PDA

Versiunea completa : Miresici de MAI 2008

Pagini : 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13

Joliutza
01.04.2008, 22:11:56
Invitatia noastra-creatie proprie:

mihai_bianca
01.04.2008, 22:13:44
Gata si a 4-a sedinta de vals, avem coregrafia deja! astazi am facut-o si deja am reusit s-o repetam de 3 ori cap coada, e f frumos valsul nostru! sper doar sa nu ne impiedicam exact la nunta! repetam si progresam! astazi am terminat si eu cumparaturile pentru mine, am reusit de mi-am luat lenjeria si ciorapii ivoire! plus inca o pereche de balerini ivoire de rezerva!

de unde ai cumparat ciorapeii? :P

gabrielabrb
01.04.2008, 22:16:29
OMG- bestialaaaaa<:-P
N-am vazut in viata mea asa ceva
Felicitari pentru ideea originala.

Si multumim ca nu ne-ai mai tinut pe jar :*

Matrushca
01.04.2008, 22:17:38
I-am luat de la un magazin pe langa piata amzei, cred ca am in punga cartea lor de vizita, o voi cauta si iti voi spune exact, sunt cu banda si sunt chiar ivoire :"> sper sa ma si tina si sa nu se rupa!au fost cam scumpicei, 70 ron.

Joliutza
01.04.2008, 22:19:31
OMG- bestialaaaaa<:-P
N-am vazut in viata mea asa ceva
Felicitari pentru ideea originala.

Si multumim ca nu ne-ai mai tinut pe jar :*

Multumeeesc!!!! Noi suntem super incantati si toti cam raman cu gura cascata cand o vad. Am vrut sa arate a pagina de ziar. Am reusit? o:-)

gabrielabrb
01.04.2008, 22:21:21
Multumeeesc!!!! Noi suntem super incantati si toti cam raman cu gura cascata cand o vad. Am vrut sa arate a pagina de ziar. Am reusit? o:-)
exact pagina de ziar zici ca e...mi-am dat seama cand am vazut-o ce ati vrut sa para...
Super...chiar ca o sa lasati pe toti cu gura cascata :-p

Matrushca
01.04.2008, 22:23:41
Felicitari, inedita si frumoasa invitatia <:-P !

mihai_bianca
01.04.2008, 22:35:27

Super tare :D

Si a noastra cu text cu tot, le-am facut acum poze:
http://www.rifflections.com/invitatie1.JPG
http://www.rifflections.com/invitatie2.JPG (CA SA VEDETI TEXTUL DATI UN CLICK PE EA IN BROWSER DUPA CE ATI ACCESAT LINKUL :) )

Si calicatura http://www.rifflections.com/invitatie.jpg (pt ca pozele nu sunt chiar de cea mai buna calitate) :P

Joliutza
01.04.2008, 22:45:06

http://www.rifflections.com/invitatie2.JPG (CA SA VEDETI TEXTUL DATI UN CLICK PE EA IN BROWSER DUPA CE ATI ACCESAT LINKUL :) )

Si calicatura http://www.rifflections.com/invitatie.jpg (pt ca pozele nu sunt chiar de cea mai buna calitate) :P

Super tare!!!! Am ras pana acum cu iubitul meu!!!! Felicitari din toata inima! Mai rar vezi asa ceva...

mihai_bianca
01.04.2008, 23:15:08
La fel a facut toata lumea la care am impartit pana acum ;)) Ne-am atins scopul :P

georgi_ramy80
02.04.2008, 07:53:59

e suuuuuper interesanta! Felicitari!!!O idee originala cu care o sa uimiti pe toata lumea. Si banuiesc ca o sa fie toata nunta in tonul asta...Bafta!

georgi_ramy80
02.04.2008, 07:55:18
Este foaaaaaaaaarte dragutzica! Felicitari si voua si sa va bucurati de tot ce e mai frumos !!!

georgi_ramy80
02.04.2008, 07:57:30
Gata si a 4-a sedinta de vals, avem coregrafia deja! astazi am facut-o si deja am reusit s-o repetam de 3 ori cap coada, e f frumos valsul nostru! sper doar sa nu ne impiedicam exact la nunta! repetam si progresam! astazi am terminat si eu cumparaturile pentru mine, am reusit de mi-am luat lenjeria si ciorapii ivoire! plus inca o pereche de balerini ivoire de rezerva!
Si tie felicitari! O sa fiti o pereche de poveste!:*

georgi_ramy80
02.04.2008, 08:03:46
Azi am fost la probe la par si pentru ca am parul relativ scurt, nu au reusit sa-mi faca un coc, ci mai mult niste melci. Am doua variante de breton la coafura, spuneti-mi sincer care credeti ca ma prinde mai bine!
Astept sugestii!:-SS
Dragutzi rau melcii tai...Si eu tot pe a 2-a si a 4-a as merge! Iti sta f bine! Si.. a propos de coafuri de miresici, ce parere aveti de parul lasat liber? Eu am parul lung si ondulat (nu foarte rau) si m-am gandit sa il prind putin in fata, ca in poza de mai jos, dar in cazul asta ar trebui sa renunt la diadema. Ce parare aveti?
uite, de fapt m-am gandit sa atasez mai multe. Astept sugestiile voastre!!!:* :*

corinka
02.04.2008, 08:09:01

fainute si haioase!;-)

corinka
02.04.2008, 08:10:34
asa nu am mai vazut! Originala idee! Si cum le inmanati? Banuiesc ca nu aveti plicuri. Le impaturati ca pe ziare? Sau le bagati in folie, asa cum se practica mai nou cu unele ziare?:D

Joliutza
02.04.2008, 08:38:25
fetele... despre buchete ce credeti?
Sa fie intr-o singura culoare sau multicolor?
Si sa fie aceleasi flori ca cele de la lumanari?

Buchetul meu va fi multicolor. Si va trebui sa ma gandesc si la aranjamentele lumanarilor, sa fie cat de cat in ton cu acesta.

Joliutza
02.04.2008, 08:40:31
Noi am inceput dejaaa;))
E o senzatie placuta cand vezi ca se bucura prietenii si le admira.
Mai avem oricum de dat, am impartit cam un sfert din ele

Pupici

Si noi am inceput sa le dam. Aseara de exemplu am fost in 4 vizite....diseara urmeaza altele. As vrea in 2 saptamani sa terminam si cu asta. Lumea este incantata, am inceput sa primim si confirmari......ce frumoasa este perioada asta!!!! ;))

Joliutza
02.04.2008, 08:44:51
in rest? cu restul pregatirlilor ? cum stati ?

Felicitari, viitoare mamica! Sa fii sanatoasa si sa ai un bebe scump si frumos!

Pupici.

Joliutza
02.04.2008, 08:48:18
Azi am fost la probe la par si pentru ca am parul relativ scurt, nu au reusit sa-mi faca un coc, ci mai mult niste melci. Am doua variante de breton la coafura, spuneti-mi sincer care credeti ca ma prinde mai bine!
Astept sugestii!:-SS

Varianta de breton drept iti sta mai bine.

Coafeza ce a zis?

Beatrice_S
02.04.2008, 09:04:14
Dragutzi rau melcii tai...Si eu tot pe a 2-a si a 4-a as merge! Iti sta f bine! Si.. a propos de coafuri de miresici, ce parere aveti de parul lasat liber? Eu am parul lung si ondulat (nu foarte rau) si m-am gandit sa il prind putin in fata, ca in poza de mai jos, dar in cazul asta ar trebui sa renunt la diadema. Ce parare aveti?
uite, de fapt m-am gandit sa atasez mai multe. Astept sugestiile voastre!!!:* :*
Sa stii ca si eu exact la asa ceva ma gandeam, dar la prima proba la cine am fost tot nu intelegea ce vroiam, a iesit naspa! Poate la urmatoarea proba cu o alta coafeza... poate voi incerca totusi si un coc, am atasat cateva variante. Defapt sunt 3 tipuri de frizure care variaza ici-colo cat un pic! Nu ma pot decide:-<

georgi_ramy80
02.04.2008, 09:10:25
Sa stii ca si eu exact la asa ceva ma gandeam, dar la prima proba la cine am fost tot nu intelegea ce vroiam, a iesit naspa! Poate la urmatoarea proba cu o alta coafeza... poate voi incerca totusi si un coc, am atasat cateva variante. Defapt sunt 3 tipuri de frizure care variaza ici-colo cat un pic! Nu ma pot decide:-<
mie personal imi place ultima. Dar ca par strans, e draguta penultima:*

Beatrice_S
02.04.2008, 09:12:22
:O! Bravo voua<:-P, intr-adevar foarte original si probabil va si reprezinta. Noi avem o invitatie mai de stil clasic, pentru ca asa suntem si noi...
Zilele trecute am primit o invitatie la o nunta, combinat cu botez, foarte original, ca si niste pliante de reclama...foarte dragut!

Felicitari la viitoarea mamica, sa aveti parte de sanatate si bucurie!\:D/

Joliutza
02.04.2008, 09:13:33
asa nu am mai vazut! Originala idee! Si cum le inmanati? Banuiesc ca nu aveti plicuri. Le impaturati ca pe ziare? Sau le bagati in folie, asa cum se practica mai nou cu unele ziare?:D

Pai le-am rulat ca pe un papirus, si le-am legat cu o panglica crem cu auriu pe margini. Am vrut sa fie impaturit ca un ziar, iar fundita sa fie asa...ceva festiv. Cele pe care le-am trimis in alte localitati sau in strainatate prin posta de exemplu-le-am trimis in plicuri mari A4-neimpaturite, si am atasat si panglicuta ca sa le poata oamenii pastra asa cum el dam noi. Iar la Alba Iulia s-a dus soacra sa le imparta (au rude multe acolo) si i le-am dat deja impaturite si legate, intr-o cutie.

georgi_ramy80
02.04.2008, 09:32:56
Pai le-am rulat ca pe un papirus, si le-am legat cu o panglica crem cu auriu pe margini. Am vrut sa fie impaturit ca un ziar, iar fundita sa fie asa...ceva festiv. Cele pe care le-am trimis in alte localitati sau in strainatate prin posta de exemplu-le-am trimis in plicuri mari A4-neimpaturite, si am atasat si panglicuta ca sa le poata oamenii pastra asa cum el dam noi. Iar la Alba Iulia s-a dus soacra sa le imparta (au rude multe acolo) si i le-am dat deja impaturite si legate, intr-o cutie.
sunt sigura ca vor ramane toti placut impresionati...<:-P

georgi_ramy80
02.04.2008, 09:40:22
fatele, ce parere aveti desre balonase de spuma?
ne dau bonus de la firma organizatoare o masina de facut balonase de spuma si am zis sa nu refuzam... Al meu baiat a zis ca n-atr fi prea elegant sa se sparga balonasele pe costume si pe rochitele invitatilor, dar m-am gandit ca o sa dea un aer mai special evenimentului...Bine, ca nu o vom pune in functiune decat in anumite momente: valsul, taiatul tortului...
Si in plus, nu ne dau voie cu confetti la local pentru ca au pe scena un fel de gresie din sticla groasa si au zis ca intra printre bucatile de sticla...
a,... si mai am o intrbare: voi cu ce o sa decorati masinile? Va intreb pentru ca eu initial m-am gandit la buchetele mici de flori prinse cu tulle, care se vor atasa la oglinzi, dar tot al meu baiat m-a dat inapoi (si poate ca are dreptate). e distanta relativ mare de parcurs in acea zi si se gandeste cum ar rezista floricelele, asa ca am ramas la funde clasice mici de pus tot la oglinzi...

corinka
02.04.2008, 09:46:35
ne dau bonus de la firma organizatoare o masina de facut balonase de spuma si am zis sa nu refuzam... Al meu baiat a zis ca n-atr fi prea elegant sa se sparga balonasele pe costume si pe rochitele invitatilor, dar m-am gandit ca o sa dea un aer mai special evenimentului...Bine, ca nu o vom pune in functiune decat in anumite momente: valsul, taiatul tortului...
Si in plus, nu ne dau voie cu confetti la local pentru ca au pe scena un fel de gresie din sticla groasa si au zis ca intra printre bucatile de sticla...
a,... si mai am o intrbare: voi cu ce o sa decorati masinile? Va intreb pentru ca eu initial m-am gandit la buchetele mici de flori prinse cu tulle, care se vor atasa la oglinzi, dar tot al meu baiat m-a dat inapoi (si poate ca are dreptate). e distanta relativ mare de parcurs in acea zi si se gandeste cum ar rezista floricelele, asa ca am ramas la funde clasice mici de pus tot la oglinzi...
eu m-am gandit la un aranjament floral (trandafiri albi) prins cu o ventuza de capota. atat.

moonlightblue
02.04.2008, 09:47:18
eu nu-s pentru baloane...habar n-am cum functioneaza o masina din aia dar daca le proiecteaza de la sol in sus nu mi se pare incantator. doar daca ar veni de sus de undeva baloanele...ar mai fi ceva. si da si eu cred ca pateaza hainele sau mai rau se aseaza pe mancare...depinde de sala cred. mie si daca mi s-ar sparge unul de fata m-as oripila.
la masini eu vreau sa pun doar panglicute. dar eu nu vreau sa fac cu alai. sper sa-mi si reuseasca.

moonlightblue
02.04.2008, 09:54:18
si mie imi place ultima desi nu stiu cat este de comod de tinut pleata aia pe ceafa toata noaptea si de prins voalul. eu am si eu parul lung si tot timpul il tin prins pentru ca nu-l suport, dar nu m-as tunde scurt niciodata. am fost toata copilaria si liceul tunsa scurt. stiu cum imi sta. e bine dar scurtul intinereste pana la o varsta si imbatraneste de la o anumita varsta.
in fine am si eu dileme daca sa-l las desprins in noaptea nuntii intr-o coafura de genul ultimei poze sau sa fac un clasic coc...
desi cred ca voi ajunge la clasicul coc de teama ca nu vor reusi la coafor sa ma inteleaga...

georgi_ramy80
02.04.2008, 09:59:37
eu nu-s pentru baloane...habar n-am cum functioneaza o masina din aia dar daca le proiecteaza de la sol in sus nu mi se pare incantator. doar daca ar veni de sus de undeva baloanele...ar mai fi ceva. si da si eu cred ca pateaza hainele sau mai rau se aseaza pe mancare...depinde de sala cred. mie si daca mi s-ar sparge unul de fata m-as oripila.
la masini eu vreau sa pun doar panglicute. dar eu nu vreau sa fac cu alai. sper sa-mi si reuseasca.
mda...Ne-au asigurat de acolo ca e o solutie care nu pateaza (nu stiu in ce masura sa-i cred), iar despre mancare nu poate fi vorba ca ar ajunge, n-ar avea cum (zic eu)...
Cat despre masini...ce fel de panglicute folosesti?

georgi_ramy80
02.04.2008, 10:00:33
si mie imi place ultima desi nu stiu cat este de comod de tinut pleata aia pe ceafa toata noaptea si de prins voalul. eu am si eu parul lung si tot timpul il tin prins pentru ca nu-l suport, dar nu m-as tunde scurt niciodata. am fost toata copilaria si liceul tunsa scurt. stiu cum imi sta. e bine dar scurtul intinereste pana la o varsta si imbatraneste de la o anumita varsta.
in fine am si eu dileme daca sa-l las desprins in noaptea nuntii intr-o coafura de genul ultimei poze sau sa fac un clasic coc...
desi cred ca voi ajunge la clasicul coc de teama ca nu vor reusi la coafor sa ma inteleaga...
Cum stai cu pregatirile, Sabina?

moonlightblue
02.04.2008, 10:22:49
Cum stai cu pregatirile, Sabina?

mai am de rezolvat prajiturile, tortul, fructele, sucurile, apa.
trebuie sa-mi gasesc sandale
am niste invitati de-ai parintilor care vin din diverse parti, dar au zis ca se ocupa ei de dansii. totusi imi stau putin si aia pe creier. vreau sa ma duc sa vb macar de vreo 3 camere pentru cazare.
trebuie sa-mi fac programare la coafor.
trebuie sa ma duc sa ma inscriu la un medic de familie:D pentru ca habar nu am care e ultimul meu medic si nu stau sa-l descopar. implicit analize si alte minuni.
nu stiu daca mai este ceva...
mirele sta mai bine decat mine...
cu panglicutele...
sa ma duc la o mercerie sa vad ce panglicute gasesc, alb, crem, rosu, verde sa vad.

