
12.03.2008, 14:45:15
Restaurantul imi ofera asa :

Gustare

Somon fume cu capere,
Salata de craveti cu telina,
Rulada de curcan,
Salami Milano,
Jambon umplut cu salata Waldorf,
Pate de pasare cu coniac pe ardei gras,
Cosulet umplut cu pasta de branza si strugure,
Rosie umpluta cu salata de vinete, Masline.

Peste

File de salau cu sos Meuniere, servit cu garnitura de cartofi natur si legume julienne sote.

Sarmalute in foi de varza cu mamaliguta si ardei iute.

Grill

Cotlet de porc si piept de pui la gratar, servit cu cartofi taranesti si salata de sezon sau muraturi.

Tortul Miresei personalizat

Bauturi
Apa plata / Minerala
Sucuri naturale - portocale si grapefruit
Coca Cola, Fanta, Sprite, Apa tonica
Cafea
Selectii de ceai
Vin alb: Sauvignon Blanc - Jidvei sau Vinul Cavalerului sau Recas

Vin rosu: Merlot Assolato - Dealu Mare sau Vinul Cavalerului
Sampanie de la intampinare si tort. Meniurile d epe mese si tablita de la intrare cu asezarea invitatilor la masa
La 250 RON:D

al meu e mai ieftin, 35 euro, deci in jur de 130, dar fara bauturi, tort, si prajituri. si la noi tb comandate prajituri, nu gluma, ca se pun si pe masa si se dau si la plecare.
in privinta aranjamentelor, au huse pt scaune, pun covor rosu la intrare si aranjeaza intrarea.

gabrielabrb
12.03.2008, 14:54:38
al meu e mai ieftin, 35 euro, deci in jur de 130, dar fara bauturi, tort, si prajituri. si la noi tb comandate prajituri, nu gluma, ca se pun si pe masa si se dau si la plecare.
in privinta aranjamentelor, au huse pt scaune, pun covor rosu la intrare si aranjeaza intrarea.
e f bine la tine...sincer si la mine e ok, avand in vedere ce preturi si ce conditii se practica in bucuresti:-s .
Sunt restaurante care percep taxa de sala, daca vii cu formatia sau dj-ul tau ti se percep taxe (2-4 euro/pers) daca vii cu bautura de acasa ti se percepe asa numita "taxa de dop"(la fel..1-2 euro/sticla sau de pers)...deci eu chiar ma pot numi norocoasa...

corinka
12.03.2008, 14:58:41
e f bine la tine...sincer si la mine e ok, avand in vedere ce preturi si ce conditii se practica in bucuresti:-s .
Sunt restaurante care percep taxa de sala, daca vii cu formatia sau dj-ul tau ti se percep taxe (2-4 euro/pers) daca vii cu bautura de acasa ti se percepe asa numita "taxa de dop"(la fel..1-2 euro/sticla sau de pers)...deci eu chiar ma pot numi norocoasa...
taxa de dop? asta-i chiar tare! noi avem noroc ca in alba-iulia sunt preturi cat de cat decente. si in cluj gasesti restaurante bune cu 150 RON. Dar preturi f bune gasesti in oraselele si mai mici. o colega a facut nunta anul trecut in tg neamt cu vreo 60 ron/meniu, iar un coleg al puiului face nunta in calimanesti (valcea) cu vreo 80 ron/meniu. si au aproape tot atatea feluri ca si noi! diferenta este ca noua ne mai asigura un fel dupa tort, dar numai pt 50 de persoane, ca nu mai ramane multa lume dimineata. initial planuiseram sarmale sau canelone, dar dupa cateva discutii, am decis sa servim inghetata.

gabrielabrb
12.03.2008, 15:06:22
taxa de dop? asta-i chiar tare! noi avem noroc ca in alba-iulia sunt preturi cat de cat decente. si in cluj gasesti restaurante bune cu 150 RON. Dar preturi f bune gasesti in oraselele si mai mici. o colega a facut nunta anul trecut in tg neamt cu vreo 60 ron/meniu, iar un coleg al puiului face nunta in calimanesti (valcea) cu vreo 80 ron/meniu. si au aproape tot atatea feluri ca si noi! diferenta este ca noua ne mai asigura un fel dupa tort, dar numai pt 50 de persoane, ca nu mai ramane multa lume dimineata. initial planuiseram sarmale sau canelone, dar dupa cateva discutii, am decis sa servim inghetata.
wow...nici nu-mi vine sa cred ce preturi mici
Eu de ex fusesem la un alt restaurant inainte sa-l gasesc pe asta...meniul era 100 euro (imi dadeau cam tot, dar florile de pe mese erau artificiale[-( )
Faza care m-a uimit...imi cereau sa platesc toata nunta cu 1 luna inainte,MAXIM...veneau cam[-( 8-10 mii de EURO...
Am plecat instant :D

corinka
12.03.2008, 15:18:19
wow...nici nu-mi vine sa cred ce preturi mici
Eu de ex fusesem la un alt restaurant inainte sa-l gasesc pe asta...meniul era 100 euro (imi dadeau cam tot, dar florile de pe mese erau artificiale[-( )
Faza care m-a uimit...imi cereau sa platesc toata nunta cu 1 luna inainte,MAXIM...veneau cam[-( 8-10 mii de EURO...
Am plecat instant :D
mie florile artificiale mi se par de prost gust. mai bine renunt de tot la flori.
eu am de gand sa pun cate un trandafir pe fiecare masa si o lumanarica, sa nu fie prea incarcate mesele.

Restaurantul nostru ne-a propis urmatorul meniu:
1. aperitiv rece
2. aperitiv cald (la alegere: peste file cu legume mexicane, gordon bleu cu garnitura asortata, canelone, frigarui, snitel vienez cu ciuperci, pulpe de pui cu ciuperci)
3. supa/ciorba (la alegere: burta, perisoare, a la grec, vacuta, supa, consome)
4. doua fripturi cu garnitura si salata de varza (la alegere: escalop de porc cu ciuperci si ciocanele de pui, vita etc.)
5. inca un fel dupa tort (la alegere: sarmale, frigarui, carnati oltenesti, mici)
La acestea se adauga:
- cafea la discretie
- fructe (nectarine, portocale, banane, struguri, mere)
- saleuri, alune, covrigei, salatini

Noi ne-am gandit sa servim asa:
1. Felul 1 - Aperitiv rece
- rulada piept de pui, ciuperci umplute, salam uscat, snitel Shanghai, icre pe lamaie, Dobos, pasta de branza pe ardei, rulouri cu hrean, muschi file, bacon cu ficatei, rosii, castraveti, masline
2. Felul 2 - Aperitiv cald
- file de salau cu sos Remoulade
- salata mexicana, brocoli, lamaie, portocala

3. Felul 3
- Gordon bleu
- Garnitura asortata (probabil orez)

4. Felul 4
- escalop de porc cu pulpe de pui invelite in staniol (ciocanele de pui)
- cartofi natur
- salata de varza

5. Tort (nu intra in pretul meniului)

6. Inghetata (in locul gustarii de dimineata)

- cafea la discretie
- saleuri, alune

- prajituri pe masa si la plecare (nu intra in pretul meniului)

- fantana de ciocolata cu fructe (daca se vor tine de cuvant cei de la restaurant)

gabrielabrb
12.03.2008, 15:44:28
mie florile artificiale mi se par de prost gust. mai bine renunt de tot la flori.
eu am de gand sa pun cate un trandafir pe fiecare masa si o lumanarica, sa nu fie prea incarcate mesele.

Restaurantul nostru ne-a propis urmatorul meniu:
1. aperitiv rece
2. aperitiv cald (la alegere: peste file cu legume mexicane, gordon bleu cu garnitura asortata, canelone, frigarui, snitel vienez cu ciuperci, pulpe de pui cu ciuperci)
3. supa/ciorba (la alegere: burta, perisoare, a la grec, vacuta, supa, consome)
4. doua fripturi cu garnitura si salata de varza (la alegere: escalop de porc cu ciuperci si ciocanele de pui, vita etc.)
5. inca un fel dupa tort (la alegere: sarmale, frigarui, carnati oltenesti, mici)
La acestea se adauga:
- cafea la discretie
- saleuri, alune, covrigei, salatini

Noi ne-am gandit sa servim asa:
1. Felul 1 - Aperitiv rece
- rulada piept de pui, ciuperci umplute, salam uscat, snitel Shanghai, icre pe lamaie, Dobos, pasta de branza pe ardei, rulouri cu hrean, muschi file, bacon cu ficatei, rosii, castraveti, masline
2. Felul 2 - Aperitiv cald
- file de salau cu sos Remoulade
- salata mexicana, brocoli, lamaie, portocala

3. Felul 3
- Gordon bleu
- Garnitura asortata (probabil orez)

4. Felul 4
- escalop de porc cu pulpe de pui invelite in staniol (ciocanele de pui)
- cartofi natur
- salata de varza

5. Tort (nu intra in pretul meniului)

6. Inghetata (in locul gustarii de dimineata)

- cafea la discretie
- saleuri, alune

- prajituri pe masa si la plecare (nu intra in pretul meniului)

- fantana de ciocolata cu fructe (daca se vor tine de cuvant cei de la restaurant)
eu ca aranjamente pe mese mi-am comandat asa: aranjament de 3 trandafiri (inca nu stiu ce culori pentru ca nu m-am decis asupra culorii fundelor scaunelor..:-< ...oscilez intre verde,auriu si grena:D) . si o sa fac fie 2 tr rosii cu unul alb, fie unul alb cu 2 portocalii...in fine ...in fct de ce aleg pt decoratiunile mari..
Oricum, spe sa dea bine...cei care mi le fac mai pun oricum verdeata...floricele din acelea albe mici...ma rog...ei stiu mai bine.Iar la prezidiu, tot cam asa,numai ca o sa fie mai mare, normal, din mai multi trandafiri..

Meniul pe care l-ai ales tu mi se pare super ok. De ce nu pui Sarmalutze in loc de Gordon?...nu-ti plac sarmalele la nunta?

corinka
12.03.2008, 15:48:14
eu ca aranjamente pe mese mi-am comandat asa: aranjament de 3 trandafiri (inca nu stiu ce culori pentru ca nu m-am decis asupra culorii fundelor scaunelor..:-< ...oscilez intre verde,auriu si grena:D) . si o sa fac fie 2 tr rosii cu unul alb, fie unul alb cu 2 portocalii...in fine ...in fct de ce aleg pt decoratiunile mari..
Oricum, spe sa dea bine...cei care mi le fac mai pun oricum verdeata...floricele din acelea albe mici...ma rog...ei stiu mai bine.Iar la prezidiu, tot cam asa,numai ca o sa fie mai mare, normal, din mai multi trandafiri..

eu am ales huse alb cu oranj, pt cae culoarea mea preferata, iar trandafirii vreau sa fie oranj. pe masa principala as vrea un aranjament curgator de trandafiri albi. vom pune alaturi si buchetele noastre (al meu oranj, iar al nasei cred ca rosu).

corinka
12.03.2008, 15:56:57
Meniul pe care l-ai ales tu mi se pare super ok. De ce nu pui Sarmalutze in loc de Gordon?...nu-ti plac sarmalele la nunta?
la noi au fost discutii contradictorii privind meniul.
1. la aperitivul cald, eu vroiam peste, iar mama gordon bleu.
2. EU NU VREAU CIORBA LA NUNTA!!!
3. Eu vroiam sa servim inghetata.
Si am ajuns la urmatorul compromis: Am lasat si peste si gordon bleu, renuntand la ciorba. Eu dorisem inghetata in loc de ciorba, dar servita mai tarziu, inainte de tort. Asta ar fi insemnat sa mai servim doar deserturi dupa miezul noptii (in afara felului de dimineata) si ai mei au zis ca nu e bine. Asa ca am renuntat la felul de dimineata in favoarea inghetatei.
Oricum, n-as prea fi vrut sarmale. Nu vreau sa miroasa a varza la nunta. As fi acceptat sarmale doar daca faceam nunta la un restaurant in stil rustic.

gabrielabrb
12.03.2008, 16:03:23
la noi au fost discutii contradictorii privind meniul.
1. la aperitivul cald, eu vroiam peste, iar mama gordon bleu.
2. EU NU VREAU CIORBA LA NUNTA!!!
3. Eu vroiam sa servim inghetata.
Si am ajuns la urmatorul compromis: Am lasat si peste si gordon bleu, renuntand la ciorba. Eu dorisem inghetata in loc de ciorba, dar servita mai tarziu, inainte de tort. Asta ar fi insemnat sa mai servim doar deserturi dupa miezul noptii (in afara felului de dimineata) si ai mei au zis ca nu e bine. Asa ca am renuntat la felul de dimineata in favoarea inghetatei.
Oricum, n-as prea fi vrut sarmale. Nu vreau sa miroasa a varza la nunta. As fi acceptat sarmale doar daca faceam nunta la un restaurant in stil rustic.
Ciorba intr-adevar nu prea se preteaza. Cred ca la un botez ar merge, pe timpul zile...dar la nunta nu..
Stai sa recapitulam..tu ai inghetata, tort si prajituri pe timpul nuntii?
Nu-s cam multe dulciuri?:D

corinka
12.03.2008, 16:14:31
Ciorba intr-adevar nu prea se preteaza. Cred ca la un botez ar merge, pe timpul zile...dar la nunta nu..
Stai sa recapitulam..tu ai inghetata, tort si prajituri pe timpul nuntii?
Nu-s cam multe dulciuri?:D
da, si fantana de ciocolata. va fi o nunta dulce. dar si celelalte feluri sunt multe.
in Ardeal se da ciorba la nunti. In schimb nu ne dam atata in vant dupa sarmale. Am observat ca in sud sunt nelipsite sarmalele cu mamaliguta. La noi, sarmalele se dau cu smantana, mamaliguta nu da nimeni. Acasa se mai consuma asa, dar ardelenii au ideea lor: cum sa dai mamaliga la nunta?

gabrielabrb
12.03.2008, 16:27:30
da, si fantana de ciocolata. va fi o nunta dulce. dar si celelalte feluri sunt multe.
in Ardeal se da ciorba la nunti. In schimb nu ne dam atata in vant dupa sarmale. Am observat ca in sud sunt nelipsite sarmalele cu mamaliguta. La noi, sarmalele se dau cu smantana, mamaliguta nu da nimeni. Acasa se mai consuma asa, dar ardelenii au ideea lor: cum sa dai mamaliga la nunta?
Stiu ca in Ardeal smanatana e aliment de baza. :D Al meu e ardelean si la ei ciorbele(de fapt supele) si sarmalutele, la fel,numai cu smantana.
Insa el mananca f bine si cu mamaliguta, chiar e fan...asta de cand a intrat la noi in familie, unde tata e oltean...si stii ca oltenii & mamaliga = :x
Apropo, in aprilie ajungem si noi in Ardeal :-p...in Bistrita si Dej...abia astept. N-am mai fost din 2006 :(

corinka
12.03.2008, 16:32:39
Stiu ca in Ardeal smanatana e aliment de baza. :D Al meu e ardelean si la ei ciorbele(de fapt supele) si sarmalutele, la fel,numai cu smantana.
Insa el mananca f bine si cu mamaliguta, chiar e fan...asta de cand a intrat la noi in familie, unde tata e oltean...si stii ca oltenii & mamaliga = :x
Apropo, in aprilie ajungem si noi in Ardeal :-p...in Bistrita si Dej...abia astept. N-am mai fost din 2006 :(
n-am stiut ca oltenii sunt asa mari fani ai mamaligii.
si noi mai mancam sarmale cu mamaliga, mai face mama mamaliga cand avem sarmale, dar nu-i un obicei. dar tin minte ca au fost ai mei in Bucuresti la nunta unei verisoare, cand eram eu mai mica. si au venit contrariati: au dat mamaliga la nunta!!! si mie mi se pare un pic ciudat...
dar putem da orice vrem la nuntile noastre, ca doar sunt ale noastre!

gabrielabrb
12.03.2008, 16:44:42
n-am stiut ca oltenii sunt asa mari fani ai mamaligii.
si noi mai mancam sarmale cu mamaliga, mai face mama mamaliga cand avem sarmale, dar nu-i un obicei. dar tin minte ca au fost ai mei in Bucuresti la nunta unei verisoare, cand eram eu mai mica. si au venit contrariati: au dat mamaliga la nunta!!! si mie mi se pare un pic ciudat...
dar putem da orice vrem la nuntile noastre, ca doar sunt ale noastre!
Bine zis =D>
Da, oltenii sunt renumiti pentru consumul de mamaliga , dar si pt multe altele :-p

In zona asta cam la toate nuntile sunt sarmale, cu mici exceptii, bineinteles..

