PDA

Versiunea completa : Miresici de MAI 2008

Pagini : 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13

duplanty
18.04.2008, 15:22:41
Apropo de superstitia aceasta a lunii Mai chiar ma face sa si rad...Mamica mea de mica m-a crescut cu gandu asta ca eu sa nu fac nunta in luna Mai ...si sincer cand am luat hotararea cu iuby meu nu m-am gandit la ce am fost invatata, am ales-o dupa inima si dupa cum am simtit....si cred ca asta conteaza cel mai mult:x ...Mamica a cam ramas asa intr-o parte ca nu i-a venit sa creada ceea ce mi-a spus ea de mica nu a avut efect=)) ...PS: Am reusti sa fac rost de o decapotabila , de culoare neagra , care sa ne duca pe noi miri de la biserica...Doamne sa nu ploua [-o< ....Va pupik pe toate:*

mihai_bianca
18.04.2008, 19:04:10
Buna ziua,

Sunt una din miresicile lunii mai. Nunta noastra va fi pe 17 mai 2008. Mai este foarte putin. Noi suntem aproape gata cu pregatirile. Singura problema este ca suntem la 480 km. distanta de locul unde se va desfasura nunta iar toata organizarea a fost o mare provocare pentru noi. Dar speram sa iasa bine si toata lumea sa fie incantata de nunta noastra.
Pe noi nu ne-a interesat superstitia cu luna mai. E luna florilor si daca biserica oficiaza casatorii in aceasta luna inseamana ca nu are ce sa poarte ghinion. De fapt singura superstitie de care am tinut cont a fost perlele de pe rochita de mireasa. Nu am vrut. Si mai e ceva: sper sa-l calc pe picior in biserica;))

La noi nunta va avea tema auriu si astfel am adaptat totul la asta. Rochita mea e crem cu auriu, la fel si invitatiile ( va recomand site-ul invitation.ro, sunt profesionisti, rapizi si ieftini), funditele de pe scaune aurii, florile de pe mese vor fi caramizii, rose caramiziu, buchetul meu din trandafiri crem, marturiile aurii cu floricele caramizii si fundita verde iar cardurile de pe mese, pentru a mai sparge monotonia auriului, vor fi verzi.

Asa mi-am vazut eu nunta in linii mari.

Pentru aranjamentele salii am angajat o firma dar pentru flori am negociat cu floraria care ne face lumanarile si buchetele si asa am obtinut preturi la jumatate pentru aranjamentele florale de pe mese. Marturiile le confectionam noi la fel si cardurile de multumire de pe mese.

Pentru insotirea invitatilor la mese vom apela la cavaler si d-ra de onoare dar aici avem o problema nici noi nu cunoastem toti invitatii ca sunt rude, prieteni si de-ai parintilor nostri.

Cam atat cu pregatirile. Eu una am mari emotii. Logodnicul meu imi spune ca se pastreaza pentru atunci8-}

Va doresc spor la treaba si daca voi aveti alte idei astept cu nerabdare sa le citesc!

si noi la fel ne organizam nunta care o sa aibe loc in Sibiu din Bucuresti, dar ne-am descurcat cu toate. Abia astept :D of nu mai vine odata, vreau doar sa nu ploua pt ca in rest sunt sigura ca toate o sa iasa bine :)

nanalia
18.04.2008, 19:15:54
Fetelor cum stati cu pragatirile ? Timpul trece si nu mai e mult.....Miresici de 3 mai, cum stati cu pregatirile?In curand ne petrecem<:-P<:-P

Petro79
18.04.2008, 19:40:37
Bine ai venit!
Si noi sunt cam in aceeasi situatie, tot departe de locatia nuntii (la aproximativ 400 km - tot in Moldova, dar mai la sud :) ). Si la nunta mea predomina auriu/crem (dar cu albastru, nu caramiziu), si rochia mea e tot crem cu broderie aurie.
E firesc sa ai emotii, si eu am. Dar nunta nu are cum sa iasa altfel decat minunat!

Buna ziua,

Sunt una din miresicile lunii mai. Nunta noastra va fi pe 17 mai 2008. Mai este foarte putin. Noi suntem aproape gata cu pregatirile. Singura problema este ca suntem la 480 km. distanta de locul unde se va desfasura nunta iar toata organizarea a fost o mare provocare pentru noi. Dar speram sa iasa bine si toata lumea sa fie incantata de nunta noastra.
Pe noi nu ne-a interesat superstitia cu luna mai. E luna florilor si daca biserica oficiaza casatorii in aceasta luna inseamana ca nu are ce sa poarte ghinion. De fapt singura superstitie de care am tinut cont a fost perlele de pe rochita de mireasa. Nu am vrut. Si mai e ceva: sper sa-l calc pe picior in biserica;))

La noi nunta va avea tema auriu si astfel am adaptat totul la asta. Rochita mea e crem cu auriu, la fel si invitatiile ( va recomand site-ul invitation.ro, sunt profesionisti, rapizi si ieftini), funditele de pe scaune aurii, florile de pe mese vor fi caramizii, rose caramiziu, buchetul meu din trandafiri crem, marturiile aurii cu floricele caramizii si fundita verde iar cardurile de pe mese, pentru a mai sparge monotonia auriului, vor fi verzi.

Asa mi-am vazut eu nunta in linii mari.

Pentru aranjamentele salii am angajat o firma dar pentru flori am negociat cu floraria care ne face lumanarile si buchetele si asa am obtinut preturi la jumatate pentru aranjamentele florale de pe mese. Marturiile le confectionam noi la fel si cardurile de multumire de pe mese.

Pentru insotirea invitatilor la mese vom apela la cavaler si d-ra de onoare dar aici avem o problema nici noi nu cunoastem toti invitatii ca sunt rude, prieteni si de-ai parintilor nostri.

Cam atat cu pregatirile. Eu una am mari emotii. Logodnicul meu imi spune ca se pastreaza pentru atunci8-}

Va doresc spor la treaba si daca voi aveti alte idei astept cu nerabdare sa le citesc!

Joliutza
18.04.2008, 22:03:33
Fetelor cum stati cu pragatirile ? Timpul trece si nu mai e mult.....Miresici de 3 mai, cum stati cu pregatirile?In curand ne petrecem<:-P<:-P

Noi mergem maine sa imi caut eu pantofi (de vreo luna am avut o perioada foarte aglomerata cu munca si cu cautatul de casutza), el camasa, eu esarfa pt legatoare, sa luam sampania, Cola....diverse maruntisuri.

Deci stam binisor.:">

jenisulima
18.04.2008, 22:40:31
Va multumesc tuturor pentru incurajari si chiar nu ma asteptam sa primesc atatea mesaje. Chiar m-a bucurat asta foarte tare.

Am uitat sa va spun ca meniul la noi costa 110 lei si include doar mancarea si cafeaua la discretie. Bautura toata o aducem noi. Deja am cumparat-o mai putin racoritoarele si apa pe care le vom lua cu o zi mai devreme. Fructele, prajiturile, sampania si tortul le aducem tot noi.

La Radauti nu-mi place torturile care se fac...:-? Eu imi doream un tort din ciocolata neagra, dar logodnicul meu a ramas tablou cand a auzit si apoi am zis ciocolata alba pe afara si in interior ciocolata neagra. Dar... o sa fie diplomat cu fructe in interior si frisca pe exterior. Sper sa-mi placa si sa le placa si invitatilor. M-a incantat suportul care arata foarte bine si parca a mai indulcit pastila.

Mai astept sugestii de la voi pe ultima suta de metrii si va urez si voua spor la pregatiri.

Va pup!

nicky_s
18.04.2008, 23:26:08
Eu il mai pasuiesc pana dupa Paste. Eu si pentru o banala camasa pentru tatal meu a trebuit sa alerg prin o ssuta de magazine, ba ca nu e culoarea care verau, ba ca e o nuanta prea rece, ba ca nu are dungulite cum vroiam eu...
Voi de unde si-a luat pana la urma costum si ce culoare?
eu sunt din Oradea, le-am luat din Pada Murre, nu stiu daca e acest magazin si in Bucuresti. au calitate super si preturi decente.

Joliutza
20.04.2008, 07:18:57
Mi-am luat si eu pantofii. Va plac?

AnaC
20.04.2008, 09:30:58

Foarte eleganti si comozi cred........vad ca toata lumea isi gaseste pantofi normali, numai eu nu...si uite-asa, de ciuda, mi-am luat pantofiori aurii!!!

Joliutza
20.04.2008, 10:01:34
Foarte eleganti si comozi cred........vad ca toata lumea isi gaseste pantofi normali, numai eu nu...si uite-asa, de ciuda, mi-am luat pantofiori aurii!!!

Pai si daca sunt aurii, ce? Inseamna ca nu sunt normali? Ai fi vrut albi cumva si nu ai gasit? Daca da, mai cauta si eventual pe astia aurii ii pastrezi pentru ocazii.

nanalia
20.04.2008, 12:30:47
Ce frumosi sunt!!!!!!! Sa-i porti sanatoasa si sa la tocesti tocul la nunta de cat mai mult dans!:*

anki
20.04.2008, 12:40:35

ai mei sunt crem cu auriu :)
poti sta linistita. important e sa-ti placa si sa iti fie comozi.

Joliutza
20.04.2008, 17:24:32
Noi am mai luat:
- pantofii mei
- Coca Cola - din Carrefour, cu 2,65 RON sticla de 1 litru

Beatrice_S
21.04.2008, 08:24:58
Buna miresico...pregatirile decurg super...din 200 de invitati mi-au confirmat doar 75%, restul se gandeste, nu raspunde la telefon... lasa ca le vine si lor randul si uite asa si eu am sa dau raspunsul chiar in ultima zii. Restul e foarte bine stabilit si chiar sunt sigura ca ne va iesi de minune, indiferent ca vor fi 120 sau 160 de persoane, el va fi mirele meu iar eu voi fi mireasa lui. Nu ma las stresata.;-)
Saptamana asta mergem sa facem analizele si sa depunem actele pentru cununia civila. As mai vrea sa mai cumpar niste Cola la jumatate pentru rezerva si in rest facem meniurile si place cardurile. Cam asa stau eu, foarte flexata cu mai putin de 2 saptamani inainte de nunta. Tu?

duplanty
21.04.2008, 08:36:46
Uff ...cred ca am sa intru in panica...si stiti de ce?..pentru ca nu vreau sa se adevereasca ce am spus eu acum o luna cu invitatiile...Abia de o saptamana am inceput sa le impartim si sincer nu prea stam pe roz...parintii lui se contrazic si in fatza noastra legat de cine si cui trebuiesc date asta dupa ce s-a stabilit de ceva vreme acest lucru...Isi complica singuri existenta dar si pe a noastra...Deci eu sunt la punctul de impartit invitatii...Voi cum stati?#-o

Beatrice_S
21.04.2008, 08:44:53
Uff ...cred ca am sa intru in panica...si stiti de ce?..pentru ca nu vreau sa se adevereasca ce am spus eu acum o luna cu invitatiile...Abia de o saptamana am inceput sa le impartim si sincer nu prea stam pe roz...parintii lui se contrazic si in fatza noastra legat de cine si cui trebuiesc date asta dupa ce s-a stabilit de ceva vreme acest lucru...Isi complica singuri existenta dar si pe a noastra...Deci eu sunt la punctul de impartit invitatii...Voi cum stati?#-o
Daca de acum iti dau parintii bataie de cap, cu invitatiile(cum imi dadau si ai mei mie, mama:"de ce nu ai pus plicuri rosii, eu am sa dau invitatiilor mei cu rosu" in situatia in care e nunta mea si totul e albastru inchis si auriu, tata:"de ce nu ai comandat 200 de invitatii"care ar insemna pe putin 300 de persoane, cand avem in total 180 de locuri) sa vezi ce nervi si dureri de cap vei avea la confirmari. Iti doresc ca tu sa fii mai norocoasa la capitolul acesta.

Joliutza
21.04.2008, 08:49:33

Pai nu inteleg de ce mai intervin discutii, odata ce s-a stabilit cui dati invitatii si cui nu. Voi dati asa cum ati hotarat initial.....ce ma enerveaza discutiile astea pe ultima suta de metri....nu va enervati si tineti-va tari pe pozitie.

Noi mai avem de dat vreo 10 invitatii, de care scapam weekend-ul acesta ca mergem la Brasov si le dam....

Am inceput sa primim confirmari....avem deja vreo 100....e bine.

Stam bine cu pregatirile...incep sa ma gandesc cum scriu meniurile si numerele pe mese....el mai are sa isi ia camasa....si alte nimicuri. Dar stam bine in ansamblu.

duplanty
21.04.2008, 08:53:42
Sincer la confirmari o sa fie si mai si...aici unde sunt eu majoritatea sunt neamurile lor...din partea alor mei sunt foarte putini pentru ca nu cred ca vine cineva la 400km distanta...si asa ca am renuntat la ei deoarece mai am o sora si e mai mica cu 3ani si cred ca si ea se va marita;;) .O sa incerc sa raman cat mai calma sa nu intru in panica chiar de tot:-s ...Pe majoritatea acestor persoane nu le cunosc deci nu stiu daca ar trebui sa ma consum asa de tare, ar trebui sa il sustin pe sotu meu pentru ca el o sa figur la mijloc cand trebuiesc facute confirmarile...O sa fie nasol..presimt asta...Beatrice ma bucur ca la tine totul este gata si mai este un pic si vine in sfarsit ziua in care ai sa te simti foarte fericita:* ...Iti urez tot binele din lumea si o casnicie fericita<:-P

duplanty
21.04.2008, 09:04:43
[quote=Joliutza;789671]Pai nu inteleg de ce mai intervin discutii, odata ce s-a stabilit cui dati invitatii si cui nu. Voi dati asa cum ati hotarat initial.....ce ma enerveaza discutiile astea pe ultima suta de metri....nu va enervati si tineti-va tari pe pozitie"...
Multumim de sfaturi..pai nu ma enervez dar simt ca mi s-au cam innecat corabiile...si iuby e arbitru acum...si el le-a spus ca isi complica existenta degeaba...sper sa isi dau seama singuri de acest lucru ca e mai bine sa fiu calmi pentru ca si noi suntem...Cateodata puiul invata gaina;))

mihai_bianca
21.04.2008, 09:11:37
Fetelor noi avem noroc din punctul asta de vedere, toata lumea a confirmat pe loc :) mai putin 6 persoane care imi dau raspunsul cel tarziu miercuri. :)

duplanty
21.04.2008, 09:16:53
Fetelor noi avem noroc din punctul asta de vedere, toata lumea a confirmat pe loc :) mai putin 6 persoane care imi dau raspunsul cel tarziu miercuri. :)
Felicitari
<:-P ;;)

Beatrice_S
21.04.2008, 09:32:36
Beatrice ma bucur ca la tine totul este gata si mai este un pic si vine in sfarsit ziua in care ai sa te simti foarte fericita:* ...Iti urez tot binele din lumea si o casnicie fericita<:-P
Multumesc de urari si iti doresc si eu la fel o nunta ca in vis, si pregatiri cat mai lipsite de probleme...la noi asa cum a fost cu greu am facut fata mereu zambind si asa vom face si de acum incolo. Norocul meu consta in faptul ca mirele meu e foarte linistit din fire si asta se molipseste dupa un timp<:-P.Singura mea durere e ca de stiam dininainte ca va fi asa multe as fi facut altfel...dar asta nu schimba faptul ca voi fi cea mai fericita mireasa:">

Petro79
21.04.2008, 09:37:16
Beatrice,
vad ca si tu iti decorezi restaurantul tot in albastru inchis si auriu, ca si mine, si vroiam sa te intreb tu ce flori folosesti la decorarea restaurantului? Pe mine partea cu florile ma streseaza cel mai tare. nu am vrut sa las tot decoratorul sa se ocupe si de flori pentru ca erau foarte scumpe si saracacioase. Acum va trebui sa alerg eu pe la florarii si sa le spun exact cum vreau sa arate.

Daca de acum iti dau parintii bataie de cap, cu invitatiile(cum imi dadau si ai mei mie, mama:"de ce nu ai pus plicuri rosii, eu am sa dau invitatiilor mei cu rosu" in situatia in care e nunta mea si totul e albastru inchis si auriu, tata:"de ce nu ai comandat 200 de invitatii"care ar insemna pe putin 300 de persoane, cand avem in total 180 de locuri) sa vezi ce nervi si dureri de cap vei avea la confirmari. Iti doresc ca tu sa fii mai norocoasa la capitolul acesta.

Matrushca
21.04.2008, 09:55:42
Si noi stam bine, avem totul pregatit, mai trebuie doar sa ne mai intalnim o data cu djul, cvartetul de coarde, managerul la restaurant si cel de la agentia de turism pt luna de miere si gata. Astazi ma duc la agentie pentru ultimele detalii legate de amenajare! am optat pt buchetul miresei, pentru bujori, frezii, minirosa si o floare mai putin obisnuita, seamana cu o stropitoare, am vazut-o la targ, mi-a placut la nebunie, astfel ca se va regasi in buchetul meu cat si in lumanari. Va astasez o poza cu ea ca sa va dati seama despre ce vbesc. In rest, am facut sedinta foto de logodna, in Gradina Botanica ieri dimineata,am dus rochita la scurtat, am facut programarile la coafor, machiaj si sedinta foto dinainte de nunta, care va avea loc in Muzeul Satului, va imaginati noi 2 mire mireasa in decorul acela rustic, abia astept.
Va pup :*

sorina_sv
21.04.2008, 11:28:20
buna...ma bucur ptr voi ca sunteti atat de inaintate cu pregatirile...
voi ati fost la primarie ptr dosar ...acte, analize?

Beatrice_S
21.04.2008, 11:32:36
Beatrice,
vad ca si tu iti decorezi restaurantul tot in albastru inchis si auriu, ca si mine, si vroiam sa te intreb tu ce flori folosesti la decorarea restaurantului? Pe mine partea cu florile ma streseaza cel mai tare. nu am vrut sa las tot decoratorul sa se ocupe si de flori pentru ca erau foarte scumpe si saracacioase. Acum va trebui sa alerg eu pe la florarii si sa le spun exact cum vreau sa arate.

Si eu am avut aceeasi problema cu decoratorul ca si tine. Mi-ar fi pus lalele albe mici, ce stiu eu, vreo 30 de bucati, la 3 milioane. Am crezut ca mi se opreste inima in loc. Eu am optat pentru un aranjament de Crini si Trandafiri crem, artificial ca si buchetul meu, catre disperarea mamei mele. Mie imi place la nebunie, merge perfect cu sala si mi se pare foarte practic. In ziua nuntii ii dau in mana mirelui dimineata si el il va pune pe masa deja aranjata de decorator si eu nu va trebui sa imi bat capul ca se vor ofili.;-) Tu la ce te-ai gandit?