Piuta
02.04.2008, 10:23:24
am dat aproape jumatate din invitatii. este destul de obositor ....mai ales ca merg la sala, solar, si acum si la cursuri de dans......
Dagutul meu si-a gasit in sfarsit pantofi, sunt clasici. Eu inca nu am gasit nimic ce sa imi placa.. am sperante!!!!

Lizz22
02.04.2008, 10:27:19
am dat aproape jumatate din invitatii. este destul de obositor ....mai ales ca merg la sala, solar, si acum si la cursuri de dans......
Dagutul meu si-a gasit in sfarsit pantofi, sunt clasici. Eu inca nu am gasit nimic ce sa imi placa.. am sperante!!!!
poate itzi pot fi d ajutor.....ai incercat in cocor la vilfor?au pantofi dragutzi si pretzuri...d la 95 la 250-300 ron.

moonlightblue
02.04.2008, 10:30:30
si pentru noi a fost obositor cu inmanatul invitatiilor...
programam cate 4 pe week-end si nu reuseam decat 2...
dar le-am impartit intr-un final. am inceput sa le dam pe 1 martie. parintii le-au dat mai tarziu. au zis ca e devreme. dar pt noi a fost numai bine.

moonlightblue
02.04.2008, 10:37:05
si cu marturiile ne-am hotarat.
dupa ce am trecut prin diverse variante...am zis ca facem niste cutiute in care sa punem prajituri. e si mai traditional si gata.
tata spunea sa le dam cate o sticla de vin la plecare. poate facem si asta, dar noi am vrea prajituri.
am trecut prin varianta statuete, iconite, borcanele cu miere, bombonele...au picat pe rand.
in legatura cu cocardele...vrem sa le dam cate un trandafir fiecarei femei in mana cu coada lui intreaga. din cauza asta n-ar fi rau sa le dam la plecare o sticla de vin sa fie si barbatul bagat in seama:)

MaryT
02.04.2008, 10:50:31
foarte originale invitatiile voastre !!=D> =D> =D>
si ale noastre vor fi gata saptamna asta^:)^ ^:)^ ^:)^

noi mai avem multeee de rezolvat..mirele meu inca nu are costum...#-o

georgi_ramy80
02.04.2008, 10:55:00
si cu marturiile ne-am hotarat.
dupa ce am trecut prin diverse variante...am zis ca facem niste cutiute in care sa punem prajituri. e si mai traditional si gata.
tata spunea sa le dam cate o sticla de vin la plecare. poate facem si asta, dar noi am vrea prajituri.
am trecut prin varianta statuete, iconite, borcanele cu miere, bombonele...au picat pe rand.
in legatura cu cocardele...vrem sa le dam cate un trandafir fiecarei femei in mana cu coada lui intreaga. din cauza asta n-ar fi rau sa le dam la plecare o sticla de vin sa fie si barbatul bagat in seama:)
da...dragut... si le veti personaliza?

moonlightblue
02.04.2008, 10:57:25
da...dragut... si le veti personaliza?
vom cumpara niste autocolant pe care-l vom imprima cu data si numele nostru si gata.

Beatrice_S
02.04.2008, 11:03:38
Noi mai avem vreo 5 invitatii de dat la tara la invitati din partea socrilor si cu invitatiile am terminat.Accesoriile noastre, costum, rochie si toate necesare le avem deja. Am rezolvat cu coafeza, cu muzica, cu sala, cu foto, cu biserica, cu video, cu firma de amenajari. Bauturile sunt cumparate, degustate8-},tortul urmeaza sa o comandam saptamana asta impreuna cu tortuletele. Alunele, Salatine's-urile si fructele vor astepta pana in ultima saptamana. Buchetul il are deja mirele acasa, da e artificiala, asa mi-am dorit eu, si e exact asa cum o visam. Tineam mult sa o pot pastra si asta e singura modalitate. Ieri am ridicat si florile de "piept", care se asorteaza de minune cu buchetul...:love:.Va rog eu frumos nu-mi stricati fericirea cu vorbe ca "Oh, ce grosolanie, artificial!" sau "Dar nu au nici un miros" Le-am auzit deja pe toate nu va faceti griji!;-)
Ramane sa ne facem analizele si sa depunem dosarul cu 10 zile inainte de nunta! Cred ca ne incadram in timp binisor! Eu inca nu am ajuns la solar, dar nu ma las... Ce ziceti intr-o luna ajung sa ma bronzez in conditiile in care nu sunt chiar alba ca branza?!

gabrielabrb
02.04.2008, 11:10:11
Noi mai avem vreo 5 invitatii de dat la tara la invitati din partea socrilor si cu invitatiile am terminat.Accesoriile noastre, costum, rochie si toate necesare le avem deja. Am rezolvat cu coafeza, cu muzica, cu sala, cu foto, cu biserica, cu video, cu firma de amenajari. Bauturile sunt cumparate, degustate8-},tortul urmeaza sa o comandam saptamana asta impreuna cu tortuletele. Alunele, Salatine's-urile si fructele vor astepta pana in ultima saptamana. Buchetul il are deja mirele acasa, da e artificiala, asa mi-am dorit eu, si e exact asa cum o visam. Tineam mult sa o pot pastra si asta e singura modalitate. Ieri am ridicat si florile de "piept", care se asorteaza de minune cu buchetul...:love:.Va rog eu frumos nu-mi stricati fericirea cu vorbe ca "Oh, ce grosolanie, artificial!" sau "Dar nu au nici un miros" Le-am auzit deja pe toate nu va faceti griji!;-)
Ramane sa ne facem analizele si sa depunem dosarul cu 10 zile inainte de nunta! Cred ca ne incadram in timp binisor! Eu inca nu am ajuns la solar, dar nu ma las... Ce ziceti intr-o luna ajung sa ma bronzez in conditiile in care nu sunt chiar alba ca branza?!
Cine ti-a zis ca e grosolanie ??/:) /:)
atata timp cat tie iti place buchetul nu cred ca trebuie sa-si dea cineva cu parerea.
Important e sa fii tu fericita si multumita.
Eu te felicit pentru alegere !:*

georgi_ramy80
02.04.2008, 11:10:44
=D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D>
beatrice, stai linistita in privinta aprecierilor... fiecare face exact cum vrea... Noi ne dam cu parerea, dar totul conteaza de voi...Oricum, nu ai cum sa multumesti pe toata lumea, de asta sa fii sigura si sa-ti asumi acest risc...
Cat despre solar, eu am sa trec peste pasul asta, dar e foarte bine dc ai timp sa te duci...Nu te panica, te bronzezi binisor (chiar bine) dupa cateva sedinte...

Beatrice_S
02.04.2008, 11:11:30
mda...Ne-au asigurat de acolo ca e o solutie care nu pateaza (nu stiu in ce masura sa-i cred), iar despre mancare nu poate fi vorba ca ar ajunge, n-ar avea cum (zic eu)...
Cat despre masini...ce fel de panglicute folosesti?

Si noi ne-am dorit una, dar ne-au sfatuit sa ne scoatem ideea asta din cap. O alta miresica avea in aceeasi sala in care fac si eu si pe langa faptul ca facea murdarie pe jos si nu puteau menajerele sa le curete ca invitatii vroiau sa danseze, mai si aluneca...nu as vrea sa ma vad picand in fund in rochia mea de mireasa alba in murdaria aceea care se face pe jos ;-) asa ca am si abandonat idea.

georgi_ramy80
02.04.2008, 11:15:57
Si noi ne-am dorit una, dar ne-au sfatuit sa ne scoatem ideea asta din cap. O alta miresica avea in aceeasi sala in care fac si eu si pe langa faptul ca facea murdarie pe jos si nu puteau menajerele sa le curete ca invitatii vroiau sa danseze, mai si aluneca...nu as vrea sa ma vad picand in fund in rochia mea de mireasa alba in murdaria aceea care se face pe jos ;-) asa ca am si abandonat idea.
da....bine zis...la varianta "fundul in sus" nu m-am gandit...>:D<

Beatrice_S
02.04.2008, 11:17:46
=D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D>
beatrice, stai linistita in privinta aprecierilor... fiecare face exact cum vrea... Noi ne dam cu parerea, dar totul conteaza de voi...Oricum, nu ai cum sa multumesti pe toata lumea, de asta sa fii sigura si sa-ti asumi acest risc...
Cat despre solar, eu am sa trec peste pasul asta, dar e foarte bine dc ai timp sa te duci...Nu te panica, te bronzezi binisor (chiar bine) dupa cateva sedinte...
Mersi esti o dulce...;-). Acum toti cei care initial ma faceau cu apa si otet pentru ideia mea total neinspirata, ma felicita, spunand "Stiam ca ai gusturi bune", la care eu "Nu zau?:-?". Florile artificiale acum se seamana pana la perfectiune cu cele naturale(ma refer la cele un pic mai scumpe si de calitate), dar intr-adevar le lipseste mirosul. Nu le poti avea pe toate in viata...

Beatrice_S
02.04.2008, 11:22:28

Asta e si problema mea ca nu prea ajung si mai sunt atat de putine zile ramase! Dar fac eu sa fie bine, iubitul meu a zis ca ma da cu crema neagra de pantofi\:D/

cristinna
02.04.2008, 11:28:06
dap..de asta ti-am zis ca eu am de la rochie, sal..
cauta ceva ..stai sa vad in pozele de la fina-mea sa iti dau o idee...
buna, si eu am bebe in burtica si il voi avea si la nunta,ca si tine. intrebare de baraj ti-ai luat rochie cu corset?nu se vede burtica?eu mai am o luna pana la nunta si nu m-am putu hotara la rochie ca mi-i frica sa nu fie incomoda. ceva sfaturi? sa-ti traiasca baietelul si sa va bucurati de el.

mihai_bianca
02.04.2008, 11:28:28
Mai fetelor dar ce repede trece timpul :D Imediat vine mai. Eu incep deja sa am emotii :P

Si Beatrice nu iti fa pb, ai ales buchetul cum iti place tie, si asta e important :D

Iar cu baloanele de sapun nici eu nu sunt prea incantata de idee....

mihai_bianca
02.04.2008, 11:30:01
buna, si eu am bebe in burtica si il voi avea si la nunta,ca si tine. intrebare de baraj ti-ai luat rochie cu corset?nu se vede burtica?eu mai am o luna pana la nunta si nu m-am putu hotara la rochie ca mi-i frica sa nu fie incomoda. ceva sfaturi? sa-ti traiasca baietelul si sa va bucurati de el.

daca vrei deseara pot sa iti pun cateva poze :) acum sunt la serviciu, dar am vazut cateva rochite de gravidute superbe :P

Beatrice_S
02.04.2008, 11:30:11
Cine ti-a zis ca e grosolanie ??/:) /:)
atata timp cat tie iti place buchetul nu cred ca trebuie sa-si dea cineva cu parerea.
Important e sa fii tu fericita si multumita.
Eu te felicit pentru alegere !:*

Mersi mult imi pica bine vorbele voastre, ca am cam obosit sa ma tot lupt cu cei din jurul meu. Nu vor sa inteleaga, e nunta mea si fac cum imi doresc in limita posibilitatilor si a bunului simt!
Sunteti tare dulci pe cuvant>:D<!!!!

mihai_bianca
02.04.2008, 11:32:10
Mersi mult imi pica bine vorbele voastre, ca am cam obosit sa ma tot lupt cu cei din jurul meu. Nu vor sa inteleaga, e nunta mea si fac cum imi doresc in limita posibilitatilor si a bunului simt!

imp e tie sa iti placa ;) daca tu si ubi tau sunteti fericiti asa, atunci asa fa :) pt ca ziua aceea sa iasa cea mai frumoasa :P si sa nu ai niciun regret:P

georgi_ramy80
02.04.2008, 11:35:07
Mersi esti o dulce...;-). Acum toti cei care initial ma faceau cu apa si otet pentru ideia mea total neinspirata, ma felicita, spunand "Stiam ca ai gusturi bune", la care eu "Nu zau?:-?". Florile artificiale acum se seamana pana la perfectiune cu cele naturale(ma refer la cele un pic mai scumpe si de calitate), dar intr-adevar le lipseste mirosul. Nu le poti avea pe toate in viata...
:* :* :* :* :* :* :*

gabrielabrb
02.04.2008, 11:37:11
>:D< >:D< si tu esti o scumpa..
Apropo de asta, eu ma gandeam sa iau petale de trandafiri arificiale pe care sa le presar asa pe mese ...
Am gasit pe net si sunt acceptabile ca pret. am inteles de la alte miresici ca arata f bine si chiar nu iti dai seama ca sunt artificiale :-p

georgi_ramy80
02.04.2008, 11:38:35
Apropo de asta, eu ma gandeam sa iau petale de trandafiri arificiale pe care sa le presar asa pe mese ...
Am gasit pe net si sunt acceptabile ca pret. am inteles de la alte miresici ca arata f bine si chiar nu iti dai seama ca sunt artificiale :-p
daaaaaaaaaaaa
uite o idee buna.. ce ziceti, fetele?