Joliutza
12.03.2008, 17:42:02
Miresici de 31 Mai 2008.....ce parere aveti de stirea asta?

Alegerile locale vor avea loc în data de 1 iunie, candidaturile vor fi depuse cu 40 de zile înainte de scrutin și campania electorală va debuta cu 30 de zile înainte de alegeri, a precizat astazi premierul Tăriceanu, potrivit NewsIn. Tăriceanu a declarat că Executivul a adoptat Hotărârea de Guvern care consfințete decizia politică de săptămâna trecută potrivit căreia primul tur al alegerilor locale va avea loc la data de 1 iunie, cel de-al doilea fiind programat pentru 15 iunie. Conform calendarului stabilit de Guvern, candidaturile vor fi depuse cu 40 de zile înainte de data scrutinului, iar campania electorală va începe cu 30 de zile înainte de alegeri.

Eu cred ca ma duc la vot imbracata in rochitza de mireasa.....=))=))=))

annutza
12.03.2008, 22:05:58
Miresici de 31 Mai 2008.....ce parere aveti de stirea asta?

Alegerile locale vor avea loc în data de 1 iunie, candidaturile vor fi depuse cu 40 de zile înainte de scrutin și campania electorală va debuta cu 30 de zile înainte de alegeri, a precizat astazi premierul Tăriceanu, potrivit NewsIn. Tăriceanu a declarat că Executivul a adoptat Hotărârea de Guvern care consfințete decizia politică de săptămâna trecută potrivit căreia primul tur al alegerilor locale va avea loc la data de 1 iunie, cel de-al doilea fiind programat pentru 15 iunie. Conform calendarului stabilit de Guvern, candidaturile vor fi depuse cu 40 de zile înainte de data scrutinului, iar campania electorală va începe cu 30 de zile înainte de alegeri.

Eu cred ca ma duc la vot imbracata in rochitza de mireasa.....=))=))=))

eu o sa astept turul 2, dar cred ca nici atunci...ca vom fi plecati in "luna" de miere de 2 saptamani:-p

Gratzie2
13.03.2008, 07:32:58
[quote=Joliutza;695487]Miresici de 31 Mai 2008.....ce parere aveti de stirea asta?

.... super tare ... parca urnele se deschi de obicei dimineata la 7 .... asa ca numai bn ... plecam de la restaurant ... si mergem la vot ... imbracate in rochiile de mireasa.... - si eu am nunta pe 31.05.08 :*

Miraj
13.03.2008, 11:42:13
[quote=Joliutza;695487]Miresici de 31 Mai 2008.....ce parere aveti de stirea asta?

DE CAND AM AUZIT IMI VINE SA MOR!!!!!sotul meu e politist si toti colegii lui n-o sa vina la nunta din cauza alegerilor!!!!pt ca in noaptea dinainte tb sa asigure zonele de votare...:-s evident ca exista si minunata sansa sa-l cheme pe al meu din concediu in saptamana aia daca nu-s altii disponibi,,,cred ca fac criza...dau in judecata guvernul pt despagubiri, nu-mi vine dom'le lumea la nunta din cauza alegerilor lu peste[-( ..

corinka
13.03.2008, 11:46:39

DE CAND AM AUZIT IMI VINE SA MOR!!!!!sotul meu e politist si toti colegii lui n-o sa vina la nunta din cauza alegerilor!!!!pt ca in noaptea dinainte tb sa asigure zonele de votare...:-s evident ca exista si minunata sansa sa-l cheme pe al meu din concediu in saptamana aia daca nu-s altii disponibi,,,cred ca fac criza...dau in judecata guvernul pt despagubiri, nu-mi vine dom'le lumea la nunta din cauza alegerilor lu peste[-( ..
pai sa-i cheme pe altii, pt ca sotul tau nu-i disponibil!
si eu voi avea niste probleme dupa nunta, nu putem pleca imediat dupa nunta in luna de miere, pt ca mirele meu e contabil si va tb sa mearga la serviciu ca sa inchida luna.:))
nu stiu dc voi ajunge sa votez, pt ca eu fac nunta in alba-iulia si nu stiu dc ajung a doua zi la cluj, ca sa mai si votez. oricum, nici nu cred ca-mi mai pasa de asta. nunta noastra este mai importanta.

Beatrice_S
13.03.2008, 12:13:52
[quote
DE CAND AM AUZIT IMI VINE SA MOR!!!!!sotul meu e politist si toti colegii lui n-o sa vina la nunta din cauza alegerilor!!!!pt ca in noaptea dinainte tb sa asigure zonele de votare...:-s evident ca exista si minunata sansa sa-l cheme pe al meu din concediu in saptamana aia daca nu-s altii disponibi,,,cred ca fac criza...dau in judecata guvernul pt despagubiri, nu-mi vine dom'le lumea la nunta din cauza alegerilor lu peste[-( ..[/quote]

wow, imi pare sincer rau:(... Cati invitati asteptati dintre colegii lui? Poate ca se rezolva intr-un fel...

Miraj
13.03.2008, 12:44:54
wow, imi pare sincer rau:(... Cati invitati asteptati dintre colegii lui? Poate ca se rezolva intr-un fel...[/quote]
Cred ca erau cam 12-14cupluri, iti dai seama ca n-o sa poata veni....macar daca erau din orase diferite, dar asa nu pot pleca toti din aceeasi zona!!! asta e, nu depinde nicide noi, nici de ei...:(

gabrielabrb
13.03.2008, 12:56:17
wow, imi pare sincer rau:(... Cati invitati asteptati dintre colegii lui? Poate ca se rezolva intr-un fel...
Cred ca erau cam 12-14cupluri, iti dai seama ca n-o sa poata veni....macar daca erau din orase diferite, dar asa nu pot pleca toti din aceeasi zona!!! asta e, nu depinde nicide noi, nici de ei...:([/quote]
of, nu pot sa cred...Esti sigura ca nu pot sa vina? Doar n-o sa trebuiasca sa fie TOTI la munca?..poate vin macar 5-6 cupluri..
Te inteleg perfect pentru ca ieri am citit topicul despre invitatii care nu vin la nunti...si m-am ingrozit ce povesteau fetele alea acolo:-SS ...
Deja m-au luat durerile de cap :(

corinka
13.03.2008, 13:19:55
si noi avem niste probleme cu venirea invitatilor sotului la nunta. un coleg de birou al lui are nunta in aceeasi zi cu noi, asa ca invitatii tb sa se imparta. mie imi pare rau ca s-au nimerit in aceeasi zi, pt ca mi-ar fi placut sa mergem la nunta colegului, iar colegul si sotia lui sa vina la a noastra.

Joliutza
13.03.2008, 14:48:00
Imi pare rau ca am provocat asemenea dezamgiri cu vestea mea. Pe mine chiar nu ma afecteaza nicicum....chiar ma distreaza ca as putea sa merg mireasa la sectia de votare.

Poate se rezolva si la voi sa nu aveti neplaceri din cauza asta.

lady_i
13.03.2008, 18:53:40
Buna fetelor >:D<
Sincer, imi pare rau ca unora dintre voi, alegerile astea le provoaca probleme :-< Cand a aflat data alegerilor, tatal meu m-a sunat si mi-a spus sa ma interesez ca , cica , inainte legea nu dadea voie sa se faca nunti sau petreceri in preajma alegerilor. Va dati seama... Ne-ar fi amanat nunta la toate :-SS
Sa speram ca totul va fi Ok. Bafta la pregatiri.

lady_i
13.03.2008, 19:02:03
Cred ca erau cam 12-14cupluri, iti dai seama ca n-o sa poata veni....macar daca erau din orase diferite, dar asa nu pot pleca toti din aceeasi zona!!! asta e, nu depinde nicide noi, nici de ei...:(
In locul tau as schimba data nuntii, sincer. Imi pare rau ca-ti dau un astfel de sfat, dar incearca sa vezi ce zile mai sunt libere la restaurantul ales de voi. Poate ai noroc si gasesti o zi din mai. Stiu cum e la alegeri, am participat si cel mai greu e pt politist care nu are voie sa paraseasca cladirea, nici sa doarma... Gandeste-te cum se va simti sotul tau fara colegii lui, prietenii lui cei mai buni... Dar cum se vor simti ei stand singuri intr-o cladire goala, cine stie prin ce colt al judetului, cu gandul la nunta voastra... Iti urez succes. >:D<

Joliutza
13.03.2008, 20:28:59
In locul tau as schimba data nuntii, sincer. Imi pare rau ca-ti dau un astfel de sfat, dar incearca sa vezi ce zile mai sunt libere la restaurantul ales de voi. Poate ai noroc si gasesti o zi din mai. Stiu cum e la alegeri, am participat si cel mai greu e pt politist care nu are voie sa paraseasca cladirea, nici sa doarma... Gandeste-te cum se va simti sotul tau fara colegii lui, prietenii lui cei mai buni... Dar cum se vor simti ei stand singuri intr-o cladire goala, cine stie prin ce colt al judetului, cu gandul la nunta voastra... Iti urez succes. >:D<

Prostii.....dati-o-ncolo de treaba mai fetelor.....cum sa ne amanam nunta din cauza alegerilor? Asta ar fi chiar culmea.

taia
13.03.2008, 20:50:00
Prostii.....dati-o-ncolo de treaba mai fetelor.....cum sa ne amanam nunta din cauza alegerilor? Asta ar fi chiar culmea.
Ma gandesc ca n-are rost sa amani nimic...ar fi chiar culmea dupa ce te-ai stresat atata cu pregatirile. Intr-adevar e aiurea ca oamenii nu pot sa vina dar sa nu uiti ca e nunta ta si orice ar fi tre sa te distrezi, sa te simti bine!

gabrielabrb
13.03.2008, 21:34:44
Iti dai seama ca ar fi culmea culmilor sa fie asa...deja ma buseste rasul...

Dadeau cei de la PROTV macar o stire pe tema asta daca se punea problema =))

RAMONAENACHE
13.03.2008, 22:14:33
Dragele mele miresici din 31 mai 2008... si in special cele care ati planuit si cununia civila tot pe 31 mai 2008..
Va anunt ca la Primaria Sectoarelor 1 si 6 , pe 31 mai 2008 , din cauza alegerilor nu se vor oficia cununii la starea civila...
Am fost ieri acolo pt o alta problema, iar cand am vazut afisul sa mor...
Le-am facut recclamatie pe site , va spun sincer.. dar din pacate reclamatia mea nu va rezolva nimic .
Dupa ce mi-am linistit nervii am stat si am judecat in liniste.. si am gasit o solutie, anume sa imi schimb buletinul in alt sector, deoarece eu nu vreau sa fac cununia civila in alta zi decat 31 mai 2008 din mai multe motive.. am stabilit cu fotograful, cu machioza, cu filmaciosul, cu tipul care o sa ma coafeze... totul pe 31 mai ... atat pt dimineata cat si pt seara, la biserica si restaurant... asadar nu o sa schimb planurile pt niste tampiti care nu au ales alt loc sa puna urnele de vot decat la starea civila de la sectorul de caare apartin...
Si culmea.. pe 31 mai 2008 mai e si ziua mea.. chiar vreau sa fie o zi speciala...
Aveti si voi grija daca va aflati in aceeasi situatie .. sa rezolvati cumva din timp.
Va pupic

taia
13.03.2008, 22:24:49
Dragele mele miresici din 31 mai 2008... si in special cele care ati planuit si cununia civila tot pe 31 mai 2008..
Va anunt ca la Primaria Sectoarelor 1 si 6 , pe 31 mai 2008 , din cauza alegerilor nu se vor oficia cununii la starea civila...

Si culmea.. pe 31 mai 2008 mai e si ziua mea.. chiar vreau sa fie o zi speciala...
Aveti si voi grija daca va aflati in aceeasi situatie .. sa rezolvati cumva din timp.
Va pupic
Va fi o zi speciala, nu-i lasa sa ti-o strice!=D>=D>=D>e mai important ca tie sa-ti fie bine!

Joliutza
13.03.2008, 22:25:58

Poftim????????? Asta e chiar culmea!!!!

Eu sun maine la Casa Casatoriilor din Cta sa ma asigur ca nu sunt probleme. Si nu cred ca vor fi, mai ales ca la noi este locatie separata, nu se oficiaza cununii civile la primarie.

taia
13.03.2008, 22:45:18

Eu sun maine la Casa Casatoriilor din Cta sa ma asigur ca nu sunt probleme. Si nu cred ca vor fi, mai ales ca la noi este locatie separata, nu se oficiaza cununii civile la primarie.
In orice caz fetelor mi se pare o aiureala!
Astia toti ori is tampiti(scuze pt cuvant) ori se fac! Cum adica sa nu se tina cununii atunci!
Merita dati la televizort!

annutza
14.03.2008, 00:12:40

sa-mi spui si mie ce afli...asta mai lipsea...:-SS

lady_i
14.03.2008, 16:01:22
Eu ma refeream doar la cazul postat de Miraj si anume ca vor lipsi de la nunta cei mai buni prieteni ai sotului sau. Ai citit postul? Ce rost ar mai avea nunta fara prietenii cei mai apropiati? Eu una as renunta la data oricat de mult mi-as dori-o. Nunta e doar una si e mortiv de bucurie. Ce nunta e aia fara cei dragi alaturi?

Banuiesc ca ai facut comentariul la celalalt post al meu, in care spuneam ca in preajma alegerilor nu se fac petreceri. Daca nu crezi, intereseaza-te si vei vedea ca asa era in trecut. :D

Joliutza
14.03.2008, 18:07:25
Mama mea a sunat azi la Casa Casatoriilor, a vorbit cu sefa de acolo, care i-a spus ca nu va fi nicio problema pe 31 Mai.