Beatrice_S
21.04.2008, 11:33:32
buna...ma bucur ptr voi ca sunteti atat de inaintate cu pregatirile...
voi ati fost la primarie ptr dosar ...acte, analize?
Saptamana asta urmeaza, le-am amintit deja sefilor ca voi lipsi un nitel;))

Petro79
21.04.2008, 12:01:14
Eu sa am flori naturale. pentru ca albastrul e putin cam rece, am zis ca in aranjamentele de pe mese sa predomine galbenul, ca mai „incalzesc” atmosfera. Asa ca voi pune gerbera galbene, poate crini galbeni si sigur irisi (de care o sa am si in buchet). Iar pe masa mirilor voi pune probabil orhidee galbene, cu gerbera galbene si irisi.
O sa trimit tot floraria care mi le va face sa le „planteze” pe mese, asa ca va fi si pentru mine o surpriza cand voi ajunge la restaurant. sper ca una placuta ...:D

Si eu am avut aceeasi problema cu decoratorul ca si tine. Mi-ar fi pus lalele albe mici, ce stiu eu, vreo 30 de bucati, la 3 milioane. Am crezut ca mi se opreste inima in loc. Eu am optat pentru un aranjament de Crini si Trandafiri crem, artificial ca si buchetul meu, catre disperarea mamei mele. Mie imi place la nebunie, merge perfect cu sala si mi se pare foarte practic. In ziua nuntii ii dau in mana mirelui dimineata si el il va pune pe masa deja aranjata de decorator si eu nu va trebui sa imi bat capul ca se vor ofili.;-) Tu la ce te-ai gandit?

nycosia
21.04.2008, 12:05:25
fetelor cat va costa pe voi aranjamentul floral pentru o singura masa...nu ma refer pe cea a mirilor?
eu am vrut lalele dar cica pe 31 mai nu mai sunt:-<...o sugestie va rog...restaurantul meu e auriu cu visiniu...nu vreau trandafiri si nici crizanteme( la mine in oras sunt prea folosite...banuiesc ca asta e motivul pentru care florariile nu stiu sa faca aranjamente si cu altceva)
va pup pe toate

Petro79
21.04.2008, 12:10:16
Mie mi-au spus orientativ 1,5-2 mil. pentru masa mirilor. Eu vreau sa pun orhidee galbene, trandafiri si irisi.
Tu poti incerca cu orhidee sau crini imperiali. Numai ca astea sunt mai scumpe, evident.
Vad ca si tu tot din Bacau esti. Te-ai orientat cu ce florarie vei lucra?

fetelor cat va costa pe voi aranjamentul floral pentru o singura masa...nu ma refer pe cea a mirilor?
eu am vrut lalele dar cica pe 31 mai nu mai sunt:-<...o sugestie va rog...restaurantul meu e auriu cu visiniu...nu vreau trandafiri si nici crizanteme( la mine in oras sunt prea folosite...banuiesc ca asta e motivul pentru care florariile nu stiu sa faca aranjamente si cu altceva)
va pup pe toate

MaryT
21.04.2008, 12:12:59
va pup pe toate

la mine sunt diferite aranjamentele de pe mese deci si preturi diferite..
dar oricum voi avea si lalele...ca oricum majoritatea sunt de import Olanda...

nycosia
21.04.2008, 12:19:03
petro nu m-am orientat!
difera foarte mult preturile de la o florarie la alta...si sincer va spun ca nu vreau sa investesc prea multi bani in asa ceva...adica eu vreau ceva simplu si romantic ...restaurantul meu are candelabre aurii
ma gandeam si la lumanari ...dar sper sa nu fie foarte cald
apoi un aranjament mare pe masa ocupa prea mult spatiu....daca e prea inalt iar e deranjant...stiu asta de la alte nunti unde am fost si nu incapreau toate paharele si cutitele din cauza florilor!

Petro79
21.04.2008, 12:33:23
pai pe mese poti sa le pui pe un suport inalt (eu am din fier forjat) si pe masa mirilor poti sa pui un buchet extins pe orizanotala, mai mult lung decat lat/inalt.
Si eu am observat ca variaza destul de mult preturile, daca afli de vreo florarie mai ieftina unde sa lucreze sibine, da-mi si mie de veste, te rog.

petro nu m-am orientat!
difera foarte mult preturile de la o florarie la alta...si sincer va spun ca nu vreau sa investesc prea multi bani in asa ceva...adica eu vreau ceva simplu si romantic ...restaurantul meu are candelabre aurii
ma gandeam si la lumanari ...dar sper sa nu fie foarte cald
apoi un aranjament mare pe masa ocupa prea mult spatiu....daca e prea inalt iar e deranjant...stiu asta de la alte nunti unde am fost si nu incapreau toate paharele si cutitele din cauza florilor!

nycosia
21.04.2008, 12:41:18
petro cu cine lucrezi la ornatul salii?
apropo ....daca te intereseaza... eu vreau sa-mi cumpar niste pahare pt miri gravate cu data nuntii si numele noatre...si frumos ornate ( o sa-mi ramana amintire) 50 lei perechea
acelasi lucru vreau sa le fac cadou nasilor...nasa mea vrea pe mov ...ca asa o sa fie rochia ei ;))

Petro79
21.04.2008, 12:45:03
Poate ar trebui sa mutam discutia pe Nunta in Bacau. Nu de alta, dar acolo poate mai mai multe fete interesate. Hai ca iti raspund pe Bacau.

petro cu cine lucrezi la ornatul salii?
apropo ....daca te intereseaza... eu vreau sa-mi cumpar niste pahare pt miri gravate cu data nuntii si numele noatre...si frumos ornate ( o sa-mi ramana amintire) 50 lei perechea
acelasi lucru vreau sa le fac cadou nasilor...nasa mea vrea pe mov ...ca asa o sa fie rochia ei ;))

sinzi
21.04.2008, 14:22:38
pe mine ma costa undeva la 40 de euro cu tot cu vaza,pietricele si flori(hortensii si trandafri);
cred ca depinde foarte mult de ce fel de flori folosesti,de numarul lor.....
asa ca,nu stiu daca iti putem fi de ajutor.
ca si stres,azi noapte a aparut primul cosmar....
in rest,majoritatea lucrurilor sunt rezolvate;cel mai greu imi este cu numarul de invitatii,cu faptul ca nu au confirmat,ca socrii sunt cu capul in nori si in loc sa ne ajute ne incurca....acum vine partea cea mai dificila,dupa ce aflam numarul exact de invitati,saptamana asta sper,trebuie sa vedem cate mese o sa fie(pt aranjamente si tot) si apoi sa facem aranjarea la mese....
va doresc mult spor la tot ce mai aveti de facut....
sper sa nu lasam lucrurile minore sa ne strice ziua...

duplanty
21.04.2008, 14:26:14
pe mine ma costa undeva la 40 de euro cu tot cu vaza,pietricele si flori(hortensii si trandafri);
cred ca depinde foarte mult de ce fel de flori folosesti,de numarul lor.....
asa ca,nu stiu daca iti putem fi de ajutor.
ca si stres,azi noapte a aparut primul cosmar....
in rest,majoritatea lucrurilor sunt rezolvate;cel mai greu imi este cu numarul de invitatii,cu faptul ca nu au confirmat,ca socrii sunt cu capul in nori si in loc sa ne ajute ne incurca....acum vine partea cea mai dificila,dupa ce aflam numarul exact de invitati,saptamana asta sper,trebuie sa vedem cate mese o sa fie(pt aranjamente si tot) si apoi sa facem aranjarea la mese....
va doresc mult spor la tot ce mai aveti de facut....
sper sa nu lasam lucrurile minore sa ne strice ziua...
SI tie iti doresc multa rabdare...daca se poate sa imi dea si mie un pic;)) ...simt ca ma apuca emotiile dar rau:-B

pastilutza
21.04.2008, 14:56:05
Fetele, voi cand va faceti petrecerea burlacitelor?

Mie mi-a organizat nasa impreuna cu prietenele, acum in weekend, petrecerea burlacitelor.

A fost foarte frumos, ne-am dus la Marriott, ne-am cazat....am macat la unul dintre restaurantele de acolo. Apoi ne-am strans intr-o camera toate si am vorbit tot felul de tampenii ( cum se fac copii :D ) si am baut vinut rosu. :-p Apoi am primit mult, multe cadouri de la fete.

Pe la 11 am placat in club si am dansat si ne-am distrat pana au venit striperii. Au fost 3 striperii, si un program de 45 de min in total....insa au stat pana dimineata cu noi in club....ca cica nu aveau alt program dupa =)) .

Apoi cand ne-am trezit de dim, am luat micul dejun la marriott ca fetel si am fost la piscina si jacuzii pentru relaxare.

M-am simitit foarte bine.....parca as mai vrea o petrecere . Hi! hi!

Matrushca
21.04.2008, 15:10:22
Foarte tare petrecerea ta! noi nu stim daca vom face, suntem casatoriti civil si nu prea ii mai vedem rostul, nu stiu, sa vbesc cu fetele sa vedem la ce concluzie ajungem. Chiar, costurile unei astfel de petreceri, cine la suporta? cum se desfasoara ea? fetele invitate,aduc cadouri? eu sunt pe dinafara bine.
Ah si mai am o problema, parca nu as numerota standard mesele la nunta, le-as da niste denumiri, insa nu stiu care sunt alea, voi cum procedati?

irinuca_22
21.04.2008, 16:56:17
Salutare miresici de mai...Eu voi avea nunta pe 17 mai, dar imi este foarte frica...oare cum va fi vremea?daca va ploua imi va strica tot cheful...:-s stie cineva care este prognoza meteo pentru luna mai?

irinuca_22
21.04.2008, 17:31:17
Va rog sa-mi dati o sugestie in legatura cu petrecerea burlacitelor...Nu am posibilitatea sa merg undeva la un local...

Joliutza
21.04.2008, 18:21:13
Salutare miresici de mai...Eu voi avea nunta pe 17 mai, dar imi este foarte frica...oare cum va fi vremea?daca va ploua imi va strica tot cheful...:-s stie cineva care este prognoza meteo pentru luna mai?

http://www.miresici.ro/showthread.php?p=753706#post753706

Piuta
21.04.2008, 19:49:00
Mi-am gasit pantofi!!!! sunt foarte incantata de ei: cu toc mic, de piele, rotunzi . sunt fff comozi, voi dansa linistita cu ei la nunta. au costat 200 de lei. urmeaza sa imi caut lenjeria intima.....<:-P

Piuta
21.04.2008, 20:06:52
maine voi da preotului care ne cununa invitatia, deoarece dupa Paste se face prima strigare pentru cununia noastra!!!!!parca vad ca imi vor da lacrimile.. pentru mine cununia religioasa este ceea mai importanta!! Dumnezeu ne-a adus impreuna, El ne-a binecuvantat relatia timp de 4 ani.. este fff importat pentru mine ca ne vom unii destinele intr-o zi de duminica->:D< de Ziua Domnului

mihai_bianca
21.04.2008, 21:37:13
maine voi da preotului care ne cununa invitatia, deoarece dupa Paste se face prima strigare pentru cununia noastra!!!!!parca vad ca imi vor da lacrimile.. pentru mine cununia religioasa este ceea mai importanta!! Dumnezeu ne-a adus impreuna, El ne-a binecuvantat relatia timp de 4 ani.. este fff importat pentru mine ca ne vom unii destinele intr-o zi de duminica->:D< de Ziua Domnului

ce inseamna 'prima strigare' ? :)

Matrushca
21.04.2008, 22:46:56
http://www.miresici.ro/showthread.php?p=753706#post753706
Cred ca ai putea sa organizezi ceva acasa, voi fetele in pijamale, cu popcorn si berica daca va place! sau orice altceva, stand pe jos si depanand amintiri, uitandu-va la poze sau chiar la un film, pe mine chiar ma bate gandul sa fac asa, parca nu mai sunt in stare sa pregatesc inca o petrecere la un club, imi ajunge nunta!

anamary
21.04.2008, 23:51:28
in 4 duminici consecutive inainte de nunta preotul anunta in biserica casatoria intre cele 2 persoane ce urmeaza asi unii destinele:" se anunta casatoria ditre X si Y....cine cunoaste vreo piedica da casatorie intre cei 2 este rugat sa anunte la biroul parohial" este o practica intalnita in biserica catolica...
iar prima strigare este in consecinta primul anunt;-)

mihai_bianca
22.04.2008, 00:03:38
in 4 duminici consecutive inainte de nunta preotul anunta in biserica casatoria intre cele 2 persoane ce urmeaza asi unii destinele:" se anunta casatoria ditre X si Y....cine cunoaste vreo piedica da casatorie intre cei 2 este rugat sa anunte la biroul parohial" este o practica intalnita in biserica catolica...
iar prima strigare este in consecinta primul anunt;-)
am inteles :) F fain obiceiul asta al vostru :D

Petro79
22.04.2008, 08:03:33
Am „consumat” aseara prima lectie particulara de vals. A mers neasteptat de bine, a contat foarte mult ca luasem inainte si ore de dans in grup. Parca mi-a mai venit inima la loc, ca al meu imi tot repeta cand mergeam la orele de grup ca vine doar pentru mine, ca lui nu-i place sa danseze, ca dupa nunta n-o sa mai puna in veci piciorul intr-o sala de dansuri etc etc. Dar aseara a fost foarte entuziasmat, mai ales ca il incuraja si instructorul, spunandu-i ca se descurca foarte bine>:D<

Beatrice_S
22.04.2008, 09:15:33
Am „consumat” aseara prima lectie particulara de vals. A mers neasteptat de bine, a contat foarte mult ca luasem inainte si ore de dans in grup. Parca mi-a mai venit inima la loc, ca al meu imi tot repeta cand mergeam la orele de grup ca vine doar pentru mine, ca lui nu-i place sa danseze, ca dupa nunta n-o sa mai puna in veci piciorul intr-o sala de dansuri etc etc. Dar aseara a fost foarte entuziasmat, mai ales ca il incuraja si instructorul, spunandu-i ca se descurca foarte bine>:D<
Ce ma bucur pentru tine, cred ca este un sentiment de nedescris cand il vezi cum se chinuie si cum incearca dragutul sa invete pentru tine. Pe al meu inafara de alegerea melodiei nu la interesat nici o secunda nimic legat de aceasta tema, noi nici n-am incercat sa dansam pe ea.8-} Primul nostru dans va fi pe melodia unui duet: Shania Twain & Bryan White-From this moment:love:. E incredibil de frumos si este facut sa fie melodia noastra. Al doilea inca il cautam, dar cred ca va fi tot Shania.

Beatrice_S
22.04.2008, 09:17:58
Versurile:
From this moment...

(I do swear that I'll always be there. I'd give anything and everything and I
will always care. through weakness and strength, happiness and sorrow, for
better, for worse, I will love you with every beat of my heart.)

From this moment life has begun
From this moment you are the one
Right beside you is where I belong
From this moment on

From this moment I have been blessed
I live only for your happiness
And for your love I'd give my last breath
From this moment on

I give my hand to you with all my heart
Can't wait to live my life with you
Can't wait to start
You and I will never be apart
My dreams came true because of you

From this moment as long as I live
I will love you, I promise you this
There is nothing I wouldn't give
From this moment on

You're the reason I believe in love
And you're the answer to my prayers from up above
All we need is just the two of us
My dreams came true because of you

From this moment as long as I live
I will love you, I promise you this
There is nothing I wouldn't give
From this moment-
I will love you as long as I live
From this moment on
From this moment on

Cand am auzit-o prima data ochii mi-au dat lacrimi. E foarte frumos.:">

MaryT
22.04.2008, 09:20:24
miresicile de Mai dau startul la sezonul de nunti !!!!!!!
<:-P<:-P<:-P<:-P<:-P<:-P<:-P

cine e gata cu pregatirile ?????:-? :D

poessys
22.04.2008, 09:48:10

Mai am de luat sucul si vinul si gata!!!!!!!!!!!!!:D

duplanty
22.04.2008, 09:56:06
ce versuri frumoase Beatrice;;) ....Sa va fie cu noroc\:D/ ...Noi avem melodia lui Marcel Pavel in duet cu Lavinia...Sufletul meu ...Si la noi in zona e cu strigari:)....si suntem ortodoxi....prima s-a facut pe 9 Martie, iar celelalte se fac in prima si a doua zi de Pasti...<:-P ...Asa fericita sunt!...De fapt ca toate fetele de pe aici :*

Beatrice_S
22.04.2008, 10:06:59

=D>=D>=D>=D>,
inca mai lipsesc niste nimicuri care vor fi cumparate in ultimele zile:fructe, fursecuri, si cam atat.
Nu am inca nici acum emotii, doar simt ca sunt tare fericita (si racita;)))!

nycosia
22.04.2008, 10:22:03
la noi nu e cu strigari...mi-a spus parintele sa vin cu 2 saptamani inainte la biserica!

http://dl4.glitter-graphics.net/pub/33/33644bxhnjgbaps.gif (http://www.glitter-graphics.com)

MaryT
22.04.2008, 10:24:45
nu consider ca e relevant ca striga preotul ceva in biserica... e o aiureala parerea mea !!

deci ati avansat bine cu pregatirile !!!

eu mai am inca multe de pus la punct...dar dupa sarbatorile Pascale...:D

"succesuri" (:D ) in continuare !!!! >:D< >:D< >:D<

duplanty
22.04.2008, 10:35:05
La oras da este irelevant...dar intr-un sat unde se cunosc toti cu toate si invers este:)) ...ma scuteste pe mine sa le mai raspund pe cand e nunta ...vin direct cu felicitarile;)) . Eu sunt venita de la oras aici la tara...sotul este de aici..iti poti da seama ce curioasa e lumea8-} ....Cu pregatirile suntem tot incet cum spune ardeleanul lasa ca e timp...si abia incerc sa imi abtin emotiile si gandurile ca nu o sa reusim sa le facem pe toate in saptamana asta...si restul in celelalte 2 saptamani...Da-mi Doamne rabdare^:)^ !!!

Joliutza
22.04.2008, 10:36:01
ce versuri frumoase Beatrice;;) ....Sa va fie cu noroc\:D/ ...Noi avem melodia lui Marcel Pavel in duet cu Lavinia...Sufletul meu ...Si la noi in zona e cu strigari:)....si suntem ortodoxi....prima s-a facut pe 9 Martie, iar celelalte se fac in prima si a doua zi de Pasti...<:-P ...Asa fericita sunt!...De fapt ca toate fetele de pe aici :*

Marcel Pavel & Lavinia - "Sufletul meu"? Sau ai vrut sa spui "Suflet langa suflet"? O stiu si e super...si noi ne gandim sa o folosim cumva la nunta.