Beatrice_S
02.04.2008, 11:43:32

Sigur ca da sunt chiar foarte dragute. ;;) Daca vei avea o fetita cu petale care va merge in fata voastra la iesire din biserica poti sa inlocuiesti petalele acelea cu artificiale, nu se observa nici o diferenta si nici nu se ofilesc, tocesc ca cele naturale, noi asa facem.

georgi_ramy80
02.04.2008, 12:06:08
Sigur ca da sunt chiar foarte dragute. ;;) Daca vei avea o fetita cu petale care va merge in fata voastra la iesire din biserica poti sa inlocuiesti petalele acelea cu artificiale, nu se observa nici o diferenta si nici nu se ofilesc, tocesc ca cele naturale, noi asa facem.
n-am idee... din ce material sunt confectionate?

gabrielabrb
02.04.2008, 12:16:11
Pai exact la asta ma gandeam si eu. O sa am 2 fetite mici la nunta ( fata nasilor si fata fratelui lui iubi) si o sa le dau ambelor cosulete, ca sa impastie petale :-p
Abia astept >:D<

Beatrice_S
02.04.2008, 12:28:19
n-am idee... din ce material sunt confectionate?
Cred ca e din tafta sau eu nu stiu, dar in orice caz e mai teapan materialul. E foarte fain, chiar arata ca cele adevarate. Noi am gasit si trandafiri care pana ca si la atingere seamana cu trandafirul natural, dar la materiale chiar nu ma pricep.Exista in comert, incearca sa cauti si sa vezi ca sunt diferite. Noi cu soacra mea am confectionat singure petale din tafta de culoarea rosu, roz si alb si arata superb, dar noi le vom da doar fetitei cu floricele, de pus pe masa ca decor nu merg,dupa parerea mea, ca se vede diferenta, dar de aruncat sunt exceptionale!

gabrielabrb
02.04.2008, 12:35:52
Cred ca e din tafta sau eu nu stiu, dar in orice caz e mai teapan materialul. E foarte fain, chiar arata ca cele adevarate. Noi am gasit si trandafiri care pana ca si la atingere seamana cu trandafirul natural, dar la materiale chiar nu ma pricep.Exista in comert, incearca sa cauti si sa vezi ca sunt diferite. Noi cu soacra mea am confectionat singure petale din tafta de culoarea rosu, roz si alb si arata superb, dar noi le vom da doar fetitei cu floricele, de pus pe masa ca decor nu merg,dupa parerea mea, ca se vede diferenta, dar de aruncat sunt exceptionale!
zici tu ca se vad urat pe mese? :-s
Eu fizic nu le-am vazut. O sa comand zilele astea cateva pungute-am gasit pe net cu 5 RON punga de 50 de petale si dupa ce imi ajung va dau de veste
:*

Beatrice_S
02.04.2008, 12:49:57
zici tu ca se vad urat pe mese? :-s
Eu fizic nu le-am vazut. O sa comand zilele astea cateva pungute-am gasit pe net cu 5 RON punga de 50 de petale si dupa ce imi ajung va dau de veste
M-ai inteles gresit cele din comert sunt in mare parte foarte reusite si faine. Cele pe care le-am confectionat acasa nu rata bine pe masa, sunt bune sa arunce cu ele fetita cu petale, noi pentru asta le-am si facut. Nu-ti face griji ca nu cred ca vor fi urate cele comandate, totusi eu asa sunt invatata sa nu cumpar ceva ce nu vad, sunt mai de moda veche, daca vrei. Totusi daca nu iti plac cele pe care le-ai comnadat pe net incearca sa cauti prin magazine, ca sunt si acolo iti vei putea alege de care vrei. La noi, in Oradea, am vazut incepand de la 50.000 pana la 70.000, dar cele la 70.000 sunt chiar foarte reusite si ar merge ca decor pe masa.:*

georgi_ramy80
02.04.2008, 13:45:14
fetele... o adresa de unde imi pot comanda si eu ace de par?[-o< [-o< [-o<
merci...:*

Beatrice_S
02.04.2008, 14:01:08
fetele... o adresa de unde imi pot comanda si eu ace de par?[-o< [-o< [-o<
merci...:*
Ti-am trimis pm, sper sa fie de ajutor:-\!

georgi_ramy80
02.04.2008, 14:15:17
:* :* :* :* :*

Matrushca
02.04.2008, 16:46:47
Eu daca as avea parul mai lung si ondulat, mi-as prinde doar partile, cred ca merge si o diadema! asadar, succes! sa ne arati si noua poze de la probele tale!

Matrushca
02.04.2008, 16:48:37
Vreau si eu sursa acelor de par! >:D<

Beatrice_S
02.04.2008, 16:59:41
Vreau si eu sursa acelor de par! >:D<
Foarte simplu si in principiu nici nu am reusit sa o ajut cu mare lucru: dai search dupa cuvantul "ace de par" si alte formulari, dar tu fiind din Bucuresti cu siguranta gasesti magazine de specialitate sau la saloane de rochii de mirese. Bafta fetelor%%-

annutza
02.04.2008, 19:47:25
Sa va arat si eu invitatia...aproape am terminat de impartit^:)^

mihai_bianca
02.04.2008, 21:13:01

Eleganta, frumoasa :) felicitari! Mie imi place.

Fetelor sunt supi :( azi aveam de gand sa cumpar evantaiele pentru cele 6 domnisoare de onoare :( Cand am ajuns la magazin nu mai aveau nici unul culaoarea care imi tb mie :(( adica negru Mi-au zis ca mai aduc cam in 2 luni dar e prea tarziu :(( atunci

gabrielabrb
02.04.2008, 21:17:33

Fetelor sunt supi :( azi aveam de gand sa cumpar evantaiele pentru cele 6 domnisoare de onoare :( Cand am ajuns la magazin nu mai aveau nici unul culaoarea care imi tb mie :(( adica negru Mi-au zis ca mai aduc cam in 2 luni dar e prea tarziu :(( atunci
Asa mult dureazaaa...2 luni??:-SS
Am dat si eu pe google, dar n-am gasit pe nicaieri.
Promit ca mai caut si iti dau de stire :*

gabrielabrb
02.04.2008, 21:23:28

http://www.updateadv.ro/catalog/item.php?cat_id=110&id=1333
uite aici, au si pe negru...

mihai_bianca
02.04.2008, 21:28:49
Da, multumesc dar voiam sa fie ca al meu doar ca negre :( Al meu e ca al miresicii kid, nu stiu daca il stiti, e din dantela cred eu, ivory As fii vrut la fel si pentru ele, sau macar sa nu fie chiar de plaja, nu prea imi dau seama cum ar arata aceastea in realitate

gabrielabrb
02.04.2008, 21:31:06
Da, multumesc dar voiam sa fie ca al meu doar ca negre :( Al meu e ca al miresicii kid, nu stiu daca il stiti, e din dantela cred eu, ivory As fii vrut la fel si pentru ele, sau macar sa nu fie chiar de plaja, nu prea imi dau seama cum ar arata aceastea in realitate
am inteles ideea :D
Mai zicea o tipa pe un forum ca poti gasi la :tria Alfa - magazin de gablonturi si bijuterii care este chiar la intrarea pe lipscani pe stradutza din partea stanga
Pupici:*

mihai_bianca
02.04.2008, 21:40:13
tri alfa? adica cum intrii pe lipscani de pe ic bratianu sau de pe victoriei? Am fost azi pe lipscani si nu am gasi nici un fel de evantai ... poate nu am fost la tri alfa deasta intreb, poate mai am o sansa sa gasesc acolo

gabrielabrb
02.04.2008, 21:49:28
tri alfa? adica cum intrii pe lipscani de pe ic bratianu sau de pe victoriei? Am fost azi pe lipscani si nu am gasi nici un fel de evantai ... poate nu am fost la tri alfa deasta intreb, poate mai am o sansa sa gasesc acolo
Bianca, nu stiu sincer. Eu am dat copy paste la ce am gasit pe net...discutie pe un forum.
aici gasesti link-ul firmei TRIA ALFA: ***********

Sper sa-ti ajute

Joliutza
02.04.2008, 22:04:10

Felicitari! Foarte frumoase si foarte legate de locatie....>:D<

mihai_bianca
02.04.2008, 22:45:34
Bianca, nu stiu sincer. Eu am dat copy paste la ce am gasit pe net...discutie pe un forum.
aici gasesti link-ul firmei TRIA ALFA: **********

Sper sa-ti ajute

multumesc frumos :* oricum orice informatie e bine venita, am gasit pe harta strada, o sa incerc si acolo sa vedem ce iese

georgi_ramy80
03.04.2008, 08:18:55
Eu daca as avea parul mai lung si ondulat, mi-as prinde doar partile, cred ca merge si o diadema! asadar, succes! sa ne arati si noua poze de la probele tale!
Da, aceeasi idee o am si eu cu parul prins in fata si in parti... Pozici? Hmmm... Sigur ca o sa va pun, numai sa nu uit aparatul foto acasa... Stiti voi cum e cu lecitina...

georgi_ramy80
03.04.2008, 08:21:37
Foarte frumoase si elegante...>:D<

Beatrice_S
03.04.2008, 09:12:19
Da sunt intr-adevar in ton cu locatia, genial!

Matrushca
03.04.2008, 10:18:46
Foarte frumoase! felicitari <:-P

annutza
03.04.2008, 12:01:55
Va multumesc pentru aprecieri!>:D<
Astazi am rezolvat si noi cu costumul...il vom face la comanda pana la urma, costumatia complet...

mihaela_n2003
03.04.2008, 15:21:12
Ce gest frumos din partea lui<:-P
Sunt foarte frumoase si finutze. Sa le porti fericita!
Eu sunt un pic panicata in privinta bijuteriilor pe care le voi purta la nunta #-o ,intrucat rochita mea are o usoara tenta de crem si toata lumea imi spune ca nu pot purta bijuterii argintii, ci de aur, sau ma rog, aurii:|
Am gasit cateva, dar auriul ala e mult prea puternic si nu imi place [-(..vreau un auriu f deschis. Oricum corsetul e plin de cristale, asa ca va trebui sa fiu foarte atenta ce pijuterii imi pun, ca sa nu arat ca o paiatza:D
Buna!Si eu am acceasi problema ca si tine ,daca gasesti ceva finut si auriu-deschis cum spuneai te rog din suflet da-mi un semn si mie!MULTUMESC!

gabrielabrb
03.04.2008, 15:26:38
Buna!Si eu am acceasi problema ca si tine ,daca gasesti ceva finut si auriu-deschis cum spuneai te rog din suflet da-mi un semn si mie!MULTUMESC!
Buna Mihaela.
Cu cea mai mare placere, daca vad pe undeva te anunt imediat.
Ca prim pas am sa merg la magazinul swarovski din mall vitan. Acolo sper sa gasesc ceea ce-mi place, ceva foarte discret.

Te pup:*

mihaela_n2003
03.04.2008, 15:26:46
Va place voalul meu?
Foarte frumos!Daca nu-s prea indiscreta de unde din constanta l-ai luat?Asa ceva mi-as dori si eu (brodat)dar crem si nu stiu daca am sa gasesc!Te rog ajuta-ma!

mihaela_n2003
03.04.2008, 15:28:59
Buna Mihaela.
Cu cea mai mare placere, daca vad pe undeva te anunt imediat.
Ca prim pas am sa merg la magazinul swarovski din mall vitan. Acolo sper sa gasesc ceea ce-mi place, ceva foarte discret.

Te pup:*
Iti multumesc ,astept sa imi spui ce ai gasit!Desi sincre eu imi doresc ceva de efect!Daca ma intelegi ce vreau sa spun(mai ieftin asa!)

gabrielabrb
03.04.2008, 15:31:20
Iti multumesc ,astept sa imi spui ce ai gasit!Desi sincre eu imi doresc ceva de efect!Daca ma intelegi ce vreau sa spun(mai ieftin asa!)
Nu te speria, preturile la SW nu sunt chiar asa mari.
nici eu n-as da o avere pe ele, iti dai seama $-)

Tu cam ce buget ai pentru accesorii?:*

mihaela_n2003
03.04.2008, 15:46:52
Nu te speria, preturile la SW nu sunt chiar asa mari.
nici eu n-as da o avere pe ele, iti dai seama $-)

Tu cam ce buget ai pentru accesorii?:*
pai cred ca maxim 200 ron imi ajung?

gabrielabrb
03.04.2008, 15:53:08
pai cred ca maxim 200 ron imi ajung?
eu cred ca da, mai ales ca nu vrei sa aiba foarte multe pietre accesoriile,nu?
De exemplu, un colier destul de plin de pietricele este in jur de 100-130 ron, o pereche de cercei cam 40-60 ron...si mai ramane si bratarica daca vrei...eu una nu cred ca imi mai iau si bratara...ma mai gandesc

mihaela_n2003
03.04.2008, 15:57:11
De exemplu, un colier destul de plin de pietricele este in jur de 100-130 ron, o pereche de cercei cam 40-60 ron...si mai ramane si bratarica daca vrei...eu una nu cred ca imi mai iau si bratara...ma mai gandesc
Parca m-am mai linistit un pic!Aici in cta gasesti numai balarii si la super pret!ITI multumesc !CRed ca vreau si bratarica!;-)

corinka
03.04.2008, 16:05:31
imi plac foarte mult. au fost scumpe?

annutza
03.04.2008, 16:13:31
imi plac foarte mult. au fost scumpe?
3.7 lei bucata si am avut o reducere de 10% pentru ca era in perioada targurilor de nunti

merci:A

ma bucur ca va plac

butterfly_ionela
03.04.2008, 17:01:12

Intr-adevar... deosebite

Joliutza
03.04.2008, 17:16:10
Foarte frumos!Daca nu-s prea indiscreta de unde din constanta l-ai luat?Asa ceva mi-as dori si eu (brodat)dar crem si nu stiu daca am sa gasesc!Te rog ajuta-ma!

Din Cta de la Bilutzi, de unde mi-am luat si rochia. Se face si pe comanda. Al meu a costat 1.300.000.