Joliutza
15.03.2008, 09:34:42
Ieri mi-a luat iubitul meu setul de bijuterii pentru rochita de mireasa. Le am in pozele mele....link-ul de mai jos. Ce parere aveti? Eu sunt super incantata.

nycosia
15.03.2008, 09:42:02
sunt frumoase bijuteriile!
ramona incearca sa oficiezi cununia la biserica odata cu cea religioasa contra cost......e doar o idee!
va pup miresicilor de mai!

gabrielabrb
15.03.2008, 10:05:05
Ieri mi-a luat iubitul meu setul de bijuterii pentru rochita de mireasa. Le am in pozele mele....link-ul de mai jos. Ce parere aveti? Eu sunt super incantata.
Ce gest frumos din partea lui<:-P
Sunt foarte frumoase si finutze. Sa le porti fericita!
Eu sunt un pic panicata in privinta bijuteriilor pe care le voi purta la nunta #-o ,intrucat rochita mea are o usoara tenta de crem si toata lumea imi spune ca nu pot purta bijuterii argintii, ci de aur, sau ma rog, aurii:|
Am gasit cateva, dar auriul ala e mult prea puternic si nu imi place [-(..vreau un auriu f deschis. Oricum corsetul e plin de cristale, asa ca va trebui sa fiu foarte atenta ce pijuterii imi pun, ca sa nu arat ca o paiatza:D

annutza
15.03.2008, 11:29:39
Ce gest frumos din partea lui<:-P
Sunt foarte frumoase si finutze. Sa le porti fericita!
Eu sunt un pic panicata in privinta bijuteriilor pe care le voi purta la nunta #-o ,intrucat rochita mea are o usoara tenta de crem si toata lumea imi spune ca nu pot purta bijuterii argintii, ci de aur, sau ma rog, aurii:|
Am gasit cateva, dar auriul ala e mult prea puternic si nu imi place [-(..vreau un auriu f deschis. Oricum corsetul e plin de cristale, asa ca va trebui sa fiu foarte atenta ce pijuterii imi pun, ca sa nu arat ca o paiatza:D
nu mi se pare ca daca rochia e crem sau ivoire ar trebui sa porti bijuterii galbene...insa daca inelul de logodna si verigheta sunt din aur galben ar fi indicat sa porti un singur fel de bijuterii:)>-

Joliutza
15.03.2008, 15:28:34
Mi-am luat si manusi.

Poza gasiti in galeria de pe picasa.

maky_mik
15.03.2008, 22:10:29
am gasit si eu astazi 2 piese care le iubesc... si pe care probabil vom dansa IN SEARA NOASTRA... sper sa va placa :) pt a doua vom "fura" si coregrafia ( suntem ffff buni dansatori asa ca... daca vreti lectii le oferim gratis)... poate vom schimba putin structura pasilor
1. http://www.youtube.com/watch?v=WOVKdlbOUTE&feature=related
2. http://www.youtube.com/watch?v=2SLWzZoDmhg&feature=related

gabrielabrb
16.03.2008, 16:56:27
am gasit si eu astazi 2 piese care le iubesc... si pe care probabil vom dansa IN SEARA NOASTRA... sper sa va placa :) pt a doua vom "fura" si coregrafia ( suntem ffff buni dansatori asa ca... daca vreti lectii le oferim gratis)... poate vom schimba putin structura pasilor
1. http://www.youtube.com/watch?v=WOVKdlbOUTE&feature=related
2. http://www.youtube.com/watch?v=2SLWzZoDmhg&feature=related
E super "the time of my life"...chiar si dansul din clip e super...insa destul de greu de realizat in rochia de mireasa ...zic eu:-B
Spor la pregatiri!:*

corinka
17.03.2008, 09:56:31
saptamana aceasta vom evolua cu pregatirile.
sambata am dat comanda la verighete si maine suntem programati la proba. dupa ce iesim de la proba mergem sa ridicam invitatiile, iar vineri vor fi gata si verighetele.
cred ca invitatiile vom incepe sa le impartim din weekend, adica intentionam sa facem o vizita la nasi, ca sa le dam lor prima invitatie.

Matrushca
17.03.2008, 15:17:56
Bun gasit fetelor,

Noi cu pregatirile am stagnat deocamdata, a aparut un moment nefericit pentru noi, tatal meu e f grav la spital in urma unui accident vascular cerebral si va inchipuiti ca nu imi mai arde de nimic.
Nunta am decis ca o vom tine, desi e posibil sa fie perioada de doliu atunci, insa el nu si-a dorit sa se intample asa si sunt convinsa ca ar fi nemultumit sa se intample altfel.
In alta ordine de idei, viitorii nostri fini, pe care ii cununam in octombrie, au fost nevoiti sa-si schimbe restaurantul din cazul unei estimari gresite la inceput, asadar acum au 2 rezervari, iar la una dintre ele vor sa renunte (evident la cea cu o capacitate mai mica).
Urmariti si subiectul asta si va rog daca auziti pe cineva cum ca doreste sa faca nunta in 2008 si nu mai are locatie, amintiti-va de aceasta varianta.
Va pup! Succese la pregatiri!
http://www.miresici.ro/showthread.php?p=705254#post705254

corinka
17.03.2008, 15:21:56
Bun gasit fetelor,

Noi cu pregatirile am stagnat deocamdata, a aparut un moment nefericit pentru noi, tatal meu e f grav la spital in urma unui accident vascular cerebral si va inchipuiti ca nu imi mai arde de nimic.
Nunta am decis ca o vom tine, desi e posibil sa fie perioada de doliu atunci, insa el nu si-a dorit sa se intample asa si sunt convinsa ca ar fi nemultumit sa se intample altfel.
In alta ordine de idei, viitorii nostri fini, pe care ii cununam in octombrie, au fost nevoiti sa-si schimbe restaurantul din cazul unei estimari gresite la inceput, asadar acum au 2 rezervari, iar la una dintre ele vor sa renunte (evident la cea cu o capacitate mai mica).
Urmariti si subiectul asta si va rog daca auziti pe cineva cum ca doreste sa faca nunta in 2008 si nu mai are locatie, amintiti-va de aceasta varianta.
Draga Matrushca, imi pare rau sa aud asa vesti rele. Iti doresc din tot sufletul ca tatal tau sa se faca bine si sa ai o zi a nuntii fericita, cu toti cei dragi alaturi de voi. Multa sanatate tatalui tau!

Matrushca
17.03.2008, 15:25:00
Multumesc din suflet! De sanatate din pacate se pare ca nu mai poate fi vba! deja ne-am linistit si ne-am resemnat, medicii nu-i mai dau sanse, e o chestiune de durata! asa a fost sa fie! Ziua nuntii sper sa fie una fericita si relaxata pentru toti! dar pana atunci mai este! Va tin la curent! va pup, plec la spital, va voi reciti la intoarcere!
>:D<

annutza
17.03.2008, 15:57:54
Multumesc din suflet! De sanatate din pacate se pare ca nu mai poate fi vba! deja ne-am linistit si ne-am resemnat, medicii nu-i mai dau sanse, e o chestiune de durata! asa a fost sa fie! Ziua nuntii sper sa fie una fericita si relaxata pentru toti! dar pana atunci mai este! Va tin la curent! va pup, plec la spital, va voi reciti la intoarcere!
Imi pare rau...asa e viata uneori...fii puternica si alaturi de familie>:D< ...impreuna o sa treceti peste momentul greu:* :* :*

gabrielabrb
17.03.2008, 16:26:28
Bun gasit fetelor,

Noi suntem alaturi de tine!>:D<

Din pacate inteleg perfect momentul prin care treci.Noi ne-am rezervat restaurantul anul trecut in Decembrie, si dupa cateva saptamani a murit bunicul din partea tatalui.
Apoi, pe 7 februarie a murit bunicul din partea mamei. In weekend-ul asta am fost la pomana lui :(...si toate astea cu 2 luni inainte de nunta mea. Cateodata stau si ma gandesc ca poate nu am ales bine data nuntii, poate trebuia sa o facem anul viitor...dar oricum, deja e tarziu.:-<

corinka
17.03.2008, 16:30:47
Noi suntem alaturi de tine!>:D<

Din pacate inteleg perfect momentul prin care treci.Noi ne-am rezervat restaurantul anul trecut in Decembrie, si dupa cateva saptamani a murit bunicul din partea tatalui.
Apoi, pe 7 februarie a murit bunicul din partea mamei. In weekend-ul asta am fost la pomana lui :(...si toate astea cu 2 luni inainte de nunta mea. Cateodata stau si ma gandesc ca poate nu am ales bine data nuntii, poate trebuia sa o facem anul viitor...dar oricum, deja e tarziu.:-<
imi pare rau si pt voi. Dumnezeu sa-i odihneasca!

gabrielabrb
17.03.2008, 16:43:52
imi pare rau si pt voi. Dumnezeu sa-i odihneasca!
Multumesc mult!>:D<

taia
17.03.2008, 16:45:59
Bun gasit fetelor,

Draga mea
ceea ce conteaza acum este ca tu sa fii foarte, foarte tare, sa-i sustii pe ai tai pentru ca au foarte multa nevoie de tine si cred ca faci bine ca nu renunti la nunta...tatal tau ma gandesc ca isi doreste foarte mult sa te vada ok...si poate o minune de sus va ajuta! Trebuia sa ai incredere!
Suntem cu tine si alaturi de tine!

Matrushca
17.03.2008, 17:27:30
Va multumesc din suflet pentru toate vorbele voastre frumoase! ma incurajeaza si ma intaresc! Necazurile acestea nu te intreaba niciodata cand sa vina sau nu, ele pur si simplu apar!
Anul trecut am facut doar cununia civila, fiind in anul de doliu dupa unchiul meu care s-a prapadit tot in martie, anul acesta se pare ca tot in martie ne-a lovit necazul, insa e prea tarziu sa mai anulam ceva, asta este! Speram cat de cat ca in 2 luni durerea se va atenua putin, iar nunta noastra va fi un prilej de bucurie si de alinare a noastra a tuturor!
:* multumesc pentru sustinere!

lady_i
18.03.2008, 09:33:04
Bun gasit fetelor,

Eu iti spun ca te poti astepta la o minune. Si tatal meu a avut un astfel de accident si a scapat. Nici pana azi nu stiu ce miracol s-a infaptuit atunci, dar il vad in viata, vesel, activ si ma gandesc ca doar o minune l-a salvat atunci. La el a fost mult mai complicat ca in momentul atacului era urcat pe un scaun si a cazut direct in cap ( n-am idee cum :-? ) Si-a dislocat umarul, si-a rupt 5 coaste (7 fracturi) iar acestea i-au atins plamanul. A avut sange si lichid in cosul pieptului si i-au bagat sonda sa il scoata :-SS Vai, multe s-au mai intamplat atunci.... Il vedeam in fiecare zi cum se stinge, plangeam intr-una, nu mi s-au mai uscat ochii 1 luna intreaga...:-< Cand a iesit din spital, l-a luat fratele meu la el, sa-l vada si alti medici. Atunci l-a vazut cumnata mea, slabit, dupa 1 luna de stat in spital, timp in care nu a mancat mai nimic, si i-a zis "cadavru ambulant" S-a speriat asa de tare, credea ca o sa moara la ea in casa. Dar Dumnezeu avea alte planuri pentru el asa ca si in ziua de azi e langa noi [-o< [-o< [-o<
Ce zici? Asa-i ca exista si pentru tatal tau o speranta? Eu zic ca DA si roaga-te la Dumnezeu sa aiba grija de voi si de tatal tau.
Sa va dea Dumnezeu putere sa treceti si peste asta. >:D<

duplanty
18.03.2008, 10:00:23
:-< fetelor parca e un facut sa avem astfel de probleme...la mine bunica mea e pe cale sa faca la orice pas infarct din cauza batranetelor si sta mai tot timpu la urgenta cu aparatele....la nasii mei ...tatal nasei saracu nu cred ca apuca 17 mai ca are cancer si ii pe ultima suta de metrii:-< ...sper ca Dumnezeu sa aiba grija de ei..mia am o nasa a carei mama are tumoare pe creier:-< ...asa de greu este..sper sa fie bine

Matrushca
18.03.2008, 10:01:10
[quote=lady_i;706745]Eu iti spun ca te poti astepta la o minune. Si tatal meu a avut un astfel de accident si a scapat. Nici pana azi nu stiu ce miracol s-a infaptuit atunci, dar il vad in viata, vesel, activ si ma gandesc ca doar o minune l-a salvat atunci. La el a fost mult mai complicat ca in momentul atacului era urcat pe un scaun si a cazut direct in cap ( n-am idee cum :-? ) Si-a dislocat umarul, si-a rupt 5 coaste (7 fracturi) iar acestea i-au atins plamanul. A avut sange si lichid in cosul pieptului si i-au bagat sonda sa il scoata :-SS Vai, multe s-au mai intamplat atunci.... Il vedeam in fiecare zi cum se stinge, plangeam intr-una, nu mi s-au mai uscat ochii 1 luna intreaga...:-< Cand a iesit din spital, l-a luat fratele meu la el, sa-l vada si alti medici. Atunci l-a vazut cumnata mea, slabit, dupa 1 luna de stat in spital, timp in care nu a mancat mai nimic, si i-a zis "cadavru ambulant" S-a speriat asa de tare, credea ca o sa moara la ea in casa. Dar Dumnezeu avea alte planuri pentru el asa ca si in ziua de azi e langa noi [-o< [-o< [-o<

A fost intr-adevar o minune la voi!!! La noi nu mai poate fi vorba de o minune din pacate, medicii nu-i mai dau sanse pentru ca bucata dreapta de creier e moarta deja si mai traieste cu o bucatica mica din partea stanga a creierului, bucatica ramasa in urma a 4 operatii acum 10 ani, care acum usor usor se stinge. Am avut si noi parte de minunile noastre in decursul a 10 ani, cand am reinvatat sa mergem, sa mancam, sa vorbim, sa traim, insa din pacate acum nu se mai poate face nimic. Totusi exista o sansa de 1% sa isi revina, dar fara a mai vedea vreodata, vorbi, recunoaste pe noi, doar sa-si revina sa respire singur si sa traiasca in inconstienta si dureri cine stie cat. Din pacate astea sunt conditiile, e crunt cum am ajuns sa gandim, noi toti ceilalti de pe langa el ca nu ne dorim decat sa nu mai sufere, astazi se implinesc 7 zile de cand e in coma si de cand nu am mai vorbit cu el, 7 zile de cand e inconstient! Doamne, crunta e viata! V-am intristat in pare rau, noi ne-am resemnat si asteptam, va tin la curent! Multumesc pentru incurajari >:D< >:D< >:D<

Joliutza
18.03.2008, 10:48:58
[quote=lady_i;706745]Eu iti spun ca te poti astepta la o minune. Si tatal meu a avut un astfel de accident si a scapat. Nici pana azi nu stiu ce miracol s-a infaptuit atunci, dar il vad in viata, vesel, activ si ma gandesc ca doar o minune l-a salvat atunci. La el a fost mult mai complicat ca in momentul atacului era urcat pe un scaun si a cazut direct in cap ( n-am idee cum :-? ) Si-a dislocat umarul, si-a rupt 5 coaste (7 fracturi) iar acestea i-au atins plamanul. A avut sange si lichid in cosul pieptului si i-au bagat sonda sa il scoata :-SS Vai, multe s-au mai intamplat atunci.... Il vedeam in fiecare zi cum se stinge, plangeam intr-una, nu mi s-au mai uscat ochii 1 luna intreaga...:-< Cand a iesit din spital, l-a luat fratele meu la el, sa-l vada si alti medici. Atunci l-a vazut cumnata mea, slabit, dupa 1 luna de stat in spital, timp in care nu a mancat mai nimic, si i-a zis "cadavru ambulant" S-a speriat asa de tare, credea ca o sa moara la ea in casa. Dar Dumnezeu avea alte planuri pentru el asa ca si in ziua de azi e langa noi [-o< [-o< [-o<

A fost intr-adevar o minune la voi!!! La noi nu mai poate fi vorba de o minune din pacate, medicii nu-i mai dau sanse pentru ca bucata dreapta de creier e moarta deja si mai traieste cu o bucatica mica din partea stanga a creierului, bucatica ramasa in urma a 4 operatii acum 10 ani, care acum usor usor se stinge. Am avut si noi parte de minunile noastre in decursul a 10 ani, cand am reinvatat sa mergem, sa mancam, sa vorbim, sa traim, insa din pacate acum nu se mai poate face nimic. Totusi exista o sansa de 1% sa isi revina, dar fara a mai vedea vreodata, vorbi, recunoaste pe noi, doar sa-si revina sa respire singur si sa traiasca in inconstienta si dureri cine stie cat. Din pacate astea sunt conditiile, e crunt cum am ajuns sa gandim, noi toti ceilalti de pe langa el ca nu ne dorim decat sa nu mai sufere, astazi se implinesc 7 zile de cand e in coma si de cand nu am mai vorbit cu el, 7 zile de cand e inconstient! Doamne, crunta e viata! V-am intristat in pare rau, noi ne-am resemnat si asteptam, va tin la curent! Multumesc pentru incurajari >:D< >:D< >:D<

Ce pot sa iti doresc este doar sa ai putere sa treci peste toate necazurile....si sa iti spun ca sunt alaturi de tine....chiar daca suna artificial.

