PDA

Versiunea completa : Miresici de MAI 2008

Pagini : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

cinezee
03.03.2007, 02:32:37
CINE MAI ARE NUNTA IN LUNA MAI CE PARERE AVETI DE NUNTILE FACUTE IN MAI ?!

annybunny
05.03.2007, 16:18:16

Eu am doar cununia civila pe 9 Mai abea astept mai sunt 2 luni si 4 zile pana la eveniment ;))

ellen
05.03.2007, 19:44:43

E in mai sau pe 10/09/2008, dupa cum apare la profilul tau?
La mine e sigur in mai. Cel putin pana acum, ca am schimbat data de trei ori.=))

cinezee
06.03.2007, 01:08:45
pai cununia civila o am in mai anu asta si casatoria religioasa o sa fie prin mai 2008

ellen
06.03.2007, 11:06:00
Atunci, bine ne-am gasit! Eu ador luna mai! Ma bucur ca exista superstitia asta, ca nu va fi prea mare aglomeratie, ;)) ca in alte luni (vara, inceputul toamnei). E cald, e frumos, sunt multe flori, lumea pleaca mai putin in concediu, gasesti mai usor loc la restaurant, la biserica, nu te simti ca pe o banda rulanta la cununia civila, probabil.:|

cinezee
08.03.2007, 00:37:55
Iubesc luna mai ,ptr ca e luna in care m-am nascut , tot odata o iubesc ptr ca e plina de verde crud si frumos ...si o iubesc ptr clima temperata care o are si era normal ,sa fac nunta in aceasta luna ;))

cinezee
08.03.2007, 00:41:20
"gasesti mai usor loc la restaurant, la biserica, nu te simti ca pe o banda rulanta la cununia civila, probabil"

Ca sa nu spun ca intradevar ai dreptate nu te simti pe banda rulanda ca toata lumea are superstitie cu luna mai , in fine si gasesti loc mai usor peste tot de la primarie pana la biserica ,sa fii fericita ,Mihaela

ayana2010
08.03.2007, 14:33:14

eu o sa am nunta in mai - adica doar cununia civila! stii ce cred eu despre nuntile facute in mai??? ca sunt super!!!!:)>-

cinezee
09.03.2007, 02:13:14
Si eu cred la fel si culmea ai data la cununia civila in aceeasi zi cu mine ..ca yo tot in mai anu asta pe 5 05 2007 fac si yo civila ...si porma la anu tot in mai fac religioasa ...Numai ca yo sunt in bucuresti ..sectoru 1 ..cel central :) >:D<:* sa fi feritcita in adevaratu ses al cuvantului si in casnicie sa fiti mereu in 2 ...>:D<:*:*

cinezee
09.03.2007, 02:17:19
Si a pai mai este ceva ..yo niciodata pana la anii mei nu am crezut in sueprstitii ..mereu am crezut ca astea sunt ptr cei fara carte si mai dela tara ..precum taranii..si mai cred ca cunoastearea inseamna PUTERE ..asa ca ..nu cred si noi voi crede in ele NICIODATA !

Si sfatuiesc pe cine cunosc ca sa faca la fel....

ellen
09.03.2007, 13:39:11
Asa e! Eu daca nu ma intorc din drum macar o data pe zi nu mai sunt eu. Iar in legatura cu casatoria, va fi in mai, probabil voi purta perle (le ador), iar ca flori crinii, care "cica" aduc ghinion!:gen_04: :rockon: >:)

ayana2010
09.03.2007, 19:15:36
Si eu cred la fel si culmea ai data la cununia civila in aceeasi zi cu mine ..ca yo tot in mai anu asta pe 5 05 2007 fac si yo civila ...si porma la anu tot in mai fac religioasa ...Numai ca yo sunt in bucuresti ..sectoru 1 ..cel central :) >:D<:* sa fi feritcita in adevaratu ses al cuvantului si in casnicie sa fiti mereu in 2 ...>:D<:*:*

merci...asemenea si tie!!! n vedem la intalnire miresici, parca imi amintesc ca te-ai inscris!;-)

ayana2010
09.03.2007, 19:16:53
Asa e! Eu daca nu ma intorc din drum macar o data pe zi nu mai sunt eu. Iar in legatura cu casatoria, va fi in mai, probabil voi purta perle (le ador), iar ca flori crinii, care "cica" aduc ghinion!:gen_04: :rockon: >:)

super! daca era si ziua unuia dintre voi in mai era beton.. ca stii ca nici de ziua unuia dintre miri "nu e bine" s-o faci! noi o facem pe aia religioasa pe 15 august 2009 si e ziua amadurora=))

cinezee
10.03.2007, 02:25:50
Desigur ca m-am inscris ....si apropo ELLEN si yo ma intorc de mii de ori din drum si cand vad pisica ..merg mai departee...asa ..ca avia astept sa nevedem la intlanirea de miresici ,te pupik,Mihaela

si inca ceva ..ziua mea de nastere e pe 3 mai...si cununia o facem pe 5 mai :))

arinutza
12.03.2007, 11:22:01
Fetelor, sunt o nasica de luna mai, sunt nascuta in mai, voi purta perle pentru ca altceva nu imi place si buchetele le fac din cale......este super ok si sigur nunta va fi superba

klaudia
12.03.2007, 11:38:23
Felicitari!! Sa aveti o nunta ca in povesti si sa va traiasca finii.
pupilici

cinezee
14.03.2007, 19:53:51
mie una nu imi plac de loc diamantele ...poate o idee perlele ca sunt my restro ...

oricum iti urez o nunta ffrumoasa ..si sa iti traiesca miri si sa fie sanatosi

miravidrighin
25.03.2007, 19:31:39
si nu ma intereseaza superstitiile. dar vreau o nunta cu max 80 de pers. stiti vreun rest dragut? eu am vb la mai multe rest dar vreau sa am de unde alege.;))

cinezee
26.03.2007, 18:48:09
yo am cam 25 de invitati ptr masa festiva de dupa oficierea casatoriei civile ..dar am un avantaj..viitoare Soacra are o cunostinta cu un rest mic intim si f ffrumos si os afacem acolo

Imi pare rau dar nu te pot ajuta cu un rest unde sa fie un numar restrans de invitati..dar vezi ca sunt topicuri ptr restaurante cu persoane pana in 100 :>

alina_81
13.04.2007, 23:40:14
buna fetelor!
aveti idee unde as putea gasi rochii de la maggie sottero in romania?se pot inchiria?daca aveti cateva site-uri va rog sa ma ajutati!^:)^ sau alte case de moda demetrios eddy k >:D<

cinezee
13.04.2007, 23:43:25
alina citeste topicul cu rokiii de mireasa ...si acolo vei gasii detaliile

Matrushca
25.04.2007, 13:54:46
Salutare, eu eram la iunie 2008, dar din cauza ca nu am gasit loc la restaurant in data dorita, am trecut peste superstitii si babisme si ne-am ales nunta in 17 mai 2008. Sa fie intr-un ceas bun pentru toate si sa speram ca vom avea o vreme minunata!

cinezee
25.04.2007, 14:18:46
Salutare, eu eram la iunie 2008, dar din cauza ca nu am gasit loc la restaurant in data dorita, am trecut peste superstitii si babisme si ne-am ales nunta in 17 mai 2008. Sa fie intr-un ceas bun pentru toate si sa speram ca vom avea o vreme minunata!

sincer yo nu cred in asa zisele superstitii...yo mi-am dorit toataaaa viata sa fac cununia civila in mai...iar la anu

tot in mai am sa fac religioasa

Matrushca
25.04.2007, 15:11:42
Casa de Piatra, te asteptam dupa cununie, sa ne spui, ce si cum la Primarie? si noi tot la sectorul 1 urmeaza sa facem, anul acesta in toamna, asa ca niste sfaturi sunt bine venite!

Succes!

cinezee
25.04.2007, 16:11:17
Casa de Piatra, te asteptam dupa cununie, sa ne spui, ce si cum la Primarie? si noi tot la sectorul 1 urmeaza sa facem, anul acesta in toamna, asa ca niste sfaturi sunt bine venite!

Succes!

apropo putin off topic ..vezi ca de la 24 apr ...cererile [ adica dosarul ptr oficiere ] se depunde in maresal averescu # 17 ..adica in curtea leaganului de copii numaru 1 ..fost si actualul ...LEAGANU SF ECATERINA ...intre orele 9 :00 si 15 :00 indicat parerea mea este sa te duci cam martea miercurea la prima ora ca este mult mai lejer

noi 2 asa am facut si inca ceva sa fie certificatele in regula cele prenuptiala conforma legii ele sunt valabile 48 ..atata timp ai la dispozitie ca sa depui dosarul...si sa se incadreze in limita de data ptr casatorie adica a 10 pana la 14-a zi ptr oficiere

sper informatia sa fie de folos yo ti-am dat-o f detailat exact cum am facut yo ...si mai vb ..toate cele bune ,Mihaela ! >:D<

Matrushca
26.04.2007, 15:25:21
apropo putin off topic ..vezi ca de la 24 apr ...cererile [ adica dosarul ptr oficiere ] se depunde in maresal averescu # 17 ..adica in curtea leaganului de copii numaru 1 ..fost si actualul ...LEAGANU SF ECATERINA ...intre orele 9 :00 si 15 :00 indicat parerea mea este sa te duci cam martea miercurea la prima ora ca este mult mai lejer

noi 2 asa am facut si inca ceva sa fie certificatele in regula cele prenuptiala conforma legii ele sunt valabile 48 ..atata timp ai la dispozitie ca sa depui dosarul...si sa se incadreze in limita de data ptr casatorie adica a 10 pana la 14-a zi ptr oficiere

sper informatia sa fie de folos yo ti-am dat-o f detailat exact cum am facut yo ...si mai vb ..toate cele bune ,Mihaela ! >:D<

M-ai nenorocit, noi ne-am mutat in sec 1 in septembrie, stiu unde este primaria, dar habar nu am unde este leaganul sfanta ecaterina, explica-mi altfel te rog, in ce zona mai exact, a sectorului 1 ah si inca ceva, la depunerea actelor, trebuie sa fie prezenti ambii soti?
mercic mult, te pup

cinezee
11.05.2007, 02:07:01

Succes!

daca ai imtrebari ..cununia am facut-o...intreaba-ma in pm >:D<

cinezee
11.05.2007, 02:09:12
M-ai nenorocit, noi ne-am mutat in sec 1 in septembrie, stiu unde este primaria, dar habar nu am unde este leaganul sfanta ecaterina, explica-mi altfel te rog, in ce zona mai exact, a sectorului 1 ah si inca ceva, la depunerea actelor, trebuie sa fie prezenti ambii soti?
mercic mult, te pup

daca poti suna-ma la 0743 si 639 si 983

te ajut cu mai multe detalii decat scris aici ....si asa poate ai sa intelegi , cu drag mihaela

P.s : la depunerea dossarului ( actelor ) tre sa fie de fata ambi viitori soti >:D<

sper ca ti-am fost iar de folos :-p

mariammary2000
15.05.2007, 09:58:23
Va salut miresici de mai! Si eu voi fi miresica de mai 2008, eu sunt un pic cam stresata in ce priveste nunta ca voi avea 2, avand in vedere ca ginerica al meu este albanez si vom face o nunta aici in mai 2008 si una in Albania, probabil in 2009:))

larisa_luchian
22.05.2007, 00:15:48
eu voi avea nunta in 17 mai...si cred ca e cea mai frumoasa luna pt nunta...nici frig,nici foarte cald...multe flori...totul verde....

Matrushca
23.05.2007, 14:26:48
Felicitari! Sa fie intr-un ceas bun! si sa avem vreme buna!

nanalia
24.05.2007, 17:28:19
Buna!Bine v-am gasit.Am si eu nunta in mai anul viitor.Si ador luna mai.Plus ca vom avea 2.Una la Tg.-Mures si una la Breaza.Ambele in mai, una pe 3 si alta pe 17.Ma voi bucura de 2 ori.

Matrushca
28.05.2007, 00:08:03
Va salut miresici de mai! Si eu voi fi miresica de mai 2008, eu sunt un pic cam stresata in ce priveste nunta ca voi avea 2, avand in vedere ca ginerica al meu este albanez si vom face o nunta aici in mai 2008 si una in Albania, probabil in 2009:))

cum il cheama pe viitorul tau sot? am avut in clasa in liceu, 7 albanezi, te-oi pomeni, ca se insoara unul din fostii mei colegi!

Sa fie intr-un ceas bun!

Lizz22
30.05.2007, 19:13:06
si eu am nunta anul viitor in mai...p 10.am avut ceva indoieli initial...dar...am ajuns la concluzia ca superstitiile sunt pt cei c cred in ele... .
nu mi doresc decat ca vremea sa fie frumoasa,nunta sa iasa asa cum ne dorim si,...noi sa fim fericiti!restul..chiar nu conteaza!

cinezee
31.05.2007, 01:48:28
si eu am nunta anul viitor in mai...p 10.am avut ceva indoieli initial...dar...am ajuns la concluzia ca superstitiile sunt pt cei c cred in ele... .
nu mi doresc decat ca vremea sa fie frumoasa,nunta sa iasa asa cum ne dorim si,...noi sa fim fericiti!restul..chiar nu conteaza!

noi avem aceeasi data 10 mai 2008 iar civila am avut-o anu asta tot in mai pe 5 :)>-

Matrushca
31.05.2007, 10:41:07
am auzit, ca nu se mai oficieaza cununii pe banu manta, la sec 1? sa fie chiar adevarat? sper ca nu! voi ce stiti?

cinezee
31.05.2007, 13:32:47
am auzit, ca nu se mai oficieaza cununii pe banu manta, la sec 1? sa fie chiar adevarat? sper ca nu! voi ce stiti?

exista un tipic ....care se chiama cununia civila la sect 1 ....te rog sa il vizitezi am scris acolo ...toate detaliile ...referitoare la acel eveniment

idicat ar fi sa il citesti cap coada ....oricum dupa eveniment ....yo am dat detaliile de rigoare ..asa ca citeste dupa data de 5 mai ...:)>-

mariammary2000
31.05.2007, 14:21:09
Matrushca pe viitorul meu sot il cheama Devis Kallajxhiu, el nu a facut liceul in Bucuresti, l a facut la TUlcea deci nu stiu daca il cunosti insa eu ii stiu pe majoritatea albanezilor de aici, daca imi dai ceva nume iti mai mau vesti despre ei:) Scuze ca sunt off topic, pupici

mariammary2000
31.05.2007, 14:23:12
Eu lucrez la Primaria sect 1 si stiu ca se fac cununii civile acolo. Eu fac la sectorul 2 deocamdata, cine stie poate imi iau casa pana la anul si ma mut in alt sector:))

mariammary2000
31.05.2007, 14:29:45
Intrebare, v-ati orientat spre rochie ca pt mine asta e cea mai importanta parte:)) sau asteptam targurile din februarie anul viitor, eu asa as vrea sa fac dar nu cred ca voi avea rabdare pana atunci. O sa plec in Viena in iarna si o sa dau o raita prin reprezentantele pronovias de acolo ca am inteles de la alte miresici de pe forum ca ai toate sansele sa gasesti rochia pe care o visezi si ai si parte de un personal minunat spre deosebire de ce gasesti aici la pronovias victoriei.