Pupici.

mihai_bianca
03.04.2008, 21:46:20
Fetelor am si eu o intrebare, unde mai exact este complexul H (sau pavilionul) si daca stie cineva daca e deschis sambata si care e programul. Multumesc frumos >:D<

Matrushca
03.04.2008, 23:02:28
Pavilionul H, este in incinta parcului Herastrau, intrarea dinspre piata presei libere, dar ca sa gasesti mai usor intrebi de intrarea dinspre parcul de joaca copii, unde este balciul. Cum ai intrat pavilonul H, e in partea stanga, o cladire mare ca o hala iar in dreapta e balciul pt copii. Sper sa te fi ajutat! programul nu-l cunosc din pacate, nu am mai fost pe acolo de cativa ani buni. Succes!

mihai_bianca
03.04.2008, 23:04:48
multumesc, sper sa ma descurc ...

Matrushca
03.04.2008, 23:06:19
Fetelor, eu mi-am luat bijuteriile de la Alb si Negru, le puteti vedea in pozele postate cu coafurile, mie mi se potrivesc perfect cu rochia, a carei culoare este ivoire. Setul cuprinde cercei, colier si bratara si a costat cu totul 200 ron, asadar daca va permite bugetul, eu cred ca merita sa cautati si la ei!

Matrushca
03.04.2008, 23:07:20
Cu multa plecere! sper sa-l gasesti si sa gasesti ceea ce cauti tu, acolo! >:D<

mihai_bianca
03.04.2008, 23:13:00
Caut ciorapei de matase si portjartier O miresica mi-a spus ca acolo as gasi Daca mai stie cineva si altundeva >:D<

Matrushca
03.04.2008, 23:16:43
Caut ciorapei de matase si portjartier O miresica mi-a spus ca acolo as gasi Daca mai stie cineva si altundeva >:D<
Eu mi-am luat de la un magazin din piata amzei, dar cam scump, poti incerca in H si daca nu gasesti te redirectionez eu spre acest magazin. Am dat pe ciorapi ivoire cu banda - 70 ron si aveau si jarteluta dar era 120 ron, eu am o jarteluta luata anul trecut de la un sexshop din paris special pentru nunta, tot ivoire, atata doar ca nu are ceva bleu pe ea, dar asta nu e nimic, ca pot coase o floricica bleu si am rezolvat problema. Succes! [-o<

mihai_bianca
03.04.2008, 23:18:58
Da dar sunt din matase ciorapeii tai? Eu caut neaparat din matase...

mihai_bianca
03.04.2008, 23:20:54
Sa vad daca si gasesc :( pana acum nu am avut noroc... Si mie tot ivory imi tb

Matrushca
03.04.2008, 23:26:19
Sincer nu stiu, ca nu m-am uitat atent pe cutie, insa promit ca ma voi uita maine si iti voi spune, m-as uita acum insa al meu doarme deja si nu vreau sa-l trezesc cotrobaind in dulap; sper sa fie si ai mei din matase, acum vreau si eu ciorapei din matase, mi-ai deschis apetitul.:D

mihai_bianca
03.04.2008, 23:27:41
:)) ok astept maine sa vedem :P nu vreau sa luceasca si nici sa se lipeasca rochita de ei deasta vreau din matase :)

Matrushca
03.04.2008, 23:29:24
ok, ma uit maine si iti spun! promit! ;-) ma duc la culcare! noapte buna miresici de mai! >:D<

mihai_bianca
03.04.2008, 23:30:09
noapte buna >:D<

georgi_ramy80
04.04.2008, 09:10:52
fetele...:-\
Ati dat comanda de tort?
Ciocolata, fructe, diplomat...:-\
a...si mai e ceva... In afara de tort, mai aveti si alte prajituri? :-\

moonlightblue
04.04.2008, 09:20:08
fetele...:-\
Ati dat comanda de tort?
Ciocolata, fructe, diplomat...:-\
a...si mai e ceva... In afara de tort, mai aveti si alte prajituri? :-\
da...la noi asa se obisnuieste.
eu am mese de 6 persoane. si vreau sa pun un platou de 800 de g de prajituri pe masa. ce spuneti?
tort inca nu m-am decis:((
mie nu-mi plac astea diplomat cu fructe si e jale ca toate sunt asa. as vrea macar un tiramisu sau ceva special pe baza de cacao, cioco, vanilie...
mai vad.
poate maine ma duc si-i mai iau putin la rost:)

georgi_ramy80
04.04.2008, 09:29:55
da...la noi asa se obisnuieste.
eu am mese de 6 persoane. si vreau sa pun un platou de 800 de g de prajituri pe masa. ce spuneti?
tort inca nu m-am decis:((
mie nu-mi plac astea diplomat cu fructe si e jale ca toate sunt asa. as vrea macar un tiramisu sau ceva special pe baza de cacao, cioco, vanilie...
mai vad.
poate maine ma duc si-i mai iau putin la rost:)
mesele mele sunt de 12 persoane. Si am vb cu cei de la restaurant (care ne impun cofetaria cu care lucreaza ei:( )care ne-au zis ca de obicei la nuntile care s-au facut acolo nu s-a servit decat tort.Vor fi alune, fursecuri, saleuri si fructe pe masa. Noi ne-am hotarat sa punem si inghetata. Asortata...cupe... din ciocolata, caramel si capsuni (am degustat-o, e ff buna). Am fost la cofetarie si ne-au spus ca putem sa-l facem cu ce combinatie vrem. Noi ne-am gandit la ciocolata (em exclus diplomatul) in care vor fi si fructe confiate, iar deasupra jeleu. Eu n-am mancat pana acum de martipan si nu stiu ce gust are...desi mi s-a spus ca e foarte bun...As opta pentru martipan, dar nu inainte de a ne face unul pentru degustat...Ce ziceti de martipan?

Joliutza
04.04.2008, 09:34:33
mesele mele sunt de 12 persoane. Si am vb cu cei de la restaurant (care ne impun cofetaria cu care lucreaza ei:( )care ne-au zis ca de obicei la nuntile care s-au facut acolo nu s-a servit decat tort.Vor fi alune, fursecuri, saleuri si fructe pe masa. Noi ne-am hotarat sa punem si inghetata. Asortata...cupe... din ciocolata, caramel si capsuni (am degustat-o, e ff buna). Am fost la cofetarie si ne-au spus ca putem sa-l facem cu ce combinatie vrem. Noi ne-am gandit la ciocolata (em exclus diplomatul) in care vor fi si fructe confiate, iar deasupra jeleu. Eu n-am mancat pana acum de martipan si nu stiu ce gust are...desi mi s-a spus ca e foarte bun...As opta pentru martipan, dar nu inainte de a ne face unul pentru degustat...Ce ziceti de martipan?

Eu il fac de ciocolata si vanilie, imbracat in martipan, si vom avea si inghetata langa. Este ok martipanul, mai ales pentru aspect, ca il imbraca frumos.

Am rezervat suportul si cu o saptamana-doua inainte de nunta dam detaliile finale.

georgi_ramy80
04.04.2008, 09:36:58
Eu il fac de ciocolata si vanilie, imbracat in martipan, si vom avea si inghetata langa. Este ok martipanul, mai ales pentru aspect, ca il imbraca frumos.

Am rezervat suportul si cu o saptamana-doua inainte de nunta dam detaliile finale.
aha
si puneti si prajituri?

mihai_bianca
04.04.2008, 09:45:32
vai dragi miresici abia astept luna mai sa incepem sa postam toate pozulici pe aici :)) O sa fie nebunie :P

georgi_ramy80
04.04.2008, 09:48:34
vai dragi miresici abia astept luna mai sa incepem sa postam toate pozulici pe aici :)) O sa fie nebunie :P
si eu... si eu...;-)

mihai_bianca
04.04.2008, 09:50:02
si eu... si eu...;-)

:D o sa fii printre primele ;) vad ca ai in 5, pana in 24 mai eeee :( Deja nu mai am rabdare!

georgi_ramy80
04.04.2008, 09:55:27
:D o sa fii printre primele ;) vad ca ai in 5, pana in 24 mai eeee :( Deja nu mai am rabdare!
10............;-)

georgi_ramy80
04.04.2008, 09:57:05
gagici, cum e cu concediul pentru maritis? Sunt 5 zile, nu?
Va ajung?
eu m-am gandit sa imi iau cu o saptamana inainte alea 5 zile si inca 2-3 dupa...
voi plecati imediat dupa nunta in luna de miere?

mihai_bianca
04.04.2008, 10:00:27
10 scuze :D

noi ne luam 2 zile inainte si 10 dupa, cele 5 de la stat le-am luat deja anul trecut cand am facut cununia civila

georgi_ramy80
04.04.2008, 10:02:21
10 scuze :D

noi ne luam 2 zile inainte si 10 dupa, cele 5 dela stat le-am luat deja anul trecut cand am facut cununia civila
va ajung 2 inainte deci...
si plecati dupa nunta? Unde?

mihai_bianca
04.04.2008, 10:05:23
ne ajung ca totul e cam rezolvat
Plecam in 2 iunie in Praga si stam 5 zile
Nunta e la Sibiu deci cu 2 zile inainte o sa fim acolo. Dupa nunta o sa sta inca 5 zile in orasul nostru de suflet dupa care mergem la Arad 2 zile la nasii iar de acolo in Praga... Dupa Praga inapoi in Bucuresti

Miraj
04.04.2008, 10:20:46
Salut miresici
noi am facut meniul aseara, mie mi se pare destul de devreme dar cei de la restaurant au zis ca acum se face....prajituri in afara de tort nu avem, doar fructe, saleuri si samburi de mai multefeluri la inceput...intrebare cata tarie luati voi/ati luat? mie imi tot este teama ca nu va ajunge Jack-ul, am 20sticile la 200pers adica aprox 100barbati..ce ziceti, e de ajuns?

mihai_bianca
04.04.2008, 10:22:51
noi avem 12 de 1 l la 130 de personane cam65 de barbati si o sa ajunga! Daca nu mai este vodka, martini, coniac, vin ... Eu zic ca o sa fie peste masura...

annutza
04.04.2008, 10:27:03
Salut miresici
noi am facut meniul aseara, mie mi se pare destul de devreme dar cei de la restaurant au zis ca acum se face....prajituri in afara de tort nu avem, doar fructe, saleuri si samburi de mai multefeluri la inceput...intrebare cata tarie luati voi/ati luat? mie imi tot este teama ca nu va ajunge Jack-ul, am 20sticile la 200pers adica aprox 100barbati..ce ziceti, e de ajuns?
eu zic sa mai cumperi cateva sticle:* , depinde si ce tarie mai oferi...dar din ce am vazut eu pe la nunti wisky se bea foarte mult.

corinka
04.04.2008, 10:29:45
Salut miresici
te-as sfatui sa mai iei, dar nu stiu in ce conditii le-ai luat. noi luam bauturile de la un depozit detinut de fiul patronului restaurantului. si ei primesc inapoi sticlele nedesfacute, motiv pentru care la noi bauturile fine vor fi servite de chelneri si doar unde se bea mai mult vom lasa toata sticla. asa ne-a sfatuit seful de sala. astfel nu se face asa risipa, cu sticle incepute si neterminate, iar sticlele neincepute le returnam.
dc ai reusi si tu chestia asta, ai putea sa mai iei linistita cateva sticle.

mihai_bianca
04.04.2008, 10:30:07
Si daca nu ajunge, noua ne dau cei de la restaurant si le ducem inapoi dupa 2 zile. Am ramas surprinsi ca la 5* se poarta asa :) Bucurosi! Oricum nu se va lasa nici o sticla la masa, mereu chelnarii vor servi invitatii!

Beatrice_S
04.04.2008, 10:37:36
Salut miresici

Absolut! Nu va bea chiar toata lumea Jack....si nimeni nu cred ca merge sa se imbete. Greseala, asa consider eu, se face cand deja de la set up se pun sticlele pe masa(din n motive urasc chestia asta), ca atunci e normal ca va fi nevoie sa se puna pe fiecare masa la fel, si apoi apar probleme;-), pe cand daca cere de la ospatar sa stii ca se controleaza totusi si un ospatar priceput stie sa intarzia comanda in asa fel incat sa nu se imbete clientul din 3 pahare in 15 minute, pe cand partea cu controlul se mai uita daca o au la mana dreapta toata noaptea! [-X
Eu am cumparat 10 sticle de Jack de un litru pt. aproximativ 170 de pers.(pana cand nu se confirma toate, cam atat) pentru ca stiu ca nu doar Jack ii pot oferi invitatului meu, dar si un vin foarte bun, sau o bere rece, etc., sa nu mai pomenesc de tuica de calitate(pe care nici sa nu o miros ca:-&) si vor fi cu siguranta de ajuns. La femei Martini 10 sticle de 1 litru!;-)

Spor la pregatiri:*

georgi_ramy80
04.04.2008, 10:37:44
te-as sfatui sa mai iei, dar nu stiu in ce conditii le-ai luat. noi luam bauturile de la un depozit detinut de fiul patronului restaurantului. si ei primesc inapoi sticlele nedesfacute, motiv pentru care la noi bauturile fine vor fi servite de chelneri si doar unde se bea mai mult vom lasa toata sticla. asa ne-a sfatuit seful de sala. astfel nu se face asa risipa, cu sticle incepute si neterminate, iar sticlele neincepute le returnam.
dc ai reusi si tu chestia asta, ai putea sa mai iei linistita cateva sticle.
si noi tot asa o sa facem... vom luat taria si sucurile de la un en gross (lucreaza sora-mea acolo) si le vom putea returna pe cele nedesfacute. Cat despre cantitati, n-as stii ce sa-ti zic. Le-am stabilit cu administratorul de la restaurant. Ei stiu cel mai bine. Si la noi tot chelnerul va pune in pahare, asta pentru a evita intr-un fel risipa...O sa fie in plus fata de ce ne-au spus ei, dar oricum, au si ei la bar, pentru eventualitatea in care nu ar ajunge...