Mie mi-a murit tatal in 2001.....cu o luna inainte de nunta ii facem pomana de 7 ani....si mi se pare ingrozitor ca nu o sa imi fie alaturi in ziua asta importanta... si ca o sa ii simt lipsa in fiecare moment al nuntii mele....mai ales cand imi va canta lautarul "Ia-ti mireasa ziua buna/ De la tata, de la muma"....dar asta e viata...si trebuie sa o luam asa...si cu bune...si cu rele.

Multe imbratisari si sa fii curajoasa!

silviamiu
18.03.2008, 11:07:57
[quote=Matrushca;706860]

Ce pot sa iti doresc este doar sa ai putere sa treci peste toate necazurile....si sa iti spun ca sunt alaturi de tine....chiar daca suna artificial.

Mie mi-a murit tatal in 2001.....cu o luna inainte de nunta ii facem pomana de 7 ani....si mi se pare ingrozitor ca nu o sa imi fie alaturi in ziua asta importanta... si ca o sa ii simt lipsa in fiecare moment al nuntii mele....mai ales cand imi va canta lautarul "Ia-ti mireasa ziua buna/ De la tata, de la muma"....dar asta e viata...si trebuie sa o luam asa...si cu bune...si cu rele.

Multe imbratisari si sa fii curajoasa!

Viata ne ofera si bune si rele dar trebuie sa o acceptam asa cum este,..si eu la o luna dupa nunta trebuie sa-i fac pomana mamei mele de 4 ani...iar la 2 luni lui tata de 2 ani asa ca nu sunteti singurele in astfel de situatii...anul trecut am amanat nunta si anul acesta ttrebuia pentru ca mai am si o sarcina cu ceva probleme dar pana la urma speram sa fie totul bine!!Sa fim si eu si bebe bine si in rest nu ne mai dorim nimic!!

Imbarbtati-va singure si invatati sa treceti peste piedicile vietii oricat ar fi de greu si nu va pierdeti speranta in Dumnezeu!!

VA DORESC TOT BINELE DIN LUME SI FRUNTEA SUS ORICE S-AR INTAMPLA!!

Matrushca
18.03.2008, 11:57:39
>:D< Va imbratisez cu drag pentru gandurile voastre bune!

taia
18.03.2008, 19:45:11

in cazul acesta, si Doamne fereste nu vreau sa te supar, nu stii ce e mai bine. Pt el probabil sa se duca, voi oricum veti suferi dar gandeste-te ca si daca se duce se duce impacat: stie ca te lasa pe maini bune! Si o stie de vreme ce presupun ca stie de nunta si de tot ce urmeaza sa se intample! ca va fi dureros? n-o contesta nimeni dar fii tare si incearca sa faci acea zi minunata! Iti doresc numai bine si multa multa putere!

Matrushca
18.03.2008, 20:35:30
Impacat va fi, mai ales ca il cunoaste pe sotul meu, anul trecut am facut cununia civila la care din pacate nu a putut participa, era imobilizat la pat la vremea aceea. A doua zi ne-am dus la el cu sampanie si tort, si s-a bucurat nespus, il place mult pe andrei si era fericit sa ma stie la casa mea. Nu ne-a reprosat nimic, ca nu i-am spus dinainte, era foarte multumit ca l-am anuntat si l-am implicat cum am putut dupa.
Despe nunta nu stia, tocmai pentru protejarea lui, ca nu putea participa si suferea enorm, si chiar aveam o retinere in suflet in privinta asta, dar uite cum se aseaza lucrurile usor usor, mi-e tare greu sa accept situatia, dar stiu ca el e impacat si ca ne va fi alaturi de acolo de unde va fi el!
Va pup si va multumesc de incurajari!

mihai_bianca
18.03.2008, 20:42:21
Cand citesc problemele voastre imi dau seama ca poate nu ar mai tb sa ne stresam asa tare pentru o marturie pe care poate nu ne-am permis-o sau un pantof etc... Important este ca cei dragi sa ne fie aproape si sa incercam sa facem din nunta cea mai frumoasa zi chiar daca poate nu o sa mearga totul perfect. Sa zambim si atunci cand lucrurile nu merg chiar asa bine. Va doresc la toate si celor dragi voua multa sanatate, caci este cea mai importanta. Sper sa va ajute un pic mesajul meu :*:*:*

Matrushca
18.03.2008, 22:38:42
:* Cata dreptate ai! Asa este, va fi cea mai importanta zi din viata noastra, dar si cea mai fericita daca o vom impartasi cu cei dragi! Eu, poate si datorita imprejurarilor de acum, am decis ca nu ma voi mai stresa cu nunta, cum va iesi va iesi, detaliile sunt stabilite deja cu toata lumea, mai departe nu mai e treaba mea! In acea zi voi dori sa ma bucur alaturi de cei prezenti si cei dragi noua!

morenna1004
19.03.2008, 07:12:09
:* Cata dreptate ai! Asa este, va fi cea mai importanta zi din viata noastra, dar si cea mai fericita daca o vom impartasi cu cei dragi! Eu, poate si datorita imprejurarilor de acum, am decis ca nu ma voi mai stresa cu nunta, cum va iesi va iesi, detaliile sunt stabilite deja cu toata lumea, mai departe nu mai e treaba mea! In acea zi voi dori sa ma bucur alaturi de cei prezenti si cei dragi noua!
Asa trebuie sa faci!!Sa te bucuri sa incerci sa zambesti si sa gandesti pozitiv.Stiu ca nimik pe lumea asta nu poate inlocui o persoana draga, insa de noi depinde sa mergem mai departe si sa pastram in amintire tot ce am avut frumos alaturi de ea si sa ne gandim ca daca noi suntem fericiti si ea acolo e la fel si ca asta si dorea.

corinka
20.03.2008, 10:37:06
Imi pare rau ca aici s-a lasat asa o tristete. Matrushca n-a mai dat niciun semn, sper sa-i dea Dumnezeu putere ca sa reziste in zilele acestea.
Noi intre timp am ridicat invitatiile. Cum vi se par?

gabrielabrb
20.03.2008, 11:58:35
Imi pare rau ca aici s-a lasat asa o tristete. Matrushca n-a mai dat niciun semn, sper sa-i dea Dumnezeu putere ca sa reziste in zilele acestea.
sunt foarte frumoase, discrete si finutze. Si aranjarea scrisului imi place!
Sa le impartiti bucurosi!>:D<

corinka
20.03.2008, 12:10:42
sunt foarte frumoase, discrete si finutze. Si aranjarea scrisului imi place!
Sa le impartiti bucurosi!>:D<
Multumesc frumos!^:)^ Multumesc si pt complimentul cu aranjarea textului. Eu l-am conceput si aranjat in Power Point si le-am cerut sa-l tipareasca dupa modelul meu.:">

Joliutza
20.03.2008, 14:56:49

Tare frumusele.....sa va aduca mult noroc!

corinka
20.03.2008, 15:07:50
Tare frumusele.....sa va aduca mult noroc!
Multumesc!>:D<

Matrushca
20.03.2008, 17:36:04
Din pacate fetelor, tata a plecat sa ne vegheze acolo sus! Ieri s-a intamplat! sambata e inmormantarea.
Va pup si ne mai citim.

corinka
20.03.2008, 17:44:01
Din pacate fetelor, tata a plecat sa ne vegheze acolo sus! Ieri s-a intamplat! sambata e inmormantarea.
Va pup si ne mai citim.
Condoleante tie si familiei!

gabrielabrb
20.03.2008, 18:00:25
Va pup si ne mai citim.
Dumnezeu sa-l ierte!
Condoleante!

Matrushca
20.03.2008, 18:03:48
Va multumesc! >:D<

Joliutza
20.03.2008, 19:27:38
Dumnezeu sa il ierte pe tatal tau si voua sa va dea putere sa treceti peste toate.

Te pup.

mihai_bianca
20.03.2008, 20:49:14
Imi pare rau, nici nu pot sa imi imaginez cat de greu trebuie sa va fie :(. Dumnezeu sa-l ierte! Si voua sa va dea putere.

annutza
21.03.2008, 11:35:43
Va multumesc! >:D<
Condoleante!

Suntem alaturi de tine>:D<

medutza
21.03.2008, 11:50:32
condoleante si din partea mea. ma rog la dumnezeu sa va dea putere si liniste in suflet.fii sigura ca tatal tau te vegheaza de acolo sus si va fi cel mai fericit inger in ziua nuntii tale.:*

lady_i
22.03.2008, 09:47:34
Condoleante, e tot ce putem spune. Sa stii ca noi suntem cu sufletul alaturi de tine.

anabella
22.03.2008, 10:51:37
Va pup si ne mai citim.

taticul tau a plecat de langa voi in aceeasi zi ca mamica mea (2006) :(( :(( :((
condoleante, nu te cunosc, dar imi pare sincer rau pt pierderea voastra, stiu exact cum e sa traiesti aceste momente si-ti doresc toata puterea din lume sa le depasesti
se va intampla intr-o zi sa zambesti din nou si sa te bucuri iar de primavara care vine, vei zambi stiind ca zi de zi se uita el la tine de undeva de sus, unde-i e mult mai bine acum...si crede-ma ca o sa-l simti aproape in orice moment, pt ca nu te-a parasit cu adevarat :((

mihai_bianca
22.03.2008, 23:15:11
Ceao dragi miresici, imi pare rau pt cele intamplate. Restul ce ati mai facut? Cum mai merg pregatirile?

Eu am luat azi impreuna cu ubi meu verighetele :) Noua ne plac f mult :) Am gravat "Mereu in mai" si inintiala celuilalt. Cum va plac? Calitatea pozei nu este una extraordinara ...

Joliutza
23.03.2008, 08:34:00
Ceao dragi miresici, imi pare rau pt cele intamplate. Restul ce ati mai facut? Cum mai merg pregatirile?

Eu am luat azi impreuna cu ubi meu verighetele :) Noua ne plac f mult :) Am gravat "Mereu in mai" si inintiala celuilalt. Cum va plac? Calitatea pozei nu este una extraordinara ...

Sunt frumoase. Sa le stapaniti sanatosi si sa va aduca multa fericire impreuna.

mihai_bianca
23.03.2008, 10:27:57
Multumesc frumos! Bine zici, sa le stapanim sanatosi.

gabrielabrb
23.03.2008, 11:03:25

Sunt superbeee=D> <:-P :x..Sa le purtati fericiti!
Este exact combinatia de 2 culori pe care o vrem si noi..
Cat ai dat pe ele?=P~

mihai_bianca
23.03.2008, 11:07:24
Multumesc! Au fost un pic scumpe, dar depinde de unde le iei cred. Noi am dat 2000 RON pe ele, dar sigur gasesti mai ieftin. Noua ne-au placut f mult astea si le-am luat :D

nanalia
23.03.2008, 19:02:33

Foarte faine! si textul ce l-ati ales e super misto, n-am mai auzit dar imi place la nebunie.sa le purtati sanatosi si fericiti pana la adunci batraneti!

mihai_bianca
23.03.2008, 19:08:28
:) Da luna mai este speciala pentru ambele familii. Si parintii mei si socrii sunt cununati in mai :) mama, soacra, nasa nascuta in mai, si multi altii din familie :)

Matrushca
23.03.2008, 22:09:14
Fetelor, va multumesc din suflet pentru toate incurajarile voastre, chiar daca nu ne cunoastem personal, mi-au ajuns la suflet si mi-au dat curaj si putere. Vor urma 6 saptamani de doliu, nu pot tine un an, tinand cont de faptul ca nunta a fost stabilita cu un an inainte, oricum sunt de parere ca doliul nu se exprima prin imbracaminte ci prin ceea ce simti.
Asadar, imi pare rau ca v-am intristat, in perioada ce va urma, voi incerca sa ma detasez de ganduri prin faptul ca voi avea foarte multe de aranjat si de pus la punct pentru nunta nostra.
Felicitari pentru verighete! foarte frumoase si inedita gravura!
Va pup, succes la pregatiri!

Joliutza
24.03.2008, 08:22:47
Fetelor, va multumesc din suflet pentru toate incurajarile voastre, chiar daca nu ne cunoastem personal, mi-au ajuns la suflet si mi-au dat curaj si putere.

Eu chiar simt ca mi-am facut prietene aici, printre voi....chiar daca nu ne cunoastem personal.