Matrushca
04.06.2007, 17:26:14
Matrushca pe viitorul meu sot il cheama Devis Kallajxhiu, el nu a facut liceul in Bucuresti, l a facut la TUlcea deci nu stiu daca il cunosti insa eu ii stiu pe majoritatea albanezilor de aici, daca imi dai ceva nume iti mai mau vesti despre ei:) Scuze ca sunt off topic, pupici
ok, sorry, nu-l cunosc daca a facut in tulcea. nume de ale colegilor mei, stai sa-mi aduc aminte, ar fi asa: Cipi Nikolin, Stoiani Teodor, Lambi,Todi si ar mai fi dar nu mi aduc acum aminte! toti au facut liceul la Colegiul Spiru-Haret Bucuresti. In fine, on topic, am vazut ca lucrezi la primaria sect 1, ce zici nu ne pui si nou o pila...;) sa ne vedem pe treptele alea somptuase?

mariammary2000
04.06.2007, 19:43:39
Nikolin are o prietena Alina f draguta, a facut 4 ani Academia de Teatru dar nu a finalizat cu licenta din cate stiu eu si face acum alta fac la particular, ne cunoastem de vreo 5 ani si acum o luna am fost la o nunta (albanez-romanca) impreuna:) cam atat,aah si sta in Grozavesti:)la camin, pe restul nu i prea stiu dupa nume s-ar putea sa i stiu din vedere,
eu lucrez la primaria sect 1 la sectia centrale termice si as fi vrut si eu sa fac la sectorul 1 dar cum locuiesc in sectorul 2 imi e imposibil:)deci nu cred ca va pot ajuta in privinta asta:)

Matrushca
06.06.2007, 11:22:37
Eu stau in sect 1 si ma gandeam, ca poate ma pui in legatura cu cineva de la starea civila, pt acceptarea dosarului si a datei, orei dorite de noi!! ^:)^

mariammary2000
06.06.2007, 12:38:45
Pai spune mi cand vrei sa faci si te trimit eu unde trebuieo:-) dar cred ca e cam devreme acum, nu?mai e totusi un an:"> cred ca cu o luna, doua inainte de nunta ar fi perfect:)tinem legatura si eu te ajut cum pot

Matrushca
06.06.2007, 14:22:24
Pai spune mi cand vrei sa faci si te trimit eu unde trebuieo:-) dar cred ca e cam devreme acum, nu?mai e totusi un an:"> cred ca cu o luna, doua inainte de nunta ar fi perfect:)tinem legatura si eu te ajut cum pot

Noi facem cununia civila, anul acesta si vrem in prima jumatate a lunii august. Iubitul meu momentan lucreaza in strainatate, si trebuie sa revina in tara definitiv undeva la mijlocul lunii iulie. Si am mari emotii, ca nu vom reusii sa prindem loc in vreuna din primele doua sambete ale lui august! de aia am sperat ca poate ma pui in legatura cu cineva! ar fi super daca ai putea sa ne ajuti! ;;)

cinezee
06.06.2007, 16:37:19
Noi facem cununia civila, anul acesta si vrem in prima jumatate a lunii august. Iubitul meu momentan lucreaza in strainatate, si trebuie sa revina in tara definitiv undeva la mijlocul lunii iulie. Si am mari emotii, ca nu vom reusii sa prindem loc in vreuna din primele doua sambete ale lui august! de aia am sperat ca poate ma pui in legatura cu cineva! ar fi super daca ai putea sa ne ajuti! ;;)

vedeti ca sunteti putin off topic....de ce nu sckimbati mesajele in pm...sau...vb in mess >:/

mariammary2000
07.06.2007, 08:25:15
Revenind la topic, voi cam ce v-ati gandit sa faceti inedit la nunta? Ma rog, nu chiar inedit e cuvantul, sa spunem ceva dragut, chic, care sa impresioneze? Deja sunt niste chestii standard care apar la nunti cum ar fi: fantana de cioco omniprezenta, porumbeii la biserica, balonul jumbo (parerea mea personala despre el e ^:)^ ), husele din satin pt scaune ( astea ma exaspereaza, au efect de uniforma, de aceea eu incerc cu disperare sa gasesc un restaurant care sa aiba scaune si mese elegante si sa arate bine ca sa nu mai fie nevoie sa le pun eu huse). Eu as opta pt un decor numai din flori plus lumanari cu petale si pietricele colorate si vreau o fantana de sampanie . Cam la atat m am gandit pana acum, in rest nu mai am nici o idee, poate imi dai voi.

cinezee
07.06.2007, 11:42:47
Revenind la topic, voi cam ce v-ati gandit sa faceti inedit la nunta? Ma rog, nu chiar inedit e cuvantul, sa spunem ceva dragut, chic, care sa impresioneze? Deja sunt niste chestii standard care apar la nunti cum ar fi: fantana de cioco omniprezenta, porumbeii la biserica, balonul jumbo (parerea mea personala despre el e ^:)^ ), husele din satin pt scaune ( astea ma exaspereaza, au efect de uniforma, de aceea eu incerc cu disperare sa gasesc un restaurant care sa aiba scaune si mese elegante si sa arate bine ca sa nu mai fie nevoie sa le pun eu huse). Eu as opta pt un decor numai din flori plus lumanari cu petale si pietricele colorate si vreau o fantana de sampanie . Cam la atat m am gandit pana acum, in rest nu mai am nici o idee, poate imi dai voi.

hai sa spun cum fac yo ......am un local..care totul este in lem....nu pun nici o husa ca le urascccc ...doar altceva ....nu imi plac baloanele sunt ca de petrecere de copii ...deci cade si aia ...fantana de cioco...nu imi place ...si consider risipa de ban...cade si aia ....prefer mai degraba ceva frumos aranjat de fructe diverse ...iar la biserica...faza cu porumbeii iar nu imi place ...yo fiind o tipa ..care nu imi place sa "chinui /folosesc " animal ptr placerea mea

mai specific...ca yo nu o sa am palce carduri...si fiecare invitat se va aseza unde va dori ...si sa snu uit ...am cam max 50 de invitati...si rochita putin retro..voi purta palarie :-" ;))

sper ...ca asta ti-a dat ceva idei..ca mai sunt unele care nu agreeaza tipil ala de aranjament >:/ :-"

mariammary2000
07.06.2007, 12:43:56
Ce bine ca am gasit pe cineva care uraste husele de scaune din satin:"> , fantana de cioco cred ca totusi o sa am ca m am gandit mai bine si mi am dat seama ca socrii mei care sun din Albania n au vazut asa ceva si vreau sa le vad reactia:)):))hihi ce rautacioasa sunt, ideea e ca mai are lumea o preocupare la inceputul petrecerii, se plimba pe la fantana, mai agata o fructa, etc, plus da bine cu fantana de sampanie pe care eu o ador si astfel trec peste intampinarea oaspetilor cu paharul de sampanie, cam asa m am gandit. Intr-adevar fanata de cioco e cam scumpa si e un moft destul de costisitor, dar sa zicem ca merge:)desi toata lumea are cate o fantana de cioco la nunta si oamenii s au cam plictisit.
In ce priveste porumbeii, iar e trasa la indigo faza, sunt draguti asa pt pozele care ti raman. Baloanele sunt OUT, raman florile. Ce ziceti de perdelele de lumini? eu n am vazut live asa ceva, doar in poze unde arata ok, dar ma gandesc ca live seamana cu o seara de Craciun:))

mariammary2000
07.06.2007, 12:54:41
In ce priveste rochita eu am ales un model mai simplu, adica nu gen printesa, cu crinolina si multa dantela, mi ar placea sa ma simt comod si nu ca o papusa impopotonata si sa nu pot dansa toata noaptea, am fost acum o luna la o nunta si miresica respectiva s-a chinuit sa danseze si sa se miste pe tot parcursul petrecerii, iar a doua zi cand s a trezit ii tot venea sa-si traga rochia in sus:)) ramasese cu senzatia de seara trecuta.
Place-carduri nici atat, vreau sa se aseze fiecare unde vrea, eu o sa am 100 de invitati si loc va fi pt toata lumea. Cum ramane cu darul, v ati gandit? eu n o sa folosesc plicuri cu numele ca prea pare ca i obligi sa cotizeze, o sa folosesc o casuta pe care o sa o plasez intr un loc discret si asta e... daca vor sa buna bani bine daca nu au placerea se fac ca n au gasit casuta:)):))

cinezee
07.06.2007, 13:07:21
Ce bine ca am gasit pe cineva care uraste husele de scaune din satin:"> , fantana de cioco cred ca totusi o sa am ca m am gandit mai bine si mi am dat seama ca socrii mei care sun din Albania n au vazut asa ceva si vreau sa le vad reactia:)):))hihi ce rautacioasa sunt, ideea e ca mai are lumea o preocupare la inceputul petrecerii, se plimba pe la fantana, mai agata o fructa, etc, plus da bine cu fantana de sampanie pe care eu o ador si astfel trec peste intampinarea oaspetilor cu paharul de sampanie, cam asa m am gandit. Intr-adevar fanata de cioco e cam scumpa si e un moft destul de costisitor, dar sa zicem ca merge:)desi toata lumea are cate o fantana de cioco la nunta si oamenii s au cam plictisit.
In ce priveste porumbeii, iar e trasa la indigo faza, sunt draguti asa pt pozele care ti raman. Baloanele sunt OUT, raman florile. Ce ziceti de perdelele de lumini? eu n am vazut live asa ceva, doar in poze unde arata ok, dar ma gandesc ca live seamana cu o seara de Craciun:))

parerea mea ...si raman la ea ...fantana aia de cicocolata ...e de fiteeee....ca sa arate ca au bani .....nu cred ca toata lumea papa din ea...cand am fost la expo marigge..am vazut ...1 ...si desigur....mirosea a mult dulce......era prea dulce L-)

Hanu
07.06.2007, 18:26:02
vedeti ca sunteti putin off topic....de ce nu sckimbati mesajele in pm...sau...vb in mess >:/
mie mi se parea interesant ce ziceau[-(

Hanu
07.06.2007, 18:28:19
[quote=mariammary2000;260154]husele din satin pt scaune ( astea ma exaspereaza, au efect de uniforma, de aceea eu incerc cu disperare sa gasesc un restaurant care sa aiba scaune si mese elegante si sa arate bine ca sa nu mai fie nevoie sa le pun eu huse). quote]

cam asa?

mariammary2000
08.06.2007, 07:56:45
DA....;;) cam asa, Casa Heimerl, e prima pe lista mea:).
In ce priveste fantana de cioco, chiar nu vreau sa dovedesc nimanui ca am bani, chiar este un moft costisitor pt mine, sincer nu cred ca se foloseste cineva de propria nunta ca sa dovedeasca invitatilor ce multi bani are de si-a permis o fantana de cioco, pana la urma nu are asa un pret exorbitant, e un moft ca si rochia pe care o vrem cea mai frumoasa, pantofii si arcadele de flori. E cam dramatic sa afirmi asa ceva @cinezee, asta inseamna ca toate miresicile de pe forum care s-au gandit la fanatana sau au avut la nunta, au dorit sa demonstreze invitatilor ca au bani???cred ca exagerezi, e suficient sa spui ca nu ti place si noi intelegem.;))

Hanu
08.06.2007, 10:09:18
DA....;;) cam asa, Casa Heimerl, e prima pe lista mea:).

Felicitari... wise decision!>:D<

Apropo, s-au majorat preutirle cu 20% pentru la anul la meniuri :(

nanalia
08.06.2007, 19:09:25
Buna fetelor, ma scuzati ca va intreb.Cat costa la Bucuresti meniul anul acesta si decoratiuni?Si din ce consta meniul asa in mare?Vreau sa fac si eu o comparatie cu ce e pe la noi la Tg-Mures.>:D<

cinezee
08.06.2007, 19:41:16
Buna fetelor, ma scuzati ca va intreb.Cat costa la Bucuresti meniul anul acesta si decoratiuni?Si din ce consta meniul asa in mare?Vreau sa fac si eu o comparatie cu ce e pe la noi la Tg-Mures.>:D<

ptr ca ..totul in capitala este de 2 sau 3 ori ami mare decat in provincie ..la orice ...:|

mariammary2000
10.06.2007, 11:49:41
@Hanu tu ti ai facut deja rezervarea la Casa H? Eu am vb cu Denise si mi a spus ca deja s a dat startul la rezervari pt 2008, insa eu abia in septembrie pot face rezervarea asa ca mai sper ca nu s au orientat toate miresicile acolo:D , in ce priveste majorarea preturilor era de asteptat.