Miraj
04.04.2008, 11:16:24
Absolut! Nu va bea chiar toata lumea Jack....si nimeni nu cred ca merge sa se imbete. Greseala, asa consider eu, se face cand deja de la set up se pun sticlele pe masa(din n motive urasc chestia asta), ca atunci e normal ca va fi nevoie sa se puna pe fiecare masa la fel, si apoi apar probleme;-), pe cand daca cere de la ospatar sa stii ca se controleaza totusi si un ospatar priceput stie sa intarzia comanda in asa fel incat sa nu se imbete clientul din 3 pahare in 15 minute, pe cand partea cu controlul se mai uita daca o au la mana dreapta toata noaptea! [-X
Eu am cumparat 10 sticle de Jack de un litru pt. aproximativ 170 de pers.(pana cand nu se confirma toate, cam atat) pentru ca stiu ca nu doar Jack ii pot oferi invitatului meu, dar si un vin foarte bun, sau o bere rece, etc., sa nu mai pomenesc de tuica de calitate(pe care nici sa nu o miros ca:-&) si vor fi cu siguranta de ajuns. La femei Martini 10 sticle de 1 litru!;-)

Spor la pregatiri:*

La restaurant mi-au spus sa calculez 100/ml de persoana...ADICA MI-AR TREBUI 10L, eu am 15l....nu stiu cum sa fac, n-as vrea totusi sa raman fara, cred ca mai iau 3-4 sticle de rezerva..la femei iau Martini si Garonne..si ar mai fi o idee cu gin tonic, e mai racoritor, multe femei prefera ginul...voi ati auzit de varianta cu gin?
pupici
PS - cat suc calculati?mi s-a spus 1l de suc/pers si 1.5l/apa minerala...

gabrielabrb
04.04.2008, 11:21:40
La restaurant mi-au spus sa calculez 100/ml de persoana...ADICA MI-AR TREBUI 10L, eu am 15l....nu stiu cum sa fac, n-as vrea totusi sa raman fara, cred ca mai iau 3-4 sticle de rezerva..la femei iau Martini si Garonne..si ar mai fi o idee cu gin tonic, e mai racoritor, multe femei prefera ginul...voi ati auzit de varianta cu gin?
pupici
Hello
Eu am ales Gin ( pe langa wiskey,Martini si Campari)..
mi se pare super ok, si exact cum ai spus si tu, e f racoritor si usurel

georgi_ramy80
04.04.2008, 11:24:00
pupici
mai, eu zic sa faci cum ti-au spus cei de acolo si iti mai iei o marja de cateva sticle de fiecare. N-ai posibilitatea sa returnezi ce nu s-a desfacut?
Si....n-au cei de acolo la vanzare? Ma gandesc in ideea ca nu ti-ar ajunge... sa cumperi pe loc de acolo?...?

georgi_ramy80
04.04.2008, 11:24:54
Hello
Eu am ales Gin ( pe langa wiskey,Martini si Campari)..
mi se pare super ok, si exact cum ai spus si tu, e f racoritor si usurel
bun...
e superok...
si in afara de tarie, la ce sucuri v-ati gandit?

gabrielabrb
04.04.2008, 11:49:11
bun...
e superok...
Noi am fost obligati sa luam de la restaurant pachetul de soft ( apa plata, minerala, sucuri-cola,fanta sprite,apa tonica si sucuri naturale -grapefruit si portocale) si optional am luat si pachetul de vinuri(rosu si alb). Deci de adus de acasa avem doar spirtoasele despre care ziceam mai sus.

Ce mi s-a parut ok, daca luam Gin-avem oricum apa tonica inclusa in pachetul de soft, la fel si pentru Campari-avem sucul natural de portocale in soft <:-P

:* :*

Miraj
04.04.2008, 11:52:57
mai, eu zic sa faci cum ti-au spus cei de acolo si iti mai iei o marja de cateva sticle de fiecare. N-ai posibilitatea sa returnezi ce nu s-a desfacut?
Si....n-au cei de acolo la vanzare? Ma gandesc in ideea ca nu ti-ar ajunge... sa cumperi pe loc de acolo?...?
nu-l pot returna, mi l-a adus cineva din Spania....si pot cumpara de la ei, dar au preturi exagrate..astae, mai iau cateva sticle..

georgi_ramy80
04.04.2008, 11:53:29
Noi am fost obligati sa luam de la restaurant pachetul de soft ( apa plata, minerala, sucuri-cola,fanta sprite,apa tonica si sucuri naturale -grapefruit si portocale) si optional am luat si pachetul de vinuri(rosu si alb). Deci de adus de acasa avem doar spirtoasele despre care ziceam mai sus.

Ce mi s-a parut ok, daca luam Gin-avem oricum apa tonica inclusa in pachetul de soft, la fel si pentru Campari-avem sucul natural de portocale in soft <:-P

:* :*
da.....
e bine ca vi le-au oferit tot ei...
si cu ce o sa-i asteptati la intrare pe invitati?

gabrielabrb
04.04.2008, 11:55:20
da.....
Cu sampanie -ne-au dat-o bonus cei de la restaurant ;;).Atat cea de la intampinare, cat si cea de la tort

Allyna
04.04.2008, 12:04:49
Miresici de mai 2008, nu stiti daca pe la sfarsitul lunii (mai desigur)se mai gasesc flori de liliac? Mi-ar placea tare mult pentru decorul din biserica...

Beatrice_S
04.04.2008, 12:10:26
wow, ma lasati cu gura casacata... eu am incercat sa ma orientez de la inceput la ceva simplu si elegant, nu ma complic cu multe sortimente, ca odata ce cumperi ceva, exemplu cumpar Garrone, va trebui sa cumpar exact aceeasi cantitate ca si cat ai cumparat din Martini(ce te faci daca se axeaza pe un fel si ti se termina, e valabil si cocktailuri) si mi se pare ca asa arunc cu banii in vant. Eu am vrut sa fac un fel de Bole, e un punch pe baza de alcool si fruncte+sucul fructelor din compozitie si stiti ce mi s-a spus din partea celor de la restaurant, ca ma complic inutil... le dau dreptate acum. Cat despre Gin si Campari, nu cred ca e obligatoriu si nici nu cred ca asta ii va face pe invitati sa se simta bine, doar nu le lasi cu gura uscata oricum;)), dar cred ca mai mult depinde de ideiile si fixurile fiecarei mirese. Eu cu ale mele, voi cu ale voastre...:)>-

gabrielabrb
04.04.2008, 12:15:23
wow, ma lasati cu gura casacata... eu am incercat sa ma orientez de la inceput la ceva simplu si elegant, nu ma complic cu multe sortimente, ca odata ce cumperi ceva, exemplu cumpar Garrone, va trebui sa cumpar exact aceeasi cantitate ca si cat ai cumparat din Martini(ce te faci daca se axeaza pe un fel si ti se termina, e valabil si cocktailuri) si mi se pare ca asa arunc cu banii in vant. Eu am vrut sa fac un fel de Bole, e un punch pe baza de alcool si fruncte+sucul fructelor din compozitie si stiti ce mi s-a spus din partea celor de la restaurant, ca ma complic inutil... le dau dreptate acum. Cat despre Gin si Campari, nu cred ca e obligatoriu si nici nu cred ca asta ii va face pe invitati sa se simta bine, doar nu le lasi cu gura uscata oricum;)), dar cred ca mai mult depinde de ideiile si fixurile fiecarei mirese. Eu cu ale mele, voi cu ale voastre...:)>-
Beatrice, eu nu am zis ca ginul si campari ii vor face pe invitatii mei sa se simta mai bine. Este pur si simplu optiunea mea cu ce ii tratez si asta am ales. Am prietene, care pe langa ce am scris eu ca voi oferi, mai pun la masa Votca, Coniac...etc)...tine de dorinta fiecaruia.

Beatrice_S
04.04.2008, 12:29:28
da.....
Sampania la intrare...e o primire de 5*, asta e incontestabil.
Dar... pentru ca tot timpul exista un dar...cam 20% din invitati vor sosi la restaurant la ora stabilita pe invitatie, asta in conditiile in care ei alcatuiesc alaiul, si restul in orele ce urmeaza, care nu stiu daca vor apuca sa se mai bucure de ea. Acum sunt doua feluri de primiri cu sampanie din pct meu de vedere, adica:
1. se pun frumos pe o tava mare si se asteapta invitatii de un chelner sau chiar doi chelneri cu ele in brate (cam max.20 de minute ar fi normal sa stea saraci in brate cu ea, ca sunt foarte grele) si asta consider eu elegant
2. se pun pe o masa, cea ce mi se pare ca strica farmecul, toti vor trece langa ea si vor cauta mirele si mireasa sa o felicite si bineinteles locurile lor.;-)
Acu mai apare o problema, sampania isi pierde calitatea daca se incalzeste si se duc si "bulele", ceea ce face ca in 20 de minute o sampanie de calitate sa nu mai para nici macar sampanie, nicidecum de calitate.;))
Se poate insista pe tema :[email protected] multi aleg sa dea sampanie la intrare oricum.8-} Bineinteles asta e o problema doar a mireselor calculate care cumpara o sampanie buna si ar vrea ca aceea sa fie apreciata, nicidecum a celor care o inclus in pret de la restaurant =D>

Beatrice_S
04.04.2008, 12:30:21
Beatrice, eu nu am zis ca ginul si campari ii vor face pe invitatii mei sa se simta mai bine. Este pur si simplu optiunea mea cu ce ii tratez si asta am ales. Am prietene, care pe langa ce am scris eu ca voi oferi, mai pun la masa Votca, Coniac...etc)...tine de dorinta fiecaruia.
Si mi se pare ca asta am scris si eu...^:)^

corinka
04.04.2008, 12:33:34
spunea ca cei de la restaurant au sfatuit-o sa ia 10 l si ea are 15 l, dc bine am citit. deci are si rezerve, eu zic ca nu tb sa-si faca griji!

Beatrice_S
04.04.2008, 12:35:40
spunea ca cei de la restaurant au sfatuit-o sa ia 10 l si ea are 15 l, dc bine am citit. deci are si rezerve, eu zic ca nu tb sa-si faca griji!
Corect!<:-P

georgi_ramy80
04.04.2008, 12:38:02
asa este,.... eu doar i-am intarit ideea...:-p

mihai_bianca
04.04.2008, 12:39:35
si eu vreau liliac pe mese :( dar nu stiu daca o sa mai fie in 24 mai, daca nu o sa ne reorientam spre lalele...

georgi_ramy80
04.04.2008, 12:43:12
si eu vreau liliac pe mese :( dar nu stiu daca o sa mai fie in 24 mai, daca nu o sa ne reorientam spre lalele...
ma gandeam la lalele... or sa ti le puna in ziua aia, corect, dar stiu si eu cum vor rezista?

cinezee
04.04.2008, 12:43:22
e frumos intradevar liliacul , are un miros destul de parfumat , dar intradevar din pacate nu mai este in mai si din cate stiu eu asta nu se importa ,nu ai cum , fiind un arbust

Beatrice_S
04.04.2008, 12:49:31
Liliacul infloreste la sfarsitul lui aprilie, la inceputul lui mai, doar atata stiu, ca asa a fost in ani precedenti

cinezee
04.04.2008, 12:57:57
mai depinde si de zona , mai spre sud daca e destul de cald incepe si pe la inceputu lu aprilie , mai ales ca acum anotimpurile nu mai corespund ca in trecut

georgi_ramy80
04.04.2008, 13:03:03
Fetele, ce culoare ati ales pentru decorarea salii? Flori, mese, scaune...:-\

Joliutza
04.04.2008, 13:10:10
bun...
e superok...

Noi luam Cola si Tymbark Orange.

Joliutza
04.04.2008, 13:11:33
da.....

Noi ii vom servi doar cu sampanie. La fel ca la starea civila.

corinka
04.04.2008, 13:13:56
asa este,.... eu doar i-am intarit ideea...:-p
acum depinde si ce invitati are? dc sunt rusi si irlandezi, nu stiu dc ii ajunge...:-p

corinka
04.04.2008, 13:16:15
la nunta noastra, culoarea predominnanta va fi oranj. huse albe cu funde oranj, trandafiri oranj, vreau ca si tortui sa fie ornat cu trandafiri oranj (de martipan), vreau sa pun pe masa lumanari oranj. este culoarea mea preferata.;;)

georgi_ramy80
04.04.2008, 13:19:29
acum depinde si ce invitati are? dc sunt rusi si irlandezi, nu stiu dc ii ajunge...:-p
ha ha ha! Nu cred ca e cazul sa facem misto unele de altele...aminteste-ti ca a zis ca ii este teama sa nu cumva sa nu-i agunga, in conditiile in care are ceva si in plus...si suntem aici sa ne sfatuim, nu?:)>-

corinka
04.04.2008, 13:22:33
ha ha ha! Nu cred ca e cazul sa facem misto unele de altele...aminteste-ti ca a zis ca ii este teama sa nu cumva sa nu-i agunga, in conditiile in care are ceva si in plus...si suntem aici sa ne sfatuim, nu?:)>-
am facut o gluma, scuze daca a fost proasta. nu am avut intenii rautacioase. eu cred ca are de ajuns, dc asa i-au spus cei de la restaurant. cred ca se pricep mai bine decat noi.
era altceva dc ii spuneau ca nu-i ajunge. atunci ar fi putut avea banuieli ca vor sa o fure. dar avand in vedere ca i-au spus ca e ok, nu ar tb sa isi mai faca griji si pt bautura.

georgi_ramy80
04.04.2008, 13:22:48
la nunta noastra, culoarea predominnanta va fi oranj. huse albe cu funde oranj, trandafiri oranj, vreau ca si tortui sa fie ornat cu trandafiri oranj (de martipan), vreau sa pun pe masa lumanari oranj. este culoarea mea preferata.;;)
:)>- si la noi tot orange...
mi-a fost teama la un moment dat sa nu fie prea mult: huse, mese, pamblica la marturii si la carduri, in decorarea salii, in flori...

MaryT
04.04.2008, 13:22:53

nu a facut misto..era o glumita nevinovata.. !!

la noi culoarea predominanta e bordeaux !!

georgi_ramy80
04.04.2008, 13:25:02
am facut o gluma, scuze daca a fost proasta. nu am avut intenii rautacioase. eu cred ca are de ajuns, dc asa i-au spus cei de la restaurant. cred ca se pricep mai bine decat noi.
era altceva dc ii spuneau ca nu-i ajunge. atunci ar fi putut avea banuieli ca vor sa o fure. dar avand in vedere ca i-au spus ca e ok, nu ar tb sa isi mai faca griji si pt bautura.
te cred... stai linistita... nu e cazul sa fim rautacioase... stii si tu cum e... ne sunt nervii intinsi la maximum...;-)

MaryT
04.04.2008, 13:27:31
te cred... stai linistita... nu e cazul sa fim rautacioase... stii si tu cum e... ne sunt nervii intinsi la maximum...;-)

ai mei nu..[-X
noi chiar vrem sa plecam si intr-o ante-luna de miere pe la inceputul lui mai...;)) ..

corinka
04.04.2008, 13:30:41
ai mei nu..[-X
noi chiar vrem sa plecam si intr-o ante-luna de miere pe la inceputul lui mai...;)) ..
=D> bravo voua! sunteti tari. noi am vrut sa mergem la roma luna asta, sa profitam de oferta unei companii low-cost, dar am renuntat la idee.
ne distram noi in iunie in hurghada.
chiar, voi ce planuri aveti pt luna de miere? sau pt ante-luna de miere, dc e cazul?