Piuta
22.04.2008, 10:37:11
adica se anunta dupa slujba de duminica, casatoria noastra. asa se face in Ardeal, nu stiu in alte zone daca practica acest obicei. ca iti place sau nu...se face!!!strigarea se face de 3 ori, adica in 3 duminici

Piuta
22.04.2008, 10:42:55
nu consider ca e relevant ca striga preotul ceva in biserica... e o aiureala parerea mea !!

deci ati avansat bine cu pregatirile !!!

eu mai am inca multe de pus la punct...dar dupa sarbatorile Pascale...:D

"succesuri" (:D ) in continuare !!!! >:D< >:D< >:D<

asa e traditia!!!!nu alegem noi.
pentru cei care cununia religioasa este importanta conteaza enorm de mult si aceste strigari.....dar in general cei care se casatoresc dau mai multa importanta la alte aspecte ale nuntii, fiecare cum simte...

nycosia
22.04.2008, 10:53:47
melodia sufletului meu ;))

ALL MY LIFE

http://www.youtube.com/watch?v=9IiwOXdCSBk

http://dl7.glitter-graphics.net/pub/973/973807akam7fskhn.gif (http://www.glitter-graphics.com)

Beatrice_S
22.04.2008, 10:55:34
asa e traditia!!!!nu alegem noi.
pentru cei care cununia religioasa este importanta conteaza enorm de mult si aceste strigari.....dar in general cei care se casatoresc dau mai multa importanta la alte aspecte ale nuntii, fiecare cum simte...
Mare dreptate ai. Noi suntem amandoi de religia ortodoxa(eu fiind mai corcitura, dar botezata ortodoxa) si vom face la Catolici unde nu este acest obicei, sau cel putin nimeni nu ne-a spus de ea, iar invitatii nostri sunt majoritatea ortodox, reformat si ateisti, deci oricum nu m-ar fi ajutat cu nimic nici de striga cineva cununia noastra. Intr-un sat sau comuna probabil e cu totul altfel.

nycosia
22.04.2008, 10:58:20
imi place slujba la catolici...foarte frumoasa si romantica
http://dl5.glitter-graphics.net/pub/725/725325v80m0346dj.gif (http://www.glitter-graphics.com)

Beatrice_S
22.04.2008, 11:00:14
melodia sufletului meu ;))

ALL MY LIFE

http://www.youtube.com/watch?v=9IiwOXdCSBk

^:)^Da e super melodia, tot timpul imi da lacrimi, este ca un balsam la suflet, e foarte frumoasa. Cred ca si la noi ar putea fi ca si o a II-a melodie, cand vom dansa cu nasii impreuna. Mersi de idee!:*=D>>:D<
Ma bucur ca putem discuta atatea pe forum<:-P

duplanty
22.04.2008, 11:03:19
Marcel Pavel & Lavinia - "Sufletul meu"? Sau ai vrut sa spui "Suflet langa suflet"? O stiu si e super...si noi ne gandim sa o folosim cumva la nunta.
Da asa este:D ..Melodia o am pe telefonul mobil si nu arata intreg numele....Multumesc frumos poate ma faceam de rusine la Dj#:-S ....Acum stiu cum sa-i spunem numele;;) ...Iuby se gandeste sa facem pe acest cantec un fel de mimica ca si cum am canta noi..ASa un playback ca la voci nu stam prea bine...Mai ales eu;)) ...Ne place foarte mult mai ales ca eu ii spun mai mereu ca e ingerul meu:"> ...Sper sa iasa bine pana la urma[-o<

nycosia
22.04.2008, 11:08:49
era dimineata ( ora 5.00) si plecam la bucuresti dupa rochia de mireasa ...la radio canta melodia asta ( o stiam dupa refren si atat) ;))
pt noi se potriveste perfect ...l-am cautat mult pana l-am gasit pe EL<:-P
nu stiu babele de la nunta daca o sa inteleaga ceva fiind in engleza dar prietenii nostri cu siguranta!
http://dl5.glitter-graphics.net/pub/725/725325v80m0346dj.gif (http://www.glitter-graphics.com)

duplanty
22.04.2008, 11:08:55
adica se anunta dupa slujba de duminica, casatoria noastra. asa se face in Ardeal, nu stiu in alte zone daca practica acest obicei. ca iti place sau nu...se face!!!strigarea se face de 3 ori, adica in 3 duminici
Asa este Piuta;)) ...le sti mai bine ca eu sunt din Galati si accept toate obiceiurile de aici dar nu vreau ca la casa lui iuby sa ii puna oala sus=)) ...ca doar se insoara un baiat la casa aceea nu o fata..in schimb ai mei vin cu traditia de a rupe colacul miresei de catre nasi;)) ...o sa fie ceva amestecat in traditii dar nu foarte mult ca sa nu ametim...
Si ma bucur pentru Beatrice ca am reusit cu toate sa ii dam o idee super pentru nunta:*

sinzi
22.04.2008, 12:17:42
Asa este Piuta;)) ...le sti mai bine ca eu sunt din Galati si accept toate obiceiurile de aici dar nu vreau ca la casa lui iuby sa ii puna oala sus=)) ...ca doar se insoara un baiat la casa aceea nu o fata..in schimb ai mei vin cu traditia de a rupe colacul miresei de catre nasi;)) ...o sa fie ceva amestecat in traditii dar nu foarte mult ca sa nu ametim...
Si ma bucur pentru Beatrice ca am reusit cu toate sa ii dam o idee super pentru nunta:*

noi am renuntat la traditii:nu o sa avem nici hora in fata blocului,nici colac rupt deasupra capului si nici nu o sa mi se puna batic in cap la sala...asta si deoarece nu am voal;
si in cazul in care as fi avut,as fi vb cu nasa sa luam o palarie si sa o punem in locul voalului;
sunt frumoase traditiile daca esti obisnuit cu ele si daca esti dintr-o zona unde inca se mai pastreaza traditiile;aici in BV,din ce am vazut pana acum la nutile la care am fost,sunt amestecate de prin zona Moldovei,Olteniei....depinde de unde sunt in special parintii mirilor;socrii mei sunt din moldova si ar fi vrut si ei hora si faza cu colacul,dar noi am spus ca nu suntem de acord,nasii sunt de partea noastra....asa ca,fara traditii!:)

Joliutza
22.04.2008, 12:43:45
Da asa este:D ..Melodia o am pe telefonul mobil si nu arata intreg numele....Multumesc frumos poate ma faceam de rusine la Dj#:-S ....Acum stiu cum sa-i spunem numele;;) ...Iuby se gandeste sa facem pe acest cantec un fel de mimica ca si cum am canta noi..ASa un playback ca la voci nu stam prea bine...Mai ales eu;)) ...Ne place foarte mult mai ales ca eu ii spun mai mereu ca e ingerul meu:"> ...Sper sa iasa bine pana la urma[-o<

Este intr-adevar frumoasa. Si versurile chiar se potrivesc cu ideea de nunta si de inceput de drum impreuna. Mie asa imi suna telefonul cand ma suna puiul meu....cu versurile din refren:

(Lavinia) Esti ingerul de langa mine
Tu ai grija sa imi fie bine
Iar fara dragostea ta
N-as putea respira

(Marcel) La fereastra vad stele cazatoare si,
Stiu ca toata noaptea langa mine vei fi
Te astept si abia astept sa vii
Tot ce am mai bun iti voi darui

(Lavinia) Vreau sa te am doar pentru mine
Vreau sa te simt langa mine
Vreau sa-mi fii aproape
Suflet langa suflet o intreaga noapte

(Marcel) Vreau sa te am doar pentru mine
Vreau sa-mi fii aproape

(Lavinia) Vreau sa primesc in seara asta
Numai doua daruri de la tine
Dragoste si promisiunea
Ca ma vei iubi intotdeauna

(L-M) Vreau sa te am doar pentru mine
Vreau sa-mi f&iuml;i aproape
Suflet langa suflet o intreaga noapte.

Va plac???

Petro79
22.04.2008, 13:12:39
Iti multumesc! Ai dreptate, e tare fain sa-l vezi cat de sarguincios e si cum ma mai corecteaza el pe mine cand gresesc. daca reusesc sa-l fac sa danseze si pe una latino (Nostalgia, a Cesarei Evora) inseamna ca nu am trait degeaba :))

Ce ma bucur pentru tine, cred ca este un sentiment de nedescris cand il vezi cum se chinuie si cum incearca dragutul sa invete pentru tine. Pe al meu inafara de alegerea melodiei nu la interesat nici o secunda nimic legat de aceasta tema, noi nici n-am incercat sa dansam pe ea.8-} Primul nostru dans va fi pe melodia unui duet: Shania Twain & Bryan White-From this moment:love:. E incredibil de frumos si este facut sa fie melodia noastra. Al doilea inca il cautam, dar cred ca va fi tot Shania.

duplanty
22.04.2008, 14:32:04
Este intr-adevar frumoasa. Si versurile chiar se potrivesc cu ideea de nunta si de inceput de drum impreuna. Mie asa imi suna telefonul cand ma suna puiul meu....cu versurile din refren:

(Lavinia) Esti ingerul de langa mine
Tu ai grija sa imi fie bine
Iar fara dragostea ta
N-as putea respira

(Lavinia) Vreau sa te am doar pentru mine
Vreau sa-mi fii aproape

(Marcel) Vreau sa te am doar pentru mine
Vreau sa-mi fii aproape

(Lavinia) Vreau sa primesc in seara asta
Numai doua daruri de la tine
Dragoste si promisiunea
Ca ma vei iubi intotdeauna

(L-M) Vreau sa te am doar pentru mine
Vreau sa-mi f&iuml;i aproape
Suflet langa suflet o intreaga noapte.

Va plac???
Asa si la mine..atunci cand ma suna iuby intra melodia..ce ne potrivim;)) ...eu le ador ...imi plac foarte mult si la iuby la fel...Va pupacesc pentru ca acum merg acasa sa imi termin curatenia:* :* :* :* :* :* :* :* :* :* :*

Joliutza
22.04.2008, 14:39:04
Asa si la mine..atunci cand ma suna iuby intra melodia..ce ne potrivim;)) ...eu le ador ...imi plac foarte mult si la iuby la fel...Va pupacesc pentru ca acum merg acasa sa imi termin curatenia:* :* :* :* :* :* :* :* :* :* :*

Si mie imi plac foarte mult. Numai pe colegele de munca le-am innebunit cu versurile astea....de fiecare data incep sa le si fredonez cand suna telefonul...chiar ma roaga zilnic sa mai schimb ringtone-ul telefonului....dar eu nu si nu...incapatanata, ce sa-mi faci?!?!?!? =))

Beatrice_S
22.04.2008, 14:41:10
Eu tot nu am idee care e melodia asta...:-<, m-ati facut curioasa:">
Cand voi ajunge acasa il voi cauta pe youtube poate voi avea noroc!
Ce harnica esti, eu mai am mult pana ajung acasa. Mergem sa facem analizele si maine dimineata depunem actele la primarie. <:-PNu ma pot minuna destul, inca 11 zile si...:love:<:-P, ce a trecut timpul!

Joliutza
22.04.2008, 14:46:14
Eu tot nu am idee care e melodia asta...:-<, m-ati facut curioasa:">
Cand voi ajunge acasa il voi cauta pe youtube poate voi avea noroc!
Ce harnica esti, eu mai am mult pana ajung acasa. Mergem sa facem analizele si maine dimineata depunem actele la primarie. <:-PNu ma pot minuna destul, inca 11 zile si...:love:<:-P, ce a trecut timpul!

http://youtube.com/watch?v=sd5qSn1spGg

Ia si ascult-o. :*

Beatrice_S
22.04.2008, 14:54:42
http://youtube.com/watch?v=sd5qSn1spGg

Ia si ascult-o. :*

^:)^mersi, cand ajung acasa o voi asculta!:*

Piuta
22.04.2008, 21:12:34

Ce aproape esti de mine!! doar acum am vazut ca esti din Deda Bistra;;) !!! Promit sa ma gandesc la tine in ziua nuntii sa ai parte de o zi de ne uitat:*

Piuta
22.04.2008, 21:23:54
Am terminat de dat invitatiile!!!!!:)>-
Mai sunt detalii de stabilit la florarie (buchetul nasei), la muzica si decor. Sper dupa Paste sa reusim sa ajungem sa finalizam totul.
Ma tot gandesc sa fac un filmulet cu noi, care sa fie proiectat la nunta; sa fie o surpriza pentru Dagutul meu:-? !!! poate un colaj de imagini, si secvente filmate cu noi...pe fundal sa fie piesa noastra ALICIA KEYS "IF I AINT GOT YOU", si sa apara si versurile...pt cei care nu inteleg limba engleza

Petro79
23.04.2008, 07:13:47
Buna idee! Sigur ar ramane masca. Dar exista un monitor mai mare in restaurant pe care sa-l proiectezi?

Am terminat de dat invitatiile!!!!!:)>-
Mai sunt detalii de stabilit la florarie (buchetul nasei), la muzica si decor. Sper dupa Paste sa reusim sa ajungem sa finalizam totul.
Ma tot gandesc sa fac un filmulet cu noi, care sa fie proiectat la nunta; sa fie o surpriza pentru Dagutul meu:-? !!! poate un colaj de imagini, si secvente filmate cu noi...pe fundal sa fie piesa noastra ALICIA KEYS "IF I AINT GOT YOU", si sa apara si versurile...pt cei care nu inteleg limba engleza

Joliutza
23.04.2008, 08:12:41
Buna idee! Sigur ar ramane masca. Dar exista un monitor mai mare in restaurant pe care sa-l proiectezi?

Macar un perete gol.....si sa aduca un video-proiector. Dragutza ideea...si noi ne-am gandit la asta, dar iubitul meu a zis ca sa nu para prea mult....adica sa nu plictisim invitatii...ma mai gandesc inca la varianta asta....si poate o punem totusi in aplicare. Trebuie doar sa gasesc peretele. =))

Joliutza
23.04.2008, 08:13:24
^:)^mersi, cand ajung acasa o voi asculta!:*

Ti-a placut?

duplanty
23.04.2008, 09:04:31
Ce aproape esti de mine!! doar acum am vazut ca esti din Deda Bistra;;) !!! Promit sa ma gandesc la tine in ziua nuntii sa ai parte de o zi de ne uitat:*
Da suntem foarte aproape\:D/ ...si eu am sa ma gandesc la voi si sper sa aveti o zi foarte frumoasa cu mult soare si multa fericire...Sa fie o zi de neuitat:* .....
Buna dimineata fetelor azi sunt mai relaxata decat ieri;)) ...e sarbatoare si ne odihnim un pic...am terminat cu stersul de praf si am asezat covoarele pe jos deja...ce bucurie:> ....apoi mai spre seara vom merge sa mai dam din suta de invitatii pe care le mai avem...asta ma ingrijoreaza un pic...dar am incredere in omul meu ca am facut doar cum a spus el:-B ...Dar se pare ca e bine cateodata sa asculte si ce mai zice femeia..sau e mai bine sa ii lasam sa vorbeasca si sa facem cum vrem noi...Voi ce spuneti?;;)

Piuta
23.04.2008, 10:39:41
azi mergem sa ne facem programare la depozitul de unde ne vom cumpara bauturile, sucurile, fructele etc.....

Beatrice_S
23.04.2008, 11:40:40
Ti-a placut?
Imi pare rau, dar n-am ajuns sa o vad, am avut invitati surpriza (ne-au anuntat in ultimul moment) ieri seara si m-am pregatit de cand am ajuns acasa. Dar ma voi uita in data ce voi apuca, mersi oricum, esti dulce!
:*

Beatrice_S
23.04.2008, 11:47:31
Am fost azi sa ne programam pentru cununia civila. Pe analize scria: "SE POATE CASATORII", deci cu asta n-am avut probleme, in schimb cand am ajuns la ghiseul din primarie sa depunem actele, functionara ne atentioneaza ca al meu mire are buletinul expirat de 8 zile.:((
Va dati seama..., fuga in stanga si in dreapta dupa contractul de casa, dupa soacra (care sa declare ca e proprietara casei)! Acum ne-au zis ca nu va fi gata pana in 30 aprilie, iar noi exact in 30 avem termenul limita pana cand va trebui sa depunem C.I. noua si a martorilor. Naspa. Chiar nu mai stiam ce ne lipsa./:) Sper ca totul sa fie bine si sa nu am motiv de necajire![-o<
Vedeti, degeaba am inceput din timp sa pregatim totul, degeaba am lista cu treburile de rezolvat, o mica neatentie si se duce totul dracului.:-SS

Joliutza
23.04.2008, 12:21:35
Am fost azi sa ne programam pentru cununia civila. Pe analize scria: "SE POATE CASATORII", deci cu asta n-am avut probleme, in schimb cand am ajuns la ghiseul din primarie sa depunem actele, functionara ne atentioneaza ca al meu mire are buletinul expirat de 8 zile.:((
Va dati seama..., fuga in stanga si in dreapta dupa contractul de casa, dupa soacra (care sa declare ca e proprietara casei)! Acum ne-au zis ca nu va fi gata pana in 30 aprilie, iar noi exact in 30 avem termenul limita pana cand va trebui sa depunem C.I. noua si a martorilor. Naspa. Chiar nu mai stiam ce ne lipsa./:) Sper ca totul sa fie bine si sa nu am motiv de necajire![-o<
Vedeti, degeaba am inceput din timp sa pregatim totul, degeaba am lista cu treburile de rezolvat, o mica neatentie si se duce totul dracului.:-SS

Stai mai linistita, nu te enerva. O sa vezi ca o sa se rezolve si asta...si o sa ajungi sa razi de nervii de acum. Nu puteati sa ii scoateti buletinul la urgenta?

Beatrice_S
23.04.2008, 14:06:27
Stai mai linistita, nu te enerva. O sa vezi ca o sa se rezolve si asta...si o sa ajungi sa razi de nervii de acum. Nu puteati sa ii scoateti buletinul la urgenta?
Cand am intrebat mi s-a zis ca in Oradea asa ceva nu exista, iti dai seama ca as fi platit doar sa ma scap de probleme.:-< Mi se pare incredibil ca pasaportul e gata cu urgenta chiar in ziua aceea , dar pentru buletin stai min.4 zile lucratoare, daca nu sunt aglomerat. Cum noi am picat in perioada asta de Pasti... :-"

Beatrice_S
23.04.2008, 14:09:06
Nu ma voi lasa stresata nici asa, ca de nu vom reusi sa ne depunem actele in orele normale pana in data de 30, eu tot ma prezint ca mireasa cu mirele meu si cu tot alaiul la starea civila in data de 3 Mai si nu voi pleca pana nu ma vor cununa.=((

Joliutza
23.04.2008, 14:34:05
Nu ma voi lasa stresata nici asa, ca de nu vom reusi sa ne depunem actele in orele normale pana in data de 30, eu tot ma prezint ca mireasa cu mirele meu si cu tot alaiul la starea civila in data de 3 Mai si nu voi pleca pana nu ma vor cununa.=((

Asa sa faci...fii tare pe pozitie...nu te lasa....=))

Pupici si sarbatori fericite daca nu mai vorbim.