Hanu
10.06.2007, 12:31:50
@Hanu tu ti ai facut deja rezervarea la Casa H? Eu am vb cu Denise si mi a spus ca deja s a dat startul la rezervari pt 2008, insa eu abia in septembrie pot face rezervarea asa ca mai sper ca nu s au orientat toate miresicile acolo:D , in ce priveste majorarea preturilor era de asteptat.
Da, chiar vineri am semnat contractul. Sper sa gasesti loc si in septembrie, desi dupa cat s-a discutat despre el pe aici...
Mai devreme nu poti?

mariammary2000
10.06.2007, 22:10:56
Nu pot mai devreme ca sunt conditionata de socrii mei, ei nu sunt romani ca si mirele de altfel si abia in vara mergem sa le dam vestea deci in septembrie cand me intoarcem putem face rezervarea ca sa mergem la sigur,acum sper sa mai gasesc vreo sambata libera, daca nu...incerc in alta parte desi mi s a pus pata rau pe Casa Heimerl. Revenind la topic, te ai gandit cum vei amenaja restaurantul? eu il voi umple de flori, atat:)

Hanu
10.06.2007, 22:35:23
Nu pot mai devreme ca sunt conditionata de socrii mei, ei nu sunt romani ca si mirele de altfel si abia in vara mergem sa le dam vestea deci in septembrie cand me intoarcem putem face rezervarea ca sa mergem la sigur,acum sper sa mai gasesc vreo sambata libera, daca nu...incerc in alta parte desi mi s a pus pata rau pe Casa Heimerl. Revenind la topic, te ai gandit cum vei amenaja restaurantul? eu il voi umple de flori, atat:)
Eu una nu vreau baloane sigur. La masa mirilor, mi-ar placea o inimioara ca in poza de mai jos sau ceva in genul asta.
In rest multe flori. Al meu tine mortis sa avem floarea miresei din belsug, tocmai pentru ca exista o floare speciala pentru acest eveniment.
La scaune nu o sa pun huse dar o sa le leg cu o banda cu o funda la spate in care o sa prind o floare.

roserose
10.06.2007, 23:08:31
Buna fetelor , sunt si eu o miresica de mai 2008, inca nu m-am apucat de organizari, mi se pare mult prea devreme dar incerc sa imi fac o idee despre ce mi-as dori.

cinezee
11.06.2007, 00:49:38
Buna fetelor , sunt si eu o miresica de mai 2008, inca nu m-am apucat de organizari, mi se pare mult prea devreme dar incerc sa imi fac o idee despre ce mi-as dori.

nici yo nu am facut nici un fel de pregatire dar am deja rochita de mireasa ..paharele ...cutitul ...pernutaa si pantofiorii :)>-

ioana_stanciu
11.06.2007, 12:46:31
Si eu voi fi mireasa de mai, de cand sunt mica mi-a placut aceasta luna fiindca este luna florilor
Si nu cred in superstitii insa este mai bine ca nu se inghesuie lumea sa faca nunta in aceasta perioada..... asta inseamna ca nunta mea va fi cu atat mai speciala........si voi avea cele mai frumoase flori de sezon

mariammary2000
11.06.2007, 14:27:57
fetelor eu n am auzit de superstitia mireselor din luna mai, adica stiu ca nu prea se inghesuie dar nu stiu exact DE CE. Eu sper doar sa avem parte de vreme frumoasa su calda, fara ploi si furtuni:), v-ati ales biserica? eu as vrea la Elefterie.

cinezee
11.06.2007, 19:19:52
fetelor eu n am auzit de superstitia mireselor din luna mai, adica stiu ca nu prea se inghesuie dar nu stiu exact DE CE. Eu sper doar sa avem parte de vreme frumoasa su calda, fara ploi si furtuni:), v-ati ales biserica? eu as vrea la Elefterie.

vezi ca taxa la elefterie e cam 10 mil ..anu asta ....sa te interesezi din timp cat tre sa platesti pe acolo :>

mariammary2000
11.06.2007, 19:39:30
Da stiu ca e destul de scump, am citit pe forum ce au discutat miresicile, ceea ce am inteles de la o prietena de a mea care a facut nunta anul asta si a fost si la Elefterie sa vb cu preotii in eventuala organizare a cununiei acolo, ca erau cam dezinteresati si tot indeptau discutia catre bani, adica in loc sa fie o discutie spirituala si patrunzatoare, era de ordin financiar clar. Nu i a placut si s a indreptat spre alta bisericuta unde au facut preotii o slujba f frumoasa, am participat si eu. Dar voi face o escala si acolo sa vad cu ochii mei care i treaba;)) . Alte biserici cu cor frumos si aspectuoase cunoasteti?

cinezee
11.06.2007, 21:22:22
Da stiu ca e destul de scump, am citit pe forum ce au discutat miresicile, ceea ce am inteles de la o prietena de a mea care a facut nunta anul asta si a fost si la Elefterie sa vb cu preotii in eventuala organizare a cununiei acolo, ca erau cam dezinteresati si tot indeptau discutia catre bani, adica in loc sa fie o discutie spirituala si patrunzatoare, era de ordin financiar clar. Nu i a placut si s a indreptat spre alta bisericuta unde au facut preotii o slujba f frumoasa, am participat si eu. Dar voi face o escala si acolo sa vad cu ochii mei care i treaba;)) . Alte biserici cu cor frumos si aspectuoase cunoasteti?

vezi ca la biserici...daca citesti.....scrie despre fiercare biserica in parte ...locatia taxa care trebuie platita ...si sunt si poze ....casin e superba ...dominta balasa e superba...uitate ..citeste....pana in decembrie cand se deshichide caietul de programari ptr anul urmator tot ai timpul sa hotaresti biserica :>

mariammary2000
11.06.2007, 22:53:11
Am citit pe forum, dar parca tot la Elefterie ma trage inima:-p , merci mult Cinezee

cinezee
11.06.2007, 23:58:17
Am citit pe forum, dar parca tot la Elefterie ma trage inima:-p , merci mult Cinezee

pai ...yo spuneam ca sa stii....sa cautai inainte de a te hotarii..ca sunt multe biserici frumose in buc

Matrushca
13.06.2007, 22:28:05
Cat de departe ati ajuns cu pregatirile, noi acum ne pregatim de cununia civila, ce va avea loc pe 4 august 2007, dupa, ne gandim la cea religioasa. In orice caz, am gasit azi verighetele, si le vom comanda, sa fie gata in august! cinezze, spune-mi te rog, la sec 1, exista cumva pe masa de oficiere, vreo pernunta pentru verighete, am auzit ca multe primarii au asa ceva!
In rest din toamna, probabil, ca dupa ce vom semna contractul la restaurant, va incepe alergatura, pana atunci, casc ochii pe net, pe unde ma duc, dupa lucruri inedite si frumoase!

cinezee
13.06.2007, 23:35:11
Cat de departe ati ajuns cu pregatirile, noi acum ne pregatim de cununia civila, ce va avea loc pe 4 august 2007, dupa, ne gandim la cea religioasa. In orice caz, am gasit azi verighetele, si le vom comanda, sa fie gata in august! cinezze, spune-mi te rog, la sec 1, exista cumva pe masa de oficiere, vreo pernunta pentru verighete, am auzit ca multe primarii au asa ceva!
In rest din toamna, probabil, ca dupa ce vom semna contractul la restaurant, va incepe alergatura, pana atunci, casc ochii pe net, pe unde ma duc, dupa lucruri inedite si frumoase!

cand am avut yo cununia civila ....la cladirea veke care a intrat in renovare ..nu exista asa ceva

ada_aldea
15.06.2007, 21:28:21
;;) si eu am nunta tot in mai! Abia astept! :-p
Casa de piatra!

cinezee
15.06.2007, 23:07:24
;;) si eu am nunta tot in mai! Abia astept! :-p
Casa de piatra!

multam fain...si religioasa o sa o am pe 10 mai .....

annutza
17.06.2007, 18:53:39
buna fetelor...uite si eu am ajuns la mai de la iunie

casa de piatra la toata lumea:*

Petro79
27.06.2007, 17:08:53
Si eu tot in mai 08 am nunta. Mai este ”luna noastra” - intr-un mai ne-am cunoscut, intr-un mai ne-am logodit, deci mi se parea perfect logic sa avem si nunta tot in mai. Cand a auzit soacra mea insa, mai sa lesine, si a inceput sa ne implore sa nu o facem in mai, ca nuntile de mai nu tin etc etc=)) Bineinteles ca nici nu ma gandesc sa o schimb.
Va ”auzeam” mai sus vorbind de verighete la civila. Se pun verighetele de la civila? Ca noi o avem in iulie, dar nu intentionam sa le luam decat pentru cununia religiasa (mai).

annutza
27.06.2007, 19:48:28
Si eu tot in mai 08 am nunta. Mai este ”luna noastra” - intr-un mai ne-am cunoscut, intr-un mai ne-am logodit, deci mi se parea perfect logic sa avem si nunta tot in mai. Cand a auzit soacra mea insa, mai sa lesine, si a inceput sa ne implore sa nu o facem in mai, ca nuntile de mai nu tin etc etc=)) Bineinteles ca nici nu ma gandesc sa o schimb.
Va ”auzeam” mai sus vorbind de verighete la civila. Se pun verighetele de la civila? Ca noi o avem in iulie, dar nu intentionam sa le luam decat pentru cununia religiasa (mai).

nici eu nu sunt "afectata" de aceste superstitii...pana la urma nu conteaza luna in care te casatoresti ci cu cine, nu?;-)

eu consider ca verighetele se pun la biserica...in timpul cununiei religioase...dar cine vrea sa le poarte inainte, de ce nu? chiar puteti face si o logodna la biserica (din cate stiu se pun verighetele la logodna pe mana stanga) si atunci cununia religioasa in ziua casatoriei va tine mai putin ;))

pup

Petro79
28.06.2007, 15:38:09
Pai daca nu trebuie la civila, nu am de ce sa le port pana la cea religioasa. Iar ca sa mai derulez si ”operatiuna logodna” la biserica, inainte de cununia religiosa, I don't think so.
Eu una nu stiu cum o sa suport si acea singura data, la cununia religioasa, pentru ca de cate ori am fost la altii, nu am rezistat nicodata de la un cap la altul, ba de plictiseala, ba de caldura. De fapt, chiar acum, ma trec caldurile numai gandindu-ma :-s

nici eu nu sunt "afectata" de aceste superstitii...pana la urma nu conteaza luna in care te casatoresti ci cu cine, nu?;-)

eu consider ca verighetele se pun la biserica...in timpul cununiei religioase...dar cine vrea sa le poarte inainte, de ce nu? chiar puteti face si o logodna la biserica (din cate stiu se pun verighetele la logodna pe mana stanga) si atunci cununia religioasa in ziua casatoriei va tine mai putin ;))

pup

catalina80
28.06.2007, 16:37:57
Eu am nunta pe 31 mai 2008 la mine este o coincidenta parintii mei tot pe 31 mai sunt casatoriti.
Am vrut sa fac pe 7 iunie dar este posta asa ca....
Voiam sa va intreb daca ati fost dupa restaurante si cam ce ati gasit?
Eu vreau o nunta de max 80 pers.
Multumesc

annutza
28.06.2007, 19:48:20
Pai daca nu trebuie la civila, nu am de ce sa le port pana la cea religioasa. Iar ca sa mai derulez si ”operatiuna logodna” la biserica, inainte de cununia religiosa, I don't think so.
Eu una nu stiu cum o sa suport si acea singura data, la cununia religioasa, pentru ca de cate ori am fost la altii, nu am rezistat nicodata de la un cap la altul, ba de plictiseala, ba de caldura. De fapt, chiar acum, ma trec caldurile numai gandindu-ma :-s

pai de ce ziceam de logodna...ca sa nu o mai faci in ziua casatoriei:)...ea se face oricum ;)
daca o imparti in 2...dureaza mai putin in ziua petrecerii

pup

annutza
28.06.2007, 19:50:50
Eu am nunta pe 31 mai 2008 la mine este o coincidenta parintii mei tot pe 31 mai sunt casatoriti.
Am vrut sa fac pe 7 iunie dar este posta asa ca....
Voiam sa va intreb daca ati fost dupa restaurante si cam ce ati gasit?
Eu vreau o nunta de max 80 pers.
Multumesc

pe 7 iunie nu este post:)...7 si 21 iunie sunt date ok
eu nu am gasit loc la restaurant

Petro79
29.06.2007, 11:40:37
Da, in princiu e o idee buna. Insa eu una prefer sa trag o data ce trag, dar sa scap intr-o singura zi la biserica. Si apropo de „ziua petrecerii”, face careva nunta ziua? Sau ce parere aveti de facutul nuntii ziua, adica sa inceapa la un 2-3 si sa nu se intinda pana mult in noapte.
Noi nu am luat inca o decizie in acest sens, dar cochetam cu ideea.

Pupici

pai de ce ziceam de logodna...ca sa nu o mai faci in ziua casatoriei:)...ea se face oricum ;)
daca o imparti in 2...dureaza mai putin in ziua petrecerii

pup

annutza
29.06.2007, 15:10:42
Stiu ca in Ardeal se obisnuieste ziua...de la 12 dupa-amiaza incolo...
Am fost la un verisor...dar tin minte ca a tinut pana tarziu in noapte...nu s-a incheiat seara.