Matrushca
24.03.2008, 09:41:11
Acelasi sentiment il am si eu >:D<

annutza
24.03.2008, 11:11:01
Fetelor, va multumesc din suflet pentru toate incurajarile voastre, chiar daca nu ne cunoastem personal, mi-au ajuns la suflet si mi-au dat curaj si putere. Vor urma 6 saptamani de doliu, nu pot tine un an, tinand cont de faptul ca nunta a fost stabilita cu un an inainte, oricum sunt de parere ca doliul nu se exprima prin imbracaminte ci prin ceea ce simti.
Asadar, imi pare rau ca v-am intristat, in perioada ce va urma, voi incerca sa ma detasez de ganduri prin faptul ca voi avea foarte multe de aranjat si de pus la punct pentru nunta nostra.
Felicitari pentru verighete! foarte frumoase si inedita gravura!
Va pup, succes la pregatiri!
Nu iti fa griji, sunt sigura ca tatal tau ar fi vrut sa te bucuri de clipele fericite din viata ta!>:D<

Matrushca
24.03.2008, 11:17:02
Nu iti fa griji, sunt sigura ca tatal tau ar fi vrut sa te bucuri de clipele fericite din viata ta!>:D<

Asa este, ai dreptate si voi incerca sa nu-l dezamagesc vreodata! :*

sorina_sv
24.03.2008, 13:14:33
condoleante iti doresc si eu, iti doresc sa fii puternica sa poti trece peste tot ptr ca viata chiar merge mai departe fie ca iti dai seama sau nu...trebuie.
dupa moartea bunicei mele acum 11 ani mama a fost distrusa si aproape 2 ani nu a plans-o...pe mine si tata ne-a neglijat si ea de atata suparare s-a imbonavit...noroc ca are un sot(tata) extraordinar si a avut grija de ea si a inteles-o, acum este bine, sanatoasa atat cat se poate ...dar regreta foarte mult (ptr ca nu a fost suficient de puternica sa accepte despartirea...) ca ne-a neglijat si ca s-a imbolnavit ...si ptr ce ...ca tot moarta a ramas ...nu a schimbat cu nimic cursul vietii...asa ca eu iti doresc sa fii puternica si sa ai glija de tine si de sotul tau.

corinka
24.03.2008, 13:21:33
condoleante iti doresc si eu, iti doresc sa fii puternica sa poti trece peste tot ptr ca viata chiar merge mai departe fie ca iti dai seama sau nu...trebuie.
dupa moartea bunicei mele acum 11 ani mama a fost distrusa si aproape 2 ani nu a plans-o...pe mine si tata ne-a neglijat si ea de atata suparare s-a imbonavit...noroc ca are un sot(tata) extraordinar si a avut grija de ea si a inteles-o, acum este bine, sanatoasa atat cat se poate ...dar regreta foarte mult (ptr ca nu a fost suficient de puternica sa accepte despartirea...) ca ne-a neglijat si ca s-a imbolnavit ...si ptr ce ...ca tot moarta a ramas ...nu a schimbat cu nimic cursul vietii...asa ca eu iti doresc sa fii puternica si sa ai glija de tine si de sotul tau.
inteleg ca mama ta a suferit o depresie. din pacate, nu este usor sa controlezi o boala si tb inteleasa.
ma bucur ca pana la urma a depasit momentul.

Joliutza
25.03.2008, 08:44:20
Fetelor....am mai bifat ceva pe lista nuntii.
De ieri am rochita acasa, asa ca mai avem de achizitionat urmatoarele: (le trec aici pentru ca asa imi fac si eu ordine in idei) -
- camasa mire
- curea mire
- pantofi mireasa
- ciorapi mireasa
- esarfa/batic pt legatoare
- servetele verzi pentru restaurant
- evantai sau umbreluta (nu sunt hotarata inca)
- sampanie

.....restul chiar sunt detalii...#-o

Piuta
25.03.2008, 10:14:30
Am mai inaintat si noi cu pregatirile. Dragutul meu si-a luat costum. Urmeaza sa mergem la cursurile de dans si sa dam invitatiile. inca ne cautam pantofii.
De azi in 2 luni ma voi casatori. CE EMOTII!!!!!!!!!;)) Va pup

Beatrice_S
25.03.2008, 11:11:12
Nici noi n-am stat degeaba in weekend. Pe langa faptul ca am impartit invitatii
am facut contractul cu firma de amenajari/decorari, am cumparat lumanari si suporturi pentru masa invitatilor, am cumparat bauturile.
Apropo bauturi, le-am cumparat cu 160000 lei/750ml la Martini din Tesco din Debretin si cu 16e/1 litru de Jack Daniels tot din acelasi loc. Poate ajuta la cineva informatia asta.:) Ce pareri aveti, e bine?
Pantofi, costum, rochie, accesorii si restul de minuni le aveam rezolvate deja.
Nu ne mai trebuie decat sa terminam cu impartirea invitatiilor si sa asteptam sa treaca vremea. Mai avem 39 de zile:-SS. Incredibil!

veverix
25.03.2008, 12:11:27
buna miresici de Mai 2008!

imi poate recomanda cineva o coafeza piceputa care sa -mi faca proba? )si sa vina la domiciliu in ziua cu pricina)

multumesc

Miraj
25.03.2008, 17:12:37
salut, hai sa va zic ce mai am si eu de facut in astea 2 luni
de cumparat
- sampanie
- martini/garone/....ceva pt dame
-de tiparit invitatiile - sapt asta!!
- cadou nasilor
- balerini pt mine daca nu mai pot sa stau pe tocuri!!
Am cumparat in ultimele 2 sapt costumul pt iubi, camasa, cravata, cureaua, pantofii, am rochita acasa de ceva timp, am luat Jack-ul :-s -cam scump ce-i drept, mi-am comandat parfumul meu..parca erau mai multe!!:-? pupici

gabrielabrb
25.03.2008, 17:17:44
salut, hai sa va zic ce mai am si eu de facut in astea 2 luni
de cumparat
- sampanie
- martini/garone/....ceva pt dame
-de tiparit invitatiile - sapt asta!!
- cadou nasilor
- balerini pt mine daca nu mai pot sa stau pe tocuri!!
Am cumparat in ultimele 2 sapt costumul pt iubi, camasa, cravata, cureaua, pantofii, am rochita acasa de ceva timp, am luat Jack-ul :-s -cam scump ce-i drept, mi-am comandat parfumul meu..parca erau mai multe!!:-? pupici
De unde ai luat Jack-ul?
Ce parfum ti-ai comandat ?:D

Joliutza
25.03.2008, 17:31:14
Fetelor....am mai bifat ceva pe lista nuntii.
De ieri am rochita acasa, asa ca mai avem de achizitionat urmatoarele: (le trec aici pentru ca asa imi fac si eu ordine in idei) -
- camasa mire
- curea mire
- pantofi mireasa
- ciorapi mireasa
- esarfa/batic pt legatoare
- servetele verzi pentru restaurant
- evantai sau umbreluta (nu sunt hotarata inca)
- sampanie

.....restul chiar sunt detalii...#-o

A....mai am sa ii iau parfum lui...si pantofi de schimb pentru mine (eventual)....

Miraj
25.03.2008, 17:38:44
De unde ai luat Jack-ul?
Ce parfum ti-ai comandat ?:D
Pai jack-ul mi l-a trimis o ruda din spania, macar stiu ca-i original si parfumul Alien, de la Thiery Mugler, tot lui i-am zis sa mi-l cumpere, dar se pare ca se gaseste mai greu, mai mult in magazinele mari...cam atat...aaa si Iubi o sa foloseasca Dior - Higher, parca se numeste..pupici

Joliutza
25.03.2008, 18:22:35
Pai jack-ul mi l-a trimis o ruda din spania, macar stiu ca-i original si parfumul Alien, de la Thiery Mugler, tot lui i-am zis sa mi-l cumpere, dar se pare ca se gaseste mai greu, mai mult in magazinele mari...cam atat...aaa si Iubi o sa foloseasca Dior - Higher, parca se numeste..pupici

Alien? Super parfum...si eu il am....dar inca oscilez intre a-l folosi pe acesta sau L'Eau d'Issey de la Issey Miyake.

moonlightblue
25.03.2008, 18:30:54
Alien? Super parfum...si eu il am....dar inca oscilez intre a-l folosi pe acesta sau L'Eau d'Issey de la Issey Miyake.
eu...
mai am de rezolvat:
cravata mire - nu gasesc sub nici o forma alba
suc, apa, sampanie, bere
prajituri+tort
sandale eu
marturii - nu ne-am decis inca
plicuri, meniuri
cred ca mai am...
jack daniels am luat si eu prin cineva dintr-un shop din asta din vama: 60RON sticla de 1 l. Garone alb - 25 RON
eu folosesc Donna Karen - imi place. al meu Thiery Mugler Angel
trebuie sa-mi iau altele special pentru nunta? nu cred. nu vad rostul.

Joliutza
25.03.2008, 18:39:35
eu...
mai am de rezolvat:
suc, apa, sampanie, bere
prajituri+tort
sandale eu
marturii - nu ne-am decis inca
plicuri, meniuri
cred ca mai am...
jack daniels am luat si eu prin cineva dintr-un shop din asta din vama: 60RON sticla de 1 l. Garone alb - 25 RON
eu folosesc Donna Karen - imi place. al meu Thiery Mugler Angel
trebuie sa-mi iau altele special pentru nunta? nu cred. nu vad rostul.

Normal ca nu. Daca cu astea va simtiti bine...de ce nu?

gabrielabrb
25.03.2008, 19:58:37
Normal ca nu. Daca cu astea va simtiti bine...de ce nu?
Noi amandoi suntem fani CERRUTI. :x
Cu siguranta pe astea le vom folosi la nunta.
Zi de zi nu prea il folosesc, eu cel putin, pentru ca e destul de puternic si il vad ca pe un parfum de seara.
Ziua folosesc variante fresh..

Joliutza
25.03.2008, 20:57:29
Noi amandoi suntem fani CERRUTI. :x
Cu siguranta pe astea le vom folosi la nunta.
Zi de zi nu prea il folosesc, eu cel putin, pentru ca e destul de puternic si il vad ca pe un parfum de seara.
Ziua folosesc variante fresh..

Eu folosesc de vreo luna Truth de la Calvin Klein.....l-am primit de la colegele de la munca de ziua mea si mie imi place foarte mult. Iubitul meu in schimb spune ca nu e rau, dar ca e atat de proaspat ca lui i se pare ca miroase a iarba =))

gabrielabrb
25.03.2008, 21:43:42
Eu folosesc de vreo luna Truth de la Calvin Klein.....l-am primit de la colegele de la munca de ziua mea si mie imi place foarte mult. Iubitul meu in schimb spune ca nu e rau, dar ca e atat de proaspat ca lui i se pare ca miroase a iarba =))
E super, imi place..l-am avut si eu
Eu am acum Davidoff-cool water Game(varianta mov-e super), Naomi Campbell (cat deluxe si cat deluxe at night:D) si promesse-Cacharel.
Am mai primit de la cumanata mea D&G-Light blue dar nu-mi place :-&

Beatrice_S
26.03.2008, 08:21:02

Dintre cele 2 mentionate categoric as vota pentru Miyake. Si eu oscilez doar ca eu intre Miyake si Escada;;).Voi vedea in ultimul minut.;-)

Joliutza
26.03.2008, 09:35:11
Dintre cele 2 mentionate categoric as vota pentru Miyake. Si eu oscilez doar ca eu intre Miyake si Escada;;).Voi vedea in ultimul minut.;-)

Mie mi-l ia nasa (Issey Miyake). Asa vrea ea cand vine la aranjatul miresei acasa la mine, sa imi aduca parfum, perie, make-up, oglinda. Eu i-am zis ca nu e nevoie, dar ea mi-a spus ca ei asa i s-a oferit cand a fost mireasa, si ca vrea si ea sa procedeze la fel. Deci imi ia si parfum.

Si cred ca ma voi da cu el, daca tot mi-l aduce atunci.;;)

Miraj
26.03.2008, 09:39:34
eu...
mai am de rezolvat:

Am vazut eu la Bigotti, in Bucuresti la Mall Unirea.De acolo am luat noi cravata pt iubi alb-fildes, cam 70-80Ron sunt..si camasile sunt super, au o croiala su un material suuper:suuuper: ..

moonlightblue
26.03.2008, 09:45:54
Am vazut eu la Bigotti, in Bucuresti la Mall Unirea.De acolo am luat noi cravata pt iubi alb-fildes, cam 70-80Ron sunt..si camasile sunt super, au o croiala su un material suuper:suuuper: ..

multumesc mult. avem si noi bigotti in iasi. ma duc poate diseara. esti o scumpa. te pup.

Miraj
26.03.2008, 10:14:57
multumesc mult. avem si noi bigotti in iasi. ma duc poate diseara. esti o scumpa. te pup.

pt nimic, spor la cumparaturi..pupici

mihai_bianca
26.03.2008, 22:35:14
Fetelor unde gasesc butoni simplii si frumosi la pret acceptabil? pls

alex_torok
26.03.2008, 22:49:49
Si eu sunt in 24 mai 2008!!!luna e frumoasa,toate florile apar,copacii inverzesc,temperatura e numai buna,lumea e pe acasa...cam astea au fost motivele.Eh, de fapt noi am vrut 31Mai dar nu ne-a iesit ca nu era libera sala care o vroiam noi...e bine si pe 24...pupici!

alex_torok
26.03.2008, 22:56:56
Fetelor,unde gasesc costum alb de mire in Cluj sau prin apropiere?????Sotul meu si-l doreste fffffoarte mult si nu gasim nicaieri in Cluj,nici la Alb Negru!!!Va rog,daca stiti....pupici!

corinka
27.03.2008, 08:36:58
Fetelor,unde gasesc costum alb de mire in Cluj sau prin apropiere?????Sotul meu si-l doreste fffffoarte mult si nu gasim nicaieri in Cluj,nici la Alb Negru!!!Va rog,daca stiti....pupici!
la rialda ati incercat? sau la promesis? nu stiu dc au, dar ar tb sa incercati. si mai luati si mall-urile la cautat. mergeti si in polus, si in iulius.

Joliutza
27.03.2008, 08:52:18
Si eu sunt in 24 mai 2008!!!luna e frumoasa,toate florile apar,copacii inverzesc,temperatura e numai buna,lumea e pe acasa...cam astea au fost motivele.Eh, de fapt noi am vrut 31Mai dar nu ne-a iesit ca nu era libera sala care o vroiam noi...e bine si pe 24...pupici!

Bine ai venit printre noi!!! >:D<

moonlightblue
27.03.2008, 09:01:16
Fetelor unde gasesc butoni simplii si frumosi la pret acceptabil? pls
alea de la carla brillanti nu-ti plac?
cica au mai multe modele daca le trimiti mail.
eu am mai vazut bineinteles in magazine de bijuterii. tot in jur de 60-70RON unul (cele din argint).

Joliutza
27.03.2008, 09:03:40
Si-a luat puiul meu pantofi.....va plac? Ii puteti vedea in galeria mea de poze.

Beatrice_S
27.03.2008, 09:33:52
Si-a luat puiul meu pantofi.....va plac? Ii puteti vedea in galeria mea de poze.
Sunt foarte frumosi, sa le foloseasca cu sanatate! Desi am trecut deja de cumparaturile de acest gen, ne-a cam dat bataie de cap. Doar pentru el ne-am invartit prin toate magazinele de specialitate vreo 2-3 saptamani zi de zi pana sa zica "Pe asta o cumpar". Eram fericita de parca ar fi spus "Da" in fata altarului. Bine ca a trecut si asta...

gabrielabrb
27.03.2008, 10:13:06
Sunt foarte draguti. Sa-i poarte fericit.
Ma bucur pentru voi, vad ca ati avansat destul de mult cu achizitiile :-p
Al meu nu si-a luat NIMIC :(. Eu personal doar rochita mi-am luat-o...mai am restul..care-s destul de multe :-SS

Miraj
27.03.2008, 10:22:49
super frumosi..sa-i poarte sanatos si sa-i danseze bine..<:-P pupici

Joliutza
27.03.2008, 13:41:28
Multumim!!! Ma bucur ca va plac....mie imi plac la nebunie.....si merg foarte bine cu costumul lui - smoking - care are reverele negru-lucios....si pantofii sunt luciosi...ca sunt lacuiti.