MaryT
04.04.2008, 13:33:35
=D> bravo voua! sunteti tari. noi am vrut sa mergem la roma luna asta, sa profitam de oferta unei companii low-cost, dar am renuntat la idee.
ne distram noi in iunie in hurghada.
chiar, voi ce planuri aveti pt luna de miere? sau pt ante-luna de miere, dc e cazul?

am vrea cateva zile la Budapesta la inceputul lui mai ( trebuia sa mergem saptamana trecuta dar ne-am oprit la Timisoara la shopping la Iulius Malll si am uitat de Budapesta:)) )
si in luna de miere in Turcia ca altundeva nu am cum ca sunt insarcinata si e dificil un zbor mai lung !! ( initial platisem chiar ptr. ZAnzibar si safari in Kenya...dar a aaparut Bebica intre timp )

voi ?

georgi_ramy80
04.04.2008, 13:35:00
ai mei nu..[-X
Ma bucur ca esti linistita!!!!
Si... Sa va bucurati de tot ce e mai bun!

MaryT
04.04.2008, 13:38:31
Ma bucur ca esti linistita!!!!
Si... Sa va bucurati de tot ce e mai bun!

nu m-a apucat stresul cu nunta..ca stiu ca orice ar fi va fi cea mai frumoasa zi din viata mea...so...;))
multumim asemenea >:D<

duplanty
04.04.2008, 13:43:07
Cu planurile de luna de miere stam perfect...o sa luam masina si pornim prin tara...fara sa organizam ceva..o sa vizitam locurile din tarisoara asta...si sa ne odihnim si sa ne revenim mai ales ca sigur sa fie o saptamana si o zi dupa nunta numai cu stres...mai ales ca la noi se face si masa a 2 a cu nasii...ca asa e obiceiul,...asa...si mai ales am o intrebare...Cu invitatiile cum stati?...Le-ati tiparit?...Le-ati impartit?...Ca noi pur si simplu am uitat de ele:))

corinka
04.04.2008, 13:47:00
am vrea cateva zile la Budapesta la inceputul lui mai ( trebuia sa mergem saptamana trecuta dar ne-am oprit la Timisoara la shopping la Iulius Malll si am uitat de Budapesta:)) )
si in luna de miere in Turcia ca altundeva nu am cum ca sunt insarcinata si e dificil un zbor mai lung !! ( initial platisem chiar ptr. ZAnzibar si safari in Kenya...dar a aaparut Bebica intre timp )

voi ?
sanatate la bebel! cand vine?

georgi_ramy80
04.04.2008, 13:48:25
miresici, ce credeti voi despre fundele de pus in piept? Mie una nu-mi plac (as fi renuntat la ele, dar asta-i obiceiul), sau as fi optat pentru unele naturale, asa cum, de altfel, am vrut si la masini (la oglinzi)...dar, analizand mai bine, mi-am dat seama ca nu stiu cum or sa reziste...
asa ca am ales un model tare dragutzel in ton orange (asa cum va fi sala decorata), micutze, finutze, (trandafirasi). Pentru nasi si socrii am ales unele crem (se zice ca trebuie sa fie diferite)(micutze si ele). Ce sa ma fac eu ca puiului meu i se pare trandafirul lui prea mic, zice ca nici nu se deosebeste de ceilalti invitati...

MaryT
04.04.2008, 13:50:04
sanatate la bebel! cand vine?

multumesc !!
in septembrie e asteptat !!:>

Miraj
04.04.2008, 13:50:37
=)) =)) =)) Da ce cu romanii ti-e rusine?=)) tocmai am vb cu o colega care a avut 12 sticle la 120 pers si i-a ramas o sticla....si s-a baut la unele mese numai Jack cu cola...m-am linistit, am de ajuns.

MaryT
04.04.2008, 13:50:45
Cu planurile de luna de miere stam perfect...o sa luam masina si pornim prin tara...fara sa organizam ceva..o sa vizitam locurile din tarisoara asta...si sa ne odihnim si sa ne revenim mai ales ca sigur sa fie o saptamana si o zi dupa nunta numai cu stres...mai ales ca la noi se face si masa a 2 a cu nasii...ca asa e obiceiul,...asa...si mai ales am o intrebare...Cu invitatiile cum stati?...Le-ati tiparit?...Le-ati impartit?...Ca noi pur si simplu am uitat de ele:))

in week-end o sa incepem sa le impartim !!;;)

georgi_ramy80
04.04.2008, 13:51:44
multumesc !!
sa fie sanatos!!!!

MaryT
04.04.2008, 13:52:06
miresici, ce credeti voi despre fundele de pus in piept? Mie una nu-mi plac (as fi renuntat la ele, dar asta-i obiceiul), sau as fi optat pentru unele naturale, asa cum, de altfel, am vrut si la masini (la oglinzi)...dar, analizand mai bine, mi-am dat seama ca nu stiu cum or sa reziste...
asa ca am ales un model tare dragutzel in ton orange (asa cum va fi sala decorata), micutze, finutze, (trandafirasi). Pentru nasi si socrii am ales unele crem (se zice ca trebuie sa fie diferite)(micutze si ele). Ce sa ma fac eu ca puiului meu i se pare trandafirul lui prea mic, zice ca nici nu se deosebeste de ceilalti invitati...

ptr. mire ,nas si socrul o sa am flori naturale..atat..ptr.invitati nici o floare in piept..;))

MaryT
04.04.2008, 13:53:00
=)) =)) =)) Da ce cu romanii ti-e rusine?=)) tocmai am vb cu o colega care a avut 12 sticle la 120 pers si i-a ramas o sticla....si s-a baut la unele mese numai Jack cu cola...m-am linistit, am de ajuns.

noi la 150 pers. vom avea aprox 20 st. de Jack..;))

Miraj
04.04.2008, 13:56:35

Am ales lila cu gri deschis/argintiu, imi place mult combinatia...adevarata incercare o sa fie la arnjamentele florale, avand in vedere ca liliacul deja sta sa infloreasca de pe acum, mai raman irisi mov,combinati cu garofite si cu...nu stiu cum se numesc..sunt ca niste mini-crizanteme lila, sunt foarte dragute.Am fost la florarie saptamana asta si am intrebat de florile de sezon de la sf lui mai si se pare ca o sa fie infloriti trandafirii de gradina...daca aveti de unde lua e o super idee sa-i folosim:*

georgi_ramy80
04.04.2008, 13:58:08
quote=mteleleu;748465]ptr. mire ,nas si socrul o sa am flori naturale..atat..ptr.invitati nici o floare in piept..;))[/quote]
=D> =D> =D> =D> =D>
Asa mi-as fi dorit si eu...........;;)

MaryT
04.04.2008, 14:01:18
=D> =D> =D> =D> =D>
Asa mi-as fi dorit si eu...........;;)

pai go for it !!
si am uitat de cavalerii de onoare care vor avea si ei flori in piept..naturale of course..!

georgi_ramy80
04.04.2008, 14:06:26
pai go for it !!
si am uitat de cavalerii de onoare care vor avea si ei flori in piept..naturale of course..!
Off...Nu pot renunta la ele, dar ma consolez cu ideea ca sunt micuti trandafirasii si e f mica diferenta, incat par naturali...

MaryT
04.04.2008, 14:08:28
Off...Nu pot renunta la ele, dar ma consolez cu ideea ca sunt micuti trandafirasii si e f mica diferenta, incat par naturali...

eh..o sa fie bine<:-P

Beatrice_S
04.04.2008, 14:25:56
La noi culoarea predominanta e albastru inchis si auriu, scaunele sunt frumos lucrate din lemn si am decis ca ar fi pacat sa le acoperim!

Beatrice_S
04.04.2008, 14:33:44
multumesc !!
Felicitari!!!>:D<<:-P

Beatrice_S
04.04.2008, 14:35:51
ai mei nu..[-X
Si noi vom evada daca totul merge bine chiar de 1 mai, cu 2 zile inainte de nunta, dar parca m-as duce undeva in natura, fara o destinatie anume:-$, cat despre luna de miere, mergem pe vas!

Matrushca
04.04.2008, 14:43:22
Azi am facut poze cu accesoriile, vi le arat si voua ! ;;) ciorapeii, nu stiu daca sunt sau nu din matase, nu scrie pe ei, insa la cat au costat si la cum arata asa par. Ce parere aveti?:-B

georgi_ramy80
04.04.2008, 14:45:38
Si noi vom evada daca totul merge bine chiar de 1 mai, cu 2 zile inainte de nunta, dar parca m-as duce undeva in natura, fara o destinatie anume:-$, cat despre luna de miere, mergem pe vas!
Asta am vrea si noi... sa fugim de 01 mai, dar la mare... Imi place marea de mor... eu sunt nascuta la munte, undeva pe langa sinaia...si poate de-aia...In fiecare an am fost, de cand suntem impreuna...
Cat despre luna de miere, nu stiu dc v-am spus, dar ne-au anuntat nasii sa nu ne facem planuri (noi am fi vrut sa plecam imediat dupa nunta) ca ne-au cumparat ei bilete in turcia - kusadasi... dar de nunta...Abia astept!!!\:D/ \:D/ \:D/

Beatrice_S
04.04.2008, 14:45:44
Azi am facut poze cu accesoriile, vi le arat si voua ! ;;) ciorapeii, nu stiu daca sunt sau nu din matase, nu scrie pe ei, insa la cat au costat si la cum arata asa par. Ce parere aveti?:-B
Eu m-am indragistit de pantofi tai, ambele sunt super!

Beatrice_S
04.04.2008, 14:47:08
Asta am vrea si noi... sa fugim de 01 mai, dar la mare... Imi place marea de mor... eu sunt nascuta la munte, undeva pe langa sinaia...si poate de-aia...In fiecare an am fost, de cand suntem impreuna...
Cat despre luna de miere, nu stiu dc v-am spus, dar ne-au anuntat nasii sa nu ne facem planuri (noi am fi vrut sa plecam imediat dupa nunta) ca ne-au cumparat ei bilete in turcia - kusadasi... dar de nunta...Abia astept!!!\:D/ \:D/ \:D/
Foarte frumos gest din partea nasilor^:)^. Cred ca ati ramas fara cuvinte>:D<

georgi_ramy80
04.04.2008, 14:49:38
imi plac pantofiorii de mooor... Si colierul... auriu? Parca au florile alta culoare? Sau ma insel?=D> =D> =D>

georgi_ramy80
04.04.2008, 14:51:48
Foarte frumos gest din partea nasilor^:)^. Cred ca ati ramas fara cuvinte>:D<
asa este... nu stiam cum sa reactionam... ei au vrut sa fie surpriza, dar asa surpriza nu se poate tine secret... noi eram hotarati sa cautam destinatia pe net...si ar fi fost superaiurea sa ne fi luat si noi bilete...

Matrushca
04.04.2008, 14:57:48
imi plac pantofiorii de mooor... Si colierul... auriu? Parca au florile alta culoare? Sau ma insel?=D> =D> =D>
Colierul este auriu, dar florile sunt ivoire! ca si rochita! pe langa colier mai am si cercei si bratara la fel! :)

Beatrice_S
04.04.2008, 15:05:19
Colierul este auriu, dar florile sunt ivoire! ca si rochita! pe langa colier mai am si cercei si bratara la fel! :)
Eu am ales un colier simplu ca am corsetul rochiei un pic mai incarcata care are cercei si bratara, dar ma indoiesc ca voi purta bratara!

Matrushca
04.04.2008, 15:16:43
De ce sa nu porti bratara? eu pe dreapta voi aseza bratara fara niciun inel, iar pe stranga doar verigheta!

Beatrice_S
04.04.2008, 15:33:52
De ce sa nu porti bratara? eu pe dreapta voi aseza bratara fara niciun inel, iar pe stranga doar verigheta!
Depinde de ce manusa imi voi alege si voi vedea atunci... dar nu as vrea sa fiu prea incarcata

georgi_ramy80
04.04.2008, 15:36:01
Depinde de ce manusa imi voi alege si voi vedea atunci... dar nu as vrea sa fiu prea incarcata
a...bine ca ati deschis discutia...manusi scurte sau trei sferturi?

Beatrice_S
04.04.2008, 15:38:45
Cred ca trei sferturi:-SS, dar chiar nu stiu, ca nu mai tin minte de care am avut la proba:((

Beatrice_S
04.04.2008, 15:39:50
Aveam emotii prea mari, si cand m-am vazut cu rochia mireasa in felul in care imi imagineam de fetita, m-a luat plansul:-$

georgi_ramy80
04.04.2008, 15:54:30
Aveam emotii prea mari, si cand m-am vazut cu rochia mireasa in felul in care imi imagineam de fetita, m-a luat plansul:-$
bety, dar nu-ti spun eu...din momnetul in care am intrat in cabina m-a trecut un fior...cd am ajuns in fata oglinzii...ma topisem...ma scurgeam toata...
eu n-am avut deloc manusi la proba, de aia va intrebam... eu mi-am luat trei sferturi, dar tb sa ma probez neaparat cu ele...si cu colierul, cu cerceii...cu tot...

Joliutza
04.04.2008, 21:07:08

Eu voi avea scurte. Le puteti vedea in galeria de poze.