Eu personal prefer de la ora 20 incolo:)..asa m-am obinuit;-)

nanalia
02.07.2007, 13:10:01
Buna fetelor!Eu sunt din Ardeal si intr-adevar la noi se fac nunti de zi.Eu voi face una la Tg.-mures si una la Breaza.La Breaza va fi de noapte dar sincer imi surade ideea prea mult ca mi se pare tare obositoare.Nu ca cea de la Mures nu ar fi.Dar macar aici voi avea parte de ''noaptea nunti''...:-p

adrilyb
02.07.2007, 13:33:00
Salut miresicilor!!!!! Eu am nunta la anu in mai (pe 31). Nu mai am rabdare pana atunci.
:-SS
Mi se par foarte faine nuntile din timpul zilei, doar ca la noi se fac numai noaptea. Sa aveti parte de nunta pe care o doriti!!!:grin:

annutza
02.07.2007, 19:18:02
Salut miresicilor!!!!! Eu am nunta la anu in mai (pe 31). Nu mai am rabdare pana atunci.
:-SS
Mi se par foarte faine nuntile din timpul zilei, doar ca la noi se fac numai noaptea. Sa aveti parte de nunta pe care o doriti!!!:grin:

In aceeasi zi cu mine ;))

cinezee
02.07.2007, 23:15:22
dragelor ..sa va iasa cum doritzi nunta ...si fiti atente la keltuieli =))...nu depasiti bugetul >:/

Matrushca
03.07.2007, 11:03:09
Salutare si bun gasit noilor miresici, nu am iesit din peisaj, doar ca suntem foarte algomerati acum. A inceput sezonul de nunti de anul acesta si trebuie sa le onoram pe toate, ca sa fim si noi onorati.
Mai avem putin si facem cununia civila, pe 11 august! suntem in pregatiri, am reusit sa luam si verighetele, sunt tare frumoase, simple, clasice iar a mea are un diamant. Le-am luat din Salzburg Austria, le-am gravat si suntem tare mandrii de ele, abia asteptam sa le purtam si o vom face inca de la cununia civila; pentru cea religioasa pregatirile vor incepe din octombrie.
Am si eu o intrebare, fetelor, daca noi oficiem cununia pe 11 august, in ce data exact sa ne ducem sa depunem actele? plsss
Va pup, o zi faina!

cinezee
04.07.2007, 01:24:00
Salutare si bun gasit noilor miresici, nu am iesit din peisaj, doar ca suntem foarte algomerati acum. A inceput sezonul de nunti de anul acesta si trebuie sa le onoram pe toate, ca sa fim si noi onorati.
Mai avem putin si facem cununia civila, pe 11 august! suntem in pregatiri, am reusit sa luam si verighetele, sunt tare frumoase, simple, clasice iar a mea are un diamant. Le-am luat din Salzburg Austria, le-am gravat si suntem tare mandrii de ele, abia asteptam sa le purtam si o vom face inca de la cununia civila; pentru cea religioasa pregatirile vor incepe din octombrie.
Am si eu o intrebare, fetelor, daca noi oficiem cununia pe 11 august, in ce data exact sa ne ducem sa depunem actele? plsss
Va pup, o zi faina!

vezi ...ca exista topic ...ptrcununia civilaaa....cu detaliile necesare .....ba la sectorul 1 unde a facut-o eu pe a mea ....am dat toate detaliile necesare ...

dute si citeste fiecare subforum si topic cap coada ...si ai toate informatiile de care ai nevoie ...sporr la citit :)

Matrushca
04.07.2007, 14:14:41
ms, mult, sper sa pot reusi sa citesc diseara, la birou nu prea am timp,dar pana ajung acolo, zi-mi doar atat de rog, daca actele le depunem direct la leaganul de copii sau pe banu manta!

mersi, azi semnam si contractul pentru pozele de la cununia civila

va pup

cinezee
04.07.2007, 16:36:30
ms, mult, sper sa pot reusi sa citesc diseara, la birou nu prea am timp,dar pana ajung acolo, zi-mi doar atat de rog, daca actele le depunem direct la leaganul de copii sau pe banu manta!

mersi, azi semnam si contractul pentru pozele de la cununia civila

va pup

actele se depun la leaganul de copii :D

Matrushca
04.07.2007, 23:37:59
uh ce bine, :-w , asta este...il avem si noi pe daniel, yupiiiiiiii

cinezee
05.07.2007, 00:30:21
uh ce bine, :-w , asta este...il avem si noi pe daniel, yupiiiiiiii

care ...ce... daniel ...nu stiu la ce faci referire :-"

Matrushca
05.07.2007, 18:13:47
toata lumea, care vrea fotografie de calitate il stie pe daniel, nu-i dau numele de familie ca sa nu-i fac reclama, si tu il sti, doar ai postat pe blogul lui! 8-|

lebadutza
26.07.2007, 18:26:03
Si eu am nunta in mai 2008 si cred ca e mai bine sa o faci cand nu sunt caldurile alea mari.:)

Matrushca
30.07.2007, 15:29:28
Felicitari, sa fie intr-un ceas bun! succes la pregatiri!

annutza
30.07.2007, 21:25:55
Si eu am nunta in mai 2008 si cred ca e mai bine sa o faci cand nu sunt caldurile alea mari.:)
:D

spor la pregatiri....data pana la urma depinde de cand e liber restaurantul, nu? :-p

Matrushca
31.07.2007, 09:57:52

spor la pregatiri....data pana la urma depinde de cand e liber restaurantul, nu? :-p

chiar ca de restaurant depinde!

niculina1983
11.08.2007, 21:52:09
salutari din Iasi, tuturor miresicilor de mai 2008.
eu sunt noua pe-aici, asa ca astept de la voi, senioarelor, cit mai multe sugestii. :smile:

noi am rezervat restaurantul (nunta va avea loc la MOINESTI-BACAU), insa nu avem inca formatie. excludem din start varianta DJ.
Stiti cumva daca formatia care cinta la CIRIC accepta sa cinte si-n alta parte ? am avut ocazia sa-i vedem "la treaba" de citeva ori, si ne-au placut foarte mult. =D>

cinezee
11.08.2007, 22:42:53
salutari din Iasi, tuturor miresicilor de mai 2008.
eu sunt noua pe-aici, asa ca astept de la voi, senioarelor, cit mai multe sugestii. :smile:

noi am rezervat restaurantul (nunta va avea loc la MOINESTI-BACAU), insa nu avem inca formatie. excludem din start varianta DJ.
Stiti cumva daca formatia care cinta la CIRIC accepta sa cinte si-n alta parte ? am avut ocazia sa-i vedem "la treaba" de citeva ori, si ne-au placut foarte mult. =D>

dute la comunitatea ...pe bacau ....si acolo vei aflat tot ce iti trebuie ...citire placuta :-"

nanalia
22.08.2007, 21:05:16
Buna fetelor!Ce mai faceti? Cum stati cu pregatirile?V-ati ales model de rochita si alte chesti de genul acesta sau mai asteptati pana la anul?Pupici la toate:)

Lizz22
24.08.2007, 10:17:25
Buna fetelor!Ce mai faceti? Cum stati cu pregatirile?V-ati ales model de rochita si alte chesti de genul acesta sau mai asteptati pana la anul?Pupici la toate:)

vad ca ai nunta p 3mai anul viitor...
sper sa nu t superi..dar as vrea sa tzi atrag atentia asupra unui aspect-ai grija -in week-end-ul acela se pot face nunti duminica doar-sambata face parte din Saptamana Luminata.sper sa nu gresesc...dar ar fi bine sa vb cu un preot.:*

cinezee
24.08.2007, 10:19:11
vad ca ai nunta p 3mai anul viitor...
sper sa nu t superi..dar as vrea sa tzi atrag atentia asupra unui aspect-ai grija -in week-end-ul acela se pot face nunti duminica doar-sambata face parte din Saptamana Luminata.sper sa nu gresesc...dar ar fi bine sa vb cu un preot.:*

trebuie mers din timp ...sa vb cu un preot ...sa vada ce ii spune :-"

Lizz22
24.08.2007, 17:54:37
cinezee..sunt d acord cu tine..insa vreau sa tzi zic ca:duminica,4 mai(DuminicaTomii)e prima zi dupa paste si dupa Saptamana Luminata cand,conform calendarului ortodox,se pot oficia ceremonii religioase ,nunti.
s-ar putea ca preotul sa i dea dispensa...dar d fapt si d drept in sambata aceea nu se pot oficia casatorii.

nanalia
25.08.2007, 10:05:04
Mersi de atentionare.Dar sa stii ca am vorbit cu un preot si mi-a spus ca se poate.Insa noi facem 2 nunti una la Breaza si una la Mures.Prima e la Mures, si in cel mai rau caz vom face biserica pe 17 mai,la Breaza .Dar am fost si am intrebat.Si stiam ca se poate pentru ca sora mea s-a casatorit tot asa la 1 saptamana de la Paste .Daca dai bani ce nu se poate in Romania.Mersi oricum de atentionare.:*

Lizz22
25.08.2007, 22:42:12
dpdv religios..nu s-ar face in prima sambata dupa paste...dar dat fiind faptul ca mai nou poti sa faci sin in mijlocul postului....nah.
iti doresc multa bafta la pregatiri si...nu pot decat sa ma bucur ca apar mai multe miresici d mai...ca parca prea am auzit multi frustrati vorbind despre superstitii si bla-bla-uri d-astea(a nu se intelege gresit...eu n am nici in clin nici in maneca cu superstitiile...):*

cinezee
25.08.2007, 23:48:39
Lizz...cu bani se poate face totul in ziua de astazi....nu se mai tine cont de ce "ar trebui "

De aceea i-am si recomandat ca mai bine sa intrebe preotul....ca depinde de la preot la preot ...si cat de open la nou este deschis :)>-

nanalia
26.08.2007, 10:44:27
Buna fetelor.Asa e depinde de preot.Dar am observat ca si anul acesta dupa Paste la 1 saptamana s-au facut nunti.Cred ca si din cauza faptului ca fiind orasul mai mic nu sunt foarte multe localuri, in schiimb se fac nunti.Si Localul trebuie rezervat cu un an si ceva inainte daca e sa faci nunta cand vrei.Si banuiesc ca si preotii stiu lucrul asta si atunci sunt de acord sa se faca nunti in anumite zile "interzise".
In rest nu ma deranjeaza ca e luna mai.Nu cred in superstitii.Si era mai complicat sa facem nunta in alta luna ca mai incurcam pe unul sau pe altul din familie.oricum mi-am dorit mult sa fac nunta in mai. :*

MaryT
03.09.2007, 18:41:16
cine si ce miresica de mai 2008 mai zice? nimeni? nimic? :-B

cinezee
03.09.2007, 19:59:44
cine si ce miresica de mai 2008 mai zice? nimeni? nimic? :-B

Eram eu..dar nu mai sunt in 2008 ...voi fi in 2009 :|

lori24
04.09.2007, 11:47:59
intr-adevar, daca vb cu preotul se poate face orice. Noi am facut logodna pe 23 iunie, cand de fapt era Postul Sf Petru si Pavel.

Joliutza
06.09.2007, 09:24:17
Buna fetelor!

Si eu sunt o miresica de mai 2008....de fapt noi, cele care avem nunta pe 31 mai 2008 ar trebui sa postam si la mai, si al iunie, ca doar nuntile noastre vor incepe intr-o luna si se vor termina in urmatoarea, nu? Ba chiar vor incepe primavara si se vor termina vara....Doamne cate legaturi fac....oboseala e de vina...nu am luati in seama.

Eu am stabilit deocamdata doar restaurantul si muzica. Am zis ca urmeaza biserica si fotografii/ cameramanul....restul detaliilor....dupa 1 Ian...ca acum mi se pare cam devreme. Bineinteles, daca gasesc intre timp ceav frumos si convenabil ca pret, cumpar de acum.

Spor la pregatiri tuturor!

Mai e o luna ft frumoasa!!!

Matrushca
06.09.2007, 13:02:36
Noi ne-am linistit dupa cununia civila si incepem s-o pregatim pe cea religioasa si petrecerea, azi vom merge sa semnam la restaurant si sa vedem ce facem si cu celalalte servicii pe care ni le pun la dispozitie, tot cei de la restaurant!

succese si voua!

ariadne
12.09.2007, 10:54:00
Buna fetelor, si eu sunt mireasa de mai 2008. Chiar azi am primit aprobarea pentru restaurant( la Cercul Militar e mai complicat cu rapoarte, aprobari...) si sunt foarte fericita ca e chiar data pe care mi-o doream, 10 mai.

Eu nici nu mi-am dorit alta luna, in ciuda superstitiilor, mai este luna mea preferata si e perfecta pentru o nunta, e luna florilor, nu e exagerat de cald... Va doresc spor la pregatiri si va pup!

Brone
15.09.2007, 20:01:56
Pe 2 mai sunt nascuta shi atunci o sa facem cununia civila. Nu cred in aceasta superstitzie...cunosc cupluri f fericite cu totulm facut in mai.

cinezee
15.09.2007, 22:22:59
Pe 2 mai sunt nascuta shi atunci o sa facem cununia civila. Nu cred in aceasta superstitzie...cunosc cupluri f fericite cu totulm facut in mai.

eusunt nascuta pe 3 mai....si am facut civila pe 5 mai :-" ...asaca eu nu am treaba cu superstitiile ...bleahhh alea :-&

Brone
15.09.2007, 22:28:50
eusunt nascuta pe 3 mai....si am facut civila pe 5 mai :-" ...asaca eu nu am treaba cu superstitiile ...bleahhh alea :-&

Sa intzeleg ca va urma cununia religioasa in 2008? Sau deja fuse???

cinezee
15.09.2007, 22:58:33
Sa intzeleg ca va urma cununia religioasa in 2008? Sau deja fuse???

religioasa nu a fost inca ...ca nu e setata data inca

albinutza2008
15.09.2007, 23:49:57
Buna miresici de Mai!
Si eu am nunta in 10 mai 2008 si ma bucur asa de mult ca am gasit local, pentru ca daca nu reuseam in mai,trebuia sa facem nunta in 2009. Iubitz al meu e la medicina si e in ultimul an si are asa de multe examene incepand cu iunie 2008 pana in noiembrie, astfel incat nu am vrut sa il stresez cu nunta si mai mult decat o sa fie stresat deja. Asa ca pentru mine luna mai este cu noroc, sper sa fie si cald sau macar sa nu plooua. Oricum cum nu sunt superstitioasa...
Ca tot exista topicul acesta, cam ce pregatiri ati facut pana acum?
Eu am ales localul, urmeaza sa dau avansul, am stabilit la ce biserica vrem, mi-am stabilit nasii si domnisoarele de onoare, am gasit deja ce model de rochie vreau si am stabilit culorile nuntii: auriu si rosu-grena. Urmeaza luna aceasta sa mergem la preot sa stabilim ora cununiei religioase si sa incep sa caut sa angajez firme de decoratiuni si tot ce mai trebuie. Pana acum nu am incheiat nici un contract cu nimeni, sunt in cautari si luna viitoare cel tarziu sper sa ma hotarasc si sa inchei si contracte.
Cam ce pregatiri ati facut pana acum sa stiu daca trebuie sa ma grabesc sau nu?
Va pupicesc si astept comentarii!