Deci stam chiar bine cu pregatirile, desi eu inca nu am pantofi...dar imi gasesc si eu. Eu ii vreau cu toc mai micut (6-7 cm) si foarte comozi....si albi.

Joliutza
28.03.2008, 10:03:07
Ce mai faceti...ce mai dregeti.....cu ce va mai laudati?

Noi mergem maine sa isi ia puiul meu camasa, si eu pantofi.

Am inceput sa dam invitatii si toata lumea e incantata de ele. :D

annutza
28.03.2008, 11:37:04
Ce mai faceti...ce mai dregeti.....cu ce va mai laudati?

Noi mergem maine sa isi ia puiul meu camasa, si eu pantofi.

Am inceput sa dam invitatii si toata lumea e incantata de ele. :D

Pai nu ne-ai aratat poze cu ele:D

gabrielabrb
28.03.2008, 11:58:08
Pai nu ne-ai aratat poze cu ele:D
Chiar asa...noua nu ne dai pozici:-p
Ai zis ca atunci cand incepi sa le imparti ni le arati si noua o:-)

Joliutza
28.03.2008, 12:41:49
Chiar asa...noua nu ne dai pozici:-p
Ai zis ca atunci cand incepi sa le imparti ni le arati si noua o:-)

Pai va arat mai....dar nu inca. Adica....sa apuc sa mai dau din ele....daca intra pe forum vreo cunostinta careia nu am apucat inca sa ii dau invitatia....nu e frumos s-o vada mai intai postata aici, nu?

Vi le arat, stati linistite. Si cred ca o sa va si placa. Doamne....cata modestie pe capul meu!!! :D :D :D

Matrushca
29.03.2008, 00:46:03
Hai ca vi le arat eu pe ale noastre! noi am dat de mult invitatiile, deja nu mai avem ce face! o sa plecam intr-o vacanta peste o saptamana, de relaxare inainte de nunta si de revenire dupa evenimentul nostru trist!
Lucrurile incep sa intre in normal,si daca pana mai ieri, aveam pe langa nunta noastra inca una importanta in octombrie, cand ii cununam pe fratele meu si prietena lui, de ieri am aflat ca mai avem inca una la fel de importanta. Niste prieteni dragi noua, ne-au cerut de nasi, in 6 iunie, noi venim din luna de miere in 4, iar in 6 ne ducem la nunta la ei! dar nu e bai, ne bucuram, sa speram ca le vom purta noroc.
Asadar, acum ca tot mi-am gasit rochia de mireasa, acum imi cauta una de nasa!
Va pup, sa-mi ziceti parerea voastra despre invitatii!

Joliutza
29.03.2008, 08:02:39
Hai ca vi le arat eu pe ale noastre! noi am dat de mult invitatiile, deja nu mai avem ce face! o sa plecam intr-o vacanta peste o saptamana, de relaxare inainte de nunta si de revenire dupa evenimentul nostru trist!
Lucrurile incep sa intre in normal,si daca pana mai ieri, aveam pe langa nunta noastra inca una importanta in octombrie, cand ii cununam pe fratele meu si prietena lui, de ieri am aflat ca mai avem inca una la fel de importanta. Niste prieteni dragi noua, ne-au cerut de nasi, in 6 iunie, noi venim din luna de miere in 4, iar in 6 ne ducem la nunta la ei! dar nu e bai, ne bucuram, sa speram ca le vom purta noroc.

Superbe!!!!! :O =D> =D> =D>

Joliutza
29.03.2008, 11:42:33
Va place voalul meu?

gabrielabrb
29.03.2008, 13:44:18
Va place voalul meu?
este foarte finutz iar broderia e superba..:*
O sa il porti pe toata perioada nuntii? Eu ma gandeam ca dupa cununia religioasa sa-l dau jos :-??

Matrushca
29.03.2008, 14:20:40
Foarte frumos voalul sa-ti aduca noroc! si eu ma gandeam sa-mi dau voalul jos la petrecere, dupa ce am izpravit cu ceremonia religioasa si receptia! sa vedem ce imi propun fetele saptamana asta la probe! apropo, ma duc la probe de coafat si machiaj! :">

gabrielabrb
29.03.2008, 14:23:20
Foarte frumos voalul sa-ti aduca noroc! si eu ma gandeam sa-mi dau voalul jos la petrecere, dupa ce am izpravit cu ceremonia religioasa si receptia! sa vedem ce imi propun fetele saptamana asta la probe! apropo, ma duc la probe de coafat si machiaj! :">
unde unde?
Si eu caut , dar nu prea sunt multumita de ce am gasit pe net.
Fa si tu pozici si pune-ne si noua,pls [-o< [-o<

Matrushca
29.03.2008, 14:25:28
asa voi face! :-$

gabrielabrb
29.03.2008, 14:26:53
asa voi face! :-$
multumeesc :*
Sa imi dai si mie pe privat,pls, unde te coafezi si machezi.
si eventual cat te costa:D
Sarumana

annutza
29.03.2008, 23:37:15

foarte frumoase=D>

annutza
29.03.2008, 23:41:47
si eu mi-l dau jos...eu tot caut poze cum sa il prind...:-p

annutza
29.03.2008, 23:53:09
cam asa vreau sa imi fac parul, respectiv sa prind voalul care e lung...numai ca in loc de crini o sa imi pun 1-2 orhidee..
daca mai aveti poze asemanatoare let me know

alex_torok
30.03.2008, 17:55:31
Buna fetelor. as vrea sa va intreb ceva ca tot am rasfirat printre mesaje si nu am gasit un raspuns concret. Ce se obisnuieste acum sa se dea cadou invitatilor la plecare?ca stiam ca se dadea prajitura si tuica sau vin,dar mai nou e chestia asta cu marturiile.socrii mei sustin ca trebuie sa dai omului niste alcool(tuica) si prajitura ca asa se cade.eu as fi vrut sa optez pt bombonele si sa le fac eu singura,dar ei au zis ca cine sta sa impacheteze atatea pachete atunci cand ai atatea lucruri de facut???nici nu stiu ce sa mai cred sau ce ar fi bine sa fac!!!(:| :-< daca aveti voi vreo sugestie,e foarte binevenita!Va pup!

gabrielabrb
30.03.2008, 19:11:21
Buna fetelor. as vrea sa va intreb ceva ca tot am rasfirat printre mesaje si nu am gasit un raspuns concret. Ce se obisnuieste acum sa se dea cadou invitatilor la plecare?ca stiam ca se dadea prajitura si tuica sau vin,dar mai nou e chestia asta cu marturiile.socrii mei sustin ca trebuie sa dai omului niste alcool(tuica) si prajitura ca asa se cade.eu as fi vrut sa optez pt bombonele si sa le fac eu singura,dar ei au zis ca cine sta sa impacheteze atatea pachete atunci cand ai atatea lucruri de facut???nici nu stiu ce sa mai cred sau ce ar fi bine sa fac!!!(:| :-< daca aveti voi vreo sugestie,e foarte binevenita!Va pup!
Salutare...Eu din cate stiu ,pe la noi se dau acele marturii. De obicei se pun pe mese, odata cu aranjarea lor, inainte sa vina invitatii. Dupa nunta, acestia le pot lua acasa.
La noi ai de unde alege...sunt multe oferte...fel si fel de cutiute, sub diferite forme( fluturasi, inimoare,posetute) , sau migdale invelite in foite de organza..etc
Eu personal iti sugerez sa cauti pe net ...ai de unde alege, iar preturile sunt destul de ok..de la 1 leu...nelimitat.

Te pup si spor la cautari:*

nanalia
30.03.2008, 20:17:25
Si la noi e problema asta.As da si eu marturii ca mi se par tare dragute si practice, dar...binenteles ca eu sunt singura care sustine aceasta idee.Toata lumea imi spune ca nu se face asa, ca trebuie sa dau clasicele pachete formate din tort si vin/tuica/bere.:-<.Si eu nu vreau, dar binenteles ca nimeni nu ma asculta.>:PParca vorbesc cu peretii.

annutza
30.03.2008, 21:05:43
Si la noi e problema asta.As da si eu marturii ca mi se par tare dragute si practice, dar...binenteles ca eu sunt singura care sustine aceasta idee.Toata lumea imi spune ca nu se face asa, ca trebuie sa dau clasicele pachete formate din tort si vin/tuica/bere.:-<.Si eu nu vreau, dar binenteles ca nimeni nu ma asculta.>:PParca vorbesc cu peretii.
eu nu cred sa fi primit vreodata la o nunta pachet...poate asa e la voi in zona...marturiile au aparut de cativa ani, importate de pe la italieni si sunt cum le spune si numele o marturie ca ai fost la nunta, dar sunt mai mult ceva simbolic (cateva bombonele sau un mic cadou)...
bafta la convins:)>-

moonlightblue
30.03.2008, 21:24:38
eu nu cred sa fi primit vreodata la o nunta pachet...poate asa e la voi in zona...marturiile au aparut de cativa ani, importate de pe la italieni si sunt cum le spune si numele o marturie ca ai fost la nunta, dar sunt mai mult ceva simbolic (cateva bombonele sau un mic cadou)...
bafta la convins:)>-
sa stiti ca m-ati pus pe ganduri...
eu imi amintesc de cand eram mica cum parintii mei se intorceau de la nunti cu prajituri pe care eu abia le asteptam...l
hmmm...nu m-am gandit.

Joliutza
31.03.2008, 09:21:31
Mai am 2 luni!!!!

Cred ca de azi incep "oficial" sa am emotii.....;)) ;)) =P~ =P~ =P~

Anmari
31.03.2008, 10:49:38
Mai am 2 luni!!!!

Cred ca de azi incep "oficial" sa am emotii.....;)) ;)) =P~ =P~ =P~

Eu inca nu am .... dar sigur sunt pe drum :D

moonlightblue
31.03.2008, 12:04:33
Eu inca nu am .... dar sigur sunt pe drum :D
mai am cateva de rezolvat dar n-am emotii....zic eu:)

georgi_ramy80
31.03.2008, 12:19:23
Salutare!
Nu ma cunoasteti, dar mi-ar placea sa stau de vorba cu voi. Am stat de vorba cu multe miresici, dar pe TARGOVISTE. Pe acolo nu are nimeni nunta in mai, sunt prima de pe forum... Ele mai au destul timp pentru pregatiri si tocmai de aceea as vrea sa va intreb cum stati cu pregatirile? Sabina, tu? Avem nunta in aceeasi zi si as vrea sa te intreb dc ai pile pe la Jurca sa-mi zici si mie cum va fi vremea... Mie tare mi-e frica de ploaie... Cred ca as fii o bosumflica toata ziua dc ar ploua...
:* :* :* :* :*

gabrielabrb
31.03.2008, 12:45:26
Salutare!
Nu ma cunoasteti, dar mi-ar placea sa stau de vorba cu voi. Am stat de vorba cu multe miresici, dar pe TARGOVISTE. Pe acolo nu are nimeni nunta in mai, sunt prima de pe forum... Ele mai au destul timp pentru pregatiri si tocmai de aceea as vrea sa va intreb cum stati cu pregatirile? Sabina, tu? Avem nunta in aceeasi zi si as vrea sa te intreb dc ai pile pe la Jurca sa-mi zici si mie cum va fi vremea... Mie tare mi-e frica de ploaie... Cred ca as fii o bosumflica toata ziua dc ar ploua...
:* :* :* :* :*
Bine ai venit printre noi >:D<
Nu-ti face griji in privinta vremii. Sunt sigura ca vom avea in jur de 25 de grade in mai.
Si chiar daca ploua, trebuie sa fii fericita. Este o zi unica in viata si nu trebuie s alasi vremea sa te supere! :*

georgi_ramy80
31.03.2008, 13:17:15
Bine ai venit printre noi >:D<
Nu-ti face griji in privinta vremii. Sunt sigura ca vom avea in jur de 25 de grade in mai.
Si chiar daca ploua, trebuie sa fii fericita. Este o zi unica in viata si nu trebuie s alasi vremea sa te supere! :*
Ar fii bine....si ai dreptate, pana la urma asa este: ziua asta nu trebuie stricata de nimic...si de nimeni...

Joliutza
31.03.2008, 13:53:57
O sa vedeti ca o sa fie frumos, indiferent de vreme. Cel putin-eu asa sper.

Beatrice_S
31.03.2008, 13:58:36
Mai are nunta cineva pe 3 Mai? <:-P

Joliutza
31.03.2008, 14:54:45

La lista membri, poti da cautare avansata sa cauti membri care au nunta pe 03/05/2008. Sunt destule miresici atunci! (26) :*

georgi_ramy80
31.03.2008, 15:12:13
Sa stii ca evenimentul nostru trebuia sa fie pe 3 mai. Am ajuns acasa si am aflat ca nu se fac nunti atunci... Noi ne-am suparat, pentru ca trebuia sa mai asteptam inca vreo 5-6 luni. Nu mai era localul liber decat prin octombrie...Am vb si cu un preot si ni s-a spus ca cu aprobare se rezolva... nu stiam ce sa facem... In cele din urma ne-au sunat de la restaurant si ne-au spus ca s-au retras cei care urmau sa faca nunta pe 10 mai. Au plecat din tara. Si asa s-a rezolvat problema... Numai ca (cred ca ati discutat deja subiectul), se spune prin "popor' ca nu prea e bine sa faci nunta in mai, ca cei care fac pasul in luna asta, vor alerga din floare in floare... Ma rog, eu nu cred in superstitii...

Beatrice_S
31.03.2008, 15:26:33
Sa stii ca evenimentul nostru trebuia sa fie pe 3 mai. Am ajuns acasa si am aflat ca nu se fac nunti atunci... Noi ne-am suparat, pentru ca trebuia sa mai asteptam inca vreo 5-6 luni. Nu mai era localul liber decat prin octombrie...Am vb si cu un preot si ni s-a spus ca cu aprobare se rezolva... nu stiam ce sa facem... In cele din urma ne-au sunat de la restaurant si ne-au spus ca s-au retras cei care urmau sa faca nunta pe 10 mai. Au plecat din tara. Si asa s-a rezolvat problema... Numai ca (cred ca ati discutat deja subiectul), se spune prin "popor' ca nu prea e bine sa faci nunta in mai, ca cei care fac pasul in luna asta, vor alerga din floare in floare... Ma rog, eu nu cred in superstitii...