Beatrice_S
23.04.2008, 14:52:24
Asa sa faci...fii tare pe pozitie...nu te lasa....=))

Pupici si sarbatori fericite daca nu mai vorbim.
La fel iti doresc si eu tie si tuturor mireselor>:D<<:-P<:-P<:-P
Tineti-mi pumnii pentru orice eventualitate...:-SS

Beatrice_S
24.04.2008, 08:58:16
Buna dimineata! Vesti bune, buletinul mirelui va fi gata pe 30 Mai dimineata, suntem tare norocosi. Daca mergeam azi sa predam actele si se observa doar azi expirarea nu il avea pana in data de 4 Mai8-|.
Ce mai conteaza, bine ca am scapat cu bine!>:D<

duplanty
24.04.2008, 09:17:29
Buna dimineata! Vesti bune, buletinul mirelui va fi gata pe 30 Mai dimineata, suntem tare norocosi. Daca mergeam azi sa predam actele si se observa doar azi expirarea nu il avea pana in data de 4 Mai8-|.
Felicitari...>:D< ...ma bucur tare mult ca tot raul merge spre bine si acolo sus va iubeste cineva>:D< ...Acum merg la posta sa trimit invitatiile catre Constanta....sper sa fie cu noroc:)>- ...

Joliutza
24.04.2008, 09:17:47

Bravooo.....ai vazut ca se rezolva toate? Si tu iti faceai griji....

Beatrice_S
24.04.2008, 09:48:07
Felicitari...>:D< ...ma bucur tare mult ca tot raul merge spre bine si acolo sus va iubeste cineva>:D< ...Acum merg la posta sa trimit invitatiile catre Constanta....sper sa fie cu noroc:)>- ...

> Bravooo.....ai vazut ca se rezolva toate? Si tu iti faceai griji....
Mersi fetelor, a fost o sperietura(nu-i doresc nimanui), dar a trecut si acum ma simt iar ca si o pasare cu aripile desfacute gata de zbor! Sunt din nou eu insumi, optimista si vesela, fara griji.
Bafta cu invitatiile!%%-

Beatrice_S
24.04.2008, 10:02:26
Nu stiti cat costa Coca-Cola la jumatate de litru in Real?

georgi_ramy80
24.04.2008, 10:21:42
Bine v-am regasit, miresici de mai! Ce mai faceti? eu am avut ceva probleme cu calculatorul, m-am pricopsit cu un virusel...:(
Se apropie, se apropie...\:D/ \:D/ \:D/ \:D/ <:-P <:-P <:-P <:-P
Am vazut ca ati avut ceva probleme, dar ce sa va zic...? De probleme m-am lovit si eu cu decorarea salii, dar s-au rezolvat si in cazul meu...
Noi suntem pe ultima suta de metri, alergam alergam...ai avem decat cateva de rezolvat: trebuie sa cumparam fructele, piscoturi, alune si ceva de rontait, sa mergem pentru analize dupa Paste, sa depunem actele la starea civila, sambata merg la tuns, vopsit si o "simulare" a coafurii si machiajului, diseara stabilim ultimele detalii in privinta tortului, lumanarile si buchetele le-am rezolvat si pe astea, mai am de finalizat marturiile (nu stiu dc sa ma opresc la pietricele decorative sau la arahide glazurate:-? ), am cumparat tariile, invitatiile sunt deja la destinatari... si in rest...ma indispune vremea asta... e asa frig... si ploua...:-s
Va poop pe toate si, dc imi mai face netul surprize (sper sa nu!!)si nu mai pot vb pe forum, va urez sa aveti un Paste linistit si sa va bucurati numai de momente fericite!!!!>:D< >:D< >:D<

Beatrice_S
24.04.2008, 10:29:39
Bine v-am regasit, miresici de mai! Ce mai faceti? eu am avut ceva probleme cu calculatorul, m-am pricopsit cu un virusel...:(
Se apropie, se apropie...\:D/ \:D/ \:D/ \:D/ <:-P <:-P <:-P <:-P
Am vazut ca ati avut ceva probleme, dar ce sa va zic...? De probleme m-am lovit si eu cu decorarea salii, dar s-au rezolvat si in cazul meu...
Noi suntem pe ultima suta de metri, alergam alergam...ai avem decat cateva de rezolvat: trebuie sa cumparam fructele, piscoturi, alune si ceva de rontait, sa mergem pentru analize dupa Paste, sa depunem actele la starea civila, sambata merg la tuns, vopsit si o "simulare" a coafurii si machiajului, diseara stabilim ultimele detalii in privinta tortului, lumanarile si buchetele le-am rezolvat si pe astea, mai am de finalizat marturiile (nu stiu dc sa ma opresc la pietricele decorative sau la arahide glazurate:-? ), am cumparat tariile, invitatiile sunt deja la destinatari... si in rest...ma indispune vremea asta... e asa frig... si ploua...:-s
Va poop pe toate si, dc imi mai face netul surprize (sper sa nu!!)si nu mai pot vb pe forum, va urez sa aveti un Paste linistit si sa va bucurati numai de momente fericite!!!!>:D< >:D< >:D<

Bravo, vad ca n-ai stat pe degeaba. Sa ne pui poze daca merge la proba, poate ne mai inspiri si pe noi.<:-P Cum stai cu confirmarile? La noi din 200 doar 140 vor veni, dar nu ma plang ca e bine, macar vor avea loc destul cu totii si se vor distra pe placul lor.
La fel iti dorim sa ai parte de Paste linistit cu familia si cu apropriati.:*

duplanty
24.04.2008, 10:36:18
Multumim frumos de urari si ma bucur foarte mult ca e gata totul pe la voi..eu zic sa pui petricele colorate ca le raman si poate le mai folosesc invitatii acasa;)) ...doar o parare de a mea;)) ...Un Paste Fericit!...si cum a spus Beatrice ceva poze cu coafura de miresica poate ne inspiram si noi^:)^ ...

georgi_ramy80
24.04.2008, 10:48:40
Bravo, vad ca n-ai stat pe degeaba. Sa ne pui poze daca merge la proba, poate ne mai inspiri si pe noi.<:-P Cum stai cu confirmarile? La noi din 200 doar 140 vor veni, dar nu ma plang ca e bine, macar vor avea loc destul cu totii si se vor distra pe placul lor.
La fel iti dorim sa ai parte de Paste linistit cu familia si cu apropriati.:*
O sa va pun poze, sigur ca da, dar numai sa se astampere virusii astia...
Sper sa nu uit aparatul foto acasa... E mai greu la mine, ca eu vb cu voi de la servici si... ba ma dau dupa treaba, ba uit aparatul foto, ba intervine cate ceva...
Cat despre confirmari, nu am ce sa-ti spun, pt ca noi nu am facut asa... La noi nu se obisnuieste, pt ca e omul reticent la asa ceva... am pus problema in discutie de la inceput si am tatonat terenul, dar multi mi-au sugerat sa ma astampar...
Dar pot sa iti spun cu ce problema ne confruntam noi... N-o sa-ti vina sa crezi, dar ne-am trezit deja cu cadouri si cu bani de la cei la care ne asteptam sa fie alaturi de noi in seara aceea...Multi spun ca e distanta mare (restaurantul este undeva la jumatatea distantei dintre noi)(distanta care e de vreo 120 km) si dau inapoi... unu:in ideea ca e mult de mers si e obositor si doi: prefera sa vina sa dea mai putin ca dar de nunta, pentru ca nu-si permit. Ieri, cand i s-a inmanat puiului meu un plic, i-au sarit nervii...si asta pentru ca nu a avut respectivul placerea sa vina la nunta (noi asa consideram, poate suntem un pic cam duri) si i-am zis: din momentul asta sa nu mai iei niciun plic, cine vrea sa vina vine si cu asta basta, pe noi nu ne intereseaza cat da omul, pentru noi important e sa fie alaturi de noi...Si dc ai sti cat am alergat sa ajungem la timp la nunta respectivului...Si am onorat toate invitatiile care ni s-au facut, n-a contat cata distanta e sau ce pretentii are restaurantul...
In sfarsit, cine are placerea sa vina, vine, cine nu... n-avem nevoie de banii lor si ii rugam sa faca stanga imprejur...asta e...:D

duplanty
24.04.2008, 10:58:10
georgi_ramy80 Mult curaj si multa rabdare va doresc...O sa fie bine o sa vedeti..si eu tot asta imi repet..la noi inca nu au venit cu cadouri poate ca mai este pana la nunta inca 3 saptamani..dar daca nu vin poate vin la nunta cine stie:-\ ...Si noi o sa trecem prin asa ceva...Da-ne Doamne rabdare si intelegere^:)^ !!!

Beatrice_S
24.04.2008, 11:21:13
O sa va pun poze, sigur ca da, dar numai sa se astampere virusii astia...
Sper sa nu uit aparatul foto acasa... E mai greu la mine, ca eu vb cu voi de la servici si... ba ma dau dupa treaba, ba uit aparatul foto, ba intervine cate ceva...
Cat despre confirmari, nu am ce sa-ti spun, pt ca noi nu am facut asa... La noi nu se obisnuieste, pt ca e omul reticent la asa ceva... am pus problema in discutie de la inceput si am tatonat terenul, dar multi mi-au sugerat sa ma astampar...
Dar pot sa iti spun cu ce problema ne confruntam noi...
Vezi, cate case atatea probleme. La noi s-au dat 2 plicuri in total, bunici mirelui, care au o varsta inaintata si sunt bolnaviori, si o vecina care nu cunostea pe nimeni de la nunta, si am inteles-o, sa vii si singura si sa nu cunosti pe nimeni, incomod. Intr-adevar nu mi-am pus "problema buzunarul plin-sala gol", desi daca ma gandesc bine poti sa primesti intr-adevar toti bani din lume, daca nu ai cu cine sa imparti bucuria si nu este nimeni(exagerez)care sa vina sa se bucure de fericirea si implinirea voastra. Urata chestie. La noi mi-e teama, ca va fi buzunarul golut-sala golut, dar asta e, am intrat in hora trebuie sa dansam, si totusi acolo un pumn de oameni cati vom fi dar ne vom distra si vom bea si in sanatatea celor pe care le-a durut mana sa dea un telefon si sa zica, "oameni buni, asta e, nu pot onora, nu ma asteptati, va urez de pe acum casa de piatra...":-$
Totusi daca tu nu ai confirmari de unde stii cate meniuri va trebui sa comanzi?:-\Nu e riscant asa?

georgi_ramy80
24.04.2008, 11:41:26
Vezi, cate case atatea probleme. La noi s-au dat 2 plicuri in total, bunici mirelui, care au o varsta inaintata si sunt bolnaviori, si o vecina care nu cunostea pe nimeni de la nunta, si am inteles-o, sa vii si singura si sa nu cunosti pe nimeni, incomod. Intr-adevar nu mi-am pus "problema buzunarul plin-sala gol", desi daca ma gandesc bine poti sa primesti intr-adevar toti bani din lume, daca nu ai cu cine sa imparti bucuria si nu este nimeni(exagerez)care sa vina sa se bucure de fericirea si implinirea voastra. Urata chestie. La noi mi-e teama, ca va fi buzunarul golut-sala golut, dar asta e, am intrat in hora trebuie sa dansam, si totusi acolo un pumn de oameni cati vom fi dar ne vom distra si vom bea si in sanatatea celor pe care le-a durut mana sa dea un telefon si sa zica, "oameni buni, asta e, nu pot onora, nu ma asteptati, va urez de pe acum casa de piatra...":-$
Totusi daca tu nu ai confirmari de unde stii cate meniuri va trebui sa comanzi?:-\Nu e riscant asa?
E foaaaaaaaaaarte riscant, e adevarat, dar asta e.... Nu am facut invitatii decat celor de care suntem siguri ca vor veni...dar si de tipii respectivi eram sotoo ca or sa vina! Asta este riscul, ni-l asumam! Cat despre meniuri, le vom plati, indiferent daca se vor consuma sau nu cele stabilite. Iar in plus ne pot asigura maxim 15-20!

Beatrice_S
24.04.2008, 12:11:40
E foaaaaaaaaaarte riscant, e adevarat, dar asta e.... Nu am facut invitatii decat celor de care suntem siguri ca vor veni...dar si de tipii respectivi eram sotoo ca or sa vina! Asta este riscul, ni-l asumam! Cat despre meniuri, le vom plati, indiferent daca se vor consuma sau nu cele stabilite. Iar in plus ne pot asigura maxim 15-20!
Wow, asta da, eu nu m-as fi bagat in asa ceva, sigur. Iti urez multa bafta, si sper sa aveti noroc cu invitatii.

Matrushca
24.04.2008, 13:43:31
La noi e dificil daca vin mai multe persoane nu avem unde le aseza, iar din cei confirmati daca nu vin, ne raman locuri libere, insa tinand cont de faptul ca nunta este una fara dar, cred ca nu vor fi persoane care sa zica ca sunt prezenti si nu vor veni, decat in situatii deosebite, Doamne Fereste!
Altfel, mi-am luat rochita de la scurtat, mi-a facut si sistem de prindere a trenei, incep sa ma gandesc la petrecerea fetelor din ce in ce mai mult, se pare ca baietii vor fi ocupati :-w , asadar trebuie sa ne organizam si noi cumva!
Aveti ceva idei pentru mine? vrem sa mergem intr-un club, asta e clar, dar parca as vrea ceva mai mult, decat sa stam si sa bem, dansam si nu stripperi, ceva original!?! Dar, oare ce?

maky_mik
24.04.2008, 13:48:08
fetelor cine ma calmeaza si pe mine ca nu mai pot ...de o saptamna plang intr-una si nu mai stiu cum sa ma opresc ..ma supara orice si nimic nu imi mai place ... nu vreau sa il supar pe puiu pt ca el saracu sta cu mine si ma ascultfa da nu stie ce sa imi mai zica...incerc totusi sa nu transform totul in mofturi pt ca nu sunt..poate e doar o frica prea mare ca nu va iesi nimic pe care nu vreau sa o recunosc si sa invat sa dill with it.... daca mai e cineva in cazul meu va rog sa imi psuneti pt ca altfel am sa cred ca sunt nebunaaaaaa.....

Petro79
24.04.2008, 14:10:51
Dar ce se intampla, ai indoieli cumva in privinta drumului pe care pornesti? Sau in privinta celui de langa tine?
Sau poate sunt doar niste tulburari hormonale absolut normale explicabile intr-o anume situatie...;)) Un test de sarcina ai facut? ;)
Capul sus, nunta nu are de ce sa nu iasa bine daca stiti ce vreti si lucrurile vor reintra in normal, ai sa vezi!

fetelor cine ma calmeaza si pe mine ca nu mai pot ...de o saptamna plang intr-una si nu mai stiu cum sa ma opresc ..ma supara orice si nimic nu imi mai place ... nu vreau sa il supar pe puiu pt ca el saracu sta cu mine si ma ascultfa da nu stie ce sa imi mai zica...incerc totusi sa nu transform totul in mofturi pt ca nu sunt..poate e doar o frica prea mare ca nu va iesi nimic pe care nu vreau sa o recunosc si sa invat sa dill with it.... daca mai e cineva in cazul meu va rog sa imi psuneti pt ca altfel am sa cred ca sunt nebunaaaaaa.....

duplanty
24.04.2008, 14:48:49
Draga mea fi calma, respira adanc, credema te inteleg...si eu am diferite stari cand sunt asa <:-P ...cand sunt (:| ...cand sunt\:D/ ...cand sunt:-< ...cand sunt:( ...cand sunt>:/ ...cand sunt8-} ...cand sunt:(( ...cand sunt:-SS...si multe alte diferite stari..la tine sunt mai accentuate pentru ca este mai aproape nunta...stai linistita respira adanc si cumpara ceva pe baza de tei si valeriana si ai sa te linistesti..dar cel mai bun e Magneziu cu vitB6 ...el iti calmeaza stresul si iti da si energie poti lua chiar si 4 pe zi...sunt in domeniul farmaceutic:) ...si stiu ce ar fi bun dar nu prea pun in practica pentru mine=)) . Deci in concluzie calmitate...o sa fie bine....linistita...:*

Beatrice_S
24.04.2008, 15:09:55
Draguto, din tot ce ai scris de aici, eu inteleg ca ai visat ceva, ce in realitate nu iti iese si probabil avand o fire perfectionista dar foarte sensibila te iriti si nestiind cum sa iti manifesti "durerea"/necazul plangi.
Sa nu crezi ca la toate miresele toate visurile devin realitate, nu e asa, si noi traim pe pamant si facem compromisuri, e vorba doar de felul in care invatam sa"deal with it". Si eu simt catodata ca nimeni nu ma intelege si nu e de partea mea si ca nu va iesi cum mi-as dori, doar ca eu imi revin repede, nu plang (din fire, barbatul de langa mine nu m-a vazut plangand, never), dar sufer si eu catodata o perioada mai dificila si sunt mai morocanoasa, dar apoi imi amintesc ca ce om minunat am langa mine si credema ca imi trec toate. Incearca sa iei o gura de aer, inchideti ochi si inchipuieti ca ai un diamant urias in piept, lasa aerul sa iasa incet si deschideti ochii si incearca sa te comporti de parca acel diamant ar fi mereu in gatul tau. "Poartal" cu demnitate si ai sa vezi ca toate vor avea alta nuanta, iar tu vei fi printesa mirelui tau. La mine functioneaza!:*

duplanty
24.04.2008, 15:27:15
Foarte bine spus Beatrice...chiar am sa-ncerc cu diamantul...:*

moonlightblue
24.04.2008, 15:40:15
eu am reusit intr-un fel sa rezolv cu tortul. spun intr-un fel pentru ca mi-a promis ca discuta cu mine dupa sarbatorile de paste pentru ca erau f ocupati acum.
e jale cu torturile astea in iasi pentru ca eu am vrut neaparat fructe in interior si ei isi bat joc si nu pun fructe ci numai frisca...am gasit astfel o singura cofetarie care sa-mi faca ce vreau...
cu lumanarile si buchetele maine dimineata rezolv.
cu certificatele prenuptiale am reusit azi sa rezolv. asa o doctorita de familie n-am vazut. am facut analizele alea pentru care ne-a trimis prin toate coclaurile de laboratoare...m-a intors azi dupa buletine si cand am sosit a doua oara m-a trimis dupa timbre fiscale8-| . mai era un copil acolo care avea nevoie de o adeverinta pentru inscrierea la facultate si l-a trimis tot asa peste tot plus l-a trimis la casa de asigurari sa afle medicul de familie al maica-sii ca sa-i elibereze asta o adeverinta cum ca mama copilului nu sufera de boli cronice. am ramas masca...
eu cand m-am inscris la facultate n-am stiut nici cu spatele de hartiile astea pentru ca pe atunci nu era asa domle si tare simplu mai era. medicii astia de familie sunt buni numai de facut trimiteri si de incasat bani.
in fine. m-a enervat suficient pe ziua de azi. si am de gand s-o schimb dar sa treaca nunta asta si bye bye.
as mai avea de rezolvat pe ici pe colo dar este timp:)
socru-meu ma dispera cu niste rude din hunedoara pe care vrea sa le astept, sa le cazez, sa le bag in seama de numa....si ne-am ratoit aseara la telefon. i-am zis ca eu ii zic adresa de la locul evenimentului si sa se duca acolo ca doar i-am rezervat camera. asta-i culmea. eu am matusa care vine din italia cu care la fel procedez si n-are atatea mofturi in cap.
eu am fost la nunti unde nu m-a intrebat nimeni unde stau, cum stau, unde ma schimb sau unde mananc pana la nunta. si nici prin cap nu mi-a trecut sa ma supar.