Joliutza
16.09.2007, 19:31:51
Buna!

Pai....din lista ta am vazut ca inca nu ai ales muzica...deci ai putea face si asta de pe acum daca iti doresti o anumita formatie.. un anumit DJ...

Spor la pregatiri!

Brone
16.09.2007, 22:58:33
Buna!

Pai....din lista ta am vazut ca inca nu ai ales muzica...deci ai putea face si asta de pe acum daca iti doresti o anumita formatie.. un anumit DJ...

Spor la pregatiri!

Mare dreptate ai...Eu fac nunta pe 30.08 shi cand am vb cu un dj deja este full pt toata perioada mai-septembrie

Allyna
17.09.2007, 10:11:02
Toate cele bune dragi miresici de mai 2008!
Eu fac parte din generatia de miresici care va prelua stafeta in mai 2009.:)>- ;-)
As vrea sa va intreb, pt ca mai e relativ putin pana la nunta fiecareia, cum stati cu pregatirile? Care ce mai aveti de bifat pe lista? Noi, "invatzaceii" ascultam, cascam ochii si invatzam...
Cu toate ca e inca destul de devreme,eu nu prea stiu exact cand si de ce sa ma apuc mai intai in cadrul pregatirilor. Luna viitoare ma ocup de rezervarea restaurantului (poate e cam repede inainte cu 1 an si 7 luni, dar vreau sa fiu sigura ca inca am de unde alege), insa in rest nu prea stiu ce si cum... Poate ma ajutati cu cateva sfaturi:D
Va pupacesc!:* Sa fiti iubite!>:D<

P.S. Asa-i ca MAI e cea mai frumoasa luna pt nunti?:gen_04:

anlya_426
17.09.2007, 11:11:47
Eu fac parte din generatia de miresici care va prelua stafeta in mai 2009.:)>- ;-)
As vrea sa va intreb, pt ca mai e relativ putin pana la nunta fiecareia, cum stati cu pregatirile? Care ce mai aveti de bifat pe lista? Noi, "invatzaceii" ascultam, cascam ochii si invatzam...
Cu toate ca e inca destul de devreme,eu nu prea stiu exact cand si de ce sa ma apuc mai intai in cadrul pregatirilor. Luna viitoare ma ocup de rezervarea restaurantului (poate e cam repede inainte cu 1 an si 7 luni, dar vreau sa fiu sigura ca inca am de unde alege), insa in rest nu prea stiu ce si cum... Poate ma ajutati cu cateva sfaturi:D

te rog frumos spune-mi si mie cum ai procedat cu acel calendar de la semnatura..pentru ca mie cand incerc sa-l incarc imi spune invalid URL...unde gresesc ?????????

Joliutza
17.09.2007, 18:34:22

Pai e bine ca iti rezervi de pe acum restaurantul, asa o sa fii sigura ca gasesti acolo unde iti place cel mai mult. Apoi ar fi bine sa vorbesti cu muzica (cu un an inainte e ok)...si apoi cu fotografii/cameramanii....dar asta mai incolo.....cu 6-8 luni inainte zic eu. Si biserica e bine s-o rezervi cu 8 luni inainte...cam asa.

Daca mai ai intrebari, suntem aici sa te ajutam.

Si DA, luna MAI este foarte frumoasa, ca doar de asta am ales-o. Pentru fiecare mireasa e frumoasa luna in care are nunta, si ziua respectiva ar trebui sa fie ziua cea mai frumoasa a vietii lor!

Pupici

Joliutza
17.09.2007, 18:35:18
te rog frumos spune-mi si mie cum ai procedat cu acel calendar de la semnatura..pentru ca mie cand incerc sa-l incarc imi spune invalid URL...unde gresesc ?????????

http://www.miresici.ro/showthread.php?t=3497
Vezi ca aici s-a discutat subiectul; daca citesti cu atentie vei reusi.

Succes!

Allyna
17.09.2007, 22:28:06
Pai e bine ca iti rezervi de pe acum restaurantul, asa o sa fii sigura ca gasesti acolo unde iti place cel mai mult. Apoi ar fi bine sa vorbesti cu muzica (cu un an inainte e ok)...si apoi cu fotografii/cameramanii....dar asta mai incolo.....cu 6-8 luni inainte zic eu. Si biserica e bine s-o rezervi cu 8 luni inainte...cam asa.

Daca mai ai intrebari, suntem aici sa te ajutam.

Si DA, luna MAI este foarte frumoasa, ca doar de asta am ales-o. Pentru fiecare mireasa e frumoasa luna in care are nunta, si ziua respectiva ar trebui sa fie ziua cea mai frumoasa a vietii lor!

Pupici

Multumesc mult pentru indicatii!>:D< Sincer, de biserica si muzica nici nu ma gandeam ca trebuie rezolvat atat de repede (ma gandeam la 2-3 luni inainte).
Cu siguranta voi apela de fiecare data cu incredere...Mersi inca odata!
:* :* :*

Allyna
17.09.2007, 22:31:09

Cred ca te-a lamurit Joliutza...:D >:D<

Miraj
18.09.2007, 09:29:33
salutare...tocmai am vb si cu cameramanul pt nunta...inca o problema rezolvata...Inca ceva...Peste 2 sapt AVEM CUNUNIA CIVILA..si am emotii ...:-SS =((

Matrushca
18.09.2007, 11:37:04
salutare...tocmai am vb si cu cameramanul pt nunta...inca o problema rezolvata...Inca ceva...Peste 2 sapt AVEM CUNUNIA CIVILA..si am emotii ...:-SS =((
Nu ai de ce sa ai emotii, totul se va derula atat de rapid, incat nici nu vrei realiza cand ai devenit din domnisoara, doamna! Un sfat, bucura-te de fiecare clipa si lasa pe cei din jurul tau sa se ocupe de tot, cei mai importanti in ziua aia voi sunteti! noi asa am facut si am avut o cununie de vis,nu am avut ochi decat unul pentru celalalt.
Succes!

Noua ne-au zis cameramanul, dj si formatia, ca e prea devreme sa vbim de acum si ca sa-i mai sunam in ianuarie.

cinezee
18.09.2007, 11:45:52

ptr aia chiar nu ai de ce sa iti faci probleme .....

1-- dureaza nu mai mult de 5 min
si 2--inca cateva minute afara cat te pupaceste lumea si faci tu cateva poze

cam asta e tot

veruta81
18.09.2007, 20:05:37
fetelor am nevoie de sfatul vostru care o sa aveti deja o luna de casnicie cand eu voi fi miresica....cand trebuie vorbit la biserica?cu restul e ca si aranjat ,dar la biserica cand se fac programari?:*

Joliutza
18.09.2007, 21:25:06
fetelor am nevoie de sfatul vostru care o sa aveti deja o luna de casnicie cand eu voi fi miresica....cand trebuie vorbit la biserica?cu restul e ca si aranjat ,dar la biserica cand se fac programari?:*

Eu cred ac e bine sa vb si acolo cu 8 luni inainte...sa fii sigura ca o sa ai loc la biserica unde iti doresti.

cinezee
18.09.2007, 21:53:25

uite... ia si tu topicul cap coada ...si citeste ....ca afli destule detalii aici...

http://www.miresici.ro/forumdisplay.php?f=1

lectura placuta....

oana1983
18.09.2007, 21:55:25
in mai, luna de miere merge cel mai bine la paris
e superb orasul in perioada asta!:-B

Joliutza
19.09.2007, 08:50:42
Eu m-am si gandit la luna de miere....si cred ca ne vom plimba cateva zile prin Budapesta si Viena....superbe ambele...:D

veruta81
20.09.2007, 19:59:49
mersi mult pt sfat joliutza,iar tu,draga mea cinezee nu tre sa fii rautacioasa ....daca puteai sa ma ajuti cu o informatie era ok ,dar daca nu...asta era ...nu se vb asa intre viitoare miresici:"> :*

albinutza2008
21.09.2007, 09:22:00
Multumesc pentru sfat, zilele astea am tema de cercetare :) Si la sfarsitul lunii o sa ma duc sa vorbesc la biserica, sper sa fie liber pe 10 mai, ca fac in aceeasi zi si civila si cununia religioasa. Sa imi tineti pumnii!
Spor la pregatiri!

Buna!

Spor la pregatiri!

albinutza2008
21.09.2007, 09:26:34
Ma gandeam si eu la Paris sau la Viena, sau Venetia.. Sa vedem ce vrea si iubitz...In principiu el vroia undeva exotic ca e de parere ca o data in viata ai luna de miere (saptamana de miere mai degraba :-p ) si ar trebui sa mergem undeva unde poate nu mai avem ocazia sa ajungem, pe cand in orasele astea sigur o sa mai calatorim. Va anunt ce am hotarat! >:D<

in mai, luna de miere merge cel mai bine la paris
e superb orasul in perioada asta!:-B

cinezee
22.09.2007, 03:44:45
mersi mult pt sfat joliutza,iar tu,draga mea cinezee nu tre sa fii rautacioasa ....daca puteai sa ma ajuti cu o informatie era ok ,dar daca nu...asta era ...nu se vb asa intre viitoare miresici:"> :*

idee easte asa ...ca forumul este foarte bine structurat si aranjat..incat informatia ti-o culegi singura mai ales daca citesti un topic cap coada .......

asta inseamna un om bine informat .....informatia inseamna putere ( sau in acest caz bine organizat ) !

lebadutza
24.09.2007, 22:42:39
Si eu fac nunta pe 31 mai 2008 si sunt sigura ca va fi foarte frumos, e primavara... Bafta tututor !

lebadutza
24.09.2007, 22:57:46

Am avut norocul sa gasesc liber pe 31, si sunt foarte happy :)

Joliutza
25.09.2007, 14:17:15
Am avut norocul sa gasesc liber pe 31, si sunt foarte happy :)

Bine ai venit printre noi!:*

RAMONAENACHE
25.09.2007, 14:44:46
Va scriu si eu..pt ca si eu voi fi o miresica de mai... pe 31 mai 2008, chiar de ziua mea de nastere. Am luat toate superstitiile in piept dupa cum vedeti... nunta in luna mai ( se spune ca nu rezista aceste casatorii), de ziua mea de nastere ( se spune ca nu e "bine" in ziua de nastere a unuia din miri....8-| )...rochita am probat-o cu ajutorul viitorului meu sotior... deci a vazut-o ...
Ma bucur nespus ca am ales aceasta data..si abia astept sa ne povestim cum a fost.
:bye_03:

MaryT
25.09.2007, 14:48:06
Va scriu si eu..pt ca si eu voi fi o miresica de mai... pe 31 mai 2008, chiar de ziua mea de nastere. Am luat toate superstitiile in piept dupa cum vedeti... nunta in luna mai ( se spune ca nu rezista aceste casatorii), de ziua mea de nastere ( se spune ca nu e "bine" in ziua de nastere a unuia din miri....8-| )...rochita am probat-o cu ajutorul viitorului meu sotior... deci a vazut-o ...
Ma bucur nespus ca am ales aceasta data..si abia astept sa ne povestim cum a fost.

wowowoow..ce harnica esti..ti-ai luat deja rochita <:-P <:-P <:-P <:-P

lori24
25.09.2007, 14:52:15
wowowoow..ce harnica esti..ti-ai luat deja rochita <:-P <:-P <:-P <:-P
felicitari pt alegere
si noi am ales tot 31 mai, cu toate ca destula lume ne zicea sa nu facem in mai , ca nu dureaza etc.
legat de zile de nastere, eu amvrut pe 29 iulie, de ziua viitorului sot, dar nu s-a putut.
la inceput puneam la suflet toate chestiile astea, dar nu are rost. sunt doar povesti din batrani.iti fdoresc sa ai o nunta superba si o casnicie minunata

lori24
25.09.2007, 14:53:57
acum vad ca toate avem nunta pe 31 mai.

RAMONAENACHE
25.09.2007, 14:58:59
Va multumesc din suflet fetelor si va doresc si voua numai bucurii si o viata frumoasa. Iar rochita am luat-o... din intamplare... o prietena a mea care va avea nunta peste o luna a plecat in cautarea rochitei ei de mireasa si m-a rugat sa o insotesc... si intamplarea a facut sa gasesc eu rochia visurilor mele ... asa ca am dat avans toti banii pe care ii aveam la mine , apoi m-am intors si cu restul sumei. Nu avea rost sa aman momentul... pentru ca rochita mea deja ma astepta..... nu puteam sa o las acolo ... e cea mai frumoasa rochita fetelor... Of...abia atept ...

MaryT
25.09.2007, 15:00:43
acum vad ca toate avem nunta pe 31 mai.

<:-P <:-P <:-P <:-P yupyyyii<:-P <:-P <:-P <:-P <:-P

Miraj
25.09.2007, 16:10:15
Nu-ti face prea mari griji - ziua mea e pe 1 iun, deci dupa 12 noaptea..macar gandeste-te ca suntem privilegiate ca facem nuntile in 2 luni diferite, 2 luni absolut minunaTE...APROPO, IN ALTE TARI SE INGHESUIE SA FACA NUNTA IN MAI....pupici:-p

Joliutza
25.09.2007, 19:56:59
Doamne....ce de nunti o sa avem pe 31 Mai...nu credeam ca e o zi atat de cautata! =D>

Allyna
25.09.2007, 21:10:06

Bine ai venit miresica de mai!!! In ceea ce priveste superstitiile vreau sa te linistesc spunandu-ti ca nu esti singura...Si eu o sa fac nunta de ziua viitorului meu sotior si tot in mai:madlaugh: , doar ca in 2009. Cat despre alegerea rochiei nici nu se pune problema sa nu isi dea si el cu parerea inaintea deciziei finale.:-"
Asadar, din partea mea ai toate sustinerea!
O sa vezi ca tocmai din cauza atator "ghinioane" o sa fim fericite, iubite si rasfatate o viata intreaga!;)) ;)) ;))

pink_norocel
25.09.2007, 22:06:54
:) nu cred ca mai este nevoie sa va spun ca si eu voi avea nunta tot pe 31 mai. Sunt nascuta in luna mai :), imi place luna mai si nu cred in nicio superstitie...asa ca sa avem parte numai de bine atat noi cat si sotiorii nostrii.
Iar daca vom divorta vom infiinta clubul fostelor miresici de mai. Ok?! :)

annutza
25.09.2007, 22:51:34
Doamne....ce de nunti o sa avem pe 31 Mai...nu credeam ca e o zi atat de cautata! =D>
nici eu...urmeaza clubul miresicilor din 31 mai?;))

eu chiar ma gandeam ca poate e mai liber la cununia civila si religioasa:-w

cinezee
26.09.2007, 02:56:34

eu am facut civila in mai....si nu am avut probleme cu ora la cerere ...ceea ce va doresc si voua la fel ...success !

cred ca NU vor fi nici in viitor .

pink_norocel
26.09.2007, 23:14:44

si eu ma gandeam la fel, dar se pare ca m-am inselat :) :)

Allyna
03.10.2007, 11:38:33
Nu mai zice nimeni nimic? Ce ati mai cumparat, aranjat, rezolvat?:D

Matrushca
03.10.2007, 13:18:46
Poate ca e prea devreme pentru unele dintre noi sa ne gandim la organziare, deocamdata cercetam? eu una m-am apucat intens de sport pentru a fi cea mai frumoasa si in forma mireasa, de restul probabil din ianuarie incolo.