Si pe noi ne-au dat peste cap cu postul acela dar daca nu se putea pentru Biserica Ortodoxa se putea pentru Biserica Catolica. Noua nu ne-au zis nimic de nici o dezlegare/aprobare, doare cu 2 luni jumatate ne-am trezit ca preotul (cu cine fixasem inca din decembrie) s-a hotarat ca nu se tin nunti. Ce era sa fac in conditiile astea, sa ma rog de ei? Daca puteam, faceam si noi ca voi dar la noi s-a ajuns la solutia de schimbat biserica neavand alte posibilitati. Nu ma plang ca voi fi o mireasa tare fericita!<:-Psi voi avea nunta visata!

gabrielabrb
31.03.2008, 15:27:34
Iti dai seama ca nici noi nu credem..asta cu din floare in floare n-am mai auzit-o. Stiu ca exista niste explicatii cu privire la aceasta superstitie, insa sunt si argumente pro nunta in Mai. Vezi mai jos:
"

Potrivit spuselor doamnei Istfanoni, profesor doctor etnolog de la Muzeul Satului, superstitia de a nu face nunta in luna mai dateaza din secolelele XVI - XVII, aparand in Europa Centrala, mai exact in lumea franceza catolica. Se spunea atunci ca in luna mai, Mama Dracului s-a casatorit cu Dracul, realizand astfel un incest. Se mai spune ca luna mai este luna extremelor - o nunta facuta in aceasta perioada poate fi si de foarte bun augur dar si de foarte rau augur. Superstitia nu a depasit niciodata granitele Europei de Est, iar francezii nu mai respecta aceasta traditie. In ultimii ani, ca urmare a dezinformarii asupra acestei superstitii, la noi nuntile au inceput sa fie mai rare in aceasta perioada. In Romania, in zona de munte exista superstitia ielelor. Se spune ca spiritul lor umbla nebun cinci saptamani dupa Paste, iar in perioada aceasta este de ocolit orice act intemeietor. Pe de alta parte, este foarte important ca pe 21 mai se sarbatoresc Sfintii Constantin si Elena; in jurul acestei sarbatori este foarte potrivita o casatorie, sfintii fiind ctitori de familie. Oricum, in orice perioada a anului, cuplul de tineri casatoriti e protejat de spirite negative prin cununia religioasa oficiata de preoti in Biserica. "

georgi_ramy80
31.03.2008, 15:32:19
Iti dai seama ca nici noi nu credem..asta cu din floare in floare n-am mai auzit-o. Stiu ca exista niste explicatii cu privire la aceasta superstitie, insa sunt si argumente pro nunta in Mai. Vezi mai jos:
"

Potrivit spuselor doamnei Istfanoni, profesor doctor etnolog de la Muzeul Satului, superstitia de a nu face nunta in luna mai dateaza din secolelele XVI - XVII, aparand in Europa Centrala, mai exact in lumea franceza catolica. Se spunea atunci ca in luna mai, Mama Dracului s-a casatorit cu Dracul, realizand astfel un incest. Se mai spune ca luna mai este luna extremelor - o nunta facuta in aceasta perioada poate fi si de foarte bun augur dar si de foarte rau augur. Superstitia nu a depasit niciodata granitele Europei de Est, iar francezii nu mai respecta aceasta traditie. In ultimii ani, ca urmare a dezinformarii asupra acestei superstitii, la noi nuntile au inceput sa fie mai rare in aceasta perioada. In Romania, in zona de munte exista superstitia ielelor. Se spune ca spiritul lor umbla nebun cinci saptamani dupa Paste, iar in perioada aceasta este de ocolit orice act intemeietor. Pe de alta parte, este foarte important ca pe 21 mai se sarbatoresc Sfintii Constantin si Elena; in jurul acestei sarbatori este foarte potrivita o casatorie, sfintii fiind ctitori de familie. Oricum, in orice perioada a anului, cuplul de tineri casatoriti e protejat de spirite negative prin cununia religioasa oficiata de preoti in Biserica. "
Mai fetelor, dar sunteti la zi cu toate... Eu nu stiam chestiile astea... Merci...

georgi_ramy80
31.03.2008, 15:38:35
Cine mai are cununia civila in aceeasi zi cu cea religioasa? Eu sunt invidioasa un pic pe rudele si prietenele mele, care si-au luat cate 2 rochite, iar eu voi sta de dimineata pana seara in rochita mea de mireasa...:">

Beatrice_S
31.03.2008, 15:40:01
Am mai auzit si noi variante pe tema asta dar sincer=P~. Daca asta retine pe cineva de a face nunta in luna mai, poate e mai bine daca nici nu face ;-). Oricum am auzit ca vine potopul pe 15 mai, sa ma gaseasca maritata:))

georgi_ramy80
31.03.2008, 16:06:32
Am mai auzit si noi variante pe tema asta dar sincer=P~. Daca asta retine pe cineva de a face nunta in luna mai, poate e mai bine daca nici nu face ;-). Oricum am auzit ca vine potopul pe 15 mai, sa ma gaseasca maritata:))
Ahaaaaa, ca sa merg in acelasi ton ilar cu tine...., atunci lasa-l sa vina, maritate, nemaritate,:O tot aici ne-o gasi, nu?

Joliutza
31.03.2008, 16:16:38

Care-i faza cu potopul???????? =))=))=))

taia
31.03.2008, 19:11:23
Cine mai are cununia civila in aceeasi zi cu cea religioasa? Eu sunt invidioasa un pic pe rudele si prietenele mele, care si-au luat cate 2 rochite, iar eu voi sta de dimineata pana seara in rochita mea de mireasa...:">
si la mine sunt toate in aceeasi zi, pe langa civila mai am 2 cununii reliogioase...dar pe mine chiar ma incanta treaba asta!

taia
31.03.2008, 19:12:08
da...despre ce potop e vorba? ca din banii de nunta imi iau arca...

picolla
31.03.2008, 20:51:09

tu faci cum iati place tie.eu de tuica nu am auzit pana acum, de prajituri da, stiu ca sunt anumite zone in care la plecare se da omului un pachetel mic de prajituri.marturiile au aparut de ceva ani si oricum nu sunt greeu de facut, le faci destul de usor si poate te ajunge si mai putin.astea le poti faace si seara cand nu mai ai altceva de facut, poti sa le faci tu singura fara sa le ceri lor ajutorul.:)

morenna1004
31.03.2008, 21:43:37
Eu am nunta pe 3 mai si stiam si eu ca nu s efac nunti atunci dar alta zi nu mai era la acel restaurant.Am mers la preot si i-am spus si ne-a zis ca nu-i nici o pb. ca sambata pe 3 mai nu e zi de post.

Beatrice_S
01.04.2008, 08:15:55
Eu am nunta pe 3 mai si stiam si eu ca nu s efac nunti atunci dar alta zi nu mai era la acel restaurant.Am mers la preot si i-am spus si ne-a zis ca nu-i nici o pb. ca sambata pe 3 mai nu e zi de post.
Felicitari, ati gasit un preot de treaba...
Cum stai cu pregatirile?

Beatrice_S
01.04.2008, 08:27:47
da...despre ce potop e vorba? ca din banii de nunta imi iau arca...
Era un subiect al Carcotasilor la radio=D>, ipoteze despre sfarsitului lumii...:-$
Eu sunt singura care asculta radio dimineata?8-}

georgi_ramy80
01.04.2008, 08:43:55
tu faci cum iati place tie.eu de tuica nu am auzit pana acum, de prajituri da, stiu ca sunt anumite zone in care la plecare se da omului un pachetel mic de prajituri.marturiile au aparut de ceva ani si oricum nu sunt greeu de facut, le faci destul de usor si poate te ajunge si mai putin.astea le poti faace si seara cand nu mai ai altceva de facut, poti sa le faci tu singura fara sa le ceri lor ajutorul.:)
tuica si prajituri care se dau la plecare? :-\ :-\ :-\ La noi nu se obisnuieste... Pana nu demult, mesenii nu plecau cu nicio amintire de la miri, dar de catva timp se dau marturii. Uite eu iti atasez un model pe care l-am adoptat si noi si de care vom atasa o bucatica de carton (la fundita ) (in asorte cu culoarea scaunelor) pe care le vom personaliza cu numele nostru si cu data evenimentului.
Mi s-au parut destul de bune la pret si parca nici de saculeti nu prea am fost incantata asa ca ne-am oprit la astea:)

Joliutza
01.04.2008, 08:57:44
tuica si prajituri care se dau la plecare? :-\ :-\ :-\ La noi nu se obisnuieste... Pana nu demult, mesenii nu plecau cu nicio amintire de la miri, dar de catva timp se dau marturii. Uite eu iti atasez un model pe care l-am adoptat si noi si de care vom atasa o bucatica de carton (la fundita ) (in asorte cu culoarea scaunelor) pe care le vom personaliza cu numele nostru si cu data evenimentului.
Mi s-au parut destul de bune la pret si parca nici de saculeti nu prea am fost incantata asa ca ne-am oprit la astea:)

Noi vom da doar marturii, care vor fi clasice, adica arahide glazurate in saculet de organza.

Beatrice_S
01.04.2008, 09:29:17
Ideea cu marturiile e una draguta, dar nu se potriveste oriunde(ma refer la regiune). Pe la noi pe ideea "burta sa fie plina" se merge la orice varsta. Si noi am oscilat mult, eu chiar as fi fost incantata sa-mi fac singura marturiile si ar fi fost cu mult mai ieftina. Cred ca depinde mult de ce fel de invitati ai! Daca mi-as fi permis le-as fi facut pe ambele...:-<

mihai_bianca
01.04.2008, 09:38:23
noi le facem ambele. Marturiile le-am comandat, sunt in tema fluturilor ;)) iar de prajituri mai trebuie sa ne ocupam

Cum mai stati fetelor cu pregatirile? Eu ma bucur ca am intrat pe ultima suta de metrii, suntem cam gata. Asa ma bucur ca am apucat sa le facem pe toate din timp :)

georgi_ramy80
01.04.2008, 09:40:12
Ideea cu marturiile e una draguta, dar nu se potriveste oriunde(ma refer la regiune). Pe la noi pe ideea "burta sa fie plina" se merge la orice varsta. Si noi am oscilat mult, eu chiar as fi fost incantata sa-mi fac singura marturiile si ar fi fost cu mult mai ieftina. Cred ca depinde mult de ce fel de invitati ai! Daca mi-as fi permis le-as fi facut pe ambele...:-<
da...stiu ca nu te poti abate de la anumite obiceiuri...Eu i-am propus puiului meu sa trecem peste cateva ritualuri, dar suntem convinsi ca vom fi aratati cu degetul...asta e...

Beatrice_S
01.04.2008, 10:58:31
da...stiu ca nu te poti abate de la anumite obiceiuri...Eu i-am propus puiului meu sa trecem peste cateva ritualuri, dar suntem convinsi ca vom fi aratati cu degetul...asta e...
Sa stii ca exista riscul... dar pe de alta parte sunt sigura ca vor fi unii care vor aprecia!>:D< Bravo voua!:)>-

georgi_ramy80
01.04.2008, 14:12:29
fetele... despre buchete ce credeti?
Sa fie intr-o singura culoare sau multicolor?
Si sa fie aceleasi flori ca cele de la lumanari?

cinezee
01.04.2008, 14:18:15
ce am primit pe mess de la o amica , ii bestial ;-)

http://www.webz.ro/andreea-raicu-alergand-dezbracata/

o zi frumoasa sa aveti oriunde sunteti :)>-

Joliutza
01.04.2008, 14:25:53

Ha ha ha!!! Tare!

georgi_ramy80
01.04.2008, 14:34:29

DAAAAAAAAA
dragutza faza...=P~

Joliutza
01.04.2008, 14:36:28
Cum mai stati fetelor cu pregatirile? Eu ma bucur ca am intrat pe ultima suta de metrii, suntem cam gata. Asa ma bucur ca am apucat sa le facem pe toate din timp :)

Si noi stam bine cu pregatirile.
Mai avem de luat pantofii mei si camasa lui, dar in weekend este targ de nunti la Cta si asteptam sa le vedem oferta. In rest....nimicuri de facut.

cinezee
01.04.2008, 14:40:39
m-am gandit ca putina pacaleala nu strica astazi , va facea doar sa zambiti nitel :)>-

MaryT
01.04.2008, 14:43:22
ce mai zic miresicile mele de mai ???
cum mai stati cu pregatirile?
ati impartit invitatiile??

gabrielabrb
01.04.2008, 14:46:23
fetele... despre buchete ce credeti?
Sa fie intr-o singura culoare sau multicolor?
Si sa fie aceleasi flori ca cele de la lumanari?
Al meu o sa fie cu trandafiri albi si portocalii..La fel si lumanarile.
Sa se asorteze cu rochita ( ma rog...cromatic sa fie pe acolo pe undeva) si cu aranjamentele din sala

tu cum ti le faci? :*

gabrielabrb
01.04.2008, 14:49:33
Noi am inceput dejaaa;))
E o senzatie placuta cand vezi ca se bucura prietenii si le admira.
Mai avem oricum de dat, am impartit cam un sfert din ele

Pupici

Beatrice_S
01.04.2008, 14:53:43

Aproape ca am terminat cu impartirea invitatiilor! Nu era mare branza doar ca trebuie bine organizata. In weekend terminam sigur si cu ai lui invitati si dupa aceea nici nu vom mai avea ce sa facem decat sa asteptam confirmarile. Apoi probabil ultimele 2 saptamani vor fi mai agitate, dar pana atunci 2 saptamani de relax sa ne revenim un pic.
Doamne, intr-o luna ma marit!:love:

corinka
01.04.2008, 14:56:48
Parca promitea cineva ca posteaza invitatia pe forum in aprilie, ca sa o vedem si noi... Suntem in aprilie!:>

georgi_ramy80
01.04.2008, 15:00:27
Al meu o sa fie cu trandafiri albi si portocalii..La fel si lumanarile.
Sa se asorteze cu rochita ( ma rog...cromatic sa fie pe acolo pe undeva) si cu aranjamentele din sala

tu cum ti le faci? :*
pai m-am gandit la ceva de genul ( la mine in sala predomina portocaliul)

gabrielabrb
01.04.2008, 15:02:08
Parca promitea cineva ca posteaza invitatia pe forum in aprilie, ca sa o vedem si noi... Suntem in aprilie!:>
Joliutza era :>...dar tre sa mai asteptam ..:-<

corinka
01.04.2008, 15:02:53
cale portocalii? super! si eu vreau buchet portocaliu, dar din trandafiri.

gabrielabrb
01.04.2008, 15:03:28
E frumos :)
Eu as vrea ceva cam cum e in poza atasata, dar si cu trandafiri albi

corinka
01.04.2008, 15:03:30
stiu eu cine era, dar asteptam sa se sesizeze.../:)

georgi_ramy80
01.04.2008, 15:05:25
dc nu v-a postat cea care v-a promis, va arat eu ce model am ales...:*

gabrielabrb
01.04.2008, 15:07:52
Foarte frumoase...sa le impartiti bucurosi :*

georgi_ramy80
01.04.2008, 15:11:31
Foarte frumoase...sa le impartiti bucurosi :*
multumiiim!>:D<
Vin foarte frumos cu snuruletzul :"> :"> :">

MaryT
01.04.2008, 15:12:35
Aproape ca am terminat cu impartirea invitatiilor! Nu era mare branza doar ca trebuie bine organizata. In weekend terminam sigur si cu ai lui invitati si dupa aceea nici nu vom mai avea ce sa facem decat sa asteptam confirmarile. Apoi probabil ultimele 2 saptamani vor fi mai agitate, dar pana atunci 2 saptamani de relax sa ne revenim un pic.
Doamne, intr-o luna ma marit!:love:

aham..deci noi suntem chiar in urma..nici invitaiile nu sunt tiparite inca..:(

corinka
01.04.2008, 15:15:24
frumoase si elegante! sa va dea Dumnezeu o casnicie fericita!

Joliutza
01.04.2008, 15:19:39

Inca un pic.....va rog.