Matrushca
04.04.2008, 23:29:54
Eu nu voi avea deloc manusi, nici nu am probat ce-i drept, insa cred ca arata foarte bine 3/4, acum inteleg d c nu vrei bratarica ;))

mihai_bianca
05.04.2008, 07:38:25
Fetelor la rochita mea merg manusi oare? Nu am probat cu ea si nu stiu daca sa dau banii sau nu :) Scuzati kg multe in plus ;))

Matrushca
05.04.2008, 07:48:24
Fetelor la rochita mea merg manusi oare? Nu am probat cu ea si nu stiu daca sa dau banii sau nu :) Scuzati kg multe in plus ;))
Cred ca ar merge, e dreapta rochita si cred ca ar da bine impreuna! Dar mai gandeste-te la un aspect, ca o data puse aceste manusi, va trebui sa rezisti cu ele pe durata intregului eveniment, altfel e un pic aiurea sa le dai jos, fac parte din intreaga tinuta si e urat ca la inceput sa fi impecabilia, iar undeva pe la mijloc sa incepi a renunta la accesorii. Nu ai de ce sa-ti scuzi kg in plus, esti culmea, aici suntem pentru a ne sfatui nu a ne barfi! [-X

Matrushca
05.04.2008, 07:49:33
Si in plus nu sunt chiar atat de in plus! asadar fi fara griji, vei fi o mireasa frumoasa si atragatoare! >:D<

mihai_bianca
05.04.2008, 07:50:25
deci tb sa stai cu ele pana la sfarsit :( nu cred ca as rezista, se si murdaresc cred o zi intreaga ...

mihai_bianca
05.04.2008, 07:51:38
si cred ca ar tb 3 sfetruri nu? Cred ca o sa renunta la idee pana la urma, o manichiura impecabila si atat :P

mihai_bianca
05.04.2008, 07:53:01
Si in plus nu sunt chiar atat de in plus! asadar fi fara griji, vei fi o mireasa frumoasa si atragatoare! >:D<

>:D<
:* oricum prietenele zic ca ma avantajeaza, si eu ma simt super cand ma imbrac in ea, parca nu as mai avea chiar 77kg :)) as fii undeva la 67 ;)

Matrushca
05.04.2008, 07:56:20
Neata, ce matinale suntem, pic de somn dar asta nu conteaza, plec astazi in voiaj inainte de nunta, mergem in vizita la niste rude prin Iordania, o tara frumoasa si calda, numai bine cat sa ne revenim dupa evenimentul nostru trist si sa ne pregatim pt nunta.
Cu manusile eu asa as face, le-as tine pana la sfarsit, insa acum citind postul tau am stat si m-am gandit ce faci la biserica cand urmeaza a ti se pune verigheta? te chinui atunci repede sa dai manusa jos? e un pic cam incomoda situatia pentru mine. Eu optez pt unghii false french natural, lungime scurta, mi le pun in ziua aia mi le scot a doua zi, comod, usor si frumos!

Matrushca
05.04.2008, 07:58:20
>:D<
:* oricum prietenele zic ca ma avantajeaza, si eu ma simt super cand ma imbrac in ea, parca nu as mai avea chiar 77kg :)) as fii undeva la 67 ;)
Kg nu conteaza, si eu sufar de aceiasi probl, ma lupt cu ele! daca e comoda rochita si te avantajeaza si clar te avantajeaza, nu mai conteaza nimic, decat tu si el, asadar sa va bucurati de ziua voastra si sa te simti ca o printesa! sunt convinsa ca asa va fi!

mihai_bianca
05.04.2008, 07:59:21
Iti doresc sa ai voiaj cat mai placut. Si ai dreptate cu manusile cred ca renunt la ele :) Oricum verigheta cred ca o pui pe manusi nu le dai jos ...

Apropo m-am uitat la pozele tale de la cunuia civila si ai fost superba :D Felicitari!

mihai_bianca
05.04.2008, 08:01:21
Kg nu conteaza, si eu sufar de aceiasi probl, ma lupt cu ele! daca e comoda rochita si te avantajeaza si clar te avantajeaza, nu mai conteaza nimic, decat tu si el, asadar sa va bucurati de ziua voastra si sa te simti ca o printesa! sunt convinsa ca asa va fi!

Ai dreptate >:D< asa va fii ca nu are de ce sa nu fie :D

Matrushca
05.04.2008, 08:01:46
;;) Multumesc, si voi ati fosti doi frumosi si doi fericiti! abia astept sa ne vedem pozele de la nunta! :-" mai e asa putin!

mihai_bianca
05.04.2008, 08:03:03
tu prima :D Oricum eu nu mai am rabdare, abia astept sa vina odata mai

Matrushca
05.04.2008, 08:10:53
Si eu sunt nerabdatoare [-o< , sper sa fie totul bine! va las cu bine, ma duc sa fac bagajele! ne citim peste o saptamana! succes la pregatiri! :* pa pa

georgi_ramy80
05.04.2008, 09:17:04
Neata, ce matinale suntem, pic de somn dar asta nu conteaza, plec astazi in voiaj inainte de nunta, mergem in vizita la niste rude prin Iordania, o tara frumoasa si calda, numai bine cat sa ne revenim dupa evenimentul nostru trist si sa ne pregatim pt nunta.
Cu manusile eu asa as face, le-as tine pana la sfarsit, insa acum citind postul tau am stat si m-am gandit ce faci la biserica cand urmeaza a ti se pune verigheta? te chinui atunci repede sa dai manusa jos? e un pic cam incomoda situatia pentru mine. Eu optez pt unghii false french natural, lungime scurta, mi le pun in ziua aia mi le scot a doua zi, comod, usor si frumos!
Drum bun! sa va distrati si sa va bucurati de ce e mai bun!!!
Vorbeati despre manusi... eu mi-am achizitionat o pereche 3/4, dar vreau sa va spun ca nu acopera degetele, deci nu se pune problema sa le scoti in momentul in care o sa iti pui verigheta. Si atunci merge lejer si cu manechiura pt care optezi tu...

mihai_bianca
05.04.2008, 15:42:56
Eu m-am hotarat, nu mai imi pun manusi!!! Cred ca as fii prea incarcata :D Azi am rezolvat si cu posetuta dragele mele deci mai imi tb chilotei frumosi cu danteluts ;)) si nu stiu daca o sa port sau nu ciorapei. Cert e ca nu am gasit din matase cum voiam asa ca probabil o sa cumpar unii cu banda si o sa vad eu atunci daca ii port sau nu :P

Voi ce mai ziceti? Apropo, am vazut liliacul inflorit deci mi s-a dus speranta de a avea la nunta liliac in aranjamentele de pe mese :(( De importat e scump :( asa ca am ramas la optiunea lalele sau poate irisi :( Sa vedem...

georgiiulia
06.04.2008, 19:57:42
sa ma laud si eu cu noile mele achizitii.....pantofi, poseta, pantofi de schimb si invitatii...ce parere aveti?

Adamiresica
06.04.2008, 21:07:03
sa ma laud si eu cu noile mele achizitii.....pantofi, poseta, pantofi de schimb si invitatii...ce parere aveti?

Supeer mai ales invitatiile. Cei de pe fundal sunteti voi???

mihai_bianca
06.04.2008, 21:49:51
Sunt f frumoase :) Felicitari!!!!

georgi_ramy80
07.04.2008, 08:08:09
Foarte frumoase! Sa le porti iubitzica! Si... sa va poarte noroc!

Joliutza
07.04.2008, 09:01:50

Foarte frumoase.....toate. Sa le stapaniti/impartiti sanatosi si bucurosi!!!!

corinka
07.04.2008, 10:25:36
Bianca, rochia ta nu era alb cu negru? Nu tu ai postat o rochie alb cu negru in partea superioara? Sau te confund cu alta miresica? Sau erai tu si ai renuntat la modelul acela?

Piuta
07.04.2008, 10:30:50
MA INTRISTEAZA VREMEA ASTA! SPER DIN TOT SUFLETUL CA PANA LA NUNTILE NOASTRE DIN MAI SA AVEM PARTE DE SOARE SI VREME PLACUTA!!!!:-s

cu pregatirile......mai avem de dat vreo 40 de invitatii, urmeaza sa ne intalnim cu cei care se ocupa cu decorarea salii. acesta va fi alb visiniu, cu voal si multe flori. nu am mai avut timp sa imi caut pantofi, sper sa merg la cumparaturi in urmatoarele zile. inca nasa mea nu s-a decis cu ce se imbraca, mai bine spus ce culoare asa ca nu stiu ce buchet sa comand; oricum la florarie e bine daca merg cu 2 saptamani inainte de nunta.
sper in acesta saptamana sa mergem la depozitul de unde vrem sa luam bauturile: ne-am gandit la pepsi, sprite, suc natural (cred ca Justo), coniac Alexandrion, bere Ursus (asta le place prietenilor nostrii), saratele, fructe......, lichior si mai vedem la fata locului, plus ce ne recomanda administratorul localului unde va fi nunta
voi nu aveti emotii??? eu parca nu mai pot dormi noaptea.....si ma cad doare stomacul de vreo saptamana (am avut ulcer 7 ani), nu am pofta de mancare si simt ca trece timpul si nu am facut nimic
va pup si sa mearga ca pe strune pregatirile
acum ma simt mai bine, m-am mai descarcat; e buna terapia asta

corinka
07.04.2008, 10:34:00
MA INTRISTEAZA VREMEA ASTA! SPER DIN TOT SUFLETUL CA PANA LA NUNTILE NOASTRE DIN MAI SA AVEM PARTE DE SOARE SI VREME PLACUTA!!!!:-s

cu pregatirile......mai avem de dat vreo 40 de invitatii, urmeaza sa ne intalnim cu cei care se ocupa cu decorarea salii. acesta va fi alb visiniu, cu voal si multe flori. nu am mai avut timp sa imi caut pantofi, sper sa merg la cumparaturi in urmatoarele zile. inca nasa mea nu s-a decis cu ce se imbraca, mai bine spus ce culoare asa ca nu stiu ce buchet sa comand; oricum la florarie e bine daca merg cu 2 saptamani inainte de nunta.
sper in acesta saptamana sa mergem la depozitul de unde vrem sa luam bauturile: ne-am gandit la pepsi, sprite, suc natural (cred ca Justo), coniac Alexandrion, bere Ursus (asta le place prietenilor nostrii), saratele, fructe......, lichior si mai vedem la fata locului, plus ce ne recomanda administratorul localului unde va fi nunta
voi nu aveti emotii??? eu parca nu mai pot dormi noaptea.....si ma cad doare stomacul de vreo saptamana (am avut ulcer 7 ani), nu am pofta de mancare si simt ca trece timpul si nu am facut nimic
eu inca nu am ajuns sa ma stresez. inca nu am impartit nici 40 de invitatii si avem de dat aproape 200...:))
daca de pe acum esti stresata, ce te vei face in mai? sa nu iti recidiveze ulcerul. linisteste-te, pt ca totul va fi bine!

moonlightblue
07.04.2008, 10:37:11

fii calma nu te stressa...
eu am fost sambata la restaurant decisa sa rezolv cu prajiturile, cazarea si alte bazdaganii
m-a linistit cu prajiturile mi-au zis ca fac comanda cu 10 zile inainte si de tort si de prajituri. cam stressant pt mine dar ce sa zic...
eu n-am auzit de suc natural Justo....
cred totusi ca nu iei fructele acum nu?
si mi-au zis de la restaurant sa iau 1,5 l de pers de suc si 1,5 l de apa. eu calculasem 1l si 1l. voi ce spuneti?
aaa si 150 de grame de tort de persoana. si aici eu stiam de 100 de grame de persoana....

corinka
07.04.2008, 10:39:29
eu am fost sambata la restaurant decisa sa rezolv cu prajiturile, cazarea si alte bazdaganii
m-a linistit cu prajiturile mi-au zis ca fac comanda cu 10 zile inainte si de tort si de prajituri. cam stressant pt mine dar ce sa zic...
si mi-au zis de la restaurant sa iau 1,5 l de pers de suc si 1,5 l de apa. eu calculasem 1l si 1l. voi ce spuneti?
aaa si 150 de grame de tort de persoana. si aici eu stiam de 100 de grame de persoana....
se numeste Giusto. nu e chiar natural-natural, adica nu-i din pulpa de fructe, ci e cu apa si zahar, dar nu este acidulat. se gaseste in pet-uri de 2 l si e ok la gust.

georgi_ramy80
07.04.2008, 11:08:03

Gagicutzo, nu ai de ce sa te alarmezi... Adevarul este ca, (cu toate ca or sa ma contrazica alte miresici), stresul isi spune cuvantul..., dar asta nu ar trebui sa presupuna nopti nedormite sau, doamne fereste, sa fii prin spitale in ziua nuntii. Gandeste-te ca trebuie sa iasa totul exact asa cum am visat de mici! Si asta numai dc incerci sa faci un exercitiu cu psihicul tau...
cat privesc pregatirile, nu stai rau! Am inteles ca nu mai ai decat ce trebuie lasat pe ultima sunta de metri, nu?
Bafta multa si stai linistita, noi, cele care facem pasul inaintea ta, iti vom povesti ce si cum, asa incat sa nu faci si tu greseluile noastre!:* :* :*

Beatrice_S
07.04.2008, 11:15:06
Eu pentru stabilirea cantitatii de suc si apa m-am lasat pe mana celor de la restaurant si ei mi-au zis in felul urmator: 0,5 l de suc carbogazos, 0,5 l x 2 de apa minerala. Eu ii cred pe cuvant, desi initial si eu vroiam 1 l de suc.:">

silviamiu
07.04.2008, 11:15:26

Felicitari pt noile achizitii!!Sa iti aduca numai fericire!!

Off fetelor am inceput sa cam intru si eu in panica!!Mai am de dat invitatii, de cumparat tot ce inseamna de imbracat, buchetul pt nasa,cocardele, cosuletul pt cocarde,sucuri si apa, fructe, de gravat paharele mirilor si ale nasilor, offf simt ca nu se mai termina odata!!
Am cumparat bauturile: whiski,ciociosan (cumparate din Bulgaria), vin.red bull.
Sunt agitata si il agit si pe bebe...sper sa ma mai calmez cand o sa mai vad ceva din cumparaturi facute pt nunta.
Mi se pare ca trece timpul asta din ce in ce mai repede...zboara nu altceva!!
Va pup si spor la cumparaturi in continuare!!

Lizz22
07.04.2008, 11:18:53
Eu pentru stabilirea cantitatii de suc si apa m-am lasat pe mana celor de la restaurant si ei mi-au zis in felul urmator: 0,5 l de suc carbogazos, 0,5 l x 2 de apa minerala. Eu ii cred pe cuvant, desi initial si eu vroiam 1 l de suc.:">
:O:O:Omi se pare cam putin 0,5 l suc,sincer...din cate am auzit s d la altzii cant "optima" ar fi cam 1l/pers...poate ar fi bine sa iei ceva p plus fata d c zice restaurantul,sa nu t trezesti ca ramai in pana..

corinka
07.04.2008, 11:22:28
:O:O:Omi se pare cam putin 0,5 l suc,sincer...din cate am auzit s d la altzii cant "optima" ar fi cam 1l/pers...poate ar fi bine sa iei ceva p plus fata d c zice restaurantul,sa nu t trezesti ca ramai in pana..
si mie mi se pare cam putin 0,5 l. intr-o zi/noapte intreaga, cat tine nunta, o persoana bea mai mult de 2-3 pahare de suc, cred eu.