Succes, va pup!

eluta
04.10.2007, 08:28:25
Sunt si eu o miresica de 31 mai 2008 ! Deocamdata am dat avans la sala, am gasit nasii, fotograful si am vorbit cu un Dj pt muzica. Trebuie sa ma apuc sa confectionez invitatiile si cardurile pt mese. Restul ramane pentru la anul.

Joliutza
04.10.2007, 10:05:55
Eu am rezervat restaurantul, muzica si am vorbit cu decoratoarea. Zilele acestea ne hotaram in privinta fotografului si a cameramanului, si tot in curand ne vom hotari ce facem cu biserica.

Pupici

colibri
04.10.2007, 15:45:45
ma inscriu si eu pentru 31 mai....

Allyna
05.10.2007, 13:21:30
Eu am rezervat restaurantul, muzica si am vorbit cu decoratoarea. Zilele acestea ne hotaram in privinta fotografului si a cameramanului, si tot in curand ne vom hotari ce facem cu biserica.

Pupici

Felicitari! Ai fost tare harnicutza!=D> =D> =D>
Pt decorare ai apelat la o firma sau ai vreo cunostinta care se ocupa cu asa ceva? M-ar interesa, aproximativ, un tarif perceput pentru decorarera unei sali de restaurant (ma refer la ceva modic nu plin de.."de toate")

luyza
07.10.2007, 17:47:14
ma inscriu si eu pentru 31 mai....
BUNA TUTUROR!NU IMI VINE SA CRED CATE MIRESICI SUNTEM PE 31 MAI<:-P EU AM ALES ACEASTA ZI PENTRU CA PE 1 IUNIE ESTE ZIUA MAMEI MELE,IAR UN CADOU MAI POTRIVIT NICI CA PUTEAM GASI:-p CAT DESPRE PREGATIRI...AM REZERVAT SALA DE ACUM VREO 3 LUNI,AM VB SAPTAMANA TRECUTA PTR MUZICA ,POZAT SI FILMAT.PTR RESTUL MAI AM TIMP.VA :* :* PE TOATE

Joliutza
07.10.2007, 21:59:37
Gata... adaug la lista mea de realizari fotograf si cameraman. Am ales 2 oameni deosebiti si sunt convinsa ca o sa raman cu niste poze si filme deosebite dupa nunta!

Allyna, eu pt decoratiuni am apelat la o firma, intr-adevar, si pentru aranjamente de flori naturale in suport de fier forjat pe 17 mese, masa mirilor aranjata, casuta de bani si 4 pahare pentru miri si nasi (astea ne raman noua dupa-restul se inchiriaza)-dau 8.200.000, pret care se mai poate modifica in functie de numarul de mese pe care o sa le am...in functie de ce imi mai trece mie prin cap sa iau de la tipa asta.

almoise
08.10.2007, 00:58:23
Salut fetelor!
Ma gandesc sa facem cununia religioasa pe 9 sau 10 mai. Aveti idee daca se pot face nunti atunci? :-\

Pup :*

cinezee
08.10.2007, 01:08:01
Salut fetelor!
Ma gandesc sa facem cununia religioasa pe 9 sau 10 mai. Aveti idee daca se pot face nunti atunci? :-\ Pup :*

te sfatuiesti sa citesti acest subiect :

http://www.miresici.ro/showthread.php?t=7074

lecturare placuta !

Joliutza
08.10.2007, 06:28:40
Salut fetelor!
Ma gandesc sa facem cununia religioasa pe 9 sau 10 mai. Aveti idee daca se pot face nunti atunci? :-\

Pup :*

Da, se poate.

Matrushca
09.10.2007, 14:33:58
Aveti idee cand e primul targ pe 2008? eu abia dupa ma pot hotari cu exactitate ce anume vreau, pe principiul vad, imi place, vreau si eu. Pana acum avem rezolvat cu restaurantul, cu preotul, cu fotograful, partial, cu cameramanul, formatia, dj-ul si decoratiile au ramas pt ianuarie, ne-au zis ca e prea devreme sa vbim de acum.

Joliutza
09.10.2007, 16:52:48
Aveti idee cand e primul targ pe 2008? eu abia dupa ma pot hotari cu exactitate ce anume vreau, pe principiul vad, imi place, vreau si eu. Pana acum avem rezolvat cu restaurantul, cu preotul, cu fotograful, partial, cu cameramanul, formatia, dj-ul si decoratiile au ramas pt ianuarie, ne-au zis ca e prea devreme sa vbim de acum.

Nu stiu in Bucuresti...pe net am citit ca intre 25 si 27 Ianuarie este in cluj salonul Mireselor...

Noi ne-am hotarat si in privinta decoratiunilor...pt ca am apelat la o tipa din Cta care este foarte solicitata...si am zis sa nu o scapam....deci am rezolvat si asta.

Joliutza
10.10.2007, 17:39:11
Gata....am mai rezolvat o problema.....quintet de coarde.....care vor canta cam o ora si jumatate la primirea invitatilor la restaurant.....am bifat si asta pe lista.....acum ma calmez ca l-am innebunit pe puiul meu....:))

Anmari
19.10.2007, 11:18:55
Nunta mea e pe 31 Mai 2008 data pe care se pare ca s-a ales din diferite motive pentru ca eu vroiam sa fie pe 7 Iunie:
1. Tata: nu se poate pe 7 iunie ca atunci sunt alegerile locale si trebuie facuta neaparat inainte :-?
2. Socru: e bine la sfarsitul lunii ca oameni iau avansurile pe 25 - 26 ale lunii si astfel sunt banii proaspeti luati :D
3. Si in final s-a dovedit ca postul Sf Petru incepe pe 4 iunie asa ca s-a ales celebra data de

31 MAI 2008

Miraj
19.10.2007, 13:25:16
Cred ca am face un topic cu miresici de 31 mai 2008..ca suntem cateva!!!eu mai am sa vorbesc la biserica...si cam atat pt anul asta nu-mi iau rochie de acum ca poate vad ceva prin aprilie mai dragut si-mi pare rau...=P~

cinezee
19.10.2007, 13:58:49
ar fi cam aiurea sa se faca un topic din motivul asta

anu asta au fost n`spee mii de nunti cu data 7 - 07 - 2007

ce ar fi fost sa fie topic creeat ptr asta >:/

Joliutza
19.10.2007, 15:01:14
Nunta mea e pe 31 Mai 2008 data pe care se pare ca s-a ales din diferite motive pentru ca eu vroiam sa fie pe 7 Iunie:
1. Tata: nu se poate pe 7 iunie ca atunci sunt alegerile locale si trebuie facuta neaparat inainte :-?
2. Socru: e bine la sfarsitul lunii ca oameni iau avansurile pe 25 - 26 ale lunii si astfel sunt banii proaspeti luati :D
3. Si in final s-a dovedit ca postul Sf Petru incepe pe 4 iunie asa ca s-a ales celebra data de

31 MAI 2008

Ma bucur ca ai ales si tu data asta, dar sa stii ca Postul Sf. petru si Pavel dureaza doar de pe 23 pana pe 28 Iunie in 2008....asta ca nu cumva sa induci pe cineva in eroare....deci se POT face nunti si pe 7 Iunie, si chiar si pe 14...desi este Ajun de Rusalii, preotii zic ca se fac nunti si pe 14...

In rest....pupici si de-abia astept sa ne maritam ! :D

Matrushca
19.10.2007, 16:32:07
Cred ca am face un topic cu miresici de 31 mai 2008..ca suntem cateva!!!eu mai am sa vorbesc la biserica...si cam atat pt anul asta nu-mi iau rochie de acum ca poate vad ceva prin aprilie mai dragut si-mi pare rau...=P~
eu in fiecare zi vad alta rochie mult mai draguta decat cea pe care mi-am ales-o, dar nu cumparata inca, poate ca pt o nunta in mai, e totusi tarziu sa cumperi rochia in aprilie.Eu voi incepe sa probez din ianuarie! ;)

DianaMaria
20.10.2007, 13:52:31
Eu am nunta pe 25 mai 2008 la restaurantul Vulturul, sala mare. O caut pe miresica care face nunta la sala mica sa schimbam pareri.

anki
22.10.2007, 16:11:18
salut.

si noi avem cununia religioasa in 10 mai 2008. inca un pic :)
data am ales-o pornind de la zilele noastre de nastere (februarie, respectiv aprilie). apoi am ajuns la aprilie, ca e primavara, mai cald si, prin urmare, mai placut. si in final, am ajuns la 10 mai, fiind prima data posibila dupa postul pastelui. easy.
legat de superstitii, foarte de curamnd am auzit ceva in legatura cu nuntile facute in mai. si, evident, ca nu am nici o problema. nu sunt superstitioasa. chiar imi place primavara cel mai tare din lume! asa ca ne vom bucura de nunta noastra de mai. va fi soare, cald(sper), dar nu intr-atat incat sa fim toti o sudoare, va fi plin de flori si copaci inmuguriti. minunat :)

spor la pregatiri

nina84
22.10.2007, 21:25:36
casa de piatra va doresc dragelor. eu sunt o nasica de 24 mai 2008, si am intrat aici pt a mai afla noutati si pareri ale miresicilor din aceasta luna. sper astfel sa-i mai ajut pe finutii mei. spor la pregatiri!:*

MaryT
24.10.2007, 14:57:02
cum stati cu pregatirile miresici de mai 2008 ????
ce ati rezolvat pana acum ?:-?

Joliutza
24.10.2007, 22:24:02
cum stati cu pregatirile miresici de mai 2008 ????
ce ati rezolvat pana acum ?:-?

Pai eu: restaurant, muzica, fotograf, cameraman, decoratiuni. Incepem sa ne uitam de verighete prin Constanta, si sa ma gandesc cam ce fel de rochitza vreau....>:D<

Anmari
25.10.2007, 16:54:37
Pai eu: restaurant, muzica, fotograf, cameraman, decoratiuni. Incepem sa ne uitam de verighete prin Constanta, si sa ma gandesc cam ce fel de rochitza vreau....>:D<

O my God !!! .... ce multe ai rezolvat :(( .... eu am doar restaurant .... in rest nimic :( .... acum ne straduim sa cautam muzica si apoi fotograf si cameraman .... vai ce in urma sunt :(

Anmari
25.10.2007, 17:06:48
Ei miresici am gasit o agenda de cheltuieli pe net si eu zic ca e super .... Nu o pot atasa asa ca o sa incerc sa o asez aici:

AGENDA CHELTUIELI -------------------------------------------------
Rochia si accesoriile: Pret:
Rochia …………………………………………………………
Voalul si accesorii par…………………………………
Lenjeria ………………………………………………………
Pantofii…………………………………………………………
Coafura…………………………………………………………
Machiajul ……………………………………………………
Cosmetica……………………………………………………
Bijuteriile ……………………………………………………
Alte accesorii ………………………………………………
Subtotal:…………………………………
Costumul de mire: Pret:
Costumul………………………………………………………
Pantofii…………………………………………………………
Accesorii ( papion, butoni, etc )…………………
Camasa…………………………………………………………
Vesta……………………………………………………………
Alte accesorii………………………………………………
Subtotal :…………………………………
Petrecerea : Pret :
Inchiriere sala………………………………………………
Meniul……………………………………………………………
Bautura…………………………………………………………
Personalul……………………………………………………
Tortul miresei………………………………………………
Fructe……………………………………………………………
Tips ………………………………………………………………
Decoratiuni …………………………………………………
Subtotal : …………………………………
Servicii : Pret :
Fotograf ………………………………………………………
Cameraman…………………………………………………
DJ/Formatie…………………………………………………
Poze suplimentare………………………………………
Copii casete …………………………………………………
Albume foto…………………………………………………
Limuzina………………………………………………………
Transport invitati………………………………………
Cazare …………………………………………………………
Subtotal:……………………………………
Flori: Pret:
Buchet cununie……………………………………………
Buchet miresa ……………………………………………
Buchet nasa…………………………………………………
Buchet d-ra onoare………………………………………
Lumanari……………………………………………………
Aranjament de prezidiu ……………………………
Aranjament mese invitati…………………………
Cocarde…………………………………………………………
Alte aranjamente………………………………………
Subtotal :……………………………
Materiale imprimate: Pret :
Invitatii………………………………………………………
Carduri confirmare……………………………………
Carduri asezare……………………………………………
Carduri multumire……………………………………
Meniuri…………………………………………………………
Cheltuieli de expeditie ………………………………
Subtotal :…………………………
Taxe ceremonii si cadouri: Pret :
Acte medicale :……………………………………………
Taxe cununie civila……………………………………
Taxe ceremonie religioasa…………………………
Petrecerea de la starea civila ……………………
Verighete………………………………………………………
Cadouri nasi…………………………………………………
Cadouri parinti……………………………………………
Cadouri invitati……………………………………………
Subtotal :……………………………
Alte cheltuieli : Pret :
Tinute starea civila ……………………………………
Obiecte decorative………………………………………
Hostess…………………………………………………………
Tinuta d-ra onoare ……………………………………
Artificii ………………………………………………………
Faclii……………………………………………………………
Porumbei ……………………………………………………
Petrecere burlaci…………………………………………
Luna de miere………………………………………………
Subtotal :…………………………