duplanty
24.04.2008, 15:45:50
Vai fetelor ce uitam eu...cititind mai sus prin ce trece miresica ...mi-am adus aminte ca nici macar nu m-am sinchisit sa ma gandesc la acte...Doamne mai e un pic si nu stiu ce sa fac...Oare de asta mi-a cerut iuby ieri copie dupa buletin?:-B

georgi_ramy80
24.04.2008, 15:48:00
Calmeaza-te, dragutzo! Ce ai? \:D/ \:D/ \:D/
Hai mai bine sa faci un exercitiu de constiinta si sa realizezei ce zi importanta te asteapta pe 10! A, si nu importanta pentru ceilalti, importanta pentru tine, iar daca tu esti inca de pe acum cu moralul la pamant, ... Stii..., nu ti s-a intamplat niciodata de exemplu, la un examen, sa ajungi in fata subiectelor si sa realizezi ca ai uitat tot ce invatat? Dar asta numai in subconstient, pentru ca de fapt, dupa putin efort si concentrare ai luat cu 10! Mi mi s-a intamplat, de asta iti spun ca este doar o "parere" a ta, cu putin efort la partea cu "pisicul" o sa ajungi sa treci peste toate cu o seninatate de nici n-o sa te mai recunosti...Asa se intampla si acum, ai ajuns pe ultima suta de metri cu pregatirile si ti se pare ca n-ai facut aia, ca n-ai facut aia, ca poate ai uitat ceva, o iesi, n-o iesi... Toate sunt pe "pisic" si cred, asa cum ti s-a mai spus, ca esti o maaaare perfectionista, dar lasa lucrurile sa decurga normal, o sa vezi cum o sa iti aduci aminte si o sa razi de starile panicoase pe care le ai acum.
eu, sincera sa fiu,(ca si eu sunt ina aceeasi situatie ca si tine), n-am astfel de stari depresive, astept momentul, fac ce trebuie sa fac si ce sta in puterea mea, dar imi asum, asa cum am mai zis, si riscul de a ma lovi si de critici si remarci rautacioase, dar si satisfactia unor momente reusite sau a unor aprecieri ....[-o<
Bafta multa in continuare si nu te da peste cap, tocmai acum...>:D<

Miraj
24.04.2008, 16:45:39

Scupa. linisteste-te..si eu mai am momente cand imi fac multe griji de cum o sa iasa, daca nu ne ajung banii sa achitam totul la final, daca nu-mi ajunge bautura, daca nu-mi vi invitatii...si multe altele.Dar tot eu ma linistesc..uite, acum am inceput sa dau invitatii si au inceput deja confirmarile si incurajarile.si ma simt mai bine...si mai am si multa treaba la serviciu si nu stiu daca imi pot lua multe zile de concediu inainte de nunta, nu stiu cum o sa le acopar pe toate, ca sunt si pretentioasa si vreau sa le pun eu la punct personal toate detaliile. am avut si eu momente cand am simtit ca nu mai pot, ca mai bine nu mai faceam nici o nunta ca-i greu tare sa impaci pe toti...dar mergem inainte, capul sus..pupici:*

monuletz
24.04.2008, 18:36:54
Prietena mea din copilarie a avut nunta la sfirsitul anului trecut. Ea si mirele ei au umblat si si-au comandat singuri invitatii de la Buc, au facut nunta la cantina Hasdeu...pt ca a fost nunta mare...si amandoi au muncit pana cu vreo 3 zile inainte de nunta. Au avut noroc insa cu starostele, care le-a fost si nas. El i-a ajutat mult.

Mai am si eu putin :-SS si deja suntem suuuper stresati. Am cumparat costumul de mire (dupa indelungi cautari- cred ca iuBy meu are pretentii mai mari decat mine), am impartit invitatiile....si caut o firma care sa ne decoreze sala....m-am certat cu soacra ca nu pricepe de ce rudele mele trebuie sa stea la primul rand de mese de langa ring...vrea sa le puna tot pe cele din partea lor...a comandat invitatiile chiar dc mie nu imi placeau...ea singura le-a comandat, fara sa o roage nimeni...cu toate ca ii spusesem parerea mea...tot ea mi-a cumparat rochie de mireasa de la "second hand" cu 100 ron...ca s-a gandit ca imi va sta super bineL-) ...sa va mai spun?

gabrielabrb
24.04.2008, 20:12:20
Prietena mea din copilarie a avut nunta la sfirsitul anului trecut. Ea si mirele ei au umblat si si-au comandat singuri invitatii de la Buc, au facut nunta la cantina Hasdeu...pt ca a fost nunta mare...si amandoi au muncit pana cu vreo 3 zile inainte de nunta. Au avut noroc insa cu starostele, care le-a fost si nas. El i-a ajutat mult.

Mai am si eu putin :-SS si deja suntem suuuper stresati. Am cumparat costumul de mire (dupa indelungi cautari- cred ca iuBy meu are pretentii mai mari decat mine), am impartit invitatiile....si caut o firma care sa ne decoreze sala....m-am certat cu soacra ca nu pricepe de ce rudele mele trebuie sa stea la primul rand de mese de langa ring...vrea sa le puna tot pe cele din partea lor...a comandat invitatiile chiar dc mie nu imi placeau...ea singura le-a comandat, fara sa o roage nimeni...cu toate ca ii spusesem parerea mea...tot ea mi-a cumparat rochie de mireasa de la "second hand" cu 100 ron...ca s-a gandit ca imi va sta super bineL-) ...sa va mai spun?
cum sa comande ea invitatiile in locul vostru ?:(
este nunta voastra...si fiecare chestie pe care o faceti are farmecul ei .
De ce ati lasat-o sa se implice? Sau ei va sustin pe partea financiara?
SI cu rochita ce faci ? Ramai cu cea pe care ti-a luat-o ea?
Oricum, calmeaza-te pentru ca nu merita sa iti faci zile amare pentru nimeni, ci trebuie sa te bucuri de acest eveniment impreuna cu sotul tau.
Spor la pregatiri in continuare :*

monuletz
24.04.2008, 20:20:00
noi doi platim tot. Avem banii pusi deoparte. Dar..asa e stilul soacrei mele. sa se bage peste tot. Deja ne-am certat de cateva ori f urat cu viitorul sot din cauza ei. Si cu rochia...imi caut alta sa imi cumpar.Am banii adunati din salariul meu. Nu va doresc o soacra ca a mea. MAi ales ca eu sunt o fire independenta....e nasol

gabrielabrb
24.04.2008, 21:46:54
noi doi platim tot. Avem banii pusi deoparte. Dar..asa e stilul soacrei mele. sa se bage peste tot. Deja ne-am certat de cateva ori f urat cu viitorul sot din cauza ei. Si cu rochia...imi caut alta sa imi cumpar.Am banii adunati din salariul meu. Nu va doresc o soacra ca a mea. MAi ales ca eu sunt o fire independenta....e nasol
eu personal va felicit pentru ca va faceti nunta singuri...si noi la fel...absolut nimeni nu e implicat , dar la noi nu s-a implicat nimeni din niciun punct de vedere, si e foarte ok.
Eu zic sa incerci sa treci cu vederea atitudinea soacrei, chiar daca iti este foarte greu si sub nicio forma sa nu te certi cu iubi tau, pentru ca e pacat.
Va doresc sa aveti o nunta frumoasa si sa fiti fericiti:*
PS. Asteptam poze cu rochita noua, dupa ce o cumperi, evident ;))

Matrushca
24.04.2008, 21:52:12
Fetelor, voi de pasti mergeti la nasi? Le duceti ceva? Noi tocmai am primit un mare cos cu de toate de la finii nostri, desi nu era cazul, ei ne-au facut aceasta surpriza! asadar, ce facem mergem cu cadouri la nasi?

pastilutza
24.04.2008, 23:52:05
Fetelor,
are careva dintre voi nasii catolici? Eu sunt cu nervii la pamant.
Acum cu 2 sapt inainte de nunta ne-a spus preotul ortodox ca el nu face slujba cu nasii catolici.:((

Asta imi trebuia acum.....sa raman fara biserica :((

mihai_bianca
25.04.2008, 00:34:27
Fetelor,
are careva dintre voi nasii catolici? Eu sunt cu nervii la pamant.
Acum cu 2 sapt inainte de nunta ne-a spus preotul ortodox ca el nu face slujba cu nasii catolici.:((

Asta imi trebuia acum.....sa raman fara biserica :((

dar cand ai vb la inceput i-ai spus ca nasii nu sunt ortodoxi? si la noi prima intrebare a fost daca suntem noi si nasii botezati ortodoxi, nu stiu ce sa zic :( imi pare rau, dar poate mai gasesti o pereche ortodoxa sa stea langa ei si atunci se accepta, eu asa stiu. Bafta!

Joliutza
25.04.2008, 07:29:44
Va doresc un Paste linistit alaturi de cei dragi!

Piuta
25.04.2008, 10:50:23
PESTE O LUNA MA VOI CASATORIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII!!!!!!<:-P <:-P <:-P <:-P <:-P <:-P <:-P <:-P <:-P <:-P <:-P <:-P <:-P
Sunt fericita si de abia astept sa devin DOAMNA SABAU:"> :"> :"> !!!
VA DORESC LA TOATE UN PASTE FERICIT, SA FITI INCONJURATE DE FAMILE SI CEI DRAGI, SA AVETI PARTE DE O NUNTA DE VIS
DUMNEZEU SA VA BINECUVANTEZE!!!!:* :* :*

Beatrice_S
25.04.2008, 11:06:27
PESTE O LUNA MA VOI CASATORIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII!!!!!!<:-P <:-P <:-P <:-P <:-P <:-P
Sunt fericita si de abia astept sa devin DOAMNA SABAU:"> :"> :"> !!!
VA DORESC LA TOATE UN PASTE FERICIT, SA FITI INCONJURATE DE FAMILE SI CEI DRAGI, SA AVETI PARTE DE O NUNTA DE VIS
DUMNEZEU SA VA BINECUVANTEZE!!!!:* :* :*

La fel iti doresc si tie si tuturor mireselor si fostelor mirese!
Eu mai am o saptamana!:love: E asa frumos...sambata viitoare la ora asta voi sta deja la coafura cu palma transpirata, cu stamacul in gat, fericita, de nu vor reusi sa stearga zambetul de pe buzele mele. Doamne, cand ma gandesc ce putin mai e, ce repede a trecut timpul... Simt ca as vrea sa imbratisez lumea si sa impart cu toti ca sunt FERICITA!<:-P

nycosia
25.04.2008, 11:21:56
fetelor va doresc din tot sufletul o nunta frumoasa si :
http://dl4.glitter-graphics.net/pub/921/921244foakogbjfb.gif (http://www.glitter-graphics.com)

duplanty
25.04.2008, 11:27:48
Sarbatori fericite alaturi de cei dragi si un Paste fericit!-Va doresc din toata inima...incepand din saptamana ce vine una cate una vom deveni miresici.,..Va pupik pe toate:*

marcy_elena
25.04.2008, 12:22:46
multa lumina si pace in suflet sa aveti fetelor!!! Domnul sa va binecuvinteze !!.....sa aveti mare grija de voi...sa va hidratati si sa va ingrijitisa nu va lipseasca vitaminele din corp...ca eu am fost un pic cam slabita(probabil oboseala si stress-ul pt nunta)...am avut tensiunea mica si asta m-a cam pus la pat o perioada!...sa aveti mare grija sa nu patiti la fel...eu trebuie acuma neaparat sa ma pun pe picioare ca mai sunt doar 2 saptamani pana la nunta:D:D

jenisulima
25.04.2008, 13:16:15
SARBATORI FERICITE cu sanatate si bucurie! Ne asteapta o viata de vis alaturi de alesul inimilor noastre.
Spor la pregatiri de Paste si nunta!

Va pup!

georgi_ramy80
25.04.2008, 13:36:11
Miresici, sa aveti un Paste fericit, sa va bucurati de tot ce e mai bun si...de ce nu... spor la pregatiri!

kmytza05
25.04.2008, 21:38:17
Paste fericit tuturor miresicilor! Sa aveti o nunta de vis!

Olguta_uta
26.04.2008, 15:06:27
Liniste sufleteasca, belsug si lumina sa va aduca Sarbatoarea Invierii Domnului.
Un Paste fericit alaturi de cei dragi ! :*

nanalia
26.04.2008, 19:02:05
Eu mai am o saptamana!:love: E asa frumos...sambata viitoare la ora asta voi sta deja la coafura cu palma transpirata, cu stamacul in gat, fericita, de nu vor reusi sa stearga zambetul de pe buzele mele. Doamne, cand ma gandesc ce putin mai e, ce repede a trecut timpul... Simt ca as vrea sa imbratisez lumea si sa impart cu toti ca sunt FERICITA!<:-P[/quote]
Te inteleg foarte bine! Vom sarbatori impreuna(dar separat) saptamana viitoare. Asa simt si eu. Toata ziua m-am gandit la cum va fi sambata viitoare, dar nu prea pot sa-mi imaginez prea multe. Stiu doar ca voi fi tare fericita.

nanalia
26.04.2008, 19:03:51
Paste fericit, multa caldura si multa lumina va doresc voua dragele mele miresici!Sarbatori fericite alaturi de cei dragi. :*<:-P:*<:-P

Joliutza
28.04.2008, 09:23:59
Paste fericit, multa caldura si multa lumina va doresc voua dragele mele miresici!Sarbatori fericite alaturi de cei dragi. :*<:-P:*<:-P

Saptamana asta te mariti!!! Iti doresc sa ai niste zile minunate inainte de nunta, si de-abia asteptam sa revii cu poze....>:D<

Matrushca
28.04.2008, 11:54:34
Christos a Inviat! Fetelor incepe luna noastra! vreme buna si multa succes miresicilor de 3 mai! sa aveti parte de cele mai frumoase si emotionante momente, iar grijile si neplacerile sa va ocoleasca!!! [-o<
Noi mai avem inca doua sambete in fata nuntii noastre! Ne tot rugam sa fie vreme frumoasa, avem ceremonia religioasa afara astfel incat nu putem sa miza pe ploaie! In rest, usor usor incepem sa intram pe ultima suta de metri, am inceput sedintele la solar, la cosmetica si alte proceduri de infrumusetare, agenda e plina in fiecare zi, iar timpul se scurge infiorator de repede. Pe de o parte imi pare rau ca mai este atat de putin, parca vad ca nunta se va scurge usor usor, iar eu nu voi mai avea ce sa va impartasesc legat de realizarile mele privind ziua cea mare!
Respectati traditia dezgatitului? pentru ce ati optat? palarie, esarfa? cine trebuie sa le achizitioneze? eu inca nu am nimic pregatit, asadar astept sugestii de la voi! Va pup si va doresc multa liniste inaintea marelui eveniment!

jenisulima
28.04.2008, 14:04:04
Hristos A Inviat!

Urez miresicilor de sambata, 3 mai, casa de piatra si multa fericire cu sanatate. Noi maine mergem sa ne facem analizele pentru ca apoi iar urmeaza zilele libere si pe 5 mai vrem sa scoatem certificatele prenuptiale. Nunta fiind in Radauti trebuie sa plecam mai devreme de acasa pentru ca pe 8 mai depunem actele la primarie. Mai este asa putin...Sedintele de cosmetica si infrumusetare le-am inceput deja de 2 saptamani iar sambata am prima proba la coafat. In privinta traditiilor, la legat eu am optat pentru palarie. Trebuie sa recunosc, ca ideea a avut-o nasa. Singura problema a fost ca nu am gasit o palarie crem pe capul meu, fiind prea mic:)), si mi-am luat palarie alba. Asa ca o sa am rochita crem auriu si palaria alba. Asta e... In privinta la cine o cumpara...Noi pana acum nu stim numarul de nasi =)) O prietena doreste si ea sa ne cunune dar inca nu e sigura si ne va da raspunsul pana la sfarsitul saptamanii. Dar oficial avem o singura pereche de nasi. Si din aceasta cauza m-am hotarat sa suport eu toata cheltuielile. Stiam ca voalul si ce iti cumpara pentru legat plateste nasa dar eu o sa le zic sa-mi dea 1 leu pe ele ca sa fie platite si sa fie respectata si traditia. Si cum nunta noastra nu prea respecta traditii si e mai multa o petrecere nu cred ca va fi nici o problema. Dar vreau sa impac pe toata lumea, si pe mama mea si pe mama soacra. Si gata...
Asa ca fetelor, spor la pregatiri si la emotii ca eu de cate ori ma gandesc la nunta simt un nod in stomac!

Va pup!

moonlightblue
28.04.2008, 16:54:23
[quote=jenisulima;803967]Hristos A Inviat!