Joliutza
07.04.2008, 11:24:34

Calmeaza-te mai.....nu te imbolnavi acum, inainte de nunta.
Eu ma simt chiar bine....cu nunta nu am emotii inca....sper sa ma tina starea asta pana in saptamana aceea....ca altfel innebunesc.

Noi am intrat acum in alta agitatie....ne cautam casa si cu ajutorul lui Doamne-Doamne ne-o si luam pana la nunta.

Te pup si linisteste-te....o sa iasa totul bine, ai sa vezi.

Eu nu am pantofi inca, dar nu mor.

Beatrice_S
07.04.2008, 11:25:58
Noi saptamana asta mergem sa comandam tortul si tortuletele.\:D/
In weekend am terminat cu impartirea invitatilor si pana in 15 apr. astept confirmarile, desi spre surprinderea noastra 80% confirmase deja cand le-am dat invitatia.<:-PInainte de nunta cu o saptamana cand va trebui sa confirmam si noi numarul de persoane pentru meniuri la restaurant mai dau un telefon la fiecare familie sa nu am surprize. In rest toate bine zic eu. Parca nici stressul nu mai e asa mare precum era, cred ca incep sa ma linistesc si toata se limpezesc. Aveti rabdare si veti vedea ca trec toate :)>- !

Beatrice_S
07.04.2008, 11:27:54
Mersi de sfat, poate ca vom lua legatura cu un depozit si mai luam ceva de rezerva sa fim siguri!>:D<

Joliutza
07.04.2008, 11:48:04
Ce ziceti de asta, miresici de Mai?

MAI: Temperaturile medii lunare vor fi apropiate de valorile normale. Temperaturile maxime normale ale lunii sunt cuprinse intre 15 si 25 grade Celsius, iar temperaturile minime sunt cuprinse intre 4 si 14 grade Celsius. Cele mai mari valori de temperatura pot depasi 30 grade Celsius in sudul tarii, iar cele mai scazute valori termice se pot apropia de limita de inghet in zonele depresionare, din nordul si centrul tarii. Cantitatile de precipitatii vor fi in general normale. Instabilitatea atmosferica, mai ales din ultima decada se va manifesta prin averse de ploaie, insotite de descarcari electrice, intensificari de scurta durata ale vantului, si izolat de grindina.

Sper sa nu ploua!!!! :no_04:

gabrielabrb
07.04.2008, 11:56:47

MAI: Temperaturile medii lunare vor fi apropiate de valorile normale. Temperaturile maxime normale ale lunii sunt cuprinse intre 15 si 25 grade Celsius, iar temperaturile minime sunt cuprinse intre 4 si 14 grade Celsius. Cele mai mari valori de temperatura pot depasi 30 grade Celsius in sudul tarii, iar cele mai scazute valori termice se pot apropia de limita de inghet in zonele depresionare, din nordul si centrul tarii. Cantitatile de precipitatii vor fi in general normale. Instabilitatea atmosferica, mai ales din ultima decada se va manifesta prin averse de ploaie, insotite de descarcari electrice, intensificari de scurta durata ale vantului, si izolat de grindina.

Instabilitatea atmosferica, mai ales din ultima decada se va manifesta prin averse de ploaie, insotite de descarcari electrice, intensificari de scurta durata ale vantului, si izolat de grindina....nu se poateee :((
Ce ma fac daca plouaaa:-SS :-SS :-SS
Nu pot sa fac poze =((

Beatrice_S
07.04.2008, 11:57:28

E dragut din partea ta sa imparti informatia asta cu noi, dar sincer eu una nu m-am lamurit deloc. Cu toti stim cum ii anotimpul de primavara, nu voi crede nici macar prognozele meteo cu o saptamana inainte de nunta, ca primavara e tare schimbatoare, acum ploua, apoi e soare...Un singur lucru stiu, serile mai ales de la inceputul lui mai sunt inca tare racoroase8-| si eu asa ma si pregatesc (avem terasa la restaurant dar nu ne vom folosi de ea)
Incercati sa nu va stresati pentru lucruri care chiar nu depind de voi, mai sunt din pacate altele...si inca cate!

Beatrice_S
07.04.2008, 11:59:40
Calmeaza-te mai.....nu te imbolnavi acum, inainte de nunta.
Eu ma simt chiar bine....cu nunta nu am emotii inca....sper sa ma tina starea asta pana in saptamana aceea....ca altfel innebunesc.

Noi am intrat acum in alta agitatie....ne cautam casa si cu ajutorul lui Doamne-Doamne ne-o si luam pana la nunta.

Te pup si linisteste-te....o sa iasa totul bine, ai sa vezi.

Eu nu am pantofi inca, dar nu mor.
Stiu cum e, noi cautam teren pentru constructie, dar am amanat pana dupa nunta, fiecare la momentul lui, ca sunt prea multe deodata!

Joliutza
07.04.2008, 12:45:08
E dragut din partea ta sa imparti informatia asta cu noi, dar sincer eu una nu m-am lamurit deloc. Cu toti stim cum ii anotimpul de primavara, nu voi crede nici macar prognozele meteo cu o saptamana inainte de nunta, ca primavara e tare schimbatoare, acum ploua, apoi e soare...Un singur lucru stiu, serile mai ales de la inceputul lui mai sunt inca tare racoroase8-| si eu asa ma si pregatesc (avem terasa la restaurant dar nu ne vom folosi de ea)
Incercati sa nu va stresati pentru lucruri care chiar nu depind de voi, mai sunt din pacate altele...si inca cate!

Stiu ca prognoza meteo nu e 100% sigura....ziceam si eu doar ce am citit. Doamne Ajuta sa fie vreme buna! ^:)^

corinka
07.04.2008, 12:47:04
lasati, fetelor, daca ploua inseamna ca vom avea parte de bani! nu asa se spune?:D

Joliutza
07.04.2008, 13:04:08
lasati, fetelor, daca ploua inseamna ca vom avea parte de bani! nu asa se spune?:D

Da, si eu stiu la fel. Dar parca mi-ar conveni sa nu ploua, sa nu ne strice sedinta foto.

corinka
07.04.2008, 13:08:33
Da, si eu stiu la fel. Dar parca mi-ar conveni sa nu ploua, sa nu ne strice sedinta foto.
eu nu sunt superstitioasa si nici eu nu vreau sa ploua, dc ar fi adevarata chestia cu banii, ar fi bine sa picure cativa stropi in noaptea dinaintea nuntii!:D

Joliutza
07.04.2008, 13:14:20
eu nu sunt superstitioasa si nici eu nu vreau sa ploua, dc ar fi adevarata chestia cu banii, ar fi bine sa picure cativa stropi in noaptea dinaintea nuntii!:D

La nunta nasilor nostri a fost super tare: pe 26 August, caldura mare toata ziua....canicula-ce mai....si pe la 5 dimineata cand am vrut sa plecam acasa (eu, mama si al meu pui) ne-am luat ramas bun de la toti...si cand sa iesim in parcare....a inceput o ploaie....torentiala.....ce mai...nu aveam efectiv cum sa ajung pana la masina...mi-ar fi lipt rochia de piele.....si asa ne-am intors la inca o hora...si inca una....si am mai stat astfel inca vreo jumatate de ora.;))

corinka
07.04.2008, 13:23:20
La nunta nasilor nostri a fost super tare: pe 26 August, caldura mare toata ziua....canicula-ce mai....si pe la 5 dimineata cand am vrut sa plecam acasa (eu, mama si al meu pui) ne-am luat ramas bun de la toti...si cand sa iesim in parcare....a inceput o ploaie....torentiala.....ce mai...nu aveam efectiv cum sa ajung pana la masina...mi-ar fi lipt rochia de piele.....si asa ne-am intors la inca o hora...si inca una....si am mai stat astfel inca vreo jumatate de ora.;))
si asa e bine. dupa ce incepe petrecerea poate sa tot ploua! sau mai bine spre dimineata, pt ca noi avem si o terasa, pe care pot iesi invitatii, iar afara, cei de la restaurant vor sa aprinda nu stiu ce focuri, nu am idee ce vor sa faca exact, dar ne-au asigurat ca flacarile vor arata bine pe timp de noapte si sunt de efect.
totusi, cat mergem la biserica si la poze este esential sa fie vreme frumoasa!

gabrielabrb
07.04.2008, 13:46:16
si asa e bine. dupa ce incepe petrecerea poate sa tot ploua! sau mai bine spre dimineata, pt ca noi avem si o terasa, pe care pot iesi invitatii, iar afara, cei de la restaurant vor sa aprinda nu stiu ce focuri, nu am idee ce vor sa faca exact, dar ne-au asigurat ca flacarile vor arata bine pe timp de noapte si sunt de efect.
totusi, cat mergem la biserica si la poze este esential sa fie vreme frumoasa!
Fetelor, mi-am luat inima in dinti :D
Astept pareri..

corinka
07.04.2008, 13:50:00
Astept pareri..
eu nu ma omor dupa rochiile tip "printesa" si dupa sclipici, dar, obiectiv, vorbind, te prinde bine, pt ca ai sani frumosi.

Joliutza
07.04.2008, 14:00:38
Astept pareri..

Superba!!!!!! Iti vine minunat! Esti ca o zana.....serios. Decolteul e de nota 20+. O sa il innebunesti pe sotul tau! Felicitari!!!!

gabrielabrb
07.04.2008, 14:04:41
Superba!!!!!! Iti vine minunat! Esti ca o zana.....serios. Decolteul e de nota 20+. O sa il innebunesti pe sotul tau! Felicitari!!!!
:* :* Multumesc mult de tot! Esti o draguta >:D<
Sunt foarte incantata de ea si n-am rezistat tentatiei de a imparti bucuria mea si cu voi <:-P

georgi_ramy80
07.04.2008, 14:08:49
Astept pareri..
Superba! Stii ce iti lipseste? Baghetzica... n-ar fi o idee rea, nu?
Sa va aduca muuult noroc!

gabrielabrb
07.04.2008, 14:12:10
Multumesc mult :*
:-p poate-mi iau si baghetica :D

moonlightblue
07.04.2008, 14:16:40
ieri am fost la prima sedinta de dans:)
merge bine.
m-a calcat prietenul meu pe picior cat nu a facut-o niciodata cand am mai dansat impreuna...
dar am rabdat...ca cica eu greseam...nu dadeam piciorul in spate suficient la pasul ala afurisit de vals.
apropos de rochia ta gabriela...instructorul imi spusese sa tin mana nu stiu cum cand intru pe ring, sa-mi tin trena sau voalul...eu trena n-am, voal nu-mi imaginez cum l-as putea tine....rochia mea e sirena si deci nici la invartitul ala nu e cine stie ce farmec...
desi n-am fost indragostita de rochiile astea tip printesa trebuie sa recunosc ca ele dau bine la dans si aspect:)

Beatrice_S
07.04.2008, 14:17:49
Astept pareri..
In primul rand nu ar trebui sa cer parerea nimanui, tie trebuie sa-ti placa nu noua, dupa parerea mea, si in al doilea rand e de zana, nu alta!=D>

gabrielabrb
07.04.2008, 14:23:04
In primul rand nu ar trebui sa cer parerea nimanui, tie trebuie sa-ti placa nu noua, dupa parerea mea, si in al doilea rand e de zana, nu alta!=D>
Multumesc Beatrice. Eu sunt indragostita de ea din ziua in care am cumparat-o. Am vrut sa vad cum vi se pare si voua.
La un mom dta ma gandeam ca o sa ma plictisesc de ea , ca o sa imi placa alta mai mult si o sa imi para rau ca mi-am luat-o. Dar n-am simtit asta pana acum si sunt tare mandra de mine si de rochita mea :-p

Beatrice_S
07.04.2008, 14:33:18
Multumesc Beatrice. Eu sunt indragostita de ea din ziua in care am cumparat-o. Am vrut sa vad cum vi se pare si voua.
La un mom dta ma gandeam ca o sa ma plictisesc de ea , ca o sa imi placa alta mai mult si o sa imi para rau ca mi-am luat-o. Dar n-am simtit asta pana acum si sunt tare mandra de mine si de rochita mea :-p
Desi rochita mea e mai mult clasica: corset si fusta, si eu am simtit aceeasi lucru, asa ca te inteleg, insa eu nu l-am aratat nimanui, nici macar mamei mele. Vreau sa fie surpriza la toti, sa-i las cu gura cascata!;))

georgi_ramy80
07.04.2008, 15:47:59
ieri am fost la prima sedinta de dans:)
merge bine.
m-a calcat prietenul meu pe picior cat nu a facut-o niciodata cand am mai dansat impreuna...
dar am rabdat...ca cica eu greseam...nu dadeam piciorul in spate suficient la pasul ala afurisit de vals.
apropos de rochia ta gabriela...instructorul imi spusese sa tin mana nu stiu cum cand intru pe ring, sa-mi tin trena sau voalul...eu trena n-am, voal nu-mi imaginez cum l-as putea tine....rochia mea e sirena si deci nici la invartitul ala nu e cine stie ce farmec...
desi n-am fost indragostita de rochiile astea tip printesa trebuie sa recunosc ca ele dau bine la dans si aspect:)
Fata, ce ne facem cu ai nostri iubitzei?
Al meu nici sa nu auda de "lectii". El zice ca stie,ca nu are nevoie..., dar cand sa il iau de manutza, isi gaseste altceva de facut... Ufff...
Nu te mai amari acum de aspectul asta... ne descurcam noi ... cum, cum...

Beatrice_S
07.04.2008, 15:58:20
Fata, ce ne facem cu ai nostri iubitzei?
Al meu nici sa nu auda de "lectii". El zice ca stie,ca nu are nevoie..., dar cand sa il iau de manutza, isi gaseste altceva de facut... Ufff...
Nu te mai amari acum de aspectul asta... ne descurcam noi ... cum, cum...
Al meu nici nu stie dar nici nu vrea sa invete, zice ca nu mai e copil sa ia lectii...8-|...eu m-am resemnat si am ales o melodie lenta de la Shaina Twain, care ne place la amandoi de mult si vom dansa cum stim noi, fara vals si "piruete", oricum toti ne vor felicita din bun-simt![-o<