Sper sa va fie de ajutor ;)

nanalia
25.10.2007, 19:08:27
Multumim, eu consider ca ajuta agendele de genul asta;am si eu vreo doua agende de prin reviste.In privinta nuntii, nici eu nu am facut nimic in afara de rezervatul restaurantului.Sper ca in curand voi avea mai mult timp sa ma ocup;dar ma" bucur" :D :-p ca nu sunt singura care mai are multe de facut.>:D<

Pysycuta
25.10.2007, 19:51:06
Multumim, eu consider ca ajuta agendele de genul asta;am si eu vreo doua agende de prin reviste.In privinta nuntii, nici eu nu am facut nimic in afara de rezervatul restaurantului.Sper ca in curand voi avea mai mult timp sa ma ocup;dar ma" bucur" :D :-p ca nu sunt singura care mai are multe de facut.>:D<

Asa este...eu ma simt cu musca pe caciula :">

ellen
25.10.2007, 20:56:43
Eu sunt foarte relaxata pentru moment.:-" Nu am stabilit decat data si am rezervat restaurantul. In rest nimic! Inspectez si ma informez. Este timp suficient si nu e cazul sa intram in panica!;-)

cinezee
26.10.2007, 00:48:57
Multumim, eu consider ca ajuta agendele de genul asta;am si eu vreo doua agende de prin reviste.In privinta nuntii, nici eu nu am facut nimic in afara de rezervatul restaurantului.Sper ca in curand voi avea mai mult timp sa ma ocup;dar ma" bucur" :D :-p ca nu sunt singura care mai are multe de facut.

tu ai dat casatoriei chiar de ziua mea ...super >:D<>:D<>:D<

Pysycuta
26.10.2007, 07:20:48
Eu sunt foarte relaxata pentru moment.:-" Nu am stabilit decat data si am rezervat restaurantul. In rest nimic! Inspectez si ma informez. Este timp suficient si nu e cazul sa intram in panica!;-)

Ai perfecta dreptate.De ce sa ma ambalez de pe acum?

MaryT
26.10.2007, 13:41:35
eu am rezolvat asa:
restaurant,
fotograf,
video,
DJ
si sa vb zilele astea cu niste vedete sa vedem ce preturi au...
cam atat !!

si va fac o recomandare: daca vreti pe cineva in special la foto, la video sau DJ va sfatuiesc sa vb din timp...eu la fotograf am avut multe emotii ca e tot anul viitor deja ocupat...asa ca..aveti grija sa nu ramaneti pe din afara

Anmari
26.10.2007, 13:54:18
eu am rezolvat asa:
restaurant,
fotograf,
video,
DJ
si sa vb zilele astea cu niste vedete sa vedem ce preturi au...
cam atat !!

si va fac o recomandare: daca vreti pe cineva in special la foto, la video sau DJ va sfatuiesc sa vb din timp...eu la fotograf am avut multe emotii ca e tot anul viitor deja ocupat...asa ca..aveti grija sa nu ramaneti pe din afara

Aloleu mama .... ai nunta in aceeasi zi ca mine si deja ai rezolvat jumatate din trebi :(( .... ce ma fac :(( .... ca eu inca nu am lautari .... care toata lumea spune ca sunt cei mai importanti :(.... ca sa nu mai spun de fotograf si cameraman ....

MaryT
26.10.2007, 13:58:14
Aloleu mama .... ai nunta in aceeasi zi ca mine si deja ai rezolvat jumatate din trebi :(( .... ce ma fac :(( .... ca eu inca nu am lautari .... care toata lumea spune ca sunt cei mai importanti :(.... ca sa nu mai spun de fotograf si cameraman ....

pai de aia am scris mai sus sa va grabiti...
asta daca doriti pe cineva in special...si nu numai..ca uite si camaramanul este deja ocupat pe toate lunile de vara de la anu`...so...
da fuguta repede si vorbeste macar cu foto-vido-DJ si lautari...:-$ :-$ :-$

Pysycuta
26.10.2007, 17:16:50

eu inca nu stiu daca voi avea si lautari.

nanalia
27.10.2007, 10:40:11
Of ,fetelor... eu chiar nu am timp acum sa ma ocup, am un examen de care depinde viata mea pe 18 nov; dar dupa aceea voi fi trup si suflet dedicata pregatirilor pentru nunta.Trebuie sa recuperez timpul pierdut;)) .

PS: Cinezee ma bucur mult...vom sarbatorii impreuna...<:-P =D> <:-P=D> <:-P (esti taur, am si eu trei membri din familie in aceasta zodie,:* :* )

ellen
28.10.2007, 08:47:54
tu ai dat casatoriei chiar de ziua mea ...super >:D<>:D<

La multi ani de pe acum! >:D< Atunci probabil voi fi muuult prea ocupata! Am o prietena foarte buna care va avea ziua tot atunci, la fel ca o prietena de-a mamei mele! Si mai e si prima zi de sesiune! Minunat!!!;-)

pastilutza
30.10.2007, 14:26:30
Buna,

Gata...acum sper sa fiu si eu mireasa de mai. :D Initial am vrut in august, insa nu mai gasesc liber pe nicaieri ( nu m-am ocupat din timp , pentru ca nu m-a cerut mai devreme :grin: ) plus ca atunci cand i-am spus ca nu prea gasim nimic acum pentru luna august, mi-a raspus ca el oricum nu asteapta 10 luni ca sa ne "luam"..... asa ca ne-am propus mai, si sper sa gasesc un loc frumos pentru cea mai frumoasa zi!

Pysycuta
30.10.2007, 14:28:12
Buna,

Gata...acum sper sa fiu si eu mireasa de mai. :D Initial am vrut in august, insa nu mai gasesc liber pe nicaieri ( nu m-am ocupat din timp , pentru ca nu m-a cerut mai devreme :grin: ) plus ca atunci cand i-am spus ca nu prea gasim nimic acum pentru luna august, mi-a raspus ca el oricum nu asteapta 10 luni ca sa ne "luam"..... asa ca ne-am propus mai, si sper sa gasesc un loc frumos pentru cea mai frumoasa zi!

Bine ai venit

pastilutza
30.10.2007, 14:28:26
aaaa.....fetele....am uitat sa va intreb.....Voi ati auzit ceva de Club Select??? Mi-a spus cineva de el, insa nu gasesc nimic pe net:|

cinezee
30.10.2007, 14:29:36
aaaa.....fetele....am uitat sa va intreb.....Voi ati auzit ceva de Club Select??? Mi-a spus cineva de el, insa nu gasesc nimic pe net:|

este aici in forum despre el...am sa iti dau eu linkul

link http://www.miresici.ro/showthread.php?t=6993&highlight=club+select

cred ca ca acest restaurant te referi .....

lecturare placuta !

marcy_elena
02.11.2007, 13:45:14
miresicilor din mai...si eu sunt miresica in 10 mai 2008...o luna atat de frumoasa pt nunti...vai ca abia astept...cum sunteti cu pregatirile?:D

Joliutza
02.11.2007, 13:59:30
miresicilor din mai...si eu sunt miresica in 10 mai 2008...o luna atat de frumoasa pt nunti...vai ca abia astept...cum sunteti cu pregatirile?:D

Bine ai venit printre noi!

pastilutza
02.11.2007, 15:14:52
Buna Elena,
Si noi ne-am hotarat la data de 10 mai. Momentan nu am facut mari pregatiri, doar de restaurant am inceput sa ne uitam....tot tragem speranta sa gasim liber unde ne place noua. Aaaaa ...era sa uit........am fixat unde plecam in luna de miere...........si surpriza..........o sa plecam inainte de nunta :) :) :)

Pysycuta
02.11.2007, 15:27:41
Of ,fetelor... eu chiar nu am timp acum sa ma ocup, am un examen de care depinde viata mea pe 18 nov; dar dupa aceea voi fi trup si suflet dedicata pregatirilor pentru nunta.Trebuie sa recuperez timpul pierdut;)) .

PS: Cinezee ma bucur mult...vom sarbatorii impreuna...<:-P =D> <:-P=D> <:-P (esti taur, am si eu trei membri din familie in aceasta zodie,:* :* )

bafta la examen

Pysycuta
02.11.2007, 15:28:15

Bine ai venit :)

Alisori
02.11.2007, 15:29:47
Buna Elena,
Si noi ne-am hotarat la data de 10 mai. Momentan nu am facut mari pregatiri, doar de restaurant am inceput sa ne uitam....tot tragem speranta sa gasim liber unde ne place noua. Aaaaa ...era sa uit........am fixat unde plecam in luna de miere...........si surpriza..........o sa plecam inainte de nunta :) :) :)

Unde...unde...unde...unde plecati? ;;)

Lizz22
02.11.2007, 17:42:52
[quote=miss_nanalia;459907]Of ,fetelor... eu chiar nu am timp acum sa ma ocup, am un examen de care depinde viata mea pe 18 nov; dar dupa aceea voi fi trup si suflet dedicata pregatirilor pentru nunta.Trebuie sa recuperez timpul pierdut;)) .

cred ca vb d ex d rezidentiat...:((...
multa bafta iti doresc...sa fii cat mai sus p lista!!!!
(la anul in timpul asta si eu voi tremura la fel :(( :(()

marcy_elena
03.11.2007, 14:45:54
Buna Elena,
wow dar cum de plecati inainte de nunta?:P:P...si chiar...unde?...unde?...si fetelor ms de urarea de bun venit!!...bine v-am gasit!

alexiaa
03.11.2007, 14:54:46
si noi am vrut sa facem initial nunta in mai...dar ne-am hotarat apoi pt iunie(de ziua mamei mele)..si in plus sunt cam superstitioasa..si mai bine sa evit..

Pysycuta
03.11.2007, 14:57:12
si noi am vrut sa facem initial nunta in mai...dar ne-am hotarat apoi pt iunie(de ziua mamei mele)..si in plus sunt cam superstitioasa..si mai bine sa evit..

Ce ne facem cu superstitiile acestea fetelor?:D

cinezee
03.11.2007, 16:56:04

ha ha ha ha ce o fi avand biata luna mai cu casatoria ta :-&

morenna1004
03.11.2007, 18:08:14
Eu zic ca trebuie lasate de o parte supertistiile cu luna mai!Si eu am nunta pe 3 mai si sunt extrem de fericita!Mi se pare super potrivita pt. nunti aceasta luna!!! Primavara simbolizeaza un nou inceput, renastere!!! La fel ca si nunta

cinezee
03.11.2007, 18:23:53
tu ai evenimentul ...chiar de ziua mea de nastere ...felicitariiiiii =D> =D>

succes in tot ce vei face >:D<

atzunel
04.11.2007, 20:45:32
Eu zic ca trebuie lasate de o parte supertistiile cu luna mai!Si eu am nunta pe 3 mai si sunt extrem de fericita!Mi se pare super potrivita pt. nunti aceasta luna!!! Primavara simbolizeaza un nou inceput, renastere!!! La fel ca si nunta
Draga mea, pe 3 mai nu se fac cununii religioase, poate cu derogare...eu m-am interesat si am vazut si in calendar. Dar ...succes, oricum!

atzunel
04.11.2007, 20:46:57
Va salut fetelor, eu sunt inca o miresica de 10 mai 2008:)>- O sa fie o vreme superba, flori frumoase, mie mi se pare o luna foarte potrivita pentru nunti. Va doresc la toate cautari usoare si sa fie o perioada extraordinara!

Pysycuta
04.11.2007, 20:55:26
Va salut fetelor, eu sunt inca o miresica de 10 mai 2008:)>- O sa fie o vreme superba, flori frumoase, mie mi se pare o luna foarte potrivita pentru nunti. Va doresc la toate cautari usoare si sa fie o perioada extraordinara!

bine ai venit>:D<

cinezee
04.11.2007, 21:43:22

esti bine venita ,....desigur va fi o vreme frumoasa :)>-

Alisori
05.11.2007, 09:05:53
neata....o luam de la capat cu o noua saptamana ;-)

cinezee
05.11.2007, 10:44:54
ce faci cum de simti se micsoreaza timpul :-p

morenna1004
05.11.2007, 12:42:15
Ciao la toate miresicile de mai ca si mine!!! O noua saptamana cu noi subiecte si noi probleme, pt. ca sa fim sincere: stres exista daca vrem sa avem cea mai frumoasa nunta.Eu la nunta mea as vrea sa am o masa a celor de pe miresici.ro.Asa ca cine e din Ramnicu Valcea si vrea sa participe al nunta mea, sa spuna! Nu e obligatoriu sa fiti din Valcea, pt. ca eu oricum ofer cazare celor din alte orase, am pers. ce vin din Constanta, Timisoara, Cluj...asa ca...nu e o problema.Daca tot ne dam sfaturi una celeilalte, de ce sa nu participam si la bucuria noastra?! Astept parerile voastre in legatura cu invitatia mea!!!:*

mary2008
06.11.2007, 12:20:25
Buna tuturor!
De aprox. o saptamana m-a prins si pe mine vartejul pregatirilor de nunta si spre bucuria mea am gasit acest site/forum de unde pot sa aflu o muuuuultimee de lucruri (mai ales ca mi se pare ca sunt in intarziere mare). Dupa ce am citit numai cateva posturi, deja lunile de vara nu mi se mai par interesante pt a face o nunta si nu mai sunt asa suparata ca nu am gasit combinatia dorita (locatie frumoasa/sambata de vara disponibila) si ca am optat pt luna mai (17.05.2008).
Asa ca...bine v-am gasit miresicilor de mai!!:*

pastilutza
06.11.2007, 12:24:05
wow dar cum de plecati inainte de nunta?:P:P...si chiar...unde?...unde?...si fetelor ms de urarea de bun venit!!...bine v-am gasit!