Urez miresicilor de sambata, 3 mai, casa de piatra si multa fericire cu sanatate. Noi maine mergem sa ne facem analizele pentru ca apoi iar urmeaza zilele libere si pe 5 mai vrem sa scoatem certificatele prenuptiale. Nunta fiind in Radauti trebuie sa plecam mai devreme de acasa pentru ca pe 8 mai depunem actele la primarie.
quote]
Bafta si nunta frumoasa.
am fost si eu asta toamna in radauti la o nunta. mi-a placut. si catedrala ala e faina.
eu inca nu mi-am luat o esarfa exlusiv pt dezgatit dar cred ca-mi voi lua una din cele pe care le am deja. nasa nu m-a intrebat.
apropos de cosmetica voi ce va faceti acolo?
intreb pentru ca n-am fost niciodata...dar e un peeling, masca, hidratare scos puncte negre, cosuri sau ce e?

jenisulima
28.04.2008, 22:42:03
Tratamentele cosmetice pe care le fac eu sunt foarte usoare: masaje, creme, puncte negre si cam atat. Tenul meu nu are nevoie de altceva. A, si peeling. Si ma cremuiesc eu zi si noapte:))Stralucesc mai ceva ca un pom de craciun.I-am zis viitorului sot ca in ziua nuntii nu o sa ma mai cunoasca la cate transformari ma supun astia si cand o sa-l intrebe daca ma mai vrea de nevasta o sa zica NU ca nu o cunosc, imi vreau fata mea, ce a-ti facut cu ea?=))

Matrushca
28.04.2008, 22:43:38
[quote=jenisulima;803967]

apropos de cosmetica voi ce va faceti acolo?
intreb pentru ca n-am fost niciodata...dar e un peeling, masca, hidratare scos puncte negre, cosuri sau ce e?

Bine ar fi sa mergi sa faci un tratament complet, care sa includa si extractie puncte negre, curatare ten, peeling, masca, masaj.
Eu spre exemplu sambata ma duc pentru un tratament complet de curatare, nu am mai fost de o luna si e cazul, iar cu 2 zile inainte de nunta ma duc doar pt masaj ten si masca, pensat, iar tenul va arata proaspat si curat in ziua nuntii. Asadar cred ca e bine sa faci, insa atentie la extractie sa nu fie temeinic facuta pt ca poate lasa urme si atunci ce te faci?

georgi_ramy80
29.04.2008, 09:28:31
HRISTOS A INVIAT!
Ce faceti miresici?
Cum ati petrecut? A picat greu mancarea...:-$ ?
Cum stati cu emotiile? Eu...ce sa va zic... nu am deloc...:">
Sunt asa relaxata... sper sa ma tina pana atunci relax-ul:*
Astazi se duce baiatul meu cu actele la medic (cunoastem pe cineva si nu ne mai "chinuie" pt sange)(speram[-o< )
Am fost sambata la proba se coafat ...
Sper sa rezolve si cu sucurile tot astazi si... nu ne mai raman multe de facut...
Voi...Miresici de 03 mai... Cum stati?
Oare mai aveti timp sa mai vb si cu noi...:-\
Sa ne tineti la curent, va rugam...[-o<
Si sa va faceti timp sa ne faceti si noua o lista cu 2 coloane :"Asa DA!" si "Asa NU!", sa stim si noi ce trebuie evitat in ziua cea mare si la ce trebuie sa fim mai atenti!(Cu toate ca nu stiu dc voi mai fi pe net, pt ca-mi iau concediu saptamana viitoare:(( )
Va poop pe toate si spor la pregatiri!

duplanty
29.04.2008, 09:46:48
Hristosa invitat!!
Le doresc miresicilor din 3Mai o zi superba,cu mult soare, fara griji, si muuulta fericire...Casa de piatra!!!...
Deja intram una cate una in aceasta mare fericire de a forma o familie>:D< ....Va doresc multa rabdare si sanatate...Casa de piatra tuturor:x ....Ma cuprind valuri de emotii si sper sa nu ma las coplesita de ele pentru ca prevad ca trebuie sa ii sustinem noi mirii pe cei din jurul nostru si sa le aratam ca noi suntem tari si ca nu sunt emotii..dar sincer cand ramanem numai noi doi singuri ne invaluie acea emotie si ne strangem tare in brate si ne mai trece un pic...In schimb parintii parca ei se casatoresc si se plang pe la colturile casei ca vai ce o sa fie...Ii intelegem, dar sincer poate si noi avem nevoie de suport si de intelegere din partea lor...dar asta este trebuie inteles ca in viata de acum in colo noi doi o sa ne sustinem si nimeni altcineva:) ....Azi am fost si m-am interesat de certificatul medical si cred ca reusesc fara intepatura:D ....Spor la pregatiri...si abia asteptam povestile miresicilor care sunt inaintea noastra cu povesti dupa luna de miere:)

sinzi
29.04.2008, 11:31:38
Casa de piatra mireselor din 3mai.Spor daca mai aveti ceva de rezolvat si sa aveti parte de o zi frumoasa si insorita...apoi o petrecere frumoasa si multa veselie si voie buna!
eu am o groaza de emotii si fluturasi prin stomac desi mai sunt 2 saptamani si cateva zile...
de saptamana asta ma apuc si eu de sedintele de solar,saptamana viitoare merg la cosmetica,numai pt masaj si peeling,caci punctele negre mi le-am scos deja si apoi urmeaza sa-mi pun unghiile si genele :) acestea 2 in saptamana dinainte de nunta cand voi merge si la pensat si epilat (cu 1 zi inainte)
in rest,mai avem de cumparat costumul mirelui(saptamana asta il luam),sa ne cumparam fructele si apa si sucul...
azi terminam asezarea la masa a invitatilor si joi merg cu fetele care imi aranjeaza sala pana acolo....mare stres cu asezarea la masa :(
va pup!

anouk
29.04.2008, 15:23:15
Bafta multa mireselor de 3 mai si distractie maxima!!!! <:-P
Cum stati cu emotiile? Eu sunt foarte fericita ca am reusit astazi sa ne programam la o ora rezonabila la starea civila.
Mi-am facut si eu deja programarile la cosmetica si coafor pentru tratament si vopsit.
In rest mi-e foarte teama ca voi uita ceva... Voi ce v-ati mai lasat de facut pe ultima suta de metri?

duplanty
29.04.2008, 15:34:08
la mine a ramas bautura si sa confirm la restaurant numarul de portii necesar pentru nunta...dupa ce ii sun pe cei care i-am invitat pentru o confirmare..in rest dumnezeu cu mila;)) ...voi?

Matrushca
29.04.2008, 15:41:22
Noi mai avem de facut o mica revizuire cu managerul localului si djul, sa-i dam valsul nostru si melodiile pregatite pentru momentele cheie ale nuntii, ah si petrecerea burlacilor, care va avea loc pe 10 mai. Astazi am achizitionat si accesoriile pentru petrecere! cred ca va fi mare distractie si multe multe probe pentru mine! printre care ca trebuie sa merg de acasa pana la club accesorizata cu voal roz, mai mult nu stiu [-X

Allyna
29.04.2008, 16:26:03
Tic-tac, tic-tac! Si uite ca a venit vremea sa fiti voi printesele, frumoasele si rasfatatele forumului. Poimaine e 1 mai, asa ca incepe vertiginos numaratoarea inversa. Va doresc multa fericire si noroc in noua etapa a vietii! Casa de piatra!:x

http://www.graphicsarcade.com/glitter_text/wedding/wedding_graphics_4.gif

Miraj
29.04.2008, 17:31:05
Acum chiar ca mai avem putin, putin....trebuie sa mai cumparam sucurile si apa, eu bijuteriile si ..cam atat..
Si am ramas fara invitatii, sper sa vina cat mai repede cele comandate in plus..ne-am trezit ca mai avem cam 30 de familii de invitat si 10 invitatii:-L nasol moment dar scapam noi cu bine..am lasat apropiatii la urma, ei oricum stiu de nunta, sunt implicati in pregatiri iar invitatia e mai mult simbolica....va pupic
PS casa de piatra pentru primele noastrre miresici!!!!

anamary
29.04.2008, 20:43:55
da...se pot lua cursuri de dans si individual???:-\

Petro79
29.04.2008, 21:36:46
Pai sigur ca da, chiar e recomandat pentru valsul mirilor, sa aveti o coregrafie mai speciala.

taia
29.04.2008, 22:14:20
Si noi stam bine zic eu...mai avem de dat niste telefoane celor care nu au confirmat, apoi lunea viitoare sa confirmam nr de locuri la restaurant...si LET'S PARTY BEGIN! Va doresc tuturor, dar in speciakl miresicilor de 3 mai casa de piatra!
Celorlalte mai incolo!

Beatrice_S
30.04.2008, 08:22:30
>:D<>:D<>:D<Fetelor de s-ar putea pe toate v-as imbratisa >:D<, sunteti foarte dulci si va multumesc la toti pentru urarile de bine, va doresc si eu la fel, la toate miresele... Am toata increderea ca va fi o zi minunata pe 3 Mai. Va fi cea mai frumoasa zii dintre toate pentru mine, cea mai speciala, dar din pacate tot doar 24 de ore va tine, ca oricare alta. 8-|
Stresata? Nici vorba. Mirele si cu mine suntem foarte linistiti, noi am aranjat totul de la A la Z, si stim ca totul va iesi perfect.;-) Sincer ne simtim de parca am merge doar ca niste invitati la nunta din punct de vedere al emotiilor, nici decat ca miri.;)) Parca nu imi vine sa cred ca mai dorm de 3 ori si ma trezesc sambata dimineata si incep asa:
la 9.00-manichiura
la 10.00-coafeza
la 12.00-machiajul
la 14.00 ma imbrac in splendida mea rochie
la 15.00 vine sa ma ceara mirele
la 16.30 poze cu alaiul....
In viata mea n-am fost mai fericita!

lady_i
30.04.2008, 08:26:54
Felicitari Beatrice >:D<
Casa de piatra, sa fiti fericiti, sa va respectati si sa va iubiti toata viata.
Viata asta e asa de scurta ... merita sa o traim frumos...
Distractie maxima la nunta <:-P <:-P <:-P

Beatrice_S
30.04.2008, 08:35:10
Felicitari Beatrice >:D<
Casa de piatra, sa fiti fericiti, sa va respectati si sa va iubiti toata viata.
Viata asta e asa de scurta ... merita sa o traim frumos...
Distractie maxima la nunta <:-P <:-P <:-P
^:)^Multumim, nici voi nu ma aveti mult si va vine randul la distractie<:-P.
Vineri mergem la preot la proba si la spovedanie cu nasi. Sunt curioasa ce vor zice nasi ei fiind din ambele parti de alta religie decat cea catolica (ca biserica in care tinem cununia religioasa): ortodoxisi si reformati![-o<
Ieri am fost la proba finala a rochitei si azi o aduc acasa!>:D< E foarte frumoasa si m-am rugat de sefa de la salon sa-mi dea doua valuri: una lunga la biserica si alta mai scurta si mai comoda la restaurant!:">

lady_i
30.04.2008, 08:43:39
^:)^Multumim, nici voi nu ma aveti mult si va vine randul la distractie<:-P.
Vineri mergem la preot la proba si la spovedanie cu nasi. Sunt curioasa ce vor zice nasi ei fiind din ambele parti de alta religie decat cea catolica (ca biserica in care tinem cununia religioasa): ortodoxisi si reformati![-o<
Ieri am fost la proba finala a rochitei si azi o aduc acasa!>:D< E foarte frumoasa si m-am rugat de sefa de la salon sa-mi dea doua valuri: una lunga la biserica si alta mai scurta si mai comoda la restaurant!:">
Din cate stiu eu, biserica catolica e mai permisiva, comparativ cu biserica ortodoxa. Nu cred ca vor fi probleme, nu are de ce....
Noi iti tinem pumnii.... [-o< [-o< [-o<
P.S. Poze cu rochiat nu ne pui?

Beatrice_S
30.04.2008, 09:11:39
Din cate stiu eu, biserica catolica e mai permisiva, comparativ cu biserica ortodoxa. Nu cred ca vor fi probleme, nu are de ce....
Noi iti tinem pumnii.... [-o< [-o< [-o<
P.S. Poze cu rochiat nu ne pui?
V-as pune poze dar sincer o tin secret in fata tuturor din familie, cum ar da sa o postez? Dupa nunta promit sa incerc sa incarc toate pozele posibile!>:D<
Cu biserica nu avem probleme de loc, intr-adevar sunt mult mai permisivi decat cei ortodoxisi, eu ma referam la reactia nasilor cand vor vedea la proba ceremonia si biserica aceea imensa!:O Va fi spectaculos cu marsul miresei cantat la orga la care intra mireasa pe bratul tatalui, cu Ave Maria la sfarsit cantat tot de orga si sa nu mai spun de rostirea juramintelor, etc.8-}

anabella
30.04.2008, 10:16:49
V-as pune poze dar sincer o tin secret in fata tuturor din familie, cum ar da sa o postez? Dupa nunta promit sa incerc sa incarc toate pozele posibile!>:D<
Cu biserica nu avem probleme de loc, intr-adevar sunt mult mai permisivi decat cei ortodoxisi, eu ma referam la reactia nasilor cand vor vedea la proba ceremonia si biserica aceea imensa!:O Va fi spectaculos cu marsul miresei cantat la orga la care intra mireasa pe bratul tatalui, cu Ave Maria la sfarsit cantat tot de orga si sa nu mai spun de rostirea juramintelor, etc.8-}

casa de piatra beatrice, sa aveti parte de o zi minunata si sa va bucurati din plin de fiecare moment <:-P :*

Piuta
30.04.2008, 10:17:22
>:D<>:D<>:D<Fetelor de s-ar putea pe toate v-as imbratisa >:D<, sunteti foarte dulci si va multumesc la toti pentru urarile de bine, va doresc si eu la fel, la toate miresele... Am toata increderea ca va fi o zi minunata pe 3 Mai. Va fi cea mai frumoasa zii dintre toate pentru mine, cea mai speciala, dar din pacate tot doar 24 de ore va tine, ca oricare alta. 8-|
Stresata? Nici vorba. Mirele si cu mine suntem foarte linistiti, noi am aranjat totul de la A la Z, si stim ca totul va iesi perfect.;-) Sincer ne simtim de parca am merge doar ca niste invitati la nunta din punct de vedere al emotiilor, nici decat ca miri.;)) Parca nu imi vine sa cred ca mai dorm de 3 ori si ma trezesc sambata dimineata si incep asa:
la 9.00-manichiura
la 10.00-coafeza
la 12.00-machiajul

SUPERB!!!CRED CA ESTE CEA MAI FRUMOASA ZI DIN VIATA VOASTRA! vA DORESC SA FITI BINECUVANTATI CU SANATATE SI DRAGOSTE ETERNA, MULTA INTELEGERE SI RABDARE!!!

anka_je
30.04.2008, 10:30:55
Beatrice, iti doresc sa fii mereu macar la fel de fericita ca acum. Mi-ai transmis si mie din euforia ta>:D< . Iti doresc o zi superba si sa te distrezi la nunta voastra alaturi de cei dragi! Bafta maxima! :*

moonlightblue
30.04.2008, 10:31:25
o zi frumoasa si distractie maxima iti doresc beatrice.

am depus si noi actele, am obtinut ora dorita si de acum...gata asteptam.
si eu inca mai am de rezolvat niste treburi dar mergem inainte. abia astept.

Piuta
30.04.2008, 10:35:41
Zboara Timpul.........si Mai Sunt Cateva Aspecte De Rezolvat
Sunt Mandra Ca Am Reusit Sa Ne Facem Noi Nunta Cu Banii Nostrii, Asa Cum Am Vrut. Inca Nu Ne-am Certat. Sper Sa Nu Ne Apuce In Preajma Nuntii:o
Am Renuntat La Surpriza Cu Filmuletul Cu Noi (multi Au Apelat La Chestia Asta!!!!)....am O Idee Mai Buna......sunt Curioasa Cum Vor Reactiona Invitatii, Dar Mai Ales Dragutul Meu;)) ;)) ;))

Beatrice_S
30.04.2008, 10:37:10
:*>:D<:*>:D<Multumesc si si eu le doresc Casa de piartra celorlalte mireselor de pe 3 Mai si mireselor ce vor urma dupa noi, ca lista e lunga pana la sfarsitul anului!<:-P
Azi merge mirele meu dupa noul lui buletin si depunem deodata cu actele martorilor la Primarie pentru Starea Civila. Speram sa ne mai primeasca...:-<, suntem tare increzatori ca si asta se va rezolva ca toate celelaltele si vom sta dupa nunta in luna de miere sa radem cate griji ne-am facut pentru toate si ce bine a iesit! Nu stiu parca zilele astea nu ma mai poate supara nimic, sunt gata sa infrunt orice obstacol sau problema.:"> E adevarat ca dragostea iti da aripi si parca plutesc si vad totul in roz!o:-) Va doresc din tot suflet sa simtiti si voi la fel si sa ramaneti linistite , sa va puteti bucura de tot ce inseamna ultima saptamana. Nu lasati ca grijile sa strice farmecul momentului, nu trebuie chiar totul calculat la perfectiune, spontaneitatea isi are farmecul si chiar si daca totul pare sa se unesca in contra voastra uitativa la cel de langa voi, care v-a cerut in casatorie si sa ii fiti alaturi o viata intreaga si veti vedea ca doar el si cu voi conteaza!:* Bafta dragelor in continuarea pregatirilor!%%-

Beatrice_S
30.04.2008, 10:57:45
Un link pentru toate miresele care au chef sa isi mai piarda din emotii
www.youtube.com/watch?v=9Sqj-1-6W_g, vizionare placuta!8-}

Beatrice_S
30.04.2008, 11:01:21
www.youtube.com/watch?v=9Sqj-1-6W_g (http://www.youtube.com/watch?v=9Sqj-1-6W_g), vizionare placuta!8-}

Alta super tratament contra emotiilor, la mine cred ca de as fi nervoasa ar functiona: www.youtube.com/watch?v=jB4IfHC_Ibw

MaryT
30.04.2008, 11:09:53
.:"> E adevarat ca dragostea iti da aripi si parca plutesc si vad totul in roz!o:-) !%%-

pai de aia ne maritam !!!

<:-P <:-P <:-P <:-P <:-P <:-P <:-P <:-P

ITI UREZ O ZI MINUNATA DE PRIMAVARA SI SA VA FIE VIATA CA IN POVESTI !!!! :* :* :*
ASEMENEA SI CELOR DE 3 MAI !!!

duplanty
30.04.2008, 11:11:53
Beatrice draga mea cum te simti?:* ...cred ca ai super emotii...si toate sunt gata?...ce fericita cred ca esti;;) ....

Beatrice_S
30.04.2008, 11:37:21
Beatrice draga mea cum te simti?:* ...cred ca ai super emotii...si toate sunt gata?...ce fericita cred ca esti;;) ....
Fericita e putin spus...

duplanty
30.04.2008, 11:40:52
Te cred pe cuvant;;) ...Iti doresc o zi plina cu soare ....si sa arate acel soare cat de fericiti sunteti voi doi si am sa ma gandesc la voi cand am sa simt caldura pe fatza mea de la raze...Atunci am sa stiu ca voi sunteti cei mai fericiti de pe acest Pamant!...Casa de piatra!...Si multi copii sanatosi si frumosi!