Pupici >:D<

gabrielabrb
01.04.2008, 15:19:55
aham..deci noi suntem chiar in urma..nici invitaiile nu sunt tiparite inca..:(
:-SS :-SS :-\ cum asa?
eu din ce am mai citit invitatiile se impart cam cu 2 luni inainte :)>- .
Cand le veti avea gata?

Joliutza
01.04.2008, 15:20:28

Foarte frumoase!

georgi_ramy80
01.04.2008, 15:22:27
frumoase si elegante! sa va dea Dumnezeu o casnicie fericita!
Merci!:* :* :*

MaryT
01.04.2008, 15:22:54
Cand le veti avea gata?

am tot amanat ca nu prea aveam timp...
dupa am schimbat nasii si astepam confirmarea de la noii nasi ...
si uite asa...8-|
mey..oricum ma consolez ca majoritatea invitatiilor stiu ca avem nunta...si consider doar o formalitate impartitul invitatiilor...
sper ca sapt. viitoare sa fie gata[-o< [-o< :-SS :-SS

georgi_ramy80
01.04.2008, 15:24:32
Cand le veti avea gata?
ei, nu chiar cu atat de mult timp inainte... eu, spre exemplu, n-am inceput sa le dau... le am gata, dar am zis pe la sf saptamanii sa le impart, deci nu cred ca e asa tarziu ...

MaryT
01.04.2008, 15:25:45
ei, nu chiar cu atat de mult timp inainte... eu, spre exemplu, n-am inceput sa le dau... le am gata, dar am zis pe la sf saptamanii sa le impart, deci nu cred ca e asa tarziu ...

>:D< >:D< >:D< >:D< \:D/ \:D/ #:-S #:-S #:-S #:-S #:-S

gabrielabrb
01.04.2008, 15:37:09
ma rog, fiecare le imparte cand poate si cand vrea..
Stiu ca fetele de aici care au pe 31 au inceput deja sa le dea.

georgi_ramy80
01.04.2008, 15:40:56
ma rog, fiecare le imparte cand poate si cand vrea..
Stiu ca fetele de aici care au pe 31 au inceput deja sa le dea.
da, asta cam asa e...eu am incercat sa o conving ca nu e cazul sa intre in panica... timp mai are...daca se grabesc cu textul si dc se grabesc si aia cu gravarea...Stiu ca pe mine m-au tinut vreo 2 saptamani, dar nici asa n-ar fi fff tarziu...

MaryT
01.04.2008, 15:44:04
da, asta cam asa e...eu am incercat sa o conving ca nu e cazul sa intre in panica... timp mai are...daca se grabesc cu textul si dc se grabesc si aia cu gravarea...Stiu ca pe mine m-au tinut vreo 2 saptamani, dar nici asa n-ar fi fff tarziu...

in rest? cu restul pregatirlilor ? cum stati ?

gabrielabrb
01.04.2008, 15:45:12
>:D< >:D< >:D< >:D< \:D/ \:D/ #:-S #:-S #:-S #:-S #:-S
acum am vazut ca esti insarcinata ..Felicitari!:*
Vreau si eu bebeeeee :((

georgi_ramy80
01.04.2008, 15:47:02
fetele, ajutati un "biet sarman"....
nu stiu deloc (ma gandesc) (dc e cazul) ce o sa pun pe umeri in ziua respectiva... Voi v-ati gandit la ceva?:-\

MaryT
01.04.2008, 15:49:32
acum am vazut ca esti insarcinata ..Felicitari!:*
Vreau si eu bebeeeee :((

multumesc !!!>:D< >:D< >:D<
sa vina barza si la voi [-o< [-o< [-o< [-o< [-o<

MaryT
01.04.2008, 15:50:49
fetele, ajutati un "biet sarman"....
nu stiu deloc (ma gandesc) (dc e cazul) ce o sa pun pe umeri in ziua respectiva... Voi v-ati gandit la ceva?:-\

eu am de la rochie un fel de sal..nu stiu cum sa ii explic..uite ici :
http://www.eddyk.it/scelta.asp?id=3

Beatrice_S
01.04.2008, 15:50:58
desi nu ma omor dupa inimoare si floricele,etc, asta chiar mi se pare faina!=D>

georgi_ramy80
01.04.2008, 15:51:52
in rest? cu restul pregatirlilor ? cum stati ?
N-am mai avea multe... in sensul ca nu ceva ce putem face intre timp... au ramas decat cumparaturile de ultima ora (fructe, piscoturi, d-astea...), buchetul si lumanarile, analizele medicale, de impachetat marturiile si de atasat cartonasele cu personalizarea, de atasat funditza la carduri (care sunt gata, dar nu le-am luat de la nasa ( ea ni le face)), de impartitul invitatiilor se ocupa ai mei...nici nu mai stiu, parca n-ar mai fi...

gabrielabrb
01.04.2008, 15:52:16
multumesc !!!>:D< >:D< >:D<
sa vina barza si la voi [-o< [-o< [-o< [-o< [-o<
Multumeesc >:D<...anul asta vrem si noi neaparat bebe ;;)
Sa va dea Dumnezeu un bebe sanatos <:-P
Ce este?..stiti?

georgi_ramy80
01.04.2008, 15:52:49
desi nu ma omor dupa inimoare si floricele,etc, asta chiar mi se pare faina!=D>
>:D< >:D< >:D< >:D< >:D< >:D< >:D< >:D< >:D< >:D<

MaryT
01.04.2008, 15:54:02
N-am mai avea multe... in sensul ca nu ceva ce putem face intre timp... au ramas decat cumparaturile de ultima ora (fructe, piscoturi, d-astea...), buchetul si lumanarile, analizele medicale, de impachetat marturiile si de atasat cartonasele cu personalizarea, de atasat funditza la carduri (care sunt gata, dar nu le-am luat de la nasa ( ea ni le face)), de impartitul invitatiilor se ocupa ai mei...nici nu mai stiu, parca n-ar mai fi...

am inteles !!
multu de info !!
^:)^

MaryT
01.04.2008, 15:55:50
Multumeesc >:D<...anul asta vrem si noi neaparat bebe ;;)
Sa va dea Dumnezeu un bebe sanatos <:-P
Ce este?..stiti?

bebica este suspect ca ar fi baietel;)) ..asteptam urmatoarea eco la sf. lunii si poate aflam atunci exact !!:>

multumim !!
<:-P <:-P <:-P <:-P
pai in luna de miere o sa fiti ocupati inseamna...<:-P <:-P <:-P <:-P

georgi_ramy80
01.04.2008, 15:56:27
eu am de la rochie un fel de sal..nu stiu cum sa ii explic..uite ici :
http://www.eddyk.it/scelta.asp?id=3
da...dragutz.. E rochitza ta?

MaryT
01.04.2008, 15:57:56
da...dragutz.. E rochitza ta?

dap ....!!;;)

gabrielabrb
01.04.2008, 16:01:29
bebica este suspect ca ar fi baietel;)) ..asteptam urmatoarea eco la sf. lunii si poate aflam atunci exact !!:>

multumim !!
<:-P <:-P <:-P <:-P
pai in luna de miere o sa fiti ocupati inseamna...<:-P <:-P <:-P <:-P
Sa ne tii la curent daca ai alte vesti de la eco.

Superba rochita...o sa fii o miresica fooooarte sexi. Bravo :* :">

georgi_ramy80
01.04.2008, 16:02:54
dap ....!!;;)
fata, la tine merge salul ala, ca am vazut ca ai si la rochita acele volanase, dar la mine nu merge, ca a mea e din material plin....oricum e superba rochita... sa o porti iubita... si mai ales ca ascunde un sufletel acolo...sa fiti sanantosi si sa va bucurati de cel mic!!!!!>:D<

MaryT
01.04.2008, 16:05:32
Sa ne tii la curent daca ai alte vesti de la eco.

Superba rochita...o sa fii o miresica fooooarte sexi. Bravo :* :">

multumesc >:D< >:D< >:D< >:D< >:D< >:D<

MaryT
01.04.2008, 16:06:34
fata, la tine merge salul ala, ca am vazut ca ai si la rochita acele volanase, dar la mine nu merge, ca a mea e din material plin....oricum e superba rochita... sa o porti iubita... si mai ales ca ascunde un sufletel acolo...sa fiti sanantosi si sa va bucurati de cel mic!!!!!>:D<

dap..de asta ti-am zis ca eu am de la rochie, sal..
cauta ceva ..stai sa vad in pozele de la fina-mea sa iti dau o idee...

MaryT
01.04.2008, 16:08:30
dap..de asta ti-am zis ca eu am de la rochie, sal..
cauta ceva ..stai sa vad in pozele de la fina-mea sa iti dau o idee...

uite pe ici ce a avut fina`mea !!!
http://picasaweb.google.ro/monny.libardi/Biserica

georgi_ramy80
01.04.2008, 16:23:35
uite pe ici ce a avut fina`mea !!!
http://picasaweb.google.ro/monny.libardi/Biserica
merci!!!! La asa ceva m-am gandit si eu, am vb cu cei d la care am luat rochita, si trebuie sa-i mai sun...de fapt astept sa ma sune ei, mi-au promis ca imediat ce fac rost de material, mi-l fac si ma suna sa mi-l iau. Sincera sa fiu, lainceput am avut impresia ca e deplasat...
Iar capa nu mai merge la rochita mea...
:* :* :*

Matrushca
01.04.2008, 18:02:24
Azi am fost la probe la par si pentru ca am parul relativ scurt, nu au reusit sa-mi faca un coc, ci mai mult niste melci. Am doua variante de breton la coafura, spuneti-mi sincer care credeti ca ma prinde mai bine!
Astept sugestii!:-SS

MaryT
01.04.2008, 18:31:12
merci!!!! La asa ceva m-am gandit si eu, am vb cu cei d la care am luat rochita, si trebuie sa-i mai sun...de fapt astept sa ma sune ei, mi-au promis ca imediat ce fac rost de material, mi-l fac si ma suna sa mi-l iau. Sincera sa fiu, lainceput am avut impresia ca e deplasat...
Iar capa nu mai merge la rochita mea...
:* :* :*

ce sa fie deplasat? sa ai un sal ? ei..in nici un caz !!! [-X
sa ne ti la curent cu noutatile !!

MaryT
01.04.2008, 18:32:40
Azi am fost la probe la par si pentru ca am parul relativ scurt, nu au reusit sa-mi faca un coc, ci mai mult niste melci. Am doua variante de breton la coafura, spuneti-mi sincer care credeti ca ma prinde mai bine!

mie imi place poza 2 si 4....acum depinde cum iti place tie mai mult !!
:>

nanalia
01.04.2008, 18:43:17
La fel si mie, 2 si 4.Voalul e super, la fel cum il vreau si eu sa se aseze in par par( sau pe par , cum e corect?):*

Matrushca
01.04.2008, 18:54:49
A doua, a treia sunt identice, doar poza e facuta din alt unghi, deci optati pt breton simplu, fetele spuneau ca e mai interesant cel ondulat insa mie mi se pare ca nu prea ma prinde! cred ca raman pe cel clasic!

gabrielabrb
01.04.2008, 19:10:57
A doua, a treia sunt identice, doar poza e facuta din alt unghi, deci optati pt breton simplu, fetele spuneau ca e mai interesant cel ondulat insa mie mi se pare ca nu prea ma prinde! cred ca raman pe cel clasic!
Mie imi place bretonul drept...iti sta foarte bine
Si eu am aceeasi problema cu parul..ca lungime e pana la umeri si nu stiu ce o sa ii fac :((

Matrushca
01.04.2008, 19:13:22
Pai dupa cum vezi se gasesc solutii, melcii astia! sigur iti vei gasi si tu o coafura ce te va avantajeaza. <:-P

iuliutza
01.04.2008, 19:24:01
Si intr-o luna mai creste, se va aseza si mai bine ;-)

gabrielabrb
01.04.2008, 19:26:16
Si intr-o luna mai creste, se va aseza si mai bine ;-)
Sper ...eu am proba dupa Paste,tocmai, in ideea sa fie un pic mai lung :-p

annutza
01.04.2008, 20:41:44

eu zic ca cea cu breton drept:*

mihai_bianca
01.04.2008, 20:52:14

Mie imi place a patra poza :) F faina!

Si eu am parul mediu, mi-ap programat proba dupa paste in 3 mai. Abia astept.

Cu pregatirile noi stam bine, am terminat si cu mirele acum mai tb doar posetuta si ciorapei si gata!!! Restul sunt maruntisuri :) Voi?

mihai_bianca
01.04.2008, 21:15:46
Invitatiile am inceput sa le impartim din weekend. Am dat deja jumate din ele. Toata lumaea a ramas masca, foarte incantata de ideea noastra originala:D

moonlightblue
01.04.2008, 21:28:25
Invitatiile am inceput sa le impartim din weekend. Am dat deja jumate din ele. Toata lumaea a ramas masca, foarte incantata de ideea noastra originala:D
da asa e. si mie mi-au placut foarte mult invitatiile tale. nu stiu cum ai facut caricaturile dar ai fost tare. chiar de curiozitate, ai folosit un program sau cum. eu am impartit deja invitatille, eu am pe 10 mai. si ale mele imi plac si au fost zic eu apreciate (tot asa facute de noi).

mihai_bianca
01.04.2008, 21:32:23
Pai ti-am raspuns pe celalalt topic :) Calicaturile ne le-a desenat fost coleg de serviciu al sotului, care lucreaza in domeniul creatiei, noi am vrut sa le platim dar nu a acceptat, a fost cadoul lui de nunta pentru noi :) Si apoi noi doar am platit printatul 3 RON/bucata la o tipografie. :) Si da am impartit mai mult de jumate din ele toata lumea a ramas masca :D

moonlightblue
01.04.2008, 21:34:45
Pai ti-am raspuns pe celalalt topic :) Calicaturile ne le-a desenat fost coleg de serviciu al sotului, care lucreaza in domeniul creatiei, noi am vrut sa le platim dar nu a acceptat, a fost cadoul lui de nunta pentru noi :) Si apoi noi doar am platit printatul 3 RON/bucata la o tipografie. :) Si da am impartit mai mult de jumate din ele toata lumea a ramas masca :D
probabil nu am retinut ca le facuse cineva din domeniu:). dar invitatia am retinut-o:)

mihai_bianca
01.04.2008, 21:36:30
Da in 2 ore a desenat toate 6 calicaturile, este f bun si priceput :) Ma bucur ca au iesit perfect. Dar ale voastre cum sunt? Ai zis ca tot creatie proprie ...

moonlightblue
01.04.2008, 21:56:35
Da in 2 ore a desenat toate 6 calicaturile, este f bun si priceput :) Ma bucur ca au iesit perfect. Dar ale voastre cum sunt? Ai zis ca tot creatie proprie ...
voi face maine o poza si am s-o postez. acum chiar nu mai am acasa nici una. mai am la serviciu doua de dat si sunt acolo. poate pe maine seara postez.

Matrushca
01.04.2008, 22:06:07
Gata si a 4-a sedinta de vals, avem coregrafia deja! astazi am facut-o si deja am reusit s-o repetam de 3 ori cap coada, e f frumos valsul nostru! sper doar sa nu ne impiedicam exact la nunta! repetam si progresam! astazi am terminat si eu cumparaturile pentru mine, am reusit de mi-am luat lenjeria si ciorapii ivoire! plus inca o pereche de balerini ivoire de rezerva!