Nasii ne-au facut surpriza, cadou luna de miere, in Brazilia.......la carnavalul de la Rio, iar carnavalul se incepe pe 2 februarie....si vom fi acolo......Samba!!! Samba!!!<:-P <:-P <:-P <:-P <:-P <:-P

sonia2
06.11.2007, 12:25:59
Va salut miresici!
Eu o sa am nunta pe8/05/2008,si inca nu ma pot hotari la o rochie de mireasa pe care mi-ar place sa o port in ziua nuntii:( .

cinezee
06.11.2007, 12:27:40
Nasii ne-au facut surpriza, cadou luna de miere, in Brazilia.......la carnavalul de la Rio, iar carnavalul se incepe pe 2 februarie....si vom fi acolo......Samba!!! Samba!!!<:-P <:-P

=D> =D> =D> Felicitariiii superrrr .......sa va ditrati la maximmm si sa vii cu pozici ..sa vada si ochiul nostru

Matrushca
06.11.2007, 12:45:45
Buna tuturor!
De aprox. o saptamana m-a prins si pe mine vartejul pregatirilor de nunta si spre bucuria mea am gasit acest site/forum de unde pot sa aflu o muuuuultimee de lucruri (mai ales ca mi se pare ca sunt in intarziere mare). Dupa ce am citit numai cateva posturi, deja lunile de vara nu mi se mai par interesante pt a face o nunta si nu mai sunt asa suparata ca nu am gasit combinatia dorita (locatie frumoasa/sambata de vara disponibila) si ca am optat pt luna mai (17.05.2008).
Bine ai venit miresica de mai! vom avea nunta in aceiasi zi! cu pregatirile nu esti in intarziere, nici noi nu stam prea bine! succes!

morenna1004
06.11.2007, 12:46:38
E fain in BRAZILIA!!! Distractie placuta!...Salutare tuturor noilor miresici de mai! Cum stati cu pregatirile?

Matrushca
06.11.2007, 12:50:19
E fain in BRAZILIA!!! Distractie placuta!...Salutare tuturor noilor miresici de mai! Cum stati cu pregatirile?
Pregatiri, care pregatiri, poate stagnari :-s noi inafara ca avem contracte verbale cu toti furnizorii si acum lucram la invitatii in rest nu am mai facut nimic.:-< Deocamdata eu una fac sport pentru a fi cea mai in forma mireasa, al meu sot lucreaza de zor, probabil din ianuarie demaram in tromba.

cinezee
06.11.2007, 12:54:06
Buna tuturor!

felicitari ptr alegere .....bine ai aparut printre noi >:D<

mary2008
06.11.2007, 18:29:12
Bine ai venit miresica de mai! vom avea nunta in aceiasi zi! cu pregatirile nu esti in intarziere, nici noi nu stam prea bine! succes!

Multumesc mult.
Eu abia am stabilit restaurantul si..cam atat. Astazi, toata ziua (prima zi de miresica :) ) m-am uitat la rochii pe net (pe site-uri gasite aici), am citit posturile altor miresici si deja simt ca am invatat destule. E bine sa ai parteneri de "suferinta">:D<

nina84
06.11.2007, 21:07:41
va salut si eu miresici! si va spun din perspectiva nasei, cam cum stam cu pregatirile. finutii mei au sambata asta, 10 noi 2007, cununia civila, si nunta pe 24 mai 2008. au pregatit pana acum locatia, si doar cateva detalii legate de nunta. urmeaza ca dupa cununie sa incepem mai alert, pregatirile. spor si voua la toate si multa sanatate.>:D<

Joliutza
06.11.2007, 21:34:50
va salut si eu miresici! si va spun din perspectiva nasei, cam cum stam cu pregatirile. finutii mei au sambata asta, 10 noi 2007, cununia civila, si nunta pe 24 mai 2008. au pregatit pana acum locatia, si doar cateva detalii legate de nunta. urmeaza ca dupa cununie sa incepem mai alert, pregatirile. spor si voua la toate si multa sanatate.>:D<

Multumim, la fel! :*

Matrushca
07.11.2007, 10:27:40
Fetelor,

La anu am aflat ca particip la 2 nunti, 1 ca mireasa si 1 ca Nasa, asa ca tot o sa am experienta, ce frumos! sunt foarte fericita!<:-P

Joliutza
07.11.2007, 10:35:23
Fetelor,

La anu am aflat ca particip la 2 nunti, 1 ca mireasa si 1 ca Nasa, asa ca tot o sa am experienta, ce frumos! sunt foarte fericita!<:-P

Felicitari! O sa ai un an superb cu astfel de evenimente. Nu puneti si de-un botez? :">

Matrushca
07.11.2007, 17:18:35
Felicitari! O sa ai un an superb cu astfel de evenimente. Nu puneti si de-un botez? :">
Cu putin noroc, poate ca da! eu asa doresc ca dupa ce facem nunta sa si vina bebe! sa vedem atunci!

Lizz22
07.11.2007, 19:12:05
fetelor,va anuntz cu mandrie ca ne am gasit nasi...adica ne au acceptat cererea!!!!#:-S
pana la sfarsitul anului trb sa mai achizitzionez:
-una bucata cameraman+fotograf
-verighete
-....poate,poate ceva economii...
voua...va doresc bafta maxima la pregatiri!poop all of u!

Pysycuta
07.11.2007, 19:45:13
fetelor,va anuntz cu mandrie ca ne am gasit nasi...adica ne au acceptat cererea!!!!#:-S
pana la sfarsitul anului trb sa mai achizitzionez:
-una bucata cameraman+fotograf
-verighete
-....poate,poate ceva economii...
voua...va doresc bafta maxima la pregatiri!poop all of u!

\:D/ \:D/ \:D/ \:D/

pastilutza
07.11.2007, 20:24:56
Buna tuturor!

Draga Mary, tu faci si cununia religioasa pe 17 mai? Eu stiu ca nu se fac nunti pe 17 mai, ca e inaltarea...... Si cei de la restaurante, respectiv Caro, mi-au spus ca pe 17 e liber, pentru ca nu se fac nunti.... Te rog mult sa verifici, ca sa nu ai surprize.....

pastilutza
07.11.2007, 20:29:47
Fetelor, ca sa va spun in ce stadiu sunt eu ( imi vine sa si rad:)))...caut restaurant, in rest nu am facut nimic.......
Bine,nu-mi fac probleme de fotograf si cameraman pentru ca prietenul meu este in domeniu, adica cameraman, si avem o gramada de prieteni care se ocupa cu asa ceva,............asa ca s-o gasi cineva care sa ne filmeze :)):)):)) Daca nu, o sa filmeze mirele si cu nasul, cand unul cand altul :)):)):))

Am vorbit si de DJ, pentru ca si el e prieten cu noi......in rest nimic, asteptam vacanta.....:) si...........un restaurant frumos ....

mary2008
08.11.2007, 11:27:53
Draga Mary, tu faci si cununia religioasa pe 17 mai? Eu stiu ca nu se fac nunti pe 17 mai, ca e inaltarea...... Si cei de la restaurante, respectiv Caro, mi-au spus ca pe 17 e liber, pentru ca nu se fac nunti.... Te rog mult sa verifici, ca sa nu ai surprize.....

Buna!
Eu stiu ca Pastele in 2008 e pe 27 aprilie, iar Inaltarea la 40 de zile dupa...deci cam 5 iunie (intr-o joi).
Acum, sper sa nu fie altceva, pt ca deja am schimbat de pe 14 iunie pe 17 mai, tot din cauza faptului ca nu se faceau nunti (e ajunul Rusaliilor)

mary2008
08.11.2007, 11:41:23

Matrushca, tu stii ceva despre faptul ca nu se fac cununii religioase pe 17 mai 2008? Eu stiam ca dupa 3 mai e liber la nunti :).

anomar2007
08.11.2007, 13:33:20
Matrushca, tu stii ceva despre faptul ca nu se fac cununii religioase pe 17 mai 2008? Eu stiam ca dupa 3 mai e liber la nunti :).
Buna!Si eu fac nunta pe 17 mai 2008 si...stati linistite fetelor...de pe data de 3 mai se fac nunti!Am vorbit si cu preotul...Pana acum noi am platit avans pentru sala,am vorbit de muzica,filmat si fotografiat.Restul pregatirilor raman pe 2008!

Anmari
08.11.2007, 13:55:40
Eu am nasi, am restaurant si ma chinui acum sa gasesc o formatie ... mai toate sunt luate :(( .... si noi nu vrem rromi la nunta noastra ca sa nu ne trezim cu manele .... speram sa gasim weekendul acesta .... mergem la o nunta sa ascultam o formatie :D

In rest speram sa ne luam verighetele .... dar domn sot al meu spune sa le lasam pe la anul ca daca apar modele noi :zz: si o sa vrem apoi altceva ...desi noi ne-am cam hotarat la model .... vi-l atasez ...ce spuneti de el ? mai are careva? cum se comporta?

Anmari
08.11.2007, 13:58:10
A...si inca ceva miresici de mai ... am gasit florile lunii MAI ... asta asa ca sa va inspirati ptr buchet si pentru decoratiuni ... cine vrea altceva decat banali trandafiri in buchet de mireasa (no ofense)

Flori pentru luna MAI: crizanteme, liliac, narcise, crini, azalee, orhidee, frezii, camelii, gladiole, garoafe, rododendron, irisi, stanjenei, lalele, iasomie, gerbera, bujori, branduse, zambile.

Joliutza
08.11.2007, 15:04:17
Eu am nasi, am restaurant si ma chinui acum sa gasesc o formatie ... mai toate sunt luate :(( .... si noi nu vrem rromi la nunta noastra ca sa nu ne trezim cu manele .... speram sa gasim weekendul acesta .... mergem la o nunta sa ascultam o formatie :D

In rest speram sa ne luam verighetele .... dar domn sot al meu spune sa le lasam pe la anul ca daca apar modele noi :zz: si o sa vrem apoi altceva ...desi noi ne-am cam hotarat la model .... vi-l atasez ...ce spuneti de el ? mai are careva? cum se comporta?

Superb modelul....cam asa am vrea si noi, numai ca din aur alb probabil...cam ca cel din poza.

Anmari
08.11.2007, 15:16:09
Eu vroiam numai din aur galben, dar cum inelul meu de logodna e un safir montat in aur alb, intr-un fel sunt nevoita sa iau combinatie ... ca sa combin gusturile.

Oricum al tau e superb ... sa inteleg ca al tau va fi cu diamant si al lui simplu?

Joliutza
08.11.2007, 15:37:02
Eu vroiam numai din aur galben, dar cum inelul meu de logodna e un safir montat in aur alb, intr-un fel sunt nevoita sa iau combinatie ... ca sa combin gusturile.

Oricum al tau e superb ... sa inteleg ca al tau va fi cu diamant si al lui simplu?

Nu...asa e modelul in catalog....cred ac vor fi amandoua simple...fara pietre. M-am gandit ca daca voi vrea la un moment dat sa port si un inelus langa verigheta, ar fi aiurea sa fie pietre si pe inel, si pe verigheta. Ce e mai simplu e si mai frumos....parerea mea.:D

sonia2
08.11.2007, 15:38:20
Va salut,Miresici de Mai! Vreau sa va spun ca azi am probat pt prima data o rochie de mireasa.Rochia e de culoarea bronzului,si sunt ft incantata cum mi-a stat cu ea,asa ca m-am hotarat sa-mi fac si eu rochia de aceeasi culoare.Modelul inca nu sunt foarte hotarata,dar macar acum stiu sigur culoarea care o s-o aiba rochia.:smile:

Joliutza
08.11.2007, 15:39:42
Va salut,Miresici de Mai! Vreau sa va spun ca azi am probat pt prima data o rochie de mireasa.Rochia e de culoarea bronzului,si sunt ft incantata cum mi-a stat cu ea,asa ca m-am hotarat sa-mi fac si eu rochia de aceeasi culoare.Modelul inca nu sunt foarte hotarata,dar macar acum stiu sigur culoarea care o s-o aiba rochia.:smile:

Ai vreo poza? Macar cu alt model ? Ca nu-mi imaginez.....cum este ?

Anmari
08.11.2007, 16:12:13
Eu vroiam culoare crem la rochia mea care va fi toata din dantela, dar viitorul meu sot nu vrea sa ma vada il alta culoare decat in alb ... si cum el nu are multe cerinte (adica nici una ;)) ) am sa-i indeplinesc dorinta ... rochia mea va fi alba ... dar sigur e interesanta si culoarea rochiei tale ... posteaza o poza sa stim si noi cum arata ;)

cinezee
08.11.2007, 16:15:27
faorte frumos din partea ta ..success in cautarile voastre %%- :>

sonia2
08.11.2007, 16:30:15
Am o poza cu o rochie care e cam ca si culoarea rochiei care am probat-o,insa nu o pot atasa,k e prea mare dimensiunea,,,am tot incercat si degeaba.:-s

Pysycuta
08.11.2007, 16:40:20
Am o poza cu o rochie care e cam ca si culoarea rochiei care am probat-o,insa nu o pot atasa,k e prea mare dimensiunea,,,am tot incercat si degeaba.:-s

incearca sa o miscorezi

pastilutza
08.11.2007, 16:51:59
Sieu vreau poze cu rochita aceea...........

Voi cand vreti sa mergeti la probat de rochite? Mie mi se pare mult prea devreme acum , mai ales ca vreau sa slabesc.............
Ma gandeam ca poate pe la sfarsitul lui februarie e cel mai bine pentru rochita....o fi prea tarziu? Plus ca prin primavara trebuie sa fie si targul acela de nunti unde vin multe modele noi de rochite.

Pysycuta
08.11.2007, 16:55:13
Sieu vreau poze cu rochita aceea...........

Voi cand vreti sa mergeti la probat de rochite? Mie mi se pare mult prea devreme acum , mai ales ca vreau sa slabesc.............
Ma gandeam ca poate pe la sfarsitul lui februarie e cel mai bine pentru rochita....o fi prea tarziu? Plus ca prin primavara trebuie sa fie si targul acela de nunti unde vin multe modele noi de rochite.

Eu astept targul de nunti,care am inteles ca este in perioada ianuarie-februarie.