Beatrice_S
30.04.2008, 11:41:55
Nu am emotii sa stii, suntem un pic mai agitati decat de obicei din cauza programului incarcat (inca lucrez si nu prea reusesc sa ma impart in doua;))), dar in rest si mai ales sufleteste suntem foarte linistiti si echilibrati. Totul e in mare pregatit, nu mai avem decat sa asteptam cu rabdare sa treaca astea 3 zile care au mai ramas pana sambata.:">

Matrushca
30.04.2008, 11:43:36
Beatrice, mult soare si vreme calda iti doresc in ziua cea mare! Sa ai parte numai de bucurie si fericire! >:D< restul vine de la sine!

Beatrice_S
30.04.2008, 11:49:15
Beatrice, mult soare si vreme calda iti doresc in ziua cea mare! Sa ai parte numai de bucurie si fericire! >:D< restul vine de la sine!
Multumesc mult, si va doresc la fel pe cand va va veni voua randul!\:D/Sa avem toate parte de nunta visata alaturi de printi nostri.:">

denisa1
30.04.2008, 13:27:41
Beatrice S iti urez casa de piatra, o nunta de vis si sa fiti fericiti, veseli, sa va bucurati de iubirea voastra. Mai ai doar 3 zile! <:-P
Tuturor miresicilor de mai le urez o nunta de vis si casa de piatra si in special Ancutei de la Botosani! Pupici!

nycosia
30.04.2008, 13:41:36
http://img19.glitterfy.com/121/glitterfy053854T506D38.gif (http://www.glitterfy.com/)
http://img19.glitterfy.com/121/glitterfy054038T932D31.gif (http://www.glitterfy.com/)

taia
30.04.2008, 13:50:36
Draga Bea chiar ca un pic mai ai
Desi afara nu e prea frumos azi pana sambata va fi sunt convinsa!
Va fi cea mai frumoasa zi pentru tine si ma bucur enorm ca esti asa de fericita!
Abia astept sa ne vedem dupa sa-mi povestesti!:*

jenisulima
30.04.2008, 14:50:21
www.youtube.com/watch?v=9Sqj-1-6W_g (http://www.youtube.com/watch?v=9Sqj-1-6W_g), vizionare placuta!8-}

Super link-urile. Chiar mi-au placut si m-au facut sa rad:))

jenisulima
30.04.2008, 14:57:52
Draga Beatrice S,

iti doresc sa ai o zi cu mult soare, fericire si cea mai frumoasa nunta! Casa de piatra!

unicka
30.04.2008, 15:29:14
Saptamana asta te mariti!!! Iti doresc sa ai niste zile minunate inainte de nunta, si de-abia asteptam sa revii cu poze....>:D<
De unde ti-ai cumparat setul acela cu cercei, colier si inel din poze?

Petro79
30.04.2008, 15:29:26
Fetelor, voi cum procedati cu lumanarile? La voi se ocupa nasii sau dati tot voi comanda si ei doar le platesc? Noi avem doua perechi de nasi si ambii ne-au spus sa dam noi comanda in ce culori vrem noi, ca ei le platesc. Eu o sa dau comanda cu 2 saptamani inainte de nunta, cand comand si buchetul meu si al naselor, florile pt restaurant, masini, etc etc.
Oare trebuie sa-i descrii floraresei exact cum sa arate lumanarile si buchetul, sau poti sa te bazezi si pe imaginatia/experienta lor?

unicka
30.04.2008, 15:38:08
Fetelor, voi cum procedati cu lumanarile? La voi se ocupa nasii sau dati tot voi comanda si ei doar le platesc? Noi avem doua perechi de nasi si ambii ne-au spus sa dam noi comanda in ce culori vrem noi, ca ei le platesc. Eu o sa dau comanda cu 2 saptamani inainte de nunta, cand comand si buchetul meu si al naselor, florile pt restaurant, masini, etc etc.
Oare trebuie sa-i descrii floraresei exact cum sa arate lumanarile si buchetul, sau poti sa te bazezi si pe imaginatia/experienta lor?
Mie mi-au spus nasii ca se ocupa ei de lumanari, o sa ne sune sa ne intrebe pe ce culori vrem si cum vrem.Dar e buna si varianta voastra, vorbiti cu nasii, le spuneti ca ati vrea sa dati voi comanda si sa plateasca ei.Va orientati voi.

duplanty
30.04.2008, 15:50:37
Eu am 4 perechi de nasi...3 o sa aiba lumanarile la fel...iar unul o sa fie mai diferit pentru ca gusturile difera...cine a vrut sa fie la un loc cu toti au fost; cine nu isi cumpara singur cum ii place...Mama soacra a fost cu unul din nasi si a cumparat pentru cei doi, iar nasa care isi cumpara singura lumanarea se descurca ea....Doar isi cumpara cum ii place;)) ...Deci trebuie vorbit cu fiecare in parte si in rest se descurca ei;))

Joliutza
30.04.2008, 16:04:55
la 9.00-manichiura
la 10.00-coafeza
la 12.00-machiajul

Ma apuca si pe mine emotiile cand ma gandesc cum o sa ma simt in saptamana nuntii.

Petrecere frumoasa iti doresc....la fel ca tuturor miresicilor care urmeaza....sa va simtiti cele mai frumoase si iubite si de-abia astept sa ne laudam fiecare cu pozele si povestile de la nuntaaa....=P~

Joliutza
30.04.2008, 16:09:50
De unde ti-ai cumparat setul acela cu cercei, colier si inel din poze?

De la un tip care le aduce din strainate....nu stiu exact. A costat 320 Ron setul....

Joliutza
30.04.2008, 16:10:47

Noi ne ocupam de lumanari, la floraria unde facem si buchetele....si apoi le platesc nasii....asa am stabilit aseara.

SNIGA
30.04.2008, 16:27:22
noi am fost impreuna ,am vazut albumele,ne-am sfatuit si nasii au platit doar luminarile,iar noi buchetele,aranjamentele pentru mesele invitatilor si prezidiu si bine-nteles cocarde mire-nas<:-P

Joliutza
30.04.2008, 16:28:34
Ce vroiam sa va mai intreb....miresici de Mai 2008:

mi-a zis zilele trecute soacra mea ca toate slujbele la biserica intre Paste si Inaltarea Domnului (care va fi pe 5 Iunie anul acesta) incep cu "Hristos a Inviat din morti...."...stiti si voi asa? Mie mi se pare tare frumos....si daca e asa, se aplica la toate nuntile de Mai.

anamary
30.04.2008, 17:29:38
la 9.00-manichiura
la 10.00-coafeza
la 12.00-machiajul
CASA DE PIATRA si numai de bine...
te asteptam dupa cu impresii si cu pozici;-)

SNIGA
30.04.2008, 17:43:55
Asa stiu si eu ...:-? nici nu mai stiu de unde.Speram ,ar fi tare frumos^:)^

Joliutza
30.04.2008, 17:55:47
Asa stiu si eu ...:-? nici nu mai stiu de unde.Speram ,ar fi tare frumos^:)^

De-abia astept. O sa mi se para cu atat mai speciala slujba de cununie. <:-P

maky_mik
30.04.2008, 18:21:51
multa multa bafta beatrice.... sa va iubiti mult si sa aveti o nunta ca in povesti si nu uita....noi vom fi cu gandul al tine!!! ;)

Petro79
30.04.2008, 18:22:23
Si eu stiam, dar nu pot spune ca abia astept. La mine vor fi o mie de preoti (bine, nu chiar o mie, dar vreo 5-6 tot vor fi :D) si probabil ca se va intinde oricum slujba mult peste cat dureaza in mod normal, mai toti or sa tina si un ”scurt cuvant” la sfarsit, asa ca ma gandesc cu groaza cum o sa stam noi acolo nemiscati 2 ceasuri si or sa ma treaca toate caldurile:-SS

taia
30.04.2008, 20:47:31
Si eu stiam, dar nu pot spune ca abia astept. La mine vor fi o mie de preoti (bine, nu chiar o mie, dar vreo 5-6 tot vor fi :D) si probabil ca se va intinde oricum slujba mult peste cat dureaza in mod normal, mai toti or sa tina si un ”scurt cuvant” la sfarsit, asa ca ma gandesc cu groaza cum o sa stam noi acolo nemiscati 2 ceasuri si or sa ma treaca toate caldurile:-SS
Dar...cun asa multi?
In orice caz ma gandesc ca va fi super si veti rezista!
Noi facem cununia la doua biserici (catolica si reformata) asa ca si la noi va fi dragut. Sper!

jenisulima
30.04.2008, 22:24:07
Nasii nostri stand in Canada facem noi tot si ne socotim dupa. Buchetele le-am ales eu si i-am explicat nasei cum il vreau pe al meu si la fel il vrea si ea doar ca al ei va fi alta culoare. Modelul de lumanari il alegem noi ei neavand nici o pretentie.

Petro79
30.04.2008, 23:26:38
La mine unul dintre nasi e preot si isi invita colegii/prietenii sa oficieze. Probabil ca pana la urma o sa fie frumos, sau in orice caz, mai altfel.
Eu ma gandeam sa le fac asemanatoare buchetele naselor cu lumanarile lor. Adica la una sa fie buchetul (si perechea ei de lumanari) din trandafiri frez (portocalii) cu cativa crem, iar la cealalta sa predomine trandamirii crem si cu cativa frez, ca sa fie cat de cat o simetrie. Buchetul meu va fi din trandafiri crem, galbeni si irisi. Sper sa nu fie un curcubeu prea suparator ochiului :D

alinaz
01.05.2008, 00:13:20
Dragele mele, nu prea am scris pe topicul acesta, dar profit de faptul ca am intrat deja in luna noastra si va doresc sa aveti o nunta de vis intr-o zi cu vreme superba! Spor la pregatiri in continuare!:*

Matrushca
01.05.2008, 08:46:19
Ce vroiam sa va mai intreb....miresici de Mai 2008:

mi-a zis zilele trecute soacra mea ca toate slujbele la biserica intre Paste si Inaltarea Domnului (care va fi pe 5 Iunie anul acesta) incep cu "Hristos a Inviat din morti...."...stiti si voi asa? Mie mi se pare tare frumos....si daca e asa, se aplica la toate nuntile de Mai.
Si eu stiu la fel ca tine! asadar e posibil ca slujbele noastre sa inceapa astfel! sambata avem prima intalnire cu preotul care ne va oficia cununia si care de altfel este si ruda cu mine, sil voi intreba toate amanuntele acestea, apoi va voi spune si voua! ;;)

eluta
01.05.2008, 08:46:21
Dragele mele, nu prea am scris pe topicul acesta, dar profit de faptul ca am intrat deja in luna noastra si va doresc sa aveti o nunta de vis intr-o zi cu vreme superba! Spor la pregatiri in continuare!:*

A inceput luna florilor in care noi vom fi cele mai frumoase si mai rasfatate dintre toate florile . :gen_17: :A :gen_17: :A :gen_17: :A

Matrushca
01.05.2008, 08:49:24
Si a inceput si numaratoarea inversa! Parca incep emotiile sa ma cuprinnda! Am si eu un of, sa fie vremea frumoasa! :-s

sinzi
01.05.2008, 10:30:39
Si a inceput si numaratoarea inversa! Parca incep emotiile sa ma cuprinnda! Am si eu un of, sa fie vremea frumoasa! :-s

neata!
cred ca toate miresicile isi doresc sa aiba parte de o vreme frumoasa,mai ales noi care avem nunta in luna mai....tu macar o sa ai nunta in Bucuresti si acolo oricum vine caldura mai repede si e mai cald decat in Brasov,de exemplu....
mie mi-e foarte frica sa nu ploua aici la Brasov....
din pacate,este un lucru pe care nu-l pot eu controla si asta este nasol :)
nu depinde de noi cum va fi vremea si nici nu putem sa facem nimic in sensul asta!DIN PACATE :)
sper sa avem toate parte de vreme frumoasa la noi la nunta!

alinaz
01.05.2008, 11:24:55

Cred ca toate ne gandim la acest aspect, mai ales cand vedem ce capricioasa a fost vremea in ultimul timp. In alti ani te dobora caldura inca din martie! Eu am niste emotii... in ultimul timp am dezvoltat un obicei incontrolabil de a manca din cratita :-SSSper ca nu o caut cu lumanarea! Oricum, important este sa nu lasam nimic sa ne strice buna dispozitie in ziua nuntii noastre, sunt multe lucruri care nu depind de noi!

Anmari
01.05.2008, 12:35:21
Cum stati cu pregatirile? Eu sunt asa de innebunita :( desi multi spun ca sunt in timp cu toate eu tot cred ca n-am timp .... mai sunt 30 de zile :(( ... si deja m-au cuprins emotiile .... si nici voal nu-mi gasesc asa cum vreau, ce sa mai spun de bijuterii, rochia inca nu am luat-o, abia pe 10 mi-o dau definitiv ... daca ma gandesc acum la toate imi vine sa-mi iau campii :((

nycosia
01.05.2008, 12:44:19
stai linistita si eu mai am de luat costumul de mire..comanda de tort......vinul....la flori inca nu m-am hotarat...dar daca ma mobilizez intr-o singura zi termin cu toate!
o sa trecem si prin asta si apoi o sa depanam amintiri si o sa ne uitam la poze...
sper ca vremea sa tina cu noi ...eu am pantofiori decupati!!
http://dl10.glitter-graphics.net/pub/714/714160l06gg8exyg.gif (http://www.glitter-graphics.com)

Anmari
01.05.2008, 12:49:53
Si eu am pantofi decupati ... dar nu vreau sa ploua la nunta :(( ... rochia mea e toata din dantela si nu vreau sa o tarai prin noroi, mai ales ca apoi vreau sa o vand .... nu vreau sa ploua :(( .... ma rog sa nu ploua

jenisulima
01.05.2008, 12:55:05
Prognoza luna mai: luni - vineri ploua si in fiecare sambata si duminica timp frumos. Asa va fi toata luna mai. :-p

P.S. Prognoza e data de mine si asa va fi pnetru ca indiferent daca va ploua sau nu pentru noi va fi soare.:D De preferat sa nu ploua.

Anmari
01.05.2008, 12:56:05
Mai ca te-am crezut :-p dar cand am citit PS-ul m-am desumflat urgent :D :-p

sinzi
01.05.2008, 20:16:37
suna bine prognoza meteo..pana sa vad PS-ul,aveam zambetul pana la urechi :(( dar sa speram ca asa o sa fie pana la urma....si rochita mea "prezinta"dantela in partea de jos si in plus am si papucei decupati si fara strampi....nici eu nu vreau sa-mi stric rochia si sa mai si inghet :(
azi am fost la rest cu tipa de la firma de decorat si am pus pe masa si scaun husele,am cautat locul ideal pt bar si am stabilit cum vor fi asezate mesele in sala...la acest capitol sunt multumita,a iesit nesperat de bine!
mi-am clarificat si nelamuririle si m-am mai linistit!
printre picaturi,cred ca ne-am gasit si casa :d
PS:noi vom avea la nunta 162 de invitati,plus 8 pers la masa mirilor si inca o masa unde vor sta lautarii si foto-video(5 pers)....rest ne ofera 6 ospatari si mai avem noi pers de la bar....vi se pare suficient?voi cati ospatari aveti???
6 ospatari inseamna unul la aprox 30 de pers

Beatrice_S
01.05.2008, 21:37:31
Cum stati cu pregatirile? Eu sunt asa de innebunita :( desi multi spun ca sunt in timp cu toate eu tot cred ca n-am timp .... mai sunt 30 de zile :(( ... si deja m-au cuprins emotiile .... si nici voal nu-mi gasesc asa cum vreau, ce sa mai spun de bijuterii, rochia inca nu am luat-o, abia pe 10 mi-o dau definitiv ... daca ma gandesc acum la toate imi vine sa-mi iau campii :((
Mai am de dormit 2 nopti fetelor si gata voi fi fata maritata...<:-P , o doamna a domnului meu, o adevarata printesa! Sa stiti ca nu sunt nervoasa inca, certuri n-au fost, nu ne agitam, doarne pregatim incet, cum e si normal. E frumos, dar sunt multe de rezolvat si asa ca am incercat sa le facem pe toate din timp. Dar cu o organizare buna toata se rezolva... Va pup pe toate:*

Matrushca
01.05.2008, 22:02:03
La noi daca ploua, nici nu avem unde ne adaposti, iar toata slujba religioasa este in aer liber! [-o< Doamne ajuta de vreme frumoasa pentru toate miresicile!
Astazi, am reusit sa ma duc la control in vederea preconceptiei, am dat peste o super doctorita, analizele au iesit bine, mai am de facut ica 4 teste si voi sti cu certitudine daca stam bine sau nu. Noi vrem sa ramanem "gravizi" inca din luna de miere, care va fi una de vis! sa speram ca si vom reusi! :">

Joliutza
01.05.2008, 22:40:11
Prognoza luna mai: luni - vineri ploua si in fiecare sambata si duminica timp frumos. Asa va fi toata luna mai. :-p

P.S. Prognoza e data de mine si asa va fi pnetru ca indiferent daca va ploua sau nu pentru noi va fi soare.:D De preferat sa nu ploua.

Ce tareee....!!! ;)) Deja incepusem sa cred si sa ma bucur.....

Joliutza
01.05.2008, 22:42:07
La noi daca ploua, nici nu avem unde ne adaposti, iar toata slujba religioasa este in aer liber! [-o< Doamne ajuta de vreme frumoasa pentru toate miresicile!
Astazi, am reusit sa ma duc la control in vederea preconceptiei, am dat peste o super doctorita, analizele au iesit bine, mai am de facut ica 4 teste si voi sti cu certitudine daca stam bine sau nu. Noi vrem sa ramanem "gravizi" inca din luna de miere, care va fi una de vis! sa speram ca si vom reusi! :">

Bafta cu conceptia!

Iar cu vremea.....cum o vrea Dumnezeu.....numai bine sa iasa! :D

Joliutza
01.05.2008, 22:42:37
Mai am de dormit 2 nopti fetelor si gata voi fi fata maritata...<:-P , o doamna a domnului meu, o adevarata printesa! Sa stiti ca nu sunt nervoasa inca, certuri n-au fost, nu ne agitam, doarne pregatim incet, cum e si normal. E frumos, dar sunt multe de rezolvat si asa ca am incercat sa le facem pe toate din timp. Dar cu o organizare buna toata se rezolva... Va pup pe toate:*

Spor la stress zilele astea...sa ai o zi minunata si de-abia asteptam sa ne povestesti....

Matrushca
01.05.2008, 23:10:54
Bafta cu conceptia!

Iar cu vremea.....cum o vrea Dumnezeu.....numai bine sa iasa! :D
[-o< Doamne Ajuta!

mihai_bianca
02.05.2008, 00:14:37
Dar stiti cumva vre-un site care sa dea prognoza meteo pe un anumt oras cu mai multe zile inainte? :D off la Sibiu e mai rece de obicei :( sper sa pot face pozele afara cum imi doresc ...

cinezee
02.05.2008, 00:28:12
sa stii ca oricat ai vrea tu sau oricine , din pacate prognoza e ceva probabil ce se da in avans cu cam 3 zile , si in mare valul de caldura sau raceala , dar nu e batuta in cuie

eu oricum va doresc sa aveti parte de soare si caldurica >:D<

sinzi
02.05.2008, 09:05:02
Dar stiti cumva vre-un site care sa dea prognoza meteo pe un anumt oras cu mai multe zile inainte? :D off la Sibiu e mai rece de obicei :( sper sa pot face pozele afara cum imi doresc ...

poti sa dai pe google:prognoza meteo sibiu 2008,sau asa ceva si o sa-ti dea prognoza pe 10 zile....m-am uitat si eu la BV :(
din pacate,aceste prognoze sunt putin probabile....cred ca intr-adevar cel mai sigur este pe maxim 3 zile!

gabrielabrb
02.05.2008, 09:30:36

Buna Bianca
Eu pe asta ma mai uit cand e de plecat pe undeva si vreau sa stiu cum e vremea
http://www.weather.com/outlook/events/weddings/tenday/ROXX0014?from=36hr_fcst10DayLink_wedding

Mai dai si tu un update din cand in cand.

Pupici:*

georgi_ramy80
02.05.2008, 09:37:11
Beatrice, maine devii doamna!\:D/\:D/\:D/
Am niste emotii cat carul pentru tine!
Sa stii ca noi, cele care vom urma, iti vom tine pumnii...sunt convinsa ca va fii exacat asa cum va doriti, mai ales ca mi-am dat seama ca esti o perfectionista!
Sa dea Dumnezeu sa ai partea de cea mai fericita zi din viata ta si de tot binele din lume in viata pe care o veti incepe in doi!
Casa de piatra, sa fiti sanatosi, sa aveti parte de copii frumosi si nu uita....noi ne vom gandi la tine!

duplanty
02.05.2008, 09:47:25
Buna dimineata fetelor!;;) ..adika viitoare doamne:> ....Beatrice iti dorim toate miresicile sa ai maine o zi superba si de neuitat:* ...Sa fiti fericiti!!!...Este o vorba din batrani..nu sunt superstitioasa :-$ ...dar se zice ca cea care a mancat din ceaun cand era mica o sa cam picure la nunta..( sa nu zic ploaie)...dar sper sa nu fie adevarat ca eu am cam mancat ;)) ...Succes la pregatirile din ultimele saptamani pentru cele care urmam dupa Beatrice:* !!!

Allyna
02.05.2008, 10:00:57
[/URL]
Aici o sa gasesti informatiile necesare>:D<
[url]www.vremea.ido.ro (http://vremea.ido.ro/)

georgi_ramy80
02.05.2008, 10:05:51
>:D< Fetele.... nashpa raaaaaaaaau!
Am intrat si eu pe site si arata ploaie si in targoviste...si maine si pe 10...:(( :(( :(( :(( :((
Dar nu-i asa ca nimic nu ne poate strica ziua cea mare?

Anmari
02.05.2008, 11:12:06
Am intrat si eu pe site si arata ploaie si in targoviste...si maine si pe 10...:(( :(( :(( :(( :((

Stai linistita sigur nu v-a ploua, doar e ziua ta cea mare ;) .... noi iti tinem pumnii si asteptam pozici, pentru ca sigur vei fi mai ceva ca o floare ;) (sa speram fara roua pe ea :D)

taia
02.05.2008, 12:15:33
Eu nu vreau sa ploua pe 10!!!^:)^^:)^^:)^asa-i ca vom avea noroc si va fi vreme buna????????????ASA-I?
Beatrice! Inca o zi! Sa fii super fericita!

georgi_ramy80
02.05.2008, 13:23:42
Eu nu vreau sa ploua pe 10!!!^:)^^:)^^:)^asa-i ca vom avea noroc si va fi vreme buna????????????ASA-I?
Beatrice! Inca o zi! Sa fii super fericita!
Fata, ce sa zic, asa-i... cel putin in suflet o sa avem vreme buuuuuuuuuuuuna, ca prognoza zice altfel...

georgi_ramy80
02.05.2008, 13:26:54
Stai linistita sigur nu v-a ploua, doar e ziua ta cea mare ;) .... noi iti tinem pumnii si asteptam pozici, pentru ca sigur vei fi mai ceva ca o floare ;) (sa speram fara roua pe ea :D)
[-o< [-o< [-o< [-o< [-o< [-o< [-o< [-o< [-o<
:* :* :* :* :* :* :* :* :*
Merci pt incurajari, daca ai stii cat bine fac ele...

jenisulima
02.05.2008, 13:28:05
Uraaaa!!!!!!!!!!!!!!

Am gasit un site care spune ca in Suceava pe 16 mai va fi predominant soare si o maxima de 22 grade. Sper ca asa sa fie inclusiv pe 17 mai. Doamne Ajuta sa fie asa cum am prezis eu pentru noi toate miresicile de mai si nu numai.[-o<^:)^

Beatrice, casa de piatra si o zi cu mult soare maine!

jenisulima
02.05.2008, 19:19:22
Azi am facut prima proba la coafor. Sunt una din putinele mirese cu parul scurt iar coafeza a facut minuni. Parca as fi avut parul pana la brau. Voalul si tiara vin asa de bineee... Mi-a placut si mi-am facut poze dar nu le arat sa nu le vada viitorul meu sot pe aici.8-}

Saptamana viitoare voi avea a doua proba la coafat cu cea care imi va face aranjamentul in ziua nuntii. Sper sa-mi iasa si acolo.

Spor la treaba fetelor!

Va pup!

gabrielabrb
02.05.2008, 19:46:06
Azi am facut prima proba la coafor. Sunt una din putinele mirese cu parul scurt iar coafeza a facut minuni. Parca as fi avut parul pana la brau. Voalul si tiara vin asa de bineee... Mi-a placut si mi-am facut poze dar nu le arat sa nu le vada viitorul meu sot pe aici.8-}

Saptamana viitoare voi avea a doua proba la coafat cu cea care imi va face aranjamentul in ziua nuntii. Sper sa-mi iasa si acolo.

Spor la treaba fetelor!

Va pup!
Buna Jeni. Imi poti da si mie pe PM cateva poze cu coafura, te rog mult.
Si eu am parul mediu si poate ma inspir de la tine ^:)^ ^:)^
Merci mult!!:*

taia
02.05.2008, 20:39:37
Fata, ce sa zic, asa-i... cel putin in suflet o sa avem vreme buuuuuuuuuuuuna, ca prognoza zice altfel...
Ai dreptate! Conteaza ca noua sa ne fie bine! Dar si vreme buna vreau!!!^:)^

taia
02.05.2008, 20:41:01
Mai vreau sa va spun ceva...azi am studiat toaate siturile cu prognoza...si...daca unele spun ca sigur va ploua altele zic ca exista doar 10% sanse sa ploua. Deci! MAI AVEM O SPERANTA!:-p

Piuta
02.05.2008, 22:44:54
azi am finalizat cu muzica. ne-am intalnit cu dj-ul si am stabilit tot!!!#:-S :)>-
mai avem de dat vreo 4 invitatii. saptamana viitoare finalizam decorul si florile
in acest sfarstit de saptamana vreau sa ma odihnesc...ma simt asa de obosita...munca, pregatiri de nunta, scoala....dar voi fi cu gandul la cele care vor deveni DOAMNE!!!! :D :* :* :*

Matrushca
02.05.2008, 23:12:13
Gata am pregatit si eu surpriza , pentru burlacitele mele. Le-am facut un slideshow cu noi toate, poze amuzante din ultimii 3 ani, pe care le voi proiecta in clubul unde ne vom deztrabala pe 10 mai. Sper sa prinda si sa fie incantate de surpriza mea.
In rest, suntem in asteptarea zilei ce mari, deja suntem nerabdatori! Azi am stabilit si melodiile pt momentele cheie ale nuntii, mai trebuie doar sa ne intalnim cu djul o data si gata! :)>-
Vreme buna si multa bucurie Beatrice! :* Sa ai o zi de neuitat!

nicky_s
03.05.2008, 00:03:47
Casa de piatra miresicilor care au nunta azi!!!!
Distractie placuta si va asteptam cu poze!:*

georgi_ramy80
03.05.2008, 09:24:06
Uau! Am niste emotii pentru miresicile de azi... Si cand ma gandesc ca nu voi vedea poze....Plec acasa astazi si voi reveni dupa 13...
Posibilitate sa mai vb cu voi as avea, dar nu stiu dc voi avea si timp...
Oricum, miresici de 10 mai, sper sa avem vreme buna, sa ne bucuram de cea mai frumoasa zi din viata noastra si sa iasa totul asa cum ne dorim! Va poooopicesc pe toate!

Joliutza
03.05.2008, 09:31:18
Casa de Piatra celor care au nunta azi...si petrecere frumoasa!
Sa reveniti cu poze si povesti frumoase.

Pupici.

Eu mai am 28 de zile......<:-P

Joliutza
03.05.2008, 09:36:53
Cum mai stati cu pregatirile.....miresici de Mai?

Noi am luat ieri torte pentru gradina restaurantului....de fapt pentru aleea pe care vor merge invitatii spre restaurant....

Am mai luat cafea sa fie in plus fata de ce ofera restaurantul, bomboane glazurate pentru marturii....camasa puiului meu o luam saptamana viitoare de la Alb si Negru, ca nu aveau numarul lui in magazin....agrafe pentru parul meu....si cam atat.

Incep si eu sa am emotii....desi sunt printre ultimele din luna asta care au nunta....ma gandesc oare cum va simtiti voi, cele care aveti nunta mai devreme???

Olguta_uta
03.05.2008, 11:15:20
Chiar daca vremea e capricioasa si soarele nu e pe cer, cu siguranta e in sufletul vostru si va lumineaza aceasta zi minunata. Casa de piatra !
Petrecere frumoasa :* :* :*

unicka
03.05.2008, 11:25:18
CASA DE PIATRA TUTUROR MIRESELOR DE AZI!<:-P <:-P <:-P

Beatrice_S
Nunta Pamela&Edy (http://www.miresici.ro/calendar.php?do=getinfo&day=2008-5-3&e=1369894&c=1): 03.05.2008
Love (http://www.miresici.ro/calendar.php?do=getinfo&day=2008-5-3&e=1369931&c=1): 03.05.2008
Nunta eu_yoana ! (http://www.miresici.ro/calendar.php?do=getinfo&day=2008-5-3&e=1362475&c=1): 03.05.2008
Nunta AlinaF ! (http://www.miresici.ro/calendar.php?do=getinfo&day=2008-5-3&e=1362401&c=1): 03.05.2008
Nunta claudia75iubita ! (http://www.miresici.ro/calendar.php?do=getinfo&day=2008-5-3&e=1362412&c=1): 03.05.2008
Nunta cristinna ! (http://www.miresici.ro/calendar.php?do=getinfo&day=2008-5-3&e=1361780&c=1): 03.05.2008
Nunta IoanaKnoll ! (http://www.miresici.ro/calendar.php?do=getinfo&day=2008-5-3&e=1363825&c=1): 03.05.2008
Nunta roserose ! (http://www.miresici.ro/calendar.php?do=getinfo&day=2008-5-3&e=1361631&c=1): 03.05.2008
Nunta miss_nanalia ! (http://www.miresici.ro/calendar.php?do=getinfo&day=2008-5-3&e=1362031&c=1): 03.05.2008
Nunta SAMYINLOVE ! (http://www.miresici.ro/calendar.php?do=getinfo&day=2008-5-3&e=1365912&c=1): 03.05.2008
Nunta mimi_zami ! (http://www.miresici.ro/calendar.php?do=getinfo&day=2008-5-3&e=1368154&c=1): 03.05.2008
Nunta ArinaM ! (http://www.miresici.ro/calendar.php?do=getinfo&day=2008-5-3&e=1368901&c=1): 03.05.2008
Nunta julia22 ! (http://www.miresici.ro/calendar.php?do=getinfo&day=2008-5-3&e=1363922&c=1): 03.05.2008
Nunta morenna1004 ! (http://www.miresici.ro/calendar.php?do=getinfo&day=2008-5-3&e=1366516&c=1): 03.05.2008
Nunta Cristina_Ol ! (http://www.miresici.ro/calendar.php?do=getinfo&day=2008-5-3&e=1364494&c=1): 03.05.2008
Nunta dyenutza24 ! (http://www.miresici.ro/calendar.php?do=getinfo&day=2008-5-3&e=1364057&c=1): 03.05.2008
inca... (http://www.miresici.ro/calendar.php?do=getinfo&day=2008-5-3&e=1369940&c=1): 03.05.2008

unicka
03.05.2008, 11:27:17
la Multi Ani Cinezee!
Sa Cresti Mare Si Sa Fii Iubita!

taia
03.05.2008, 11:29:07
Casa de piatra! tuturor miresicilor de azi!
Sa fiti fericite, pline de voie buna si totul sa va iasa asa cum ati visat!
Va pup

taia
03.05.2008, 11:51:50
mULTI AN TRAIASCA! MULTI ANI TRAIASCA! LA MULTI ANI!
lA MULTI ANI CINEZEE!
Sa fii fericita!
Sa sarbatoresti asa cum vrei tu!<:-P<:-P<:-P

cinezee
03.05.2008, 11:53:28
Unicka & Taia va multumesc frumos ptr gandurile bune >:D< >:D<

Joliutza
03.05.2008, 12:09:41
[quote=cinezee;811045]Unicka & Taia va multumesc frumos ptr gandurile bune >:D< >:D<[/quo

La Multi Ani si din partea mea! sa fii sanatoasa si iubita!

Pupici

jenisulima
03.05.2008, 14:26:57
Unicka & Taia va multumesc frumos ptr gandurile bune >:D< >:D<

LA MULTI ANI CU SANATATE!

unicka
03.05.2008, 16:32:23
Oare cum se simt miresicile de astazi?Ard de nerabdare sa vad poze:)

anamary
03.05.2008, 16:54:46
CASA DE PIATRA <:-P<:-P<:-P

Matrushca
03.05.2008, 19:07:31
Oare cum se simt miresicile de astazi?Ard de nerabdare sa vad poze:)
Cred ca sunt foate fericite si toate emotiile le-au indepartat deja! Sa speram ca vremea rea nu le-au incurcat prea tare! Doamne ajuta sa se opreasca ploaia!

Joliutza
03.05.2008, 19:24:01
Cred ca sunt foate fericite si toate emotiile le-au indepartat deja! Sa speram ca vremea rea nu le-au incurcat prea tare! Doamne ajuta sa se opreasca ploaia!

Asa e. ca sa putem vedea poze frumoase....si mirese fericite. Desi fericite vor fi ele oricum, indiferent daca ploua sau nu. Eu deja m-am resemnat, si daca va ploua la nunta mea...n-are decat. Pentru mine tot va fi cea mai speciala zi de pana acum. Si voi incerca sa ma simt excelent.

taia
03.05.2008, 19:25:19
Asa e. ca sa putem vedea poze frumoase....si mirese fericite. Desi fericite vor fi ele oricum, indiferent daca ploua sau nu. Eu deja m-am resemnat, si daca va ploua la nunta mea...n-are decat. Pentru mine tot va fi cea mai speciala zi de pana acum. Si voi incerca sa ma simt excelent.
=D>=D>=D>=D>=D>=D>
Sunt de aceeasi parere cu tine!

nicky_s
03.05.2008, 21:13:05
Uau! Am niste emotii pentru miresicile de azi... Si cand ma gandesc ca nu voi vedea poze....Plec acasa astazi si voi reveni dupa 13...
Posibilitate sa mai vb cu voi as avea, dar nu stiu dc voi avea si timp...
Oricum, miresici de 10 mai, sper sa avem vreme buna, sa ne bucuram de cea mai frumoasa zi din viata noastra si sa iasa totul asa cum ne dorim! Va poooopicesc pe toate!
petrecere frumoasa si casa de piatra! te asteptam cu poze!!!!!!

taia
03.05.2008, 23:33:30
Miresici de 10 mai!!!!!!!!!!!!!!!
de azi intr-o saptamana fix la ora asta dansam!
De ar fi deja!!!

Petro79
04.05.2008, 10:13:06
Felicitari Beatrice si casa de piatra!!!!!!!! Sa fii tot mereu asa de fericitia cum cred ca ai fost zilele acestea! Tu esti prima „absolventa” a Miresicilor de Mai 2008!
Dupa cum vezi, asteptam toate aici flamande poze, dar probabil ca nu vom avea parte de ele prea curand, daca pleci in luna de miere. Oricum, macar asteptam sa ne spui cum a fost, daca ti-ai pastrat pana la final calmul, ce ti-a placut cel mai mult, ce ti-a placut mai putin.
Te pup si iti doresc o luna de miere de vis, iar voua, celorlalte miresici de mai, spor la pregatiri si vreme buna!

Matrushca
04.05.2008, 10:15:31
Iata ca am ajuns la mesajul cu nr 201, Casa de piatra Beatrice! si multa fericire! pentru noi celalte multa speranta ca va fi vreme buna si multa liniste sufleteasca inainte de nunta!
>:D<

Petro79
04.05.2008, 10:20:06
Piuta, spune-mi, te rog, ce anume ai discutat cu DJ-ul? Ati stabilit pana la detaliu playlist-ul sau mergi pe mana lui? Presupun ca i-ai dat tu melodia pe care o sa deschideti dansul, dar i-ai mai dat si alte melodii pe care tii neaparat sa le puna, sau cum? Eu inca nu am reusit sa am o astfel de intalnire cu DJ-ul nostru, o sa o am cu putin timp inainte de nunta si vreau sa stiu ce anume trebuie stabilit cu el.
A, si cu muzica de acasa de la mireasa voi cum faceti? Eu nu am vrut lautari, o sa punem noi ceva. Tata tot ii trage ca trebuie muzica populara, eu as incerca o solutie de compromis, cu chestii gen Zdob si Zdub sau Ro-Mania, dar as vrea sa aflu cum procedeaza si celelalte miresici.

azi am finalizat cu muzica. ne-am intalnit cu dj-ul si am stabilit tot!!!#:-S :)>-
mai avem de dat vreo 4 invitatii. saptamana viitoare finalizam decorul si florile
in acest sfarstit de saptamana vreau sa ma odihnesc...ma simt asa de obosita...munca, pregatiri de nunta, scoala....dar voi fi cu gandul la cele care vor deveni DOAMNE!!!! :D :* :* :*